NÁZOR: Válka podle jména růže

Foto: Karikatur proroka Mohameda. / Jyllands-Posten
Karikatur proroka Mohameda. / Jyllands-Posten 

Smích a humor nás odlišuje od zvířat. Smích léčí, uvolňuje endorfiny, "už staří Řekové", tedy antická medicína, znala jeho terapeutický význam. Slovo "humor" je latinský význam pro šťávu, která zavlažuje vyschlý svět a oba objekty spolu spojuje. V drobné knížečce „Medicína pro dobrou náladu" je psáno: „Humor odpouští, satira pohrdá, vtip je jen intelektuální hrou", nebo: „Ironie je hrubost intelektuálů". (H. DREIFUSS, Medizin für gute Laune, Freiburg b.vr.)

Ironie je podle psychologů skrytá agrese. Jenže agrese je přirozený hnací motor každého organismu a je lidským údělem ji zvládat. Ironie je tedy agrese zpracovaná, provokující cíl k tomu, aby i on zmobilizoval svoji intelektuální potenci.

Satira je umělecký žánr, který vznikl ve starém Římě a od té doby slouží ke kritice nedostatků a vyvíjí se v komediích, pamfletech, fraškách, aforismech, epigramech a ve freskách. Včera si fanatici vzali tento tisíciletý žánr jako důvod krveprolití.

Tisíce policistů nyní prohledávají město nad Seinou, aby chytili pachatele útoku na redakci týdeníku Charlire Hebdo, kteří mají prozatím na svědomí 12 obětí. Nynější šéfredaktor týdeníku Stéphane Charbonnier čelil výhrůžkám smrtí a redakci hrozily bombové útoky.

Přesto, že redakce nešetřilo nikoho, ani bankéře, ani místní politiky... Vůči satiře se ostře ohrazovali jen stoupenci muslimských organizací.

Proč Muslimové humor odmítají a v satiře vidí útok a tudíž ohrožení, které ti nejradikálnější z nich nakonec řešili masakrem? V knize Umberta Ecca Jméno růže se hlavní hrdina se pokouší rozluštit záhadná úmrtí mnichů v jednom zapadlém opatství.

Nakonec se zjistí, že mnichové umřeli na otravu a to zcela zvláštním způsobem. V opatství totiž existuje tzv. zakázaná kniha. Listy této knihu jsou napuštěny jedem. Když v ní někdo četl, nasliňoval si konečky prstů při převracení stránek a tím se otrávil. Otázka ale zní, proč je ona kniha zakázaná.

Na to nám dává odpověď slepý mnich Jorge, který je autorem vražedného plánu. Když je odhalen, vysvětluje proč je ona kniha v jeho očích tak nebezpečná a proč vypracoval plán, kterým několik mnichů poslal na věčnost. Zakázaná kniha totiž pojednávala o smíchu.

Slepý mnich vysvětluje: „Smích zbaví na chvíli sedláka strachu. Zákon však nabývá planosti pomocí strachu. Z této knihy by mohla vzejít luciferská jiskra, která by založila v celém světě nový požár. Smích by se stal novým uměním jak zničit strach."

Na Jorgovi věty odpovídá hlavní hrdina následujícími slovy: „Ďábel je zamračený, protože ví, kam jde, a jde neustále tam, odkud přišel. Ty jsi ďábel a jako ďábel žiješ v temnotách." (zdroj David Novák: Humor, strach a Jméno růže)

Stoupenci Al-kaidy, alespoň tak se prozatím světu představili, zaútočili na humor a zabili smích. Protože mají strach. Bojí se kresby Mohameda s bombou místo turbanu.

A to i přesto, že je sami na celém světě ve jménu Proroka pokládají: Bojí se pravdy. A když nestačí protesty, když vidí, že i hostitelská země si dokáže dělat legraci i z představitelů vlastního náboženství a církve, bojí se ještě víc. Momentálně dosáhli toho, že se Paříž a okolní svět bojí taky a přestává se smát.

Dosáhli ale i toho, že tato země začíná svůj domov bránit. Má strach, ale má i pravdu a právo na své straně. A kresby zavražděných novinářů přetiskují další evropské redakce: Včetně naší.

Jsme národ Karla Havlíčka Borovského, největšího českého žurnalisty, který byl za svůj humor, satiru a epigramy vyhnán do Brixenu. My se ze své země vyhnat nedáme.

Hana Zelená, Jakub Horníček, Michal Voska, Jan Grohmann

Nahlásit chybu v článku


Související články

IS – Islámský stát

Když se podíváme na situaci na Blízkém východě, není možné mluvit skoro o ničem jiném než o ...

Klíč k úspěchu Islámského státu – část. 1

Článek IS - Islámský stát, který byl minulý týden zveřejněný zde na Armádních novinách, ve ...

Klíč k úspěchu Islámského státu – část. 2

Dnes navážeme na první část článku o tom, jak funguje Islámský stát (IS) na bezpečnostním a ...

Kdo je islámský stát, co sleduje a čím je nebezpečný?

V každodenním zpravodajství se dozvíme, kde probíhají boje v Sýrii a Iráku, a co na to říkají Turci, ...

Přidávat diskuzní příspěvky a hlasovat pro článek mohou jen registrovaní. Prosím zaregistrujte se nebo se přihlašte!

Komentáře

Zvýraznit příspěvky za posledních:
 • hovorka11
  18:10 14.01.2015

  Osobně si myslím, že události ve Francii, kde vycházejí najevo zajímavé politické manipulace (Včera v ČT1 ukazovali velmi nervózního Netanjahua čekajícího na autobus, kterým se ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Osobně si myslím, že události ve Francii, kde vycházejí najevo zajímavé politické manipulace (Včera v ČT1 ukazovali velmi nervózního Netanjahua čekajícího na autobus, kterým se dostal jako nepozvaný do čela demonstrace, kam se probojoval ze zadních řad a jako jediný mával na všechny strany- kam jsme neviděli, dávají podnět k tomu, že nastoupí zdokonalená propaganda.
  Politici vědí, jak lidé reagují, tak musí spojit propagandu protiruskou a protiislamistickou do jednoho celku.
  Začíná se opatrně zkoušet, že Assad a Rusko je spojeno s ISIL, ačkoliv víme, že je to zcela naopak a ISIL dotuje Saudská arábiie (SA), Katar, Turecko a přes "vzbouřence" jde pomoc i z USA. Přesto se to dá očekávat.
  V současnosti SA pomáhá Americe dostat Rusko, Írán, Venezuelu a Sýrii levnou ropou do pproblémů, což by znamenalo větší volnost v oblastech ovládaných radikálními islamisty.

  Velmi zajímavá kamufláž politiků na občany ve fotkách:

  http://outsidermedia.cz/polity...
  Skrýt celý příspěvek

 • Deortc
  17:50 14.01.2015

  to "Argonaut.CZ"
  Z toho velmi poučného a informacemi nabitého příspěvku od "Jan Horten" (Mimochodem, díky za něj. Vypracování tohoto příspěvku nepochybně dalo dost práce. Myslím, ...
  Zobrazit celý příspěvek

  to "Argonaut.CZ"
  Z toho velmi poučného a informacemi nabitého příspěvku od "Jan Horten" (Mimochodem, díky za něj. Vypracování tohoto příspěvku nepochybně dalo dost práce. Myslím, že by si to zasloužilo být samostaným článkem.) jsem přesvědčen o tom, že tady je už na nějaké přimykání Ruska k západu pozdě a západ Rusko musí brát jen jako další nebezpečnou zemi u které ve svém vlastním zájmu musí usilovat o její pokud možno co nejmenší ekonomický, politický a vojenský význam.
  Skrýt celý příspěvek

 • Argonaut.CZ
  18:57 12.01.2015

  Dovolím si sem dát ještě link na zajimavý článek s ne zrovna častým pohledem muslima: ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Dovolím si sem dát ještě link na zajimavý článek s ne zrovna častým pohledem muslima: http://www.tyden.cz/rubriky/za...
  Skrýt celý příspěvek

 • Argonaut.CZ
  14:21 12.01.2015

  To Jan Horten: řekl bych, ze toto je jeden z argumentů pro to, držet Rusko co nejvíce přimknuté k západu, protože nikdo normální si nemůže přát muslimské Rusko.

  To Jan Horten: řekl bych, ze toto je jeden z argumentů pro to, držet Rusko co nejvíce přimknuté k západu, protože nikdo normální si nemůže přát muslimské Rusko.

 • x-ray
  13:23 12.01.2015

  Kdyby každý stát NATO investoval 2% HDP do své obrany, tak o silné Evropě, která je schopna vydržet, tlak, jak Ruska, tak Islámu můžeme mluvit. Ale bohužel tomu, tak není. :((((( ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Kdyby každý stát NATO investoval 2% HDP do své obrany, tak o silné Evropě, která je schopna vydržet, tlak, jak Ruska, tak Islámu můžeme mluvit. Ale bohužel tomu, tak není. :((((( Pikantní na to je, že až bude nějaká krize či válka, tak ceny zbraní polezou nahoru.
  Skrýt celý příspěvek

 • Jan Horten
  04:00 12.01.2015

  Superme - Rusko a zkrotit islám na svém území??? To je naprosto omyl mýtus, nic není tak daleko od pravdy!!! Rusko je na tom s islámem hůř než celý Západ dohromady!!! V Rusku je ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Superme - Rusko a zkrotit islám na svém území??? To je naprosto omyl mýtus, nic není tak daleko od pravdy!!! Rusko je na tom s islámem hůř než celý Západ dohromady!!! V Rusku je již každý 6-7 člověk v populaci muslim. Porodnost Rusů je stejná jako lidí na Západě, jen ta úmrtnost Ruských mužů je „jak v Africe“, v průměru se dožívají cca 59-61 let. Jediná rostoucí porodnost v Rusku je ta muslimská. Ten exponenciální růst islámu v Rusku, od rozpadu SSSR, dokládají i počty mešit. V roce 1991 bylo v Rusku méně než 300 mešit, k roku 2010 již 7200 -- http://www.rus-obr.ru/days/850... -- a dnes je to již více než 8000 mešit. Ukázkou jak islám v Rusku roste, je i mešita Cobornoy na Prospektu Mira v Moskvě. Stará mešita byla rekonstruovaná a v rámci projektu byla vedle zahájena (v roce 2005) i výstavba nové čtyřpatrové mešity s dvěma 76 m minarety. Stará mešita měla plochu 962 m2, nová bude mít plochu 19 000 m2 a náklady mají být až 500 milionů dolarů, řekl místopředseda ruské Rady muftí Mansur Shakira a nad stavbou převzal záštitu ruský prezident Putin -- http://www.religare.ru/2_30031... -- Rusko se stalo v roce 2005 přidruženým státem OIC (Organizace islámských zemí) a Putin to prohlásil za předstupeň k plnému členství a litoval, že jen přidružení bude pro 24 milionů muslimů (a to je před 10 lety) zklamáním. Rusko se svým, stále deklarovaným zájmem o plnoprávné členství v OIC, tak hlásí i k politice těchto států, tedy např. i k tzv. "Káhirské deklaraci lidských práv v islámu" kde se prohlašuje, že lidská práva sice ano ALE JEN POKUD NEJSOU V ROZPORU S ISLÁMSKÝM PRÁVEM!!! Tou deklarací se pokouší státy OIC prosadit zákaz kritiky islámu, tedy nijaká svoboda slova vyznání atd. Putin tehdy při příležitosti přidružení Ruska k OIC v Čečenském parlamentu prohlásil, že Rusko je hlavní opora islámských zemí a že pokud se Rusko stane slabé, nebude mít islámský svět žádné obránce před barbarskou westernizací o kterou se snaží USA a jejich Západní spojenci. Agentura Interfax citovala Putina: „Ti, kteří bojují na protiruské straně (někteří čečenští ozbrojenci) nevědí, že Rusko bylo vždy nejvíce loajální, spolehlivý a konzistentní obránce islámských zájmů. Zničením Ruska by zničili jednu z hlavních opor islámského světa“ Tento jeho proslov, o tom jak je Rusko největší obránce islámských zájmů, si můžete poslechnout na tomto videu ta pasáž je v čase 9:30 -- https://www.youtube.com/watch?... -- Islám je v Rusku na vzestupu jako snad nikde jinde. Podle moskevského imáma Alyautdinova je např. Moskva dnes domovem více než 1 milion muslimů, kteří jsou potomky původních muslimských obyvatel Moskvy, tedy těch, kteří v Moskvě žijí již několik generací a vedle toho je v Moskvě mnoho muslimů, kteří se zde usadili v posledních 30 letech a mnoho dalších, kteří zde jsou na „návštěvě“, nebo za prací atd. celkově mluví o 2,5 - 3 milionech (to je muslimů skoro jako v celé Británii) Moskva je dnes největší evropské "muslimské město" nepočítá-li se Istanbul. Že Rusku to krocení islámu na svém území moc nejde, dokládá i fakt, že ročně zde roste muslimský terorismus o 20% a to řekl člen expertní rady bezpečnostního výboru Státní dumy Ruské federace, profesor Sergej Vorontsov Na bezpečnostní konferenci v Pjatigorsku v roce 2013 -- http://www.rusimperia.info/new... -- Rusko tak platí za zemi, kde je hrozba islámského terorismu jedna z nejvyšších ve světě. Podle zprávy o bezpečnosti a terorismu „Index rizika“ (TRI) je Rusko v seznamu 197 zemí na 14 místě, jako jedna z nejohroženějších zemí islámským terorismem, jako bezpečnější země se podle tohoto žebříčku jeví i Súdán. Tento žebříček TRI se používá k tomu, aby podniky a firmy mohly posuzovat míru rizika pro své zaměstnance a svůj majetek v různých zemích -- http://lenta.ru/news/2011/08/0...
  To jen k tomu tvrzení, že se Rusko snad nějak lépe umí vypořádat s islámem na svém území, neumí, není na tom o nic lépe než EU ba právě naopak!!! A jen ještě dodám, že už dnes je jeden ze čtyř vojenských okruhů Volha – Uralský již většinově muslimský (tedy co se týká vojáků základní služby přes 50% muslimů a necelých 40% pravoslavných) jakou loajalitu by asi prokázali v případě nasazení v muslimských oblastech Ruska k Rusku???
  Skrýt celý příspěvek

 • peter123x
  00:29 12.01.2015

  Tondomch. Uz sa objavila omnoho prepracovanejsia verzia preco ten utok prichadza z Ruska ako bola s tymi mistralmi. http://newsdaily.com.ua/post/6...
  Inak co sa tyka toho zasahu ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Tondomch. Uz sa objavila omnoho prepracovanejsia verzia preco ten utok prichadza z Ruska ako bola s tymi mistralmi. http://newsdaily.com.ua/post/6...
  Inak co sa tyka toho zasahu v Lybii. Ako boli mozno neale vyvijane tlaky z LAS, ale tazko posudit do akej miery boli iniciuicim faktorom pri konecnom rozhodovani o prevedeni utoku. Nech to bolo tak alebo tak, ale zo strany nasich europskych spojencov to nebolo az tak slavne. Ved bolo verejnym tajomstvom, ako im museli americania kryt chrbat, ked im dosla municia. Inak sa zrejme znova chysta neaka vacsia akcia ohladom Lybie. http://www.natoaktual.cz/na_me...
  http://www.natoaktual.cz/franc...
  No tak dufam, ze tento krat sa na to lepsie pripravia ako naposledy.
  Skrýt celý příspěvek

 • semtam
  23:36 11.01.2015

  Todomatch

  Zde snad již budete jen málo pochybovat

  https://www.youtube.com/watch?...

  Todomatch

  Zde snad již budete jen málo pochybovat

  https://www.youtube.com/watch?...

 • Superme
  22:47 11.01.2015

  Todomatch - Silná "silná spojená Evropa" :D Vy zřejmě žijete v úplně jiném světě. Protože, jak může být Evropa spojená, když se společně na ničem neumí shodnout? Jak může být ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Todomatch - Silná "silná spojená Evropa" :D Vy zřejmě žijete v úplně jiném světě. Protože, jak může být Evropa spojená, když se společně na ničem neumí shodnout? Jak může být silná, když v ní je obrovská nezaměstnanost, slabá ekonomika, slabí vůdci a je obrovsky zadlužená?

  A zatímco EU trápí všemožné problémy, jako je Islám (který Rusáci umí zkrotit na svém území) a výše zmíněné, tak Rusko má nezaměstnanost nejnižší za posledních 20 let (4,8%), platy 20 let neustále rostou, tím se zvyšuje životní úroveň a je to třeba také jedna z nejméně zadlužených zemí světa. V současné době je to 13% dluhu k HDP. Pro srovnání, USA to má 100% dluhu k HDP.

  A k tomu plynu. Rusko ho má, EU ne. Rusko udává jako dodavatel ceny, my buď nebudeme souhlasit a nebudeme ho odebírat, nebo budeme souhlasit a budeme ho odebírat. Je to čistě obchod a dělá se to tak všude. Pak je možnost se s Rusy dohodnout pomocí dialogu na nějaké slevě, které Rusko nabídlo nedávno Turecku, Číně nebo Indii, které je mají za partnera. EU místo toho uvalila sankce.

  Ale zase jsme u Ruska a už mne to nebaví Vám stále odpovídat na podle mého nesmysli. Takže toto je pod tímto článkem moje poslední reakce.
  Skrýt celý příspěvek

 • semtam
  22:27 11.01.2015

  Todomatch

  K oněm videím jsem se dostal dnes skoro jen tak náhodou. Hledal jsem názory Le Penové. Přiznám se, o jejím řešení jsem neměl tucha. Samozřejmě jsem věděl, že ona osoba ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Todomatch

  K oněm videím jsem se dostal dnes skoro jen tak náhodou. Hledal jsem názory Le Penové. Přiznám se, o jejím řešení jsem neměl tucha. Samozřejmě jsem věděl, že ona osoba existuje, ale jsem si ji vyhledal, protože Superme mi sdělil, že Le Penová má stejné názory.

  Krásně dáváte příklad s medicínou. Asi sám by jste nechtěl, aby Vás léčil ten samý doktor, který udělal v předešlé operaci zásadní chybu a ještě víte, že k pacientům se nechová stejně.

  Nárůst nacionalistů, je jen důsledek současné politiky.

  A to, že s někým v některých věcech nesouhlasíte, neznamená, že s ním musíte nesouhlasit ve všem. I když lidská psychika je utvořená tak, že věci o které nejsme přesvědčeni nám střet s názorovým protivníkem, může způsobit to, že automaticky tento střet vyvoláváme znovu a názory si přivlastníme, aniž bychom se snažili věci porozumět. Naopak to platí samozřejmě také.
  Skrýt celý příspěvek

 • Todomatch
  21:41 11.01.2015

  to Superme:

  Za vším Rusko nevidím, tak silné zase není. Ale proti silné Evropě, spojené do Evropského společenství stojí několik málo sil a to sil, kterým se jednotná Evropa ...
  Zobrazit celý příspěvek

  to Superme:

  Za vším Rusko nevidím, tak silné zase není. Ale proti silné Evropě, spojené do Evropského společenství stojí několik málo sil a to sil, kterým se jednotná Evropa nehodí do krámu. Některé síly jsou vnější a jiné vnitřní. Ty vnější pak využívají ty vnitřní jako pátou kolonu.

  Pro ruskou energetickou politiku je důležité prodávat plyn a ropu co nejdráž. Pouze EU byla schopna zahájit vyšetřování Gazpromu pro monopolní manýry (dávno před ukrajinskou krizí) a donutit ho ke snížení cen. Nám samotným by Rusko neslevilo, EU ano. Rusko by rozpad EU uvítalo a tak podporuje všechny protiunijní síly v Evropě všech barev a vyznání. A koho nalézá? Kdo se hůř a hůř dostává kvůli EU k lizu? No malí národovečci typu Klaus, Bobošíková a jemu podobní, ty úplně pozbývají vliv a tak se zaměří na ně a využijí jejich ukřivděnost. Další síly jsou islamistické - těm dělá NATO zle po celém světě a samozřejmě síly fašistické a neonacistické, které NATO apod. nenávidí úplně stejně. I kolem Machových Svobodných už se něco o ruské podpoře šustlo, jediný kdo vybočuje je Zeman, ten je evropský federalista a přitom zube Rusku z ruky taky, kdo ví jako hru hraje Moskva s ním.

  Jo počkat - když už začaly ty konspirace ohledně útoků v Paříži (třeba Petr Hájek jede a už vidí druhé 11. září!) musím taky nějakou vypustit. Tahle zní dobře - atentáty v Paříži jsou ruskou odplatou za nedodání Mistrálů! Dobrý ne?
  Skrýt celý příspěvek

 • Todomatch
  21:23 11.01.2015

  to semtam:

  Ta videa co odkazujete mají asi působit dojmem nezávislého pohledu na věc, nebo mluvčí v nich vystupující tak chtějí vypadat. Ale to jsou lidé již něčím ovlivněni, ...
  Zobrazit celý příspěvek

  to semtam:

  Ta videa co odkazujete mají asi působit dojmem nezávislého pohledu na věc, nebo mluvčí v nich vystupující tak chtějí vypadat. Ale to jsou lidé již něčím ovlivněni, mají svůj světonázor, oni neobjevili něco svou novinářskou pozorností, prostě jen kompiluji ty předvařené závěry ze všech těch "nezávislých médií". Základní protimluv je u nich ten, že údajně všechno stojí strašně moc peněz a je jasné že to někdo financuje - a já se ptám - těch nezávislých stránek jsou fůry a videí jakbysmet a to nejsou jenom nějaké 30 sec štěky, ale v případě takového Zeitgeist dokonce dvouhodinové ságy - a tohle financuje a platí kdo? Nikdo? To tahají ze svých kapes? Ha ha ha.

  K mému pohledu na věc a způsobu řešení - neznám ho! To ale neznamená, že musím hned odkejvnout názor někoho, kdo se holedbá, že on by věděl. Obzvlášť když znám jeho názory v jiných oblastech a myslím si o nich své. Já třeba nevím, jak operovat srdce, ale nebudu věřit nějakému chlapíkovi co hltá "nezávislou a svobodnou medicínu" že to ví a už vůbec nebudu chtít, aby mě operoval! To je strašnej hazard – a v politice jakbysmet. Abych to demonstroval trošku jedovatěji - situace je složitá a vůbec nemá tak jednoduché kořeny a řešení, jak nám tvrdí nacionalisté. A hlavně není vůbec potřeba, aby tuto situaci řešili právě oni! Nacionalisté nejsou řešením, ale dalším problémem! Situaci mají řešit zvolení demokraté. Když se rozmůže v mateřské školce neposlušnost, také nevoláme pedofily aby tam udělali pořádek, přestože tvrdí že dětem rozumí.
  Skrýt celý příspěvek

 • Superme
  21:17 11.01.2015

  Todomatch - To, že Vy za vším vidíte Rusko je známá věc. Takže žádné překvapení. A to, že tyto vlastenecké strany nepodporují proti-ruské sankce, ale řešení vidí v dialogu a ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Todomatch - To, že Vy za vším vidíte Rusko je známá věc. Takže žádné překvapení. A to, že tyto vlastenecké strany nepodporují proti-ruské sankce, ale řešení vidí v dialogu a spolupráci a nikoli v zabíjení a izolaci Ruska od Evropy Vás evidentně opravdu trápí. Ostatně, Vás trápí i to, že by přesně tyto strany dokázali vyřešit problém Islámu v Evropě. Hold, já raději bezpečí a jistotu, že mi nikdo nezabije blízké, než nějakou multikulturu, která evidentně nefunguje.

  Ale jak říkám, myslete si co chcete, já vidím ty fakta a myslím, že spousta lidí také. Evropa se probouzí ze spánku. Tak to prostě je. Můžete svádět svou neschopnost na Rusko, můžete to svádět na Čínu, Írán nebo na vlastenecké politiky v jednotlivých zemích Evropy... ale to nic nezmění na situaci.

  Ale ještě k tomu průzkumu. Jelikož to zveřejnil spiegel, který já považuji za opravdu kvalitní týdeník, tak tomu opravdu věřím, protože si nepamatuji, kdy dal spiegel na svůj web nějakou hloupost, nebo nepravdu jako je tomu na našich webech typu idnes.
  Skrýt celý příspěvek

 • Todomatch
  21:05 11.01.2015

  to hovorka11:

  Teď vám nerozumím?! Co jste chtěl demonstrovat na Libyi? Až do pádu Husajna byl Kaddáfí jeden z vůbec nejštědřejších sponzorů terorismu, pak se začal bát a šel ...
  Zobrazit celý příspěvek

  to hovorka11:

  Teď vám nerozumím?! Co jste chtěl demonstrovat na Libyi? Až do pádu Husajna byl Kaddáfí jeden z vůbec nejštědřejších sponzorů terorismu, pak se začal bát a šel západu na ruku. Ovšem tzv. arabské jaro vyhrotilo situaci v mnoha arabských zemích s protichůdným výsledkem a právě v Libyi byla situace podobně nepřehledná jako v Sýrii. Západ se samozřejmě vůbec nemusel angažovat, protože stejně nic moc nezískal, ale byla to Liga arabských států, která na západ naléhala aby zakročil.
  Skrýt celý příspěvek

 • hovorka11
  20:39 11.01.2015

  to Todomatch:

  Myslel jsem, že vám jde o přesnost.
  Pokud jste si nevšiml, tak boj za "lidská práva " a za "svobodu" se používá u všech misí z americké strany i když budoucí ...
  Zobrazit celý příspěvek

  to Todomatch:

  Myslel jsem, že vám jde o přesnost.
  Pokud jste si nevšiml, tak boj za "lidská práva " a za "svobodu" se používá u všech misí z americké strany i když budoucí nastolení islamistů je předem známo- např. nedávno Líbye, která si byla jista tak svým významem ochrany Evropy proti islamistům, že chtěla zavést vlastní měnu krytou zlatem, až se na ni islamisté z Benghází použili.
  Skrýt celý příspěvek

 • semtam
  20:30 11.01.2015

  No, když jsme u těch peněz doporučuji toto video ze slovenské televize:

  https://www.youtube.com/watch?...

  Todomatch

  Z Vašich komentářů mi zcela není jasné, za ...
  Zobrazit celý příspěvek

  No, když jsme u těch peněz doporučuji toto video ze slovenské televize:

  https://www.youtube.com/watch?...

  Todomatch

  Z Vašich komentářů mi zcela není jasné, za čím vlastně stojíte? Máte nějakou představu, jak by se měl islámský problém v Evropě řešit.
  Skrýt celý příspěvek

 • Todomatch
  20:20 11.01.2015

  to Superme:

  Ještě mi nedalo se podívat, jaký časopis zveřejnil ten průzkum věřejného mínění ohledně skvělých volebních preferencí Le Penové. Byl to tenhle:

  "Marianne - ...
  Zobrazit celý příspěvek

  to Superme:

  Ještě mi nedalo se podívat, jaký časopis zveřejnil ten průzkum věřejného mínění ohledně skvělých volebních preferencí Le Penové. Byl to tenhle:

  "Marianne - sekulární, rovnostářský, anti-levicový a anti-liberální týdeník, nese jméno alegorické postavy Francouzské republiky, která zosobňuje její krédo. Francouzský časopis vychází od roku 1997 a odlišuje se svým bulvárním tónem a barevnou grafickou podobou. "
  Skrýt celý příspěvek

 • Todomatch
  20:14 11.01.2015

  to hovorka11:

  To už máte marný, teď už to nefunguje, ale málem Vám to prošlo. Ani teď to ale není přesné, prostě při startu vyzdvihl hrdinství afghánského lidu - celého lidu - ...
  Zobrazit celý příspěvek

  to hovorka11:

  To už máte marný, teď už to nefunguje, ale málem Vám to prošlo. Ani teď to ale není přesné, prostě při startu vyzdvihl hrdinství afghánského lidu - celého lidu - v boji za svobodu. USA podporovali afghánský lidový odpor velmi omezenou dobu a sice od roku 1985 - 1988. Ihned po stažení sovětských vojsk podporu ukončili.
  Skrýt celý příspěvek

 • Todomatch
  20:03 11.01.2015

  to Superme:

  K prvnímu odkazu - ale ano, to jsem Vám psal, na komunální úrovni - radnice - v roce 2013 její strana uspěla, ale na celostátní úrovni tj. parlament a prezident o ...
  Zobrazit celý příspěvek

  to Superme:

  K prvnímu odkazu - ale ano, to jsem Vám psal, na komunální úrovni - radnice - v roce 2013 její strana uspěla, ale na celostátní úrovni tj. parlament a prezident o rok dříve nula nula nic. Pochopte, že je rozdíl ovládat obecní úřad v okresním městě a Elysejský palác v Paříži.

  K druhému odkazu - titulek zní velkolepě "by vyhrála", vzpomínáte jak podle předvolebních výzkumů měl být prezidentem Jan Fischer a to hladce?

  A k ostatním odkazům - radikální strany sílí všude po světě, je vleklá hospodářská krize a to vždycky lezou krysy z děr. Hnědý a rudý to vždycky zkoušej v krizi. A útoky extremistů jsou pro ně doslova požehnání. Ale ať je po vašem - dejme tomu, že vyhrají, pak mají jedinou šanci, zrušit demokracii a zakázat svobodné volby, protože v těch dalších už i poslední pochybovači pochopí že Vandasové - byť evropské úrovně - opravdu ne.

  A Le Penovou samozřejmě plati Rusko http://goo.gl/AKI2J0... stejně jako všechny tzv. "Svobodné" v Evropě. Vzpomínáte na nejhlasitějšího irského odpůrce Lisabonské smlouvy a miláčka Václava Klause Ganleye ze strany Libertas? Tak toho nejen Rusko, toho ještě SSSR! Mrkněte na něj, stačí pár prvních řádků: http://cs.wikipedia.org/wiki/D...
  Skrýt celý příspěvek

 • hovorka11
  20:02 11.01.2015

  to Todomatch:
  Tak se omlouvám za nepřesnou informaci a opravuji:

  Ronald Reagan uctil hrdinství islamistrtických džihádistů podporovaných Saudskou arábií, Pákistánem a USA za ...
  Zobrazit celý příspěvek

  to Todomatch:
  Tak se omlouvám za nepřesnou informaci a opravuji:

  Ronald Reagan uctil hrdinství islamistrtických džihádistů podporovaných Saudskou arábií, Pákistánem a USA za hrdinný boj proti SSSR startem raketoplánu Kolumbia
  Skrýt celý příspěvek

 • Todomatch
  19:46 11.01.2015

  to hovorka11:

  Ano, přesně jak píšete, ta věta z Wikipedie není přesná.Tálibán vznikl až v roce 1994 těžko tedy ohl 9 let před jeho vznikem jeho zástupce zvát Reagan do Bílého ...
  Zobrazit celý příspěvek

  to hovorka11:

  Ano, přesně jak píšete, ta věta z Wikipedie není přesná.Tálibán vznikl až v roce 1994 těžko tedy ohl 9 let před jeho vznikem jeho zástupce zvát Reagan do Bílého domu, natož dokonce 12 let před jejho vznikem vypouštět raketoplány na jeho počest.
  Skrýt celý příspěvek

 • hovorka11
  19:14 11.01.2015

  to Todomatch:

  potom tato věta z Wikipedie není přesná (Tálibán vznikl až později z mudžáhidů -slámistických bojovníků v džijádu ve svaté válce, kterým byl ten start Kolumbie ...
  Zobrazit celý příspěvek

  to Todomatch:

  potom tato věta z Wikipedie není přesná (Tálibán vznikl až později z mudžáhidů -slámistických bojovníků v džijádu ve svaté válce, kterým byl ten start Kolumbie věnován):

  V roce 1985 pozval americký prezident Ronald Reagan zástupce Tálibánu do Bílého domu na jednání o vzájemných vztazích. Při té příležitosti poznamenal: „Tito gentlemani jsou morálním ekvivalentem otců zakladatelů“.
  Skrýt celý příspěvek

 • Superme
  18:48 11.01.2015

  Marine le Penová na pochodu v ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Marine le Penová na pochodu v Paříži:
  https://scontent-b-mad.xx.fbcd...

  A teď přejdeme z Vašich snů k realitě a to po roce 2012. A víte co, nebudu Vám zde říkat své názory, ale dám Vám sem nějaké kvalitní články, aby jste si přečetl realitu:

  http://www.ceskatelevize.cz/ct...

  http://www.ceskatelevize.cz/ct...

  http://www.spiegel.de/politik/...

  UKIP je naprosto stejný případ jako NF. Nejsilnější strana v UK.
  Rakousko: http://diepresse.com/home/poli...

  Dánsko, Švédsko, Finsko, Nizozemsko,... jste hodně naivní, když přehlížíte skutečnost.

  Petr Mach je velice vidět. Sledujte YT kanál, který mají reformy.cz a nebo web Svobodných. Píše se o něm a odvádí tam kvalitní práci.

  Ale tak samozřejmě, že za vším stojí Rusáci :D Kdo jiný, přeci :D
  Skrýt celý příspěvek

 • Todomatch
  18:26 11.01.2015

  to hovorka11:

  Reagan v tom videu start dedikuje americkému a afghánskému lidu bojujícímu za svobodu a ne na oslavu Talibanu. Rusové tehdy Afghanistán okupovali. Ani už si ...
  Zobrazit celý příspěvek

  to hovorka11:

  Reagan v tom videu start dedikuje americkému a afghánskému lidu bojujícímu za svobodu a ne na oslavu Talibanu. Rusové tehdy Afghanistán okupovali. Ani už si nepamatuji zda kvůli ropě, ta tam myslím není, tak asi kvůli opiu, kradení surovin, nebo jen ve prospěch svého vojenskoprůmyslového komplexu.
  Skrýt celý příspěvek

 • hovorka11
  18:12 11.01.2015

  Nechci se nezdvořile vměšovat do debaty okolo schopnosti západu a Francie vzdorovat islámskému radikalismu, ale myslím, že nejlépe ukazuje vývoj nedávné historie podpory ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Nechci se nezdvořile vměšovat do debaty okolo schopnosti západu a Francie vzdorovat islámskému radikalismu, ale myslím, že nejlépe ukazuje vývoj nedávné historie podpory radikálních bojovníků.
  V nových podmínkách nejde vyzbrojovat radikály zcela otevřeně před demokratickou veřejností, ale lze je jaksi rozlišovat na umírněné, bojující za demokracii, bojující za lidská práva atd. Ta hranice ale ve skutečnosti není pro běžného člověka, který sleduje pouze televizi a rozhlas rozpoznatelná a ani se o ni nebude zajímat, proto lze tyto skupiny zaměňovat dle potřeb vlád a politiků. Iinformace bvěžný člověk bude brát tak, jak to média podají..
  To považuji za zásadní problém společnosti v celé EU.
  Ten problém začíná gradovat oslavami Bandery na Ukrajině a jeho úsilím o etnické očištění Ukrajiny od židů, poláků čechů, rusů a jiných národností.
  (viz Volyňský masakr banderovců s pomocí nacistů) , narůstáním radikalismu a společným úsilím vlád EU tento problém popírat
  V ČR odmítla vláda přistěhování volyńských čechů z Ukrajiny, kteří nejsou hrozbou pro nás jako nedůvodné
  Islamisté, kteří odešli bojovat z Francie a UA do Sýrie jsou pouze "evidováni", ale nebylo podniknuto nic, aby byly potrestáni za tento čin vyvlastněním majetku, případně vězením při návratu. Domnívám se, že se počítalo s tím, že se z velké většiny nevrátí a zůstanou pokud nepadnou na nově obsazeném území. Díky tomu, že jednali se zájmem o "demokratický převrat" v Sýrii se stali žádoucími.

  Francie je silně předlužená cca 93% HDP a dluh narůstá. Pokud dojde ke zhoršování životní úrovně obyvatel, tak se lidé začnou více ptát a budou více věřit těm, kteří říkají pravdu např. Le Penové.
  Myslím, že Francie bude s Řeckem velký rozkladný oříšek EU.
  Nikdo nechce teroristy a po pochodech budou politici muset buď opět šikovně oklamat voliče, nebo vypadnout.

  Značně podezřelé je nejenom zanechání průkazu totožnosti teroristy v autě, ale i sebevražda komisaře, který začal vyšetřovat teroristický útok.

  Start Kolumbie na oslavu Tálibánu :

  https://www.youtube.com/watch?...
  Skrýt celý příspěvek

 • Todomatch
  18:12 11.01.2015

  to Superme:

  Neblázněte strana Le Penové a nejsilnější ve Francii, to snad nemyslíte vážně? Zjevně přání otcem myšlenky! Vy asi myslíte tzv. obecní volby z letošního března. To ...
  Zobrazit celý příspěvek

  to Superme:

  Neblázněte strana Le Penové a nejsilnější ve Francii, to snad nemyslíte vážně? Zjevně přání otcem myšlenky! Vy asi myslíte tzv. obecní volby z letošního března. To sou radnice a obecní úřady jako u nás komunální volby, kde se určuje kdo odklidí sníh, kde se vysadí strom, kdo si vezme úplatek za stavbu kruhového objezdu a kdo za stavbu cyklistické stezky - ano tam uspěli. Ale celostátní volby, tedy volby z nichž vzejde prezident a vláda, kteří určují celkové směřování země mají zhola jiné výsledky. Tedy nejprve prezidentské volby. V nich zvítězil socialista François Hollande (51,64 % hlasů), Marine Le Penová, která také kandidovala nepostoupila ani do druhého kola, ale i tak předstihla kandidáty uskupení jako Nová antikapitalistická strana, Dělnický boj, Vzhůru republiko! a další a skončila třetí. Ovšem parlamentní volby konané v témže roce – 2012 - vyhrála s drtivou převahou socialistická strana a vládne tak bez nutnosti podpory extrémní levice, či pravice. Socialisté totiž z možných 577 mandátů získali 280 křesel, Svaz pro lidové hnutí 194 křesel a ona - podle vás - nejsilnější strana ve Francii pouze 2 (slovy dvě) křesla! A sama Le Penová se tam vůbec nedostala. Ovšem dostala se tam její vnučka - uff, děda, dcera, vnučka ... středověk. Před Národní frontou je s 22 křesly Různá levice, se 17 Zelení, s 15 Různá pravice, s 12 Nové centrum, s 12 Strana radikální levice, s 10 Levicová fronta a s 6 Radikální strana. Stejně jako NF - tedy po 2 křeslech - získaly další tři uskupení Centrum pro Francii, Centristická aliance, Regionalisté a 1 křeslo pak extrémní pravice. Evropské volby nekomentuji, to jsou volby které tam za nás posílají typoně jako Remek, Zahradil, Bobošíková, Falbr, Ransdorf to jsou pro mě úplně nepochopitelné volby - lidé doma neúspěšní se tam dostanou, protože stačí hrozně málo. Proto se tam taky všichni cpou třeba u nás např. ta obskurní strana Ne Bruselu. Mimochodem třeba u nás fašos v těchhle volbách pohořeli dokonale. Ve Francii, to máte pravdu, uspěli. No tak budou muset jedno období v EU poslouchat kromě poloblázna Nigela Farage poslouchat ještě pár frantíků. Ale jak se tam panečku hrnou ti naši Machové a ostatní kritici rozhazovačnosti a jak už pěkně sají s ostatními, což? Ani už o nich neslyšíme. Mlask, mlask. A snad jen na okraj - stranu Le Penové platí "rusáci" a to jsou velcí fanoušci zdravé a silné Evropy.

  Le Penovou jsem na záběrech hledal a hledal ale neviděl, ale když říkáte, že tam byla, tak asi jo.
  Skrýt celý příspěvek

 • semtam
  17:54 11.01.2015

  Todomatch

  Něco pěkného k poslechu:

  https://www.youtube.com/watch?...

  Todomatch

  Něco pěkného k poslechu:

  https://www.youtube.com/watch?...

 • semtam
  17:22 11.01.2015

  Policejní stát jen ten, kde policie ať už veřejná či tajná musí prokazovat zvýšenou činnost pro udržení pořádku. Příkladem uvedu Rakousko-Uhersko a nebo současné Kosovo, kde ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Policejní stát jen ten, kde policie ať už veřejná či tajná musí prokazovat zvýšenou činnost pro udržení pořádku. Příkladem uvedu Rakousko-Uhersko a nebo současné Kosovo, kde policejní síly zastávají vojenské mezinárodní jednotky. Police jako taková snad nikdy v historii nebyla přímo u moci.

  Přistěhovalectví není jen problémem bývalých koloniálních mocností. Přistěhovalectví v současné době je způsobeno destabilizací blízkého východu a z části i severní Afriky, za jakou může třeba i francouzská vláda. Nějaká rodinná pouta je jen bezvýznamná část z přílivu imigrantů. Problémem jsou ti, jaký zde zneužívají sociální systém a pletou si Evropu se svou původní domovinou. Neříkám, co imigrant to zlo. Říkám, že mezi imigranty stoupla velká míra těch, co nechtějí pracovat a ani se přizpůsobit. Proto zastávám názory jaké zastávám. A můj pohled pohled na věc nediskriminuje nikoho na základě víry či barvy pleti, atd...
  Neříkám, že liberální demokracie je špatná, ale dělá prostě dvojí metr a její rádoby humanitní zákony jsou technicky nemožné.
  Skrýt celý příspěvek

 • Superme
  16:57 11.01.2015

  A ta tom protestu v Paříži je mimochodem i le Penová ;)

  A ta tom protestu v Paříži je mimochodem i le Penová ;)

 • Superme
  16:44 11.01.2015

  Todomatch - To, koho mám na mysli jako Francouze jsem již vysvětlil.

  Můžete si myslet, že toho nikdy nemůžeme dosáhnout. Nacistické, Komunistické režimy nebo Římská říše si ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Todomatch - To, koho mám na mysli jako Francouze jsem již vysvětlil.

  Můžete si myslet, že toho nikdy nemůžeme dosáhnout. Nacistické, Komunistické režimy nebo Římská říše si koneckonců také říkali, že nikdy padnout nemohou. To, že Marine le Penovou následují miliony Francouzů a nejenom jich je prostě fakt! Vyhráli Evropské volby naprosto jasně. Jsou NEJSILNĚJŠÍ politickou stranou ve Francii (to tedy znamená, že s nimi sympatizuje nejvíce lidí ;) ). Lidé, kteří ještě nedávno říkali, že s nimi nemohou spolupracovat s nimi nyní spolupracovat chtějí a v mnohém s ní začali souhlasit (Wilders, Farage...). Je to neskutečně charismatická dáma, která mluví upřímně a vždy má místo keců řešení.

  Tím, že jí Vy nadáváte a urážíte jí jenom pomáháte.
  Skrýt celý příspěvek

 • Todomatch
  16:26 11.01.2015

  Pusťte si bednu (nejlépe francouzský kanál), ať vidíte opravdové Francouze v ulicích a na Náměstí Republiky v Paříži. Francouzské, bílé, černé, muslimské, židovské, bezvěrecké ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Pusťte si bednu (nejlépe francouzský kanál), ať vidíte opravdové Francouze v ulicích a na Náměstí Republiky v Paříži. Francouzské, bílé, černé, muslimské, židovské, bezvěrecké pospolu na obrovské manifestaci proti teroru. Od Hollanda, přes Porošenka s Lavrovem, Abasse s Netanjahuem, Merkelovou s Cameronem a ostaních celkem 50 představitelů všemožných zemí světa na jednom místě včetně těch našich.
  Skrýt celý příspěvek

 • Todomatch
  15:27 11.01.2015

  to smetam:

  Policejní stát je co? Stát s funkční policií podléhající vládě? Nebo stát, kde je policie u moci? Ve Francii policie u moci není, ta byla u moci jen v totalitních ...
  Zobrazit celý příspěvek

  to smetam:

  Policejní stát je co? Stát s funkční policií podléhající vládě? Nebo stát, kde je policie u moci? Ve Francii policie u moci není, ta byla u moci jen v totalitních systémech. A zase - proč si myslíte, že Francie řeší jen následek? Proč myslíte, že neřeší příčinu. Řeší, ale mají to složité a nikoliv ne svoji vinou. Situace zemí s velkou mírou přistěhovalectví je odlišná od té naší. Je to dáno historicky. Do Francie, Německa a Anglie nespadli přistěhovalci z čista jasna a přes noc. Francie jako koloniální velmoc s velkým vlivem v Africe a arabských zemích, měl kdysi spoustu svých lidí u nich. Vykonávali správu v mnoha muslimských zemích. Díky tomu logicky došlo k všemožnému lidskému propojování a prolínání. Rodinné svazky apod. Anglie totéž, jenom zdrojem jejich přistěhovalců byly britské državy hlavně z oblasti Indického poloostrova - jednu část přistěhovalců tvoří hinduisté z Indie a druhou muslimové z Pákistánu. Přistěhovalectví tak má kořen nikoliv v liberální demokracii, ale naopak v době tuhé konzervativní silové politiky. Německo je zvláštní tím, že si nese komplex z obrovské genocidy, kterou spáchalo v Evropě (a mimochodem za ni nikdo Němce z Evropy nevyhnal) a cítí se povinováno být tolerantní a otevřené - opět důsledek nikoliv liberální demokracie, ale nacionalistické a fašistické politiky třetí říše. Komunismus a nacismus padly či byly poraženi a to ne proto, že by nebyly dostatečně sveřepí, uzavření, nacionalističtí a kdo ví co, ale právě proto že takoví byly. Tak se prostě žít nedá, nebo ne dlouho. Le Penová vám slíbí bezpečnost, ale vezme všechny možné svobody a o to nikdo nestojí. My nevěříme, že můžeme mít buď svobodu, nebo bezpečnost, chceme dosáhnout toho abychom měli obojí svobodu i bezpečnost.
  Kdysi jsem slyšel docela dobrý bonmot – V demokracii chodí gauneři po ulicích, v totalitě sedí ve vládě.
  Skrýt celý příspěvek

 • semtam
  14:43 11.01.2015

  Todomatch

  Kéž by jste měl pravdu, Evropa zažila nacismus, komunismus a dá se říct, že se z chyb poučila. Svět není zas tak jednoduchý a na některé věci se zapomíná a proto se i ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Todomatch

  Kéž by jste měl pravdu, Evropa zažila nacismus, komunismus a dá se říct, že se z chyb poučila. Svět není zas tak jednoduchý a na některé věci se zapomíná a proto se i stává, že se historie může opakovat. Evropa zažila i vládu islámu na Balkáně a v dnešním Španělsku a měla to štěstí, že tuto zhoubnou ideologii ( ano islám vykazuje prvky jak náboženské, tak i ideologické) vyhnala.

  Vaše řešení, jaké vlastně obnáší silný policejní stát, určitě své plody přináší, ale řeší to jen následek a ne příčinu. I silné totalitní režimy, jako je komunisus a nacismus kladli důraz na sběr informací a "podvratné živli" také likvidovali. Úspěch se jim dostavil, ale přežití těchto režimů jim to nezajistilo...
  Skrýt celý příspěvek

 • Todomatch
  14:23 11.01.2015

  Jací skuteční Francouzi to vezmou do svých rukou? Co si to stále namlouváte? Vy si opravdu myslíte, že ti doposud zvolení a vládnoucí představitelé nejsou skuteční Francouzi? Že ti ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Jací skuteční Francouzi to vezmou do svých rukou? Co si to stále namlouváte? Vy si opravdu myslíte, že ti doposud zvolení a vládnoucí představitelé nejsou skuteční Francouzi? Že ti co jim dali hlasy nejsou skuteční Francouzi? Jistěže jsou! Neexistuje žádná skrytá "skutečná" Francie, která povstane. Francie ušla obrovskou historickou cestu a přirozeným vývojem (žádným EU diktátem) došla až do své dnešní podoby. Francouzi chtějí vést svůj krásný kultivovaný život a nenechají si ho vzít ani militantními muslimy ani lepenovskými xenofoby. Jistěže Le Penová a její hoši mohou vyvolávat nepokoje, tak jako Vandas a jeho hoši u nás. Jistěže seženou tisícihlavé stádo, jako kdysi Sládek. Ale nevyhrají. Už jenom to, že je Národní fronta rodinný podnik je pro ně cosi odpudivého, po otci přebere otěže dcera a pak co? Syn? Jedinou cestou pro vás, stejně jako militantní muslimy, je násilné převzetí moci. Dělali to tak nacisté, komunisté i těm se podařilo v pohnutých dobách dostat do ulic tisíce a tisíce lidí. Ale svět je poučen. Francie už nacionalisty u moci měla. Kolaboranty z Vichy. No a pokud přikročíte k násilí, demokracie nemá nejmenší problém - a nevím proč se tomu pořád divíte - rozkopat vás na hadry, stejně jako nějaké mudžahedíny. To má demokracie prostě ve vínku - bránit demokracii všemi prostředky. To jen vy si namlouváte, že je demokracie slabá. A že by zrovna Francie se svým "Liberté, égalité, fraternité" přistoupila na nějakou formu vůdcovské vlády ala Rusko, na to opravdu zapomeňte. Francie vás nechce. Ano určité procento xenofobů a lidí, neschopných žít bez každodenních zpráv, jakou měl jejich vůdce stolici a co jim zase slíbí je v každé společnosti. Jakákoliv krize je vyžene do ulic v naději že si vyvzdorují zrušení nemocí, smrti, složitosti světa, že jim vůdce dá současně více deště i slunce a hlavně zdvojnásobí plat (ber kde ber). Ale po dobrém toho nedosáhnete a až bude bojovat za lepší zítřky Supreme, zjistíte, že stojíte v jedené řadě s lidmi, o nichž tvrdíte, že s nimi nemáte nic společného a že vám to podsouvá Todomatch, liberálové, TOP09 a zelení.
  Skrýt celý příspěvek

 • jenikdavid
  14:20 11.01.2015

  Supreme

  Děkuji za odpověď, myslel jsem si, že to takto vidíte.

  Supreme

  Děkuji za odpověď, myslel jsem si, že to takto vidíte.

 • Superme
  14:14 11.01.2015

  jenikdavid - Né, to, že Vy jste to nepochopil neznamená, že JÁ rozděluji společnost! Lidi rozdělují lidé, kteří podporují multikulturalismus.

  Takže, abych to vysvětlil. Za ...
  Zobrazit celý příspěvek

  jenikdavid - Né, to, že Vy jste to nepochopil neznamená, že JÁ rozděluji společnost! Lidi rozdělují lidé, kteří podporují multikulturalismus.

  Takže, abych to vysvětlil. Za Francouze považuji všechny, kteří nepodporují Islám a abych řekl upřímně, je mi jedno, pokud se nějaký Alžířan nebo Maročan narodil ve Francii, protože oni se jimi necítí být! Takže za Francouze považuji i voliče např. UMP nebo Socialistů, ale ne muslimy! Bohužel jejich zástupci tuto situaci nechtějí řešit, ale koneckonců, proto tak stoupá popularita le Penové.
  Skrýt celý příspěvek

 • jenikdavid
  14:07 11.01.2015

  Supreme:

  Kdo jsou tedy podle Vás skuteční Francouzi ? Ti, co budou volit Le Penovou ? Takže já, když tady nebudu volit třeba Okamuru, tak nebudu skutečný Čech ? Hezky nám tu ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Supreme:

  Kdo jsou tedy podle Vás skuteční Francouzi ? Ti, co budou volit Le Penovou ? Takže já, když tady nebudu volit třeba Okamuru, tak nebudu skutečný Čech ? Hezky nám tu společnost rozdělujte...
  Skrýt celý příspěvek

 • semtam
  14:02 11.01.2015

  Todomatch

  Můj příspěvek jste vůbec nepochopil, já vůbec nevolám po perzekuci. Ba naopak, volám po tom, aby v budoucnu jsme se k ní nedostali ať už by byl perzekuován kdokoli a ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Todomatch

  Můj příspěvek jste vůbec nepochopil, já vůbec nevolám po perzekuci. Ba naopak, volám po tom, aby v budoucnu jsme se k ní nedostali ať už by byl perzekuován kdokoli a nedošlo k ať už dobrovolného, nebo násilného odsunu jakékoliv skupiny. Určitě jste se v mém příspěvku dočetl, že zákony mnou navrhované by nepoškozovali přistěhovalce, kteří by byly natolik slušni se zde přizpůsobit.

  Je to něco jako s povodněma. Víme, že jednou za čas, klidně i za 50 let přijde velká voda. Někdo navrhne, ať se kolem řeky v inkriminovaných místech postaví protipovodňové zátarasy ale někdo může být proti tomu, protože tyto pozemky vlastní soukromé osoby a vyvlastněním by jsme je diskriminovali od ostatních v obci a že existují přenosné bariéry a pytle s pískem, jaké tomu zabrání tak či tak. Výsledek je takový, že voda přišla tak rychle že nikdo nedokázal adekvátně reagovat a celé město je pod vodou.
  Skrýt celý příspěvek

 • Superme
  13:41 11.01.2015

  Todomatch - Proč ten budoucí čas? Protože skuteční Francouzi to teprve do vlastních rukou vezmou. A pokud čtete idnes, tak jejich novinářka přímo z Francie řekla, že současná vláda ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Todomatch - Proč ten budoucí čas? Protože skuteční Francouzi to teprve do vlastních rukou vezmou. A pokud čtete idnes, tak jejich novinářka přímo z Francie řekla, že současná vláda má strach, aby lidé nevzali spravedlnost do svých rukou. To je nepopiratelné, stejně jako to, že bylo x útoků na mešity po tom teroristickém útoku v Paříži.

  "Liberální demokraté prostě znaj. A kdyby fašounci ve Francii zvedali moc hlavy, tak na ně liberální demokraté pošlou ... však víte."

  Fašouni. Přesně takto TOP 09 a Zelení označují lidi, kteří nesouhlasí se současným systémem a s jejich názory. Nedělám si iluze, že je to u podobných stran v Evropě jinak. Na druhou stranu jste alespoň přiznal, že žádná skutečná demokracie neexistuje. Na ty, kteří nesouhlasí poslat fízly. Jak běžné v té "demokracii", že? Jenže až bude Marine le Penová prezidentkou, tak s tím Vaši "liberální demokraté" udělají úplný h.... (doplňte si to).
  A jen tak mimochodem. Za ty oběti mohou právě ti "liberální demokraté".

  Podle Lisabonské smlouvy, pokud se nepletu, nám mohou jak jsem již psal ostatní státy vnucovat tyto "uprchlíky" a mohou mezi nimi být podobní lidé, kteří zaútočily v Paříži nebo nedávno v Londýně. Takže ano, je to nejhorší věc, kterou mohla naše tehdejší vláda podepsat.
  Skrýt celý příspěvek

 • Todomatch
  12:04 11.01.2015

  to Supreme:

  Zmínil jste Lisabonskou smlouvu, jež údajně umožňuje "přehlasování", ale to je dobře ne? Kdyby někdo chtěl vyhlásit v Evropě Islámský stát a přijmout výhradně ...
  Zobrazit celý příspěvek

  to Supreme:

  Zmínil jste Lisabonskou smlouvu, jež údajně umožňuje "přehlasování", ale to je dobře ne? Kdyby někdo chtěl vyhlásit v Evropě Islámský stát a přijmout výhradně bojovníky Al Kajdy, tak ho mohou ostatní přehlasovat! Proč si myslíte, že se nástroje demokratického rozhodování musí použí vždy k tomu horšímu a v náš neprospěch? To je jako protestovat proti pítkům s čistou vodou na náměstích s tím, že to jen pomůže žíznivému lupiči bežícímu z banky doplnit síly a občerstvit se. Vy prostě všemu dáváte negativní význam.
  Skrýt celý příspěvek

 • Todomatch
  11:58 11.01.2015

  to semtam:

  Se zločinem se bojuje pouze dvěma způsoby, ten první jste zmínil sám, nejprve se něco stane a pak to policie řeší. Je to tak v případě krádeží, vražd, znásilnění i ...
  Zobrazit celý příspěvek

  to semtam:

  Se zločinem se bojuje pouze dvěma způsoby, ten první jste zmínil sám, nejprve se něco stane a pak to policie řeší. Je to tak v případě krádeží, vražd, znásilnění i ostatní kriminality. Druhým způsobem je, je že máte informátora, udání, nebo jste schopen sám zjistit, že někdo plánuje zločin. Oba přístupy Francie i ostatní evropské demokracie aplikují. Tajné služby sledují extremisty všeho druhu a většině problému předejdou, kde jim něco unikne, řeší to následně. Vy patrně voláte po zásadní prevenci, po tom, aby bez nějakých vážných indicií byli lidé perzekvováni předem. V případě islamistických extrémistů to znamená, že vyženete všechny muslimy z Evropy no a v případě krádeže, vraždy a znásilnění spáchané „našimi“ lidmi by to asi mělo být tak, že preventivně pozatýkáme všechny s nízkým platem, nezaměstnané a všechny kdo mají finanční problémy, protože je vysoká pravděpodobnost, že by mohli krást, potom také každého kdo v hospodě utrousí „já bych ho nejradši zabil“, bude-li mít doma navíc loveckou pušku či nůž, měl by skončit v poutech a nakonec to nejlepší, muži jež nemají stálou partnerku, jsou svobodní a nezadaní by měli jít každé ráno na test nadrženosti, protože jsou potenciálně nebezpečnější než lidé v harmonickém manželství. Hovadina , že? U pařížských teroristických útoků se objevují ale i jiné akcenty a vzorce chování než byhom předpokládali. V židovském obchodě přežila skupina lidí i s malým dítětem ukrytá v mrazáku. Noviny psaly, jak tam dlouhé hodiny vyděšení mrzli. Dnes tento příběh upřesnili. V mrazáku je ukryl prodavač, nejprve vypnul chlazení, ukryl je uvnitř, zhasnul a zavřel. Sám se pomocí výtahu na zboží dostal ven a uvědomil policii o tom, co se v obchodě děje. Policie tak byla v telefonickém spojení i s lidmi v mrazicím boxu. A teď se podržte, prodavač byl z Mali, byl to muslim a navíc – ó Bože – černoch.
  Skrýt celý příspěvek

 • semtam
  03:41 11.01.2015

  Todomatch, Superme

  Není většinou problém viníky teroristických činů dohledat a zajistit. Pokud budeme jen takto postupovat, hasíme jen požár, ale epicentrum požáru nám sálá svým ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Todomatch, Superme

  Není většinou problém viníky teroristických činů dohledat a zajistit. Pokud budeme jen takto postupovat, hasíme jen požár, ale epicentrum požáru nám sálá svým životem.

  Nejen Francie, ale i další země, kterých se tato problematika dotýká, budou muset přistoupit na nějaké řešení. Pokud budou před tímto problémem strkat hlavu do písku, tak se budou muset přizpůsobit silnému vlivu islámu.

  Mým pohledem na věc si představuji, že se předejde možnému a stále pravděpodobným střetu islámu s tradiční Evropou. Zde již pomalu může časem dojít k občanské válce, pokud se islám nechce začlenit do evropské společnosti. Současný stav v západní Evropě se přibližuje k nyní zakonzervovanému problému Bosny a Hercegoviny, kde válka může přijít kdykoliv.
  Skrýt celý příspěvek

 • Todomatch
  02:09 11.01.2015

  to Supreme: Proč ten budoucí čas? Proč "Francouzi si to nenechají líbit"? A proč by to měla dávat do pořádku Le Penová? Francouzi si to líbit nenchali a obešli se bez Le Penové. ...
  Zobrazit celý příspěvek

  to Supreme: Proč ten budoucí čas? Proč "Francouzi si to nenechají líbit"? A proč by to měla dávat do pořádku Le Penová? Francouzi si to líbit nenchali a obešli se bez Le Penové. Francouzští liberální demokraté poslali na teroristy několik desítek tisíc policistů, ti je vypátrali a zastřelili. Následně liberální demokraté poslali policisty do židovského krámu a odkráglovali dalšího hajzla. Liberální demokraté prostě znaj. A kdyby fašounci ve Francii zvedali moc hlavy, tak na ně liberální demokraté pošlou ... však víte.

  Už vidím Le Penovou velebit komunistické hrdiny z rdakce Charlie Hebdo posmívající se právě takovým jako je ona, už vidím jak klade květiny na hrob policisty muslima, či jak se objímá s pozůstalými zavražděných Židů v obchoďáku. To by starým Le Penovi praskla žilka!
  Skrýt celý příspěvek

 • Superme
  01:47 11.01.2015

  semtam: Naprostý souhlas. Ve Francii to vře a vřít bude, dokud to tam nedá do kupy Marine le Penová, která má v plánu přesně to, co jste napsal. Je smutné, že lidé jako Todomatch ...
  Zobrazit celý příspěvek

  semtam: Naprostý souhlas. Ve Francii to vře a vřít bude, dokud to tam nedá do kupy Marine le Penová, která má v plánu přesně to, co jste napsal. Je smutné, že lidé jako Todomatch to vidí ještě jako jakýsi extrémismus. Hold Havlisté si myslí, že za všechno mohou slušní občané a oni (kteří za tuto situaci opravdu mohou) jsou ti, co vše dělají tak, jak mají.

  To, že to ve Francii vyloženě vře můžeme vidět i na tom, že hned po útoku byli napadeny hned 3 mešity a jedna mimo jiné i v Lyonu. Kdo ví, kolik jich následovalo.

  Je jasné, že si toto nejen Francouzy nenechají líbit. Ve Švédsku útočí Švédové na mešity skoro každý den (mimochodem, Švédští demokraté neuvěřitelně sílí - nyní by měli okolo 15%) a když už i Němci založí hnutí proti islamizaci a vyjdou v desetitisích do ulic, tak to je co říct (Pegida a její obnože jako je Bagina, Rogida atd.)

  Mimochodem. O tom, jakou má popularitu Marine le Penová ve Francii svědčí i Facebook. Hned po útoku jsem koukal na její profil a měla tam 552 000 like. Dnes tam má 612 000 like!!!
  Skrýt celý příspěvek

 • semtam
  23:12 10.01.2015

  Každá akce má svoji reakci.

  Nepotěšuje mne jeden zásadní fakt. Ve Francii a nejen v ní žije velké množství muslimů. Tito muslimové zajisté vědí co se nyní stalo a moc dobře ví, ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Každá akce má svoji reakci.

  Nepotěšuje mne jeden zásadní fakt. Ve Francii a nejen v ní žije velké množství muslimů. Tito muslimové zajisté vědí co se nyní stalo a moc dobře ví, že nálada vůči nim se dostává k bodu mrazu. Nikde nevidím ty masové protesty muslimů, jaké tvrdě odsuzují teroristický čin a pláčou, že fanatici jejich víry prolévají i zde krev. V zemi, kde chtěli žít v klidu a míru.
  Toto nikde nevidím a případné prohlášení a odsouzení leč významného jednotlivce na této věci nic nezmění.

  Můžem tu polemizovat, že v blízkovýchodních náboženství (judaismus, křesťanství, islám) jsou verše milující i nenávistné, ale to nic nemění na věci, že v současnosti je radikální výklad islámu a jeho společenské prvky jaké jsou tradiční v mnoha zemích pro naši společnost neslučitelné ( třeba postavení žen). Na rozdíl od vesměs bezproblémového křesťanství a judaismu.

  Ano, podněcování válek a jejich přímá či nepřímá podpora od USA plus některých zemí NATO jako je třeba Francie či Británie má velký vliv na radikalismus islámu. Místo slibovaného vývozu demokracie do orientu se dovezlo násilí a orient ho na oplátku dovezl k nám.

  Můžem plakat nad rozlitým mlíkem a trpět sebemrskačstvím. Co bychom ale měli udělat, přehodnotit zahraniční politiku EU, aby nepodněcovala a hlavně nepodporovala války přinejmenším k Evropě zeměpisně nejblíž. I za ztrátu hlubšího spojenectví s USA.

  Hlavně musíme zpřísnit imigrační zákony, aby nedocházelo k nekontrolovatelnému přílivu imigrantů. Imigranti již stávající pokud dlouhodobě nepracují a prokazují kriminální činnost by měli být ze země vyhoštěni bez možnosti návratu. Dále uzákonit to, aby jakákoliv církev, jaká učí nenávist k lidem jiného nebo žádného vyznání byla zrušena nebo tam, kde by se stal tento přestupek pozastavit činnost. Stavba svatostánků islámu by měla být zastavena, protože je v úplném protikladu o začlenění se do společnosti. Na jedno velké město bohatě postačí jedna mešita, jako důkaz o zastoupení i této víry. Imigranti, by si měli uvědomit, že sem nejdou šířit islám, ale nabídnout svoji práci a kvalifikaci a na oplátku my jim poskytujeme bezpečnost a kvalitu života.
  Tyto zákony zároveň ochrání slušné stoupence islámu, protože ti neslušní a radikální budou mít ztíženou svoji podřadnou činnost.
  Skrýt celý příspěvek

 • Todomatch
  20:54 10.01.2015

  Konzervativní síly a radikálové asi ve Francii a jinde utřou. Rády by teroristický útok využili pro svoji propagandu – jenže! Ukázala se pro ně velmi nemilá věc. Vnímejte dobře - ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Konzervativní síly a radikálové asi ve Francii a jinde utřou. Rády by teroristický útok využili pro svoji propagandu – jenže! Ukázala se pro ně velmi nemilá věc. Vnímejte dobře - zavraždění jsou totiž buď extrémně levicoví novináři - komunisté z redakce Charlie Hebdo, kteří se posmívali nejen Islámu, ale i bigotnímu křesťanství a všemu co je konzervativcům svaté, druhým mrtvým je policista - muslim a do třetice jsou napadenými a postřílenými Židé v košer obchodě. Snad jen zavražděná policistka by jim zapadala do jejich pohledu na svět. Totiž pokud by se takoví Le Penovci dostali ve Francii k moci, byli by zmínění terčem jejich šikany a nenávisti úplně stejně jako té muslimské. A zastávat se komunistických novinářů, Židů nakupujících v pátek na Šabat a muslima ve francouzské policejní uniformě? Ojoj, to jim nepůjde pod fousy, no fousy, myslím pod ten malý černý knírek pod nosem. To se bude muset něco vymyslet. Už teď šrotujou! Snad už zítra ...
  Skrýt celý příspěvek

 • Todomatch
  20:10 10.01.2015

  to Moogwi: USA a NATO? Tak vida a pak že prej je hrází Islámu Rusko.

  to Moogwi: USA a NATO? Tak vida a pak že prej je hrází Islámu Rusko.

 • Moogwi
  19:14 10.01.2015

  Radim: dobře napsáno a tak dávám plus :) na podporu vašeho tvrzení mohu uvést, že od roku 1980 do současnosti USA (plus NATO) bombardovalo či jinak napadlo 14 islámských zemí ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Radim: dobře napsáno a tak dávám plus :) na podporu vašeho tvrzení mohu uvést, že od roku 1980 do současnosti USA (plus NATO) bombardovalo či jinak napadlo 14 islámských zemí (některé z nich několikrát, proto tak vysoké číslo) a to sebou zákonitě musí přinést růst radikalismu společnosti v těchto zemích. Můžeme tedy házet vinu na Islám jak chceme, ale v první řadě bychom se měli zamyslet nad sebou.
  Skrýt celý příspěvek

 • Radim
  15:04 10.01.2015

  Zdravím zdejší slušnou komunitu, taky přihodím jeden názor do davu.

  Terrorismus...

  Hrozivé slovo v dnešních dnech, kdy Francii zachvacuje útok za útokem, britské tajné služby ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Zdravím zdejší slušnou komunitu, taky přihodím jeden názor do davu.

  Terrorismus...

  Hrozivé slovo v dnešních dnech, kdy Francii zachvacuje útok za útokem, britské tajné služby varují před dalšími. Majoritní společnost se v Evropě začíná velmi rychle radikalizovat tak, že, asi budeme za chvilku lifrovat muslimy ve vlacích za hranice EU....ale terrorismus neskončí přátelé. I když odlifrujete toho posledního muslima v EU, terrorismus nás bude pronásledovat dál.

  "Většina lidí si ani neuvědomuje, že to není nějaká nenávist k tomu, že máme demokracii, svobodu, volební práva pro ženy, heavy metal, atd. Není to ani islám, jako náboženství, které je ostatně náboženstvím míru, jako každé jiné náboženství, pokud není zahnané do kouta."

  Teď si mnozí řeknou, že toto píše nějaký sluníčkový multikulti aktivista.
  Naopak, sem zastánce striktní imigrační politiky. Vpouštět pouze vysoce vzdělané experty od lékařství přes fyziku atd., ale po jediném prohrešku proti zákonu poslat zpět

  Slova napsaná výše a níže, patří Michaelu Scheuerovi, expertu přes mezinárodní a domácí terrorismus, který velel speciální jednotce CIA - Bin Laden Issue Station a osobně vyslýchal několik prominentních členů Al-Qaedy.

  Onen terrorismus, je hrozbou skutečnou, co si budeme namlouvat, ale je živen každičkým z nás.

  "Hlavní ideou moderního džihádu je to, aby světové velmoce přestaly ovlivňovat dění v muslimských zemích, stejně jako tak ovlivňovat jejich jedinečou kulturu tou naší, globalizační."

  "Stejně jako slavní mudžáhidé, kteří vznikli kvůli intervenci SSSR do Afghánistánu, tak i dnešní džihád "potomků al-qaedy" IS atd., vzniká z vlivu a intervencí USA",- logicky i potažmo států NATO

  Ostatně, Al- Qaeda a samotný Bin Laden, kterého Scheuer popsal jako saudského patriota, byl motivonán tím, že USA v arabských zemích kolikráte podporují ty nejhorší brutální režimy viz. Saddám Hussein, saudsko arabská rodinka, Jordánské království. atd., do toho si přátelé připočítejme na vylhaných důvodech založenou II. intervenci v Iráku, jejíž následky nepřežilo přes 1.000.000 Iráčanů a bezpočet mrtvých při 13 leté okupaci v Afghánistánu.

  Ale dnes vidíme terroristické útoky ve Francii, vždyť ta nikdy nic zlého nedělala. Pokud teda za nic zlého nemáme financovaní a vyzbrojování Hutů proti Tutsiům v občanském konfliktu ve Rwandě, nebo zajišťování svých neokoloniálních zájmů na Pobřeží Slonoviny, v Mali, Alžíru, Středoafrické republice, a nebohé Libyi

  Terrorismus vzniká z toho, že mi se sereme k nim, nedivte se, že se budou bránit a jelikož nemají prostředky, jako třeba naše moderní bombardéry, použijí i tak špinavou formu jakou je terrorismus.

  Jak vidíte, z velmi logických důvodů, se muslimové cítí utlačovaní ve SVÝCH zemích, jak řekl Scheuer, cítí se zahnaní do kouta.

  Do doby než toto pochopíte, nemáme šanci válku s terrorismem vyhrát.

  Pokud by to někdo náhodou nepochopil, čemuž bych se ani v dnešní době nedivil, hodím mu to i polopatě.

  Neserme se k nim, oni se nebudou srát k nám a než začnete odsuzovat cca 1.6 miliardy lidí, trochu se zamyslete... třeba jenom nad tím, kolik z nich muselo emigrovat sem, protože NAŠE vlády, podporují jejich krvavé režimy...

  Michael Scheuer - US Foreign Policy fuels Terrorism
  https://www.youtube.com/watch?...

  A kdo by to chtěl knižně, má také možnost
  http://www.amazon.com/Michael-...
  Skrýt celý příspěvek

 • Superme
  12:49 10.01.2015

  Argonaut.CZ - To opravdu netuším, proč se mu tak říká, ale na druhou stranu si jsem jistý, že Islám mírumilovný k jiným kulturám (náboženstvím) není. Na druhou stranu, většinou se ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Argonaut.CZ - To opravdu netuším, proč se mu tak říká, ale na druhou stranu si jsem jistý, že Islám mírumilovný k jiným kulturám (náboženstvím) není. Na druhou stranu, většinou se jedná o tu Sunnitskou obnož Islámu, než o tu Šiítskou, která je bohužel mnohem méně rozšířená. Upřímně moc nechápu, proč se v našich médiích tak moc útočí na Írán. Je všeobecně známo, že v této Šiítské zemi jsou ti lidé např. k nám evropanům naprosto přátelští, bezproblémový. A i přes to, že tam existuje něco, čemu se říká náboženská policie, tak tam ženy běžně chodí v džínách, bez zahalených vlasů apod. Mladí Íránci žijí úplně jinak než ti staří, kteří to ale až na pár fanatiků respektují (a řekl bych, že jich je mnohonásobně méně než v Evropě..). To samé se dá říci o Sýrii (dokud tam západ nerozpoutal válku), Libanonu nebo Ázerbájdžánu.

  Nutno dodat, že i Sunnitský islám se dá zkrotit. Krásným příkladem je Turecko, kde ani ta tvrdá ruka moc není a dokonce by se tam měl stavět první kostel po 100 letech (ano i zázraky se dějí). Na druhou stranu, Sunnité musí být stejně v 99% pod diktaturou, viz. Egypt, kde se to uklidnilo až po armádním převzání moci. Jak říkám, Evropa dělá sebevraždu, protože si sem bere nejenom převážně Sunnitské muslimy, ale také afričany, u kterých náboženství nehraje roli. Ti se přizpůsobit nedokážou ani když jsou křesťané...

  Doporučuji poslechnou. Petr Mach to má v hlavě srovnané! :)
  http://video.aktualne.cz/dvtv/...
  Skrýt celý příspěvek

 • Argonaut.CZ
  12:00 10.01.2015

  Netuší prosím někdo, proč se o Islámu prohlašuje, že je mírumilovné náboženství? Viz např. ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Netuší prosím někdo, proč se o Islámu prohlašuje, že je mírumilovné náboženství? Viz např. :http://www.novinky.cz/domaci/3... . Podívaje se na http://www.thereligionofpeace.... to tak nějak nevypadá.

  Víc než 100 veršů je o válce proti nevěřícím v islám. A ti z muslimů, co proti nevěřícím nebojují, půjdou podle koránu do pekla. Navíc nevěřící mají možnost jenom konvertovat k islámu, nebo být zabiti, snad jen s výjimkou křesťanů, kteří za své životy musí platit (lidé knihy).
  Skrýt celý příspěvek

 • Ultramarinus
  11:42 10.01.2015

  Průzkum názorů "mírumilovné islámské většiny" (tj těch jiných než "zlých extremistů") v AJ.:

  http://www.thereligionofpeace....

  Je to počtení pro silné ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Průzkum názorů "mírumilovné islámské většiny" (tj těch jiných než "zlých extremistů") v AJ.:

  http://www.thereligionofpeace....

  Je to počtení pro silné žaludky, ale koho téma skutečně zajímá, velmi doporučuji.
  Mimochodem, je z toho zřejmé, že i kdyby všechny "spojenecké" ropné země do zítra přišly o peníze, že by "extremisté" měli podpory víc než dost, prostě proto, že "mírumilovní" jim ji v podstatě vždy a všude poskytnou (viz průzkum výše).
  Skrýt celý příspěvek

 • martinius
  09:35 10.01.2015

  ...oříšek.


  Omlouvám se ve svých projevech za absenci některých pravopisných náležitostí, jako jsou čárky ve větách a teď už i celá slova. :)

  ...oříšek.


  Omlouvám se ve svých projevech za absenci některých pravopisných náležitostí, jako jsou čárky ve větách a teď už i celá slova. :)

 • martinius
  09:34 10.01.2015

  hovorka11 . napsal jste to jasně a výstižně.

  V celé věci, jako vždy jde jen o moc. Tuponi jednající ve jménu víry, ať jsou kdekoliv jsou jenom nástroj. Což běžný člověk z ...
  Zobrazit celý příspěvek

  hovorka11 . napsal jste to jasně a výstižně.

  V celé věci, jako vždy jde jen o moc. Tuponi jednající ve jménu víry, ať jsou kdekoliv jsou jenom nástroj. Což běžný člověk z populace vůbec nepochopí. Běžný člověk ví, co se řeší za problém v ordinaci v růžové zahradě, ale vnímání informací z geopolitického dění a jeho analyzování v kontextech s porovnáním s historickými událostmi minulosti je pro ně.
  Skrýt celý příspěvek

 • hovorka11
  00:35 10.01.2015

  Nevím proč někteří diskutující nechtějí uznat jasná fakta:

  - ISIL podporuje a vyzbrojuje především Saudská arábie, Katar a Turecko, přítom všechno jsou to naši a západu ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Nevím proč někteří diskutující nechtějí uznat jasná fakta:

  - ISIL podporuje a vyzbrojuje především Saudská arábie, Katar a Turecko, přítom všechno jsou to naši a západu spřátelené země se sunnitskou vírou ve vládních pozicích.

  - Turecko je členský stát NATO. V počátcích "povstání " rebelů v Sýrii bylo zabezpečeno protiletadlovými patrioty a provádělo přeshraniční lety letadlem F4 s elektronickým vybavením na mapování odezvy radarových systémů. v Sýrii Jedno bylo zasaženo systémem Pancir na Syrském území a spadlo do moře.

  - islámský teroristický radikalismus není součástí šítského náboženství Íránu, ale sunnitského.

  ISIL je velmi dobře likvidovatelná, pokud členské státy NATO jasně vzkáží svému Turecku, že mu zakazují zásobovat ISIL.
  ISIL zhasne bez pomoci do 2 měsíců. Stačí je jen nechat bez zásobování a o ostatní se postará Írák, Kurdové a Syřané i bez dodání zaplacených 36 ks F16 Íráku.
  NATO se svými spojenci jako je Saudská arábie, Austrálie atd. nemusí kamuflovat bombardování, které se vyhýbá hlavním cestám islamistů z Turecka do Sýrie.
  .Bombardování ISIL ze strany NATO je evidentně vedeno velmi omezeně.
  Diktatura Sadů v Saudské arábii se bojí ISIL, proto dokonce staví obrannou zeď, ale buide je i nadále popdporovat, protože hlavní zájem je oslabení íránu a Sýrie kteří jsou spojenci a neumožňují na území Sýrie výstavbu plynovodu SA.
  Teror ve Francii je jen malý střípeček z akcí sunnitských fanatiků oproti tomu co dělají v Sýrii a Íráku. a co se u nás na "západě" neřeší.

  ! Největší hovadina je převzít uprchlíky ať syrské nebo jiné araby z oblasti bojů !
  Je jedno, jakého jsou náboženství. Jsou potencionálně naprogramovaní na nenávist buď z fanatismu, nebo z naší podpory rebelů. Zcela jistě by se z nich hrozba byla.


  http://www.novinky.cz/zahranic...
  Skrýt celý příspěvek

 • Superme
  22:56 09.01.2015

  Todomatch - Podívejte se, jasně jsem napsal ze zemí ZÁPADNÍ EVROPY a já opravdu nepovažuji ČR za zemi, která se nachází v západní Evropě. Švýcarsko na západě je, je to ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Todomatch - Podívejte se, jasně jsem napsal ze zemí ZÁPADNÍ EVROPY a já opravdu nepovažuji ČR za zemi, která se nachází v západní Evropě. Švýcarsko na západě je, je to nejvyspělejší země Evropy a to i co se imigračních zákonů týče.
  To samé Finsko. Ano, oni tam mají třeba mnoho lidí, kteří nejsou pravými Finy, ale jsou jimi hlavně Švédové, Rusové nebo Estonci. Tedy lidé, kteří nemají problém se přizpůsobit. Muslimů je tam pokud se nepletu podobně jako je tomu u nás.
  Co se týče nás. U nás se projevila, stejně jako jinde na východě doba Komunismu. Zatímco na západ již v té době neevropští imigranti proudili, tak k nám ne. Mimochodem,toto já považuji snad za jedinou kladnou stránku, kterou Komunismus měl. A ani dnes se k nám nehrnou. Ale pozor, jak jsem zde již psal, tak se dostáváme k té slavné EU a její Lisabonské smlouvě, která umožňuje přehlasování ČR pokud jde o azylovou politiku. A to je ono. EU nám může ty imigranty vnutit, protože západ "nestíhá". To je třeba případ několika syrských rodin, které by k nám měli právě takto dát a bude o tom jednat sněmovna. Jsem zvědav, jak to nakonec dopadne. Každopádně jsem rád, že neděláme tu stejnou chybu jako západ... stačí, že máme určité problémy s cikány (romy). Ale je to také tím, že naše společnost k tomu ty politiky nutí, viz. akce IvČRN.

  Takže ano, máte pravdu v tom, že země EU mají vlastní imigrační politiku, ale zapomínáte na to, že Lisabonská smlouva umožňuje tzv. přerozdělování imigrantů. O tom se v poslední době vcelku dost mluví.
  Skrýt celý příspěvek

 • Todomatch
  20:44 09.01.2015

  to Supreme:

  Stavíte Švýcarsko proti evropským zemím, jak by snad Švýcarsko v Evropě nebylo. Patrně narážíte na jeho nečlenství v EU. To ale v přistěhovalecké politice nehraje ...
  Zobrazit celý příspěvek

  to Supreme:

  Stavíte Švýcarsko proti evropským zemím, jak by snad Švýcarsko v Evropě nebylo. Patrně narážíte na jeho nečlenství v EU. To ale v přistěhovalecké politice nehraje žádnou roli. EU přistěhovaleckou politiku svých členů nijak neurčuje. Ta je čistě věcí jednotlivých zemí a rozhodují o ní národní parlamenty. Vždyť my samy se sluničkovou vládou (půjčím si tento podivný termín) máme přistěhovalců ještě méně než Švýcarsko a Finsko, jsme tedy ještě rozumnější zemí než oni a Babiš, Sobotka a Zeman jsou ještě moudřejí politi než ti jejich. Švýcaři by si z nás v tomhle měli vzít příklad a to jsme v EU!
  Skrýt celý příspěvek

 • Todomatch
  20:36 09.01.2015

  to argonaut:

  Umírnění muslimové proti těm militantním samozřejmě bojují. V Afghánistánu, Pákistánu, Sýrii i jinde. Ale jako by jim to vůbec, ale vůbec nešlo. Všimli jste si jak ...
  Zobrazit celý příspěvek

  to argonaut:

  Umírnění muslimové proti těm militantním samozřejmě bojují. V Afghánistánu, Pákistánu, Sýrii i jinde. Ale jako by jim to vůbec, ale vůbec nešlo. Všimli jste si jak je bojová schopnost muslimů proměnlivá? Třeba Irák (nechám stranou prohru s US Army, té opravdu čelit nemohli i kdyby chtěli a že chtěli), mám na mysli to, jak chabé výkony podávají na straně vládních sil a jakou vitalitu a bojeschopnost prokazují když přeběhnou k IS! Nechápu, když musí Islámskému státu čelit, tak se stahují, utíkají, vzdávají to, ale když se titíž (tedy Iráčané) postaví na stranu IS ihned bojují jako diví. To samé v Afghánistánu. Na straně vládních sil se zdá, že jsou demoralizovaní a že je jim to jedno, na straně Talibanu se - titíž Afghánci - mění v oddané a rafinované bojovníky. Je to jen motivací? Ale bojovat (ti umírnění) budou muset, protože ti druzí je neušetří. Ty desetitisíce mrtvých, co padli rukou IS jsou v 99% Arabové a muslimové. Určité náznaky proměny celkového klimatu ale jsou, v posledních dnech jsme sledovali hon na vrahy novinářů ve Francii, ale vezměte že třeba v Pákistánu podobní hrdlořezi zaútočili před pár týdny na školu a pozabíjeli tam přes 100 dětí a lidé tam vyšli do ulic. Dokonce i ta proklínaná Saudská Arábie již dávno zareagovala ústy nejpovolanějšími:

  Již v srpnu tohoto roku tzv. velký muftí Saudské Arábie vyzval mladé muslimy, aby se nepřipojovali k lidem, kteří je lákají k účasti na svaté válce. Podle muftího představují odklon od islámu. Muftí se tak připojil ke znalcům islámu, kteří ve středu označili činnost Islámského státu (IS), který obsazuje sever Iráku a Sýrie, za aktivitu odporující islámskému právu.

  Kdo je velký muftí? Saudskoarabský velký muftí šajch Abdalazíz Šajch je nejvyšší náboženská autorita v království a Islámský stát označil za nepřítele islámu číslo jedna!

  Od saudskoarabského "papeže" to je přece docela překvapivý výrok, ne? Mě tedy v kontextu toho co o Saudské Arábii slýchám překvapil. Ne proto, že by to znamenalo, že SA není taková jaká je, ale právě proto, že je taková a jejich náboženský vůdce tohle vyhlásí veřejně do celého světa.

  Převzato odtud: http://goo.gl/saUcJs... a něco též zde http://goo.gl/Tk1wGP...
  Skrýt celý příspěvek

 • Argonaut.CZ
  18:03 09.01.2015

  Souhlas s RiMr71 - boj proti extrémnímu islámu by měli vést především umírnění muslimové. Ale ani v zemích, kde bychom to čekali, protože s extremisty mají zkušenost - např. ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Souhlas s RiMr71 - boj proti extrémnímu islámu by měli vést především umírnění muslimové. Ale ani v zemích, kde bychom to čekali, protože s extremisty mají zkušenost - např. Afghanistán, se to vůbec nedaří.

  Prostým důvodem může být i to, že hrubá síla používaná bez ohledu na rodinu (viz příspěvek Todomatcha) či jakékoli nám vštěpované morální zásady je zkrátka brutálně účinná, pokud nepřichází stejně brutální odpověď.

  Navíc si vezměte možnost bojovníků ISIL kupovat si otrokyně. Co tahle nabídka dělá s mladými muži z prudérních států, kde viděli maximálně zafačovanou mumii, nebo matku/sestru. Nebo co udělá s neúspěšnými či mladými muslimy na západě?

  Také sami máme hodně pokřivenou páteř - příklad, spolupráce se státy jako je Saudská Arábie.
  Skrýt celý příspěvek

 • martinius
  17:44 09.01.2015

  Tak jsem tady delší dobu nebyl a nemohl jsem si všimnout, že už omíláme pořád dokola stejné názory jako míček při tenisu. Takže shrnu svůj názor, tak jak jsem ho prezentoval a ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Tak jsem tady delší dobu nebyl a nemohl jsem si všimnout, že už omíláme pořád dokola stejné názory jako míček při tenisu. Takže shrnu svůj názor, tak jak jsem ho prezentoval a možná tím shrunul i názory některých ostatních, protože jsem si všiml, že se mnohdy shodneme a ani to nevidíme.

  1. Islám, je stejně blbý nástroj ovlivnění, jako křesťanství, protože se interpretuje jako mírumilovné a jinde jako zlé náboženství. I v Bibli je psáno o dosažení vyhlazení národa Egyptského, stejně jako korán káže, že nezabiješ. O tom, které je tedy špatné, či dobré, je úplná blbost přemýšlet. Prostě jsou to náboženství hlásající stejně lásku jako nenávist.

  2. přísná Imigrační politika. Jistě. Protože to, že jsou naši nepřátele zde a rozvíjejí se, je chyba malé kontroly. Zákaz náboženství v tom nehraje roli. To je zase myšlenka tupců, kteří nechápou problém.

  3. je to naše vina? Jistě, když se nechráním, tak dostanu pohlavní nemoc. Čí by to měla být vina?

  4. že je provokujeme. Jistě jsou slabší a primitivní, tak na nás budou makat. Kdo to nevidí je slepý, kdo to neschvaluje, stejně se tak chová, protože je rád, že má výdobytky naši západní civilizace.


  Takže mám pocit, že každý jsme se bavili o tom.

  Jediné co je podstatou všech příspěvků je to, že jedni vysvětlují druhým, že to není černobílé, ale rozmanité. Druzí na to reagují tak, že když jedni nesouhlasí s něčím úplně, tak nesouhlasí vůbec. Pak jsou zde ti, kteří nepřemýšlejí, ale jen agitují.

  Přesto jsem rád vedl zde tuto diskusi a také jsem rád, že jsme si udrželi určitou úroveň a vyvarovali se útokům. Děkuji vám.
  Skrýt celý příspěvek

 • Kusa
  17:18 09.01.2015

  Todomatch - To je přesně to na co jsem se snažil upozornit. Islám, ať se na něj dívám z jakého chci úhlu, je postaven-vytvořen jako nekompromisní a velice tvrdý nástroj moci a z ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Todomatch - To je přesně to na co jsem se snažil upozornit. Islám, ať se na něj dívám z jakého chci úhlu, je postaven-vytvořen jako nekompromisní a velice tvrdý nástroj moci a z toho důvodu je snadněji zneužitelnější. Je pravda že zlo páchají lidi a ne myšlenky či idei. Ale pistole bude vždy lepší nástroj na vraždu než třeba růže. A proto jsou muslimové chápáni jako větší nebezpečí než příslušníci jiných náboženství.
  Skrýt celý příspěvek

 • Moogwi
  16:30 09.01.2015

  Nechci být nějaký konspirátor, ale to vážně policie identifikovala střílející na základě toho, že si v autě zapomněli občanky? Přičemž jeden z podezřelých se sám přihlásil na ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Nechci být nějaký konspirátor, ale to vážně policie identifikovala střílející na základě toho, že si v autě zapomněli občanky? Přičemž jeden z podezřelých se sám přihlásil na polici s tím, že má alibi, protože byl ve škole ? Trochu mi to přípomíná zázračný pas mohhameda atty, který se našel po vybuchlém letadle 11. září. Ale to já jen tak, jako postřeh k diskuzi :) http://www.ceskatelevize.cz/ct...
  Skrýt celý příspěvek

 • Superme
  15:43 09.01.2015

  Todomatch - Švýcarsko je spolu s Finskem a (díky bohu, nově i Rakouskem-ti to dost zpřísnili v poslední době) jedninou zemí v západní Evropě, která nepáchá kulturní sebevraždu. Jak ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Todomatch - Švýcarsko je spolu s Finskem a (díky bohu, nově i Rakouskem-ti to dost zpřísnili v poslední době) jedninou zemí v západní Evropě, která nepáchá kulturní sebevraždu. Jak jste již zmínil, Švýcaři si na začátku roku odhlasovali SNÍŽENÍ počtu imigrantů v jejich zemi (hlavně těch neevropských). Toto referendum však organizovala SVP (nejsilnější politická strana ve Švýcarsku posledních 10 let tuším - Nacionalistická). To druhé referendum byla blbost z jednoho důvodu. Pokud by se to odhlasovalo, Švýcaři by měli obrovský problém. Ale né kvůli neevropským imigrantům, které tam prostě nechtějí, ale kvůli tomu, že by tam nemohli pracovat tisíce EVROPSKÝCH (Němců, Italů, Francouzů) kvalifikovaných pracovníků, kteří jsou slušní a nikomu nic nenutí. Navíc to neorganizovala ani SVP, ale téměř neznámé hnutí a popravdě si ani už jeho jméno ani nepamatuji.

  Takže jsem rád, že se tu tato země také objevila v diskuzi. Velice dobrý příklad země, jejíž politici vidí ty problémy, které evropský multikulturalismus přinesl.
  Skrýt celý příspěvek

 • Todomatch
  15:38 09.01.2015

  to Johnny:

  Obávám se, že Islám bude ale pro případného špatňáka snáze zneužitelnější. Přece jen křesťanské "miluj bližního svého, jako sám sebe", "milujte své nepřátele" apod. ...
  Zobrazit celý příspěvek

  to Johnny:

  Obávám se, že Islám bude ale pro případného špatňáka snáze zneužitelnější. Přece jen křesťanské "miluj bližního svého, jako sám sebe", "milujte své nepřátele" apod. se překrucuje hůř i když i to (jak víme z historie) je možné. U Islámu mě zaráží fakt, že oddaní stoupenci jsou schopni zabíjet své vlastní děti, když se zpronevěří své víře. Myslím případy, kdy podle otce dcera příliš zesvětštila a nedbala otcovských napomenutí a vymanila se z vlivu rodiny a otec s pomocí bratrů na ni klidně políčí doslova past. Protože to dcera tuší, tak dokonce zapojí matku, která jí vyláká na schůzku do nějakého bytu a tam čekají bratři a otec a zabijí ji. Zabíjení vlastních mláďat je vzácné i u zvířat. Říkám si, zda některé formy víry neobsahují tak rafinované formulace, že mohou i upřímného a slušného člověka přivést na samou hranici psychopatie. Ať si zase nevypomáhám jen příklady islamistů a nacionalistů, tak stačí vzít jehovisty, kteří jsou programovými pacifisty a za války končili v koncentrácích, neboť odmítali bojovat a vzdávat čest vlajce či hymně, ale současně vlastnímu dítěti odepřou transfuzi "z vyšších důvodů" a riskují jeho smrt a svůj podíl na ní!
  Skrýt celý příspěvek

 • Todomatch
  15:25 09.01.2015

  Počty přistěhovalců žijících ve Švýcarsku hezky demonstruje následující přehled. Je to za roky 2010, 2011, 2012. Údaje jsou v tisících.

  ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Počty přistěhovalců žijících ve Švýcarsku hezky demonstruje následující přehled. Je to za roky 2010, 2011, 2012. Údaje jsou v tisících.

  2010 2011 2012
  Italové 287 288 292
  Němci 263 275 284
  Portugalci 213 224 238
  Francouzi 96 100 104
  Srbové 122 109 99
  Kosované 59 70 79
  Turci 72 71 71
  Španělé 64 66 69
  Britové 37 39 40

  Pominu-li západoevropany, tak z východu tam nalezlo nejvíc Srbů.

  Zajímavé je srovnání kriminality imigrantů s rodilými Švýcary. Švýcaři jsou 100% a ostatní buď víc nebo míň "kriminálnější":

  Angolané / 630 %
  Nigerijci / 620 %
  Alžířané / 600 %
  Dominikánci / 580 %
  Šrílančané / 470 %
  Konžané / 470 %
  Turci / 320 %
  Srb. + Kos. + Černohorci / 310 %
  Švýcaři / 100 %
  Rakušané / 80 %
  Francouzi / 70 %
  Němci / 60 %
  Skrýt celý příspěvek

 • Johnny
  14:50 09.01.2015

  U žádného z problémů,které se zde řeší není na vině Islám,nebo křesťanství,demokracie,nacismus.......To všechno jsou jen prázdná slova,která nemají žádnou moc,dokud jim mi sami tu ...
  Zobrazit celý příspěvek

  U žádného z problémů,které se zde řeší není na vině Islám,nebo křesťanství,demokracie,nacismus.......To všechno jsou jen prázdná slova,která nemají žádnou moc,dokud jim mi sami tu moc nedáme.Ten kdo je na vině jsou lidé,lidská hloupost a ti "chytřejší" z nás,kteří ji využijí k tomu, aby prosadili své vlastní názory a dostaly se k moci.Na vině jsou jen a pouze lidé a je jedno jestli jsou bílí nebo černí,žlutí...
  Lidská hloupost stojí za více neštěstími,než cokoliv jiného.Ze stejného důvodu je demokracie i komunismus utopie,protože přehlíží základní špatné lidské vlastnosti(především touhu po moci).
  "Lidi by se mělo učit myslet,a ne co si mají myslet."
  Skrýt celý příspěvek

 • Beld
  14:03 09.01.2015

  Todomatch : Evidentne o tom vubec nic nevite , zrovna svycarsko ma jednu z nejtvrdsich pristehovaleckych politik v evrope . Jejich podminky pro trvaly pracovni pobyt a treba ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Todomatch : Evidentne o tom vubec nic nevite , zrovna svycarsko ma jednu z nejtvrdsich pristehovaleckych politik v evrope . Jejich podminky pro trvaly pracovni pobyt a treba nasledne udeleni obcanstvi jsou jedny z nejtvrdsich . Evidentne jen nevideli duvod to jeste vice omezovat . Jinak ve svycarsku je hodne velke procento imigrantu , ale oni si vybiraji JENOM ty bezproblemove .
  Skrýt celý příspěvek

 • RiMr71
  13:45 09.01.2015

  to Todomatch: ne, nepřestane být muslimem (mimochodem, to přes dvacet let znamená že je přes dvacet let v Německu, je to už čtyřicátiletník). Ale jeho postoj, jako umíírněného ...
  Zobrazit celý příspěvek

  to Todomatch: ne, nepřestane být muslimem (mimochodem, to přes dvacet let znamená že je přes dvacet let v Německu, je to už čtyřicátiletník). Ale jeho postoj, jako umíírněného muslima je ten, že s radikály nemá cenu se snažit nějak vypořádat, protože jsou prostě strašní a neporazitelní a jsou to taky muslimové, takže to musíte VY, ale opatrně, protože jsou to přece jen muslimové naši bratři, tak bacha ať nevylejete vaničku i s dítětem. A my hodní to zatím mlčky přečkáme, pokud to tedy nepřeženete.
  Skrýt celý příspěvek

 • Hrobař
  13:28 09.01.2015

  Todomatch: Já tě vůbec nechtěl odbýt. Jen poukazuji na to že ve chvíli kdy se k vládě ve Francii dostane krajní pravice tak s tím evropské společenství nic nezmůže. Tím "náš názor" ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Todomatch: Já tě vůbec nechtěl odbýt. Jen poukazuji na to že ve chvíli kdy se k vládě ve Francii dostane krajní pravice tak s tím evropské společenství nic nezmůže. Tím "náš názor" jsem nemyslel tuhle diskuzi ale Českou republiku.

  Firefighter: Tohle slýchávám často. Je to, bez urážky, mindrák z hříchů předchozích generací. Chyba je v tom že dějiny vnímáme zkresleně z pohledu vítěze + morálky. Oholeno na kostru to co ty tvrdíš znamená že jsme viní tím že jsme vyhráli.
  Ano, západ plýtvá zdroji úplně nehorázně a kdyby jimi plýtval méně tak by nebylo potřeba tolik válek. Ale raději bych byl konzumní prase (které nejsem) než abych patřil k hladovějícím (k čemuž mám mnohem blíž).
  Skrýt celý příspěvek

 • Todomatch
  12:48 09.01.2015

  to martin:

  Jak si tedy vysvětlujete fakt, že 74% % Švýcarů v nedávném referendu odmítlo snížení počtu přistěhovalectví? To nedává smysl.

  to martin:

  Jak si tedy vysvětlujete fakt, že 74% % Švýcarů v nedávném referendu odmítlo snížení počtu přistěhovalectví? To nedává smysl.

 • Todomatch
  12:45 09.01.2015

  to RiMr71: Rozumím vám. Jen mě napadá, že ten váš příbuzný asi kvůli několika volům, také nepřestane být muslimem.

  to RiMr71: Rozumím vám. Jen mě napadá, že ten váš příbuzný asi kvůli několika volům, také nepřestane být muslimem.

 • martin
  12:42 09.01.2015

  Todo: protože švýcarsko má striktní přistěhovaleckou politiku, to je prostě fakt. Jen ji odmítli ještě víc zpřísnit.

  Todo: protože švýcarsko má striktní přistěhovaleckou politiku, to je prostě fakt. Jen ji odmítli ještě víc zpřísnit.

 • Todomatch
  12:41 09.01.2015

  Proč někteří dáváte Švýcarsko jako příklad země, která omezuje rázně přistěhovalectví a ještě to dáváte do souvislosti s nečlenstvím v EU? Vždyť opak je pravdou. Právě Švýcaři v ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Proč někteří dáváte Švýcarsko jako příklad země, která omezuje rázně přistěhovalectví a ještě to dáváte do souvislosti s nečlenstvím v EU? Vždyť opak je pravdou. Právě Švýcaři v referendu cca před měsícem odmítl omezení počtu přistěhovalců. Odmítli jej většinou 74% a to navzdory únorovému hlasování, ve kterém zvítězili nacionalisté (kteří referendum inicializovali) převahou pouze několika desetin procenta. http://goo.gl/AkKzsi...
  Skrýt celý příspěvek

 • RiMr71
  12:37 09.01.2015

  Tohle jsem tam zapomněl nalinkovat:
  http://www.novinky.cz/domaci/3...

  A sorry za ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Tohle jsem tam zapomněl nalinkovat:
  http://www.novinky.cz/domaci/3...

  A sorry za překlepy.
  Skrýt celý příspěvek

 • RiMr71
  12:35 09.01.2015

  K tomu neonacismu - kvůli tomu, že některé moje názory jsou stejné shodné některými názory některýc neonacistický volů, svoje názory nezměním. Nepřestanu chovat rybičky, protože ...
  Zobrazit celý příspěvek

  K tomu neonacismu - kvůli tomu, že některé moje názory jsou stejné shodné některými názory některýc neonacistický volů, svoje názory nezměním. Nepřestanu chovat rybičky, protože Hitler byl taky akvarista...
  Tedy.
  Ne každý, který odmítá tlumení problémů způsobených muslimy, kdo odmítá pozitivní diskriminaci, je neonacista!

  S radikálními muslimy by měli bojovat obvzláště ti "hodní" muslimové. Až muslimská komunita ze svého stáda vypudí několik radikálů a napráská je PČR a udělá to s patřičným mediálním ohlasem, tak začnu uvažovat o změně názoru.

  Ale zatím z jejich představitelů lezou jen špeky - jeden za druhým, naposled včera, to bylo k zblití:

  A jen mě to utvrdilo v mém názoru, že to je nebezpečné náboženství, které imigranty UTVRZUJE ve snaze nepřizpůsobit se a pohrdat nevěřícími psy.

  Mám jednoho příbuzného muslima. Turek z Německa, přes dvacet let, má autodopravu, platí daně, dodržuje zákony, je to prostě NORMÁLNÍ chlap, doma pod pantoflem KŘESŤANKY. Akorát holt věří v jiného Boha a modlí se jinak, jindy a jinde. A má smysl pro humor. Když byl u nás na Moravě na návštěvě, tak fascinovaně házel zrní slepicím a komentoval, že jedna které nežrala, má asi slepičí ramadán. :)
  BAvili jsme se i o tureckých gestarbaitrech v Némecku a říkal, že nově příchozí radikalizovaní muslimové jsou pro "domestikované" Turky ještě děsivější, než pro Evropany. Ale že se s tím NEDÁ NIC DĚLAT...
  Skrýt celý příspěvek

 • martin
  12:22 09.01.2015

  todomach: všechny konflikty poslední doby které jste jmenoval jsou ale založeny na náboženské nesnášenlivosti.
  Striktní imigrační politika stylu Austrálie/Švýcarska má jednoduché ...
  Zobrazit celý příspěvek

  todomach: všechny konflikty poslední doby které jste jmenoval jsou ale založeny na náboženské nesnášenlivosti.
  Striktní imigrační politika stylu Austrálie/Švýcarska má jednoduché a nexenofobní vysvětlení: Pokud k nám někdo přijde, měl by být přínosem i pro nás.
  Firefighter:
  Že historicky Evropa vykořisťovala bývalé kolonie: ano, je to tak. Ale také se měli v té době tamní obyvatelé čast lépe než dnes, 50 let po dekolonizaci. Relativně spravedlivé právo, infrastrukturu, školství. Dneska se na kolejích pasou kozy, ěkoly opět staví západ za své, udržuje miliony afričanů za své při životě jakkoli je to černá díra. Že si číňané dováží vlastní dělníky? Ano, pokud od dělníků potřebují kvalifikovanou práci, nezbývá jim než si je přivézt. Conquista Ameriky je specifická a násilná i díky náboženskému fanatismu Španělů. Indiány Severní Ameriky si vyhubili američané taky už sami. Je snadné dělat z Evropy zlé hochy, ale ono to není černobílé. Těžko můžeme vinit Evropany za to, že např Iráčané bojují proti IS tak jak bojují, tedy blbě. Přestože dostali prostředky i výcvik.

  50 let samovlády uvrhlo většinu kolonií do sraček ve kterých jsou dnes.
  Skrýt celý příspěvek

 • Todomatch
  11:05 09.01.2015

  to Hrobař:

  Francie patrně nebude brát zřetel na žádný z názorů v této diskuzi. Takhle můžeš odbýt každý příspěvek.

  to Hrobař:

  Francie patrně nebude brát zřetel na žádný z názorů v této diskuzi. Takhle můžeš odbýt každý příspěvek.

 • Firefighter
  10:12 09.01.2015

  Hrobař: Evropa už rozvrátila spoustu zemí, z historického hlediska (díky koloniím a jejich nerostnému bohatství) se jedná o celou afriku, blízký východ, jižní a severní ameriku, ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Hrobař: Evropa už rozvrátila spoustu zemí, z historického hlediska (díky koloniím a jejich nerostnému bohatství) se jedná o celou afriku, blízký východ, jižní a severní ameriku, austrálii, ale i třeba novou kaledonii a spoustu jiných míst. Ti, co se nám brzy postavily (Severní Amerika) se stali nezávislími a silnými státy a vazalové jsou v bídě dodneška. A co se týče krátkodobé historie, tak třeba taková libie byla velice rozvinutá země (byť s diktátorem, ale to v těchto lokalitách zřejmě potřebují) která se rozhodla být nezávislou a neobchodovat ropu za dolar. Takto na to doplatila. Ale pokud chcem tlachat u počítače a mít se relativně dobře alespoň další okamžik, je nutné, aby se ropa za dolar obchodovala, aby byl USA hegemon a četník jinak tenhle domeček z karet hodně rychle spadne. Žijem na dluh ostatních, stejně tak jako elity žijou na dluh náš. V takové době jsem se narodil a myslím si, že jednotlivec potažmo spodina, jak řekl soudruh Zeman, dolních deset milionů, stejně nic nezmůže, protože systém dluhů a elit je tak zakořeněnej, že by ke změně vedla jen trnitá cesta pádu systému a civilizace. Dle mého pohledu už nepůjde vymýtit korupci pouhým volením dalších korupčníků. A stejně by se další civilizace po té naší dostala na úplně stejné místo. Lidé jsou totiž nepoučitelní a nikdy svou povahu a podstatu nezmění. Hlupák bude vždy věřit iluzím a bludům, chytrák bude vždy hloubat v sobě a vyčůránek bude vždycky vyčůrávat s ostatními. Je to jako obsese.
  Skrýt celý příspěvek

 • liberal shark
  10:05 09.01.2015

  Na otázky z pléna si dovolím odpovědět takto:
  Účelem existence státu je zajistit občanům bezpečnost a základní občanská práva.
  Pakliže "stát" selhává v plnění těchto povinností ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Na otázky z pléna si dovolím odpovědět takto:
  Účelem existence státu je zajistit občanům bezpečnost a základní občanská práva.
  Pakliže "stát" selhává v plnění těchto povinností (tak jako selhal francouzský stát v aktuálním případě, kdy neochránil redaktory satirického plátku před zavražděním), je nezbytné analyzovat příčiny a přijmout účinná opatření. Nelze se spokojit jen s pokrčením ramen a výmluvou že tajná služba nic nevěděla a policie nemůže být všude. Smuteční shromáždění už nikomu nepomohou. Better safe than sorry.
  Mnoho z užitečných opatření už bylo diskutováno - jednoznačné právo na sebeobranu a nošení zbraní pro bezúhonné občany (Izrael), demontáž tzv. sociálního státu který přitahuje nepřizpůsobivé imigranty, důsledné postihování všech těch, kdo u nás hlásají nenávist k našem způsobu života, žádná legalizace ilegálních imigrantů, ale jejich důsledná deportace nebo detence (Austrálie), atd. Nejvíce si škodíme tím, že tolerujeme porušování vlastních zákonů (viz např. naši Nedotknutelní).
  Jsme demokratickým státem, takže máme demokratické prostředky jak od "státu" (tj. konkrétních institucí, zastupitelů, ústavních činitelů a státních zaměstnanců) vymáhat naplnění této povinnosti. To znamená vyvíjet důsledný tlak na konkrétní státní zástupce, soudce, policisty, členy vlády, poslance atd. a nedat pokoj, dokud nebudou naše bezpečnost a občanská práva dostatečně zajištěna. Zcela konkrétně - dotaz ministrovi vnitra - jak mi zaručíte, že v ČR žádný Imám nehlásá nenávist a neverbuje teroristy ? Jak mi zaručíte, že zítra nebude vystřílena redakce Armádních novin ? Jo vy mi to nemůžete zaručit ??!!! Tak co s tím jako uděláme ?
  Skrýt celý příspěvek

 • Hrobař
  09:50 09.01.2015

  Todomatch: Od chvíle kdy tu ta diskuze začala agituješ proti nacionalismu. Ano, je to problém :-) Ale nemám pocit že by tu padli nějak extra nacionální názory. Zpřísnění imigrační ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Todomatch: Od chvíle kdy tu ta diskuze začala agituješ proti nacionalismu. Ano, je to problém :-) Ale nemám pocit že by tu padli nějak extra nacionální názory. Zpřísnění imigrační politiky je možná xenofóbní (oprávněně) ale ne vyloženě nacionální. Západní člověk se necítí ani tak nadřazený jako spíš ohrožený a vyděšený svou nemohoucností. Že toho využívají neonacisti? A čeho ne? Stačí nebýt hlupák a nenaletět jim na populismus. Francie to sice nejspíš udělá ale to je jejich volba. nás se na názor určitě ptát nebudou.
  Skrýt celý příspěvek

 • martinius
  09:49 09.01.2015

  Takže nejprve vyjadřuji souhlas s Firefighter a v předchozím případě i s Hrobařem, za jehož poslední odstavec bych se i podepsal.

  Ovšem s tím dalším, cituji : "Takže ne, západ ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Takže nejprve vyjadřuji souhlas s Firefighter a v předchozím případě i s Hrobařem, za jehož poslední odstavec bych se i podepsal.

  Ovšem s tím dalším, cituji : "Takže ne, západ nemůže za to že jejich domovské státy jsou jak bezprávné, rozvrácená pustina plná násilí. Přijeli sem protože máme lepší půdu? Super, to je omlouvá." - vám musím oponovat, protože západ právě za toto může.

  Západ s tím začal už v koloniálních dobách, kdy právě bohatství kolonií, tedy toho jejich světa, je to, co z nás je teď a slibně si v tom pokračujeme dodnes.

  Jejich kultury jsme vytrhli ze zaběhnutých kolejí. Místo vlastní samostatné harmonii se svým okolím, jsme je uvázali k našemu těžebnímu průmyslu. Vytvořili jsme u nich potřeby, se kterýma se nejsou schopni vyrovnat dodnes, protože na to nebyli kulturně vyspělí. Dnes těžíme ze stavu nestabilních politik třetího světa, kde si dosazujeme dle vlastních zájmů koho potřebujeme a rozkrádáme jejich ekonomiky. To neříkám žádnou novinku. To je naše vina a je to nezpochybnitelné. To tady nikdo nevyvrátí, protože je to tak známý fakt, jako že ta šedá svítící koule na obloze je měsíc.

  Ovšem, jiná cesta nebyla a není, pakliže chceme klidně ťukat do klávesnice u počítače, který nám naše civilizace stále zdokonaluje, pít u toho pivko a mít kde se intelektuálně vylívat v barech. Mít volbu nesouhlasit a zvolit si alternativní proud v umění, politice. Máme co do úst a chceme čím dál lepší a levnější věci. tak se s tím musíme smířit a brát to jako fakt. Oni trpí za náš blahobyt. Takže černoušci hup do dolů těžit měď a ne draze. Přece si nekoupím mobil za 30 tisíc, ale jen za 12 tisíc. Chci jezdit na levnější benzín. No a že ti muslimáci stále žijí v hliněných chýší a že ze svého nerostného bohatství nemají nic. Oni z toho bohatnou jejich předáci a vysvětlí to tím, že to tak je, protože to tak zařídil západ. Ale když ho porazí, tak to tak nebude. Tak či tak na tom ještě zbohatnou.

  Když se takto nebude chovat západ, tak se takto zachová východ. Čína už také kolonizuje. Zajeďte si někdy na humanitární misi do Afriky. Tolik čínských osad a měst u dolů jste ještě neviděli. Černoušci z toho nic nemají a Čína pro svou levnou pracovní sílu doma potřebuje levné suroviny. Prostě mocný bude vykořisťovat a chudý se bude bránit, nebo bojovat o to, aby jednou mohli vykořisťovat i oni.
  Skrýt celý příspěvek

 • Beld
  09:48 09.01.2015

  martinius : Ano to je prave nejvetsi problem velke casti evropy a EU . Hodne veci , ktere se pri blizsim skoumani zdaji jasne chybne a nesmyslne , se berou jako axiom , o kterem se ...
  Zobrazit celý příspěvek

  martinius : Ano to je prave nejvetsi problem velke casti evropy a EU . Hodne veci , ktere se pri blizsim skoumani zdaji jasne chybne a nesmyslne , se berou jako axiom , o kterem se nediskutuje . Politici a vetsina novinaru a intelektualu proste jedou svou pravdu a nejsou schopni ani ochotni svuj postoj jakkoliv menit .

  Ono se to netyka jen pristehovalectvi . Stejny problem je s podporou OZE v nekterych zemich , pripadne treba biopalivy . Uz pred 2 lety organy EU oficialne pripustily , ze pestovat repku jako primes do paliva je totalni kravina . A co se za tu dobu zmenilo ? Nic vubec nic , ani se zmena nechysta . Proc ? Protoze v tom jede spousta penez a volicum je to kvuli medialni masazi na podporu zelene EU zjevne jedno .

  K omezeni podpory OZE v CR doslo jen kuli tomu , ze to presstrelili az za unosnou mez . Ale stale platime cca 42 Miliard rocne za par procent vyrobene elektriny v Cr . Me to pripada silene , ale velke casti obyvatelstva zjevne normalni .
  Skrýt celý příspěvek

 • Todomatch
  09:37 09.01.2015

  Protože vyvraždění redakce francouzského týdeníku militantními islamisty je tu mnohými prezentováno jako důsledek nedostatečně národní (málo nacionalistické) politiky, která by ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Protože vyvraždění redakce francouzského týdeníku militantními islamisty je tu mnohými prezentováno jako důsledek nedostatečně národní (málo nacionalistické) politiky, která by údajně problém přistěhovalectví vyřešila raz dva, dovolím si krátkou poznámku. Někdo tu zmínil sport, jako příklad místa, kde se projevuje násilí dříve nevídanou měrou. Fotbal byl vždycky největší zábava lidí po lobotomii, tam už to nepřekvapí. I když jakékoliv utkání kterého se účastní lidský druh Homo Balcanicus zvedá laťku vždycky o nějaký centimetr výš. Ale že to prosakuje i do sportů jako je třeba basketbal? Zrovna dnes je o tom na webu zmínka http://goo.gl/4HP2QO... – a to jde pěkně prosím o driblování míčem a co teprv když jde o víru našich předků a zadků a o území. Ale ono o to šlo skrytě asi i tam, je to hezký příklad - černohorský chuligán strčil tureckého basketbalistu (ani moc zle), a černý člen tureckého týmu už chuligána sejmul fest a už už to mohlo začít. Ona i nedávná válka mezi Srbskem a Chorvatskem (mezi pravoslavnými a katolickými křesťany) virtuálně začala rvačkou nacionálních hooligans jednotlivých týmů v Záhřebu v roce 1990. To je období, kdy se na Balkánu k moci dostaly nacionální strany o jejichž nástupu v Evropě sní Supreme. A bylo vymalováno. Srbové skandovali „Ubijemo Tudžmana, Ovo je Srbija!“ (ach jo, podle Srbů je taky všechno Srbija ...) a Chorvati se stejnou láskou skandovali Srbe na vrbe (pověsit Srby na vrby) - citace z wiki viz více zde: http://goo.gl/s91EMF...

  Jak vidíme nacionalismus není řešením žádného problému, nacionalismus je jen další problém.
  Skrýt celý příspěvek

 • Hrobař
  09:25 09.01.2015

  Firefighter: Nesouhlasím. Vojenské intervence jsou otázkou současnosti zatímco rozklad jejich společnosti trvá snad už od středověku. Takže ne, západ nemůže za to že jejich ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Firefighter: Nesouhlasím. Vojenské intervence jsou otázkou současnosti zatímco rozklad jejich společnosti trvá snad už od středověku. Takže ne, západ nemůže za to že jejich domovské státy jsou jak bezprávné, rozvrácená pustina plná násilí. Přijeli sem protože máme lepší půdu? Super, to je omlouvá.
  Skrýt celý příspěvek

 • Firefighter
  09:05 09.01.2015

  Zdravím,

  téma extremismu je vždy velice složité.

  Souhlas s martinius.

  My jsme jim tu pro to vytvořili podmínky a dle mého to bude jen horší.

  Dejme tomu, že většina z ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Zdravím,

  téma extremismu je vždy velice složité.

  Souhlas s martinius.

  My jsme jim tu pro to vytvořili podmínky a dle mého to bude jen horší.

  Dejme tomu, že většina z nich sem přišla za lepším životem ze svých zaprášených, bezvodnatých a beztravnatých zemí. Akorát je menší problém se synchronizací s naši kulturou, etikou a pracovitostí, což většinou nepřevezmou a nechápou že pečený holubi nebudou pořád lítat do huby bez práce.

  Druhý problém je ten extremismus.

  Mezi přistěhovalci je velké procento osob, které přichází z rozvrácených zemí (které byli rozvráceny za úpěnlivého roznášení svobody a demokracie jednotkami NATO v čele s naším nejoblíbenějším spojencem USA) a tito militanti a utečenci se nechají snadno zrekrutovat k těmhle zvěrstvům...

  Milí kolegové, přiznejme si to hezky kolektivně (tak jako umíme ukazovat na druhý), je to naše vina. Vina západní civilizace že jim rozbíjí neustále domovy, neumožní jim je pak opravit ani nestabilizují zemi do které vkročili a pak pěstují politiku přistěhovalectví, levné pracovní síly a ghett. Lze to nějak vyřešit?

  Do itálie a řecka stále proudí davy utečenců ze Sírie, Iráku a Libie, těmito branami sem přichází a skrze utečenecké tábory proudí dál na sever (to je totiž jejich cíl, sever evropy kde se přeci žije jako v "ráji") a ostatní státy jim poskytnou vše co potřebují. Samozřejmě že sme lidi, takže pro začátek zadarmo. Dáme jim byty, auta domy (viz sociální politika Velké Británie, Švédska...) a čekáme že se nám odvděčí a půjdou hákovat a držet huby tak jako ostatní.
  Skrýt celý příspěvek

 • Hrobař
  09:02 09.01.2015

  Řešíte koho vpustit do Evropy a koho ne. Uzavření hranic by byla jen dočasná záplata. Jádro problému leží v tom že celí náš systém, naše západní společnost, je oslabená, rozvrácena ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Řešíte koho vpustit do Evropy a koho ne. Uzavření hranic by byla jen dočasná záplata. Jádro problému leží v tom že celí náš systém, naše západní společnost, je oslabená, rozvrácena a v mnoha oblastech nefunkční. Kdo z vás důvěřuje našim voleným zástupcům ať zvedne ruku. Moc jich nahoře nebude. To vypovídá o tom že je něco špatně. A co třeba policie? Jedni na ně nadávají a druzí je litují. Dnes má každý obchůdek vlastní ostrahu protože to policie prostě nezvládá. Takhle by se dalo pokračovat do nekonečna. Zdravotnictví, školství, armáda. A ze všeho nejpalčivější je ztráta sociálních jistot. Takže souhlas s Matiniusem, vázne systém.
  Ukrajinská krize? Rusové byli našimi, přinejmenším obchodními, spojenci. Sotva jsme se s nimi rozhádali tak povstal Islámský stát který využil toho že Ukrajina odvedla naši pozornost a zdroje jinam. Tedy fakticky využili náš "vnitřní" konflikt který nás oslabil.

  Muslimové naši společnost nezničili, jen využívají toho že je nemocná. Burcovat na obranu naší vlasti je sice chválihodné ( Liber Shark) ale stejně důležité je tenhle stát budovat, čistit a léčit. Začněte ve svém okolí. Netolerujte vandaly, drobnou kriminalitu nebo agresi všeho druhu. Buďte prostě aktivní, respektujte zákony a pracujte na zlepšení sytému. Obrana, řád a růst jde ruku v ruce. Nelze mít jedno bez druhého.

  Liber Shark: Navrhuješ nějaké konkrétní kroky pro řadové spoluobčany? Dejme tomu že bych se rozhodl tvoje volání k povinnosti vyslyšet, co bych měl udělat.
  Skrýt celý příspěvek

 • martinius
  09:00 09.01.2015

  Beld : Když vás tak čtu, tak máme na věc stejný pohled, jen jsme si to asi ne zcela srozumitelně řekli.

  V tom, jak jste to napsal teď, tak s vámi souhlasím. Jenže podstat je v ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Beld : Když vás tak čtu, tak máme na věc stejný pohled, jen jsme si to asi ne zcela srozumitelně řekli.

  V tom, jak jste to napsal teď, tak s vámi souhlasím. Jenže podstat je v tom, proč se tak děje, když si to všichni uvědomují a ví to. Odpověď je jednoduchá. Pro ty, co v sociální sféře dělají, nebo mají k tomu adekvátní vzdělání, tak ví, že přistěhovalectví a pozitivní podpora menšin, je pro určité sféry podnikavců mající obrovský vliv na politiku, neskutečně výnosný obchod. Tento kšeft pod záštitou humanismu, je tak rozvinutý a por vyvolenou elitu tak výnosný, že se vyplatí k tomu přizpůsobovat politiku.

  Navíc je to kryto v podstatě dobrými úmysly. Takže prosperují z toho finance politických stran, vytváří se dokonalá vyděračská politika na politické mezinárodní partnerské vztahy. Ale to je na dlouhé popisování. Bohužel tohle hodně lidí nevidí a neví, takže se dají použít.

  Tento organizovaný human kšft funguje vždy. A když skomírá, tak je ideální pro tento kšeft vytvořit protiradikalismus, do kterého naivně vlítnou všichni ti agitátoři, co hlásají. Proč se sněma mazlíme, muslimáci atd. Jdete jim na ruku. Bohužel.
  Skrýt celý příspěvek

 • martinius
  08:52 09.01.2015

  liberal shark : Hezky jste to napsal, ale to je právě to, co tady řešíme.

  Cituji Vás : "měli bychom si konečně přiznat, že nám určitá část muslimů (nevím jak velká a nehodlám ...
  Zobrazit celý příspěvek

  liberal shark : Hezky jste to napsal, ale to je právě to, co tady řešíme.

  Cituji Vás : "měli bychom si konečně přiznat, že nám určitá část muslimů (nevím jak velká a nehodlám to zkoumat) vyhlásila otevřenou válku"

  Dovoluji si vás upozornit, že toto jsme si jako západní civilizace přiznali už po 11. září a po celou tu dobu o ničem jiném se tady nemluví. Kvůli tomu byla válka v Iráku a jsou západní vojáci v Afgánistánu. Po celou tu dobu s politickým heslem válku doma, vyhrajeme na jejich půdě. Výsledek je ale nulový.

  Dále vás cituji : "Jakékoli úvahy o nepřípustnosti aplikace kolektivní viny, srovnávání jednotlivých náboženských doktrín či morální úvahy jsou v této situaci irelevantní. "

  To bych se právě neodvážil tvrdit, protože to je právě ta příčina, proč se nám nedaří vítězit a máme ten sajrajt čím dál více doma.


  Dálke vás cituji : "Jsme povinni sobě a svým spoluobčanům učinit vše pro naši bezpečnost a ochranu našich občanských práv a svobod. Ve válce se prostě bojuje, dokud to druhá strana nevzdá." - tohle je zcela standardní fráze většiny politiků, kteří to pořád tvrdí a žádná účinná opatření nejsou schopna vytvořit.


  To co jste tady napsal, je přesně to, co jsou jen, bez urážky, řeči, ale ne řešení. To s prominutím umí říci každý politik a pořád to omílá.

  Teď se vás zeptám a poprosím vás spíše o konstruktivní polemiku. Co z toho, co se tady o této problematice píše jste konkrétně nepochopil, nebo co se vám zdá přímo nesmyslné, či kde přesně vidíte vlastně ten konkrétní problém.

  Jen se prosím zdržte odpovědi. např. No v Islámu, v tom, že si je tady necháváme atd. To už jsme tady rozebrali na tři stránky.

  Někdo napíše, špatný je islám. Tak mu jiní včetně mne odpovím, že to není islámem ale lidmi a tím, jak si to hlídáme a jak nedokážeme rozpoznat pravý problém. (zjednodušeně shrnuto). Odpovědí proti strany je jen zase pouhá agitace a to s přiložením nějakého pochybného jednostranného líčení historie islámu.
  Skrýt celý příspěvek

 • Beld
  08:48 09.01.2015

  martinius : Ja na to mam uplne stejny nazor , jenom rikam , ze chapani humanismu a multikulturalismu , jako ho praktikuje velka cast EU v poslednich 50 letech ( Styl kazdy na pravo ...
  Zobrazit celý příspěvek

  martinius : Ja na to mam uplne stejny nazor , jenom rikam , ze chapani humanismu a multikulturalismu , jako ho praktikuje velka cast EU v poslednich 50 letech ( Styl kazdy na pravo na zivot u nas ) je strasna chyba . Pro nas(CR) je reseni jednoduche , jako svycarsko si proste urcime , kdo sem muze a kdo nesmi , co musi presne dodrzovat . A kdyz to porusi tak vyhosteni . No a kdyz budou hodne slusni a zapadnou , tak za 10-15 let mozna dostanou obcanstvi .

  A tady zacina problem s EU , uz ted se tlaci na povinne kvoty pro pristehovalce vseho typu pro jednotlive zeme , to je podle meho neakceptovatelne .

  Druha vec je nynejsi situace ve francii , GB , ale napriklad i italii . Jak tam situaci vyresit netusim . Prvni krok je nejspise prave viteztvi Le penove\farageho a vyrazne omezeni imigrace . + dohled nad pobrezim a okamzite vraceni lodi s uprchliky .
  Skrýt celý příspěvek

 • liberal shark
  08:02 09.01.2015

  Měli bychom si konečně přiznat, že nám určitá část muslimů (nevím jak velká a nehodlám to zkoumat) vyhlásila otevřenou válku, jejímž cílem je naše fyzická likvidace, popřípadě ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Měli bychom si konečně přiznat, že nám určitá část muslimů (nevím jak velká a nehodlám to zkoumat) vyhlásila otevřenou válku, jejímž cílem je naše fyzická likvidace, popřípadě zotročení.
  Jakékoli úvahy o nepřípustnosti aplikace kolektivní viny, srovnávání jednotlivých náboženských doktrín či morální úvahy jsou v této situaci irelevantní.
  Jsme povinni sobě a svým spoluobčanům učinit vše pro naši bezpečnost a ochranu našich občanských práv a svobod. Ve válce se prostě bojuje, dokud to druhá strana nevzdá.
  Skrýt celý příspěvek

 • GAVL
  23:59 08.01.2015

  to Argonaut.CZ
  Pozor , pouze se učíme , že lhát se nemá, nikoli ,že bychom se to neučili.
  Lhaní ze soucitu , některé zásady společenského chování přímo vyžadují lhaní, ...
  Zobrazit celý příspěvek

  to Argonaut.CZ
  Pozor , pouze se učíme , že lhát se nemá, nikoli ,že bychom se to neučili.
  Lhaní ze soucitu , některé zásady společenského chování přímo vyžadují lhaní, ...

  Muslim má pouze některé to lhaní povolené přímo od boha. Kdežto my "mocí světskou".

  Pokud v tom vidíte velký rozdíl , tak já nikoli.
  Skrýt celý příspěvek

 • martinius
  23:55 08.01.2015

  Beld : napsal "Naopak je problem s humanismem a multikulturalismem"

  Na humanismu a multikulturalismu není nic špatného. Špatná je jen funkčnost vymáhání místní legislativy. ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Beld : napsal "Naopak je problem s humanismem a multikulturalismem"

  Na humanismu a multikulturalismu není nic špatného. Špatná je jen funkčnost vymáhání místní legislativy. Napíšu to polopaticky, abych náhodou nebyl chápan jako zastánce přehlížení hrozby Islámského extrémismu.

  Západní kultura je přívětivá k přistěhovalcům. To je v pořádku. Vázne ale legislativní funkčnost a politická vůle tuto funkčnost legislativy striktně dodržovat.

  Příklad A)

  Přistěhovalec se ocitne v nové zemi. Najde si práci, místní kulturu přijme za svou. Naučí se jazyk a respektuje zákony, na svou kulturu nezapomene a mnohé z ní předá dál.Čínská restaurace, Kebab. Škola Kung-fu. To je v pořádku.

  Příklad B)

  Ocitne se zde druhý. Ten nedělá nic a neprojeví ani snahu něco dělat. Přesto je však štědře obdařen financemi ze státního rozpočtu. Ale je nespokojený, protože nic neumí, jelikož se nesnaží, ale nic ho netíží. Pak přijede spousta jeho kamarádu a utvoří komunitu. Jsou na pokraji společnosti a neví proč. Nepřiznají si, že nejsou produktivní a tedy na obtíž. Drží spolu a hledají odůvodnění, že to není jejich chyba. Myslí stejně, jako mnoho pisatelů, kteří nevidí podstatu problému, jen si ten problém rychle označí a konají. Najdou si společnou vazbu, což může být náboženství, víra v nacizmus, či cokoliv jiného. Určitá skupina takovýchto lidí pak musí učinit nějaké kroky, protože jen klábosení nikam nevede a ti co jsou chytřejší, tak musí nějak udržovat pozornost těch hloupějších a prosperovat z nich. To jsou pak duchovní, nebo vůdci a zbytek jsou jejich ovečky.

  Otázka zní :

  V čem je problém?

  1) V tom náboženství, jaké vyznávají,

  2) nebo v tom, že jsme jim umožnili vytvořit si pro to podmínky?

  Asi za 2)..... nebo se mýlím? Nemýlím.

  Jenže spousta nás civilizovaných evropanů si neudělá práci s tím, aby si zjistil, kde vznikl problém, ale jednoduše si jej vydedukuje a pojmenuje. To něco dostalo jméno, takže proti tomu mohu brojit, protože si myslím, co to je. Jenže takto právě myslí ti radikální muslimové. Nebo nacisti, nebo Anarchisté, či jiní.
  Skrýt celý příspěvek

 • dusan
  22:51 08.01.2015

  to Argonaut.cz

  V Čechách i na Slovensku nám asi vládnu muslimovia .... lebo tí ľudia vo vysokej politike teda veľa pravdy nenahovoria : )

  A vedia prečo to robia ... keby ...
  Zobrazit celý příspěvek

  to Argonaut.cz

  V Čechách i na Slovensku nám asi vládnu muslimovia .... lebo tí ľudia vo vysokej politike teda veľa pravdy nenahovoria : )

  A vedia prečo to robia ... keby totiž hovorili pravdu "tak ako ich učili" ... tak ich nik voliť nebude ......

  Zaujímavé ... ale funguje to : )

  A teraz vážne ....

  Každé svetové náboženstvo je preto svetové, že nemôže byť pre úplných bláznov a primitívov, ale osloví ľudí v celom priereze spoločnosti.

  Samozrejme výklad sa mení .... v čase i priestore a často je zneužívané .... platí to pre každú spoločnosť ... tie rozprávky o "holubičích kulturách či národoch" sú mimo reality ... sú to najmä tí malí čo jednoducho nemali možnosť "vyskakovať" ....

  Ja som bibliu prečítal ... a to som ateista ... a nájsť sa to dá všetko ... bez problémov pre akéhokoľvek blázna .. je xy-prípadov, keď sa kadejakí blázni odvolávajú na bibliu ...

  Mimochodom i táto naša legendárna kniha je politickým výtvorom, kedy bol Nový zákon zložený z vyhovujúcich častí a ostatné boli zavrhnuté a kto ich šíril naďalej bol označení za odpadlíka a brutálne "poriešený" ....

  Naša civilizácia však vytvorila i iné "sväté" knihy ... napr. "Kladivo na čarodejnice" ... a to je zaujímavé čítanie .... s tou knihou usvědčíte každého z bosoráctva .. to Vám garantujem ... a presne tak to i fungovalo ...

  A, že už neupaľujeme bosorky ... no to je fakt .. ale to preto, že sme už ďalej a náboženstvo už (formálne) je v súkromí ....

  Ale to je len deklarácia ... napr. na Slovensku máme zákonom uzákonené zvýhodnenie existujúcich oficiálnach náboženstiev (v praxi samozrejme katolícke) pred ostatnými "zlými" náboženstvami (vysokým počtom veriacich potrebných na registráciu a poberanie dotácií).

  Okrem toho máme Vatikánsku zmluvu, ktorá nám diktuje čo musíme dodržať ...napr. financovať cirkev, dodržiavať cirkevné sviatky a pod. ...

  Ináč povedané, cirkev - každá, sa snaží o moc v spoločnosti .... a tie naše západné nie sú iné ....

  izrael je tiež napr. oficiálne sekulárny štát ... de facto je ale štátom náboženským ... a je to vidieť ... a mimo palestínsko-židovského konfliktu je v Izraeli veľký konflikt medzi "svätými*" a "bežnými" Židmi ...

  Nevadí mi žiadna svetová viera ... pokým nesiaha na práva iných ....resp. na peniaze ....

  Keby som mal brať veci čisto osobne, tak mňa obmedzuje skôr naša "kresťanská" spoločnosť a nie tá muslimská ....napr. ju platím ...

  Ale zas som rád, že žijem v spoločnosti, ktorá si (relatívne) drží ideológie od tela a nedovolí o mne rozhodovať "svätým" mužom ...

  Som z vidieka a poznám dosť "brutálnych" názorov .... napr. "je menším hriechom zabiť a vyspovedať sa ... ako neveriť" .... mimochodom je to z hodiny náboženstva ...
  Skrýt celý příspěvek

 • Beld
  22:19 08.01.2015

  Problem nemame s opustenim krestanstvi ani s ateismem a nedostatkem viry . Naopak je problem s humanismem a multikulturalismem . Musime si pripustit , ze "slogany" Nejsme jako oni ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Problem nemame s opustenim krestanstvi ani s ateismem a nedostatkem viry . Naopak je problem s humanismem a multikulturalismem . Musime si pripustit , ze "slogany" Nejsme jako oni a Kdo po tebe kamenem ty po nem chlebem ...... nejsou logicke a realisticke . A NIKDY v historii realne neplatily . Kdyz po vas nekdo haze kameni , tak ho proste zavrete pripadne zastrelite . Tecka . Naopak liberalismus z pohledu osobni svobody jednotlivce i spolecnosti je cil i prostredek . Musime byt proste realiste jako svycari .
  Skrýt celý příspěvek

 • Argonaut.CZ
  22:06 08.01.2015

  to Gavl: drobný, pro Vás nepodstatný rozdíl, vidím v tom, že v rámci jejich nauky je lhaní nevěřícím zcela OK. My se učíme, že lhát se nemá. Muslim lhát nevěřícím podle jeho nauky ...
  Zobrazit celý příspěvek

  to Gavl: drobný, pro Vás nepodstatný rozdíl, vidím v tom, že v rámci jejich nauky je lhaní nevěřícím zcela OK. My se učíme, že lhát se nemá. Muslim lhát nevěřícím podle jeho nauky může.
  Skrýt celý příspěvek

 • martinius
  22:05 08.01.2015

  Dusan : Myslím, že jste to shrnul asi nejlépe z nás všech. Souhlas.

  Argonaut.CZ : Omluvte mne, ale buďto já nechápu na co tím v této diskusi navazujete, nebo jste se asi ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Dusan : Myslím, že jste to shrnul asi nejlépe z nás všech. Souhlas.

  Argonaut.CZ : Omluvte mne, ale buďto já nechápu na co tím v této diskusi navazujete, nebo jste se asi neobtěžoval přečíst si zde vše.

  Ovšem nejspíše to bude má chyba.

  Ale když už jste ten článek sem dal, tak k tomu také něco přihodím.

  Může křesťan lhát nekřesťanům?

  Může křesťan lhát? Jaké jsou křesťanské lži? Bílá lež? Poloviční lež? Ač bible naoko neschvaluje lhaní a lhaní je hřích, existují výjimky. Většinou se uvádějí dvě formy lhaní nevěřícím psům lest a strategie. Většinou v případech, kdy je nutné získat důvěru nekřesťanů, aby je pak bylo možné lépe druhé porazit-pokořit. Dvě formy lhaní: Lest – prohlášení něčeho, co není pravda – Lhaní – vynechávání faktů (já)

  Stejně tak mohu opsat i ten druhý odstavec. Vyvěsit to na net v nějakém arabském jazyce a vyjde to na stejno. Já bych čtení článků na netu radši vyměnil za studium samotných knih. Jak Bible, tak Koránu.
  Skrýt celý příspěvek

 • GAVL
  21:59 08.01.2015

  Argonaut.CZ
  no pane jo, to je objev, že lidé lžou.

  Docela by mě zajímalo zda jste nikdy na dotaz rodičů, co bylo ve škole neodpověděl "nic" , ačkoli v žákovský byla kule jako ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Argonaut.CZ
  no pane jo, to je objev, že lidé lžou.

  Docela by mě zajímalo zda jste nikdy na dotaz rodičů, co bylo ve škole neodpověděl "nic" , ačkoli v žákovský byla kule jako Brno. Taky se přece učíme , že lhát se nemá.
  Skrýt celý příspěvek

 • GAVL
  21:53 08.01.2015

  pro dusan

  dávám palec nahoru

  pro dusan

  dávám palec nahoru

 • Argonaut.CZ
  21:43 08.01.2015

  něco na sundání růžovoučkých multikulti brýlí - zkuste si najít pojmy takija a kitman. Pro nechtějící hledat např. zde: ...
  Zobrazit celý příspěvek

  něco na sundání růžovoučkých multikulti brýlí - zkuste si najít pojmy takija a kitman. Pro nechtějící hledat např. zde: http://www.mediaoislamu.cz/201...
  Skrýt celý příspěvek

 • dusan
  21:36 08.01.2015

  No nie je tá diskusia až taký strašná ...

  Boj "vyspelého světa" proti "zlému" islamu je téma populárna ... a málokedy je inteligentná ...

  Zhrňme si len základné fakty ... ...
  Zobrazit celý příspěvek

  No nie je tá diskusia až taký strašná ...

  Boj "vyspelého světa" proti "zlému" islamu je téma populárna ... a málokedy je inteligentná ...

  Zhrňme si len základné fakty ... drvivá väčšina obetí radikálnych islamistov sú muslimovia ...

  A ten "vyspelý" svet bez problémov podporuje skorumpované a nedemokratické režimy ....

  Len tak pár príkladov .... Saudská Arábia v Bahrajne brutálne krvavo potlačila povstanie proti miestnej diktatúre .... západný svet to akceptoval ..... egyptská armáda v priamom prenose zmasakrovala stovky islámských protestujúcich ... no ... aspoň formálny prostest bol .....ale oficiálne zvrhnutie islamistov sme privítali ...

  V Alžírsku bol armádny prevrat proti výsledkom demokratických volieb, lebo vyhrali islamisti ... a zas to západný svet privítal ...

  V Afganistane i Iraku viedol západ vojnu v mene demokracie ... a podporoval ukážkových mafiánov Malíkího a Karzaja ....

  V Iráne zvrhli tajné západných štátov Mossadeka a dosadili brutálne vládnúceho Pahlávího .... a plne ho podporoval hoci krvavo prenasledoval každú opozíciu ...

  Ešte treba pripomenúť, že väčšinu absurdných hraníc v moslimskom svete "namaľovali" západné veľmoci na Parížskej konferencii po I.SV ...

  Len sa opýtajme sami seba, ako by vyzerala Európa, keby nám hranice v tom istom období nakreslili arabskí šejkovia ... to by sme mali iné starosti ....

  Naša akože "vyspelá" kultúra rada poučuje "primitívych" moslimov ..... len by si mohla i spomenúť ... že ešte žijú ľudia čo si pamätajú ako sme "vyspelo" likvidovali milióny spoluobčanov počas II.SV ....

  Samozrejme je hneď výhovorka ... to Hitler, SS, Wermacht ... to my nie ..

  Ale faktom je, že napr. Židov likvidovali - a často s nadšením" - spojenci Hitlera po celej Európe a dnes si na to radi "nespomínajú" .... viď. napr. Slovensko ...aby som nechodil ďaleko ...

  A ak sa náhodou nejaká obeť z koncentračních táborov vrátila (ešte existovali likvidačné, tam bolo šanca na prežitie nulová) tak sa v celej "vyspelej" Európe tí "vyspelí" novousadlíci v domoch či bytoch teda fakt znechutene pozreli na tých čo si "dovolili pražiť" ... samozrejme vrátiť majetok nikoho nenapadlo ....

  Je naozaj tragikomické sympatizovať s pohrobkami náckov, ktorí nás akože "zachránia" pred "strašným" islamom ....

  Neonacisti samozrejme zneužívajú dnešnú situáciu (ťažko čakať iné) - to ma neprekvapuje ....

  Prekvapuje ma naivita "sympatizantov", ktorí si myslia, že náckovia by sa zastavili len při tých "zlých" ... samozrejme, že nie a "poriešili" by nás všetkých ....

  A neboli to len "slávne" koncentráky ... málokdo si uvedomuje, že v bývalej Juhoslávii bola drvivá väčšina obetí počas 2.SV povraždená vrahmi v rámci národov Juhoslávie ... a bola to naozaj brutálna vojna ... ktorá pokračovala i po rozpade tohoto štátu .... "zlí" Nemci v tomto boli málo významní ... domáci sa "vystačili" sami ...

  Pri nefunkčnej spoločnosti umělých skorumpovaných štátov zmietaných v konfliktech dostávajú priestor primitívi, ktorí sú ináč celkom normálni ... a o kterých by to "nikto nepovedal" ...

  Nerobme si ilúzie ... keby boli podmienky podobné .. naša "vyspelá" západná civilizácia by sa nesprávala omnoho menej barbarsky .... stačí sa pozrieť na "minikonflikty" v rámci športových fanúšikov ..... toľko primitivizmu, násilia a brutality pre naozaj úplné nič ....a to všetko v rámci fungujúcej spoločnosti za asistencie kordónov policie ....

  Nechcem vôbec ospravedlňovať radikálnych islamistov ... ale len poukazovať na to, že si robíme o seba veľké ilúzie ...

  Mimochodom, v takom Pakistane šíria radikálni islamisti "hard" verziu Koránu .... jednoducho mnohé pasáže si upravia vo svoj prospech ...

  Bavil som sa s jedným človekom čo žil dlhé roky v Pakistane ... a teda má s týmto prostredím značné skúsenosti ....

  Je fakt, že problém bezpečnosti je tam akútny .... napr. na pohrebe mu bolo odporúčané stáť radšej ďalej od smútiecich ... keby náhodou bomba ....

  Ale zas takú poctivosť v živote nezažil. Jeden jeho osobný domáci strážca (pre chudobné regióny dôležíté zamestnanie a veľmi rozšírené) potreboval peniaze pre liečbu manželky ... nebolo to veľa - pár sto dolárov, ale pre domáceho nedosiahnuteľná suma ...

  Tak mu ju daroval s tým, že mu to nemusí vracať ...

  Ale pre toho muslima to bola vec cti a zo svojho biedneho platu mu to to splatil na splátky ....... koho by to u nás vôbec napadlo ?
  Skrýt celý příspěvek

 • Takeda
  21:30 08.01.2015

  otecko: řekl bych, že se pletete v tom, že jsme bez ideálů. Kdyby to byla pravda tak nám smrt 12 lidí v Paříži nepřijde. Ale zemřeli představitele svobody slova, pro svou jimi ...
  Zobrazit celý příspěvek

  otecko: řekl bych, že se pletete v tom, že jsme bez ideálů. Kdyby to byla pravda tak nám smrt 12 lidí v Paříži nepřijde. Ale zemřeli představitele svobody slova, pro svou jimi vyjadřovanou svobodu a i v Čechách jdou lidi vyjádřit soustrast k francouzský ambasádě... Všichni to pochopili.
  Skrýt celý příspěvek

 • GAVL
  21:15 08.01.2015

  Kusa

  Co do počtu mrtvých tak je to velmi diskutabilní. Neboť ve jménu křesťanství bylo velmi zredukováno např. Pruské obyvatelstvo. ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Kusa

  Co do počtu mrtvých tak je to velmi diskutabilní. Neboť ve jménu křesťanství bylo velmi zredukováno např. Pruské obyvatelstvo.
  http://cs.wikipedia.org/wiki/D...
  Události osvětluje především druhá kapitola, ale doporučuji čísti od začátku.

  Když Osmanská říše postupovala Balkánem, tak docházelo k tomu, že se k nim některá území dobrovolně přidávala a dokonce je vítala jako osvoboditele od nadvlády křesťanských utlačovatelů, přičemž nevyznávali Islám a ani nemuseli konvertovat k Islámu. Osmanská říše byla multikulturnější než křesťanská Evropa.
  Skrýt celý příspěvek

 • martinius
  20:39 08.01.2015

  Tak jsem se dokoukal na to video toho Warnera. Nějak mi to koliduje s mými znalostmi ze studií. Podle toho, co jsem doposud o této problematice vyčetl byly buďto nesmysly, nebo na ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Tak jsem se dokoukal na to video toho Warnera. Nějak mi to koliduje s mými znalostmi ze studií. Podle toho, co jsem doposud o této problematice vyčetl byly buďto nesmysly, nebo na druhou stranu je trošku ten pán mimo. Kde je ale pravda? Co si mám teď z těch všech zdrojů informací vzít? Čemu mám věřit?

  Abych to přesně mohl zhodnotit, budu muset vymyslet stroj času a žít v kuse asi minimálně 1.000 let.
  Skrýt celý příspěvek

 • martinius
  20:23 08.01.2015

  Kusa : Ještě si dovolím malou poznámku. Vaši větu "Islám do Evropy nepatří a doufám že se nedožiji nucené konvertace s Kalachem u hlavy." se kterou souhlasím, bych ještě doplnil o ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Kusa : Ještě si dovolím malou poznámku. Vaši větu "Islám do Evropy nepatří a doufám že se nedožiji nucené konvertace s Kalachem u hlavy." se kterou souhlasím, bych ještě doplnil o podobný výrok :

  Z pohledu ostatních živočišných druhů Lidé na planetu zemi nepatří a to ze stejných důvodů, jako podle vás Islám do Evropy. Škodí tu, byli tu jako jedni z posledních, roztahují se a hubí ostatní druhy, nebo je zotročují. Pokud máme být spravedliví, zabme se.

  Zní to hloupě, ale asi je to pravda...nebo ne? Já se zabíjet nebudu a kašlu na další druhy. Ale vím, že sem také z pohledu práva nepatřím.
  Skrýt celý příspěvek

 • martinius
  20:17 08.01.2015

  Kusa : Domnívám se, že jste možná ne zcela pochopil ten kontext toho přirovnání, že bylo křesťanství ve středověku zlé. Nikdo tady neporovnává, co je větší zlo, ale dává jen ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Kusa : Domnívám se, že jste možná ne zcela pochopil ten kontext toho přirovnání, že bylo křesťanství ve středověku zlé. Nikdo tady neporovnává, co je větší zlo, ale dává jen příkladem, že v rukou fanatiků, je jakákoliv ideologie, či náboženství zlé, tedy křesťany nevyjímaje.

  Islám, stejně jako křesťanství je zlé v rukou zlých lidí. Nic víc.

  Kdo má na svědomí pak více lidí, či ne, není vůbec podstatné. Nejde tedy o islám, ale o to, že připustíme, aby se v té agresivní podobě beztrestně propagoval, což se děje. Netaháme si do Evropy Islamisty, ale hromadu primitivů, kteří se nechají zviklat a tolerujeme to. To spočívá v podpoře skupin, které nejsou produktivní a nehodlají se přizpůsobit místním podmínkám.

  Pohoršujeme se nad popravami Evropanů v televizi. Ale to, že v Africe již desetiletí jednotlivé Guerilové skupiny v různých občanských válkách, vyvražďují celé vesnice a to mnohem brutálnějším způsobem, než jen useknutí hlavy, či kulkou do zátylku, to přehlížíme už roky. A že ti lidé, co tam v Africe takto brutálně vraždí máme pak také v Evropě ani nevnímáme. Proč? IRA a Britové. Desetiletí teroru a vraždění. Křesťani proti Křesťanům. Islám nebo Křesťanství není zlé. Islám a Křesťanství jsou jen slova. Lidé jsou zlí, pochopte to. Píšu to tu celou dobu až tak nepochopitelně? Marxismus nebyl zlý, Stalin byl zlí v jeho jménu. Já osobně nemám v oblibě žádné vyznání a to přesto, že jsem věřící. Vyznání je jen metoda, jak něco zdůvodnit.
  Skrýt celý příspěvek

 • Kusa
  19:23 08.01.2015

  Dobrý den všem
  Musel jsem se registrovat a reagovat.
  Největší blud který píší všichni a všude: Ve středověku bylo zlé Křesťanství a teď je zlý Islám.
  Islám je zlý od svého ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Dobrý den všem
  Musel jsem se registrovat a reagovat.
  Největší blud který píší všichni a všude: Ve středověku bylo zlé Křesťanství a teď je zlý Islám.
  Islám je zlý od svého vzniku má na svědomí mnohonásobně víc mrtvých a zotročených než Křestané.
  Doporučuji toto video:
  https://www.youtube.com/watch?...

  Islám do Evropy nepatří a doufám že se nedožiji nucené konvertace s Kalachem u hlavy.
  Skrýt celý příspěvek

 • Argonaut.CZ
  19:11 08.01.2015

  to Otecko: jj, když není ideologie, není zač bojovat. Proto západní civilizace tak eroduje tváří tvář středověkému násilí. Tohle mají mohamedáni pokryté.

  to Otecko: jj, když není ideologie, není zač bojovat. Proto západní civilizace tak eroduje tváří tvář středověkému násilí. Tohle mají mohamedáni pokryté.

 • otecko
  18:45 08.01.2015

  Otázka zní, zda jsme ochotni svou svobodu, demokracii, toleranci, vůbec bránit. Oproti jejich fanatiznu stojí co?? Nic, než žvásty.
  Ten problém vidíme i u našich elit, které se ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Otázka zní, zda jsme ochotni svou svobodu, demokracii, toleranci, vůbec bránit. Oproti jejich fanatiznu stojí co?? Nic, než žvásty.
  Ten problém vidíme i u našich elit, které se jakémukoliv konfliktu, i tomu slovnímu, vyhýbají, (snad kromě Zemana, který zase tvrdí až příliš). Melou o humanismu a bojí se aby jim to neubralo nějaké to procento preferencí, muslimové mají v tomto pravdu, že jsme bez ideálů...
  Skrýt celý příspěvek

 • Beld
  18:16 08.01.2015

  Bylo jen otazkou casu nez se v evrope neco podobneho stane. Nikdo kdo v uplynulych mesicich sledoval nejake video z poprav v iraku ( 100 klecicich v rade a kazdemu kulka pod ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Bylo jen otazkou casu nez se v evrope neco podobneho stane. Nikdo kdo v uplynulych mesicich sledoval nejake video z poprav v iraku ( 100 klecicich v rade a kazdemu kulka pod dohledem kamery) nemuze byt tou nelidskou krutosti prekvapen . Osobne bych nektere s tech videi nejradeji vzal a necenzurovane pustil live divakum. Asi by se hodne lidi doslova pozvracelo , ale efekt by se snad dostavil .
  Skrýt celý příspěvek

 • semtam
  17:58 08.01.2015

  Todomatch

  Jako politická síla určitě nebudou ukazovat své záměry. Skutečné záměry vždy se projeví, až je někdo u moci. Kdyby jsme věděli koho vlastně volíme, tak se nedostali k ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Todomatch

  Jako politická síla určitě nebudou ukazovat své záměry. Skutečné záměry vždy se projeví, až je někdo u moci. Kdyby jsme věděli koho vlastně volíme, tak se nedostali k moci ani NSDAP či KSČ.
  Skrýt celý příspěvek

 • Todomatch
  17:53 08.01.2015

  to semtam:

  Islamisté nemohou zvítězit ve volbách, protože do voleb nemohou vstupovat strany odmítající demokracii a volající po jejím nahrazení nějakou totalitní (lhostejno zda ...
  Zobrazit celý příspěvek

  to semtam:

  Islamisté nemohou zvítězit ve volbách, protože do voleb nemohou vstupovat strany odmítající demokracii a volající po jejím nahrazení nějakou totalitní (lhostejno zda náboženskou či politickou) doktrínou. Proto nemůžete kandidovat třeba s programem NSDAP.
  Skrýt celý příspěvek

 • semtam
  17:46 08.01.2015

  Todomatch, martinius

  Je jen otázkou času kdy se ve volbách v některé zemi v Evropě dostanou k moci islamisté. Poté budou prosazovat proislámské zákony a liberální demokracie je ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Todomatch, martinius

  Je jen otázkou času kdy se ve volbách v některé zemi v Evropě dostanou k moci islamisté. Poté budou prosazovat proislámské zákony a liberální demokracie je v koncích.

  Nevím, jakým efektivním způsobem by měla liberální demokracie se tomuto vyhnout.
  Zní to absurdně, ale pokud si zachovat svobodu a demokracii, tak aby nebyla ve volbách zvrácena se musí zakázat politické směry, které liberální demokracii ohrožují. Ale s tím by vlastně zanikla liberální demokracie a vznikla liberální diktatura :)
  Skrýt celý příspěvek

 • martinius
  17:33 08.01.2015

  Todomatch . Zcela souhlasím. Celkem to navazuje na to, co jsem zde uvedl. To, že se nějaká společnost označuje za naplnitele určitého politického, či myšlenkového směru, neznamená, ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Todomatch . Zcela souhlasím. Celkem to navazuje na to, co jsem zde uvedl. To, že se nějaká společnost označuje za naplnitele určitého politického, či myšlenkového směru, neznamená, že jej takto naplňuje.

  Křesťanství hlásá lásku a toleranci = v jejím jménu se vedly války, jak mezi křesťany, tak i jinými

  Islám hlásá podobné hodnoty = používá se stejně jako křesťanství ve středověku

  Liberalismus a demokracie. - Pokud si vzpomínám na komunistické východní Německo, tak mělo v názvu Demokratická...byla?

  Co chci říct...nelze diskutovat, kdo jaký směr vyznává, ale kdo a jak se chová. Nezavazovat činy vyznavačů k jménu filozofie, jako její interpretaci, ale potírat její zneužívání.
  Skrýt celý příspěvek

 • martinius
  17:26 08.01.2015

  Jsem se nějak rozepsal. :)

  Filosofie, která je zakázána nebo potlačována jinou mocí, je atraktivnější pro ty, kteří proti té moci chtějí mermomocí vystupovat. V tomto případě, ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Jsem se nějak rozepsal. :)

  Filosofie, která je zakázána nebo potlačována jinou mocí, je atraktivnější pro ty, kteří proti té moci chtějí mermomocí vystupovat. V tomto případě, budeme-li bojovat proti zámince, což je proti Islámu, jakožto filosofií interpretovanou u tupců jako důvod jejich boje, jen ji v jejich jednoduchých hlavičkách umocníme. Dáme jim propagandistickou zbraň. Tou je a vždy bylo mučednictví. To věděli už Egypťané, Římané a bojí se toho každý inteligentní politik.
  Skrýt celý příspěvek

 • Todomatch
  17:17 08.01.2015

  Popravdě se obávám, že mnozí zde vůbec netuší, co je to liberalismus a na něm stavějící demokracie a proto všechny jevy jako šíření drog, pornografie, násilí a extremismus všeho ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Popravdě se obávám, že mnozí zde vůbec netuší, co je to liberalismus a na něm stavějící demokracie a proto všechny jevy jako šíření drog, pornografie, násilí a extremismus všeho druhu a pod., tedy jevy které existovali a existují ve všech typech společenského uspořádání vyčítají jen a pouze liberální demokracii, jako by tam byla příčinná souvislost.

  Možná by bylo dobré jedno připomenutí (vystačíme si s wiki):

  Základní hodnotou liberalismu je svoboda. Tím se liší od zbylých dvou demokratických politických názorů (konzervatismu i socialismu). Stejně jako ony je však v protikladu k totalitarismu. Od anarchismu se liberalismus odlišuje tím, že stát považuje za nutný k ochraně svobody. Liberalismus usiluje o maximální svobodu, a to jak osobní, tak i ekonomickou, náboženskou a politickou. Klasický liberalismus dobře charakterizuje citát: „Svoboda tvé pěsti končí na špičce mého nosu".

  Existuje více variant ale základ je stejný, švýcarský pohled například podle wiki říká: "Svoboda a zodpovědnost – pro každého bez rozdílu."

  Nevím proč si stále mnozí myslí, že liberální demokracie nesmí nebo si sama nějak zakazuje potírat militantní islamismus a další podobná zla? Nezakazuje. A atentátníci z Paříže se o tom v nejbližších hodinách přesvědčí doslova na vlastní kůži.
  Skrýt celý příspěvek

 • martinius
  17:16 08.01.2015

  Jinak co se týče Islámu, což mne napadlo při pohledu na ten obrázek Stop Islám, tak ten je na úrovni křesťanství. Obě víry jsou a byl zneužívány hlupáky, kteří v jeho jménu ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Jinak co se týče Islámu, což mne napadlo při pohledu na ten obrázek Stop Islám, tak ten je na úrovni křesťanství. Obě víry jsou a byl zneužívány hlupáky, kteří v jeho jménu zasévaly a zasévají teror. Křesťanské křížové výpravy, Španělská inkvizice a podobně. Dnes, zase radikálně bojují Islamisté. Tehdy si křesťané z celkem primitivní středověké Evropy, jako vůli boží vykládali, zničit všechny bezvěrce ve svaté zemi, dnes v primitivních končinách Islámisté volají po zničení křesťanské Evropy. Takže spíše stop náboženskému a politickému radikalismu, protože to je víra primitivů, kteří chtějí násilí. Islám je jen záminka. Jedná se tedy podle mne o určité nepochopení problému, když brojíme proti zámince a ne proti těm, co ji používají. Když zakážeme Islám a vymýtíme ho, tak si ti lidé najdou jinou záminku. Třeba budou věřit ve velkého Kiwiho.
  Skrýt celý příspěvek

 • martinius
  17:08 08.01.2015

  Superme : Dovoluji si vás požádat, aby jste se vyvaroval útočných výrazů jako pane chytrý a podobně. Udržme diskusi v kultivované formě. Celkem s vašim názorem souhlasím, avšak ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Superme : Dovoluji si vás požádat, aby jste se vyvaroval útočných výrazů jako pane chytrý a podobně. Udržme diskusi v kultivované formě. Celkem s vašim názorem souhlasím, avšak jeho podání v závěru spadá v útočnost ve formě počátečních urážek. Napíšu co si myslím.Popřípadě s někým nesouhlasím, tak napíšu, že s ní nesouhlasím, nebo že se mýlí. Doufám, že není těžké zůstat slušný. Útoky jsou stránkou příznačnou spíše těm Islamistům...nebo se mílím a jsme stejní?
  Skrýt celý příspěvek

 • Superme
  17:02 08.01.2015

  Todomatch - A zde si vypůjčím něco z webu Svobodných, kteří přesně vystihují můj názor: "Naše kultura a zvyky jsou tvořeny odkazem tisícileté křesťanské a židovské tradice a ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Todomatch - A zde si vypůjčím něco z webu Svobodných, kteří přesně vystihují můj názor: "Naše kultura a zvyky jsou tvořeny odkazem tisícileté křesťanské a židovské tradice a kultury, dědictvím antiky i předkřesťanskými (pohanskými a keltskými) zvyky. Tyto tradice tvoří naši západní kulturu. Islamizaci západní Evropy považujeme za uměle vyvolanou chybnou politikou multikulturalismu. Svobodní byli jedinou stranou, která se zastala nizozemského politika Geerta Wilderse, který měl přijet do Prahy přednášet o nebezpečích islámu pro Evropu. Imigrační politiku západních zemí, která znamenala rozmach islámu na západě, považujeme za fatálně chybnou a zavedení společného rozhodování o imigrační politice pro nás bylo jedním z důležitých důvodů, proč jsme byli proti Lisabonské smlouvě."

  Takže nemáte pravdu. Protože, a opět si to vypůjčím od Svobodných: "Byli jsme proti Lisabonské smlouvě mj. proto, že umožňuje přehlasování ČR pokud jde o azylovou politiku. Státní hranici považujeme za důležitý atribut suverénního státu a stát musí mít právo říci, koho vpustit na své území chce a koho nikoliv. Je třeba se vyvarovat problémů, které kvůli neobezřetné přistěhovalecké politice mají v Nizozemí, Francii, Německu a jinde"

  Lisabonská smlouva pane chytrý, na tu jste jaksi zapomněl. A ještě řekněte, že Svobodní jsou stranou, která zde chce diktaturu...
  Skrýt celý příspěvek

 • semtam
  17:00 08.01.2015

  Todomatch

  Uvádím záměrně EU, protože členské země mají imigrační politiku zhruba společnou. Navíc imigrace započala před existencí EU (po 2.WW).

  Prosí, buďme natolik slušni ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Todomatch

  Uvádím záměrně EU, protože členské země mají imigrační politiku zhruba společnou. Navíc imigrace započala před existencí EU (po 2.WW).

  Prosí, buďme natolik slušni a zabývejme se vnitřním problémem EU a ne Ruska či Číny.

  Snad sám nevěříte tomu, že seřezání obušky islamisty donutí chovat se dle našich pravidel.
  Skrýt celý příspěvek

 • martinius
  16:50 08.01.2015

  Pojem dnešního trendu tzv. humanistického a liberálního pohledu na uspořádání s nekompromisním potíráním jakéhokoliv náznaku, že se to s tou rovností nemá přehánět, vyplývá z ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Pojem dnešního trendu tzv. humanistického a liberálního pohledu na uspořádání s nekompromisním potíráním jakéhokoliv náznaku, že se to s tou rovností nemá přehánět, vyplývá z poznání naší nedávné minulosti, v příkladu tisíciletého uspořádání světa, kterému vládli mocné menšiny, zatím co většina sloužila a strádala. Tak zvaní filosofičtí intelektuálové humanisté, budou instinktivně hájit i nadále současnou snahu, neukvapovat se a věřit, že i za velkých obětí, si své hodnoty, tak jak jsou nastaveny, dnes uhájíme. Tomu jejich strachu se nedivím. Vždyť příklady z historie hovoří sami za sebe. Například Řím, který se v době svého ohrožení obrátil dobrovolně k diktatuře, jen stěží navázal na to, čeho se vzdal. Ale jakmile na své území vpustil Germány u Konstantinopole jako své rovné občany, jeho kultura padla během mžiku. Je pravdou, že jakmile se výrazně v zájmu společné věci upustí ze železných zásad rovnosti, roztrhne se vlna, která umožní převzít moc lidem, jenž obratně nastolí rychlá a jednoduchá řešení, která budou na pohled efektivní, ale velmi riziková. To ovšem zdůvodňuji jenom ten strach, ne že s tím souhlasím. Jen to chápu. Strašák následku nacionálně striktní politiky, která vždy vyústila v minulosti ve války, tu prostě je. Nejprve se vypořádáme s Islámisty, pak s Rómy, pak s těmi co přišli z východního bloku (tedy i s námi. Nezapomeňme, že západním občanům v jejich očích rozhodně nejsme rovni)…jenže tím narušíme roky zaběhlý systém a musíme hledat další viníky. Pak probudíme nacionalismus mezi Latinskou a Germánskou Evropou, protože jedni makají a druzí ujídají. To vše nemůže skončit dobře. Já osobně se dost ztotožňuji s filosofií Roberta A. Heinleina, dost dobře popsanou v jeho knize Hvězdná pěchota. Ovšem to, co se děje dnes, je asi přirozený vývoj lidského rodu. Lidé se prostě nesnášejí.
  Skrýt celý příspěvek

 • Todomatch
  16:43 08.01.2015

  Předně musím vyvrátit jeden mýtus, který cítím z vašich příspěvků (semtam, Supreme) a který se pořád traduje. EU nemá žádnou společnou imigrační politiku! Imigrační politika spadá ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Předně musím vyvrátit jeden mýtus, který cítím z vašich příspěvků (semtam, Supreme) a který se pořád traduje. EU nemá žádnou společnou imigrační politiku! Imigrační politika spadá výlučně do samosprávného rozhodování jednotlivých zemí! Anglie, Německo a Francie tedy nemá imigrační politiku EU, ale pouze takovou jakou chce mít. Neexistují žádné EU normy nutící kteroukoliv zemi v EU přijímat jakékoliv uprchlíky. Je to individuální a země si o tom rozhodují na národní úrovni samy. Pro mnohé asi velké překvapení.

  Čína a Rusko jsou autoritativní režímy, vždyť v Číně je u moci komunistická strana! Jistě, ve srovnání se Súdánem jsou to oázy, ve srovnání se zeměmi Evropy jsou to nedemokratické země, nebo země jež se demokracií zaklínají, formálně ji deklarují ale v praxi jednají autoritativně.

  Liberální demokracie jsou oázou a proto musí být chráněny (silou) před radikály všeho druhu - před těmi islámskými, hnědými i rudými. Seřezat obušky nacionalisty, levicové extrémisty - ať už neonacistického nebo komunistického střihu nebo islamisty přímo na ulici patří do spektra nástrojů jež má liberální demokracie k dispozici. A doufám, že je použije proti všem zmíněným hojnou měrou.
  Skrýt celý příspěvek

 • semtam
  16:24 08.01.2015

  Todomatch

  Až Francie začne řešit islámský problém, tak to nebude ve stylu minulé politiky. Už i zákaz nošení šátků je úder do volného liberalismu.
  Moc sil, jaké touží svrhnout ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Todomatch

  Až Francie začne řešit islámský problém, tak to nebude ve stylu minulé politiky. Už i zákaz nošení šátků je úder do volného liberalismu.
  Moc sil, jaké touží svrhnout liberální demokracii, záleží jen na míře liberální demokracie. Čím větší je liberalismus, tím větší je šance ho zničit.

  Můžem si brát příklad z Austrálie, kde pro imigranty mají tvrdý výběr. Ovšem Austrálie těží z chyb EU a proto to zavedla. Navíc má výhodu v tom, že nebude muset řešit miliony islamistů na svém vlastním území.
  Skrýt celý příspěvek

 • Superme
  16:22 08.01.2015

  Todomatch - Vy jste stále nepochopil, že já převážně myslel Evropskou liberální demokracii, kde absolutně nefunguje žádná imigrační politika a mnoho jiných věcí. Kanada je ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Todomatch - Vy jste stále nepochopil, že já převážně myslel Evropskou liberální demokracii, kde absolutně nefunguje žádná imigrační politika a mnoho jiných věcí. Kanada je multikultní zemí, ale podívejte se, kolik je tam muslimů. Povím Vám to: 2%.
  Navíc Kanada ještě zpřísnila své imigrační zákony. Takže ano, Kanada je multikulturní zemí, ale má narozdíl od EU rozum. To je ten zásadní rozdíl, pane Todomatch.

  Jste k smíchu s tím, že je Čína a Rusko diktatura. Předpokládám, že jste tam nikdy nebyl a ani nikoho z těchto zemí neznáte.
  Skrýt celý příspěvek

 • Todomatch
  16:12 08.01.2015

  to Supreme:

  Dobrý muži, Kanada a Austrálie jsou liberální demokracie! A Kanada je navíc doslova multikulturní království! Rusko a Čína jsou diktatury, kde zavřou každého, ne jen ...
  Zobrazit celý příspěvek

  to Supreme:

  Dobrý muži, Kanada a Austrálie jsou liberální demokracie! A Kanada je navíc doslova multikulturní království! Rusko a Čína jsou diktatury, kde zavřou každého, ne jen militantního muslima. Založte v Moskvě satirický týdeník, jež bude mít na obálce karikatury Putina a najdou vás ubodaného před vchodem do vašeho domu. V Číně si takový týdeník ani nezaložíte.
  Skrýt celý příspěvek

 • Todomatch
  16:08 08.01.2015

  to semtam:

  Trošku to sám naznačujete. Mnozí totiž chtějí pod vlivem projevu Islámu odstranit liberální demokracii. Útočí tedy na demokracii a ne na islámský fundamentalismus. ...
  Zobrazit celý příspěvek

  to semtam:

  Trošku to sám naznačujete. Mnozí totiž chtějí pod vlivem projevu Islámu odstranit liberální demokracii. Útočí tedy na demokracii a ne na islámský fundamentalismus. Dělají tedy to samé co islamisté! jsem si jist, že Francie si s tím poradí, často je zesměšňována jako slabošská, ale je jediná která bez mrknutí oka zákázala nošení šátků ve školách a učinila tak v souladu se zákony a žádnou Le Penovou k tomu nepotřebovali.
  Skrýt celý příspěvek

 • Superme
  16:07 08.01.2015

  Todomatch - EVROPSKÁ liberální demokracie napáchala takových škod, až se mi z toho dělá zle. A způsobily to právě Havlisté, jako jste Vy, kteří volí strany typu TOP 09 nebo ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Todomatch - EVROPSKÁ liberální demokracie napáchala takových škod, až se mi z toho dělá zle. A způsobily to právě Havlisté, jako jste Vy, kteří volí strany typu TOP 09 nebo Zelených! I oni mají krev na svých rukou. Proč si nevezmeme příklady z Austrálie, Ruska, Číny nebo Kanady, kteří přesně ví, že právě Islámu a jeho vyznavačům nesmí nijak ustupovat?! Lídři těchto zemí jasně říkají (a všimněte si té Austrálie a Kanady - jistě také ohrožení pro "svobodný" svět), že pokud někdo chce žít v jejich zemi, tak se ONI musí přizpůsobit JIM a JEJICH ZÁKONŮM a né naopak! Co se Vám na tom nelíbí, to opravdu netuším! A zatímco naše slavná EU přijímá stovky "uprchlíků" každý den, tak tyto země zpřísňují svou imigrační politiku. Na ruských státních školách se od tohoto roku nosí školní uniformy a musí je nosit jak křesťané, tak muslimové a jsou zakázány jakékoliv pokrývky hlavy. Proč to nejde i na Západě? Ve výše zmíněných zemích platí: "buď se přizpůsobíš, nebo odejdeš" a je jedno, jestli dobrovolně nebo deportací!

  Vy stále nazýváte odpůrce multikulturalismu za jakési "extrémisty". Ale podívejte se na sociální sítě, různé weby a zjistíte, že jsou tito lidé ve většině a né v menšině. Já se ptám: proč?
  Ano, můžete NÁS nazývat extrémisty, jak je také Vaším zvykem, ale to nic nemění na tom, že se evropský lid probouzí a vidí ty strašné chyby, které napáchali "sluníčkové a multikulturní" vlády! Viz. třeba právě Francie, kde Marine le Penová má čím dál větší podporu a Vy s tím neuděláte nic!

  Jinak, Vy samozřejmě vidíte nebezpečí v Rusku a Číně, já naopak v USA a Islámu ;)
  Skrýt celý příspěvek

 • semtam
  16:01 08.01.2015

  Myslím, že tahání do této problematiky nacionální extrémisty je jen rozmělňování problému s názvem islám. Radikálové jen těží z toho, že hlavní politické proudy nedokáží k onomu ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Myslím, že tahání do této problematiky nacionální extrémisty je jen rozmělňování problému s názvem islám. Radikálové jen těží z toho, že hlavní politické proudy nedokáží k onomu problému zaujmout racionální postoj. Navíc nacionalisté tvoří jen neparné procento ve společnosti a islám je v Evropě zastoupen v desítkách milionů.
  Problém u muslimů je ten, že nechtějí přijmout naše hodnoty, třeba jako liberalismus. Kdejaká osvěta jejich mládeže je marná, protože jsme jim liberálně umožnili hromadně postavit mešity, které jsou hojně a pravidelně navštěvovány a v těch se učí úplně něco jiného než co odpovídá našim hodnotám.
  Abych do islámu pořád jen nekopal, tak je pravdou, že je hlavním náboženství ve více zemích. Kde s ním nemají časté problémy jako je třeba Kazachstán. Bohužel do Evropy proudí imigranti ze zemí, kde jsou tradiční extrémní výklady islámu. Jejich neochota se přizpůsobit a touha po islámském zřízení státu je v přímém kontrastu s Evropou jako takovou.
  Až islám bude postupně přebírat vliv, tak jakákoliv kritika islámu bude tvrdě trestaná a nevěřící se stanou úředně občany druhé kategorie.

  Pokud chceme si v Evropě zachovat liberalismus, musíme vědět, že ne vše se může zase dovolit. Pokud budem postupovat, jak stále postupuje třeba Francie či Británie tak se o liberálnosti již nelze bavit, jen o sebevraždě.
  Skrýt celý příspěvek

 • Todomatch
  15:20 08.01.2015

  to Supreme:

  Proč si myslíte, že nebezpečí může být jen jedno? Proč by nemohla být tři s proměnlivou intenzitou? Radikální Islám je nebezpečím pro Evropu (i pro muslimy, 99% ...
  Zobrazit celý příspěvek

  to Supreme:

  Proč si myslíte, že nebezpečí může být jen jedno? Proč by nemohla být tři s proměnlivou intenzitou? Radikální Islám je nebezpečím pro Evropu (i pro muslimy, 99% obětí IS jsou arabští muslimové) stejně jako jim je Rusko kdyby naplnilo svoje hrozby, nebo Čína kdyby využila svůj potenciál v náš neprospěch. Že mohou vznikat účelová spojenectví v boji proti aktuálně největšímu zlu ukazuje i historie - rivalové a nepřátelé USA a SSSR se museli dočasně spojit aby vymýtili nacistický mor. Po té opět zaujaly své původní postoje.

  A druhá a ještě důležitější informace - humánnost a liberální demokracie samozřejmě funguje. Dokonce jako jediná! Všechny vyspělé a fungující země na světě jsou liberálními demokraciemi s velmi humanistickým pohledem na svět a lidskou společnost. Naopak největší bída, svrab, násilí a rozvrat je v zemích nedemokratických liberální demokracií pohrdajících.

  Jste nejrychlejším možným potvrzením mého předchozího příspěvku o zneužívání útoků radikálů na demokratické principy a svobodu slova radikály jinými.
  Skrýt celý příspěvek

 • Superme
  14:54 08.01.2015

  Na tomto útoku a ostatně i na jiných z minulosti je vidět, že hlavním nebezpečím pro Evropu není žádné Rusko, žádná Čína a ani nikdo jiný, kdo je nám kulturně blízko. Hlavním ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Na tomto útoku a ostatně i na jiných z minulosti je vidět, že hlavním nebezpečím pro Evropu není žádné Rusko, žádná Čína a ani nikdo jiný, kdo je nám kulturně blízko. Hlavním nebezpečím pro svobodnou Evropu, která je postavena na křesťansko-židovské kultuře je Islám a multikulturalismus! Pokud si chceme zachovat naši identitu a naší civilizaci, budeme se prostě muset odpoutat od nějakého humanismu a liberální demokracii! Nefunguje to. Uzavřít hranice, přijímat pouze vzdělané imigranty, kteří budou respektovat Evropské zákony a tradice a oni se přizpůsobí nám a né my jim! Měli bychom deportovat ty, kteří zde schvalují zákon Šaría a jiné muslimské barbarské zvyky, jako je kamenování (příkladem je ŠÉF českých muslimů) a kteří páchají kriminalitu, jako je vraždění, znásilňování nebo krádeže!

  Po těchto incidentech pevně věřím, že příští prezidentkou bude Marine le Penová. Žena, která s tímto stavem alespoň chce něco dělat a která dá Francii opět její lesk a slávu. Jinou naději pro Západ stejně nevidím, než to, že se k moci dostanou právě lidé, jako je Marine.
  Skrýt celý příspěvek

 • Todomatch
  14:25 08.01.2015

  to RiMr71:

  Mě navíc vytáčí, že se na boji proti islamistickým radikálům přiživují radikálové neonacističtí. Ti se totiž snaží parazitovat na každém občanském protestu a tím ho v ...
  Zobrazit celý příspěvek

  to RiMr71:

  Mě navíc vytáčí, že se na boji proti islamistickým radikálům přiživují radikálové neonacističtí. Ti se totiž snaží parazitovat na každém občanském protestu a tím ho v očích slušných lidí zdiskreditují. Jejich účast na podobných protestech je zcela absurdní, protože to není ani 70 let, co by oni vypálili tutéž redakci a její členy poslali na popraviště. Ta redakce a týdeník Charlie Hebdo byla totiž levicová a sám šéfredaktor listu Stéphan Charbonniera - což je onen karikaturista známý jako Charb - byl nadšeným komunistou. Neměli bychom tolerovat ani militantní muslimy ani neonacistické zloděje volající na demonstracích chyťte zloděje. Zločin těchhle islamistických radikálů je totiž v rozporu s demokracii a nikoliv s totalitními systémy, ty dělají úplně stejné věci stejným lidem. Islamisté zabíjejí demokraty, ne nácky, s těmi se schází na kongresech v Íránu, kde svorně popírají holocaust.
  Skrýt celý příspěvek

 • RiMr71
  13:53 08.01.2015

  Mě na tom nejvíc znechutila ta okamžitá ofenziva multikulti sluníček, srdnatě bránících mírumilovný a obohacující islám a musulmany...
  Čím větší prasárnu muSLimáci udělají, tím ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Mě na tom nejvíc znechutila ta okamžitá ofenziva multikulti sluníček, srdnatě bránících mírumilovný a obohacující islám a musulmany...
  Čím větší prasárnu muSLimáci udělají, tím hlasitě břéskají, že to s islámem nemá nic společného.
  Jak říká to fousaté rčení (nevím, kdo to pronesl jako první, ale přijde mi to maximálně trefné):
  "Ne, není pravda, že všichni muslimové jsou teroristé, ale je pravda, že všichni teroristé jsou muslimové...".
  Skrýt celý příspěvek

 • martinius
  12:34 08.01.2015

  Občas mne ale udivuje takováto polemika. V naší republice se trestná činnost děje docela hojně a největším nepřítelem jejímu předcházení nebo objasnění, jsou systémové možnosti v ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Občas mne ale udivuje takováto polemika. V naší republice se trestná činnost děje docela hojně a největším nepřítelem jejímu předcházení nebo objasnění, jsou systémové možnosti v naší zemi, nebo spíše nemožnosti. Pokud vím, tak jen v málokterém městě je kamerový systém na takové úrovni aby byl výrazně efektivní. A pokud i toto málo vzbuzuje v některých občanech určitý pocit narušení soukromí, tak si nemyslím, že se to nějak zlepší. Hlavně jsem nepochopil z čeho vyplývá ten pocit ztráty soukromý, když se kamera nachází na veřejném prostranství. Jaký je rozdíl mezi tím, že někoho Policista sleduje vlastníma očima, nebo to dělá prostřednictvím kamery. A pokud dotyčný člověk nedělá nic nezákonného, tak se snad nemusí ani obávat záznamu. To je možné jen v opačném případě.

  Ještě bych reagoval na větu „Ale šokuje mě že útočníci nebyli vzápětí zadrženi. „ Na toto lze odpovědět jen poté, co by člověk měl veškeré informace o dění na místě a bezprostředně poté. Zvláště pak, jak to místo bylo střežené a jak se celá událost odehrála. Ovšem buďme realisté. Nežijeme ve sci – fi ale v dnešní době. Nejsme ve válečné zóně, aby bylo možné hned na místě zadržet ve velkoměstě tři plně ozbrojené, náhodně se vyskytnuvší osoby, které v rychlosti pak zase splynou z davem.
  Skrýt celý příspěvek

 • martinius
  12:24 08.01.2015

  Hrobař : K čemu jsou kamery vám mohu možná trošku osvětlit. Jsou k zaznamenávání určitého protiprávního jednání a slouží tedy k tomu, aby pak dané šetření tohoto protiprávního ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Hrobař : K čemu jsou kamery vám mohu možná trošku osvětlit. Jsou k zaznamenávání určitého protiprávního jednání a slouží tedy k tomu, aby pak dané šetření tohoto protiprávního jednání mohlo být podpořeno buďto přímo jako důkaz, nebo alespoň sloužilo jako vodítko k dalšímu šetření. Nepředpokládám z hlediska logiky, jak by kamera mohla přímo zabránit tomu, aby v jednom okamžiku vyběhlo několik můžu a začalo kolem sebe střílet. Jedině, kdyby měly ty kamery na dálku řízené hlavně vlastních zbraní. Navíc, popis dění známe jen z našich médií. Tudíž nevíme, za jak dlouho na místě byli zakročující policisté a jak to celé probíhalo. Pokud ale ve Francii nejsou na každé ulici alespoň dva strážci zákona ozbrojení samopaly, tak si nedokážu technicky představit, jak by k takovému činu mohlo být efektivně na místě zabráněno.
  Skrýt celý příspěvek

 • Hrobař
  11:56 08.01.2015

  Že k útoku došlo budiž, kdo ví kolika podobným se povedlo zabránit. Ale šokuje mě že útočníci nebyli vzápětí zadrženi. K čemu jsou všudypřítomné kamery a další, soukromí narušující ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Že k útoku došlo budiž, kdo ví kolika podobným se povedlo zabránit. Ale šokuje mě že útočníci nebyli vzápětí zadrženi. K čemu jsou všudypřítomné kamery a další, soukromí narušující technologie které nás mají právě před tímto chránit? Když už jsem se musel smířit s tím že mi při cestě městem neustále míří kamera do obličeje tak jsem doufal že na oplátku budu alespoň v bezpečí. A Paříž není žádná zapadla dědina, pokrytí tam musí být maximální.

  K článku. Autor má pravdu v tom že nelze na kritiku slovní reagovat střelbou. To dle mého názoru stoprocentně naplňuje definici extrémismu. Představím li si že by dostal kulku každý kdo někoho urazil třeba na Facebooku tak by nás v tomhle státě zbyla půlka. Média která víc provokují a nejsou anonymní by měla být adekvátně tomu chráněna a to povinně, byť pochopitelně z vlastních peněz. Něco jako bezpečnost na pracovišti.
  Skrýt celý příspěvek