Josef Mašín má z vývoje v USA pod vedením Bidena značné obavy

Josef Mašín má z vývoje v USA pod vedením Bidena značné obavy
Josef Mašín (2017) / Reprofoto You Tube, Show Jana Krause (Zvětšit)

S Josefem Mašínem, který oslaví v březnu příštího roku krásné kulaté devadesáté narozeniny, jsem se doposud osobně bohužel nesetkal. V písemném či telefonickém kontaktu jsme již ale minimálně deset let. Je pro mne ctí, že se osobně znám rovněž s jeho sestrou Zdenou, která žije v Olomouci. Zdena byla za komunismu nějakou dobu vězněna. Nesměla také vystudovat vysokou školu a jen z toho důvodu, že byla z rodiny generála Josefa Mašína a sestrou Ctirada a Josefa za trest pracovala po celou dobu komunistického režimu v podřadných profesích.

V sobotu 27. listopadu jsem s Josefem Mašínem telefonicky hovořil téměř dvacet minut. Shodli jsme se, že život ve Spojených státech je dost odlišný od našeho života v Evropě, lidé se v Americe musí o sebe umět sami postarat. Mašín je ve svých 89 letech aktivním a úspěšným podnikatelem. Dokonce i rétorika bývá v USA mnohem tvrdší, ostřejší, debaty politiků neúprosné. V první části rozhovoru, který jsem vedl s Mašínem a byl uveřejněn v Armádních novinách 26. listopadu, jsem při překladu výroku Baracka Obamy o současném prezidentovi Joe Bidenovi s ohledem na českého čtenáře použil slušnější formy překladu. Josef Mašín mi s chutí řekl, že Obama, jenž v předvolebním boji podporoval demokratického kandidáta a svého bývalého viceprezidenta Bidena, se o něm vyjádřil skutečně velmi peprně až nevybíravě.   

V naší poslední debatě prostřednictvím internetu jsme se Josefem dotkli několika aktuálních témat. Jedním z nich byl samozřejmě Afghánistán a nedávné stažení vojáků z této země. Mašín mi prozradil svůj názor na Lloyda Austina, ministra obrany, bývalého velitele Central Command, který byl zodpovědný za Střední východ v době vlády prezidenta Obamy a byl znovu povolán Bidenem do funkce. Jak Mašín rovněž tvrdí, pod jeho dohledem bylo vycvičeno pro boj proti prezidentu al-Assadovi v Sýrii za 600 milionů dolarů pouhých osm bojovníků. Josef Mašín podrobil kritice i generála Marka Milleye, jehož hruď je pokryta mnoha vyznamenáními a jehož největší zásluhou je podle Mašína „zavedení nových uniforem pro armádu“. Lobbista firmy Raytheon, jedné z největších vojenských dodavatelských firem na světě, spolu s generálem Markem Milleyem během prezidentských voleb minulého roku zavolali svému protějšku v čínské branné moci. Lobbista mu prý sdělil, že zahájí-li Amerika preventivní ozbrojenou akci proti Číně, on bude první, koho bude Milley varovat.

Celou situaci hodnotí Josef Mašín pro Armádní noviny jednoznačně: „To je něco neskutečného! Vlastizrádce Milley má dnes nejvyšší vojenskou hodnost v ozbrojených složkách. Přitom jeho čin by v dané situaci znamenal miliony mrtvých Američanů a statisíce mrtvých amerických vojáků. Tito dva, spolu s Bidenem, jsou zodpovědní za Afghánistán, kde Amerika zanechala moderní výzbroj za více než 85 miliard dolarů,“ tvrdí Mašín, který k počínání ministra obrany USA dále uvedl: „Ministr Lloyd ihned po svém nástupu do funkce vyhodil stovky důstojníků a civilních poradců nevhodného politického smýšlení. Vojenské složky byly odstaveny od veškeré činnosti, neboť 85 procent z nich volilo Donalda Trumpa.“ Zde Josef Mašín nachází analogii s vývojem v Československu po roce 1948: „Připomíná to situaci v únoru 1948, kdy Lidové milice táhly ulicemi, zatímco vojenské složky byly generálem Ludvíkem Svobodou zcela odstaveny. Lloyd spolu s Milleyem umožnili indoktrinaci vojenských složek a vojenských škol neomarxistickým smýšlením CRT (Critical Race Theory, kritická rasová teorie).“

Mezinárodní politika, energie, inflace

V širší debatě o mezinárodní politice se Josef Mašín vyjádřil v tom smyslu, že jde o „návrat Ameriky k Pařížské smlouvě, kde se civilizované země zavázaly k nesmyslným podmínkám omezujícím jejich hospodářskou existenci, podmínkám, nesrovnatelným s Čínou a Indií, které se nezavázaly k ničemu. Za pouhý loňský rok Čína postavila více tepelných elektráren než zbytek světa dohromady. Čínské ambice ohledně Tchaj-wanu, který má šedesátiprocentní podíl na světové výrobě elektroniky, jako jsou integrované obvody a čipy, bez kterých by se průmyslový svět zhroutil, jsou očividné. Amerika byla na konci Trumpovy administrativy soběstačná. Bidenova nařízení, zrušení staveb ropovodu a omezení těžby způsobily zdražení o 50-60 procent. Zdražování přitom stále roste.“ Josef Mašín rovněž připomíná: „Oficiální inflace činila minulý měsíc 6,2 procenta, nepočítaje v to transport, potraviny a bydlení. Je krmena zvýšením státního dluhu na 6,3 trilionu, což v českých poměrech představuje částku 6,3 bilionu dolárů (tj. číslo obsahující dvanáct nul za jedničkou!), a to pouze tento rok. V mnoha oblastech dnes dosahuje inflace až 19 procent nebo i více.“

Návrat ke smlouvě s Iránem, který podle slov bývalého izraelského ministra Tzahi Hanegbiho má možnost vyrobit atomovou bombu v řádu měsíců, ne-li týdnů, je pro Mašína dalším varováním.

Prezident Biden přispívá k rozdělení americké společnosti       

Josef Mašín se netají s loajalitou k bývalému republikánskému prezidentovi Trumpovi a má zásadní výhrady k Joe Bidenovi. Jak říká, „Bidenova rétorika, jako například ta, která se týká případu sedmnáctiletého střelce Kyle Rittenhouse ve městě Kenosha, přispívá k rasovému a třídnímu rozdělení americké společnosti, k podpoře organizací, jako je marxistické BLM (Black Lives Matter)“. Podle Mašínova názoru je BML proti policii a podporuje žhářství a ničení majetku v hodnotě miliard dolarů. V městech jako Seattle, Portland, San Francisco, Los Angeles, Minneapolis Chicago došlo vinou stoupenců BLM ke ztrátám na životech a na majetku za více než dva a půl miliardy dolarů.

Josef Mašín upřesňuje: „V Chicagu samotném ztráty na životech mezi černochy byly pouze za Obamova presidentství větší než ztráty Američanů v Afghánistánu a v Iráku. Jdou do tisíců. Tato města, vedená neomarxisty z Demokratické strany, jsou na cestě k anarchii. V San Francisku a Los Angeles nejsou trestány krádeže v obchodech až do výše 950 dolarů. Gangy a bezdomovci, kteří tyto krádeže páchají, ukradené věci z obchodu poté vystavují na chodnících města i s cenovkami a kupcům na ně dávají slevy. Obchody v postižených čtvrtích buď zavírají, nebo nechávají police ve výkladech prázdné.“ To podle vyjádření Josefa Mašína platí rovněž o lékárnách, obzvláště v některých postižených čtvrtích.

Právě ukončený soudní proces s mladíkem, který čelil obvinění z vraždy a dalších trestných činů ve městě Kenosha (sto kilometrů severně od Chicaga) je zrcadlem toho, co se dnes odehrává v celých Spojených státech amerických. „Dav diktuje rasistickou politiku, sdělovací prostředky ji tlumočí a Biden stojí v jejím čele,“ říká skepticky bojovník proti komunismu Josef Mašín, Američan českého původu, který žije v USA bezmála sedmdesát let.

Nahlásit chybu v článku


Související články

Cesta skupiny Mašínů za svobodou byla hodně drsná

Ozbrojené akce protikomunistické odbojové skupiny bratří Mašínů z počátku 50. let, během nichž ...

Ctirad a Josef Mašínovi odešli, aby dále bojovali za svobodu

Odpůrci bratří Mašínů často zdůrazňují z jejich aktivit zejména použití zbraní proti ozbrojeným ...

Josef Mašín: Trump byl mimo Reagana nejúspěšnějším prezidentem USA

Se jménem Josef Mašín jsem se poprvé seznámil již někdy v deseti letech. Otec mi tehdy vyprávěl ...

Josef Mašín: Největší hrozbou pro Ameriku je vnitřní rozklad

Syn hrdiny protinacistického odboje generála Josefa Mašína, který byl v roce 1942 popraven a syn ...

Komentáře

Zvýraznit příspěvky za posledních:
 • Kamil
  23:11 05.12.2021

  Celá rodina generála Josefa Mašína byli či ještě jsou velcí vlastenci. Velké díky.

  Celá rodina generála Josefa Mašína byli či ještě jsou velcí vlastenci. Velké díky.

 • majkljahoda
  18:12 04.12.2021

  Uniká mi význam tohoto článku o politických názorech tohoto kontroverzního člověka. Dle mě nemá tento článek na armádních novinách co dělat.

  Uniká mi význam tohoto článku o politických názorech tohoto kontroverzního člověka. Dle mě nemá tento článek na armádních novinách co dělat.

 • Christian
  12:15 04.12.2021

  Dobrý den! Před patnácti lety jsem ve Vilniusu na doporučení litevského známého Kestutise Wagnerise, který v té době pracoval na tamní generální prokuratuře, navštívil Muzeum ...Zobrazit celý příspěvek

  Dobrý den!
  Před patnácti lety jsem ve Vilniusu na doporučení litevského známého Kestutise Wagnerise, který v té době pracoval na tamní generální prokuratuře, navštívil Muzeum genocidy a KGB https://touristportalcs.gitlab... Druhý den jsme pak s Kestutisem debatovali o dlouhém boji Litevců za svobodu, který skončil až v první polovině 50. let. Boj byl velmi krvavý a umírali při něm nejen vojáci, řadoví policisté, ale i třeba pošťáci a vůbec nezúčastnění civilisté. V této souvislosti přišla také řeč na bratry Mašíny a jejich skupinu, která je u nás doposud částí veřejnosti vnímána negativně. Litevský přítel mi pak řekl, že protisovětští odbojáři se na Litvě i přes krvavé období bojů proti sovětské nadvládě a s velkými ztrátami na lidských životech těší ještě dnes mezi většinou obyvatel Litvy značné úctě.
  Nemusím se vším, co Josef Mašín říká, stoprocentně souhlasit. Nicméně nacisty popravený generál Josef Mašín, jeho vzdělaná manželka Zdena, kterou komunisté nechali bez lékařské pomoci umírat na betonové podlaze ve vězení, synové Ctirad, Josef a dcera Zdena patří k elitě našeho národa. Na tom nic nezmění nenávistné výkřiky různých anonymů. Já osobně si statečných lidí vážím.
  Kristián ChalupaSkrýt celý příspěvek

  • The88
   23:09 04.12.2021

   V pobalti se (do)dnes konaji pochody na pocest jejich veteranu jednotek SS. Cili, jejich vnimani sveta je precijenom trochu odlisne, nez nase. Bratrum Masinum statecnost jiste ...Zobrazit celý příspěvek

   V pobalti se (do)dnes konaji pochody na pocest jejich veteranu jednotek SS. Cili, jejich vnimani sveta je precijenom trochu odlisne, nez nase.

   Bratrum Masinum statecnost jiste neodpiraji ani jejich kritici. Kritika se vetsinou smeruje na zbytnost/nezbytnost obeti jejich cinnosti.

   Co se vaseho canku tyce, nejde myslim ani tolik o polarizujici osobu p. Masina, jako spis o to, ze tvrzeni ktera predklada jako fakta jsou zhusta nepravdiva.Skrýt celý příspěvek

 • The88
  16:25 02.12.2021

  Tak mi to nedalo a posvitil jsem si na prinosne postrehy pana Masina: 1) "Vojenské složky byly odstaveny od veškeré činnosti, neboť 85 procent z nich volilo Donalda ...Zobrazit celý příspěvek

  Tak mi to nedalo a posvitil jsem si na prinosne postrehy pana Masina:

  1) "Vojenské složky byly odstaveny od veškeré činnosti, neboť 85 procent z nich volilo Donalda Trumpa."
  The Military Times this week cited exit polling from Edison Research that showed 52 percent of military and veteran voters preferred President Donald Trump to Biden, who 45 percent preferred. https://nowthisnews.com/news/v...

  Z 85:15 na 52:45 je uz docela sesup...

  2) "návrat Ameriky k Pařížské smlouvě ... s Čínou a Indií, které se nezavázaly k ničemu."

  Wikipedia: "Nejvýznamnější země, které ratifikovaly, jsou Čína, Spojené státy americké a Indie, tedy země s třemi největšími emisemi skleníkových plynů ze všech signatářů (asi 42 % dohromady).

  3)" V Chicagu samotném ztráty na životech mezi černochy byly pouze za Obamova presidentství větší než ztráty Američanů v Afghánistánu a v Iráku."
  Za 8 let Obamova prezidentovani zemrelo v Chicagu celkem 3953 lidi (ne jen cernochu) nasilnou smrti (homicide). V letech 2003 az 2011 (take 8 let) zemrelo pouze v Iraku 4424 americkych vojaku.
  https://en.m.wikipedia.org/wik...
  https://en.m.wikipedia.org/wik...

  4) "Afghánistán, kde Amerika zanechala moderní výzbroj za více než 85 miliard dolarů"

  Since 2001, the United States has spent an estimated $83 billion on training and equipment for Afghan security forces. https://www.wionews.com/south-...

  Tzn., pokud za 20 let do AFG armady investovali 83 mld., "all inclusive" tezko tam mohli ted hned nechat 'moderni vyzbroj' za 85 mld. Ale budiz, celkem se to da jeste brat.

  Kazdopadne, moc pravdy nam tento rozhovor nenabidl.Skrýt celý příspěvek

  • stepan
   01:40 03.12.2021

   Myslím si, že některé odpovědi v rozhovoru byli hůře formulované - možná i překladem, nevím. 1) Těch 85 % bych viděl na vyhozené důstojníky a civilní poradce. 2) Je naprostý ...Zobrazit celý příspěvek

   Myslím si, že některé odpovědi v rozhovoru byli hůře formulované - možná i překladem, nevím.

   1) Těch 85 % bych viděl na vyhozené důstojníky a civilní poradce.
   2) Je naprostý rozdíl mezi rozvinutým (USA) a rozvojovým státem (Čína, Indie) v klimatických cílech Pařížské dohody. Tohle je naprosto zřejmá hyperbola, ty to víš, tak nedělej hloupého a nechytej za slovíčka.
   3) Možná opět hořší překlad, ale ZA VLÁDY Obamy zemřelo v Chicagu násilím více černochů než ZA VLÁDY Obamy vojáků v Iráku nebo Afgánistánu, tj. tam, kde zuřila válka. Jenom letos v Chicagu násilně zahynulo přes 2000 lidí. To něco vypovídá...
   4) Nevím přesná čísla, protože oficiální statistiky nejsou a zbytek jsou jenom odhady. Nicméně tvoje logika padá na tom, že v Afgánistánu zůstala jenom výzbroj afgánské armády. Což je samozřejmě lež.

   K poslední větě jenom dodám, že tu podprahově podsouváš svůj závěr. De facto tvrdíš, že na tvých čtyřech "vyvrácených" tvrzeních stojí celá podstata celého článku. Ne. Až vyvrátíš většinu, pak se něčím podobným oháněj.Skrýt celý příspěvek

   • The88
    03:14 03.12.2021

    Jasne, rozhovor je super, protoze ackoliv je slozen z konspiracnich nesmyslu, dobre se to posloucha. Pan Masin ma proste svuj svetonazor a na fakta jsou pro nej jenom takova ...Zobrazit celý příspěvek

    Jasne, rozhovor je super, protoze ackoliv je slozen z konspiracnich nesmyslu, dobre se to posloucha. Pan Masin ma proste svuj svetonazor a na fakta jsou pro nej jenom takova stafaz. Lidi tveho razeni si ale budou pomlaskavat, jakej je to znalec, vzdyt prece zije v USA...

    Ja proti tomu panovi nic moc nemam, ale tenhle rozhovor je jenom plkani americkeho duchodce.Skrýt celý příspěvek

    • stepan
     23:01 03.12.2021

     Když dojdou argumenty, tak okamžitě vytáhneš konspirace :-D
     Klasika chování jedinců, kterým se bortí světonázor.

     Když dojdou argumenty, tak okamžitě vytáhneš konspirace :-D
     Klasika chování jedinců, kterým se bortí světonázor.

     • The88
      23:05 04.12.2021

      Dojdou argumenty? Ja jsem je predlozil, ty bohuzel jenom fabulujes o "chybnych prekladech".

      Dojdou argumenty? Ja jsem je predlozil, ty bohuzel jenom fabulujes o "chybnych prekladech".

 • pjaro77
  11:50 02.12.2021

  Tak dlho američania bojovali proti komunizmu a terorizmu, až sa im tam rozšíril svojho druhu marxizmus a cancel culture. Otázka je, či počiatok problému v politike nebol spôsobený ...Zobrazit celý příspěvek

  Tak dlho američania bojovali proti komunizmu a terorizmu, až sa im tam rozšíril svojho druhu marxizmus a cancel culture.
  Otázka je, či počiatok problému v politike nebol spôsobený tým, že republikánska aj demokratická strana sa snahe získať čo najviac voličov sa otvorili pre rôznych exotov, neokonov, anarchistov. Dnes sú obe tieto strany guláš všetkého možného, také krídlo, hentaké krídlo.Skrýt celý příspěvek

 • Rambo
  23:10 01.12.2021

  "Hrdina", který odkrágoval nevinného příslušníka SNB. Na jeho moudra není nikdo zvědavej...

  "Hrdina", který odkrágoval nevinného příslušníka SNB. Na jeho moudra není nikdo zvědavej...

  • Torong
   18:03 02.12.2021

   A myslíš, že je někdo zvědavý na názory někoho, kdo si dá nick Rambo?

   A myslíš, že je někdo zvědavý na názory někoho, kdo si dá nick Rambo?

   • Rambo
    21:53 02.12.2021

    Evidentně Ty ;-) Klidně tě provedu městečkem Hope v Britské Kolumbii v Kanadě, kde jsem natáčel první díl First Blood :-)

    https://www.youtube.com/watch?...

    Evidentně Ty ;-) Klidně tě provedu městečkem Hope v Britské Kolumbii v Kanadě, kde jsem natáčel první díl First Blood :-)

    https://www.youtube.com/watch?...

 • Poly
  22:38 30.11.2021

  Neviděl bych to tak hrozně. Pan Mašín má už roky a za život toho, jako každý stejně starý, hodně zažil a vidí, že některé špatné věci se neřeší a jiné špatné se opakují. V jeho ...Zobrazit celý příspěvek

  Neviděl bych to tak hrozně. Pan Mašín má už roky a za život toho, jako každý stejně starý, hodně zažil a vidí, že některé špatné věci se neřeší a jiné špatné se opakují. V jeho případě je to o to intenzivnější, protože zažil o dost víc, než běžný strejda. Jenže tak tomu bylo vždycky.
  Skoro každý senior je znechucený. Každý si totiž myslí, že během jeho života bude všechno směřovat k lepšímu. Tak tomu nikdy nebylo a nebude. Jsou jen krátké časové úseky, které jsou ideální. Jenže to je maximálně pár dekád za život a on měl to štěstí, že se do něj trefil právě když mu bylo dvacet. Další idylka čeká na jeho potomky.
  A každá země se mění. I USA se mění. Kdyby se neměnila, tak zanikne. Podobné problémy jsou i jinde. On odsud zdrhnul, protože jeho život devastoval režim. V USA měl volnost, po které toužil a ta volnost je tam dodnes byť trochu jiná. USA ale podobně jako každou jinou alespoň trochu rozvinutou zemi trápí nové problémy, s kterými se už má (v porovnání s mladou generací) problém vypořádat.
  Prohnilý politikové, kteří umí nadělat zásadní paseku na nejvyšších místech jsou všude. Částečný úpadek armády už USA zažily během Studené války, inflace a špatná ekonomika se opakuje v cyklech v USA vcelku běžně. Biden možná rozděluje společnost, ale to Trump taky rozděloval. Logicky tomu tak bude vždycky, protože vždy jsou proti sobě pouze dvě vyrovnané strany. A lepší to, asi jako všude jinde, nebude. Sociální sítě umocňují rozbroje. Pokud by se tomu chtěl vyhnout, tak by se měl přestěhovat do Číny a nebo KLDR. Tam bude jem jedna strana a žádné rozdělování nebude.

  Zásadní problém USA, který vidím, je LGBT a upřednostňování černoty. Dělá to svinčík ve vládě i v armádě. Rovnost rovnost, rovnost....Skrýt celý příspěvek

 • stepan
  21:01 30.11.2021

  Díky za článek. Posílám panu Mašínovi hodně sil a zdraví. Libtardští kritikové, kteří si myslí, že z pohodlí jejich obýváku v Česku díky mainstreamovým médiím rozumí situaci v ...Zobrazit celý příspěvek

  Díky za článek. Posílám panu Mašínovi hodně sil a zdraví.

  Libtardští kritikové, kteří si myslí, že z pohodlí jejich obýváku v Česku díky mainstreamovým médiím rozumí situaci v USA více, než člověk, který tam roky žije a podniká, je opravdu úsměvné.Skrýt celý příspěvek

 • HonzaK
  18:18 30.11.2021

  Zdravím, z mnoha článků a komentářů je vidět, jak někteří jedinci vůbec nepochopili obsah rozhovorů s p. Mašínem. Tento člověk a jeho rodina byli za minulého režimu perzekuováni, ...Zobrazit celý příspěvek

  Zdravím,
  z mnoha článků a komentářů je vidět, jak někteří jedinci vůbec nepochopili obsah rozhovorů s p. Mašínem. Tento člověk a jeho rodina byli za minulého režimu perzekuováni, mučení, hanobeni a nakonec i okradeni. Za ta léta si našel nový domov v USA. Popisuje situaci v této zemi a rozhodně si nepřeje, aby skončila v takových sračkách jako my po roce 1948, neboť bolševici jak to už vypadá jsou všude.Skrýt celý příspěvek

  • flanker.jirka
   19:32 30.11.2021

   Evidentně je to jiná "amerika" než do které odcházel, což samo bude velký problém pro celý civilizovaný západ.

   Evidentně je to jiná "amerika" než do které odcházel, což samo bude velký problém pro celý civilizovaný západ.

 • Znaim
  17:25 30.11.2021

  Pomatená konzerva.

  Pomatená konzerva.

  • stepan
   20:47 30.11.2021

   Ty snad žiješ roky v USA? Namísto "pomatená konzerva" by jsi mohl specifikovat, v čem pan Mašín nemá pravdu. Naopak jsem za tenhle článek rád, popisuje realitu ve společnosti, ...Zobrazit celý příspěvek

   Ty snad žiješ roky v USA? Namísto "pomatená konzerva" by jsi mohl specifikovat, v čem pan Mašín nemá pravdu.

   Naopak jsem za tenhle článek rád, popisuje realitu ve společnosti, která je libtarsdskými mejnstrým médii naprosto ignorována, přehlížena a umlčována.Skrýt celý příspěvek

 • The88
  16:04 30.11.2021

  At uz je Masin padouch, nebo hrdina, neni mi jasne, proc bychom se meli zajimat o jeho nazory na temata, kterym ocividne nijak zvlast nerozumi. Prijde mi to jako navsteva ...Zobrazit celý příspěvek

  At uz je Masin padouch, nebo hrdina, neni mi jasne, proc bychom se meli zajimat o jeho nazory na temata, kterym ocividne nijak zvlast nerozumi.

  Prijde mi to jako navsteva zahranicniho strycka nekdy za totality, kdy cela rodina cekala, jaka socio-politicka moudra z namezdniho jerabnika vypadnou...Skrýt celý příspěvek

  • cejkis
   16:52 30.11.2021

   Dobrý postřeh. Prostě Kristián Chalupa.

   Dobrý postřeh. Prostě Kristián Chalupa.

  • flanker.jirka
   19:36 30.11.2021

   The88 A kdo je zvědavý na Vaše názory? Názor člověka, který odešel na západ s vizí bojovat s totalitou je zajímavý a o to více, že on vidí co se tam nyní děje a zná tu paralelu z ...Zobrazit celý příspěvek

   The88
   A kdo je zvědavý na Vaše názory?
   Názor člověka, který odešel na západ s vizí bojovat s totalitou je zajímavý a o to více, že on vidí co se tam nyní děje a zná tu paralelu z východního bloku.Skrýt celý příspěvek

   • The88
    20:10 30.11.2021

    No prave - kdokoliv kdo zije v USA vam nabidne stejne hodnotne (nebo nehodnotne) postrehy. Ne, ze bych proti p. Masinovi neco mel (nebo lepe receno, nemam vyhraneny nazor) a ...Zobrazit celý příspěvek

    No prave - kdokoliv kdo zije v USA vam nabidne stejne hodnotne (nebo nehodnotne) postrehy.

    Ne, ze bych proti p. Masinovi neco mel (nebo lepe receno, nemam vyhraneny nazor) a rozhovor na tema jejich akci v CSR bych si rad precetl. Ale takovehle, s prominutim, povrchni pindy snad na AN ani nepatri.Skrýt celý příspěvek

    • flanker.jirka
     20:25 30.11.2021

     Každý názor je přínosný, i ten Váš. Všechny media mají tendenci nějakým směrem své informace zkreslovat, toto je zase z jiného úhlu pohledu.

     Každý názor je přínosný, i ten Váš. Všechny media mají tendenci nějakým směrem své informace zkreslovat, toto je zase z jiného úhlu pohledu.

   • Poly
    22:44 30.11.2021

    Jenže on zná ČR tak trochu jinak než ji známe aktuálně my. Pan Mašín má dost silně vyhraněný názor a boužel jasně daná stanoviska. V USA najdete stejné množství podobných emigrantů ...Zobrazit celý příspěvek

    Jenže on zná ČR tak trochu jinak než ji známe aktuálně my. Pan Mašín má dost silně vyhraněný názor a boužel jasně daná stanoviska. V USA najdete stejné množství podobných emigrantů jako je on, ale ti zase budou nenávidět Trumpa a milovat Bidena.
    Osobně se mi jeho názory nelíbí, protože jsou příliš jednostranné, jako by ani neexistovala nějaká zlatá střední cesta. Moc hezky se to poslouchá lidem naladěným na stejnou notu jako on.Skrýt celý příspěvek

  • padre
   20:57 30.11.2021

   Nic ve zlém,ale myslím že problémům v USA pan Mašín rozumí lépe než vy nebo já,už z té přîčiny ,že tam už nějaký ten pátek žije a jistě se už z důvodu svého životního příběhu o ...Zobrazit celý příspěvek

   Nic ve zlém,ale myslím že problémům v USA pan Mašín rozumí lépe než vy nebo já,už z té přîčiny ,že tam už nějaký ten pátek žije a jistě se už z důvodu svého životního příběhu o tyto věci živě zajîmá.Skrýt celý příspěvek

   • The88
    21:02 01.12.2021

    To mate mozna pravdu, ale moc tomu neprida fakt, ze spousta z tvrzeni p. Masina jsou snadno dolozitelne nepravdy. Napr. : JM: "návrat Ameriky k Pařížské smlouvě ... s Čínou a ...Zobrazit celý příspěvek

    To mate mozna pravdu, ale moc tomu neprida fakt, ze spousta z tvrzeni p. Masina jsou snadno dolozitelne nepravdy. Napr. :

    JM: "návrat Ameriky k Pařížské smlouvě ... s Čínou a Indií, které se nezavázaly k ničemu."

    Wikipedia: "Nejvýznamnější země, které ratifikovaly, jsou Čína, Spojené státy americké a Indie, tedy země s třemi největšími emisemi skleníkových plynů ze všech signatářů (asi 42 % dohromady).
    https://cs.m.wikipedia.org/wik... Skrýt celý příspěvek

  • Eagle
   22:06 30.11.2021

   No jen s tím rozdílem, že pan Mašín nemá IQ houpacího koně jako váš strýček a evidentně není sám nejostřejší tužka v penálu :)

   No jen s tím rozdílem, že pan Mašín nemá IQ houpacího koně jako váš strýček a evidentně není sám nejostřejší tužka v penálu :)

   • The88
    17:37 01.12.2021

    Nevim, jestli pan Masin "evidentne neni sam nejostrejsi tuzka v penalu", ale hloupej asi nebude - ledacos uz zazil a prezil. Ale meho imaginarniho strycka jste si podal dobre, to ...Zobrazit celý příspěvek

    Nevim, jestli pan Masin "evidentne neni sam nejostrejsi tuzka v penalu", ale hloupej asi nebude - ledacos uz zazil a prezil.

    Ale meho imaginarniho strycka jste si podal dobre, to zas jo...Skrýt celý příspěvek

    • Eagle
     19:24 01.12.2021

     :)))) tak podle mínusu to bylo špatně pochopeno, nebo spíš špatně napsáno. Rozhodně to nebylo myšleno na pana Mašína ale na vás.

     :)))) tak podle mínusu to bylo špatně pochopeno, nebo spíš špatně napsáno. Rozhodně to nebylo myšleno na pana Mašína ale na vás.

     • The88
      20:45 01.12.2021

      Ja vim, akorat jste si docela nabehnul na vidle, kdyz se snazite z nekoho delat hlupaka, ale sam nezvladnete smysluplne vyjadrit ani to...

      Ja vim, akorat jste si docela nabehnul na vidle, kdyz se snazite z nekoho delat hlupaka, ale sam nezvladnete smysluplne vyjadrit ani to...

     • Eagle
      07:30 02.12.2021

      Tak ono to smysl dává, jen význam lidem uniká. Stačí si to přečíst a dát do souvislosti s tím, na koho reaguji.

      Tak ono to smysl dává, jen význam lidem uniká. Stačí si to přečíst a dát do souvislosti s tím, na koho reaguji.

     • The88
      15:48 02.12.2021

      Jasne. Neco jako "zpivam dobre, ale spatne se to posloucha".

      Jasne. Neco jako "zpivam dobre, ale spatne se to posloucha".

  • Torong
   04:45 01.12.2021

   Když tě to nezajímá tak to nečti. Až tak jednoduché to je. Ani nechápu proč to tady píšeš. To zase nezajíma nikoho tady.

   Když tě to nezajímá tak to nečti. Až tak jednoduché to je. Ani nechápu proč to tady píšeš. To zase nezajíma nikoho tady.

   • The88
    17:35 01.12.2021

    Asi te to zaujalo, kdyz reagujes ;) Me jde v zasade o to, ze pan Masin je diverzant a podnikatel, to jsou temata, kde urcite nabidne zajimave postrehy. Ale tenhle rozhovor je ...Zobrazit celý příspěvek

    Asi te to zaujalo, kdyz reagujes ;)

    Me jde v zasade o to, ze pan Masin je diverzant a podnikatel, to jsou temata, kde urcite nabidne zajimave postrehy.

    Ale tenhle rozhovor je vedeny smerem, kde pan Masin nenabidne o moc vic, nez papouskovani konspiracnich teorii. Proste je to takovy postreh krajana, neni tam zadna "pridana hodnota" odbornosti, kterou bych tady cekal. To je cele.Skrýt celý příspěvek

    • Torong
     18:02 01.12.2021

     A?

     A?

     • The88
      20:46 01.12.2021

      A to jsem do diskuze taky napsal. Nemusel jsi na tonreagovat, kdyz te to prece nezajima, ne?

      A to jsem do diskuze taky napsal. Nemusel jsi na tonreagovat, kdyz te to prece nezajima, ne?

 • vaclavs
  15:03 30.11.2021

  Jaký je názor pana Mašína na podporu Ukrajiny ze strany Trumpa a Bidena?

  Jaký je názor pana Mašína na podporu Ukrajiny ze strany Trumpa a Bidena?

 • damik
  14:00 30.11.2021

  >> Přitom jeho čin by v dané situaci znamenal miliony mrtvých Američanů a statisíce mrtvých amerických vojáků. Tito dva, spolu s Bidenem, jsou zodpovědní za Afghánistán "I wish ...Zobrazit celý příspěvek

  >> Přitom jeho čin by v dané situaci znamenal miliony mrtvých Američanů a statisíce mrtvých amerických vojáků. Tito dva, spolu s Bidenem, jsou zodpovědní za Afghánistán

  "I wish Joe Biden wouldn't use September 11 as the date to withdraw our troops from Afghanistan, for two reasons. First, we can and should get out earlier. Nineteen years is enough, in fact, far too much and way too long," Trump saidSkrýt celý příspěvek

  • The88
   15:44 30.11.2021

   No, Trump ale celou dobu rikal, ze chce v Afghanistanu skoncit. Demokrati tam neustale navysovali stavy... Az do uprku.

   No, Trump ale celou dobu rikal, ze chce v Afghanistanu skoncit. Demokrati tam neustale navysovali stavy... Az do uprku.

  • Harvest
   12:08 01.12.2021

   Stiahnutie z Afghanu bolo správne rozhodnutie (malo prísť už skorej) , spôsob stiahnutia bolo totálne fiasko a za to môže Bidenova administratíva.

   Stiahnutie z Afghanu bolo správne rozhodnutie (malo prísť už skorej) , spôsob stiahnutia bolo totálne fiasko a za to môže Bidenova administratíva.

   • Eagle
    19:25 01.12.2021

    Ne to nebylo. Uvidíte za pár let.

    Ne to nebylo. Uvidíte za pár let.

    • Harvest
     10:05 02.12.2021

     Ako to uvidím?

     Ako to uvidím?

Načítám diskuzi...