NÁZOR: Obranu země berou Piráti útokem

Propagační materiály strany Pirátů; ilustrační foto / Instagram Pirátů

V moři debat spojené s blížícími se volbami do Poslanecké sněmovny ČR se vyvalila i vlna nesoucí otázku, jak se s obranou země popasují “černí koni” voleb Piráti: Politická strana se sice honosí údajnou transparentností. Od počátku je ale  zahalená mlhou, zda chce vůbec zůstat ve vodách NATO. Současně s tím má navíc ambice zasahovat do kontroly vojenského zpravodajství neobvyklými způsoby, o nichž se předseda Pirátů Bartoš radí s Andrejem Babišem.

Angažmá v NATO Pirátům nevoní

Zveřejněný program strany od počátku drhne s reálnými postoji a výroky lídrů strany, kteří – pokud nejsou přímo v rozporu s tím, co Piráti na svých stránkách tvrdí – pojímají odpovědi na téma obrany tak, aby si vytvořili široký prostor pro manévrování.

O setrvání v NATO se předseda Pirátů Ivan Bartoš v březnu tohoto roku vyjádřil slovy: "Právě tato otázka by měla být věcí celostátního referenda" a současně přiznal, že má jako pacifista problémy s intervencemi NATO .

Přesto, že nyní Ivan Bartoš hlásá, že "o vystoupení z NATO nikdy nebyla řeč", v březnu v rozhovoru pro Seznam odpověděl, že neví, jak by o setrvání v Alianci hlasoval , protože prý "o tom nepřemýšlel" . Skutečně máme věřit, že si předseda Pirátů kandidujících do sněmovny neláme  setrváním v NATO hlavu?!

Na rozdíl od svého stranického šéfa má ohledně členství v NATO jasno zastupitel a člen republikového předsednictva Pirátské strany Ivo Vašíček, který veřejně prohlásil, že by měla Česká republika z Aliance odejít měla .

Vašíček byl sice za svoje vyjádření do médií stranou kárán a odvolán z postu místopředsedy, nicméně do sněmovny kandiduje coby čtvrtý v pořadí v Jihomoravském kraji.

Dalším lídrem s vazbami na protialianční aktivity je jednička na zlínské kandidátce Giuseppe Maiello, kterého Piráti do poloviny minulého týdne prezentovali jako "garanta pro obranu": Do zákoutí kultury byl na pirátských stránkách přesunut poté, kdy vyšlo najevo, že se už v květnu 2015 aktivně účastnil prokremelské akce na Hradčanském náměstí v Praze.

Garant pro obranu Pirátů vystupoval s paramilitantními skupinami

Piráti se zpočátku pokoušeli účast Maiella vysvětlit údajnou snahou o pozorování z opozice "oponentů", poté tvrdili, že na akci vůbec nemluvil a po vyjevení faktu, že si předal předal mikrofon s dalšími řečníky, jako byl “domobranec” Obrtel, poslanec Okamura a Ondráček (bývalý příslušníkem pohotovostního pluku SNB, nyní aktivní podporovatel povstalců na Donbase), Rusko opěvující spisovatelkou Procházkovou. Piráti tvrdili, že Maiello na akci jen předčítal a překládal z italštiny dopis, jehož významu patrně nerozuměl.

Obsah toho, co Pirát Maiello říkal, stihl ale zaznamenat komunistický novinář Cvalín. A protože i další dva roky, až do dnešních dnů, pirátský garant pro obranu Maiello bloudil na dalších podobných akcích, seznal reklamní manager Jakub Horák (nedávno nabízející své služby ANO), že Maielllovy veřejné aktivity už nejdou zaretušovat a jeho jméno je "jen" na kandidátce Zlína.

V pirátském programu je coby od čtvrtka minulého týdne uveden předseda Pirátů Ivan Bartoš: Angažmá v NATO si sice před půl rokem hlavu nelámal, preferoval by, "kdyby se obrana řešila na úrovni EU" . Podobný postoj razil i v rámci předvolební debaty o obraně země, kde byl s dalšími lídry politických stran, kde ho ale poslankyně Jana Černochová upozornila, že už dnes v Evropské unie existují tzv. battle group, které ovšem nikdy nikam nevyjely.

Piráti si představují válku pouze na počítači

Reálné vojenské hrozby si předseda Pirátů nepřipouští, protože podle něj dnes války "vedou drony": Jejich význam je ale v možnostech naší armády zejména průzkumný a Bartošovo představa o jejich akceschopnosti je stejná, jako by chirurg řekl, že operace řeší především laparoskopicky: Potřeba armády nespočívá na rozdíl od Bartošovy iluze ve specializaci, ale naopak ve vševojskové připravenosti (potom může být nápomocna i v rámci civilní obrany, kterou mají nakonec i Piráti v programu).

Hned v úvodu zmíněné televizní debaty Bartoš zdůrazňoval, že Piráti rozumí kybernetické hrozbě, upozornil, že teroristé si neplánují útoky prostřednictvím sociálních sítí: Demagogicky tak řešil téma, které nikdo soudný nepředpokládá. Současně ale úplně pominul faktor hybridní války a propagandy, která ovlivňuje veřejné mínění a i psychickou motivaci případných rekrutů: Především veřejné mínění populace, která je manipulována záplavou nedoložených hoaxů.

"Piráti přehlížejí, že na rozklad společnosti lživých informací poukazuje kromě NATO i Evropská unie," říká Andor Šandor, brigádní generál v záloze a bývalý velitel vojenské rozvědky a dodává: "Piráti ve svém programu lžou, že má někdo v plánu plošné odposlouchávání internetu. Nejsou schopni pochopit, nebo prostě popírají, že je třeba sledovat obsah meta dat, nikoli obsah debat".


S pirátským programem "hlídáním hlídačů", tedy podrobení zpravodajství skutečné nezávislé civilní kontrole nemá bývalý velitel vojenské rozvědky Šandor problém pouze v případě, že by se jednalo o zcela politicky nezávislé lidi s nejvyšším stupněm bezpečnostní prověrky. Nikoli jakéhokoli poslance, kteří ani dnes nemohou mít vstup do živých případů sledovaných zpravodajci, protože by hrozilo vynesení informací a jejich zneužití v politickém boji: To by platilo i pro Piráty s poslaneckými mandáty.

Otázku rozvědky a internetu řeší Pirát Bartoš s Babišem

Předseda Pirátů Ivan Bartoš ale odposlechy zpochybňuje už nyní: V souvislosti s Andrejem Babišem, jenž byl současnými poslanci – tedy zatím vydán ke stíhání (tudíž nelze hodnotit, jak byly důkazy proti němu získávány) si Bartoš předvolební debatě: Obrana a bezpečnost na ČT24 dne 15. 9. 2017 v čase 1:32 udělal prostor, aby zřetelně  zpochybnil postup policie, která podle něj právě před volbami  "účelově tlačí na pilu".

Byl to právě předseda hnutí ANO, se kterým se Pirát Bartoš o internetu, cenzuře a zpravodajství radil: "Měl jsem možnost s Andrejem Babišem jednat už na samém počátku vzniku hnutí ANO," řekl Bartoš v rozhovoru pro Parlamentní listy už v dubnu tohoto roku a pokračuje: "Stejně tak všechny další osobní schůzky a konfrontace ve věcech EET, Vojenské rozvědky, cenzury internetu a dalších témat." V uvedeném rozhovoru Bartoš uvedl, že jeho kritika Babiše "vychází z empirických zkušeností."


Zkušenosti s tím, že vojensky slabá země potřebuje silnou rozvědku má naše země nejen empirické, ale i historické: Tuto filozofii totiž po celou dobu své vojenské kariéry razil "Špion, kterému nevěřili", legendární generál František Moravec, který se snažil ještě z emigrace pomáhat vlasti i poté, co komunistický režim ve spojení se sovětskou mocností jako první zavraždil jeho oponenty: Jana Masaryka a generála Heliodora Píku.

(pozn. po letech šetření včetně forenzních důkazů policie stále pracuje v případě smrti syna TGM s verzí "vražda, pachatel neznámý, přičemž důkazy o vrahovi leží v archívech KGB. Generál Píka byl popraven jako první důstojník 21.6.1949).

Obrana Pirátů útokem na vlastní voliče

Pirátům nelze upřít bohaté zkušenosti i úspěchy a znalosti kybernetické hrozby: V rámci kampaně rozjeli podobný s takřka husitským heslem Pusťte nás na ně! (tedy na politiky, které si v nadcházejících sněmovních volbách dovolí zvolit marginální část společnosti). Pokud si je kdokoli dovolí zkritizovat, tak své aktivity nejprve popřou a v případě důkazu v podobě virtuální stopy jasných výroků "vysvětlí" jako přednost údajné široké demokratické platformy:

Za majstrštyk v tomto směru lze prozatím považovat výskyt lídrů na předních místech svých kandidátek, kteří opěvování Stalinovy genocidy vykládají jako "důkaz demokratických názorů": V Jihomoravském kraji kandidující Pirát Kotas se už před rokem vysmíval svému voliči, že "mele jako Kádévák, jehož fotr byl v uranových dolech" a odmítal jakoukoli kritiku člověka, jehož zájmy by měl coby zastupitel hájit.


Občané, kteří budou svůj volební hlas posuzovat z hlediska obrany země a uvažovat o Pirátech, coby garantech její bezpečnosti, by měli vzít v úvahu to, co jejich lídři dlouhodobě skutečně říkají a kam směřují: Zatím to vypadá, že chtějí v rozporu se zákonodárnou pravomocí soudit a zatýkat zástupce druhých a sami jedou do sněmovny po širokorozchodné ruské železnici, na kterou se veze vagon s prapodivnými živly. V případě zvolení dávají už dnes svým voličům najevo, že nehodlají být kontrolováni voliči: Zjevně se chtějí veškeré kontroly uchopit sami.

Nahlásit chybu v článku


Související články

BVP Puma pro Armádu ČR - průmysl, výcvik, cena a spolehlivost

Ministerstvo obrany ČR (MO ČR) plánuje za nakup 210 nových bojových vozidel pěchoty (BVP) a dalších ...

Houfnice Dana a raketomety Vampir v Ázerbájdžánu

Ázerbájdžánská armáda před několika dny ukázala svou nejnovější pozemní techniku. Na zveřejněném ...

Jak přesně bombardují české lehké bojové letouny L-159 ALCA v Iráku?

České lehké bojové letouny L-159 ALCA již více než rok používá irácké letectvo k úderům na pozice ...

General John Hyten: Zaostáváme ve vývoji zbraní za protivníky

Podle generála Johna Hytena, velitele Strategického velitelství (STRATCOM), pro Spojené státy ...

Komentáře

Zvýraznit příspěvky za posledních:
 • JirkaM
  21:35 13.10.2017

  Že chtěl Bartoš vystoupit z NATO by mi až tak nevadilo. Rakousko v NATO není a taky přežilo. Že o tom teď lže mě zase vůbec nepřekvapuje. Mě spíš vadí, že je to takový ...Zobrazit celý příspěvek

  Že chtěl Bartoš vystoupit z NATO by mi až tak nevadilo. Rakousko v NATO není a taky přežilo. Že o tom teď lže mě zase vůbec nepřekvapuje. Mě spíš vadí, že je to takový anarchobolševik, špatný demagog, který půjde přes mrtvoly aby se trochu zviditelnil a aby se dostal k moci.

  Na to, jaká obskurní strana ti piráti jsou, mají opravdu hodně prostoru v médiích a podle mě to není náhoda. Globalisti podpoří jakékoliv multikulti výtače, taková je holt doba.

  Realisté sice mají nádherný program, ale je to jen takový marketingový počin nějakého oligarchy. Je tam kromě toho plagiátora ještě někdo další?

  SPD vypadá z hlediska obrany docela příčetně. Nic úžasného, ale katastrofa by to nebyla: https://www.byznysnoviny.cz/20... Skrýt celý příspěvek

 • Superme
  20:29 12.10.2017

  Luky - Nejsem žádný "proami" nebo "prorus" a já nevím co ještě. Kritizoval jsem jejich zahraniční i domácí politiku za Obamy. Je pravda, že politika Trumpa (a hodnoťme hlavně ...Zobrazit celý příspěvek

  Luky - Nejsem žádný "proami" nebo "prorus" a já nevím co ještě. Kritizoval jsem jejich zahraniční i domácí politiku za Obamy. Je pravda, že politika Trumpa (a hodnoťme hlavně zahraniční politiku) se mi líbí - nebojí se zatlačit na komunistické země Čínu (ochrana duševního vlastnictví, podpora Tchaj-wanu atd.) a KLDR, stejně jako na Írán nebo Venezuelu. Zároveň narovnává vztahy s tradičními Americkými spojenci, které Obama nepochopitelně div neposlal někam kvůli věcem, které mu jinde nevadili - konkrétně Filipíny nebo Egypt. Mnohanásobně zlepšil vztah s Izraelem a Indií. Nebojí se akce proti Erdoganovi - neplácá nesmysli, ale jedná. Ukáže sílu a buď to Turek přijme a nebo bude zle - ostatně tuhle taktiku použil Putin a netrvalo dlouho a Erdogan se skoro připlazil. Stejně tak donutil Evropské země (včetně nás), aby na obranu dávali postupně slíbené 2% HDP.

  Čína ty smlouvy porušuje v Jihočínském moři pravidelně. Na víc zatím nemá a snad to tak i zůstane.

  Evropa na to má ekonomicky - s tím souhlasím. Jenže současně s tím na to nemá politické vedení a hlavně - z EU by se musela stát evropská podoba USA a to je momentálně nereálné. A s tímto vedením jsem za to i rád. Bohužel. Muselo by vzniknout jednotné velení, jednotná politika jak zahraniční tak domácí, atd. atd.

  Představa je to sice hezká kdyby to tak skutečně fungovalo, ale to je spíš takový "ideál" ... realita je jiná. Uvidíme co Britové až odejdou z EU :) To je totiž stát, na který by se ČR měla nejvíce upínat společně k zemím V4.Skrýt celý příspěvek

 • diwalt
  19:38 12.10.2017

  Ohledně dalších lidí u Realistů, jak tady zaznělo, že další nejsou vidět - ještě je celkem často ve virtuálním prostoru Alexandr Tomský, občas má článek na neviditelném čoklovi ...Zobrazit celý příspěvek

  Ohledně dalších lidí u Realistů, jak tady zaznělo, že další nejsou vidět - ještě je celkem často ve virtuálním prostoru Alexandr Tomský, občas má článek na neviditelném čoklovi (kde je často k přečtení i Robejšek), zaznamenal jsem Moroze.

  Upřímně - všichni mluví (píšou) krásně, rozumně, realisticky, je to jak z příručky Pravičákem snadno a rychle, takže by mne to mělo plnit nadšením, ale nemůžu si pomoct, já té novostraně prostě nedokážu věřit. Vyloupli se z ničeho nic sotva rok před volbami a strašně tlačí na pilu. Reálně nemají šanci dosáhnout pěti procent a jediné, co dokážou, je ještě více rozdrobit zdejší pravicovou scénu a ubrat další procento už z takhle zoufale malého koláče.

  Robejškovi bych dokázal uvěřit, kdyby se zapojil do nějaké stávající pravicové strany (mno, ale že jich tady je, co? vlastně jenom zarytí Svobodní a s velkým skřípěním zubů středopravá ODS) a makal na prezentaci dlouhodobě, ne jenom až teď před volbami.

  Na jednu stranu bych byl rád, aby i jejich názory byly v parlamentu slyšet, ale holt je tu dementní systém, který zabíjí všechny názorové menšiny. Osobně by se mi líbilo zrušení volebních krajů i pětiprocentní hranice, klidně ať se tam dostane každý (resp. skoro - je 200 členů, tak reálný limit je 0,5 %). Sice by to byla ještě větší "žvanírna", jak hlásá jeden oblíbený estébák, ale vadilo by to reálně něčemu? Vadilo by, že by se musel hledat pro každou věc skutečný konsensus a holt by neprošla každá volovina? Tak by holt nevznikaly stovky zákonů, které stejně nikdo nemá šanci znát (ale musí se jimi řídit).

  Ale to jsem už totálně offtopic. Sorry.Skrýt celý příspěvek

 • flanker.jirka
  17:58 12.10.2017

  K článku: piráti mají jako každý jiné politické uskupení hájit své zájmy a názory. Členství v NATO není všespasitelné, česká republika existovala i před vstupem do NATO. Tak že by ...Zobrazit celý příspěvek

  K článku: piráti mají jako každý jiné politické uskupení hájit své zájmy a názory. Členství v NATO není všespasitelné, česká republika existovala i před vstupem do NATO. Tak že by existovala i po případném vystoupení z tohoto paktu. Kdo tvrdí, že alternativa k členství v NATO neexistuje, tak lže, je tu partnerství pro mír s vlastní neutralitou vůči ostatním vojenským paktům.
  Pan Bartoš docela trefně zpochybnil činnost policie a tajných služeb, stačí se podívat v čem jel gen. Páleník a jakými způsoby jednaly tajné služby demokratického státu v případě Karla Daňhela.

  Jura 99: Robejšek je spojen s Pentou, což je společnost se sídlem na Kypru a v které působí někdejší estébák Alois Lorenz.

  Grohman: máte zapotřebí tu z toho dělat agitku pro pana Horáčka? ...za jeho tým paní Zelená kope kde můžeSkrýt celý příspěvek

 • Shania
  16:34 12.10.2017

  Jura99: jediný problém u Gripenu je, že jsme si je nekoupili a nemáme pro ně dost AIM-120. Nic levnějšího stejně neseženeme.

  Jura99: jediný problém u Gripenu je, že jsme si je nekoupili a nemáme pro ně dost AIM-120. Nic levnějšího stejně neseženeme.

 • Luky
  16:18 12.10.2017

  Gripeny už řadu let cvičí vzdušný boj s evropskou špičkou (+cvičí i s Ami a Izraelci).
  Nedělají jen air-policing. Na to mají odpovídající výzbroj a výstroj...

  Gripeny už řadu let cvičí vzdušný boj s evropskou špičkou (+cvičí i s Ami a Izraelci).
  Nedělají jen air-policing. Na to mají odpovídající výzbroj a výstroj...

 • Jura99
  16:09 12.10.2017

  Robejšek zní "inteligentně", ale za prvé je sám (neznám nikoho dalšího z jeho strany) a za druhé jeho katastrofické scénáře, byť logicky znějící, zatím vůbec nevycházejí. Pokud ...Zobrazit celý příspěvek

  Robejšek zní "inteligentně", ale za prvé je sám (neznám nikoho dalšího z jeho strany) a za druhé jeho katastrofické scénáře, byť logicky znějící, zatím vůbec nevycházejí. Pokud někde mluvil o drahých supersonicích, tak má v podstatě pravdu. Gripeny stojí ČR za 20let zhruba 40mld. Kč, ale nezvládají nic moc víc, než airpolicing. Ať už kvůli malému počtu nebo chybějící výzbroji nebo chybějící zástavbě nějakých komponentů. To je celkem vysoká cena za službu, kterou by zvládl jakýkoliv holý nadzvukový stroj. Buďto se mělo 40mld. investovat do Aera, aby vznikl nějaký lehký nadzvukový stroj nebo koupit jakýkoliv nejlevnější nadzvuk na trhu. Klidně čínský kvůli ceně, a aby to nedráždilo spojence, tak převést airpolicing pod ministerstvo vnitra, tam kde byl za první republiky (četnické letecké hlídky).Skrýt celý příspěvek

 • Ultramarinus
  15:35 12.10.2017

  Luky: Troufám si říct, že z velkých hráčů kdokoliv poruší cokoliv a to zcela bezostyšně v případě, že se mu to hodí a že potenciální "zisk" převáží potenciální "ztráty". A pokud ...Zobrazit celý příspěvek

  Luky:
  Troufám si říct, že z velkých hráčů kdokoliv poruší cokoliv a to zcela bezostyšně v případě, že se mu to hodí a že potenciální "zisk" převáží potenciální "ztráty". A pokud by US porušovala jen to co tu bylo zíněno, ještě by to překousnout šlo.Skrýt celý příspěvek

 • Luky
  13:57 12.10.2017

  Superme Je zábavné sledovat tvé proami prozření v přímém přenosu (od zvolení Trumpa?), ale nedělej si iluze o svobodě v USA. U nás je větší svoboda. V USA tě můžou zavřít za ...Zobrazit celý příspěvek

  Superme
  Je zábavné sledovat tvé proami prozření v přímém přenosu (od zvolení Trumpa?), ale nedělej si iluze o svobodě v USA. U nás je větší svoboda. V USA tě můžou zavřít za spoustu věcí, můžeš se i dostat do velkých problémů, když budeš pochybovat o závěrech některých státních komisí a pod.
  Obecně menší země si mohou dovolit být svobodnější než velké federace, ale USA mají výrazný sestup "svobody". Navíc se bude čím dál víc demaskovat kmotrovské vedení země. O Rusku, Číně a jejich svobodě si nikdo iluze nedělá. Troufám si ale říci, že mezinárodní smlouvy tak bezostyšně neporušují.

  Svět opravdu dokonalý nebude, ale co kdyby se tak supervelmocí stala Evropa? Ona už ekonomickou velmocí (podle některých nemocí) je. Stačí dobudovat vojenské kapacity, přidat ústavu některým hlavním členům a doladit vedení.
  Nemusíme hned hnát Amíky klackem, stačí postupné stavění se na vlastní nohy...a Amík aspoň ušetří, on z toho přece pro sebe nic nemá :)Skrýt celý příspěvek

 • Superme
  13:40 12.10.2017

  pjek - Smlouvy a mezinárodní právo porušuje každý stát, který na to má moc vojenskou, ekonomickou a politickou. Ani jedna ze 3 velmocí (USA, Rusko, Čína) nemá "čisté ruce". Já ...Zobrazit celý příspěvek

  pjek - Smlouvy a mezinárodní právo porušuje každý stát, který na to má moc vojenskou, ekonomickou a politickou. Ani jedna ze 3 velmocí (USA, Rusko, Čína) nemá "čisté ruce".

  Já budu volit "partaj", která chce zůstat v NATO. Proč? Protože ať už mají Američané své chyby a Rusové mají v něčem například pravdu, tak si stále myslím, že se naše země má lépe, když je součástí Západu. Mě Západ dává svobodu mnohem větší, než Východ. V USA se mohu vyjadřovat jak jen chci a nikdo mě za to zavírat nebude. Jinde to třeba není až takto svobodné, ale přesto mohu kritizovat politiky, mohu svobodně volit.

  Svět nikdy nebude dokonalí. Neříkám, že je Západ nebo NATO bezchybný. Není a jestli někdy bude, tak se toho já (nejspíš) nedožiji. Jenže lepší varianta neexistuje. A jen taková otázečka - to si myslíte, že pokud by onou světovou supervelmocí byla řekněme Čína nebo Rusko, tak by se chovali lépe a bylo by to pro nás lepší, než pokud onou supervelmocí jsou USA?Skrýt celý příspěvek

 • pjek
  01:39 12.10.2017

  Kazde, Robejšek je sice mentální nadprůměr, ale o globální politice toho také mnoho neví nebo nechce vědět, což je horší. Ignorovat měnící se realitu ve prospěch těch, co nemají v ...Zobrazit celý příspěvek

  Kazde, Robejšek je sice mentální nadprůměr, ale o globální politice toho také mnoho neví nebo nechce vědět, což je horší. Ignorovat měnící se realitu ve prospěch těch, co nemají v lásce parazity jakéhokoli druhu a preferují jednání před jakýmkoli vyhrnováním rukávů je myšlení předem odsouzené k porážce.Skrýt celý příspěvek

 • pjek
  01:34 12.10.2017

  Koukám, že níže je až příliš mnoho příkladů politického pískoviště. Kdo nic neví, tak snadno je balamucen... Vážení, to netušíte, že vám parlamentí politici lžou do kapsy? Národně ...Zobrazit celý příspěvek

  Koukám, že níže je až příliš mnoho příkladů politického pískoviště. Kdo nic neví, tak snadno je balamucen... Vážení, to netušíte, že vám parlamentí politici lžou do kapsy? Národně sociální idea vítězí, protože se opírá o národ, který nepanáčkuje před nikým. naše armády má bránit naši vlast, nikoli v cizím žoldu hrát cizí hry v rozporu s mezinárodním právem. Pamatujme na hrdinné vzepětí našich předků při mobilizaci v roce 1938 i na to, kdo nás zradil. kde je čest a spravedlnost? Kde je právo národů na sebeurčení? To jsou hodnoty, které časem nedevalvují jako peníze, za něž jde leckdo válčit za cizí zájmy.Skrýt celý příspěvek

 • pjek
  01:26 12.10.2017

  1. Autorka neví, že Piráti se veřejně vyslovili za setrvání v NATO. 2. Co je ale horší, ona stejně jako mnozí spoluobčané asi nevědí, že NATO permanentně porušuje mezinárodní právo ...Zobrazit celý příspěvek

  1. Autorka neví, že Piráti se veřejně vyslovili za setrvání v NATO. 2. Co je ale horší, ona stejně jako mnozí spoluobčané asi nevědí, že NATO permanentně porušuje mezinárodní právo a současně vlastní Washingtonskou smlouvu. Kdopak z vás ji četl a zná ji? Kdo by volil partaj, která podporuje silové mocenské uskupení činící z vlastní smlouvy cár papíru?Skrýt celý příspěvek

 • Muhaha
  21:34 11.10.2017

  S menším zlem se jděte, s prominutím, vycpat. Všichni se neustále zaklínají tím, že volí menší zlo a pak to tak u nás vypadá. Přestaňte se ohlížet na "průzkumy" a jiná ...Zobrazit celý příspěvek

  S menším zlem se jděte, s prominutím, vycpat.
  Všichni se neustále zaklínají tím, že volí menší zlo a pak to tak u nás vypadá.
  Přestaňte se ohlížet na "průzkumy" a jiná sebenaplňující proroctví virtuální reality.
  Nenechte sebou vrtět.
  A když Váš hlas propadne, tak co? Alespoň jste nevolili ty největší sociopaty.
  Volte podle toho, jak si vyhodnotíte předchozí činnost volených, ne podle jejich volebního marketingu (včetně programů).Skrýt celý příspěvek

 • Luky
  21:27 11.10.2017

  mě zas na ODS láká jenom mladý Klaus...

  mě zas na ODS láká jenom mladý Klaus...

 • RiMr71
  20:50 11.10.2017

  Mě zas od ODS viklá mladý Klaus - jako tatínek, Všude byl, všemu rozumí, od všeho má klíče a lže... Ale... pro mě je to menší zlo, resp. míň velké zlo než jakákoliv myslitelná ...Zobrazit celý příspěvek

  Mě zas od ODS viklá mladý Klaus - jako tatínek, Všude byl, všemu rozumí, od všeho má klíče a lže...
  Ale... pro mě je to menší zlo, resp. míň velké zlo než jakákoliv myslitelná alternativa. Je to jak volba jestli si nechám ufiknout ptáka nebo vypíchnout oko...
  Ale Burešovic, to je rovnou kremace...Skrýt celý příspěvek

 • stronger.p
  16:00 11.10.2017

  @Jakub2 Však také píšu, jakou bolestí ještě musí standardní pravicový volič projít.. Vždy jsem volil ODS kvůli myšlenkový idejím, lupičů a grázlů se najde v každé straně ...Zobrazit celý příspěvek

  @Jakub2
  Však také píšu, jakou bolestí ještě musí standardní pravicový volič projít..

  Vždy jsem volil ODS kvůli myšlenkový idejím, lupičů a grázlů se najde v každé straně požehnaně, ale to, co včera předvedl mr.Vondra mě natolik zviklalo, že snad dám i protestní hlas. Kavan je, co je, ale s p.Vondrou si vytřel zadek v debatě a mluvil tak, jak bych očekával od ODS. Bohužel, v této straně jsou již jen asi Topkaři, Němcová.....Skrýt celý příspěvek

 • Jakub2
  14:37 11.10.2017

  Stronger.p: No když věříte víc panu Kavanovi, soudně uznanému lháři (judikát britského soudu) a člověku, v jehož trezoru se našly tajemné miliony, který skartoval 400 tajných ...Zobrazit celý příspěvek

  Stronger.p: No když věříte víc panu Kavanovi, soudně uznanému lháři (judikát britského soudu) a člověku, v jehož trezoru se našly tajemné miliony, který skartoval 400 tajných spisů, které se později našly... o jeho extempore v kauze Grippeny ani nemluvě.

  Jan Kavan je člověk, který ví kdy a jak říkat líbivé věci. V jeho podání je všechno fajn, ale realita může být dost odlišná. S Janem Kavanem je příjemné plout na zaoceánském parníku v luxusu, ale do malého člunu bych si s ním nesedl.Skrýt celý příspěvek

 • kazd
  13:32 11.10.2017

  Na Robejškovi se domluvil Andrej s Dopivou. ANO se posunulo doleva a potřebuje "pravicové" voliče na něco lákat tak, aby nešli k OSD+TOP 09. Dospiva si to pak nějak vybere, o to ...Zobrazit celý příspěvek

  Na Robejškovi se domluvil Andrej s Dopivou.
  ANO se posunulo doleva a potřebuje "pravicové" voliče na něco lákat tak, aby nešli k OSD+TOP 09. Dospiva si to pak nějak vybere, o to strach nemám (stačí už te´d koukat co se děje kolem letiště Vodochody)

  Robejšek to vidí jako šanci zviditelnit se.
  Zeman nevypadá zdravotně vůbec dobře a buď zemře ještě před volbou nebo po ní jako prezident. Pak bude místo v kampani na dalšího prezidenta pro nějakého drsńáka, co by proti Zemanovi neměl šanci, protože by říkal velmi podobně to samé.

  Robjšek je extrémně inteligentní a ví co říká, některé věci je třeba říkat ve zkratce aby to prošlo médiii.
  Stejně tak ví, že nemá šanci cokoli prosadit i pokud by dostal 5%. Teoreticky by mohl "umožnit" schválení nějaké vlády, ale na oplátku by nic moc nezískal (long term).Skrýt celý příspěvek

 • stronger.p
  13:15 11.10.2017

  Jakou bolestí ještě musí projít standardní pravicový volič při sledování debat? Např. včera večer duel exministra pro nasvícení vesmíru Vondry a levičáka Kavana, ztotožnil jsem ...Zobrazit celý příspěvek

  Jakou bolestí ještě musí projít standardní pravicový volič při sledování debat?
  Např. včera večer duel exministra pro nasvícení vesmíru Vondry a levičáka Kavana, ztotožnil jsem se ke svému zděšení s názorem p.Kavana....Skrýt celý příspěvek

Načítám diskuzi...

Stránka 1 z 5