NÁZOR: Obranu země berou Piráti útokem

Propagační materiály strany Pirátů; ilustrační foto / Instagram Pirátů

V moři debat spojené s blížícími se volbami do Poslanecké sněmovny ČR se vyvalila i vlna nesoucí otázku, jak se s obranou země popasují “černí koni” voleb Piráti: Politická strana se sice honosí údajnou transparentností. Od počátku je ale  zahalená mlhou, zda chce vůbec zůstat ve vodách NATO. Současně s tím má navíc ambice zasahovat do kontroly vojenského zpravodajství neobvyklými způsoby, o nichž se předseda Pirátů Bartoš radí s Andrejem Babišem.

Angažmá v NATO Pirátům nevoní

Zveřejněný program strany od počátku drhne s reálnými postoji a výroky lídrů strany, kteří – pokud nejsou přímo v rozporu s tím, co Piráti na svých stránkách tvrdí – pojímají odpovědi na téma obrany tak, aby si vytvořili široký prostor pro manévrování.

O setrvání v NATO se předseda Pirátů Ivan Bartoš v březnu tohoto roku vyjádřil slovy: "Právě tato otázka by měla být věcí celostátního referenda" a současně přiznal, že má jako pacifista problémy s intervencemi NATO .

Přesto, že nyní Ivan Bartoš hlásá, že "o vystoupení z NATO nikdy nebyla řeč", v březnu v rozhovoru pro Seznam odpověděl, že neví, jak by o setrvání v Alianci hlasoval , protože prý "o tom nepřemýšlel" . Skutečně máme věřit, že si předseda Pirátů kandidujících do sněmovny neláme  setrváním v NATO hlavu?!

Na rozdíl od svého stranického šéfa má ohledně členství v NATO jasno zastupitel a člen republikového předsednictva Pirátské strany Ivo Vašíček, který veřejně prohlásil, že by měla Česká republika z Aliance odejít měla .

Vašíček byl sice za svoje vyjádření do médií stranou kárán a odvolán z postu místopředsedy, nicméně do sněmovny kandiduje coby čtvrtý v pořadí v Jihomoravském kraji.

Dalším lídrem s vazbami na protialianční aktivity je jednička na zlínské kandidátce Giuseppe Maiello, kterého Piráti do poloviny minulého týdne prezentovali jako "garanta pro obranu": Do zákoutí kultury byl na pirátských stránkách přesunut poté, kdy vyšlo najevo, že se už v květnu 2015 aktivně účastnil prokremelské akce na Hradčanském náměstí v Praze.

Garant pro obranu Pirátů vystupoval s paramilitantními skupinami

Piráti se zpočátku pokoušeli účast Maiella vysvětlit údajnou snahou o pozorování z opozice "oponentů", poté tvrdili, že na akci vůbec nemluvil a po vyjevení faktu, že si předal předal mikrofon s dalšími řečníky, jako byl “domobranec” Obrtel, poslanec Okamura a Ondráček (bývalý příslušníkem pohotovostního pluku SNB, nyní aktivní podporovatel povstalců na Donbase), Rusko opěvující spisovatelkou Procházkovou. Piráti tvrdili, že Maiello na akci jen předčítal a překládal z italštiny dopis, jehož významu patrně nerozuměl.

Obsah toho, co Pirát Maiello říkal, stihl ale zaznamenat komunistický novinář Cvalín. A protože i další dva roky, až do dnešních dnů, pirátský garant pro obranu Maiello bloudil na dalších podobných akcích, seznal reklamní manager Jakub Horák (nedávno nabízející své služby ANO), že Maielllovy veřejné aktivity už nejdou zaretušovat a jeho jméno je "jen" na kandidátce Zlína.

V pirátském programu je coby od čtvrtka minulého týdne uveden předseda Pirátů Ivan Bartoš: Angažmá v NATO si sice před půl rokem hlavu nelámal, preferoval by, "kdyby se obrana řešila na úrovni EU" . Podobný postoj razil i v rámci předvolební debaty o obraně země, kde byl s dalšími lídry politických stran, kde ho ale poslankyně Jana Černochová upozornila, že už dnes v Evropské unie existují tzv. battle group, které ovšem nikdy nikam nevyjely.

Piráti si představují válku pouze na počítači

Reálné vojenské hrozby si předseda Pirátů nepřipouští, protože podle něj dnes války "vedou drony": Jejich význam je ale v možnostech naší armády zejména průzkumný a Bartošovo představa o jejich akceschopnosti je stejná, jako by chirurg řekl, že operace řeší především laparoskopicky: Potřeba armády nespočívá na rozdíl od Bartošovy iluze ve specializaci, ale naopak ve vševojskové připravenosti (potom může být nápomocna i v rámci civilní obrany, kterou mají nakonec i Piráti v programu).

Hned v úvodu zmíněné televizní debaty Bartoš zdůrazňoval, že Piráti rozumí kybernetické hrozbě, upozornil, že teroristé si neplánují útoky prostřednictvím sociálních sítí: Demagogicky tak řešil téma, které nikdo soudný nepředpokládá. Současně ale úplně pominul faktor hybridní války a propagandy, která ovlivňuje veřejné mínění a i psychickou motivaci případných rekrutů: Především veřejné mínění populace, která je manipulována záplavou nedoložených hoaxů.

"Piráti přehlížejí, že na rozklad společnosti lživých informací poukazuje kromě NATO i Evropská unie," říká Andor Šandor, brigádní generál v záloze a bývalý velitel vojenské rozvědky a dodává: "Piráti ve svém programu lžou, že má někdo v plánu plošné odposlouchávání internetu. Nejsou schopni pochopit, nebo prostě popírají, že je třeba sledovat obsah meta dat, nikoli obsah debat".


S pirátským programem "hlídáním hlídačů", tedy podrobení zpravodajství skutečné nezávislé civilní kontrole nemá bývalý velitel vojenské rozvědky Šandor problém pouze v případě, že by se jednalo o zcela politicky nezávislé lidi s nejvyšším stupněm bezpečnostní prověrky. Nikoli jakéhokoli poslance, kteří ani dnes nemohou mít vstup do živých případů sledovaných zpravodajci, protože by hrozilo vynesení informací a jejich zneužití v politickém boji: To by platilo i pro Piráty s poslaneckými mandáty.

Otázku rozvědky a internetu řeší Pirát Bartoš s Babišem

Předseda Pirátů Ivan Bartoš ale odposlechy zpochybňuje už nyní: V souvislosti s Andrejem Babišem, jenž byl současnými poslanci – tedy zatím vydán ke stíhání (tudíž nelze hodnotit, jak byly důkazy proti němu získávány) si Bartoš předvolební debatě: Obrana a bezpečnost na ČT24 dne 15. 9. 2017 v čase 1:32 udělal prostor, aby zřetelně  zpochybnil postup policie, která podle něj právě před volbami  "účelově tlačí na pilu".

Byl to právě předseda hnutí ANO, se kterým se Pirát Bartoš o internetu, cenzuře a zpravodajství radil: "Měl jsem možnost s Andrejem Babišem jednat už na samém počátku vzniku hnutí ANO," řekl Bartoš v rozhovoru pro Parlamentní listy už v dubnu tohoto roku a pokračuje: "Stejně tak všechny další osobní schůzky a konfrontace ve věcech EET, Vojenské rozvědky, cenzury internetu a dalších témat." V uvedeném rozhovoru Bartoš uvedl, že jeho kritika Babiše "vychází z empirických zkušeností."


Zkušenosti s tím, že vojensky slabá země potřebuje silnou rozvědku má naše země nejen empirické, ale i historické: Tuto filozofii totiž po celou dobu své vojenské kariéry razil "Špion, kterému nevěřili", legendární generál František Moravec, který se snažil ještě z emigrace pomáhat vlasti i poté, co komunistický režim ve spojení se sovětskou mocností jako první zavraždil jeho oponenty: Jana Masaryka a generála Heliodora Píku.

(pozn. po letech šetření včetně forenzních důkazů policie stále pracuje v případě smrti syna TGM s verzí "vražda, pachatel neznámý, přičemž důkazy o vrahovi leží v archívech KGB. Generál Píka byl popraven jako první důstojník 21.6.1949).

Obrana Pirátů útokem na vlastní voliče

Pirátům nelze upřít bohaté zkušenosti i úspěchy a znalosti kybernetické hrozby: V rámci kampaně rozjeli podobný s takřka husitským heslem Pusťte nás na ně! (tedy na politiky, které si v nadcházejících sněmovních volbách dovolí zvolit marginální část společnosti). Pokud si je kdokoli dovolí zkritizovat, tak své aktivity nejprve popřou a v případě důkazu v podobě virtuální stopy jasných výroků "vysvětlí" jako přednost údajné široké demokratické platformy:

Za majstrštyk v tomto směru lze prozatím považovat výskyt lídrů na předních místech svých kandidátek, kteří opěvování Stalinovy genocidy vykládají jako "důkaz demokratických názorů": V Jihomoravském kraji kandidující Pirát Kotas se už před rokem vysmíval svému voliči, že "mele jako Kádévák, jehož fotr byl v uranových dolech" a odmítal jakoukoli kritiku člověka, jehož zájmy by měl coby zastupitel hájit.


Občané, kteří budou svůj volební hlas posuzovat z hlediska obrany země a uvažovat o Pirátech, coby garantech její bezpečnosti, by měli vzít v úvahu to, co jejich lídři dlouhodobě skutečně říkají a kam směřují: Zatím to vypadá, že chtějí v rozporu se zákonodárnou pravomocí soudit a zatýkat zástupce druhých a sami jedou do sněmovny po širokorozchodné ruské železnici, na kterou se veze vagon s prapodivnými živly. V případě zvolení dávají už dnes svým voličům najevo, že nehodlají být kontrolováni voliči: Zjevně se chtějí veškeré kontroly uchopit sami.

Nahlásit chybu v článku


Související články

BVP Puma pro Armádu ČR - průmysl, výcvik, cena a spolehlivost

Ministerstvo obrany ČR (MO ČR) plánuje za nakup 210 nových bojových vozidel pěchoty (BVP) a dalších ...

Houfnice Dana a raketomety Vampir v Ázerbájdžánu

Ázerbájdžánská armáda před několika dny ukázala svou nejnovější pozemní techniku. Na zveřejněném ...

Jak přesně bombardují české lehké bojové letouny L-159 ALCA v Iráku?

České lehké bojové letouny L-159 ALCA již více než rok používá irácké letectvo k úderům na pozice ...

General John Hyten: Zaostáváme ve vývoji zbraní za protivníky

Podle generála Johna Hytena, velitele Strategického velitelství (STRATCOM), pro Spojené státy ...

Komentáře

Zvýraznit příspěvky za posledních:
 • KOLT
  13:10 11.10.2017

  Když už opěvujete Realisty, jste si vědomi toho, že ještě nedávno p. Robejšek dával k dobru představu armády jako takové silnější policie, která by nás chránil hlavně proti ...Zobrazit celý příspěvek

  Když už opěvujete Realisty, jste si vědomi toho, že ještě nedávno p. Robejšek dával k dobru představu armády jako takové silnější policie, která by nás chránil hlavně proti nepokojům v ČR, případně přicházejících z jejího blízkého okolí? Že z tohoto důvodu kupříkladu tvrdil, že nemáme utrácet peníze za supersoniky? Hlavně, že to s obranou myslí vážně...

  Ten vtip s Okamurou a neměněním postojů mě pobavil. Bavíme se o tom pánovi, co ještě před pár lety propagoval imigraci a multikulti? ROFL :-DSkrýt celý příspěvek

 • Kozlus
  12:53 11.10.2017

  SeaWolf: Videl sem debatu o tom, kde ty ucty vysvetloval a jde o to, ze musi zridit minimalne dva ucty. Na prvni dojdou penize od sponzoru a pak je MUSI prevest na provozni, ze ...Zobrazit celý příspěvek

  SeaWolf: Videl sem debatu o tom, kde ty ucty vysvetloval a jde o to, ze musi zridit minimalne dva ucty. Na prvni dojdou penize od sponzoru a pak je MUSI prevest na provozni, ze ktereho vsechno plati. Ale tech 10M bylo vic nez povolenej limit 3M (darce a rok), takze po porade s pravnikama si 3M nechli a 7M poslali zpatky darci. Takhle jim to narizuje zakon. Drtinova se mu do toho snazila kecat, ale pak jen protahla hubu a rychle sla na neco jinyho.Skrýt celý příspěvek

 • RiMr71
  12:40 11.10.2017

  Souhlasím s Rase ohledně Realistů - byli vážnými kandidáty na můj hlas, ale zaujalo mě, že při tom jejich svědomitém tepání nějak záhadně ignorují či zapomínají na Bureše. K tomu ...Zobrazit celý příspěvek

  Souhlasím s Rase ohledně Realistů - byli vážnými kandidáty na můj hlas, ale zaujalo mě, že při tom jejich svědomitém tepání nějak záhadně ignorují či zapomínají na Bureše. K tomu ten Dospiva a Moroz...
  http://forum24.cz/pro-koho-pra...
  http://forum24.cz/s-babisem-an...

  Tedy já svůj hlas dám sebrance (protože není možné volit nesebranku co má reálnou anci něco ovlivnit) co sice kradla taky když byla u koryta, ale aspoň mě nehleděla do huby kolikrát žvýkám a nesnažila se mi to zregulovat nějakým nařízením a nepřemýšlela jestli by se to nedalo nějak zdanit a nenajmula na dohled nad počtem mých žvyků tři úředníky.
  Nejhorší je, když socialistům dojdou peníze i těch druhých...Skrýt celý příspěvek

 • SeaWolf
  10:22 11.10.2017

  Pánové myslíte toho Robejška který čelil v Německu obvinění z plagiátorství, když článek napsaný svým studentem publikoval pod svým jménem a tuto kauzu morálně prohrál ( ...Zobrazit celý příspěvek

  Pánové myslíte toho Robejška který čelil v Německu obvinění z plagiátorství, když článek napsaný svým studentem publikoval pod svým jménem a tuto kauzu morálně prohrál ( plagiátorství studentů je postihnutelné, ale učitelů ne ) ? Doporučuji prohledat google a nalézt si pár názorů o panu Robejškovi od jeho bývalých studentů, názor si pak každý udělá svůj.

  Realisté hovoří o maximální transparentnosti, proto cca jeden týden poté co jim na transparentním účtu přistál několikamilionový příspěvek, tak jej převedli na běžný ( netransparentní ) účet a jejich mluvčí vše vysvětlila větou: Vše je v mezích zákona ? Komedie :-)

  Také navrhuje zavedení povinné základní vojenské služby ( tedy cca pro 60 000 mladých mužů a žen ) při odborném dotazu zda má na to má naše 20 000 armáda kapacity, blekotal něco o tom, že to není problém :-DSkrýt celý příspěvek

 • Jura99
  08:11 11.10.2017

  fenri: neříkám nic, ovšem vystudovat za bolševika v Moskvě institut mezinárodních vztahů byla kvalifikace pro tehdejšího prvotřídního rozvědčíka.

  fenri: neříkám nic, ovšem vystudovat za bolševika v Moskvě institut mezinárodních vztahů byla kvalifikace pro tehdejšího prvotřídního rozvědčíka.

 • Powerslave
  23:27 10.10.2017

  @Superme Je důležité si uvědomit, že jakákoliv politická strana je pouze plakátem nějakého klanově-korporativního uskupení se svými vlastními zájmy, což znamená, že ve své ...Zobrazit celý příspěvek

  @Superme

  Je důležité si uvědomit, že jakákoliv politická strana je pouze plakátem nějakého klanově-korporativního uskupení se svými vlastními zájmy, což znamená, že ve své podstatě je 99% politických stran do značné míry určitým "podnikatelským projektem". Jakýkoliv politický subjekt bez patřičného "zákulisního" zajištění se nemá šanci nijak prosadit.

  Ale to se týká všech sfér života i toho, co se dnes nazývá novinařinou. Takže představa o nějakém politickém uskupení, jež není "podnikatelským projektem" je iluze. Obdobně i monolitnočnost moci je iluzí a ve své podstatě úplný nonsens, který poukazuje na absenci normálního selského uvažování. Například představa mnohých o nějaké monolitní moci Kremlu s všemocným Vladimirem v čele, ale týká se to samozřejmě mnohých dalších...

  A takoví "Kremláci", které jsou schopni určití schizofrenici vidět v každém, kdo projevuje nesouhlas s jejich "Vošingtoňáckým" pohledem, tupě pomíjíc, že na české politické scéně je to 9 "Vošingtoňáků" na 1 "Kremláka", to je další skvost projevujíc se celou společností a to včetně sféry "novinářů" a "samozvaných analytiků" - ve skutečnosti hlasných trub a politických-agitátorů svých chlebodárců pěkně podle pořekadla: "Svým chápáním pracujete na své zájmy, svým nechápáním na zájmy těch, kteří chápou více."

  ***

  Politika je velmi důležitá a je žívotně důležité aby se o ni zajímal dle míry svých schopností každý, neboť politika má dopad na každý aspekt života společnosti - "všechno se vším přiměřeně souvisí". Z toho vyplývá, že i takový web jako jsou AN nemůže bez patřičné "političnosti" článků a diskuse při zadání "Armádní noviny se profilují jako prozápadně kritické vojenské (přesnější by bylo vojensky zaměřené - moje pozn.) médium" existovat. Z toho plyne, že požadavky na nepolitičnost diskuse jsou při výše deklarovaném záměru nesmyslem.

  Ikdyž se osobně se světonázorem mnohých nesouzním, budu vždy hájit jejich právo na slušné vyjádření svého názoru, a to je podle mne klíčem ke skutečné a věcné diskusi na jakékoliv téma. No a pokud cenzurujete nepohodlné názory, zabíháte do osobní roviny či argumentujete podle "dábělské logiky", dávno jste prohráli jste ohledu na to, jestli si to uvědomujete nebo ne.

  Za sebe říkám, že pseudoanalýzy magistry Zelené, bez ohledu na ideologii, kterou hají, na AN nepatří. Samozřejmě ale, můj web to není a rozhodnutí majitele je třeba absolutně respektovat.Skrýt celý příspěvek

 • Superme
  21:22 10.10.2017

  semtam - Realisté mají jistě zajímavé názory a minimálně osoba pana Robejška stojí za zamyšlením se, zda jim to nehodit, ale co mi vadí je: 1) "Povinný anglický jazyk od první ...Zobrazit celý příspěvek

  semtam - Realisté mají jistě zajímavé názory a minimálně osoba pana Robejška stojí za zamyšlením se, zda jim to nehodit, ale co mi vadí je:

  1) "Povinný anglický jazyk od první třídy ZŠ
  a mezinárodní test z angličtiny souběžně
  s maturitou"

  Podle mého největší blbost programu, stejně jako je blbost povinná maturita z matematiky. Každý má talent na něco jiného a zrovna já jsem člověk, který má větší talent na matematiku než AJ. Někomu jazyky do hlavy moc nejdou, stejně jako někomu nejde zrovna do hlavy matematika.

  2) "Lidové veto jako pojistka umožňující odmítnout
  nechtěné zákony většinou voličů "

  Jenže vůbec se nezmiňují, kolik by vlastně těch podpisů mělo být. Trochu bych se obával, že by to v nejhorším případě mohlo být zneužito. Protože levičák nebude souhlasit se zákonem od pravičáka (většinou) a naopak.

  3) "Hmotná odpovědnost úředníků a povinnost
  státu vymáhat po nich škody"

  Každý přeci může udělat chybu a Realisté to mají popsané "divně". Vůbec jsem z toho nepochopil, zda budou trestat každého úředníka, který by se dopustil chyby nebo jen ty skutečně vážně případy.

  4) Kromě Robejška tam není nikdo známí nebo někdo, kdo by mě osobně nějak zaujal. Navíc bych se bál, že se jedná jen o další podnikatelský projekt. Do budoucna je bude zajímavé sledovat, ale nyní jsou jasní Svobodní, kteří mají vše krásně popsané v programu a opravdu tyto názory mají již od samého vzniku strany.Skrýt celý příspěvek

 • Rase
  21:17 10.10.2017

  Baron a semtam: zkrátka mi přišli jako Kremláci, když jsem je poprvé viděl - nic osobního (nenarážím na hvězdu), dál jsem se o ně detailněji nezajímal. Díky za zajímavé informace, ...Zobrazit celý příspěvek

  Baron a semtam:
  zkrátka mi přišli jako Kremláci, když jsem je poprvé viděl - nic osobního (nenarážím na hvězdu), dál jsem se o ně detailněji nezajímal. Díky za zajímavé informace, přečtu si víc jejich program. Teď dost přemýšlím nad třema stranama, ale pořád nejsem rozhodlý. Přeci jen možností je až mocSkrýt celý příspěvek

 • fenri
  20:51 10.10.2017

  Jura99: popravdě řečeno mně přijde podezřelý spíš ten, kdo před 89 nastoupil na "západní" zahraniční školu. To musel být kádr. A odvozovat afilaci k nějakému politickému směru ...Zobrazit celý příspěvek

  Jura99: popravdě řečeno mně přijde podezřelý spíš ten, kdo před 89 nastoupil na "západní" zahraniční školu. To musel být kádr. A odvozovat afilaci k nějakému politickému směru podle toho, po kom má dům... no nezlobte se, ale to je slabé. Já vyrůstal v baráku postaveném pro papaláše Herrmann Göring Hydrowerke. Co z toho vyvodíte?
  Rozhodně se nezastávám Dospivy, jen mi přijde přijatelnější, než Bureš.Skrýt celý příspěvek

 • Beld
  20:25 10.10.2017

  semtam : Robejska mam rad , coz je trosku tim , ze jsem podobne jako on "realista" . Kazdy kdo mu nadava do ruskych svabu o nem absolutne nic nevi . On treba dlouhodobe propaguje ...Zobrazit celý příspěvek

  semtam : Robejska mam rad , coz je trosku tim , ze jsem podobne jako on "realista" . Kazdy kdo mu nadava do ruskych svabu o nem absolutne nic nevi . On treba dlouhodobe propaguje hlavne spolupraci s US , chtel tady americky radar . To ze neleze merkel do p---le neznamena ze je prorusky .

  Mam pristup i na interni fora piratu ( byl jsem temer clenem a jsem podporovatelem ) a par let to tam sleduju a VIM ze pirati jsou proste pacifisticka slunicka . Jiste oficialne to v programu nemaji , stejne jako "vitani" , ale z nejuzsiho vedeni to tam hlasa 90% clenu ( vcetne bartose ) . Tech par , co byli normalni bud vystvali , nebo tam uz maji marginalni slovo (jako pan Kucera) . Na druhou stranu souhlasim s tim , ze clanek pani zelene je neobjektivny vysmech "novinarine" . Ovsem na nazor ma pravo a klicenku si zaslouzi .... Paradox .

  Tento rok se premuzu a hodim to svobodnym . Hlas sice asi propadne , ale alespon se za nej nebudu stydet .Skrýt celý příspěvek

 • Baron
  20:09 10.10.2017

  Semtam Přesně jak píšete. Robejšek stejně jako další vedoucí strany se zdají být (a doufám, že jsou) pragmatiky, kteří budou v prvé řadě sledovat naše národní zájmy. To znamená ...Zobrazit celý příspěvek

  Semtam

  Přesně jak píšete. Robejšek stejně jako další vedoucí strany se zdají být (a doufám, že jsou) pragmatiky, kteří budou v prvé řadě sledovat naše národní zájmy. To znamená střízlivý vztah k EU (žádné eurohujerství, ani populistické vyřvávání o tom jak vystoupíme). Taky by mě zajímalo, podle čeho Rase usuzuje, že to jsou kremláci. K Rusku mají realistický postoj. Vojnu chtějí jen tříměsíční (bude se dát rychle vycvičit hodně lidí a na nějaké základní dovednosti se zbraní a pochopení obrany to stačit bude). Nevím jaký vliv má na stranu Dospiva, ale budu doufat, že je to jen občan, který poskytl sympatické straně nějaké prostředky, kterých má sám dost.Skrýt celý příspěvek

 • semtam
  19:52 10.10.2017

  Pánové oni ti Realisté na mě působí jak z jiného světa. Myšleno v kladném slova smyslu. Robejšek na rozdíl od ostatních má velké znalosti a hlavně inteligenci. v rozhovorech je ...Zobrazit celý příspěvek

  Pánové oni ti Realisté na mě působí jak z jiného světa. Myšleno v kladném slova smyslu. Robejšek na rozdíl od ostatních má velké znalosti a hlavně inteligenci. v rozhovorech je vidět, že věci promýšlí do hloubky. Ne jen po povrchu a to se mi líbí. Jen není o něm moc slyšet, tak se obávám, že hlas pro ně je ztracenou volbou. I když takto by se to brát nemělo.

  A jeho postoje k EU apod. jsou ryze účelové a pragmatické. A to znamená, že tento člověk se opravdu snaží o dobrý přínos pro ČR. Blbec poví pryč z EU a NATO. Druhý blbec poví musíme poslouchat jen EU a NATO a inteligentní člověk poví, spolupracujme s EU a NATO do té míry, kde je to pro nás nejvýhodnější.Skrýt celý příspěvek

 • semtam
  19:37 10.10.2017

  Hana Zelená Moje´identita vám může být fuk, jako mě vaše články. Jenže pod vašimi články je otevřená diskuze, tak nechápu, proč vám vadí názory na váš článek. Postrádá to ...Zobrazit celý příspěvek

  Hana Zelená

  Moje´identita vám může být fuk, jako mě vaše články. Jenže pod vašimi články je otevřená diskuze, tak nechápu, proč vám vadí názory na váš článek. Postrádá to logiku, pokud nechcete diskuzi pod vaším článkem, tak apelujte na redakci, nikoliv na diskutující.

  A ohledně Procházkové tedy víte pavlačové drby a neštítíte se používat hanlivé nálepky. To je jistě znak kvalitní žurnalistiky.

  Na co jsem hlavně narážel je to, že označení piety označujete jako prokremelskou akci a vlastně všechny účastníky házíte do jednoho pytle. Tím pádem se nutně naskytuje otázka, zda pohrdáte obětmi tohoto brutálního činu.Skrýt celý příspěvek

 • Powerslave
  19:28 10.10.2017

  Ať už byl původní záměr uveřejněný tohoto článku jakýkoliv, realita je taková, že je to čistě politická agitka, navíc na osnově výroku "Měli jsme ty nejlepší úmysly, ale dopadlo to ...Zobrazit celý příspěvek

  Ať už byl původní záměr uveřejněný tohoto článku jakýkoliv, realita je taková, že je to čistě politická agitka, navíc na osnově výroku "Měli jsme ty nejlepší úmysly, ale dopadlo to jako vždycky" bude zase neúspěšná.

  ***

  Cílem analýzy je, aby se daný subjekt snažil co nejvíce příblížit objektivní realitě při rozboru dané problematiky na dílčí (parciální) témata. Tj. cílem je mimo jiné v maximální možné míře potlačit subjektivitu.

  Jenomže články od pí Zelené jsou ve všeobecnosti skvělou demonstrací tvrdého subjektivismu (dojmy, spekulace...) a neznalosti.

  Politická aktivistka hrající si na analytika - důkazem něchť je jakýkoliv její článek.

  ****

  To, že se článek dotýká "obrany naší země" je polopravda, realita je ale taková, že se o to jenom snaží a opravdu se mu to nedaří...

  Dokud budou zastáncům "hodnot" civilizace Západu dělat analýzy Hany Zelené, tak se Západ na své nohy nikdy zpátky nepostaví a jeho role a možnosti ovlivňovat mezinárodní politiku (natož tu globální) budou nadále klesat.Skrýt celý příspěvek

 • GAVL
  19:14 10.10.2017

  Nj piráti vadí hlavně v tu chvíli kdy v diskuzních pořadech konstruktivně kritizují Babišovo EET včetně informací kolik to bude stát peněz na platech státním úředníkům a zajištění ...Zobrazit celý příspěvek

  Nj piráti vadí hlavně v tu chvíli kdy v diskuzních pořadech konstruktivně kritizují Babišovo EET včetně informací kolik to bude stát peněz na platech státním úředníkům a zajištění chodu celého systému versus reálný výběr DPH přes EET. To se pak objevují záhadné chyby v dokonalém digitálním vysílání, které divákům znemožní slyšet něco co by jim snad mohlo ublížit.Skrýt celý příspěvek

 • Jura99
  18:40 10.10.2017

  fenri: ad Dospiva - "V letech 1987–1993 vystudoval moskevský institut mezinárodních vztahů, studoval též na Pekingské univerzitě. Do osobního vlastnictví Dospiva koupil mj. vilu po ...Zobrazit celý příspěvek

  fenri: ad Dospiva - "V letech 1987–1993 vystudoval moskevský institut mezinárodních vztahů, studoval též na Pekingské univerzitě. Do osobního vlastnictví Dospiva koupil mj. vilu po komunistickém ministru zahraničí Bohuslavu Chňoupkovi na pražském Smíchově"Skrýt celý příspěvek

 • CerVus
  17:44 10.10.2017

  fenri: Tak věřím, že se alespoň věcmi týkajícími se internetu alespoň chvíli zaobírali. Vše ostatní jde mimo ně. Okamurovovi jde jen o prachy, takže proč vůbec něco řešit. Po ...Zobrazit celý příspěvek

  fenri: Tak věřím, že se alespoň věcmi týkajícími se internetu alespoň chvíli zaobírali. Vše ostatní jde mimo ně. Okamurovovi jde jen o prachy, takže proč vůbec něco řešit. Po volbách stranu zase vyčistí a shrábne prachy jako minule.Skrýt celý příspěvek

 • fenri
  17:30 10.10.2017

  Mimochodem Robejšek je politickým zaměstnancem Dospivy. Což je pro mne 100x přijatelnější, než ANO: -Dospiva není estébák -Dospiva nám neničí motory aut horším a dražším benzínem ...Zobrazit celý příspěvek

  Mimochodem Robejšek je politickým zaměstnancem Dospivy. Což je pro mne 100x přijatelnější, než ANO:
  -Dospiva není estébák
  -Dospiva nám neničí motory aut horším a dražším benzínem (hyperbola, ale de facto to tak je)
  -patří mu Aero. raději budu sponzorovat výrobu českých letadel, než biosložek, které musím povinně kupovat
  -umí česky
  -atd.Skrýt celý příspěvek

 • fenri
  17:26 10.10.2017

  Rase: předesílám, že Realisty na 85%+ volit nebudu, nicméně čím jsou podle vás kremláčtí? Povinnou vojenskou službou, národovectvím? Respektem k NATO a skepsí k EU (může být po ...Zobrazit celý příspěvek

  Rase: předesílám, že Realisty na 85%+ volit nebudu, nicméně čím jsou podle vás kremláčtí? Povinnou vojenskou službou, národovectvím? Respektem k NATO a skepsí k EU (může být po aplausech palestinské teroristce na půdě Parlamentu EU ještě někdo neskeptický??)?
  Samozřejmě, že je Robejšek jen pimprletem, ale kdo ne? Copak jiné strany nemají své loutkovodiče,

  CerVus: v čem konkrétně jsou Piráti dále než Okamurovci? Mně to přijde oboje jako takový spolek ochotníků z Horní Dolní. Zrovna naprostá neznázorovost a bezzubost na jednu ze stěžejních složek státu - obranu - jakou předvídějí Piráti je luxusní ukázkou amatérství.Skrýt celý příspěvek

 • Jakub2
  17:25 10.10.2017

  Rase: To jméno je Marek Dospiva.

  Rase: To jméno je Marek Dospiva.

Načítám diskuzi...

Stránka 2 z 5