Josef Mašín: Největší hrozbou pro Ameriku je vnitřní rozklad

Josef Mašín: Největší hrozbou pro Ameriku je vnitřní rozklad
Josef Mašín (2017) / Reprofoto You Tube, Show Jana Krause (Zvětšit)

Syn hrdiny protinacistického odboje generála Josefa Mašína, který byl v roce 1942 popraven a syn Zdeny Mašínové, kterou komunisté v roce 1956 nechali těžce nemocnou umírat na betonové podlaze ve vězení, je ve svých téměř devadesáti letech stále aktivní. Josef Mašín mladší je podnikatel a žije a pracuje v Kalifornii.

Je velkým stoupencem Donalda Trumpa, o kterém pro Armádní noviny před časem prohlásil, že to byl vedle Ronalda Reagana nejúspěšnější americký prezident. Josef a Ctirad Mašínové ve věku 13 a 15 let obdrželi v roce 1945 od prezidenta Edvarda Beneše vyznamenání za ukrývání uprchlého sovětského zajatce poručíka Rudé armády Stěpana Sannikova. Bratři Mašínové se nejvíce proslavili svým útěkem, když se v roce 1953 prostříleli přes NDR do západního Berlína.

Josefe, o tobě je dobře známo, že jsi stoupencem bývalého prezidenta Donalda Trumpa. Jaký je tedy Joe Biden, který je ve funkci necelý rok, opravdu prezident?
Biden je člověk, jehož charakter se prezidentským úřadem nijak nezměnil.  Narodil se v zemi neomezených možností, v zemi, která byla majákem svobody pro celý svět a které Československo dlužilo třikrát za to, že se jméno této země dostalo na mapu světa. V zemi, kde se presidentem může stát nejen černoch, ačkoliv tito tvoří pouhých dvanáct procent obyvatelstva, ale i „moron“. President Obama se nemýlil, když řekl: “do not underestimate Joe’s capability to fuck things up” (Nepodceňujte to, že Joe je schopen ledacos zbabrat). Biden zkazil, na co sáhnul. Během své politické kariéry prošel několika stádii. Nejprve se Biden považoval za žáka senátora Roberta Byrda. Jeho proslovy v Senátu ze sedmdesátých let zněly, jako kdyby je psal David Duke, zakladatel jedné z frakcí Ku Klux Klanu. Ty dnešní jej staví do řad neomarxistické BLM (Black Lives Matter). Bidenův kabinet byl sestaven ze zástupců všech dnes uznávaných pohlaví a směsi ras, nedbaje na jejich schopnosti.

Trváš na tom, že se nynější americký prezident Joe Biden zúčastnil ilegálních obchodů, jak jsi mi napsal v únoru?
„Believable deniability“ bylo a zůstává heslem Bidenova klanu. Na jejich operacích se nic nezměnilo, pouze to, ze Biden je nyní prezidentem a má moc zastavit všechna další vyšetřování korupce, do které je zapleten on a jeho rodina. Pole Bidenovy působnosti se nyní ještě rozšířilo i do výtvarného umění. Když se nedávno reportér zeptal mluvčí Bilého domu Jen Psakiove, zda Bidenův syn Hunter přerušil spojení s Čínskou státní bankou, která mu za tatínkova viceprezidentství svěřila k opatrování 1,5 miliardy dolarů, aniž by on měl v tomto oboru nějaké zkušenosti, mluvčí odpověděla, že na tom pracuje. FBI se nyní raději stará o pronásledování rodičů dětí, které si dovolí si stěžovat na schůzích školních výborů na zavedení rasisticko-marxistického učení, CRT (Critical Race Theory), na pronásledování těch, kteří se někdy účastnili Trumpových shromáždění nebo na domovní razie politicky nepohodlných novinářů, například Jamese O’Keefe.

Dokázal podle tvého názoru Joe Biden za osm měsíců ve funkci nejvyššího představitele Spojených států něco pozitivního?
Již Bidenův výběr členů kabinetu a poradců nesliboval nic dobrého. Počínaje Kamalou Harrisovou, jejíž kvalifikace spočívá v tom, že její předkové nejsou evropského původu. Pod jejím dozorem byla zrušena veškerá opatření na ochranu hranic, která byla dříve zavedena Donaldem Trumpem. Otevřené hranice umožnily invazi více než dvou milionů ilegálních migrantů bez jakékoliv zdravotní nebo policejní kontroly. Bidenovo ministerstvo spravedlnosti chce těmto lidem, kteří zde jsou ilegálně, platit 450 000 za každé dítě do stáří 18 let, které bylo pohraničníky odloučeno od svých rodičů při přechodu hranic, tj až jeden milion dolarů pro rodinu. Na toto odškodnění má nárok 40-60 tisíc lidí. Pro srovnání, rodina amerického vojáka, který zahyne v boji, dostane pouze sto tisíc dolarů.

Co je v současné době největší hrozbou pro Spojené státy americké a vůbec pro svobodný svět?
Největší hrozba pro Ameriku je vnitřní rozklad, bez něhož by Amerika mohla čelit problémům světa a být tím, čím bývala, to je zemí svobody a lidských snů. Bývalý Sovětský svaz, tedy dnes Rusko, nejsou tou největší hrozbou. Sovětský svaz byl nahrazen Čínou. Irán, Rusko, Korea zůstávají problémem, který se neobejde bez silné a spolehlivé Ameriky. Komunismus Lenina a Stalina minulého století je mrtev, nahrazen novou ideologií s marxistickými a rasovými prvky, nesenou novými komunikačními prostředky jako je Google, Facebook, Yahoo, Twitter, FundMe, PayPal. Problémem je to, že tyto gigantické společnosti vznikly ve školních lavicích. Jejich tvůrci měli technologické znalosti, avšak nulové zkušenosti a schopnost domyslet především sociální důsledky svého jednání. Jejich vynálezy jsou dnes nositeli moderní ideologie a jsou dnes mocnější než kterákoliv vláda. Další nebezpečnou ideologii spatřuji v enviromentalismu, který chce měnit společenské, ekonomické a politické mechanismy. Je příznačné, že hlavní propagátorkou tohoto hnutí je mladá nemocná dívka, které naslouchá celý svět.

Co je podle tvého názoru největší Bidenovou vinou?
Biden a Harrisová nesou velkou vinu na tom, že hlavně tak zvané menšiny se nechtějí nechat očkovat. Byli to oni, kdo v březnu 2020 mluvili o nebezpečnosti vakcíny v době, kdy Trump nařídil FDA (Úřad pro kontrolu potravin a léčiv v USA) povolení vakcíny a následně její testování na lidech. Automaticky oponovali všemu, co pocházelo od Trumpa. Následně se mezi menšinami začala šířit teorie, že vakcína byla vyrobena bělochy k vyhubení černé rasy. Kvůli tomu bylo odmítáno očkování například ošetřovateli v nemocnicích z řad menšin. Přitom to byl právě Biden s Harrisovou, kdo se hned po Bidenově inauguraci nechali očkovat. Bidenova administrativa převzala tři vakcíny, které byly kompletně vyvinuty za Trumpovy administrativy a dodnes jsou ty nejefektivnější, a začala je distribuovat. Návrat k normálnímu stavu je Bidenovou administrativou úmyslně brzděn s ohledem na následující volby 2022. Voliči úmyslně zavření ve svých domovech jsou pro ně ideální. Poštovní volby s nedostatkem kontroly umožní opakování toho, co se odehrálo minulý rok. 

V nejbližších dnech bude zveřejněna druhá část názorů Josefa Mašina.

Nahlásit chybu v článku


Související články

Cesta skupiny Mašínů za svobodou byla hodně drsná

Ozbrojené akce protikomunistické odbojové skupiny bratří Mašínů z počátku 50. let, během nichž ...

Ctirad a Josef Mašínovi odešli, aby dále bojovali za svobodu

Odpůrci bratří Mašínů často zdůrazňují z jejich aktivit zejména použití zbraní proti ozbrojeným ...

KOMENTÁŘ: Trump a jeho věrní mají na svědomí čtyři lidské životy

Ve Spojených státech amerických, kde jsem byl bohužel zatím jen dvakrát, mám několik přátel českého ...

Josef Mašín: Trump byl mimo Reagana nejúspěšnějším prezidentem USA

Se jménem Josef Mašín jsem se poprvé seznámil již někdy v deseti letech. Otec mi tehdy vyprávěl ...

Komentáře

Zvýraznit příspěvky za posledních:
 • martinko68
  19:22 29.11.2021

  rozklad USA začal už ve Vietnamu neb tam se USA poprvé postavilo za koloniální rozdělení světa . Svoboda USA má počátky právě v době kdy skončila kolonizace Anglie a tahle silná ...Zobrazit celý příspěvek

  rozklad USA začal už ve Vietnamu neb tam se USA poprvé postavilo za koloniální rozdělení světa . Svoboda USA má počátky právě v době kdy skončila kolonizace Anglie a tahle silná myšlenka šla do kopru , bohužel .Skrýt celý příspěvek

  • Jan Padesátýpátý
   10:39 30.11.2021

   Kolonialismus = pomoc při obraně před útokem komunistů?
   To je zajímavá definice kolonialismu :)

   Kolonialismus = pomoc při obraně před útokem komunistů?
   To je zajímavá definice kolonialismu :)

   • martinko68
    20:15 02.12.2021

    možná jsme se nepochopili , ale Vietnam byl kolonií Francie a jeho národně osvobozovací boj rozhodně nebyl o komunismu , to si zase začal přihřívat polívčičku SSSR a pak po Francii ...Zobrazit celý příspěvek

    možná jsme se nepochopili , ale Vietnam byl kolonií Francie a jeho národně osvobozovací boj rozhodně nebyl o komunismu , to si zase začal přihřívat polívčičku SSSR a pak po Francii přišlo USA a i v Americe byly extrémní pochyby zda se do toho pustit právě z tohoto důvodu a ostatní známe . Ono totiž v kolonií zpravidla vedení země kolaboruje s kolonisty (jinak by to ani nešlo ), no a ty komouši měli z principu blíže k spodině - většině , to neplatí ve světě dnes !!!!!!!!Skrýt celý příspěvek

    • Jan Padesátýpátý
     10:42 07.12.2021

     Komunistický severní Vietnam zaútočil na svého jižního souseda v době, kdy už Vietnam francouzskou kolonií nebyl.

     Komunistický severní Vietnam zaútočil na svého jižního souseda v době, kdy už Vietnam francouzskou kolonií nebyl.

 • Oliver
  23:32 28.11.2021

  tak v tomto má pravdu ač jejich činy v mládí jsou mírně řečeno kontroverzní. USA jsou vnitřně rozdělené a dávno to není stát který se vítal po pádu železné opony. Trump se stal ...Zobrazit celý příspěvek

  tak v tomto má pravdu ač jejich činy v mládí jsou mírně řečeno kontroverzní. USA jsou vnitřně rozdělené a dávno to není stát který se vítal po pádu železné opony.
  Trump se stal tím kdo do toho "kopnul" a nastavený směr drží i nová administrativa, vcelku jde o to jak kdo udělá kolem toho pověstnou americkou šou. Ale v zásadě jsou republikáni i demokraté v tandemu. A obojí stejně zblblí že mohou naráz tlačit na všechny zbývající mocnosti a neočekávají že se nakonec spojí. Jednoduše jim moc i pocit jedinečnosti stoupl tolik do hlavy jako dřívějším Římanům. Rusko sice není SSSR ale kapacitu má víc než dostatečnou na odstrašení, Čína má zase víc konvenčních kapacit. Navíc boj může začít s ČLR ale budou mít velké dilema, protože Moskvě stačí jen sedět a posílat strategické zásoby. Ostatně jak by dopadli Spojenci když by se ta britsko-francouzská operace proti naftovým polím u Grozného konala - čelili by minimálně naštvanému Svazu co by ze všech sil zásoboval Berlín. Výsledek si lze domyslet.
  Proto se ztotožňuji s tím že největší hrozbou nejen pro USA ale i pro zbytek světa je jejich vnitřní rozklad. Tak či tak stabilní Spojené státy jsou v zájmu celé zeměkoule. Myslím že si nikdo nedovede představit že by jejich dezintegrace proběhla klidně jako ta sovětská.
  Přídám k tomu i české "líp už bylo" - se snižováním bílé populace nestabilita v zámoří jen poroste.Skrýt celý příspěvek

 • xstandis
  07:03 28.11.2021

  Tak za prvé Donald Trump je idi..., který nesahá Reaganovi ani po kotníky. Tento dokázal vyvést USA z hospodářské krize, navrátil národu znovu hrdost po prohrané válce ve Vietnamu, ...Zobrazit celý příspěvek

  Tak za prvé Donald Trump je idi..., který nesahá Reaganovi ani po kotníky. Tento dokázal vyvést USA z hospodářské krize, navrátil národu znovu hrdost po prohrané válce ve Vietnamu, začal s opravdovou integrací Afroameričanů do společnosti a to na základě jejich schopností a navíc dokázal SSSR uzbrojit a vyhrát ve studené válce. Co dokázal Trump? Akorát to, že armádní generálové žhavili linku do Pekingu s tvrzením, že ho nenechají zmáčknout červený knoflík...Skrýt celý příspěvek

  • Miroslav
   11:06 28.11.2021

   Trump je unudený výstredný miliardár bez charizmy. Čo od takého čakať?

   Trump je unudený výstredný miliardár bez charizmy. Čo od takého čakať?

   • Jan Padesátýpátý
    20:24 28.11.2021

    Mně by nevadila ani jeho výstřednost, ani znuděnost, ani jeho charizma. Co mi na něm hlavně vadí je, že pokud by to šlo, byl připraven držet se u moci jakýmkoli nedemokratickým ...Zobrazit celý příspěvek

    Mně by nevadila ani jeho výstřednost, ani znuděnost, ani jeho charizma.
    Co mi na něm hlavně vadí je, že pokud by to šlo, byl připraven držet se u moci jakýmkoli nedemokratickým způsobem.Skrýt celý příspěvek

    • Miroslav
     08:08 29.11.2021

     A to tak nejak pramení z jeho povahy nedostať sa mimo diania

     A to tak nejak pramení z jeho povahy nedostať sa mimo diania

 • Radovan
  19:51 27.11.2021

  Musím důrazně odmítnout objevující se zde názory, že jsme v Československu komunismus chtěli a že jsme si jejich vládu snad zvolili. To je lež. Volby v roce 1946 KSČ sice vyhrála, ...Zobrazit celý příspěvek

  Musím důrazně odmítnout objevující se zde názory, že jsme v Československu komunismus chtěli a že jsme si jejich vládu snad zvolili. To je lež.
  Volby v roce 1946 KSČ sice vyhrála, ale většinu zdaleka neměla. Ve 300 členném poválečném parlamentu měla 93 mandátů, komunisté slovenští pak pouze 21 mandátů. I pokud by jsme vzali jen samotné České země (na Slovensku drtivě vyhrála DSS), tak KSČ měla 43%, ostatní strany 56 %hlasů. Čili většina voličů je nevolila a nechtěla.
  Dále KSČ o svých cílech setrvale lhala. Např. sám Gottwald několikrát prohlásil, že kolchozy u nás nebudou a že řeči o nich jsou rozvratné a nikdo je nemá brát vážně. Všechny pak podvedli.
  Po puči v únoru 1948 (řádné volby by už pravděpodobně nevyhrála) KSČ nastolila teror, při kterém zabila tisíce lidí, desetitisíce jich pozavírala, statisícům ukradla majetek. Mnohé lidi umlátili k smrti, mnoha rodinám nedoručili poslední dopis popraveného, mnoha ženám co porodili ve vězení, dítě zemřelo kvůli nulové péči a nezájmu ze strany věznice (doporučuji film Nesmíš plakat).
  Boj proti ní byl naprosto legitimní a správný. To že Mašíni neodpravili rovnou Gottwalda nebo někoho z ˇÚV jak si někdo naivně představuje, jejich boj nesnižuje. Ano mrtvý byli i na straně režimu, ale Mašíni jen tvrdě zvedli hozenou rukavici. Ostatně mrtví byli o pár let dříve i na straně protektorátních četníků třeba v Přibyslavy. Ale tam to už asi nikoho nevzrušuje, protože jsem všichni dávno mrtvý. Josef Mašín tu stále při síle je a doufám že ještě dlouho bude.
  V Lošanech, na rodovém Mašínově statku vzniká památník a muzeum. Lidé už se složili na miliony:
  https://www.masinuvstatek.cz/... Skrýt celý příspěvek

  • flanker.jirka
   21:21 27.11.2021

   Situace v roce 1946 byla velmi specifická, vše bylo ovlivněno dřívějším vznikem národní fronty. Pokud chcete většinu poměřovat výsledky jednotlivých stran, tak se podívejte na to ...Zobrazit celý příspěvek

   Situace v roce 1946 byla velmi specifická, vše bylo ovlivněno dřívějším vznikem národní fronty.
   Pokud chcete většinu poměřovat výsledky jednotlivých stran, tak se podívejte na to kdy naposledy nějaká strana u nás získala více než 50%?Skrýt celý příspěvek

  • flanker.jirka
   21:22 27.11.2021

   Pro úplnost odkaz na i formace o národní frontě.
   https://cs.m.wikipedia.org/wik...

   Pro úplnost odkaz na i formace o národní frontě.
   https://cs.m.wikipedia.org/wik...

  • JirkaM
   21:49 27.11.2021

   Komunisty tu hodně chěli Pražáci, kteří měli například moje předky volící lidovce za hloupé vesnické burany, kteří stáli v cestě pokroku. V podstatě je to úplně stejná věc jako ...Zobrazit celý příspěvek

   Komunisty tu hodně chěli Pražáci, kteří měli například moje předky volící lidovce za hloupé vesnické burany, kteří stáli v cestě pokroku. V podstatě je to úplně stejná věc jako dnes s Piráty. Moc jim pak předal Beneš, což byl po Hitlerovi asi druhej největší darebák v Evropě.

   Mašíny mám rád a obdivuju je. Za ideální řešení problémů s pokrokáři a milovníky nucené solidarity považuju to se kterým přišel Pinochet, ale loupežnou vraždu člověka, co s komanči neměl nic společného, lze omluvit jen těžko. Tohle prostě zvorali.

   To že se prostříleli za hranice nikdo neodsuzuje, to byla zjevná frajeřina.Skrýt celý příspěvek

  • Eagle
   22:40 27.11.2021

   Odmítat a nesouhlasit můžete. Ale připomíná vám, že až v roce 2021 poprvé v historii Česka nebyla KSČM zvolena do parlamentu a to zde byla demokracie 30 let, přijměte tu stinnou ...Zobrazit celý příspěvek

   Odmítat a nesouhlasit můžete. Ale připomíná vám, že až v roce 2021 poprvé v historii Česka nebyla KSČM zvolena do parlamentu a to zde byla demokracie 30 let, přijměte tu stinnou stránku národa českého, prostě Komanče měli Češi v lásce.Skrýt celý příspěvek

  • Miroslav
   16:48 28.11.2021

   O tom sa rozhodlo ešte na konferenciách Teheran, Jalta, Postupim. To vôbec nezáležalo od nás. Voľby ktoré u nás prebehli pripomínali skôr scénu z Kusturicovho filmy Čierna mačka, ...Zobrazit celý příspěvek

   O tom sa rozhodlo ešte na konferenciách Teheran, Jalta, Postupim. To vôbec nezáležalo od nás. Voľby ktoré u nás prebehli pripomínali skôr scénu z Kusturicovho filmy Čierna mačka, biely kocúr kde mala nevesta nohy v kláde a keby nepovedala ani, tak to áno za ňu povie starší väčší brat. Vydať sa vydá tak či takSkrýt celý příspěvek

  • Eagle
   05:33 29.11.2021

   To Radovan. Opravdu chcete akci odboje v pribyslavi srovnávat s mašinama? Za prvé, o osudu četníků ( mimo jiné někteří se při výslechu přiznali že jsou členy fašistické skupiny) ...Zobrazit celý příspěvek

   To Radovan.
   Opravdu chcete akci odboje v pribyslavi srovnávat s mašinama? Za prvé, o osudu četníků ( mimo jiné někteří se při výslechu přiznali že jsou členy fašistické skupiny) rozhodl partyzánský soud.Ten partyzánský soud kterému velel gen. Lůžka kterého tito četníci zastřelili při sebeobraně. Nemusím snad říkat že gen. Luža se svojí odbojovou skupinou měl plnou podporu exilové vlády a i některých protektorátních funkcionářů takže to nebyla žádná ilegální činnost. Ano, byli popraveni i četníci co s případem neměli nic speolcneho, což aktéři po válce a zpětném prošetřování později litovali ale okolností jim nedovolili jednat jinak. Po válce byl souzený i starosta který přivolal četníky a soudem byl uznán vinným. Takže co z toho chcete srovnávat????Skrýt celý příspěvek

   • Scotty
    08:59 29.11.2021

    Luža ničemu nepředsedal protože byl mrtvý. O odplatu se postaral jeho syn. Ano, o odplatu protože nic jiného to nebylo. Většina z těch četníků které chytli na přibyslavské stanici ...Zobrazit celý příspěvek

    Luža ničemu nepředsedal protože byl mrtvý. O odplatu se postaral jeho syn. Ano, o odplatu protože nic jiného to nebylo. Většina z těch četníků které chytli na přibyslavské stanici umřela jen kvůli uniformě co měli na sobě. Asi si nebudeme nalhávat že "soud" který vede syn zastřeného a zároveň i vykonává "rozsudky" má do spravedlnosti daleko.Skrýt celý příspěvek

    • Eagle
     12:05 29.11.2021

     Soudila Partyzánská skupina které velel Luža. Oba víme jak jsem to myslel. O odplatu se nepostaral jeho syn nýbrž Česko ruské komando jehož členem syn byl. Honza kterého partyzáni ...Zobrazit celý příspěvek

     Soudila Partyzánská skupina které velel Luža. Oba víme jak jsem to myslel. O odplatu se nepostaral jeho syn nýbrž Česko ruské komando jehož členem syn byl. Honza kterého partyzáni nestihli popravit byl v roce 1946 souzen a odsouzen za zbabělost a podíl na smrti generála Lůži, tak tady neměl kraviny.Jibak po smrti generála Lůži nastoupil do funkce podplukovník Josef D Svatoň který začal organizovat podsvětí. Vzhledem k tomu, že akcí velel Josef serinek a Rus bachmuskij který i velel soudu. Takže poměrně rozsáhlá operace schválena obcemi stranami a nesrovnatelná s Mašíny.Skrýt celý příspěvek

     • Eagle
      12:07 29.11.2021

      Omluva za pravopis blbnout mi skrypty.

      Omluva za pravopis blbnout mi skrypty.

     • Scotty
      14:03 29.11.2021

      Jeho syn se přihlásil jako velitel skupiny která přepadla stanici a tedy zároveň i jako vykonavatel pomsty. Cituji Lužu juniora: „Navrhl jsem, aby četníci byli za trest zastřeleni, ...Zobrazit celý příspěvek

      Jeho syn se přihlásil jako velitel skupiny která přepadla stanici a tedy zároveň i jako vykonavatel pomsty.
      Cituji Lužu juniora:
      „Navrhl jsem, aby četníci byli za trest zastřeleni, že tam bezpodmínečně půjdu,“ „Nejen kvůli otci, ale jako varování všem podlézavcům, kteří se mohou přetrhnout při plnění německých příkazů. Svatoň souhlasil.“
      „Museli jsme vykonat rozsudek i na těch třech, kteří ve Votavově hostinci nebyli. Kdybychom někoho z nich nechali naživu, všechno by ohlásil gestapu do Jihlavy a do hodiny by všechny četnické stanice na Českomoravské vysočině vyhlásily poplach. S výjimkou Mečíře nikdo z četníků až do poslední chvíle nečekal, že bude zastřelen.“
      Mimochodem chtěli zastřelit i starostu Hřiště, ale ten stačil utéct.Skrýt celý příspěvek

     • padre
      15:50 29.11.2021

      Tady je důležitá jedna věta: ,,..kdybychom někoho z nich nechali na živu,tak by vše ohlásil...,, a ta dáva do jedné roviny akci Mašínů i Přibyslavský masakr…

      Tady je důležitá jedna věta: ,,..kdybychom někoho z nich nechali na živu,tak by vše ohlásil...,, a ta dáva do jedné roviny akci Mašínů i Přibyslavský masakr…

     • Eagle
      15:54 29.11.2021

      Nemáte pravdu. 20. Října Řada tří zaúkolovala skupinu Josefa serinka která čítala cca 30 partyzánů zvaná také černá či čapajev k provedení odvety. Takže jak uvádějí historické ...Zobrazit celý příspěvek

      Nemáte pravdu. 20. Října Řada tří zaúkolovala skupinu Josefa serinka která čítala cca 30 partyzánů zvaná také černá či čapajev k provedení odvety. Takže jak uvádějí historické prameny velel tomu serinek plus důstojník ruské skupiny jinak se zbytkem souhlasím. Ale i tak vy tam snad nevidíte rozdíl? Kdyby masini pomstili stejným způsobem smrt otce nemám s tím problém, stejně jako u této skupiny. Ale i tak jak jsem psal u masinu nelze to lehce nazvat vraždou.ale.....Skrýt celý příspěvek

 • browe
  17:39 27.11.2021

  Pokud pan Mašín říká, že prezident Trump byl jeden ze dvou nejúspěšnějších prezidentů USA a hnutí BLM je neomarxistické, pak zdvihám nesouhlasně obočí. Moc by mě zajímalo, co si ...Zobrazit celý příspěvek

  Pokud pan Mašín říká, že prezident Trump byl jeden ze dvou nejúspěšnějších prezidentů USA a hnutí BLM je neomarxistické, pak zdvihám nesouhlasně obočí.

  Moc by mě zajímalo, co si jednou řeknou generál a jeho synové ohledně detailů provedení jejich útěku z Československa, až se setkají na druhé straně řeky Styx.Skrýt celý příspěvek

  • Scotty
   20:38 27.11.2021

   Myslíte ten generál který chtěl vyhodit do vzduchu ruzyňská kasárna bez ohledu na lidi co žili okolo? myslím že ten chápal že účel světí prostředky.

   Myslíte ten generál který chtěl vyhodit do vzduchu ruzyňská kasárna bez ohledu na lidi co žili okolo? myslím že ten chápal že účel světí prostředky.

   • flanker.jirka
    21:04 27.11.2021

    Tak přesně tohle motto razili i komančove.

    Tak přesně tohle motto razili i komančove.

    • rabo123
     02:20 28.11.2021

     Pán flanker. Tento spôsob už od nepamäti razili všetci ktorí, svoj cieľ nadradil nad morálku, hodnoty....

     Pán flanker. Tento spôsob už od nepamäti razili všetci ktorí, svoj cieľ nadradil nad morálku, hodnoty....

     • flanker.jirka
      09:31 28.11.2021

      Přesně, proto bychom si měli nejvíce cenit těch, kteří se k tomuto způsobu neuchýlili a dokázali si udržet nadhled a kredit.

      Přesně, proto bychom si měli nejvíce cenit těch, kteří se k tomuto způsobu neuchýlili a dokázali si udržet nadhled a kredit.

     • Scotty
      10:11 28.11.2021

      A to by bylo dobré k čemu? To je jako by se partyzáni za druhé světové zakázali vykolejovat vlaky protože topič a strojvůdce jsou přece Češi. Jsou situace kdy se nadá koukat na ...Zobrazit celý příspěvek

      A to by bylo dobré k čemu? To je jako by se partyzáni za druhé světové zakázali vykolejovat vlaky protože topič a strojvůdce jsou přece Češi. Jsou situace kdy se nadá koukat na collateral damages.Skrýt celý příspěvek

     • flanker.jirka
      14:23 28.11.2021

      Scotty Asi záleží na tom co ten "vlak" veze za náklad. Předpadnete-li vůz vezoucí peníze pouze osazen civilisty pro výplaty civilstům jen protože sám chcete ty peníze pro sebe, tak ...Zobrazit celý příspěvek

      Scotty
      Asi záleží na tom co ten "vlak" veze za náklad. Předpadnete-li vůz vezoucí peníze pouze osazen civilisty pro výplaty civilstům jen protože sám chcete ty peníze pro sebe, tak je to elpaso, ať už by tu byl jakýkoliv režim.
      To už můžete rovnou považovat "podnikatele" Rittiga za odbojáře proti režimu také, když šel sedět v 80. letech za rozkrádání v obchodě, kde pracoval, dokázal tak řádně podkopávat tehdejší režim a nikoho u toho nezabít. :-)Skrýt celý příspěvek

     • Scotty
      14:29 28.11.2021

      flanker.jirka Kdyby nevytáhl pistoli a nebránil majetek v socialistickém vlastnictví, tak by přežil jako ti odtaní. Asi to byl hodně zapálený soudruh. Té vlakové osádce mohlo být ...Zobrazit celý příspěvek

      flanker.jirka
      Kdyby nevytáhl pistoli a nebránil majetek v socialistickém vlastnictví, tak by přežil jako ti odtaní. Asi to byl hodně zapálený soudruh.
      Té vlakové osádce mohlo být jedno jestli vezou vojenský transport nebo nové onuce. Když to s nimi odpálili tak byli prostě mrtví. Smůla. Collateral damages.Skrýt celý příspěvek

     • flanker.jirka
      16:09 28.11.2021

      Scotty "Kdyby nevytáhl pistoli a nebránil majetek v socialistickém vlastnictví, tak by přežil jako ti odtaní. Asi to byl hodně zapálený soudruh." To jako vážně? Z čeho usuzujete, ...Zobrazit celý příspěvek

      Scotty
      "Kdyby nevytáhl pistoli a nebránil majetek v socialistickém vlastnictví, tak by přežil jako ti odtaní. Asi to byl hodně zapálený soudruh."

      To jako vážně? Z čeho usuzujete, že účetní odpovědný za peníze musel nutně být "zapálený soudruh" Ten člověk byl odpovědný za převážené výplaty, podle toho co jsem našel na odkaze v článku, šlo přes sumu 800 000 Kčs, na tehdejší dobu pořádný balík! Byl to účetní, ne politický pracovník, bránil výplaty pro zaměstnance slévárny.
      https://www.novinky.cz/histori... Skrýt celý příspěvek

     • Jura99
      17:18 28.11.2021

      flanker.jirka: to je neznalost te udalosti. Za bezpecnost byl odpovedny ozbrojeny clen eskorty, ktery nic nepodniknul a take prezil. Pokladnik vytasil soukromne drzenou pistolku ...Zobrazit celý příspěvek

      flanker.jirka: to je neznalost te udalosti. Za bezpecnost byl odpovedny ozbrojeny clen eskorty, ktery nic nepodniknul a take prezil. Pokladnik vytasil soukromne drzenou pistolku 6.35mm na v tu dobu neozbrojeneho JM. Vysledkem zapasu byl zastreleny pokladnik svou vlastni pistoli.Skrýt celý příspěvek

     • Scotty
      17:33 28.11.2021

      flanker.jirka
      A kdyby je nebránil tak co? Dělníci by zemřeli hlady? Asi ne. Zapálený byl v tom že mu stálo za to pro cizí peníze riskovat život.

      flanker.jirka
      A kdyby je nebránil tak co? Dělníci by zemřeli hlady? Asi ne. Zapálený byl v tom že mu stálo za to pro cizí peníze riskovat život.

     • flanker.jirka
      20:01 28.11.2021

      Scotty Vaše úvaha je v tomto případě hloupá a předpojata, argumentovat to tím, že účetní sr snažil bránit. Bylo to ozbrojene přepadení. Když vás někdo přepadne, je přirozené, že ...Zobrazit celý příspěvek

      Scotty
      Vaše úvaha je v tomto případě hloupá a předpojata, argumentovat to tím, že účetní sr snažil bránit. Bylo to ozbrojene přepadení. Když vás někdo přepadne, je přirozené, že se budete bránit, nemáte nikde jistotu, že vás útočník nechá žít nebo vám způsobí těžkou újmu na zdraví. Vy do toho plete rovnou politiku a a děláte z účetního rovnou zapaleneho komunistu.Skrýt celý příspěvek

     • HEKTOR
      17:58 06.12.2021

      Scotty - "Zapálený byl v tom že mu stálo za to pro cizí peníze riskovat život." tak touto vetou ste vlastne znevážili prácu pracovníkov sbs pri prevoze peňazí, ochranky v ...Zobrazit celý příspěvek

      Scotty -

      "Zapálený byl v tom že mu stálo za to pro cizí peníze riskovat život."

      tak touto vetou ste vlastne znevážili prácu pracovníkov sbs pri prevoze peňazí, ochranky v banke,hasičov,samotnej polícii a vlastne aj vojakov - proste každého kto by mal v prípade potreby riskovať život pre niekoho iného ....

      hm,ale keby sa jednalo o komunistu ktorý by zabil napr. policajta v usa kvôli zbrani,tak to by ten policajt bol určite hrdina ktorý sa nezľakol a bojoval...Skrýt celý příspěvek

     • Jura99
      18:13 06.12.2021

      HEKTOR: pokladníkova práce určitě nebyla chránit peníze před přepadením. Stejně tak dnešní SBSkár nemá v popisu práce nasazovat krk. Tehdy v tom transportu peněz byl ozbrojený ...Zobrazit celý příspěvek

      HEKTOR: pokladníkova práce určitě nebyla chránit peníze před přepadením. Stejně tak dnešní SBSkár nemá v popisu práce nasazovat krk. Tehdy v tom transportu peněz byl ozbrojený doprovod, chlapík to ale vzdal a přepadení nebránil.Skrýt celý příspěvek

     • HEKTOR
      20:34 06.12.2021

      Jura99 - ten pokladník mal gule ...ale ako to tam bolo naozaj,to už nezistíme... pane,ja netvrdím že sbskar v bille má nasadzovať život... potom môžu hotovosť kľudne prevážať vo ...Zobrazit celý příspěvek

      Jura99 - ten pokladník mal gule ...ale ako to tam bolo naozaj,to už nezistíme...

      pane,ja netvrdím že sbskar v bille má nasadzovať život...
      potom môžu hotovosť kľudne prevážať vo fábii a keď ich prepadnú,no tak čo,veď to poisťovňa preplatí...hmmm....Skrýt celý příspěvek

 • flanker.jirka
  11:31 27.11.2021

  Tak ještě, aby se nám zde k něčemu vyjádřili Ilona Csáková a Karel Janeček :-) Nějak nechápu glorifikaci takových kontroverzních postav, které se po sametové revoluci do ČR ...Zobrazit celý příspěvek

  Tak ještě, aby se nám zde k něčemu vyjádřili Ilona Csáková a Karel Janeček :-)

  Nějak nechápu glorifikaci takových kontroverzních postav, které se po sametové revoluci do ČR dostávali kličkami, které zaručili to, že nebudou mít mezipřistání na německém letiští a nebudou do Německa vydání, protože jim stále hrozilo zatčení a trestní stíhání za zločiny spáchané na tehdejším území NDR.

  Československo má velké množství hrdinů, kteří se komunistickému zřízení dokázali postavit, těchto pár osob je pouze mediálně zveličováno, nic víc. A ničení majetku zemědělcům, kteří na to dřou celý rok, to je opravdu na medaili :-)

  Jestliže při svých akcích dokázali přepadené osoby přemoci a spoutat, tak nebylo nutné tyto osoby vraždit.Skrýt celý příspěvek

  • Jura99
   11:49 27.11.2021

   Nesmysl od prvniho do posledniho pismene. Ozbrojeny odpor proti bolsevikum zde byl prave ojedinely a ti zemedelci, nespletl jste si to s organizaci JZD, ktera kratce predtim ...Zobrazit celý příspěvek

   Nesmysl od prvniho do posledniho pismene. Ozbrojeny odpor proti bolsevikum zde byl prave ojedinely a ti zemedelci, nespletl jste si to s organizaci JZD, ktera kratce predtim pokradla majetky opravdovych zemedelcu ? Usmrceni spoutaneho policajta bylo nutne zlo, asi na 100% by hned vysypal popis a detaily akce, mozna by se osvobodil a udelal poplach jeste driv, nez by zmizeli pred policejni uzaverou. Tak ci onak jim slo o zivot, coz se pozdeji na justicni vrazde Janaty, Svedy a Novaka potvrdilo.Skrýt celý příspěvek

   • Eagle
    12:57 27.11.2021

    Asi byste si měl prostudovat plány komunistické strany, která už v Anglii plánovala znárodnění majetku. Češi měli celkem dost kapitalismu a v roce 1946 při posledních svobodných ...Zobrazit celý příspěvek

    Asi byste si měl prostudovat plány komunistické strany, která už v Anglii plánovala znárodnění majetku. Češi měli celkem dost kapitalismu a v roce 1946 při posledních svobodných volbách jasně určili směr. Takže zase se o úplně krádeži mluvit nedá, bylo to s posvěcením národa českého.Skrýt celý příspěvek

    • flanker.jirka
     15:50 27.11.2021

     Eagle Znárodnění proběhlo v menší míře i v Anglii, ale tam následovala konsolidace a možnost firmy znovu privatizovat. Znárodnění posloužilo jako způsob stabilizace. Komunisté to u ...Zobrazit celý příspěvek

     Eagle
     Znárodnění proběhlo v menší míře i v Anglii, ale tam následovala konsolidace a možnost firmy znovu privatizovat. Znárodnění posloužilo jako způsob stabilizace. Komunisté to u nás vzali tak, že už nic nevraceli. Částečně se k tomu snažilo vrátit pravé křídlo KSČ v 60. letech, když viděli co tu komunisté napáchali, zatrhl to až Brežněv.Skrýt celý příspěvek

     • Eagle
      23:04 27.11.2021

      Pojďme si nalít čistého vína. Košický program tajný nebyl a byl poměrně dobře prezentován v tisku a to se bavíme o roce 1945. Taktéž manifest z 28.10. 1945 na podporu znárodnění ...Zobrazit celý příspěvek

      Pojďme si nalít čistého vína. Košický program tajný nebyl a byl poměrně dobře prezentován v tisku a to se bavíme o roce 1945. Taktéž manifest z 28.10. 1945 na podporu znárodnění fabrik taky nelze zatajit a materiálů na netu je celkem dost. Lidé už v té době věděli že podniky nad 500 zaměstnanců pozemky šlechticů aorantu včetně ostatního majetku bude znárodněn. Na tom ani rok 1945 ani 1948 vilv nemělo. Ano v pozdějších letech po 1948 doznavalo znárodnění doslova turbulentní období, kdy se znárodňování prakticky vše. Opět ale s velkou podporou národa českého. To bylo také podpořeno zprávami z okolních států, i ty demokratické státy znárodňování také. Rozdíl je ten, že po Re obnovení ekonomiky byly tyto podniky privatizovány, kdežto u nás nikolivSkrýt celý příspěvek

     • Scotty
      10:26 28.11.2021

      Také byl košický program z velké míry napsán komunisty a ostatní socialistické strany s tím takový problém neměly. Politické stranám s opačným názorem byly po válce zakázány.

      Také byl košický program z velké míry napsán komunisty a ostatní socialistické strany s tím takový problém neměly. Politické stranám s opačným názorem byly po válce zakázány.

    • Scotty
     10:28 28.11.2021

     Ovšem ve volbách v roce 1948 (na které už nedošlo) se předpokládalo výrazné oslabení KSČ.

     Ovšem ve volbách v roce 1948 (na které už nedošlo) se předpokládalo výrazné oslabení KSČ.

     • flanker.jirka
      15:13 28.11.2021

      To jste génius, stavět to na základě nějakých zpětných a předpokladů. Pokud by ten předpoklad byl správný, tak by neměli teoreticky sílu ani na puč (ještě že tu měli lidovce :-) ) ...Zobrazit celý příspěvek

      To jste génius, stavět to na základě nějakých zpětných a předpokladů. Pokud by ten předpoklad byl správný, tak by neměli teoreticky sílu ani na puč (ještě že tu měli lidovce :-) ) a puč jako takový by ostatní smetli. Asi to chce více nadhledu a uvažování, proč vlastně prošlo to, že pravicové strany nemohly kandidovat v roce 1946? A proč už tehdy se proti tomu lidé nevzbouřili? ...prožili si konec 30. let a válku, měli živě v paměti úplně jiné zkušenosti než my nyní.
      A musely tu být nějaké volby po dvou letech (1948)? V tehdejším systému se nevyznám, ale dnes se jede na 4 roky.Skrýt celý příspěvek

     • Scotty
      17:50 28.11.2021

      Tak na to kdo může kandidovat a kdo nemůže se shodly strany národní fronty už za války. Do toho obyčejní lidé mluvit nemohli. "Pravicové" strany prostě označili za kolaborantské a ...Zobrazit celý příspěvek

      Tak na to kdo může kandidovat a kdo nemůže se shodly strany národní fronty už za války. Do toho obyčejní lidé mluvit nemohli. "Pravicové" strany prostě označili za kolaborantské a reakcionářské.
      Po válce se volilo národní shromáždění pouze na dva roky. V roce 1948 se volby uskutečnili, ale to už byla jen šaškárna s jednotou kandidátkou.
      Puč se dělá dobře když ovládnete ministerstvo vnitra a obrany. Pak stačí poslat do ulic nejtvrdší jádro lidových milic a úspěch je zaručen. To ovšem nic neříká o většinové vůli lidí nebo popularitě komunistů.Skrýt celý příspěvek

   • flanker.jirka
    13:13 27.11.2021

    Je úplně jedno zda majetek zemědělců likvidovali sedlákům, nebo JZD, lidé se na to nadřeli, aby něco vyprodukovali a ostatní měli co jíst. Nikde ani náznak pokusu o útok na ...Zobrazit celý příspěvek

    Je úplně jedno zda majetek zemědělců likvidovali sedlákům, nebo JZD, lidé se na to nadřeli, aby něco vyprodukovali a ostatní měli co jíst. Nikde ani náznak pokusu o útok na opravdový cíl, který by za to režimu stál.
    Ozbrojený odpor? To bylo jedno elpaso za druhým, nic více. Nikde náznak narušit chod státu a opravdový útok na představitele režimu ani na okrskové nebo okresní úrovni. Vraždili jen ze strachu, že by je přepadné osoby mohly identifikovat nikoho z nich se nerozlišovali ani to, zda jsou osoby členy KSČ.
    Boj proti režimu pak vedli až v USA, tím, že se aktivně zapojili do ozbrojených složek. Například Paumer bojoval proti komunistům v korejské válce.
    Očekávat ozbrojený odpor proti režimu, jako v případě nacismu, šlo jen těžko, lidi si tu komunisty zvolili ve volbách a tehdejší demokratický západ Evropy byl vnímán jako zrádce z roku 1938 a 1939.Skrýt celý příspěvek

    • Jura99
     13:26 27.11.2021

     blaboly. Komunisti vyhrali volby 1946, ale volby 1948 uz se nekonaly a v nich by nevyhrali. Vladli kvuli puči. Je zcela nepodstatne, jestli jejich odboj poskodil totalitni system ...Zobrazit celý příspěvek

     blaboly. Komunisti vyhrali volby 1946, ale volby 1948 uz se nekonaly a v nich by nevyhrali. Vladli kvuli puči. Je zcela nepodstatne, jestli jejich odboj poskodil totalitni system hodne, malo nebo vubec a jestli to meli promyslene dobre nebo spatne. Staci ze chteli spravnou vec a snazili se o ni, jak umeli. Obdobne za ww2 mnoho odbojaru, mozna dokonce vetsina, neprovedla nic zasadniho pred tim, nez je Nemci popravili. Mozna se nikdo z kritiku nezamyslel, ze po emigraci Masinove vedli zivot v mezich zakonu, zadne vrazdy, loupeze. To by pro zlocince asi nebylo typicke, ne ?Skrýt celý příspěvek

     • Eagle
      15:05 27.11.2021

      Říct jednoduše že to jsou vrazi nelze. Byli to nositele vyznamenání za chrabrost, mladí kluci co měli školení v provádění záškodnických operaci,, synové válečného hrdiny. To jsou ...Zobrazit celý příspěvek

      Říct jednoduše že to jsou vrazi nelze. Byli to nositele vyznamenání za chrabrost, mladí kluci co měli školení v provádění záškodnických operaci,, synové válečného hrdiny. To jsou aspekty které nelze jednoduše smazat, proto je postoj k nim poněkud specifický ale jejich odbojařske řádění beru jako neprofesionální, amatérské které rozhodně nestojí za vyznamenání a možná v roli poškozeného si dokážu představit mluvit o vraždě, ale jak říkám označit to jednoduše slovem vražda nelze. To že vedli život v mezích zákona byla jejich jediná možnost, repatriace zpátky do ČSR byla jasná smrt a vlastně oni se dostali na západ, z toho pramení i jejich skutky, dobře věděli že dřív nebo později budou muset utéct, právě i z toho důvodu jejich činy jsou pro mě jak z lidského tak vojenského hlediska moc nepochopitelnéSkrýt celý příspěvek

     • flanker.jirka
      15:58 27.11.2021

      Jura99 "ale volby 1948 uz se nekonaly a v nich by nevyhrali." Máte nějakou křišťálovou kouli, že tvrdíte, že by nevyhráli? :-) Nezapomeňte, že k puči jim pomohli svým postojem i ...Zobrazit celý příspěvek

      Jura99
      "ale volby 1948 uz se nekonaly a v nich by nevyhrali."
      Máte nějakou křišťálovou kouli, že tvrdíte, že by nevyhráli? :-) Nezapomeňte, že k puči jim pomohli svým postojem i lidovci.
      Správnou věcí není již spacifokovaného a spoutaného člověka podříznout nožem!
      Chápu, že se chtěli na překročení hranice ozbrojit a vybavit finančními prostředky, tak aby dosáhli svého, když volný přechod hranic nebyl možný, ale stále to neomlouvá to, že někoho podřízli. Pochopil bych ztráty na životech při přímém překračování hranice, tam už jde opravdu o vedení boje.Skrýt celý příspěvek

     • padre
      18:51 27.11.2021

      To ,že se jako jediná odbojová skupina v historii dokázali probít z Československa přes celé Německo až do Západního Berlína v době ,kdy už byl bezpečnostní aparát v NDR ...Zobrazit celý příspěvek

      To ,že se jako jediná odbojová skupina v historii dokázali probít z Československa přes celé Německo až do Západního Berlína v době ,kdy už byl bezpečnostní aparát v NDR konsolidován a využíval zkušeností Sovětské armády s uzávěrami ,kterými doslova nepronikla ani myš,v přehledném,poměrně hustě zalidněném terénu,ukazuje ,že jejich taktika a způsob boje byly správné ,ať už si o nich myslíme cokoliv.Jejich akce se nepochybně stala předmětem studia ve výcvikových zařízeních speciálních sil v USA i tehdejším SSSR.Na této ,,české válce ,,jak průchod skupiny německým územím pojmenovala německá média a historici je zajímavé,že zasahovaly pouze jednotky Volkspolizei ,případně NLA NDR ,ale nikdy jednotky Sovětské armády rozmístěné v NDR.Zřejmě se vedení Ministerstva vnitra NDR chtělo ,,předvést ,, a na Mašínech si těžce vylámalo zuby.Skrýt celý příspěvek

    • Eagle
     22:55 27.11.2021

     Tam to máme asi každej jinou představu o probití. Tady glorifikujete jejich útěk, ale kromě nepovedených přepadů a zapálených stohu nic nepředvedly, tak by mě zajímalo co si tak ...Zobrazit celý příspěvek

     Tam to máme asi každej jinou představu o probití. Tady glorifikujete jejich útěk, ale kromě nepovedených přepadů a zapálených stohu nic nepředvedly, tak by mě zajímalo co si tak školící střediska speciálních sil mohli vzít za příklad. Možná to, jak se to nemá dělat.Skrýt celý příspěvek

     • padre
      23:58 27.11.2021

      to Eagle. Vážený pane, až projdete 200 kilometru nepřátelským územím ,prakticky rovinou,hlídanou tisici příslušníků Volkspolizei/většinou bývalých gestapáků a Hitlerjugend/ ,tak ...Zobrazit celý příspěvek

      to Eagle. Vážený pane, až projdete 200 kilometru nepřátelským územím ,prakticky rovinou,hlídanou tisici příslušníků Volkspolizei/většinou bývalých gestapáků a Hitlerjugend/ ,tak budete moci plkat něco o tom ,že Mašínové nic nepředvedli.Kdo tehdy nic nepředvedl bylo komunistické Ministerstvo vnitra ČSSR ,které se soustředilo na vražděni československych občanů jednotkami Pohraniční stráže na hranicích Československa a útvarům SNB ve vnitrozemí dalo zcela diletantské dispozice .Skrýt celý příspěvek

     • Eagle
      06:56 28.11.2021

      Vážený pane desítky možná stovky válečných pilotů prošli za daleko horších válečných podmínek celou obsazenou Evropu a to bylo umění. Masini měli při útěku víc štěstí než umí. Opět ...Zobrazit celý příspěvek

      Vážený pane desítky možná stovky válečných pilotů prošli za daleko horších válečných podmínek celou obsazenou Evropu a to bylo umění. Masini měli při útěku víc štěstí než umí. Opět co mohli to podelali, od nákupu lístků na vlak po střelbu na nádraží kdy tento čin zburcoval celou německou policii. Ten zmatek co vyvolali jim částečně připravil čeští do americké zóny což odpovídá i tomu, že jeden z mašinu si tam v klidu Don vlakem. Dva z nich nic chytli a Češi popravili. Opět z vojenského hlediska prostě fraška. A pokud je pro vás vražda když příslušník pohraniční stráže zabije narušitele, což byla jeho povinnost uložena zákonem tak pak musí být pro vás i vražda způsobená mašíny. To že kančí a Němci celou operaci jak říkáte zpackali je jedině dobře pro utečence, ale příčina nebáyla v Mašínech ale zejména ve velení na ministerstvech.Skrýt celý příspěvek

     • Scotty
      10:33 28.11.2021

      Eagle V té době existovala žádná železná opona a paradoxně "válečný" režim na hranicích byl mnohem volnější. A když měl příslušník nařízeno na hranicích vraždit tak se nemohl ...Zobrazit celý příspěvek

      Eagle
      V té době existovala žádná železná opona a paradoxně "válečný" režim na hranicích byl mnohem volnější.
      A když měl příslušník nařízeno na hranicích vraždit tak se nemohl divit že někdo zavraždil jeho.Skrýt celý příspěvek

     • Eagle
      12:14 28.11.2021

      Ne to fakt nebyl. Po každém náletu kdy byl předpoklad pohybu sestřelených pilotů byly prováděny razie. Sestřelený letoun vidělo tisíce lidí a hned docházelo k uzavírání silnic a ...Zobrazit celý příspěvek

      Ne to fakt nebyl. Po každém náletu kdy byl předpoklad pohybu sestřelených pilotů byly prováděny razie. Sestřelený letoun vidělo tisíce lidí a hned docházelo k uzavírání silnic a důležitých tepen komunikaci. Lidé ze strachu nahlašování každý podezřelý pohyb, tohle opravdu moc srovnávat nejde. Vražda na hranicích by to byla pokud osoba nereagovala na výzvu, měla volbu zda poslechnout nebo ne. Podříznutým a svázaný policajt na výběr neměl. Hlavně jeho služba nebyla nic nelegálního.Skrýt celý příspěvek

     • Scotty
      14:40 28.11.2021

      Eagle Policajt (tedy esenbák) měl na výběr jestli si navleče uniformu s rudou hvězdou a výložkami. Navlíkl si ji a stal se legitimním cílem. Pokud jde o ty sestřelené piloty tak ...Zobrazit celý příspěvek

      Eagle
      Policajt (tedy esenbák) měl na výběr jestli si navleče uniformu s rudou hvězdou a výložkami. Navlíkl si ji a stal se legitimním cílem.
      Pokud jde o ty sestřelené piloty tak drtivá většina jich byla dopadena krátce po seskočení. Takže na nějaké překračování hranic ani nedošlo.Skrýt celý příspěvek

     • padre
      17:06 28.11.2021

      Sestřelení letci měli zorganizovány ,,escape line,, měli u sebe adresy na podzemní hnutí,atd. A stejně se útěk podařil jen několika jedincům.Z území Saska,Brandenburska či Lužice ...Zobrazit celý příspěvek

      Sestřelení letci měli zorganizovány ,,escape line,, měli u sebe adresy na podzemní hnutí,atd. A stejně se útěk podařil jen několika jedincům.Z území Saska,Brandenburska či Lužice se žádný spojenecký sestřelený letec zpět na spojenecké území nedostal. A k těm pohraničnîkům;střelba na občany vlastního státu ,z jejichž daní je daný pohraničnîk placen,je největší hanbou ozbrojených složek kteréhokoliv státu od Grónska až po Burundi. Nehledě na to ,že to co před 2.světovou válkou zvládly stanice o pěti,šesti dozorčích finanční straže,při stonásobném počtu obyvatel pohraničních oblastí po roce 1948 nezvládaly ani celé roty tzv. pohraniční stráže složené z uvědomělých dělnicko rolnických kádrů a různých lemplů.Skrýt celý příspěvek

     • Tesil
      17:58 28.11.2021

      Scotty Nic ve zlém,ale trochu blbá úvaha.Pokud by nikdo nenavlékl uniformu esenbáka,kdo by lidem hledal ukradená auta,řešil vykradené byty,pátral po ztracených dětech. V tu chv´íli ...Zobrazit celý příspěvek

      Scotty
      Nic ve zlém,ale trochu blbá úvaha.Pokud by nikdo nenavlékl uniformu esenbáka,kdo by lidem hledal ukradená auta,řešil vykradené byty,pátral po ztracených dětech.
      V tu chv´íli nikdo nezkoumal kdo a proč slouží.
      Zrovna tak dnes řada lidí má výhrady k policistům,ale ti bez ohledu na pracovní dobu hledají zrovna to ztracené dítě a nikdo je nelustruje ohledně toho zda by rádi viděli na MO Černochovou nebo někoho jiného.Skrýt celý příspěvek

     • Scotty
      18:02 28.11.2021

      A kdo by sundával kočky ze stromů a převáděl babičky přes silnici, že?
      Po koce 48 už všichni v uniformě museli dobře vědět komu slouží.

      A kdo by sundával kočky ze stromů a převáděl babičky přes silnici, že?
      Po koce 48 už všichni v uniformě museli dobře vědět komu slouží.

     • Tesil
      19:52 28.11.2021

      Tím jsi ovšem nevysvětlil,kdo by řešil běžnou kriminalitu.
      Tu micku by asi sundavali ze stromu hasiči.Ale to taky byli přisluhovači.Páč měli určitě odznáček s hvězdou.

      Tím jsi ovšem nevysvětlil,kdo by řešil běžnou kriminalitu.
      Tu micku by asi sundavali ze stromu hasiči.Ale to taky byli přisluhovači.Páč měli určitě odznáček s hvězdou.

     • padre
      15:41 29.11.2021

      Ale vždyť za socialismu žádná kriminalita NEBYLA….tak se to alespoň píše v dobových materiálech…. Všichni ,kdo na sebe navlékli uniformu moc dobře věděli o co jde.

      Ale vždyť za socialismu žádná kriminalita NEBYLA….tak se to alespoň píše v dobových materiálech…. Všichni ,kdo na sebe navlékli uniformu moc dobře věděli o co jde.

 • cejkis
  20:41 26.11.2021

  Přepadení stanice SNB v Chlumci nad Cidlinou dne 13. 9. 1951, za účelem získání zbraní. Obětí se stal příslušník SNB Oldřich Kašík. Ctirad Mašín praštil příslušníka SNB železnou ...Zobrazit celý příspěvek

  Přepadení stanice SNB v Chlumci nad Cidlinou dne 13. 9. 1951, za účelem získání zbraní.
  Obětí se stal příslušník SNB Oldřich Kašík. Ctirad Mašín praštil příslušníka SNB železnou tyčí zezadu po zátylku. Otřesený Kašík, ale stále při vědomí, chtěl sáhnout po služebním revolveru, Josef Mašín ho okamžitě dvěma výstřely zastřelil. Zbraně se uloupit nepodařilo, Mašínové museli ve spěchu uprchnout.

  Přepadení výplatního vozu mezi Čáslaví a Hedvikovem dne 2. 8. 1952
  Účelem akce bylo získat větší obnos peněz, kterými by se dala (hypoteticky) uplatit ostraha trestaneckého tábora na Jáchymovsku, kde byl v té době uvězněn Ctirad Mašín. Obětí se stal civilní pokladník Josef Rošický. Spolu s Josefem Mašínem se akce účastnil Václav Švéda. Peníze byly získány, k původnímu plánu ale nebyly použity.

  ——

  Pan Mašín je pro mne prase. Žádný přínos pro Československo v komunistické éře nevykonal. Jediné co dokázal je utéci za hranice. Spousta lidí to zvládla i bez mrtvol.Skrýt celý příspěvek

  • Eagle
   21:05 26.11.2021

   Chybí vám tam ještě nejvrcholnejsi akce této " odbojové " skupiny kdy se záměrem o rozvrat komunistického hospodářství zapálili 11 stohů. I takto banální operaci zkazili a nechali ...Zobrazit celý příspěvek

   Chybí vám tam ještě nejvrcholnejsi akce této " odbojové " skupiny kdy se záměrem o rozvrat komunistického hospodářství zapálili 11 stohů. I takto banální operaci zkazili a nechali se nachytat velitelem hasiči, kterého na dosmrti zmrzačili. Takový kabrnaci to byliSkrýt celý příspěvek

  • Jura99
   22:39 26.11.2021

   chybi tam pokracovani, zavrazdeni totiz byli Vaclav Sveda, Zbynek Janata a hrdina protinacistickeho odboje Ctibor Novak. Zavrazdila je čs justice a oni sami nikomu neskrivili vlas, ...Zobrazit celý příspěvek

   chybi tam pokracovani, zavrazdeni totiz byli Vaclav Sveda, Zbynek Janata a hrdina protinacistickeho odboje Ctibor Novak. Zavrazdila je čs justice a oni sami nikomu neskrivili vlas, bylo nezakonne je popravovat. Dalsi lide doastali mnohalete tresty, rovnez bezduvodne.Skrýt celý příspěvek

   • Miroslav
    22:52 26.11.2021

    Mašinovci popravili nepriateľov

    Justícia popravila nepriateľov

    Kde je ten rozdiel, že niekto je hrdina a niekto je zloduch?

    Mašinovci popravili nepriateľov

    Justícia popravila nepriateľov

    Kde je ten rozdiel, že niekto je hrdina a niekto je zloduch?

    • Jura99
     23:20 26.11.2021

     asi zalezi na ci ses strane, ja na te druhe nez bolsevicka luza.

     asi zalezi na ci ses strane, ja na te druhe nez bolsevicka luza.

     • Miroslav
      23:40 26.11.2021

      Lenže strany určujú činy. Vláda mrzké lůzy bola lúzou lebo marila životy nepriateľov, často na základe kolektívnej viny. Mašinovci robili presne to isté. Prečo sa aj oni teda ...Zobrazit celý příspěvek

      Lenže strany určujú činy. Vláda mrzké lůzy bola lúzou lebo marila životy nepriateľov, často na základe kolektívnej viny. Mašinovci robili presne to isté. Prečo sa aj oni teda nestali mrzkou lůzou ako rudí boľševickí noky ale hrdinami? Asi som blázon ale ja tam ten rozdiel nevidím.Skrýt celý příspěvek

     • Jura99
      08:11 27.11.2021

      rozdil je v ideologii, protoze v konfliktu se chovaji vsechny strany podobne, napr. i Amici hazeli bomby na civilisty nebo bezne strileli japonske trosecniky na mori kulometem jako ...Zobrazit celý příspěvek

      rozdil je v ideologii, protoze v konfliktu se chovaji vsechny strany podobne, napr. i Amici hazeli bomby na civilisty nebo bezne strileli japonske trosecniky na mori kulometem jako skodnou. Ta ideologie je ale podstatna, dulezita je svoboda pohybu, projevu a justicni spravedlnost. To rude i hnede ideologii chybi, proto je boj vsemi prostredky opravneny.Skrýt celý příspěvek

    • Jan Padesátýpátý
     10:34 27.11.2021

     Metody jsou podobné, cíl je jiný. Komunisti tu zaváděli totalitní stát, Mašíni se proti tomu postavili. Metody jsou podobné, ale ne úplně. Mašíni zabili někoho, kdo pro nepřítele ...Zobrazit celý příspěvek

     Metody jsou podobné, cíl je jiný. Komunisti tu zaváděli totalitní stát, Mašíni se proti tomu postavili.
     Metody jsou podobné, ale ne úplně. Mašíni zabili někoho, kdo pro nepřítele opravdu pracoval, komunisti se se zjišťováním kdo pracuje pro nepřítele moc nepárali.Skrýt celý příspěvek

     • Eagle
      13:03 27.11.2021

      Nepostavili. To že policajt byl komunista mělo určitou souvislost. Pokud nenáviděli systém měli udeřit právě na komunistech, kteří rozhodovali o životech jako byli soudci, vrcholní ...Zobrazit celý příspěvek

      Nepostavili. To že policajt byl komunista mělo určitou souvislost. Pokud nenáviděli systém měli udeřit právě na komunistech, kteří rozhodovali o životech jako byli soudci, vrcholní představitelé strany a podobně. Hasiči lékaři vojáci instalatéři traktoristu ti všichni dělali pro systém a pro komunisty, takže to legalizuje vraždu? Stejně jako jeden pitomec tvrdí, že je opodstatněná vražda pokladníka který v tý době byl běžné vyzbrojen pistoli? Takže když vás dnes doma přepadne zloděj a zabije vás protože jste na něj vytáhl legální zbraň nebude souzen za vraždu?Skrýt celý příspěvek

    • petres
     11:24 27.11.2021

     Kde je ten rozdiel, že niekto je hrdina a niekto je zloduch? Rozdíl je v tom, že justice by měla soudit nestranně na základě důkazů a ne proto, že někdo je "nepřítel". Bolševická ...Zobrazit celý příspěvek

     Kde je ten rozdiel, že niekto je hrdina a niekto je zloduch?
     Rozdíl je v tom, že justice by měla soudit nestranně na základě důkazů a ne proto, že někdo je "nepřítel". Bolševická justice nebyla nestranná, ale bylo součástí represivního režimu.Skrýt celý příspěvek

  • padre
   07:29 27.11.2021

   Asymetrická válka mà svá specifika a jak si soudruzi komunisté bratry Mašínovy v partyzánských kursech Svazarmu vychovali,takové je měli. Proč nenadáváte do prasat jejich ...Zobrazit celý příspěvek

   Asymetrická válka mà svá specifika a jak si soudruzi komunisté bratry Mašínovy v partyzánských kursech Svazarmu vychovali,takové je měli. Proč nenadáváte do prasat jejich partyzánským instruktorum ,kteří prováděli to samé nebo ještě horší věci za války i krátce po ní a to i na civilním obyvatelstvu?Skrýt celý příspěvek

  • pavel rampir
   09:42 27.11.2021

   pane cejkisi, je úplně jedno kdo Maším pro vás je

   pane cejkisi, je úplně jedno kdo Maším pro vás je

   • Eagle
    13:05 27.11.2021

    Ano, je úplně jedno kdo Mašín je, vzhledem k tomu že nemá ani odvahu se vrátit do země za kterou bojoval a svůj boj si obhájil.

    Ano, je úplně jedno kdo Mašín je, vzhledem k tomu že nemá ani odvahu se vrátit do země za kterou bojoval a svůj boj si obhájil.

    • Jura99
     13:29 27.11.2021

     Do zeme, ktera nechala bolseviky legalne 30let v parlamentu ? To asi bylo fér nechat NSDAP v Nemecku.

     Do zeme, ktera nechala bolseviky legalne 30let v parlamentu ? To asi bylo fér nechat NSDAP v Nemecku.

     • The88
      18:57 27.11.2021

      Po pravde, pokud by je nekdo volil, tak ano. Svoboda bud je, nebo neni. Nemuzete nadavat na cenzuru a pak ji sam zavadet. Casto se rika, ze prave svoboda projevu (RIP) ocharnila ...Zobrazit celý příspěvek

      Po pravde, pokud by je nekdo volil, tak ano. Svoboda bud je, nebo neni. Nemuzete nadavat na cenzuru a pak ji sam zavadet. Casto se rika, ze prave svoboda projevu (RIP) ocharnila USA pred totalitami.Skrýt celý příspěvek

 • bubamara
  18:16 26.11.2021

  Odbojovou činnost skupiny bratří Mašínů uznávám, v době míru mi ten militantní pohled na svět naopak nesedí, byť to bylo mnohem více cítit třeba nedávno v Reflexu. Ani ty rasismem ...Zobrazit celý příspěvek

  Odbojovou činnost skupiny bratří Mašínů uznávám, v době míru mi ten militantní pohled na svět naopak nesedí, byť to bylo mnohem více cítit třeba nedávno v Reflexu. Ani ty rasismem zavánějící názory, že jedinou kvalifikací členů Bidenova kabinetu je jejich etnicita a gender, nebo že jedinou Kamalinou kvalifikací je původ. Rozumim tomu, že tihle lidi mu nevoní, ale zrovna Harris má za sebou dlouhou kariéru státní zástupkyně, která byla ve své práci velmi tvrdá a i ti mnozí ministři byli při nástupu hodnoceni, že jsou sice pestří etnicky, ale názorově je to klasická demokratická podnikatelská a washingtonská elita. Biden navíc v mnoha ohledech jde v Trumpových stopách, třeba v politice vůči Číně, kde Mašín zdůrazňuje obchody Bidena js. (jistě pěkný kvítko), ale samozřejmě je úplně slepý vůči Trumpovu byznysu, který veškerou jeho politiku taky velmi silně ovlivňoval. Ale jinak respekt, Zlatou lítu si zasloužil. Ale už není rok 1950.Skrýt celý příspěvek

 • Jura99
  17:24 26.11.2021

  Především poklona, že v bezmála 90ti letech má pan Mašín celkem ucelené a srozumitelné názory, ať s ním kdo souhlasí či nikoliv. Trump neměl odpovídající věk ani vystupování, těžko ...Zobrazit celý příspěvek

  Především poklona, že v bezmála 90ti letech má pan Mašín celkem ucelené a srozumitelné názory, ať s ním kdo souhlasí či nikoliv. Trump neměl odpovídající věk ani vystupování, těžko jej mít za excelentního. Třeba s Kimem vysloveně selhal, resp. neudělal nic užitečného. Biden je také stařík, který nemůže seriózně dělat státnickou práci, to nemá Amerika schopného padesátníka ?Skrýt celý příspěvek

  • Miroslav
   19:56 26.11.2021

   Zvolili si ho tak, ako ste si vy zvolili Zemana ktorý je vzhľadom na zdravotný stav ako politik nepoužiteľný. Nič v zlom, ale nechápem Zemana ktorý šiel do ďalšieho volebného ...Zobrazit celý příspěvek

   Zvolili si ho tak, ako ste si vy zvolili Zemana ktorý je vzhľadom na zdravotný stav ako politik nepoužiteľný. Nič v zlom, ale nechápem Zemana ktorý šiel do ďalšieho volebného obdobia a ešte viac nechápem, že sa našlo toľko ľudí ktorí volili vozičkára. Nehľadiac na jeho názory nie je fyzicky spôsobilý na výkon funkcieSkrýt celý příspěvek

   • MeV6
    21:08 26.11.2021

    V té době ještě na vozíčku nebyl. A proč šel do dalšího období? Třeba ego, vůle tu něco "vybudovat" nebo být nepostradatelný, snaha splnit "zadání ". Spoustě lidí bohužel ...Zobrazit celý příspěvek

    V té době ještě na vozíčku nebyl.
    A proč šel do dalšího období? Třeba ego, vůle tu něco "vybudovat" nebo být nepostradatelný, snaha splnit "zadání ".
    Spoustě lidí bohužel imponovalo, ze si říkal co chtěl, dělal co chtěl a vůbec ho nezajímalo, co si kdo myslí. I že na něj v podstatě nikdo nemohl. To by chtěl asi každý.Skrýt celý příspěvek

    • Miroslav
     21:34 26.11.2021

     Už vtedy to bol starý zlomený muž ktorý mal ťažkú chôdzu. Vy ste to nevideli? Za zásluhy voliť niekoho kto sa sťažka dožije konca funkčného obdobia je také, povedzme hlúpe aj medzi ...Zobrazit celý příspěvek

     Už vtedy to bol starý zlomený muž ktorý mal ťažkú chôdzu. Vy ste to nevideli? Za zásluhy voliť niekoho kto sa sťažka dožije konca funkčného obdobia je také, povedzme hlúpe aj medzi jeho sympatizantmiSkrýt celý příspěvek

     • MeV6
      09:03 27.11.2021

      Ale ano, viděl. Jenže moc je prostě nejsilnější droga.
      To sice ano, ale viz výše.
      Já osobně jsem ho nevolil, první období stačilo.

      Ale ano, viděl. Jenže moc je prostě nejsilnější droga.
      To sice ano, ale viz výše.
      Já osobně jsem ho nevolil, první období stačilo.

   • Jura99
    22:10 26.11.2021

    Zeman je pouze figura v podstate bez pracovnich povinnosti, americky prezident je vykonna funkce srovnatelna s predsedou vlady.

    Zeman je pouze figura v podstate bez pracovnich povinnosti, americky prezident je vykonna funkce srovnatelna s predsedou vlady.

    • Miroslav
     22:29 26.11.2021

     To je v poriadku a uznávam, ale aj ten prezident v ČR má isté právomoci, povinnosti a zodpovednosť a preto nemôže byť zatvorený niekde lebo je krehký ako vianočná guľa. Ako vaša ...Zobrazit celý příspěvek

     To je v poriadku a uznávam, ale aj ten prezident v ČR má isté právomoci, povinnosti a zodpovednosť a preto nemôže byť zatvorený niekde lebo je krehký ako vianočná guľa. Ako vaša vec a nechcem týmto vyvolávať nejaké vášne. Len sa čudujem, že toľko ľuďom to nevadilo. Ja by som nedal hlas žiadnemu kandidátovi ktorý je v takom fyzickom stave aj keby to bol neviem aký môj obľúbenec. Mimochodom, ten americký prezident má minimálne dvoch zástupcov ktorí sú schopní nahradiť ho prakticky okamžite ešte v ten deň.Skrýt celý příspěvek

     • Jura99
      22:42 26.11.2021

      tak zrovna moc krehky neni, jeho diagnoza by skoncila smrti u kazdeho druheho, ted jeste kovid. Nicmene znovu, nemame prezidentsky system, jeho role je symbolicka.

      tak zrovna moc krehky neni, jeho diagnoza by skoncila smrti u kazdeho druheho, ted jeste kovid. Nicmene znovu, nemame prezidentsky system, jeho role je symbolicka.

 • Scotty
  16:09 26.11.2021

  Mimochodem je úžasné přečíst si co si Mašín myslí o americkém prezidentovy a do teď jsem bez toho nemohl žít. Ovšem budeme mít brzy novou ministryni obrany. Neplánuje redakce AN ...Zobrazit celý příspěvek

  Mimochodem je úžasné přečíst si co si Mašín myslí o americkém prezidentovy a do teď jsem bez toho nemohl žít. Ovšem budeme mít brzy novou ministryni obrany. Neplánuje redakce AN udělat s ní rozhovor? (Nebude to jistě tak těžké když se to povedlo i takovýmu vocasovi jako je Vojáček)Skrýt celý příspěvek

  • Jan Padesátýpátý
   22:06 26.11.2021

   Souhlasím, že to nebude těžké. https://www.armadninoviny.cz/c... https://www.armadninoviny.cz/j... Ale myslím, že ...Zobrazit celý příspěvek

   Souhlasím, že to nebude těžké.
   https://www.armadninoviny.cz/c...
   https://www.armadninoviny.cz/j...

   Ale myslím, že Černochová se z taktických důvodů nebude k ničemu vyjadřovat dokud nebude ministriní.Skrýt celý příspěvek

   • Scotty
    22:46 26.11.2021

    Pro idnes se z taktických důvodů vyjádřila. Není důvod proč by to nemohla zopakovat.

    Pro idnes se z taktických důvodů vyjádřila. Není důvod proč by to nemohla zopakovat.

    • Jan.holovsky
     15:18 27.11.2021

     Moc toho tam teda neřekla.

     Moc toho tam teda neřekla.

     • Scotty
      11:53 28.11.2021

      Taky byl ten rozhovor veden dost průměrně. Těžko mohla odpovídat jinak.

      Taky byl ten rozhovor veden dost průměrně. Těžko mohla odpovídat jinak.

 • Scotty
  15:43 26.11.2021

  S titulkem se dá souhlasit. Bohužel to je tak všechno. Dělá Trump něco proti vnitřnímu rozkladu? Ne, protože na permanentním konfliktu vybudoval celou svojí politickou kariéru.

  S titulkem se dá souhlasit. Bohužel to je tak všechno. Dělá Trump něco proti vnitřnímu rozkladu? Ne, protože na permanentním konfliktu vybudoval celou svojí politickou kariéru.

 • PavolR
  14:18 26.11.2021

  Prirovnanie Trumpa k Raeganovi je trefné v tom zmysle, že keby začal kolaps ZSSR iba o niekoľko rokov neskôr, by nebol vôbec považovaný za schopného prezidenta a všetku slávu by ...Zobrazit celý příspěvek

  Prirovnanie Trumpa k Raeganovi je trefné v tom zmysle, že keby začal kolaps ZSSR iba o niekoľko rokov neskôr, by nebol vôbec považovaný za schopného prezidenta a všetku slávu by zožal jeho nástupca. :-) Trump také šťastie nemal, preto sa zapíše do dejín iba ako kto nie je schopný uznať prehru.

  Na konci je krásne vidieť, ako si trumpovci už dopredu budujú výhovorku, prečo prehrajú aj nabudúce a práve toto spochybňovanie legitimity čohokoľvek iného, než, čo reprezentujú oni, predstavuje skutočnú hrozbu pre demokraciu, lebo ich to stavia na roveň boľševikov, ktorí rozohnali parlament, keď voľby nedopadli podľa ich predstáv.Skrýt celý příspěvek

 • HonzaK
  13:49 26.11.2021

  Zdravím, a´t má společnost jakýkoliv názor, pro mě jsou tito bratři HRDINOVÉ. Lidé o kterých se má psát a nadále připomínat jejich odkaz boje za Svobodu. Stejně jako jejich ...Zobrazit celý příspěvek

  Zdravím,

  a´t má společnost jakýkoliv názor, pro mě jsou tito bratři HRDINOVÉ.
  Lidé o kterých se má psát a nadále připomínat jejich odkaz boje za Svobodu. Stejně jako jejich otec se chopili zbraní a i s nasazením vlastních životů se rozhodli nepodpořit diktaturu hlouposti a malosti. Všichni zmiňují jejich oběti, kdo zmiňuje miliony nespravedlivě odsouzených a umučených pro nesmyslnou filozofii socialismu po celém světě. Nikdo nepřemýšlí, všichni jen soudí. Přesto pevně věřím, že pro Svobodu a uhájení lidských práv je třeba bojovat a i položit život. Podívejte se co udělali nacisté s jejich otcem, komunisté utírali ženu jejich srdcí. Pro mě to jsou tvrdí chlapi, vlastenci. Čest takovým.Skrýt celý příspěvek

  • infi
   15:45 26.11.2021

   Mohl jsi nesouhlasit s rezimem ale zaroven i vyfasovat v ramci povinne sluzby ostrahu hranic. Proste byt ve spatnem miste ve spatny cas. A kdyby Te nejaky takovy Masin podriznul, ...Zobrazit celý příspěvek

   Mohl jsi nesouhlasit s rezimem ale zaroven i vyfasovat v ramci povinne sluzby ostrahu hranic. Proste byt ve spatnem miste ve spatny cas. A kdyby Te nejaky takovy Masin podriznul, mel by jsi na to stejny nazor? Nemyslim si. Jejich obeti nebyli zadni strujci/vudci rezimu, ale nahodni chlapi od rodin. Jejich hrdinstvi a odhodlani je obdivuhodne, jejich ciny zlociny.Skrýt celý příspěvek

   • The Pale Emperor
    15:59 26.11.2021

    Takže nesouhlasili s režimem, byli na povinné službě, byli to otci od rodin, ale stejně se rozhodli taktéž otce od rodin, co nesouhlasí s režimem, zastřelit na hranicích?

    Takže nesouhlasili s režimem, byli na povinné službě, byli to otci od rodin, ale stejně se rozhodli taktéž otce od rodin, co nesouhlasí s režimem, zastřelit na hranicích?

    • infi
     16:20 26.11.2021

     Tak prece v te dobe vicemene nemeli kluci na sluzbe moc na vyber. Dnes je kazdy chytry a kouka na to pohledem dnesni doby. Ten kdo se pokousel prejit hranici bohuzel s tim do toho ...Zobrazit celý příspěvek

     Tak prece v te dobe vicemene nemeli kluci na sluzbe moc na vyber. Dnes je kazdy chytry a kouka na to pohledem dnesni doby. Ten kdo se pokousel prejit hranici bohuzel s tim do toho sel...vedel ze hrozi vezeni/smrti a byla to jeho volba. Ti pohranicnici si prece svoje obeti nevybirali nahodne. Obeti Masinu byli naopak naprosto nahodni lide. Zadni arcisatanove, kteri by si zaslouzili smrt.

     Scotty:
     Ja nevim...svazany policista, hasic, nahodny obcan, ucetni...zabili by i Jezise kdyby se jim pripletl nahodne do cesty, bez sebemensi litosti a premysleni. To je podle tebe v poradku? A byly tyto obeti predstavitele rezimu? V tom pripade, by asi pulka naroda mela podle tebe skoncit nekde podrizla v kaluzi krvi...Nevim jestli se vubec bavime o stejnych Masinech, nebo jenom neznas detaily. https://www.novinky.cz/histori... Skrýt celý příspěvek

     • Scotty
      16:26 26.11.2021

      infi Výčet přímých a nepřímých obětí boje skupiny Josef Mašín, Ctirad Mašín, Milan Paumer, Zbyněk Janata, Václav Švéda: -2 příslušníci Sboru národní bezpečnosti. -Josef ...Zobrazit celý příspěvek

      infi
      Výčet přímých a nepřímých obětí boje skupiny Josef Mašín, Ctirad Mašín, Milan Paumer, Zbyněk Janata, Václav Švéda:
      -2 příslušníci Sboru národní bezpečnosti.
      -Josef Rošický.
      -2 komisaři východoněmeckých ozbrojených složek „Volkspolizei“ na stanici Uckro, oba zastřeleni Ctiradem Mašínem.
      -2 příslušníci „Volkspolizei“ během obklíčení v lesíku u Waldowa, oba zastřeleni Ctiradem Mašínem.
      -V souvislosti s pronásledováním skupiny v NDR zemřeli i 3 policisté střelbou z vlastní strany.

      Kde jsou ty nevinné oběti? Všichni sloužili režimu.Skrýt celý příspěvek

     • infi
      16:32 26.11.2021

      scotty, staci rozkliknout clanek.

      scotty, staci rozkliknout clanek.

     • Scotty
      16:40 26.11.2021

      A co jako? Pořád tam nevidím ty chudáky co neměli na výběr.

      A co jako? Pořád tam nevidím ty chudáky co neměli na výběr.

     • Eagle
      19:51 26.11.2021

      To Scotty Protože lžeš. Josef Rošický byl sice příslušník milicí ale to útočníci nevěděli a v případu to nehrálo žádnou roli. Dobrovolný hasič kterého těžce zranily taktéž. Celý ...Zobrazit celý příspěvek

      To Scotty
      Protože lžeš. Josef Rošický byl sice příslušník milicí ale to útočníci nevěděli a v případu to nehrálo žádnou roli. Dobrovolný hasič kterého těžce zranily taktéž. Celý jejich odboj byl pouze v tom, že zapálili pár stohu, ukradli zbraně a motorky. Měli vojenský výcvik ale co předvedli to byla ukázka diletantství. Mohli Komanče zasáhnout kdykoliv a kdekoliv, mohli sejmout ty největší komunistický prasata místo toho zavraždili dva policajtySkrýt celý příspěvek

     • Scotty
      21:25 26.11.2021

      Eagle Byl to ozbrojený komunista a vytáhl zbraň. Celkem legitimní cíl. Kdyby si dobrovolný hasič nehrál na hrdinu nemusel přijít o oko. Pokud vím žádný seriózní vojenský výcvik ...Zobrazit celý příspěvek

      Eagle
      Byl to ozbrojený komunista a vytáhl zbraň. Celkem legitimní cíl. Kdyby si dobrovolný hasič nehrál na hrdinu nemusel přijít o oko. Pokud vím žádný seriózní vojenský výcvik neměli a už vůbec ne výcvik záškodnických skupin. ono odboj ve státě prolezlém komunistickými konfidenty nebyl nic jednoduchého a patrně rychle vystřízlivěli z romantických představ a povedlo se jim utéct na západ. Jiní takové štěstí neměli.
      https://cs.wikipedia.org/wiki/... Skrýt celý příspěvek

     • Tesil
      10:36 27.11.2021

      Ne,ne Scotty má pravdu každý měl sejmout nějakého toho pokladníka nebo hasiče.Nebo učitele,prodavačku,školníka..........

      Ne,ne Scotty má pravdu každý měl sejmout nějakého toho pokladníka nebo hasiče.Nebo učitele,prodavačku,školníka..........

   • Scotty
    15:59 26.11.2021

    Jejich "oběti" rozhodně strůjci režimu byli.

    Jejich "oběti" rozhodně strůjci režimu byli.

   • Jura99
    17:18 26.11.2021

    infi: toto je nesmyslná a nelogická myšlenka, kterou ani dál nerozvíjej. Kolik asi vojáků wehrmachtu bylo ve skutečnosti hodných a starostlivých otců od rodin, šikovných řemeslníků ...Zobrazit celý příspěvek

    infi: toto je nesmyslná a nelogická myšlenka, kterou ani dál nerozvíjej. Kolik asi vojáků wehrmachtu bylo ve skutečnosti hodných a starostlivých otců od rodin, šikovných řemeslníků a třeba ani nesloužilo ve frontové jednotce, přesto je nějaký partyzán sejmul nebo jim spadla na hlavu bomba ? Prostě se stali smutnou obětí konfliktu, ve kterém tvořili malé kolečko, ať už dobrovolně, nedobrovolně, s nadšením či odporem. Např. Hans Scholl, později se sestrou Sofií popravený za odpor proti nacismu, sloužil na východní frontě ve wehrmachtu a byl svého času legitimním cílem.Skrýt celý příspěvek

   • padre
    17:40 26.11.2021

    Hlidači v nacistických koncentrácích také nebyli žadní strůjci /vúdci režimu ,ale náhodní chlapi třeba i od rodin. Ale to je nijak neomlouvá. Každý ,kdo se postavil na stranu ...Zobrazit celý příspěvek

    Hlidači v nacistických koncentrácích také nebyli žadní strůjci /vúdci režimu ,ale náhodní chlapi třeba i od rodin. Ale to je nijak neomlouvá. Každý ,kdo se postavil na stranu zločineckého komunistického režimu byl regulérní cíl.Komunisti vyhlásili třídní boj a válku třídním nepřátelům ,tak ji měli.Komu se nelíbí postup skupiny Mašínů,ať se obrátí na hlavního viníka ….KSČ,její členy a podporovatele.Skrýt celý příspěvek

    • Eagle
     20:57 26.11.2021

     podle vaší logiky mohli masini legálně zavraždit 2 miliony Čechů kteří 26 května 1946 ve svobodných volbách volili komunistickou stranu? Uvědomuje že si co to mele za kraviny? ...Zobrazit celý příspěvek

     podle vaší logiky mohli masini legálně zavraždit 2 miliony Čechů kteří 26 května 1946 ve svobodných volbách volili komunistickou stranu? Uvědomuje že si co to mele za kraviny? Copak nějaký voják někdy zavraždí divila jen pro jeho politickou příslušnost? Myslím že i přesto co komunisti prováděli by jejich otec, opravdový válečný hrdina nesouhlasil s jejich činy které ani za mák neměly stopy odbojnebo neodpovídali jejich výcviku.Skrýt celý příspěvek

     • Scotty
      21:48 26.11.2021

      Myslím že by generál Mašín naprosto souhlasil.

      Myslím že by generál Mašín naprosto souhlasil.

     • padre
      07:39 27.11.2021

      NSDAP a SdP byly rovněž zvoleny ve svobodných volbách ,stejně jako KSČ v roce 1946.

      NSDAP a SdP byly rovněž zvoleny ve svobodných volbách ,stejně jako KSČ v roce 1946.

  • Miroslav
   20:38 26.11.2021

   Čo bolo hrdinské na tom podrezať spútaného chlapa? Normálna vražda. Ani vo vojne sa nevraždia zajatci, a to vtedy žiadna vojna nebola. Ďakujem za pochopenie a môžete minúskovať

   Čo bolo hrdinské na tom podrezať spútaného chlapa? Normálna vražda. Ani vo vojne sa nevraždia zajatci, a to vtedy žiadna vojna nebola. Ďakujem za pochopenie a môžete minúskovať

   • padre
    21:00 26.11.2021

    Ve válce se bohužel dějí strašné věci.A válka tehdy byla,vždyť byla oficiálně vyhlášena.Byl vyhlášen nesmiřitelný třídní boj.Mašínové byli absolventy povalečnych partyzánských ...Zobrazit celý příspěvek

    Ve válce se bohužel dějí strašné věci.A válka tehdy byla,vždyť byla oficiálně vyhlášena.Byl vyhlášen nesmiřitelný třídní boj.Mašínové byli absolventy povalečnych partyzánských kursů ,kde byly použity zkušenosti z akci sovětských partyzánů za Velké vlastenecké války na území SSSR.A na těchto kursech byli hodnocení výtečně.Postupovali přesně podle sovětských partyzanských směrnic.Speciálni jednotky na celém světě nacvičují tichou likvidaci např stráží chladnou zbraní.Je to smutné,ale k válce to bohužel patří.Skrýt celý příspěvek

    • Miroslav
     21:39 26.11.2021

     Nikde na svete nie je štandardom, tobôž nie hrdinstvom podrezať spútaného chlapa. Aj vojna má svoje pravidlá a vraždenie zajatcov je všade hodnotené ako vojnový zločin. To robili ...Zobrazit celý příspěvek

     Nikde na svete nie je štandardom, tobôž nie hrdinstvom podrezať spútaného chlapa. Aj vojna má svoje pravidlá a vraždenie zajatcov je všade hodnotené ako vojnový zločin. To robili Japonci, Čečenci, teraz Islamský štát napríklad. Keby sa ich snažil zadržať a oni ho pritom zabijú, no prosím. Ako by si sa na to díval keby ich ten esenbák premohol, spútal a začal rezať? To proste nejde.Skrýt celý příspěvek

     • Scotty
      21:50 26.11.2021

      Partyzánský boj se neřídí žádnými pravidly....

      Partyzánský boj se neřídí žádnými pravidly....

     • Ján Paliga
      21:59 26.11.2021

      Miro, ale esenbáci z ŠtB mučili svojich väzňov.... a nejedného umučili na smrť... Na to netreba zabúdať. Oni ten teror na vlastnom obyvateľstve vyvolali.

      Miro, ale esenbáci z ŠtB mučili svojich väzňov.... a nejedného umučili na smrť... Na to netreba zabúdať. Oni ten teror na vlastnom obyvateľstve vyvolali.

     • Miroslav
      22:10 26.11.2021

      Veď ja komančov neobhajujem, božechráň. Len potom si treba jasne položiť otázku či boli Mašinovci lepší keď uplatňovali zásadu kolektívnej viny. Tak to potom česť s sláva aj ...Zobrazit celý příspěvek

      Veď ja komančov neobhajujem, božechráň. Len potom si treba jasne položiť otázku či boli Mašinovci lepší keď uplatňovali zásadu kolektívnej viny. Tak to potom česť s sláva aj pracovníkom Pankráckej sekyrárne ktorí tiež len eliminovali nepriateľovSkrýt celý příspěvek

     • Miroslav
      23:08 26.11.2021

      @Scotty Tak mali prepadnúť policajný transport, oslobodiť väzňa alebo zasiahnuť do nejakej policajnej akcie. To by som bral ako hrdinstvo aj keby pri tom zabili niekoho Poviem ti ...Zobrazit celý příspěvek

      @Scotty

      Tak mali prepadnúť policajný transport, oslobodiť väzňa alebo zasiahnuť do nejakej policajnej akcie. To by som bral ako hrdinstvo aj keby pri tom zabili niekoho

      Poviem ti taký príbeh zo života....

      V jednej malej obci v okolí Žiliny je miestny úrad a na stene toho úradu je bronzová pamätná tabuľa a na nej stojí: ,,Tu na tomto mieste nacisti brutálne zavraždili nášho spoluobčana XY". Náhodou som sa spoznal s vnukom tohto hrdinu a tak mi nedalo, a spýtal som sa ho prečo ho to vlastne zabili. Vieš čo mi povedal? Zastrelili ho nemeckí vojaci keď vykrádal železničný vagón. A teraz otázka dňa. Je ten zastrelený hrdina alebo obyčajný zlodej - kriminálnik? Boli tí vojaci vrahovia alebo len chránili majetok pred krádežou ergo si robili svoju prácu?Skrýt celý příspěvek

   • Jura99
    22:18 26.11.2021

    hrdinskeho na likvidaci svedka nic, hrdinska byla jejich snaha o odboj a take vytrvalost na ceste pres zeleznou oponu, kterou tu nainstalovali zmetci z vychodu a hodni tatove od ...Zobrazit celý příspěvek

    hrdinskeho na likvidaci svedka nic, hrdinska byla jejich snaha o odboj a take vytrvalost na ceste pres zeleznou oponu, kterou tu nainstalovali zmetci z vychodu a hodni tatove od rodin z rad nasich mistnich, kteri tu odvahu nebo svobodomyslnou mentalitu nemeli. Neni bez zajimavosti, ze po 70letech se na vychode vraci zase zpatky a chteli by nas ovladat.Skrýt celý příspěvek

    • Miroslav
     22:38 26.11.2021

     O tom čo tu bude alebo nebude sa nerozhodovalo u nás, ale v Moskve a tam pre to asi nemali veľké pochopenie. Podrezať spútaného chlapa je u mňa cez čiaru nech sú okolnosti ...Zobrazit celý příspěvek

     O tom čo tu bude alebo nebude sa nerozhodovalo u nás, ale v Moskve a tam pre to asi nemali veľké pochopenie. Podrezať spútaného chlapa je u mňa cez čiaru nech sú okolnosti akékoľvek. Okrem toho raziť teóriu, že nepriateľ môjho nepriateľa je môj priateľ je krátkozraké až hlúpeSkrýt celý příspěvek

Načítám diskuzi...