Jak je to s cenou CZ 805 BREN?

Civilní CZ 805 BREN
Foto: Civilní verze CZ 805 BREN. / Česká zbrojovka

Před týdnem se objevil v Lidových novinách článek Ondřeje Stratílka kritizující nákupní cenu pušek CZ 805 BREN pro Armádu České republiky. Cena armádní CZ 805 BREN je podle článku údajně až dvakrát větší, než cena civilní verze CZ 805 BREN prodávající se v běžné obchodní síti.

Na článek Lidových novin zareagovalo jak Ministerstvo obrany ČR (MO ČR), tak i Česká zbrojovka. Odpovědi byly v obou případech shodné - nelze srovnávat cenu civilní a vojenské verze CZ 805 BREN.

„Přezbrojení Armády ČR ručními zbraněmi je komplexní proces, který nelze jednoduše srovnávat s pořízením „civilní“ verze útočné pušky jednotlivcem. Cenový rozdíl mezi vojenskou a civilní verzí je dán neporovnatelným konstrukčním řešením, vybavením, službami a zárukou,“ dočteme se na stránkách MO ČR.

Rozdíl cen je údajně způsoben především bohatým příslušenstvím. Podle informací České zbrojovky cena příslušenství ke zbrani (bez optiky) dosahuje až 26 800 Kč. Vojenská verze je náročněji testována (větší počet testovacích výstřelů) a cenu také zvyšují výcvikové, školící a servisní služby.

Tisková zpráva České zbrojovky ke konstrukčním rozdílům civilní a vojenské verze CZ 805 BREN:

(Pro větší obrázky klikněte na náhledy)



CZ 805 BREN

CZ 805 BREN

Nahlásit chybu v článku


Související články

Modernizace CZ 805 BREN

Nová útočná puška české armády CZ 805 BREN je již od počátku terčem kritiky. Jednou z výtek byl i ...

Nové zásobníky od firmy DH Industries pro CZ 805 BREN

Před více než týdnem jsme vás na stránkách Armádních novin informovali o záměru Armády ČR pořídit si ...

Indická armáda začíná testovat CZ 805 BREN

Indická armáda letos v zimě začne s dlouhodobým testováním pěti útočných pušek, mimo jiné i CZ 805 ...

Česká CZ 805 BREN pro francouzského vojáka?

Francouzská armáda oficiálně spustila výběrové řízení na nové ruční palné zbraně. Jde o největší ...

Komentáře

Zvýraznit příspěvky za posledních:
 • Jenda
  07:43 08.08.2014

  K tomu videu: Při závadě nikdo nepohne ani brvou, žádné překvapení nic, má plně nabitou pistoli, ... Závada a přechod na záložní zbraň jsou evidentně připravené v rámci ...Zobrazit celý příspěvek

  K tomu videu:

  Při závadě nikdo nepohne ani brvou, žádné překvapení nic, má plně nabitou pistoli, ...

  Závada a přechod na záložní zbraň jsou evidentně připravené v rámci soutěže. Pochybuju, že by někdo nechal, jen tak bez mrknutí oka, dělat vojáka psí kusy na střelnici s vlající flintou u boku s kousnutým ostrým nábojem...to si v rámci soutěže nikdo nevezme na triko ... :-)Skrýt celý příspěvek

 • GAVL
  23:36 07.08.2014

  po shlédnutí videí jasně souhlasím ANOVINY sice jsem o spolehlivosti CZ805 přečetl dost a i jinde jsem vyjádřil nespokojenost dle toho co jsem si na základě textů představoval, ...Zobrazit celý příspěvek

  po shlédnutí videí jasně souhlasím ANOVINY
  sice jsem o spolehlivosti CZ805 přečetl dost a i jinde jsem vyjádřil nespokojenost dle toho co jsem si na základě textů představoval, ale vidět to alespoň na videu je něco jiného
  Již jsem v jiném článku kritizoval pojmenování BREN a asi nejednou a obchodní politiku CZ a ono je to ještě horší.Skrýt celý příspěvek

 • ANOVINY
  23:24 07.08.2014

  TOHLE JSEM MĚL NA SRDCI Děkuji pánům flanker.jirka,GAVL,hurvo,zbrojíř děkuji že jsi mě vyvedl z omylu o EVO 3A1-dobře si to vystihl zbraně pro třetí svět,však tam také bodují, až ...Zobrazit celý příspěvek

  TOHLE JSEM MĚL NA SRDCI
  Děkuji pánům flanker.jirka,GAVL,hurvo,zbrojíř děkuji že jsi mě vyvedl z omylu o EVO 3A1-dobře si to vystihl zbraně pro třetí svět,však tam také bodují, až na ty moderní jména není o co stát.

  Sa vz.58 expert KITs



  k výroku GAVL-,,Ani nevidím problém si říct za odvedenou práci to co Němec´´.
  -Já také nevidím problém si říct za odvedenou práci to co Němec,ale kvalita v tom případě musí odpovídat německé kvalitě.Skrýt celý příspěvek

 • miras
  23:15 07.08.2014

  Za 45k vám jí prodají v papírové krabici :(

  Za 45k vám jí prodají v papírové krabici :(

 • GAVL
  23:11 07.08.2014

  Zbrojíř děkuji za odkazy
  fakt mazec během jednoho zásobníku dvě závady a to v podmínkách zcela ideálních co teprv v bojových podmínkách.

  Zbrojíř děkuji za odkazy
  fakt mazec během jednoho zásobníku dvě závady a to v podmínkách zcela ideálních co teprv v bojových podmínkách.

 • GAVL
  22:43 07.08.2014

  nechápu v čem je SA 58 tak zaostalá oproti současným zbraním. Koncepce je prakticky stejná u všech pistolová rukojeť, spoušť, zásobník po směru střelby. Pokud bych se bavil o ...Zobrazit celý příspěvek

  nechápu v čem je SA 58 tak zaostalá oproti současným zbraním. Koncepce je prakticky stejná u všech pistolová rukojeť, spoušť, zásobník po směru střelby.
  Pokud bych se bavil o nové generaci tak tou jsou pro mne zbraně bull-pup.

  Třeba HK 416 není nic nového jen M16 s plynovým pístem. Takto fungoval již dávno Stg44 a Kalašnikov a podobně.
  Vidím zásadní problém v tom, že se na něčem udělá jen facelift a hned se tvrdí , že je to převratná novinka a všechno ostatní je na nic. Je to jak reklama na prací prášek.

  Nejsem puškař, ale tvrdit , že nejde Sa58 posunout o několik krůčků nahoru je podle mne lež. Již nyní se vyrábí vypouštěč závěru, natahovací páka na levou stranu, mnoho krásných předpaždí s raily, víko pouzdra závěru s railem. Při troše dobré vůle, snahy konstruktérů a za cenu odstranění možnosti nabíjet zbraň přímo nábojovými pásky by šlo i dát průběžný rail tak jako to má CZ805 nebo HK416. Takové kity by jistě vyšli levněji a předělat by to zvládli dozajista i armádní zbrojíři, s přípomocí pár uniformovaných úředníků takže cena jen za součástky práce téměř 0 navíc.

  Především nechápu proč se přešlo na ráži 5,56 ve chvíli kdy všichni zjistili, kupodivu až nyní tak dlouho od války ve Vietnamu, že je málo výkonná.
  On je , ale asi nepřekonatelný logistický problém pro naši armádu zajistit v misích dostatek střeliva v ráži 7,62 pro 150 lidí, nebo nějaké jiné ráže.
  Pokud někomu jde o hmotnost tak lze udělat kompromis nakonec 6,8 již existuje a je to obdoba něčeho co již po druhý světový testovali Briti. Proč naše armáda neiniciovala vývoj zbraně pro tento náboj je mi záhadou.

  Chápu, že USA 5,56 neruší , neboť by museli přezbrojovat kompletně a zavádět nové střelivo. Jenže mi přezbrojujeme a zavádíme nové střelivo s vědomím , že nevyhovuje plně potřebám bojiště.
  Když to přeženu tak je to jako vyrobit super moderní kulomet na olověné ručně odlévané kule.
  V této souvislosti mi není jasné proč je SA58 považována za nevyhovující. Klidně mohla sloužit dál dokud by se USA a zbytek NATO nerozhodli co zavedou jako nový standardní náboj. A pro mise se mohlo koupit pár HK416, nebo tak něco když už.
  Místo toho se zavedlo cosi co se tváří jako multirážové a vůbec bych se nedivil kdyby se záhy zjistilo, že zrovna na ten jediný 6,8 to předělat nejde až to USA zavedou. Pak se asi bude opět zavádět nová zbraň.

  Takže ta problematika není jen o rozdílu ceny civilní versus vojenská verze a ani v porovnání s konkurencí. Ani nevidím problém si říct za odvedenou práci to co Němec. Pokud najdu kupce proč si nevydělat. Myslím si, že tuto zbraň za dost peněz nečeká tak dlouhá kariéra jako měla Sa58. To by pak teprv byl problém.

  NEJSEM NÁZORU, ŽE BY PŘÍSPĚVKY ANOVINY BYLI TAKOVÉHO RÁZU ABY BYLO NUTNÉ HO JAKKOLI KÁRAT TUČNÝM TEXTEM.Skrýt celý příspěvek

 • hurvo
  22:27 07.08.2014

  Ja by som tu mýtickú CZ 807 rád už niekedy aj videl. Začína mi to pripadať že je to nejaký YETI. Kedykoľvek sa ozve kritika na CZ 805, priletí hláška že v 807 je to už opravené. To ...Zobrazit celý příspěvek

  Ja by som tu mýtickú CZ 807 rád už niekedy aj videl. Začína mi to pripadať že je to nejaký YETI. Kedykoľvek sa ozve kritika na CZ 805, priletí hláška že v 807 je to už opravené. To že 807 "to už má opravené" mi bude na hovno, keď mám v rukách 805.

  A prekvapila ma cena za pažbu. Chrudimáci v BAFe musia platiť za zlomenú pažbu 10k českých. A že sa ich zlomilo už niekoľkoSkrýt celý příspěvek

 • Zbrojir
  22:23 07.08.2014

  k CZ 805 CZ 805 S1 vznikla nepochybně úpravou CZ 805, takže z důvodu výrobních nákladů jistě existovala max. snaha o minimalizaci změn, aby se v rámci hromadné výroby ...Zobrazit celý příspěvek

  k CZ 805

  CZ 805 S1 vznikla nepochybně úpravou CZ 805, takže z důvodu výrobních nákladů jistě existovala max. snaha o minimalizaci změn, aby se v rámci hromadné výroby nezvyšovaly výrobní náklady.

  PR CZUB i PR MO ČR, které evidentně rovněž vychází z podkladů od CZUB, se snaží vyvolat dojem maximálních rozdílů. Ve své argumentaci však ignorovaly tak podstatnou záležitost, jako jsou množstevní a další slevy, které zohledňují objem a prestiž významné státní zakázky. Tzn., že se zde stále porovnává prodejní cena u nákupu nějakého „Franty“ v maloobchodě a pro CZUB nepochybně rozhodujícího o objemově lukrativního kontraktu u domácích ozbrojených sil.

  Přezbrojení MO útočnou puškou CZ 805 je rozděleno na dvě etapy:

  1.„Tendr“ na výběr dodavatele 7937 útočných pušek z přelomu let 2009/2010, z toho mělo mít posledních 200 souprav MC šachtu.

  2.Usnesení vlády č. 908/2012 – dokončení přezbrojení MO, tj. 9654 útočných pušek CZ 805 s MC šachtou.

  Rozpory, které je třeba vyjasnit, vidím především v ceně, protože MO v souvislosti s dokončením přezbrojení ručními palnými zbraněmi ústy náměstka Koštovala, oficiálně sdělilo, že Bren s příslušenstvím stojí zhruba 78 000 Kč.

  29. 11. 2013 původní zpráva z tisku:

  Novinky, ČTK

  „Armáda přezbrojí, vojáci dostanou nové samopaly a pušky Čeští vojáci budou od roku 2020 používat již pouze nové pušky, samopaly a pistole. Kompletní přezbrojení již čeká pouze na podpis smlouvy s Českou zbrojovkou. Ta na základě zakázky dodá 9700 útočných pušek ČZ 805 Bren, téměř 500 samopalů Scorpion a více než 7000 pistolí ČZ 75 Phantom. Armáda za ně zaplatí 1,25 miliardy korun. Oznámil to v pátek ministr obrany v demisi Vlastimil Picek.
  Do konce roku skončí první etapa přezbrojení vojska. V ní obrana za 1,2 miliardy korun nakoupila už 8000 pušek Bren v kratší i prodloužené verzi, 600 samopalů a 5600 pistolí. Nové zbraně byly primárně určeny pro bojové jednotky. V druhé fázi je dostanou i další armádní útvary. "Druhou etapou dokončíme přezbrojení celé armády," řekl v pátek náčelník generálního štábu Petr Pavel.
  Podle náměstka ministra obrany Daniela Koštovala stojí jedna puška Bren zhruba 78 000 korun i s příslušenstvím. Pistole "čezeta" vyjde na více než 13 000 a samopal Scorpion na částku přesahující 44 000 korun.“

  V čem tedy spočívá disproporce mezi cenou uváděnou CZUB a MO? Je snad uváděná cena bez DPH, popř. co bylo, nebo nebylo započítáno do obou rozdílných částek?

  Rovněž mi neladí ta šachta pro M4 v příslušenství. Zbraně původního provedení pro originální zásobníky CZUB je mít nemohly a neměly. U zbraní CZ 805 Bren A1/A2 MC bych čekal šachtu jako součást zbraně a nikoli jako příslušenství. Protože takový nákup, kdy pořídím zdokonalenou verzi s původní šachtou a zásobníky, které stejně nahradím MC šachtou z příslušenství a dokoupenými STANAG zásobníky, by mi připadal vrcholně stupidní. (Vycházím z argumentace MO, že potřebuje zbraň s MC šachtou a STANAG zásobníky.)

  Takže moje otázky by zněly asi takto:

  Kolik stála „holá“ CZ 805, tedy puška bez příslušenství, Kč s DPH z kontraktu, který byl podepsán v roce 2010?

  Kolik stojí „holá“ CZ 805 Kč s DPH z dodatečného kontraktu, realizovaného na základě usnesení vlády č. 908/2012? (podepsáno až v roce 2013).

  Obdobně by měly být položeny otázky k cenám např. kolimátorů Meopta ZD DOT, zvětšovacích modulů Meopta DV Mag 3 apod.

  To je námět pro dotazy AN dle zákona č. 106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím.

  Zajímavé fórum o CZ 805¨

  http://www.strelectvi.cz/forum...

  Jsou tam např. foto s vymačkanými lištami pouzder závěru, či video se závadující CZ 805 během armádní střelecké soutěže

  https://www.youtube.com/watch?...

  k CZ Scorpion EVO

  Neznám nikoho, kdo má zkušenosti a reálný přehled o zbraních, CZ Scorpion EVO testoval a komparoval s renomovanou konkurencí a pěl na něj pak chválu, naopak.

  Samopal CZ Scorpion EVO 3 A1 je asi patrně nejlepší z těch tří problémových zbraní (EVO, PHANTOM, BREN), co CZUB do výzbroje MO ČR přes politiky protlačila. Není úplně špatný, ale je to evidentně taková zjevně nedodělaná uherskobrodská designovka. Prostě výzbroj pro třetí svět.

  Od počátku dodávek se u něj vychytávají vady a nedostatky, a celý proces probíhá i po několika letech od uvedení na trh a bude probíhat nadále. Něco takového se nemělo dostat do sériové výroby, ale CZUB zcela běžně uvádí na trh výrobky, které pak vyžadují zdlouhavý dovývoj.

  Co se týče např. zpětného rázu, tak ten je, přes aplikaci úsťové brzdy, která neobyčejně obtěžuje hlukem (při zákroku uživatel nemá chrániče sluchu), na zbraň ráže 9x19 neobyčejně silný, podstatně horší než u konkurence. EVO zdaleka nestačí na „brzděnou“ a velmi kultivovanou HaK MP5 A, či na zmenšenou HaK MP5 K, ale ani na „dymanické“ Steyr AUG Carbine, UZI, válečné MP 40, Sten Gun apod.

  Kdo si někdy vystřelil z HaK MP5, tak ho tato „vzteklá koza“ prostě již po několika prvních výstřelech odpuzuje.

  Zajímavé fórum k CZ Scorpion EVO

  http://www.strelectvi.cz/forum... Skrýt celý příspěvek

 • flanker.jirka
  21:37 07.08.2014

  Kvality CZ 805 se ukáží až v případě úspěchu v nějakém trochu regulerním tendru v zahraničí. To co předvedli lidé z MO a GŠ při snaze co nejrychleji nasadit novou zbraň do války ...Zobrazit celý příspěvek

  Kvality CZ 805 se ukáží až v případě úspěchu v nějakém trochu regulerním tendru v zahraničí. To co předvedli lidé z MO a GŠ při snaze co nejrychleji nasadit novou zbraň do války byl hazard s lidskými životy. Navíc dát zbrani jméno po kulometu, který se vyráběl v Brně a Enfieldu je jen marketingová zoufalost.

  Kubo 4747:Co to je zastaralá zbraň? Pokud je spolehlivá a funguje tak zastaralá není, dodnes se vyrábí Colt 1911 a ostatně dodnes sama zbrojovka Uherský Brod vaří z toho, že pár šikovných chlapů kdysi dalo do kupy CZ 75. Doporučuji si vyzkoušet upravenou SA 58 s nábojem .223 ...pak vám CZ 05 bude připadat zbytečně těžká.Skrýt celý příspěvek

 • MarcusMaximusVictus
  21:30 07.08.2014

  Kubo4747 Ani ste z nej nestrieľali a ani ste ju netestovali v rôznych podmienkach a určite ste hu ani nedržali v rukách, keď tak náramne píšete kraviny a ani neviete pomaly o ...Zobrazit celý příspěvek

  Kubo4747
  Ani ste z nej nestrieľali a ani ste ju netestovali v rôznych podmienkach a určite ste hu ani nedržali v rukách, keď tak náramne píšete kraviny a ani neviete pomaly o čom". Zaujimave konstatovanie... a odkial to viete? Ja teda nedokazem urcit kto co drzal v ruke, co testoval a co vie na zaklade par viet na webe (mozno nemam tu spravnu kristalovu gulu). Inak zabudli ste dopisat kolko a ci vobec mate s CZ805 osobne skusenosti.
  Inak ten Vas prispevok mi pripada ako by ho napisal obchodny zastupca/akcionar pripadne clen manazmentu CZUB, ale to je len moj subjektivny pocit.Skrýt celý příspěvek

 • D.i.p
  21:26 07.08.2014

  ANOVINY: Koukám, že jste asi trochu z jinýho světa. Tržní cenu neurčujou náklady, ale poptávka. To že má někdo nižší náklady mu dává buď výhodu jít s cenou níž nebo dosáhnout ...Zobrazit celý příspěvek

  ANOVINY:
  Koukám, že jste asi trochu z jinýho světa. Tržní cenu neurčujou náklady, ale poptávka. To že má někdo nižší náklady mu dává buď výhodu jít s cenou níž nebo dosáhnout vyššího zisku. Nechápu proč by česká firma měla prodávat levněji jenom proto, že je to zřejmě podle Vás evropská špína. Já budu naopak rád, pokud se bude dařit naše výrobky prodávat za stejnou cenu, co třeba německé, bude to i důkaz, že to házení špíny asi nebude tak úplně pravdivé.Skrýt celý příspěvek

 • ANOVINY
  20:51 07.08.2014

  TO-kubo4747 Mohla to být levnější varianta a výkonější prověřená konflikty.

  viz. článek ATM

  http://www.gunexpert.cz/produc...

  TO-kubo4747 Mohla to být levnější varianta a výkonější prověřená konflikty.

  viz. článek ATM

  http://www.gunexpert.cz/produc...

 • ANOVINY
  20:40 07.08.2014

  Nevím co Vám nedává smysl článek je na téma: -kritika nákupu, ceny pušek CZ 805 BREN pro Armádu České republiky- Ondřej Stratílk-Lidové noviny. Je nás víc co se nám nelíbí ...Zobrazit celý příspěvek

  Nevím co Vám nedává smysl článek je na téma:

  -kritika nákupu, ceny pušek CZ 805 BREN pro Armádu České republiky-

  Ondřej Stratílk-Lidové noviny.

  Je nás víc co se nám nelíbí tendry Armády České republiky a tak jsem tento názor podpořil a připojil se k tomuto názoru a navíc jsem uvedl další příklady.

  Velice bych ocenil smazání vašeho tučného příspěvku. To nejsou žádné flustrace, šlo mi o připomínku faktů,který provází náši cenovou politiku. Počínaje radarem Arthur,Cassa,Pandur,Bren a jiné.Skrýt celý příspěvek

 • ANOVINY
  19:08 07.08.2014

  TO-kubo4747. Překvapuje mě,že ty jako slovák chválíš český výrobek,když já ho teda nechválím. Třeba nový Scorpion Evo 3 A1 je opravdu špička.Samozřejmě že kritizuji CZ805, měl nebo ...Zobrazit celý příspěvek

  TO-kubo4747. Překvapuje mě,že ty jako slovák chválíš český výrobek,když já ho teda nechválím. Třeba nový Scorpion Evo 3 A1 je opravdu špička.Samozřejmě že kritizuji CZ805, měl nebo také má být určen pro indickou armádu -primarně určený pro defenzivní styl boje, nikoliv útočné taktické operace nebo boj ve městech. To poláci jsou na tom mnohem lépe s MSBS rodinou. To si měla Čr nakoupit nebo vz.58 expert.
   
  Dále mi vadí český přídatný system cen výrobků nabízených na světových trzích.Kde berou čeští výrobci tu drzost nabízet své výrobky za podobné ceny jako západní vyspělí svět.
   
  Náklady na vývoj a výrobu jsou zde mnohem nižší a to nemluvím o platech v Čr a v zahraničí. Nevýkoné bvp-Šakal,CZ Bren805,L159 a ten nový slavný radar REUNION, který díky spojenectví V4 má být výrazně levnější,ale nebude protože bude stát podobně jako Západní pokročilé radary.
   
  Podobně mě dostal článek na AN o nějakých neznámých kovářích co dělají supr nože za 12000 jeden, přitom použité technologie a materiály stěží průměrné.
   
  Proč to nejde tady proč neplatíme za superkvalitní zboží,proč platíme za stěží průměrné zahraniční ceny.
   
  Co má s názorem na věc společného, jestli jde o Čecha nebo Slováka? A co má s CZ 805 společného nůž jiné české firmy? Opatrně s podobným nic neříkajícími výlevy. Diskuze na AN není místo, aby jste si zde vyléval své frustrace. Admin.Skrýt celý příspěvek

 • Prometheus.x
  18:15 07.08.2014

  TO Jenda: maji nehorazne predrazeny zasobniky na webu CZUB 275kc kus TO kubo4747: nohuzel jsem nemel sanci ji drzet ani strilet ale znm par kluku kteri sni slouzi co si chvali je ...Zobrazit celý příspěvek

  TO Jenda: maji nehorazne predrazeny zasobniky na webu CZUB 275kc kus
  TO kubo4747: nohuzel jsem nemel sanci ji drzet ani strilet ale znm par kluku kteri sni slouzi co si chvali je zpetnej naraz ale zato uz muze .223 strelivo ale plno veci ti dosde uz z pohledu na zbran (pohybujici se natahovaci paka) vypousteni zaveru atd. jinak doporucuju http://youtu.be/5RShJeaoktg... je to primi nahled strelce na zbran kterou drzi v ruceSkrýt celý příspěvek

 • kubo4747
  17:57 07.08.2014

  ANOVINY: A držali ste hu aspoň niekedy v rukách? Ani ste z nej nestrieľali a ani ste ju netestovali v rôznych podmienkach a určite ste hu ani nedržali v rukách, keď tak náramne ...Zobrazit celý příspěvek

  ANOVINY: A držali ste hu aspoň niekedy v rukách? Ani ste z nej nestrieľali a ani ste ju netestovali v rôznych podmienkach a určite ste hu ani nedržali v rukách, keď tak náramne píšete kraviny a ani neviete pomaly o čom. To, že ste si prečítali niekoľko negatívnych recenzií, keď sa zbraň zaraďovala, to neznamená, že je na nič. Pri každej zbrani sa musia vychytať muchy, ak je to novinka a to mimochodom opravuje verzia CZ 807 BREN, kde sú alebo mali by byť nedostatky z CZ 805 odstránené. To je normálna vec, ako u každej inej. Vz. 58 je dobrá zbraň, ale už je zastaraná a tým aj nespĺňa potreby moderných zbraní.Skrýt celý příspěvek

 • ANOVINY
  17:39 07.08.2014

  Je to trapné, nedokonalá zbran, ergonomie na urovni 90 let.Velká,těžká,neohrabaná,netestovaná v boji a předražená. Když GUNEXPERT nabízel svůj Sa vz.58 expert upgrade, nikdo si ...Zobrazit celý příspěvek

  Je to trapné, nedokonalá zbran, ergonomie na urovni 90 let.Velká,těžká,neohrabaná,netestovaná v boji a předražená.

  Když GUNEXPERT nabízel svůj Sa vz.58 expert upgrade, nikdo si ho nevšímal. Zbran,která je legendou.
  GUNEXPERT - Sa vz.58 expert upgrade

  Tak místo kvalitní zbraně se vyrobil trapný výlisek z polymeru.
  LOBY ČRSkrýt celý příspěvek

 • Jenda
  17:33 07.08.2014

  Další ceny např na:

  http://www.armyarms.cz/cz-805-...

  Další ceny např na:

  http://www.armyarms.cz/cz-805-...

 • Jenda
  17:16 07.08.2014

  Hlaveň je určitě jiná, drážky mají jiné stoupání pro .223 rem. To jsou armádě dodávány obě šachty, když je šachta M4 uvedena v příslušenství? Stejně tak i obě provedení napínací ...Zobrazit celý příspěvek

  Hlaveň je určitě jiná, drážky mají jiné stoupání pro .223 rem.

  To jsou armádě dodávány obě šachty, když je šachta M4 uvedena v příslušenství? Stejně tak i obě provedení napínací páky, když je kratší uvedená v příslušenství?
  Co je teleskop v příslušenství? Pokud pažba, tak jsou opět dodávány obě, když je jedna v příslušenství?Skrýt celý příspěvek

 • Prometheus.x
  15:32 07.08.2014

  mohl by někdo doplnit ceny? já to zvládl jen u části příslušenství Chránič pro Picatinny Rail krátký 3 ks 76,00 Kč (2,82 EUR) 228,00 Kč (8,46 EUR) Pouzdro na 2 zásobníky CZ 805 ...Zobrazit celý příspěvek

  mohl by někdo doplnit ceny? já to zvládl jen u části příslušenství
  Chránič pro Picatinny Rail krátký
  3 ks 76,00 Kč (2,82 EUR) 228,00 Kč (8,46 EUR)
  Pouzdro na 2 zásobníky CZ 805 BREN
  4 ks 1 560,00 Kč (57,87 EUR) 6 240,00 Kč (231,47 EUR)
  Ramenní opěra úplná sklopná
  1 ks 1 123,00 Kč (41,66 EUR) 1 123,00 Kč (41,66 EUR)
  Rukojeť s dvojnožkou PP grip
  1 ks 2 299,00 Kč (85,28 EUR) 2 299,00 Kč (85,28 EUR)
  Víceúčelový bojový nůž CZ
  1 ks 2 810,00 Kč (104,24 EUR) 2 810,00 Kč (104,24 EUR)
  Zásobník CZ 805 BREN 5,56 x 45, 30-ranný
  6 ks 273,00 Kč (10,13 EUR) 1 638,00 Kč (60,76 EUR)
  Sada pro čištění CZ 805 s olejem AČR
  1 ks 1 199 Kč (44,48 EUR) 1 199 Kč (44,48 EUR)
  Celkem s DPH: 15 537,00 Kč (576,34 EUR) což by s civil verzi dělalo 60 537kc
  ceny jsou maloobchodní a převzaté z eshopu CZUB

  a velby by me zajimalo jake zasobniky jsou tedy dodavane zda original czub za 275kc a nebo pro verzi AR-15Skrýt celý příspěvek

Načítám diskuzi...

Stránka 3 z 4