NÁZOR: Islámský terorismus kryjeme politickou korektností

Foto: Policie prohledává místo teroristického útoku v kavárně Comptoir Voltaire. / AFP / Kenzo Tribouillard
Francouzská policie prohledává místo teroristického útoku v kavárně Comptoir Voltaire. / AFP / Kenzo Tribouillard  

Evropa zažila v sobotu ráno krvavé probuzení. Islámští teroristé zavraždili v Paříži více než 120 lidí. Státníci útok odsuzují a zdůrazňují, že Evropa si svobodu vzít nenechá. Není však to, co si Evropané nechtějí vzít, spíše spravedlnost?

Politická korektnost

Obávám se, že místo toho, aby podobná tragédie vyburcovala evropskou společnost z letargie, bude opět utopená v předstírané politické korektnosti. Nikoliv přirozené slušné politické korektnosti, ale te, která slouží pouze a jen k upevnění mocenského postavení vládnoucích elit.

Již nyní vidíme objevovat se nic neříkající prázdná prohlášení o tom, že se nejedná o souboj mezí náboženstvím, ale mezi “svobodou a tyranií” a “civilizací a barbarstvím”. Jsou to prohlášení v nejlepším případě naivní, psané ve slabé emotivní chvilce, v horším případě jsou výsledkem předstírané morální nadřazenosti, či slouží k upevňování politické moci.

Bohužel politik si musí dát pozor na to, co, kde a komu říká. Reflektovat realitu ve svých prohlášeních se nemusí vyplatit, protože za zády číhají mocenští konkurenti, kteří podobná prohlášení mohou hned využít. Současná média jistě ráda otisknou obvinění některého politika z rasismu, nesnášenlivosti, xenofobie a tmářství.

Všechna čest těm politikům, kteří dokáží mluvit mimo předstíranou politickou korektnost.

Realita? Problém je Islám

Realita je taková, že za útok v Paříží může nekontrolovatelná migrace lidí vyznávající jiné hodnoty a životní postoje, než vyznává naše euroatlantická/křesťanská civilizace a kultura.

Je třeba jasně a bez politické korektnosti říct, že velká populace lidí vyznávající Islám znamená v Evropě velké bezpečnostní riziko a není žádoucí ji navyšovat. Ve Francii existují celé čtvrti arabských nebo afrických přistěhovalců s vlastními pravidly a způsobem života, které nadřazují nad pravidla a způsoby hostitelské země.

Lidé v těchto čtvrtích žijí v cizí zemi, s cizí kulturou, jsou vyděděni, nemají šanci na sexuální partnerku, práci a budoucnost. Naprosto dokonalá půda k verbování mladých zmatených mužů, kteří pro "vyšší dobro" postřílí nevinné lidi z nenáviděné dekadentní západní kultury, která utlačuje jejich způsob života (zemi, kulturu, náboženství, proroky - dosaďte si podle libosti).

Navíc se nedá čekat zlepšení. Lidé mimo euroatlantický civilizační okruh se v Evropě neasimilují ani za stovky let. I za stovky let budou kolem Paříže arabské, afghánské, syrské nebo pákistánské čtvrtě se svými vlastními pravidly.

Ve skutečnosti jsme to my v České republice, kteří máme západní Evropě radit s trvalou imigrací a sžívání se s jinými národy. Můžeme Francii, Německu nebo Velké Británii (ale ti to samí ví, jak se sžívají se Skoty nebo Velšany) vysvětlit, jak se u nás za staletí asimilovali sudetští Němci nebo Romové, případně Maďaři na jižním Slovensku.

Vítejte v NAŠEM domově

Abych ujasnil svůj postoj. Nejsem proti imigraci obecně, vítám lidi, kteří s pokorou přijdou do cizí země a s pokorou přijmou její tradice, zvyky a kulturu. Můžeme se podívat kolem sebe a uvidíme takových lidí spoustu. Zářným příkladem jsou například Ukrajinci, Vietnamci, či křesťané ze Sýrie.

Ano, i mezi nimi se nalézají lidé, kteří vstřícnost dané hostící země zneužívají. Ale to je problém nemorálnosti a antisociálnosti jednotlivců, nikoliv kulturním a společenským rysem Ukrajinců, Vietnamců a křesťanů ze Sýrie nebo koptů z Egypta.

Evropa si musí navždy dát pozor, aby “neztratila duši” a nedopustila se hrůz, které proběhly v první polovině 20. století.

Avšak problém imigrace není o tom, že si myslíme, že jsme "lepší nebo horší" než ti příchozí, ale že jsme jiní, máme jiné životní hodnoty a postoje. Za svůj názor se nesmíme stydět a měnit ho. Proč taky? Evropa je náš domov s našimi pravidly a zákony.

Je třeba hostům, kteří příjdou k nám domů jasně říct, že v našem domově jsou a budou hosty, kteří se budou chovat podle toho, jak my chceme. Nikoliv, aby nám diktovali, jak my se máme chovat ve vlastním domově.

Obávám se však, že výše uvedené platí pro země jako Česká republika, Polsko, Slovensko nebo Maďarsko. Země jako Francie, Velká Británie a (doufejme, že ne) Německo již se vydaly na cestu, na které se Islám stal součástí jejich národní identity. Jsou to země, které si i s uprchlíky k sobě domu vzaly všechny problémy Středního východu a islámského světa.

Jiný úhel pohledu

Komentář Petra Švaňy, bezpečnostního manažéra Armády ČR: 

V reakci na události v Paříži mě napadá, jak dlouho ještě bude evropská politická reprezentace ignorovat bezpečnostní rizika vyplývající z nekontrolovatelného proudu uprchlíků, který dnes zažíváme.

Ano, asi nelze spojovat včerejší události přímo se současnou migrační krizí, ale pokud nebudeme schopni a ochotni zajistit, že skrze neztotožněné uprchlíky nedojde ke zvýšení pohybu kriminálních živlů po Evropě, tak bude nebezpečí vzniku takových událostí eskalovat.

Na tom, co říkám nehledejte nic xenofobního ani rasistického či antiislámského. Jde v podstatě jen o statistické vyjádření rizika, že v obrovských počtech utečenců, kteří přicházejí do evropského prostoru, musí být logicky jisté procento zločinců a tedy i možných skrytých teroristů.

I kdyby to jen jedno jediné procento z celkového počtu asi milionu uprchlíků, tak to znamená 10 000 potencionálních atentátníků. Deset tisíc, je to málo nebo moc? Co dokáže takový počet lidí v následujících měsících či letech způsobit na našem území?

Samozřejmě nemusí k tomu dojít. Riziko nekontrolovatelné migrace však nesmí podcenit žádný odpovědný politik a už vůbec ne bezpečnostní složky evropských států a EU jako celku.  Zatím, ale jakoby tato upozornění nenacházela sluchu.

Je opravdu tragické, že jen události typu té, kterou teď naplno zažíváme, obvykle otevírají zaslepeným oči. Obávám se ale, že po odeznění nejtragičtějších okamžiků opět upadneme do letargie a nic zásadního se nezmění.

Myslím, že po včerejšku bude zásadní změnou jen to, že se naplní tragičnost dalšího pátku 13.

Komentář Mgr. Hany Zelené, novinářky a redaktorky Armádních novin:

Zatímco byly lednové útoky na redakci Charlie Hebdo vysvětlovány (a někdy i ospravedlňovány...) pomstou za satirické články, trojice nočních útoků nabyla dalších rozměrů, a to nejen co do počtů obětí. Cíle byly voleny s účelem zasáhnout co nejvíce civilních obětí a ačkoli ještě nejsou známy podrobnosti, první informace naznačují barbarské vyvraždění rukojmích.

Spouštěčem nebyl konkrétní čin, nejedná se o akt odvety, ale o prokazatelně zastrašují výhrůžný akt ze strany Islámského státu, který se k útokům přihlásil. Jiří Brančík, primář psychologického oddělení Vojenské nemocnice Brno, pro ČT 24 řekl, že motivem takových útoků je jednoznačně víra a pocit, že mají útočníci na svoje činy morální právo.

Vznik a nábor do řad bojovníků Islámského státu je někdy zdůvodňován frustracemi mladých lidí žijících na ekonomické a sociální periferii společnosti. Tyto argumenty ale stále častěji padají ztotožněním islamistů, kteří do ISIS přicházejí z bohatých muslimských vrstev. To dává za pravdu Brančíkovu názoru, že za postojem útočníků je nikoli deprivace či sociální útlak, ale muslimská víra.

Připomeňme, že slovo islám znamená v překladu "podrobení se", muslim je "ten, který se podrobuje bohu". Na rozdíl od křesťanství se ale jedná o podrobení bezpodmínečné, bez kladení zpochybňujích otázek.... Neexistuje ani časová paralela s vývojem těchto dvou náboženství: Islám se ze své podstaty ani vyvíjet nesmí, jakákoli úprava Mohamedových výroků je zapovězena.

Stagnace názorového posunu muslimských věřících v kontrastu s celosvětovým vývojem, násobeným postupným vyčerpáváním zdrojů v oblasti Blízkého vývoje Afriky a současně neúspěch při začleńování muslimských menšín v západní splečnosti musel vést ke střetu. Jejich úsilí prosadit i násilím jedinou možnou formu životního stylu, který islamista zná, je schopen akceptovat, je pochopitelná. Ale ne přijatelná. Cenou jsou bez přehánění nejen hodnoty, ale jak ukázaly i poslední hodiny, i životy příslušníků západní společnosti.

Její členové jsou aktuálně ochromeni strachem a jejich reakce je přirozená a pochopitelná. Následující dny ji bude nutné zpracovat. Výsledkem bude rekapitulace hodnot, zvážení, které a do jaké míry obhajovat. Úskalím, ale současně prioritou západní společnosti je, že hodnoty demokracie a lidských práv vůbec, neodvíjí toliko od výkladu jediného Boha coby nejvyšší autority. A to přesto, že je Desatero v trestních a občanských právních normách zakotveno. 

Skutečnost, že se naše společnost dokázala vyvíjet, převzít po pádu Říma do svých právních norem světské zásady římského práva a učinila je nezávislé na náboženství, které se stalo toliko nadřazenou morální hodnotou, je její nadějí. Nadějí ve smyslu svobodné společnosti, osobnosti, která dokáže být zodpovědná za své činy. Fanatický islamista, který důsledky svých činů přesouvá na jediného Boha, nikdy svobody nedosáhne.
 

Nahlásit chybu v článku


Související články

Islámský stát bude poražený. Svět nemůže dovolit ničenu takovému existovat

Spravedlivá pomsta. V září 2001 totiž napadli jeho zemi. Byl tehdy ve škole a díval se, jak padá ...

POLEMIKA: Ďábel proti Ďáblu - Islámský stát proti Al-Qaidě

Na přelomu srpna a září byly v médiích zveřejněny dva články, které prezentovaly názory amerického ...

Letecké údery spojenců na Islámský stát jen na oko?

Spojené státy a další země koalice provádějí v rámci Operace bytostné odhodlání (Operation Inherent ...

Spojené státy zabily již 20 000 bojovníků Islámského státu?

Jak měřit úspěch leteckého bombardováni? Podle shozených bomb, podle počtu náletů? Jedním z mediálně ...

Přidávat diskuzní příspěvky a hlasovat pro článek mohou jen registrovaní. Prosím zaregistrujte se nebo se přihlašte!

Komentáře

Zvýraznit příspěvky za posledních:
 • Wenet01
  10:56 19.11.2015

  Charon123: To je vzájemné...osobně mi nevadí opačné názory od toho máme demokracii a za normálního stavu by nás velmi rychle rozsoudili volby ve kterých by jeden názor jednou ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Charon123: To je vzájemné...osobně mi nevadí opačné názory od toho máme demokracii a za normálního stavu by nás velmi rychle rozsoudili volby ve kterých by jeden názor jednou zvítězil, jednou nezvítězil.
  Normální stav tu ovšem není, demokraticky jsme si přesunuli rozhodování o hranicích mimo naše hranice a tak tu vzniká paradoxní situace, kdy odpor většiny populace sice souzní s politickou reprezetnací, ale bez jistoty, že se nebude provádět naprosto odlišná politika. To povede k frustraci a k volbě těch co slíbí, že to vyřeší...kdo to asi bude?
  Export problému, který si navařila západní Evropa změní náš svět posune jiným směrem a ani jedna varianta se mi nezamlouvá.
  Jinak mne velmi zajímá co se děje za hranicemi (projel jsem kus světa a dost viděl), ctím právo na azyl, nikoliv však právo na volný výběr země kde chci žít...to je základní rozdíl. Pomoc jiným zemím ve formě půjček, darů, potravin, policistů, vojáků je pro mne zcela na místě. Nicméně jako čechovi mi záleží více na češích, než na muslimském světě - který dle mého na okraj není tak chudý, aby se o své bližní nepostaral sám.
  Skrýt celý příspěvek

 • Torong
  09:25 19.11.2015

  charon123:

  "Dejte mi příklad toho kdy zpohodlnělí Evropané (ne Briti) v něčem zásadním ustupují požadavkům muslimských imigrantů."

  Například zrušený vánoční strom v ...
  Zobrazit celý příspěvek

  charon123:

  "Dejte mi příklad toho kdy zpohodlnělí Evropané (ne Briti) v něčem zásadním ustupují požadavkům muslimských imigrantů."

  Například zrušený vánoční strom v Bruselu, protože by mohl urážet muslimy? Zákaz vepřového na některých školách v Británii?

  "Vážně si myslíte že muslimové v Evropě (nebo jinde) jsou nějaký homogenní celek který vznáší nějaké požadavky? Běžný Ahmed má fakt jiné starosti. "

  Ne nejsou homogenní celek, ale všichni se drží stejných pravidel - korán a šaríja. A je´jich dodržování si v některých městtských čtvrtích vynucují i od nemuslimů.

  "Jen je třeba dodat že právo na azyl je součástí právního řádu ČR, a svoboda vyznání a a svoboda slova jsou garantovány ústavou. Nejen imigranti, i my musíme dodržovat zákony. "

  Právo na azyl ovšem říká, že je nutné o něj požádat v první bezpečné zemi do které se uprchlík dostane. A to jsou v EU pouze Itálie a Řecko. Nikoli ČR nebo Německo. Uprchlík, který si vybírá, kde chce být a kde ne není asi v takové nouzi jak říká. Svoboda slova a svoboda vyznání sice garantovány jsou, ale zároveň se v ústavě říká, že nebudou tolerována hnutí (skupiny, církve...) směřující k potlačení práv a svobod jiných, což islám dělá - mohli jsme se přesvědčit, že i v mešitách na území ČR.
  Skrýt celý příspěvek

 • karloscz
  09:07 19.11.2015

  Charon314 ... Dejte mi příklad toho kdy zpohodlnělí Evropané (ne Briti) v něčem zásadním ustupují požadavkům muslimských imigrantů....

  K těm Britům, kdyby někoho zajímaly ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Charon314 ... Dejte mi příklad toho kdy zpohodlnělí Evropané (ne Briti) v něčem zásadním ustupují požadavkům muslimských imigrantů....

  K těm Britům, kdyby někoho zajímaly autentické zážitky: http://rogozov.bigbloger.lidov...

  a k těm ostatním: http://www.obrazkovysvet.cz/vi...

  To je neuvěřitelná naivita, nebo záměr. Tak slepý snad nemůže být nikdo, ani dobroser.
  Skrýt celý příspěvek

 • skelet
  07:19 19.11.2015

  Charon314: nepíši zde nic o uzavření státu a kultury sama do sebe. Západní civilizace dokáže poměrně dobře absorbovat to co jí obohacuje. Uzavření a zaostávání kultury spíše platí ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Charon314: nepíši zde nic o uzavření státu a kultury sama do sebe. Západní civilizace dokáže poměrně dobře absorbovat to co jí obohacuje. Uzavření a zaostávání kultury spíše platí právě pro muslimské státy (pochopitelně ne všechny).
  Jinak souhlasím s tím, že je tato krize zvládnutelná. Bude zvládnutelná vždy. Jediný rozdíl je jaká cena se za to zaplatí. Jestli to bude pokárání od OSN a humanitárních organizacích nebo budoucí jatka.
  Často se všude píše, že největší odpor proti Islámu mají Češi, kteří přitom s ním nepřicházejí do styku. Ono je to ovšem naprosto pochopitelné. Obyvatelé ČR jsou povětšinou ateisté a nemají rádi ani křesťanské církve, které patří do jejich kulturního okruhu. Pokud se zde začíná rozpínat kultura, která je nám vzdálená a dle velkého procenta populace zaostalá až barbarská, tak ten odpor bude vyšší, než jinde.
  Skrýt celý příspěvek

 • Charon314
  00:14 19.11.2015

  Wenet01:
  ok, já to beru. Máme prostě odlišné žebříčky hodnot. Pro mě je (přiměřená) otevřenost společnosti zbytku světa významnou hodnotou - podobně jako to pivo, pro Vás ne. Mě ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Wenet01:
  ok, já to beru. Máme prostě odlišné žebříčky hodnot. Pro mě je (přiměřená) otevřenost společnosti zbytku světa významnou hodnotou - podobně jako to pivo, pro Vás ne. Mě zajímá osud lidí i mimo českou kotlinu, Vás zřejmě moc ne. Pokud se oba budeme držet v mezích zákona a elementrní sušnosti, jsou oba názory stejně hodnotné (a já budu doufat že ten můj zvítězí...) Jen je třeba dodat že právo na azyl je součástí právního řádu ČR, a svoboda vyznání a a svoboda slova jsou garantovány ústavou. Nejen imigranti, i my musíme dodržovat zákony.

  Torong:
  Dejte mi příklad toho kdy zpohodlnělí Evropané (ne Briti) v něčem zásadním ustupují požadavkům muslimských imigrantů. Vážně si myslíte že muslimové v Evropě (nebo jinde) jsou nějaký homogenní celek který vznáší nějaké požadavky? Běžný Ahmed má fakt jiné starosti.

  skelet:
  Dějiny učí ledacos - třeba to že uzavřené společnosti mají tendenci degenerovat a zůstat pozadu. Ale máte pravdu - současná situace ohledně migrace pod kontrolou zrovna není, a to je špatně. Západ zaspal a teď za to platí. Je to ale zcela zvládnutelné. Překonali jsme horší krize.
  Skrýt celý příspěvek

 • Wenet01
  21:57 18.11.2015

  Totální prohibice by jistě snížila počty mrtvých na silnici, ale pití alkoholu má u nás bohatou tradici a lidem to chutná...krom dalších negativ s prohibicí spojených, by to bylo ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Totální prohibice by jistě snížila počty mrtvých na silnici, ale pití alkoholu má u nás bohatou tradici a lidem to chutná...krom dalších negativ s prohibicí spojených, by to bylo omezení. Ve vzniku ghet a přílivu islámských přistěhovalců pro tuto zemi žádný přínos nespatřuji, tudíž si stojím za tím, že bohatě postačí když si budeme půjčovat na charitu v rámci národa vlastního než když budeme cpát půjčené peníze do národů cizích a ještě jejich nepříjímáním snížíme riziko terorismu.
  V přijetí marginálního rizika, že mě nějaký šílenec zastřelí na ulici v rámci náboženské války nebo frustrovaný nešílenec znásilní dceru proto nevidím žádný racionální důvod.
  Jediný náš začleňovací úspěch s jinou kulturou představují bezproblémoví vietnamci, kteří žijí spíš vedle nás než s námi - integrace milionů muslimů v EU je scifi...západní Evropa si tím možná léčí komplex koloniální éry a Němci, jak by řekl sir Humprey se tím čistí od genocidy, aby byli přijati zpět mezi lidskou rasu (zbytečně už je to dávno, ale nedají si říci). ČR nemá žádný důvod připojovat se k neukončenému experimentu. I kdyby vyšel a nakonec se vytvoří vzorová multietnická společnost, nenapadá mne nic v čem by měla být lepší než ta etnicky homogení. Čili opět žádný důvod proč to podstupovat
  Skrýt celý příspěvek

 • Torong
  21:15 18.11.2015

  Charon314: Problém je, že Evropané jsou tak zpohodlnělí a svou životní úroveň považují za naprosto samozřejmou a muslimové naopak tak tvrdohlaví a fundamentální v prosazování ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Charon314: Problém je, že Evropané jsou tak zpohodlnělí a svou životní úroveň považují za naprosto samozřejmou a muslimové naopak tak tvrdohlaví a fundamentální v prosazování svých požadavků, kterým zpohodlnělí Evropané raději ustupují, než by riskovali ztrátu pohodlí, že já strach rozhodně mám.

  .
  Skrýt celý příspěvek

 • skelet
  21:09 18.11.2015

  Charon314: dějiny nás učí, že ten kdo si myslí, že ho něco nemůže ohrozit nebo, že to má pod kontrolou, tak si většinou zadělá ještě na větší průser.

  Charon314: dějiny nás učí, že ten kdo si myslí, že ho něco nemůže ohrozit nebo, že to má pod kontrolou, tak si většinou zadělá ještě na větší průser.

 • Trener
  19:35 18.11.2015

  Jsem rád, že už tu od některých padla zmínka o zájmech ČR. Doufám, že naše země bude jednou na špici jako za první republiky a bude mít stejnou životní úroveň jako státy západní ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Jsem rád, že už tu od některých padla zmínka o zájmech ČR. Doufám, že naše země bude jednou na špici jako za první republiky a bude mít stejnou životní úroveň jako státy západní Evropy. Je mi líto, že spousta států západní Evropy, které nemají takový potenciál jako my jsou na tom lépe, nebo prostě ekonomicky silnější. Podepsalo se na tom 40 let vlády komunismu a zbytek se „dodělalo“ po listopadu 89. Bohužel spousta nám toho tady už nepatří, hodně toho vlastní cizí kapitál. Vstupem do EU se našim firmám otevřel nový trh, ale zase náš se otevřel pro kapitálově silnější západní firmy. Jeden nejmenovaný průmyslník z východních Čech se nechal slyšet, aby jeho firma uspěla na v západní Evropě, potřebuje v každé zemi, kam bude vyvážet certifikát. A každý certifikát něco stojí a kvůli němu mu prolezou firmu včetně sociálních zařízení atd. Nedávno mi zase říkal jeden policista, který byl na konferenci v záp. Evropě, že ti z východu byli ubytovaní v levnějších hotelech. Proto pro „snížení váhy“ západu EU, také vidím význam ve spolupráci typu V4, klidně bych tam ještě přizval další státy. I když takový Rakušáci, ty se pořád cítí jako něco "vyjímečného". A proč o tom tady píšu? Minimálně z toho důvodu, že nám chtěl západ EU vnutit kvóty a zkrouhnout dotace.

  Ještě pokud jde o „přistěhovalce“, tak v 90. letech do naší země už přitáhli Rómové ze Slovenska (to radši nebudu komentovat) a z východního Německa k nám prý byli vytlačeni Vietnamci. Nějací Vietnamci už tu samozřejmě byli. Vietnamci se jako komunita sice tak nějak začlenili do naší společnosti, ale chtěl bych viděl to jejich placení daní a to hlavně v období cca 20 let po revoluci.

  A pak mě taky překvapuje, jak tady nadáváte na současnou politickou reprezentaci (i když pár jedinců si to zaslouží). Nějak z toho vynecháváte představitelé TOP 09 s vrchním sluníčkářem K. Schwarzenbergem. A i sama ODS a hlavně ten jejich předseda májí plnou pusu keců, chtěl bych je vidět, kdyby byli sami u kormidla.
  Skrýt celý příspěvek

 • Charon314
  17:42 18.11.2015

  Wenet01: Většina muslimů nežije na Blízkém východě. Muslimská populace v Asii a v Africe je podstatně větší. Takže si stojím za tím co jsem napsal.

  Současná evropská kultura je ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Wenet01: Většina muslimů nežije na Blízkém východě. Muslimská populace v Asii a v Africe je podstatně větší. Takže si stojím za tím co jsem napsal.

  Současná evropská kultura je do značné míry formovaná antikou - a ta blzkovýchodní ne, o tom žádná. Ovšem svého času to bylo naopak...

  K tomu poslednímu: ano, jistě je pravda že držet všechny muslimy mimo by čistě matematicky snížilo rizika terorismu. Stejně jako by totální prohibice snížila počet mrtvých na silnicích (čímž by se zachránilo mimochodem řádově víc životů). Pro mě osobně jsou ale důležité i jiné hodnoty než bezpečnost. Jsem ochoten akceptovat marginální riziko teroristického útoku stejně jako o dost větší riziko přejetí opilcem. (Dodávám že to neznamená pasivitu - jsem pro intervenci v Sýrii, vyšší ochranu hranic Shengenu, důsledné potrání džihádistické propagandy atd. atd. Jenom věřím evropské kultuře dost na to abych se bál že se zhroutí po přijetí první cizí menšiny...)
  Skrýt celý příspěvek

 • Wenet01
  15:49 18.11.2015

  Mohou a vcelku je i chápu...také jsem měl od Iráku problém s hurá akcemi ve jménu v rozporu s mezinárodním právem a pod falešnou záminkou pro veřejnost. Naprosto rovněž souhlasím i ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Mohou a vcelku je i chápu...také jsem měl od Iráku problém s hurá akcemi ve jménu v rozporu s mezinárodním právem a pod falešnou záminkou pro veřejnost. Naprosto rovněž souhlasím i s tím kde se muslimové radikalizují a kdo je radikalizuje a za čí peníze...to však nemění nic na mém přesvědčení, že nejjednodušší způsob jak snížit riziko terorismu, je minimalizovat mísení kultur na jednom území. V západní Evropě už je pozdě, u nás ještě ne.
  Skrýt celý příspěvek

 • danny
  14:09 18.11.2015

  Charon314
  Díky, napsal jsi to velmi výstižně. Jakákoli plošná represe vůči konkrétnímu etniku, vyznání, přesvědčení, rase nebo společenské třídě vytváří živnou půdu pro nárůst ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Charon314
  Díky, napsal jsi to velmi výstižně. Jakákoli plošná represe vůči konkrétnímu etniku, vyznání, přesvědčení, rase nebo společenské třídě vytváří živnou půdu pro nárůst extremismu, a to jak na straně menšiny, tak aktivistické většiny. Každá společnost zatlačená do ilegality má tendece se radikalizovat a vymezovat proti systému. Volání po omezení základních lidských práv a svobod, byť s nejlepšími úmysly, je obvykle provázeno přehnaným strachem a omezenou orientací v problematice vede pouze ke zvýšení napětí a potenciálního rizika.
  Ve světle posledních útoků ve Francii možná trochu zapomínáme na některé detaily. Naprostá většina pachatelů útoků v Evropě jsou OBČANY EU. Tito se obvykle radikalizují ne v mešitách založených místními muslimskými komunitami, ale jednoznačně v madrasách financovaných SA a obsazených militantními imámy šířícími wahhábistickou ideologii. Zapomínáme, že naprostá většina teroristických útoků ve světě je obrácena právě proti (ne dostatečně pravověrným) muslimům. A že tito se mohou poměrně oprávněně cítit poškozeni západními intervencemi ve vybraných zemích, které prokazatelně vedly k zásadními snížení kvality života milionů lidí. Vím, že to není zcela fér, ale pokud se podíváme na diskutabilní (z pohledu mezinárodního práva i efektivity někde mezi target/oprávněný cíl/collateral demage 2-10%) akce pomocí dronů, převyšují počty civilních obětí násobě počty všech obětí islámského terorismu v západním světě (a to nemluvím o metodice, dle které jsou vedlejší ztráty označovány za ozbrojence). Nemohou náhodou dotčení civilisté pociťovat poměrně pochopitelnou touhu pomstít se za akt, který mohou chápat také jako formu teroru?
  http://www.natoaktual.cz/vetsi...
  http://domaci.ihned.cz/c1-6483...
  http://drones.pitchinteractive...
  Skrýt celý příspěvek

 • Wenet01
  09:15 18.11.2015

  Charon: Evropská kultura je výsledkem antiky, idnoevropských náboženských směrů a křesťanství - proto má s Koreou společnou jen křesťanskou část a ty předchozí má Korea nebo Sudán ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Charon: Evropská kultura je výsledkem antiky, idnoevropských náboženských směrů a křesťanství - proto má s Koreou společnou jen křesťanskou část a ty předchozí má Korea nebo Sudán naprosto odlišné a proto k sobě mají Polák, Němec a Ital kulturně blízko a od Brita nebo Holanďana se liší až v poslední fázi tříštění křesťanství na různé větve a blízko k sobě mají Rus s Bulharem a Srbem, protože sdílejí stejnou verzi křesťanství a v předchozích vrstvách se neodlišují.
  Muslimové mají mezi sebou kulturní rozdíly asi stejné jako jih a sever evropy, nikoliv jako Evropa se Sudánem - s vyjímkou Persie, která navazovala na mnohem starší kulturní tradici je zbytek blízkého východu Arabský...rozdíl mezi nimi tvoří substrát před ovládnutí Araby, ten je však nepatrný např. Libanon a Egypt, vývoj v Osmanské říši, která nepřekryla vše a kolonialismus...
  Persie krom kulturních rozdílů navíc vyznává Šíitskou verzi islámu, kde je rozdílů mnoho, ale z pohledu našeho je to prakticky stejné jako vysvětlit budhistovi proč se na bílé hoře vraždili katolíci a protestanti.
  Atentát spáchal pokud vím nejméně jeden nově příchozí...a i kdyby ne, tak stále se jedná o islámský terorismus. Jistě ne všichni muslimové jsou teroristé, ale všichni významní jsou muslimové. Proto si dovolím tvrdit, že islám mimo hranice je lepší a bezpečnější než islám uvnitř a je naprosto fuk, zda se jedná třeba v 99,9% procentech o lidi kteří jsou naprosto mírumilovní. Když tu nebudou, snižuje se riziko problému - velmi jednoduché i bez akademických debat o kultuře a mírumilovnosti toho či onoho náboženství
  Skrýt celý příspěvek

 • Kolos
  22:06 17.11.2015

  Politická korektnost je na houby, je třeba nazývat věci, jak se skutečně mají, řeči politiků o ničem, aby náhodu neřekli něco, co se nepřizpůsobivé menšině nebo islamistům nelíbí ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Politická korektnost je na houby, je třeba nazývat věci, jak se skutečně mají, řeči politiků o ničem, aby náhodu neřekli něco, co se nepřizpůsobivé menšině nebo islamistům nelíbí jsou k ničemu.

  Islamský stát je třeba zničit, to bez debat, co nejdříve začít pozemní operaci.
  Pan Švaňa má pravdu, to že sem s ekonomiskými ilegálními imigranty přicházejí i islámští radikálové je snad každému jasné, až na malé procento populace, která dostala úpal ze sluníčka.
  Tajné služby my měly sledovat a prověřit všechny muslimy na našem území, pokud to ještě neudělali, armáda, policie by měly hlídat hranice. Žádné muslimské imigranty nepouštět na naše území.
  Osobně neznám nikoho, kdo tu chce muslimské imigranty, tak by me zajímalo, kde se v diskuzích berou lidi, co je obhajují a chtějí je tu.

  Hezký večer.
  Skrýt celý příspěvek

 • copy
  21:18 17.11.2015

  Myslím, že Charon314 to popsal výstižně.

  Myslím, že Charon314 to popsal výstižně.

 • Charon314
  20:28 17.11.2015

  Tyhle rádoby silácké výroky k ničemu nevedou. Za útoky v Paříži nestojí imigranti ale místní v Evropě narození radikálové. Jejich rodiče či prarodiče sem přišli v době kdy rozhodně ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Tyhle rádoby silácké výroky k ničemu nevedou. Za útoky v Paříži nestojí imigranti ale místní v Evropě narození radikálové. Jejich rodiče či prarodiče sem přišli v době kdy rozhodně nebyly žádné otevřené hranice, žádná falešná humanita, žádná politická korektnost, žádná sluníčka. Uprchlická krize je složitá, ale tohle s ní má velmi málo společného. To zaprvé.

  Za druhé: tvrdit že existuje nějaká "muslimská kultura" je jako tvrdit že existuje kultura křesťanská. Vážně má většinově křesťanské Polsko nebo postkřesťanská ČR něco společného s většinově křesťanskou Korejsou republikou, Eritreou, Peru a Jižním Sudánem? Rozdíly mezi Afghánistánem a Katarem a Mali a Tureckem a Indonésií a Sudánem jsou stejně propastné. Proto (mimo jiné) se taky dramaticky liší muslimské komunity v Evropě. Např. v Německu jsou Turci a Kurdové vesměs (samozřejmě až na výjimky) poměrně dobře integrováni do zbytku společnosti. Ve Francii a Belgii existuje významná menšina kde se to prostě nepovedlo, o tom není sporu. Jsou Syřani spíš jako Turci, nebo jako Alžířani? Geograficky, kulturně a historicky asi spíš jako Turci... (Dodatek: rodiče Steva Jobse byli Syřani. Troufám si říct že USA jsou s tímhle konrétním přkladem integrace vcelku spokojeni.)

  Zatřetí, naprosto souhlasím s kritikou přehnané politické korektnosti. Jenže nahradit ji samoúčelnými "nekorektními" proklamacemi je vyhánění čerta ďáblem. Terorismus není Muslimský vynález. Není to tak dávno co v Evropě páchali atentáty katolíci (IRA) nebo regionální separatistická hnutí (ETA) nebo radikální levice (Frakce rudé armády atd.). Nebo vzpomeňmě na Breivika. Sebevražedné teroristické útoky "vynalezli" Tamilští tygři - hinduisti.

  Za poslední, rozhodně je pravda že Islám jakožto náboženství je součástí problému, ale evidentně to není nejpraktičtější pohled na věc. Kdyby skutečně statisticky význmaná část Evropských muslimů (třeba to zmiňované 1%) věřila tomu co ISIS, neměli bychom dva velké útoky ročně ale dva denně. Je potřeba důsledně rozlišovat Islám, islamismus a muslimský fundamentalismus - ne z důvodu politické korektnosti, ale protože jsou to odlišné fenomény ke kterým je nutné odlišné přistupovat. Neinformovaným příjmáním propagandy funamentalistů (třeba o tom že islám je z principu neměnný a nereformovatelný - zběžný pohled do historie stačí jako důkaz opaku) děláme propogandistickou práci za radikály. Je zajímavé jak moc se dejme tomu pánové Bagdádí a Konvička shodují v pohledu na to co je "správný islám"... Kdo tím trpí jsou muslimští liberálové a sekularisti, o kterých my i islamisti unisono tvrdíme že vlastně neexistují, případně vlastně nejsou muslimové.
  Skrýt celý příspěvek

 • sanityangel1
  20:03 17.11.2015

  Torong:
  Hele, najdi si jeden z mych drivejsich postu - je tam clanek z veterans today - o tom jak IS prodava ropu, historicke predmety pres Turecko a tim se financuje, obdobne ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Torong:
  Hele, najdi si jeden z mych drivejsich postu - je tam clanek z veterans today - o tom jak IS prodava ropu, historicke predmety pres Turecko a tim se financuje, obdobne clanky prinesl nemecky tisk. Proc to Turci toleruji? Protoze a) nepritel meho nepritele - takze kdyz IS bojuje s Kurdy, tak jim to vyhovuje, protoze resi dlouholety kurdsky problem b) protoze prachy.
  Stejne je na tom Izrael (ad a) - aktualne je vsem uplne jedno co se deje na palestinskych uzemich a je to jedno uz 3 roky co probiha valka mezi IS a Asadem. Cim dele to trva, cim vice je Syrie slabsi a cim vice musi Asada podporovat Iran, tim mensi je tlak na Izrael. Velmi vtipne je syrske porekadlo v jednom ze clanku, jak to ze IS nema letectvo, kdyz ma izraelske. Ono da se najit i "stret" mezi ruskymi SU a izraelskymi F16, ktere vycouvaly ze syrskeho uzemi, protoze nechteli konfrontaci s Rusy. Izrael samozrejme nedopusti vitezstvi IS, ale bude chtit protahnout valku pokud mozno na nekolik dalsich let, tak aby se arabaci rezali mezi sebou. Jako bonus pak muze mit Evropu naladenou pro valku proti IS a pripadne Asadovi v Syrii.
  Proste Izrael jen sleduje sve narodni zajmy = sachy a o dabelskych zidech nic nevim.

  Co se tyce USA, tam pokud ses podival na video se sefem stratforu, kde vysvetluje geopolitcke zajmy USA, tak ti to musi byt jasne. Jak rekl Henry Kissinger : „Amerika nemá trvalé přátele nebo nepřátele, jen zájmy“
  Skrýt celý příspěvek

 • Torong
  17:58 17.11.2015

  sanityangel1: Jo a tím si vyrobí nepřítele, který se po ovládnutí Sýrie obrátí okamžitě proti Izraeli. To má samozřejmě logiku. Izraeli by sice z logického důvodu vyhovovala ...
  Zobrazit celý příspěvek

  sanityangel1: Jo a tím si vyrobí nepřítele, který se po ovládnutí Sýrie obrátí okamžitě proti Izraeli. To má samozřejmě logiku. Izraeli by sice z logického důvodu vyhovovala likvidace Assada, ale takhle asi ne. Nebo si myslíte, že je v zájmu Izraele, mít další oblast přímo za hranicemi v totálním chaosu? Ale pasuje to do obrazu ďábelských Židů, že? A Amíci nic nepotřebují víc, než Evropu ve válce, vzestup islamismu a totálně nestabilní situaci v půlce vyspělého světa. Zkuste nějak rozumně zdůvodnit proč.
  Skrýt celý příspěvek

 • Kozlus
  17:12 17.11.2015

  S tou V4 bych byl opatrnej. Polaci uz dlouho nedostali po hube a zase zacinaji blbnout. Rozpadnout se ted EU, tak se do 10 let pokusi o ten svuj davnej sen o pristupu k Cernymu ...
  Zobrazit celý příspěvek

  S tou V4 bych byl opatrnej. Polaci uz dlouho nedostali po hube a zase zacinaji blbnout. Rozpadnout se ted EU, tak se do 10 let pokusi o ten svuj davnej sen o pristupu k Cernymu mori. Uz si otevrene delaji naroky na Ukrajinska Uzemi. Lvov je polsky a podobne. Tusim, ze ministr obrany (nebo kterej sasek) veri, ze pad toho letadla ve Smolensku byla politicka vrazda.
  Skrýt celý příspěvek

 • semtam
  17:02 17.11.2015

  Ok, tak co je dobrý pro Českou republiku.

  Co nejmenší vliv EU. Tím hned nemyslím vystoupit z EU, protože to by se nám EU mstila. EU není žádná férová entita. Měli by jsme jít ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Ok, tak co je dobrý pro Českou republiku.

  Co nejmenší vliv EU. Tím hned nemyslím vystoupit z EU, protože to by se nám EU mstila. EU není žádná férová entita. Měli by jsme jít cestou výjimek jako má třeba Británie.
  Samozřejmě odmítat návrhy EU pro nás nevýhodné.
  Snažit se stmelovat V4.
  Rozšířit vývoz našeho zboží více do světa než primárně do EU. Právě z toho důvodu, kdybychom byli vládě Bruselu neposlušni, ať její poškození má co nejmenší vliv.

  Nebát se mít samostatnější zahraniční politiku, nebo ji se snažit kooperovat s V4. Současná zahraniční politika ČR není na člena EU vůbec zlá, tak máme na co navazovat.

  To je jen věc politickoekonomická. Obraná je na jiné téma.


  Jan Grohmann

  Mohl by jste tak prosím AN obohatit o články zabývající se zájmy ČR? A pokud je Vám líto, že diskutující málo řeší naše zájmy. Tak doporučuji se více zaměřit tématicky na ČR a její bezpečnost a vizi. V tom případě by jste ale musel upravit informaci o Vašem webu, kde se píše, že AN jsou prozápadní kritické medium.
  Skrýt celý příspěvek

 • astor
  13:48 17.11.2015

  Jiří Brančík, primář psychologického oddělení Vojenské nemocnice Brno, pro ČT 24 řekl, že motivem takových útoků je jednoznačně víra a pocit, že mají útočníci na svoje činy morální ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Jiří Brančík, primář psychologického oddělení Vojenské nemocnice Brno, pro ČT 24 řekl, že motivem takových útoků je jednoznačně víra a pocit, že mají útočníci na svoje činy morální právo.
  Zajímaly by mě myšlenkové pochody a víra západních lídrů, které je vedly k destabilizaci celých kontinentů a dosazování - často i za pomoci násilí - spřátelených režimů.To vše při okázalém uplatňování dvojího metru neustále omílaných frází o lidských právech. Jsi-li náš, máš glejt a bude ti vše prominuto.
  Ani západní namyšlenost, vlastní tradičním kolonizátorům a dobyvatelům, mi však nevadí tolik, jako to, že trosky naší armády, český expediční sbor, se těchto nájezdů účastní a tak pomáhá legalizovat tyto zločinné agrese. Pánové zajisté prominou...
  Skrýt celý příspěvek

 • sanityangel1
  13:35 17.11.2015

  To jj284b:
  Ja bych rekl, ze Vam chybi zakladni geopoliticky prehled a ani jste to video nevidel. Protoze ten chlapik z Al-Kajdy tvrdi, ze v Izraeli jsou osetrovani bojovnici ...
  Zobrazit celý příspěvek

  To jj284b:
  Ja bych rekl, ze Vam chybi zakladni geopoliticky prehled a ani jste to video nevidel. Protoze ten chlapik z Al-Kajdy tvrdi, ze v Izraeli jsou osetrovani bojovnici ISILu (a nejenom - i z Al -Kajdy). Ono staci pouzit google a overit si to napr. :

  http://www.theoccidentalobserv...
  http://www.independent.co.uk/n...
  http://www.jpost.com/Middle-Ea...

  Motivace Izraele je naprosto jasna - chteji odstranit Asada a oslabit Hizbalah, takze jim vyhovuje, kdyz Al-Kajda a ISIL bojuji proti Asadovi, protoze v centru pozornosti neni Izrael.
  Ostatne, cemu presne verite Vy, kdyz neverite generalu Flynnovi z americke vojenske rozvetky (DIA), ktery mel na starosti operace v Iraku a jeho prohlaseni, ze vzestup ISILu byl ocekavany a umyslny tah USA?

  Ostatne jak se maji ridit USA na Ukrajine a Iranu a Iraku vysvetloval sef Stratforu - Friedman v nasledujicim videu:
  https://www.youtube.com/watch?...
  nebo pro ty co neumi anglicky od 5:20 :
  http://www.ac24.cz/zpravy-ze-s...

  Jinak jeden ze zamestnancu straforu byl poradcem Obamy pro geopolitku.

  To Magister_Peditum:
  delas si prdel? Mezi clanky na AC24 jde najit poklady. Viz. rozhovor se senatorkou USA pro CNN nebo rozhovor se sefem Stratforu z Chigaco council nebo rozhovor s Obamou pro CNN, kde priznal, ze zprostredkovali obchod s predanim moci na Ukrajine. https://www.youtube.com/watch?...
  Jen je treba filtrovat a divat se na zdroje. Ostatne rekl bych, ze lepsi nez Idnes, kde ti nejdrive popisi, jak funguje SOHO :) a pak Ti budou tvrdit, ze se jedna o zarucene objektivni zpravy o Syrii:
  http://zpravy.idnes.cz/profil-...
  Skrýt celý příspěvek

 • Adanedhel
  12:21 17.11.2015

  Taky se Vám někomu stává, že po přidání komentáře se některé části zpřehází anebo zmizí ?

  Taky se Vám někomu stává, že po přidání komentáře se některé části zpřehází anebo zmizí ?

 • Adanedhel
  11:52 17.11.2015

  Karloscz - plně s Vámi souhlasím, Čechy a Češi nejsou vůbec malý národ. A to ani kulturou a ani objemem a rozsahem ekonomiky. Já nenávidím islám a radikální muslimy proto, že chci, ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Karloscz - plně s Vámi souhlasím, Čechy a Češi nejsou vůbec malý národ. A to ani kulturou a ani objemem a rozsahem ekonomiky. Já nenávidím islám a radikální muslimy proto, že chci, aby to v Čechách tak zůstalo tak jak doposud, abychom si mohli vládnout po svém, dělat co chceme, s kým chceme a kdy chceme a myslet si co cheme aniž bychom museli mít strach z bonzáků anebo rovnou ze zabijáků. Nechápu trotly kteří nás staví nějak na úroveň muslimů s tím, že u nás se taky krade, zabíjí a týrají se a zneužívají děti. Tito si neuvědomují, že u nás jsou to VYSOCE nežádoucí jevy, které jsou přísně trestány a postihovány a hlavně NEMAJÍ JAKKOUKOLI OPORU v naší kultuře nebo nějaké ideologii. To je rozdíl mezi námi a muslimy. A s tgím jak se EU establišment a tzv. Západní Demokracie a USA staví proti svým občanům a jak naprosto nestydatě kálí na demokratické principy a i elementární zákony, mám teď o nás (V4) mnohem a mnohem lepší mínění. Ano, máme trosky jako je Sobotka a Stropnický, gaunery jako je Babiš a škůdce jako je Pelikán, Šabatová a Dienstbier, ale povězte mi, kde, v kterém státě nejsou ? Jak to vypadá na západě EU vidíte, Obamovskou diktaturu vidíte taky a Rusko ? Tam bych nechtěl v současné době žít o nic víc, než v zemích světa vyjmenovaných dříve. Islám je 1400 let starý a zavilý nepřítel a je to totální protipól VŠEMU co máme rádi a co je pilíři našeho bytí. Je mi blivno z toho, že zdroje, které se mohly efektivně vynaložit pro výzkum energetiky(z čehož by těžilo celé lidstvo a i přírodě by se ulevilo) se doslova prosraly na integrace neintegrovatelných a na prebendy neschopných a zločinných politiků a úředníků. A k V4. Pokud se budeme bavit čistě o V4, tak v současnosti je to území o rozloze cca 533 000 km čtveřečních a s obyvatelstvem přibližne 64 000 000 obyvatel. Uvědomujete si, že to je potencionální mocnost s přístupem k moři, s počtem obyvatel podobným jako je Francie, UK, a větší Jsem rád, že V4 důrazně spolupracuej s Izraelí (nákupy radarů, pokročilých technologií atd, a halvně vzájemný důvěra) Vždyť si to představte, ve V4 se vyrábějí jaderné elektrárny, automobily, zbraně, staví se zde o nic hůř než v nejvyspělějších zemí světa, a co je podle mne nejdůležitější, tyto státy mají velmi blízce smýšlející obyvatelstvo a i velmi podobné dějiny. Samozřejmě, taky mezi námi byly války, spory neshody, ale nikdy to nedošlo IMHO tak daleko, jako mezi Francií, UK a Německem. Nejsem utopista a rozhodně nechci nějaký smíšený středoevroský národ, ale jsem rád, že jsem Čech a že bydlím ve středu Evropy, protože je to podle mně asi to nejlepší místo k žití, ajké se dá najít.
  Skrýt celý příspěvek

 • BrothersAndSisters
  11:51 17.11.2015

  Ano na prvním místě jsou naše zájmy, zájmy České republiky! Ale ty nejsou virtuálně hrdinsky samojediné, nežijeme totiž ve vzduchoprázdnu rámovaným romantickými představami, ale v ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Ano na prvním místě jsou naše zájmy, zájmy České republiky! Ale ty nejsou virtuálně hrdinsky samojediné, nežijeme totiž ve vzduchoprázdnu rámovaným romantickými představami, ale v reálném světě ! Máme konkrétní státní hranice a za nimi konkrétní sousedy, máme svou konkrétní historii, zkušenosti a hodnoty kterým věříme a hodnoty které odmítáme. Proto je logické a správné, že se spojujeme s těmi, kteří stejné hodnoty sdílí a chrání. Proto je naše místo po boku zemí EU a USA. Tak jako naše silnice a železnice navazuje na ty německé, polské, rakouské a slovenské, tak jako je propojena elektrická síť, tak je dobré (výhodné, bezpečné, zisk přinášející) být propojen i politicky a vojensky. Tak jako si nemůžeme v Německu postavit své koleje jenom pro své vlaky a oni u nás své dálnice jenom pro svá auta, ale musíme sdílet ty společné, musíme (je to výhodné, bezpečné, zisk přinášející) sdílet i hodnoty. A právě hodnoty a životní styl lidí v zemích EU a USA jsou těm českým zdaleka nejbližší, ba přímo stejné.
  Skrýt celý příspěvek

 • peter123x
  11:15 17.11.2015

  No tak obchod zapadu zo Saudskou Arabiou su ako spojene nadoby. Zapad im sice plati za ropu, ale oni si zase na oplatku kupuju za tie peniaze, ziskane za ropu, zapadne zbrane. ...
  Zobrazit celý příspěvek

  No tak obchod zapadu zo Saudskou Arabiou su ako spojene nadoby. Zapad im sice plati za ropu, ale oni si zase na oplatku kupuju za tie peniaze, ziskane za ropu, zapadne zbrane. Takze pomerne velka cast penazi sa opat vrati k svojim majitelom. Ved saudi maju jeden z najvacsich rozpoctov na obranu, ktory sa pohybuje okolo 50 miliard $, a tak su pre zapadne zbrojovky vdacnym odbytiskom. A takto sa peniaze stale tocia, hotovy ringispil. Preto je zrejme pre niektorych problem si predstavit, zeby v SA vypukla nejaka neriadena revolucia, ktora by ochromila sucasny stav a tok penazi, ktory je obojstranne vyhodny.
  Skrýt celý příspěvek

 • karloscz
  10:43 17.11.2015

  Takedo díky za reakci. Přesně vystihuje, kde je v nás problém. Těch 40 let kdy platilo "modli se, pracuj a poslouchej", doufám, že si rozumíme v paralele, bohužel zanechalo opravdu ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Takedo díky za reakci. Přesně vystihuje, kde je v nás problém. Těch 40 let kdy platilo "modli se, pracuj a poslouchej", doufám, že si rozumíme v paralele, bohužel zanechalo opravdu výraznou stopu v nás všech. My nejsme malí. Ani naše ekonomika není malá, to je politická lež opakovaná tak dlouho dokola, až je z ní všeobecně známý fakt. Ve světovém měřítku patří ČR mezi střední až velké. A náš kulturní prostor, tj. země V4, Rakousko a Bavorsko, má velikost ekonomiky zhruba stejnou jako celé Rusko. Ve světovém žebříčku je na desátém místě.
  Kratší konec provazu? Který z těch nejméně čtyřech konců máš na mysli? My jejich ropu potřebujem stejně, jako oni naše prachy. Na vahadle je pak Rusko, které potřebuje prodat vlastní zdroje a Čína, která by ráda nakupovala i víc, ale nemůže si to z mnoha důvodů, přesahujících tenhle text, dovolit. To není ani pat. To je typická Mexican standoff. A zatímco svět se bez Saúdů obejde, i když za cenu velkých škod, oni bez světa skončí tam, kde byli před ropou (a tam, kde jsou mentálně stále) - v době kamenné.
  Narovnejte páteř a řekněte svůj názor jako Češi, bez ohledu na to, kterému diktátorovi, ať už v Rijádu, Moskvě nebo v Bruseli šlápnete na kuří očičko.

  Jak jsem psal na začátku. Já jsem Čech a já ve své zemi islám nechci. Ve své zemi nechci jediného uprchlíka, který prošel desítkou bezpečných zemí, aby se pak odpálil v Paříži. Nechci tu jedinou mešitu a chci, aby má země zaujala jasné stanovisko k této zrůdné ideologii. Chci, aby byl islám postavený mimo zákon stejně jako nacismus. Co asi tak Saúdi mohou udělat, když odtud islám vypráskáme? Spustit spoustu dýmu a síry a.... nic víc.
  Skrýt celý příspěvek

 • Wenet01
  10:25 17.11.2015

  Jakožto nadšený eurofederalista, jsem si dlouho myslel to samé. Nicméně EU je nereformovatelná, projděte si západní tisk, zkuste si promluvit s někým v Německu o migrantech - ti ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Jakožto nadšený eurofederalista, jsem si dlouho myslel to samé. Nicméně EU je nereformovatelná, projděte si západní tisk, zkuste si promluvit s někým v Německu o migrantech - ti lidi mají strach se negativně vyjádřit a to o dost větší (můžu srovnávat) než v osmedesátých letech v československu, kdy Vám každý v hospodě povykládal o straně a vládě mnohem upřiměji. Celý systém Evropské unie nejde změnit tak rychle jak by bylo třeba reagovat nejen na imigrační vlnu, ale v podstatě na cokoli. Ta větší (ačkoliv děje se tak mnoho let) trvá cca půl roku a za tu dobu nebyla EU schopná reagovat jedinou celeunijní akcí, krom zcela nesmyslných kvót...upozorním, že jednorázových, protože na plošný a stálý mechanismus nenalezla odvahu. EU tedy není schopna prosadit ani své mizerné nápady, natož pak ty logické jako je ochrana vnějších hranic, výběr ostrovů v Řecku coby tábory pro vyřízení azylových žádostí apod. K tomu si připočtěte systém vládnutí EU, kdy europarlamentní poslanci nerespektují své strany doma (viz. naši hlasující pro kvóty), jak dlouho jim trvá cokoliv vyřešit, jaký je o volby zájem, k tomu Evropskou komisi, která otevřeně hlasá, že jí názory voličů v její cestě za správným rozhodnutím vpodstatě nemusí zajímat a pak Lisabonskou smlouvu, která přehrála většinu rozhodovacích pravomocí nikoliv na europarlament, kde by jakž takž šlo říci, že je nějaký poměr počtu poslanců dle států, ale na Německo, Francii a jednoho až dva ochotné dle velikosti - a projde vše.
  Zatím je ještě časi si členství užívat a připravovat si půdu na to,že až se EU začne rozpadat (což je dnes už nevyhnutelné) jak dojednat zachování volného obchodu...Bohužel z mého snu o EU coby mocnosti v opozici USA, RF a ČLR mě už Němci vyléčili
  Skrýt celý příspěvek

 • Shania
  10:02 17.11.2015

  Fascinují mě názory lidí, kteří si myslí, že by bylo lepší odejít s šenghenu, nebo dokonce z EU.

  Jediná naše šance na přežití je, že zajistíme reformy v samotné EU a ne z ni ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Fascinují mě názory lidí, kteří si myslí, že by bylo lepší odejít s šenghenu, nebo dokonce z EU.

  Jediná naše šance na přežití je, že zajistíme reformy v samotné EU a ne z ni utečeme, vyhneme se zodpovědnosti, jednou nás ten problém stejně dožene.

  Dle mého názoru je uprchlická krize to nejlepší co nás mohlo potkat, sociální inženýři a jiné kreatury řídící EU už nemohou mlčet o nepovedené integraci v jejich státech a musí to řešit, všichni o tom teď mluví, všichni mají strach.

  Tohle není válka proti ISIS, ale válka proti lidem, kteří sem tahají imigranty už desetiletí a neřeší jejich integraci.

  Takže nebude to lehlé a nebude to hned, ale začalo se konečně o problémech mluvit a něco se bude dít.

  Mužem být rádi, že jsme v ČR, kde je problém s uprchlíky téměř nulový a řešíme tu max pár tisíc uprchlíků, kteří stejně vezmou roha při nejbližší příležitosti.

  Největší naše nebezpečí, jak pro nás, tak pro EU je vzestup radikálních populistických stran, které prosazují jednoduchá řešení složitých problémů.
  Skrýt celý příspěvek

 • Takeda
  09:41 17.11.2015

  semtam: No to já taky nesouhlasim s SA a nelíbí se mi, co představujou. Ale alespoň je mi jasný, že taháme za kradší konec provazu, že nám, stejně jako USA prostě nic jinýho ...
  Zobrazit celý příspěvek

  semtam: No to já taky nesouhlasim s SA a nelíbí se mi, co představujou. Ale alespoň je mi jasný, že taháme za kradší konec provazu, že nám, stejně jako USA prostě nic jinýho nezbejvá.

  Dokud budeme závislí na ropě (a to jako malá proexportní ekonomika jsme naprosto 100%), protože hlavně naši zákazníci jsou, tak prostě budeme chodit kolem Saudů po špičkách, protože můžou hýbat s cenou ropy a to přímo ovlivňuje zaměstnanost u nás. Dovedete si představit tuhle vládu, jak riskuje pracovní místa našich lidí pro nějaký ideál?

  Jan Grohmann: Jak jsem teď vysvětlil, tak alespoň 1x. V globalizovanym světě se nás týká VŠECHNO a každý kdo vykřikuje, že problém je na hranicích a ne v nějaké východní řiti (cituji karloscz), tak si nevidí na špičku nosu. Náš blahobyt a bezpečí dávno neleží na hranicích, ale právě ve věšech těch řitích.
  Skrýt celý příspěvek

 • Wenet01
  07:48 17.11.2015

  Náš problém je primárně samozřejmě EU - ohledně českých politických špiček tak jsem vzácně přesvědčen, že uvažují mnohem logičtěji než celá západní Evropa. Nicméně akce RF nebo ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Náš problém je primárně samozřejmě EU - ohledně českých politických špiček tak jsem vzácně přesvědčen, že uvažují mnohem logičtěji než celá západní Evropa. Nicméně akce RF nebo USA roztáčí islámský problém a nelze to úplně ignorovat a zrovna v tomhle případě je dle mého názoru větší shoda našeho národního zájmu s RF . tj. dostat Sýrii opět pod kontrolu Assada, zničit vliv turecka a Saudů na opozici a skoncovat tím pádem s výmluvou poloviny imigrantůl, že jsou ze Sýrie.
  Uprchlická vlna by tak mohla nabýt opět normálně tragických rozměrů a tisíce emigrantů by nadále proudili jen do západní Evropy, Schengen by tak mohl ještě nějakou dobu zůstat a my bychom dostali čas si užívat členství a připravit se na katapultáž z toho spolku v okamžiku kdy přijdou s předáním pravomocí azylové politiky na věky do Bruselu a s celoevropským stadardem sociálních dávek....
  Co se týká bojů mezi USA a RF, tak je to proto, že jsme češi a na armádním serveru si nemyslím, že máme tolik rozdílných názorů na to co je dobré pro ČR, že by to stálo za hádky:)
  Skrýt celý příspěvek

 • Jan Grohmann
  06:52 17.11.2015

  karloscz - velmi dobrý postřeh. Ostudné, že lidé bojují do krve za Rusko nebo USA, ale ne za Českou republiku. Kolikrát tady lidé psali a uvažovali, ne, to co je dobré pro Rusko a ...
  Zobrazit celý příspěvek

  karloscz - velmi dobrý postřeh. Ostudné, že lidé bojují do krve za Rusko nebo USA, ale ne za Českou republiku. Kolikrát tady lidé psali a uvažovali, ne, to co je dobré pro Rusko a USA, ale co je dobré pro ČR? 0x ? Ani nechci domýšlet o tom, jestli tohle o něčem vypovídá.
  Skrýt celý příspěvek

 • karloscz
  03:51 17.11.2015

  Tuhle diskuzi sleduju celkem pečlivě a zaráží mě jedna věc, kterou jsem dřív vnímal spíš okrajově a nepřikládal jí větší váhu. Všimněte si, že většina příspěvků se u islámské ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Tuhle diskuzi sleduju celkem pečlivě a zaráží mě jedna věc, kterou jsem dřív vnímal spíš okrajově a nepřikládal jí větší váhu. Všimněte si, že většina příspěvků se u islámské otázky stočí na žabomyší USA vs RF hádku. Co je nám do pekla po tom?!? My jsme Češi! Naše země je Česká republika! A žádný Rusák nebo Amerikánec nás tady pasit nebude. Náš problém je na našich hranicích, ne v tom, kdo má větší koule v Sýrii, Iráku nebo bůhví jaké východní řiti!. Náš problém sedí nikým nevolený v Bruseli! Náš problém je na adresách:

  Politických vězňů 14, Praha
  Zvoníčkova 6, Praha
  Pátkova 3, Praha
  Vídeňská 38a, Brno
  Drahoňovského 1175/2, Hradec Králové
  Harcov, Liberec
  Lázně Darkov
  Neředín a Ostružnická, Olomouc
  Bolevecká, Plzeň
  U Nových lázní 1224/10, Teplice
  IP Pavlova 11, Karlovy Vary
  Kolová u Karlových Varů
  Hýlov 24, Klimkovice
  Mánesova 1723/15, Boskovice

  Taky jste si jako já naivně mysleli, že ti šmejdi tu mají dvě mešity, jednu v Brně a jednu v Praze na Černém mostě?
  Toto je problém, který musíme řešit. Tam na těch adresách by měl někdo stát a fotit každou tvář, co leze dovnitř a ven a pečlivě dokumentovat. Tam by se měl někdo pravidelně pokaždé, když se slezou, dožadovat vstupu s nahrávacím zařízením a trvat na dokumentování dění uvnitř.
  A ne pleskat prázdné a zbytečné kidy o Asadově, Putinově a Obamově karmě. Tím se prokecáme jenom k tomu, že budeme poslušně pětkrát za den mlátit hlavou o zem.
  Skrýt celý příspěvek

 • semtam
  01:36 17.11.2015

  Takeda

  Pochopil jste mě dobře. Souhlasím s tím, že pro mezinárodní politiku je morálka věc neznámá. V čem vidím pokrytectví? V tom, že hlavně USA mají plnou hubu řečí o ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Takeda

  Pochopil jste mě dobře. Souhlasím s tím, že pro mezinárodní politiku je morálka věc neznámá. V čem vidím pokrytectví? V tom, že hlavně USA mají plnou hubu řečí o spravedlnosti, demokracii a svobodě a že všude tam kdo ji nemá, tak má od USA podporu. Tohle nikdo jiný neříká. Vyjma čelních lídrů EU, ty se již USA blíží nejvíc.

  Zopakuji tyto věty. Můžete být diktátor jak je libo, ale musíte jít na ruku USA. Můžete být demokrat, ale pokud se nekamarádíte s USA máte problém.

  Nesouhlasím, že SA je lepší volba pro Evropu než třeba Rusko s Čínou. SA šíří do Evropy wahabismus a dotuje IS. Teroristický útok v Paříži je vzdáleně její dílo.

  Zbytek Vám vysvětlil Kozlus.
  Skrýt celý příspěvek

 • semtam
  01:06 17.11.2015

  danny

  Začnu od konce. Co se týče socioinženýrství na jaké narážíte si nemyslím, že se jedná opravdu o skutečné socioinženýrství. Jednoduše vzato, nyní už nějaká "štvavá" kampaň ...
  Zobrazit celý příspěvek

  danny

  Začnu od konce. Co se týče socioinženýrství na jaké narážíte si nemyslím, že se jedná opravdu o skutečné socioinženýrství. Jednoduše vzato, nyní už nějaká "štvavá" kampaň v ČR není a vlastně ani nebyla. Co popisujete je hlavně dle mého názoru reakce obyvatel. S tím se nijak nelišíme od Slovenska, Maďarska či Polska a kupodivu i bývalého východního Německa, kde nálady jsou z celého Německa k nám nejbližší. Celé je to dáno tím, že všechny státy které jsem jmenoval jsou veskrze homogenní celky. Navíc, co mě i překvapilo máme i jako V4 slušné povědomí o problémech s integrací muslimů na západě. Je pravdou, že někteří lidé i politici se pokoušení na těchto náladách profitovat. Ale nijak jim to za zlé ani nemám (samozřejmě nemyslím extrémisty), protože tato migrace je, jak se shodneme uměle vytvořena.
  Vaše srbská zkušenost si myslím je absolutně normální. Lidi i když jsou jiní, tak máme spoustu společných vlastností. A ti, kteří zažili něco podobného se dokáží vcítit.
  Co je špatné pro naši společnost je opětovné dělení do 2 skupin. Co mě zas zaskočilo je to, že ti co stojí za imigranty jsou poměrně radikální a to, že snad každého kdo nesdílí tento názor nálepkují už zprofanovanými výrazy jako xenofob apod. Osobně spíš stojím na druhé straně pomyslné barikády, než ti co se schovávají za lásku a dobro.
  Kdyby naše media informovali věcně a snažili nebo se spíš nebáli pojmenovat věci s imigrační krizí tak jak jsou, tak by to zase vzbudilo u lidí nevoli vůči EU a to si žádný vládní politik nelajzne. Lidé by se báli EU, protože by pochopili, že EU je chce změnit od hlavu až po paty. A zastánci EU by marně hledali výmluvy. Zde by Assad, IS, humanismus, Rusko, atd. nepomohlo. Proto to informační tabu.

  Ohledně socioinženýrství EU, tak zde je věc až podezřele možná. EU již dlouhou dobu prosazuje, začleňování lidí z Afriky apod.
  Důvod vidím v tom, že EU se nelíbí současná "národní" povaha EU. EU má ambici být plnohodnotným státním útvarem. Spojit do jednoho plnohodnotného celku všechny staré státy v současné podobě je věc téměř nemožná. Jednoduše, EU chce být homogenní a homogennost zaručí pouze lid.

  Oprostím se od toho, zda je to dobrá či špatná myšlenka. Ale průběh tohoto vývoje nemusí najít kýženého ovoce a tím pádem na území jednotlivých států EU bude více či méně jiných kultur. Jako již nyní. V čem může být problém? Skutečná síla každého státu se nepozná v době kdy se mu daří, ale kdy prochází krizí. Pokud se podíváme na státy, které nějakou významnou krizi zažili, tak nejhůře jsou na tom ti, kteří jsou nejednotní. Sjednocovat může ideologie, národ, náboženství. Tam, kde ideologií, náboženství či národů je více se v době krize (a ani nemusí bezpodmínečně v ní ) stávají hodně problémové. V historii je těchto států nesčetně.
  Skrýt celý příspěvek

 • Safi
  01:01 17.11.2015

  sanityangel1 - kdyby bylo těch vašich 7 000 000 lidí nadšených z Asada, tak by v té zemi byl klid, protože by neměl, kdo s kým válčit a IS by si ani neškrtl...

  sanityangel1 - kdyby bylo těch vašich 7 000 000 lidí nadšených z Asada, tak by v té zemi byl klid, protože by neměl, kdo s kým válčit a IS by si ani neškrtl...

 • Kozlus
  23:48 16.11.2015

  BTW: kdyby se mela Francie chovat stejne jako USA po 9/11, tak vsechny stopy vedou sice do Belgie, ale bombardovat by meli treba Holandany.

  BTW: kdyby se mela Francie chovat stejne jako USA po 9/11, tak vsechny stopy vedou sice do Belgie, ale bombardovat by meli treba Holandany.

 • Kozlus
  23:43 16.11.2015

  Izrael: Sousedi se je nekolikrat pokusili vyhladit, takze jakakoliv zeme, kterou na nich ziskali, je Izraelska a muzou si tam delat co chcou. Sousedi muzou byt radi, ze jeste vubec ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Izrael: Sousedi se je nekolikrat pokusili vyhladit, takze jakakoliv zeme, kterou na nich ziskali, je Izraelska a muzou si tam delat co chcou. Sousedi muzou byt radi, ze jeste vubec existujou.
  Skrýt celý příspěvek

 • Kozlus
  23:39 16.11.2015

  Takeda: Uz par tydnu se v Moskve stridaji ruzni lide, kteri o sobe tvrdi, ze jsou ti pravy zastupci syrske opozice. RF uz par tydnu zada USA, at jim reknou, kdo je ta umirnena ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Takeda: Uz par tydnu se v Moskve stridaji ruzni lide, kteri o sobe tvrdi, ze jsou ti pravy zastupci syrske opozice. RF uz par tydnu zada USA, at jim reknou, kdo je ta umirnena opozice v Syrii - zadna odpoved. Uz nejakou dobu se ve Vidni jedna mezi vladou Syrie a "opozici" za zprostredkovani CR a az se neco dohodne, ma se to podepsat v CR. Nase ambasada v Syrii slouzi na zprostredkovani jednani s USA a daslimi staty "zapadu". Takzy ty svoje kecy " Ani ne 2 dni po pařížském masakru" si nech od cesty. Naopak, " Ani ne 2 dni po pařížském masakru" USA NAJEDNOU zjisti, ze se ropa ze Syrie a Iraku nekam dopravuje a znici neco pres 100 nakladaku. Za rok "intenzivniho" bombardovani si toho nikdo nevsiml? Tak to jsou asi uplne neschopni, nebo proste nabyl zajem s tim neco delat, ale ted se ukazujou svaly. Zajimavy, ze je to zrovna, kdyz RF mluvi o dukazech o financovani IS. A mluvi o 40 statech a nekteri z nich jsou cleny G20.
  Frantici to stejny. Den pred zacatkem ruskeho bombardovani provedli svuj prvni nalet a hned drzkovali, at RF jen nekeca a taky zacne bombardovat.
  Skrýt celý příspěvek

 • Takeda
  23:12 16.11.2015

  semtam: Srovnával jste Sýrii s ostatními státy na blízkém východě. Trochu nesouhlasím s tím přirovnáním k Izraeli a k Palestincům. To je přece jen o něčem jiném. Přístup Izraele je ...
  Zobrazit celý příspěvek

  semtam: Srovnával jste Sýrii s ostatními státy na blízkém východě. Trochu nesouhlasím s tím přirovnáním k Izraeli a k Palestincům. To je přece jen o něčem jiném. Přístup Izraele je na jiné, daleko humánější úrovni (tim nechci říct, že je správný - jejich stavění osad a oklešťování palestinských území je naprosto kontraproduktivní, ale to je na jinou debatu).

  Jestli jsem Vás pochopil dobře (kdyžtak mne opravte), tak Vám vadí to pokrytectví USA, kdy na jednu stranu někde vnucují někomu demokracii (Irák, vyzbrojování umírněné opozice v Sýrii), jinde ale nechávají brutální diktaturu potlačovat protesty a kamenovat odpadlíky od víry (Saudská Arábie).

  No já mám trochu jiný postoj. Totiž, že morálka nemá v zahraniční politice šanci. Bylo by sice hezké, aby tam byla, ale není. Prostě žádná země si nemůže dovolit ten luxus, jednat morálně. Nemá pak smysl se na ně zlobit, že jsou amorální.

  Třeba ti saudové. USA vědí, jaká je to diktatura. Vědí jaké mají názory. Nejsou úplní idioti. Proč se na ně USA nevykašle? Kšeft se zbraněmi a ropou? Určitě to bude mít vliv na rozhodování, ale přijde mi, že USA netuší, co by se stalo, kdyby hodily SA přes palubu. Nebo se bojí, že by se okamžitě přihnala Čína a Rusko a získaly by nadvládu v regionu... To by patrně nebylo dobré ani pro nás. Třeba se bojí dalšího ropného šoku, který by mohli saudové spustit. (A to by se nelíbilo nikomu) Těžko říct.

  Nebo se podívejte na Rusko. Vedou svojí kampaň na podporu Assada. Ani ne 2 dni po pařížském masakru je z Ruska slyšet, jak "našli" opozici v Sýrii a domluvili se na spolupráci proti IS. No a že je třeba se spojit proti terorismu a že pokud hodíme přes palubu pana Porošenka a pokud Sýrie bude patřit do jejich sféry vlivu, tak že rádi pomůžou s IS.

  A v takovém prostředí se pokoušejte vyjednat něco morálního...
  Skrýt celý příspěvek

 • Takeda
  22:41 16.11.2015

  Beld: Ano, takhle jsou místní nastavení. Přelidnění se řešilo válkou, mnohdy ritualizovanou. Hezky to popisuje pan Cílek na svých přednáškách.

  Ale že by evropské mocnosti ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Beld: Ano, takhle jsou místní nastavení. Přelidnění se řešilo válkou, mnohdy ritualizovanou. Hezky to popisuje pan Cílek na svých přednáškách.

  Ale že by evropské mocnosti řešily hypoteticky situaci střelbou do uprchlíků, eh no, to je dost vedle. Ony by to nemusely takhle dělat, nidko by si to na ně netroufl. Ostatně měly ve všech těch zemích nadvládu, takže by mohly takovouhle situaci mnohem lépe kontrolovat, nemusely by s nikým jednat, jen mezi sebou.

  S tím, že tahle ritualizovaná válka, vlastně součást kultury je za celým "bordelem na blízkém východě" souhlasím, vpodstatě to, co se děje JE ta válka. Ale v globalizovaném světě nám před ní ti co se v ní měli pobít jaksi utíkají do Evropy a celé to nějak nefunguje... A v naší kultuře není taková válka přijatelná.
  Skrýt celý příspěvek

 • Magister_Peditum
  21:37 16.11.2015

  sanityangel1: AC24, to jako vážně?

  sanityangel1: AC24, to jako vážně?

 • jj284b
  21:00 16.11.2015

  no a tie blbosti o USA a Izraeli, tak na to sa neoplati reagovat... no samozrejme ver si co chces. dal som ti dostatok informacii, je to tvoj problem nie moj.

  no a tie blbosti o USA a Izraeli, tak na to sa neoplati reagovat... no samozrejme ver si co chces. dal som ti dostatok informacii, je to tvoj problem nie moj.

 • jj284b
  20:59 16.11.2015

  sanityangel1: Bakr je po smrti.. zabili ho v januari 2014.. ISIS je ISIS, AlKaida je cosi ine, v Syrii napr proti sebe dokonca aj bojuju (An Nusra je je Syrska odnoz AlKaidy, a ...
  Zobrazit celý příspěvek

  sanityangel1: Bakr je po smrti.. zabili ho v januari 2014.. ISIS je ISIS, AlKaida je cosi ine, v Syrii napr proti sebe dokonca aj bojuju (An Nusra je je Syrska odnoz AlKaidy, a bojuje s ISIS o vplyv).. skus si o tom cosi precitat...
  Skrýt celý příspěvek

 • sanityangel1
  20:35 16.11.2015

  To jj284b:

  Bud muzes verit tomu, ze 65 lety strejda vedl ISIL, nebo se muzes podivat na video s jednim byvalych vudcu Al-Kajdy - Sheikh Nabeel Naim

  s anglickymi ...
  Zobrazit celý příspěvek

  To jj284b:

  Bud muzes verit tomu, ze 65 lety strejda vedl ISIL, nebo se muzes podivat na video s jednim byvalych vudcu Al-Kajdy - Sheikh Nabeel Naim

  s anglickymi titulky:
  https://www.youtube.com/watch?...
  nebo s ceskymi:
  http://www.ac24.cz/zpravy-ze-s...
  Skrýt celý příspěvek

 • Kozlus
  16:36 16.11.2015

  ...
  Zobrazit celý příspěvek

  http://www.literarky.cz/blogy/...
  a
  http://www.parlamentnilisty.cz...
  Dva zajimave clanky na soucasne tema. Chapu, ze spousta lidi se z toho opupinkuje az na zadku, ale nakaslete si.
  Skrýt celý příspěvek

 • danny
  14:54 16.11.2015

  semtam

  ještě jsem zapomněl, k roli SA, Kataru a Turecka se nevyjadřuji, myslím, že tam je vše natolik jasné, že najít nějaké informace z Jemenu je málem zázrak. Naposledy mě jen ...
  Zobrazit celý příspěvek

  semtam

  ještě jsem zapomněl, k roli SA, Kataru a Turecka se nevyjadřuji, myslím, že tam je vše natolik jasné, že najít nějaké informace z Jemenu je málem zázrak. Naposledy mě jen pobavilo, když byla elegantně zaříznuta nizozemská rezoluce volající po vyšetření válečných zločinů, načež byla schválena rezoluce nová, v nichž dozorem nad vyšetřováním porušování lidských práv byl jmenován Rijád.
  Skrýt celý příspěvek

 • danny
  14:47 16.11.2015

  semtam

  Díky za reakci. Myslím, že se v pohledu na věc potkáváme víc, než to z mého narychlo psaného příspěvku mohlo vyznít. Pokud vezmu v úvahu omezení plateb do fondu ...
  Zobrazit celý příspěvek

  semtam

  Díky za reakci. Myslím, že se v pohledu na věc potkáváme víc, než to z mého narychlo psaného příspěvku mohlo vyznít. Pokud vezmu v úvahu omezení plateb do fondu potravinové pomoci, alarmující zprávy od humanitárních organizací z místa, nulovou reakci států EU na úvodní projevy zvýšené migrace + podivné projevy čelních politiků (kteří se tváří, že nemají tušení, co se to vlastně děje), které na většinu populace musí zákonitě působit jako červený hadr na býka, tak mi to sociálním inženýrstvím smrdí na sto honů. Ale mám ještě jedno divné podezření - před pár týdny jsem se pohyboval po Srbsku. Konečně jsem nějaké imigranty viděl živě, ne jen díky dramatickým záběrům v televizi. V Bělehradě cca 2 tis. Kolem nebyl jediný policista, místní jim nosili teplou polévku na autobusák a v novinách (prošel jsem jich asi deset různých) byl o uprchlících max. jeden-dva články. Když jsem se bavil s místními, projevovali značné pochopení. Říkali, že před pár lety taky utíkali, a že jim teplá polévka a něco na oblečení přišlo vhod. Když jsem pro návratu do ČR otevřel noviny a zapnul televizi, měl jsem pocit, že probíhá nějaká zombie apokalypsa, což těžce nekoresponduje s počty zachycených nelegálů, natož statistikou podaných žádostí o azyl. Není to vyvolávání strachu taky trochu o sociálním inženýrství?
  Skrýt celý příspěvek

 • jj284b
  14:01 16.11.2015

  sanityangel1: A to je taky problem si to najst???

  https://en.wikipedia.org/wiki/...

  Samir Abd Muhammad al-Khlifawi - narodeny 1958 (ine zdroje udavaju 1964)

  To ze ...
  Zobrazit celý příspěvek

  sanityangel1: A to je taky problem si to najst???

  https://en.wikipedia.org/wiki/...

  Samir Abd Muhammad al-Khlifawi - narodeny 1958 (ine zdroje udavaju 1964)

  To ze KGB cvicilo Saddamovu tajnu sluzbu je dobre znamy fakt. no neznamena to ze uplne vsetci clenovia presli skolami KGB v Moskve.. hlavne velenie nimi ale preslo.
  Skrýt celý příspěvek

 • semtam
  13:16 16.11.2015

  danny

  Díky, že jste zde zanechal svůj komentář.
  S čísly uprchlíků v Sýrii a ze ztráty obyvatel se neuvěřitelně čaruje. Jestli vezmem v potaz že mrtvých je již od 250 000 do 300 ...
  Zobrazit celý příspěvek

  danny

  Díky, že jste zde zanechal svůj komentář.
  S čísly uprchlíků v Sýrii a ze ztráty obyvatel se neuvěřitelně čaruje. Jestli vezmem v potaz že mrtvých je již od 250 000 do 300 000 a na vládní vojska vychází 100 000, IS má na svědomí cca 50 000 a výš. Ztráty povstalců se uvádějí o něco nižší než vládních vojsk. Tím pádem podíl civilního obyvatelstva asi nebude tak dramatický jak se uvádí. Co může být pravdou, je to, že Assadova armáda má na svědomí více civilistů než opozice a to jen kvůli leteckým zásahům. Ale nějaký propastný rozdíl kolik má na svědomí obětí vláda a opozice nebude. Veškeré ztráty se účelově připisují Assadovi. Jen proto aby se očernil v očích veřejnosti.

  Ohledně imigrační krize, je zde více faktorů než jen lhostejnost zemí OSN. EU, když byla v prvních dnech zasažena touto imigrační vlnou. Tak měla hodně možností jí zvrátit tím, že by dostála svých povinností co se týče hranic Shengenu a pokud již několik měsíců měla zprávy o podfinancování táborů v Turecku a nejen v něm, tak mohla (měla) konat. Silní představitelé EU (Merkelová, Hollande) se zachovali úplně opačně, roztáhly ruce, žádný zájem pro dodržování Schengenu a předpokládám ani pomoc zabezpečení táborů.
  Když si poslechnete co říkají různí vyšší představitelé EU, tak oznamují, že společnost v každém státě EU bude pestrá. Tudíž s více národnostmi a budeme si zvykat. To mě vede k podezření, že se jedná o nějaké socioinženýrství.
  Vzedmutí protestů a chcete-li populismu je jen následek tohoto tahu politiků. Já osobně nevěřím v to, že lidé co jsou muslimové musí být zákonitě zlý lidé. Mnoho z nich jsou ortodoxní jako asi my. A věřím i v to, že by se dokázali začlenit, ovšem v malém počtu a po důkladném azylovém řízení. Vlastně tak jako se dělo doposud. Problém ovšem vyvstává, když se podíváme do záp. Evropy, tak muslimové jsou více bohabojnější než ti v jejich bývalé domovině. Tudíž tu máme fenomén, že v jiné kultuře tito lidé více tíhnou ke kořenům. Další věc a ta je nejvíc problematická, je ta, že muslimské svatostánky a jejich výstavbu sponzoruje Saudská Arábie a také Turecko. Není těžké si představit, jakou formu výkladu islámu bude hlásat mešita pod patronací Saúdské Arábie. A co je paradoxní, tak v zájmu integrace a svobody vyznání se tyto mešity nějak moc nehlídají.

  K České Rebulice, ČR na svojí ekonomickou sílu pomáhá v zahraničí i v různých uprchlických táborech víc než dost a je to dobře. ČR proto nemá morální povinnost přijímat uprchlíky na základě kvót EU. Ba naopak by jí to bralo peníze pro pomoc v zahraničí a jak jste i poznamenal Vaším odkazem, toto je hlavní problém. Další kapitolou samo o sobě je to, že někteří imigranti a hlavně muslimští mají problém s integrací což vidíme na západě.

  Když to shrnu, problém migrační vlny je způsoben lhostejností a i pokrytectvím zemí převážně západního světa. Plus připočtu země jako je SA a Katar, které sponzorují různé islamisty a teroristy pro šíření wahábismu. Jako občan ČR nevidím povinnost přijímat migranty, které nám vnucuje EU, protože ČR dlouhodobě i v dobách ČSSR pomáhá okolnímu světu na její ekonomické poměry nadstandartně. V tom nehledejte rasismus nebo xenofobii, apod. Rádoby humanisté nám nutí migranty, kteří jsou v Evropě, tudíž ty bohatší. Ale i o ně se budem muset postarat a prostředky pro potřebné se zase ztenčí. To je od těchto "humanistů" jen lež a pokrytectví.
  Skrýt celý příspěvek

 • danny
  12:02 16.11.2015

  Nedá mi, abych se nezapojil do diskuse a vyjádřil se k pár detailům, které se níže objevují. Ze Sýrie uprchlo do zahraniční cca 4 mio, 7 mio uprchlíků je vnitřních, a ty uprchly na ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Nedá mi, abych se nezapojil do diskuse a vyjádřil se k pár detailům, které se níže objevují. Ze Sýrie uprchlo do zahraniční cca 4 mio, 7 mio uprchlíků je vnitřních, a ty uprchly na území ovládaná Assadem. Na územích ovládaných vládou momentálně žije cca 65% původních obyvatel Sýrie. Pokud je Alavitů, křesťanů je cca 25%, vypadá to, že k Assadovi utekla také spousta Sunitů, že? Jinak mi často opakovaná informace, že Assad může za většinu z cca 300 000 obětí války. Pokud je pravdivá informace SOHR, ztratila vládní vojska přes 100 000 mužů. Za normálních okolností bych řekl, že ztráty rebelů vs. pravidelná armáda v poměru 2:1 jsou docela uvěřitelné. Pokud ale většina obětí mají být ubozí civilisté, vypadá to, že syrští vojáci zabíjí bezbranné civilisty pomocí sebevražedných atentátů. Jinak jsem si dovolil přidat tři odkazy, které lehce dokreslují spontánnost vývoje situace jak v Libyi, tak Sýrii...
  http://www.novinky.cz/zahranic...
  http://www.washingtontimes.com...
  http://www.reuters.com/article...
  Dovolím si tvrdit, že aktuální útoky v Paříži s migrační vlnou nemají společného nic jiného, než vlnu nacionalismu, iracionální nenávisti k čemukoli cizímu a explozi laciného populismu. V uplynulých letech francouzská tajná služba velmi benevolentně přihlížela, pokud přímo nepodporovala nábor, výcvik a transfer tisíců bojovníků s francouzským občanstvím - pro syrskou opozici přes Turecko a po získání bojových zkušeností ve vedení gerillového boje a provádění teroristických útoků návrat zpět do vlasti. Když se teď opozičním bojovníkům přestává dařit, dal se návrat lehce frustrovaných bojovníků za demokracii čekat.
  K otázce migrace, doporučuji pořádně pročíst následující odkazy:¨
  http://blisty.cz/art/75679.htm...
  http://m.rozhlas.cz/zpravy/bli...
  http://www.radiovaticana.cz/cl...
  Je to jednoduché. Prostě stačí v uprchlických táborech zastavit části osazenstva potravinovou pomoc, a masa se vydá na pochod. Dvě třetiny chudých se vrací umřít domů, bohatší třetina si zaplatí převaděče. A že jsou pak všichni hrozně překvapení? Trochu těžko uvěřit...
  Jinak jsem se před týdnem vrátil z Iránu. Opravdu mě šokovalo, jak milé, otevřené a tolerantní lidi jsem všude potkával. Bavili jsme se s lidmi všech společenských tříd, vzdělání a stupně ortodoxnosti, chlapi, ženský, vojáci, policisti. Za celou dobu jsem nezaznamenal ani stín nepřátelství vůči Izraeli, USA, Evropě, křesťanům, židům nebo sunitům (hodně jsme provokovali podobné diskuse). Jediný moment, kdy jsem viděl vyděšené výrazy ve tvářích, tak když do nádražní haly vstoupil paštůn v turbanu. Musím říct, že po této zkušenosti je pro mě vyhrocenost současné diskuse ještě hůř přijatelná.
  Skrýt celý příspěvek

 • sanityangel1
  10:22 16.11.2015

  To Takeda:
  Jak to bylo s Libyi shrnuje ve svem komentari na Literarkach Tereza ...
  Zobrazit celý příspěvek

  To Takeda:
  Jak to bylo s Libyi shrnuje ve svem komentari na Literarkach Tereza Spencrova:
  http://www.literarky.cz/blogy/...

  Dale mozna pozapomenuty clanek s Lockerbie:
  http://zpravy.idnes.cz/libye-z...
  http://www.literarky.cz/blogy/...

  A jak to vypadlo s Libyi po svrzeni Kaddafiho:
  http://zpravy.idnes.cz/libye-t...

  Fotky Kaddafiho s Berusconim nebo se Sarkozim si muzete na googlu najit sam.
  Clankem francouzskeho novinare, ktery tvrdil 0,5 pred zacatkem valky tvrdil, ze Libye bude bombardovana, protoze zakazky na prezbrojeni a tezbu ropy ziskali Rusove a Cinani se mi nepodarilo najit v rychlosti najit, ale taky by sel vykopat.
  Tolik k sireni demokracie v Libyi.
  Skrýt celý příspěvek

 • sanityangel1
  10:02 16.11.2015

  to jj284b:
  Ad utek Syranu: Uz i nejvetsi slunickar Palata zacal tvrdit, ze uprchlici ze Syrie utikaji pred IS a Al-Kajdou, coz je zasadni obrat, protoze pred par mesici tvrdil, ...
  Zobrazit celý příspěvek

  to jj284b:
  Ad utek Syranu: Uz i nejvetsi slunickar Palata zacal tvrdit, ze uprchlici ze Syrie utikaji pred IS a Al-Kajdou, coz je zasadni obrat, protoze pred par mesici tvrdil, ze utikaji pred Asadem - viz. jeho clanek na idnes. Opravdu jsem netusil, ze dnes jeste nekdo bude tvrdit, ze 7 mio obyvatel opustilo Syrii kvuli Asadovi.

  Ad cviceni dustojniku KGB v Iraku: A kolik jim asi tak bylo tem dustojnikum, kdyz je meli Soveti cvicit v 80 letech :)

  Jinak k Iraku a pocatku toho marasmu velice pekne promlouva Jan Kavan:
  https://www.youtube.com/watch?...
  1:10:30 kde popisuje, jak se v OSN schvalovala invaze do Iraku - jen pro silne zaludky, obzvlaste nedoporucuji slunickarum, protoze by mohli ztratit iluze o USA.

  Zda se, ze spousta lidi zapomela na Arabske jaro, zde je velice pekne popsane v dokumentu, jak ze se to dela revoluce:
  https://www.youtube.com/watch?...
  Datum uploadu 9.6.2011, kdyby chtel nekdo nekoretke promitat tyto informace na pozdejsi revoluce - napr. na Ukrajinu :) , jinak hlavni protagonista na Ukrajine zemrel.
  Skrýt celý příspěvek

 • jj284b
  09:03 16.11.2015

  Ti ludia zdrhli ked to tam Assad zacal likvidovat hlava nehlava.. cele stvrte boli ostrelovane tazkymi zbranami.. v takej situacii je uplne normalne ze sa civili zdvihnu a ujdu ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Ti ludia zdrhli ked to tam Assad zacal likvidovat hlava nehlava.. cele stvrte boli ostrelovane tazkymi zbranami.. v takej situacii je uplne normalne ze sa civili zdvihnu a ujdu prec... netvarte sa ze ta vojna zacala vznikom ISIS... ISIS len vyuzil vakuum ktore tam pri bojoch vzniklo a vyplnil ho. Precitajte si ten clanok co som nalinkoval.. je tam dopodrobna rozpisane ako ISIS vznikol az po obsadenie Rakky a co nasledovalo..
  Skrýt celý příspěvek

 • Wenet01
  08:38 16.11.2015

  Assadovci jsou u moci desítky let - chcete mi tvrdit ,že sedm milionů lidí je v Turecku dvacet let? Byť IS mohou tvořit důstojníci Husajna, za jeho vlády pokud vím nebyly kvuli nim ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Assadovci jsou u moci desítky let - chcete mi tvrdit ,že sedm milionů lidí je v Turecku dvacet let? Byť IS mohou tvořit důstojníci Husajna, za jeho vlády pokud vím nebyly kvuli nim na pochodu miliony lidí...Husajn a IS - vážně to chcete srovnávat?
  Skrýt celý příspěvek

 • Beld
  08:32 16.11.2015

  Stale to tu evidentne moc lidi nechape , takze to napisu jeste jednou a natvrdo . Na blizkem vychode a v africe ( prevazne severni ) nebude mir a prosperita . Duvod je jen jeden a ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Stale to tu evidentne moc lidi nechape , takze to napisu jeste jednou a natvrdo . Na blizkem vychode a v africe ( prevazne severni ) nebude mir a prosperita . Duvod je jen jeden a to je prelidneni . Vetsina obyvatel nic nedela , ziji z humanitarni pomoci a jen rodi dalsi nezamestnane bez budoucnosti . Takova situace se vyresila v minulosti jen valkou ( at uz obcanskou nebo mezistatni ) , pripadne masovou imigraci a obsazenim noveho uzemi . A dnes to nebude jine .

  Udat se to pred 100 lety , tak se ty valici davy rozstrili kulomety a cast obyvatelstva se necha umrit hladem , na pocet , ktery oblast dokaze uzivit . My jsme schopni situaci vyresit i bez milionu mrtvych , ale stale nejsme ochotni pouzit nasili , bez ktereho to udelat nejde .
  Skrýt celý příspěvek

 • jj284b
  08:16 16.11.2015

  Wenet01: "Za Saddama neboli tie oblasti pod kontrolou teroristov" a viete pod ciou kontrolou su teraz? su pod kontrolou prislusnikov Saddamovej tajnej sluzby ktory vytvorili ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Wenet01: "Za Saddama neboli tie oblasti pod kontrolou teroristov" a viete pod ciou kontrolou su teraz? su pod kontrolou prislusnikov Saddamovej tajnej sluzby ktory vytvorili ISIS... su pod kontrolou presne tych istych ludi co za Saddama... nabozensky fanatizmus je len zastierka pre hromadenie moci v ich rukach. a viete kto vycvicil Saddamovu tajnu sluzbu? KGB...
  Skrýt celý příspěvek

 • jj284b
  08:14 16.11.2015

  Wenet01:bol to prave Assad koli ktoremu zo Syrie utieklo 7 milionov ludi... ti ludia su stale v Tureckych, Jordanskych ci Libanonskych taboroch... taksa netvarme ze Assad je lepsi, ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Wenet01:bol to prave Assad koli ktoremu zo Syrie utieklo 7 milionov ludi... ti ludia su stale v Tureckych, Jordanskych ci Libanonskych taboroch... taksa netvarme ze Assad je lepsi, a treba ho tam ponechat.. ON je rovnaka pricina ako ISIS.
  Skrýt celý příspěvek

 • Wenet01
  08:00 16.11.2015

  k sociálním dávkám: http://literarky.cz/offline/gl...
  Šichtářovou jako ekonomku si strhejte místo mě...sociální stát je drahý bussines a ...
  Zobrazit celý příspěvek

  k sociálním dávkám: http://literarky.cz/offline/gl...
  Šichtářovou jako ekonomku si strhejte místo mě...sociální stát je drahý bussines a miliony nevydělávajích navíc se v něm negativně projeví. Ty inženýry a doktory mám jinak tady za barákem (mimochodem nechápu proč se pro ně nenašlo ubytování i někde na Chodově) na fungování molochu jménem stát a péče o lidi si musíme půjčovat a půjčovat si na charitu, je jistě kvalitní myšlenka o kterou se propagátoři imigrantů jaksi opomíjejí podělit. Pokoušet se o mé vžití do situace je naprosto zbytečné, nejsem na jejich místě a nejsem tu od toho, abych řešil hladomor v Africe tím, že si dovezu pět set afričanů do vesnice a budu se je pokoušet živit s výsledkem toho, že si přivezu ten hladomor pro sebe a své děti. Azyl je tu od záchrany života, kvalitu života není nikdo povinen řešit a pokud ze Sýrie utečete do Řecka, nemáte právo na život v Německu. Opakuji zkuste prosím přejít hranice do USA bez dokladu.
  Jestli Assad vládne většině mne naprosto nezajímá, nejsem mesiáš, abych rozhodoval o záležitostech poloviny planety. Za Assada nebylo na cestě milion utečenců, za Kaddáfího jak by smet. Tudíž je vládnutí pánů jejich typu v našem zájmu. Pohlížet na globální politiku optikou konatele dobra, znamená vznik IS, posílení Al-kajdy a další krásy s tím spojené. Za Kadáfího a v době když to měl Assad se Saddámem v rukou nebyla polovina těch zemí pod nadvládou teroristů, kteří nyní ovládají rozsáhlá kompaktní území. Tvrdit, že jsme to zásahy zlepšili si žádá notnou dávku optimismu a politické odvahy. Pánové ze strany dobra a světla mi jistě vysvětlí proč se kamarádíme se Saudskou Arábií jejíž systém vlády se takřka v ničem neliší od Severní Koreje, a proč se naše sluníčka neangažují za tamní změnu režimu...
  Skrýt celý příspěvek

 • jj284b
  07:55 16.11.2015

  hlavne netreba zabudat, kto vycvicil zakladatelov ISIS... Abu Bakr a jeho kumpani, boli prislusnici Saddamovej tajnej sluzby. Viete kde sa Bakr ...
  Zobrazit celý příspěvek

  hlavne netreba zabudat, kto vycvicil zakladatelov ISIS... Abu Bakr a jeho kumpani, boli prislusnici Saddamovej tajnej sluzby. Viete kde sa Bakr vycvicil?

  http://www.spiegel.de/internat...
  Skrýt celý příspěvek

 • semtam
  23:37 15.11.2015

  Takeda

  A to, že Assad potlačoval demonstrace, není v této oblasti nic neobvyklého. SA bych řekl, že je mnohem tvrdší a Izrael se s Palestinci taky nemaže. V Sýrii vznikla válka ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Takeda

  A to, že Assad potlačoval demonstrace, není v této oblasti nic neobvyklého. SA bych řekl, že je mnohem tvrdší a Izrael se s Palestinci taky nemaže. V Sýrii vznikla válka z toho důvodu, že opozice měla dodávky zbraní z SA a Kataru. navíc politickou podporu USA a to jen z toho důvodu, že Assad není kamarád. Zas napíšu, že patří mezi nejsekulárnější vládce na Blízkém východě.
  To, že opzice, která se dosud ani nevyprofilovala jako demokratická tudíž ta, kterou bychom měli na základě našich hodnot podpořit, tak ji podporujeme i přes to, že nevykazuje demokratické natož sekulární rysy. A když byli demonstrace v SA tvrdě potlačeny, tak na západě něštěk ani pes. Proto když se někdo na západě ( ano na západě ne v ČR, SK, PL, HU) vehementně zastává hodnot a demokracie, tak si nemohu pomoci, ale působí to docela pokrytecky. I USA, když prohlásili, že dají podporu všem co jsou utlačovaný, tak když se na ně obrátili ženy z islamského světa (Bahrajn) , tak USA se na jejich práva vykašlali.

  Tím pádem, můžete být diktátor jak je libo, ale musíte vycházet a jít na ruku západu. Pokud máte demokracii a svobody, ale nejste kamarád USA, tak máte problém.
  Skrýt celý příspěvek

 • semtam
  23:18 15.11.2015

  Takeda

  Je pravda, že jsem se neměl snižovat na Pavlovu úroveň. Máte pravdu, že by jsme měli hovořit vůči sobě s úctou a neměl jsem se ani vyprovokovat jeho útoky. Má chyba. ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Takeda

  Je pravda, že jsem se neměl snižovat na Pavlovu úroveň. Máte pravdu, že by jsme měli hovořit vůči sobě s úctou a neměl jsem se ani vyprovokovat jeho útoky. Má chyba. Nerozumím uhýbání od tématu.

  K onomu sektářskému násilí máte pravdu, ale je tu velké ale. Na které stále upozorňuji. Bez podpory dodávek zbraní, výcviku a nyní i ideologie by tato násilí neměla větších rozměrů.
  Ohledně diktátorů se všimněte, že diktatury na Blízkém východě jsou standartem a Irák u něhož byla neúspěšně roubována demokracie zapříčinila emigraci 0,5 mil křesťanů.
  Na Blízkém východě klid dlouho nebude. S tím také souhlasím a proto by měla EU se chovat pragmaticky a ne tak, že si celou oblast nastěhuje k sobě. jak to pomalu teď vypadá.

  Nevím o jaké konspiraci hovoříte? Kaddáfí navázal dilomatické styky se západem někdy kolem roku 2006 a Libye byla vyškrtnuta z osy zla. Kaddáfí odškodnil pozůstalé. A nyní v Libyi působí i odnož IS a země je de facto nestabilní. A že nyní je to tranzitní zemí je pravda. Jaká konspirace holý fakt.

  A k ČR jako jedna z mála zemí má v Sýrii ambasádu, kterou využívá i USA. A postoj ČR je aby se mírových rozhovorů v Sýrii účastnil i Assad. Velmi rozumné Assad ať se líbí nebo ne, je jeden z velkých hráčů v Sýrii a 5 let války jeho podporu víc než dost prověřilo.
  Skrýt celý příspěvek

 • Gloton
  23:13 15.11.2015

  ratataarmata: no antivirus likviduje každou detekovanou virovou infekci, i tu třeba právě momentálně latentní.

  ratataarmata: no antivirus likviduje každou detekovanou virovou infekci, i tu třeba právě momentálně latentní.

 • ratataarmata
  23:03 15.11.2015

  Glotone, tam křičí Allahu Akbar úplně všichni i Assadovi vojáci. I tolikrát zmiňovaní Allávité jsou totiž muslimové.

  Glotone, tam křičí Allahu Akbar úplně všichni i Assadovi vojáci. I tolikrát zmiňovaní Allávité jsou totiž muslimové.

 • Takeda
  22:52 15.11.2015

  semtam: Nechte si ty invektivy. Došly Vám argumenty? Tak nasadíte urážky, změnu tématu a budete útočit na nějaký detail, který ostatní stejně mysleli jinak, co? Tohle mi na Vás ...
  Zobrazit celý příspěvek

  semtam: Nechte si ty invektivy. Došly Vám argumenty? Tak nasadíte urážky, změnu tématu a budete útočit na nějaký detail, který ostatní stejně mysleli jinak, co? Tohle mi na Vás skutečně vadí, když se k tomuhle snižujete. Jinak je s Váma diskuze zajímavá a často si poupravím názor...

  Pavel1 to vyjádřil dost jasně.

  Já vidím příčinu v diktátorech blízkého východu a Maghrebu, kteří se dostali k moci během studené války po dekolonizaci téhle oblasti. Tady má Západ máslo na hlavě, ale to se bavíme o koloniálních časech po 1. světový nebo o studený válce, kdy si prostě šli všichni po krku a podpora diktátorů prostě patřila ke hře. V minulém století byli diktátoři za pomoci USA i SSSR, podle toho za koho kdo kopal, sto situaci zvládat.

  Pak najednou studená válka skončila a zůstala nepřátelství a křivdy, mrtě partikulárních zájmů a nechalo se to 20 let vyhnít. Včera to vysvětloval filosof Patočka, že vlastně nebyla žádná mírová konference po studený válce, kde by se tihle diktátoři mohli nějak domluvit, jak to doklepou.

  Sektářský násilí by stejně vypuklo, USA to svou hloupou politikou po úspěšný invazi jen urychlily. Dokud si budou Saudové měřit pindíky s ajatoláhy z Iránu, tak nebude klid.

  Ad Libye. Vy to fakt zjednodušujete. Je hezky vidět, že EU fakt nevěděla co s tim. Francouzi si s Kaddáfím podávali ruce. Britové skřípali zubama kvůli Lockerbie... (Lockerbie Vám taky nějak nesedí do toho Kaddáfího obrazu stabilizátora oblasti). A pak do toho arabský jaro. Bum. žádná šílená konspirace... S tou se děte bodnout.
  Skrýt celý příspěvek

 • Gloton
  22:45 15.11.2015

  ratataarmata: ideální zbraň by byla nějaká obdoba počítačového antiviru pro lidský mozek, kdy jako virus by byly detekovány kladné emoce na sousloví "allahu akbar".
  Šířilo ba se ...
  Zobrazit celý příspěvek

  ratataarmata: ideální zbraň by byla nějaká obdoba počítačového antiviru pro lidský mozek, kdy jako virus by byly detekovány kladné emoce na sousloví "allahu akbar".
  Šířilo ba se to aerosolově a zavirovaný mozek by antivirus nenávratně vypnul.....a byl by klid.
  Skrýt celý příspěvek

 • Gloton
  22:40 15.11.2015

  ratataarmata: ale zase určitě jen "špatnýma" bombama.
  Je potřeba začít hlubko ve skladech hledat uložené neutronové nálože, případně ještě lépe, pořádně zainvestovat do jejich ...
  Zobrazit celý příspěvek

  ratataarmata: ale zase určitě jen "špatnýma" bombama.
  Je potřeba začít hlubko ve skladech hledat uložené neutronové nálože, případně ještě lépe, pořádně zainvestovat do jejich dalšího vývoje. Jednou se nám budou hodit.
  Skrýt celý příspěvek

 • ratataarmata
  22:33 15.11.2015

  Copak asi chystá Rusko za odvetu? Carbombu?

  Copak asi chystá Rusko za odvetu? Carbombu?

 • ratataarmata
  22:33 15.11.2015

  semtame, ty píšeš, jako kdyby konflikt v Sýrii začal tím, že Islámský stát napadl Assada, konflikt ale začal tím, že Assad napadl vlastní obyvatelstvo, které demonstrovalo proti ...
  Zobrazit celý příspěvek

  semtame, ty píšeš, jako kdyby konflikt v Sýrii začal tím, že Islámský stát napadl Assada, konflikt ale začal tím, že Assad napadl vlastní obyvatelstvo, které demonstrovalo proti mizerné životní situaci a proti Assadově politice. Assad napadl normální syrské civilisty. Ke vzniku IS a přílivu islamistů z Čečenska apod byla ještě dlouhá předlouhá cesta. Assad začal potlačovat demonstrace, později do nich střílet a ještě později bombardovat města (civilní čtvrtě) v oblastech, kde mu vypověděli poslušnost. Tou dobou po žádném Islámském státu nebylo ani vidu ani slechu. Jenže Rusko pomocí diplomaci zabránilo světovému společenství v Sýrii zasáhnout a samo taky nedělalo nic a tím vytvořilo podmínky pro to, aby se rozhořel konflikt v Sýrii do dnešních rozměrů, kdy už i samo Rusko naznalo že musí zasáhnout.
  Skrýt celý příspěvek

 • ratataarmata
  22:25 15.11.2015

  Tak Francie už prý bombarduje Rakku. Vive la France!

  Tak Francie už prý bombarduje Rakku. Vive la France!

 • semtam
  22:11 15.11.2015

  Pavel1

  Jo jasně Assad měl hned odstoupit a tím pádem vystavit všechny menšiny v nemilost. Co by jste pro ten terorismus neudělal, že ano. A málem jsem zapomněl, země Libyjská, ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Pavel1

  Jo jasně Assad měl hned odstoupit a tím pádem vystavit všechny menšiny v nemilost. Co by jste pro ten terorismus neudělal, že ano. A málem jsem zapomněl, země Libyjská, Irácká, Syrská nyní vzkvétá i ty komiku :)
  Skrýt celý příspěvek

 • liberal shark
  21:50 15.11.2015

  V okolí Marseille prý existuje muslimská no-go zóna o ploše 180 km2, kde jsou muslimské gangy vyzbrojeny ručními zbraněmi, PTŘS, PLŘS a minomety. Muslimské zóny existují v Bruselu ...
  Zobrazit celý příspěvek

  V okolí Marseille prý existuje muslimská no-go zóna o ploše 180 km2, kde jsou muslimské gangy vyzbrojeny ručními zbraněmi, PTŘS, PLŘS a minomety. Muslimské zóny existují v Bruselu a na severu Paříže. I kdyby to nebyla pravda, islám musí být v Evropě postaven mimo zákon a propagace práva Šaríja prohlášena trestným činem. Jen tak se dá omezit působení islámských nadací a mešit, kde imámové verbují teroristy.
  Skrýt celý příspěvek

 • semtam
  21:45 15.11.2015

  Pavel1

  Vážně? A jak jste na to přišel?
  Příklad zde a jen příklad zdrojů je nespočet a nyní hlavně Libye vydírá. Račte ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Pavel1

  Vážně? A jak jste na to přišel?
  Příklad zde a jen příklad zdrojů je nespočet a nyní hlavně Libye vydírá. Račte počíst

  http://zpravy.idnes.cz/priliv-...

  A když píšu Africká cesta, tak tím nemyslím cestu z Blízkého východu. Chtělo by to základní znalost zeměpisu.
  Skrýt celý příspěvek

 • Pavel1
  21:41 15.11.2015

  Ad vychvalování asada. Další hovadina. Pokud jde o asadovic familíji, tak fotřík nechal v jednom jediném městě zmasakrovat 25 000 lidí, na syrské židy si najal druhoválečného ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Ad vychvalování asada. Další hovadina. Pokud jde o asadovic familíji, tak fotřík nechal v jednom jediném městě zmasakrovat 25 000 lidí, na syrské židy si najal druhoválečného nacistického zločince, podílel se na léta trvající občanské válce v Libanonu, o agresích vůči Izraeli nemluvě. Asad junior je pro změnu zodpovědný za rozpoutání občanské války, několik set tisíc mrtvých a miliony uprchlíků. Jak tato famíle tak kaddáfí své země ekonomicky zruinovali, což byla skutečná příčina demonstrací a požadavků na změnu režimu.
  Skrýt celý příspěvek

 • Pavel1
  21:34 15.11.2015

  semtam: Ač tento blábol jedinci, kteří psychopaticky nenávidí západ, neustále přežvykují je to totální hovadina. Kaddáfího režim ničemu nebránil. Naopak. Za kaddáfího vlády z Libye ...
  Zobrazit celý příspěvek

  semtam: Ač tento blábol jedinci, kteří psychopaticky nenávidí západ, neustále přežvykují je to totální hovadina. Kaddáfího režim ničemu nebránil. Naopak. Za kaddáfího vlády z Libye z rok utíkalo víc a víc lidí. V letech před vypuknutím občanské války v Libyi, to byly desetitisíce lidí ročně. V součanosti, naprostá většina imigrantů jde do Evropy balkánskou cestou, o cestu z Libye přes moře se pokouší málokdo. Takže tvrdit, že Libye je dnes tranzitní zemí může jen vylízanec. Mimochodem, Kaddáfí Evropu vydíral. Například požadoval sumy v miliardách eur, jinak hodlal zaplavit Evropu přistěhovalci. Je jasné, že bez zásahu západu v Libyi, by to tam dnes vypadalo jako v Sýrii, tj. krvavá občanská války statisíce mrtvých a miliony uprchlíků na cestě do Evropy. Tomu se díky zásahu západu podařilo zabránit.
  Skrýt celý příspěvek

 • copy
  21:21 15.11.2015

  S článkem se dá souhlasit, ale měli bychom si uvědomit, že i my, či západ obecně, máme pořádný kus másla na hlavě. Problém není jen na straně islámu a je i v nás, respektive naší ...
  Zobrazit celý příspěvek

  S článkem se dá souhlasit, ale měli bychom si uvědomit, že i my, či západ obecně, máme pořádný kus másla na hlavě. Problém není jen na straně islámu a je i v nás, respektive naší společnosti. Hodnoty které hlásáme se snadno říkají, ale pak se jimi mnohdy neřídíme. Tvrdě si prosazujeme své vlastní zájmy po světě a pak alibisticky zapomínáme.
  Skrýt celý příspěvek

 • semtam
  21:06 15.11.2015

  ratataarmata

  Opět špatně, Kaddáfí toto sice prones. Ale on na tomto jevu neměl žádný vliv. A naopak, jeho režim bránil ilegální migraci do Evropy. Nyní je to tranzitní země pro ...
  Zobrazit celý příspěvek

  ratataarmata

  Opět špatně, Kaddáfí toto sice prones. Ale on na tomto jevu neměl žádný vliv. A naopak, jeho režim bránil ilegální migraci do Evropy. Nyní je to tranzitní země pro Afriku. Docela paradox však?

  A před jeho svržením si s Francouzema s úsměvem podával ruce. Pak přišli hodnoty...
  Skrýt celý příspěvek

 • ratataarmata
  21:00 15.11.2015

  GAVL, patologické není chování Francouzů, patologické je hlavně podezírání USA a západu že si shodili dvojčata, stvořili IS a uměle vytvářejí imigrantský příliv. Tím je neustále ...
  Zobrazit celý příspěvek

  GAVL, patologické není chování Francouzů, patologické je hlavně podezírání USA a západu že si shodili dvojčata, stvořili IS a uměle vytvářejí imigrantský příliv. Tím je neustále zpochybňována a oslabována přirozená podporu boji proti islamismu, který západ v čele s USA vede už řadu let. Takové to "a kdo ví, co tam ti Američani vůbec bombardují" a "IS se západu náramně hodí" a podobné bláboly - to je patologie. Francie proti islamistům bojuje po celém světě a je jí to ke cti. Díky tomu se stala terčem opakovaných útoků. Islamisté dobře vědí kdo je jejich nepřítel. Ale lžiláskaři napíší "kdyby se Francie nesrala do Sýrie a taky do Libye a nechala vládnout Kaddáfího měla by klid". Přitom onen často citovaný výrok "o dobytí Evropy dělohami islámských žen" vyřkl právě tenhle Kaddáfí co prej udržoval "pořádek a zákonnou vládu". A Sýrie zase bojovala po boku USA proti Saddámovi ve Válce v zálivu a mimochodem ve válce Íránu a Iráku stála Sýrie také proti Husajnovi, proč jen tomu hodnému Husajnovi tak škodili, cožpak nevěděli to co lžiláskaři, že Husajn byl dobrý a přinášel stabilitu regionu?
  Skrýt celý příspěvek

 • Petr M
  20:57 15.11.2015

  ratataarmata, to je pravda, ale takových lidí, co tam pomáhali tahat raněné a pod, byla spousta, co jsem viděl videa. Ale média vyzdvihnou jen jediného hrdinu muslima.

  Kdyby ...
  Zobrazit celý příspěvek

  ratataarmata, to je pravda, ale takových lidí, co tam pomáhali tahat raněné a pod, byla spousta, co jsem viděl videa. Ale média vyzdvihnou jen jediného hrdinu muslima.

  Kdyby vyhrála Le Penová, bylo by to dobré, pro budoucnost Francie i EU, jelikož by zastánci multikulturalismus, neboli invaze muslimů do EU ztratili většinu. ps. nějaké americko židovské zájmy mě vůbec nezajímají.
  Skrýt celý příspěvek

 • semtam
  20:48 15.11.2015

  ratataarmata

  Ve Francii neexistují žádné ofiko statistiky dle náboženství či národnosti. Tudíž to, že to byl muslim někdo musel přidat a ne ve Francii.
  A četl jste někdy ...
  Zobrazit celý příspěvek

  ratataarmata

  Ve Francii neexistují žádné ofiko statistiky dle náboženství či národnosti. Tudíž to, že to byl muslim někdo musel přidat a ne ve Francii.
  A četl jste někdy ateista, křesťan, apod. Asi těžko že. Tudíž propaganda, která ani nezmiňuje vyznání těch žen.
  Skrýt celý příspěvek

 • ratataarmata
  20:41 15.11.2015

  Petr M, že ten barman zachránil dvě ženský není přece sluníčkářská propaganda ale holá pravda, ale pravdu měsíčkáři a lžiláskaři neradi. Koneckonců ve Francii budou volby a ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Petr M, že ten barman zachránil dvě ženský není přece sluníčkářská propaganda ale holá pravda, ale pravdu měsíčkáři a lžiláskaři neradi. Koneckonců ve Francii budou volby a uvidíme, jak to všechno vnímají Francouzi. Když islamisté zaútočili před lety ve Španělsku na vlaky, vláda to neunesla a stáhla své vojáky z operací proti islamistům v zahraničí. A přesně o to islamistům jde. Snad Francie vytrvá. Ochotných k boji totiž není nazbyt. A mimochodem - pokud by Le Penová uspěla ve volbách určitě by válku proti islamistům zastavila a francouzské síly stáhla - přece by nenechala bojovat Francouze za "židovské a americké zájmy".
  Skrýt celý příspěvek

 • semtam
  20:05 15.11.2015

  Safi

  To, že Assad vládne "menšině" není důvod pro sesazení. Tím neříkám, že Assad jen a pouze. Musíte si uvědomit, že Assad je nejsekulárnější vládce na Blízkém východě. A Sýrie ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Safi

  To, že Assad vládne "menšině" není důvod pro sesazení. Tím neříkám, že Assad jen a pouze. Musíte si uvědomit, že Assad je nejsekulárnější vládce na Blízkém východě. A Sýrie je multikulturní země. Už samotný IS na svém území z menšiny zatočil. Pokud přenecháte vládu většině, tak dopadne jako v Iráku. Exodus 0,5 mil. křesťanů. Sýrie potřebuje sekulárního vládce, ne muslimského. To by sme ty uprchlíky vytvářeli jak Baťa cvičky.

  K těm uprchlíkům, pokud Německo a Francie si je pozve. Tak to nemůžeme ovlivnit. Ale přece je nám zase nemůžou vnucovat. Navíc Schengen má pravidla pro vstup a tato pravidla jsou porušovaná a navíc migrační vlnou trpí i země přes které migranti jdou. To je od paní Merkel docela sprosťárna. Pokud je chtěla, měla utvořit koridor. Díky její náruči se porušují zákony EU i ostatních zemí.
  Ale zase nebudou tito lidé Sýrii chybět? Bez střední třídy se směle prosadí extrémisté a uprchlíci se nezastaví.
  Ale hlavně, že se paní Merkel cítí "hodnoty" a "humanismus".

  Kdo říká, že jsou méněcenní? Méněcenní když už jsou obyvatelé těch zemí, která má malý vliv.
  Skrýt celý příspěvek

 • Petr M
  20:03 15.11.2015

  Doufejme, že politikům, v hlavách konečně rozsvítí a postaví se na odpor proti dikátu Bruselu...Poláci řekli, že kvoty EU nebudou respektovat, ČR by je také měla jednoznačně ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Doufejme, že politikům, v hlavách konečně rozsvítí a postaví se na odpor proti dikátu Bruselu...Poláci řekli, že kvoty EU nebudou respektovat, ČR by je také měla jednoznačně odmítnout. Jinak s rostoucím počtem islamistů úměrně poroste zločinnost a teroristické útoky. Nejlepší by bylo uzavřít hranice, šengenu nebo zemí V4, případně jen ČR. Ilegální imigranty ihned deportovat, pokud chtějí být občany některého státu EU, to udělají legální cestou.

  Je v nějakém muslimském státě svoboda a demokracie? NE.
  Podle průzkumů v myslím v Německu 2/3 muslimů souhlasí s činy IS a je pro zavedení práva šarýa, takže nestojí o žádnou demokracii a systém, který tu máme.

  Stručně a jasně, Islám je zlo, je to zrůdná, násilná ideologie, která by měla být u nás i v celé EU zakázána, kdo tu chce žít at se přizpůsobí, nebo at jde do muslimských krajin.

  Bohužel sluníčkářská, muslimská propaganda se už opět rozjela, na seznamu, muslimský barman zachránil 2 ženy, Uprchlíci z Drahonic odsoudili útoky v Paříži a pod.

  Vypadá to že sluníčkáři a promuslimští trolové infiltrovali AN, co jsem si přečetl pár komentářů.
  Skrýt celý příspěvek

 • GAVL
  19:31 15.11.2015

  Pokud by k něčemu podobnému došlo tak před 100 a více lety , tak by to vedlo k pogromu vůči příbuzným etnikům jakými byli útočníci.Pokud budeme nadále udržovat poměr ztrát 1:20+ a ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Pokud by k něčemu podobnému došlo tak před 100 a více lety , tak by to vedlo k pogromu vůči příbuzným etnikům jakými byli útočníci.Pokud budeme nadále udržovat poměr ztrát 1:20+ a zahrneme i poměr v porodnosti, tak nás časem vybijí. Chování Francouzů je přinejmenším patologické a to naše se k tomu pomalu přibližuje.
  Skrýt celý příspěvek

 • Safi
  19:21 15.11.2015

  Wenet01 - Však celý váš první odstavec není nic jiného, než urážka, byť nevulgární. Protože jsem tuhle debatu vedl už několikrát, vím jak probíhá. Pokud by na ní byl čas a ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Wenet01 - Však celý váš první odstavec není nic jiného, než urážka, byť nevulgární. Protože jsem tuhle debatu vedl už několikrát, vím jak probíhá. Pokud by na ní byl čas a prostor, tak věřím, že byste nakonec uznal že mám pravdu...

  Vládní vojska v Sýrii mají na svědomí nejvíce mrtvých. Zastupují menšinu vládnoucí v Sýrii a hájící zájmy menšiny. To je taky důvod, proč na západě nevidí v Asadovi budoucnost.... Mimochodem v Sýrii byl v kuse vyjímečný stav 48 let !!!

  Zůstat v první bezpečné zemi můžete pár měsíců, možná rok. Netvrdil jsem, že jim jde o záchranu života, jde jim o rozumnou existenci.
  Po nějaké době začnete chtít žít a ne jen přežívat... Vy na jejich místě byste zkoušel start nového života třeba v Albánii ? Ne, půjdete tam, kde je nejlepší dostupná životní úroveň, pracovní příležitosti, atd...
  Když Češi utíkali před komunisty, tak taky preferovali bohaté státy....

  Neprchali, protože tam nebyla válka, to je prosté....

  Je to snadné se na ně koukat jako na méněcenné, když u nás máme klid a mír. Snadné, ale špatné...
  Skrýt celý příspěvek

 • ratataarmata
  19:09 15.11.2015

  Wenet01, na sociální dávky nejde ani omylem 42% rozpočtu! Zešílels? Tohle zasévání bludů je nehorázné. Na sociální dávky jde sotva 9 % státního rozpočtu. Mám tedy údaje z roku ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Wenet01, na sociální dávky nejde ani omylem 42% rozpočtu! Zešílels? Tohle zasévání bludů je nehorázné. Na sociální dávky jde sotva 9 % státního rozpočtu. Mám tedy údaje z roku 2010, ale skokový rozdíl tam nebude. Lidi si neustále pletou "Dávky státní sociální podpory" (to je těch necelých 9%) s vyplácením důchodů apod. tam je suma samozřejmě zcela jiná.
  Skrýt celý příspěvek

 • semtam
  18:58 15.11.2015

  wou ideoligicke komando zakročilo. Chudák sanitangel 3 mínusy během pár minut :)

  wou ideoligicke komando zakročilo. Chudák sanitangel 3 mínusy během pár minut :)

 • jarpe
  18:50 15.11.2015

  ratataarmata: Logicky vzato za ty mrtvé rusy taky může částečně Francie.

  ratataarmata: Logicky vzato za ty mrtvé rusy taky může částečně Francie.

 • ratataarmata
  18:44 15.11.2015

  Jojo sanityangel1, protiasadovský západ dělá všechno špatně a proto má sto mrtvých v Paříži a proasadovské Rusko děla vše dobře a proto má 200 mrtvých v Egyptě. A v tom je právě ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Jojo sanityangel1, protiasadovský západ dělá všechno špatně a proto má sto mrtvých v Paříži a proasadovské Rusko děla vše dobře a proto má 200 mrtvých v Egyptě. A v tom je právě ten rozdíl v přístupu.
  Skrýt celý příspěvek

 • JirkaM
  18:12 15.11.2015

  Islamisté jsou dobrý sluha, ale zlý pán.

  Islamisté jsou dobrý sluha, ale zlý pán.

 • sanityangel1
  17:13 15.11.2015

  Takze male shrnuti k predchozimu postu - on ten Asad ma vlastne pravdu, kdyz tvrdi, ze Francie si za to muze ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Takze male shrnuti k predchozimu postu - on ten Asad ma vlastne pravdu, kdyz tvrdi, ze Francie si za to muze sama:

  http://www.novinky.cz/zahranic...
  Skrýt celý příspěvek

 • sanityangel1
  17:11 15.11.2015

  Ja se divim, ze se nekdo tady jeste necemu divi.

  ISIL je dilko zapadnich spojencu zalozenych/ podporovanych USA, Tureckem a Saudskou Arabii za tiche prispivani Izraele kvuli ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Ja se divim, ze se nekdo tady jeste necemu divi.

  ISIL je dilko zapadnich spojencu zalozenych/ podporovanych USA, Tureckem a Saudskou Arabii za tiche prispivani Izraele kvuli boji s Asadem.

  Takze USA, Saudi dodavali zbrane a finance ISILu a Al-Kajde, Turecko a Saudi odebiraji ropu, Izrael a Turecko lecilo bojovniky ISIL.

  Jen se nam to trochu vymknulo z ruky, coz je obvykle (stejne jako Al-Kajda a Taliban), protoze radikalni Islamiste se nedaji ovladat.

  Velice pekne o toleranci ISIL hovori general americke vojenske rozvetky pro Al jazeeru:
  https://www.youtube.com/watch?...

  nebo dobre shrnuti je v literarkach:
  http://www.literarky.cz/blogy/...

  za povsimnuti stoji take rozhovor s americkou kongresmankou pro CNN:
  http://www.ac24.cz/zpravy-ze-s...
  Skrýt celý příspěvek

 • Gloton
  16:28 15.11.2015

  ratataarmata: to je důsledek toho, že je bombardujeme "špatnými" bombami

  ratataarmata: to je důsledek toho, že je bombardujeme "špatnými" bombami

 • Gloton
  16:26 15.11.2015

  Takže když jsem si pročetl a prostudoval vše možné, je to takový "bordel" a problém, že se to snad ani nijak rozumně a klidně, ke spokojenosti všech vyřešit nedá.
  No tak asi ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Takže když jsem si pročetl a prostudoval vše možné, je to takový "bordel" a problém, že se to snad ani nijak rozumně a klidně, ke spokojenosti všech vyřešit nedá.
  No tak asi nezbývá, než si přiznat i tu sobeckou a agresivní podstatu našeho bytí, přestat pokrytecky předstírat jak jsme mírumilovní a chytit všechny přivandrovalce za prdel a poslat je odkud přitáhly.
  Ano, to jak je to všude ve světě "rozesrané" je i naše "práce", naší západní cicilizace, ale co už. Vrátit se to nedá a řešit se to musí.
  Jsou to takoví "indiáni" dnešní doby....v našem světě žít neumí, ale naše výdobytky by i chtěli, zároveň nám "překáží" a dokonce na nás útočí atd.atd..........když přihlédnu k podstatě lidského bytí, k základním rysům lidské povahy.....nakonec to stejně dopadne, jako s indiány v Severní Americe. Spěje to nevyhnutelně k tomu, že prostě musí dojít k zásadní konfrontaci.
  I "Evropská" morálka hravě zkousne téměř cokoliv, když jsou "Evropané" zatlačeni do kouta....a tam už nás začínají tlačit tou současnou "invazí" a teroristickými útoky. Teď už jen zbývá, aby nějakým svým činem překročili onu hranici, za kterou se mění vnímání morálky a hodnot. Za WW2 nám evropanům také přišlo naprosto samozřejmé, že se vybombarduje/spálí celé město s desítkami tisíc civilních obětí za jednu noc.
  Jsou je 2 možnosti: buď se rychle západní svět dohodne na nějakém relativně méně bolestném, ale samozřejmě ne bezbolestném, a hodně rázném řešení, aby se situace zklidnila, nebo si budeme lhát do kapsy, že ono se to nějak samo vřeší a nějak to dopadne..bla bla bla.........a dopadne to tím velkým průserem. Vlastně ani nevím, která možnost je lepší.....když lidí je na světě "jako sraček".
  Skrýt celý příspěvek

 • ratataarmata
  14:58 15.11.2015

  Tohle není důsledek toho, že je Evropa slabá a přijímá běžence, naopak, tohle je důsledek toho, že je silná a bombarduje Islámský stát. O Francii to platí na 100%. Oni nám ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Tohle není důsledek toho, že je Evropa slabá a přijímá běžence, naopak, tohle je důsledek toho, že je silná a bombarduje Islámský stát. O Francii to platí na 100%. Oni nám vzkazují, že nebudme žít v klidu a my jim vzkazujeme, že nebudou žít vůbec. Je to boj a my ho vyhrajeme.
  Skrýt celý příspěvek

 • Garza
  14:43 15.11.2015

  Problém Európy nie je islam. Problém Európy je hlúpa migračná politika a až príliš humánni politici v Europarlamente na čele s Merkelovou.

  Problém Európy nie je islam. Problém Európy je hlúpa migračná politika a až príliš humánni politici v Europarlamente na čele s Merkelovou.

 • kubo4747
  13:37 15.11.2015

  Je to obrovská tragédia a hlavne odporný zločin, ktorý sa nesmie len tak zamiesť pod koberec. To isté platí aj pre ostatné atentáty, napr. nedávna bomba v Ruskom lietadle. Neviem, ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Je to obrovská tragédia a hlavne odporný zločin, ktorý sa nesmie len tak zamiesť pod koberec. To isté platí aj pre ostatné atentáty, napr. nedávna bomba v Ruskom lietadle. Neviem, či to povedal presne Francúzsky premiér, ale tento útok označil za akt vojenskej agresie, takže dúfam, že sa Francúzsko, ale aj Európa a zvyšok sveta voči IS aj tak zachová. Jednoznačne treba voči IS tvrdo vojensky zakročiť, ináč to bude ďalej pokračovať a pri dnešnej migračnej kríze je riziko o to väčšie. Česť pamiatke všetkým obetiam vo Francúzsku, ale aj inde na svete.
  Skrýt celý příspěvek

 • Trener
  13:22 15.11.2015

  V prvním odstavci se budu trošku opakovat, tak promiňte. Problémem Evropy je pseudohumanismus (neziskovky), politická korektnost a neřešení vnitřních sociálních problémů. "Nový" ...
  Zobrazit celý příspěvek

  V prvním odstavci se budu trošku opakovat, tak promiňte. Problémem Evropy je pseudohumanismus (neziskovky), politická korektnost a neřešení vnitřních sociálních problémů. "Nový" obyvatelé by neměli řešit naše demografické problémy. Potřebujeme podpořit naše obyvatelstvo, sehnat jim pracovní místa, najít nové trhy kam se bude vyvážet, zvednou cenu některé lidské práce. V případě Evropy asi negativně zapůsobila globalizace, kdy ubyla práce pro Evropany, pro zisk pár jedinců se vyrábí v Asii. Problémem ČR je nízká cena práce, zisky putující do zahraničí, odprodej strategických a klíčových podniků. Pak nás tady vysávají banky, různé pracovní agentury, ceny vody a energií začínají být vysoké atd.. Samozřejmě problém je rozsáhlejší a řešení není tak jednoduché a i politicky výbušné a navíc dnešní mladí se do zakládaní rodin neženou i z vlastní pohodlnosti.

  Před chvílí zazněla zajímavé srovnání v diskuzi na Primě. K. Schwarzenberg navrhoval, že problém gett přistěhovalců by vyřešilo jejich rozptylování po celém území, na což mu jeden analytik opáčil, že my s tím máme bohaté negativní zkušenosti z 60. let u Romů.

  V minulosti tady bylo často diskutováno jaká by měla být podoba naší armády. Jestli úzce profilovanou pro součinnost se "spojenci", nebo už víc vševojskovou.
  Co myslíte vy? Jaké hrozby nám v budoucnosti hrozí? Jestli by jsme třeba neměli mít dobrou armádu i z důvodů prosazování našich zájmů v rámci EU, aby nám silnější státy něco nevnucovali při nějakých krizových situacích. V budoucnu třeba můžou hrozit nějaké klimatické změny, nebo větší uprchlické krize. Samozřejmě akceschopnou armádou myslím tu ve stylu "za málo peněz hodně muziky" a ne nějakého molocha :-). Nic pro velké "živení" zbrojovek, je pro zachování kontinuity na horší časy a akceschopnost.
  Skrýt celý příspěvek

 • Wenet01
  13:21 15.11.2015

  Safi: Proč vulgárnější označení? Nejsem fantasta vím,že svět je plný lidí, kteří raději zdrhnou než hýbnou prstem pro svou zemi - snažím se takovými neobklopovat, ale nepotřebuji ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Safi: Proč vulgárnější označení? Nejsem fantasta vím,že svět je plný lidí, kteří raději zdrhnou než hýbnou prstem pro svou zemi - snažím se takovými neobklopovat, ale nepotřebuji je vulgárně hanit. Vy se proti tomu zkuste pro změnu smířit s tím, že existují lidé, kteří svůj domov milují a neprchají s kvikotem za sociálními dávkami namísto služby vlasti. Že jim nejde o záchranu života je vcelku zřejmé při přechodu poloviny Evropy, kde se nestřílí až tam kde nejvíce zadarmo dostanou.
  Co se týká té Vaší modelové situace, kterou si mám představit, tak pokud Vím v Sýrii existuje vládní armáda...je tedy ke komu nastoupit. Předpokládám, že mi začnete tvrdit jak je je vládní strana jednou z temných upírů, aniž byste byl ovšem schopen vysvětlit proč před vládou této hrůzy neprchali miliony Syřanů v průběhu předchozích dvaceti let. Pokud utíkají před Islámským státem nebo Al-Kajdou jsou to dezertéři, pokud prchají před vládou co tam doteď dělali. A proč navíc prchají z Turecka kde se nebojuje, potažmo z Řecka, Srbska atd.
  Co je však základem problému - jejich dezerci ať si řeší jejich svědomí a Syrské orgány až je dostanou do rukou, mám já povinnost se starat o ekonomické migranty putující Evropou - zcela mimo nebezpečí života? S těmi co si myslí ,že je třeba tyto chlapce živit, stavět pro ně ubytovny, a platit jim rodinné štěstí za prachy nás všech si promluvíme po volbách. Budu se osobně angažovat, aby se před nimi nezapomělo na žádného politika a stranu, která se snaží následovat západní Evropu na cestě do multikulturního ráje. Jádrem věci, totiž je kdo to bude platit? Už teď jde 42% rozpočtu na sociální dávky - na tu charitu si budeme půjčovat. A co byste řekl své ženě, která by si vzala půjčku na charitu pro místní neziskovku na začleňování romské mládeže?
  Skrýt celý příspěvek

 • Muhaha
  13:20 15.11.2015

  Přečetl jsem si diskusi pod článkem a přijde mi, že se zapřahá vůz před koně.
  Je skutečně tím základním a hlavním problémem Evropy islám? Co se tak chvíli nebavit o následku, ale ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Přečetl jsem si diskusi pod článkem a přijde mi, že se zapřahá vůz před koně.
  Je skutečně tím základním a hlavním problémem Evropy islám? Co se tak chvíli nebavit o následku, ale příčině? Objevili se snad v Evropě miliony muslimů, striktně odmítajících asimilaci, a žijících podle jiných pravidel, jejichž dodržování i ve veřejném prostoru asertivně prosazují, až v tomto roce?
  Podívejme se třeba, jakými směry se i u nás v posledních cca 20ti letech posunuje univerzitní vzdělávání humanitního typu. Západní Evropu to postihuje už od let sedmdesátých.
  V současnosti se podle mě potýkáme se všemi myslitelnými negativními důsledky dogmaticky pojatého kulturního relativismu, kterým je už desítky let infikována evropská "inteligence" prostřednictvím vysokoškolských fakult.
  Kdo financuje ty desítky ústavů, stovky think tanků, tisíce neziskových organizací, statisíce komunitních pracovníků a asistentů pro zajištění "různosti" a "vyváženosti"? Jak je možné, že muslimským komunitám dlouhodobě prochází fatální porušování zákonů a ještě jsou vykreslováni jako oběti xenofobie a rasismu?
  Oslabení imunity evropského obyvatelstva využívají nejen islamisté, ale především evropské politické a ekonomické elity, které se pod hesly o světlých zítřcích více "integrované" Evropy pod hlavičkou EU snaží zlomit dosud vzdorující místní sociokulturní entity i prostřednictvím jejich "naředění" miliony migrantů z antidemokratických kulturních systémů.
  Prvním krokem, a to geniálním, bylo infikování "kulturní elity", ovládající vzdělávací systémy a média, sociálně antropologickým virem kulturního relativismu. V přímém přenosu tak můžeme vidět třeba hlídací psy demokracie, jak ji ve svatém zápalu při její obraně sami rdousí.
  Saúdové mají ropu, EUelity technologie. Více spotřeby, méně demokracie. Tady máš dávku a jdi se pomodlit (příp. jeď na "erasmus").
  Muslim je pro EUoligarchu značka ideál.
  Evropané si svoji svobodu už vzít nechali (a ještě tomu tleskají - viz. příspěvky pana dusana zde na fóru).
  Skrýt celý příspěvek

 • semtam
  13:16 15.11.2015

  Safi

  Povinni nejsme. I když někdo požádá o azyl, tak žádná povinnost neexistuje ho přijmout. Navíc, uprchlík musí mít i status uprchlíka. Tudíž uprchlík z uprchlického tábora ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Safi

  Povinni nejsme. I když někdo požádá o azyl, tak žádná povinnost neexistuje ho přijmout. Navíc, uprchlík musí mít i status uprchlíka. Tudíž uprchlík z uprchlického tábora již není uprchlík. Uprchlíci co přichází do EU se mají registrovat v první zemi. Když tu sbíráme uprchlíky bez registrace, tak zcela zřejmě porušili zákon. Tím pádem žádnou právní povinnost a ani morální, jak jsem již napsal níže ČR nemá. Zase netvrdím, že nikoho nepřijímat. ČR přijímá neustále někoho, ale tímto stylem, jaký je nám skrz EU vnucován je hodně špatná cesta.

  Shania

  Je pomalu jedno, kdo může za současný stav na Blízkém východě. Ani se nedivím těm, co značnou část viny hází na USA. Zpětně USA nedokázali stabilizovat Irák. USA často nerozumí okolnímu světu, někdy mám pocit, že i sami sobě. Lidé si pamatují jak vehementně vojensky a politicky šli do Iráku, Sýrie a Libye (Ano vím, v Sýrii přímo vojensky nezasáhli ale politický tlak byl značný). A když si vezmem IS, tak tam politicky a vojensky jsou velmi laxní. Tudíž se nedivte, že kolem USA něco smrdí. Navíc jako velmoc number 1, která vyhlásila válku teroristům. Dle mého názoru za tím stojí hluboké přátelství s wahabistickými diktaturami. A tyto diktatury nabízí pomoc EU pro stavbu mešit pro nově příchozí. Je snad na míru jasné, že by se v oněch mešitách tlumočil pravý islám.
  Skrýt celý příspěvek

 • Superme
  13:16 15.11.2015

  Pro mě je Islám největší nebezpečí pro současnou Evropu. V tomto masakru mají největší vinu celá slavná Merkelová s Hollandem, kteří sem cíleně zvou ty zástupy imigrantů. A fakt to ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Pro mě je Islám největší nebezpečí pro současnou Evropu. V tomto masakru mají největší vinu celá slavná Merkelová s Hollandem, kteří sem cíleně zvou ty zástupy imigrantů. A fakt to nejsou rodiny s dětmi, ale z 85% mladí muži ve věku od 20-25 let. Ale vše špatné je k něčemu dobré. Jsem neskutečně moc zvědaví, kolik dostane Národní Fronta ve Francii hlasů v těch volbách, co tam budou za 3 dny. Podle mého se to bude blížit dost možná ke 40% hlasů. Je vlastně dost možné, že to položí celou neomarxistickou EU! Opravdu už toho mám dost a velká většina Evropanů také. Lidé umírají jen kvůli tomu, že si hrajeme na nějaké debil*í humanisty. Jenže tento humanismus nás může zničit...stejně jako zničil starověký Řím.

  Ano, pomáhejme těm lidem v jejich zemích. Obchodujme s nimi. Ale proboha, neberme si je sem. Protože buď oni zničí nás, nebo my je. Naše kultury nejsou kompatibilní! Dlouhodobě říkám, že jakmile to nebudou řešit politici, začne to řešit lid. A jelikož mám příbuzné v Bavorsku tak vím, že k tomu není daleko!

  Nepřátel se nelekejte, na množství nehleďte!
  Skrýt celý příspěvek

 • sanityangel1
  12:55 15.11.2015

  Zajimalo by me, jestli po tom masakru prestaneme (rozumej my zapadni spojenci - Evropa, USA, Turecko a Saudska Arabie) sponzorovat teroristy - napr. kupovat od ISIL ropu a ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Zajimalo by me, jestli po tom masakru prestaneme (rozumej my zapadni spojenci - Evropa, USA, Turecko a Saudska Arabie) sponzorovat teroristy - napr. kupovat od ISIL ropu a "znicene" kulturni dedictvi.
  http://www.veteranstoday.com/2...
  Skrýt celý příspěvek

 • Safi
  12:50 15.11.2015

  "karloscz" Posté, byť na tomhle serveru poprvé.... Jak byste postupoval vy, za znalosti "procesu slučování rodin" a nedostatku prostředků na cestu celé rodiny ? Poslal na člunu ...
  Zobrazit celý příspěvek

  "karloscz" Posté, byť na tomhle serveru poprvé.... Jak byste postupoval vy, za znalosti "procesu slučování rodin" a nedostatku prostředků na cestu celé rodiny ? Poslal na člunu babičku ? Navíc podle mých informaci ve skutečnosti Syřani neutíkají ze Sýrie, ale opouští tábory v sousedních zemích. Mají tam sice zajištěné bezpečí a +- příjem kalorií, ale není tam žádná naděje, mizivá zdravotní péče, děcka bez školy rostou jen pro kriminál. Posílání nejsilnějšího z rodiny je naprosto logické, udělal bych to stejně (byť mám výhodu, cca stejně starého bratra)...

  "Wenet01" - přesně to jsem čekal, jen chybí ještě nějaké vulgárnější označení... Zkusím to vysvětlit pomalu a názorně. Syrský "typ" války je válka občanská, kde nestojí hodní místní a zlý vnější nepřítel. Představte si to tak, že jste ve městě o který bojují komunisti stalinské větve s nějakými pohrobky nacistů - na jakou stranu se přidáte, když není žádná správná ? Zatímco vám na hlavu padají bomby mocností, co vám "chtějí jen pomoct"... Neteče voda, nefungují služby, nemáte jídlo pro děcka...
  Všechny možnosti jsou na h...o. A co když zrovna bydlíte v oblasti, kterou má pod kontrolou organizace jako IS ? Co uděláte ? Vidíte to jako Hurvínek válku.... Máte rodinu ?
  Nebojte nepotkali, nemám moc dobrou fyzičku, takže byste mě patrně předběhl....
  (nezkoušejte argument domobrana - tzn hlídat si vlastní barák, to v praxi nefunguje, pokud nejste v soudržné skupině počítané v tisících)

  "Takeda" - bingo, zákonů máme dost, policajtů taky, tak nevidím problém. "Host" mezičlánek pokud vím už v praxi funguje, protože ne každý hned dostává občanství...

  "semtam" - povinni přijímat uprchlíky jsme, každý kdo zažádá o azyl do toho řízení vstoupí. Souvisí to s mezinárodními dohodami.... Volně přeloženo, pokud splníte podmínky, tak ten azyl dostanete....
  Skrýt celý příspěvek

 • Gloton
  12:41 15.11.2015

  K ničemu nenabádám, jen taková úvaha:
  jestliže většina (neberte mě za slovo) muslimů je nešťastná, mají ubohý život, buď jsou přímo či nepřímo zapojeni dodžihádu či ho alespoň ...
  Zobrazit celý příspěvek

  K ničemu nenabádám, jen taková úvaha:
  jestliže většina (neberte mě za slovo) muslimů je nešťastná, mají ubohý život, buď jsou přímo či nepřímo zapojeni dodžihádu či ho alespoň schvalují a největší blaho a pocta je pro ně zemřít za aláha, nebylo by rozumné "je všechny zabít" ?
  V podstatě by to vyřešilo všechny problémy s tímto spojené, všichni by byli spokojeni.
  Opakuji, je to jen "absurdní úvaha", ale když se oprostíme od "morálky a evropských hodnot", je to logické řešení.
  Na druhou stranu to dokresluje neslučitelnost našich kultur a vzájemné spolužití v "jednom domově". Zcela se rozcházíme v základních životních hodnotách.
  Skrýt celý příspěvek

 • Pepos
  12:32 15.11.2015

  Fakt dobrý článok. Takmer bez výhrady s ním súhlasím.
  Také veľké množstvo utečencov založenej na inej ideológii nie je Europa schopná zvládnuť. Oni chcú meniť Európu na svoj ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Fakt dobrý článok. Takmer bez výhrady s ním súhlasím.
  Také veľké množstvo utečencov založenej na inej ideológii nie je Europa schopná zvládnuť. Oni chcú meniť Európu na svoj obraz.
  Skrýt celý příspěvek

 • Shania
  11:26 15.11.2015

  Wenet01: kdyby,... Muslimové v Evropě jsou problém už hodně, hodně dlouho, nijak to nesouvisí s akcemi USA na blízkém východě a už vůbec ne s ISIS nebo Sýrii.

  Wenet01: kdyby,... Muslimové v Evropě jsou problém už hodně, hodně dlouho, nijak to nesouvisí s akcemi USA na blízkém východě a už vůbec ne s ISIS nebo Sýrii.

 • semtam
  11:11 15.11.2015

  dusan

  A proč Židé opouštějí Francii? Nene kvůli muslimům to nebude, ty jim přece nikdy nic nedělali, to jen ti Evropané. Tohle kydání hnoje je opravdu nízké. A když jsme u té ...
  Zobrazit celý příspěvek

  dusan

  A proč Židé opouštějí Francii? Nene kvůli muslimům to nebude, ty jim přece nikdy nic nedělali, to jen ti Evropané. Tohle kydání hnoje je opravdu nízké. A když jsme u té demografie, kde berete tu jistotu, že tento trend bude stálý. Navíc k klimatologickým změnám není zaručeno, že území ČR či SK se dokáže postarat o současný stav obyvatel. A důchody jsou otázkou systému. Vidím, že nedokážete se nad problémem zamyslet. A jen přebíráte názory poměrně radikální.

  Takeda

  Co z muslimy v Evropě je hlavně otázka pro země, co muslimy maj. My nejsme povinní přijímat nikoho ze Sýrie a na co se zapomíná, ČR pomáhá v zahraničí neustále. Nevidím jediný důvod, proč bychom měli uprchlíky přijímat. Za peníze, které bychom nalili do 1500 uprchlíků dle kvót můžeme v Sýrii, apod. uživit 7000 lidí. A navíc je udržíme doma, protože Sýrie a spol. ty lidi bude potřebovat na obnovu země. Těch 7000 lidí bychom uživili i s placením výpalného EU za nepřijetí kvót.
  Dále, lidé, kteří jdou do EU patří mezi finančně zajištěné. Cestu za cca 400 000 (?) na hlavu si dokáže opravdu dovolit málokdo. Radši nebudu polemizovat, kde ty hromady lidí po 5 letech války našli tolik peněz. Prodej nemovitosti je směšný, nemovitost v Sýrii má minimální hodnotu a navíc by někdo musel skupovat nemovitosti po tisících v krátké době...
  Jednoduše lidé proudící do EU, vlastně jen do Německa, Švédska, VB a Francie jsou z uprchlíků na tom nejlíp. Alespoň v současné době. Balkánská cesta je nová a žádaná. Tak ceny jsou vybičovaný.
  Když ČR bude pomáhat těmto lidem, kteří sem ani nechtějí. Nám bere možnosti pomáhat potřebným v Sýrii a okolí. Navíc nás to oslabuje při obnově Sýrie.

  A bordel na Blízkém východě :) Zase tu máme věc s dodávkami zbraním IS od Kataru a SA. No, pokud se budeme plácat po ramenou s těmito diktaturami dosti podobnými IS (vnitřně), tak boj s IS je nekonečný. Tady ho zničíme a jinde vyroste. Tím pádem sucho nehraje v tomhle případě roli. A každému zemědělci je jasné, že pokud bude mít na poli miny, tak nezaseje. Protesty proti Assadovi se dělali hlavně v pátek.... A Assad Vám nevysvětlí Irák. Máme tu bohatě zásobované teroristy. Tak uříznutí hlavy Assadovi , jako Kaddáfímu není řešení. Krátkodobě pro neobjektivní media.
  Skrýt celý příspěvek

 • Takeda
  10:13 15.11.2015

  Zaznělo tu, že řešit nastalou situaci takhle hned po masakru není dobrý a s tim souhlasim, ale když už jsme jí začli řešit, tak přidám svůj pohled:

  Předně, máme dva ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Zaznělo tu, že řešit nastalou situaci takhle hned po masakru není dobrý a s tim souhlasim, ale když už jsme jí začli řešit, tak přidám svůj pohled:

  Předně, máme dva problémy:
  1) Muslimové v Evropě.
  2) Bordel na blízkém východě.

  Oba problémy spojuje islám. Islám jako společenské zřízení na blízkém východě (a v Evropě taky) naprosto selhává. V blahobytu fungoval, při nedostatku zdrojů selhává. Jako důvod vidím jeho v systému zabudovanou a několikrát silou obhájenou nereformovatelnost, rigiditu. Dál vidím problém v nerovnoprávnosti žen. Prostě půlka mozků, které by se mohly podílet na řešení krize nedostane šanci na vzdělání. Neméně důležitá je ještě úzká propojenost s politikou, protože islám je z velký části propojený se státem, respektive říká, jak stát má vypadat a dodává pro něj i právní normy (rigidní, nereformovatelné, v 21. stol. nepoužitelné). Důkazem, že tahle společnost nefunguje jsou samotné útoky, (fungující společnost po sobě na ulici nestřílí) takže o tom snad nemůže býti sporu.

  Ad 1) Muslimové v Evropě
  Všechny věci, které jsou na islámu v rozporu s naší civilizací, jsou u nás TRESTNÝ. Fakt, že se někde vyvinul paralelní právní systém, fakt, že někteří muslimové ostentativně nedodržujou lidská práva svých žen, že víceméně otevřeně podporují teroristické organizace (Hamás), poděncují k nesnášenlivosti atd. atp., všechno jsou selhání našich institucí, který nejsou sto vymáhat prosté dodržování zákonů.

  Dodržování našich zákonů musíme tvrdě vymáhat. Vzhledem k situaci bych přidal možnost alternativního trestu v podobě vyhoštění u trestných činů, pokud byly spáchány z náboženských důvodů. Někde vyhostit rovnou, jindy odsedět a pak vyhostit.

  Pokud se tímhle budeme řídit, tak se nezpronevěříme našim hodnotám (za které tu teď „bojuje“ kde kdo). A muslimové, kteří budou naše pravidla dodržovat můžou v klidu zůstat. S tím nemám problém.

  Ad 2) Bordel na blízkém východě
  Určitě bysme se mohli hádat hodiny o příčinách vzniku ISIS. Jedni budou svádět vinu na USA a jejich invazi do Iráku, já budu spíš na straně těch, kteří vidí příčinu v místních diktátorech a jejich neschopnosti čelit problémům spuštěným globálním oteplováním, jako nedostatek pitné vody a neschopnost místního zemědělství nakrmit populaci (Nezačaly protesty proti Asadovi jako protesty zemědělců, kteří přicházeli na mizinu? Nejsem si jistý, povolanější jistě rádi doplní.)

  Místní situace je tak nepřehledná, zájmy všech aktéru tak p(r)opletené, že řešení se určitě nevejde do příspěvku pod článkem na AN:-)

  Jako důsledek tu máme uprchlickou krizi, se kterou si nevíme rady. No kromě drakonického strážení vlastní hranice, přístupových bodů a ostatních naprosto evidentních opatření, která evropští politici (včetně těch našich!) měli zavést už před 4 lety (a na jejichž implementaci měli tlačit voliči, tudíž my všichni) bych přidal ještě změnu v azylové politice:

  Naše azylová politika je vcelku přísná, ale není flexibilní. Je problém nechat tu vědce a doktory, co by se nám hodili na jedné straně a na druhé straně je problém zbavit se těch, co by tu dělali bordel, popřípadě ho už dělají.

  Pokud někdo projde řízením a my ho přijmeme, je to nastálo a bez podmínek. Špatně. Proto bych v současné situaci zavedl takový mezistupeň: status tzv. HOSTA, tedy azylanta na dobu určitou. Doba by šla prodloužit, kdyby tu chtěl host zůstat, může si požádat standardní cestou jak to u nás funguje. Pokud by host porušil naše pravidla (řekněme 3 přestupky nebo 1 trestný čin), následovala by deportace zpět do uprchlických táborů na blízkém východě, tak bychom dodrželi naše mezinárodní závazky a zároveň se chránili.

  Systém „Host“ je flexibilnější, umožní nám pomáhat těm, co jsou v nouzi, což je mimochodem taky jedna z křesťanských hodnot, za které se tu mnozí bijete v prsa. Zároveň nám to umožní se zbavovat těch, kteří nás chtějí využívat popřípadě nám ubližovat, jak se teď stalo.

  Patrně jsem trumfnul Zbrojíře, tak už raději skončím.
  Skrýt celý příspěvek

 • martinius
  09:35 15.11.2015

  Deadog : V první polovině souhlasím. S tím, ale že bychom tam měli poslat své vojáky, s tím nesouhlasím. Tam nemusíme nikoho posílat, podle mne stačí už nikoho nepřijímat zde. ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Deadog : V první polovině souhlasím. S tím, ale že bychom tam měli poslat své vojáky, s tím nesouhlasím. Tam nemusíme nikoho posílat, podle mne stačí už nikoho nepřijímat zde. Prostě vyhlásit válečný stav a s tím potřebná opatření, jako je jednoduché preventivní opatření nikoho nepřijímat. Udělat represivní opatření vůči muslimským komunitám, která budou stát na tom. Budeme mít dohled nad každou vaší bohoslužbou. Pokaždé, když se otevře mešita, bude tam dohlížející inspektor. Vzniknou tak větší nepokoje z jejich strany a tím se odhalí více radikálu a vznikne tak jejich perzekuce, protože se nezákonně projeví. Náboženská tolerance ano, ale také platí, že hnutí potlačující lidská práva a svobody mají BAN. A taková hnutí, či organizace se neměří podle toho, co mají napsáno ve stanovách, ale co v jeho jménu činí jeho stoupenci. Intervence na jejich území by vyhubila bojovníky. Ale vzhledem k podmínkám, které tam budou, to nikam nepovede. Ti co budou na našem kontinentu, ti zase budou střílet do lidí ve jménu pomsty. Pravé vedení Islamského státu a jeho hlavní pohlaváři, mají své domovy a rodiny zde u nás.
  Skrýt celý příspěvek

 • Wenet01
  09:29 15.11.2015

  Deadog: Kdyby tam nelezli nemusel by IS vůbec vzniknout. Za Assada a Saddáma nepamatuji uprchlickou krizi, krom vln z bývalých kolonií do západní Evropy...na Balkáně žádné fronty ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Deadog: Kdyby tam nelezli nemusel by IS vůbec vzniknout. Za Assada a Saddáma nepamatuji uprchlickou krizi, krom vln z bývalých kolonií do západní Evropy...na Balkáně žádné fronty nebyly. Za současné situace stačí mít hranici jako hranici a k migrantům přistupovat stejně jako jiné země světa - kde nemá doklady nemůže vstoupit, kdo vstoupí je deportován - zkuste si přeběhnout bez papírů hranici USA
  Skrýt celý příspěvek

 • Hana Zelená
  09:14 15.11.2015

  Přibližně hodinu poté,co jsem svoji část článku odeslala šéfredaktorovi, hovořil na ČT 24 egyptský novinář Beizik o tom,že islám prochází krizí, že problémem nejsou jen ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Přibližně hodinu poté,co jsem svoji část článku odeslala šéfredaktorovi, hovořil na ČT 24 egyptský novinář Beizik o tom,že islám prochází krizí, že problémem nejsou jen islamisté,ale muslimové, kteří nedokáží svoji víru skloubit s realitou současného světa.
  Skrýt celý příspěvek

 • Deadog
  08:50 15.11.2015

  Problem neni Islam ale Islamismus, stejne jako Komunismus a Fasismus.
  Nabozenstvi se nemusime bat. Musíme se bat fanatiku a musíme proti nim bojovat.
  Sklizime jen to co jsme ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Problem neni Islam ale Islamismus, stejne jako Komunismus a Fasismus.
  Nabozenstvi se nemusime bat. Musíme se bat fanatiku a musíme proti nim bojovat.
  Sklizime jen to co jsme nechali nasim laxnim pristupem vyrust. Je treba poslat vojaky na vychod do Syrie a Iraku a vycistit to tam, do Afriky a vycistit to tam. Uvedomte si to az zas budete nekteri psat o zoldacich a hanit USA !
  Skrýt celý příspěvek

 • Beld
  08:43 15.11.2015

  Problem neni ani tak islam , to je jen ta posledni kapka . Jde o celou problemovou oblast afriky a stredniho vychodu . Poslednich 70 let se o ne v ramci "humanismu" starame , ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Problem neni ani tak islam , to je jen ta posledni kapka . Jde o celou problemovou oblast afriky a stredniho vychodu . Poslednich 70 let se o ne v ramci "humanismu" starame , davame jim leky , lecime je , dovazime jim jidlo . No a oni delaji jedine co umi . Mnozi se . A ted jsme se dostali do faze premnozeni druhu . V te oblasti jsou desitky a stovky milionu mladych bez budoucnosti . Vyrobili jsme si sami problem , ktery nas znici . Tento rok 2 miliony , pristi treba 4 + 10 na slucovani rodin .

  A pritom reseni neni slozite . Stop jakemukoliv poskytovani azalu krome extremnich pripadu a zadratovani hranic evropy + okamzite vraceni vseho co sem pripluje . A okamzite vyhosteni kohokoliv , kdo nema papiry . Me se to slozite nezda .
  Skrýt celý příspěvek

 • green_korytnacka
  08:29 15.11.2015

  Navrhujem ferovy vymenny kurz.

  Za 10 moslimskym terorizmom zabitych europanov jedna atomovka na IS.

  Navrhujem ferovy vymenny kurz.

  Za 10 moslimskym terorizmom zabitych europanov jedna atomovka na IS.

 • Wenet01
  07:55 15.11.2015

  Safi: Ano, přesně takto si obvykle válku představuji...zdrhnout do jiné země kvůli čekumkoliv jinému než vstoupení do zahraniční armády svého státu je dezerce. Muž na cestě do ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Safi: Ano, přesně takto si obvykle válku představuji...zdrhnout do jiné země kvůli čekumkoliv jinému než vstoupení do zahraniční armády svého státu je dezerce. Muž na cestě do Evropy, krom toho, že zdaleka ne všichni jsou syřané, je krom toho, že je ekonomickou pijavicí (nezastavil se v první bezpečné zemi) je navíc i zrádce vlasti. Pokud Vám přijde normální prhnout z vlastní země kvůli válce, příliš nechápu Vaši přítomnost na vojenském serveru - pokud byste Vy osobně místo vstupu do armády hledal spásu v Drážďanech (nezevšeobecňujte, nikomu se nechce umírat, ale ne každý je posera, dobrý státu jen v míru) osobně doufám, že bychom si při ohrožení ČR nepotkali
  Skrýt celý příspěvek

 • karloscz
  03:06 15.11.2015

  Safi: "pokud nejdeš, tak ti taky třeba na místě zapíchnou děcka" tak radši fakany necháš doma Alláh s nima a jdeš...do Evropy, že. Prohlídni si nedobroseří fotky, jaký je podíl ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Safi: "pokud nejdeš, tak ti taky třeba na místě zapíchnou děcka" tak radši fakany necháš doma Alláh s nima a jdeš...do Evropy, že. Prohlídni si nedobroseří fotky, jaký je podíl chlapů pod 35 let - můj odhad 80%. A problém je v ideologické povaze islámu. OK, ultraradikálů je řekněme procento (já v té migrační vlně odhaduju tak třetina, ale nechť).

  Totéž bylo v Reichu za Adolfa. Ano, těch největších zrůd bylo to jedno procento. Ze zbytku ale třetina aktivně podporovala jejich činy, třetina je mlčky schvalovala a zbytek zavřel oči a hubu a s vypnutým svědomím šel s davem. A abychom nezapomněli na Gausse, tak na druhém konci bylo jedno procento těch, co opravdu nesouhlasilo a aktivně proti režimu něco dělali. Byli to jedinci a neměli vesměs dlouhou životnost. Důkaz sporem - jmenuj mi jedinou aktivní antifa organizaci působící v Německu v době Hitlerovy vlády.

  Není totiž nic jako "umírněný" muslim. Muslim je buď radikál, přímý stoupence radikálů anebo tiše schvalující radikály. A označení "radikálové" je ve své podstatě jen západní nálepka. To co označujeme jako radikál, je bohabojný muslim, který se přesně drží výkladu koránu podle Saúdů, kteří nejvíc investují do šíření islámu ve světě. Tedy ze svého civilizačního rámce úplně obyčejný správný muslim.

  Naopak, pokud muslim odmítá šíření islámu džihádem (ať už mečem nebo dělohou), tak v podstatě ani není muslim, je to kuffir a zaslouží smrt.

  Nepleťme se, my si nemůžeme dovolit ani jednu z obou forem džihádu. Obě vedou ke stejnému cíli, jen jinou rychlostí. A já prostě nebudu mlátit hlavou o zem pětkrát denně a ať si mě k tomu někdo zkusí donutit.
  Skrýt celý příspěvek

 • Safi
  02:39 15.11.2015

  Gloton - klasický a hloupý názor, se kterým se setkávám velice často.... Zůstat a bojovat ? Jak si to třeba v té Sýrii představujete - že si v klidu pročtu náborové letáky deseti ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Gloton - klasický a hloupý názor, se kterým se setkávám velice často.... Zůstat a bojovat ? Jak si to třeba v té Sýrii představujete - že si v klidu pročtu náborové letáky deseti různých frakcí, vyberu tu mě nejmilejší, zamávám dětem a jako Vinnetou se vrhnu na darebáky ? Ta země je v háji, kdykoliv se může přiblížit fronta a pak vám prostě zabouchají na dveře a "deš", pokud nejdeš, tak ti taky třeba na místě zapíchnou děcka....
  Tady v ČR je každej hrdina, ale jak by jsme se dostali, do takové situace, tak už jsme všichni v Drážďanech....

  K tématu - řešit a měnit cokoliv na základě činu desítky magorů den poté je hloupost. Počkejme si na nějaké pořádné závěry... Shengen je ohromný vynález a já bych o něj nerad přišel :-)
  Skrýt celý příspěvek

 • Gloton
  02:11 15.11.2015

  dusan: utečenci? Snad dezertéři. Povinností každého je chránit svůj domov, když tedy chce normálně žít.
  Dovedu si představit, že by dočasnými uprchlíky před válkou byly ženy s ...
  Zobrazit celý příspěvek

  dusan: utečenci? Snad dezertéři. Povinností každého je chránit svůj domov, když tedy chce normálně žít.
  Dovedu si představit, že by dočasnými uprchlíky před válkou byly ženy s dětmi (a i to jen s velkým sebezapření, i žena má hájit a chránit svůj domov, za WW2 snad ženy třeba v Rusku odjely někam do Ameriky?), ale chlapi mají bezpodmínečně narukovat a bojovat.
  Já nemohu za to, že nejsou schopni normálního soužití. Ono taky kdyby celej život makali, jako drtivá většina evropanů, neděli by se tam takové věci.
  A ať si o mě myslí kdo chce co chce, mě jsou prostě ukradení. Když budu cítit potřebu starat se o potřebné, mohu tak činit tady u nás, péčí o evropany. Máme tu sami dost potřebných. Zamyslel jsi se třeba někdy, co čeká v životě děti z dětských domovů, jakou mají šíleně těžkou startovací pozici do života? A to je mezi nimi spoooousta slušných chytrých dětí, které prostě jen mají smůlu. A těch bezdomovců, často prostě jen proto, že se dostali do těžké životní situace a nikdo jim nepomohl.
  Když se tak zamyslím a uvědomím si, že drtivá většina těch přivandrovalců nešáhla a nešáhne na práci, přijde mi absurdní, abych já trávil polovinu života v práci a vytvořený produkt dával těm darmožroutům, pro které jsem ještě navíc nevěřící "odpad".
  Skrýt celý příspěvek

 • ruleta
  01:21 15.11.2015

  Nezlobte se na mne, ale tohle je narychlo napsany komentar (minim tim ten prvni) patrici do sekce blabol. Vety typu "Realita je taková, že za útok v Paříží může nekontrolovatelná ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Nezlobte se na mne, ale tohle je narychlo napsany komentar (minim tim ten prvni) patrici do sekce blabol. Vety typu "Realita je taková, že za útok v Paříží může nekontrolovatelná migrace lidí vyznávající jiné hodnoty a životní postoje, než vyznává naše euroatlantická/křesťanská civilizace a kultura." jsou postaveny naprosto na vode stejne jako nadpisy typu "Realita? Problém je Islám" kde jeste paradoxne dochazi o par radku nize k popreni nadpisu, kdyz se autor rozepisuje o praci, partnerkach... Nakonec neni od veci zminit, ze dle vypovedi navratilcu z islamskeho statu mnozstvi jejich clenu o Islamu nevi zhola nic a oblibene cetba je casto Islam for dummies...
  Skrýt celý příspěvek

 • Adanedhel
  23:10 14.11.2015

  P.S. Klidně si mě smažte a zablokujte mi přístup na stránky, ale taková jsou fakta.

  P.S. Klidně si mě smažte a zablokujte mi přístup na stránky, ale taková jsou fakta.

 • Adanedhel
  23:09 14.11.2015

  Karloscz má tady jako jediný rozum. Ostatní jsou buď plačky anebo promuslimští kolaboranti. Pro to, abych ochránil svoji rodinu, náš styl života, budu volit KOHOKOLI ať už nabídne ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Karloscz má tady jako jediný rozum. Ostatní jsou buď plačky anebo promuslimští kolaboranti. Pro to, abych ochránil svoji rodinu, náš styl života, budu volit KOHOKOLI ať už nabídne JAKÉKOLI řešení. A také samozřejmě udělám cokoli co si budu myslet, že je správně. Političtí krafalové, impotentní novináři a uředníčci měli dost vstupních informací, aby zachránili sebe, nás a aby pomohli muslím v jejich srabu. Teď už ale není cesty zpět, a mo bych se divil, když by za pár let, přežilo v Evropě nějak víc muslimů a jejich pomocníků, než pár procent. Když někomu pomáháte a on vám oplatí krví a ponížením, nezaslouží nic jiného než zlikvidovat. Ano, Islám hubí vše živé kolem sebe už 1400 let. A já nechci být jen další na řadě.
  Skrýt celý příspěvek

 • uitom
  22:47 14.11.2015

  zdravím většinou se nevyjadřuji k článkům nebo komentářům.ale tady pár slov napíšu.
  To co se stalo v Paříži je nový nechutný styl války, dokud se podnikali teroristické útoky na ...
  Zobrazit celý příspěvek

  zdravím většinou se nevyjadřuji k článkům nebo komentářům.ale tady pár slov napíšu.
  To co se stalo v Paříži je nový nechutný styl války, dokud se podnikali teroristické útoky na ambasády ,centra moci atd. byl to terorizmus ale teď je to opravdu válka bohužel bez jakých koliv zásad,morálky nebo cti . Bohužel je vidět že válčit s těmito fanatiky klasicky na bitevním poli nefunguje, propagandistické operace také moc nefungují.
  Je na čase snížit se na úroveň těchto fanatiků , být nemorální bez svědomí a bez výčitek vracet jím vše stejnou mincí ať poznají svojí vlastní taktiku a lidi co je podporují nechť okusí to samé co zažívá svět.
  politici by měli přestat mluvit a začít řešit a hodně rychle než se situace zhorší.
  K uprchlíkům jež sou zmíněni v článku mám jediné. Vždy budou migranti vždy bude chtít někdo za lepším nebo za snem, priorita je udělat pořádek u nich aby neměli potřeb prchat takové masy.
  Skrýt celý příspěvek

 • Wenet01
  22:46 14.11.2015

  JJ imigranti se o důchodce postarají...za situace kdy se v Německu polovina rozpočtu cpe do sociálních dávek, u nás 42% budou imigranti jasným ekonomickým přínosem a svou prací ...
  Zobrazit celý příspěvek

  JJ imigranti se o důchodce postarají...za situace kdy se v Německu polovina rozpočtu cpe do sociálních dávek, u nás 42% budou imigranti jasným ekonomickým přínosem a svou prací zvětší blahobyt nás všech. Jejich demografická schopnost nám pak rovněž zajistí klidné stáří. Stačí se podívat na jejich mateřské země jakým byly ekonomickým rájem, ještě před tím než ho vylepšili válčením.
  Hned jsem klidnější při představě jak se příchozí a jejich děti postarají o mou budoucnost.
  Vážněji: Zatím je běžné pustit holku samotnou přes město, zatím je ještě běžné zakopávat v paneláku o kytky sousedky a nechat si kolo v kolárně, zatím není mnoho oblastí kde byste se cítili v noci stísněně a nevím v ČR o žádné, kterou bych měl obavu navštívit ve dne...ta budoucnost, bude o ghetech, o krminalitě a o ztrátě svobody. Svobody jít kam se mi zamane, spát a nevyzvedávat dceru z večírku. Bude to o změně životního stylu, vítačů i nevítačů. Všech. Terorismus je jen třešnička na dortu.
  Skrýt celý příspěvek

 • dusan
  21:55 14.11.2015

  Gloton ...

  Vieš ... väčšina tých vojnou postihnutých utečencov (nemyslím samozrejme ekonomických) by tiež radšej bola doma a netúži na svoju adresu počúvať primitívnosti čo tu ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Gloton ...

  Vieš ... väčšina tých vojnou postihnutých utečencov (nemyslím samozrejme ekonomických) by tiež radšej bola doma a netúži na svoju adresu počúvať primitívnosti čo tu vytahuješ .... a musím povedať, že si ešte "slušný" ... keď čítam diskusie na našich fórach tak mi pripadá dosť komické nazývať naše národy pohostinné a hlavne "kultúrne" ...

  Len sa zamysli čo by si robil keby tiež teba vykopol z tvojho "hradu" a musel utekať niekam preč ... a tam by Ti dali najavo, že takého "primitíva" tam nechcú ....

  Nerob si ilúzie čo si mnohí "západniari" o nás stále myslia ....

  semtam

  Presne to som myslel .... my nič .... to Nemci ....

  Židov však vyvraždili takmer v celej Európe .... a často len s asistenciou Nemcou .. niekedy "iniciatívne" i bez nej .....a všetci sa, podobne ako Ty, vyhovárajú na Nemcov .... na Hitlera .. SS .....

  SNP "neriešilo" židovskú otázku .... naopak po vojne Slováci "privítali" preživších Źidov tak, že tí radšej odišli preč ..... vrátane násilia (pogrom v Topolčanoch) ...

  A snáď nie je vina utečencov, že my tu máme v EÚ "bordel" .... zlyháva ochrana hraníc, registrácia .. azylový proces atď. ....

  Ak majú v utečeneckých táboroch mizivú perspektivu .... a počujú a vidia, že v EÚ je možnosť ... tak idú ..... na ich mieste by sme išli tiež ....akože i chodíme .... a vo Veľkej Británi je dnes "móda" vykrikovať o "riešení" i nás z "východu" ....napriek jasným dôkazom, že sme pre VB prínosom, nie príťažou ....

  A ešte jedna vec našincom nedochádza ...... vzhľadom na našu katastrofálnu demografiu nie je riešenie prisťahovalcov pre nás problémom .... ale do budúcnosti možnou záchranou ....

  Len krátko čísla .... o cca 30 rokov bude ročne na Slovensku o 40 tis. dôchodcov ročne viac ako novonarodených deti .. s katstrofálnym dopadom na důchodkový, zdravotný či sociálny systém .....

  Preto treba brať prisťahovalectvo ako príležitosť a nie ako hrozbu ....

  U nás je výhoda tá,, že k nám i tak nik nechce ... (ani sa utečencom nečudujem) a môžeme my byť tí čo si môžu vyberať ... a presviedčať aby u nás ostali tí nejlepší a perspektívni čo sa chcú začleniť .....

  Na začiatok stačí pár sto ľudí ročne .... zatiaľ sa nemusíme ponáhľať ...

  Samozrejme môžeme "vyhadzovať" všetkých tých migrantov .... len treba rozmýšľať kto nám bude na starobu ... s prepáčením ... "utierať zadky" ... lebo naše deti to nebudú ... lebo už dnes je ich málo ....
  Skrýt celý příspěvek

 • Hana Zelená
  21:51 14.11.2015

  ad muhaha: Vzhledem k tomu, že ze tří autorů článku jsme to pouze já, kdo se v něm o římském právu zmiňuje, logicky jsem vaši připomínku o něm vztáhla na sebe. Nemohu tušit,že ...
  Zobrazit celý příspěvek

  ad muhaha: Vzhledem k tomu, že ze tří autorů článku jsme to pouze já, kdo se v něm o římském právu zmiňuje, logicky jsem vaši připomínku o něm vztáhla na sebe. Nemohu tušit,že články nečete celé :)
  Skrýt celý příspěvek

 • semtam
  20:05 14.11.2015

  dusane

  Co Tvůj komentář má znamenat? Cos napsal je jen lživé a křivé obviňování. Zde není žádná diskuze čí civilizace je lepší. Řečeno je jen to, že tato chceš-li náboženství ...
  Zobrazit celý příspěvek

  dusane

  Co Tvůj komentář má znamenat? Cos napsal je jen lživé a křivé obviňování. Zde není žádná diskuze čí civilizace je lepší. Řečeno je jen to, že tato chceš-li náboženství dobře spolu nežijí. Hodnoty jsou rozdílné.

  My jsme v Německu? Že tu vytahuješ židy! V ČR se za vlády Čechů nikdy žádné pogromy nekonali. A na Slovensku jste se ospravedlnili SNP.

  A uprchlíci jsou vlastně nelegální. Evropa si nemůže dovolit, aby se po ní potulovalo miliony neregistrovaných lidí či bez dokladů totožnosti. Evropa není nafukovací a uprchlíků kolem Evropy jsou desetimiliony. Pokud Evropa bude tupě přijímat, tak tu máme zákon padajícího hovna. Problémy Arabů a Afričanů si natáhnem k sobě. Přemýšlel jste vůbec nad tím? Nebo jen kopírujete zvrácené názory?
  Skrýt celý příspěvek

 • karloscz
  19:56 14.11.2015

  Dobrý den, pro zjednodušení postuluju fakty, které nechci obhajovat v diskuzi. Kdo nesouhlasí, nechť.
  1) S islámem válčíme už stovky let. Že jsme si dali poslední století fóra a ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Dobrý den, pro zjednodušení postuluju fakty, které nechci obhajovat v diskuzi. Kdo nesouhlasí, nechť.
  1) S islámem válčíme už stovky let. Že jsme si dali poslední století fóra a většina populace zapomněla, jak naši praprapradědkové řezali turbanům uši u Vídně, na tom vůbec nic nemění.
  2) Ve své zemi nechci islám vůbec. Je to stejná ideologie jako nacizmus a chci aby byl zakázaný na stejné legislativní bázi.
  3) Islámských zemí je v regionu dost, není třeba a je nežádoucí, aby ČR přijala byť jediného "prchajícího" muslima. Ať prchají do Íránu, Saúdské Arábie, SAE, etc. Co si dělají ostatní země EU je jejich rybíz, zavřít hranice můžeme vždycky. Konec konců, mají co Merkel a Holland chtěli.

  A teď k budoucnosti. Tady už si fakt nejsem pevný v postoji, protože zkrátka nevidím řešení. Co sem nalezlo, toho už se nezbavíme. A bude to působit problémy čím dál víc nejen terorismem, viz třeba články na Dfensu, kde jsou linky na britský tisk - omezování Vánoc atd. Dog eat dog z vlastní přehnané korektnosti. Dle mého názoru se může budoucnost vyvinout jen dvěma směry. Buďto se Evropa postupně poddá islámu (a za mě jen přes mé ležící a chladnoucí tělo), nebo se Evropa s islámem vypořádá. Dřív nebo později někdo lehce nahnědlý vyhraje někde volby, po nich mu odstín ztmavne a za čas se rozhučí pece. Možná to ale bude po vzoru umírněného muslima umírněný nácek a každému muslimovi dá vybrat, jestli z Evropy vyletí komínem nebo z nízkoletícího letadla nad pobřežím severní Afriky.
  Kdo DNES ještě neumí střílet, nenosí zbraň a nevzdělává se v sebeobraně je až masochistickým optimistou. A jejich ZÍTŘEJŠÍ obětí.
  Skrýt celý příspěvek

 • Krteček
  19:54 14.11.2015

  Až na to ohánění se křesťanskou Evropou, která kdysi možná křesťanská byla (ale spíš ne, jinak by tu byl islám už v 8.stol) ale rozhodně už není, nezbývá, než nesouhlasit....

  Až na to ohánění se křesťanskou Evropou, která kdysi možná křesťanská byla (ale spíš ne, jinak by tu byl islám už v 8.stol) ale rozhodně už není, nezbývá, než nesouhlasit....

 • Gloton
  19:49 14.11.2015

  dusan: vynechán debatu o vyspělosti/zaostalosti a ostatní nepodstatné věci.
  Napíši to hlavní: "já" jsem tady doma, já a moji předci jsme si to tady svou prací vybudovali a chci to ...
  Zobrazit celý příspěvek

  dusan: vynechán debatu o vyspělosti/zaostalosti a ostatní nepodstatné věci.
  Napíši to hlavní: "já" jsem tady doma, já a moji předci jsme si to tady svou prací vybudovali a chci to předat mým potomkům......a já tady prostě žádný líný nesnášenlivý hloupý přivandrovalce nechci. Nechci a tečka.
  Nejsem povinen ani jim ani nikomu jinému to vysvětlovat, je to můj domov, moje právo.
  Oni mají svůj domov a tam ať si dělají co chtějí, když to nebude nijak ohrožovat ten můj.
  Skrýt celý příspěvek

 • Muhaha
  19:36 14.11.2015

  Vážená právní expertko Mgr. Zelená,

  Váš komentář jsem nečetl (pouze část článku z pera pana Grohmanna) a moje noticka tedy není reakcí na cokoliv, co jste mohla napsat.
  Jinak ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Vážená právní expertko Mgr. Zelená,

  Váš komentář jsem nečetl (pouze část článku z pera pana Grohmanna) a moje noticka tedy není reakcí na cokoliv, co jste mohla napsat.
  Jinak děkuji za doporučení.
  První zákoník, založený na římském právu, vydaný pro nástupnické germánské království, byl Codex Euricianus z roku 475 (tedy za doby panování vizigótského krále Euricha).
  Skrýt celý příspěvek

 • dusan
  19:20 14.11.2015

  Je naozaj absurdné, ak považujeme našu kresťanskú civilizáciu za vyspelejšiu ... a "dokazujeme" zaostalosť islamu ...

  Nie je to tak dávno, čo sme priemyselne vyvraždili milióny ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Je naozaj absurdné, ak považujeme našu kresťanskú civilizáciu za vyspelejšiu ... a "dokazujeme" zaostalosť islamu ...

  Nie je to tak dávno, čo sme priemyselne vyvraždili milióny nám námožensky a kultúrne blízkých Židov ... a ešte dodnes sme to nie sme ochotní priznať .... s tým, že to bol "zlý Hitler" ...

  Oproti nášmu "kultúrnemu" masovému vraždeniu je celý IS len skupina "amatérov" ....

  V našich krajinách žijú dlho tisícky moslomov .... väčšina zúrivých šíriteľov antiislamu o tom dodnes zrejme nepočula ..... alebo im to nedošlo ?

  Samozrejme sú utečenci problém ... ale tí utekajú kde sa dá ... a kde tušia lepšiu budúcnosť ..... my by sme na ich mieste robili to isté ....
  Skrýt celý příspěvek

 • Trener
  18:23 14.11.2015

  Otázkou je, jestli s "novými" obyvateli Evropy politici nepočítají jako s potencionálními voliči, které jim budou vděčni za přijetí a různé skupiny, které potřebují levnou pracovní ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Otázkou je, jestli s "novými" obyvateli Evropy politici nepočítají jako s potencionálními voliči, které jim budou vděčni za přijetí a různé skupiny, které potřebují levnou pracovní sílu, na což se jim hodí fakt, že Evropa "stárne". Spíš by se mělo podpořit domácí obyvatelstvo a třeba zvýšit cenu méně placené práce, aby Evropan dělal práci, kterou dělat nechce, nebo se mu za ní nevyplatí dojíždět/stěhovat se. Pak by mohly klesnou soc. výdaje. V současné době soc. výdaje evropských států tvoří obrovskou část rozpočtů. Prostě by chtělo by nějak podpořit domácí obyvatelstvo (i snížením zisků různých zájmových skupin).
  A pak taky jestli obava z "razantnějšího" postupu vůči "novým" obyvatelům není způsobena obavou ze ztrátou trhů v oblasti odkud přicházejí.
  Každopádně, čím víc tu bude "nových" obyvatelů, tím bude těžší zjednat pořádek.
  Skrýt celý příspěvek

 • jana
  17:53 14.11.2015

  Velmi dobrý článek, ztotožňuji se s vyjádřením našeho pana prezidenta týkající se imigrantů.
  Nejsem rasista, ale nechci, aby za 20 let, jsme my ženy musely chodit v zahalené, ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Velmi dobrý článek, ztotožňuji se s vyjádřením našeho pana prezidenta týkající se imigrantů.
  Nejsem rasista, ale nechci, aby za 20 let, jsme my ženy musely chodit v zahalené, neměly žádná práva a našim synům a vnukům byly "vymývané mozky".
  Skrýt celý příspěvek

 • Jura99
  17:51 14.11.2015

  Potíž je v tom, že západní státy EU nás v podstatě nutí vydat se jejich cestou, aby se Islám stal součástí i naší identity (viz. např. jejich nepochopení našeho odmítnutí kvót a ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Potíž je v tom, že západní státy EU nás v podstatě nutí vydat se jejich cestou, aby se Islám stal součástí i naší identity (viz. např. jejich nepochopení našeho odmítnutí kvót a imigrace). Pochybuju, že se nyní něco změní, západ EU je prostě "kousnutý upírem" a chce i nás do svého klubu.
  Skrýt celý příspěvek

 • juhelak
  17:38 14.11.2015

  Po tom utoku na novináře, bylo taky velké halo, de facto nemeli nakonec koho soudit a odsoudit. Po par mesících už se na to jakoby zapomělo. Francouzi si za tohle mohou víceměne ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Po tom utoku na novináře, bylo taky velké halo, de facto nemeli nakonec koho soudit a odsoudit. Po par mesících už se na to jakoby zapomělo. Francouzi si za tohle mohou víceměne sami svou slabostí a prehnanou humanitou.. terorismus se neporazi nějakou masivní letákovou kampaní. Už jen to jak nedokažou přes rok vyrešit dennodení utoky migrantu na kamiony v Calais dokazuje že jejich společnost se dostala do fáze kdy sou naprosto bezbranní.

  to ukazal i včerejšek..desítky let je vychovavají ve stylu pravdy a lásky..a ti lide už nedokaží na bezprostřední a bezduvodné nasili reagovat jinak nez se poslechnou..lehnou si na zem a nechají se postřílet jako ovce..

  My mužeme jen doufat že Východní a střední Evropa se poučí z chyb západu a nepujdou stejnou cestou.
  A každý sám za sebe by se měl snažit nebyt jen další ovcí, pokud se dostane do podobné situace..at uz v metru, baru, nebo kině..jeden ozbrojeny civilista muze nakonec zachránit desítky nebo stovky životů..
  Skrýt celý příspěvek

 • TheCornell
  17:29 14.11.2015

  Nejhorší je, že světový politici tohoto útoku zneužívají ve svůj prospěch u občanů, kteří si nedají 2 a 2 dohromady. Zahrají před kamerama divadýlko, kde odsoudí tento "trestuhodný ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Nejhorší je, že světový politici tohoto útoku zneužívají ve svůj prospěch u občanů, kteří si nedají 2 a 2 dohromady. Zahrají před kamerama divadýlko, kde odsoudí tento "trestuhodný a barbarský čin" naslibují, jak se zlepší zabezpečení státu, jak nabídneme Francii pomoc a potom ticho po pěšince.
  Skrýt celý příspěvek

 • Beld
  17:07 14.11.2015

  A vite jaky bude dusledek ? Temer zadny , 150 je stale prilis male cislo . Par tydnu bude pohotovost armady a policie a pak se situace uklidni . EU politici budou stale rikat to ...
  Zobrazit celý příspěvek

  A vite jaky bude dusledek ? Temer zadny , 150 je stale prilis male cislo . Par tydnu bude pohotovost armady a policie a pak se situace uklidni . EU politici budou stale rikat to same o par extremistech ( s masivni podporou medii ) , jen V4 a vychod se utvrdi v opozici proti kvotam a tak k prerozdeleni nedojde . A za par mesicu dalsi utok . Je jen otazka kde a kolik rakvi . Bude hur , zvykejme si . Je hlavne otazka , jak dopadnou v roce 2017 francouzske prezidentske volby a volby v nemecku . Cekam treba masivni medialni kampan proti Le Pen .

  Otazka je spise , jestli islamisti budou schopni a vlastne i ochotni spachat nejaky opravdu velky utok . Asi ne . 20 kilo semtexu na jednu nozku ajfelovky a jeji zriceni by mozna otevrelo frantikum oci vice , nez par tisic mrtvych .
  Skrýt celý příspěvek

 • CerVus
  17:01 14.11.2015

  Nejhorší je, že za to co se děje si může EU potažmo NATO samo. Pět let a možná i více strkáme hlavu do písku a ignorujeme to co se děje na Středním východě. Politici se snaží pouze ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Nejhorší je, že za to co se děje si může EU potažmo NATO samo. Pět let a možná i více strkáme hlavu do písku a ignorujeme to co se děje na Středním východě. Politici se snaží pouze o znovuzvolení a tak volají jen o omezení zbrojení a stahování jednotek. A dopadlo to přesně tak jak ve Vietnamu. Tam také v době, kdy se začala situace zlepšovat došlo ke snižování stavů a přenechání "klidných" oblastí místním složkám. No místní složky byly a jsou přemoženy papírově slabšími protivníky, spojenci se zmůžou na pár leteckých úderů a situace se radikálně zhoršuje. No a máme tu exodus.
  Skrýt celý příspěvek

 • Hana Zelená
  16:52 14.11.2015

  Nikdo tu netvrdí, že se římské právo uplatňovalo kontinuálně. Jeho výhody byly znovu nalezeny okolo roku 1000 a jeho zásady ovlivnily evropské právní systémy až dodatečně. ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Nikdo tu netvrdí, že se římské právo uplatňovalo kontinuálně. Jeho výhody byly znovu nalezeny okolo roku 1000 a jeho zásady ovlivnily evropské právní systémy až dodatečně. Doporučuji nastudovat dějiny evropských právních dějin. Právní zásady jako "neznalost práva neomouvá" a další ovlivňují podobu právního systému dodnes.
  Skrýt celý příspěvek

 • semtam
  16:47 14.11.2015

  Velké díky Janu Grohmanovi, Haně Zelené a Petru Švaňovi.

  Tyto články v českém mediálním prostoru nadále chybí. I přes kritiku naší politické reprezentace si myslím, že vláda ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Velké díky Janu Grohmanovi, Haně Zelené a Petru Švaňovi.

  Tyto články v českém mediálním prostoru nadále chybí. I přes kritiku naší politické reprezentace si myslím, že vláda plus naši v Euparlamentu se staví k současné "krizi" i přes korektnost střízlivě.

  Masová migrace převážně muslimského obyvatelstva do Evropy tak či tak představuje bezpečnostní riziko. Každý stát by si měl sám rozhodnout, zdali je ochoten toto riziko přijmout.
  Důležité při tomto rozhodování je i to, že si země, které je budou přijímat musí uvědomit, že zemím odkud imigranti přichází bereme převážně střední a vyšší vrstvu. Která bude zemi odkud tito lidé proudí citelně chybět. Takto zase zasíváme bezpečnostní hrozbu v zemích odkud proudí imigranti a samozřejmě i u nás.
  Skrýt celý příspěvek

 • Muhaha
  16:33 14.11.2015

  Abych nebyl označen za islamofoba, musím nutně zabrousit pro příklad do historie:

  Římská říše nastoupila cestu, odkud už nebylo návratu, nikoliv tehdy, když bylo křesťanství ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Abych nebyl označen za islamofoba, musím nutně zabrousit pro příklad do historie:

  Římská říše nastoupila cestu, odkud už nebylo návratu, nikoliv tehdy, když bylo křesťanství prohlášeno za státní náboženství, nebo tehdy, když drtivě prohrála bitvu u Adrianopole, nebo když Alarich vyplenil Řím. Ne, ne.
  Stalo se to tehdy, když její rozbujelá byrokracie přestala vymáhat dodržování římského práva a dovolila germánským válečným uprchlíkům před Huny, aby si na jejím území žili pod svými vůdci podle svých zvyků v paralelních společnostech.
  Skrýt celý příspěvek