NÁZOR: Zvítězí falešná víra v niterný pocit bezpečí?

Foto: Shromáždění na podporu Francie v Londýně; ilustrační foto / Christiaan Triebert, CC BY 2.0
Shromáždění na podporu Francie v Londýně; ilustrační foto / Christiaan Triebert, CC BY 2.0

Každý se s masakrem v Paříží vyrovnává po svém. U části společnosti převládá sebelítost a utvrzování niterného pocitu, že nám se nemůže nic stát. Média a politici se strachují, zda v Evropě nedojde k nárůstu protiislámských nálad a extrémismu. Avšak jsou za nárůstem protiislámských nálad pouze teroristické útoky islámských teroristů nebo tvrdošíjná politická korektnost, kterou si řada lidí vykládá jako zlehčování a zakrývání problémů?

Tento text je nutno chápat jen jako jeden z úhlů pohledů, nikoliv jako komplexní popis reality. V článku jsme načrtl některé myšlenky, ale není zde prostor každou myšlenku rozepsat detailně.

Předmluva

Hned na začátku zopakuji to, o čem jsme bytostně přesvědčen - největší bezpečnostní hrozba pro Evropu představuje neřízená migrace lidí vyznávající jiné kulturní hodnoty než euroatlantická civilizace a nárůst moci islámu všech forem v Evropě.

Politici, elity a média nesmí v žádném případě odpor lidi k migraci a islámu podceňovat. Naopak, politici, elity a média musí odpor moderovat a směrovat konstruktivním směrem. V opačném případě to za ně udělají nejrůznější fanatické a extrémistické organizace, které strach lidí využijí k nárůstu své politické moci.

Přesto vše, nebo právě proto, politici, elity a politici nesmí názor veřejnosti urážet lacinou politickou korektností, kdy jsou problémy překrývány nic neříkajícími frázemi. Zářným příkladem je tvrdošíjné přesvědčování, že útočníci neměli s islámem nic společného.

Naopak, měli. Útočníci byli Muslimové a měli s islámem něco společného.

Islám v Evropě a sucho na Středním Východě

Média a politici se předhánějí ve zdůrazňováni, že útočníci nebyli migranti a Muslimové. Ti, kteří spojují útoky islámských teroristů s islámem, nebo útočníky označují za Muslimy, jsou označování za jednoduché xenofóby, tmáře a pravicové radikály.

Problém však je v tom, že kritici nerozlišují osobní lidský přístup k jednotlivým osudům uprchlíků a strategický dlouhodobý pohled na problém. Je to problém emočně citlivých lidí, jejichž úsudek dokáží ovládnout lítostivé fotky zubožených uprchlíků nebo manipulativní fotky mrtvých dětí.

Při posuzování takto globálních problémů však je třeba emoce mít pod kontrolou a kontrolovat se při prohlížení drastických fotek, které mají médiím přinést jediné - větší čtenost a příjem z reklamy.

Celá diskuze kolem migrace a islámského radikalismu není o lidském přístupu a o osobních vztazích s Muslimy. Pokud uvidím osobně Muslima v problémech, pomohu mu. Pokud uvidím osobně uprchlíka v problémech, pomohu mu. Avšak i přesto, že jim pomohu, nepřestanu tvrdit, že tady velkou komunitu Mulismů nechci a že velkorysé přijímaní uprchlíků je problém.

Jsem schopen zachovat si lidský přístup, empatii a altruismus, aniž bych nezapomněl na strategický rozměr celého problému. Bohužel se zdá, že řada lidí řídí své jednání k Muslimům a uprchlíkům pouze skrze emoce a osobní lidské vztahy a není schopna posuzovat celý problém ze strategického hlediska ve škále několik let či jednotek desetiletí.

Řekněme si tedy základní fakta - celý Střední východ, kde žije 1 000 000 000 lidí (slovy “miliarda”), kolabuje.

Není to kvůli válkám, ty jsou jen následek. Problém je především nekontrolovatelný růst populace a nedostatek vody, jídla a pracovnách příležitostí na Středním východě a v Severní Africe. Od Pákistánu až po Libyi žije miliarda lidí, kteří v následujících letech budou mít problém s vodou a jídlem.

V Egyptě každý rok přibývá milion obyvatel a asi 30 % lidí dává na jídlo kolem 60 - 80 % svých příjmů. Pokud nastane neúroda díky suchu kdekoliv na světě, např. v Číně a Indii, dojde k skoupení obilí bohatšími státy a k nárůstu cen potravin. Na pochod se tak na Středním východě mohou dát desítky nebo dokonce stovky milionů lidí.

Kde půjdou? Za lepším a tam, kde jejich soukmenovci již vytvořili zázemí. Postará se Evropa o 100 milionů lidí ze Středního východu a Severní Afriky, kteří vyznávají naprosto jiné životní hodnoty, náboženství, přístup k životu? Vždyť se Evropa za několik desítek let nedokázala postarat o několik stovek tisíc nebo milionů lidí ze Středního východu a Severní Afriky! Důkazem nechť jsou gheta nezaměstnaných a vyděděných lidí ze Středního východu a Severní Afriky rozesetých po celé Evropě.

Z výše uvedeného mi vyplývá, že absolutně nemá smysl přijímat ve velkém uprchlíky v Evropě, ale pouze investovat do zkvalitnění životních podmínek na Středním východě.

Při volání Sluničkářů “Vítejte uprchlíci” si pak člověk pokládá otázku, zda ti lidé už neztratili úplně soudnost a zda mají základní přehled o tom, co se ve světě děje. Připadá mi spíše, že Sluničkáři podobná hesla používají jen k útokům a provokacím vůči druhému táboru, tedy těm, kteří uprchlíky odmítají.

Není to poprvé, kdy nejde o vyřešení problému, ale o likvidaci názorového oponenta všemi prostředky. Ne pro řešení problému, ale pro čistou zlomyslnost.

Tady jsme doma

Uprchlíci a islám v Evropě tvoří, ať už vědomě/nevědomě, dobrovolně/nedobrovolně, podhoubí pro teroristické akce, islamizaci Evropy a kulturní, ekonomický a společenský rozklad Evropy. Pokud budu znít cynicky, nejde jen o ty mrtvé v Paříží, ale o podobu civilizace, ekonomiky, společnosti a bezpečnosti Evropy v následujících letech.


 

Jsem bytostně přesvědčen, že sžití naprosto odlišných kultur a národů na jednom místě není možné. Jak se sžívají po staletí Skotové a Britové, Valóni a Vlámové, Maďaři a Slováci, Romové a Češi? Historie nám znovu a znovu dokazovala a dokazuje, jak podobné sžívání dopadá. Kde se v nás bere ta arogance, že nyní jsme lepší, chytřejší, jiní?


 

Jak se budou asimilovat v Evropě Pákistánci, Afghánci, Iráčané, Syřané, Palestinci, Egypťané, Libyjci. Napadlo také někoho, jak tyto etnika budou žít vedle sebe? Například Kurdové a Turci v Německu?


 

Jsem si jistý, že i za stovky let najdeme v Německu, Francii i Velké Británii syrské, libyjské, pákistánské a afghánské komunitní ostrovy (ostatně jak tomu je nyní v Evropě a kdekoliv na světě), nikoliv libyjsko-syrské, pákistansko-egyptské, kurdsko-turecké nebo islámsko-jezuidské ostrovy. Lidi trápí, jak začlenit uprchlíky do společnosti, ale jak uprchlíky naučíme žít vedle sebe?


 

Stačí se podívat na Francii nebo Belgii, jak asimilovali Muslimy za 50 let. Myslíte, že tomu bude za 50 let jinak?


 

Tyto ostrovy se velmi lehce mohou stát, ať už dobrovolně nebo nedobrovolně, pátou kolonou. A v tomto případě nejde o osobní a lidské kvality každého jednotlivého člena ostrova, ale o jedinečnou sociálně-kulturní společenskou strukturu, která poskytuje zázemí a krytí pro případné teroristy.


 

Dejme si sami otázku, jak úspěšní by byly islámští teroristé, pokud by ve Francii neměli zázemí tvořené islámskými imigranty? Dle mého velmi nízkou. Věřím, že v České republice, kde je velmi malá muslimská komunita - a opět je zcela irelevantní, jaké osobní kvality mají jednotliví čeští Muslimové - podobný útok má mnohem menší šanci na úspěch.


 

Byli to Muslimové, nebyli to Muslimové

Největší obavou současných médií nejsou povraždění neviní lidé, ale zdůrazňováni, že útočníci nebyli Muslimové. Přesně tahle arogantní a lehkovážná politická korektnost v lidech probouzí agresivitu. Proč? Protože to byli Muslimové!


 

Jak nelze spojovat útočníky s Islámem, když při vraždění nevinných civilistů provolávají “Alláh Akbar” a neužívají zvyky, fráze, postoje a ideje spojené s islámem. Jenom proto, že další muslimové říkají, že nemají nic společného s islámem? Tohle opravdu lidi neuklidní, ale naopak rozčílí.


 

Islám má problém a Muslimská obec, místo nic neříkající fráze, že tihle lidé nemají nic společného, se musí postavit čelem a říct: ”Islám má problém a musíme ho řešit!”


 

Avšak, kde vidíme demonstrovat arabské přistěhovalce proti terorismu, proti radikálnímu islámu nebo proti Islámskému státu? Chápou Muslimové a přistěhovalci, že se bojuje o jejich osud v Evropě? Pokud chtějí ukázat, že si jako hosté cení a váží našeho domova, měli by začít aktivně bojovat proti všem radikálním formám islámu.Zatím ale nic takového nevidíme.

Nahlásit chybu v článku

Doporučte článek svým přátelům na sociálních sítích

Související články

NÁZOR: Islámský terorismus kryjeme politickou korektností

Evropa zažila v sobotu ráno krvavé probuzení. Islámští teroristé zavraždili v Paříži více než 120 ...

Francie jde do boje s Islámským státem. Jaké má zbraně?

Francie začíná po vražedném běsnění islámských teroristů v Paříží více investovat do boje s ...

Americký plán pozemní operace proti Islámskému státu

Bývalý zástupce náčelníka generálního štábu americké armády Jack Keane nabídl americkému Kongresu ...

NÁZOR: Silnější proti slabšímu: Rizika asymetrie

Asymetrický konflikt znamená střet, kdy na jedné straně stojí výrazně silnější aktér než na straně ...

Přidávat diskuzní příspěvky a hlasovat pro článek mohou jen registrovaní. Prosím zaregistrujte se nebo se přihlašte!

Komentáře

Zvýraznit zeleně příspěvky za posledních:
Stránka 1 z 2
 • Jura99
  17:26 23.11.2015

  V masové imigraci vidím nejméně dvě roviny. Jednak tu bezpečnostní a zejména tu kulturní. Nejsem si jist, jestli jsme byli vychováváni dostatečně kosmopolitně, abychom chtěli přijímat jakékoliv množství imigrantů zcela odlišné kultury. Merkelová řekne, že strop na počet imigrantů odmítá dát. To tedy chce říct, že když hypoteticky bude Němec v Německu jednou menšinou, že to tak má být? Nevím, jen se ptám. Je podle Merkelové žádoucí, aby jednou na 3 Němce připadalo třeba 7 imigrantů, které vůbec nezajímá kdo byl Goethe, Beethoven, Bismarck, Einstein, protože jejich dědečkové přišli z Nigérie? Když se tak stane proto, že imigranti budou silnější, tak prosím, ale zde se páchá dobrovolná proměna kulturního prostředí státu. Možná to tak má být (viz. USA), ale mě to překvapuje, protože ve škole a v rodině jsme byli vychováni v úctě k našim předkům.

 • Jecchus
  14:36 23.11.2015

  Vícero diskutujících tu řešilo rozdíl nacismus x komunismus x islám a vyjadřovalo se k rozdílnému vímání a přístupům k nim.

  Osobně také nejsem příznivcem zákazu islámu jako takového. Podle mne to nemůže fungovat - když se zakáže islám, tak se nestane to, že si druhý den muslimové řeknou "ok, zakázali islám, ode dneška jsem teda hinduista, baštím prasata, nebaštím krávy, terorismus se mi hnusí", V praxi to bude jen zákaz projevů islámu, ale islám jako takový nezmizí (mám pocit, že v nějaké obdobné podobě to tu již v diskuzi zanělo).

  Z mého pohledu je pak rozdíl nacismus (nesmí se) x komunismus (tak nějak se nesmí, ale vlastně toleruje) x islám (smí se) a vůle činit ve vztahu k různým ideologiím nějaké velké kroky dost ovlivněna tím, jestli ta daná ideologie vyvolala nějaké společenské dění, které funguje jako katalyzátor velkých změn či kroků. Tím mám na mysli, že pokud by nebyla 2. světová válka, tak by patrně nebyl ani zákaz nacismu. Ta válka tedy působila jako společenský katalyzátor změn ve vztahu k nacismu. Kdyby pod vlajkou komunismu proběhla nějaká 3. světová, ve které by komunistická ideologie stála na poražené straně, je vztah k němu obdobný jako nyní k nacismu. Když ve jménu islámu proběhnou nějaká dění s potenciálem působit jako katalyzátor společenského dění, změní se postoj i k islámu jako takovému. Takovým děním může být např. něco jako aktuální pařížské útoky, ale v daleko masovější míře s násobky obětí, na mnoha místech zároveň, popř. po delší dobu opakovaně v relativně krátkých intervalech (kratší než interval mezi Madridem, Londýnem a Paříží).

  Tím to nijak nehodnotím, jen říkám, že činy budou následovat až po katalýze, do té doby se bude jen krafat anebo se budou provádět jen malé věci.

 • premyslcz
  13:45 23.11.2015

  Tož tak to v té politice bývá, zákony které jsou normálně těžko průchodné jsou připraveny, aby se ve vhodnou chvily použily. Čekám další zákony na potlačení občanských práv nebo digitálního soukromí. Občas se objeví i jiné inteligentní zdůvodnění viz. Ministerstvo obrany, které kvůli uprchlické krizi nakupuje útočné pušky nebo techniku do Afganistánu.

 • skelet
  11:56 23.11.2015

  lorgarius: pochopitelně, že čekal. Ten kdo to chce prosadit hodlá využít hysterie týkající se bezpečnosti.

 • lorgarius
  11:54 23.11.2015

  K tomu zakazu - je zaujimave ze v Parizi utocili 13teho a protiteroristicka akcia na likvidaciu mozgov utoku trvala do 16teho - priapdne este trva, uz 18 sudruhovia prisli s onym navrhom. Cakal uz predpripraveny v sufliku na podobnu tragediu?
  Rovnako konfiskacia bez nahrady vlastnictvo a nahrada skody su zrejme v Bruseli pojmom neznamym.

 • Jezevec
  11:37 23.11.2015

  Adanedhel: K zákazu zbraní. Zrovna loveckých by se to týkat nemělo, ale spousty ostatních ano. Jednoduše pokud je zbraň XY samočinná tak i její úprava na semiauto má být zakázána, odebrána a zničena bez náhrady. Pokud replika vypadá jako zbraň XY spadá do kategorie C a je na ní potřeba zbrojní průkaz. Dokonce se to týká i airsoftových zbraní.
  Poprvé ta směrnice na jaře neprošla a doufejme, že neprojde ani nyní. Každý občan, který napíše europoslancovi nebo podepíše petici tomu může pomoci aby se tak nestalo.

 • Adanedhel
  11:24 23.11.2015

  Hmm, právě v reakci na "probouzející se" xenofobní nálady atd. v reakci na muslimský teror najednou EK vyšla s tím zvráceným návrhem který má zakázat lovecké zbraně, a střelné zbraně obecně a navíc zakázat luky a kuše. PRotože EK ví, že pokud by se pohnula ´byť jen polovina majitelů zbraní, tak nemá současný Eurokomunismus šanci, lidem se taková vláda prostě nelíbí a situace ve společnosti je dost vyhrocená. To si jako myslíš, že si lidé nechají všechno líbit ? Ještě k tomu o tom mírumilovném žití - od konce druhé války se sem dostaly miliony muslimů za prací. Nevšiml jsem si, že by byli nuceni konvertovat ke křesťanství nebo ateismu, Nevšiml jsem si, že by byli zotročováni a že by byli cíleně muslimské dívky a ženy znásilňovány tak jako to činí oni nám. Viz Roterham apod. Nebo mi řekni, kdy sem byli muslimové deportováni proti jejich vůli.

 • kazd
  09:43 23.11.2015

  No tak s pí. Zelenou bych se před soudem rád potkal :-) bylo by to zajímavé cvičení.
  S genocidou je to těžké. Co to je?
  Podívejte se na Armény a Turky.. V opačném gardu dnes zastavíte potravinovou pomoc a už vám humanisti říkají, že je to genocida. Nezasáhnete v kmenovém sporu ve střední africe a už jste "nezabránil genocidě"...
  Řešením středního východu je buď pokles poulace nebo zvýšení výkonu ekonomiky. S právěm šaria toho zvýšení výkonu nedosáhnete.

 • Luky
  09:24 23.11.2015

  Adanedhel napsal: Je smutné si přiznat, že nás dosavadní život, plný idealismu a jakéhosi porozumnění mezi národy a kulturami je pryč. Ale ne naší vinou. My jsme nevlezli na cizí území a nechováme se jako skunk v kurníku. MY jsme pouze očekávali, že když někomu ukážeme mírovou a pokojnou cestu, bude se jí držet.

  Buď žiješ v paralelním vesmíru nebo troluješ. Jinak s tou genocidou je to už trestný. Ale jak jsem řekl, já právník nejsem. Paní Zelená by ti to ale určitě vysvětlila....

 • Adanedhel
  08:46 23.11.2015

  Bolg Pana Berrezougy čtu. On je sympatický člověk ale musím říci, že z praktického hlediska jsou jeho názory na pendrek. Prostě takhle to s muslimy nefunguje. A řešení našeho problému tu jedno je a je velmi jednoduché, ale všichni se ho bojí, obchází ho a v hrůzách se mu vyhýbají. To řešení se nazývá revoluce a genocida. JE to politicky nekorektní, ale už i někteří politici přiznávají, že jakmile se překročí určitá mez, projeví se opět síla Evropanů, totiž, zamést s nepřítelem na domácí půdě. A pokud se vám toto zdá obludné a hrozné, vzpomeňte si na rok 1789. Situace se tam nebezpečně blíží. Ale takový už je život. Je smutné si přiznat, že nás dosavadní život, plný idealismu a jakéhosi porozumnění mezi národy a kulturami je pryč. Ale ne naší vinou. My jsme nevlezli na cizí území a nechováme se jako skunk v kurníku. MY jsme pouze očekávali, že když někomu ukážeme mírovou a pokojnou cestu, bude se jí držet. Ale ne Islám, ne muslimové. Za 1400 let prošla antická, či chcete - li Evropská civilizace úžasnými proměnami. Za 1400 let je islám stále stejně krvelačný, chamtivý a vražedný, jen se mu dostaly do rukou moderní technologie. Smýšlením jsou na tom neustále stejně - jako barbaři.

 • Deortc
  00:09 23.11.2015

  S článkem nemohu jinak než jen bezvýhradně souhlasit.
  Snad bych jen dodal, že velmi fundované postřehy a myšlenky k této tématice, jsem-li to schopen posoudit, má také i pan Hatem Berrezouga, viz. http://berrezouga.blog.idnes.c...
  jehož názory mají o to větší dopad, že on sám je Muslimem, který, jak se zdá, se navíc tématem Islámu a soužitím Islámu s naší liberální sekulární společností aktivně zabývá.
  Jsem přesvědčen, že názory toho pána opravdu stojí za pročtení.
  Dle mého názoru se velmi hodnotné analýzy dotýkající se této tématiky objevují také na serveru
  http://eretz.cz/...

  Můj osobní názor, z toho co jsem o této problematice dosud přečetl, je téměř dokonale pesimistický. Mnoho inteligentních lidí sice dokáže pojmenovat problémy soužití, dokáže dokonce i naznačit řešení, ale obávám se, že tím to také skončí, protože nevěřím, že ona řešení by v reálu byla skutečně realizovatelná - např. nalezení tolerantního mírumilovného a se západní společností kompatibilního výkladu Koránu + dalších islámských náboženských textů a přesvědčení všech islámských duchovních pohybujících se v evropském prostoru, že mají za jediný závazný brát právě tento nový výklad evropského softIslámu. Hmmm, celkem věřím, že podobné nápady, pokud by se je opravdu podařilo uskutečnit, by mohly hodně napomoct s řešením problému soužití, avšak podobnou záležitost vnímám spíš jako v reálu jen snílkovsou utopii než něco opravdu uskutečnitelného.

  Abych řekl pravdu, domnívám se, že Evropa, tak jak ji dosud známe, pomalu končí a nikdo s tím nic nenadělá. Myslím si, že naše potomstvo prostě už bude žít za zcela jiné bezpečnostní a kulturní situace než na jakou jsme zvyklí dnes my a pokud se jim to nebude zamlouvat, tak holt budou muset hledat svou novou vlast někde mimo EU.

 • Pepos
  23:05 22.11.2015

  Všetko je tu už popísané tak len moja poznámka.
  Ja dodám len jedno moslimom presnejšie Arabom sa prirodzene rodia viac chlapci(a prežijú tzv. 1 rok...kto vie o čom píšem ten to chápe) ako dievčatá(vo svete je to fenómen).
  Tak ako ich chceme poraziť? Tak či tak nakoniec vyhraje národ ktorému sa rodia najviac chlapci.
  Mňa len mrzí ,že im to uľahčujeme.

 • KOUMES123
  17:59 22.11.2015

  V Evropě bohužel převládají politicky-korektní(či spíše zbabělí) politikové, kteří se bojí problémy řešit. Kecy o tom, že většina muslimů jsou mírumilovní lidé, kteří neškodí nám nepomůžou. Když jde do tuhého, tak se dá jednoduše těm takzvaně "umírněným" vybrat buď půjdeš s náma, nebo tě zlikvidujeme. Takhle to v lidské historii fungovalo vždycky. Bylo to za starého Říma, i za francouzské i ruské revoluce i za druhé světové války. Jestli si někdo myslí, že bude neutrál a ti druzí ať si to nějak vybojují, ten je na omylu. Ti radikální si totiž nechtějí špinit ruce sami a budou chtít vyhrát za každou cenu, takže do toho zatáhnou nakonec všechny.
  Takže kecy o tom, že většina muslimů je hodná jsou k ničemu. Problém je v tom, že muslimská žena má průměrně 8 dětí a tyto země už tolik lidí neuživí. Historie zná jen 3 řešení přemnožené populace - 1) nemoci (mor, cholera) a hladomor 2) válka (občanská, nebo se sousedy) 3) vystěhování, neboli emigrace.

 • Marauder
  14:59 22.11.2015

  Událost, na níž reaguji je už asi pasé, ale to o čem píši určitě není….
  sedím u televize a sleduji Hyde Park s ombudsmanskou Šabatovou. Paní ombudsmanka vysvětluje, jak je potřeba hájit právo muslimských dívek oblékat se dle islámských pravidel na území ČR…. Žasnu a nechápu… Byla ta dáma někdy někde jinde než v hospodě na pseudointelektuálním meetingu s chartou…. Ví vůbec ta občanka, o čem je dnešní svět???!!! To už zapomněla na 11.září 2011!!!! Cožpak už opravdu všichni zapomněli, kdo byl Muhamad Atta a jeho „svatí bojovníci“!!! Položil si někdo odpovědný otázku, proč se muži inteligentní, v Evropských univerzitách vzdělaní, s dobře našlápnutou profesní kariérou propůjčili, či se nechali přesvědčit k sebevražednému útoku ve jménu „Aláha a víry“???? Měli peníze, atraktivní práci a holek, co jejich hrdla a údy ráčily….. Vybrali si 72 pannen…. PROČ?????!!!! Asi proto, že neuvažovali jako my…
  Co pozdější útoky na metro ve Španělsku a v Británii (reakce na zapojení Španělska do akcí USA a GB v Iráku)…Udělal by něco podobného Evropan (křestan, nebo ateista)????? Neudělal!!!!!! Evropan se má rád. Má rád sám sebe, svou rodinu a chce vidět své děti vyrůstat a opravdu nestojí o to, aby na něj jakožto svatého mučedníka „ s láskou vzpomínali“.
  Tady přece vůbec nejde o nějaký připitomělý šátek!!! Ten šátek je jen viditelná špička ledovce…. Pokud by šlo jen o něj, ať v něm ty dívenky třeba i veřejně v parku kopulují. Závěrečná reakce paní Šabatové na dotaz diváka zda by v Rijádu (Saudská Arábie) chodila ve svém běžném oblečení je uboze trapná!!!!! Pí Šabatová doslova říká „Nevím, co bych tam v (Rijádu) dělala“. „ Já byla na dovolené v Turecku“.
  Možná by bylo dobré, aby si život v islámském státě zkusila. Ostatně, je to přece ona statečná disidentka, mluvčí Charty 77 a přesvědčená demokratka že??? Možná by bylo dobré ji vyslat na „studijní cestu“ do oblasti ovládané Islámským státem…Třeba by si ji některý ze zakuklených hošanů z povstalecké brigády pro pobavení koupil…. Nepochybně by s ním mohla moudře pohovořit o vývozu demokracie, Ženevské a Haagské konvencích, rovnoprávnosti žen a mužů a o tolik potřebném dialogu….. Pí Šabatová přece odolala i těm zlým chlapcům od STB…Po návratu (pokud by nastal) by bylo dobré ji opět pozvat před kameru a dát jí prostor…… Škoda, že se to nestane….
  V této souvislosti mě napadá, že je opravdu velká škoda, že se doposud nepodařilo najít a pokud ještě žijí osvobodit ony dvě mladé ženy, jež se před cca. 1,5 rokem ztratily někde na Afghánsko-Pakistánském pomezí….
  Pokud by se nějakým způsobem podařilo naší vládě, nebo někomu jinému osvobodit tyto dvě ženy. Věřím, že by mohly podat očité a hodnověrné svědectví o praktické zdůrazňuji každodenní formě života dle muslimských zvyklostí….. Troufám si tvrdit, že by jejich výpověď mohla opravdu osvětlit a pomoci ovlivnit názory české veřejnosti v souvislosti s muslimskými „přistěhovalci, turisty a studenty“ žijícími u nás a tolik proklamovaným právem muslimských dívek na nošení šátků… Upřímně, těch dvou českých holek je škoda….

  Napříč Evropou jde jeden opravdu BIG problém!!! Nazval bych ho islámská kultura a styl života pronikající a PŘETVÁŘEJÍCÍ křesťanskou Evropu… Fakt už nikdo neví, co s nimi…. Je jich už totiž tolik a co je horší, jsou už na tolika vysokých postech a mají už tolik peněz, že je prakticky nemožné je vytěsnit a zamezit pronikání jejich vlivu do života zemí západní Evropy…Zkrátka, už si na ně nikdo z původních Francouzů, Belgičanů, Britů, ani Němců netroufá…Muslimské čtvrtě Bruselu, Londýně a Antwerpách jsou opravdu mementem!!!! Pokud máte vy sám, nebo jako strana politickou sílu, pošlete tam prosím televizní štáb.. Dejte do toho peníze. Ať to někdo nafilmuje a vezměte to na vládu….
  Jsem obyčejný muž, pracující mimo CZ. Pracoval jsem v Belgii, Británii, Francii, Německu, Polsku…. Ve Francii jsem měl site managera umírněného muslima z Maroka… Inteligentní chlap Dvě vysoké školy v Německu, pět jazyků. Pedant a odborník na stavebnictví…. Mnohokrát jsme spolu večer diskutovali na téma Islám versus křesťanství. Zvykli jsme si na sebe a vcelku si porozuměli… Časem jsem vypozoroval jeho nepokrytý despekt vůči Evropskému způsobu vládnutí, způsobu výkonné a zákonodárné moci…. Jinak řečeno Evropský liberalismus považoval za směšný, slabošský a odsouzený k zániku… Řekl mě:
  „ George, Evropa and France in particular are over cha cha cha“!!!!! Zarazil se… Došlo mu, že přestřelil a bylo po diskusi!!!!! Jinak řečeno, celá slavná EU je se svojí přistěhovaleckou politikou, dodržováním lidských práv a pseudointelektuálním liberalismem vůči čemukoliv a neustálou snahou o lidská práva, nejen pro muslimy MĚKÁ!!!! A proto i lehce zničitelná…..
  Názory paní ombudsmanky jsou názory Vaška „kulisáka“. V roce 1989 mě bylo 18 let, ale dobře si pamatuji projevy „Vaška“ a jeho řeči a státě dělníků, jež komunisté ponižují a zavírají do králíkáren, dále o komunistické ideologii, jež údajně zdevastovala morálku a vztahy mezi lidmi, způsobila závist, „čecháčkovství“ a o zbytečné obavě z nezaměstnanosti, i o tom, jak nám chtějí tzv. západní demokracie pomoci…
  Ó jak se vše v dobré za pomoci neviditelné ruky trhu, Charty 77, EU, USA a podpory rozličných církví nezištně pracujících pro blaho lidu vezdejšího vše v dobré obrátilo…


  Toto jsem sepsal přesně před rokem a jako svůj názor na to, co jsem viděl ve Francii, kde to již "jelo" a jsem to jako podnět poslal jistému poslanci... V té době o nějaké uprchlické vlně na Balkáně a terorismu v Paříži nikdo ani netušil.... "No response"... Takže, je vidět, jak vážný zájem o názory lidí mocní mají...
  Ty dvě holky se mezitím vrátili (jak vypadaly po cca 1,5 roku v zajetí) každý viděl. Ale, každý racionálně uvažující člověk dokáže odhadnout čím si asi musely projít...
  Takže, ve finále stojíme na prahu zničení ve smyslu životního stylu.... Ty hordy "nájezdníků" jsou jen začátek.... Církve jen hrabou a hrabou (dokud je ještě co).... Tohle je válka civilizací a vyhraje ne ten "lepší", ale ten AGRESIVNĚJŠÍ..... Očekávám mínusy...

 • astor
  05:45 22.11.2015

  U mě žádná sebelítost nepřevládá, ale převládá u mě přesvědčení, že když strčíte klacek do vosího hnízda, s vysokou pravděpodobnějaké to žihadlo dostanete. Měli by jsme (my Západ) vybudovat mohutnou armádu a přesvědčit všechny ty, kteří nechtějí připustit,aby zvítězily naše tradiční hodnoty, jako je empatie, odpor k násilí, odsouzeni agrese a víra ve světě a dát jim pocítít sílu našich svalů. My přece máme nejvyšší morální právo zasáhnout kdekoliv a kdykoliv, ať to stojí co to stojí, pánbůh si to přebere. S pozdravem H.H.! Ať žije USA a NAT O na věčné časy a nikdy jinak!

 • Luky
  11:17 21.11.2015

  Adanedhel 20.11.2015 , 23:46 (he, to zní jak z písma:)

  Nejsem právník, ale co píšeš v TOMTO příspěvku mi připadá OK. Nevím nakolik jsou církve chráněni před zákonem, nevím o tom, že by se za neproniknutelnými zdmi klášterů skrývali vrazi a násilníci, na které je zákon krátký.

  Jsem pro zvýšený dohled nad muslimy a to z pochopitelných důvodů.

  P.S. někteří migranti se již zapojili do pracovního procesu, tak co chceš víc:
  https://www.youtube.com/watch?...

 • premyslcz
  02:13 21.11.2015

  Dusan a Adanedhel tady popsaly dve strany pohledu. Bud mohu jak to delaji zapadni zeme vykradat "mozky a inteligenci" a budu tim zaroven resit i demograficky problem ,ale je tam to riziko ktere dnes vidime viz Francie nebo Belgie. A nebo se uzavru, znemoznim moznost obcanstvi a i pres to ze budu podporovat porodnost, skolstvi, socialni programy ... Tak pomru a ekonomika zeme prestane rust. Typicky pripad je Japonsko.
  Je potreba najit kompromis tím ze zacneme vykradat mozky s kulturne pribuznych krajin jako Slovensko a Ukrajina, budeme udelovat moznost azylu českým potomkům z oblastí Volyne, Banatu nebo Moldavie, umoznime navrat česko-slovenskych sudetskych němců zpět do Čech... :)

 • semtam
  01:27 21.11.2015

  Adanedhel

  A to není celý. Nevím jaký politik to byl, zda z EU či USA. Ale v rámci sankcí byla také řečena myšlenka. Že Rusko se musí zbavit inteligence tím, že ji přetáhneme k sobě. Toto se děje v celém světě, že schopní lidé opouštějí svoje domoviny a jsou na západě, případně v Asii. Pak si tu ztěžujeme,že země začínají ovádat radikálové a chybí doktoři, atd. atd.
  A my jně utřeme nudli, protože tito lidi si vezme Německo, Francie, VB a USA. My sloužíme jako otrocká země EU.

 • Adanedhel
  01:12 21.11.2015

  Ano, Dusanovo řešení je stejné, jako asi před 14 dny vymyslela bába Merklová - totiž že budeme platit peníze africkým státům, aby si tam brali nazpět uprchlíky a za to že dáme jejich inženýrům a lékařům možnost žít a pracovat v EU. A všichni byrokrati nad tím úplně slintalia plácali ušima. To je opravdové ohlupování a vykořisťování slabšího státu silnějším. Tím také doznali, že ti co sem teď proudí, jsou povětšinou pouze nekulturní a negramotní moulové, kteří tu nejsou dobří ani k tomu, aby dělali ty nejpodřadnější práce.

 • semtam
  00:58 21.11.2015

  dusan

  Dar z nebes jsou naše děti. To, že sebereme děti z jiné země je jenom zločin. Pokud si myslíte, že zájmy ekonomické jsou nadřazeny zájmy lidským. Tak Vás lituji.

  Hlavně nevidím ekonomický profit na západě z imigrantů. A vůbec to neřeší situaci, když vypukne krize jako v roce 2008, kam s těmi lidmi. Ukrajinci tehdá v poho odešli. Oni v poho neodejdou. Cesta je návrat krajanů a rodinná politika a reklama. Plus i zvýhodnění rodin.
  Náš pracovní trh si dokážeme nasytit v rámci regionu. A jako plus je, že v době krize se výrazně snižuje dopad.

  Navíc Vaše řešení vůbec nezohledňuje situaci v zemi odkud proudí běženci.

 • Adanedhel
  00:50 21.11.2015

  Dusan je perfektní příklad magora, který si plete pojmy s dojmy. Ne jednou tady byla taková situace, že Evropa takzvaně vymírala, to se dá snadno napravit. Klíč je oecně řečeno v tom, že v Evropě, a USA a obecně ve vyspělých krajinách člověk tráví ve skutečnosti čím dál tím víc času aby se uživil na nějak slušné úrovni. Ano, už se nedřeme jak mezci na poli nebo ve slévárně. Ale podívejte se, jak dlouho jste v práci ? Celý týden, většinou i v neděli, svátek nesvátek. Já znám IMHO docela pestrý vzorek lidí, od zaměstanců všeho druhu, přes malopodnikatele a větší podnikatele a dál přes úředníky, policisty a vojáky atd. a neznám nikoho, kdo by byl v práci klasicky 8 hodin denně. Je pravda, že dnes pracují i ženy a mají ambice profesně růst. Ale znám mnoho lidí, kteří byměli rádi víc času pro sebe a pro děti ale prostě to nejde. Znám mnoho rodin/párů kteří by rádi dítě alespoň jedno či dvě, ale nemohou si to dovolit, tedy pokud nechtějí aby (další) dítě žilo v materiálním nedostatku. Ale to je už off topic od AN.

 • semtam
  00:46 21.11.2015

  Adanedhel

  To byl jen příklad, jak se Evropa mění a se svobodou to nemá nic moc společného.
  Jinak Evropa se mění, ale zásadní střet bych do 5 let nečekal. Mohu se mýlit, protože skladba obyvatel či i naše vyšší případná porodnost by nám vůči politice EU nepomohla.

  Náš problém je skrytě totalitní politika EU. Druhořadě islám a jeho imámové. EU riskuje nejen nepokoje vůči Evropanum a muslimům, ale i střety mezi muslimy. Pokud ČR bude nadále taková jaká je,tudíž homogenní s víceméně začleněnými menšiny, tak máme sílu. Po kdejakém konfliktu na západě se tu lidé stmelí. Samozřejmě nepočítám těch pár jedinců, kteří brojí za "hodnoty" EU. Tito lidé doslova začínají představovat pátou kolonu. Protože smyslem páté kolony je rozklad státu.

 • dusan
  00:40 21.11.2015

  Všetci utečenci čo k nám utekajú sú SMIEŠNY PROBLÉM ....

  Vysvetlím to jednoducho ..... ak má niekto rakovinu ... a padne mu na hlavu tehla ... tak uteká do nemocnice ....

  Jeho rozbitá hlava všek nič nemení na fakte, že jeho zásadným problémom je rakovina .. nie rozbitá hlava .. i keď tá je viditelná ... a rakovina nie ...

  Už som tu spomínal .. ale zopakujem .... o cca 30 rokov bude vymierať Slovensko tempom 40 tis. ľudú ročne .... Česko cca dvojnásobným tempom .... pre cca dvojnásobný počet ľudí ....

  To je reálny "masaker" .. a nie ... ak cynicky poviem ... pár "smiešnych" mŕtvych v Paríži ...

  Okrem demografického problému nám tu stále zostáva problém dlhový ... to, že momentálne ECB "vyrába" nekryté penieze .. nič nemení na fakte, že dlhy štátov EÚ utešene rastú .... a je len otázka, kedy z toho bude fakt problém .... a nebude to zas "komický" problém bezvýznamného Grécka ....

  A čo sa týka toho akože "problému" s utečencami ....

  Už dnes na Slovensku a ešte viac v Čechách pociťujú mnohé firmy zúfalý nedotatok pracovníkov .... a už dnes pracujú v našich krajinách desiatky tisíc pracovníkov z Ukrajiny, Rumunska a iných ....

  A na Slovensku je to zvlášť zaujímavé, keďže tu máme "armádu" nezamestaných ... problém je, že sú i nezamestnateľný .. a zdaleka to nie sú len Rómovia ....

  Takže z tohoto pohľadu je vlna utečencov "dar z nebies" ... a je naozaj absurdné, že túto tému museli otvoriť podnikatelia ... lebo ich sa to týka ... politici držia hubu a krok .... najako sa to do dnešného protiutečeneckého šialenstva nehodí ....

  Samozrejme, že by sme mali pozorne vyberať ... ale ľudí... času ... je dosť a možnosť vyhostenia zostáva ....

  Reálnach utečencov môžme bez problémov slušne ubytovať .... a hľadať možnosti ich ďaľšieho života ....ak by samozrejme robili problémy ... ... dovidenia .... a návrat späť ....

  Ak vyhadzujeme bez mihnutia oka poloviciu rozpočtu únie na nezmyselselnú "spoločnú poľnohospodársku politiku" .. tak použiť pár miliard z tohoto balíku na utečencov budú aspoň nejaké dobre minuté peniaze .....ostatné je i tak čistá strata ..

  A čo sa týka tých "chápavých" čo odsudzujú "slniečkárov" ....

  Tí "múdrejší" akosi neprišli na to ako zachrániť demografiu v žiadnom vyspelom štáte ... ak niektorý štát je na tom dobre ... tak vďaka prisťahovalcom ... zväčša nelegálnych ...

  V USA tiež Trump stále kydá na Mexičanov ... a pritom práve oni sú jedným z motorov rastu USA a zachraňovania sociálneho systému ...

  Samozrejme, že utečenci sú problém .... i keď ako hovorím ... bezvýznamný ...

  To, že sa o ňom stále bavíme je o tom, že EÚ nefunguje tak ako má ... a jej neschopnosť riešiť túto problematiku hneď pred hranicami je kolosálna ....jedodnucho keby všetko fungovalo ako má ... a EÚ vie reagovať na potenciálne problémy tak už dávno koná ....

  Utečenci len využívajú možnosti čo im ponukame, resp. žijú v ilúziách, ktoré my im tu živíme ....

  Keby sme boli utečncami ... urobíme to isté ... akože sme i robili ... utekéme tam, kde si myslíme, že to má zmysel a perspektivu .. nie len tam kde je "bezpečne" ako nám "dokazujú" protiučeneckí demagógovia .... sedieť v tábore v Turecku pár rokov s minimálními dávkami bez perspektívy by v pohode znášli len oni ... normálni ľudi ato dlhodobo vydržať nemôžu ...

  A čo sa taký islamu .. a jeho "problému" ....

  V EÚ doteraz mali radikálni islamisti podiel na teroristických činoch štatisicky na úrovni pár ˇ% .... a opakovane vyslovovaná teória "nie každý moslim je terorista, ale každý terorista je moslim" je preto ľahko vyvrátiteľný nezmysel ...

  V USA je to o čosi viac .. ale i tam je ten podiel pod 10 % ....

  Třeba si uvedomiť i to, že mnohé arabské hnutia ..... ktoré mali na svedomí množství známych teroristických činov v minulosti boli ľavicové .. a nie muslimské ....

  A na záver .... ktorý štát je najväším šíriteľom agresívnych foriem radikálního islamu ?

  No predsa náš veľký spojenec ... Saudská Arábia ....to je ten štát, kde sa predtavitelia nášho "civilizovaného" sveta čo sa tak boja "strašných" moslimov chodia predvádzať ... a dohadovať kšefty na predaj zbraní .....ktoré sa potom "akosi" dostávajú do rúk radikálnych islamistov ....

 • Adanedhel
  00:33 21.11.2015

  Semtam

  Kde berete ten údaj sto let ? Víte jak rychle se mění společenské klima a nálady mezi muslimy a jejich sociální dynamika ? Když bych vám v roce 2004 předčítal fiktivní zprávy z Evropy v dnešním zěnní, co byste mi asi řekl ? Nejspíš, že jsem vymyslel nějaký céčkový nesmysl na strašení duševně labilních jedinců. Já čekám ten střet do nejdéle pěti let. Západní Evropa bude zničena, střední poničena. Ale nesmíme dopustit abychom si sem zavlekli více tzv. uprchlíků. Garantuji vám, že za 5 let bude Evropa minimálně politicky naprosto jinde, bude nepodobná. Jestli tak či onak, je otázka.

 • semtam
  00:23 21.11.2015

  Adanedhel

  Jsou tu 2 možnosti. Ten konflikt a nebo postupné ovládnutí společnosti. Ta druhá skrytá je docela nadějná. Před 100 lety bylo scifi aby imámové stavěli mešity jak na běžícím pásu v Evropě. Co bude za dalších 100 let.

 • semtam
  00:19 21.11.2015

  Charon314

  Tak a teď si nafackujte. Žádný občan ČR nemá zájem o nekvalitní potraviny. Tudíž zájem o nekvalitní zboží je jen sprostá výmluva, když navíc ceny jsou mnohdy totožné néli vyšší.

  Ano, pokud se chceme bránit, tak neustále musíme sledovat zboží, které k nám proudí a za jakou cenu. Musí proto být i politická vůle.
  Zavádění sankcí, tak zde bych byl opatrný. Pokud bychom šli demokraticky a spravedlivě, tak by jsme museli zavést sankce dokonce i na konkrétní státy.

  Od některých částí světa se lišíme tím, že jako ČR nemáme zájem na podněcování násilí a ani vlivu pomocí ideologií či nenažraných korporací.

 • Adanedhel
  00:19 21.11.2015

  Semtam


  Právě že ta ochrana náboženství před náboženstvím evidentně nefunguje. K sakru, vždyť ani řádně nefunguje sppousta elementárnách a podstatnějších věcí. JEdno je ale podle mne jisté. K ozbrojené konfrontaci v podobě občanské války dojde tak či tak. Jednak není cesty zpět, protožei status quo z delšího hlediska znamená dominanci Islámu a progres v buducnu je vyloučen už ze samotné podstaty muslimského náboženství. Nemluvě o tom, že volené elity ostudně selhaly, ale není to už jen selhání jaké bylo v Mnichově. Je to cílevědomá (byť možná za vzletné ideály schovaná) likvidace sociální struktury a občanské společnosti, jaká tu vznikla po 2. válce.

 • semtam
  00:09 21.11.2015

  Adanedhel

  Máte v podstatě pravdu. Nejsem sice zákonodárce, tak hned nevidím slabé stránky, ale podstatu to nemění. Jinak náboženství jaká jsou podle mě více oduševnělí, tak nějaké státní nadvlády či ochrany nepotřebují. Viz. budhismus apod. Ochrana náboženství je tu hlavně proto, aby jiné náboženství druhé neomezovalo.

 • Charon314
  00:06 21.11.2015

  semtam:
  To s těmi potravinami je pravda, ovšem je to naše chyba. Výrobci dodádají to co zákazník poptává. Můžeme leda zvýšit požadavky, přitvrdit kontroly, sankce atd. - v tom nám EU fakt nebrání. Bez EU budeme svobodní asi jako Ukrajina - díky, nechci.

  Já netvrdím že tyhle zásady "fungují". Já tvrdím že to je ten ideál - ty hodnotz se kterými je prý islám neslučitelný. Co je to podle vás? Čím se lišíme (jako Evropa nebo jako ČR) od zbytku světa?

 • Adanedhel
  00:03 21.11.2015

  Hmm, ateista nejsem. také mám jisté spirituální přesvědčení. Ale došel jsem k názoru, že náboženství jako takové je jen šidítko, byť tomu šidítku někdo říká, že je to pro něj "něco víc". Stojím si za názorem, že náboženství si prostě legislativní ochranu nezaslouží o nic víc, než názor na víly nebo mluvící krtky.

 • semtam
  23:59 20.11.2015

  Charon314

  Problém je ten, že tyto zásady nefungují. Je to jen potrava pro stádo. Kdyby se tím co popisujete a nejen tím řídila EU a nejen, tak svět je úplně jiný.

  Třeba my a nejen my jsme v EU braní jako občané druhé kategorie. Naše slovo v EU nemá váhu a navíc divnolidi kdejaký záporný postoj tlumočí jako ostudu ČR. Smutný co?
  Není to jen politická druhořadost, ale i hospodářská. Výrobce od limonád po rafinérku šidí zboží dodávané do zemí V4. I pitomá Fanta má mnohem méně obsah pomeranče v ČR než jinde na západě. A to by jsme mohli jít takto do nekonečna.

  Pokud chceme svobody, musíme si jí sami vytvořit. Pro EU jsme jenom otrocká země, bez práva na sebeurčení.

 • Charon314
  23:57 20.11.2015

  Adanedhel:
  Vy jste evidentně ateista. Já taky. Pro převážnou většinu lidí na světě ale je náboženství něco víc. Osobně bych byl radši kdyby to tak nebylo, ale ono to tak prostě je. Kdyby se lidi na Blízkém východě zítra probudili s tím že Islám je ptákovina a místo do mešity šli na pivo, byla by to (po počátečním chaosu) změna ka lepšímu. Jenže to se bohužel nestane.

 • Adanedhel
  23:46 20.11.2015

  Hehe, Luky, pověz mi, co je špatně na tom, co jsem napsal. Je snad lež, že za legislativní ochranu náboženství, se skrývá jak islám, tak rzné sexuální kauzy různých církví ? Náboženská svoboda, vznikla tuším po třicetileté válce. Tehdy ale ještě nebyly utvořeny další vymoženosti, jako svoboda smýšlení, svoboda svědomí atd. Co podle tebe, opravdu mi odpověz, co podle tebe dělá nějaké náboženské přesvědčení, víra v nějakou "nadpřirozenou" entitu tak převratného, že si to zaslouží nadstavbu ve formě nějaké speciální legislativní ochrany ? Dělá to množství vyznavačů ? Nebo je to tak, protože seš na to zvyklý ? Nejde o to, zakazovat někomu co si má myslet, nebo čemu má věřit, ale jde o to, že pokud někdo dělá kurevstva a pak se zašťituje nějakou svatou knihou a nějakými pasážemi či událostmi uvnitř, je to zvrácené. Proč je zkazkao zubové víle, nebo o jeskyňkách legislativně méně hodnotná, než popis života bláznů pastevců a lupičů ? Fakticky vzato, jsou to oboje jen mýty, akorát jsem neslyšel o někom, kdo by kvůli zuubové víle, anebo jezinkách šel, a buďto upalovat nebo střílel ty, kdo na jezinky nevěří.

 • Charon314
  23:39 20.11.2015

  Jinak, pořád se tady operuje s "evropskými hodnotami". Můžu se zeptat co to pro koho znamená? Vážně by mě to zajímalo.

  Mě napadá (nejdůležitější jsou první 4):
  - vláda zákona
  - rovnost před zákonem
  - vymahatelnost a předvídatelnost práva (i na státu)
  - individualismus
  - racionalismus, věda, vzdělání
  - humanismus (v původním významu, ne v tom dnešním!)
  - liberalismus (v původním významu, ne v tom dnešním!)
  - práce, podnikání, tržní ekonomika
  - pomoc těm kteří si nemohou pomoct sami (já vím, tohle je problém...)
  - ochrana menšin
  - demokracie

 • semtam
  23:34 20.11.2015

  Ono zakázat islám je takové krkolomné. Bohatě by dostačilo jasně dát do zákonů, co se si víra dovolit nemůže. Poté co budou zákony změněny, vyzvat všechna náboženství k nové registraci. Pokud nějaká víra nesplní zákon jasně pozbude legality, ale nebude výslovně zakázaná. Islám má mnoho větví a zakázat ho celkově jen díky wahabistum a části sunitů by asi nebylo úplně košer. Takto by to byla i diplomatická cesta, jak se vyhnout kritiky EU.

  Zbrojíř to opět napsal na jedničku.

  Charon314

  Nevidím sebemenší důvod, proč aby si naše země měla sem tahat muslimy. Proč?

 • Luky
  23:32 20.11.2015

  sebevražedný elf označil ostatní za psychopaty a prohlásil, že "NÁBOŽENSKÁ SVOBODA je archaický a škodlivý přežitek"...no potěš koště

  mešity tu nikdo nechce, narušuje to krajinný ráz

 • Adanedhel
  23:31 20.11.2015

  A ještě bych rád dodal, že naprosto, ale naprosto nesouhlasím s postojem většiny politiků, uředníků a policistů, kteří nám chtějí utahovat šrouby, velkohuě nám oznamují, že buď budeme mít svobodu anebo jinak že zemřeme. NE ! Co je špatného na tom, když by se sledovala jen muslimská komunita, všichni muslimové(cestující), či lidé z muslimských zemí obecně a spolu s nimi na prvním místě zastupitelské úřady islámských zemí ? Má vůbec vláda právo kvůli muslimům perzekvovat CELÝ národ ?

 • Adanedhel
  23:23 20.11.2015

  No já valím oči, kolik je tady muslofilních psychopatů, kteří ve jménu pravdy, lásky, svobody a demokracie naprosto opouštějí koncept jakési obrany proti zavilému a agresivnímu nepříteli. Já jsem toho názoru, že NÁBOŽENSKÁ SVOBODA je archaický a škodlivý přežitek. Dnes máme svobodu myšlení, svědomí atd. Náboženská svoboda je dnes už jen zneužívána jako štít náboženských magorů všeho druhu, kterým jako osli přikyvují ti kteří tak zvaní obránci. Jak jsme řekl, máme svobodu myšlení, svědomí atd. a tedy už IMHO není jakýkoli důvod pro legislativní ochranu náboženství. Všechny církve a další náboženské a spirituální skupiny by se měly pouze převést na tzv. zájmové organizace, které jde kontrolovat a musí se nějak chovat. NEZNAMENÁ to, že by tím něčí náboženské cítění bylo ohroženo. Lidé si stejně budou věřit čemu chtějí, je to každého věc. Ale prostě už není adekvátní a opodstatněná (legislativně) náboženská svoboda. A pokud se pod pláštíkem svobody schovává věkovitá, nenávistná, tyranská a nesvobodná ideologie jako je Islám, je třeba ji o takovou legislativní ochranu připravit. A šašci, kteří dokolečka opakují, že nechtějí žít ve společnosti která něco zakazuje, že pak přijdou na řadu další, tak ať laskavě předloží nějaké faktické příklady že se tak stalo v normální občanské společnosti. No, a dále takovým bludařům chci popřát mnoho zdaru do prvního setkání s muslimským teroristou, jistě se s nimi bude handrkovat o podstatě lidských práv a principech svobodné společnosti.

 • Charon314
  23:22 20.11.2015

  Ten vánoční strom zrušili jednou (tuším 2012). Další roky ho po protestech zase obnovili. Nevím jestli to nějakému muslimovi vadilo (většině to bylo zcela jedno). Pokud ano, má smůlu. Jestli tohle představuje nejjasnější příklad ohrožení naší civilizace, myslím že přežijeme...

  Jinak v tom Bruselu jsem žil loni 5 měsíců. Letos jsem tam byl krátce. Takže rozhodně nejsem odborník, ani jsem to netvrdil. Jen tvrdím že "no-go zóny" buď neexistují, a nebo jsou sakra dobře schované, a muslimové tam skutečně systematicky neterorizují náhodné kolemjdoucí.

  A pokud jde o lidi s těmi hrůzostrašnými příběhy ze západu: většina z nich rozhodně nelže (i když někteří objektivně ano). Nikdy jsem netvrdil že neexistují problémy (hlavně v Británii, ale i ve Francii, Belgii a jinde). Taky jsou lidi kteří mají výrazně negativní zkušenosti dejme tomu s Němci, s Američany, s Rusy, s Čechy... Přehnaná poltická korektnost je problém, radikalismus části muslimské komunity je velký problém, terorismus je problém, laxní přístup úřadů...

  Lidi z muslimských zemí mají v Evropě vyšší míru kriminality než jiné srovnatelné menšiny a hůř se integrují, a vůbec je s nimi mnohem víc potíží. To je fakt.

  Já jenom kvůli tomu nehodlám rušit listinu práv a svobod a znepřátelit si tu část muslimské komunity na kterou to neplatí.

 • Zbrojir
  22:50 20.11.2015
  Oblíbený příspěvek

  Po teroristických útocích v Paříži přišla Evropská komise, po vzoru rovněž „veleúspěšného řešitele světových problémů“ Baracka Obamy, s geniálním nápadem:

  http://www.novinky.cz/zahranic...

  Ano, zakažme civilistům vlastnit zbraně. Logické, on by se mohl některý občan EU chtít ještě bránit, tak to tedy ne, na násilí přece nemůžeme odpovídat surovým násilím, říkají nám „elitní“ evropští politici, o jejichž ochranu se starají profesionální ochranky, samozřejmě placené z našich daní...

  Stačí se podívat na Izrael, který má asi největší zkušenosti s terorizmem, jak věci řeší, ale to ne, my si to zde vyřešíme v rámci politické korektnosti, po evropsku.

  S Evropskou komisí, jejich způsobem práce při tvorbě legislativy i praktikami jejího prosazování v rámci členských států EU jsem před pár lety nějaké zkušenosti získal, od té doby mám EU, EK a jejich politicky korektních a úlisných byrokratů opravdu plné zuby.

  Hlavně, že nás neustále poučují o tom, jak se máme chovat k migrantům, v praxi jim však na kritických místech pomáhají pouze dobrovolníci, nikoli byrokraté z Bruselu a EU obrovskými částkami vydržuje, či sponzoruje krajně problematické režimy, či organizace jako např. v Kosovu a na Blízkém východě…

  Vzhledem k zjevně sebevražednému jednání a celkové neschopnosti evropských politických elit EU smysluplně řídit, zastávám názor, že by ČR už měla konečně přestat na slovo poslouchat Brusel, vyjednat si prostor pro racionální rozhodování a pokud to nepůjde, tak tento spolek darmožroutů a mluvků, byť většinou s prestižním vzděláním, opustit. Ať si své experimenty a vize „dokonalé společnosti“, kde je vše regulováno a občanům vlastně zakázáno, zkouší na svém obyvatelstvu.

  Tak přemýšlím, kdo je pro mě a mé blízké zdrojem většího rizika, zda islámský terorista (zjevný nepřítel), nebo Evropská komise (skrytý nepřítel) se svou nekompetencí a bezbřehou politickou korektností. Toho teroristu, pokud dostanu prostor, mohu zastřelit, tedy alespoň doposud, než mi to Evropská komise znemožní, či snad přímo zakáže….

 • Charlie
  22:36 20.11.2015

  Jen tak mimochodem, jsem si plně vědom, že ten bordel typu zakazování černýho kluka s mikulášem nebo vánočního stromečku má na krku spíš předposraná klika pravdoláskomilů než reálná většina muslimů je to jako u nás s cyklostezkama - nikdo je nechce, ale pár radikálních cyklomrdů si je prosadí. Jjenže za to, jako dycky, bude bita ta umírněná většina, která ale drží hubu. Stejně tak jako byli biti sudeťáci, kteří volili sociální demokraty nebo cokoliv jinýho, ale odsunuli sme je jako ty nácky, co vítali pravicema Ádu...

  Možná by bylo hezký přijmout realitu, že za řvoucí menšinu trpí ta mlčící většina.

 • fenri
  22:36 20.11.2015

  KOLTe, nacismus stejně jako islám je přesvědčení, názor, na to, jak má fungovat svět. Obě ta přesvědčení přinášejí ze své podstaty útlak těm, kdo je nesdílí a nemá ty "správné" parametry. Každý aktivní nacista uznával nadřazenost své rasy. Každý aktivní muslim uznává nadřazenost své víry a potřebu ji šířit všemi způsoby, dokud na světě nezavládně Islám - mír (100%populace muslimové). Opět nevidím rozdíl. Spousta lidí v NSDAP jistě nebyla nadšena ze zvěrstev typu BabiJar či Belzec. Spousta muslimů jistě není nadšena ze zvěrstev ISIL, terorismu apod.
  Mě se nelíbí to pokrytectví, život ve lži, kdy tři velmi srovnatelné ideologie pojímáme jinak. Nacismus hubíme, komunismus tolerujeme a islámu ustupujeme. Dokud žijeme v takto schizoidní lži, nejsme na dobré cestě.
  Tolik k (řekněme) teorii. V praxi je zcela zřejmé, že proliferace islámu a muslimů Evropě a její kultuře, svobodě....přinese nepochybně úpadek. Ostatně - jsme toho svědky už dnes. Kriminální činy muslimů jsou pro neomarxisty z Brusele záminkou k omezování práv evropanů.

 • Luky
  22:35 20.11.2015

  No vzhledem k tomu, že islamismus je nyní nástrojem pro oslabení Evropy, tak v zásadě nejsem proti nějakému rozumnému omezení...řekněme na úrovni toho, jak zacházet s uprchlíky (nechat je tu třeba jen přechodně, když už tu jsou)....resp. toto by si měly jednotlivé státy řešit individuálně a hraničním by se mělo pomoci, pokud nejsou šťastní. Kdo chce být opravdu namíchán, ať se kříží a mládne, cáluje dávky a pak a tak....kdo chce zůstat bílej, ať je spíš álib agil (bez prasáren)..podle nátury tý který země. Také si myslím, že do budoucna bychom měli zůstat hlavně křesťany, příp. ateisty. Klidně s trochou obohacovačů buddhistů, muslimů, woodoo, jehovistů, vesmířanů, trekís, hipís...na úrovni občanské společnosti - jen tak jako vakcínku, abychom měli imunitu.

  Co se týče nenávisti k islámu...no nesdílím to na vaši úrovni. Tuhle tady sanitární anděl číslo jedna postnul hezký odkaz na džihádistu Nabila Naiemema:
  https://www.youtube.com/watch?...
  Takovej chlápek je už trošku silnější čajíček, ale poslechli jste si ho? Ty vypatlaný řezači hlav jsou pro ně "takfíristi"...v podstatě vymaštění znuděnci z Juropy a místní hooligans, primitivní zvyřátka bez budoucnosti...šukači, znásilňovači, řezači...kdo z nich má budoucnost, schopnost starat se o rodinu?...loutky a nástroje, tohle nejsou normální věřící...

 • skelet
  22:34 20.11.2015

  Zákaz Islámu lze učinit jen tam, kde je muslimů málo. Tam kde už jsou to z praktického hlediska nelze.
  Z čistě technického hlediska to znamená zamezení vnějších projevů Islámu, muslimové by se museli scházet potají.
  Praktičtější by bylo evropské muslimy odstřihnout od okolního světa a vytvořit jim vlastní odnož, která by se opírala o určité pasáže Koránu, které jsou slučitelné s našimi hodnotami. Tím by se teoreticky Islám dostal na roveň moderního Křesťanství.
  Ale.. ani jedna varianta není průchozí, jelikož obě potřebují poměrně razantní a drsné kroky. A na ty si tady netroufne nikdo..

 • Charlie
  22:32 20.11.2015

  Já si myslím, že všecky tyhlety kraviny typu "umírněný" a "islamista" případě "politický islám" můžeme klidně smést ze stolu a začít uvažovat trchu extrémně, ale logicky:

  1) kdo mě ohrožuje? nějací ručníkáři, všechno radikální islamisti a muslimové
  2) dokážu nějak rozeznat radikálního slimáka od toho neradikálního? Ne?

  řešení se nabízí: všici muslimáci musí konvertovat ke nřesťanství/judaismu/hinduismu/whatever, jinak si musí zbalit svých pět švestek a mazat někam na střední východ
  možná by nebylo ani od věci během hadždže hodit na Mekku něco moc megatunovýho a trochu jí vypařit, ono by jim to ukázalo, jak je ten jejich Alláh všemocnej a neomylnej...

 • Torong
  22:26 20.11.2015

  Charon:
  "Pokud někdo vyhrožuje zbavováním občanských práv na základě víry nebo genocidou, evidentně nepřijal evropské hodnoty. Týká se to radikálního imáma stejně jako česko-japonského samuraje nebo nevybouřeného entomologa - a nebo nikoho. "
  Tomuhle se říká řečnický trik porušení míry. Kolik lidí zabili "Konvičkovci" a kolik lidí muslimové? Dále si pletete příčinu a následek: nejdříve byla muslimská zvěrstva - naprosto reálná a teprve pak "Konvičkovci".

  "letos v létě - cíleně jsem se snažil navštívit ony údajné "no-go zones" "

  Výborně, a kolik týdnů jste tam žil? Je spousta lidí (včetně mě), kteří mají v zahraničí známé, příbuzné atp. a mluví zcela jinak. To asi všichni lžou, že?

  "Podle statistik je většina muslimů v Belgii spíš toho druhého typu - má práci, platí daně, posílá děti do školy, umí jazyk, pokud jsou občani tak chodí volit. Jenom asi třetina pravidelně chodí do mešity "

  Hm, a protože jsou tak pohodoví v Bruselu zrušili vánoční strom, aby je neurážel...

  Vy prostě odmítáte chápat, že islám je na stejné úrovni jako nacismus, že nelze tolerovat netolerantní ideologii (islám je ideologie ne náboženství) a že je )plně jedno že je (podle Vás) většina muslimů slušných, když je jim očividně zcela lhostejné (nebo to rovnou tiše schvalují) co dělá ta "zlá" menšina.

 • KOLT
  22:24 20.11.2015

  Jde o to, že každý aktivní nacista schvaloval nadřazenost své rasy atd. Ne každý aktivní muslim schvaluje uřezávání rukou. Já váš postoj v celku chápu, jen si prostě myslím, že bychom to neměli řešit zákazem islámu. To bychom pak nejen že museli zakázat komunistickou stranu, ale i zavřít každého, kdo řekne, že jsme se za komunistů měli líp. Jsem nicméně zásadním zastáncem toho, abychom tvrdě vymáhali dodržování oněch zmíněných zákonů. Což by samozřejmě v praxi znamenalo vyhostit skutečně hodně muslimů z Evropy...

 • semtam
  22:13 20.11.2015

  KOLT

  Jistě že desatero je rozdíl, ale v tom tkví ona podstata islámu jako ideologie...

 • skelet
  22:08 20.11.2015

  Evropský islám je řešením pro novodobého Richarda VIII. Ovšem je otázkou.. je Islám schopen reformy ze své vlastní podstaty?

 • fenri
  22:04 20.11.2015

  KOLT - stále hledám rozdíl mezi trestáním propagace a schvalování nacismu a netrestáním propagace a schvalováním Islámu. Je to totéž. Nacismus nejsou jen plynové komory a Islám není pouze kamenování, pálení knih a řezání hlav.
  Ostatní náboženství buď tyto prvky v sobě nemají, nebo je svým ovečkám neukládají (pro muslima je to jeden z pilířů víry!) a nebo je nevykonávají. Snad nebude sporu o zjevně nápadné incidenci násilí a území s muslimy...

Stránka 1 z 2