Josef Mašín: Trump byl mimo Reagana nejúspěšnějším prezidentem USA

Josef Mašín: Trump byl mimo Reagana nejúspěšnějším prezidentem USA
Josef Mašín (2017) / Reprofoto You Tube, Show Jana Krause (Zvětšit)

Se jménem Josef Mašín jsem se poprvé seznámil již někdy v deseti letech. Otec mi tehdy vyprávěl o statečných odbojářích Mašínovi, Morávkovi a Balabánovi, kteří padli v boji proti nacistům. Přitom mi částečně popsal i příběh synů hrdiny protinacistického odboje Ctirada a Josefa, kteří se počátkem 50. let prostříleli na Západ. Méně známou je ale skutečnost, že bratři Mašínové ještě ve velmi mladém věku (15 a 13 let) převzali v roce 1945 osobně od prezidenta Beneše vyznamenání za ukrývání uprchlého sovětského zajatce.

Málokdo také asi ví, že jejich otce, bývalého legionáře Josefa Mašína se zraněními způsobenými brutálními výslechy na gestapu táhli nacisté v Kobylisích na popraviště v poutech, protože se ho do poslední chvíle báli. Prakticky neznámou je rovněž skutečnost, že komunističtí barbaři nechali jeho ženu, kultivovanou inženýrku Zdenu Mašínovou, umírat ve věznici na Pankráci s těžkým nádorovým onemocněním na holé betonové podlaze. Zemřela ve vězení v roce 1956, kam byla odsouzena jen za to, že byla matkou Ctirada a Josefa. Jejich sestra Zdena byla rovněž nějakou dobu vězněna, nesměla vystudovat vysokou školu a po celou dobu pracovala v podřadných profesích.

S Josefem Mašínem mladším, který dlouhodobě žije v Kalifornii, se díky internetu a telefonu známe již asi deset let. Doposud jsme se však osobně bohužel nesetkali. Dělal jsem s ním také rozhovor pro mou knihu Osobnosti, lidé a podlidé, která vyšla v nakladatelství Sursum v roce 2015. Moje dcera Markéta napsala o kauze Mašínových z pohledu dobového tisku knihu Nebojovali švestkovými knedlíky, kterou vydalo nakladatelství Computer Press v roce 2011.

V rozhovoru, který jsem s Josefem Mašínem uskutečnil prostřednictvím internetu, se pochopitelně ptám na nedávné prezidentské volby, z nichž vyšel vítězně Joe Biden. Při předcházejících volbách jsem považoval volbu Donalda Trumpa jako lepší ze dvou možností. Jeho zahraniční politika mi zpočátku připadala převážně rozumná. Později mne především zaskočilo, že Trump nazývá severokorejského diktátora „velkým vůdcem“ a jedná s ním v jakési víře, že se mu podaří přivést ho k rozumu. S tímto výrokem ale nemá Mašín problém.

Mé pochybnosti vzrostly v loňském roce, když prezident začal dopředu zpochybňovat výsledek svobodných voleb. Josef Mašín, stejně jako většina Čechů, kteří mají americké občanství, je skalním přívržencem Republikánské strany. Zatímco my v České republice jsme se na kroky Donalda Trumpa v závěru funkčního období dívali se značnými rozpaky, Josef Mašín má pohled diametrálně odlišný. Pro něho je vítězem voleb Donald Trump. Je možné, aby ve vyspělé demokracii, jakou je nepochybně Amerika, někdo zfalšoval volby? Je vůbec možné, aby při hlasování „na dálku“ pocházely tisíce hlasů od mrtvých voličů?  Já sám jsem se v jednom ze svých článků vyjádřil kriticky k Trumpovi a jeho sympatizantům, kteří násilím vtrhli na půdu Kongresu. Josef mi zavolal ze svého domova v Kalifornii a vyjádřil nesouhlas. V našem rozhovoru pro AN jsem mu poskytl možnost vyjádřit zevrubně svůj jednoznačný názor. 

Josefe, patříš dlouhodobě k voličům Republikánské strany. Co říkáš výrokům Donalda Trumpa, který se ještě v průběhu prezidentských voleb a dokonce před samotným sčítáním hlasů vyjádřil v tom smyslu, že volby budou zfalšované?
Demokratická strana se během posledních třiceti let postupně změnila v neomarxistickou a rasistickou organizaci, kde rasové elementy hrají důležitější roli než ty třídní. Prezident Obama si 17. ledna 2017, tedy již po vítězství Donalda Trumpa, avšak ještě před jeho inaugurací, povolal do Oválné pracovny viceprezidenta Bidena, Susanu Rice, Jamese Comeyho (FBI), Jamese Clappera (NI), Johna Brennana ze CIA a některé další, kde byl naplánován postup pro svržení Donalda Trumpa. Velení FBI a CIA si vzaly za úkol odvolání prezidenta, k čemuž byly použity údajně zfalšované dokumenty, koupené za osm milionů dolarů z Clintonovy kampaně od bývalého agenta britské MI6. Demokratická strana nikdy neuznala legitimitu volby Donalda Trumpa a její špičky po Trumpově inauguraci volaly po jeho svržení, o něž se oficiálně pokusily dvakrát. Trump byl mimo Ronalda Reagana, i přes neustálý odpor a bezúspěšná vyšetřování demokraty, nejúspěšnějším prezidentem USA od konce druhé světové války. Demokratická strana a její mecenáši použili všech legálních i ilegálních prostředků, aby zabránili Trumpovu znovuzvolení, včetně manipulace s počty obyvatel a změny pravidel voleb, a k tomuto účelu si najali 600 advokátů a zahájili 320 soudních řízení mířících ke změně pravidel voleb, která se liší stát od státu.

Z mého pohledu dost divoký scénář. Měl k těmto tvrzením Donald Trump konkrétní důkazy nebo se jen řídil nějakými pocity?
Demokraté prostředníctvím soudů, které jim byly nakloněny, donutili Trumpovu administrativu, aby při sčítání obyvatelstva odstranili jakoukoliv otázku, která by umožnila definici legality potenciálních voličů. Podle počtu voličů se totiž ustanovuje počet legislativních reprezentantů pro danou oblast a umožňuje se proces (gerrymandering), kterým se politické strany snaží získat voliče na svou stranu. Podobně bylo pro poslední volbu prezidenta umožněno poštovní hlasování bez možnosti identifikace voliče, sám volič dokonce ani nemusel existovat! V těchto volbách bylo rozesláno více než 100 milionů volebních lístků, a to tak, že v mnoha státech došlo o statisíce volebních lístků více, než bylo voličů. Volilo více než desetitisíce lidí, kteří jsou již po smrti. Důkazy byly až donedávna veřejně přístupné a taktéž byly probírány během senátních slyšení. Vyšetřováním těchto podvodů byl pověřen Special Counsel of DOJ John Durham, jmenovaný ministrem spravedlnosti Williamem Barrem, který zveřejnění před volbami odmítl, aby výsledkem nebyly ovlivněny. Dnes jsou však příspěvky o podvodných volbách odstraňovány a lidé jsou na sociálních sítích blokováni. Společnosti Google, Youtube, Twitter a Facebook se samy k takovým krokům veřejně přiznaly.

Došlo někdy v nedávné minulosti k prokázanému falšování voleb v USA?
Není to nic nového, ač nikdy v minulosti nedošlo k falšování v takovém měřítku, s pomocí tolika peněz a technologií. V minulosti to byly soudy, ktere se odvážily vynést rozhodnutí. Tentokrát se soudy k tomuto kroku neodvážily. Pouze od ledna 2020 do dne voleb došlo na území Spojených států ke 172 případům řádění Black Lives Matter a Antify, spojených s ozbrojeným rabováním a zhářstvím, obsazováním policejních stanic, vyhlášením autonomních oblastí, trvajícím týdny, s více než dvěma tisíci zraněných, dvěma mrtvými policisty, s více než 40 mrtvými civilisty, útokem na Bílý dům, kdy prezident musel utéct do protiatomového krytu, a se škodami za více než dvě miliardy dolarů jen na pojištěném majetku. Chuck Shumer, vedoucí menšiny Senátu, stál na schodech Nejvyššího soudu, kde jmenovitě vyhrožoval ústavním soudcům, že si to odnesou. Pelosiova a Harrisova veřejně v televizi prohlásily, že tato povstání jsou dobrá a že budou pokračovat i po volbách, pokud vyhraje Trump. Je třeba říci, že černoši jsou k nepokojům záměrné podněcovaní. Černí vůdci, podporovaní Kamalou Harrisovou například prohlásili, že vakcíny rychle vyrobené na rozkaz Trumpa jsou vyrobeny proto, aby zničily černou rasu. Dnes se většina černochů odmítá z těchto důvodů nechat očkovat. Soudci pochopitelně měli strach, takže nejen zamítali žaloby, ale rovnou odmítali případy projednávat. Vůbec nezkoumali důkazy z obav z možné revoluce v případě, že by dali za pravdu republikánům. V Los Angeles a ve všech větších městech byly všechny veřejné budovy a obchody zabarikadovány ze strachu, že se Black Lives Matter a Antifa po Trumpově vítězství vzbouří. Takto k žádné kontrarevoluci nedošlo. 

Od dětství jsem byl veden k tomu, že nám USA nakonec pomohu a my se opět staneme svobodnou zemí. Mohou ale být Spojené státy i nadále vzorem pro nesvobodné země, když tam podle tebe dochází k tak velkému falšování voleb, kde je vyhrožováno ústavním soudcům a Afroameričané jsou veřejně podněcováni k nepokojům?
Rozhodně! V historickém kontextu zůstanou vzorem. Hodně napoví pohled na obrázek z Colleville-sur-Mer a zamyšlení se nad ním. Amerika Ronalda Reagana však dnes už neexistuje. Dnes v Americe žijících padesát milionů legálních a přes třicet milionů ilegálních přistěhovatelců změnilo obraz Ameriky. Svoboda a demokracie dosáhla v Americe svého nejvyššího stupně. Podle neměnných fyzikálních zákonů, překročí-li demokracie svůj zenit, změní se tato v diktaturu proletariátu. Tohoto bodu dosáhla Amerika 3. listopadu 2020. Opakuje se historie roku 1917, 1933, 1948. Z hlediska historie je 6. leden 2020 v USA srovnatelný s 27. únorem 1933 v Německu. Pro zdejší oligarchomarxisty a zkorumpované politiky ve Washingtonu je stále tím nejnebezpečnějším nepřítelem Donald Trump, o němž vědí, že byl tím, kdo volby ve skutečnosti vyhrál a že by vyhrál i ty další, pokud by probíhaly podle práva. Proto mu chtěli v další kandidatuře zabránit prostřednictvím impeachmentu. Trump obdržel nejvíce hlasů v historii prezidentských voleb! Důkazy pro ty, kteří se zajímají o fakta, jsou, i když čím dále obtížněji, přístupné. Je lehce doložitelné i to, že prezident Trump před událostmi 6. ledna nabídl Kapitolu ochranu 10 000 příslušníků Národní gardy. Tato i podobné nabídky pomoci byly odmítnuty mluvčí Nancy Pelosiovou s tím, že jsou to Trumpovy SA, tedy obdoba Hitlerova Sturmabteilungu. Národní garda byla odmítnuta též proto, že údajně 81 procent členů obranných sil volilo Trumpa. Tento nedostatek, tj. náklonnost k Trumpovi, byl nyní napraven znovuzavedením výchovného „Projektu 1619“. O tom se v Čechách nepíše? Prezident sám, bez podpory Kongresu a guvernéra, nemohl Národní gardu do Washingtonu poslat. Může sám rozhodovat jen v době války.

Senát USA v těchto dnech rozhodl ve prospěch Donalda Trumpa a většinou hlasů konstatoval, že není vinen z podněcování ke vzpouře. Jak vnímáš toto rozhodnutí Senátu?
Amerika je ústavní republika, která se řídí demokratickými zásadami. Prezident, členové Kongresu, Senátu, Nejvyššího soudu i členové branných složek přísahají, že se budou držet Ústavy a budou ji bránit. Dnes v Kongresu, Senátu, ani u Nejvyššího soudu neví, co pojem přísaha znamená. Druhý impeachment byl naprosto protiústavní, zrovna tak, jak bylo protiústavní chování Nejvyššího soudu při volbách, přesto, že všichni tři noví nejvyšší soudci přísahali na Bibli a byli Trumpem jmenováni právě proto, aby ústavu dodržovali. Jednoduchá odpověď na otázku správnosti volebního procesu a diskuse o legalitě impeachmentu je černá na bílém ve slovech Ústavy. Impeachment byla politická fraška, kde jsou slova „mírumilovný protest“ vykládána jako výzva ke vzpouře. Vřele doporučuji si celou Trumpovu řeč v originálu poslechnout.

Jak hodnotíš kroky prezidenta Donalda Trumpa v zahraniční politice? V čem byl nejvíce úspěšným?
Po prezidentu Reaganovi byl prezident Trump právě na tomto poli nejúspěšnější. Ronald Reagan navzdory svým odpůrcům i spojencům připravil rozpad Varšavského paktu a konec světového komunismu Leninova a Stalinova ražení. Trumpova doktrína MAGA (Make America Great Again) byla prvním logickým krokem k dosažení jeho cílů. Trumpovo řešení íránské katastrofy, problému, který Obama zanechal neřešený, bylo krátkodobě nejdůležitější a je dnes tím nejnaléhavějším. Před pouhými několika dny i Bidenova CIA oznámila, že otázka, zda Írán bude mít atomovou bombu, je otázkou pouze několika týdnů. Trump byl tím prvním, kdo se odvážil vystoupit proti Číňanům a jejich vojenské a hospodářské agresivitě. Trump přiměl své takzvané spojence, kteří spoléhají pouze na americkou ochranu, aby též přispívali ke své ochraně v rámci NATO. Trumpovým úspěchem je i ukončení válek na Středním východě. Dále přemístění a uznání hranic Izraele na Golanských výšinách a uznání Jerusaléma za hlavní město Izraele, uznání Izraele arabskými zeměmi. Dialog se Severní Koreou potenciálně vedoucí k mírovému řešení. Výstup Spojených států z nesmyslných smluv jako NAFTA, Pařížská smlouva, Pacifická obchodní smlouva. Ovšem tyto úspěchy nebudou mít díky Bidenovi dlouhé trvání. Izrael dnes stojí před existenční otázkou, kam ho staví Írán. Ozbrojené řešení je pouze otázkou krátkého času.

Josefe, co ale říkáš na Trumpovy výroky o severokorejském Kim Čong-unovi a zářné budoucnosti Severní Koreje?
S výroky Donalda Trumpa nemám problém. Kdo neuzná kvality svého protivníka, je idiot. Putin a Si Ťin-pching se dostali tam, kde jsou, poněvadž mají jisté kvality. Nepovažuji za dobrý nápad nadávat někomu, s kým jednám.

Joe Biden již nyní sedí v Bílém domě. Jaký je vlastně tvůj názor na tohoto prezidenta?
Biden je dnes multimilionář. Hunter Biden nazývá svého tatínka „The Big Guy“ – to, když jej představuje svým obchodním partnerům v Číně, Iráku, Rumunsku, Bulharsku, Ukrajině, Rusku, Francii, Kazachstánu a dalších zemích. „The Big Guy“ je název používaný mafií v Americe při vyděračských obchodech pro „capo di tutti capi“ (tj. šéf mafie, který se na těchto obchodech podílí). Záznamy těchto obchodů se nalézají na Bidenovu laptopu, který byl předán Paul Isaacem FBI, a byl detailně probrán v televizi v debatě s Tony Bobulinskym. Tento bývalý důstojník US Navy byl výkonným ředitelem společnosti Huntera Bidena, jednající s Čínou a vlastníci tři iPhony, kde jsou zaznamenány všechny diskuze a transakce. Tony měl též tu čest se v souvislosti s čínskými obchody setkat v Beverly Hiltonu přímo s Joe Bidenem, a to v době, kdy byl tento Obamovým viceprezidentem. Za toto pouhé obchodní seznámení s taťkou inkasoval Hunter Biden od Číňanů 10 milionů dolarů. Doklad o převodu peněz existuje. Podíl Pepči Bidena jako „capo“ byl pochopitelně přesně specifikován ve stanovách společnosti. Na Bobulinského námitku, že se jedná o ilegální obchod, o kterém se předpokládá, že zůstane utajený, prý Biden s úsměvem odpověděl: „Believeable deniability“ (věrohodné popření). Bidenova výdělečná činnost, do které byla zapojena celá rodina, hlavně jeho synové a bratr, je dobře známá, a táhla se po desetiletí. Nemyslím si, že Biden bude schopen zůstat ve své funkci příliš dlouho kvůli pokročilé demenci. Minulý týden jsem jej v televizi několikrát viděl, jak tvrdí, že Amerika má pouze 300 obyvatel.

Nahlásit chybu v článku


Související články

NÁZOR: Trump zničil politiku USA na Blízkom východe

Trump proti Iránu bojuje, činmi mu však pomáha. A Európe hrozí ďalšia utečenecká vlna.

Cesta skupiny Mašínů za svobodou byla hodně drsná

Ozbrojené akce protikomunistické odbojové skupiny bratří Mašínů z počátku 50. let, během nichž ...

Ctirad a Josef Mašínovi odešli, aby dále bojovali za svobodu

Odpůrci bratří Mašínů často zdůrazňují z jejich aktivit zejména použití zbraní proti ozbrojeným ...

KOMENTÁŘ: Trump a jeho věrní mají na svědomí čtyři lidské životy

Ve Spojených státech amerických, kde jsem byl bohužel zatím jen dvakrát, mám několik přátel českého ...

Zvýraznit příspěvky za posledních:

 • stepan
  16:44 23.02.2021

  Díky za rozhovor a za názor statečného člověka žijící v USA, který nekopíruje mainstream. Pana Mašína moc neznám, ale s paní Zdenou Mašínovou jsem se setkal na jedné její ...Zobrazit celý příspěvek

  Díky za rozhovor a za názor statečného člověka žijící v USA, který nekopíruje mainstream.

  Pana Mašína moc neznám, ale s paní Zdenou Mašínovou jsem se setkal na jedné její přednášce, kde popsala (netvrdím, že nezaujatě - ostatně to ani jinak nešlo) útěk bratrů na Západ a následné vykonstruované procesy proti jejím bratrům v tehdejším Československu.

  Velmi statečná žena.

  Pamatuju také, jak se na konci přednášky velmi kriticky pustila do Havla, předání moci v Československu a zklamání z dalšího vývoje.
  To tehdy nakrklo několik velkých liberálních demokratů sedící v sále, co na protest odešli.Skrýt celý příspěvek

  • logik
   16:58 23.02.2021

   Sorry, ale co je zajímavého na lžích typu: "Demokratická strana nikdy neuznala legitimitu volby Donalda Trumpa" nebo "Volilo více než desetitisíce lidí, kteří jsou již po smrti. ...Zobrazit celý příspěvek

   Sorry, ale co je zajímavého na lžích typu:
   "Demokratická strana nikdy neuznala legitimitu volby Donalda Trumpa"
   nebo
   "Volilo více než desetitisíce lidí, kteří jsou již po smrti. Důkazy byly až donedávna veřejně přístupné a taktéž byly probírány během senátních slyšení."

   Ten člověk (bez ohledu na to, jak hodnotíme jeho činy během komunismu) žije ve své vyfabulované realitě.Skrýt celý příspěvek

   • bubamara
    17:45 23.02.2021

    V té bohužel žije už hodně dlouho, včetně celé řady jeho názorů týkajících se ČR. Jeho činnost v 50. letech stojí za pozornost, ale jinak je fakt mimo.

    V té bohužel žije už hodně dlouho, včetně celé řady jeho názorů týkajících se ČR. Jeho činnost v 50. letech stojí za pozornost, ale jinak je fakt mimo.

    • logik
     22:16 23.02.2021

     Zkusil sis domyslet, co vlastně ty a Trump tvrdíš? Tvrdíte, že demokraté zvládli ovládnout celé hlasování, a zvládli ovládnout i soudy, a to i ve státech dlouhodobě ovládaných ...Zobrazit celý příspěvek

     Zkusil sis domyslet, co vlastně ty a Trump tvrdíš? Tvrdíte, že demokraté zvládli ovládnout celé hlasování, a zvládli ovládnout i soudy, a to i ve státech dlouhodobě ovládaných republikány.

     A víš, proč je to totální pitomost? Protože kdyby uměli republikáni takto masivně manipulovat celým státním zřízením, proč by prosimtě připustili takový dramatický průběh voleb - který přímo volá po vrtání se ve výsledcích, a nezajistili prostě Bidenovi podobné vítězství, jako si např. zajistil Lukašenko?

     Na některé konspirační teorie stačí zdravý rozum. Nicméně jsem přesvědčen, že v další dávce zaručených dokumentů mi dokážeš i existenci Aštara Šerana.... Jistě máš i zaručenou fotografii jeho vlajkové lodi.Skrýt celý příspěvek

     • harambe
      20:38 24.02.2021

      Tento problém siaha hlbšie ako republikáni vs demokrati. Firma, ktorá dodáva počítacie stroje(Dominion) štátom pre ich volby, lobuje samotných vysoko postavených predstavitelov ...Zobrazit celý příspěvek

      Tento problém siaha hlbšie ako republikáni vs demokrati. Firma, ktorá dodáva počítacie stroje(Dominion) štátom pre ich volby, lobuje samotných vysoko postavených predstavitelov daných štátov. Není to náhoda, že zamestnancami a držitelmi týchto firiem sú blízki príbuzní rôznych štatných predstavitelov, ako napríklad guvernéra Georgii Bryana Kempa, ktorý horko ťažko sabotoval pokus o inšpekciu týchto strojov, ktoré počítajú hlasy. (v niektorých prípadoch ich prepočítavajú) Pozri si dokument o audite týchto strojov v Antrim county, Michigan. Kde tím špecialistov našli fatálne vady v týchto strojoch, ktoré tam za žiadných okolností nemajú čo robiť. 68% error rate pri tabulácií hlasov, to je asi zhruba taká nepresnosť ako majú tie antigénové testy čo nás s nimi tunajší premiér dusí už mesiace. Federálny zákon stanovuje toleranciu "error rate" na 0,0008%. Tiež sa v dokumente spomína vymazanie údajov(logs) a časových hlásení 21. novembra, respektíve niekto sa pokúsil zakryť stopy. Nebudem to všetko rozpisovať, po anglicky vieš, zvládneš to prečítať za chvílu. Druhý prípad je Arizona, guvernér Doug Ducey a Maricopa County Board of Supervisors, ktorý už 2 mesiace sabotujú pokus o inšpekciu týchto strojov v Maricopa county, najväčšom kraji v Arizone kde sa nachádza ~70-80% všetých voličov v štáte. Senát v Arizone už niekolkokrát vydal uznesenie o okamžité vydanie týchto strojov na inešpekciu(subpoena), ktorého odmietanie a ignorovanie je trestný čin, to je podobné ako nedostaviť sa na výsluch po predvolaní. Aj sa raz hlasovalo o okamžité zatknutie osôb v Maricopa County Board of Supervisors, ktorý majú na starosti daný kraj a teda aj volebný materiál, lenže to hlasovanie neprešlo 15-15, kde jeden "republikán" otočil o 180° po tom ako verejne hlásal, že toto uznesenie podporí. To je asi taký zbabelý "republikán" ako Romney. Další prípad, ktorý je ešte velmi čerstvý, je nález "anomálie" v štáte New Hampshire, Windham County. Tuto je ta situácia praktický identická, len s tým rozdielom že prepočet, ktorý zahájil paradoxne neúspešný demokrat v danej oblasti dospel k záveru, že 300 hlasov(~6%) bolo odpočítaných každému republikánskemu kandidátovi, čo nasvedčuje úmyselne vytvorenému algoritmu na počítacích strojoch.. A to som sa ešte ani nedostal ku konvenčným formám podvodu(mŕtvi voliči, neexistujúci voliči, Skrýt celý příspěvek

     • logik
      22:00 24.02.2021

      harambe: Nemálo soudních sporů probíhalo ve státech, které měli "pod palcem republikáni". Jsou tyto možnosti: a) ty chyby, které udáváš, se staly jen ve státech, kde dlouhodobě ...Zobrazit celý příspěvek

      harambe:
      Nemálo soudních sporů probíhalo ve státech, které měli "pod palcem
      republikáni".

      Jsou tyto možnosti:

      a) ty chyby, které udáváš, se staly jen ve státech, kde dlouhodobě vládnou demokrati a "zmenežovali" si to tam. A v těch státech, kde teď vyhráli demokrati a přitom tam vládli republikáni se nic takového nestalo. Ovšem ty mluvíš mj. o chybovosti strojů, která se asi politickou příslušností neřídí, co?

      b) stalo se to i tam, kde vládli republikáni, ale naschvál házeli Trumpovi klacky pod nohy - i když ho evidenntě doteď drží nad vodou, když se ho mohli vcelku bezbolestně v impeachmentu zbavit?

      c) Trump je totálně neschopnej, že takovéto věci, o kterých ví i poslední trouba na fóru v ČR (omlouvám se) neví, nebo ví a neuměl je použít u soudu. Těžko, že?

      d) někdo Tě "nakrmil"

      Aneb.... občas stačí použít rozum.Skrýt celý příspěvek

     • Jirosi
      14:53 25.02.2021

      harambe: Pokud byla zjištěna nesrovnalost ve sčítacích strojích, pak se provedl audit všech těch strojů ihned během voleb! Pro někoho kdo to sledoval jen v mediích to vypadá jako ...Zobrazit celý příspěvek

      harambe: Pokud byla zjištěna nesrovnalost ve sčítacích strojích, pak se provedl audit všech těch strojů ihned během voleb!
      Pro někoho kdo to sledoval jen v mediích to vypadá jako manipulace, ve skutečno se právě jednalo o přepočítaní už spočítaných hlasů.Skrýt celý příspěvek

   • SYN_
    08:13 24.02.2021

    Jo no jo, to jsou ty "důkazy"... o tom kolik volilo v minulých volbách mrtvých pro Trumpa o tom se už dávno mlčí... To že sám se prosoudil do funkce "o chlup" a v příštích prohrál ...Zobrazit celý příspěvek

    Jo no jo, to jsou ty "důkazy"... o tom kolik volilo v minulých volbách mrtvých pro Trumpa o tom se už dávno mlčí...
    To že sám se prosoudil do funkce "o chlup" a v příštích prohrál "o parník" je myslím dostatečně evidentní. Samozřejmě je jednou ze základních lidských vlastností považovat vlastní úspěch za logické ocenění vlastních kvalit kdežto neúspěch přisuzovat spiknutí okolí, ale tak měli bychom se tento niterný pocit snažit korigovat rozumem, a není to omluva pro lidi "ostatní"...Skrýt celý příspěvek

 • Scotty
  16:21 23.02.2021

  S uznáním kvalit diktátorů trochu problém mám. Jistě se dají vést diplomatická jednání bez pochlebování vrahovi. také závěr jeho období jasně hovoří o tom že je to nebezpečný ...Zobrazit celý příspěvek

  S uznáním kvalit diktátorů trochu problém mám. Jistě se dají vést diplomatická jednání bez pochlebování vrahovi. také závěr jeho období jasně hovoří o tom že je to nebezpečný egocentrik, který neváhá obětovat víru jeho příznivců v demokratické instituce a demokracii jako takovou pokud to vyhovuje jeho zájmům. To že se ho Republikánská strana nechce/nemůže zbavit je jejich obrovská chyba a selhání.
  Jinak celé je to působí jako rozhovor s od reality odtrženým příznivcem Zemana. Sice tedy téměř nic nedokázal, ale je nejlepší prezident. Ostatní jsou závistivci, zloději a lumpové.Skrýt celý příspěvek

  • Scotty
   16:32 23.02.2021

   Jinak všechny odpovědi pana Mašína jsou plná strawmanování, argumentů ad hominem a dezinformací. Krásný příklad: Otázka- Byly volby zfalšované? Odpověď- Demokratická strana je ...Zobrazit celý příspěvek

   Jinak všechny odpovědi pana Mašína jsou plná strawmanování, argumentů ad hominem a dezinformací.
   Krásný příklad:
   Otázka- Byly volby zfalšované?
   Odpověď- Demokratická strana je neomarxistická. Je to všechno konspirace.

   A tak dále a tak podobně. V podstatě nechápu proč tenhle rozhovor vůbec vznikl.Skrýt celý příspěvek

   • JerzyŔ
    23:19 23.02.2021

    Scotty , taky to tak nějak vidím. Tedy ne že bych se orientoval v US politice, o Trumpovi, pro Trumpa , proti Trumpovi vím z článků, komentářů, videí u nás dostupných, a nevím, co ...Zobrazit celý příspěvek

    Scotty , taky to tak nějak vidím. Tedy ne že bych se orientoval v US politice, o Trumpovi, pro Trumpa , proti Trumpovi vím z článků, komentářů, videí u nás dostupných, a nevím, co je pravda a co ne, ani po tom nějak nepátrám a ani nevím, jak bych tu "pravdu" mohl vypátrat, když jsem zaměstnanec firmy v Česku a s jeho kšefty, ani s kšefty jeho protivníků nemám nic do činění. Když mi nějaký příznivec Trumpa jako pan Mašín bude ho adorovat úplně až zamilovaně za jeho zásluhy skutečné nebo neexistující, a jiný bude s nenávistí komentovat jeho lumpárny skutečné nebo vymyšlené, jak mám vědět, kdo má pravdu?

    Spíše mě zaráží jiná věc - jakto, že je tolik nekritických obdivovatelů nebo kritiků nějakého státníka? (nekritických kritiků-to se povedlo ale jak to napsat)
    Tito lidé dávají najevo jakési souznění s diktátorstvím, i když třeba se vymezují proti Putinovi, Hitlerovi, komunistům. Pokud jsem vnitřně demokrat, tak přece nemůžu tvrdit o Trumpovi, jaký že má strašný vliv (kladný nebo záporný to je v tomto smyslu jedno) na USA, svět, politiku, ekonomiku, cokoliv. Přece, i když US prezidenti mají větší pravomoce, než u nás, prakticky jako premiér + prezident dohromady, nejsou to diktátoři (hodní dobří nebo zlí špatní). Jak podle pana Mašína se měl zasloužit pan Trump o America first? Jakože nařídí všem výrobcům, aby se stáhli z Číny, Latinské Ameriky, Česka, Rumunska, Bangladéše a znova vybudovali továrny v USA a tak zabezpečili vyváženou rostoucí ekonomiku s malým počtem nezaměstnaných a následně i celkově i pocitově jaksi dobrý dojem z USA po všech stránkách? A oni ho poslechnou a za dvě volební období by to stihli? A je to v pořádku, nebylo by to diktátorské rozhodnutí, a la Putin, proti svobodnému podnikání, za které by tedy měl od pana Mašína jako od bojovníka proti nesvobodě par excellence sklidit zdrcující kritiku? A oni ti američtí výrobci ledniček, praček, adidasek, džínsů, modelů letadel a vláčků, mobilů, vstřikovacích čerpadel, hutních výrobků, nádobí a všeho ostatního (tedy nejenom Bidenova povedená rodinka, ale všichni) se do té Číny natentovali za Obamy? Nebylo to náhodou už tak v 70, 80-kách?
    Pak pan Mašín, který do mrtě zkritizoval současné poměry, na otázku, zda si brát vzor ze současných USA, odpověděl zcela protismyslně, že rozhodně! V historickém kontextu ovšem. Takže ne současných?
    No jak říkáš - proč takový rozhovor vzniknul? Takový podivný zašmodrchaný.

    A milionáři - oligarchové, obchodníci s Čínou, SSSR/Ruskem , nebo podílníci v těchto firmách, jsou v USA prostředí téměř všichni politici na úrovni federální nebo jednotlivých států, byli jimi Kennedyovci, Albrightová a spol., ministři obrany, poradci, senátoři, kongressmani, .... . Nejen Biden a syn.Skrýt celý příspěvek

   • Jirosi
    14:00 24.02.2021

    Ještě lepší bylo "důkazy byli, ale oni je smazali" místo přiznání, že žádné velké důkazy prostě nebyli, a lidé se nechali jen napálit. Ty malé pochybení byli, ale ty jsou všude a ...Zobrazit celý příspěvek

    Ještě lepší bylo "důkazy byli, ale oni je smazali" místo přiznání, že žádné velké důkazy prostě nebyli, a lidé se nechali jen napálit.

    Ty malé pochybení byli, ale ty jsou všude a byli vyřešeny přímo na místě. Jenže, to se taky nehodí.Skrýt celý příspěvek

  • Ján Paliga
   23:04 23.02.2021

   ... Scotty, keby len "víru".... Jeho priaznivci za to obetovali aj svoj život, pre klamstvo...

   ... Scotty, keby len "víru".... Jeho priaznivci za to obetovali aj svoj život, pre klamstvo...

  • GlobeElement
   08:14 24.02.2021

   USA jsou rozdělené a to hodně. Příznivci demokratické strany na jedné a republikánské strany na druhé straně se navzájem považují za nepřátele - a vůči nepříteli je každý argument ...Zobrazit celý příspěvek

   USA jsou rozdělené a to hodně. Příznivci demokratické strany na jedné a republikánské strany na druhé straně se navzájem považují za nepřátele - a vůči nepříteli je každý argument dobrý. Je to škoda, ale co s tím naděláme? Nic.
   Trump je pro mnoho lidí ztělesněním jistoty tradičního světa a demokratická strana klubkem komunistů (někteří jejich poslanci, či poslankyně, se tak rozhodně projevují), demokratická strana skutečně směřuje k absurditám typu společné záchodky pro všech 278 pohlaví a společné sportovní klání žen a transžen. Proto republikánští voliči Trumpovi jeho excentricitu a často až hloupost odpouštějí.
   Ale zas takový hlupák to být nemůže, když to dotáhl až na prezidenta.Skrýt celý příspěvek

   • Jirosi
    15:46 24.02.2021

    "Trump je pro mnoho lidí ztělesněním jistoty tradičního " Myslíte světa lhaní, chvástání, a vymýšlení si? Tenhle svět, ale nikdy neexistoval. Proto se k němu nelze ani vrátit. Ve ...Zobrazit celý příspěvek

    "Trump je pro mnoho lidí ztělesněním jistoty tradičního "

    Myslíte světa lhaní, chvástání, a vymýšlení si?
    Tenhle svět, ale nikdy neexistoval. Proto se k němu nelze ani vrátit.

    Ve chvíli kdy republikáni přistoupili na Trumpa, tak už jim nešlo o nejlepšího kandidáta. Ale pouze o toho, které dostane více hlasů. To se jim, když se ho odmítly zbavit v senátu bude ještě dlouho vracet.Skrýt celý příspěvek

    • GlobeElement
     08:24 25.02.2021

     Ne, myslím světa, kde muž je žena jsou jasně definovaní, kde rodinu tvoří právě takový pár a plodí spolu děti, kde nejsou práva člověka podřízena zájmům nějaké skupiny, kde mé dítě ...Zobrazit celý příspěvek

     Ne, myslím světa, kde muž je žena jsou jasně definovaní, kde rodinu tvoří právě takový pár a plodí spolu děti, kde nejsou práva člověka podřízena zájmům nějaké skupiny, kde mé dítě neodmítnou přijmout na školu, protože potřebují naplnit kvóty na jiná etnika a podobně.Skrýt celý příspěvek

     • Jirosi
      14:59 25.02.2021

      Až na to, že za tenhle svět Trump nebojoval. To si jen lidé přejí, aby to tak bylo. Zrovna ty školy v USA nejsou dobrý příklad. Napřed tam byla segregace, potom stále kult ...Zobrazit celý příspěvek

      Až na to, že za tenhle svět Trump nebojoval.
      To si jen lidé přejí, aby to tak bylo.

      Zrovna ty školy v USA nejsou dobrý příklad. Napřed tam byla segregace, potom stále kult sportu...Skrýt celý příspěvek

 • Sidon
  16:10 23.02.2021

  Pana Masina si vazim, ale s jeho naprosto nekritickym nazorem na Donalda Trumpa nesouhlasim. Je mi to lito a beru to i na vrub jeho veku, protoze podobna vyjadreni, alespon z meho ...Zobrazit celý příspěvek

  Pana Masina si vazim, ale s jeho naprosto nekritickym nazorem na Donalda Trumpa nesouhlasim. Je mi to lito a beru to i na vrub jeho veku, protoze podobna vyjadreni, alespon z meho pohledu, mirne dehonestuji jeho vlastni odkaz.Skrýt celý příspěvek

  • stepan
   16:20 23.02.2021

   Naopak, většina čechoslováků, co utekla před komančema na západ, jsou voliči republikánů a na Trumpa mají podobný názor.

   Naopak, většina čechoslováků, co utekla před komančema na západ, jsou voliči republikánů a na Trumpa mají podobný názor.

   • stepan
    16:31 23.02.2021

    Doporučuju například rozhovory s: https://www.youtube.com/watch?... https://www.youtube.com/watch?... Úspěšní a velmi šikovní lidé, díky bohu že tehdy v USA ...Zobrazit celý příspěvek

    Doporučuju například rozhovory s:
    https://www.youtube.com/watch?...
    https://www.youtube.com/watch?...

    Úspěšní a velmi šikovní lidé, díky bohu že tehdy v USA mohli rozvinout plně svůj potenciál, protože tady jim to umožněno nebylo.Skrýt celý příspěvek

    • Sidon
     16:40 23.02.2021

     BTW, ty minusy nemate ode mne, prestoze patrim k te mensine cechoslovaku...

     BTW, ty minusy nemate ode mne, prestoze patrim k te mensine cechoslovaku...

     • stepan
      16:44 23.02.2021

      Nevadí, já mínusy neřeším :-).

      Nevadí, já mínusy neřeším :-).

   • Sidon
    16:38 23.02.2021

    Ja nemam nejmensi problem s tim, ze je nekdo volic republikanu, naopak, mnohe ideje, na kterych GOP historicky stoji, jsou lakave, ale vadi mi, kdyz na Trumpovi nikdo nevidi ani ...Zobrazit celý příspěvek

    Ja nemam nejmensi problem s tim, ze je nekdo volic republikanu, naopak, mnohe ideje, na kterych GOP historicky stoji, jsou lakave, ale vadi mi, kdyz na Trumpovi nikdo nevidi ani smitko. To stejne - nekriticky, neuvazujici pristup - by mi ovsem vadilo na fanatickych zastancich Obamy, ci Bidena, ikdyz popravde nikoho takoveho neznam, to by byla spise chrakteristika priznivcu Sanderse.Skrýt celý příspěvek

    • stepan
     16:51 23.02.2021

     Myslím, že lidí, co v Trumpovi vidí mesiáše, je málo.
     Každopádně takoví lidé se najdou na každé straně barikády.

     Myslím, že lidí, co v Trumpovi vidí mesiáše, je málo.
     Každopádně takoví lidé se najdou na každé straně barikády.

     • logik
      17:00 23.02.2021

      To ovšem lžeš.

      Všichni, kdo opakují Trumpovy teze o zfalšovaných volbách vidí v Trumpovi mesiáše. Protože se rozhodli mu věřit, aniž by on předložil jediný reálný důkaz.

      To ovšem lžeš.

      Všichni, kdo opakují Trumpovy teze o zfalšovaných volbách vidí v Trumpovi mesiáše. Protože se rozhodli mu věřit, aniž by on předložil jediný reálný důkaz.

     • Scotty
      17:00 23.02.2021

      V Trumpovy vidí mesiáše různí QAnonisti, vysušovači bažin, Proud bójové a podobní bójové. Těch zas tak málo není.

      V Trumpovy vidí mesiáše různí QAnonisti, vysušovači bažin, Proud bójové a podobní bójové. Těch zas tak málo není.

     • Sidon
      17:02 23.02.2021

      To by jste se divil, kolik lidi ma Trumpa za poloboha. Z me (omezene) zkusenosti je to vetsinou bezpodminecna podpora, zatimco driv jsem vetsinou slysel vety jako: "S nekterejma ...Zobrazit celý příspěvek

      To by jste se divil, kolik lidi ma Trumpa za poloboha. Z me (omezene) zkusenosti je to vetsinou bezpodminecna podpora, zatimco driv jsem vetsinou slysel vety jako: "S nekterejma jeho nazorama nesouhlasim, ale ma perfektni projevy" (Obama) nebo "Jeho reforma skolstvi je silena, ale ted je cas ukazat jednotu." (Bush jr.).Skrýt celý příspěvek

     • Jan Grohmann
      17:36 23.02.2021

      Samozřejmě, Trump se stal archetypální postavou. Stejně jako na druhé straně Gréta, nebo na třetí Putin.

      Samozřejmě, Trump se stal archetypální postavou. Stejně jako na druhé straně Gréta, nebo na třetí Putin.

     • JirkaM
      19:10 23.02.2021

      To si děláte legraci. Obama byl v USA pro demokraty naprostý mesiáš. Trumpovi sice půl ameriky fandí a pro spoustu lidí byl Trump poslední naděje na změnu, ale ve srovnání s tím ...Zobrazit celý příspěvek

      To si děláte legraci. Obama byl v USA pro demokraty naprostý mesiáš.

      Trumpovi sice půl ameriky fandí a pro spoustu lidí byl Trump poslední naděje na změnu, ale ve srovnání s tím jak uctívali demokraté Obamu to nic není.Skrýt celý příspěvek

     • logik
      19:53 23.02.2021

      JirkaM: Jen si projektuješ své představy do jiných. Obama si v životě nemohl dovolit tolik, co Trump (tj. říkat tak nehorázné lži). To, že Trump u nějaké části Republikánů ztratil ...Zobrazit celý příspěvek

      JirkaM:
      Jen si projektuješ své představy do jiných. Obama si v životě nemohl dovolit tolik, co Trump (tj. říkat tak nehorázné lži).

      To, že Trump u nějaké části Republikánů ztratil kredit, to není tím, že by "nebyl tak zbožštován". Ale naopak to, že neztratil kredit u nemalé části republikánů je důkaz toho, jak zbožšťován byl.Skrýt celý příspěvek

     • Shania
      22:33 23.02.2021

      Obama nejenze lhal jak kdyz tiskne... ale mohl si to v klidu dovolit, protoze pro media byl buh a proslo mu cokoliv.... Situace se dnes opakuje s Bidenem, kdy se media ani ...Zobrazit celý příspěvek

      Obama nejenze lhal jak kdyz tiskne... ale mohl si to v klidu dovolit, protoze pro media byl buh a proslo mu cokoliv....

      Situace se dnes opakuje s Bidenem, kdy se media ani nesnazi ptat na dulezite otazky...

      Ve srovnani s Trumpovou administrativou, kdy to byl 24/7 spin na cokoliv co trump rekl. Na vsem se muselo najit neco negativniho.

      Bylo by fine, kdyby pristup medii byl stejny ke vsem... meli by klast tvrde otazky, ale bez manipulaci...Skrýt celý příspěvek

     • logik
      23:07 23.02.2021

      Shania: Jistě se ho republikánská média nesnaží ptát na důležité otázky. A ohledně Obamy: buď konkrétní. Mám vůči Obamovi X výhrad, ale kde konkétně lhal takovým způsobem, jako ...Zobrazit celý příspěvek

      Shania: Jistě se ho republikánská média nesnaží ptát na důležité otázky.

      A ohledně Obamy: buď konkrétní. Mám vůči Obamovi X výhrad, ale kde konkétně lhal takovým způsobem, jako např. Trump ohledně Hurikánu Dorrian? Kdy několik dní nebyl schpopen uznat omyl, a trval na svém, že Alabama bude Hurikánem zasažena, ač předpovědi vědců byly úplně jiné? A kdy uveřejňoval zfalšované údaje od NOAA?
      Najdeš nějaký takovýto křiklavý případ lží od Obamy?
      https://edition.cnn.com/2019/0... Skrýt celý příspěvek

     • GlobeElement
      08:19 24.02.2021

      Logiku, ono těch republikánských médií moc není. Novináři mají spasitelský komplex, i u nás, a to je většinově vede k levicovým názorům. To, co předváděla CNN vůči Trumpovi se ...Zobrazit celý příspěvek

      Logiku, ono těch republikánských médií moc není. Novináři mají spasitelský komplex, i u nás, a to je většinově vede k levicovým názorům. To, co předváděla CNN vůči Trumpovi se nedalo srovnat s Foxem vůči Bidenovi.

      Takže novinář se Bidena nic nepříjemného ptát nebude, protože ví předem, že by mu tím uškodil a to rozhodně nechce - aby náhodou nepomohl republikánům.Skrýt celý příspěvek

     • logik
      10:47 24.02.2021

      "Logiku, ono těch republikánských médií moc není." Moc není znamená, že některá jsou - a ty pokládají ty nepřijemné otázky, o kterých Shania tvrdí, že je Bidenovi nikdo nepokládá a ...Zobrazit celý příspěvek

      "Logiku, ono těch republikánských médií moc není."
      Moc není znamená, že některá jsou - a ty pokládají ty nepřijemné otázky, o kterých Shania tvrdí, že je Bidenovi nikdo nepokládá a tak mu všechno projde.

      Promiň, ale to co tady s Shaniou děláte je typická snaha "najít viníka někde jinde". Tedy když už nejde úplně popřít, že Trump lhal jak když tiskne, tak se bude tvrdit, že lžou i jiní. A když se nedaří ukázat, jak jiní lžou, tak se to vysvětlí tím, že "by lhali, kdyby se jich někdo zeptal".

      "a to rozhodně nechce - aby náhodou nepomohl republikánům."
      Takže tvrdíš, že žádné médium není proti Trumpovi, ale všechna i republikánská média se ho naopak bojí? Jednak to není pravda, viz např. zpravodajství
      "One America News". A jednak je to jen z dalších pokusů Trumpa stavět se do mesiášsko - mučednické pozice: já proti celému zkaženému světu.

      Fakt Ti to nepřipomíná Babiše, kdy "všichni ostatní kradnů"? Vždyť to je jak přes kopírák. Nebo furt věříš i Babišovi?Skrýt celý příspěvek

     • GlobeElement
      11:23 24.02.2021

      Babiše a Trumpa nelze srovnávat. Babiš si voliče kupoval za sliby sociálních transferů a příspěvky důchodcům a podobné socialistické jistoty, kdežto Trump ochranou tradičních ...Zobrazit celý příspěvek

      Babiše a Trumpa nelze srovnávat. Babiš si voliče kupoval za sliby sociálních transferů a příspěvky důchodcům a podobné socialistické jistoty, kdežto Trump ochranou tradičních konzervativních hodnot. Volily je jiné skupiny lidí.

      Ano, Trump plácá, když se mu to hodí, tak lže, když se splete, nepřizná chybu, spíš se chová jak Zeman než jako Babiš. Ale jeho motivací je nabubřelé ego a ne státní dotace.Skrýt celý příspěvek

     • GlobeElement
      11:28 24.02.2021

      Ještě k těm novinářům. Média jsou jasně ovládána lidmi s levicovými až ultralevicovými názory a ti, možná jen svou agresivitou, reálně vytlačují z veřejného prostoru jiné než ...Zobrazit celý příspěvek

      Ještě k těm novinářům. Média jsou jasně ovládána lidmi s levicovými až ultralevicovými názory a ti, možná jen svou agresivitou, reálně vytlačují z veřejného prostoru jiné než "politicky korektní", tedy levicové myšlenky. Blokace Trumpa na twitteru a facebooku, vypovězení hostingu pravicové sociální síti ze strany Amazonu, to je jasná cenzura (teď pomiňme, že de jure legální, protože na privátních platformách) názorů.

      Dominantní média hlásají levicová ideje a blokují opozici. Tak to je. Ať se jedná o CNN, o BBC či další. Západ si neprošel socialismem a tak jej to nejspíš čeká teď - to bude bolet, bohužel i nás.Skrýt celý příspěvek

     • stepan
      12:20 24.02.2021

      @GlobeElement Tvůj poslední komentář do kamene tesat.

      @GlobeElement Tvůj poslední komentář do kamene tesat.

     • logik
      14:11 24.02.2021

      "Babiše a Trumpa nelze srovnávat. Babiš si voliče kupoval za sliby sociálních transferů a příspěvky důchodcům a podobné socialistické jistoty, " Babiš si na začátku lidi kupoval ...Zobrazit celý příspěvek

      "Babiše a Trumpa nelze srovnávat. Babiš si voliče kupoval za sliby sociálních transferů a příspěvky důchodcům a podobné socialistické jistoty, "
      Babiš si na začátku lidi kupoval úplně něčím jiným: bojem proti korupci a "politickým strukturám". V tom je naopak Trumpovi podobný jak vejce vejci.

      "kdežto Trump ochranou tradičních konzervativních hodnot"
      To je zjednodušení
      1) Trump zároveň sliboval pomoc sociálně slabým, velkou odezvu měl v regionech, kde např. začal krachovat tradiční průmysl. Stejnětak např. poobně jako ANO získával body bojem proti migraci (i když tady byl Trump možná blíže SPD, což je ale jen další strana do katalogu "Veverky, ANO, ....")
      2) Ano, Trump zdůrazňoval konzervativní hodnoty. Protože zrovna byl v konzervativní straně. Předtím byl u demokratů, kde se neprosadil, jeho manželství je přímo vzorem konzervatismu. Promiň, ale věřit mu todle je naivní.
      Trump je v tomto úplně stejný, jako Babiš - prosazuje témata, na které jeho volební skupina slyší. A ne ty, které osobně považuje za správné. To je podstata populismu.
      A právě populismus je nejvýraznější rys jak Trumpa tak Babiše. Které zrovna idee zrovna v dané zemi "jedou" se samozřejmě trochu liší, takže se liší i volební program Babiše a Trumpa.
      Kdyby byla ČR religioznější, tak by Babiš apeloval na náboženské cítění. Změnilo by to něco na tom, co to je za člověka? Nebo co si máme myslet o jeho politice?

      "Volily je jiné skupiny lidí."
      Trumpa nejvíce preferovali starší voliči, bílí (tedy ne menšiny a přistěhovalci) bez vysokoškolského vzdělání, evangelikálové.
      ANO nejvíce volily starší voliči, bílí (tedy ne menšiny a přistěhovalci) a bez vysokoškolského vzdělání. Ty skupiny se v mnohém překrývají. Byť samozřejmě Babiš necílí na evangelikály, protože to je v ČR pro populistu pitomost.

      "Ano, Trump plácá, když se mu to hodí, tak lže, když se splete, nepřizná chybu, spíš se chová jak Zeman než jako Babiš. Ale jeho motivací je nabubřelé ego a ne státní dotace."
      Obecně jeho motivem BYL finanční prospěch. Viz např. kroky které dělal během svého prezidentství, kterými se snažil zakrývat vyšetřování svých údajných daňových podvodů. Dále pak naprosto nepřípustným způsobem dával vydělávat svému byznysu během své prezidentské funkce - takovouto míru konfliktu zájmů (bez alespoň zakrytím nějakým výběrkem apod.) si nedovolil ani Babiš:
      viz např.
      https://www.citizensforethics....
      To, že zrovna nezneužíval zemědělské dotace je argument mimo - neboť Trump podniká v jiném oboru, než v zemědělství.
      A konečně - níže souhlasíš, že Trump lže, když se mu to hodí. Proč mu tedy věříš, že snížení daní dělal pro lidi, a ne proto, že se to hodí jeho firmám? Ekonomické efekty, které tvrdil (např. že firmy budou více investovat) se nepotvrdily:
      https://www.americanprogress.o...


      "Trump plácá, když se mu to hodí, tak lže"
      Jenže první, co chci po politikovi, je pravda. Samozřejmě nejsem naivní, že by politici vždy mluvili pravdu. Ale pokud na pravdu rezignujeme, pokud přestaneme vůbec řešit, zdali se daný politik alespoň o pravdu snaží - a to aspoň v tom rozsahu, že nebude dělat z černé bílou - tak rovnou můžeme politiku zabalit.
      Když přiznáš, že Trump řekne cokoli bez ohledu na to, kde je pravda - tak jak mu můžeš vůbec věřit, že prosazuje nějakou konzervativní politiku? Že když si bude mít rozhodnout mezi svým osobním prospěchem (ať již peněžním, nebo jiným) a hodnotami, že bude prosazovat ty hodnoty?

      "Média jsou jasně ovládána lidmi s levicovými až ultralevicovými názory "
      Kdyby si mluvil o velké části médií, tak bych Ti třeba dal za pravdu. Ale obrovský rozdíl mezi NĚKTERÁ, MAJORITA a VŠECHNA. Zrovna v Americe jsou přitom média poměrně dobře rozdělena mezi levicové a pravicové. A i když dejmetomu budeš tvrdit, že i některá pravicová pracují pro levičáky (citation needed), tak rozhodně ne všechna.

      Jsi totiž přesně typická obět vlastní bubliny. Kdy jsi tak přimknutý k jednomu názoru, že každého, kdo mu oponuje, tak máš za levičáka. To je ale předsudek. Některá konzervativní média se odklonila od Trumpa NIKOLI PROTO, ŽE BY BYLI OVLÁDÁNI LEVICÍ, ale právě proto, aby se NEODKLONILI OD KONZERVATIVNÍCH HODNOT. Protože jedna z konzervativních hodnot je PRAVDA.

      I já osobně jsem - přinejmenším na české poměry - v mnoha otázkách hodně konzervativní člověk. A přesto nesouhlasím s Trumpem. Mj. PRÁVĚ PROTO, ŽE DĚLÁ Z KONZERVATIVNÍ POLITIKY POPULISTICKOU FRAŠKU. A Tím popírá nejen samotné konzervativní hodnoty, ale i celý systém, který vůbec umožňuje volit mezi konzervativními hodnotami (a např. liberalismem).Skrýt celý příspěvek

     • Shania
      15:22 24.02.2021

      Logiku, ty predpokladas. ze biden (vcetne jejich tiskovych mluvcich) da rozhovor vsem novinarum, ano nahodou. Staci se podivat na tiskovky trumpa a bidena ted...propastny rozdil a ...Zobrazit celý příspěvek

      Logiku, ty predpokladas. ze biden (vcetne jejich tiskovych mluvcich) da rozhovor vsem novinarum, ano nahodou. Staci se podivat na tiskovky trumpa a bidena ted...propastny rozdil a media to primo priznavaji, ze se chovaji jinak...
      Pelosi mela rozhovo pred volbami na CNN myslim, kdyz reporter mel par otazek , ktere sli proti ni, malem vybuchla...

      Dal je problem v tom, ze na Fox a jina konzervativni media se demokrati nedivaji a cokoliv na nich je odpalkovano jako konspiracni teorie a podobne..

      Dnes je situace takova, ze republikani maji pristup jak k mainstramovym fake news, tak ty jejich fake news. A vzhledm k tem nehoraznym blbostem co jednou na CNN a podobne, tak je to jen utvrzuje v jejich presvedceni... Demokrati koukaji jen na ty jejich...

      Dal trump nikdy jen tak neprizna, ze se spletl... to ze nakecal spousty blbosti nepopiram... zvaz i to, ze trump delal neustale tiskovky 4 roky i pres to ze od zacatku k nemu byl tisk velmi nepratelskej a co tiskovka, to nejakya gotcha q.
      Biden by nikdy nesel nikam, kde by se ho mohli zeptat na neco co nebylo primo schvalene a kdyby to tam i tak nekdo propasoval, tak se otazce vyhne.

      To co jsi vybral ty je uz jen takova sranda, jestli to je to nejhorsi co jsi nasel tak je to spis v jeho prospech... urcite se daji najit lepsi a zavaznejsi veci.
      To co nakecal Obama lze snadno najit docela dost a hodne z tech veci je o dost zavaznejsich...Skrýt celý příspěvek

     • Jirosi
      15:55 24.02.2021

      Shania: "Biden by nikdy nesel nikam, kde by se ho mohli zeptat na neco co nebylo primo schvalene a kdyby to tam i tak nekdo propasoval, tak se otazce vyhne." Tím, ale fakticky ...Zobrazit celý příspěvek

      Shania: "Biden by nikdy nesel nikam, kde by se ho mohli zeptat na neco co nebylo primo schvalene a kdyby to tam i tak nekdo propasoval, tak se otazce vyhne."


      Tím, ale fakticky přiznáváš, že se chová jak se politik chovat má. Ne si vymýšlet pohádky co část populace začne považovat za pravdu.
      To, že se ty lži pak řetězí tak, že část lidí se na jejich obranu nebojí vzít zbraň je jen důsledek téhle spirály. Která když se roztočí, je velice těžké ji zvrátit.
      Přitom to stojí na jediné věci, říct těmto lidem ne. Na obou stranách spektra.Skrýt celý příspěvek

     • Shania
      17:04 24.02.2021

      politik ma byt novinari a volici tlacen k odpovednosti a mel by odpovidat na tezke otazky... jako je vas syn smazka placen za to, ze kupujicimu zajisti audienci u vas a mate z toho ...Zobrazit celý příspěvek

      politik ma byt novinari a volici tlacen k odpovednosti a mel by odpovidat na tezke otazky... jako je vas syn smazka placen za to, ze kupujicimu zajisti audienci u vas a mate z toho podil? Navic jako prezident by nemel mit moznost se z niceho jen tak vykroutit... pokud ovsem novinari ani ty otazky nepolozi...

      Politik biden rika jednu vec a dela druhou...
      Biden zvlatla blbosti a neumi uz ani precist titulky, ale media ho kryji, protoze uz ani nikdo neveri nicemu co rekne...

      Trump co rek, to se snazil udelat... a naprosta vetsina veci jeho admin. udelal byla naprosto v poradku.

      Samozdrejme trump bez twitru a kdyby jen cetl titulky, tak by byl mnohem uspesnejsi politik...Skrýt celý příspěvek

     • Shania
      17:24 24.02.2021

      a btw, nejde ani tak o trumpa, ale o celkovy bias medii. jakykoliv konzervativni prezident/politik by dostal stejnou medicinu... Srovnej si jaky flak schytava guv. Floridy ...Zobrazit celý příspěvek

      a btw, nejde ani tak o trumpa, ale o celkovy bias medii.
      jakykoliv konzervativni prezident/politik by dostal stejnou medicinu...

      Srovnej si jaky flak schytava guv. Floridy desantis vs guverneri CA, NY...

      NY mela nejhorsi covid situaci, poslali duchodce do domovu s covidem, 15k lidi ...a pak se to snazili zakryt... presto cuomo je pro tisk hrdina...

      NY a CA autoritarske reseni s lonckdowny
      FL vse otevrene bez masek, navic je tam nejvic duchodcu ve statech
      Vysledky stejne... naprosto odlisny pristup novinaru...Skrýt celý příspěvek

     • Jirosi
      17:36 24.02.2021

      Shanio: Nic proti, ale asi nechci žít ve světě, kde by prezident supervelmoci musel odpovídat na to, zda je jeho syn "smazka". Nevím zda je ilegální si nechat za schůzku platit. ...Zobrazit celý příspěvek

      Shanio: Nic proti, ale asi nechci žít ve světě, kde by prezident supervelmoci musel odpovídat na to, zda je jeho syn "smazka".

      Nevím zda je ilegální si nechat za schůzku platit. Pokud je ať se ho na to ptají, ale tady snad byla diskuze o trošku jiných otázkách ve kterých Trump lhal.Skrýt celý příspěvek

     • logik
      18:05 24.02.2021

      "Biden by nikdy nesel nikam, kde by se ho mohli zeptat na neco co nebylo primo schvalene" Zaprve v tomto si prostě vymýšlíš. Např. chceš tvrdit, že tento článek nějak Bidenovu ...Zobrazit celý příspěvek

      "Biden by nikdy nesel nikam, kde by se ho mohli zeptat na neco co nebylo primo schvalene"
      Zaprve v tomto si prostě vymýšlíš. Např. chceš tvrdit, že tento článek nějak Bidenovu administrativu šetří?
      https://www.foxnews.com/media/...
      Netvrdím, že média jsou 100% nestranná. To nejsou nikdy. Ale Tvoje vyjádření typu "všechna, nikdo, ...." jsou typické vyjádření člověka, který vidí jen to, co chce vidět, a tím se jen dál utvrzuje ve svém názoru.


      " a kdyby to tam i tak nekdo propasoval, tak se otazce vyhne."
      Pokud si mám vybrat mezi politikem, co lže, a politikem, co na nepřijemné otázky neodpovídá, tak si vyberu toho druhého. Protože evidentně tomu druhému dělá lhaní podstatně větší problém a tedy je věrohodnější.

      "Politik biden rika jednu vec a dela druhou..."
      Takže tvrdíš, že lže. Tak to dolož.Skrýt celý příspěvek

     • Shania
      20:37 24.02.2021

      Jirosi: to ze je syn smazka Biden vi, neboj, to dulezite tam je, proc i tak dostava milionove pozice po celem svete, vcetne ciny a jake je to bezpectnostni riziko pro US. Jakej ...Zobrazit celý příspěvek

      Jirosi: to ze je syn smazka Biden vi, neboj, to dulezite tam je, proc i tak dostava milionove pozice po celem svete, vcetne ciny a jake je to bezpectnostni riziko pro US. Jakej blackmail na nej maji a to ze je na to otevrene vysetrevani...
      (Bidenuv bratr se vazbami na brachu naopak netaji)

      Jen pripomenu, ze trumpa se snazili ukrizovat za vazby na rusko.

      Logik, jak uz jsme ti vysvetlil, demokrati na fox, oan nekoukaji, takze vec nahore zcela unikla velke casti volicu. Protoze se to mainstream media rozhodli ignorovat. FB to dokonce cilene cenzuroval.

      Dnes se demokrati snazi deplatformovat tyhle media jako siritele konspiracnich teorii...

      Takze vazne neni reseni, aby se o tom mluvilo na foxu, ale mainstrem si musi udelat poradek.... ale to je na tech par majitelych tehle medii...


      ---
      Logiku, ty jsi fakt trouba, dokazat, ze politici lzou je fakt strasnej problem... zajimalo by me, kde US politiku vubec sledujes, ze neznas nic o tom co biden/kamala a nebo drive Obama nakecali...      biden: tak jen ty nejlepsi a nejnovejsi -> nezakazu fracking, lhani o stavu vakcinacniho programu, ktery mu zanechal trump.. . mimochodem ostrej kontrast jak clovek co povazoval virus za hoax a je tu bran jako jeden z nejhorsich leaderu jaksi dokazal zajistit dostatek vakcin a jejich schvaleni ( a to se mu smali, ze by vakcina mohla byt jeste v 2020)... pekny kontrast s nami a nebo EU... US ockuji 1mil/den


      Kamala --> taky jen to nejlepsi
      https://www.youtube.com/watch?...


      Babis je pravej opak Trumpa, ten meni nazor podle pruzkumu na FB

      ---
      btw ja trumpa podporoval ze dvou duvodu 1. byl proti tomu co je tam ted
      2. mel dobrou politiku
      Tohle se projevilo az casem a kdyz vyhral volby, nedokazal jsem tomu uverit, koho si zvolili...
      a vlastne 3. ten neustaly narativ medii a demokratu s TDS, kdy jsem videl, ze Trum ani zdaleka tak hrozny neni, jak ho popisuji...

      To jestli je tragedie, ze republikani potrebovali (nemeli nikoho lepsiho) nekoho jako trup je pravda, nadruhou stranu, to ze demokrati si zvoli chodici mrtvolu, kterej kampan stravil ve sklepe a jednu z nemin oblibenych politicek jako VP je pak uz uplne jiny level... A jen to ukazuje, ze podvod/ci ne, Trump byl tak neoblibeny ze dohnal rekordni pocty k volbam na obou stranach a vyhral by to tedy kdokoliv...Skrýt celý příspěvek

     • GlobeElement
      08:29 25.02.2021

      logiku, pokud máš k dipozici Netflix (jestli ne, na měsíc si ho pořiď na zkoušku zadarmo), podívej se na dvojdílný dokument o Trumpovi. Ve svém názoru, proč kandidoval na ...Zobrazit celý příspěvek

      logiku, pokud máš k dipozici Netflix (jestli ne, na měsíc si ho pořiď na zkoušku zadarmo), podívej se na dvojdílný dokument o Trumpovi.

      Ve svém názoru, proč kandidoval na prezidenta, jsi úplně mimo. Trumpa pohání jeho nekonečné ego, jeho přesvědčení, že je nejlepší a ne mamon. Víš, proč se rozvedl s Ivanou? Protože se ukázala jako lepší manažer, než byl on sám. Připravil se tím o peníze, ale jeho pýcha byla přednější. Víš, proč kandidoval na prezidenta? (Znovu). Protože se mu veřejně posmíval Obama a to nedokázal přenést přes srdce.

      Ve své činnosti je často úspěšný, ale ne vždy finančně úspěšný. Ale jemu jde více o to, dokázat, že má pravdu, než o to, aby vydělal.Skrýt celý příspěvek

     • logik
      10:42 25.02.2021

      Globe: To je ovšem černobílé vidění světa. Vůbec nebereš v úvahu fakt, že Trump by mohl být ZÁROVEŇ populista a ZÁROVEŇ narcis. A že mu může jít zároveň o vlastní ego a ZÁROVEŇ o ...Zobrazit celý příspěvek

      Globe:
      To je ovšem černobílé vidění světa. Vůbec nebereš v úvahu fakt, že Trump by mohl být ZÁROVEŇ populista a ZÁROVEŇ narcis. A že mu může jít zároveň o vlastní ego a ZÁROVEŇ o prachy. Tyto rysy se nevylučují a Trump má oba.

      Klidně můžeš mít pravdu, že Trump šel do politiky hlavně kvůli svému narcismu. Mění to něco na tom, že tam šel kvůli svému osobnímu prospěchu? A že když se má Trump rozhodnout o nějaké otázce, tak první co řeší je jeho vlastní prospěch? A to i v případech, které by byly v ČR naprosto nemyslitelné (přímá malá domů vlastním firmám)?

      A btw. když chceš paralelu s politikem, kterého hnací silou je především vlastní narcismus, tak bych z ČR také jednu měl: Zeman. Nevím, jestli si tím Trump polepšil.
      Samozřejmě, každá paralela trochu kulhá. Trump je v něčem více jako Zeman, v něčem víc jako Babiš, a samozřejmě najdeš i věci, v kterých se liší.

      Ale je to ta samá sorta politiků, jako Ti zmiňovaní dva: pro své osobní zájmy se neštítí vůbec ničeho: lhát způsobem, že je černá bílou, pochlebovat nejhorším diktátorům světa (Kim), používat státní moc pro nátlak na své oponenty (přes to, co si můžu myslet o tom, co Biden jr. dělal na Ukrajině, tak to, jak na to Trump tlačil je přostě daleko za hranou), zacházet se státními financemi bez jakýchkoli morálních či jiných zábran, atd. atd. atd.

      Můžu stokrát nesouhlasit s některými demokratickými tezemi a mít je za pitomosti nebo i se samotným prorostením byznysu a politiky (která ale ani náhodou není jen doména demokratů).
      Ale to, jak Trump posunul level toho, co je v poliltice akceptovatelné - stejně jako to posunul Babiš (např. trestně stíhaný premiér), to už není věc rozhodování v rámci systému, ale destrukce celého systému.

      Neboť právě to, že pro politiky jsou nějaké věci tabu - ať už lež, zneužívání státu, nebo způsob dehonestace politických oponentů - je to, co chrání demokratický systém. Ty možná vnímáš, že Trump lže a "odpouštíš mu to". Jenže problém je, že normální voliči mu to věří. A když mu věří todle, příště přijde někdo, kdo bude tvrdit, že je správné povraždit všechny židy. A voliči mu to zas sežerou.

      Proto je Trump pro mne neakceptovatelný. A v podstatě totéž je stejné u Babiše. To, že mají možná trochu rozdílné primární cíle, že Babiš jde víc po penězích, zatímco Trump si primárně hýčká ego, to je vlastně vedlejší - byť to IMHO zaprve tak jednoduše říci nejde, a především ve výsledku stejně Trump krade (zneužívá státní finance) kde může, a Babiš si zas hýčká své ego.

      Podstatné jsou metody, které používají - a to, že dělají normu z něčeho, co před nimi norma nebyla.

      ===´=====

      "Logik, jak uz jsme ti vysvetlil, demokrati na fox, oan nekoukaji, takze vec nahore "
      Takže z médií obecně, co jsi tvrdil předtím jsou najednou "demokratická média". A mainsteam ve skutečnosti značí: "ta média, která označím za mainstream, aby mi to vyšlo"?
      Děkuji, že jsi potvrdil, že i ve velkých médiích se objevuje "prorepublikánská" interpretace dění.

      To, že jsou v americe média názorově rozdělená není úplně správně, ale to je úplně něco jiného, než co jsi tvrdil původně, že se určité informace v médiích nejde dozvědět.

      "Logiku, ty jsi fakt trouba, dokazat, ze politici lzou je fakt strasnej problem... "
      Ano, podle mne je velkej problém dokázat, že ostatní politici lžou stejným způsobem, jako Trump. Tedy že jsou schopni dělat z černé bílou. Podle mne to nedělají.
      Neříkám tím, že nelžou vůbec. Každý politik (bohužel) nějak realitu "upravuje". Jde ale o to, jakou míru úpravy reality považují za ještě akceptovatelnou. A to tvrdím, že Trump posunul na podstatně vyšší level.


      "biden: tak jen ty nejlepsi a nejnovejsi -> nezakazu fracking, "
      A on fracking zakázal??? Mezi zákazem (tedy zrušením současné těžby) a nevydáváním nových licencí je podstatný rozdíl.

      "lhani o stavu vakcinacniho programu, ktery mu zanechal trump.."
      https://www.bbc.com/news/world...
      Méně než 50% vakcín distribuovaných bylo opravdu použito, to je poměrně slušná "nefunkčnost systému".

      Takže díky, že jen dokumentuješ, přesně, o čem mluvím. Ostatní politici přehánějí, přibarvují. Když něco nefunguje dobře (byť třeba lépe, než jinde), tak to kritizují tak, že to nefunguje lépe. To je ale furt jiný kafe, než když Trump s vážnou tváří ukazuje zfalšovaná meteorologická data. Víc, jde o blbost, ale tendle případ prostě jasně ukazuje, že Trumpovi je nějaká pravda..... někde. Že by klidně prohlásil, že tráva je modrá, kdyby se mu to pro něco hodilo.

      PS: Samozřejmě, nemůžu vyloučit, že i u Bidena najdeš nějakou "tvrdou lež". Ale to, že já jen hrábnu na net a najdu novou Trumpovu tvrdou lež, o které jsem ještě do té doby neslyšel. Zatímco když mi Bidenův odpůrce dává příklady jak Biden lže stejně jako Trump, tak vlastně ukáže, že nelže tolik. A sám přizná, že Biden radši než by zalhal, tak se otázce vyhne.

      ============


      "Babis je pravej opak Trumpa, ten meni nazor podle pruzkumu na FB"
      A to jako Trump ne?? Vždyť celkem pravidelně otáčel, jestli je vlastně republikán, nebo demokrat. A najednou, když začal kandidovat na prezidenta, najednou byl "republikán, hodně napravo". To si fakt tak naivní, že si myslíš, že tam byl z přesvědčení?
      Houby - hrál si na Republikána, protože mu to neslo politický body.

      Další některý změny jeho názoru máš tady.
      https://www.nytimes.com/intera...
      Máš pravdu, v tom, že Trump podstatně častěji než Babiš upřednostňuje své ego před "dojmem", takže nedělá otočky tak často. To, že je zároveň populista to ale nemění.

      ---

      "zvoli chodici mrtvolu, kterej kampan stravil ve sklepe"
      Víš - trochu se nedivím, že Ti imponuje Trump, když u politického kandidáta hodnotíš takovéto věci takovýmto způsobem. To je totiž asi to nejhorší, co Trump přinesl (nebo možná na vlně čeho vyplaval), a z čeho se bude USA vzpamatovávat. Pokles politické kultury.

      Na Trumpovi mi vlastně vadí nejvíc dvě věci.
      1) To, že povíšil lhaní na novou úroveň - to Ti u něj vidím evidentně nevadí.
      2) To, že přesně takovéto vyjadřování, které jsi zde právě předvedl, na standard.

      Víš, právě to jsou úplně ty dvě nejhorší věci, které Trump udělal. Daleko horší než jakákoli "politická změna". Že (dále, ono to bohužel ve společnosti už bylo) posílil náladu, že je normální lhát a urážet. A to bude mít na americkou společnost podstatně dlouhodobější a podstatně horší vliv, než kdejaká demokratická pitomost s globálním oteplováním.Skrýt celý příspěvek

     • Shania
      19:02 25.02.2021

      Logik: trump je demokrat a i dnes ma hodne daleko k tomu byt republikan. Problem je, ze dnesni demokrati jsou cim dal tim vic do leva. Trum kandidoval proti progresivismu, s tim ...Zobrazit celý příspěvek

      Logik: trump je demokrat a i dnes ma hodne daleko k tomu byt republikan.
      Problem je, ze dnesni demokrati jsou cim dal tim vic do leva.

      Trum kandidoval proti progresivismu, s tim dnes uspejes jen u republikanu... Demokrati jsou zcela neschopni bojovat proti svoji ektremni mensine, spolehlivejsi je drzet hubu a nebo odkyvat ty jejich blaboly, jinak te okamzite ukrizuji... brzo jim nejspis dojde, ze si pro ne taky jednu prijdou...

      Naprosta vetsina lidi ho volila prave z duvodu, ze sel proti woke ideologii...

      Btw US ockuji 1mil/den, to ze si nektere staty nedokazi spravne zorganizovat distribuci je jejich problem... vysrali se na planovani, protoze neverili, ze vakcina bude...

      FL z ockovani zcela vynechala statni uredniky a kde dnes jsou...Skrýt celý příspěvek

     • Scotty
      20:37 25.02.2021

      Republikáni jsou zcela neschopni bojovat proti svoji extrémní menšině, spolehlivější je držet hubu a nebo odkývat ty jejich bláboly, jinak tě okamžitě ukřižuji... brzo jim nejspíš ...Zobrazit celý příspěvek

      Republikáni jsou zcela neschopni bojovat proti svoji extrémní menšině, spolehlivější je držet hubu a nebo odkývat ty jejich bláboly, jinak tě okamžitě ukřižuji... brzo jim nejspíš dojde, ze si pro ne taky jednu přijdou...Skrýt celý příspěvek

     • logik
      18:34 26.02.2021

      "trump je demokrat a i dnes ma hodne daleko k tomu byt republikan." A proto např. snižuje daně korporacím. Proto tvrdil, že by měli být potrestány za potrat i ženy, což je i u ...Zobrazit celý příspěvek

      "trump je demokrat a i dnes ma hodne daleko k tomu byt republikan."
      A proto např. snižuje daně korporacím. Proto tvrdil, že by měli být potrestány za potrat i ženy, což je i u republikánů hodně pravicový postoj. Proto stavěl zeď na hranicích a rozděloval migrantské rodiny, což je jedno z nejtvrdších opatření proti migraci, co kdy bylo zavedeno.

      Nevím, jestli jsi viděl nějaký výstup jeho "osobní" evangelikální pastorky, která dostala i ofciální fci v Bílém domě, ale (byť jsou co se týče křesťanství američané hodně řekněme "kreativní", v Evropě by ji snad hned poslali do blázince) tak její vystupování a pojetí křesťanství si s ničím nezadá se svědkama Jehovovejma a dalšíma podobnejma sektama, opět žádnej mainstreem, natož demokratické max. "náboženství rozumu" nebo ateismus.

      Opět říkáš to, co bys chtěl a ne co je realita. Trump je možná ne zcela typický republikán, ale rozhodně je na křídle republikánských názorů vpravo. Ti, kdo se od něj odklonili, jsou právě Ti, kteří mají k demokratům blíž, pravé křídlo republikánů za ním stojí.

      "Trum kandidoval proti progresivismu, s tim dnes uspejes jen u republikanu... "
      Ne. Trump kandidoval tam, kde viděl šanci na zvolení a tomu "přizpůsobil" své názory, kde často pro to, aby mohl kandidovat za republikány, udělal názorovej obrat o 180°. Viz předchozí odkaz.
      Nechápu, jak můžeš věřit nějakýmu člověku, co předvede takový názorový twisty, že něco zastává opravdu. To by mi snad bylo sympatičtější, kdybys na rovinu přiznal, že ho volíš "pragmaticky" jako menší zlo. Ale myslet si, že to Trump myslí upřímně..... Jako, fakt ne.Skrýt celý příspěvek

    • JirkaM
     18:49 23.02.2021

     V době kdy v podstatě není rozdíl mezi demokraty a republikány byl Trump pro spoustu lidí poslední naděje. Tonoucí se i stébla chytá.

     V době kdy v podstatě není rozdíl mezi demokraty a republikány byl Trump pro spoustu lidí poslední naděje. Tonoucí se i stébla chytá.

     • logik
      23:11 23.02.2021

      Ale jo, to já chápu. U nás zas lidi volí Veverky a Babiše. Ale to nic nemění na tom, co je Babiš a co je Trump. Oba to jsou sebestřední zloději, kteří své peníze použili pro své ...Zobrazit celý příspěvek

      Ale jo, to já chápu. U nás zas lidi volí Veverky a Babiše. Ale to nic nemění na tom, co je Babiš a co je Trump.

      Oba to jsou sebestřední zloději, kteří své peníze použili pro své zvolení, kteří používali svoji politickou moc pro svůj vlastní byznys, kteří se nestydí lhát jak když tiskne - a mj. kteří oba dva totálně nezvládli řídit stát v době koronavirové krize, čímž ukázali, že jejich řeči, "že jsou profíci z byznysu" bylo čiré chvástání.Skrýt celý příspěvek

     • GlobeElement
      08:22 24.02.2021

      Babiš a Trump se nedá srovnávat. Babiš kromě okradení ČR a EU nedokázal nic, kdežto Trump přece jenom přiměl arabské země k uznání Izraele a zastavil ruskou ...Zobrazit celý příspěvek

      Babiš a Trump se nedá srovnávat. Babiš kromě okradení ČR a EU nedokázal nic, kdežto Trump přece jenom přiměl arabské země k uznání Izraele a zastavil ruskou rozpínavost.
      Vnitrostátní politika USA je jiná kapitola. Ale zde se hodně projevují pravomoce jednotlivých států, USA nejsou centralistickou zemí, což my v malé unifikované ČR špatně chápeme.Skrýt celý příspěvek

     • Jirosi
      13:49 24.02.2021

      GE: A Obama uzavřel dohodu z Iránem... Ani u jedno z toho nemůžeš dokázat delší trvání, a přímou zásluhu Trumpa na tom, že se to stalo. To máš jako z Reganem, sice se mu ...Zobrazit celý příspěvek

      GE: A Obama uzavřel dohodu z Iránem...

      Ani u jedno z toho nemůžeš dokázat delší trvání, a přímou zásluhu Trumpa na tom, že se to stalo.

      To máš jako z Reganem, sice se mu přisuzuje pád SSSR, ale základy tomu byli položeny už v 60.letech úplně někým jiným.Skrýt celý příspěvek

     • GlobeElement
      08:30 25.02.2021

      Jirosi, ta dohoda s Iránem byla naprostá kapitulace, to není úspěch, to je fail jak prase.
      Uznání Izraele ze strany arabských zemí, to je naproti tomu průlom.

      Jirosi, ta dohoda s Iránem byla naprostá kapitulace, to není úspěch, to je fail jak prase.
      Uznání Izraele ze strany arabských zemí, to je naproti tomu průlom.

   • logik
    19:50 23.02.2021

    Sorry - ale takovýdlema videema Ti klidně dokážu, že existuje Aštar Šeran. Tvoje tvrzení, že většina českých emigrantů podporuje Trumpa by chtělo něco podstatně silnějšího, než dvě ...Zobrazit celý příspěvek

    Sorry - ale takovýdlema videema Ti klidně dokážu, že existuje Aštar Šeran.
    Tvoje tvrzení, že většina českých emigrantů podporuje Trumpa by chtělo něco podstatně silnějšího, než dvě propagandistická videa. Já znám osobně emigranty, kteří jsou na tom s Trumpem naopak.Skrýt celý příspěvek

    • stepan
     19:55 23.02.2021

     "dvě propagandistická videa"

     Nemíním s demagogem dále diskutovat.

     "dvě propagandistická videa"

     Nemíním s demagogem dále diskutovat.

     • Scotty
      20:22 23.02.2021

      Nemusí to být nutně propagandistická videa, ale zajděte si do v podstatě libovolné hospody a tam se taky od pivních mudrců 50+ dozvíte jak to dřív bylo super. Také se jistě dozvíte ...Zobrazit celý příspěvek

      Nemusí to být nutně propagandistická videa, ale zajděte si do v podstatě libovolné hospody a tam se taky od pivních mudrců 50+ dozvíte jak to dřív bylo super. Také se jistě dozvíte jakej je Zeman geroj a poslední naděje "normálních" lidí. Všude je to stejné je se mění znaménka.Skrýt celý příspěvek

     • stepan
      21:24 23.02.2021

      @Scotty Určitě najdeš i kvalitní názory, které budou s tezí "dřív bylo všechno super" kolidovat. Ale asi bych je nehledal u lidí, co celý život posedávají v hospodě (nechci se tím ...Zobrazit celý příspěvek

      @Scotty
      Určitě najdeš i kvalitní názory, které budou s tezí "dřív bylo všechno super" kolidovat. Ale asi bych je nehledal u lidí, co celý život posedávají v hospodě (nechci se tím nikoho dotknout).
      A taky neházel všechno do jednoho pytle.Skrýt celý příspěvek

     • logik
      22:18 23.02.2021

      "Určitě najdeš i kvalitní názory, které budou s tezí "dřív bylo všechno super" kolidovat" Ano - a právě proto jsou Ta Tvoje videa propagandistická a demagogická, když jsou použita ...Zobrazit celý příspěvek

      "Určitě najdeš i kvalitní názory, které budou s tezí "dřív bylo všechno super" kolidovat"
      Ano - a právě proto jsou Ta Tvoje videa propagandistická a demagogická, když jsou použita v tom kontextu, v jakém jsi je použil. Protože bez jakéhokoli důkazu prohlašují o jednom konkrétním názoru, že to je názor většinový.Skrýt celý příspěvek

   • SYN_
    08:24 24.02.2021

    No to asi není až tak překvapivé? Spíš je otázka zda Trump je dobrý zástupce republikáná... podle mně snaze porazit konkurenty výběrem Trumpa zvolili toho kdo ne že nejlíp ...Zobrazit celý příspěvek

    No to asi není až tak překvapivé? Spíš je otázka zda Trump je dobrý zástupce republikáná... podle mně snaze porazit konkurenty výběrem Trumpa zvolili toho kdo ne že nejlíp odpovídal jejich světonázorům ale toho kdo měl největší šanci prorazit. Jenže teď se jim to pozásluze vrací jak bumerang, když se ukazuje že prázdná slova jsou jen prázdná slova a předtím vypadala tak dobře pač se náhodou shodovala s tím co chtěli slyšet...Skrýt celý příspěvek

 • PavolR
  16:04 23.02.2021

  Pripomenulo mi to Akty X, konkrétne tú dvojicu maníkov, za ktorými zvykol agent Mulder chodiť po informácie a oni potom náruživo vysvetľovali súvislosti. :-D

  Pripomenulo mi to Akty X, konkrétne tú dvojicu maníkov, za ktorými zvykol agent Mulder chodiť po informácie a oni potom náruživo vysvetľovali súvislosti. :-D

 • Jura99
  15:41 23.02.2021

  První informaci o tzv. Třech králích jsem si přečetl v knize Tři kontra gestapo vydané v edici Magnet roku 1967, četl jsem ji ale v 80tých letech, protože zas tak starý nejsem :-). ...Zobrazit celý příspěvek

  První informaci o tzv. Třech králích jsem si přečetl v knize Tři kontra gestapo vydané v edici Magnet roku 1967, četl jsem ji ale v 80tých letech, protože zas tak starý nejsem :-). O synech tam byla malá zmínka, něco ve smyslu, že bez otce sešli ze správné cesty a dopustili se zločinů. Ve verzi této knihy z roku 1996 už autoři Kettner a Jedlička mění názor a vidí u synů protikomunistický odboj. Já si už dlouhodobě myslím, že synové prostě použili na hrubý pytel hrubou záplatu a kvůli svým schopnostem, odvaze, vytrvalosti a troše štěstí neskončili na šibenici, jako jejich dva nevinní přátelé (nevinní proto, že nikomu nezkřivili vlas, přesto je zdejší justice nechala usmrtit). Nekritický obdiv k Trumpovi mi ale smysl nedává.Skrýt celý příspěvek

  • SYN_
   08:35 24.02.2021

   Přesně tuhle Magnetku jsem doma tou dobou četl též (plus ty ostatní)... Přiznávám, tou dobou jsem četl téměř cokoliv co jsem dostal do ruky, i když třeba Temno bylo záživný jen ...Zobrazit celý příspěvek

   Přesně tuhle Magnetku jsem doma tou dobou četl též (plus ty ostatní)...
   Přiznávám, tou dobou jsem četl téměř cokoliv co jsem dostal do ruky, i když třeba Temno bylo záživný jen zpočátku a FLVěka jsem zvládl jen první díl pak už to bylo mlácení prázdné slámy...Skrýt celý příspěvek

 • Miroslav
  15:11 23.02.2021

  Reaganovi sa podarilo to, čo nikomu inému. Porazil ZSSR (aj keď za prispenia samotných Sovietov), USA sa stali vrcholovým predátorom ktorý následne ovládol zvyšok Európy a do ...Zobrazit celý příspěvek

  Reaganovi sa podarilo to, čo nikomu inému. Porazil ZSSR (aj keď za prispenia samotných Sovietov), USA sa stali vrcholovým predátorom ktorý následne ovládol zvyšok Európy a do veľkej miery aj iné časti Ázie.

  Porovnávať Reagana s egomaniakom Trumpom, je úplne nemiestne

  https://www.youtube.com/watch?... Skrýt celý příspěvek

  • stepan
   16:29 23.02.2021

   Ego a prořízlá huba je slabinou Trumpa, nicméně jde to v ruku v ruce s jeho přístupem "America first". Doporučuju soudit jeho činy a výsledky, né nějaké random video na ...Zobrazit celý příspěvek

   Ego a prořízlá huba je slabinou Trumpa, nicméně jde to v ruku v ruce s jeho přístupem "America first".

   Doporučuju soudit jeho činy a výsledky, né nějaké random video na internetu.

   Pokud bych Bidena soudil podle youtube videí, tak bych usoudil, že se jedná o senilního dědu s mírnou demencí a sklony k pedofílii, co za pár let *mentálně* natáhne bačkory:

   https://www.youtube.com/watch?...
   https://www.youtube.com/watch?...
   https://www.youtube.com/watch?... Skrýt celý příspěvek

   • Scotty
    16:34 23.02.2021

    To co dělá jde spíš v ruku v ruce s jeho přístupem "Trump first".

    To co dělá jde spíš v ruku v ruce s jeho přístupem "Trump first".

   • Miroslav
    17:46 23.02.2021

    Biden je to, čomu u nás hovoríme ,,Vrece zemiakov". Teda osoba ktorá vyhrá vždy, aj napriek svojej nekompetentnosti len preto, že nutné poraziť zlo. Trump polarizoval spoločnosť ...Zobrazit celý příspěvek

    Biden je to, čomu u nás hovoríme ,,Vrece zemiakov". Teda osoba ktorá vyhrá vždy, aj napriek svojej nekompetentnosti len preto, že nutné poraziť zlo. Trump polarizoval spoločnosť natoľko, že by ho porazil aj Adam Sendler keby bolo treba. To je údel tých, ktorí idú proti všetkýmSkrýt celý příspěvek

    • Jura99
     19:51 23.02.2021

     nez Bidena nazves vrecem zemiaku, precti si jeho zivotopis. Na me dela kultivovany a klidny dojem, proti tomu Trump behem proslovu vypada ze rozhlizi, koho by jeste urazil.

     nez Bidena nazves vrecem zemiaku, precti si jeho zivotopis. Na me dela kultivovany a klidny dojem, proti tomu Trump behem proslovu vypada ze rozhlizi, koho by jeste urazil.

     • Miroslav
      21:04 23.02.2021

      Plačeš na nesprávnom hrobe. Ja som nikdy a nikde netvrdil, že Biden je/bude zlý prezidentom. Ja tvrdím, že v tomto súboji s Trumpom bol "odsúdený" na úspech

      Plačeš na nesprávnom hrobe. Ja som nikdy a nikde netvrdil, že Biden je/bude zlý prezidentom. Ja tvrdím, že v tomto súboji s Trumpom bol "odsúdený" na úspech

     • Shania
      22:21 23.02.2021

      Biden je karierni politik, je to neco co by nemelo vubec existovat. Nicmene dnesni Biden nevi ani kde je a co dela... a po tech par tydnech je zcela jasne, ze jeho administrativa ...Zobrazit celý příspěvek

      Biden je karierni politik, je to neco co by nemelo vubec existovat.

      Nicmene dnesni Biden nevi ani kde je a co dela... a po tech par tydnech je zcela jasne, ze jeho administrativa bude katastrofalni...

      Ti co rikali, ze neni extremista a vse bude v pohode si dnes...Skrýt celý příspěvek

     • logik
      00:45 24.02.2021

      "Biden je karierni politik, je to neco co by nemelo vubec existovat. " A kdo by měl dělat politiku? Amatéři? Politika je profese, jako každá jiná. Jak to dopadá, když jde dělat ...Zobrazit celý příspěvek

      "Biden je karierni politik, je to neco co by nemelo vubec existovat. "
      A kdo by měl dělat politiku? Amatéři? Politika je profese, jako každá jiná. Jak to dopadá, když jde dělat politiku údajný nekarierní nepolitik "a profík z byznisu" vidíme v ČR.....Skrýt celý příspěvek

     • Jura99
      08:23 24.02.2021

      Shania: já si myslím přesný opak, logik mě s tím předběhnul. Politiku alespoň u nás dělá množství brouků pytlíků, kteří třeba uspěli v nějakém oboru, ale pro politiku nemají vlohy ...Zobrazit celý příspěvek

      Shania: já si myslím přesný opak, logik mě s tím předběhnul. Politiku alespoň u nás dělá množství brouků pytlíků, kteří třeba uspěli v nějakém oboru, ale pro politiku nemají vlohy ani základní znalosti.Skrýt celý příspěvek

     • GlobeElement
      08:25 24.02.2021

      To je argument jako z filmu Tankový prapor, když voják kritizoval stav T-34. Velitel na to pravil: "Tyto stoje prodělaly mnoho sovětských ofenzív!" Ano, Biden má za sebou bohatou ...Zobrazit celý příspěvek

      To je argument jako z filmu Tankový prapor, když voják kritizoval stav T-34. Velitel na to pravil: "Tyto stoje prodělaly mnoho sovětských ofenzív!"

      Ano, Biden má za sebou bohatou minulost, akorát už moc dlouhou.Skrýt celý příspěvek

     • GlobeElement
      08:26 24.02.2021

      Kariérní politik je ovšem tvor, který neví, jak vypadá reálný život. Žije ve své věži se slonoviny a rozhoduje o životech lidí, které nechápe.

      Kariérní politik je ovšem tvor, který neví, jak vypadá reálný život. Žije ve své věži se slonoviny a rozhoduje o životech lidí, které nechápe.

     • Jura99
      09:07 24.02.2021

      GlobeElement: to se dá říct o každém povolání, že daný člověk neví, jak vypadá reálný život, tedy spíš život v jiných oborech. Koneckonců to můžeme vidět, jak se řada velkých ...Zobrazit celý příspěvek

      GlobeElement: to se dá říct o každém povolání, že daný člověk neví, jak vypadá reálný život, tedy spíš život v jiných oborech. Koneckonců to můžeme vidět, jak se řada velkých autorit ve svém (lékařském) oboru fatálně spletla v oboru jen o kousek vedlejší (epidemiologie) a tvrdila nefunkční nápady.Skrýt celý příspěvek

     • GlobeElement
      11:32 24.02.2021

      Juro, ano, lidé mají tendenci žít ve své bublině. Akorát že politik ovlivňuje celou zemi, to takový jaderný fyzik neudělá. Ne že by třeba nechtěl, ale nemá tu pravomoc.

      Juro, ano, lidé mají tendenci žít ve své bublině. Akorát že politik ovlivňuje celou zemi, to takový jaderný fyzik neudělá. Ne že by třeba nechtěl, ale nemá tu pravomoc.

     • Jura99
      12:57 24.02.2021

      GlobeElement: já se spíš začínám obávat, že něco jako absolutní odborník neexistuje a všude je řada pokus-omylů, v politice obzvlášť a to zdaleka ne jen v té naší. Co jsme jen za ...Zobrazit celý příspěvek

      GlobeElement: já se spíš začínám obávat, že něco jako absolutní odborník neexistuje a všude je řada pokus-omylů, v politice obzvlášť a to zdaleka ne jen v té naší. Co jsme jen za rok slyšeli protichůdných receptů od expertů na zdravotnictví, to je fakt k pláči.Skrýt celý příspěvek

     • stepan
      15:15 24.02.2021

      logik, jura99: Vidím, že argumentací jste vykradl Zemanovu prezidentskou kampaň. Pamatuji, jak před pár lety se proti Drahošovi argumentovalo stejně (politika je profese, Drahoš ...Zobrazit celý příspěvek

      logik, jura99:

      Vidím, že argumentací jste vykradl Zemanovu prezidentskou kampaň.
      Pamatuji, jak před pár lety se proti Drahošovi argumentovalo stejně (politika je profese, Drahoš nemá na politiku vlohy).

      Zrovna u Logika pochybuju, že byl Zemanovým voličem. Dobrý dvojí metr.Skrýt celý příspěvek

     • Shania
      15:28 24.02.2021

      Karierni politik u nas je neco jako Benda... Babis jako politik by zas takovy problem nebyl... protoze predtim to okradani delal postaru uplacenim kariernich politiku... Bibis ...Zobrazit celý příspěvek

      Karierni politik u nas je neco jako Benda...

      Babis jako politik by zas takovy problem nebyl... protoze predtim to okradani delal postaru uplacenim kariernich politiku...
      Bibis je problem, ze ANO neni politicka strana a ne kult a on tam ma veskerou moc.

      Ale ted to vymenime za Piraty, takze z blata do louze...

      A nesmi se zapominat, ze vykony normalnich stran tyhle exoty privedl k moci...Skrýt celý příspěvek

     • Jura99
      15:34 24.02.2021

      stepan: nejsem Zemanův fanoušek, mám snad být, když tvrdím, že politiku by měl člověk trochu umět ? Trump přišel z praxe z byznysu. No fajn. Ale jak se tam vzal ? Jednoduše, jeho ...Zobrazit celý příspěvek

      stepan: nejsem Zemanův fanoušek, mám snad být, když tvrdím, že politiku by měl člověk trochu umět ? Trump přišel z praxe z byznysu. No fajn. Ale jak se tam vzal ? Jednoduše, jeho povolání bylo syn bohatého otce. I tak se mu podařilo několikrát v byznysu zkrachovat. Tak jestli to je ta správná kvalifikace pro politika ?Skrýt celý příspěvek

     • Jirosi
      16:20 24.02.2021

      stepan: On je trošku rozdíl mezi prezidentem v CR a USA.
      Prezident V USA má blíže k premiérovy v CR, a tam vhodnost volby nepolitického kandidáta vidíme právě v akci.

      stepan: On je trošku rozdíl mezi prezidentem v CR a USA.
      Prezident V USA má blíže k premiérovy v CR, a tam vhodnost volby nepolitického kandidáta vidíme právě v akci.

     • Shania
      17:11 24.02.2021

      Neni problem, ze babis neni politik... problem je, ze babis uz mel pod palcem prilis mnoho veci a jeho firmy berou dotace... takovejhle stet zajmu nemel byt dovolen... Takze si ...Zobrazit celý příspěvek

      Neni problem, ze babis neni politik... problem je, ze babis uz mel pod palcem prilis mnoho veci a jeho firmy berou dotace... takovejhle stet zajmu nemel byt dovolen...

      Takze si vymen babise za nejakeho jineho obcana a situace bude zcela jina...

      Nemej iluze, ze situace u nas by byla o moc lepsi s jinou vladou, v evrope vsichni jedou podobne a zaviraji co muzou... Lidi jako prymula by nejspis dostali poradenskou funkci atd... ale je fakt, ze horsi by to asi nebylo...Skrýt celý příspěvek

     • logik
      18:13 24.02.2021

      stepan: To ovšem překrucuješ, co říkám. Zeman říká, že člověk MUSÍ být karierní politik. Já tvrdím, že pokud je někdo karierní politik, tak to o jeho kvalitách nic neříká. Co ...Zobrazit celý příspěvek

      stepan: To ovšem překrucuješ, co říkám. Zeman říká, že člověk MUSÍ být karierní politik. Já tvrdím, že pokud je někdo karierní politik, tak to o jeho kvalitách nic neříká. Co říkám, že dobrý politik je profesionál. Tu profesionalitu může získat jak v politice, tak i jinde (btw. vedení akademie věd, to je daleko víc politika, než věda, čímž nechci říct, že je Drahoš dobrej politik, i když lepší než Zeman je) - ale zpravidla není dobré, když daný člověk vůbec nemá zkušenosti s fungováním státu, a dostane se hned do vysoké funkce. Byť i to jde nahradit vysokou osobní kvalitou člověka.

      Je pak samozřejmě trochu rozdíl, když se mlaďoch dostane hned do vysoké politiky, to nekončívá dobře - ale především z osobnostních důvodů - a když se někdo opravdu karierně vypracuje z komunálu.Skrýt celý příspěvek

     • stepan
      19:14 24.02.2021

      Jura99: Reagan byl taky herec a byl to úspěšný prezident. To, že někdo dvacet let dělá politiku neznamená, že je dobrý, úspěšný anebo oblíbený. Naopak si cením lidí, kteří přes ...Zobrazit celý příspěvek

      Jura99:
      Reagan byl taky herec a byl to úspěšný prezident.
      To, že někdo dvacet let dělá politiku neznamená, že je dobrý, úspěšný anebo oblíbený.

      Naopak si cením lidí, kteří přes všechny překážky těžkých politických matadorů a zakonzervovaného establishmentu ve volbách zvítězí. To je pro mě skutečná demokracie.

      A Trump těch překážek měl více než ostatní a přes to všechno to dal.
      To, že párkrát zkrachoval, nic neznamená, že je špatný byznysmen. Pro mě je podstatné, že i přes několik krachů se zpátky dokázal zvednout a pokračovat v byznysu. Né každý podnikatel po těžkém knockoutu tohle dokáže (Jobs taky zažil "krach" a kam to nakonec podruhé dotáhl).

      K tomu, aby dělal "normální politikaření" tam má poradce, viceprezidenta apod.
      Např. matador Kissinger byl jedním z prvních lidí, se kterými se Trump rozhodl komunikovat a radit.Skrýt celý příspěvek

     • Jirosi
      19:45 24.02.2021

      Stepan: "Reagan byl taky herec a byl to úspěšný prezident. To, že někdo dvacet let dělá politiku neznamená, že je dobrý, úspěšný anebo oblíbený." Zrovna Regan se dá označit za ...Zobrazit celý příspěvek

      Stepan: "Reagan byl taky herec a byl to úspěšný prezident.
      To, že někdo dvacet let dělá politiku neznamená, že je dobrý, úspěšný anebo oblíbený."

      Zrovna Regan se dá označit za karierního politika.Skrýt celý příspěvek

     • GlobeElement
      10:54 25.02.2021

      Reagan nebyl kariérní politik. Kariérní politik je člověk, který vystuduje práva, ještě jako student dělá asistenta nějakému poslanci a nakonec sám kandiduje do zastupitelského ...Zobrazit celý příspěvek

      Reagan nebyl kariérní politik. Kariérní politik je člověk, který vystuduje práva, ještě jako student dělá asistenta nějakému poslanci a nakonec sám kandiduje do zastupitelského sboru, aniž by se v životě věnoval čemukoliv jinému.Skrýt celý příspěvek

     • Jirosi
      19:45 25.02.2021

      Kariera = postupování od nižších do vyšších funkcí. ¨(Guvernén >> Prezident)
      Guvernér - 66-75
      Prezident - 76 těsně nepostoupil z primárek, 81-89

      Kariera = postupování od nižších do vyšších funkcí. ¨(Guvernén >> Prezident)
      Guvernér - 66-75
      Prezident - 76 těsně nepostoupil z primárek, 81-89

     • GlobeElement
      08:58 26.02.2021

      Jenomže do politiky nastoupil z úplně jiné profese. Guvernérem se stal když mu bylo 56 let, do té doby se živil poctivě :)

      Jenomže do politiky nastoupil z úplně jiné profese. Guvernérem se stal když mu bylo 56 let, do té doby se živil poctivě :)

     • Jirosi
      21:32 26.02.2021

      GE: Oponoval jste, že nedělal politickou karieru. Dal jsem vám důkazy, že dělal. Politice se nemusíte věnovat v od školy, aby jste tam udělal karierů. Nebo chcete tvrdit, že ...Zobrazit celý příspěvek

      GE: Oponoval jste, že nedělal politickou karieru. Dal jsem vám důkazy, že dělal.
      Politice se nemusíte věnovat v od školy, aby jste tam udělal karierů.
      Nebo chcete tvrdit, že chlap v 56 je odepsaný?Skrýt celý příspěvek

    • stepan
     20:07 23.02.2021

     Amerika už bohužel dost polarizovaná byla. Trump není primární příčinou.

     Popel na hlavu by si měli za posledních dvacet let sypat oba dva tábory.

     Amerika už bohužel dost polarizovaná byla. Trump není primární příčinou.

     Popel na hlavu by si měli za posledních dvacet let sypat oba dva tábory.

    • SYN_
     08:40 24.02.2021

     Tím že jde někdo "proti všem" prokazuje maximálně tvrdou hlavu případně zásadový postoj (nebo taky neschopnost vidět jiný názor než svůj) nikoliv to že má pravdu... to může být a ...Zobrazit celý příspěvek

     Tím že jde někdo "proti všem" prokazuje maximálně tvrdou hlavu případně zásadový postoj (nebo taky neschopnost vidět jiný názor než svůj) nikoliv to že má pravdu... to může být a nemusí být a apriori o tom nesvědčí kolik má oponentů...Skrýt celý příspěvek

Načítám diskuzi...

Stránka 2 z 2