Ruská ponorka Jurij Dolgorukij provedla testovací salvu raket Bulava

CrazyMk / forums.airbase.ru
Salva čtyř střel Bulava z ponořené ponorky Jurij Dolgorukij. / Mil.ru

Podle ruské tiskové agentury TASS atomová ponorka Jurij Dolgorukij třídy Borej provedla úspěšnou testovací salvu čtyř balistických střel odpalovaných z ponorek SLBM (Submarine-Launched Ballistic Missile) R-30 Bulava. Bojové hlavice střel úspěšně zasáhly cíle na testovací střelnici Kura na poloostrově Kamčatka.

Testovací salva střel R-30 Bulava

Podle otevřených zdrojů bylo od 27. září 2005 do 23. května 2018 provedeno 27 ostrých testů raket Bulava, z nichž 15 bylo uznáno za úspěšné (včetně dvou posledních). Zbývající starty byly považovány za částečně úspěšné nebo neúspěšné kvůli poruchám v systémech řízení nebo kvůli chybnému oddělení druhého a třetího stupně.

 


 

Při posledním testu (z ponořené ponorky) došlo poprvé k velké hromadné salvě balistických raket SLBM Bulava z ponorek třídy Borej. Všechny čtyři střely byly odpáleny během 20 sekund.
 

„Dne 22. května vedoucí strategická jaderná ponorka Jurij Dolgorukij z projektu 955 úspěšně provedla testovací salvu čtyř balistických střel Bulava z určeného prostoru v Bílém moři k cílům v oblasti Kura na poloostrově Kamčatka,“ uvedl tiskový servis ruské Severní flotily. „Test potvrdil bojovou připravenost strategické ponorky Projekt-955 Borej a raketového systému Bulava.“
 

„Byly potvrzeny taktické a technické vlastnosti a spolehlivost strategické raketové ponorky projektu 955 Borej a raketového systému Bulava. Při přípravě střelby a při samotném provedení posádka ponorky prokázala vysokou profesionalitu a vysokou úroveň výcviku,‘“ komentoval test velitel ponorky Vladimír Širin.

 

Předchozí testy SLBM Bulava z ponorky Jurij Dolgorukij se uskutečnily 26. června 2017 z Barentsova moře a 27. září 2016, kdy ponorka tříy Borej provedla experimentální odpal dvou střel, rovněž z Bílého moře. Při testu v roce 2016 první střela úspěšně zasáhla cíl na střelnici Kura a druhá střela, podle tiskového prohlášení ruského námořnictva, po splnění všech úkolů provedla plánovanou autodestrukci.

 

Testovacích salv SLBM nebylo v historii ruského námořnictva mnoho. K poslednímu velkému testu došlo v srpnu 1991, kdy strategická ponorka K-407 Novomoskovsk postupně odpálila 16 raket R-29M. Interval mezi odpaly byl pouze 16 sekund.

 

Podle deníku Gazeta.ru, který cituje admirála Viktora Kravčenka, bývalého šéfa hlavního štábu ruského námořnictva, tak masivní testy (tedy velmi drahé) již nejsou zapotřebí. Podle Kravčenka navíc systém kontroly palby na ponorkách třídy Borej údajně umožňuje odpálit salvu pouze čtyř raket s tím, že poté musí proběhnout nové kolo příprav k odpalu další salvy.
 

Cena střely Bulava není známa, ale například americká SLBM UGM-133A Trident II stojí více než 35 milionů dolarů. Náklady na výrobu všech testovacích střel Bulava (i se započtením vývoje a pří nízko-sériové výrobě) tak mohly hravě překonat jednu miliardu dolarů.  

 

Atomová ponorka Jurij Dolgorukij  / CrazyMk; forums.airbase.ru

 

Ponorky třídy Borej

Ponorky Jurij Dologorukij a Alexandr Něvský třídy Borej slouží v ruském námořnictvu od roku 2013. Třetí ponorku Vladimir Monomach ruské námořnictvo zařadilo do výzbroje v roce 2014. Čtvrtá ponorka Knjaz Vladimír byla spuštěna na vodu na konci minulého roku a ruské námořnictvo ji zavede do výzbroje v příštím roce. Ve výhledu je stavba 14 ponorek, přičemž osma vstoupí do služby v roce 2020 (reálné je pozdější datum) a následující nejdříve v roce 2027.

 

Výtlak ponorek třídy Borej je 24 000 tun, ponorka měří na délku 160 metrů a na šířku 13 metrů. První tři ponorky třídy Borej ponesou 12 až 16 střel Bulava ‒ každá střela pojme 6 až 10 samostatně naváděných hlavic MIRV (Multiple Independently Targetable Reentry Vehicle) a také 10 až 40 klamných cílů.  Střely Bulava jsou určeny výhradně pro ponorky třídy Borej.

 

Přesné specifikace Bulavy nebyly oficiálně zveřejněny. Podle různých dat v médiích je Bulava třístupňová raketa na pevné pohonné látky a je odvozená od mezikontinetální balistické rakety (ICBM) Topol-M SS-27. Raketa má startovací hmotnost asi 36,8 tuny, měří na délku 12,1 metrů, na šířku dva metry a má dolet osm tisíc až 10 tisíc km.

 

Bulava dokáže nad cíl doručit MIRVy o celkové hmotnosti 1150 kg. Každá hlavice pojme jadernou nálož o síle 100 až 150 kt. Čtyři střely Bulava tak mohou nad cíle doručit jaderné hlavice o souhrnné síle 2400 kt, tedy ekvivalent 160 hirošimských jaderných bomb Little Boy.

 

Výroba raket Bulava probíhá v továrně Votkinsk v Udmurtsku, která je součástí Moskevského institutu pro tepelnou technologii. Institut na projektu střel Bulava pracuje již od počátku 90. let minulého století.

 

Záběry z testovacího odpalu střel Bulava z ponorky Jurij Dolgorukij.

 

Hra na třetí světovou

Rusko raketám SLBM nepřisuzuje tak velký význam, jako pozemním protějškům ICBM. Rusko je kontinentální velmoc s obrovským územím, kde lze hravě ukryt jaderné ICBM a zajistit tak jejich přežití i před nečekaným jaderným úderem.

 

Rusko s ekonomikou menší než Itálie nebo stát New York, jak uvedl Steve Bannon na nedávné pražské konferenci, nemůže ekonomicky soupeřit s ostatními světovými velmoci v ekonomické a průmyslové rovině, jak to dělá například „beze zbraní“ Německo. Jedinou možností, jak Rusko může patřit mezi světové hráče, je vlastnit jaderné zbraně a utvrzovat lidi v ostatních zemích světa o neochvějné ruské ochotě tyto zbraně použít.

 

„Není to jen ukázka síly samotné ponorky nebo raket, je to také ukázka toho, že naše námořní rakety mohou udeřit najednou. Z šestnácti raket byly čtyři poslány na testovací polygon Kura během několika minut, což je velmi silné varování pro pravděpodobného nepřítele o tom, že ruská ponorková flotila má nové schopnosti a efektivitu. Mělo by být zřejmé, že na každé raketě Bulava je deset hlavic, čtyři rakety jsou čtyřicet hlavic, takový úder může obrátit v prach mnoho zemí, které jsou členy NATO, a dokonce způsobí nenapravitelné škody Spojeným státům. Tento odpal není jen zkouškou ponorky a raket Bulava nebo R-30, jak jsou nazývány v manuálech, ale je také varováním pro naše pravděpodobné oponenty, že ruské námořnictvo má vysokou míru připravitelnosti na boj, spolehlivě chrání naše národní zájmy a svrchovanost našeho státu,“ uvedl pro rozhlasovou stanici Sputnik Viktor Litovkin, vojenský analytik a plukovník ve výslužbě.

 

Dodejme, že Sputnik je hlavní mediální propagandistický nástroj Kremlu. Pro zahraniční čtenáře je však Sputnik skvělé místo k pochopení toho, co Kreml chce, aby si lidé v ostatních zemích mysleli.

 

Zdroj: SputnikGazeta.ruTASSTASS

Nahlásit chybu v článku


Související články

Ruské techniky psychologického válčení

Gruzie neuznává hranice s Abcházií a Jižní Osetií. Obě území považuje za dočasně obsazená ruskými ...

Modernizace ruské letadlové lodě Admirál Kuzněcov

Podle ruského deníku Kommersant ruské ministerstvo obrany podepsalo smlouvu se Spojenou loďařskou ...

Nová ruská výsadková obojživelná vozidla BMMP

Přední ruský výrobce obrněné techniky UralVagonZavod (UVZ) pracuje na konceptu nového bojového ...

Ruské korvety Škval ochrání systém protivzdušné obrany Pancir-M

Začátkem května došlo ke spuštění korvety Škval, třetího plavidla Projektu 22800, na vodu. Ruské ...

Přidávat diskuzní příspěvky a hlasovat pro článek mohou jen registrovaní. Prosím zaregistrujte se nebo se přihlašte!

Komentáře

Zvýraznit příspěvky za posledních:
 • Olivav
  10:15 30.05.2018
 • Luky
  21:15 29.05.2018

  Ona ta raketa tak povykoukne z vody, že by jeden myslel, že padne zpátky...a pak se z visu pomalu rozjede. Docela podívaná.

  Ona ta raketa tak povykoukne z vody, že by jeden myslel, že padne zpátky...a pak se z visu pomalu rozjede. Docela podívaná.

 • givicz
  21:05 29.05.2018

  K článku... tohle bylo vůbec poprvé, kdy byla provedena tak velká salva mezikontinentálních balistických raket Bulava. Odpálení bylo provedeno v plném bojovém nasazení. Jak je již ...
  Zobrazit celý příspěvek

  K článku... tohle bylo vůbec poprvé, kdy byla provedena tak velká salva mezikontinentálních balistických raket Bulava. Odpálení bylo provedeno v plném bojovém nasazení. Jak je již v článku uvedeno každá raketa nese deset jaderných bloků na cíl ve vzdálenosti 5500 km doletěly rakety za 14 minut. Jedna raketa váží 45 tun síla 150kt maximální dolet až 9300 km ... slušná síla..

  Dotaz odpálil někdo jiný na světě za ráz tolik mezikontinentálních balistických raket z jedné ponorky kromě Ruska ????
  Skrýt celý příspěvek

 • Olivav
  17:18 29.05.2018

  RiMre ....

  pokud to bylo na mě, tak sorry, ale sem tam logika dovzdělám. Ale přesvědčit někoho indoktrinovaného to nelze. A že Vás indoktrinoványch tu je o tom žádná.

  RiMre ....

  pokud to bylo na mě, tak sorry, ale sem tam logika dovzdělám. Ale přesvědčit někoho indoktrinovaného to nelze. A že Vás indoktrinoványch tu je o tom žádná.

 • RiMr71
  16:46 29.05.2018

  ...bylo by fajn, kdyby se to stalo stavem setrvalým...

  ...bylo by fajn, kdyby se to stalo stavem setrvalým...

 • Olivav
  09:29 29.05.2018

  slint - překlad poslední dokonalý příspěvek z logik Datum: 28.05.2018 Čas: 16:52 více jsem nečetl na to fakt nemám čas a ani nervy.

  Proto jsem poslal ty odkazy. Pokud tu už byly ...
  Zobrazit celý příspěvek

  slint - překlad poslední dokonalý příspěvek z logik Datum: 28.05.2018 Čas: 16:52 více jsem nečetl na to fakt nemám čas a ani nervy.

  Proto jsem poslal ty odkazy. Pokud tu už byly tak je to o to smutnější co je v tom slintu.

  Howg domluvil jsem.
  Skrýt celý příspěvek

 • Olivav
  09:27 29.05.2018

  Logiku,

  přečetl jsem si ten tvůj slint a tak jsem tu něco přidal. To co píšeš je v přímém rozporu s tím co je v tom článku i videu a víc k tomu nemá smysl dodávat. Protě tvoje ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Logiku,

  přečetl jsem si ten tvůj slint a tak jsem tu něco přidal. To co píšeš je v přímém rozporu s tím co je v tom článku i videu a víc k tomu nemá smysl dodávat. Protě tvoje klasika keců mimo mísu.

  P.S.: Oba ty příspěvky jen potvrdily to co jsem ti říkal už před dlouhou dobou a ty jsi mlel stejné blbost jako teď.

  Skoro bych tě tipnul na nějakou AI, kterou testují, jestli se naučí myslet a ono se to zaseklo na jednom algoritmu. Tak na mě bohužel působíš.

  A o Novichoku už psát nebudu.

  A co? Delší dobu jsem vydžel nereagovat na nesmysly v diskuzi a vrátím se ktomu. Čas je vzácný na to ztrácet jej zbytečně.
  Skrýt celý příspěvek

 • tom75
  21:20 28.05.2018

  Logik
  Dneska davaj dobry film nova cinema olovena vesta doporucuji

  Logik
  Dneska davaj dobry film nova cinema olovena vesta doporucuji

 • logik
  20:41 28.05.2018

  auuuuu.,. Olivave, prosím, alespoň si příště něco v diskusi přečti, než se vmísíš se svým "zaručeně novým" objevem.
  dany: ok.
  Pavol: sorry :-)

  auuuuu.,. Olivave, prosím, alespoň si příště něco v diskusi přečti, než se vmísíš se svým "zaručeně novým" objevem.
  dany: ok.
  Pavol: sorry :-)

 • danny
  19:47 28.05.2018

  PavolR: sorry, máš pravdu. Jen vzhledem k tomu, že se to jako obvykle od prvního komentáře zvrhlo v diskusi špičkových ekonomických analytiku a pak se přidala ještě trocha ...
  Zobrazit celý příspěvek

  PavolR: sorry, máš pravdu. Jen vzhledem k tomu, že se to jako obvykle od prvního komentáře zvrhlo v diskusi špičkových ekonomických analytiku a pak se přidala ještě trocha panslavismu, neměl jsem z toho OT takové výčitky.

  Logik:reakci dávám pod článek o Skripalu.
  Skrýt celý příspěvek

 • Olivav
  19:03 28.05.2018

  PavolR sorry jen tu dám ...
  Zobrazit celý příspěvek

  PavolR sorry jen tu dám tohle:

  https://www.novinky.cz/domaci/...

  a

  https://www.reflex.cz/clanek/v...

  Toť vše a víc nebudu přidávat
  Skrýt celý příspěvek

 • PavolR
  17:11 28.05.2018

  Mohla by sa ďalšia diskusia o útoku novičokom presunúť pod článok venujúci sa tejto téme? Ďakujem!

  Mohla by sa ďalšia diskusia o útoku novičokom presunúť pod článok venujúci sa tejto téme? Ďakujem!

 • logik
  16:52 28.05.2018

  danny: to jsou manipulativní otázky, které např. nepřesně interpretují to, co říká Mayová. Takže tak jak to podáváš ne - ale proto, že překrucuješ stanovisko Británie. Navíc také ...
  Zobrazit celý příspěvek

  danny: to jsou manipulativní otázky, které např. nepřesně interpretují to, co říká Mayová. Takže tak jak to podáváš ne - ale proto, že překrucuješ stanovisko Británie. Navíc také to, čemu věřím nebo nevěřím je dosti irelevantní, nebavíme se tady o náboženství, byť reakce některých tak občas vypadají.

  Moje stanovisko je takovéto:
  1) Rusko je jediný známý výrobce Novichoku 234, navíc ho vyráběl v rozporu s úmluvou o chemických zbraních (měl povinnost jeho existenci nahlásit, neudělal to). Nevíme o nikom jiném, kdo by konkrétně látku 234 vyráběl, nebo kdo by vyráběl podobné látky v potřebném množství, a okruh jiných možných výrobců je dosti malý.
  To samozřejmě ještě neznamená, že i tak nikdo jiný nemohl Novichok vyrobit.

  2) Vzhledem k tomu, že Rusko je v tomto ohledu recidivista (už vraždilo v podobné situaci Litvěnka) a je to jediný známý vlastník zbraně, navíc nelegální vlastník zbraně, navíc zbraně, kterou je dosti netriviální vyrobit, je zcela normální, že je důvodně podezřelý. Nezávisle na tom, jestli někdo jiný by takovou zbraň uměl či neuměl vyrobit, nebo i ji v minulosti někdy vyrobil - přinejmenším pokud ji vyráběl legálně.
  Přinejmenším o nelegální výrobě Novichoku víme opravdu jen z Ruska.

  3) Chemické analýzy látky mohou potvrdit či vyvrátit konkrétní výrobní postup látky - existuje tedy způsob, jak ověřit, zdali byl použitý Novichok z Ruska - anebo je vyvrátit.

  4) Je zcela normální chtít po důvodně podezřelém recidivistovi alibi. Nota bene, když jediné, co se po podezřelém chce, je výsledek jeho předchozí nelegální činnosti. Tedy Británie má právo požadovat po Rusku informace o Novichoku a když Rusko infomace nedodá, tak má právo na Rusko tlačit - např. vyhoštěním diplomatů.

  5) Fakt, že Rusko není ochotno poskytnout informace o své výrobě Novichoku Británii nebo např. OPCW a tím vyvrátit Britské tvrzení, že šlo o ruský Novichok, je nepřímým důkazem (indicií), že ten Novichok z Ruska je.

  6) Britské obvinění je založeno na více faktech, než jen na původu Novichoku. Mj. také na zpravodajských informacích, které zaprve nemáme k dispozici, zadruhé je nemáme jak ověřit. Dá se ovšem předpokládat, že Británie svým spojencům ty informace předložila a Ti je mohli posoudit a z mezinárodní reakce se dá soudit, že je pokládali za věrohodné - anebo že se všichni proti Rusku spikli.

  Nicméně to, že Británie tvrdí, že ty informace má, dále snižuje okruh možných podezřelých, neboť:
  - buďto jsou informace pravdivé, pak je to Rusko.
  - někdo podvrh Británii zpravodajské informace. To ovšem by musel být stát se značně silnější rozvědkou než VB, tato varianta např. vylučuje jako pachatele nás.
  - další možnost je, že Británie lže, že má zpravodajské informace a snaží se využít situace. Vzhledem k tomu, že si tak může poměrně dobře naběhnout - a přitom tady jsou jiné možnosti, jak zcela legálně zatlačit na Rusko (Krym, okupace Donbasu), které Británie příliš nevyužívá, tak mi takové chování nedává příliš smyslu. Pokud by chtěla Británie jít proti Rusku za každou cenu, tak by pro to nepotřebovala dělat takovéto nákladné a přitom rizikové habaďůry.
  Dále by to také znamenalo, že se proti Rusku spikli všichni, kdo ty zpravodajské informace posuzovali, tedy i X dalších evropských států - anebo že je a jejich rozvědky dokázala Británie obelhat.
  - další možnost je, že Británie to celé zinscenovala. Pro tuto možnost platí totéž, co pro tu předchozí...
  Skrýt celý příspěvek

 • danny
  16:12 28.05.2018

  Logiku, nechci diskutovat o terminologii výroby nevýroby atd... mám dva jednoduché dotazy.

  1) Věříš konstrukci prezentovné Theresou May a Borisem Johnsonem, tedy že důkazem pro ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Logiku, nechci diskutovat o terminologii výroby nevýroby atd... mám dva jednoduché dotazy.

  1) Věříš konstrukci prezentovné Theresou May a Borisem Johnsonem, tedy že důkazem pro původ novičoku je skutečnost, že nikdo jiný, než Rusko nezná jeho složení a technologii výroby?

  2) Věříš, že útok na Skripalovi byl spáchán na přímý příkaz Kremlu a že tudíž vyhoštění diplomatů bylo oprávněnou reakcí?
  Skrýt celý příspěvek

 • logik
  14:05 28.05.2018

  raziel87: Já? Proč nenadáváš těm Lukymu, který se tady baví o životní úrovni v ČR (moje téma má alespoň vztah k Rusku), damikovi, co se baví o ruských volbách?
  A proč nenadáváš ...
  Zobrazit celý příspěvek

  raziel87: Já? Proč nenadáváš těm Lukymu, který se tady baví o životní úrovni v ČR (moje téma má alespoň vztah k Rusku), damikovi, co se baví o ruských volbách?
  A proč nenadáváš givitzovi a štěpánovi, kteří s tématem Novichoku přišli a nadáváš mně, když jen poukazuji na podstatné chyby jejich argumentace?

  Protože Ti ve skutečnosti nevadí offtopic - to bys řval daleko dříve a i na své soukmenovce. Vadí Ti to, že mám jiný názor než Ty.

  Co se týče Tvého argumentu o blízkosti národa na základě výuky jazyka, tak je podle mne mylný. To, jaký se člověk učí jazyk nehovoří o tom, jaký národ je Ti blízký, ale jaký jazyk očekáváš, že (např. kvůli byznysu) použiješ. Slováci či Poláci jsou nám jistě blízký národ - a kolik lidí se učí Slovensky či Polsky?

  givitz:
  1) koza nevyšla, tak zkoušíš vůz? To, jestli politici mluví nebo nemluví pravdu nijak nemění to, že Tebou postovaný "názor odborníka" není konzistentní ani sám se sebou, a má evidentní velké mezery.
  Btw., jak to jde dohromady s těmi "zmanipulovanými mainstreamovými médii" - když jsou schopny uveřejnit takto "proruský" a přitom děravý článek?

  2) CW definuje výrobu POUZE pro potřeby článku 4, viz:
  https://www.opcw.org/chemical-...
  mikrosyntéza chemikálie nespecifikované v dodatcích přitom pod článek 4 nespadá, neboť není nikterak CW zakázána.
  Tedy Tvůj argument, že politici lžou, když používají jinou terminologii, než která je v CW, je nesmyslný, protože daná terminologie je určena pro konkrétní kontext, a to jiný kontext, než v jakém mluvili politici.

  Tvůj argument je podobný, jako kdybys mě označil za lháře, když bych tvrdil, že jsem nejel na kole, protože jsem jel na koloběžce a v silničním zákoně je napsáno, že koloběžka se pro potřeby silničního zákona považuje za kolo...
  Skrýt celý příspěvek

 • Rase
  13:40 28.05.2018

  raziel87:
  trochu jsem to rozepsal tadyk:
  http://palba.cz/viewtopic.php?...

  raziel87:
  trochu jsem to rozepsal tadyk:
  http://palba.cz/viewtopic.php?...

 • skelet
  13:16 28.05.2018

  raziel87: vkládáš mi do úst něco co jsem nenapsal.
  a) patříme oficiálně pod Slovany, jinak jsme taková směska. I u sebe vím, že jsem z části Němec, z části Maďar (dokonce ...
  Zobrazit celý příspěvek

  raziel87: vkládáš mi do úst něco co jsem nenapsal.
  a) patříme oficiálně pod Slovany, jinak jsme taková směska. I u sebe vím, že jsem z části Němec, z části Maďar (dokonce modrokrevný) atd.
  b) nikde jsem nic nepsal o vzhlížení k nějakému státu, či národu. Prostě oni vedle sebe studují, pracují a leckdy žijí.

  celé to prostě je více zbožným přáním pár jednotlivců.
  Skrýt celý příspěvek

 • raziel87
  12:59 28.05.2018

  2 Rase

  díky za tip, nikdy mě nenapadlo takový test podstoupit. Rád při vhodné příležitosti vyzkouším, samotného mě to hodně zajímá. Věřím, že to částečně vystihuje povahu i ...
  Zobrazit celý příspěvek

  2 Rase

  díky za tip, nikdy mě nenapadlo takový test podstoupit. Rád při vhodné příležitosti vyzkouším, samotného mě to hodně zajímá. Věřím, že to částečně vystihuje povahu i postavu jedince.

  2 PavoIR

  máš pravdu, špatná příměra
  Skrýt celý příspěvek

 • Rase
  12:39 28.05.2018

  givicz a raziel87:
  zaleží jak kdo, dneska si můžeš za pár tisícovek udělat genetecký test původu. Mě třeba vyšla haploskupina I2a. Tedy původ primárně na západním pobřeží Jadranu, ...
  Zobrazit celý příspěvek

  givicz a raziel87:
  zaleží jak kdo, dneska si můžeš za pár tisícovek udělat genetecký test původu. Mě třeba vyšla haploskupina I2a. Tedy původ primárně na západním pobřeží Jadranu, dinárské alpy, taky na Krétě a Sicílii. Původem jsou gravettienská kultura - první moderní lidi co přišli do Evropy, tedy dřív než Slované, Keltové, Germáni a podobně. Měli to prý i Lužičtí Srbové :D
  Mentalitou nám jsou nejblíž takoví Sasové, Bavoři, Rakušáci, Slovinci. Celá ta střední evropa je neskutečný genetický mix. Slovani sme primárně jazykem
  Skrýt celý příspěvek

 • PavolR
  12:37 28.05.2018

  raziel87 - OT: Neviem, či bol Amík dobrý príklad, lebo tým môže byť úplne ktokoľvek. ;-)

  raziel87 - OT: Neviem, či bol Amík dobrý príklad, lebo tým môže byť úplne ktokoľvek. ;-)

 • raziel87
  12:10 28.05.2018

  Skelete, nevim kolik ti je, (tipuju +-40), žiješ ze vzpomínek. Na vejšce nejseš minimálně 15 let. Určitě není pravda, že dnešním mladejm je bližší například španěl - vždycky jsme ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Skelete, nevim kolik ti je, (tipuju +-40), žiješ ze vzpomínek. Na vejšce nejseš minimálně 15 let. Určitě není pravda, že dnešním mladejm je bližší například španěl - vždycky jsme na ně koukali jako na trochu čistší a slušnější cigány....rozeřvaná banda blbečků, která si po flašce začala dovolovat, ale stačilo zařvat, jednoho sejmout a ostatní zalezli pod stoly, prostě cikáni.....fakt nevim ,kde si přišel na to, že mladí češi vzhlížejí ke španělům.......tak možná půl roku, když jsme na erasmu.

  Zjisti si, jaké jazyky se na vysokých školách vyučují jako druhé a třetí v pořadí. Většina z nás měla jako první jazyk angličtinu a němčinu, v závěsu ruština.......až potom francoužitna, španělština, italština.

  O tom jestli jsme nebo nejsme slované se snad nemá cenu bavit. Prostě v sobě máme 1/3 jejich krve, můžete se postavit na hlavu, ale amíka to z Vás neudělá.

  Druhá věc je, když se někdo snaží z nás udělat stejné slovany, jako jsou rusové - to je totiž epic fail, s rusama nás přece nemůžete spojovat. Máme v sobě krev románskou, germánskou, židy, kelty, ugrofince i kavkaz......a ano, slovany. To z nás ale ještě nedělá jejich krev.

  Logiku, gratuluju! tohle je asi pětistej osmdesátej topic, kterej si zasvinil OT. Jdi už do prdele.... a najdi si ženskou a zkus si ZA ŠU KAT! přijdeš na jiný myšlenky a ve finále se uleví všem :-)
  Skrýt celý příspěvek

 • skelet
  11:30 28.05.2018

  givicz: děkuji za odkaz týkající se Slovanů. Dodnes jsem netušil co jsou zač.. jako fakt, přísahám! Jako fakt nelžu :))
  Hele na slovanismus ti dlabe Bílý Tesák. Na to se kašlalo ...
  Zobrazit celý příspěvek

  givicz: děkuji za odkaz týkající se Slovanů. Dodnes jsem netušil co jsou zač.. jako fakt, přísahám! Jako fakt nelžu :))
  Hele na slovanismus ti dlabe Bílý Tesák. Na to se kašlalo už ve dvacátých letech minulého století, na tož teď kdy omladina ví o Rusku akorát to, že je tam zima, je tam Putin a pije se tam vodka. Smiř se s tím, že generaci ´89+ je bližší Španěl, Ital, Francouz, Brit a Němec, než nějaký Rus. A proč? Protože vedle nich studují, pracují a jezdí tam na dovči.
  Skrýt celý příspěvek

 • givicz
  11:19 28.05.2018

  logik

  nedá mi to nereagovat... tvoje dalekosáhlé diskuse až to přestane někoho bavit jsou myslím zde dostatečně známy (proto jsem ti utnul tu Ukrajinu protože by to nikam ...
  Zobrazit celý příspěvek

  logik

  nedá mi to nereagovat... tvoje dalekosáhlé diskuse až to přestane někoho bavit jsou myslím zde dostatečně známy (proto jsem ti utnul tu Ukrajinu protože by to nikam nevedlo)

  v ČR byl vyhozen za pravdu z místa ředitele Vojenského výzkumného ústavu v Brně Bohuslav Šafář, protože pouze řekl pravdu a nic jiného a to, že Novičok se u něj vyráběl pouze pro laboratorní účely.. nijak nic jiného ve vedení ústavu nespáchal... v článku co jsem postnul je zcela jasně napsáno cituji:

  "Úmluva definuje tři pojmy: výroba, zpracování a spotřeba. Nikde v textu Úmluvy není pojem „mikrosyntéza“. Takže rozdíl mezi výrobou a mikrosyntézou neexistuje. Vždy je to výroba"

  Takže co říkají vrcholní politici je lež ... více o tom kdo tuto látku vlastní nebo je schopen vyrábět, co nedávno řekli v Německu kde ji získali komu ji poskytli je zbytečné...

  Clanek

  psal jsem o tom, že jedna věc je nastoupit a prakticky mít okamžitě 35000 kolíků, potom skákat u Ruských hranic se zbraněma v pobaltí , bránit Českou republiku v Afganistanu otočit si pár mísí, postavit si za to baráček a druhá věc je bojovat v totální válce na východě v Rusku za něčí zájmy...

  Co se týče těch slovanů
  https://cs.wikipedia.org/wiki/...

  předem upozorňuji, že se v této otázce odmítám bavit na X stránek :)
  Skrýt celý příspěvek

 • logik
  10:30 28.05.2018

  "Kdyz jsem se ja dozadoval dukazu tebe a ostatnich, pripominal presumpci neviny a principy pravniho statu, tak jsi se svijet jako had a tvrdil mi, ze britove dukazy nepotrebuji, ...
  Zobrazit celý příspěvek

  "Kdyz jsem se ja dozadoval dukazu tebe a ostatnich, pripominal presumpci neviny a principy pravniho statu, tak jsi se svijet jako had a tvrdil mi, ze britove dukazy nepotrebuji, prece maji info od tajnych sluzeb. "

  Proč lžeš a překrucuješ? Co jsem tvrdil bylo
  a) Rusové jsou důvodně podezřelí, protože existují známá fakta, která ukazují na ně, a navíc ještě prokazatelně porušovali úmluvu o chemických zbraních. Tedy že je legitimní, že po nich Britové chtějí data o Novichoku, který Rusko ilegálně vyrábělo.
  Nikdy jsem neřekl, že to byli určitě Rusové. Mezi důvodným podezřením a tvrzením je vinen je podstatný rozdíl.

  b) Že Vaše tvrzení, že Britové někoho obviňují bez důkazů, je nepodložené obvinění, protože Vy nevíte, jaké důkazy Britové mají a je zcela jisté, že jich mají více, než co se dostane do médií.

  Paradoxní na celé situaci je, že bez důkazů obviňujete druhé, že něco tvrdí bez důkazů....

  btw: A co se týče právního státu - bohužel se nejedná o právní STÁT, ale o mezinárodní vztahy. Kdyby šlo o právní STÁT, tak by byla reálná možnost prosazovat právo, a Rusko by už dávno bylo potrestané za porušování konvence o chemických zbraních (protože výrobou Novichoku ji prokazatelně porušovalo).

  ===

  A k postovanému článku - autor názoru je člověk, který vlezl do armády za normalizace a vylezl kousek po sametu - už to samotné zavdává určité pochybnosti o kvalitě jeho osobnosti.

  Ovšem vzledem k tomu, že se podivuje nad tím, že Britové měli x různých vyšetřovacích verzí, které prověřovali, což je naprosto standardní a normální postup, tak jsou dvě možnosti: buďto hledá jakýkoli střípek, kterým by mohl britskou verzi znevěrohodnit a tedy je evidentně předpojatý a tedy nevěrohodný. Anebo o běžných postupech vyšetřování toho zas tolik neví a tedy jeho názory nejsou relevantní.

  Už v podstatě úsměvné je, jak v jednom rozhovoru zároveň říká, že o 234 se v podstatě nic neví, ale o pár otázek dál najednou tvrdí, že je to určitě složitá látka s mnoha příměsemi a vyvozuje něco z toho, že někdo řekl, že se našla "čistá látka". Nedokázal ani v rámci krátkého rozhovoru udržet konzistentní názor.

  Prostě používá klasický přístup k informacím: mám svůj názor a hledám cokoli, co ten názor podpoří. A nedělá to ani příliš obratným způsobem.

  ===

  A btw., Ladislav Středa fakt nepatří do akademické obce. Zjisti si prosím, co to akademická obec je.
  A pokud chceš tvrdit, že je to odborník, tak když si projdeš na jaká témata publikoval, tak to jsou především různé review publikace (přehled všech jedů z rychlíku) či publikace spadající spíše do odzbrojovací politiky než do vědy. Vyloženě odbornou publikaci spojenou s výzkumem u něj nenajdeš (a jestli, tak je to pouze zlomek jeho činnosti), a jakékoli bližší zaměření v rámci ZHN na organofosfáty nebo obecně organickou chemii už vůbec ne. Takže jeho názory jsou podobně "odborné", jako názory zubaře na detaily provedení transplantace ledviny.
  Skrýt celý příspěvek

 • Clanek
  10:20 28.05.2018

  A jeste posledni cisilka k tomu jak se do ACR chodi vydelavat:
  Prumerna mzda 2017 / Prumerna mzda v armade 2017 / rozdil v % prumer vs. armada za rok 2017 (data za CR jsou z ...
  Zobrazit celý příspěvek

  A jeste posledni cisilka k tomu jak se do ACR chodi vydelavat:
  Prumerna mzda 2017 / Prumerna mzda v armade 2017 / rozdil v % prumer vs. armada za rok 2017 (data za CR jsou z poloviny roku 2017)

  Rusko
  cca 45000RUB / 62000RUB / +38%
  CR
  29200Kc / 31000Kc / +7%
  Skrýt celý příspěvek

 • Clanek
  09:57 28.05.2018

  Pochazim z "delnickych pomeru", takze urcite nejsem odtrzen od reality. Ale mluvime tu o 10mil CR (5mil zamestnancu) a 20 tisicove ACR. To co pisu vazne neplati na vsechny (stejne ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Pochazim z "delnickych pomeru", takze urcite nejsem odtrzen od reality. Ale mluvime tu o 10mil CR (5mil zamestnancu) a 20 tisicove ACR. To co pisu vazne neplati na vsechny (stejne jako to co pisete vy) a ani nemusi platit. Stejne zjednudusujeme totiz i to Rusko. Kdyz porovnam prumernou mzdu v CR, tazenou nahoru Prahou, a citim potrebu zminit, ze v regionech to takova slava neni, tak taky zminme, ze ten Rusky prumer je zase tazen Moskvou, Petrohradem a dalsimi velkomesty a aglomeracemi a v regionech to taky takova slava neni. Dokonce bych si tipnul, ze tam ty nuzky budou rozevrene jeste vic (CR je jeden z nejrovnostarskejsich statu v OECD vubec). Ergo Rusky vojak ma (a to plati dnes a platilo i v minulosti) pro vstup do armady ty ekonomicke duvody rozhodne vetsi nez Cesky vojak, ktery ma ty moznosti uplatnit se precijen nekde jinde.
  Btw. kdyby ACR byla takova vyhra (a soukroma sfera takovej pru!er), jiste by nemela problem naplnit ty sve skromne planovane stavy, ne?
  Skrýt celý příspěvek

 • Luky
  09:32 28.05.2018

  Když už jsi zmínil ty hlášky, tak s pointou věci některé z nich slušnou souvislost mají - např. neznám staršího chudého doktora, ale je spousta chudých mladých doktorů bez ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Když už jsi zmínil ty hlášky, tak s pointou věci některé z nich slušnou souvislost mají - např. neznám staršího chudého doktora, ale je spousta chudých mladých doktorů bez kartotéky (někteří jdou i do armády ještě dřív kvůli studiím). Tolik mladých kluků tady má dluhy a ani třeba nejsou v exekuci, rekrutační bonus a vidina stabilní práce je pro leckoho dost zásadní (ten nedávný dokument ale moc nepomůže). Jedna věc je totiž, "že práce je všude plno za hodně peněz", druhá, že spousta zaměstnavatelů je vychcaných a propouští těsně před uplynutím zkušebky, neplatí nebo šikanuje. Možná jsi z "vyšších" společenských kruhů, máš čas tu v pracovní době klábosit na fóru, ale tady se třeba bavíme o klucích od bezpečnostních agentur a dělnických profesí, spousta z nich sází, protože chtějí žít s nadějí....no a pak jsou tam, kde jsou.
  Skrýt celý příspěvek

 • Clanek
  09:16 28.05.2018

  Mzdy v CR rostou neustale, to nema s aktualni konjunkturou spolecne nic (ta ma spolecne jen s dynamikou toho rustu) a kdyby CR diky CNB na par let "neprijala euro" byl by ten trend ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Mzdy v CR rostou neustale, to nema s aktualni konjunkturou spolecne nic (ta ma spolecne jen s dynamikou toho rustu) a kdyby CR diky CNB na par let "neprijala euro" byl by ten trend v celoevropskych statistikach jeste patrnejsi. Prumer a median jsou zakladni statiscike udaje, to netreba okecavat, ty proste jsou jake jsou a znamenaji co znamenaji. Navic je vojak furt spise povolani chlapa a chlap v tomhle state furt vydela o cca 20% vic nez zenska, takze ten chlapsky prumer a median stoji jeste vys. To ale nebyla pointa, pointou bylo ze praci v CR ma dnes kazdy kdo o ni stoji a dobre placenou taky (to se jeste poji s ochotou se prestehovat, ale to se vaze i k tomu byt vojakem, tak to lze zanedbat). A to jeste cisla o zamestnanosti nepostihuji zivnostniky, ze.

  Ze nekoho pobavi tvrda cisla je klidne mozne, me naopak pobavi hlasky typu "kolik lidi z nasi obce...". Mam je hned vedle "neznam chudeho doktora" a "za komunistu bylo lepe" :D
  Skrýt celý příspěvek

 • Luky
  08:46 28.05.2018

  nemám potřebu to téma totální války řešit, jen mě pobavilo, že si "i prodavačka v Lidlu" přijde na 1100 éček - to trvá pár měsíců a určitě nám to zase zvedá průměrnou mzdu o ...
  Zobrazit celý příspěvek

  nemám potřebu to téma totální války řešit, jen mě pobavilo, že si "i prodavačka v Lidlu" přijde na 1100 éček - to trvá pár měsíců a určitě nám to zase zvedá průměrnou mzdu o spoustu tisíc, když je desetina lidí v exekuci a dělá v šedý ekonomice :-D

  Kolik lidí z naší obce dojíždí do Prahy tak za 7tisíc měsíčně v palivu a dělá tam za 22, 23, prostě do 25 táců. Já strašně žeru tyhle statistiky. Republice se daří a jsem za to rád (hypotéky jedou a staví se jak o závod, v létě dojdou cihly:), ale tyhle konjunkturní prohlášení vždycky pobaví, zejména když se k tomu ještě fofrem přihodí babišovská totalita a tragédie s EET :-D
  Skrýt celý příspěvek

 • Clanek
  08:13 28.05.2018

  givicz, no ze zrovna vy neco mluvite o lzich. Z te debaty jsem vycouval, protoze se to tu zvrhlo tradicnim smerem, ale neda mi se nevratit k tomuhle vasemu vytvoru:

  "Rase ...
  Zobrazit celý příspěvek

  givicz, no ze zrovna vy neco mluvite o lzich. Z te debaty jsem vycouval, protoze se to tu zvrhlo tradicnim smerem, ale neda mi se nevratit k tomuhle vasemu vytvoru:

  "Rase nesouhlasím.. v případě totálního vleklého konfliktu rozhoduje schopnost národa jako celku se obětovat a vydržet to co jiný nevydrží... silně pochybuji, že mladí lidé co nastupují do armády ČR tam jdou pro to aby za zdejší oligarchy leželi a umírali několik měsíců / roků někde v okopu v -40 a mlátili bratry slovany někde na východě... to spíše přeběhnou na druhou stranu.... jdou tam proto, že dostanou prakticky ihned 35 000 kolíků a to je podstatné.. "

  Takze v CR s fakticky nulovou nezamestnanosti, s pomalu nejrychlejsim rustem mezd v evrope a ve state kde si i prodavacka v Lidlu prijde na 1100E mesicne jdou podle vas vojaci do armady proto aby si vydelali 35tis Kc (coz jsou dnes penize co dostanou vlastne vsude kdyz se budou trosku snazit). A jak je to v Rusku, tam jde do armady jen hrdinny geroj ochotny zitra padnout za vlast, ne?
  Z tohohle vaseho komentu je mi doslova a do pismene na zvraceni, protoze to postrada naprosto elementarni logiku (prave v rusku se do armady cpe tuna lidi, protoze je to zvlaste v nekterych regionech jedina sance mit staly a rel. slusny prijem penez), coz je u vas jev bezny, to me az tak neprekvapilo. Ale to jak tim znevazujete vsechny ty co jdou do ACR, co musi byt za ekonomicke situace CR predevsim patrioti (stejne jako fandove do sveho zamestnani musi byt v dnesni dobe ucitele, nebo lekari) nebo lidi jinak zapaleni do vojenstvi, jinak by vyuzili nekterou z tech XY moznosti jak si v soukrome sfere vydelat lip a vest pritom klidnejsi/bezrizikovejsi zivot.

  Do toho bratri slovani... ani nevim co na to rict (pekne to shrnuli uz skelet s KOLTem)

  PS: Nezpochybnuju silu a vuli Rusu se semknout, bojovat, vydrzet... ale kdyz zminujete sveho prapradedecka, tak si predstavte ze nekoho jineho prapra(pra) dedecek padnul jako legionar, bojujici ve Francii, v Italii nebo v Rusku, bojujici za Ceskoslovensko. I v tom case na tom ceske zeme byly ekonomicky dalece pred carskym / bolsevickym ruskem a prece se nasli hrdinove co nam vybojovali statnost... ale proc se vlastne snazim. Je videt jakym smerem vam to "mysli".
  Skrýt celý příspěvek

 • stepan
  23:51 27.05.2018

  givicz:

  Cetl jsem to, no. Uz jenom ten fakt, ze je na tohle tema rozdelena akademicka obec svedci o tom, ze je s oficialni verzi neco v neporadku a veskere politicke zavery byly ...
  Zobrazit celý příspěvek

  givicz:

  Cetl jsem to, no. Uz jenom ten fakt, ze je na tohle tema rozdelena akademicka obec svedci o tom, ze je s oficialni verzi neco v neporadku a veskere politicke zavery byly uspechane.
  Skrýt celý příspěvek

 • givicz
  23:42 27.05.2018

  stepan

  nevím jestli jsi to četl
  https://www.novinky.cz/domaci/...

  po přečtení musím říci, že je mi smutno ...
  Zobrazit celý příspěvek

  stepan

  nevím jestli jsi to četl
  https://www.novinky.cz/domaci/...

  po přečtení musím říci, že je mi smutno jak se lže... proto jenom krátce je mi smutno a nedá se na to co říct...
  Skrýt celý příspěvek

 • stepan
  23:24 27.05.2018

  "A nepřinesl jsi pro to jediný relevantní důkaz. Slušný člověk bez důkazu neobviňuje."

  Haha, tak to ti muj mily logiku, pripominam tvoji obhajobu britskych kecu ohledne otravy ...
  Zobrazit celý příspěvek

  "A nepřinesl jsi pro to jediný relevantní důkaz. Slušný člověk bez důkazu neobviňuje."

  Haha, tak to ti muj mily logiku, pripominam tvoji obhajobu britskych kecu ohledne otravy Skripala. Kdyz jsem se ja dozadoval dukazu tebe a ostatnich, pripominal presumpci neviny a principy pravniho statu, tak jsi se svijet jako had a tvrdil mi, ze britove dukazy nepotrebuji, prece maji info od tajnych sluzeb.

  At si prosim, kazdy, najde tady diskusi na AN (mesic, dva nazpet) a presvedci se sam, co je logik zac. Zdiskreditoval ses ted pekne na nekonzistenci svych recich sam.
  Skrýt celý příspěvek

 • cernakus
  21:31 27.05.2018

  double:

  tak tak. A nejhorší na tom je, že jsou to takové lživé a chybné cancy.

  Jenže za to může autor článku. Úmyslně ten flame war vyvolal tím odstavcem o Hře na třetí ...
  Zobrazit celý příspěvek

  double:

  tak tak. A nejhorší na tom je, že jsou to takové lživé a chybné cancy.

  Jenže za to může autor článku. Úmyslně ten flame war vyvolal tím odstavcem o Hře na třetí světovou.

  Kde naplácal nesouvisející cancy ze Sputniku, odepsaného Trumpova ex-poradce a vlastních názorů aby to zapůsobilo na rusofoby jako rudý hadr na býka. Zafungovalo to a dukáty z reklam se už valí :-)
  Skrýt celý příspěvek

 • Double
  16:21 27.05.2018

  clanok o bulave a vacsina komentov je o volbach v rusku a o vojne na ukrajine.. hmm, kde som podobnu diskusiu videl? aha, prakticky pod kazdym clankom o rusku.. ty isty idioti sa ...
  Zobrazit celý příspěvek

  clanok o bulave a vacsina komentov je o volbach v rusku a o vojne na ukrajine.. hmm, kde som podobnu diskusiu videl? aha, prakticky pod kazdym clankom o rusku.. ty isty idioti sa do nekonecna hadaju o tych istych veciach.. ze vas to este bavi
  Skrýt celý příspěvek

 • logik
  15:52 27.05.2018

  "Jenom sem tvrdil, ze se falsuji volby vsude,"
  A nepřinesl jsi pro to jediný relevantní důkaz. Slušný člověk bez důkazu neobviňuje.

  "A jestli Youtube povazujes za obskurdni ...
  Zobrazit celý příspěvek

  "Jenom sem tvrdil, ze se falsuji volby vsude,"
  A nepřinesl jsi pro to jediný relevantní důkaz. Slušný člověk bez důkazu neobviňuje.

  "A jestli Youtube povazujes za obskurdni video server,"
  Ano, považuji. Protože na Youtube Ti dá kdokoli cokoli a nemáš jedinou záruku toho, že nejde o zmanipulovaný materiál. Z hlediska kvality informací je to server naprosto stejně důvěryhodný, jako např. aeronet a další.

  Tedy věřit čemukoli jen proto, že jsem viděl na Youtube video je hodně mizerná práce s informacema. To, že takto se s informacema nepracuje se dnes učí už na základní škole.
  Skrýt celý příspěvek

 • damik
  14:56 27.05.2018

  Givicz: nevím jaké máš neprůstřelné důkazy, že prezidentské volby byly v Rusku zfalšované nicméně ta účast na demonstracích co svolal Navalnyj před inaugurací Putina to bylo fiasko ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Givicz: nevím jaké máš neprůstřelné důkazy, že prezidentské volby byly v Rusku zfalšované nicméně ta účast na demonstracích co svolal Navalnyj před inaugurací Putina to bylo fiasko jak prase.

  Nelzi. Havel mnel v 85 jeste mensi podporu a kam to fesak dotahnul.

  Jen hlupak si muze myslet ze vyhrat 99% v Ruskych volbach neni diktatura.

  https://dyulgerov.info/images/...
  Skrýt celý příspěvek

 • dusan
  14:09 27.05.2018

  stepan

  Najväčší problém s ruskými voľbami je ten, že sa tam žiadny "nepohodlný" kandidát ani nedostane - a to nie je vecou "náhody" ale cielená politika Putina a jemu ...
  Zobrazit celý příspěvek

  stepan

  Najväčší problém s ruskými voľbami je ten, že sa tam žiadny "nepohodlný" kandidát ani nedostane - a to nie je vecou "náhody" ale cielená politika Putina a jemu podriadených úradov. Navaľnyj je ukážkový prípad.

  Preto je Putin "nad vecou" a voľby sú len formalitou ....kde každý vie ako skončia. Že tam potom čosi "zrušia" to už je naozaj len fraška ... o voľbách je rozhodnuté dávno pred nimi.
  Skrýt celý příspěvek

 • stepan
  12:38 27.05.2018

  logik:

  S tebou se nemam vice mene o cem bavit, ja i par dalsich lidi mame s tebou jiz poucne zkusenosti z minulych diskusi, kde jsi nedokazal uznat argumenty protivnika a ...
  Zobrazit celý příspěvek

  logik:

  S tebou se nemam vice mene o cem bavit, ja i par dalsich lidi mame s tebou jiz poucne zkusenosti z minulych diskusi, kde jsi nedokazal uznat argumenty protivnika a vyhybal se diskusi smerem do outu.

  Jenom sem tvrdil, ze se falsuji volby vsude, a nemusi byt za tim mistni rezim, pouze blbec (a takovych se najde vsude dost), ktery si mysli, ze tim nejak pomuze svemu kandidatovi/strane/cemukoli.

  A jestli Youtube povazujes za obskurdni video server, kde jsem dane pripady videl, dobra tedy, tvuj nazor.
  Skrýt celý příspěvek

 • logik
  12:26 27.05.2018

  givitz: ano, nemá to cenu. Protože si prostě použil lživý a nepravdivý argument a neumíš to uznat. Ukrajina je ve stavu, v jakém je, protože je ve válečném konfliktu a cizí země ji ...
  Zobrazit celý příspěvek

  givitz: ano, nemá to cenu. Protože si prostě použil lživý a nepravdivý argument a neumíš to uznat. Ukrajina je ve stavu, v jakém je, protože je ve válečném konfliktu a cizí země ji ukradla dva kusy území.
  Pokud se chceš hádat, tak bohužel pro tebe Majdan nebyla zdaleka první ukrajinská "revoluce" - a žádná jiná neměla takový dopad na hospodářství Ukrajiny. Naopak je zcela přirozené, že takový dopad má ztráta průmyslového regionu a válka, která pro Ukrajinu znamená velký odliv investic (rizikovost), podstatný zásah do hospodářské struktury Ukrajiny (narušení hospodářských vazeb)
  a spoustu nákladů pro stát navíc.

  Pokud toto nejsi schopen uznat a furt hájíš svoji paralelu mezi změnou režimu na Ukrajině a změnou režimu v Rusku (kterému, jelikož má jaderné zbraně, žádné napadení od souseda nehrozí), tak evidnentě nejsi schopen racionálně uvažovat a diskuse je s Tebou zbytečná.

  ===

  stepan: A já jsem viděl zase krásná videa - dokonce je na AN postoval jeden z Tvých "soukmenovců" s podtextem, jak jsem blbej, že nevím, jak je to ve skutečnosti - jak jsou prokazatelně Bílé helmy v Sýrii propaganda a jak svoje zprávy falšují. A samozřejmě, že o těch videích ale neinformovala mainstream, ale sputnik, aeronet a prvni zprávy jich byly plné.

  Kupodivu se brzy vyjasnilo, že video dokazující "propagandu bílých helem" ve skutečnosti je video najhrané Asadem za účelem propagandy.... Takže promiň, ale Tvoje: "viděl jsem na obskurním serveru video, jak falšují volby ve Skotsku" mne nějak nedojímá. Takových videí jsem viděl už hromadu a nemálo z nich se ukázalo být podvrhem.

  Btw. víš, čím se liší deníky typu Aeronet od Tebou kritizovaného mainstreamu? Mainstream alespoň v některých případech - pokud uveřejní takovou lež a přijde se na to - uvede zprávu na pravou míru.
  Mnou zmiňovaná videa ovšem visí na aeronetu dodnes, bez jediného slova vysvětlení, omluvy, snahy o uvedení na pravou míru, čehokoli.....
  Skrýt celý příspěvek

 • stepan
  11:05 27.05.2018

  dusan:

  Ja sem videl nekolik desitek videi, kde lide behem pocitani vysledku Skotskeho referenda o nezavislost v roce 2014 viditelne ignorovali a nepocitali listky s hlasovanim ...
  Zobrazit celý příspěvek

  dusan:

  Ja sem videl nekolik desitek videi, kde lide behem pocitani vysledku Skotskeho referenda o nezavislost v roce 2014 viditelne ignorovali a nepocitali listky s hlasovanim YES. Taky se tehda u toho bavil cely internet, byl toho plny youtube, pokud to jeste nesmazali. To samozrejme ale neznamena, ze v tom mela prsty britska vlada (resp. Cameron). Samozrejme ty o tom asi nevis, protoze o tom neinformovala CT (nebo co mate na Slovensku). Ale jo, ono je tu vlastne rozdil, protoze komise v RF nektere volebni obvody anulovala (desetitisice a statisice hlasu), kde bylo, jak ty rikas, prokazatelne proveden podvod. Takovou vec jsem v UK nezaznamenal. Ty demokrate.

  daniku:

  Jasne, clovek co ma jine nazory a nejede podle oficialni noty je oznacovan za kolaboranta. Pripominas mi nacisticke nebo komunisticke idioty. Hrajete si tady s kumpany na svobodu nazoru, ale kdyz prijde clovek s jinym postojem, je okamzite oznacen za kolaboranta, xenofoba a rasistu. Horsi jak kolaborant je akorat debil a to jsi ted poradne vsem ukazal. Pokrytectvi a mccarthismus v praxi.
  Skrýt celý příspěvek

 • dusan
  07:48 27.05.2018

  givicz

  Ak novinári zachytili viac osôb čo volili vo viac miestnostiach to je čo ?

  Na fakte víťazstva Putina to nemenilo nič ... ale kremelská propaganda postavila svoj úspech ...
  Zobrazit celý příspěvek

  givicz

  Ak novinári zachytili viac osôb čo volili vo viac miestnostiach to je čo ?

  Na fakte víťazstva Putina to nemenilo nič ... ale kremelská propaganda postavila svoj úspech na % podpory a tá sa musela dosiahnuť, lebo Putin nemal s kým súťažiť.

  Asi si už Putinovci nedovolili dosýpať hlasovacie lístky ako pri voľbách do parlamentu ... na čom sa bavil celý svet.

  Akú reálnu podporu má Navaľnyj sme sa nedozvedeli ... nebol pustený do volieb. Odhad jeho podpory je cca 5-10 % čo samozrejme v normálnom svete je slabý kandidát, pre putinovcov to bola "strašná" hrozba : )
  Skrýt celý příspěvek

 • givicz
  01:10 27.05.2018

  dusan

  nevím jaké máš neprůstřelné důkazy, že prezidentské volby byly v Rusku zfalšované nicméně ta účast na demonstracích co svolal Navalnyj před inaugurací Putina to bylo ...
  Zobrazit celý příspěvek

  dusan

  nevím jaké máš neprůstřelné důkazy, že prezidentské volby byly v Rusku zfalšované nicméně ta účast na demonstracích co svolal Navalnyj před inaugurací Putina to bylo fiasko jak prase.. a ukazuje to jakou má reálnou podporu ...

  Nevím pořád co řešíš svoje opolčence podporují USA po celém světě a nikdo je za to nepranýřuje ..a tady se bavíme o území co je přímo na Ruské hranici ... já ti říkám, že podpora z Ruska tam byla s dodatkem, že se do toho Ruská armáda včetně letectva neobula naplno jinak by se zastavili až za Kievem .. a že po těch debaklech Ukrajinců na Dombasu opolčence zastavil Putin...

  S těma oligarchama v ČR s tebou souhlasím vládnou tu finanční skupiny, zemi ovládá zahraniční kapitál ... proto jsem také psal jak by naši vojáci " horlivě" bojovali v případě totální války ve -40 v okopu na východě s Ruskem .. :)
  Skrýt celý příspěvek

 • dusan
  01:01 27.05.2018

  givicz

  Už nám tu nepredkladajte naivné story o "mierotvorcovi" Putinovi, ktorý zas "zastavil ofenzívu opolčenců po těch kotlech a dohodol Minské dohody"


  Bez priamej ...
  Zobrazit celý příspěvek

  givicz

  Už nám tu nepredkladajte naivné story o "mierotvorcovi" Putinovi, ktorý zas "zastavil ofenzívu opolčenců po těch kotlech a dohodol Minské dohody"


  Bez priamej vojenskej pomoci by neboli žiadni "opolčenci" a tie všetky väčšie porážky ukrajinskej armády vybojovala x-násobne silnejšia a lepšie vybavené ruská armáda.


  Vzhľadom na to, že operácie ruskej armády a jej techniky na Ukrajine sú dobre zdokumentované, tak mi už rozprávky o "ukrajinských traktoristoch" pripadajú dosť trápne ...
  Skrýt celý příspěvek

 • dusan
  00:50 27.05.2018

  stepan

  Takže poviem to jednoduchšie ...

  Ak bude celý deň celá štátna mašinéria vychvalovať Navaľného a nepustí do volieb žiadneho poriadneho kandidáta, tak bude mať bez ...
  Zobrazit celý příspěvek

  stepan

  Takže poviem to jednoduchšie ...

  Ak bude celý deň celá štátna mašinéria vychvalovať Navaľného a nepustí do volieb žiadneho poriadneho kandidáta, tak bude mať bez problémov 85 % ...

  Že Navaľnyj bol dôležitý svedčí to, že ho putinovci nepustili k voľbám čo je tradičný "zvyk" v Rusku, nejaká smiešna zámienka sa vždy nájde, mimochodom už založiť novú stranu je administratívne v Rusku neskutočne obtiažne ... potom sa už nemusí toľko klamať pri voľbách ... mimochodom i posledné boli dokázateľne sfalšované - nie výsledkami, tam je "vsjo jasno" - ale o tých % môže Putin len snívať ....toľko reálne nemal. Ruské posledné akože "voľby" do parlamentu, kde sa dosýpali hlasy putinovcov pobavili celý svet.

  givitz

  Predstava "mierotvorcu" Putina ma pobavila. U nás tiež vládnu oligarchovia ... u Vás priamo jeden bývalý ŠTB-ák osobne, takže sa tu baviť o "zlých ukrajinských oligarchoch" mi pripadá dosť úsmevné. Ukrajinci sa nemajú zle preto, čo robili za posledné 4 roky, ale preto čo (ne)robili 20 rokov pred tým.
  Skrýt celý příspěvek

 • givicz
  00:48 27.05.2018

  logik
  tohle nemá cenu... můžem tu otevřít diskusi na x stránek jak začal Majdan, kdo ho podporoval ze zahraničí zda se jeho výsledek líbil celé Ukrajině nebo, jak začalo ATO, jak ...
  Zobrazit celý příspěvek

  logik
  tohle nemá cenu... můžem tu otevřít diskusi na x stránek jak začal Majdan, kdo ho podporoval ze zahraničí zda se jeho výsledek líbil celé Ukrajině nebo, jak začalo ATO, jak to proběhlo na Krymu, potom můžem zhodnotit výsledek Majdanu zda je na tom Ukrajina lépe nebo ne, zda je tam nižší korupce, zda oligarchové skončili nebo ne, bude X stránek já nepřesvědčím tebe a ty mně je to naprosto zbytečné a každý kdo chce si dohledá co potřebuje..

  fakt je ten, že díky Rusku a Putinovi byla zastavena ofenzíva opolčenců po těch kotlech a dohodnuty Minské dohody.. dodnes to někteří Putinovi v Rusku zazlívají... teď můžeme jenom sledovat kdo je poruší a zahájí novou ofenzívu... můj názor je ten, že je jenom otázka času kdy Ukrajinská armáda se opět pokusí dobýt Donbas silou..... mají za sebou výcvik instruktorů NATO, dodávky vybavení a zbraní ze zahraničí a v současné době i značnou početní převahu...

  můj tip je pokud něco může překazit úspěšné předvedení Ruska jako pořadatele MS 2018 ve fotbale (protože infrastrukturně a materiálně to vypadá super) je úspěšný teroristický útok v Rusku nebo velká ofenzíva Ukrajinské armády na Donbasu....
  Skrýt celý příspěvek

 • damik
  00:30 27.05.2018

  Stepan: Nelzi, Putin dostal ve volbach 76%

  Treba ti to tvuj ridici dustojnik jeste nerek ale Putka fakt vyhral v Cecensku 99.5% hlasu. To cumis co ... Zabijes 150k Cecencu a oni ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Stepan: Nelzi, Putin dostal ve volbach 76%

  Treba ti to tvuj ridici dustojnik jeste nerek ale Putka fakt vyhral v Cecensku 99.5% hlasu. To cumis co ... Zabijes 150k Cecencu a oni te porad voli, jako by te chteli nastvat ... :))))

  https://www.reuters.com/articl...

  Takze prestan lhat ty, ty kolaborante. Doufam ze to tady BISka monitoruje ...
  Skrýt celý příspěvek

 • logik
  00:25 27.05.2018

  stepan:
  A ty demonstranti v Moskvě také rozbíjeli výlohy, že to srovnáváš?
  Nebo jen srovnáváš holinky a hodinky?

  givitz:
  Jak skončil Majdan? Tak, že Rusko napadlo Ukrajinu. ...
  Zobrazit celý příspěvek

  stepan:
  A ty demonstranti v Moskvě také rozbíjeli výlohy, že to srovnáváš?
  Nebo jen srovnáváš holinky a hodinky?

  givitz:
  Jak skončil Majdan? Tak, že Rusko napadlo Ukrajinu. Kdo napadne Rusko, že tvrdíš, že by to skončilo stejně?
  Skrýt celý příspěvek

 • givicz
  23:37 26.05.2018

  dusan
  Rusové nejsou blbí podívám se na fotku Navalného z ČTK má za hlavou červenou cedulku demonstranta Ja jsem proti korupci ... úplně stejně takhle začal Majdan na Ukrajině ...
  Zobrazit celý příspěvek

  dusan
  Rusové nejsou blbí podívám se na fotku Navalného z ČTK má za hlavou červenou cedulku demonstranta Ja jsem proti korupci ... úplně stejně takhle začal Majdan na Ukrajině primárně to bylo hnutí proti korupci, kdy Rusové již vědí jak to skončilo... jeden oligarcha nahradil druhého, kdy drtivá většina občanů se nemá lépe ale hůře ... na tohle přece nemůžou skočit ...

  Co se týče Ukrajiny možná to nevíš ale Putinovi dost v Rusku vyčítají, že je měkej .. vyčítají co se týče posledního bombardování Sýrie USA, FRA, GB, že byl také měkej... takže buďme rádi, že opět vyhrál prezidentské volby jeho politika je čitelná a již známá a že blokuje jestřáby v Rusku..
  Skrýt celý příspěvek

 • stepan
  23:32 26.05.2018

  dusan:

  Ne, praveze ty sis ted strelil vlastni gol. To co popisujes je skoro pres kopirak, to co se stalo v SSSR/Rusku. Rozpad SSSR, valka v Cecensku, politicka a ekonomicka ...
  Zobrazit celý příspěvek

  dusan:

  Ne, praveze ty sis ted strelil vlastni gol. To co popisujes je skoro pres kopirak, to co se stalo v SSSR/Rusku. Rozpad SSSR, valka v Cecensku, politicka a ekonomicka krize (1998). A ty se divis, ze Putin ma takovou popularitu, pritom De Gaulla sis tady vysvetlit dokazal... Jeslti to stale nechapes, tak dobre ti tak, chytremu napovez, hlupaka kopni. A jeste mi budes tvrdit, ze sem si strelil vlastni gol :-D... Pokrytectvi.

  Samozrejme ze obycejnych Rusu zajimal majetek Medvedeva. Ono taky Medvedev je cim dal tim min popularni (navzdory faktu ze Jednotne Rusko je stale na vrcholu a realnou opozici jsou komunisti) a nektere Rusy (volice VVP) pobourilo, kdyz Putin jmenoval Medvedeva zpatky do uradu... A maji na to samozrejme uplne pravo. Ovsem je mylne si myslet, ze Navalneho povazuji za nejakou realnou opozici. Je zbytecne takto na plnou hubu lhat. Treba i vysledek Sobcakove, jakozto zastupce Navalneho, stal za starou backoru a vypovidal o realne nalade a vztahu Rusu k Navalnem.
  Skrýt celý příspěvek

 • dusan
  23:25 26.05.2018

  givicz

  Ešte k Ukrajine ....

  Ukrajine je Ukrajina, neviem, že by som dokazoval, že tam je ideál. Mimochodom Rusom ten "bordel" nevadil pokým Ukrajinci "poslúchali" ... resp. ...
  Zobrazit celý příspěvek

  givicz

  Ešte k Ukrajine ....

  Ukrajine je Ukrajina, neviem, že by som dokazoval, že tam je ideál. Mimochodom Rusom ten "bordel" nevadil pokým Ukrajinci "poslúchali" ... resp. ho ešte podporovali.

  Každopádne Ukrajinci vedú s Rusko nevyhlásenú vojnu a je smiešne očakávať, že budú vzťahy normálne ... samozrejme, že nie sú a ťažko ešte dlho budú.

  V každom prípade nesledujem ani ruské ani ukrajinské TV - považujem to stratu času, ak tak nejaké dobré stránky, kde nie je propaganda.
  Skrýt celý příspěvek

 • dusan
  23:18 26.05.2018

  stepan

  A viete čo bolo v roku 1958 vo Francúzku ? Možno je to pre Vás neznáme, ale prebiehala tam brutálna občianska vojna .... Alžírsko bolo totiž súčasťou Francúzka a tamojšia ...
  Zobrazit celý příspěvek

  stepan

  A viete čo bolo v roku 1958 vo Francúzku ? Možno je to pre Vás neznáme, ale prebiehala tam brutálna občianska vojna .... Alžírsko bolo totiž súčasťou Francúzka a tamojšia vojna bola občianskou vojnou v rámci Francúzka. Rozpadla sa štvrtá republika a bola hlboká politická kríza, kde sa vrátil De Gaulle do politiky ako priam spasiteľ ... od "normálnych" nudných volieb čo tu zažívame to má veľmi ďaleko a áno ...boli to "nenormálne podmienky" - trochu ste si strelili vlastný gól : )

  Samozrejme uznávam, že Rusi "cvičení" socíkom a rozpadom za Jelcina berú Putina ako spasiteľa ... ale to už mladých nezaujíma, tak ako nás pri PC nezaujíma, že v minulosti naši predkovia riešili čo do huby .... a z tohto pohľadu sa máme super, nemôžeme sa sťažovať.

  Navaľnyj je "normálny" populistický politik, ktorý túži po moci. Nie je to žiadne super demokrat a skôr poukazuje na korupciu aby skompromitoval svojich súperov. Bájky o jeho "napojení na mimovládky" šíri Putin a spol.... takéto bájky nám tu šíri i Zeman a Fico - nič nové.


  Možno to je niekomu čudné ale v demokracii si každý môže skákať na námestiach s blbosťami akými chce a dokonca nemusia mať ani "alternatívu". O tom je demokracia, ale ja zaujímavé, že príspevok o korupcii Medvedeva zaujal, tak, že ho museli putinovci urýchlene riešiť. A možno Vám je to čudné, ale Rusov to zaujímalo ...

  givicz

  Ak ste si nevšimol, tak Navaľnyj je "prominent" a putinovci si dávajú pozor aby z neho neurobili martýra. Preto ho "len" cez smiešne obvinenie, ktoré poprel jeho zamestnávate, obvinili z prenevery a tým ho vyradili z volieb.

  No pre Vás je možno klamanie a manipulácia ruskej TV normálne ... to sa potom nemáme o čom baviť.
  Skrýt celý příspěvek

 • givicz
  22:27 26.05.2018

  dusan

  takže znova... podívám se na celoplošnou Rossija 24 na pořad 60 minut a normálně tam vidím stát Ukrajince kteří hovoří o okupaci, že krym je jejich atp. naprosto stejné ...
  Zobrazit celý příspěvek

  dusan

  takže znova... podívám se na celoplošnou Rossija 24 na pořad 60 minut a normálně tam vidím stát Ukrajince kteří hovoří o okupaci, že krym je jejich atp. naprosto stejné Ukrajince vidím na Ukrajinských kanálech.. neexistuje aby se z naprosto opačnými názory dostal Rus do celoplošné Ukrajinské TV tam jsou dokonce Ruské televize blokovány a zakazovány

  o jakých tvrdých trestech mluvíš .. nečerstvější konkrétní případ co tu byl již zmíněn.. dne 5. května 2018 byl Navalnyj zatčen na nepovolené demonstraci přitom dne 6.52018 byl opoziční předák byl propuštěn na svobodu...
  http://www.ceskenoviny.cz/zpra...

  Jinak díky za odkaz, který dokazuje co říkám.... V celostátní televizi Rossija 1 normálně vystupuje Michajl Kasjanov bývalý ruský premiér z opoziční strany PARNAS...
  Skrýt celý příspěvek

 • stepan
  22:23 26.05.2018

  dusan:

  Nelzi, Putin dostal ve volbach 76%, coz je naprosto realne a mozne cislo. De Gaulle dostal v roce 1958 dokonce 78%. To je diktator? Nebo byly ve Francii nenormalni ...
  Zobrazit celý příspěvek

  dusan:

  Nelzi, Putin dostal ve volbach 76%, coz je naprosto realne a mozne cislo. De Gaulle dostal v roce 1958 dokonce 78%. To je diktator? Nebo byly ve Francii nenormalni podminky? Byla Francie pod tlakem sankci a mela cizi tanky na sve hranici? Nebo taky manipuloval televizi? Uvedom si, co za hovadiny tady produkujes.

  Pokud bys byl obycejny rusky obcan co zazil divoke devadesatky, kdy duchodci zebrali v ulicich mest o jidlo, Jelcin za flasku vodky rozprodaval statni podniky Zapadu (ano, prave proto jsou Jelcin a podobni haj*love na zapade uznavani, jak ty tvrdis...), taky bys Putinovi hodil hlas a rad, to mi ver. Samozrejme zazobanci a vymydleni hlupaci co zbohatli na privatizaci radi nejsou.

  Navalneho a podobne sasky napojene na neziskovky a pochybne organizace obycejni Rusove naprosto ignoruji, pro ne to neni zadna konstruktivni opozice, ale blbci co skacou v ulicich s jednoduchymi transparenty kritizujici kazde nepopularni rozhodnuti vlady, pricemz nemajice zadnou rozumnou a realnou alternativu ani koncepci vlady.

  Neni to sice v Rusku ruzove ani dnes, VVP a jeho team museji ruzne manevrovat a domlouvat se s mistnimi "klany", ale to same vidis treba u Trumpa v USA, kde to taky nema s mistnim "establishmentem" uplne lehke. "Drain the swamp" hlasil Trump a po nastoupeni do uradu skutek utek.
  Skrýt celý příspěvek

 • damik
  22:22 26.05.2018

  U nas taky Komousi vyhrali vzdycky 98% kazde volby; Putka vyhral dokonce >99% v Cecensku, coz je teda dost sila ...

  Kolaboranta ale nepresvedcis ....

  U nas taky Komousi vyhrali vzdycky 98% kazde volby; Putka vyhral dokonce >99% v Cecensku, coz je teda dost sila ...

  Kolaboranta ale nepresvedcis ....

 • damik
  22:18 26.05.2018

  Givicz: občas se dívám na pořad 60 minut v Ruské televizi a pravidelně jsou tam představitelé ruské opozice a světe div se i novináři a další osobnosti z Ukrajiny až čumím co tam ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Givicz: občas se dívám na pořad 60 minut v Ruské televizi a pravidelně jsou tam představitelé ruské opozice a světe div se i novináři a další osobnosti z Ukrajiny až čumím co tam říkají fakt hledím, že je tam bez problému pustí

  tady mas video jak dlouho si muze jedna tlusta baba zaprotestovat v Moskve o Ukrajine ... asi tak 24 sekund nez ji seberou specialove ... asi ti to chybi v Praze, co ???

  treba se radeji odstehuj do Moskvy, dobre tam zapadnes, uniformy, baretky, odznacky, vysoky botky, pendrekem pres drzku, samej cizi agent; tak mazej smudlo

  https://www.youtube.com/watch?...
  Skrýt celý příspěvek

 • dusan
  22:17 26.05.2018

  givicz

  https://www.mojevideo.sk/video...

  Klasická "práca" putinovskej TV ..... silný argument otočili a urobili ...
  Zobrazit celý příspěvek

  givicz

  https://www.mojevideo.sk/video...

  Klasická "práca" putinovskej TV ..... silný argument otočili a urobili z opozičníka vola ...

  Mne stačilo pár reportáží ruských TV o "nasadení amerických húfnic M109 na Ukrajine" ... a viac tie sračky nemusím ....
  Skrýt celý příspěvek

 • dusan
  22:08 26.05.2018

  givicz

  Sledovaním "opozície" v hlavných televíziách len strácate čas. Tam sa nik "nebezpečný" nedostane, tak ako sa nedostane ani na kandidátku. Putin ani nemusí (i keď to robí) ...
  Zobrazit celý příspěvek

  givicz

  Sledovaním "opozície" v hlavných televíziách len strácate čas. Tam sa nik "nebezpečný" nedostane, tak ako sa nedostane ani na kandidátku. Putin ani nemusí (i keď to robí) priamo manipulovať voľby - reálna opozícia sa tam ani nedostane. Navanyj je reálna opozícia nie blbčekovia ktorých putinovci do TV aby ich zosmiešnili. Putin sa preto ani neobťažuje do TV - tie precujú pre neho 24 hodín, on žiadnu kampaň ani nepotrebuje.

  Navaľnyj zverejnil korupciu u putinovcov a nie len, že sa to nedostalo to putinovských televízií, ale hneď sa vyštartovalo na weby ktoré si to "dovolili" zverejniť.

  Stepan

  Porovnávať Moskvu a Paríž je úplne smiešne. V Rusku sú za nepovolené demonštrácie (samozrejme, že Navaľnyj povolenie nedostane) tvrdé tresty.

  V Moskve opozícia nezapaľuje výklady a autá .... ak začne .... tak sa nik nebude rozčuľovať nad zásahmi polície.

  Každému trochu inteligentnému je jasné, že 85 % podpora politika v normálnych podmienkach nie je možná ..... ale niekto zrejme verí na rozprávky : )
  Skrýt celý příspěvek

 • stepan
  21:56 26.05.2018

  provadim gramatickou substituci z->s

  provadim gramatickou substituci z->s

 • stepan
  21:55 26.05.2018

  dusan:

  Kdyz tisicovka lidi demonstruje v Moskve (coz je 0.00008% pocetu obyvatel Moskvy, tzn. jak kdyby z 13000 mesta sel jeden clovek demonstrovat nekde do hospody), tak by se ...
  Zobrazit celý příspěvek

  dusan:

  Kdyz tisicovka lidi demonstruje v Moskve (coz je 0.00008% pocetu obyvatel Moskvy, tzn. jak kdyby z 13000 mesta sel jeden clovek demonstrovat nekde do hospody), tak by se ceske a zapadni deniky mohly zblaznit a pretrhnout, ze policiste nekolik demonstrantu za vytrznictvi pozatykali.

  Kdyz demonstrovalo 40 000 Parizanu proti Macronovi a jeho reformam (tzn. zhruba 250x vetsi demonstrace v porovnani na populaci Parize/Moskvy), proti demonstrantum pouzili poradkove sluzby z obuskama a vodnima delama. Tomuhle ty a podobni chytrolini rikate demokracie. A nadavate na "Putinuv rezim", na to ze v Rusku je diktatura....

  Trisku v sousedovic oku vidis na 100 metru a jeste ho kritizujes, ale tram ve vlastnim oku nevidis. To je cynismus a pokrytectvi nejhlubsiho zrna. A nebo profesionalni trolling (at jiz te nekdo plati nebo to delas z vlastni hlouposti), jak jiz si nekolikrat v minulych diskusich predvedl.
  Skrýt celý příspěvek

 • PavolR
  21:52 26.05.2018

  Chlapi, oháňať sa druhou svetovou je nezmysel, pretože tam začali vznikať ruské vojenské jednotky až v čase, keď Nemci začali prehrávať. A neúspešní nemajú šancu na podporu v ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Chlapi, oháňať sa druhou svetovou je nezmysel, pretože tam začali vznikať ruské vojenské jednotky až v čase, keď Nemci začali prehrávať. A neúspešní nemajú šancu na podporu v ruskej spoločnosti (a vlastne nie len v ruskej).

  Keď to otočíme, tak Putin má takú podporu, akú má, lebo sa mu darí udržiavať imidž úspešného vodcu. Najprv ako "víťaz" nad Čečencami, následne ako ten, kto "dal do poriadku " ruské hospodárstvo. Popularita však začala prudko klesať keď nastala v 2012/2013 stagnácia hospodárstva bez toho, že by bola kríza a ceny ropy boli stále vysoké. Následne vybuchol na Ukrajincoch dôležitý politický projekt Euro-Ázijskej únie. Situáciu zachránila úplne klasická vec - ozbrojené intervencie na Ukrajine a v Sýrii. To však bola zároveň úplne fatálna chyba. Krajina ako Rusko sa za žiadnych okolností nesmie zamotať do konfliktov, ktoré nemožno rýchlo a víťazne ukončiť. A Putin zabrdol hneď do dvoch konfliktov, ktoré nie je schopný vyriešiť ani rýchlo a už vôbec nie víťazne. Predstavte si akou ranou Putinovej domácej autorite by bolo oslobodenie Donecka, či Luhanska ukrajinskými silami. Alebo úplné opustenie Sýrie, či hoci len nečinné prizeranie sa, ako dostáva jeho spojenec na budku. A ako by to nestačilo, v týchto dňoch dobehla Putina ďalšia z jeho zásadných chýb - roky iracionálneho zapierania zostrelenia MH17 sa vypomstili v podobe zverejnenia výsledkov vyšetrovania pol mesiaca pred začiatkom futbalových majstrovstiev. Pokiaľ by krajiny EU, Austrália a možno ešte pár iných na protest odmietli účasť na majstrovstvách bolo by po násobne väčšie poníženie, než to olympijské.

  Viete prečo skončil Mikuláš II nakoniec aj s celou rodinou vo vápne, napriek tomu, že ho pred vojnou absolútna väčšina ruskej spoločnosti zbožňovala a pokladala doslova za zástupcu Boha na zemi? Lebo voviedol krajinu do konfliktu, ktorý nebol schopný vyhrať a Rusi si to v istom momente uvedomili.
  Skrýt celý příspěvek

 • Jirosi
  21:50 26.05.2018

  stronger.p: "Nevím, jak se jmenuje ten "nešťastnik", co vystrčil prdel na US konvoj, dostal flastr."

  No, dopadl nejlépe jak mohl. Protože na chození v uniformě armáda se jaksi ...
  Zobrazit celý příspěvek

  stronger.p: "Nevím, jak se jmenuje ten "nešťastnik", co vystrčil prdel na US konvoj, dostal flastr."

  No, dopadl nejlépe jak mohl. Protože na chození v uniformě armáda se jaksi vztahují jiné zákony než na svoje osobní.

  A teď by mně zajímalo co by za takový krasný incident dostal v Rusku, nejvíce svobodné zemi na světe....
  Skrýt celý příspěvek

 • stronger.p
  20:51 26.05.2018

  @dusan: U nás je demokracia ... u nás je možné bez problémov protestovať proti NATO, i proti EÚ, čo sa i deje ...

  No neříkejte :D, když chcal komunista režisér Svěrák z mostu na ...
  Zobrazit celý příspěvek

  @dusan: U nás je demokracia ... u nás je možné bez problémov protestovať proti NATO, i proti EÚ, čo sa i deje ...

  No neříkejte :D, když chcal komunista režisér Svěrák z mostu na vlak s odsouvajícími se (zaplať bůh) sovětskými vojáky, byl za hrdinu. Nevím, jak se jmenuje ten "nešťastnik", co vystrčil prdel na US konvoj, dostal flastr. Pominu-li strany v obou případech a kouknu se na to tím "veřejným pohoršením", tak vytažený vocas pohoršuse víc než prdel...
  Skrýt celý příspěvek

 • Tesil
  20:35 26.05.2018

  dusan
  přímo ruské byly pouze dvě divize a zrovna ta pod velením Kaminskeho byla to nejhorší ze špatného.Složená ze zajatců,dezertérů.
  Ty západní z dobrovolníků.

  dusan
  přímo ruské byly pouze dvě divize a zrovna ta pod velením Kaminskeho byla to nejhorší ze špatného.Složená ze zajatců,dezertérů.
  Ty západní z dobrovolníků.

 • givicz
  20:26 26.05.2018

  dusan
  Moskva má skoro 13 miliónů obyvatel před inaugurací Putina bylo na Puškinově náměstí v centru Moskvy cca 3000 lidí, včetně několika set odpůrců Navalného...

  V ...
  Zobrazit celý příspěvek

  dusan
  Moskva má skoro 13 miliónů obyvatel před inaugurací Putina bylo na Puškinově náměstí v centru Moskvy cca 3000 lidí, včetně několika set odpůrců Navalného...

  V celoplošných médiích v ČR titulky jak blázen.... 9 května v Moskvě při akci Nesmrtelný pluk pochoduje milion lidí včetně Putina, Benjamina Netanjahu a Srbského prezidenta ... v českých médií v podstatě ani čárka..
  https://www.youtube.com/watch?...

  Už při těchto počtech vidíš jakou má reálnou podporu... potom se nediv, že nejsou ani v parlamentu.... teď tě překvapím protože předpokládám, že to nevíš .. občas se dívám na pořad 60 minut v Ruské televizi a pravidelně jsou tam představitelé ruské opozice a světe div se i novináři a další osobnosti z Ukrajiny až čumím co tam říkají fakt hledím, že je tam bez problému pustí.. naopak když se dívám na Ukrajinské televize Onenews, Radio svoboda atp tak tam ruské občany vůbec nepustí..
  Skrýt celý příspěvek

 • dusan
  20:02 26.05.2018

  Wenet01

  U nás je demokracia ... u nás je možné bez problémov protestovať proti NATO, i proti EÚ, čo sa i deje ...
  Ak chcete zrovnávať EÚ a Rusko ... tak tu obstojí tak ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Wenet01

  U nás je demokracia ... u nás je možné bez problémov protestovať proti NATO, i proti EÚ, čo sa i deje ...
  Ak chcete zrovnávať EÚ a Rusko ... tak tu obstojí tak porovnanie Maďarsko a Rusko - Orbán síce nie je tak ďaleko, ale má zásadný vplyv na médiá a tak je možné, že sú Maďari tak zmagorení, že si mnohí mysleli, že Soros kandiduje vo voľbách : )

  givicz

  Navaľnyj a tá tisícovka "úbožiakov" je ochotná protestovať i keď vie, že za to môže mať tvrdý postih .... Rusko je DIKTATÚRA.
  U vás i u nás majú spojencov priamo v parlamente ... v Rusku sa žiadny reálny odporca Putina nedostane ani na kandidátku ...
  To, že sú Rusi na históriu hrdí je v poriadku ... horšie je, že v Rusku sa premaľováva história ... ospravedlňuje sa rok 1968 a vojna pre Rusov začala v roku 1939 a rozpútalo ju Poľsko .... gulagy sú z histórie vymazané a masový vrah Stalin je v kurze ....

  Tesil

  Tí "západní" SS-áci sú síce dosť populárni ... ale počtom nemohli súťažiť ani s Rusmi v nemeckej armáde .... napr. SS. divízia Viking ktorá je určite najznámejšia mala vždy prevahu Nemcov ...
  Skrýt celý příspěvek

 • Tesil
  18:59 26.05.2018

  dusan
  Když už jsme se propracovali k Hiwis tak se mrkni na jednotky SS
  zložené s mnohých národov západnej Európy.

  dusan
  Když už jsme se propracovali k Hiwis tak se mrkni na jednotky SS
  zložené s mnohých národov západnej Európy.

 • givicz
  18:38 26.05.2018

  Wenet01 je to přesně jak píšeš.. na den vítězství v Rusku (nejenom v Rusku) pochodují doslova miliony lidí v nesmrtelném pluku a je až neskutečné jak jsou hrdí na své předky kteří ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Wenet01 je to přesně jak píšeš.. na den vítězství v Rusku (nejenom v Rusku) pochodují doslova miliony lidí v nesmrtelném pluku a je až neskutečné jak jsou hrdí na své předky kteří ubránili svoji zemi před Nacisty... docela se bavím nad českými médii, když vidím jak je na titulkách Navalnij a nějaká tisícovka ubožáků a když jsou v Rusku pochody miliónů lidí po celé zemi tak ani čárka... ono to potom dost zkresluje pohled na Rusko.. můj pra pra děda padl na Dukle jako příslušník 1. československého armádního sboru a jelikož bojoval po boku se sovětskou armádou docela bych se někdy takové akce zúčastnil...
  Skrýt celý příspěvek

 • KOLT
  18:17 26.05.2018

  Panslovanství je nesmysl vymyšlený v Rusku k získání vlivu na slovanské obyvatelstvo v době národního obrození probíhajícího především ve střední Evropě. Něco jako spisy židovských ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Panslovanství je nesmysl vymyšlený v Rusku k získání vlivu na slovanské obyvatelstvo v době národního obrození probíhajícího především ve střední Evropě. Něco jako spisy židovských mudrců, prostě lež. Ano, máme stejný základ jazyka. Ale kulturně jsme někde jinde. A geneticky mají Češi společného možná víc s Welšany :-)
  Skrýt celý příspěvek

 • skelet
  18:09 26.05.2018

  zajímavá diskuze, ale velmi dobře jsem se pobavil nad " mlátili bratry slovany".. to jako fakt někdo myslí vážně? :D
  Jakože dnešní mládež, která cestuje, szuduje a pracuje po ...
  Zobrazit celý příspěvek

  zajímavá diskuze, ale velmi dobře jsem se pobavil nad " mlátili bratry slovany".. to jako fakt někdo myslí vážně? :D
  Jakože dnešní mládež, která cestuje, szuduje a pracuje po celém Západě a má tam i přátele se budou zaobírat nad panslavismem, což za prvé byla vyčpělá myšlenka už ve 20.století, za druhé populace ČR má kulturně víc společněho se Západem, než východem a za třetí mladí ani neví co Slovan je :D
  Skrýt celý příspěvek

 • Wenet01
  17:43 26.05.2018

  Zásadní množství...:))) mající významný vliv maximálně tak na výsledek Waršavského povstání. Pokud si malujete rozdělení Ruska na protiputinovskou a putinovskou část, vytáhněte ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Zásadní množství...:))) mající významný vliv maximálně tak na výsledek Waršavského povstání. Pokud si malujete rozdělení Ruska na protiputinovskou a putinovskou část, vytáhněte břevno z oka svého a podívejte se také na "jednotnou" Evropu, stojící za svými vůdci. Opravdu chcete porovnávat vztah rusů a Evropanů k ideám které nesou tito "potencionální" protivníci?
  A opakuji po sté, Evropané dlabou na vojenství a proti Rusku válčí jen v novinách. Je to užitečný nepřítel, ale kdo není blázen, aby těm novinám věřil, vidí, že je Rusko normální standardní stát a tomu, že se nikdo nepřipravuje na jeho útok docela rozumí. Zbytku doporučuji trochu realismu, návštěvu východu a úplně nejlépe zákop, můžeme se domluvit se, párkrát vám střelím AKM nad řití, což spolehlivě léčí většinu tužeb po "demokratizaci" světa, který na Vás neútočí
  Skrýt celý příspěvek

 • dusan
  16:31 26.05.2018

  Wenet01

  To by som si tak istý nebol ...

  Rusi to samozrejme neradi priznávajú, ale "hiwis" čiže občania ZSSR v rátane mnoho Rusov slúžili štandartne vo väčšine divízii ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Wenet01

  To by som si tak istý nebol ...

  Rusi to samozrejme neradi priznávajú, ale "hiwis" čiže občania ZSSR v rátane mnoho Rusov slúžili štandartne vo väčšine divízii wermachtu na východnom fronte v desaťtisícových počtoch ... nepočítam jednotky SS zložené s mnohých národov i ZSSR ...

  Mali rôzne motivácie, od nanútenia po dobrovoľnosť. Oni nechceli bojovať proti Rusku, ale proti režimu v Rusku ... takže precedens máme.
  Skrýt celý příspěvek

 • Polemik
  15:37 26.05.2018

  RiMr71 :
  tak radšej kolaborant ako fašista s krvavou papuľou :-/

  RiMr71 :
  tak radšej kolaborant ako fašista s krvavou papuľou :-/

 • Host
  15:16 26.05.2018

  Rase. Ono ani robotizaciu nenainstalujes v priebehu 2 tyzdnov. Mnohe aplikacie u robotov su vsetko site original na mieru.

  Rase. Ono ani robotizaciu nenainstalujes v priebehu 2 tyzdnov. Mnohe aplikacie u robotov su vsetko site original na mieru.

 • Rase
  15:02 26.05.2018

  K rychlosti výroby a výcviku:
  pokud by byl opravdový zájem, tak by šlo aplikovat technologie (robotizaci) z automobilového průmyslu i na ten vojenský a techniku "sekat jak baťa ...
  Zobrazit celý příspěvek

  K rychlosti výroby a výcviku:
  pokud by byl opravdový zájem, tak by šlo aplikovat technologie (robotizaci) z automobilového průmyslu i na ten vojenský a techniku "sekat jak baťa cvičky". Přeci jen dřív se muselo všechno svařovat a montovat ručně, navíc i samotný systém výroby se změnil. Stačí porovnat výrobu tanků v Německu (pod který se pár lidí klidně mohlo podepsat) s mnohem pokročilejší výrobou Shermanů v USA - konkrétně narážím na unifikaci dílů, i v podstatě "pásovou" výrobu.

  U moderních technologií je to podobné a výcvik osádek výrazně zjednodušují. O blbuvzdornosti T-34 se toho hodně namluvilo, ale doporučuju se podívat do manuálu k jeho obsluze, nebo vzpomínky československých pamětníků z války. Ono to nebyla žádná sranda. Dneska technika výcvik výrazně zjednodušuje a v případě nouze se dá obsluhovat taky docela rychle. Ty roky zabere, než se osádky sehrají do pořádného týmu a naučí se plně využít schopností techniky. Za WW2 se to kolikrát taky učili až na bojišti
  Skrýt celý příspěvek

 • Jirosi
  14:22 26.05.2018

  Raziel87: To byl příměr toho, že nemusíš mít ani vyrábět tisíce zbraní, aby si nepřítele porazil.

  Tedy i když máš početní i výrobní převahu, vítězství na bojišti je zcela něco ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Raziel87: To byl příměr toho, že nemusíš mít ani vyrábět tisíce zbraní, aby si nepřítele porazil.

  Tedy i když máš početní i výrobní převahu, vítězství na bojišti je zcela něco jiného.
  Skrýt celý příspěvek

 • raziel87
  14:12 26.05.2018

  2 Dusan

  sputnik nečtu

  2 Jirosi

  včíl, to byla příměra....škoda, že si to nepochopil a začal si věci vytrhávat z kontextu,
  ale všiml jsem si, že máš občas jiné myšlenkové ...
  Zobrazit celý příspěvek

  2 Dusan

  sputnik nečtu

  2 Jirosi

  včíl, to byla příměra....škoda, že si to nepochopil a začal si věci vytrhávat z kontextu,
  ale všiml jsem si, že máš občas jiné myšlenkové pochody než já :)

  Tak si tam dosaď třeba PzKpfw III. pro klid tvojí dušičce. Já se bavim o II. světový
  válce, ne o nějaký kratičký etapě, kdy ty si vytáhneš ze zadnice, že se zrovna v konkrétnim měsíci IV. vyráběla v jednotkách kusů, za celou válku se jich postavilo asi 8 500ks, tak kde je problém?
  Skrýt celý příspěvek

 • givicz
  13:51 26.05.2018

  dusan netroufnu si to poměřovat v procentech ale faktem je, že Rusko má vynikající vztahy se státem Izrael protože tam dost lobuje pro zájmy Ruska menšina, která tam emigrovala v ...
  Zobrazit celý příspěvek

  dusan netroufnu si to poměřovat v procentech ale faktem je, že Rusko má vynikající vztahy se státem Izrael protože tam dost lobuje pro zájmy Ruska menšina, která tam emigrovala v 90 letech... (pro zajímavost v současném Rusku je židovská oblast na východě) .. dám ti příklad Lotyšška ... tam žije 27 % ruská menšina, kdy zakázali ruštinu jako oficiálního jazyka země a pro jistotu ještě polovině z této ruské menšiny zakázali volit.. :) protože při pokračujícím úprku obyvatel z Lotyšška by se mohlo velmi jednoduše stát, že se do parlamentu dostanou klidně se 30-40 % zastoupení proruské strany..

  Jinak pro zajímavost do Ruska se chce vrátit i Sripal a jeho dcera... prostě vlastenci jak poleno :)

  Dusan píšeš, že Putinovci si nahrabali atp... podívej se byl převrat na ukrajině, kdy jedni oligarchové nahradili jiné a krade se vesele dál možná dokonce i více ale jde o to, že tito oligarchové jsou tzv. prozápadní..

  Trumpův právník dostal podle BBC úplatek za schůzku Porošenka s Trumpem
  https://zpravy.aktualne.cz/zah...
  Cohen není u amerických úřadů registrován jako lobbista zastupující zájmy Ukrajiny, jak vyžaduje zákon. Právník amerického prezidenta Michael Cohen dostal tajně nejméně 400.000 dolarů (asi 8,8 milionu Kč) za uspořádání schůzky ukrajinského prezidenta Petra Porošenka s jeho americkým protějškem Donaldem Trumpem. Tvrdí to stanice BBC s odvoláním na nejmenované zdroje v Kyjevě "blízké lidem, zapleteným do této záležitosti".Peníze byly podle stanice předány Cohenovi přes prostředníky, vystupující v Porošenkově jménu. Porošenko potřeboval schůzku s Trumpem "vypadající jako rozhovory". Proto se jeho lidé prostřednictvím ukrajinského poslance se styky v židovských charitativních organizacích v New Yorku obrátili na Cohena. Tuto informaci zopakoval i druhý kyjevský zdroj, podle kterého museli Ukrajinci zaplatit dokonce 600.000 dolarů (asi 13,2 milionu Kč).
  Skrýt celý příspěvek

 • Wenet01
  13:34 26.05.2018

  Je naprosto jedno co si myslí o Putinovi, pokud bude válka budou bojovat či pomáhat vlasti. Ohledně toho druhého pána, kolaborovat se dá jen s nepřítelem...nevím o tom, že bychom ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Je naprosto jedno co si myslí o Putinovi, pokud bude válka budou bojovat či pomáhat vlasti. Ohledně toho druhého pána, kolaborovat se dá jen s nepřítelem...nevím o tom, že bychom byli v nějaké válce a pokud bychom byli, jsme s přípravou hluboko v dupě. O tom tu mluvím.
  Skrýt celý příspěvek

 • dusan
  13:17 26.05.2018

  givicz

  Isto mnoho, možno väčšina Rusov i v zahraničí stále bojuje za "svojich", ale faktom je, že značná časť z nich má presne opačný názor a je veľmi kritická k putinovmu ...
  Zobrazit celý příspěvek

  givicz

  Isto mnoho, možno väčšina Rusov i v zahraničí stále bojuje za "svojich", ale faktom je, že značná časť z nich má presne opačný názor a je veľmi kritická k putinovmu režimu. Poznám ich na Slovensku dosť a je to tak 50:50. A nadšenci Putina svoje názory majú dlhodobo, rok 2014 na tom nezmenil nič. I v časoch, kedy sme o Kryme ani nechyrovali boli militantne nastavený proti "zlému" západu - protizápadná rétorika v Rusku ja budovaná dlhodobo, nie je to otázka posledných pár rokov.

  Ale už sme pri tom, do zahraničia odchádzajú často tí čo na to majú ... to je "putinovci", ktorí sa nahrabali za prispenie Putina a spol. a ťažko čakať, že budú kritickí voči svojim chlebodarcom s ktorými majú stále živé vzťahy hlavne v biznise.

  K tým "vazalom" ... trochu veľa študujete Sputnik .... jedine tam sme vazali EÚ a USA .... zato v Rusku vládne "sloboda" : )
  Skrýt celý příspěvek

 • Jirosi
  13:11 26.05.2018

  raziel87: "Tehdy stačil pro posádky pár měsíční výcvik, pro výrobu plácnu 100ks Panzeru IV stačil měsíc. "

  Tohle přirovnání je dokonalé. Jenže realita byla taková že ještě během ...
  Zobrazit celý příspěvek

  raziel87: "Tehdy stačil pro posádky pár měsíční výcvik, pro výrobu plácnu 100ks Panzeru IV stačil měsíc. "

  Tohle přirovnání je dokonalé. Jenže realita byla taková že ještě během Barbarosy! Byla produkce panzeru IV 16 kusů/mesíčně! Přitom na frontě měli 3 500 vs 20 000.

  Už tenkrát se ta doktrína ukázal jako neúčinná. Pochybuji, že by dnes byl výsledek jiný.
  Skrýt celý příspěvek

 • RiMr71
  13:09 26.05.2018

  ...tak to vypadá soudruzi, že se v této diskuzi za chvilku budete jen sami mezi sebou trumfovat, kdo je větší kolaborant...

  ...tak to vypadá soudruzi, že se v této diskuzi za chvilku budete jen sami mezi sebou trumfovat, kdo je větší kolaborant...

 • Wenet01
  12:24 26.05.2018

  Co je jisté a důležitá jsou fakta a ne propagandistické kecy. Evropa nevidí v Ruské federaci nepřítele, na válku se nepřipravuje, Ukrajinu nepovažuje za spojence...Přičemž hlavní ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Co je jisté a důležitá jsou fakta a ne propagandistické kecy. Evropa nevidí v Ruské federaci nepřítele, na válku se nepřipravuje, Ukrajinu nepovažuje za spojence...Přičemž hlavní stát EU s Ruskem nejen čile obchoduje, ale svým jednání poškozuje právě zmíněnou Ukrajinu. Válka se vede v denících a hlavách těch co věří na pohádky, hlavní zbraní Evropy proti Rusku je víra ve zdravý rozum Kremlu i to, že z keců si tam nikdo nic nedělá, protože reálně se neděje vůbec nic
  Skrýt celý příspěvek

 • Wenet01
  12:18 26.05.2018

  To je dokola to samé...ekonomika, sta tisíce odcházejících apod. Plácání bez významu...
  Poláci odcházejí z Polska, je jich plná Británie, plné USA, plná západní Evropa, ale na ...
  Zobrazit celý příspěvek

  To je dokola to samé...ekonomika, sta tisíce odcházejících apod. Plácání bez významu...
  Poláci odcházejí z Polska, je jich plná Británie, plné USA, plná západní Evropa, ale na Polskou armádu natož na obranyschopnost Polska to má vliv blížící se takřka nule. Pro vojenství je zásadní otázka, vlastenectví, výdrže obyvatelstva, technologie, zdroje, schopnost vyrábět ve velkém, když dojde na lámání chleba a hlavně to nač celé Evropa zvysoka kašle, udržení jednotlivých zbraní na takové úrovni, aby je bylo možno rozvinout do maximálního počtu. Množství studentů v Londýně, a brigádníků v Alpách je naprosto nepodstatný. Pokud chcete věřit, že spokojený důchodce a lépe placený dělník je základ vojenské síly, klidně věřte...ohledně věděckých a jiných kapacit, cokoli se stane jsou buď zpátky v Rusku nebo máte doma špionážní síť
  Skrýt celý příspěvek

 • raziel87
  12:13 26.05.2018

  2 givicz

  tohle Dusan nepochopí, je ze Slovenska. To máš stejný jako když má krkavčí matka
  děti, které nemá ráda.....a čím víc je nemá ráda, tím víc děti stojí o její lásku a ...
  Zobrazit celý příspěvek

  2 givicz

  tohle Dusan nepochopí, je ze Slovenska. To máš stejný jako když má krkavčí matka
  děti, které nemá ráda.....a čím víc je nemá ráda, tím víc děti stojí o její lásku a snaží
  se jí zaujmout.

  Západ se Slovenskem nikdy nepočítal, proto Slováci tak prahnou po něčem, co nikdy nebude. Místo aby se poučili, pořád budou ve falešný naději očekávat, že je západ jednou vezme mezi sebe jako !rovnocenné!

  Dusane, řeknu ti tajemství, geopolitické karty byly dávno vrženy. Tvůj bezmezný obdiv k prozápadně orientované politice je pravda určitě pochvalný čin, leč zůstane u " I HAVE A DREAM". Jestli chceš s vlky pít, musíš změnit státní příslušnost.

  Česká republika i Slovensko zůstane vazalem EU, a z pozice západních velmocí není jediný objektivní důvod na tom cokoli měnit
  Skrýt celý příspěvek

 • Mindas
  12:01 26.05.2018

  dusan:
  To, že investovali a podporovali kandidáta, který je jim politicky blíže, tak je vcelku normální. "My" to dělali také vždy přes různé Kasparovy a nyní Navalné... A pokud ...
  Zobrazit celý příspěvek

  dusan:
  To, že investovali a podporovali kandidáta, který je jim politicky blíže, tak je vcelku normální. "My" to dělali také vždy přes různé Kasparovy a nyní Navalné... A pokud jim to nevyjde, tak je to katastrofa? Je pro EU Trump katastrofa, když se tu masivně podporovala Hillary? Měl by jste si trochu ujasnit, jaký význam má slovo "katastrofa". A vztahy s Brity? Kdy oni měli dobré vztahy? Na tom neměl "nějaký" Brexit nikdy žádný vliv...

  "Čo sa týka "doktríny". Nevidím nejakú racionalitu v ruskej doktríne - Rusi z Ruska odchádajú v státisícoch, my po ich "racionálnejšej doktríne" evidentne netúžime."
  Co s tím má společná VOJENSKÁ doktrína?
  Skrýt celý příspěvek

 • givicz
  11:44 26.05.2018

  dusan uniká ti jedna velmi podstatná a velmi zásadní věc ( a nejenom tobě)... rusové jsou velcí vlastenci, kdy v drtivé většině nikdy nezanevřou na svoji milovanou zem.. tohle ...
  Zobrazit celý příspěvek

  dusan uniká ti jedna velmi podstatná a velmi zásadní věc ( a nejenom tobě)... rusové jsou velcí vlastenci, kdy v drtivé většině nikdy nezanevřou na svoji milovanou zem.. tohle třeba říká Dmitri Jaškin, který ač se narodil v Rusku žije od mala v České republice a dokonce se lvem na prsou reprezentuje Českou republiku citace :

  " Tady žiju, reprezentuji Česko, ale vždycky budu Rus. To nikdo nezmění "

  Můžeš si zjistit co říká např. Ovečkin, který dlouhodobě hraje a bydlí v USA ... nebo jak se asimulují rusové v Karlových Varech...
  Skrýt celý příspěvek

 • dusan
  11:29 26.05.2018

  raziel87

  Čo sa týka "doktríny". Nevidím nejakú racionalitu v ruskej doktríne - Rusi z Ruska odchádajú v státisícoch, my po ich "racionálnejšej doktríne" evidentne netúžime. ...
  Zobrazit celý příspěvek

  raziel87

  Čo sa týka "doktríny". Nevidím nejakú racionalitu v ruskej doktríne - Rusi z Ruska odchádajú v státisícoch, my po ich "racionálnejšej doktríne" evidentne netúžime.

  Nie sú dôležité heslá a kecy, ale "hlasovnie nohami". Tu deklasujeme Rusko napriek všetkým nedokonalostiam.

  Ani strašne zúriví priaznivci Ruska vôbec netúžia ísť do "zasľúbenej zeme". Naopak, mnohí Rusi hľadajú v archívoch svojich židovských predkov aby sa mohli vysťahovať do Izraela ako "Židia". Nie sú samozrejme prenasledovaní antisemitizmom, ale chcú začať "lepší život". Nemusím hovoriť, že odísť chcú len tí vzdelanejší a inteligentnejší....
  Skrýt celý příspěvek

 • raziel87
  11:15 26.05.2018

  2 Rase

  já bych byl v té příměře k II. světové válce opatrnější. Nejde to dost dobře srovnávat.

  Tehdy se na bojišti vyskytovaly primitivnější technologie, jejichž proces ...
  Zobrazit celý příspěvek

  2 Rase

  já bych byl v té příměře k II. světové válce opatrnější. Nejde to dost dobře srovnávat.

  Tehdy se na bojišti vyskytovaly primitivnější technologie, jejichž proces výroby byl
  časově daleko méně náročný. S tím byl spojený i výcvik posádek, které konkrétní bojový prostředek obsluhovaly.

  Tehdy stačil pro posádky pár měsíční výcvik, pro výrobu plácnu 100ks Panzeru IV stačil měsíc.

  V dnešní době, pokud Evropě poteče do zadnice, tak v krátkém časovém horizontu nezajistí nic navíc, co by tou dobou již dávno neměla. Nestihne vyrobit a vyškolit posádky.......v tomhle jsme prostě jako Evropani strašně pozadu a rus, ačkoli ekonomicky (a dle mnoha diskutéru zde na AN i morálně) zaostalý národ má v tomto ohledu daleko racionálnější doktrínu
  Skrýt celý příspěvek

 • givicz
  11:09 26.05.2018

  Wenet01 ještě k tomu prostému sčítání co tady naznačuje Rase ... prsknu sem citaci ohledně pravoslavné členské země NATO která dává příkladných 2,38 procenta HDP na obranu ... a ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Wenet01 ještě k tomu prostému sčítání co tady naznačuje Rase ... prsknu sem citaci ohledně pravoslavné členské země NATO která dává příkladných 2,38 procenta HDP na obranu ... a nebude to ohledně katastrofálního zadlužení nebo neutěšené ekonomické situace ...:)

  " Řecko například v roce 2016 vykázalo obranný rozpočet ve výši příkladných 2,38 procenta HDP. Jenže 73 procent z něj připadlo na výplaty, důchody, odstupné, výsluhy a další personální náklady.

  Řekové navíc staví armádu jako protiváhu spojenci z aliance – Turecku, ne jako součást NATO. Nezapojují se do aliančních operací, nepomáhají v nich spojencům, v Afghánistánu například nemají jediného vojáka.

  Donald Trump je pochválil. Alianci jsou však platní jako námořníkům zábradlí na ponorce. "
  Skrýt celý příspěvek

 • dusan
  11:01 26.05.2018

  Mindas

  Ak ste si nevšimol, evidentne nie, tak Rusi investovali vo Francúzku do iných kandidátov ...
  Trump mal tiež veľkú podporu Moskvy, síce nepriznanú ale masívnu. ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Mindas

  Ak ste si nevšimol, evidentne nie, tak Rusi investovali vo Francúzku do iných kandidátov ...
  Trump mal tiež veľkú podporu Moskvy, síce nepriznanú ale masívnu. Sputnikovci sa išli potrhať. Realita je oproti očakávaniam dosť smutná - pre Rusko. Práve zákonodarci sú na Rusko ešte tvrdší - ich sankcie zaboleli Rusko najviac a nie sú to len demokrati. Rusko podporovalo Brexit a vieme aké sú dnes vzťahy s VB ...
  Skrýt celý příspěvek

 • Mindas
  10:08 26.05.2018

  dusan:
  "My ich naozaj "kŕmime" a útok na nás by bol pre Rusko totálna ekonomická katastrofa. Preto sa naozaj nemusíme báť "normálnej" vojny - na to chudobné Rusko jednoducho ...
  Zobrazit celý příspěvek

  dusan:
  "My ich naozaj "kŕmime" a útok na nás by bol pre Rusko totálna ekonomická katastrofa. Preto sa naozaj nemusíme báť "normálnej" vojny - na to chudobné Rusko jednoducho nemá."
  Tak proč se tím tedy pořád straší, když to všichni dávno víme? Rozumím, hodí se to...

  "... veľké krajiny ako Francúzko, VB či USA skončili pre Rusov totálnou katastrofou ..."
  Ty vaše přirovnání mě vždy hrozně baví. Nemáte v rukávu ještě něco více bombastického, než "katastrofu"? V USA je to pro Rusko taková katastrofa, že demokrati už přes rok od inaugurace Trumpa neustále kopou kolem sebe a ublíženě ukazují na Rusko. No a ta francouzská "katastrofa" je hlavním hostem ekonomického fóra v Petrohradu...
  Skrýt celý příspěvek

 • givicz
  10:04 26.05.2018

  Wene01 já bych ještě doplnil, že Rusko nemá zájem a ani nechce útočit na západ mají pouze červenou linii svých zájmů jako je Bělorusko, Ukrajina, jako že na Krymu bude navždy ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Wene01 já bych ještě doplnil, že Rusko nemá zájem a ani nechce útočit na západ mají pouze červenou linii svých zájmů jako je Bělorusko, Ukrajina, jako že na Krymu bude navždy Černomořská flotila a nikdo jiný ... atp. mají zájem o pokud možno bezproblémový export svých prakticky neomezených energetických surovin...

  logik jo je to tak očividně to není jako u nás, že se několik let řeší plánování, různé EIA posudky, odvolání dětí země prostě se řekne, že tady bude nový nejdelší most v evropě tak tam v rekordně krátkém čase prostě bude a bez kecání...
  Skrýt celý příspěvek

 • Wenet01
  09:39 26.05.2018

  Přeorientovat se můžete, to máte pravdu, USA jsou skvělý příklad, ale jen pokud máte čas, což USA díky Atlantiku na jedné a tichému na druhé, naštěstí měly...Evropa by ho mít ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Přeorientovat se můžete, to máte pravdu, USA jsou skvělý příklad, ale jen pokud máte čas, což USA díky Atlantiku na jedné a tichému na druhé, naštěstí měly...Evropa by ho mít nemusela.
  Naštěstí Rusko je jen politický strašák, kterého jsou plné noviny, ale ve skutečnosti všichni spoléhají, že je Rusko tím, čím ve skutečnosti je tj. normálně uvažující moderní velmocí a ne Severní Koreou a reálně proto v Evropě nedělá pro obranu nikdo vůbec nic krom řečnění o nebezpečnosti Ruska na jedné straně a jeho slabosti na straně druhé, to když se někdo začne tázat, proč safra nezbrojíme. Ovšem jinak jsme rádi, že ho máme, protože za všechny průsery i nesouhlas s mainstreamem může Putin a jeho agenti a když se o něčem začne nebezpečně žvanit, vždy je možnost rozpoutat diplomatický střet a strhnout pozornost k Rusku. Samozřejmě pár lidiček to vzalo vážně až smrtelně a tak bojují s Ruskem seč jim panty stačí. Skutečnost je ovšem taková, že v případě reálné války s Ruskou federací, konvenční či nekonvenční, za současné politické garnitury, investic a připravenosti celé Evropy (s čestnou výjímkou Polska a Řecka), nezbývá než spoléhat na psychické zdraví vládce Kremlu.
  Ale kdo to napíše.
  Armády nelze v případě náhlé války rozhodně sčítat, podobnou sčítací chybou trpěli spojenci v první Bitvě o Francii...kdy jednotné velení, odpovědnost, připravenost, zbraně i cíle, byly jednoznačnou výhodou Německa. V té druhé se na skutečném spojení spojenců poučeně již makalo roky...Mimochodem k čemu je sečíst sílu Španělské, Maďarské a Řecké armády, při Ruském úderu na Evropu...Válka by se nevyhašovala Evropské unii, v mezinárodních otázkách nikdo neví co to je a členové NATO mají možnost reagovat či nereagovat zcela oficiálně danou smlouvou, bez ohledu na oblíbený novinářský výklad, jeden za všechny, všichni za jednoho.
  Mimochodem výše představa, že v případě války udoláte nepřítele co si pro Vás může dojít, tím, že s ním přestanete obchodovat, je docela vtipná...
  Skrýt celý příspěvek

 • givicz
  09:25 26.05.2018

  Rase nesouhlasím.. v případě totálního vleklého konfliktu rozhoduje schopnost národa jako celku se obětovat a vydržet to co jiný nevydrží... silně pochybuji, že mladí lidé co ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Rase nesouhlasím.. v případě totálního vleklého konfliktu rozhoduje schopnost národa jako celku se obětovat a vydržet to co jiný nevydrží... silně pochybuji, že mladí lidé co nastupují do armády ČR tam jdou pro to aby za zdejší oligarchy leželi a umírali několik měsíců / roků někde v okopu v -40 a mlátili bratry slovany někde na východě... to spíše přeběhnou na druhou stranu.... jdou tam proto, že dostanou prakticky ihned 35 000 kolíků a to je podstatné..

  stronger.p jo přesně tak to je.. ukazuje to příklad tzv. Syrského expresu, kde se nakoupily lodě všude možně aby bylo zaručeno hladké zásobování Ruské armády v Sýrii.. a ono se to logistický zvládlo
  Skrýt celý příspěvek

 • dusan
  09:19 26.05.2018

  Rase

  EÚ ani nemusí s Ruskom v prípade vojny bojovať ... stačí prestať obchodovať : )

  Napriek všetkým veľkým rečiam je EÚ pre Rusko rozhodujúci obchodný parnter - hlavne pri ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Rase

  EÚ ani nemusí s Ruskom v prípade vojny bojovať ... stačí prestať obchodovať : )

  Napriek všetkým veľkým rečiam je EÚ pre Rusko rozhodujúci obchodný parnter - hlavne pri vývoze surovín. My ich naozaj "kŕmime" a útok na nás by bol pre Rusko totálna ekonomická katastrofa. Preto sa naozaj nemusíme báť "normálnej" vojny - na to chudobné Rusko jednoducho nemá. Ale má možnosť cez hybridnú vojnu presadzovať svoju politiku i keď tie výsledky sú dobré len pri menších krajinách, čiastočne v Nemecku ... veľké krajiny ako Francúzko, VB či USA skončili pre Rusov totálnou katastrofou ...
  Skrýt celý příspěvek

 • stronger.p
  08:51 26.05.2018

  @Jirosi :Jen záleží jestli ji někdo půjčí lodě.

  To je zase perla...

  Vždy se "někdo" najde a bude říkat, to není nic proti Vám, ale jen obchod...Za třicet stříbrných se Jidášů ...
  Zobrazit celý příspěvek

  @Jirosi :Jen záleží jestli ji někdo půjčí lodě.

  To je zase perla...

  Vždy se "někdo" najde a bude říkat, to není nic proti Vám, ale jen obchod...Za třicet stříbrných se Jidášů najde...
  Skrýt celý příspěvek

 • Rase
  08:45 26.05.2018

  Wenet01:
  Evropa sice na armadu dlouho kaslala, ale i tak bych nepodcenoval i aktualni silu evropskych armad - ono se to nascita. Akorat toho atomu nemame. Ve 30. letech melo USA ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Wenet01:
  Evropa sice na armadu dlouho kaslala, ale i tak bych nepodcenoval i aktualni silu evropskych armad - ono se to nascita. Akorat toho atomu nemame. Ve 30. letech melo USA taky jen malou armadu ale silnou ekonomiku. Kdyz ale bylo potreba, preorientovali se rychle. U evropy ten potencial vidim taky. Ekonomika je rozhodujici i v pripade vlekleho konflitu, WW1 i 2, kdyz se sprajcne blitz, je to zase jen opotrebovavaci valka, na kterou rusove proste nemaji
  Skrýt celý příspěvek

 • Jirosi
  08:28 26.05.2018

  "že Rusko má větší a silnější armádu a větší možnost intervence kamkoli než celá Evropa dohromady."

  Jen záleží jestli ji někdo půjčí lodě.

  "že Rusko má větší a silnější armádu a větší možnost intervence kamkoli než celá Evropa dohromady."

  Jen záleží jestli ji někdo půjčí lodě.

 • Wenet01
  07:40 26.05.2018

  Ten konec pobavil...Velmoc je stát, který dokáže prosadit své zájmy.
  Úroveň státní důchodové politiky, sociální péče a spotřebního koše obyvatelstva je z mocenského pohledu ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Ten konec pobavil...Velmoc je stát, který dokáže prosadit své zájmy.
  Úroveň státní důchodové politiky, sociální péče a spotřebního koše obyvatelstva je z mocenského pohledu naprosto k ničemu. Německo má i přes vou ekonomiku mnohem menší mezinárodní sílu než Rusko...a s ohledem dějin nikoho nezajímá jestli se v roce 1871 žilo lépe ve Francii nebo v Německu, podstatný byl výsledek, nebo možnost výsledku a ten je takový, že Rusko má větší a silnější armádu a větší možnost intervence kamkoli než celá Evropa dohromady. Ještě, že se můžeme uklidnit, že sice nic neděláme, investovat nechceme, peníze na armádu nemáme, ale máme lepší ekonomiku...
  Skrýt celý příspěvek

 • logik
  00:57 26.05.2018

  givitz: klasika, vytahuješ údaje, které má Rusko zrovna dobrý, protože čekalo ropu za 40 a ona stála 80. Vývoz ropy ale nedělá dobrou ekonomiku.
  Stejně jako ji nedělá ...
  Zobrazit celý příspěvek

  givitz: klasika, vytahuješ údaje, které má Rusko zrovna dobrý, protože čekalo ropu za 40 a ona stála 80. Vývoz ropy ale nedělá dobrou ekonomiku.
  Stejně jako ji nedělá nedekomratický režim, ve které se poručí a postaví, protože např. že by někdo řešil nějaké ekologické otázky, nebo se dokonce mohl ve stavebním řízení odvolat, nehrozí....Todle by uměl i Kim v KLDR a nedělá to z ní vyspělou ekonomiku.

  Článek: jo, souhlas, průmysl není totéž, co vyspělost země. Ale skladba průmyslu o zemi říká hodně. Protože např. zpravidla vzdělání kopírují průmysl... a naopak. atd....
  Skrýt celý příspěvek

 • Clanek
  23:26 25.05.2018

  givicz
  Nic z toho co pisete nerozporuju, myslim ty aktualni udaje o tom jak se Rusku vede. Jen se neshodneme na tom co je cesta k prosperite. Myslet si ze nejake velke ...
  Zobrazit celý příspěvek

  givicz
  Nic z toho co pisete nerozporuju, myslim ty aktualni udaje o tom jak se Rusku vede. Jen se neshodneme na tom co je cesta k prosperite. Myslet si ze nejake velke budovatelske projekty (energeticke, stadiony atd) je v nadsazce takove ruske. Ze se k te prosperite prostavi, o tom to prece neni. Stat nikdy nebude tak sikovny hospodar jako obcan. Obcan je ten co potrebuje podminky (a tam patri treba infrastruktura, takze most na Krym? jo. Stadiony na MS ve fotbale nebo na olympiadu? Ne (PS: diky bohu ze nevysla Praha olympijska)).
  A neshodneme se ani na tom co je prosperita nebo s cim clovek muze byt spokojeny. Ja s aktualnim stavem Ruska spokojeny byt nemuzu (stejne jako nejsem spokojeny se stavem CR, SR a dalsich statu), protoze ani zdaleka nevyuziva svuj potencial. Proto jsem kriticky k Rusku hodne, k nam taky ale min (precijen se nekam posouvame).

  @KOLT
  Ano, skolstvi, ale nebudu tvrdit ze je to jen o tom. Ve Finsku se povedlo krom vybudovani vzdelanostni/vedecke zakladny i tuto zakladnu v zacatcich hodne podporit statnimi projekty (treba IT statni sprava atd.), tedy temi projekty, ktere jsou v CR (hned po armade a stavbe dalnic) leda dalsim lakadlem jak si skrze "nase lidi" namastit kapsy. Takze je to i o boji s korupci, o kvalite legislativy, o pruznosti atd. Kazda z tech veci je dulezita, ale nic se nevyrovna synergii kdyz mas ten stat vic veci, nebo rovnou vsechno.
  A jak pisete, pritom to byl dlouho pomerne zaostaly stat kdesi na severu na hranicich SSSR. A nebyla to ropa, nebyl to velky domaci trh, a nebyla to nejaka vnejsi pomoc co by je posunul dal. Zmakli to svepomoci. To prece musime zvladnout i my.
  Skrýt celý příspěvek

 • givicz
  23:08 25.05.2018

  Ne Clanek zaujaté debaty jsou typu v Rusku nemají co žrát ekonomicky jdou do kytek, nemají na to či ono peníze atp...

  Já uvádím, že to letos vypadá, že rozpočet bude v ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Ne Clanek zaujaté debaty jsou typu v Rusku nemají co žrát ekonomicky jdou do kytek, nemají na to či ono peníze atp...

  Já uvádím, že to letos vypadá, že rozpočet bude v přebytku, zadlužení minimální, inflace rekordně malá, zahraniční obchod mají v plusu, růst ekonomiky také bude (mohl by být vyšší ale počítám, že až spustí ty velké energetické projekty typu síla sibiře, severní proud II, Turecký proud tak to bude znamenat pro rozpočet slušný nášup) a to vše přes všelijaké ekonomické sankce a různé překážky...

  Dám ti příklad jihu Ruska Krymu ... jenom větší akce, za cca dva roky dokázali postavit nové letiště,Krymský most v délce 19 km kde jsou složité geologické podmínky staví tam dálnici Tavrida cca 200 km, dvě plynové elektrárny... a mohl bych pokračovat, rychlost výstavby obrovská.. (s rychlostí v ČR nesrovnatelná)

  Za tři týdny pořádají MS ve fotbale, kdy dokázali postavit X nových stadionů, dokončují nejvyšší budovu Evropy a to vše aniž by se i přes sankce zadlužili...

  Jinak pro neznalé jak funguje vzdělávání v Rusku
  https://www.youtube.com/watch?...
  Skrýt celý příspěvek

 • KOLT
  22:57 25.05.2018

  Clanek, zmiňovat Finsko je velice potřebné. Jsme sice hodně mimo téma, ale nedá mi to. Finové k té prosperitě totiž nepřišli jak slepí k houslím. Třeba sousední Norsko zbohatlo ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Clanek, zmiňovat Finsko je velice potřebné. Jsme sice hodně mimo téma, ale nedá mi to. Finové k té prosperitě totiž nepřišli jak slepí k houslím. Třeba sousední Norsko zbohatlo díky nerostným surovinám, nicméně na rozdíl od jiných podobně zbohatnuvších států investuje velkou část takto získaných prostředků do své budoucnosti (a teď neřeším jejich sociálně-politické směřování, nýbrž čistě přístup k "snadno" získanému bohatství). Finové si tu prosperitu skutečně zasloužili – poměrně radikálně změnili svůj přístup ke školství. A to v obou základních pilířích, tedy k tomu, co je jeho účelem, i k tomu, jaké prostředky je vhodné zvolit. Dokud tohle nepochopíme, budeme jen lepší montovna.
  Skrýt celý příspěvek

 • Clanek
  22:38 25.05.2018

  @Logik
  Casta chyba kdyz se dava do rovnitka prumysl a vyspelost. Tohle neplati uz asi jedno stoleti. Podil prumyslu na HDP evropy je cca 20%, nektere staty toho maj vic (ani ...
  Zobrazit celý příspěvek

  @Logik
  Casta chyba kdyz se dava do rovnitka prumysl a vyspelost. Tohle neplati uz asi jedno stoleti. Podil prumyslu na HDP evropy je cca 20%, nektere staty toho maj vic (ani prumyslove Nemecko neprekroci 30% jejich HDP, CR pak je na 32%). A treba ten tolikrat zminovany automobilovy prumysl a "montovny" se na HDP EU podili jen cca 5-6%, jeden z nejvetsich podilu ma Slovensko, o kterem se taky rado tvrdi, ze tam neni nic jineho nez auto-montovny, tak i tam je to nekde mezi 30-40% z prumyslu, co z celku tvori jen kolem 10% HDP Slovenska. Tolik k tomu ze SR je jen montovnou pro auta, a k tomu ze CR je na tom velice podobne.
  A abych jeste dostal do pomeru tech 5-6% HDP EU pro autoprumysl, tak treba odvetvi dopravy dela skoro 5% taky. Zvlastni ze se nerika ze jsme zeme kamionovych a autobusovych dopravcu, rejdaru a ja nevim co dalsiho.

  A jeste k predesle debate, tady jsou pilire konkurenceschopnosti:
  http://reports.weforum.org/glo...
  Kazdy se muze zamyslet sam, kde CR kulha a co by se dalo snadno zmenit casto i bez extra vydaju.
  Tady metodika a kdo kam patri:
  http://www3.weforum.org/docs/G...
  A tady jak si vede svet, jak si vede nejlepsi z EU (a kdo to je) a jak si vede nejhorsi z EU (tam je treba to Slovensko a dalsi)
  https://assets.weforum.org/edi...
  Na tohle je potreba tlacit.
  Skrýt celý příspěvek

 • Clanek
  22:20 25.05.2018

  strikehawk
  Jedna cesta je aby vysokoskolsky profesor nevydelaval tolik jako prodavacka v Lidlu. Dalsi aby se dotace ktere sem EU cpe (a ktere z velke casti cpeme nejdriv my do EU) ...
  Zobrazit celý příspěvek

  strikehawk
  Jedna cesta je aby vysokoskolsky profesor nevydelaval tolik jako prodavacka v Lidlu. Dalsi aby se dotace ktere sem EU cpe (a ktere z velke casti cpeme nejdriv my do EU) vyuzili na to na co jsou urceny (davat 3% HDP na vyzkum je jeden z 5 hlavnich cilu strategie Evropa2020, dalsi jsou snizovani nezamestnanosti, zvysovani pomeru VS vzdelanych lidi atd). Na prikladu Slovenska bylo treba naprosto nesmyslne davat pobidky Jaguaru, tedy dalsi montovne v uz tak montoven plnem state. Nezamestnanost je nizka, ekonomika slape, penize je potreba tlacit do vedy a vyzkumu, ne do "hloupe zamestnanosti".
  CR Nemecko dohani, jen ne tak rychle jak by mohla a mela (ne tak k cemu ma predpoklady), a i ty spis ojedinele programy, kde propojeni VS a prumyslu funguje podle nemeckeho vzoru nevznikaji z iniciativy statu, ale z iniciativy toho ktereho lokalne pusobiciho prumyslu s nemeckymi koreny.
  A ze to neni jen o nemecku, vetsina dalsich statu se posunula nahoru skrze podporu inovaci (ne rizenou, staci lidem vytvorit vhodne podminky, ti uz to pak zvladnou i bez velkych budovatelskych nebo "modernizacnich" programu), Izrael je podobny inkubator napadu, Finsko jsem zminoval, Dansko, SWI je v evrope z tech nejmensich ale taky nejaktivnejsich (iinvestice do vzdelani => do vedy => inovace => patenty), tem jejich zivotni uroven taky jen tak nespadla do klinu.

  Ohaneni ratingem jste zjevne nepochopil, nevadi.

  Co to je "modernizovat hospodarstvi"? To si rad prectu.
  I kdyz pokud si vazne myslite ze je na tom Rusko ekonomicky lip nez CR, tak snad radeji ani ne.
  Skrýt celý příspěvek

 • logik
  22:08 25.05.2018

  PS: A jinak svým způsobem máš pravdu. V Rusku existuje špičkový výzkum a špičkový průmysl, o kterém si může nechat ČR pouze zdát. Ale má to háček: je to jen zlomek Ruského ...
  Zobrazit celý příspěvek

  PS: A jinak svým způsobem máš pravdu. V Rusku existuje špičkový výzkum a špičkový průmysl, o kterém si může nechat ČR pouze zdát. Ale má to háček: je to jen zlomek Ruského průmyslu. Zatímco náš průmysl táhne výroba aut a strojírenství, Ruský táhne především export surovin. Takže pokud vezmeme špičku v každém oboru, jsou na tom Rusové lépe. Pokud průměr, jsme na tom podstatně lépe my. Obzvláště, když se Rusku dlouhodobě nedaří rozdíly vyrovnávat.

  Naprosto stejně to dopadne, když budeš srovnávat Ruské školství. Ruská věda je v některých ohledech opravdu kvalitní. Mají špičkovou (výrazně kvalitnější, než je Karlovka) univerzitu. Jednu. Další dvě Ruské univerzity jsou na úrovni naší Karlovky. Ostatní jsou horší.... Přepočteno na počet lidí to opět už příliš kladný dojem nedělá....
  Skrýt celý příspěvek

 • logik
  21:58 25.05.2018

  strikehawk: ale ratingem tady argumentovali obránci Ruska, nikoli Článek nebo já... :-) My jsme jen vyvraceli, že to zvýšení ratingu je argument pro to, že je na tom Rusko ...
  Zobrazit celý příspěvek

  strikehawk: ale ratingem tady argumentovali obránci Ruska, nikoli Článek nebo já... :-) My jsme jen vyvraceli, že to zvýšení ratingu je argument pro to, že je na tom Rusko dobře.... Takže díky za podporu.

  A ke zbytku tvého postu - používáš klasický argumentační faul typu: "neumíš vytočit hrnec na hrnčířském kruhu, tak nemáš právo konstatovat, že je hrnec šišatej...."
  Skrýt celý příspěvek

 • strikehawk
  21:52 25.05.2018

  Článek

  No takovou ekonomickou rychlovasku jako jsi ty jsme tady potřebovali..........nechtěl bys nám ty ekonomicky experte takhle třeba sdělit jak ze by se to mělo dělat abychom ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Článek

  No takovou ekonomickou rychlovasku jako jsi ty jsme tady potřebovali..........nechtěl bys nám ty ekonomicky experte takhle třeba sdělit jak ze by se to mělo dělat abychom na tom byli alespoň částečně jako Německo a rostli relativně a konečně doháněli západ když kritizujes Rusko?

  A ohánět se ratingovýma agenturama které klidně daji triple A bance, která druhy den zkrachuje beru jako hodně špatný vtip.....relevance jejich raftingu v případě Ruska a USA je naprostá 0.....

  Rusko musí modernizovat hospodářství a infrastrukturu a ceka ho dlouhá cesta ale není ekonomickou kolonii/montovnou na naši úrovni
  V radě oboru je na úrovni světové špičky a nemyslím tím zrovna výrobu zbraní a vesmírný průmysl.


  .
  Skrýt celý příspěvek

 • Clanek
  20:47 25.05.2018

  Neni vtipnejsich debat na AN nez debaty o ekonomice. Zvlaste ta snaha vsemozne okecat a zaobalit jak na tom Rusko je, pritom to co tu pise logik a dalsi nikdo zpochybnit ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Neni vtipnejsich debat na AN nez debaty o ekonomice. Zvlaste ta snaha vsemozne okecat a zaobalit jak na tom Rusko je, pritom to co tu pise logik a dalsi nikdo zpochybnit nesvedl:
  Rusko roste (po letech recese uvidime jak dlouho jim to zustane), ale roste z male zakladny a tak pomalu, ze roste jen v absolutnich cislech, ale relativne porad chudne. To hodnotit kladne u zeme s "nekonecnym" nerostnym bohatstvim, tedy s nejlepsi startovni pozici, muze bud clovek neznaly, nebo zaujaty.
  Doporucuju si projit nejake prognozy vyvoje Ruske ekonomiky (a dalsich statu BRICS) z tak pred 10 let. Jak se prognozoval zmensovani vplivu zapadu (USA a EU) prave proti BRICS. A ono se to castecne i naplnilo, ale jen a jen diky Cine, nikomu jinemu. Vsichni ostatni zustavaji tezce za potencialem a behem te doby neusli dopredu ani krok.
  V tomhle svetle davat na odiv to, ze v Rusku nekdo podpise obchody za par mld (ano, obchody s Ruskem jsou pro EU v nizkych jednotkach procent, FDI snad ani to ne), nebo ze jim nejaka agentura zvedne rating z hrozneho na spatny je jako kdyz jsem cetl naposled nejakou zpravu o trendech v EU a za vzor v znizovani nezamestnanosti tam bylo davano...
  ... Recko. Ano, Recko, protoze vazne dosahlo nejvetsiho procentualniho snizeni (dalsi v poradi Spanelsko). Ze je ale porad v... ted najit nejaky hezky efemismus... no, v problemech (cti je na tom dalece nejhur, snad i z celosvetoveho pohledu) je teprve ta kompletni informace, a taky ten rozdil mezi informaci a propagandou.

  Mimochodem, nejlepsi ukazatele jestli se staty nekam posouvaji nejsou ty ryze ekonomicke, ale treba konkurenceschopnost, mnozstvi patentu atd. Tam je treba krasne videt jak se "nova evropa" te stare vubec nepriblizuje, ikdyz je dohanime HDP (tedy obcas, a jen nekdo). Ale zeman jen tak nenastane, ne dokud ve Finsku pujde do vyzkumu cca 3,5% a na Slovensku 0,5%, ne kdyz vyzkum dela ve Finsku 70%+ firem a je to stabilni ukazatel, zatimco na Slovensku behem posledni dekady tento udaj klesnul z 60% na 40% a klesa dal (Nemecko je na tom jeste lip, ale to je trosku jina zeme, proto nedavam jako priklad). V tomhle je CR na tom z nove evropy jeste docela dobre (ale znovu, roste absolutne, relativne zaostava i CR).
  Skrýt celý příspěvek

 • danny
  18:22 25.05.2018

  Logik: neshodneme se. V souboru tvrdých dat za posledních 18 měsíců vidím jednoznačně pozitivní trendy. A opakuji, nezajímají mě slozene a komplexní makro čísla, zajímají mě data ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Logik: neshodneme se. V souboru tvrdých dat za posledních 18 měsíců vidím jednoznačně pozitivní trendy. A opakuji, nezajímají mě slozene a komplexní makro čísla, zajímají mě data za nimi s detailními komentáři. Proto mě zvýšení ratingu největšími ratingovymi agenturami nepřekvapuje.

  Čistě akademicky máš pravdu. Tvé poučky v teoretické rovině platí. Do chvíle, než ty příklady zasadis do reálného rámce. Stav světové ekonomiky, situace v klíčových odvětvích dané země, geopolitická situace, počasí, transformační a adaptační procesy, chování konkurence... Zrovna zmiňovaná Čína je krásným příkladem. Ale to je na delší povídání, nechce se mi zasvinit diskusi. Jdu na pivo:-)
  Skrýt celý příspěvek

 • theo
  18:20 25.05.2018

  Nemusím sa strápňovať . Kudrin je odborník a celý západ ho chváli , to ešte nemusí
  znamenať , že jeho prístupy sú dobré pre RF . To že nie je ministrom financií ale
  niečo ako ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Nemusím sa strápňovať . Kudrin je odborník a celý západ ho chváli , to ešte nemusí
  znamenať , že jeho prístupy sú dobré pre RF . To že nie je ministrom financií ale
  niečo ako šéfom NKU , môže mať prínos v zamedzení nadmerného plytvania
  verejnými zdrojmi. Jelcina a Gorbačova chválil celý západ a z RF to išlo z kopca.
  A Putin nie je blbec a rady Kudrina mu vyvažovali názory Medvedevovej kliky vo
  vláde. Kudrin by nezbrojil , kupoval by americké dlhopisy a podriadoval by sa
  politike USA - či by to bolo ku prospechu RF alebo USA nechám na vás.
  Skrýt celý příspěvek

 • givicz
  18:14 25.05.2018

  v kostce Christine Lagardová o Ruské ekonomice řekla : MMF dokončil rozhled Ruské ekonomiky, vznikl speciální fond, plovoucí valutový kurz, země dosáhla velmi nízkou hladinu ...
  Zobrazit celý příspěvek

  v kostce Christine Lagardová o Ruské ekonomice řekla : MMF dokončil rozhled Ruské ekonomiky, vznikl speciální fond, plovoucí valutový kurz, země dosáhla velmi nízkou hladinu zadluženosti, nízkou nezaměstnanost, upevnění bankovního systému, diverzifikaci odchod od ropného a plynového průmyslu, investice do zdravotnictví nehledě na složitosti za poslední tři roky, kdy je to zásluha hlavně prezidenta Putina a jeho ministrů :)

  s Macronem tam přijela velká delegace podnikatelů, kteří uzavřeli obchody za X miliard.. :)

  před 4 dny byla v Soči Angela Merkel a také tam byli Němečtí podnikatelé...
  https://www.youtube.com/watch?...

  byl tam i prezident Bulharska, který škemral o plynovod do země, ikdyž nějakej rok zpátky na nátlak USA na Bulharsko vlastně vznikl vlastně Turecký proud a teď brečí, že by chtěli také svůj plynovod
  https://www.youtube.com/watch?...


  byl tam před pár dny i premiér miliardové Indie atp...
  https://www.youtube.com/watch?...


  Dále je zajímavé sledovat na Petrohradské ekonomickém fóru názory Ruska, Francie, Japonska, Číny na situaci okolo Iránu, KLDR atp.... takže dušan nesouhlasím Putin to vede dobře :)
  Skrýt celý příspěvek

 • stepan
  18:14 25.05.2018

  givicz:

  Ceska media mlci nejen o navsteve Macrona a ekonomickem foru, ale taky mlcela o navsteve Merklove, Abeho, bulharskeho premiera a dalsich. Ono by se jim to totiz nehodilo ...
  Zobrazit celý příspěvek

  givicz:

  Ceska media mlci nejen o navsteve Macrona a ekonomickem foru, ale taky mlcela o navsteve Merklove, Abeho, bulharskeho premiera a dalsich. Ono by se jim to totiz nehodilo do jejich propagandistickeho kramu... Az Milos Zeman opet pojede do Ruska, tak aby mistni rusofobni uderka mohla spustit vlnu nenavistne histerie, ignorujici fakt, ze zapadni lidri tam ve skutecnosti jezdi 3x casteji :)...

  Dneska, kdyz se zpetne podivu na vyroky nekterych zapadnich politiku kolem roku 2014, kteri tvrdili, ze Rusko bude v izolaci, tak se neprestavam smat... Ono je totiz v takove izolaci, ze vsichni zapadni leaderi jezdi na koberecek do Ruska a ne naopak :).
  Skrýt celý příspěvek

 • dusan
  17:35 25.05.2018

  givicz

  Nevidím dôvod "čumieť" : )

  Väčšina biznisu je mimo sankcií (mimochodom tie ruské sú rozsiahlejšie) a časté "prekvapenie" niektorých obdivovateľov Ruska, že zas niekto ...
  Zobrazit celý příspěvek

  givicz

  Nevidím dôvod "čumieť" : )

  Väčšina biznisu je mimo sankcií (mimochodom tie ruské sú rozsiahlejšie) a časté "prekvapenie" niektorých obdivovateľov Ruska, že zas niekto "obišiel sankcie" ma skôr bavia. Reálne tvrdé boli hlavne posledné od USA, okrem finančných transakcií a niektorých tovarov môže každý z Ruskom obchodovať koľko chce.
  Mimochodom tie ruské "sankcie" sú primárne o ochrane ruského trhu pred vyspelejšou konkurenciu, čím sa Rusi ani netaja a ruskí podnikatelia si ich pochopiteľne pochvaľujú. To, že je to krátkozraké a pri otvorení trhu v takom prostredí asi budú sotva úspešní momentálne neriešia ...
  Čo sa týka dôležitosti trhu, tak export do Ruska je u nás cca 2 % ... u Vás cca 3 % zahraničného obchodu.

  Rusko má budúcnosť ... ale nie s dnešným režimom. Je charakteristické, že bohatí Rusi "vznikajú" prakticky výlučne len v odvetviach prepojených na štát - ťažba surovín, ich primárne spracovanie a pod. ... nejaký Microsoft v Rusku nehrozí ...
  Skrýt celý příspěvek

 • logik
  16:58 25.05.2018

  danny: Ani z posledních 18 kvartálů prostě neplyne nic takového, že by se Rusko vrátilo k růstu. Prostě bylo v regresi, a teď osciluje kolem nuly s tím, že pouze analýzy - tedy ...
  Zobrazit celý příspěvek

  danny: Ani z posledních 18 kvartálů prostě neplyne nic takového, že by se Rusko vrátilo k růstu. Prostě bylo v regresi, a teď osciluje kolem nuly s tím, že pouze analýzy - tedy vzhledem k tomu kolik do těch analýz vstupuje, tak defakto křišťálové koule - předpovídají, že se to zlepší. V současné době ale prostě na tvrdých datech vidět ještě není - růst v pár kvartálech následovaný opětovným poklesem fakt neznamená, že někdo začal růst.

  A ohledně růstu GDP - točíš se na detailech a formulacích, místo co bys odpovídal na jádro argumentu: pokud rozvojová země s dobrými možnostmi dalšího rozvoje: což Rusko vzhledem k blízkosti Evropského i Čínského trhu, a vzhledem k jeho surovinové zásobě není schopno v poslední době růst ani tolik, jako nejsilnější Evropská ekonomika - kterou by z principu měli rozvojové země dohánět: viz Čína atd..., je tam prostě něco špatně.
  A pokud ta ekonomika pokládá za úspěch, když pár kvartálů roste procentuelně stejně jako Německo, tak je také něco blbě.

  A ohledně ratingu - ano, Rusko bylo ve spekulativním pásmu, které znamená defakto: když mu někdo půjčíte a on zkrachuje, tak se nedivte..... Jedna agentura Rusko převedla do investičního pásma, ovšem se stabilním výhledem. Tedy tvrdí: riziko krachu nehrozí, ale příliš zlepšení situace nevěříme. Druhá jen řekla, pokud to takhle půjde dál (což nevíme), tak asi přestane hrozit krach.
  To je daleko od toho, co jsi tvrdil: "Ekonomice se poměrně slušně povedlo absorbovat těžké zásahy". Je to čistě tvrzení: Rusko nezkrachuje, v podání moody navíc s doplňkem "....snad".

  Rusko prostě několik let místo růstu, který by měla mít ekonomika typu Ruska kolem pěti procent, klesala - a teď se podařilo pokles zastavit. Jistě, situace vypadá značně lépe, než před třemi lety, ale to nic nemění na tom, že Ruská ekonomika jede značně pomaleji, než jaký je její skutečný potenciál, a že změna ceny ropy může poslat Rusko hodně rychle zpět do recese.
  Skrýt celý příspěvek

 • givicz
  16:57 25.05.2018

  sleduji živě Petrohradské ekonomické fórum (které české média úspěšně ignorují) doporučuji se podívat co tam říká Emmanuel Macron a hlavně co řekla ředitelka MMF Christine ...
  Zobrazit celý příspěvek

  sleduji živě Petrohradské ekonomické fórum (které české média úspěšně ignorují) doporučuji se podívat co tam říká Emmanuel Macron a hlavně co řekla ředitelka MMF Christine Lagardová o Ruské ekonomice ... zdejší diskutéři budou čumět je to tak 1:20 hod. zpátky :)

  Putin, Macron, Abe & Lagarde take part in SPIEF plenary session
  https://www.youtube.com/watch?...

  Během Macronovy návštěvy bylo uzavřeno kolem 50 rusko-francouzských kontraktů, z nichž největším je dohoda o převzetí deseti procent ruské plynárenské firmy Novatek Arktik francouzskou společností Total za 2,5 miliardy dolarů (přes 55 miliard korun).

  Více na https://zpravy.e15.cz/zahranic...
  Skrýt celý příspěvek

 • dusan
  16:20 25.05.2018

  theo

  Kudrin je mimoriadne rešpektovaná persóna - 11 rokov minister financií Ruska ... dodnes má v Rusku rešpektu u i putinovcov hoci odišiel z funkcie na protest proti politke ...
  Zobrazit celý příspěvek

  theo

  Kudrin je mimoriadne rešpektovaná persóna - 11 rokov minister financií Ruska ... dodnes má v Rusku rešpektu u i putinovcov hoci odišiel z funkcie na protest proti politke Putina a rešpektovaný na západe. On vytvoril rezervné fondy ktoré pomohli (čiastočne) prekryť pád ropy...

  Odporúčam Vám nestrápňovať sa jeho očierňovaním ...
  Skrýt celý příspěvek

 • danny
  14:50 25.05.2018

  theo: Kudrin je neoliberál, ale jeho hlas je relevantním příspěvkem do diskuse. To, že přichází s provokativními tezemi, které působí jako protiváha zamrzlým bolševikům, patří spíš ...
  Zobrazit celý příspěvek

  theo: Kudrin je neoliberál, ale jeho hlas je relevantním příspěvkem do diskuse. To, že přichází s provokativními tezemi, které působí jako protiváha zamrzlým bolševikům, patří spíš mezi jeho pozitiva. A není to idiot nebo čistě akademický teoretik. Proto jeho slovům v Kremlu docela věnují pozornost.

  PavolR: z důvodů, které zmiňuješ, jasně preferuji život v té občas nestabilní, občas brutálně neefektivní demokracii západního střihu. Zároveň ale z opět tebou zmíněných důvodů nehýřím nadšením z úvah, jak by to bylo fajn, kdyby to v Rusku prasklo (nebo se tomu ještě trochu pomohlo), aby už tam taky byla demokracie. Hned vedlejší Ukrajina je pro mě varovným příkladem.
  Skrýt celý příspěvek

 • danny
  14:40 25.05.2018

  Logik: "nabral růstový směr..... A to vyvozuješ z čísel dvou kvartálů? Tomu říkám vytříbená analytická práce." Vyvozuju to z posledních 18ti kvartálů. Nevycházím z extrapolace ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Logik: "nabral růstový směr..... A to vyvozuješ z čísel dvou kvartálů? Tomu říkám vytříbená analytická práce." Vyvozuju to z posledních 18ti kvartálů. Nevycházím z extrapolace číselné řady vývoje GDP ale ze souboru dalších makro ukazatelů, které považuji za relevantní. Do detailů se mi zde ale zacházet nechce, předpokládám, že by sis z toho opět vypíchl nějaký detail a v tom se zacyklil. Chápu, že o mém přístupu k analýze máš důvod pochybovat, tak snad tohle: http://zpravy.e15.cz/zahranicn...
  http://www.ceskatelevize.cz/ct...

  To, že Rusko roste o stejné procento jako Německo a že je někde GDP na hlavu x krát větší neznamená nic jiného, než konstatování těchto faktů. Jakékoli závěry, které na základě těchto údajů zkonstruuješ, stojí na velmi chatrných základech. Úvahy o tom, jako by kdo měl co, jsou úplně zcestné. I v EU máš země, jako Rumunsko a např. Irsko. Srovnávat je s Německem je nesmysl.

  "každý rok je rozdíl mezi tím, co vlastní a vyrobí jeden Němec a co vlastní a vyrobí jeden Rus, větší a větší." Tohle už je čirý nesmysl. Ale to bychom si museli napřed popovídat o tom, jak se stanovují hodnoty typu produktivita práce, přidaná hodnota atd... Jak je jen v rámci EU problém sesbírat data tak, aby např. data o exportu x importu pro Eurostat mezi dvěma zeměmi křížově seděly aspoň v řádech. Jak tato čísla ovlivňuje daňový domicil, kde vlastníci korporací založí sídlo atd...

  Snažím se tobě, i PavloviR sdělit, že Rusko považuji za jednu z mnoha zemí (a souhlasím s označením za spíše rozvojovou, zaostalou, nebo jak chcete), které se někdy lépe, někdy hůře, snaží popasovat s vnitřními problémy ve vysoce konkurenčním prostředí. Jeho cestu nepovažuji za žádný zázrak, ale rozhodně ani žádnou katastrofu. Jsou země, které určité etapy vývoje zvládly lépe, jiné hůře a to platí pro každou oblast života a činnosti státu zvláště.
  Vymyká se pouze tím, že s relativně slabými kartami dokáže občas sehrát výraznou roli v globální politice. Něco, jako když Bohemka, která občas bojuje o přežití v první líze, najednou vyklepne Plzeň... Asi proto to vzbuzuje tolik emocí.
  Skrýt celý příspěvek

 • theo
  14:36 25.05.2018

  Kudrin je proamerická neoliberálna figúrka , asi ako náš najlepší minister financií
  galaxie Mikloš . A približne rovnako populárny v RF. Kľudne by nechal dôchodcov
  žrať trávu , ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Kudrin je proamerická neoliberálna figúrka , asi ako náš najlepší minister financií
  galaxie Mikloš . A približne rovnako populárny v RF. Kľudne by nechal dôchodcov
  žrať trávu , ale o svoje nakradnuté sa deliť nebude . Uvidíme jeho prínos pri
  kontrole hospodárenia v novej vláde. Jeho menovanie bolo veľkým prekvapením.
  A Kudrin mál problém s každým nariadením v prospech RF a neprospech USA.
  Skrýt celý příspěvek

 • PavolR
  14:20 25.05.2018

  danny:
  Na jednu vec ale pozor: Keď sa niečo pos*erká v demokracii, padne vláda a ide sa ďalej. Pri autoritatívnych sa rúca celý systém, lebo nástroje na priebežnú politickú obmenu ...
  Zobrazit celý příspěvek

  danny:
  Na jednu vec ale pozor: Keď sa niečo pos*erká v demokracii, padne vláda a ide sa ďalej. Pri autoritatívnych sa rúca celý systém, lebo nástroje na priebežnú politickú obmenu sú vo väčšej, či menšej miere likvidované. Do takej miery sa snažia odstrániť akúkoľvek alternatívu voči sebe, že po ich páde vypukne chaos a boj o moc. Pád Putina a jeho režimu by vyzeral skôr ako to, čo bolo v Rusku pred sto rokmi (len vtedy neboli atomovky), než čo sme videli pri páde komunizmu ... pokiaľ by niekto ako Kadirov razantne nezlikvidoval akýkoľvek odpor i oponentov a nestabilizoval to pod svojou vládou.
  Skrýt celý příspěvek

 • danny
  14:09 25.05.2018

  Miša: souhlas. Ono stačí občas poslechnout, co hlásá takový Navalnyj nebo kdokoli z těch relevantních opozičních leaderů proti Putinovi, a najednou ta představa o demokratizaci ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Miša: souhlas. Ono stačí občas poslechnout, co hlásá takový Navalnyj nebo kdokoli z těch relevantních opozičních leaderů proti Putinovi, a najednou ta představa o demokratizaci Ruska po pádu Putina, kterou má člověk po přečtení Idnesu dostává značné trhliny. Jak ukázalo Trumpovo vítězství, dokáže někdo s širokými rameny, zvučným hlasem a jasně formulovanými myšlenkami zaujmout i na Západě. Bez ohledu na to, že často mele nesmysly.
  Skrýt celý příspěvek

 • PavolR
  14:06 25.05.2018

  givicz: Je to predovšetkým cťou Alexeja Kudrina, ktorý tú myšlienku pretlačil navzdory všetkým kritickým hlasom. Toho istého Alexeja Kudrina, ktorého politická kariéra skončila, ...
  Zobrazit celý příspěvek

  givicz: Je to predovšetkým cťou Alexeja Kudrina, ktorý tú myšlienku pretlačil navzdory všetkým kritickým hlasom. Toho istého Alexeja Kudrina, ktorého politická kariéra skončila, keď začal spochybňovať plány na posilňovanie armády.
  Skrýt celý příspěvek

 • danny
  14:03 25.05.2018

  PavolR: ano, s první částí naprosto souhlasím. A proto stejně, jako kritizuji ruské snahy o ochranu národních hodnot před nákazou zlého Západu, za obdobně směšné považuji všechny ...
  Zobrazit celý příspěvek

  PavolR: ano, s první částí naprosto souhlasím. A proto stejně, jako kritizuji ruské snahy o ochranu národních hodnot před nákazou zlého Západu, za obdobně směšné považuji všechny ministerstva pro boj proti fake news a agentury pro výcvik novinářů v šíření těch správných demokratických hodnot.
  I přesto, že byl Fond národního blahobytu zrušen, trvám na tvrzení, že RF využívá část výnosů z prodeje surovin na tvorbu rezerv. Fond národního blahobytu jsem úmyslně nezmiňoval, o zrušení tohoto instrumentu vím.
  Ano, aktuální cena libovolné komodity na trhu je vždy jen aktuální cenou. Občas roste, občas klesá. Aktuální stav nabídky/poptávky, připravenosti nových nalezišť a vrtů nenahrává přestavě, že se v nejbližších dvou letech podívá pod 50 USD. Ale možné je, samozřejmě, všechno. Naopak stačí růst napětí s Iránem a jsme zase nad 100.
  Ano, vzhledem k tomu, že je Rusko relativně "demokratické" zřízení s autoritářskými rysy, stačí tam, jako kdekoli jinde, pár neúspěchů, nějaký skandál a současná garnitura půjde do ústraní. To se stává i v zemích, které důsledně budují občanskou společnost. A že iniciací může být cokoli, ukazuje např. nedávná zkušenost na Slovensku. Paradoxně mnohem stabilnější jsou silné, autoritářské, izolacionistické režimy...
  Skrýt celý příspěvek

 • givicz
  13:35 25.05.2018

  Je ctí Ruska, že v době vysokých cen surovin se vytvářel rezervní fond, který se poté využil v době krize a tlaku západních zemí... Ruský rozpočet je letos stavěný na cenu 40 USD ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Je ctí Ruska, že v době vysokých cen surovin se vytvářel rezervní fond, který se poté využil v době krize a tlaku západních zemí... Ruský rozpočet je letos stavěný na cenu 40 USD za barel takže letos zřejmě budou v přebytku nakupují zlato atp.. přitom myslí i do budoucna např. vývojem nových letadel, leteckých motorů mohutně investuje např. KAMAZ atp. ale i v oblasti energií.... namátkou staví se síla Sibiře, Severní proud II, Turecký proud, uvažuje se o Severním proudu III atp. / upozorňuji, že každá taková jednotlivá roura znamená v dlouhodobém horizontu biliony rublů do státního rozpočtu navíc...

  Stojí NATO za ty prachy?
  https://zpravy.tiscali.cz/stoj...
  Donald Trump zvyšuje cenu za NATO. Pokud by Česko chtělo vyhovět jeho přání, muselo by na obranu namísto nynějších 58 miliard dávat 200 miliard korun.Severoatlantická aliance je pojišťovna zajištěná americkým zbrojním kapitálem. Funguje tak už sedm desítek let. Teď ale pojistné za americký jaderný deštník roste. Zvedá ho Donald Trump.

  Americký prezident loni vyvolal neklid mezi spojenci, když prohlásil, že u států, které nedávají na obranu aspoň dvě procenta hrubého domácího produktu (HDP), se Amerika nebude cítit vázána slibem vojenské pomoci, pokud budou napadeny.

  Minulý týden si Trump řekl o dvojnásobné pojistné. "Pořád čekáme, až dvacet členských zemí NATO splní své závazky a bude dávat na obranu nejméně dvě procenta HDP. Dvě procenta jsou fakt málo. Měla by to být čtyři procenta," řekl Trump během setkání s generálním tajemníkem aliance Jensem Stoltenbergem.
  Kdo se na to složí?
  Češi v minulých letech dávali na obranu zhruba procento HDP. Letošní rozpočet ministerstva obrany počítá s 58,9 miliardy korun. To je proti loňsku nárůst o 6,4 miliardy. Výhled minulé koalice do roku 2020 pak předpokládal obranný rozpočet ve výši na 77,3 miliardy. Tato částka by měla dosahovat 1,4 procenta HDP. Chystaná koalice ANO a sociální demokracie však tento cíl posouvá až na rok 2021.

  Kdybychom chtěli dosáhnout na dvouprocentní limit, museli bychom na obranu dávat kolem 115 miliard. A pokud by bylo českým cílem zavděčit se Trumpovi, pak dvojnásob, tedy zhruba 230 miliard korun.

  Kde je vzít a nekrást? Vláda by třeba mohla zadlužit stát, potažmo jeho obyvatele (i ty ještě nenarozené). V tom mohou jít Američané příkladem. Jejich federální dluh je o pět procent vyšší než roční výkon americké ekonomiky. Pořád přitom roste (tady) – a rychleji než ekonomika!

  Další možností je zvednout daně. Anebo se ke zmíněné hromadě peněz prošetřit a proškrtat. V takovém případě by stát rušil pracovní pozice ve státní správě (nejméně bolestivé), snižoval či aspoň zmrazil platy státních zaměstnanců (bolestivější), důchody a sociální dávky (ještě bolestivější) a odvolával slíbené slevy na vlaky a autobusy (už teď žádoucí). Nejspíš by ale vláda musela kombinovat oba postupy.
  Skrýt celý příspěvek

 • Míša
  13:32 25.05.2018

  @ Pavol

  Jenže nejen v rusku si přejí lidé být klamáni, zde se(ČR) taky bude věřit, když sputnik do světa vypustí, že vynalezli lítající koště, tak nás dálkově řízení místní ...
  Zobrazit celý příspěvek

  @ Pavol

  Jenže nejen v rusku si přejí lidé být klamáni, zde se(ČR) taky bude věřit, když sputnik do světa vypustí, že vynalezli lítající koště, tak nás dálkově řízení místní obyvatelé budou masírovat oním převratným objevem. Pokud svrhnou lilipůťu, to jedině kalachem, tak si záhy zvolí jinou kreaturu. Tohle je v lidech a není to jen o putinovi a jeho rusku. My z východu máme v oblibě zázračný velikány, kteří vše vyřeší bičem a nakonec se ukáže, že bič zbyl jen na nás. Vláda jednoho vůdce nebyla nikdy k obcnému blahu, dějepis už pro starší občany není nic, než vzpomínka na prohlídky zámků a hradů-bohužel.
  Skrýt celý příspěvek

 • PavolR
  13:08 25.05.2018

  danny:
  ZSSR malo najväčšiu armádu na svete a vieme, čo mu to bolo platné.
  Kto sám neinvestuje prostriedky do rozvoja politického života a občianskej spoločnosti, je odsúdený k ...
  Zobrazit celý příspěvek

  danny:
  ZSSR malo najväčšiu armádu na svete a vieme, čo mu to bolo platné.
  Kto sám neinvestuje prostriedky do rozvoja politického života a občianskej spoločnosti, je odsúdený k večnému strachu z toho, či tak neurobí niekto iný. :-D

  Tá tvoja pochmúrnejšia budúcnosť je proti tomu, ako to vidím ja, asi vcelku ružový sen.
  Pokles HDP nemôže trvať večne a zo dna sa nie je problém odraziť. Len tak mimochodom, Rezervný fond RF bol zrušený ku dňu 1.1.2018 : https://www.czechtrade.cz/sluz... . Taktiež to s nárastom cien ropy je iba dočasný jav, kým zvýšená ťažba nevykompenzuje výpadky (ale chápem, topiaci sa aj slamky chytá). Hospodárstvo však nie je najväčší problém, hoci jeho rola nie je vôbec zanedbateľná. Úplne najväčšou hrozbou pre Rusko je zlyhanie divadla, čo Putin a spol. pre obyvateľstvom hrajú. Akýkoľvek väčší neúspech, čokoľvek, čo si vyložia ako slabosť alebo neschopnosť, a rozhnevaní diváci im roztrieskajú kulisy, ako to nakoniec urobili na divadelných predstaveniach predošlých režimov.
  Skrýt celý příspěvek

 • logik
  13:01 25.05.2018

  danny: nabral růstový směr..... A to vyvozuješ z čísel dvou kvartálů? Tomu říkám vytříbená analytická práce.

  1) To s GDP ruska zdaleka není tak růžový, jak tvrdíš. Viz ...
  Zobrazit celý příspěvek

  danny: nabral růstový směr..... A to vyvozuješ z čísel dvou kvartálů? Tomu říkám vytříbená analytická práce.

  1) To s GDP ruska zdaleka není tak růžový, jak tvrdíš. Viz např.
  https://countryeconomy.com/gdp...
  V posledních kvartálech 2017 už GDP ruska zas tak dobře nevypadalo. Situace se s růstem ceny ropy pro Rusko dost zlepšila, ale rozhodně nikoli natolik, aby se dalo říci, že je za vodou.

  2) Jenže země v Evropě s takovým HDP na hlav, jako má Rusko, by měla růst v úplně jinejch číslech, i kdyby nakrásně o ty dvě procenta pravidelně rostlo - tak o takové procenta roste i Německo.
  Co to znamená? Když má Německo GDP na hlavu skoro pětkrát větší, a oba rostou o stejné procento? Ve skutečnosti se každoročně zvětšuje rozdíl mezi těmito zeměni - tedy každý rok je rozdíl mezi tím, co vlastní a vyrobí jeden Němec a co vlastní a vyrobí jeden Rus, větší a větší.
  O úspěchu Ruské ekonomiky by šlo mluvit pouze v případě, kdyby se jí dařilo toto manko postupně smazávat - když už ne v absolutním poměru, tak alespoň v procentuelním.
  Skrýt celý příspěvek

 • danny
  11:53 25.05.2018

  "Právní subjektivitu, územní celistvost, integritu a zdroje" Ruskej federácie od jej vzniku predsa nikto neohrozoval. Dokonca ani vojna v Čečensku, lebo Čečensko sa dovtedy ...
  Zobrazit celý příspěvek

  "Právní subjektivitu, územní celistvost, integritu a zdroje" Ruskej federácie od jej vzniku predsa nikto neohrozoval. Dokonca ani vojna v Čečensku, lebo Čečensko sa dovtedy nepripojilo k RF. Nehovoriac, že k zmene kurzu smerom k navyšovaniu investícií do armády došlo až o pár rokov neskôr, vedno so znovunaštartovaním studenej vojny. Tempo rozvoja, o ktorom hovoríte, sa postupne vytratilo a akceptácia ruskej spoločnosti momentálne frčí na zotrvačnosti v nádeji, že sa rozvoj ešte vráti.
  PavolR: ok, tak to naformuluji jinak. Významné finanční toky směřující do podpory opozičních aktivit, rozvoje občanské společnosti, emancipace národností a etnik přímo v rámci RF si paranoidní Rusko patrně vykládá jako aktivity, které by z jeho pohledu mohly ve střednědobém horizontu ovlivnit mnou zmiňované veličiny. Podobně zcestně si vykládá altruistickou angažovanost USA a některých zemí EU v bývalých postsovětských republikách jako ohrožování sféry vlivu a ekonomických vazeb, na kterých je RF závislá.
  Všechny tyto obavy jsou samozřejmě zcela zcestné a nesmyslné, jejich jediným smyslem je blaho samotného Ruska, jeho rozvoj a světlé zítřky. Nicméně značná část elit a populace je díky celkové zaostalosti neschopna toto pochopit a existence armády, která je schopna poskytnout spíše asymetrickou odpověď, v nich vyvolává zvrhlý pocit sucha a bezpečí, někdy dokonce hrdosti. Je to tak lepší?

  Když se vrátíme k faktům, v hodnocení současné situace neuvádíš pravdivé informace. Poslední dva roky vojenský rozpočet klesá, Rusko opět vytváří rezervní fondy, které v letech 14-16 rozpouštělo. Pokles HDP se zastavil a ještě před změnou trendu cen ropy nabral růstový kurz. Ekonomice se poměrně slušně povedlo absorbovat těžké zásahy způsobené propadem cen ropy, rublu, sankcemi, ztrátou Ukrajiny. Rozhodně lépe, než jsem v r. 2015 čekal. Z veškerých dostupných analýz mi vycházel obraz značně pochmurnější budoucnosti.
  Skrýt celý příspěvek

 • otecko
  10:49 25.05.2018

  Než Rusko a Putina bych se nyní obával toho slamáka v Bílém domě, ten a jeho ministr zahraničí nyní kalí celosvětově vodu. Škoda že si nekteří fans USA neuvědomují, že ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Než Rusko a Putina bych se nyní obával toho slamáka v Bílém domě, ten a jeho ministr zahraničí nyní kalí celosvětově vodu. Škoda že si nekteří fans USA neuvědomují, že vyhrožování někomu "velkým červeným tlačítkem", či nařizováním State deparmentu přes své evropské velvyslance evroským zemím-prý spojencům- že mají vypadnout z Iránu, bo se Trump rozhodl zničit to, co předchůdci vyjednali, je silnější káva.
  Možná vám některým nedochází, že takto se spojenec nechová, a správně k tomu poznamenal předseda ER D. Tusk že: "když máte za spojence USA, nepřítele už nepotřebujete".... i v Bruselu už jim to dochází, některým z vás tady nikoliv!
  Skrýt celý příspěvek

 • raziel87
  09:23 25.05.2018

  Nějak mi uniká, proč jsou lidi rozhořčeni z toho, že na 955 Boreyi proběhl test RSM-56.

  Chlapi proč Vás to některé žere až teď? připadá mi, že tu pár z Vás má druhé vánoce z ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Nějak mi uniká, proč jsou lidi rozhořčeni z toho, že na 955 Boreyi proběhl test RSM-56.

  Chlapi proč Vás to některé žere až teď? připadá mi, že tu pár z Vás má druhé vánoce z toho, že rusové provádějí námořní testy strategických raket. To Vám unikly předchozí testy? nějak se mi nechce věřit, že jste na 4 roky hibernovali a až teď to začnete označovat za globální ohrožení.

  Ono je 5 Boreyu docela zásadní problém. 5 x 16 x 6 - jen tohle je 600 hlavic. Na kolik jsou rusové vázani smlouvami? na cca 1500 hlavic? Borey je hodně zajímavej projekt, do budoucna určitě přibudou další (nahrazují i Delty "Delfíny").

  Ten prokremelskej canc na konci článku je mimochodem dost účelovej :-)
  Skrýt celý příspěvek

 • givicz
  08:51 25.05.2018

  takže pomohu si komentářem ze včerejšího dne Macháčka z Lidových novin, ikdyž ho jinak nemusím..

  MACHÁČEK: Proč najednou všichni spěchají za ...
  Zobrazit celý příspěvek

  takže pomohu si komentářem ze včerejšího dne Macháčka z Lidových novin, ikdyž ho jinak nemusím..

  MACHÁČEK: Proč najednou všichni spěchají za Putinem
  https://www.lidovky.cz/machace...

  "Agentura Bloomberg – a samozřejmě nejen ona – si všímá toho, jak americký prezident Donald Trump svými nedávnými rozhodnutími – od zrušení nukleární dohody s Íránem po hrozbu cla na ocel a hliník – nahání leckoho do náruče ruského prezidenta Vladimira Putina.
  Ať je to, jak chce, lídři čtyř z deseti největších ekonomik na světě – Francie, Německa, Japonska a Indie – poletí do Ruska v rozmezí jednoho týdne. A k tomu ještě čínský viceprezident a ředitelka MMF Christine Lagardová. Jako by se Putin najednou jevil jako nepostradatelný, i když jde kromě reakce na dohodu s Íránem také o to, že se v Putinově rodném Petrohradě koná každoroční ekonomické fórum, kde budou hosty francouzský prezident Emmanuel Macron i japonský předseda vlády Šinzó Abe. Je tu možná souvislost i s tím, že s růstem cen ropy čeká ruskou ekonomiku období stabilního ekonomického růstu, sankce nesankce. Každopádně to vypadá, že americké sankce proti Íránu prostě Rusku prospívají. A to nás ještě napadá jeden faktor. Evropské firmy, které z důvodných obav z toho, že se mohou dostat na americký sankční seznam, stáhnou z Íránu, budou ještě více než dosud tlačit na svoje vlády, aby zrušily protiruské sankce"

  Jinak tohle je také zajímavé..
  Nová prognóza pro Spojené státy: Deficit rozpočtu v příštích letech poroste, ekonomika zpomalí

  Více na http://zpravy.e15.cz/zahranicn...

  Rozpočtový deficit Spojených států se bude v příštích letech výrazně zvyšovat, a to zejména kvůli rozsáhlému snížení daní, které prosadil prezident Donald Trump.
  Úřad předpokládá, že v nynějším fiskálním roce, který skončí 30. září, se rozpočtový schodek zvýší na 804 miliard dolarů (16,5 bilionu korun) z 665 miliard dolarů v předchozím roce.
  V dalších několika letech bude podle CBS rozpočtový deficit "výrazně růst", stabilizovat by se měl v roce 2023. V letech 2018 až 2027 by měl souhrnný schodek dosáhnout 11,7 bilionu dolarů.
  Skrýt celý příspěvek

 • theo
  08:33 25.05.2018

  Nakoľko RF nemá tie páky na okrádanie zvyšku sveta , je odkázané samé na seba.
  Že RF nikto neohrozoval . To by bolo tak na mesačnú diskusiu , a niektorý rektálny
  alpinisti by aj ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Nakoľko RF nemá tie páky na okrádanie zvyšku sveta , je odkázané samé na seba.
  Že RF nikto neohrozoval . To by bolo tak na mesačnú diskusiu , a niektorý rektálny
  alpinisti by aj tak fakty nevideli . Jednoducho RF nemá tie miliardy na dokonalé
  konvenčné prostriedky , bez úplného obmedzenia ostatných oblastí hospodárstva.
  Jednoducho je odkázaná na jadrové sily a do nich musí dať v rámci pudu sebazáchovy všetko , kvôli odradeniu úmyslov zaútočiť na RF . Musí im ostať dostatok prostriedkov na prípadnú odpoveď. V RF vyrábajú zbrane v štátnych
  podnikoch za zlomky financií západných analógov danej techniky . Tak že polemika koľko na čo minuli , pokiaľ nie sú inf. je mimo . A Putin v posolstve pomenoval problémy a načrtol riešenia . Že na vzdelanie , zdravotníctvo a sociálne systémy im chýbajú prostriedky vedia , ale strach z 90 rokov je stále živý a ľudia v RF sú stále ešte ochotný utiahnuť si opasky , pre ten pocit bezpečia , ktorý im poskytuje Putin a armáda.
  A keď sa odbavujeme na RF , spomenieme si aj na druhú stranu , kde napr.
  pentagon nemá zúčtovaných biliony USD , to sa potom investuje potajme.
  A všetci čo používame petrodolár sme ich sponzori.
  Mne osobne pripadá tento štart Buláv ako prípadná reakcia na články opisujúce
  35 km testovací let toho atómového klzáku . Takže PR akcia. Aj keď vývoj
  stagnuje stále máme čím odpovedať.
  Skrýt celý příspěvek

 • PavolR
  07:26 25.05.2018

  danny:
  "Právní subjektivitu, územní celistvost, integritu a zdroje" Ruskej federácie od jej vzniku predsa nikto neohrozoval. Dokonca ani vojna v Čečensku, lebo Čečensko sa dovtedy ...
  Zobrazit celý příspěvek

  danny:
  "Právní subjektivitu, územní celistvost, integritu a zdroje" Ruskej federácie od jej vzniku predsa nikto neohrozoval. Dokonca ani vojna v Čečensku, lebo Čečensko sa dovtedy nepripojilo k RF. Nehovoriac, že k zmene kurzu smerom k navyšovaniu investícií do armády došlo až o pár rokov neskôr, vedno so znovunaštartovaním studenej vojny. Tempo rozvoja, o ktorom hovoríte, sa postupne vytratilo a akceptácia ruskej spoločnosti momentálne frčí na zotrvačnosti v nádeji, že sa rozvoj ešte vráti.
  Skrýt celý příspěvek

 • Jirosi
  05:26 25.05.2018

  Danny: A co tam uvidím... no vlastně nic. Tam se děla politika, ne ekonomika.

  Pokud máš deficitní rozpočet, tak si musíš buď půjčit(aktivace peněz), nebo seškrtat výdaje. Obě ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Danny: A co tam uvidím... no vlastně nic. Tam se děla politika, ne ekonomika.

  Pokud máš deficitní rozpočet, tak si musíš buď půjčit(aktivace peněz), nebo seškrtat výdaje. Obě tyto možnosti mají svoje výhody i nevýhody a omezení do kdy se dají používat.
  Skrýt celý příspěvek

 • danny
  23:30 24.05.2018

  Jirosi: v září si po jedné v noci zapni ČT 24. Dá se předpokládat, že tam zrovna poběží přenosy z poslanecké sněmovny a rozpravy o návrhu státního rozpočtu. Pak se klidně můžeme k ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Jirosi: v září si po jedné v noci zapni ČT 24. Dá se předpokládat, že tam zrovna poběží přenosy z poslanecké sněmovny a rozpravy o návrhu státního rozpočtu. Pak se klidně můžeme k diskusi o rozdílech ve výběru a přerozdělování v různých zemích vrátit, jo?
  Skrýt celý příspěvek

 • danny
  23:25 24.05.2018

  PavolR: to je sporné. Z pohledu právní entity zvané Ruska federace se zatím investice do zbrojení vyplatily. Pomohly jí udržet právní subjektivitu, územní celistvost, integritu a ...
  Zobrazit celý příspěvek

  PavolR: to je sporné. Z pohledu právní entity zvané Ruska federace se zatím investice do zbrojení vyplatily. Pomohly jí udržet právní subjektivitu, územní celistvost, integritu a ochránit zdroje. To umožňuje generovat zisk pro tempo rozvoje akceptovatelné většinou populace. Jak dlouho ten obchodní model vydrží, je samozřejmě otázka. Jak říkáš, investice jsou riziková hra...
  Skrýt celý příspěvek

 • danny
  23:11 24.05.2018

  Miroslav: opět říkám, máš pravdu. Já jen srovnávám srovnatelné. Ve skupině zemi závislých na surovinách si Rusko co se týče tlaku na diverzifikaci a dosaženým úspěchům vede lépe, ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Miroslav: opět říkám, máš pravdu. Já jen srovnávám srovnatelné. Ve skupině zemi závislých na surovinách si Rusko co se týče tlaku na diverzifikaci a dosaženým úspěchům vede lépe, než většina. V oblasti technologií a průmyslu Rusko zaostává za západem a snaží se ji dohnat už asi tři sta let. Chápeš? Prostě nic nového.
  Skrýt celý příspěvek

 • Tesil
  23:09 24.05.2018

  Jirosi
  Takže další nová informace v Rusku se učí zadarmo.
  A ve V.B.stát nehospodaří z penězi,které se od lidí vyberou formou daní.
  Aha.

  Jirosi
  Takže další nová informace v Rusku se učí zadarmo.
  A ve V.B.stát nehospodaří z penězi,které se od lidí vyberou formou daní.
  Aha.

 • Jirosi
  23:06 24.05.2018

  Danny: Je rozdíl mezi daněmi, ty se platí překvapivě i v Rusku, a tím že snížíš, nezvyšuješ(inflace to děla sama) rozpočet školství. Vzniklé peníze převedeš armádě.

  Danny: Je rozdíl mezi daněmi, ty se platí překvapivě i v Rusku, a tím že snížíš, nezvyšuješ(inflace to děla sama) rozpočet školství. Vzniklé peníze převedeš armádě.

 • danny
  23:01 24.05.2018

  Jirosi: povim ti tajemství. Že "oni ty peníze napřed těm lidem vezmou ve školství, zdravotnictví a potom jim je dají v platu. Tedy nejedná se o nové peníze, které by podpořily ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Jirosi: povim ti tajemství. Že "oni ty peníze napřed těm lidem vezmou ve školství, zdravotnictví a potom jim je dají v platu. Tedy nejedná se o nové peníze, které by podpořily ekonomiku. Ale jen o přemístění položky." to není nic neobvyklého. Dělá se to všude ve světě, již od dob, kdy se pralide začali sdružovat do tlup překračující rámec primární rodiny. Když se naučili artikulovat původně nesrozumitelné skřeky, začali tomu říkat "daňový systém":-)
  Skrýt celý příspěvek

 • Jirosi
  22:59 24.05.2018

  Tesil: V Uk se platí úroky... Ale stát si půjčí zaplatí to zbrojovce, ta to zaplatí dělníkům, ti to utratí v obchode, obchod to zaplatí prodavačkám... atd. Až je stát v +, a toho ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Tesil: V Uk se platí úroky... Ale stát si půjčí zaplatí to zbrojovce, ta to zaplatí dělníkům, ti to utratí v obchode, obchod to zaplatí prodavačkám... atd. Až je stát v +, a toho platí úrok.
  V Rusky si stát nepůjčí ale vezme to lidem. Tedy místo, aby to utratily učitelé, tak to utratí dělnici z továren 1=1. Jenže v tom je právě ten problém, učitelé by vzdělaly další generaci, tedy +. Zbraně akorát zastarají, a jsou potřeba peníze na nové.
  Skrýt celý příspěvek

 • Miroslav
  22:57 24.05.2018

  Danny: Ruská ekonomika je primárne závislá na predaji surovín. Treba si však uvedomiť, že suroviny sú vyčerpateľným zdrojom príjmov. Surovín bude pomerne dosť ale ťažba bude stále ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Danny: Ruská ekonomika je primárne závislá na predaji surovín. Treba si však uvedomiť, že suroviny sú vyčerpateľným zdrojom príjmov. Surovín bude pomerne dosť ale ťažba bude stále technologicky náročnejší proces. Ak Rusko neinvestuje tieto zdroje do ťažobných technológií a hlavne do diverzifikácie príjmov, bude to pre nich veľký problém. Oni však tieto unikátne príjmy investujú do armády. Už dnes (a rozpráva o sám Putin) Rusko výrazne zaostáva v mnohých segmentoch priemyslu. Napríklad obrábacie stroje kde dnes jasne dominujú USA a Nemecko. Prakticky všetky nekonvenčné stroje majú riadiace systémy Fanuc alebo Heidenhain. Ak Rusko masívne neinvestuje teraz, vznikne technologická priepasť ktorú už nikdy nepreklenú a náskok západu sa tým bude len zvyšovať.
  Skrýt celý příspěvek

 • Tesil
  22:54 24.05.2018

  PavolR
  To je samozřejmě věc názoru.

  PavolR
  To je samozřejmě věc názoru.

 • Tesil
  22:46 24.05.2018

  Ve V.B. se neplatí daně?Úroky?
  Rusové doma nevyrábějí zbraně?Nebo těm lidem nevyplácejí mzdu?

  Ve V.B. se neplatí daně?Úroky?
  Rusové doma nevyrábějí zbraně?Nebo těm lidem nevyplácejí mzdu?

 • PavolR
  22:45 24.05.2018

  Tesil:
  Investície sú záludná vec - nie je jedno kedy a do čoho investujete. Od toho závisí, či to prinesie zisk, alebo stratu. Ruská federácia, podobne ako predtým ZSSR, leje ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Tesil:
  Investície sú záludná vec - nie je jedno kedy a do čoho investujete. Od toho závisí, či to prinesie zisk, alebo stratu. Ruská federácia, podobne ako predtým ZSSR, leje peniaze do priprav na vojnu, ktorú už vlastne prehrala. Ide o nenávratnú investíciu.
  Skrýt celý příspěvek

 • danny
  22:42 24.05.2018

  Miroslav: pod tvůj příspěvek bych se skoro podepsal, až na poslední větu. Přesně z důvodů, které popisujes, vůbec nechápu, kde se bere ta obsese Ruskem a snaha dělat z něj nějakou ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Miroslav: pod tvůj příspěvek bych se skoro podepsal, až na poslední větu. Přesně z důvodů, které popisujes, vůbec nechápu, kde se bere ta obsese Ruskem a snaha dělat z něj nějakou všemocnou temnou sílu. Vůbec netuším, kde by země s tebou shrnutymi parametry, brala finanční a lidské zdroje na páchání všeho zla, co je jí připisováno. Procenta HDP na zbrojení zní impozantně, v nominalu už to taková hitparáda není.

  Kde bereš opodstatnění pro tvrzení, že Rusko trestuhodně přiléhavá své zdroje, netuším. Všechny země, které jsou nějak závislé na surovinách, se potýkají s podobnými problémy. Ale nechci se pouštět do vykladu termínů, jako holandská nemoc. Pokud srovnam, jak se např.pri posledním pádu cen ropy s poklesem příjmů vyrovnaly země závislé na jejím vývozu, popralo se s tím Rusko se ctí. To ocenily i mezinárodní ratingové agentury. Navíc nikdo, kromě Íránu a Venezuely, není podrobován tak brutálním útokům v rámci ekonomické války ze strany USA, jako RF.
  Skrýt celý příspěvek

 • Jirosi
  22:40 24.05.2018

  Tesil: Protože to Uk udělala v době kdy nebyl problém si přivlastnit většinu světa. To dnes jaksi už nejde.

  Další věcí a mnohem podstatnější je, že ty peníze utratila v UK, ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Tesil: Protože to Uk udělala v době kdy nebyl problém si přivlastnit většinu světa. To dnes jaksi už nejde.

  Další věcí a mnohem podstatnější je, že ty peníze utratila v UK, rozdala je lidem a ty je opět utratily. Rusové se snaží o to samé. Jenže oni ty peníze napřed těm lidem vezmou ve školství, zdravotnictví a potom jim je dají v platu. Tedy nejedná se o nové peníze, které by podpořily ekonomiku. Ale jen o přemístění položky.
  Skrýt celý příspěvek

 • Tesil
  22:11 24.05.2018

  Teď to nějak nechápu,když jeden zbrojí je to geniální tah.Dělá-li to ten druhý je to nehoráznost.

  Teď to nějak nechápu,když jeden zbrojí je to geniální tah.Dělá-li to ten druhý je to nehoráznost.

 • danny
  22:05 24.05.2018

  Těšil: ale BarryGold má v podstatě pravdu. Stupeň vývoje našeho civilizačního okruhu úzce souvisí se vznikem bankovního systému, papírových peněz a to je celé o úvěrech. Možnost ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Těšil: ale BarryGold má v podstatě pravdu. Stupeň vývoje našeho civilizačního okruhu úzce souvisí se vznikem bankovního systému, papírových peněz a to je celé o úvěrech. Možnost půjčit si, zastavit majetek státu nebo podíl na moci s možností splácet kořistí prostě formoval moderní dějiny.

  BarryGold: správná poznámka. Do čeho Británie ty peníze investovala? Do armady. A díky schopnosti takto nabyté se stala zásadní světovou velmocí.
  Skrýt celý příspěvek

 • Miroslav
  22:02 24.05.2018

  Tesil: Ja som ti len dal niekoľko argumentov ktoré jasne dokazujú, že Rusko nie je ničím výnimočná krajina. Ekonomicky skôr taký lepší priemer. Aby si mohli dovoliť uživiť ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Tesil: Ja som ti len dal niekoľko argumentov ktoré jasne dokazujú, že Rusko nie je ničím výnimočná krajina. Ekonomicky skôr taký lepší priemer. Aby si mohli dovoliť uživiť megalomanský charakter armády, investujú omnoho viac toho čo vyrobia čo musí zákonite výrazne ovplyvňovať životnú úroveň obyvateľstva. Čo sa týka tých pôžičiek, USA ekonomika je najsilnejšia na svete, preto majú aj najvyšší nominálny dlh. V porovnaní k HDP nie sú na tím nijak zvlášť zle. Dosahujú asi 100% HDP. Také Japonsko má 250% zadlženosť. Slovensko asi 55%. Okrem toho, dlh je dvojsečná zbraň. Múdry ju využije, hlupák zneužije. Rusko trestuhodne premrháva zdroje ktoré má. Až im raz dôjde ropa tak pôjdu na úroveň Pakistanu lebo 2/3 ruskej ekonomiky tvorí vývoz surovín.
  Skrýt celý příspěvek

 • fenri
  21:57 24.05.2018

  RiMr: už jsme vyhráli v Afghánistánu? V Iráku? V Libyi? V Sýrii?A ovládáme celou Paříž, Marseille...?
  Já bych s tím souzenim kdo je a není velmoc byl vcelku umírněný...

  RiMr: už jsme vyhráli v Afghánistánu? V Iráku? V Libyi? V Sýrii?A ovládáme celou Paříž, Marseille...?
  Já bych s tím souzenim kdo je a není velmoc byl vcelku umírněný...

 • Tesil
  21:51 24.05.2018

  Miroslav
  Tak pro ty méně chápavé rozporuješ něco čím vůbec neargumentuji.
  Psal jsem např.cokoli o zlatě?
  BarryGold
  Současná západní civilizace začala úvěrem.
  Pozoruhodná ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Miroslav
  Tak pro ty méně chápavé rozporuješ něco čím vůbec neargumentuji.
  Psal jsem např.cokoli o zlatě?
  BarryGold
  Současná západní civilizace začala úvěrem.
  Pozoruhodná úvaha.
  Skrýt celý příspěvek

 • Miroslav
  21:36 24.05.2018

  Tesil: Chceš objektivitu bez ohľadu na to, či ti pasuje do svetonázoru? Ok, ideme na to, pár faktov... Rusko nie je žiadny ekonomický gigant. Ruská ekonomika dosahuje podľa ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Tesil: Chceš objektivitu bez ohľadu na to, či ti pasuje do svetonázoru? Ok, ideme na to, pár faktov... Rusko nie je žiadny ekonomický gigant. Ruská ekonomika dosahuje podľa nominálneho HDP úroveň ekonomiky Talianska. Je však nutné dodať, že to má 2,5x menej obyvateľov. Pre menej chapavých vysvetlím. V Taliansku proste 10 ľudí vyprodukuje toľko, čo v Rusku 25. V rebríčku podľa HDP je Rusku súperom Južná Kórea, Kanada či Austrália. Samozrejme, tieto krajiny majú omnoho menej obyvateľov. V rebríčku HDP na hlavu patrí Rusko skôr medzi tých menej úspešných. Asi 50. miesto z 200 sledovaných krajín sveta. Slovensko je asi o 10 priečok vyššie. Myslíte si, že Rusko má najviac zlata? Omyl. Rusko má asi 1400 ton zlata. To stačí na také 8. miesto. Také Nemecko má 3400 ton, suverénnym lídrom sú USA ktoré majú viac ako 8000 ton.
  Skrýt celý příspěvek

 • BarryGold
  21:00 24.05.2018

  Tesil: Současná západní civilizace začala úvěrem Británie v Bank of England. Británie tím získala obrovskou výhodu proti svým konkurentům (tehdy hlavně Francii a Španělsku). Peníze ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Tesil: Současná západní civilizace začala úvěrem Británie v Bank of England. Británie tím získala obrovskou výhodu proti svým konkurentům (tehdy hlavně Francii a Španělsku). Peníze nerozfofrovla, ale postavila Royal Navy a vybudovala impérium. Zkrátka, investovala je. Od té doby to nikdo nedělá jinak.
  Skrýt celý příspěvek

 • Tesil
  20:57 24.05.2018

  Jirosi
  Jestliže více jak 75% ekonomiky tvoří služby a zemědělství a přidáme vojensko-průmyslový komplex tak logicky na další výrobu mnoho nezbývá.
  I hlupák pochopí že není jedno ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Jirosi
  Jestliže více jak 75% ekonomiky tvoří služby a zemědělství a přidáme vojensko-průmyslový komplex tak logicky na další výrobu mnoho nezbývá.
  I hlupák pochopí že není jedno komu dlužíš a už vůbec ne kolik.Pokud dlužíš potencionálnímu rivalovi nevidím v tom žádný klad.
  Je pravda,že USA dluží částečně sami sobě.
  Skrýt celý příspěvek

 • Jirosi
  20:38 24.05.2018

  Tesil: "Protože civilní průmyslová výroba až na vyjímky neexistuje. "

  Proto zákaz prodeje součástek z USA do Číny skoro položil výrobce ......

  A je jedno kolik dlužíš, dokud ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Tesil: "Protože civilní průmyslová výroba až na vyjímky neexistuje. "

  Proto zákaz prodeje součástek z USA do Číny skoro položil výrobce ......

  A je jedno kolik dlužíš, dokud se najde někdo kdo ti půjčí. A nežerou tě úroky.
  Ale to je asi moc ekonomické pro "hlupáky".
  Skrýt celý příspěvek

 • Tesil
  20:23 24.05.2018

  Nevím jaká míra zadluženosti je v Rusku,ale mít vše na hypotéku není v pořádku.
  Poslední krize začala právě tímto.
  Pokud máte vysoké příjmy nemusíte si brát něco na dluh.

  Nevím jaká míra zadluženosti je v Rusku,ale mít vše na hypotéku není v pořádku.
  Poslední krize začala právě tímto.
  Pokud máte vysoké příjmy nemusíte si brát něco na dluh.

 • BarryGold
  20:06 24.05.2018

  Tesil: Pokud máte vysoké příjmy, tak se můžete zadlužit, každý vám rád půjčí. To ale není případ Ruska.

  Tesil: Pokud máte vysoké příjmy, tak se můžete zadlužit, každý vám rád půjčí. To ale není případ Ruska.

 • Tesil
  19:52 24.05.2018

  USA opravdu dluží kam se člověk podívá a navíc jsou extrémě zadluženy domácnosti.
  A to ještě nakupují levné zboží z Ásie hlavně pochopitelně z Číny.Protože civilní průmyslová ...
  Zobrazit celý příspěvek

  USA opravdu dluží kam se člověk podívá a navíc jsou extrémě zadluženy domácnosti.
  A to ještě nakupují levné zboží z Ásie hlavně pochopitelně z Číny.Protože civilní průmyslová výroba až na vyjímky neexistuje.
  Jinak podle Giniho koeficientu je míra nerovnosti ve společnosti srovnatelná v USA,Rusku i v Číně.
  Skrýt celý příspěvek

 • Stanislav
  19:36 24.05.2018

  rim má pravdu, takáto krajina sa nemôže hrať na svetovú ...
  Zobrazit celý příspěvek

  rim má pravdu, takáto krajina sa nemôže hrať na svetovú veľmoc
  https://www.youtube.com/result...
  Skrýt celý příspěvek

 • Miroslav
  19:23 24.05.2018

  Host: Nikto by to neriešil keby tu nerobili kampaň rusifili ktorí nechcú vidieť realitu. Nižšie som udal podiel armádnych výdavkov na HDP. V príprave Ruska je to skoro dvojnásobok ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Host: Nikto by to neriešil keby tu nerobili kampaň rusifili ktorí nechcú vidieť realitu. Nižšie som udal podiel armádnych výdavkov na HDP. V príprave Ruska je to skoro dvojnásobok oproti USA. To je tak 60 mld dolárov a asi 400 dolárov na hlavu. Myslím, že v Rusku pre 4 člennú rodinu celkom slušný balík 1600 $ ročne naviac. Čo povieš? Faktom je, že v Rusku je to už akýsi folklór, že najprv rakety a potom chleba. Preto to tam ešte funguje lebo obyvateľstvo je lojálne. Mimochodom, odhaduje sa, že výdavky KĽDR sú asi 20-30% HDP. Iste, nemajú čo žrať ani si dopriať bežné výdobytky priemerného človeka severnej pologule ako obyčajne elektrické osvetlenie ale aj tak kričia: Sláva veľkému Kimovi, svetlu nášho života
  Skrýt celý příspěvek

 • Host
  18:52 24.05.2018

  Starost niektorych diskuterov o blaho ruskeho čelovějka je dojemna.. :)

  Starost niektorych diskuterov o blaho ruskeho čelovějka je dojemna.. :)

 • Miroslav
  18:46 24.05.2018

  Ja by som ešte doplnil Dušana ohľadne výdavkov na armádu podľa HDP:

  Saudská Arábia 10 percent
  Rusko. 5,3 percenta
  USA. 3,3 percenta
  Južná Kórea. ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Ja by som ešte doplnil Dušana ohľadne výdavkov na armádu podľa HDP:

  Saudská Arábia 10 percent
  Rusko. 5,3 percenta
  USA. 3,3 percenta
  Južná Kórea. 2,7 percenta
  India. 2,5 percenta
  Francúzsko. 2,3 percenta
  Veľká Británia 1,9 percenta
  Čína. 1,9 percenta
  Nemecko. 1,2 percenta
  Japonsko. 1 percento
  Skrýt celý příspěvek

 • dusan
  18:46 24.05.2018

  cernakus

  Áno je ich menej ... vypadlo mi, že časť bola prestavaná na nosiče striel .... o to "odvážnejšie", resp. nezmyselnejšie vyzerajú ruské snahy sa vyrovnať USA ...

  cernakus

  Áno je ich menej ... vypadlo mi, že časť bola prestavaná na nosiče striel .... o to "odvážnejšie", resp. nezmyselnejšie vyzerajú ruské snahy sa vyrovnať USA ...

 • dusan
  18:36 24.05.2018

  givicz

  Treba sa o Rusko viac zaujímať ... "šetrenie" cestou obmedzenia v sociálnej oblasti či priškrtením v zdravotníctve ja ťažká katastrofa pre domácich, že to nemá politické ...
  Zobrazit celý příspěvek

  givicz

  Treba sa o Rusko viac zaujímať ... "šetrenie" cestou obmedzenia v sociálnej oblasti či priškrtením v zdravotníctve ja ťažká katastrofa pre domácich, že to nemá politické dôsledky je len o tom, že v Rusku je diktatúra, kde je "vsjo jasno".

  Vie si niekto u nás predstaviť napr. že sa zruší preplácanie drahých onkoliekov pre nedostatok zdrojov v rozpočte ? ....v Rusku realita ... ale áno "ušetrili" : (

  Putin už 18 rokov "znižuje závislosť ruskej ekonomiky od ropy" ... a nič... viac "úspechy" ruskej ekonomiky nemusíme preberať ...

  Rusko na to nemá .... je to podobná predstava "bohatstva" akú majú niektorí mládežníci kúpou drahých aút na úver ....
  Skrýt celý příspěvek

 • Miroslav
  18:18 24.05.2018

  Oprava: Nie minimálny ale nominálny. Sprosté automatické dopĺňanie

  Oprava: Nie minimálny ale nominálny. Sprosté automatické dopĺňanie

 • Miroslav
  18:11 24.05.2018

  Givicz: Veľa ľudí sa pozastavuje nad tým koľko dáva USA na armádu ale málokto povie aj to B, že Rusko dáva na armádu viac ak to berieme podľa výkonu ekonomiky. U nás prebiehajú ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Givicz: Veľa ľudí sa pozastavuje nad tým koľko dáva USA na armádu ale málokto povie aj to B, že Rusko dáva na armádu viac ak to berieme podľa výkonu ekonomiky. U nás prebiehajú debaty, či máme na to zvýšiť výdavky z 1,2 na 1,3 a Rusi dávajú vysoko nad 5. Tie peniaze niekde chýbajú. Možno sa ruská ekonomika pre to nezrúti ale také výdavky jej rozhodne neprospievajú. To je ako s tým 15 bilionovým dlhom... Ani, USA majú najvyšší minimálny dlh ale na HDP je to tak 100% čo nie je tragédia oproti takému Japonsku.
  Skrýt celý příspěvek

 • BarryGold
  17:43 24.05.2018

  givicz: Rusko přežilo cenu kolem 30 USD/barrel, protože čerpalo finanční rezervy z doby, kdy ropa byla 140 USD/barrel. Tato rezerva je v současné době prakticky vyčerpaná. ...
  Zobrazit celý příspěvek

  givicz: Rusko přežilo cenu kolem 30 USD/barrel, protože čerpalo finanční rezervy z doby, kdy ropa byla 140 USD/barrel. Tato rezerva je v současné době prakticky vyčerpaná. Tehdejší příjmy Rusko probendilo za armádu a zbytek se rozkradl. Něco také stála válka v Čečně, Gruzii a Ukrajině. Cena kolem 80 USD/barrel je pouze krátce a zatím nikdo neví, jak dlouho vydrží. Včerejší cena byla: u severomořské ropy Brent klesla o 1,1 procenta na 78,67 dolaru za barel. Americká lehká ropa WTI ve stejnou dobu zlevnila o 1,1 procenta na 71,42 dolaru za barel. Ropa je dražší z mnoha důvodů, např. konec zimní sezóny, kdy státy doplňují rezervy, výpadek Venezuely a obavy z výpadku Íránu v důsledku možné války. Takováto závislost na ceně ropy určitě není známka pevné ekonomiky. A ty peníze, které snad Rusko získá z té ropy za 80 stejně nepůjdou do rozvoje ekonomiky ale na armádu a zbytek oligarchům. Průmysl, kromě zbrojního, zůstane tam kde je.
  Skrýt celý příspěvek

 • Jirosi
  17:15 24.05.2018

  givicz."infrastrukturu a nové stadiony na to mají vymakané však uvidíš"

  Doufám, že neuvidíme to samé co v Soči...

  givicz."infrastrukturu a nové stadiony na to mají vymakané však uvidíš"

  Doufám, že neuvidíme to samé co v Soči...

 • givicz
  17:08 24.05.2018

  dusan napsal " To ruské blúznenie o "veľmoci" je naozaj až komické ... Rusku reálne stačí pár jadrových ponoriek s balistickými raketami - otázka je či i na to vôbec má "

  Tvoje ...
  Zobrazit celý příspěvek

  dusan napsal " To ruské blúznenie o "veľmoci" je naozaj až komické ... Rusku reálne stačí pár jadrových ponoriek s balistickými raketami - otázka je či i na to vôbec má "

  Tvoje starosti o finanční situaci Ruska jsou až komické ... jenom tě upozorním na dvě čísla ... cena ropy v roce 2016 klesla až na 27,67 dolaru za barel a Rusko to přežilo..
  https://ekonomika.idnes.cz/rop...

  V současné době je 80 dolaru za barel, kdy z největší pravděpodobností bude letos Ruský rozpočet v přebytku...
  https://www.novinky.cz/ekonomi...

  Takže se sklidni a těš se na mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku které začíná již za tři týdny ... infrastrukturu a nové stadiony na to mají vymakané však uvidíš .. :)
  Skrýt celý příspěvek

 • cernakus
  16:43 24.05.2018

  dusan:

  To je irelevantní. Relevantní je obvinit někoho, z koho lze vyrazit prachy. Z rozkradené Ukrajiny nebo zničeného donbasu je nevyrazíš ani kdyby v pekle ...
  Zobrazit celý příspěvek

  dusan:

  To je irelevantní. Relevantní je obvinit někoho, z koho lze vyrazit prachy. Z rozkradené Ukrajiny nebo zničeného donbasu je nevyrazíš ani kdyby v pekle mrzlo.

  Mimochodem ekonomické síly máš u některých států špatně. Čína 25 bil. USD. Rusko 4 bil. USD.

  A ještě bych potřeboval vysvětlit, co považuješ za jaderný nosič. Vypadalo by to na ponorky, ale USA nemá 19 SSBN.
  Skrýt celý příspěvek

 • dusan
  16:28 24.05.2018

  Krátke porovnanie ekonomickej sily a počtu jadrových nosičov:
  USA – 19 bil. USD – 18 ks, Čína 12 bil. USD – 5 ks, Veľká Británia 2,6 bil. USD – 4 ks, Francúzko 2,6 bil. USD – 4 ks ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Krátke porovnanie ekonomickej sily a počtu jadrových nosičov:
  USA – 19 bil. USD – 18 ks, Čína 12 bil. USD – 5 ks, Veľká Británia 2,6 bil. USD – 4 ks, Francúzko 2,6 bil. USD – 4 ks a Rusko 1,5 bil. USD - 11 ks.
  Skrýt celý příspěvek

 • dusan
  16:13 24.05.2018

  cernakus

  Poviem len vlastné poznatky k MH-17. Ruské weby prišli krátko pred zostrelom s tým, že opolčenci "ukoristili systém Buk" (okrem iného) a v krátkom čase ho nasadia proti ...
  Zobrazit celý příspěvek

  cernakus

  Poviem len vlastné poznatky k MH-17. Ruské weby prišli krátko pred zostrelom s tým, že opolčenci "ukoristili systém Buk" (okrem iného) a v krátkom čase ho nasadia proti Ukrajincom. Potom nasledoval prípad pár zostrelov ukrajinských strojov výkonným systémom PVO a potom sa stal prípad MH-17. Následne sa stránky s "ukoristeným Bukom" rýchlo vytratili .......viac to nechcem rozvíjať, hlavne nie desiatky ruských "zaručených" verzií i so "svedkami" : )
  Skrýt celý příspěvek

 • cernakus
  16:12 24.05.2018

  Odhadem počátek 90tých let. Testování Trident II. To jsem se snažil tvému rusofobnímu mozečku naznačit. Je to standardní testovací procedura a cvičení.

  Je třeba si uvědomit, že ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Odhadem počátek 90tých let. Testování Trident II. To jsem se snažil tvému rusofobnímu mozečku naznačit. Je to standardní testovací procedura a cvičení.

  Je třeba si uvědomit, že Grohmann vychcaně spojil dvě věci. Fakt o provedeném testu, který nemá politický podtext a cancy nějakého ex-vojáka a samozvaného analytika na Sputniku. A prezentoval to tak, že rusofobním mikromozkům ta syntéza připadá, jako by test byl politickým sdělením ruské vlády NATu.

  Jak snadno s vámi americká propaganda manipuluje je zarážející...
  Skrýt celý příspěvek

 • dusan
  16:07 24.05.2018

  To ruské blúznenie o "veľmoci" je naozaj až komické ...

  Rusku reálne stačí pár jadrových ponoriek s balistickými raketami - otázka je či i na to vôbec má ...

  Faktom je, že ...
  Zobrazit celý příspěvek

  To ruské blúznenie o "veľmoci" je naozaj až komické ...

  Rusku reálne stačí pár jadrových ponoriek s balistickými raketami - otázka je či i na to vôbec má ...

  Faktom je, že ruské politické elity nemajú problém nechať zomierať svojich ľudí pre nedostatok drahých dovozových liekov, či ignorovať katastrofálnu situáciu mnohých regiónov a venovať sa stavbe drahých "hračiek" ktoré sú Rusku úplne nanič. Na jadrové odstrašenie majú dosť ICBM, kompletnú triádu ani nepotrebujú.

  To je typické pre diktatúry, dôležitejšia je vonkajšia politika ako elementárne potreby vlastného obyvateľstva. Politicky by to v žiadnej demokratickej krajine nemohlo prejsť.

  Ak by neznalý počúval Putina pri jeho častom básnení o ruských jadrových zbraniach tak by povedal, že Rusko je jediné čo ich má : )
  Skrýt celý příspěvek

 • Míša
  15:55 24.05.2018

  @cernakus

  Do jakých let to zapadá? Já píšu o věci, které se týkají současného vojevůdce ruska.

  @cernakus

  Do jakých let to zapadá? Já píšu o věci, které se týkají současného vojevůdce ruska.

 • cernakus
  15:48 24.05.2018

  Míša:

  a tohle by jsi nazval jak?
  https://www.youtube.com/watch?...

  Obvinit Rusko ze spolupodílu na sestřelu MH17 je samozřejmě vhodná politika.

  Opolčenci ani ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Míša:

  a tohle by jsi nazval jak?
  https://www.youtube.com/watch?...

  Obvinit Rusko ze spolupodílu na sestřelu MH17 je samozřejmě vhodná politika.

  Opolčenci ani Ukrajina nemá peníze, které by se z nich daly vyrazit na odškodném.
  Skrýt celý příspěvek

 • Míša
  15:33 24.05.2018

  Nějak si tak myslím,že tento stát se již blíží své Stalinistické předloze.

  Po selhání jaderného pohonu raket NG, pálí arzenál, podobně jako Kim a snaží se z posledních sil ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Nějak si tak myslím,že tento stát se již blíží své Stalinistické předloze.

  Po selhání jaderného pohonu raket NG, pálí arzenál, podobně jako Kim a snaží se z posledních sil někoho vystrašit.

  Navrch dnes vyšel další pěkný článek o B-777
  https://zpravy.idnes.cz/mh17-l...

  Myslím, že by to chtělo zrušit diplomatické vztahy s touto zemí
  Skrýt celý příspěvek

 • cernakus
  15:30 24.05.2018

  Shania:

  aby se amerikofil ameriky nezastal :-) USA vyhrožují naprosto pravidelně a oficiálně. Ne přes nějaké bývalé důstojníky či vylízané minoritní poslance (Žirinovský).
  A ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Shania:

  aby se amerikofil ameriky nezastal :-) USA vyhrožují naprosto pravidelně a oficiálně. Ne přes nějaké bývalé důstojníky či vylízané minoritní poslance (Žirinovský).
  A nejen to, dokonce i konají, viz aktuální útok na Írán, který je de facto válka (minimálně požadavek bezpodmínečné kapitulace shrnutý do 12ti bodů se dává ve válce) a to dokonce proti vůli CELÉHO světa včetně jejich vlastních VAZALŮ!

  Prostě USA patří mezi státy, které vyhrožují a to nejvíce na světě. V tomto hrají první ligu ještě tak s KLDR, zbytek států světa jsou v tomto střídmější.

  To není nic proti ničemu, ovšem pak práskne do očí nenávistný slint rusofoba, kde navíc automaticky útočí na případné oponenty (kvikot = oponenti jsou prasata), který je ale lživý a navíc snadno vyvratitelný.

  A mimochodem, RIMRův slint v prním odstavci je parafráze kurzívou psaného slintu v článku z pera nějakého pisálka ze Sputniku.

  Přečti si to a pak znova rimrův slint a dojde ti to.
  Skrýt celý příspěvek

 • Shania
  15:09 24.05.2018

  cernakus: no nebyla tahle prohlášení směřována na ten putinuv teleshoping s wunderwarfare supersonickými střelami, atomem pohaněnými střelami a podobně?

  US reakce na to jakou ...
  Zobrazit celý příspěvek

  cernakus: no nebyla tahle prohlášení směřována na ten putinuv teleshoping s wunderwarfare supersonickými střelami, atomem pohaněnými střelami a podobně?

  US reakce na to jakou obranu proti té hrozbě mají, byla že jejich atomový arzenál...


  A podle toho co RIMr vypíchnul, je to spíš o zničení zemí nepatřící pod NATO...
  Skrýt celý příspěvek

 • RiMr71
  15:09 24.05.2018

  Děkuji. Nic mě tak nepotěší, než osobní útok kolaborantského ruského švába.

  Děkuji. Nic mě tak nepotěší, než osobní útok kolaborantského ruského švába.

 • cernakus
  15:07 24.05.2018

  jistě. jak jinak by jsi nazval osobu(?), který napíše nenávistný canc ve znění jako ty, aniž by si před tím dala trochu práce zjistit, že ten canc je absolutní kravina?

  jistě. jak jinak by jsi nazval osobu(?), který napíše nenávistný canc ve znění jako ty, aniž by si před tím dala trochu práce zjistit, že ten canc je absolutní kravina?

 • RiMr71
  15:02 24.05.2018

  To myslíte mě, tím označením "šašku"?

  To myslíte mě, tím označením "šašku"?

 • cernakus
  14:43 24.05.2018

  rimr71:

  https://www.uawire.org/pentago...

  kvič ty šašku

  rimr71:

  https://www.uawire.org/pentago...

  kvič ty šašku

 • RiMr71
  14:31 24.05.2018

  "Mělo by být zřejmé, že na každé raketě je deset hlavic, čtyři rakety jsou čtyřicet hlavic, takový úder může obrátit v prach mnoho zemí, které nejsou členy NATO, a dokonce způsobí ...
  Zobrazit celý příspěvek

  "Mělo by být zřejmé, že na každé raketě je deset hlavic, čtyři rakety jsou čtyřicet hlavic, takový úder může obrátit v prach mnoho zemí, které nejsou členy NATO, a dokonce způsobí nenapravitelné škody Rusku."

  ...dovedete si představit ten kvikot kdyby něco takového řekl nějaký emerický "vojenský analytik a plukovník ve výslužbě"?

  ...je to prostě agresivní benzinka s atomovkami...
  Skrýt celý příspěvek