Jak se postavit současnému Rusku?

Cvičení v rámci operace Atlantic Resolve v Lotyšsku. Foto: U.S Army Europe
Cvičení v rámci operace Atlantic Resolve v Lotyšsku. / U.S Army Europe

Téměř rok a půl se na Ukrajině odehrává scénář, který na svém počátku málokdo předpokládal. Konflikt v zemi rozpoutává vášnivé debaty zastánců nejrůznějších postojů. Napsáno už bylo mnoho, a proto by bylo namístě ptát se, co bude dál. Článek vznikl původně pro vojenský blog On War | On Peace.

Jak by měla Evropa nastavit své vztahy k Rusku? Jaké role by mělo plnit NATO a jaké EU? Které strategické cíle je třeba sledovat a jak je převést do konkrétních politických opatření? Nově vydaný report britského královského think-tanku Chatham House s názvem Ruská výzva odpovídá na tyto a další otázky. Shrnutí těch nejzajímavějších nyní čtenářům přinášíme.

Neučiňme Rusko agresivnější

Rozsáhlá korupce, mezinárodní izolace, represe místo reforem. Současné fungováni režimu v Rusku je dlouhodobě neudržitelné, píše se ve vstupní premise ,,Ruské výzvy". Zásadní změnu režimu zmíněné faktory dříve či později vyvolají, nicméně nikdo neví, jakým směrem se budoucí systém vydá. Proto je třeba, aby kroky Západu neučinily ruskou vládu mnohem agresivnější a nevypočitatelnější.

V současnosti je prioritou zamezit Rusku použití hrubé síly proti sousedním státům, a to odstrašením a zadržováním. Ovšem je třeba vyvarovat se ideologické rovině. Ta by pouze posílila narativ Kremlu o západní snaze rozvrátit ,,Svaté Rusko". Odstrašení má byt postaveno na flexibilním základu a jasných pravidlech, zmínit lze například podmínění zmírnění sankcí hmatatelnými ústupky či spolupráci ze strany Vladimíra Putina.

Druhým strategickým cílem je pro autory jednoznačná komunikace s ruskými elitami a obyvatelstvem. Rusko je odjakživa důležitým aktérem evropské bezpečnosti, podle toho je nutné s touto zemí komunikovat. Svých cílů a naplnění požadavků, dosáhne spíš jako součást evropského kooperativního mezinárodního systému, než jako izolovaný regionální hegemon. Sama o sobě je tato idea dobrá, nicméně je třeba ptát se, zda Rusko chce být takovým aktérem. Země vzhlíží k obnově velmocenského statusu a její aktuální nálady – a snad i ruská mentalita obecně – nedávají moc důvodu k optimismu.

Deklarujme nemožnost omezené války

Zcela rozumně, ale s otazníkem nad realizací, se jeví apel na minimalizaci izolace ruské populace. Její odloučení nahrává v krátkodobém horizontu současnému režimu. V dlouhodobém pak snižuje vyhlídky na vnitřní pozitivní změnu v zemi. Politici Západu by tak měli nakreslit jasnou dělící linii mezi současnou ruskou vládní garniturou a obyvateli Ruska. Pomoci by jim přitom měl rozvoj kapacit v oblasti strategické komunikace a mediální podpory. Tuto nutnost si již uvědomuje Evropská unie a také na ní pracuje, na výsledky si však ještě počkáme řadu let.

V části navrhovaných politických opatření je text premise konkrétnější. Severoatlantská organizace má jednoznačné deklarovat nemožnost omezené války, což v praxi znamená nejspíš příslib robustní odpovědi na dovolenou zelených mužíčku v letoviscích aliančních států.

Daleko zajímavěji působí návrh obnovy konvenčních kapacit tak, aby Rusko nebylo drážděno příliš jednoduchými cíli. Slova generála Petra Pavla – o schopnosti Ruska obsadit Pobaltí do osmačtyřiceti hodin – jako by byla slyšet až v Londýně. Spekulovat lze o chystání půdy pro stálé základny NATO v Litvě, Estonsku a Lotyšsku. Jaká asi zareaguje Rusko, se již nikdo v dokumentu neptá.

Ukrajina: příslib komplikací nebo inspirující příklad?

Obnova Ukrajiny. To je stavebním kamenem stabilizace poměru ve východní Evropě a zamezení ruského vlivu v ní. Zatím však selhávající stát na hranici Evropské unie přislibuje komplikace. Exploze organizovaného zločinu, emigrace a společensko-politická radikalizace. To vše lze očekávat, pokud Ukrajina padne. Naopak v případě efektivní tranzice a úspěšného rozvoje bude země inspirujícím příkladem v postsovětském prostoru.

I když ne všechny státy sousedící s Ruskem připouští, že v nich kroky Putinovy země vůči Ukrajině zasely nedůvěru, je nutné to předpokládat. Daný případ pro ně může být alternativou. Musí si uvědomit nutnost strukturální reformy, které se dnes Ukrajině bez podpory zvenčí nedaří. Pro tyto potřeby by podle autorů dokumentů měla EU transformovat Východní partnerství.

Nakonec za ústřední kostru správy Chatham House považuji myšlenku jednotného, jasně definovaného tlaku na Rusko, který ovšem musí být srozumitelně komunikovaný a zasazený do jasně definovaného souboru pravidel.

Západ si nemůže dovolit nechat Kreml zcela izolovat ruskou populaci a pěstovat v ní mentalitu obléhaných. Rovněž by se měl snažit minimalizovat vlastní kroky, které by vedly k podobnému scénáři na vlastním území. Vladimír Putin nebude vládnout Rusku věčně. Pro bezpečnější Evropu by proto nebylo rozumné, zabarikádovat cestu na Západ jeho potencionálním nástupcům.

Zdroj: On War | On Peace

Nahlásit chybu v článku


Související články

ANALÝZA: Důkazy ruské vojenské intervence na Ukrajině

Konflikt na Donbasu je již od svého počátku provázen diskuzí o zapojení Ruské armády. První tábor ...

Začátek třetí světové války podle Michaila Chondarenoka

Co bude následovat, pokud se vojska NATO zapojí do konfliktu na východní Ukrajině? O takovém scénáři ...

Stav hlavních ruských modernizačních programů

Ruský vojenský deník Nězavisimaja gazeta přinesl článek o stavu hlavních modernizačních projektů ...

Ruské vojenské výdaje mimo kontrolu

Rusko v posledních letech masivně investuje do modernizace své armády. Ambiciozní modernizační plány ...

Přidávat diskuzní příspěvky a hlasovat pro článek mohou jen registrovaní. Prosím zaregistrujte se nebo se přihlašte!

Komentáře

Zvýraznit příspěvky za posledních:
 • paulino
  12:48 31.07.2015

  Další článek "bububu, Rusko chce ovládnou svět!"?

  To už skoro není ani vtipné neustále tvořit zaujaté kraviny a stát až po krk v hnoji a přitom ukazovat k sousedům, že tam něco ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Další článek "bububu, Rusko chce ovládnou svět!"?

  To už skoro není ani vtipné neustále tvořit zaujaté kraviny a stát až po krk v hnoji a přitom ukazovat k sousedům, že tam něco smrdí.

  Počet zásahů USA (respektive NATO jako jejich poskoků), které byly neoprávněné, probíhaly na druhém konci světa a vyvolaly smrt a chaos, se už na prstech spočítat nedá.

  Zato novodobé Rusko tu má Čečnu a teroristické útoky, které odtamtud prokazatelně pocházely, Gruzii, která podle EU je větším viníkem války a nyní Ukrajinu, kde Rusko rozhodně neudělalo nic víc, než že se trochu inspirovalo na západě a začalo aktivně ovlivňovat geopolitickou situaci.

  JENŽE - na rozdíl od USA v tom není ropa, drogy, a další bohatství toho kterého regionu, ale události v sousedním státu, přímé ohrožení tam žijících Rusů a nebezpečí pro Rusko související s orientací sousedního státu.

  Když naši kamarádi pomáhali Kosovským teroristům rozpoutat nepokoje v Srbsku, v ještě horší míře než Freikorps a Německo u nás, tak jsme neváhali a roztrhli země. Vojáci USA na druhém konci světa bombardovali civilisty a nikdo neřekl ani slovo.
  Nyní Rusko jen otevřelo brány základny na Krymu, který byl už stejně dávno ruský, ale rázem se odtržení části státu konat nemůže? Referendum (ať si o něm myslí kdo chce co chce) nemohlo dopadnou jinak vzhledem k počtu Rusů. A tak se už dávno ruská část země připojila k Rusku. Bez velkého krveprolití, bez nutnosti vybombardovat pár nemocnic a škol a dosadit do vlády kamarády mafiány.

  A události ve zbytku Ukrajiny? Copak USA nezasahují do dění v Sýrii? Necvičí rebely po celém světě aby svrhávali vlády a dosazovali své nohsledy?
  Libyi potichu vybombardovali, pomohli svrhnout vládce, nastartovat tam vlnu násilí a bídy a samozřejmě jako všude kam přišli, zasadit počátek Islámského státu.

  Ale jistě ... Rusko je agresor :D :D
  Skrýt celý příspěvek

 • Luky
  13:32 01.07.2015

  pro RiMr:
  Přésněé.
  A jinak nejsem kremlobot, ale židozednář :)
  http://zidovskelisty.blog.cz/1...

  ....Youngův plán byl zřejmým začátkem ...
  Zobrazit celý příspěvek

  pro RiMr:
  Přésněé.
  A jinak nejsem kremlobot, ale židozednář :)
  http://zidovskelisty.blog.cz/1...

  ....Youngův plán byl zřejmým začátkem masivních americko-německých finančních transakcí. Zaškrcené německé hospodářství nebylo schopno splácet reparace. Německo si na ně tedy půjčilo z Ameriky, zejména prostřednictvím firmy Sullivan & Cromwell. Ta zařizovala nejprve prodej německých dluhopisů, posléze i americké investice do Německa. Německo tak zaplatilo reparace Francii a Británii, o to větší pohledávky však vznikly v USA. Ty byly tak úspěšně v Německu kapitalizovány, že rozpoutaly přímo investiční smršť. Za druhou polovinu 20. let to údajně bylo 1,5 miliardy dolarů! Takový odliv volného amerického kapitálu svým dílem dokonce přispěl ke krachu na burze a následné hospodářské krizi na straně jedné, a na straně druhé pak k rozhodujícímu rozmachu nacionálního socialismu, se všemi důsledky.

  Na německé straně byl v té době klíčovou figurou prezident Říšské banky a ministr financí Hjalmar Schacht, kterého vysoce respektovaly západoevropské a americké finanční trhy. Schacht z Hitlerova popudu neustále žádal o další americké a anglické půjčky - a dostával je. Ford a General Motors tak pomohli prostřednictvím svých pobočných závodů v Německu vybudovat motorizované útvary, a J. P. Morgan Göringovo letectvo (a ještě po celou válku financoval výrobu letadel Focke Wulf). IG Farben byl kapitálově propojen se Standard Oil - který zásoboval německé letectvo benzínem a mazadly.

  Jinak Polsko, které chce být co nejvíc zápaďácké... se po 2. světové celé k západu posunulo...hodně sebralo Německu.
  Skrýt celý příspěvek

 • RiMr71
  13:03 01.07.2015

  Osobně považuji označení pouze Německa jako agresora a iniciátora 2. sv. války za jedno z největších a nejperverznějších znásilnění pravdy v doložitelných dějinách Evropy a nejen ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Osobně považuji označení pouze Německa jako agresora a iniciátora 2. sv. války za jedno z největších a nejperverznějších znásilnění pravdy v doložitelných dějinách Evropy a nejen jí.
  Skrýt celý příspěvek

 • Todomatch
  11:37 01.07.2015

  A co se vůbec Rusku nepřipomíná je, že tu polovinu Polska co "preventivně" zabrali, nějak zapomněli Polsku vrátit. Ti čórkaři si ji prostě nechali! Území zabraná nacisty se Polsku ...
  Zobrazit celý příspěvek

  A co se vůbec Rusku nepřipomíná je, že tu polovinu Polska co "preventivně" zabrali, nějak zapomněli Polsku vrátit. Ti čórkaři si ji prostě nechali! Území zabraná nacisty se Polsku vrátila, území zabraná Rudou armádou nikoliv ...
  Skrýt celý příspěvek

 • Shania
  10:56 01.07.2015

  fenri: myslím že Poláky ani tak moc neštve, že je Rusové obsadili, ale co jim při tom udělali.

  fenri: myslím že Poláky ani tak moc neštve, že je Rusové obsadili, ale co jim při tom udělali.

 • Todomatch
  10:40 01.07.2015

  Nyní máme vzácnou příležitost vidět jak Rusko pomalu rozjíždí další konflikt. Tentokrát s pobaltskými státy. Prosím o zapamatování - později se najde dost lidí, kteří budou otáčet ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Nyní máme vzácnou příležitost vidět jak Rusko pomalu rozjíždí další konflikt. Tentokrát s pobaltskými státy. Prosím o zapamatování - později se najde dost lidí, kteří budou otáčet časovou osu a zaměňovat následek za přičinu jako u Ukrajiny, Sýrie apod. http://1url.cz/jbqc...
  Skrýt celý příspěvek

 • fenri
  21:36 30.06.2015

  Docela mi přijde komické, jak se zapomíná, že paktu Molotov-Ribbentrop předcházel pakt Pilsudski-Hitler, který byl velmi podobný tomu SSSR-DE, jenomže v roli obětovaného Polska v ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Docela mi přijde komické, jak se zapomíná, že paktu Molotov-Ribbentrop předcházel pakt Pilsudski-Hitler, který byl velmi podobný tomu SSSR-DE, jenomže v roli obětovaného Polska v něm byla ČSR. Jinými slovy a na tvrdo:
  Poláci se spřahli s Hitlerem dříve, než Stalin a pak si hrály na hyeny na rozsekaném Československu. Za rok se jim stalo totéž, co plánovali jiným. Boží mlýny....
  Skrýt celý příspěvek

 • Jan Horten
  21:30 30.06.2015

  Tady je video z té společné přehlídky a družby sovětů a nacistů, v té době to byli největší "kameraden & tovarišč" dvě stejné bestie, sověti a nacisté. Jedna bestie SSSR v té době ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Tady je video z té společné přehlídky a družby sovětů a nacistů, v té době to byli největší "kameraden & tovarišč" dvě stejné bestie, sověti a nacisté. Jedna bestie SSSR v té době již s miliony mrtvých, povražděných a zotročených (v té době byli, co do počtu svých obětí, nacisté vedle SSSR jen "usoplení učedníci"). SSSR a Rusko, jako jeho naprostý hegemon, měli v době této přehlídky v Brest Litevsku na svědomí již skoro 20 let krvavého teroru a miliony mrtvých které povraždili a to bylo v době toho "sovětského míru"!!! Sověti, ještě před tím, než si s nacisty soudružsky "rozdělili" Polsko, napadli pobaltské státy a ihned po jejich okupaci zde sověti začali s masovým vražděním, terorem a deportacemi atd.
  Video ze společné přehlídky v Brest Litevsku, sovětsko nacistická družba: -- https://www.youtube.com/watch?...
  Skrýt celý příspěvek

 • RiMr71
  16:13 30.06.2015

  ardz:
  "Takže aj ty toto klamstvo šíriš že ZSSR s nemeckom začal 2. sv. vojnu. Keď hitler zaútočil na poľsko stalin chcel obranu ZSSR vytlačiť ďalej od hraníc ZSSR, preto obsadil ...
  Zobrazit celý příspěvek

  ardz:
  "Takže aj ty toto klamstvo šíriš že ZSSR s nemeckom začal 2. sv. vojnu. Keď hitler zaútočil na poľsko stalin chcel obranu ZSSR vytlačiť ďalej od hraníc ZSSR, preto obsadil časť poľska"


  Vyjímám z článku na palba.cz (jsou tam i dobové fotky):

  "Dne 22. září 1939 se ze všech opevněných míst ještě brání Varšava, Modlin a Hel.

  Dne 22. září 1939 předává Sovětům Brest Litevský německý 19. ts generála tankových vojsk Guderiana. Toto předávání Brestu Litevského se děje za formální ceremonie, která je spojena se společnou přehlídkou sovětských a německých vojsk dne 23. září 1939. Za sovětskou stranu se účastní této ceremonie velitel sovětské tankové brigády generál Krivošejn.
  Německý 19. ts generála tankových vojsk Guderiana se pak po skončení ceremoniálu vydává na místo svého nového určení, kterým je Východní Prusko.
  Tento den, tedy 22. září 1939, také v jižním Polsku předává Wehrmacht Rudé armádě naftovou pánev v Drahobyči.
  Generál Langner si pak k tomuto dni poznamenává, cituji:

  „Po poledni vstoupila sovětská vojska do Lvova a na mnoha místech zahájila palbu na polské vojáky, kteří se vzdávali.“

  Jestli Rus je nebo není svoloč je věc názoru každého soudruha. Ale historie mluví jasně.
  Skrýt celý příspěvek

 • ardz
  22:16 29.06.2015

  J.Vraja tu by sme museli ísť do ďalších súvislostí, kto vyslal lenina so spolusúdruhmi do ruska? Na akej ideológii stavali? Na ideológii ktorá bola prevzatá zo západu - marxizme ...
  Zobrazit celý příspěvek

  J.Vraja tu by sme museli ísť do ďalších súvislostí, kto vyslal lenina so spolusúdruhmi do ruska? Na akej ideológii stavali? Na ideológii ktorá bola prevzatá zo západu - marxizme ...

  Nebuďte jednostranný. Keď nás zradili tzv. spojenci zo západu v mníchove tak poľsko v r. 1938 obsadilo časť československa a poliaci ešte v r. 1934 uzavreli s hitlerom pakt o neútočení, ktorý uzavrel i ZSSR.

  Všímate si len zlo týkajúce sa ruska a zatvárate oči pred zlom, ktoré západ spôsoboval počas koloniálnej éry v afrike, dodnes napr. francúzsko okupuje Mali, latinskej amerike, ázii, majú veľmi zlé historické skúsenosti so západom a aj v súčasnosti spôsobe veľa zla.
  Kladiete si otázku prečo utekajú ľudia z líbye, iraku, sýrie? Kto rozvrátil tieto krajiny? Za kaddáfiho líbyjčania nemali dôvod utekať. Líbya patrila medzi najrozvinutejšie krajiny v afrike. O utečencov z týchto krajín by sa mali postarať tie krajiny ktoré ich rozvrátili. Niektorí hovoria veď aj my sme odchádzali za 1 republiky za socíku ale my sme odchádzali do podobného kultúrneho prostredia. Prečo utečenci nejdú do krajín ktoré sa taktiež podieľali a podieľajú na destabilizácii tejto oblasti ako saudská arábia, katar, tí by sa mali o týchto utečencov prví postarať aj s francúzmi, angličanmi, američanmi. Prečo neutekajú do bohatých krajín perzského zálivu do im kultúrne podobného prostredia?

  Ste oslepený ako mnohí vyššou životnou úrovňou západu ktorá je vykúpená stáročným zbíjaním v zaostalejšej časti sveta a dodnes ryžujú na chudobnejšej časti sveta cez ekonomickú kolonizáciu. Aj díky čechom sú bohatší ktorí na ich zisky makajú.

  Vy ste teda rád poskokom. Ja chcem byť radšej nezávislým aj keby sa moja životná úroveň mala znížiť. Slobodu a nezávislosť si cením viac ako nejaké veci.
  Skrýt celý příspěvek

 • J.Vraja
  21:01 29.06.2015

  ardz-máte pravdu,že v roce 1968 sem přišli maďarští,polští, bulharští vojácí.Kdo je pozval?Českoslovenští komunisté.A já se ptám na čí rozkaz k nám tito vojáci přijeli a kdo stál v ...
  Zobrazit celý příspěvek

  ardz-máte pravdu,že v roce 1968 sem přišli maďarští,polští, bulharští vojácí.Kdo je pozval?Českoslovenští komunisté.A já se ptám na čí rozkaz k nám tito vojáci přijeli a kdo stál v čele těchto zemí?Opět to byli komunisté a odkud byl do těchto zemí komunismus exponován?S bývalého SSSR-neboli Ruska.
  Proč Rusové opět přepisují opět dějiny ?
  Proč prezident Putin prohlásil o Paktu Ribbentrop-Molotov,že na něm nebylo nic špatného. Ano, pro SSSR, kterého je (nebo podle potřeby není) nástupcem Ruská federace, to nebylo nic špatného.Ti ostatní jsou nepodstatní. Celou dobu to tu místní jeho obdivovatelé to dávají jasně najevo, neboť přece co ruské samoděržaví činí, dobře činí Tak nevím, není to dostatek důkazů o tom, že rusovi se prostě nedá věřit...lže, mate, mlží, překrucuje.
  "Historie se nám může a nemusí líbit. Můžeme ji obdivovat nebo z ní zvracet. Ale nejhorší by bylo, kdybychom ji zapomínali, potom se s jistotou zopakuje."
  Závěrem se Vás chci zeptat.Proč všichni uprchlící,kteří se valí do Evropy,mají jediný cíl! Jejich snaha je dostat se do západních (levicovou retorikou kapitalistických zemí) Německo,Francie,Velká Británie,Švedsko,a pod.V Severní Americe,se všichni hrnou zas do USA viz Mexiko a pod.Proč nemají zájem jít do Ruska,kde jak jsme se za mého mládí učili znamená zítra už včera.Proč je třeba neláka Kuba,KLDR,Venezuela a další s Vašeho pohledu jistě nejpokrokovější zěmě světa.Proč chtějí do zemí,kde jak píšete Vy cituji.... za nás rozhoduji americké elity, bruselské elity a ich poskoci.Na rozdíl od Vás asi vědí proč?
  Skrýt celý příspěvek

 • ardz
  21:43 28.06.2015

  J.Vraja r. 1968 je minulosť a prehliadate že sem prišli sovietske vojská s maďarskými atď., nielen ruské.

  Treba spolupracovať s každým a nebyť poskokom ani ruska ani USA. Tak ...
  Zobrazit celý příspěvek

  J.Vraja r. 1968 je minulosť a prehliadate že sem prišli sovietske vojská s maďarskými atď., nielen ruské.

  Treba spolupracovať s každým a nebyť poskokom ani ruska ani USA. Tak ako je nezmyselné bojovať na diskusiách za USA je nezmyselné bojovať aj za rusko. Nás by mali zaujímať naše záujmy a ani americké záujmy nie sú našimi záujmami. Ja sa nechcem k niekomu prikláňať ani od nikoho odkláňať. Zaujíma ma geopolitika.

  Keby ste chceli vymenovať všetky vojny západu za 500 rokov ich koloniálnej éry bol by to dlhý zoznam. Rusi majú čo robiť aby sa im priblížili. USA nepodporovali diktátorov? Takého pinocheta v čile, či husajna, až keď sa postavil ich záujmom tak ho zabili. Čo podpora contras USA v nikarague? Čo prevraty? Prvý prevrat v americkej réžii bol v iráne v r. 1953 keď zvrhli demokraticky zvoleného mosadeka a dosadili k moci diktátora šacha.
  Podsúvate čiernobiele videnie sveta.

  Takisto zatvárate oči pred tým, čo robia USA dnes na ukrajine kde si dosadili svojich ľudí z iných krajín i z USA do vlády, ale spomínate povojnové roky.

  A predposledná Vaša veta je naozaj smiešna. Práveže ja som demokrat a preto som za priamu demokraciu, aby sme si my občania spolurozhodovali o svojich veciach a nie aby za nás rozhodovali americké elity, bruselské elity a ich poskoci a samozrejme ani ruské elity ani čínske elity ani žiadne iné.
  Skrýt celý příspěvek

 • J.Vraja
  21:11 28.06.2015

  ardz-Kde byli Ti všichni hrdinové jako VBy,když se před rokem 1989,po naši republice roztahovaly okupační vojska SSSR,já jsem zažil okupaci 21.srpna 1968 jako středoškolák-mě ...
  Zobrazit celý příspěvek

  ardz-Kde byli Ti všichni hrdinové jako VBy,když se před rokem 1989,po naši republice roztahovaly okupační vojska SSSR,já jsem zažil okupaci 21.srpna 1968 jako středoškolák-mě nepřesvěčíte o dobrotivosti Ruska.
  Co nám přimknutí k Rusku přinese? Bohatou společnost, vypořádání se z korupcí (sic!), nejnovější přínosy z vědy a techniky, špičkový lékařské výzkum, špičkové školství? Jen úpadek jako v letech 1948-1989.Proto se všech obhájcu Ruska ptám:
  Zasadí otázka je, co je nejvhodnější pro ČR a jejich obyvatele.
  Podporovat Rusko. Já se musím zeptat teatrálně:" Probůh proč?". Jako respektovaný obchodní partner - souhlasím všemi deseti. Ale nějakým způsobem orodovat a vzhlížet, nebo dokonce bojovat na diskuzích za Rusko? Nebo proto, že techniku, kterou používají k těžbě ropy a plynu mají od zlotřilých amerických firem? Případně že 150 milionový národ nemá pořádnou konkurenceschopnou automobilku, ani po 25 letech od pádu komunismu?
  Možná ,že Rusové války nevyvolávají, ale ukončují.....- konec 18 století
  trojí dělení Polska (Litva původně končila kousek před Moskvou)
  anexe Krymu, Sibiře včetně vyvraždění tamních obyvatel, obsazení Finska, Rusko-Japonské války ... Polsko 1939,Finsko,Pobaltí Besarábie vývoz komunismu do Číny a trénink Mao-Cetunga,Korea 1953,Kuba,Vietnam, severní Afrika (Tunis, Alžír, Egypt, Lybie + Palestina, Irák, Sýrie) Latinská Amerika (Nicaragua, Chile, Venezuela, Kolumbie ..)Angola a jiné rovníkové státy - všechny ty krvavé diktátory tam posadili Rusové.
  Co Vám říká poválečné chování SSSR v Polsku-fakt, že příslušníci Armii Krajowej (příslušníci svobodné armády kteří utekli před Němci a bojovali na západě nebo bojovali ve Varšavě) byli pozavíráni sotva se do země vrátili. Nebo fakt, že první polská poválečná vláda měla za členy ruské vojáky.... A mohl bych pokračovat...
  Vaše názory přesně ukazují , jak hlubokou ránu totalita v hlavách lidí jako Vy udělala. A co horšího: vůbec si toho nejste vědomi.
  Skrýt celý příspěvek

 • ardz
  20:17 28.06.2015

  KOLT je to márne. Treba sa nechať zmanipulovať západnou propagandou a opakovať ju a potom trolovia ako vy budú spokojní !!!

  KOLT je to márne. Treba sa nechať zmanipulovať západnou propagandou a opakovať ju a potom trolovia ako vy budú spokojní !!!

 • KOLT
  20:05 28.06.2015

  Pánové, nechtěl jsem vám vstupovat do diskuse, ale nedá mi to – vážně máte dojem, že má smysl bavit se s takovým trollem? Pochopte, že jediný rozumný způsob reakce je nereagovat! ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Pánové, nechtěl jsem vám vstupovat do diskuse, ale nedá mi to – vážně máte dojem, že má smysl bavit se s takovým trollem? Pochopte, že jediný rozumný způsob reakce je nereagovat! Sice obdivuju vaši trpělivost, ale je to marné, je to marné, je to marné. Vtip o vítězství v internetové debatě a retardech snad znáte, ne?
  Skrýt celý příspěvek

 • Shania
  19:50 28.06.2015

  ardz: wiki není nejlepší zdroj, ale pro tebe to myslím bude stačit:

  https://cs.wikipedia.org/wiki/...

  ardz: wiki není nejlepší zdroj, ale pro tebe to myslím bude stačit:

  https://cs.wikipedia.org/wiki/...

 • ardz
  18:55 28.06.2015

  Shania a za invázie nemecka do ďalších krajín môžu samozrejme tieto krajiny :)

  Ryba nemôže súperiť so žralokom

  Shania a za invázie nemecka do ďalších krajín môžu samozrejme tieto krajiny :)

  Ryba nemôže súperiť so žralokom

 • Shania
  18:28 28.06.2015

  ardz: jednou jsi napsal něco rozumného:) Ano Francouzi můžou za celou druhou světovou válku. Ta byla díky jejich skvělé politice po WW1.

  A co Italie, to není boj proti ...
  Zobrazit celý příspěvek

  ardz: jednou jsi napsal něco rozumného:) Ano Francouzi můžou za celou druhou světovou válku. Ta byla díky jejich skvělé politice po WW1.

  A co Italie, to není boj proti Hitlerovi? Kdo vybojoval vzdušnou nadvládu a oslabil výrobní kapacity strategickým bombardováním? Tohle se nepočíta?

  Jediný důvod, proč tu máme nekvalitní potraviny je, že jsme ochotní je kupovat a velkou část z nich sem chrlí naše podniky a náš severní soused. Vůbec to nepřisuzuj západním korporacím, ale naší chamtivosti.
  Skrýt celý příspěvek

 • ardz
  17:53 28.06.2015

  Shania ano to je fakt, že USA vstúpilo do boja proti hitlerovi až v júni 1944.

  Keby ZSSR nezastavil postup hitlera a nezačal ho hnať tak je veľkou otázkou či by USA do európy ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Shania ano to je fakt, že USA vstúpilo do boja proti hitlerovi až v júni 1944.

  Keby ZSSR nezastavil postup hitlera a nezačal ho hnať tak je veľkou otázkou či by USA do európy vôbec vstúpili. Vtedy už bolo jasné že hitler je na ústupe.

  Takže aj ty toto klamstvo šíriš že ZSSR s nemeckom začal 2. sv. vojnu. Keď hitler zaútočil na poľsko stalin chcel obranu ZSSR vytlačiť ďalej od hraníc ZSSR, preto obsadil časť poľska ale tvrdiť že začal 2 sv. vojnu môže len naozaj rusofób. A nemeckú inváziu dokonca píšeš že si stalin za ňu mohol sám. A za inváziu hitlera napr. do francúzska môže zasa kto? Francúzsko?

  To ti uniká že predsa ryba nemôže bojovať so žralokmi? Tak aj vaše podniky nemohli bojovať s nadnárodnými žralokmi tak ako vaši poľnohospodári a vaše potravinové firmy nemohli bojovať s potravinárskymi západnými žralokmi a tak tam máte západné potravinové reťazce ktoré vás zaplavujú nekvalitnými potravinami. Kvalitné idú na západný trh.
  Skrýt celý příspěvek

 • Shania
  17:28 28.06.2015

  ARDZ: USA sa vylodili v európe až kedy? V júni 1944/ / myslím, že jsi nám tímto zcela jasně ukázal pravdu o tvojí nezávislosti a o tom jaký máš přehled a znalosti.

  Ale tak ...
  Zobrazit celý příspěvek

  ARDZ: USA sa vylodili v európe až kedy? V júni 1944/ / myslím, že jsi nám tímto zcela jasně ukázal pravdu o tvojí nezávislosti a o tom jaký máš přehled a znalosti.

  Ale tak čistě pro tebe: Po vstupu USA do války i přesto, že je přímo ohrožovalo Japonsko, Evropa dostala prioritu. Nějakou dobu trvá, než vyzbrojíš a vycvičíš potřebné jednotky a máš logistické zázemí pro transport většího množství můžu za oceán. I přesto Spojenci postupovali přes Afriku to Italie a pak do Jižní Francie, mezitím se vedla válka o vzdušnou převahu a strategické bombardování.

  Příprava pro vylodění v Normadnii byla neuvěřitelně náročná a trvala několik let a mohla skončit naprostým fiaskem. Představa některých lidí, že invaze byla záměrně zdržovaná a do té doby spojenci nic neudělali je prostě mimo.

  Velkou část Čech pak Patton mohl obsadit ještě před Rusy, pomoc s povstáním v Praze atd.

  A pokud to nevíš, tak SSSR a Německo zahájilo druhou světovou válku invazí do Polska, které si rozdělili, ale podle tebe to asi bude to západní přepisovaní dějin. Německou invazi si pak Stalin vyprovokoval sám, svoji počáteční porážka jde na konto jeho čistek.


  Co se týče Globalizace, sice není ideální systém, ale asi zdaleka to nejlepší, co jsme tu měli, rozhodně lepší něž spolupráce se SSSR, navíc nebýt ní, mohli jsme být daleko vlivnější .

  To že hodně podniků zkrachovalo, no a co, něco co není konkurenceschopné nemá cenu držet naživu, poděkovat za to můžeš bývalému režimu. Navíc to co ty popisuješ, tak nezpůsobili Americké korporace, ale Evropské firmy.

  Co to přineslo mě? Máme se zdaleka nejlíp za celou naši historii i přes naši korupci a politickou situaci, úplně by mi stačilo, kdyby to aspoň takto vydrželo.
  Skrýt celý příspěvek

 • ardz
  17:15 28.06.2015

  J,Vraja klamstvá o tom, že som obdivovateľom putina a bolševizmu by ste si mohol ušetriť.
  Rusko hovorí, že môže komukoľvek brániť v spojenectve s USA a dalšími? Jediné čo rusku ...
  Zobrazit celý příspěvek

  J,Vraja klamstvá o tom, že som obdivovateľom putina a bolševizmu by ste si mohol ušetriť.
  Rusko hovorí, že môže komukoľvek brániť v spojenectve s USA a dalšími? Jediné čo rusku pochopiteľne vadí je to, že USA čoraz viac vojensky obkľučuje rusko. Myslíte žeby sa USA páčilo keby rusko ho vojensky obkľučovalo?
  Samozrejme USA môžu útočiť na akékoľvek krajiny po celom svete ale rusi nesmú ani len hájiť svoje bezpečnostné záujmy u vlastných hraníc a samozrejme nemôžu pomôcť vlastným krajanom na ktorých niekto útočí ako keď gruzínsko zaútočilo na osetsko. Túto propagandu tlačí západ a aj Vy Môžete si pripomenúť čo urobili USA s panamou a to bol zabitý jeden američan. Prezentujete čiernobiele videnie sveta.

  Píšete - Rusové svou moc a zájmy uplatňují jediným způsobem - svou vojenskou silou?
  To ste si pomýlili s USA nie?

  Tieto reči o nejakom vzhlížení k niekomu? To Vy k niekomu vzhlížíte, ja k nikomu.

  Píšete - Dokonce i v největším rozkladu na Rusa nikdo neútočil?
  Koľko krát už západ v histórii zaútočil na rusko? A koľko krát rusko na západ?
  Skrýt celý příspěvek

 • J.Vraja
  16:37 28.06.2015

  ardz,nemohu si pomoci,ale absolutně neznáte historii 2.světové války.Pouze papuškujete to co Vás naučili v MLP. Dovede si představit,že by Hitler nemusel udržovat svou armádu v ...
  Zobrazit celý příspěvek

  ardz,nemohu si pomoci,ale absolutně neznáte historii 2.světové války.Pouze papuškujete to co Vás naučili v MLP. Dovede si představit,že by Hitler nemusel udržovat svou armádu v Západní Evropě a vrhl i proti Rudé armádě?
  Vám jako obdivovatele Putina a bolševismu se chci zeptat.Co dal bolševismus světu,národům a člověku?
  Světu vzpoury,zmatky,násilné revoluce,občanské války,teror.
  Národům:Bidu,neštěstí,bezpráví,zotročení materiální i duchovní.Lidem dal věčná strádaní.Bolševický stát vzal člověku svobodu,čest,mravmravnost,materiální dostatek.Dokonce i víru v Boha.Zkuste si přečíst knížku Rusko plné křížů -od Aleksandr Nikolajevič Jakovlev.
  Bolševismus se nevyhne odpovědnosti za nastolení diktatury nenavidějící člověka jako takového.V důsledku jejich zločinů bylo zabito více než 60 miliónu lidí.Bolševismus jako odrůda a hlasatel fašismu se projevil coby hlavní síla vedoucí ke genocídě vlastního národa.
  On někdo brání Rusku v tom, aby pracovalo, obchodovalo a vyvíjelo se ? Jejich hlavní problém je v tom, že to prostě nedokážou, proto jsou slabí a reagují hystericky a agresivně na každý podnět.
  Ruská zahraniční doktrína je plná řečí o suverenitě a o tom, jak je důležitá. Ale ve skutečnosti to znamená, že nikdo (USA, EU, NATO) nemůže bránit nějakému státu ve spojenectví s Ruskem, ale Rusko může komukoliv bránit ve spojenectví s USA a dalšími.
  Moskvu uráží a provokuje, co se děje na území jiného, suverénního státu. To, že Rusové sami okupují několikero jiných zemí, je dle nich v pořádku, neboli co je tvoje, to je moje a co je moje, na to mi nesahej.
  Rusové svou moc a zájmy uplatňují jediným způsobem - svou vojenskou silou. Podívejte se například na Německo nebo Japonsko. Dvě poražené země druhé světové války, mají na svých územích americké základny. Přitom jsou to nejmocnější země světa. Proč, kvůli svým armádám? Ne kvůli svým schopnostem, nadáním, píli a kultuře.
  Ano, každý stát takový nemůže být. Ale proč tedy vzhlížet ke státům, které ne to nemají.
  Je třeba si uvědomit Ale Amíci Rusa nikdy nepodceňovali. Dokonce i v největším rozkladu na Rusa nikdo neútočil. On je problém v tom, že i kdyby tu zem někdo vojensky obsadil (asi by to už nebylo nemožné), tak má na krku stádo Rusů a co s tím? Toho se každej bojí. Taky nenapadám sousedy, když mě nechají na pokoji.
  Nejsmutnější je to,že I když už od pádu komunismu uplynulo vcelku už 25 let neprošel doposud stejně drsnou kritikou tak jako nacismus.Možná je to proto,že úkolem komunismu mělo byt všeobecné osvobození.Měl přinést konec nerovností a nastolit skutečnou sociální spravedlnost.A zdá se,že většině jeho přiznivců příliš nezaleželo na tom,že sovětský režim vytvořil prakticky ve všech ohledech naprostý opak
  Skrýt celý příspěvek

 • ardz
  15:17 28.06.2015

  Shania z tohoto systému profitujú nadnárodné koncerny. Tým vyhovuje tzv. globalizácia. Čo máš z nej ty, čo má z nej česko? Západné koncerny skúpili vaše podniky za lacno, zahlcujú ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Shania z tohoto systému profitujú nadnárodné koncerny. Tým vyhovuje tzv. globalizácia. Čo máš z nej ty, čo má z nej česko? Západné koncerny skúpili vaše podniky za lacno, zahlcujú vás svojimi nekvalitními potravinami, nie ste už ako aj my potravinovo sebestační, váš domáci priemysel zlikvidovaný a ľudia sú lacnými pracovnými silami makajúcimi na zisky západných firiem.

  V českých mestách a mestečkách existovali dlhé desaťročia menšie lokálne továrne, ktoré svojím tovarom od devätnásteho storočia až do deväťdesiatych rokov dvadsiateho storočia úspešne zásobovali miestne obyvateľstvo. Po páde komunizmu r. 1989 díky ekonomickému tlaku globálnych trhov boli tieto podniky zlikvidované. Ste len jednou zo západných kolónií.

  Obhajuješ tzv. reformy ale reformy za jeľcina a nemcova priviedli rusko k ekonomickému kolapsu
  Skrýt celý příspěvek

 • ardz
  15:04 28.06.2015

  logik to čo sa dialo za stalina sa deje dnes v rusku? Západná propaganda nám tvrdí, že putin smúti za ZSSR. V akom kontexte to povedal? V kontexte toho, že rozpadom ZSSR sa mnoho ...
  Zobrazit celý příspěvek

  logik to čo sa dialo za stalina sa deje dnes v rusku? Západná propaganda nám tvrdí, že putin smúti za ZSSR. V akom kontexte to povedal? V kontexte toho, že rozpadom ZSSR sa mnoho rusov ocitlo v iných krajinách a neskôr aj povedal, - Ten, komu nie je ľúto rozpadu Sovietskeho zväzu, nemá srdce. Ale ten, kto by ho chcel obnoviť, nemá rozum.

  holt asi nesledujete dianie vo svojej vlastnej krajine. USA sa vylodili v európe až kedy? V júni 1944 keď už sovieti tlačili nemcov. Aj bez nich by už nemci skôr či neskôr kapitulovali. Či sa Vám to páči alebo nie ZSSR zastavil postup nemcov a začal ich hnať.

  Aj táto perla zaznela vo vašom mainstreame -
  http://www.ceskatelevize.cz/iv...
  kde moderátorka ČT Jana Peroutková v priamom vysielaní ranného Štúdia 6 v 35. minúte relácie povedala, -
  Poľsko si pripomenulo 75. výročie ruskej invázie, ktorá sa odohrala 17. septembra 1939 a zahájila II. svetovú vojnu v Európe.
  Skrýt celý příspěvek

 • Shania
  15:02 28.06.2015

  ARDZ: tohle ale není obecná politika, nebo hromadná snaha, najdeš i lidi, co budou popírat holokaust, konspirační teoretiky a kdo ví co ještě, to ale není žádná oficiální snaha ...
  Zobrazit celý příspěvek

  ARDZ: tohle ale není obecná politika, nebo hromadná snaha, najdeš i lidi, co budou popírat holokaust, konspirační teoretiky a kdo ví co ještě, to ale není žádná oficiální snaha přepsat dějiny, jak to dělají v Rusku.


  Jistěže každá velmoc která se může postavit USA je pro ně hrozba a udělají, co půjde pro omezení jejich vlivu, tvůj problém je v tom, že ty Rusko považuješ za tuto hrozbu, když po pádu SSSR je to jen lokální hráč s vetem v OSN. Další tvůj problém je, že si myslíš, že to co USA dělají je pro nás špatná věc, ze systému který USA drží nad vodou my přímo profitujeme. Z Ruska nic pozitivního nepřijde, dokud neprovedou potřebné reformy.


  Putin pro Rusy udělal jediné, udělá z pár oligarchů obětní beránky a kontroluje zbytek, to že se zvedla životní úroveň Rusů je fakt překvapivé, když jediné co stačilo udělat je prodávat ropu a udržet pořádek. Ale ve výsledku tím že Rusové reformy vzdali jim akorát dlouhodobě uškodí.
  Skrýt celý příspěvek

 • logik
  14:40 28.06.2015

  "v 1945 existoval ZSSR. Spájať ho s dnešným ruskom je neobjektívne. "

  Je to objektivní v okamžiku, kdy
  1) Stalinovy sochy stojí furt na spoustě náměstí v Rusku a dokonce se ...
  Zobrazit celý příspěvek

  "v 1945 existoval ZSSR. Spájať ho s dnešným ruskom je neobjektívne. "

  Je to objektivní v okamžiku, kdy
  1) Stalinovy sochy stojí furt na spoustě náměstí v Rusku a dokonce se nové staví (naposled např. na Krymu)
  2) Stalin je cítí velké oblibě ruských obyvatel (v anketě o nejlepšího Rusa skončil třetí poté, co organizátoři mu odečetli spoustu hlasů)
  3) Rusko se cítí nástupcem SSSR a jeho představitelé považují rozpad SSSR za chybu
  4) Ruská státní média se snaží omlouvat a zastírat zločiny komunistického režimu (naposled např. onen zmíněný dokument o 68).
  Skrýt celý příspěvek

 • logik
  14:37 28.06.2015

  Ardz: V české televizi šel nějaký dokument, ve kterém se popíralo to, že vojáci rudé armády obsadili polovinu ČR?

  Jediné hlasy, které jsem slyšel byly, že díky mocenským ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Ardz: V české televizi šel nějaký dokument, ve kterém se popíralo to, že vojáci rudé armády obsadili polovinu ČR?

  Jediné hlasy, které jsem slyšel byly, že díky mocenským choutkám Stalina zbytečně umřelo více lidí, protože ten armádám ostatních spojenců nedovolil překročit "demarkační linii" a tím osvobodit některé části Čech (např. Prahu) dříve, než toho byl schopen Stalin - a díky tomu že zbytečně zemřely tisíce lidí.

  No a pak také hlasy, že např. Prahu opravdu sověti neosvobodili "osobně" - do ní dorazili až 9. května, tedy poté, co němci kapitulovali jak globálně v Remeši, tak i lokálně v Praze do rukou gen. Kutlvašra. Rusové tedy dorazili do již svobodné Prahy. (který si pak patřičně od komunistů odskákal, že jim "zničil hračku").

  A oba tyto hlasy jsou pravdivé, takže Vám doufám nevadí. A to, že na porážce Hitlera a tedy i na osvobození ČR má ruská armáda významný podíl ale co vím nikdo (v mainstreamových médiích) nezpochybňuje - pokud tvrdíte opak, tak sem dejte odkaz na konkrétní dokument v ČT, který to dělá...
  Skrýt celý příspěvek

 • ardz
  13:22 28.06.2015

  logik aké nezrovnateľné keď sú u vás hlasy že ZSSR vás neoslobodilo?

  shania nikto u vás nespochybňuje úlohu ZSSR pri oslobodení? Asi nesleduješ potom veľmi dianie u vás alebo ...
  Zobrazit celý příspěvek

  logik aké nezrovnateľné keď sú u vás hlasy že ZSSR vás neoslobodilo?

  shania nikto u vás nespochybňuje úlohu ZSSR pri oslobodení? Asi nesleduješ potom veľmi dianie u vás alebo nechceš vedieť? Lebo sú aj takí ktorí zatvárajú oči pred tým čo nezapadá do ideológie ktorú hája.i
  Skrýt celý příspěvek

 • ardz
  13:13 28.06.2015

  Shania v r. 1945 existoval ZSSR. Spájať ho s dnešným ruskom je neobjektívne.
  Kto eskaluje konflikt s rukom? Kto začal nezmyselnú ekonomickú vojnu s ruskom do ktorej zatiahol aj ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Shania v r. 1945 existoval ZSSR. Spájať ho s dnešným ruskom je neobjektívne.
  Kto eskaluje konflikt s rukom? Kto začal nezmyselnú ekonomickú vojnu s ruskom do ktorej zatiahol aj nás, EÚ? Kto stále posiluje obraz ruska ako nepriateľa? Z ruskom by sme mali spolupracovať a nie tlačiť americké vojská a ich vazalov k ruským hraniciam, čo samozrejme len eskaluje napätie.
  Rusko už dávno stiahlo všetky jednotky na rozdiel od USA. Píšeš že USA si nemôžu dovoliť konvenčný konflikt. Ak by si ho mohli dovoliť tak by si bol za útok USA na rusko? Sám spomínaš záujmy USA v pacifiku, majú záujmy po celom svete, ale rusko nesmie mať svoje záujmy ani len v blízkosti svojich hraníc?

  Wolfowitzova doktrína je základom zahraničnej politiky USA. Doktrína vychádza z predpokladu, že akákoľvek mocnosť, dostatočne silná, aby bola nezávislá na USA, je nepriateľská.

  Doktrína hovorí:
  "Naším hlavným cieľom je zabrániť nástupu nového rivala, nech na teritóriu bývalého ZSSR alebo inde, ktorý by predstavoval obdobnú hrozbu ako predtým ZSSR. To je dominantný záver pre našu obrannú stratégiu a vyžaduje to, aby sme sa vynasnažili zabrániť akejkoľvek nepriateľskej mocnosti ovládnuť región, ktorého zdroje by pod pevnou vládou boli dostatočné na vytvorenie globálnej mocnosti."

  Wolfowitzova doktrína ospravedlňuje dominanciu USA vo všetkých regiónoch. A Rusko a Čína stoja tejto hegemónii v ceste. Preto ich podobné kroky proti rusku aj číne – vojenské obkľučovanie oboch krajín, pretláčanie dohôd o presunutí obchodu medzi ruskom a EÚ do USA, TTIP – zneužívaná na dosiahnutie tohto cieľa je ukrajina - i medzi ázijskými krajinami a čínou do USA.
  Zatváraš oči pred tým že západ vytvára obraz ruska ako nepriateľa. Ruská mentalita je iná a oni majú blízko k tomu mať vodcu ktorý sa o nich postará a kvôli tomu nemá západ právo ako sa o tom ani netají zvrhnúť toho kto sa im nepáči a neposlúcha ich. Len západ už 500 rokov je zvyknutý diktovať svetu a vnucovať mu svoju vôľu.
  Jeľcina západná propaganda a aj nemcova ktorý sa podieľal na tzv. ferormách vykresľujú ako demokratov – mimochodom jeľcin tento opilec a ospevovaný demokrat dal strieľať z tanku na parlament - ktorí priviedli rusko k ekonomickému kolapsu. A za babku rozpredávali ruské podniky a zdroje rusom ktorí sa stali oligarchami a i západným koncernom. Nevieme prečo jeľcin ako nástupcu menoval putina, či si mysleli že putin devastáciu ruska dokončí, vtedy už boli tendencie rozdrobiť rusko a sú viaceré hlasy ktoré hovoria že rusko sa rozpadne na mnoho malých štátov čo by sa americkým elitám páčilo, pretože by sa zbavili mocenského konkurenta a mohli by ryžovať na ruských surovinách. Realita je že putin postavil rusko na nohy. Oproti jeľcinovmu rusku sa všetky ukazovatele zvýšili – HDP, platy, dôchodky atď. A Putin postavil oligarchov do laty. Čítal som napr. knihu od jednej moskvanky o putinovi, ktorá je protiputinovsky ladená, označovala ho za cára a písala tam napr. o korupcii, o tom akú moc má putin apod., a napr. tam spomína že v jednom meste oligarcha neplatil v podnikoch ľuďom plácu a niekto napísal putinovi, a putin tam osobne išiel, za pár hodín boli všetky peniaze ktoré im oligarcha dlžil na účtoch zamestnancov i s úrokom z omeškania, zavolal si oligarchu aby podpísal dodávky materiálu aby mohli podniky ďalej fungovať a tiež som videl z toho video. Putin mu hovorí poďte podpísať, bolo vidieť že sa mu nechce, potom putin povedal no poďte potom sa zdvihol a podpísal. Ano putin má veľkú moc. Rusko je krajina inej mentality ale to nedáva právo USA mu diktovať.
  Skrýt celý příspěvek

 • Shania
  12:44 28.06.2015

  ardz: tady vůbec nejde o ten dokument, ale o jejich vnímáni teto události ještě dlouho před ním. Nikdo vliv SSSR na osvobození nezpochybňuje, tak nelži, to co ty popisuješ je co ...
  Zobrazit celý příspěvek

  ardz: tady vůbec nejde o ten dokument, ale o jejich vnímáni teto události ještě dlouho před ním. Nikdo vliv SSSR na osvobození nezpochybňuje, tak nelži, to co ty popisuješ je co nás to pak stálo a jak mohla část republiky být osvobozená dřív, nebýt demarkační čáry.
  Skrýt celý příspěvek

 • logik
  12:15 28.06.2015

  ardz - srovnáváš nesrovnatelné. Uveď případ jediného dokumentu, který by byl tak lživý, jako ten dokument o 68 a byl uveden v ČT - anebo uznej, že ta míra a objem lží v ruských a ...
  Zobrazit celý příspěvek

  ardz - srovnáváš nesrovnatelné. Uveď případ jediného dokumentu, který by byl tak lživý, jako ten dokument o 68 a byl uveden v ČT - anebo uznej, že ta míra a objem lží v ruských a českých médiích je nesrovnatelný.
  Skrýt celý příspěvek

 • ardz
  12:04 28.06.2015

  shania spomínaš rok 1968 a ako ho majú vnímať rusi. A nebolo by vhodné najskôr vyčistiť snahy o falšovanie dejín u vás keď sú u vás hlasy že vlastne ZSSR vás neoslobodilo v r. 1945 ...
  Zobrazit celý příspěvek

  shania spomínaš rok 1968 a ako ho majú vnímať rusi. A nebolo by vhodné najskôr vyčistiť snahy o falšovanie dejín u vás keď sú u vás hlasy že vlastne ZSSR vás neoslobodilo v r. 1945 ale obsadilo, keď sú u vás hlasy že USA vás oslobodili a o ZSSR nehovoria?
  Skrýt celý příspěvek

 • ardz
  11:55 28.06.2015

  shania luky to vystihol slovami -
  - protože se mezinárodní zprávy berou z jednoho zdroje, který často ani neověřují.
  - Ruský mainstream je také silně manipulativní, ale nemá ...
  Zobrazit celý příspěvek

  shania luky to vystihol slovami -
  - protože se mezinárodní zprávy berou z jednoho zdroje, který často ani neověřují.
  - Ruský mainstream je také silně manipulativní, ale nemá horší propagandu ve srovnání se západem.
  - Tiež to že alternativně médiá na rozdiel od maistreamu nechcú tutlať.

  Toľko naivity - USA vám zaisťujú bezpečnosť? Americké elity hája svoje vlastné záujmy. Výstižne to vystihol Charles de Gaulle - Štáty nemajú priateľov, len záujmy.
  Skrýt celý příspěvek

 • Shania
  11:43 28.06.2015

  Ardz: určitě by se našlo velké množství lidí, kteří by válce s Ruskem tleskalo, ale tahle válka byla možná a dávala smysl v roce 45 a ne dnes. Naprostá většina lidí u nás se přímo ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Ardz: určitě by se našlo velké množství lidí, kteří by válce s Ruskem tleskalo, ale tahle válka byla možná a dávala smysl v roce 45 a ne dnes. Naprostá většina lidí u nás se přímo děsí nějaké eskalace (což tak proruská strana krásně využívá). Co se týká našeho velkého bratra USA, tak ti nejenže stáhli velké množství jednotek z Evropy, tak si také nemůžou dovolit i konvenční konflikt s Ruskem.

  To co ty vnímáš jako přípravu na válku je pouze snaha o tvrdý postoj k situaci na Ukrajině a říkáme tím, tohle se nám nelíbí a neprojde vám to tak snadno. Existence Pobaltí a NATO je přímo závislá na tom, jestli je USA podrží, nebo ne. Pokud by USA plánovali válku, museli by koncentrovat ohromné množství techniky a vojáků ve východní Evropě, což se ani náhodou neděje. Navíc by taková válka podkopala jejich snahy proti Číně, která by byla jediný výherce takového konfliktu (což je i na Ukrajině i v Řecku). Pacifik je teď středem zájmu USA a potřebuji tam mít co největší možnou sílu, což by s eskalací konfliktu s Ruskem moc nešlo, nemyslíš? To ti ale možná dojde, až přestaneš o Rusku přemyslet jako o středu civilizace a pochopíš, že tu jsou daleko větší a nebezpečnější rivalové pro USA.

  Rusové měli vždy tendenci všechny jejich vnitřní problémy házet na vnějšího nepřítele, to že si volí totalitní vládce, nechají oligarchy rozkrást státní majetek (včele s Putinem) a nedokázala projít nutnými reformami je pouze jejich chyba.
  Skrýt celý příspěvek

 • Shania
  11:37 28.06.2015

  Luky (není to celé reakce na tebe, jen moje úvaha): pěkně napsáno a s většinou toho se shodneme. Rozdíl mezi západními medii je v ten, že jsou vlastními různými zájmovými skupinami ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Luky (není to celé reakce na tebe, jen moje úvaha): pěkně napsáno a s většinou toho se shodneme. Rozdíl mezi západními medii je v ten, že jsou vlastními různými zájmovými skupinami a v rámci toho máš přístup k informacím, které by v ruským/čínských mediích neměli nikdy šanci (mluvím o mainstreamu, lidé teď mají přístup k západním mediim, proto je tu také velká a logická snaha je zdiskreditovat), to je podle mě ten hlavní rozdíl.

  Pokud se zeptáš Rusa, co si myslí o 68, tak ti většina z nich řekne, že nám přijeli pomoc, což může být z jejich pohledu pravda, pro nás to ale ukazuje, jak oni uvazuji.

  Dokopat se k jádru věci a najít tu svou pravdu, může být někdy problém, vzhledem k tomu, že může být v několika vrstvách a i vzdělaný člověk má nějakou tu svoji ideologii. Nakonec vědět jak se věci skutečně mají, mít např. důkaz o přítomnosti ruských vojsk na Ukrajině by změnili situaci jak? Nijak protože tu na pravdě nezáleží, jde o politiku a toho co se země snaží dosáhnout.

  Dost často většina lidí vidí jen jednu stranu mince (těch stran může být hned několik), část naší populace si dodnes myslí, že za komunistů bylo líp, nedivím se jim, když vidí rozkrádání, korupci, mají starosti o svoje důchody a v tomhle mají pravdu, to co ale oni nevidí, nechtějí vidět je ta druhá strana mince, kde jsme udělali obrovské pokroky a situace se změnila výrazně k lepšímu a to je tak ze vším.

  Pro občany Krymu ( a i dost velkou část obyvatel západní Ukrajiny), je určitě lepší být pod Ruskem, než v nefunkční Ukrajině, na druhou stranu tahle akce stála spoustu životů, sankce a pravděpodobně i rozpad Ukrajiny.

  Mnozí tu zase USA v pozici jediné supervelmoci a světového policajta jako velké zlo, které jen rozsévá války, nestabilitu, revoluce, odposlouchává, podplácí….. A nevidí to, že bez nich by západní Evropa hodně dlouho lízala rány po válce, komunismus by se rozšířil jako mor po světě. Co kdyby znásilnili západní Německo tak jako soudruzi Rusové (z jejich pohledu to plně chápu). Jejich námořnictvo hlídá námořní obchodní trasy, brání Korejce, Taiwan a zajišťuje bezpečnost řadě dalších států jako Izrael, ČR, Filipíny, …..

  U EU řada lidí jen jejich nesmyslné normy, problém s uprchlíky a ty pozitivní věci se ignorují.

  Na situaci s uprchlíky je dnes krásně vidět, jak v takových situacích se krásně šíří panika (jak kdyby my jsme měli nějaké problémy) a moc extremistických stran. Pozor neplést si to s tím, že tu problém není a nemá se řešit!
  Skrýt celý příspěvek

 • ardz
  11:31 28.06.2015

  blake odmietanie reality, že v kyjeve prebehol násilný prevrat, šírenieantiruskej propagandy ano tlačia vám ju do hlavy, veď si stačí všímať štýl informovania maistreamu čo sa ...
  Zobrazit celý příspěvek

  blake odmietanie reality, že v kyjeve prebehol násilný prevrat, šírenieantiruskej propagandy ano tlačia vám ju do hlavy, veď si stačí všímať štýl informovania maistreamu čo sa týka ruska a ukrajiny a časť ľudí jej podlieha, že rusko je agresívne chce ostatným ubližovať, chce vojnu, to až primitívne démonizovanie ruska aťď., a obhajovanie špinavostí kyjeva ktoré tu aj m164 šíril to označuješ za logické pričom rétorika m164 bola plná omylov, klamov a šírenia propagandy o zlom rusku, dobrom kyjeve ...
  By sa uživil ako propagandista v nejakom mainstreamovom médiu.
  Skrýt celý příspěvek

 • Blake
  11:18 28.06.2015

  A znova... "trpis rusofobiou aj ty", "tlacia vam do hlavy", "presstituti vas manipuluju"
  Kde som preboha v mojom prispevku spomenul Rusko, alebo cokolvek, co by mohlo akekolvek ...
  Zobrazit celý příspěvek

  A znova... "trpis rusofobiou aj ty", "tlacia vam do hlavy", "presstituti vas manipuluju"
  Kde som preboha v mojom prispevku spomenul Rusko, alebo cokolvek, co by mohlo akekolvek medium zmanipulovat?

  Narazal som na retoriku diskutera A plnu argumentacnych a logickych klamov, ktora sa miesto argumentacie na prvotnu temu snazi za kazdu cenu najst nieco zle na diskuterovi B a/alebo strane, ktora je opozicna tej, o ktorej sa diskutuje, ale nie je nutne obhajovana, alebo zastupena diskuterom B.

  Pravda, bezchybne je silne slovo, iste sa najdu v jeho prispevkoch prehlasenia, o ktorych moc neviem, a teda nemozem prehlasit, ze boli bezchybne, ale m164 argumentoval na zaklade logiky a v tej som vela chyb nevidel. Ze si druha strana nezaklada na logike, ale na emotivne zafarbenej retorike z neho o nic horsieho diskutera nerobi.
  Skrýt celý příspěvek

 • ardz
  11:00 28.06.2015

  blake keď pár ľudí tu nie je schopných ani vidieť protiruskú vojnovú propagandu ktorú vám už viac ako rok médiá tlačia do hlavy?

  Rusofóbia ktorou asi trpíš aj ty, mal by si sa ...
  Zobrazit celý příspěvek

  blake keď pár ľudí tu nie je schopných ani vidieť protiruskú vojnovú propagandu ktorú vám už viac ako rok médiá tlačia do hlavy?

  Rusofóbia ktorou asi trpíš aj ty, mal by si sa urýchlene liečiť lebo rusofóbovia politici, novinári, presstitúti vás manipulujú k obrazu ruska ako nepriateľa a tejto manipulácii časť ľudí podľahla takže budete bojovať proti tomu démonickému rusku.
  Svätá prostoto !!!

  m164 bezchybne argumentoval? Si neobjektívny ako aj on. Rusofóbia vám zahmlieva úsudok.
  Skrýt celý příspěvek

 • Blake
  10:47 28.06.2015

  Luky, v tom, ze alternativne media ponuknu jednu hodnotnu spravu pod tonou balastu mas pravdu, aj v tom, ze skuseny a inteligentny clovek si tu jednu spravu najst vie a vie si ju ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Luky, v tom, ze alternativne media ponuknu jednu hodnotnu spravu pod tonou balastu mas pravdu, aj v tom, ze skuseny a inteligentny clovek si tu jednu spravu najst vie a vie si ju aj overit, lenze to nie je nic pozitivne. Inteligentny a skuseny clovek si totiz vie rovnako overit aj mainstream, ktory obvykle obsahuje menej balastu.

  Spravne tiez spominas tie nepredzute informacie, ale myslim si, ze alternativnych medii, ktore ich poskytnu je rovnako malo, ako mainstreamovych. Samozrejme, mozno o nich len zatial neviem, ale to mnozstvo "alternativnych medii" je umerne mnozstvu balastu v nich.

  Ak sa ma pracujuci, ci studujuci clovek prekusat cez tie hory okatych, mierne zakrytych, alebo velmi dobre napisanych nezmyslov, je pre neho jednoduchsie otvorit si mainstream a pri kritickych clankoch, o ktorych vie, ze budu formovat jeho mienku, si overit, ci ide o pravdepodobne udaje.


  Na to, co pise ardz nema zmysel reagovat. Retorika typu "pripravuju vas na vojnu, ale mna nedostanu, ja som zozral cervenu pilulku", "(vloz krajinu)-fobia je diagnoza a mal by si sa liecit", to (umyselne?) nepochopenie vtipu s lincolnom, zahlcovanie diskusie nepodstatnymi udajmi... Naozaj sa cudujem, ze m164 vydrzal tak dlho a v podstate bezchybne argumentovat.
  Skrýt celý příspěvek

 • ardz
  09:59 28.06.2015

  shania existuje ruská propaganda, západná propaganda a naj propaganda je ukrajinská.
  Vieš vôbec, že napr, všetky veľké americké médiá vlastní iba 5 mediálnych korporácií a tie ...
  Zobrazit celý příspěvek

  shania existuje ruská propaganda, západná propaganda a naj propaganda je ukrajinská.
  Vieš vôbec, že napr, všetky veľké americké médiá vlastní iba 5 mediálnych korporácií a tie ovplyvňujú verejnú mienku v USA a nielen tam keďže médiá v iných západných štátoch ich informácie preberajú a šíria ďalej takže ovplyvňujú verejnú mienku v celom západnom svete?
  To ani nie si schopný vidieť koľko razy až primitívnu antiruskú propagandu, to ani nevidíš ako médiá šíria antiruskú vojnovú propagandu? Chystajú vás na vojnu. A časť ľudí je tak spracovaná že keby USA zaútočili na rusko ešte by tomu tlieskali.

  Keď západné zdroje ako i zdroje amerických ambasád v jednotlivých krajinách, amerického kongresu či oligarchov typu sorosa financujú tzv. mimovládky to je v poriadku? Aj keď je to smiešne, keď napr. tzv. národnú nadáciu pre demokraciu (NED) financuje americká vláda, to je ako keby ruská vláda financovala nejakú organizáciu a hovorila by si mimovládna. A ľudia v nich títo západní trolovia a agenti, možno ich tak nazvať keďže presadzujú záujmy cudzej moci, svojich chlebodarcov sú ako tzv. analytici v našich médiách, robia prednášky v školách, ovplyvňujú verejnú mienku v smere propagandy washingtonu, ich pobočky bruselu a NATO. Ale to určite budeš obhajovať ako správne. Západ môže si predsa platiť ľudí na šírenie svojej propagandy.
  Skrýt celý příspěvek

 • Luky
  09:43 28.06.2015

  Náš mainstream je dobrý jen k tomu, aby si člověk řekl "něco takového se nejspíš stalo a oni chtějí, abych si o tom myslel to a to.." Je potřeba oddělit událost a vysvětlení a ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Náš mainstream je dobrý jen k tomu, aby si člověk řekl "něco takového se nejspíš stalo a oni chtějí, abych si o tom myslel to a to.." Je potřeba oddělit událost a vysvětlení a mrknout na použitá slova a jejich emocionální zabarvení. Mediální pluralita je dost mizerná, protože se mezinárodní zprávy berou z jednoho zdroje, který často ani neověřují. Pojem investigativní novinář se až na vyjímky vytrácí.
  Problém západního mainstramu je, že potřebuje fungovat od USA, přes Portugalsko až do Estonska. Místní editoři to jen trochu upravují, aby to nebylo kontraproduktivní.

  Ruský mainstream je také silně manipulativní, ale nemá horší propagandu ve srovnání se západem. Je možné, že tam ale občas dostávají prostor poněkud extrémní názory. Když ale vidíme, jak v západních médiích citují třeba štvavé generály ve chvíli, když se vrcholní politici snaží o nějaké rozumné vyjednávání...je to kolikrát hrůza a ve výsledku je to obdobné

  Alternativní média jsou přínosná pro zkušenější lidi. Jedna zpráva z deseti za něco třeba stojí, bývá tam spousta balastu, mají ale tu výhodu, že chtějí rozkrýt "senzační" věci a netutlat. Také bulvár má v demokracii kontrolní funkci.

  Základ je pak ve zkušenostech a vzdělání člověka, k tomu protokoly a zápisy z vyšetřování a nepředkousané informace. Je z podivem, jak málo prohlášení v médiích korespondují s odbornými posudky.

  Výklad některých zásadních novodobých událostí naší "euroatlantické" civilizace stojí na lžích a cenzuře, takže se někteří tak moc neradujte ze svých "rozumných" názorů. Anebo jo.
  Skrýt celý příspěvek

 • Shania
  00:44 28.06.2015

  ardz: prosím tě, ty očividně nevíš nic o rozsahu sovětské propagandy, nepoznáš ani tu Ruskou, kterou se tu oháníš a ještě si myslíš, že jsi neutrální, fakt bomba.

  Ruská media ...
  Zobrazit celý příspěvek

  ardz: prosím tě, ty očividně nevíš nic o rozsahu sovětské propagandy, nepoznáš ani tu Ruskou, kterou se tu oháníš a ještě si myslíš, že jsi neutrální, fakt bomba.

  Ruská media šíří svoji propagandu v takovém rozsahu, že to snad nemá obdoby.

  Západní media když zalžou, tak jako hlavní důvod hledej prodejnosti a až pak politickou objednávku. Neboj, nikdo nemá iluze o tom, že všechna západní media reportují čistě. ale uvědom si, že těch medii je velké množství, každé z nich vlastní někdo jiný, každé z nich sleduje agendu někoho jiného, některé se snaží reportovat čistě, jiné třeba taky, ale nerozumí tématu, udělají chyby, převezmou chyby od někoho jiného...

  (Z tématu v naší oblasti: velká část lživé kampaně proti F-35 byla taky politicky motivovaná, z neznalosti, nebo jen pro pěkný titulek, protože lidi rádi čtou, jak se jejich peníze utrácí za nefunkční krám. a jaký efekt to mělo na veřejné mínění:) )

  Na proti tomu, většina hlavních ruských mediich zcela jasně sleduje politické zadaní a navíc Rusové pěkně rozjíždějí propagační kampaně na nově založených webech a ještě platí troly na zahraničních webech.


  O ukrajinských mediích nemluvím, ti si můžou s Rusy podat ruce. Možná že jim v té informační válce nic jiného nezbylo, ale spíš si myslím, že jim to lhaní moc nepomohlo.  A neboj, u nás většina populace přesně ví co jsou Rusové zač a jediný důvod, proč by proti nim nic nedělali jsou peníze a strach z eskalace..., proč by taky obětovat životy a prosperitu za Ukrajinu....
  Skrýt celý příspěvek

 • ardz
  00:00 28.06.2015

  shal ako sa dostal k prezidentskému kreslu turčynov? Cez voľby?

  Takže česko malo nasadiť podľa teba armádu a bombardovať a ostreľovať slovensko. Zabíjať nás v mene celistvosti. ...
  Zobrazit celý příspěvek

  shal ako sa dostal k prezidentskému kreslu turčynov? Cez voľby?

  Takže česko malo nasadiť podľa teba armádu a bombardovať a ostreľovať slovensko. Zabíjať nás v mene celistvosti. Je jasné že potom by sme vás tak znenávideli ako donbasania nenávidia kyjev.
  Skrýt celý příspěvek

 • shal
  23:52 27.06.2015

  ardz: Jednalo se o legitimní vládu vzešlou z voleb, kterou uznalo mezinárodní společenství, včetně Ruska. Zásah proti ozbrojeným bandám byl stejně legitimní, jako když vláda ...
  Zobrazit celý příspěvek

  ardz: Jednalo se o legitimní vládu vzešlou z voleb, kterou uznalo mezinárodní společenství, včetně Ruska. Zásah proti ozbrojeným bandám byl stejně legitimní, jako když vláda Československa poslala četnictvi aby potlačilo vzpouru ozbrojené složky Sudetoněmecké strany, přezdívané jako Henleinovci. Každá země má právo chránit svojí suverenitu.
  Skrýt celý příspěvek

 • ardz
  23:47 27.06.2015

  shal máš na mysli vládu ktorá sa dostala násilne k moci cez štátny prevrat? A prečo sa nemala s nimi baviť? Oni žiadali len federalizáciu, nie úplnú nezávislosť. Stále by boli pod ...
  Zobrazit celý příspěvek

  shal máš na mysli vládu ktorá sa dostala násilne k moci cez štátny prevrat? A prečo sa nemala s nimi baviť? Oni žiadali len federalizáciu, nie úplnú nezávislosť. Stále by boli pod kyjevom

  Malo podľa teba česko nasadiť armádu proti slovensku ktoré chcelo úplnú nezávislosť, keďže to prinieslo rozdelenie krajiny? Malo česko právo kvôli zachovaniu celistvosti nasadiť armádu, ostreľovať nás, zabíjať?
  Skrýt celý příspěvek

 • ardz
  23:40 27.06.2015

  shania akej druhej strane? Ja nenahrávam žiadnej strane. Zasa niekto tu propaguje propagandistické náznaky dnešných súdruhov ktorým je blízke to boľševické - ten kto nie je s nami ...
  Zobrazit celý příspěvek

  shania akej druhej strane? Ja nenahrávam žiadnej strane. Zasa niekto tu propaguje propagandistické náznaky dnešných súdruhov ktorým je blízke to boľševické - ten kto nie je s nami ten je proti nám.
  Ten kto neospevuje západ za jeho špinavú politiku a bezmyšlienkovito a nespravodlivo nekydá na rusko tak je zlý. Svätá prostoto !!!
  Rusko má množstvo chýb, nie je krajina ktorú treba ospevovať ale antiruská západná propaganda to extrémne preháňa a veľa krát predčí aj antizápadnú propagandu za socíku.
  Skrýt celý příspěvek

 • shal
  23:36 27.06.2015

  ardz: Proč by se s nima měla ukrajinská vláda bavit? Proč by si měla nechat diktovat nějakou federalizaci země, která by fakticky znamenala předkrok k rozdělení země? Museli by být ...
  Zobrazit celý příspěvek

  ardz: Proč by se s nima měla ukrajinská vláda bavit? Proč by si měla nechat diktovat nějakou federalizaci země, která by fakticky znamenala předkrok k rozdělení země? Museli by být úplní blázni, kdyby jim na to kývli. Ukrajina má samozřejmě právo zachovat celistvost země, jeho hranic a suverenity. A to i za použití armády. Proto armády existují.
  Skrýt celý příspěvek

 • ardz
  23:29 27.06.2015

  shal ako sa turčynov dostal k moci?

  Najskôr prozápadné bandy začali obsadzovať štátne budovy na západnej ukrajine a pred tým zatvárate oči. Na donbase potom robili to isté. A ...
  Zobrazit celý příspěvek

  shal ako sa turčynov dostal k moci?

  Najskôr prozápadné bandy začali obsadzovať štátne budovy na západnej ukrajine a pred tým zatvárate oči. Na donbase potom robili to isté. A prečo mali akceptovať túto pučistickú vládu ktorá nevzišla z volieb? Žiadali na nej federalizáciu ale kyjev sa s nimi odmietol baviť tak urobili to isté čo na západnej ukrajine a začali obsadzovať štátne budovy, množstvo policajtov i vojakov prešlo na ich stranu. Preto vojnový zločinec turčynov vykrikoval, že musia vymeniť políciu i armádu na donbase pretože nechceli plniť príkazy pučistickej vlády.
  Skrýt celý příspěvek

 • Shania
  23:25 27.06.2015

  ardz: dosel sjem k zaveru, ze tebe Kremlini neplatí, tim tvym argumentovani totiz skvele nahravas druhe strane.

  ardz: dosel sjem k zaveru, ze tebe Kremlini neplatí, tim tvym argumentovani totiz skvele nahravas druhe strane.

 • shal
  23:14 27.06.2015

  ardz: A pořád dokolečka budeš opakovat ty lži. Ukrajinská LEGITIMNÍ vláda, která byla zvolena ve VOLBÁCH jenž UZNALO I RUSKO poslala armádu na Donbas až PO TÉ co pro-ruské bandy ...
  Zobrazit celý příspěvek

  ardz: A pořád dokolečka budeš opakovat ty lži. Ukrajinská LEGITIMNÍ vláda, která byla zvolena ve VOLBÁCH jenž UZNALO I RUSKO poslala armádu na Donbas až PO TÉ co pro-ruské bandy začaly OBSAZOVAT policejní stanice a další vládní budovy a začali STŘÍLET DO LIDÍ. Do té doby byl na Donbase klid. Chápeš už to? Rusům na Ukrajině nic od Ukrajinců nehrozilo, dokud Girkinovy bandy nezačaly násilně obsazovat východ Ukrajiny.
  Skrýt celý příspěvek

 • ardz
  22:31 27.06.2015

  m164 o akých konšpiráciách hovoríte?

  Prebehol štátny prevrat a táto nelegitímna vláda poslala armádu na donbas. Porovnávate násilné obsadzovanie štátnych budov i parlamentu ...
  Zobrazit celý příspěvek

  m164 o akých konšpiráciách hovoríte?

  Prebehol štátny prevrat a táto nelegitímna vláda poslala armádu na donbas. Porovnávate násilné obsadzovanie štátnych budov i parlamentu ozbrojenými zelenými mužíkmi s rozdelením československa?

  Takže podľa Vás USA keď chcú môžu odtrhnúť akékoľvek územie? Je až smiešne ako niektorí amerikofili obhajujú akékoľvek špinavosti USA.
  Tak ako odtrhnutie kosova tak i enexia krymu bola porušením medzinárodného práva. Referendum na kryme bolo. A ozbrojení zelení mužíčci predsa obsadili aj parlament v kyjeve a nútili poslancov hlasovať aj za odvolanie janukovyča. Čo to má spoločné s demokraciou?

  Takže sú konšpirácie že prokyjevské jednotky na donbase bombardovali, ostreľovali a samozrejme že pozabíjali aj veľa ľudí a robia to aj v súčasnosti?
  Pamätám si ako aj u nás čo sa týka malajzijského lietadla mainstream podsúval že za to môže rusko. Pamätám si keď mainstream ukazoval fotku opolčenca s hračkou v ruke s titulkami - Separatista sa chváli svojou trofejou alebo Separatisti priznali zostrelenie lietadla. Novinársky hyenizmus najvyššieho zrna. Videl som celé video tejto scény. Opolčenec zdvihol hračku, povedal - toto urobili, dal si dole čiapku a prežehnal sa. Vinníka predsa mainstream hneď poznal a tiež porošenko ihneď obvinil rusko. To, že ukrajina môže byť vinná zostrelením lietadla v tejto línii vôbec mainstream neprinášal informácie.

  Vy veríte že mainstream šíri pravdu je objektívny a keďže som sa sám presvedčil že nie je tak nebudem bezmyšlienkovito veriť ich klamstvám, zavádzaniam. Zavádzanie mainstreamu som aj vyššie spomenul v súvislosti so zostreleným lietadlom.
  Skrýt celý příspěvek

 • nyibelunger
  21:42 27.06.2015

  Luky:
  Jde nejspíše o parafrázi tohoto (http://awesomeshit.ninj... a/wp-content/uploads/2014/10/abraham-lincoln-quote-internet-hoax-fake.jpg), nicméně k tomu aby člověk pochopil ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Luky:
  Jde nejspíše o parafrázi tohoto (http://awesomeshit.ninj... a/wp-content/uploads/2014/10/abraham-lincoln-quote-internet-hoax-fake.jpg), nicméně k tomu aby člověk pochopil podstatu výroku nepotřebuje ani tak znalost originálu jako spíš trochu selského rozumu:)
  m164: hezká argumentace, divím se, že Vás to stále baví.
  Skrýt celý příspěvek

 • Luky
  20:59 27.06.2015

  Omlouvám se, že jsem tuto diskuzi jen přelétl očima...ale co to je:
  "
  m164 napsal: Lincoln mal pravdu, keď v roku 1706 povedal: "Na internete nemôžete vedieť, čo je pravda a čo ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Omlouvám se, že jsem tuto diskuzi jen přelétl očima...ale co to je:
  "
  m164 napsal: Lincoln mal pravdu, keď v roku 1706 povedal: "Na internete nemôžete vedieť, čo je pravda a čo lož."

  to je nějaký vtip nebo jinotaj?
  Skrýt celý příspěvek

 • m164
  20:22 27.06.2015

  ardz:
  Nepreskočil som "čo hovoril". Uviedol som, že ku konšpiráciám sa nevyjadrujem. Nehnevajte sa, ale sme na odbornom portáli, nie u veštice na spirituálnom posedení.

  Boli ...
  Zobrazit celý příspěvek

  ardz:
  Nepreskočil som "čo hovoril". Uviedol som, že ku konšpiráciám sa nevyjadrujem. Nehnevajte sa, ale sme na odbornom portáli, nie u veštice na spirituálnom posedení.

  Boli voľby? Boli. Nech akokoľvek nesúhlasíte s tým, čo sa dialo na Ukrajine pred rokom, vtedajší stav bol ex post facto potvrdený vo voľbách. Rovnako ako bolo potvrdené rozdelenie Československa ex post facto a i keď ja osobne s ním dodnes úplne nesúhlasím a bolo na hlavu, keď som musel pri ceste za rodinou ukazovať doklady na hranici, plne ho rešpektujem. Že po zosadení prezidenta prešla časť jeho oprávnení a povinnosti na niekoho iného je samozrejmé. Na Slovensku sa to rieši tým, že v takomto prechodom období prechádzajú určené právomoci na vládu a predsedu vlády, pričom vládu vo voľbách tiež nevolíme, volíme iba poslancov do parlamentu. Takáto situácia na Slovensku už v minulosti nastala.

  Pri Kosove chcete hovoriť o medzinárodnom práve a pritom nie ste schopní ani len určiť, aké právo podľa vás malo byť porušené. Vám stačí, že niekto povedal, že bolo porušením práva. Bodka.

  Krym bol anektovaný. Nikto nepochybuje o tom, aký význam má pre Rusko. To ho ale neoprávňuje nič anektovať. Referendum na Kryme nebolo. Referendum má svoje náležitosti, materiálne i formálne, ktoré splnené neboli. Aj KĽDR považujete za demokraciu, lebo sa tak označili? Určite nie. Mimochodom, ten, kto obsadil miestny parlament na Kryme a prevzal nad ním kontrolu, mal v miestnych voľbách okolo 2%, ak ma pamäť neklame, takže je od vás dosť pokrytecké, keď značne menej legitímnu figúrku považujete za legitímnejšiu než demokraticky zvolený parlament, ktorý vyslovil nedôveru pôvodnej vláde a zvolil novú vládu.

  S tými báchorkami, ako "Ukrajina vraždí Ruských krajanov", vás odkazujem na moju upravenú predchádzajúcu tézu: "Ukrajinci žerú Ruské deti." K tomu vašemu keby bolo keby sa vyjadrím, ak bude ak.

  Inak fajn, že spomínate tvrdenia o zostrelení MH17. Pripomeňte mi, aké pravdivé informácie o jeho zostrelení pravidelne prinášali tzv. alternatívne médiá (ktoré čírou náhodou korešpondovali so správami RT a pod). Su25, španielski dispečeri, že všetci boli dávno mŕtvy a jednalo sa o stratené lietadlo, dokonca mali vraj Rusi akési nevyvrátiteľné dôkazy z ich radarov, ktoré ešte nikto nevyvrátil, lebo ich nikto dodnes nevidel. To sú tie médiá, ktoré majú byť alternatívou? Správy "mainstreamu" o tom, že sa jednalo o Buk, nie len, že neboli vyvrátené, práve naopak, boli potvrdené medzinárodnými vyšetrovateľmi a túto skutočnosť konečne prijali i Rusi. Následne prebieha druhá fáza vyšetrovania a zatiaľ všetko ukazuje na separatistov. Ale ortiele by som ešte nevynášal, radšej si počkám na definitívny výsledok, i keď ma neprekvapí, ak vy ste už vinníka našiel i odsúdil. Hádam sa teraz vo vás mýlim.

  "Slobodný" vysielač. Na to, ako sú neziskoví a s minimálnym rozpočtom, majú dva pútače v 7 tisícovom meste. O ich reklamu mi ale nejde, ide mi o ich obsah. Napríklad teraz, keď som si vyhľadal ich stránku, ponúkla sa mi na ich portáli správa (prevzatá z "novorossije"), že "vraj" Ukrajina posiela zbrane teroristom na blízky východ a sú v tom "údajne" zapojení Banderovci. To je taká somarina na toľkých úrovniach, že ani neviem, kde začať. Vraj fašisti a fašisti vraj podporujú islamistov. Vraj Ukrajina má dodávať zbrane do zahraničia, keď rušila zahraničné objednávky, pretože nestíhali produkovať pre seba. Vraj zadĺžená Ukrajina rozdáva zbrane zadarmo, keď ich má pritom málo pre seba. Vraj "objektívna správa z nezávislého zdroja" a pritom sa jedná o organizáciu, ktorá je s Ukrajinou vo vojne. To sú tie alternatívne médiá.

  Správne, všimli ste si. V roku 1709 nebol internet. V roku 1709 nebol ani Lincoln, ale to nie je podstatné. Je to jedna z nekonečných variácií vtipu, ktorý sa skvelo hodí na všetky "alternatívne" médiá s "alternatívnymi" zdrojmi, ktoré sa spoliehajú na svoju neoveriteľnosť, pretože "čo nemôžete overiť, to nemôžete vyvrátiť", iba ak spochybniť, no a ak ich spochybníte, už ste cenzurista a "mainstream" a na "šokujúci faktor", pretože ľudia milujú šokujúce správy, bez ohľadu na ich absurdnosť. Keď sa nad tým zamyslím, jedná sa o rovnaké princípy, o aké sa opiera bulvár. To im veľa vierohodnosti nepridáva.

  Nechápem, kde beriete tú istotu, že čítam iba "mainstreamové médiá". Alebo považujete za mainstream všetko, čo nie je "alternatívne"? Občas prelistujem aj tie nešťastné Ruské médiá, ak narážate na to a mám aj zopár známych, ktorí ma "zásobujú" všemožnými alternatívnymi správami. Zatiaľ ale ešte viem rozoznať, kedy sa jedná o úplnú lož a kedy sa dá predpokladať aspoň čiastočná pravdivosť. Viz napríklad uvedená správa na SV, prevzatá od "novorossije". Ak vám hneď na prvý pohľad neudrie do očí, aká to je sprostosť, potom nemá význam ďalej diskutovať. Na druhej strane nemám dôvod spochybniť správu Fínskeho denníka, ktorý prevzal vyhlásenie Fínskeho ministerstva o včerajšom narušení ich vzdušného priestoru. Vy azda túto správu spochybňujete?
  Skrýt celý příspěvek

 • ardz
  17:30 27.06.2015

  m164
  OK predsedal. A samozrejme to čo hovoril ste mlčky prešli.

  No veď podľa powella to mal byť dôkaz a ja som dodal k tomu - vraj medzi dôstojníkmi irackej armády. Aj Kavanovi ...
  Zobrazit celý příspěvek

  m164
  OK predsedal. A samozrejme to čo hovoril ste mlčky prešli.

  No veď podľa powella to mal byť dôkaz a ja som dodal k tomu - vraj medzi dôstojníkmi irackej armády. Aj Kavanovi sa hneď zdalo divné že dotyční hovorili anglicky a preto ironicky poznamenal že asi preto aby im rozumeli.

  Stále odmietate realitu. Mali byť predčasné voľby a ozbrojení zelení mužíčci násilím obsadzovali štátne budovy a obsadili aj parlament voľby sa samozrejme nekonali a zelení mužíčci prinútili parlament protiústavne schváliť odvolanie janukovyča.

  Vy hovoríte o voľbách ktoré prebehli za dlhý čas po štátnom prevrate. Ja hovorím o štátnom prevrate po ktorom bol dosadený za prezidenta turčynov.

  Je naozaj zábavné ako sa snažíte obhajovať odtrhnutie kosova od srbska ako v súlade s medzinárodným právom.

  Nie ja chcem aby slovensko nebolo súčasťou zločineckého paktu NATO. A ani ľudia nedali mandát politikom aby nás do tohto paktu vtiahli. Keď kremeľ mal hlavné slovo vo varšavskej zmluve to Vám vadilo. Keď majú hlavné slovo v NATO USA tak to je podľa Vás zrazu v poriadku.

  Holt stále zatvárate oči pred motiváciou amerických elít pri útokoch na iné krajiny prečo na jedny krajiny útočia a na iné nie aj keď sa tam dejú horšie veci ako v krajinách na ktoré útočia.

  Zasa ten krym. Rozmýšľali ste niekedy prečo rusi anektovali krym po štátnom prevrate v kyjeve? Ak ho teda chceli anektovať ako asi veríte prečo nie kedykoľvek predtým? Krym je geostrategická záležitosť.
  Rusko krym zbombardovalo ako to robia USA bežne v krajinách ktoré obsadzujú?? Bolo tam referendum samozrejme západná propaganda tvrdí že pod hlavňou samopalov. Vás vôbec zaujíma čo chcú obyvatelia krymu? Viete o tom že už v r. 1991 krymčania prejavili v referende záujem o určitú nezávislosť na ukrajine?

  Na donbase prokyjevské jednotky ostreľujú, vraždia ruských krajanov, státisíce utečencov, keby to robili američanom už dávno je kyjev zbombardovaný. Viď panama.
  Agresívne sa správajú USA ktoré čoraz viac vojakov, techniky tlačia k ruským hraniciam, robia vojenské cvičenia kúsok od ruských hraníc.

  Že rusko môže za zostrelenie malajzijského lietadla toto podsúvali bežne mainstreamové médiá aj v čechách.

  Presstitútmi ich nazývam preto - nie všetci sú a majú to ťažké keďže vedenie ich núti informovať v určitej línii a cenzori rozhodujú čo zverejnia a čo nie - pretože väčšina sa nechá kúpiť. Ako hovoril jeden z organizátorov protestu proti Gorile že na jednom bol jeden novinár a na druhý deň vyšiel od neho článok kde písal že tam bolo 150 ľudí pričom tam bolo okolo tisíc ľudí. Pri ďalšom gorilom proteste tam tento novinár bol tak išiel za ním a hovorí mu že veď predsa musel vidieť že tam bolo viac ľudí a on mu na to povedal - viete ako to je, mám rodinu, hypotéku, nechcem mať problémy, ja som napísal iné číslo ale šéf vydania ho upravil a tak nechal takto upravený článok pod svojím menom vyjsť. Väčšina novinárov díky ekonomickému tlaku sa podriadi vedeniu a informuje tak ako chcú.

  A aké médium sa jedná a o akú reklamu?

  Píšete - Lincoln mal pravdu, keď v roku 1706 povedal: "Na internete nemôžete vedieť, čo je pravda a čo lož." V r. 1709 bol internet?

  Asi veríte že mainstream je tou zárukou objektivity a pravdy. A zavádzate keď tvrdíte
  že informácie od "presstitútov z mainstreamu" si môže každý overiť. Mal som možnosť sa presvedčiť že mainstream zavádza, klame, zatajuje informácie ktoré sa nehodia do agendy ktorú pretláčajú. Čo sa týka napr. ukrajiny agendou je informovať o súčasnej kyjevskej vláde ako tej dobrej a o povstalcoch ako tej zlej. A čo sa nehodí tak o tom sa neinformuje. Viete napr. o tom že pred krátkym časom ozbrojené maskované komando u Ľvova násilne vtrhlo do ženského kláštora kde sú slovensky i češky, a že v tom istom čase vtrhli aj do mužského kláštora? Samozrejme mainstream o tom neinformoval. Keby sa to stalo v rusku tak palcové titulky. Akcie pripomínajúce 50 roky minulého storočia u nás.
  Keď nedokážete prehliadať ani len manipuláciu mainstreamu?

  Možno už Vás propaganda tak spracovala že by ste išiel bojovať proti tým zlým agresívnym rusákom keby Vás kiska povolal.
  Skrýt celý příspěvek

 • m164
  16:16 27.06.2015

  ardz:
  Nebol žiaden predseda OSN, nemýľte si pojmy. Predsedal Valnému zhromaždeniu, čo je funkcia organizačného charakteru.

  Nie, nerobím to naschvál. Ale keď niekto začne ...
  Zobrazit celý příspěvek

  ardz:
  Nebol žiaden predseda OSN, nemýľte si pojmy. Predsedal Valnému zhromaždeniu, čo je funkcia organizačného charakteru.

  Nie, nerobím to naschvál. Ale keď niekto začne konšpirovať a uvádzať tvrdenia "vraj povedal" ako fakty, tak sa na to inak ani reagovať nedá.

  Z vášho príspevku: Datum: 27.06.2015 Čas: 13:39 : "Aj o tom ako predložil powell komunikáciu vraj medzi dôstojníkmi irackej armády o zbraniach hromadného ničenia(...)".

  Opäť: aká pučistická vláda, keď žiadny puč neprebehol? Pre Pána svätého, zaberie vám 35 sekúnd si ten pojem vyhľadať.

  A zase tie voľby. Boli voľby? Boli. Uznali ich i Rusi? Uznali. Asi by mali Ukrajinci vyhlásiť ešte jedny, pretože ardz s nimi nesúhlasí, vraj bol Janukovyč ukrátený na svojich právach, chúďa jedno kriminálne.

  Ku Kosovu. Chcete prejsť do roviny práva? Ja s tým nemám absolútne žiaden problém. Uveďte presne aké medzinárodné právo ustanovené akým dokumentom bolo podľa vášho názoru porušené z akého právne relevantného dôvodu a môžeme započať odbornú diskusiu. V odbornej diskusii ale vyžadujem odborný materiál a právny výklad.

  K nášmu postaveniu v NATO. Slovensko sa vyjadruje k veciam, ktoré sa ho priamo či nepriamo týkajú. Pochopiteľne sa nemá zmysel vyjadrovať k prostriedkom, ktoré si platí napríklad USA a Anglicko v rámci NATO, k bilaterálnym dohodám medzi USA a Nemeckom, Talianskom, Poľskom, k multilaterálnym dohodám Beneluxu, k dohodám medzi Nemeckom a Francúzskom a podobne. Je pochopiteľné, že len obmedzené množstvo otázok zasadnutí NATO sa dotýka Slovenska. Alebo vám vadí, že sa napríklad Litva nepýtala Slovenska, či smie požiadať o vyslanie dodatočných lietadiel na ochranu vzdušného priestoru a že sa následne USA osobne nepýtali Slovenska, či smú Litovskej žiadosti vyhovieť? A divte sa svetu, že USA má najväčšie slovo v NATO, keď prispieva najviac prostriedkami do NATO. Slovensko si nedokáže splniť ani svoj záväzok 2% na vlastnú obranu ale chceli by ste, aby sme rozhodovali o obrane iných a mali rozhodujúce slovo aspoň také ako USA.

  A zas tá Rwanda; Koľko myslíte, že má USA zdrojov, aby riešilo masaker v Európe i masaker v Rwande zároveň? A hlavne, ako ho malo USA vyriešiť? A ako sa malo do Rwandy dostať? Pozrite na mapu. A kedy to mali stihnúť? Príprava i pomerne malých operácií trvá mesiace. S Rwandou ste tresli absolútny nezmysel, nech sa na to pozrie ktokoľvek z akéhokoľvek pohľadu. Divím sa, že sa v tom stále pitvete.

  Že verím "propagande o Ruskej agresivite". Anektovalo Rusko Krym? Má vojakov a vybavenie na výhode Ukrajiny? Paradoxne včera Rusi opäť narušili Fínsky vzdušný priestor. Rusi sa v súčasnosti správajú agresívne, to nie je žiadna propaganda. Propaganda by bola, keby napíšem, že Rusi jedia Ukrajinské deti zaživa alebo že Putin osobne nariadil zostrelenie MH17. To by bola propaganda.

  Nazývate všetkých novinárov, ktorých identitu, kariérne pozadie a niekedy hádam i daňové priznanie si môžete verejne pozrieť "presstitútmi z mainstreamu", ale nemáte najmenší problém s Ruskými štátnymi médiami a s portálmi (ktoré často preberajú práve ich materiál), ktorých autori a hlavne majitelia sú často anonymní. Nepríde vám skôr práve toto pokrytecké? Trochu na odľahčenie: niektoré "alternatívne médiá" sa na Slovensku stávajú práve tým mainstreamom. Napríklad jedno nemenované médium, ktoré vraj nie je na nikoho napojené a je financované len z príspevkov, má pozoruhodne dosť peňazí na rozsiahlu reklamu i po mojom malom rodnom meste.

  Lincoln mal pravdu, keď v roku 1706 povedal: "Na internete nemôžete vedieť, čo je pravda a čo lož." Rozdiel je v tom, že informácie od "presstitútov z mainstreamu" (i keď pochybujem, že do tejto vašej definície zapadajú odborné portály) si môže každý overiť, kým informácie od "alternatívnych médií" sú pravidelne ako hodinky usvedčené z klamstiev.

  A kde som povedal, že podľa mňa za všetko zlo môže Rusko? Veď vy neustále vyťahujete všetko čo nemá nič spoločného s témou tohto článku a zo všetkého obviňujete tretiu stranu (USA). Azda mi vyčítate, že reagujem na vaše príspevky a vždy sa vrátim k téme? Hádam sa nedivíte, že sa pri téme "Jak se postavit současnému Rusku?" zameriavam na Rusko.
  Skrýt celý příspěvek

 • ardz
  14:35 27.06.2015

  m164 o tom hovoril Kavan bývalý predseda OSN a Vy klasika zatvárate pred tým oči a nezmyselne spomínate husáka

  Kde vraj, údajne veď buďte konkrétny?

  To robíte naschvál? Z ...
  Zobrazit celý příspěvek

  m164 o tom hovoril Kavan bývalý predseda OSN a Vy klasika zatvárate pred tým oči a nezmyselne spomínate husáka

  Kde vraj, údajne veď buďte konkrétny?

  To robíte naschvál? Z janukovyčom sa dohodli predstavitelia majdanu na predčasných voľbách ale zelení mužíčci násilne obsadzovali štátne budovy a násilne obsadili aj parlament.

  Pučistická vláda v kyjeve na čele s turčynovom začala agresiu s podporou západu voči donbasu. Vy ju očividne podporujete. V referende sa obyvatelia donbasu vyslovili za federalizáciu čiže vtedy nechceli úplnú nezávislosť na kyjeve ale federalizáciu. Ža dnes to vnímajú inak je jasné potom ako ich začali bombardovať, ostreľovať ...
  Skrýt celý příspěvek

 • ardz
  14:24 27.06.2015

  m164 vy veríte západnej propagande, ktorú šíria presstitúti z mainstreamu. A tiež ukrajinskej propagande ktorú taktiež šíria presstitúti. Musíte si sám dohľadávať informácie a chce ...
  Zobrazit celý příspěvek

  m164 vy veríte západnej propagande, ktorú šíria presstitúti z mainstreamu. A tiež ukrajinskej propagande ktorú taktiež šíria presstitúti. Musíte si sám dohľadávať informácie a chce to veľmi veľa času a aktivity aby ste sa mohol aj v dianí na ukrajine zorientovať.

  Tiež si zatvárate oči pred realitou. Janukovyč sa dohodol so zástupcami majdanu na predčasných voľbách a zatvárate oči pred tým že boli nasadení zelení mužíčci ktorí začali násilne obsadzovať štátne budovy a tým znemožnili voľby a uskutočnili štátny prevrat a ani vojna na donbase by nebola.

  Najskôr pučistická vláda poslala armádu na donbas a až oveľa neskôr boli ukrajinské voľby ale nie na donbase.

  Porošenka člena janukovyčovej vlády si ľudia zvolili aj to len dokumentuje aké sú ľudia manipulovateľné ovce. Budú vykrikovat proti janukovyčovi ale za prezidenta zvolia ministra ekonomiky za janukovyča.

  Odtrhnutie kosova bolo v rozpore s medzinárodným právom.

  Je naozaj zábavné sledovať jako obhajujete vojenské ovládanie sveta USA. Proamerickí poslušní poskoci v Polsku či pobaltských krajinách so zohnutými chrbátmi skáču ako USA pískajú a Vy to ospevujete ako niečo úžasné.

  Rusko má vojenské základne v blízkosti vlastných hraníc nie po celom svete ako USA. U nás referendum o vstupe do NATO nebolo platné čiže ľudia nevyjadrili vôľu vstupu do NATO. Napriek tomu nás elity do tohoto paktu vtiahli.
  Zasa odmietate realitu. Obranný pakt zasahuje len keď je na neho zaútočené. Juhoslávia zaútočila na NATO? Irak zaútočil na NATO? NATO čiže USA - ostatní sú poslušní poskoci - zaútočilo. Je zábavné jako obhajujete neobhájitelné.
  Tvrdíte že NATO nikdy nezaútočilo na inú krajinu bez mandátu OSN a čo taká Juhoslávia?

  K zástupcu USA? Šéf CIA pobehuje po kyjeve a Vy zatvárate oči ako keby to bolo v poriadku. Viem si predstaviť ako by ste vykrikoval keby šéf FSB za janukovyča chodil do kyjeva.

  Bajan bol podpredseda parlamentného zhromaždenia NATO a v rozhovore sa ho pýtali aké mali kompetencie. Odpovedal že vlastne v skutečnosti žiadne o všetkom rozhodovali USA. Oficiálne mali kontrolovať severoatlantickú radu. Hovoril že bol na mnohých hlasovaniach a nezažil že by niekto hlasoval inak ako američan. Vždy všetci po očku sledovali američana a hlasovali ako on. To na margo toho kto má slovo v NATO.

  Podsúvate mi niečo čo som nepovedal. Hovorím že USA útočia na tie krajiny kde majú svoje záujmy. V rwande ich nemajú tak tamojšiu genocídu na útok na rwandu nevyužili.

  Je realita že USA zasahujú do záležitostí krajín po celom svete. A Vy veríte že za všetko zlo na svete môže rusko? Čo sa týka iraku je nutné si všímať celú genezu keď husajn bol spojenec USA a zaútočil na irán a USA ho podporovali atď. Pokiaľ nešiel proti americkým záujmom nechávali ho tak.

  Vy jednoducho veríte propagande o ruskej agresivite a americkú agresivitu zasa obhajujete. Tým chcem povedať že ste neobjektívny.

  A tie propagandistické náznaky, že som platený? Keď niekto má opozičný názor voči západnej propagande tak predsa podľa totalitníkov musí byť platený. Veď neexistuje aby niekto mohol mať iný názor ako washington. To pripomína socík keď podobne každý kto mal iný názor na politiku moskvy bol vnímaný zasa ako západný agent. Osloboďte sa od tohto totalitného myslenia.
  Skrýt celý příspěvek

 • m164
  14:01 27.06.2015

  ardz:

  Panenko skákavá! Už i Chmelára vydávate za vierohodnú autoritu! Hoďte ešte Čarnogurského! ... To už môžete rovno začať citovať Husáka.

  A zase samé "vraj, údajne" a pod ...
  Zobrazit celý příspěvek

  ardz:

  Panenko skákavá! Už i Chmelára vydávate za vierohodnú autoritu! Hoďte ešte Čarnogurského! ... To už môžete rovno začať citovať Husáka.

  A zase samé "vraj, údajne" a pod tým hneď spomeniete slovo "realita".

  A aká neligitímna pučistická vláda, keď neprebehol ani puč a vláda bola zvolená legitímnym parlamentom? Vlastne viete vôbec, čo znamená štátny prevrat, niekedy nazývaný pojmom puč?

  A hlavná otázka - ako váš príspevok ospravedlňuje Ruskú agresiu?
  Skrýt celý příspěvek

 • ardz
  13:39 27.06.2015

  logik

  1) obhajujete vraždenie kyjevom i USA a takúto otázku položíte?

  2) veď v každej krajine ktorú USA ovládnu si samozrejme dosadia im loajálnu vládu.

  Gruzínsko by ste ...
  Zobrazit celý příspěvek

  logik

  1) obhajujete vraždenie kyjevom i USA a takúto otázku položíte?

  2) veď v každej krajine ktorú USA ovládnu si samozrejme dosadia im loajálnu vládu.

  Gruzínsko by ste radšej nemal spomínať pretože žuvajúci kravatu sakašvili zaútočil na osetsko. Napadol aj ruské kasárne kde pozabíjali ruských vojakov. Rusko reagovalo vyslaním svojich vojsk.
  Je faktom, že nelegitímna pučistická kyjevská vláda ktorá nevzišla z volieb zaútočila na vlastných obyvateľov na donbase a keby rusko ihneď išlo chrániť svojich krajanov už dávno tam nemuseli obyvatelia donbasu zomierať.

  A nie je Vám ľúto, že česko nezaútočilo na slovensko keď sa chcelo osamostatniť?

  Nižšie vo videui si môžete vypočuť diskusiu s Janom Kavanom, bývalým predsedom OSN kde hovorí aj o tom ako colin powell v OSN bez dôkazov nútil schváliť útok na irak. Aj o tom,že mu predstavitelia niektorých krajín hovorili, že USA im sľubujú odpustenie dlhov ak budú podporovať útok na irak. Aj o tom ako predložil powell komunikáciu vraj medzi dôstojníkmi irackej armády o zbraniach hromadného ničenia a kavan k tomu poznamenáva, že sa divil, že hovoria po anglicky, a ironicky hovorí že asi preto aby im rozumeli :)
  https://www.youtube.com/watch?...

  Už mnohí analytici sa zhodujú v tom, že vojna v iraku bol omyl, ale Vy stále toto svinstvo obhajujete, len preto lebo to ho vykonali pre Vás asi bohovia z USA, ktorí majú právo útočiť na iné krajiny, vnucovať im svoju vôľu.

  3) Stále si zatvárate oči pred realitou. Janukovyč sa dohodol so zástupcami majdanu na predčasných voľbách a zatvárate oči pred tým že boli nasadení zelení mužíčci ktorí začali násilne obsadzovať štátne budovy a tým znemožnili voľby a uskutočnili štátny prevrat.
  Skrýt celý příspěvek

 • m164
  13:34 27.06.2015

  ardz: Z toho čo ste povedali vyznieva, že presne ako som povedal, veríte výlučne "alternatívnym médiám", ktoré preberajú správy Ruských štátnych agentúr. Ak mi neveríte, overte si ...
  Zobrazit celý příspěvek

  ardz: Z toho čo ste povedali vyznieva, že presne ako som povedal, veríte výlučne "alternatívnym médiám", ktoré preberajú správy Ruských štátnych agentúr. Ak mi neveríte, overte si zdroje na tých stránkach, neraz stačí skopírovať zopár viet a dať ich do vyhľadávača, pretože, podobne ako mnohí iní, sa neraz neunúvajú ich ani upraviť. Nenarážal som na to, že obhajujete Rusko, ale na to, že vychádzate z nanajvýš pochybných "alternatívnych" zdrojov a chcel som, aby sme si toto ujasnili hneď na začiatku.

  Parlament: Pokiaľ mi je známe, menila sa výkonná moc. Zákonodarná, t.j. parlament, zostal pôvodný, s takou zostavou, akú zvolili občania v posledných voľbách. Nemýliť si rozpustenie parlamentu s odvolaním vlády alebo zosadením prezidenta. Parlament sa zmenil až vo voľbách.

  Pri voľbách zase mlátite slamu. Boli voľby? Boli. Uznali ich vo svete (vrátane Ruska)? Uznali.

  Porošenka si zvolili Ukrajinci v slobodných voľbách, ktoré opäť uznal celý svet (vrátane Ruska). Že sa vám osobne nepáči, je Ukrajincom ukradnuté.

  Ja neobhajujem ale ani nekritizujem odpočúvanie USA, ale uvádzam ho na pravú mieru. Z bežnej veci, z verejného tajomstva, ktoré patrí k medzinárodnej politike, robíte hlavnú tému. Divte sa svetu, ani Rusov nekritizujem za odpočúvanie. Spravodajstvo patrí k obrane štátu. Azda si nemyslíte, že napríklad SIS je zriadená na razítkovanie papierov. Problém nastáva iba vtedy, keď si domovská spravodajská služba neplní adekvátne povinnosti a nedarí sa jej chytať cudzích agentov.
  V tom spočíva objektivita. Pozerať sa na veci s nadhľadom a nevidieť vo všetkom osobný útok a kritiku.

  Odtrhnutie Kosova malo diametrálne iné špecifiká. Nepamätám si, že by na Ukrajine prebiehalo niekoľkoročné obojstranné etnické násilie. Navyše Kosovo bolo len jedným z dozvukov rozpadu Juhoslávie a podľa niektorých možno ešte stále nie je posledným. Kosovo je ale napriek populárnemu názoru "alternatívnych médií" veľmi obsiahla téma a nedá sa zhrnúť do jedného odstavca.

  Ďalej porovnávate neporovnateľné. Nepamätám si, že by boli Rusi hoci formálne pozvaní do Moldavska. V Gruzínsku sa taktiež dávno sami nasáčkovali a po rokoch eskalujúceho napätia sa zviezli na vojne a defacto si prisvojili ďalšie územie. Nepamätám si, že by akýkoľvek štát v posledných desaťročiach anektoval cudzie územie. Viete, ako vznikajú Americké základne v zahraničí? Práve máte unikátnu možnosť sledovať dianie v priamom prenose. Pred rokom požiadalo Poľsko a Pobaltie o umiestnenie vojenských základní na svojom území, prebiehajú dlhé rokovania a dodnes sa hľadá finálny kompromis. Ako reagovalo USA, keď ich Karzaj požiadal o stiahnutie daného počtu vojakov? Začali sa sťahovať preč a v oblasti majú len to, čo im výslovne povolili.

  Aj Rusko má niekoľko legitímnych vojenských základní v zahraničí a tieto nikto nekritizuje, ani ja. Napríklad v Bielorusku alebo pred anexiou Krymu v Sevastopole. Nemýľme si ale tieto základne s protiprávnou okupáciou Podnesterska, ktoré Rusko na jednej strane oficiálne uznáva ako súčasť Moldavska a na druhej strane do neho odmieta Moldavským úradom prístup. To, že Rusko ale okrem zopár štátov nikto na svojom území nechce, nie je chyba USA, ale Ruska.

  NATO je obranný pakt. Nikdy sa nezmenil na útočný. Žiadny členský štát nemôže byť proti svojej vôli žiadaný, aby sa zúčastnil akéhokoľvek výpadu. Ale keď už sme prešli do tejto roviny, môžeme prejsť priamo k tomu, na čo zrejme narážate - rozhodnutia OSN vykonané členskými štátmi NATO. Členské štáty NATO sa zaviazali v rámci svojich možností pomáhať OSN pri jeho činnosti. Uveďte mi ale jediný prípad, kedy NATO ako organizácia (nie skupina štátov, ktorá je zhodou okolností členskými štátmi), viedla spoločnú operáciu a na niekoho zaútočila bez mandátu OSN v mene NATO. Keď sa už ale teda oháňate medzinárodným právom, v medzinárodnom práve verejnom sa rozlišuje medzi

  1. útočnou vojnou, agresiu - medzinárodným právom zakázanú a kvalifikovanú ako medzinárodný zločin. Definíciu môže nájsť v rezolúcii Valného zhromaždenia OSN A/RES/3314/XXIX.

  2. sebaobrana; ozbrojené donucovacie opatrenia BR OSN; Regionálnych organizácií, ktoré legálne plnia sankcie podľa medzinárodného práva

  Nemýľte si jedno s druhým.

  K návšteve zástupcu z USA a konšpiráciám sa nemá význam vyjadrovať. Potom by sme tu rovno mohli začať diskutovať o reptiliánoch a iluminátoch.

  Viete, aký je rozdiel medzi Varšavskou zmluvou a NATO? Rozpad Varšavskej zmluvy žiadali členské štáty. Rozpad NATO žiada Rusko. Navyše Varšavská zmluva bola skutočná útočná zmluva, stačí si pozrieť jej stanovy a plány pre prípad vojny. Nehovoriac o tom, že jediný, kto v nej mal slovo, bol Kremeľ. Niet divu, že sme nechceli v nej zostať.

  Pri Rwande som nijak nevykĺzol. USA v tom čase napríklad riešili genocídu v Bosne a obliehanie Sarajeva Srbmi, ktoré, mimochodom, trvalo takmer o celý rok dlhšie než obliehanie Leningradu a Stalingradu dokopy. Ani len nechápem, akou logikou ste došli k tomu, že USA môže za genocídu v Rwande. To sa vraciame k môjmu príspevku "Za všetko predsa môže USA. Nedaj pánu, aby na Antarktídu dopadol meteorit. Ešte vypukne termonukleárna vojna, lebo však za to môže USA a je to útok proti ľudstvu. ". Ibaže som ho myslel skôr ako vtip, no vy ste ho preniesli do reality. Za všetko môže USA. A ak sa pýtate, prečo napadli Irak, asi by ste mali viac čítať podobné portály ako napríklad tento. Myslíte ale prvú alebo druhú vojnu v Iraku? Mimochodom, ani samotní Američania nie sú nadšení z druhej vojny v Iraku. Každopádne, zas a znovu odvádzate tému od Ruska.

  Bežne v živote obhajujete zločin tým, že aj inde sa podľa vás spáchal zločin?

  Vlastne počkať - vy ste doteraz nedal -- jediný -- argument, ktorý by nestaval obranu Ruskej agresie na premise "lebo USA!". Ja vážne začínam mať pocit, že ste platený.
  Skrýt celý příspěvek

 • logik
  12:42 27.06.2015

  ardz:

  1) Když někdo jiný vraždí, tak budete vraždit také?

  2) Jestli jste si nevšiml, tak vlády v Iráku i v Afgánistánu s přítomností USA voáků souhlasí. A to nejsou žádné ...
  Zobrazit celý příspěvek

  ardz:

  1) Když někdo jiný vraždí, tak budete vraždit také?

  2) Jestli jste si nevšiml, tak vlády v Iráku i v Afgánistánu s přítomností USA voáků souhlasí. A to nejsou žádné loutkové vlády - např. Afgánská jako jedna z málo uznala Ruskou okupaci Krymu, Irácká nedávno přihrála poměrně slušnou zakázku Lukoilu.

  Samzořejmě, můžeme se bavit o legitimitě samotných útoků - Ukrajinská nebo Gruzínská vláda sponzorovala teroriostické útoky proti Rusku? Nebo porušovali uzavřené smlouvy o inspekcích zbraní hromadného ničení které v dřívější době masově vyráběli a používali proti svým občanům?

  Pokrytec jste vy, když si zcela jistě jste vědom těchto podstatných rozdílů a směšujete hodinky a holinky.

  3) Zjistěte si definici puče. Puč implikuje nastolení vojenské vlády - jelikož jediná ne zcela nestandardně "odstraněná" demokratická institituce byl Janukovič jelikož a následovali v nejbližším možném termínu prezidentské volby, tak o puč nejde. Stejně jako nešlo o puč u nás 17.11. 1989.
  Skrýt celý příspěvek

 • ardz
  11:50 27.06.2015

  logik neuvedomujete si aký ste pokrytec? USA majú svoje vojská v iraku, afganistane atď. Ale to nepoviete že USA ich okupujú.

  m164 ja neobhajujem rusko. Mňa zaujíma objektívne ...
  Zobrazit celý příspěvek

  logik neuvedomujete si aký ste pokrytec? USA majú svoje vojská v iraku, afganistane atď. Ale to nepoviete že USA ich okupujú.

  m164 ja neobhajujem rusko. Mňa zaujíma objektívne dianie. A zavádzate a zavádzate, že preberám správy z ruských štátnych médií. A podliehate tiež antiruskej paranoi ktorú presstitúti z mainstreamu tlačia ľuďom do hlavy že keď niekto má opozičný názor voči propagande washingtonu, ich pobočky bruselu a NATO tak je automaticky platený putinom. Rusofóbia je diagnóza a ľudia ktorí jej podliehajú by sa mali ísť liečiť.

  Najskôr ste písali že vláda bola schválená demokraticky zvoleným parlamentom - čo bolo klamstvo - a teraz zasa píšete, že prevrat bol nelegálny. A ešte raz janukovyč sa s predstaviteľmi majdanu dohodol na predčasných voľbách, ktoré sa nekonali pretože zelení mužíčci začali útočiť na štátne budovy a ak by boli predčasné voľby nejako by dopadli a išlo by sa ďalej a ani vojna na donbase by nebola. Všetko zlo ktoré sa na ukrajine dialo a deje spustil protiústavný násilný štátny puč.

  Janukovyč bol zlodej ale porošenko je vrah a viete že porošenko bol za janukovyča ministrom ekonomiky? A on nevedel čo sa dialo? On je čistý? A tento oligarcha, ktorý bol v janukovyčovej vláde je dnes prezident?

  Je smiešne ako obhajujete to že NSA európu odpočúva. Máte pocit že ja by som odpočúval všetkých? Veď vy obhajujete odpočúvanie nie ja a realizujete slová - podľa seba súdim teba. Ako dokážate špinavosti obhajovať ak ich konajú USA. To ani nevidíte antiruskú propagandu ktorú mainstream tlačí ľuďom do hlavy ktorej očividne podliehate aj Vy? A tak prichádzajú aj s tým že ruské tajné služby zvýšili aktivitu. Samozrejme iné tajné služby spia a hlavne americká. Lenže len dokazujete ako ste neobjektívny.

  Prvé odtrhnutie územia v rozpore s medzinárodným právom bolo kosovo ktoré odtrhli USA od srbska a požehnali ho, bez nich by sa tak nestalo. Aj odtrhnutie kosova kritizujete? Alebo porušenie medzinárodného práva USA Vám nevadí ale porušenie medzinárodného práva rusmi Vám vadí. USA už dávnejšie roztrhali medzinárodné právo na franforce.

  NATO sa po rozpade ZSSR premenilo z obranného paktu na útočný pakt, ktorý je zneužívaný na útoky voči iným krajinám. A my sme súčasťou tohto dnes zločineckého paktu. NATO malo sa rozpustiť hneď po rozpustení varšavskej zmluvy.
  Aj nejakí českí vojaci už zahynuli na tzv. misiách, týchto okupačných aktivitách a čo z toho majú česi? Západné koncerny dnes napr. profitujú z ropy v iraku nie česi. Aj vy ste len poskoci ktorí obhajujú americké záujmy z ktorých ale nič nemáte.

  Ako nám prospieva to, že kyjev s požehnaním USA zaútočil na donbas? Krátko potom ako šéf CIA navštívil kyjev? Keby šéf FSB pobehoval po ukrajine to by bolo kriku západných presstitútov. Aj to sme sa dozvedeli len preto lebo pravdepodobne ruské tajné služby sa o tom dozvedeli a cez janukovyča to išlo do médií a potom aj washington to priznal.
  Keď v paname bol zabitý jeden američan a hovorili o 35 000 ohrozených tak si pozrite čo USA s panamou urobili. Na donbase len počas masakru v odese mimo vojnovej zóny podľa priznaných obetí kyjevom bolo zavraždených a upálených 46 etnických rusov a koľko ďalších obetí na donbase, státisíce utečencov, milióny ohrozených. Keby sa jednalo o američanov tak by bol kyjev dávno zbombardovaný. Že rusku nie je osud ich krajanov na ukrajine ľahostaný? Bolo by zvrátené ak by bol.

  Chápem podliehate propagande že rusko chce vyvolať vojnu a podobne.

  Ako ste v otázke rwandy vykĺzol ako had. Rusko neútočí na rozdiel od USA tisíce km od svojich hraníc na iné krajiny. Takže sa nie je čo diviť že nezaútočilo ani v rwande, ale vy obhajujete útoky USA na iné krajiny kde nám propaganda tvrdí vždy že ide o ľudí, ľudské práva apod. frázy ale do takej rwandy nešli chrániť ľudí a očividne si nekladiete otázku prečo a ani si asi nekladiete otázku prečo taký irak napadli atď.. A len slepo veríte propagande washingtonu.
  Skrýt celý příspěvek

 • m164
  10:10 27.06.2015

  ardz: nehnevajte sa, ale na rozdiel od iných diskutérov, ktorí síce tiež obhajujú Rusko a jeho konanie, píšete presne ako všetky tie "zeme", "neslobodné vysielače" a ďalšie ...
  Zobrazit celý příspěvek

  ardz: nehnevajte sa, ale na rozdiel od iných diskutérov, ktorí síce tiež obhajujú Rusko a jeho konanie, píšete presne ako všetky tie "zeme", "neslobodné vysielače" a ďalšie pochybné portály, ktorých vlastníci a financovanie je neznáme, preberajú výlučne správy z ruských štátnych médií a používate stokrát vyvratené tvrdenia i ich "terminológiu". Už vám chýba len na koniec komentára "Zdroj: RIA."

  Aby som sa začal báť, že i na armadni noviny prenikajú Petrohradskí platení diskutéri :) (vtip).

  "Prevrat bol nelegálny" - za prvé, právo na občiansky odpor. Za druhé, dodatočne potvrdené voľbami. Napríklad pád vlády v 2011 tiež nebol odhlásený vo voľbách. Vedeli ste, že napríklad i Norimberský proces bol jedným veľkým bezprecedentným porušením vtedy platného práva? Azda pochybujete i o jeho správnosti? Ja nie.

  Viete vôbec, čo je puč / štátny prevrat? Puč sa odohral napríklad v 1948, ale nie na Ukrajine. Nezdá sa mi, že by štyri mesiace trvajúce protesty 400 až 800 tisíc ľudí spĺňali definíciu "náhleho, prudkého, násilného a/alebo obrojeného prevratu malej skupiny ľudí". Beztak je zaujímavé, ako hájite práva konkrétnej osoby zločinca Janukovyča, ktorý si vlastnou hlavou zarábal na úkor svojich občanov a divíte sa, že ho zosadili. Ak by bol v po 4 mesiacoch protestov zasadený Mečiar, tiež by ste nadávali?

  Že sa Janukovyč dohodol s predstaviteľmi. Jednou z požiadaviek bolo jeho odstúpenie a voľby. Boli voľby a vzišiel prezident, ktorého uznalo i Rusko. Teraz už len mlátite slamu.

  A s tým sledovaním taktiež stojíte na vratkých nohách. Schválne, spočítajte si, koľko Ruských agentov bolo odchytených len posledný rok v našom okolí. Dokonca sa mi marí, že sme mali jedného i na Slovensku. A divíte sa, že nás USA odpočúva - z vašich slov mám pocit, ze byť vy vo vláde, Slovensko by odpočúvalo celú západnú Európu. A položte si otázku - ak by ste Vy boli v Americkej vláde, ktorá zdieľa vojenské tajomstvá v rámci NATO i s takým štátom, ako je Slovensko, neobávali by ste sa o ich bezpečnosť, keď si premiér chodí na kávičku do Moskvy? Mimochodom až teraz som si všimol, že ste zase odviedli tému. Klobúk dole. Lenže ako súvisí americké odpočúvanie s Ruskou anexiou a vojnou na Ukrajine? Alebo ste len uvideli príležitosť si kopnúť do USA?

  Záujmy Ruska - mimochodom, to je presne to, čo robíte. Obhajujete Ruskú anexiu cudzieho územia a priamu Ruskú podporu terorizmu na Ukrajine, - nášho - susedného štátu. Rozdiel je v tom, že na bezpečnosti a akcieschopnosti NATO máme záujem i my, nie len USA a preto sa môže zdať, že obhajujeme "americké záujmy". Ale prezraďte, ako nám prospievajú Ruskí vojaci na Ukrajine alebo napríklad vyhrážky podpredsedu dumy s bombardérmi? To sú ruské záujmy, ktoré sa navyše dotýkajú priamo nás a našej bezpečnlsti a ktoré obhajujete.

  A k Rwande - keď ste ju už spomenuli v diskusii o Rusku. Čo urobilo Rusko? Na túto otázku nemusíte odpovedať, v tejto diskusii je rovnako bezvýznamná ako vaša otázka o Rwande.
  Skrýt celý příspěvek

 • logik
  04:55 27.06.2015

  Ardz - koho rusko okupuje?
  V současné době kus gruzie, kus moldávie krym a donbas. Všechno toto jsou území náležící cizí zemi, na které jsou nelegálně ruští vojáci.

  Ardz - koho rusko okupuje?
  V současné době kus gruzie, kus moldávie krym a donbas. Všechno toto jsou území náležící cizí zemi, na které jsou nelegálně ruští vojáci.

 • ardz
  00:31 27.06.2015

  shal ja presadzujem záujmy ruska? A na to ste ako prišiel? O zvýšenej aktivite ruských tajných služieb? Veď ano americké tajné služby spia. Preto sledujú aj celú európu. Toľko ...
  Zobrazit celý příspěvek

  shal ja presadzujem záujmy ruska? A na to ste ako prišiel? O zvýšenej aktivite ruských tajných služieb? Veď ano americké tajné služby spia. Preto sledujú aj celú európu. Toľko propagandistických článkov už bolo o presúvaní ruských vojsk aj k hraniciam ukrajiny a stále sú tam už viac ako rok nachystaní na útok aspoň podľa propagandy ktorej podľa Vašich slov veľmi silno veríte.
  Že rusku vadí že NATO čiže USA, ostatní sú len poskoci, stále viac obkľučujú rusko je snáď každému súdnemu človeku pochopiteľné keď sleduje dianie.

  Stále zavádzate. V kyjeve predsa prebehol štátny prevrat a janukovyč bol protiústavne odvolaný. Janukovyč bol snáď voľbami odstavený z prezidentského postu? Veď to nie je pravda. A už to tu bolo spomínané mnoho krát o tom že janukovyč sa dohodol s predstaviteľmi majdanistov o predčasných voľbách ale zelení mužíčci začali násilne obsadzovať štátne budovy.

  A stále opakovanie propagandistickej mantry o okupácii. Koho rusko okupuje? To tí ktorých obhajujete bežne útočia na iné krajiny, podporujú konflikty v iných krajinách kde majú svoje záujmy, ako v sýrii, v takej rwande záujmy nemali a pozerali sa na genocídu a nachádzajú sa za atlantikom.
  Skrýt celý příspěvek

 • shal
  23:44 26.06.2015

  ardz: aše neustálé ohánění výměnou vlády pomocí voleb už je k smíchu. Jsou li občané vrchoně nespokojení s vládou, tak se vzbouří. Stalo se to mnohokrát před Majdanem a stane se to ...
  Zobrazit celý příspěvek

  ardz: aše neustálé ohánění výměnou vlády pomocí voleb už je k smíchu. Jsou li občané vrchoně nespokojení s vládou, tak se vzbouří. Stalo se to mnohokrát před Majdanem a stane se to i mnohokrát po něm. Ale NIC Z TOHO NEOPRAVŃUJE RUSKO K OKUPACI CIZÍ ZEMĚ.
  Skrýt celý příspěvek

 • shal
  23:42 26.06.2015

  ardz: Vaše ignorance a prosazování ruských zájmů a propagandy jde už za hranici alternativního názoru. Samozřejmě že se jednalo o vyhrožování. Krátce po té, co Rusko obsadilo Krym ...
  Zobrazit celý příspěvek

  ardz: Vaše ignorance a prosazování ruských zájmů a propagandy jde už za hranici alternativního názoru. Samozřejmě že se jednalo o vyhrožování. Krátce po té, co Rusko obsadilo Krym pod záminkou obavy o ruské obyvatele na Ukrajině veřejně vydalo prohlášení že je znepokojeno situací ruské menšiny na území pobalstkých států. Krom toho pobaltské státy opakovaně vydali zprávu o silně zvýšené aktivitě ruských tajných služeb na jeho území a přesuny ruských vojsk k hranicím těchto zemí. Bylo to tak nevinné, že krátce po té si tyto země VYŽÁDALY trvalé umístění jednotek NATO na svém území. Stejně nevinné bylo i prohlášení Ruska, že pokud začne Finsko rozhovory o případném vstupu do NATO po ruské okupaci Krymu, tak Rusové oznámili Finsku, že bude na jejich zemi upřena prioritní pozornost a začali modernizovat a posilovat vojenské základny u finských hranic.

  Někdo vidí v posteli prostě jenom hlavu mrtvého koně, jiný vidí výhrůžku.
  Skrýt celý příspěvek

 • ardz
  23:38 26.06.2015

  m164 a nie práve západná propaganda vždy tvrdila, že lukašenko je poskok moskvy?

  V demokratických krajinách sa menia vlády cez voľby. V kyjeve predsa prebehol násilný štátny ...
  Zobrazit celý příspěvek

  m164 a nie práve západná propaganda vždy tvrdila, že lukašenko je poskok moskvy?

  V demokratických krajinách sa menia vlády cez voľby. V kyjeve predsa prebehol násilný štátny prevrat. A táto pučistická vláda poslala armádu na donbas. Vojnu na donbase začala pučistická vláda.

  Zaujímavé že tvrdíte že rusi obsadzovali donbas keďže len malá časť donbasu je dnes pod kontrolou opolčencov. Rusi potom majú veľmi malú vojenskú silu, keď nie sú ani len schopný oslobodiť celý 8 miliónový donbas.

  Rusi konajú cvičenia na svojom území. USA v blízkosti ruských hraníc tisíce km od svojich vlastných hraníc. Americkí vojaci sa promenádujú po celom svete aj po slovensku či čechách. Že americkí poskoci v poľsku či pobaltských krajinách skáču ako washington píska?

  Kedy sa rusi vyhrážali fínsku? Západná propaganda prináša aj u Vás ovocie. Lode NATO plávajú v blízkosti ruských hraníc ale to je asi podľa Vás v poriadku. Lietadlá NATO lietajú v blízkosti ruských hraníc ale to je podľa Vás asi v poriadku. Americké bombardéry lietajú stále od rozpadu ZSSR. Rusi dlhé roky strategické bombardéry nepoužívali až pred časom ich začali zasa používať, ale keď USA ich používajú nonstop to Vám zasa asi nevadí. Len rusi Vám vadia.

  Je faktom že USA môžu za strašne veľa svinstiev. Tie Vaše slová by som mohol obrátiť a napísať, že za všetko zlé podľa Vás môže rusko.

  shal písal, že USA na nás neútočili. Preto som napísal to s tým mafiánom keď na neho neútočia dáva si klapky na oči keď útočia na iných.

  Tiež šírite vojnovú antiruskú propagandu. Ak zaútočíme s NATO na rusko tak sa môže stať že ruské tanky sa objavia na našich hraniciach. Keby rusko zaútočilo na ukrajinu, túto propagandu opakujete aj Vy tak by rusko bolo za 2 dni v kyjeve a ono ani nie je schopné oslobodiť za viac ako rok ani len územie donbasu s 8 miliónmi obyvateľov.

  A to stále opakovanie propagandy, že rusko útočí na ukrajinu a zatvárate oči pred zločinmi kyjeva ktorý už viac ako rok bombarduje, ostreľuje, zraňuje, mrzačí, zabíja obyvateľov donbasu. Keby rovnaké svinstvá ktoré robí dnešná kyjevská vláda robil janukovyč tak by ste určite kričal o porušovaní ľudských práv, vojnových zločinoch. Ten pokrytecký dvojitý meter ktorý aj Vy presadzujete.
  Skrýt celý příspěvek

 • m164
  23:05 26.06.2015

  ardz:
  Sranda, že ste spomenuli práve Lukašenka, ktorý sa ostro ohradil proti Putinovi, vyjadril podporu Porošenkovi a vyhlásil, že hneď prvý zelený mužik, ktorý sa u neho objaví, ...
  Zobrazit celý příspěvek

  ardz:
  Sranda, že ste spomenuli práve Lukašenka, ktorý sa ostro ohradil proti Putinovi, vyjadril podporu Porošenkovi a vyhlásil, že hneď prvý zelený mužik, ktorý sa u neho objaví, bude zastrelený. Tu je i relatívne čerstvý článok o "sankčnej vojne" medzi Bieloruskom a Ruskom http://www.ibtimes.com/scared-...
  Nepríde mi, že by sa Lukašenko staval na Putinovu stranu. Bielorusko bolo taktiež súčasťou Sovietskeho zväzu, s ktorého rozpadom vyhlasuje Kremeľ nespokojnosť.

  Vládu, ktorá bola zvolená demokraticky zvoleným parlamentom a potvrdená v následných voľbách, ktorých regulérnosť uznalo i Rusko samotné (!), nazývate pučistickou, ktorá nemá právo rozhodovať v mene svojho ľudu. Zato vám nevadí, že za Donbas rozhodoval Ruský agent, ktorého identita nikdy nebola tajomstvom, asistovali mu Ruskí občania, ktorí len čírou náhodou na poslednú chvíľu opustili Ruskú armádu a ktorí od začiatku používali vybavenie, ktoré Ukrajina ani len nemala vo výzbroji. Dokonca i na tomto portáli bola veľmi, veľmi obsiahla a podrobná analýza vybavenia, ktorú Rusi používali pri obsadzovaní Donbasu. Ak už spochybňujete i tento portál, potom nechápem, prečo sa vôbec zapájate do jeho diskusií. Rusi nemali ani len toľko chochmesu, aby sa vyhýbali rušným miestam pri útoku na Ukrajinu. Môžete si pozrieť videá z Gukova, kde si rekreanti natáčali na mobil, ako grady pália na Ukrajinu.

  Ďalej tu hovoríte o "agresívnych cvičeniach NATO". Na všetkých cvičeniach NATO dokopy, ktoré sa uskutočnili v priebehu posledného roku, sa nezúčastnilo toľko vojakov, koľko sa zúčastnilo na jedinom z väčších cvičení v Rusku (pričom v Rusku boli okrem iného i cvičenia s okolo 150 tisíc vojakmi a viacero "menších" s desiatkami tisíc vojakov) a desiatky tisíc vojakov sa promenádovalo celé mesiace pozdĺž západnej Ruskej hranice. Vadí vám, že NATO funguje a vypočulo žiadosť Pobaltských štátov a Poľska? Hold, Rusko má smolu, nie každý malý štát je bezzubý. Ale vôbec je nezmysel o celých cvičeniach NATO na Ruských hraniciach diskutovať. Pár desiatok obrnených transportérov sa nedá nazvať inak než symbolické gesto, s ktorým by si poradilo ešte i podvýživené OSSR. To, že vojaci, ktorí boli na cvičení v Pobaltí, pochádzali z USA, je rovnako predmetné, ako to, že Ruskí vojaci cvičili na svojom území. NATO je totiž jeden celok, rovnako ako Ruské územie, takže keď sa štát NATO rozhodne usporiadať medzinárodné cvičenie NATO a iný členský štát príde, stále sa jedná o cvičenie v rámci svojho územia.

  Pýtate sa, kedy Rusko vyhrožovalo Fínsku. Zrejme Fíni minulý rok len z nudy zmobilizovali letectvo. Nehovoriac o opakovanom narušení ich vzdušného priestoru. Naproti tomu narúšanie vzdušného priestoru v Pobaltí, Švédsku, cvičné nálety na Švédsko a prelety bombardérov pozdĺž Európy, na okraji vzdušného priestoru štátov NATO. Z druhej strany, najväčší a vlastne jediný "tromf" Ruska, je "odchytenie" amerického lietadla, desiatky km od vzdušného priestoru Kaliningradu, kedy nezodpovedný let Ruského pilota ohrozil oba stroje - americký i ruský. Tu je tiež krásne vidieť proporcionalita medzi akciou jedného a reakciou druhého.

  A s tým zbrojením - má význam sa vôbec vyjadrovať? Nože povedzte, koľko USA zarobilo na nových zbrojných obchodoch, uzavretých po začiatku krízy na Ukrajine a hlavne v jej dôsledku. Uzavrelo USA vôbec nejaký významnejší obchod od vzniku krízy na Ukrajine? Jedine ak počítate Poľské akvizície, ktoré bežia už roky a s Ukrajinou súvisia ako včerajšie počasie. Pritom i tie Poľské nákupy sú v celkovom rozpočte USA bezvýznamné. Ale kto psa chce biť, palicu si nájde. Za všetko predsa môže USA. Nedaj pánu, aby na Antarktídu dopadol meteorit. Ešte vypukne termonukleárna vojna, lebo však za to môže USA a je to útok proti ľudstvu.

  A spomínate mafiána, ktorý ubližuje druhému, vám nie a preto ho ignorujete. Dokonalá analógia na to, čo práve pácha Rusko a aký k tomu máte prístup. Bolo by zaujímavé, či by ste mali rovnaký názor, ak by boli Ruské tanky na Slovenskej hranici, vraj by pri plnom nasadení obsadili celú Ukrajinu do dvoch dní.

  Radšej budete nadávať na USA, lebo máte nepodložené podozrenie, že zarobia na napätých vzťahoch ohromných 400 mil € (mínus náklady na produkciu a transport) do svojho rozpočtu zo Slovenskej objednávky. Ale že sa deň vlakom od Vás promenáduje Ruská armáda a bojuje na území suverénneho štátu, ktorého suverenitu samo garantuje, to vám už nevadí.

  Najviac ma prekvapuje, koľko ľudí obhajuje správanie Ruska na Slovensku a v Čechách, keď práve my sme boli nie tak dávno v pozícii Ukrajiny. Alebo to je forma akejsi pomsty - vtedy sa svet vykašlal na nás, dnes sa vykašleme my na iných? Čo ale neviem vôbec pochopiť je iná vec - Veríte, že USA je diabol na svete. Budiž. Ale ako to ospravedlňuje Ruskú agresiu na našich (NATO, EÚ) hraniciach? Keď vášho suseda na ulici budú mlátiť kovovými tyčami, tak len mávnete rukou, však načo zavolať pomoc, keď vo Francúzsku a v Tunise zas nejakí šialenci brutálne vraždili?
  Skrýt celý příspěvek

 • ardz
  21:39 26.06.2015

  shal v demokratických krajinách sa menia vlády cez voľby a nie cez násilné štátne prevraty. A prečo by donbasania mali pučistickú vládu akceptovať? Ľudí na donbase začali vraždiť ...
  Zobrazit celý příspěvek

  shal v demokratických krajinách sa menia vlády cez voľby a nie cez násilné štátne prevraty. A prečo by donbasania mali pučistickú vládu akceptovať? Ľudí na donbase začali vraždiť prokyjevské jednotky.

  Toľko plytkosti. Keď nejaký mafián neubližuje Vašej rodine, známym ale ubližuje iným tak ho budete obhajovať s tým že veď Vám neublížil?

  Situáciu v európe vyhrocuje agresívna politika washingtonu. A je až smiešne keď človek vidí americkú propagandu v ktorej hovoria že vojenské cvičenia v rusku na ich vlastnom území sú narúšaním mieru a pritom oni sami konajú vojenské cvičenia kúsok od ruských hraníc v litve, lotyšssku, estónsku tisíce km od ich vlastných hraníc.

  shal klameš !!! Kedy rusko vyhrožovalo fínsku, pobaltskýcm krajinám? Európa nezbrojí kvôli rusku ale túto zámienku USA podsúvajú, aby zbrojárske koncerny zvýšili svoje obraty. A tá smiešna propaganda ktorej ste podľahol aj Vy a bojíte sa ruska? Iste lukašenko vie čo USA dokážu.
  Skrýt celý příspěvek

 • Safi
  20:44 26.06.2015

  U mě Rusko budí obavy hlavně kvůli své nestabilitě. Zítra může Putina skolit mrtvice a začínáme s čistým papírem odznovu. Jeden ruský šéfík může chtít obnovit SSSR, další zase ...
  Zobrazit celý příspěvek

  U mě Rusko budí obavy hlavně kvůli své nestabilitě. Zítra může Putina skolit mrtvice a začínáme s čistým papírem odznovu. Jeden ruský šéfík může chtít obnovit SSSR, další zase bude chtít spolupráci se západem... Prostě člověk neví, na čem je a bude....
  Skrýt celý příspěvek

 • shal
  20:40 26.06.2015

  ardz: Kyjevská řádně zvolená vláda poslala armádu na Donbas až když Girkinovy bandy začaly obsazovat vládní budovy a vraždit lidi.

  A Ano. Pro nás byla USA vždy spojencem a ne ...
  Zobrazit celý příspěvek

  ardz: Kyjevská řádně zvolená vláda poslala armádu na Donbas až když Girkinovy bandy začaly obsazovat vládní budovy a vraždit lidi.

  A Ano. Pro nás byla USA vždy spojencem a ne nepřítelem. USA nás nikdy neobsadily a nikdy nezabíjely naše občany.

  Marně se snažíte zamlouvat to, že situaci v Evropě vyhrotilo do extrémů právě Rusko, které je nyní všechno jen ne spojenec a partner k vyjednávání. Opakovaně vyhrožují Finsku, Pobalstkým zemím. Evropa začíná kvůli Rusku opět zbrojit. Státy se bojí o vlastní bezpečnost. O svou suverenitu se bojí i Bělorusko, které je sice tradičním ruským spojencem, ale i ono jednoznačně odsoudilo zábory ukrajinské půdy a podporu separatistů. Proč? Mají strach, že by mohli skončit jako Ukrajina.
  Skrýt celý příspěvek

 • ardz
  19:43 26.06.2015

  Shal uverili ste propagande, že dnešné rusko je nepriateľ a tak vnímate všetko čo sa týka ruska cez tmavé okuliare.
  Agresívne sa chová kyjevská junta ktorá poslala armádu na ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Shal uverili ste propagande, že dnešné rusko je nepriateľ a tak vnímate všetko čo sa týka ruska cez tmavé okuliare.
  Agresívne sa chová kyjevská junta ktorá poslala armádu na vlastných obyvateľov na donbas. Ako som už písal ak by na dobase žili Američania už dávno je kyjev zbombardovaný. Viď panama.
  Za stredobod vesmíru sa považujú dnes hlavne USA a celkovo západ ktorý už 500 rokov od kolonizácie amerického kontinentu diktuje iným krajinám, zbíja v nich a obohacuje sa na nich.
  Stabilný a dôveryhodný partner je kto? Snáď nie USA. To snáď nikto súdny nepovie. Ten kto na základe klamstiev útočí na iné krajiny, porušuje medzinárodné právo ... nemá žiadne právo kritizovať kohokoľvek iného o porušovaní medzinárodného práva. U USA platí – Zlodej kričí chyťte zlodeja !!!
  Skrýt celý příspěvek

 • shal
  17:58 26.06.2015

  ardz: Ne já nejsem dobrý propagandista a odmítám kopat za potencionálního nepřítele, který nás 40 let okupoval a chová se agresivně vůči sousedům. Chápu, že někomu hloupá silíácká ...
  Zobrazit celý příspěvek

  ardz: Ne já nejsem dobrý propagandista a odmítám kopat za potencionálního nepřítele, který nás 40 let okupoval a chová se agresivně vůči sousedům. Chápu, že někomu hloupá silíácká gesta Ruska můžou imponovat, ale mě opravdu ne.Nepovažuju Rusko za civilizovanou zemi a Rusy za civilizovaný národ. Dokud se nenaučí, že nejsou středobodem vesmíru a že kvůli nim se svět netočí a nezačnou pracovat na mezinárodní politické svéře jako stabilní a důvěryhodný partner, tak pro ně nemůžu mít slova uznání. To jejich "nikdo nás nemá rád, tak obsadíme souseda a možná nás budou mít radši" mi příjde hloupé a nízké.

  fenri: Ty děláš, jako by bylo v historii jenom dobýváno Rusko. Státy Evropy se ve středověku dobývaly a okupovaly navzájem prakticky permanentně po celá staletí. Rozdíl mezi Ruskem a ostatními státy je hlavně v tom, že ty ostatní státy dokázaly pochopit, že tudy cesta nevede a spolupráce má větší hodnotu než okupace.
  Skrýt celý příspěvek

 • Odpadlik07
  16:10 26.06.2015

  KU*** Ruske.

  KU*** Ruske.

 • fenri
  15:41 26.06.2015

  Shanio - historická paměť právě není to, co jde max. dvě generace zpět. Přírodní podmínky a historické okolnosti prostě formují národy.
  Válka v roce 45 nepokračovala jen díky ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Shanio - historická paměť právě není to, co jde max. dvě generace zpět. Přírodní podmínky a historické okolnosti prostě formují národy.
  Válka v roce 45 nepokračovala jen díky a-bombě. Stalin by to konfliktu s Američany a Brity nešel. Neměl proč a ztráty by převýšili zisky.

  "Tvoje představa, že Růsové byli semknutí a odhodlaní postupovat pod jednotným velením v roce 41- 42 je prostě mylná" - chjo, napsal jsem toto? Ne. Tak buďte tak hodný a nepište tu o mých myslných představách, které jste napsal jenom vy.
  Zbytek většinou rozebíráte věci, které jsem ani nepsal, ani si je nemyslím. Ale klidně v té samomluvě pokračujte. Nevím třeba, že bych někde napsal, že USA Evropě či SSSR nepomohly. Na druhou stranu je kvůli tomu třeba tvrdit i věci, které pravdou nejsou?
  Skrýt celý příspěvek

 • Shania
  14:51 26.06.2015

  Fenri: Historická zkušenost je to co si pamatují max dvě generace zpět a možná ani to ne, když jsme tak rychle zapomněli, co nám soudruzi udělali. Vše ostatní je jen propaganda ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Fenri: Historická zkušenost je to co si pamatují max dvě generace zpět a možná ani to ne, když jsme tak rychle zapomněli, co nám soudruzi udělali. Vše ostatní je jen propaganda jedné nebo druhé strany jak např. nacisti na západě. A můžu tě ujistit, že to co si myslí občané je úplně něco jiného než politika státu a důvody proč je dělají.

  Válka v 45 nepokračovala jen díky atomové bombě. Umím si představit, že to Stalina opravdu naštvalo. Po studené válce je snad je úplně jasné, že státy východní Evropy nemají moc radost jak se Rusko dnes chová.

  To neznamená, že nemáme s nimi obchodovat, taky jsme to vesele dělali dál a velká část naší politické sceny je s nimi pořád silně provázaná. Na rozdíl ale od Rusů my se na tu jejich obranu díváme trochu jinak než oni.
  Skrýt celý příspěvek

 • Shania
  14:36 26.06.2015

  Fenri: Já Rusi nepodceňuju, stejně tak Němce nebo západní spojence. Lid SSSR dokázal vytrpět neuvěřitelné věci aby Němce porazili. Podle mě ale byl i už na samé hranici možností. ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Fenri: Já Rusi nepodceňuju, stejně tak Němce nebo západní spojence. Lid SSSR dokázal vytrpět neuvěřitelné věci aby Němce porazili. Podle mě ale byl i už na samé hranici možností. Tvoje představa, že Růsové byli semknutí a odhodlaní postupovat pod jednotným velením v roce 41- 42 je prostě mylná. Podstatná část populace by s radostí Němce vyměnilo za Stalina a tohle byla jedna z těch největších chyb, co naštěstí nacisti udělali, pokud by se k místnímu obyvatelstvu chovali jako osvoboditelé a ne jako zrůdy, situace s partyzány by byla naprosto jiná.

  Problém s těmi našimi scánáři je v tom, že to není jen jeden, ale v podstatě miliony různých alternativních minulostí.

  To proč celá tahle debata začala, bylo ukázat to, že USA sice nejsou dokonalý, ale jejich činy toho světu přinesli daleko víc dobrého, než špatného. Významně pomohli Rusům porazit Němce a stejně tak jim pak nechali půlku Evropy stáhnout do období temna a vytáhnout západní Evropů a chránit ji před komunisty.

  Mobilitě: Německá logistika a mobilita v 41 a 42 nebyla nijak dobra, mechanizovaných jednotek bylo velmi málo a podstatná část dělostřelectva byla tažená koňmi, to paltí i pro jejich logistiku.

  Ruské tanky si v té době nesli hlavně náhradní převodovku, protože spolehlivost T-34 byla tak tragická, že největší ztráty byli nebojové. Vzhledem ke způsobu nasazení těch tanků, tak většinu z nich stejně tankovat už nikdy nemusela. Nějak ale museli ty stroje dostatn a frontu a zásobit ohromné množství lidí na frontě a pomocí oslíku a ruských koní to fakt neudělali.

  Logistika je řetěz, rozbij jeden článek, přetrhneš řetěz.
  Skrýt celý příspěvek

 • fenri
  14:30 26.06.2015

  Shale - historická zkušenost není věc, která vychází z posledních pár let vývoje. To jednak.
  Za druhé - kolikrát vpadla Ruská vojska do Švédska, Německa (snad nebudeme brát ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Shale - historická zkušenost není věc, která vychází z posledních pár let vývoje. To jednak.
  Za druhé - kolikrát vpadla Ruská vojska do Švédska, Německa (snad nebudeme brát porážku Hitlera jako bezdůvodnou agresi), Francie, Británie?

  Jaké zlé zkušenosti má Západ s ruskem? kolikrát překročila vojska ze západu Ruské hranice a kolikrát to bylo vice versa. Ne, nebojte, nehodlám tu rozvíjet tklivý příběh o mírumilovném Rusku s holubičí povahou. Prostě Rusové mají svých starostí (během dějin) dost a vpády do západních zemí tak nějak nepatří k jejich cílům. Obráceně to tak občas bylo.
  Skrýt celý příspěvek

 • shal
  13:16 26.06.2015

  fenri: Rusko má možná se západem dlouhodobou špatnou historickou zkušenost, která však v dnešní době není opodstatněná. Každopádně západní zkušenost s Ruskem není o nic lepší. ...
  Zobrazit celý příspěvek

  fenri: Rusko má možná se západem dlouhodobou špatnou historickou zkušenost, která však v dnešní době není opodstatněná. Každopádně západní zkušenost s Ruskem není o nic lepší. Zvláště to pak lze říct pro veškeré jejich sousedy. A ta zkušenost je i mnohem mladší.
  Skrýt celý příspěvek

 • fenri
  13:09 26.06.2015

  shanio - možná jen nemluvíme tak docela jazyky našich kmenů. Já jsem poukázal na dvě konkrétní věci, které se mi v disputaci o LL a jejím dopadu na válku nelíbily a částečně jsem ...
  Zobrazit celý příspěvek

  shanio - možná jen nemluvíme tak docela jazyky našich kmenů. Já jsem poukázal na dvě konkrétní věci, které se mi v disputaci o LL a jejím dopadu na válku nelíbily a částečně jsem zpochybnil míru významnosti jiných (zdůrazňuji slovo částečně).
  -nesouhlasil jsem s kategorickým tvrzením, že bez USA by Rusové mluvili německy (už proto, že řada důležitých věcí v LL byla z Británie (lokomotivy) či Kanady (hodně jídla))
  -druhá věc, se kterou jsem nesouhlasil bylo zařazení "stavby továren Američany v SSSR" jako jednoho z důležitých faktorů ve válce Byla to okrajová, minoritní věc, která se hlavně rozeběhla, až když byli Rusové u Odry, resp. až po válce.
  Věřte tomu, že ty články jsem četl a kromě několika věcí (údajný pokles vojenské výroby v SSSR-není pravda) je považuji za dobré a nemyslím, že má cenu je sem per partes přepisovat.
  Chtěl upozornit ještě na dvě tři věci:
  -myslím, že nemáme stále dokonalou představu o ruské schopnosti tvrdě improvizovat a zároveň jít do brutálně diskomfortních situací. Zásadně prostě nevěřím, že by bez LL Němci zvítězili. Oni by to Rusko prostě neudrželi.Už jen kombinace počasí/partyzánský boj/výnosy z toho území. Vykrváceli by tam.
  -podceňují se hrozné vzdálenosti v Rusku a přírodní podmínky. Rusové se s tím pochopitelně umí poprat (jinak by tam nepřežili). Souvisí to s bodem 1 - prostě oni jsou schopni snášet velký diskomfort a spíš se ještě "kousnou", zatvrdí. Řekl bych, že i dnešní ruská zpovykaná mláděž v bude v průměru odolnější a (přitlačena ke zdi) "zavilejší", než u nás.
  -hovoří-li se tom, že by bez USA mluvili Rusové německy, což pohovořit o tom, že by SSSR Angličané hovořili německy (když už tu provozujeme kdybystické myšlenkové experimenty) :-)
  Skrýt celý příspěvek

 • ardz
  13:02 26.06.2015

  shal je ruská propaganda, americká propaganda atď., a najextrémnejšia je ukrajinská propaganda. Varovanie BIS? Vieme napr že USA odpočúvajú európskych politikov atď.

  Je to ...
  Zobrazit celý příspěvek

  shal je ruská propaganda, americká propaganda atď., a najextrémnejšia je ukrajinská propaganda. Varovanie BIS? Vieme napr že USA odpočúvajú európskych politikov atď.

  Je to hystéria pretože nebezpečenstvo nám od ruska nehrozí.

  fenri tak tak ešte nikdy rusko nenapadlo západ. Vždy západ napadol rusko.

  leviathan keby českí politici navštevovali ruskú ambasádu tiež by si to obhajoval? Že USA uskutočnili od 2 sv. vojny veľa štátnych prevratov je fakt a prvým prevratom v réžii CIA bolo zosadenie demokraticky zvoleného Mosadeka v iráne v r. 1953 a dosadili k moci dktátora šacha a toto potvrdili aj samotné USA ktoré odtajnili spisy o tomto prevrate. Holt len nemáte informácie.

  Rusko má rozmiestnené obranné sily nanajvýš v susedných krajinách. USA tisíce km od svojich hraníc.

  Je z Vás dobrý propagandista. V európskom mainstreame zaznieva čisto antiruská propaganda. Agresia je agresia ako hovoríte. Kyjev zaútočil na vlastných obyvateľov na donbase. Čo sa týka anexie krymu treba si najskôr ujasniť prečo ho rusko anektovalo po štátnom puči v kyjeve.
  Skrýt celý příspěvek

 • Shania
  12:44 26.06.2015

  Fenri: já uznám, že nejsem nejlepší diskutér a dělám chyby ve vyjadření toho co jsme přesně myslel, popisu některých věcí atd a nevadí mi, když jsem na to upozorněn, důvod proč na ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Fenri: já uznám, že nejsem nejlepší diskutér a dělám chyby ve vyjadření toho co jsme přesně myslel, popisu některých věcí atd a nevadí mi, když jsem na to upozorněn, důvod proč na těhle diskuzích jsem je, že se tu člověk on některých přispěvatelů dozví zajímavé věci (např. Luky i když s ním v některých věcech nesouhlasím) a doufám, že pro někoho je zajímavé to co píšu já.

  Ty jsi tady jeden z těch lepších diskutérů, ale občas se příliš úzce zaměřuješ na jednotlivé body a nevidíš to jako celek, vypichuješ a stavíš obhajobu na věcech, které jsem napsal špatně (to že mě na to upozorníš mi nevadí) a ignoruješ to ostantí.

  Zcela jasně a několikrát jsem uvedl, že za největší benefit L&L považuji logistiku a potraviny, které dostali. O ty továrny vůbec nejde, jasně jsem také naspal, že nebyli dokončené před 46, ale o výrobní technologie.

  Fenri přijde mi, že jsi ty články nečet, jinak by jsi tu nepsal takové hlouposti jako že Rusové neměli železnice, měli, neměli ale s nízkou propustností. např. semafory a další blbosti, které ale mají výrazný vliv na rychlost a efektivitu dopravy.

  K výrobě: máš pravdu, špatně jsme to naspal, ne malých dílnách ale teamech a způsob jakým celý způsob probíhal. Dál USA a Rusové mohli nasadit na výrobu invalidy a hlavně ženy ve velkém měřítku (50-60% žen ve výrobě), což Němci nemohli.

  Několik citací článku, který si jistě čet : Důležité je i, že britský či německý koncept vyžaduje dlouhou dobu zaučování pracovních sil – v angličtině zvaných apprenticeship, tedy učednictví. Aby člověk mohl např. vyrobit motor, je nutný několikaletý cyklus učení a zkoušek. V USA a SSSR naopak díky vyšší toleranci v kvalitě a maximálnímu rozložení na minimální úkony vezmu člověka, který je za několik hodin schopen produkovat v maximální tempu.

  Americký přístup tak vedl k vytvoření obrovských průmyslových konceptů, „Ocelových měst“

  Nejdůležitějším bodem je možná také specializace jak továren, tak jedinců – tedy v rámci jednoho procesu měl každý dělník či továrna přiřazen pouze jeden díl či pracovní postup a opakoval ho tak, že se v něm stal velmi efektivní.
  Naproti tomu Němci používali např. při výrobě motorů týmy, kdy v podstatě každý člen věděl, jak složit celý motor od počátku do konce – specializace tak byla velmi malá.

  po dobu Druhé světové války pokračovala spolupráce USA-SSSR, která umožňovala Rusům se volně pohybovat po území USA a učit se novým technologiím

  V rámci této spolupráce tak v roce 1941 bylo na území USA až zhruba kolem 1200 ruských inženýrů, kteří se školili moderním technologiím a postupům, k tomu je nutné připočíst zhruba několik stovek dalších tzv. OJT (On -The-Job-Training), tedy Rusů na stáži či na praxi v amerických továrnách.

  Proto se představitelé SSSR již v letech 1926 a 1930 obrátili na americké inženýry, aby provedli analýzu a doporučili nějaké řešení pro zlepšení logistické propustnosti tratí.

  Po útoku na SSSR Američané nabídli vybudování této signalizační sítě za velmi nízkou cenu (či spíše, jak to nazval jeden z amerických autorů, jako altruistické gesto), proto v roce 1941 do SSSR příjíždí tým techniků a do konce války toto zařízení vybudují na více jak 10 000 km hlavních tratí, což umožnilo Sovětům zejména v době, kdy držely strategickou iniciativu, vést útočné operace po celém území SSSR a převážet dodávky ze Sibiře do kontinentální části.


  Rusové by německy nemluvili, nejspíš by je Němci postupně vyhladili odsunuli jinam.

  1) Co je na tom radikálního, bez USA není jen L&L, ale chyběla by Rusku průmyslová základna, kterou jim vybudovali před válkou, sice by tohle mohli nahradit z GB, CZ enbo Německa, ale jak jsme několikrát uvedl, efektivita by byla daleko nižší a v prvních měsících přišli o 40% průmyslové kapacity a hlavně vycvičené pracovní síly, tohle prostě rychle nenahradíš bez technologie výrobní linky. Která by bez USA v té době neexistovala.
  2) Vliv samotných šesti amerických továren nebyl žádný, nikde jsme to netvrdil a uved jsme jasně, kdy byli dostaveny. Tohle je tvůj konstrukt, na který ses zaměřil a ignoroval všechny ostatní aspekty spojenecké pomoci. Celou dobu tvrdím, že jde o technologie a ne o výstavbu továren, kde se dá např. počítat i GAZ atd. Vypischueš věci co se ti hodí, odmítaš vše vidět v souvislostech.

  Snad uznáš, že roky 41 a 42 bylo pro SSSR kritické období a tak tak se udrželi. Poměry v Rusku byli totálně nanic už před válkou, chudoba a nedostatek jídla. Režim nebyl nijak oblíben. Jejich jediné štěstí bylo, že dokázali otočit válku za stranu na válku za vlast, ale rozhodně to nebylo o tom, že 100% populace bylo zapáleno pro věc a velká část poslušnosti byla vynucená. Dezerce, občanská neposlušnost, loupeživé bandy, to byla realita v roce 41-42… Umíš si představit, jak by tohle eskalovalo, kdyby lidé měli ještě méně jídla a chyběli způsoby, jak jim jídlo doručit? Opravdu si myslíš, že se pak někdo bude starat o stát a ne sám o sebe a svou rodinu. A to si piš, že jediné co by stranu zajímalo, bylo držení fronty a neproduktivní část populace by byla obětována.
  Skrýt celý příspěvek

 • fenri
  11:27 26.06.2015

  Shanio -v zimě 41/42 nebyl objem LL nějak ohromný, ve zrovnání s tím, jaký masomlejn a jaké objemy výroby se SSSR točily.
  Co se týče továren - nevím, zda by v zemi, kde měli ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Shanio -v zimě 41/42 nebyl objem LL nějak ohromný, ve zrovnání s tím, jaký masomlejn a jaké objemy výroby se SSSR točily.
  Co se týče továren - nevím, zda by v zemi, kde měli špatnou železniční síť málo lokomotiv (podle vás vlastně žádné) přesouvali továrnu na ešusy. Šlo o přesun zásadně důležité zbrojní výroby. Neměli kapacity na to, aby přesouvali nedůležitou výrobu. To snad uznáte.
  Můj text o LL byl ohrazení se proti tvrzení, že bez USA by Rusové mluvili dnes Německy. To je prostě prokazatelný blábol. To, že kvůli tomu vidíte rudě je vaše věc.
  Znovu - kolik % ruské zbrojní (transportní...) výroby bylo vyrobeno v oněch 6ti vyprojektovaných amerických továrnách na Urale? Opět - jen se ohrazuji proti tomu, že by Američané nějak zásadně ovlivnili válku tím, že "postavili" v SSSR továrny. To prostě není pravda.
  K článku - zde je moje chyba, já jsem zapomněl vložit link na článek, který chválím obsahově, jen je gramaticky příšerný:
  http://temneuzemi.webzdarma.cz...
  Německá výroba probíhala v malých dílnách? Prosím vás - možná až na konci války, kvůli bombardování, ale rozhodně bych Kruppa, loděnice Vulcan etc etc malými dílnami nenazval.
  Stále argumentujete tím, jak by rusové rozjeli ofenzívy roku 42,43 a další bez západní pomoci. Ale copak já něco takového tvrdím? On je rozdíl mezi tím, zda a v kterém roce by rozjeli ofenzívy a tím, že by prohráli. Velmi pravděpodobně by ofenzivy rozjeli pomaleji a byly by provázeny většími komplikacemi. Ale to nemění nic na tom, že lze silně pochybovat o radikálním prohlášení, že bez USA by Rusové mluvili německy.
  K mobilitě - Němci měli lepší logistiku, "vymazlenější" spojení atd. Nevyhráli.
  Ona spousta věcí se dá obejít. Ruské tanky nepotřebovali tolik zásobovacích kolon s cisternami, jako Němci, protože (kromě nižší měrné spotřeby) si prostě vezli naftu v barelech na korbě. Nepotřebovali tolik náklaďáků na transport pěchoty, ani kolopásáků, pěchotu prostě dali na tanky. Jsou to drobnosti, ale jejich množství a součet dělá mnoho.
  Shanio, až vychladnete, zkuste se podívat, co jsem rozporoval:
  1.) radikální prohlášení o tom, že bez USA by Rusové mluvili Německy
  2.) vliv údajných továren postavených Američany v SSSR na vítězství.
  Skrýt celý příspěvek

 • Shania
  10:52 26.06.2015

  Fenri: 1523 továren jaké velikosti? továrna co vyrábí ešusy nerovná se výrobní lince na výrobu tanků.
  Nikdo tu netvrdí, že SSSR většinu výroby dostala, spojenecké dodávky byli v ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Fenri: 1523 továren jaké velikosti? továrna co vyrábí ešusy nerovná se výrobní lince na výrobu tanků.
  Nikdo tu netvrdí, že SSSR většinu výroby dostala, spojenecké dodávky byli v celkovém počtu minimální, nesnaž se to pořád překrucovat. Hlavně když si do statistik dáš roky 44 a 45 viď, kdy už jejich výroba běžela na plné obrátky.

  To co tu tvrdím je, že dostali sice malou ale významnou pomoc, když to nejvíc potřebovali a země byla v chaosu.

  Vážně tu srovnáváš technologii masové výroby na výrobních linkách s německý způsobem výroby v malých dílnách? To snad není pravda.

  Takže hlavní výhoda pro Rusy (protože lidí co něco uměli měli velmi málo) je, že můžeš vzít mužíka, který nic neumí a nechat ho dělat jeden úkon pořád dokola a on to zvládne, na druhou stranu Německá výroba vyžadovala dlouhá léta učení. To je asi ta hlavní výhoda, nikoliv však jediná, dal by celý stroj montován v jednom prostoru, atd.

  PS: taky jsme si všiml, že jsi mluvnický křižák, k tomu článku ti řeknu asi tohle, musel dát ohromné množství práce a studia aby ho dal dohromady, až něco takového dokážeš, tak to kritizuj, nebo ještě líp, nabídni se, že mu uděláš korekturu.
  Skrýt celý příspěvek

 • Shania
  10:31 26.06.2015

  Fenri: s tebou je to pořád dokola, Němci neztratili iniciativu do 43, rozhodně nebyli poraženi v 41, sice byl jejich postup zastaven kombinaci různých faktorů, ale SSSR na tom byla ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Fenri: s tebou je to pořád dokola, Němci neztratili iniciativu do 43, rozhodně nebyli poraženi v 41, sice byl jejich postup zastaven kombinaci různých faktorů, ale SSSR na tom byla daleko hůř.

  Nechceš mi vysvětlit, jak by rudá armáda přežila zimu 41-42 bez potravin a zásobování? V jakém stavu by byla jejich pracovní síla, bez dostatku kalorii. Držet lidi pohromadě přes ideologii a silou sice jde, ale pořád to má hranice i pro Rusy.

  Jak budeš v 42 provádět ofenzivu bez náklaďáku a lokomotiv, které ti zajistí logistiku, bez pořádné komunikace, s nedostatkem vojenské techniky. Jak obnoví válečnou výrobu, když značnou část pracovní síly musíš převést na zemědělství.

  Co se týká výrobních technologii, tak plně nedoceňuješ jaký přínos byl vyrábět součástky s omezenou životností, tohle byl obrovský skok v rychlosti výroby hlavně pro Rusy (Rusové mají s kvalitou problémy ještě hodně dlouho po válce), nemůže být vůbec řeč o tom, že by drželi krok se stejnou technologii jako Němci ( kteří tohle neznali, měli po celou válku zdaleka tak efektivní a levnou výrobu jako Rusové).

  Pořád mi přijde, že uvažuješ čistě v taktické rovině (mám o x tisíc (lepších) tanků a mužů víc a s nimi dokážu cokoliv, protože mám početní převahu). Ale bez pořádné logistiky a mobility s nimi nedokážeš vůbec nic. A početně slabší nepřítel s dobrou mobilitou a logistikou tě snadno porazí.

  "Amateurs talk about tactics, but professionals study logistics."
  - Gen. Robert H. Barrow, USMC (Commandant of the Marine Corps) noted in 1980

  "Gentlemen, the officer who doesn't know his communications and supply as well as his tactics is totally useless."
  - Gen. George S. Patton, USA

  "Forget logistics, you lose."
  - Lt. Gen. Fredrick Franks, USA, 7th Corps Commander, Desert Storm
  Skrýt celý příspěvek

 • fenri
  10:26 26.06.2015

  Ještě jak se tu řeší stavba "amerických továren" v rámci LL. Rusové dokázali před Němci přesunout (často doslova pod palbou) 1 523 (!) továren a 16 milionů lidí. Skutečně byly ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Ještě jak se tu řeší stavba "amerických továren" v rámci LL. Rusové dokázali před Němci přesunout (často doslova pod palbou) 1 523 (!) továren a 16 milionů lidí. Skutečně byly projekty 6ti továren na Urale tím, co vyhrálo válku? Co se v nich během války vyrobilo a jaké to bylo % ze zbrojní produkce?
  Co se týče tolik (v mnohokrát postovaném článku) proklamované racionalizaci výroby po americkém vzoru, v tomto (po obsahové stránce excelentním a po gramatické hyperstrašidelném) článku je poměrně pěkně dokumentováno, že výrobní náročnost německé IV a Téčka byla zhruba srovnatelná (u Téčka hlavně díky motoru).
  Skrýt celý příspěvek

 • fenri
  09:14 26.06.2015

  Leviathane-McCarty byl vynikající americký genetik:-)
  Pokud myslíte McCarthyho, tak ten odbolševizoval Ameriku hlavně proto, že v Americe žádní bolševici nebyli. Američany na ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Leviathane-McCarty byl vynikající americký genetik:-)
  Pokud myslíte McCarthyho, tak ten odbolševizoval Ameriku hlavně proto, že v Americe žádní bolševici nebyli. Američany na tyhle idiotské nauky nikdy neužilo. McCarthy byl šmejd s mentalitou a metodami čekistického komisaře, který se jenom narodil ve špatné zemi a tak se holt musel realizovat bojem s neexistujícím nepřítelem tam.
  Skrýt celý příspěvek

 • leviathan
  09:01 26.06.2015

  ardz: A co je na tom, ze opozicni politici navstivia ambasadu USA? Su to slobodni ludia a mozu si navstevovat koho chcu. to, ze ich tam caka Putin TV je cisty Čekizmus a ...
  Zobrazit celý příspěvek

  ardz: A co je na tom, ze opozicni politici navstivia ambasadu USA? Su to slobodni ludia a mozu si navstevovat koho chcu. to, ze ich tam caka Putin TV je cisty Čekizmus a povazovat navstevu akejkolvek ambasady za nieco zlocinne je mentalita kovaneho bolsevika!!
  To, ze USA dosadzuju niekam svoje babkove vlady je detinsky drist krcmoveho politologa. V drvivej vacsine pripadov sa v krajinach, ktore su blizkymi spojencami USA v NATO, ci v SEATO konaju pravidelne slobodne volby a to aj v statoch ako Pakistan, ci Filipiny.
  Protiraketovy stit mal chranit EU pred akymkolvek utokom!! Rusko ma rozmiestnene prostriedky PVO po celej svojej krajine a pokial viem aj v Bielorusku, Armensku, Moldavsku a v strednej Azii. V case diskusie o PVO stite boli vztahy Rusko-USA este relat. normalne. To, ze Rusko vidi vsade bubakov je stihomam vlastny ich mentalite a vstepovany uz do malych deti.
  Vazeny !! ten kto tu siri propagandu si ty!! V EU narozdiel od Ruska je mozne ziskat akekolvek informacie. To, ze vacsina medii informuje tak ,ako informuje je proste preto, ze je to ich nazor. Agresia je agresia, okupacia je okupacia a anexia je anexia -- pre vas je agresia bratska pomoc, okupacia je ochrana ruskej mensiny a anexia je naprava historickych krivd --- tak kto tu podlieha propagande??
  Vazeny, ked v USA McCarty odbolsevizovaval krajinu, tak v Rusku Stalin, ale aj Chruscov po nom, organizovali genocidu a Gottwald u nas najvacsie justicne vrazdy v nasich dejinach!!
  Po utoku na UA je Rusko pre EU proste bezpecnostnou hrozbou a tak by sa mala EU aj chovat - bodka.
  Skrýt celý příspěvek

 • fenri
  08:19 26.06.2015

  To Shal - myslím, že se vám snažili naznačit, že prostě Rusko má historickou zkušenost (to není posledních 25 let) se západem docela tragickou. Z pohledu prostého ruského člověka ...
  Zobrazit celý příspěvek

  To Shal - myslím, že se vám snažili naznačit, že prostě Rusko má historickou zkušenost (to není posledních 25 let) se západem docela tragickou. Z pohledu prostého ruského člověka jim tam vletěli dvakrát Švédové, Němečtí rytíři, Napoleon, Angličani s Francouzi, koalice Bilých vč. Čechů, Hitler, o Mongolech a Tatarech nemluvě..
  Skrýt celý příspěvek

 • fenri
  07:51 26.06.2015

  To j. Vrata: myslím, že objem LL tu zná skoro každý a nemusíte to sem vypisovat. I kdyby jí nikdo neznal, jsou tu (i mnohokrát :-)) uvedeny linky na to, kde je to pečlivě vypsáno. ...
  Zobrazit celý příspěvek

  To j. Vrata: myslím, že objem LL tu zná skoro každý a nemusíte to sem vypisovat. I kdyby jí nikdo neznal, jsou tu (i mnohokrát :-)) uvedeny linky na to, kde je to pečlivě vypsáno.
  Nicméně jaksi z toho nijak neplyne, že alespoň část toho by Rusové nesanovali jinak a už vůbec ne, že by je Němci porazili, což bylo jádro sporu. naměci byli de facto poraženi ještě před zahájením LL pod Moskvou. Německá jemná a kvalitní technika a elegantní uniformy jaksi nebyly stavěny na boj s hlavním Ruským spojencem. Povídání o lásce a porozumění si nechte do hospody.
  Skrýt celý příspěvek

 • shal
  07:49 26.06.2015

  ardz: Ty považuješ za hysterii léta se opakující varování BIS, prokazatelně existující a rychle se množící proruské zpravodajské weby se skrytým pozadím a financováním a z ruska ...
  Zobrazit celý příspěvek

  ardz: Ty považuješ za hysterii léta se opakující varování BIS, prokazatelně existující a rychle se množící proruské zpravodajské weby se skrytým pozadím a financováním a z ruska přcházejících zprávách o masivní proruské propagandě napojené na soukromé firmy putinových přátel? Já to spíše považju za velmi důrazné varování.

  Hysterie je spíše ruské ttvrzení že Američané se znaží Rusko podmanit a ovládnout a že se celý západ proti nim spykl.
  Skrýt celý příspěvek

 • ardz
  23:54 25.06.2015

  shal možno len nemáš informácie. Môžeš si pozrieť napr. video s nemcovom a ďalšími opozičníkmi keď išli na návštevu na americkú ambasádu v moskve a pred ňou ich čakala ruská ...
  Zobrazit celý příspěvek

  shal možno len nemáš informácie. Môžeš si pozrieť napr. video s nemcovom a ďalšími opozičníkmi keď išli na návštevu na americkú ambasádu v moskve a pred ňou ich čakala ruská televízi a pýtali sa ich na čo tam idú potom na nich počkali keď odchádzali a pýtali sa ich čo tam robili a oni len všetci vykrikovali jedno slovo ktorému som nerozumel. Načo chodia ruskí opozičníci na americkú ambasádu? Na kávičku podebatovať o rodine, o deťoch?

  Keď niekto nepodlieha západnej propagande ktorú tlačí mainstream ľuďom do hlavy tak dotyčného obvinia z proruskosti a pod. Toto totalitné myslenie nás vracia pred r. 1989 keď ten kto mal alternatívny názor bol okamžite považovaný za západného agenta. Budia zdanie ako keby neexistovali opozičné názory. Sú len tí správni ktorí ospevujú agendu washingtonu, ich pobočky bruselu a NATO a iný názor je automaticky proruský, dotyčný je platený putinom apod. Podobná hystéria bola aj v USa v období maccarthizmu. Časť ľudí sa nechá manipulovať podľa hesla sto krát opakovaná lož sa stáva pravdou a veria pod vplyvom propagandy že rusko je náš nepriateľ a celého sveta a chce na všetkých útočiť aj nás chce obsadiť. Tá protiruská hystéria šírená západnou propagandou je až smiešna.
  Skrýt celý příspěvek

 • Petr M
  23:50 25.06.2015

  KOLT: shal, na druhé straně se objevují i noví, kteří Rusko fanaticky kritizuji...

  KOLT: shal, na druhé straně se objevují i noví, kteří Rusko fanaticky kritizuji...

 • ardz
  23:41 25.06.2015

  Shal západné elity klamali že protiraketový štít má byť proti severnej korey a iránu. Pričom od začiatku ide o vojenské obkľučovanie ruska.

  Je nezmysel že čína zaútočí na ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Shal západné elity klamali že protiraketový štít má byť proti severnej korey a iránu. Pričom od začiatku ide o vojenské obkľučovanie ruska.

  Je nezmysel že čína zaútočí na rusko. Tým by sami sebe poškodili. Pokiaľ si chcú zachovať nezávislosť na amerických elitách musia držať pohromade.

  Mne sa zdá že ty brániš USA. Mňa na rozdiel od mnohých ktorí len strania niekomu a zakrývajú si oči pred tým čo sa deje ak by to malo poškodiť ich koňa zaujíma reálne dianie a geopolitika.
  Skrýt celý příspěvek

 • shal
  23:37 25.06.2015

  ardz: Jo a mimochodem tyhle ty konspirační teorie o agentech západu svolávajích masy do ulic k protestům proti Kremlu jsou stejně plodné jako ty o agentech Kremlu svolávajích ...
  Zobrazit celý příspěvek

  ardz: Jo a mimochodem tyhle ty konspirační teorie o agentech západu svolávajích masy do ulic k protestům proti Kremlu jsou stejně plodné jako ty o agentech Kremlu svolávajích podporu Putinovi. Zvláště pak v duchu desítek "zpravodajských" webů vznikajících jako houby po dešti sídlících v zahraničí na neexistujících adresách mající extrémně "alternativní" proruský názor, svědectví od lidí pracujících pro ruské firmy putinových přátel jako placení propagandisté a stále hlasitějšího varování BIS o stále sílící aktivitě ruských tajných služeb na našem území, je to opravdu zajímavé tvrzení.
  Skrýt celý příspěvek

 • shal
  23:29 25.06.2015

  KOLT: Taky mě zaujalo že do krve tu Rusko brání uživatelé, kteří zde za léta nikdy nenapsali ani čárku. Zvláštní? Určitě. Náhoda? Hmmm. Těžko říct.

  KOLT: Taky mě zaujalo že do krve tu Rusko brání uživatelé, kteří zde za léta nikdy nenapsali ani čárku. Zvláštní? Určitě. Náhoda? Hmmm. Těžko říct.

 • shal
  23:28 25.06.2015

  ardz: Protiraketový štít je součást obranné strategie a ne útočné. To že by byl vedený proti Rusku by bylo jenom logické a správné. Každopádně se to nedá považovat za útok na ...
  Zobrazit celý příspěvek

  ardz: Protiraketový štít je součást obranné strategie a ne útočné. To že by byl vedený proti Rusku by bylo jenom logické a správné. Každopádně se to nedá považovat za útok na Rusko.

  Já neočekávám přímý útok Číny na Rusko, byť se to v žádném případ nedá vyloučit. Myslíš že by USA šly do války s Čínou pro Rusko? Rusku by nikdo nepomohl.

  Ale spíše si myslím, že v následujících několik desítkách let bude stále viditelnější čínské podmaňování Ruska po stránce kulturní a ekonomické. Číně hrajou Putinovy ambice a roztržka se západem krásně do karet. A až bude mít Čína Rusko dostatečně v hrsti, tak prostě skupinky separatistů vyhlásí na Sibiři nezávislost pod ochranou Číny. Rusové nikdy nepůjdou do války s Čínou. Zvlášť když na ni budou závislí a Čína nedovolí vojenské potlačení převratu pod záminkou ochrany čínských občanů na území Ruska. Precedens už nastal a nikdo ze světových mocností nezasáhne. Separátní území budou se budou po desítky let sblížovat s Čínou než se z nich stane jejich protektorát, nebo je Čína úplně pohltí.

  A proč by to Čína dělala? Čína hraje na stejnou nacionalistickou strunu jako to dělá Rusko a Čína má dostatečnou politickou sílu na prosazování svých zájmů a územních nároků i za cenu zničení vztahů s okolními státy pro pár ostrůvků. Co pak asi udělají kvůli několika miliónům kilometrů čtverečních Vnějšího mandžuska, na které si stále dělají nárok? A oni nezapomenou. Kulturní a národnostní invaze Číny do Ruska je už dnes více než patrná a všechno svědčí o tom, že Čína si připravuje půdu pro ostřejší scénu.
  Skrýt celý příspěvek

 • KOLT
  23:11 25.06.2015

  Nehodlám se vám plést do jistě plodné debaty :-P Jen mě fascinuje, že když se strhne diskuse na téma Rusko, téměř pokaždé se zde objeví nový uživatel, který jej fanaticky hájí.... ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Nehodlám se vám plést do jistě plodné debaty :-P Jen mě fascinuje, že když se strhne diskuse na téma Rusko, téměř pokaždé se zde objeví nový uživatel, který jej fanaticky hájí.... Asi jsem fakt paranoidní, ale podle mě po nás jdou ;-)
  Skrýt celý příspěvek

 • ardz
  22:46 25.06.2015

  shal: to nevieš, že aj protiraketocý štít ktorý mal byť v čechách mal byť proti rusku a nie ako klamali proti severnej korey a iránu? USA väčšinou ovládnu krajiny ktoré sa im ...
  Zobrazit celý příspěvek

  shal: to nevieš, že aj protiraketocý štít ktorý mal byť v čechách mal byť proti rusku a nie ako klamali proti severnej korey a iránu? USA väčšinou ovládnu krajiny ktoré sa im nechcú podriadiť prevratmi a dosadia si bábkovú vládu im loajálnu. Preto sa už roky snažia aj v rusku vyvolať majdan, ale stále ich agenti tzv, opozícia nevedia dostať masy ľudí do ulíc.

  Čo sa týka ambícií číny k útoku na rusko to je zbožné prianie tých čo nenávidia rusko, i západných nadnárodných koncernov ktoré túžia ryžovať na ruských surovinách a amerických elít ktoré túžia aby USA boli jedinou svetovou veľmocou aby mohli celému svetu diktovať. Čínska elita dobre vie že ak by zaútočili na rusko to by bola voda na mlyn americkým elitám. A tiež dobre vedia že ak padne rusko do amerických rúk na rade bude čína. Preto sú rusko a čína odkázaní na vzájomnú spoluprácu ak si chcú zachovať nezávislosť na USA.
  Skrýt celý příspěvek

 • shal
  22:19 25.06.2015

  Ferdinand: Opravdu Rusku hrozilo od západu nějaké nebezpečí? 25 let postsovětských zkušeností spíše dokazují, že Rusko se dokázalo postavit na nohy právě díky obchodu a spolupráci ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Ferdinand: Opravdu Rusku hrozilo od západu nějaké nebezpečí? 25 let postsovětských zkušeností spíše dokazují, že Rusko se dokázalo postavit na nohy právě díky obchodu a spolupráci se západem. A opravdu si někdo myslí, že snad USA nebo EU aspirovalo na dobyvačnou výpravu na Ruské území? Právě naopak. Vztahy Ruska a západních zemí se dlouhodobě zlepšovaly, obchodní provázání bylo stále silnější a USA věřila Rusku do takové míry, že se na omezenou dobu vzdalo samostatnosti pro vynášení svých vlastních astronautů na ISS a vesmírný program byl vždy prestižní záležitostí každého národa a přenechalo tuto činnost na ruském vesmírném programu, samozřejmě více než dobře honorovaném.

  Jediný, kdo má aktuálně ambice, motivace, finance i politickou a brzy i vojenskou sílu k ruskému tažení je Čína, na němž se tímto ruským tahem stává Ruská Federace stále více závislou. A pokud by k nějakému střetu mezi těmito zeměmi mělo v budoucnu dojít, tak těžko bude Rusko hledat spojence. A všichni vidíme, jak rychle se korouhvička mezinárodních vztahů dokáže otáčet. Včera přátelé, zítra úhlavní nepřátelé. A nějaké teoretizování ohledně bratrství v BRICS může vzít během pár let za své, protože BRICS může dost dobře fungovat i jako BICS pod patronátem Pekingu, pokud to tak Peking bude chtít. A na světě nebude síla schopná či vůbec ochotná s tím něco dělat.
  Skrýt celý příspěvek

 • J.Vraja
  21:51 25.06.2015

  Fenri,je třeba si uvědomit,že ještě koncem 80.let nepřipouštělo vedení tehdejšího SSSR otevřenou diskusi na toto téma.I sám maršál Žukov v knize Vladimíra Karpova: Maršál Žukov ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Fenri,je třeba si uvědomit,že ještě koncem 80.let nepřipouštělo vedení tehdejšího SSSR otevřenou diskusi na toto téma.I sám maršál Žukov v knize Vladimíra Karpova: Maršál Žukov jeho spolubojovníci a soupeři ve válce a v míru" říká..".bez spojenecké pomoci,by SSSSR nemohl pokračovat ve válce".Ale teď fakta:V roce 1941 bylo do SSSR dodáno s USA a V.B.35 tisíc radiostanic,380 tisíc polních telefonu,a přes jeden a půl milionu kilometrů telefonních drátu,neboť za začátku války se Rudé armádě zoufale nedostávalo radiových přístrojů,bez nichž je účinné řízení a velení nad větším počtem letadel a tanků prakticky nemožné.Proto také vybudování efektivního komunikačního systému do konce roku 1942 bylo základním činitelem úspěchu sovětských masových operací v roce 1943 a 1944. V logistické oblasti bylo do SSSR dodáno:77 900 džípu,151 tisíc lehkých nákladních automobilů,přes 200 tisíc vojenských nákladních studebakerů.Dovezená vozidla dodala Rudé armádě potřebnou mobilitu,která v roce 1944 předčila mobilitu wermachtu. Také seznam dalších dodávek byl pro SSSR velice významný a úctyhodný.Dodávky leteckého benzínu pokryly 57,8% spotřeby sovět.letectva,53% veškerých výbušnin,50% válečné potřeby mědi,hliníku, a pneumatik..Ale největší význam měly dodávky pro sovětské železnice,jejíchž podstatná část se v roce 1941 dostala do nepřátelských rukou.S USA do SSSR přišlo 57% kolejnic použitých za války,1 900 lokomotiv (pro zajimavost za dobu celé války se v SSSR vyrobilo pouze 92 lokomotiv),11 075 železničních vagonů pouze jako "doplněk" k 1 087 vagonu vyrobených sovětským průmyslem.Dale to bylo 15.miliónu páru obuvi,2,5 mil.opasků a 3.8 milionů tun konzervovaného vepřového masa, uzenin, másla, čokolády, sušených vajec atd
  . Ale musí být rovněz vzato do úvahy, že dodávky v rámci americké půjčky a pronájmu přicházely do Sovětského svazu během nejkritičtějšího období války – hlavně v druhé polovině roku 1942. Navíc SSSR by nikdy nebyl schopen vyrobit své vlastní zbraně během válečných let, kdyby nebylo americké pomoci. USA ve válečných letech dodaly Sovětskému svazu 2,3 miliony tun oceli. Toto množství dostačilo k výrobě 70,000 tanků T-34. Objem dodávek aluminia byl 229,000 tun, což dostačovalo pro pokrytí potřeb sovětského leteckého a tankového průmyslu pro dva roky. Závěrem chci jen říci toto:Pomoc,která byla SSSR poskytnuta ze strany USA a V.B.umožnila SSSR soustředit vlastní výrobu na dodávky pro frontu,na místo strojů,surovin a spotřebního zboží.Bez západní pomoci,by po německém vpádu zredukovaná sovětská průmyslova základna nebyla s to vyrábět pozoruhodné množství děl,tanků a letadel,daleko přesahující výkony bohatšího německého národního hospodářství.Bez dodávek železničního vybavení vozidel a pohoných hmot,by se sovětské válečné úsili téměř s určitostí zhroutilo vinou nedostatečné mobility a slabé dopravní sítě.
  Teď počítejte,že na každého vojáka se počíta cca 10.kg zásob denně (munice.potraviny,zdrav.materiál a pod).Sovětské fronty měly cca 1.mil.vojáků.Kolik PHM,se muselo dopravit k tankovým armádám k tomu odpovídající kapacity skladů, cisteren a zásobovacích vozů to vše musela Rudá armáda na počátku války budovat,bez pomoci by to nešlo.
  Zajímavá paralela tkví v tom, že v r. 1939-1940 napadl Stalin bez vyhlášení války všechny okolní státystáty a připojil je ke svým územím. Dnes Putin bez vyhlášení války podobným způsobem obsazuje území svých sousedů.
  Ale Rusko je země lásky a porozumění, to vědí všichni, hlavně ta stovka miliónů obětí jeho ideologií... A taky tam mají tu pravou svobodu slova a vůbec, je to super země, třeba Moskva má hodně miliardářů :)))
  Skrýt celý příspěvek

 • Ferdinand
  21:24 25.06.2015

  Občas sa tu spomína, ako je Rusko paranoidné, a ako všade vidí ohrozenie. Ale ako vravel tuším Woody Allen: "To že ste paranoidný ešte neznamená, že vás nesledujú". To je Ruská ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Občas sa tu spomína, ako je Rusko paranoidné, a ako všade vidí ohrozenie. Ale ako vravel tuším Woody Allen: "To že ste paranoidný ešte neznamená, že vás nesledujú". To je Ruská historická skúsenosť, že v momente, keď sa prestanú hroziť zbraňami, alebo z nich necítiť ochotu spáliť aj vlastnú zem, len aby ich neovládli, tak ich niekto napadne. Naproti tomu USA nikto na jeho území nenapadne, pretože na to nikto nemá prostriedky(s výnimkou jadrových zbraní). Takže: USA hrozí zbraňami, pretože chce. Rusko pretože musí.
  Skrýt celý příspěvek

 • fenri
  20:23 25.06.2015

  Shania - souhlasím s tím, že pokud by z války s Německem vypadlo nějak Rusko (resp. SSSR), ať již neutralitou či dobytím, asi by to nakonec skončilo nějakou formou remízového míru ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Shania - souhlasím s tím, že pokud by z války s Německem vypadlo nějak Rusko (resp. SSSR), ať již neutralitou či dobytím, asi by to nakonec skončilo nějakou formou remízového míru mezi USA a Panevropskou německou říší (soudím, že by tu Británii nakonec dostali). "Dostat" Němce by bylo spojeno s tak strašnými oběťmi všeho druhu, že by "to za to nestálo". Války mimo vlastní území jsou o poměru náklady/výnosy.
  K těm potravinám - nejde jen o hnojiva, ale i to, že většina zemědělsky úrodné půdy SSSR ležela v místech, dobytých Wehrmacht. V ostatních částech Ruska jsou podmínky mnohem horší. Německo proti SSSR utrpělo 75% všech ztrát. Kdyby je nasadili pro UK, asi by padla a s ní i potenciální US "předmostí" v Evropě.
  Kdyby měli technologie bez amerických, měli by je jako zbytek Evropy. Navíc bych opravdu nepřeceňoval vliv těchto technologií i celé LL na zastavení Němců. Měly síš vliv na ofenzívy RA, ajk tu už někdo poznamenal. Za další uvědomte si, jak rostoucím problémům se zásobováním by Němci čelili s rostoucí vzdáleností. Pro Rusko byla charakteristická nesmírně masivní partyzánská činnost. její rozsah vynikne, když si uvědomíme, kolik lidí zabili Němci v souvislosti s protipartyzánským bojem (přes 5 milionů lidí!!).
  Skrýt celý příspěvek

 • SpiritWar
  20:11 25.06.2015

  kua ale toto je drsna debata :D

  kua ale toto je drsna debata :D

 • jobr23
  19:59 25.06.2015

  Největší zlobou proti Rusku je jeho přivlastnění si Krymu. Co si budeme povídat. NATO s prodlouženou rukou EU se vidělo, jak tam Rusko končí s jeho vojenskou základnou a tím bude ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Největší zlobou proti Rusku je jeho přivlastnění si Krymu. Co si budeme povídat. NATO s prodlouženou rukou EU se vidělo, jak tam Rusko končí s jeho vojenskou základnou a tím bude Rusko nadále strategicky velmi oslabeno. Další zářez na pažbě. Zůstane tam jenom Ukrajinská základna a zbytek bude za pár babek dán k dispozici NATO. Ono je tam sice také Turecko, ale tam je to trochu na draka. Když si vezmeme současné ohniska konfliktů, tak USA s jeho prodlouženou paží NATO, prostě dělá vše pro oslabení Ruska. Na jedné straně my, jako členský stát NATO můžeme být rádi už s ohledem na minulost, zejména r. 1968, ale zase na druhé straně ta hrozba konfliktu a možnost zpustošení Evropy. No nevím, jestli ten podělaný Krym za to vůbec stojí. Ale jedno vím jistě. Že nás ta podělaná Ukrajina bude stát víc, než celé krachující státy EU, počínaje Islandem, Irskem, Španělskem a konče Řeckem.
  Skrýt celý příspěvek

 • ardz
  18:05 25.06.2015

  dusan presne tak. Len preto lebo niekto odmietal janukovyča nemal právo uskutočniť násilný prevrat. V demokratickej krajine sa menia vlády cez voľby.
  Ja sledujem dianie na ...
  Zobrazit celý příspěvek

  dusan presne tak. Len preto lebo niekto odmietal janukovyča nemal právo uskutočniť násilný prevrat. V demokratickej krajine sa menia vlády cez voľby.
  Ja sledujem dianie na ukrajine od štátneho puču denne takže sám pred sebou si môžem povedať že viem dosť o tamojšom dianí.
  O čečencoch ukrajinská propaganda hovorila často. Napr. som videl reláciu v ukrajinskej televízii šuster live kde bol hosťom anglický novinár zo sundey times ktorý 3 týždne strávil v najväčšom batalióne opolčencov Vostok a tiež mu dali otázku o čečencoch a on odpovedal že čečencov tam nevidel a hneď na neho začali ukrajinskí náckovia v štúdiu útočiť že je platený putinom apod.

  Keby sa jednalo o Američanov na donbase dávno by bol kyjev zbombardovaný. Viď panama. Keby rusko hneď po útoku Kyjeva na donbas vstúpilo na donbas a vyhnalo prokyjevské jednotky už dávno tam nemuseli zomierať ľudia.

  A že opolčencom pomáhajú? To by robila snáď každá krajina keby ich krajanov v nejakej krajine bombardovali, ostreľovali ...
  Skrýt celý příspěvek

 • Shania
  17:16 25.06.2015

  Boromej: tvrdit ze USA + ostatní spojenci i (GB, AUS) by měli šanci vyhrát válku s osou tvrdím z jednoduchého důvodu, měli zdaleka největší průmyslovou základnu a oceán, takže i ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Boromej: tvrdit ze USA + ostatní spojenci i (GB, AUS) by měli šanci vyhrát válku s osou tvrdím z jednoduchého důvodu, měli zdaleka největší průmyslovou základnu a oceán, takže i dost času nastartovat výrobu. Z války o Evropu by to ale nejspíš přerostlo o válku o Asii a Afriku a trvala by velmi dlouho. Nejspíš by pak byl uzavřen i mír bez invaze do Evropy.

  Zcela zásadní vliv SSSR na ukončení WW2 tu nikdo nezpochybňuje, spíš je to naopak a mnozí se snaží tvrdit, a nejspíš si to i myslí, že válku vyhrála z velké části SSSR a spojenecká pomoc se zamlžovala.

  Debata začla o vlivu Američanu na to, že Evropa nemluví německy. Transfer technologii je zcela zásadní, pokud by tyto technologie měli čistě z Německa, GB a od nás, efektivita jejich výroby by byla daleko nižší. Navíc přítomnost amerických továren a technologii měl velký vliv na zásadní vliv na L&L.

  To že největší část pomoci dostali až po 42 je Pravda, je taky Pravda, že z celkové výroby to byla pak jen malá část.

  Ale nejdřív si musíš uvědomit, v jak špatném stavu ekonomika a politická situace v SSSR byla bezprostředně po invazi, přišli o velkou část vojenského materiálu, vojáků a hlavně o jejich hlavní zemědělské oblasti. Občané SSSR už před válkou toho jídla neměli moc. Rozjet novou zemědělskou výrobu trvá, navíc bez chemie a techniky je to velmi neefektivní. V té době dostali malou (v porovnání k celkovým dodávkám) ale strašně důležitou pomoc která byla životně důležitá. Co se týká vojenské pomoci, tak Britové byli první a jich tanky sehráli důležitou roli v bitvě o Moskvu. Ale jak už jsem psal, vojenská pomoc byla to nejméně důležité z celého L&L.

  Za roky 1941 a 1942 Spojenci dodali zhruba každý rok:

  50% roční spotřeby cukru
  50% roční spotřeby zeleniny (včetně fazolí, hrášků, salátů, apod.)
  20% roční spotřeby masa
  100% roční spotřeby masných produktů!
  40% roční spotřeby sádla

  zhruba 2176 zemědělských traktorů doručených každý rok (sovětská produkce v roce 1941-1945 v podstatě neexistovala, neboť byla převedena na výrobu tanků a nákladních vozidel)
  2789 železničních vagonů pro převoz potravin a obilí doručených každý rok, podobná situace jako u 1.
  zhruba kolem 35 tisíc náklaďáků doručených za roky 1941 a 1942 – osamoceně za rok 1942 se jednalo o 127% produkce SSSR pro rok 1942! Za rok 1941 se jednalo o 1506 motorových vozidel z USA a 867 z UK.
  ….
  Velmi dlouhé pokračování zde

  http://www.valka.cz/clanek_133...

  Takže jestli tě to zajímá, tak si to prostuduj.
  Skrýt celý příspěvek

 • dusan
  15:52 25.06.2015

  http://www.liveleak.com/view?i...

  Súhlas s p.Grohmannom ....

  Faktom je, že som videl i falošné videá z ukrajinskej strany ... ale tanky ruskej armády ...
  Zobrazit celý příspěvek

  http://www.liveleak.com/view?i...

  Súhlas s p.Grohmannom ....

  Faktom je, že som videl i falošné videá z ukrajinskej strany ... ale tanky ruskej armády T-72B3 sú zdokomentované prevažne z ruskej strany ... takže skôr skôr ako o "upravovaní" to svedčí o neznanosti techniky zo strany ruských propagandistov .. v tomto prípade "opolčencov" ....

  Sice sa v tomto konflikte klame naozdaj dosť ... ale vzhľadom na obrovské množstvo materiálu, ktorý nemá šancu "lustrovať" žiadna strana .... si každý pozorný divák urobí úsudok sám .... nepotrebuje na to ani médiá ... ani expertov ....


  Inak čo sa týa všeobecne takov T-72 tak som nevidel JEDINÝ záber č foto, že by ich používala ukrajinská strana v boji (mimo pár ukoristených kusov).

  Zato sú štandartným tankom "opolčencov" .... a to od verzie T-72A cez T-72B, T-72B1 až po T-72BM ..... (T-72B3 nie sú u "opolčencov" zdokumentované)

  Vzhľadom na to, že už ich v boji stratili asi 20 a stále ich majú desiatky .. tak je jasné, že musia byť jedine z Ruska ....

  Ukrajinské "tajné sklady" zatiaľ nik nezdokumentoval ... a ak sa nejaké zjavia .. tak je to zvyčajne charkovský oprávárenský tankový závod, ktorý nikdy "povstalci" neobsadili ....

  A Ukajinci svoje tanky T-72 nepoužívajú .... z dôvodu nedostatku ND ... o čom bol tu už článok ... takže ich nemôžu v boji stratiť ....
  Skrýt celý příspěvek

 • boromej
  15:45 25.06.2015

  Shania: Mimochodem to k tomu, že Rusové nakupovali nějaké americké technologie - ukažte mi nějakou moderní společnost, která by dosáhla technologického pokroku v naprosté izolaci ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Shania: Mimochodem to k tomu, že Rusové nakupovali nějaké americké technologie - ukažte mi nějakou moderní společnost, která by dosáhla technologického pokroku v naprosté izolaci od zbytku světa. To to pak rovnou můžeme uzavřít s tím, že druhou světovou vyhráli Syřani, protože dali lidem písmo. ;-)
  Skrýt celý příspěvek

 • Beld
  15:40 25.06.2015

  Karel Racek : Ja mam podobny nazor , podle meho nejsou rusaci v dnesni dobe v zadne oblasti konkurence zapadu . Jak vojensky tak ekonomicky jsou o rad nize . Proto se me dnesni ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Karel Racek : Ja mam podobny nazor , podle meho nejsou rusaci v dnesni dobe v zadne oblasti konkurence zapadu . Jak vojensky tak ekonomicky jsou o rad nize . Proto se me dnesni propaganda zda jako ucelove vytvareni nepritele . Ze to reakce z ruske strany jen podporuji jsou druha vec .

  Jak vas muze ohrozit oblast , ktera ma mene nez 1/10 vaseho obyvatelstva a 1/20 vaseho HDP ?
  Skrýt celý příspěvek

 • boromej
  15:40 25.06.2015

  Shania: Pokud Vás zajímá význam LL ve druhé světové válce, věnujte prosím pozornost tomu, kdy probíhala. Významně se rozjela až PO zastavení fronty, až PO bitvě u Moskvy, až PO ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Shania: Pokud Vás zajímá význam LL ve druhé světové válce, věnujte prosím pozornost tomu, kdy probíhala. Významně se rozjela až PO zastavení fronty, až PO bitvě u Moskvy, až PO zastavení Němců u Leningradu. A s první zimou byl v podstatě už s válkou konec. Němci o příležitost přišli, nezvládli to, na dobytí Ruska měli jen chvíli času, pak už pro ně bylo prostě a jednoduše nemožné nad Ruskem zvítězit, německá armáda by jednoduše vykrvácela.
  Je nesporné, že pomoc Sovětskému svazu byla významná, ale tvrdit, že bez nich by Sovětský svaz prohrál válku je nesmysl. Ty nejvíc horké chvilky si Rusové vyžrali sami. Americká pomoc jim významně pomohla uskutečňovat své ofenzivy, ale v té chvíli už Němci neměli na vítězství šanci.

  Ale jako naprosté sci-fi se mi zdá to, že kdyby Německo porazilo Sovětský svaz, tak že prý Amerika by Němce stejně porazila. Můžu se zeptat, jak si to představujete? Podívejte se, jak zatápěli Němci Američanům na západě na pokraji svých možností a teď si představte, že by Němci měli úplně všechny síly pro boj se Sovětským svazem volné a měli by navíc veškeré sovětské zdroje. To by se žádná materiální převaha Američanů nekonala, žádná totální letecká převaha, žádné osamocené německé tanky proti záplavám amerických. Kdyby taková situace nastala, podle mě by Amerika podepsala s Německem mírovou smlouvu, nebo by se obě země začaly předhánět ve výrobě atomovek. Ale suverénně říct, že Američané by se prostě někde vylodili a hurá na Berlín, mi opravdu zavání fantastickou literaturou.
  Skrýt celý příspěvek

 • Jan Grohmann
  15:38 25.06.2015

  Pánové, nechte prosím to fantazírováni o počítačové grafice a upravených tancích v photoshopu. Pokud máte takto lacině (a bez špetky znalosti problematiky) zpochybňovat obrazový ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Pánové, nechte prosím to fantazírováni o počítačové grafice a upravených tancích v photoshopu. Pokud máte takto lacině (a bez špetky znalosti problematiky) zpochybňovat obrazový materiál, doporučuji změnit diskuzní fórům. Podobné propagandistické štěky si nechte jinde.
  Skrýt celý příspěvek

 • Karel Racek
  15:27 25.06.2015

  Nevidím, důvod jsme se Rusku měli nějak stavět, nijak nás neohrožuje, kdyby se západ netlačil na Ukrajinu, tak je tam těd klid.
  Reálné možností Ruské armády napadnout Nato jsou ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Nevidím, důvod jsme se Rusku měli nějak stavět, nijak nás neohrožuje, kdyby se západ netlačil na Ukrajinu, tak je tam těd klid.
  Reálné možností Ruské armády napadnout Nato jsou velice bídné, byla jistá sebevražda, jediné, čím si mohou držet respekt jsou jaderné zbraně, co se týče počtu a stavů techniky, vycvičenosti armád, nemůže Rusko se státy Nato v žádném případě měřit.

  K té Ruské technice na Ukrajině, jak tu někteří zmiňují, co čem se tu bavíte, není problém i v zájmu propagandy fyzicky upravit pár T-72, aby vypadaly jako t-72B3, navíc při dnešních možnostech počítačové grafiky, animace, se dá zfalšovat cokoli, je -li to potřeba, takže asi tolik k údajné Ruské technice na Ukrajině.
  Skrýt celý příspěvek

 • Shania
  15:01 25.06.2015

  fenri: ok, v rusku je vsechno mozny.

  Know how je podstatna cast a zrovna lidska sila byla to posledni, co jim chybelo. To co nemeli byli zkusený manageri a vyskoleny personal, ...
  Zobrazit celý příspěvek

  fenri: ok, v rusku je vsechno mozny.

  Know how je podstatna cast a zrovna lidska sila byla to posledni, co jim chybelo. To co nemeli byli zkusený manageri a vyskoleny personal, ktery jim USA vycvicili, navrhly tovarny.

  Rusove díky tomu meli dalo pokrocilejsi vyrobu nez Nemci.

  Každopádně tohle je jen jeden z mnoha bodu v tom článku a i kdyby nebyli všechny pravdivé, tak jen dva - tři z nich by měli zásadní vliv na východní frontu.

  Jak jsem psal, ty co jsou podle mě nejdůležitější jsou potraviny a logistika (od aut, přes lokomotivy, po semafory až po palety)
  Skrýt celý příspěvek

 • fenri
  14:35 25.06.2015

  Shania - na stavbě není nejdůležitější architekt. Architekt může udělat super plán, ale jaksi nic nestojí a stát nebude. Nula. dělníci, zedníci postaví alespoň nějakou kůču. ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Shania - na stavbě není nejdůležitější architekt. Architekt může udělat super plán, ale jaksi nic nestojí a stát nebude. Nula. dělníci, zedníci postaví alespoň nějakou kůču. Nicméně - Američané v SSSR za války žádnou továrnu (natož takovou, která by ovlivnila boje) nepostavili...
  O invazi do USA samozřejmě řeč být nemůže, o tom žádná a snad to nikdo netvrdí.
  Prostě velmi pravděpodobně by "pouze" nedošlo k invazi (nebo by skončila katastrofou) a celkem lze očekávat, že Británie, na kterou by směřoval celý potenciál Třetí říše by měla obrovské problémy. Nicméně - kdyby....
  Skrýt celý příspěvek

 • dusan
  14:11 25.06.2015

  http://lostarmour.info/...

  pekuc

  Myslím, že tej zničene techniky ruske armády už je zdokumentovanej dosť aby sme viedli diskisiu o (ne)účasti ruskej armády na Ukrajine ...
  Zobrazit celý příspěvek

  http://lostarmour.info/...

  pekuc

  Myslím, že tej zničene techniky ruske armády už je zdokumentovanej dosť aby sme viedli diskisiu o (ne)účasti ruskej armády na Ukrajine ....

  BTR-82A,T-72B3, T-72BM (T-72, vzoru 1989), OT Vystrel ....je toho dosť .....
  Skrýt celý příspěvek

 • Jan Horten
  14:05 25.06.2015

  Pekuc - Když jsme na Armádních novinách dám vám třeba odkaz, na tu ruskou techniku na Ukrajině, odkaz zas z Armádních novin :-) ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Pekuc - Když jsme na Armádních novinách dám vám třeba odkaz, na tu ruskou techniku na Ukrajině, odkaz zas z Armádních novin :-) http://www.armadninoviny.cz/du... Ale jistě to podle vás bude zas jen nějaká proti-ruská propaganda :-)
  Skrýt celý příspěvek

 • Shania
  14:03 25.06.2015

  Ngarem: //Američané vstoupili do války až ve chvíli, kdy hrozilo osvobození většiny Evropy komunisty. //
  Tohle je fakt dobry? Takže očividně považuješ invazi v normadii jako ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Ngarem: //Američané vstoupili do války až ve chvíli, kdy hrozilo osvobození většiny Evropy komunisty. //
  Tohle je fakt dobry? Takže očividně považuješ invazi v normadii jako zapojení USA do války, prostě boží:)


  Nikdo se nebojí invaze Rusů k nám... Je tu obava, že Rusové se pokusí o podobný kousek jako s Krymem, obsadí pobaltí, protože budou předpokládat, že síly NATO nezareagují dost rychle a pak se jim nebude chtít s Ruskem do války. Což je dost reálný scénář, proto je kladen důraz na jednotný postoj k Rusku a odsouzení jejich akcí. Proto nemůžeme říct, ok nic se nestalo, budeme dělat jako by nic.Nechápu jak takové základní věci pořád někomu nedochází

  Rusko navíc už teď dostalo čistý šek na to Krym si ponechat a tím je západní Ukrajina. Jenže tohle nějakou dobu potrvá, aby Putin neztratil tvář.
  Skrýt celý příspěvek

 • Shania
  13:51 25.06.2015

  Fenri: je to v tom článku (není to jen jedna stránka, ale asi dvacet), takže citace:

  je např. málo známým faktem, že v rámci Lend-Lease Američané stále dodávali „továrny na ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Fenri: je to v tom článku (není to jen jedna stránka, ale asi dvacet), takže citace:

  je např. málo známým faktem, že v rámci Lend-Lease Američané stále dodávali „továrny na klíč“ - tedy od jejich vybudování, přes zařízení, až po školení – v roce 1941 tak začali budovat dvě továrny za Uralem, plus v dalších letech ještě další 4. Dokončeny sice byly až v roce 1946, nicméně nákresy a technické řešení Rusové okopírovali již při rekonstrukci osvobozených továren.

  http://www.valka.cz/clanek_133...

  To že dělnici nebyli Američané přece nic neznamená, na stavbě je nejdůležitější architekt. Takže sice ty to továrny byli použity až pro válku v koreii, ale vycvičený personal a know how použili při opravě znovu obsazených továren.

  Vzhledem k tomu, že mezi osou a spojenci stál ocean a jediné Japonsko mělo námořnictvo, co stálo za řeč. Tak lze celkem předpokládat, že by se GB udržela dostatečně dlouho na to, aby Američené vybudovali dostatečné silné námořnictvo pro oba oceány.

  Invaze v Normandii by samozřejmě nikdy nebyla, invaze by probíhala z jiných směrů, nejspíš z Asie.

  V nejhorším případě by padla Británie, o invazi do USA ale nemůže být ani řeč.

  Japonsko zatočilo na USA protože to byl jediný protivník, který je vážně ohrožoval jejich expanzní politiku, pokud by USA byli v izolaci, padla by i Australie Stalin mohl stáhnout jednotky z východu jen proto, že byl ujištěn o tom, že se na něj Japonsko nezaútočí, protože měli dost problémů jinde.
  Skrýt celý příspěvek

 • Ngarem
  13:48 25.06.2015

  Dnes jde jen a pouze o rabování surovin a Amerika využila zelený bezcenný papír k "nákupu" surovin i diktátorů.
  Totéž platí o pomoci během války 1939-45. Sověti platili americkou ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Dnes jde jen a pouze o rabování surovin a Amerika využila zelený bezcenný papír k "nákupu" surovin i diktátorů.
  Totéž platí o pomoci během války 1939-45. Sověti platili americkou pomoc zlatem a také Nacisti platili za nemrznoucí směs do motorů a chemii proti hmyzu zlatem, vymláceným Židům z trezorů a posléze i z úst. Zisk plynul do amerických bank!
  Američané vstoupili do války až ve chvíli, kdy hrozilo osvobození většiny Evropy komunisty. Afriku ale kvůli ropě získali od Rommela hbitě.
  Spor o podíl jednotlivých aktérů velké války je k smíchu, protože výsledek známe.
  RF je ráda, že je ráda. Tanková škola se po 60 letech přiklonila na osvědčené západní vzory, tanky otestují za 2 roky, armádu přezbrojí za 10 let, když půjde vše dobře, super stíhačka T-50 je v několika kusech, pozemní síly NATO převyšují počty celé ruské armády min. 3 x ale panuje "panika před ruskou invazí na západ"! To je vtip? Moc jsem se zasmál... Rétorika, kterou jsem už zažil, jenom z druhé strany. Pětiletku splníme i kdyby to 8 let trvat mělo!
  Zatím jde zaměstnanost do kopru, sociální výhody jsou v útlumu, vstup do odborů = vyhazov pro § 52, minimální mzdu máme nejnižší v Evropě, odchod do penze se blíží věku dožití a 20% nezaměstnanost se maskuje vyřazením z evidence a přechodem na sociální dávky. A my jenom tak na netu tlacháme jako baby na pavlači. Se stejným účinkem na naše hlavy "pomazané" mocí a příležitostí se napakovat!
  Skrýt celý příspěvek

 • fenri
  13:45 25.06.2015

  Myslím, že tu máme rekord v postování jednoho článku třikrát za sebou na jedno stránce jednoho vlákna.:-)

  Myslím, že tu máme rekord v postování jednoho článku třikrát za sebou na jedno stránce jednoho vlákna.:-)

 • fenri
  13:00 25.06.2015

  Shania - továrny si stavěli Rusové sami. Nevím o tom, že by za války přišly do SSSR desetitisíce Američanů a stavěli jim továrny. Obráběcí stroje jsou jistě nesmírně důležité. Ale ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Shania - továrny si stavěli Rusové sami. Nevím o tom, že by za války přišly do SSSR desetitisíce Američanů a stavěli jim továrny. Obráběcí stroje jsou jistě nesmírně důležité. Ale Rusové je normálně nakoupili před válku a to zdaleka ne jen od Američanů.
  Zbytek je naprostý kdybysmus. USA do války s Japonskem vstoupila (jejich kolonie byla napadena), útok na SSSR od Japonců nehrozil. Navíc Japonci udělali špatnou zkušenost s Žukovem u Chalchyn-Golu, takže by se tam nehrnuli.
  Lze celkem s úspěchem pochybovat, že by Západ porazil Němce bez Rusů. Přecijenom východní fronta "sežrala" Němcům podstatně větší síly, než západní. Invaze proběhla proti opotřebovaným, druhosledovým jednotkám státu, který většinu svých nejlepších a nejvycvičenějších jednotek nechal v širých stepích na východě. Doporučuji třeba Hubáčka, z čeho byla složena obrana v Normandii. počty i kvalita. Do invaze přišli Němci na Východě o 2 500 000 vojáků, nepočítaje přes 3 000 000 raněných, více než 28 000 tanků a samohybek (do 45) atd.
  Skrýt celý příspěvek

 • Shania
  12:14 25.06.2015

  fenri: proto jsem tam napsal spojenci, technologie byli z velké části americké, commonwealth se na materiální pomoci výrazně podílel, ale kdo tu pomoc platil?

  U těch obráběcích ...
  Zobrazit celý příspěvek

  fenri: proto jsem tam napsal spojenci, technologie byli z velké části americké, commonwealth se na materiální pomoci výrazně podílel, ale kdo tu pomoc platil?

  U těch obráběcích strojů máš hlavně problém v tom, že když o ně přijdeš a neumíš je znovu vyrobit, tak jsi.... takže dodávky obráběcích strojů měli velký vliv, stejně tak výstavba továren.

  Jako zcelá zásadní pro přežití SSSR považuji právě dodávky jidlá, a zajištění logistiky v období, kdy to prostě nebyli schopni zajistit sami.

  Celkově ani nejde tak o to, co by se stalo bez L&L, rusové by se nejspíš udrželi, pokud by se situace na západě vyvíjela stejně a USA do války s Německem vstoupili, ale co by se stalo bez účasti USA.

  To co platí pro Rusko, platí i pro GB, i kdyby se nevzdali, tak by Němci měli na západě daleko volnější ruce. Rusové by museli držet značné sily na východě kvůli Japonsku, ti by měli volné ruce v oblasti. Výroba, logistika by byla na daleko horší úrovni a je jen určitá hranice než by se režim zhroutil, i s pomocí k tomu bodu neměli moc daleko.

  Takže jak tvrdím, bez účasti USA by OSA válku vyhrála, Rusové by německy nemluvili..

  Na druhou stranu bez Ruska by západ šanci měl i když by ta válka byla daleko, daleko delší.
  Skrýt celý příspěvek

 • fenri
  11:51 25.06.2015

  Husky a Shania - tenhle článek jsem sem postoval už dříve. Na druhou stranu i v tomto článku jsou některé věci spekulativní (což článek nezakrývá) či chybné. například se píše o ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Husky a Shania - tenhle článek jsem sem postoval už dříve. Na druhou stranu i v tomto článku jsou některé věci spekulativní (což článek nezakrývá) či chybné. například se píše o klesající vojenské výrobě v SSSR, což není pravda. S drobnými výkyvy )danými hlavně přesuny továren) produkce většiny typů vojenské techniky rostla či byla konstantní.
  Doporučuji tento článek:
  http://www.fronta.cz/dotaz/vyz...
  Je zřejmé, že kategorické prohlášení, že bez USA by SSR prohrálo a Rusové by mluvili německy je prostě nesmysl.
  Mimochodem, americké technologie zakoupené v SSR před válkou sotva považovat za součást L&L. Americký průmysl hodně používá obráběcí stroje od Toshiby apod. budeme tvrdit, že by Američané bez Japonců byli ztraceni? Jistě ne.
  Podobně je to s managementem a technologiemi. Řadu věcí Rusové od Američanů převzali, koupili již ve 30. letech (tuším, že se o tom píše i v článku), tudíž těžko hovořit o LL. Šlo o normální nákup a transfer technologií, jak jej praktikuje celý svět. A konečně (jako psolední bod v tomto OT) - velmi významné podíly na dodávkách měli i Britové, které Shania ve své filipice zcela vypustil.
  Skrýt celý příspěvek

 • Shania
  11:35 25.06.2015

  fenri: jen část byla na tebe. To o L&L je totální nesmysl. Doporučuji prostudovat: http://www.valka.cz/clanek_133...

  1. Naprosto zásadní vliv na ruskou obranu měla ...
  Zobrazit celý příspěvek

  fenri: jen část byla na tebe. To o L&L je totální nesmysl. Doporučuji prostudovat: http://www.valka.cz/clanek_133...

  1. Naprosto zásadní vliv na ruskou obranu měla infrastruktura a americké technologie, které Rusko nakoupilo ještě před válkou (mimo jiné důvod proč byl hladomor na úkrajině) .
  Americké továrny, logistika, traktory, nákladní vozy. Něco jako sériová výroba a výrobní linky, vše měli od Američanů ( Britů, němců a i od nás)

  2. Tohle vše během války bylo výrazně doplněno a dostali další důležité technologie.
  (Kdo by řek, že něco jako paleta bude mít zcela zásadní vliv na logistiku)
  3. Výroba ruské techniky, např. legendárního tanku t-34 byla postavená na amerických výrobních technologiích, které umožnovali masovou výrobu a hlavně výrobu produktů s omezenou životností (proto byl mimo jiné T34 tak nespolehlivý stroj, což Rusům nevadilo, měl stejně životnost pár hodin).
  4. Modernizace a výstavba železnic, zavedení semaforů, americká nákladní vozidla, traktory, komunikační technologie.
  5. Výcvik manažerů a transfer dalších technologii
  6. Dodávká bot a hlavně jidla byla zcela kritická v nejhorší okamžiky SSSR, kdy by bez nich doslova pomřeli hlady? Navíc bylo mozne zcela se soustředit vse na valecnou vyrobu a země
  7. Vystavba tovaren a hlavně dodavky obraběcích strojů.
  8. Dodávka obrovského množství ocele, hliníku a dalších klíčových surovin.
  9. A až v poslední řadě dodávky vojenské techniky, která je v rozsahu L&L to nejmenší.

  Takže nezlob se na mě, ale vliv spojenců na udržení SSSR byl naprosto klíčový a nijak to nesnižuje oběti, které lid SSSR musel udělat.

  Pak tu jsou samotné vojenské operace, strategické bombardování, poutání značných sil na západě.
  A nezapomeň na to, že pro USA byla Evropa priorita i když Japonsko pro ně byl daleko větší problém.

  Válku vyhrála americká materiální převaha a obětovaní, odvaha a odhodlání milionů mužů a žen a dětí po celém světě.
  Skrýt celý příspěvek

 • Huskyman
  11:09 25.06.2015

  fenri - nikdo neví jak by to bez L+L dopadlo

  ale vliv L+L byl nesporný a mnohem větší než se běžně bere popuze z hlediska počtu tanků či letadel - mnohem větší vliv měl transfer ...
  Zobrazit celý příspěvek

  fenri - nikdo neví jak by to bez L+L dopadlo

  ale vliv L+L byl nesporný a mnohem větší než se běžně bere popuze z hlediska počtu tanků či letadel - mnohem větší vliv měl transfer technologií, metody výroby, logistiky, modernizace železnice, dodávky slitin, potravin, konzerv atd.

  doporučuji k přečtení http://www.valka.cz/clanek_133...
  Skrýt celý příspěvek

 • fenri
  10:44 25.06.2015

  Shanio, myslím, že ve svatém zápalu reagujete úplně na něco jiného, než co jsem napsal. Zkuste se vydýchat, přečíst si to a pochopit. Mimochodem Rusové (tedy CCCP) porazili poprvé ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Shanio, myslím, že ve svatém zápalu reagujete úplně na něco jiného, než co jsem napsal. Zkuste se vydýchat, přečíst si to a pochopit. Mimochodem Rusové (tedy CCCP) porazili poprvé Němce ještě předtím, než jim dorazila nějaká významná pomoc z Británie a USA. Tvrdit, že by Němci vyhráli bez L&L je nesmysl.
  Skrýt celý příspěvek

 • Pekuc
  10:43 25.06.2015

  Jan Horten: to jse stále jedna paní povídala, kde jsou satelitní snímky, snímky z dronů, videa, fotografie zničené/ukořistěné Ruská techniké na Ukrajině? Přece je jen kdyby ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Jan Horten: to jse stále jedna paní povídala, kde jsou satelitní snímky, snímky z dronů, videa, fotografie zničené/ukořistěné Ruská techniké na Ukrajině? Přece je jen kdyby relevantní důkazy existovaly, tan by je Ukrajina a naše média dávno zveřejnila, kromě planých výroků Porošenka, Janečuka jsme nic nezaznamenal.
  Rusové asi nebudou tak blbí, aby tam dávali techniku, kterou nikdo jiný nedisponuje.
  Skrýt celý příspěvek

 • Shania
  10:33 25.06.2015

  fenri: jak moralne v poradku? Uvedomujes si, ze o co tady slo byl mocensky boj dvou mocnosti a ideologii a vietnam, stejně jako korea byl jen jedno z mnoha bojišť? Slo o zastaveni ...
  Zobrazit celý příspěvek

  fenri: jak moralne v poradku? Uvedomujes si, ze o co tady slo byl mocensky boj dvou mocnosti a ideologii a vietnam, stejně jako korea byl jen jedno z mnoha bojišť? Slo o zastaveni komunismu, ne o najake prosazovani lidskych prav ( a kdyz nic jineho, tak prosazovani a prilis dbani na lidska prava bylo neco, co jim politicky zlomilo vaz...). V tom konfliktu bylo jasne vidět, že komunisti na lidské oběti nehledí. I celý blízký východ dnes trpí jednak pozůstatky kolonializmu a pak studenou válkou.

  Všechny tyhle konflikty byli o tom podporovat zkorumpované vlady nebo diktaratory vs jeste horsi komunisticke vizionare. Slo jen o vliv a přímy důsledek studené války.

  Ale jasně, Američani jsou zlo, vytahují se seznamy jejich zločinu, ale proč se tu nemluví o tom pozitivním, co bohatě převáží vše špatné co udělali?

  Celá Evropa jim vděčí za svoji prosperitu, vděčí jim za to, že nemluvíme německy (obvazišť soudruzi v rusku), a nebo ještě huř byla minimálně celá Evropa komunistická. My jim vděčíme za to, že tu máme svobodu a nemuseli jsme za ni bojovat.. Mažeme si užívat vymožeností západního světa a vesele obchodovat aniž by jsme se starali o to, kdo za nás hlídat obchodní trasy.

  A mnohem víc, ale co, tohle není zadarmo a někdo musel dělat těžká rozhodnutí, aby jsme tohle mohli mít. Ale ne, nám to nestačí, budem rádi když tu budou další světové mocnosti, bude se znovu soupeřit o moc.
  Skrýt celý příspěvek

 • fenri
  09:44 25.06.2015

  Logik chtěl několik příkladů, kdy se Jižní Vietnam choval "ošklivě". OK.
  https://cs.wikipedia.org/wiki/...
  ".Proslul svými diktátorskými ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Logik chtěl několik příkladů, kdy se Jižní Vietnam choval "ošklivě". OK.
  https://cs.wikipedia.org/wiki/...
  ".Proslul svými diktátorskými manýrami, nekompromisní likvidací svých i jen potenciálních odpůrců, dosazováním příbuzných na nejdůležitější mocenské posty a také katastrofální neschopností...", "Jeho násilnický a zkorumpovaný režim popudil většinu obyvatel a bylo na něj spácháno několik atentátů..." Diem byl katolík a jeho režim brutálně utlačoval buddhisty.
  Dále něco o režimu v Jižním Vietnamu:
  "Podnět k buddhistické revoltě vznikl pouze několik dní předtím v Hue, starodávném vietnamském hlavním městě, která je nyní sídlem arcibiskupa, který kraloval, vládl a ovládal jak katolíky tak nekatolíky jako duchovní vůdce svých dvou bratrů, presidenta a náčelníka tajné policie. Při oslavách na počest arcibiskupa si katolická posádka v Hue vyvěsila vlajku Vatikánu, aniž by buddhisté měli námitky, Ale když o tři dny později celá země oslavovala 2507 narozeniny Buddhy a buddhisté roztáhli zvou buddhistickou vlajku, arcibiskup jim prostřednictvím úřadů zakázal , aby to dělali. Pritom je nutno poznamenat, že osmdesát procent obyvatel země byli aktivní buddhisté.
  Buddhisté uspořádali poklidnou demonstraci proti tomuto nařízení. Jako odpověď poslala vláda vojsko a obrněné vozy a střílela do demonstrantů, zabila přitom devět buddhistů.
  Masakr v Hue způsobil demonstrace po celém Jižním Vietnamu."
  Vlna násilí dál pokračovala. Mimochodem Hue se stalo ještě jednou dějištěm jiného masakru, tentokrát severoVietnamského při zahájení ofenzivy That.
  Režim Severního a Jižního Vietnamu byl jeden za 18 a druhý bez dvou za dvacet. Podpořit zrovna jeden z nich formou uměle sehraného incidentu (srovnatelného třeba s Gliwicemi) není ani de iure ani morálně vzato v pořádku.
  VietCong nepochybně terorizoval vesničany (v tom má Shal pravdu), problém byl, že totéž činila i druhá strana a prostě Vietnamci si jasně vybrali. Můžeme s tím nesouhlasit, ale to asi tak všechno.
  Skrýt celý příspěvek

 • fenri
  09:27 25.06.2015

  To Logik: nějak nemohu nikde najít, že by demonstrace cca 1% obyvatel byla demokratickým krokem ke změně vlády. V naší ani UA ústavě to není, v LZPS také ne... Navíc když je ta ...
  Zobrazit celý příspěvek

  To Logik: nějak nemohu nikde najít, že by demonstrace cca 1% obyvatel byla demokratickým krokem ke změně vlády. V naší ani UA ústavě to není, v LZPS také ne... Navíc když je ta změna doprovázena ozbrojeným zásahem různých krajně podivných bojůvek v parlamentu, na generální prokuratuře apod.
  Přijde mi komické, že názor cca 1% lidí je legální ke změně vlády, ale názor desítek procent lidí není dostatečný k vyslovení nedůvěry vládě, která se teprve (tváří v tvář ústím AKáček) rodí je nelegitmní.
  No, jisté je, že sama tato vláda nyní uznala, že její vznik byl nelegitimní, takže "otec a majitel demokracie" Logik zůstává pomalu "jak ten kůl v plotě", co si bude trvat na tom, že 1% a pár útočných pušek je standardní, legální demokratická procedura.
  Směšný je i argument o nedodržení dohody o předčasných volbách, že tam nebyl celý majdan. To měl Janukovyč a zástupci EU jednat s celým Majdanem a ne s jeho, Majdanem zvolenými, zástupci? Počkat, ale bylo tam jen několik zástupců států EU! To přeci neplatí. Měla tam být celá EU, každý jeden občan EU a každý jeden účastník Majdanu. Pak by to bylo dle logika v pořádku.
  Skrýt celý příspěvek

 • jsk1
  09:24 25.06.2015

  Nestačím se divit, jak je (byla) účinná sovětská resp. ruská propaganda. Ony i naše současná "demokratická" média často jn šíří ruské polopravdy a lži. Kdo sám aktivně nehledá ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Nestačím se divit, jak je (byla) účinná sovětská resp. ruská propaganda. Ony i naše současná "demokratická" média často jn šíří ruské polopravdy a lži. Kdo sám aktivně nehledá pravdu, tak nemá šanci světovému dění porozumět. Ruská propaganda navíc ani nemá za cíl přesvědčit cílovou skupinu o své pravdě, stačí jen zasít nedůvěru a připadně nenávist. tak pracovali bolševici, od nich se to naučil Goebbels a jeho "vychytávky" zase opět použil SSSR.
  Pravdu o korejské nebo veitnamské válce se stále s halvních médií nedovíme, spousta lidí si dodnes myslí, že je rozpooutaly USA a přitom to byl právě SSSR!
  Stejně tak Ukajina, "arabská jaroů apod. Nikde se například nedovímte, že v Afghanistánu drasticky soupnul věk dožití, že dívky mohou chodit do školy, že zdravotní péče je nyní dostupná většině obyvatel, že nevíce mrtvých mají na svědomí Al Kajdá (hodně jejjich členů jsou cizinci z arabských zemí).
  Nedovíte se, jak ROE omezují USAF/USNAVY v boji proti islámskémui státu (kadý útok musí být konzultován s právníkem aby nedošlo ke coleteral damage, ztráty na civlistech by hned byly využity na protiamerickou kampaň, at, atd.
  Pokud jde o Ukrajjinu, je to dokázané: Rusko napadlo nezávislý stát, který tuto agresi NIJAK nevyprovokoval!! Pokud viníme Ukrajinu, tak musím vinit i naší 1. republiku a dát za pravdu Hitlerovi....
  Skrýt celý příspěvek

 • marius
  09:21 25.06.2015

  Nebudu Vás přesvědčovat. Každý má právo na názor. Ale v zájmu nás všech je aby byl mír. Podobné články jako je tento, mají za úkol blbnout lidem hlavu a vyvolávat v nich pocit ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Nebudu Vás přesvědčovat. Každý má právo na názor. Ale v zájmu nás všech je aby byl mír. Podobné články jako je tento, mají za úkol blbnout lidem hlavu a vyvolávat v nich pocit ohrožení. Přitom situaci eskaluje jednoznačně západ.
  Skrýt celý příspěvek

 • dusan
  08:55 25.06.2015

  https://www.youtube.com/watch?...
  https://www.youtube.com/watch?...

  Marius

  Zamieňate príčinu s následkom .... Odesa bola až po začatku ruskej okupácie ...
  Zobrazit celý příspěvek

  https://www.youtube.com/watch?...
  https://www.youtube.com/watch?...

  Marius

  Zamieňate príčinu s následkom .... Odesa bola až po začatku ruskej okupácie ... nemohla byť príčinou ....

  A čo sa týka "režírovania" .... a "premyslenia" ... tak na to treba nejaké dôkazy ... zatiaľ som videl len znôšku nezmyslov typu "USA dali 5 mld. na Majdan" ....či "USA chceli na Kryme námornú základňu" .. čo je "podložené" nejakou objednávkou na rekonštrukcie strechy najakej školy za pár dolárov .....

  Naozaj "ťažký" to dôkaz : )
  Skrýt celý příspěvek

 • marius
  06:15 25.06.2015

  Dušane, tomu povstání něco předcházelo. Hlavně masakr v Oděse, zákon o zákazu ruštiny, který ale myslím nakonec nevešel v platnost, ale i další události. A to všechno Kyjev nedělal ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Dušane, tomu povstání něco předcházelo. Hlavně masakr v Oděse, zákon o zákazu ruštiny, který ale myslím nakonec nevešel v platnost, ale i další události. A to všechno Kyjev nedělal proto, že by vládě byli hloupí. Moc dobře věděli co tím vyvolají. Všechno je to Spojenými státy režírovaný, promyšlený útok na Rusko. Jenže je Putin vyšachoval s Krymem a taky tím, že nenechal Rusko zatáhnout do války. Proto tvrdím, že být ruským presidentem někdo jiný, tak by možná už byla válka.
  Skrýt celý příspěvek

 • Jan Horten
  02:55 25.06.2015

  Petr M - K tomu, aby se T-72B3 objevil na Ukrajině, je potřeba jedné základní věci, a to, aby ho tam Rusko dodalo!!! Nikdo jiný nemá a neměl T-72B3 ve výzbroji, Rusko tuto ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Petr M - K tomu, aby se T-72B3 objevil na Ukrajině, je potřeba jedné základní věci, a to, aby ho tam Rusko dodalo!!! Nikdo jiný nemá a neměl T-72B3 ve výzbroji, Rusko tuto modifikaci nikdy, nikam neexportovalo. Až nyní svým ruským tzv. "separatistům" (chcete-li ruským "dovolenkářům"). Kdyby s ním Rus nepřejel hranice na Ukrajinu, nemohl by tam být!!!
  Skrýt celý příspěvek

 • Jan Horten
  02:47 25.06.2015

  Dotcom - Koukám, že máte rád různé "seznamy" viz ten "200 let agresí USA", tak vám také jeden přidám, "1000 let krvavého Ruska"
  -- http://punkar7.wix.com/bloodyr... --
  (Ruské ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Dotcom - Koukám, že máte rád různé "seznamy" viz ten "200 let agresí USA", tak vám také jeden přidám, "1000 let krvavého Ruska"
  -- http://punkar7.wix.com/bloodyr... --
  (Ruské invaze, kolonizace, expanze, vojenské intervence, zapojení do krizí, revolucí a pučů. Jistě to jako "znalec" těchto seznamů oceníte k porovnání :-)
  Skrýt celý příspěvek

 • Petr M
  23:53 24.06.2015

  Rusko není jen Putin, ale jeho myšlenky, kroky a názory podporuje drtivá většina obyvatel a politické reprezentace, až odejde Putin, nastoupí jiný silný politik, který půjde v jeho ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Rusko není jen Putin, ale jeho myšlenky, kroky a názory podporuje drtivá většina obyvatel a politické reprezentace, až odejde Putin, nastoupí jiný silný politik, který půjde v jeho stávajících stopách, nebude to už žádný slaboch nebo ochlasta, jak v 90. letech.

  Západ si nemůže dovolit nechat Kreml zcela izolovat ruskou populaci..., dnes mají televizi, satelit, internet i v zapadlé vesnici na Sibiři, lidi v Rusku vědí, co se děje, ale západní propagandu neberou a nevěří jí, už ani v západních zemích už propagandě o spontálních barevných revolucích, humanitárních válkách ve jménu demokracie pro dobro lidí, kteří strádají pod rukou "špatné vlády",
  No nevím, jestli se lidem v Iráku, Libyi, Sýrii, na Ukrajině. žije lépe něž před barevnou revolucí nebo útokem USA a spojenců...
  Když se člověk podívá na videa uprchlíků, vypadá to, že Lybijští protivládní rebelové odložili samopaly a vydali se na lodích do EU žádat o sociální dávky.

  Dušan:,
  co takhle důkazy tanků T-72B3 u separatistů? O kolik techniky přišla Ukrajinská armáda u Debalceve a v dalších lokalitách, kde je separatisté obklíčili a zajali? I poškozená technika se dá opravit...
  Skrýt celý příspěvek

 • GAVL
  23:50 24.06.2015

  Celý článek je plný blábolů o tom jak zastřít to , že EU potřebuje Rusko úplně stejně jako Rusko EU.
  Díky hlouposti EU přimykají Rusko více do sféry svého vlivu především Číňané. ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Celý článek je plný blábolů o tom jak zastřít to , že EU potřebuje Rusko úplně stejně jako Rusko EU.
  Díky hlouposti EU přimykají Rusko více do sféry svého vlivu především Číňané. Což z dlouhodobého hlediska nebude dle mého názoru pro Rusko až takovou výhodou. Je to pro Rusko spíše rána z nouze.
  To samozřejmě vyhovuje USA , neboť tím více přimknou do sféry svého vlivu EU.
  Což též nepovažuji za dobré.

  Probíhá zde jasná snaha opět rozdělit svět na dva tábory. Bohužel to nebude pro EU výhodné a ani pro RF. Mnohem výhodnější by bylo spojení EU a RF.

  Losna, nebo Mažňák? Přikláním se k názoru třeba Bahňák.
  Skrýt celý příspěvek

 • dusan
  23:36 24.06.2015

  ardz

  Odmietať vládu a ozbrojene povstať proti nej sú dve DIAMETRÁLNE rozdielne veci ...

  Tiež odmietam svoju vládu ... ale ani náhodou nechcem robiť povstanie : )

  Sledoval ...
  Zobrazit celý příspěvek

  ardz

  Odmietať vládu a ozbrojene povstať proti nej sú dve DIAMETRÁLNE rozdielne veci ...

  Tiež odmietam svoju vládu ... ale ani náhodou nechcem robiť povstanie : )

  Sledoval som Ukrajinu pozorne ... a môžem zdokladovať, že "opočenci" sú produktom Moskvy ....

  Celé ten začiatok "povstanai" bol režírovaný z Mosky ... a sice domáci nemali radi Kyjev, ale zbrane držali v rukách takmer výlučne "dovolenkári" .. v prvej fáze hlavne z Čečenska ....

  Už toto musí každého súdneho člověka zaraziť ... prečo by práve Čečenci mali ísť "zachraňovať" Rusov kdesi na Ukrajine .....

  A teraz možno tam nie sú "regulárne jednotky" .. ale je to čistá formalita ... všetky tanky T-72 čo používajú "opolčenci* sú z Ruska ..... nie je zdokumentovaný JEDINÝ ukoristený tanki od Ukrajincov (jedine ak zpätne ukořistěných pár ks čo před tým padlo do ukrajinských rúk) a ani jeden z tých legendárnych "tajných sklado" ....

  A pravidelná ruská armáda na Ukrajine bojovala ... tanky T-72B3 nik iný nepoužíva ... ani "opolčenci" nie ....

  Inak je dosť charakteristická pozícia Putina k tým akože "opolčencom" ....

  Formálne neuznáva Novorusko, ani tie "republiky", ani "referendá" ... čisto formálne je na strane západu ....

  V praxi to znamená, že hocikedy môže "opolčencov" hodiť cez palubu ... a potom s nimi bude krátky proces ... alebo podporiť ako "páku" na Kyjev ... tak ako pri "južnom fronte", kedy ich ruská armáda zachránila .... alebo pri Debalceve, kedy tí "ukrajinskí traktoristi" neboli schopní poraziť Ukrajincov u Debalceve ....
  Skrýt celý příspěvek

 • semtam
  23:22 24.06.2015

  No teda v tom Londýně mají problémy... Vím, že tyto články jsou v dnešní době velmi chtěné a krásně prodejné. Navíc, jak je vidno přitahují čtenáře k diskuzím. Mě osobně, pokud se ...
  Zobrazit celý příspěvek

  No teda v tom Londýně mají problémy... Vím, že tyto články jsou v dnešní době velmi chtěné a krásně prodejné. Navíc, jak je vidno přitahují čtenáře k diskuzím. Mě osobně, pokud se tu bavíme o evropské bezpečnosti zneklidňuje mnohem víc toto:

  http://www.parlamentnilisty.cz...

  Sice Parlamentní listy to podávají dost emotivně, ale jádro věci je jasné.

  Dále vidíme IS (již plně fungující), který má velkou motivaci ovládnout Evropu. Ale radši řešíme Rusko a bla bla bla. A za našimi zády se vynořuje mnohem horší nepřítel, pro kterého nejsme pomalu ani lidi.
  Skrýt celý příspěvek

 • ardz
  23:21 24.06.2015

  logik videl som za viac ako rok od štátneho puču v kyjeve stovky stovky videí z diania na donbase a na základe nich tvrdím, že donbas odmieta súčasnú kyjevskú vládu a je to ...
  Zobrazit celý příspěvek

  logik videl som za viac ako rok od štátneho puču v kyjeve stovky stovky videí z diania na donbase a na základe nich tvrdím, že donbas odmieta súčasnú kyjevskú vládu a je to pochopiteľné že to tak je keď uvážime koľko utrpenia im kyjevské komandá spôsobili. A vy na základe čoho tvrdíte, že donbas chce byť súčasťou dnešnej ukrajiny?

  Janukovyč sa dohodol na predčasných voľbách so zástupcami majdanu a boli u toho aj diplomati z poľska, francúzska, nemecka. Keby nezačali útočiť na štátne budovy boli by voľby nejako by dopadli zostavila by sa nová vláda a ani vojna na donbase by nebola ani anexia krymu by nebola.

  Všetku negáciu spustil násilný prevrat v kyjeve

  O tom, že väčšina opolčencov je z donbasu je množstvo dôkazov a to že tam nie sú regulérne ruské jednotky potvrdil pred časom aj náčelník generálneho štábu ukrajiny. Sú tam ruskí dobrovoľníci aj českí či slovenskí.

  marius časť ľudí je antiruskou propagandou tak spracovaná že keby USA zaútočili na rusko ešte by tomu tlieskali.
  Skrýt celý příspěvek

 • marius
  22:57 24.06.2015

  Chlapi, zbytečně se tu hádáme. Logik má svůj názor a zjevně se nenechá přesvědčit. Bohužel je lidí, kteří uvažují jako on v ČR potažmo v Evropě většina. Není se co divit, každý den ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Chlapi, zbytečně se tu hádáme. Logik má svůj názor a zjevně se nenechá přesvědčit. Bohužel je lidí, kteří uvažují jako on v ČR potažmo v Evropě většina. Není se co divit, každý den v televizi a v novinách strašení Ruskem. Bojím se, že zanedlouho sami lidi budou vlády prosit ať se na Ukrajinu pošle armáda, protože se musí Rusovi ukázat síla, ničemu jinému přece mužici nerozumí. Pak bude pozdě bycha honit, až se to někomu vymkne z ruky.
  Logiku je třeba si uvědomit, že by mohl zařvat někdo z rodiny. Pokud se západu podaří tu válku rozpoutat, bude se to týkat všech. Nemysli si že tobě se to vyhne.
  Skrýt celý příspěvek

 • Wenet01
  22:49 24.06.2015

  Ach jo...prezident Janunkovič byl zbaven funkce v rozporu s Ukrajinskou ústavou, pakliže parlament postupuje v rozporu s ústavou a vláda z něho vzešlá bez mandátu voleb provádí ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Ach jo...prezident Janunkovič byl zbaven funkce v rozporu s Ukrajinskou ústavou, pakliže parlament postupuje v rozporu s ústavou a vláda z něho vzešlá bez mandátu voleb provádí cokoliv je zcela legitimní takovou vládu a takový parlament nejen ignorovat, ale též proti němu vystoupit. Parlament v době postmajdanské nebyl usnášenischopný ve věci odvolání prezidenta, přesto tak učinil. Krym byla autonomní republika Ukrajiny v době kdy si tamní parlament odhlasoval nezávislost a referendum měl mnohem větší legitimitu než vláda v Kyjevě. Pakliže tvrdíte, že je v rozporu s ústavou povolat pořádkové jednotky na demonstranty obsazující vládní budovy tak Vám docela hapruje oprávněnost vojenských akcí na Donbasu - navíc jako první hrozil odrtžením od tehdy ještě Janunkovičovi Ukrajiny Lvov - to jen tak mimochodem - docela by mne však zajímalo pokud by Janunkovič vyslal do Lvova Berkuty k postřílení tamních separatistů jak byste ječel o tom, že vláda nemá právo posílat vojáky na vlastní lidi. Je totiž vcelku komické když policajti na demonstranty vadí (jakoby jinde ve světě nevytáhli nikdy pendrek ani zbraň), ale vojenské zásahy nevadí - pokrytectví až na půdu. Janunkoviče zbavil prezidentského úřadu parlament minulý týden jaksi podruhé, musel si na to odhlasovat nový zákon, čímž nechtěně připustil, že jeho předchozí sesazení bylo v rozporu s ústavou a šlo o státní převrat - UA ústava nezná dvojprezidetnství, tudíž celý Porošenkův mandát je komedie na devátou....opět je nasnadě, že pokud v hlavním městě proběhne státní převrat a z ústavy je cár papíru (což si rád přečtu jak zkusíte popřít, jelikož v tom nezkouší hledat legitimitu ani mainstream na západě) těžko chtít po autonomní republice poslušnost. Janunkovič podespal dohodu sepolu se třemi zástupci EU, z té dohody byl cár papíru díky majdanistům ani ne do dvanácti hodin...opět nepopírá ani evropský mainstream
  Skrýt celý příspěvek

 • Shania
  22:36 24.06.2015

  Fenri: a to jako myslíš před válkou nebo během války?

  Režim jižního Vietnamu byl zkorumpovaný* a v nijak zvláštní oblibě, ale zvěrstva, které prováděl severní Vietnamu se s tím ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Fenri: a to jako myslíš před válkou nebo během války?

  Režim jižního Vietnamu byl zkorumpovaný* a v nijak zvláštní oblibě, ale zvěrstva, které prováděl severní Vietnamu se s tím absolutně nedají srovnávat.

  Pro Vietnamce to byl boj proti cizímu nepříteli (po zkušenostech s Francouzi…), to byl hlavní důvod, proč tam byla podpora pro boj, něco podobného jako boj proti nacismu v Rusku. Navíc jako by jsme nevěděli jak komunistická propaganda uměla nadchnout prosty lid pro svoji věc…

  Civilisté ale byli doslova terorizovaní Vietcongem. A značná část spolupráce byla z donucení. Vietconf: když nebudete srnami, popravíme celou tvoji rodinu/vesnici
  ARVN: když přijdeme na to, že spolupracujete Vietcongem, dostanete kulku do hlavy.
  US Army: aby na vas emohl vietcong, postavili jsme vám tamhle krasnou oplocenou vesnici..
  Takže vesničane v jižním Vietnamu to opravdu neměli jednoduché (ztráty195,000–430,000)

  Po ofenzivě TET Vietcong doslova přestal existovat . NVA přebrala jeho úlohu, a i když jich Američané zabili obrovské množství, tak bez možnosti zaútočit na severní Vietnam se nedalo vyhrát.

  *to stejné bylo v jižní Korei, kde jsou teď, kde je sever a podobných příkladů by bylo ještě hodně.

  Fakt mě naštve (tohle není na tebe Fenri), když si tu přítel ruska ohání americkými zvěrstvy ve Vietnamu, když to byli soudruzi ze SSSR a jejich skvělá ideologie, kteří doslova rozesrali půlku zemí třetího světa a mají na rukou víc krve než kdokoliv jiný.
  Skrýt celý příspěvek

 • Dotcom
  22:32 24.06.2015

  LOGIK ty ses dobre vymaslenej stech americanu :D to snad neni pravda :D zacni obhajovat jejich valecny invaze po svete :D

  LOGIK ty ses dobre vymaslenej stech americanu :D to snad neni pravda :D zacni obhajovat jejich valecny invaze po svete :D

 • logik
  22:31 24.06.2015

  ardz: Ne, v demokratických státech se mění vlády v okamžiku, kdy té předchozí nebyla daná důvěra, nebo sama rezignuje. Máte plnou pusu demokracie a nevíte ani takové základní ...
  Zobrazit celý příspěvek

  ardz: Ne, v demokratických státech se mění vlády v okamžiku, kdy té předchozí nebyla daná důvěra, nebo sama rezignuje. Máte plnou pusu demokracie a nevíte ani takové základní věci?

  Demonstrace za odstoupení jakéhokoli voleného představitele jsou pak naprosto normální součástí demokracie. Co není součástí demokracie je, když ty demonstrující nechá prezident opakovaně zmlátit.

  Janukovič se pak dohodl se třema ukrajincema, nikoli s majdanem.

  ---

  To, že válka v donbasu byla kvůli majdanu je pak lež. Protože
  1) kdyby šlo donbaským "separatistům" o volby, tak by je násilím neblokovali
  2) Rusku do interních věcí ukrajiny nic nebylo a tak ho to nijak neopravňovalo ukradnout Ukrajině Krym a bez toho by nebyla válka v Donbasu
  3) separatisté nebyli ve skutečnosti místní, ale ruské a krymské bandy, jak je krásně vidět z toho, kdo je vedl (Strelkov - rus, Borodai - rus)...

  Takže majdan je jen zástěrka - ve skutečnosti to byl převrat vedený rusi, kteří odmítali standardní demokracii a místo toho používali násilí a byl zponzorován z a řízen z Ruska.
  Skrýt celý příspěvek

 • Dotcom
  22:26 24.06.2015

  Lidi vy jste dobre vymyty zjiste te si jak to zaclo cely ten problem s ukrajinou.. a se vsim co se tam ted deje! nebud te jen ovce!

  Lidi vy jste dobre vymyty zjiste te si jak to zaclo cely ten problem s ukrajinou.. a se vsim co se tam ted deje! nebud te jen ovce!

 • logik
  22:25 24.06.2015

  fenri: anebo také demonstrace. Co už ovšem do demokratických procedur nepatří je když tu demonstraci začne stát nelegálně mlátit. Stejnětak do demokratických procedur nepatří, když ...
  Zobrazit celý příspěvek

  fenri: anebo také demonstrace. Co už ovšem do demokratických procedur nepatří je když tu demonstraci začne stát nelegálně mlátit. Stejnětak do demokratických procedur nepatří, když banda rusů začne obsazovat státní úřady.

  A čím byl prosím KONKRÉTNĚ jižní Vietnam zločinný? Prosím dejte sem nějaký konkrétní zločin, co provedl, nebo jakou hlásal zločinnou ideologii? Jistě nebyl bez vady, ale co hrozného udělal, že to zasluhuje srovnání se severním Vietnamem, který rozpoutal válku, nebo s komunistickou ideologií, co má na svědomí miliony životů?

  To, že z něj občas někdo utekl na sever (ono se utíkalo i opačně) dokazuje něco asi tak, jako to, že sudetští němci chtěli do říše dokazuje, že první republika byla
  zločinější než Hitler.

  ---

  ardz: Donbas nikdy ničím neprokázal, že stojí o rusko. Největší demonstrace (cca 15.000) lidí byla ,ax směšná a do vypuknutí násilností tam vyhrávali proevropské strany (ano, strana regionů měla v programu vstup do EU).

  USA ve Vietnamu na nikoho nezaútočila. USA začala pomáhat NAPADENÉMU JIŽNÍMU VIETNAMU. Nebo chcete tvrdit, že Velká Británie byla agresor, když vyhlásila válku nacistickému Německu kvůli Polsku?

  A koukám, že kafemlejnek (ohledně toho, že Kyjev na někoho zaútočil) pokračuje. Vzhledem k tomu, že nereagujete na argumenty, na Vaší zadrhnutou lživou desku nebudu dále reagovat. Zkuste strčit do přenosky, někdy to pomůže.
  Skrýt celý příspěvek

 • ardz
  21:11 24.06.2015

  logik veď už viac krát to tu bolo napísané.
  V demokratických krajinách sa menia vlády cez voľby.
  Janukovyč sa dohodol s majdanistami a boli pri tom aj diplomati z poľska, ...
  Zobrazit celý příspěvek

  logik veď už viac krát to tu bolo napísané.
  V demokratických krajinách sa menia vlády cez voľby.
  Janukovyč sa dohodol s majdanistami a boli pri tom aj diplomati z poľska, francúzska a nemecka o predčasných voľbách. Keby zelení muzíčci nezačali násilne obsadzovať štátne budovy a neprebehol by násilný puč boli by voľby z nich by vznikla nejaká vláda a išlo by sa ďalej a vojna na donbase by nebola.
  Skrýt celý příspěvek

 • fenri
  21:07 24.06.2015

  Režim Severního Vietnamu byl srovnatelně zločinný, jako jižního. Dokonce k lidem se možná choval lépe, protože na jeho stranu masivně přecházeli vesničané Jižního Vietnamu, což se ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Režim Severního Vietnamu byl srovnatelně zločinný, jako jižního. Dokonce k lidem se možná choval lépe, protože na jeho stranu masivně přecházeli vesničané Jižního Vietnamu, což se vice versa prakticky nedělo. Kdyby vláda Jižního Vietnami měla zlomek podpory mezi lidmy, jako vláda Severního Vietnamu, sotva by prohrála.
  Tím netvrdím, že byl Severní Vietnam dobrý. Pouze Jižní Vietnam byl extrémně špatně vedenou zemí a Vietnamci jaksi preferovali Vietnam severní.
  Skrýt celý příspěvek

 • ardz
  21:07 24.06.2015

  logik potom už dávno malo rusko zaútočiť na kyjevského agresora proti donbasu.

  Takže podľa niekoho na základe klamstiev útočiť na iné krajiny je v poriadku.

  Donbas stojí o ...
  Zobrazit celý příspěvek

  logik potom už dávno malo rusko zaútočiť na kyjevského agresora proti donbasu.

  Takže podľa niekoho na základe klamstiev útočiť na iné krajiny je v poriadku.

  Donbas stojí o pomoc ruska a už dávno mohlo rusko oslobodiť donbas od okupačných prokyjevských síl a mnohí donbasania to rusku vytýkajú že im nepomohlo
  Skrýt celý příspěvek

 • fenri
  21:04 24.06.2015

  Logiku, standardní demokratická procedura jsou na první místě volby.
  Tečka.

  Logiku, standardní demokratická procedura jsou na první místě volby.
  Tečka.

 • logik
  21:02 24.06.2015

  fenri: prosím, zopakujte si standardní demokratické procedury.

  Parlament má právo vyslovit vládě nedůvěru.
  Regionální parlament nemá právo bez souhlasu státního parlamentu ...
  Zobrazit celý příspěvek

  fenri: prosím, zopakujte si standardní demokratické procedury.

  Parlament má právo vyslovit vládě nedůvěru.
  Regionální parlament nemá právo bez souhlasu státního parlamentu vyhlásit samostatnost, pokud mu tuto možnost ústava explicitně nedává.

  Může se Vám to nelíbit, můžete s tím nesouhlasit, ale to je tak vše, co s tím můžete dělat.

  ardz: vláda se dostala k moci naprosto standardně. Premiér Azarov odstoupil a parlament dal důvěru jiné vládě. Jak jinak byste si představoval, že by vláda dostala legitimitu? Oproti např. Rusnokově vládě, která u nás legálně vládla snad více než rok bez důvěry měla (tuším) Jaceňukova vláda legitimitu daleko větší.

  A co kdybyste vypnul funkci kafemlýnek? Už jsem Vám dvakrát napsal, že ten, kdo začal s násilnostmi (tedy útočník) byly Strelkovovy bandy. Vy s tím nesouhlasíte? Pak neopakujte dokola svoji mantru jako rozbitej gramofon a zkuste napsat proč.
  Skrýt celý příspěvek

 • logik
  20:57 24.06.2015

  a co kdybyste teda to doložil jakýmkoli důkazem, vy pane čas?

  Ad Vietnam, máte pravdu, že konkrétní záminka s loděma asi byla vykonstruovaný. Mění to něco na tom, že režim ...
  Zobrazit celý příspěvek

  a co kdybyste teda to doložil jakýmkoli důkazem, vy pane čas?

  Ad Vietnam, máte pravdu, že konkrétní záminka s loděma asi byla vykonstruovaný. Mění to něco na tom, že režim Severního Vietnamu byl zločinný? Nebo že Severní Vietnam zaútočil na Jižní? A že Jižní stál o pomoc od Ameriky? A že pomoc napadenému proti agresorovi je správná (ať už se kolem dělá jakékoli divadélko)?
  Skrýt celý příspěvek

 • fenri
  20:43 24.06.2015

  Logik: "vy nevíte, že vyslovení nedůvěry vládě je standardní demokratický prvek?"
  -ovšem musí jí vyslovit strana která se hodí vám? Majdan může vyslovit nedůvěru, ale krymský ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Logik: "vy nevíte, že vyslovení nedůvěry vládě je standardní demokratický prvek?"
  -ovšem musí jí vyslovit strana která se hodí vám? Majdan může vyslovit nedůvěru, ale krymský parlament nikoliv, že?
  Skrýt celý příspěvek

 • ardz
  20:39 24.06.2015

  logik stále klamstvá že pučistická vláda ktorá sa násilím a protiústavne dostala k moci bola legitímna.
  A táto nelegitímna vláda poslala armádu proti vlastným obyvateľom na ...
  Zobrazit celý příspěvek

  logik stále klamstvá že pučistická vláda ktorá sa násilím a protiústavne dostala k moci bola legitímna.
  A táto nelegitímna vláda poslala armádu proti vlastným obyvateľom na donbas
  Skrýt celý příspěvek

 • ardz
  20:36 24.06.2015

  logik tento prejav bol povedaný v ukrajinskom parlamente a čas ukázal že mal pravdu.

  Američania nabehli do vietnamu na základe klamstva o útoku na americké lode v tonkinskom ...
  Zobrazit celý příspěvek

  logik tento prejav bol povedaný v ukrajinskom parlamente a čas ukázal že mal pravdu.

  Američania nabehli do vietnamu na základe klamstva o útoku na americké lode v tonkinskom zálive, ktorý sa nekonal. Veď aj na irak zaútočili na základe klamstva.
  Skrýt celý příspěvek

 • Wenet01
  20:36 24.06.2015

  V době kdy to začalo nebylo po volbách, parlament byl nelegitimní a prezident byl svržen neústavní cestou nikým nevolenou vládou...

  V době kdy to začalo nebylo po volbách, parlament byl nelegitimní a prezident byl svržen neústavní cestou nikým nevolenou vládou...

 • Wenet01
  20:34 24.06.2015

  i půl milionu lidí může být pučem...zvlášť ve 45 milionové zemi to není nijak závratné číslo...o změně politiky rozhodují volby a nikoli dav. Zbavení prezidenta úřadu bez ústavní ...
  Zobrazit celý příspěvek

  i půl milionu lidí může být pučem...zvlášť ve 45 milionové zemi to není nijak závratné číslo...o změně politiky rozhodují volby a nikoli dav. Zbavení prezidenta úřadu bez ústavní většiny je potom již dokreslení toho co lze zcela namístě nazvat státním převratem. To, že po roce i samotná ukrajina dospěla k závěru, že je třeba vydat nový zákon o svržení Janunkoviče neb tehdy k tomu jaksi chyběl mandát je takovou smutnou tečkou...Víte ono je da dlouho pouštět se do morálních disputací o tom kdo je ve světě zlý a kdo je hodný. Kdyby v Kosovu západu postačilo pouze bombardováním donutit Srbsko k ukončení vojenských akcí proti vlastnímu obyvatelstvu ( i to by však bylo zajímavé z dnešního hlediska kdy vyzývá Ukrajinu ktémuž jednání, kterému před tím bránil) nebyl by to takový malér, ale tím, že pak téměř všichni uznali Kosovo jako samostatný stát vrátili svět do devatenáctého století, kdy si každý uznával to co se mu hodilo. Už tehdy jsem psal, že je to šílenství a brzy se dočkáme toho kdy bude Rusko a Čína obdobně trhat státy na kusy dle vlastního uvážení neb precedens existuje a tomu, že bude RF věčně v kopru mohl věřit jen blázen, navíc kdo to trochu zná tušil ,že rozpad SSSR v hranicích bolševických republik je jen sud s prachem - nicméně stalo se, pro běžného Rusa, ale i Inda nebo Číňana je dnešní jekot ohledně Krymu s příměry o první násilné změně hranic od druhé války čistým západním pokrytectvím - a věřte mi, vím o čem mluvím. Ohledně Donbasu pak RF podporuje jednu stranu občanské války...stranu v níž jsou zastoupeni etničtí Rusové...západ podporuje zbraněmi a loděmi Saudy v Jemenu, podporoval povstalce v Lybii i Sýrii a podporuje strany konfliktu všude tam kde se mu to hodí, je to stadardní politika a nikdo se kvůli tomu nevěší. A já se ptám, opravdu někdo čekal, že Rusko nechá u hranic armádu jiného státu vojensky likvidovat etnické Rusy??? Že tam nepošle zbraně? Osobně bych čekal, že tam pošle naprudko armádu, fakt ,že se tak nestalo a podporuje je všemožně jinak svědčí ještě o silné pozici Putina v Kremlu - být to na veřejnosti už tam dávno jsou. Podpora jedné ze stran konfliktu občanské války není nic vyjímečného děláme to rovněž, naopak ponechání osudu by blyo velice zvláštní a osoba stojící v čele RF by s touto politikou rychle v čele skončila
  Skrýt celý příspěvek

 • logik
  20:32 24.06.2015

  ardz: A ano, souhlasím, občané Donbasu měli právo se bránit před útokama nelegitimní vlády. Takové právo má každý.

  Ovšem vzhledem k tomu, že na ukrajině byla vláda legitimní a ...
  Zobrazit celý příspěvek

  ardz: A ano, souhlasím, občané Donbasu měli právo se bránit před útokama nelegitimní vlády. Takové právo má každý.

  Ovšem vzhledem k tomu, že na ukrajině byla vláda legitimní a na nikoho neútočila, jen se bránila před útoky samozvaných band, tak nevím, jaký smysl má sem to právo tahat.
  Skrýt celý příspěvek

 • logik
  20:30 24.06.2015

  A jestli sem taháš Vietnam - tak jestli Ti nedošlo, tak američané ve Vietnamu byli na žádost oficiální vietnamské vlády a bránili zemi (bohužel neúspěšně) před zavedením zločinného ...
  Zobrazit celý příspěvek

  A jestli sem taháš Vietnam - tak jestli Ti nedošlo, tak američané ve Vietnamu byli na žádost oficiální vietnamské vlády a bránili zemi (bohužel neúspěšně) před zavedením zločinného komunistického režimu.

  Ale je mi jasné, pro tebe byly amíci zločinci i v Korei, když tam alespoň na půlce území zabránili stvořit ráj zvaný Severní Korea, že?
  Skrýt celý příspěvek

 • logik
  20:29 24.06.2015

  ardz: a onen projev - také jsem třeba slyšel Strelkova, že ten sestřelený MH17 je ve skutečnosti ten, co se ztratil v Indickém oceánu, nebo ruského generála, který vážně předkládal ...
  Zobrazit celý příspěvek

  ardz: a onen projev - také jsem třeba slyšel Strelkova, že ten sestřelený MH17 je ve skutečnosti ten, co se ztratil v Indickém oceánu, nebo ruského generála, který vážně předkládal hypotézu, že během pár sekund vystoupal SU25 o několik tisíc metrů .... A?
  Skrýt celý příspěvek

 • ardz
  20:27 24.06.2015

  logik o prejave ukrajinského poslanca mesiace pred majdanom o príprave štátneho puču američanmi si radšej pomlčal.

  Zločiny páchali aj napr. američania vo vietname, alebo v ...
  Zobrazit celý příspěvek

  logik o prejave ukrajinského poslanca mesiace pred majdanom o príprave štátneho puču američanmi si radšej pomlčal.

  Zločiny páchali aj napr. američania vo vietname, alebo v dnešnom čase v iraku. Nemali byť za to zbombardovaní?

  Občania donbasu mali právo sa brániť pred útokmi nelegitímnej pučistickej vlády.
  Skrýt celý příspěvek

 • logik
  20:26 24.06.2015

  ardz - s půlmilionem nepřeháním - odhady jsou 400-800 tisíc (viz např.
  https://en.wikipedia.org/wiki/...

  Ohledně těch pěti miliard - jednak to USA nedala na změnu ...
  Zobrazit celý příspěvek

  ardz - s půlmilionem nepřeháním - odhady jsou 400-800 tisíc (viz např.
  https://en.wikipedia.org/wiki/...

  Ohledně těch pěti miliard - jednak to USA nedala na změnu režimu, ale prostě na podporu občanského života za celých 25 let existence ukrajiny. Zadruhé, rusko do Ukrajiny napumpovalo peněz daleko více - a to jednak financováním samotných jemu příznivých politických stran, jednak i diferenciací ceny plynu (což mimochodem slíbilo v Budapeštském memorandu nedělat).

  Takže USA nedělalo nic jiného, než to, co celou dobu dělalo ve větší míře Rusko. A jestli myslíte, že náhlý veletoč Janukoviče (ještě ve volební kampani sliboval rychlý vstup do EU a podmínky byly již tehdy známé) nebyl také zaplacen Ruskem, tak jste dosti naivní.

  Nebo o tom víte a jen si myslíte, že to co je od Ruska Ok, to je ze strany USA zločin?
  Skrýt celý příspěvek

 • jarpe
  20:25 24.06.2015

  Legitimita je relativní.

  Legitimita je relativní.

 • logik
  20:20 24.06.2015

  ardz - máte pravdu, že v Kosovu se dopouštěli zločinů jak Srbsko, tak UČK. Ovšem zatímco za Srbsko ty zločiny dělala armáda dle rozkazů, tedy celý stát, UČK byla jen jedna z ...
  Zobrazit celý příspěvek

  ardz - máte pravdu, že v Kosovu se dopouštěli zločinů jak Srbsko, tak UČK. Ovšem zatímco za Srbsko ty zločiny dělala armáda dle rozkazů, tedy celý stát, UČK byla jen jedna z kosovských frakcí bez jakékoli formální zodpovědnosti.

  Navíc Miloševič, narozdíl od Kosovanů odmítl přestat s vojenskými akcemi.

  Legitimita vojenských jednotek může být různá: buďto formální - jako např. armáda či národní gardy (mezi to spadá i azov), nebo neformální (daná nutností někoho se bránit). Azov - ač nesouhlasím s metodami, jakými vede válku - má jak formální (danou ukrajinskou vládou) tak i neformální (Ukrajinu napadli Strelkovovy bandy) legitimitu. Strelkovovy bandy nemají legitimitu žádnou a přitom rozpoutali válku.
  Skrýt celý příspěvek

 • Maroš
  20:18 24.06.2015

  Nechápem prečo niektorí z vás máte potrebu Rusko neustále démonizovať a zosmišnovť. A už vôbec nechápem zmysel tohoto článku na čo chcel autor vlastne poukázať. Jasné mi je len to ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Nechápem prečo niektorí z vás máte potrebu Rusko neustále démonizovať a zosmišnovť. A už vôbec nechápem zmysel tohoto článku na čo chcel autor vlastne poukázať. Jasné mi je len to že z Ruska za každú cenu treba urobiť agresora a zo západu osloboditeľa už aj Armádne noviny sa javia ako ostatné propagačnokomerčné správy a správajú sa ako ostatné Mainstreamové médiá čo my je veľmi ľúto lebo som tu vždy rád chodil.. Samozrejme sú tu správy ako je Rusko agresívne a ako chce znovu oživiť Sovietsky zväz.. No nenájdeme tu žiadne správy o tom ako sa USA a niektoré štáty EU chovajú veľmi podobne a ako vytvárajú napätie vo svete vnucovaním vlastných názorov a organizovania rôznych prevratov po celom svete. Samozrejme Rusko má vždy zlé a USA a EU len dobré úmysly no aký je medzi nimi rozdiel ked po sebe zanechávajú len spúšť?? Prečo sa musí NATO rozťahovať a pritom nedbať na záujmy a bezpečnosť druhých štátov? O nezištnosti činov a pravde predkladaných faktov USA a NATO už len s princípu neverím napr. Podpora diktátora Erdogana (Recep Tayyip Erdoğan) - Pozrieť od 1:08-http://nezavisli.blogspot.sk/2... . Ďalej nespočet konfliktov- humanitárneho bombardovania- Kosovo a obetí ktoré má na svedomí USA mi napovedá to že nielen Rusko ale aj USA nehrá celkom čisto. Nie len Rusko si chce podmaniť svet ved sa len pozrime na zbrojenie USA ktoré dáva viac dolárov ako celý zvyšok sveta a vyhlasuje to že sú tu akýmisi policajtmi ( a my ostatný ich máme len (slepo) nasledovať.. Koľko štátov okupuje Rusko a koľko USA? Kto je agresor a kto sa bráni? Ja som za to aby tu boli vždy aspoň dve strany kvôli rovnováhe lebo akonáhle sa zmocní všetkého len strana jediná a to je jedno ktorá bude si robiť čo chce a to myslím aj dobré ale aj zlé! Dúfam že tu raz budeme mať objektivitu za banalitu a nie raritu ako je tomu doteraz.
  Skrýt celý příspěvek

 • ardz
  20:16 24.06.2015

  logik za prvé preháňaš s tým polmiliónom, za druhé je faktom, že USA dali 5 miliárd dolárov na zmenu na ukrajine. Je sila aký dokážeš byť pokrytec keď vládu ktorá sa dostala ...
  Zobrazit celý příspěvek

  logik za prvé preháňaš s tým polmiliónom, za druhé je faktom, že USA dali 5 miliárd dolárov na zmenu na ukrajine. Je sila aký dokážeš byť pokrytec keď vládu ktorá sa dostala násilne a protiústavne k moci nazývaš legálnou. Prví začali napadať štátne budovy zelení mužíčci v kyjeve a janukovyč mal legitímne právo proti nim nasadiť armádu, ale bol mäkký a neurobil to.

  Na tomto videu - https://www.youtube.com/watch?... -
  je záznam prejavu ukrajinského poslanca Olega Carjova v ukrajinskom parlamente z 20. novembra 2013 a nižšie prepis toho, čo hovorí. On už vtedy hovoril o tom čo USA chystajú, o školení a cvičení majdanistov ... Aj na to išlo niečo z tých 5 miliárd dolárov. A za pár mesiacov sa jeho slová naplnili..

  Prepis:
  Vážení kolegovia, vážený Vladimír Vasiljevič

  Ako na zástupcu ukrajinského ľudu sa na mňa obrátili aktivisti organizácie "Volja" a poskytli mi jasné dôkazy, že na našom území za podpory a priamej účasti amerického veľvyslanectva v Kyjeve je realizovaný projekt "TechCamp" v rámci ktorého sú vykonávané prípravy na občiansku vojnu na Ukrajine. Projekt "TechCamp" pripravuje špecialistov na informačnú vojnu a diskreditáciu štátnych inštitúcií za použitia moderných médií, potenciálnych revolucionárov pre organizovanie protestov a zvrhnutie štátneho zriadenia. Tento projekt v túto chvíľu dozoruje a je za neho zodpovedný americký veľvyslanec na Ukrajine Geoffrey R. Pyatt. Po rozhovore s organizáciou "Volja" som sa dozvedel, že sa im podarilo dostať sa do zariadenia projektu "TechCamp" vydávajúc sa za tím IT špecialistov.

  Na ich prekvapenie sa konali porady o zvláštnostiach moderných médií. Americkí inštruktori vysvetľovali, ako možno sociálne siete a internetové technológie použiť na manipuláciu s verejnou mienkou ako aj k aktivácii protestného potenciálu, aby sa vyprovokovali násilné nepokoje na území Ukrajiny, radikalizáciu populácie a začatie bojov. Americkí inštruktori ukazujú príklady úspešného použitia sociálnych sietí použitých na organizovanie protestov v Egypte, Tunise a Líbyi. Predstavitelia "TechCamp" v súčasnosti organizujú konferencie po celej Ukrajine. Doteraz sa celkovo uskutočnilo päť podujatí. Asi 300 ľudí bolo vyškolených ako operatívcami, ktorí sú teraz aktívny po celej Ukrajine. Posledná konferencia "TechCamp" sa konala 14. a 15. novembra 2013 v srdci Kyjeva na území amerického veľvyslanectva!

  Povedzte mi, aká krajina na svete by dovolila, aby NGO operovala z amerického veľvyslanectva? Je to neúctivé k ukrajinskej vláde a proti ľuďom Ukrajiny! Obraciam sa na ukrajinskú vládu s nasledujúcou otázkou: Je mysliteľné, aby predstavitelia amerického veľvyslanectva, ktorí organizujú konferencie "TechCamp" zneužívali svoje diplomatické poslanie?

  Nechajte ho hovoriť

  Pokračujte

  Rezolúcia OSN z 21. decembra 1965 stanovuje neprípustnosť zasahovania do vnútorných záležitostí štátu, aby sa ochránila jeho nezávislosť a jeho suverenita v súlade s odsekmi jedna, dva a päť. Žiadam vás, aby ste to považovali za oficiálnu žiadosť a pristúpili k vyšetrovaniu tohto prípadu. Ďakujem!
  Skrýt celý příspěvek

 • Kozlus
  20:15 24.06.2015

  logik Datum: 24.06.2015 Čas: 20:03
  Tak na takovouhle snuzku lzi a prekrucovani se neda slusne reagovat.

  logik Datum: 24.06.2015 Čas: 20:03
  Tak na takovouhle snuzku lzi a prekrucovani se neda slusne reagovat.

 • logik
  20:03 24.06.2015

  ardz: USA státní puč? Těch půl milionu lidí na majdanu, to byli vlastně agenti CIA, že?

  Na Donbas pak nezaútočila žádná pučistická vláda - zaprve vláda to byla naprosto legální ...
  Zobrazit celý příspěvek

  ardz: USA státní puč? Těch půl milionu lidí na majdanu, to byli vlastně agenti CIA, že?

  Na Donbas pak nezaútočila žádná pučistická vláda - zaprve vláda to byla naprosto legální (vy nevíte, že vyslovení nedůvěry vládě je standardní demokratický prvek), zadruhé násilnosti v začali z Krymu a z Ruska přiševší Strelkovoi bandy.

  Proti ozbrojencům bez jakékoli legitimity, kteří začnou napadat státní úřady, by zakročila každá armáda na světě, a naprosto správně.
  Skrýt celý příspěvek

 • ardz
  20:02 24.06.2015

  logik kosovská UČK vraždila srbov a vyháňala ich z kosova. Obe strany sa dopúšťali zločinov. A potom USA odtrhli v rozpore s medzinárodným právom kosovo od srbska. A NATO sa ...
  Zobrazit celý příspěvek

  logik kosovská UČK vraždila srbov a vyháňala ich z kosova. Obe strany sa dopúšťali zločinov. A potom USA odtrhli v rozpore s medzinárodným právom kosovo od srbska. A NATO sa dopustilo taktiež zločinov bombardovaním juhoslávie.

  Veď na kryme sú ruskí vojaci už 200 rokov v kuse. Keby kyjev neposlal armádu na vlastných obyvateľov na donbase tak vojna samozrejme by tam nebola. Opolčenci nemajú podporu miestnych? A kto má podporu? Prokyjevské komandá ako azov, dnepr, donbas, ajdar, jednotky fašistického pravého sektoru, ktoré zaútočili na donbas?
  Skrýt celý příspěvek

 • Wenet01
  20:00 24.06.2015

  Nevšiml jsem si, že by v Kosovu byla válka několik let - a ani toho, že by tam NATO vpadlo, natož, že by v Kosovu prováděl Janunkovič etnické čistky... NATO donutilo bombardováním ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Nevšiml jsem si, že by v Kosovu byla válka několik let - a ani toho, že by tam NATO vpadlo, natož, že by v Kosovu prováděl Janunkovič etnické čistky... NATO donutilo bombardováním Srbska jeho vládu k dobrovolnému vyklizení části území a následně posvětilo odtržení tohoto území od mateřského státu a umožnilo tím etnickou čistku druhého gardu - až budete problamatiku studovat podívejte se na vývoj populace srbů v Kosovu, nebo si promluvte s našimi vojáky co tam byli. Krymský volený parlament prohlásil státní převrat v Kyjevě za nelegální a svržení prezidenta za neústavní (mimochodem dle Ua parlamentu byl Janunkovič až do minulého týdne de iure prezidentem Ukrajiny ačkoliv ústava nezná možnost dvou prezidentů a Porošenko je tak logicky v úřadu nelegálně, ale to jen tak na okraj) a na tomto základu vyhlásil samostatnost - referendum poté o připojení k Rusku, zelení mužíčci byli pochopitelně dalece za hranou, byť svým počtem nikdy nepřekročili smluvní dohodu mezi RF i UA, ale proběhlo beze ztrát naživotech a bylo to také až druhým překreslením hranic v Evropě po druhé světové válce. Co se týká Donbasu, tak ačkoliv mne těší, jak dokonale dokážete zhodnotit míru konfliktu - kdy etničtí rusové zcela jistě nepodporovali sepratisty - a vyhodnotit míru kdy je zásah nutný a kdy jde o mnalý lokální konflikt, kterčého si netřeba všímat, tak obdoba Kosovské akce by bylo vyhlášení bezletové zóny nad Kyjevem a následné mnohaměsíční bombardování celé Ukrajiny Ruským letectvem dokud by v Donbasu zůstal jediný voják a dokud by se Kyjev území nevzdal. Je zajímavé jak jeden stát svou územní integritu hájit může, ba dokonce musí a jiný nikoliv
  Skrýt celý příspěvek

 • logik
  19:51 24.06.2015

  eeee, janukovičova, miloševičova - už blbnu :-)

  eeee, janukovičova, miloševičova - už blbnu :-)

 • logik
  19:47 24.06.2015

  Wenet, jestli jste si nevšiml, před akcí NATO v Kosovu byla válka několik let, než tam NATO vpadlo, a Janukovičova armáda tam dělala etnické čistky. Akce NATO tuto válku poměrně ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Wenet, jestli jste si nevšiml, před akcí NATO v Kosovu byla válka několik let, než tam NATO vpadlo, a Janukovičova armáda tam dělala etnické čistky. Akce NATO tuto válku poměrně rychle ukončilo

  Než Rusko vpadlo na Krym, tak na Ukrajině nebyla válka vůbec, než vpadlo do Donbasu, tak tam byl malý lokální konflikt, který rozpoutali samozvaní separatisté, kteří ani podle velikosti demonstrací neměli podporu místních - a akce Ruska tento konflikt rozšířila, zkrvavěla a prodloužila...

  Holinky a hodinky, hlavně, že to zní stejně, že?
  Skrýt celý příspěvek

 • ardz
  19:45 24.06.2015

  Logik položil si si otázku prečo rusko anektovalo krym v čase anexie? Keby USA neuskutočnili štátny puč na ukrajine ani rusko by neanektovalo krym. Akcia vyvolala reakciu. Rusko ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Logik položil si si otázku prečo rusko anektovalo krym v čase anexie? Keby USA neuskutočnili štátny puč na ukrajine ani rusko by neanektovalo krym. Akcia vyvolala reakciu. Rusko reagovalo na kroky USA.
  Na donbas zaútočila kyjevská pučistická vláda a začala zabíjať etnických rusov. Keby tam žili Američania a robili by to Američanom dávno by bol kyjev zbombardovaný. Pozri si čo urobili s panamou a tam bol zabitý jediný Američan a ohrozených bolo 35 000 američanov. Na donbase pozabíjali neporovnateľne viac ľudí a milióny boli a sú ohrozovaní, státisíce utečencov.

  Spomínaš nelegálne štáty. Uvedomuješ si, že aj nezávislosť USA vyhlásili separatisti, keď 13 amerických kolónií vyhlásilo nezávislosť na britskej korune podobne ako donbas na Kyjeve? A každý rok si tento separatistický sviatok pripomínajú celé USA.

  Marius ano sú len 2 krajiny ktoré narúšajú status svetového hegemóna USA a to rusko a čína. Zvrhnúť vládu v rusku a dosadiť si v Moskve proamerické bábky je jednoduchšie ako to urobiť v číne, ale ak by sa im podarilo ovládnuť rusko potom by už ostala len čína s ktorou jednajú podobne ako s ruskom, obkľučujú ju vojensky tak ako rusko, podobne ako sa snažia zrušiť obchod medzi ruskom a EÚ a presmerovať ho do USA – viď TTIP - tak aj ázijské krajiny sa snažia USA pretiahnuť na svoju stranu aby neobchodovali s čínou ale s nimi. Preto čína s ruskom spolupracuje. Potrebujú jeden druhého ak si chcú zachovať nezávislosť na amerických elitách.

  Logik obhajuješ zvrátenosti. Nie je ti ľúto že česko neposlalo na slovensko armádu keď žiadalo nezávislosť keď obhajuješ poslanie armády Kyjevom na donbas? Nech obyvatelia donbasu rozhodnú o svojej budúcnosti.

  Štátny puč bol protiústavný, odvolanie janukovyča bolo protiústavné. Stále zatváraš oči pred brutálnymi útokmi polovojenských jednotiek na políciu ktorá sa vôbec nebránila, nechala sa mlátiť a len telami chránili štátne budovy. V každej západnej krajine by nasledoval tvrdý atak
  polície.

  Stále opakuješ že rusko na ukrajinu zaútočilo. Keby hneď ako kyjev zaútočil na donbas rusko zasiahlo a išlo chrániť svojich krajanov a vyhnali by prokyjevské jednotky z donbasu už dávno tam nemuseli zomierať ľudia.
  Skrýt celý příspěvek

 • Wenet01
  19:45 24.06.2015

  Pokud jste Duašen věřil tomu, že RF nechá bez povšimnutí riziko, že UA vstoupí do NATO a vypoví RF smlouvu o Krymu, myslel jste, že přejde západem podporovaný státní převrat a ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Pokud jste Duašen věřil tomu, že RF nechá bez povšimnutí riziko, že UA vstoupí do NATO a vypoví RF smlouvu o Krymu, myslel jste, že přejde západem podporovaný státní převrat a protiústavní svržení prezidenta a, že nechá na rozkaz vlády vzešlé z ještě v té době nikým nevoleného parlamentu převálcovat etnické rusy a rusky mluvící Ukrajince pravidelnou armádou a polovojenskými sbory ze západní Ukrajiny - nic si z toho nedělejte, nebyl jste na tom s informacemi o východě lépe, než většina představitelů EU, kteří si to z mě neznámých důvodů mysleli navzdory opakovanému vyjadření Ruska rovněž
  Skrýt celý příspěvek

 • Wenet01
  19:40 24.06.2015

  Ano bez angažmá Ruska by byl v Donbasu klid - to je asi největší farizejství jaké znám. Bez angažmá západu by byl v Kosovu dnes jistě rovněž klid, stejný klid by ostatně zavládl i ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Ano bez angažmá Ruska by byl v Donbasu klid - to je asi největší farizejství jaké znám. Bez angažmá západu by byl v Kosovu dnes jistě rovněž klid, stejný klid by ostatně zavládl i ve Rwandě a v dalších státech. Jedna strana by prostě převálcovala tu druhou, početně slabší či hůře vyzbrojenou, nebo s menším počtem spojenců dodávajících vše potřebné. Zajímavé je, že západ takto ke světu rozhodně nepřistupuje a neřídí se heslem, že bez jeho angažmá by byl časem všude obdobný (nějaký) klid...jen se může zbláznit, když jiná mocnost prohlásí tím kdo má nárok na existenci jinou stranu než on
  Skrýt celý příspěvek

 • logik
  19:36 24.06.2015

  Kozlus - současná vláda žádným zrušením žádné listiny žádná rozhodně práva ze ZLPS neporušila. Janukovič ano.

  A ty furt nevíš, že s násilím na majdanu začala policie? Konrkétně ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Kozlus - současná vláda žádným zrušením žádné listiny žádná rozhodně práva ze ZLPS neporušila. Janukovič ano.

  A ty furt nevíš, že s násilím na majdanu začala policie? Konrkétně 30.11. 2013 - najdi si to klidně i na RT - tehdy se ještě o tom rusko tolik nesnažilo lhát, takže je to i tam...
  Skrýt celý příspěvek

 • Kozlus
  19:28 24.06.2015

  " co vědomě porušuje listinu základních práv a svobod"
  Myslis tak, jak soucasna UA vlada zrusila platnost te listiny a Donbase??
  "nechává mlátit demonstranty" Tohle uz je fakt ...
  Zobrazit celý příspěvek

  " co vědomě porušuje listinu základních práv a svobod"
  Myslis tak, jak soucasna UA vlada zrusila platnost te listiny a Donbase??
  "nechává mlátit demonstranty" Tohle uz je fakt vrchol zaslepenosti. Obycejne lzes, nebo ti jen vynechava pamet? Myslis ty pokojny demonstranty, co se snazili policajty upalit nebo umlatit zeleznejma tycema? Vzpomen si na "nepokoje" kdekoliv v zapadnim svete. NIKDE JINDE neprokazala policije tolik zdrzenlivosti, jako pri Majdanu. Kdekoliv jinde, by ty chudacky davno rozehnali a pozavirali! Kde jinde na sebe nechali policajti jen tak hazet zapalny lahve?? A slavnej zapad tyhle "demonstranty" jeste podporuje a vari jim caj? To je ta demokracie? Velky kulovy leda.

  Normalne zacinam uvazovat, jestli ty a tobe podobni, nejste placeni Ruskem. Protoze kazdej, kdo videl zabery z Majdanu a neco si pamatuje, vidi, ze pises totalni hlouposti.

  "Saudske hnutie "Slobodní občania Najranu" podľa iránskej agentúry Fars obsadilo vojenskú základňu El-Masali v provincii Najran. Medzi opozičnými jednotkami a saudskoarabskými voj. jednotkami začali ozbrojené zrážky pri meste Kabaš, č. j. 10 km na juh od centra provincie Najran."
  Uvidime, co budes tvrdit za chvilku. Jestli je tohle pravda, tak Saudi se s tim rozhodne mazat nebudou a pak jsem zvedavej, co se nam bude tvrdit. Na jednu stranu je nas supr-cupr spojenec a o jejich rezimu se u nas tak nejak nemluvi, na druhou stranu ten zakrok asi nebude uplne slunickovaj a multikulti vyvazenej. Jsem zvedavej, jestli to bude interni vec Saudu, nebo bude jen moralne spravne sesadit sejka.
  Skrýt celý příspěvek

 • logik
  19:05 24.06.2015

  marius: Zatím jediný, kdo někoho štve proti sobě je Rusko - bez jeho angažmá by byl dávno v Donbasu klid.

  kozluz: I když sesazení prezidenta bylo opravdu asi procesně špatně (z ...
  Zobrazit celý příspěvek

  marius: Zatím jediný, kdo někoho štve proti sobě je Rusko - bez jeho angažmá by byl dávno v Donbasu klid.

  kozluz: I když sesazení prezidenta bylo opravdu asi procesně špatně (z morálního hlediska je sesazaní prezidenta, co vědomě porušuje listinu základních práv a svobod a nechává mlátit demonstranty naprosto v pořádku), to nějak mění to, že to byla interní věc Ukrajiny a Rusku to nedává ani zbla práva na Ukrajinu zaútočit?
  Skrýt celý příspěvek

 • dusan
  18:53 24.06.2015

  Wanet01 ...

  Stalin v rokoch 1939-1941 rozpínanie nacizmu neriešil .. a obchodoval ....

  A vieme ako to dopadlo ....

  I dnes nemusíme riešiť Ukrajinu ... len aby sme potom ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Wanet01 ...

  Stalin v rokoch 1939-1941 rozpínanie nacizmu neriešil .. a obchodoval ....

  A vieme ako to dopadlo ....

  I dnes nemusíme riešiť Ukrajinu ... len aby sme potom neplakali, že nik nechce "riešiť" našu okupáciu ......

  Že sci-fi ?

  Myslel som si, že nemám o putinovej diktatúre ilúzie ... ale Krym či východnú Ukrajinu by som tiež neveril ... a už je to realita ....
  Skrýt celý příspěvek

 • fenri
  18:24 24.06.2015

  Wenet: velmi dobře napsáno. Vidím to zhruba jako Vy.

  Wenet: velmi dobře napsáno. Vidím to zhruba jako Vy.

 • Wenet01
  18:04 24.06.2015

  Stále dokola...režim, zhroucení režimu, nahrávání režimu. Zkuste se na celou věc také jednou podívat jinou optikou třeba si můžete pomoci okřídleným americkým úslovím "národní ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Stále dokola...režim, zhroucení režimu, nahrávání režimu. Zkuste se na celou věc také jednou podívat jinou optikou třeba si můžete pomoci okřídleným americkým úslovím "národní bezpečnost" či je to v zájmu naší "národní bezpečnosti". Rusko momentálně je nejdemokratičtější v celé své historii a běžnému rusovi se žije rovněž nejlépe v celé historii - a ačkoliv je i toto zajímavé téma nám to může být zcela jedno, ať by tam byl režim carský, bolševický, demokratický, nebo jakýkoliv jiný, tak by žádný vládce Kremlu nikdy neriskoval Krym jako součást nepřátelské a to i za cenu války - prostě to není v zájmu jejich národní bezpečnosti. Můžeme samozřejmě sáhodlouze filozofovat jestli má velmoc právo rovnat si své zájmy za svou hranicí, jestli je hranice neměná a svatá a to od kterého roku - ale to je tak vše co s tím můžeme dělat. Hranice se bořily v Kosovu a bořily se i na Krymu a velmoci si své zájmy prosazovat budou ať je to Petr nebo Pavel. Celé je to způsobeno jednak vcelku zřejmým prastarým chápáním spojenectví států dle Bismarkova, blíži-li se k Vaší hranici aliance jejímž nejste členem je to nepřátelská aliance a také pádem SSSR bez války se západem (naštěstí), který je historicky nevídaný a kdy miliony rusů zůstaly za umělými hranicemi vytvořenými Leninem a dalšími na hrobě ruské říše kvůli bolševickému internacionalismu. Rozpad SSSR na státy dle sovětských republik bylo od začátku sud s prachem, nicméně nebýt pohrávání si Ukrajinců s NATO mohl se doutnák ještě pár generací přehlížet, než by se problém zamrazil v nějakém nadnárodním celku jako problém Maďarů v EU - nestalo se. Pokud EU nestačil jeden konflikt s RF, který dle mého ještě dopadl nejlépe jak mohl a bude pokračovat žvaněním o režimech a nutných změnách tak to může být jen horší. Rusko je nejlepší neřešit a obchodovat...mimochodem co jsme tou slavnou ukrajinou získali?? Za janunkoviče, jsem tam ještě obchodně zajel, teď jsem rád, že jsou daleko
  Skrýt celý příspěvek

 • Kozlus
  17:46 24.06.2015

  shal: Tady by se dalo rict, ze smlouvy s Ruskem maji asi takovou cenu, jako smlouvy s NATO.

  shal: Tady by se dalo rict, ze smlouvy s Ruskem maji asi takovou cenu, jako smlouvy s NATO.

 • shal
  17:39 24.06.2015

  marius: Ale je moc pěkné slyšet uznán toho, že Rusko podepsalo nějaké smlouvy, nějaké dohody se svou sousedskou zemí, které nyní porušilo agresí vůči sousedovi. Opravdu se má ...
  Zobrazit celý příspěvek

  marius: Ale je moc pěkné slyšet uznán toho, že Rusko podepsalo nějaké smlouvy, nějaké dohody se svou sousedskou zemí, které nyní porušilo agresí vůči sousedovi. Opravdu se má takhle řešit světová politika ve 21. století? Opravdu jsou veškeré smlouvy s Ruskem jenom bezvýznamným cárem papíru? Již nelze Rusku věřit, že dodrží své závazky a že jejich slovo něco znamená.
  Skrýt celý příspěvek

 • shal
  17:28 24.06.2015

  marius: Zkus být trochu aktivnější a naopak mi vypsat konkrétně ty, které porušilo.

  marius: Zkus být trochu aktivnější a naopak mi vypsat konkrétně ty, které porušilo.

 • Shania
  17:20 24.06.2015

  Kozlus: spravne meli Janukoviče radsi otravit poloniem, to je osvědčený způsob a v minulosti taky vyhrál volby.

  Kozlus: spravne meli Janukoviče radsi otravit poloniem, to je osvědčený způsob a v minulosti taky vyhrál volby.

 • Kozlus
  17:06 24.06.2015

  logik:
  Vetsina statu vznika legalne? Stejne jako vznikla nova vlada na Ukrajine? Demonstrace a nasledne ozbrojeny prevrat? Politici z celyho slavnyho zapadu se slizaji na ...
  Zobrazit celý příspěvek

  logik:
  Vetsina statu vznika legalne? Stejne jako vznikla nova vlada na Ukrajine? Demonstrace a nasledne ozbrojeny prevrat? Politici z celyho slavnyho zapadu se slizaji na barikadach jako vsi a vari cajicek demonstrantum? Takze odstranit demokraticky zvolenou vladu a prezidenta, do parlamentu dosadit nikym nevoleny zastupce a pak to cely nechat hlasovat pod hlavnemi samopalu?? A pak to nasledne rok a pul oficialne uznavat a obhajovat? To je ta legalni cesta? Vzdyt uz sami Ukrajinci uznavaji protipravnost celeho prevratu.

  http://www.unian.net/politics/...
  Porošenko se obrátil k Ústavnímu soudu Ukrajiny ohledně protiústavnosti zákona "o odnětí titulu prezidenta Ukrajiny Janukovyčovi".
  Panacek se zabezpecuje, aby nedopadl stejne. Jestli tohle neni priznani protipravnosti celeho toho prevratu, tak uz nevim co.

  Kde jsou ty zaruky ministru zahranici pro drivejsiho prezidenta? Ale ja vim, podili se na tom EU, tak je to spravne a kristalove cisty, ze?
  Skrýt celý příspěvek

 • Clanek
  17:04 24.06.2015

  Ma ohrozit cca 2,5mil pracovnich mist? Takze to ve vysledku nemusi stat ani jedno pracovni misto?

  Ma ohrozit cca 2,5mil pracovnich mist? Takze to ve vysledku nemusi stat ani jedno pracovni misto?

 • Kozlus
  16:54 24.06.2015

  Ale no tak, zapad do toho netahejte. Zapad je prece plnej Mirku Dusinu a vse, co dela, je spravne. K bliti, ale spravne.
  Me prijde, ze Nemecko je furt porazenej stat, kterej musi ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Ale no tak, zapad do toho netahejte. Zapad je prece plnej Mirku Dusinu a vse, co dela, je spravne. K bliti, ale spravne.
  Me prijde, ze Nemecko je furt porazenej stat, kterej musi poslouchat viteze minule valky. Anglie leze USA do riti, protoze si tak zachova aspon cast sve hrdosti a vzpominek na byvale imperium, protoze muze delat bordel po celym svete - po boku USA. Kdyz si Frantici zacali v Libyi, tak se muselo pripojit par evropskych statu a nakonec i USA, protoze malymu Napoleonovi (Sarkozy) a dalsim dochazela munice. Politika USA je v zajmu jen a pouze USA a v jejich zajmu je slaba a na USA zavysla EU, velky trh a vazal. Proto tak prekotny snahy o prosazeni ekonomickych dohod a EU v prvni rade propagandy proti Rusku. Evropa sehrava roli uzitecnyho idiota, nic vic. Proto taky stredni vychod prochazi destrukci vsech aspon trosku schopnych armad. Irak je KO, na Syrii se pracuje. Iran je zatim moc silnej, tak se aspon podporuje jeho opozice v podobe SA, Katar a podobne. BTW: Kdyz nepocitam Severni Koreu, tak Saudi maji asi nejdespotictejsi rezim na svete. Kam se hrabe Irak, Iran, Libye i Syrie. Ale je to zatim spojenec. Ted se zlikviduje Stredni Vychod a pak bude cas na neco v oblasti Japonska a Jizni Koree. Takova valcicka mezi Indii, Pakistanem a Cinou...
  Muze me nekdo vysvetlit, proc je takovej tlak na odsouhlaseni ekonomickych dohod s USA? Ty dohody jsou tajne, zatim jen castecne prelozene do vsech jazyku EU. Politici, co to studuji a maji schvalovat si nesmi delat kopie ani zapisky a lidi o tom nevi vubec nic. Tohle je rovne obchodni jednani? Houby, tady se nekdo snazi protlacit poradny svinstvo a jako tradicne, v prospech EU to asi nebude, ze? Neni se co divit, ze slavni spojenci USA v JZ Asii, je s timhle poslali k sipku.

  BTW k tem slavnym sankcim: Pocita se, ze behem dvou let to ma ohrozit cca 2,5 milionu pracovnich mist v EU. Obchod USA s RF za posledni rok vrostl o 7% To uz je trosku k zamysleni, ne? Ja vim, ja vim -Dusinove a Rus je ted ten zlej. Oficialni propaganda EU nas o tom furt ujistuje, tak to musi byt pravda.
  Skrýt celý příspěvek

 • marius
  16:43 24.06.2015

  Ještě otázka pro Shala. Prosím tě, řekni které smlouvy, pravidla, mezinárodního práva atd. neporušilo NATO v Jugoslávii, Libyi, Iráku a Afgánistánu.

  Ještě otázka pro Shala. Prosím tě, řekni které smlouvy, pravidla, mezinárodního práva atd. neporušilo NATO v Jugoslávii, Libyi, Iráku a Afgánistánu.

 • Robaizz
  16:42 24.06.2015

  To logic: BM - ono to memorandum nebylo věcí jen mezi Ruskem a Ukrajinou, své slovo (a nemalé) tam měli i Američané. A nefungovalo to na principu, že UA Rusku vrátí jaderné hlavice ...
  Zobrazit celý příspěvek

  To logic: BM - ono to memorandum nebylo věcí jen mezi Ruskem a Ukrajinou, své slovo (a nemalé) tam měli i Američané. A nefungovalo to na principu, že UA Rusku vrátí jaderné hlavice a oni jim za to uznají hranice. Ty vrácené hlavice se kompenzovaly značnou finanční pomocí jak ze strany Ruska, tak US a navíc se Rusko zavázalo dodávat jim zdarma jaderné palivo do elektráren.

  Krym - Krymský parlament odhlasoval neuznání samozvaných a nikým nevolených předáků majdanu coby dočasné vlády, odsoudil protiústavní sesazení Janukoviče a vlády celkově. Následně nato vyhlásili referendum o odtržení Krymu od UA. Neuznáním kyjevského puče tak nad sebou neměli žádnou legitimní nadřazenou moc, která by jim to (jako v minulosti) mohla zatrhnout. Ruská duma poté opět odhlasovala připojení nezávislého a svobodného Krymu do RF na základě provedeného referenda, což je dle mezinárodního práva taktéž v pořádku.
  Skrýt celý příspěvek

 • marius
  16:34 24.06.2015

  Logiku, ty se mi jenom zdáš. Osobně doufám, že se Putinovi podaří vše ustát, protože jinak pravděpodobnost horké války násobně vzroste. Leda že by Nulandová v Rusku nějakou hezkou ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Logiku, ty se mi jenom zdáš. Osobně doufám, že se Putinovi podaří vše ustát, protože jinak pravděpodobnost horké války násobně vzroste. Leda že by Nulandová v Rusku nějakou hezkou barevnou revolucí instalovala proamerickou vládu, která by na národní zájmy hodila bobek. Toto všechno by ale byl jen krůček k hlavnímu cílu amíků, kterým je rozpad Ruska na co největší počet menších států, které by se daly lehce ovládat. Bonus by byl, poštvat je proti sobě, aby se ti Ruští divoši vybili mezi sebou, jako to můžeme zrovna sledovat na Ukrajině. Co by asi následovalo pak? Třeba Čína?
  Skrýt celý příspěvek

 • shal
  16:34 24.06.2015

  Rusko prakticky porušilo veškeré body toho memoranda krom bodu 5 (použití jaderných zbraní proti Ukrajině.)

  Rusko prakticky porušilo veškeré body toho memoranda krom bodu 5 (použití jaderných zbraní proti Ukrajině.)

 • logik
  16:17 24.06.2015

  Jinak s tím, že BM nebylo právně závazné souhlasím, nicméně to byl od Ruska veřejný slib - a takový slib prostě slušný člověk neporušuje, i když není právně závazný.

  Jinak s tím, že BM nebylo právně závazné souhlasím, nicméně to byl od Ruska veřejný slib - a takový slib prostě slušný člověk neporušuje, i když není právně závazný.

 • logik
  16:16 24.06.2015

  fenri:
  https://en.wikipedia.org/?titl...
  bod 1)

  Právě, že v poslední době vzniká většina států legálně. Vznik ukrajiny a koneckonců ...
  Zobrazit celý příspěvek

  fenri:
  https://en.wikipedia.org/?titl...
  bod 1)

  Právě, že v poslední době vzniká většina států legálně. Vznik ukrajiny a koneckonců všech států bývalého SSSR, Slovensko, potenciální vznik Skotska, atd....

  A jinak ano, v minulosti vzniklo spousta států nelegálně. Jelikož se zjistilo, že to je zpravidla zdroj násilí, tak se takový vznik považuje za možný jen v extrémním případě, např. pokud vznikne etnické násilí apod. Takovému státu pak dává alespoň částečnou legitimitu rozhodnutí mezinárodního společenství, které u Krymu taktéž nebylo.

  Obhajovat ale vpád jedné armády na území druhého státu tím, že si tam někdo něco nelegálně rozhodl je ale prostě neudržitelné. Pořád je to prostě agrese a nebezpečný precedens - v případě ukrajiny (čímž témata spojím) navíc precedens, který v budoucnu znemožní jakékoli jaderné odzbrojení, protože nikdo už nebude zárukám ostatních jaderných mocností věřit. A bohužel oprávněně.  PS: Pak ještě existuje tzn. právo na sebeurčení, dávající právo NÁRODŮM na vznik národního státu, ale to se Krymu netýká
  Skrýt celý příspěvek

 • fenri
  16:07 24.06.2015

  Logik: můžete sem dát odkaz na Bud. memorandum, kde se v něm hovoří o Krymu? Podle vašeho konstruktu by 90% států bylo neplatných, protože vznikly proti vůli tehdejších ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Logik: můžete sem dát odkaz na Bud. memorandum, kde se v něm hovoří o Krymu? Podle vašeho konstruktu by 90% států bylo neplatných, protože vznikly proti vůli tehdejších zákonodárných orgánů.
  mimochodem - memorandum k ničemu nezavazuje. Mrkněte se, co znamená slovo memorandum. je to konstatování nějaké v tu chvíli platné skutečnosti "na paměť". Těžko lze někoho k něčemu zavázat memorandem. to se dělá smlouvou. Tj. rozdíl mezi smlouvou a memorandem je v závaznosti. Tj. věta, že Rusko porušilo závazky plynoucí mu z Budapěšťského memoranda je oxymoron. Memorandum je věc nezavazující.
  Skrýt celý příspěvek

 • logik
  15:57 24.06.2015

  fenri: Názor "zaplacených" právníků může být jakýkoli, ale pokud byl jednou Krym součástí ukrajiny, tak žádné jeho jednostranné vyhlášení nové ústavy tento fakt nemůže změnit, ...
  Zobrazit celý příspěvek

  fenri: Názor "zaplacených" právníků může být jakýkoli, ale pokud byl jednou Krym součástí ukrajiny, tak žádné jeho jednostranné vyhlášení nové ústavy tento fakt nemůže změnit, protože každý takový krok musí být nutně protiprávní.

  Protože jakékoli rozhodnutí Krymského parlamentu - jakožto jednoho ze zákonodárných orgánu Ukrajiny - nutně podléhá Ukrajinské ústavě a vyhlášení nezávislosti Krymu (bez změny této ústavy) je prostě právně neplatné - stejně jako je neplatný jakýkoli jiný zákon, který je v rozporu s ústavou.
  Skrýt celý příspěvek

 • logik
  15:53 24.06.2015

  Petr M: Proto to bylo memorandum, protože to nebyla mezinárodní smlouva. Ona taky převážně jen konstatuje věci, které platí. Na platnosti Ukrajinských hranic to nic nemění, jen to ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Petr M: Proto to bylo memorandum, protože to nebyla mezinárodní smlouva. Ona taky převážně jen konstatuje věci, které platí. Na platnosti Ukrajinských hranic to nic nemění, jen to jasně ukazuje, že Rusko bralo ukrajinu za suveréní stát i s Krymem a tedy že jejich snaha o reinterpretaci dějin, že Krym byl vlastně furt ruský je jen demagogie.

  Stejnětak formální nezaregistrování hranic u OSN nijak nemění fakt, že Krym byl a je dle mezinárodního práva Ukrajinský a tedy že se Rusko "brání" napadáním států, které mu nic nedělali.

  PS: Žádný slib o nerozšiřování NATO nikdy nebyl dán. To jsou jen Ruské výmysly. Pokud tvrdíte opak, dejte sem nějaký odkaz na ten slib.
  Skrýt celý příspěvek

 • Superme
  15:33 24.06.2015

  David - Skoro ve všem s Vámi souhlasím. Hezky napsáno, ale s jednou částí nikoliv.
  Nemyslím si, že by mladí lidé ve velkém odcházeli z Ruska. Možná liberálně naladění ano, ale ...
  Zobrazit celý příspěvek

  David - Skoro ve všem s Vámi souhlasím. Hezky napsáno, ale s jednou částí nikoliv.
  Nemyslím si, že by mladí lidé ve velkém odcházeli z Ruska. Možná liberálně naladění ano, ale liberál jednoduše neznamená vysokoškolák. Rusko je hodně konzervativní zemí a mladí nejsou vyjímkou. Pokud mohu přidat svoji zkušenost, mám kamaráda z Ruska. A přesto, že zde žije už pěknou dobu, vlastně od mala, tak nikdy nepřestal být Rusem. To vlastenectví tam má velký význam.

  Jinak v mnohém souhlasím, jako obvykle, také s fenrim. EU by měla raději řešit problém s imigrací z afrických a arabských zemích, která je pro mě mnohonásobně větším nebezpečím, než je Rusko. Podle mě si EU potřebovala udělat nějakého vnějšího nepřítele, aby se tento problém, ale i jiné problémy EU dostali mimo hlavní téma. Naštěstí se to moc nepovedlo. Oči Evropanů jsou naštěstí nejvíce zaměřeny právě na imigraci, viz. nedávné kroky některých států (Rakousko - přestalo udělovat azyly imigrantům z afrických zemí, Maďarsko - plot okolo své hranice se Srbskem, né však kvůli Srbům, ale Kosovanům a Albáncům, mnohonásobně silnější hraniční kontroly států ležících u Itálie, redukce imigrantů v Británii nebo "vítězství" anti-imigračních stran v zemích EU v poslední době)

  Rus se nikdy nepodřídí a má naprosto jiné hodnoty, než většina Evropanů. Tak proč s nim chtít zbytečně napjaté vztahy, které prospívají jen jednomu a není to ani Rus a ani Evropan. Myslím, že každý ví, o které "demokratické" zemi mluvím :)
  Skrýt celý příspěvek

 • fenri
  15:33 24.06.2015

  To hrázný - no Rusové jsou celkem penetrovaní Internetem, takže přístup k informacím mají. Ono spíš hapruje tvrzení, že se nezlepšila situace řadových Rusů. Ona se právě zlepšila ...
  Zobrazit celý příspěvek

  To hrázný - no Rusové jsou celkem penetrovaní Internetem, takže přístup k informacím mají. Ono spíš hapruje tvrzení, že se nezlepšila situace řadových Rusů. Ona se právě zlepšila celkem dost. Prostě se mají o dost lépe než v chaosu 90. tých a dobře to vědí. Navíc Rusové prostě nejsou národ, který kvůli snížení svých úspor o několik procent vyjde masově do ulic. Oni snesou dost, je to svojský svět....
  Skrýt celý příspěvek

 • fenri
  15:30 24.06.2015

  To Petr M - sice částečně máte pravdu, navíc podpořenou tím, že UA patří mezi několik málo zemí světa, které se neobtěžovaly zaregistrovat své hranice u OSN, takže jsou pochybné, ...
  Zobrazit celý příspěvek

  To Petr M - sice částečně máte pravdu, navíc podpořenou tím, že UA patří mezi několik málo zemí světa, které se neobtěžovaly zaregistrovat své hranice u OSN, takže jsou pochybné, přesto bych to se slibem o nerozšiřování NATO nesrovnával. Ten slib byl "jen" ústní, neoficiální, zatímco Budapešťské memorandum sice nemá závaznost mezinárodní smlouvy, ale přeci jenom je v něm jasná deklarace oficiálního stanoviska. Tj. je to podobné, ale neřekl bych, že úplně stejné.
  Za problém bych spíš považoval fakt, že v té době platila Krymská ústava deklarující nezávislost na Ukrajině (byla zrušena až pod hrozbou války o rok později), takže podle mnohých výkladů a právních názorů v té době Krym součástí Ukrajiny nebyl (navíc nemá-li při extenzivním výklady UA hranice...).
  Z mého ryze soukromého pohledu je připojení Krymu celkem OK (byť mu mělo předcházet referendum, které ovšem Kyjev nechtěl dovolit, protože jim bylo jasné, jak by dopadlo a vhodná by byla i nějaká kompenzace-třeba odpuštění dluhů), ale ostatní hranice UA bych s přimhouřením oka považoval za korektní. Ono je tam v té oblasti prostě víc věcí na vodě a nejasných...
  Skrýt celý příspěvek

 • Petr M
  15:13 24.06.2015

  Budapešťské memorandum je neplatné, protože nebylo ratifikováno parlamenty států, jejíž prezidenti ho podepsali. Dle mezinárodního práva je tedy není platné.
  Šlo v něm pouze o to, ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Budapešťské memorandum je neplatné, protože nebylo ratifikováno parlamenty států, jejíž prezidenti ho podepsali. Dle mezinárodního práva je tedy není platné.
  Šlo v něm pouze o to, aby nestabilní Ukrajina vrátila Rusku jaderné zbraně, které tam po rozpadu sssr zůstaly a nedostaly se do rukou teroristů, diktátorů a pod.

  Budapešťské memorandum má si stejnou platnost jako závazek západu, Nato, že se nebude rozšiřovat na východ k Ruským hranicím.
  Skrýt celý příspěvek

 • Hrázný
  14:59 24.06.2015

  To je naivní představa že Kreml dovolí svobodnou komunikaci přes Ruská média s občany. Kreml si jede po své linii, šíření své imperialistické lživé a zákeřné propagandy k ovládnutí ...
  Zobrazit celý příspěvek

  To je naivní představa že Kreml dovolí svobodnou komunikaci přes Ruská média s občany. Kreml si jede po své linii, šíření své imperialistické lživé a zákeřné propagandy k ovládnutí mas. Na nic nežli na válku nemyslí a pro ni žijí, vše pro ovládnutí světa a neštítí se žádných prostředků i jaderných s idejí ve vítězství matičky Rusi. Je pravda že po zboření Berlínské zdi nastane s Ruskem normální hospodářský i kulturní spolupráce, volný pohyb lidí i myšlenky. Ale Rusko využilo modernizačního oživení pouze na svůj vojenskoprůmyslový komplex a špionáž, a ne pro blaho občanstva mimo elitu.
  Skrýt celý příspěvek

 • logik
  14:21 24.06.2015

  iandi: Od té doby, co SSSR podepsalo s Ukrajinou smlouvu o osamostatnění ukrajiny (a co Rusko suverenitu ukrajiny ještě nad to potvrdilo v Budapeštském memorandu).

  iandi: Od té doby, co SSSR podepsalo s Ukrajinou smlouvu o osamostatnění ukrajiny (a co Rusko suverenitu ukrajiny ještě nad to potvrdilo v Budapeštském memorandu).

 • David
  13:54 24.06.2015

  Jako základní chybu vnímám především ten úvod - přesvědčení, že současné fungování režimu v Rusku je neudržitelné. Řekl bych, že to je jen zbožné přání.
  vnímám ho jako nepochopení ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Jako základní chybu vnímám především ten úvod - přesvědčení, že současné fungování režimu v Rusku je neudržitelné. Řekl bych, že to je jen zbožné přání.
  vnímám ho jako nepochopení toho, že Rusové mají jinou mentalitu. Neříkám, že jsou hloupější než lidé na Západě, neříkám ani to, že jsou chytřejší. Ale mají jinou mentalitu, jiné vnímání světa, jiný žebříček hodnot. Je spousta lidí v Rusku - navíc je jich většina - kterým dnešní Putinův režim vyhovuje. Nevyhovoval by Britům či Francouzům, ale Rusům ano.
  Nevěřím v nějaký ekonomický, hospodářský kolaps Ruska. Rusko dokázalo přežít krizi, způsobenou pádem ceny ropy. Stát a jeho aparát fungují relativně dobře, Rusko tak lze vnímat jako stabilní. A pro rusy je stabilita důležitější než prosperita či demokracie. Nemusím s takovým hodnotovým žebříčkem souhlasit, ale je to tak.
  Jako velkou slabinu Ruska ale vnímám to, že z Ruska odcházejí mladí, vysokoškolsky vzdělaní a liberálně orientovaní lidé. Jde o skutečný odliv mozků. Jenže ten nemá bezprostřední vliv na stabilitu státu, projeví se spíše dlouhodobě. Takže nepředpokládám, že by v blízké době Rusko nějak měnilo jak svůj politický systém, tak svou politiku
  Skrýt celý příspěvek

 • Robaizz
  13:51 24.06.2015

  Tendenčněji psanou demagogie si člověk přečte snad už jen na iDnes...
  Až si Západ zamete na vlastním dvorku, může obviňovat Rusa...

  Jestliže pro Západ a Izrael mezinárodní ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Tendenčněji psanou demagogie si člověk přečte snad už jen na iDnes...
  Až si Západ zamete na vlastním dvorku, může obviňovat Rusa...

  Jestliže pro Západ a Izrael mezinárodní pravidla a rezoluce OSN neplatí, proč by je mělo dodržovat Rusko? Nebo Čína? Nebo kdokoli? Od čeho je OSN?

  A konkrétně Ukrajina - nevšiml jsem si, že by to byli ruští papaláši, kteří každým dnem hecovali majdan k větší a větší agresi.

  Přeci celá slavná unie i amistáty se pyšní tou jedinou správnou formou vlády - demokracií - proč tedy Ukrajinu, respektive její dílčí celky, kde situaci dohnali až občanské,možná i zástupné válce, nenechají v regionálních demokratických referendech rozhodnout, pod který stát a s jakou mírou autonomie chtějí patřit?
  Skrýt celý příspěvek

 • Shania
  13:35 24.06.2015

  logik: on nejspis mysli obranu zajmu v jejich satelitech. O obranu území Ruska proti vnějšímu nepříteli tu nikdy nešlo (kdo by napadl zemi s největším jaderným arzenalem).

  logik: on nejspis mysli obranu zajmu v jejich satelitech. O obranu území Ruska proti vnějšímu nepříteli tu nikdy nešlo (kdo by napadl zemi s největším jaderným arzenalem).

 • iandi
  13:31 24.06.2015

  logik: Odkdy je Krym a Donbas cizí území?

  logik: Odkdy je Krym a Donbas cizí území?

 • logik
  13:20 24.06.2015

  ardz: Odkdy probíhá obrana na cizím území? (Donbas, Krym...)

  ardz: Odkdy probíhá obrana na cizím území? (Donbas, Krym...)

 • ardz
  12:43 24.06.2015

  Typický článok západnej propagandy.
  Pred 7 rokmi George Friedman povedal, že v budúcnosti bude označované Rusko za agresívne - samozrejme týka sa to USA a ich vazalov - ale v ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Typický článok západnej propagandy.
  Pred 7 rokmi George Friedman povedal, že v budúcnosti bude označované Rusko za agresívne - samozrejme týka sa to USA a ich vazalov - ale v skutočnosti sa bude Rusko brániť.
  A dnes sa to deje.
  Skrýt celý příspěvek

 • fenri
  11:53 24.06.2015

  Charlie ano, myslíme totéž. Problém byl, že z německých vojáků kvůli tomu udělali div ne zrůdy, padlo hodně hlav v Bundeswehru atd. I přesto, že německý velitel od místních AFG ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Charlie ano, myslíme totéž. Problém byl, že z německých vojáků kvůli tomu udělali div ne zrůdy, padlo hodně hlav v Bundeswehru atd. I přesto, že německý velitel od místních AFG informátorů opakovaně dostal ujištění, že místní civilové z té cisterny nekradou, že jsou tam jen talibové. Jenže po úderu se z vypečených talibanců, či místních zlodějů rázem stali nejsluníčkovější civilisté...
  To Alexa123 - kvalita analýz a komentářů na idnes bude srovnatelná s kvalitami Babišových mňamek. Moc bych to neprožíval.
  Skrýt celý příspěvek

 • Air_Force
  11:53 24.06.2015

  Co atentát takhle nějakej? Dřív se to docela nosilo, nebo je už CIA v důchodu a špicluje jen jako hobby přes počítače?

  Co atentát takhle nějakej? Dřív se to docela nosilo, nebo je už CIA v důchodu a špicluje jen jako hobby přes počítače?

 • alexa123
  11:45 24.06.2015

  Stačí iba vydržať. Čas urobí svoje.

  http://zpravy.idnes.cz/komenta...
  Zobrazit celý příspěvek

  Stačí iba vydržať. Čas urobí svoje.

  http://zpravy.idnes.cz/komenta...
  Skrýt celý příspěvek

 • Charlie
  11:43 24.06.2015

  Pandur: pokud oba myslíme stejnou událost, tak se jednalo vcelku o to, že v Afgánu v provincii Kunduz Talubánci přepadli dvě cisterny s (asi) benzínem, řidičům uřezali hlavy a pak ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Pandur: pokud oba myslíme stejnou událost, tak se jednalo vcelku o to, že v Afgánu v provincii Kunduz Talubánci přepadli dvě cisterny s (asi) benzínem, řidičům uřezali hlavy a pak začali palivo stáčet a odnášet pryč. Německej velitel zažádal o leteckej úder a dvě F-15 na každou z nich svrhly po jedný GBU-38 nebo tak něco.

  Udělalo to pěknej hříbek a samo to smahlo všecko, co se v tu dobu motalo okolo.

  No a protože se k Tálibum přichomejtli ještě nejací místní (sympatizanti nebo je tam prostě nahnali, aby jim pomohli s transportem paliva), tak kolem toho byl hroznej humbuk.

  V reálu se jednalo o klasickou collateral, jaký bylo o pár desítek let dřív plno (civilové se motaj kolem vojenskejch cílů a koupěj to taky) a nikdo se nad tím vůbec nepozastavoval.
  Skrýt celý příspěvek

 • alexa123
  11:42 24.06.2015

  Stačí iba vydržať. Čas urobí svoje.

  http://zpravy.idnes.cz/conkin-...

  Stačí iba vydržať. Čas urobí svoje.

  http://zpravy.idnes.cz/conkin-...

 • Pandur.cz
  11:06 24.06.2015

  Fenri:
  Absolutní souhlas, pěkná analýza.
  Co si myslíte, že je příčinou této degradace ?
  Absence hrozeb a nebezpečí ?

  P.S. Mohl byste rozvést zmiňovaný Kunduz 2009 ?

  Fenri:
  Absolutní souhlas, pěkná analýza.
  Co si myslíte, že je příčinou této degradace ?
  Absence hrozeb a nebezpečí ?

  P.S. Mohl byste rozvést zmiňovaný Kunduz 2009 ?

 • peter123x
  10:48 24.06.2015

  No tak toto je podľa mňa zbytočná dilema. Jednoducho si treba len priority. Či je pre Zapad lepšie ukázať Rusku miesto, kde mu podľa neho patrí, alebo udržať spoluprácu, napriek ...
  Zobrazit celý příspěvek

  No tak toto je podľa mňa zbytočná dilema. Jednoducho si treba len priority. Či je pre Zapad lepšie ukázať Rusku miesto, kde mu podľa neho patrí, alebo udržať spoluprácu, napriek všetkým okolnostiam. Ale nejde robiť tieto dve veci naraz, lebo sa navzajom vylučujú. Nejde predsa aj proti sebe bojovať a aj navzájom spolupracovať. A to by si bolo potrebné pripustiť, že nejde mať všetko pretože v konečnom dôsledku sa nemusí vyhrať nič. Navyše je zbytočne trieštiť sily medzi dva prístupy, keď pri každom z nich je potrebná ich mať ich čo najviac. Skrátka si treba uvedomiť, že aj zle rozhodnutie je lepšie ako žiadne. Rusko sa rozhodlo akú politiku bude uplatňovať, teraz je rád na Západe, aby ukázal svoje ďalšie kroky. A keďže sa všetci tak svorne zhodujú, že nie Európa, ale práve Rusko potrebuje Európu, tak si myslím, že nieje potrebné rozmýšľať akým smerom sa je treba v budúcnosti uberať vo vzťahu k Rusku.
  Skrýt celý příspěvek

 • peter123x
  10:48 24.06.2015

  No tak toto je podľa mňa zbytočná dilema. Jednoducho si treba len priority. Či je pre Zapad lepšie ukázať Rusku miesto, kde mu podľa neho patrí, alebo udržať spoluprácu, napriek ...
  Zobrazit celý příspěvek

  No tak toto je podľa mňa zbytočná dilema. Jednoducho si treba len priority. Či je pre Zapad lepšie ukázať Rusku miesto, kde mu podľa neho patrí, alebo udržať spoluprácu, napriek všetkým okolnostiam. Ale nejde robiť tieto dve veci naraz, lebo sa navzajom vylučujú. Nejde predsa aj proti sebe bojovať a aj navzájom spolupracovať. A to by si bolo potrebné pripustiť, že nejde mať všetko pretože v konečnom dôsledku sa nemusí vyhrať nič. Navyše je zbytočne trieštiť sily medzi dva prístupy, keď pri každom z nich je potrebná ich mať ich čo najviac. Skrátka si treba uvedomiť, že aj zle rozhodnutie je lepšie ako žiadne. Rusko sa rozhodlo akú politiku bude uplatňovať, teraz je rád na Západe, aby ukázal svoje ďalšie kroky. A keďže sa všetci tak svorne zhodujú, že nie Európa, ale práve Rusko potrebuje Európu, tak si myslím, že nieje potrebné rozmýšľať akým smerom sa je treba v budúcnosti uberať vo vzťahu k Rusku.
  Skrýt celý příspěvek

 • fenri
  10:16 24.06.2015

  Tak nějak mi ten článek přišel vlastně o ničem....
  Co se týče diskutovaného problému, možná bych začal tím, že bych dal do kupy Západ a hodnoty, na kterých vznikl.
  -Byla ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Tak nějak mi ten článek přišel vlastně o ničem....
  Co se týče diskutovaného problému, možná bych začal tím, že bych dal do kupy Západ a hodnoty, na kterých vznikl.
  -Byla soudružka lady Ashton soupeřem pro Lavrova? Jistě ne, dá si jí k večeři.
  -Je Jens Soltenberg soupeřem pro Šojgua? No, podle mně moc ne. Prostě normální soft zelený levičák severského idealistického typu. Šojgu je neideologický výkonný voják, který chce tu nejlepší možnou armádu a dělníci a Gaia jsou mu volné.
  -je v pořádku neustále si mlátit o hlavu domnělé viny na poškozování cizích (kolonie) kultur a stále shazovat vlastní kulturu, tradice a principy?
  -je v pořádku zrazovat vlastní vojáky ve chvílích, kdy se chovají jako vojáci (Kunduz 2009 jako nejkřiklavější případ)?
  -je nejdůležitější u armád řešit jak jsou na tom s genderovou rovností (a to se tam teprve zlehka začínají řešit různé gaylesbické vztahy), ekologickým provozem, volným časem, psychology, BOZP...až až možná, v poslední řadě a zbydou-li peníze řešit jejich bojovou hodnotu? Já to neodsuzuji, jen mám silný pocit, že to začíná být poněkud přehnané. Vojáci do tvrdé války nemůžou být zelení, politicky hyperkorektní navonění hošové. Nebo-můžou, ale asi respekt mít nebudou a v případě tvrdého střetu to nebudou mít snadné.
  Prostě měkneme a nevážíme si toho, za co bojovali naši předkové. A Rusové to nepochybně cítí.
  Je to principielně chyba našich vojáků? Řekl bych, že minimálně. Řekl bych, že většina z nich nestojí o roli usměvavých Kenů chovajících na rukou malé černoušky, zatímco jejich kolegové od ženistů buldozerem (s biodegradovatelnými mazivy a PHM, co ovšem nesmí do zimy) odtahují vánoční stromeček postavený odpornými bílými rasisty na náměstí. (kdyby to někdo nepochopil, toto je básnická hyperbola).
  Skrýt celý příspěvek

 • Beld
  10:11 24.06.2015

  Ona je spise otazka , jestli vubec nekdo uklidneni situace chce . Porosenko urcite ne , ten bude potrebovat par desitek miliard dolaru jen na dalsi rok na odvraceni bankrotu ( A ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Ona je spise otazka , jestli vubec nekdo uklidneni situace chce . Porosenko urcite ne , ten bude potrebovat par desitek miliard dolaru jen na dalsi rok na odvraceni bankrotu ( A kazdy mrtvy je zlaty na propagaci ) . Zapadnim politikum se taky velky vnejsi nepritel hodi , odvraci pozornost od domacich problemu . A putin si doma utuzuje neomezeny diktatorsky vliv . No mozna obcane chteji konec eskalaci nasili , ale ti jsou vsem u pr...e

  :( Tam se to bude mlit jeste dlouho ...
  Skrýt celý příspěvek

 • iandi
  09:46 24.06.2015

  Ruský vliv na Evropu byl, je a bude, bez ohledu na to, kdo si právě hraje na prezidenta světa. Čím dřív to ve Fashingtonu pochopí, tím dřív bude klid

  Ruský vliv na Evropu byl, je a bude, bez ohledu na to, kdo si právě hraje na prezidenta světa. Čím dřív to ve Fashingtonu pochopí, tím dřív bude klid

 • Muhaha
  09:24 24.06.2015

  Hmmmm, tak efektivní ukrajinská tranzice jako inspirativní příklad.
  Jasná, flexibilní pravidla neposilující narativ Kremlu. A rozumí se samo sebou, že srozumitelně ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Hmmmm, tak efektivní ukrajinská tranzice jako inspirativní příklad.
  Jasná, flexibilní pravidla neposilující narativ Kremlu. A rozumí se samo sebou, že srozumitelně komunikovaná.

  Obama je na takto nastíněná opatření jako dělaný, ale stejně nevím, nevím.

  My burani máme takovou průpovídku:
  Too much SALT is bad for your health.
  Skrýt celý příspěvek