Mocenské soupeření pokračuje: Černá Hora přistupuje k NATO

Voják Černé Hory na cvičení Immediate Response 2012. Foto: Flickr
Voják Černé Hory na cvičení Immediate Response 2012. / Flickr 

Černá Hora se přece jen dočkala. Ministři zahraničí členských zemí NATO se na začátku prosince dohodli na zahájení rozhovorů o vstupu této balkánské země do Severoatlantické aliance. Černá Hora by se tak v průběhu dvou let mohla stát jejím 29. členem. Je to provokace, nebo strategický záměr? Článek vyšel původně na webu On War | On Peace.

Rusko má jasno. Ministr zahraničí Sergej Lavrov označil přístup Černé Hory za iracionální krok podkopávající důvěru mezi Ruskou federací a aliancí, jejíž rozpínavost vzbuzuje u ruských čelních představitelů značné obavy. Americký ministr zahraničí John Kerry to však striktně odmítá.

„NATO není pro nikoho hrozbou, jedná se o obrannou alianci,“ řekl Kerry. Nejde však jen o další ukázku mocenského soupeření mezi východem a západem? A jak zareaguje Srbsko?

Stát jako rodinná firma

Černá Hora se netají svým úmyslem vstoupit do NATO i Evropské unie. Brzy po vyhlášení nezávislosti v roce 2006 se připojila k programu Partnerství pro mír a o pár let později přijala Akční plán členství s cílem vymýtit ze státní sféry korupci, pozatýkat kriminální živly a zavést vládu zákona. Byla v tomto úkolu země úspěšná? 

„Černé Hoře se podařilo konsolidovat demokratické instituce plně v souladu se standardy EU, její ozbrojené síly jsou nyní silnější a mohou lépe chránit své občany,“ říká generální tajemník NATO Jens Stoltenberg.

Korupce a organizovaný zločin jsou však v zemi nadále. Zemí prochází tzv. balkánská stezka, kterou proudí zbraně a drogy z Afghánistánu. Sám premiér Milo Djukanović, jenž je u moci od 90. let buďto v pozici premiéra, nebo prezidenta, je zapojen do řady afér, u nichž je střet zájmů zcela patrný. Jeho rodina patří k nejbohatším v zemi.

Djukanović byl údajně zapleten do pašování cigaret s italskou mafií během 90. let a krátce po roce 2000. Díky pašování prý nabyl nemalého jmění. Vina mu však nikdy nebyla prokázána.

Mnohem větší skandál v souvislosti s jeho osobou se objevil při privatizaci banky Prva Banka. Djukanović se jmenoval prezidentem rady, která rozhodovala o privatizaci. Poté byla banka prodána jedinému zájemci, společnosti Monte Nova vlastněné Djukanovićovým bratrem Acem.

Minimální požadovaná cena nikdy nebyla zaplacena. Oba pak skrze další firmy nakupovali akcie Prve Banky za nejnižší ceny. Napojení Djukanoviće na kriminální živly je tedy velice pravděpodobné. Nova Banka například poskytla půjčku známému pašerákovi drog Stanko Subotićovi.

Během října 2015 se v zemi rozpoutala vlna protestů proti Djukanovićově zkorumpované vládě. Demonstrace se neobešly bez násilí, policie proti účastníkům použila slzný plyn. Vláda prohlásila, že protesty byly řízeny z Ruska s cílem zabránit vstupu Černé Hory do NATO. Opozice i Rusko tato obvinění odmítají.

Situací v Černé Hoře je znepokojena i Evropská komise, která ve zprávě z roku 2014 upozorňuje na nutnost implementace zákona o financování politických stran, posílení vlády zákona a zajištění, že antikorupční zákony budou plně fungovat také v praxi. Zpráva se rovněž zmiňuje o případech násilí proti novinářům.

Freedom House v oblasti svobody tisku označuje Černou Horu za částečně svobodnou. Což potvrzují i útoky zápalnými lahvemi na deník Vijesti, který často kritizuje vládní politiku.

Co na to Rusko a Srbsko?

Rusko na možný vstup Černé Hory do NATO zareagovalo okamžitě. Chce přerušit všechny společné projekty. Je přitom jedním z největších zahraničních investorů v Černé Hoře a podél pobřeží Jadranu vlastní řada Rusů hotely či rezidence. Přestože země přímo s Ruskem nesousedí, jedná se o dlouhodobého spojence Ruské federace. Prozápadní orientace Černé Hory je proto v Rusku brána s nelibostí.

Vztahy Srbska a Černé Hory jsou poprvé od uznání Kosova Černou Horou v roce 2008 relativně dobré. Srbsko stejně jako její soused usiluje o vstup do EU, rovněž je členem Partnerství pro mír. Přestože Srbsko úzce spolupracuje s NATO v oblasti ničení zbraní, min a výbušnin po válce a profesionalizace armády, není jeho záměrem stát se členem aliance. Otázka Kosova je pro Srby příliš ožehavá, i z toho důvodu má mnohem blíže k Rusku.

Vzájemné vztahy mezi oběma národy se vyvinuly již za dob carismu, kdy Rusko politicky i nábožensky ovlivňovalo Srby. Kromě ekonomických vztahů spolu země spolupracují i v rovině bezpečnostní. V listopadu 2014 se ozbrojené síly obou zemí zúčastnily společného cvičení. Ze srbské strany prozatím nezaznívají žádné negativní výroky v souvislosti se vstupem Černé Hory do NATO.

„Přistoupení k NATO může zkomplikovat situaci v Černé Hoře, mnoho lidí je proti Djukanovićovi a jeho prozápadní orientaci,“ varovala předsedkyně Demokratické strany Srbska Sanda Rasković Ivić. Stejně jako ruská i srbská strana zdůrazňuje nutnost souhlasu obyvatel pro vstup do NATO. Srbové jako řada Černohorců stále mají v živé paměti bombardování před 16 lety, které řídilo NATO. Tuto vzpomínku jen tak nevymažou.

Strategický zájem NATO?

Armáda Černé Hory čítá zhruba dva a půl tisíce vojáků včetně pobřežní stráže. Do jaké míry však může přispět činnosti NATO? Menší množství vojáků a zdravotní tým se účastnili mise v Afghánistánu. Černá Hora však nemá kapacity, aby nějak významně podpořila působení NATO. Organizovaný zločin a korupce zasahují všechny vrstvy černohorské společnosti. S Djukanovićem u moci není příliš pravděpodobné, že se situace v nejbližší době výrazně změní.

Pro Černou Horu je partnerství s NATO jednoznačně výhodné. Otevírají se jí dveře do Evropy, respektive se takto přibližuje vstupu do EU. Z hlediska bezpečnosti získá země velmi silného spojence. Přestože jsou vztahy mezi balkánskými státy v současnosti relativně dobré, napětí mezi Srbskem a Kosovem je patrné. Do budoucna nelze vyloučit ani vygradování sporů v konflikt.

Přínos Černé Hory pro NATO není příliš jasný. Stát s 620 tisíci obyvatel a dva a půl tisíci vojáků se nemůže rovnat síle Chorvatska či pobaltských zemí. Na druhou stranu členem NATO je i domovina organizovaných kriminálních skupin, Albánie. Do jaké míry tato země přispívá alianci, je rovněž otázkou. S Černou Horou po boku zcela určitě získá NATO lepší přístup k Jaderskému moři a zredukuje vliv Ruska v zemi.

Nahlásit chybu v článku


Související články

Ruské systémy S-400 v Sýrii mění pravidla hry

Rusko před několika dny letecky dopravilo do Sýrie protiletecký a protiraketový systém S-400 Triumf. ...

Turci sestřelili ruské letadlo Su-24. Co bude dál?

24. listopadu turecké stíhačky F-16 sestřelily ruský útočný letoun Su-24. O život přišel jeden pilot ...

Rusko využívá Sýrii k testování nových zbraňových systémů

Rusko od svého přímého zapojení do syrského konfliktu využívá tamní bojiště jako testovací polygon ...

NÁZOR: Využije Rusko uprchlíky jako nástroj hybridní války?

Každý týden překoná rusko-norskou hranici několik stovek uprchlíků z Afghánistánu. Tzv. "arktická ...

Přidávat diskuzní příspěvky a hlasovat pro článek mohou jen registrovaní. Prosím zaregistrujte se nebo se přihlašte!

Komentáře

Zvýraznit příspěvky za posledních:
 • semtam
  08:02 04.01.2016

  armataratata

  Nechci Vám brát iluze, ale co jste napsal ohledně separatistických tendencí je přinejmenším nevědomí hoax. Skotsko a jeho snaha o nezávislost se táhne historií ...
  Zobrazit celý příspěvek

  armataratata

  Nechci Vám brát iluze, ale co jste napsal ohledně separatistických tendencí je přinejmenším nevědomí hoax. Skotsko a jeho snaha o nezávislost se táhne historií Skotska jak je Skotsko Skotskem. To, že bude v roce 2014 referendum o nezávislosti se rozhodlo již v roce 2007. Ale chápu, nač si s tím lámat hlavu, pro pitomce stačí říct, že za to může Rusko a je to v suchu.
  Pane armataratata asi vůbec netušíte, že Skoti jsou největší zastánci EU ve Velké Británii. Kdyby se jim nezávislost povedla, tak by v EU vydrželi. Výstup z EU je v Británii dosti žhavé téma a největší podporu má mezi Angličany. Jsou podle Vás Angličané Ruskem placeni za to, aby se pokusili vystoupit z EU?
  Dále zmiňujete Irsko, sic nevím kvůli čemu, ale asi kvůli Lisabonské smlouvě. Víte vůbec v čem byl problém? Odhaduju, že víte s prominutím prd. Ale "víte", že je zatím Rusko. Docela trapné.

  Víte ona ekonomika nemusí být nutně vázána na členství EU. Vše má své pro a proti. Jediná s jistotou očekávaná hrozba je jakási pomsta EU a když to bude malý stát co by se pokusil odejít. Tak zároveň může EU posloužit jako odstrašující případ, proč to nedělat. Zkrátka totalita schovaná za roušku demokracie. A pamatujte, ten kdo chce jakkoli rozrušit EU či plně nesdílí pohled na její řád je agentem Ruska či podplácen Ruskem. :)
  Skrýt celý příspěvek

 • armataratata
  20:25 03.01.2016

  Vystoupit z EU není naděje, ale hrozba. Náš průmysl je orientován na export a to na západ, hlavně do Německa a členství v EU obchodování velmi zjednodušuje. Navíc jsme vystaveni ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Vystoupit z EU není naděje, ale hrozba. Náš průmysl je orientován na export a to na západ, hlavně do Německa a členství v EU obchodování velmi zjednodušuje. Navíc jsme vystaveni silnému tlaku konkurence a naši podnikatelé se musí opravdu snažit, chtějí-li uspět, což má blahodárný dopad na kvalitu. Členství v EU je pro ČR jednoznačnou výhodou - důkazem jsou ekonomické ukazatele, které řadí ČR k nejstabilnějším evropským zemím s nejnižším rizikem chudoby. Blbečci s transparenty se škrtlou vlajkou EU by českým firmám práci nezajistili a odbyt nenahradili, ti jsou rádi že trefí na úřad práce a zpět. A prodávat korálky ruským domorodcům můžeme ať jsme v EU nebo ne, tato možnost nikdy nepomine. A když teď pominula díky sankcím, neprojevilo se to naprosto nijak a nikde. Pokud jde o dezintegrační snahy části politického spektra v evropských zemích, tak ve zmíněném Skotksu a Irsku byly Ruskem vynaložené peníze na všechny ty kampaně stran, jež mají v názvu "Svobodní", jen dalšími vagony rublů vyhozenými z okna. A ani Maria Ruskem ProLepenová to nezvládla dle přání zadavatelů.
  Skrýt celý příspěvek

 • flanker.jirka
  22:24 02.01.2016

  EU je jen další parta lidi, kteří si myslí, že tu jsou na věčné časy.

  To Takeda: dobře víme jak by se unie zachovala pokud by se někdo chtěl cuknout, v případě menší země je ...
  Zobrazit celý příspěvek

  EU je jen další parta lidi, kteří si myslí, že tu jsou na věčné časy.

  To Takeda: dobře víme jak by se unie zachovala pokud by se někdo chtěl cuknout, v případě menší země je jasné, že by se tam uspořádal "mejdan" nebo by se referendum o vystoupení opakovalo, muselo by se te zemi "pomoci ke spravnemu názoru"
  Už jednou to unie prokázala, když se "nepovedlo "první referendum Irska o Lisabonské smlouvě, kdyby tehdy řekli ano, tak by se nemuselo opakovat. http://zpravy.idnes.cz/irove-n...
  https://m.youtube.com/watch?v=...
  Skrýt celý příspěvek

 • marius
  21:09 02.01.2016

  Kdyby bylo dneska po schvaleni kvot v CR referendum, tak ho budou muset nekolikrat opakovat, protoze vetsina bude pro vystoupeni z EU. Totez plati pro Slovensko a Madarsko. Dnes ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Kdyby bylo dneska po schvaleni kvot v CR referendum, tak ho budou muset nekolikrat opakovat, protoze vetsina bude pro vystoupeni z EU. Totez plati pro Slovensko a Madarsko. Dnes je setrvani v EU pro nas nevyhodne. Problem je v tom, ze pokud bychom chteli tento spolek opustit, trest by nas neminul. Vsechny strategicke podniky se prodali zahr. investorum a vyvazime hlavne do EU, takze dnes jsme vlastne nemeckym protektoratem. Doufejme, ze se EU odrovna sama a ze az se tak stane, nebude ux pozde.
  Skrýt celý příspěvek

 • semtam
  20:52 02.01.2016

  Takeda

  Tak ale poté nemůžeme básnit, jak je to suprová organizace. EU má sama se sebou potíže. Snad vidíte tu pointu. jak mohu někoho vyzdvihovat, když ani nevím jak se zachová. ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Takeda

  Tak ale poté nemůžeme básnit, jak je to suprová organizace. EU má sama se sebou potíže. Snad vidíte tu pointu. jak mohu někoho vyzdvihovat, když ani nevím jak se zachová. EU mě velmi zklamala postojem k majdanu a následně i poté. I když jsem nikdy nebyl zastáncem současné podoby EU, tak jsem ji ale uznával jako autoritu v oblasti práv, demokracie, do jisté míry spravedlnosti a svobod. Nyní se mi toto mínění již rozpadlo.

  Ohledně Skotska, ano, ale zde byl i vytvořen nátlak pro znejistění voličů.
  Skrýt celý příspěvek

 • Takeda
  20:27 02.01.2016

  semtam: No jo, ale mi nevíme jak by se EU chovala, kdyby chtěl někdo odejít. Takže tenhle Váš argument je naprosto mimo.

  Se Skotskem jste taky vedle. Jasně, že Britové se ...
  Zobrazit celý příspěvek

  semtam: No jo, ale mi nevíme jak by se EU chovala, kdyby chtěl někdo odejít. Takže tenhle Váš argument je naprosto mimo.

  Se Skotskem jste taky vedle. Jasně, že Britové se snažili Skoty přesvědčit. Co je na tom proboha tak ďábelského. Chcete se odtrhnout? Bude vás to něco stát? To je život.
  Skrýt celý příspěvek

 • semtam
  20:10 02.01.2016

  daxik

  Mirkulinek Vám již za mě odpověděl. Dále píšete ve svých komentářích o Ficovi a jeho vyvolávání strachu z neznámého. To absolutně nemůže být pravda. Z jednoho důvodu, že o ...
  Zobrazit celý příspěvek

  daxik

  Mirkulinek Vám již za mě odpověděl. Dále píšete ve svých komentářích o Ficovi a jeho vyvolávání strachu z neznámého. To absolutně nemůže být pravda. Z jednoho důvodu, že o nic neznámého nejde. Občané V4 nejsou totálně vymaštěné stádo bez znalostí evropských poměrů. Všichni vycházejí hlavně ze zkušeností ostatních zemí, které již vlny emigrace podobných kultur zasáhly v minulosti.

  Mám na Vás otázku, jak si myslíte, kdyby občané nějaké země demokraticky odhlasovali odchod z EU, myslíte, že by EU byla tak hodňoučká jak si myslíte.

  Příkladem budiž Skotsko i když se nejednalo o odchod z EU, ale ze Spojeného Království. Tak na Skoty byl veden nátlak, že se vlastně ani neví jak moc bude království se s nimi vůbec kamarádit a pravděpodobně čekají Skotsko těžkosti.
  Skrýt celý příspěvek

 • crusader
  16:52 02.01.2016

  stanyk
  No na rozdíl od Vás žádný, vy máte asi lepší "matroš".
  Obsazení nějakého území má význam jen, když to území jsem schopen udržet. Ruská armáda je sice schopná dobýt např. ...
  Zobrazit celý příspěvek

  stanyk
  No na rozdíl od Vás žádný, vy máte asi lepší "matroš".
  Obsazení nějakého území má význam jen, když to území jsem schopen udržet. Ruská armáda je sice schopná dobýt např. Ukrajinu, ale rozhodně nemá kapacity nepřátelský území delší dobu okupovat (tyto kapacity nemělo ani SSSR, a nemá je ale ani USA, bylo to vidět ve Vietnamu a v Iráku a Afghánistánu).
  Prostě území kde tě obyvatelstvo nenávidí a vidí v tobě okupanta nemůže žádná armáda dlouho udržet.
  Lepší je na daném území mít poslušnou vládu (jako byly třeba vlády bývalého sovětského bloku ale nemusíme koukat jen na východ), které problémy na vlastním území řeší samy (třeba za pomoci poradců) a velmoc tam má třeba základny.
  Skrýt celý příspěvek

 • crusader
  16:16 02.01.2016

  Mirage
  Nový státy nejsou potřeba jako nějaký přínos, jejich hlavní význam je, že slouží jako nárazníkové pásmo, aby se ochránili původní členové NATO.
  "Je to věc Černohorců" - On ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Mirage
  Nový státy nejsou potřeba jako nějaký přínos, jejich hlavní význam je, že slouží jako nárazníkové pásmo, aby se ochránili původní členové NATO.
  "Je to věc Černohorců" - On se hlavně občanů nikdo neptá jestli do nějakého paktu (a je mi jedno jestli se jmenuje Varšavský nebo Severoatlantický) chtějí vstupovat. To je i případ Černé Hory (stejně jako Česka, Slovenska, Maďarska atd.). Je skutečně s podivem, že o tak důležité otázce nerozhodují občané v referendu (na rozdíl třeba od Španělska, kde vstup schvalovali v referendu).
  A spoléhání se na NATO - přečtěte si pořádně článek 5. NATO by možná začalo pořádně fungovat až by se ruský tanky blížily spáleným Polskem a Českem k německý hranici. Ale celý je to nesmysl, Rusko nepotřebuje obsazovat státy, jejich území je dost velký i bez střední Evropy a Balkánu.

  daxík
  Proč do toho pletu USA? Přece se tu celou dobu bavíme o NATO. Tuhle organizaci USA vymysleli, jsou v jejím čele a ostatní skáčou jak USA pískají.
  Pokud o EU víte něco málo (asi jako o polsko-německý smlouvě z roku 1934, nebo o přihlášce SSSR do NATO) tak chápu Váš názor na EU.
  Skrýt celý příspěvek

 • flanker.jirka
  15:48 02.01.2016

  to Mirage: jsme platnými členy NATO, jen bychom se měli více držet hned prvního šlánku Washingtonské smlouvy. Navíc, jsme užiteční jako vlivová zóna. Vždy je pro naše sousedy na ...
  Zobrazit celý příspěvek

  to Mirage: jsme platnými členy NATO, jen bychom se měli více držet hned prvního šlánku Washingtonské smlouvy. Navíc, jsme užiteční jako vlivová zóna. Vždy je pro naše sousedy na západ od nás přímo v alianci, než abychom se tvářili tak nějak neutrálně. Takové zóny si tu velmoci nárokují celé dvacáté století, však nás takto použili jako předhozenou kost Stalinovi hned v 45. roce. USA se drží dlouhodobé strategie své obrany tak, aby nemusela bránit vlastní pobřeží, tak je lepší mít pod vlivem pobřeží už naprotější straně, má to svou logiku a pokud na to mají ekonomické, vojenské a kulturní kapacity, tak to musí využít. Podobně se o to teď snaží rusové.
  Skrýt celý příspěvek

 • Mirage
  15:33 02.01.2016

  Pro NATO nejsou vesmes novi clenove zadnym prinosem, spise starosti. Snad jen s vyjimkou Polska. Nikdo novy - vcetne nas - jsme do NATO nevstupoval s chuti branit zapadni zeme, ale ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Pro NATO nejsou vesmes novi clenove zadnym prinosem, spise starosti. Snad jen s vyjimkou Polska. Nikdo novy - vcetne nas - jsme do NATO nevstupoval s chuti branit zapadni zeme, ale naopak s nadeji, ze zapad bude branit nas, ze nam silne zapadni armady budou garantovat, ze uz nas nikdy neuchvati Rusko. Cerna Hora zna za ty roky spoluprace Rusko jiste dobre a jeji rozhodovani mezi Ruskem a zapadem tedy nebylo iracionalni, jak rekl Lavrov, ale naopak dobre promyslene. Proste si vybrali zapad. Mozna si Rogozin prostreli vzteky i druhou nohu, ale je to vec Cernohorcu.
  Skrýt celý příspěvek

 • daxik
  13:29 02.01.2016

  crusader
  áno verím. Ste mi nabili na smeč. Utečenci. Slovensko, jedna z najmenších a najslabších krajín sa postavila s Českom a Poľskom proti väčšine krajín EU v rámci povinných ...
  Zobrazit celý příspěvek

  crusader
  áno verím. Ste mi nabili na smeč. Utečenci. Slovensko, jedna z najmenších a najslabších krajín sa postavila s Českom a Poľskom proti väčšine krajín EU v rámci povinných kvót, nakoniec ostáva v tom sama (celé je to účelová Ficova fraška, aby vyhral voľby. A preto útočí na najnižšie ľudské pudy, strach z neznámeho. Ale pointa je inde). Dokonca sme podali na EU žalobu. Viete si predstaviť niečo podobné za bývalého režime? Ťažko. Mimochodom toto na mňa neskúšajte, o EU niečo málo viem a krčmové kecy ako je EU zlá, ako nás chce len využiť, ako si Nemci diktujú to a to na mňa neskúšajte, nie som z tej sorty ktorí na toto počúvajú.

  A prečo do toho pletiete USA?
  Skrýt celý příspěvek

 • theo
  12:26 02.01.2016

  Pani tak kto napíše niečo o ruských odstreľovačoch na maidane. Tak
  kto strieľal z hotela ukrajina . Prečo ti ľudia davno nesedia, lebo su súčasťou
  dnešnej moci na ukrajine. Kto ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Pani tak kto napíše niečo o ruských odstreľovačoch na maidane. Tak
  kto strieľal z hotela ukrajina . Prečo ti ľudia davno nesedia, lebo su súčasťou
  dnešnej moci na ukrajine. Kto dal odstrániť stromy z námestia po zverejneni
  reportáže BBC, že strieľať sa malo z hotela ukrajina . Ako aj potvrdenie, že
  zbrane , ktoré boli použite proti berkutu a protestujucim boli zhodne.
  Dokonca bolo na YouTube video kde traja pani po streľbe odkladaju puzdra
  so zbranami do auta.
  A este vatsina uktajincov v parlamente a aj v najvyssej rade nehovori ukrajinsky
  a su vedene v rustine.
  Skrýt celý příspěvek

 • marius
  12:14 02.01.2016

  Crusader: to si nemyslím. Liberálové s komunisty nepůjdou, ale to neznamená, že se nesnaží Putina zbavit.
  odkaz na kom. stranu ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Crusader: to si nemyslím. Liberálové s komunisty nepůjdou, ale to neznamená, že se nesnaží Putina zbavit.
  odkaz na kom. stranu RF
  https://cs.wikipedia.org/wiki/...

  odkaz na článek doporučuji přečíst - jsou tam popsány vztahy Putin - opozice
  http://www.nwoo.org/2015/12/29...
  Skrýt celý příspěvek

 • crusader
  12:01 02.01.2016

  marius
  no já myslím, že komunisté v Rusku budou dneska asi demokraté, protože jsou v opozici proti Putinovi a všichni co jsou proti Putinovi jsou "demokratická opozice"
  :-))

  marius
  no já myslím, že komunisté v Rusku budou dneska asi demokraté, protože jsou v opozici proti Putinovi a všichni co jsou proti Putinovi jsou "demokratická opozice"
  :-))

 • crusader
  11:50 02.01.2016

  Náhodou přihláška od Rusů to byl skvělý diplomatický tah, tím totiž ukázali, že Washingtonská smlouva (základní dokument NATO) je namířen proti nim.
  A asi by nebylo špatný si ten ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Náhodou přihláška od Rusů to byl skvělý diplomatický tah, tím totiž ukázali, že Washingtonská smlouva (základní dokument NATO) je namířen proti nim.
  A asi by nebylo špatný si ten dokument občas přečíst, hlavně článek 1 o mírovém řešení sporů.
  http://www.natoaktual.cz/na_zp...
  Skrýt celý příspěvek

 • marius
  11:42 02.01.2016

  Pokud by Rusko bylo členem NATO, tak máme možná po starostech ohledně války v Evropě. Je to samozřejmě nemožné, protože NATO slouží hlavně jako klacek Američanů proti Rusům, takže ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Pokud by Rusko bylo členem NATO, tak máme možná po starostech ohledně války v Evropě. Je to samozřejmě nemožné, protože NATO slouží hlavně jako klacek Američanů proti Rusům, takže amíci nikdy nedopustí členství Ruska v této alianci. NATO dnes skutečně není obranný pakt, možná ani nikdy nebylo.
  Daxiku, nevím proč píšeš o čs. červených užitečných idiotech. Je to teď sice v módě označovat lidi s jiným, než s tím správným názorem podobnými tituly, ale o tobě tady taky nikdo nepíše jako o americkém ignorantovi. Jinak ještě jen pro doplnění, nevím přesně kolik procent mají v současné době v Rusku komunisti, ale předpokládám, že jsou na tom hůř než ti naši.
  Skrýt celý příspěvek

 • crusader
  11:36 02.01.2016

  daxík
  Vy budete asi hodně mladý nebo naivní, že?
  "To je tá predstava Rusa už od dôb hlbokého cárizmu, Rus sa baví len s veľkými, malých má za gubernie a satelity"
  Američané snad ...
  Zobrazit celý příspěvek

  daxík
  Vy budete asi hodně mladý nebo naivní, že?
  "To je tá predstava Rusa už od dôb hlbokého cárizmu, Rus sa baví len s veľkými, malých má za gubernie a satelity"
  Američané snad jednají jinak? Přesně takhle totiž jednají velmoci.
  Malý státečky jako jsme my (Česko, Slovensko, Maďarsko, pobaltský státy) jsou vždycky "jen hrotem kopí namířeným na nepřítele" jak se hezky říká, neboli nárazníkovou zónou, kterou lze obětovat. No a pro Američany je tahle nárazníková zóna celá Evropa.
  A rovnost v EU, opravdu tomu věříte? Jestli ano máte asi dobrý "matroš". Dobře to bylo vidět u kvót pro utečence, pravidla EU se ohýbají podle potřeby jak to vyhovuje Německu a Francii.
  Skrýt celý příspěvek

 • Shania
  11:30 02.01.2016

  daxik: no muselo byt velmi veselo, kdyz do aliace ktera vznikla proti nim podalo SSSR prihlasku:)

  tak asi vzniklo prvni trololo.

  daxik: no muselo byt velmi veselo, kdyz do aliace ktera vznikla proti nim podalo SSSR prihlasku:)

  tak asi vzniklo prvni trololo.

 • mirkulinek
  11:07 02.01.2016
 • daxik
  10:40 02.01.2016

  semtam - To s tou žiadosťou Ruska o členstvo v NATO, máte k tomu nejaký dôkaz? Ako netvrdím, že to nie je tak, len o tom neviem, úplne ma to obišlo. Pretože už dávno som o tom ...
  Zobrazit celý příspěvek

  semtam - To s tou žiadosťou Ruska o členstvo v NATO, máte k tomu nejaký dôkaz? Ako netvrdím, že to nie je tak, len o tom neviem, úplne ma to obišlo. Pretože už dávno som o tom premýšľal, že by to bolo najlepšie riešenie, teda Rusko v NATO, čo by ale asi dosť nasralo Čínu :).
  Lenže RF by musela prejsť obrovskou demokratickou a transformáciou, ale hej ja som fanúšikom Ruska v nato.
  dOKONCA KED SA Putin so Západom cukrovali (až do takej miery, že na návštevy do Kremla chodili také "deviantky a úchylačky" ako speváčky TATU,, tak v tej dobe sa na tú možnosť hľadelo s opatrným optimizmom. Myslím, že tam bola aj možnosť členstva v EU, lenže Putin nedokázal pochopiť, že Nemci a Francúzi mu nedokážu zabezpečiť privilegovanejšie postavenie Gazpromu na trhu, teda opak toho o čo sa snaží EU rovný s rovným. To je tá predstava Rusa už od dôb hlbokého cárizmu, Rus sa baví len s veľkými, malých má za gubernie a satelity. Preto tak nechápem a vytáčajú ma snahy československých užitočných červených idiotov.
  Skrýt celý příspěvek

 • flanker.jirka
  10:22 02.01.2016

  to hurvo: rušitna je na ukrajině hodně rozšířený jazyk a i po majdanu spousta politiků na nižší úrovni poskytuje rozhovory v ruštině a ne ukrajinštině. Mimochodem, rusky ...
  Zobrazit celý příspěvek

  to hurvo: rušitna je na ukrajině hodně rozšířený jazyk a i po majdanu spousta politiků na nižší úrovni poskytuje rozhovory v ruštině a ne ukrajinštině. Mimochodem, rusky komunikovali nebo možná stále komunikují s ukrajinci i polští poradci, kteří se tam během majdanu začali vyskytovat.
  Rusko a Ukrajina jsou natolik provázané, že až po vyhrocení situace se zjistilo, že na některých místech nemají officiálně vyměřenou a označenou společnou hranici.
  Skrýt celý příspěvek

 • marius
  07:26 02.01.2016

  Ještě k té olympiádě. Kampaň západu proti Rusku začala už před hrami, kvůli údajné homofobii, k tomu se přidaly Pussy Riot a podobné hlouposti. Když chceš psa bít, tak si hůl ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Ještě k té olympiádě. Kampaň západu proti Rusku začala už před hrami, kvůli údajné homofobii, k tomu se přidaly Pussy Riot a podobné hlouposti. Když chceš psa bít, tak si hůl vždycky najdeš. Ten tlak v mainstreamu je tak jednostranný a hloupý, ale zatím je pořád ještě dost lidí co jim věří.
  Skrýt celý příspěvek

 • marius
  07:18 02.01.2016

  Hurvo:
  1. Kecy to nejsou
  2. Rusko Ukrajinu v NATO nikdy nedopustí. Amerika na jejich místě by se zachovala stejně. Rusove naopak doufají, že až budou mít lidé na Ukrajině ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Hurvo:
  1. Kecy to nejsou
  2. Rusko Ukrajinu v NATO nikdy nedopustí. Amerika na jejich místě by se zachovala stejně. Rusove naopak doufají, že až budou mít lidé na Ukrajině Bandery a západu plné zuby, že dojde k obnovení Rudkého světa.
  Skrýt celý příspěvek

 • semtam
  06:22 02.01.2016

  hurvo

  Zimní olympiáda v Soči končila 23.2. 2014 a ruská vojska šla na Krym také 23.2.2014. Jednoduše vzato čekali až olympiáda skončí. Využití olympiády využila v moderní ...
  Zobrazit celý příspěvek

  hurvo

  Zimní olympiáda v Soči končila 23.2. 2014 a ruská vojska šla na Krym také 23.2.2014. Jednoduše vzato čekali až olympiáda skončí. Využití olympiády využila v moderní historii snad jen Gruzie pro své válečné aktivity.

  S těmi střelci. Není žádným tajemstvím, že policie, převážně Berkut sloužili pomalu jako živé štíty. Co jsme viděli, tak takhle se nechat lynčovat by si nedovolila žádná policie na světě. Že se v davu demonstrantů objevili zbraně není také žádné tajemství.
  Rusky mluvící střelci :) pardon, ale profi střelci udělají svůj úkol a nekrafou.
  Skrýt celý příspěvek

 • hurvo
  06:10 02.01.2016

  Ano je pravda ze stat usilujuci o prijatie nesmie mat sporne uzemia, a zase je pravda ze az do zimnej olympiady v soci , ukrajina ziadne uzemne spory nemala.

  A zase sme pri tych ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Ano je pravda ze stat usilujuci o prijatie nesmie mat sporne uzemia, a zase je pravda ze az do zimnej olympiady v soci , ukrajina ziadne uzemne spory nemala.

  A zase sme pri tych banderovcoch vrazdiacich ludi atd atd.
  Majdan nejak zacal , nejak pokracoval, eskaloval po nebeskej sotni a po nediskriminativnej strelbe neznamych rusky komunikujucich ostrelovacov. Potom sa to uz mlelo bez zabran.
  Skrýt celý příspěvek

 • Vestly
  01:30 02.01.2016

  Napriklad by sa tym porusila doktrina vzajomneho znicenia, kedze PRO umiestnene na Ukrajine by dokazalo zostrelit rakety este v 1. faze letu, cize vtedy, ked to ide ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Napriklad by sa tym porusila doktrina vzajomneho znicenia, kedze PRO umiestnene na Ukrajine by dokazalo zostrelit rakety este v 1. faze letu, cize vtedy, ked to ide najlahsie..

  K tomu Majdanu, nepride ti to pokrytecke podporovat Euromajdan (banderovci si tam beztrestne strielali do ludi, obsadzovali budovy a pod.) a zaroven zanevierat separatizmus na vychode Ukrajiny, kde prakticky neboli ziadne boje, dokym sa nezacala slávna "protiteroristicka operacia" na rozkaz Turchynova (ktoreho na post prezidenta dosadili po majdanskom prevrate..)
  Skrýt celý příspěvek

 • semtam
  01:17 02.01.2016

  Docela se tu zapomíná na to, že stát usilující o členství v EU či NATO má splňovat to, že nesmí mít územní spory. Tím pádem státy, které je mají jako třeba Moldávie či Ukrajina ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Docela se tu zapomíná na to, že stát usilující o členství v EU či NATO má splňovat to, že nesmí mít územní spory. Tím pádem státy, které je mají jako třeba Moldávie či Ukrajina mají pokud své problémy nevyřeší docela smolíka.

  Pokud by po majdanu se chopili na Ukrajině schopní, demokratičtí a prognostičtí politici. Tak UA je v EU či NATO s velkou pravděpodobností dřív než současná realita naznačuje.
  Pokud brát Ukrajinu do NATO či EU, tak jen z principu, aby se "zatlačilo" Rusko je tak trochu pitomoučké.
  Už samotný průběh majdanu, který neměl s demokracií nic společného v důsledku Ukrajině jen přitížil. To, že někteří lidé chtějí do EU je pěkné, ale také podle toho se má postupovat. Smlouvu mezi EU a UA podrobně neznám, ale není tajemstvím, že Rusko jim nabízelo výhodnější nabídky. Tak s tou EU na UA byl spíše populismus, než reálně lepší cesta.

  Jedna zajímavost, Rusko, jakožto hlavní nástupnická země SSSR má od počátku vzniku NATO podanou žádanku o členství :D
  Skrýt celý příspěvek

 • hurvo
  23:02 01.01.2016

  a teraz ma zaujima dovod preco by mala byt vojna s ruskom pokial by sa stala ukrajina clenom nato? a to s tym nerozsirovanim na vychod su kecy.

  a teraz ma zaujima dovod preco by mala byt vojna s ruskom pokial by sa stala ukrajina clenom nato? a to s tym nerozsirovanim na vychod su kecy.

 • marius
  22:32 01.01.2016

  Hurvo Ukrajina si může podat přihlášku kam chce, ale nesmí být do NATO přijata. Pokud k tomu dojde, je pravděpodobná válka s Ruskem a v tom případě jsme skončili všichni. Kromě ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Hurvo Ukrajina si může podat přihlášku kam chce, ale nesmí být do NATO přijata. Pokud k tomu dojde, je pravděpodobná válka s Ruskem a v tom případě jsme skončili všichni. Kromě toho NATO se nemělo rozšiřovat na východ, což se nedodrželo, ale v případě Ukrajiny Rusko řeklo už dost.
  Skrýt celý příspěvek

 • marius
  22:27 01.01.2016

  Daxiku Rusko je hlavně jaderná mocnost prvního řádu. Ze Saudy, kteří momentálně dostávají kapky od Jemenu by mohli lehce zatočit, pokud by za nimi nestály USA.
  Viděl jsem jeden ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Daxiku Rusko je hlavně jaderná mocnost prvního řádu. Ze Saudy, kteří momentálně dostávají kapky od Jemenu by mohli lehce zatočit, pokud by za nimi nestály USA.
  Viděl jsem jeden dokumentární film o Rusku v 90 letech. V té době u nich docházelo k úmrtí lidí hladem. Situace s oligarchy tam byla stejná jako na Ukrajině. Během Putinovy vlády se v zemi mnoho věcí zlepšilo v národohospodářské sféře, vrátil Rusům národní hrdost a v neposlední řadě nalil spoustu peněz do armády - dobře věděl proč. Samozřejmě není kouzelník a taky je omyl si myslet, že má v Rusku neomezenou moc. Spousta mocných lidí v Rusku mu háže klacky pod nohy. Samozřejmě my západ Rusům taky nepomáháme, spíše děláme vše pro to, aby u nich bylo pokud možno co nejhůře.
  Skrýt celý příspěvek

 • hurvo
  22:19 01.01.2016

  prostě nechtějí Ukrajinu v NATO a přesto nejede vlak. Já se jim nedivím.

  Jednak ukrajina do nato nechcela, dokym ich rusi nenapadli, konflikt zacal kvoli asociacnej dohode s EU, ...
  Zobrazit celý příspěvek

  prostě nechtějí Ukrajinu v NATO a přesto nejede vlak. Já se jim nedivím.

  Jednak ukrajina do nato nechcela, dokym ich rusi nenapadli, konflikt zacal kvoli asociacnej dohode s EU, ktora sa rusom nepacila.
  A ak sa ukrajina rozhodne ze vstupi do NATO (a to este NATO musi prijat ich ziadost), akym pravom do toho maju co vstupovat rusi?
  Skrýt celý příspěvek

 • marius
  22:10 01.01.2016

  Hurvo: zdravím, ale tak to není. To není o tom, že ty státy s Ruskem nekamarádí. Je to o tom jaká parta je zrovna u moci. To pak i státy které byly v minulosti s Rusy spojenci, a ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Hurvo: zdravím, ale tak to není. To není o tom, že ty státy s Ruskem nekamarádí. Je to o tom jaká parta je zrovna u moci. To pak i státy které byly v minulosti s Rusy spojenci, a kde má Rusko mezi lidmi podporu, přejdou do druhého tábora, jako teď ČH, nebo dříve Bulharsko. Bulhaři přitom Rusům dluží strašně moc. Často se mění strany pod nátlakem ze strachu, apod. K Rusku se teď v Evropě nikdo nepřidá i proto, že by na takový darebácký stát pak mohly dopadnou ekonomické sankce, nebo se může zcela náhodně objevit nějaká barevná revoluce, arabské jaro atd.
  Rusové kolem sebe nekopou, prostě nechtějí Ukrajinu v NATO a přesto nejede vlak. Já se jim nedivím. Pokud chceme mír, tak to tak bude.
  Skrýt celý příspěvek

 • daxik
  21:57 01.01.2016

  marius - Jj, Rusko je hotový gigant, že s ním dokáže ľavou zadnou zatočiť Saudská Arábia kedy sa jej zachce. Je to len obor na hlinených nohách. Po Jeľcinovi stúpla cena ropy, tak ...
  Zobrazit celý příspěvek

  marius - Jj, Rusko je hotový gigant, že s ním dokáže ľavou zadnou zatočiť Saudská Arábia kedy sa jej zachce. Je to len obor na hlinených nohách. Po Jeľcinovi stúpla cena ropy, tak si Putin mohol dovoliť vyskakovať. Ty tomu hovoríš, že postavil krajinu na nohy? Ako? Diverzifikovanosť ruskej ekonomiky? nula bodov. Stále je to len o rope a zemnom plyne z ktorých je hradených cca 80 percent ruského rozpočtu. Toto je postaviť na nohy? Nebuď smiešny. Keby to tí Saudi aspoň mienili proti Rusom, ale im išlo primárne o Irán, vydľajší efekt je to ,že Rusko ťažko krváca.
  A s nejakým Banderom choď vieš kam. Vymenujem ti xy "hrdinov" ktorí sa oslavujú v Rusku. Ivan Hrozný je po novom Ivan Prísny, relativizácia viny Stalina a zmena pohľadu naňho v očiach ruskej garnitúry. Minule som niekde sa dočítal, že na červenom námestí má pomník!!!!! ten čo stojí za masakrom v Katyni, meno si teraz nespomeniem, ak to budeš vážne chcieť neskôr ti to vyhľadám. On sám osobne má mať na svojich rukách krv myslím až 8 tisíc ľudí, a osobne myslím tým, že ich sám zabil, zastrelil. To, že pár nácko uctieva Banderu? No a čo. V Rusku je najviac neonacistov na svete. Rusko nie je súper pre USA, je to krajina s HDP na úrovni Talianska alebo Floridy. Jediné s čím môžu operovať sú atómovky.
  Skrýt celý příspěvek

 • hurvo
  21:53 01.01.2016

  Ah pardon tak nie nacionalny socializmus, ten tam je az teraz, ale internacionalny socializmus.

  Kazdopadne ak sa cierna ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Ah pardon tak nie nacionalny socializmus, ten tam je az teraz, ale internacionalny socializmus.

  Kazdopadne ak sa cierna hora/ukrajina/gruzinsko/finsko/lotyssko/estonsko/litva/polsko s ruskom nechce hrat, tak moze rusko kopat nozickami obvinovat sionistov/slobodomurarov/CIA/USA/vesmirnych jasterov ale kamaratstvo si nevynuti.
  A nic na tom nezmenia ani prachy ktore rusko nalieva do propagandy a zapredancov.
  Skrýt celý příspěvek

 • marius
  21:25 01.01.2016

  Hurvo: Ještě jsem si pořádně přečetl to co jsi napsal. Národní socialismus v Rusku nikdy nebyl, to si pleteš s jedním naším současným spojencem.

  Hurvo: Ještě jsem si pořádně přečetl to co jsi napsal. Národní socialismus v Rusku nikdy nebyl, to si pleteš s jedním naším současným spojencem.

 • mirkulinek
  21:24 01.01.2016

  hurvo : Střet Civilizací - Samuel P. Huntington. Mapka na str. 192. Mrkněte a pochopíte o čem kolega Vestly psal...

  hurvo : Střet Civilizací - Samuel P. Huntington. Mapka na str. 192. Mrkněte a pochopíte o čem kolega Vestly psal...

 • marius
  21:19 01.01.2016

  Hurvo, a co takhle vrátit Ameriku Indiánům?

  Hurvo, a co takhle vrátit Ameriku Indiánům?

 • marius
  21:19 01.01.2016

  Daxiku ujišťuji tě, že se nejedná o konspirační teorie. Bandera byl fašista a pokud budeš chtít, tak si na internetu vyhledej něco o Volyňském masakru, abys věděl, jaké dnes mají ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Daxiku ujišťuji tě, že se nejedná o konspirační teorie. Bandera byl fašista a pokud budeš chtít, tak si na internetu vyhledej něco o Volyňském masakru, abys věděl, jaké dnes mají na Ukrajině národní hrdiny.
  Putin přebral zemi po Gorbačovovi a Jecinovi ve špatném stavu. Na tom se snad shodneme. Za 15 let jeho vlády se Rusko hodně zvedlo, dokonce tak, že má u lidí podporu 80-90%, na tom se snad shodneme taky. Rusku se začalo dařit až tak dobře, že si už nemuselo nechat všechno líbit a tak přišly úplně náhodou problémy na Ukrajině a následně ekonomické sankce. Rusko teď má jistě nemalé hospodářské problémy, které jsou ale vyvolané uměle nadprodukcí těžby ropy a ekonomickými sankcemi, což má vliv na příjmy do ruské státní kasy. Proč k tomu dochází? Protože ekonomickým tlakem chce USA vyvolat nespokojenost obyčejných Rusů se svou životní úrovní a doufají, že se to obrátí proti Putinovi a místo něho nastoupí někdo více proamerický.
  Ještě jenom tak na okraj. Rusko pro USA pořád představuje konkurenta, takže všechno to okopávání kotníků jsou pouze postupné kroky. Hlavním cílem je rozpad Ruska, tak jak se jim to povedlo u SSSR. Pokud by se pak ještě zadařilo ty nově vzniklé státy poštvat proti sobě, aby mezi sebou bojovaly (jako na Ukrajině),by bylo jako bonus. Pak bude cesta k nerostným zdrojům na Sibiři pro nadnárodní korporace volná a to jde především.
  Skrýt celý příspěvek

 • marius
  21:19 01.01.2016

  Daxiku ujišťuji tě, že se nejedná o konspirační teorie. Bandera byl fašista a pokud budeš chtít, tak si na internetu vyhledej něco o Volyňském masakru, abys věděl, jaké dnes mají ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Daxiku ujišťuji tě, že se nejedná o konspirační teorie. Bandera byl fašista a pokud budeš chtít, tak si na internetu vyhledej něco o Volyňském masakru, abys věděl, jaké dnes mají na Ukrajině národní hrdiny.
  Putin přebral zemi po Gorbačovovi a Jecinovi ve špatném stavu. Na tom se snad shodneme. Za 15 let jeho vlády se Rusko hodně zvedlo, dokonce tak, že má u lidí podporu 80-90%, na tom se snad shodneme taky. Rusku se začalo dařit až tak dobře, že si už nemuselo nechat všechno líbit a tak přišly úplně náhodou problémy na Ukrajině a následně ekonomické sankce. Rusko teď má jistě nemalé hospodářské problémy, které jsou ale vyvolané uměle nadprodukcí těžby ropy a ekonomickými sankcemi, což má vliv na příjmy do ruské státní kasy. Proč k tomu dochází? Protože ekonomickým tlakem chce USA vyvolat nespokojenost obyčejných Rusů se svou životní úrovní a doufají, že se to obrátí proti Putinovi a místo něho nastoupí někdo více proamerický.
  Ještě jenom tak na okraj. Rusko pro USA pořád představuje konkurenta, takže všechno to okopávání kotníků jsou pouze postupné kroky. Hlavním cílem je rozpad Ruska, tak jak se jim to povedlo u SSSR. Pokud by se pak ještě zadařilo ty nově vzniklé státy poštvat proti sobě, aby mezi sebou bojovaly (jako na Ukrajině),by bylo jako bonus. Pak bude cesta k nerostným zdrojům na Sibiři pro nadnárodní korporace volná a to jde především.
  Skrýt celý příspěvek

 • hurvo
  20:58 01.01.2016

  aka zapadna a aka vychodna ukraina? CO TO MELES?
  ideme sa hrat na rozdrobovanie uzemia? Nech sa paci odovzdajte sibir cinanom.
  ideme sa hrat na historicke naroky, nech sa paci ...
  Zobrazit celý příspěvek

  aka zapadna a aka vychodna ukraina? CO TO MELES?
  ideme sa hrat na rozdrobovanie uzemia? Nech sa paci odovzdajte sibir cinanom.
  ideme sa hrat na historicke naroky, nech sa paci vratit kareliu finom.
  historicke naroky z doby carovnej katariny? nech sa paci vratit vsetko co je od kaukazu na vychod.

  Skoda ze legionarov nebolo viac, mohli zabranit najvacsej katastrofe 20 storocia, ruskemu nacionalnemu socializmu.
  Skrýt celý příspěvek

 • Vestly
  20:43 01.01.2016

  Chces teda povedat, že zapadna ukrajina ma pravo na sebaurcenie, zatial čo východná nie? tak ty si demokrat jak vínko..

  Chces teda povedat, že zapadna ukrajina ma pravo na sebaurcenie, zatial čo východná nie? tak ty si demokrat jak vínko..

 • daxik
  20:27 01.01.2016

  marius -
  No tak zase toto nie, lebo kráľovsky bavíte vy mňa. Toto sprisahanecké, konšpirátorské videnie sveta išlo vždy mimo mňa a vždy som sa na ňom bavil. Niečo podobné ako ...
  Zobrazit celý příspěvek

  marius -
  No tak zase toto nie, lebo kráľovsky bavíte vy mňa. Toto sprisahanecké, konšpirátorské videnie sveta išlo vždy mimo mňa a vždy som sa na ňom bavil. Niečo podobné ako ukrajinský majdan sa nedá zorganizovať zvonku. Resp. takto, môže tam byť nejaká malá, skutočne malilinká podpora, ale zmanipulovať zmýšľanie státisícov ľudí a prinútiť ich aby dobrovoľne riskovali svoje životy v uliciach? Really?!!
  Krásne konštrukcie vytvárate, 5 mld. dolárov, platení demonštranti, snajpri, už vám chýbajú len jašteri a Santa Claus :).
  Len pre poriadok, Porošenko je tiež špina, ale o tom to je. Ukrajinci si nevedia zvloiť dobré elity, ale ich nemajú neviem. Ale majú právo na svoje vlastné smerovanie. Ak chcú ísť na Západ, Putin nemá právo do toho hovoriť.. S fašizmom to na mňa neskúšajte, to je veľmi primitívne. Na Ukrajine je percentuálne toľko fašistov na obyvateľa ako ich je v Rusku. Akurát v ruský režim je definícii fašistického režimu bližšie než akákoľvek iná regionálna veľmoc. Schválne si tú definíciu kuknite, Putina jeho režim napĺňa skoro všetko. Každý kto má iný názor ako on mimochodom je preňho fašista, dokonca mnohí jednoduchší bojujúci na strane separatistov tam išli kvôli tomu, že išli bojovať proti fašizmu ako ich dedko za vlasteneckej vojny. :D Tak vieš, ono krajina asi nebude v dobrej finančnej kondícii po Janukovyčovi, navyše, ked jej agresívny sused sa rozhodne ju zatiahnuť do vojny. Ale ako sa vraví Božie mlyny melú... viď sankcie a vývoj na trhoch ropy, ktoré Rusko tvrdo zasiahlo :). nepôjdu k ledu, s týmto strašia socialisti všade tam, kde sa krajina pokúša o európsku transformáciu.
  Aha bratskú Zem :) a preto tam poslali vraždiť svojich vojakov? Jáj, či aj v 68 to bola vlastne len bratská pomoc. Ako som inak písal, Putin si vytvoril druhé Poľsko. Z krajiny kde mali ľudia na Rusko neutrálny pohľad (ak neriešime históriu, krivdy ...) vytvoril krajinu ukrajinských nacionalistov nenávidiacich všetko ruské. Ja sa im ani nečudujem. Lebo tieto prokremelské báchorky, ktoré sem z východných webov idú môžu ovplyvniť max. tých, čo z princípu nenávidia Západ, EU, ale ukrajincov asi ťažko. Tam ťažko niekoho presvedčíš, že za to, že jeho syn je mŕtvy rukou ruského vojaka bez výložiek, alebo výbuchom granátu odpáleného z povstaleckých pozícií, môže júesej a EU.
  Skrýt celý příspěvek

 • marius
  19:59 01.01.2016

  Daxiku teraz si ma rozosmial. No čo, ak na Nový rok tak po celý rok. Jestli byl Majdan dílem ukrajinského lidu, tak já jsem královna ze Sáby. Majdan byl především dílem západních ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Daxiku teraz si ma rozosmial. No čo, ak na Nový rok tak po celý rok. Jestli byl Majdan dílem ukrajinského lidu, tak já jsem královna ze Sáby. Majdan byl především dílem západních zpravodajských služeb. Samozřejmě, že za Janukovyče na Ukrajině kvetla korupce a míra rozkradení státu dospěla za celou dobu od rozpadu Sojuzu, do katastrofálního stavu. Ze začátku lidé na Majdanu protestovali proti vládě a hlavně proti oligarchům, kteří tu vládu samozřejmě pásli. Tak to tam bylo celou dobu od osamostatnění Ukrajiny. Američané do Ukrajiny investovali v průběhu let 5 mld. dolarů, jenom proto, aby se tam ten převrat mohl uskutečnit, čímž by RF vznikly značné problémy. Ty tisícovky "aktivistů" na Majdanu stanovali ty tři měsíce za mzdu. Který zaměstnaný člověk by si to mohl asi tak dovolit nechodit do práce a dělat bordel na náměstí, že? Když se ani po této době nic moc nedělo, tak se nasadili snipeři, kteří postříleli pár lidí na každé straně a bylo hotovo.
  Teď k tomu, jak si Ukrajinci svobodně zvolili svůj osud. Takže i když byl Majdan primárně určen proti oligarchům, kteří rozkradli celý stát (jak si mysleli obyčejni Ukrajinci), ve volbách si je sami občani po tzv. Revoluci důstojnosti navolili do vlády, zastupitelstev atd. Dneska když se podíváš na ukrajinskou vládu, tak schválně kolik tam je cizinců a kolik Ukrajinců? Dále to už všichni známe, uctívání Bandery, Šuškeviče, fašismus, Moskaly na nože, masakr v Oděse, trestná výprava na Donbas a na závěr státní bankrot. Jakje vidět toto se moc nepovedlo. Ta svobodná volba je hlavně o zmanipulování mas.
  Ještě ti to vysvětlím i z jiné strany. Ta smlouva o přístupu k EU, kterou Janukovyč odmítl na úplném začátku podepsat a o které si obyčejní ukrajinci mysleli, že jim zajistí blahobyt a vstup na pracovní trhy EU, by pro Ukrajinu a ukrajinské firmy ve skutečnosti znamenala katastrofu, protože by ukrajinský trh byl otevřen západním firmám a výrobkům a těm Ukrajinci nemohou vůbec konkurovat. Co myslíš že se stane teď když Ukrajina otevírá svůj trh EU? Půjdou úplně do kelu.
  Nevím jaký to nakonec vezme konec, ale věřím, že časem se alespoň východní Ukrajina a Bělorusko vrátí k Rusku, protože tam patří. Dnes momentálně už západ na Ukrajinu kašle. Pokud ji nelze využít jako beranidlo proti Rusku, je pouze přítěží. Jediný kdo jim může pomoci jsou Rusové, protože Ukrajinu berou jako bratrskou zemi.
  Skrýt celý příspěvek

 • mirkulinek
  19:37 01.01.2016

  Apache : nejste trochu moc vztahovačný? Nesnažím se z Vás dělat debila, pouze sem se Vám snažil vysvětlit jisté dějiné souvislosti, které Vám buď unikají, nebo se Vám nehodí do ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Apache : nejste trochu moc vztahovačný? Nesnažím se z Vás dělat debila, pouze sem se Vám snažil vysvětlit jisté dějiné souvislosti, které Vám buď unikají, nebo se Vám nehodí do Vašeho vidění světa.
  Skrýt celý příspěvek

 • apache
  19:30 01.01.2016

  mirkulinek, já tvůj komentář pochopil naprosto přesně, takže neděláš debila ze mě, ale akorát sám ze sebe...

  mirkulinek, já tvůj komentář pochopil naprosto přesně, takže neděláš debila ze mě, ale akorát sám ze sebe...

 • mirkulinek
  19:22 01.01.2016

  apache: Držím se toho proto, že jste ji zmínil ve svém příspěvku. Píšete - Na Kubu z USA se pokusili dostat silou Kubánci. ////Ale za výrazné pomoci US Army a CIA, které tuto akci ...
  Zobrazit celý příspěvek

  apache: Držím se toho proto, že jste ji zmínil ve svém příspěvku. Píšete - Na Kubu z USA se pokusili dostat silou Kubánci. ////Ale za výrazné pomoci US Army a CIA, které tuto akci naplánovali, na to bych nezapomínal. Kubánci co utekli do USA na to totiž neměli prostředky. Tudíž USA podporovala převrat v cizí zemi. Přímo zasahovala do její suverenity a činila tak pro to, že tento karibský ostrov zahrnovali do své sféry zájmů.
  Na Ukrajině, respektive v její východní části se vzbouřila značná část obyvatelstva, pobouřilo je svržení legální vlády převratem. A to zřejmě proto, že většina obyvatelstva východních částí Ukrajiny jsou Rusové a nebo rusky mluvící Ukrajinci, povětšinou ze smíšených rodin. Na toto území nepřišli, byli i s tímto územím přeřazeni do tehdejší Ukrajinské SSR, tehdy to samozřejmě nikomu nevadilo, ale po rozpadu SSSR to má samozřejmě dalekosáhlé důsledky. Takže Vaše tvrzení, že na Ukrajinu přišli Rusové mírně pokulhává. Ono jich tam totiž cca 10 milionů jednoduše žilo a žije. To, že Rusko tyto lidi podporuje mi přijde naprosto přirozené a nevidím v tom žádný problém. Jiné státy běžně podporují opozici, nebo separatistická hnutí v jiných zemích, které považují za své sféry vlivu. Přesně tak, jako USA považují Kubu za sféru svého vlivu, proto to přirovnání.

  Za 2. zareaguji na Váš komentář mirkulinek: teď se navíc krásně ukázaly vaše myšlenkové pochody: Za druhou světovou nemůže Německo, ale ostatní západní státy. Tak teď už je mi jasné, proč dnes obviňujete všechny ostatní, jen ne Rusko...//// Pane Apache. Důrazně Vám doporučuji pořádně si přečíst co jsem napsal. Zjistíte zajímavou věc a to, že jsem napsal : Za vypuknutím 2. světové války můžeme hledat MOCNOSTI pouze dvě.
  //// Možnosti jsou tedy jen dvě. Buď velice pokulháváte ve čtení a tedy Vám doporučuji návrat do 3. třídy ZŠ, kde budete moci tyto své nedostatky napravit a nebo pokulháváte v historii 20. století takovým způsobem, že považujete Německo, respektive Výmarskou republiku za VELMOC, která způsobila Druhou světovou válku. Samozřejmě, válku Německo začalo, ale až po sledu událostí, které svojí chybnou politikou zapříčinili právě tyto DVĚ MOCNOSTI. Jestliže toto nechápete, tak doporučuji návštěvy hodin dějepisu 9. třídy ZŠ.
  Skrýt celý příspěvek

 • flanker.jirka
  19:06 01.01.2016

  To apache: mirkulinek narazí na to ze tak zvané vítězné mocnosti se rozhodly Německo rozebrat finančně, to otevrelo cestu k radikalizaci. Přitom z vojenského hlediska Francie ...
  Zobrazit celý příspěvek

  To apache: mirkulinek narazí na to ze tak zvané vítězné mocnosti se rozhodly Německo rozebrat finančně, to otevrelo cestu k radikalizaci. Přitom z vojenského hlediska Francie prohrávala obě světové války s Němci. V první se prakticky na německé území moc nedostali a druhou projeli zase. Británii zachránilo, to ze jsou na ostrovech. Pokaždé se do toho musely vlozit USA.
  Skrýt celý příspěvek

 • Pepos
  19:05 01.01.2016

  flanker.jirka súhlas triezvy pohľad na svet.
  apache Ty si asi bývali komouš ktorý vymenil jednu hviezdu za asi 50 -tie tvoje demagogické reči nemajú hlavu pätu.

  flanker.jirka súhlas triezvy pohľad na svet.
  apache Ty si asi bývali komouš ktorý vymenil jednu hviezdu za asi 50 -tie tvoje demagogické reči nemajú hlavu pätu.

 • flanker.jirka
  18:51 01.01.2016

  To daxik: v dodatku prave byly i pobaltské státy s polskem. Uváděl jsem to jako příklad toho jak to dodnes chodí. Verejnosti se predhazuje minimum informaci.

  Naprosto s vámi ...
  Zobrazit celý příspěvek

  To daxik: v dodatku prave byly i pobaltské státy s polskem. Uváděl jsem to jako příklad toho jak to dodnes chodí. Verejnosti se predhazuje minimum informaci.

  Naprosto s vámi souhlasim s hodnocenim Janukovycovy vlády, jen se divim, ze nikomu kdo ji po převratu osocuje (mezi největší kritiky patří naší eurohujeri) nevadilo korupcni prostredi a mafie a celou dobu s nim EU jednala o rozvoji trhu. Pri majdanu bylo videt, ze nekdo mel i plan B. Přitom mohl se mohl Janukovyc zachovat tvrdé hned z pocatku a nečekat na to az budou lidi bydlet na namesti několik měsíců za peníze z venku.
  Mimochodem v roce 2012 v teto vládě byl ministrem hospodarstvi nějaký Petro Porosenko, který kdysi dávno byl i u zrodu Janukovycovy strany, pak prebehel k Juscenkovi a pak zase sedne do vlády s Janukovycem. Takových charakterních loutek máme i u nás dost. Tak ze zase jen pochybná existence, ale ted jde na ruku jiným panum o nějakém prozření a demokracii lze pochybovat.
  Skrýt celý příspěvek

 • apache
  18:48 01.01.2016

  mirkulinek: teď se navíc krásně ukázaly vaše myšlenkové pochody: Za druhou světovou nemůže Německo, ale ostatní západní státy. Tak teď už je mi jasné, proč dnes obviňujete všechny ...
  Zobrazit celý příspěvek

  mirkulinek: teď se navíc krásně ukázaly vaše myšlenkové pochody: Za druhou světovou nemůže Německo, ale ostatní západní státy. Tak teď už je mi jasné, proč dnes obviňujete všechny ostatní, jen ne Rusko...
  Skrýt celý příspěvek

 • crusader
  18:47 01.01.2016

  daxík
  to jste si dost naběhl
  Polsko-německá smlouva byla oficiálně deklarací o neútočení, avšak obsahovala tajné články.
  Podle těchto článků Berlín a Varšava předpokládaly ...
  Zobrazit celý příspěvek

  daxík
  to jste si dost naběhl
  Polsko-německá smlouva byla oficiálně deklarací o neútočení, avšak obsahovala tajné články.
  Podle těchto článků Berlín a Varšava předpokládaly úzkou vojenskou a diplomatickou spolupráci namířenou proti jejich společnému nepříteli - Sovětskému Rusku.
  V plánech obou zemí bylo rozdělení si Sovětské Ukrajiny (Polsko mělo díky Ukrajině dosáhnout Černého moře) a pobaltských republik (Litva měla připadnout Polsku, Lotyšsko a Estonsko Německu).
  Dále obsahovaly shodu v dalších otázkách - rozdělení Československa (polský diktátor Pilsudski, a jeho ministr zahraničí Beck tvrdili, že Československo je života neschopný umělý útvar), podle jejich plánů mělo Polsku připadnout česká část Těšínska, Slovensko a Podkarpatská Rus měly být vráceny Maďarsku, se kterým Polsko chtělo mít společnou hranici
  Skrýt celý příspěvek

 • apache
  18:45 01.01.2016

  mirkulinek:
  1) Opět - nepleťte si objektivitu s pojmy jako nestrannost nebo neutralita.
  2) Kuba... nějak mi uniká, proč se toho tak zuby nehty držíte? Jak jsem napsal - co se ...
  Zobrazit celý příspěvek

  mirkulinek:
  1) Opět - nepleťte si objektivitu s pojmy jako nestrannost nebo neutralita.
  2) Kuba... nějak mi uniká, proč se toho tak zuby nehty držíte? Jak jsem napsal - co se dělo na Kubě je mi šumák. Jak jsem napsal - na USA u mě doma sere pes. Tak proč se mi furt snažíte USA podsouvat? Jinak ono samotné srovnání Kuby a Ukrajiny dost pokulhává. Na Kubu z USA se pokusili dostat silou Kubánci. Z Ruska na Ukrajinu Rusové, ne Ukrajinci, takže vaše snaha za tyto dvě události dát rovnítko je stejnak marná. Kubě nehrozilo, že se stane Novoamerikou, či přímo 51. státem USA. A i kdyby se stala - nebyla by to omluva pro kroky Ruska na Ukrajině.
  Skrýt celý příspěvek

 • mirkulinek
  18:34 01.01.2016

  daxik : Za vypuknutím 2. světové války můžeme hledat mocnosti pouze dvě. A to Velkou Británii a Francii, jejich naprosto tupé a krátkozraké požadavky na válečné reparace podnítili ...
  Zobrazit celý příspěvek

  daxik : Za vypuknutím 2. světové války můžeme hledat mocnosti pouze dvě. A to Velkou Británii a Francii, jejich naprosto tupé a krátkozraké požadavky na válečné reparace podnítili vzestup extremismu v bídou sužované Výmarské republice a dali tak živnou půdu nacismu. Dále jejich chování za Mnichovské krize, kde stáli na straně toho nejzrůdnějšího zla, které na této planetě vzniklo. Ano, přesně tohle jsou mocnosti co způsobili druhou světovou válku.
  Skrýt celý příspěvek

 • daxik
  18:01 01.01.2016

  flanker.jirka-Stalin se po obsazeni Sudet snažil budovat nárazníkovou zónu s vlastním vlivem, anexi pobaltí a pak rozdeleni Polska.


  A to ho nejako ospravedlňuje? Nehovoriac o ...
  Zobrazit celý příspěvek

  flanker.jirka-Stalin se po obsazeni Sudet snažil budovat nárazníkovou zónu s vlastním vlivem, anexi pobaltí a pak rozdeleni Polska.


  A to ho nejako ospravedlňuje? Nehovoriac o tom, že zamlčujete to najdôležitejšie, čo ten pakt obsahoval. Tajný dodatok o rozdelení Poľska.
  Mali Poliaci v tej zmluve z roku 34 nejaký tajný dodatok o rozdelení nejakej krajiny? Ja nemám o Poľsku z vtedajšej doby nijaké ilúzie. Ale snažiť sa relativizovať jeho politiku a činnosť a ospravedlňovať tým, čo? Fakt, že za vypuknutím 2. svetovej vojny môžeme vidieť hlavne 3 krajiny. Nemcov, Sovietov a vtedajšie Slovensko, no to skôr symbolicky :).
  Skrýt celý příspěvek

 • daxik
  17:54 01.01.2016

  marius- zasa, Západ, západ, západ.

  Vy buď ignorujete zámerne alebo ani nepripúštate to, že Majdan bol dielom ukrajinského ľudu. Stačí si zistiť počty ľudí v uliciach. Ja viem, ...
  Zobrazit celý příspěvek

  marius- zasa, Západ, západ, západ.

  Vy buď ignorujete zámerne alebo ani nepripúštate to, že Majdan bol dielom ukrajinského ľudu. Stačí si zistiť počty ľudí v uliciach. Ja viem, že kremelská propaganda túto tézu razí, ale je úplne nemožné aby niečo tak masové ako Majdan bol dielom západných tajných služieb. Janukovyč bol špina za ktorého vlády bujnela neskutočným spôsobom korupcia a kientelizmus. Jeho syn ničil osudy ľudí tunelovaním spoločností. A obyvateľom sa to nepáčilo.
  Prečo tie frázy, ktoré používate. Nie je pravdepodobnejšie to, že Ukrajinci toho začali mať dosť? Veď nie sú slepí pre pána Jána. Vidia, že kvalita života rastie tým viac, čím západnejšie od Ruska sa nachádzate a platí to aj naopak.
  Špeciálne v postsovietskych satelitoch a pobaltských štátoch. Plat, kvalita života, zdravotníctva, stredná dĺžka života etc... Ukrajinský ľud má právo rozhodovať sa o svojom vlastnom osude sám, a nie, že byť len ruským pešiakom na geopolitickej mape.
  Ak by ste mali bohatšieho suseda, asi by ste sa zaujímali o to prečo tomu tak je, nie? A ak by bola možnosť, tak by ste chceli spraviť to čo urobil on, aby vám bolo lepšie.
  Tie reči, že Západ to a Západ hento. A Západ vyprovokoval, no určite. :DD
  A nie, história sa používať nesmie. Teda, históriu Putin používa v rámci propagandy, ale ak by niekto pristúpil na jeho hru tak si môže nárokovať ktokoľvek čokoľvek. V 21. storočí si riešiť komplexy historickými krivdami? Nehovoriac, že je to vždy o podaní jednej strany voči druhej. Ked má na hrnaiciach silnejšiu Čínu? To sa mu mlôže pekne vypomstiť.

  A kto za nás bude krvácať? Nikto nechce zomrieť. Ťahať do toho primitívny nacionalizmus, panslavizmus, či nejakú krv. Ved sme v 21. storočí, nie v 19.
  Skrýt celý příspěvek

 • flanker.jirka
  17:42 01.01.2016

  To daxik: pakt Molotov Ribbentrop byl uzavřen az 23. Spna 1939.. Tedy 5,5 roku po paktu mezi poláky a nemeckem. Těžko tak může jít o odpověď na pakt, ktery byl uzavřen později. ...
  Zobrazit celý příspěvek

  To daxik: pakt Molotov Ribbentrop byl uzavřen az 23. Spna 1939.. Tedy 5,5 roku po paktu mezi poláky a nemeckem. Těžko tak může jít o odpověď na pakt, ktery byl uzavřen později. Meziválečná politika v Evropě byla hodně neúčinná. Sporů o uzemi vyvstalo po prvni valce vice nez dost a vyvrcholilo to sporem o sudety do ktereho se vlozilo i polsko a madarsko, nejen nemci. Obdobne spory se dodnes resi na celem byvalem uzemi sovetskeho svazu. Snad se to uz bude resit tak jako pri rozdeleni Ceskoslovenska, k tomu se zajimave vyjadril byvaly prezident Klaus "stestim bylo ze jsme si k tomu rozdeleni neprizvali americke poradce"
  Vyhlášení války Německu ze strany Francie a Británie bylo z počátku jen alibismem, dokud se Hitler sam nerozhodl je napadnout tak nic neudělali (zajimavou paralelu vidím v dnešní rozhodnosti EU).
  Stalin se po obsazeni Sudet snažil budovat nárazníkovou zónu s vlastním vlivem, anexi pobaltí a pak rozdeleni Polska.

  Ohledne garanci hranic je to jen car papíru, staci se podívat na Kosovo, Palestinu, Guantanámo. Jsem zvedav kdo bude kdy garantovat celistvost napriklad Iráku a Sýrie. Dodnes se třeba Španělsko pre o část Gibraltaru s Britanii.
  Skrýt celý příspěvek

 • Vestly
  16:34 01.01.2016

  Daxik, to tvoje pokrytectvo je az na smiech :)

  Daxik, to tvoje pokrytectvo je az na smiech :)

 • marius
  16:12 01.01.2016

  Daxiku historie s geopolitikou vždy souvisí. Pokud se nebudou brát ohledy na historické vazby, jako to udělal západ na Ukrajině, tak to vždy dopadne právě tak jako tam (otázka je, ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Daxiku historie s geopolitikou vždy souvisí. Pokud se nebudou brát ohledy na historické vazby, jako to udělal západ na Ukrajině, tak to vždy dopadne právě tak jako tam (otázka je, jestli nebyl záměr vyvolat konflikt). Historické křivdy se mohou vymstít hned, nebo taky za mnoho let. Jistěže Putin toho využil, protože nemůže dopustit americké základny na Ukrajině u ruských hranic. Ještě si dovolím připomenout, že levobřežní území Ukrajiny bylo historicky vždy Rusko a žijí tam od nepaměti Rusové. Ukrajinou se tato oblast stala rozhodnutím komunistů po říjnové revoluci. Do rozpadu SSSR to bylo celkem jedno, ale nyní máme situaci kdy 24 000 000 Rusů žije mimo Rusko, protože komunisté velkoryse rozdávali ruská území ostatním svazovým republikám i s obyvateli, kteří tam žili. Pokud se nějakou hezkou barevnou revolucí podaří západu ustanovit v bývalých svazových republikách protiruskou vládu a je tam významná ruská menšina, tak ta bude vždy proti a nastane mela. Což ovšem západu vyhovuje, takže se skrze páté kolony v těchto zemích snaží tyto nepokoje u ruských hranic vyvolávat, už jenom proto aby Rusové utráceli drahocené peníze na řešení těchto vzniklých situací.
  Ještě se vrátím k tomu Polsku. Britové a Francouzi sice po napadení Polska vyhlásili Německu válku, ale nemyslím si, že by to bylo kvůli Polákům, které před tím využili proti Hitlerovi. Bylo to proto, že nic jiného jim nezbývalo. K moci se dostal Churchill a ten věděl, že s Hitlerem se nepůjde dohodnout. Francie ani Anglie za Poláky krvácet nebudou tehdy ani dnes, tím méně za ČR, nebo za Ukrajinu.
  Skrýt celý příspěvek

 • mirkulinek
  15:51 01.01.2016

  Apache : Pane, tvrdit o sobě, že jsem objektivní a pak v jednom příspěvku napsat, cituji : Kuba? Budu upřímný - je mi úplně šumák, že se Kubánci, který Castro vyhnal, pokusili ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Apache : Pane, tvrdit o sobě, že jsem objektivní a pak v jednom příspěvku napsat, cituji : Kuba? Budu upřímný - je mi úplně šumák, že se Kubánci, který Castro vyhnal, pokusili vylodit a svrhnout ho, s americkou podporou. A v zápětí napsat : Ukrajinská armáda na ukrajinské půdě. Rusko nemuselo reagovat nijak - já vím, že vy si to pořád nechcete připustit, ale Ukrajina už není pod kontrolou Kremlu. Ukrajinci se rozhodli, rusák to musí respektovat. //// Když nemuselo Rusko na situaci na Ukrajině nijak reagovat, tak proč USA reagovali na situaci na Kubě podporou opozice?!?! Proboha, alespoň trošičku soudnosti a OBJEKTIVITY chtělo....
  Skrýt celý příspěvek

 • Sgt Murphy
  15:43 01.01.2016

  Apache tvoj "chlapec" nie som aby si mi tak hovoril.

  Žijem na Slovensku. Žije tu môj otec, žil tu môj dedo. Žil tu môj pradedo aj všetci tí pred ním. Pred rokom 1918 sme tu boli ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Apache tvoj "chlapec" nie som aby si mi tak hovoril.

  Žijem na Slovensku. Žije tu môj otec, žil tu môj dedo. Žil tu môj pradedo aj všetci tí pred ním. Pred rokom 1918 sme tu boli pod útlakom Maďarov. Keď tu v 1939 prišli fašisti, vyľudnili z tadiaľto všetkých židov a nás utláčali. Môj pradedo oslobodzoval ako partizán svoju zem. Na to červená armáda vypálila majetky a znásilnila ženy v dedine. Takže z kaluže do blata. Neskôr komunisti všetky majetky pobrali. A boli sme radi keď tá diktatúra padla. Ja na svoje dejiny nezabúdam. Za rusofila za nepokladám. Nechcem tu vidieť ako ruské tanky tak ani bombardéry zo západu.

  Chcem budovať slobodné dejiny ako Slovák. Jazdím na Škode, kupujem slovenské potraviny, chodím na dovolenky do Tatier. Deti sa mi učia slovensky. Ak budem narukovať do armády tak len za slobodu Slovenska. EU ani NATO mi slobodu neukázalo. Ukázali mi len to že mám ísť bojovať za záujmy USA do Iraku a Afganistanu, že sa mi do krajiny nasťahujú cudzie vojská, že si mám nasťahovať na záhradu utečencov a že firma zarába o polovicu menej lebo nemôže vyvážať do Ruska lebo nejaký amík povedal. A že zrejme povýšia ceny za plyn a benzín, lebo chcú aby som žil z made in u.s.a.

  Takže otvor oči a prestaň žiť v tej rozprávke.
  Skrýt celý příspěvek

 • daxik
  15:39 01.01.2016

  marius - Vstúpili do vojny po útoku na Poľsko, to, že tam vtedy reálne nezasiahli je vec iná. Sám Hitler nepočítal s vojnou kvôli Poľsku.

  Aha, vážne chcete do geopolitiky miešať ...
  Zobrazit celý příspěvek

  marius - Vstúpili do vojny po útoku na Poľsko, to, že tam vtedy reálne nezasiahli je vec iná. Sám Hitler nepočítal s vojnou kvôli Poľsku.

  Aha, vážne chcete do geopolitiky miešať históriu? Nemennosť hraníc je garantovaná na medzinárodnom poli, kto ju naruší je agresor. Miešať tam históriu je propagandistický vtip Rusov. Ale vždy to na niektorých zapôsobí. Takto si Čína môže nárokovať celý Sibír, na ktorý ma podstatne oprávnenejší "historický nárok" než Rusi.
  Celý Krym, Donbas.. je mimochodom z Ruskej strany obrovský fail. Z národa, ktorý to mal vpaži si Putin kvôli idey Ruskij mir vytvoril druhé Poľsko ukrajinských nacionalistov na vlastnej hranici. thumbs up.

  flanker.jirka - moderovaná diskusia nie je prejavom totality. Proste len neznesiem ako je on strašne neutrálny a objektívny. Asi sa kvôli nemu cítim menejcenný lebo som vypláchnutý západnou propagandou. Ale čo zmôžem, keď nechytámRT :( To by som bol inakší junák.

  flanker.jirka
  Mám tomu rozumieť, že ten pakt z roku 1934 je akási odpoveď istého ideového prúdu na podstatne známejší dôležitejší pakt Molotov-Ribentrop a fakt, že Rusi si to vtedy mašírovali Poľskom s Nemcami ruka v ruke.
  V rámci informačnej vojny je to zaujímavé, ale nič nehovoriace a marginálne.
  Skrýt celý příspěvek

 • Kozlus
  14:46 01.01.2016

  daxiku, doporucuju ti se na tu zpravu aspon podivat.

  daxiku, doporucuju ti se na tu zpravu aspon podivat.

 • flanker.jirka
  14:32 01.01.2016

  To daxik: máme to štěstí, že si mužem dovolit luxus svobody projevu a tedy i diskuse i s "trolly" kohokoliv. Pokud je mi známo tak je tu diskuse regulována dostatečně, Murphy jiný ...
  Zobrazit celý příspěvek

  To daxik: máme to štěstí, že si mužem dovolit luxus svobody projevu a tedy i diskuse i s "trolly" kohokoliv. Pokud je mi známo tak je tu diskuse regulována dostatečně, Murphy jiný názor než jiní diskuteri a ma na svůj názor právo, stejně jako vy.

  Moc řadí se od Vas necháme poučit například o rozsahu operaci francouzské a britské armády za 2. světové války v roce 1939-1940 na podporu Polska, které si vztahy s hitlerovským německém pojistil o vlastním paktem o neútočení již v roce 1934.https://cs.m.wikipedia.org/wik...
  Skrýt celý příspěvek

 • marius
  14:30 01.01.2016

  Tak za prvé pro Apache: Podle mě není v pořádku poslat tanky a letadla na 1/2 občanů země, protože nesouhlasí s politikou vlády, která se k moci dostala pomocí ozbrojeného státního ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Tak za prvé pro Apache: Podle mě není v pořádku poslat tanky a letadla na 1/2 občanů země, protože nesouhlasí s politikou vlády, která se k moci dostala pomocí ozbrojeného státního převratu, vše s podporou USA a západní Evropy.
  Za druhé, pokud všichni zamrzneme v roce 1968 a nebudeme kvůli tomu schopni objektivně posuzovat současnou situaci, tak se nikam nedostaneme. Rok 1968 byl důsledkem Jaltské konference, kde si Stalin, Churchill a Roosevelt rozdělili svět. Je celkem zajímavé, že se na rozdíl od srpna 68 dnes skoro vůbec nemluví o Mnichovu. Dnešní Rusko není SSSR, stejně jako Německo není Třetí říše.
  Za třetí: Samozřejmě, že rozšiřování NATO k ruským hranicím znamená významné ohrožení bezpečnosti pro RF. Tohle ví každý dement.

  Pro Daxika: Nevím nic o tom, že by Francouzi a Britové šli prolévat krev kvůli Polsku. Naopak v době, kdy byli Poláci s Němci jedna ruka, Polákům vnutili názor, že to udělají, pokud Polsko začne dělat Hitlerovi problémy, ale pak je nechali ve štychu.
  Ohledně Ukrajiny toho tady bylo napsáno už tuny. Znáš vůbec historii té země? Myslím, že ne. Jak Ukr. vznikla, proč k ní komunisti přilepili ve 20. letech levobřežní oblasti včetně Donbasu? Historii Krymu? To se to pak lehce vynášejí soudy, když neznáš souvislosti a netušíš jaké budou následky.
  Skrýt celý příspěvek

 • daxik
  13:49 01.01.2016

  Za sebe jen můžu říct, buďme rádi, že to svinstvo dopadlo tak jak to dopadlo, protože pokud by se RF nechala vtáhnout do otevřené války, kdo ví kam až by to došlo. Samozřejmě velmi ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Za sebe jen můžu říct, buďme rádi, že to svinstvo dopadlo tak jak to dopadlo, protože pokud by se RF nechala vtáhnout do otevřené války, kdo ví kam až by to došlo. Samozřejmě velmi lituji utpení a ztráty lidí na Donbase, ale toto západ vůbec nezajímá, vždyť jsou to jen nějací východní Slovanští barbaři, cenu pro ně má pouze anglosaská krev.

  Jj, a preto Briti a Francúzi išli prelievať krv svojich občanov v 2. svetovej na ochranu slovanských Poliakov. Rovnako ako v prvej svetovej bol spušťač všetkého útok na slovanské Srbsko.

  S týmto ublíženeckým panslavizmom choďte diskutovať na aeronet.

  To je tak krásna voľba slov, ako sa Rusko nenechalo vtiahnuť do nejakej vojny Západom. Pritom jednotky ruskej armády zbavené vyložiek si to na ruskej technike mašírovali územím suverénnej Ukrajiny. Ale my vieme, poučky kremlobotov nepustia. Rusko útočí, prelieva slovanskú krv na Ukrajine, ale môže za to petrošekelmi motivovaná chamraď z júesej.
  Skrýt celý příspěvek

 • daxik
  13:35 01.01.2016

  A čo je to vlastne za módu dnes vypisovať, že nevieme kto ten Boeing zostrelil? Veď oficiálna správa bola vydaná toho roku na jeseň, vieme čo ho zostrelilo. Len v správe boli ...
  Zobrazit celý příspěvek

  A čo je to vlastne za módu dnes vypisovať, že nevieme kto ten Boeing zostrelil? Veď oficiálna správa bola vydaná toho roku na jeseň, vieme čo ho zostrelilo. Len v správe boli diplomatický a nepovedali kto ich zostrelil. Správa uvádza, že lietadlo zostrelil BUK. A všetci vieme, kto jediný ten BUK mohol obsluhovať.

  Ale samozrejme to nikdy nepriznajú. Same old shit...like Katyň, Černobyl. Nič sa nezmenilo. Ale to sme vedeli už od začiatku, veď povstalci nemali letectvo, tak na čo by preboha Ukrajinci strieľali na lietadlo, ptm ten twitter jedného z povstalcov, kde sa chválil zostrelom v domnení, že sa jednalo o vojenské lietadlo etc... tých dôkazov bolo milion...
  Skrýt celý příspěvek

 • daxik
  13:23 01.01.2016

  Prečo týmto proruským trotlom ako Murphy nedáte ban? Strašne to znižuje kvalitu diskusie.

  Prečo týmto proruským trotlom ako Murphy nedáte ban? Strašne to znižuje kvalitu diskusie.

 • apache
  13:23 01.01.2016

  Murphy, zjisti si rozdíl mezi neutralitou a objektivitou. Neutrální nejsme ani jeden, i když ty si to o sobě možná myslíš (nevím, ty jsi zvláštní člověk), stejně jako si myslíš, že ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Murphy, zjisti si rozdíl mezi neutralitou a objektivitou. Neutrální nejsme ani jeden, i když ty si to o sobě možná myslíš (nevím, ty jsi zvláštní člověk), stejně jako si myslíš, že seš objektivní, zatímco všichni ostatní kdo nesouhlasí jsou "pod kontrolou západní propagandy". To je typický sebeklam, ve kterém rusofilové žijí. Já nepochybuji o tom, že západní propaganda je. Nepochybuji o tom, že některé zprávy nejsou zrovna objektivní. Ale vím, a to na základě svých vlastních zkušeností, i na základě zkušeností samotných Rusů, se kterými jsem se o tom bavil, že zpravodajství ruské je o nesrovnatelný kus horší, samé lži a demagogie toho nejhrubšího zrna. A když ti tohle potvrdí i lidé, Rusové, kteří jsou v zásadě proputinovští, akorát to nejsou úplný skety aby ti lhali do očí, tak už to něco znamená.

  Problém je také to, že ty vidíš svět jen jako Amerika vs Rusko. Všichni ostatní nemají vlastní zájmy, nemají vlastní cíle ani rozum. Naprosto pomíjíš skutečnost, že Ukrajinci jednoduše vidí svoji budoucnost, budoucnost svojí země v EU a ne ve vazalském vztahu s Ruskem. Ostatně stejně jako drtivá většina ostatních východoevropských národů, které měly to "štěstí" okusit ruské bratrství. Veškeré jejich kroky a rozhodování dáváš za vinu "Západu" nebo CIA, nebo jen řekneš, že jsou to chudáci pomýlení západní propagandou... víš hochu, NATO se nerozšiřuje kvůli USA, protože by to USA chtělo. Problém je někde jinde, a to v tvém milovaném Rusku. Právě to se zasloužilo o rozšiřování NATO po studené válce. Protože státečky kolem Ruska věděly, že Rusko se za nějaký čas vzchopí, a když se Rusko vzchopí, tak zpravidla to odskáče nějaký jeho soused. Proto chtěj národy být členem NATO. Nediv se jim. Povšimni si také, že v zemích co se přidaly do NATO je klid a mír. Gruzie a Ukrajina mají tu smůlu, že v NATO nejsou, životem to odskákaly tisíce lidí. V Pobaltí je klid, tam si rusák netroufne. Teď například o vstupu do NATO čím dál víc uvažuje Finsko a Švédsko. Proč? Díky Rusku a jeho chování.

  Řeči o tom, jak je Rusko ohrožováno rozšiřováním NATO jsou jen kecy pro ruské obyvatelstvo, které musí být udržováno v permanentním pocitu nebezpečí, aby si udrželi potřebu patologicky následovat svého vůdce - ochránce. Jediné, co NATO vůči Rusku způsobí je to, že mu nedovolí někoho přepadnout a obsadit ho. V některých ruských myslích je to tragédie, protože podle jejich uvažování má asi Rus právo expandovat, kdežto okolní národy mají jen právo být jím obsazeny.

  Pořád se mi snažíš podsouvat USA, asi ze zoufalství. U mně doma na USA sere pes. USA mě netrápí. Americké tanky se neproháněly matce pod oknem v osmašedesátém a pěšáci kolem sebe nestříleli. USA se za poslední desetiletí nijak územně nerozšířilo na úkor svých sousedů. Kuba? Budu upřímný - je mi úplně šumák, že se Kubánci, který Castro vyhnal, pokusili vylodit a svrhnout ho, s americkou podporou.

  Rusko musí tolerovat, lépe řečeno respektovat, rozhodnutí svobodných států, které se od něj odvrací a chtějí být součástí ať už NATO nebo EU.

  Krom toho, jak jsem již párkrát napsal - členem NATO se stát stane podáním ruky a podpisem smlouvy, jako rovný s rovným. Členem Ruska se zas stane stát tak, že mu před vládní budovou zastaví ruský tank.

  Z NATO se dá navíc i vystoupit, z Ruska ne - poslední stát, který se o to pokusil byl srovnán se zemí (mimochodem, co říkáš na totálně rozbombardovaný Groznyj, když v porovnání s ním téměř nedotčený Doněck ti tak strašně leží v žaludku?).

  Je roztomilé, když člověk jako ty chce hodnotit neutralitu jiných. Všichni jste blázni, jenom já jsem letadlo...

  marius: Vyslání ukrajinské armády na Donbas bylo zcela v pořádku. Ukrajinská armáda na ukrajinské půdě. Rusko nemuselo reagovat nijak - já vím, že vy si to pořád nechcete připustit, ale Ukrajina už není pod kontrolou Kremlu. Ukrajinci se rozhodli, rusák to musí respektovat.
  Skrýt celý příspěvek

 • Pavel1
  13:17 01.01.2016

  "Západ by po studenej vojde dodržal svoj prísľub a NATO by sa nerozširovalo ďalej do krajín východného bloku a bývalej Varšavskej zmluvy."
  To je zase hovadský blábol. Žádný ...
  Zobrazit celý příspěvek

  "Západ by po studenej vojde dodržal svoj prísľub a NATO by sa nerozširovalo ďalej do krajín východného bloku a bývalej Varšavskej zmluvy."
  To je zase hovadský blábol. Žádný takový slib samozřejmě neexistoval, ani existovat nemohl. Je to hoax, kterému věří a šíří, když pomineme samotné zfanatizované rusko, pouze komouši či místní volksrusáci. Neexistuje žádný doklad ani svědectví o ústním slibu, ostatně nikdo, ani tehdejší prezident USA, by si nemohl dovolit takový slib dát, a kdyby dal, nikdo s alespoň průměrnou inteligencí, by ho nemohl brát vážně. A to, z toho důvodu protože se vždy jednalo a jedná o suverénní rozhodnutí toho kterého státu, jeho obyvatel, či politické reprezentace, ať už se jednalo o Českou republiku, Litvu, Lotyšsko, Estonsko, či dnes Černou Horu. Akceptace suverénních rozhodnutí suverénních států, jako například Černá Hora nebo Ukrajina (zbavit se zkorumpované, zlodějské a nekompetentní loutky Janukovyče), svědčí o civilizovanosti daných zemí.
  Skrýt celý příspěvek

 • marius
  09:08 01.01.2016

  Apache konečně jsi to "pochopil". Rusko muselo reagovat na kroky západu (ozbrojený státní převrat na Ukrajině, nebezpečí rozšíření NATO dále na východ, nebo alespoň umístění ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Apache konečně jsi to "pochopil". Rusko muselo reagovat na kroky západu (ozbrojený státní převrat na Ukrajině, nebezpečí rozšíření NATO dále na východ, nebo alespoň umístění amerických základen na teritoriu Ukrajiny, v neposlední řadě také šikana ukrajinských Rusů a vyslání ukr. armády na Donbas). Za sebe jen můžu říct, buďme rádi, že to svinstvo dopadlo tak jak to dopadlo, protože pokud by se RF nechala vtáhnout do otevřené války, kdo ví kam až by to došlo. Samozřejmě velmi lituji utpení a ztráty lidí na Donbase, ale toto západ vůbec nezajímá, vždyť jsou to jen nějací východní Slovanští barbaři, cenu pro ně má pouze anglosaská krev.
  Skrýt celý příspěvek

 • Sgt Murphy
  23:12 31.12.2015

  Čisto hypoteticky.

  Západ by po studenej vojde dodržal svoj prísľub a NATO by sa nerozširovalo ďalej do krajín východného bloku a bývalej Varšavskej zmluvy. Rusko by si ale ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Čisto hypoteticky.

  Západ by po studenej vojde dodržal svoj prísľub a NATO by sa nerozširovalo ďalej do krajín východného bloku a bývalej Varšavskej zmluvy. Rusko by si ale začalo v týchto krajinách opäť presadzovať svoje mocenské záujmy, do krajín by pretlačilo pre-ruskú vládu a vytvorilo by vojenský pakt štátov na do ktorého by samo patrilo (ekvivalent Varšavskej zmluvy).

  Takto ti to príde ako neprínosné, však? Ako obyvateľ krajiny západu by si tento krok považoval za akt agresie a dôvod k obnoveniu studenej vojny. Ale Rusko ako "porazená" strana Studenej vojny má toto mocenské rozširovanie, ktoré trvá už 26 rokov, tolerovať ďalej?

  To čo som napísal, príklad na západe - Kuba. Pokiaľ by do krajiny ZSSR nepretláčalo svoje záujmy (podpora prevratu, nástup komunizmu, vyzbrojovanie armády) nedošlo by k pokuse USA obsadiť ostrov svojimi voskami. Čo ak by invázia na Kubu vyšla? Inváziu amerických vojsk na Kubu v 1961 ale pripúšťate. Alebo nie? V tomto prípade jednalo USA správne, alebo šlo o neospravedlniteľný akt agresie USA voči ZSSR?

  Mám napísať iné situácie, kedy vojská USA/západu vstúpili do krajinu na pretlačenie svojich mocenských záujmov voči tým Ruským? Alebo ak to robí USA je to ospravedlniteľné, keď Rusko tak nie?

  Pokiaľ sa ti to čo som napísal nepáči, si pod úplnou kontrolou západnej propagandy a na dianie "západ vs Rusko" nemáš neutrálny pohľad.
  Skrýt celý příspěvek

 • apache
  21:13 31.12.2015

  Prekrúcání netřeba. Napsal si to zcela jasně: "Pokiaľ by do Ukrajiny nikto nepretláčal zo západu svoje záujmy, nedošlo by k anexii Krymu ruskými vojskami a proruský východ Ukrajiny ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Prekrúcání netřeba. Napsal si to zcela jasně: "Pokiaľ by do Ukrajiny nikto nepretláčal zo západu svoje záujmy, nedošlo by k anexii Krymu ruskými vojskami a proruský východ Ukrajiny by sa nesnažil odtrhnúť. Tak isto v ostatných štátoch kde si západ presádzal svoje mocenské záujmy a došlo v intervencii ruských vojsk alebo inému prevratu."

  Z toho cos napsal jasně vyplývá, že dle tvého názoru ruské intervence jsou následkem činů Západu. Tedy Rus za nic nemůže, to Západ...
  Skrýt celý příspěvek

 • Sgt Murphy
  20:12 31.12.2015

  apache, nesnaž sa moje vyjadrenia prekrúcať.

  apache, nesnaž sa moje vyjadrenia prekrúcať.

 • theo
  19:20 31.12.2015

  O sférach vplyvu jedna vec, ale k ukrajine . Pozrite sa na mapu a ak by si na
  ukrajine amíci postavili PRO s odpalovacimi šachtami, ako v rumunsku - pričom
  je preukazana možnosť ...
  Zobrazit celý příspěvek

  O sférach vplyvu jedna vec, ale k ukrajine . Pozrite sa na mapu a ak by si na
  ukrajine amíci postavili PRO s odpalovacimi šachtami, ako v rumunsku - pričom
  je preukazana možnosť z týchto šachiet odpaľovať aj ine ako PVO rakety Rusko
  by malo minimalny čas a možnosti zvažovat protiopatrenia a možnosti odpovede
  alebo odplaty. Pokial strely letia cez pol zeme, je čas korigovať poprípade vylúčiť
  chyby. Jednoducho bez akéhokoľvek nadŕžania jednej strane. Je tzv neutralne
  pásmo dôležité pre stabilitu a mier vo svete. A akýkoľvek z našich politikov , ktorý
  umožní základňu, alebo veliace centrum na svojom území vystavuje svoju krajinu a ľudí automatickému jadrovému úderu v prípade napadnutia.
  Skrýt celý příspěvek

 • apache
  19:04 31.12.2015

  Murphy, takže podle tebe pokaždé, když mírumilovný rusák někam poslal tanky, mohl za to vlastně západ v čele s USA? Aha...

  Murphy, takže podle tebe pokaždé, když mírumilovný rusák někam poslal tanky, mohl za to vlastně západ v čele s USA? Aha...

 • Kozlus
  18:58 31.12.2015

  No co? Az se to rozjede v CH, tak nebudou varit cajicek na barikade zapadni, ale tentokrat vychodni politici.

  No co? Az se to rozjede v CH, tak nebudou varit cajicek na barikade zapadni, ale tentokrat vychodni politici.

 • mirkulinek
  18:43 31.12.2015

  flanker.jirka : Pod to co jste napsal se mohu podepsat. Přesně tak.

  flanker.jirka : Pod to co jste napsal se mohu podepsat. Přesně tak.

 • flanker.jirka
  18:35 31.12.2015

  Chlapi, obávám se, že otázku Krymu tu řešit nemusíme, ta je už vyřešena. Rusko Krym nepustí a kdyby ano, tak tam místnímu obyvatelstvu nechá zbraně a Ukrajinci by si ho zpět asi ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Chlapi, obávám se, že otázku Krymu tu řešit nemusíme, ta je už vyřešena. Rusko Krym nepustí a kdyby ano, tak tam místnímu obyvatelstvu nechá zbraně a Ukrajinci by si ho zpět asi jen těžko vzali. :-D
  Příčiny bych hledal v 90. letech při rozpadu SSSR, tehdy nikdo z Kyjeva nerespektoval vcelku jednoznačný výsledek referenda o vytvoření autonomní republiky Krym.

  Mediální kampaň se tu vede z oboustran vždy účelově, i když nám budou omílat donekonečna, že u nás máme svobodu slova a tisku. Lžou nám pořád, kdyby nám nelhali něměli bychom žádné případy jako wikileaks spojené se Snowdenem. Ti starší si možná vzpomenou na Karla Kryla, když viděl jaký směr a spád to tu nabralo po převratu v roce 1989, tak se znechucen vrátil do Německa, bral to jako volbu menšího zla.

  Co se týká Černé hory, to je ideální kukaččí hnízdo pro NATO, spíše pro USA, zbytku aliance je vše jedno, ostatní koukaj na možnosti EU. Černá hora má přístup k moři, na druhé straně přímá hranice s Kosovem - největším překladištěm drog z AFG pro Evropu.
  Nenadějem se a na řadě bude "majdan" v Srbsku a Chorvatsku.
  V Chorvatsku se má budovat terminál pro překládku neruského plynu (tuším u ostrova Krk) pro jižní část Evropy, odkud asi ten plyn bude?
  Skrýt celý příspěvek

 • Sgt Murphy
  17:10 31.12.2015

  Pokiaľ by do Ukrajiny nikto nepretláčal zo západu svoje záujmy, nedošlo by k anexii Krymu ruskými vojskami a proruský východ Ukrajiny by sa nesnažil odtrhnúť. Tak isto v ostatných ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Pokiaľ by do Ukrajiny nikto nepretláčal zo západu svoje záujmy, nedošlo by k anexii Krymu ruskými vojskami a proruský východ Ukrajiny by sa nesnažil odtrhnúť. Tak isto v ostatných štátoch kde si západ presádzal svoje mocenské záujmy a došlo v intervencii ruských vojsk alebo inému prevratu. Ostatné - strach z Ruska v Poľsku, pobaltských štátoch, u nás, je neopodstatnený.
  Skrýt celý příspěvek

 • marius
  16:48 31.12.2015

  leviathan: Podle mě má všechno co jsem napsal logiku. Ano vstup ČH do NATO je krok k omezení vlivu Ruska a Srbska. Tímto dochází k přetrhání historických spojeneckých vazeb. V ...
  Zobrazit celý příspěvek

  leviathan: Podle mě má všechno co jsem napsal logiku. Ano vstup ČH do NATO je krok k omezení vlivu Ruska a Srbska. Tímto dochází k přetrhání historických spojeneckých vazeb. V podstatě bych to přirovnal k tomu, jako kdyby ČR vstoupila do paktu nepřátelskému Slovenské republice. Tento stav může trvat velmi dlouho a možná už pak bude velmi těžké ty vztahy obnovit. Tak jako je Ukrajina pouhým nástrojem USA proti Rusku, tak je ČH nástrojem proti Srbsku a Rusku. Jen jako perlička - USA jsou zase nástrojem pro určité kruhy k prosazování svých zájmů ve světě klidně i za cenu válek.
  Jinak jak tam popisujete ty velmocenské nástroje Ruska, tak USA dělá to samé, ale v mnohem větším měřítku a častěji.
  Shania: Jak tu píšete, že lidé mají z Ruska strach, tak pokud ano, tak pouze kvůli soustavné, negativní kampani v médiích, která navíc je neopodstatněná. Mnohem větší strach jde z NATO, které bombarduje všude tam, kde se to Američanům zrovna hodí.
  Skrýt celý příspěvek

 • premyslcz
  16:43 31.12.2015

  Je to tak, ukrajinci těch revolucí měly od začátku 90let několik, a pokaždé si zvolily "demokraticky" elitu. To že to nakonec byli vždy loupežníci a v pozadí stály oligarchové, ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Je to tak, ukrajinci těch revolucí měly od začátku 90let několik, a pokaždé si zvolily "demokraticky" elitu. To že to nakonec byli vždy loupežníci a v pozadí stály oligarchové, neopravnuje nikoho udelat Euromajdan a následný převrat.
  Protože rusky mluvící ukrajinci co bydlí dál od Kyjeva to braly jako křivdu, pak se není divit že se zachovaly tak jak se zachovaly. A není se čemu divit když na náměstí viděly Schwarzenberga, Kocába a eurokomisaře Füleho ...
  Skrýt celý příspěvek

 • Sgt Murphy
  16:34 31.12.2015

  K otázke Krymu sme sa mali postaviť neutrálne. Ukrajina v EU ani NATO nieje ani by nemala byť, je to skorumpovaný štát ktorý nič dobré neprinesie.

  K otázke Krymu sme sa mali postaviť neutrálne. Ukrajina v EU ani NATO nieje ani by nemala byť, je to skorumpovaný štát ktorý nič dobré neprinesie.

 • mirkulinek
  16:31 31.12.2015

  Shania : protože další prezidentské volby na Ukrajině se měli konat již za rok! A byla to ta nejsvobodnější a nejdemokratičtější možnost, počkat na ně a pak si zvolit někoho ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Shania : protože další prezidentské volby na Ukrajině se měli konat již za rok! A byla to ta nejsvobodnější a nejdemokratičtější možnost, počkat na ně a pak si zvolit někoho jiného, když jim tedy Janukovič nevyhovoval.. Jestliže chce západ opravdu ve světě podporovat svobodu a demokracii, tak by se těchto zásad měl držet vždy a ne jen, kdy se mu to hodí. Je to naprosto pokrytecký přístup.

  Musíte pochopit jak ve světě funguje velká politika, když Vám někdo udělá precedens, umete Vám cestičku pro Vaše budoucí chování v budoucnu.

  Srovnávat kulturní, historickou, sociální a náboženskou provázanost vztahu Rusko - Ukrajina a Rusko - Česko ukazuje, že v tomto oboru značně pokulháváte. Vážím si zde v diskuzích Vašich odborných znalostí co se týče letecké techniky, ale měl by jste se toho držet.
  Skrýt celý příspěvek

 • mirkulinek
  16:21 31.12.2015

  leviathan : Přesně o to jde. Na Donbasu vzalo mnoho místních do ruky zbraň a šlo bránit svoje vesnice a města, před "fašistickými bandami", dle svého vyjádření. Stačí hledat, ...
  Zobrazit celý příspěvek

  leviathan : Přesně o to jde. Na Donbasu vzalo mnoho místních do ruky zbraň a šlo bránit svoje vesnice a města, před "fašistickými bandami", dle svého vyjádření. Stačí hledat, internet je takových výpovědí plný. Dodnes si pamatuji zápas Viktorie Plzeň na hřišti Šachťaru Doněck, v únoru 2014, v době vrcholících událostí na majdanu, celý stadion před zápasem povstal a hromově skandoval Berkut, Berkut, na podporu zasahujících jednotek na Majdanu. Jestli tam onehdy nebylo 50 000 ruských agentů..... Jak o to prosím Vás mělo Rusko požádat vládu UA, když vláda byla svržená vojenským pučem, vládu která z tohoto puče logicky Rusko neuznávalo, protože nevzešla legitimní cestou. Ostatní města co jste vyjmenoval se také do velké míry skládají z ruskojazyčného obyvatelstva, ale již ne tak výrazně jako v Doněcku a Luhaňsku. Nicméně, jestli bych se měl dát na věštění, tak pnutí a nespokojenost v těchto regionech bude v následujících měsících a letech prudce stoupat a jejich snaha o odtržení bude stoupat.

  Druhý odstavec co jste napsal nebudu komentovat, protože mi podsouváte něco co jsem vůbec nenapsal.
  Skrýt celý příspěvek

 • Shania
  16:21 31.12.2015

  Sgt Murphy: ok poslední otázka co se týká Krymu, měli jsme říct ok v pořádku a dělat že se nic nestalo?

  Sankce jsou dle mého názoru jen lehké plácnutí přes ruku, naprosté ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Sgt Murphy: ok poslední otázka co se týká Krymu, měli jsme říct ok v pořádku a dělat že se nic nestalo?

  Sankce jsou dle mého názoru jen lehké plácnutí přes ruku, naprosté minimum co se muselo udělat, aby se dal najevo nesouhlas.

  A taky si myslím, že neschopnost udělat s tím něco víc berou jako akt slabosti,
  Skrýt celý příspěvek

 • Sgt Murphy
  16:18 31.12.2015

  Každý tu opakuje - sféra vlivu. Akože dnes existujú sféry vlivu len - USA a Rusko? Tak to ste niekde 20 rokov zaspali. Ďalšia sféra vlivu je Čína ktorá je problémom nielen v ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Každý tu opakuje - sféra vlivu. Akože dnes existujú sféry vlivu len - USA a Rusko? Tak to ste niekde 20 rokov zaspali. Ďalšia sféra vlivu je Čína ktorá je problémom nielen v tichomorí. A prečo krajina musí ostávať pod sférou vplyvu a vždy stáť len na jednej strane? Prečo pobaltie a ukrajina nemôžu ostať neutrálne? Prečo, tak ako Rakúsko, nemôžu ostať neutrálne aj krajiny bývalého východného bloku ale upadáme pod sféru vplyvu USA?
  Skrýt celý příspěvek

 • Sgt Murphy
  16:06 31.12.2015

  "Nejsme snad jejich nepřátelé na život a na smrt, kteří můžou za každý jejich problém? Náhodou se jim nehodí externí nepřítel, aby nemuseli řešit vlastní problémy?"

  Pre Rusko je ...
  Zobrazit celý příspěvek

  "Nejsme snad jejich nepřátelé na život a na smrt, kteří můžou za každý jejich problém? Náhodou se jim nehodí externí nepřítel, aby nemuseli řešit vlastní problémy?"

  Pre Rusko je tým nepriateľom USA a ich zahraničná politika.

  "Nebo je podle tebe reálné, že na ně NATO zaútočí, i kdyby jsme je měli obklíčené?"

  Nie, reálne to nieje. Ako nieje reálne to že Rusko zaútočí na nás. Tým že ich ale NATO obkľúči a uvalí sankcie, stratia možnosť obchodu a spolupráce s krajinami ktoré pred tým v EU a NATO neboli a ekonomicky pôjdu ku dnu.
  Skrýt celý příspěvek

 • Shania
  16:01 31.12.2015

  mirkulinek: a co jako, že je otevřeně podporovali? Na to je snad něco špatného? Co kdyby radši Janukovič po pár měsících co ty protesty nenásilně trvali radši oznámil, že odstupuje ...
  Zobrazit celý příspěvek

  mirkulinek: a co jako, že je otevřeně podporovali? Na to je snad něco špatného? Co kdyby radši Janukovič po pár měsících co ty protesty nenásilně trvali radši oznámil, že odstupuje a vyhasil nové volby? To by se po něm asi chtělo moc.

  To jako mají všechny bývalé satelity zůstat v jejich sféře vlivu, jen protože je to v Ruském zajmu? Co kdyby jsme v té jejich sféře zůstali radši i my, aby jsme jejich zájmy nepoškozovali.
  Skrýt celý příspěvek

 • leviathan
  15:59 31.12.2015

  mirkulinek : No o to prave ide, o interpretaciu udalosti. Obyvatelia Donbasu ziadne priame ohrozenie nepocitovali. Dokazuju to napr. miestne noviny z tych dni, ktore pisali o ...
  Zobrazit celý příspěvek

  mirkulinek : No o to prave ide, o interpretaciu udalosti. Obyvatelia Donbasu ziadne priame ohrozenie nepocitovali. Dokazuju to napr. miestne noviny z tych dni, ktore pisali o vsetkom moznom, ale o akutnej hrozbe ani slovo. Ziadne bandy Banderovcov na Kryme ani na Donbase neoperovali a dokonca si ich ani nevymyslala miestna proruska avantgarda. A ak chcelo Rusko chranit obyvatelov Krymu pred neexistujucou hrozbou, malo o to v prvom rade poziadat vladu UA. Policia na Kryme aj v Donbase bola povacsine zlozena z miestnych, urcite by "genocide" zabranila, presne tak, ako v oblasti tiez ruskojazycneho Charkova, Mariupola, Izyumu, Melitopola, alebo v miestach, ktore dobyla spat UA armada od separatistov - Slavjansk, Kramatorsk ... ziadna genocida tam nenastala. Urcite tiez vytiahnes Odessu, kde sice doslo k polutovaniahodnemu incidentu ,ale policia nakoniec udrzala mesto v relat. klude.

  Pruser je, ze podobna situacia, ako na UA teraz hrozi v Ciernej Hore. Tak ako Porosenko aj Djukanovic je skorumpovany zmrd, ale je to legalne zvoleny premier. Vladna koalicia ma v parlamente vacsinu cca 50:30 a legitimne odhlasovala vstup CH do NATO. Policia zatial zasahuje mierne - ale situacia sa moze kazdym dnom zvrtnut. Mam aj ja teraz zacat vypisovat, ze je to vec FSB-KGB? Ciernohorci maju pravo nesuhlasit s vladou a prostestovat, ale Ukrajinci nie? Ciernohorci su ti uvedomeli, rozhladeni, roduverni Slovania, ktorych vedie rozum a laska k Srbsku a Rusku, ale Ukrajinci su vypatlani, zmanipulovani, zabedneni, fasisti, ktorych vedie akurat tak CIA?
  Skrýt celý příspěvek

 • mirkulinek
  15:44 31.12.2015

  Shania : ale že budou jinde zkoušet podobné akce jako na Ukrajině /// A co máte jako na mysli? Byli to snad Rusové co první píchnul do vosího hnízda uměle vytvořeného státu a ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Shania : ale že budou jinde zkoušet podobné akce jako na Ukrajině /// A co máte jako na mysli? Byli to snad Rusové co první píchnul do vosího hnízda uměle vytvořeného státu a začali otevřeně podporovat opozici proti legitimně zvolenému prezidentovi???
  Opravdu mohl být někdo tak naivní a čekat, že budou sedět s rukama složenýma v klíně a pozorovat převrat v sousední zemi co jde přímo proti ruským zájmům ?!?!?!
  Skrýt celý příspěvek

 • Shania
  15:39 31.12.2015

  Sgt Murphy: no nevím, ale před akcí na ukrajině, bylo rusko velký kamoš, nejvetsi problém byl utlak homosexuálů a jejich mafoši a to jak kontrolují některé naše politiky.


  To ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Sgt Murphy: no nevím, ale před akcí na ukrajině, bylo rusko velký kamoš, nejvetsi problém byl utlak homosexuálů a jejich mafoši a to jak kontrolují některé naše politiky.


  To že z Ruska mají lidi strach není proto, že jsou schopni dojet do Berlina, nebo k nám, ale že budou jinde zkoušet podobné akce jako na Ukrajině, takže když se neřekne jasně tohle vám tolerovat nebudeme, tak to prostě zkusí, dokud nenarazí...Myslím si, že je dnes důkazů víc jak dost, jak si Putin vytírá s Obamou podlahu a dostal se daleko nad rámec toho co by byl normálně schopen.

  A pokud mluvíš o schize, tak co asi dělají rusové? Nejsme snad jejich nepřátelé na život a na smrt, kteří můžou za každý jejich problém? Náhodou se jim nehodí externí nepřítel, aby nemuseli řešit vlastní problémy?

  Nebo je podle tebe reálné, že na ně NATO zaútočí, i kdyby jsme je měli obklíčené?
  Skrýt celý příspěvek

 • Sgt Murphy
  15:31 31.12.2015

  Keď už spomínaš Mariupol. Na fotkách žiadnych ruských vojakov nevidím, ani ruské tanky a iné zbrane ako tvrdila ukrajina. Vidím civilov oblečených v rôznorodých maskáčoch so ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Keď už spomínaš Mariupol. Na fotkách žiadnych ruských vojakov nevidím, ani ruské tanky a iné zbrane ako tvrdila ukrajina. Vidím civilov oblečených v rôznorodých maskáčoch so starými ak v rukách ktorých vítajú obyvatelia mesta. Prečo je to tak? V danej oblasti ľudia zastávajú proruskú vládu a väčšina obyvateľstva je etnicky ruská, žiadny fašisti.
  Skrýt celý příspěvek

 • mirkulinek
  15:25 31.12.2015

  leviathan : Musím Vám složit poklonu, čekal jsem, že jako spousta dalších budete tvrdit, že se to nestalo, že je to jen proruská propaganda. Pozitivně jste překvapil. Nicméně, ...
  Zobrazit celý příspěvek

  leviathan : Musím Vám složit poklonu, čekal jsem, že jako spousta dalších budete tvrdit, že se to nestalo, že je to jen proruská propaganda. Pozitivně jste překvapil. Nicméně, nejde přeci o to kolik km je to daleko. Šlo o to, že bylo pácháno násilí na ruské (ruskojazyčné) menšině kvůli na území Ukrajiny. Na Krymu bylo možné genocidě zabráněno přímou Ruskou intervencí a na východě země zas ozbrojeným povstáním s vydatnou pomocí Ruska. Nechci soudit kdo byl v právu, či nebyl. Ale z hlediska etnického, historického a i kulturního je Ukrajina uměle vytvořený stát. Již v 90. letech například její rozpad předpovídal politolog Samuel Huntington ve svém bestselleru Střet civilizací. Západ svojí snahou vytáhnout Ukrajinu z Ruské sféry vlivu tento proces urychlil, vše k němu bude v následujících letech směřovat. Svým způsobem je to asi dobře. Lidé na západě Ukrajiny se nikdy nesmíří s bolševickým řádením, které dávají za vinu Rusům a lidé z východu Ukrajiny, úzce spjati s Ruskem, zas nikdy západním Ukrajincům neodpustí jejich kolaboraci s nacistickým Německem.
  Skrýt celý příspěvek

 • Sgt Murphy
  15:11 31.12.2015

  lethevian, ty máš západom v hlave vyvolanú schizofréniu z toho že ti pred domom zaparkuje T-90 s ruskou vlajkou.

  lethevian, ty máš západom v hlave vyvolanú schizofréniu z toho že ti pred domom zaparkuje T-90 s ruskou vlajkou.

 • leviathan
  15:06 31.12.2015

  stg Murphy : ty si vo svojej infantilnosti odpovies na vlastnu otazku sam :))

  stg Murphy : ty si vo svojej infantilnosti odpovies na vlastnu otazku sam :))

 • leviathan
  15:04 31.12.2015

  mirkulinek: Korsunsky incident bol jediny pripad protiruskeho nasilia, ktory sa na UA stal pred anexiou Krymu. Islo o nehoraznu zvratenost, ALE v celej 45 mil. UA jedinu. Pre ...
  Zobrazit celý příspěvek

  mirkulinek: Korsunsky incident bol jediny pripad protiruskeho nasilia, ktory sa na UA stal pred anexiou Krymu. Islo o nehoraznu zvratenost, ALE v celej 45 mil. UA jedinu. Pre rusku propagandu je to taky pripad, ze keby sa nestal, tak by si ho museli vymyslet. Korsun je od Donbasu stovky km daleko. Vyrok Timosenkovej je vytrhnuty z kontextu a je z doby, kedy vojna uz zurila v plnom prude. Ale aby bolo jasno, nie kazdy ukrajinsky prd voni! Neschopnost odzbrojit fasisticke bataliony je neakceptovatelna, ALE Azov by vobed nemusel branit Mariupol, keby sa ruski fasisti nesrali do veci, do ktorych ich nic.
  Skrýt celý příspěvek

 • Sgt Murphy
  14:50 31.12.2015

  Pritom sa krajiny západu po rozpade zssr a konci studenej vojny že sa v týchto krajinách angažovať nebudú. A Rusko sa ohrozené cítiť tým pádom nemá?

  Pritom sa krajiny západu po rozpade zssr a konci studenej vojny že sa v týchto krajinách angažovať nebudú. A Rusko sa ohrozené cítiť tým pádom nemá?

 • Sgt Murphy
  14:42 31.12.2015

  lethevian: A prečo by NATO malo ísť do Gruzínska, Moldavska, Arménska, Azerbajdžanu, Ukrajinu alebo Čiernej Hory? Za akým účelom? Prečo my sme v NATO?

  Aby sme sa cítili ...
  Zobrazit celý příspěvek

  lethevian: A prečo by NATO malo ísť do Gruzínska, Moldavska, Arménska, Azerbajdžanu, Ukrajinu alebo Čiernej Hory? Za akým účelom? Prečo my sme v NATO?

  Aby sme sa cítili bezpečnejšie voči "rozpínavému" Rusku? Pritom jediný kto rozpína do krajín stále bližšie k Rusku je NATO a všetci podporujeme záujmy USA.
  Skrýt celý příspěvek

 • mirkulinek
  14:11 31.12.2015

  leviathan : chtělo by to více objektivity. Lidi ve Slavjansku nikdo nezačal vraždit právě proto, že se naštěstí zakročilo dříve, než k tomu došlo a nedopadli jako lidé z Krymu co ...
  Zobrazit celý příspěvek

  leviathan : chtělo by to více objektivity. Lidi ve Slavjansku nikdo nezačal vraždit právě proto, že se naštěstí zakročilo dříve, než k tomu došlo a nedopadli jako lidé z Krymu co se vydali demonstrovat do Kyjeva. Viz : https://www.youtube.com/watch?... Ona třebas i taková paní Tymošenková otevřeně prohlásila, že by se měla na Donbas hodit atomovka. Měli lidé na východě čekat, až si pro ně přijde podobná sebranka?
  Skrýt celý příspěvek

 • leviathan
  13:57 31.12.2015

  Putinovske Rusko pouziva proti NATO stale tu istu taktiku.
  1.) Destabilizuje krajinu pomocou proruskej opozicie, samozvanych politikov a propagandy.
  2.) Vyvola obciansku ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Putinovske Rusko pouziva proti NATO stale tu istu taktiku.
  1.) Destabilizuje krajinu pomocou proruskej opozicie, samozvanych politikov a propagandy.
  2.) Vyvola obciansku vojnu, alebo situaciu na pokraji obcianskej vojny podporou polovojenkych band, zoldnierov, ci pochybnych separatistov.
  3.) Priamo vojensky zasiahne na ochranu proruskych rebelov.
  4.) Zmrazi konflikt.
  5.) Postihnuta krajina tym padom nemoze vstupit do NATO, pretoze NATO by spolu s krajinou nasalo aj tento konflikt.
  Toto spravili Rusi v Gruzinsku, na Ukrajine, v Moldavsku, Armensku a Azerbajdzane a teraz hrozi , ze to spravia v Ciernej Hore.
  CH je momentalne vo faze 1 a kazdym dnom mozeme cakat vznik vselijakych ludovych ci narodnych "gard" a pod. Srbski fasisti sa uz len trasu, aby si "zavalcili" v Ciernej Hore.
  Skrýt celý příspěvek

 • leviathan
  13:47 31.12.2015

  marius :

  "Vstup ČH do NATO je vyloženě protiruský a protisrbský krok. Jiný důvod to nemá. A navíc i proti vůli národa. Vláda ČH tak vlastně popřela staletí vývoje historie země ...
  Zobrazit celý příspěvek

  marius :

  "Vstup ČH do NATO je vyloženě protiruský a protisrbský krok. Jiný důvod to nemá. A navíc i proti vůli národa. Vláda ČH tak vlastně popřela staletí vývoje historie země a jejich spojeneckých svazků. Stačí jen do vlády prosadit prozápadní partu."

  Kazde slovne spojenie v tomto suveti je pochybne. So vstupom CH do NATO nema Rusko nic spolocne, je to rozhodnutie legitimnej vlady v CH. Djukanovic je sice zmrd, ale CH nie je diktatura. CH ma so Srbskom korektne, priatelske vztahy. Preco by sa mali po vstupe do NATO menit? Srbsko ma zle vztahy takmer s kazdym svojim susedom, je to take Rusko v malom, "chudatko" ktore nikto nechape. Ale to je problem Srbska, nie CH.

  Proti voli naroda? A to mate odkial? Ze tam prebiehaju nejake demonstracie? To aj v Skotsku pred referendom a ako to dopadlo? Djukanovic mal vstup do NATO vo volebnom programe a vyhral volby? To je jediny statisticky relevantny fakt.
  Skrýt celý příspěvek

 • leviathan
  13:37 31.12.2015

  Stg Murphy : uz si chcel s diskusiou skoncit, ci?

  flanker.jirka : obcania samzrjme. maju pravo sa branit utlaku, ale utlak by mal byt zjavny, nespochybnitelny ... a obrana ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Stg Murphy : uz si chcel s diskusiou skoncit, ci?

  flanker.jirka : obcania samzrjme. maju pravo sa branit utlaku, ale utlak by mal byt zjavny, nespochybnitelny ... a obrana voci utlaku primerana. Taka bola na Majdane - na vrazdenie demonstrantov (zjavny utlak) odpovedali majdanisti obsadenim vladnych budov - pricom nikto nebol zavrazdeny a ani tazko zraneny. Obrana bola primerana. Naopak obyvatelov Slavjanska nikto nevrazdil, neutlacal ani nijako inak neperzekuoval. Zrazu, z nicoho nic, sa pred vladnou budovou objavila skupina muzov s AK74 a obsadila ju. Samotni obyvatelia vychodnej UA ostali v soku. Toto je zjavne neprimerane a ide o terorizmus.

  danny: presne ako pises, zasah v Lybii potvrdila BR OSN, cize islo o legalnu akciu. Akciu, ktora mala zabranit masakrovaniu vlastnych obcanov diktatorom. Co sa vam na tom nezda?

  crusader : preco pisete "arabske jaro" v uvodzovkach? Vy si vazne myslite, ze statisice ludi v uliciach Tunisu si vymyslela CIA? Na co pre boha by USA bolo destabilizovane Tunisko? Ktore kupuje americke zbrane a chova sa k zapadu relat. slusne? Nepripustate ani na chvilu moznost, ze islo o spontannu vzburu podobnu tej z novembra 1989 u nas? Ci aj u nas to bol komplot CIA?
  Skrýt celý příspěvek

 • danny
  13:03 31.12.2015

  to Sgt Murphy: zdá se mi, že do své argumentace vkládáš zbytečně mnoho emocí. Pořád totiž platí to staré "velmoci nemají přátele, jen zájmy" a přílišné zapojení emocí (a hledání ...
  Zobrazit celý příspěvek

  to Sgt Murphy: zdá se mi, že do své argumentace vkládáš zbytečně mnoho emocí. Pořád totiž platí to staré "velmoci nemají přátele, jen zájmy" a přílišné zapojení emocí (a hledání dobra a zla v jejich konání) rozostřuje úsudek Chápu, že člověka dokáže znechutit přílišná jednostrannost informací, ale to už je holt důsledek toho, že se nacházíme ve sféře vlivu jedné z bojujících stran. Teoreticky máš šanci ocitnout se v oblasti, kde jsi masírován oběma propagandami najednou, otázka je, zda je to velká výhra (vysoké riziko, že se ještě k tomu začne střílet). Osobně dávám přednost existenci mimo linie kontaktu a komfortu smět zapojit kritické myšlení, vlastní úsudek a vyhledávání zdrojů ke krocení příliš rozvášněných spoluobčanů z obou stran.
  Skrýt celý příspěvek

 • danny
  12:01 31.12.2015

  Pavel: A to máš, prosím, odkud, že v Libyi skoro rok zuřila krvavá občanská válka a že země byla přivedena ke krachu? Jen tak pro informaci, protesty začaly 13. ledna 2011. 23. ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Pavel: A to máš, prosím, odkud, že v Libyi skoro rok zuřila krvavá občanská válka a že země byla přivedena ke krachu? Jen tak pro informaci, protesty začaly 13. ledna 2011. 23. února oficiální místa přiznávala 300 obětí potlačování protestů,, Itálie a Francie odhadovala počet obětí až na tisíc. 26. února RB projednala sankce, zablokování účtů a možnost stíhání Kaddáfího v Haagu.17. března 2011 RB vyhlásila bezletovou zónu a umožnila členským státům použití síly, mimo okupace. Poté, co vládní vojska vstoupila 18. března do Benghází a bylo jasné, že povstání bude rychle potlačeno, začaly 19. března nálety koalice. Než budeš psát něco o zdevastované ekonomice, projdi si aspoň následující odkaz: http://www.businessinfo.cz/cs/... a pak to můžeš porovnat se zeměmi v oblasti.
  A jen pár perliček na závěr:
  1.7. 2011 Francie otevřeně přiznala, že vyzbrojila povstalce zbraněmi shazovanými z letadel. 26. 10. 2011 Katar přiznal, že jeho armáda během občanské války v Libyi bojovala na straně rebelů.
  „Proklamovaným cílem operací NATO v Libye je ochrana tamních civilistů před útoky sil Muammara Kaddáfího, fakticky jde ovšem o pomoc povstalcům. Zřetelně to v neděli v rozhovoru pro americkou televizi CNN dal najevo bývalý britský ministerský předseda Tony Blair. 'Musíme mít na paměti, co je náš strategický cíl. Je to nastolení jiné formy vlády,' řekl.“ – in: NATO zas pomohlo rebelům, útok libyjské armády zastaven. http://zpravy.aktualne.cz/zahr...
  http://www.foxnews.com/politic...
  Skrýt celý příspěvek

 • Sgt Murphy
  11:57 31.12.2015

  "Osobně bych byl taky nespokojený, pokud bych zjistil, že o pár set km se mají lidé podstatně lépe než v místě bydliště a brzdou toho byl někdo u moci."

  Situácia na východe ...
  Zobrazit celý příspěvek

  "Osobně bych byl taky nespokojený, pokud bych zjistil, že o pár set km se mají lidé podstatně lépe než v místě bydliště a brzdou toho byl někdo u moci."

  Situácia na východe Ukrajiny - ale s postojom Ruska nikto nesúhlasí, tamojší obyvatelia budú ďalej bombardovaný a označovaný za teroristov.
  Skrýt celý příspěvek

 • Sgt Murphy
  11:54 31.12.2015

  Aha, takže násilný prevrat v Líbyi a následné bombardovanie vládnych vojsk bolo za účelom aby "tamojší ľudia žili v demokratickej republike." Typický žvást a "dôvod" k intervencii ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Aha, takže násilný prevrat v Líbyi a následné bombardovanie vládnych vojsk bolo za účelom aby "tamojší ľudia žili v demokratickej republike." Typický žvást a "dôvod" k intervencii západných vojsk do slobodnej republiky pokiaľ nezafunguje argument "nachádzajú sa tam chemické a biologické zbrane hromadného ničenia." Že je tomu ešte niekto ochotný veriť.

  Pokiaľ niekto číta moje príspevky pozorne a nielen k tejto téme, tak blbý nebude a za rusofila ma neoznačí. Len nie som oslepený západnou propagandou. Ale ak má byť každý človek nespokojný zo zahraničnou politikou USA označovaný za "rusofila", hold budem ním aj ja.
  Skrýt celý příspěvek

 • Stanyk
  11:29 31.12.2015

  A kde máte jistotu že by k podobné situaci nedošlo. Nezapomeňte že svět v osmdesátých letech nebyl tak informačně propojený jako v teď.

  Osobně bych byl taky nespokojený, pokud ...
  Zobrazit celý příspěvek

  A kde máte jistotu že by k podobné situaci nedošlo. Nezapomeňte že svět v osmdesátých letech nebyl tak informačně propojený jako v teď.

  Osobně bych byl taky nespokojený, pokud bych zjistil, že o pár set km se mají lidé podstatně lépe než v místě bydliště a brzdou toho byl někdo u moci. to že se to pak zvrtne přeci ještě neznamená, že se o reformu někdo nemá pokusit.

  To jsme v 89 neměli cinkat klíčema, protože pak přišla divoká devadesátá léta? Nějak to vaši logiku nechápu.
  Skrýt celý příspěvek

 • crusader
  00:49 31.12.2015

  Pavel1
  Aha za to teď je to v Libyi jako v rajské zahradě, nejsou tam statisíce mrtvých ani odtud neprchají miliony uprchlíků. Jsou tam dvě vlády (nikdo, ani USA) neví kterou ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Pavel1
  Aha za to teď je to v Libyi jako v rajské zahradě, nejsou tam statisíce mrtvých ani odtud neprchají miliony uprchlíků. Jsou tam dvě vlády (nikdo, ani USA) neví kterou podporovat, část země je ovládaná IS, zbytek různými soukromými nebo kmenovými armádami. Opravdu svoboda, demokracie s blahobyt.
  Kdyby nebylo tzv "arabskýho jara" nikdy by k žádným protestům proti Kaddáfímu nedošlo.
  Je opravdu zajímavý, že se proti Kaddáfímu nezasáhlo po výbuchu letadla nad Lockerbie v roce 1988, ale začal být nepohodlný, když začal organizovat setkání hlav afrických států a chtěl přestat prodávat ropu za dolary.
  Je zajímavý, že krvavý potlačení protestů arabskýho jara v Saudský Arábii nikomu nevadí, jo já zapomněl, to jsou spojenci.
  Skrýt celý příspěvek

 • Pavel1
  00:11 31.12.2015

  "Pozri sa napríklad na Irak alebo Líbyu. Nie, neboli to demokratické štáty, ale pokiaľ v nich vládli ich vodcovia, držal sa tam ako tak pokoj." To je blábol jako noha. Bohužel dost ...
  Zobrazit celý příspěvek

  "Pozri sa napríklad na Irak alebo Líbyu. Nie, neboli to demokratické štáty, ale pokiaľ v nich vládli ich vodcovia, držal sa tam ako tak pokoj." To je blábol jako noha. Bohužel dost často přežvykovaný některými místními "příznivci ruska". Jak saddám v případě Iráku, tak kaddáfí v případě Libye dokázali tyto na nerostné suroviny extrémně bohaté země přivést k totálnímu krachu, což vedlo k nárůstu nespokojenosti obyvatel a v případě Libye, přes brutální teror vůči civilnímu obyvatelstvu, k výbuchu povstání. Je všeobecně známo, že před zásahem v spojenců v Libyi, tam skoro rok zuřila krvavá občanská válka a je jasné, že nebýt toho zásahu tak to v Libyi skončí jako v Sýrii (tedy statisíce mrtvých a miliony urpchlíků). Jen naprostý ignorat, může vypustit takovou zhovadilost, že v Libyi byl "ako tak pokoj". Rovněž Irák byl za Saddáma v takovém stavu, že občanská válka byla na spadnutí, nebýt invaze USA v roce 2003, tak se režim stejně zhroutil.
  Skrýt celý příspěvek

 • marius
  22:28 30.12.2015

  Shania, tvrzení že Rusové pouze a vždy zásadně lžou, je tak stupidní, že to nemá cenu komentovat.
  Ohledně objektivity zpravodajství českého mainstreamu se už napsalo víc než ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Shania, tvrzení že Rusové pouze a vždy zásadně lžou, je tak stupidní, že to nemá cenu komentovat.
  Ohledně objektivity zpravodajství českého mainstreamu se už napsalo víc než dost. Je škoda, že ten dvojí metr má i dost lidí tady.
  Ještě jinak. Zrovna dnes byl na Kose rozbor Stratforu. Sami Američané přiznávají, že kroky RF které vypadají, jako agresivní, jsou vlastně obrané. To se týká jak Krymu, tak Ukrajiny. Když to srovnáte s kubánskou krizí, tak Kuba by podle Vás měla plné právo, na svém územi povolit rozmístění sovětských raket, ale málem z toho byla světová válka, protože se USA cítily ohroženy. Pokud chcete, pochopíte souvislosti. Jestliže se NATO bude cpát k Ruským hranicím, bude pravděpodonnost konfliktu stoupat. Nejhůře bude postižena východní a střední Evropa.
  Vstup ČH do NATO je vyloženě protiruský a protisrbský krok. Jiný důvod to nemá. A navíc i proti vůli národa. Vláda ČH tak vlastně popřela staletí vývoje historie země a jejich spojeneckých svazků. Stačí jen do vlády prosadit prozápadní partu.
  Skrýt celý příspěvek

 • semtam
  20:18 30.12.2015

  Shania

  Mám pro Vás otázku. Co pro Vás důležitější právo a svoboda (potažmo demokracie, ale ta má mnoho podob) či zájmy velmocí.

  Shania

  Mám pro Vás otázku. Co pro Vás důležitější právo a svoboda (potažmo demokracie, ale ta má mnoho podob) či zájmy velmocí.

 • Shania
  19:33 30.12.2015

  marius: jistěže tam armádu nemá, ale o to dnes znamená, vůbec nic.

  V Korei taky nebyla čínská armáda, jen milion jejich dobrovolníků. Tak se to dnes děla, každému komu se to ...
  Zobrazit celý příspěvek

  marius: jistěže tam armádu nemá, ale o to dnes znamená, vůbec nic.

  V Korei taky nebyla čínská armáda, jen milion jejich dobrovolníků. Tak se to dnes děla, každému komu se to hodí.

  Sgt Murphy: ne že by jsi měl věřit západním prohlášením, ale u ruských si můžeš být téměř vždy jist, že lžou a lžou a lžou.

  Jako třeba nedávno prohlášení MOD ohledně Syrie: nepoužíváme CBU, neutočíme na civilisty, máme 100% přesnost (100% by neměli, ani kdyby počítali jako cílovou oblast celou Sýrii)
  Skrýt celý příspěvek

 • Clanek
  18:47 30.12.2015

  Tohle je opravdu dokonala "argumentace", vsichni krom Sgt "už dlho žijú v svojom, zacenzúrovanom svete západom a ani jeden nemá neutrálny pohľad na svet z pohľadu svojej ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Tohle je opravdu dokonala "argumentace", vsichni krom Sgt "už dlho žijú v svojom, zacenzúrovanom svete západom a ani jeden nemá neutrálny pohľad na svet z pohľadu svojej republiky". Jen on jediny ma zarucene neutralni a tim padem i spravny pohled na vec na zaklade ceho tu mluvi o popravach a vyvrazdovani a kdyz je pozadan o nejaky dukaz, jakykoliv (a asi tusime ze byt to pravda druha strana se to okamzite chytne) tak "ako som už povedal, moje tvrdenia nie sú podložené linkami nejakých novín" a zacne mluvit o CIA. :D
  Opravdu kouzelny trol.
  Skrýt celý příspěvek

 • Sgt Murphy
  18:43 30.12.2015

  Túto diskusiu za seba ukončujem, nemám záujem diskutovať s niekým kto sa má chuť neustále ukájať nad USA.

  Túto diskusiu za seba ukončujem, nemám záujem diskutovať s niekým kto sa má chuť neustále ukájať nad USA.

 • marius
  18:34 30.12.2015

  Apache ale Putin přece přiznal, že na Ukrajině jsou ruští experti (stejně jako je tam má NATO), popřel ale že by tam byly celé jednotky pravidelné RA. Pan Grohman tu sice odkazuje ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Apache ale Putin přece přiznal, že na Ukrajině jsou ruští experti (stejně jako je tam má NATO), popřel ale že by tam byly celé jednotky pravidelné RA. Pan Grohman tu sice odkazuje na článek dokazující přítomnost RA na Donbase, ale v porovnání se satelitními snímky ze Sýrie, to není nic moc. Ohledně sestřelu dopravního letadla, nevěřím, že ho sestřelili povstalci, nebo Rusové. Pokud by tomu tak bylo tak už dávno jsou důkazy na stole. Je možné, ale že to komise složená ze členů NATO a Ukrajiny ještě nějak skoulí. O jejich nezaujatosti nepochybuji.
  Co se týká vstupu ČH do NATO je to jak píše Murphy. Ùplatní, nebo vydírání politici rozhodují proti zájmům své země. Vzpomeňte si jak hloupě jsme do NATO vstoupili my.
  Skrýt celý příspěvek

 • Sgt Murphy
  18:32 30.12.2015

  apache, ako som už povedal, moje tvrdenia nie sú podložené linkami nejakých novín.

  Ohľadom ruskej techniky som sa tu vyjadril dosť, taktiež semtam. Aspoň sa prosím ťa vyjadruj ...
  Zobrazit celý příspěvek

  apache, ako som už povedal, moje tvrdenia nie sú podložené linkami nejakých novín.

  Ohľadom ruskej techniky som sa tu vyjadril dosť, taktiež semtam. Aspoň sa prosím ťa vyjadruj ako slušný človek s nejakou úrovňou a nie ako primitív.

  Ohľadom materiálov, nemyslím len Ukrajinu, ale taktiež dianie na blízkom východe - klesajúca cena ropy, IS, Asad atď.
  Skrýt celý příspěvek

 • apache
  18:07 30.12.2015

  A jaký materiál z Ruska bys chtěl? Putinovo prohlášení o tom, jak na Ukrajině žádní ruští vojáci nejsou?

  A jaký materiál z Ruska bys chtěl? Putinovo prohlášení o tom, jak na Ukrajině žádní ruští vojáci nejsou?

 • apache
  18:05 30.12.2015

  "Apache, ja informácie neberiem z cenzúrovaných západných stránok ako ty, ja niekoho poznám, ktorý niekde žil, niečo robil a niečo videl a svoj názor orientujem podľa toho."

  Já ...
  Zobrazit celý příspěvek

  "Apache, ja informácie neberiem z cenzúrovaných západných stránok ako ty, ja niekoho poznám, ktorý niekde žil, niečo robil a niečo videl a svoj názor orientujem podľa toho."

  Já svoje informace beru jak ze západních stránek, tak z východních stránek, ruských i ukrajinských, i od lidí, kteří tam byli a stále jsou a podávají výpovědi slovem i obrazem. Mimochodem co se týče techniky, tak nejvíc usvědčujících fotek a záběrů pochází právě z ruské strany. Takže opět - jdi do hajzlu ;)

  Že uhýbáš od tématu směrem k CIA je už projevem zoufalosti.

  PS: Stále si nedodal důkaz o ženských a dětech vyrovnaných do řady a popravených.
  Skrýt celý příspěvek

 • Sgt Murphy
  18:01 30.12.2015

  Hodí mi tu niekto link, kde bol na AN zverejnený článok ktorý bol písaný aj za pomoci materiálov z Ruska? Alebo kedy naposledy na nejakej našej internetovej stránke sa zhodli ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Hodí mi tu niekto link, kde bol na AN zverejnený článok ktorý bol písaný aj za pomoci materiálov z Ruska? Alebo kedy naposledy na nejakej našej internetovej stránke sa zhodli informácie vydané aj západom a Ruskom? Lebo neviem nájsť. Alebo dnes to čo sa píše na západe je čistá pravda a to čo v Rusku lož? No ja si myslím že samotná pravda je vždy niekde v strede. Ale časy kedy tu fungovala cenzúra a ovládanie davov pomocou lživých informácií tu už raz boli a nemienim v nich žiť opäť.
  Skrýt celý příspěvek

 • Sgt Murphy
  17:50 30.12.2015

  Tak sa mu ospravedlňujem. Ale vie čo som tým chcel povedať.

  Tak sa mu ospravedlňujem. Ale vie čo som tým chcel povedať.

 • Luky
  17:32 30.12.2015

  Seržante, Vestlyho jsi nepochopil.

  Seržante, Vestlyho jsi nepochopil.

 • flanker.jirka
  17:22 30.12.2015

  to leviathan:

  ještě jedno slovní spojení, kterým můžete označit nelegálně ozbrojené bojovníky: "umírněná opozice":-D

  to leviathan:

  ještě jedno slovní spojení, kterým můžete označit nelegálně ozbrojené bojovníky: "umírněná opozice":-D

 • flanker.jirka
  17:20 30.12.2015

  to leviathan:

  dovolil bych si zčásti nesouhlasit s vaším tvrzením, které tu píšete Murphymu:
  "stg Murphy : kazdy obcan suverenneho statu, ktory pouzije zbran proti ...
  Zobrazit celý příspěvek

  to leviathan:

  dovolil bych si zčásti nesouhlasit s vaším tvrzením, které tu píšete Murphymu:
  "stg Murphy : kazdy obcan suverenneho statu, ktory pouzije zbran proti uniformovanej policii, ci armade tohoto suverenneho statu, alebo so zbranou obsadi vladnu budovu -- je TERORISTA, alebo kriminalnik!"

  trochu jste pozapomněl na možnost, že může jít i o bojovníky za svobodu, demokracii, svůj právoplatný názor, partyzány, nebo odboj proti zkorumpované nebo jinak zafixované moci.
  Je mi jasné, že mezi těmi pojmy hranice na pováženou, ale pokud někdo v západní části křičí, že "ubije moskaly" a na východě lidé viděli co se stalo v Kyjevě při majdanu, není se čemu divit, že se chtěli zpočátku nejspíše jen ozbrojit, protože vládním silám nevěřili. To už dnes nezjistíme, místo toho, aby se Porošenko nebo Jaceňuk rozjel na východ, tak poslali armádu, když to vojáci viděli, tak jich spousta přeběhla s výzbrojí i s velením na stranu místních.

  Takovým zvláštním přkladem jak se někdo může ze dne na den stát z bojovníka za svobodu a nezávislost na teroristu najdete v čečensku, do 11. září 2001 to byly pro USA bojovníci za svobodu a demokracii, po tomto datu v USA prozřeli a uznali, že jsou to teroristé.
  Skrýt celý příspěvek

 • Sgt Murphy
  17:19 30.12.2015

  Ak sa dá vôbec považovať Ukrajina za demokratickú. Korupcia a mafia v tom štáte nemá hraníc.

  Pozri sa napríklad na Irak alebo Líbyu. Nie, neboli to demokratické štáty, ale ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Ak sa dá vôbec považovať Ukrajina za demokratickú. Korupcia a mafia v tom štáte nemá hraníc.

  Pozri sa napríklad na Irak alebo Líbyu. Nie, neboli to demokratické štáty, ale pokiaľ v nich vládli ich vodcovia, držal sa tam ako tak pokoj. Dnes by náš premiér určite nechcel rokovať s rebelmi tak rozvrátených štátov osobne. S Kadáfím má fotku ešte z pred štyroch rokov.
  Skrýt celý příspěvek

 • Sgt Murphy
  17:10 30.12.2015

  vestly, ak by dnes CIA zinscenovala prevrat v nejakom demokratickom štáte, bolo by to v poriadku, však? Im by si tlieskal za úspešnú operáciu.

  vestly, ak by dnes CIA zinscenovala prevrat v nejakom demokratickom štáte, bolo by to v poriadku, však? Im by si tlieskal za úspešnú operáciu.

 • Vestly
  16:51 30.12.2015

  leviathan, suhlasim, tych teroristov z majdanu, ktori postrelili desiatky policajtov, zapalili niekolko obrnenych vozidiel a obsadzovali vladne budovy mali davno postrielat a bol ...
  Zobrazit celý příspěvek

  leviathan, suhlasim, tych teroristov z majdanu, ktori postrelili desiatky policajtov, zapalili niekolko obrnenych vozidiel a obsadzovali vladne budovy mali davno postrielat a bol by na Ukrajine pokoj.
  Skrýt celý příspěvek

 • Sgt Murphy
  16:49 30.12.2015

  semtam, ďakujem za podporu no väčšina diskutujúcich, s ospravedlnením zrejme aj autor článku, už dlho žijú v svojom, zacenzúrovanom svete západom a ani jeden nemá neutrálny pohľad ...
  Zobrazit celý příspěvek

  semtam, ďakujem za podporu no väčšina diskutujúcich, s ospravedlnením zrejme aj autor článku, už dlho žijú v svojom, zacenzúrovanom svete západom a ani jeden nemá neutrálny pohľad na svet z pohľadu svojej republiky a s prepáčením pchajú sa zo zadku USA. To čo robí USA je vždy ospravedlniteľné, keď Rusko na východe Ukrajiny podporí etnicky ruské obyvateľstvo a zaberie bez jediného výstrelu vojensky dôležitý Krym na ktorom žije väčšina etnicky ruských obyvateľov je zločin. To že sa obyvateľstvo postaví vláde ktorá ich utláča a vyvražďuje je dnes terorizmus. Hold, žijeme v takých časoch s pomýlenými hodnotami a pomýlenými mysľami ľudí.

  Apache, ja informácie neberiem z cenzúrovaných západných stránok ako ty, ja niekoho poznám, ktorý niekde žil, niečo robil a niečo videl a svoj názor orientujem podľa toho.
  Skrýt celý příspěvek

 • semtam
  16:05 30.12.2015

  apache

  Asi jste se plně nepochopili. On říkal, že angažmá ruské armády tam na počátku nebylo. Vy mu dáváte důkazy, že bylo. Ale tyto Vaše důkazy jsou z dob kdy válka byla v ...
  Zobrazit celý příspěvek

  apache

  Asi jste se plně nepochopili. On říkal, že angažmá ruské armády tam na počátku nebylo. Vy mu dáváte důkazy, že bylo. Ale tyto Vaše důkazy jsou z dob kdy válka byla v plném proudu. Což on (Sgt Murphy) také tvrdí. Tudíž jste ve shodě, že na UA operuje/operovala armáda Ruska.
  Jediná neshoda je v tom, že Vy říkáte, že armáda RF tam byla od začátku a on tvrdí že ne. Z celé diskuze je toto patrné.

  Konflikt jsem sledoval pomalu po většinu jeho dění. Jako logický důkaz minimálního vlivu Ruska v počátku konfliktu je ona nejednotnost a slabá síla separatistů. Ukrajina je pomalu během pár měsíců zlikvidovala. Krásně to dokazuje průběh bojů. Snad nevěříte, že by pomajdanská armáda krásně průběžně likvidovala armádu RF. Zvrat nastal, kdy se UA army přiblížila k Luhansku a Doněcku a již byla na sklonku zničit separatisty. Poté nastal zvrat vyvrcholením u Debalceve.
  Skrýt celý příspěvek

 • leviathan
  15:42 30.12.2015

  Cierna Hora ma pravo vstupit do NATO, tak ako kazdy iny stat, ak splni podmienky vstupu. Otazka je, ci CH do NATO vstupit chce. Ci to chcu jej obcania, alebo iba Djukanovic. Co ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Cierna Hora ma pravo vstupit do NATO, tak ako kazdy iny stat, ak splni podmienky vstupu. Otazka je, ci CH do NATO vstupit chce. Ci to chcu jej obcania, alebo iba Djukanovic. Co sa jeho osoby tyka, je to skorumpovany zmrd, ale treba mat na pamati, ze vacsina obyvatelov CH ho este stale povazuje za otca naroda. On uchranil CH od vojny, vyviedol ju z Juhoslavie, vyhlasil nezavislost bez vojny a po dohode so Srbskom, udzal staus quo s Albanskom .. atd atd.
  Poznamka: Cierna Hora ma sice na cierno zavedene Euro, ale od vstupu do EU je velmi daleko, o Schengene ani nehovorim.

  p. Grohmann : tu diskusiu nebolo treba utinat. Vynikajuco demaskuje mentalne rozpolozenie ruskeho trola, akym stg Murphy je. Normalne sa hanbim , ze pise po slovensky, ale demokracia znamena slobodu nazoru - aj toho blbeho.

  stg Murphy : kazdy obcan suverenneho statu, ktory pouzije zbran proti uniformovanej policii, ci armade tohoto suverenneho statu, alebo so zbranou obsadi vladnu budovu -- je TERORISTA, alebo kriminalnik!
  Skrýt celý příspěvek

 • apache
  15:28 30.12.2015

  Já mu do úst přece nic nevkládám. Naopak se právě udivuji nad tím, že mě nejdřív sjede za to, že napíšu že tam jsou ruští vojáci, a pak sám připustí, že je to pravda. To je čistě ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Já mu do úst přece nic nevkládám. Naopak se právě udivuji nad tím, že mě nejdřív sjede za to, že napíšu že tam jsou ruští vojáci, a pak sám připustí, že je to pravda. To je čistě problém jeho rozpolcené osobnosti, která se musí vyrovnávat s tím, že jeho oblíbená strana od počátku lže, přičemž ty lži jsou neudržitelné.

  Chtěl po mě videa a fotky, nějaké jsem dal. Já zas chtěl, aby doložil svá tvrzení o ženských a dětech vyrovnaných do řady a popravených. Myslím, že jsem fér.

  To, co vidíme od něj (ale i od jiných) je zmatek během taktického ústupu v informační válce. Že ruská armáda na Ukrajině není, tak tahle výchozí lež se už dávno sesypala (byť Putin se jí stále snaží bránit zuby nehty). Je třeba se stáhnout do nových informačních pozic. Takže: Ano, ruská armáda tam je, ale je jich jen pár, a přišli tam až po nějaké smyšlené čistce. Drtivá většina munice, zbraní a techniky pochází z ukrajinských skladů. To je evidentně nová linie, kterou teď držíte.

  Opět však dost chabá a plná děr.
  Skrýt celý příspěvek

 • semtam
  13:46 30.12.2015

  Jan Grohmann a apache

  Pánové, nezdá se Vám, že to co jste napsali Sgt Murphymu je docela podpásovka. Projel jsem si diskuzi a Sgt Murphy nikde nepíše, že na Donbase není Ruská ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Jan Grohmann a apache

  Pánové, nezdá se Vám, že to co jste napsali Sgt Murphymu je docela podpásovka. Projel jsem si diskuzi a Sgt Murphy nikde nepíše, že na Donbase není Ruská armáda. Tohle mu vkládáte do úst (do klávesnice) jen Vy.

  Nejvíc se divím panu Grohmanovi, že se takto snižuje.
  Skrýt celý příspěvek

 • Vestly
  12:44 30.12.2015

  Myslim, že nikto nepopiera učast Ruskej armady v bojoch na Ukrajine. Lenze je rozdiel medzi 40 000 vojakmi ako to slavne prehlasovali nase media a medzi par stovkami, ktore tam ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Myslim, že nikto nepopiera učast Ruskej armady v bojoch na Ukrajine. Lenze je rozdiel medzi 40 000 vojakmi ako to slavne prehlasovali nase media a medzi par stovkami, ktore tam mohli byt realne.

  K diskusii Cierna hora v NATO sa viac povedat neda, vsetko tu uz bolo spomenute.
  Skrýt celý příspěvek

 • Jan Grohmann
  11:18 30.12.2015

  Sgt Murphy, tvrdit, že na Ukrajině nejsou ruští vojáci, je, to se musí nechat, hodně odvážně. Hlavně po tom, co jsme přinesli v článku ANALÝZA: Důkazy ruské vojenské intervence na ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Sgt Murphy, tvrdit, že na Ukrajině nejsou ruští vojáci, je, to se musí nechat, hodně odvážně. Hlavně po tom, co jsme přinesli v článku ANALÝZA: Důkazy ruské vojenské intervence na Ukrajině
  http://www.armadninoviny.cz/du...

  Mimochodem jakoukoliv diskuzi na přítomnost ruské armády na východní Ukrajině pod tímto článkem utínám. Apache to myslím ukončil celkem trefně.

  Téma je Černá hora v NATO a další kolo soupeření Rusko vs. západ.
  Skrýt celý příspěvek

 • apache
  11:01 30.12.2015

  Sgt Murphy: Ty seš vážně divnej. Nejdřív ze mě děláš debila, protože něco tvrdím a dle tvých slov se tím u tebe ponižuju a píšu nesmysly. A pak v posledním odstavci vlastně moje ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Sgt Murphy: Ty seš vážně divnej. Nejdřív ze mě děláš debila, protože něco tvrdím a dle tvých slov se tím u tebe ponižuju a píšu nesmysly. A pak v posledním odstavci vlastně moje tvrzení sám potvrdíš. Nemáš náhodou nějakou poruchu osobnosti?

  Vzhledem k tomu, že si pamatuji, jaká hovna si psal u článků o ruské vojenské přítomnosti na Ukrajině, tak je mi jasné, že je to jako házet perly sviním, ale co.
  Navíc sám si to teď potvrdil, takže opravdu nevím, co se ti honí v hlavičce, když po mně chceš důkazy, ale budiž.

  Zde známý rusofil a miláček separatistů Graham Philips v Debalceve projíždí kolem T-72B3. Když jsem ho přes fb kontaktoval a poděkoval jsem mu, že přinesl důkazy o ruské vojenské angažovanosti, tak mi zarytě tvrdil, že to jsou ukořistěné tanky. Tady jde vidět, jak prolhaný ten člověk je.
  https://www.youtube.com/watch?...

  Zde Simon Ostrovsky pátrá pomocí materiálu, který sami rusáci zveřejňovali na sociálních sítích, po jednom typickém ukrajinském horníkovi.
  https://www.youtube.com/watch?...

  Zde v čase 0:32 T-72BA nebo BM
  https://www.youtube.com/watch?...

  Notoricky známý snímek zničené B3 http://i1131.photobucket.com/a...

  To je jen takový výběr, co jsem dal dohromady za pár minut, stejnak si to už všechno viděl. A teď ty by ses mohl pochlubit nějakými důkazy o tom, jak dle tvých slov byly ženy a děti postaveny do řad a popraveny. Víš abys nevypadal jako lhář, třeba jako ti, co tak rádi vyprávěli o ukřižovaném chlapečkovi nebo o zavražděné holčičce, u které se ruští novináři nakonec přiznali, že si jí jen vymysleli.
  Skrýt celý příspěvek

 • Sgt Murphy
  00:55 30.12.2015

  No ak tu napíšeš hlúposť typu že demokracia sa buduje aj takýmito spôsobmi, tak moja debata s tebou skončila.

  No ak tu napíšeš hlúposť typu že demokracia sa buduje aj takýmito spôsobmi, tak moja debata s tebou skončila.

 • Sgt Murphy
  00:52 30.12.2015

  A ty obhajuješ tieto svinstvá?

  A ty obhajuješ tieto svinstvá?

 • Sgt Murphy
  00:51 30.12.2015

  Mimochodom, podľa toho čo mám z Ukrajiny, čistky na rusko jazyčnom čisto civilnom obyvateľstve (aj ženy a deti postavené do radov a popravené, zakopané do mäsových hrobov tak ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Mimochodom, podľa toho čo mám z Ukrajiny, čistky na rusko jazyčnom čisto civilnom obyvateľstve (aj ženy a deti postavené do radov a popravené, zakopané do mäsových hrobov tak bombardovanie celých dedín a miest) má na starosti ani nie Ukrajinská armáda tak neznáme dobre vycvičené, vyzbrojené, vystrojené a platené, profesionálne žoldnierske skupiny hovoriace čisto anglicky zo západu ak nie CIA. Ale o tom ti nik na "novinkách" nenapíše a to čo ti poviem ja ti príde ako nereálne sci-fi.
  Skrýt celý příspěvek

 • Sgt Murphy
  00:41 30.12.2015

  apache, sorry ale u mňa si sa týmto tvrdením ponížiť ešte viac nemohol. Lebo.

  Tvoje tvrdenie: - na východe ukrajiny bojujú ruský vojaci v v ruskej rovnošate s ruskými modernými ...
  Zobrazit celý příspěvek

  apache, sorry ale u mňa si sa týmto tvrdením ponížiť ešte viac nemohol. Lebo.

  Tvoje tvrdenie: - na východe ukrajiny bojujú ruský vojaci v v ruskej rovnošate s ruskými modernými zbraňami na moderných vozidlách a tankoch t-72b3.

  Videl si nejaké videá z bojov alebo fotky? Tak si to najprv láskavo vygoogli než začneš písať nezmysli a niekoho urážať.

  Pravda: Väčšina ľudí ako vidíš nosí vlastné uniformy vlastné/staršie ukrajinské. Nie sú v rovnošate, ani nevyzerajú ako regulárna vycvičená armáda. Majú len odhodlanie. Ich pušky tvorí zmes staršieho náradia buď vlastné/zo skladov/ukoristené ukrajinskej armády (teda staré sovietske zbrane). Nejazdia na vojenských vozidlách ale civilné osobné autá alebo suv/pick up. Pokiaľ áno, sú to vozy zo skladov/ukoristené z ukrajinskej armády (uazy, zily, uraly atď. staršie než 30 rokov). Pokiaľ sa nájde niekto na starom bmp/bmd/btr/t-64, jedná sa o ľudí ktorý na týchto typoch slúžili v ukrajinskej armáde a stroje tiež pochádzajú z radov ukrajinskej armády. Pokiaľ sa jedná o delostrelectvo, väčšinou vidíš na fotkách ukoristené staré delá z čias ZSSR tiež z radov ukrajinskej armády.

  Tiež som nepísal že na ukrajine nepôsobí Ruská armáda. Prečítaj si láskavo moje príspevky ešte raz. Tak isto ako pre Kyjev pôsobia profesionálny žoldnieri iných štátov, sú v krajine poradcovia americkej armády alebo v radoch polovojenských jednotiek bojujú ľudia v členských zemí NATO, tak na strane "separatistov" sú poradcovia z Ruskej armády alebo žoldnieri a zložitejšie zbraňové systémy ako napríklad tebou spomínaný tank T-72B3 je z Ruska, áno, zrejme ovládaný ruským vojakom. Ako som už napísal, ruský vojaci sú na Ukrajine v malých počtoch, zrejme zo špeciálnych jednotiek, potom čo došlo k etickým čistkám na ich obyvateľstve.
  Skrýt celý příspěvek

 • semtam
  00:24 30.12.2015

  Shania

  A jak? Na tohle? To se mi nějak nezdá. Nějaký relevantní zdroj pro tuto myšlenku?

  apache

  Dal jsem sem jedno video kozáků. Můžeš hledat šikmooký i profi vypadající ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Shania

  A jak? Na tohle? To se mi nějak nezdá. Nějaký relevantní zdroj pro tuto myšlenku?

  apache

  Dal jsem sem jedno video kozáků. Můžeš hledat šikmooký i profi vypadající vojáky. Samej strejko a fotřík plus i ňáká teta.

  Ty T-72B3 se objevili až v bitvě o Debalceve. Tudíž plus mínus na konci války. Ale spíš bych řekl, že jejich angažmá bylo od poloviny.
  Skrýt celý příspěvek

 • Shania
  00:12 30.12.2015

  semtam: jiste ze ne pres noc, vzdyt je zpracovavaji roky.

  semtam: jiste ze ne pres noc, vzdyt je zpracovavaji roky.

 • apache
  00:04 30.12.2015

  Sgt Murphy: Jasně, žádní občané RF... to jen přeběhlíci z ukrajinské armády, každý druhý šikmooký, někteří zběhli dokonce i s T-72B3... uvědomuješ si, jak směšně vypadáš?

  Sgt Murphy: Jasně, žádní občané RF... to jen přeběhlíci z ukrajinské armády, každý druhý šikmooký, někteří zběhli dokonce i s T-72B3... uvědomuješ si, jak směšně vypadáš?

 • semtam
  23:06 29.12.2015

  Clanek

  Úplně jsem Vás přehlídnul. Neutralita není zárukou demokracie, mediokracie či totality. Neutrální může být jakékoliv státní zřízení.

  Clanek

  Úplně jsem Vás přehlídnul. Neutralita není zárukou demokracie, mediokracie či totality. Neutrální může být jakékoliv státní zřízení.

 • semtam
  22:56 29.12.2015

  Shania

  Ale vše do sebe zapadá. Dlouhodobé výsledky voleb, atd. atd. A přes noc neuděláte žádnou masivní masírku. Možná byli ochuzeni o americké béčkové filmy :) ale opravdu vše ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Shania

  Ale vše do sebe zapadá. Dlouhodobé výsledky voleb, atd. atd. A přes noc neuděláte žádnou masivní masírku. Možná byli ochuzeni o americké béčkové filmy :) ale opravdu vše do sebe nádherně zapadá a osobně znám Ukrajince žijícího u nás asi 10-12 let pocházejícího z Doněcka a sám mi řekl, když začala válka, že by šel bojovat. Na čí stranu? Stejná odpověď jako pro lidi které potkal Marek Havlíček. Ukrajinců znám povícero a je až zajímavé, že jejich názory se liší odkud pocházej.
  Skrýt celý příspěvek

 • Sgt Murphy
  22:52 29.12.2015

  Shania. Nie Ruská armáda. Príslušníci ukrajinskej armády ktorý prešli po zmene vlády na druhú stranu k "separatistom", policajti, bývalí príslušníci armády (pamätajúci ešte ZSSR), ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Shania. Nie Ruská armáda. Príslušníci ukrajinskej armády ktorý prešli po zmene vlády na druhú stranu k "separatistom", policajti, bývalí príslušníci armády (pamätajúci ešte ZSSR), poľovníci, hasiči a všetci tí, ktorý majú guráž sa postaviť so zbraňou v ruke za vlasť a rodinu. Pretože nezabije svojho krajana len preto, lebo je to pôvodom Rus a nová vláda sa mu nepáči. Ako väčšine tam. Pretože oni nechcú vstúpiť do EU. Zmena systému tej krajine prinesie krach a chudobu. Väčšiu než tam je. Iba politici z Kyjeva to chcú, a tá naša propaganda v novinách.
  Skrýt celý příspěvek

 • Shania
  22:47 29.12.2015

  semtam: ten chapik se mi libi:) a mel peknou odvahu...

  Nicmene stačí si pročíst ty rozhovory s místními co vedl a je hned jasné jsou masirkou ti lidi prošli.

  semtam: ten chapik se mi libi:) a mel peknou odvahu...

  Nicmene stačí si pročíst ty rozhovory s místními co vedl a je hned jasné jsou masirkou ti lidi prošli.

 • semtam
  22:41 29.12.2015

  Sgt Murphy

  Dokud takovéto články budou, tak tu máme ještě zbytky demokracie. Ovšem pán nemůže jít do TV, tam by z něho udělali totálního vola a uvědomělý soudruzi by se ho ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Sgt Murphy

  Dokud takovéto články budou, tak tu máme ještě zbytky demokracie. Ovšem pán nemůže jít do TV, tam by z něho udělali totálního vola a uvědomělý soudruzi by se ho snažili po sociálních sítích ztrapnit. Naše demokracie má své limity...
  Skrýt celý příspěvek

 • semtam
  22:38 29.12.2015

  Shania

  A třeba zde, ruská armáda v Donbase na začátku konfliktu. Sice znalejší odmítnou, že to není ruská armáda. Ale to přece nevadí říkejme jí ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Shania

  A třeba zde, ruská armáda v Donbase na začátku konfliktu. Sice znalejší odmítnou, že to není ruská armáda. Ale to přece nevadí říkejme jí ruská.

  https://www.youtube.com/watch?...
  Skrýt celý příspěvek

 • Sgt Murphy
  22:36 29.12.2015

  semtam, pekný článok, ďakujem za odkaz. Čudujem sa že ešte taký na internete koluje a niekto tú stránku zo západu nezablokoval.

  semtam, pekný článok, ďakujem za odkaz. Čudujem sa že ešte taký na internete koluje a niekto tú stránku zo západu nezablokoval.

 • semtam
  22:22 29.12.2015

  Shania

  Zrovna co jsem poskytl je zdroj od chlapika, který se courá po světě na BMW motce. To není politická omáčka, ale jen popisování situace co a jak potkal.
  Nevím, co se ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Shania

  Zrovna co jsem poskytl je zdroj od chlapika, který se courá po světě na BMW motce. To není politická omáčka, ale jen popisování situace co a jak potkal.
  Nevím, co se Vám na tom nelíbí.
  Skrýt celý příspěvek

 • Shania
  22:18 29.12.2015

  semtam: jo video od nej jseme kdysi videla a hlavne ty rozhovory co vedl se separatisty, to bylo neco sileneho, jako z jine planety. Takze se moc nedivim, ze ty vase zdroje maji ...
  Zobrazit celý příspěvek

  semtam: jo video od nej jseme kdysi videla a hlavne ty rozhovory co vedl se separatisty, to bylo neco sileneho, jako z jine planety. Takze se moc nedivim, ze ty vase zdroje maji takovy nazor na rusko, zapad, ukrajinu.
  Skrýt celý příspěvek

 • Sgt Murphy
  22:06 29.12.2015

  To ti bohužiaľ nepoviem. Poviem len toľko že sú to veľmi dôveryhodné zdroje priamo z oblastí v okolí Luhansku a Horlivky.

  To ti bohužiaľ nepoviem. Poviem len toľko že sú to veľmi dôveryhodné zdroje priamo z oblastí v okolí Luhansku a Horlivky.

 • semtam
  22:02 29.12.2015

  Shania

  Zdrojů je povícero. Jako nejlepší důkaz je se podívat, jaké výsledky měli volby od nezávislosti Ukrajiny. To nemůže nikdo zpochybnit. Krym a Donbas byli vždy drtivě ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Shania

  Zdrojů je povícero. Jako nejlepší důkaz je se podívat, jaké výsledky měli volby od nezávislosti Ukrajiny. To nemůže nikdo zpochybnit. Krym a Donbas byli vždy drtivě proruské. Hold umělé hranice...

  Dobrý zdroj je zde:
  http://marekhavlicek.blogspot....
  Skrýt celý příspěvek

 • Shania
  21:56 29.12.2015

  Sgt Murphy: a kdo je ten tvůj zdroj na ukrajine?

  Sgt Murphy: a kdo je ten tvůj zdroj na ukrajine?

 • semtam
  21:40 29.12.2015

  RiMr71

  Jen pár technických, dubisko tam moc mohutné není, spíše březisko ale to je fuk. To nálepkování není moc dobré, spousta lidí tu hlavně poukazuje na to, že nevidí reálný ...
  Zobrazit celý příspěvek

  RiMr71

  Jen pár technických, dubisko tam moc mohutné není, spíše březisko ale to je fuk. To nálepkování není moc dobré, spousta lidí tu hlavně poukazuje na to, že nevidí reálný důvod proč si vytvářet nepřítele. Od pádu SSSR do Majdanu jen sílila spolupráce Evropy s Ruskem. Proč tomu tak teď není asi nebude tím, že by se Putin zbláznil či najednou změnil své postoje. Ten problém bude trochu jinde.

  A k vítání US kolony. Popravdě měl jsem zájem se i podívat na techniku, bohužel měl jsem pracovní povinnosti. A druhá kolona byla již o vítání ochuzena.

  Jen pro zajímavost Lavrov v Bratislavě:
  www.youtube.com/watch?v=LtGd42...
  Skrýt celý příspěvek

 • Sgt Murphy
  21:35 29.12.2015

  Dnes je vybudovaná protiruská propaganda hlavne na východe EU (čím bližšie k rusku tým je silnejšia) tak silno, že vlastne Rusko môže aj za to že do EU prúdia emigranti z Blízkeho ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Dnes je vybudovaná protiruská propaganda hlavne na východe EU (čím bližšie k rusku tým je silnejšia) tak silno, že vlastne Rusko môže aj za to že do EU prúdia emigranti z Blízkeho východu a vlastne dokonca cez ich hranice (na tie malé čísla ktoré k nám naozaj prúdia cez ich hranice sa už nedívame a vlastne len kvôli tomu že nórsko má dieru v zákone, ale ok). Verte si tomu že Putinovi ruplo v hlave, vyberá si akurát ciele pre svoje modernizované Iskandery ktoré preniknú každou pvo v eu, a Poľskom onedlho k nám pôjdu jeho nedobitné Armaty po stovkách či tisíckach kusov spolu s Kamovami nad hlavami. Však ja vám to brať nebudem. A u pobrežia Francúzska sa z dvoch výsadkových lodí vynoria mužíci v Ratnikoch. Bude to paráda. A možno aj tých pár ks strategických bombardérov poletí zbombardovať USA.

  No mne to pripadá ako riadne Sci-fi vymyslené v hlave schizofrenického blázna.
  Skrýt celý příspěvek

 • Sgt Murphy
  21:15 29.12.2015

  Keď sa v Čiernej hore budú biť sused so susedom lebo jeden chce byť v nato ale druhému zabila bomba nato rodinu, prezident si bude užívať peňazí z USA v Karibiku a budú tam lietať ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Keď sa v Čiernej hore budú biť sused so susedom lebo jeden chce byť v nato ale druhému zabila bomba nato rodinu, prezident si bude užívať peňazí z USA v Karibiku a budú tam lietať draho predané Blackhawky z prebytkov armády USA, potom si to každý premyslí či to bol dobrý nápad ísť do NATO.
  Skrýt celý příspěvek

 • Sgt Murphy
  21:10 29.12.2015

  A hlavne mám na veci neutrálny nezainteresovaný nezaujatý pohľad.

  A hlavne mám na veci neutrálny nezainteresovaný nezaujatý pohľad.

 • Sgt Murphy
  21:08 29.12.2015

  A nie, nie som žiadna komunistická propaganda platená Kremlom. Len sa na vec dívam z pravdivého a reálneho hľadiska. A o pár rokov to zistíte aj vy.

  A nie, nie som žiadna komunistická propaganda platená Kremlom. Len sa na vec dívam z pravdivého a reálneho hľadiska. A o pár rokov to zistíte aj vy.

 • Clanek
  21:04 29.12.2015

  Argumentovat Beloruskem, coz je posledni evropska diktatura je taky dobre, ale znovu chapu, ze kdyz vse demokraticke kolem Ruska ma z nej strach tak i to Belorusko se hodi jako ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Argumentovat Beloruskem, coz je posledni evropska diktatura je taky dobre, ale znovu chapu, ze kdyz vse demokraticke kolem Ruska ma z nej strach tak i to Belorusko se hodi jako utvrzeni sebe sama v tom ze Rusko je vlastne nas kamarad.
  Pro mistni ruske fandy nebude nikdy jasne kdo sestrelil ono dopravni letadlo, ani kdyz to urci oficialni sprava, ani kdyz to vysetri tribunal ktery, jeej, vlastne nevysetri, Rusko jeho vznik vetovalo (za to asi taky muze USA)... chapu, nechavam toho, tahle debata v tomto slozeni nikam nepovede.
  Skrýt celý příspěvek

 • Sgt Murphy
  21:00 29.12.2015

  Pred tým než som sa dostal k zdrojom k pravde na Ukrajine veril som každému protiruskému článku v našich novinách. Keď som sa dostal k zdrojom na východe Ukrajiny a pravdy čo sa ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Pred tým než som sa dostal k zdrojom k pravde na Ukrajine veril som každému protiruskému článku v našich novinách. Keď som sa dostal k zdrojom na východe Ukrajiny a pravdy čo sa tam naozaj deje, žiadna Ruská alebo západná propaganda ale pravda, nechápal som koľko polopravdy/lží alebo zatieňovaniu pravdy u nás existuje a ľudia to žerú aj s navijakom. Ale ok, neberte moje názory a ďalej to žerte ako ovce.
  Skrýt celý příspěvek

 • RiMr71
  20:58 29.12.2015

  ...teda, někteří jsou, řekněme to takto (šlo by to jinak, ale není to košer), v tom mohutném dubisku na východě zaražení až po papuče...

  Uklidňuje mne, že reálný vliv proruských ...
  Zobrazit celý příspěvek

  ...teda, někteří jsou, řekněme to takto (šlo by to jinak, ale není to košer), v tom mohutném dubisku na východě zaražení až po papuče...

  Uklidňuje mne, že reálný vliv proruských (nebo naoko "nestranných") spoluobčanů na webu působí větší než reálně je a je to pak vidět na akcích jako průjezd konvoje atd...

  Takže, nepřeceňovat... :)

  Rusku fandím v kosmonautice (snad konečně dostanou nahoru zpackanou Nauku), v Sýrii (tam sleduji situaci denně), mám mezi Rusy několik přátel, ale stále mě překvapuje, jak ta až komická propaganda, která po "normálním" člověku sklouzne jak po teflonu a vyvolá akorát tak pobavení, u některých jedinců, jinak "normálních", snadno zapustí kořeny a udělá z nich apoštoly svého ukřivděného zakomplexovaného vidění světa.
  Fakt zajímavé. Ale ne nebezpečné...
  Skrýt celý příspěvek

 • Sgt Murphy
  20:49 29.12.2015

  Skúste mi dať jeden logický názor, prečo by nás Rusko malo vojensky ohrozovať a zničiť tak všetku spoluprácu medzi nami alebo dokonca napadnúť nejakú z krajín EU/NATO.

  Skúste mi dať jeden logický názor, prečo by nás Rusko malo vojensky ohrozovať a zničiť tak všetku spoluprácu medzi nami alebo dokonca napadnúť nejakú z krajín EU/NATO.

 • Sgt Murphy
  20:41 29.12.2015

  Ohrozovanie jadrovými zbraňami tu bolo vždy, ale nikdy neohrozovalo obchod, priemysel ani vojenskú spoluprácu medzi EU-Rusko. Bolo to len ukazovanie, že Rusko je stále schopné ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Ohrozovanie jadrovými zbraňami tu bolo vždy, ale nikdy neohrozovalo obchod, priemysel ani vojenskú spoluprácu medzi EU-Rusko. Bolo to len ukazovanie, že Rusko je stále schopné vojenskej akcie na svoju obranu. Ekonomicky je pre Rusko výhodné s nami obchodovať, nemá dôvod prečo niekoho v EU napadnúť. Prečo by šlo napr. do Poľska? Alebo Pobaltia? Alebo napadli Veľkú Britániu?

  Jednoznačne to že Rusko zostrelilo lietadlo na Ukrajine sú len čisté špekulácie ktoré nahrávajú do karát západu. Mohli to byť ktokoľvek, najpravdepodobnejšie polovojenské skupiny podporované Kyjevom na pošpinenie Ruska za účelom zapojenia armád NATO do vojny na Ukrajine/inej vojenskej pomoci.

  Strach z Ruska len urýchli vstup krajín do NATO a oslabeniu Ruského vplyvu. Nič iné za tým nieje. Ruská hrozba je len na papieri v našich novinách.
  Skrýt celý příspěvek

 • semtam
  20:30 29.12.2015

  Clanek

  Takže Černá Hora se necítí vedle svého souseda Ruska bezpečně :D
  Ne ale vážně, chronologie krize na Ukrajině se datuje od Majdanu. Na to už bylo mnoho témat. Kdo ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Clanek

  Takže Černá Hora se necítí vedle svého souseda Ruska bezpečně :D
  Ne ale vážně, chronologie krize na Ukrajině se datuje od Majdanu. Na to už bylo mnoho témat. Kdo sestřelil MH17 se oficiálně ještě neví ale pomalu okamžitě než co stačili trosky Boingu dopadnout na zem, se vědělo, že za tím stojí Rusko či separatisté. Ač mnohé informace poukazují na starý typ rakety používaný výhradně na Ukrajině může za to Rusko. Jako propaganda to obstojí, jako argument nic moc.
  Když si vezmem celou hranici Ruska, tak zeměpisně od Ázerbajdžánu po Severní Koreu má hranici klidnou. Donedávna i evropskou. A Bělorusko není větší neutrální stát? Otázka je co je neutrální, že ano.
  Skrýt celý příspěvek

 • Sgt Murphy
  20:30 29.12.2015

  Všetkým ktorý podporujú USA. Takto to vyzerá z globálneho hľadiska.

  USA vyvolá v EU strach, zvýši modernizáciu našich armád čím docieli že má väčšie šance presadiť sa na našom ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Všetkým ktorý podporujú USA. Takto to vyzerá z globálneho hľadiska.

  USA vyvolá v EU strach, zvýši modernizáciu našich armád čím docieli že má väčšie šance presadiť sa na našom trhu svojou technikou - predajú nám vrtuľníky, urýchlia program F-35, dôjde k navýšeniu počtu stíhačiek, konečne sa im podarí vybudovať protiraketový štít a predať do EU Patrioty, taktiež od nich nakúpime rakety pre lietadlá a inteligentnú muníciu. Tiež urýchlia rozvoj nových technológií doma keďže po nich bude väčší dopyt (napr. lasery).

  Keďže EU zo strachu z Ruska urýchlene posilní armádu, USA nebude musieť u nás udržiavať svoje vojská a môže sa preorientovať na čínsku hrozbu do tichomoria.

  Sankciami voči Rusku podporí obchod USA-EU (transatlantická dohoda o voľnom obchode, TTIP) a predaj svojej ropy a plynu do EU.
  Skrýt celý příspěvek

 • Clanek
  20:15 29.12.2015

  Co se tu clovek vsechno jeste nedocte :).
  Rusko nikoho neohrozuje, jen zabere uzemi svrchovanemu statu, oficialni predstavitel vyhrozuje zapadu jadernyma zbranema, vysila vojaky ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Co se tu clovek vsechno jeste nedocte :).
  Rusko nikoho neohrozuje, jen zabere uzemi svrchovanemu statu, oficialni predstavitel vyhrozuje zapadu jadernyma zbranema, vysila vojaky aby bojovali za separatisty na uzemi svrchovaneho sousedniho statu a bud primo Ruska obsluha, nebo Ruskou stranou podporovana strana sestreli dopravni letadlo (to byli asi ti polovnici). Male okolite zeme prijmeje nasobit sve obranne rozpocty a zadat spojence o pomoc. Vetsi neutralni okolite zeme prijmeje premyslet o tom jestli maji nadale zustavat neutralni, protoze se uz vedle Ruska neciti bezpecne a vedi ze Rus na neutralitu nehraje...
  ... ale Rusko nikoho neohrozuje, vsechno je v nejlepsim poradku, za vsechno muze USA. Tak jo. :))
  Skrýt celý příspěvek

 • semtam
  19:55 29.12.2015

  Sgt Murphy

  Máte pravdu, souhlasím s Vámi, jen taková drobnost. Rusko se do konfliktu na Donbase vložilo až když UA army plus dobrovolnické organizace tlačili separatisty k ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Sgt Murphy

  Máte pravdu, souhlasím s Vámi, jen taková drobnost. Rusko se do konfliktu na Donbase vložilo až když UA army plus dobrovolnické organizace tlačili separatisty k ruským hranicím. Rusko aby neztratilo tvář, jak doma, tak i u obyvatel Donbasu tak se přidalo do tohoto konfliktu.
  Jinak Rusko si dle mého názoru nepřálo válku na Donbase. Natož samostatnost Novoruska. Moc dobře je si vědomo, že ozbrojený konflikt mezi ním a Ukrajinou mu neprospěje.
  Krym měl sloužit ještě k jednomu účelu a to jako pojistka pro znemožnění vstupu UA do NATO i EU. Donbas by zůstal těžítkem pro proruský vliv v zemi. Nyní má Rusko pojistky dvě, ale proruské strany jsou na Ukrajině bez Donbasu na tom mnohem hůř.
  Skrýt celý příspěvek

 • Sgt Murphy
  19:53 29.12.2015

  Rusko nikoho neohrozuje. USA ale potrebuje jednopolárny svet pre svoje potreby a má strach zo silnejúceho vplyvu Číny. A my za nimi hrdo stojíme, avšak bez žiadneho prínosu pre ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Rusko nikoho neohrozuje. USA ale potrebuje jednopolárny svet pre svoje potreby a má strach zo silnejúceho vplyvu Číny. A my za nimi hrdo stojíme, avšak bez žiadneho prínosu pre naše ekonomiky. A uvažujeme o otvorení lacného Čínskeho trhu. Dokonca aj vo vojenskom odvetví. Neuvedomujeme si však, že Čína na bojovom poli nebojuje. Ona si nás kúpi. Pokiaľ chceme takto pokračovať, jedného dňa ruský plyn, ropa, uhlie pôjde do strednej Ázie a Číny, my budeme jazdiť na čínskych autách, čínskych tankoch, lietať na čínskych stíhačkách a vrtuľníkoch, náš trh postupne úplne zanikne.
  Skrýt celý příspěvek

 • Sgt Murphy
  19:36 29.12.2015

  Ďakujem za nesúhlas. Ale, k otázke Krymu:

  • vojensky strategicky dôležitý pre Rusko (Čiernomorská flotila)
  • väčšina obyvateľov sú etnicky ruský obyvatelia, vo voľbách volili ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Ďakujem za nesúhlas. Ale, k otázke Krymu:

  • vojensky strategicky dôležitý pre Rusko (Čiernomorská flotila)
  • väčšina obyvateľov sú etnicky ruský obyvatelia, vo voľbách volili proruskú vládu (Janukovyč, >75%), nechcú vstúpiť do EU ani NATO

  K otázke východu a juhu Ukrajiny:

  • vojenský priemysel dodávajúci komponenty ruskej armáde
  • ťažba surovín
  • v Donbase žije väčšina etnicky ruský obyvatelia, volili proruskú vládu (Janukovyč, >80%), nechcú vstúpiť do EU ani NATO

  Krym bol kvôli strategickému položeniu zabratý ruskými vojskami, po voľbách pripojený k RF. Na východe Ukrajiny sa vytvorila akási domobrana povolaná miestnou radou (pozor, bez podpory Ruskej federácie) neuznávajúca novú vládu a jej záujmy, tvorená zväčša miestnymi poľovníkmi, bývalými príslušníkmi armády a miestnou políciou. Na týchto ľudí sa v regiónoch na rozkaz novej ukrajinskej vlády začali čistky pomocou žoldnierskej armády. Veľa príslušníkov ukrajinskej armády v oblasti nesplnilo rozkaz a odišlo do Ruska, ostatný dostali trest za vlastizradu zastrelením alebo väzením a vytvorilo sa prostredie pre separatistickú armádu ktorá začala bojovať voči Ukrajinskej armáde. Potom čo došlo k etnickým čistkám neonacistickými polovojenskými skupinami bojujúcimi za Ukrajinu sa do vojny pridali príslušníci Ruskej federácie.

  Je jasné že celé udalosti sa dejú za ohľadom oslabenia Ruska a snahe udržať si vplyv USA vo svete a rozširovaniu NATO k Ruským hraniciam. Alebo sa mýlim? Ruská federácia začala vďaka medzinárodnej spolupráci modernizovať armádu, predávať zbrane do zahraničia, chcela znovuobnoviť základne na Kube, ekonomicky prosperovať. Jej vplyv vo svete sa zvýšil, vplyv USA vďaka tomu znížil.

  Avšak.

  • EU potrebuje ruský plyn, ropu a uhlie. Rusko potrebuje niekomu predávať ropu, plyn a uhlie.
  • priemysel Ruska potrebuje dovoz z EU. Naproti tomu veľa spoločností EU vyrába v Rusku.
  • spolupráca v poľnohospodárskom priemysle

  Alebo sa mýlim?

  Žijeme na EU, ešte k tomu na východe, nie v USA. Mnoho ľudí si to neuvedomuje. Mali by sme sledovať záujmy EU a nie USA. Teda udržiavať obchod EU-RF a udržiavať zatvorené hranice pre silnejúci Čínsky trh pokiaľ si nás vo všetkom nekúpia. Je pre nás lepšie dovážať plyn a ropu z USA, kupovať americkú vojenskú techniku a podporiť ich záujmy než tie naše? Alebo sa obrátiť na lacný Čínsky trh? Alebo podporiť RF. USA propagandou v EU vyvolalo strach a nenávisť voči Rusku, podporilo tak svoje záujmy a profitujú z toho oni. My nie.
  Skrýt celý příspěvek

 • krystofmraz
  18:28 29.12.2015

  Spousta lidí tu řeší USA a RF, případně nějaký stát který polovina populace ani nenajde na mapě ..... No ale co my? Jaký to bude mít dopad na nás?
  Já si myslím že nám to přinese ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Spousta lidí tu řeší USA a RF, případně nějaký stát který polovina populace ani nenajde na mapě ..... No ale co my? Jaký to bude mít dopad na nás?
  Já si myslím že nám to přinese maximálně zhoršení vztahů s RF (tzn další problémy)
  Šanci, že udělají nějakou p*****nu jako Turci a opět to poškodí nás (zase problémy)
  Šanci že se budou chtít posléze dostat i do EU (vzhledem k fungování té země opět problémy).

  A přínos? Omezení vlivu Ruska? Vážně? Já nemám pocit že by Rusko mělo nějak enormní vliv na cokoliv. Spíše se cítím být ohrožen vlivem socialistů z EU nebo extremistů z IS. Také mám trochu strach z vlivu USA, který je tak enormní že si mohou dovolit prakticky cokoliv. Ani jedno bohužel zatím nikdo moc neřeší.
  Skrýt celý příspěvek

 • palo satko
  17:15 29.12.2015

  to s tou Čiernou Horov n NATO mi pripomenulo stary vtip:
  "Tavarišč kamandir, Nataša ujechal k fašistom!"
  "Pssst, eto naše biologičeskoje aružie."

  to s tou Čiernou Horov n NATO mi pripomenulo stary vtip:
  "Tavarišč kamandir, Nataša ujechal k fašistom!"
  "Pssst, eto naše biologičeskoje aružie."

 • Beld
  16:15 29.12.2015

  flanker.jirka : A co je jeste noveho , hodny CH premier je proste prozapadni demokrat dbajici o prav obcanu . Zatimco putin je diktator snazici se znicit opozici . Iran je zeme zla ...
  Zobrazit celý příspěvek

  flanker.jirka : A co je jeste noveho , hodny CH premier je proste prozapadni demokrat dbajici o prav obcanu . Zatimco putin je diktator snazici se znicit opozici . Iran je zeme zla , zatimco SA je nas spojenec dbajici o stabilitu a demokracii (sic!) na blizkem vychode .

  Kazdemu ( vcetne zapadnich novinaru ) jde jen o "vlastni zajmy" , je pouze nase chyba , pokud to nechapeme . Uvidime , kam v nasledujicich letech novinari zaradi cinu :D To bude teprve orisek . :DD
  Skrýt celý příspěvek

 • flanker.jirka
  15:56 29.12.2015

  Je to pořád o tom jednom, získat si na svou stranu kohokoliv, kdo se nechá uplatit. A vůbec nikoho nezajímá, že premier 700 000 občanů Černé hory je u moci už 20 let v kuse, tím ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Je to pořád o tom jednom, získat si na svou stranu kohokoliv, kdo se nechá uplatit. A vůbec nikoho nezajímá, že premier 700 000 občanů Černé hory je u moci už 20 let v kuse, tím dává na frak i carovi Putinovi. Hlavní je, že "kope" na naší straně hřiště. Je tam 35% lidí hlásících se k Srbské národnosti, ještě si pamatují dárečky z NATO v roce 1999.

  http://zahranicni.eurozpravy.c...
  Skrýt celý příspěvek

 • Sgt Murphy
  15:53 29.12.2015

  Shania nebudem ti čítať propagandu ukrajinsko-americkej organizácie ktorá s pravdou nemá nič spoločné.

  Shania nebudem ti čítať propagandu ukrajinsko-americkej organizácie ktorá s pravdou nemá nič spoločné.

 • Shania
  15:41 29.12.2015

  Sgt Murphy/Apache: něco pro vás pánové

  http://www.usasurvival.org/hom...

  Sgt Murphy/Apache: něco pro vás pánové

  http://www.usasurvival.org/hom...

 • Sgt Murphy
  15:34 29.12.2015

  Apache, neviem ako hlboko si pomýlený v tom, aká je situácia na Ukrajine a o niektorých veciach diskutovať nebudem. Ale ver mi že situácia nezačala občanmi z RF pobehujúcimi s AK v ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Apache, neviem ako hlboko si pomýlený v tom, aká je situácia na Ukrajine a o niektorých veciach diskutovať nebudem. Ale ver mi že situácia nezačala občanmi z RF pobehujúcimi s AK v rukách nárukujúci si územie Ukrajiny ktoré im nepatrí, čo mimochodom logiku nedáva vôbec, keďže hovoríme o oblastiach kde väčšina obyvateľstva je rusko jazyčná.
  Skrýt celý příspěvek

 • dusan
  15:22 29.12.2015

  Ak by sme mali brať zločinnosť v mocenských kruhoch ako podmienku NATO ... tak by veľa členov NATO neostalo : ) ...Slovensko by vystúpilo medzi prvými ....

  Ak by sme mali brať zločinnosť v mocenských kruhoch ako podmienku NATO ... tak by veľa členov NATO neostalo : ) ...Slovensko by vystúpilo medzi prvými ....

 • Sgt Murphy
  15:13 29.12.2015

  apache: Vážne? Ja mám ísť do hajzlu? Masové hroby na východe ukrajiny rusky hovoriaceho obyvateľstva ti niečo hovoria? Bombardovanie obcí kde žijú rusko jazyčný občania, to ti ...
  Zobrazit celý příspěvek

  apache: Vážne? Ja mám ísť do hajzlu? Masové hroby na východe ukrajiny rusky hovoriaceho obyvateľstva ti niečo hovoria? Bombardovanie obcí kde žijú rusko jazyčný občania, to ti niečo hovorí?
  Skrýt celý příspěvek

 • Beld
  15:09 29.12.2015

  crusader : Clenstvi v nato je proste jen vzdusny zamek . Realne bude efekt nula nula nic . Kdyz muze byt v nato recko a turecko , tak uz je fuk ze tam bude CH .

  Je pravda , ze ...
  Zobrazit celý příspěvek

  crusader : Clenstvi v nato je proste jen vzdusny zamek . Realne bude efekt nula nula nic . Kdyz muze byt v nato recko a turecko , tak uz je fuk ze tam bude CH .

  Je pravda , ze se jedna asi jen o provokaci ruska , ale vubec nechapu proc se to vlastne resi . CH je slovy Humphreyho MBEZ ( miniaturni bezvyznamna evropska zemicka ) ....
  Skrýt celý příspěvek

 • apache
  15:08 29.12.2015

  Sgt Murphy: A co jako? Takže ty jedinej víš vše a ostatní jsou zmanipulovaní západem, tak je to? Já znám taky na Ukrajině lidi, a ti mi zas jen potvrzují přesný opak toho, co ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Sgt Murphy: A co jako? Takže ty jedinej víš vše a ostatní jsou zmanipulovaní západem, tak je to? Já znám taky na Ukrajině lidi, a ti mi zas jen potvrzují přesný opak toho, co tvrdíš ty. Lidi, kteří na Donbase žili normální životy, dokud se tam nezačali potloukat občané RF s kalašnikovy. Lidi, kteří žili v míru, dokud si rusáci nezačali dělat nárok na území, na kterém tito lidé žili. Takže s těma kecama o tom, jak za všechno může EU a USA, jdi do hajzlu.
  Skrýt celý příspěvek

 • Sgt Murphy
  14:36 29.12.2015

  Osobne ma ľudia ako ty, Clanek, nepobavia ale zarazia svojou nevedomosťou.

  Osobne ma ľudia ako ty, Clanek, nepobavia ale zarazia svojou nevedomosťou.

 • Sgt Murphy
  14:34 29.12.2015

  Clanek, sorry, ja mám kontakty na Ukrajine. Ty len čítaš čo ti niekto podstrčí.

  Clanek, sorry, ja mám kontakty na Ukrajine. Ty len čítaš čo ti niekto podstrčí.

 • Clanek
  14:22 29.12.2015

  Cernou Horu do NATO nebrat a uz vubec ne do EU. Mel by byt nejaky nastaveny standart kdo muze a kdo naopak nemuze vstoupit a mame li podezreni (to to popisuju hodne lehce) ze jde ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Cernou Horu do NATO nebrat a uz vubec ne do EU. Mel by byt nejaky nastaveny standart kdo muze a kdo naopak nemuze vstoupit a mame li podezreni (to to popisuju hodne lehce) ze jde vlastne o mafii rizeny stat tak si musime uvedomit to co uz tu nekdo zminil, ze ne jen neco ziskavame, ale taky neco davame v sanc. Nechci aby obranny spolek ktereho jsem soucasti branil i pripadne excesy nedemokratickeho clena. Nechci aby si ted Cerna Hora zacala po kridly NATO delat v nadsazce co chce. Ze chce CH do NATO vstoupit je logicke, a ze my chceme mit dalsi stat jako spojence a ne potencialniho nepritele je taky logicke, ale my jsme ti co neco nabizeji, my jsme ti co si mame diktovat podminky a CH bud prijmout ocistenou anebo neprijmout vubec. Meciarovske Slovensko by taky nemelo mit vstup do NATO otevreny, Dzurindovske Slovensko jiz ano.

  Sgt Murphy:"Ten kto tvrdí že na východe Ukrajiny robí neporiadok Rusko, je zmanipulovaný Západom a nevidí do veci." - diky, pobavilo. :D
  Skrýt celý příspěvek

 • Superme
  14:21 29.12.2015

  Ááá, když tak čtu některé příspěvky dole. Pánové, Rusové do toho samozřejmě nemají právo mluvit.. otázka však je, zda do toho mohou mluvit podle vás třeba občané samotné Černé ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Ááá, když tak čtu některé příspěvky dole. Pánové, Rusové do toho samozřejmě nemají právo mluvit.. otázka však je, zda do toho mohou mluvit podle vás třeba občané samotné Černé Hory. Pravda, myslím tím ty, kteří se vstupem nesouhlasí a měsíc co měsíc proti tomu protestují (což se vám asi líbit moc nebude, ale co už).

  https://www.youtube.com/watch?...
  Skrýt celý příspěvek

 • Jura99
  14:04 29.12.2015

  Posledních 25let na Balkáně je historií zbytečných obětí, zbytečných ekonomických ztrát, zbytečných mocenských ztrát (Jugoslávie byl pojem, zatímco ministáty Slovinsko, ČH, ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Posledních 25let na Balkáně je historií zbytečných obětí, zbytečných ekonomických ztrát, zbytečných mocenských ztrát (Jugoslávie byl pojem, zatímco ministáty Slovinsko, ČH, Makedonie, Kosovo jsou nic, Chorvatsko, Bosna a Srbsko jen trochu více než nic), aby se nakonec všichni zúčastnění dříve či později stejně sešli v EU a v NATO.
  Skrýt celý příspěvek

 • Sgt Murphy
  13:49 29.12.2015

  Pred tým, než sa jednotky Ruska objavili na strategicky dôležitom Kryme a došlo k jeho anexii, urobilo krok proti RU práve EU a USA zvrhnutím proruskej vlády v Ukrajine a nasadením ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Pred tým, než sa jednotky Ruska objavili na strategicky dôležitom Kryme a došlo k jeho anexii, urobilo krok proti RU práve EU a USA zvrhnutím proruskej vlády v Ukrajine a nasadením silne protiruskej. To že RU chcelo obsadiť Ukrajinu a Pobaltie, to môže tvrdiť len blázon s vymytým mozgom. Ten kto tvrdí že na východe Ukrajiny robí neporiadok Rusko, je zmanipulovaný Západom a nevidí do veci.
  Skrýt celý příspěvek

 • crusader
  13:43 29.12.2015

  Beld
  Takže ty zásadně odmítáš Černou horu do EU protože to je mafiánsky řízený totalitní stát (nevím, já bych takhle označil Kosovo, ale máš možná pravdu, mě tyhle malinký ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Beld
  Takže ty zásadně odmítáš Černou horu do EU protože to je mafiánsky řízený totalitní stát (nevím, já bych takhle označil Kosovo, ale máš možná pravdu, mě tyhle malinký státečky dost splývají), ale nevadí ti jít za ten samý stát třeba do války?
  Co myslíš, že bude takový malý státeček (podle tebe navíc řízený mafiánskou totalitou) dělat když za sebou bude cítit silnou vojenskou alianci? Navíc, když mu neustále někdo bude tvrdit nesmysly o článku 5 Severoatlantické smlouvy o tom, že mu NATO přijde na pomoc. No takový stát začne vyvolávat problémy se svými sousedy. kteří v NATO nejsou. Co bude následovat? Srbsko a možná i v Makedonie začnou hledat ochranu. A kde? Přece u Ruské federace. Takže vliv Ruska v dané oblasti se nesníží ale možná naopak zvýší.
  Skrýt celý příspěvek

 • Sgt Murphy
  13:41 29.12.2015

  Rusko vs Nato. Opäť. Studená vojna sa ešte neskončila. Avšak prečo?

  Dnes vidím jediného agresora USA ktorý sa snaží silou mocou udržať svoj permanentný vplyv vo svete a Rusko ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Rusko vs Nato. Opäť. Studená vojna sa ešte neskončila. Avšak prečo?

  Dnes vidím jediného agresora USA ktorý sa snaží silou mocou udržať svoj permanentný vplyv vo svete a Rusko vidí ako nepriateľa. Ekonomicky sa ich snažia utlačiť. EU však Rusko potrebuje a Rusko potrebuje EU ak nechce padnúť pod vplyv Číny. Plyn, ropa a ostatné suroviny. Obchod, zbrojný priemysel. Vývoj v oblasti vesmíru a kozmonautiky. Mnohé bývalé republiky ZSSR potrebujú Rusko tiež. Prečo nemôže existovať medzi EU a RU spolupráca? Nehovorím o podriaďovaní jednej strany druhej, hovorím o spolupráci. Rusko nieje ten komunistický agresor ktorý potrebuje šinúť svoje T-90 cez Fulda Gap na západ. Ale USA ten dojem potrebuje v ľuďoch udržať.

  Čína prerastá USA cez hlavu a Putin ak sa neobráti na nás, obráti sa na Čínu. To my nepotrebujeme a nebude to potrebovať ani USA.
  Skrýt celý příspěvek

 • Beld
  12:52 29.12.2015

  S clenstvim CH v NATO nemam zadny problem , alespon to omezi narustajici vliv ruska v oblasti . Kazdopadne , do EU a schengenu tento "stat" nebrat ani omylem . Je tam prakticky ...
  Zobrazit celý příspěvek

  S clenstvim CH v NATO nemam zadny problem , alespon to omezi narustajici vliv ruska v oblasti . Kazdopadne , do EU a schengenu tento "stat" nebrat ani omylem . Je tam prakticky mafianska totalita , ktera je s tou v rusku vice nez srovnatelna .
  Skrýt celý příspěvek

 • Wenet01
  11:55 29.12.2015

  Osobně vidím rozdíl mezi silou armády ČR a silou armády Černé hory, kde je její existence spíše ceremoniální.
  Ke zbytku: Humbuk...I v samotném článku máte, že jediný důvod proč ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Osobně vidím rozdíl mezi silou armády ČR a silou armády Černé hory, kde je její existence spíše ceremoniální.
  Ke zbytku: Humbuk...I v samotném článku máte, že jediný důvod proč je vůbec brát je zredukovat vliv Ruska v zemi...tím pádem je NATO protiruský spolek a humbuk z jeho strany je tak, myslím vcelku logický. Byl to myslím Bismarck kdo tvrdil, že jakákoliv aliance jejímž nejste členem blížící se k Vaši hranicím je nepřátelská aliance a máte se chystat na válku. A přesně to RF taky dělá. Vám to zde možná připadá v pořádku, ale já osobně doufal, že po studené válce vymyslíme jiný model fungování světa, než přetahovaná mezi západem a východem.
  SSSR se rozpustil bez pokusu o válku se západem, za což jsem dodnes vděčný,. Nevím jak si pamatujete tu dobu, ale já osobně jsem s velkými obavami sledoval co se děje v rusku a obával se chvíli, kdy se to parta bolševiků pokusí zvrátit mocensky pučem a následně vojensky v satelitech. Naštěstí byl ten pokus dosti mizerně připravený a nestalo se. SSSR tak dobrovolně skončil jako velmoc bez rány, což je dějiná premiéra, paradoxně si málokdo uvědumoje, jaká to bnyla klika a naprostá dějinná vyjímka. Očekával jsem tehdy rozpuštění NATO (nebyl jsem v tom sám, podobně uvažoval i V. Havel), nestalo se...chápu, nicméně jeho věčné rozšiřování a jasné směřování proti Rusku - předpokládám, že nikdo z Vás tu není vážně tak naivní, že o nepříteli pochybuje - roztáčí další kolo ve zbrojení a napětí ve světě. Spolu s tlakem USA na ČLR, ve snaze si uchovat postavení světového hegemona to, žene ty dva staré rivaly stále více k sobě, což smrdí novou studenou válkou.
  Nevím tedy proč bych měl mít radost ze stálého rozšiřování NATO - sever světa, by se dle mého měl zabývat jihem a nikoliv zbrojením. Výkřiky proč se státy dobrovolně připojují jsou myslím dost naivní. RF je slabší a nedokáže ty státy dostatečně uplatit, Černá hora nehledá ochranu před Ruskem, což je další oblíbený argument, naopak bude jí to stát dost peněz a musí za to něco dostat a jistě i slíbeno dostala ---nicméně to je teď, fakt, že se NATO stále zvětšuje ho nutí hledat řešení, před patnácti lety by nedokázalo reagovat snad ani na vstup Běloruska, dnes eliminovalo Ukrajinu (vážně do toho netahejme morálku, na této šachovnici to byl logický krok) i Gruzii a proti dalším aktivitám NATO bude hledat spojence a kde ho najde po tém co se děje v Cínském moři je nasnadě. Pak prachy na uplácení budou a co bude až začnou některé státy vystupovat?? Sci-fi? To byl před deseti lety i Krym a před dvaceti komunista z Číny jako největší věřitel kapitalistického leadra světa.
  Abych to zkrátil myslím, že politika RF jako nepřítel je nebezpečná. Své děti bych chtěl vidět vyrůstat v jiném světě než sebe. Normálnější by dle mého bylo držet RF dál od ČLR a na západ ho vtahovat nikoliv se proti němu vymezovat...Přijetí Černé hory není nic jiného než vyhrožování Srbsku a nasírání RF, které tam má své aktivity...vznik nové varšavské smlouvy je dle mého otázkou času a nemyslím, že je to dobře.
  Skrýt celý příspěvek

 • Vrata
  11:02 29.12.2015

  Wenet01 napsal:
  "...jediný důvod a to zredukovat vliv Ruska v zemi...Rusové to pochopitelně pustí doma do éteru a pak opět přijde strašný údiv nad tím, že je v RF NATO vnímáno ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Wenet01 napsal:
  "...jediný důvod a to zredukovat vliv Ruska v zemi...Rusové to pochopitelně pustí doma do éteru a pak opět přijde strašný údiv nad tím, že je v RF NATO vnímáno jako ohrožení a vymýšleny reakce...prostě stále dokola. "

  Tak v podstate je Cerna Hora bezvyznamny pidistat jak v ekonomicke oblasti tak i v poctu obyvatel a vojensky je jeji vyznam nulovy.
  Proboha, proc tedy ten strasny humbuk z Ruske strany? Tedy, v tomto smeru jsem cetl jen to, co bylo v clanku ale i vy se tu znacne rozcilujete, viz vyse. Co je spatneho na tom, ze NATO rozsiruje sferu pusobnosti (tak, ze to Rusko fakticky neohrozuje)? Rozsirovat sferu pusobnosti muze jen Rusko (a je jedno, jakymi prostredky - viz. prispevky nize)?
  Vite, mne ta Ruska histerie trochu pripomina histerii ruznych Islamistu silicich kvuli oslavam Vanoc v Evropskych mestech apod. Tak, jako u nas lidskopravnici a vitaci krici, ze musime ve vsem ustoupit Islamu, musime se ve vsem podridit i Rusku, aby se na nas nezlobilo? Neni predpostranost vuci Ruske histerii vlastne rozsirovani vlivu Ruska u nas tak jako predposranost vuci Islamu je rozsirovani jeho vlivu v Evrope?
  Skrýt celý příspěvek

 • kubo4747
  10:43 29.12.2015

  Montenegro sa zrejme chce iba ukryť za silné vojenské štáty. Vojensky nedokáže pomôcť, 2500 vojakov, je naozaj srandovné číslo. Ale NATO to využiť môže, napr. vybudovaním nejakej ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Montenegro sa zrejme chce iba ukryť za silné vojenské štáty. Vojensky nedokáže pomôcť, 2500 vojakov, je naozaj srandovné číslo. Ale NATO to využiť môže, napr. vybudovaním nejakej základne a pod.

  Madrabbit: Po anexií Krymu, niektoré štáty úplne ináč zmenili politiku a pohľad na svoju bezpečnosť, napr. Fínsko a Švédsko, začalo uvažovať o vstupe do NATO a celkovo zmenili pohľad na Rusko a jeho zahraničnú politiku. Ale potom je zaujímavé sledovať TV reláciu, kde Putin tvrdí, že NATO provokuje Rusko svojou rozpínavosťou.

  PS: To neznamená, že mám niečo proti Rusku.
  Skrýt celý příspěvek

 • apache
  10:20 29.12.2015

  Podle mě je členství tohoto státu v NATO zbytečné, nicméně - je to jejich rozhodnutí, a když je aliance přijala, tak proč ne. Rusák zas bude běsnit, ale taková je holt jeho ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Podle mě je členství tohoto státu v NATO zbytečné, nicméně - je to jejich rozhodnutí, a když je aliance přijala, tak proč ne. Rusák zas bude běsnit, ale taková je holt jeho mentalita. Nemá do toho ale co kecat, není to jeho věc. A pro ty, kteří furt řvou, jak se NATO "agresivně rozpíná"... na rozdíl od jistého státu, členem NATO se Černá Hora nestane tak, že jí obsadí zelení, či jinak barevní mužíci.
  Skrýt celý příspěvek

 • madrabbit
  10:18 29.12.2015

  Teď čistě technickou otázku bez emočních výlevů.

  Proč většina zemí chce do EU a NATO a ne do spojenectví s Ruskem? Na tohle by si Rusko a jeho příznivci měli odpovědět.

  Teď čistě technickou otázku bez emočních výlevů.

  Proč většina zemí chce do EU a NATO a ne do spojenectví s Ruskem? Na tohle by si Rusko a jeho příznivci měli odpovědět.

 • yaanu
  10:13 29.12.2015

  Wenet01: s Vaší logikou by potom polovina členů NATO neměla být v NATO, protože svými vojenskými prostředky nijak výrazně nepřispívá ke společné obraně. Pokud by hlavním kritériem ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Wenet01: s Vaší logikou by potom polovina členů NATO neměla být v NATO, protože svými vojenskými prostředky nijak výrazně nepřispívá ke společné obraně. Pokud by hlavním kritériem pro vstup do NATO měla být síla armády dané země, pak by NATO mělo zhruba tři čtyři členy a nedalo by se o ní mluvit jako o obranné alianci. Česká republika se svými 20 tisíci vojáky jsou v porovnání s Německém nebo USA ubohou domobranou, ale přesto jsme členy. V neposlední řadě tu jde o rozšiřování sféry vlivu, a není se čemu divit, když se Ruská federace chlubí svými záměry o obnovení sovětského impéria.
  Skrýt celý příspěvek

 • Wenet01
  09:44 29.12.2015

  Klasika, NATO není proti nikomu a ničemu, nicméně o pár řádků dál v sekci v čem je pro NATO země přínosná je uveden jediný důvod a to zredukovat vliv Ruska v zemi...Rusové to ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Klasika, NATO není proti nikomu a ničemu, nicméně o pár řádků dál v sekci v čem je pro NATO země přínosná je uveden jediný důvod a to zredukovat vliv Ruska v zemi...Rusové to pochopitelně pustí doma do éteru a pak opět přijde strašný údiv nad tím, že je v RF NATO vnímáno jako ohrožení a vymýšleny reakce...prostě stále dokola.
  Opravdu nevím oč naší obraně přispěje stát s dvěma tisíci vojáky a když jsme tedy obranný spolek k čemu jsou další území, které je nutno bránit a přičemž nedodávají do případného eráru žádné obránce...ale mám zastaralé strategické myšlení a přínos obranných ploch nemusím správně chápat, každopádně s Ruskem to nesouvisí a jsme stále obranným spolkem proti útokům z Vesmíru
  Skrýt celý příspěvek