Obrněné vozidlo AMV35 pro program LAND 400

AMV35 s věží E34 a 35mm rychlopalným kanónem; větší foto / BAE Systems

Nabídka společností BAE Systems Australia a Patria, partnera v konsorciu pro výběrové řízení Land 400, je podle oficiálních informací jednou ze dvou nabídek, které postoupily do dvanáctiměsíčního hodnocení Risk Mitigation Activity v rámci Land 400 Phase 2, výběrového řízení australské armády na nákup bojových průzkumných vozidel.

Společnost BAE Systems Australia soutěží s vozidlem AMV35 od firmy Patria. Je to moderní, agilní modulární vojenské obrněné vozidlo na standardní platformě (off-the-shelf) s vysokou mírou ochrany, které je vybaveno v bojích prověřenou věží E34 od společnosti BAE Systems Hägglunds.

Glynn Phillips, generální ředitel BAE Systems Australia, řekl: „Pokud bude naše nabídka vybrána jako vítězná, BAE Systems plánuje vyrábět obrněná vozidla AMV35 v Austrálii. Díky tomu si Austrálie uchová výrobní kapacity na svém území a během životního cyklu tohoto programu, jehož délka se plánuje na třicet a více let, bude mít z výroby a servisu obrněných vozidel na území země prospěch i celá australská ekonomika.“

„Naše tři testovací obrněná vozidla pro program zkoušek a hodnocení u australské armády jsou již hotova. Náš tým se nyní soustředí na finalizaci našich plánů výstavby a zprovoznění výrobních kapacit v Austrálii, abychom mohli australské armádě nabídnout ten nejlepší produkt a související služby, ale také abychom zajistili maximální efektivitu výroby napříč celým dodavatelským řetězcem,“ dodal Phillips.

Mika Kari, prezident divize Land společnosti Patria, uvedl: „Společnosti BAE Systems a Patria společně nabízejí skvělé řešení pro australskou armádu i celou ekonomiku této země. Zatímco bude obrněné vozidlo AMV35 podrobováno hodnocení, my budeme společně s BAE Systems pokračovat ve spolupráci a budovat silnější vazby s australským průmyslem.“

Testy AMV35 probíhaly ve Finsku

Společnost BAE Systems chce, aby obrněné vozidlo obsahovalo co největší podíl lokálně vyrobených dílů a technologií. Cílem je posílit místní průmyslové kapacity; plánuje se, že na území Austrálie bude časem probíhat celá výroba, vývoj technologií i výcvik celého programu.

Společnosti Patria a BAE Systems Hägglunds již úspěšně přenesly technologický vývoj, který souvisí s výrobou obrněných vozidel řady AMV a věže E35 do několika zemí.

Tím prokázaly svoje schopnosti v oblasti technologického transferu i to, že umí využít ekonomických příležitostí, které oblast skýtá, a dlouhodobě program udržet formou služeb modernizace a údržby.

Obrněné vozidlo AMV35 a zbraňový systém obsahuje produkty značky SAAB z obranného programu této společnosti. V červenci 2015 společnosti SAAB Australia a BAE Systems Australia podepsaly smlouvu o spolupráci, v níž se obě zavazují ke spolupráci s australským průmyslem a k dalšímu rozvoji kapacit Austrálie v projektu Land 400.

Nahlásit chybu v článku


Související články

Ruský tank Armata: Nové informace o zavádění do výzbroje

Z Ruska víceméně pravidelně přicházejí informace o časovém harmonogramu zavádění tanků T-14 Armata ...

Ruský BMPT Terminátor-3 tankem budoucnosti?

Podle Ruslana Puchova, ředitele moskevského centra CAST (Centre for the Analysis of Strategies and ...

Evropská bojová vozidla pro Austrálii

Australská armáda v rámci programu LAND 400 Phase 2 připravuje nákup dvou stovek obrněných kolových ...

Nový izraelský obrněný transportér Eitan

Izraelské ministerstvo obrany v pondělí předvedlo netrpělivě očekávaný kolový obrněný transportér ...

Zvýraznit příspěvky za posledních:

 • Karlos73
  10:10 12.08.2016

  Stále viac fandím kanónú 35mm. Výkon a účinnosť lepší ako 30mm, rovnako lepší palebný priemer proti 40mm kanónu (kde sa často kritizuje počet vozeného ...Zobrazit celý příspěvek

  Stále viac fandím kanónú 35mm. Výkon a účinnosť lepší ako 30mm, rovnako lepší palebný priemer proti 40mm kanónu (kde sa často kritizuje počet vozeného streliva).
  http://www.quarryhs.co.uk/CTAa...
  Stále viac armád prezbrojuje na kanón 35mm.Skrýt celý příspěvek

 • Laci
  13:03 05.08.2016

  vlasto: Rozhodně se to podobá víc chování na písku, než na normální půdě.

  vlasto: Rozhodně se to podobá víc chování na písku, než na normální půdě.

 • vlasto
  10:27 05.08.2016

  Video ukazuje schopnosti vozidla na snehu. To v Australii urcite ocenia :D

  Video ukazuje schopnosti vozidla na snehu. To v Australii urcite ocenia :D

 • Strategist
  16:18 04.08.2016

  Chybí mi tu nějaké informace o samotném vozidle a jeho parametrech jak to bylo dříve tento týden u prvního zákazníka tenderu

  Chybí mi tu nějaké informace o samotném vozidle a jeho parametrech jak to bylo dříve tento týden u prvního zákazníka tenderu

Načítám diskuzi...