Jak izraelský „hrobník“ radarů S-300/S-400 nadzvedl Rusko

Jak izraelský „hrobník“ radarů S-300/S-400 nadzvedl Rusko
Izraleský kamikaze dron Mini Harpy zasahuje radiolokátor 96L6E systému S-400 / Print Screen YouTube (Zvětšit)

„Incident“ se odehrál v rámci mezinárodní výstavy Aero India 2019 konané minulý týden ve městě Bangalor v Indii. Příčinou bylo „protiruské“ promovideo izraelské společnosti IAI (Israel Aerospace Industrie) a video o projektu protivzdušné obrany (PVO) Barak-8 vyvíjené IAI a indickou Defence Research & Development Organisation (DRDO). Již druhý den po zahájení výstavy ruské servery „vzrušeně“ reagovaly na obě videa. Není divu, jedno z videií ukazovalo ničení ruských systémů PVO S-300/S-400.

Izraelská společnost IAI na Aero India 2019 představila kamikaze dron s elektrickým pohonem Mini Harpy, jež na výstavě obdržel neoficiálně název „hrobník S-300 a S-400“. Navíc odpalovací zařízení dronu Mini Harpy bylo umístěno na ruské podvozkové platformě GAZ-66. Z pohledu izraelské společnosti je to v podstatě logické, protože indická armáda (a nejen ona) tuto ruskou platformu doposud používá.

Negativní reakce u Rusů však hlavně vyvolala prezentace schopností dronu Mini Harpy zasáhnout (aniž by byl sám zaměřen) radarovou stanici 96L6E ruských kompletů PVO S-300 a S-400 (odtud neoficiálně volně přeložený název „hrobník“, z ukrajinského „mohylnik“, ruské servery použily výraz „ubijca“).   

Hmotnost dronu Mini Harpy je 45 kg, kumulativní hlavice váží 8 kg. Průbojná kumulativní hlavice tedy dokáže probíjet i horní pancíř obrněných vozidel. Samozřejmě je možné vybavit dron nejrůznějším typem bojové hlavice, včetně klasické tříštivo-trhavé.

Dolet Mini Harpy s elektrickým pohonem je 100 km od operátora (výdrž ve vzduchu je dvě hodiny). Dron velikostně spadá mezi izraelské kamikaze drony Green Dragon a Harpy/Harop.

Dron je schopen čekat na objevení se zadaného cíle a přenášet obraz operátorovi. Odpalovací zařízení lze umístit na pozemní i námořní platformy. Účinný má být zejména proti raketovým a radarovým systémům PVO.

Klíčové jsou senzory a způsoby navedení. Zástupci IAI u Mini Harpy mluví o optické hlavici a také o schopnosti detekovat vysílání radiolokátorů. “Raději než se spoléhat na referenční bod [GPS], náš systém vyčkává ve vzduchu na objevení cíle a pak zaútočí a zničí nepřátelský cíl v řádu sekund. Mini Harpy je unikátní v detekci vysílání [radiolokátoru] a optických schopnostech, jde o kombinaci [schopností] dvou našich vyčkávacích raketových systémů [kamikaze dronů], kterých se prodalo tisíce v Izraeli a zahraničí,“ říká Boaz Levy, generální manažer a výkonný viceprezident IAI.

Ruský server TopWar se tématice věnoval v uplynulém týdnu dvakrát. Poprvé (19. února) stručným popisem a videem představil dron Mini Harpy. V pátek už navíc reagoval ve svém článku převzatou citací části rozhovoru zástupce Institutu pro studium národní bezpečnosti INSS (Institute for National Security Studies) v Tel Avivu Simona Tsipise. Ten pro ruský portál Vzgljad uvedl, že: „útoky nejsou namířeny proti ruské straně a na promovideu sestřelený vrtulník Ka-50 není ruský ale syrský“.


Izraelské kamikaze drony mají bohaté zkušenosti s ničením ruské PVO. Na videu dron Mini Harpy ničí radiolokátor S-300 / S-400

Redaktor Top Waru toto však zpochybňuje a v komentáři dodává: „Stojí za zmínku, že vrtulníky Ka-50 jsou zavedeny pouze v ruských leteckých silách a v současné době jsou uzemněny.“

Samotné video asi takovým problémem nebude jako to, že opodál na výstavě Rusko vrtulníky Ka-50 a Su-35 vystavovalo. A dle Top Waru se v Indii právě jedná o možném prodeji těchto strojů indické armádě.

Na téma Mini Harpy reagovaly ve čtvrtek 21. února RIA Novosti, které si na mediální souboj na domácí scéně přizvaly pro posouzení kompletu prezidenta Akademie geopolitických vztahů doktora vojenských věd Konstantina Sivkova. Sivkov je známý mediální bijce západní vojenské techniky a nedávno navrhl například jaderný úder na zlom San Andreas. Ruská media Sivkova povolají vždy, když potřebují divákům vysvětlit nadřazenost ruské techniky nad jakoukoliv jinou.

Na úvod článku RIA Novosti slovně popsaly izraelský dron, včetně poznámky, že na stánku firmy IAI je vystavena pouze jeho maketa. Poté v článku následuje vložená fotografie nového ruského úderného bezpilotního dronu Kalašnikova (viz dále).


Barak-8 sestřeluje Su-35 a Ka-50

Sivkov pak ve svém komentáři vylučuje možnost zničení ruských radarů, půjde-li o samostatný dron. Bude-li radarem zachycen, bude sestřelen. Nevylučuje ale úspěch samostatného dronu, který může „proklouznout“ při masovém nasazení Mini Harpy. Dále Sivkov poznamenal: „že s největší pravděpodobností má izraelský dron nízkou letovou dráhu, což povede ke ztrátě kontroly ze strany pozemního řídícího centra letu“. A dále pokračuje: „je nepravděpodobné, že bude kontrolován z letadla, protože Izrael takové stroje nemá“. V samém závěru pak podotkl, že dron pravděpodobně nebude nadzvukový.

Článek RIA Novosti končí informací, že jejich reportér oslovil zástupce izraelské společnosti IAI na stánku v indickém Bangaloru, „zda je tento komplex skutečně určen ke zničení radarů S-300 a S-400. Přítomný zástupce odpověděl, že není obeznámen s podrobnostmi a specialista je na jednáních po celý den“, uzavírají RIA Novosti. Zde je nutno podotknout, že v rámci takovýchto výstav je na příslušném stánku zpravidla „služba“, která nemusí být vždy dopodrobna obeznámena s danou problematikou.

V sobotu se již téma Mini Harpy v médiích neobjevuje a všechny větší ruské servery přichází s podrobnějším obsahem o novém dronu Kalašnikova. Zajímavostí je, že u všech je stejný, lehce bizarní nadpis: „‚Bezpilotnik‘ Kalašnikova může změnit svět jako AK-47“. Nadpis článku je stejný jak u agentur TASS a RIA Novosti, tak u vojenského webu Top War. Jako zdroj odborného pohledu na dron je uveden Nikolas Grossman z The Washington Post, jehož stať v daném serveru se bohužel nepodařilo dohledat. Představme si tedy „Kub-BLA“ (jak byl dron nazván) od koncernu Kalašnikova.


Kub-BLA / Koncern Kalašnikov

Z úvodního popisu pana Grossmana se dozvídáme, že “ruská společnost, která darovala světu světoznámou útočnou pušku AK-47, představila úderný ‚bezpilotnik‘, který může podobně provést revoluci ve vedení vojenských akcí proti nepříteli zpřístupněním cenově dostupných moderních technologií pro použití v leteckých bezpilotních úderných prostředcích“.

Po seznámení se s odstavcem, kde je zdůrazněno, že „Kub-BLA může změnit povahu války“ stejně jako v minulém století jeho starší bratranec AK-47, široce známý prostě jako „Kalašnikov“, již uvedeme jediné, v závěru článku prezentované technické údaje.

Jedná se o rychlost letu 80 – 130 km/hod, dobu letu 30 minut, maximální hmotnost hlavice tři kg a rozměry 1210×950×165 mm. Více údajů, například kdy (nebo zda) bude dron zaveden do vojsk, uvedeno nebylo. Svým způsobem je to na škodu věci. Z toho, co bylo publikováno, se patrně jedná o běžný typ bezpilotního prostředku, který je v dnešní době schopen vyrobit běžný garážový start-up kdekoliv na Blízkém východě. Mimochodem o tom se Rusko přesvědčilo i v loňském roce v lednu, při napadení jejich letecké základny Chmejmím v Sýrii.

Indie představuje v oblasti nákupu zbraní trh o velikosti desítek miliard dolarů a v rámci obchodu se hraje velice tvrdě. Pravděpodobně již v následujících letech se navíc na výstavách budeme častěji setkávat s firmami, které ukrajinský web CenzorNet označuje jako „Bohové marketingu!“.

Zdroje: Top War, Defence.ua, RIA, Censor.net, TASS, Top War

 
 

Nahlásit chybu v článku


Související články

Davidův prak: Izraelská konkurence ruskému protivzdušnému systému S-400

Izrael před několika dny provedl čtvrtý, závěrečný a úspěšný test svého výkonného protileteckého a ...

Izrael vs S-300: Kdo vyhraje případný střet?

V průběhu uplynulého týdne se ve všech ruských médiích prolínala odpověď na otázku „jak potrestat ...

Izrael nasadí ukrajinské Kolčugy-M proti syrským kompletům S-300

V předposlední den roku 2018 proběhla na ukrajinských a ruských serverech informace o prodeji ...

Jak Izrael „vypnul“ syrskou protivzdušnou obranu

Letos z 20. na 21. ledna podnikl Izrael noční nálet na íránské vojenské cíle v okolí syrského ...

Zvýraznit příspěvky za posledních:

 • pipexxinar
  23:40 08.05.2019

  stále nechápu jak by dron překoná bez povšimnutí radar ale dobrá ve videu je jen s-300/400 ale ruská pvo je velký moloch ne je s-300/400 asi jako ve filmu šrek cibule mají ...Zobrazit celý příspěvek

  stále nechápu jak by dron překoná bez povšimnutí radar ale dobrá
  ve videu je jen s-300/400 ale ruská pvo je velký moloch ne je
  s-300/400 asi jako ve filmu šrek cibule mají vrstvy ruská pvo má vrstvy (i pvo jiných státu) nejníž je voják s manpady potom rychlé systémy (strela 10 osa pancir sosna-r tor atd) potom středního dosahu
  kuby buky a starší s-300 a do budoucna s-350 a potom dlouhého dosahu s-300/400 a do budoucna s-500 takže není problém k s-400 připojit nákého "kamuša" třeba pancir nebo tor aby chránil radar ale sám nebude odhalen to že se systémy separují je blbost ale pro články a autory jednodušíSkrýt celý příspěvek

 • simon22
  09:25 08.03.2019

  ak by mali všetko dokonale technologicky odladené, a všetko by fungovalo presne ako píšu... tak nemôžu ignorovať zásadnú podmienku použitia.. a to je dostať sa v reálnom čase do ...Zobrazit celý příspěvek

  ak by mali všetko dokonale technologicky odladené, a všetko by fungovalo presne ako píšu... tak nemôžu ignorovať zásadnú podmienku použitia.. a to je dostať sa v reálnom čase do vzdialenosti aspoň 70km od miesta rozmiestnenia PVO systému... a toto je problem! PVO systémy 300/400/500 sú vysoko mobilné a nie je predpoklad , že v prípade vojnového konfliktu by zotrvávali na jednom mieste po dlhší čas... ak by sme odhalili ich polohu, musíme tam vyslať výsadok s daným systémom.. nepozorovane?? to sotva, ak obsahuje nákladiak s odpalovacím zariadním pre drony... a za tretie.. ak ten dron vypustíme, aby patroloval a hľadal, tak je rovnakým cieľom ako každý iný.. aby niečo našiel, musí do väčšej výšky.. a tam bude odhalený.. stačí na to antidron system s rušičkou plávajúceho kódu.... a za posledné, každý veľký systém pvo má včlenený na svoju ochranu systémy pôsobiace na malých výškach..roje dronov sú riešením, no samostatne pôsobiace s dlhým doletom a umelou inteligenciou riadenia roja.. toto čo je vo videjku, je účinné asi tak ako záškodník s ruksakom plným výbušniny.. môže sa podariť.. no masové nasadenie tak ako ukázali pôsobenie v treťotriednej animácii ( žiaden vrtuľník ka50 ani lietadlá živé tam nie sú) je vysoko otázne ...Skrýt celý příspěvek

 • Eiffelos
  15:49 01.03.2019

  Zajímavá je ta fáze útoku, myslel jsem , že to třeba odhodí křídlo a volným pádem spadne na cíl, aby to bylo rychlé, ale on prostě sletí, což nemusí být příliš přesné a dynamické k ...Zobrazit celý příspěvek

  Zajímavá je ta fáze útoku, myslel jsem , že to třeba odhodí křídlo a volným pádem spadne na cíl, aby to bylo rychlé, ale on prostě sletí, což nemusí být příliš přesné a dynamické k zásahu třeba pohybujícího se cíle. Ale asi to mají spočítané. Kolik vůbec stojí jeden kamikadze dron ?Skrýt celý příspěvek

  • Czertik
   23:12 01.03.2019

   Kdyby to padalo volnym padem bez kridel..je to no, hloupa bomba. Pokud to ma kridla, je to chytra bomba a muze menit svuj smer padu, byt pada kolmo jak stuka :).

   Kdyby to padalo volnym padem bez kridel..je to no, hloupa bomba. Pokud to ma kridla, je to chytra bomba a muze menit svuj smer padu, byt pada kolmo jak stuka :).

 • Tesil
  16:31 28.02.2019

  TF-HU
  https://nsarchive2.gwu.edu/nuk...

  Ani SSSR/Rusko JZ nikdy nepoužili.

  TF-HU
  https://nsarchive2.gwu.edu/nuk...

  Ani SSSR/Rusko JZ nikdy nepoužili.

  • Czertik
   19:44 28.02.2019

   A co jako ze sssr/sssr2 atomky nikdy bojove nepouzily ? To nezanamena ze na to nemeli plany, nebo realne nediskutovaly kdy je pouzit. Navic sovetska pravidla pro nasazeni davala ...Zobrazit celý příspěvek

   A co jako ze sssr/sssr2 atomky nikdy bojove nepouzily ?
   To nezanamena ze na to nemeli plany, nebo realne nediskutovaly kdy je pouzit. Navic sovetska pravidla pro nasazeni davala sovetskym ponorkarum daleko vetsi volnost pri nasazeni jadernych zbrani/torped daleko vetsi volnost nez bylo zvykem na zapadu.Skrýt celý příspěvek

   • Tesil
    20:54 28.02.2019

    Czertik
    To byla reakce na TF-HU.
    Jinak stačí si přečíst můj odkaz.A mimochodem o použití M28 DC mohl rozhodovat velitel
    praporu dle svého uvážení.

    Czertik
    To byla reakce na TF-HU.
    Jinak stačí si přečíst můj odkaz.A mimochodem o použití M28 DC mohl rozhodovat velitel
    praporu dle svého uvážení.

    • Czertik
     13:17 01.03.2019

     A co ze to bylo pro tf hu. To jako pak nemam pravo na to reagovat ? Co se tyka pozemni armady, tam sou podminky ponek odlisne od namornictva, ale nedelej si iluzi,ze u sovetu ...Zobrazit celý příspěvek

     A co ze to bylo pro tf hu. To jako pak nemam pravo na to reagovat ?
     Co se tyka pozemni armady, tam sou podminky ponek odlisne od namornictva, ale nedelej si iluzi,ze u sovetu neexistovala podobna voplnost jako u amiku s m28 dc.
     Amici dokonce meli i nejmensi atomovku - atomovou "pancerovku" davy crocet (pokud si pamatuju jmeno spravne).Skrýt celý příspěvek

 • givicz
  23:59 27.02.2019

  Tak my se tady dohadujeme o " incidentu" v rámci mezinárodní výstavy Aero India 2019, kde si jistá izraelská firma videem rýpla do rusů jak je to nadzvedlo a co se nestalo dnes.. ...Zobrazit celý příspěvek

  Tak my se tady dohadujeme o " incidentu" v rámci mezinárodní výstavy Aero India 2019, kde si jistá izraelská firma videem rýpla do rusů jak je to nadzvedlo a co se nestalo dnes.. .:)

  https://www.youtube.com/watch?...

  Dnes do Moskvy přiletěl premiér ministr státu Izrael Benjamin Netanjahu ... centrálním tématem byla bezpečnost na blízkém východě.. především Sýrie ... navštívil Moskvu poprvé od incidentu s IL20 na twiteru Netanjahu publikoval video " já jsem znova u Kremlu" ... Putin u nás roste vzájemný obchod.. tendence jsou pozitivní ... je třeba pohovořit o bezpečnosti v regionu (tyto otázky byly probrány za zavřenými dveřmi)....... Netanjahu v nejbližší době v Jeruzalémě otevřeme památník obětí blokády Leningradu zvu vás na otevření pane prezidente ..... Putin děkuji já přijedu... u nás jsou vzpomínky na lidi kteří umřeli za druhé světové války důležité...

  Zřejmě již začínám chápat toto video...
  Why S-300 In Syria Not Being Used Against Israeli Aircraft
  https://www.youtube.com/watch?... Skrýt celý příspěvek

  • Czertik
   19:46 28.02.2019

   tak nejak z toho prvniho videa nemam jediny dojem ze by se tam bibi sel jakoliv olouvat za ono video co cokoliv jineho.

   tak nejak z toho prvniho videa nemam jediny dojem ze by se tam bibi sel jakoliv olouvat za ono video co cokoliv jineho.

 • givicz
  19:35 27.02.2019

  Kalashnikov Kamikaze Drone 'KUB-BLA' Already Battle-Tested In Syria
  https://www.youtube.com/watch?...

  Kalashnikov Kamikaze Drone 'KUB-BLA' Already Battle-Tested In Syria
  https://www.youtube.com/watch?...

  • Czertik
   20:41 27.02.2019

   Hmm, pekny, jenze uvedenymy parametry se onen dron nijak moc nelisi od dronu za cca 8k kc z ciny :)

   Hmm, pekny, jenze uvedenymy parametry se onen dron nijak moc nelisi od dronu za cca 8k kc z ciny :)

   • givicz
    21:27 27.02.2019

    Czertik rád tě vidím ... proč nenapíšeš dron za cca 8k z USA ??? Jinak má pro novou tebe zprávičku z Venezuely... :) LIVE: Pro-Maduro rally in ...Zobrazit celý příspěvek

    Czertik rád tě vidím ... proč nenapíšeš dron za cca 8k z USA ???

    Jinak má pro novou tebe zprávičku z Venezuely... :)
    LIVE: Pro-Maduro rally in Caracas
    https://www.youtube.com/watch?...

    kladu si otázku proč o tom nereferují naše objektivní média ??? nebo ještě lépe, proč z naší/vaší ČT nejsou na místě reportéři a nepodívají se do obchodů jak je to se zásobováním potravin ... :)

    Ak si myslíte, že vo Venezuele sú len prázdne supermarkety, násilie a protesty proti vláde, potom vás svedectvo týchto dvoch cudzincov môžu prekvapiť
    https://www.hlavnespravy.sk/ar... Skrýt celý příspěvek

    • Kikirík
     22:43 27.02.2019

     Jasné... Veď tam predsa žerú len stejky a koláče. Pritom sa v uliciach sa protestuje, je tam hyperinflácia a vyše 2 miliónu ľudí zdrhlo za hranice. Asi tam chodia pre tie koláče. ...Zobrazit celý příspěvek

     Jasné... Veď tam predsa žerú len stejky a koláče.
     Pritom sa v uliciach sa protestuje, je tam hyperinflácia a vyše 2 miliónu ľudí zdrhlo za hranice. Asi tam chodia pre tie koláče.
     Maduro má ľudí, ktorí ho podporujú. Čo je na tom? Vždy má niekto odporcov a prívržencov nech je situácia v krajine aká chce napr. Hitler, Stalin, Pol Pot, Chaucescu či ako sa to píše a x iných. To vôbec nič neznamená.
     Citovať hlavnespravy.sk je fakt sila, to tvoje čt je oproti tomu seriózne médium. Vidno, že si sprostý troll ako aj martin123 a černakus. Otravovať kravinami choďte na vaše weby, kde ste doma s vašimi správami.Skrýt celý příspěvek

     • givicz
      22:56 27.02.2019

      Kikirík... klídek.. kolik lidí zdrhlo za hranice z Ukrajiny ??? jaké HDP na hlavu má Ukrajina jaké HDP na hlavu má Venezuela ... vždyť jsem psal... proč tam nepošlou reportéry z ČR ...Zobrazit celý příspěvek

      Kikirík... klídek.. kolik lidí zdrhlo za hranice z Ukrajiny ??? jaké HDP na hlavu má Ukrajina jaké HDP na hlavu má Venezuela ... vždyť jsem psal... proč tam nepošlou reportéry z ČR nebo SR ať dají informace zblízka jak to tam vypadá, jaké jsou nálady obyvatelstva zda je tam hladomor nebo ne.... takto se člověk musí spoléhat na twiter, yotube atd... aby měl alespoň nějaké objektivní informace zblízka .... je třeba si uvědomit, že tzv. západ Venezuele zadržuje 30 mld. USD....

      Ukrajinská katastrofa: pět let po Majdanu je země v dezolátním stavu!
      Zdroj: https://globe24.cz/svet/66318-...

      V minulých dnech uplynulo 5 let od završení ukrajinské revoluce, která je známější pod jménem Majdan. Proruský prezident Viktor Janukovyč prchnul do Ruska a měl nastat čas demokracie a blahobytu. Tedy tak to alespoň slibovali aktivisté Majdanu a evropští a američtí politici, kteří jim kryli záda. Vše však dopadlo jinak.Skrýt celý příspěvek

     • Czertik
      19:58 28.02.2019

      jenze bordel na ukrajine byl uz pred majdanem, takze co chces rict ? Ze se dodnes nepodarilo ten bordel vyresit ? zadne prekvapeni. V rusku je dodnes pritomen duch lenina a ...Zobrazit celý příspěvek

      jenze bordel na ukrajine byl uz pred majdanem, takze co chces rict ? Ze se dodnes nepodarilo ten bordel vyresit ?
      zadne prekvapeni.
      V rusku je dodnes pritomen duch lenina a stalina..a jeci to byly zlocinci a vrazi.Skrýt celý příspěvek

    • Jaws
     23:15 27.02.2019

     Ve Venezuele jsou obchody plné zboží! Říká to Diego z Argentiny a do světa to tlumočí Sputnik... přebráno dalšími proruskými servery. Velmi důvěryhodné.

     Ve Venezuele jsou obchody plné zboží! Říká to Diego z Argentiny a do světa to tlumočí Sputnik... přebráno dalšími proruskými servery. Velmi důvěryhodné.

  • Dovi
   11:37 28.02.2019

   Proč spamujete diskuzi o izraelském dronu Venezuelou a Ukrajinou? Běžte si svůj třídní boj hlásat laskavě do jiného vlákna.

   Proč spamujete diskuzi o izraelském dronu Venezuelou a Ukrajinou? Běžte si svůj třídní boj hlásat laskavě do jiného vlákna.

   • Czertik
    19:59 28.02.2019

    Ale on musi split svoji deni normu, jinak mu na troli farme nezaplati a jeho deti budou hladovet.

    Ale on musi split svoji deni normu, jinak mu na troli farme nezaplati a jeho deti budou hladovet.

 • krllo
  15:51 27.02.2019

  Jsou různé protiradarové zbraně.

  Jsou různé protiradarové zbraně.

 • Slavoslav
  07:54 27.02.2019

  OT, ale ked je vystava v Indii tak aspon zostaneme v jednom state :) Vcera India bombardovala pozicie v Pakistane a dnes Pakistan zostrelil dve Indicke lietadla. Jadrove ...Zobrazit celý příspěvek

  OT, ale ked je vystava v Indii tak aspon zostaneme v jednom state :)

  Vcera India bombardovala pozicie v Pakistane a dnes Pakistan zostrelil dve Indicke lietadla. Jadrove mocnosti sa nam postuchujuSkrýt celý příspěvek

 • rasto123
  23:22 26.02.2019

  Páni, Rusko a Izrael nie sú nepriatelia. Zaviedol Izrael nejaké sankcie voči Rusku ? Rusko realizuje nejaké sankcie proti Izraelu ? Rusko a Izrael sa vedia dohodnúť. Izrael útočí ...Zobrazit celý příspěvek

  Páni, Rusko a Izrael nie sú nepriatelia. Zaviedol Izrael nejaké sankcie voči Rusku ? Rusko realizuje nejaké sankcie proti Izraelu ? Rusko a Izrael sa vedia dohodnúť. Izrael útočí na ciele v Sýrii , ale nie sú to relevantné ciele v rámci boja s opozíciou. Sú to ciele len propagandistické pre ľudí v Izraeli a v Iráne. Izrael potrebuje zlý Irán a Irán potrebuje zlý Izrael. No a Rusko. To ich tam "kočíruje".
  Izrael sa vyhýba útoku na Rusov a Rusi sa vyhýbajú útoku na Izrael. Ale to je len v rukách Izraela. Smrť Rusa je drahá.Skrýt celý příspěvek

  • Martin23
   08:53 27.02.2019

   Naprosto přesně.

   Naprosto přesně.

  • liberal shark
   12:51 27.02.2019

   Izrael útočí na Hizballáh a iránské revoluční gardy, protože ty útočí na něj.

   Izrael útočí na Hizballáh a iránské revoluční gardy, protože ty útočí na něj.

 • flanker.jirka
  21:00 26.02.2019

  Asi nemá smysl řešit, kdo si co dá za animaci do svých prezentací. Ruské reakci se jde pouze zasmát, sami se chovají podobně. Podstatné pro nás by mělo být, že existuje takováto ...Zobrazit celý příspěvek

  Asi nemá smysl řešit, kdo si co dá za animaci do svých prezentací. Ruské reakci se jde pouze zasmát, sami se chovají podobně.
  Podstatné pro nás by mělo být, že existuje takováto inteligentní munice, která není určena pouze proti radarům, ale obecně proti pozemním cílům. Tak že se nabízí otázka poradí si s něčím takovým naše PVO?

  ... starší provedení těchto systémů má k dispozici například Čína.
  https://www.israeldefense.co.i...
  Obecně se takovýto prostředek, byť na bázi dronu dá vyrobit v modelářském kroužku.Skrýt celý příspěvek

  • svab98
   22:07 28.02.2019

   Teoreticky modeláři vyrobí letadlo, ale pak musí použít nějaký autopilot. Ten se také dá sehnat, ale téměř jistě v něm potřebné funkce např. kolmého útoku chybí. Takže v tom ...Zobrazit celý příspěvek

   Teoreticky modeláři vyrobí letadlo, ale pak musí použít nějaký autopilot. Ten se také dá sehnat, ale téměř jistě v něm potřebné funkce např. kolmého útoku chybí. Takže v tom kroužku vyrobí hračku, která může vypadat podobně, ale nebude to takto nasaditelné.

   Je to stejné jako rozdíl mezi kamerou s gimbalem za 500kKč a hračkovou kamerou za 1,5kKč.

   A tříštivou hlavici také amatér snadno nevyrobí tak aby to mělo garantované vlastnosti. Amatérů co si vyrábějí trhaviny je hafo, spousta jich už nemá 10 prstů. Ale vyrobit trhavinu s jistým účinkem a vybuchující jen když je potřeba, je poměrně těžké.Skrýt celý příspěvek

   • Czertik
    13:21 01.03.2019

    Jenze na to naprogramovani sebevrazedneho kolmeno utoku apod, to to nemusi delat hoby modelar, staci hoby programator :). A co se tyka funkcni hlavice - ja myslim, ze cina ma ...Zobrazit celý příspěvek

    Jenze na to naprogramovani sebevrazedneho kolmeno utoku apod, to to nemusi delat hoby modelar, staci hoby programator :).

    A co se tyka funkcni hlavice - ja myslim, ze cina ma svojich zbrojnich expertu dost, a kdyby ne, muze se zajit zeptat hamasu jak to delaji, ze odpaluji tolik raket s funcnimi hlavicemi, ci kde berou rhaviny na sebevrazdene utoky :).Skrýt celý příspěvek

 • Peter Oravec
  19:00 26.02.2019

  skoda, ze tu diskusia tak trochu upada. rad si tu precitam odborne prispevky. je tu ale skupina dikutujucich, ktora dost otravne a jednostranne / zaujate haji rusakov, to tu ...Zobrazit celý příspěvek

  skoda, ze tu diskusia tak trochu upada. rad si tu precitam odborne prispevky.

  je tu ale skupina dikutujucich, ktora dost otravne a jednostranne / zaujate haji rusakov, to tu diskusiu kazi.

  rusofili a ich zariti odporcovia - povedzte si svoje, ano, jeden dva prispevky a potom ale dost. Admin, mazte im to potom pls. nema to potom ziadnu uroven ked si tu jeden nick ukradne 50% diskusie dokolecky omielanim toho isteho a reagovanim na uplne vsetko ...Skrýt celý příspěvek

  • KoJaKCZE
   19:29 26.02.2019

   Proč mám ten pocit, že tento příspěvek se objeví pod každou diskuzí na tomto serveru ... ?

   Proč mám ten pocit, že tento příspěvek se objeví pod každou diskuzí na tomto serveru ... ?

  • Jakub2
   19:33 26.02.2019

   Dobrý den, domnívám se že pan Grohman má na starosti i jiné, lepší věci než je mazání diskusí od spamu a provokací od proruských trollů. Bude lepší, když sem budete psát svoje ...Zobrazit celý příspěvek

   Dobrý den,
   domnívám se že pan Grohman má na starosti i jiné, lepší věci než je mazání diskusí od spamu a provokací od proruských trollů. Bude lepší, když sem budete psát svoje příspěvky se svými názory a odfiltrujete si zdejší spam tím, že jej prostě číst nebudete. Známým spamerům potom nedávejte prostor k rozvíjení jejich obtěžujíích praktik - nereagujte na jejich provokace a oni sami odejdou.Skrýt celý příspěvek

  • Danosť
   21:19 26.02.2019

   Tvoj príspevok nieje zaujatý? Ked poveš A povedz aj B, Rusofili to tu kazia rovnako ako USAfili atd. proste minca má vždy dve strany. Ked je tu niečo o ruskej technike, pár ...Zobrazit celý příspěvek

   Tvoj príspevok nieje zaujatý? Ked poveš A povedz aj B, Rusofili to tu kazia rovnako ako USAfili atd. proste minca má vždy dve strany. Ked je tu niečo o ruskej technike, pár diskutujúcich má potrebu ísť pod príspevok a kopnúť si a tak sa to deje aj na druhej strane.. Konštatujem že diskusia tu je čistý hnoj, nikdy sa v nej nič nedozviem a preto už sem neprídem.Skrýt celý příspěvek

  • rasto123
   23:34 26.02.2019

   Peter Oravec, Ty mas pocit ,ze Rusofilovia to tu kazia, nie... kazia to tvorca temat a mladší prispievatelia.

   Peter Oravec, Ty mas pocit ,ze Rusofilovia to tu kazia, nie... kazia to tvorca temat a mladší prispievatelia.

   • Kichot
    11:03 27.02.2019

    Nevěř nikomu , komu je nad 30 let... John Lennon (Jack Weinberg)

    Nevěř nikomu , komu je nad 30 let... John Lennon (Jack Weinberg)

  • svab98
   22:10 28.02.2019

   A jak to souvisí s tématem "hrobník S400"?

   A jak to souvisí s tématem "hrobník S400"?

 • dusan
  17:00 26.02.2019

  Moderný systém PVO musí byť komplexný, v rátane stíhacích lietadiel. S-400 je len jedným "koliečkom" systému a sám o sebe ten systém nedokáže proti koordinovanému útoku prakticky ...Zobrazit celý příspěvek

  Moderný systém PVO musí byť komplexný, v rátane stíhacích lietadiel. S-400 je len jedným "koliečkom" systému a sám o sebe ten systém nedokáže proti koordinovanému útoku prakticky nič ...

  Tak ako mohutná nemecká pozemná PVO nedokázala zastaviť spojencov, tak isto to nedokáže ani najmodernejšia PVO dnes bez podpory letectva.

  Najväčšou slabinou PVO ruska je dnes absencia naozaj moderných stíhacích strojov 5.generácie, nie nedostatok moderných pozemných systémov PVO.

  Ak by sme to vztiahli na Sýriu, tak tam ruská PVO nemá šancu proti dnešnému izraelskému letectvu a ak niečo "drží na uzde" izraelské letectvo tak to sú možné politické komplikácie prípadného stretu s ruskou PVO, ako jej možnosti v rátane S-400.Skrýt celý příspěvek

  • Vituld
   17:05 28.02.2019

   Zatim nejlepsi komentar. A jen doplnim. S-400 se pouzivam na takticke a strategicke bombardery, balisticke rakety, nadzvukove vzdusne cile apd. Neni urcen na sestreleni maleho ...Zobrazit celý příspěvek

   Zatim nejlepsi komentar.
   A jen doplnim.
   S-400 se pouzivam na takticke a strategicke bombardery, balisticke rakety, nadzvukove vzdusne cile apd.
   Neni urcen na sestreleni maleho dronu. Pokud PVO neni komplexni, ma slabiny.
   Jsou zde systemy napr. elektronickeho boje, ktere ovlivnuji nebo rusi komunikaci, nebo ktere rusi provoz prave dronu.Skrýt celý příspěvek

 • Standa
  15:24 26.02.2019

  To je pořád dokola. Stejně jako teď, tak se diskutovalo kolem Jom Kipurské války. SSSR v Egyptě vybudoval silné a "neproniknutelné" PVO. Izrael měl sice velké ztráty, ale stejně ...Zobrazit celý příspěvek

  To je pořád dokola. Stejně jako teď, tak se diskutovalo kolem Jom Kipurské války. SSSR v Egyptě vybudoval silné a "neproniknutelné" PVO. Izrael měl sice velké ztráty, ale stejně nakonec to PVO podlehlo. I v té době to byl nejmodernější systém. I teď je S-300PMU2 a S-400 nejmodernější systém. A i ten se dá překonat vhodnou taktikou. Je nesmysl, že když bude v Sýrii S-300/400, tak bude Izrael v koncích. Při plném nasazení by to PVO dopadlo stejně jako vždy.Skrýt celý příspěvek

  • Martin23
   15:32 26.02.2019

   A kde jste četl, že kterákoliv PVO je nezničitelná? Jde právě o to, že taková PVO způsobí velké ztráty. JInak řečeno, pokud budou proti sobě bojovat dvě zhruba stejně velké armády ...Zobrazit celý příspěvek

   A kde jste četl, že kterákoliv PVO je nezničitelná?
   Jde právě o to, že taková PVO způsobí velké ztráty.

   JInak řečeno, pokud budou proti sobě bojovat dvě zhruba stejně velké armády a ta jedna bude mít mimo letectva při obraně k dispozici i slušnou PVO, tak má velkou šanci donutit útočníka nechat si zajít chuť.Skrýt celý příspěvek

   • Standa
    15:46 26.02.2019

    Tak se vyjadřuje Rusko a jako vždy se z toho nakonec stane kus dýmajícího šrotu. To samé se ale může udát i na druhé straně.

    Tak se vyjadřuje Rusko a jako vždy se z toho nakonec stane kus dýmajícího šrotu. To samé se ale může udát i na druhé straně.

    • Martin23
     16:10 26.02.2019

     No nevím, jaké výroky "Ruska" máte na mysli, obzvláště v našich médiích, kde dochází k oblíbenému překrucování řečeného, ale v rámci určité marketingové činnosti se to dá myslím ...Zobrazit celý příspěvek

     No nevím, jaké výroky "Ruska" máte na mysli, obzvláště v našich médiích, kde dochází k oblíbenému překrucování řečeného, ale v rámci určité marketingové činnosti se to dá myslím pochopit a tolerovat.

     Každopádně ten omyl, který vznikl mezi námi byl způsobený mou osobou. Já považuji diskuze arénou pro diskutéry.
     Nepředpokládal jsem, že budete polemizovat takto přímo s Ruskem.Skrýt celý příspěvek

     • Pigtail
      18:50 26.02.2019

      Překrucování v našich médiích je jen slabý odvar oproti tomu jak ohýbá realitu RF .... namátkou sestřelení Boeingu nad Ukrajinou, moc dobře si pamatuju na tiskovku ruské MO kde ...Zobrazit celý příspěvek

      Překrucování v našich médiích je jen slabý odvar oproti tomu jak ohýbá realitu RF .... namátkou sestřelení Boeingu nad Ukrajinou, moc dobře si pamatuju na tiskovku ruské MO kde prezentovali utočící bitevníky ... a takových lží už vypustili nespočet ... u nás to supluje práce trollůSkrýt celý příspěvek

   • Miroslav
    16:13 26.02.2019

    Faktom je, že sýrska PVO zatiaľ spôsobila len stratu bezbranného ruského lietadla ktoré zostrelila omylom

    Faktom je, že sýrska PVO zatiaľ spôsobila len stratu bezbranného ruského lietadla ktoré zostrelila omylom

    • KoJaKCZE
     19:36 26.02.2019

     Zcela jistě má na svědomí i pár Jisraelských letadel ... bohužel jak píše jistý uživatel výše, samotná PVO je bez podpory vlastního letectva poloviční. Každá PVO má totiž své ...Zobrazit celý příspěvek

     Zcela jistě má na svědomí i pár Jisraelských letadel ... bohužel jak píše jistý uživatel výše, samotná PVO je bez podpory vlastního letectva poloviční. Každá PVO má totiž své limity. Pokud to myslím s vyřazením PVO vážně, pak není nic snadnějšího než jej zahltit a následně se prostě některá raketa ujme. Ano je to nákladné, ale funguje to! A přesně takto Jisrael sundal poslední Pancir-S1 ... šlo z videa vidět, že pálil na jeden cíl, druhý cíl na něj letěl ( z něj bylo video ), ale zasáhl jej třetí cíl/raketa ... to je klasická taktika proti PVO, pokud máte vzdušnou nadvládu.Skrýt celý příspěvek

    • Czertik
     20:57 26.02.2019

     No, sestrelila jeste jednu izraelskou f16..ale zaplatila za to stratou cele baterie ze ktere ona strela vyletela.
     A ty co zbyly pochopily.

     No, sestrelila jeste jednu izraelskou f16..ale zaplatila za to stratou cele baterie ze ktere ona strela vyletela.
     A ty co zbyly pochopily.

   • balm
    21:41 26.02.2019

    Nejsem si jistý. Představte si situaci, kdy chcete penetrovat vzdušnou obranu protivníka, který používá nejmodernější systémy, dokonale provázané do jednoho celistvého celku a ...Zobrazit celý příspěvek

    Nejsem si jistý.

    Představte si situaci, kdy chcete penetrovat vzdušnou obranu protivníka, který používá nejmodernější systémy, dokonale provázané do jednoho celistvého celku a dokáže pružně reagovat na nastalou hrozbu. K dispozici budou mobilní jednotky, předsunuté detekční a výstražné systémy, bodové systémy ochrany, systémy pro pokrytí oblastí ... až po prostředky elektronického boje doplněné letectvem. Plus dostatek připravené munice.

    Místo útočných letoun poletí do bezpečné vzdálenosti svaz nákladních letounů (s veškerým krytím a informacemi zpravodajců), následně otevřou svá velká vrátka a do prostoru vypustí stovky až tisíce malých jednoúčelových dronů, které mohou operovat jako jednotky, nebo celé roje. Nepotřebují on-line operátory, stačí vědět kam mají letět a cíle si už najdou samostatně svými elektrooptickými prostředky. Mise Search & Destroy. Jsou levné, snadno a rychle vyrobitelné. Samozřejmě nepůjdou do boje sami, protože v těsném závěsu poletí střely MALD - návnady věrně kopírující profily útočných letounů, střel s plochou dráhou letu ... nebo dokonce s letectvem 5. generace.

    Neexistuje země, která by si mohla dovolit PVO s kapacitou, jež by zastavila útok. Cokoliv drony najdou, to prostě zničí. Jasně, na uskupení 5 jednotek mobilní ochrany Pantsir-S2, chránící na blízkou vzdálenost systém S-400 ... nepoletí 20 dronu, ale třeba 150, 300, 400, ... a prostě proniknou, protože i kdyby měl interceptor poměr 1.1-5:1, systémy nebudou mít dostatečnou kapacitu obrany. PVO se zabaví, vyčerpá, ... a tím je vymalováno, protože jakmile získáte vzdušný prostor, už zahrabanou PVO nevytáhnete (bude okamžitě zničena).Skrýt celý příspěvek

    • Martin23
     09:09 27.02.2019

     1. Právě proto je důležité mít prostředky PVO dalekého dosahu k ničení nosičů dronů. Drony také mají omezený dosah. 2. Jak jste uvedl, PVO musí mít i prostředky elektronického ...Zobrazit celý příspěvek

     1. Právě proto je důležité mít prostředky PVO dalekého dosahu k ničení nosičů dronů.
     Drony také mají omezený dosah.

     2. Jak jste uvedl, PVO musí mít i prostředky elektronického boje a rušit signál.

     3. Kdyby to s drony bylo tak jednoduché, nikdo by dnes letecké údery nepodnikal.
     Vypouštět stovky dronů, to je dnes spíše scifi.Skrýt celý příspěvek

     • balm
      11:35 27.02.2019

      Obecně oblíbený omyl. Pozemní prostředky PVO dalekého dosahu jsou dost dobře k ničemu, protože představují velké cíle, logistické zatížení, omezené kapacity, nižší pravděpodobnost ...Zobrazit celý příspěvek

      Obecně oblíbený omyl. Pozemní prostředky PVO dalekého dosahu jsou dost dobře k ničemu, protože představují velké cíle, logistické zatížení, omezené kapacity, nižší pravděpodobnost zásahu (interceptory nebudou mít lepší poměř než 1.7 - 2,5:1 a kdo ví jestli se číslo nepřehoupne přes tři) a další nevýhody např.: předsunuté oči, které prostě vyřadí 1. roj dronů a významným způsobem ovlivní schopnost střelby na velkou vzdálenost. Ergo, jde o bláhový nesmysl.

      PVO musí mít zpravodajské informace a vlastní moderní letectvo, které udrží kontrolu vzdušného prostoru. Pointa byla, ze bez vlastního letectva je PVO prakticky drahá sranda odsouzena k zániku.

      Dnes možná, zítra realita a Gremlin není jediný projekt.Skrýt celý příspěvek

  • StandaBlabol
   19:28 26.02.2019

   to Standa, nevím, jestli zrovna Yom Kippur je nejlepší příklad. Na syrské frontě pozemní PVO nepodlehla, dočasně byla oslabena tím, že měli obrovskou spotřebu raket. Než je SSSR ...Zobrazit celý příspěvek

   to Standa,

   nevím, jestli zrovna Yom Kippur je nejlepší příklad. Na syrské frontě pozemní PVO nepodlehla, dočasně byla oslabena tím, že měli obrovskou spotřebu raket. Než je SSSR doplnil leteckým mostem, tak byli pár dnů s minimem střeliva. Proto se izraelské letectvo dočasně víc prosazovalo. Ale po dodávce střeliva zase nabrala PVO na síle. A na egyptské frontě se taky nejdřív drželi. Nejvíc to od letectva schytaly jednotky, které postupovaly dál na Sinaj a dostaly se z ochranného deštníku PVO kolem Suezu. A nakonec tu egyptskou PVO rozvrátily nikoliv letadla, ale izraelské tanky, které překročily Suez. Takže spíš selhala pozemní armáda.

   Ono to mělo v téhle válce izraelské letectvo hodně těžké. Od začátku byla pro Izrael situace tak kritická, že na likvidaci nebo oslabení PVO prostě nebyl čas. Museli napadat útočící tanky bez ohledu na to, že je PVO kryla. A proto izraelské letectvo utrpělo velké ztráty.Skrýt celý příspěvek

   • liberal shark
    13:02 27.02.2019

    Souhlas - nejdříve egyptská pozemní vojska na Sinaji "vyjela" z ochranné bubliny PVO, později byly egyptské jednotky PVO eliminovány pozemním útokem IDF.

    Souhlas - nejdříve egyptská pozemní vojska na Sinaji "vyjela" z ochranné bubliny PVO, později byly egyptské jednotky PVO eliminovány pozemním útokem IDF.

 • palo satko
  14:15 26.02.2019

  Dnes je system S400 a S300 v špecifickej situacii v Syrii. Syria je v občianskej vojne, pod sankciami a zdevastovana a na druhej strane Izrael v plnom hospodarskom a vojenskom ...Zobrazit celý příspěvek

  Dnes je system S400 a S300 v špecifickej situacii v Syrii. Syria je v občianskej vojne, pod sankciami a zdevastovana a na druhej strane Izrael v plnom hospodarskom a vojenskom rozkvete a s podporou technologickych velmoci. Je to ako keby vyhladovane decko zo zaviazanymi rukami boxovalo s majstrom strednej vahy na ktoreho hlavu ma zakazane udriet.
  V tom prostredi ked politika a strategia neumožnuje Syrii využit S300 na ciele mimo Syrie a Rusi použivaju S400 len na svoju ochranu, je dosť tažko vyhlasovat niečo o učinnosti oboch systemov.
  Ale vojna skonči. Vitazstvom Asada, Iranu a Hisballahu a po rokoch sa tamojši svet dostane do starych kolaji, kde Izrael bude všeobecne nenavideny hlavny nepriatel ako to vyžaduje tradicia. Lacne killer drony bude mat každy a bude to len otazka počtov. Tak ako dnes pomaha predavat killer dron videjko o ničeni ruskeho systemu, tak bude dobre o par rokov predavat killer drony aj videjko o ničeny knessetu.Skrýt celý příspěvek

  • Miroslav
   14:46 26.02.2019

   Keď mám pravdu povedať tak ten S-300/400 v Sýrii je ako predvádzací voz v autosalóne. Môžeš si ho prezrieť lebo je tam ale nemôžeš ho naštartovať a odísť s ním. Tento systém Sýrii ...Zobrazit celý příspěvek

   Keď mám pravdu povedať tak ten S-300/400 v Sýrii je ako predvádzací voz v autosalóne. Môžeš si ho prezrieť lebo je tam ale nemôžeš ho naštartovať a odísť s ním. Tento systém Sýrii vôbec nepomôže...

   1/ predpokladám, že je tam z vyslovene politických a propagandistických dôvodov.
   2/ Sýria je vojnou ekonomicky zbedačená krajina. Ak aj dostali tento systém do užívania tak určite to nebude najnovší model. Rusko si nemôže dovoliť len tak niekomu darovať takú drahú hračku. Ak ide o najnovší model tak Sýria ho nemá v rukách a platí bod 3
   3/ Sýria nemá dostatočne vycvičené posádky a Rusi si nedovolia ostreľovať Izraelské či americké lietadlá. Za to im Sýria nestojí.Skrýt celý příspěvek

   • Slavoslav
    15:06 26.02.2019

    je to jedna z novsich verzii nie nejaka beznadejne zastarala sunka

    je to jedna z novsich verzii nie nejaka beznadejne zastarala sunka

   • KoJaKCZE
    19:50 26.02.2019

    Jisrael je všeobecně vojensky a hlavně politicky světově protlačovaný!! Kdokoliv kdo chce jít do křížku s Jisraelem, má okamžitě na zádech OSN, rezoluce, sankce USA apod ... ...Zobrazit celý příspěvek

    Jisrael je všeobecně vojensky a hlavně politicky světově protlačovaný!! Kdokoliv kdo chce jít do křížku s Jisraelem, má okamžitě na zádech OSN, rezoluce, sankce USA apod ... Jisrael má plnou hubu keců a plnění dohod, ale přitom on sám neplní tu základní. Okupuje cizí území, ostřeluje cizí cíle v cizím vzdušném prostoru ... to vše jen proto, že má za zády "celý západní Svět" ( i jistou část toho výhodního včetně Ruska ) a samozřejmě včetně OSN. Nelze si nevšimnout, že stejné privilegium mají i USA a UK, min. v Sýrii, Libyi ... zkuste si představit, že by Rusko třeba útočilo na americké cíle v Polsku nebo Pobaltí, protože se cítí jimi ohroženo!!! No to by byla válka celosvětová okamžitě!
    A o tom to je ... nerovnováha jednání OSN a neschopnost aktivně řešit prohrešky páchané USA, Jisraelem, Británií či Francií! Ale i jiných zemí, jako Saúdská Arábie, Katar ... řeší se jen Rusko, Krym, Ukrajina. Náhoda? Nemyslím si.
    Sýrie si nemůže ( osamocena ) tedy dovolit válku proti Jisraeli! V podstatě jediný spojenec by byl Írán, ale v tom okamžiku by se za Jisrael postavilo USA, protože si na Írán již léta brousí zuby ...
    Rozdílovým prvkem v této lokaci by mohla být kupodivu Čína. Jenže té vyhovuje toto handrkování blízký východ vs. západ... protože má tak klid na své zbrojení! Až je to přestane bavit a postaví se za Írán jako svého obchodního partnera, pak máme na krku hrozbu světové války.Skrýt celý příspěvek

    • mattea
     22:37 26.02.2019

     Proč komolíte jméno židovské země?

     Proč komolíte jméno židovské země?

     • liberal shark
      13:03 27.02.2019

      Protože je to ultralevicový protiizraelský fanatik ?

      Protože je to ultralevicový protiizraelský fanatik ?

     • Czertik
      21:05 27.02.2019

      liberal EE, neni to fanatik, to by psal usrael :) kojak No, tak kdyz jakakoliv vojenska akce izraele ma celosvetovou podporu, a akce ruska jen odsouzeni...tak se neda nezeptat - ...Zobrazit celý příspěvek

      liberal
      EE, neni to fanatik, to by psal usrael :)

      kojak
      No, tak kdyz jakakoliv vojenska akce izraele ma celosvetovou podporu, a akce ruska jen odsouzeni...tak se neda nezeptat - kde delaji soudruzi ze sssr2 chybu ?
      A ze I okupuje cizi uzemi ? Holt ma k tomu dosattek duvodu - dukazu ze ony uzemi byly pro nej dlohodobou hrozbou je vic nez dost.
      A proto mu ta okupace prochazi.
      narozdil od ruska a krymu - tak skutecne nenajdes jediny priklad kdy by zlotrili ukrosove podniky utok proti rusku z krymu, ci donbasu.

      A to tvoje prirovnani pobalti k syrii...no skutecne az prokazes ze litaji amicke rakety na rusko z pobalti, tak rusku pujde tezko vycitat protiakce.
      Do te doby mas ty a rusko uteracka.

      A duvod proc se neresi sa a ostatni arabske staty je jedoduchy - marxiste jako ty, nejen ve vladach, ale i mezi lidem, kteri by hned pri ukazovani jejich zlocinu zacaly rvat xenofobie, rasismus, diskriminace apod.Skrýt celý příspěvek

 • liberal shark
  12:58 26.02.2019

  Ruským propagandistům nechutná vlastní medicína ? :-) :-) :-)

  Ruským propagandistům nechutná vlastní medicína ? :-) :-) :-)

 • Miroslav
  11:51 26.02.2019

  Nechcem byť zlý. S-300/400 je iste špička PVO ale ja si nespomínam na konflikt kde tento systém plnil úlohy s ktorými sa rusi tak hrdia.

  Nechcem byť zlý. S-300/400 je iste špička PVO ale ja si nespomínam na konflikt kde tento systém plnil úlohy s ktorými sa rusi tak hrdia.

  • Martin23
   12:00 26.02.2019

   A nehovoří právě tohle v jejich prospěch?
   PVO je obranný prostředek, který má odradit od útoku.

   A nehovoří právě tohle v jejich prospěch?
   PVO je obranný prostředek, který má odradit od útoku.

   • Miroslav
    12:08 26.02.2019

    To by bolo veľmi jednoduché nie? To by potom stačilo nakúpiť PVO batérie, vycvičiť pár posádok a už by netrebalo miliardy na letectvo, tisíce vojakov a inej techniky

    To by bolo veľmi jednoduché nie? To by potom stačilo nakúpiť PVO batérie, vycvičiť pár posádok a už by netrebalo miliardy na letectvo, tisíce vojakov a inej techniky

    • Martin23
     12:15 26.02.2019

     Já reagoval na to, co jste vyplodil na počátku.

     Netvrdil jsem, že samotná PVO dokáže zajistit bezpečnost státu.

     Já reagoval na to, co jste vyplodil na počátku.

     Netvrdil jsem, že samotná PVO dokáže zajistit bezpečnost státu.

     • Miroslav
      12:24 26.02.2019

      Ak to nie je pravda tak sa rád nechám poučiť. Ale ja vážne neviem o tom, že by S-300/400 bol niekedy nasadený v reálnom konflikte a podarilo sa mu zostreľovať nepriateľské lietadlá ...Zobrazit celý příspěvek

      Ak to nie je pravda tak sa rád nechám poučiť. Ale ja vážne neviem o tom, že by S-300/400 bol niekedy nasadený v reálnom konflikte a podarilo sa mu zostreľovať nepriateľské lietadlá či strely.Skrýt celý příspěvek

     • Martin23
      15:49 26.02.2019

      A kde by asi tak měly být nasazeny? Jste děcko hrající dlohodobě PC hry nebo co? Tyhle prostředky (S 400 a modernizované S 300) dnes vlastní státy s nejsilnějšími armádami, kdo ...Zobrazit celý příspěvek

      A kde by asi tak měly být nasazeny?
      Jste děcko hrající dlohodobě PC hry nebo co?

      Tyhle prostředky (S 400 a modernizované S 300) dnes vlastní státy s nejsilnějšími armádami, kdo by si proti nim co zkoušel nebo proti komu oni by to zkoušeli?Skrýt celý příspěvek

     • Miroslav
      16:33 26.02.2019

      Ja počítačové hry zásadne nehrám. Nemám na to čas a ani ma to nebaví. V telefóne mám nainštalovaný Tetris a Sudoku. Hádam to nebude problém A teraz k téme... Užívatelia S-300, ...Zobrazit celý příspěvek

      Ja počítačové hry zásadne nehrám. Nemám na to čas a ani ma to nebaví. V telefóne mám nainštalovaný Tetris a Sudoku. Hádam to nebude problém

      A teraz k téme... Užívatelia S-300, námatkovo: Azerbajdžan, Arménsko, Bielorusko, Cyprus, Kazachstan, Bulharsko, Slovensko... Som nevedel, že sme vojenská veľmoc. Som sa konečne zase niečo nové dozvedel.

      Mimochodom, Sýria tento systém má a Izraelu to nezabránilo podnikať nálety na tieto pozície.Skrýt celý příspěvek

     • Martin23
      18:10 26.02.2019

      Tak proč se nezeptáš na Slovensku, proč ten systém máte a proč jste ho dosud nepoužili. Bože o čem to vlastně meleš? Říkám ti, že pro obranný prvek, pakliže ho státy mají ve ...Zobrazit celý příspěvek

      Tak proč se nezeptáš na Slovensku, proč ten systém máte a proč jste ho dosud nepoužili.

      Bože o čem to vlastně meleš?

      Říkám ti, že pro obranný prvek, pakliže ho státy mají ve výzbroji, je kladem, když nikdo daný stát nenapadl. Jestli to nechápeš, jdi od toho. Další debata je zbytečná.

      A nebudu ti vysvětlovat, jaký je rozdíl mezi slovenským S 300 z 80. let a tím, co dnes používají Rusové a co vyváží.Skrýt celý příspěvek

     • Miroslav
      18:36 26.02.2019

      A keby sme ho nemali tak čo by bolo iné? Koho ten náš S-300 už zastrašil? Mimochodom, keby k tomu prišlo, tak som si nie istý, či by nebol zlikvidovaný nepriateľom skôr ako by ...Zobrazit celý příspěvek

      A keby sme ho nemali tak čo by bolo iné? Koho ten náš S-300 už zastrašil?

      Mimochodom, keby k tomu prišlo, tak som si nie istý, či by nebol zlikvidovaný nepriateľom skôr ako by bola vystrelená prvá raketa. Tie posádky totiž nemajú žiadnu reálnu skúsenosť. Teraz prvýkrát odpálili 2 rakety na cvičení v Bulharsku. Doteraz ani operátor čo 20 rokov slúžil pri tom nevidel vypálenie jedinej rakety. Takže aká je bojová hodnota tejto mašiny?Skrýt celý příspěvek

     • Slavoslav
      06:56 27.02.2019

      Martinko tebe ide zase karta. Ak chces zistit aka je odstrasujuca schopnost S300 tak sa pozri ako to dopadlo s Izraelskými naletmi po jej dodani Syrii. Lebo na zaklade tvojej ...Zobrazit celý příspěvek

      Martinko tebe ide zase karta. Ak chces zistit aka je odstrasujuca schopnost S300 tak sa pozri ako to dopadlo s Izraelskými naletmi po jej dodani Syrii.

      Lebo na zaklade tvojej predchadzajucej logiky by som mohol tvrdit, aka super je T72M4CZ. Staty ktore ju vlastnia nik nenapadol ...

      LOLSkrýt celý příspěvek

    • KoJaKCZE
     19:51 26.02.2019

     Žádná PVO bez podpory letectva není 100% ... a může být sebekvalitnější.

     Žádná PVO bez podpory letectva není 100% ... a může být sebekvalitnější.

   • hondar
    14:51 26.02.2019

    Jako byste měl problémy se čtením. Miroslav psal, že nikdy nesplnila to, na co je. A vy píšete, že to mluví v její prospěch a ještě uvádíte, že obraný prostředek má odradit od ...Zobrazit celý příspěvek

    Jako byste měl problémy se čtením. Miroslav psal, že nikdy nesplnila to, na co je. A vy píšete, že to mluví v její prospěch a ještě uvádíte, že obraný prostředek má odradit od útoku. A píšete to pod článkem, kde se dokládá, že ani to jí moc nejde. Tak já už nevím. Nepíšete diskuzi někde a nečtete si jiné články někde úplně jinde? Nebo vůbec nečtete a jen diskutujete? Tedy píšete své příspěvky? Vypadá to tak.Skrýt celý příspěvek

    • Martin23
     15:36 26.02.2019

     Jaderné zbraně většiny státu také nesplnily to, na co jsou a přitom jsou velmi efektivním prostředkem k odrazení případného protivníka. Asi máte problém s pochopením psaného ...Zobrazit celý příspěvek

     Jaderné zbraně většiny státu také nesplnily to, na co jsou a přitom jsou velmi efektivním prostředkem k odrazení případného protivníka.

     Asi máte problém s pochopením psaného textu, ale to není můj problém.Skrýt celý příspěvek

     • Czertik
      21:05 26.02.2019

      Nevim, ale podle palecku jediny kdo tu ma problem s chapanim textu je jisty martin s vysokou :))).
      Coz je jen dukaz toho, ze vysku muze udelat kdejaky blbec :)))).

      Nevim, ale podle palecku jediny kdo tu ma problem s chapanim textu je jisty martin s vysokou :))).
      Coz je jen dukaz toho, ze vysku muze udelat kdejaky blbec :)))).

 • Martin23
  11:46 26.02.2019

  Super animáč. Jediné, co asi Rusy naštvalo byl ten název „hrobník S-300 a S-400“. Jinak už to zde padlo. Není problém zničit jakoukoliv PVO. Je problém se přes ni ...Zobrazit celý příspěvek

  Super animáč.

  Jediné, co asi Rusy naštvalo byl ten název
  „hrobník S-300 a S-400“.


  Jinak už to zde padlo.

  Není problém zničit jakoukoliv PVO.
  Je problém se přes ni dostat s co nejmenšími ztrátami.

  Izrael dnes "vypíná" syrskou PVO, protože ta nemá prostředky dalekého dosahu, kterými by držela protivníka mimo dostřel nebo ho přinutila vletět do zóny, kde již může sama zasáhnout.

  Celé je to o tom, že Izraelci střílí z pozic, kam současné prostředky syrské PVO nedosáhnou.

  S tím dronem je to stejné jako když máte tři chlapy s kladivem. Taky by ten radar poničili. Otázkou je, jak ho (je) k tomu radaru dostat?

  Přeji hodně štěstí každému, kdo se bude dostávat přes několikavrstevnou ruskou PVO, která bude podpořena ze vzduchu a prostředky elektronického boje.Skrýt celý příspěvek

  • Dovi
   12:44 26.02.2019

   Největší chybou je podceňovat protivníka. To platí pro všechny.. Domnívám se ale, že Izrael by tam ty tři chlapy s kladivem klidně dokázal dostat. Myslím že v současných ...Zobrazit celý příspěvek

   Největší chybou je podceňovat protivníka. To platí pro všechny.. Domnívám se ale, že Izrael by tam ty tři chlapy s kladivem klidně dokázal dostat. Myslím že v současných konfliktech je dostatečně vidět jak ruská technika tahá za kratší konec. Minimálně nedokáže naplnit auru jedinečnosti, kterou jí opěvuje propaganda.Skrýt celý příspěvek

   • Martin23
    15:41 26.02.2019

    V jakých současných konfliktech? Jako když bojuje současná západní technika v několikanásobné přesile se státy, které byly před tím hospodářsky rozváceny a disponují technikou 50. ...Zobrazit celý příspěvek

    V jakých současných konfliktech?

    Jako když bojuje současná západní technika v několikanásobné přesile se státy, které byly před tím hospodářsky rozváceny a disponují technikou 50. a 60 let., že to je nějaký ukazatel kavlity současné ruské techniky?

    Tak tomuto já říkám propaganda.Skrýt celý příspěvek

    • Dovi
     16:49 26.02.2019

     No myslím třeba první válku v Iraku, kde Abrams převálcoval Téčka jak válcovačka plechovky od piva. V té době Irak nebyla rozvrácená země a Íračané měli slušné zázemí od rusů. Nebo ...Zobrazit celý příspěvek

     No myslím třeba první válku v Iraku, kde Abrams převálcoval Téčka jak válcovačka plechovky od piva. V té době Irak nebyla rozvrácená země a Íračané měli slušné zázemí od rusů. Nebo teď Syrii. Taky bych přidal zkušenost Indie s palubními Mig 29. A ono toho je vlastně spousta, jen otom na sputniku moc nepíšou...Skrýt celý příspěvek

     • Martin23
      18:16 26.02.2019

      A já si myslel, že si přečteš příspěvek, na který reaguješ?

      https://www.armadninoviny.cz/i...

      A já si myslel, že si přečteš příspěvek, na který reaguješ?

      https://www.armadninoviny.cz/i...

     • Dovi
      19:07 26.02.2019

      Ano Abrams je pro Írackou armádu na provoz a udržbu příliš náročný. . Je to stejná situace, jako jsem obhajoval pro české letectvo Gripen před F35. Díky náročnosti údržby F35 by ve ...Zobrazit celý příspěvek

      Ano Abrams je pro Írackou armádu na provoz a udržbu příliš náročný. . Je to stejná situace, jako jsem obhajoval pro české letectvo Gripen před F35. Díky náročnosti údržby F35 by ve výsledku myslím pro čechy byla hodnotnějsí zbraň Gripen. To ale vůbec neznamená že je Gripen lepší!Skrýt celý příspěvek

   • KoJaKCZE
    19:56 26.02.2019

    Základní chyba je podce¨ˇnovat obsluhu. Poněkud jste zapomněl, že sice se jedná o ruskou techniku, ale ovládají ji Arabové ... je známo, že ti mají problém jak s morálkou, tak ...Zobrazit celý příspěvek

    Základní chyba je podce¨ˇnovat obsluhu. Poněkud jste zapomněl, že sice se jedná o ruskou techniku, ale ovládají ji Arabové ... je známo, že ti mají problém jak s morálkou, tak výcvikem. Tady bych viděl asi hlavní zádrhel. Nikoliv v technice. Kvalitní technika v rukou amatéra je vždy k ničemu ...Skrýt celý příspěvek

  • Slavoslav
   13:38 26.02.2019

   naposledy im znicili prostriedky z viacerých vrstiev. tam Izrael problem mat nebude ci sa k tomu prida S300, alebo nie ak to Syria/Rusko nedokaze podporit aj vlastnym stihacim ...Zobrazit celý příspěvek

   naposledy im znicili prostriedky z viacerých vrstiev. tam Izrael problem mat nebude ci sa k tomu prida S300, alebo nie ak to Syria/Rusko nedokaze podporit aj vlastnym stihacim letectvom budu vzdy tahat za kratsi koniecSkrýt celý příspěvek

   • Martin23
    15:46 26.02.2019

    Im jako komu? Sýrie je rozvácená země a disponuje starou sovětskou PVO, kterou doplňují moderní PVO prostředky krátkého dosahu. Nehledě na fakt, a to zopakuju klidně 20 krát, že ...Zobrazit celý příspěvek

    Im jako komu?
    Sýrie je rozvácená země a disponuje starou sovětskou PVO, kterou doplňují moderní PVO prostředky krátkého dosahu.

    Nehledě na fakt, a to zopakuju klidně 20 krát, že tady evidentně vidíme strategii přijatelných ztrát.

    On ani ten Izrael totiž toho nezničil mnoho.

    PS. Každý, kdo je příčetný by měl pochopit, že všechny strany si mimo jiné řeší i domácí úkoly. Takže Trump odpálil Tomahawky za stovky milionů, aby zničil čtyři prázdné baráky, Izrael za měsíce náletů zničil několik prostředků PVO.
    Úkoly splněny.
    Zdar.Skrýt celý příspěvek

    • Dovi
     16:51 26.02.2019

     Tohle už je demagogie. Izralel toho zničil podstatně víc, než pár prostředků pvo.

     Tohle už je demagogie. Izralel toho zničil podstatně víc, než pár prostředků pvo.

    • Jakub2
     17:54 26.02.2019

     1/ Ta rozvrácená země dostala z Ruska za posledních 8 let systémy Pancir, Tor a S-300. 2/ AČR má než Kuby a RBS-70. 3/ ČR není hospodářsky rozvrácená země. 4/ Rozvrácenost země ...Zobrazit celý příspěvek

     1/ Ta rozvrácená země dostala z Ruska za posledních 8 let systémy Pancir, Tor a S-300. 2/ AČR má než Kuby a RBS-70.
     3/ ČR není hospodářsky rozvrácená země.
     4/ Rozvrácenost země nesouvisí se stavem PVO.Skrýt celý příspěvek

  • HonzaH
   14:28 26.02.2019

   Prostředky PVO velkého dosahu by sice určitě pomohly, ale jak tu už někdo řekl, pokud nebude mít (kdokoli, ne jen Sýrie) i dostatečně silné letectvo, pak to stejně není dost. Už ...Zobrazit celý příspěvek

   Prostředky PVO velkého dosahu by sice určitě pomohly, ale jak tu už někdo řekl, pokud nebude mít (kdokoli, ne jen Sýrie) i dostatečně silné letectvo, pak to stejně není dost. Už jen to, že pozemní PVO nevidí za horizont je velký problém, a protivník se samozřejmě může nízkým letem dostat nepříjemně blízko. A tak jako vždy, ani S300 nebo S400 nejsou samospasitelné a mohou fungovat jen v součinnosti s ostatními složkami PVO a obecně vojska. Jinak opravdu stačí jen ten chlapík s kladivem.Skrýt celý příspěvek

   • Martin23
    15:38 26.02.2019

    Ale to co uvádíte já nikde nerozporuju. Naopak končím větou: Přeji hodně štěstí každému, kdo se bude dostávat přes několikavrstevnou ruskou PVO, která bude podpořena ze vzduchu a ...Zobrazit celý příspěvek

    Ale to co uvádíte já nikde nerozporuju.

    Naopak končím větou: Přeji hodně štěstí každému, kdo se bude dostávat přes několikavrstevnou ruskou PVO, která bude podpořena ze vzduchu a prostředky elektronického boje.Skrýt celý příspěvek

    • Czertik
     21:12 26.02.2019

     No, tak tady meli teda stesti. jeste ze si jim ho popral :) https://www.armadninoviny.cz/i... dal sem clanek, holt ...Zobrazit celý příspěvek

     No, tak tady meli teda stesti. jeste ze si jim ho popral :)
     https://www.armadninoviny.cz/i...

     dal sem clanek, holt nevim jak primo nalinkovat video z onoho clanku a na yt sem ho hledat nechtel.Skrýt celý příspěvek

    • HonzaH
     10:07 27.02.2019

     Ale já Vás také nerozporuji, jen rozvádím myšlenku dále.

     Ale já Vás také nerozporuji, jen rozvádím myšlenku dále.

   • TF_HU
    00:14 27.02.2019

    ...a co Su 57 v Sýrii, to nebylo letectvo? :-) Jo, ty vlastně nebojovaly, to byla dovolená :-)

    ...a co Su 57 v Sýrii, to nebylo letectvo? :-) Jo, ty vlastně nebojovaly, to byla dovolená :-)

  • TF_HU
   00:11 27.02.2019

   S300 je prostředek dlouhého dosahu. Jak nám ale ukazuje realita posledních dní, je to syrským vojákům k ničemu.

   S300 je prostředek dlouhého dosahu. Jak nám ale ukazuje realita posledních dní, je to syrským vojákům k ničemu.

 • Tango23
  11:31 26.02.2019

  Rusum ujel vlak, ale jsou mistri propagandy, takze "expertni" komentare urcene pro domaci publikum predevsim, jsou jedinou moznosti jak drzet "zavisle" obcany RF v utlumu :). Nedej ...Zobrazit celý příspěvek

  Rusum ujel vlak, ale jsou mistri propagandy, takze "expertni" komentare urcene pro domaci publikum predevsim, jsou jedinou moznosti jak drzet "zavisle" obcany RF v utlumu :). Nedej boze by hledali informace v jinych nez statnich zdrojich.
  Ja osobne jsem zvedavy s cim prijdou Ukrainci. Ten potencial je tam obrovsky a byl vice mene utlumovan rizene byvalymi vladami a jejich osobnimi (ne)zajmy.
  Motor Sich, Antonov, Charkovsky zavod obrnenne techniky, Vyvojovy zavod raketovych stupnu a strel v Kyjeve a mnoho dalsich muze konecne rozvinout svuj potencial a az to dojde i nekterym ceskym politikum i byt vyhodnym ve vzajemne spolupraci. Maji zkusennosti ve vyvoji tech segmenu u kterych chybi kontinuita u ceskych vyrobcu, tak proc toho nevyuzit. Ale zatim se zda, ze jsme opet az treti vzadu. Vzdy o krok pozadu. V dobe, kdyz uz Nemci ci Svedi popalu chapali ze vsadili na spatneho kone (Rusko) nasi prumyslnici a politici zacinali organizovat vylety to RF se zajmem o hlubsi proniknuti na tamejsi trh. ...porad nekde o krok pozadu... ale treba se mylim a budu jednou prijemne prekvapem "nasi proziravosti" :DDSkrýt celý příspěvek

  • Jakub2
   17:55 26.02.2019

   Domácí publikum... a pro Cernakuse, Fenriho a Martina23. Buďme jim vděční, dělat ze sebe šaška v diskusích je nevděčný úkol.

   Domácí publikum... a pro Cernakuse, Fenriho a Martina23. Buďme jim vděční, dělat ze sebe šaška v diskusích je nevděčný úkol.

  • Pauli
   18:00 26.02.2019

   S Ukrajinci bych byl opatrný ! S tím fiaskem oplotů v Thajsku a Btr4 v Iráku ...navíc jim zjevně lidi odchází do pryč . Četl jsem ,že hodně lidí z antonovu pracuje pro Číňany atd. ...Zobrazit celý příspěvek

   S Ukrajinci bych byl opatrný ! S tím fiaskem oplotů v Thajsku a Btr4 v Iráku ...navíc jim zjevně lidi odchází do pryč . Četl jsem ,že hodně lidí z antonovu pracuje pro Číňany atd. Spojitost to bude mít asi díky tomu ,že antonov prodal Číně dokumentaci k 225Skrýt celý příspěvek

 • Rase
  11:00 26.02.2019

  Člověk si chce přečíst článek o izraelském dronu a dostane naservírován další z nepřeberného množství ruských pokusů... fakt paráda. Nj. moje blbost, že jsem se nechal nalákat. To ...Zobrazit celý příspěvek

  Člověk si chce přečíst článek o izraelském dronu a dostane naservírován další z nepřeberného množství ruských pokusů... fakt paráda. Nj. moje blbost, že jsem se nechal nalákat. To jeko když si objednám stejk a k němu jako bonus dva argentinské z Polska :-DSkrýt celý příspěvek

 • madrabbit
  10:26 26.02.2019

  Největší pozornost přitáhne spor a to se Izraelcům povedlo. Na kolik je to etické nevím, ale stačilo by se zeptat, jak dostanu dron s doletem 100km na dostřel k S-400 :-D Ruská ...Zobrazit celý příspěvek

  Největší pozornost přitáhne spor a to se Izraelcům povedlo. Na kolik je to etické nevím, ale stačilo by se zeptat, jak dostanu dron s doletem 100km na dostřel k S-400 :-D

  Ruská videa k jejich zbraňovým systémům (i "fantastickým" - taková ta velká helikoptér rozložná z náklaďáku se spoustou raket a obrovským rotačákem) zase ukazují ničení Abramsů, F-22, ...Skrýt celý příspěvek

  • Rase
   11:44 26.02.2019

   aktuálně Rusové ukázali, jak hodlají zničit USA v případě jaderné ...Zobrazit celý příspěvek

   aktuálně Rusové ukázali, jak hodlají zničit USA v případě jaderné války...
   https://www.seznamzpravy.cz/cl... Skrýt celý příspěvek

   • Martin23
    11:57 26.02.2019

    Aktuálně zase dochází k manipulaci. Putin uvedl, co by se stalo, kdyby na Rusko USA zaútočily. Tedy šlo o demonstraci odvetného opatření. Konkrétně tady byly demonstrovány ...Zobrazit celý příspěvek

    Aktuálně zase dochází k manipulaci.

    Putin uvedl, co by se stalo, kdyby na Rusko USA zaútočily.
    Tedy šlo o demonstraci odvetného opatření.
    Konkrétně tady byly demonstrovány hypersonické střely Zirkon.

    Proč to udělal je zřejmé.
    S vypovězením INF zase v USA přijde na pořad dne možnost masivního útoku střel s plochou dráhou letu s cílem eliminovat schopnost odvetného úderu RF.

    Rusové dávají najevo, že mají i jiné možnosti jak se bránit.
    Nejen R-36M2 Voevoda nebo RS-28 Sarmat mohou být dostatečně odstrašujícím prostředkem.Skrýt celý příspěvek

    • Dovi
     12:52 26.02.2019

     A někdo v americe v televizních zprávách předváděl jak amerika zautočí na rusko? Ja se jen ptám, jestli bylo zapotřebí demostrovat odvetná opatření na takovou zprávu...

     A někdo v americe v televizních zprávách předváděl jak amerika zautočí na rusko? Ja se jen ptám, jestli bylo zapotřebí demostrovat odvetná opatření na takovou zprávu...

     • Martin23
      15:53 26.02.2019

      Přečti si například tento článek:

      https://www.obranaastrategie.c...

      Přečti si například tento článek:

      https://www.obranaastrategie.c...

     • Dovi
      16:55 26.02.2019

      Každý stát má vypracované plány útoku/obrany proti nepřátelům a často i spojencům. Jen je nikdo nevysílá ve zprávach, aby hnal své obyvatelstvo proti “ třídnímu” nepříteli...

      Každý stát má vypracované plány útoku/obrany proti nepřátelům a často i spojencům. Jen je nikdo nevysílá ve zprávach, aby hnal své obyvatelstvo proti “ třídnímu” nepříteli...

     • Czertik
      21:17 26.02.2019

      martin
      A muzes me napsat i vysilaci cas kdy to bezelo v amicke televizi ?

      martin
      A muzes me napsat i vysilaci cas kdy to bezelo v amicke televizi ?

    • hondar
     14:42 26.02.2019

     Manipulovaný jste tu ale pouze vy. Zkuste někde dohledat, kdy Američani hrozili Rusku jakoukoliv válkou. A já vám najdu, kdy to bylo obráceně. Počítám, že to bude tak 1000:1. Navíc ...Zobrazit celý příspěvek

     Manipulovaný jste tu ale pouze vy. Zkuste někde dohledat, kdy Američani hrozili Rusku jakoukoliv válkou. A já vám najdu, kdy to bylo obráceně. Počítám, že to bude tak 1000:1. Navíc v této hrozbě se mluvilo tak, že Rusko bude takto konat v případě rozmístění raket, ne jako reakce na jadernou válku. Někde si to sežeňte a pročtěte. Prostě klasické vyhrožování a vydírání alá Kim a KLDR. Nemáme co žrát, ekonomika jde do kopru, ale ještě máme A-bomby. Jasně, že všichni vědí, že v případě jejich odpálení by Rusko přestalo existovat, ostatně stejně jako zbytek světa. Ale kydat budou pořád. Musíte rozlišovat, co je určeno domácímu publiku a co světu. Tohle a další ruské wunderwaffen jsou určeny pro domácí a hladovějící publikum. Místo rohlíku, najezte se ruskou hrdostí, jak můžeme zničit celý svět a nikdo nám v tom nezabrání.Skrýt celý příspěvek

     • Martin23
      15:58 26.02.2019

      USA mají 5 scénářů jak začne válka. 4 z nich začíná preventivním úderem na Rusko. USA byly svého času jedinou velmocí, která měl preventivní útok jako obranný prostředek ve své ...Zobrazit celý příspěvek

      USA mají 5 scénářů jak začne válka. 4 z nich začíná preventivním úderem na Rusko.
      USA byly svého času jedinou velmocí, která měl preventivní útok jako obranný prostředek ve své doktríně.

      Množství loďstva a letectva pak je jasným důkazem toho, jaká je US armáda, která jediná na světě může vést válku na jiných kontinentech, protože k tomu byla vytvořena.

      Ale to je zbytečné dál řešit.Skrýt celý příspěvek

     • Dovi
      17:01 26.02.2019

      No oni kdyby rusové měli peníze, tak to loďstvo velké mají také. Naštěsti jsou to chuďasové, tak se musí spokojit s obsazováním okolních států: jen tak namátkou Finsko, Gruzie, ...Zobrazit celý příspěvek

      No oni kdyby rusové měli peníze, tak to loďstvo velké mají také. Naštěsti jsou to chuďasové, tak se musí spokojit s obsazováním okolních států: jen tak namátkou Finsko, Gruzie, Litva, Afganistán, Polsko, Krym, Kurilské ostrovy,Skrýt celý příspěvek

     • Tesil
      20:59 26.02.2019

      hondar V době kdy Spojené státy měly monopol na jaderné zbraně plánovaly údery proti SSSR. Namátkou operace Totality nebo Dropshot. Tak si nejsem jistý,zda to tvoje skóre ...Zobrazit celý příspěvek

      hondar
      V době kdy Spojené státy měly monopol na jaderné zbraně plánovaly údery proti SSSR.

      Namátkou operace Totality nebo Dropshot.
      Tak si nejsem jistý,zda to tvoje skóre souhlasí.Skrýt celý příspěvek

     • TF_HU
      00:22 27.02.2019

      TESIL ...a to znamená co, že je někdy použil? Vy nemáte doma plán pro stav nouze? Myslíte, že Rus takové plány nemá? V jednom z takových plánů jsme figurovali i my sami. Vtim je v ...Zobrazit celý příspěvek

      TESIL

      ...a to znamená co, že je někdy použil? Vy nemáte doma plán pro stav nouze? Myslíte, že Rus takové plány nemá? V jednom z takových plánů jsme figurovali i my sami. Vtim je v tom, že pouze Rus se těmi raketami zaklíná pravidelně, jednou proti USA, podruhé proti NATO, jindy proti severským státům atd. Humorné na tom je, jak tady a nejen zde, proruská pátá kolona stále křičí...to oni...to oni :-)Skrýt celý příspěvek

     • Slavoslav
      07:17 27.02.2019

      Martinko, cela VS mala svojho casu len utocne planu. Samozrejme, vzdy zacinali preambulou o zákernom utoku zapadu ktory bol odrazeny na hrnaiciach a potom samotny plan

      Martinko, cela VS mala svojho casu len utocne planu. Samozrejme, vzdy zacinali preambulou o zákernom utoku zapadu ktory bol odrazeny na hrnaiciach a potom samotny plan

    • Jakub2
     18:03 26.02.2019

     A tavárišči iz Rasíji mají nějaké důkazní prostředky, které indikují o tom, že na matičku Rus chce někdo zaútočit??? ˇŽádné nemají, pokud by je měli, tak by jimi zaplavili ...Zobrazit celý příspěvek

     A tavárišči iz Rasíji mají nějaké důkazní prostředky, které indikují o tom, že na matičku Rus chce někdo zaútočit??? ˇŽádné nemají, pokud by je měli, tak by jimi zaplavili internet.

     Řečeno právnickou hatmatilkou - jde o skrytou výhrůžku.Skrýt celý příspěvek

    • TF_HU
     00:17 27.02.2019

     Nene, Putin před volbama ukazoval nové zbraně...to s INF nemá žádnou souvislost. Tedy nemělo. USA vypoví smlouvu, a Rus (verbálně) rozhazuje rakety po celém světě :-)

     Nene, Putin před volbama ukazoval nové zbraně...to s INF nemá žádnou souvislost. Tedy nemělo. USA vypoví smlouvu, a Rus (verbálně) rozhazuje rakety po celém světě :-)

   • jj284b
    11:59 26.02.2019

    pes ktory brese...

    pes ktory brese...

Načítám diskuzi...