NÁZOR: Je libo párek, oprátku, zákon a pořádek, či sluníčka?

Bartos
Adam Bartoš: hlavně být vidět a slyšet. / YouTube PrintScreen

Sobotní Václavské náměstí zažije manévry: Magistrát schválil tři akce. „Nechte nás shromažďovat a přestaňte dodržovat Ústavu!“ Tak nějak by mělo znít heslo „tábora lidu“, který opět pořádá strana Národní demokracie v sobotu na Václavském náměstí. Pokud by si ovšem jeho organizátoři přiznali, že se na jedné straně svých občanských práv domáhají a na druhé hlásají jejich porušování. Případně tak rovnou činí. Článek vyšel původně na serveru Svobodné fórum.

Předvedli to už 1. července, kdy jejich leader Adam Bartoš pohazoval umně spletenými oprátkami a v davu vlály prapory zaťatých pěstí vedle maket šibenic, na které výrobce nadrápal nápis „za vlastizradu". Připomeňme, že ta v našem trestním zákoníku uvedena je a dopustí se jí (i ve stádiu přípravy) ten, kdo „ve spojení s cizí mocí nebo s cizím státním činitelem" rozvrací ústavní zřízení republiky, dopustí se teroru, teroristického útoku či spáchá sabotáž.

Pokud tedy výrobci a nositelé maket vyhrožovali vládě na základě toho, že jim to třeba poradil někdo na východ od našich hranic (západní směr se na Bartošových demonstracích nenosí), tak by se eventuálně vlastizrady, kterou mávali nad hlavami, dopustili sami. Pokud kladení ultimát vládě, ve smyslu ji protiprávně donutit, aby něco „konala, opomenula nebo trpěla" vzešel z rádoby vlasteneckých hlav pouze na území České republiky, mohli by se jejich majitelé dopustit přípravy teroristického činu.

Chudáci kriminalizovaní

Na to už ostatně někteří právníci a politici upozornili, načež strana Národní demokracie reagovala pokřikem, že jsou její členové „kriminalizováni". Pokud se ale nikým nezvoleni, nikým v Parlamentu ani v Senátu nezastoupeni, domáhají okamžitého uzavření hranic, vypovězení schengenské smlouvy a chtějí referendum, jehož podmínky vypsání stanoví Ústava ČR, a to vše hodlají činit pod nátlakem, tak se zdařile kriminalizují sami. Zvláště, pokud si osobují právo úkolovat bezpečností složky, včetně Armády České republiky.

Organizátoři v čele s Adamem Bartošem jsou si patrně vědomi, že se ani policie, ani armáda k jejich táborům nepřidá, takže nepohrdli podporou formující se domobrany Českoslovenští vojáci v záloze proti válce plánované NATO (o jakou válku se jedná, se na jejich stránkách nedočtete, ale členové uskupení ji berou jako hotovou věc) a oznámili, že na jejich shromáždění možná přijde i kouzelník: Pardon: Plukovník Obrtel, který po letech potřebných k tomu, aby získal výsluhu, zázračně prozřel, uvědomil si, že sloužil „zločinecké organizaci NATO" a vrátil medaile (peníze ne).

Nové příležitosti

Potom, co se Marku Obrtelovi spolu s Jiřím Vyvadilem nepodařilo zastavit konvoje strykerů a spojenecká vojska projela územím, ucítili zjevně příležitost v emocích, které budí imigrační otázka. A ne vždy zřetelný postoj vlády a dalších politiků, kteří se zdráhají občanům zřetelně vysvětlit, kdo a za jakých podmínek bude eventuálně na naše území přijímán. Tato situace nahrává i populistům ve sněmovně v čele s Tomio Okamurou, který, ač pro vyslovení nedůvěry vládě nehlasoval, nemá problém na Václavském náměstí řečnit k davu, který si na ni chystá šibenice.

Okamurova účast je přislíbena i nyní, včetně dalších atrakcí, které mají být překvapením: O tom, zda organizátoři tentokrát přivalí rovnou popravčí špalky nebo přijedou alegorické vozy s nákladem gilotin, se v programu nedočtete. O tom, že bude policie údajně provokovat, ale současně o výzvě, aby policie proti táboru lidu nezakročovala, o výzvě bývalým členům pohraniční stráže a k organizování táborů lidu a domobrany ve městech nad 50 tisíc obyvatel, se program zmiňuje detailně. O tom, že jakékoli ozbrojené složky v demokratickém státě zakládá jen stát, organizátoři taktně mlčí.

Právě na projevy nezákonného jednání chtějí ve stejné době (v 17 hodin) poblíž „táboru lidu" dole na Václavském náměstí poukázat na řádně schválené demonstraci Občané proti extremismu a násilí. Pořadatel Tomasz Peszysnki akci svolal v duchu známého liberálního motta „Svoboda tvé pěsti končí u špičky mého nosu" a říká: „Cílem naší akce není řešit přijímání uprchlíků na ulici. To přísluší vládě, ke které můžeme mít výhrady, nicméně je řádně zvolená, a tudíž jediná oprávněná jménem občanů jednat. Přijímání cizinců nelze řešit na ulici. Před zákonem jsme si všichni rovni."

Peszynski dále upozorňuje na to, že se domobrana formuje už několik měsíců a teprve v nedávné době na sebe začala poutat pozornost imigrační otázkou. Propojení tzv. záložáků (členů povinných záloh, kteří ale nejsou v aktivní službě) dokazuje jejich účastí na spřátelených proruských webech. „Rozhodli jsme se sejít proto, že se v naší zemi objevily síly, které se rozhodly brát zákon do svých rukou, mluvit za nás a domáhat se svých zájmů i násilím," vysvětluje aktivista.

Bude živo

Akci Občanů proti extremismu předchází ve 14 hodin akce, která se k přijímání imigrantů hlásí už svým názvem Za solidaritu s uprchlíky a proti šíření nenávisti a staví se záměrně do tzv. „sluníčkářské pozice". Její organizátoři chtějí upozornit na „naprosto nesmyslné vyvolávání strachu z důsledku přijímání uprchlíků do ČR. Celá akce má víceméně dvě tematické roviny – účastníci shromáždění vyjádří solidaritu s lidmi v nouzi (v našem případě uprchlíky) a zároveň striktně odmítnou současné xenofobní směrování naší společnosti," říká organizátorka akce Romana Červenková a dodává, že by ráda, kdyby takovou akci pořádala poprvé a také naposledy.

Program v centru Prahy bude tedy v sobotu více než pestrý. Občané, kterým není osud demokracie a právního státu lhostejný, mají příležitost ukázat, který názorový proud je jim bližší.

Nahlásit chybu v článku

Doporučte článek svým přátelům na sociálních sítích

Související články

NÁZOR: Evropa - pštros s hlavou v pouštním písku

Po teroristických útocích ve Francii následovaly spontánní i organizované jak projevy solidarity s ...

NÁZOR: Věrohodné zdroje nejistoty

Redakce Armádní novin oslovila Mgr. Radoslavu Schmelzovou s nelehkou otázkou, o které přemýšlime ...

NÁZOR: Naše bezpečnost není samozřejmost ve dvou různých výstupech

Před dvěma dny proběhla 2. národní konference organizovaná Jagellem 2000 s názvem Naše bezpečnost ...

ROZHOVOR: Jana Černochová, poslankyně Parlamentu České republiky

Jana Černochová: "Největší hrozbou je, že budeme k bezpečnosti a obraně přistupovat stejně hazardním ...

Přidávat diskuzní příspěvky a hlasovat pro článek mohou jen registrovaní. Prosím zaregistrujte se nebo se přihlašte!

Komentáře

Zvýraznit zeleně příspěvky za posledních:
Stránka 1 z 2
 • maria
  04:13 07.04.2016

  Buy original Passport, Drivers license, ID card, IELTS ,visa, birth certificate, school diplomas,marriage certificate,US Green card ((documentslinkup@gmail.com)) and many other documents.
  Contact us:………… www.documentslink.com...
  Apply for real register Passport, Visa, Driving License,ID CARDS,marriage certificates,diplomas etc. for sell. Passport,citizenship,ID cards,driver license,diplomas,degrees,certificates service available. Tourist and business visa services available to residents of all 50 states and all nationalities Worldwide. We are unique producers of Authentic High Quality passports, Real Genuine Data Base Registered and unregistered Passports and other Citizenship documents.We can guarantee you a new Identity starting from a clean new genuine Birth Certificate, ID card, Driver’s License,Passports, Social security card with SSN, credit files, and credit cards, school diplomas, school degrees all in an entirely new name issued and registered in the government database system. We use high quality equipment and materials to produce authentic and counterfeit documents.All secret features of real passports are carefully duplicated for our Registered and unregistered documents. We are unique producer of quality false and Real documents.We offer only original high-quality Registered and unregistered passports,driver´s licenses,ID cards,stamps,Visa, School Diplomas and other products for a number of countries like:USA,Australia, Belgium,Brazil,Canada,Italian,Finland,France,Germany,Israel,Mexico, Netherlands,South Africa,Spain,United Kingdom, etc.

  CONTACT OUR SUPPORTERS
  Website>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> www.documentslink.com...
  Contact us on>>>>>>>>>>>>>>>>> documentslinkup@gmail.com
  General Support>>>>>>>>>>>>>>> info@documentslink.com
  Call us on>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>+237690948318
  whatsapp number>>>>>>>>>>>>>>>>>+237690948318
  SKYPE:……………… linkupdocuments

  ORDER ANY UNIVERSAL DOCUMENTS YOUR OF NEED
  PASSPORTS
  ID card
  Social security card
  Drivers Licenses
  Canada Cards
  United States Cards
  Student Cards
  International Cards
  Private Cards
  Adoption Certificates
  Baptism Certificates
  Birth Certificates
  Death Certificates
  Divorce Certificates
  Marriage Certificates
  Custom Certificates
  High School Diplomas
  G.E.D. Diplomas
  Home School Diplomas
  College Degrees
  University Degrees
  Trade Skill Certificates
  Validate SSN Number
  US green cards
  Counterfeit dollars/euro
  Spy Products
  Voice Changers
  Listening Devices
  Invisible Ink
  DMV Record Inquiry
  Background Check
  Investigate Anyone
  Registered and unregistered passport of all countries. Visas, biometric passport, degrees, drivers license,I.D cards.Training certificates M GCSE, A-levels,High School Diploma Certificates,GMAT,MCAT,and LSAT Examination Certificates,Novelty Birth, Marriage and Death Certificates Novelty Passports and New Identity Packages,Replicated,Real Degrees/Diplomas from most post-secondary institutions from around the world (we have over 3000 templates on file) all designed to look 100% identical to the original.Custom Printing (if we do not already have the template on file – simply email us a copy and we can make any alterations/modifications as per your directions).second, citizenship, identity, identification, documents, diplomatic,nationality, how to, where to, get, obtain, buy, purchase, make,build a passport, id British, Honduras, UK, USA, us Canada, Canadian, foreign, visa, Swiss, card, ids, document

  BUY REAL DOCUMENTS
  our contacts include ex private investigators, consulates, high ranking government personnel's and experienced seasoned experts, we have solid connections with higher personnel's on all areas of real register documents and passport change in these Countries who are linked to the passport agency in each of these countries and with the help of their connections, all our clients demanding any citizenship document or passport from any countries are 100% assured as well as guaranteed of receiving very high quality real genuine registered documents that can never be identified as fake!! Not even an expertise custom official or machine can ever dictate the document as fake since the document is no different from Real government issued! All our real genuine data base Registered citizenship documents have your personal data registered in the data base system and 100% machine readable. Feel free to get the additional detailed information about our services. Sincerely hope to find a way to cooperate with you. If any of these products interest you, please feel free to contact us. We will give you our best price upon receival of your detailed inquiry.
  SKYPE:…………………. linkupdocuments

 • maria
  04:02 07.04.2016

  Kúpiť originálne pas, vodičský preukaz, občiansky preukaz, IELTS, VISA, rodný list, školské diplomy, sobášny list, americký Zelená karta ((documentslinkup@gmail.com)) a mnoho ďalších dokumentov.
  Kontaktujte nás: ............ www.documentslink.com...
  Žiadať o skutočnej registrov cestovných dokladov, víz, vodičský preukaz, preukazy totožnosti, sobášne listy, diplomy atď na predaj. Pas, občianstvo, preukazy totožnosti, vodičský preukaz, diplomy, tituly, certifikáty služba. Turistické a obchodné vízovej služby sú k dispozícii pre obyvateľov zo všetkých 50 štátov a všetkých národností po celom svete. Sme jedinečné výrobcovia notárskych pasov vysoko kvalitné, ozajstné nefalšované dátová základňa registrovaných aj neregistrovaných cestovné pasy a iné občianstvo documents.We vám zaručí novej identity počnúc čisté nové originálne rodný list, občiansky preukaz, vodičský preukaz, pasy, sociálne zabezpečenie kariet s SSN, úverové súbory a kreditných kariet, školských diplomov, školských stupňov všetko v úplne novým názvom vydané a evidované v databázovom systéme vlády. Používame kvalitné vybavenie a materiály na výrobu autentickej a falšovaných documents.All tajné znaky reálnych pasov sú starostlivo duplicitné pre našich registrovaných a neregistrovaných dokumentov. Sme jedinečná výrobca kvalitných falošné a nehnuteľný documents.We ponúkajú iba originálne kvalitné registrovaných a neregistrovaných pasy, vodiča, preukazy, preukazy, pečiatky, Visa, Školské Diplomy a ďalšie produkty pre rad krajín, ako je: USA, Austrálii , Belgicko, Brazília, Kanada, talianska, Fínsko, Francúzsko, Nemecko, Izrael, Mexiko, Holandsko, Južná Afrika, Španielsko, Veľká Británia, atď.

  Kontaktujte našu podporovatelia
  Webové stránky >>>>>>>>>>>>>>>>>>>> www.documentslink.com...
  Kontaktujte nás na >>>>>>>>>>>>>>>>> documentslinkup@gmail.com
  General Support >>>>>>>>>>>>>>> info@documentslink.com
  Zavolajte nám na >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> + 237690948318
  WhatsApp číslo >>>>>>>>>>>>>>>>> + 237690948318
  Skype: .................. linkupdocuments

  Objednať nejaké UNIVERSAL dokumentáciu, vaše potreby
  PASY
  občiansky preukaz
  Sociálne zabezpečenie karty
  vodičské preukazy
  Kanada karty
  Spojené štáty karty
  študent Cards
  medzinárodná karty
  súkromné karty
  prijatie Certifikáty
  krst Certifikáty
  rodné listy
  úmrtné listy
  rozvod Certifikáty
  sobášne listy
  vlastné certifikáty
  High School Diplomy
  G.E.D. diplomy
  Home Školské Diplomy
  college Stupne
  vysokoškolským vzdelaním
  Obchod Zručnosť Certifikáty
  Overenie SSN číslo
  USA zelenej karty
  Falšované dolárov / euro
  špionážne produkty
  hlasové meniče
  odpočúvacie zariadenie
  Invisible Ink
  DMV Record Dopyt
  kontrola pozadia
  vyšetrovať Ktokoľvek
  Registrované a neregistrované pas zo všetkých krajín. Víza, biometrický pas, stupňa, vodičský preukaz, číslo cards.Training certifikáty M GCSE, A-levels, maturitu certifikáty, GMAT, MCAT, a LSAT skúšobné certifikáty, novosť narodenia, sobášnych a úmrtných listov Novinka pasy a nová identita Balíky, replikované, Real ° / Diplomy z väčšiny post-druhotné inštitúcie z celého sveta (máme viac ako 3000 šablón v súbore) navrhnuté tak, aby vyzerať 100% identická s original.Custom tlač (ak už nemáte šablónu na súboru - jednoducho napíšte nám kópiu a môžeme vykonávať žiadne zmeny / úpravy podľa vašich smeroch) .second, občianstvo, identita, identifikácia, dokumenty, diplomatických, národnosť, ako, kde, dostanete získať, nakupujú, nákupu, vyrobiť, vybudovať cestovný pas, id britský, Honduras, Veľká Británia, USA, us Canada, Canadian, zahraničné, víza, švajčiarsky, karty, id, dokument

  Predaj pravých DOKUMENTY
  naše kontakty zahŕňajú ex súkromných detektívov, konzuláty, vysoko postavený vládny personálne a skúsenému skúsených odborníkov, máme pevné spojenie s vyššími personálnymi o všetkých oblastiach real evidenčných dokladov a zmeny pasovej v týchto krajinách, ktoré sú spojené s pasovou agentúry v každej z týchto krajín a pomocou ich spojenie, všetci naši klienti náročné akékoľvek občianstvo preukazu alebo pasu zo všetkých krajín so 100% istotu, rovnako ako zaručená prijímanie veľmi vysokej kvality v reálnom skutočné registrovaných dokumentov, ktoré nemôžu byť nikdy identifikované ako falošný !! Ani odbornosť zvyk úradníka alebo stroj môže niekedy diktovať dokument ako falošný, pretože dokument sa nijako nelíši od skutočných vláda vydala! Všetky naše skutočná originálne Databáza Registrovaní občianstvo dokumenty majú svoje osobné údaje uložené v databáze systému a 100% strojovo čitateľné. Neváhajte a získať ďalšie podrobné informácie o našich službách. Úprimne dúfam, že nájsť spôsob, ako spolupracovať s vami. Ak sa niektorý z týchto produktov vás zaujímajú, neváhajte nás kontaktovať. Dáme vám naše najlepšiu cenu na receival svojho podrobného skúmania.
  SKYPE: ...................... linkupdocuments

 • Torong
  08:32 25.07.2015

  "Torong - 1) Všichni, kteří odmítají imigraci jsou neonacisté, všichni, kdo v něčem nesouhlasí se současným režimem jsou neonacisté. Takže asi tak.

  2) Jsem odpůrce Pravého prostoru nebo Pravého sektoru? Možná jste si to nějak popletl ;)"

  1) Ne Superme. Např. IVČRN neonacisté nejsou. Bartoš s jeho partičkou ale ano. UKIP neonacisté nejsou, ale Le Penová a Jobik ano. To je ten rozdíl, o kterém jsem psal.
  2) Nic lepšího než točit se na slovíčkách a překlepech neumíte? Takže, aby jste to pochopil, napíšu to znovu. Na jednu stranu se stavíte do role bijce neonacistů, když odsuzujete Pravý sektor a na druhou stranu podporujete strany se stejným programem a rétorikou jako jsou NF, jobik, nebo u nás lidi kolem Bartoše. Mi z toho vychází to, že Vám vadí pouze "konkurenční extrémismus".

 • semtam
  05:55 25.07.2015

  Poslední aktivity (v těchto dnech) pana Tomasze Pesińskeho vypovídají, že nejvíc k trestnému činu vlastizrady má nakročeno on. S jeho miniaturním spolkem "East European Information Centre" vydali prohlášení, v němž se tvrdě ohrazují k výrokům Miloše Zemana, že by šel bránit vlast proti radikálním islamistům. Z jejich prohlášení je patrné, že bezpečnost naší země je jim cizí. Navíc z loga tohoto uskupení a i z velmi dobrých kontaktů na majdanskou Ukrajinu je pravděpodobné, že jedná jak píše paní Zelená „ve spojení s cizí mocí nebo s cizím státním činitelem" je k trestnému činu už velmi blízko. V prohlášení stojí, aby zákonodárná moc a občané ČR žádali svržení prezidenta.
  No, co čekat od lidí z Pražského Majdanu? V EU jsme, tudíž její hlavní cíl je svržení demokraticky zvoleného prezidenta. Jejich aktivita spočívá v tom,že pokud někdo řekne co není v jejich ideologii žádoucí, tak se vehementně snaží o jeho odstranění.

 • logik
  12:30 21.07.2015

  Le penová možná není tak antisemitská, ale extrémismus jaksi není jen antisemitismus.

  Její extrémismus se projevuje různě, např. tím, že je financována státem, který je agresivní vůči svým sousedům a obdivuje Putina, který je všechno, jen ne demokrat. Můžeme se bavit o tom, jestli v Rusku je možný lepší režim, než tam je, ale výrok, že má s Putinem společné křesťanské hodnoty je dosti za hranou a přinejmenším svědčí o tom, že Le Peanová nemá ani šanjna o tom, co je to křesťanství.

  Ono za dost hovoří i to, s kým např. spolupracuje v ČR - Klaus a Okamura...

 • Superme
  11:11 20.07.2015

  KOLT - Jenže NF již dávno není antisemitická. A znovu opakuji, od té doby, co jí převzala le Penová se hodně NF změnila, viz. její slova: "Islamismus je dnes druhou největší totalitou 21. století a je namířen přímo na naše židovské spoluobčany. Proto se na nás nyní obracejí nejčastěji právě Židé. Vidí, že jedině Národní fronta je schopná je bránit před tímto nebezpečím."
  Možná i proto se tak moc pohádala se svým otcem.

  Jobbik bohužel částečně antisemitický je a je to věc, která mi na něm dost vadí. Ale bohužel v Maďarsku není jiná lepší možnost, alespoň z mého pohledu.

  Pokud tak krásně obhajujete Todomatcha, zkuste si přečíst ty jeho bláboly. Nejenom pod tímto článkem. Je to on, kdo většinou naprosto zbytečně provokuje těma jeho moudrama... však si to přečtěte, to Vám nepřijde na hlavu?

  Díky za odkaz :) Merkelová sice říká, že Německo nemůže všechny přijmout, ale dělá pro to něco? No nedělá, protože pokud by dělala, okamžitě by byli deportování ti mladí muži z Afriky, zatímco takovýmto by mohlo Německo pomoci a nehrozila by jim deportace. To je takový paradox EU... přijměme zločince, ale lidi, kteří si to mnohdy zaslouží pošleme pryč. A pokud už jsme u těch obvinění, že říkám to, co Todomatch vlastně ve skutečnosti vůbec neříká, tak i on mě přeci obvinil, že jsem Nácek, že nesnáším imigranty... jenže to vůbec není pravda a je zvláštní, že toto Vám nevadí.

 • Superme
  11:11 20.07.2015

  KOLT - Jenže NF již dávno není antisemitická. A znovu opakuji, od té doby, co jí převzala le Penová se hodně NF změnila, viz. její slova: "Islamismus je dnes druhou největší totalitou 21. století a je namířen přímo na naše židovské spoluobčany. Proto se na nás nyní obracejí nejčastěji právě Židé. Vidí, že jedině Národní fronta je schopná je bránit před tímto nebezpečím."
  Možná i proto se tak moc pohádala se svým otcem.

  Jobbik bohužel částečně antisemitický je a je to věc, která mi na něm dost vadí. Ale bohužel v Maďarsku není jiná lepší možnost, alespoň z mého pohledu.

  Pokud tak krásně obhajujete Todomatcha, zkuste si přečíst ty jeho bláboly. Nejenom pod tímto článkem. Je to on, kdo většinou naprosto zbytečně provokuje těma jeho moudrama... však si to přečtěte, to Vám nepřijde na hlavu?

  Díky za odkaz :) Merkelová sice říká, že Německo nemůže všechny přijmout, ale dělá pro to něco? No nedělá, protože pokud by dělala, okamžitě by byli deportování ti mladí muži z Afriky, zatímco takovýmto by mohlo Německo pomoci a nehrozila by jim deportace. To je takový paradox EU... přijměme zločince, ale lidi, kteří si to mnohdy zaslouží pošleme pryč. A pokud už jsme u těch obvinění, že říkám to, co Todomatch vlastně ve skutečnosti vůbec neříká, tak i on mě přeci obvinil, že jsem Nácek, že nesnáším imigranty... jenže to vůbec není pravda a je zvláštní, že toto Vám nevadí.

 • Vrata
  10:31 20.07.2015

  Necetl jsem predchozi diskusi, takze se omlouvam, pokud muj zde muj nasledujici text jiz nekdo napsal.

  Noviny se nam velmi pohorsuji nad symboly sibenic na diskutovane demonstraci ale nikoho zda-se nezajima, ze podobne vyhruzne symboly zde jiz byly na nekterech predchozich demonstracich a nikoho to tehdy nepohorsovalo. Konkretne, podle nedavno publikovaneho "uvodniku" na Neviditelnem psu to byli odborari, kteri meli opratky ci obesence na transparentech (vyhrozovat pravicove vlade je OK), Klaus se snad na jine demonstraci likvidoval jako Morana a Kalouska jeste s jednim politikem popravovali stetim na transparentech na dalsi demonstraci.

  Holt, nekomu vybranemu vyhrozovat je legalni, jinemu ne.

 • martinius
  09:41 20.07.2015

  Podle mého osobního názoru problémem vyjadřování nesouhlasného názoru s přistěhovalectvím, či s jakýmkoliv poukázání na špatné chování menšin v rámci našeho státu je, že se toho vždy zhostí nějaká ta strana, či hnutí, která se prezentuje jako extrémistická. K tomu, aby takto byla označena stačí, že si dá do názvu oslovení, národní, vlastenecká, či bojová, nebo tak nějak. K tomu dodá symboly, s prvky násilí, jako jsou pěsti, oprátky, meče, atd. Prostě něco, co musí vypadat drsně, nebo alespoň bojovně. To je ale ta chyba. Někdy mi to připadá, že právě vůdcové těchto hnutí a těchto stran, jsou placeni nějakou mafií, podporující nelegální imigraci, nebo zneužívající prostředky na sociální programy pro menšiny. Z efektu jejich nasazení totiž vyplývá, že jejich projev vždy a ve všech případech znehodnotí jakýkoliv projev protestu v tomto směru a tak vytváří čistý dojem, že tyto protesty jsou jenom záležitostí extrémistů a tím tedy je vyvíjen tlak na naše politiky a orgány v trestním řízení, aby adekvátně reagovali. Výsledkem pak je, že ti, jenž na sociálních programech vydělávají nehorázné peníze, si mnou ruce. Vždyť máme republiku plnou extrémismu a rasismu. Proč s tím něco neděláme. Musíme vymyslet nějaké programy a ty financovat. Musíme menšiny více chránit, protože jsou ohroženy. Vždyť lidé nemají problém s přistěhovalci a ani s menšinami. To je jen záležitost extrémistů. Já osobně, ačkoliv rasista a ani xenofobik nejsem, se musím vysmívat lidem, kteří vidí v organizacích jako je Dělnická strana, či různá pravicová hnutí, jedinou spásu a jedinou stranu, která se nebojí proti tomuto bojovat, protože jsou to právě oni, kteří mají na svědomí větší podporu menšin z hlediska jimi kritizovaných výhod a hlavně, kteří nutí naše politiky stavět se pozitivně k přijetí většího počtu azylantů. Takže každá vyholená hlava s šibenicí, či nějakou hezkou vlajkou, která zařve Čechy Čechů, tak svou hloupostí jen přímo napomáhá naši republiku dále dojit menšinami a těmi, co z toho mají byznys a vytvářejí mýtus, že naši někteří spoluobčané jsou jen těžce diskriminovaní a hrozí jim u nás nebezpečí. Takže až někdy potkáte pravičáka na ulici, tak mu poděkujte, že bojuje aktivně za zneužívání našeho sociálního systému a že maká pro mafii, která tento kšeft řídí.

 • semtam
  08:11 20.07.2015

  Ještě doplním k osobě pana Peszynského. Tento člověk byl účasten na demonstraci, kde se na prezidenta ČR házela vajíčka. Byl tam s organizací tzv. pražského majdanu. Který dlouhou dobu (nebo stále má, jestli nedošel $) měl stánek na Staromáku s propagandou Majdanu.
  Jak víme, Majdan byl nedemokratický převrat s cílem svržení demokraticky zvoleného prezidenta. Tak opravdu nevím, zda by měl být tento člověk (Peszynski) uváděn ve smyslu motta: „Svoboda tvé pěsti končí u špičky mého nosu"

  Zde jeho reportáž z demonstrace. Všimněte si pozoruhodných myšlenkových pochodů:
  http://tomaspeszynski.blog.idn...

 • KOLT
  22:33 19.07.2015

  Superme: Ale jo, já taky chápu rozdíl mezi PS a Jobbikem. Což ale nemění nic na tom, že jak ten, tak Národní fronta je plná antisemitských nácků. A jejich strany proti nim dle mého názoru nevystupují ani zdaleka dostatečně.

  Hlavně mně ale připadá, že Todomatche obviňujete z něčeho, co netvrdí. To mi přišlo dost nefér.

  K oné Palestince: http://echo24.cz/a/wRYy9/bylo-... Přiznávám, že tu kauzu moc nesleduju, ale co vlastně udělala Merkelová tak špatného? Jen jí na rovinu řekla, že všechny Německo přijmout nemůže. Aber das ist richtig! Neřekla jí, že zrovna ji nepřijmou.

 • Beld
  22:25 19.07.2015

  pokud nekdo k tomuto clanku pripoji komentar , ze podle jeho nazoru je clanek neutralni a nepodporuje ani jednu ze stran , tak asi neni duvod nadale "diskutovat" . To , ze se o to nekteri snazi nedava dobrou predstavu o jejich soudnosti .

 • Superme
  22:06 19.07.2015

  KOLT - Víte, on je rozdíl mezi Národní Frontou z Francie, Jobikem z Maďarska a Pravým sektorem z Ukr.

  Pravý sektor je organizace, která se otevřeně hlasí k Nacismu. Tito lidé nemají absolutně žádnou podporu ani od Jobbiku nebo třeba Zlatého Úsvitu z Řecka. I naše DSSS která s nimi ze začátku sympatizovala se od nich dnes silně distancuje.

  Ale zpátky k rozdílu. Národní Fronta je čistě patriotistická strana, která nemá absolutně nic společného třeba právě s Pravým Sektorem. Je to strana, která chce chránit tradiční hodnoty, která chce snížit počet imigrantů v zemi a která chce, aby Francie nebyla součástí EU. Žádné neonacistické myšlenky u nich nevidím a vůbec né dnes, když je v jejím čele Marine le Penová. Pokud považujete je za neonacisty, pak musíte považovat za neonacisty také Svobodné z Rakouska nebo Dánskou lidovou stranu.

  Jobbik je radikálnější, to zcela jistě. Ale opravdu není proti každému "nemaďarovi". Ono konec konců mají Maďaři velice dobré vztahy třeba s Poláky. Vůbec se Jobbik poté, co ho převzal Vona celkem změnil. Takže ano, Jobbik je ve svých názorech mnohdy dost radikální, ale s Pravým sektorem ho prostě nelze srovnávat...

  No vidíte, já jsem velkým příznivcem našich Svobodných, tedy naší obdobou Britského UKIPu. Považujete mě tedy za nácka stejně jako Todomatch? Na něj mám svůj názor a sprostý být nechci.

  A co se týče té dívky, tak její vyjádření jsem nečetl, ani nevím, že nějaké vydala, ale tohle by mě dost zajímalo. Pokud můžete, tak bych byl rád za odkaz, díky :)

 • KOLT
  21:11 19.07.2015

  Tak mám pocit, že tady někdo, vlastně skoro každý, slyší trávu růst... Článek nepodporuje ani jednu ze zmíněných demonstrací. Fakt nevím, kde co vidíte.

  Superme: Ačkoliv se s Todomatchem v pohledu na EU a podobné neshoduji, v tomto případě má, co se vás týče, pravdu. Odsuzujete PS na Ukrajině (v tom jsme za jedno!), ale radujete se z volebního úspěchu Le Penové a Jobiku, což jsou náckové a antisemiti jak vyšití. Obviňujete Todomatche, že každého, kdo s ním nesouhlasí, považuje za nácka, což evidentně není pravda. On je rozdíl mezi UKIP, která je proti imigrantům a EU, a Jobikem, který krom zmíněného je proti Židům, Slovákům a vlastně proti každému nemaďarovi. Taktéž nevím, proč by každý, kdo není ve vaší linii, musel podporovat islamizaci Evropy. A ohledně té Merkelové, přečtěte si vyjádření té dívčiny. Ona sama Merkelovou obhajuje!

 • Superme
  18:50 19.07.2015

  semtam - Nemám co dodat, skvěle napsáno.

  Todomatchu, nechápu o co ti jde. Podporuješ tady skutečné pohrobky Nacistů z Pravého Sektoru a mě budeš odsuzovat?! Ty vůbec nechápeš, za co Generace identity bojuje. Přečetl sis jeden článek z Antify a hned víš vše. Každého, kdo s tebou nesouhlasí považuješ za Nácka! KAŽDÉHO! Podporuješ islamizaci Evropy. Jsi chudák a lituji tě.

  https://www.youtube.com/watch?...

  A ještě dodám. Ta holčina je jednoduše slušný člověk! Proto takovéto lidi budu podporovat a budu je klidně přijímat. Ale ne zločince.

 • Pandur.cz
  18:21 19.07.2015

  Semtam:
  Souhlasím.Manipulace.
  Autorčiny články se asi snaží prezentovat skutečnost, že náš "systém" má zuby a zatím je na nikoho nevycenil.
  Ale celé mi to přijde jako hysterická a ustrašená reakce na pár křiklounů.
  Asi jako jít s kladivem na komára.

  P.S. Proč už autorka nereaguje na obhajobu svého stanoviska ? Dříve byla poněkud aktivní.

 • Pandur.cz
  18:03 19.07.2015

  Tento článek je předzvěstí věcí budoucích.
  Bohužel to nic pěkného nebude.
  Umlčování nespokojených, tvorba "zakázaných témat", náhubkové zákony, kontrola internetu, veřejných projevů, násilné prosazování multi-kulti....
  Ne proto, že by to naše vláda chtěla, ale dokopou ji do toho Führerové z Bruselu, stejně jako do "dobrovolného přijetí migrantů".

  Stačí se podívat na tento článek:
  http://www.novinky.cz/zahranic...
  Z toho mi běhá mráz po zádech.

 • semtam
  17:52 19.07.2015

  Článek jak z konspiračního webu. Myslím že by AN pokud si chtějí udržet nějakou úroveň, měli pečlivěji vybírat články které zveřejní.
  (odpusťte že nepíšu do mailu.)

  Články paní Zelené se očividně snaží manipulovat se strachem. Její kriminalizování lidí, kteří mají opačný názor než má ona je evidentní. Navíc její pojetí práva má docela trhliny.
  Co se týče naší bezpečnosti, tak nerozumím panu Grohmanovi, když jedním dechem píše, kde byli ti lidé kteří se staví do role vůdců a přitom článek paní Zelené propaguje právě jednu takovouto osobu a to pana Tomasze Pesyńského. Který vešel ve známost (sice minimální, ale už je o něm slyšet) ve spojitosti s ukr. krizí. Kdo bude chtít, může si dohledat jeho články z kterých je patrné, že volá po otevřené válce s Ruskem. Je tato osoba opravdu tak přínosná pro naši bezpečnost, aby její jméno se propagovalo na AN? Myslím, že absolutně ne. Úplně naopak. Navíc tento člověk má značný duševní rozkol, když dle jeho názoru jsou makety šibenic s nápisem za vlastizradu čisté zlo. Které útočí na naši státnost. A krvavý převrat s jménem Majdan proti demokraticky zvolenému prezidentu je v pořádku.
  A tito lidé jsou na AN opěvováni skrz tímto článkem jejich fanynky paní Zelené. V článku se uvádí slova pana Peszyňského: "To přísluší vládě, ke které můžeme mít výhrady, nicméně je řádně zvolená, a tudíž jediná oprávněná jménem občanů jednat."

  Nevím, zda redakce AN (jim to snad jen uniklo) a nebo paní Zelená si z nás dělá srandu, když ve svém článku uvádí tato slova, která z úst pana Peszyńského nemůžou znít jinak než pokrytecky. Tento člověk navíc poněkud zmateně, získal jak sám o sobě píše zkušenosti na multikulti akci, kde se mu líbilo a ochutnal dobrá jídla. Proto nevidí uprchlíky jako problém :)

  A u paní Zelené, která svým článkem na AN reagovala na teroristické útoky v Paříži a odsuzovala je. Tak bych očekával její opatrnější postoj k otázkám muslimské imigrace.

 • semtam
  17:52 19.07.2015

  Článek jak z konspiračního webu. Myslím že by AN pokud si chtějí udržet nějakou úroveň, měli pečlivěji vybírat články které zveřejní.
  (odpusťte že nepíšu do mailu.)

  Články paní Zelené se očividně snaží manipulovat se strachem. Její kriminalizování lidí, kteří mají opačný názor než má ona je evidentní. Navíc její pojetí práva má docela trhliny.
  Co se týče naší bezpečnosti, tak nerozumím panu Grohmanovi, když jedním dechem píše, kde byli ti lidé kteří se staví do role vůdců a přitom článek paní Zelené propaguje právě jednu takovouto osobu a to pana Tomasze Pesyńského. Který vešel ve známost (sice minimální, ale už je o něm slyšet) ve spojitosti s ukr. krizí. Kdo bude chtít, může si dohledat jeho články z kterých je patrné, že volá po otevřené válce s Ruskem. Je tato osoba opravdu tak přínosná pro naši bezpečnost, aby její jméno se propagovalo na AN? Myslím, že absolutně ne. Úplně naopak. Navíc tento člověk má značný duševní rozkol, když dle jeho názoru jsou makety šibenic s nápisem za vlastizradu čisté zlo. Které útočí na naši státnost. A krvavý převrat s jménem Majdan proti demokraticky zvolenému prezidentu je v pořádku.
  A tito lidé jsou na AN opěvováni skrz tímto článkem jejich fanynky paní Zelené. V článku se uvádí slova pana Peszyňského: "To přísluší vládě, ke které můžeme mít výhrady, nicméně je řádně zvolená, a tudíž jediná oprávněná jménem občanů jednat."

  Nevím, zda redakce AN (jim to snad jen uniklo) a nebo paní Zelená si z nás dělá srandu, když ve svém článku uvádí tato slova, která z úst pana Peszyńského nemůžou znít jinak než pokrytecky. Tento člověk navíc poněkud zmateně, získal jak sám o sobě píše zkušenosti na multikulti akci, kde se mu líbilo a ochutnal dobrá jídla. Proto nevidí uprchlíky jako problém :)

  A u paní Zelené, která svým článkem na AN reagovala na teroristické útoky v Paříži a odsuzovala je. Tak bych očekával její opatrnější postoj k otázkám muslimské imigrace.

 • Todomatch
  17:49 19.07.2015

  Superme, píšeš že každý kdo je proti imigrantům není nácek a stále se vyhýbáš faktu, že se tu nepíše o "každém", ale velmi konkrétních lidech, co za pořádáním protimigrantských demonstrací stojí. A to nácíčci jsou. Jak dlouho chceš popírat, že tvá milá "Generace identity" je projekt provařenych nacků? Že Bartoš je antisemitské prase. Mám pokračovat? Přesně jak ti to tu napsali - ukrajinští fašisté jsou pro tebe fuj, ale čeští a ruští jsou mňam. Imigranti jsou fuj, ale když nějakého rozpláče Merkelová (což nezapadá do vaší propagandy) tak ten je zase mňam. Jste šašci.

 • hurvo
  17:27 19.07.2015

  Pozeram ze fsb nevysla demonstracia proti konvoju tak sa angazuju inak

 • dante1
  17:18 19.07.2015

  To by nám tu ještě chybělo aby nám sem nastěhovali tisíce imigrantů kteří tu budou tak jako ve všech státech kam vkročili dělat jenom bordel a my je ještě budem živit z daní.Postavit plot na na hranicí jako to udělali maďaři a nechat ho hlídat armádou at se k nám žádná svoloč nedostane a bude po problému hned.

 • Superme
  17:14 19.07.2015

  Todomatch - Když čtu ty tvé nesmysli, tak se vždycky směju. Asi jako zde v čase 1:05 :D

  https://www.youtube.com/watch?...

 • Beld
  16:20 19.07.2015

  Torong : Kdyz pominu cele vyzneni clanku , tak samotny zaver to jasne dokladuje . A to vubec nemluvim o tom , ze zamerne vypousti 95% zbytku lidi a treti demonstraci svolanou ivncr . Podle obrazku tam byli naprosto normalni obcane a vyholenych blbcu bylo okolo 15 ti . z tisice .

  "Narodni demokracie" je skupina par desitek idiotu , kteri jsou pouze pouzivani slunickari k diskreditaci odpurcu masove imigrace . ani pcr je narozdil od anarchistu nebere vazne.

 • Todomatch
  16:20 19.07.2015

  Je to prosté, považovat za vlastence a ochránce tradičních evropských hodnot novodobé pohrobky Heydricha, co máj pod tričkama vytetovaný svastiky, dva blesky a a motto esesáků můžou jen vemena jako Superme. Pro nás ostatní jsou vlastenci ti druzí, ti co Heydricha dostali. Větev pseudovlastenců se hlásí k pořádku podle Reinharda. Opravdoví vlastenci se hlásí k bordelu podle Kubiše a Gabčíka. Aneb "Kdo je nácek není Čech! Hop hop hop!"

 • Superme
  15:57 19.07.2015

  Torong - 1) Všichni, kteří odmítají imigraci jsou neonacisté, všichni, kdo v něčem nesouhlasí se současným režimem jsou neonacisté. Takže asi tak.

  2) Jsem odpůrce Pravého prostoru nebo Pravého sektoru? Možná jste si to nějak popletl ;)

 • Torong
  13:15 19.07.2015

  Superme: Ano, imigrace je velký problém a musí se řešit. Jenže ne tím, že začneme podporovat skupiny s neonacistickými nebo stalinistickými postoji. Je zvláštní, že zrovna Vy, takový odpůrce Pravého prostoru omlouváte vznik a chování skupin se ekvivalentním programem.

 • Torong
  13:11 19.07.2015

  Beld: Jaké názory zastává? Já jsem si jen přečetl citace a představení postojů jisté skupiny sluníčkářů. Nikde jsem neviděl hodnocení autorky, zda jsou postoje správné nebo ne.

 • Superme
  13:10 19.07.2015

  Možná si je třeba uvědomit, proč "až teď" je takový strach z imigrantů. Je to v době, kdy jich do Evropy chodí statisíce nejenom z Libye přes středozemní moře, ale také přes Maďarsko.

  Když se poté člověk podívá do západní Evropy, musí mít strach. Je to logické. Nikdo si přeci nepřeje zvýšenou kriminalitu. Zatím je tu bezpečno, ZATÍM! A ať se to někomu líbí nebo ne, lidé budou volit a podporovat ty, kteří s tím chtějí něco dělat, kteří chtějí zachránit Evropskou civilizaci. Západ je jasným příkladem. Pokud totiž i Cameron prohlásí, že RAZANTNĚ sníží počet imigrantů v zemi, něco na tom zřejmě bude. Je to přeci jednoduché.. jsi půl roku bez práce? Bohužel, pro nás nejsi užitečný a přejeme štěstí jinde. Pácháš kriminalitu? Také pro nás nejsi užitečný. Ale dost pochybuji, že by k tomu našel "koule", pokud by silně nesílil UKIP. Je také zajímavé, že jedním z hlavních důvodů, proč Cameron vyhrožuje odchodem Británie z EU je právě imigrace.

  Islám je totalitní ideologie. Islámské právo Šária ovládá každou malichernost lidského života. Islám není slučitelný se západním životním stylem. Představuje hrozbu našim hodnotám. Respekt vůči jiným názorům, rovnost žen a mužů, rovnost homosexuálů a heterosexuálů, respekt vůči křesťanům, židům, nevěřícím a odpadlíkům, oddělení církve od státu, svoboda slova, to vše by s islamizací vzalo za své.

  V mnoha evropských městech najdeme velké koncentrace muslimů. Existují čtvrti, kde se již dnes žije podle islámských zákonů. Ženská práva jsou otevřeně pošlapávána. Máme co do činění s šátky a burkami, polygamií, mrzačením dívčích genitálií, vraždami ze cti. Jak napsala Oriana Fallaci: "V každém z našich měst, existuje ještě jedno město, stát ve státě, vláda neuznávající vládu. Muslimské město, město řídící se koránem“.

  Levicoví multikulturalisté (Todo krásný příklad) se radují z každé nové banky operující dle práva šária, z každé nové islámské školy, z každé nové mešity. Multikulturalismus pokládá islám za rovnoprávný s naší kulturou. Právo šária nebo demokracie? Islám nebo svoboda? V zásadě je to nezajímá. Ale zajímá to nás. Celá levicová elita je vinna prosazováním kulturního relativismu. University, církve, odbory, média, politici. Ti všichni zrazují naše těžce vydobyté svobody.

 • Beld
  12:59 19.07.2015

  No zaver clanku jasne naznacuje , jake nazory autorka zastava . Treba samotna citace Romany Cervenkove , coz je konvertitka k islamu , ktera verejne podporila napriklad kamenovani nevernych zen .... A podporuje zavedeni prava saria v Cr . Ta je mnohem horsi nez ten blazen Bartos , protoze ji z nejakeho duvodu multikulti novinari naslouchaji .


  Imigrace do cr neni z meho pohledu velky problem , ale za par let se nam muze stat , ze francie , potazmo GB vyhlasi muslimsky stat a budou to pres EU tlacit i k nam ..

 • KOLT
  10:26 19.07.2015

  Pane Zbrojíři, vystihl jste to přesně. Že se střední třída ještě nevzbouřila, je pravděpodobně dáno tím, že má moc práce, než aby dělala blbosti. A také její příslušníci patří k těm "slušnějším", takže neradi dělají bordel. Navíc si většina jejích příslušníků uvědomuje, že jakákoliv revoluce by především smetla "klid na podnikání", který je hlavní podmínkou nutnou k existenci silné střední třídy. Hlavní problém proto vidím především v snižování procentuálního zastoupení střední třídy v populaci, což se děje v celém západním světě :-(

 • KOLT
  10:22 19.07.2015

  Sice články paní Zelené také občas "nemusím", zrovna s tímto ale problém vážně nemám. Přesně, jak níže píše pan Grohmann, není to o imigrantech, je to o politice kolem nich, o tom, kdo a jakým způsobem využívá takováto témata. Mmchd, kdyby byl článek uveden odstavcem s obsahem zhruba odpovídajícím příspěvku pana Grohmanna, byl by hned o poznání lepší a navyvolával by zbytečné emoce. Ale to je jen postřeh, redakci rozhodně neúkoluji :-)

 • Jan Grohmann
  09:57 19.07.2015

  Poprosím všechny, kteří chtějí úkolovat redakci, co má nebo nemá psát, aby své úkoly napsali do e-mailu. Případně také připsali, co nám hrozí, pokud nebudeme psát podle jejich představ.
   
  Bezpečnostní problematika je komplexní záležitost. To není jen dávno o dvou pěšácích a o dvou tancích, kteří mezi sebou bojují. Ať se vám to líbí nebo ne, politika, směřování politiky, zahraniční politika nebo postoj veřejnosti se zásadním způsobem podílí na úrovni bezpečnosti.
   
  Článek neměl řešit imigrační otázku, ale to, že "otázka imigrace" je zneužitelná jistými skupinami k posílení své vlastní moci. S lidským strachem se skvělé pracuje. To je příklad i Československých "záložáků" (či jiných), kteří strach z imigrantů využívají k vlastnímu mocenskému růstu a k dosažení vlastních cílů.
   
  Takže ještě jednou, tento článek není o imigrantech a ale o zneužití strachu z imigrantů. To, že imigranti jsou problém, nikdo nepopírá. Ale pozor na ty, kteří s hlasitým křikem a vlajkou v ruce se staví do boje.
   
  Kde byli celou dobu a co je opravňuje najednou se stavět do role vůdců lidí, kteří s obávají imigrantů? Jen proto, že veřejně zakřičí, pryč s imigranty? Takových samozvaných vůdců a spasitelů, kteří sledovali pouze jen a jen vlastní cíle takových v minulosti bylo.

 • Todomatch
  09:51 19.07.2015

  Stačí kouknout pisálkovi Bartošovi na klopu jeho fizláckýho sáčka a je jasný, kdo tuhle kolaborantskou pátou kolonu organizuje, platí a říká jí, co si má myslet. Tihle samí by na tom samým místě v roce 39 hajlovali do bezvědomí. Je to pořád stejná pakáž. Dnes v ruském žoldu. Hlavně nikdy za svoje. A divite se? Uživit se to poctivě neumí a stát jim za to, že jsou to hloupí náckovští podržtaškové odmítá platit, tak co jim vlastně zbývá? Nic, jen najít stádo hlupáku, které by je vyneslo k vysněným korýtkům.

 • Zbrojir
  23:10 18.07.2015
  Oblíbený příspěvek

  Předně je třeba si uvědomit, že zdroje, ze kterých již beztak zadlužené „demokratické vlády“ tak rády, bez ohledu na názor daňových poplatníků, utrácejí, vytváří globálním kapitalismem a rostoucí byrokracií stále více sužovaná „střední třída“. (Bohatí s týmy poradců „daně optimalizují“ a chudí prakticky nemají z čeho platit).

  Pro nejvíce zneužívanou „střední třídu“ však nejsou tyto prostředky určeny, jelikož kdo vlastní nějaký majetek v řádu statisíců až milionů Kč (dům, byt apod.) při vzniku problémů se účinné pomoci od státu stejně nedočká, tedy až nabytý majetek prodá a získané prostředky utratí….

  Odhlédnu-li od kulturní neslučitelnosti většiny uprchlíků s civilizovanou Evropou a zjevného neúspěchu „multikulti“ napříč vyspělým světem, varují mnozí politologové před nebezpečím vzpoury střední vrstvy, která může pod vzrůstajícím tlakem (růst daní pro uhrazení dalších kontroverzních projektů, určených zpravidla pro jiné, vzrůst životních nákladů, šikanózní předpisy i výkon moci) nakonec postupně „vypovědět poslušnost“, což se může projevit mnoha způsoby, např. jasným vítězstvím nositelů radikálních řešení ve volbách (z historie to dobře známe).

  Dle názoru respektovaných odborníků lze při větším přívalu imigrantů z kulturně zcela odlišných oblastí očekávat, že tito v jim naprosto cizí společnosti, která nedokáže vytvořit dostatek pracovních míst i skutečně účinnou sociální síť ani pro stávající obyvatele, navíc s jazykovou bariérou, nebudu mít před sebou žádnou světlou budoucnost, stanou se pouhou přítěží, s rizikem nárůstu kriminality a vzniku dalších ghett (viz příklad mnoha západních zemí).

  Pod pojmem „politická korektnost“ proto u dnešních „demokratických západních politiků“ hledejme především nepravdy, polopravdy, manipulace, zamlčování nehodících se faktů…. Taková politika vůči vlastním občanům se časem musí zle vymstít.

  Já se také domnívám, že „vyspělý západ“ se dobrovolně vydal na obdobnou cestu vlastního rozkladu jako Imperium Romanum…. „Vandalové opět dobudou Řím“… a „vyspělý západní svět“ na staletí patrně zmizí z historie…

 • Superme
  21:52 18.07.2015

  GAVL - Máte samozřejmě pravdu. Co mě však dokáže naprosto nejvíce rozčílit nejsou tolik ti důchodci, jako těžce nemocné děti o které se stát nepostará a jejich rodiče nemají absolutně žádnou šanci zaplatit léčbu sami a musí se dělat sbírky na víčka od PET flašek. Tak kde to jsme?! Je tohle vůbec normální? Dávat raději peníze cizím než svým?

  Pokud už zde jsou slušný imigranti, tak jak je možné, že těmto v mnoha případech hrozí deportace a zločincům z řad mladých nevzdělaných muslimských můžu nikoliv? Jako příklad uvedu to, co se stalo nedávno v Německu. Mladá palestinská dívka, která ovládala evidentně skvěle němčinu, byla nezahalená, evidentně inteligentní a která zcela jistě dodržovala německé zákony a minimálně respektovala naše zvyky se bavila s Merkelovou...no, konec konců, podívejte se sami..

  http://www.hlavnespravy.sk/vid...

  Takové lidi přijměme! Jenže když se člověk podívá, co sem pluje, co chodí z Východu (ber přes Maďarsko) - tak si říkám, že se koná sebevražda Západoevropských zemí (minimálně jich) v přímém přenosu, za plné podpory politiků a za potlesku multikulturalistů.

  Ty domobrany přeci nevznikají pouze u nás, ale začali vznikat třeba i v Itálii. A normální člověk se ani nemůže divit, když ti parchanti dokáží znásilnit i postiženou dívku...

 • Todomatch
  21:31 18.07.2015

  Brichta bude viset!

 • Adanedhel
  21:24 18.07.2015

  To je zajímavé, dosud se autorka podepisovala jako Mgr. Hana Zelená, najednou to už není ? Copak se stalo ? Jen dodám, že tzv. elity, vzdělanci, a politici už svoji šanci propásli. Situace se vyvine tam, kam směřuje.

 • GAVL
  21:16 18.07.2015

  Paní autorka trošku zapomíná, že ústava je tu pro lidi nikoli lidi pro ústavu.
  Vyjádření názoru je věcí svobody projevu a pokud si k tomu vezmu cokoli jako kulisu pro umělecké zvýraznění názoru, či jako návrh pro vytvoření či doplnění nějakého zákonu či stanovení nové normy v naší společnosti pak nelze takové chování srovnávat s fyzickým nátlakem a terorismem.
  Chápu proč autorka nemá zájem na uzavření hranic, je to přeci jen žena a má své potřeby, ale to neznamená, že takové potřeby tu má mít každý. Potažmo být hned srovnáván s teroristou, když vyjádří nesouhlas.

  Všem sluníčkám bych ty "uprchlíky" nastěhoval domů a ať si je živí a šatí, ono by je to rychle přešlo, když by měli rozdávat jen ze svých kapes.

  Naše republika má akutní nedostatek domovů důchodců, důchodci jsou mnohdy v nelegálních domovech a ve strašných podmínkách a oni budou rozdávat nějakým cizákům místo toho aby dali vlastním lidem, kteří zde pracovali celý svůj život a tak si zaslouží aby solidarita byla nejprve použita u nich a až co zbude by mělo být tedy dáno cizím. Takových problémů je zde řada v sociální sféře. Nezbývá a stále se rozdává cizákům.

  Tady není chvíle dělat demonstrace za tu či onu stranu , tady je třeba se postavit na čáru s rozhodnutím, že NEPROJDOU.

 • Avocat
  20:55 18.07.2015

  Článek má posměvačný až útočný podtón. Nejsem si jist, zda se hodí podobné články na web, který se snaží o odbornost.

  Ad svoboda projevu - nikde není. Dokonce ani v opěvovaném Švýcarsku :) (netvrdím, že ho někdo z Vás konkrétně opěvuje, ale obecně...)

 • Superme
  19:48 18.07.2015

  A jéje, multikulturní aktivistka opět promluvila a opět to jsou hlouposti.

  Avšak, já zastávám naprosto jiný názor, než paní Zelená. Já totiž zastávám tento názor: "Nesouhlasím s tím, co říkáte, ale až do smrti budu hájit Vaše právo to říkat". Je mi jasné, že paní Zelená by nejraději umlčela všechny ty, kteří mají odlišný názor než ona sama a její Pražská kavárna včele s Liškou, Kalouskem a jinými multi-kulti šílenci.

  To, že ten můj názor je více pravdivý ostatně dokazují také výsledky voleb na Západ od nás. Naposledy se projevilo takto xenofobně a rasisticky Dánsko, kdy Dánská lidová strana skončila 2. a podporuje menšinovou vládu. Samozřejmě, že první požadavek byla změna imigrační politiky země. Stejně jako všude jinde.

 • Shania
  19:25 18.07.2015

  petr m: kohout je bud blazen nebo ho nekdo plati aby potopil slunickare.
  kazdopadne je to exot

 • Beld
  18:52 18.07.2015

  Jo todle je vlastne ta , ktera vyzyvala k obvineni lidi , kteri protestovali proti konvoji , protoze zneuzivaji svobodu slova danou jim nasi ustavou k propagaci vlastnich ( protistatnich ) zajmu .

  Skamene by asi neveril , ze jeho proslov ma v dnesni dobe nasledovnika .. https://www.youtube.com/watch?...


  Je pravda , ze ten odstavec po mem upozorneni radeji z textu vypustila , ale to ji neomlouva .

 • Beld
  18:44 18.07.2015

  Holt kdyz par sockomusu a anarchistu obesi na demonstraci Necase, tak je to recese , ale kdyz dva blbci donesou na demonstraci proti islamu drevene napodobeniny sibenic , tak je to na obzalobu . Trochu mi to pripomina znalecke posudky nekterych nasich ( nastesti vetsinou byvalych ) znalcu na extremismus . Kdyz dva delaji totez neni to totez , musite se na to podivat ideologicky .

  Aspon ze PCR to posoudila relativne normalne .

 • Petr M
  18:31 18.07.2015

  Kohout tam drží transparent - přijmeme milion uprchlíků. Tito sluníčkáři v čele s ing Kohoutem by měli být vyšetřeni, zda jsou duševně v pořádku, to, co předvedli Kohout a jeho student v poradu Máte slovo, to nemá obdoby.

  V pátek jsem potkal muslimky, oblečené, jak kdyby mělo začít sněžit, stará tak 50 vezla kočár a s ní mladá se 4 malýma ďeckama, možná plánují ještě další, ani bych se nedivil. Normální pracující lidi mají 1,2, vyjímečně 3 děcka, kde na to imigranti berou prachy, aby mohli živit tak početnou rodinu, jestli mají nějaké zvláštní fondy z EU, nebo je podporuje muslimská komunita, která má přijmy ze zahraničí, kdo ví. Každopádně jejich porodnost je daleko vyšší než původních vymírajících obyvatel EU.

 • Kozlus
  18:21 18.07.2015

  Tady se muzete podivat, kam to vede, kdyz stat zacne urcovat, co se smi rikat a co ne.
  http://www.aktualnikonflikty.e...
  Ukrajinský Ústav masových informací zveřejnil "Slovník neutrální terminologie", který mohou využívat ukrajinští novináři při osvětlování událostí na Donbasu. Uvádí se, že pro sestavení slovníku Institut masové informace "analyzoval ukrajinská a zahraniční média, která v maximální možné míře dodržují novinářské normy."

  Experti organizace navrhují popisovat situaci na Donbasu takovými podle jejich názoru "neutrálními" termíny jako "vojenská agrese Ruska", domobrance DLR a LLR nazývat "bandity" a "proruskými separatisty" a o připojení Krymu k Rusku hovořit jako o "anexi Krymu", "dočasně okupovaném území Krymu" a "okupovaném Krymu." MOSKVA, 17. července, RIA Novosti


  Vim, ze Nulandova, zastupkyne Nejvyssiho Bozstva na Zemi, ted nedavno zakvakala, ze videla UA parlament a ze je to vzor demokracie (asi mluvila o te posledni rvacce), ale me se chce zvracet.
  Ukrajina je neco jinyho? Tak se podivejte na Spanelsko v druhe casti clanku:
  http://www.literarky.cz/politi...

 • Pandur.cz
  16:41 18.07.2015

  Myslíte si, že by nějaké sankce proti Gottwaldovi něco na běhu dějin změnila ?
  To asi ne.
  Jestli bude někdo obhajovat holocaust nebo komunistický režim, tak bude shazovat akorát sám sebe.
  Někdo si odplivne, někdo zavrtí hlavou, jiný ho polituje a pomyslí si něco o pacientech z blázince...

  Zákazy jsou k ničemu. Zbytečná administrativní zátěž. Myslím si, že státní složky by se měly starat důležitější věci, než šikanovat několik blbů, kterým se většina lidí vysměje.

 • Pandur.cz
  16:09 18.07.2015

  Jura 99: Uvědomujete si nebezpečí, které hrozí demokracii právě díky schématu, který popisujete a hájíte ?

  Do seznamu zakázaných témat a jiných "tabu" naši servilní zástupci volení lidem mohou kdykoliv přihodit cokoliv, co se jim či EU nehodí do krámu a co nikdo nechce řešit, ačkoliv si drtivá většina obyvatel myslí pravý opak.

  Proto by měla být svoboda slova absolutní. Jinak bude zneužita úřady.

  Ať si podivíni nosí třeba špalek se sekyrou či gilotinu, když se jim s tím chce tahat, ale každý rozumný člověk, kterého zmiňujete, si o těchto projevech na základě své inteligence a vzdělání udělá závěr sám. Nepotřebuje, aby mu někdo "pověřený" diktoval, co je dobré a co nikoliv. Troufám si říct, že rozumně uvažujících lidí je tu naprostá většina a ta nepotřebuje "ministerstvo pravdy".

 • flanker.jirka
  15:38 18.07.2015

  ...možná by stálo za to, aby se redakce AN zamyslela nad tím, zda tu chce dělat politickou agitku, osobně si myslím, že toto s armádou moc společného nemá.

  K článku asi jen toto:
  Takové akce, ať už odpůrců imigrace nebo přívrženců imigrace lze považovat za nastavení zrcadla naší politické reprezentaci, bohužel ta pořád strká hlavu do písku, většinou čekají až jim přijdou instrukce z USA, EU nebo Ruska. Loajalita, nebo spíše už servilita, našich politiků je bezbřehá.

  Otázkou bude jaký názor zastává "mlčící většina" obyvatelstva ČR, která tu žije, platí daně, z nich pak politiky. Pokud se politici bojí chodit mezi lidi a ptát právě té mlčící většiny, tak se dočkají vždy extremismu, stačí se podívat kam až to dotáhnul Hitler. Nebo jen politická reprezentace nemá "koule" na to se s lidmi bavit a respektovat názor většiny, ať už z vlastnho alibismu a prospěchářství nebo jen protože drží basu se zástupci EU, kteří žijí úplně v jiném světě a nevidí realitu.

  doporučil bych si přečíst rozhovor s jiným pánem, který se pro změnu jmenuje Zelený a je to ekonom:
  http://ceskapozice.lidovky.cz/...

 • Luky
  15:33 18.07.2015

  Ono jde spíš o to, v jakou chvíli a jakým způsobem se vždy paní magistra ozývá.
  Měl bych kontrolní otázku. Kdo je vrchním velitelem ozbrojených sil?

  Kde byla paní magistra, když dav házel vejce a jiné předměty na prezidenta ČR, navíc ještě v přítomnosti dalších prezidentů středoevropských států v Praze na Albertově.
  Když by si v USA někdo dovolil jen náznak něčeho podobného, tak by mu snipeři ustřelili palici a nikdo by neřekl ani popel.

Stránka 1 z 2