NÁZOR: Obranu země berou Piráti útokem

Propagační materiály strany Pirátů; ilustrační foto / Instagram Pirátů

V moři debat spojené s blížícími se volbami do Poslanecké sněmovny ČR se vyvalila i vlna nesoucí otázku, jak se s obranou země popasují “černí koni” voleb Piráti: Politická strana se sice honosí údajnou transparentností. Od počátku je ale  zahalená mlhou, zda chce vůbec zůstat ve vodách NATO. Současně s tím má navíc ambice zasahovat do kontroly vojenského zpravodajství neobvyklými způsoby, o nichž se předseda Pirátů Bartoš radí s Andrejem Babišem.

Angažmá v NATO Pirátům nevoní

Zveřejněný program strany od počátku drhne s reálnými postoji a výroky lídrů strany, kteří – pokud nejsou přímo v rozporu s tím, co Piráti na svých stránkách tvrdí – pojímají odpovědi na téma obrany tak, aby si vytvořili široký prostor pro manévrování.

O setrvání v NATO se předseda Pirátů Ivan Bartoš v březnu tohoto roku vyjádřil slovy: "Právě tato otázka by měla být věcí celostátního referenda" a současně přiznal, že má jako pacifista problémy s intervencemi NATO .

Přesto, že nyní Ivan Bartoš hlásá, že "o vystoupení z NATO nikdy nebyla řeč", v březnu v rozhovoru pro Seznam odpověděl, že neví, jak by o setrvání v Alianci hlasoval , protože prý "o tom nepřemýšlel" . Skutečně máme věřit, že si předseda Pirátů kandidujících do sněmovny neláme  setrváním v NATO hlavu?!

Na rozdíl od svého stranického šéfa má ohledně členství v NATO jasno zastupitel a člen republikového předsednictva Pirátské strany Ivo Vašíček, který veřejně prohlásil, že by měla Česká republika z Aliance odejít měla .

Vašíček byl sice za svoje vyjádření do médií stranou kárán a odvolán z postu místopředsedy, nicméně do sněmovny kandiduje coby čtvrtý v pořadí v Jihomoravském kraji.

Dalším lídrem s vazbami na protialianční aktivity je jednička na zlínské kandidátce Giuseppe Maiello, kterého Piráti do poloviny minulého týdne prezentovali jako "garanta pro obranu": Do zákoutí kultury byl na pirátských stránkách přesunut poté, kdy vyšlo najevo, že se už v květnu 2015 aktivně účastnil prokremelské akce na Hradčanském náměstí v Praze.

Garant pro obranu Pirátů vystupoval s paramilitantními skupinami

Piráti se zpočátku pokoušeli účast Maiella vysvětlit údajnou snahou o pozorování z opozice "oponentů", poté tvrdili, že na akci vůbec nemluvil a po vyjevení faktu, že si předal předal mikrofon s dalšími řečníky, jako byl “domobranec” Obrtel, poslanec Okamura a Ondráček (bývalý příslušníkem pohotovostního pluku SNB, nyní aktivní podporovatel povstalců na Donbase), Rusko opěvující spisovatelkou Procházkovou. Piráti tvrdili, že Maiello na akci jen předčítal a překládal z italštiny dopis, jehož významu patrně nerozuměl.

Obsah toho, co Pirát Maiello říkal, stihl ale zaznamenat komunistický novinář Cvalín. A protože i další dva roky, až do dnešních dnů, pirátský garant pro obranu Maiello bloudil na dalších podobných akcích, seznal reklamní manager Jakub Horák (nedávno nabízející své služby ANO), že Maielllovy veřejné aktivity už nejdou zaretušovat a jeho jméno je "jen" na kandidátce Zlína.

V pirátském programu je coby od čtvrtka minulého týdne uveden předseda Pirátů Ivan Bartoš: Angažmá v NATO si sice před půl rokem hlavu nelámal, preferoval by, "kdyby se obrana řešila na úrovni EU" . Podobný postoj razil i v rámci předvolební debaty o obraně země, kde byl s dalšími lídry politických stran, kde ho ale poslankyně Jana Černochová upozornila, že už dnes v Evropské unie existují tzv. battle group, které ovšem nikdy nikam nevyjely.

Piráti si představují válku pouze na počítači

Reálné vojenské hrozby si předseda Pirátů nepřipouští, protože podle něj dnes války "vedou drony": Jejich význam je ale v možnostech naší armády zejména průzkumný a Bartošovo představa o jejich akceschopnosti je stejná, jako by chirurg řekl, že operace řeší především laparoskopicky: Potřeba armády nespočívá na rozdíl od Bartošovy iluze ve specializaci, ale naopak ve vševojskové připravenosti (potom může být nápomocna i v rámci civilní obrany, kterou mají nakonec i Piráti v programu).

Hned v úvodu zmíněné televizní debaty Bartoš zdůrazňoval, že Piráti rozumí kybernetické hrozbě, upozornil, že teroristé si neplánují útoky prostřednictvím sociálních sítí: Demagogicky tak řešil téma, které nikdo soudný nepředpokládá. Současně ale úplně pominul faktor hybridní války a propagandy, která ovlivňuje veřejné mínění a i psychickou motivaci případných rekrutů: Především veřejné mínění populace, která je manipulována záplavou nedoložených hoaxů.

"Piráti přehlížejí, že na rozklad společnosti lživých informací poukazuje kromě NATO i Evropská unie," říká Andor Šandor, brigádní generál v záloze a bývalý velitel vojenské rozvědky a dodává: "Piráti ve svém programu lžou, že má někdo v plánu plošné odposlouchávání internetu. Nejsou schopni pochopit, nebo prostě popírají, že je třeba sledovat obsah meta dat, nikoli obsah debat".


S pirátským programem "hlídáním hlídačů", tedy podrobení zpravodajství skutečné nezávislé civilní kontrole nemá bývalý velitel vojenské rozvědky Šandor problém pouze v případě, že by se jednalo o zcela politicky nezávislé lidi s nejvyšším stupněm bezpečnostní prověrky. Nikoli jakéhokoli poslance, kteří ani dnes nemohou mít vstup do živých případů sledovaných zpravodajci, protože by hrozilo vynesení informací a jejich zneužití v politickém boji: To by platilo i pro Piráty s poslaneckými mandáty.

Otázku rozvědky a internetu řeší Pirát Bartoš s Babišem

Předseda Pirátů Ivan Bartoš ale odposlechy zpochybňuje už nyní: V souvislosti s Andrejem Babišem, jenž byl současnými poslanci – tedy zatím vydán ke stíhání (tudíž nelze hodnotit, jak byly důkazy proti němu získávány) si Bartoš předvolební debatě: Obrana a bezpečnost na ČT24 dne 15. 9. 2017 v čase 1:32 udělal prostor, aby zřetelně  zpochybnil postup policie, která podle něj právě před volbami  "účelově tlačí na pilu".

Byl to právě předseda hnutí ANO, se kterým se Pirát Bartoš o internetu, cenzuře a zpravodajství radil: "Měl jsem možnost s Andrejem Babišem jednat už na samém počátku vzniku hnutí ANO," řekl Bartoš v rozhovoru pro Parlamentní listy už v dubnu tohoto roku a pokračuje: "Stejně tak všechny další osobní schůzky a konfrontace ve věcech EET, Vojenské rozvědky, cenzury internetu a dalších témat." V uvedeném rozhovoru Bartoš uvedl, že jeho kritika Babiše "vychází z empirických zkušeností."


Zkušenosti s tím, že vojensky slabá země potřebuje silnou rozvědku má naše země nejen empirické, ale i historické: Tuto filozofii totiž po celou dobu své vojenské kariéry razil "Špion, kterému nevěřili", legendární generál František Moravec, který se snažil ještě z emigrace pomáhat vlasti i poté, co komunistický režim ve spojení se sovětskou mocností jako první zavraždil jeho oponenty: Jana Masaryka a generála Heliodora Píku.

(pozn. po letech šetření včetně forenzních důkazů policie stále pracuje v případě smrti syna TGM s verzí "vražda, pachatel neznámý, přičemž důkazy o vrahovi leží v archívech KGB. Generál Píka byl popraven jako první důstojník 21.6.1949).

Obrana Pirátů útokem na vlastní voliče

Pirátům nelze upřít bohaté zkušenosti i úspěchy a znalosti kybernetické hrozby: V rámci kampaně rozjeli podobný s takřka husitským heslem Pusťte nás na ně! (tedy na politiky, které si v nadcházejících sněmovních volbách dovolí zvolit marginální část společnosti). Pokud si je kdokoli dovolí zkritizovat, tak své aktivity nejprve popřou a v případě důkazu v podobě virtuální stopy jasných výroků "vysvětlí" jako přednost údajné široké demokratické platformy:

Za majstrštyk v tomto směru lze prozatím považovat výskyt lídrů na předních místech svých kandidátek, kteří opěvování Stalinovy genocidy vykládají jako "důkaz demokratických názorů": V Jihomoravském kraji kandidující Pirát Kotas se už před rokem vysmíval svému voliči, že "mele jako Kádévák, jehož fotr byl v uranových dolech" a odmítal jakoukoli kritiku člověka, jehož zájmy by měl coby zastupitel hájit.


Občané, kteří budou svůj volební hlas posuzovat z hlediska obrany země a uvažovat o Pirátech, coby garantech její bezpečnosti, by měli vzít v úvahu to, co jejich lídři dlouhodobě skutečně říkají a kam směřují: Zatím to vypadá, že chtějí v rozporu se zákonodárnou pravomocí soudit a zatýkat zástupce druhých a sami jedou do sněmovny po širokorozchodné ruské železnici, na kterou se veze vagon s prapodivnými živly. V případě zvolení dávají už dnes svým voličům najevo, že nehodlají být kontrolováni voliči: Zjevně se chtějí veškeré kontroly uchopit sami.

Nahlásit chybu v článku


Související články

BVP Puma pro Armádu ČR - průmysl, výcvik, cena a spolehlivost

Ministerstvo obrany ČR (MO ČR) plánuje za nakup 210 nových bojových vozidel pěchoty (BVP) a dalších ...

Houfnice Dana a raketomety Vampir v Ázerbájdžánu

Ázerbájdžánská armáda před několika dny ukázala svou nejnovější pozemní techniku. Na zveřejněném ...

Jak přesně bombardují české lehké bojové letouny L-159 ALCA v Iráku?

České lehké bojové letouny L-159 ALCA již více než rok používá irácké letectvo k úderům na pozice ...

General John Hyten: Zaostáváme ve vývoji zbraní za protivníky

Podle generála Johna Hytena, velitele Strategického velitelství (STRATCOM), pro Spojené státy ...

Přidávat diskuzní příspěvky a hlasovat pro článek mohou jen registrovaní. Prosím zaregistrujte se nebo se přihlašte!

Komentáře

Zvýraznit příspěvky za posledních:
 • JirkaM
  21:35 13.10.2017

  Že chtěl Bartoš vystoupit z NATO by mi až tak nevadilo. Rakousko v NATO není a taky přežilo. Že o tom teď lže mě zase vůbec nepřekvapuje. Mě spíš vadí, že je to takový ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Že chtěl Bartoš vystoupit z NATO by mi až tak nevadilo. Rakousko v NATO není a taky přežilo. Že o tom teď lže mě zase vůbec nepřekvapuje. Mě spíš vadí, že je to takový anarchobolševik, špatný demagog, který půjde přes mrtvoly aby se trochu zviditelnil a aby se dostal k moci.

  Na to, jaká obskurní strana ti piráti jsou, mají opravdu hodně prostoru v médiích a podle mě to není náhoda. Globalisti podpoří jakékoliv multikulti výtače, taková je holt doba.

  Realisté sice mají nádherný program, ale je to jen takový marketingový počin nějakého oligarchy. Je tam kromě toho plagiátora ještě někdo další?

  SPD vypadá z hlediska obrany docela příčetně. Nic úžasného, ale katastrofa by to nebyla: https://www.byznysnoviny.cz/20...
  Skrýt celý příspěvek

 • Superme
  20:29 12.10.2017

  Luky - Nejsem žádný "proami" nebo "prorus" a já nevím co ještě. Kritizoval jsem jejich zahraniční i domácí politiku za Obamy. Je pravda, že politika Trumpa (a hodnoťme hlavně ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Luky - Nejsem žádný "proami" nebo "prorus" a já nevím co ještě. Kritizoval jsem jejich zahraniční i domácí politiku za Obamy. Je pravda, že politika Trumpa (a hodnoťme hlavně zahraniční politiku) se mi líbí - nebojí se zatlačit na komunistické země Čínu (ochrana duševního vlastnictví, podpora Tchaj-wanu atd.) a KLDR, stejně jako na Írán nebo Venezuelu. Zároveň narovnává vztahy s tradičními Americkými spojenci, které Obama nepochopitelně div neposlal někam kvůli věcem, které mu jinde nevadili - konkrétně Filipíny nebo Egypt. Mnohanásobně zlepšil vztah s Izraelem a Indií. Nebojí se akce proti Erdoganovi - neplácá nesmysli, ale jedná. Ukáže sílu a buď to Turek přijme a nebo bude zle - ostatně tuhle taktiku použil Putin a netrvalo dlouho a Erdogan se skoro připlazil. Stejně tak donutil Evropské země (včetně nás), aby na obranu dávali postupně slíbené 2% HDP.

  Čína ty smlouvy porušuje v Jihočínském moři pravidelně. Na víc zatím nemá a snad to tak i zůstane.

  Evropa na to má ekonomicky - s tím souhlasím. Jenže současně s tím na to nemá politické vedení a hlavně - z EU by se musela stát evropská podoba USA a to je momentálně nereálné. A s tímto vedením jsem za to i rád. Bohužel. Muselo by vzniknout jednotné velení, jednotná politika jak zahraniční tak domácí, atd. atd.

  Představa je to sice hezká kdyby to tak skutečně fungovalo, ale to je spíš takový "ideál" ... realita je jiná. Uvidíme co Britové až odejdou z EU :) To je totiž stát, na který by se ČR měla nejvíce upínat společně k zemím V4.
  Skrýt celý příspěvek

 • diwalt
  19:38 12.10.2017

  Ohledně dalších lidí u Realistů, jak tady zaznělo, že další nejsou vidět - ještě je celkem často ve virtuálním prostoru Alexandr Tomský, občas má článek na neviditelném čoklovi ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Ohledně dalších lidí u Realistů, jak tady zaznělo, že další nejsou vidět - ještě je celkem často ve virtuálním prostoru Alexandr Tomský, občas má článek na neviditelném čoklovi (kde je často k přečtení i Robejšek), zaznamenal jsem Moroze.

  Upřímně - všichni mluví (píšou) krásně, rozumně, realisticky, je to jak z příručky Pravičákem snadno a rychle, takže by mne to mělo plnit nadšením, ale nemůžu si pomoct, já té novostraně prostě nedokážu věřit. Vyloupli se z ničeho nic sotva rok před volbami a strašně tlačí na pilu. Reálně nemají šanci dosáhnout pěti procent a jediné, co dokážou, je ještě více rozdrobit zdejší pravicovou scénu a ubrat další procento už z takhle zoufale malého koláče.

  Robejškovi bych dokázal uvěřit, kdyby se zapojil do nějaké stávající pravicové strany (mno, ale že jich tady je, co? vlastně jenom zarytí Svobodní a s velkým skřípěním zubů středopravá ODS) a makal na prezentaci dlouhodobě, ne jenom až teď před volbami.

  Na jednu stranu bych byl rád, aby i jejich názory byly v parlamentu slyšet, ale holt je tu dementní systém, který zabíjí všechny názorové menšiny. Osobně by se mi líbilo zrušení volebních krajů i pětiprocentní hranice, klidně ať se tam dostane každý (resp. skoro - je 200 členů, tak reálný limit je 0,5 %). Sice by to byla ještě větší "žvanírna", jak hlásá jeden oblíbený estébák, ale vadilo by to reálně něčemu? Vadilo by, že by se musel hledat pro každou věc skutečný konsensus a holt by neprošla každá volovina? Tak by holt nevznikaly stovky zákonů, které stejně nikdo nemá šanci znát (ale musí se jimi řídit).

  Ale to jsem už totálně offtopic. Sorry.
  Skrýt celý příspěvek

 • flanker.jirka
  17:58 12.10.2017

  K článku: piráti mají jako každý jiné politické uskupení hájit své zájmy a názory. Členství v NATO není všespasitelné, česká republika existovala i před vstupem do NATO. Tak že by ...
  Zobrazit celý příspěvek

  K článku: piráti mají jako každý jiné politické uskupení hájit své zájmy a názory. Členství v NATO není všespasitelné, česká republika existovala i před vstupem do NATO. Tak že by existovala i po případném vystoupení z tohoto paktu. Kdo tvrdí, že alternativa k členství v NATO neexistuje, tak lže, je tu partnerství pro mír s vlastní neutralitou vůči ostatním vojenským paktům.
  Pan Bartoš docela trefně zpochybnil činnost policie a tajných služeb, stačí se podívat v čem jel gen. Páleník a jakými způsoby jednaly tajné služby demokratického státu v případě Karla Daňhela.

  Jura 99: Robejšek je spojen s Pentou, což je společnost se sídlem na Kypru a v které působí někdejší estébák Alois Lorenz.

  Grohman: máte zapotřebí tu z toho dělat agitku pro pana Horáčka? ...za jeho tým paní Zelená kope kde může
  Skrýt celý příspěvek

 • Shania
  16:34 12.10.2017

  Jura99: jediný problém u Gripenu je, že jsme si je nekoupili a nemáme pro ně dost AIM-120. Nic levnějšího stejně neseženeme.

  Jura99: jediný problém u Gripenu je, že jsme si je nekoupili a nemáme pro ně dost AIM-120. Nic levnějšího stejně neseženeme.

 • Luky
  16:18 12.10.2017

  Gripeny už řadu let cvičí vzdušný boj s evropskou špičkou (+cvičí i s Ami a Izraelci).
  Nedělají jen air-policing. Na to mají odpovídající výzbroj a výstroj...

  Gripeny už řadu let cvičí vzdušný boj s evropskou špičkou (+cvičí i s Ami a Izraelci).
  Nedělají jen air-policing. Na to mají odpovídající výzbroj a výstroj...

 • Jura99
  16:09 12.10.2017

  Robejšek zní "inteligentně", ale za prvé je sám (neznám nikoho dalšího z jeho strany) a za druhé jeho katastrofické scénáře, byť logicky znějící, zatím vůbec nevycházejí. Pokud ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Robejšek zní "inteligentně", ale za prvé je sám (neznám nikoho dalšího z jeho strany) a za druhé jeho katastrofické scénáře, byť logicky znějící, zatím vůbec nevycházejí. Pokud někde mluvil o drahých supersonicích, tak má v podstatě pravdu. Gripeny stojí ČR za 20let zhruba 40mld. Kč, ale nezvládají nic moc víc, než airpolicing. Ať už kvůli malému počtu nebo chybějící výzbroji nebo chybějící zástavbě nějakých komponentů. To je celkem vysoká cena za službu, kterou by zvládl jakýkoliv holý nadzvukový stroj. Buďto se mělo 40mld. investovat do Aera, aby vznikl nějaký lehký nadzvukový stroj nebo koupit jakýkoliv nejlevnější nadzvuk na trhu. Klidně čínský kvůli ceně, a aby to nedráždilo spojence, tak převést airpolicing pod ministerstvo vnitra, tam kde byl za první republiky (četnické letecké hlídky).
  Skrýt celý příspěvek

 • Ultramarinus
  15:35 12.10.2017

  Luky:
  Troufám si říct, že z velkých hráčů kdokoliv poruší cokoliv a to zcela bezostyšně v případě, že se mu to hodí a že potenciální "zisk" převáží potenciální "ztráty". A pokud ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Luky:
  Troufám si říct, že z velkých hráčů kdokoliv poruší cokoliv a to zcela bezostyšně v případě, že se mu to hodí a že potenciální "zisk" převáží potenciální "ztráty". A pokud by US porušovala jen to co tu bylo zíněno, ještě by to překousnout šlo.
  Skrýt celý příspěvek

 • Luky
  13:57 12.10.2017

  Superme
  Je zábavné sledovat tvé proami prozření v přímém přenosu (od zvolení Trumpa?), ale nedělej si iluze o svobodě v USA. U nás je větší svoboda. V USA tě můžou zavřít za ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Superme
  Je zábavné sledovat tvé proami prozření v přímém přenosu (od zvolení Trumpa?), ale nedělej si iluze o svobodě v USA. U nás je větší svoboda. V USA tě můžou zavřít za spoustu věcí, můžeš se i dostat do velkých problémů, když budeš pochybovat o závěrech některých státních komisí a pod.
  Obecně menší země si mohou dovolit být svobodnější než velké federace, ale USA mají výrazný sestup "svobody". Navíc se bude čím dál víc demaskovat kmotrovské vedení země. O Rusku, Číně a jejich svobodě si nikdo iluze nedělá. Troufám si ale říci, že mezinárodní smlouvy tak bezostyšně neporušují.

  Svět opravdu dokonalý nebude, ale co kdyby se tak supervelmocí stala Evropa? Ona už ekonomickou velmocí (podle některých nemocí) je. Stačí dobudovat vojenské kapacity, přidat ústavu některým hlavním členům a doladit vedení.
  Nemusíme hned hnát Amíky klackem, stačí postupné stavění se na vlastní nohy...a Amík aspoň ušetří, on z toho přece pro sebe nic nemá :)
  Skrýt celý příspěvek

 • Superme
  13:40 12.10.2017

  pjek - Smlouvy a mezinárodní právo porušuje každý stát, který na to má moc vojenskou, ekonomickou a politickou. Ani jedna ze 3 velmocí (USA, Rusko, Čína) nemá "čisté ruce".

  Já ...
  Zobrazit celý příspěvek

  pjek - Smlouvy a mezinárodní právo porušuje každý stát, který na to má moc vojenskou, ekonomickou a politickou. Ani jedna ze 3 velmocí (USA, Rusko, Čína) nemá "čisté ruce".

  Já budu volit "partaj", která chce zůstat v NATO. Proč? Protože ať už mají Američané své chyby a Rusové mají v něčem například pravdu, tak si stále myslím, že se naše země má lépe, když je součástí Západu. Mě Západ dává svobodu mnohem větší, než Východ. V USA se mohu vyjadřovat jak jen chci a nikdo mě za to zavírat nebude. Jinde to třeba není až takto svobodné, ale přesto mohu kritizovat politiky, mohu svobodně volit.

  Svět nikdy nebude dokonalí. Neříkám, že je Západ nebo NATO bezchybný. Není a jestli někdy bude, tak se toho já (nejspíš) nedožiji. Jenže lepší varianta neexistuje. A jen taková otázečka - to si myslíte, že pokud by onou světovou supervelmocí byla řekněme Čína nebo Rusko, tak by se chovali lépe a bylo by to pro nás lepší, než pokud onou supervelmocí jsou USA?
  Skrýt celý příspěvek

 • pjek
  01:39 12.10.2017

  Kazde, Robejšek je sice mentální nadprůměr, ale o globální politice toho také mnoho neví nebo nechce vědět, což je horší. Ignorovat měnící se realitu ve prospěch těch, co nemají v ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Kazde, Robejšek je sice mentální nadprůměr, ale o globální politice toho také mnoho neví nebo nechce vědět, což je horší. Ignorovat měnící se realitu ve prospěch těch, co nemají v lásce parazity jakéhokoli druhu a preferují jednání před jakýmkoli vyhrnováním rukávů je myšlení předem odsouzené k porážce.
  Skrýt celý příspěvek

 • pjek
  01:34 12.10.2017

  Koukám, že níže je až příliš mnoho příkladů politického pískoviště. Kdo nic neví, tak snadno je balamucen... Vážení, to netušíte, že vám parlamentí politici lžou do kapsy? Národně ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Koukám, že níže je až příliš mnoho příkladů politického pískoviště. Kdo nic neví, tak snadno je balamucen... Vážení, to netušíte, že vám parlamentí politici lžou do kapsy? Národně sociální idea vítězí, protože se opírá o národ, který nepanáčkuje před nikým. naše armády má bránit naši vlast, nikoli v cizím žoldu hrát cizí hry v rozporu s mezinárodním právem. Pamatujme na hrdinné vzepětí našich předků při mobilizaci v roce 1938 i na to, kdo nás zradil. kde je čest a spravedlnost? Kde je právo národů na sebeurčení? To jsou hodnoty, které časem nedevalvují jako peníze, za něž jde leckdo válčit za cizí zájmy.
  Skrýt celý příspěvek

 • pjek
  01:26 12.10.2017

  1. Autorka neví, že Piráti se veřejně vyslovili za setrvání v NATO. 2. Co je ale horší, ona stejně jako mnozí spoluobčané asi nevědí, že NATO permanentně porušuje mezinárodní právo ...
  Zobrazit celý příspěvek

  1. Autorka neví, že Piráti se veřejně vyslovili za setrvání v NATO. 2. Co je ale horší, ona stejně jako mnozí spoluobčané asi nevědí, že NATO permanentně porušuje mezinárodní právo a současně vlastní Washingtonskou smlouvu. Kdopak z vás ji četl a zná ji? Kdo by volil partaj, která podporuje silové mocenské uskupení činící z vlastní smlouvy cár papíru?
  Skrýt celý příspěvek

 • Muhaha
  21:34 11.10.2017

  S menším zlem se jděte, s prominutím, vycpat.
  Všichni se neustále zaklínají tím, že volí menší zlo a pak to tak u nás vypadá.
  Přestaňte se ohlížet na "průzkumy" a jiná ...
  Zobrazit celý příspěvek

  S menším zlem se jděte, s prominutím, vycpat.
  Všichni se neustále zaklínají tím, že volí menší zlo a pak to tak u nás vypadá.
  Přestaňte se ohlížet na "průzkumy" a jiná sebenaplňující proroctví virtuální reality.
  Nenechte sebou vrtět.
  A když Váš hlas propadne, tak co? Alespoň jste nevolili ty největší sociopaty.
  Volte podle toho, jak si vyhodnotíte předchozí činnost volených, ne podle jejich volebního marketingu (včetně programů).
  Skrýt celý příspěvek

 • Luky
  21:27 11.10.2017

  mě zas na ODS láká jenom mladý Klaus...

  mě zas na ODS láká jenom mladý Klaus...

 • RiMr71
  20:50 11.10.2017

  Mě zas od ODS viklá mladý Klaus - jako tatínek, Všude byl, všemu rozumí, od všeho má klíče a lže...
  Ale... pro mě je to menší zlo, resp. míň velké zlo než jakákoliv myslitelná ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Mě zas od ODS viklá mladý Klaus - jako tatínek, Všude byl, všemu rozumí, od všeho má klíče a lže...
  Ale... pro mě je to menší zlo, resp. míň velké zlo než jakákoliv myslitelná alternativa. Je to jak volba jestli si nechám ufiknout ptáka nebo vypíchnout oko...
  Ale Burešovic, to je rovnou kremace...
  Skrýt celý příspěvek

 • stronger.p
  16:00 11.10.2017

  @Jakub2
  Však také píšu, jakou bolestí ještě musí standardní pravicový volič projít..

  Vždy jsem volil ODS kvůli myšlenkový idejím, lupičů a grázlů se najde v každé straně ...
  Zobrazit celý příspěvek

  @Jakub2
  Však také píšu, jakou bolestí ještě musí standardní pravicový volič projít..

  Vždy jsem volil ODS kvůli myšlenkový idejím, lupičů a grázlů se najde v každé straně požehnaně, ale to, co včera předvedl mr.Vondra mě natolik zviklalo, že snad dám i protestní hlas. Kavan je, co je, ale s p.Vondrou si vytřel zadek v debatě a mluvil tak, jak bych očekával od ODS. Bohužel, v této straně jsou již jen asi Topkaři, Němcová.....
  Skrýt celý příspěvek

 • Jakub2
  14:37 11.10.2017

  Stronger.p: No když věříte víc panu Kavanovi, soudně uznanému lháři (judikát britského soudu) a člověku, v jehož trezoru se našly tajemné miliony, který skartoval 400 tajných ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Stronger.p: No když věříte víc panu Kavanovi, soudně uznanému lháři (judikát britského soudu) a člověku, v jehož trezoru se našly tajemné miliony, který skartoval 400 tajných spisů, které se později našly... o jeho extempore v kauze Grippeny ani nemluvě.

  Jan Kavan je člověk, který ví kdy a jak říkat líbivé věci. V jeho podání je všechno fajn, ale realita může být dost odlišná. S Janem Kavanem je příjemné plout na zaoceánském parníku v luxusu, ale do malého člunu bych si s ním nesedl.
  Skrýt celý příspěvek

 • kazd
  13:32 11.10.2017

  Na Robejškovi se domluvil Andrej s Dopivou.
  ANO se posunulo doleva a potřebuje "pravicové" voliče na něco lákat tak, aby nešli k OSD+TOP 09. Dospiva si to pak nějak vybere, o to ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Na Robejškovi se domluvil Andrej s Dopivou.
  ANO se posunulo doleva a potřebuje "pravicové" voliče na něco lákat tak, aby nešli k OSD+TOP 09. Dospiva si to pak nějak vybere, o to strach nemám (stačí už te´d koukat co se děje kolem letiště Vodochody)

  Robejšek to vidí jako šanci zviditelnit se.
  Zeman nevypadá zdravotně vůbec dobře a buď zemře ještě před volbou nebo po ní jako prezident. Pak bude místo v kampani na dalšího prezidenta pro nějakého drsńáka, co by proti Zemanovi neměl šanci, protože by říkal velmi podobně to samé.

  Robjšek je extrémně inteligentní a ví co říká, některé věci je třeba říkat ve zkratce aby to prošlo médiii.
  Stejně tak ví, že nemá šanci cokoli prosadit i pokud by dostal 5%. Teoreticky by mohl "umožnit" schválení nějaké vlády, ale na oplátku by nic moc nezískal (long term).
  Skrýt celý příspěvek

 • stronger.p
  13:15 11.10.2017

  Jakou bolestí ještě musí projít standardní pravicový volič při sledování debat?
  Např. včera večer duel exministra pro nasvícení vesmíru Vondry a levičáka Kavana, ztotožnil jsem ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Jakou bolestí ještě musí projít standardní pravicový volič při sledování debat?
  Např. včera večer duel exministra pro nasvícení vesmíru Vondry a levičáka Kavana, ztotožnil jsem se ke svému zděšení s názorem p.Kavana....
  Skrýt celý příspěvek

 • KOLT
  13:10 11.10.2017

  Když už opěvujete Realisty, jste si vědomi toho, že ještě nedávno p. Robejšek dával k dobru představu armády jako takové silnější policie, která by nás chránil hlavně proti ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Když už opěvujete Realisty, jste si vědomi toho, že ještě nedávno p. Robejšek dával k dobru představu armády jako takové silnější policie, která by nás chránil hlavně proti nepokojům v ČR, případně přicházejících z jejího blízkého okolí? Že z tohoto důvodu kupříkladu tvrdil, že nemáme utrácet peníze za supersoniky? Hlavně, že to s obranou myslí vážně...

  Ten vtip s Okamurou a neměněním postojů mě pobavil. Bavíme se o tom pánovi, co ještě před pár lety propagoval imigraci a multikulti? ROFL :-D
  Skrýt celý příspěvek

 • Kozlus
  12:53 11.10.2017

  SeaWolf: Videl sem debatu o tom, kde ty ucty vysvetloval a jde o to, ze musi zridit minimalne dva ucty. Na prvni dojdou penize od sponzoru a pak je MUSI prevest na provozni, ze ...
  Zobrazit celý příspěvek

  SeaWolf: Videl sem debatu o tom, kde ty ucty vysvetloval a jde o to, ze musi zridit minimalne dva ucty. Na prvni dojdou penize od sponzoru a pak je MUSI prevest na provozni, ze ktereho vsechno plati. Ale tech 10M bylo vic nez povolenej limit 3M (darce a rok), takze po porade s pravnikama si 3M nechli a 7M poslali zpatky darci. Takhle jim to narizuje zakon. Drtinova se mu do toho snazila kecat, ale pak jen protahla hubu a rychle sla na neco jinyho.
  Skrýt celý příspěvek

 • RiMr71
  12:40 11.10.2017

  Souhlasím s Rase ohledně Realistů - byli vážnými kandidáty na můj hlas, ale zaujalo mě, že při tom jejich svědomitém tepání nějak záhadně ignorují či zapomínají na Bureše. K tomu ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Souhlasím s Rase ohledně Realistů - byli vážnými kandidáty na můj hlas, ale zaujalo mě, že při tom jejich svědomitém tepání nějak záhadně ignorují či zapomínají na Bureše. K tomu ten Dospiva a Moroz...
  http://forum24.cz/pro-koho-pra...
  http://forum24.cz/s-babisem-an...

  Tedy já svůj hlas dám sebrance (protože není možné volit nesebranku co má reálnou anci něco ovlivnit) co sice kradla taky když byla u koryta, ale aspoň mě nehleděla do huby kolikrát žvýkám a nesnažila se mi to zregulovat nějakým nařízením a nepřemýšlela jestli by se to nedalo nějak zdanit a nenajmula na dohled nad počtem mých žvyků tři úředníky.
  Nejhorší je, když socialistům dojdou peníze i těch druhých...
  Skrýt celý příspěvek

 • SeaWolf
  10:22 11.10.2017

  Pánové myslíte toho Robejška který čelil v Německu obvinění z plagiátorství, když článek napsaný svým studentem publikoval pod svým jménem a tuto kauzu morálně prohrál ( ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Pánové myslíte toho Robejška který čelil v Německu obvinění z plagiátorství, když článek napsaný svým studentem publikoval pod svým jménem a tuto kauzu morálně prohrál ( plagiátorství studentů je postihnutelné, ale učitelů ne ) ? Doporučuji prohledat google a nalézt si pár názorů o panu Robejškovi od jeho bývalých studentů, názor si pak každý udělá svůj.

  Realisté hovoří o maximální transparentnosti, proto cca jeden týden poté co jim na transparentním účtu přistál několikamilionový příspěvek, tak jej převedli na běžný ( netransparentní ) účet a jejich mluvčí vše vysvětlila větou: Vše je v mezích zákona ? Komedie :-)

  Také navrhuje zavedení povinné základní vojenské služby ( tedy cca pro 60 000 mladých mužů a žen ) při odborném dotazu zda má na to má naše 20 000 armáda kapacity, blekotal něco o tom, že to není problém :-D
  Skrýt celý příspěvek

 • Jura99
  08:11 11.10.2017

  fenri: neříkám nic, ovšem vystudovat za bolševika v Moskvě institut mezinárodních vztahů byla kvalifikace pro tehdejšího prvotřídního rozvědčíka.

  fenri: neříkám nic, ovšem vystudovat za bolševika v Moskvě institut mezinárodních vztahů byla kvalifikace pro tehdejšího prvotřídního rozvědčíka.

 • Powerslave
  23:27 10.10.2017

  @Superme

  Je důležité si uvědomit, že jakákoliv politická strana je pouze plakátem nějakého klanově-korporativního uskupení se svými vlastními zájmy, což znamená, že ve své ...
  Zobrazit celý příspěvek

  @Superme

  Je důležité si uvědomit, že jakákoliv politická strana je pouze plakátem nějakého klanově-korporativního uskupení se svými vlastními zájmy, což znamená, že ve své podstatě je 99% politických stran do značné míry určitým "podnikatelským projektem". Jakýkoliv politický subjekt bez patřičného "zákulisního" zajištění se nemá šanci nijak prosadit.

  Ale to se týká všech sfér života i toho, co se dnes nazývá novinařinou. Takže představa o nějakém politickém uskupení, jež není "podnikatelským projektem" je iluze. Obdobně i monolitnočnost moci je iluzí a ve své podstatě úplný nonsens, který poukazuje na absenci normálního selského uvažování. Například představa mnohých o nějaké monolitní moci Kremlu s všemocným Vladimirem v čele, ale týká se to samozřejmě mnohých dalších...

  A takoví "Kremláci", které jsou schopni určití schizofrenici vidět v každém, kdo projevuje nesouhlas s jejich "Vošingtoňáckým" pohledem, tupě pomíjíc, že na české politické scéně je to 9 "Vošingtoňáků" na 1 "Kremláka", to je další skvost projevujíc se celou společností a to včetně sféry "novinářů" a "samozvaných analytiků" - ve skutečnosti hlasných trub a politických-agitátorů svých chlebodárců pěkně podle pořekadla: "Svým chápáním pracujete na své zájmy, svým nechápáním na zájmy těch, kteří chápou více."

  ***

  Politika je velmi důležitá a je žívotně důležité aby se o ni zajímal dle míry svých schopností každý, neboť politika má dopad na každý aspekt života společnosti - "všechno se vším přiměřeně souvisí". Z toho vyplývá, že i takový web jako jsou AN nemůže bez patřičné "političnosti" článků a diskuse při zadání "Armádní noviny se profilují jako prozápadně kritické vojenské (přesnější by bylo vojensky zaměřené - moje pozn.) médium" existovat. Z toho plyne, že požadavky na nepolitičnost diskuse jsou při výše deklarovaném záměru nesmyslem.

  Ikdyž se osobně se světonázorem mnohých nesouzním, budu vždy hájit jejich právo na slušné vyjádření svého názoru, a to je podle mne klíčem ke skutečné a věcné diskusi na jakékoliv téma. No a pokud cenzurujete nepohodlné názory, zabíháte do osobní roviny či argumentujete podle "dábělské logiky", dávno jste prohráli jste ohledu na to, jestli si to uvědomujete nebo ne.

  Za sebe říkám, že pseudoanalýzy magistry Zelené, bez ohledu na ideologii, kterou hají, na AN nepatří. Samozřejmě ale, můj web to není a rozhodnutí majitele je třeba absolutně respektovat.
  Skrýt celý příspěvek

 • Superme
  21:22 10.10.2017

  semtam - Realisté mají jistě zajímavé názory a minimálně osoba pana Robejška stojí za zamyšlením se, zda jim to nehodit, ale co mi vadí je:

  1) "Povinný anglický jazyk od první ...
  Zobrazit celý příspěvek

  semtam - Realisté mají jistě zajímavé názory a minimálně osoba pana Robejška stojí za zamyšlením se, zda jim to nehodit, ale co mi vadí je:

  1) "Povinný anglický jazyk od první třídy ZŠ
  a mezinárodní test z angličtiny souběžně
  s maturitou"

  Podle mého největší blbost programu, stejně jako je blbost povinná maturita z matematiky. Každý má talent na něco jiného a zrovna já jsem člověk, který má větší talent na matematiku než AJ. Někomu jazyky do hlavy moc nejdou, stejně jako někomu nejde zrovna do hlavy matematika.

  2) "Lidové veto jako pojistka umožňující odmítnout
  nechtěné zákony většinou voličů "

  Jenže vůbec se nezmiňují, kolik by vlastně těch podpisů mělo být. Trochu bych se obával, že by to v nejhorším případě mohlo být zneužito. Protože levičák nebude souhlasit se zákonem od pravičáka (většinou) a naopak.

  3) "Hmotná odpovědnost úředníků a povinnost
  státu vymáhat po nich škody"

  Každý přeci může udělat chybu a Realisté to mají popsané "divně". Vůbec jsem z toho nepochopil, zda budou trestat každého úředníka, který by se dopustil chyby nebo jen ty skutečně vážně případy.

  4) Kromě Robejška tam není nikdo známí nebo někdo, kdo by mě osobně nějak zaujal. Navíc bych se bál, že se jedná jen o další podnikatelský projekt. Do budoucna je bude zajímavé sledovat, ale nyní jsou jasní Svobodní, kteří mají vše krásně popsané v programu a opravdu tyto názory mají již od samého vzniku strany.
  Skrýt celý příspěvek

 • Rase
  21:17 10.10.2017

  Baron a semtam:
  zkrátka mi přišli jako Kremláci, když jsem je poprvé viděl - nic osobního (nenarážím na hvězdu), dál jsem se o ně detailněji nezajímal. Díky za zajímavé informace, ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Baron a semtam:
  zkrátka mi přišli jako Kremláci, když jsem je poprvé viděl - nic osobního (nenarážím na hvězdu), dál jsem se o ně detailněji nezajímal. Díky za zajímavé informace, přečtu si víc jejich program. Teď dost přemýšlím nad třema stranama, ale pořád nejsem rozhodlý. Přeci jen možností je až moc
  Skrýt celý příspěvek

 • fenri
  20:51 10.10.2017

  Jura99: popravdě řečeno mně přijde podezřelý spíš ten, kdo před 89 nastoupil na "západní" zahraniční školu. To musel být kádr. A odvozovat afilaci k nějakému politickému směru ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Jura99: popravdě řečeno mně přijde podezřelý spíš ten, kdo před 89 nastoupil na "západní" zahraniční školu. To musel být kádr. A odvozovat afilaci k nějakému politickému směru podle toho, po kom má dům... no nezlobte se, ale to je slabé. Já vyrůstal v baráku postaveném pro papaláše Herrmann Göring Hydrowerke. Co z toho vyvodíte?
  Rozhodně se nezastávám Dospivy, jen mi přijde přijatelnější, než Bureš.
  Skrýt celý příspěvek

 • Beld
  20:25 10.10.2017

  semtam : Robejska mam rad , coz je trosku tim , ze jsem podobne jako on "realista" . Kazdy kdo mu nadava do ruskych svabu o nem absolutne nic nevi . On treba dlouhodobe propaguje ...
  Zobrazit celý příspěvek

  semtam : Robejska mam rad , coz je trosku tim , ze jsem podobne jako on "realista" . Kazdy kdo mu nadava do ruskych svabu o nem absolutne nic nevi . On treba dlouhodobe propaguje hlavne spolupraci s US , chtel tady americky radar . To ze neleze merkel do p---le neznamena ze je prorusky .

  Mam pristup i na interni fora piratu ( byl jsem temer clenem a jsem podporovatelem ) a par let to tam sleduju a VIM ze pirati jsou proste pacifisticka slunicka . Jiste oficialne to v programu nemaji , stejne jako "vitani" , ale z nejuzsiho vedeni to tam hlasa 90% clenu ( vcetne bartose ) . Tech par , co byli normalni bud vystvali , nebo tam uz maji marginalni slovo (jako pan Kucera) . Na druhou stranu souhlasim s tim , ze clanek pani zelene je neobjektivny vysmech "novinarine" . Ovsem na nazor ma pravo a klicenku si zaslouzi .... Paradox .

  Tento rok se premuzu a hodim to svobodnym . Hlas sice asi propadne , ale alespon se za nej nebudu stydet .
  Skrýt celý příspěvek

 • Baron
  20:09 10.10.2017

  Semtam

  Přesně jak píšete. Robejšek stejně jako další vedoucí strany se zdají být (a doufám, že jsou) pragmatiky, kteří budou v prvé řadě sledovat naše národní zájmy. To znamená ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Semtam

  Přesně jak píšete. Robejšek stejně jako další vedoucí strany se zdají být (a doufám, že jsou) pragmatiky, kteří budou v prvé řadě sledovat naše národní zájmy. To znamená střízlivý vztah k EU (žádné eurohujerství, ani populistické vyřvávání o tom jak vystoupíme). Taky by mě zajímalo, podle čeho Rase usuzuje, že to jsou kremláci. K Rusku mají realistický postoj. Vojnu chtějí jen tříměsíční (bude se dát rychle vycvičit hodně lidí a na nějaké základní dovednosti se zbraní a pochopení obrany to stačit bude). Nevím jaký vliv má na stranu Dospiva, ale budu doufat, že je to jen občan, který poskytl sympatické straně nějaké prostředky, kterých má sám dost.
  Skrýt celý příspěvek

 • semtam
  19:52 10.10.2017

  Pánové oni ti Realisté na mě působí jak z jiného světa. Myšleno v kladném slova smyslu. Robejšek na rozdíl od ostatních má velké znalosti a hlavně inteligenci. v rozhovorech je ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Pánové oni ti Realisté na mě působí jak z jiného světa. Myšleno v kladném slova smyslu. Robejšek na rozdíl od ostatních má velké znalosti a hlavně inteligenci. v rozhovorech je vidět, že věci promýšlí do hloubky. Ne jen po povrchu a to se mi líbí. Jen není o něm moc slyšet, tak se obávám, že hlas pro ně je ztracenou volbou. I když takto by se to brát nemělo.

  A jeho postoje k EU apod. jsou ryze účelové a pragmatické. A to znamená, že tento člověk se opravdu snaží o dobrý přínos pro ČR. Blbec poví pryč z EU a NATO. Druhý blbec poví musíme poslouchat jen EU a NATO a inteligentní člověk poví, spolupracujme s EU a NATO do té míry, kde je to pro nás nejvýhodnější.
  Skrýt celý příspěvek

 • semtam
  19:37 10.10.2017

  Hana Zelená

  Moje´identita vám může být fuk, jako mě vaše články. Jenže pod vašimi články je otevřená diskuze, tak nechápu, proč vám vadí názory na váš článek. Postrádá to ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Hana Zelená

  Moje´identita vám může být fuk, jako mě vaše články. Jenže pod vašimi články je otevřená diskuze, tak nechápu, proč vám vadí názory na váš článek. Postrádá to logiku, pokud nechcete diskuzi pod vaším článkem, tak apelujte na redakci, nikoliv na diskutující.

  A ohledně Procházkové tedy víte pavlačové drby a neštítíte se používat hanlivé nálepky. To je jistě znak kvalitní žurnalistiky.

  Na co jsem hlavně narážel je to, že označení piety označujete jako prokremelskou akci a vlastně všechny účastníky házíte do jednoho pytle. Tím pádem se nutně naskytuje otázka, zda pohrdáte obětmi tohoto brutálního činu.
  Skrýt celý příspěvek

 • Powerslave
  19:28 10.10.2017

  Ať už byl původní záměr uveřejněný tohoto článku jakýkoliv, realita je taková, že je to čistě politická agitka, navíc na osnově výroku "Měli jsme ty nejlepší úmysly, ale dopadlo to ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Ať už byl původní záměr uveřejněný tohoto článku jakýkoliv, realita je taková, že je to čistě politická agitka, navíc na osnově výroku "Měli jsme ty nejlepší úmysly, ale dopadlo to jako vždycky" bude zase neúspěšná.

  ***

  Cílem analýzy je, aby se daný subjekt snažil co nejvíce příblížit objektivní realitě při rozboru dané problematiky na dílčí (parciální) témata. Tj. cílem je mimo jiné v maximální možné míře potlačit subjektivitu.

  Jenomže články od pí Zelené jsou ve všeobecnosti skvělou demonstrací tvrdého subjektivismu (dojmy, spekulace...) a neznalosti.

  Politická aktivistka hrající si na analytika - důkazem něchť je jakýkoliv její článek.

  ****

  To, že se článek dotýká "obrany naší země" je polopravda, realita je ale taková, že se o to jenom snaží a opravdu se mu to nedaří...

  Dokud budou zastáncům "hodnot" civilizace Západu dělat analýzy Hany Zelené, tak se Západ na své nohy nikdy zpátky nepostaví a jeho role a možnosti ovlivňovat mezinárodní politiku (natož tu globální) budou nadále klesat.
  Skrýt celý příspěvek

 • GAVL
  19:14 10.10.2017

  Nj piráti vadí hlavně v tu chvíli kdy v diskuzních pořadech konstruktivně kritizují Babišovo EET včetně informací kolik to bude stát peněz na platech státním úředníkům a zajištění ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Nj piráti vadí hlavně v tu chvíli kdy v diskuzních pořadech konstruktivně kritizují Babišovo EET včetně informací kolik to bude stát peněz na platech státním úředníkům a zajištění chodu celého systému versus reálný výběr DPH přes EET. To se pak objevují záhadné chyby v dokonalém digitálním vysílání, které divákům znemožní slyšet něco co by jim snad mohlo ublížit.
  Skrýt celý příspěvek

 • Jura99
  18:40 10.10.2017

  fenri: ad Dospiva - "V letech 1987–1993 vystudoval moskevský institut mezinárodních vztahů, studoval též na Pekingské univerzitě. Do osobního vlastnictví Dospiva koupil mj. vilu po ...
  Zobrazit celý příspěvek

  fenri: ad Dospiva - "V letech 1987–1993 vystudoval moskevský institut mezinárodních vztahů, studoval též na Pekingské univerzitě. Do osobního vlastnictví Dospiva koupil mj. vilu po komunistickém ministru zahraničí Bohuslavu Chňoupkovi na pražském Smíchově"
  Skrýt celý příspěvek

 • CerVus
  17:44 10.10.2017

  fenri: Tak věřím, že se alespoň věcmi týkajícími se internetu alespoň chvíli zaobírali. Vše ostatní jde mimo ně. Okamurovovi jde jen o prachy, takže proč vůbec něco řešit. Po ...
  Zobrazit celý příspěvek

  fenri: Tak věřím, že se alespoň věcmi týkajícími se internetu alespoň chvíli zaobírali. Vše ostatní jde mimo ně. Okamurovovi jde jen o prachy, takže proč vůbec něco řešit. Po volbách stranu zase vyčistí a shrábne prachy jako minule.
  Skrýt celý příspěvek

 • fenri
  17:30 10.10.2017

  Mimochodem Robejšek je politickým zaměstnancem Dospivy. Což je pro mne 100x přijatelnější, než ANO:
  -Dospiva není estébák
  -Dospiva nám neničí motory aut horším a dražším benzínem ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Mimochodem Robejšek je politickým zaměstnancem Dospivy. Což je pro mne 100x přijatelnější, než ANO:
  -Dospiva není estébák
  -Dospiva nám neničí motory aut horším a dražším benzínem (hyperbola, ale de facto to tak je)
  -patří mu Aero. raději budu sponzorovat výrobu českých letadel, než biosložek, které musím povinně kupovat
  -umí česky
  -atd.
  Skrýt celý příspěvek

 • fenri
  17:26 10.10.2017

  Rase: předesílám, že Realisty na 85%+ volit nebudu, nicméně čím jsou podle vás kremláčtí? Povinnou vojenskou službou, národovectvím? Respektem k NATO a skepsí k EU (může být po ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Rase: předesílám, že Realisty na 85%+ volit nebudu, nicméně čím jsou podle vás kremláčtí? Povinnou vojenskou službou, národovectvím? Respektem k NATO a skepsí k EU (může být po aplausech palestinské teroristce na půdě Parlamentu EU ještě někdo neskeptický??)?
  Samozřejmě, že je Robejšek jen pimprletem, ale kdo ne? Copak jiné strany nemají své loutkovodiče,

  CerVus: v čem konkrétně jsou Piráti dále než Okamurovci? Mně to přijde oboje jako takový spolek ochotníků z Horní Dolní. Zrovna naprostá neznázorovost a bezzubost na jednu ze stěžejních složek státu - obranu - jakou předvídějí Piráti je luxusní ukázkou amatérství.
  Skrýt celý příspěvek

 • Jakub2
  17:25 10.10.2017

  Rase: To jméno je Marek Dospiva.

  Rase: To jméno je Marek Dospiva.

 • Rase
  16:29 10.10.2017

  Baron:
  pokud jsem si dobře všiml, tak Realisté jsou jen další kremláci, nebo tak na mě působí. Přijde mi že sice mluví o závazcích k NATO, setrvání v EU (pokud nám to bude ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Baron:
  pokud jsem si dobře všiml, tak Realisté jsou jen další kremláci, nebo tak na mě působí. Přijde mi že sice mluví o závazcích k NATO, setrvání v EU (pokud nám to bude vyhovovat) ale moc se mi nelíbí že mluví o poviné vojně (na to nebudou stačit ani 2 % HDP). Celkově jsou snad až moc národovečtí, přeci jen tyto organizace jsou nadnárodní a měly by se budovat společně - ne že se trucneme a odejdeme, pokud nám něco nebude vyhovovat. Navíc Robejšek je možná zajímavý, ale je jen hlásnou troubou někoho v pozadí, kdo má finance. jestli je to nějaký miliardář z ČR nebo Kremlu netuším. Někdo zkrátka chce vybudovat pravicovější alternativu k ANO, ale stejného střihu.
  Skrýt celý příspěvek

 • petra.smutna
  16:14 10.10.2017

  Jasneji k drzeni zbrani se snad uz ani vyjadrit nemuzeme. Z cehoz snad je patrne, ze i dalsi informace v clanku jsou ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Jasneji k drzeni zbrani se snad uz ani vyjadrit nemuzeme. Z cehoz snad je patrne, ze i dalsi informace v clanku jsou nesmysly.

  https://www.pirati.cz/program/...
  konkretne posledni bod: "Na zbraně nesahat. Platné zákony o držení zbraní považujeme za vyvážené."
  Skrýt celý příspěvek

 • Jakub2
  16:08 10.10.2017

  Baron: Realisté jsou pro mne nečitelní - jejich proklamace na téma "zlá EU" a nic za tím - je pro mne srovnatelné s programem Pirátů nebo s Nigellem Farage. To už jsou mi milejší ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Baron: Realisté jsou pro mne nečitelní - jejich proklamace na téma "zlá EU" a nic za tím - je pro mne srovnatelné s programem Pirátů nebo s Nigellem Farage. To už jsou mi milejší Svobodní, kteří už se za těch pár let trochu otrkali v realitě a přestali využívat učebnice ekonomie jako volební program.
  Skrýt celý příspěvek

 • Jakub2
  16:05 10.10.2017

  RiMr71: Než začnete dál nadávat na Piráty, tak si uvědomte, že jen "luxují" protestní volební hlasy - tj. ve svém voličském segmentu berou hlasy Pitomiovi, Vandasovi a Babišovi. Z ...
  Zobrazit celý příspěvek

  RiMr71: Než začnete dál nadávat na Piráty, tak si uvědomte, že jen "luxují" protestní volební hlasy - tj. ve svém voličském segmentu berou hlasy Pitomiovi, Vandasovi a Babišovi. Z toho důvodu si možná můžeme klepat na čelo při pohledu na pirátské veletoče, ale taktika je to přijatelná. Svým úspěchem sníží zisky ostatních partají z tohoto segmentu, protože málokterý volič přebíhá mezi názorovými póly - když už změní svoji volbu, tak skoro vždy je to uvnitř segmentu, maximálně se posunou o kousek dále. Volič socanů nezačne z náhlého pohnutí mysli volit ODSku.

  Jsou nečitelní, protože potřebují být nečitelní - slíbit všechno všem a nedat nikomu důvod myslet si, že se na něj po volbách vykašlou (což se zákonitě stane - protestní strany se se vstupem do PS změní).

  P.S. Volit Piráty nebudu.
  Skrýt celý příspěvek

 • Baron
  15:46 10.10.2017

  Ti co tvrdí, že tu není pravicová strana, tak co jsou Robejškovi Realisté? Jsou pro setrvání v EU (zatím) a NATO. Když poslouchám jejich členy, tak plesá moje pravičácký srdce. Já ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Ti co tvrdí, že tu není pravicová strana, tak co jsou Robejškovi Realisté? Jsou pro setrvání v EU (zatím) a NATO. Když poslouchám jejich členy, tak plesá moje pravičácký srdce. Já osobně jim ten lístek pro čistotu svědomí hodím, i když si nejsem jistej, jestli se dostanou do sněmovny. Navíc jedním ze zakladatelů je Jiří Hynek, výkonný ředitel a prezident asociace obranného a bezpečnostního průmyslu a názory strany na armádu tomu odpovídají. Co se Pirátů týká, tak jsou to podle mě druzí Zelení, akorát svoje levičácký názory nehlásají tak nahlas.
  Skrýt celý příspěvek

 • Beld
  14:46 10.10.2017

  Tak ona vyjadreni nekterych piratu o tom , ze zbrane jsou zle a nemeli by je mit idealne ani ti vojaci jsou celkem rozsirene . Nedavne prispevky lidi jako je J.Horak . Na tema ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Tak ona vyjadreni nekterych piratu o tom , ze zbrane jsou zle a nemeli by je mit idealne ani ti vojaci jsou celkem rozsirene . Nedavne prispevky lidi jako je J.Horak . Na tema zbranove smernice EU jsou jen tecka na zaver . Militantni slunicka nevolit !!! Jsou to jen za pocitacem zalezli zeleni .
  Skrýt celý příspěvek

 • RiMr71
  14:01 10.10.2017

  Moky: "RiMr71:Aha ty budeš volit největšího zloděje a mafiána,protože jde mafii po krku..twl už nic neříkej."

  1) poposedni si
  2) nečti jen začátky a konce
  3) vnímej ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Moky: "RiMr71:Aha ty budeš volit největšího zloděje a mafiána,protože jde mafii po krku..twl už nic neříkej."

  1) poposedni si
  2) nečti jen začátky a konce
  3) vnímej uvozovky


  A teď jsem se zrovna dočetl, že piráti nevylučují spolupráci s ANO, pokud v ní nebude Bureš a Falšýnek.... to je ale zase další otočka, až dredy lítají...
  TOž co bude za tou změnou - naivita, nebo vidina nějakého tučného koblížku?
  Skrýt celý příspěvek

 • CerVus
  13:55 10.10.2017

  Fuggi66: Okamura je jako Zeman. Vykřikuje jen to co se lidem zrovna bude líbit protože je jasné, že ty sliby nebude muset nikdy dodržet. Za tři měsice o něm nebudeme slyšet a zase ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Fuggi66: Okamura je jako Zeman. Vykřikuje jen to co se lidem zrovna bude líbit protože je jasné, že ty sliby nebude muset nikdy dodržet. Za tři měsice o něm nebudeme slyšet a zase vyleze před volbami.
  Piráti jsou sice o krok dále, ale pořád to je jen banda anarchistů hrajících si na politiku.

  Každopádně ten článek je tu nešťastný. Kyž už tak by se hodilo hodnocení hlavních politických stran a jejich postoji k armádě. Ne těch co jsou jen do počtu.
  Skrýt celý příspěvek

 • Fuggi66
  13:39 10.10.2017

  Článek sem podle mě patří, až na určité části které se tématu moc netýkají. Piráti nejsou jediní kteří pořádně neví co hlásají, proto se mi líbí že Okamura s SPD si stojí za svými ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Článek sem podle mě patří, až na určité části které se tématu moc netýkají. Piráti nejsou jediní kteří pořádně neví co hlásají, proto se mi líbí že Okamura s SPD si stojí za svými názory už od začátku, navíc chtějí povinný armádní výcvik atd., podívejte se sami na video https://www.youtube.com/watch?... já s nimi souhlasím!
  Skrýt celý příspěvek

 • SeaWolf
  11:49 10.10.2017
  Oblíbený příspěvek

  Na komunální úrovni Pirátům fandím, i když je nevolím, protože představují vcelku konstruktivní opozici. V celostátních parlamentních volbách, jsem po přečtení programu a jeho ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Na komunální úrovni Pirátům fandím, i když je nevolím, protože představují vcelku konstruktivní opozici. V celostátních parlamentních volbách, jsem po přečtení programu a jeho konfrontaci s vyjádřeními několika zástupců strany, dospěl k podobnému závěru jako paní Zelená.
  Politika je o hledání konsenzu to je něco co Piráti zatím nepochopili. Téma obrany je díky naprosto protichůdným názorům napříč Pirátskou stranou zcela mimo jejich obor a to nemyslím nijak špatně.
  Skrýt celý příspěvek

 • Ultramarinus
  10:31 10.10.2017

  Ve "volbách" se sice nerozhodují války, ale mají extrémní vliv na jejich vznik a průběh.
  Kdyby byl Chamberlein ministerským předsedou británie po dobu 2.sv. války, vypadala by ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Ve "volbách" se sice nerozhodují války, ale mají extrémní vliv na jejich vznik a průběh.
  Kdyby byl Chamberlein ministerským předsedou británie po dobu 2.sv. války, vypadala by naprosto jinak. Kdyby Dolfi na druhé straně nevyhrál volby, nejspíš by nevznikla, nebo vypadala naprosto jinak. Správní lidé se správnými názory a přístupem mohou udělat skoro tolik dobra, kolik bordelu dokáží udělat špatní lidé se špatnými (ne "mornálně" špatnými, ale věcně chybnými) názory.
  Skrýt celý příspěvek

 • Ultramarinus
  10:20 10.10.2017

  Upřímě by mi zas tolik nevadily ani politické články (s relevancí k obraně, nebo významným událostem v bezpečnostní oblasti), ale v nějáké vlastní rubrice, abych do nich ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Upřímě by mi zas tolik nevadily ani politické články (s relevancí k obraně, nebo významným událostem v bezpečnostní oblasti), ale v nějáké vlastní rubrice, abych do nich nezabloudil, pokud bych zrovna nechtěl.

  Z řešení voleb a agitek je lidem na zvracení, ale zároveň to je doba a místo, na kterém se rozhoduje, jestli budou mít vojáci v případě nouze čím bojovat, podle jakých předností budou vybíráni jejich velitelé, nebo jestli vůbec nějácí vojáci budou. Nebo případně jestli vojáky vybavíme bílími šaty a pugety a pošlem je vítat na hranice migranty z válečných zón a zločinecký odpad ze severní Afriky.
  Skrýt celý příspěvek

 • Robaizz
  09:31 10.10.2017

  Článek jsem prolítl, zajímavé počtení...
  Nic proti autorce, ale nefandím tomu, aby se z AN ještě více stal bulvární plátek řešící politiku... (která není vázána k nějakému ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Článek jsem prolítl, zajímavé počtení...
  Nic proti autorce, ale nefandím tomu, aby se z AN ještě více stal bulvární plátek řešící politiku... (která není vázána k nějakému ozbrojenému konfliktu)

  Řešení voleb a agitky nechte jiným...
  Skrýt celý příspěvek

 • JaHoDa
  09:29 10.10.2017

  Pro mě osoně žádná ze stran nenabízí program s kterým bych kompletně souhlasil, opět tedy budu volit nejmenší zlo. Nicméně jsem pro to, aby se dostalo do parlamentu více stran, ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Pro mě osoně žádná ze stran nenabízí program s kterým bych kompletně souhlasil, opět tedy budu volit nejmenší zlo. Nicméně jsem pro to, aby se dostalo do parlamentu více stran, alespoň by je to nutilo se mezi sebou lépe dohodnout. Protože jestli mi něco na současné politické scéně vadí asi nejvíce, tak je to téměř vždy vyhraněný postoj, že kdo není s námi, je proti nám. To bohužel platí i pro velkou spoustu běžných lidí.
  Skrýt celý příspěvek

 • MacGyver
  09:18 10.10.2017
  Oblíbený příspěvek

  Vážená autorko, pokud se vám nelíbí diskuse nad vaším dílem, nesnesete oponentůru, nebo jakýkoliv jiný názor a potřebujete dodatečně všechny přesvědčovat o tom, jaký mají mít na ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Vážená autorko, pokud se vám nelíbí diskuse nad vaším dílem, nesnesete oponentůru, nebo jakýkoliv jiný názor a potřebujete dodatečně všechny přesvědčovat o tom, jaký mají mít na vaš článek názor, doporučuji raději veřejně nepublikovat a psát pouze sama pro sebe. Ušetříte si tím spoustu přemýšlení nad situcí, na kterou nejste očividně osobnostně připravená. Zrevidovat vaše teoretické postoje k demokratickému zřízení a svobodě slova s praxí kterou se pak prezentujete, by také neškodilo. Nicméně jako clickbajtový článek a nastartování diskuse v osobní rovině je toto dílko genialní. Jiné mediální kanály tuto ne/schopnost dokáží ocenit podstatně více. Proč plýtvat potenciálem zrovna zde?
  Skrýt celý příspěvek

 • Jura99
  08:52 10.10.2017

  Volitelná pravicová strana v Česku není a nejspíš ani nebude. Není tu pravicová tradice, naši lidi jsou rovnostáři. Začalo to už nejmíň už za husitů, ale i Masaryk zrušením ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Volitelná pravicová strana v Česku není a nejspíš ani nebude. Není tu pravicová tradice, naši lidi jsou rovnostáři. Začalo to už nejmíň už za husitů, ale i Masaryk zrušením šlechtických titulů a utlumením šlechty, což byla chyba, zbavit se morálních elit. Agrárníci (pravice) za první republiky kolaborovali s nacisty (to není komunistická lež). Po sameťáku zde byla pravicová nálada, ale ODS to zničila.
  Skrýt celý příspěvek

 • Mindas
  08:37 10.10.2017

  To Rase: Je celkem logicke, ze za soucasneho stavu EU tady ani zadna vylozene pravicova strana byt nemuze, ktera by byla pro setrvani.

  To Rase: Je celkem logicke, ze za soucasneho stavu EU tady ani zadna vylozene pravicova strana byt nemuze, ktera by byla pro setrvani.

 • fenri
  08:33 10.10.2017

  Piráti jsou mi volní, v žádném případě je volit nebudu, ale tyhle vnitropolitické články... já nevím, nejsou toho plná standardní média? Je potřeba, aby se AN cpalo do segmentu, ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Piráti jsou mi volní, v žádném případě je volit nebudu, ale tyhle vnitropolitické články... já nevím, nejsou toho plná standardní média? Je potřeba, aby se AN cpalo do segmentu, který dělají i všichni ostatní.
  Mám AN raději jako specializované médium.
  Navíc z článků paní Zelené prostě objednávka a zaujatost často trčí jak kopyto z vystajlovaného čerta.
  Skrýt celý příspěvek

 • Hana Zelená
  08:26 10.10.2017
  • (11)

  semtam

  Mně není především známa vaše identita. O trockistce Procházkové trdlující v poslední době se stalinistkou Semelovou opěvující politickou vraždu dr. Horákové mi toho je ...
  Zobrazit celý příspěvek

  semtam

  Mně není především známa vaše identita. O trockistce Procházkové trdlující v poslední době se stalinistkou Semelovou opěvující politickou vraždu dr. Horákové mi toho je známo dost. Osobně i z jejího blízkého okolí a dříve i chartistických kruhů.

  Jo, a četla jsem 2000 slov a knihy pana Vaculíka, jejího milence (stále ženatého až do jeho úmrtí), znám ( i bývalé) přátele Procházkové: Jeden byl mým šéfem a ministrem :)

  Pokud tu někdo něco neví, tak vy, co vím já (a co vám může být úplně jedno): Podstatné je, že vše, co jsem v článku napsala, je prolinky doloženo zdroji

  Až se budete umět popasovat se zveřejněnými fakty, tak napište něco adresně: Moje osoba vám může být fuk: Já nikam nekandiduju a přináším těm, které to zajímá, fakta o nové možné straně a o tom, jak si představuje obranu země.

  A znova: Nikdo a nic vás nenutím se mým textem zabývat.
  Skrýt celý příspěvek

 • Rase
  08:22 10.10.2017

  Mě docela štve, že tady prakticky není pravicová strana (nebo alespoň pravicovější), která by byla pro setrvání v NATO a EU. Souhlasím ale s tím, že tady je politické téma dost ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Mě docela štve, že tady prakticky není pravicová strana (nebo alespoň pravicovější), která by byla pro setrvání v NATO a EU. Souhlasím ale s tím, že tady je politické téma dost zbytečné. Pokud jde o Armádu, tak tady nečekám větší změny, ať už vyhraje kdokoliv. Před volbama se hlásá kde co, ale v reálu to dopadá vždycky stejně a nový ministr pokračuje v práci předchůdce. Nevěřím ani ve skokové navýšení financí (na 2% HDP) nebo povinou vojenskou službu.
  Skrýt celý příspěvek

 • Jura99
  08:13 10.10.2017

  Piráti jsou hlavně nečitelní, přijde mi že odpověď na otázku o svém programu formulují teprve během odpovědi, že nemají konkrétní a aspoň relativně neměnný cíl. Připadají mi trochu ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Piráti jsou hlavně nečitelní, přijde mi že odpověď na otázku o svém programu formulují teprve během odpovědi, že nemají konkrétní a aspoň relativně neměnný cíl. Připadají mi trochu jako anarchisti. Pro mě nevolitelní, spolu s ODS, TOP09, KSČM, SPD, SPO aj. Pokud jde o ODS a souvislost s obranou a armádou, kromě řady jiného stojí za pozornost, že svého času vypověděli smlouvu na 199ks Pandurů za cenu 100mil./ks, aby ji po Dalíkových tanečcích znovu podepsali jen na 107ks za cenu 180mil./ks. Tehdejší vláda byla zatím nejspodnější dno, kdy se fakt rozjely rozkrádačky ve velkém a ODS s TOP09 by měly jen mlčet a šoupat nohama.
  Skrýt celý příspěvek

 • MacGyver
  06:55 10.10.2017
  • (3)
  Oblíbený příspěvek

  Bez ohledu o jaké politické straně píšete, je agitka za jednu stranu, nebo proti ni bez rozboru celé situace ubohost a zoufalost. U mě jste klesli na úplné dno. Věnujte se raději ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Bez ohledu o jaké politické straně píšete, je agitka za jednu stranu, nebo proti ni bez rozboru celé situace ubohost a zoufalost. U mě jste klesli na úplné dno. Věnujte se raději překladáním copy/paste zahraničním článkům, pak si přívlastek "odborné" médium u některých možná zachováte.
  Skrýt celý příspěvek

 • semtam
  06:20 10.10.2017

  Tak zaujala mne ta prokremelská akce na Hradčanském náměstí.

  Za touto akcí, jak autorka píše se skrývá pietní akt. Byla to pieta za masakr v Oděse, kde zemřelo 48 lidí. Autorka ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Tak zaujala mne ta prokremelská akce na Hradčanském náměstí.

  Za touto akcí, jak autorka píše se skrývá pietní akt. Byla to pieta za masakr v Oděse, kde zemřelo 48 lidí. Autorka očividně neuznává úctu zavražděným civilním obětem politického násilí. To možná i vysvětluje, proč v minulosti na těchto stránkách nelogicky jančila, že nechce být spojována s jménem Breivik.

  Jako sprosťárnu lze vnímat označení Lenky Procházkové jako spisovatelky opěvující Rusko.

  paní Zelená, Lenka Procházková pokud vám není známo, je signatářka Charty77 a zasloužila se o možnost kroužkování jmen při volbách. Na rozdíl od vás se alespoň nějakým způsobem podílela na tvorbě demokracie v ČR a na rozdíl od vás ji očividně záleží na lidských právech.
  Skrýt celý příspěvek

 • Hana Zelená
  23:28 09.10.2017
  • (11)

  Nikdo by neměl nikomu říkat, kam smí psát: Tento web je soukromé médium.

  A anonymové by se měli nejdřív informovat:Nejsem zaměstnána ani panem Šafrem, ani panem Grohmanem: Je ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Nikdo by neměl nikomu říkat, kam smí psát: Tento web je soukromé médium.

  A anonymové by se měli nejdřív informovat:Nejsem zaměstnána ani panem Šafrem, ani panem Grohmanem: Je svobodná volba obou šéfredaktorů a současně vydavatelů, co si od koho objednají a uveřejní.

  Vaše ctěné právo je nečíst ty autory, které nechcete:Národní knihovna je plná vzácných svazků :)
  Skrýt celý příspěvek

 • Miroslav
  23:24 09.10.2017

  Síce nie som občanom ČR ale nedá mi sa nepoložiť takú filozofickú otázku, či má zmysel sa na tomto webe zaoberať sa politickou stranou, hlavne ak uvážime, že reálne nemá šancu ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Síce nie som občanom ČR ale nedá mi sa nepoložiť takú filozofickú otázku, či má zmysel sa na tomto webe zaoberať sa politickou stranou, hlavne ak uvážime, že reálne nemá šancu ovplyvniť členstvo v NATO či iné smerovanie ozbrojených síl v ČR
  Skrýt celý příspěvek

 • cejkis
  23:02 09.10.2017

  Lidé od pana Šafra by neměli psát články na tento web.

  Ostatně myslím, že budou rychle mazat svůj profil Šuman.....

  Lidé od pana Šafra by neměli psát články na tento web.

  Ostatně myslím, že budou rychle mazat svůj profil Šuman.....

 • moky
  22:04 09.10.2017

  Tyhle fetky muže volit jen mongol.

  Tyhle fetky muže volit jen mongol.

 • moky
  22:02 09.10.2017

  RiMr71:Aha ty budeš volit největšího zloděje a mafiána,protože jde mafii po krku..twl už nic neříkej.

  RiMr71:Aha ty budeš volit největšího zloděje a mafiána,protože jde mafii po krku..twl už nic neříkej.

 • mattea
  22:00 09.10.2017

  Jsem značně znechucen tímto článkem. Cílená politická masírka na webu o armádě? ...

  Paní Zelená nezklamala, od ní už vyvážený článek bez tendenčního směrování skutečně nečekám. ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Jsem značně znechucen tímto článkem. Cílená politická masírka na webu o armádě? ...

  Paní Zelená nezklamala, od ní už vyvážený článek bez tendenčního směrování skutečně nečekám. Příští řádky z jejího pera už číst nebudu.
  Skrýt celý příspěvek

 • dusan
  21:31 09.10.2017

  Tak trochu spoza hranice : )

  Piráti sú síce takí "exoti" ... ale v pár diskusiách čo som ich sledoval (o IT a pod.) odborne schovali do vrecka ostatných.

  Samozrejme takto ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Tak trochu spoza hranice : )

  Piráti sú síce takí "exoti" ... ale v pár diskusiách čo som ich sledoval (o IT a pod.) odborne schovali do vrecka ostatných.

  Samozrejme takto "špecializovaná" strana má problémy v ostatných témach - čo je i príklad obrany, ale ak sa do parlamentu dostanú, tak možno očakávať ich "okresanie" a už len ich % ukazujú, že nič dobré/zlé sa nedá od nich čakať. Bubnovanie na poplach od autorky mi pripadá dosť od veci ..... priam komicky.
  Skrýt celý příspěvek

 • Superme
  19:23 09.10.2017

  Pro mě osobně nevolitelná strana. Ne, že by ve svém programu neměla nic s čím bych souhlasil, ale zároveň je tam spousta věcí se kterými nesouhlasím. Vím, že spousta mladých pro ně ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Pro mě osobně nevolitelná strana. Ne, že by ve svém programu neměla nic s čím bych souhlasil, ale zároveň je tam spousta věcí se kterými nesouhlasím. Vím, že spousta mladých pro ně chce hlasovat - jenže to jsou studenti, kteří se o politiku zajímají jen okrajově a volí je jen proto, že je to strana, která je často označována jako "strana mladých lidí" a chtějí být tedy IN. Jednu dobu byla takto označována TOPka, předtím to byli Zelení. Piráti dlouhodobě nemají moc co nabídnout a jsou dost nevyzpytatelní.

  Já budu jednoznačně volit Svobodné: pro-západně (NATO) orientovaná strana, která je ale zároveň euroskeptická a pravicově liberální. Dlouhodobě mají konstantní názory a program. Člověk prostě ví co od nich očekávat a ačkoliv to není strana dokonalá a jsou tam i věci se kterými já osobně nesouhlasím (např. nepodpora zákazu kožešinových farem), tak je to strana na naší politické scéně nejlepší.

  Přímo z programu: "Posílíme investice do armády, protože primární rolí armády je ochrana obyvatel a území státu před jeho napadením. Nesmíme spoléhat jen na schopnosti a vůli spojenců. Armádu je třeba řádně financovat, a to nejen po technické stránce, ale i po stránce výcviku. Základem naší bezpečnosti je členství v NATO, ale prosazujeme i spolupráci v regionu, zejména v rámci Visegrádské skupiny. Veškerá spojenectví musejí mít přísně obranný účel. Účast v zahraničních misích je možná jen na pozvání nebo podle mandátu OSN. Demokracii lze vyvážet jen vlastním dobrým příkladem."
  Skrýt celý příspěvek

 • CerVus
  18:55 09.10.2017

  Stejně nemá cenu si nad těmito rádoby politickými stranami nějak lámat hlavu. I kdyby se do sněmovny dostaly, tak se k moci nedostanou. Takže jen shrábnou příspěvky a za 4 roky o ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Stejně nemá cenu si nad těmito rádoby politickými stranami nějak lámat hlavu. I kdyby se do sněmovny dostaly, tak se k moci nedostanou. Takže jen shrábnou příspěvky a za 4 roky o nich nikdo neuslyší. Jediný kterému to vychází je Okamura, ten bude mít letos ještě větší kapesné než minule. Zase na druhou stranu on je stejně jako Babiš v prvé řadě podnikatel, který bez práce ze státu snadno tahá peníze.
  Skrýt celý příspěvek

 • D.i.p
  18:26 09.10.2017

  Když jste tady vyjmenovali téměř všechny strany, co Svobodní?

  Když jste tady vyjmenovali téměř všechny strany, co Svobodní?

 • marfolodej
  18:17 09.10.2017

  no Piráti a obrana...zasmál sem se hodně nahlas...strana, která podporuje imigraci a k tomu má nějaké myšlenky o obraně země? Mě to nejde dohromady. Opět se jen ukazuje že Bartoš ...
  Zobrazit celý příspěvek

  no Piráti a obrana...zasmál sem se hodně nahlas...strana, která podporuje imigraci a k tomu má nějaké myšlenky o obraně země? Mě to nejde dohromady. Opět se jen ukazuje že Bartoš se v tom plácá. A to není poprvé. Jednou řekne A, pak z toho je za chvíli B a nakonec C. U mě to není strana, které bych věřil.
  Skrýt celý příspěvek

 • Luky
  18:09 09.10.2017

  To máš těžký RiMre - pro dost lidí se volby scvrknou na nějaký nosný slogan/myšlenku, ale nakonec je to hlas jako hlas. Když začnu číst programy, tak mě u každýho něco leze na ...
  Zobrazit celý příspěvek

  To máš těžký RiMre - pro dost lidí se volby scvrknou na nějaký nosný slogan/myšlenku, ale nakonec je to hlas jako hlas. Když začnu číst programy, tak mě u každýho něco leze na nervy (viz Svobodní a jejich zjednodušené stavební řízení na dálnice a podobně.).

  Ty nemůžeš ANO, komunisty-okamurovce-SPZ-zelený...huh
  ČSSD pro tebe určitě budou socani.
  Pak ti zbyde ODS-TOP-lidovci...poslední dva by mohli z kola ven, to by byla sranda.

  ODSku bych si přál zachovat, ta už se svým megapropadem celkem očistila a nějaká kavárna je v parlamentu taky potřeba. Po Kalouskově xichtu by se mi ale nakonec asi paradoxně stýskalo, i když toho chlapa nemůžu. Prudit Babiše umí a každej politik potřebuje svýho prudiče. To je krása opravdový demogracijé.

  V Athénách se na pahorku prý tak hádali, že ty půtky v parlamentu jsou jak pochlebovací čajíček. A z těch hádek a půtek vyrůstali otužilí, vybroušení řečníci a politici...
  Skrýt celý příspěvek

 • semtam
  18:00 09.10.2017

  RiMr71

  Ve vaší rodině budou asi samý myslitelé. Jinak Piráti a SPD toho moc společného nemají.

  RiMr71

  Ve vaší rodině budou asi samý myslitelé. Jinak Piráti a SPD toho moc společného nemají.

 • RiMr71
  17:51 09.10.2017

  ...ještě jsem zapomněl na ANO (reálná zkušenost z vlastní rodiny - "buď budu volit Babiše protože jde té mafii po krku nebo piráty protože se s tím nebude s*át a udělá tu ...
  Zobrazit celý příspěvek

  ...ještě jsem zapomněl na ANO (reálná zkušenost z vlastní rodiny - "buď budu volit Babiše protože jde té mafii po krku nebo piráty protože se s tím nebude s*át a udělá tu pořádek").
  Skrýt celý příspěvek

 • RiMr71
  17:50 09.10.2017

  Pro mě se ten týpek s dredy naprosto (když už ničím jiným) zdiskreditoval podporou palestinských teroristů.
  Ale ono je to jedno, jeho voliči jsou z koláče ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Pro mě se ten týpek s dredy naprosto (když už ničím jiným) zdiskreditoval podporou palestinských teroristů.
  Ale ono je to jedno, jeho voliči jsou z koláče komunisti-okamurovci-SPZ-zelení, ty hlasy co dostanou v tomto koláči zůstanou a jen se přesunují podle toho co zrovna píšou na blicích listech apod. To je prašť jak uhoď..
  Skrýt celý příspěvek

 • semtam
  17:25 09.10.2017
  Oblíbený příspěvek

  Hana Zelená

  Odstěhujete se z ČR pokud se TOP09 nedostane do parlamentu?

  Tím vás nechci k ničemu navádět.

  Hana Zelená

  Odstěhujete se z ČR pokud se TOP09 nedostane do parlamentu?

  Tím vás nechci k ničemu navádět.

 • Tesil
  17:20 09.10.2017
  Oblíbený příspěvek

  Nádhera,autorka nezklamala.
  Ale i negativní reklama je reklama.Přeji Pirátům slušný výsledek.

  Nádhera,autorka nezklamala.
  Ale i negativní reklama je reklama.Přeji Pirátům slušný výsledek.

 • Luky
  17:15 09.10.2017

  ...mno možná je spíš černým koněm Okamura (má v programu mimochodem osmitýdenní vojenskou službu/kurz). Myslím, že bude chtít (stejně jako svobodní) podmiňovat účast ČR na akcích ...
  Zobrazit celý příspěvek

  ...mno možná je spíš černým koněm Okamura (má v programu mimochodem osmitýdenní vojenskou službu/kurz). Myslím, že bude chtít (stejně jako svobodní) podmiňovat účast ČR na akcích NATO mandátem OSN.

  Na pirátech je fajn, že budou vždy proti cenzuře internetu a že nejsou úplně antisystémoví ve směru EU.
  Jinak se spíš budou chovat sluníčkově.
  Hippie, vítači, levičáčci.... asi by bylo fajn, kdyby se tam dostali aby mohli občas zaprudit...moc si je ale nechci představovat ve vládě.

  Okamuru bych v parlamentu taky chtěl a hezky hlučnýho.

  Jinak ale nejsem moc zvědavý na nějaké extra veletoče v daních a podobně.
  ----------------

  Doufám, že paní Zelená neschvaluje prasárny v oděském domě odborů.
  Škrcení těhotných, zapalování hlav a podobné kratochvíle snad spíš patří do zálib einsatzgruppen, než pražských kavárníků...aspoň doufám. Ale kavárna se dokážete přezíravě podívat jinam, když se to nehodí.
  Skrýt celý příspěvek

 • semtam
  16:58 09.10.2017
  Oblíbený příspěvek

  Jan Grohmannn

  Jak nemusim číst? Jdu na AN, abych si přečetl věci týkající se armádní problematiky a místo toho, když si přečtu článek, tak zjistím, že jsem podstoupil politickou ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Jan Grohmannn

  Jak nemusim číst? Jdu na AN, abych si přečetl věci týkající se armádní problematiky a místo toho, když si přečtu článek, tak zjistím, že jsem podstoupil politickou masáž. A ohledně problematiky armádního rázu jsem se toho teda moc nedozvěděl, teda něco skutečně věcného.

  Je sice pravdou, že jsem si mohl všimnout, že autorem je Hana Zelená a článek bude pravděpodobně tendenční, zaujatej a dogmatickej.
  Skrýt celý příspěvek

 • skelet
  16:58 09.10.2017
  Oblíbený příspěvek

  Kéž by co? Kéž by byl rozbor i ostatních stran nebo kéž by jste za to dostali peníze?

  Každý si pane Grohmanne buduje svou pověst, tož pokud Vám tyhle agitky stojí za to..

  Kéž by co? Kéž by byl rozbor i ostatních stran nebo kéž by jste za to dostali peníze?

  Každý si pane Grohmanne buduje svou pověst, tož pokud Vám tyhle agitky stojí za to..

 • Jan Grohmann
  16:49 09.10.2017

  skelet: Kéž by...
  semtam: dáváme zde vše, co je podle nás podstatné pro obranu naší země. Samozřejmě s našim výběrem nemusíte souhlasit a také to nečíst.

  Poprosím diskutující, ...
  Zobrazit celý příspěvek

  skelet: Kéž by...
  semtam: dáváme zde vše, co je podle nás podstatné pro obranu naší země. Samozřejmě s našim výběrem nemusíte souhlasit a také to nečíst.

  Poprosím diskutující, pokud se nechcete vyjádřit k informacím z článku, návrhy na úpravu dramaturgie AN si rádi přečteme ve vašich e-mailech.
  Skrýt celý příspěvek

 • skelet
  16:46 09.10.2017

  "Je smutné, jak TOP09 začala šířit v rámci své pozice údajných liberálů hoax, který snad má vyvolat dojem, že Piráti chtějí vystoupit z NATO. Tento směr jsme nikdy nedeklarovali. ...
  Zobrazit celý příspěvek

  "Je smutné, jak TOP09 začala šířit v rámci své pozice údajných liberálů hoax, který snad má vyvolat dojem, že Piráti chtějí vystoupit z NATO. Tento směr jsme nikdy nedeklarovali. Na ultimativně položenou otázku setrvání v NATO ANO/NE jsme pro zachování statusu quo. Jaký je postoj Pirátů k NATO?
  Česká republika je ukotvena v řadě struktur. Nejsme však těmi, kdo k institucím přistupují se slepou úctou. Jsme Piráti. Ptáme se, zkoumáme, kritizujeme. Co to znamená? Že jsme euro-optimisté a současně i euro-kritici. Věci neboříme, ale snažíme se je opravovat.

  Dvě největší struktury, ve kterých je ČR ukotvena, jsou Evropská unie a NATO. Naše členství v nich nezpochybňujeme. Nepořádáme však zběsilé přehlídky vyjadřujíce slepou podporu těchto dvou institucí, ani se neúčastníme ukřičených demonstrací proti. Naopak, jako lidé žijící v zemi, která je skrze tyto instituce přímým aktérem celosvětového dění, zkoumáme jejich kroky a poukazujeme na věci, které nejsou v souladu s původními záměry jejich vzniku či pravidly jejich fungování.

  A jak to začalo? Politický komentátor Jindřich Šídlo mi v debatě položil v podstatě konkrétní, leč černobílou otázku NATO - ANO/NE. Jelikož zastupuji demokratickou stranu a nejsem žádný svrchovaný super-předseda, nemohl jsem mu odpovědět. Proč? Protože na stanoviskách i programových bodech prostě musí v Pirátské straně vždy existovat jasný a odhlasovaný závěr. A proč ho nemáme? Protože tato otázka vůbec není na stole. Kromě populistických leaderů, zatvrzelých komunistů a pár extrémních hnutí přece tuto otázku nikdo nepokládá!

  Piráti k NATO přistupují kriticky a hodnotí jeho vliv na světovou politiku globálně i v rámci jeho jednotlivých aktivit. Je tedy logické, že se každému jednomu člověku něco libí a něco nelíbí. Pokud by ve svobodné zemi (a zde skutečně záleží, co si pod tímto pojmem kdo představí) někdy byla taková otázka skutečně položena na poli reálné politiky, předpokládám, že právě tato otázka by měla být věcí celostátního referenda. Stejně tak, jako bylo historicky řešeno naše připojení k Evropské unii.
  Závěr? Pokud je na stole černobílá otázka vystoupení z NATO ANO/NE z pozice Pirátů logicky vychází zachování status quo."

  http://www.piratskelisty.cz/cl...
  Skrýt celý příspěvek

 • semtam
  16:42 09.10.2017
  • (3)
  Oblíbený příspěvek

  Nevím, proč redakce dává na své stránky tématiku předvolebního boje? Vím, jste soukromá stránka, ale zabýváte se armádní tématikou.

  Jinak TOP09 se bojí, že ji Piráti přetáhnou ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Nevím, proč redakce dává na své stránky tématiku předvolebního boje? Vím, jste soukromá stránka, ale zabýváte se armádní tématikou.

  Jinak TOP09 se bojí, že ji Piráti přetáhnou hlasy, tudíž Hanka musí do boje.
  Skrýt celý příspěvek

 • skelet
  16:41 09.10.2017
  Oblíbený příspěvek

  a bude tu i rozbor dalších stran? nebo si tohle někdo zaplatil?

  a bude tu i rozbor dalších stran? nebo si tohle někdo zaplatil?