Kel-Tec KSG : brokovnice pro 21. století

brokovnice Kel-Tec KSG
Foto: Brokovnice Kel-Tec KSG / Kel-Tec

Dnes vám představíme opravdovou lahůdku. Ukážeme vám netradiční bojovou brokovnici od americké firmy Kel-Tec. KSG brokovnice (Kel-Tec Shotgun) zaujme uspořádáním typu bull-pup. Zbraň tak vyniká kompaktními rozměry a nízkou vahou. Díky svým rozměrům je ideální pro boj uvnitř budov (CQB), pro policejní složky nebo pro osobní obranu.

Kel-Tec KSG má dva podélné trubkové zásobníky, každý na sedm nábojů. Střelec si může mezi zásobníky vybírat přepínačem umístěným za rukojetí v otvoru pro vyhazování prázdných nábojnic.

Díky bull-pup konstrukci prázdné nábojnice nevylétávají v úrovni obličeje, ale vypadávají otvorem v pažbě, kolem těla dolů. Brokovnici tak mohou bez problému požívat pravorucí i levorucí střelci.

Stejným otvorem se zbraň nabíjí. Do každého trubkového zásobníku může střelec vložit jiné střelivo. V ostré akci není problém přepínat mezi jednotlivými druhy náboji - dle situace nebo typu mise.

brokovnice Kel-Tec KSG

Foto: Brokovnice Kel-Tec KSG / Kel-Tec

Střelba na krátkou nebo dlouhou vzdálenost? Odstřelit brokovnicí panty dveří a následně omráčit osoby uvnitř? Použít výbušné střelivo a dále vést boj na krátkou vzdálenost? Pokud máte Kel-Tec KSG, není to problém. Stačí jen jednoduše přepnout na ten správný náboj.

Zajímavou možností je schopnost „pumpovat“ náboje do komory, i když pořád držíme zmačknutou spoušť. Po nabití novým nábojem stačí spoušť jednoduše povolit a zbraň je opět připravena ke střelbě.

Pro přehlednost jsou v obou trubkových zásobnících zhotoveny otvory pro vizuální kontrolu počtu nábojů. Střelec má okamžitý přehled, pokud počet klesne na méně než dva náboje v jednom ze zásobníku.

Video: Střelba z brokovnice Kel-Tec KSG / YouTube

Kel-Tec KSG vyniká délkou pouze 66 cm a váhou 3,13 kg (bez nábojů). Na nízké váze se podílí moderní konstrukce a materiály jako vysokopevnostní plasty, hliník a ocel. Z jakostní ocel je zhotovena hlaveň, trubkové zásobníky jsou hliníkové. Samotné tělo zbraně je plastové.

Brokovnice je vybavena dvěma montážními lištami v předpažbí. Není proto problém připevnit nejrůznější optická mířidla, laserové značkovače, IR světla apod. Pokud střelec uzná za vhodné, může na spodní lištu přichytit rukojeť, která mu ulehčí pumpování a držení zbraně.

Zdroj: OFFICER.com

Nahlásit chybu v článku


Související články

Digitální bojovník: Elektronika bude zabudována v uniformě

Sdílení informací patří mezi jednu z klíčových vlastností každé moderní armády. Pomocí bezdrátové ...

Vojáci získají schopnosti Predátorů

 Brýle pro noční vidění jsou skvělá věc, ale mají svá omezení. Člověk může vidět "téměř" jako ve ...

Premiéra odstřelovací pušky M10 SAKO TRG

Na letošní londýnské výstavě DSEi se uskutečnila světová premiéra nové odstřelovací pušky M10 SAKO ...

Americký voják po 11. záři 2001

Útok na světové obchodní centrum WTC byl strašlivou události. Neméně kruté bylo (a stále je) i ...

Zvýraznit příspěvky za posledních:

 • Jan Grohmann
  17:53 22.09.2011

  Děkuji za pochvalu i konstruktivní kritiku. Nepřesnost v článku byla opravena. Pokud se vám nebude něco zdát, určitě se znovu ozvěte.

  Děkuji za pochvalu i konstruktivní kritiku. Nepřesnost v článku byla opravena. Pokud se vám nebude něco zdát, určitě se znovu ozvěte.

 • Karel z nadrazi
  17:45 22.09.2011

  Diky za clanek. Cely web armadni noviny jsou z meho pohledu velmi prinosnym pocinem, ktery tady chybel. Avsak nemuzu si odpustit male stournuti do autora, v ceskych zakonech a ...Zobrazit celý příspěvek

  Diky za clanek. Cely web armadni noviny jsou z meho pohledu velmi prinosnym pocinem, ktery tady chybel.

  Avsak nemuzu si odpustit male stournuti do autora, v ceskych zakonech a predpisech nic takoveho jako "poloautomaticka zbran" neexistuje - i kdyz se zde primo nabizi doslovny preklad z AJ - (semi-auto) tak tento preklad neni opravdu korektni. V ceskem zneni je semi-auto weapon spravne prelozeno jako zbran samonabijeci.
  Toliko k prekladu, a ted je nutno podotknut ze tato brokovnice je PUMPOVACI - tj jedna se o opakovaci zbran, nema zadnou schopnost samonabijeni ci opakovaneho vystrelu pri jednom zmacknuti spoustoveho mechanismu, tj ani v AJ ji nenajdete jako "semi-automatic weapon", proto je uvod clanku: "KSG brokovnice (Kel-Tec Shotgun) je poloautomatická zbraň" naprosto zcestny.Skrýt celý příspěvek

Načítám diskuzi...