NÁZOR: Zvítězí falešná víra v niterný pocit bezpečí?

Foto: Shromáždění na podporu Francie v Londýně; ilustrační foto / Christiaan Triebert, CC BY 2.0
Shromáždění na podporu Francie v Londýně; ilustrační foto / Christiaan Triebert, CC BY 2.0

Každý se s masakrem v Paříží vyrovnává po svém. U části společnosti převládá sebelítost a utvrzování niterného pocitu, že nám se nemůže nic stát. Média a politici se strachují, zda v Evropě nedojde k nárůstu protiislámských nálad a extrémismu. Avšak jsou za nárůstem protiislámských nálad pouze teroristické útoky islámských teroristů nebo tvrdošíjná politická korektnost, kterou si řada lidí vykládá jako zlehčování a zakrývání problémů?

Tento text je nutno chápat jen jako jeden z úhlů pohledů, nikoliv jako komplexní popis reality. V článku jsme načrtl některé myšlenky, ale není zde prostor každou myšlenku rozepsat detailně.

Předmluva

Hned na začátku zopakuji to, o čem jsme bytostně přesvědčen - největší bezpečnostní hrozba pro Evropu představuje neřízená migrace lidí vyznávající jiné kulturní hodnoty než euroatlantická civilizace a nárůst moci islámu všech forem v Evropě.

Politici, elity a média nesmí v žádném případě odpor lidi k migraci a islámu podceňovat. Naopak, politici, elity a média musí odpor moderovat a směrovat konstruktivním směrem. V opačném případě to za ně udělají nejrůznější fanatické a extrémistické organizace, které strach lidí využijí k nárůstu své politické moci.

Přesto vše, nebo právě proto, politici, elity a politici nesmí názor veřejnosti urážet lacinou politickou korektností, kdy jsou problémy překrývány nic neříkajícími frázemi. Zářným příkladem je tvrdošíjné přesvědčování, že útočníci neměli s islámem nic společného.

Naopak, měli. Útočníci byli Muslimové a měli s islámem něco společného.

Islám v Evropě a sucho na Středním Východě

Média a politici se předhánějí ve zdůrazňováni, že útočníci nebyli migranti a Muslimové. Ti, kteří spojují útoky islámských teroristů s islámem, nebo útočníky označují za Muslimy, jsou označování za jednoduché xenofóby, tmáře a pravicové radikály.

Problém však je v tom, že kritici nerozlišují osobní lidský přístup k jednotlivým osudům uprchlíků a strategický dlouhodobý pohled na problém. Je to problém emočně citlivých lidí, jejichž úsudek dokáží ovládnout lítostivé fotky zubožených uprchlíků nebo manipulativní fotky mrtvých dětí.

Při posuzování takto globálních problémů však je třeba emoce mít pod kontrolou a kontrolovat se při prohlížení drastických fotek, které mají médiím přinést jediné - větší čtenost a příjem z reklamy.

Celá diskuze kolem migrace a islámského radikalismu není o lidském přístupu a o osobních vztazích s Muslimy. Pokud uvidím osobně Muslima v problémech, pomohu mu. Pokud uvidím osobně uprchlíka v problémech, pomohu mu. Avšak i přesto, že jim pomohu, nepřestanu tvrdit, že tady velkou komunitu Mulismů nechci a že velkorysé přijímaní uprchlíků je problém.

Jsem schopen zachovat si lidský přístup, empatii a altruismus, aniž bych nezapomněl na strategický rozměr celého problému. Bohužel se zdá, že řada lidí řídí své jednání k Muslimům a uprchlíkům pouze skrze emoce a osobní lidské vztahy a není schopna posuzovat celý problém ze strategického hlediska ve škále několik let či jednotek desetiletí.

Řekněme si tedy základní fakta - celý Střední východ, kde žije 1 000 000 000 lidí (slovy “miliarda”), kolabuje.

Není to kvůli válkám, ty jsou jen následek. Problém je především nekontrolovatelný růst populace a nedostatek vody, jídla a pracovnách příležitostí na Středním východě a v Severní Africe. Od Pákistánu až po Libyi žije miliarda lidí, kteří v následujících letech budou mít problém s vodou a jídlem.

V Egyptě každý rok přibývá milion obyvatel a asi 30 % lidí dává na jídlo kolem 60 - 80 % svých příjmů. Pokud nastane neúroda díky suchu kdekoliv na světě, např. v Číně a Indii, dojde k skoupení obilí bohatšími státy a k nárůstu cen potravin. Na pochod se tak na Středním východě mohou dát desítky nebo dokonce stovky milionů lidí.

Kde půjdou? Za lepším a tam, kde jejich soukmenovci již vytvořili zázemí. Postará se Evropa o 100 milionů lidí ze Středního východu a Severní Afriky, kteří vyznávají naprosto jiné životní hodnoty, náboženství, přístup k životu? Vždyť se Evropa za několik desítek let nedokázala postarat o několik stovek tisíc nebo milionů lidí ze Středního východu a Severní Afriky! Důkazem nechť jsou gheta nezaměstnaných a vyděděných lidí ze Středního východu a Severní Afriky rozesetých po celé Evropě.

Z výše uvedeného mi vyplývá, že absolutně nemá smysl přijímat ve velkém uprchlíky v Evropě, ale pouze investovat do zkvalitnění životních podmínek na Středním východě.

Při volání Sluničkářů “Vítejte uprchlíci” si pak člověk pokládá otázku, zda ti lidé už neztratili úplně soudnost a zda mají základní přehled o tom, co se ve světě děje. Připadá mi spíše, že Sluničkáři podobná hesla používají jen k útokům a provokacím vůči druhému táboru, tedy těm, kteří uprchlíky odmítají.

Není to poprvé, kdy nejde o vyřešení problému, ale o likvidaci názorového oponenta všemi prostředky. Ne pro řešení problému, ale pro čistou zlomyslnost.

Tady jsme doma

Uprchlíci a islám v Evropě tvoří, ať už vědomě/nevědomě, dobrovolně/nedobrovolně, podhoubí pro teroristické akce, islamizaci Evropy a kulturní, ekonomický a společenský rozklad Evropy. Pokud budu znít cynicky, nejde jen o ty mrtvé v Paříží, ale o podobu civilizace, ekonomiky, společnosti a bezpečnosti Evropy v následujících letech.


 

Jsem bytostně přesvědčen, že sžití naprosto odlišných kultur a národů na jednom místě není možné. Jak se sžívají po staletí Skotové a Britové, Valóni a Vlámové, Maďaři a Slováci, Romové a Češi? Historie nám znovu a znovu dokazovala a dokazuje, jak podobné sžívání dopadá. Kde se v nás bere ta arogance, že nyní jsme lepší, chytřejší, jiní?


 

Jak se budou asimilovat v Evropě Pákistánci, Afghánci, Iráčané, Syřané, Palestinci, Egypťané, Libyjci. Napadlo také někoho, jak tyto etnika budou žít vedle sebe? Například Kurdové a Turci v Německu?


 

Jsem si jistý, že i za stovky let najdeme v Německu, Francii i Velké Británii syrské, libyjské, pákistánské a afghánské komunitní ostrovy (ostatně jak tomu je nyní v Evropě a kdekoliv na světě), nikoliv libyjsko-syrské, pákistansko-egyptské, kurdsko-turecké nebo islámsko-jezuidské ostrovy. Lidi trápí, jak začlenit uprchlíky do společnosti, ale jak uprchlíky naučíme žít vedle sebe?


 

Stačí se podívat na Francii nebo Belgii, jak asimilovali Muslimy za 50 let. Myslíte, že tomu bude za 50 let jinak?


 

Tyto ostrovy se velmi lehce mohou stát, ať už dobrovolně nebo nedobrovolně, pátou kolonou. A v tomto případě nejde o osobní a lidské kvality každého jednotlivého člena ostrova, ale o jedinečnou sociálně-kulturní společenskou strukturu, která poskytuje zázemí a krytí pro případné teroristy.


 

Dejme si sami otázku, jak úspěšní by byly islámští teroristé, pokud by ve Francii neměli zázemí tvořené islámskými imigranty? Dle mého velmi nízkou. Věřím, že v České republice, kde je velmi malá muslimská komunita - a opět je zcela irelevantní, jaké osobní kvality mají jednotliví čeští Muslimové - podobný útok má mnohem menší šanci na úspěch.


 

Byli to Muslimové, nebyli to Muslimové

Největší obavou současných médií nejsou povraždění neviní lidé, ale zdůrazňováni, že útočníci nebyli Muslimové. Přesně tahle arogantní a lehkovážná politická korektnost v lidech probouzí agresivitu. Proč? Protože to byli Muslimové!


 

Jak nelze spojovat útočníky s Islámem, když při vraždění nevinných civilistů provolávají “Alláh Akbar” a neužívají zvyky, fráze, postoje a ideje spojené s islámem. Jenom proto, že další muslimové říkají, že nemají nic společného s islámem? Tohle opravdu lidi neuklidní, ale naopak rozčílí.


 

Islám má problém a Muslimská obec, místo nic neříkající fráze, že tihle lidé nemají nic společného, se musí postavit čelem a říct: ”Islám má problém a musíme ho řešit!”


 

Avšak, kde vidíme demonstrovat arabské přistěhovalce proti terorismu, proti radikálnímu islámu nebo proti Islámskému státu? Chápou Muslimové a přistěhovalci, že se bojuje o jejich osud v Evropě? Pokud chtějí ukázat, že si jako hosté cení a váží našeho domova, měli by začít aktivně bojovat proti všem radikálním formám islámu.Zatím ale nic takového nevidíme.

Nahlásit chybu v článku

Doporučte článek svým přátelům na sociálních sítích

Související články

NÁZOR: Islámský terorismus kryjeme politickou korektností

Evropa zažila v sobotu ráno krvavé probuzení. Islámští teroristé zavraždili v Paříži více než 120 ...

Francie jde do boje s Islámským státem. Jaké má zbraně?

Francie začíná po vražedném běsnění islámských teroristů v Paříží více investovat do boje s ...

Americký plán pozemní operace proti Islámskému státu

Bývalý zástupce náčelníka generálního štábu americké armády Jack Keane nabídl americkému Kongresu ...

NÁZOR: Silnější proti slabšímu: Rizika asymetrie

Asymetrický konflikt znamená střet, kdy na jedné straně stojí výrazně silnější aktér než na straně ...

Přidávat diskuzní příspěvky a hlasovat pro článek mohou jen registrovaní. Prosím zaregistrujte se nebo se přihlašte!

Komentáře

Zvýraznit zeleně příspěvky za posledních:
 • Jura99
  17:26 23.11.2015

  V masové imigraci vidím nejméně dvě roviny. Jednak tu bezpečnostní a zejména tu kulturní. Nejsem si jist, jestli jsme byli vychováváni dostatečně kosmopolitně, abychom chtěli přijímat jakékoliv množství imigrantů zcela odlišné kultury. Merkelová řekne, že strop na počet imigrantů odmítá dát. To tedy chce říct, že když hypoteticky bude Němec v Německu jednou menšinou, že to tak má být? Nevím, jen se ptám. Je podle Merkelové žádoucí, aby jednou na 3 Němce připadalo třeba 7 imigrantů, které vůbec nezajímá kdo byl Goethe, Beethoven, Bismarck, Einstein, protože jejich dědečkové přišli z Nigérie? Když se tak stane proto, že imigranti budou silnější, tak prosím, ale zde se páchá dobrovolná proměna kulturního prostředí státu. Možná to tak má být (viz. USA), ale mě to překvapuje, protože ve škole a v rodině jsme byli vychováni v úctě k našim předkům.

 • Jecchus
  14:36 23.11.2015

  Vícero diskutujících tu řešilo rozdíl nacismus x komunismus x islám a vyjadřovalo se k rozdílnému vímání a přístupům k nim.

  Osobně také nejsem příznivcem zákazu islámu jako takového. Podle mne to nemůže fungovat - když se zakáže islám, tak se nestane to, že si druhý den muslimové řeknou "ok, zakázali islám, ode dneška jsem teda hinduista, baštím prasata, nebaštím krávy, terorismus se mi hnusí", V praxi to bude jen zákaz projevů islámu, ale islám jako takový nezmizí (mám pocit, že v nějaké obdobné podobě to tu již v diskuzi zanělo).

  Z mého pohledu je pak rozdíl nacismus (nesmí se) x komunismus (tak nějak se nesmí, ale vlastně toleruje) x islám (smí se) a vůle činit ve vztahu k různým ideologiím nějaké velké kroky dost ovlivněna tím, jestli ta daná ideologie vyvolala nějaké společenské dění, které funguje jako katalyzátor velkých změn či kroků. Tím mám na mysli, že pokud by nebyla 2. světová válka, tak by patrně nebyl ani zákaz nacismu. Ta válka tedy působila jako společenský katalyzátor změn ve vztahu k nacismu. Kdyby pod vlajkou komunismu proběhla nějaká 3. světová, ve které by komunistická ideologie stála na poražené straně, je vztah k němu obdobný jako nyní k nacismu. Když ve jménu islámu proběhnou nějaká dění s potenciálem působit jako katalyzátor společenského dění, změní se postoj i k islámu jako takovému. Takovým děním může být např. něco jako aktuální pařížské útoky, ale v daleko masovější míře s násobky obětí, na mnoha místech zároveň, popř. po delší dobu opakovaně v relativně krátkých intervalech (kratší než interval mezi Madridem, Londýnem a Paříží).

  Tím to nijak nehodnotím, jen říkám, že činy budou následovat až po katalýze, do té doby se bude jen krafat anebo se budou provádět jen malé věci.

 • premyslcz
  13:45 23.11.2015

  Tož tak to v té politice bývá, zákony které jsou normálně těžko průchodné jsou připraveny, aby se ve vhodnou chvily použily. Čekám další zákony na potlačení občanských práv nebo digitálního soukromí. Občas se objeví i jiné inteligentní zdůvodnění viz. Ministerstvo obrany, které kvůli uprchlické krizi nakupuje útočné pušky nebo techniku do Afganistánu.

 • skelet
  11:56 23.11.2015

  lorgarius: pochopitelně, že čekal. Ten kdo to chce prosadit hodlá využít hysterie týkající se bezpečnosti.

 • lorgarius
  11:54 23.11.2015

  K tomu zakazu - je zaujimave ze v Parizi utocili 13teho a protiteroristicka akcia na likvidaciu mozgov utoku trvala do 16teho - priapdne este trva, uz 18 sudruhovia prisli s onym navrhom. Cakal uz predpripraveny v sufliku na podobnu tragediu?
  Rovnako konfiskacia bez nahrady vlastnictvo a nahrada skody su zrejme v Bruseli pojmom neznamym.

 • Jezevec
  11:37 23.11.2015

  Adanedhel: K zákazu zbraní. Zrovna loveckých by se to týkat nemělo, ale spousty ostatních ano. Jednoduše pokud je zbraň XY samočinná tak i její úprava na semiauto má být zakázána, odebrána a zničena bez náhrady. Pokud replika vypadá jako zbraň XY spadá do kategorie C a je na ní potřeba zbrojní průkaz. Dokonce se to týká i airsoftových zbraní.
  Poprvé ta směrnice na jaře neprošla a doufejme, že neprojde ani nyní. Každý občan, který napíše europoslancovi nebo podepíše petici tomu může pomoci aby se tak nestalo.

 • Adanedhel
  11:24 23.11.2015

  Hmm, právě v reakci na "probouzející se" xenofobní nálady atd. v reakci na muslimský teror najednou EK vyšla s tím zvráceným návrhem který má zakázat lovecké zbraně, a střelné zbraně obecně a navíc zakázat luky a kuše. PRotože EK ví, že pokud by se pohnula ´byť jen polovina majitelů zbraní, tak nemá současný Eurokomunismus šanci, lidem se taková vláda prostě nelíbí a situace ve společnosti je dost vyhrocená. To si jako myslíš, že si lidé nechají všechno líbit ? Ještě k tomu o tom mírumilovném žití - od konce druhé války se sem dostaly miliony muslimů za prací. Nevšiml jsem si, že by byli nuceni konvertovat ke křesťanství nebo ateismu, Nevšiml jsem si, že by byli zotročováni a že by byli cíleně muslimské dívky a ženy znásilňovány tak jako to činí oni nám. Viz Roterham apod. Nebo mi řekni, kdy sem byli muslimové deportováni proti jejich vůli.

 • kazd
  09:43 23.11.2015

  No tak s pí. Zelenou bych se před soudem rád potkal :-) bylo by to zajímavé cvičení.
  S genocidou je to těžké. Co to je?
  Podívejte se na Armény a Turky.. V opačném gardu dnes zastavíte potravinovou pomoc a už vám humanisti říkají, že je to genocida. Nezasáhnete v kmenovém sporu ve střední africe a už jste "nezabránil genocidě"...
  Řešením středního východu je buď pokles poulace nebo zvýšení výkonu ekonomiky. S právěm šaria toho zvýšení výkonu nedosáhnete.

 • Luky
  09:24 23.11.2015

  Adanedhel napsal: Je smutné si přiznat, že nás dosavadní život, plný idealismu a jakéhosi porozumnění mezi národy a kulturami je pryč. Ale ne naší vinou. My jsme nevlezli na cizí území a nechováme se jako skunk v kurníku. MY jsme pouze očekávali, že když někomu ukážeme mírovou a pokojnou cestu, bude se jí držet.

  Buď žiješ v paralelním vesmíru nebo troluješ. Jinak s tou genocidou je to už trestný. Ale jak jsem řekl, já právník nejsem. Paní Zelená by ti to ale určitě vysvětlila....

 • Adanedhel
  08:46 23.11.2015

  Bolg Pana Berrezougy čtu. On je sympatický člověk ale musím říci, že z praktického hlediska jsou jeho názory na pendrek. Prostě takhle to s muslimy nefunguje. A řešení našeho problému tu jedno je a je velmi jednoduché, ale všichni se ho bojí, obchází ho a v hrůzách se mu vyhýbají. To řešení se nazývá revoluce a genocida. JE to politicky nekorektní, ale už i někteří politici přiznávají, že jakmile se překročí určitá mez, projeví se opět síla Evropanů, totiž, zamést s nepřítelem na domácí půdě. A pokud se vám toto zdá obludné a hrozné, vzpomeňte si na rok 1789. Situace se tam nebezpečně blíží. Ale takový už je život. Je smutné si přiznat, že nás dosavadní život, plný idealismu a jakéhosi porozumnění mezi národy a kulturami je pryč. Ale ne naší vinou. My jsme nevlezli na cizí území a nechováme se jako skunk v kurníku. MY jsme pouze očekávali, že když někomu ukážeme mírovou a pokojnou cestu, bude se jí držet. Ale ne Islám, ne muslimové. Za 1400 let prošla antická, či chcete - li Evropská civilizace úžasnými proměnami. Za 1400 let je islám stále stejně krvelačný, chamtivý a vražedný, jen se mu dostaly do rukou moderní technologie. Smýšlením jsou na tom neustále stejně - jako barbaři.

 • Deortc
  00:09 23.11.2015

  S článkem nemohu jinak než jen bezvýhradně souhlasit.
  Snad bych jen dodal, že velmi fundované postřehy a myšlenky k této tématice, jsem-li to schopen posoudit, má také i pan Hatem Berrezouga, viz. http://berrezouga.blog.idnes.c...
  jehož názory mají o to větší dopad, že on sám je Muslimem, který, jak se zdá, se navíc tématem Islámu a soužitím Islámu s naší liberální sekulární společností aktivně zabývá.
  Jsem přesvědčen, že názory toho pána opravdu stojí za pročtení.
  Dle mého názoru se velmi hodnotné analýzy dotýkající se této tématiky objevují také na serveru
  http://eretz.cz/...

  Můj osobní názor, z toho co jsem o této problematice dosud přečetl, je téměř dokonale pesimistický. Mnoho inteligentních lidí sice dokáže pojmenovat problémy soužití, dokáže dokonce i naznačit řešení, ale obávám se, že tím to také skončí, protože nevěřím, že ona řešení by v reálu byla skutečně realizovatelná - např. nalezení tolerantního mírumilovného a se západní společností kompatibilního výkladu Koránu + dalších islámských náboženských textů a přesvědčení všech islámských duchovních pohybujících se v evropském prostoru, že mají za jediný závazný brát právě tento nový výklad evropského softIslámu. Hmmm, celkem věřím, že podobné nápady, pokud by se je opravdu podařilo uskutečnit, by mohly hodně napomoct s řešením problému soužití, avšak podobnou záležitost vnímám spíš jako v reálu jen snílkovsou utopii než něco opravdu uskutečnitelného.

  Abych řekl pravdu, domnívám se, že Evropa, tak jak ji dosud známe, pomalu končí a nikdo s tím nic nenadělá. Myslím si, že naše potomstvo prostě už bude žít za zcela jiné bezpečnostní a kulturní situace než na jakou jsme zvyklí dnes my a pokud se jim to nebude zamlouvat, tak holt budou muset hledat svou novou vlast někde mimo EU.

 • Pepos
  23:05 22.11.2015

  Všetko je tu už popísané tak len moja poznámka.
  Ja dodám len jedno moslimom presnejšie Arabom sa prirodzene rodia viac chlapci(a prežijú tzv. 1 rok...kto vie o čom píšem ten to chápe) ako dievčatá(vo svete je to fenómen).
  Tak ako ich chceme poraziť? Tak či tak nakoniec vyhraje národ ktorému sa rodia najviac chlapci.
  Mňa len mrzí ,že im to uľahčujeme.

 • KOUMES123
  17:59 22.11.2015

  V Evropě bohužel převládají politicky-korektní(či spíše zbabělí) politikové, kteří se bojí problémy řešit. Kecy o tom, že většina muslimů jsou mírumilovní lidé, kteří neškodí nám nepomůžou. Když jde do tuhého, tak se dá jednoduše těm takzvaně "umírněným" vybrat buď půjdeš s náma, nebo tě zlikvidujeme. Takhle to v lidské historii fungovalo vždycky. Bylo to za starého Říma, i za francouzské i ruské revoluce i za druhé světové války. Jestli si někdo myslí, že bude neutrál a ti druzí ať si to nějak vybojují, ten je na omylu. Ti radikální si totiž nechtějí špinit ruce sami a budou chtít vyhrát za každou cenu, takže do toho zatáhnou nakonec všechny.
  Takže kecy o tom, že většina muslimů je hodná jsou k ničemu. Problém je v tom, že muslimská žena má průměrně 8 dětí a tyto země už tolik lidí neuživí. Historie zná jen 3 řešení přemnožené populace - 1) nemoci (mor, cholera) a hladomor 2) válka (občanská, nebo se sousedy) 3) vystěhování, neboli emigrace.

 • Marauder
  14:59 22.11.2015

  Událost, na níž reaguji je už asi pasé, ale to o čem píši určitě není….
  sedím u televize a sleduji Hyde Park s ombudsmanskou Šabatovou. Paní ombudsmanka vysvětluje, jak je potřeba hájit právo muslimských dívek oblékat se dle islámských pravidel na území ČR…. Žasnu a nechápu… Byla ta dáma někdy někde jinde než v hospodě na pseudointelektuálním meetingu s chartou…. Ví vůbec ta občanka, o čem je dnešní svět???!!! To už zapomněla na 11.září 2011!!!! Cožpak už opravdu všichni zapomněli, kdo byl Muhamad Atta a jeho „svatí bojovníci“!!! Položil si někdo odpovědný otázku, proč se muži inteligentní, v Evropských univerzitách vzdělaní, s dobře našlápnutou profesní kariérou propůjčili, či se nechali přesvědčit k sebevražednému útoku ve jménu „Aláha a víry“???? Měli peníze, atraktivní práci a holek, co jejich hrdla a údy ráčily….. Vybrali si 72 pannen…. PROČ?????!!!! Asi proto, že neuvažovali jako my…
  Co pozdější útoky na metro ve Španělsku a v Británii (reakce na zapojení Španělska do akcí USA a GB v Iráku)…Udělal by něco podobného Evropan (křestan, nebo ateista)????? Neudělal!!!!!! Evropan se má rád. Má rád sám sebe, svou rodinu a chce vidět své děti vyrůstat a opravdu nestojí o to, aby na něj jakožto svatého mučedníka „ s láskou vzpomínali“.
  Tady přece vůbec nejde o nějaký připitomělý šátek!!! Ten šátek je jen viditelná špička ledovce…. Pokud by šlo jen o něj, ať v něm ty dívenky třeba i veřejně v parku kopulují. Závěrečná reakce paní Šabatové na dotaz diváka zda by v Rijádu (Saudská Arábie) chodila ve svém běžném oblečení je uboze trapná!!!!! Pí Šabatová doslova říká „Nevím, co bych tam v (Rijádu) dělala“. „ Já byla na dovolené v Turecku“.
  Možná by bylo dobré, aby si život v islámském státě zkusila. Ostatně, je to přece ona statečná disidentka, mluvčí Charty 77 a přesvědčená demokratka že??? Možná by bylo dobré ji vyslat na „studijní cestu“ do oblasti ovládané Islámským státem…Třeba by si ji některý ze zakuklených hošanů z povstalecké brigády pro pobavení koupil…. Nepochybně by s ním mohla moudře pohovořit o vývozu demokracie, Ženevské a Haagské konvencích, rovnoprávnosti žen a mužů a o tolik potřebném dialogu….. Pí Šabatová přece odolala i těm zlým chlapcům od STB…Po návratu (pokud by nastal) by bylo dobré ji opět pozvat před kameru a dát jí prostor…… Škoda, že se to nestane….
  V této souvislosti mě napadá, že je opravdu velká škoda, že se doposud nepodařilo najít a pokud ještě žijí osvobodit ony dvě mladé ženy, jež se před cca. 1,5 rokem ztratily někde na Afghánsko-Pakistánském pomezí….
  Pokud by se nějakým způsobem podařilo naší vládě, nebo někomu jinému osvobodit tyto dvě ženy. Věřím, že by mohly podat očité a hodnověrné svědectví o praktické zdůrazňuji každodenní formě života dle muslimských zvyklostí….. Troufám si tvrdit, že by jejich výpověď mohla opravdu osvětlit a pomoci ovlivnit názory české veřejnosti v souvislosti s muslimskými „přistěhovalci, turisty a studenty“ žijícími u nás a tolik proklamovaným právem muslimských dívek na nošení šátků… Upřímně, těch dvou českých holek je škoda….

  Napříč Evropou jde jeden opravdu BIG problém!!! Nazval bych ho islámská kultura a styl života pronikající a PŘETVÁŘEJÍCÍ křesťanskou Evropu… Fakt už nikdo neví, co s nimi…. Je jich už totiž tolik a co je horší, jsou už na tolika vysokých postech a mají už tolik peněz, že je prakticky nemožné je vytěsnit a zamezit pronikání jejich vlivu do života zemí západní Evropy…Zkrátka, už si na ně nikdo z původních Francouzů, Belgičanů, Britů, ani Němců netroufá…Muslimské čtvrtě Bruselu, Londýně a Antwerpách jsou opravdu mementem!!!! Pokud máte vy sám, nebo jako strana politickou sílu, pošlete tam prosím televizní štáb.. Dejte do toho peníze. Ať to někdo nafilmuje a vezměte to na vládu….
  Jsem obyčejný muž, pracující mimo CZ. Pracoval jsem v Belgii, Británii, Francii, Německu, Polsku…. Ve Francii jsem měl site managera umírněného muslima z Maroka… Inteligentní chlap Dvě vysoké školy v Německu, pět jazyků. Pedant a odborník na stavebnictví…. Mnohokrát jsme spolu večer diskutovali na téma Islám versus křesťanství. Zvykli jsme si na sebe a vcelku si porozuměli… Časem jsem vypozoroval jeho nepokrytý despekt vůči Evropskému způsobu vládnutí, způsobu výkonné a zákonodárné moci…. Jinak řečeno Evropský liberalismus považoval za směšný, slabošský a odsouzený k zániku… Řekl mě:
  „ George, Evropa and France in particular are over cha cha cha“!!!!! Zarazil se… Došlo mu, že přestřelil a bylo po diskusi!!!!! Jinak řečeno, celá slavná EU je se svojí přistěhovaleckou politikou, dodržováním lidských práv a pseudointelektuálním liberalismem vůči čemukoliv a neustálou snahou o lidská práva, nejen pro muslimy MĚKÁ!!!! A proto i lehce zničitelná…..
  Názory paní ombudsmanky jsou názory Vaška „kulisáka“. V roce 1989 mě bylo 18 let, ale dobře si pamatuji projevy „Vaška“ a jeho řeči a státě dělníků, jež komunisté ponižují a zavírají do králíkáren, dále o komunistické ideologii, jež údajně zdevastovala morálku a vztahy mezi lidmi, způsobila závist, „čecháčkovství“ a o zbytečné obavě z nezaměstnanosti, i o tom, jak nám chtějí tzv. západní demokracie pomoci…
  Ó jak se vše v dobré za pomoci neviditelné ruky trhu, Charty 77, EU, USA a podpory rozličných církví nezištně pracujících pro blaho lidu vezdejšího vše v dobré obrátilo…


  Toto jsem sepsal přesně před rokem a jako svůj názor na to, co jsem viděl ve Francii, kde to již "jelo" a jsem to jako podnět poslal jistému poslanci... V té době o nějaké uprchlické vlně na Balkáně a terorismu v Paříži nikdo ani netušil.... "No response"... Takže, je vidět, jak vážný zájem o názory lidí mocní mají...
  Ty dvě holky se mezitím vrátili (jak vypadaly po cca 1,5 roku v zajetí) každý viděl. Ale, každý racionálně uvažující člověk dokáže odhadnout čím si asi musely projít...
  Takže, ve finále stojíme na prahu zničení ve smyslu životního stylu.... Ty hordy "nájezdníků" jsou jen začátek.... Církve jen hrabou a hrabou (dokud je ještě co).... Tohle je válka civilizací a vyhraje ne ten "lepší", ale ten AGRESIVNĚJŠÍ..... Očekávám mínusy...

 • astor
  05:45 22.11.2015

  U mě žádná sebelítost nepřevládá, ale převládá u mě přesvědčení, že když strčíte klacek do vosího hnízda, s vysokou pravděpodobnějaké to žihadlo dostanete. Měli by jsme (my Západ) vybudovat mohutnou armádu a přesvědčit všechny ty, kteří nechtějí připustit,aby zvítězily naše tradiční hodnoty, jako je empatie, odpor k násilí, odsouzeni agrese a víra ve světě a dát jim pocítít sílu našich svalů. My přece máme nejvyšší morální právo zasáhnout kdekoliv a kdykoliv, ať to stojí co to stojí, pánbůh si to přebere. S pozdravem H.H.! Ať žije USA a NAT O na věčné časy a nikdy jinak!

 • Luky
  11:17 21.11.2015

  Adanedhel 20.11.2015 , 23:46 (he, to zní jak z písma:)

  Nejsem právník, ale co píšeš v TOMTO příspěvku mi připadá OK. Nevím nakolik jsou církve chráněni před zákonem, nevím o tom, že by se za neproniknutelnými zdmi klášterů skrývali vrazi a násilníci, na které je zákon krátký.

  Jsem pro zvýšený dohled nad muslimy a to z pochopitelných důvodů.

  P.S. někteří migranti se již zapojili do pracovního procesu, tak co chceš víc:
  https://www.youtube.com/watch?...

 • premyslcz
  02:13 21.11.2015

  Dusan a Adanedhel tady popsaly dve strany pohledu. Bud mohu jak to delaji zapadni zeme vykradat "mozky a inteligenci" a budu tim zaroven resit i demograficky problem ,ale je tam to riziko ktere dnes vidime viz Francie nebo Belgie. A nebo se uzavru, znemoznim moznost obcanstvi a i pres to ze budu podporovat porodnost, skolstvi, socialni programy ... Tak pomru a ekonomika zeme prestane rust. Typicky pripad je Japonsko.
  Je potreba najit kompromis tím ze zacneme vykradat mozky s kulturne pribuznych krajin jako Slovensko a Ukrajina, budeme udelovat moznost azylu českým potomkům z oblastí Volyne, Banatu nebo Moldavie, umoznime navrat česko-slovenskych sudetskych němců zpět do Čech... :)

 • semtam
  01:27 21.11.2015

  Adanedhel

  A to není celý. Nevím jaký politik to byl, zda z EU či USA. Ale v rámci sankcí byla také řečena myšlenka. Že Rusko se musí zbavit inteligence tím, že ji přetáhneme k sobě. Toto se děje v celém světě, že schopní lidé opouštějí svoje domoviny a jsou na západě, případně v Asii. Pak si tu ztěžujeme,že země začínají ovádat radikálové a chybí doktoři, atd. atd.
  A my jně utřeme nudli, protože tito lidi si vezme Německo, Francie, VB a USA. My sloužíme jako otrocká země EU.

 • Adanedhel
  01:12 21.11.2015

  Ano, Dusanovo řešení je stejné, jako asi před 14 dny vymyslela bába Merklová - totiž že budeme platit peníze africkým státům, aby si tam brali nazpět uprchlíky a za to že dáme jejich inženýrům a lékařům možnost žít a pracovat v EU. A všichni byrokrati nad tím úplně slintalia plácali ušima. To je opravdové ohlupování a vykořisťování slabšího státu silnějším. Tím také doznali, že ti co sem teď proudí, jsou povětšinou pouze nekulturní a negramotní moulové, kteří tu nejsou dobří ani k tomu, aby dělali ty nejpodřadnější práce.

 • semtam
  00:58 21.11.2015

  dusan

  Dar z nebes jsou naše děti. To, že sebereme děti z jiné země je jenom zločin. Pokud si myslíte, že zájmy ekonomické jsou nadřazeny zájmy lidským. Tak Vás lituji.

  Hlavně nevidím ekonomický profit na západě z imigrantů. A vůbec to neřeší situaci, když vypukne krize jako v roce 2008, kam s těmi lidmi. Ukrajinci tehdá v poho odešli. Oni v poho neodejdou. Cesta je návrat krajanů a rodinná politika a reklama. Plus i zvýhodnění rodin.
  Náš pracovní trh si dokážeme nasytit v rámci regionu. A jako plus je, že v době krize se výrazně snižuje dopad.

  Navíc Vaše řešení vůbec nezohledňuje situaci v zemi odkud proudí běženci.

 • Adanedhel
  00:50 21.11.2015

  Dusan je perfektní příklad magora, který si plete pojmy s dojmy. Ne jednou tady byla taková situace, že Evropa takzvaně vymírala, to se dá snadno napravit. Klíč je oecně řečeno v tom, že v Evropě, a USA a obecně ve vyspělých krajinách člověk tráví ve skutečnosti čím dál tím víc času aby se uživil na nějak slušné úrovni. Ano, už se nedřeme jak mezci na poli nebo ve slévárně. Ale podívejte se, jak dlouho jste v práci ? Celý týden, většinou i v neděli, svátek nesvátek. Já znám IMHO docela pestrý vzorek lidí, od zaměstanců všeho druhu, přes malopodnikatele a větší podnikatele a dál přes úředníky, policisty a vojáky atd. a neznám nikoho, kdo by byl v práci klasicky 8 hodin denně. Je pravda, že dnes pracují i ženy a mají ambice profesně růst. Ale znám mnoho lidí, kteří byměli rádi víc času pro sebe a pro děti ale prostě to nejde. Znám mnoho rodin/párů kteří by rádi dítě alespoň jedno či dvě, ale nemohou si to dovolit, tedy pokud nechtějí aby (další) dítě žilo v materiálním nedostatku. Ale to je už off topic od AN.

 • semtam
  00:46 21.11.2015

  Adanedhel

  To byl jen příklad, jak se Evropa mění a se svobodou to nemá nic moc společného.
  Jinak Evropa se mění, ale zásadní střet bych do 5 let nečekal. Mohu se mýlit, protože skladba obyvatel či i naše vyšší případná porodnost by nám vůči politice EU nepomohla.

  Náš problém je skrytě totalitní politika EU. Druhořadě islám a jeho imámové. EU riskuje nejen nepokoje vůči Evropanum a muslimům, ale i střety mezi muslimy. Pokud ČR bude nadále taková jaká je,tudíž homogenní s víceméně začleněnými menšiny, tak máme sílu. Po kdejakém konfliktu na západě se tu lidé stmelí. Samozřejmě nepočítám těch pár jedinců, kteří brojí za "hodnoty" EU. Tito lidé doslova začínají představovat pátou kolonu. Protože smyslem páté kolony je rozklad státu.

 • dusan
  00:40 21.11.2015

  Všetci utečenci čo k nám utekajú sú SMIEŠNY PROBLÉM ....

  Vysvetlím to jednoducho ..... ak má niekto rakovinu ... a padne mu na hlavu tehla ... tak uteká do nemocnice ....

  Jeho rozbitá hlava všek nič nemení na fakte, že jeho zásadným problémom je rakovina .. nie rozbitá hlava .. i keď tá je viditelná ... a rakovina nie ...

  Už som tu spomínal .. ale zopakujem .... o cca 30 rokov bude vymierať Slovensko tempom 40 tis. ľudú ročne .... Česko cca dvojnásobným tempom .... pre cca dvojnásobný počet ľudí ....

  To je reálny "masaker" .. a nie ... ak cynicky poviem ... pár "smiešnych" mŕtvych v Paríži ...

  Okrem demografického problému nám tu stále zostáva problém dlhový ... to, že momentálne ECB "vyrába" nekryté penieze .. nič nemení na fakte, že dlhy štátov EÚ utešene rastú .... a je len otázka, kedy z toho bude fakt problém .... a nebude to zas "komický" problém bezvýznamného Grécka ....

  A čo sa týka toho akože "problému" s utečencami ....

  Už dnes na Slovensku a ešte viac v Čechách pociťujú mnohé firmy zúfalý nedotatok pracovníkov .... a už dnes pracujú v našich krajinách desiatky tisíc pracovníkov z Ukrajiny, Rumunska a iných ....

  A na Slovensku je to zvlášť zaujímavé, keďže tu máme "armádu" nezamestaných ... problém je, že sú i nezamestnateľný .. a zdaleka to nie sú len Rómovia ....

  Takže z tohoto pohľadu je vlna utečencov "dar z nebies" ... a je naozaj absurdné, že túto tému museli otvoriť podnikatelia ... lebo ich sa to týka ... politici držia hubu a krok .... najako sa to do dnešného protiutečeneckého šialenstva nehodí ....

  Samozrejme, že by sme mali pozorne vyberať ... ale ľudí... času ... je dosť a možnosť vyhostenia zostáva ....

  Reálnach utečencov môžme bez problémov slušne ubytovať .... a hľadať možnosti ich ďaľšieho života ....ak by samozrejme robili problémy ... ... dovidenia .... a návrat späť ....

  Ak vyhadzujeme bez mihnutia oka poloviciu rozpočtu únie na nezmyselselnú "spoločnú poľnohospodársku politiku" .. tak použiť pár miliard z tohoto balíku na utečencov budú aspoň nejaké dobre minuté peniaze .....ostatné je i tak čistá strata ..

  A čo sa týka tých "chápavých" čo odsudzujú "slniečkárov" ....

  Tí "múdrejší" akosi neprišli na to ako zachrániť demografiu v žiadnom vyspelom štáte ... ak niektorý štát je na tom dobre ... tak vďaka prisťahovalcom ... zväčša nelegálnych ...

  V USA tiež Trump stále kydá na Mexičanov ... a pritom práve oni sú jedným z motorov rastu USA a zachraňovania sociálneho systému ...

  Samozrejme, že utečenci sú problém .... i keď ako hovorím ... bezvýznamný ...

  To, že sa o ňom stále bavíme je o tom, že EÚ nefunguje tak ako má ... a jej neschopnosť riešiť túto problematiku hneď pred hranicami je kolosálna ....jedodnucho keby všetko fungovalo ako má ... a EÚ vie reagovať na potenciálne problémy tak už dávno koná ....

  Utečenci len využívajú možnosti čo im ponukame, resp. žijú v ilúziách, ktoré my im tu živíme ....

  Keby sme boli utečncami ... urobíme to isté ... akože sme i robili ... utekéme tam, kde si myslíme, že to má zmysel a perspektivu .. nie len tam kde je "bezpečne" ako nám "dokazujú" protiučeneckí demagógovia .... sedieť v tábore v Turecku pár rokov s minimálními dávkami bez perspektívy by v pohode znášli len oni ... normálni ľudi ato dlhodobo vydržať nemôžu ...

  A čo sa taký islamu .. a jeho "problému" ....

  V EÚ doteraz mali radikálni islamisti podiel na teroristických činoch štatisicky na úrovni pár ˇ% .... a opakovane vyslovovaná teória "nie každý moslim je terorista, ale každý terorista je moslim" je preto ľahko vyvrátiteľný nezmysel ...

  V USA je to o čosi viac .. ale i tam je ten podiel pod 10 % ....

  Třeba si uvedomiť i to, že mnohé arabské hnutia ..... ktoré mali na svedomí množství známych teroristických činov v minulosti boli ľavicové .. a nie muslimské ....

  A na záver .... ktorý štát je najväším šíriteľom agresívnych foriem radikálního islamu ?

  No predsa náš veľký spojenec ... Saudská Arábia ....to je ten štát, kde sa predtavitelia nášho "civilizovaného" sveta čo sa tak boja "strašných" moslimov chodia predvádzať ... a dohadovať kšefty na predaj zbraní .....ktoré sa potom "akosi" dostávajú do rúk radikálnych islamistov ....

 • Adanedhel
  00:33 21.11.2015

  Semtam

  Kde berete ten údaj sto let ? Víte jak rychle se mění společenské klima a nálady mezi muslimy a jejich sociální dynamika ? Když bych vám v roce 2004 předčítal fiktivní zprávy z Evropy v dnešním zěnní, co byste mi asi řekl ? Nejspíš, že jsem vymyslel nějaký céčkový nesmysl na strašení duševně labilních jedinců. Já čekám ten střet do nejdéle pěti let. Západní Evropa bude zničena, střední poničena. Ale nesmíme dopustit abychom si sem zavlekli více tzv. uprchlíků. Garantuji vám, že za 5 let bude Evropa minimálně politicky naprosto jinde, bude nepodobná. Jestli tak či onak, je otázka.

 • semtam
  00:23 21.11.2015

  Adanedhel

  Jsou tu 2 možnosti. Ten konflikt a nebo postupné ovládnutí společnosti. Ta druhá skrytá je docela nadějná. Před 100 lety bylo scifi aby imámové stavěli mešity jak na běžícím pásu v Evropě. Co bude za dalších 100 let.

 • semtam
  00:19 21.11.2015

  Charon314

  Tak a teď si nafackujte. Žádný občan ČR nemá zájem o nekvalitní potraviny. Tudíž zájem o nekvalitní zboží je jen sprostá výmluva, když navíc ceny jsou mnohdy totožné néli vyšší.

  Ano, pokud se chceme bránit, tak neustále musíme sledovat zboží, které k nám proudí a za jakou cenu. Musí proto být i politická vůle.
  Zavádění sankcí, tak zde bych byl opatrný. Pokud bychom šli demokraticky a spravedlivě, tak by jsme museli zavést sankce dokonce i na konkrétní státy.

  Od některých částí světa se lišíme tím, že jako ČR nemáme zájem na podněcování násilí a ani vlivu pomocí ideologií či nenažraných korporací.

 • Adanedhel
  00:19 21.11.2015

  Semtam


  Právě že ta ochrana náboženství před náboženstvím evidentně nefunguje. K sakru, vždyť ani řádně nefunguje sppousta elementárnách a podstatnějších věcí. JEdno je ale podle mne jisté. K ozbrojené konfrontaci v podobě občanské války dojde tak či tak. Jednak není cesty zpět, protožei status quo z delšího hlediska znamená dominanci Islámu a progres v buducnu je vyloučen už ze samotné podstaty muslimského náboženství. Nemluvě o tom, že volené elity ostudně selhaly, ale není to už jen selhání jaké bylo v Mnichově. Je to cílevědomá (byť možná za vzletné ideály schovaná) likvidace sociální struktury a občanské společnosti, jaká tu vznikla po 2. válce.

 • semtam
  00:09 21.11.2015

  Adanedhel

  Máte v podstatě pravdu. Nejsem sice zákonodárce, tak hned nevidím slabé stránky, ale podstatu to nemění. Jinak náboženství jaká jsou podle mě více oduševnělí, tak nějaké státní nadvlády či ochrany nepotřebují. Viz. budhismus apod. Ochrana náboženství je tu hlavně proto, aby jiné náboženství druhé neomezovalo.

 • Charon314
  00:06 21.11.2015

  semtam:
  To s těmi potravinami je pravda, ovšem je to naše chyba. Výrobci dodádají to co zákazník poptává. Můžeme leda zvýšit požadavky, přitvrdit kontroly, sankce atd. - v tom nám EU fakt nebrání. Bez EU budeme svobodní asi jako Ukrajina - díky, nechci.

  Já netvrdím že tyhle zásady "fungují". Já tvrdím že to je ten ideál - ty hodnotz se kterými je prý islám neslučitelný. Co je to podle vás? Čím se lišíme (jako Evropa nebo jako ČR) od zbytku světa?

 • Adanedhel
  00:03 21.11.2015

  Hmm, ateista nejsem. také mám jisté spirituální přesvědčení. Ale došel jsem k názoru, že náboženství jako takové je jen šidítko, byť tomu šidítku někdo říká, že je to pro něj "něco víc". Stojím si za názorem, že náboženství si prostě legislativní ochranu nezaslouží o nic víc, než názor na víly nebo mluvící krtky.

 • semtam
  23:59 20.11.2015

  Charon314

  Problém je ten, že tyto zásady nefungují. Je to jen potrava pro stádo. Kdyby se tím co popisujete a nejen tím řídila EU a nejen, tak svět je úplně jiný.

  Třeba my a nejen my jsme v EU braní jako občané druhé kategorie. Naše slovo v EU nemá váhu a navíc divnolidi kdejaký záporný postoj tlumočí jako ostudu ČR. Smutný co?
  Není to jen politická druhořadost, ale i hospodářská. Výrobce od limonád po rafinérku šidí zboží dodávané do zemí V4. I pitomá Fanta má mnohem méně obsah pomeranče v ČR než jinde na západě. A to by jsme mohli jít takto do nekonečna.

  Pokud chceme svobody, musíme si jí sami vytvořit. Pro EU jsme jenom otrocká země, bez práva na sebeurčení.

 • Charon314
  23:57 20.11.2015

  Adanedhel:
  Vy jste evidentně ateista. Já taky. Pro převážnou většinu lidí na světě ale je náboženství něco víc. Osobně bych byl radši kdyby to tak nebylo, ale ono to tak prostě je. Kdyby se lidi na Blízkém východě zítra probudili s tím že Islám je ptákovina a místo do mešity šli na pivo, byla by to (po počátečním chaosu) změna ka lepšímu. Jenže to se bohužel nestane.

 • Adanedhel
  23:46 20.11.2015

  Hehe, Luky, pověz mi, co je špatně na tom, co jsem napsal. Je snad lež, že za legislativní ochranu náboženství, se skrývá jak islám, tak rzné sexuální kauzy různých církví ? Náboženská svoboda, vznikla tuším po třicetileté válce. Tehdy ale ještě nebyly utvořeny další vymoženosti, jako svoboda smýšlení, svoboda svědomí atd. Co podle tebe, opravdu mi odpověz, co podle tebe dělá nějaké náboženské přesvědčení, víra v nějakou "nadpřirozenou" entitu tak převratného, že si to zaslouží nadstavbu ve formě nějaké speciální legislativní ochrany ? Dělá to množství vyznavačů ? Nebo je to tak, protože seš na to zvyklý ? Nejde o to, zakazovat někomu co si má myslet, nebo čemu má věřit, ale jde o to, že pokud někdo dělá kurevstva a pak se zašťituje nějakou svatou knihou a nějakými pasážemi či událostmi uvnitř, je to zvrácené. Proč je zkazkao zubové víle, nebo o jeskyňkách legislativně méně hodnotná, než popis života bláznů pastevců a lupičů ? Fakticky vzato, jsou to oboje jen mýty, akorát jsem neslyšel o někom, kdo by kvůli zuubové víle, anebo jezinkách šel, a buďto upalovat nebo střílel ty, kdo na jezinky nevěří.

 • Charon314
  23:39 20.11.2015

  Jinak, pořád se tady operuje s "evropskými hodnotami". Můžu se zeptat co to pro koho znamená? Vážně by mě to zajímalo.

  Mě napadá (nejdůležitější jsou první 4):
  - vláda zákona
  - rovnost před zákonem
  - vymahatelnost a předvídatelnost práva (i na státu)
  - individualismus
  - racionalismus, věda, vzdělání
  - humanismus (v původním významu, ne v tom dnešním!)
  - liberalismus (v původním významu, ne v tom dnešním!)
  - práce, podnikání, tržní ekonomika
  - pomoc těm kteří si nemohou pomoct sami (já vím, tohle je problém...)
  - ochrana menšin
  - demokracie

 • semtam
  23:34 20.11.2015

  Ono zakázat islám je takové krkolomné. Bohatě by dostačilo jasně dát do zákonů, co se si víra dovolit nemůže. Poté co budou zákony změněny, vyzvat všechna náboženství k nové registraci. Pokud nějaká víra nesplní zákon jasně pozbude legality, ale nebude výslovně zakázaná. Islám má mnoho větví a zakázat ho celkově jen díky wahabistum a části sunitů by asi nebylo úplně košer. Takto by to byla i diplomatická cesta, jak se vyhnout kritiky EU.

  Zbrojíř to opět napsal na jedničku.

  Charon314

  Nevidím sebemenší důvod, proč aby si naše země měla sem tahat muslimy. Proč?

 • Luky
  23:32 20.11.2015

  sebevražedný elf označil ostatní za psychopaty a prohlásil, že "NÁBOŽENSKÁ SVOBODA je archaický a škodlivý přežitek"...no potěš koště

  mešity tu nikdo nechce, narušuje to krajinný ráz

 • Adanedhel
  23:31 20.11.2015

  A ještě bych rád dodal, že naprosto, ale naprosto nesouhlasím s postojem většiny politiků, uředníků a policistů, kteří nám chtějí utahovat šrouby, velkohuě nám oznamují, že buď budeme mít svobodu anebo jinak že zemřeme. NE ! Co je špatného na tom, když by se sledovala jen muslimská komunita, všichni muslimové(cestující), či lidé z muslimských zemí obecně a spolu s nimi na prvním místě zastupitelské úřady islámských zemí ? Má vůbec vláda právo kvůli muslimům perzekvovat CELÝ národ ?

 • Adanedhel
  23:23 20.11.2015

  No já valím oči, kolik je tady muslofilních psychopatů, kteří ve jménu pravdy, lásky, svobody a demokracie naprosto opouštějí koncept jakési obrany proti zavilému a agresivnímu nepříteli. Já jsem toho názoru, že NÁBOŽENSKÁ SVOBODA je archaický a škodlivý přežitek. Dnes máme svobodu myšlení, svědomí atd. Náboženská svoboda je dnes už jen zneužívána jako štít náboženských magorů všeho druhu, kterým jako osli přikyvují ti kteří tak zvaní obránci. Jak jsme řekl, máme svobodu myšlení, svědomí atd. a tedy už IMHO není jakýkoli důvod pro legislativní ochranu náboženství. Všechny církve a další náboženské a spirituální skupiny by se měly pouze převést na tzv. zájmové organizace, které jde kontrolovat a musí se nějak chovat. NEZNAMENÁ to, že by tím něčí náboženské cítění bylo ohroženo. Lidé si stejně budou věřit čemu chtějí, je to každého věc. Ale prostě už není adekvátní a opodstatněná (legislativně) náboženská svoboda. A pokud se pod pláštíkem svobody schovává věkovitá, nenávistná, tyranská a nesvobodná ideologie jako je Islám, je třeba ji o takovou legislativní ochranu připravit. A šašci, kteří dokolečka opakují, že nechtějí žít ve společnosti která něco zakazuje, že pak přijdou na řadu další, tak ať laskavě předloží nějaké faktické příklady že se tak stalo v normální občanské společnosti. No, a dále takovým bludařům chci popřát mnoho zdaru do prvního setkání s muslimským teroristou, jistě se s nimi bude handrkovat o podstatě lidských práv a principech svobodné společnosti.

 • Charon314
  23:22 20.11.2015

  Ten vánoční strom zrušili jednou (tuším 2012). Další roky ho po protestech zase obnovili. Nevím jestli to nějakému muslimovi vadilo (většině to bylo zcela jedno). Pokud ano, má smůlu. Jestli tohle představuje nejjasnější příklad ohrožení naší civilizace, myslím že přežijeme...

  Jinak v tom Bruselu jsem žil loni 5 měsíců. Letos jsem tam byl krátce. Takže rozhodně nejsem odborník, ani jsem to netvrdil. Jen tvrdím že "no-go zóny" buď neexistují, a nebo jsou sakra dobře schované, a muslimové tam skutečně systematicky neterorizují náhodné kolemjdoucí.

  A pokud jde o lidi s těmi hrůzostrašnými příběhy ze západu: většina z nich rozhodně nelže (i když někteří objektivně ano). Nikdy jsem netvrdil že neexistují problémy (hlavně v Británii, ale i ve Francii, Belgii a jinde). Taky jsou lidi kteří mají výrazně negativní zkušenosti dejme tomu s Němci, s Američany, s Rusy, s Čechy... Přehnaná poltická korektnost je problém, radikalismus části muslimské komunity je velký problém, terorismus je problém, laxní přístup úřadů...

  Lidi z muslimských zemí mají v Evropě vyšší míru kriminality než jiné srovnatelné menšiny a hůř se integrují, a vůbec je s nimi mnohem víc potíží. To je fakt.

  Já jenom kvůli tomu nehodlám rušit listinu práv a svobod a znepřátelit si tu část muslimské komunity na kterou to neplatí.

 • Zbrojir
  22:50 20.11.2015
  Oblíbený příspěvek

  Po teroristických útocích v Paříži přišla Evropská komise, po vzoru rovněž „veleúspěšného řešitele světových problémů“ Baracka Obamy, s geniálním nápadem:

  http://www.novinky.cz/zahranic...

  Ano, zakažme civilistům vlastnit zbraně. Logické, on by se mohl některý občan EU chtít ještě bránit, tak to tedy ne, na násilí přece nemůžeme odpovídat surovým násilím, říkají nám „elitní“ evropští politici, o jejichž ochranu se starají profesionální ochranky, samozřejmě placené z našich daní...

  Stačí se podívat na Izrael, který má asi největší zkušenosti s terorizmem, jak věci řeší, ale to ne, my si to zde vyřešíme v rámci politické korektnosti, po evropsku.

  S Evropskou komisí, jejich způsobem práce při tvorbě legislativy i praktikami jejího prosazování v rámci členských států EU jsem před pár lety nějaké zkušenosti získal, od té doby mám EU, EK a jejich politicky korektních a úlisných byrokratů opravdu plné zuby.

  Hlavně, že nás neustále poučují o tom, jak se máme chovat k migrantům, v praxi jim však na kritických místech pomáhají pouze dobrovolníci, nikoli byrokraté z Bruselu a EU obrovskými částkami vydržuje, či sponzoruje krajně problematické režimy, či organizace jako např. v Kosovu a na Blízkém východě…

  Vzhledem k zjevně sebevražednému jednání a celkové neschopnosti evropských politických elit EU smysluplně řídit, zastávám názor, že by ČR už měla konečně přestat na slovo poslouchat Brusel, vyjednat si prostor pro racionální rozhodování a pokud to nepůjde, tak tento spolek darmožroutů a mluvků, byť většinou s prestižním vzděláním, opustit. Ať si své experimenty a vize „dokonalé společnosti“, kde je vše regulováno a občanům vlastně zakázáno, zkouší na svém obyvatelstvu.

  Tak přemýšlím, kdo je pro mě a mé blízké zdrojem většího rizika, zda islámský terorista (zjevný nepřítel), nebo Evropská komise (skrytý nepřítel) se svou nekompetencí a bezbřehou politickou korektností. Toho teroristu, pokud dostanu prostor, mohu zastřelit, tedy alespoň doposud, než mi to Evropská komise znemožní, či snad přímo zakáže….

 • Charlie
  22:36 20.11.2015

  Jen tak mimochodem, jsem si plně vědom, že ten bordel typu zakazování černýho kluka s mikulášem nebo vánočního stromečku má na krku spíš předposraná klika pravdoláskomilů než reálná většina muslimů je to jako u nás s cyklostezkama - nikdo je nechce, ale pár radikálních cyklomrdů si je prosadí. Jjenže za to, jako dycky, bude bita ta umírněná většina, která ale drží hubu. Stejně tak jako byli biti sudeťáci, kteří volili sociální demokraty nebo cokoliv jinýho, ale odsunuli sme je jako ty nácky, co vítali pravicema Ádu...

  Možná by bylo hezký přijmout realitu, že za řvoucí menšinu trpí ta mlčící většina.

 • fenri
  22:36 20.11.2015

  KOLTe, nacismus stejně jako islám je přesvědčení, názor, na to, jak má fungovat svět. Obě ta přesvědčení přinášejí ze své podstaty útlak těm, kdo je nesdílí a nemá ty "správné" parametry. Každý aktivní nacista uznával nadřazenost své rasy. Každý aktivní muslim uznává nadřazenost své víry a potřebu ji šířit všemi způsoby, dokud na světě nezavládně Islám - mír (100%populace muslimové). Opět nevidím rozdíl. Spousta lidí v NSDAP jistě nebyla nadšena ze zvěrstev typu BabiJar či Belzec. Spousta muslimů jistě není nadšena ze zvěrstev ISIL, terorismu apod.
  Mě se nelíbí to pokrytectví, život ve lži, kdy tři velmi srovnatelné ideologie pojímáme jinak. Nacismus hubíme, komunismus tolerujeme a islámu ustupujeme. Dokud žijeme v takto schizoidní lži, nejsme na dobré cestě.
  Tolik k (řekněme) teorii. V praxi je zcela zřejmé, že proliferace islámu a muslimů Evropě a její kultuře, svobodě....přinese nepochybně úpadek. Ostatně - jsme toho svědky už dnes. Kriminální činy muslimů jsou pro neomarxisty z Brusele záminkou k omezování práv evropanů.

 • Luky
  22:35 20.11.2015

  No vzhledem k tomu, že islamismus je nyní nástrojem pro oslabení Evropy, tak v zásadě nejsem proti nějakému rozumnému omezení...řekněme na úrovni toho, jak zacházet s uprchlíky (nechat je tu třeba jen přechodně, když už tu jsou)....resp. toto by si měly jednotlivé státy řešit individuálně a hraničním by se mělo pomoci, pokud nejsou šťastní. Kdo chce být opravdu namíchán, ať se kříží a mládne, cáluje dávky a pak a tak....kdo chce zůstat bílej, ať je spíš álib agil (bez prasáren)..podle nátury tý který země. Také si myslím, že do budoucna bychom měli zůstat hlavně křesťany, příp. ateisty. Klidně s trochou obohacovačů buddhistů, muslimů, woodoo, jehovistů, vesmířanů, trekís, hipís...na úrovni občanské společnosti - jen tak jako vakcínku, abychom měli imunitu.

  Co se týče nenávisti k islámu...no nesdílím to na vaši úrovni. Tuhle tady sanitární anděl číslo jedna postnul hezký odkaz na džihádistu Nabila Naiemema:
  https://www.youtube.com/watch?...
  Takovej chlápek je už trošku silnější čajíček, ale poslechli jste si ho? Ty vypatlaný řezači hlav jsou pro ně "takfíristi"...v podstatě vymaštění znuděnci z Juropy a místní hooligans, primitivní zvyřátka bez budoucnosti...šukači, znásilňovači, řezači...kdo z nich má budoucnost, schopnost starat se o rodinu?...loutky a nástroje, tohle nejsou normální věřící...

 • skelet
  22:34 20.11.2015

  Zákaz Islámu lze učinit jen tam, kde je muslimů málo. Tam kde už jsou to z praktického hlediska nelze.
  Z čistě technického hlediska to znamená zamezení vnějších projevů Islámu, muslimové by se museli scházet potají.
  Praktičtější by bylo evropské muslimy odstřihnout od okolního světa a vytvořit jim vlastní odnož, která by se opírala o určité pasáže Koránu, které jsou slučitelné s našimi hodnotami. Tím by se teoreticky Islám dostal na roveň moderního Křesťanství.
  Ale.. ani jedna varianta není průchozí, jelikož obě potřebují poměrně razantní a drsné kroky. A na ty si tady netroufne nikdo..

 • Charlie
  22:32 20.11.2015

  Já si myslím, že všecky tyhlety kraviny typu "umírněný" a "islamista" případě "politický islám" můžeme klidně smést ze stolu a začít uvažovat trchu extrémně, ale logicky:

  1) kdo mě ohrožuje? nějací ručníkáři, všechno radikální islamisti a muslimové
  2) dokážu nějak rozeznat radikálního slimáka od toho neradikálního? Ne?

  řešení se nabízí: všici muslimáci musí konvertovat ke nřesťanství/judaismu/hinduismu/whatever, jinak si musí zbalit svých pět švestek a mazat někam na střední východ
  možná by nebylo ani od věci během hadždže hodit na Mekku něco moc megatunovýho a trochu jí vypařit, ono by jim to ukázalo, jak je ten jejich Alláh všemocnej a neomylnej...

 • Torong
  22:26 20.11.2015

  Charon:
  "Pokud někdo vyhrožuje zbavováním občanských práv na základě víry nebo genocidou, evidentně nepřijal evropské hodnoty. Týká se to radikálního imáma stejně jako česko-japonského samuraje nebo nevybouřeného entomologa - a nebo nikoho. "
  Tomuhle se říká řečnický trik porušení míry. Kolik lidí zabili "Konvičkovci" a kolik lidí muslimové? Dále si pletete příčinu a následek: nejdříve byla muslimská zvěrstva - naprosto reálná a teprve pak "Konvičkovci".

  "letos v létě - cíleně jsem se snažil navštívit ony údajné "no-go zones" "

  Výborně, a kolik týdnů jste tam žil? Je spousta lidí (včetně mě), kteří mají v zahraničí známé, příbuzné atp. a mluví zcela jinak. To asi všichni lžou, že?

  "Podle statistik je většina muslimů v Belgii spíš toho druhého typu - má práci, platí daně, posílá děti do školy, umí jazyk, pokud jsou občani tak chodí volit. Jenom asi třetina pravidelně chodí do mešity "

  Hm, a protože jsou tak pohodoví v Bruselu zrušili vánoční strom, aby je neurážel...

  Vy prostě odmítáte chápat, že islám je na stejné úrovni jako nacismus, že nelze tolerovat netolerantní ideologii (islám je ideologie ne náboženství) a že je )plně jedno že je (podle Vás) většina muslimů slušných, když je jim očividně zcela lhostejné (nebo to rovnou tiše schvalují) co dělá ta "zlá" menšina.

 • KOLT
  22:24 20.11.2015

  Jde o to, že každý aktivní nacista schvaloval nadřazenost své rasy atd. Ne každý aktivní muslim schvaluje uřezávání rukou. Já váš postoj v celku chápu, jen si prostě myslím, že bychom to neměli řešit zákazem islámu. To bychom pak nejen že museli zakázat komunistickou stranu, ale i zavřít každého, kdo řekne, že jsme se za komunistů měli líp. Jsem nicméně zásadním zastáncem toho, abychom tvrdě vymáhali dodržování oněch zmíněných zákonů. Což by samozřejmě v praxi znamenalo vyhostit skutečně hodně muslimů z Evropy...

 • semtam
  22:13 20.11.2015

  KOLT

  Jistě že desatero je rozdíl, ale v tom tkví ona podstata islámu jako ideologie...

 • skelet
  22:08 20.11.2015

  Evropský islám je řešením pro novodobého Richarda VIII. Ovšem je otázkou.. je Islám schopen reformy ze své vlastní podstaty?

 • fenri
  22:04 20.11.2015

  KOLT - stále hledám rozdíl mezi trestáním propagace a schvalování nacismu a netrestáním propagace a schvalováním Islámu. Je to totéž. Nacismus nejsou jen plynové komory a Islám není pouze kamenování, pálení knih a řezání hlav.
  Ostatní náboženství buď tyto prvky v sobě nemají, nebo je svým ovečkám neukládají (pro muslima je to jeden z pilířů víry!) a nebo je nevykonávají. Snad nebude sporu o zjevně nápadné incidenci násilí a území s muslimy...

 • KOLT
  22:04 20.11.2015

  pro semtam: Ohledně desatera nemáte pravdu, protože to je morálním jádrem křesťanství (ono ostatně i židovství a do jisté míry i islámu!), nikoliv právním. Je to spíš, jako kdybychom zakázali Židům praktikovat ustanovení z Tóry o tom, jak má být řízen stát, co má podléhat kněžské moci atd. Což jsme jim ve své podstatě zřízením státu s odlukou církve skutečně zakázali. Rozdíl je pochopitelně v tom, že většina Muslimů vezme zbraně do rukou, když jim tahle ustanovení zakážete. Většina Židů by vzala do rukou kvéry, kdybychom je k dodržování těhle starověkých pitomin chtěli nutit ;-)

  Ohledně wahábismu v podstatě souhlasím. Extrémistická křesťanská či židovská církev, který by hlásala stejné věci, jako hlásá wahábismus, by už dávno byla v našich krajích rozprášena...

 • KOLT
  21:55 20.11.2015

  pro fenri: Jestli jste můj příspěvek celý nečetl (chápu), tak jste na něj nemusel reagovat. Bylo by to lepší než ten nesmysl, co jste napsal ;-) Paragraf 260 TZ se jmenuje "Podpora a propagace.....". Takže ne, aby někoho zavřeli, nemusí si stavět vlastní koncentráček, stačí, když jejich zřizování veřejně schvaluje. Nemusí svou ženu mlátit a zlodějům sekat ruce, stačí, když bude propagovat, že je to tak správné (ať už proto, že to tak řekl Prorok nebo proto, že je dotyčný prostě deb*l). Kapišto :-) Jak jste správně napsal, 99 % věcí se dá soudit podle desatera, zbytek podle zákonů, které v Evropě platí už desítky let. Takže netřeba vymýšlet nic nového, je třeba uplatňovat to dobré, co už máme.

  S tím souvisí i to, že není možné zakazovat islám. Kdybychom stejnou logiku použili, zakážeme i ostatní náboženství Knihy (ačkoliv islám k tomu pochopitelně vybízí nejvíc, o tom žádná). Protože všechna tato tři (nebo ještě víc) náboženství mají ve svých textech pasáže, které jsou v rozporu se zákony ČR. Můžeme ale trestat každého, kdo by vyzýval k naplňování těchto náboženských přikázání. O tom, že by za katr mířili především muslimové, vůbec nepochybuji, v tom rozhodně nejsme v rozporu.

 • semtam
  21:55 20.11.2015

  Myslím, že zákaz islámu by spíše potvrdil funkčnost naší ústavy. Když si vezmem islám v jeho ryzím jádru, tak islám není jen náboženství, ale tím jak zasahuje komplexně i do struktury státu je zároveň i ideologií. A ideologií jasně totalitní. Tudíž zákazem prvků islámu již islám zakazujeme. Je to to samé, jako kdybychom zakázali křesťanství desatero.
  Současná doba se sama nabízí pro zákaz wahábismu jakožto náboženství a ideologii IS. Tím by jsme sice upadly v nemilost u Saudú a Kataru. Ale popravdě ČR by to nepoložilo a ani nepoškodilo. S těmito státy téměř neobchodujeme a navíc by jsme získali páky pro potlačení šíření extremismu placeného z oněch zemí.
  Vlastně by stačilo jen zakázat prvky wahabismu co dělají wahabismus wahabismem.

 • fenri
  21:41 20.11.2015

  Charon:
  1.) Vždyť už to dělá. Jsou-li ostrakizovány ideologie nesoucí v sobě násilí vůči jiným skupinám, proč z toho jednu vyjímat?
  2.) Co jsou to evropské hodnoty? A co Evropské hodnoty (TM?). Zatím se zdá, že Evropské hodnoty jsou to, co se Merkelové či saloním neomarxistům zrovna dnes hodí do krámu s tím, že zítra to může být naopak. Každopádně Islám je jistě v přímém rozporu s evropskými honotami. Možná i Evropskými. Navrhuji být jako islamisté? Nechte těch hloupých frází..
  3.) Česky se tomu říká předposranost, kolaborantsví apod. Ještě že se Churchill nebál naštvat Němce, kteří nepodporovali Hitlera (a bylo jich dost).
  4.) OPEC by šel do háje dříve než my. Nemají technologie, nemají vědu, nemají vzdělání a neumí pracovat. Byl by to otřes, bolelo by to, ale to stejně nastane a bude to horší a horší.

  Blízký východ je v řiti zejména kvůli Islámu. I islámské země mimo Blízký východ jsou na tom špatně. Ještě jednou: prosím o úspěšný islámský stát, u kterého by většina obyvatel neměnila s námi. I na tom Balkáně jsou jednoznačně nejhorší ty státy, kde dominuje Islám. A viceversa na Blízkm východě najdete i velice kulturní a bohatou zemi. Jen jedno postrádá. Jo, Islám.
  Nicméně Vaše důvody, proč je Blízký východ v háji a ne kvůli Islámu by mne zajímaly. Mohu hádat? Vina bílého muže...
  Vaše poslední věta nějak nedává smysl...

 • Charon314
  21:24 20.11.2015

  Fenri:

  1) Nechci žít ve státě který tohle dělá. Dneska to je islám, zítra to bude něco co se dotkne mě. Tohle je ten typ věcí který by udělal uprchíka ze mě - a to ani trochu nepřeháním.
  2) Je to proti Evropským hodnotám i proti ústavě a dalším právním závazkům. Nelze to provést legálně. Dodržování zákonů ze strany státu je podle mě jednou z hlavních evropoských hodnot. Chci bojovat proti islamistům, ne být jako oni.
  3) Všichni muslimové žijící v Evropě kteří dnes nepodporují radikály (snad se shodneme že takoví existují) by se právem strašlivě naštvali a změnili by názor.
  4) Došlo by k blokádě OPEC - ekonomika by šla do háje.

  Nebudu polemizovat s Vaším popisem islámu. Současný Blízký východ je tam kde je z řady důvodů, islám k nim patří, ale není jediný a ani hlavní. Prchá se i z křesťanské Afriky (třeba Eritrea, Jižní Sudán) a dalších částí světa. Prchalo se před komunismem - a nezakázali jsme ateismus a Marxe. Prchalo se před nacismem - a nikdo nezakázal rozlišování národů a ras.

 • fenri
  20:52 20.11.2015

  Ech, není vůle chápat... jistě že jde 99% špatných věcí trestat podle Desatera a zbylé procento zákony max. tak z období První republiky. Přesto se chrlí další a další balastní legislativa, která tuto civilizaci nakonec (spolu)umoří.
  Ale přesto se za projevy islámské nesnášenlivosti v praxi netrestá. Tiše se to obchází...
  Nicméně (po třetí): moje úvaha byla o tom, co že je radikálního či špatného na myšlence postavit Islám na roveň nacismu (fašismu...doplň dle libosti). Je to bezesporu ideologie násilná, která uvádí společnosti jí vyznávající do nesvobody a mimořádného kulturního, vědeckého a hospodářského úpadku (znáte snad jeden úspěšný islámský stát, jehož bohatství stojí na něčem jiném, než na turistech či faktu, že jim tam jiná civilizace těží ropu?). Ostatně "hlasování nohama" hovoří za vše...

 • pepo75
  20:47 20.11.2015

  Trestn. zák. SR
  § 421
  (1) Kto podporuje alebo propaguje skupinu osôb alebo hnutie, ktoré násilím, hrozbou násilia alebo hrozbou inej ťažkej ujmy smeruje k potlačeniu základných práv a slobôd osôb, potrestá sa odňatím slobody na jeden rok až päť rokov. ...

  ak to robí verejne, až 8 rokov. Naozaj stačí to len začať používať..

 • Charon314
  20:41 20.11.2015

  fenri:
  ok, to je ale něco úplně jiného! "Stany na ženách" (zakrytí celého obličeje) - jsem pro, jde to (viz ta Francie). Šária - pokud myslíte věci typu sekání rukou, náboženské soudy, kamenování, ty jsou už teď naprosto nesporně totálně nelegální, takže nevidím důvod zaplevelovat už teď přebujelý zákoník. Halal - proveditelné na základě zákonů o zacházení se zvířaty, ovšem přijdeme zároveň o půlku zemědělství.

 • fenri
  20:41 20.11.2015

  KOLT - , takže pokud by někdo propagoval nacismus, ale nestavěl si k tomu svůj koncentráček, ta je to OK?
  Nicméně gro mého textu bylo o tom, proč považovat názor, že Islám by měl být u nás zakázán za radikální. Tento názor má v sobě řadu racionálních argumentů a radikálního či zvrhlého na něm není nic. Pokud už máme "mind crimes", tak je takováto úvaha na místě.

 • KOLT
  20:33 20.11.2015

  Je zakázaná podpora a propagace hnutí směřujících k potlačení práv a svobod (nebo takhle nějak, tuším paragraf 260 TZ). V případě nacismu je to obecně akceptováno na úrovni všech osob a znaků symbolizujících Třetí říši. V případě komunismu by to nešlo takhle jednoduše udělat, protože bychom museli zavřít asi čtvrtinu národa. Ani Němci po válce nezavřeli každého, kdo byl za dob Říše na vysokém postu, zavřeli primárně ty, kteří se skutečně aktivně dopouštěli zvěrstev. Pravda, ostatní byli alespoň dosti ostrakizováni. My jsme naneštěstí nezavřeli ani ty, kteří si to zjevně zasloužili, nynější prezident jim naopak uděluje státní vyznamenání.... Nicméně i v případě komunismu lze použít výše zmíněný paragraf. Kupříkladu kdyby někdo veřejně tvrdil, že Horáková dostala jen to, co si zasloužila, nebo že pracovní lágry byly zcela v pořádku, šlo by to už takto posuzovat. Ale obecně je holt společnost k těmto projevům výrazně tolerantnější než k těm pro-nazi.

  Čímž se dostávám i k tomu islamismu – pokud by někdo propagoval IS, lze ho zavřít na základě přesně tohoto paragrafu. Pokud by někdo propagoval bezvýhradné dodržování práva šaría, tak také, navíc jej lze soudit podle dalších paragrafů a zákonů, kupříkladu nabádání k porušování zákonů atd. Pokud by právo šaría vynucoval i ve svém okolí, už to bude omezování osobní svobody a další prohřešky. I kupříkladu veřejně vyjádřená podpora teroristických činů jde soudit.

  Takže právní prostředky na boj proti islamistům rozhodně máme, jde o to je využívat!! Pokud bychom ovšem zmíněný paragraf chtěli dodržovat bezvýhradně, jde Martin Konvička bez diskuse do tepláků, přičemž mu hrozí až 8 let...

 • boot
  20:24 20.11.2015

  http://www.securitymagazin.cz/...
  Sucho a teplo je z části nenažraností korporací, které plundrují deštné a jiné lesy a to již desítky let, a pak to svedou na kdo ví co.
  http://ac24.cz/zpravy-ze-sveta...
  Vůbec se nebere v úvahu nějaká perioda počasí na Zemi.
  Muslim je dobrý a zlí. Terorista (v poslední době) je jen muslim.

 • fenri
  20:24 20.11.2015

  Charon - jistě, blbá formulace z mé strany. Myslím tím propagaci a praktikování všeho, co je v rozporu s našimi normami (šaria, stany na ženách, halal).

 • Charon314
  20:16 20.11.2015

  fenri:
  Svoboda vyznání je daná ústavou (tou částí která se nedá změnit). Komunismus zakázaný není ani trochu, u nacismu jen veřejná propagace (teoreticky). Nejde zakázat lidem si něco myslet - ani právně ani technicky. Jak byste to chtěl vymáhat? Ptát se lidí na detektotoru lži jestli byl Mohamed prorok?

 • Charon314
  20:10 20.11.2015

  JirkaM:
  pro informaci: to byla ironie, sarkasmus nebo míněno vážně?

 • fenri
  20:08 20.11.2015

  Skutečně mě fascinuje, jak nikým nevolená Evropská komise chce odzbrojit evropskou populaci a natahat sem kvanta lidí, kteří s námi nejsou a nebudou kompatibilní. Opravdu je to je jen hloupost?

  Ještě jeden postřeh: racionálně vzato - co je extrémního na názoru, že by bylo vhodné Islám zakázat? Pokud je zakázaný nacismus a (teoreticky) komunismus, proč ne Islám?

 • ruleta
  19:55 20.11.2015

  Nejdulezitejsi informaci je ze to byli mladi muzi.

 • JirkaM
  19:51 20.11.2015

  Charon314: Evropské hodnoty spočívají v tom dobýt a zkolonizovat celý svět, vnutit mu svoje náboženství, ukrást co se dá a pak se pomlátit mezi sebou. Kdyby do toho měli mluvit evropané z roku 1900, pověsili by všechny současné politiky za vlastizradu.

  Jediná země, která se aspoň částečně drží evropských hodnot je Izrael.

  A to že se ti nezaměstnaní kluci nudí je kombinace jejich lenosti a potřeby politiků je z daní placených většinovou společností živit.

 • Charon314
  19:36 20.11.2015

  Torong:
  Pokud někdo vyhrožuje zbavováním občanských práv na základě víry nebo genocidou, evidentně nepřijal evropské hodnoty. Týká se to radikálního imáma stejně jako česko-japonského samuraje nebo nevybouřeného entomologa - a nebo nikoho.

  Pokud jde o ty západní státy, Francii, Belgii atd... Ono to zkrátka není tak černobílé (resp. tak černé) jak to líčí Parlamentní listy a podobní. Zkušenost - Brusel, letos v létě - cíleně jsem se snažil navštívit ony údajné "no-go zones" (v Molenbeeku jsem ale nebyl): Ano, jsou tam chudé čtvrti, nepochybně s vyšší kriminalitou (hlavně drogy) a vysokým (často kolem 50%) podílem muslimů, ale snad nikdy to nejsou čistě muslimské čtvrti, nevládnou tam žádné šaría instituce (alespoň podle toho že tam chodí spousty nezahalených ženských). Policie tam je přítomná - poměrně hodně, určitě víc než ve zbytku města (i když netuším jestli i v noci, a nevím jestli to není jen na oko resp. udržení pořádku v ulicích). Fungují tam normálně obchody a služby - od halal-only prodejen až po bary a herny. Podle čísel je tam hodně vysoká nezaměstnanost. Potkáte tam skupinky nudících se mladých kluků ze kterých fakt nemáte dobrý pocit. V noci bych tam nešel pokud bych vážně nemusel. ALE: ve zbytku Bruselu potkáte evidentně muslimské (alespoň etnicky) policajty, prodavače čehokoliv, barmany, taxikáře, řidiče autobusů, průvodce v muzeích, kravaťáky... Vidíte smíšené páry (ne moc často), smíšené skupiny v restauracích, barech (pořád). Podle statistik je většina muslimů v Belgii spíš toho druhého typu - má práci, platí daně, posílá děti do školy, umí jazyk, pokud jsou občani tak chodí volit. Jenom asi třetina pravidelně chodí do mešity (tohle číslo je mnohem vyšší mezi těmi dobře integrovanými než mezi těmi z předměstí). Ti druzí ale existují taky, jsou problém a nikdo si s tím neví rady - to je rozhodně pravda. A ten extrémismus tam je, jsou tam imámové napojení na Saúdy, blbí puberťáci sympatizující s ISIS tam jsou... Takže fakticky to není ani černé, ani bílé.

 • pepo75
  19:28 20.11.2015

  No Jemen je katastrofa, ale aj tak si to musia poraidiť halavne sami, aj keď s pomocou sveta,
  Obmedzenie držby legalnych zbraní je absolútne zle, naopak uvolniť nosenie zbraní na verejnosti s podmienkami nadobudnutia ( napr.: žili tu tvoji predkovia pred r.1945?)

 • Kozlus
  19:16 20.11.2015

  "aby si ten bordel začali upratovať samy ale regulérnymi armádami"
  Vidime, jak jim to jde v Jemenu.
  "hlavne na ZEFEKTÍVNENIE výkonných zložiek" "partičke nevolených technokratov majúcich dohliadať nad reformami nár. vlád...), pri zachovaní súčasných slobôd."
  LOOOOL
  Prvni, co z tech kurev vypadlo, byl navrh na omezeni drzeni legalnich zbrani. Ano, zachovani soucasnych svobod. A v pekle uz mrzne.

 • pepo75
  19:08 20.11.2015

  Ja to vidím ako šancu na rozumnejšie zjednocovanie Európy, vrátane býv. juhoslávie ale hlavne na ZEFEKTÍVNENIE výkonných zložiek (Europol s kompetenciami FBI, ak aj nie EU armáda, tak aspoň Frontex s odstrašujúcou silou na, ale aj za hranicami, niečo som počul o partičke nevolených technokratov majúcich dohliadať nad reformami nár. vlád...), pri zachovaní súčasných slobôd. Teraz snáď nebude problém, tak ako je trestná propagácia nacizmu, niekde komunizmu, zakázať wahábizmus(..).
  Terormani cítia, že teraz musia zabrať, situácia v Sírii sa láme, sú to obrovské tragédie, ale Daesh skončí skôr či neskôr a už snáď nebudú mať takú podporu. Verím aj policajtom, že situáciu v Európe ako tak postupne zvládnu. Nemyslím, že treba robiť paniku, život v úplnom bezpečí je ilúzia.

  K Sírii by sa mal vyvinúť maximálny tlak na lokálne štáty a kráľovstvá aby si ten bordel začali upratovať samy ale regulérnymi armádami a potom zaangažovať maximum utečncov späť na onovu vlasti.

 • Kozlus
  18:58 20.11.2015

  EU chce zakazat beznym lidem zbrane proto, protoze po tech jejich koninach, hrozi to, ze si kazdej rozumne smyslejici clovek pujde strelit na "svyho" politika.

 • Petr M
  18:49 20.11.2015

  Dobrý článek.

  Jinak EU chce zneužít útoků islamistů ve Francii k prosazení omezení legálně držených střelných zbraní, jako by si snad teroristé šli vyřizovat zbroják, a šli si koupit do obchodu nezcivilněné kalašnikovy, Kde vzali výbušniny, to se nějak neřeší. Ti blbové v Bruselu žijí zcela mimo realitu.

  Co se týče našich médií plné, sluníčkářské muslimské propagandy, mám pocit, že je snad dotují dotují arabáči, nebo redaktoři přišli o rozum, nebo mají zákaz jakkoli špatně psát o ilegálních imigrantech, jinak by je vyhodili...

 • Torong
  18:02 20.11.2015

  Charon314:
  "Mimochodem: Blízký východ má v závislosti na definici cca 350-450 mil. obyvatel. Netuším kde vzal autor tu miliardu. Ano, není to důležité - ale dosti to kazí dojem. Když chci o něčem někoho přesvědčit, snažím se nevykládat nesmysly."

  Ano autor to má špatně. Není ale špatně číslo, nýbrž vymezení oblasti odkud do Evropy proudí uprchlíci a to je kromě blízkého a středního východu i celá Afrika.

  "A druhá věc: vážně je transparent "refugees welcome" problémem a provokací (!), kdežto Konvička, Okamura a spol. otevřeně hovořící koncentračních táborech, "konečném řešení", postavení celého nábožeství mimo zákon atd. atd. si nezaslouží ani zmínku? Pokud se muslimové mají vyhranit proti islamistům (což dělají, ale bohužel zdaleka ne tolik jak by měli - zde absolutně souhlasím), žádám autora aby se jasně vymezil proti těmto lidem. V opačném případě pije vodu a káže víno... "

  Ano autor má pravdu, protože uprchlíci nikdy nepříjmou Evropské hodnoty a životní styl (je to jasně vidět na druhé generaci přistěhovalců ve Francii) a čím více jich bude, tím více budou vyžadovat, aby se podle jejich hodnot chovali i Evropané. Navíc tito "vítači" jsou vesměs lidé ze státního sektoru nebo tzv. neziskových organizací, kteří žijí z daní placených právě těmi naštvanými lidmi. Takže "vítači", kteří sami na daních nezaplatili ani korunu chtějí plnými hrstmi rozdávat peníze, které nevydělali cizincům a ještě mají tu drzost označovat svoje živitele, kterým se to nelíbí fašisty. Já nevím jak Vy, ale já to vidím jako dost velký důvod pro naštvanost. A pokud to neřeší parlamentní a "normální" strany, pak se vcelku logicky obrátí k těm, kteří řešení slíbí.

  "Ale: nepochopil jsem ty útoky na média, "politickou korektnost" atd. Kdo z významných médií nebo politiků tvrdí že atentnátníci nebyli muslimové? Nikoho jsem nezaznamenal. Všechna média taky široce informovala o tom že jeden z útočníků se vydával za uprchlíka atd. "

  Nepochopil jste význam. Média sice řekly, že to byli muslimové (až takové hlupáky si z lidé dělat nedovolí), ale zároveň prohlašují, že útoky nemají nic společného s islámem. Takže vlastně říkají, že muslimové nemají nic společného s islámem...

 • premyslcz
  16:54 20.11.2015

  Tady souhlasim s Charon314 je to extrem jak s jedne tak s druhe strany ani jedna tato strana ten problem nevyresi a je potreba hlavne myslet hlavnou a ne srdcem nebo zadnici. Hodne tady maji vliv media viz extrem ČT vs parlamentnilisty.
  Hodne me to pripomina Nemecko po prvni svetove valce, kdy najedne strane byla militantni nacionalismus a na strane komunisticke republiky rad. Kdyz selze stat ( u nas vice mene ta vlada funguje, a ne ze ne) nebo system viz EU. Tak lide tahnou jak extremni pravici s xenofobnimi nazory tak ultra levici s humanismen, ktery by rozdal i to co nema. Ale v prvni rade je potreba vyhnat ožralu Junckra a komunistku Mogherini s ovci Tuskem a soudruzku s DDR mama Merkel.

 • palo satko
  16:43 20.11.2015

  Ako poznamenal jeden komentator: "Skor než Francuzi vyrazia na Rakká, mali by pomocou armady ziskat zvrchovanost nad No-Go premestiami u seba doma." Ako tažkopadne a neučinne budu demokracie chranit svoje hodnoty vo vlastnych mestach preukazalo kovbojska strielačka pri zabiti Abdelhamida Abaaouda. 5000 nabojov niekolko granatov a bojisko podobne Stalingradu, len aby dostali jedneho podozriveho. Ked to nabuduce začne naraz v troch alebo štyroch mestach, tak potrva hodiny než sa podari policii odstranit hrozbu, ale obetami budu stovky ked nie tisicky ludi. Naš sucit je len dobre zamaskovany strach. Bojime sa konat a preto sami pred sebou ospravedlnujeme zločiny, ktorych sa teroristi na nas dopuštaju.
  V 1996 sme zobrali synov do Pariža aby si užili Disneyland. O 10 rokov može zobrat Parižan svojich synov do "Ficolandu" aby si užili povodnu originalnu a dufam že bespečnu europsku krajinu. Slniečkarov volit nebudem, aj ked hned budem označeny za akehokolvek "fóba".

 • green_korytnacka
  16:21 20.11.2015

  na islam som nikdy nepocul nic pozitivne... vzdy bud negativne alebo velmi negativne. na planete je plno moslimskych oblasti, kde mozu svoje videnie sveta praktizovat. skutocne nevidim jediny dovod preco by to malo byt prave v europe. nestacil nam jeden stredovek?

 • Charon314
  16:04 20.11.2015

  S řadou tvrzení lze velmi zásadně polemizovat, byť problémy samozřejmě existují (a je jich hodně). S názorem autora osobně nesouhlasím, nicméně ho zcela respektuji a svým způsobem chápu.

  Ale: nepochopil jsem ty útoky na média, "politickou korektnost" atd. Kdo z významných médií nebo politiků tvrdí že atentnátníci nebyli muslimové? Nikoho jsem nezaznamenal. Všechna média taky široce informovala o tom že jeden z útočníků se vydával za uprchlíka atd. Je dáván značný prostor lidem s negativními názory - včetně lidí kteří kromě své naštvanosti nemají moc co říct (to platí samozřejmě i na druhou stranu).

  A druhá věc: vážně je transparent "refugees welcome" problémem a provokací (!), kdežto Konvička, Okamura a spol. otevřeně hovořící koncentračních táborech, "konečném řešení", postavení celého nábožeství mimo zákon atd. atd. si nezaslouží ani zmínku? Pokud se muslimové mají vyhranit proti islamistům (což dělají, ale bohužel zdaleka ne tolik jak by měli - zde absolutně souhlasím), žádám autora aby se jasně vymezil proti těmto lidem. V opačném případě pije vodu a káže víno...

  Mimochodem: Blízký východ má v závislosti na definici cca 350-450 mil. obyvatel. Netuším kde vzal autor tu miliardu. Ano, není to důležité - ale dosti to kazí dojem. Když chci o něčem někoho přesvědčit, snažím se nevykládat nesmysly.

 • premyslcz
  15:46 20.11.2015

  Jenom mimo k tomu tematu v medich se ted objevuje strasak v podobe sucha a nasledne migrace. Takze se to ma tak ze skoro cely Izrael funguje na odsolovani morske vody, technologie je energeticky narocna a funkcni. Sokujici pravda je ta ze kubik vody v Izraely a CR stoji stejne ! Tuto technologii kupuji pres prostredniky vsechny ropne arabske zeme ale i napriklad Alzir( kde po nekolika desitkach let tece voda z kouhoutku 24h denne). Ted se objevila nova technologie membranovych nano filtru, ktera mnohonasobne zlevni upravu vody a jedine co je tedy potreba je politicka stabilita v regionu. A to se nezminuji o sahare kde spodni vody je stejne jako ropy. Docela by me zajimalo jak dopadl ten Kadafiho vodovod ze sahary na pobrezi v hodnote nekolika miliard dolaru, ktery byl tesne pred dokoncenim v dobe nez jsme pana plukovnika lidove-demokraticky odstranily ....

 • Vrata
  14:29 20.11.2015

  honzasenkyr:
  z ceho vychazi praktiky Islamskeho statu? Z Kristova uceni?? Z uceni vedeckeho komunismu, z kvantove teorie gravitace, ....?

  Videl jsem nedavno srovnani trestniho sazebniku IS a Saudske Arabie (pravo saria) - tech asi 5 polozek tam vyjmenovanych bylo pro oba staty v podstate stejne (trest smrti za rouhani, za odpadlictvi, za mimomanzelsky styk muze se zenou ....). Ve velke zkratce - mam tomu rozumet tak, ze Saudi nejsou muslimove a tamni nabozenstvi neni Islam?

  Proc by to, co prosazuje IS nemohla byt nova forma Islamu - tedy pokud to nahodou neni forma jiz vice-mene existujici (wahabismus)? Nema Islam radu interpretaci (v podstate je neznam) - namatkou shia, sunni, ... wahabismus, ... Nebo chcete rici, ze IS nejakym zpusobem nevychazel z Koranu (a vracim se tak ke sve prvni vete - vychazel tedy treba z teorie elektromagnetickeho pole)? Je mozne, ze z vaseho pohledu (vasi interpretace Koranu) to Islam neni ale oni vychazelize sve interpretace Koranu a vasi predstavu o Islamu by nejspis povazovali za stejne spatnou jako vy jejich.

  Tedy, odpoved na vasi otazku - ideologie islamskeho statu vychazi z Koranu a jakesi jeho interpretace, lze ji povazovat za vice ci mene novou sektu ci smer, Islamskou sektu ci smer, jednu ci jeden z vice.

 • Muhaha
  14:13 20.11.2015

  Co cítím jako ten problém s velkým "P", o kterém jsem psal níže:
  Je jím postupná dezintegrace evropských států.
  Státy čím dál tím víc selhávají ve svém základním poslání.
  Co tím posláním je? Ochrana osob a majetku jeho občanů.
  Proč se tomu tak děje? Je to důsledkem vlny muslimských migrantů, nebo snad prostřednictvím dlouhodobých snah struktur EU co nejvíce národní státy oslabit?
  Co je příčina a co důsledek?
  Já považuji za základní příčinu uvedeného stavu letargii, pohodlnost a snadnou manipulovatelnost evropských občanů.
  To ve spojení se všeobecným rovným volebním právem vystavuje elitám (navzájem provázaným ekonomicko-mediálně-politickým) de facto bianco šeky ke spokojenému vládnutí prostřednictvím rozsáhlého "nárokového" přerozdělování, jehož součástí je sice zvyšování dluhů a daňové zátěže pro čím dál menší skupinu "tahounů" společnosti, ovšem značná část občanstva (té stále bobtnající neproduktivní části ) - ta je vcelku uspokojena ( také si ráda, ukousne z cizího, má na to přece nárok zavedený na 4 roky zvoleným podržtaškou).
  Vláda lidu a pro lid. Občanstvo chce chléb a hry, ne kontrolovat olympské elity při jejich piklích a nepříjemně si uvědomovat svá opakovaná selhání při využití aktivního volebního práva. Občanstvo se dívá na kabát, nový slušivý kostým, ne na to, že je v něm neznámá nicka nebo starý známý protřelý darebák, který jen vyměnil cylindr za montérky.
  Lidé chtějí vlastní dům, na který nemají a proto hypotéku, levné peníze atp. a tak jim nevadí, co dělá nikým nevolená Evropská komise, ani balíky ničím nekrytých papírků z ECB.
  A mezi tím jen stále roste počet úřadů a úředníků, policejních služeben a policistů, soudů a soudců, nařízení a norem, ale systémy jsou stále více nefunkční a jen polykají stále větší množství daní (proč bychom se namáhali, když nám mzdu dají stejně).
  A do toho se elity snaží ještě na poslední chvíli urvat další kusy žvance a přepnout letecké motory na forsáž. Zvyšme spotřebu, přivítejme migranty!
  A vojensky obsaďme Daeš, tak jako jsme obsadili Afganistán a Irák, protože potom .... co, potom? Konečně zvítězíme? Protože budeme udržovat 10, 20 50 let naše vojáky, každou chvíli odstřelované ze zálohy jak holuby na střelnici, za obrovských nákladů v Sýrii? Copak "likvidace" Daeše neposílí Írán, na což Saúdové a Turci nebudou reagovat ještě větší podporou sunitských islamistů? Zaútočíme i na Rijád a Ankaru? Kdo? NATO?
  Sterilizujeme všechny muslimské ženy po třetím dítěti a poručíme větru/dešti nad Sahelem?

  Čím víc se budeme snažit "vyhrát", tím spíš to s námi dopadne zle.
  Měli bychom se snažit přežít, ne "vyhrát". Myslím si ale, že to nedokážeme.
  Dojde k zásadní transformaci (jak kolapsy civilizací kulantně opisují kulturní antropologové).

 • premyslcz
  14:12 20.11.2015

  Já bych jenom upřesnil že radikální výklad islamu neni. Je pouze jediny spravny vyklad a to je wahabismus, neni rozdil mezi islamem v Islamskem statu a v Saudske arabii. Jako neni rozdil mezi radikalnim a umirnenim islamistou.

 • RiMr71
  14:05 20.11.2015

  Islámský stát a podobné obskurní organizace staví svou vymývací ideologii na radikálním výkladu Islámu.

  Jaká je radikální forma například křesťanství?

  Kdy jste viděl naposled někoho zabíjet děti a ženy a vykřikovat u toho "Ježíšek je veliký!"?

  Každé náboženství má temnou minulost. Islám má temnou minulost i současnost.

 • honzasenkyr
  13:56 20.11.2015

  Můžu se zeptat, co má podle vás společného Islám s islámským státem?

 • KOLT
  13:54 20.11.2015

  Díky :-)

 • RiMr71
  13:51 20.11.2015

  ...dávám tomu volnou licenci! :D

 • KOLT
  13:48 20.11.2015

  pro RiMr71: Přidávám se, mám úplně stejné pocity, jaké jste popsal v prvních dvou odstavcích :-(

  Ovšem s těmi Křesťanisty je to naprosto dokonalé :-) Mohu si vypůjčit?

 • RiMr71
  13:18 20.11.2015

  Osobně mě na celé věci STRAŠNĚ SE*E mimo jiné to, že politici jimiž hluboce pohrdám, se k dané věci vyjadřují (podle mého názoru) více či méně rozumným způsobem a politici jichž si docela vážím, blábolí takové nesmysly, až si říkám, jestli jsou při smyslech.
  Hledám politického představitele, který ve mě nevyvolává zvracení a přitom má kompatibilní pohled na věc jako já, bych ho podpořil. Reálný pohled na věc je základním předpokladem nějakého řešení.
  Takového politika nevidím. Předpokládám, že takových "voličů bez volitelného" je spousta a nepochybuju o tom, že mnoho jich při volbách dá svůj hlas někomu ke zvracení, protože v této důležité věc nabízí aspoň ten stejný pohled, co bude dál se uvidí.
  A ano, je to špatně.

  Ještě k tomu islámu a islamismu - když mi některý dobro*er občas říká, že přece křesťané v minulosti taky páchali strašná zvěrstva, křížové výpravy, inkvizice, upalování atd atd, tak mu říkám, že to ale nebyli křesťané, ale KŘESŤANISTI!

 • BrothersAndSisters
  13:10 20.11.2015

  Muhaha. Ten cítát že „Vlastenectví je posledním útočištěm darebáků.“je od esejisty Samuela Johnsona a je brilantní. Hurávlastenci se za takové vznosné pojmy rádi skrávají i se svými podlými plány. A Filipa Topla je hrozná škoda.

 • Muhaha
  12:55 20.11.2015

  Prvním krokem a tedy i nezbytnou podmínkou k možné záchraně je, uvědomit si rozsah a hloubku problému.
  To se dosud nestalo.
  Jedno křídlo elit vidí řešení v ještě větší integraci "Evropy", posílení solidarity, soudržnosti a kvótách.
  Druhé ve zpřísnění podmínek azylu, důslednějších kontrolách na hranicích, snížení dávek, úplatcích Turecku apod.
  Po útocích ve Francii se objevili dokonce i tací odvážní politici (volby již zřejmě ťukají na dveře), kteří se odvažují volat nejen po rozbombardování Daeš, ale i obsazení jím kontrolovaného území.
  Do toho se radikální rétorikou snaží profilovat obskurní individua, na která se hodí citát: "vlastenectví je posledním útočištěm darebáků" (pozn.: v Chládkovi cítím většího potenciálního gaunera, než v Okamurovi a Konvičkovi dohromady).
  Analytici to všechno semelou dohromady a prostřednictvím infotainmentu předhodí vděčnému čtenářstvu.
  Slovy nedávno zesnulého umělce bychom se tedy měli správně už jen loučit: Sbohem a řetěz, Evropo.

 • crusader
  12:53 20.11.2015

  Dzin_CZ:
  Tady máš názory "umírněných" muslimů, dokonce se je nebojí prezentovat i v televizi
  https://www.youtube.com/watch?...

 • Shania
  12:37 20.11.2015

  BrothersAndSisters: máš pravdu, podle mě vláda dělá co může a to zatím stačí. Naivně si myslet, že když si zvolíme miniAdolfa, tak se situace změní k lepšímu je uplne mimo. Lidé by měli mít realistická očekávání a stejně tak je mají strany, nikdo nepůjde do příštích voleb aniž by měl otázku imigrace v programu.

  Serou mě lidi co záměrně pro svůj prospěch straší lidi a vyvolávají paniku, ale to neznamená, že se veci nemají pojmenovávat pravými jmény, na problémy ukázat a řešit je.
  Což se doteď moc nedělo.

 • jsk1
  12:23 20.11.2015
  Oblíbený příspěvek

  Možná by bylo dobré připomenout, že většina zemí kde bují násilí a ohrožují svět terorismem, jsou země s nesmírným nerostným bohatstvím, velkými zásobami ropy a plynu. Jak je využívají? Místo budování moderní společnosti a investic do vzdělání mohutně zbrojí a loajalitu obyvatel si kupují sociálním dávkami. Arabové jsou obchodníci nebo bojovníci, prací pohrdají. Ale chtějí vládnout a šíčit islám, dokonce i ti umírnění, kteří odsuzují teror v soukromí projevují radost!
  Každý, kdo v arabském sěte řekne, že islám má problém se vystavuje velkému osobnímu riziku, je to kruh, který trvá už velmi dlouho a který není možno nijak smyslupně rozetnout.
  Obávám se, že není možné se s nimi dohodnout: my vás necháme se vraždit a vy přestanete s terorem u nás.Z jejjich hlediska je to známka slabosti. Chba se stala už v roce 1973, kdy jim bylo umožněno vydírat svět ropnou krizí. Od té doby jim značně narostlo sebevědomí...
  Rakovinu islámského teroru se zdá není možné vyléčit "konzervativní" léčbou, ta nepomáhá. Nakonec zbyde jen ozařování .proudem neutronů,,,

 • BrothersAndSisters
  12:21 20.11.2015

  Frustrující je, že smysluplné řešení situace s uprchlíky na národní úrovni v podstatě blokují sami islamofobové. Tím, že Konvička a spol. toleruje, že na jeho akcích parazitují a taky z nich profitují ryzí neonacisté a rasisté je fakt problém. Díky tomu se k takovým akcím nemohou přidat slušní lidé, ale vidíte tam až na výjimky pořád stejný pelmel typů, jež se účastní čehokoliv protievropského, protivládního případně rasistického. Nevím zda bylo hnutí M. Konvičky takové odpočátku, nebo se postupně proměnilo, ale přijde mi, že to co dnes Konvička říká, už je fakt na úrovni fašistických debat v hospodě. Představa že něco jako „mletí muslimů na masokostní moučku“ bude stát tolerovat či akceptovat je fakt naivní. Vykoledující si akorát policejní dohled a to povede k další frustraci. Přijde mi absurdní, že se na akcích IVČRN schází fanoušci Izraele, kteří akutně vnímají hrozbu Islámu a současně i obdivovatelé Adolfa Hitlera. To je pro mnohé nestravitelný mix. Vzdělanější lidé a třeba vysokoškoláci se prostě na akcích s výskytem nácků, co maj holou hlavu zvenčí i zevnitř podílet nechtějí a nebudou. Do značné míry lze říct, že jsou to právě pravicoví extrémisté, kteří brání normálnímu "protiislámskému" řešení. Představa, že budu stát proti islamistům v jedné řadě s debilem, co má vytetovaný dva blesky a volnej čas tráví pitím piva a hajlováním na stadionu se mi ekluje. Hezky to bylo vidět na oslavách 17. listopadu (který mimochodem většina sympatizantů IVČRN proklíná). Nejprve se akci dostane punc oficiálního přijetí a lidé by si mohli říct – fajn když to říká i prezident, něco na tom bude, ale ti debilové samozřejmě až zapadne slunce, rozjedou klasické footbal hooligans demo před budovou vlády, dostanou na budku a pláčou, že jsou bití jako studenti v roce 1989. Ještě si měli vzít ceduli – „Nejsme náckové ale české mámy“. Prakticky je to vždy ultranacionalistická "pravice", která nejvíc škodí národním zájmům. Obyčejnej člověk opravdu nemá ke komu se přidat, na jedné straně protiislamisté, kteří stále více hnědnou a smrdí a na protějším břehu extrémní levice, která zase dělá státu a "systému" problémy ze zásady vždy a všude. Nakonec - hubu mi to trhá - nejnormálnější a smysluplné postoje projevuje Sobotka, Chovanec and his boys.

 • Dzin_CZ
  12:02 20.11.2015

  Dobrý den,

  nemám bohužel prostor diskutovat nějak více komplexně (ač bych rád), a tak jen krátce k tomu, že Islám má problém.

  Ano, má. A ačkoli z Vašeho článku, psaného naléhavým slovem, vyznívá, že nikdo odpovědný vzniklou situaci neřeší, musím říct, že to není až tak úplně přesné.

  To co se děje v muslimském světě (zvláště v kombinaci se zmíněným suchem, přelidněním, neřešenou sociální situací, válečnými konflikty, z toho pramenící nárůst extrémismu a vlny uprchlíků) se dá považovat i za boj o novou podobu Islámu.

  Je zřejmé, že v Evropě je pro dobré soužití s muslimy potřeba liberální umírněný islám, respektující nadřazenost světského práva nad právem Šaría, stejně tak jako odmítnutí předsudků vůči jednomu náboženství na základě principu kolektivní viny.

  V tomto směru již Evropští muslimové udělali krok vpřed:

  http://mezinabozensky-dialog.b...

  Pomožme jim, aby se tato podoba Islámu v našem 21. století prosadila. Už to, že Charta Evropských muslimů vznikla, mi dává naději, že je to možné. I když nesnadné.

  A protože správné cesty jsou většinou nejtěžší, můžeme to brát jako výzvu. I pro nás samé. Když člověk vidí Zemana, Konvičku a spol. na Albertově, bez studentů, napadá ho, že tato lekce Evropských hodnot bude užitečná i pro našince.

 • liberal shark
  11:12 20.11.2015
  Oblíbený příspěvek

  Hysterické odsuzování "intiislamismu", "rasismu" a "xenofobie" ze strany evropského mainstreamu jsou jen maskovanou obavou z emancipace dosud poslušných evropských občanů, na které už přestává působit bič uměle vyvolaného pocitu viny. A co se uprchlíků týče - komu pomůžeme tím, že se sami zničíme ? Nejprve je třeba zachránit Evropu a pak můžeme pomáhat blízkému Východu a Africe.