Kdo bude v Rusku vyrábět tanky? Ruské ministerstvo obrany žaluje výrobce tanků T-14 Armata

-
15. 8. 2019
-
93 komentářů
-
Jan Grohmann
Ruské ministerstvo obrany požaduje u moskevského soudu po firmě Uralvagonzavod (UVZ) navrácení 250 milionů rublů (88 milionů Kč). Důvod žaloby není znám, ale podle ruských médií (Rambler) se pře týká (ne)dodávek vojenské techniky. Žaloba podtrhuje vážné existenční problémy UVZ, jediného ruského výrobce tanků.
Žaloba je dalším důkazem finanční krize ruského vojenského průmyslu. Jak jsme uvedli v článku “Transportér Bumerang symbolem finanční krize ruského vojenského průmyslu”, ruské zbrojní firmy nefungují v klasickém tržním prostředí, ale jsou drženy při životě díky státním subvencím v řádech stovek miliard rublů ročně.
UVZ je jedním z největších průmyslových podniků v Rusku a „živí“ prakticky celé své domovské město Nižnij Tagil. UVZ patří pod státní koncern Rostec a zaměstnává okolo 30 000 lidí. Státem vlastněná firma UVZ vyrábí celou řadu civilních a vojenských (cca 50 / 50) produktů ‒ železniční vozidla (vlaky, tramvaje, vagony), stavební a zemědělské stroje, hutní produkty, nástroje a samozřejmě vojenskou techniku. UVZ je mimo jiné největším světovým výrobcem hlavních bojových tanků.
Mezi klíčové vojenské výrobky UVZ patří nová těžká pásová platforma Armata, a zejména nový ruský hlavní bojový tank T-14 Armata a těžké bojové vozidlo pěchoty T-15 Armata. Velkým zdrojem příjmů je výroba tanků T-90S/MS a modernizace tanků T-72 (především pro ruskou armádu). UVZ se také snaží prorazit se svým vozidlem pro podporu tanků Terminátor.
Finační zdraví UVZ nám hodně napoví, jak dlouho bude probíhat přechod ruské armády z tanků T-72, T-80 a T-90 na nové T-14 Armata:
V úvodu zmíněný soudní spor není mezi ministerstvem a UVZ jediný. V říjnu je plánováno další soudní řízení, při kterém ministerstvo obrany po UVZ vymáhá škodu ve výši 2,1 milionu rublů. Dříve v červenci ministerstvo žalovalo UVZ za pozdní dodávku pěti ženijních vozidel IMR-ZM a uložilo firmě UVZ pokutu 33 milionů rublů.
Na UVZ přitom nepodává žaloby jen ministerstvo obrany, ale také soukromé subjekty. V březnu letošního roku bylo na UVZ podáno 14 žalob, v dubnu 16, v květnu 15, v červnu 10, v červenci 14 a od začátku srpna pět žalob.
Zajímavé je množství soukromých organizací, které žalují UVZ a v některých případech také doslova směšně nízké žalované částky.
Montažní linka a zkušebna tanků v UVZ
Ižstalský závod (výrobce nerezových a speciálních ocelí) požaduje 88 tisíc rublů (!), SG-Trans (petrochemie) 31 tisíc rublů (!), banka Urga 91,6 milionu rublů, Uralstankoservis (dodavatel obráběcích strojů) jeden milion rublů, Federální nákladní doprava (FGK) ve dvou sporech přes milion rublů, Lytkarinský optický závod ve dvou sporech 9,9 milionu rublů a závod Děgtjarjov (výrobce ručních a kanónových zbraní) 24 milionů rublů.
Podobné žaloby od různých soukromých společností jsou podávány také na dceřiné firmy UVZ, například na Čeljabinský traktorový závod (Uraltrak; vyrábí traktory a buldozery) a na firmu Uralská těžká technika ‒ Uralvagonzavod (tanky, kolová a pásová rypadla, nakladače). Firmu Uraltrak přitom žaluje také jiná firma z koncernu Rostec ‒ vznikl tak paradox, firmy státního koncernu Rostec se žalují navzájem. Obě dceřiné společnosti neplatí například dopravním firmám, za zapůjčení obráběcích strojů nebo za dodávky tepla.
Například v roce 2011 Uraltrak uzavřela smlouvu s německou firmou VDM Real Estate o pronájmu soustružnických, frézovacích a brusných strojů, ale nezaplatila včas. Společnost VDM Real Estate podala žalobu proti navrácení těchto prostředků. VDM Real Estate požaduje v probíhající soudní při 6,7 milionu euro. Uraltrak ale zaplatit najednou odmítá, protože jmenovaná částka odpovídá tříměsíčním platům všech jeho 6000 zaměstnanců. Pokud Uraltrak zaplatí, dojde údajně k úplnému zastavení výroby a narušení dodávek podle státního vyzbrojovacího příkazu.
„Vodopád žalob na Uralvagonzavod svědčí o nedostatku volných finančních prostředků. A nebyly by podány, pokud by firma platila včas svým dodavatelům. Jak je pravidlem, žaloby se podávají u soudů tehdy, až uplynou všechny platební lhůty stanovené ve smlouvách,“ říká nezávislý finanční expert Anton Šabanov.
Nižníj Tagil, včetně záběrů na průmyslové centrum
UVZ se tak točí v začarovaném finančním kruhu. UVZ živí především zakázky od ruského státu, ale firma dostane peníze až po dodávce zboží. Avšak v průběhu výroby UVZ chybí peníze na provoz a nedokáže zaplatit faktury v řádech několika desítek tisíc rublů. Firma UVZ tak si musí za velké úroky (v minulých letech až 20 %) půjčovat peníze od ruských bank. Zisk firmy (viz dále) přitom pokryje právě úroky půjček, takže firmě nezbývají vůbec žádné prostředky na investice do výzkumu a výroby ‒ například pro generační přechod z výroby tanků T-90 na výrobu nových tanků T-14 Armata.
Jak upozorňuje ruský web Rambler (pod Rambler patří weby Lenta.ru nebo Gazeta.ru) na konci roku 2018 UVZ přitom vykázal papírově vynikající finanční výsledky. Výnosy firmy se zvýšily o 6,9 % na 104,273 miliardy rublů, čistý zisk vzrostl téměř 12 krát na 7,273 miliardy rublů. Podle výroční zprávy UVZ za růstem zisku stojí změna struktury prodeje, růst prodeje civilních výrobků, vývoj vývozu a optimalizace nákladů.
Současně UVZ vykázal pokles závazků v roce 2018 o 10,3 % na 168,8 miliardy rublů a pokles čistého dluhu (rozdíl mezi celkovým dluhem společnosti a její hotovostí) o 7,5 % na 143,8 miliardy rublů. Dluhy tedy klesají, ale stále jsou přibližně 20× vyšší než čistý roční zisk. Jinak řečeno, i kdyby UVZ dávalo veškerý roční zisk na splacení dluhů, vše zaplatí za 20 let.
Těžkou finanční situaci podtrhuje prodej nemovitostí a dokonce i patentů (!). Podle výroční zprávy UVZ prodala v roce 2018 nemovitosti v hodnotě 48,1 milionu rublů, ale dostala za ně jen 25,5 milionu.
V březnu tohoto roku UVZ připravila k prodeji projektovou dokumentaci a patenty na železniční zařízení a další výrobky ve výši 1,334 miliardy rublů. Jak uvádí Rambler, jde o bezprecedentní krok, protože žádný výrobce obvykle neprodává patenty, pokud není v beznadějné situaci.
Pracovní prostor posádky tanku T-14 Armata; větší foto / YouTube
Zachránit UVZ je složité, nemluvě o tom, že UVZ trpí také pod americkými sankcemi. Zřejmě nejschůdnější cestou jsou státní dotace. Ostatně ruský stát chce provádět nezávislou zahraniční politiku a musí tak nakupovat pouze domácí zbraně, a to za každou cenu (aby si udržel nezávislost).
Na nedávném setkání Sergej Chamezov, šéf korporace Rostec, požádal o finanční injekci ve výši 300 miliard rublů. Podle Sergeje Deineka, finančního analytik BCS Premier, bude UVZ hlavním příjemcem této státní pomoci.
O situaci ve firmě UVZ se před několika dny osobně přijel přesvědčit ruský ministr obrany Sergej Šojgu. Není divu, protože UVZ je jediným výrobcem tanků v Rusku. Sergej Šojgu byl údajně s návštěvou spokojen a slíbil na další roky nové objednávky pro UVZ. Ministrovi bylo mimo jiné představeno vyvíjené robotické bojové vozidlo postavené na základě tanku T-72B3.
Avšak stát nemůže navždy zachráňovat UVZ. Existují samozřejmě klasické (a bolestivé) tržní mechanismy řešení takové situace, jako je propouštění zaměstnanců a rozprodej majetku. Vedení UVZ se však neodváží hromadně propouštět zaměstnance, protože UVZ představuje městotvorný podnik v Nižním Tagilu, ve kterém žije 300 000 lidí. Propouštění může způsobit sociální explozi ve městě.
Podle webu Rambler to není možné ani u dceřiných společností, a to kvůli nedostatku pracovníků. Důvod nedostatku lidí je prostý ‒ nízké platy. Nástupní plat soustružníka (podle zveřejněných inzerátů) ve firmě Uraltrak dosahuje 25 000 rublů hrubého (8800 Kč), u slévače kovů nebo obsluhy vrtacích strojů 20 000 rublů, seřizovače přístrojové a radiové techniky 15 000 a u svářeče 18 000 rublů. Naopak Alexander Potapov, šéf UVZ, pro web RBC uvádí průměrný plat v podniku 40 000 rublů (samozřejmě včetně manažerů).
Sergej Šojgu v UVZ
Možným řešení finanční krize UVZ by mohlo být například snížení platů vrcholových manažerů.
Jak upozorňuje Alexej Navalnyj (ruský právník a politický opoziční aktivista), Jekatěrina Sergejevna, manželka Sergeje Chamezova, vlastní moskevské byty (na ulici Ochotny rjad) s plochou 711 a 723 metrů čtverečních s výhledem na Rudé náměstí v hodnotě údajně pět miliard rublů.
Podle informací z majetkových přiznání zaměstnanců koncernu Rostec, manželka Chamezova přiznala vlastnictví dvou nebytových (!) prostor o stejné rozloze, jako jsou byty Ochotny rjad (711 a 723 metrů čtverečních). Jekatěrina Sergejevna je jednou z nejbohatších žen v Rusku. V roce 2018 její majetek činil 180 milionů dolarů. Podle ruského webu Vědomosti manželé Chamezovi mezi roky 2009 až 2015 vydělali 4,25 miliardy rublů.
V této souvislosti je také vhodné se zmínit o únorové sebevraždě jednoho ze zaměstnanců (ročník 1991) přímo v prostorách UVZ. Uralská média uváděla jako jednu z možných příčin úmrtí nízkou mzdu a neschopnost splácet hypotéku. Podle ruského webu Zabastkom jde již o pátou sebevraždu zaměstnaců UVZ za poslední rok.
Související články
Výrobce tanku T-14 Armata se utápí v problémech
Ruská firma Uralvagonzavod (UVZ) je jedním z největších vědeckých a průmyslových komplexů v Rusku. ...
-
16.08.2016
-
174 komentářů
-
Jan Grohmann
Ruské námořnictvo se topí v problémech. Nestíhá nahrazovat stárnoucí lodě
Prezident nejrozlehlejšího státu světa Vladimir Putin se chlubí záměrem modernizovat věkovitou ...
-
27.02.2019
-
177 komentářů
-
Radek John
Ruský vojenský průmysl se topí v dluzích. Ruská vláda nabízí odepsání dluhů
Podle ruského vicepremiéra Jurije Borisova podniky ruského obranně-průmyslového komplexu (OPK) dluží ...
-
12.07.2019
-
171 komentářů
-
Jan Grohmann
Transportér Bumerang symbolem finanční krize ruského vojenského průmyslu
Podle Aleksandra Krasovickije, šéfa Vojenské průmyslové společnosti (MIC), se náklady na program ...
-
24.07.2019
-
184 komentářů
-
Jan Grohmann
Komentáře
Argumentova Navalnzm v clanlu , je dost velka ubohost,hlavne po tom co nevie preukazat z coho zije a ako sa dostal k titulu advokata? Co tal si prezistit jeho financne toky, ...Zobrazit celý příspěvek
Argumentova Navalnzm v clanlu , je dost velka ubohost,hlavne po tom co nevie preukazat z coho zije a ako sa dostal k titulu advokata? Co tal si prezistit jeho financne toky, odkial tecu?Skrýt celý příspěvek
Dusan a spol.: dotace, státní podporu, daňové úlevy, regulace cen, politiku koncesí a regulovaného podnikání nelze chápat jako všeobjímající zlo pouze na základě zjednodušených ...Zobrazit celý příspěvek
Dusan a spol.: dotace, státní podporu, daňové úlevy, regulace cen, politiku koncesí a regulovaného podnikání nelze chápat jako všeobjímající zlo pouze na základě zjednodušených libertariánských tezí. A zcela zcestné je házení těchto nesvobodných netržních mechanismů na krk socialismu.
Jedná se o mechanismy, které byly běžně využívány již ve starověku. Např. společenství žijící na hranicích velkých říší často pobíraly nějaké formy státních subvencí za příspěvek k ochraně hranice. Osídlení Sudet Němci na pozvání Přemysla Otakara II., Karla IV. a po třicetileté válce je typickým příkladem kombinace úlev, pobídek a dotací za účelem osídlení řídce obydleného pohraničí a kultivace krajiny v podmínkách, které pro zemědělství nebyly ideální.
Regulace cen potravin a státem zajišťované centrální výkup a skladování úrody v sýpkách probíhalo již ve starověkém Egyptě. Garance výkupních cen a regulace spotřebitelských cen napomáhala udržovat kontinuitu zemědělské výroby i při tržně nepříznivých podmínkách a zároveň slouží jako prevence sociálních nepokojů v důsledku neúměrné volatility v časech nouze.
Švýcarští zemědělci jsou na dotacích závislí z více než 90%, francouzští někde kolem 80%. Jediní, kdo jsou schopni se reálně uživit, jsou giganti jako Agrofert. Proč tyto státy vydávají takové peníze na podporu nerentabilního zemědělství? Aby udržely urbanizaci venkova a zajistily údržbu krajiny. Švýcarsko by mělo těžko takové příjmy z cestovního ruchu, kdyby podhorské svahy zarůstaly trnkami, akáty a kopřivami.
Za obdobně nerentabilní je často označováno provozování některých železničních tratí a pravidelně se objevují návrhy na jejich zrušení a nahrazení alternativou. Obvykle jen do chvíle, kdy se objeví povodně a ten železniční násep najednou funguje jako hráz a zajišťuje jediné spojení přes postiženou oblast. O potřebě strategické přepravy ani nemluvím.Skrýt celý příspěvekUralvagonzavod nie je žiadnou výnimkou ... takto (ne)funguje celé Rusko. Korupcia, neexistencia zdravých trhových vzťahov, politické manažovanie podnikov. Rusko samozrejme nie ...Zobrazit celý příspěvek
Uralvagonzavod nie je žiadnou výnimkou ... takto (ne)funguje celé Rusko. Korupcia, neexistencia zdravých trhových vzťahov, politické manažovanie podnikov.
Rusko samozrejme nie je v "nadštandartných" vzťahov k vlastným výrobcom zbraní samé, je to bežné na celom svete. Pri "obrane národných záujmov" nešetria mnohé štáty, ale Rusko je jednoducho extrém. Paradoxne ozdraveniu bránia "voľné" miliardy z exportu energetických surovín. Iné štáty si jednoducho nemôžu dovoliť takýto "luxus" nefungovania veľkých firiem .... musia ich buď nechať skrachovať, alebo nájsť nového majiteľa.
Źe sa štátne firmy s jedným štátnym majiteľom žalujú navzájom je úplne "logické" ..... sú totiž "vo vlastníctve" konkrétnych oligarchov a každý z nich sa stará o to svoje "kráľovstvo".Skrýt celý příspěvekdusan Přesně tak, bohužel u nás vidíme něco podobného ve formě dotací (např. všechny velké zemědělské firmy jsou na dotacích závislé a tím nemyslím jen Agrofert) a celkové ono ...Zobrazit celý příspěvek
dusan
Přesně tak, bohužel u nás vidíme něco podobného ve formě dotací (např. všechny velké zemědělské firmy jsou na dotacích závislé a tím nemyslím jen Agrofert) a celkové ono socialisticky řízené zemědělství či různé socialistické projekty EU také zrovna nejsou příkladné.
Ohledně UVZ jak již z názvu vyplývá není to jen výroba tanků, ale také civilní techniky.
V oblasti tanků je to de-facto nejúspěšnější výrobce tanků po studené válce.
Nevím, ale tipuji, že UVZ táhne dolů spíše civilní odnož, než ta vojenská.Skrýt celý příspěvekZemědělství je dotováno, protože nikdo není ochotný platit místní tržní cenu za potraviny. Přitom nikdo nechce, aby zkrachovali zrovna ti jeho zemědělci a jídlo se vozilo přes půl ...Zobrazit celý příspěvek
Zemědělství je dotováno, protože nikdo není ochotný platit místní tržní cenu za potraviny. Přitom nikdo nechce, aby zkrachovali zrovna ti jeho zemědělci a jídlo se vozilo přes půl planety.
První dotace do zemědělství šli v UK kolem roku 1920-30... kde tehdy byla EU...
Potom se přidala Fra, protože levné výrobky z UK drtily konkurenci, atd...Skrýt celý příspěvekPolovina rozpočtu EU jde na zemědělské dotace, přičemž zemědělství živí deset procent obyvatel EU. To je cena, kterou platíme za "levné" potraviny...
Polovina rozpočtu EU jde na zemědělské dotace, přičemž zemědělství živí deset procent obyvatel EU. To je cena, kterou platíme za "levné" potraviny...
A pak se ty "levné" potraviny vozí přes celou Evropu sem a tam, aby se jich na konci celá třetina vyhodila :-(((. To ať jsou raději drahé, alespoň se lidi přestanou tak brutálně ...Zobrazit celý příspěvek
A pak se ty "levné" potraviny vozí přes celou Evropu sem a tam, aby se jich na konci celá třetina vyhodila :-(((. To ať jsou raději drahé, alespoň se lidi přestanou tak brutálně přežírat.Skrýt celý příspěvek
"Polovina rozpočtu EU jde na zemědělské dotace" Ano, bez toho to mělo asi tenhle vývoj! Uk dala dotace, začali exportovat do Fra. Fra nechce zničit svoje zemědělce, také dá ...Zobrazit celý příspěvek
"Polovina rozpočtu EU jde na zemědělské dotace"
Ano, bez toho to mělo asi tenhle vývoj!
Uk dala dotace, začali exportovat do Fra. Fra nechce zničit svoje zemědělce, také dá dotace. Protože, jim klesá výroba jsou na tom huře než v Uk dostanou větší. Jenže za pár let začnou drtit zemědělskou produkci v Uk, takže Uk opět zvedne dotace. A zase na novo...
A pak se pár chytrých soudruhů sešlo. Vyhodnotily, že je to cesta do pekel. Takže začali přemýšlet jak nastavit rozumné dotace pro jednotlivé státy, aby se s toho nestala spirála smrti!Skrýt celý příspěvek
Nechcem to tu rozoberať ... tak len krátko ... Masívne dotácie spôsobujú nadprodukciu, ktorá neznamená nižšie ceny, ale export "nadbytočných" potravín s pomocou exportných dotácií ...Zobrazit celý příspěvek
Nechcem to tu rozoberať ... tak len krátko ...
Masívne dotácie spôsobujú nadprodukciu, ktorá neznamená nižšie ceny, ale export "nadbytočných" potravín s pomocou exportných dotácií (často cez pol sveta), kde ich netržné ceny likvidujú domácich producentov ...Skrýt celý příspěvekCož platí i v rámci EU, kde díky diskriminačním sazbám dotací zaplavují trh potraviny z Francie, Itálie, Španělska a Německa, zatímco zemědělství a potravinářství v "nových" ...Zobrazit celý příspěvek
Což platí i v rámci EU, kde díky diskriminačním sazbám dotací zaplavují trh potraviny z Francie, Itálie, Španělska a Německa, zatímco zemědělství a potravinářství v "nových" členských zemích krachuje.Skrýt celý příspěvek
ono by to šlo bez dotací, muselo by se chtít, například přejít k ochraně vlastního trhu pomocí cel a kvót na import potravin a dovážet pouze to, co v EU nelze vypěstovat. Je tu ...Zobrazit celý příspěvek
ono by to šlo bez dotací, muselo by se chtít, například přejít k ochraně vlastního trhu pomocí cel a kvót na import potravin a dovážet pouze to, co v EU nelze vypěstovat.
Je tu velké ALE, protože zemědělským prvovýrobcům z těch dotací moc nikdo nenechá, to vše putuje dále a vytváří zisk pro distributory pesticidů, hnojiv, výrobce zemědělské a potravinářské techniky. Každý nový traktor a ostatní technika, kterou uvidíte na polích je dnes pořízena na leasing až na sedm let a jeho životnost je koncipována, právě tak, aby donutila farmáře po sedmi letech znovu "investovat" do nového.
...kdo dotace dokáže zrušit, a ukázat lidem skutečnou hodnotu práce v zemědělství a potravin na stole asi dostane z fleku Nobelovu cenu
(nejblíže k tomu mají, díky sankcím, na "ostrovu svobody." Je to tam velmi specifické, ale jelikož na Kubě netrpí hladem, tak jako v KLDR, tak jim to nejspíše funguje)Skrýt celý příspěvekmaji smysl, můžete tím nastavit podmínky pro to jak tyto produkty byly vyrobeny nebo jak vyrostly. Protože v EU je spousta silných jedů, pardon pesticidů, zakázána. Tak že se musí ...Zobrazit celý příspěvek
maji smysl, můžete tím nastavit podmínky pro to jak tyto produkty byly vyrobeny nebo jak vyrostly. Protože v EU je spousta silných jedů, pardon pesticidů, zakázána. Tak že se musí nějak odlišit pokud dovážená věc byla například ošetřována DDT, který je v některých zemích světa stále povolen.
Také se musí počítat s tím, že když EU stopne většinu importu, tak ostatní také nebudou chtít export od nás, což ve výsledku může snížit tlak na produkci a zátěž přírody, němečtí farmáři používají své národní dotace k intenzifikaci výroby, což vede k nadměrnému používání průmyslově vyráběných hnojiv (mimochodem, většina je z ropy a zemního plynu). Někdo by musel pouze upravit možnosti zaměstnanosti v zemědělství, už dnes tam najdete minimum mladých lidí, protože práce je špatně hodnocena (vyplácí se dělat krávu u pokladny v lidlu nebo podávat robotům šroubky ve škodovce). Už dnes lidi v zemědělské prvovýrobě v Polsku neplatí daně.Skrýt celý příspěvek"ono by to šlo bez dotací, muselo by se chtít, například přejít k ochraně vlastního trhu pomocí cel a kvót na import potravin " To je skoro to samé jako dotace... Chleba za 200 ...Zobrazit celý příspěvek
"ono by to šlo bez dotací, muselo by se chtít, například přejít k ochraně vlastního trhu pomocí cel a kvót na import potravin "
To je skoro to samé jako dotace...
Chleba za 200 Kc, Rohlik za 20 Kc... Populární rozhodnutí!Skrýt celý příspěvek"Protože v EU je spousta silných jedů, pardon pesticidů, zakázána. Tak že se musí nějak odlišit pokud dovážená věc byla například ošetřována DDT, který je v některých zemích světa ...Zobrazit celý příspěvek
"Protože v EU je spousta silných jedů, pardon pesticidů, zakázána. Tak že se musí nějak odlišit pokud dovážená věc byla například ošetřována DDT, který je v některých zemích světa stále povolen. "
Takové výrobky by se vám v EU stejně jako GMO neměli vůbec dostat na trh.
Prostě neplní místní normy.Skrýt celý příspěvekTak samozřejmě, že dotace nejde plošně označit za všeobecné zlo. Zlo je v nastavení systému. Příklad, vesnička daleko za městem se nikomu nevyplatí, aby pro ni dělal pravidelný ...Zobrazit celý příspěvek
Tak samozřejmě, že dotace nejde plošně označit za všeobecné zlo. Zlo je v nastavení systému.
Příklad, vesnička daleko za městem se nikomu nevyplatí, aby pro ni dělal pravidelný spoj. Pokud to ovšem stát (kraj, obec) zadotuje, tak vesnička má pravidelný autobusový spoj.
Pokud ovšem jsou nastaveny dotace tak, že je získají hlavně velcí producenti a malí již nikoliv, je to ohýbaní trhu. Výsledek je takový, že se u nás hospodaří stylem jako za socialismu s tím rozdílem, že jsou tu více zastoupeny chemické látky, které to celé zhoršují, dokonce i tím, že se prakticky neprovádí hluboká orba a tím pádem se voda nemá jak udržet v krajině.
Určité zlepšení tohoto hospodaření ČR zažila od počátku 90. let do začátku 21. století, poté se opět najelo na systém ala JZD a to díky nastaveným podmínkám v EU.
EU má jednu vážnou vadu na kráse a tou je, že státy na západ od nás budují nový socialismus. Není to sice ten socialismus, jaký jsme měli v dobách ČSSR, to je již minulostí, komunisté se přetransformovali a nyní na to jdou jinak. Neutočí na soukromé vlastnictví (kromě Pirátů), ale na presumpci neviny. Jste muž. Jste sexista! Jste bílý. Jste rasista! Jste křesťan. Jste xenofob!, atd, je to nekonečné, univerzální.
Novodobí komunisté i když se tak již neoznačují, protože se poučili z minulosti.
Viz: https://www.youtube.com/watch?...
Zajímavé téma na EU: https://www.youtube.com/watch?...
Naším problémem je to, že jsme se nedokázali ponaučit z minulosti a nechali jsme komunisty transformovat do nové podoby.
Jak se zbavit komunismu není v tom někoho zabíjet, ale v právní stránce, komunismus je založen na víře, jen pro zamyšlení, nechci vytvářet OT.Skrýt celý příspěvekNaši politici hlasují a podávají návrhy proti ostatním státům za nastavení výše dotací pro naše zemědělce! "Pokud ovšem jsou nastaveny dotace tak, že je získají hlavně velcí ...Zobrazit celý příspěvek
Naši politici hlasují a podávají návrhy proti ostatním státům za nastavení výše dotací pro naše zemědělce!
"Pokud ovšem jsou nastaveny dotace tak, že je získají hlavně velcí producenti a malí již nikoliv, je to ohýbaní trhu. "
Tohle se ale nedělá na půdě EU, ale v našem parlamentu!Skrýt celý příspěvekJirosi Omyl Jirosi, tohle se děje na půdě evropského parlamentu. Proto také jsou tím postiženy všechny či většina zemí EU. ...Zobrazit celý příspěvek
Jirosi
Omyl Jirosi, tohle se děje na půdě evropského parlamentu. Proto také jsou tím postiženy všechny či většina zemí EU.
https://www.euro.cz/politika/m...
Ty jsi asi myslel zastropování dotací, které sice může vláda ČR provést, ovšem tak jako v EU tu máme velké koncerny, kteří díky své lobby toto prosadí a navíc levičáci mají radši tuto metodu, než lokální zemědělce.Skrýt celý příspěvekjirosi tak velký skok v cenách chleba, který uvádíte by tu nebyl. Podívejte se na situaci před vstupem do EU, chleba nebyl dražší měli jsme vlastní normy (v párcích bylo nutné mít ...Zobrazit celý příspěvek
jirosi
tak velký skok v cenách chleba, který uvádíte by tu nebyl. Podívejte se na situaci před vstupem do EU, chleba nebyl dražší měli jsme vlastní normy (v párcích bylo nutné mít více masa :-))
Cena pečiva nebyla vyšší než nyní, když se pobírají dotace z EU, stačí si chránit trh kvótami a cly. Výrobní kapacity tu byly velké, bohužel došlo k tomu, že se vyjednaly zcela záměrně špatné podmínky pro vstup. Příkladem mohly být kvóty pro celkovou produkci mléka, kdy jsme byli trestání za to, že krávy vyprodukují více mléka. (kvóty měly určitou časovou platnost po vstupu, EU = němci a francouzi, moc dobře věděli, po jakou dobu a jak mají kvóty vypadat, aby to položilo produkci mléka a chov krav do takové míry, abychom se stali závislí na dovozu, právě od nich) Ještě jasnější byla situace, kdy tu společnosti dostaly z EU dotace na zrušení cukrovarů takovým způsobem, že je srovnají se zemí a technologií zničí, aby zde nemohl být vyráběný cukr, opět spočítáno tak, že jsme se stali z exportérů importéry. (samozřejmě, EU namazala politikům v Prahy v jiných oborech, aby na to přistoupili, tak že tu máme rozhledny, cyklostezky, certifikovaná dětská hřiště, protože před vstupem do EU jsme tu asi lezli po stromech jako opice. Ale skončilo tu spousta menších mlékáren, sýráren, zelinářských a konzervárenských provozů, cukrovary, jatky.
... a stali jsme se odpadním košem evropských řetězcůSkrýt celý příspěvekSemtam: Takže, základní parametry děla EU, pak je to už na našem parlamentu. A kdo je EU my... Kdo nás zastupuje v EU... Naše vládá.... komu se odpovídá naše vláda ... našemu ...Zobrazit celý příspěvek
Semtam: Takže, základní parametry děla EU, pak je to už na našem parlamentu.
A kdo je EU my... Kdo nás zastupuje v EU... Naše vládá.... komu se odpovídá naše vláda ... našemu parlamentu..
"Dotační zdroje lze v České republice (ČR) rozdělit na dvě základní skupiny podle zdroje finančních prostředků. Po vstupu ČR do Evropské unie (EU) jsou zemědělcům nabízeny evropské dotační programy (většinou částečně kofinancované ze státního rozpočtu ČR), které jsou vhodně doplněny národními dotačními programy (plně hrazeny ze státního rozpočtu ČR). Evropské dotační programy spolu s národními doplňkovými platbami administruje a vyplácí Státní zemědělský intervenční fond."
http://eagri.cz/public/web/mze...
flanker.jirka: Před vstupem do "eu" se vyplácely dotace ve výši 10 miliard Kc!
Pro plat lidí v zemědělství bude lepší ukázka minimální mzda než průměrná, ale ta byla v 6700(2004) dnes je 13 350(2019).
Takže reálnou cenu pečiva jsme tu měli možná tak za R-U.
" Výrobní kapacity tu byly velké, bohužel došlo k tomu, že se vyjednaly zcela záměrně špatné podmínky pro vstup."
My, nikdo jiný to za nás nedojednával! Poláci si svoji produkci ubránily!
Ten fake z cukrem je klasický "evergreen", který ale totálně ignoruje neefektivitu produkce v CR! Dnes tu máme 1/10 cukrovarů, ale zpracováváme více cukru než před vstupem do EU!
http://rudde.sweb.cz/Jidlo/Cuk...
https://ct24.ceskatelevize.cz/...
Proč podle vás, rostla produkce pod kvótami? (to jsme je jako porušovali?)
Nikdo nikoho nenutí kupovat to nejlevnější co v obchodě mají(odpad od jinud). To si dáváme dobrovolně do košíku sami.
Pokud vás ano, podejte trestní oznámení....Skrýt celý příspěvek
Pokud chcete vědět jak funguje Rusko a jaká je stále národní mentalita obyvatel, doporučuji knihu Cušima od Jana Kovaříka. Tam pochopíte , proč je Rusko jaké je. Ani 70let ...Zobrazit celý příspěvek
Pokud chcete vědět jak funguje Rusko a jaká je stále národní mentalita obyvatel, doporučuji knihu Cušima od Jana Kovaříka. Tam pochopíte , proč je Rusko jaké je. Ani 70let komunismu na tom nic nezměnilo, to byla koneckonců "jen" epizoidní snaha, části plutokracie dostat se k přírodnímu bohatství Ruska, která se vymkla kontrole.Skrýt celý příspěvek
Pro dokreslení jak vznikl Nižnyj Tagil a průmysl na Urale doporučuji:
https://www.databazeknih.cz/kn...Pro dokreslení jak vznikl Nižnyj Tagil a průmysl na Urale doporučuji:
https://www.databazeknih.cz/kn...
Pánové, chápu, že givicz tu už mnohé štve, že v diskuzích tapetuje a ne moc dobře překládá různé zdroje. Už jsem mu to psal jednou, že je to otravné a vlastně i trapné. Ovšem ...Zobrazit celý příspěvek
Pánové, chápu, že givicz tu už mnohé štve, že v diskuzích tapetuje a ne moc dobře překládá různé zdroje.
Už jsem mu to psal jednou, že je to otravné a vlastně i trapné.
Ovšem na rozdíl od velké části přispěvatelů třeba v této diskuzi i jiných alespoň píše k tématu.
Pokud se podíváme na diskuzi, tak drtivá většina příspěvků je o ničem.
Jediné věcné příspěvky jsem zaznamenal od PetrTechnik, danny a Argonaut.CZ. Pokud jsem někoho přehlédl, tak se omlouvám. Givicz lze započítat také, protože dal odkazy na UVZ.
Jinak nic věcného nelze z diskuze získat a jedná se vlastně jen o snůšku skřeků a nadávek. Jediný pozitivum je to, že kdo napíše nejlepší hlod dostane metál, aby věděl jakej to je me..... :D (jenom vtípek)Skrýt celý příspěvekGivicz píše k tématu... ale rozhodně ne k tématu článku. Nebo je článek o tankovém biatlonu??? Vy oba jste jeden za 18 a druhý bez 2 za 20. Trotlové, co musí mít vždy a na všechno ...Zobrazit celý příspěvek
Givicz píše k tématu... ale rozhodně ne k tématu článku. Nebo je článek o tankovém biatlonu??? Vy oba jste jeden za 18 a druhý bez 2 za 20. Trotlové, co musí mít vždy a na všechno názor.
givicz 14:12 15.08.2019
"Docela zajímavá zpráva ... na tankovém biatlonu dosáhl tank Т-72Б3 rychlosti 82 km/h..... neznám sice přesně pravidla soutěže ale pokud se jedná o sériové stroje úctyhodná rychlost... nebo mají soutěžní stroje z UVZ nějak vytuněné ????"Skrýt celý příspěvekJakub2 Děkuji za názor. Jen upozorním, že Givihocz jsem zmínil v souvislosti s odkazy na UVZ. A v rámci objektivity jsem ho nemohl vynechat. A tak považuji vaši výtku za ...Zobrazit celý příspěvek
Jakub2
Děkuji za názor.
Jen upozorním, že Givihocz jsem zmínil v souvislosti s odkazy na UVZ. A v rámci objektivity jsem ho nemohl vynechat. A tak považuji vaši výtku za bezpředmětnou.
Hezký večer.Skrýt celý příspěvek
Nadpis je trošku bulvární. Kdo by v Rusku vyráběl tanky. Buď UVZ v současné podobě, zadotovaný, nebo restrukturalizovaný. Nebo nikdo. Představa, že by výrobu přebrala třeba ...Zobrazit celý příspěvek
Nadpis je trošku bulvární. Kdo by v Rusku vyráběl tanky. Buď UVZ v současné podobě, zadotovaný, nebo restrukturalizovaný. Nebo nikdo. Představa, že by výrobu přebrala třeba automobilka v Togliati je kravina, že.
Pokud se UVZ zbavuje nemovitostí nebo patentů, tak to vůbec nemusí znamenat, že je těsně před krachem, ale prostou restrukturalizaci, k níž odprodej nepotřebného majetku patří. Navíc další ekonomické ukazatele firmy, objem a struktura zakázek nevypadají tak, abych se zrovna o budoucnost tohoto podniku moc bál. V Rusku je řada zbrojovek, jejichž budoucnost je rozhodně méně růžová.Skrýt celý příspěvekdanny co se týče těch patentů tak přímo na stránce UVZ uvádějí toto : Příjmy UVZ z komercializace svých patentů a know-how přesáhly 150 milionů ...Zobrazit celý příspěvek
danny co se týče těch patentů tak přímo na stránce UVZ uvádějí toto :
Příjmy UVZ z komercializace svých patentů a know-how přesáhly 150 milionů rublů
http://uralvagonzavod.ru/press...
29.07.2019
Výnosy Uralvagonzavodu (součást Rostec State Corporation) z komercializace duševního vlastnictví v roce 2018 vzrostly oproti roku 2017 o více než 20%. Prodej práv na používání jejich patentů a know-how přinesl společnosti loni více než 150 milionů rublů. V letech 2017–2018 podniky Uralvagonzavod Corporation zdvojnásobily počet nových konkurenčních patentů, z nichž celkový počet je v současné době 475 platných patentů. Pro srovnání - v loňském roce jich bylo 324.
V roce 2019 podaly podniky skupiny UVZ více než 50 oznámení o vytvoření nových technických řešení........... Značná část oznámení splňuje požadavky světové novosti a je koncipována jako žádosti o udělení patentů Ruské federace na užitné vzory, průmyslové vzory a ochranné známky.
"Přítomnost patentů a jejich počet ukazuje stupeň inovativnosti výroby, zvyšuje investiční atraktivitu společnosti a konkurenceschopnost jejích produktů," řekl Roman Vasiyan, náměstek generálního ředitele UVZ pro právní podporu a správu společností. - Vývoj UVZ často čelí vážnému porušení výhradních práv. Jejich ochrana pomůže posílit image společnosti a posílit její přítomnost jak v Rusku, tak na trzích zahraničních zemí. “Skrýt celý příspěvekUdelat z poplatku za pouzivani patentu jejich prodej je vyssi divci propagandy.
Udelat z poplatku za pouzivani patentu jejich prodej je vyssi divci propagandy.
Civil: jo, taky mě to pobavilo. Při čtení článku jsem si říkal, že asi v rámci restrukturalizace ruší nějaké divize a že výrobu převádí na jiný subjekt, včetně patentových práv. ...Zobrazit celý příspěvek
Civil: jo, taky mě to pobavilo. Při čtení článku jsem si říkal, že asi v rámci restrukturalizace ruší nějaké divize a že výrobu převádí na jiný subjekt, včetně patentových práv. Ale že je to taková drobná bota v překladu by mě nenapadlo:-´)Skrýt celý příspěvek
givicz: jo, díky za odkaz. Já se v té azbuce orientuju fakt těžce, takže než najdu relevantní informace, trvá mi to hrozně dlouho. Každopádně monetizace duševního vlastnictví ...Zobrazit celý příspěvek
givicz: jo, díky za odkaz. Já se v té azbuce orientuju fakt těžce, takže než najdu relevantní informace, trvá mi to hrozně dlouho.
Každopádně monetizace duševního vlastnictví rozhodně neznamená "zbavování se patentů", jak vyznívá z článku níže, ale právě příjem z prodeje licencí atd... A to je trošku jiný kafe...Skrýt celý příspěvekPoteším sem-tam.. Úžasných 400 patentov dokopy pre uvazakov.. https://www.statista.com/stati... Taký lockheed chrlí cez 200 ...Zobrazit celý příspěvek
Poteším sem-tam..
Úžasných 400 patentov dokopy pre uvazakov..
https://www.statista.com/stati...
Taký lockheed chrlí cez 200 nových ročne.. to máme za 20 rokov ak by mal takéto tempo 4000 patentov..
Patentový kráľi v USA majú cez 50 000 patentov..Skrýt celý příspěvek
Docela zajímavá zpráva ... na tankovém biatlonu dosáhl tank Т-72Б3 rychlosti 82 km/h..... neznám sice přesně pravidla soutěže ale pokud se jedná o sériové stroje úctyhodná ...Zobrazit celý příspěvek
Docela zajímavá zpráva ... na tankovém biatlonu dosáhl tank Т-72Б3 rychlosti 82 km/h..... neznám sice přesně pravidla soutěže ale pokud se jedná o sériové stroje úctyhodná rychlost... nebo mají soutěžní stroje z UVZ nějak vytuněné ????
https://rg.ru/2019/08/12/rossi...
12.08.2019
"V semifinálové štafetě řidič první ruské posádky, starší seržant Igor Shilenin, schopen zrychlit tank na rychlost 80 km / h. Radost fanoušků se nezklidnila, protože třetí ruská posádka tanku pod kontrolou řidiče seržanta Ivan Ovseev nastavil nový rychlostní rekord - 82 km / h. "Skrýt celý příspěvekJeště dodám, že závody neprobíhají na nějaké silnici nebo štěrkové cestě ale na tankodromu ... o to je ta maximální rychlost zajímavější ....
http://armygames2019.mil.ru...Ještě dodám, že závody neprobíhají na nějaké silnici nebo štěrkové cestě ale na tankodromu ... o to je ta maximální rychlost zajímavější ....
http://armygames2019.mil.ru...Chtěl jsem připojit ještě tenhle komentář k článku, ale pak jsem se na to vykašlal: " Komentář Armádních novin Skutečný finanční stav UVZ ukazuje na naprosto fascinující rozchod ...Zobrazit celý příspěvek
Chtěl jsem připojit ještě tenhle komentář k článku, ale pak jsem se na to vykašlal:
"
Komentář Armádních novin
Skutečný finanční stav UVZ ukazuje na naprosto fascinující rozchod mezi realitou a ruskou propagandou. Na jedné straně kremelský propagandistický deník Sputnik News naznačuje, že T-14 Armata může bojovat na Marsu, na druhou stranu člověk vyrábějící tento sci-fi stroj bere kolem 5000 Kč čistého a výrobce musí prodávat své patenty a technickou dokumentaci.
Nicméně, ruská propaganda nepotřebuje, aby firma nebo tank fungoval, stačí, pokud jednou projede přes Rudé náměstí a jednou za čas se zmíní o naprosto převratných schopnostech tanků T-14, z kterého se na Západě třesou strachem. Například nedávno jsme se dozvěděli, že tank T-14 dokáže uhánět až 90 km/h...
"Skrýt celý příspěvekPár poznámek ... jestli se nepletu tak minimální mzda v Rusku činí 7000 Kč tak se ptám jak může člověk vyrábějící T14 brát 5000 Kč ???? ... nedávno jsem viděl, že bagrista na ...Zobrazit celý příspěvek
Pár poznámek ... jestli se nepletu tak minimální mzda v Rusku činí 7000 Kč tak se ptám jak může člověk vyrábějící T14 brát 5000 Kč ???? ... nedávno jsem viděl, že bagrista na stavbě dálnice na Krymu (Tavrida) uvedl, že má měsíčně 60 000 rublů, což je jestli dobře počítám 21000 Kč ... další dotaz proč by T14 Armata nemohla uhánět až 90 km/h ?? běžně se uvádí , že je schopna jet okolo 80-85 km/h.... Dnes ve finále tank Т-72Б3 ruské posádky dokázal zrychlit až na 84 km/h....
установила новый рекорд скорости - 84 километра в час. (ustanovil nový rychlostní rekord - 84 kilometrů za hodinu.)
https://tvzvezda.ru/news/force... Skrýt celý příspěvekTak si dáme malou exkurzi do historie... Jaká byla průměrná mzda v Rusku během roku 2014-2015, kdy se vyráběli T-14 armata? Kolik ten bagrista bere třeba v prosinci.... Váží ty ...Zobrazit celý příspěvek
Tak si dáme malou exkurzi do historie... Jaká byla průměrná mzda v Rusku během roku 2014-2015, kdy se vyráběli T-14 armata?
Kolik ten bagrista bere třeba v prosinci....
Váží ty tanky na tom Biatlonu?
To se pak lámou rekordy...Skrýt celý příspěvek
To těch 2300 tanků T-14 do roku 2020 asi nestihnou.
To těch 2300 tanků T-14 do roku 2020 asi nestihnou.
Proboha lidi proč nečtete ???? už to tu bylo alespoň 100x ... takže po 101 ... je podepsána tvrdá smlouva na dodávku 132 vozidel T-14 a T-15 konce roku 2021 má být smlouva ...Zobrazit celý příspěvek
Proboha lidi proč nečtete ???? už to tu bylo alespoň 100x ... takže po 101 ... je podepsána tvrdá smlouva na dodávku 132 vozidel T-14 a T-15 konce roku 2021 má být smlouva dokončena..... můžeme se maximálně dohadovat zda se podaří termín dodržet nebo bude nějaká prodleva.... vzhledem k tomu, že ministerstvo obrany RF se nezdráhalo napařit UVZ pokutu 30 milionu rublů za opožděné dodání pouze 5 vozidel pouze o měsíc a to ještě k tomu došlo pozdějším spapírováním, protože vozidla dostala armáda v termínu...Skrýt celý příspěvek
V Rusku psaná smlouva nic neznamená ...
V Rusku psaná smlouva nic neznamená ...
liberal shark počkej počkej... možná mi něco uniklo ... ona existuje nějaká ofiko smlouva černé na bílém mezi ministerstvem obrany RF a výrobcem tanku T 14 Armata UVZ o dodání 2300 ...Zobrazit celý příspěvek
liberal shark počkej počkej... možná mi něco uniklo ... ona existuje nějaká ofiko smlouva černé na bílém mezi ministerstvem obrany RF a výrobcem tanku T 14 Armata UVZ o dodání 2300 tanků T 14 do roku 2020 .. nebo se jednalo o nějaké úvahy .... protože já nic o takové smlouvě nevím ???Skrýt celý příspěvek
A kdo napsal toto: Zaprvé jsem to napsal obecně na základě mých osobních zkušeností, a za druhé to lze aplikovat i na to, co jste tu napsal: "je podepsána tvrdá smlouva na dodávku ...Zobrazit celý příspěvek
A kdo napsal toto:
Zaprvé jsem to napsal obecně na základě mých osobních zkušeností, a za druhé to lze aplikovat i na to, co jste tu napsal: "je podepsána tvrdá smlouva na dodávku 132 vozidel T-14 a T-15 konce roku 2021 má být smlouva dokončena".Skrýt celý příspěvek
nejjednodušší by bylo pro Rusy změnit způsob financování a zavést platby k danému milníku, případně následovat US model, kdy vláda financuje např. vývoj prototypu, nebo na něj ...Zobrazit celý příspěvek
nejjednodušší by bylo pro Rusy změnit způsob financování a zavést platby k danému milníku, případně následovat US model, kdy vláda financuje např. vývoj prototypu, nebo na něj přispívá.
Pokud by totiž měl platit jejich systém, kdy vláda platí až za dodané zboží, nemohlo by být tak levné a marže by musela být větší.Skrýt celý příspěvekTím by ale ruská vláda přišla o absolutní kontrolu, což je pro Kreml nepřijatelné. Chápejte, v jejich sférách nikdo nevěří ...Zobrazit celý příspěvek
Tím by ale ruská vláda přišla o absolutní kontrolu, což je pro Kreml nepřijatelné. Chápejte, v jejich sférách nikdo nevěří nikomu.
https://www.forum24.cz/putinov... Skrýt celý příspěvekJakub2 ještě přidám účast na protestech .. :) :) https://politikus.ru/v-rossii/... údaje o regionech, které jsou publikovány ...Zobrazit celý příspěvek
Jakub2 ještě přidám účast na protestech .. :) :)
https://politikus.ru/v-rossii/...
údaje o regionech, které jsou publikovány v médiích. (Město - počet účastníků - procento všech obyvatel)
Jekatěrinburg - 1000 účastníků - 0,07% populace;
Khabarovsk - 500 účastníků - 0,08% populace;
Novosibirsk - 350 účastníků - 0,02% populace;
Omsk - 200 - 0,02%;
Tomsk - 100 - 0,02%;
Iževsk - 100 - 0,02%;
Tyumen - 70 - 0,01%;
Irkutsk - 50 - 0,01%;
Kazan - 50 - 0,00 ...%;
Kemerovo - 15 - 0,00 ...%;
Krasnojarsk - 15 - 0,00 ...%;
Ufa - 15 - 0,00 ...%;
Saransk - 11 - 0,00 ...%;
Vladivostok - 8 - 0,00 ...%;
Pskov - 1 - 0,00 ...%.
Úplné selhání okrajové opozice jak v Moskvě, tak v regionálních centrech.Skrýt celý příspěvekNo pořád jste ještě nedosáhli úrovně Severní Koreje, kde je účast na protivládních protestech všeobecně 0%.... Takovou mají ta čísla vypovídající schopnost, ne o skvělosti systému, ...Zobrazit celý příspěvek
No pořád jste ještě nedosáhli úrovně Severní Koreje, kde je účast na protivládních protestech všeobecně 0%.... Takovou mají ta čísla vypovídající schopnost, ne o skvělosti systému, ale o naprostém rozpadu občanské společnosti vlivem represí...Skrýt celý příspěvek
achi67 počkej.. já když čtu Česká média tak mám pocit, že převrat v Rusku je otázkou několika hodin a Putin má nulovou podporu mezi občany své země ... :)
achi67 počkej.. já když čtu Česká média tak mám pocit, že převrat v Rusku je otázkou několika hodin a Putin má nulovou podporu mezi občany své země ... :)
Niečo podobné ako na školskom dvore sa dnes deje v Rusku, kde prokuratúra pred pár dňami informovala o svojom pláne odobrať rodičovské práva páru, ktorý sa opovážil priviesť na ...Zobrazit celý příspěvek
Niečo podobné ako na školskom dvore sa dnes deje v Rusku, kde prokuratúra pred pár dňami informovala o svojom pláne odobrať rodičovské práva páru, ktorý sa opovážil priviesť na politický protest z 27. júla aj svoje ročné dieťa. Bol to tento deň, keď moskovská polícia okrem iných stoviek ľudí zatkla aj 17-ročnú Oľgu Misikovú, ktorá spáchala nepredstaviteľný zločin – a teraz veľký pozor – tým, že nahlas čítala ruskú ústavu. A o niekoľko dní neskôr počas iného protestu policajti zbili a zadržali provládneho politika, čo v tej chvíli poskytoval rozhovor, v ktorom obhajoval tvrdý vládny zákrok proti demonštrantom. Policajti zjavne predpokladali, že ktokoľvek, kto sa vyjadruje pre médiá, musí byť súčasťou opozície.Skrýt celý příspěvek
Nižný Tagil je prokleté město, které vybudoval klan Děmidovů z Tuly na kostech otroků a okrádání ruského státu za Petra Velikého :-(.
Nižný Tagil je prokleté město, které vybudoval klan Děmidovů z Tuly na kostech otroků a okrádání ruského státu za Petra Velikého :-(.
Zajímavé množství “mínusů”... informace o založení i okrádání je pravdivá. Že by se do této diskuze nehodil literární obrat s “kostmi otroků”? Za mne +.
Zajímavé množství “mínusů”... informace o založení i okrádání je pravdivá. Že by se do této diskuze nehodil literární obrat s “kostmi otroků”? Za mne +.
Ministerstvo obrany Ruské federace nemohlo získat pokutu za porušenou ...Zobrazit celý příspěvek
Ministerstvo obrany Ruské federace nemohlo získat pokutu za porušenou smlouvu
http://pravdaurfo.ru/articles/...
29.07.2019
Ministerstvo obrany Ruské federace nemohlo získat od NPK Uralvagonzavod (součást Rostec Group of Companies) pokutu za přerušené lhůty pro státní obranný příkaz v roce 2017. Za 1,4 miliardy rublů nakoupila armáda inženýrská vozidla IMR-ZM
Pět vozů mělo být převedeno na první gvardějsou inženýrní brigádu v 25. listopadu 2017, ale místo toho byl podle agentury podepsán akt přijetí až 25. prosince 2017. Za měsíční zpoždění ministerstvo obrany uložilo pokutu více než 30 milionů rublů a poslalo výrobci nárok...
Výrobci strojů Nizhny Tagil se však podařilo prokázat, že zboží včas dopravili vojenské jednotce.... Opožděně byl podepsán pouze konečný soubor dokumentů. Na základě těchto okolností soud odmítl armádní požadavky.Skrýt celý příspěvekNPK Uralvagonzavod JSC vykázala rekordní čistý zisk podle mezinárodního finančního výkaznictví za celou dobu své ...Zobrazit celý příspěvek
NPK Uralvagonzavod JSC vykázala rekordní čistý zisk podle mezinárodního finančního výkaznictví za celou dobu své existence
06/07/2019
http://uralvagonzavod.ru/press...
Podle výsledků roku 2018 zvýšila společnost JSC Uralvagonzavod Corporation svůj čistý zisk podle IFRS 8krát, což byl rekord po celou dobu existence společnosti. To bylo hlášeno v korporaci s odkazem na konsolidovanou účetní závěrk. Příjmy společnosti Uralvagonzavod v roce 2018 podle IFRS vzrostly o 6,8% na 135,5 miliardy rublů, výrobní náklady - o 7,6% na 99,23 miliardy rublů a hrubý zisk - o 4,7% , až 39,27 miliard rublů.
"Byl to výsledek dvouleté práce zaměřené na strukturování podnikání, optimalizaci ve všech oblastech, včetně nákladů, snížení dluhové zátěže a nákladů na půjčky," uvedla společnost.
Podle představitele korporace, který citoval srovnávací údaje bez zveřejnění konkrétních hodnot, Uralvagonzavod v roce 2018 vykazoval stabilní růst téměř ve všech ukazatelích výkonnosti. Jasné sladění obchodních procesů výroby a prodeje výrobků přispělo ke zvýšení objemu výroby. Dynamika finančních a ekonomických ukazatelů je obecně charakterizována jako pozitivní, uvedl.
V roce 2018 se zvýšil podíl civilní výroby: v Uralvagonzavodu v Nižním Tagilu vzrostl na 46% a pro společnost jako celek - až 38%, zdůraznila korporace.
Například rozšíření výroby na Uralvagonzavodu v Nižním Tagilu vedlo k náboru dalších zaměstnanců. V roce 2018 se počet zaměstnanců zvýšil o 709 lidí a činil více než 29 800 zaměstnanců. V letech 2017 a 2018 došlo po dlouhé přestávce k indexaci mezd a na základě výsledků úspěšných výrobních činností byli zaměstnancům vypláceny odměny, některé sociální platby byly zvýšeny.Skrýt celý příspěvekJestli tomu rozumím, oni nestíhají jako velmi důležitý výrobce vojenské techniky dodávky pro armádu, přesto civilní výroba se zvýšila téměř o polovinu....
Jestli tomu rozumím, oni nestíhají jako velmi důležitý výrobce vojenské techniky dodávky pro armádu, přesto civilní výroba se zvýšila téměř o polovinu....
achi67 nerozumíš .... Ruské zbrojovky v posledních letech jsou tlačeny k tomu aby diverzifikovali výrobu ( zvyšovaly podíl civilní výroby )
achi67 nerozumíš .... Ruské zbrojovky v posledních letech jsou tlačeny k tomu aby diverzifikovali výrobu ( zvyšovaly podíl civilní výroby )
UVZ dluží mému zaměstnavateli ,také asi 400tis Eur.Ta sprška žalob se na ně snesla poté , co se prosáklo, že dluhy tohoto kolosu bude sanovat stát. Jinak je paradoxní,že ti co ...Zobrazit celý příspěvek
UVZ dluží mému zaměstnavateli ,také asi 400tis Eur.Ta sprška žalob se na ně snesla poté , co se prosáklo, že dluhy tohoto kolosu bude sanovat stát. Jinak je paradoxní,že ti co podávají žaloby UVZ nabízí další možnosti pronájmu strojů, dodávky materiálu na dluh. Sankce nesankce, dluhy nedluhy. Mimochodem zájem o finanční investici do této firmy má třeba Katar. Ten článek popisuje jen část skutečnosti a je tak trochu ve stylu "jak se hroutí Rusko". Jinak , kdo se do téhle firmy dostal, tak ví,že je to i na evropské poměry docela solidně fungující firma..
To bude zase mínusů. :-)Skrýt celý příspěvekDefinujte "solidně" fungující firma. To je ta, která má dluh 150 miliard rublů, které nikdy nesplatí?
Definujte "solidně" fungující firma. To je ta, která má dluh 150 miliard rublů, které nikdy nesplatí?
Solidně fungující firma je firma , která má svůj výrobní program , svoje odbytiště, svoji fungující logistiku, vývoj, výrobu a perspektivu. Vy jste tady na AN popsali UVZ ...Zobrazit celý příspěvek
Solidně fungující firma je firma , která má svůj výrobní program , svoje odbytiště, svoji fungující logistiku, vývoj, výrobu a perspektivu. Vy jste tady na AN popsali UVZ prakticky jen jako výrobce vojenské techniky , což ,ale zdaleka není pravda. UVZ je klíčovým dodavatelem kolejových vozidel pro celou federaci. Dodává mnoho komponentů pro těžební průmysl. Jeho dluhy jsou jistě velké , rovnají se ročnímu obratu ,ale mnoho těch dluhů pochází z platební neschopnosti těžebního průmyslu. Uveřejněný článek popisující těžkosti UVZ , sice odpovídá zaměření AN ,ale zároveň má vzbuzovat dojem krachujícího Ruska, coby říše zla. Já nejsem ekonom, pro mě je nejlepší ukazatel zájem dodavatelů o firmu a ten je obrovský. Rusko je komplikovaná země už pár set let a dějí se tam věci dobré i špatné, tak jako všude.Skrýt celý příspěvek
Je to otravné, ale vždycky to skončí na těch hloupých penězích. Obrat není zisk. Pro mě solidní evropská firma je taková, která funguje bez dluhů a vydělané peníze investuje do ...Zobrazit celý příspěvek
Je to otravné, ale vždycky to skončí na těch hloupých penězích. Obrat není zisk. Pro mě solidní evropská firma je taková, která funguje bez dluhů a vydělané peníze investuje do výzkumu a výroby, nikoliv do splacení úroků z půjček. Pokud se chová tak, že nemusí platit dluhy, není to pro mě solidní firma.
Těžkosti UVZ nám napoví nejen o stavu programu Armata, ale také o budoucím vývoji tanků v Rusku.Skrýt celý příspěvekJan Grohmann Rozumím, co chcete říct, ovšem narážíme na úhel pohledu a také jak je systém nastaven. Zahraničního zákazníka UVZ zajímá zda UVZ dokáže plnit své závazky vůči němu a ...Zobrazit celý příspěvek
Jan Grohmann
Rozumím, co chcete říct, ovšem narážíme na úhel pohledu a také jak je systém nastaven.
Zahraničního zákazníka UVZ zajímá zda UVZ dokáže plnit své závazky vůči němu a také jestli UVZ dodá produkt v očekávané kvalitě. Dluh státní strategické firmy na základě již atypicky nastavené ekonomiky zákazníka nemusí zajímat a také zřejmě nezajímá. Tank T-90 se stal nejúspěšnějším tankem od konce studené války, co se týče prodejů. Celkem se ho vyrobilo přes 2000 kusů a majoritní část šla k zahraničním zákazníkům. K dnešnímu dni bylo pro armádu RF modernizováno cca 1000 tanků T-72. A tak myslím, že zrovna zdrojem problémů UVZ není vojenská produkce, nýbrž ta civilní. O ní nejsem dostatečně informován, abych ji mohl hodnotit.
Privatizace UVZ asi dost možná není, protože jednak se jedná o strategickou státní firmu (to zároveň snižuje či skoro až vylučuje možnost krachu) a navíc není jisté, jak by se nový majitel k firmě zachoval.
Jak to bude s novými významnými projekty není tak často v rukou firem (celosvětově), ale hlavně ochotě státu přispět či přímo platit vývoj nové techniky. Vývoj F-35 již přesáhl 400 mld. USD a nejvíc zaplatil daňový poplatník, nikoliv Lockheed Martin.Skrýt celý příspěvekSemtam: Když na to máte, nemusíte vymýšlet různé finanční fígle jak to udělat... To co předvádí Rusko je prostě ukázkou snahy buď a) Zakrýt náklady b) Sanovat banky c) Tunelovat ...Zobrazit celý příspěvek
Semtam: Když na to máte, nemusíte vymýšlet různé finanční fígle jak to udělat...
To co předvádí Rusko je prostě ukázkou snahy buď
a) Zakrýt náklady
b) Sanovat banky
c) Tunelovat toSkrýt celý příspěvek
Napjatě čekám až začne givimu šichta, a všem nám vysvětlí jak moc se mýlíme.
Kolik je teď v Pitěru hodin?Napjatě čekám až začne givimu šichta, a všem nám vysvětlí jak moc se mýlíme.
Kolik je teď v Pitěru hodin?givi s ostatnymi rusosexualmi este stale tapetuju debatu o nehodach. Holt, instrukcie v institute na vyskum internetu sa vydavaju iba na zaciatku sichty.
givi s ostatnymi rusosexualmi este stale tapetuju debatu o nehodach. Holt, instrukcie v institute na vyskum internetu sa vydavaju iba na zaciatku sichty.
Už zachvíľu na nás vychrlí aktuálne info o devízových a zlatých rezervách ako závratným tempom stúpajú.. A že čo to je v porovnaní s dlhom uvazu.. Len to, že zarábať tak málo v ...Zobrazit celý příspěvek
Už zachvíľu na nás vychrlí aktuálne info o devízových a zlatých rezervách ako závratným tempom stúpajú..
A že čo to je v porovnaní s dlhom uvazu..
Len to, že zarábať tak málo v tých podnikoch je u nás pomaly trestný čin je už druhá vec..Skrýt celý příspěvekdarkstyle nejenom Rusko ... ale i sousedé hlavně Polsko a začíná i Maďarsko.... Zlato pro Čechy nikdy nebylo dražší. Expert: K růstu přispěly centrální banky, Polsko doslova ...Zobrazit celý příspěvek
darkstyle nejenom Rusko ... ale i sousedé hlavně Polsko a začíná i Maďarsko....
Zlato pro Čechy nikdy nebylo dražší. Expert: K růstu přispěly centrální banky, Polsko doslova šokovalo trhy
Zdroj: https://www.lidovky.cz/byznys/...
14. SRPNA 2019
" Mimo Ruska a Číny, které v posledních letech nakupují kontinuálně, se přidali velmi nečekaní kupci, především Maďarsko a Polsko. To letos podle Maráška doslova šokovalo trhy oznámením, že během první poloviny letošního roku nakoupilo dalších 100 tun zlata."Skrýt celý příspěvek
Ozaj, a čo Cernakus? Dostal Ban alebo odišiel z práce keď už nepomáha Givimu?
Ozaj, a čo Cernakus? Dostal Ban alebo odišiel z práce keď už nepomáha Givimu?
Tak s Cernakosum sa narozdiel od Giviho dalo debatovať na úrovni bez toho, aby jeho argumenty boli len preložené texty z ruských webov.
Tak s Cernakosum sa narozdiel od Giviho dalo debatovať na úrovni bez toho, aby jeho argumenty boli len preložené texty z ruských webov.
Kolik asi platí FSB za šíření proruské propagandy? I když teda nedávno jsem četl, že si tu za ta léta vychovali už dost ovcí, které tomu opravdu uvěřili a ty jejich bláboly šíří ...Zobrazit celý příspěvek
Kolik asi platí FSB za šíření proruské propagandy? I když teda nedávno jsem četl, že si tu za ta léta vychovali už dost ovcí, které tomu opravdu uvěřili a ty jejich bláboly šíří bez direktivy z Moskvy.Skrýt celý příspěvek
Exemplárny príklad, prečo nemôže Putinov nápad na direktívne navýšenie civilnej výroby na 50% fungovať - UVZ už tých 50% dávno má a popri všeobecných problémoch uvedených už v ...Zobrazit celý příspěvek
Exemplárny príklad, prečo nemôže Putinov nápad na direktívne navýšenie civilnej výroby na 50% fungovať - UVZ už tých 50% dávno má a popri všeobecných problémoch uvedených už v predošlom článku, ho dávajú dole aj výdavky na právnikov a súdne poplatky.Skrýt celý příspěvek
Direktívna ekonomika odstraňuje sociálne a ekonomické rozdiely ale hlavne potlačuje závisť. Všetci totiž majú hofno a dokonca aj rovnako veľké
Direktívna ekonomika odstraňuje sociálne a ekonomické rozdiely ale hlavne potlačuje závisť. Všetci totiž majú hofno a dokonca aj rovnako veľké
Toje prostě mazec přesně toto jsem si myslel.Co se týče tanku T-14 celou dobu si myslím , že jen tak tento tank nebude. Nemají požadované technologie a za druhé finanční a ...Zobrazit celý příspěvek
Toje prostě mazec přesně toto jsem si myslel.Co se týče tanku T-14 celou dobu si myslím , že jen tak tento tank nebude. Nemají požadované technologie a za druhé finanční a ekonomická stránka firmy a Ruska není dobrá!
Prostě bordel tam mají a budou mít celé Rusko je prolezlé korupcí a vlivnými lidickami kteří tahají za provázky .Skrýt celý příspěvekTak co, podniku odpustí dluhy a zestátní ho. Nebylo by to poprvé za posledních pár let.
Tak co, podniku odpustí dluhy a zestátní ho. Nebylo by to poprvé za posledních pár let.
Načítám diskuzi...