KOMENTÁŘ: Protičeská rétorika šéfa českých komunistů v Rusku

KOMENTÁŘ: Protičeská rétorika šéfa českých komunistů v Rusku
Vojtěch Filip poskytl rozhovor ruskému armádnímu portálu Krasna zvezda / print screen Krasna zvezda (Zvětšit)

Ve zjitřené atmosféře léta roku 1968 zveřejnil deník ústředního výboru Komunistické strany Sovětského svazu Pravda dopis podepsaný 99 zaměstnanci národního podniku Praga, kteří v něm vyjadřují znepokojení nad osudem socialismu v Československu. Text byl zveřejněn v průběhu jednání mezi československým a sovětským vedením v Čierné nad Tisou, kde se Dubčekovo vedení snažilo Leonida Brežněva a další kremelské soudruhy přesvědčit, že u nás nejde o žádnou kontrarevoluci.

V dopise se kromě jiného uvádí: „Drazí soudruzi, naše přátelství, naše spojenectví je spojeno společně prolitou krví u Sokolova, na Dukle a dalších bojištích. Naši nepřátelé se nemění, jsou to totiž imperialisté a jejich rozvědky, jenže jsou nyní zkušenější, a tím i nebezpečnější. Víme, co mají za cíl a kdo jim k němu pomáhá. Máme oči upřeny na vás.“ Komunisté pracující v pražské automobilce Praga ho prý psali svému vedení strany. Sovětští představitelé si dopis vyložili jako výzvu československých pracujících k vojenskému zásahu. Není ale vůbec vyloučeno, že text byl původně připraven v Moskvě a pak předán pražským soudruhům z automobilky Praga k dalšímu „zpracování a použití“. Údajně se do sovětského tisku neměl vůbec dostat. Každopádně signatáři dopisu byli zejména funkcionáři podnikových a stranických organizací, velitelé Lidových milicí a jejich rodinní příslušníci.

Co následovalo tři týdny po zveřejnění zmíněného textu téměř stovky Pragováků, všichni dobře víme. Masivní invaze půlmilionové armády s více než 6000 tanky do Československa a násilné odvlečení legálních československých představitelů do Moskvy. Sovětský svaz společně se symbolickými jednotkami čtyř svých satelitů z Varšavské smlouvy tak razantně demonstroval svou sílu a odhodlanost rozdrtit jakoukoliv neposlušnost. Tradiční dobré česko-ruské vztahy utrpěly nenapravitelnou porážku. Je však třeba připomenout, že pozdější představitelé Sovětského svazu a Ruska se o nápravu pokusili. Michail Gorbačov a později především ruský prezident Boris Jelcin nevyprovokovanou agresi z roku 1968 vůči malému spojenci v 90. letech minulého století jednoznačně odsoudili. V roce 2006 se od srpnové intervence distancoval i prezident Vladimir Putin. „Musím vám říci naprosto otevřeně, že samozřejmě neneseme žádnou právní odpovědnost, ale mravní odpovědnost tady je,“ prohlásil Putin na tiskové konferenci.

S bezprecedentním násilím vůči naší zemi v roce 1968 projevila nesouhlas také řada známých i neznámých občanů tehdejšího SSSR. Patřil k nim akademik Andrej Sacharov, spisovatel Alexandr Solženicyn, herec a písničkář Vladimír Vysockij, Pavel Litvinov, Larisa Bogorazovová a další stateční kritici sovětského režimu. Mne osobně potěšilo počátkem 70. let náhodné setkání s mladým sovětským poručíkem v Bruntále, kde jsem tehdy pracoval. Do té doby pro mne zcela neznámý důstojník v uniformě ke mně tehdy nečekaně v restauraci přistoupil a ztišeným hlasem mne ujistil, že ne všichni Rusové jsou komunističtí fanatici. Dodal, že to, co nám v srpnu 1968 provedl Sovětský svaz, nadlouho poškodilo tradiční rusko-české vztahy. Pak mne poprosil, zda bych mohl za všechny slušné Rusy přijmout omluvu za srpnový vpád.

Dnešní Krasnaja zvezda a tehdejší Pravda             

Od dopisu 99 Pragováků uplynulo již více než půlstoletí. Přesto jsme nyní svědky jakési reinkarnace politiky vměšování do vnitřních záležitostí suverénní České republiky. Jako záminka k tomu posloužilo nedávné odstranění sochy maršála Ivana Koněva z náměstí Interbrigády v Praze 6. Do tvrdé kritiky rozhodnutí komunálních politiků v Praze 6 se zapojil nikdo méně významný než ruský ministr zahraničních věcí Sergej Lavrov. V jednom rozhovoru pro ruská média označil české vysvětlení, že o odstranění Koněvovy sochy na místní úrovni rozhodl jakýsi starosta, za „dětinské“. Lavrov zapomněl dodat, že v Rusku o všem rozhoduje nejvyšší vedení země. S typickou imperiální nadutostí prohlásil, že čeští diplomaté budou muset velice vážně vysvětlit, jak chystají celou situaci napravit.

Do vzrušené debaty o současné úrovni česko-ruských vztahů se nyní na stránkách ruského armádního deníku Krasnaja zvezda zapojil i místopředseda Poslanecké sněmovny a předseda KSČM Vojtěch Filip. Pro jmenovaný deník prohlásil, že v české společnosti sílí „fašistické tendence“ a někteří lidé záměrně „podporují neonacismus a oslavují banderovce a vlasovce“. Odpovědnost za to podle něj nese šéf diplomacie Tomáš Petříček z ČSSD, který by měl okamžitě rezignovat nebo být odvolán z funkce. Filip jako vysoký ústavní činitel nejenže neodsoudil vměšování Lavrova do našich vnitřních záležitostí, ale zachoval se podobně jako kdysi skupina Pragováků – postavil se proti vlastnímu národu.

V nedělním pořadu Otázky Václava Moravce na útoky Vojtěcha Filipa adresované ministru zahraničí Tomáši Petříčkovi v ruském deníku Krasnaja zvezda přítomní politici, včetně předsedy ČSSD Jana Hamáčka, reagovali nesouhlasně. Zaznělo také, že slova Vojtěcha Filipa jsou určena především členům a příznivcům z řad komunistické strany. To je velmi pravděpodobné, ale dodejme, že jeho výroky ve vojenském médiu země, která je nástupnickým státem agresora, jenž nás v roce 1968 brutálně napadl, jsou rovněž adresovány politickým blouznivcům a přepisovatelům nedávné historie. Předseda ODS Petr Fiala ve stejném pořadu konstatoval, že z východu nikdy nic dobrého nepřišlo a dodal: „Nikdy jsme nevolili komunisty do čela Sněmovny. Slova Filipa jsou pro mě naprosto nepřijatelná, nemá co dělat ve vedení Sněmovny,“ zdůraznil předseda největší opoziční strany.  

Šéf českých komunistů Vojtěch Filip se před časem nechal slyšet, že z pohledu mezinárodního práva v srpnu 1968 „skutečně o žádnou okupaci nešlo“. Českoslovenští představitelé podle jeho slov podepsali totiž s vedením Sovětského svazu dohodu o „dočasném“ pobytu vojsk SSSR na území tehdejšího Československa. Tyto a další „perly“ Vojtěcha Filipa, tentokrát v ruských armádních novinách Krasnaja zvezda, skutečně svědčí o tom, že soudruzi mezi sebou vzájemně soutěží o přízeň toho nejtvrdšího jádra příznivců komunistické strany. Má to ale jeden háček – ani sebeostřejší a výrazně protičeská rétorika nemusí KSČM, která se v současné době potácí na hraně volitelnosti, zachránit před definitivním pádem do mimoparlamentní nicotnosti. Tam ostatně už dávno patří. 

Nahlásit chybu v článku


Související články

Strategie Kremlu: Balancovat na hraně třetí světové války

Podle článku Rusko osamoceno: Proč nikdy neopustilo hru na “třetí světovou”, ruského autora Vadima ...

Geopolitická tragédie Evropy

Ve Varšavě 18. července letošního roku proběhla velmi zajímavá diskuse o geopolitických problémech ...

Geopolitická realita: Krásný svět vytvořený USA končí

V dnešním článku opět přinášíme pohled na polské pojetí geopolitiky. Jacziek Bartosiak v nedávném ...

Rusko se obává anglosaské kolonizace Měsíce a Marsu

Z Ruska čím dál častěji a intezivněji přichází kritika americké společnosti SpaceX. Čelní ...

Přidávat diskuzní příspěvky a hlasovat pro článek mohou jen registrovaní. Prosím zaregistrujte se nebo se přihlašte!

Komentáře

Zvýraznit příspěvky za posledních:
 • J.Vraja
  14:52 21.12.2020

  Někdy se mi  zdá že je je zbytečný se to snažit podporovatelům komunistů a soudruha Filipa něco vysvětlit vysvětlit.Oni všichni komunisti v čele s V.Filipem a spol májí v hlavě ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Někdy se mi  zdá že je je zbytečný se to snažit podporovatelům komunistů a soudruha Filipa něco vysvětlit vysvětlit.Oni všichni komunisti v čele s V.Filipem a spol májí v hlavě svou pravdu z Aeronetu. I kdyby nás Rusko znovu okupovalo, srovnalo se zemí půl republiky, vyhladilo půl obyvatel včetně jejich rodin, tak kdyby na Sputniku napsali, že to byla bratrská pomoc, tak to pro ně tak bude "až do konce jejich dnů..." Ti lidi jsou prostě nemocní. Nikdy se nevyrovnali se svobodou a s tím že je V.Havel dodnes představitelem demokracie a já si ho budem do konce života vážit.
  Skrýt celý příspěvek

 • cejkis
  00:43 21.05.2020

  Tady je to samý podporovatel pražské Antify. Pro tyhle pyjáty bych měl otázku. Proč přejmenovali náměstí, kde sídlí ruská ambasáda ?

  Těším se na vaše pohádky.

  Tady je to samý podporovatel pražské Antify. Pro tyhle pyjáty bych měl otázku. Proč přejmenovali náměstí, kde sídlí ruská ambasáda ?

  Těším se na vaše pohádky.

  • skelet
   08:18 21.05.2020

   ona radnice nemůže přejmenovávat ulice a náměstí dle svého uvážení?

   ona radnice nemůže přejmenovávat ulice a náměstí dle svého uvážení?

   • danny
    09:46 21.05.2020

    skelet: radnice může ledasco. Může se třeba rozhodnout, že nechá rozkopat všechny ulice, kde bydlí opoziční zastupitelé a neúměrně protahuje rekonstrukci. Může schválit vyhlášky, ...
    Zobrazit celý příspěvek

    skelet: radnice může ledasco. Může se třeba rozhodnout, že nechá rozkopat všechny ulice, kde bydlí opoziční zastupitelé a neúměrně protahuje rekonstrukci. Může schválit vyhlášky, které umožňují venčení psů pouze ve vyhrazeném prostoru. Může zakázat všechny zahrádky před restauracemi. A taky může libovolně přejmenovávat veřejné prostory za účelem někoho urazit, naštvat nebo mu zkomplikovat život. Ze stejného důvodu také někomu může udělit nebo odebrat čestné občanství.
    Ale bylo by žádoucí, aby tam právě bylo to uvážení...
    Skrýt celý příspěvek

    • skelet
     11:55 21.05.2020

     radnice to uvážila, přejmenovala.

     radnice to uvážila, přejmenovala.

     • cejkis
      14:11 21.05.2020

      Však on to po pyjátech zase někdo vrátí k normálním vztahům.

      Však on to po pyjátech zase někdo vrátí k normálním vztahům.

     • logik
      14:43 21.05.2020

      A co je špatné po tom pojmenovat náměstí po oběti politické vraždy, navíc nositeli několika Ruských vyznamenání?

      A co je špatné po tom pojmenovat náměstí po oběti politické vraždy, navíc nositeli několika Ruských vyznamenání?

     • skelet
      14:58 21.05.2020

      cejkis: a proč by nemohla být pojmenována po ruském vícepremiérovi, který byl Ruskem několikrát vyznamenán a navíc zavražděn? A proč se ruská vláda tímto cítí uražena?

      cejkis: a proč by nemohla být pojmenována po ruském vícepremiérovi, který byl Ruskem několikrát vyznamenán a navíc zavražděn? A proč se ruská vláda tímto cítí uražena?

     • cejkis
      00:11 22.05.2020

      A proč nepřejmenovat okolí US ambasády na Vietnamskou, u německé ambasády pro změnu Lidické náměstí, saudskou ambasádu bychom mohli umístit na Dzugashviliho, španělskou ambasádu na ...
      Zobrazit celý příspěvek

      A proč nepřejmenovat okolí US ambasády na Vietnamskou, u německé ambasády pro změnu Lidické náměstí, saudskou ambasádu bychom mohli umístit na Dzugashviliho, španělskou ambasádu na Kataláncké náměstí.

      Mne se to vaše ospravedlnění fakt líbí. Je to jako odstranit Koněva protože neměl roušku. A vůbec to nejsou provokace ve snaze vyprovokovat reakci Ruska a nahonit politické body u mladých voličů. Probůh vůbec to není provokace. Hřib se normálně probudil a řekl si, že přejmenuje nějaké náměstí. Úplně náhodou tam sídlí ruská ambasáda :-))) Je vidět, že jste ještě děti. Ostatně voliči pirátů jsou případy vhodné ke studiu.
      Skrýt celý příspěvek

     • skelet
      09:29 22.05.2020

      cejkis ty prostě jednoznačně naznačuješ, že v Rusku je diktatura a vlastně naznačuješ, že ho ruská armáda nechala odkrouhnout. Jiný důvod pro podráždění ruské strany není. ...
      Zobrazit celý příspěvek

      cejkis ty prostě jednoznačně naznačuješ, že v Rusku je diktatura a vlastně naznačuješ, že ho ruská armáda nechala odkrouhnout. Jiný důvod pro podráždění ruské strany není.
      Srovnávat vietnamskou válku s bývalým vícepremiérem, kandidátem na prezidenta RF, několikrát vyznamenané osoby a opozičního politika je blbost.
      Skrýt celý příspěvek

     • logik
      10:17 22.05.2020

      cejkis:
      Ono částečně máš pravdu. Jak píše skelet: ona to provokace je, ale pouze za předpokladu, že je v Rusku je diktatura, která nepovažuje vraždu opozičního politika za něco ...
      Zobrazit celý příspěvek

      cejkis:
      Ono částečně máš pravdu. Jak píše skelet: ona to provokace je, ale pouze za předpokladu, že je v Rusku je diktatura, která nepovažuje vraždu opozičního politika za něco naprosto nehorázného. V takovém případě - ale POUZE V TAKOVÉM PŘIPADĚ - ji připomenutí jeho památky vadí - a tedy jde o provokaci.

      Všimni si, že Ruská ambasáda oficiálně proti provokaci neprotestovala, a např. důvod pro změnu své korespondenční adresy udává úplně jiný. Řeči o protestech nechává pouze na lidech jako ty na sociálních sítích, a na různých proruských kanálech (v obou významech :-)).
      Právě proto, že RF ví, že oficiálně protestovat nemůže - protože tím, že by to prohlásila za provokaci, by se odkopala....

      ===

      A ad rouška - ano, to si politik Prahy 6 dělal z RF trochu legraci, že se svoji vzteklou reakcí odkopala, že ač si hrají na demokracii, tak se snaží rehabilitovat bývalý zločinný stalinský a poststalinský totalitní režim, jehož vysokým prominentem Koněv byl, a pokračovat v jeho "tradicích".
      Skrýt celý příspěvek

     • Jan Padesátýpátý
      00:34 23.05.2020

      @cejkis:
      pokud bychom pojmenovali to malé náměstí před americkou ambasádou na náměstí Martina Luthera Kinga (ano, to byl také zavražděný opoziční politik), potom jsem si jistý, že ...
      Zobrazit celý příspěvek

      @cejkis:
      pokud bychom pojmenovali to malé náměstí před americkou ambasádou na náměstí Martina Luthera Kinga (ano, to byl také zavražděný opoziční politik), potom jsem si jistý, že se slavnostního přejmenování rád zúčastní americký velvyslanec.
      A američtí diskuzní trollové tu zcela jistě nebudou prohlašovat, že tím aktem jsme chtěli USA jenom naštvat.
      Skrýt celý příspěvek

     • Torong
      08:52 23.05.2020

      To ti trochu nevyšlo Cejkisi...

      To ti trochu nevyšlo Cejkisi...

 • fotr
  20:07 20.05.2020

  Je tady spousta příspěvků, spousta názorů a podle mě je mnoho zbytečně rozvláčných.
  Ruská armáda má nepochybně velký podíl na porážce Německa a kdyby tehdy v Květnu 1945 prošli ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Je tady spousta příspěvků, spousta názorů a podle mě je mnoho zbytečně rozvláčných.
  Ruská armáda má nepochybně velký podíl na porážce Německa a kdyby tehdy v Květnu 1945 prošli naší zemí a odešli domů, dodnes bychom je jistě oslavovali a vážili si jich. Tím co udělali po válce ale všechno znehodnotili, pošpinili a navíc naplivali na hroby všech svých vojáků, kteří v té válce bojovali a zahynuli.
  Svoje stížnosti si dnes můžou strčit někam a jejich nebetyčná drzost jen dokazuje že se ve svém ,,myšlení,, a přístupu k ostatním národům nijak nezměnili. Stále chtějí poroučet a dirigovat a nedokážou unést to že se už nikdo nenechá. Prostě to ,,se sovětským svazem na věčné časy,, už dnes nefunguje.
  Skrýt celý příspěvek

 • Danik
  18:49 20.05.2020

  No to zase bude...
  1) NEzpochybňuji lví zásluhu tehdejšího SSSR na porážce nacistického Německa a jsem si vědom materiálních a lidských ztrát této země. Zároveň si, ale uvědomuji ...
  Zobrazit celý příspěvek

  No to zase bude...
  1) NEzpochybňuji lví zásluhu tehdejšího SSSR na porážce nacistického Německa a jsem si vědom materiálních a lidských ztrát této země. Zároveň si, ale uvědomuji předválečnou pozici SSSR a okolnosti doby, stejně jako rozsáhlost 2 sv. v. a tedy fakt, že SSSR nezvítězilo samo a válka mu byla značně ulehčena.
  2) Odsuzuji jak nacistický tak komunistický režim, což mi, ale nebrání respektovat muže (a ženy) kteří bojovaly a padly často s přesvědčením, že bojují za svojí zem (ne obecně za daný režim).
  3) Odstranění probírané sochy na Praze 6 je na zákonně zvolených zástupcích dané městské části a socha maršála Koněva NEní součástí zde probírané Rusko-České smlouvy.
  4) Ruští představitelé mají plné právo kritizovat a popravdě u Lavrova mě to nepřekvapuje, protože když si vygooglite některé jeho projevy a výstupy tak zjistíte, že je to nevychované vulgární ho**ado.
  5) To co by nás jako Čechy mělo primárně zajímat není ani tak Lavrov jako spíš Vojtěch a jeho chování.
  6) To co shazuje osvobození ČSR (ne však vojáky samotné, jako spíš danou zemi) jsou akce SSSR před a po osvobození.
  7) Samotní vojáci Rudé armády byli branci vytažení z vesnice, co prošli pro nás nepředstavitelnými zážitky (hodnocení předchozích období lidské historie dnešní optikou nebývá vždy objektivní) a po krutostech Němců na svém území si šli pro odplatu (nutno říct, že sami žili v kruté diktatuře). Vojáci se během tažení obecně nechovají zrovna korektně (o to více v případě braneckých armád) a je tedy na velení aby je drželo na uzdě. Zde dodám, že jsou dochovány zprávy o chování Rudé armády na našem území a ne všechny se nesou v pozitivním duchu. To co mě utkvělo v paměti byl výklad jedné kastelánky, když prohlásila, že zámek dlouho nebyl poničen tak jako když ho přijela osvobodit Rudá armáda. Tak či tak, pokud si selektivně vezmeme události roku 45, můžeme se na ně dívat veskrze pozitivně. To co to pak kazí jsou jak jsem psal na začátku události předtím a potom.
  Skrýt celý příspěvek

 • danny
  16:11 20.05.2020

  Jinak často tady zaznívají argumenty o ničení památníků legionářů v Rusku. Neměl by někdo bližší informace? Co jsem hledal, tak většina je dohledatelná i na google maps a celkově ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Jinak často tady zaznívají argumenty o ničení památníků legionářů v Rusku. Neměl by někdo bližší informace? Co jsem hledal, tak většina je dohledatelná i na google maps a celkově všechna pietní místa vypadají docela ok.
  Jediné, co se všude opakuje, tak jsou průtahy místní samosprávy v Samaře.

  https://www.radio.cz/cz/rubrik...
  http://www.vhu.cz/pomniky-padl...
  https://www.lidovky.cz/domov/l...
  https://www.lidovky.cz/svet/ex...
  https://www.vets.cz/vpm/17845-...
  Skrýt celý příspěvek

   • danny
    20:35 20.05.2020

    Dík. Takže jestli tomu dobře rozumím, problémy jsou asi trojího druhu. Spolek, který má hroby a památníky udržovat, si občas něco uloupne nebo zaplatí za nekvalitně odvedenou ...
    Zobrazit celý příspěvek

    Dík. Takže jestli tomu dobře rozumím, problémy jsou asi trojího druhu. Spolek, který má hroby a památníky udržovat, si občas něco uloupne nebo zaplatí za nekvalitně odvedenou práci.
    Některé místní samosprávy kladou překážky obnově pomníků zaniklých za dob SSSR.
    A od nárůstu vzájemného napětí se aktivizovali debílci, kteří svou inteligenci a bídnou znalost historie potřebují demonstrovat pomocí spreje nebo kladiva.
    Smutné. Obávám se, že eskalace podpořená na naší straně buranským vyjadřováním Novotného a Koláře je přesně vodou na mlýn takových imbecilů a navíc smetla spoustu práce, kterou na změnách postojů odmakali lidé např. z obce legionářské a spol.
    Skrýt celý příspěvek

    • logik
     23:23 20.05.2020

     "Obávám se, že eskalace podpořená na naší straně buranským vyjadřováním Novotného"
     Prosím nelži. Zmíněné problémy se táhnou desítky let. Vyjádření Novotného na tom nezměnilo ani ...
     Zobrazit celý příspěvek

     "Obávám se, že eskalace podpořená na naší straně buranským vyjadřováním Novotného"
     Prosím nelži. Zmíněné problémy se táhnou desítky let. Vyjádření Novotného na tom nezměnilo ani zbla.

     Rusové narozdíl od nás neplní uzavřenou smlouvu. A ty říkáš, že naše reakce má být ústupky ve věcech, které jsou nad rámec smlouvy - a udržování pomníku masového vraha?
     Skrýt celý příspěvek

     • danny
      10:03 21.05.2020

      logik: ano, problémy v Samaře se táhnou. Výstavba pomníku narazila na silný odpor místních obyvatel a laxnost a průtahy zastupitelstva. Nejsou to desítky let, ale deset let. Ale ...
      Zobrazit celý příspěvek

      logik: ano, problémy v Samaře se táhnou. Výstavba pomníku narazila na silný odpor místních obyvatel a laxnost a průtahy zastupitelstva. Nejsou to desítky let, ale deset let. Ale usilovná práce lidí, kteří o vybudování památníku usilují, postupně přinášela výsledky. Na řadě míst se odpor podařilo otupit a památníky obnovit nebo vybudovat.
      Novotného a Kolářovo vyjadřování a chování posílilo radikální odpůrce.

      Tvrdit, že smlouvu neplní, je přehnané. Kromě jednoho případu vandalismu a průtazích při čištění grafitti vypadají všechna ostatní pietní místa ok. A říkám, že zlepšení péče o ty ostatní a vybudování nových (chápeš, je trošku rozdíl mezi udržováním a nalezením prostoru, vykoupením pozemku, stavebním povolením atd... na nový), asi těžko likvidace Koněvova pomníku podpoří.
      Jestli je to nad rámec smlouvy nebo není, netuším. To je otázka pro experty na mezinárodní právo. Petříček tvrdil, že Koněv je na seznamu MO veden jako válečný pomník, ale že jeho demontáž z podstavce a zamezení přístupu umístěním do depozitáře není porušením smlouvy. To nedokážu posoudit.

      Těžko to posoudí bezmozci, kteří "běločechy" považují za masové vrahy a původce občanské války, kteří uloupili ruský zlatý poklad a pak ještě prodali a nechali zavraždit Kolčaka. A na ty tahle nesmyslná demonstrace komunální moci působí jako hadr na býka. Osobně považuji dráždění jakéhokoli tvora, zvláště je-li jediným smyslem sebepropagace, za nízké a hloupé.

      Koněv, masový vrah? Chlapče, ty ses zase rozvášnil:-D Ne, a fakt mě nemusíš začít zasypávat výčtem všech "defakto" Koněvových obětí a defakto zločinů, včetně všech mrtvých, za které může přítomnost bratrské pomoci, protože kdyby sem důchodce Koněv nepřijel, tak by žádná invaze nebyla atd... Těhle konstrukcí už jsem četl dost.
      Skrýt celý příspěvek

     • Jirosi
      14:52 21.05.2020

      "Jestli je to nad rámec smlouvy nebo není, netuším. To je otázka pro experty na mezinárodní právo"

      Máte tu 9. komentářů, přitom vůbec netušíte...

      "Jestli je to nad rámec smlouvy nebo není, netuším. To je otázka pro experty na mezinárodní právo"

      Máte tu 9. komentářů, přitom vůbec netušíte...

     • logik
      15:21 21.05.2020

      "problémy v Samaře se táhnou"
      Prosím, nelži. Nejde o jeden problém v Samaře, podobné problémy jsou po celém Rusku.

      "Ale usilovná práce lidí, kteří o vybudování památníku usilují, ...
      Zobrazit celý příspěvek

      "problémy v Samaře se táhnou"
      Prosím, nelži. Nejde o jeden problém v Samaře, podobné problémy jsou po celém Rusku.

      "Ale usilovná práce lidí, kteří o vybudování památníku usilují, "
      Umíš tu usilovnou práci nějak doložit?
      Vypadá ta usilovná práce např. takto:
      https://www.irozhlas.cz/veda-t...
      že se málem nenašlo jediné muzeum, které by povolilo výstavu o legionářích? A i to jedno muzeum dostalo od úřádů zákaz jakékoli propagace té výstavy.

      Tvoje tvrzení, že jde o lidi a úřady na tom "úsilovně pracují" je lež. Klacky tomu hází právě ruské úřady. To dokládá i nezájem Ruských úřadů:
      https://zpravy.aktualne.cz/zah...
      o tom na patřičné úrovni jednat. Množství peněz vynaložené Ruským MO na tuto věc je také směšné.
      https://zpravy.aktualne.cz/zah...

      Tak prosím nelži, že jde o lidi. Nejde. Ruská Federace prostě dlouhodobě neplní své závazky a žádné "úsilovná práce" se nekoná.

      ===

      "Koněv, masový vrah? Chlapče, ty ses zase rozvášnil:-D "
      Ano, Koněv je masový vrah. A to hned několikanásobný.

      Zaprve obecně, Koněv byl natolik vysoký prominent Stalinského režimu, že je zpoluzodpovědný za jeho zločiny. (viz např. rozsudky Norimberského procesu). Kromě této nepřímé viny ale během svého života se nemálokrát přímo aktivně podílel na zločinech proti lidskosti a hromadném vraždění.

      Jednak se jako politický komisař podílel na zvěrstvech, která se v Rusku děla ve dvacátých letech (kde např. se dělali i praktiky "za každého vzbouřeného ve vesnici zastřelíme 15 lidí apod.).

      Chování Koněva jako velitele během druhé světové bylo také zločinné: některé jeho rozkazy v podstatě byly masové vraždy (v podstatě i Dukelská operace). Důkazem jsou např. obrovské ztráty Koněvových jednotek a to i na Ruské poměry (např. při Viselsko-Oderské operaci měl čtyřnásobné ztráty oproti Žukovovi). To už nejde vysvětlit jen Koněvovou "nechopností".

      Vzhledem k tomu, že v tu dobu defakto Koněv se Žukovem soutěžili o Stalinovu přízeň v disciplíně "dál dojede", tak jde čistě o "obětování lidských životů" pro osobní prospěch, z vojenského hlediska byly Koněvovy rozkazy často nesmyslné - proto ani nemá smysl Koněvova socha jako "velitele protinacistické armády". Koněv totiž nese nemalou část viny za to, kolik Sovětů během druhé světové umřelo.

      No a konečně při potlačování maďarského povstání se děly i takové věci, jako např. střílení do demonstrantů, což je jednoznačně válečný zločin. Koněv, jako vrchní velitel okupačních sil, je za to zodpovědný. Přinejmenším tím, že prokazatelně tomu ani nebránil, ani věc nevyšetřoval, se stal prokazatelně spoluviníkem.
      Skrýt celý příspěvek

     • danny
      00:05 22.05.2020

      logiku, mluvil jsem o našich lidech, ti že se snaží vykomunikovat to s ruskými úřady, které jsou proti. Ale ty zase hledáš konflikt tam, kde není.

      logiku, mluvil jsem o našich lidech, ti že se snaží vykomunikovat to s ruskými úřady, které jsou proti. Ale ty zase hledáš konflikt tam, kde není.

     • logik
      09:58 22.05.2020

      "Ale ty zase hledáš konflikt tam, kde není." "...to s ruskými úřady, které jsou proti"
      ???? Předtím jsi tvrdil, cituji:
      "Tvrdit, že smlouvu neplní, je přehnanení"

      Tak jsem Ti ...
      Zobrazit celý příspěvek

      "Ale ty zase hledáš konflikt tam, kde není." "...to s ruskými úřady, které jsou proti"
      ???? Předtím jsi tvrdil, cituji:
      "Tvrdit, že smlouvu neplní, je přehnanení"

      Tak jsem Ti prostě doložil, že to není přehánění, že ruské úřady to prostě cíleně sabotují. Pokud z toho tvrzení ustupuješ a již se mnou souhlasíš: tedy už také tvrdíš, že Ruské úřady jsou proti plnění té smlouvy, ok, pak opravdu v tomto nejsme ve sporu.

      Ale předtím jsi tvrdil něco jiného, nebo jsi napsal něco jiného, než jsi chtěl. Předtím jsi RF hájil, že smlouvu plní a že jde o (z české strany zveličované) raritní problémy:
      " Kromě jednoho případu vandalismu..."
      což prostě nejsou, jde jednoznačně ze strany RF o systémový problém.

      Takže já žádné rozpory nehledal, předchozí Tvůj post byl v příkrém rozporu s mým názorem na věc. Pokud už teď tvrdíš něco jiného, nebo ses jen velmi špatně vyjádřil, ok, jsem rád, že jsme našli společnou řeč, ale prosím neházej na mne, že rozpory uměle vytvářím.
      Skrýt celý příspěvek

     • J.Vraja
      19:56 29.07.2020

      Dopo ručuji shlédnout ruský dokument-Neznámý maršál Žukov Viz: cshistory.joj.cz/archiv/2133-neznamy-marsal-zukov

      Dopo ručuji shlédnout ruský dokument-Neznámý maršál Žukov Viz: cshistory.joj.cz/archiv/2133-neznamy-marsal-zukov

    • J.Vraja
     19:52 29.07.2020

     Danny a co Vám říka toto:
     V Rusku chátrají některé hroby československých legionářů. V Samaře se jejich ostatky ocitly dokonce na skládce. ...
     Zobrazit celý příspěvek

     Danny a co Vám říka toto:
     V Rusku chátrají některé hroby československých legionářů. V Samaře se jejich ostatky ocitly dokonce na skládce.
     Viz:https://ct24.ceskatelevize.cz/...
     Tak se ptám,kdo je buran,te co říka pravdu a nebo ten,kdo odveze kosti padlých legionářů na smetiště!!!
     Skrýt celý příspěvek

 • Анатолий
  14:37 20.05.2020

  Tyto konflikty jsou příkladem toho, jak se RF snaží obklopit nepřáteli a dodat existenci Ruska nadpřirozený význam (Moskva-třetí Řím). Myslím tedy, že spíš než vměšování do ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Tyto konflikty jsou příkladem toho, jak se RF snaží obklopit nepřáteli a dodat existenci Ruska nadpřirozený význam (Moskva-třetí Řím). Myslím tedy, že spíš než vměšování do politiky české republiky, je cílem ukázat obyvatelům své země další zradu.

  Podivné je to, že přes tezi o velmi negativním přístupu k Rusům v Evropě, propagandisté a politici se nebojí často navštěvovat Evropská města, kupovat domy a posílat své děti učit se tam.

  Tento režim je také vhodný pro vysvětlení občanům všech problémů RF (zaostalost, nízký životní úroveň).

  Zkrátka, jakkoliv se Amerika nesnaží postavit Rusko na kolena, Rusko se stejně válí na zemi v blátě.
  Skrýt celý příspěvek

 • Анатолий
  14:36 20.05.2020

  Tyto konflikty jsou příkladem toho, jak se RF snaží obklopit nepřáteli a dodat existenci Ruska nadpřirozený význam (Moskva-třetí Řím). Myslím tedy, že spíš než vměšování do ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Tyto konflikty jsou příkladem toho, jak se RF snaží obklopit nepřáteli a dodat existenci Ruska nadpřirozený význam (Moskva-třetí Řím). Myslím tedy, že spíš než vměšování do politiky české republiky, je cílem ukázat obyvatelům své země další zradu.

  Podivné je to, že přes tezi o velmi negativním přístupu k Rusům v Evropě, propagandisté a politici se nebojí často navštěvovat Evropská města, kupovat domy a posílat své děti učit se tam.

  Tento režim je také vhodný pro vysvětlení občanům všech problémů RF (zaostalost, nízký životní úroveň).

  Zkrátka, jakkoliv se Amerika nesnaží postavit Rusko na kolena, Rusko se stejně válí na zemi v blátě.
  Skrýt celý příspěvek

  • danny
   15:21 20.05.2020

   Anatolij: s prvním odstavcem se dá celkem souhlasit. Rusko se snaží doma ukázat, že na jakékoli nedostatečně uctivé jednání bude reagovat ostře. Jednoznačná komunikace k vnitřnímu ...
   Zobrazit celý příspěvek

   Anatolij: s prvním odstavcem se dá celkem souhlasit. Rusko se snaží doma ukázat, že na jakékoli nedostatečně uctivé jednání bude reagovat ostře. Jednoznačná komunikace k vnitřnímu publiku, kromě diplomatické nóty k žádnému nátlaku na ČR nedošlo.

   Druhému odstavci nerozumím. Netuším, kde bereš informace o negativním vztahu Rusů k Evropě. Vyjma tvrzení Thinktanků se silnou euro-atlantickou orientací.

   Poslední je vysloveně nesmysl. Myslíš, že Amerika se snaží Rusko postavit na nohy sankcemi proti RF a komukoli, kdo s ním obchoduje? Kybernetickými útoky na energetickou infrastrukturu? Zamezováním přístupu k moderním technologiím? Restrikcemi v provozování platebního styku? Nebo myslíš divokou privatizaci v devadesátkách, na které se hlavně určité kruhy finančníků z USA pořádně napakovaly?
   A v poslední řadě, Ukrajinu se USA, EU, MMF a další snaží posledních šest let opravdu postavit na nohy. A nemám pocit, že by se její poloha dala nazvat vzpřímenou.
   Skrýt celý příspěvek

   • Danik
    18:00 20.05.2020

    Tak pokud koukám správně, je tam napsáno NEsnaží.

    Tak pokud koukám správně, je tam napsáno NEsnaží.

  • Jirosi
   15:48 20.05.2020

   "dodat existenci Ruska nadpřirozený význam (Moskva-třetí Řím)"

   I kdyby tahle teorie platily, tak svou šanci měli po WW2. Kam to dopracovali víme všichni. Teď má šanci opět někdo ...
   Zobrazit celý příspěvek

   "dodat existenci Ruska nadpřirozený význam (Moskva-třetí Řím)"

   I kdyby tahle teorie platily, tak svou šanci měli po WW2. Kam to dopracovali víme všichni. Teď má šanci opět někdo další.
   Skrýt celý příspěvek

 • palo satko
  08:16 20.05.2020

  Inac je zujimave, ze prve staty ktore obsadilo "Nacistko" Nemecko a Rakusko podakovali osloboditelom. Aj Spasiba na Branderburskej brane bolo. Rakusakom v telke Purin aj podakoval ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Inac je zujimave, ze prve staty ktore obsadilo "Nacistko" Nemecko a Rakusko podakovali osloboditelom. Aj Spasiba na Branderburskej brane bolo. Rakusakom v telke Purin aj podakoval za starostlivost o hroby a pomniky. Takze tak to vyzera v svojstojnych europskych demokraciach, ziaden komunal.
  Skrýt celý příspěvek

  • major
   09:45 20.05.2020

   ČR sa o hroby a pomníky stará. Aj o tie sovietske - dokonca aj tých, čo nepadli v boji, ale napr. sa ...
   Zobrazit celý příspěvek

   ČR sa o hroby a pomníky stará. Aj o tie sovietske - dokonca aj tých, čo nepadli v boji, ale napr. sa uchľastali:
   https://zpravy.aktualne.cz/dom...

   Konev nie je vojnový hrob ani medzištátne chránený pomník. Okrem neho nemáš jediný príklad.

   Prečo ale nespomenieš Rusko? Vzalo od ČR ťažké milióny na starosť o legionárske hroby a miesto nej sa už roky len trápne vyhovára na "komunál", či vandalizmus. Evidentne Rusko nie je "svojstoná európska demokracia".
   Skrýt celý příspěvek

   • palo satko
    10:54 20.05.2020

    Legionari boli osloboditelia? V Ceskoslovensku ano, ale v Rusku? To mas aky dejepis? Od Juraja Smatanu?

    Legionari boli osloboditelia? V Ceskoslovensku ano, ale v Rusku? To mas aky dejepis? Od Juraja Smatanu?

    • Jura99
     11:16 20.05.2020

     Hroby vojáků se udržují bez ohledu na osvoboditel/okupant, třeba na Slovensku máte pěkně upravené německé hřbitovy ve Važci nebo Zborově, možná i jinde. Zrovna ve Zborově leží ...
     Zobrazit celý příspěvek

     Hroby vojáků se udržují bez ohledu na osvoboditel/okupant, třeba na Slovensku máte pěkně upravené německé hřbitovy ve Važci nebo Zborově, možná i jinde. Zrovna ve Zborově leží padlí z Dukly, tedi ti němečtí padlí, kteří způsobili velké ztráty na životech RA i čs. sboru, přesto nikoho nenapadne jejich kosti vysypat na smetiště, jako to dělají v Rusku s kostmi legionářů. Jinak samozřejmě čs. legionáři přinesli do obsazených ruských měst právo a řád, že o to tamní mentalita možná nestála, tak jako afghánská mentalita nestojí o demokracii, je věc jiná.
     Skrýt celý příspěvek

     • palo satko
      12:28 20.05.2020

      Jura ved sme to uz riesili, nemecke hroby su preto take pekne, lebo sa o ne staraju Nemci. Aj Turci maju u nas pekny cintorin, lebo a on postarali Turci a Cervenoarmejci tiez maju ...
      Zobrazit celý příspěvek

      Jura ved sme to uz riesili, nemecke hroby su preto take pekne, lebo sa o ne staraju Nemci. Aj Turci maju u nas pekny cintorin, lebo a on postarali Turci a Cervenoarmejci tiez maju vylepseny Slavin, lebo vylepsenie zaplatili Rusi.
      Legionari sa zap!ietli do obcianskej vojny uplne nahodou. Ak by nebol na Balkjane taky bordel, nemuseli cestovat okolo celeho sveta. Takto sa stali sucastou intervencie a kedze nas vyhraneny nazor na rok 1968, mal by si rovnaku demokraciu pouzit aj na Legionarov. Iste by ta nenapadlo starat sa hroby vojakov padlych pri invazii VZ v roku 1968.
      Skrýt celý příspěvek

     • skelet
      13:32 20.05.2020

      palo palo.. je fuk co byli Legionáři. Rusové se v tom ve s¨mlouvě zavázali.
      Jinak legionáři chtěli odjet z Ruska nejkratší cestou, a to přes Murmansk. Bolševickou vládou jim to ...
      Zobrazit celý příspěvek

      palo palo.. je fuk co byli Legionáři. Rusové se v tom ve s¨mlouvě zavázali.
      Jinak legionáři chtěli odjet z Ruska nejkratší cestou, a to přes Murmansk. Bolševickou vládou jim to bylo zakázáno. V Murmansku dokonce pozavírali srbské jednotky chystající se nalodit. Kdyby se Trockij do legionářů nesral, tak se do žádné občanské války nezapletli. Sral se, tak dostali po držce.
      Skrýt celý příspěvek

     • Jura99
      14:16 20.05.2020

      palo: myslím že není problém v penězích, např. pomník pro Samaru je už roky vyrobený, ale leží ve skladišti. Přitom nejde o památník, ale o náhrobní kámen se jmény pochovaných. Že ...
      Zobrazit celý příspěvek

      palo: myslím že není problém v penězích, např. pomník pro Samaru je už roky vyrobený, ale leží ve skladišti. Přitom nejde o památník, ale o náhrobní kámen se jmény pochovaných. Že by v Rusku bylo možné postavit pomník třeba Gajdovi, to by bylo úplné sci-fi. Rusové naše vojenské hroby posledních 100let průběžně likvidují, sem tam dokonce rozkradou peníze na opravu. Dokud se situace nezlepší, vůbec by mi nevadilo recipročně přerušit péči o jejich hřbitovy na našem území. Jinak přijde na to, kdo byl v carském Rusku v právu, jestli bolševici nebo prozatimní vláda. Sibiř určitě pro bolševiky nadšená nebyla. Legie chtěly primárně do Francie na frontu, dokud byla válka a přes Balkán to ani náhodou nešlo. Odpor proti bolševikům byl celkem legitimní, pokud se stavěli do cesty, bolševiky nikdo nezvolil, byli to banditi, jako mnozí další v občanské válce.
      Skrýt celý příspěvek

    • skelet
     11:29 20.05.2020

     v rámci smlouvy se mají Rusové starat o naše vojenské hroby na jejich území. Co se ti na tom nelíbí?

     v rámci smlouvy se mají Rusové starat o naše vojenské hroby na jejich území. Co se ti na tom nelíbí?

    • major
     11:31 20.05.2020

     Uskakuješ protiotázkou a opäť si mimo:

     "Místní úřady jsou ale přesvědčeny, že českoslovenští legionáři, kteří ve městě pobývali přes rok, nemálo přispěli k hospodářskému a ...
     Zobrazit celý příspěvek

     Uskakuješ protiotázkou a opäť si mimo:

     "Místní úřady jsou ale přesvědčeny, že českoslovenští legionáři, kteří ve městě pobývali přes rok, nemálo přispěli k hospodářskému a kulturnímu rozvoji celého regionu. Etnograf Vladimir Bože například uvádí, že obyvatelé Čeljabinska přijali Čechoslováky jako osvoboditele od bolševiků a chovali se k nim s úctou. Ve 20. letech 20. století prý v Čeljabinsku vybudovali mrtvým Čechoslovákům pomník. Ten byl ale po konečném vítězství bolševiků společně s přilehlým vojenským hřbitovem srovnán se zemí."

     Pochváľ sa, kde tebe pokryvili históriu? Neboj sa hodiť mená tej "správnej" strany miesto náhodne vybraných mien zo zoznamu "nehodných" (Veškrnová, teraz Smatana). Si ten zoznam zostavil sám?

     Čo tak odpovedať na pôvodnú otázku: Nejaké príklady zanedbaných sovietskych hrobov v ČR nemáš? A čo to Rusko? To medzištátnu dohodu plniť nemusí, aj keď za ňu dostáva zaplatené, pretože Legionári neboli v Červenej armáde? Máš údaje ako si oni plnia svoje povinnosti?
     Skrýt celý příspěvek

    • logik
     15:32 20.05.2020

     Ano, legionáři na nějakou dobu osvobodili poměrně velkou část Ruského území před zločineckým komunistickým režimem.
     Že neměli dostatek síly ten režim porazit nic nemění na tom, že ...
     Zobrazit celý příspěvek

     Ano, legionáři na nějakou dobu osvobodili poměrně velkou část Ruského území před zločineckým komunistickým režimem.
     Že neměli dostatek síly ten režim porazit nic nemění na tom, že byli "na správné straně".
     Skrýt celý příspěvek

     • danny
      16:14 20.05.2020

      Logik: On podle výzkumů má Kolčak taky na svědomí přes sto tisíc zavražděných civilistů. Tak bych s tou "správnou stranou" byl opatrný. Byla to krvavá občanská válka. A oni prostě ...
      Zobrazit celý příspěvek

      Logik: On podle výzkumů má Kolčak taky na svědomí přes sto tisíc zavražděných civilistů. Tak bych s tou "správnou stranou" byl opatrný. Byla to krvavá občanská válka. A oni prostě stáli na té straně, která prohrála. A jak je známo, historii malují na růžovo vítězové.
      Skrýt celý příspěvek

     • logik
      23:26 20.05.2020

      "Byla to krvavá občanská válka. "
      Ano, byla to krvavá občanská válka. A žádný z jejich protagonistů rozhodně nebyl Mirek Dušín. To nic nemění na tom, že jeden z nich byl lepší a ...
      Zobrazit celý příspěvek

      "Byla to krvavá občanská válka. "
      Ano, byla to krvavá občanská válka. A žádný z jejich protagonistů rozhodně nebyl Mirek Dušín. To nic nemění na tom, že jeden z nich byl lepší a druhej horší. A že Kolčak, přestože se někdy choval jako zvíře, tak nepropagoval zločineckou ideologii.

      Zkus si přečíst např. "Študenti, láska, Čeka a smrť". Dobové zápisky člověka, který v té době žil. A pak teprv něco říkej....
      Skrýt celý příspěvek

 • Pepe81
  23:26 19.05.2020

  Prominte, jestli je to az prilis, ale radsi budu topit drevem a hovnama, nebo se prykryvat 3 perinama, nez platit mafianum za plyn pres Nordstream, Druzbu, agresorum, co obsazuji ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Prominte, jestli je to az prilis, ale radsi budu topit drevem a hovnama, nebo se prykryvat 3 perinama, nez platit mafianum za plyn pres Nordstream, Druzbu, agresorum, co obsazuji staty a sestreluji letadla. EU by se mela take vzpamatovat a nenechat se drzet za koule. Jak s rouskama... Dneska jsem si koupil za 120. Nicmene to neni tema. Tema je: Se satanem Filip kamaradi
  Skrýt celý příspěvek

  • technik
   06:27 20.05.2020

   Tak přestaň plácat nesmysly, vypust si z auta benzin protože bude rafinován ze 70% právě z družby, zales do lesa a buď v pohodě, nebudeš muset ani vyhodit 120 korun za roušku.

   Tak přestaň plácat nesmysly, vypust si z auta benzin protože bude rafinován ze 70% právě z družby, zales do lesa a buď v pohodě, nebudeš muset ani vyhodit 120 korun za roušku.

   • Pepe81
    23:50 22.05.2020

    Bud v klidu. Budoucnost je urcite v ruskych brezach a ty jsi pak v blahobytu a muzes tady psat hrdinske ruske eseje. Nebo to bude jinak a budu te mozna krmit. Me to nevadi. Nejsem ...
    Zobrazit celý příspěvek

    Bud v klidu. Budoucnost je urcite v ruskych brezach a ty jsi pak v blahobytu a muzes tady psat hrdinske ruske eseje. Nebo to bude jinak a budu te mozna krmit. Me to nevadi. Nejsem zruda.
    Skrýt celý příspěvek

 • Pepe81
  23:26 19.05.2020

  Prominte, jestli je to az prilis, ale radsi budu topit drevem a hovnama, nebo se prykryvat 3 perinama, nez platit mafianum za plyn pres Nordstream, Druzbu, agresorum, co obsazuji ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Prominte, jestli je to az prilis, ale radsi budu topit drevem a hovnama, nebo se prykryvat 3 perinama, nez platit mafianum za plyn pres Nordstream, Druzbu, agresorum, co obsazuji staty a sestreluji letadla. EU by se mela take vzpamatovat a nenechat se drzet za koule. Jak s rouskama... Dneska jsem si koupil za 120. Nicmene to neni tema. Tema je: Se satanem Filip kamaradi
  Skrýt celý příspěvek

 • Pepe81
  23:26 19.05.2020

  Prominte, jestli je to az prilis, ale radsi budu topit drevem a hovnama, nebo se prykryvat 3 perinama, nez platit mafianum za plyn pres Nordstream, Druzbu, agresorum, co obsazuji ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Prominte, jestli je to az prilis, ale radsi budu topit drevem a hovnama, nebo se prykryvat 3 perinama, nez platit mafianum za plyn pres Nordstream, Druzbu, agresorum, co obsazuji staty a sestreluji letadla. EU by se mela take vzpamatovat a nenechat se drzet za koule. Jak s rouskama... Dneska jsem si koupil za 120. Nicmene to neni tema. Tema je: Se satanem Filip kamaradi
  Skrýt celý příspěvek

 • Pepe81
  23:26 19.05.2020

  Prominte, jestli je to az prilis, ale radsi budu topit drevem a hovnama, nebo se prykryvat 3 perinama, nez platit mafianum za plyn pres Nordstream, Druzbu, agresorum, co obsazuji ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Prominte, jestli je to az prilis, ale radsi budu topit drevem a hovnama, nebo se prykryvat 3 perinama, nez platit mafianum za plyn pres Nordstream, Druzbu, agresorum, co obsazuji staty a sestreluji letadla. EU by se mela take vzpamatovat a nenechat se drzet za koule. Jak s rouskama... Dneska jsem si koupil za 120. Nicmene to neni tema. Tema je: Se satanem Filip kamaradi
  Skrýt celý příspěvek

 • Pepe81
  23:25 19.05.2020

  Prominte, jestli je to az prilis, ale radsi budu topit drevem a hovnama, nebo se prykryvat 3 perinama, nez platit mafianum za plyn pres Nordstream, Druzbu, agresorum, co obsazuji ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Prominte, jestli je to az prilis, ale radsi budu topit drevem a hovnama, nebo se prykryvat 3 perinama, nez platit mafianum za plyn pres Nordstream, Druzbu, agresorum, co obsazuji staty a sestreluji letadla. EU by se mela take vzpamatovat a nenechat se drzet za koule. Jak s rouskama... Dneska jsem si koupil za 120. Nicmene to neni tema. Tema je: Se satanem Filip kamaradi
  Skrýt celý příspěvek

 • Pepe81
  23:12 19.05.2020

  Proc nema na kravate kosak a kladivo. U me -
  Jako cervena +. Ale mohl na braty v Rusku udelat lepsi dojem.

  Proc nema na kravate kosak a kladivo. U me -
  Jako cervena +. Ale mohl na braty v Rusku udelat lepsi dojem.

 • premek
  22:09 19.05.2020

  Ruská dezinformační propaganda - 10 %; dezinformační propaganda USA - 90 %. To pro začátek. Dále: počet ruský základen ve světě - 10 %; Počet základen USA/NATO ve světě - 90 %. ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Ruská dezinformační propaganda - 10 %; dezinformační propaganda USA - 90 %. To pro začátek. Dále: počet ruský základen ve světě - 10 %; Počet základen USA/NATO ve světě - 90 %. Tolik na úvod.

  USA od konce 2. sv. války válčí v zahraničí, vlastní obrana území USA je slabá. Rusko v zahraničí až na malé kontingenty v Sýrii a afghánský konflikt neválčí, vlastní obrana území je silná. Takže - kdo je agresorem?

  K roku 1968: Filip mlží, protože šlo o nátlakovou přítomnost především sovětské armády, ale s minimem vlivu na národní politiku ČSSR. Pravá okupace znamená více než dvacetiletou přítomnost cizích vojsk na území jiného státu s permanentním zasahováním do národní politiky. Co dělají vojska USA v Evropě 75 let, to vědí pouze jejich politrukové, normálnímu člověku to smysl nedává (kdo zná globální politiku, ten ví).

  Uvědomme si, že na většině území Ruska (RF) jsou téměř neznatelné pozůstatky jednotného pevnostního systému (čtyřhvězdicové půdorysy odpovídající jednotnému plánování), zatímco na západ od RF jsou často dobře udržované, ale stavebně zcela nejednotné pevnosti téhož tereziánského období. Kdopak asi v této době podle jednotného plánu vytvořil impozantní svou rozlohou pevnostní systém, který je zřetelně obrácen proti hrozbě ze západu a jihozápadu? Googleearth ukáže, o čem tu hovořím, jinak googlit "Zkáza Velké Tartárie". Někdo se nám tu snaží podsunout zfalšovanou historii, že by z per vítězů?

  RF si přirozeně brání své přírodní zdroje, které si vyspělé západní země doma do značné míry již vyčerpaly. Západ válčí s cílem ovládnout cizí zdroje, nejen přírodní. Rusko se až na bezvýznamné výjimky pouze brání na svém území (postup rudé armády do Berlína byl pojistkou likvidace nacismu a fašismu v Německu).

  Člověk nemusí být rusofil, aby si povšiml, že něco je divně, tak nějak trvale protirusky. Proč vlastně? Jsou snad Rusové zaostalí primitivové? Proti tomu svědčí ovládnutí špičkových technologií v minulosti i dnes. Komu jsou nebezpeční? Svobodě a demokracii? Ale to jsou jen prázdné pojmy, nejsou-li naplněny skutečným prostředím. Jenže, co je svoboda? Je to volnost rozhodnutí jednotlivce, třeba vrhnout se autem vysokou rychlostí do zatáčky a zabít sebe a další lidi, podvádět, krást, zabíjet... Svoboda bez osobní odpovědnosti je jen psychopatický sen. Demokracie je vláda lidu, jak ale může vládnout lid, když má místo vlastního úsudku stádo mediálních poradců a sliby "naprosto důvěryhodných politiků"?

  Každý má šanci si z vlastnoručně poskládané mozaiky dát dohromady celý obraz. Papouškování čehosi, co entropii zvyšuje a informací být nemůže, je pak důkazem hlouposti nebo prodejnosti.
  Skrýt celý příspěvek

  • Scotty
   22:40 19.05.2020

   Výborně soudruhu. Právě jsi se svým příspěvkem kvalifikoval jako předseda spolku Česko-Ruského přátelství zde na AN.
   Gratuluji a s přáním světu mír, Scotty.

   Výborně soudruhu. Právě jsi se svým příspěvkem kvalifikoval jako předseda spolku Česko-Ruského přátelství zde na AN.
   Gratuluji a s přáním světu mír, Scotty.

  • Pepe81
   22:57 19.05.2020

   Promiň, ale ty tvoje zvasty jsem nedocetl bo jsou o nicem nebo tlachani. Cetl jsi clanek? "Zaznělo také, že slova Vojtěcha Filipa jsou určena především členům a příznivcům z řad ...
   Zobrazit celý příspěvek

   Promiň, ale ty tvoje zvasty jsem nedocetl bo jsou o nicem nebo tlachani. Cetl jsi clanek? "Zaznělo také, že slova Vojtěcha Filipa jsou určena především členům a příznivcům z řad komunistické strany" !!!???
   Filipa jsem povazoval dle predchozich vyjadreni za rozumneho levicaka, ne rudeho kolaboranta za jakeho ho povazovat budu i s tou jeho partaji. Je videt, ze dostal instrukce v tezke dobe.... Komunisti nam znicili 50 roku prosperity viz zapad a vychod nemecka. A po jejich znovuzrozeni touzi jenom lempli, co pracovali/nepracovali, vypracovali jse jako kadri udavacstvim a poslusnosti atd. Nechci tady Putinovske mafianske kralovstvi a jsem rad, ze tady muzu psat bez toho, abych vypadl z okna. Mozna...
   Jdi prosim sirit osviceni za Ural. Rusi chteji Stalina, Rusi voli Putina, nechci s nima nic mit, dokud premysleji takhle. Delej osvetu na vychode, ne tady, kde si muzu precist zpravy a nekontroluje me byvala KGB (mozna, ale mam na salamu) - tedy nez Filipova prisluhovacska kolaborantska partaj nas neproda...
   Skrýt celý příspěvek

  • logik
   23:06 19.05.2020

   Tvrzení o propagandě jsi ničím nepodložil. Tedy jde o pomluvu, které se slušný člověk nedopouští.

   A k základnám: to, že mnoho vlád vítá přítomnost USA u sebe doma je pravda. To ...
   Zobrazit celý příspěvek

   Tvrzení o propagandě jsi ničím nepodložil. Tedy jde o pomluvu, které se slušný člověk nedopouští.

   A k základnám: to, že mnoho vlád vítá přítomnost USA u sebe doma je pravda. To ovšem jen dokládá důvěru, kterou na mezinárodní scéně USA požívají. Daleko zajímavější je však porovnat počet základen na území, kde vláda uznávaná OSN s tím nesouhlasí.
   Tady se dá jmenovat základna USA v Sýrii, kde mají vojáky v Kurdistánu. Defakto stejná situace je ale v Lybii, kde zas ruští vojáci podporují vzbouřeného Haftára. Obojí je v složité situaci občanské války, kde je "legitimní" vláda víceméně diktátorská.

   Rusko ovšem má své vojenské základny na územích, kde má suverenitu demokratický stát, jehož část Rusko dle mezinárodního práva prostě okupuje. Ať již jde o Krym, ať jde o vojáky v Donbasu, ať jde o Podněstří, Osetii nebo Abcházii.

   Takže pokud chceš poměřovat USA a Rusko podle vojenských základen, tak ano, USA jich má více legálních, ale na ty nelegální, tedy na krádeže cízího, vyhrává Rusko na celé čáře.

   "K roku 1968: Filip mlží, protože šlo o nátlakovou přítomnost především sovětské armády, ale s minimem vlivu na národní politiku ČSSR. "
   Nelži. Protože intervence měla za následek podstatnou změnu domácího politického kursu v ČR - k moci se dostali úplně jiní lidé, než vrcholní politici tzn. Pražského jara, s podstatně jiným politickým kursem: a tyto lidi se dostali a udrželi u moci pouze kvůli Sovětské okupační armádě.
   Skrýt celý příspěvek

  • Jirosi
   00:23 20.05.2020

   Kdy naposledy válčilo USA se svými sousedy?
   Kdy naposledy válčilo Rusko se svými sousedy?

   Kdy naposledy válčilo USA se svými sousedy?
   Kdy naposledy válčilo Rusko se svými sousedy?

   • CerVus
    17:03 20.05.2020

    To je blbě položená otázka. Měla by být: Kdy naposledy (jestli vůbec někdy) Rusko neválčilo se svými sousedy?

    To je blbě položená otázka. Měla by být: Kdy naposledy (jestli vůbec někdy) Rusko neválčilo se svými sousedy?

  • Riiiederner
   15:40 20.05.2020

   Tyhle žvásty si nech na FB kde to někoho zajímá ,takhle jsem nedočetl ani první odstavec.

   Tyhle žvásty si nech na FB kde to někoho zajímá ,takhle jsem nedočetl ani první odstavec.

 • pks_
  22:04 19.05.2020

  Konečně nám někdo napsal, co si máme myslet :-)
  Skoro bychom se mohli cítit zmateni!

  Smlouva mezi Českou republikou a Ruskou federací o přátelských vztazích a spolupráci (viz ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Konečně nám někdo napsal, co si máme myslet :-)
  Skoro bychom se mohli cítit zmateni!

  Smlouva mezi Českou republikou a Ruskou federací o přátelských vztazích a spolupráci (viz https://www.psp.cz/sqw/sbirka....

  "Článek 21
  Každá Smluvní strana bude na svém území zajišťovat péči o vojenské hroby a vojenské pomníky druhé Smluvní strany, jejich udržování a přístup k nim."

  Takže odstranění sochy Koněva je vlastně jen údržba a zajištění přístupu k ní v Muzeu paměti 20. století - které již dnes existuje na adrese www.muzeum20stoleti.cz... a Koněv tedy nejspíše jen čeká na digitalizaci :-) (=spekulace!) A umístění do skladu bude jen dočasné, což je v rámci česko-ruských vztahů stabilní konstanta - bez dvou měsíců 23 let. Doufám, že nejsem moc velký optimista, Alfonzi Muchovi dluží Praha výstavní síň již 92 let.

  Nemohl by se autor článku vyjádřit k tomu, proč se vlastně Pražské povstání odehrálo až tak pozdě? Vždyť s pomocí Vlasovců mohla být Praha osvobozena klidně o rok, o dva dříve! Malá nápověda - čekalo se, až Američané dorazí do Plzně - aby to vzdávající se Němci neměli moc daleko :-)

  Ten malý varšavský škraloup na cti Vlasovců je stejně jen následkem chybného kroku Stalina, který přerušil obsazení Varšavy jen kvůli tomu, aby Poláky povraždili Němci a ne Rusové, na což mu Hitler neskočil a poslal tam Vlasovce :-)
  Skrýt celý příspěvek

  • Scotty
   22:54 19.05.2020

   Socha Koněva není z hlediska zákona válečný hrob ani válečný pomník. To bylo z české strany konstatováno několikrát.
   Škoda že Varšavské povstání proběhlo v srpnu 1944 a ROA ...
   Zobrazit celý příspěvek

   Socha Koněva není z hlediska zákona válečný hrob ani válečný pomník. To bylo z české strany konstatováno několikrát.
   Škoda že Varšavské povstání proběhlo v srpnu 1944 a ROA fakticky vznikla až v listopadu 1944. Jinak ale dobrej pokus. To o těch vlasovcích berete na nějakém školení? Takhle idiotsky se tu totiž pokoušelo argumentovat už víc lidí.
   Skrýt celý příspěvek

   • pks_
    00:02 20.05.2020

    Socha Koněva - hrob asi nebude, ale pomník? a válečný ? No ať se na to dívám, jak chci, nějak bych na 90% řekl, že se snaží připomínat, kdo v 45. roce s šeříky přijel do Prahy a ...
    Zobrazit celý příspěvek

    Socha Koněva - hrob asi nebude, ale pomník? a válečný ? No ať se na to dívám, jak chci, nějak bych na 90% řekl, že se snaží připomínat, kdo v 45. roce s šeříky přijel do Prahy a 9.5. ukončil válku. Takže já ji za válečný pomník považuji. Rusové zřejmě také - asi neumí číst mezi řádky.

    Na internetu se ještě objevuje číslo CZE-0006-41772 - což by mělo být z evidence válečných hrobů a pomníků a že je prý falešné a že v té evidenci není a nebyl. Kdo ví?

    Varšavské povstání - zkuste projít https://cs.wikipedia.org/wiki/... - jeho jednotky se tam uplatnily a po jejich rozpuštění ti lidé přešli do ROA.

    Převlečení kabátu je samozřejmě důkazem pokání a snímá vinu ze zločinců, proto např. dnes v Sýrii už není Al-Kaidá ale Džabhat Fatah aš-Šám :-)
    Skrýt celý příspěvek

    • skelet
     07:11 20.05.2020

     pocity jsou hezká věc, ale papírově nikdy nebyl. Takže zatímco česká strana se ohání oficiálním seznamem válečných hrobů a pomníků v ČR, tak ruská strana má jen silné řeči, ale bez ...
     Zobrazit celý příspěvek

     pocity jsou hezká věc, ale papírově nikdy nebyl. Takže zatímco česká strana se ohání oficiálním seznamem válečných hrobů a pomníků v ČR, tak ruská strana má jen silné řeči, ale bez důkazu. Ostatně ani KSČM tento pomník na seznamu nenašla. Pro ČR to je prostě jen socha
     Skrýt celý příspěvek

    • Torong
     07:44 20.05.2020

     Socha Koněva - hrob asi nebude, ale pomník? a válečný ? No ať se na to dívám, jak chci, nějak bych na 90% řekl, že se snaží připomínat, kdo v 45. roce s šeříky přijel do Prahy a ...
     Zobrazit celý příspěvek

     Socha Koněva - hrob asi nebude, ale pomník? a válečný ? No ať se na to dívám, jak chci, nějak bych na 90% řekl, že se snaží připomínat, kdo v 45. roce s šeříky přijel do Prahy a 9.5. ukončil válku. Takže já ji za válečný pomník považuji. Rusové zřejmě také - asi neumí číst mezi řádky."

     Klasika - Není to pravda, ale mohla by být. Lhaní, manipulace, překrucování... Cokoli je dobré pro šíření kremelské propagandy. Pozdravuj do Petersburg...
     Skrýt celý příspěvek

     • major
      09:54 20.05.2020

      Torong: ČR sa nezaviazala zachovať v mieste a čase akúkoľvek sochu, ktorá pripomína 2. svetovú. Záväzok znie na hroby a vymenované pamätníky.

      Že je pre Rusko citlivá práve táto ...
      Zobrazit celý příspěvek

      Torong: ČR sa nezaviazala zachovať v mieste a čase akúkoľvek sochu, ktorá pripomína 2. svetovú. Záväzok znie na hroby a vymenované pamätníky.

      Že je pre Rusko citlivá práve táto socha? OK - tak sa poďme dohodnúť. Roky ale neakceptovali ani dodatkovú tabuľu pod sochou. Im totiž nikdy nešlo o dôstojný pamätník - ide im len o symbol sovietskeho impéria a vytváranie konfliktov. Keby tam náhodou zostal miesto Koneva zabudnutý Stalin, tak by sa nesprávali inak, hoci jeho "kontroverziu" (ak mám použiť eufemizmus) už snáď spochybní len málokto.
      Skrýt celý příspěvek

     • major
      09:56 20.05.2020

      Pardon - reakcia smeruje samozrejme na pks_

      Pardon - reakcia smeruje samozrejme na pks_

    • Scotty
     08:13 20.05.2020

     pks_
     Válečný pomník z roku 1980? V místě kde se neodehrála žádná bitva ve které by figuroval Koněv?
     No a k té Varšavě. Příště místo vlasovci používejte laskavě ruští dobrovolníci z ...
     Zobrazit celý příspěvek

     pks_
     Válečný pomník z roku 1980? V místě kde se neodehrála žádná bitva ve které by figuroval Koněv?
     No a k té Varšavě. Příště místo vlasovci používejte laskavě ruští dobrovolníci z brigády SS Kaminského. Sice to není tak úderné ale s Varšavou opravdu neměl Vlasov nic společného.
     Skrýt celý příspěvek

  • Torong
   07:42 20.05.2020

   "Socha Koněva - hrob asi nebude, ale pomník? a válečný ? No ať se na to dívám, jak chci, nějak bych na 90% řekl, že se snaží připomínat, kdo v 45. roce s šeříky přijel do Prahy a ...
   Zobrazit celý příspěvek

   "Socha Koněva - hrob asi nebude, ale pomník? a válečný ? No ať se na to dívám, jak chci, nějak bych na 90% řekl, že se snaží připomínat, kdo v 45. roce s šeříky přijel do Prahy a 9.5. ukončil válku. Takže já ji za válečný pomník považuji. Rusové zřejmě také - asi neumí číst mezi řádky."

   Klasika - Není to pravda, ale mohla by být. Lhaní, manipulace, překrucování... Cokoli je dobré pro šíření kremelské propagandy. Pozdravuj do Petersburg...
   Skrýt celý příspěvek

  • Jura99
   11:23 20.05.2020

   Koněva postavili v roce 1980 pražští soudruzi, válečný hrob to není (Koněv tam neleží), jestli to je válečný pomník DRUHÉ smluvní strany, to také asi těžko. Jednak může socha ...
   Zobrazit celý příspěvek

   Koněva postavili v roce 1980 pražští soudruzi, válečný hrob to není (Koněv tam neleží), jestli to je válečný pomník DRUHÉ smluvní strany, to také asi těžko. Jednak může socha klidně znázorňovat Koněva na rozvědce před invazí 1968, kdy za tím účelem přijel a jednak ten pomník není DRUHÉ smluvní strany, dokonce není ani první smluvní strany. Pomník patří třetí straně, tedy městské části P6. Nicméně nejmám nic moc proti tomu, když socha Koněva bude volně přístupná, ať už v muzeu nebo na jiném místě, ovšem podstatně méně exponovaném, než je náměstí v Praze 6.
   Skrýt celý příspěvek

 • StandaBlabol
  16:06 19.05.2020

  Normálně palce nahoru dolů/moc neřeším. Ale jejich velké množství a silný nepoměr ukazují, že většina lidí má rozum. A ruská propaganda jen omezený účinek. A těch pár lidí, co ji ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Normálně palce nahoru dolů/moc neřeším. Ale jejich velké množství a silný nepoměr ukazují, že většina lidí má rozum. A ruská propaganda jen omezený účinek. A těch pár lidí, co ji tu tvrdě tlačí, nikdo moc neposlouchá.
  Skrýt celý příspěvek

  • Pepe81
   23:03 19.05.2020

   Muzu dat jen jeden palec.

   Muzu dat jen jeden palec.

 • danny
  15:55 19.05.2020

  O tom, že Filip jednoznačně přestřelil, není pochyb. Ale zarámovat jeho plky sice emoce budícím, ale jinak nesmyslným srovnáním s Pragováky je taky dost přestřelené. Vrcholem všeho ...
  Zobrazit celý příspěvek

  O tom, že Filip jednoznačně přestřelil, není pochyb. Ale zarámovat jeho plky sice emoce budícím, ale jinak nesmyslným srovnáním s Pragováky je taky dost přestřelené. Vrcholem všeho je přidat mezi protiargumenty Fialovo plkání o tom, jak z východu nikdy nepřišlo nic dobrého. To poslouží jako pěkná ilustrace ubohosti celé české diskuse, ale že by ji to nějak posouvalo...

  Že se k naší diplomacii Lavrov staví jako k onuci, se mi také hrubě nelíbí. Otázkou je, zda by se k nám choval jinak jakýkoli jiný stát po ohňostroji exploze inteligence a laciných gest z úst komunálních politiků, nad kterými MZV jen rozpačitě krčí rameny a zaštituje se tu demokracií, tu svobodou slova.
  Přemýšlím, jak by kdokoli reagoval na multikárovou diplomacii a výhrůžky oběšením ministrovi zahraničí.

  Ostatně asi brzy uvidíme. ricínovou aférou jsme se zesměšnili jak před Východem, tak Západem.
  Skrýt celý příspěvek

  • Pepe81
   23:06 19.05.2020

   Ja myslim, ze by Lavrov mel dnes resit jine veci, nez sochu komunisty v Praze. Asi maji rusaci zamer s V4.

   Ja myslim, ze by Lavrov mel dnes resit jine veci, nez sochu komunisty v Praze. Asi maji rusaci zamer s V4.

  • Larry
   09:17 20.05.2020

   To že se Lavrov k české staví jako k onuci, za to si můžeme sami. Figurka jako Petříček a socdemácké politické tanečky kvůli jeho instalaci ke korytu musí budit úsměv u všech ...
   Zobrazit celý příspěvek

   To že se Lavrov k české staví jako k onuci, za to si můžeme sami. Figurka jako Petříček a socdemácké politické tanečky kvůli jeho instalaci ke korytu musí budit úsměv u všech normálních lidí. Petříček je nula která nikdy v diplomacii nic nedokázala a obyčejný místodržící dalšího komedianta ze soc dem Pocheho. Stejně úsměvné jako pokus o instalaci knihovnické starožitnosti ze Ž´dáru nad Sázavou madam Němcové do křesla premiéra.
   Vždy´t se nám svět směje..........
   Skrýt celý příspěvek

   • skelet
    11:34 20.05.2020

    do vnitropolitických třenic je Lavrovovi prd. Takže to jak se k nám chová ukazuje jen na charakter ruské vlády.

    do vnitropolitických třenic je Lavrovovi prd. Takže to jak se k nám chová ukazuje jen na charakter ruské vlády.

   • Torong
    11:57 20.05.2020

    Jistě, každý kdo si dovolí neohnout hřbet před ruským medvědem, nebo nedejbože mu dokonce odporovat je nula. Pokud se nám svět kvůli něčemu směje, pak kvůli chování hradu a jeho ...
    Zobrazit celý příspěvek

    Jistě, každý kdo si dovolí neohnout hřbet před ruským medvědem, nebo nedejbože mu dokonce odporovat je nula. Pokud se nám svět kvůli něčemu směje, pak kvůli chování hradu a jeho podlézání Rusku a Číně.
    Skrýt celý příspěvek

 • danny
  15:54 19.05.2020

  O tom, že Filip jednoznačně přestřelil, není pochyb. Ale zarámovat jeho plky sice emoce budícím, ale jinak nesmyslným srovnáním s Pragováky je taky dost přestřelené. Vrcholem všeho ...
  Zobrazit celý příspěvek

  O tom, že Filip jednoznačně přestřelil, není pochyb. Ale zarámovat jeho plky sice emoce budícím, ale jinak nesmyslným srovnáním s Pragováky je taky dost přestřelené. Vrcholem všeho je přidat mezi protiargumenty Fialovo plkání o tom, jak z východu nikdy nepřišlo nic dobrého. To poslouží jako pěkná ilustrace ubohosti celé české diskuse, ale že by ji to nějak posouvalo...

  Že se k naší diplomacii Lavrov staví jako k onuci, se mi také hrubě nelíbí. Otázkou je, zda by se k nám choval jinak jakýkoli jiný stát po ohňostroji exploze inteligence a laciných gest z úst komunálních politiků, nad kterými MZV jen rozpačitě krčí rameny a zaštituje se tu demokracií, tu svobodou slova.
  Přemýšlím, jak by kdokoli reagoval na multikárovou diplomacii a výhrůžky oběšením ministrovi zahraničí.

  Ostatně asi brzy uvidíme. ricínovou aférou jsme se zesměšnili jak před Východem, tak Západem.
  Skrýt celý příspěvek

  • logik
   17:11 19.05.2020

   Jo, máš pravdu, že Filipova slova mají podstatně menší dopad, i to, že teď jde "o nic". To ale na na tom, že jde o stejný princip: že pro vlastní "zisk" Filip klidně podporuje ...
   Zobrazit celý příspěvek

   Jo, máš pravdu, že Filipova slova mají podstatně menší dopad, i to, že teď jde "o nic". To ale na na tom, že jde o stejný princip: že pro vlastní "zisk" Filip klidně podporuje cizí zemi proti té naší, nemění, a v tomto je to opravdu srovnatelné s tím "pragováckým dopisem".
   Skrýt celý příspěvek

   • danny
    18:12 19.05.2020

    Myslím, že vážnost Filipových výroků v Rusku snižuje i postavení tamní komunistické strany, která je útočištěm profláklých marxistů a stalinistů, a celkově se jedná o nejsilnější ...
    Zobrazit celý příspěvek

    Myslím, že vážnost Filipových výroků v Rusku snižuje i postavení tamní komunistické strany, která je útočištěm profláklých marxistů a stalinistů, a celkově se jedná o nejsilnější opoziční stranu protestního charakteru. Se svými 13ˇ% zastává asi podobnou roli, jako náš Tomio Okamura.
    Filipův projev asi nejvíc sedne jejímu elektroátu, a pak možná ještě Jednotnému Rusku.
    Skrýt celý příspěvek

    • logik
     20:11 19.05.2020

     Ne pak možná. V otázce hodnocení Stalina je v současné době Jednotné Rusko názorově ve shodě s komunistama.

     Takže todle není moc dobrá snaha ho "omlouvat".

     Ne pak možná. V otázce hodnocení Stalina je v současné době Jednotné Rusko názorově ve shodě s komunistama.

     Takže todle není moc dobrá snaha ho "omlouvat".

    • premek
     22:24 19.05.2020

     Mohu-li, upřesním: Stalinisty v KSRF neradno hledat, nejsou tam, jde o marxisty nebo trockisty. Jednotné Rusko je nehomogenní, prezident ale má ke Stalinovi hodně blízko svou ...
     Zobrazit celý příspěvek

     Mohu-li, upřesním: Stalinisty v KSRF neradno hledat, nejsou tam, jde o marxisty nebo trockisty. Jednotné Rusko je nehomogenní, prezident ale má ke Stalinovi hodně blízko svou schopností bránit a ubránit svou zemi. KSČM je bigotní, používá stejné nástroje jako, ehm, nekomunisté (Skála je o několik levlů výše, proto jej Filip nesnáší). Každý pozorný pozorovatel by si toho měl všimnout. Příští rok nastane neopakovatelná příležitost k pochopení, kdo je kdo na globální šachovnici a kam se přichýlit a odkud se odvrátit. A Tomio? Slova vůz neroztlačí, ale přemýšlet o nich se dá...
     Skrýt celý příspěvek

     • logik
      23:09 19.05.2020

      "prezident ale má ke Stalinovi hodně blízko svou schopností bránit a ubránit svou zemi."
      Jestli tím bránit a ubránit svoji zemi, myslíš to, jak Stalin bránil svoji zemi v Polsku, ...
      Zobrazit celý příspěvek

      "prezident ale má ke Stalinovi hodně blízko svou schopností bránit a ubránit svou zemi."
      Jestli tím bránit a ubránit svoji zemi, myslíš to, jak Stalin bránil svoji zemi v Polsku, Finsku nebo v Besarábii, tak ano, v tom se s Putinem shodují.

      Putin ani jednou Rusko neubránil - za celou dobu jeho vlády na Rusko nikdo nezaútočil. Ale Putin vedl několik dobyvačných válek: 2. čečenskou, invazi na Krym....
      Skrýt celý příspěvek

  • major
   21:07 19.05.2020

   Ako k onuci sa k českej diplomacii správajú len 2 štáty na svete. Nik iný si to nedovolí a nikomu inému by to nebolo tolerované.

   Nejaká akcia komunálnych politikov je len ...
   Zobrazit celý příspěvek

   Ako k onuci sa k českej diplomacii správajú len 2 štáty na svete. Nik iný si to nedovolí a nikomu inému by to nebolo tolerované.

   Nejaká akcia komunálnych politikov je len zámienka, ktorá rozhodne nemôže byť pre ruské kroky ospravedlnením a to aj keby nestála na vode:
   - Konev je v majtetku Prahy 6 a nie je na zozname pietnych miest medzištátnej dohody, tobôž nie vojnovým hrobom
   - Rusom Nemcov oficiálne nemá prečo prekážať
   - doska v Řeporyjách neglorifikuje Vlasovcov, len im priznáva podiel na oslobodení Prahy, pričom spomína (sic!) aj ich kontroverzie (s pripomenutím Konevových kontroverzií mali mimochodom Rusi problém ešte keď tam stál - to len tak pre porovnanie...)
   Skrýt celý příspěvek

   • pks_
    22:35 19.05.2020

    "Působení protistalinské Ruské osvobozenecké armády, známé jako Vlasovci, je spjaté s četnými kontroverzemi." to je takové pěkné eufemistické vyjádření ...
    Zobrazit celý příspěvek

    "Působení protistalinské Ruské osvobozenecké armády, známé jako Vlasovci, je spjaté s četnými kontroverzemi." to je takové pěkné eufemistické vyjádření :

    https://cs.wikipedia.org/wiki/...

    "Varšavské povstání

    V roce 1944 se Kaminskij zúčastnil potlačení Varšavského povstání v oblasti Ochota, kde R.O.N.A. spáchala mnoho válečných zločinů (vraždy, znásilnění a rabování). Podle spolehlivých zpráv spáchali vojáci téměř 700 vražd, i když v době varšavského povstání tvořili jen 1% německých sil.[11] Kaminskij měl za to, že spadá přímo pod autoritu velitele SS Himmlera a nechtěl přijímat rozkazy od generála SS Ericha von dem Bach-Zelewského, který německým silám ve Varšavě velel.[12]

    Varšavské povstání začalo 1. srpna 1944. 4. srpna 1944 byl nařízen bojový pluk brigády, který měl pomáhat při potlačení povstání. SS-Gruppenführer Heinz Reinefarth byl pověřen vedením Kampfgruppe Reinfarth, pacifikační jednotky, která se skládala z jednotek Kaminského spolu s Dirlewangerovými a několika dalšími Ordnungspolizei a dalších oblastních jednotek SS. Hitler osobně požádal Kaminského o pomoc a druhý jmenovaný shromáždil pracovní skupinu 1 700 svobodných mužů (některé zdroje uvádějí, že měli čtyři tanky T-34, jeden kus SU-76 a několik děl) a poslal je do Varšavy jako smíšený pluk pod velením velitele štábu Kaminského brigády, SS-Sturmbannführera Jurije Frolova. Frolov později v roce 1945 uvedl, že pluk měl až 1600 mužů a 7 dělostřeleckých kusů a 4 minomety.

    Frolov v roce 1944 poznamenal, že Kaminskij dal svým lidem svolení k rabování[13] a mnoha dalším věcem. Kaminskiho brigáda brzy ztratila jakoukoli bojovou hodnotu a Kaminskij se zaměřil výhradně na shromažďování cenností, ukradených z civilních domů.[14] V ochotském masakru bylo zabito asi 10 000 obyvatel Varšavy, nejvíce z nich zavraždili Kaminského muži.[15] "

    To Koněvovy kontroverze jsou pěkně podrobně vylíčeny - 1956 + 1961 + 1968

    Boris Němcov je osoba stojící za rozkradením Ruska v Jelcinově éře - je to dostatečně kontroverzní? Když jej přirovnám k Viktoru Koženému - géniovi české privatizace a průkopníku tunelování v Čechách, tak asi nebudu moc daleko.
    Skrýt celý příspěvek

    • logik
     23:12 19.05.2020

     Až na to, že ROA a RONA jsou asi tak totéž, jako např. Wermach a Bundesseher máš zcela pravdu.

     "Boris Němcov je osoba stojící za rozkradením Ruska v Jelcinově éře -"
     Zajímavé je, ...
     Zobrazit celý příspěvek

     Až na to, že ROA a RONA jsou asi tak totéž, jako např. Wermach a Bundesseher máš zcela pravdu.

     "Boris Němcov je osoba stojící za rozkradením Ruska v Jelcinově éře -"
     Zajímavé je, že to "rozkradené Jelcinovo Rusko" hospodářsky prospívalo úplně stejně, jako to "zachráněné Putinovo", pokud se zohlední ceny ropy. Když cena ropy spadla Putinovi na ceny, které byly za Jelcina, tak Ruské HDP padalo více, než padalo při stejné ceně Jelcinovi....
     Skrýt celý příspěvek

     • pks_
      00:27 20.05.2020

      ROA - RONA: nejsem rozhodně pamětník, takže nejsem schopen říci, kolik lidí bylo v průniku těchto "armád". RONA měla snad 12000 vojáků a podle ...
      Zobrazit celý příspěvek

      ROA - RONA: nejsem rozhodně pamětník, takže nejsem schopen říci, kolik lidí bylo v průniku těchto "armád". RONA měla snad 12000 vojáků a podle https://en.wikipedia.org/wiki/...
      "After the end of October 1944 the brigade was disbanded and the remaining personnel absorbed into General Andrey Vlasov's Russian Liberation Army. "

      HDP není vše. Primárně jde o ideologii. Lidem v Rusku se bída mnohem snáze snáší, pokud věří, že Rusko jako celek bohatne a vzkvétá, je nej, nej, nej na světě aspoň v některých parametrech - než když vidí, že bohatne jen hrstka miliardářů v zahraničí a Rusko jako stát kolabuje.

      Dnes je to možná úplně stejně jako za Jelcina, tj. miliardáři bohatnou - ale zároveň se bojí Putina a ten si může "dupnout" a Putina zase volí občané, takže kruh je uzavřen a vše je v nejlepším pořádku.

      Ale když se dnes podíváte na Moskvu nebo Petrohrad - tak nebude mít dojem zaostalé země.
      Skrýt celý příspěvek

     • logik
      10:23 20.05.2020

      Víš - 100% němců bylo v Třetí říši. Jsou proto Němci padesátých let nacisti?
      Nebo jsou současní Rusové Stalinističtí vrazi?

      "HDP není vše. Primárně jde o ideologii. "
      Aha. Takže ...
      Zobrazit celý příspěvek

      Víš - 100% němců bylo v Třetí říši. Jsou proto Němci padesátých let nacisti?
      Nebo jsou současní Rusové Stalinističtí vrazi?

      "HDP není vše. Primárně jde o ideologii. "
      Aha. Takže vlastně na Němcovovi není špatné, že (údajně) nechal Rusko rozkrást, když evidentně se Putinovi nevede lépe.
      Takže vlastně na Němcovovi je špatné, že nedal lidem ideologii. Tedy že neoslavoval masového vraha Stalina a neokrádal okolní země.....
      Aha.

      Ale kvituju, že jsi se to aspoň narozdíl od jiných nebál přiznat.
      Skrýt celý příspěvek

     • Torong
      11:53 20.05.2020

      Dnes je to možná úplně stejně jako za Jelcina, tj. miliardáři bohatnou - ale zároveň se bojí Putina a ten si může "dupnout" a Putina zase volí občané, takže kruh je uzavřen a vše ...
      Zobrazit celý příspěvek

      Dnes je to možná úplně stejně jako za Jelcina, tj. miliardáři bohatnou - ale zároveň se bojí Putina a ten si může "dupnout" a Putina zase volí občané, takže kruh je uzavřen a vše je v nejlepším pořádku."

      Aha... Takže když to takhle fungovalo za Jelcina a Němcová, jsou ti dva zločinci. Když to funguje naprosto stejně za Putina, je Putin úžasný státník.
      Tady je vidět, že v Rusku se od dob Stalina nic nezměnilo...
      Skrýt celý příspěvek

     • Tesil
      17:06 20.05.2020

      logik
      To se opět mýlíš v BW sloužila řada příslušníků WH,často na důležitých postech.
      Příslušníci nacistického Wehrmachtu vytvořili po pádu Třetí říše tajnou armádu, která byla ...
      Zobrazit celý příspěvek

      logik
      To se opět mýlíš v BW sloužila řada příslušníků WH,často na důležitých postech.
      Příslušníci nacistického Wehrmachtu vytvořili po pádu Třetí říše tajnou armádu, která byla připravena bránit zemi před případným vpádem sovětských vojsk. Když se o plánu dozvěděl v roce 1951 kancléř Konrad Adenauer, nezasáhl. Někteří z členů tajné armády pak působili v nově ustaveném BW.
      Skrýt celý příspěvek

     • Torong
      21:29 20.05.2020

      Tesil:
      "Příslušníci nacistického Wehrmachtu vytvořili po pádu Třetí říše tajnou armádu, která byla připravena bránit zemi před případným vpádem sovětských vojsk. Když se o plánu ...
      Zobrazit celý příspěvek

      Tesil:
      "Příslušníci nacistického Wehrmachtu vytvořili po pádu Třetí říše tajnou armádu, která byla připravena bránit zemi před případným vpádem sovětských vojsk. Když se o plánu dozvěděl v roce 1951 kancléř Konrad Adenauer, nezasáhl"
      Jistě to můžeš hodnověrně doložit...
      Skrýt celý příspěvek

     • Tesil
      23:29 20.05.2020
     • Jan Padesátýpátý
      00:40 23.05.2020

      @pks_

      A "průnik" ROA s NKVD ti nevadí? Proč tu nepíšeš o odpovědnosti vlasovců (a stejně tak Koněvovců) za Katyňský masakr?

      @pks_

      A "průnik" ROA s NKVD ti nevadí? Proč tu nepíšeš o odpovědnosti vlasovců (a stejně tak Koněvovců) za Katyňský masakr?

    • Torong
     07:54 20.05.2020

     Má to drobnou chybu. Kaminskij nikdy nebyl příslušníkem R.O.A. Pouze někteří vojáci z R.O.N.A. Byli zařazení do R.O.A.

     Má to drobnou chybu. Kaminskij nikdy nebyl příslušníkem R.O.A. Pouze někteří vojáci z R.O.N.A. Byli zařazení do R.O.A.

 • Radovan
  14:10 19.05.2020

  Ze slizkého kolaboranta Filipa a všeobecně z komoušů je permanentně na zvracení. Ta strana kolaborovala s ruským režimem už od 20. let, vždy proti českým zájmům. Vždy se řídila ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Ze slizkého kolaboranta Filipa a všeobecně z komoušů je permanentně na zvracení. Ta strana kolaborovala s ruským režimem už od 20. let, vždy proti českým zájmům. Vždy se řídila pokyny Kominterny a Moskvy. Jen namátkou Gottwald už ve 30. letech v parlamentu oznamoval, že se do Moskvy učí jak nám zakroutit krkem, v době paktu Molotov-Ribentrop pak KSČ dokonce odboj odmítala a válku dle pokynů z Moskvy pokládala za imperialistickou. Po válce puč a vláda dle východního vzoru, kdy KSČ opravdu zakroutila krkem tisícům lidí a statisícům násilně změnila život ve znárodňovacím a kolektivizačním experimentu, který nemá v našich dějinách obdoby.
  Rok 68 a dále je zmíněn ve článku.
  Já k tomu ještě dodám úvahu, co proboha ty naši komouši budou dělat a komu lízat paty, až se v Rusku změní režim? Ta chvíle se blíží.. Ta jejich bezradnost až tam třeba pohřbí mumii Lenina a nebo až třeba bolševický puč 1917 označí za největší ruský omyl dějin :)
  Skrýt celý příspěvek

  • fotr
   14:58 19.05.2020

   Komu budou lízat paty? on už se někdo najde, preventivně přeci posílají zdravice do Číny nebo KLDR, ne? D
   Stejně nikdy nepochopím jak těm šmejdům může někdo věřit a naslouchat a ...
   Zobrazit celý příspěvek

   Komu budou lízat paty? on už se někdo najde, preventivně přeci posílají zdravice do Číny nebo KLDR, ne? D
   Stejně nikdy nepochopím jak těm šmejdům může někdo věřit a naslouchat a proč ještě nejsou v base když propagují nezákonné věci a jsou soudně uznanou zločineckou organizací.
   Skrýt celý příspěvek

 • technik
  06:09 19.05.2020

  Lavrov kritizuje rozhodnutí tří komunálních politiků o odstranění sochy, Trump kritizuje rozhodnutí několika suverénních státu o dostavbě nord streamu juesej kongres 17.12.20119 ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Lavrov kritizuje rozhodnutí tří komunálních politiků o odstranění sochy, Trump kritizuje rozhodnutí několika suverénních státu o dostavbě nord streamu juesej kongres 17.12.20119 schválil sankce na firmy kooperující na dostavbě. Trump hrozí zdviženým prstem a sankcemi nekolika suverénním státům a zdejší neandrtálci a vlezdoprdelkove se pohoršeně ukájejí nad tím co si Rusko vůbec dovoluje, ikdyž ze strategického hlediska je to pouze nicotná záležitost.
  Skrýt celý příspěvek

  • TF_HU
   09:08 19.05.2020

   Trumpovi Lavrovovi se směju. Projev jednoho směřuje do soutěže v ekonomické oblasti, projev druhého nikam. Přesto, oba ať si melou co schtějí. Co například mě irutuje je vazalský ...
   Zobrazit celý příspěvek

   Trumpovi Lavrovovi se směju. Projev jednoho směřuje do soutěže v ekonomické oblasti, projev druhého nikam. Přesto, oba ať si melou co schtějí. Co například mě irutuje je vazalský projev komunisty tvrdící, že mluví za většinu občanů. Připomínání zločinů sovětské ideologie a jejích poskoků u nás není oslavováním fašismu (fašismus, nacismus). Připomínání těchto zlčinů není ani protiruským kydáním hnoje, je to připomínání zločinů Sovětského svazu. :-)

   A v Rusku, tam je všechno co nesedí tamní rétorice fašistické. Což je úsměvné.
   Skrýt celý příspěvek

   • technik
    12:33 19.05.2020

    Máte pravdu, šašci jsou to oba.

    Máte pravdu, šašci jsou to oba.

  • Jura99
   09:51 19.05.2020

   Nevšiml jsem si, že by USA hrozily někomu trestem vězení za stavbu nord streamu, případně že by nějaký vážený americký občan porovnával stavbu s akcemi Heydricha a nabádal k ...
   Zobrazit celý příspěvek

   Nevšiml jsem si, že by USA hrozily někomu trestem vězení za stavbu nord streamu, případně že by nějaký vážený americký občan porovnával stavbu s akcemi Heydricha a nabádal k opakování atentátu.
   Skrýt celý příspěvek

   • pks_
    22:40 19.05.2020

    Nehrozí vězením, ale miliardovými sankcemi a faktickou likvidací firem, které by se vzepřely. To je samozřejmě jen takové nevinné laškování, proti 5 letům na Sibiři :-)

    Nehrozí vězením, ale miliardovými sankcemi a faktickou likvidací firem, které by se vzepřely. To je samozřejmě jen takové nevinné laškování, proti 5 letům na Sibiři :-)

  • Scotty
   10:32 19.05.2020

   Na tomhle příkladě je spíš vědět že USA řeší záležitosti příslušníci velmoci a Rusko řeší bezvýznamné rozhodnutí lokálních politiků. Z toho jasně vyplývá která země je velmoc a ...
   Zobrazit celý příspěvek

   Na tomhle příkladě je spíš vědět že USA řeší záležitosti příslušníci velmoci a Rusko řeší bezvýznamné rozhodnutí lokálních politiků. Z toho jasně vyplývá která země je velmoc a která si na to jen hraje.
   Skrýt celý příspěvek

   • technik
    12:25 19.05.2020

    A proto má velmoc pravomoc se vměšovat do rozhodnutí suverénních státu?

    A proto má velmoc pravomoc se vměšovat do rozhodnutí suverénních státu?

    • Scotty
     12:32 19.05.2020

     To nikdo netvrdí, ale za tlakem na Nord Stream jsou americké ekonomické zájmy. Zajímalo by mě co stojí za touhle ruskou šaškárnou.

     To nikdo netvrdí, ale za tlakem na Nord Stream jsou americké ekonomické zájmy. Zajímalo by mě co stojí za touhle ruskou šaškárnou.

     • technik
      13:37 19.05.2020

      No Rusku už toho moc nezůstalo, impérium se rozpadlo a vazalové otáčejí plachty k jiné zemi, takže hrdost na druhou světovou válku je obrovsky, pak je jasné že místy pravdivé ...
      Zobrazit celý příspěvek

      No Rusku už toho moc nezůstalo, impérium se rozpadlo a vazalové otáčejí plachty k jiné zemi, takže hrdost na druhou světovou válku je obrovsky, pak je jasné že místy pravdivé tvrzení ohledně osvobození působí jak červený prapor na býka.
      Ale pořád ať v jednom nebo druhým případě se bavíme o vměšování se do suverenity států, jen v případě USA to není tak medializováno a kritizovano jako v případě Ruska.
      Skrýt celý příspěvek

     • Jirosi
      15:14 19.05.2020

      Vy opravdu nevidíte souvislost mezi tím: když se u moci pomocí lží drží režim co zemi neprospívá, a když ta země upadá?
      Nebo už si raději nepamatujete, kam se to dopracovalo po ...
      Zobrazit celý příspěvek

      Vy opravdu nevidíte souvislost mezi tím: když se u moci pomocí lží drží režim co zemi neprospívá, a když ta země upadá?
      Nebo už si raději nepamatujete, kam se to dopracovalo po 40.letech stejnými metodami tady...
      Skrýt celý příspěvek

     • logik
      17:22 19.05.2020

      "Ale pořád ať v jednom nebo druhým případě se bavíme o vměšování se do suverenity"
      To tedy není. A z mnoha důvodů:

      1) NordStream zaprve není interní věc Německa nebo Ruska - ...
      Zobrazit celý příspěvek

      "Ale pořád ať v jednom nebo druhým případě se bavíme o vměšování se do suverenity"
      To tedy není. A z mnoha důvodů:

      1) NordStream zaprve není interní věc Německa nebo Ruska - narozdíl od Koněvovy sochy je to záležitost s velkým mezinárodním přesahem, která ovlivní X okolních zemí.

      2) USA neříká: Rusko něco nesmí. Jen říká, že firmy, které budou podporovat Rusko, nechtějí mít v USA. Jistě, je to hodně hrubej nátlak, o kterém se můžeme bavit, jestli je oprávněnej nebo ne, ale jde o něco jiného, než když Lavrov říká, že ČR něco musí.
      Stejné by to bylo, kdyby např. Lavrov řekl, že nepustí do Ruska ty, co se podíleli na sundání Koněva.
      Skrýt celý příspěvek

     • technik
      18:18 19.05.2020

      Ale logiku rok 2002 tuším, výstavba íránské elektrárny Busehr, USA kvicelo jak podsvinče když Milevsko mělo dostat miliardovou zakázku. Na nátlak USA byl parlamentem schválen zákaz ...
      Zobrazit celý příspěvek

      Ale logiku rok 2002 tuším, výstavba íránské elektrárny Busehr, USA kvicelo jak podsvinče když Milevsko mělo dostat miliardovou zakázku. Na nátlak USA byl parlamentem schválen zákaz který byl někdy před dvěma roky poslaneckou sněmovnu zrušen, takže saskarna a opět USA prosazovala svoje zájmy, jistě si dohledate kdo tu vzduchotechniku dodal a kdo je majoritní vlastník firmy která tu vzduchotechniku přes prostředníka do Íránu dodala.
      A či než státu uzavírající dohodu o nord stream se to sakra týká? Nebo my se snad pleteme do interních záležitostí Kanady a USA?
      Skrýt celý příspěvek

     • technik
      18:29 19.05.2020

      To jirosi
      Já nikde neobhajuji ruský politický systém, jsem demokrat a tím také zůstanu.
      Když už naražíte na to co se tady dělo před 40 lety, byli to naši otcové, dědové, přátelé ...
      Zobrazit celý příspěvek

      To jirosi
      Já nikde neobhajuji ruský politický systém, jsem demokrat a tím také zůstanu.
      Když už naražíte na to co se tady dělo před 40 lety, byli to naši otcové, dědové, přátelé kteří tento systém budovali, kteří lhali, kradli, šmelili, nedelejme prosím to že se nás to netýkalo, šáhněte si do svědomí kdo všechno z vašich rodinných příslušníků měl červenou knížku doma. Takže ano lhali jsme si sami sobě, Čech Čechům, byli to Češi kteří perzekuovali západní letce, byli to Češi pracující v StB kteří vymlátili ze stovek lidí duše, takže přestaneme házet špínu na ostatní a zameťme si jako Češi přes vlastním prahem. Jinak můj příspěvek není o obhajování Ruska, ale ideologicky nátlak v případě Koněva a ekonomicky v případě nord streamu je pro mě v jedné rovině.
      Skrýt celý příspěvek

     • technik
      18:37 19.05.2020

      * Oprava zrušen nebyl z důvodu odmítavého postoje Izraele.

      * Oprava zrušen nebyl z důvodu odmítavého postoje Izraele.

     • logik
      20:22 19.05.2020

      technik:

      - Vzhledem k tomu, že přes NordStream se nebude prodávat plyn jen do Německa, ale i do dalších států, tak se to kupodivu týká i dalších států.

      - Předtím jsi tvrdil, že ...
      Zobrazit celý příspěvek

      technik:

      - Vzhledem k tomu, že přes NordStream se nebude prodávat plyn jen do Německa, ale i do dalších států, tak se to kupodivu týká i dalších států.

      - Předtím jsi tvrdil, že důkazem vměšování USA je něco úplně jiného. Tím, že teď do toho najednou pleteš Íránskou elektrárnu jen dokazuje, že svoje předchozí tvrzení je neudržitelné...

      - I kdyby to chování USA vůči Iránu bylo opravdu srovnatelné (jako že IMHO není - v podstatě by na to šly aplikovat přesně ty samé argumenty, jako jsem aplikoval výš, ale to je vlastně jedno), tak když se bude Rusko vměšovat do suverenity totalitních zemí exportujících terorismus, tak ať to klidně dělá.
      Skrýt celý příspěvek

     • Jirosi
      22:15 19.05.2020

      "Já nikde neobhajuji ruský politický systém, jsem demokrat a tím také zůstanu."
      "Jinak můj příspěvek není o obhajování Ruska, ale ideologicky nátlak v případě Koněva a ekonomicky v ...
      Zobrazit celý příspěvek

      "Já nikde neobhajuji ruský politický systém, jsem demokrat a tím také zůstanu."
      "Jinak můj příspěvek není o obhajování Ruska, ale ideologicky nátlak v případě Koněva a ekonomicky v případě nord streamu je pro mě v jedné rovině."

      První je vměšování do vnitřních politických záležitostí.
      Druhá je namířena proti Rusku.
      Pokud mezi ně dáváte rovnítko, pak podporujete akce Ruského režimu. Nebo tu snad chcete tvrdit, že CR ohrožuje svými akcemi Evropu jako to dělá Rusku?

      Režim se dostal k moci pučem, když to legálně nešlo. Pokud se jim někdo přestal líbit, tak se ho zbavily. Celou dobu jednal na dle příkazů z Moskvy. Když Moskva přitvrdila, přitvrdil i režim. Když povolila, povolil i režim.
      Skrýt celý příspěvek

     • technik
      06:21 20.05.2020

      To logik
      Už zase tvoje nesmyslné lži?
      Cituji tě
      NordStream se nebude prodávat plyn jen do Německa, ale i do dalších států, tak se to kupodivu týká i dalších států
      Ano a jak jsem ...
      Zobrazit celý příspěvek

      To logik
      Už zase tvoje nesmyslné lži?
      Cituji tě
      NordStream se nebude prodávat plyn jen do Německa, ale i do dalších států, tak se to kupodivu týká i dalších států
      Ano a jak jsem již uvedl ty státy mají mezi sebou a Ruskem smlouvu o dodávce tak mi vysvetli jak do toho zapadá a USA ležící na jiném kontinentu? Nijak jde jen o to finančně poškodit Rusko a vydělat na břidličným plynu.
      Další tvoje argumentace je jak od malýho dítěte. To že uvedu další případ neznamená že si nemohu něco obhajit ale to že USA svoje ekonomické zájmy prosazují neustale a opakovaně. Na těchto faktech nemám co obhajovat protože jsou jasně černý na bílím.
      Skrýt celý příspěvek

     • logik
      10:39 20.05.2020

      "Už zase tvoje nesmyslné lži?"
      Klasika. Když dojdou argumenty, začne verbální agrese.

      "Ano a jak jsem již uvedl ty státy mají mezi sebou a Ruskem smlouvu o dodávce"
      Ne nemají. Ty ...
      Zobrazit celý příspěvek

      "Už zase tvoje nesmyslné lži?"
      Klasika. Když dojdou argumenty, začne verbální agrese.

      "Ano a jak jsem již uvedl ty státy mají mezi sebou a Ruskem smlouvu o dodávce"
      Ne nemají. Ty mají zpravidla smlouvu o dodávce s akciovou společností Gazprom. Jsi mimo.

      "tak mi vysvetli jak do toho zapadá a USA ležící na jiném kontinentu?"
      Zapadá do toho třeba tak, že je to spojenec Ukrajiny, která je jaksi na stejném kontinentě?

      "vydělat na břidličným plynu"
      No vidíš, že sám přiznáváš, že NordStream má na USA vliv a tedy jde o jiný případ než Koněvova socha. Koněvova socha je čistě interní záležitost ČR, NordStream je věc globálního obchodu s plynem.
      Můžeš nakrásně tvrdit, že USA v tomto obchodu nehraje čistě (a Rusko snad ano?), to ovšem není nijak ve sporu s tím, co jsem tvrdil, že obchod s plynem není narozdíl od Koněva interní záležitost Německa či Ruska, ale věc s globálním dopadem, a to nejen obchodním, ale i bezpečnostním, takže dávat mezi tyto dvě věci rovnítko je demagogie.

      "Další tvoje argumentace je jak od malýho dítěte."
      Klasika. Došly argumenty, tak se začne s urážkama. Děkuju, těší mne, že na mé námitky skutečné argumenty neexistují.

      "To že uvedu další případ neznamená že si nemohu něco obhajit"
      Nu evidentně nemůžeš, protože jinak bys to udělal. Obvinil jsi USA z něčeho - a na námitky, že Tvé obvinění není správné jsi nedokázal nic jiného, než vytáhnout úplně jiný případ.

      A jestli chceš tvrdit, že bys svůj názor dokázal odargumentovat, ale úmyslně to neděláš, tak to má být jako lepší? To v podstatě znamená, že sem chodíš úmyslně plevelit diskusi: tvrdit něco v diskusi a odmítat to doložit je jedním ze základních porušení pravidel slušné diskuse.

      "Na těchto faktech nemám co obhajovat protože jsou jasně černý na bílím."
      Ano, všiml jsem si, že "USA je špatné" je pro Tebe axiom, který se nedokazuje. Naprosto klasický příklad předporozumění. Holt se smiř s tím, že to není korektní přístup k diskusi.
      Skrýt celý příspěvek

     • technik
      17:53 20.05.2020

      Logiku
      Verbální urážka je když ti řeknu že si debil, když tě názvu malým dítětem tak to proto že klickujes jak můžeš a máš chabý argumenty viz Ukrajina a spojenec USA, to že je USA ...
      Zobrazit celý příspěvek

      Logiku
      Verbální urážka je když ti řeknu že si debil, když tě názvu malým dítětem tak to proto že klickujes jak můžeš a máš chabý argumenty viz Ukrajina a spojenec USA, to že je USA spojenec jim dává mandát vyhrožovat třetím stranám?
      A když už jsme u Gazpromu, opět argumentujes nesmyslama, když napíšu že mají smlouvu s Ruskem tak mají smlouvu s Ruskem protože jestli mě paměť neplete tak většinový vlastník akciové firmy Gazprom je právě Rusko jako stát, takže pokud nemáš jiné padne argumenty tak ztrácet čas s tebou mi za to opravdu nestojí. A tvoje nesmyslné axiomy a argumentační fauly si strč za klobouk až moc často se s nimi opakujes místo věcných připomínek.
      Skrýt celý příspěvek

     • logik
      23:48 20.05.2020

      Logiku
      "Verbální urážka je když ti řeknu že si debil,"
      Ano, je. Děkuju, že opět dokládáš, že skutečné argumenty nemáš.

      "jim dává mandát vyhrožovat třetím stranám?"
      1) USA v ...
      Zobrazit celý příspěvek

      Logiku
      "Verbální urážka je když ti řeknu že si debil,"
      Ano, je. Děkuju, že opět dokládáš, že skutečné argumenty nemáš.

      "jim dává mandát vyhrožovat třetím stranám?"
      1) USA v Gazpromu někomu vyhrožovali? Pouze řekli, že kdo chce obchodovat s "Nordstreamem", nebude obchodovat s nima. A to je přeci jejich věc, s kým budou obchodovat, přeci je nemůžeš nutit k obchodování....
      (Pomíjím teď naschvál legilslativu danou závazky USA k WTO, protože to je poměrně složitá otázka a tady má Rusko legální cesty jak se bránit, pokud v tomto směru byla poškozena jeho práva).
      2) Ty jsi původně tvrdil, že je to totéž, jako když Rusové nám přikazují, že musíme někde znovu postavit sochu. Tvoje současné tvrzení je zcela jiné: že USA dělají něco špatného.
      Já jsem přitom rozporoval pouze Tvé tvrzení, že to je srovnatelný případ - a svojí současnou "argumentací" jen potvrzuješ moje tvrzení: že jde ve skutečnosti o úplně něco jiného a Tvoje argumentace je jen klasické "ale oni mlátí černochy".

      "když napíšu že mají smlouvu s Ruskem tak mají smlouvu s Ruskem protože jestli mě paměť neplete tak většinový vlastník akciové firmy Gazprom je právě Rusko"
      Víš, to, že právnická A má majoritní podíl v právnické osobě B ještě neznamená, že A je B. Tvoje tvrzení je podobná pitomost, jako kdybys tvrdil, že odebíráš elektřinu od České Republiky, protože Ti ji dodává ČEZ.

      "takže pokud nemáš jiné padne argumenty"
      No zatím jsi nevyvrátil nic, jen čím dál tím víc urážíš....
      Skrýt celý příspěvek

   • franta.13
    21:04 19.05.2020

    USA řeší kšeft a Rusko hodnoty a to také o něčem svědčí.

    USA řeší kšeft a Rusko hodnoty a to také o něčem svědčí.

  • skelet
   11:19 19.05.2020

   ano, je zvláštní, že se nicotnou záležitostí zaobírá ministr zahraničí bývalé supervelmoci

   ano, je zvláštní, že se nicotnou záležitostí zaobírá ministr zahraničí bývalé supervelmoci

 • vojáček v záloze
  03:32 19.05.2020

  Zveřejněním páně Chalupova komentáře, nedlouho poté, kdy jiným článkem adoroval brytry Mašínovy a jejich "odboj", redakce Armádních novin pouze dokazuje, že pan Filip má pravdu ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Zveřejněním páně Chalupova komentáře, nedlouho poté, kdy jiným článkem adoroval brytry Mašínovy a jejich "odboj", redakce Armádních novin pouze dokazuje, že pan Filip má pravdu (soudruhem ho nenazvu, protože skutečným komunistou není a nikdy nebyl). Ten komantář je do té míry primitivní a inteligenci urážející, že slabší už být ani nemůže.

  Po tom všem, co na adresu národa českého zveřejnil hrdina všech antikomunistů a rusofobů Novotný, po tom všem co posledních 30 let dělali s republikou a co připravovali pro národ popřevratoví politici, obvinit zrovna Filipa z protičeské politiky, židi pro to mají slovo "chucpe."

  Pan Filip, soudě podle toho co říká, nemá vůbec nic proti českému národu ani proti České republice. Jen proti vám.
  Skrýt celý příspěvek

  • Torong
   09:17 19.05.2020

   Už máš vojáčku se svými soudruh ordnery z toho vašeho Ruského freikorpsu sepsané seznamy nepohodlných osob pro zelené mužíky?

   Už máš vojáčku se svými soudruh ordnery z toho vašeho Ruského freikorpsu sepsané seznamy nepohodlných osob pro zelené mužíky?

  • Jura99
   09:59 19.05.2020

   Aha, chudák Filip, kdybyste se znovu dostali k moci, tak zřejmě zatočíte i s těmi ne-skutečnými komunisty jako Filip. Z minulosti známe.

   Aha, chudák Filip, kdybyste se znovu dostali k moci, tak zřejmě zatočíte i s těmi ne-skutečnými komunisty jako Filip. Z minulosti známe.

  • Scotty
   10:28 19.05.2020

   Co s tím mají společného bratři Mašínovy který byli za protifašistický odboj vyznamenáni?

   Co s tím mají společného bratři Mašínovy který byli za protifašistický odboj vyznamenáni?

   • technik
    12:27 19.05.2020

    To byl Konev taky a přesto je označován za zločince. Takže to je jedno.

    To byl Konev taky a přesto je označován za zločince. Takže to je jedno.

    • Scotty
     12:40 19.05.2020

     Tady mistr vojáček naznačuje že ten kdo píše o Mašínech musí být obdivovatel nacistů nebo co. Mel by si uvědomit že když je někdo antikomunista nemusí být nutně nacista.

     Tady mistr vojáček naznačuje že ten kdo píše o Mašínech musí být obdivovatel nacistů nebo co. Mel by si uvědomit že když je někdo antikomunista nemusí být nutně nacista.

     • technik
      13:40 19.05.2020

      Tak myslím že všichni víme jak zástupy politruků a komisařů střílela ruské vojáky jak na jatkách, takže Koněvovy metály mají pro mne význam stejný jako polistopadové metály pro ...
      Zobrazit celý příspěvek

      Tak myslím že všichni víme jak zástupy politruků a komisařů střílela ruské vojáky jak na jatkách, takže Koněvovy metály mají pro mne význam stejný jako polistopadové metály pro Mašíny.
      Skrýt celý příspěvek

  • skelet
   11:21 19.05.2020

   jj, postup známe z padesátých let. Nejdříve ty nejbohatší, pak právníky a učitele, pak zatočíte se střední vrstvou a nakonec se dožerete sami mezi sebou.

   jj, postup známe z padesátých let. Nejdříve ty nejbohatší, pak právníky a učitele, pak zatočíte se střední vrstvou a nakonec se dožerete sami mezi sebou.

 • Larry
  21:45 18.05.2020

  Srandovní je, že si dnes může myslet a povídat každý co chce.
  To patří k demokracii. Jenom pan Filip by si měl uvědomit, že je politický představitel země a jeho názory mají ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Srandovní je, že si dnes může myslet a povídat každý co chce.
  To patří k demokracii. Jenom pan Filip by si měl uvědomit, že je politický představitel země a jeho názory mají trochu jinou váhu než neznámého Larryho.
  Jen velice vyjimečně je slyšet politika, který prohlásí "můj soukromý názor..."
  Skrýt celý příspěvek

  • logik
   11:33 19.05.2020

   Ano, svobodný projev patří k demokracii. Ale

   1) má své limity - propagaci extrémistické ideologie. A komunismus je extrémistickou ideologií a Koněv zde byl instalován k propagaci ...
   Zobrazit celý příspěvek

   Ano, svobodný projev patří k demokracii. Ale

   1) má své limity - propagaci extrémistické ideologie. A komunismus je extrémistickou ideologií a Koněv zde byl instalován k propagaci komunismu.

   2) to, že si každej může povídat co chce ještě neznamená, že podle toho, co povídá, se dá usuzovat, jestli je to slušný člověk, nebo není. A pan Filip se svým projevem zařadil do té druhé kategorie.
   Skrýt celý příspěvek

   • pks_
    22:48 19.05.2020

    Konev asi nabízí ty šeříky zadarmo - a tím propaguje komunismus.

    Co asi propagují Vlasovci v tančíku na sloupu? Že by lék na podporu erekce?

    Konev asi nabízí ty šeříky zadarmo - a tím propaguje komunismus.

    Co asi propagují Vlasovci v tančíku na sloupu? Že by lék na podporu erekce?

 • Englbert
  19:23 18.05.2020

  Je jen dobre, ze se soudruh filip takhle projevuje a ventiluje sve vyznani. Protoze se tim padem nikdy nezapomene na to co jsou komousi za svoloc a slizke kolaborantske hady, ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Je jen dobre, ze se soudruh filip takhle projevuje a ventiluje sve vyznani. Protoze se tim padem nikdy nezapomene na to co jsou komousi za svoloc a slizke kolaborantske hady, kterym nikdy neslo o dobro republiky, ale jen o dobro a moc pro sebe.
  Skrýt celý příspěvek

  • Rase
   19:28 18.05.2020

   Vzhledem k tomu, jak současné vládě pomáhají výměnou za "trafiky" pro své papaláše, tak se zdá, že i oni sami očekávají, že po volbách odejdou do zapomnění - což je jedině dobře a ...
   Zobrazit celý příspěvek

   Vzhledem k tomu, jak současné vládě pomáhají výměnou za "trafiky" pro své papaláše, tak se zdá, že i oni sami očekávají, že po volbách odejdou do zapomnění - což je jedině dobře a je fajn že takhle nenásilně vyhnijí.
   Skrýt celý příspěvek

  • faraonamumu
   22:28 18.05.2020

   Nejde náhodou všem politickým stranám jen o moc?

   Nejde náhodou všem politickým stranám jen o moc?

   • Tango23
    10:49 19.05.2020

    ...otazka zni za jakou cenu a co a koho jsou ochotni objetovat ? ...komuniste zivoty svych vlastnich obcanu !

    ...otazka zni za jakou cenu a co a koho jsou ochotni objetovat ? ...komuniste zivoty svych vlastnich obcanu !

  • pks_
   22:54 19.05.2020

   Základní pravidlo zní: "Musíš vědět, ve které prdeli máš hlavu zastrčenou!"

   Úplně stejné ideologické zvratky najdete i v předlistopadovém tisku - jen mají opačné znaménko :-)

   Základní pravidlo zní: "Musíš vědět, ve které prdeli máš hlavu zastrčenou!"

   Úplně stejné ideologické zvratky najdete i v předlistopadovém tisku - jen mají opačné znaménko :-)

   • gangut
    07:49 20.05.2020

    Hej. Česká hlava bola sice zastrčená v ruskom zadku ale nohy smerovali už vtedy jednoznačne na západ... :-D

    Hej. Česká hlava bola sice zastrčená v ruskom zadku ale nohy smerovali už vtedy jednoznačne na západ... :-D

    • skelet
     11:35 20.05.2020

     gangut, na místě Slováka bych raději pomlčel :)

     gangut, na místě Slováka bych raději pomlčel :)

 • otecko
  16:59 18.05.2020

  Vděk za osvobození většiny území ČSR RA u nás trvá, ale to nesmí znamenat, že kvůli němu zapomeneme na to, že toto je naše země a platí tady naše pravidla! Filip by si to měl ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Vděk za osvobození většiny území ČSR RA u nás trvá, ale to nesmí znamenat, že kvůli němu zapomeneme na to, že toto je naše země a platí tady naše pravidla! Filip by si to měl uvědomit, pokud to neumí, měl by skončit!
  Skrýt celý příspěvek

  • palo satko
   17:12 18.05.2020

   Vaše pravidla? Tak prečo vypisujete do Bruselu a NATO. http://vasevec.parlamentnilist...

   Vaše pravidla? Tak prečo vypisujete do Bruselu a NATO. http://vasevec.parlamentnilist...

   • otecko
    17:21 18.05.2020

    Pokud vidím, tak se tam podepsalo pár bezvýznamných osob, nás je ale 10,2 milionů občanů ČR a ti mají svou hlavu.

    Pokud vidím, tak se tam podepsalo pár bezvýznamných osob, nás je ale 10,2 milionů občanů ČR a ti mají svou hlavu.

   • logik
    18:56 18.05.2020

    A co je špatného na tom, že poděkujeme jinému subjektu mezinárodního práva, když se postaví za naší suverenitu?

    A co je špatného na tom, že poděkujeme jinému subjektu mezinárodního práva, když se postaví za naší suverenitu?

    • otecko
     20:04 18.05.2020

     Zahraniční politiku ČR dělá dle Ústavy ČR Vláda a MZ, nikoliv pár bezvýznamných politiků. to je přes čáru i vzhledem k paritě druhé strany.

     Zahraniční politiku ČR dělá dle Ústavy ČR Vláda a MZ, nikoliv pár bezvýznamných politiků. to je přes čáru i vzhledem k paritě druhé strany.

     • PavolR
      20:46 18.05.2020

      No tak prinajmenšom EU nie je zahraničie. My sme EU.

      No tak prinajmenšom EU nie je zahraničie. My sme EU.

     • logik
      21:12 18.05.2020

      1) Teď ovšem už kritizuješ něco úplně jiného, než předtím. Takže evidentně svoji předchozí kritiku obhájit neumíš.

      2) A on některý z těch dopisů se snaží mluvit za ČR? To jako ...
      Zobrazit celý příspěvek

      1) Teď ovšem už kritizuješ něco úplně jiného, než předtím. Takže evidentně svoji předchozí kritiku obhájit neumíš.

      2) A on některý z těch dopisů se snaží mluvit za ČR? To jako chceš tvrdit, že nikdo z ČR kormě vlády nemá právo vyjadřovat názor na zahraničně politické otázky, poděkovat někomu v zahraničí, nebo vyjádřit přání, jak by se měla daná instituce, jejíž jsme členy chovat???
      Není náhodou Tvá kritika jen skrytá snaha omezovat Tobě nepohodlné názory?
      Skrýt celý příspěvek

   • strikehawk
    19:47 18.05.2020

    Neuvěřitelná ukázka servilního patolízalství .... z Pekarové je fakt na zvracení stejně jako z toho protekčního ubožáka Koláře.
    Ti co psali v roce 1968 do Moskvy jsou lidé stejného ...
    Zobrazit celý příspěvek

    Neuvěřitelná ukázka servilního patolízalství .... z Pekarové je fakt na zvracení stejně jako z toho protekčního ubožáka Koláře.
    Ti co psali v roce 1968 do Moskvy jsou lidé stejného ražení jako v roce 2020. Kam vítr tam plášť
    Skrýt celý příspěvek

    • logik
     21:13 18.05.2020

     Chápu. Když je nějaký názor nepohodlný, ale nedá se mu nic reálného vytknout, tak se aspoň pořádně "onálepkuje"....

     Chápu. Když je nějaký názor nepohodlný, ale nedá se mu nic reálného vytknout, tak se aspoň pořádně "onálepkuje"....

    • Jirosi
     22:07 18.05.2020

     To se pletete. Jak je z článku patrné ti co hledali pomoc v roce 1968, ji dam hledali i v roce 2020. Když jim lidé nedali moc k rozhodovaní ve volbách...

     To se pletete. Jak je z článku patrné ti co hledali pomoc v roce 1968, ji dam hledali i v roce 2020. Když jim lidé nedali moc k rozhodovaní ve volbách...

 • Jura99
  14:50 18.05.2020

  Filip je kolaborant, měl rovněž prohlásit, že "Členové KSČM a další čeští občané kladně hodnotí skutečnost, že ruská vláda nemá zájem na tom, aby nutila místní úřady stavět ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Filip je kolaborant, měl rovněž prohlásit, že "Členové KSČM a další čeští občané kladně hodnotí skutečnost, že ruská vláda nemá zájem na tom, aby nutila místní úřady stavět památníky těm českým legionářům, kteří v Rusku nikoho neosvobozovali a neudělali nic dobrého pro nejskvělejší světovou socialistickou revoluci minulého století v roce 1917 v Rusku,". Jestlipak není trestné schvalovat nejskvělejší revoluci, která stála životy desítky milionů lidí, možná až sto milionů po započtení Číny. V Rusku nejde o pomníky legionářům, ale alespoň o náhrobky na jejich hrobech. Náhrobek je v civilizovaných státech dopřáván i esesákům.
  Skrýt celý příspěvek

 • SofF
  14:48 18.05.2020

  další flame téma, server by se měl držet armádních věcí. Ikdyž pro čtenost je to určitě dobré.
  Za mě - celá kauza se úplně zbytečně vyhrotila. A používat jako roušku že o tom ...
  Zobrazit celý příspěvek

  další flame téma, server by se měl držet armádních věcí. Ikdyž pro čtenost je to určitě dobré.
  Za mě - celá kauza se úplně zbytečně vyhrotila. A používat jako roušku že o tom rozhodl jakýsi bezvýznamný starosta, byť s tatíkem na výrazných postech je nechutná komedie. Navíc ještě způsobem a komentáři který nejednoho nadzvedne byť nemusí být příznivec ruské politiky. Hlavně jde o to že se někteří opozičníci takto zviditelňují na úkor oficiální vládní politiky. Bohužel zákony jsou tak napsané že tyto akce umožňují, byť by bylo slušné tuto politicky citlivou záležitost se sochou konzultovat s MZV a brát jeho stanovisko jako závazné.
  Je třeba brát v úvahu že to není izolovaný případ, ale těch protiruských provokací byla celá řádka. Třeba plácek u US ambasády by si nikdo netroufl pojmenovat třeba po nějakém americkém opozičníkovi, to by nikomu ve vládě strach nedovolil.
  Když je taková starost o lidská práva tak by se mělo měřit všude stejným metrem. A americké ruce jsou také dlouhé, jen ten co utekl před US "spravedlností" do Ruska může žít v klidu. Mnozí mají tyto lidi za zrádce, jenže když se našli čestní lidé z opačné strany tak to byli "hrdinové co se vzepřeli tyranii".
  Můžeme se pak ruské straně divit že ztrácí trpělivost?
  K prohlášení Filipa - to je to o čem se nemluví ale ví dávno. Už v polovině devadesátých se vyrojila spousta mladých kterým je nac. ideologie velmi blízká, tehdy to byla hlavně opilá mládež a rozhodně nebylo vyjímkou hajlování. Pak se dostali časem do armády a veřejných funkcí a rozhodně je to nepustilo (v armádě z toho byla akorát mezinárodní ostuda).
  Ovšem prohlášení o okupaci je na hodně tenkém ledě, takto by se dalo zpětně legalizovat kde co. Klidně by to mohla okopčit druhá strana a pozvat zase vojáky z druhé strany z obavy před ohrožením kapitalistického zřízení.
  Skrýt celý příspěvek

  • skelet
   15:23 18.05.2020

   Ze jsem tak smely, co vadi ruske strane na tom, ze je ulice s ruskym velvyslanectvim pojmenovana po ruskem obcanovi? A proc by toto melo vadit USA, kdyby jsme u nich postupovali ...
   Zobrazit celý příspěvek

   Ze jsem tak smely, co vadi ruske strane na tom, ze je ulice s ruskym velvyslanectvim pojmenovana po ruskem obcanovi? A proc by toto melo vadit USA, kdyby jsme u nich postupovali obdobne?
   Skrýt celý příspěvek

   • palo satko
    15:42 18.05.2020

    Predpokkladam, ze ulica Borisa N. bude v kazdom ceskom meste a dedine, ked vam tak k srdcu prirastol

    Predpokkladam, ze ulica Borisa N. bude v kazdom ceskom meste a dedine, ked vam tak k srdcu prirastol

    • skelet
     16:25 18.05.2020

     co je to za nesmyslnou reakci? :D

     co je to za nesmyslnou reakci? :D

     • palo satko
      16:46 18.05.2020

      To je dobra reakcia. Ked sa tak pomenuje len namestie pre ambasadou tak je to pomenovanie len pre Rusov. Povedzme, že v českej predstavivosti je to odplata za poniženie od ...
      Zobrazit celý příspěvek

      To je dobra reakcia. Ked sa tak pomenuje len namestie pre ambasadou tak je to pomenovanie len pre Rusov. Povedzme, že v českej predstavivosti je to odplata za poniženie od Sovietov. Keby sa tak ale volalo viac ulic alebo namesti, tak by to bolo uprimne a demokraticke ocenenie Borisa N.
      Skrýt celý příspěvek

     • skelet
      16:52 18.05.2020

      je to nesmyslná reakce. nicméně jsi mi furt neobjasnil, proč Rusy uráží pojmenování českého náměstí po bývalém vícepremiérovi jejich státu.

      je to nesmyslná reakce. nicméně jsi mi furt neobjasnil, proč Rusy uráží pojmenování českého náměstí po bývalém vícepremiérovi jejich státu.

     • palo satko
      17:17 18.05.2020

      Lebo je to zlomyselnost. Pre Rusov nie je Boris N. jednoznačne kladny hrdina a plus plne chapu prečo došlo k premenovaniu.

      Lebo je to zlomyselnost. Pre Rusov nie je Boris N. jednoznačne kladny hrdina a plus plne chapu prečo došlo k premenovaniu.

     • Jirosi
      17:23 18.05.2020

      Bavíte se o Rusech a opět myslíte pohled Kremlu... Ten se vyjádřil jasně odsunutím sídla ambasády. Škoda, že neodsunul pár svých pracovníků...

      Bavíte se o Rusech a opět myslíte pohled Kremlu... Ten se vyjádřil jasně odsunutím sídla ambasády. Škoda, že neodsunul pár svých pracovníků...

     • satai
      17:25 18.05.2020

      Palo

      No a pro obyvatele Prahy 6 není Koněv jednoznačně kladný hrdina a nechápou, proč by tam ta zhůvězilost měla stát...

      Palo

      No a pro obyvatele Prahy 6 není Koněv jednoznačně kladný hrdina a nechápou, proč by tam ta zhůvězilost měla stát...

     • skelet
      18:05 18.05.2020

      palo takže několikrát vyznamenaný vícepremiér jejich státu není kladný hrdina? On byl nějak odsouzený v těžkém žaláři?

      palo takže několikrát vyznamenaný vícepremiér jejich státu není kladný hrdina? On byl nějak odsouzený v těžkém žaláři?

     • palo satko
      20:35 18.05.2020

      Skelet to je naozaj padny argument. Tento človek je nositelom:
      Czech Republic Knight Grand Cross of the Order of the White Lion
      Czech Republic Knight Grand Cross of the Order of ...
      Zobrazit celý příspěvek

      Skelet to je naozaj padny argument. Tento človek je nositelom:
      Czech Republic Knight Grand Cross of the Order of the White Lion
      Czech Republic Knight Grand Cross of the Order of Tomáš Garrigue Masaryk
      Germany Order of Merit of the Federal Republic of Germany
      Slovakia Order of the White Double Cross
      Jordan Order of Al-Hussein bin Ali February
      Poland Order of the White Eagle
      Slovenia Order for Exceptional Merits
      North Macedonia Order

      no a že by ho všetci Česi extra milovali sa neda povedat (Miloš Zeman)
      Skrýt celý příspěvek

     • logik
      21:22 18.05.2020

      palo:
      Mluvíš o Koněvovi? Pak je seznam jeho vyznamenání dosti nekompletní. Nicméně mění to něco na tom, že to je to válečný zločinec a prominent zločinného režimu?

      Mít vyznamenání ...
      Zobrazit celý příspěvek

      palo:
      Mluvíš o Koněvovi? Pak je seznam jeho vyznamenání dosti nekompletní. Nicméně mění to něco na tom, že to je to válečný zločinec a prominent zločinného režimu?

      Mít vyznamenání není jediná prerekvizita pro to, mít někde sochu. Další je třeba nebejt vrah....

      Kontroverze proti Koněvovi není proto, že má málo vyznamenání (nezřídka mu dané ovšem zotro
      Skrýt celý příspěvek

     • logik
      21:23 18.05.2020

      PS: Poslední torzo věty tam být neměla, napsal jsem to pak jinak.

      PS: Poslední torzo věty tam být neměla, napsal jsem to pak jinak.

     • skelet
      22:37 18.05.2020

      Zemana nemam rad, ale pokud si po nem v Moskve pojmenuji namesti, tak nech se libi. Takze stale nevim, proc to bere Moskva jakk urazku. Jedine, ze by jim vadilo, ze byl v silne ...
      Zobrazit celý příspěvek

      Zemana nemam rad, ale pokud si po nem v Moskve pojmenuji namesti, tak nech se libi. Takze stale nevim, proc to bere Moskva jakk urazku. Jedine, ze by jim vadilo, ze byl v silne opozici vuci prezidentovi. Jenze tim by jsi palo naznacoval, ze je v Rusku diktatura. Coz by vedlo k tomu, ze by jsi naznacoval, ze jej prezident nechal odpravit. Tohle mi palo naznacujes?
      Skrýt celý příspěvek

     • palo satko
      09:50 19.05.2020

      Skelet dobre vies, ze Boris N. bol v case jeho zavrazdenia uz len bezvyznamny ochlasta a kurevnik a Kremlu nebol nebespecny ani nahodou. Ved preto aj zliznuty vybral o polnoci s ...
      Zobrazit celý příspěvek

      Skelet dobre vies, ze Boris N. bol v case jeho zavrazdenia uz len bezvyznamny ochlasta a kurevnik a Kremlu nebol nebespecny ani nahodou. Ved preto aj zliznuty vybral o polnoci s ako to napisat a nepouzit vulgarizmu, no s financne motivovanou spolocnickou z chlastacky domov. Mal smolu, ze pourazal mahamedanov a ho Cecenci zabili.
      Ten placek v Prahe mohli premenovat kedykolvek, ale udialo teraz v case ceskeho saskovania. Ved je ubohe. Ked vam Rusi az tak vadia, vypovedajte s nimi dolezite zmluvy, zruste svoje velvyslanectvo, jednoducho jednajte ako suverenny stat. Lenze toto je konanie naroda Premysla Otakara, Jana Husa a Jiriho z Podebrad?
      Skrýt celý příspěvek

     • major
      10:48 19.05.2020

      palo satko: Starosta Prahy nemôže vypovedať zmluvu, môže ale premenovať námestie. A zdá sa, že to je veľmi účinné.

      palo satko: Starosta Prahy nemôže vypovedať zmluvu, môže ale premenovať námestie. A zdá sa, že to je veľmi účinné.

     • skelet
      11:24 19.05.2020

      palo: takže Rusy uráží, že se náměstí pojmenuje po jejich občanovi, vícepremiérovi jejich státu, několikrát vyznamenaný jejich státem, který vlastně nebyl ani v opozici, neb už byl ...
      Zobrazit celý příspěvek

      palo: takže Rusy uráží, že se náměstí pojmenuje po jejich občanovi, vícepremiérovi jejich státu, několikrát vyznamenaný jejich státem, který vlastně nebyl ani v opozici, neb už byl bezvýznamný. Boha jeho proč to ty Rusy uráží?
      Tobě tvá rétorika dává smysl?
      Skrýt celý příspěvek

     • palo satko
      14:25 19.05.2020

      Major a pride ti normalne, ked tvoj nazor predostre nejaky gauleiter a nie parlament alebo prezident? Preco sa schovavate za kumunal? Ved sa k tomu postavte sebavedomo a ...
      Zobrazit celý příspěvek

      Major a pride ti normalne, ked tvoj nazor predostre nejaky gauleiter a nie parlament alebo prezident? Preco sa schovavate za kumunal? Ved sa k tomu postavte sebavedomo a prehlaste, ze ste sa oslobodili sami s pomocou Vlasovcov a ze Rusi boli, su a budu zlocinci. Vyzera to tak ze na to nemate gule a tak vypisujete hluposti o slobode nazoru.
      Skrýt celý příspěvek

     • major
      20:52 19.05.2020

      palo satko: Áno, príde mi normálne, že o veciach komunálneho významu rozhoduje komunál: názov námestia (Hl. m. Praha), nový pomník (mestská časť Řeporyje), zmena existujúceho ...
      Zobrazit celý příspěvek

      palo satko: Áno, príde mi normálne, že o veciach komunálneho významu rozhoduje komunál: názov námestia (Hl. m. Praha), nový pomník (mestská časť Řeporyje), zmena existujúceho pomníka, ktorý ani nie je súčasťou medzinárodnej zmluvy (mestská časť Praha 6), ani oficiálnym pietnym miestom.

      Nenormálne je automaticky označovať všetko, čo sa len o milimeter odlišuje od oficiálneho kremeľského názoru rovno za fašizmus. História nie je čierno-biela a ak si pozrieš tabuľu na najnovšom pomníku v Řeporyjách, tak zistíš, že aj na nej je uvedené, že pôsobenie Vlasovcov "je spjaté s četnými kontroverzemi". To, že tam v rýchlom slede obnovili dosku za obete druhej sv. vojny a umiestnili dosku pre padlých v prvej už nie je asi moc zaujímavé, čo?
      Skrýt celý příspěvek

    • major
     16:38 18.05.2020

     Neviem, či v ČR, ale v Rusku by mal - v roku 1995 totiž dostal medailu Rádu za zásluhy o vlasť (Ruská federácia) a v roku 2001 Medailu za posilnenie bojového priateľstva ...
     Zobrazit celý příspěvek

     Neviem, či v ČR, ale v Rusku by mal - v roku 1995 totiž dostal medailu Rádu za zásluhy o vlasť (Ruská federácia) a v roku 2001 Medailu za posilnenie bojového priateľstva (Ministerstvo obrany RF). Molodec! :-)
     Skrýt celý příspěvek

  • StandaBlabol
   19:48 18.05.2020

   A kdo jiný by měl o obecních věcech - ta socha patří městské části a byla umístěna na jejím pozemku - rozhodovat, než řádně zvolený starosta obce nebo městské části? Přímo ...
   Zobrazit celý příspěvek

   A kdo jiný by měl o obecních věcech - ta socha patří městské části a byla umístěna na jejím pozemku - rozhodovat, než řádně zvolený starosta obce nebo městské části? Přímo prezident? Nebo někdo ještě nad ním? Nejedlý, Mlynář, Ruský nebo čínský velvyslanec?
   Skrýt celý příspěvek

   • palo satko
    20:43 18.05.2020

    U nas v jednej dedinke urobili pomnik aj s bustou tomu hajzlikovi Bilakovi. Vraj ma zasluhy v obci. Predpokladam Satanda, že s tym vrele suhlasiš.

    U nas v jednej dedinke urobili pomnik aj s bustou tomu hajzlikovi Bilakovi. Vraj ma zasluhy v obci. Predpokladam Satanda, že s tym vrele suhlasiš.

    • StandaBlabol
     22:54 18.05.2020

     Ono je úplně jedno, jestli s tím souhlasím. Pokud tím neporušili zákon, tak je jen jejich věc komu za obecní peníze stavějí pomníky.

     Ono je úplně jedno, jestli s tím souhlasím. Pokud tím neporušili zákon, tak je jen jejich věc komu za obecní peníze stavějí pomníky.

    • major
     08:05 19.05.2020

     Výborný príklad. Ako zareagovala Česká republika, ktorá to môže oprávnene považovať za urážku? Porovnaj si to s aktuálnymi hysterickými reakciami Ruska.

     Výborný príklad. Ako zareagovala Česká republika, ktorá to môže oprávnene považovať za urážku? Porovnaj si to s aktuálnymi hysterickými reakciami Ruska.

     • palo satko
      09:55 19.05.2020

      Urazku? To ako si mame navzajom vytykak zlomyslnych komancov?

      Urazku? To ako si mame navzajom vytykak zlomyslnych komancov?

     • major
      10:51 19.05.2020

      palo satko: Nie komančov ale stavanie búst komančom.

      Ale opakujem - ako zareagovala ČR? A čo tie hysterické kremeľské... "ako to napisat a nepouzit vulgarizmu"... kremeľské ...
      Zobrazit celý příspěvek

      palo satko: Nie komančov ale stavanie búst komančom.

      Ale opakujem - ako zareagovala ČR? A čo tie hysterické kremeľské... "ako to napisat a nepouzit vulgarizmu"... kremeľské finančne motivované Putinove spoločníčky na čele s Lavrovom?
      Skrýt celý příspěvek

    • major
     08:09 19.05.2020

     Mimochodom význam obce Krajná Bystrá by mal byť pre ČR zhruba porovnateľný s významom Prahy pre takú ohromnú veľmoc akou sa Ruská federácia tvári, že je.

     Mimochodom význam obce Krajná Bystrá by mal byť pre ČR zhruba porovnateľný s významom Prahy pre takú ohromnú veľmoc akou sa Ruská federácia tvári, že je.

   • Tango23
    10:59 19.05.2020

    ...nebo primo obcanske sdruzeni Jezero ;)

    ...nebo primo obcanske sdruzeni Jezero ;)

  • TF_HU
   09:12 19.05.2020

   Tleskám.
   Lidi jako vy mohou za to, že komanči u nás mohou mluvit tak, jak mluví.

   Tleskám.
   Lidi jako vy mohou za to, že komanči u nás mohou mluvit tak, jak mluví.

 • damik
  14:40 18.05.2020

  >>> Dejiny píšu víťazi a nie porazení. ZSSR sa stal víťazom a tak legitimizoval komunizmus vo svete. Ak by vyhrali nemci tak dnes by sme sa učili o tom, ako nás komunisti napadli ...
  Zobrazit celý příspěvek

  >>> Dejiny píšu víťazi a nie porazení. ZSSR sa stal víťazom a tak legitimizoval komunizmus vo svete. Ak by vyhrali nemci tak dnes by sme sa učili o tom, ako nás komunisti napadli lebo chceli zničiť náš národný socializmus. A prišlo by nám to celkom normálne.

  ZSSR rozpoutalo druho svetovo valku s Nacisty napadenim Polska. Nemci se jiz omluvili tisickrat. Rusaci jeste porad oslavuji Stalina ...

  The respected Levada Center polled Russians aged 18 and above in 137 towns and cities in March. The result: 51% respect, like or admire Stalin.
  Skrýt celý příspěvek

  • SofF
   15:07 18.05.2020

   lidé oslavují úspěšné vůdce - a po nějaké době se na ty horší skutky pozapomene. Doba se idealizuje a je vidět jen vliv a rozšíření státu. Žádný úspěšný vůdce mocnosti nikdy neměl ...
   Zobrazit celý příspěvek

   lidé oslavují úspěšné vůdce - a po nějaké době se na ty horší skutky pozapomene. Doba se idealizuje a je vidět jen vliv a rozšíření státu. Žádný úspěšný vůdce mocnosti nikdy neměl čisté ruce, byť na tu špinavou práci posílal své pochopy a zástupce. Nakonec většina národa vidí jen to dobré co vykonal. Třeba ve Francii mají stále v úctě revoluci i Napoleona. A co se toho tam dělo se dá směle srovnávat s pozdějším převratem v Rusku. Navíc, Stalin poražen nebyl ale přinesl největší rozšíření státu. Takového Gorbačova nikdo oslavovat nebude, maximálně u soupeřů na něj budou připíjet jak moc jim pomohl...
   Skrýt celý příspěvek

   • Torong
    15:55 18.05.2020

    A v čem Gorbačov "soupeřům" pomohl? SSSR by se rozpadl s Gorbačovem nebo bez něj. Maximálně by agónie trvala o pár let déle. A o to větší pád na držku by to byl.

    A v čem Gorbačov "soupeřům" pomohl? SSSR by se rozpadl s Gorbačovem nebo bez něj. Maximálně by agónie trvala o pár let déle. A o to větší pád na držku by to byl.

   • logik
    16:24 18.05.2020

    Nevymýšlej si. Např. v Německu není kolem Viléma I. není zdaleka taková auroela, jako kolem Stalina, a to Vilém I. nebyl masový vrah jako Stalin. Dokážeš si např. představit, že ...
    Zobrazit celý příspěvek

    Nevymýšlej si. Např. v Německu není kolem Viléma I. není zdaleka taková auroela, jako kolem Stalina, a to Vilém I. nebyl masový vrah jako Stalin. Dokážeš si např. představit, že Viléma I. teď někdo dává na ikonografii v Německém kostele??

    Takže s odpuštěním, snažíš se okecat neokecatelné. Rusové prostě oslavují masového vraha a znovu budují jeho kult. A to není jak tvrdíš v Evropě věc obvyklá, civilizované národy "evropské kultury" toto prostě nedělají.

    Další Tvá lež je, že to dělají lidé. Chrám Ruských ozbrojených sil dělají lidé? Houbelec. Stát. To je jeden z mnoha důkazů toho, že to je státem řízená propaganda. Stejně jako lživé televizní pořady šířené v Rusku státní televizí.
    Skrýt celý příspěvek

    • vixl
     21:41 18.05.2020

     v skopčákistánu už kostely dlouho nebudou

     v skopčákistánu už kostely dlouho nebudou

   • PavolR
    18:30 18.05.2020

    Revolúcia i Napoleón sú v pohode - s boľševickým prevratom je porovnateľné medziobdobie jakobínskeho teroru. Francúzi svojho Robespierra poslali nakoniec pod gilotínu a nezmýšľajú ...
    Zobrazit celý příspěvek

    Revolúcia i Napoleón sú v pohode - s boľševickým prevratom je porovnateľné medziobdobie jakobínskeho teroru. Francúzi svojho Robespierra poslali nakoniec pod gilotínu a nezmýšľajú o ňom nijako zvlášť v dobrom. Sovietsky Robbespierre je naproti tomu velebený a to hlavne pre to, že po Putinovom nástupe režim prestal poukazovať na jeho zločiny, naopak si zo stalinskej nostalgie urobil jeden z pilierov moci.
    Skrýt celý příspěvek

  • Robaiz
   20:07 18.05.2020

   A zase to Polsko... :D Nechci žadnou vášnivou diskusi s tisíci vlákny...
   Souhlasím, že SSSR napomohlo svými akcemi rozšířit vojenský konflikt v Evropě, ale Polsko si v tomto ...
   Zobrazit celý příspěvek

   A zase to Polsko... :D Nechci žadnou vášnivou diskusi s tisíci vlákny...
   Souhlasím, že SSSR napomohlo svými akcemi rozšířit vojenský konflikt v Evropě, ale Polsko si v tomto naběhlo samo...
   Zkus si o tom něco počíst - Polsko v těch letech bylo prakticky fašistickým státem, výsledky voleb nehrály roli, podporovali Hitlera, chtěli rozbít ČSR a dost si toho připojit, po mnichovu nás napadli...atp.
   Skrýt celý příspěvek

   • Jirosi
    21:20 18.05.2020

    Stačí neopakovat ty věci co se už vyvrátily :)

    Stačí neopakovat ty věci co se už vyvrátily :)

 • jan69
  14:35 18.05.2020

  Prosím vás,je toto armádno technický web? Konzervatívni? Mne to tak pripadá,že čím ďalej tým viac je to iba o súboji ideológie. Nevravím,že niekedy to nemá opodstatnenie,ale tu sa ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Prosím vás,je toto armádno technický web? Konzervatívni? Mne to tak pripadá,že čím ďalej tým viac je to iba o súboji ideológie. Nevravím,že niekedy to nemá opodstatnenie,ale tu sa to stáva už prioritou.
  Skrýt celý příspěvek

  • pks_
   23:07 19.05.2020

   Voják musí vědět, za co má položit život. Pokud v jeho hlavě vrtá červíček pochybnosti, může v kritickém okamžiku zaváhat!

   Voják musí vědět, za co má položit život. Pokud v jeho hlavě vrtá červíček pochybnosti, může v kritickém okamžiku zaváhat!

 • Klimesov
  14:15 18.05.2020

  Myslím, že tady dědula to kdysi vystihl velice dobře :D :D
  https://www.youtube.com/watch?...

  Myslím, že tady dědula to kdysi vystihl velice dobře :D :D
  https://www.youtube.com/watch?...

 • Klimesov
  14:15 18.05.2020

  Myslím, že tady dědula to kdysi vystihl velice dobře :D :D
  https://www.youtube.com/watch?...

  Myslím, že tady dědula to kdysi vystihl velice dobře :D :D
  https://www.youtube.com/watch?...

 • Storm
  13:52 18.05.2020

  S očekáváním a zvědavostí vždy sleduji, jak zde nějteří diskutující, ale né jen ti, pořád dokola dokazují, že jejich morální kredit nemá dno... Chápu sice, že se podle hesla " kdo ...
  Zobrazit celý příspěvek

  S očekáváním a zvědavostí vždy sleduji, jak zde nějteří diskutující, ale né jen ti, pořád dokola dokazují, že jejich morální kredit nemá dno... Chápu sice, že se podle hesla " kdo se umí ohnout, nemůže býti zlomen " jednodušeji žije, a i to že jim nevadí že pro normálně myslící lidi jsou to s největší pravděpodobností jen křiváci křiví tak, že kdyby spolknuli hřebík vyserou vývrtku, ale co nechápu je motiv jejich obhajoby neobhajitelného... Nevím jestli se tomu, že mezi námi chodí takhle smýšlející jedinci, mám smát nebo se toho mám děsit... Já jsem se tady u nás narodil a mám to tady rád... Nemůžu a nechci chápat nebo mít rád lidi kteře obhajují zlehčují nebo jinak bagatelizují házení hnoje na nás v zahraničí...
  Skrýt celý příspěvek

  • vixl
   21:44 18.05.2020

   to máš na mysli zcela jistě bývalého ministra zahraničí Schwarzenberga (čech jak poleno), který se při návštěvě Holy States of America vysmíval zemi kterou zastupoval slovy: "Česko ...
   Zobrazit celý příspěvek

   to máš na mysli zcela jistě bývalého ministra zahraničí Schwarzenberga (čech jak poleno), který se při návštěvě Holy States of America vysmíval zemi kterou zastupoval slovy: "Česko by mělo mít ve znaku krtka a straku"
   Skrýt celý příspěvek

 • Arthur
  13:37 18.05.2020

  Uff to je daň za vládu, ktorá po roku 1989 vládne s podporou KSČM.
  To si ani na Slovensku niečo podobné ani neviem predstaviť napr. že by vznikla vláda s podporou Kotlebovcov. ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Uff to je daň za vládu, ktorá po roku 1989 vládne s podporou KSČM.
  To si ani na Slovensku niečo podobné ani neviem predstaviť napr. že by vznikla vláda s podporou Kotlebovcov.
  Neuveriteľné!
  Skrýt celý příspěvek

  • Poly
   14:20 18.05.2020

   Jak říkal můj děda, synku pamatuj si, že komunismus je jak chameleon.

   Zemřel v roce 1993 a měl pravdu. Žádný režim není tak slizký a ohebný, že přežívá v každé době. Diktátorství ...
   Zobrazit celý příspěvek

   Jak říkal můj děda, synku pamatuj si, že komunismus je jak chameleon.

   Zemřel v roce 1993 a měl pravdu. Žádný režim není tak slizký a ohebný, že přežívá v každé době. Diktátorství padne, junta zanikne, království prakticky zanikly a nebo existují spíše z tradice a na "papíře".
   Demokracie má tu smůlu, že tento odporný režim využívá výhod demokracie a svobodu k zničení demokracie, což ho v podstatě definuje.
   Skrýt celý příspěvek

  • strikehawk
   14:31 18.05.2020

   Na Slovensku je v podstatě mafiánský stát, kde lidé z podsvětí v podstatě běžně komunikují s nejvyššími soudci, prokurátory a podílejí se na "utváření rozsudků" apod jak zřetelně ...
   Zobrazit celý příspěvek

   Na Slovensku je v podstatě mafiánský stát, kde lidé z podsvětí v podstatě běžně komunikují s nejvyššími soudci, prokurátory a podílejí se na "utváření rozsudků" apod jak zřetelně odhaluje kauza Kuciak. I pokus o očistu a zatýkání soudců proběhl zcela typicky až po volbách do té doby si prokuratura nedovolila na některé lidi sáhnout. Aniž bych si dělal iluze o situaci v ČR v takových sračkách jako Slováci fakt nejsme. To radši klidně snesu pár komančů v parlamentu.
   Skrýt celý příspěvek

   • Storm
    14:48 18.05.2020

    Ale StrikeHawku prosímtě... Tu poslední větu tady bylo přece úplně zbytečné psát ( "To radši klidně snesu pár komančů v parlamentu." )... Chápu sice že tvá sebereflexe a ...
    Zobrazit celý příspěvek

    Ale StrikeHawku prosímtě... Tu poslední větu tady bylo přece úplně zbytečné psát ( "To radši klidně snesu pár komančů v parlamentu." )... Chápu sice že tvá sebereflexe a rozlišovací schopnost jsou, teda podle toho jaký hnůj jsi tu kolikrát schopný napsat, na mizerné úrovni... Ale nikdo z nás od tebe taky nic jiného nečekal... Věř mi... Už tě známe ;)
    Skrýt celý příspěvek

    • strikehawk
     15:14 18.05.2020

     Ale stormíčku - já komunisty nevolil co jsem živ. Jseš úplně mimo.

     Ale stormíčku - já komunisty nevolil co jsem živ. Jseš úplně mimo.

     • Torong
      15:34 18.05.2020

      A co do toho pleteš koho jsi volil? To co tady předvádíš (pravidelně) je obhajoba komunistické svoloče. To neokecáš ničím.

      A co do toho pleteš koho jsi volil? To co tady předvádíš (pravidelně) je obhajoba komunistické svoloče. To neokecáš ničím.

  • Jura99
   14:45 18.05.2020

   Zrovna Slovenskem bych vůbec neargumentoval, to by se Češi mohli urazit, v Česku by se těžko stalo, že by desítky soudců byly zaplateny do ovlivňování procesů nebo že by se ...
   Zobrazit celý příspěvek

   Zrovna Slovenskem bych vůbec neargumentoval, to by se Češi mohli urazit, v Česku by se těžko stalo, že by desítky soudců byly zaplateny do ovlivňování procesů nebo že by se prováděly "archeologické vykopávky" nedávno zahrabaných obětí v počtu desítek až stovek.
   Skrýt celý příspěvek

 • History
  13:26 18.05.2020

  Už se těším, až za dva, tři dny vytlačí články o jakékoli vojenské technice tuto usměvavou tvář ideologického spolupracovníka StB.

  Už se těším, až za dva, tři dny vytlačí články o jakékoli vojenské technice tuto usměvavou tvář ideologického spolupracovníka StB.

 • palo satko
  12:59 18.05.2020

  Keby som s vami soudruzi nezil od roku 1956 do roku 1989, mohol by som si mysliet ze sucasny postoj k Rusku ma vazne dovody. Ale je to rovnaka ideologicka saskarna s doporucenym ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Keby som s vami soudruzi nezil od roku 1956 do roku 1989, mohol by som si mysliet ze sucasny postoj k Rusku ma vazne dovody. Ale je to rovnaka ideologicka saskarna s doporucenym nepriatelom, ktoreho vam urcil terajsi hlavny spojenec.
  Skrýt celý příspěvek

  • Nesher
   13:28 18.05.2020

   Takových nesmyslných slov a přitom by stačilo napsat "miluji Severní Asii", vyšlo by to na stejno

   Takových nesmyslných slov a přitom by stačilo napsat "miluji Severní Asii", vyšlo by to na stejno

   • palo satko
    14:09 18.05.2020

    Nesher, keby ste k tejto saskarne pristupili v roku 1990, napisem, ze ste konali v revolucnom osiali, ako pri Marianskom stlpe. Ale teraz? Ved ste stali rusobijcami od klavesnic po ...
    Zobrazit celý příspěvek

    Nesher, keby ste k tejto saskarne pristupili v roku 1990, napisem, ze ste konali v revolucnom osiali, ako pri Marianskom stlpe. Ale teraz? Ved ste stali rusobijcami od klavesnic po pripojeni Krymu a na povel. Je to detinske. Urobte nieco hodne statocnych muzov napr. Odpojte sa od ruskeho plynu a kurte korovcom.
    Skrýt celý příspěvek

    • Nesher
     14:18 18.05.2020

     ??? Opět musím konstatovat, že stačilo napsat "miluji Severní Asii", informačně by to vyšlo na stejno.

     ??? Opět musím konstatovat, že stačilo napsat "miluji Severní Asii", informačně by to vyšlo na stejno.

     • palo satko
      14:44 18.05.2020

      Ja som pomnik Konevovi nestaval. Vdacni Prazane to boli a kusisko po vojne. Takze milovnikov severnej Azie hladaj medzi svojimi.

      Ja som pomnik Konevovi nestaval. Vdacni Prazane to boli a kusisko po vojne. Takze milovnikov severnej Azie hladaj medzi svojimi.

     • Nesher
      15:55 18.05.2020

      V 80 letech ho nestavěli vděční Pražané, ale ruští kolaboranti organizování v KSČ. Tedy lidé se kterými by si si jistě rozumněl.

      V 80 letech ho nestavěli vděční Pražané, ale ruští kolaboranti organizování v KSČ. Tedy lidé se kterými by si si jistě rozumněl.

     • palo satko
      16:05 18.05.2020

      Nesher hore som napisal ze som bol dospeli ked ste stavali Koneva. Kolaborovali ste temer vsetci. Este aj umelcov, co podpisali Antichartu bolo viac ako Chartistov. Ze pozdravujem ...
      Zobrazit celý příspěvek

      Nesher hore som napisal ze som bol dospeli ked ste stavali Koneva. Kolaborovali ste temer vsetci. Este aj umelcov, co podpisali Antichartu bolo viac ako Chartistov. Ze pozdravujem vtedajsiu Dagmar Veskrnovu.
      Skrýt celý příspěvek

     • Nesher
      16:53 18.05.2020

      Demagogie, nic jiného neumíš?
      Jinak, někteří možná kolaborovali a další v tom pokračují do teď, viď?

      Demagogie, nic jiného neumíš?
      Jinak, někteří možná kolaborovali a další v tom pokračují do teď, viď?

     • palo satko
      17:19 18.05.2020

      Nesher, to ako mam kolaborovat, To si mysliš, že stavam sochu Bushovi mladšiemu?

      Nesher, to ako mam kolaborovat, To si mysliš, že stavam sochu Bushovi mladšiemu?

     • gangut
      20:08 18.05.2020

      Palo, ešte sie zabudol spomenút v ktorej krajine postavili Stalinovi najvačší pamatník... :-D

      Palo, ešte sie zabudol spomenút v ktorej krajine postavili Stalinovi najvačší pamatník... :-D

     • Jirosi
      22:38 18.05.2020

      Gangut: Chtěl jste připomenout, že ani tenhle pomník za „Svému osvoboditeli – československý lid“ už tam dávno nestojí?
      Nebo jsme zase v sekci selektivní historie...

      Gangut: Chtěl jste připomenout, že ani tenhle pomník za „Svému osvoboditeli – československý lid“ už tam dávno nestojí?
      Nebo jsme zase v sekci selektivní historie...

    • mudry.udrzbar
     14:32 18.05.2020

     najskor som ti chcel napisat nieco k veci, ale nebudem sa rozculovat, taky kolaborant si zasluzi akurat naplut do ksichtu

     najskor som ti chcel napisat nieco k veci, ale nebudem sa rozculovat, taky kolaborant si zasluzi akurat naplut do ksichtu

     • palo satko
      14:45 18.05.2020

      To mi napise niekto tak zbabely, ze pouziva trapny nick?

      To mi napise niekto tak zbabely, ze pouziva trapny nick?

     • Storm
      14:56 18.05.2020

      Za předpokladu že by měl mudry.udrzbar trapny nick, což v žádném případě nemá! Tak třeba mi je stále milejší někdo s trapným nickem s rozumnými názory než někdo kdo se nestydí, ...
      Zobrazit celý příspěvek

      Za předpokladu že by měl mudry.udrzbar trapny nick, což v žádném případě nemá! Tak třeba mi je stále milejší někdo s trapným nickem s rozumnými názory než někdo kdo se nestydí, vystupupovat se svými názory pod svým vlastním jménem, nebo aspon to tvrdí že je to jeho jméno, a stydět by se za své názory měl... To mi je pak trapně za něho...

      O zbabělosti tady zrovna ty raději ani nemluv...
      Skrýt celý příspěvek

     • satai
      15:51 18.05.2020

      Používá trapný nick... a mozek

      Používá trapný nick... a mozek

    • Storm
     14:38 18.05.2020

     Hele ty Strejdo...
     Za prvé: Krym asi nebyl připojen, ale mám dojem, že pro velkou část světa násilně odtržen že? ( mimochodem díky že ses tak odvážně odkopal )...
     Za druhé: Kdyby ...
     Zobrazit celý příspěvek

     Hele ty Strejdo...
     Za prvé: Krym asi nebyl připojen, ale mám dojem, že pro velkou část světa násilně odtržen že? ( mimochodem díky že ses tak odvážně odkopal )...
     Za druhé: Kdyby každý kdo s tím násilným odtržením nesouhlasí přestal v ten moment brát od těch co zmiňuješ plyn, třeba i ropu a uhlí... Tak touhle dobou sousededí s Ukrajinou Čína ( pouze nadsázka )
     A konečně zatřetí: Urob ty niečo statočných mužov a odpoj se konečně už od toho prohnilého západního internetu... Nebo to bereš jako osobní boj, něco jako diverzní akci a používáš prostředky které ti dal západ proti němu samotnému?? ;)
     Skrýt celý příspěvek

     • palo satko
      15:05 18.05.2020

      Nazor sveta je o nicom, nazor obyvatelov Krymu je dolezity. Nemcom, Rakusakom a Madarom sa tiez nepacilo Ceskoslovensko, a nakoniec s pomocou spojencov nas zlikvidovali. A vidis, ...
      Zobrazit celý příspěvek

      Nazor sveta je o nicom, nazor obyvatelov Krymu je dolezity. Nemcom, Rakusakom a Madarom sa tiez nepacilo Ceskoslovensko, a nakoniec s pomocou spojencov nas zlikvidovali. A vidis, marsali Konev a Malinovskij im padne doporucili, aby neblbli.

      Dobre ked uz ten plyn potrebujete, tak aspon matriosky by ste nemuseli v Prahe predavat zapadnym turistom. :)
      Skrýt celý příspěvek

     • Jirosi
      15:37 18.05.2020

      "Nazor sveta je o nicom, nazor obyvatelov Krymu je dolezity."

      Proč se rozhodovalo v Moskvě, a ne na Krymu?
      Proč opět o tom jaká socha má stát v Praze chtějí rozhodovat v ...
      Zobrazit celý příspěvek

      "Nazor sveta je o nicom, nazor obyvatelov Krymu je dolezity."

      Proč se rozhodovalo v Moskvě, a ne na Krymu?
      Proč opět o tom jaká socha má stát v Praze chtějí rozhodovat v Moskvě?
      Jediný názor co je pro vás relevantní je ten z Moskvy!
      Skrýt celý příspěvek

     • palo satko
      15:48 18.05.2020

      Ake rozhodovanie v Moskve? Sami a dobrovolne ste si Koneva postavili. Problem je nie socha. Problem je ideologia. Aktualne sa vam Konev nehodi a tak si prznite dejepis.

      Ake rozhodovanie v Moskve? Sami a dobrovolne ste si Koneva postavili. Problem je nie socha. Problem je ideologia. Aktualne sa vam Konev nehodi a tak si prznite dejepis.

     • MeV6
      16:02 18.05.2020

      @Palo Satko

      Dobre, sami a dobrovolne jsme si Koneva postavili (i kdyz ti co o tom tenkrat rozhodli uz jsou nejspis davno po smrti), takze si ho sami a dobrovolne muzeme dat pryc. ...
      Zobrazit celý příspěvek

      @Palo Satko

      Dobre, sami a dobrovolne jsme si Koneva postavili (i kdyz ti co o tom tenkrat rozhodli uz jsou nejspis davno po smrti), takze si ho sami a dobrovolne muzeme dat pryc. Nebo snad nesouhlasite?
      Skrýt celý příspěvek

     • Jirosi
      16:37 18.05.2020

      Až na tu invazní armádu co tu už 12.let prosazovala názory Moskvy když jsme se jednou po válce rozhodly jinak než se v Moskvě líbilo.
      Vy neprzníte dějiny, vy si jen nepamatujete ...
      Zobrazit celý příspěvek

      Až na tu invazní armádu co tu už 12.let prosazovala názory Moskvy když jsme se jednou po válce rozhodly jinak než se v Moskvě líbilo.
      Vy neprzníte dějiny, vy si jen nepamatujete co se nehodí...
      Skrýt celý příspěvek

     • palo satko
      16:55 18.05.2020

      Ja si velmi dobre pamätam rok 1968. Každy sudny človek vedel, že sovietsky maršali tu tužia mat armadu, lebo CSSR ich vodila za nos s tym, že bude mat väčšiu armadu a nikdy to ...
      Zobrazit celý příspěvek

      Ja si velmi dobre pamätam rok 1968. Každy sudny človek vedel, že sovietsky maršali tu tužia mat armadu, lebo CSSR ich vodila za nos s tym, že bude mat väčšiu armadu a nikdy to neurobila, lebo nemala peniaze. No a zopar hlupakov, presnejšie komunisticki hajzlici z rokov 1948 az 1956 odrazu obratili kabat a stali sa "nositelmi pokroku" a pisali hluposti a prečudesne sa angažovali, len aby sa ukazali v lepšom svetle. Urobili presne to o čom maršali snivali a tym napisali pozvanku pre invaziu.
      Skrýt celý příspěvek

     • strikehawk
      17:53 18.05.2020

      Palo satko má pravdu. Sochu Koněva postavil stejný typ lidí, kteří by teď nejradši vlezli USA do řiti. Pořád musí někomu podlézat a štěkat jak ratlík když mají za zadkem mocného ...
      Zobrazit celý příspěvek

      Palo satko má pravdu. Sochu Koněva postavil stejný typ lidí, kteří by teď nejradši vlezli USA do řiti. Pořád musí někomu podlézat a štěkat jak ratlík když mají za zadkem mocného páníčka že Stormíčku, Neshere
      Skrýt celý příspěvek

     • major
      11:09 19.05.2020

      strikehawk: Ak by tam miesto Koneva postavili sochu Pattona, tak budeš mať pravdu. Lenže ten tam stáť nebude (pritom o oslobodenie Prahy sa zaslúžil zhruba rovnako ako Konev - ...
      Zobrazit celý příspěvek

      strikehawk: Ak by tam miesto Koneva postavili sochu Pattona, tak budeš mať pravdu. Lenže ten tam stáť nebude (pritom o oslobodenie Prahy sa zaslúžil zhruba rovnako ako Konev - možno dokonca viac, pretože práve k Američanom sa Nemci utekali vzdať).

      Demontáž toho panáka je symbolický koniec podliezaniu pohrobkom sovietskeho systému a tých pohrobkov to veľmi škrie. Teba evidentne tiež.
      Skrýt celý příspěvek

    • Nesher
     18:07 18.05.2020

     ???
     Pochopitelně mluvím o tvé milované Severní Asii. Kolaboroval jsi s ní tehdy a pokračuješ v tom do teď. Ale to už není chvála Bohu naše starost, stačí naši Filipové, ti vaši už ...
     Zobrazit celý příspěvek

     ???
     Pochopitelně mluvím o tvé milované Severní Asii. Kolaboroval jsi s ní tehdy a pokračuješ v tom do teď. Ale to už není chvála Bohu naše starost, stačí naši Filipové, ti vaši už nás zajímat nemusí.
     Skrýt celý příspěvek

 • liberal shark
  12:27 18.05.2020

  Komunisti očekávají od Ruska, že zničí naše politické zřízení a pomůže jim k absolutní moci. Totéž čekají bruselští neomarxisti od islámského světa. Nacionální socialismus ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Komunisti očekávají od Ruska, že zničí naše politické zřízení a pomůže jim k absolutní moci. Totéž čekají bruselští neomarxisti od islámského světa. Nacionální socialismus spolupracoval s islámem ze stejného důvodu. Všichni se tragicky mýlí, protože Rusko ani islám se o moc nedělí.
  Skrýt celý příspěvek

  • Miroslav
   12:40 18.05.2020

   A o Sorosovi, vrahoch z Wallstreetu a liberálnych fašistoch z EÚ nebude nič?

   A o Sorosovi, vrahoch z Wallstreetu a liberálnych fašistoch z EÚ nebude nič?

   • Poly
    14:24 18.05.2020

    Soros, ilumináti a Rockefelleři jsou taky stále v kurzu.

    Soros, ilumináti a Rockefelleři jsou taky stále v kurzu.

 • cejkis
  12:09 18.05.2020

  Chápete, že cílem je vyprovokovat Rusko a pak jej vyřadit z tendru na jaderné bloky ?

  Chápete, že cílem je vyprovokovat Rusko a pak jej vyřadit z tendru na jaderné bloky ?

  • Miroslav
   12:15 18.05.2020

   Ak chcem legálne a nespochybniteľne vyradiť niekoho z tendra tak určim podmienky ktoré nedokáže splniť alebo si ho proste nevyberiem. Prečo by som to ako investor mal miešať s ...
   Zobrazit celý příspěvek

   Ak chcem legálne a nespochybniteľne vyradiť niekoho z tendra tak určim podmienky ktoré nedokáže splniť alebo si ho proste nevyberiem. Prečo by som to ako investor mal miešať s históriu ZSSR?
   Skrýt celý příspěvek

   • cejkis
    18:20 18.05.2020

    Protože vyřazením nějaké nabídky z tendru dáváte ostatním možnost podat vyšší cenu. To je důvod, proč stát Rusko a Čínu nechce exaktně specifikovat.

    Protože vyřazením nějaké nabídky z tendru dáváte ostatním možnost podat vyšší cenu. To je důvod, proč stát Rusko a Čínu nechce exaktně specifikovat.

   • cejkis
    18:29 18.05.2020

    A věc druhá. Veškeré české know-how v oblasti JE a léta zkušeností leží ve společnosti Škoda JS. Velmi chytře tuto společnost koupil Rosatom. Pokud tedy vyřadíte Rusko z tendru, ...
    Zobrazit celý příspěvek

    A věc druhá. Veškeré české know-how v oblasti JE a léta zkušeností leží ve společnosti Škoda JS. Velmi chytře tuto společnost koupil Rosatom. Pokud tedy vyřadíte Rusko z tendru, zničíte většinu českého zázemí jaderné energetiky. Budete mít Westinghouse a budete si od této chvíle vše objednávat za oceánem.
    Jste tu hned se vším všichni hotoví až na to, že vůbec neuvažujete s návaznostmi.
    Skrýt celý příspěvek

    • Jirosi
     08:23 19.05.2020

     To, že je koupil Rosatom nezničí jejich Know-how, pouze jim to zabraňuje podílet se na zakázce co je mohla zajistit na dalších 50.let. To dost snižuje hodnotu firmy.
     Dělá z toho ...
     Zobrazit celý příspěvek

     To, že je koupil Rosatom nezničí jejich Know-how, pouze jim to zabraňuje podílet se na zakázce co je mohla zajistit na dalších 50.let. To dost snižuje hodnotu firmy.
     Dělá z toho spíše hloupý pokus o obejít bezpečnostní rozhodnutí a se zapojit do tendru.
     Skrýt celý příspěvek

  • Jan.holovsky
   12:35 18.05.2020

   Máte k tomu nějaký důkaz?

   Máte k tomu nějaký důkaz?

   • cejkis
    18:20 18.05.2020

    :-)

    :-)

   • StandaBlabol
    19:54 18.05.2020

    On nepotřebuje důkaz. Pro dobrou konspirační teorie stačí, že je to naprosto nelogický nesmysl. Vždycky se někdo chytí...

    On nepotřebuje důkaz. Pro dobrou konspirační teorie stačí, že je to naprosto nelogický nesmysl. Vždycky se někdo chytí...

   • Larry
    21:54 18.05.2020

    Víte proč a za jakých okolností došlo k oddlužení koncernu Westinghouse???

    Víte proč a za jakých okolností došlo k oddlužení koncernu Westinghouse???

  • Nesher
   13:01 18.05.2020

   Cejkis
   K faktickému vyloučení Severní Asie a Číny již došlo, a to skoro jak před půldruhým rokem. Součástí přípravy tendru byla i skupina odborníků, která definovala bezpečnostní ...
   Zobrazit celý příspěvek

   Cejkis
   K faktickému vyloučení Severní Asie a Číny již došlo, a to skoro jak před půldruhým rokem. Součástí přípravy tendru byla i skupina odborníků, která definovala bezpečnostní požadavky a těm ani Čína ani tvoje milované Rusko nevyhovují. Rusko např. proto, že oficiálně označuje některá mezinárodní uskupení (např. NATO) jejichž je ČR členem jako nepřátele, tím tedy definuje i ČR jako svého nepřítele.
   Tedy Rusáci jsou vlastní vinou venku (díky Bohu) a nikdo kvůli tomu nemusí vymýšlet nějaké konspirační teorie. Takže jako vždy jsi totálně mimo.
   Skrýt celý příspěvek

   • Poly
    14:57 18.05.2020

    Koukal jsem, co aktuálně řeší ČEZ za spolupráci a podle toho, že před rokem započal spolupráci s NuScale Power a tento rok s GEH, můžeme očekávat sérii kompaktních reaktorů. Obě ...
    Zobrazit celý příspěvek

    Koukal jsem, co aktuálně řeší ČEZ za spolupráci a podle toho, že před rokem započal spolupráci s NuScale Power a tento rok s GEH, můžeme očekávat sérii kompaktních reaktorů. Obě firmy mají hotový design a podstupují fázi licencování. S tím, že je to levný a megawatthodina je levná, je dost možné, že to bude jeden z nich. Ty malé mršky od NuScale mají mít velmi nízkou spotřebu vody, což je dost dobrý argument do budoucna kvůli očekávatelnému suchu, pokud nechceme Jihlavu vycucnout i s rybama.
    Skrýt celý příspěvek

    • Jirosi
     16:16 18.05.2020

     Zatím čekáme až někdo dokáže sliby přetavit v praxi.
     Otázkou je zda můžeme čekat dalších 10-15.let než se to ukáže.
     NuScale uvádí 200/60MW, to je pod úrovni Temelínu. Zbavovaní ...
     Zobrazit celý příspěvek

     Zatím čekáme až někdo dokáže sliby přetavit v praxi.
     Otázkou je zda můžeme čekat dalších 10-15.let než se to ukáže.
     NuScale uvádí 200/60MW, to je pod úrovni Temelínu. Zbavovaní se toho přebytečného tepla je největší náklad na spotřebu vody.
     Skrýt celý příspěvek

     • Poly
      17:47 18.05.2020

      NuScale by mělo být teoreticky jako série 12 reaktorů, čili adekvátní výkon. Pokud chce ČEZ stavit v roce 2029, bud mít licenci jak NuScale, tak i GEH. Jinak GE se už pochválil na ...
      Zobrazit celý příspěvek

      NuScale by mělo být teoreticky jako série 12 reaktorů, čili adekvátní výkon. Pokud chce ČEZ stavit v roce 2029, bud mít licenci jak NuScale, tak i GEH. Jinak GE se už pochválil na svých webovkách:

      https://www.genewsroom.com/pre...
      Skrýt celý příspěvek

     • Jirosi
      19:50 18.05.2020

      Nešlo o výkon, ale o pokles účinnosti zařízení. To úplně nekoresponduje z prohlášením o snížené spotřebě vody. kKdyž je potřeba odvést více odpadního tepla.

      Nešlo o výkon, ale o pokles účinnosti zařízení. To úplně nekoresponduje z prohlášením o snížené spotřebě vody. kKdyž je potřeba odvést více odpadního tepla.

    • Nesher
     16:54 18.05.2020

     Pracují na tom i v jaderném výzkumáku v Řeži.

     Pracují na tom i v jaderném výzkumáku v Řeži.

     • Poly
      18:04 18.05.2020

      Pokud s tím někdy uspějí, tak první uvidíme kdoví kdy. Prototyp má být do 10 let, licence a první dokončená stavba tak dalších minimálně 15. A to budou muset někoho přesvědčit, aby ...
      Zobrazit celý příspěvek

      Pokud s tím někdy uspějí, tak první uvidíme kdoví kdy. Prototyp má být do 10 let, licence a první dokončená stavba tak dalších minimálně 15. A to budou muset někoho přesvědčit, aby do takového projektu šel. V sektoru malých modulárních reaktorů se vyrojilo hodně reaktorů od velkých hráčů a kdejakých startupů. A do malého MSR reaktoru hned tak někoho nepůjde.
      Skrýt celý příspěvek

    • strikehawk
     18:16 18.05.2020

     Jasně, hlavně ze sebe udělat dobrovolně testovací polygon pro USA nevyzkoušený technologie. Ty už se překonáváš......Já už začínám pomalu chápat rakouský výhrady.

     Jasně, hlavně ze sebe udělat dobrovolně testovací polygon pro USA nevyzkoušený technologie. Ty už se překonáváš......Já už začínám pomalu chápat rakouský výhrady.

     • Poly
      18:34 18.05.2020

      No tak určitě.

      No tak určitě.

   • cejkis
    18:23 18.05.2020

    Text nedefinuje Rusko a Čínu. Stát je exaktně vyřadit nechce. Definuje podmínky a aktuální vyhrocení vztahů směřuje k naplnění podmínek.

    Text nedefinuje Rusko a Čínu. Stát je exaktně vyřadit nechce. Definuje podmínky a aktuální vyhrocení vztahů směřuje k naplnění podmínek.

    • Nesher
     19:48 18.05.2020

     Text jen definuje co musí uchazeč splnit, aby byl z výběru vyřazen. Rusko tu definici splňuje více než dostatečně. To mu se říká střelit se do vlastní nohy.

     Text jen definuje co musí uchazeč splnit, aby byl z výběru vyřazen. Rusko tu definici splňuje více než dostatečně. To mu se říká střelit se do vlastní nohy.

     • cejkis
      21:29 18.05.2020

      Jak můžete vědět, že Rusko splňuje dostatečně podmínku v utajovaném textu? Na základě Deníku N, který uvádí nejmenované zdroje ?
      Tvrdím, že stát vyřadit ruskou nabídku nechce. On ...
      Zobrazit celý příspěvek

      Jak můžete vědět, že Rusko splňuje dostatečně podmínku v utajovaném textu? Na základě Deníku N, který uvádí nejmenované zdroje ?
      Tvrdím, že stát vyřadit ruskou nabídku nechce. On nabídku Atomstrojexportu potřebuje. Předpokládám, že na konci bude vyplacení Rusů v podobě odkoupení Škoda JS.
      Skrýt celý příspěvek

     • Nesher
      23:37 18.05.2020

      Co ty tvrdíš je zcela lhostejné, nic smysluplného od tebe ještě nikdo neslyšel.
      Klidně to může dopadnout tak, že stát Rusáky tu nabídku nechá podat a pak ji prostě z bezpečnostních ...
      Zobrazit celý příspěvek

      Co ty tvrdíš je zcela lhostejné, nic smysluplného od tebe ještě nikdo neslyšel.
      Klidně to může dopadnout tak, že stát Rusáky tu nabídku nechá podat a pak ji prostě z bezpečnostních důvodů vyřadí, nebo Rusáky ani neosloví. To v tuhle chvíli neví nikdo, ale stavět to nebudou.
      Skrýt celý příspěvek

   • petres
    20:17 18.05.2020

    Nesher
    jenom upřesním není to rok a půl, ale letos v ...
    Zobrazit celý příspěvek

    Nesher
    jenom upřesním není to rok a půl, ale letos v květnu.
    https://denikn.cz/361816/vlada...
    (placený přístu), tak ještě odkaz z Babišova tisku :
    https://www.idnes.cz/ekonomika...
    Skrýt celý příspěvek

    • Nesher
     23:38 18.05.2020

     Vláda to schválila letos, ale návrh bezpečnostních pravidel je starý už skoro rok a půl.

     Vláda to schválila letos, ale návrh bezpečnostních pravidel je starý už skoro rok a půl.

  • Arccos
   13:07 18.05.2020

   Už nejsme žádné RVHP. Když budeme chtít vyřadit Rusy z tendru, můžeme to udělat bez jakékoliv provokace a do zdůvodnění napsat: "chtělo se nám"

   Už nejsme žádné RVHP. Když budeme chtít vyřadit Rusy z tendru, můžeme to udělat bez jakékoliv provokace a do zdůvodnění napsat: "chtělo se nám"

   • strikehawk
    13:31 18.05.2020

    Rusi možná můžeš takhle lehce vyřadit ..... Myslíš že můžeš stejně vyřadit USA?

    Rusi možná můžeš takhle lehce vyřadit ..... Myslíš že můžeš stejně vyřadit USA?

    • Nesher
     13:37 18.05.2020

     Můžeš, ale proč by to kdo dělal?

     Můžeš, ale proč by to kdo dělal?

     • strikehawk
      14:36 18.05.2020

      No tak na to zapomeň, to bys teprve viděl tu šarádu ze strany USA . Ponechme teď stranou jestli by si MZV předvolalo velvyslance nebo spíš velvyslanec USA předvolal našeho Petříčka ...
      Zobrazit celý příspěvek

      No tak na to zapomeň, to bys teprve viděl tu šarádu ze strany USA . Ponechme teď stranou jestli by si MZV předvolalo velvyslance nebo spíš velvyslanec USA předvolal našeho Petříčka na kobereček každopádně by dostal vypeskováno jak malej harant. Stačí se podívat na kauzu zdanění internetových gigantů.
      Skrýt celý příspěvek

     • Torong
      14:49 18.05.2020

      A proč se nic z toho nestalo v případě toho radaru? Nebo F16? Nebo proč nám nevnutili svoje vrtulníky a místo toho nám zaplatili modernizaci Mi 171?

      A proč se nic z toho nestalo v případě toho radaru? Nebo F16? Nebo proč nám nevnutili svoje vrtulníky a místo toho nám zaplatili modernizaci Mi 171?

    • Torong
     13:38 18.05.2020

     Jistě, že ano. Už se tak stalo v případě radaru v Brdech nebo nabídky F16... A nevzpomínám si na žádné výhrůžky že strany USA. Zato stačí odstranit Ruský pomník a napsat pravdu o ...
     Zobrazit celý příspěvek

     Jistě, že ano. Už se tak stalo v případě radaru v Brdech nebo nabídky F16... A nevzpomínám si na žádné výhrůžky že strany USA. Zato stačí odstranit Ruský pomník a napsat pravdu o Vlasovcích a Rusko už vyhrožuje.
     Skrýt celý příspěvek

    • Nesher
     15:58 18.05.2020

     Viz komentář od Toronga

     Viz komentář od Toronga

    • otecko
     16:39 18.05.2020

     Myslím, že Westinghouse se vyřadí samo, pokud nevezmou spolupráci s Mitsubishi, já sázím na Arevu, ti dosud staví a jejich know-how je čerstvé, ostatní, kromě Ruska a Číny ...
     Zobrazit celý příspěvek

     Myslím, že Westinghouse se vyřadí samo, pokud nevezmou spolupráci s Mitsubishi, já sázím na Arevu, ti dosud staví a jejich know-how je čerstvé, ostatní, kromě Ruska a Číny nestaví a jak bylo včera zveřejněno, nebude připuštěn ten dodavatel z té země, která ČR vede jako nepřítele a Rusko nás, tedy státy NATO ve své zahraničně-vojenské doktríně uvádí jako nepřítele. Tady vymalováno! A Číně to nedají byť jejich reaktory jsou dobré, tady bude podobný problém. Mimochodem se o tom hovoří i v přijaté Vládní strategii dostavby Dukovan.
     Skrýt celý příspěvek

     • strikehawk
      18:05 18.05.2020

      Problém je, že AREVA staví a dalších deset let bude stavět než svoji první referenci dostaví. Není to moc spolehlivá firma a Francouzi mají tendenci se chovat jako že objednatel ...
      Zobrazit celý příspěvek

      Problém je, že AREVA staví a dalších deset let bude stavět než svoji první referenci dostaví. Není to moc spolehlivá firma a Francouzi mají tendenci se chovat jako že objednatel může být rád že jim vůbec dodají svoji technologii. Bylo to vidět na jejich přístupu ke zpracování tendrové dokumentace. Jejich zpoždění jsou obrovská.
      Z technologického hlediska by sázka na jistotu byl ROSATOM ale je tady velmi silná lobby v jejich neprospěch ačkoliv skutečná bezpečnostní rizika jsou extrémně zveličována. V podstatě jsou nízká a jako příklad může sloužit Finsko.
      Jednu dobu to vypadalo, že Drábová a SÚJB protěžují Korejce, ale jejich dvě ( 2!! ) reference z nichž jedna je domácí (korejská) a druhá v UAE snad dosud nebyla spuštěna i když je formálně dokončena vůbec nevzbuzují důvěru. Takže to vypadá na obligátní vyděračskou Trumpovskou politiku s latentními výhružkami apod.
      Skrýt celý příspěvek

   • cejkis
    18:24 18.05.2020

    Moc dobrý obchodnik nejste.

    Moc dobrý obchodnik nejste.

    • Nesher
     19:52 18.05.2020

     To není o obchodu, Rusové nás definovali, v oficiálních dokumentech ruské vlády jako nepřátele. Těžko pak mohou čekat, že někomu takovému dáme zakázku na výstavbu kritické ...
     Zobrazit celý příspěvek

     To není o obchodu, Rusové nás definovali, v oficiálních dokumentech ruské vlády jako nepřátele. Těžko pak mohou čekat, že někomu takovému dáme zakázku na výstavbu kritické infrastruktury. Spíš tvoje milovaná Severní Asie zrovna moc obchodního nadání nemá, takhle hloupě se střelit do vlastní nohy.
     Skrýt celý příspěvek

     • cejkis
      22:12 18.05.2020

      Třeba to pochopíte

      https://www.skoda-js.cz/...

      Třeba to pochopíte

      https://www.skoda-js.cz/...

     • Nesher
      23:46 18.05.2020

      Jenže nikdo už reaktor typu VVER stavět nechce, navíc nic nebrání Škodě JS se jako subdodavatel, takových firem bude víc, na dodávkách podílet.
      Tohle není o jedné firmě, tohle je ...
      Zobrazit celý příspěvek

      Jenže nikdo už reaktor typu VVER stavět nechce, navíc nic nebrání Škodě JS se jako subdodavatel, takových firem bude víc, na dodávkách podílet.
      Tohle není o jedné firmě, tohle je strategická věc na 50 let, takovou zakázku nikdo firmě vlastněné nepřátelským státem tedy Rosatomu nedá. Smiř se s tím.
      Skrýt celý příspěvek

     • cejkis
      18:09 19.05.2020

      Mne hrozně baví debílci, kteří při upozornění na zájmy Škody JS píší o mém Rusku. Z mého pohledu ty troubo jde o to, aby stát získal od Westinghouse nejlepší cenu a odkoupil ...
      Zobrazit celý příspěvek

      Mne hrozně baví debílci, kteří při upozornění na zájmy Škody JS píší o mém Rusku. Z mého pohledu ty troubo jde o to, aby stát získal od Westinghouse nejlepší cenu a odkoupil Škodu.
      Skrýt celý příspěvek

  • liberal shark
   18:29 18.05.2020

   V tom případě Rusko perfektně spolupracuje :-)))).

   V tom případě Rusko perfektně spolupracuje :-)))).

   • cejkis
    18:49 18.05.2020

    Právě, že se drží zkrátka a tuzemská scéna zveličuje každou jejich reakci.

    Právě, že se drží zkrátka a tuzemská scéna zveličuje každou jejich reakci.

    • Jirosi
     12:45 19.05.2020

     To, že nereagoval přímo velký kormidelník, ale jen podržtaška v podobě ministra zahraničí je držení se zkrátka?

     To, že nereagoval přímo velký kormidelník, ale jen podržtaška v podobě ministra zahraničí je držení se zkrátka?

 • Lukash
  11:22 18.05.2020

  Krasnaja zvezda neznamena krasna hviezda ale červena hviezda. Ale to nic nemeni na skutocnosti ze je to symbol zlocineckeho rezimu taky isty ako je hakenkreuz. Komunizmus nema co v ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Krasnaja zvezda neznamena krasna hviezda ale červena hviezda. Ale to nic nemeni na skutocnosti ze je to symbol zlocineckeho rezimu taky isty ako je hakenkreuz. Komunizmus nema co v dnesnej spolocnosti robit tak ako pomniky ktore ho symbolizuju a pripominaju. Bodka.
  Skrýt celý příspěvek

  • Miroslav
   12:07 18.05.2020

   Dejiny píšu víťazi a nie porazení. ZSSR sa stal víťazom a tak legitimizoval komunizmus vo svete. Ak by vyhrali nemci tak dnes by sme sa učili o tom, ako nás komunisti napadli lebo ...
   Zobrazit celý příspěvek

   Dejiny píšu víťazi a nie porazení. ZSSR sa stal víťazom a tak legitimizoval komunizmus vo svete. Ak by vyhrali nemci tak dnes by sme sa učili o tom, ako nás komunisti napadli lebo chceli zničiť náš národný socializmus. A prišlo by nám to celkom normálne.

   Či by si sa mali odstraňovať pamätníky, to som si však nie celkom istý lebo sa celkom ľahko môžeme dostať do stavu, že zabudneme nielen na výdobytky socializmu ale aj na jeho zločiny a histórii už nebude nič stáť v ceste, aby sa zopakovala.

   Videli sme to naposledy vo voľbách v obciach ktoré boli vypálené nacistami. Skús si tipnúť, kto tam vyhral voľby...
   Skrýt celý příspěvek

   • Lukash
    12:34 18.05.2020

    Pamatniky ktore pripominaju konkretne nespochybnitelne udalosti nech ostanu. No nie pamatniky ktore su kontroverzne, historikmi spochybnene a propaguju symboliku zlocineckych ...
    Zobrazit celý příspěvek

    Pamatniky ktore pripominaju konkretne nespochybnitelne udalosti nech ostanu. No nie pamatniky ktore su kontroverzne, historikmi spochybnene a propaguju symboliku zlocineckych rezimov.
    Skrýt celý příspěvek

    • Miroslav
     13:06 18.05.2020

     Len kde je tá hranica... Bol Konev hrdina ktorý nás odlobodil od nacizmu alebo zločinec ktorý sem priviedol komunizmus?

     Len kde je tá hranica... Bol Konev hrdina ktorý nás odlobodil od nacizmu alebo zločinec ktorý sem priviedol komunizmus?

     • Nesher
      13:33 18.05.2020

      Byl Wilhelm Von Leeb hrdina, který osvobodil Balty od ruské okupace, nebo zločinec, který tam přivedl nacismus?
      Řekl bych od každého trochu, stejně jako Koněv.

      Byl Wilhelm Von Leeb hrdina, který osvobodil Balty od ruské okupace, nebo zločinec, který tam přivedl nacismus?
      Řekl bych od každého trochu, stejně jako Koněv.

   • Klimesov
    13:55 18.05.2020

    Tak ono hlavně socha Koněva není nijak zničena nebo odstraněna tak aby se k ní nedalo dostat. Momentálně je v depozitu, ale je pořád přístupná, i když prý se za to má plati, ale to ...
    Zobrazit celý příspěvek

    Tak ono hlavně socha Koněva není nijak zničena nebo odstraněna tak aby se k ní nedalo dostat. Momentálně je v depozitu, ale je pořád přístupná, i když prý se za to má plati, ale to nemám ověřené. Socha včil čeká pouze až se jiní neschopní magoři domluví a vytvoří Muzeum paměti 20. století a přesune se tam. Toť celá problematika.
    Ono je rozdíl mezi tím, když někdo sochu odstraní aby jí následně přesunul jinam, a nebo jí odstraní tím, že ji zničí.
    Ničení soch, pomníků, pamětních desek to je problém a průser. Ale to že něco z toho vemu a přesunu jinde je naprosto v pořádku.
    Takže v přesunutí sochy Koněva opravdu problém není. Něco takového je totiž naprosto běžné. Stačí navštívit Ossarium v Kbelnici, kde se prostě přemístilo mnoho pomníků připomínající válku roku 1866.
    Problém z něj dělají jen bolševici, kolaborantská svoloč a různí populisté a podobná sorta polo mozků, kteří za všem vidí politiku, politické intriky a konspirační teorie, a kteří si stěžují na to že se v tomto státě mají dobře. Né nadarmo nejvíce prskají ti lidé, kteří nejvíce šíří všemožné konspirační hovna.
    A bohužel v dnešní internetové době, má každý z těchto podivínů a mamlasů možnost ty svoje hovínka veřejně projevovat.
    Rusové jen využívají tady tyto užitečné idioty a kolaboranty nic víc nedělají. A samozřejmě si budou všímat a veřejně sdílet pouze to co jim jde na ruku.
    Ono to není o vítězích nebo poražených, a dokazují to hroby padlých vojáků na všech stranách, které jsou z velké části v ČR v perfektním stavu a je o ně dobře postaráno.
    Skrýt celý příspěvek

   • major
    14:16 18.05.2020

    Konkrétne v Prahe 6 na námetstí Interbrigády pamätník zostane. Akurát to bude pamätník oslobodenia, nie nejaký normalizačný panák sovietskej modly.

    Konkrétne v Prahe 6 na námetstí Interbrigády pamätník zostane. Akurát to bude pamätník oslobodenia, nie nejaký normalizačný panák sovietskej modly.

 • ludvík
  11:17 18.05.2020

  Když tolik inklinuje předseda komunistů k východu, doporučuji jeho emigraci, třeba bude spokojen !!

  Když tolik inklinuje předseda komunistů k východu, doporučuji jeho emigraci, třeba bude spokojen !!

  • Miroslav
   12:12 18.05.2020

   A čo by tam robil? Všetci milujú Rusko ale makať chodia do toho liberálnofašistického multikultúrneho Nemecka. Užívajú výhod EÚ ale do Ruska ísť nechcú

   A čo by tam robil? Všetci milujú Rusko ale makať chodia do toho liberálnofašistického multikultúrneho Nemecka. Užívajú výhod EÚ ale do Ruska ísť nechcú

   • Klimesov
    14:29 18.05.2020

    Ale jo někteří čeští dezinformátoři to zkusili a pak sockovali na sítích aby jim lidé posílali peníze :D :D

    Ale jo někteří čeští dezinformátoři to zkusili a pak sockovali na sítích aby jim lidé posílali peníze :D :D

 • strikehawk
  09:34 18.05.2020

  Především by bylo záhodno zdůraznit, že celý problém vznikl nikoliv snahou KSˇCM o zviditelnění a zabránění "pádu do mimoparlamentní nicotnosti" ale z trapné iniciativy tří ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Především by bylo záhodno zdůraznit, že celý problém vznikl nikoliv snahou KSˇCM o zviditelnění a zabránění "pádu do mimoparlamentní nicotnosti" ale z trapné iniciativy tří regionálních politiků z opozičních stran stagnujících na mizerných procentech a to prosím po téměř tříletém vládnutí ANO. To je hlavním leitmotivem těchto šaškáren s Koněvem, ricinovým agentem apod. V tom, že tyto bezpáteřní individua ( Hřib, Novotný a Kolář), mají fašizující tendence a neštítí se překrucovat historická fakta má Filip pravdu.
  Naštěstí běžný občan má svůj mozek a nenechá se zmanipulovat zoufalci Novotného typu....
  Skrýt celý příspěvek

  • logik
   10:05 18.05.2020

   1) V čem Hřib lhal? Konkrétně? Chceš tvrdit, že když Sověti do Prahy přijeli, že Němci v Praze ještě nekapitulovali? Tedy že v době přijezdu Sovětů do Prahy byla Praha ještě ...
   Zobrazit celý příspěvek

   1) V čem Hřib lhal? Konkrétně? Chceš tvrdit, že když Sověti do Prahy přijeli, že Němci v Praze ještě nekapitulovali? Tedy že v době přijezdu Sovětů do Prahy byla Praha ještě nesvobodná?

   Anebo tvrdíš, že ji osvobodili "na dálku"? Pak by jsi musel tvrdit, že Prahu úplně stejně osvobodili Američané a Britové....

   2) Pleteš si fašismus a nacismus. Vzhledem k tomu, že jediný, kdo tyto dvě různé ideologie zaměňuje, je komunistická propaganda, která plynule přešla do té současné Ruské (viz mozaika masového komunistického vraha v státem stavěném chrámu), tak je evidentní, odkud vítr fouká.
   Skrýt celý příspěvek

   • vixl
    11:00 18.05.2020

    logik bez logiky:
    Každý následek má svou příčinu. Bez postupu RA by nebyla kapitulace Němců v Praze.
    Němci kapitulovali protože se blížila RA a protože věděli, že vojáci RA se ...
    Zobrazit celý příspěvek

    logik bez logiky:
    Každý následek má svou příčinu. Bez postupu RA by nebyla kapitulace Němců v Praze.
    Němci kapitulovali protože se blížila RA a protože věděli, že vojáci RA se Němcům a kolaborantům mstí. Američani by se jim nemstili protože Američanům nezavraždili 20 000 000 lidí. Úplně stejný případ jsou vlasovci, kteří jakoby pomáhali, ale ve skutečnosti utíkali před RA protože se báli msty.
    A k tomu oblíbenému argumentu, že vojáci RA tady znásilňovali a kradli: Jediné co tehdy ti vojáci věděli bylo, že v protektorátu se vyráběly zbraně pro Němce, ostatně i proto bombardovali české fabriky i Američané.
    Skrýt celý příspěvek

    • StandaBlabol
     11:05 18.05.2020

     Asi by ses měl rozhodnout, jestli chceš tvrdit, že nás RA osvobodila. Nebo obhajovat, že tu znásilˇňovali, kradli a odvlékali lidi do Gulagů, protože jsme byly jen německá fabrika. ...
     Zobrazit celý příspěvek

     Asi by ses měl rozhodnout, jestli chceš tvrdit, že nás RA osvobodila. Nebo obhajovat, že tu znásilˇňovali, kradli a odvlékali lidi do Gulagů, protože jsme byly jen německá fabrika. Prostě že se tu chovali, jako na okupovaném území. Ono se to totiž vzájemně vylučuje.
     Skrýt celý příspěvek

     • satai
      11:08 18.05.2020

      Doublethink ;-)

      Doublethink ;-)

     • strikehawk
      14:04 18.05.2020

      Naprostý blábol. Rusové se zde nechovali jako na okupovaném území. Na to existují důkazy ve formě rozkazů, uchované záznamy o trestech za krádeže, drancování apod., výpovědi ...
      Zobrazit celý příspěvek

      Naprostý blábol. Rusové se zde nechovali jako na okupovaném území. Na to existují důkazy ve formě rozkazů, uchované záznamy o trestech za krádeže, drancování apod., výpovědi pamětníků a osobní zážitky rodinných příslušníků. Proč zase meleš o věcech o kterých proboha absolutně nic nevíš.....
      Skrýt celý příspěvek

     • Torong
      14:22 18.05.2020

      Strikehawk jistě. A ty tisíce odvlečených jsou samozřejmě lži, že? A svědectví jen to které se hodí, že?

      Strikehawk jistě. A ty tisíce odvlečených jsou samozřejmě lži, že? A svědectví jen to které se hodí, že?

     • mudry.udrzbar
      14:45 18.05.2020

      strikehawk chod to vykladat rodine gen. Vojcechovskeho a dalsim tisicom odvlecenych do gulagu, ako sa tu ukazkovo spravala cervena armada a hlavne NKVD...

      strikehawk chod to vykladat rodine gen. Vojcechovskeho a dalsim tisicom odvlecenych do gulagu, ako sa tu ukazkovo spravala cervena armada a hlavne NKVD...

     • vixl
      21:50 18.05.2020

      nevylučuje, to jen tobě chybí mozkové buňky, jelikož absolutně nejsi schopen pochopit co jsem napsal (sataie si můžeš vzít za ženu, bude vám spolu dobře)

      nevylučuje, to jen tobě chybí mozkové buňky, jelikož absolutně nejsi schopen pochopit co jsem napsal (sataie si můžeš vzít za ženu, bude vám spolu dobře)

    • Jirosi
     13:43 18.05.2020

     "Každý následek má svou příčinu. Bez postupu RA by nebyla kapitulace Němců v Praze."

     RA mohla postupovat jen díky západním spojencům. Taky by jste mohl zmínit proč napřed musela ...
     Zobrazit celý příspěvek

     "Každý následek má svou příčinu. Bez postupu RA by nebyla kapitulace Němců v Praze."

     RA mohla postupovat jen díky západním spojencům. Taky by jste mohl zmínit proč napřed musela ustoupit :)
     Skrýt celý příspěvek

     • vixl
      21:53 18.05.2020

      Radši mi řekni proč Holy States of America bombardovaly Česko, když už Němci sami kapitulovali.

      Radši mi řekni proč Holy States of America bombardovaly Česko, když už Němci sami kapitulovali.

     • Jirosi
      07:56 19.05.2020

      Útoky z 9.května provedly Ruská letadla.

      Útoky z 9.května provedly Ruská letadla.

     • Torong
      09:13 19.05.2020

      To si trochu pleteš. Jediný kdo prováděl letecké útoky po kapitulaci Německa a to hlava nehlava bez ohledu na civilní obyvatelé byli Rusové.

      To si trochu pleteš. Jediný kdo prováděl letecké útoky po kapitulaci Německa a to hlava nehlava bez ohledu na civilní obyvatelé byli Rusové.

    • otecko
     16:52 18.05.2020

     Standa Blábol- to zase kecáte, a moc, doporučuji Vám a dalším články z půlky března až do května na webu Patriot, o Ostravské operaci, možná vám spadnou ty růžové brýle o ...
     Zobrazit celý příspěvek

     Standa Blábol- to zase kecáte, a moc, doporučuji Vám a dalším články z půlky března až do května na webu Patriot, o Ostravské operaci, možná vám spadnou ty růžové brýle o slušnosti němců a krvelačnosti Rusů... např´íklad: https://www.patriotmagazin.cz/...
     ...je to složeno z ostravských kronik. Dost vypovídající, jak to tehdy viděli obyčejní lidé, kterým granáty a kulky lítaly nad hlavou...
     Skrýt celý příspěvek

     • StandaBlabol
      20:02 18.05.2020

      Můžeš mi říct, kde jsem napsal něco o slušných Němcích? Nebo kde se to dá vyvodit z něčeho, co píšu? Tohle je typické. Každý, kdo řekne něco špatného o Rusech je hned obhájce ...
      Zobrazit celý příspěvek

      Můžeš mi říct, kde jsem napsal něco o slušných Němcích? Nebo kde se to dá vyvodit z něčeho, co píšu? Tohle je typické. Každý, kdo řekne něco špatného o Rusech je hned obhájce nacistů...
      Skrýt celý příspěvek

   • strikehawk
    13:47 18.05.2020

    Tááák logiku a teď mě ukaž kde přesně píši o tom, že Hřib lže. Píši o tom že překrucuje fakta. Typický úkaz tvého slovního eskamotérství kdy reaguješ na něco co druhý nenapsal ani ...
    Zobrazit celý příspěvek

    Tááák logiku a teď mě ukaž kde přesně píši o tom, že Hřib lže. Píši o tom že překrucuje fakta. Typický úkaz tvého slovního eskamotérství kdy reaguješ na něco co druhý nenapsal ani netvrdí. Jseš demagog par excellence......
    1 ) drtivá většina historiků a to včetně VHÚ, AV apod se vyjádřila s vážnou výhradou k tomu co blekotal Hřib s argumentem, že naprosto ignoruje běh událostí a příčinu a následek. Němci by se nikdy nestáhli z Prahy nebýt pod v té době již drtivým tlakem RA a v dosahu demarkační linie. Pokud by zůstali v Praze se silami které měli k dispozici by povstání s přehledem potlačili s následnou krvavou lázní což se nakonec téměř stalo. Hřibovy jalový žvásty jak se Pražané osvobodili sami jsou prostě zcela mimo.

    2) naprosto irelevantní
    Skrýt celý příspěvek

    • Torong
     14:09 18.05.2020

     Žvásty. Pokud totiž přijmeme tvoji logiku, pak Němci byli pod "tvrdým tlakem RA" jen díky dodávám materiálu že strany spojenců a jejich masivní bombardovací kampaní. Takže vlastně ...
     Zobrazit celý příspěvek

     Žvásty. Pokud totiž přijmeme tvoji logiku, pak Němci byli pod "tvrdým tlakem RA" jen díky dodávám materiálu že strany spojenců a jejich masivní bombardovací kampaní. Takže vlastně tvrdíš, že Prahu osvobodil Američani...
     Skrýt celý příspěvek

     • strikehawk
      14:38 18.05.2020

      jseš blb

      jseš blb

     • Torong
      14:51 18.05.2020

      Děkuji za potvrzení, že mám pravdu.

      Děkuji za potvrzení, že mám pravdu.

     • Storm
      15:02 18.05.2020

      strikehawk
      14:38 18.05.2020

      jseš blb

      Tos mu to nandal hrdino... Argumenty došly?

      strikehawk
      14:38 18.05.2020

      jseš blb

      Tos mu to nandal hrdino... Argumenty došly?

    • Jirosi
     15:09 18.05.2020

     "Pokud by zůstali v Praze se silami které měli k dispozici by povstání s přehledem potlačili s následnou krvavou lázní což se nakonec téměř stalo."

     Myslíte stejně jako se RA ...
     Zobrazit celý příspěvek

     "Pokud by zůstali v Praze se silami které měli k dispozici by povstání s přehledem potlačili s následnou krvavou lázní což se nakonec téměř stalo."

     Myslíte stejně jako se RA zachovala třeba k Varšavě?
     Skrýt celý příspěvek

     • otecko
      16:55 18.05.2020

      Nechte toho a o Varšavě si něco nastudujte. Jsou to mýty, vyjma toho, že Rusové nepovolili přistávat spojeneckým letadlům na svých letištích které měly být zapojeny do leteckého ...
      Zobrazit celý příspěvek

      Nechte toho a o Varšavě si něco nastudujte. Jsou to mýty, vyjma toho, že Rusové nepovolili přistávat spojeneckým letadlům na svých letištích které měly být zapojeny do leteckého mostu pomoci povstalcům.
      Skrýt celý příspěvek

     • strikehawk
      17:12 18.05.2020

      Srovnávat povstání v Praze a ve Varšavě z mnoha důvodů prostě nelze třeba jen proto, že povstání ve Varšavě včetně data zahájení bylo dlouhodobě plánováno, pražské nikoliv. Zde se ...
      Zobrazit celý příspěvek

      Srovnávat povstání v Praze a ve Varšavě z mnoha důvodů prostě nelze třeba jen proto, že povstání ve Varšavě včetně data zahájení bylo dlouhodobě plánováno, pražské nikoliv. Zde se jednalo o samovolné povstání, protože lid věděl, že byl Berlín dobit a Němec je kaput. Poláci hráli vabank a přestože jejich důvody naprosto chápu, museli si být vědomi rizik nekoordinace s RA.
      Věděli, že Wehrmacht na civilní obyvatelstvo nebere žádné ohledy a páchá rozsáhlé válečné zločiny naprosto nesouměřitelné s žádnou jinou armádou včetně konání RA na později dobitých územích Říše.
      Němci byli tvrdý a surový nepřítel, po vojenské stránce téměř po celou dobu války takticky na výši na obou frontách. Nikdo se nemůže divit RA, že po vyčerpávajících bojích kdy se fronta stabilizovala před Varšavou se nehrnuli do dalších jatek, protože Němci jakoukoliv špatně připravenou útočnou akci nelítostně trestali.
      Netvrdím, že postoj SSSR byl správný. Mohli pomoct dodávkami zbraní (což se dělo ale v podstatě marginálním rozsahu ). Dělostřeleckou palbou. Letecky apod. Ale polský postoj k nim byl také unfair.
      Skrýt celý příspěvek

     • Jirosi
      17:47 18.05.2020

      Otecko: Reakce byla na tu jednu stupidní větu.

      strikehawk:"Ale polský postoj k nim byl také unfair."

      Osvobození od RA si vyzkoušeli už ve 39. Hroby těch osvobozených před ...
      Zobrazit celý příspěvek

      Otecko: Reakce byla na tu jednu stupidní větu.

      strikehawk:"Ale polský postoj k nim byl také unfair."

      Osvobození od RA si vyzkoušeli už ve 39. Hroby těch osvobozených před hrůzami Nacistů najdete třeba v Katyni.
      Skrýt celý příspěvek

  • History
   10:46 18.05.2020

   Jsem "běžný občan s vlastním mozkem", a nenechávám se zmanipulovat zoufalci Vašeho typu.
   Doufám, že Logikovi poskytnete odpovědi. Stejně, jako on, nechápu Vaši "pravdu".

   Jsem "běžný občan s vlastním mozkem", a nenechávám se zmanipulovat zoufalci Vašeho typu.
   Doufám, že Logikovi poskytnete odpovědi. Stejně, jako on, nechápu Vaši "pravdu".

  • SeaWolf
   10:48 18.05.2020

   Starosta Prahy 6 za TOP09 dostal ve volbách většinu a Praha 6 se vyslovila drtivou většinou zastupitelstva včetně opozice pro odstranění sochy pana Koněva. Mimoto si místní dobře ...
   Zobrazit celý příspěvek

   Starosta Prahy 6 za TOP09 dostal ve volbách většinu a Praha 6 se vyslovila drtivou většinou zastupitelstva včetně opozice pro odstranění sochy pana Koněva. Mimoto si místní dobře pamatují na řádění Koněvova Srmeše v květnových dnech 1945 v Dejvicích, Bubenči nebo Rudé armády na Bořislavce.

   Tak mírni své vášně a respektuj výsledek komunálních voleb na Praze 6 ;-)
   Skrýt celý příspěvek

  • StandaBlabol
   11:02 18.05.2020

   Nejde o to, co dělají Hřib, Novotný nebo Kolář. S tím může každý souhlasit nebo nesouhlasit podle svého přesvědčení. Problémem je naprosto neadekvátní ruská reakce. Když jsme si my ...
   Zobrazit celý příspěvek

   Nejde o to, co dělají Hřib, Novotný nebo Kolář. S tím může každý souhlasit nebo nesouhlasit podle svého přesvědčení. Problémem je naprosto neadekvátní ruská reakce. Když jsme si my stěžovali, že se nestarají o hroby (podtrhuji hroby, ne nějaký pomník z roku 1980) našich legionářů, Rusko odpovědělo, že za to může místní samospráva. A to bylo všechno. Tak bych čekal, že stejná odpověď od nás jim bude stačit. Jinak dnešní komunisty a jejich příchylnost k Rusku nechápu. V Rusku není ani socialismus ani komunismus. Je to tvrdý kapitalismus s mnohem většími příjmovými nerovnostmi než u nás. Asi je obdivují jen ze setrvačnosti...
   Skrýt celý příspěvek

   • satai
    11:05 18.05.2020

    Jenomže komunisti jsou z velké většiny odpad, kterému o nějakou ideologii nejde.

    Jenomže komunisti jsou z velké většiny odpad, kterému o nějakou ideologii nejde.

   • Nesher
    11:27 18.05.2020

    Protože u KSČ/M min. od roku 1945, spíše však už od roku 29 (vnitrostranický puč tzv. Karlínský kluků) o žádný socialismus či sociální rovnost (jakkoliv jsou oba ty pojmy ...
    Zobrazit celý příspěvek

    Protože u KSČ/M min. od roku 1945, spíše však už od roku 29 (vnitrostranický puč tzv. Karlínský kluků) o žádný socialismus či sociální rovnost (jakkoliv jsou oba ty pojmy nesmyslné) nejde. Jde jen o starý dobrý ruský imperialismu. Lhostejno zda pod nálepkou komunismu, nebo jako nyní pod nálepkou specifické severoasijské formy fašismu, která se živé putinismus.
    Skrýt celý příspěvek

   • achi67
    12:09 18.05.2020

    Řekl bych, že neustále koluje taková domněnka, že komunismus je nějaké ideální zřízení, kde jsou si všichni rovní... Nejsou, a nikdy nebyli. Kdo před lety poslouchal ve škole, tak ...
    Zobrazit celý příspěvek

    Řekl bych, že neustále koluje taková domněnka, že komunismus je nějaké ideální zřízení, kde jsou si všichni rovní... Nejsou, a nikdy nebyli. Kdo před lety poslouchal ve škole, tak ví, že komunismus je diktatura proletariátu. Tady nejde vůbec o žádnou spravedlnost, jde o moc. Jak internacionální, tak nacionální socialismus jsou založeny na útlaku, jediné v čem se liší je definice nadřazenosti, jedná na základě společenských tříd, druhý na základě rasové příslušnosti. Kde o moc, nikdy o nic jiného nešlo. Pohádky o štěstí a nároku na něj jsou jen báchorky pro ty, kteří nechtějí přemýšlet. Když řeknete lemplovi, co se nechtěl učit, že má na něco nárok, jelikož je teď dělnická třída, protože maže koleje štětkou, tak bude o tom stopro přesvědčený, stejně jako pasák koz kdesi Arabistánu, když se mu řekni že to tak chce Alláh. Není to o spravedlnosti, rovnosti, koblihách pro všechny, je to jen a jen o MOCI.
    Skrýt celý příspěvek

    • MeV6
     16:15 18.05.2020

     Naprosto přesně, za mě souhlas a palec nahoru.

     Ta absolutně nejnebezpečnější droga není heroin, kokain, pervitin, nebo jiné "dobroty", je to MOC!

     Naprosto přesně, za mě souhlas a palec nahoru.

     Ta absolutně nejnebezpečnější droga není heroin, kokain, pervitin, nebo jiné "dobroty", je to MOC!

  • apache
   11:08 18.05.2020

   Aneb kdo není s Ruskem, je fašista... nic jiného tam nemáte?

   Aneb kdo není s Ruskem, je fašista... nic jiného tam nemáte?

  • skelet
   11:30 18.05.2020

   Především by bylo záhodno zdůraznit, že celý problém vznikl jako vnitrostátní, a vlastně ani ne vnitrostátní, ale dokonce jako problém místní samosprávy. Rusku do toho extra moc ...
   Zobrazit celý příspěvek

   Především by bylo záhodno zdůraznit, že celý problém vznikl jako vnitrostátní, a vlastně ani ne vnitrostátní, ale dokonce jako problém místní samosprávy. Rusku do toho extra moc není, jakou podobu bude mít ten, či onen pomník.
   Nejrozumnější by bylo zabalit sochu Koněva do krabice a odeslat ji směr molenskiy Bul'var, 32/34, Moscow, Rusko, 119002. A rovněž žádat exhumaci ostatků všech vojáků české národnosti na území Ruské federace.
   Skrýt celý příspěvek

   • Nesher
    11:59 18.05.2020

    Ne extra, Rusku do toho vůbec nic není. Jinak ta exhumace a odvoz ostatků našich vojáků z území RF není špatný nápad. S jedním doplněním, v rámci reciprocity budou pietně ...
    Zobrazit celý příspěvek

    Ne extra, Rusku do toho vůbec nic není. Jinak ta exhumace a odvoz ostatků našich vojáků z území RF není špatný nápad. S jedním doplněním, v rámci reciprocity budou pietně exhumovány všechny známé ostatky příslušníků RA na našem území, zabaleny, označeny a poslány vlakem směr Moskva. A bude po problému. Jenže něco takového by Rusáci nikdy nepřipustili. Tady nejde o hroby sovětských vojáků, ale o ruský imperialismus. Ty hroby a sochy představují něco jako kolíky jimiž si zlatokopové vyznačovali svoje "zábory". Prostě tady jsme to kdysi obsadili, je to náš "claim" a ty sochy a hroby to potvrzují.
    Skrýt celý příspěvek

   • strikehawk
    13:54 18.05.2020

    Jseš úplně mimo, o Nesherovi se nemá cenu bavit. Památníky a vojenské hroby apod jsou vždycky předmětem mezistátních smluv a není to výjimka ani v tomto případě, takže do toho má ...
    Zobrazit celý příspěvek

    Jseš úplně mimo, o Nesherovi se nemá cenu bavit. Památníky a vojenské hroby apod jsou vždycky předmětem mezistátních smluv a není to výjimka ani v tomto případě, takže do toho má Rusko co mluvit stejně jako my máme co mluvit o hrobech legionářů v Rusku apod.
    Skrýt celý příspěvek