Okamura: Armáda by měla znovu převzít ostrahu a ochranu hranic

Okamura: Armáda by měla znovu převzít ostrahu a ochranu hranic
Tomio Okamura, předseda SPD / autor: Hans Štembera, Hnutí SPD (Zvětšit)

V dnešním rozhovoru volně pokračujeme v dotazování politiků na základní bezpečnostní a geopolitické otázky České republiky. Dnes svůj pohled na armádu přiblíží předseda SPD Tomio Okamura.

Značná část veřejnosti si klade otázku: „Nač máme armádu?“. Většinou se jim dostane abstraktní, nic neříkající odpovědi. Naše první otázka na Vás, jakožto na potenciálního budoucího premiéra České republiky, je prostá: „Nač máme armádu?“
Češi a Moravané získali po 300 letech svou národní svobodu a státní svrchovanost díky tomu, že sami začali na všech frontách světové války bojovat proti nadnárodnímu uzurpátorovi. Jejich tehdejší situace nebyla nepodobná té dnešní. Nadnárodní monarchie usilovala o unifikaci, Němci porobené poněmčovali, zemím české koruny se kousek po kousku ukrajovala jejich svrchovaná práva, odebírala se pravomoce národnímu parlamentu, panovala cenzura a politická korektnost, která nedovolovala některé nepříjemné pravdy říkat.
A pokud by se tehdejší centralistické monarchii nepostavili Čechoslováci se zbraní v ruce, pokud bychom neměli legie, které se stali ceněným hráčem na geopolitické světové šachovnici, tak jsme na si na spojencích suverenitu a samostatnost nevymohli. Spojenci do poslední chvíle nechtěli monarchii rozbíjet, protože se báli národnostních zmatků ve střední Evropě. Rakouské mocnářští bylo ve skutečnosti velký evropský konglomerát nesourodých zemí od severní Itálie přes Jugoslávii přes Rumunsko, Maďarsko, části Polska a Ukrajiny. To klíčové je, že jen vytvoření československých vojsk v Rusku, Francii a nakonec v Itálii a jejich skutečně hmatatelné výkony v bojích donutilo spojence, aby opustili myšlenku udržení Rakousko-Uherska, byť s podmínkou nějaké autonomie pro její národy nebo federalizace. Ostatně i Mnichov a druhá světová válka opět ukázaly, že bez boje o svobodu není národní svrchovanost možná.
Češi a krajané byli vždy skvělí válečníci – bojovali po celé Evropě, ale na druhé straně nikdy jsme násilím neokupovali a nezabírali cizí země. To nás trochu ovlivňuje – nějak si myslíme, že stejní jsou i ostatní. Jenže svět je přesně opačný – bohužel nejen zbrojní lobby, ale i ta politická baží po zisku a válka, nebo alespoň hrozby války, jsou po staletí pro ně ideální osvědčený prostředek, jak tu moc a zisky dostat. To, že se Německu podařilo zvrátit výsledek dvou válek a ovládlo politicky i ekonomicky Evropu díky Bruselu, by nás nemělo ukonejšit, že nehrozí ozbrojené konflikty. Když se před 22 lety vzepřeli Jugoslávci diktátu NATO, aby ve své zemi umístili základny NATO, byli bez milosti vybombardovaní, bylo odtrženo Kosovo a základny se tam postavily. Na jedné straně se nám může zdát, že Srbové prohráli, ale není to pravda – ztratili kus území, ale díky tomu, že se vzepřeli, ztratili jen Kosovo, ale Srbsko je dodnes svobodné. Pokud by se tehdy podvolili byla by z nich stejná nesvéprávná kolonie jako z České republiky.
Armáda, která je bojeschopná, je záruka naší svobody. A naše svrchovanost je zárukou, že udržíme dědictví, které nám vybojovali se zbraní v ruce naší předci.
V tomto ohledu bychom ji měli posilovat, ovšem jednoznačnou prioritou musí být obrana našeho území a našich občanů, nikoli zahraniční expanzivní mise v cizím zájmu.

Nestačí nám k řešení bezpečnostních problémů ČR posílená policie, tedy ozbrojená síla určená jen a pouze k nasazení uvnitř geografických hranic naší země a proti vnitřním nepřátelům?
Jak jsem uvedl výše role armády je nezastupitelná, pokud mluvíme o aktuálních rizicích – armáda by měla znovu převzít ostrahu a ochranu hranic, a z expedičního sboru, který dělá fíkový list pro americké agrese, se stát armádou připravenou bránit svoji zemi. Mimochodem i proti agresi ze strany takzvaných spojenců. Po Mnichovu naše území neobsazovali Němci, ale i Poláci, Maďaři a naši vojáci s nimi na mnoha místech regulérně bojovali. A vše se souhlasem takzvaných spojenců – Britů a Francouzů.
Poučení? Budujme přátelské svazky, družme se, ale nikdy, nikdy si nenechme nic diktovat, nikdy se nevzdávejme svrchovanosti. Jediný, kdo je skutečně ochotný nám vždy a ve všem pomoci, jsme jen my sami. A je to pochopitelné každá země, každý národ má svůj zájem. Koneckonců poslední rok, kdy si země EU kradly roušky atd. je typickou ukázkou, jak v nouzi jakékoli nesourodé společenství funguje. Každý myslí na sebe – ale na tom není nic špatného. Špatné je, když ostatní myslí na sebe, a myslíme, že někdo myslí na nás.

Jaká je podle Vás kýžená geopolitická pozice ČR? Vidíte ČR jako součást kolektivního Západu, „most“ mezi východem a západem, neutrální zemi typu Rakouska a Švýcarska, součást Visegrádského bloku nebo máte zcela jiné představy?
O tom by měli rozhodnout občané, a to po velké celonárodní diskuzi. Ne uplacení propagandou zmatení politici. My prosazujeme zájmy České republiky a našich národů, to znamená, že uzavírat se do nějakých bloků s někým proti někomu, je absurdní hloupost, protože v každém takovém bloku jsme a budeme jen marginální nevýznamný poskok, na jehož zájmy se nehledí. Tak jako například Izrael, Švýcarsko, Rakousko a jiné země můžeme přece mít samostatnou zahraniční politiku. Pokud budeme přátelsky spolupracovat s Rusy i Američany pak sice nikdy nezabráníme riziku útoku ze strany Američanů, ale umím si představit křížové spojenecké země, jak s USA, tak s Ruskem, které by oběma zemím svázali ruce, protože v případném konfliktu bychom nebyli sami. V dnešní době, kdy role pozemních armád je minimální, se už nemusíme bát, že by nám spojenec nepřišel na pomoc – tak jako tomu bylo před Mnichovem, kdy Poláci a Rumuni odmítli dát průchod Sovětů v případě napadení Československa Hitlerem. Naopak Poláci spolu s Hitlerovci s chutí překročili naše hranice a začali nás také okupovat. Kdyby měl Stalin dnešní zbraně, k ničemu by nedošlo. Oproti mýtům totiž není pravda, že Stalin nebyl připraven na válku – naopak od počátku třicátých let se na válku s Německem připravoval a počítal s ní. A je jen ukázka německé propagandy, že dodnes tu panují mýty, jak Stalin čistkami oslabil svou armádu – naopak – čistky měli jediný cíl – odstranit německé a japonské agenty. Kdyby to neudělal, armáda by mu zkolabovala hned v prvních dnech po útoku Němců, kdy byl plánovaný převrat a spolupráce části generality s Němci a Japonci.

Jaká je podle Vás „velká strategie ČR pro 21. století“? Do kterých konkrétních oblastí má ČR dlouhodobě investovat energii, kapitál a lidské zdroje, aby obstála v mezinárodní konkurenci 21. století?
Jsme průmyslová země s inženýrskou a vědeckou tradici.  Budoucnost mají energetické technologie – ČR by měla například investovat do zdrojů potřebných vzácných surovin ve třetích zemích, tam i tady budovat jak doly a závody na těžbu zpracování, ale také následnou výrobu například baterií a energetických uložišť. Vědci v Brně například vyvinuli poměrně levnou výrobu grafenu, který může zlevnit výrobu baterii a zvýšit jejich efektivitu. Konkrétně si představme, že bychom investovali do těžby lithia další surovin např. v Afghánistánu a tam i tady začali za pomocí českých a moravských technologií vyrábět levné akumulátory elektrické energie – celý svět nám utrhne ruce a vydělá na tom jak Afghánistán, tak i Česká republika. Je naprosto zcestné, že jsme se stali německou montovnou. Ale to, že nás Němci ekonomicky kolonizovali, mě nevede k zášti – pojďme se od nich a dalších učit. Pojďme investovat do perspektivních výrob kdekoli na světě a pojďme z toho mít zisk jako ti Němci nebo Francouzi. Tamní státy do soukromých firem investují a díky tomu čeští dělníci dnes vydělávají na francouzské a německé důchody. Není to skvělý model, abychom i my začali konečně vydělávat na jiných? Co nám brání kromě malého rozhledu vládních politiků se to takto naučit taky?

Kdo je nepřítel ČR a jak se na tohoto nepřítele má Armáda ČR připravit?
Netuším, kdo je dnes takový skutečný nepřítel ČR, kterého by měla teď řešit naše armáda. Jak říkal Švejk, situace na frontě se mění každým okamžikem – možná nám bude příkladem jeho historka: „Jako ten pán, co našel v noci vzteklého psa polozmrzlého a vzal ho s sebou domů a strčil ženě do postele. Jakmile se pes ohřál a okřál, pokousal celou rodinu a toho nejmladšího v kolíbce roztrhal a sežral.“
Do Evropy přes ČR míří tisíce migrantů, z nichž mnozí, jakmile trochu rozmrznou, se chovají jako vzteklí psi a jsou schopni ukousnout i ruku, která je krmí. Ochrana hranic před nelegálními migranty a převaděči je základ.
Nepřítelem naší země a nás není ale žádný konkrétní národ, ale je to vždy buď ideologie nebo mocenská lobby. Naším nepřítelem jsou zbrojaři a finančníci ve Washingtonu, kteří potřebují války a tak ničí jednotlivé země a tím i vyrábí teroristy. Našim nepřítelem jsou i ti teroristé, kteří pod vlivem nějaké nenávistné ideologie jsou schopní vraždit kohokoli a kdekoli.

Jak se díváte na zahraniční mise Armády ČR? Mají podle Vás zahraniční mise smysl?
Jak bylo výše řečeno, slouží jako fíkový list, kdy USA vpadnou do nějaké země, a aby to nebyly jen USA, vezmou s sebou i pro forma pár vojáků ze svých podřízených armád včetně té české. A pak už to není zločinný útok USA proti suverénní zemi, ale mezinárodní mise. Je to pro nás ostuda, že zločiny amerických vlád pomáháme zakrývat – byť ne legalizovat. Ale tím za jejich válečné zločiny a následky agresí neseme odpovědnost i my.

Souhlasíte s investicemi do armády? Pokud ano, které oblasti jsou podle Vás pro rozvoj armády klíčové?
Investovat se musí. Ale nejsem opravdu naivní jako kolegové z jiných stran v Parlamentu, kteří stále něco vykřikují o procentech na zbrojení, ale netuší kam. Jsou jen ve vleku americké zbrojní lobby, která samozřejmě tlačí na nákupy zbraní ve všech zemích NATO bez ohledu, zda to je či není potřeba. A přemýšlejme, zda tihle politikové jsou jen opravdu tak skandálně hloupí nebo vědí, proč ty hlouposti prosazují.
Nejprve musíme mít nějakou obranou doktrínu, kdy se řekne proč a jak a kde se chceme bránit. Následně musíme připravit nějakou strategii a analýzu, co je kde na maximum účinné, a pak podle toho ustavit armádu – početně a profesně a pak podle počtu a profesí ji vyzbrojit.

Generál Hastings Lionel Ismay, první baron Ismay, první generální tajemník NATO, důvod vzniku Aliance popsal slovy: „Držet Rusy venku, Američany uvnitř a Německo dole.“ Platí podle Vás stále tato slova vůbec prvního šéfa NATO?
V jeho případě měla logiku, ale už dávno neplatí, a určitě tehdy ani dnes neplatí pro nás. My nemáme a nesmíme mít ambice kohokoliv držet venku nebo dole. Naší ambicí musí být – posaďme se všichni ke kulatému stolu a pokud to lze, buďme přáteli se všemi, ale ve stylu „já pán, ty pán“. To musí být naše motto v jakékoli zahraniční či obranné politice.

Jak se díváte na rozmístění amerických základen v Polsku? Má ČR usilovat o americké základny?
Co dělají Poláci, je téměř jejich věc – téměř protože jejich snahy provokovat Rusko jsou nebezpečné i pro nás. Což je škoda, protože jinak s Poláky máme mnoho jiných shodných zájmů, a je to po Slovácích nám nejbližší slovanský národ.
A americké základny u nás? Proboha proč? U nás mají být naše základny. Navíc zhoršovat bezpečnost republiky a občanů tím, že tu naschvál vystavím cíle pro možný odvetný útok kohokoliv, koho Američané v budoucnu zase napadnou nebo koho napadli v minulosti, je absurdní idiocie. Americké základny mimo USA přece neslouží k ochraně dané země, ale jen k ochraně zájmů USA.
USA stále věří, že i další války se budou odehrávat mimo území USA, a že trpět budou vždy ti druzí, a zisky připadnou jako vždy USA. Naštěstí tyhle časy minuly – okolo pobřeží USA krouží ruské ponorky s jaderným arzenálem a nic bych nedal za to, že na dostřel jsou i Číňané. Znamená to, že si Američané každou agresi vůči Rusku rozmyslí, protože jejich válka by se neodehrávala jen na naší evropské půdě.

Běží studená válka mezi Čínou a Spojenými státy. Kde je podle Vás pozice ČR v tomto střetu?
Běží i studená a někdy i horká válka i proti Rusku a naše pozice je dnes velmi nevýhodná. Místo abychom spolupracovali v míru se všemi zeměmi, USA se snaží dělit svět na ty, co jsou s nimi a ty co jsou proti. Účty za to ovšem platíme my – nejen sníženou bezpečností, ale také penězi, kdy náklady za ekonomické ztráty a sankce, které nám USA diktují vůči Rusku, neseme my.
Američané naopak s Čínou i Ruskem čile obchodují. Navíc, pokud jde o vzácné kovy, prvky strategického významu důležité hlavně pro zbrojní výrobu se nachází v Číně – 36 % a v Rusku 19 %. USA jsou na dovozu z těchto zemí životně závislé – což přináší paradoxy, protože v Sýrii Američané bombardují a ostřelují raketami a technologiemi, které jsou vyrobeny ze surovin dovezenými z Ruska, které bombardované chrání.
Když to zkrátíme, je to jako v manželství – jen hlupák se motá mezi rozhádané manžele, protože ti se nakonec stejně dohodnou. I velmoci se nakonec vždycky dohodnou. Příkladem budiž Německo, které po druhé světové válce nakonec sklidilo maximum americké pomoci, zatímco oběti Německa – jako jsme my – se nedočkaly ani válečných náhrad. Když nějaký hlupák poukazuje, jak skvěle Němci budovali kapitalismus a jak my jsme pozadu, tak patrně neví, že ten zázrak se budoval i za naše miliardy a v časech, kdy Německo mělo masivní ekonomickou podporu, zatímco vykradené a rozbombardované Československo nejen nedostalo ukradené zpět, ale čelilo dlouholeté diverzi útoků, sankcím a blokádám.
Takže naše pozice byla vždy mimo spory cizích zemí – my máme stát hlavně na své straně, případně na straně národů a zemí, které jsou skutečně obětí nikoli agresory.

 

Nahlásit chybu v článku


Související články

Fiala: Do armády musíme investovat

Nač máme armádu? Jaké je její poslání? K čemu slouží zahraniční mise? Kdo je spojenec a kdo nepřítel ...

Klaus: Kdo nemá vlastní armádu, má zpravidla armádu cizí

V dnešním rozhovoru volně pokračujeme v dotazování politiků na základní bezpečnostní a geopolitické ...

Jan Zahradil: Evropa nesoutěží s Čínou o pozici geopolitického lídra jako USA

Koncem prosince Evropská unie uzavřela s Čínou přelomovou bilaterální investiční dohodu CAI ...

Zdechovský: Západní Sahara je lakmusový papírek

Tomáš Zdechovský, europoslanec a člen KDU-ČSL, spolu s dalšími europoslanci apeloval na vysokého ...

Přidávat diskuzní příspěvky a hlasovat pro článek mohou jen registrovaní. Prosím zaregistrujte se nebo se přihlašte!

Komentáře

Zvýraznit příspěvky za posledních:
 • J.Kolousek@post.cz
  21:06 19.04.2021

  Co říci na program SPD a pana Okamury:jen to,že svůj program nemůže realizovat,neboť je nerealizovatelný. A právě v tom je populismus.
  Na rozdíl od pana Okamury jsem si v armádě ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Co říci na program SPD a pana Okamury:jen to,že svůj program nemůže realizovat,neboť je nerealizovatelný. A právě v tom je populismus.
  Na rozdíl od pana Okamury jsem si v armádě odsloužil 22.let.Jsem na to dones hrdý.Byť mi dnes opět 19.opět bych šel sloužit své vlasti.¨¨¨Já opravdu nechápu, jak po tom všem, co Rusko v posledních letech předvádí, se najde někdo, kdo raději věří ruským tajným službám než těm českým. To jsou ti "praví" vlastenci? Rusko lhalo o svých vojácích v Donbasu, Rusko lhalo o sestřelení MH-17, Rusko lhalo o Skripalovi. A zatímco Zeman,Okamura,Filip na billboardech hlásají, že tahle země je naše, tak sámi kryjii ruské operace nejen na našem území. Tihle lidé nejsou vlastenci, ale vlastizrádci, jako byl Emanuel Moravec a jako byl Vasil Bilak. Je mi z Vás zle, vy falešní "vlastenci".
  Skrýt celý příspěvek

  • Tesil
   19:34 19.04.2021

   Tak nic no.

   Tak nic no.

  • Scotty
   19:47 19.04.2021

   Co je to zase za žvásty. První výbuch nastal předčasně a druhý v době kdy to bylo plánované. Výbusná zařízení tam byla daná nepochybně ve stejnou dobu.

   Co je to zase za žvásty. První výbuch nastal předčasně a druhý v době kdy to bylo plánované. Výbusná zařízení tam byla daná nepochybně ve stejnou dobu.

   • padre
    21:27 19.04.2021

    Pan premiér České republiky nám s vážnou tváří sdělil že ve Vrběticich se nejednalo o útok na stát ,ale na zboží. To už je zřejmě zcela nová kategorie terorismu ,zřejmě tzv ...
    Zobrazit celý příspěvek

    Pan premiér České republiky nám s vážnou tváří sdělil že ve Vrběticich se nejednalo o útok na stát ,ale na zboží. To už je zřejmě zcela nová kategorie terorismu ,zřejmě tzv ,,terorismus light,,. Tato forma terorismu bude zřejmě vypadat tak,že když vám někdo vyhodí do vzduchu muničák a zavraždí dva zaměstnance ,tak se mu ještě omluvite.V této zemi je možné opravdu všechno.
    Skrýt celý příspěvek

    • Ján Paliga
     22:23 19.04.2021

     No podľa súdruha Bureša sa evidentne nejednalo o občanov ČR, ale o obyčajných pracovníkov súkromnej firmy....

     Osobne sa mi nad tým zastavuje rozum....

     No podľa súdruha Bureša sa evidentne nejednalo o občanov ČR, ale o obyčajných pracovníkov súkromnej firmy....

     Osobne sa mi nad tým zastavuje rozum....

    • Scotty
     22:40 19.04.2021

     No asi takhle. Možná chápu co chtěl Babič říct, ale řekl to naprosto příšerně (jak už je u něj ostatně zvykem). Celé se to rozhodně dalo říct tak aby to neznělo jako bagatelizace ...
     Zobrazit celý příspěvek

     No asi takhle. Možná chápu co chtěl Babič říct, ale řekl to naprosto příšerně (jak už je u něj ostatně zvykem). Celé se to rozhodně dalo říct tak aby to neznělo jako bagatelizace tohoto útoku. Ostatně divím se že tento čin ještě někdo nepojmenoval tak jak by měl. Tedy jako sabotáž místo nepřesného označení terorismus.
     Už loni na jaře jsem říkal že členové téhle vlády mají značné rezervy ve strategické komunikaci. Evidentně se od té doby nic nezměnilo.
     Skrýt celý příspěvek

     • Jan Padesátýpátý
      00:50 20.04.2021

      Já si teda nejsem jistý kde je hranice mezi sabotáží a terorismem. Pokud by nám Rusové vyhodili do vzduchu jadernou elektrárnu, a zařvalo při tom jako vedlejší efekt sto tisíc ...
      Zobrazit celý příspěvek

      Já si teda nejsem jistý kde je hranice mezi sabotáží a terorismem. Pokud by nám Rusové vyhodili do vzduchu jadernou elektrárnu, a zařvalo při tom jako vedlejší efekt sto tisíc lidí, tak je to technicky taky sabotáž.

      Jenomže jakmile při té sabotáži někdo umře, je to podle mě terorismus.
      Skrýt celý příspěvek

     • Scotty
      08:01 20.04.2021

      /Terorismus je užití násilí nebo hrozby násilím s cílem zastrašit protivníka a dosáhnout politických (případně politicko-náboženských) cílů. Terči teroristických akcí jsou většinou ...
      Zobrazit celý příspěvek

      /Terorismus je užití násilí nebo hrozby násilím s cílem zastrašit protivníka a dosáhnout politických (případně politicko-náboženských) cílů. Terči teroristických akcí jsou většinou civilisté. Mezi teroristické metody patří atentáty, bombové útoky, únosy osob nebo dopravních prostředků a další násilné akty. Akty násilí bývají plánovány tak, aby u veřejnosti vyvolaly pocit strachu a nejistoty./
      Což jak jistě uznáte na naší situaci nesedí.

      /Sabotáž (česky též záškodnictví) je podvratná diverzní činnost, která spočívá v úmyslném a vždy důsledně utajeném poškozování předmětů denní potřeby nebo v narušování funkčnosti nějakého důležitého technického systému. K sabotážím dochází v době prudkých společenských konfliktů – válek, povstání, odboje proti vojenské okupaci apod./
      Podle mě tahle definice vystihuje čin mnohem lépe.
      Skrýt celý příspěvek

     • logik
      18:43 20.04.2021

      Scotty: Souhlasím: terminologicky je opravdu sabotáž nejlepší slovo.

      Na druhou stranu, Rusko označuje za teroristy kdekoho, tak proč ne my? :-)

      Scotty: Souhlasím: terminologicky je opravdu sabotáž nejlepší slovo.

      Na druhou stranu, Rusko označuje za teroristy kdekoho, tak proč ne my? :-)

 • Roman 45
  19:51 18.04.2021

  Pan Okamura je je dost zmatená osoba, na jedné straně by našim vojákům, kteří nás chrání a kteří plní naše závazky vyplívající z uzavřených mezinárodních dohod, dal do rukou " ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Pan Okamura je je dost zmatená osoba, na jedné straně by našim vojákům, kteří nás chrání a kteří plní naše závazky vyplívající z uzavřených mezinárodních dohod, dal do rukou " hole" a následně by chtěl, aby hranice obsadila a uzavřela armáda, asi před lidmi z našich sousedních zemí, aby tady zbytečně moc neutráceli. Překvapuje mě, že se tady vedou diskuse o tom, kdo se ke které straně kloní, jestli k západu nebo k Rusku. Já jsem sloužil u naší armády v 1995, takže můžu bez osobního studu tvrdit, že jsem svojí občanskou " vlasteneckou" povinnost vůči naší zemi splnil. Jsem Čech, moji rodiče, prarodiče a jejich rodiče byli Češi, takže otázka ke které straně se kloním já, je zodpovězená. Já jsem na straně Česka! Moje přítelkyně je Ruska, její bratr slouží v armádě u Ruského strategického raketového vojska v Kostromě. Alexandr i já zastáváme stejný názor, že bez ohledu na naší osobní spokojenost s personálněpolitickým obsazením pozic v naší zemi je nutné za všech okolností chránit svojí zemi budovat jí a také budovat armádu a její schopnosti patřičně odpovědět v případě napadení. Z naší aliance nás neohrožuje nikdo a ze sousedů si vůči nám také nikdo neklade žádné územní požadavky. Jediným skutečným nepřítelem je současné Putinské Rusko.

  Pro milovníky mírumilovného Putinského Ruska kteří ovládají ruštinu doporučuju navštívit níže uvedené stránky, jsem přesvědčený, že z vás budou ještě větší vlastenci, než jsem já.

  https://zen.yandex.ru...

  Příspěvky: политика, армия, война, оружие
  Skrýt celý příspěvek

 • Jan Padesátýpátý
  16:39 18.04.2021

  nejvíc informací k Vrběticím má asi Respekt, a postupně to ...
  Zobrazit celý příspěvek

  nejvíc informací k Vrběticím má asi Respekt, a postupně to aktualizují:
  https://www.respekt.cz/agenda/...
  Skrýt celý příspěvek

  • GlobeElement
   09:33 19.04.2021

   Doufám, že ne. Že má jen takové informace, které BIS zveřejnit chce.

   Doufám, že ne. Že má jen takové informace, které BIS zveřejnit chce.

  • Jan Padesátýpátý
   09:59 19.04.2021

   Myslel jsem že mají nejvíc informací z médií, ne víc informací než policie/BIS. :)

   Myslel jsem že mají nejvíc informací z médií, ne víc informací než policie/BIS. :)

   • GlobeElement
    10:47 19.04.2021

    Už jsem vyděsil - u nás se člověk může nadít čehokoliv.

    Už jsem vyděsil - u nás se člověk může nadít čehokoliv.

 • Ondra Mrklas
  02:13 18.04.2021

  Myslím, že by Okamura měl po dnešním prohlášení o GRU a Vrběticích, přehodnotit své priority a zájmy. Po dnešku už není Okamura jen součástí informační války mezi Západem a ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Myslím, že by Okamura měl po dnešním prohlášení o GRU a Vrběticích, přehodnotit své priority a zájmy. Po dnešku už není Okamura jen součástí informační války mezi Západem a Východem, po dnešku je Okamura ten, co hájí zájmy země, která se vůči ČR dopustila státního terorismu - podle generála Šedivého by se to dokonce dalo brát jako vojenský útok RF na ČR
  Skrýt celý příspěvek

  • Jura99
   07:20 18.04.2021

   Okamura svým postojem dal solidně najevo, kdo mu asi přispívá do kasičky. Vlastně to je pro Rusko velice levné, dát snad pár desítek či nízkých stovek milionů stranám či lídrům ...
   Zobrazit celý příspěvek

   Okamura svým postojem dal solidně najevo, kdo mu asi přispívá do kasičky. Vlastně to je pro Rusko velice levné, dát snad pár desítek či nízkých stovek milionů stranám či lídrům jako je Okamura, Le Penová atp. a má zaplacenu destabilizaci EU jak vyšitou.
   Vojenský útok cizího státu to jednoznačně byl, přestože to podle vyšetřovací teorie zřejmě nebyl úmysl, aby to explodovalo v ČR, ale chlapci z GRU to zpackali podobně jako útok Novičokem.
   Opět se v plné nahotě ukazuje, že krize přijde z hodiny na hodinu, ale posílit naši obranyschopnost trvá dlouhé roky a poměrně neúspěšně . Kde jsou ty BVP ? Od roku 2014 bylo snad málo času ?
   Skrýt celý příspěvek

   • Razem
    10:19 18.04.2021

    Tvl, níže v diskuzi kvičíte, že posili nejsou potřeba, že stačí málo, výběrová ZVS, je diskriminační, že ano Juro a xy dalších vesměs protičeských ptákovin, jako že z 60 ...
    Zobrazit celý příspěvek

    Tvl, níže v diskuzi kvičíte, že posili nejsou potřeba, že stačí málo, výběrová ZVS, je diskriminační, že ano Juro a xy dalších vesměs protičeských ptákovin, jako že z 60 Mrklasových kámošů každý odmítá armádu a je to fujky, to se asi ptal na Gay Pride, nebo fakt už nevim.

    A teď potřebujeme armádu, jak to, že to od roku 2014 nikdo neřešil fňuk fňuk.

    A když Okamura řekne, že pro tak závažné obvinění chce důkazy a pokud se potvrdí, tak Rusko tvrdě odsoudí je to důkaz, že pracuje pro Rusko...

    Takhle nepochybuju, že farma a propaganda vaše postoje postoje podpoří, ale věcně vzato, jsou to hrozný bludy.

    Ale než začnete mínusovat a podsouvat různé kraviny, tak bych se vás chtěl zeptat, stále si stojíte za tím, že početné zálohy nepotřebujeme a vystačíme si s pár členy AZ?
    Pokud nevíte co si představit pod pojmeme početné zálohy, tak to jsou zálohy v desítkách tisíc.
    Skrýt celý příspěvek

    • ruleta
     10:33 18.04.2021

     Tak Okamura neni zadny nezavisly arbitr, ktery si vyslechne Babise, BIS a soucasne si pocka na vyjadreni Ruske Federacae respektive velvyslance (jeho slova). On je obcan CR jehoz ...
     Zobrazit celý příspěvek

     Tak Okamura neni zadny nezavisly arbitr, ktery si vyslechne Babise, BIS a soucasne si pocka na vyjadreni Ruske Federacae respektive velvyslance (jeho slova). On je obcan CR jehoz premier rekl, ze "Na základě jednoznačných důkazů získaných vyšetřováním našich bezpečnostních složek musím konstatovat, že existuje důvodné podezření o zapojení důstojníků ruské vojenské zpravodajské služby GRU" tohle neni jedna pani povidala, tohle nerekl Pepa z horni dolni, tohle jsou solidni informace od zpravodajskych sluzeb a Okamura je poslanec parlamentu CR. Jeho pozadavky o "dukazech" jsou zjevne vypustena mlha, tak aby nerekl neco proti Ruske Federaci.
     Skrýt celý příspěvek

     • Razem
      10:51 18.04.2021

      Takže důkazy netřeba, to je mlha, budem se kádrovat. Nejlepší jsou ti, kteří všemu věří bez důkazu a nejhorší jsou ti, kdo chtějí důkazy.

      Hmm, jak pekelné

      Takže důkazy netřeba, to je mlha, budem se kádrovat. Nejlepší jsou ti, kteří všemu věří bez důkazu a nejhorší jsou ti, kdo chtějí důkazy.

      Hmm, jak pekelné

     • Nesher
      11:07 18.04.2021

      Razem
      Důkazy byly předloženy NCOZ a BIS vládě. To, že je pitomiovci neviděli a asi ani neuvidí na věci nic nemění. Ostatně jim ani nějaké hodnocení nepřísluší. Ostatně je dosti ...
      Zobrazit celý příspěvek

      Razem
      Důkazy byly předloženy NCOZ a BIS vládě. To, že je pitomiovci neviděli a asi ani neuvidí na věci nic nemění. Ostatně jim ani nějaké hodnocení nepřísluší. Ostatně je dosti úsměvné jak
      se lidé tvého typu neustále odhánějí vlastenectvím, ale když dojde na lámání chleba, tak se ukáže, že za svou vlast považují "širé pláně Severní Asie" a nikoliv ČR. Ty jsi toho názorným příkladem.
      Skrýt celý příspěvek

     • Razem
      11:09 18.04.2021

      Už je to tady masírka

      Už je to tady masírka

     • Scotty
      11:21 18.04.2021

      Razem
      Pokud přikročili k bezprecedentnímu vyhoštění 18 ruských "diplomatů" což prakticky způsobí uzavření naší ambasády v Moskvě, tak se neobávám že k tomu nejsou opravdu reálné ...
      Zobrazit celý příspěvek

      Razem
      Pokud přikročili k bezprecedentnímu vyhoštění 18 ruských "diplomatů" což prakticky způsobí uzavření naší ambasády v Moskvě, tak se neobávám že k tomu nejsou opravdu reálné podklady.
      Myslím že Okamura není příjemce zpráv tajných služeb, takže se pravděpodobně nedozví víc než mi ostatní. Ale třeba se mu ruský velvyslanec, se kterým chce jednat, v slzách přizná....
      Skrýt celý příspěvek

     • Jirosi
      12:11 18.04.2021

      Scotty: Pokud je to opravdu pravda, pak je to normální válečná akt, dokonce i z obětmi. Ta Ambasáda měla být dávno zavřena, a za doprovodu ozbrojených složek diplomati vykázáni do ...
      Zobrazit celý příspěvek

      Scotty: Pokud je to opravdu pravda, pak je to normální válečná akt, dokonce i z obětmi. Ta Ambasáda měla být dávno zavřena, a za doprovodu ozbrojených složek diplomati vykázáni do posledního na letiště, směr Moskva.
      Skrýt celý příspěvek

     • Nesher
      13:05 18.04.2021

      Jirosi
      Naprosto souhlasím. A to by měl být jen první krok. Následovat by mělo zastavení vydávání víz (s malými výjimkami pro ruskou opozici) ruským občanům, neprodlužovat ty ...
      Zobrazit celý příspěvek

      Jirosi
      Naprosto souhlasím. A to by měl být jen první krok. Následovat by mělo zastavení vydávání víz (s malými výjimkami pro ruskou opozici) ruským občanům, neprodlužovat ty stávající, zmrazit veškerý majetek ruského státu a s ním propojených osob na území ČR.
      Skrýt celý příspěvek

     • Jan Padesátýpátý
      15:53 18.04.2021

      Razeme, jenom jsi potvrdil svou proruskou orientaci

      Okamurovo a tvoje "chceme důkazy" je obecná odpověď vystřížená z učebnic ruské propagandy pro popírání ruských zločinů

      Důkazy ...
      Zobrazit celý příspěvek

      Razeme, jenom jsi potvrdil svou proruskou orientaci

      Okamurovo a tvoje "chceme důkazy" je obecná odpověď vystřížená z učebnic ruské propagandy pro popírání ruských zločinů

      Důkazy má vláda, a i Havlíček, který se až doteď snažil protlačit Rosatom, říká že důkazy jsou jasné a Rosatom je třeba vyřadit.
      Skrýt celý příspěvek

     • Razem
      16:59 18.04.2021

      Nebudu se chovat jako idiot, protože vim, že v minulosti jsme byli svědky mnoha lží a manipulací. Neznámější lži a zastírací manévry jsou třeba Irák a Gliwice. Proto po mě ...
      Zobrazit celý příspěvek

      Nebudu se chovat jako idiot, protože vim, že v minulosti jsme byli svědky mnoha lží a manipulací. Neznámější lži a zastírací manévry jsou třeba Irák a Gliwice. Proto po mě nechtějte, ať se někoho zastávám a nebo naopak obviňuji. A činnost tajný sluźeb je vždy trochu sofistikovanější, než jen pouhé vyšetřování a sběr informací.
      Prostě potřebuju víc informací, jak jsou důkazy průkazné, co se tím skutečně sledovalo, co bylo skutečným cílem. Až tohle budu vědět, tak můžu někoho obvinit a z čeho ho vlastně obvinit a o jak závažnou situaci se jedná.

      Protože vim, že ne vše co řeknou politici a služby je svatá pravda. Vzhledem k tomu, že nesjpíš cílem útoku nebyl český stát, ale dodávka zbraní do Sýrie či Ukrajinu ve mě nevzbuzuje asi dost patřičné emoce. Navíc celé to působý dost zvláštně, tak to pozoruju.

      Obvinit mě můžete je z toho, že nejsem ovce, ale z ničeho jiného ne.
      Skrýt celý příspěvek

     • Scotty
      18:25 18.04.2021

      Razem
      /Vzhledem k tomu, že nesjpíš cílem útoku nebyl český stát, ale dodávka zbraní do Sýrie či Ukrajinu ve mě nevzbuzuje asi dost patřičné emoce./
      Ale vybuchlo to tady. A to že ...
      Zobrazit celý příspěvek

      Razem
      /Vzhledem k tomu, že nesjpíš cílem útoku nebyl český stát, ale dodávka zbraní do Sýrie či Ukrajinu ve mě nevzbuzuje asi dost patřičné emoce./
      Ale vybuchlo to tady. A to že při tom zemřeli jen dva lidi je spíš šťastná náhoda.
      Skrýt celý příspěvek

     • logik
      23:29 18.04.2021

      Razem:
      1) Chápu dobře, že obviňuješ BIS, premiéra A PREZIDENTA (který s vyhoštěním souhlasil) ze lži? Prosím o jasnou odpověď. Anebo tvrdíš, že Zeman s Babišem jsou jen blbové, ...
      Zobrazit celý příspěvek

      Razem:
      1) Chápu dobře, že obviňuješ BIS, premiéra A PREZIDENTA (který s vyhoštěním souhlasil) ze lži? Prosím o jasnou odpověď. Anebo tvrdíš, že Zeman s Babišem jsou jen blbové,

      2) Prosím nelži, že tady někdo byl proti posilování armády. Jen jsme se Ti celou dobu snažily vysvětlit, že ten, kdo chce sabotovat obranyschopnost ČR jsi ve skutečnosti Ty, protože navrhuješ utrácet peníze (kterých máme omezené množství) na velmi málo efektivní (v současné situaci ČR) a přitom drahá opatření (jako je zavedení ZVS). A totéž je Okamura, protože ten zas navrhoval střežení hranic (drahé a k ničemu).
      Skrýt celý příspěvek

     • GlobeElement
      10:50 19.04.2021

      Po vypovězení 20 lidí z české ambasády v Moskvě by z té ruské v Praze měli být vypovězeni prakticky všichni, aby zbývající počet personálu byl 1:1.

      Po vypovězení 20 lidí z české ambasády v Moskvě by z té ruské v Praze měli být vypovězeni prakticky všichni, aby zbývající počet personálu byl 1:1.

     • Jan Padesátýpátý
      13:52 19.04.2021

      Já myslím, že je není třeba vypovídat, stačí říct "snižte svoje počty na 40" nebo kolik těch našich v Rusku zůstalo.

      Já myslím, že je není třeba vypovídat, stačí říct "snižte svoje počty na 40" nebo kolik těch našich v Rusku zůstalo.

     • Ján Paliga
      22:33 19.04.2021

      @ GE

      "Po vypovězení 20 lidí z české ambasády v Moskvě by z té ruské v Praze měli být vypovězeni prakticky všichni, aby zbývající počet personálu byl 1:1."

      Slovensko by malo ...
      Zobrazit celý příspěvek

      @ GE

      "Po vypovězení 20 lidí z české ambasády v Moskvě by z té ruské v Praze měli být vypovězeni prakticky všichni, aby zbývající počet personálu byl 1:1."

      Slovensko by malo solidárne z ČR urobiť rovnaký krok. 1:1....
      Skrýt celý příspěvek

    • Jura99
     10:37 18.04.2021

     Dole pisu, ze vase ZVS je utopie, pokud clenove nedostanou aspon prumernou vyplatu. A vybaveni koupit musite, takze neni zadny rozdil od standardniho posileni ACR dalsi ...
     Zobrazit celý příspěvek

     Dole pisu, ze vase ZVS je utopie, pokud clenove nedostanou aspon prumernou vyplatu. A vybaveni koupit musite, takze neni zadny rozdil od standardniho posileni ACR dalsi profesionalni jednotkou.
     Skrýt celý příspěvek

     • Razem
      11:06 18.04.2021

      To nedává smysl, ZVS automaticky vytváří zálohy, profíci nikoliv.
      Voják ZVS nemůže mít mzdu jako profesionál, protože nemůže dostat příspěvek na bydlení ani stabilizační ...
      Zobrazit celý příspěvek

      To nedává smysl, ZVS automaticky vytváří zálohy, profíci nikoliv.
      Voják ZVS nemůže mít mzdu jako profesionál, protože nemůže dostat příspěvek na bydlení ani stabilizační příspevek.

      Pokud by pro vojáky ZVS platila současný tarif, tak v hodnosti vojín (což by byli většinově všichni), tak by dostávali 15 200 hrubého.
      Skrýt celý příspěvek

     • Jura99
      13:43 18.04.2021

      smysl nedava verit, ze vam nekdo bude slouzit bez naroku na mzdu nebo s nizsi mzdou nez alespon prumernou. ZVS muze byt povinne bezplatna napr. na 3-6mes., pak ale zbyva vyresit ...
      Zobrazit celý příspěvek

      smysl nedava verit, ze vam nekdo bude slouzit bez naroku na mzdu nebo s nizsi mzdou nez alespon prumernou. ZVS muze byt povinne bezplatna napr. na 3-6mes., pak ale zbyva vyresit malickost, jak odvest povinne jen mensi cast brancu a nikoho nediskriminovat. Cely rocnik brancu by armada urcite neutahla.
      Skrýt celý příspěvek

     • Razem
      17:16 18.04.2021

      Jura99

      Vzhledem k tomu, že VZS je poskytnu ubytování, strava, atd. Proste vše potřebné pro život nemůže mít z principu komerční mzdu. Takto to mají i zájemci o službu v profi ...
      Zobrazit celý příspěvek

      Jura99

      Vzhledem k tomu, že VZS je poskytnu ubytování, strava, atd. Proste vše potřebné pro život nemůže mít z principu komerční mzdu. Takto to mají i zájemci o službu v profi armádě berou mzdu, která náleží tabulkově hodnosti vojína bez dalšího nároku. V minulosti bralo takto nízkou mzdu 3 měsíce, nyní již jen dva z důvodů zkrácení přijímače. A vlastně to odpovídá průměrné mzdě, ovšem armáda si strhne náklady.

      Ohledně diskriminace, pokud se přihlásíte na školu, tak ta má taky omezenou kapacitu, musí se udělat čára a kdo je pod čarou i když na školu má, má bohužel smůlu. Tak to v realitě chodí.
      Skrýt celý příspěvek

     • StandaBlabol
      21:56 18.04.2021

      to Razem,

      promiň, ale ty máš neuvěřitelně naivní představy. To, že někomu poskytnu ubytování a jídlo v kasárnách, přece nic moc neznamená. Pokud mám někde byt nebo dům, tak ho ...
      Zobrazit celý příspěvek

      to Razem,

      promiň, ale ty máš neuvěřitelně naivní představy. To, že někomu poskytnu ubytování a jídlo v kasárnách, přece nic moc neznamená. Pokud mám někde byt nebo dům, tak ho přece kvůli těm tvým 3 měsícům neopustím. Musím dál platit pronájem nebo aspoň energie a údržbu. Stejně tak se ne každý stará jen o sebe, můžu mít další osoby, které jsou na mě závislé (rodiče, manželka, děti). Jak tohle všechno utáhnu z těch tvých 15ti tisíc???
      Skrýt celý příspěvek

     • Razem
      23:54 18.04.2021

      Takže podle vás má mít voják ZVS vyšší plat než profesionál. Opakuji profesinál má první 3 měsíce, nově 2 plat 15200 bez příplatků.

      Takže podle vás má mít voják ZVS vyšší plat než profesionál. Opakuji profesinál má první 3 měsíce, nově 2 plat 15200 bez příplatků.

     • GlobeElement
      09:37 19.04.2021

      Razeme, dobře víš, že 15200 Kč je jen na první dva měsíce u vojínů, taková zkušební lhůta, pak má nejméně 36 850 Kč měsíčně.
      https://kariera.army.cz/plat-a...

      Razeme, dobře víš, že 15200 Kč je jen na první dva měsíce u vojínů, taková zkušební lhůta, pak má nejméně 36 850 Kč měsíčně.
      https://kariera.army.cz/plat-a...

     • Razem
      10:38 19.04.2021

      Vždyť to píšu :D lépe číst!
      Vzhledem k tomu, že voják VZS bude v hodnosti vojína jako každý kdo vstupuje do armády a hodnosti vojína odpovídá příslušný plat, tak v čem je problém? ...
      Zobrazit celý příspěvek

      Vždyť to píšu :D lépe číst!
      Vzhledem k tomu, že voják VZS bude v hodnosti vojína jako každý kdo vstupuje do armády a hodnosti vojína odpovídá příslušný plat, tak v čem je problém? Vzhledem k tomu, že charakter VZS je velmi podobný KZP, tak platí stejná mzdová pravidla.

      Pokud někdo nemůže pár měsíců vyžít s platem vojína a nemůže po celou dobu být přítomen na posádce, tak ať do armády nechodí. To platí i pro současný stav.

      Vzhledem k tomu, že člověk po škole disponuje je velmi malými finančními prostředky, tak není schopen si sehnat ani nájem a drtivá většina je závislá na rodičích.

      Proto nevidím reálný důvod proč by voják VZS měl mít vyšší plat, než voják v přijímači v rámci profesionální armády ve stejné hodnosti!
      O čem by se dalo uvažovat je příspěvek po ukončení ZVS, ale to vše by se ukázalo až v praxi.

      To, že protičeská propaganda tvrdí, že o dobrovolnou ZVS by občané našeho státu neměli zájem, jenom o službu královsky zaplacenou a jsou tím víc žoldáci, než vojáci je jen a pouze dezinformace!
      Skrýt celý příspěvek

     • GlobeElement
      10:52 19.04.2021

      Problém je v tom, že vojín AČR dobře ví, že stačí nějak doklepat ty dva měsíce a bude mít rázem víc než 2x tolik.
      Co bude mít vojín ZVS?

      Bude mít vojín ZVS 15 000 Kč měsíčně žold? ...
      Zobrazit celý příspěvek

      Problém je v tom, že vojín AČR dobře ví, že stačí nějak doklepat ty dva měsíce a bude mít rázem víc než 2x tolik.
      Co bude mít vojín ZVS?

      Bude mít vojín ZVS 15 000 Kč měsíčně žold? Bude mít po dvou měsících 36 000 Kč žold?
      Skrýt celý příspěvek

     • Razem
      19:23 19.04.2021

      To záleží jak se to nastaví, u ZVS nebude hodnost vojína limitována délkou KPZ. Není to profesionál. Pokud povýší má plat svobodníka cca 26000, ale jako voják ZVS už pravděpodobně ...
      Zobrazit celý příspěvek

      To záleží jak se to nastaví, u ZVS nebude hodnost vojína limitována délkou KPZ. Není to profesionál. Pokud povýší má plat svobodníka cca 26000, ale jako voják ZVS už pravděpodobně nebude mít nárok na příspěvek na bydlení, apod., protože bude stále jakožto voják ZVS na posádce. Možnost povýšení bych viděl u příslušníků ZVS, když se rozhodnou pro delší služby a získají specializovanou pozici apod.

      To už ale řešíme konkrétní věci. Jak vidíte, možností je opravdu hodně a hlavně jdou dobře navázat na existující systém.
      Skrýt celý příspěvek

     • logik
      22:21 19.04.2021

      "Možností je hodně,"
      je něco, co přesně osvětluje Tvoje teorie. Protože místo toho, co bys nahvrhnul nějaké konkrétní řešení, tak tu osciluješ mezi hromadou různých systémů ...
      Zobrazit celý příspěvek

      "Možností je hodně,"
      je něco, co přesně osvětluje Tvoje teorie. Protože místo toho, co bys nahvrhnul nějaké konkrétní řešení, tak tu osciluješ mezi hromadou různých systémů (dobrovolná versus povinná ZVS) kde z každé vyzobeš jen to, co se Ti zrovna hodí.
      Proto nemáš problém tvrdit, že to bude dobrovolná služba, ale povinné odvody vyřeší nedostatek dobrovolníků, bude to levné, protože nebudeme muset platit profíky - ale vojáky ZVS budeme vlastně platit podobně jako profíky atd...

      Vyber si jeden KONKRÉTNÍ systém, o kterém si myslíš, že je dobrý - a promysli námitky, které zde zazněly - a uvidíš, že se Ti to rozpadne jako domeček z karet.
      Skrýt celý příspěvek

     • Razem
      22:48 19.04.2021

      Vzhledem k tomu, že zde prezentuju stále stejný model a všechny relevatní námitky jsem zodpověděl, je vaše otázka mimo mísu.

      Naopak jsem nezaznamenal způsob, jak tento problém ...
      Zobrazit celý příspěvek

      Vzhledem k tomu, že zde prezentuju stále stejný model a všechny relevatní námitky jsem zodpověděl, je vaše otázka mimo mísu.

      Naopak jsem nezaznamenal způsob, jak tento problém jinak řešit. Určitou alternativou je polský model teritoriální obrany, ovšem myslím, že znovuobnovení ZVS na bázi dobrovolnosti je systém výhodnější.
      Skrýt celý příspěvek

     • logik
      00:55 20.04.2021

      "Vzhledem k tomu, že zde prezentuju stále stejný model"
      Cituji:

      "Možností je mnoho" (v jednom modelu je právě jedna možnost)

      "znovuobnovení ZVS na bázi dobrovolnosti" vs ...
      Zobrazit celý příspěvek

      "Vzhledem k tomu, že zde prezentuju stále stejný model"
      Cituji:

      "Možností je mnoho" (v jednom modelu je právě jedna možnost)

      "znovuobnovení ZVS na bázi dobrovolnosti" vs "Mimochodem ZVS je ze své
      podstaty povinná" (no comment)

      "vycvičené zálohy" vs "proto také Norsko má 2-3 třídy záložáků dle intenzity cvičení." (tedy nemalá část záložáků nepříliš dobře vycvičených)

      "Každým rokem budeš mít cca 1000 až 3000 vojáků ZVS, není možné aby všichni sloužili v AČR jako profíci." vs "Kde berete to, že voják ZVS je na svém konci. Mohl by dále sloužit jako profesionál či vstoupit do AZ." (no comment)

      " Tento pluk či brigáda by měla pěší charakter, tím pádem nákladnost na její vytvoření je nízká a provoz nižší, než u profesionálů." vs " Pokud by pro vojáky ZVS platila současný tarif, tak v hodnosti vojín (což by byli většinově všichni), tak by dostávali 15 200 hrubého."
      (profíci by sice byli nákladnější na platy - ale to je hodně krátkozraké. V realitě bys u rekrutů musel kontinuálně platit výcvik, což by stálo podstatně více.
      Profíci pak sice mají dražší výzbroj: ale to jen proto, že voják s dražší výzbrojí je ve výsledku v poměru cena/výkon výhodnější. Takže ta Tvoje levná pěší brigáda by byla ve skutečnosti vzhledem ke své síle nesmyslně drahej špás.)

      Atd.... Takže možná prezentuješ furt ten samej model, ale připisuješ mu vlastnosti, které se prostě navzájem vylučují.

      " a všechny relevatní námitky jsem zodpověděl, "
      Jo, zodpověděl. Tím, že jsi vždycky zamlčel tu půlku, kterou jsi před chvílí tvrdil, ale teď se Ti zrovna nehodila do krámu.

      "Naopak jsem nezaznamenal způsob, jak tento problém jinak řešit."
      Protože ono v SOUČASNÉ SITUACI není co řešit. Nyní má armáda znatelně více zájemců, než je volných míst. A ZVS by v SOUČASNÉ SITUACI problém jen prohloubila, protože by buďto snížila kvalitu, nebo zvýšila náklady.
      Vzhledem k tomu, že i teď máme přetlak dobrovolníků, a i při podstatném navýšení armády bude nějakou dobu trvat, než obnovíme výzbroj do akceptovatelného stavu, tak řešíš naprosto imaginární problém: i při velkém navýšení peněz by šly peníze postupně
      1) nejdřív do obnovy výzbroje
      2) potom také do obnovy výzbroje, protože ta je opravdu tristní
      3) pak do podstatně větších AZ
      4) pak do nových profesionálních jednotek
      5) pak do dalšíc AZ nově vzniklých jednotek
      6) opět do obnovy výzbroje, která by zatím stihla zastarat
      a teprve až kdyby poté zbyly peníze, tak se může řešit nějaký další model služby. To by už ale byla úplně jiná armáda, než máme dnes, kde kdoví, kde by ji nejvíce tlačila pata: a tedy to, co tu předvádíš je fantazírování, vaření z vody a věštění z jačích jater.
      Řešit vznik nějakých pofidérních pěších pluků, když nemáme tanky, nemáme BVPčka a nemáme lidi, kteří by s nima jezdili (a to fakt nebudou záklaďáci po dvou měsících) je prostě pitomost.
      Skrýt celý příspěvek

     • Razem
      08:35 20.04.2021

      Tohle všechno jsem přece vysvětlil. Recykluješ otázky.

      A nepiš mi, že neumim odpovídat, odpovídám celou dobu. To, že tě sere, že nemáš argumenty a hrozně ti vadí to, že AČR by ...
      Zobrazit celý příspěvek

      Tohle všechno jsem přece vysvětlil. Recykluješ otázky.

      A nepiš mi, že neumim odpovídat, odpovídám celou dobu. To, že tě sere, že nemáš argumenty a hrozně ti vadí to, že AČR by mohla mít tolik potřebné zálohy je jen tvoje věc a potřeba vyvolávat inreakci druhá. A mimochodem, do teď jsi nenapsal, co jsi zač, tskže ten komunista platí jo?
      Skrýt celý příspěvek

     • logik
      18:47 20.04.2021

      Razem: Vše si vysvětlil vždy tak, že jsi popřel tu část svých plánů, která se Ti zrovna nehodila.

      " A mimochodem, do teď jsi nenapsal, co jsi zač, tskže ten komunista platí ...
      Zobrazit celý příspěvek

      Razem: Vše si vysvětlil vždy tak, že jsi popřel tu část svých plánů, která se Ti zrovna nehodila.

      " A mimochodem, do teď jsi nenapsal, co jsi zač, tskže ten komunista platí jo?"
      Děkuji, že ukazuješ, co prot Tebe znamená "vysvětlit". Pokud pro Tebe znamená vysvětlit to, že druhého urážíš - a pokud on se těm primitivním urážkám nebrání (protože jediné, o kom ty Tvé urážky něco říkají, jsi sám), tak je máš za dokázané, tak ano, pak jsi vše vysvětlil.
      Ovšem se obávám, že argumenty ad hominem a podobné argumentační fauly budeš považovat za "vysvětlení a důkaz" jen Ty sám.
      Skrýt celý příspěvek

    • Jirosi
     12:08 18.04.2021

     Jediný důvod proč chce důkazy je, aby mohl vynést informace k Rusům.
     Ti to pak budou zatloukat, i když si v Moskvě budou veřejně udělovat vyznamenání za provedenou akci viz. Krym. ...
     Zobrazit celý příspěvek

     Jediný důvod proč chce důkazy je, aby mohl vynést informace k Rusům.
     Ti to pak budou zatloukat, i když si v Moskvě budou veřejně udělovat vyznamenání za provedenou akci viz. Krym.

     Za co takový jako ty, budou tomu jejích mlžení věřit. Nedej bože zase budou plánovat útoky na naše území, aby to mohlo hodit na NATO, USA, atd... Jako se to dělo u uprchlíků.
     Skrýt celý příspěvek

     • Jirosi
      17:19 18.04.2021

      Tak se omluvám, už jsem si dohledal informaci, že ti pánové už svoje metály na přelomu 2014-2015 za tuhle akci dostali! :(

      Tak se omluvám, už jsem si dohledal informaci, že ti pánové už svoje metály na přelomu 2014-2015 za tuhle akci dostali! :(

  • PetrTechnik
   11:39 18.04.2021

   Okamura se vyjádří k čemukoliv , co mu zajistí medální pozornost. Celá SPD není v první řadě nic jiného než zdroj peněz. Naprostá většina jeho příznivců , nejsou nic jiného než ...
   Zobrazit celý příspěvek

   Okamura se vyjádří k čemukoliv , co mu zajistí medální pozornost. Celá SPD není v první řadě nic jiného než zdroj peněz. Naprostá většina jeho příznivců , nejsou nic jiného než rozumuprostá individua. Bohužel volební hlas má jedinou hodnotu.
   Skrýt celý příspěvek

  • JirkaM
   13:27 18.04.2021

   Je fascinující jak je jednoduché manipulovat hloupými lidmi. Stačí jim předhodit nepřítele (žida, vraha z wallstreatu, Rusa) a můžete s s nimi dělat co chcete.

   Když ukážete na ...
   Zobrazit celý příspěvek

   Je fascinující jak je jednoduché manipulovat hloupými lidmi. Stačí jim předhodit nepřítele (žida, vraha z wallstreatu, Rusa) a můžete s s nimi dělat co chcete.

   Když ukážete na nepřítele, nepotřebujete důkazy ani logiku, protože potřeba nenávidět je u takových lidí tak silná, že přehluší zdravý rozum.

   Tyhle sklady s postsovětskou municí vybuchovaly všude a v Rusku nejvíc. Jestli to někdo vyhazoval do vzduchu schválně, pak to nejspíš nebyl Rus. Ale přesvědčit o tom zdejší diskutéry by bylo jako snažit se logickými argumenty odtáhnout psa od hárající feny.
   Skrýt celý příspěvek

   • Jura99
    13:39 18.04.2021

    tak uz jen malickost, vysvetlit proc se obliceje tech dvou objevily na kamerach, co ve skladech delali a proc v den vybuchu odcestovali. Druhy sklad asi bouchnul podle planu, nebyt ...
    Zobrazit celý příspěvek

    tak uz jen malickost, vysvetlit proc se obliceje tech dvou objevily na kamerach, co ve skladech delali a proc v den vybuchu odcestovali. Druhy sklad asi bouchnul podle planu, nebyt zablokovani arealu po prvnim vybuchu, tak byla munice uz u zakaznika.
    Skrýt celý příspěvek

   • Scotty
    13:45 18.04.2021

    Myslím že naznačený řetězec událostí ke kterým došlo ve Vrběticích dává smyl. Měl to být útok na bulharského obchodníka se zbraněmi který zásoboval Ukrajinu. Ovšem něco selhalo a k ...
    Zobrazit celý příspěvek

    Myslím že naznačený řetězec událostí ke kterým došlo ve Vrběticích dává smyl. Měl to být útok na bulharského obchodníka se zbraněmi který zásoboval Ukrajinu. Ovšem něco selhalo a k prvnímu výbuchu došlo o cca. měsíc a půl dřív než mělo. Mimochodem onoho obchodníka se v roce 2015 "někdo" pokusil otrávit.
    Skrýt celý příspěvek

   • stepan
    14:27 18.04.2021

    "Když ukážete na nepřítele, nepotřebujete důkazy ani logiku, protože potřeba nenávidět je u takových lidí tak silná, že přehluší zdravý rozum."

    Tak tak.

    Doufám, že informace z ...
    Zobrazit celý příspěvek

    "Když ukážete na nepřítele, nepotřebujete důkazy ani logiku, protože potřeba nenávidět je u takových lidí tak silná, že přehluší zdravý rozum."

    Tak tak.

    Doufám, že informace z vyšetřování BIS budou odtajněny, jak navrhnul premiér, viz
    https://tv.idnes.cz/domaci/vyb...

    Nejlépe včetně kamerových záznamů, fotografií a dalších materiálů.

    Proč?

    - Vrbětice mám "za kopcem" a byl jsem taky dvakrát kvůli výbuchům "evakuovaný" (resp. jsme se ovakuovali sami, bezpečnostní složky byly zmatenější více než obyvatelé okolních vesnic).

    - Před výbuchy byly vrbětické muniční sklady ABSOLUTNĚ NEZABEZPEČENÉ, tj. v okolí se pohybovali hřibaři, v areálu, pár metrů od vybuchlých skladů se pořádaly nelegální automobilové závody; ostraha skladů skoro žádná - člověk s dobrým vybavením a po domácku vyrobenou výbušninou se do skladů mohl infiltrovat sám a kdykoliv...

    - Majitelé skladu tvrdí něco jiného, viz https://www.seznamzpravy.cz/cl...

    - Jedná se o velký skandál a pokud bude viník jasný (Rusko), pak jsou společné kroky i v rámci NATO nebo EU akceptovatelné; v případě mlžení a utajování se tím jenom nahraje do karet druhé straně a již tak rozdělená společnost bude ještě více na pochybách:
    - proč BIS zveřejnilo závěry vyšetřování až nyní, po sedmi letech, když záznamy z kamer a identita případných viníků byla známá již dříve - minimálně od roku 2018 (Salisbury)
    - načasovaná cesta Hamáčka do Moskvy apod.
    - tvrzení Petříčka, že informace byly známé již dlouho dopředu apod.
    - nerozehrála BIS vlastní zpravodajskou hru apod.
    Skrýt celý příspěvek

    • stepan
     14:41 18.04.2021

     Ještě k té ostraze muničáků dodám: https://zpravy.aktualne.cz/dom...

     že si to necucám z prstu...

     Ještě k té ostraze muničáků dodám: https://zpravy.aktualne.cz/dom...

     že si to necucám z prstu...

    • Scotty
     15:09 18.04.2021

     Proč zrovna teď? Patrně to česká vláda musela zveřejnit dřív než by to udělal někdo jiný.... Což by mělo patrně mnohem horší následky zejména pro naši vládu.
     A jaké informace a kdy ...
     Zobrazit celý příspěvek

     Proč zrovna teď? Patrně to česká vláda musela zveřejnit dřív než by to udělal někdo jiný.... Což by mělo patrně mnohem horší následky zejména pro naši vládu.
     A jaké informace a kdy měli k dispozici naše tajné služby se asi nikdy nedozvíme.
     Skrýt celý příspěvek

     • stepan
      15:20 18.04.2021

      To, co píšeš, jsou ale další domněnky a další "možná", stejně jako některé mé, které jsem zmínil v příspěvku :-).

      Aby to blbě nevyznělo: taky se přikláním k tomu, že by to mohlo ...
      Zobrazit celý příspěvek

      To, co píšeš, jsou ale další domněnky a další "možná", stejně jako některé mé, které jsem zmínil v příspěvku :-).

      Aby to blbě nevyznělo: taky se přikláním k tomu, že by to mohlo být s největší pravděpodobností Rusko. Motiv tam minimálně je. Ale je tu spousta nezodpovězených otázek, které budou v diskusích živit druhou stranu barikády.

      A právě proto bych byl rád za transparentnost, než někomu na základě tajných informací BIS "budeme vyhlašovat válku" (v uvozovkách samozřejmě).
      Skrýt celý příspěvek

     • Scotty
      15:32 18.04.2021

      To nejsou domněnky ani možná.

      To nejsou domněnky ani možná.

     • stepan
      15:38 18.04.2021

      Aha, takže máš přístup k tajným informacím proč BIS uveřejnilo zprávu teď a tvé "patrně" má asi význam "určitě"? :-)

      Pokud ne, pak je to pouze tvoje domněnka.

      Aha, takže máš přístup k tajným informacím proč BIS uveřejnilo zprávu teď a tvé "patrně" má asi význam "určitě"? :-)

      Pokud ne, pak je to pouze tvoje domněnka.

     • Jirosi
      15:40 18.04.2021

      Stepan: Vy svoje tvrzení zakládáte na tom, že Rusko nebylo v roce 2014 ve válce na Ukrajině?
      Jen by jste to měl dát vědět do Moskvy, protože za ty operace si tam rozdávali ...
      Zobrazit celý příspěvek

      Stepan: Vy svoje tvrzení zakládáte na tom, že Rusko nebylo v roce 2014 ve válce na Ukrajině?
      Jen by jste to měl dát vědět do Moskvy, protože za ty operace si tam rozdávali vyznamenání...
      Skrýt celý příspěvek

     • stepan
      15:56 18.04.2021

      Jirosi: tak ještě jednou, zmínil jsem pouze některá fakta kolem (potvrzená odkazy) a dále mé vlastní domněnky a názory.

      A pro hlupáky ještě jednou: přikláním se k tomu, že to bylo ...
      Zobrazit celý příspěvek

      Jirosi: tak ještě jednou, zmínil jsem pouze některá fakta kolem (potvrzená odkazy) a dále mé vlastní domněnky a názory.

      A pro hlupáky ještě jednou: přikláním se k tomu, že to bylo Rusko a vidím tam i velký motiv (ano likvidace zbraní pro Ukrajinu a Sýrii). Na druhou stranu jsem pro poslal odkaz i na výjádření majitele skladů, kteří tvrdí něco jiného, než BIS.

      Chci transparentnost a informovat veřejnost o tom, co se stalo, než budeme šikovat tanky na hranicích a aktivovat pátý článek Severoatlantické aliance. To přece k demokratické zemi patří.
      Skrýt celý příspěvek

     • Scotty
      15:57 18.04.2021

      stepan
      BIS s tím patrně přišla podstatně dřív. Babiš a Hamáček s tím museli jít ven teď protože jinak hrozilo že to zveřejní novináři (patrně ne čeští).

      stepan
      BIS s tím patrně přišla podstatně dřív. Babiš a Hamáček s tím museli jít ven teď protože jinak hrozilo že to zveřejní novináři (patrně ne čeští).

     • stepan
      16:03 18.04.2021

      Scotty:
      V tom případě ale lže Babiš s Hamáčkem, kteří tvrdí, že materiály dostali v pátek v 16 hodin (viz to prohlášení AB).

      Další důvod k tomu, aby materiály byly odtajněné a ...
      Zobrazit celý příspěvek

      Scotty:
      V tom případě ale lže Babiš s Hamáčkem, kteří tvrdí, že materiály dostali v pátek v 16 hodin (viz to prohlášení AB).

      Další důvod k tomu, aby materiály byly odtajněné a pravda s vyníkem vylezla na povrch, nemyslíš?
      Skrýt celý příspěvek

     • stepan
      16:07 18.04.2021

      *viníkem...

      *viníkem...

     • Scotty
      16:27 18.04.2021

      stepan
      Pokud si myslíte že Babiš s Hamáčkem odtajní něco co je usvědčí ze lži, tak jste dost naivní.

      stepan
      Pokud si myslíte že Babiš s Hamáčkem odtajní něco co je usvědčí ze lži, tak jste dost naivní.

     • Jirosi
      16:33 18.04.2021

      Stepan: Hamáček i Petříček přiznali, že to věděli už dříve. Dokonce tu byl minulý týden velvyslanec z Moskvy, aby byl informován o postupu.

      To, že to nevěděl AB klidně může být ...
      Zobrazit celý příspěvek

      Stepan: Hamáček i Petříček přiznali, že to věděli už dříve. Dokonce tu byl minulý týden velvyslanec z Moskvy, aby byl informován o postupu.

      To, že to nevěděl AB klidně může být pravda.

      "Na druhou stranu jsem pro poslal odkaz i na výjádření majitele skladů, kteří tvrdí něco jiného, než BIS."

      Majitel skladu je historický vojenský ústav. Ta firma ho mohla mít maximálně v pronájmu. PS: Už jste viděl jednatele firmy, který jezdí na obhlídku muničáku z každým kdo si o to požádá? Krom toho, nikde není psáno pod jakou záminkou si žádali.
      Krom toho má mít B¨IS k dispozici mail, kde ti dva žádají o prohlídku.
      Skrýt celý příspěvek

     • Jan Padesátýpátý
      16:36 18.04.2021

      Babiš s Hamáčkem to řekli kulantně: podle nich dostali oficiální zprávu až v pátek. Ale zřejmě se to dozvěděli už na zasedání Výboru pro zpravodajskou činnost o pár dní dřív.

      Babiš s Hamáčkem to řekli kulantně: podle nich dostali oficiální zprávu až v pátek. Ale zřejmě se to dozvěděli už na zasedání Výboru pro zpravodajskou činnost o pár dní dřív.

     • stepan
      17:31 18.04.2021

      Jirosi:
      Pokud BIS má emailovou komunikaci agenty s Imex Group a Imex popírá, že by jména agentů znala, viz článek ze seznamzpráv:

      "Firma Imex každopádně tvrdí, že *jména* ani ...
      Zobrazit celý příspěvek

      Jirosi:
      Pokud BIS má emailovou komunikaci agenty s Imex Group a Imex popírá, že by jména agentů znala, viz článek ze seznamzpráv:

      "Firma Imex každopádně tvrdí, že *jména* ani zveřejněné fotografie ruských zpravodajců Alexandra Miškina a Anatolije Čepigy (krycími jmény Alexandra Petrova a Ruslana Boširova) jí nic neříkají"

      A zároveň vyšlo najevo, že je (neoficálně "občany" Moldavska a Tádžikistánu) pustili na "inspekci" již tak chabě zabezpečených skladů, tak v tom lítá daná firma až po uši. Pochybuji, že obchodní dohody zbraní zařizoval někdo jiný, než majitelé nebo manažeři společnosti...
      Skrýt celý příspěvek

     • Jirosi
      21:32 18.04.2021

      "Pochybuji, že obchodní dohody zbraní zařizoval někdo jiný, než majitelé nebo manažeři společnosti..."

      Až na to, že tady to skončilo ve fázi prohlídky. Poté kluci odjeli zpět do ...
      Zobrazit celý příspěvek

      "Pochybuji, že obchodní dohody zbraní zařizoval někdo jiný, než majitelé nebo manažeři společnosti..."

      Až na to, že tady to skončilo ve fázi prohlídky. Poté kluci odjeli zpět do Ruska sklidit plody své práce. To, že díky tomu nedošlo k jednání z vedením o objednávce je divné snad jen vám.
      Skrýt celý příspěvek

     • stepan
      22:36 18.04.2021

      Jasný, takže o prohlídce asi věděl pouze vrátný... Možná by to dávalo smysl, kdyby firma prodávala auta, ale tohle jim nežeru vůbec.

      Jasný, takže o prohlídce asi věděl pouze vrátný... Možná by to dávalo smysl, kdyby firma prodávala auta, ale tohle jim nežeru vůbec.

     • logik
      23:38 18.04.2021

      stepan:
      Co je na tom divného, po zámiňkou obchodu s tou společností si vyžbrblali povolení, a místo, aby šli dohadovat obchod, tak s tím povolením přijeli do skladu, nainstalovali ...
      Zobrazit celý příspěvek

      stepan:
      Co je na tom divného, po zámiňkou obchodu s tou společností si vyžbrblali povolení, a místo, aby šli dohadovat obchod, tak s tím povolením přijeli do skladu, nainstalovali co bylo potřeba a frrr.
      A protože - jak sám píšeš - ochrana skladu nebyla dobře provedená, tak se vrátný neobtěžoval s nějakým ověřováním povolení, ani se nedivil co tam dělají. Prostě měl papír, tak je pustil. Fakt nechápu, kde vidíš problém.

      Jediné, co je na celé věci "podezřelé" je Hamiho cesta do Ruska. IMHO po sjezdu byl unavenej a vůbec mu nedošlo, co to vlastně znamená - a Babiš ho v tom jako politického konkurenta nechal vymáchat (a Petříček evidentně také nemá zájem mu nějak zachraňovat p...l). To, že Hamáček že na sjezdu evidentně vsadil na prozemanovské voličstvo, je vcelku evidentní. Jen se mu holt zvolená strategie úplně rozsypala a v setrvačnosti a únavě po sjezdu nestačil přehodit výhybku.
      Skrýt celý příspěvek

     • GlobeElement
      10:54 19.04.2021

      Zveřejnit je možné důkazy získané kriminalistickými metodami, ale určitě ne informace získané prací BIS.

      Zveřejnit je možné důkazy získané kriminalistickými metodami, ale určitě ne informace získané prací BIS.

     • Ján Paliga
      22:40 19.04.2021

      @ Stepan

      A to v Sýrii povstalci potrebovali delostreleckú muníciu?

      @ Stepan

      A to v Sýrii povstalci potrebovali delostreleckú muníciu?

    • Jirosi
     15:39 18.04.2021

     Nic proti. Ale to si jako vážně myslíte, že vláda držená u moci pro-ruským MZ, a komunistickou stranou by bez důkazů spáchala vládní sebevraždu?

     Komunisti ji chtěli sice vyslovit ...
     Zobrazit celý příspěvek

     Nic proti. Ale to si jako vážně myslíte, že vláda držená u moci pro-ruským MZ, a komunistickou stranou by bez důkazů spáchala vládní sebevraždu?

     Komunisti ji chtěli sice vyslovit nedůvěru, ale MZ na hradě bude i po volbách. Tedy konečná pro AB, a jeho další ambice.
     Skrýt celý příspěvek

     • stepan
      15:51 18.04.2021

      Co jsem popsal:
      - některá fakta kolem
      - mé vlastní zkušenosti
      - mé domněnky, jako většina zdejších diskutérů, kteří nemají tajné informace a přebírají věci z medií a tiskových ...
      Zobrazit celý příspěvek

      Co jsem popsal:
      - některá fakta kolem
      - mé vlastní zkušenosti
      - mé domněnky, jako většina zdejších diskutérů, kteří nemají tajné informace a přebírají věci z medií a tiskových konferencí

      Disclaimer:
      - taky se příkláním k názoru, že to bylo Rusko (ne kvůli Zemanovi na hradě a politikům, ale kvůli motivům a jejich zájmům - já v zásadě politikům nedůvěřuji; jak říkal Karel Kryl, kdo věří politikům, je idiot...)
      - vyhoštění diplomatů schvaluji
      - chci transparentnost, aby důkazy byly jasné a případné další (i vojenské) akce NATO a EU proti Rusku měly podporu veřejnosti a nepřiživovaly proruskou propagandu, neboť co nyní vidím v médiích (seznamzprávy, idnes, novinky), tak naopak paradoxně nahrává Rusku, Babiš nebabiš, opozice neopozice...
      Skrýt celý příspěvek

     • stepan
      16:04 18.04.2021

      *co vidím v diskusích v médiích

      *co vidím v diskusích v médiích

     • Jan Padesátýpátý
      16:05 18.04.2021

      Stepan:

      Vláda si musela fakt dobře prověřit fakta. Doteď se za každou cenu snažila udržet Rosatom ve hře, a teď i Havlíček řekl, že důkazy jsou jasné a Rosatom končí.

      Stepan:

      Vláda si musela fakt dobře prověřit fakta. Doteď se za každou cenu snažila udržet Rosatom ve hře, a teď i Havlíček řekl, že důkazy jsou jasné a Rosatom končí.

     • stepan
      16:11 18.04.2021

      Jan Padesátýpátý

      AB tvrdí, že materiály dostal v pátek 16 hodin...
      To pak zase popírá Petříček, který tvrdí, že to bylo známé delší dobu.

      Jan Padesátýpátý

      AB tvrdí, že materiály dostal v pátek 16 hodin...
      To pak zase popírá Petříček, který tvrdí, že to bylo známé delší dobu.

     • Jan Padesátýpátý
      16:30 18.04.2021

      AB tvrdil, že "oficiální" zprávu dostali v pátek.

      "Podle informací Aktuálně.cz ale základní fakta o události, kterou část bezpečnostních expertů označuje za akt státního ...
      Zobrazit celý příspěvek

      AB tvrdil, že "oficiální" zprávu dostali v pátek.

      "Podle informací Aktuálně.cz ale základní fakta o události, kterou část bezpečnostních expertů označuje za akt státního terorismu, dostal ministr vnitra už na zasedání Výboru pro zpravodajskou činnost, jenž se sešel minulý týden. Redakci to potvrdily dva důvěryhodné zdroje obeznámené s průběhem jednání. "

      No a Kolář(?) říkal, že ta informace prosakovala už dřív.
      Skrýt celý příspěvek

     • Jirosi
      16:35 18.04.2021

      Stepan: Petříček, Hamáček, AB jsou 3 různé osoby. Ty první dvě jsou na Ministerstvu zahraničí, tudíž mohli mít jiné informace než AB.

      Nikdo z první dvou, ale neřekl, že to AB ...
      Zobrazit celý příspěvek

      Stepan: Petříček, Hamáček, AB jsou 3 různé osoby. Ty první dvě jsou na Ministerstvu zahraničí, tudíž mohli mít jiné informace než AB.

      Nikdo z první dvou, ale neřekl, že to AB věděl. To je jen vaše dedukce.
      Skrýt celý příspěvek

     • Jirosi
      16:40 18.04.2021

      * PS: Je zcela logické, že vláda to měla k dispozici dříve na základě toho konala v rámci svých povinností. A veřejnost informovala, až byli připravena půda pro následující kroky. ...
      Zobrazit celý příspěvek

      * PS: Je zcela logické, že vláda to měla k dispozici dříve na základě toho konala v rámci svých povinností. A veřejnost informovala, až byli připravena půda pro následující kroky.

      Nebo podle vás měla vláda napřed informovat občany a teprve pak vnitřní složky státu. Jako velvyslance, atd. ?
      Skrýt celý příspěvek

     • stepan
      17:19 18.04.2021

      Jirosi:

      Pokud ta informace prosakovala dřív - v tom případě vyvstává otázka, proč chtěl Hamáček do Moskvy? Nota bene, něco tu smrdí a někdo lže.

      Současný postup je správný, ...
      Zobrazit celý příspěvek

      Jirosi:

      Pokud ta informace prosakovala dřív - v tom případě vyvstává otázka, proč chtěl Hamáček do Moskvy? Nota bene, něco tu smrdí a někdo lže.

      Současný postup je správný, vyhoštění diplomatů schvaluji.
      Těším se a věřím, že BIS vyšetřování odtajní a v takto závažné situaci bude transparentní.
      Věřím, že poté další kroky vlády, EU a NATO budou mít podporu veřejnosti a né naopak. Obávám se totiž, že jinak to zavání dalších rozhádáním společnosti a stanovisko většiny nebude jednotné.
      Skrýt celý příspěvek

     • Scotty
      18:45 18.04.2021

      stepan
      Tak Hamáček tvrdí že celá plánovaná cesta byla jen zpravodajská hra. Což jen potvrzuje to že to musel vědět mnohem dřív než v pátek.

      stepan
      Tak Hamáček tvrdí že celá plánovaná cesta byla jen zpravodajská hra. Což jen potvrzuje to že to musel vědět mnohem dřív než v pátek.

     • stepan
      19:32 18.04.2021

      Scotty
      Pokud je to pravda a nelže, tak to mění situaci. Doufám, že se nebudeš zlobit, ale Hamáčkovi mám po uplynulých měsících problém věřit.

      Scotty
      Pokud je to pravda a nelže, tak to mění situaci. Doufám, že se nebudeš zlobit, ale Hamáčkovi mám po uplynulých měsících problém věřit.

     • Scotty
      19:44 18.04.2021

      ÚZSI zapojení Hamáčka v závěrečné fázi nepřímo potvrdila.

      ÚZSI zapojení Hamáčka v závěrečné fázi nepřímo potvrdila.

     • Jan Padesátýpátý
      21:29 18.04.2021

      Je to vážně nějaké zvláštní:
      "Dostačující informace o vážném podezření na zapojení ruských tajných služeb do výbuchu muničních skladů ve Vrběticích měli klíčoví politici vlády ...
      Zobrazit celý příspěvek

      Je to vážně nějaké zvláštní:
      "Dostačující informace o vážném podezření na zapojení ruských tajných služeb do výbuchu muničních skladů ve Vrběticích měli klíčoví politici vlády Andreje Babiše (ANO) k dispozici 11 dní, než vystoupili na veřejnost."
      Spekuluju, že zájem udržet Rosatom ve hře byl tak velký, že se to vláda pokusila ututlat. A četl jsem že hrozilo že to leaknou zahraniční média, proto byli Babiš s Havlíčkem pořinuceni to zveřejnit.
      Skrýt celý příspěvek

     • Jirosi
      21:50 18.04.2021

      stepan: Vy totiž zapomínáte na to, že ani jednomu z téhle vlády tahle informace nepomohla k jejich budoucí kariéře.
      Tohle museli být donuceni novináři vytáhnou i za cenu politické ...
      Zobrazit celý příspěvek

      stepan: Vy totiž zapomínáte na to, že ani jednomu z téhle vlády tahle informace nepomohla k jejich budoucí kariéře.
      Tohle museli být donuceni novináři vytáhnou i za cenu politické sebevraždy.
      Skrýt celý příspěvek

   • StandaBlabol
    18:14 18.04.2021

    A ti ruští agenti se v té době o sklad zajímali a na Moravě pohybovali čistě jen náhodou, že jo? Ale no tak, tomu přece nevěříš ani ty.

    A ti ruští agenti se v té době o sklad zajímali a na Moravě pohybovali čistě jen náhodou, že jo? Ale no tak, tomu přece nevěříš ani ty.

 • Mbelda
  16:57 17.04.2021

  Zdravím Vás pánové, není nic lepšího než se do AZ přihlásit. Do 60 času dost. Naše jednotka by měla mít tabulkově 6čet. Máme stěží dvě. Tak s tím něco udělejte! Spousta lidí to ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Zdravím Vás pánové, není nic lepšího než se do AZ přihlásit. Do 60 času dost. Naše jednotka by měla mít tabulkově 6čet. Máme stěží dvě. Tak s tím něco udělejte! Spousta lidí to nedotáhne do konce. I AZ schroupne dost času a byrokracie. Hezký den

  Omlouvám se za duplicitní příspěvek, chtěl jsem to připíchnout sem.
  Skrýt celý příspěvek

  • JirkaM
   13:30 18.04.2021

   Progresivní levičáci nemají rádi ozbrojené obyvatelstvo. Vadí jim sportovní zbraně, zbraně na obranu a poslední dobou dost štvou lidi i proti myslivcům.

   Podle mě jakmile AZ začnou ...
   Zobrazit celý příspěvek

   Progresivní levičáci nemají rádi ozbrojené obyvatelstvo. Vadí jim sportovní zbraně, zbraně na obranu a poslední dobou dost štvou lidi i proti myslivcům.

   Podle mě jakmile AZ začnou být aspoň trochu populární, progresivisti to zruší, nebo omezí.
   Skrýt celý příspěvek

   • Ondra Mrklas
    17:07 18.04.2021

    Rozumní lidé nemají rádi ozbrojené debily, bez ohledu na politické preference (já se rozhodně nepovažuji za progresivistu a nesouhlasím třeba s celým hnutím proti rasismu). Ale ...
    Zobrazit celý příspěvek

    Rozumní lidé nemají rádi ozbrojené debily, bez ohledu na politické preference (já se rozhodně nepovažuji za progresivistu a nesouhlasím třeba s celým hnutím proti rasismu). Ale stejně bych vás v ZVS nechtěl mít, protože jen vašimi názory podporujete, že jste hrozba.
    A rozhodně se nemusíte bát, že by zrušili AZ AČR. Tam kde člověk musí projít psychotesty a projevit nějakou sociální inteligenci, tak tam není obava mít ozbrojené občany
    Skrýt celý příspěvek

    • JirkaM
     20:10 18.04.2021

     Mě zase vadí lidé jako jste vy v médiích a neziskovkách. Naopak na střelnicích se schází mimořádně slušná společnost.

     Mě zase vadí lidé jako jste vy v médiích a neziskovkách. Naopak na střelnicích se schází mimořádně slušná společnost.

     • Jan Padesátýpátý
      21:25 18.04.2021

      Na střelnicích se schází zbabělci, důchodci nebo tělesně postižení. Já jako každý správný chlap zabíjím zásadně jenom holýma rukama.

      Na střelnicích se schází zbabělci, důchodci nebo tělesně postižení. Já jako každý správný chlap zabíjím zásadně jenom holýma rukama.

     • Mbelda
      23:09 18.04.2021

      Jan Padesátýpátý

      To snad nemyslíte vážně...

      Jan Padesátýpátý

      To snad nemyslíte vážně...

     • Jan Padesátýpátý
      00:07 19.04.2021

      Proč bych to měl myslet vážně?

      Rýpnul jsem si do lidí, co si myslí že z nich dělá chlapáky když mají doma zbraň. A myslím, že nemalé procento těch co se schází na střelnicích ...
      Zobrazit celý příspěvek

      Proč bych to měl myslet vážně?

      Rýpnul jsem si do lidí, co si myslí že z nich dělá chlapáky když mají doma zbraň. A myslím, že nemalé procento těch co se schází na střelnicích jsou zrovna takovíhle lidé.
      Skrýt celý příspěvek

     • Ondra Mrklas
      00:25 19.04.2021

      Já si vážím mužů, kteří projdou dřinou přípravy na kariéru vojáka z povolání a pak ji do opuštění služby plní. To, že si nějaký "strejc" koupí pistoli, a pak se tím chlubí, protože ...
      Zobrazit celý příspěvek

      Já si vážím mužů, kteří projdou dřinou přípravy na kariéru vojáka z povolání a pak ji do opuštění služby plní. To, že si nějaký "strejc" koupí pistoli, a pak se tím chlubí, protože má malého fanfulína, mě nijak neohromuje. A upřímně mě dostává i fakt, že potom co jsem napsal o mém vztahu k AČR v některých z minulých příspěvcích, ze mě děláte přívržence neziskoky
      Skrýt celý příspěvek

     • Jan Padesátýpátý
      02:49 19.04.2021

      - já z vás přivržence neziskovky nedělám, to byl někdo jiný
      - myslím, že řada neziskovek má své místo ve společnosti a jsou přínosem

      když to shrnu: Kdo jiným nadává do ...
      Zobrazit celý příspěvek

      - já z vás přivržence neziskovky nedělám, to byl někdo jiný
      - myslím, že řada neziskovek má své místo ve společnosti a jsou přínosem

      když to shrnu: Kdo jiným nadává do neziskovkářů? Bývá to osoba jednoduššího typu, pro kterou je vrcholným intelektuálním výkonem reprodukovat tu zkratku o neziskovkách.
      Skrýt celý příspěvek

     • Jan Padesátýpátý
      07:45 19.04.2021

      :) Byl bych rád, kdyby ten, kdo mne omínusoval, byl schopen vysvětlit proč upírá místo na slunci právě Václavu Klausovi a jeho dvěma neziskovkám, Institutu VK a Nadačnímu fondu ...
      Zobrazit celý příspěvek

      :) Byl bych rád, kdyby ten, kdo mne omínusoval, byl schopen vysvětlit proč upírá místo na slunci právě Václavu Klausovi a jeho dvěma neziskovkám, Institutu VK a Nadačnímu fondu manželů Klausových.

      Můžete s Klausem nesouhlasit, ale proč by proboha nemohl mít své neziskovky?
      Skrýt celý příspěvek

     • Ondra Mrklas
      08:06 19.04.2021

      Jan Padesátýpátý
      To rozhodně nebylo mířeno na vás, ale na JirkuM. A ten mínus nemáte rozhodně ode mě

      Jan Padesátýpátý
      To rozhodně nebylo mířeno na vás, ale na JirkuM. A ten mínus nemáte rozhodně ode mě

     • Mbelda
      21:31 19.04.2021

      Jan Padesátýpátý

      Docela se mi to dotklo. Když jsou zbraně na střelnicích, tak je to lepší než kdeloli jinde a přeci pokud se "strejc" chlubí novou pistolkou na střelnici, tak kde ...
      Zobrazit celý příspěvek

      Jan Padesátýpátý

      Docela se mi to dotklo. Když jsou zbraně na střelnicích, tak je to lepší než kdeloli jinde a přeci pokud se "strejc" chlubí novou pistolkou na střelnici, tak kde jinde. Každý se chce trochu pochlubit, když si něco koupí. Je to přirozená věc, když má z ní radost. S auťákem to dělá kde kdo...

      Spousta krásných sportů je spojená se střelbou a biatlon tomu vévodí.
      Skrýt celý příspěvek

     • Ján Paliga
      22:51 19.04.2021

      @ JirkaM

      "Mě zase vadí lidé jako jste vy v médiích a neziskovkách. "

      Takže organizácie, ktoré sa venujú charite a pomoci sú podľa JirkuM zlé.....

      @ JirkaM

      "Mě zase vadí lidé jako jste vy v médiích a neziskovkách. "

      Takže organizácie, ktoré sa venujú charite a pomoci sú podľa JirkuM zlé.....

     • Jan Padesátýpátý
      00:40 20.04.2021

      Mbelda:

      To mě mrzí, že se vás to dotklo, nebylo to mým úmyslem.

      Reagoval jsem na "ozbrojené obyvatelstvo", takže to bylo o strejcích a ne o profesionálech, a nebylo to o těch ...
      Zobrazit celý příspěvek

      Mbelda:

      To mě mrzí, že se vás to dotklo, nebylo to mým úmyslem.

      Reagoval jsem na "ozbrojené obyvatelstvo", takže to bylo o strejcích a ne o profesionálech, a nebylo to o těch strejcích, co jsou pyšní na svůj nový kvér, ale o těch "ozbrojených debilech".

      A nemělo to být útočné ani vůči těm "ozbrojeným debilům", jak jsem napsal, jenom jsem si rýpnul.
      Skrýt celý příspěvek

     • Jan Padesátýpátý
      00:44 20.04.2021

      a ještě k těm "ozbrojeným debilům": opravdu si myslím že hodně lidí mezi neprofesionály má zbraně proto, že jim dělá dobře pocit moci a pocit že teoreticky mohou kohokoli snadno ...
      Zobrazit celý příspěvek

      a ještě k těm "ozbrojeným debilům": opravdu si myslím že hodně lidí mezi neprofesionály má zbraně proto, že jim dělá dobře pocit moci a pocit že teoreticky mohou kohokoli snadno zabít. A že se proto cítí více jako "chlapáci"
      Skrýt celý příspěvek

 • Razem
  11:35 17.04.2021

  Pro zajímavost dotazník ohledně VZS.
  Otázka číslo 4, Jste pro zavedení dobrovolné vojenské služby? 90% ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Pro zajímavost dotazník ohledně VZS.
  Otázka číslo 4, Jste pro zavedení dobrovolné vojenské služby? 90%

  https://www.vyplnto.cz/realizo... ano.

  Technicky vzato a také s ohledem na statistickou pravděpodobnost. Zájmeců o ZVS by bylo víc než by dokázala armáda pojmout.

  Pokud protičeská propaganda tvrdí, že nikdo by o dobrovolnou ZVS neměl zájem je to lež už z důvodu matematické pravděpodobnosti a průzkumům. Navíc tvrzení protičeské propagandy je důvěryhodné jako výsledky voleb před rokem 89, tam taky měla KSČ 100% hlasů.
  Skrýt celý příspěvek

  • padre
   12:19 17.04.2021

   Nevím co si představujete pod pojmem protičeská propaganda? Doufám že tou protičeskou propagandou nemyslíte obyčejný zdravý rozum. ZVS v podobě jakou zde prosazujete by možná byla ...
   Zobrazit celý příspěvek

   Nevím co si představujete pod pojmem protičeská propaganda? Doufám že tou protičeskou propagandou nemyslíte obyčejný zdravý rozum. ZVS v podobě jakou zde prosazujete by možná byla přínosná v době Marie Terezie nebo Josefa II. A nad otázkou ,,jste pro zavedení dobrovolné vojenské služby?,, s 90% kladných odpovědí ,je možno se pouze pousmát pokud nebyla doplněna ještě otázkou ,,nastoupite vy osobně také na dobrovolnou vojenskou službu?,, Ono mezi ,,jste pro ?,, a ,,vy osobně nastoupite ,,je obrovský rozdíl...
   Skrýt celý příspěvek

   • Razem
    12:54 17.04.2021

    Protičeská propaganda je ta propaganda, která tvrdí, že nikdo (!) by neměl zájem o dobrovolnou vojenskou službu. Což fakticky vzato není ze statistického pohledu možné.

    Dotyčný ...
    Zobrazit celý příspěvek

    Protičeská propaganda je ta propaganda, která tvrdí, že nikdo (!) by neměl zájem o dobrovolnou vojenskou službu. Což fakticky vzato není ze statistického pohledu možné.

    Dotyčný tím navíc v důsledku tvrdí, že Češi nemají zájem o službu v armádě a jsou v ní jen z důvodů finančních.

    V důsledku toho, pokud nenabízí jinou možnost jak vytvářet dostatečné zálohy je jejich postoj protičeský ať už je důvod neznalost či propagace zahraničního průmyslu, který by mohl teoreticky utrpět.
    Skrýt celý příspěvek

    • StandaBlabol
     13:54 17.04.2021

     Ty sis z toho dotazníku vybral, co se ti hodí. Další otázka zněla, jestli by se dotyční sami dobrovolně přihlásili. A tam už přes tři čtvrtiny respondentů řekli, že ne. Nebo ...
     Zobrazit celý příspěvek

     Ty sis z toho dotazníku vybral, co se ti hodí. Další otázka zněla, jestli by se dotyční sami dobrovolně přihlásili. A tam už přes tři čtvrtiny respondentů řekli, že ne. Nebo maximálně na 3 měsíce. A to bylo v zadání otázky, že mají pro odpověď ignorovat svůj věk, zdravotní stav apod. A ve skutečnosti by si to pak většina zbytku stejně rozmyslela.

     Takže to "nikdo" není lež, spíš generalizace. Prostě by těch zájemců bylo tak málo, že to nestojí za to.
     Skrýt celý příspěvek

     • Razem
      14:32 17.04.2021

      Děkuju Stando, popravdě 5 otázku jsem přehlédl. Pokud 43% dotázaných uvedlo, že by měli zájem o dobrovolnou službu, je to krásné číslo, jsem za něj rád a +/- potvrzuje co vidím v ...
      Zobrazit celý příspěvek

      Děkuju Stando, popravdě 5 otázku jsem přehlédl. Pokud 43% dotázaných uvedlo, že by měli zájem o dobrovolnou službu, je to krásné číslo, jsem za něj rád a +/- potvrzuje co vidím v mém okolí.
      V mém modelu by armáda byla schopna přijmout od necelého 1 % do 2-3% z celkového ročníku branců (včetně žen).
      Jsem rád, že se ukázalo, že protičeská propaganda používá lživé argumenty.
      Skrýt celý příspěvek

     • Scotty
      16:18 17.04.2021

      Razem
      Z toho je třeba odečíst 19% tech kteří by byli ochotní jít na 3 a méně měsíců. Protože to by bylo úplně o ničem.

      Razem
      Z toho je třeba odečíst 19% tech kteří by byli ochotní jít na 3 a méně měsíců. Protože to by bylo úplně o ničem.

     • Razem
      16:27 17.04.2021

      Bude lepší, když nic odečítat, ani sečítat nebudeš. To jak by byla dlouhá služba, jak by vlastně vypadala, jak by se prezentovala a co by z toho vojáci ZVS měli je věc další. ...
      Zobrazit celý příspěvek

      Bude lepší, když nic odečítat, ani sečítat nebudeš. To jak by byla dlouhá služba, jak by vlastně vypadala, jak by se prezentovala a co by z toho vojáci ZVS měli je věc další. Průzkum jen potvrzuje to, že je tu významná část lidí, která by byla ochotna jít na ZVS.

      A tím vyvrací jasné lži, které v diskuzy zazněli.
      Skrýt celý příspěvek

     • Scotty
      16:34 17.04.2021

      Razem
      Myslím že si můžeme říct že služba na tři na méně měsíců je absolutně na nic.

      Razem
      Myslím že si můžeme říct že služba na tři na méně měsíců je absolutně na nic.

     • Razem
      16:38 17.04.2021

      Minimalní délku služby bych viděl na 3 měsíce. Pro zajímavost do Afghánistánu chodili vojáci po 4 měsících výcviku. A hádejte z které země.

      Minimalní délku služby bych viděl na 3 měsíce. Pro zajímavost do Afghánistánu chodili vojáci po 4 měsících výcviku. A hádejte z které země.

     • Scotty
      16:51 17.04.2021

      Razem
      Za tři měsíce opravdu intenzivního výcviku budou z rekrutů průměrní nebo podprůměrní střelci. A znovu se vracíme k tomu že taková VZS nemá téměř žádný význam.
      Připomínám že ...
      Zobrazit celý příspěvek

      Razem
      Za tři měsíce opravdu intenzivního výcviku budou z rekrutů průměrní nebo podprůměrní střelci. A znovu se vracíme k tomu že taková VZS nemá téměř žádný význam.
      Připomínám že to může každý zájemce absolvovat už dnes v rámci dobrovolného cvičení a ty desetitisíce dobrovolníků co by do toho šli nějak nevidím...
      Skrýt celý příspěvek

     • StandaBlabol
      17:01 17.04.2021

      Razem,
      ty jsi na vojně nikdy nebyl, co? Protože bys věděl, že tři měsíce výcviku nic neřeší. Půl roku je naprosté minimum. Navíc pokud chceš takové rychlokvašky, tak si je snadno ...
      Zobrazit celý příspěvek

      Razem,
      ty jsi na vojně nikdy nebyl, co? Protože bys věděl, že tři měsíce výcviku nic neřeší. Půl roku je naprosté minimum. Navíc pokud chceš takové rychlokvašky, tak si je snadno vycvičíš až při akutní hrozbě konfliktu.

      A všiml sis, že ten výzkum odpovědělo 120 lidí, z toho polovina ženy? Tímhle se ohánět je celkem zbytečné, relevance takového průzkumu je nula.

      Já proti myšlence dobrovolné služby nic nemám, ale musela by být delší. A aby se hlásilo dost lidí, musela by být nějaká další motivace. Třeba že k hasičům a policii by mohli jen lidé, kteří byli na vojně.
      Skrýt celý příspěvek

     • Razem
      19:27 17.04.2021

      Schválně si zjistěte, jak dlouhý pocáteční výcvik tzv. KZP podstoupí příslušník AZ, pokud nepodstoupil ZVS a nebo nebyl profíkem.
      Ulehčím vám to, je to 6 týdnů.

      USA posílá do ...
      Zobrazit celý příspěvek

      Schválně si zjistěte, jak dlouhý pocáteční výcvik tzv. KZP podstoupí příslušník AZ, pokud nepodstoupil ZVS a nebo nebyl profíkem.
      Ulehčím vám to, je to 6 týdnů.

      USA posílá do misí jako je/byl Afghánistán nové vojáky po 4 měsících výcviku, ale i třeba příslušníky NG.

      My by jsme se mohli inspirovat třeba dánským systémem u kterého je délka služby min. 4 měsíce, v případě zájmu déle. A výběr branců je také výběrový dle motivace, atd.

      Osobně jsem zastáncem alespoň 6 měsíční služby, ale dokážu si představit i kratší. Vhodné řešení vidím ve výběru délky služby obdobně jak to má Finsko, Dánsko, apod.
      Skrýt celý příspěvek

     • Scotty
      20:35 17.04.2021

      Razem
      KZP je ovšem naprostý základ. Od tam hotový vojáci neodcházejí....

      Razem
      KZP je ovšem naprostý základ. Od tam hotový vojáci neodcházejí....

     • Razem
      20:50 17.04.2021

      Po absolvování KPZ jdou příslušníci AZ k příslušným jednotkám. Tak již standartně probíhá jejich pravidelné výcvik tj. do 6 týdnů v roce. Tam udržují a postupně rozvíjejí své ...
      Zobrazit celý příspěvek

      Po absolvování KPZ jdou příslušníci AZ k příslušným jednotkám. Tak již standartně probíhá jejich pravidelné výcvik tj. do 6 týdnů v roce. Tam udržují a postupně rozvíjejí své schopnosti.
      Skrýt celý příspěvek

     • Scotty
      21:05 17.04.2021

      Razem
      Ano, jsou vlastně na začátku své vojenské řekněme kariéry. Vojáci ZVS by byli na jejím konci...

      Razem
      Ano, jsou vlastně na začátku své vojenské řekněme kariéry. Vojáci ZVS by byli na jejím konci...

     • Razem
      21:36 17.04.2021

      Opravdu?
      Příslušník AZ podepisuje smlouvu nejčastěji na 3 roky. Za 3 roky prodělá 18 týdenní výcvik, mnozí ještě méně.

      Kde berete to, že voják ZVS je na svém konci. Mohl by dále ...
      Zobrazit celý příspěvek

      Opravdu?
      Příslušník AZ podepisuje smlouvu nejčastěji na 3 roky. Za 3 roky prodělá 18 týdenní výcvik, mnozí ještě méně.

      Kde berete to, že voják ZVS je na svém konci. Mohl by dále sloužit jako profesionál či vstoupit do AZ. A zálohy v případě války seženete kde, když máme jen hrstku vojáků?
      Skrýt celý příspěvek

     • logik
      22:47 17.04.2021

      "Kde berete to, že voják ZVS je na svém konci. Mohl by dále sloužit jako profesionál či vstoupit do AZ."
      Jsou dvě možnosti. Buďto je lidí co projdou ZVS +- stejně, jako volných ...
      Zobrazit celý příspěvek

      "Kde berete to, že voják ZVS je na svém konci. Mohl by dále sloužit jako profesionál či vstoupit do AZ."
      Jsou dvě možnosti. Buďto je lidí co projdou ZVS +- stejně, jako volných míst v AZ a profících. Pak není důvod zavádět ZVS, tyto lidi mohou jít k AZ a ZVS rovnou.
      Anebo je těch lidí podstatně více: pak ovšem prostě Ti, co jsou navíc, tak absolvováním ZVS jejich kariéra končí.

      A navíc: Ti, záklaďáci, co jsou ochotni sloužit "dobrovolně" po ZVS a mají potřebnou kvalitu, tak Ty není třeba demotivovat službou mezi "dalšími bažanty," co tam jsou nuceně a chtějí si to jen odkroutit.
      Tedy je vhodnější takové lidi rovnou podchytit u profesionální či poloprofesionálních jednotek (kde nebudou demotivovaní těma, co na vojnu nechtěly).

      ===

      "A zálohy v případě války seženete kde, když máme jen hrstku vojáků?"
      Na toto tu už bylo mnohokrát odpovězeno. Na postavení armády dané velikosti potřebuješ patřičné peníze. ČR je v situaci, že za ty peníze, co na to dává, lze postavit tak velkou armádu z profíků a AZ. Tedy by se postavila z nich.

      Až budeme mít k dispozici tolik peněz na výcvik, že budeme schopni cvičit více lidí, než pojme profesionální armáda a její aktivní zálohy, pak bude Tvá otázka relevantní, ale v takové situaci AČR není a vzhledem k plánovaným výdajům (a nutnosti přezbrojení mnoho složek profesionální armády, což je priorita) ani v blízké době nebude.

      ===

      A ad průzkum:
      1) sorry, ale 120 lidí, bez jakékoli snahy o vytvoření statisticky průkazného vzorku (tedy s profilem odpovídajícím profilu společnosti) , to není statistika, ale "loterie".
      Statisticky průkazné vzorky pro ČR jsou kolem 1000 lidí, a to pečlivě vybraných, aby "simulovaly společnost". Takže z toho dotazníku nelze nic moc vyvozovat.

      2) klidně Ti udělám průzkum, kde 90% bude souhlasit s nějakou pitomostí. Otázka (ne)zavedení ZVS je poměrně složitá otázka - je vidět, že i tady, kde lidi tomu alespoň nějak rozumí, tak máme různé názory. Dokazovat tu tedy cokoli "průzkumem u laiků" je podobnej nesmysl, jako se ptát lidí, jestli chtěj zrušit daně.
      (btw., to že se v tom průzkumu mluví o dobrovolné ZVS, ale vůbec se tam neřeší aktivní zálohy ukazuje, že ten průzkum vůbec není profesionálně připraven. A dost by mne zajímalo, kolik lidí co tam přispělo vlastně vědělo, co jsou to AZ a jak fungují....)

      ===

      A konečně se rozhodni, co vlastně tvrdíš. V minulém postu si tvrdil, že ZVS je z principu povinná, teď si zas vytáhl dobrovolnou ZVS. Každou chvíli tvrdíš něco jiného.
      Skrýt celý příspěvek

     • Razem
      23:57 17.04.2021

      Tolik slov a přitom nic neříct. Hmm tak nic

      Tolik slov a přitom nic neříct. Hmm tak nic

     • Razem
      00:06 18.04.2021

      Jedna věc, nyní máme stále branou povinnost. Ona nezmizela, jen se nevykonává z důvodů profi armády. Proto kdyby byli obnoveny odvody třeba jen na dobrovolné bázi, tak se bude ...
      Zobrazit celý příspěvek

      Jedna věc, nyní máme stále branou povinnost. Ona nezmizela, jen se nevykonává z důvodů profi armády. Proto kdyby byli obnoveny odvody třeba jen na dobrovolné bázi, tak se bude postupovat podle tohoto zákona.
      Skrýt celý příspěvek

     • Scotty
      09:13 18.04.2021

      Razem
      /Kde berete to, že voják ZVS je na svém konci. Mohl by dále sloužit jako profesionál či vstoupit do AZ./
      Protože kdo chceme tu možnost už dnes? Třeba. Naprosto drtivá ...
      Zobrazit celý příspěvek

      Razem
      /Kde berete to, že voják ZVS je na svém konci. Mohl by dále sloužit jako profesionál či vstoupit do AZ./
      Protože kdo chceme tu možnost už dnes? Třeba. Naprosto drtivá většina lidí kteří by šli na ZVS nebude chtít o armádě do konce života slyšet.

      /Proto kdyby byli obnoveny odvody třeba jen na dobrovolné bázi, tak se bude postupovat podle tohoto zákona./
      To určitě nebude. Tedy pokud nebude vyhlášen stav ohrožení státu nebo válečný stav.
      Skrýt celý příspěvek

     • logik
      23:43 18.04.2021

      Razem: Typická reakce člověka, kterej neumí vyvrátit předložené argumenty, a není schopen uznat omyl....

      Razem: Typická reakce člověka, kterej neumí vyvrátit předložené argumenty, a není schopen uznat omyl....

  • Scotty
   16:13 17.04.2021

   Zajímavé je že těch kteří by byli teoreticky ochotní se zúčastnit je výrazně méně.... Navíc vzorek 120 lidí není nic extra vypadajícího.

   Zajímavé je že těch kteří by byli teoreticky ochotní se zúčastnit je výrazně méně.... Navíc vzorek 120 lidí není nic extra vypadajícího.

   • Razem
    16:30 17.04.2021

    Výrazně méně? Je to zhruba půl na půl. Pokud máš další průzkumy, kde odpovídá víc lidi v daném věku, tak sem s nimi.

    Výrazně méně? Je to zhruba půl na půl. Pokud máš další průzkumy, kde odpovídá víc lidi v daném věku, tak sem s nimi.

    • Scotty
     16:36 17.04.2021

     To rozhodně není....

     To rozhodně není....

 • Razem
  09:23 16.04.2021

  Pro logika, Ondru a Globeho, kteří stále nechápou potřebu (početných) záloh, jsem dám odkaz na Iva Zelinku.
  Pokud ván to neotevře oči, tak už nic. ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Pro logika, Ondru a Globeho, kteří stále nechápou potřebu (početných) záloh, jsem dám odkaz na Iva Zelinku.
  Pokud ván to neotevře oči, tak už nic.

  https://video.aktualne.cz/dvtv...

  Bez početných záloh není obrany státu, ví to každý, kdo má minimální povědomí o armádě. Proto Finsko, Estonsko, Litva a každý další státy, jako třeba Izrael nebo Ukrajina jež cítí nějaké ohrožení se nemůžou spoléhat jen na své profesionální síly a potřebují početné zálohy, proto také u nich funguje branná moc a u některých dokonce znovuobnovená.

  Proto názory, které jakkoliv zamítají potřebu záloh jsou protistátní a protinárodní a bohužel neznalost problematiky neomlouvá!!!
  Skrýt celý příspěvek

  • Scotty
   10:05 16.04.2021

   To je ovšem apel na vstup do Aktivních záloh. O zavedení ZVS tam nic neříká a zcela jistě to tak ani nebylo myšleno.
   Potřebu rozvoje AZ tu nikdo nezpochybňuje.

   To je ovšem apel na vstup do Aktivních záloh. O zavedení ZVS tam nic neříká a zcela jistě to tak ani nebylo myšleno.
   Potřebu rozvoje AZ tu nikdo nezpochybňuje.

   • Razem
    10:32 16.04.2021

    Tohle jsem čekal. :D
    A na co jiného má Ivo Zelinka ze svého titulu apelovat, když nic jiného než AZ v současné době nemáme!!??
    Bez početných záloh není obrany státu a ČR ke své ...
    Zobrazit celý příspěvek

    Tohle jsem čekal. :D
    A na co jiného má Ivo Zelinka ze svého titulu apelovat, když nic jiného než AZ v současné době nemáme!!??
    Bez početných záloh není obrany státu a ČR ke své velikosti by potřebovala v případě krize min. 100 000 mužů a žen. V případě krize by armáda povolávala lidi, kteří viděli zbraň jen ve filmu...
    To, že politici vládnou populisticky a ani nejsou schopni dát na armádu 2% z HDP a dlouhodobě to bylo kolem 1%. Neznamená, že je to tak v pořádku.
    Skrýt celý příspěvek

    • logik
     12:20 16.04.2021

     Sorry, ale pan Zelinka propaguje AZ. Nic jiného. To, že se z toho dá vyvodit cokoli jiného je Tvá projekce, kdy si myslíš, že máš jediný patent na pravdu a že není možné, aby někdo ...
     Zobrazit celý příspěvek

     Sorry, ale pan Zelinka propaguje AZ. Nic jiného. To, že se z toho dá vyvodit cokoli jiného je Tvá projekce, kdy si myslíš, že máš jediný patent na pravdu a že není možné, aby někdo měl jiný názor, než Ty.

     Zaprve, pan Zelinka se o potřebném počtu vojáků nevyjadřoval. To už je Tvoje "domýšlení se". Především ale otázka smysluplnosti ZVS není otázka toho, kolik potřebujeme vojáků. Ale je to otázka toho, JESTLI TO JE (nejen) EKONOMICKY SMYSLUPLNÁ A FUNGUJÍCÍ CESTA, jak takový stav vycvičených a vyzbrojených záložáků získat. Tedy Tvoje argumentace je úplně mimo.
     Skrýt celý příspěvek

    • GlobeElement
     13:18 16.04.2021

     Když USA zaútočily na Irák, měly 3x méně vojáků, než irácká armáda. Kanonenfutter je k ničemu a ZVS nic jiného nevytvoří.
     Záloha je voják, který není v aktivní službě, nikoli ...
     Zobrazit celý příspěvek

     Když USA zaútočily na Irák, měly 3x méně vojáků, než irácká armáda. Kanonenfutter je k ničemu a ZVS nic jiného nevytvoří.
     Záloha je voják, který není v aktivní službě, nikoli civilista s flintou.
     Skrýt celý příspěvek

    • Scotty
     14:41 16.04.2021

     Razem
     Pokud by chtěl svou řečí apelovat na zavedení ZVS pravděpodobně by říkal něco jiného :)
     https://www.youtube.com/watch?...
     Opravdu jeho apel se týká ...
     Zobrazit celý příspěvek

     Razem
     Pokud by chtěl svou řečí apelovat na zavedení ZVS pravděpodobně by říkal něco jiného :)
     https://www.youtube.com/watch?...
     Opravdu jeho apel se týká naprosto jasně pouze AZ. Ovšem dá se najít vyjádření jiného vysokého důstojníka AČR který opravdu ze svého pohledu vidí zavedení ZVS jako přínosné. Chce to příště jen líp hledat...
     Skrýt celý příspěvek

  • logik
   12:14 16.04.2021

   To video ovšem o ZVS neříká vůbec nic. Spor není o to, jestli je třeba mít AZ, ale jestli ZVS. Sám jsi se několikrát tady explicitně vyjádřil, že ZVS a AZ jsou různé věci. A ...
   Zobrazit celý příspěvek

   To video ovšem o ZVS neříká vůbec nic. Spor není o to, jestli je třeba mít AZ, ale jestli ZVS. Sám jsi se několikrát tady explicitně vyjádřil, že ZVS a AZ jsou různé věci. A najednou, když se Ti to hodí, tak dokládáš potřebu ZVS videem, které propaguje AZ.... Tak jak to je, je to totéž, nebo není? Nejdřív si prosím ujasni, co vlastně tvrdíš.

   Ten člověk tam mluvil o VYCVIČENÝCH zálohách (např. zálohách u výsadkářů). Tedy lidech, kteří budou doplňovat stavy prvosledových jednotek. Ty sám jsi mluvil v souvislosti s ZVS o vzniku pěší pluku nebo brigády: tedy jsi mluvil o něčem jiném, než o čem mluví major Zelinka.
   Potřebu záloh nikdo nezpochybňuje. Co zpochybňujeme, je účelnost ZVS, která by v Tvých plánech vedla ke vzniku dalších (v ekonomické realitě naší země velmi špatně vyzbrojených) jednotek.

   A tvrdíme, že pokud by měla být dobrovolná, pak to nepřiláká o moc víc lidí než AZ, a pokud povinná, pak to bude podstatně dražší, než udělat takovou jednotku profesionální.

   ===

   Jinak: obviňovat člověka s jiným názorem za to, že je protistátní atd..., to je typický argumentační faul, kterým si pomáhají lidé, co nemají dost skutečných argumentů. Nemysli, si, já si o Tvých názorech podporujících Okamuru (a potažmo Stalina....) také myslím své. (A narozdíl od Tebe mám pravdu :-)) - jen narozdíl od Tebe se snažím diskutovat slušně.
   Skrýt celý příspěvek

   • Razem
    12:41 16.04.2021

    Opakuji, Ivo Zelinka výslovně mluví o početných zálohách. V dnešní možnostech jak posílit zálohy je jen vstup do AZ.
    AZ jsou ovšem limitovány počtem. Cíl je 5000 příslušníků. A z ...
    Zobrazit celý příspěvek

    Opakuji, Ivo Zelinka výslovně mluví o početných zálohách. V dnešní možnostech jak posílit zálohy je jen vstup do AZ.
    AZ jsou ovšem limitovány počtem. Cíl je 5000 příslušníků. A z podstaty věci jsou AZ limitované a zpravidla na nízkých počtech, slouží primárně jako záloha pro profesionální jednotky.

    Jediná smysluplná cesta jak mít početné zálohy jak vidíme ze zahraničí je zavést nějakou formu ZVS. Jinak to není možné. A počet mobilizovaných lidí jsem si nevymyslel, odvozuji to od zemí, které v nějaké formě zálohy mají.

    Pokud tě napadá jiný způsob jak posílit zálohy, protože AZ není všespásné, tak se můžeš pochlubit. A ne se chovat jako škůdce, jen proto, že Okamura něco podobnýho pověděl, to je opravdu hloupé.
    Skrýt celý příspěvek

    • Ondra Mrklas
     13:06 16.04.2021

     Zálohy jsou v době míru limitované na 10k příslušníků jen kvůli ekonomickým nákladům, protože jsme v době míru a bezprostřední ohrožení ČR nehrozí. Ty jiné země mají ZSV místo ...
     Zobrazit celý příspěvek

     Zálohy jsou v době míru limitované na 10k příslušníků jen kvůli ekonomickým nákladům, protože jsme v době míru a bezprostřední ohrožení ČR nehrozí. Ty jiné země mají ZSV místo našich AZ AČR, ale jen z důvodu, že jsou je ochotny udržovat. A sám jste to teď i pospal, že AČR limituje zálohy na 5k až maximálně 10k vojáků. Už z toho by vám mělo být jasné, že nejde o problém s náborem jako o nechuť mít zde velký počet vojáků
     Skrýt celý příspěvek

     • Razem
      13:29 16.04.2021

      Nemáte pravdu, třeba Norsko má obdobu AZ a zároveň ZVS, další státy mají i pokaručující cvičení po ukončení ZVS.

      Nechuť je u politiků a péče o armádu. U společnosti má armáda ...
      Zobrazit celý příspěvek

      Nemáte pravdu, třeba Norsko má obdobu AZ a zároveň ZVS, další státy mají i pokaručující cvičení po ukončení ZVS.

      Nechuť je u politiků a péče o armádu. U společnosti má armáda oblibu jakou dlouho nikdy neměla.
      Skrýt celý příspěvek

     • logik
      13:48 16.04.2021

      "Nemáte pravdu,"
      Slušnost je, když obviníš druhého z nepravdy, tak napsat konkrétně co je nepravda.

      "třeba Norsko má obdobu AZ a zároveň ZVS, "
      Ano, Norsko má NEDOBROVOLNOU ZVS. ...
      Zobrazit celý příspěvek

      "Nemáte pravdu,"
      Slušnost je, když obviníš druhého z nepravdy, tak napsat konkrétně co je nepravda.

      "třeba Norsko má obdobu AZ a zároveň ZVS, "
      Ano, Norsko má NEDOBROVOLNOU ZVS. Protože zjistilil, že počet dobrovolníků jim nestačí na tak velkou armádu, na JAKOU CHTĚJÍ VYDÁVAT PENÍZE. My jsme zatím v situaci, že dobrovolníky odmítáme, protože nemáme peníze ani na ty lidi, co jsme schopní zaplatit teď.
      Skrýt celý příspěvek

     • Razem
      14:37 16.04.2021

      Reaguji na nepravdivé tvrzení, že státy co mají ZVS nemají AZ. AZ v obdobné podobě jak máme my mají i státy, které mají ZVS.
      Mimochodem ZVS je ze své podstaty povinná, záleží na ...
      Zobrazit celý příspěvek

      Reaguji na nepravdivé tvrzení, že státy co mají ZVS nemají AZ. AZ v obdobné podobě jak máme my mají i státy, které mají ZVS.
      Mimochodem ZVS je ze své podstaty povinná, záleží na formě výběru branců.

      Teď se mi omluv, je to slušnost za křivé obvinění...;)
      Skrýt celý příspěvek

     • logik
      15:36 16.04.2021

      "Mimochodem ZVS je ze své podstaty povinná, záleží na formě výběru branců."
      Takže svůj názor, že bys zavedl AZ na základě dobrovolnosti (Tvá slova) už jsi opustil? Ok. Alespoň ...
      Zobrazit celý příspěvek

      "Mimochodem ZVS je ze své podstaty povinná, záleží na formě výběru branců."
      Takže svůj názor, že bys zavedl AZ na základě dobrovolnosti (Tvá slova) už jsi opustil? Ok. Alespoň někam jsme se pohnuli. Takže teď mluvíš o povinné (byť třeba selektivní) ZVS?

      "Reaguji na nepravdivé tvrzení, že státy co mají ZVS nemají AZ."
      Ondra se třeba nevyjádřil přesně, ale podstata jeho argumentu (jak ho chápu já) pořád platí: že Norsko řeší nedostatek lidí pomocí nikoli jen pomocí AZ (protože ty pro Norskou velikost armády jsou nedostatečné) ale pomocí ZVS, protože se rozhodlo dávat na armádu tak velké peníze, že už dobrovolná služba v armádě není schopna pokrýt personální požadavky.
      Pořád si nijak nevyvrátil naše tvrzení, že v AČR takový stav není, že pro současný - a i podstatně větší než současný - objem peněz je lidí, co chtějí sloužit dobrovolně, zatím dost.

      "Teď se mi omluv, je to slušnost za křivé obvinění...;)"
      A za co? Já jsem jen konstatoval, že napsat, že někdo nemá pravdu a nenapsat proč a v čem prostě do slušné diskuse nepatří. A to je pravda a to jsi udělal. Takže na mém obvinění nebylo nic křivé.... Kdybys hned napsal, co konkrétně Ti na Ondrově vyjádření vadí, tak jsi dostal vysvětlení hned a diskuse by byla kvalitnější.
      Skrýt celý příspěvek

     • Ondra Mrklas
      18:41 16.04.2021

      Logik to moje vysvětlení pochopil správně. Já jsem tím chtěl říct, že státy dnes v prvé řadě volí profesionální armádu, pak aktivní zálohy a v poslední řadě až brance. Ale branci ...
      Zobrazit celý příspěvek

      Logik to moje vysvětlení pochopil správně. Já jsem tím chtěl říct, že státy dnes v prvé řadě volí profesionální armádu, pak aktivní zálohy a v poslední řadě až brance. Ale branci jsou pak branní jen jako kanonenfutter, aby jejich jednotky měli nějaká čísla. Tito branci pak velmi převažující většinou ani bojovat nechtějí a nikdy nechtěli, ale měli smůlu kdy se narodili. Tohle ale u pravidelné armády a AZ podstatě nehrozí.

      A do jisté míry nás nemůžete ani srovnávat s Norskem, kde je ochota zbrojit velká už jen kvůli společné hranici s Ruskem a x krát lepší ekonomické situaci. Jak jsem již dříve uvedl, politici zatím nechtějí zvětšovat AČR a vzhledem k tomu, že se nábor většinou daří splnit už v září, tak si ani nemyslím, že by zatím nebylo dost dobrovolníků
      Skrýt celý příspěvek

    • logik
     13:28 16.04.2021

     "AZ jsou ovšem limitovány počtem. Cíl je 5000 příslušníků."
     Nepravda. AZ jsou TEĎ limitovány počtem, protože prostě na ně není víc peněz ani výzbroje. Kdyby bylo více peněz, může ...
     Zobrazit celý příspěvek

     "AZ jsou ovšem limitovány počtem. Cíl je 5000 příslušníků."
     Nepravda. AZ jsou TEĎ limitovány počtem, protože prostě na ně není víc peněz ani výzbroje. Kdyby bylo více peněz, může být ten limit úplně někde jinde. Což je právě argument proti Tvojí tezi, protože ve skutečnosti teď není problém v počtu lidí, ale v penězích.

     "A z podstaty věci jsou AZ limitované a zpravidla na nízkých počtech,"
     Z jaké podstaty? Z jakého pravidla? Kdo tu podstatu stanovil???
     (polopaticky: není důvod, proč by nemohlo sloužit v AZ podstatně více lidí, než teď).

     " slouží primárně jako záloha pro profesionální jednotky. "
     A přesně o zálohách pro profesionální jednotky pan major Zelinka mluvil, že jsou potřeba.

     "Jediná smysluplná cesta jak mít početné zálohy jak vidíme ze zahraničí je zavést nějakou formu ZVS. "
     Máš pravdu v tom, že existuje limit pro počet lidí v AZ. Ten limit je daný (kromě peněz) jedinou věcí: ochotou lidí sloužit v armádě. Přitom služba formou AZ je méně invazivní do života a přitom je to oproti ZVS věc s dlouhodou perspektivou: důvody jsem již uváděl: proto DOBROVOLNÁ ZVS, o které si mluvil, by narazila na úplně stejný limit, jen ještě dřív.

     Povinná ZVS by samozřejmě tento problém neochoty řešila. Až budeme mít vyčerpané "limity dobrovolnosti" a budeme mít jednotky sloužící dobrovolně dobře vyzbrojené, pak je na čase přemýšlet, jestli jich máme dost a jestli pro obranyschopnost státu není třeba mít více vojáků a tedy mít větší (a také patřičně dražší) armádu založenou na nedobrovolné službě.
     Zatím jsme k takovému stavu hodně daleko, nemáme na armádu ani zdaleka tolik peněz, abychom dali možnost sloužit s pořádnou výzbrojí všem, kdo chtějí sloužit dobrovolně. Řešit tedy teď nějakou povinnou formu VS je nesmysl - jen by to ubralo peníze tam, kde jsou opravdu potřeba.

     PS: S tím, že nutně musíš počítat, že jakákoli nedobrovolná služba nutně sníží prestiž armády, což Ti sníží kvantitu i kvalitu lídí sloužících dobrovolně.
     Skrýt celý příspěvek

     • Razem
      14:51 16.04.2021

      V první fázi si protiřečíš, požadavek do roku 2025 je 5000 AZ tak jaká nepravda. Nejde jen o peníze, ale také lidi, myšleno instruktory výcviku.
      AZ není nafukovací, proto také ...
      Zobrazit celý příspěvek

      V první fázi si protiřečíš, požadavek do roku 2025 je 5000 AZ tak jaká nepravda. Nejde jen o peníze, ale také lidi, myšleno instruktory výcviku.
      AZ není nafukovací, proto také Norsko má 2-3 třídy záložáků dle intenzity cvičení.

      Obdobně není nafukovací ani 7.mb ani jiný útvar. Tak to prostě je.

      Vzhledem k tomu, že absence záloh je opravdu Achylova pata armády, jak dobře zmiňuje Ivo Zelinka je jakékoliv její zanedbávání trestuhodné. Každý, který vycítí krizi volá po zálohách a zavádí ZVS, přinejhoršim mobilizuje.
      Taková je pravda, stačí se podívat do zemí, které mají bezpečnostní problém. Nikde nespoléhají jen na profesionální síly, vyjma několika set miliónových zemí.
      Zálohy jsou klíčové, tak to prostě je a já jsem si to nevymyslel.
      Skrýt celý příspěvek

     • logik
      16:05 16.04.2021

      Nepravda je v tom, že z toho na základě ekonomické reality "umělého" limitu děláš nějaký principiální limit (cituji: "A z podstaty věci jsou AZ limitované a zpravidla na nízkých ...
      Zobrazit celý příspěvek

      Nepravda je v tom, že z toho na základě ekonomické reality "umělého" limitu děláš nějaký principiální limit (cituji: "A z podstaty věci jsou AZ limitované a zpravidla na nízkých počtech,").

      "AZ není nafukovací, proto také Norsko má 2-3 třídy záložáků dle intenzity cvičení..... Vzhledem k tomu, že absence záloh je opravdu Achylova pata armády,"
      A právě to je díra v Tvé teorii. Protože my zatím nemáme ani náhodou naplněné kapacity jak profesionální armády (kterou by bylo potřeba zvětšit), tak záloh této armády: tedy AZ v té podobě, v jaké je máme my (limit 5000 je ekonomický, ani náhodou to není limit, co by byla schopná armáda "uživit").
      Dokud se nevyřeší tento problém, je úplně mimo řešit ZVS, která - jak zde evidentně i sám uznáváš - zavede záložáky "třetí kategorie".
      My potřebujeme profíky a prvotřídní zálohy - a pro jejich získání je profesionální armáda a AZ podstatně lepší způsob, než ZVS.

      "Taková je pravda, stačí se podívat do zemí, které mají bezpečnostní problém. "
      Také je třeba podívat se jaké země to jsou. Např. Norsko dává na obranu na hlavu 6x více než my. Švédsko má také podstatně vyšší HDP na hlavu a teď sice dává na obranu % k HDP málo (furt ale na hlavu více než my), ale ZVS byla zavedena s tím, že se rozpočet na armádu skoro zdvojnásobí.
      Pobalstké státy pak nemají tak vysoké GDP, ale zas dávají na armádu v %HDP skoro dvojnásobek co my, a to zcela rezignovali na letectvo, takže nejsou sami o sobě obranyschopní: jejich přístup k armádě vyplývá z jejich geografické situace, blízkosti největší hrozby a toho, že letadla do pobaltí dostane NATO rychle, ale lidi ne.

      Takže když se podívám do zemí, které mají bezpečnostní problém, tak vidím, že na to, aby armádě přestaly stačit dobrovolníci a potřebovala odvody, musí provozovat násobně dražší armádu, než máme teď. Tedy dokud se k těm číslům alespoň trochu nepřiblížíme - nemá vůbec smysl řešit, jestli nám dobrovolníci budou stačit, nebo ne. Až budeme mít potřebně velkou profesionální armádu, plný stav AZ odpovídající této armádě, a všechny tyto "dobrovolnické" jednotky plně vyzbrojeny - a bude problém v shánění "dobrovolníků", pak je čas přemýšlet, jestli má smysl začít povolávat brance.

      Ale řešit to za současné úrovně financí a současné velikosti armády, kdy armádu nijak nedostatek dobrovolníků netrápí, nemá smysl. Naopak v současné situace by zavedení ZVS odčerpávalo peníze na to, co armádě chybí opravdu.
      Skrýt celý příspěvek

     • Razem
      16:40 16.04.2021

      Logiku,
      Litva, Rakousko nebo Estonsko nevydává částky na armádu jako my. Takže tvé finanční údaje jsou lživé. A celkově diskuse s tebou je toxická, protože se neřeší problém, ale ...
      Zobrazit celý příspěvek

      Logiku,
      Litva, Rakousko nebo Estonsko nevydává částky na armádu jako my. Takže tvé finanční údaje jsou lživé. A celkově diskuse s tebou je toxická, protože se neřeší problém, ale jen vyvracím tvé lži.
      Hledáš tady interakci s lidma a těšít ě, když se můžeš hádat a spory vyvoláváš svými výmysli.

      Vtip je v tom, že jsi mi ani nikdo jiný nevyvrátil věcně nic. Protože problematika je jasná, početné zálohy armáda potřebuje a hlavním problémem jsou politici, kteří dlouhodobě všeobecně armádu zanedbávají a na ní šetří. Ukaž mi jednoho odborníka, který by tvrdil, že zálohy AČR jsou dostatečné.
      Skrýt celý příspěvek

     • logik
      17:11 16.04.2021

      Razem:
      "Litva, Rakousko nebo Estonsko nevydává částky na armádu jako my. "
      Buďto srovnáváš absolutní čísla. Pak je to od Tebe demagogie nejvyššího kalibru, protože jaksi např. ...
      Zobrazit celý příspěvek

      Razem:
      "Litva, Rakousko nebo Estonsko nevydává částky na armádu jako my. "
      Buďto srovnáváš absolutní čísla. Pak je to od Tebe demagogie nejvyššího kalibru, protože jaksi např. Estonců je cca 10x méně.

      Pokud se bavíme, odkdy už nestačí AZ, tak samozřejmě jsou podstatné výdaje na hlavu, protože od počtu lidí se +- odvíjí potřebná velikost armády (Nějaký vliv má i velikost území, což vysvětluje, proč málo lidnaté Norsko a Švédsko sáhlo po tomto řešení - potřebují větší armádu, vzhledem k populaci, než hustěji obydlené státy) a zároveň i počet lidí ochotných sloužit dobrovolně.

      =====

      A pokud srovnáváš relativní čísla na hlavu a pak jsi vedle jak ta jedle, všechny Tebou jmenované státy dávají více.

      https://en.wikipedia.org/wiki/...

      Nejblíže s výdaji z těchto zemí a zároveň jediné s plnohodnotnou armádou je Rakousko, které ovšem zas nespadná pod země "s rizikem konfliktu" o kterých jsi předtím mluvil, a navíc které není v NATO, takže má trochu jiné požadavky na armádu než my. A že bychom si měli brát Rakouskou armádu za vzor (s jejich např. efektivními EFT) mi fakt nejpřijde.

      V každém případě, předtím jsi mluvil o zemích, které mají bezpečnostní problém. To Rakousko evidentně není - takže promiň, ale argumentace Rakouskem je z Tvé strany jen argumentační faul. Ostatní zmiňované země pak mají výdaje na hlavu podstatně větší, a navíc nemají letectvo, takže kdyby měli mít plnohodnotnou armádu, tak mají výdaje ještě podstatně větší.

      Takže klasika: plná pusa toho, jak druhý lže, a přitom jen nedokážeš věc alespoň trochu promyslet.
      Skrýt celý příspěvek

     • Mbelda
      16:20 17.04.2021

      Zdravím Vás pánové, není nic lepšího než se do AZ přihlásit. Do 60 času dost. Naše jednotka by měla mít tabulkově 6čet. Máme stěží dvě. Tak s tím něco udělejte! Spousta lidí to ...
      Zobrazit celý příspěvek

      Zdravím Vás pánové, není nic lepšího než se do AZ přihlásit. Do 60 času dost. Naše jednotka by měla mít tabulkově 6čet. Máme stěží dvě. Tak s tím něco udělejte! Spousta lidí to nedotáhne do konce. I AZ schroupne dost času a byrokracie. Hezký den
      Skrýt celý příspěvek

 • Razem
  13:44 15.04.2021

  K diskuzi níže ohledně znovu obnovení ZVS.
  Plošné znovuobnovení ZVS není možné a způsobilo by víc škody než užitku. Co ale reálné je utvořit menší celek skládající se z vojáků ...
  Zobrazit celý příspěvek

  K diskuzi níže ohledně znovu obnovení ZVS.
  Plošné znovuobnovení ZVS není možné a způsobilo by víc škody než užitku. Co ale reálné je utvořit menší celek skládající se z vojáků ZVS. Jeho velikost by mohla odpovídat pluku až brigády (výhledově). Vzhledem k celkové výši ročníků tj. 100 až 120 tisíc mužů a žen je naplnění velmi pravděpodobné. Výběr vojáků bude na základě jejich chutě sloužit v armádě a samozřejmě také dle zdravotního stavu. Vzhledem k velmi nízkému počtu vojáků ZVS bude s dobrou PR o službu zájem víc, než bude schopna armáda pojmout.

  Co tím získáme? Další manévrový prvek. AČR je jedna z nejmenších armád NATO v poměru k počtu obyvatel. AČR spolu s AZ bude mít zdroj lidí a bude si moct vybírat vojáky pro profesionální službu. To samé AZ, bude mít vyšší a kvalitnější přísun lidí. Zároveň s tím bude vznikat neaktivní záloha, která prodělala vojenský výcvik.

  Pluk případně brigáda skládající se z vojáků ZVS by měla pěší charakter, tj. vybavena max. Titusy, Iveco, apod. Z výzbroje, mimomety. atd.

  Takto by profesionální armáda získala tolik potřebné zálohy v případě krize, vybudování a provoz by byl ze všech armádních celků nejmíň nákladný.
  Navíc by více došlo k provázání společnosti s armádou.

  Tento příspěvek vznikl na popud Ondry Mrklase, který v tom vidí ČSLA a nebo AZ. Nemůže se rozhodnout :D
  Skrýt celý příspěvek

  • logik
   14:05 15.04.2021

   "Vzhledem k velmi nízkému počtu vojáků ZVS bude s dobrou PR o službu zájem víc, než bude schopna armáda pojmout."
   Neschopnost přiznat omyl, že? Neuvedl jsi JEDINÝ důvod, proč by o ...
   Zobrazit celý příspěvek

   "Vzhledem k velmi nízkému počtu vojáků ZVS bude s dobrou PR o službu zájem víc, než bude schopna armáda pojmout."
   Neschopnost přiznat omyl, že? Neuvedl jsi JEDINÝ důvod, proč by o takovou službu měl být větší zájem, než o AZ. A AZ ukazují, že ten zájem prostě není...
   Skrýt celý příspěvek

   • Razem
    14:11 15.04.2021

    Ale AZ není alternativa k ZVS. Do AZ chodí lidé v produktivním věku a navíc počítaj, že budou v AZ dlouhodobě.
    ZVS je rozdíl v tom, že osloví armáda občana, ne občan armádu jako v ...
    Zobrazit celý příspěvek

    Ale AZ není alternativa k ZVS. Do AZ chodí lidé v produktivním věku a navíc počítaj, že budou v AZ dlouhodobě.
    ZVS je rozdíl v tom, že osloví armáda občana, ne občan armádu jako v případě AZ či profesionálů.
    O jakém omylu mluvíš komunisto?
    Skrýt celý příspěvek

    • logik
     14:26 15.04.2021

     "Do AZ chodí lidé v produktivním věku a navíc počítaj, že budou v AZ dlouhodobě."
     Takže budeme cvičit desítky tisíc lidí v ZVS, které pak nijak nepoužijeme. Aha, to fakt dává ...
     Zobrazit celý příspěvek

     "Do AZ chodí lidé v produktivním věku a navíc počítaj, že budou v AZ dlouhodobě."
     Takže budeme cvičit desítky tisíc lidí v ZVS, které pak nijak nepoužijeme. Aha, to fakt dává smysl.

     "Do AZ chodí lidé v produktivním věku a navíc počítaj, že budou v AZ dlouhodobě."
     Ano, AZ jdou dělat při zaměstnání a dá Ti dlouhodobou perspektivu zapojení do armády. Narozdíl od ZVS, která Ti sebere část života během studia s tím - jak vyplývá z toho, co píšeš - že z toho další perspektivu nemáš.
     Tedy Tvé tvrzení, že by o ZVS byl větší zájem než o AZ, je nesmyslné. Je to přesně naopak. Buďto člověk o působení v armádě stojí, pak jde daleko radši do AZ, než do jednorázové ZVS. Anebo nestojí, a pak se Ti na nějakou ZVS víš co....

     "ZVS je rozdíl v tom, že osloví armáda občana,"
     Armáda oslovuje občany do AZ, pokud někde potřebuje doplnit stavy, i teď. Viz např.
     https://www.novinky.cz/domaci/...
     evidentně vůbec nevíš, o čem mluvíš.
     PS: Jinak děkuju, že primitivníma urážkama dokládáš, že Ti argumenty došly.
     Skrýt celý příspěvek

     • Razem
      14:38 15.04.2021

      “Takže budeme cvičit desítky tisíc lidí v ZVS, které pak nijak nepoužijeme. Aha, to fakt dává smysl.”

      Viz. můj komentář výše, lépe
      číst prosím.

      “Ano, AZ jdou dělat při ...
      Zobrazit celý příspěvek

      “Takže budeme cvičit desítky tisíc lidí v ZVS, které pak nijak nepoužijeme. Aha, to fakt dává smysl.”

      Viz. můj komentář výše, lépe
      číst prosím.

      “Ano, AZ jdou dělat při zaměstnání a dá Ti dlouhodobou perspektivu zapojení do armády. Narozdíl od ZVS, která Ti sebere část života během studia s tím - jak vyplývá z toho, co píšeš - že z toho další perspektivu nemáš.”

      Jak budou zvýhodnění, jakou budou mít mzdu, jak dlouho budou sloužit je věc další o jaké se dá samozřejmě diskutovat.

      Dále, zájem o ZVS mezi mladými lidmi vždy byl. Ne každý se chce stát hned profesionálem či se uvázat u AZ. Chtějí třeba jen zkušenost. Určitě by se zájemců ale i zájemkyň našlo víc než dost. Já i mnoho mých kamarádů litovalo, že není ZVS. Víš všichni nejsme levičáci a pokud bude PR a “pozvanka” do armady, pluk a nebo brigadu v poho naplníš.

      Co tě uráží? Ty tu dlouhodobě prosazuješ levicové ideje a pak se čertíš, když tě někdo nazve komunistou...
      Skrýt celý příspěvek

     • GlobeElement
      14:43 15.04.2021

      Jako člověk, který vyrostl v zemi s ZVS vím bezpečně, že NIKDO na vojnu nechtěl.

      Nikdo.

      Kdo měl o armádu zájem, chtěl být profesionál.

      Razeme, kde na ty svoje nesmysly chodíš? ...
      Zobrazit celý příspěvek

      Jako člověk, který vyrostl v zemi s ZVS vím bezpečně, že NIKDO na vojnu nechtěl.

      Nikdo.

      Kdo měl o armádu zájem, chtěl být profesionál.

      Razeme, kde na ty svoje nesmysly chodíš? To je jako napsat, že vždy byl zájem jít na pár měsíců do vězení.
      Skrýt celý příspěvek

     • Razem
      14:50 15.04.2021

      Ja si tady připadám jak na Pirátském fóru. Každý kdo má vztah k armádě, tak chtěl na vojnu. A pokud by byla kapacita 2-4% z celkového ročníku, tak se zájemci musí najít. I těch ...
      Zobrazit celý příspěvek

      Ja si tady připadám jak na Pirátském fóru. Každý kdo má vztah k armádě, tak chtěl na vojnu. A pokud by byla kapacita 2-4% z celkového ročníku, tak se zájemci musí najít. I těch bukvic je víc, než to co by potřebovala armáda.
      Skrýt celý příspěvek

     • GlobeElement
      15:00 15.04.2021

      Jenomže 2% populace jednoduše o službu v armádě zájem nemá.

      Být profesionálním vojákem, se slušným platem a příplatky, s vidinou kariérního růstu, to je pro část populace zajímavá ...
      Zobrazit celý příspěvek

      Jenomže 2% populace jednoduše o službu v armádě zájem nemá.

      Být profesionálním vojákem, se slušným platem a příplatky, s vidinou kariérního růstu, to je pro část populace zajímavá volba. Ale ZVS, s vidinou obětování kariéry a peněz, s vidinou času ztraceného pro něco, co v životě k ničemu nemám, ta neláká nikoho.

      Ani pro armádu samotnou nejsou takoví lidé zajímaví. Hodí se tak maximálně jako domobrana v místě bydliště. Mohou být vyzbrojeni ručními zbraněmi, ale už ne složitou technikou vyžadující každodenní praxi. Nemohou být okamžitě odesláni na nějakou misi. A navíc je jich žalostně málo. Aby jich bylo víc, museli by být slušně odměněni - ale to už je efektivnější tomu člověku přidat a udělat z něj profesionála.
      Skrýt celý příspěvek

     • logik
      15:11 15.04.2021

      "Viz. můj komentář výše, lépe číst prosím. "
      Ať čtu jak čtu, tak jsi psal:
      "Ale AZ není alternativa k ZVS. Do AZ chodí lidé v produktivním věku a navíc počítaj, že budou v AZ ...
      Zobrazit celý příspěvek

      "Viz. můj komentář výše, lépe číst prosím. "
      Ať čtu jak čtu, tak jsi psal:
      "Ale AZ není alternativa k ZVS. Do AZ chodí lidé v produktivním věku a navíc počítaj, že budou v AZ dlouhodobě."
      Tedy jsi tvrdil, že AZ se liší od ZVS tím, že v AZ jsou lidé dlouhodobě, tedy že v ZVS podle Tebe dlouhodobě nejsou. Tedy lidé hlásící se do ZVS podle toho, jak je TY popisuješ, prostě perspektivu nemají.

      "Jak budou zvýhodnění, jakou budou mít mzdu,"
      Mzdu, která by byla motivační? Takže jde vlastně o profesionální armádu, jen kvůli tomu, aby se Razemovi splnil jeho dětský sen z ní každej rok? většinu vyhodíme a nabereme nový lidi....

      "jak dlouho budou sloužit je věc, o jaké se dá samozřejmě diskutovat."
      I kdyby tam měli normální "komerční mzdu", tak pořád to, že mladém věku, kdy buďto chceš studovat, nebo nabírat profesní zkušenosti, odejdeš na podstatnější dobu do armády, Tě prostě podstatně znevýhodní na pracovním trhu. Tedy člověk, co nejde do AZ, že je to ztráta času, o to tuplem nepůjde do Tebou navrhované ZVS.

      ". Já i mnoho mých kamarádů litovalo, že není ZVS. "
      Tak proč nejdete k AZ? Tomu se říká s odpuštěním "plná huba keců a skutek utek".
      Armádě by prospěli aktivní a schopní lidé. Ti, co sami nehnou prstem a čekaj, až je někdo vezme za ručičku a nakomanduje je befelem, ty jsou v každém pracovním kolektivu k ničemu, armádu nevyjímaje.

      "Co tě uráží?"
      Zaprve - jsi úplně mimo v tom, jakém jsem politickém zaměření. To, že někdo nežere Okamurovy nebo Trumpovy lži ještě neznamená, že je levicový.
      Zadruhé - pokud nepokládáš označení komunista za urážku, pak evidentně nevidíš na komunistické ideologii nic špatného. Tedy jestli někdo tady propaguje komunismus, jsi to Ty, na já. To souzní i s tím, že zde hájíš Okamuru, který zde adoroval Stalina.
      A zatřetí - to, že si pomáháš v diskusi takovýmto nekorektním nálepkováním ukazuje, že argumenty došly.
      Skrýt celý příspěvek

     • Razem
      21:18 15.04.2021

      Bože takovej kýbl h.
      Každým rokem budeš mít cca 1000 až 3000 vojáků ZVS, není možné aby všichni sloužili v AČR jako profíci. Víš proč jiné armády doposud maj odvody a jiné je znovu ...
      Zobrazit celý příspěvek

      Bože takovej kýbl h.
      Každým rokem budeš mít cca 1000 až 3000 vojáků ZVS, není možné aby všichni sloužili v AČR jako profíci. Víš proč jiné armády doposud maj odvody a jiné je znovu zavedli? Protože potřebují zálohy pro případ krize. Není možné udržovat armádu na válečných stavech... Pokud ti to nedává smysl, tak armádu vůbec nechápeš.

      Další tvé blábolení nedává smysl, protože mluvíš o mechanismech, které vůbec nejsou nastaveny a schválně je blbě nastuvuješ ty. Žádné blokování studia, to nebylo ani za AČR a hlavně by se muselo ošetřit vstup do profi AČR a AZ, obdobně jak se při studuji sřední školy ve Vyškově řešila VZS, ale v opačném gardu.

      Další věc kterou nechápeš je to, že armáda osloví všechny, tak sem nepleť piloty.

      Tvé názory jsou dlouhodobě levicové, tak se klidně postav na hlavu, ale je to fakt. A zase lžeš, že se zastávám Okamury :D já tu uvádím, že s Olamurou nesouhlasím. Na rozdíl od tebe co minule bránil rudého Bidena.
      Skrýt celý příspěvek

     • Jan Padesátýpátý
      21:51 15.04.2021

      Razem:

      termín "rudý Biden" je zvláště legrační v našem prostředí, kde i ten Klaus pravicovost vždy jenom skloňoval, ale v reálné politice byl mnohem levicovější než Obama nebo ...
      Zobrazit celý příspěvek

      Razem:

      termín "rudý Biden" je zvláště legrační v našem prostředí, kde i ten Klaus pravicovost vždy jenom skloňoval, ale v reálné politice byl mnohem levicovější než Obama nebo Biden:

      Tak třeba systém zdravotního pojištění vznikl za Klause: Ten systém je maximálně rovnostářský a je mnohem levicovější než Obamacare.
      Dalším příkladem je absolutní neochota zavést školné na vysokých školách.
      Skrýt celý příspěvek

     • logik
      22:06 15.04.2021

      Jen tak dál, jen urážej dál. Ať všichni vidí, že Okamuru podporujou lidi, co se neuměj chovat slušně.

      "Každým rokem budeš mít cca 1000 až 3000 vojáků ZVS, není možné aby všichni ...
      Zobrazit celý příspěvek

      Jen tak dál, jen urážej dál. Ať všichni vidí, že Okamuru podporujou lidi, co se neuměj chovat slušně.

      "Každým rokem budeš mít cca 1000 až 3000 vojáků ZVS, není možné aby všichni sloužili v AČR jako profíci. "
      Ano. PRÁVĚ PROTO, že to není to možné, tak budou ZVS lidi vnímat jako utracený čas bez další perspektivy, a proto o ni nebude větší zájem, než je dnes o AZ. Protože v AZ člověk reálnou možnost dalšího růstu má, v ZVS minimální.
      Konečně to začínáš chápat.

      "Protože potřebují zálohy pro případ krize."
      Což je ovšem z mnoha ohledů nesmysl. Dnes nemáme techniku ani pro ty AZ. Pro ZVS bychom potřebovali dlouhodobě udržovat velké množství techniky, na což alespoň při současné úrovni výdajů na obranu nemáme ani náhodou.
      Zároveň by tato technika v případě nasazení byla využita velmi neefektivně, protože záklaďák toho stejně nikdy nebude moc umět. Drahá sranda k ničemu.

      Největší sranda je, že zároveň hájíš Okamuru, kterej chce obraně sebrat a techniku nekupovat, a zároveň básníš o tom, jak budeme mít ZVS a podstatně více vojáků. A ozbrojíme je kyjema, žejo....

      A naopak, pokud už budeme mít techniku, tak bude podstatně efektivnější si k té technice platit profíky, který ji využijou efektivně.
      Rezervy pro případ krize přitom dávno máme: právě to je role AZ (které, vzhledem k dlouhodobému výcviku mohou nahrazovat i podstatně náročnější vojenské profese, než záklaďáci).

      "Žádné blokování studia, to nebylo ani za AČR "
      Ale bylo. Protože spousta lidí se např. nedostala na vejšku první rok a pak museli na vojnu a tak ztratili kontakt se studiem (na školu, když z ní vypadneš, se vrací těžko). Nadáváš tady ostatním, že netuší která bije, a přitom evidentně vůbec nevíš, jak branecká armáda fungovala a jaké problémy z ní plynou pro fungování ekonomiky státu.
      Pokud jdeš na ZVS, tak máš VŽDY buď zdržené studium, nebo začátek kariéry. Ten čas pro tvoji další profesi je prostě ztracenej - a projeví se to na celkové produktivitě Tvé práce. Náklady na braneckou armádu nejsou zdaleka jen ty přímé, to je další věc, která Tvejm nedomyšlenejm teoriím nedochází.

      "Další věc kterou nechápeš je to, že armáda osloví všechny, tak sem nepleť piloty."
      Klasika, vždycky maj plnou hubu nechápání ty, co sami nechápou.
      Armáda v současné době oslovuje ty, které potřebuje. Ty tedy tvrdíš, že by se plýtvaly peníze na lákání lidí, které by armáda stejně "nevzala"? Protože pokud to netvrdíš, pak by se oslovovali lidé v případě, že by byla v armádě volná místa. Tedy vlastně (přinejmenším kvalitativně) stejně jako dnes.

      "Tvé názory jsou dlouhodobě levicové, "
      Ano? A které konkrétně? Obávám se, že Tvá představa, že každý, kdo nepodporuje Trumpa či Okamuru je levičák, je úplně stejně nesmyslná představa o životě, jako i Tvé zbylé názory (sorry). Ale ať to nezakecáme, které konkrétní mé názory jsou levicové?

      Ono i Tvá evidentní představa o tom, že Okamura je nějakej pravičák je mimo: např. cituji z jeho programu: " Prosazujeme systém sociální solidarity společnosti k potřebným. Především k seniorům, dětem a invalidům." SPD je poměrně dosti levicově zaměřená a ze stran, které v parlamentu jsou, je názorově nejblíž právě komunistům (viz např.
      https://www.irozhlas.cz/zpravy...
      ), takže že mě zrovna obhájce Okamury (kterej zde adoroval komunistického guru Stalina...) obviňuje z toho, že jsem komunista, je fakt srandovní.
      Skrýt celý příspěvek

     • Razem
      22:32 15.04.2021

      Uklidni se, tvé reakce jsou už jen hysterická změť. A hlavně nepodsouvej mi toho Okamuru, jsem konzervativec a proto v mojim hledáčku je ODS, Trikolora, apod.
      Tím pádem mě pře v ...
      Zobrazit celý příspěvek

      Uklidni se, tvé reakce jsou už jen hysterická změť. A hlavně nepodsouvej mi toho Okamuru, jsem konzervativec a proto v mojim hledáčku je ODS, Trikolora, apod.
      Tím pádem mě pře v rámci levice nezajímaj.
      Skrýt celý příspěvek

     • Jan Padesátýpátý
      23:57 15.04.2021

      Razem:

      Promiň, ale vidím to tak, že sice dokážeš odříkat svůj kolovrátek, ale jakmile má dojít na skutečnou diskuzi, uchyluješ se k "blbům" nebo "kýblům s." a zdrháš.

      Jaké ...
      Zobrazit celý příspěvek

      Razem:

      Promiň, ale vidím to tak, že sice dokážeš odříkat svůj kolovrátek, ale jakmile má dojít na skutečnou diskuzi, uchyluješ se k "blbům" nebo "kýblům s." a zdrháš.

      Jaké konkrétní logikovy názory jsou levicové?
      Anexe území Ukrajiny Ruskem je podle tebe v pořádku, protože tam Rusko páchá jenom malé zločiny?
      Těch konkrétních otázek a pobídek k diskuzi jsi tady nechal nezodpovězených spoustu.
      Skrýt celý příspěvek

     • logik
      00:31 16.04.2021

      Takže. Na argumenty odpovědět neumíš, svoje obvinění doložit neumíš, a tak se to snažíš ne moc obratně zakecat. Ok

      A celé se to snažíš zakrýt tím, že tvrdíš, že ti je sympatická ...
      Zobrazit celý příspěvek

      Takže. Na argumenty odpovědět neumíš, svoje obvinění doložit neumíš, a tak se to snažíš ne moc obratně zakecat. Ok

      A celé se to snažíš zakrýt tím, že tvrdíš, že ti je sympatická ODS, i když tu celou dobu hájíš Okamuru. No.... a teď tu o Karkůlce :-)

      S tou Trikolórou bych Ti to už věřil: Ti jsou opravdu názorově k SPD velmi blízko, až tak, že jim přecházejí poslanci a jejich superguru Klaus je vyzývá ke spojení (čímž podrazil svého syna). Vždyť také tématicky je Trikolóra podstatně blíž SPD, než ODS
      https://hlidacipes.org/hlavne-...
      Když jsem si zkusmo naklikal "co nejvíce ekonmicky levicovou (šlo o kraj, takže zahraničněpolitické otázky tam ani nebyly)" volební kalkulačku (2020, Středočeský kraj), tak mi vypadlo následující

      KSČM 96%
      Trikolóra 93%
      SPD 93%
      ČSSD 93%
      Piráti 93%
      Rozumní 89%
      ANO 86%
      TOP+Hlas+Zelení 86%
      ODS 71%
      STAN 64%
      Svobodní 43%

      Takže asi tak: Trikolóra se staví do role "autentické konzervativní pravice", ale ve skutečnosti to jsou stejně levicoví populisté s primitivně nacionalistickým programem, stejně jako SPD, a tedy strana s programem velmi podobným komunistům...
      Jediná oblast, v které opravdu působí konzervativně (a tam bych s ním i v mnohém souhlasil, byť i v této otázce bohužel argumentují často demagogicky, takže to dělá konzervativním hodnotám medvědí službu) je jejich postoj k otázce rodiny - ovšem vzhledem z k tomu, jak se zrovna V. Klaus ml. chová ve svém reálném životě (2 rozvody, z toho jednou prokazatelně měl během manželství jinou) ty konzervativní hodnoty evidentně zas tak vážně v praxi neberou a je to spíše póza na přilákání důvěřivých voličů (koneckonců, Trump byl přesně to samé).

      ===

      Nicméně Tě beru za slovo, pokud opravdu budeš volit ODS a ne Okamuru, tak tadle debata měla alespoň nějakej smysl.
      Skrýt celý příspěvek

     • Razem
      09:28 16.04.2021

      Jan P.
      Na otázky odpovídám, to že někdo točí dokola nesmysli a spamuje blbosti, tak na to nemam čas. Naopak ty nejsi schopen odpovědět na moje otázky.
      Logikový názory jsou levicové ...
      Zobrazit celý příspěvek

      Jan P.
      Na otázky odpovídám, to že někdo točí dokola nesmysli a spamuje blbosti, tak na to nemam čas. Naopak ty nejsi schopen odpovědět na moje otázky.
      Logikový názory jsou levicové z důvodů jeho postojů na EU, Bidena, Maďarsko, jeho agrese vůči konzervativním stranám a politice,apod. Nikoliv na Krym, tam nepoznáš levici a nebo pravici.

      A pro logika
      Neplivej kolem sebe a se nám představ co si zač.
      Skrýt celý příspěvek

     • Jan Padesátýpátý
      09:43 16.04.2021

      Razem

      Měl jsem pocit, že jsem na všechny otázky odpovím. Ale jestli ti nějaká odpověď chybí, napiš jí znovu, vynasnažím se.

      Já píšu tuhle už počtvrté:
      Anexe území Ukrajiny Ruskem ...
      Zobrazit celý příspěvek

      Razem

      Měl jsem pocit, že jsem na všechny otázky odpovím. Ale jestli ti nějaká odpověď chybí, napiš jí znovu, vynasnažím se.

      Já píšu tuhle už počtvrté:
      Anexe území Ukrajiny Ruskem je podle tebe v pořádku, protože tam Rusko páchá jenom malé zločiny?
      Skrýt celý příspěvek

     • Razem
      09:52 16.04.2021

      Jan P.

      Jo vlastně si mi potvrdil, že jsi demagog.

      A ohledně Ruska a Krymu, ne úplně v porádku to není.
      Jak tvá otázka souvisí s tématem???

      Jan P.

      Jo vlastně si mi potvrdil, že jsi demagog.

      A ohledně Ruska a Krymu, ne úplně v porádku to není.
      Jak tvá otázka souvisí s tématem???

     • logik
      11:52 16.04.2021

      "Naopak ty nejsi schopen odpovědět na moje otázky."
      Pokládání otázek místo argumentace je v diskusi jeden z argumentačních faulů.

      "Logikový názory jsou levicové z důvodů jeho ...
      Zobrazit celý příspěvek

      "Naopak ty nejsi schopen odpovědět na moje otázky."
      Pokládání otázek místo argumentace je v diskusi jeden z argumentačních faulů.

      "Logikový názory jsou levicové z důvodů jeho postojů na EU, Bidena, Maďarsko, "
      Děkuju, že potvrzuješ, že pojmy jako konzervatismus, levice a pravice překrucuješ, jak jsem již předtím tvrdil.
      Zaprve si mimo - rozhodně nejsem politicky tam, kde Biden. Hájil jsem ho tu proto, že o něm paní Marie poměrně nevybíravě lhala, nikoli, že bych s jeho politickými názory souhlasil - protože populistickou politiku založenou na lhaní, pokládám za větší problém pro fungování celého politického systému, než názorové rozdíly mezi (nepopulistickou) levicí a pravicí.

      A za druhé, i kdybych byl "Bidenovec", tak Biden je v rámci demokratické strany spíše pravé křídlo, a na Evropu by jeho názory byly maximálně středové. To, že je někdo proti populistickému Trumpovi ještě neznamená, že je levičák. Probuď se, svět není černobílý.

      EU sama o sobě pak není ani levicová, ani pravicová - to je prostě státní útvar. Odmítat EU proto, že tam teď zrovna vládne levice je stejná pitomost, jako zbavit se občanství ČR, protože tam zrovna vyhrál Babiš.

      A ohledně Maďarska - Orbánovy kroky co se týče ekonomiky jsou mix pravicové a levicové politiky (např. nedávno přesunul povinnost doplatit sociálko pro nízkopříjmové ze zaměstnance na zaměstnavatele) - pravda možná blíž k pravici (protože se mu to jako oligarchovi hodí), ale to není důvod, proč ho alespoň já krituzji.
      On je totiž v mnoha ohledech takovej maďarskej Babiš šábnutej Okamurou: spousta kroků Fidésu je vše jen ne konzervativně pravicových.:
      - Co je např. pravicového na zákonu, že vedení městy zřízených kulturních institucí musí schválit stát? To je naprosto klasické popření principů subsidiarity, což je typicky levicová, nikoli pravicová věc (stát bude vychovávat společnost je levicová teze). Zároveň je to ovšem typicky autokratická věc: a autokratismus je to, co vyčítám Orbánovi, nikoli konzervatismus.
      - Co je prosím konzervativního na zákonu, kdy je jmenovaná státní komise, která může dát jakémukoli médiu pokutu za nevyváženost? Vždyť to je zas typicky "levicová" věc: státem určená "pravda". Dokážeš si představit, že takovou věc schválí v Americe republikáni? Absurdní, že?

      Ty ses prostě nechal zblbnout oligarchickejma/autokratickejma populistama, kteří pod hlavičkou rádobypravicové politiky si dělaj vlastní byznys, a nechal ses utáhnout na vařené nudli, že každý, kdo je proti nim, je komunista.

      Jenže ono to je jinak - ve skutečnosti je tato jejich "pravicovost" jen nálepkou. Viz třeba Okamurova: klidně velebí nejhnusnějšího z komunistů, co kdy byl (i když nevím, jestli tendle titul by neměl mít Mao). Prej konzervativní pravičák....

      ====


      "jeho agrese vůči konzervativním stranám"
      Tak když doložím, že někdo má stejné názory jako komunisti, tak je to agrese??? Koukám, že už ti fakt docházej argumenty, když vymejšlíš takovýdle koniny.
      To, že tyto strany ve skutečnosti se projevují levicově a jsou blízké KSČM jsem Ti doložil na několika konkrétními způsoby. Nevyvrátil jsi ani jeden, jen prostě nejsi schopen připustit, že jsi se mýlil.

      "Nikoliv na Krym, tam nepoznáš levici a nebo pravici."
      1) Proto jsem Ti to srovnání Trikolóry udělal nad čistě ekonomickými otázkami - a jak ta údajně konzervativní pravicová strana dopadla jsme viděli.
      To, že populisticko-rádobypravicové strany se zároveň orientují na Rusko opravdu není věc levice nebo pravice. To je důsledek toho, že tyto strany cílí především na méně vzdělané voliče (to lze snadno dokázat např. publikovanými statistikami volebních preferencí), které lze snadno získat na jednoduchá protestní hesla a na bláboly šířené na tzn. "alternativních médiích", kdy pak získají pocit, že všechno ví nejlíp a ostatní co věřej západu jsou blbci. Jde vlastně o tradiční osvědčený mechanismus, jaký používají např. náboženské sekty.

      2) A právě proto je demagogie, když mne označuješ za levičáka proto, že dané strany kritizuju kvůli např. kvůli jejich zahraničně-politické orientaci (nebo v případě Trumpa kdy z toho, že kritizuju lháře že lže vyvozuješ, že jsem levičák).
      Stejně, jako nejde odvozovat pravicovost/levicovost z postoje ke Krymu, nejde ho odvozovat ani z postoje k EU - přitom právě to měl být Tvůj důkaz toho, že jsem prej levičák. Jsi nekonzistentní sám se sebou.

      "Neplivej kolem sebe a se nám představ co si zač."
      Já, argumentuji. Kopeš tady každou chvíli Ty: tato Tvá věta je krásným příkladem.
      A proč bych se měl představovat? Došly Ti argumenty, že saháš k argumentům ad-hominem?
      Skrýt celý příspěvek

     • Razem
      12:11 16.04.2021

      Vše co píšeš, tak jsou argumenty levice.

      Sranda je, že bojíš napsat co jsi zač.

      Vše co píšeš, tak jsou argumenty levice.

      Sranda je, že bojíš napsat co jsi zač.

     • logik
      12:34 16.04.2021

      "Vše co píšeš, tak jsou argumenty levice."
      Ty tvrdíš, že princip subsidiarity, kterým argumentuji, je levicová věc? Fakt? Víš vůbec, co to je?
      Nebo tvrdíš, že státem kontrolovaná ...
      Zobrazit celý příspěvek

      "Vše co píšeš, tak jsou argumenty levice."
      Ty tvrdíš, že princip subsidiarity, kterým argumentuji, je levicová věc? Fakt? Víš vůbec, co to je?
      Nebo tvrdíš, že státem kontrolovaná média je pravicová věc? Fakt tvrdíš, že by pro takovej zákon republikáni v Americe zvedli ruku?
      Nebo tvrdíš, že to, že prokážu, že údajně pravicové strany mají názory podobné evidentně levicové KSˇCM je "levicový argument"?

      Sorry, ale už evidentně fakt nevíš, jak bys předkládané argumenty vyvrátil, a tak už jen "nálepkuješ" a snažíš se dělat z černé bílou.
      Skrýt celý příspěvek

    • GlobeElement
     14:54 15.04.2021

     Rozdíl mezi AZ a ZVS je především v tom, že AZ jsou časově i finančně na člověka méně náročné. Takže se najdou lidé, kteří jsou ochotní věnovat chvíli času pro AZ, ale už ne ...
     Zobrazit celý příspěvek

     Rozdíl mezi AZ a ZVS je především v tom, že AZ jsou časově i finančně na člověka méně náročné. Takže se najdou lidé, kteří jsou ochotní věnovat chvíli času pro AZ, ale už ne obětovat hodně času a peněz na ZVS.

     Myšlenka, že dvacetiletý kluk půjde radši na ZVS než aby si našel slušně placenou práci a měl čas na holku je hodna metálu z rukou soudruha prezidenta.

     Lidí, kteří jsou ochotní si občas o víkendu zastřílet se pár najde, ale moc jich není - proto ty nízké stavy AZ. Na ZVS by dobrovolně šel tak jeden člověk a to by ho ještě musel Razem podplatit.
     Skrýt celý příspěvek

     • Razem
      09:07 16.04.2021

      Chápu, že pravda bolí, ale pokud bude armáda moct pojmout jen malé procento, do 3% lidí z ročníku a spíš méně, tak statisticky tvé námitky a obavy jsou neopodstatněné.

      Chápu, že pravda bolí, ale pokud bude armáda moct pojmout jen malé procento, do 3% lidí z ročníku a spíš méně, tak statisticky tvé námitky a obavy jsou neopodstatněné.

     • logik
      12:22 16.04.2021

      3% z ročníku?
      Takže si vlastně vymyslel kolo: aktivní zálohy, jen jsi jim dal jiné jméno a myslíš, že armáda by měla být aktivnější při jejich získávání. A jsme doma.

      3% z ročníku?
      Takže si vlastně vymyslel kolo: aktivní zálohy, jen jsi jim dal jiné jméno a myslíš, že armáda by měla být aktivnější při jejich získávání. A jsme doma.

  • Ondra Mrklas
   18:44 15.04.2021

   Razem

   Poté, co jsem přečetl ten váš paskvil a další doplňující komentáře, tak jste pouze dokázal, že jsem měl pravdu ve všem co jsem tvrdil - neumíte popsat rozdíl vaší branecké ...
   Zobrazit celý příspěvek

   Razem

   Poté, co jsem přečetl ten váš paskvil a další doplňující komentáře, tak jste pouze dokázal, že jsem měl pravdu ve všem co jsem tvrdil - neumíte popsat rozdíl vaší branecké armády od AZ AČR a když se o to snažíte, vyjde z toho branecká armáda ČSLA, z které se vybírá do AZ AČR + je to hlavně kvůli tomu, abyste se dostal sám na vojnu (když jste tak velký nadšenec, tak proč už nejste v AČR/AZ AČR?).

   A teď vám to vysvětlím trochu konkrétněji - Ta vaše myšlenka je založená pouze na tom, jak tu situaci vnímáte vy a vaši kamarádi. Já mám třeba úplně opačnou zkušenost s problémem, který vy popisujete.
   Mě je 19 let a do AČR nebo minimálně AZ AČR chci vstoupit co nejdříve to půjde (musím počkat rok do maturity), ale většina z 60 podobně starých kamarádů mě v tomto moc nechápe a do armády by se nikdy upsat nechtěli. Když jsme se bavili o vojně, tak by se snažili co nejrychleji sehnat modrou knížku, jako to dělala generace mích rodičů v 80. letech. Tím pádem by se na ty odvody stejně redukoval počet uchazečů zhruba na čísla lidí, co chtějí vstoupit do AČR nebo AZ AČR.

   Z toho plyne, že jakákoliv bližší spekulace o počtu jednotek, jejich technickém vybavení a taktice jejich nasazení je teď asi stejně platná, jako mrtvému vakcína na covid. A to jsme se ještě nedostali ani do té roviny podmínek na branecké vojně, která vedla k sebevraždám a šikaně - v reálném konfliktu by pak odvedenci dost pravděpodobně i hromadně dezertovali imperialistům do náruče, jelikož s nimi spousta z nich souhlasila.

   Osobně si myslím, že AČR v současné době ani nemá takový problém s počtem branců, ale naopak jde o politickou vůli armádu moc nezvětšovat (větší armáda = větší bojová a politická síla = větší náklady na obranu - to poslední zajímá voliče tak 10x více než to, co nám větší armáda může přinést). A z toho plyne, že pokud není politická chuť armádu zvětšovat, tak asi není populace naladěná na "povinně" dobrovolnou službu v ní, jak naznačujete.
   Tak bych prosil, abyste se nesnažil ze mě dělat blbce, ale radši se 5x zamyslel, jestli je vaše myšlenka dostatečně dobrá a má cenu jí prezentovat. Navrhuji vám, že by jste s touto diskuzí měl přestat a myslím, že se mnou bude v tomto většina diskutujících souhlasit.
   Skrýt celý příspěvek

   • Razem
    20:52 15.04.2021

    Ondro
    Branecká armáda ČSLA fungovala plošně bez možnosti úniku +/- nebyla možnost civilní služby. Jako tomu bylo za AČR v době povinné vojenské služby. Takže vy v důsledku ...
    Zobrazit celý příspěvek

    Ondro
    Branecká armáda ČSLA fungovala plošně bez možnosti úniku +/- nebyla možnost civilní služby. Jako tomu bylo za AČR v době povinné vojenské služby. Takže vy v důsledku tvrdíte, že všechny armády co mají nějakou formu ZVS, fungují jako branecká ČSLA. Blbost co?
    Nevim, jakou školu děláš, ale statisticky to co tvrdíš není možné.

    A další věc, kde bereš to, že nejsem v AČR?
    Skrýt celý příspěvek

    • Razem
     20:55 15.04.2021

     A další věc, jak by jsi řešil nedostatečné zálohy AČR ty?
     Plkat a hloupě kritizovat umí jak vidíš každej blb, řešit to je jiná liga.

     A další věc, jak by jsi řešil nedostatečné zálohy AČR ty?
     Plkat a hloupě kritizovat umí jak vidíš každej blb, řešit to je jiná liga.

     • Ondra Mrklas
      21:28 15.04.2021

      Záleží na situaci. V současné době bych hlavně prosazoval zvětšení počtu pravidelné armády na 40-45 tis vojáků a co nejrychlejší naplnění počtu 10 tis záložáků. Pravidelná armáda + ...
      Zobrazit celý příspěvek

      Záleží na situaci. V současné době bych hlavně prosazoval zvětšení počtu pravidelné armády na 40-45 tis vojáků a co nejrychlejší naplnění počtu 10 tis záložáků. Pravidelná armáda + zálohy jsou nejlepší bojová síla, protože to každý dělá dobrovolně a dlouho, takže má zkušenosti. To je pro mě důležitější než čisté počty, aspoň teď v době míru.

      Co se týká stavu bezprostředního ohrožení, tak bych samozřejmě také byl pro odvody branců, ale dal bych 5-7 let služby, aby se vyplatilo je vycvičit. Tu dobu bych také využil k tomu, abych brance pomocí PR a propagandy v armádě udržel i po bezprostředním ohrožení. Takže by z nich byla jednou profesionální armáda a nikoliv vojáci z nutnosti
      Skrýt celý příspěvek

     • Razem
      09:48 16.04.2021

      Služba o délce 5 až 7 let je nereálná, to už jsme u profesionální armády, takže nic. ČR by odhadem v případě ohrožení potřebovala sílu min. 100 000 mužů a žen. Proto státy jako ...
      Zobrazit celý příspěvek

      Služba o délce 5 až 7 let je nereálná, to už jsme u profesionální armády, takže nic. ČR by odhadem v případě ohrožení potřebovala sílu min. 100 000 mužů a žen. Proto státy jako Finsko, Izrael, Litva, Estonsko, Švédsko udržují něajkou formu branné moci, protože bez ní to nejde a nikdo kromě KLDR si nemůže udržovat armádu na válečném stavu v době míru.
      Skrýt celý příspěvek

     • Ondra Mrklas
      12:58 16.04.2021

      Já jsme úmyslně napsal tak dlouho dobu, protože je prostě NEEFEKTIVNÍ mít v armádě lidi na 1-2 roky místo delší doby s reálnou šancí, že branci v armádě zůstanou i po vypršení ...
      Zobrazit celý příspěvek

      Já jsme úmyslně napsal tak dlouho dobu, protože je prostě NEEFEKTIVNÍ mít v armádě lidi na 1-2 roky místo delší doby s reálnou šancí, že branci v armádě zůstanou i po vypršení jejich základní služby a stanou se profesionály. To je také ten důvod, proč byla branná povinnost zrušena.
      A jestli vám jde jen o to mít 100k vojáků, tak to číslo jde pořád reálně naplnit profesionály nebo záložáky, nikoliv branci. Ale to je spíš více EKONOMICKÝ než vojenský problém.

      V poslední řadě vy už snad ty mé příspěvky ani nečtete, ale jen si vybíráte různé body a vkládáte mi do úst něco, co jsem neřekl (já do toho ČSLA netahám a jasně to vysvětluji, proč ji zmiňuji). Jestli chcete dále pokračovat se mnou v diskuzi, tak to nedělejte, jinak ode mě dostanete stejnou reakci jako od logika
      Skrýt celý příspěvek

    • Ondra Mrklas
     21:21 15.04.2021

     Nevkládejte mi do úst, co jsme neřekl. Já říkám pouze to, že když vy vysvětlujete váš "projekt?", tak to zní jako mix AZ AČR + ČSLA, ale nikde už jsem neříkal, že takhle fungují ...
     Zobrazit celý příspěvek

     Nevkládejte mi do úst, co jsme neřekl. Já říkám pouze to, že když vy vysvětlujete váš "projekt?", tak to zní jako mix AZ AČR + ČSLA, ale nikde už jsem neříkal, že takhle fungují jiné branecké armády. Takže netvrdím, že to co myslíte ve vaší hlavě vypadá jako ČSLA, ale tak jak to prezentujete ano, s rozdílem, že vám povolí nenastoupit - což z toho zase trochu dělá AZ. Možná to myslíte v hlavě jinak, ale tam vám nikdo nevidí a napsané to vypadá takto.

     Jde celkem jednoduše poznat jak se vyjadřuje voják pravidelné armády a jak nadšenec. V prvé řadě profíci nechtějí mít VZS, protože jsou proti nim strašný kopyta. V druhé řadě, většina vojáků volí jiný styl vyjadřování - žádné dlouhé kecání, ale jen stručné body.

     A jestli vás to zajímá, tak chodím na celkem dobrý gympl v Praze a ten samozřejmě neprodukuje vojáky. Ale znám se i s lidmi z učňáků a středních škol. Většině jde v budoucnu o dobrou práci za dobré peníze a na vojnu by opravdu nikdo z nich nechtěl. Ale třeba je tohle jen vzorek Prahy...
     Skrýt celý příspěvek

     • Razem
      09:44 16.04.2021

      Je chyba do toho motat ČSLA, to promiň, ale to nedává smysl a popravdě se tím snažíš jen vzbudit patřičné emoce.

      Je chyba do toho motat ČSLA, to promiň, ale to nedává smysl a popravdě se tím snažíš jen vzbudit patřičné emoce.

  • Jura99
   09:01 16.04.2021

   Razem: vaše myšlenka na malou ZVS zní pro pár posluchačů asi zajímavě, ale když jdete do detailu, ihned se zhroutí jako domeček z karet. Bez nároku na mzdu můžete ZVS obnovit jen ...
   Zobrazit celý příspěvek

   Razem: vaše myšlenka na malou ZVS zní pro pár posluchačů asi zajímavě, ale když jdete do detailu, ihned se zhroutí jako domeček z karet. Bez nároku na mzdu můžete ZVS obnovit jen plošně, odvádět jen někoho by byla diskriminace. ZVS v rozsahu pluku nebo brigády musíte přiměřeně zaplatit, na bázi dobrovolnosti se nikdo nehrne, viz. AZ, ke kterým mohou i mladí po škole, když vám tak záleží na údajném rozdílu mezi mladým a starším záložníkem. Když dáte branci 25-30tis., tak ten pluk či brigádu v levnějších krajích asi sestavíte. Ale co vybavení ? Mechanizovaná brigáda bude stát kolem 100mld. Kč. Při rozpočtu a prioritách AČR je to práce a spoření zdrojů na 25let. Ve výsledku nebude velký rozdíl mezi brigádou vaší ZVS a standardní brigádou AČR, snad že tam bude větší fluktuace, když to má být jen ZVS.
   Skrýt celý příspěvek

   • Razem
    09:42 16.04.2021

    Na to jsem už v diskuzi odpovídal

    Na to jsem už v diskuzi odpovídal

   • Razem
    10:11 16.04.2021

    Jedna věc, která mě pobavila.
    Stát je obsazen cizí velmocí a exilový vlády se ptaj:

    Proč jste se nebránili?
    Něměli jsme zálohy.
    Proč jste je neměli?
    Protože jsou ...
    Zobrazit celý příspěvek

    Jedna věc, která mě pobavila.
    Stát je obsazen cizí velmocí a exilový vlády se ptaj:

    Proč jste se nebránili?
    Něměli jsme zálohy.
    Proč jste je neměli?
    Protože jsou diskriminační.
    Proč jsou diskriminační?
    Protože ne každý by mohl být v záloze.
    Ale jiný to tak měli.
    Ale my jsme rudýýý

    Prosím to neber jako narážku na tebe a za rudého tě nepovažuju, je to pro zamyšlení o jaký bizár se jedná.
    Skrýt celý příspěvek

 • Jan Padesátýpátý
  23:11 14.04.2021

  Razem napsal: "Okamura mluví o tom, že by ČR měla více dbát o své zájmy a plně se nepodřizovat žádné jiné zemi. "

  Z Okamurova pohledu jsou naše zájmy totožné s ruskými zájmy: ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Razem napsal: "Okamura mluví o tom, že by ČR měla více dbát o své zájmy a plně se nepodřizovat žádné jiné zemi. "

  Z Okamurova pohledu jsou naše zájmy totožné s ruskými zájmy: Okamura ve svých odpovědích vyjadřuje své sympatie k Rusku, k Číně se staví neutrálně a k NATO, USA, EU nebo Polsku se staví nepřátelsky.

  Já si naopak myslím, že naše zájmy jsou v ZÁSADNÍCH věcech totožné se zájmy ostatních západních zemí: potřebujeme ve světě minimum (polo-)diktátorských zemí jako jsou Rusko a Čína a potřebujeme zastavit jejich rozpínavost a agrese vůči okolním zemím.

  V DETAILECH se zájmy/pohledy jednotlivých západních zemí liší, a vážně nevidím, že bychom se my jiným zemím podřizovali. Tak například ohledně přerozdělování uprchlíků se velké evropské země "podřídily" nám :)
  Skrýt celý příspěvek

  • Razem
   08:24 15.04.2021

   Má otázka zněla, jak má vypadat (suverénní) politika ČR. Je vidět, že nedokážete odpovědět a jediné co jste dokázal naspat jsou prázdné fráze.
   Agrese Ruska a Číny už vůbec ...
   Zobrazit celý příspěvek

   Má otázka zněla, jak má vypadat (suverénní) politika ČR. Je vidět, že nedokážete odpovědět a jediné co jste dokázal naspat jsou prázdné fráze.
   Agrese Ruska a Číny už vůbec nedosahuje míry agrese Turecka nebo Saúdské Arábie, apod. A zrovna druhá patří k nejtvrdším diktaturám na světě.
   Pokud naší nebo spíše politiku USA prezentujete jako tu, která prosazuje dekokracii, tak jste na omylu, takováto země není ani USA ani nikdo jiný.
   Země prosazují své zájmy a svůj vliv. I ta nejhorší diktatura pokud bude spolupracovat třeba s USA, tak bude nepovšimnuta a i dobře fungující demokratický stát, pokud nebude spolupracovat s velmocí tak bude kritizován až démonizován.
   Takhle to ve světě funguje a pokud si to nepřiznáte, tak vaše vyjádření bude prostě demagogické a vlastně lživé.
   Skrýt celý příspěvek

   • GlobeElement
    08:42 15.04.2021

    Stát je suverénní do té míry, do jaké dokáže vlastními silami prosazovat své zájmy. ČR je vzhledem ke své armádě, ekonomice, velikosti i počtu obyvatel malou zemí a pokud si bude ...
    Zobrazit celý příspěvek

    Stát je suverénní do té míry, do jaké dokáže vlastními silami prosazovat své zájmy. ČR je vzhledem ke své armádě, ekonomice, velikosti i počtu obyvatel malou zemí a pokud si bude hrát na suveréna, bude vypadat jako mopslík štěkající za plotem doufající, že si zloděj netroufne ten plot přelézt.
    Jedinou šancí malého psa je být ve smečce s většími psy a své zájmy prosazovat s jejich pomocí. A to děláme. Ale ten malý pes musí být pro smečku přínosem - možná nemá tak silné čelisti, ale může mít lepší čich nebo lepší informace o tom, kde je zakopána kost.

    Zájmem ČR je mít v Evropě, fungující zahraniční obchod a co největší svobody pro naše občany. Podřízení se Rusku možná zajistí mír v Evropě, když si tedy nebudeme moc vyskakovat, ale už ne obchod a svobody.

    Okamura oslovuje voliče, kteří by nejradši obnovili reálný socialismus, ale stydí se to přiznat volbou KSČM. Takoví voliči hlasují pro ANO, když se jim líbí spojení ze západem, nebo SPD, když by radši spojení v Ruskem. Proto čím více voličů má SPD, tím méně jich má KSČM.
    Skrýt celý příspěvek

    • Razem
     09:02 15.04.2021

     Globe

     Jo a když jsme u těch psů, tak se taky říká, že silnější pes mrdá :D a my jako ten mopsík můžeme tomu silnějšímu ňufat do rytmu. Jsou státy, které jsou slabší než my a ...
     Zobrazit celý příspěvek

     Globe

     Jo a když jsme u těch psů, tak se taky říká, že silnější pes mrdá :D a my jako ten mopsík můžeme tomu silnějšímu ňufat do rytmu. Jsou státy, které jsou slabší než my a jednají víc suveréně než my. A nejde o štěkání, pokud nemáš sílu máš inteligenci a taktiku. Není to jen o velikosti psa.
     Skrýt celý příspěvek

     • GlobeElement
      09:22 15.04.2021

      Taky záleží na tom, koho ten pes mrdá - ten ruský by chtěl mrdat nás.

      Taky záleží na tom, koho ten pes mrdá - ten ruský by chtěl mrdat nás.

     • Razem
      09:45 15.04.2021

      Globe víš co, jdem se vyvenčit

      Globe víš co, jdem se vyvenčit

   • Jan Padesátýpátý
    09:24 15.04.2021

    Jak má vypadat suverénní politika ČR vyplývá z mého minulého příspěvku. Jestli to tam nevidíte, víc vám pomoci nedokážu.

    To co jste napsal o (ne)prosazování demokracie není ...
    Zobrazit celý příspěvek

    Jak má vypadat suverénní politika ČR vyplývá z mého minulého příspěvku. Jestli to tam nevidíte, víc vám pomoci nedokážu.

    To co jste napsal o (ne)prosazování demokracie není pravda.
    Tak třeba Polsko by chtělo maximálně spolupracovat s USA, ale má smůlu protože ho Biden nepovažuje na evropské poměry dostatečně demokratické.
    I Čína by ráda spolupracovala s USA, bohužel USA si "povšimnuly" čínské snahy obsadit Tajwan a přivlastnit si Jihočínské moře.
    Se Saudskou Arábií USA spolupracují proto, že je třeba aby v regionu přežil jediný demokratický stát Izrael. Pokud by všechny ostatní země regionu (které jsou všechny nedemokratické) spojily, i s pomocí USA by bylo těžké udržet Izrael nebo by to bylo extrémně nákladné.
    USA v regionu spolupracovaly i s Irákem, ale jenom do doby kdy se pokusil anektovat Kuvajt.

    Rád si poslechnu příklad dobře fungujícího demokratického státu, který je démonizován za to, že nechce spolupracovat se západní velmocí.

    Ani Turecko ani Saudská Arábie neanektovaly území svého souseda tak jako to udělalo Rusko, ani si nenárokují moře o velikosti Středozemního moře jako to dělá Čína.
    Skrýt celý příspěvek

    • Razem
     10:08 15.04.2021

     Utíkáte od otázky.
     Dám vám další, pokud nejste schopen přiznat, že třeba s USA, Tureckem, Ruskem, atd., atd. Můžem najít schodu, ale i střet zájmů (ČR). Tak je to indikátor toho, ...
     Zobrazit celý příspěvek

     Utíkáte od otázky.
     Dám vám další, pokud nejste schopen přiznat, že třeba s USA, Tureckem, Ruskem, atd., atd. Můžem najít schodu, ale i střet zájmů (ČR). Tak je to indikátor toho, jestli jste demagog či ne.

     Samozřejmě to co píšete není pravda. V případě Polska se jedná o to, aby se stalo více levicovým, protože Bidenova administrativa je rudá až běda.

     Stačí, když odpovíte na otázku. Já nacni odpovídám tak, že můžem najít schodu i s Ruskem, ale klidně i s SA a samozřejmě i s USA. Ale i stěmi samými i dalšimi najít střet zájmů.

     Saúdská Arábie je podporovaná přes porušivaní základních lidksých práv, ne kvůli Izraeli, to by jim neprodávali v tak hojné míře sofistikované zbraně, ale proto, že je nejvýznamější dovozce ropy a také odbitiště zbraní.
     Turecko na území Sýrie páchá mnohem větší zločiny (na Kurdech i Syřanech) než Rusko na Ukrajině. To je opravdu nepoměr.
     Skrýt celý příspěvek

     • Jan Padesátýpátý
      11:26 15.04.2021

      Pošlete ten příklad dobře fungujícího demokratického státu, který je démonizován za to, že nechce spolupracovat se západní velmocí?

      Nemůžeme najít shodu s Ruskem v zásadních ...
      Zobrazit celý příspěvek

      Pošlete ten příklad dobře fungujícího demokratického státu, který je démonizován za to, že nechce spolupracovat se západní velmocí?

      Nemůžeme najít shodu s Ruskem v zásadních otázkách, protože Rusko o spolupráci nestojí. V 90. letech západ uvažoval o tom, že by se Rusko mohlo stát součástí NATO. Ale Putin potřebuje NATO jako nepřítele, ne jako partnera.
      A rozhodně nechceme mít shodu s Ruskem v tom, že je akceptovatelné anektovat území svých slabších sousedů.

      "Saúdská Arábie je podporovaná ... proto, že je nejvýznamější dovozce a také odbitiště zbraní"
      Nějak vám to hapruje: významný dovozce ropy je i Irán nebo Venezuela.
      A Saudi nemají dobré vztahy s USA za to, že odebírají zbraně. Je to přesně naopak: Oni dostávají americké zbraně jedině proto, že mají dobré vztahy s USA.

      "Turecko na území Sýrie páchá mnohem větší zločiny ...než Rusko na Ukrajině."
      Takže anexe území Ukrajiny Ruskem je v pořádku, protože tam páchá jenom malé zločiny? Hitler nepáchal zločiny ani během anexe Rakouska, ani při anexi Sudet, (a rozhodně tam nesetřeloval civilní letadla), takže jeho anexe byly zpočátku taky v pořádku?
      A Turecko a Rusko páchají v Sýrii asi tak stejné zločiny.
      Skrýt celý příspěvek

     • Razem
      11:59 15.04.2021

      Jan Padesátýpátý

      Příkladem demokratického státu, který je démonizován je Maďarsko.

      Děkuji za odpověď. Takže jste demagog.

      Jan Padesátýpátý

      Příkladem demokratického státu, který je démonizován je Maďarsko.

      Děkuji za odpověď. Takže jste demagog.

     • GlobeElement
      12:05 15.04.2021

      Maďarsko je členem NATO a EU a nikdo mu nespolupráci nevyčítá.
      Vyčítají mu politické změny, které údajně oslabují demokracii, toť vše.

      SA není dovozce ropy, je vývozce, ...
      Zobrazit celý příspěvek

      Maďarsko je členem NATO a EU a nikdo mu nespolupráci nevyčítá.
      Vyčítají mu politické změny, které údajně oslabují demokracii, toť vše.

      SA není dovozce ropy, je vývozce, předpokládám překlep, ale pozor - vývozce do Evropy, ne do USA. USA jsou co se ropy soběstačné a dovážely (asi pořád dovážejí) ropu z Kanady a jižní Ameriky, ne ze středního východu. Odtamtud historicky vozily asi 5% či kolik, nepodstatné množství.
      Skrýt celý příspěvek

     • Jan Padesátýpátý
      20:27 15.04.2021

      Razem:
      Pořád jste mi neodpověděl na otázku, která je zásadní k tomu, abych mohl pochopit váš postoj:

      Takže anexe území Ukrajiny Ruskem je v pořádku, protože tam Rusko páchá jenom ...
      Zobrazit celý příspěvek

      Razem:
      Pořád jste mi neodpověděl na otázku, která je zásadní k tomu, abych mohl pochopit váš postoj:

      Takže anexe území Ukrajiny Ruskem je v pořádku, protože tam Rusko páchá jenom malé zločiny?
      Hitler nepáchal zločiny ani během anexe Rakouska, ani při anexi Sudet, takže jeho anexe byly zpočátku (před válkou a zavedením věcí jako jsou plynové komory) taky v pořádku?
      Skrýt celý příspěvek

    • Tesil
     11:33 15.04.2021

     Na Kypru nebo v Řecku mají na Turky asi jiný názor.

     Na Kypru nebo v Řecku mají na Turky asi jiný názor.

     • Ondra Mrklas
      11:52 15.04.2021

      Ten názor na ně je z doby Turecké války o nezávislost. Tehdy si všichni snažily z Osmanské říše oslabené 1. SV něco odtrhnout a pak se divily, že si to území Turecko bránilo. Já ...
      Zobrazit celý příspěvek

      Ten názor na ně je z doby Turecké války o nezávislost. Tehdy si všichni snažily z Osmanské říše oslabené 1. SV něco odtrhnout a pak se divily, že si to území Turecko bránilo. Já bych řekl, že speciálně Česká averze vůči Turkům je z velké části způsobená jejich vzhledem a náboženstvím (a nájezdy na Evropu ze středověku a novověku), ale jiné racionální názory na ně už chybí.
      Mě názor Čechů na Turky krásně vystihuje prohlášení Švejka, že "vojna s Turkem bude". Pro ty vzdělanější je v tom tvrzení velká chyba, jelikož Turci byly spojenci R-U, ale stejně se tím velká část Českých "rasistů a muslimobijců" ohání
      Skrýt celý příspěvek

     • Tesil
      16:09 15.04.2021

      Ne,ten názor vychází ze současného stavu.
      Řecko zbrojí proti svému spojenci v alianci.

      Ne,ten názor vychází ze současného stavu.
      Řecko zbrojí proti svému spojenci v alianci.

     • padre
      18:30 15.04.2021

      Mezi zeměmi Českého království za R-U i předválečným Československem byly vždy vynikající a korektní obchodní vztahy.Turecká armáda byla až do 2 světové války kompletně ...
      Zobrazit celý příspěvek

      Mezi zeměmi Českého království za R-U i předválečným Československem byly vždy vynikající a korektní obchodní vztahy.Turecká armáda byla až do 2 světové války kompletně vyzbrojena dělostřeleckou výzbroji z plzeňské Škodovky /kromě par kusů od Kruppa/a puškami a kulomety ze Zbrojovky Brno.Uniformy pro tureckou armádu dodávaly čs textilky. Boty už za 1 světové války jim šil Baťa.Kvalita českých zbraní v rukou tureckých vojaků se ukázala zejména při bojích u Galipolli..
      Skrýt celý příspěvek

   • logik
    09:54 15.04.2021

    Razem: Agrese Ruska nedosahují Agrese SA? Prosím nelži. Rusko napadlo několik sousedních států a okradlo je o území. Co dělá SA např. v Jemenu je odsouzeníhodné, ale takhle ...
    Zobrazit celý příspěvek

    Razem: Agrese Ruska nedosahují Agrese SA? Prosím nelži. Rusko napadlo několik sousedních států a okradlo je o území. Co dělá SA např. v Jemenu je odsouzeníhodné, ale takhle otevřeně nekrade.

    A ohledně toho, že SA je diktatura - ano, je. Ale takový Írán je přinejmenším stejně tvrdá diktatura, podle některých ukazatelů (např. počet trestů smrti na 1000 obyvatel) tvrdší. Spolupráce Ruska s Íránem je přitom podobná, jako USA se SA. Či spíše větší: Rusko s Íránem bojuje ve společné válce v Sýrii.
    Takže argumentovat tím, že USA jsou horší než Rusko protože SA je demagogie.
    Skrýt celý příspěvek

    • Razem
     10:26 15.04.2021

     To snad nemyslíš vážně proboha!!!
     Válka v Jemenu patří mezi největší humanitární krize na světě!
     Turecko spáchalo v Afrínu a Rojavě válečné zločiny a je na těchto územích jasně ...
     Zobrazit celý příspěvek

     To snad nemyslíš vážně proboha!!!
     Válka v Jemenu patří mezi největší humanitární krize na světě!
     Turecko spáchalo v Afrínu a Rojavě válečné zločiny a je na těchto územích jasně proti vůli obyvatel tj. Kurdů, které jsme dokonce podporovali i v rámci výzbroje v boji proti IS.
     Ale nejhorší je Rusko, které podporuje území, které nechce být součástí státu a do toho státu se dostali jen administrativním rozhodnutím v dobách SSSR.

     Jo díky tobě a tobě podobným jednou vzejde novodobý Hitler. Jen kvůli tvojí pseudospravrdlnosti. Rusko pomůže Krymu tam kam chce bez krveprolití a je to horší než národnostní čistky v Afrínu a Rojavě a taky mnohem horší zlo, než největší humanitární krize s řadou mrtvých v Jemenu.

     Rovnou řekni, že souhlasíš s tím, že za údajnou rasisitickou nadávku stopka 10 zápasů, za prokopnutí hlavy stopka 4 zápasy a za napadení hráče mimo trávník 3 stopky.
     Logikovská spravedlnost. Ultralevice jak vyšitá...
     Skrýt celý příspěvek

     • GlobeElement
      11:54 15.04.2021

      V Jemenu je občanská válka, kde jednu stranu podporuje SA a druhou Irán.

      Koho vítězství si tam přeješ? Iránu? SA? Co je lepší?

      V Jemenu je občanská válka, kde jednu stranu podporuje SA a druhou Irán.

      Koho vítězství si tam přeješ? Iránu? SA? Co je lepší?

     • logik
      13:23 15.04.2021

      Ano, je to humanitární krize. Ovšem kdo tam začal válku? SA a jí podporovaná strana to jaksi nebyla. To byly Hutíové a jejich spojenec Írán, s kterým se bratříčkuje Rusko.
      Ty jsi ...
      Zobrazit celý příspěvek

      Ano, je to humanitární krize. Ovšem kdo tam začal válku? SA a jí podporovaná strana to jaksi nebyla. To byly Hutíové a jejich spojenec Írán, s kterým se bratříčkuje Rusko.
      Ty jsi mluvil o agresi. Z hlediska mezinárodního práva, jestli je někdo v Jemenu agresor, tak Hutíové a jejich spojenec Írán, čili daleko více Rusko, než USA. Opět děláš z černé bílou.

      Je hezké, že když Rusko způsobí humanitární krizi podporou Asada v Sýrii (koneckonců nebýt Ruského veta v RB, tak tam byly dávno mezinárodní síly OSN, které by zabránili vzniku ISILu a potažmo celé migrační krizi), tak je to v pořádku, protože Rusko podporuje "legitimní vládu". Když totéž udělá SA v Jemenu, je to agresor. Typická ruská "objektivita".

      Ty fakt tvrdíš, že je menší problém a menší zlo, když Rusko napadne sousední stát a ukradne mu kus území, s tím, když spojenec USA podpoří vládu v sousední zemi proti nelegálním povstalcům - v ruské rétorice islámským teroristům?
      Skrýt celý příspěvek

   • Klimesov
    10:09 15.04.2021

    Jenže vaše otázka je už z vlastní podstaty špatná.
    Otázka by neměla znít "Jak má vypadat (suverénní) politika ČR, protože pod touto otázkou si může kdokoli představit cokoli. Pro ...
    Zobrazit celý příspěvek

    Jenže vaše otázka je už z vlastní podstaty špatná.
    Otázka by neměla znít "Jak má vypadat (suverénní) politika ČR, protože pod touto otázkou si může kdokoli představit cokoli. Pro někoho je suverenita to, že ohne hřbet před tím kdo mu zrovna hrozí klackem, někdo zase vidí suverenitu v tom postavit se mu, někdo vidí suverenitu v tom stát za svými spojenci a někdo v tom chovat se jako prodejná kurva a vést politiku kam vítr tam plášť, neboli polezu do prdele těm, od kterých v tuto chvíli můžu nejvíce získat a budu dělat to co oni chtějí abych měl klid.

    Správná otázka by měla totiž znít "Co je pro ČR priorita" Je to bezpečnost, ekonomika, suverenita, soběstačnost atd. atd.
    A podle těchto otázek se potom volí daný postup.
    Nicméně v politice bývá vždy něco za něco a to hraje velkou roli ve vyjednávání. A prioritou pro ČR jako zemi, ne pro jednotlivé politiky, by mělo být jednat tak ať za co možná nejmíň, získáme co možná nejvíce.

    A teď je otázka.
    Dokáže výše zmíněné zvládnout Okamurova nebo i Zemanova bezpáteřní politika?
    Opravdu je pro nás prioritnější poslat naše spojence a partnery do hajzlu? Žijeme si v tom spolku opravdu tak špatně aby jsme ho opustili na základě populistických hoven o soběstačnosti a suverenity, a na základě lží, které nám populističtí politici jako Okamura a Zeman předkládají?
    Opravdu je pro nás lepší neustále napadat naše bezpečnostní složky, na základě lží napadat naše spojence a partnery a na druhou stranu velebit ty, co nás považují za protivníka a hrozbu?
    Opravdu je pro ČR daleko výhodnější prosazovat některé ekonomické zájmy politiků?
    Skrýt celý příspěvek

    • Razem
     10:33 15.04.2021

     Dobře, tak zkuste si na vaší otázku odpověděd.
     Nechci tady hájit Okamuru, tolik info o něm nemám, ale on nepíše, že máme někoho posílat do hajzlu, právě naopak.

     Dobře, tak zkuste si na vaší otázku odpověděd.
     Nechci tady hájit Okamuru, tolik info o něm nemám, ale on nepíše, že máme někoho posílat do hajzlu, právě naopak.

     • Ondra Mrklas
      11:04 15.04.2021

      Od lidí zde nemůžete dostat víc než jejich, více či méně odborné, názory. Každý zde má na politiku svůj vlastní názor, který se odvíjí od jejich politického vnímání.
      Já osobně ...
      Zobrazit celý příspěvek

      Od lidí zde nemůžete dostat víc než jejich, více či méně odborné, názory. Každý zde má na politiku svůj vlastní názor, který se odvíjí od jejich politického vnímání.
      Já osobně považuji politiku posílání do hajzlu za přijatelnou, pokud proběhne vůči státu, který je pro nás bezpečnostní hrozbou. Proto je pro mě logicky nepřijatelné klanět se zemím Východu. Na to mi možná odpovíte, že jsem pokrytec, protože toleruji pro-Západní diktatury i když jsou pro někoho horší než Východní země.
      Já s tím nesouhlasím z jednoho prostého důvodu - s dostatečným vlivem v těchto zemích se poměry můžou dříve či později změnit, ale v zemích kde ten vliv není to pro nás může mít účinek opačný. Ty země si přetvoří nás ke svému obrazu
      Skrýt celý příspěvek

     • logik
      13:30 15.04.2021

      " ale on nepíše, že máme někoho posílat do hajzlu,"
      Prosím nelži. Okamura chce vystoupit z EU, tedy Tvými slovy chce poslat EU do hajzlu. Viz ...
      Zobrazit celý příspěvek

      " ale on nepíše, že máme někoho posílat do hajzlu,"
      Prosím nelži. Okamura chce vystoupit z EU, tedy Tvými slovy chce poslat EU do hajzlu. Viz např.
      https://www.forum24.cz/okamuro...

      A např. z následujícího Okamurova vyjádření:
      "Naším nepřítelem jsou zbrojaři a finančníci ve Washingtonu, kteří... "
      Jasně implicitně vyplývá, že tvrdí, že bychom měli poslat "do hajzlu" USA.
      Skrýt celý příspěvek

     • Razem
      13:50 15.04.2021

      Zase lžeš,
      Vystoupením z EU chce získat větší samostatnost ČR. Já s tím sice nesouhlasím, ovšem jistou logiku to má, ale nesouhlasím s tím.
      Vystoupení z EU automaticky neznamená ...
      Zobrazit celý příspěvek

      Zase lžeš,
      Vystoupením z EU chce získat větší samostatnost ČR. Já s tím sice nesouhlasím, ovšem jistou logiku to má, ale nesouhlasím s tím.
      Vystoupení z EU automaticky neznamená zpřetrhání kontaktů z EU.
      Od v USA vládnou zbrojaři a finančníci? Nebo s tím souhlasíte?
      Skrýt celý příspěvek

     • logik
      14:02 15.04.2021

      "Vystoupení z EU automaticky neznamená zpřetrhání kontaktů z EU. "
      Když se rozvedeš s manželkou, tak ji "pošleš do hajzlu". To, že pak s ní např. dál vychováváš své děti, na tom ...
      Zobrazit celý příspěvek

      "Vystoupení z EU automaticky neznamená zpřetrhání kontaktů z EU. "
      Když se rozvedeš s manželkou, tak ji "pošleš do hajzlu". To, že pak s ní např. dál vychováváš své děti, na tom nic nemění.

      "Od v USA vládnou zbrojaři a finančníci? Nebo s tím souhlasíte?"
      Nesouhlasím. Ale i z Tvé samotné formulace: "že mám s něčím souhlasit" vyplývá, že to Okamura tvrdí. Nehraj si na ještě blbjejšího....
      Skrýt celý příspěvek

     • Scotty
      18:29 15.04.2021

      Razem
      Pokud si myslí že vystoupením z EU získáme větší samostatnost (zajímalo by mě čo si predstavuje pod takým slovom) potom je idiot. Stále zůstaneme uprostřed prostoru EU a ...
      Zobrazit celý příspěvek

      Razem
      Pokud si myslí že vystoupením z EU získáme větší samostatnost (zajímalo by mě čo si predstavuje pod takým slovom) potom je idiot. Stále zůstaneme uprostřed prostoru EU a budeme se jí muset chtě nectě přizpůsobovat. Jediné čeho by dosáhl by bylo že ztratíme veškerou možnost dění v EU ovlivňovat.
      Skrýt celý příspěvek

     • Ján Paliga
      22:58 15.04.2021

      @ Razem

      "Vystoupení z EU automaticky neznamená zpřetrhání kontaktů z EU."

      To by znamenalo riadne ochudobnenie občanov krajiny, či ČR alebo SK, ak by sa rozhodli vystúpiť z EÚ.... ...
      Zobrazit celý příspěvek

      @ Razem

      "Vystoupení z EU automaticky neznamená zpřetrhání kontaktů z EU."

      To by znamenalo riadne ochudobnenie občanov krajiny, či ČR alebo SK, ak by sa rozhodli vystúpiť z EÚ.... Boli by sme žobráci ako napríklad v Srbsku.... Tam nevedia, či majú hlasovať "za plnú chladničku", či za mýtus "Slovänov"....
      Skrýt celý příspěvek

 • Tesil
  18:37 14.04.2021

  Chápu jsme na AN,ale musíme si uvědomit,že většinu voličů armáda nezajímá vůbec případně jen okrajově.
  Tady asi moc bodů SPD neposbírá.
  Pro řadu lidí je důležité,že zatím co po ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Chápu jsme na AN,ale musíme si uvědomit,že většinu voličů armáda nezajímá vůbec případně jen okrajově.
  Tady asi moc bodů SPD neposbírá.
  Pro řadu lidí je důležité,že zatím co po roce 89 někteří ze socialismu přešli do kapitalismu jiní paradoxně rovnou do komunismu.
  Čili dostávají podle svých potřeb a odvádějí podle svých možností.Což bývá někdy čistá nula.
  Sociální systém je zaplevelen množstvím dávek a jejich souběhu.Nic se nezměnilo ani během vlád více či méně pravicových.
  Pokud budou politici stále debilně korektní budou preference SPD stoupat.To,že slibují věci nesplnitelné je znakem všech politiků.Žádná strana nedokáže splnit beze zbytku volební program
  Pan Grohmann se ptal a pan Okamura v tomto duchu odpovídal.Včetně toho,že si některé věci upravil.
  Skrýt celý příspěvek

 • Razem
  10:07 14.04.2021

  Hned jak jsem viděl nadpis a Okamuru na fotce, tak jsem se pohodlně posadil a věděl jsem, že si pročtu fanatické příspěvky.
  Co mě ale zajímá je to, jak si teda schválení ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Hned jak jsem viděl nadpis a Okamuru na fotce, tak jsem se pohodlně posadil a věděl jsem, že si pročtu fanatické příspěvky.
  Co mě ale zajímá je to, jak si teda schválení diskutující představují zahraniční politiku ČR? Okamura mluví o tom, že by ČR měla více dbát o své zájmy a plně se nepodřizovat žádné jiné zemi. O tom nemluví jen Okamura...
  Z geopolitického hlediska jsme +/- v nárazníkové zóně a bylo by špatně, kdyby jsme sloužili jako nárazník pro toho, komu se bude hodit zrovna nějaký konflikt.

  Dále mě mrzí, že tu zazněla účelová manipulace od Jana Grohmanna a to ohledně nákladů na PVO. Braneckou armádu má více zemí jako třeba Finsko, Estonsko, staronově Švédsko, Norsko, Litva, atd. a náklady branecké armády jsou podobné armádě profesionální.
  Takto, můžem se tu bavit o výhodách a nevýhodách profesionální či branecké armády, ale fabulovat by jsme neměli.
  Skrýt celý příspěvek

  • StandaBlabol
   12:24 14.04.2021

   Spíš než fanatické příspěvky tu vidím komentáře vyděšené z toho, kolik lží a nesmyslů Okamura zvládl v jednom rozhovoru.

   Diskutovat nad zahraniční politikou se dá pod článkem, ...
   Zobrazit celý příspěvek

   Spíš než fanatické příspěvky tu vidím komentáře vyděšené z toho, kolik lží a nesmyslů Okamura zvládl v jednom rozhovoru.

   Diskutovat nad zahraniční politikou se dá pod článkem, který má hlavu a patu. Už proto, že ČR dbá o své zájmy a nepodřizuje se jedné zemi (myslíš tím USA, Německo, EU nebo koho, není mi to jasné?). Naším jednoznačným zájmem jako demokratické země, otevřené ekonomiky a někoho, kdo je obklopen mnohem silnějšími státy (Německo, Polsko, Rusko,...) je kolektivní bezpečnost místo spoléhání se pouze na vlastní armádu (NATO), orientace na velké a bohaté trhy otevřené našemu zboží (EU, VB, NAFTA) a posilování vazeb s jinými demokratickými státy (USA, státy EU, klidně i Taiwan). O tom Okamura neřekl ani slovo, jen plive na USA a chválí Rusko a Čínu.
   Skrýt celý příspěvek

   • Razem
    13:16 14.04.2021

    Takže jak má vypadat česká politika nevíte, ale víte, že máme uzavírat trh pro naše výrobky na přání jiných. Hmm zajímavé děkuji.

    Takže jak má vypadat česká politika nevíte, ale víte, že máme uzavírat trh pro naše výrobky na přání jiných. Hmm zajímavé děkuji.

    • Scotty
     13:39 14.04.2021

     Zaman a mnozí jiní politici vedou už celkem dlouho takzvanou "ekonomickou diplomacii", která více méně spočívá v lezení do zadku různých autoritářských režimů. No a jaký je zatím ...
     Zobrazit celý příspěvek

     Zaman a mnozí jiní politici vedou už celkem dlouho takzvanou "ekonomickou diplomacii", která více méně spočívá v lezení do zadku různých autoritářských režimů. No a jaký je zatím výsledek? Nula. Naše ekonomika je stále masivně orientovaná na EU. Od zemí řekněme východu nepřišli ani obchodní příležitosti ani investice.
     Skrýt celý příspěvek

     • Razem
      13:59 14.04.2021

      A ty příležitosti co byli vzali sankce.

      A ty příležitosti co byli vzali sankce.

     • Pavel1
      15:12 14.04.2021

      Ano, ruské sankce.

      Ano, ruské sankce.

     • logik
      15:38 14.04.2021

      Razem: Vzhledem k tomu, že na Čínu sankce nebyly, a dopadlo to s ní stejně, tak evidentně šíříš lži.

      Razem: Vzhledem k tomu, že na Čínu sankce nebyly, a dopadlo to s ní stejně, tak evidentně šíříš lži.

     • Razem
      15:50 14.04.2021

      Ale o Číně se nebavíme 1000x odhalený lháři :)

      Ale o Číně se nebavíme 1000x odhalený lháři :)

     • Razem
      15:54 14.04.2021

      A mimochodem na Čínu jsou uvaleny sankce za Náměstí nebeského klidu.

      A mimochodem na Čínu jsou uvaleny sankce za Náměstí nebeského klidu.

     • StandaBlabol
      17:15 14.04.2021

      Razem,
      jak máme vědět, o kom se bavíš, když jsi to vůbec nezmínil? A pořád platí, že do Ruska i Číny můžeme vyvážet cokoliv, se není využitelné pro armádu a zbrojní výrobu. Proč se ...
      Zobrazit celý příspěvek

      Razem,
      jak máme vědět, o kom se bavíš, když jsi to vůbec nezmínil? A pořád platí, že do Ruska i Číny můžeme vyvážet cokoliv, se není využitelné pro armádu a zbrojní výrobu. Proč se to neděje je nízká solidnost a solventnost ruských firem, ne sankce.
      Skrýt celý příspěvek

     • StandaBlabol
      17:18 14.04.2021

      Razem,
      jinak do pofidérních zkorumpovaných diktatur naši výrobci vyvážejí jen s garancemi exportní banky. A když pak odběratel nezaplatí, platíme to my všichni z daní. Zeptej se ...
      Zobrazit celý příspěvek

      Razem,
      jinak do pofidérních zkorumpovaných diktatur naši výrobci vyvážejí jen s garancemi exportní banky. A když pak odběratel nezaplatí, platíme to my všichni z daní. Zeptej se Zemana, ten by ti mohl vyprávět jak v Rusku bez úspěchu lobovat za platby za dodávky do elektrárny Polarnaja.
      Skrýt celý příspěvek

     • Scotty
      18:34 14.04.2021

      Razem
      Na traktory sankce nejsou. Dobře si pamatuji jak Zeman ohlašoval tisícové objednávky z Ruska a výsledek nula.
      O stamiliardách které měli přijít z Číny ani nemluvě.

      Razem
      Na traktory sankce nejsou. Dobře si pamatuji jak Zeman ohlašoval tisícové objednávky z Ruska a výsledek nula.
      O stamiliardách které měli přijít z Číny ani nemluvě.

     • logik
      20:14 14.04.2021

      Razem:
      "Ale o Číně se nebavíme"
      Pokud by pro ruskočínská diplomacie fungovala, tak by obchod s Čínou - vzhledem k tomu, že neměl žádné reálné překážky - narostl. To, že i přes ...
      Zobrazit celý příspěvek

      Razem:
      "Ale o Číně se nebavíme"
      Pokud by pro ruskočínská diplomacie fungovala, tak by obchod s Čínou - vzhledem k tomu, že neměl žádné reálné překážky - narostl. To, že i přes "zoufalou" snahu našich některých politiků je z toho jedno velké nic, je důkaz toho, že pro naše firmy je prostě "východní svět" evidentně neperspektivní. Tedy je i nepravdivé Tvé tvrzení, že obchod na "východ" nějak brzdily sankce.

      Takže zkus příště trochu přemýšlet, než odpovíš.

      "1000x odhalený lháři :)"
      Děkuju, že primitivním urážením ukazuješ, že skutečné argumenty nemáš.

      "A mimochodem na Čínu jsou uvaleny sankce za Náměstí nebeského klidu."
      Ano, teoreticky jsou, ale zaprve velmi úzké (pouze některé zbraně), zadruhé i tak co tam chceme vyvézt, tak tam vyvezeme (např. součástky na Albíky). Takže praktický efekt těch sankcí na ČR je nulový, tj. pro naši debatu je to stejné, jako by nebyly. Ale máš pravdu, mohl jsem to napsat přesněji, na podstatě argumentu to však nic nemění.
      Skrýt celý příspěvek

     • GlobeElement
      07:56 15.04.2021

      Zeman je komunista a žije ve světě centrálního plánování. Nechápe, že smlouvu na dodávky traktorů neuzavře prezident, ale zemědělec na jedné a výrobce traktorů na druhé straně.
      Na ...
      Zobrazit celý příspěvek

      Zeman je komunista a žije ve světě centrálního plánování. Nechápe, že smlouvu na dodávky traktorů neuzavře prezident, ale zemědělec na jedné a výrobce traktorů na druhé straně.
      Na vládní úrovni se kupují jaderné elektrárny, ne spotřební zboží.
      Skrýt celý příspěvek

    • Pavel1
     15:16 14.04.2021

     Jak má vypadat zahraniční politika neví pitomio... tedy soudě dle jeho odpovědí. To o tom "uzavírání trhu" jsi vyčetl odkud?

     Jak má vypadat zahraniční politika neví pitomio... tedy soudě dle jeho odpovědí. To o tom "uzavírání trhu" jsi vyčetl odkud?

    • StandaBlabol
     17:12 14.04.2021

     " ale víte, že máme uzavírat trh pro naše výrobky na přání jiných"

     A kde jsem něco takového napsal? Ani netuším, o jakém trhu mluvíš. Předpokládám, že o ruském ne, protože tam se ...
     Zobrazit celý příspěvek

     " ale víte, že máme uzavírat trh pro naše výrobky na přání jiných"

     A kde jsem něco takového napsal? Ani netuším, o jakém trhu mluvíš. Předpokládám, že o ruském ne, protože tam se sankce vtahují jen na zboží pro vojenské účely, jinak tam můžeme vyvážet, co chceme. A o jiných sankcích nevím.
     Skrýt celý příspěvek

    • GlobeElement
     07:55 15.04.2021

     Pokud vím, pak klavíry Petroff Čína odmítla dovézt sama. Jako trest za návštěvu předsedy Senátu na Taiwanu - tedy je to Čína, kdo používá ekonomiku v politice a ne my.

     Co se Ruska ...
     Zobrazit celý příspěvek

     Pokud vím, pak klavíry Petroff Čína odmítla dovézt sama. Jako trest za návštěvu předsedy Senátu na Taiwanu - tedy je to Čína, kdo používá ekonomiku v politice a ne my.

     Co se Ruska týče, tam jsme nepřestali z politických důvodů vyvážet nic, až na proudové motory v Bíteše, ale ruský trh je nespolehlivý a tak naše firmy export na dluh omezily.
     Kdo to neudělal, zkrachoval.
     Skrýt celý příspěvek

  • Jura99
   12:39 14.04.2021

   Jestliže Okamura tvrdí, že Srbové byli vybombardováni proto, že nechtěli základny NATO a že stalinské čistky byly odstraněním německých a japonských agentů, pak už je úplně jedno, ...
   Zobrazit celý příspěvek

   Jestliže Okamura tvrdí, že Srbové byli vybombardováni proto, že nechtěli základny NATO a že stalinské čistky byly odstraněním německých a japonských agentů, pak už je úplně jedno, co má ten pán ještě dalšího na srdci.
   Skrýt celý příspěvek

  • Ondra Mrklas
   12:55 14.04.2021

   Lidé si představují zahraniční politiku ČR jako další začleňování do Západního světa pomocí Západních hodnot. Na rozdíl od politiky "mnoha azimutů" ČR prosazuje své zájmy, ale ...
   Zobrazit celý příspěvek

   Lidé si představují zahraniční politiku ČR jako další začleňování do Západního světa pomocí Západních hodnot. Na rozdíl od politiky "mnoha azimutů" ČR prosazuje své zájmy, ale většinou se zájmy ČR prolínají s zájmy našich Západních partnerů. Zatímco Východně směřovaná politika Okamury přímo navázaná na politiku hradu je čistý opak. Tito naši aktéři servilně prosazují zájmy Východu, zatímco pro nás jsou tyto obchody nevýhodné. Rusku s partnery stále jedná jako SSSR se svými satelity a ČLR nenávidí Západ kvůli tzv. "století hanby".

   V bodu branecké armády souhlasím s panem Grohmanem, jelikož považuji nedobrovolné brance jako ohrožení bojeschopnosti AČR. Náklady na vybudování takové subjektu jsou velké a subjekt je neperspektivní - většina mladých lidí je v dnešní době pacifisticky laděná a odvody by tím pádem připomínaly ty z 80. let. Osobně bych radši vybudoval ČESKÉ NÁMOŘNICTVO, nežli investoval do branecké armády. To má pro nás větší perspektivitu
   Skrýt celý příspěvek

   • Razem
    13:24 14.04.2021

    Ondra Mrklas

    To jak by měla vypadat či nevypadat potencionální branecká či poloprofesuonální armáda je samostatné téma.
    Zde jde o to, že Jan Grohmann tu prezentuje model nějaké ...
    Zobrazit celý příspěvek

    Ondra Mrklas

    To jak by měla vypadat či nevypadat potencionální branecká či poloprofesuonální armáda je samostatné téma.
    Zde jde o to, že Jan Grohmann tu prezentuje model nějaké odvedenecké armády a uvádí nesmyslnou částku jen za PVO... Dle srovnání ostatních armád není branecká armáda nákladnější než armáda profesionální. Tady nejde o to kdo je čí zastánce, ale o to, že poskytnutá informace je silně zavádějící a ve svém důsledku nepravdivá.
    Skrýt celý příspěvek

    • Ondra Mrklas
     15:09 14.04.2021

     Razem

     1) Poloprofesionální a branecká armáda jsou zcela nové projekty, které potřebují vše od infrastruktury, přes techniku a vybavení až po lidi. Jen základní znalost ...
     Zobrazit celý příspěvek

     Razem

     1) Poloprofesionální a branecká armáda jsou zcela nové projekty, které potřebují vše od infrastruktury, přes techniku a vybavení až po lidi. Jen základní znalost problematiky vám řekne, že to nebude levné, pokud nenecháte brance vyzbrojené noži spát v díře ve vojenském prostoru.
     To co pan Grohmann prezentuje je jedna z možností branecké armády a vzhledem k tomu, že žádná koncepce neexistuje, tak je odvážné říkat, že lže - faktem je, že PVO čítající několik baterií raket krátké, střední, dlouhé protivzdušné obrany; protibalistické střely, personál, výcvik personálu a prostory by určitě tolik stály.
     Z toho, co zde prezentujete vyplývá jen to, že branecká armáda je levnější - ale pouze v specifickém případě, že rezignujete na jejich dlouhodobý výcvik a vybavení. Pokud chcete mít brance regulérně vycvičené, bude vás to stát stejně, ale spíš více než pravidelná armáda.

     2) V zájmu každé země je klid v její blízkosti, takže to není cílem jen ČR. Bohužel tady naše shoda končí, protože co se Evropy týká, tak zde Západní země nevyvolávají konflikty - např. teď se nachází na území Krymu a v u Ukrajinských hranic 80 tis. ruských vojáků a zhruba 30-35 tis. pro-ruských separatistů - to je podle mě velký pokus o eskalaci ze strany Východu. Tedy zde bychom měli postupovat jednotně se Západem, jelikož zde hrozí přímé ohrožení bezpečnosti v Evropě. Při takové početní převaze má Rusko jasně lepší politickou pozici při vyjednávání i za cenu míru a to je právě ten rozdíl, proč je Západ civilizovanější.
     V dalším bodu opět nemáte pravdu, jelikož ČR má stejně suverénní zahraniční politiku, jako ostatní z těchto zemí a to, že se distancujeme od Východu neznamená, že nejsme suverénní, ale že jsme politicky vyspělejší. Musíte pochopit, že to jak to prezentuje pan prezident a pan Okamura, je lež. To, že nechceme jednat s Východem je naše zkušenost s komunismem/socialismem, nikoliv naše slabost. Naší slabostí je naopak politika "mnoho azimutů" - důkazem vám musí být, že její autor už dělá rozhovory jen pro Blesk
     Skrýt celý příspěvek

    • GlobeElement
     08:00 15.04.2021

     Branecká armáda JE nákladnější než armáda profesionální. Protože kdo je na vojně, není v práci, nic nevyrobí, nic neprodá, to jsou ohromné ztráty. A ve výsledku pořád kolem dokola ...
     Zobrazit celý příspěvek

     Branecká armáda JE nákladnější než armáda profesionální. Protože kdo je na vojně, není v práci, nic nevyrobí, nic neprodá, to jsou ohromné ztráty. A ve výsledku pořád kolem dokola cvičím nové a nové brance, kteří se stejně během pár let v civilu stanou pro armádu nepoužitelní. Takže za drahé peníze kupuji mizernou kvalitu.

     Převedeno do řeči AN - asi jako kdybych si za cenu F-35 nekoupil F-35, ale deset Mig-15.
     Skrýt celý příspěvek

     • Razem
      10:51 15.04.2021

      Hoax

      Hoax

     • Ondra Mrklas
      12:11 15.04.2021

      Razem
      O tomto tématu s vámi nemá cenu diskutovat. Vy ten opačný názor nepřijmete a my ten váš nejsme schopni pochopit, jelikož to nedává moc smysl - pořád chcete dobrovolné ...
      Zobrazit celý příspěvek

      Razem
      O tomto tématu s vámi nemá cenu diskutovat. Vy ten opačný názor nepřijmete a my ten váš nejsme schopni pochopit, jelikož to nedává moc smysl - pořád chcete dobrovolné jednotky z pravidelných odvodů, kteří do těch jednotek budou dobrovolně nastupovat, i když jsou odvedeni nedobrovolně (to je trochu mindfuck)
      Skrýt celý příspěvek

     • Razem
      12:25 15.04.2021

      Chápu nemáte argumenty. To, že ZVS v tomto formátu tzv. Výběrová na základě zájmu sloužit funguje v mnoha státech, ale vám to hlavička nebere.

      Chápu nemáte argumenty. To, že ZVS v tomto formátu tzv. Výběrová na základě zájmu sloužit funguje v mnoha státech, ale vám to hlavička nebere.

     • Ondra Mrklas
      12:42 15.04.2021

      Ne, já se to pořád snažím pochopit, ale vy to neumíte zformulovat. Tak jak to líčíte to buď ukazuje na současný systém AZ nebo systém přijímání do ČSLA. Kdybych se to nesnažil ...
      Zobrazit celý příspěvek

      Ne, já se to pořád snažím pochopit, ale vy to neumíte zformulovat. Tak jak to líčíte to buď ukazuje na současný systém AZ nebo systém přijímání do ČSLA. Kdybych se to nesnažil pochopit či by mi došli argumenty, tak vám to sdělím jinak, ale mě jde čistě o to, že vy váš názor neumíte formulovat, aby nezněl jako blbost
      Skrýt celý příspěvek

     • Razem
      12:57 15.04.2021

      Tak se podívejte do příslušných vláken. Opakoval bych se

      Tak se podívejte do příslušných vláken. Opakoval bych se

     • Ondra Mrklas
      13:00 15.04.2021

      Jenže vaše příspěvky často vyvrací ty předchozí, takže i já bych se opakoval. Ať se to moc nezvrhne, tak bych navrhnul tuto diskuzi ukončit

      Jenže vaše příspěvky často vyvrací ty předchozí, takže i já bych se opakoval. Ať se to moc nezvrhne, tak bych navrhnul tuto diskuzi ukončit

     • Razem
      13:06 15.04.2021

      Tady je problém v tom, že neznáte jak funguje AZ, jak fungovala ZVS, jak funguje ZVS jinde. Prostě nerozumíte vojenským procesům. A tak to přece nemůžete pochopit. Pokud nevidíte ...
      Zobrazit celý příspěvek

      Tady je problém v tom, že neznáte jak funguje AZ, jak fungovala ZVS, jak funguje ZVS jinde. Prostě nerozumíte vojenským procesům. A tak to přece nemůžete pochopit. Pokud nevidíte rozdíl mezi AZ a ZVS, jak to chcete pochopit?
      Skrýt celý příspěvek

     • logik
      14:10 15.04.2021

      Razem:
      Toto je už naprosto typická argumentace ad hominem, ke které sazají pravidelně Ti, co jiné argumenty nemají.

      Razem:
      Toto je už naprosto typická argumentace ad hominem, ke které sazají pravidelně Ti, co jiné argumenty nemají.

     • Ján Paliga
      23:02 15.04.2021

      @ Razem:

      "Tady je problém v tom, že neznáte jak funguje AZ, jak fungovala ZVS, jak funguje ZVS jinde. Prostě nerozumíte vojenským procesům. A tak to přece nemůžete pochopit. Pokud ...
      Zobrazit celý příspěvek

      @ Razem:

      "Tady je problém v tom, že neznáte jak funguje AZ, jak fungovala ZVS, jak funguje ZVS jinde. Prostě nerozumíte vojenským procesům. A tak to přece nemůžete pochopit. Pokud nevidíte rozdíl mezi AZ a ZVS, jak to chcete pochopit?"

      Ako Slovák by som sa rád dozvedel, ako fungujú AZ, ako v ČR fungovala ZVS (aby som si to porovnal s našou slovenskou ZVS do roku 2005). Teším sa na vysvetlenie.
      Skrýt celý příspěvek

   • Razem
    13:37 14.04.2021

    A dovolím si nesouhlasit s vaším viděním politiky. Zájmu ČR je to, aby v jejím okolí byl klid protože eskalace nějakého konfliktu či její horká fáze přináší buďto přímé škody a ...
    Zobrazit celý příspěvek

    A dovolím si nesouhlasit s vaším viděním politiky. Zájmu ČR je to, aby v jejím okolí byl klid protože eskalace nějakého konfliktu či její horká fáze přináší buďto přímé škody a nebo nepřímé v podobě uprchlíků. Takže průsečík zájmů můžeme mít s USA, Německem, Francí, ale i s Ruskem, atd. Obdobně jako střet zájmů.

    Co ČR schází není jen nejednotná zahraniční politika, ale hlavně celková strategie na mezinárodni úrovni. Polsko si jede svoji strategii, Maďarsko taky, ale u nás absentuje a proto jsme ve vleku ostatních a děj se vůle boží. Je to jak pád naslepo, buď spanem na zem a nebo do peřin.
    Skrýt celý příspěvek

    • logik
     15:51 14.04.2021

     Jak dopadá politika "hlavně aby byl klid" jsme viděli. Razil ji jeden pán jménem Chamberlain...

     Co se týče strategie, tak souhlasím. Tu jsme měli za "Havlovy politiky" a ta nám ...
     Zobrazit celý příspěvek

     Jak dopadá politika "hlavně aby byl klid" jsme viděli. Razil ji jeden pán jménem Chamberlain...

     Co se týče strategie, tak souhlasím. Tu jsme měli za "Havlovy politiky" a ta nám otevřela dveře na západ. I díky ní jsme navázali úspěšné obchodní styky s EU a vybudovali spoustu konkurenceschopných firem. Teď poslední politické garnitury ten kredit vyčerpaly evidentní orientací na Čínu a částečně Rusko, ale bylo jim to k ... no víme čemu.

     PS: Maďarská zahraničněpolitická strategie pak žádná výhra fakt není. Jediný jejich opravdu "znatelný" zahraničněpolitický počit byl, že se uvrtaly do nevýhodné smlouvy okolo Paksu, ale jinak nějaké kladné plody jejich politiky nevidím. Hospodářsky za námi zaostávají (v letech kolem 2005 byl poměr HDP cca 5:4, teď je více než 4:3), v Evropě jsou za exoty, Rusko je jen využívá, a nic z toho.
     Skrýt celý příspěvek

    • GlobeElement
     08:02 15.04.2021

     Náš průsečík zájmů s Ruskem může být na hranicích s Čínou, ale ne na hranicích s Ukrajinou.
     Jenomže Rusko nestojí o spolupráci, stojí o kapitulaci a podřízenost. Proto s námi ...
     Zobrazit celý příspěvek

     Náš průsečík zájmů s Ruskem může být na hranicích s Čínou, ale ne na hranicích s Ukrajinou.
     Jenomže Rusko nestojí o spolupráci, stojí o kapitulaci a podřízenost. Proto s námi nekonzultuje situaci v Asii, ale požaduje naši rezignaci na Ukrajinu.
     Skrýt celý příspěvek

  • Scotty
   13:43 14.04.2021

   Razem
   /Dále mě mrzí, že tu zazněla účelová manipulace od Jana Grohmanna a to ohledně nákladů na PVO. Braneckou armádu má více zemí jako třeba Finsko, Estonsko, staronově Švédsko, ...
   Zobrazit celý příspěvek

   Razem
   /Dále mě mrzí, že tu zazněla účelová manipulace od Jana Grohmanna a to ohledně nákladů na PVO. Braneckou armádu má více zemí jako třeba Finsko, Estonsko, staronově Švédsko, Norsko, Litva, atd. a náklady branecké armády jsou podobné armádě profesionální.
   Takto, můžem se tu bavit o výhodách a nevýhodách profesionální či branecké armády, ale fabulovat by jsme neměli./
   To není žádná fabulace. Pro znovu zavedení branecké armády by bylo potřeba nakoupit veškerou výstroj, výzbroj a postavit nemovitou infrastrukturu. To co píše pan Grohmann je spíš optimistický předpoklad. Pokud by tady taková armáda měla k něčemu vypadat, ne být jen tvrdou pěstí národovecké třídy nebo vojsky ministerstva vnitra.
   Skrýt celý příspěvek

   • Razem
    13:58 14.04.2021

    Takže znovu, to jak by měla vypadat znovuobnovená branecká armáda je samostatné téma, protože možností je celá škála. Navíc neustále komolená všeobecná branecká služba je nereálná, ...
    Zobrazit celý příspěvek

    Takže znovu, to jak by měla vypadat znovuobnovená branecká armáda je samostatné téma, protože možností je celá škála. Navíc neustále komolená všeobecná branecká služba je nereálná, protože armáda nemá ani objekty, ale ani personál pro zavedení služby. To co by šlo reálně provést je poloprofesionální model. Tím pádem by počet sloužících branců byl omezený a vlastně by byl na základě dobrovolnosti. Tím by se řešil palčivý problém AČR a tím jsou zálohy. Takže branná služba v případě AČR je do budoucna možná a hlavně její nákladnost nedosahuje astronomických částek jak tu zaznělo.
    Skrýt celý příspěvek

    • Jura99
     14:15 14.04.2021

     A dnes někdo někomu brání jít dobrovolně k zálohám ? Zálohy jsou, ale jsou podinvestované ještě více než armáda, takže jsou v nízkých počtech, které nestačí na obranu. Takže bez ...
     Zobrazit celý příspěvek

     A dnes někdo někomu brání jít dobrovolně k zálohám ? Zálohy jsou, ale jsou podinvestované ještě více než armáda, takže jsou v nízkých počtech, které nestačí na obranu. Takže bez peněz žádná vlastní obrana nebude. Bolševik dával na armádu zhruba 6% HDP a ještě měl brance zdarma, levněji silnou vševojskovou armádu neuděláte.
     Skrýt celý příspěvek

     • Razem
      14:21 14.04.2021

      Tady je problém v tom, že vidíte brance očima jak to bylo za bolševika. Jak to funguje s branci v dnešní době v jiných armádách se stačí podívat na tyto armády.

      Tady je problém v tom, že vidíte brance očima jak to bylo za bolševika. Jak to funguje s branci v dnešní době v jiných armádách se stačí podívat na tyto armády.

     • logik
      15:53 14.04.2021

      Branci fungují tam, kde je všeobecná vůle do armády jít.

      Branci fungují tam, kde je všeobecná vůle do armády jít.

     • Scotty
      18:05 14.04.2021

      Razem
      Kde mají branecku armádu založenou na naprosté dobrovolnosti? Pokud vím tam kde to zkoušeli brzy zjistili že tudy cesta nevede a vrátili se k nějaké formě odvodů.

      Razem
      Kde mají branecku armádu založenou na naprosté dobrovolnosti? Pokud vím tam kde to zkoušeli brzy zjistili že tudy cesta nevede a vrátili se k nějaké formě odvodů.

     • Razem
      08:27 15.04.2021

      Scotty
      Takových států je více, většinou se tomu říká výběrová ZVS, z evropských zemí je to třeba Litva a Švédsko.

      Scotty
      Takových států je více, většinou se tomu říká výběrová ZVS, z evropských zemí je to třeba Litva a Švédsko.

     • Scotty
      09:01 15.04.2021

      Razem
      Ani jedna z tech zemí ovšem nemá službu založenou na dobrovolnosti. Probíhají tam výběrové odvody omezené počtem potřebných vojáků.
      Pokud vím obě tyto země k tomu kroku ...
      Zobrazit celý příspěvek

      Razem
      Ani jedna z tech zemí ovšem nemá službu založenou na dobrovolnosti. Probíhají tam výběrové odvody omezené počtem potřebných vojáků.
      Pokud vím obě tyto země k tomu kroku přistoupili právě proto že dobrovolnost při doplňování armády selhala.
      Skrýt celý příspěvek

     • Razem
      10:46 15.04.2021

      Ale o tomto modelu tu přece mluvim!!!
      U nás taky bylo období kdy do armády se hlásilo málo lidí. Tyto státy obnovili ZVS z důvodů zvýšené hrozby (Rusko), ne kvůli malému zájmu. ...
      Zobrazit celý příspěvek

      Ale o tomto modelu tu přece mluvim!!!
      U nás taky bylo období kdy do armády se hlásilo málo lidí. Tyto státy obnovili ZVS z důvodů zvýšené hrozby (Rusko), ne kvůli malému zájmu. Navíc ZVS přináší jiné výhody, než profesionálové..
      Skrýt celý příspěvek

     • logik
      14:13 15.04.2021

      logik
      14:12 15.04.2021

      (0)
      (0)

      Reagovat

      Razem:
      "Ale o tomto modelu tu přece mluvim!!!"
      Prosím, nelži, tvrdil jsi:
      "Tím pádem by počet sloužících branců byl omezený a ...
      Zobrazit celý příspěvek

      logik
      14:12 15.04.2021

      (0)
      (0)

      Reagovat

      Razem:
      "Ale o tomto modelu tu přece mluvim!!!"
      Prosím, nelži, tvrdil jsi:
      "Tím pádem by počet sloužících branců byl omezený a vlastně by byl na základě dobrovolnosti."
      Dané země ZVS na základě dobrovolnosti prostě nemají. Tečka.
      Skrýt celý příspěvek

     • Scotty
      16:04 15.04.2021

      Razem
      Kvůli Rusku chtěli zvětšit armádu - nesehnali dostatek dobrovolníků - zavedli odvody.

      Razem
      Kvůli Rusku chtěli zvětšit armádu - nesehnali dostatek dobrovolníků - zavedli odvody.

     • padre
      18:48 15.04.2021

      V Rusku se snaží drtivá většina branců vyhnout ZVS.Ročně jsou to tisice kluků.Takovým oblíbeným trikem kromě podplácení odvodní komise je zajet si do Pobaltí a zažádat o přijímací ...
      Zobrazit celý příspěvek

      V Rusku se snaží drtivá většina branců vyhnout ZVS.Ročně jsou to tisice kluků.Takovým oblíbeným trikem kromě podplácení odvodní komise je zajet si do Pobaltí a zažádat o přijímací formulář v rekrutačnim středisku.Když jako občan RF. zažádate o službu v ozbrojených silach mimo RF,jste automaticky zproštěn služby v Ruské armádě.Samozřejmě potom mate problém s přijetím u ruské policie a podobných státních organizaci.Ale vzhledem k rozšířené korupci se nejedná o problém neřešitelný.A vždycky je to lepší než se trmacet s plnou polní někde na buzerplace u Pskova,ne-li přímo běhat v neoznačenych maskačích po Donbasu,Krymu nebo po krpálech někde v Gruzii.
      Skrýt celý příspěvek

    • Ondra Mrklas
     14:42 14.04.2021

     Vy si tu trochu protiřečíte, protože chcete mít brance na dobrovolné bázi - to máme v současné době v podobě aktivních záloh - ale zároveň chcete mít branou službu. To je ale úplně ...
     Zobrazit celý příspěvek

     Vy si tu trochu protiřečíte, protože chcete mít brance na dobrovolné bázi - to máme v současné době v podobě aktivních záloh - ale zároveň chcete mít branou službu. To je ale úplně něco odlišného, protože můžete mít buď to nebo to, oboje mít nelze - nebo aspoň ne tak jak vy to myslíte
     Skrýt celý příspěvek

     • Razem
      14:55 14.04.2021

      Ne aktivní záloha opravdu nejsou branci proboha. Brancem se všude na světě stává člověk zpravidla hned po škole. Je to dáno tím, že ještě není ekokomicky aktivní či v pouhém ...
      Zobrazit celý příspěvek

      Ne aktivní záloha opravdu nejsou branci proboha. Brancem se všude na světě stává člověk zpravidla hned po škole. Je to dáno tím, že ještě není ekokomicky aktivní či v pouhém zacátku a nemá ani rodinný život. Naopak k aktivní záloze jdou lidé lidé již ekonomicky aktivní a mnozí mají již rodinu. Navíc počítají s tím, že závazek vůči armádě je u nich dlouhodobý.
      Skrýt celý příspěvek

     • Jura99
      15:07 14.04.2021

      Razem: Jestli míříte někam tam, že po škole = levný, protože nezkušený branec pro dobrovolnou službu, tak na to hned zapomeňte. K aktivní záloze může jít už dnes člověk po škole, ...
      Zobrazit celý příspěvek

      Razem: Jestli míříte někam tam, že po škole = levný, protože nezkušený branec pro dobrovolnou službu, tak na to hned zapomeňte. K aktivní záloze může jít už dnes člověk po škole, udělá si tuším jen 3měs. přijímač. Ale i tak se nehrnou. Brance prostě musíte zaplatit nebo rekrutovat povinně. Dobrovolně a za málo peněz máme dnes a vidíte jaké jsou počty.
      Skrýt celý příspěvek

     • Ondra Mrklas
      15:18 14.04.2021

      Ti co chtějí do AZ v AČR dobrovolně, musí mít pouze maturitu nebo výuční list - většina lidí toho dosáhne během 19.-20. roku života. Ale kromě pár výjimek vám nikdo dobrovolně ...
      Zobrazit celý příspěvek

      Ti co chtějí do AZ v AČR dobrovolně, musí mít pouze maturitu nebo výuční list - většina lidí toho dosáhne během 19.-20. roku života. Ale kromě pár výjimek vám nikdo dobrovolně nevstoupí, už jen z ekonomického hlediska. Další věc je, že brancem se stává každý, kdo je odveden do služby na základě povolávacího rozkazu a nejde jen o studenty. Vzhledem k tomu, že podáváte takto rozporu plné argumenty, tak začínám mít dojem, že sám nemáte na to vstoupit do AČR či AZ AČR a tímto názorem se snažíte změnit zákon, aby do armády vzali každého "strážímehranicestrejce a debila". Jinak si nedovedu vysvětlit, že z někoho vyjde taková blbost
      Skrýt celý příspěvek

     • Razem
      15:44 14.04.2021

      Ondro, už se do toho zamotáváte.
      AČR trápí nedostatečné zálohy a AZ to řeší jen z části. Tento stav si ČR může dovolit jen díky tomu, že žijeme dlouhodobě v bezpečném regionu a ...
      Zobrazit celý příspěvek

      Ondro, už se do toho zamotáváte.
      AČR trápí nedostatečné zálohy a AZ to řeší jen z části. Tento stav si ČR může dovolit jen díky tomu, že žijeme dlouhodobě v bezpečném regionu a také díky NATO. Pokud se z nějakého důvodu bezpečnost zhorší, armádu neposílíme mávnutím kouzelného proutku. V reáliích ČR a AČR bylo možné v krátkém horizontu vytvořit z vybraných branců celek ve velikosti zhruba pluku potencionálně brigády. Tento pluk či brigáda by měla pěší charakter, tím pádem nákladnost na její vytvoření je nízká a provoz nižší, než u profesionálů. Díky VZS by si AČR mohla vybírat kvalitnější personál pro profesionální službu a navíc by se neustále vytvářela záloha, jak aktivní, tak neaktivní.
      Z dlouhodobého hlediska se jedná o posilnění AČR za minimální náklady.
      Skrýt celý příspěvek

     • Scotty
      18:19 14.04.2021

      Razem
      Mám pocit že se do toho zamotává někdo úplně jiný....

      Razem
      Mám pocit že se do toho zamotává někdo úplně jiný....

     • Scotty
      18:24 14.04.2021

      Razem
      A co by ten jeden pěší pluk nebo brigáda řešila? Jaká by byla bojová hodnota takových pěších praporů? Téměř žádná. To je přesně to co jsem psal o té smysluplnosti takového ...
      Zobrazit celý příspěvek

      Razem
      A co by ten jeden pěší pluk nebo brigáda řešila? Jaká by byla bojová hodnota takových pěších praporů? Téměř žádná. To je přesně to co jsem psal o té smysluplnosti takového modelu.
      Skrýt celý příspěvek

     • GlobeElement
      08:11 15.04.2021

      Jak již zde zaznělo, brancem se člověk stává po odvodu - tedy musí zajít na vojenskou správu, projít zdravotní prohlídkou, být uznán služby v armádě - a pak jde domů. Tím to pro ...
      Zobrazit celý příspěvek

      Jak již zde zaznělo, brancem se člověk stává po odvodu - tedy musí zajít na vojenskou správu, projít zdravotní prohlídkou, být uznán služby v armádě - a pak jde domů. Tím to pro něj skončilo.
      Teprve následně, většinou po několika letech, přijde povolávací rozkaz k nástupu vojenské služby.

      Takže Razemův model by vyžadoval napřed ty odvody - povinné, jinak by tam nešel nikdo, kdo již dnes nejde k dobrovolným zálohám, a následně nějakou formu povolávacích rozkazů, tady si opět nedovedu představit dobrovolnost.

      Všechno jiného je současný model dobrovolných vojenských záloh tvořených nadšenci.

      Vychází mi z toho, že Razem ve skutečnosti začal adorovat pro model armády s povinnými odvody, á la ČSLA, ale když si uvědomil, jaká je to blbost začal se v tom motat a vymýšlet kulatý čtvereček.

      Jak vypadá střet profesionální armády a armády založené na povinné vojenské službě můžeme vidět v posledních konfliktech včetně Ukrajiny.
      Skrýt celý příspěvek

    • Scotty
     18:17 14.04.2021

     Razem
     Myslím že podobný systém tu máme, kdy vedle sebe existuje (a částečně se prolíná) profesionální armáda a dobrovolné Aktivní zálohy. Cokoli jiného by bylo pouze ne bázi ...
     Zobrazit celý příspěvek

     Razem
     Myslím že podobný systém tu máme, kdy vedle sebe existuje (a částečně se prolíná) profesionální armáda a dobrovolné Aktivní zálohy. Cokoli jiného by bylo pouze ne bázi dobrovolnosti těžko představitelné.
     I pokud by jsme připustili že se najde dost dobrovolníků kteří každý rok naplní třeba záložní brigádu pořád bude třeba ve vybavit, vyzbrojit a ubytovat. Také by musela být někde uložená technika se kterou budou po absolvování ZVS pravidelně cvičit případně bojovat. Zatím kvůli nákladnosti nemají vlastní techniku ani Aktivní zálohy.
     Skrýt celý příspěvek

     • Razem
      08:05 15.04.2021

      To, že finanční toky v rámci MO nejsou vždy správné a dokonce se stávalo, že je nedokázali ani využít je problém, který se má řešit ne se podle něj podřizovat...

      Bojový význam má ...
      Zobrazit celý příspěvek

      To, že finanční toky v rámci MO nejsou vždy správné a dokonce se stávalo, že je nedokázali ani využít je problém, který se má řešit ne se podle něj podřizovat...

      Bojový význam má pěší pluk značný, proto také existujou, třeba v US Army, hlavně je univerzální. To, že si to vy neuvědomujete dokazuje jen vaší výši vojenského povědomí.
      Ohledně zaplněnosti, v každém ročníku je cca 100 až 120 tisíc lidí, pokud budem počítat s plukem tj. cca 1000 mužů a žen, tak to znamená, že zájemců z celkového ročníku bude potřeba do 1%!!! Pokud budem počítat jen muže, tak 2x víc tj do 2%. To se zvládne i bez PR, s PR bude přetlak.
      Skrýt celý příspěvek

     • Scotty
      08:48 15.04.2021

      Stejný přetlak jako u AZ nebo dobrovolných cvičení? U prvního se považuje za úspěch získání nižších stovek ročně a u druhého desítek. Navíc se dá stěží dodržovat nějaká ...
      Zobrazit celý příspěvek

      Stejný přetlak jako u AZ nebo dobrovolných cvičení? U prvního se považuje za úspěch získání nižších stovek ročně a u druhého desítek. Navíc se dá stěží dodržovat nějaká pravidelná struktura když počet vojáku kteří nastoupí nelze plánovat. Na to v podstatě dojeli všude kde se o něco takového pokusili.
      No například v té americké armádě pobíhá debata jestli nejsou pěší brigády na moderním bojišti přežitek. Se stažením a Afghánistánu tahle debata jistě zesílí.
      V AČR vznikly motorizované prapory jen jako nouzové řešení a do budoucna mají zaniknout úplně.
      Jako naprosté minimum vidím vyzbrojit takové jednotky alespoň ozbrojeným OT jako například Titus a samozřejmě patřičnou podporou a zabezpečením. Ovšem všechno tohohle může fungovat na základě AZ Velitelství teritoria mnohem efektivněji.
      Skrýt celý příspěvek

     • Razem
      09:36 15.04.2021

      Scotty
      Jak jsem psal výše, AZ a dobrovolná cvičení není alternativa k ZVS. Pokud by se zavedla ZVS znovu, tak by každý z ročníku dostal něco jako kdysi povolávací rozkaz, ale ...
      Zobrazit celý příspěvek

      Scotty
      Jak jsem psal výše, AZ a dobrovolná cvičení není alternativa k ZVS. Pokud by se zavedla ZVS znovu, tak by každý z ročníku dostal něco jako kdysi povolávací rozkaz, ale raději bych tomu říkal pozvánka, ale to už řešíme konkrétní věci. Dotyční by nešli ihned ke komisi, ale armáda by jim promítla pár videí, co je armáda, co je ceká, proč ji máme, atd. Jde o i to, že celkový ročník získá info a vlastně PR o armádě, potažmo ZVS. A bylo by dobré, kdyby odvedení branci měli možnost výběru jako ve Finsku. Obyčejná služba 6 měsíců, specialista 9 měsíců, velitelská funkce 12 měsíců. Ohledně výzbroje, určitě Titusy, Iveco nebo také Patriot/Gerlach.
      Minomety 81mm, pořídil bych i lehké raketomety ráže cca 80mm ty by mohl obdržet i výsadkový pluk. Plus RBS-70.
      Skrýt celý příspěvek

     • Razem
      09:42 15.04.2021

      Pokud by se zavedla ZVS v modelu, jaký tu prezentuji, tak vy tím profesionální část armády a AZ nebyli nijak negativně ovlivněny, naopak by dostali kvalitní zdroj lidí.

      Pokud by se zavedla ZVS v modelu, jaký tu prezentuji, tak vy tím profesionální část armády a AZ nebyli nijak negativně ovlivněny, naopak by dostali kvalitní zdroj lidí.

    • logik
     14:12 15.04.2021

     Razem:
     "Ale o tomto modelu tu přece mluvim!!!"
     Prosím, nelži, tvrdil jsi:
     "Tím pádem by počet sloužících branců byl omezený a vlastně by byl na základě dobrovolnosti."
     Dané země ...
     Zobrazit celý příspěvek

     Razem:
     "Ale o tomto modelu tu přece mluvim!!!"
     Prosím, nelži, tvrdil jsi:
     "Tím pádem by počet sloužících branců byl omezený a vlastně by byl na základě dobrovolnosti."
     Dané země žádnou službu na základě dobrovolnosti prostě nemají.
     Skrýt celý příspěvek

 • Pepe81
  00:13 14.04.2021

  https://www.armadninoviny.cz/k...

  Maji spolecne zajmy.

  https://www.armadninoviny.cz/k...

  Maji spolecne zajmy.

 • Pepe81
  00:03 14.04.2021

  Chce se mi zvracet. Nestydíte se dávat tady příspěvky od zrádců?

  Můj hrdý, tvrdohlavý děda, co byl chycen po zběhnutí z fašistické SR armády a vrátil se z koncentráku se 45kg ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Chce se mi zvracet. Nestydíte se dávat tady příspěvky od zrádců?

  Můj hrdý, tvrdohlavý děda, co byl chycen po zběhnutí z fašistické SR armády a vrátil se z koncentráku se 45kg (počkali rok, jestli přežije s moji babkou), který vyhnal komunisty s odmenou/odskodnym - že nebojoval za ně, se v hrobě obrací u těhle článků.
  Japonský zrádce, vzhlizející k východu. Lepší monterky vám mysl nespraví.
  Skrýt celý příspěvek

 • Jan Padesátýpátý
  22:02 13.04.2021

  Když to člověk čte, říká si že právě Okamura je pokračovatelem bývalé KSČ, zatímco KSČM je vedle něj už jenom odvar.

  Když vidím nějaký rozhovor s komunistkou Konečnou, často ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Když to člověk čte, říká si že právě Okamura je pokračovatelem bývalé KSČ, zatímco KSČM je vedle něj už jenom odvar.

  Když vidím nějaký rozhovor s komunistkou Konečnou, často odpovídá k věci a kdybych nevěděl že je komunistka, tak bych si jí dovedl zařadit i do řady jiných stran;
  Zato Okamura nezapomene do každé věty přibalit buď jak nás Brusel ničí, nebo jak USA a NATO ohrožují svět, jak Rusku všichni ubližují nebo jak to Stalin dělal dobře.
  Skrýt celý příspěvek

 • Spalda
  21:29 13.04.2021

  Mistr Sun - vytvořil dodnes platných třináct „zlatých zásad“ válčení. První z nich říká: Diskredituje vše, co je v zemi protivníka dobré..... Víc psát asi nemá váznam.

  Mistr Sun - vytvořil dodnes platných třináct „zlatých zásad“ válčení. První z nich říká: Diskredituje vše, co je v zemi protivníka dobré..... Víc psát asi nemá váznam.

 • TF_HU
  19:52 13.04.2021

  Ty woe, co to je?

  Když se před 22 lety vzepřeli Jugoslávci diktátu NATO, aby ve své zemi umístili základny NATO, byli bez milosti vybombardovaní, bylo odtrženo Kosovo a základny ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Ty woe, co to je?

  Když se před 22 lety vzepřeli Jugoslávci diktátu NATO, aby ve své zemi umístili základny NATO, byli bez milosti vybombardovaní, bylo odtrženo Kosovo a základny se tam postavily. Na jedné straně se nám může zdát, že Srbové prohráli, ale není to pravda – ztratili kus území, ale díky tomu, že se vzepřeli, ztratili jen Kosovo, ale Srbsko je dodnes svobodné. Pokud by se tehdy podvolili byla by z nich stejná nesvéprávná kolonie jako z České republiky.

  Tohle myslí vážně?
  Skrýt celý příspěvek

  • Georges
   20:03 13.04.2021

   Já myslím, že moc dobře ví, že lže ....ten člověk je nemocnej...

   Já myslím, že moc dobře ví, že lže ....ten člověk je nemocnej...

  • StandaBlabol
   20:12 13.04.2021

   Dobře ví, že to není pravda. A taky ví, že je skupina lidí, kteří tohle chtějí slyšet. A pro ně to říká. Cílí na svých 10% nevzdělaných radikálních voličů.

   Dobře ví, že to není pravda. A taky ví, že je skupina lidí, kteří tohle chtějí slyšet. A pro ně to říká. Cílí na svých 10% nevzdělaných radikálních voličů.

 • ludvík
  18:36 13.04.2021

  Jako příklad by měl Okamura chránit hranici Ukrajiny a Ruska. Jinak je nepoužitelný a nepoučitelný demagog.

  Jako příklad by měl Okamura chránit hranici Ukrajiny a Ruska. Jinak je nepoužitelný a nepoučitelný demagog.

 • Georges
  15:44 13.04.2021

  Nezvládl jsem to celé přečíst, je to psychopatický psychopat....

  Nezvládl jsem to celé přečíst, je to psychopatický psychopat....

 • Robaiz
  09:11 13.04.2021

  No zajímavé je, že už týden dva se na ukrajinsko-ruských hranicích chřastí zbraněmi (zdejší oblíbené téma) a zde se namísto nějakého nestranného hodnocení tamní situace řeší ...
  Zobrazit celý příspěvek

  No zajímavé je, že už týden dva se na ukrajinsko-ruských hranicích chřastí zbraněmi (zdejší oblíbené téma) a zde se namísto nějakého nestranného hodnocení tamní situace řeší šílenec Pitomio.... :D

  Přejmenujte si to tu na Armádní Dnes - takové aDnes...
  ...nebo Armádní Blesk.... :P
  Skrýt celý příspěvek

  • Jan Grohmann
   08:56 14.04.2021

   Až se tam bude dít něco podstatného, určitě napíšeme.

   Až se tam bude dít něco podstatného, určitě napíšeme.

 • Rase
  08:45 13.04.2021

  Doufám že vám za to pan poslanec pořádně zaplatil, jelikož dávat takovýmto lidem prostor v médiích je velké fopá. Celkově dává AN až moc prostoru lidem z SPD a předpokládám že před ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Doufám že vám za to pan poslanec pořádně zaplatil, jelikož dávat takovýmto lidem prostor v médiích je velké fopá. Celkově dává AN až moc prostoru lidem z SPD a předpokládám že před volbami bude množství rozhovorů s "odborníky" z SPD dál růst. Mno dost to tady upadá a ne jen diskuze.
  Skrýt celý příspěvek

  • Clanek
   13:59 13.04.2021

   Prave naopak. Pan Okamura se timhle clankem krasne odkopal. Coz o to, to on delava rad a pravidelne, ale rozumny clovek do halo novin a podobnych platku nechodi, a je dobre si ...
   Zobrazit celý příspěvek

   Prave naopak. Pan Okamura se timhle clankem krasne odkopal. Coz o to, to on delava rad a pravidelne, ale rozumny clovek do halo novin a podobnych platku nechodi, a je dobre si obcas pripomenout co je to za populistu / extremistu i v regulernim tisku, za ktere AN povazuju. Navic zde je jeho clanek i s komenty, kde snad 95% sdili nazor, ze je ta Okamurovo "strategie" brak a dokazi to ve vetsi mire i zduvodnit a tak lidi co to budou cist snad nekriticky neprectou jen clanek, ale nakouknou i sem a treba si rozsiri obzory (narozdil od tech vyse zminenych halo novin).
   Pokud za to redakce AN jeste dostala zaplaceno, takze se muze venovat i clankum co nas regulerne zajimaji, o technice atd., tak je to hodnotim peti hvezdickami => znacka ideal. :))
   Skrýt celý příspěvek

   • Ondra Mrklas
    19:16 13.04.2021

    Přesně tak. Okamurův názor je škodlivý pouze ve chvíli, kdy ho podporuje 80-90% diskutujících či když naopak žádný diskutující není k článku povolen. Zde bych Okamurův článek viděl ...
    Zobrazit celý příspěvek

    Přesně tak. Okamurův názor je škodlivý pouze ve chvíli, kdy ho podporuje 80-90% diskutujících či když naopak žádný diskutující není k článku povolen. Zde bych Okamurův článek viděl spíš jako lekci zachování chladné hlavy při čtení a následnou lekci rétoriky při co nejvíce kulantním zformulování vyvracející odpovědi na jeho článek. Pro ty, kteří se s Okamurou dříve neztotožňovali je toto jen důkaz, že udělali dobře
    Skrýt celý příspěvek

    • Jirosi
     07:59 14.04.2021

     Pokud by se pohyboval pod hranicí zvolitelnosti do sněmovny měl by jste pravdu.

     Bohužel, si tu udržujeme 5. kolonu jako mají na východě Ukrajiny.

     Pokud by se pohyboval pod hranicí zvolitelnosti do sněmovny měl by jste pravdu.

     Bohužel, si tu udržujeme 5. kolonu jako mají na východě Ukrajiny.

    • logik
     10:16 14.04.2021

     To sice máte pravdu, ale to by musel být novinář schopnější a Okamuru i konfrontovat s jeho lžemi. Takto to chytrý člověk pochopí, ale Okamurova cílovka nikoli.

     To sice máte pravdu, ale to by musel být novinář schopnější a Okamuru i konfrontovat s jeho lžemi. Takto to chytrý člověk pochopí, ale Okamurova cílovka nikoli.

     • Rase
      20:30 14.04.2021

      přesně tak, jeho voličům stačí, že vidí na AN jeho portrét a hned jsou šťastní. Bohužel se AN vydalo touto cestou, což je dost smutné.

      přesně tak, jeho voličům stačí, že vidí na AN jeho portrét a hned jsou šťastní. Bohužel se AN vydalo touto cestou, což je dost smutné.

   • Rase
    20:28 14.04.2021

    Mno, problém je v tom, že i negativní reklama je reklama a jediné co lidem jako je Okamura vadí / uškodí je, pokud bude přehlížen. Když už máme onu demokracii, tak zveřejňovat ...
    Zobrazit celý příspěvek

    Mno, problém je v tom, že i negativní reklama je reklama a jediné co lidem jako je Okamura vadí / uškodí je, pokud bude přehlížen. Když už máme onu demokracii, tak zveřejňovat rozhovory s těmito pomatenci mají na starost veřejnoprávní média (ta dávají prostor všem).

    ps. zajímavých článků o technice jsem tady bohužel viděl jen minimum. Už to tady není co dřív.
    Skrýt celý příspěvek

  • HEKTOR
   19:13 13.04.2021

   Rase - keďže máme tú demokraciu v sr aj v čr,tak každý by mal mať priestor sa vyjadriť...lebo inak začne vyplakávanie že im média nedávajú priestor a oni nechcú nič zlé......v sr ...
   Zobrazit celý příspěvek

   Rase - keďže máme tú demokraciu v sr aj v čr,tak každý by mal mať priestor sa vyjadriť...lebo inak začne vyplakávanie že im média nedávajú priestor a oni nechcú nič zlé......v sr napr. taký pán kotleba...
   Skrýt celý příspěvek

   • Jirosi
    08:02 14.04.2021

    Problém není v tom, že se někomu dá prostor. Problém je kolik lidí tomu věří.
    Bohužel/Bohudík, žijeme v demokracii a ne ve státem řízené propagandě jako někde na východě.

    Problém není v tom, že se někomu dá prostor. Problém je kolik lidí tomu věří.
    Bohužel/Bohudík, žijeme v demokracii a ne ve státem řízené propagandě jako někde na východě.

 • Jacob
  07:10 13.04.2021

  Tento člověk mi byl dost protivný už kdysi před lety, kdy v různých médiích vystupoval jako mluvčí Asociace cestovních kanceláří nebo co to bylo. Ani nevím proč, ale byl mi ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Tento člověk mi byl dost protivný už kdysi před lety, kdy v různých médiích vystupoval jako mluvčí Asociace cestovních kanceláří nebo co to bylo. Ani nevím proč, ale byl mi protivný.
  A pak později když šel do politiky s nějakým hnutím Usvit přímé demokracie (opravte mě, jestli to píšu špatně) , se taky ukázalo, že jako úspěšný podnikatel, kterým se vždy velmi prezentoval, mimo jiné už jako politik, tak docela nebyl.
  Nic méně jeho další angažmá mu tu stále dobře vychází a mě je kolikrát na zvracení, když někde slyším jeho lži a bláboly.
  A nyní je mi na blití, že ani tady od něj není klidu...
  Skrýt celý příspěvek

  • Matesaax
   09:25 13.04.2021

   Přesně jak říkáte, kdyz dělal mluvčího asociace cestovek, tak snad nebyl den, aby nebyl v televizi novinách či jinde. Od té doby mi leze na nervy.

   Přesně jak říkáte, kdyz dělal mluvčího asociace cestovek, tak snad nebyl den, aby nebyl v televizi novinách či jinde. Od té doby mi leze na nervy.

 • Jan Padesátýpátý
  06:01 13.04.2021

  Přemýšlím co je to za lidi co Okamurovi věří.

  Stačí jeho první odpověď a slova o tom, jak nás Habsburkové poněmčovali.
  Přitom každý ví, že v jednu dobu čeština už skoro ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Přemýšlím co je to za lidi co Okamurovi věří.

  Stačí jeho první odpověď a slova o tom, jak nás Habsburkové poněmčovali.
  Přitom každý ví, že v jednu dobu čeština už skoro neexistovala, a přesto jí buditelé dokázali v rakouském prostředí oživit. Jak to asi dokázali přes maximální snahu "uzurpátora" o poněmčení "porobených" obyvatel?
  Skrýt celý příspěvek

  • Jura99
   12:51 13.04.2021

   A jak se stalo, ze v pry ne-uzurpatorskem prostredi cestina upadala?

   A jak se stalo, ze v pry ne-uzurpatorskem prostredi cestina upadala?

   • GlobeElement
    13:15 13.04.2021

    Jak je možné, že češtinu kodifikovali státem placení pedagogové v tom hrozném žaláři národů?
    Jak je možné, že ten cizácký uzurpátor poslal peníze na stavbu českého národního ...
    Zobrazit celý příspěvek

    Jak je možné, že češtinu kodifikovali státem placení pedagogové v tom hrozném žaláři národů?
    Jak je možné, že ten cizácký uzurpátor poslal peníze na stavbu českého národního divadla - hned 2x, když jsme si ho vypálili ještě nedostavené.
    Jak je možné, že úřední listiny v české části monarchie byly psány česky?
    Skrýt celý příspěvek

    • Jura99
     16:13 13.04.2021

     Listiny byly psány dvoujazyčně, pravda, na rozdíl od Protektorátu byla Němčina až druhá. Oni taky Rakušané nemohli dělat takové machry, Čechů bylo početně stejně, byli vzdělaní, v ...
     Zobrazit celý příspěvek

     Listiny byly psány dvoujazyčně, pravda, na rozdíl od Protektorátu byla Němčina až druhá. Oni taky Rakušané nemohli dělat takové machry, Čechů bylo početně stejně, byli vzdělaní, v rámci průměru monarchie i bohatí a Koruna česká bývala významnější než Habsburkové, které vynesla do popředí dějin spíš náhoda. Takže poslat příspěvek na divadlo, to byl od císaře takový pokus o mazaný tah.
     Skrýt celý příspěvek

     • padre
      16:32 13.04.2021

      Na Vojenské akademii c.k. Rakousko Uherské armády ve Vídni byla čeština jedním z povinných jazyků pro důstojnický sbor.Spolu s němčinou a maďarštinou.

      Na Vojenské akademii c.k. Rakousko Uherské armády ve Vídni byla čeština jedním z povinných jazyků pro důstojnický sbor.Spolu s němčinou a maďarštinou.

     • padre
      16:38 13.04.2021

      To že císař František Josef I poslal příspěvek na české Národní divadlo nebyl nějaký mazaný tah,ale jen důkaz toho ze to byl slušný člověk a česká kultura mu nebyla lhostejná.Na ...
      Zobrazit celý příspěvek

      To že císař František Josef I poslal příspěvek na české Národní divadlo nebyl nějaký mazaný tah,ale jen důkaz toho ze to byl slušný člověk a česká kultura mu nebyla lhostejná.Na rozdíl od toho nekulturního hovada ,které v současné době dřímá v oblasti Pražského hradu.
      Skrýt celý příspěvek

     • GlobeElement
      18:01 13.04.2021

      Samozřejmě, že kdyby Habsburkové chtěli, tak se u nás mluví jen německy. Až do roku 1774 vůbec nebyla povinná školní docházka a slabikář schvalovala sama císařovna. A ten vyšel již ...
      Zobrazit celý příspěvek

      Samozřejmě, že kdyby Habsburkové chtěli, tak se u nás mluví jen německy. Až do roku 1774 vůbec nebyla povinná školní docházka a slabikář schvalovala sama císařovna. A ten vyšel již roku 1775 - česky. Stačilo nařídit jen německý a bylo by hotovo.
      Jenomže Habsburkové proti Čechům ani jiným národům vůbec nic neměli. To čeští národovci dodnes nedokáží pochopit - tu absenci národní nenávisti.

      Čechů bylo v monarchii hodně, ale všichni gramotní uměli německy.

      Habsburky nevynesla do popředí dějin náhoda, ale diplomatické schopnosti - které Přemysl Otakar II. postrádal. O tom, kdo bude německým králem museli kurfiřti rozhodnout jednomyslně, on sám byl jedním z nich, ale byl si sám sebou tak jistý, že na volbu poslal zástupce - který hlasoval proti němu. (Ovšem i o češství Otakara se dá pochybovat, matkou byla Kunhuta Štaufská, babička z otcovy strany byla uherská princezna,...).

      Císař přispěl na české divadlo, protože podporoval kulturu a přál si rozvoj Prahy a Čechy. Císařská rodina věnovala na divadlo skoro 50 000 zlatých.

      Rakousko-Uhersko byl mnohonárodnostní stát a takovou byla i sama císařská rodina. Už bychom se té primitivní nacionální zášti měli zbavit.
      Skrýt celý příspěvek

 • garde
  20:42 12.04.2021

  Chtěl bych vidět finanční toky strany SPD.......myslím, že velká část zdrojů teče směrem od Moskvy. Zajímavé je, že jsem několikrát viděl pana Okamuru na dnech NATO v ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Chtěl bych vidět finanční toky strany SPD.......myslím, že velká část zdrojů teče směrem od Moskvy. Zajímavé je, že jsem několikrát viděl pana Okamuru na dnech NATO v Ostravě....spolu s jeho gorilami.
  Skrýt celý příspěvek

  • Ján Paliga
   21:44 12.04.2021

   V Nemecku to majú podobné s AfD - tí najnovšie chcú vystúpenie Nemecka z EÚ.... a financovanie? Fúka z Kremľa, podobne ako u Le Penovej či Salviniho, na Slovensku Kotlebu.... ...
   Zobrazit celý příspěvek

   V Nemecku to majú podobné s AfD - tí najnovšie chcú vystúpenie Nemecka z EÚ.... a financovanie? Fúka z Kremľa, podobne ako u Le Penovej či Salviniho, na Slovensku Kotlebu.... Vcelku zaujímavé....
   Skrýt celý příspěvek

   • Poly
    23:17 12.04.2021

    Afd prošla nějakou změnou za poslední roky. To, co na ní bylo ještě takové "normální" je teď silně konzervativní. Naštěstí jejich volební výsledky nejsou nic moc. Jinak dobré ...
    Zobrazit celý příspěvek

    Afd prošla nějakou změnou za poslední roky. To, co na ní bylo ještě takové "normální" je teď silně konzervativní. Naštěstí jejich volební výsledky nejsou nic moc. Jinak dobré přirovnání.
    Skrýt celý příspěvek

 • IS-3
  18:47 12.04.2021

  No nemyslel jsem si, že nám na Armádních Novinách bude někdo cpát bláboly tohoto rusofilního pseudovlastence.

  No nemyslel jsem si, že nám na Armádních Novinách bude někdo cpát bláboly tohoto rusofilního pseudovlastence.

  • Jan Padesátýpátý
   05:14 13.04.2021

   okamuru znám jenom z jeho krátkých prohlášení
   rád jsem se zasmál a taky poučil o čem je Okamura v detailech

   okamuru znám jenom z jeho krátkých prohlášení
   rád jsem se zasmál a taky poučil o čem je Okamura v detailech

 • Matesaax
  16:53 12.04.2021

  Okamura nepřekvapil. Je hrozne, že člověka s takovými názory u nás chce volit tolik lidí. Vždyť vetsinu s toho co říká stejně nemůže nikdy splnit, jen to prostě dobře působí na tu ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Okamura nepřekvapil. Je hrozne, že člověka s takovými názory u nás chce volit tolik lidí. Vždyť vetsinu s toho co říká stejně nemůže nikdy splnit, jen to prostě dobře působí na tu hloupejsi polovinu Čechů. O armádě se s toho rozhovoru nedozvíme nic, jen v každé odpovedi vytáhne zle Američany.
  Skrýt celý příspěvek

  • Poly
   23:21 12.04.2021

   Často je k neuvěření, kdo ho volí. Moje sestřenice není hloupá a fakt by mě nikdy nenapadlo, že volí SPD. A ehle, ono ano.... Instantní řešení se hezky poslouchají a zabírají i na ...
   Zobrazit celý příspěvek

   Často je k neuvěření, kdo ho volí. Moje sestřenice není hloupá a fakt by mě nikdy nenapadlo, že volí SPD. A ehle, ono ano.... Instantní řešení se hezky poslouchají a zabírají i na ne přímo hloupé jedince.
   Skrýt celý příspěvek

 • memo
  16:48 12.04.2021

  Bohužel musím konstatovat že pan Okamura je velkým zklamáním co se týče politiky.
  Bohužel tím zklamáním ale jsou i všechni ostatní politici od roku 1989 do současnosti. O těch od ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Bohužel musím konstatovat že pan Okamura je velkým zklamáním co se týče politiky.
  Bohužel tím zklamáním ale jsou i všechni ostatní politici od roku 1989 do současnosti. O těch od 1948 do 1989 je také téměř nemožné říci cokoliv pozitivního. Snad jen Fr. Kriegla je možné označit za statečného člověka.
  Jinak si zřejmě Česká Republika prostě musí ještě projít nějakou společenskou katarzi. Je to asi nevyhnutelnost.
  Snad to již za další dekádu bude alespoň trochu jinak. Lépe jak doufám.
  Skrýt celý příspěvek

  • Miroslav
   16:53 12.04.2021

   A so súdruhom Miloušom si bol akože spokojný?

   A so súdruhom Miloušom si bol akože spokojný?

  • Jura99
   18:13 12.04.2021

   F. Kriegel není ten pravý pro obdiv. V roce 1948 se jako vysoký funkcionář Lidových milicí aktivně účastnil puče. To že nepodepsal moskevský protokol, to byl moment odvahy, ale ...
   Zobrazit celý příspěvek

   F. Kriegel není ten pravý pro obdiv. V roce 1948 se jako vysoký funkcionář Lidových milicí aktivně účastnil puče. To že nepodepsal moskevský protokol, to byl moment odvahy, ale podepsat tam chtěl málokdo, Dubčekovi ani dalším se do podpisu nechtělo. Podpis ale byl v té situaci pragmatický, okupační vojska měla ČSSR obsazenou. Správně to řekl Svoboda, že se přítomní politici prožvanili tam, kde teď jsou a že v životě viděl hromady mrtvol a nechce vidět další. Máme celkem tradici umět odhadnou, kdy vzít do ruky zbraň a kdy se naoko podvolit. Ve výsledku stejně býváme na vítězné straně. U malého státu to není špatná vlastnost.
   Skrýt celý příspěvek

   • Ján Paliga
    21:46 12.04.2021

    Ani by som netvrdil....

    Tým zohýbaním chrbtice sme stratili to najdôležitejšie - morálku a česť... Následky si nesieme dodnes.

    Ani by som netvrdil....

    Tým zohýbaním chrbtice sme stratili to najdôležitejšie - morálku a česť... Následky si nesieme dodnes.

   • Jan Padesátýpátý
    05:20 13.04.2021

    tady nešlo o hromady mrtvol, neřešíme tu jestli měli proti SSSR vrhnout armádu
    šlo o to, jestli okupaci legitimizují a zklamou celý národ, a jestli skloní hřbet, jak píše Ján ...
    Zobrazit celý příspěvek

    tady nešlo o hromady mrtvol, neřešíme tu jestli měli proti SSSR vrhnout armádu
    šlo o to, jestli okupaci legitimizují a zklamou celý národ, a jestli skloní hřbet, jak píše Ján Paliga
    Skrýt celý příspěvek

   • GlobeElement
    07:00 13.04.2021

    Hezký způsob, jak omluvit zbabělost.

    Ve finále jsme směšný pseudostát existující jen proto, že to vyhovuje nějaké silnější zemi a který zanikne, jakmile to té jiné zemi přijde ...
    Zobrazit celý příspěvek

    Hezký způsob, jak omluvit zbabělost.

    Ve finále jsme směšný pseudostát existující jen proto, že to vyhovuje nějaké silnější zemi a který zanikne, jakmile to té jiné zemi přijde výhodnější. Nikdo nás nebere vážně, spojenci se na nás nemohou spolehnout, nepřítel se nemusí bát.

    Stát, který není ochoten bránit svou existenci nemá na tuto existenci právo - a dříve nebo později ji ztratí.
    Skrýt celý příspěvek

    • Jura99
     07:52 13.04.2021

     GlobeElement: bláboly. Jaká zbabělost ? Mají být snad Francouzi hrdí, že selhali a Němci je přejeli za měsíc, nebo Poláci, že ztratili čtvrtinu obyvatel a výsledek nula ? Nebo ...
     Zobrazit celý příspěvek

     GlobeElement: bláboly. Jaká zbabělost ? Mají být snad Francouzi hrdí, že selhali a Němci je přejeli za měsíc, nebo Poláci, že ztratili čtvrtinu obyvatel a výsledek nula ? Nebo Belgičani, Dánové, kteří téměř nevystřelili ? A na co mají být hrdí Němci, kteří posledních 100let prohráli každou válku do které šli ? A SSSR ? Kde je SSSR ? Nebo je na místě hrdost u Afghánců, že mají neustále rozbitou a rozvrácenou zemi ?

     Jan Padesátýpátý: Podepsali, protože nechtěli, aby přišla nějaká loutková vláda. Nechci ty komunisty srovnávat s Eliášem, ale ten také dělal Němcům předsedu protektorátní vlády a přitom hřbet sklonil jen naoko.
     Skrýt celý příspěvek

     • GlobeElement
      08:06 13.04.2021

      Francouzi i Poláci se bránili. Jasně dali najevo, že o svůj stát stojí a jsou ochotni za něj bojovat a že to útočníka bude bolet. Výsledek rozhodně není nula, výsledkem je, že si ...
      Zobrazit celý příspěvek

      Francouzi i Poláci se bránili. Jasně dali najevo, že o svůj stát stojí a jsou ochotni za něj bojovat a že to útočníka bude bolet. Výsledek rozhodně není nula, výsledkem je, že si každý dvakrát rozmyslí, než na ně zaútočí. I kdyby vyhrál, nebylo by to zadarmo. Když půjde po nás, bude to grátis.

      Je to jako když ti do pokoje vletí moucha a když tam vletí sršeň. Oba dokážeš zabít holou dlaní, koho si troufneš plácnout?
      Skrýt celý příspěvek

     • Jan Padesátýpátý
      09:14 13.04.2021

      Nechtěli aby přišla loutková vláda, tak se sami stali loutkami?

      Nechtěli aby přišla loutková vláda, tak se sami stali loutkami?

     • Jura99
      12:54 13.04.2021

      Francouzska obrana byla ukazka nevidane neschopnosti, chaosu a nechuti do valky. Polaci sli od porazky k porazce. Na tom opravdu nejde budovat hrdost. Dulezite je, kdo se smeje ...
      Zobrazit celý příspěvek

      Francouzska obrana byla ukazka nevidane neschopnosti, chaosu a nechuti do valky. Polaci sli od porazky k porazce. Na tom opravdu nejde budovat hrdost. Dulezite je, kdo se smeje naposled. A v souboji Hitler-Benes to Hitler nebyl.
      Skrýt celý příspěvek

     • GlobeElement
      13:16 13.04.2021

      Jo, to my smějeme dodnes.

      Když u nás začaly politické změny, Rusové nás bez skrupulí obsadili. Na Poláky si netroufli.

      Jo, to my smějeme dodnes.

      Když u nás začaly politické změny, Rusové nás bez skrupulí obsadili. Na Poláky si netroufli.

     • Jura99
      15:39 13.04.2021

      Ale vůbec ne. V Polsku udělal Jaruzelski výjimečný stav a pozavíral disidenty v tisícových počtech, takže se SSSR uspokojil a invaze se nekonala, i když bylo namále (i u nás ...
      Zobrazit celý příspěvek

      Ale vůbec ne. V Polsku udělal Jaruzelski výjimečný stav a pozavíral disidenty v tisícových počtech, takže se SSSR uspokojil a invaze se nekonala, i když bylo namále (i u nás proběhla aktivace několika divizí a proběhl přesun k hranicím, někteří vojáci se i těšili, že Polákům prý oplatí rok 68). U nás Brežněv hučel do Dubčeka, aby zavedl cenzuru a stopnul demokratizaci. Naposledy v Čierne nad Tisou. Dubček jen sliboval ale skutek utek, takže k invazi došlo. To bylo asi to "prožvanění se", které vytýkal Svoboda našim politikům v Moskvě.
      Skrýt celý příspěvek

     • GlobeElement
      16:09 13.04.2021

      Invaze do ČSSR v roce 1968 nebyla motivována absencí cenzury, nebo jinými demokratizujícími kroky, jak se u nás traduje (ve skutečnosti se totéž stalo v SSSR o pár let dříve, naše ...
      Zobrazit celý příspěvek

      Invaze do ČSSR v roce 1968 nebyla motivována absencí cenzury, nebo jinými demokratizujícími kroky, jak se u nás traduje (ve skutečnosti se totéž stalo v SSSR o pár let dříve, naše uvolnění navazovalo na to sovětské, jako později za Gorbačovovy perestrojky), nýbrž snahou sovětského velení mít vojenské jednotky na západní hranici impéria. Těch 200 000 sovětských vojáků tady nebylo aby pacifikovali nás, na to by stačila čtvrtina. Byli tady, aby mohli útočit na Německo. Usilovali o tuto vojenskou přítomnost dlouho, když to nešlo po dobré, udělali to po zlém.
      A to samé v bledě modrém platilo pro Polsko..
      SSSR na obsazení Polska ani neměl vypracované plány. Sice se k polským hranicím stáhlo 20 sovětských divizí, ale nakonec sovětské vedení myšlenku na invazi odmítlo (Husák byl pro, jen tak mezi námi).
      Odvolání příprav na invazi se stalo 9. prosince 1980. Jaruzelski vyhlásil výjimečný stav 13. prosince 1981, tedy až rok poté. Ergo Jaruzelského akce neměla na odvolání invaze do Polska žádný vliv, jelikož přišla až o rok později.
      Skrýt celý příspěvek

     • padre
      17:08 13.04.2021

      Agrese vojsk Waršavské smlouvy proti Polsku to by tehdy byla pořádná mela.Táborská a Slánská divize v prosinci mrzly u Jaroměře a ruské divize u Liberce a od Králíků až po ...
      Zobrazit celý příspěvek

      Agrese vojsk Waršavské smlouvy proti Polsku to by tehdy byla pořádná mela.Táborská a Slánská divize v prosinci mrzly u Jaroměře a ruské divize u Liberce a od Králíků až po Bohumín..Ruští vojačci chodili žebrat po domech o nějaké jidlo.Polsko - čs . hranice byla v té době prakticky uzavřená,ale o to více se přes ni pašovalo.K tradičním produktům jako je cukr a líh se přidaly ještě kazety,džíny a cigarety.Poláci věděli o útvarech za svou hranicí úplně všechno.Měli na rusáky pořádnou pifku a pochybuju že by se Jaruzelskemu podařilo udržet polskou armádu v kasárnách.V polském příhraničí měl každý chlap ve skříni střelnou zbraň, pytlačení tam bylo vcelku uznávaným národním sportem.A na jelena nemůžete jít s flobertkou.Tak to radši Brežněv odpískal.
      Skrýt celý příspěvek

     • Jura99
      09:38 14.04.2021

      Globe Element: to je samozřejmě nesmysl, že by Varšavská smlouva podnikla invazi 500tis. vojáků jen proto, aby si tu zřídili střední skupinu sovětských vojsk. To byl pouze vedlejší ...
      Zobrazit celý příspěvek

      Globe Element: to je samozřejmě nesmysl, že by Varšavská smlouva podnikla invazi 500tis. vojáků jen proto, aby si tu zřídili střední skupinu sovětských vojsk. To byl pouze vedlejší pro ně užitečný efekt, primární bylo zabránit odklonu ČSSR od socialistického tábora, který reálně hrozil. Byla zrušena cenzura, měly být volby a dokonce v jejich návrhu byl první pokus o politickou soutěž, bylo navrženo víc kandidátů než mandátů. O umístění sovětských vojsk se Sověti snažili dlouhodobě, všichni naši komunističtí prezidenti tomu kupodivu házeli klacky pod nohy, ale že by kvůli tomu podnikli Rusové invazi je nesmysl. Důvod proč se neuskutečnil vpád do Polska určitě není ten, že by se Rusové Poláků báli. Doba už se změnila, Rusové byli angažovaní v Afghánistánu a nepochybně měli dobré informace, jestli bude invaze zapotřebí či nikoliv. I ČSSR bedlivě pozorovali zhruba rok, kam se vývoj posunuje, než spustili invazi. Také je dobré nezapomínat, že Sověti v Polsku byli, měli tam už od války severní skupinu sovětských vojsk v síle zhruba 50tis. plus letectvo.
      Skrýt celý příspěvek

     • Tesil
      17:05 14.04.2021

      Pochybuji,že Sověti nepodnikli invazi do Polska z obavy před polskými pytláky.
      V té době měli dost svých problémů a nechtěli riskovat sankce západu.Nechtěli ani nemohli nadále ...
      Zobrazit celý příspěvek

      Pochybuji,že Sověti nepodnikli invazi do Polska z obavy před polskými pytláky.
      V té době měli dost svých problémů a nechtěli riskovat sankce západu.Nechtěli ani nemohli nadále podporovat polskou ekonomiku.
      Ve finále byli ochotni vyjednávat se Solidaritou ohledně případného přesunu vojsk k západní hranici VS.
      Skrýt celý příspěvek

     • GlobeElement
      09:31 15.04.2021

      SSSR provedl invazi do ČSSR ze stejého důvodu, jako nedávno Rusko anektovalo Krym. Aby se náhodou nestalo, že se ČSSR pokusí vystoupit z VS, jako se o to pokusilo ...
      Zobrazit celý příspěvek

      SSSR provedl invazi do ČSSR ze stejého důvodu, jako nedávno Rusko anektovalo Krym. Aby se náhodou nestalo, že se ČSSR pokusí vystoupit z VS, jako se o to pokusilo Maďarsko.
      Vnitropolitické poměry ČSSR nebyly důvodem, nebyly totiž jiné, než v SSSR. Již od roku 1965 probíhaly v SSSR pokusy o reformu hospodářství, tzv. Kosyginova reforma. Ale uvolnění ekonomických otěží vedlo i k uvolňování v politice, která ovšem stále byla pevně pod kontrolou KSČ.

      Na každý pád SSSR věděl, a také se to stalo, že ČSSR se nebude bránit. Polsko by se bránilo, o tom nikdo nepochyboval.
      Skrýt celý příspěvek

 • danny
  16:48 12.04.2021

  Díky redakci za výborný rozhovor. Čím dál vzácnější přečíst nebo vidět interview, kde redaktor pokládá smysluplné otázky, drží se tématu, nechá respondenta dokončit myšlenku ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Díky redakci za výborný rozhovor. Čím dál vzácnější přečíst nebo vidět interview, kde redaktor pokládá smysluplné otázky, drží se tématu, nechá respondenta dokončit myšlenku namísto toho, aby mu pomáhal se "správnou odpovědí", exhiboval a předváděl, co vše ví a co si myslí, případně hostovi myl hlavu za "špatné" odpovědi.

  Tomio opět ukázal, že je jedním z nejchytřejších politiků na současném politickém nebi. On naprosto přesně ví, jakého volebního výsledku chce dosáhnout (hlavně nic, co by smrdělo vládní odopovědností), zná dokonale cílovou skupinu (na rozdíl od prakticky celého zbytku politické scény), a ať se bude dít cokoli, on svým potenciálním voličům bude vždy mluvit z duše.
  Ano, můžeme na něj nadávat, že je to hnusnej populista. Možná ano. Nebo taky jen profesionálně využívá politický marketing. Můžeme se smát jeho výrokům a pohrdat jeho znalostmi historie. V pořádku, nejsme jeho cílová skupina, k nám nemluví, nás se snaží nasrat. On potřebuje, aby SPD měla nulový koaliční potenciál a on si mohl držet pozici ostrakizovaného rebela.
  Ale já mu jsem osobně strašně vděčný za to, že z české společnosti nasává tu část voličů, kteří jsou frustrovaní a ostatní politické strany jim nemají kromě ignorace a pohrdání co nabídnout. Dává jim hlas, zastupuje jejich zájmy. Nechá je vykřičet. On témata nevytváří, jen sbírá a vyslovuje. Kdyby to nedělal, buďme si jistí, že by se časem našel někdo jiný. Někdo s úplně jiným marketingovým modelem, a s chutí reálně uchopit moc.
  Skrýt celý příspěvek

  • Jan Padesátýpátý
   05:23 13.04.2021

   na základě čeho věříš, že Okamura pokud by vyhrál volby tu moc s radostí neuchopil a nepředal nás Rusku v dárkovém balení?

   na základě čeho věříš, že Okamura pokud by vyhrál volby tu moc s radostí neuchopil a nepředal nás Rusku v dárkovém balení?

   • GlobeElement
    07:02 13.04.2021

    Okamurovi jde o prachy. Proč by nás předával Rusku? Nahradil by Babiše na postu příjemce evropských dotací a byl by happy.

    Okamurovi jde o prachy. Proč by nás předával Rusku? Nahradil by Babiše na postu příjemce evropských dotací a byl by happy.

   • Scotty
    07:18 13.04.2021

    Okamůrovy, stejně jako každému populistovy, jde především o zisk politických bodů. Pokud si spočítá že mu je přinese vystoupení z EU, NATO nebo čehokoli jiného tak to bude ...
    Zobrazit celý příspěvek

    Okamůrovy, stejně jako každému populistovy, jde především o zisk politických bodů. Pokud si spočítá že mu je přinese vystoupení z EU, NATO nebo čehokoli jiného tak to bude prosazovat. Na a po vystoupení ze západních struktur by začala pomalá integrace do těch východních. To že je tady dost lidí co si nepřejí nic jiného je naprosto jisté.
    Skrýt celý příspěvek

  • achi67
   13:07 13.04.2021

   Ve své době byl také nejchytřejším politikem v Německu Adolf Hitler. Také říkal co lidé chtěli slyšet a shromažďoval kolem sebe nespokojené. Také sváděl vše špatné na cizince, ...
   Zobrazit celý příspěvek

   Ve své době byl také nejchytřejším politikem v Německu Adolf Hitler. Také říkal co lidé chtěli slyšet a shromažďoval kolem sebe nespokojené. Také sváděl vše špatné na cizince, jinou rasu, židobolševiky a anglosaské plutokraty... Zajímavé, kolik se nabízí přímých paralel...
   Dělat politiku bez šperky morálky je mnohokrát potvrzená cesta do pekla násilí a neštěstí, to nemá s chytrostí nic společného. Naopak, je to projev nezměrné hlouposti a extrémně přebujelého ega bažícího po moci...
   Skrýt celý příspěvek

 • nedamse
  16:47 12.04.2021

  Jasně ,měli by jsme být samostatni a obchodovat se všemi.Vystoupit z EU i z NATO.Jak dnes vidime tak NATO ná může stáhnout do 3 světové války a to tim,že jsme členem.Okamura má ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Jasně ,měli by jsme být samostatni a obchodovat se všemi.Vystoupit z EU i z NATO.Jak dnes vidime tak NATO ná může stáhnout do 3 světové války a to tim,že jsme členem.Okamura má plnou pravdu a vy proameričti pisálkové jste nezažili válku ani hlad jen blbě kecáte-vůbec nevite kdyby\ vám najednou vypli proud ,plyn a vodu,peníze by nešlo dostat z bankomatu a obchody by byly za kratkou dobu vydrancovane,co by jste asi dělali a to je jen slabý odvar z toho ,jak by pobliž bouchla atomovka,takže hrdinové nedělejte ze sebe co nejste
  Skrýt celý příspěvek

  • Miroslav
   16:56 12.04.2021

   Odporcovia NATO tvrdia, že žiadna zmluva nezaručuje, že nám musia prísť spojenci na pomoc a zároveň tvrdia, že v prípade vojny my na pomoc prísť musíme lebo sme v NATO. ...
   Zobrazit celý příspěvek

   Odporcovia NATO tvrdia, že žiadna zmluva nezaručuje, že nám musia prísť spojenci na pomoc a zároveň tvrdia, že v prípade vojny my na pomoc prísť musíme lebo sme v NATO. Neodporujete si tak trochu?
   Skrýt celý příspěvek

  • Ondra Mrklas
   16:56 12.04.2021

   Můžu se vás zeptat, jestli vám třeba něco říká věta nebo správně psaná interpunkce? Samozřejmě jestli ne, tak já vás to učit nehodlám, ale rád bych vás poprosil, aby jste se ...
   Zobrazit celý příspěvek

   Můžu se vás zeptat, jestli vám třeba něco říká věta nebo správně psaná interpunkce? Samozřejmě jestli ne, tak já vás to učit nehodlám, ale rád bych vás poprosil, aby jste se přesunul na Security magazín a přestal obtěžovat slušné lidi zde svojí demencí. Děkuji ;)
   Skrýt celý příspěvek

  • RiMr71
   17:12 12.04.2021

   "jen blbě kecáte-vůbec nevite kdyby"

   ...já vím co bych dělal... učil bych trdla co volí Okamuru češtinu prvního stupně ZŠ...

   "jen blbě kecáte-vůbec nevite kdyby"

   ...já vím co bych dělal... učil bych trdla co volí Okamuru češtinu prvního stupně ZŠ...

  • Scotty
   20:54 12.04.2021

   nedamse
   Jediný kdo nás monetárně může zavléct do války jsou Rusáci pokud přelezou ukrajinskou hranici. Měl by jste apelovat na ně.

   nedamse
   Jediný kdo nás monetárně může zavléct do války jsou Rusáci pokud přelezou ukrajinskou hranici. Měl by jste apelovat na ně.

   • flanker.jirka
    21:30 12.04.2021

    Ale tu hranici už přece dávno překročili, nebo ne? Otázkou je, kdo bude ochoten riskovat po Covidu další díry v ekonomice válku a životy pro jednu černou díru na peníze, která vše ...
    Zobrazit celý příspěvek

    Ale tu hranici už přece dávno překročili, nebo ne? Otázkou je, kdo bude ochoten riskovat po Covidu další díry v ekonomice válku a životy pro jednu černou díru na peníze, která vše co se jí za 30 let dalo jako pomoc probendila a rozkradla. UA měla po rozpadu nejlepší část hospodářství SSSR jak v zemědělství tak části průmyslu, přesto je jedinou zemi která se ekonomický propadla a lidé tam přežívají díky práci lidi v zahraničí.
    Skrýt celý příspěvek

    • Jirosi
     21:38 12.04.2021

     To bude tím, že Ukrajinci nemají za cíl okolní státy ovládat. Zatím co jejích největší soused se k nim stále chová jako ke svému vlastnictví.

     To bude tím, že Ukrajinci nemají za cíl okolní státy ovládat. Zatím co jejích největší soused se k nim stále chová jako ke svému vlastnictví.

     • flanker.jirka
      22:18 12.04.2021

      To mi chcete říct, že 30 let se hospodářská politika Ukrajiny stále realizuje v Moskvě a přesto povolili svrženému prezidentovi povolili dostat smlouvu s EU až do stadia podpisu, ...
      Zobrazit celý příspěvek

      To mi chcete říct, že 30 let se hospodářská politika Ukrajiny stále realizuje v Moskvě a přesto povolili svrženému prezidentovi povolili dostat smlouvu s EU až do stadia podpisu, ke kterému nakonec nedošlo? Pokud by ho ovládala Moskva, tak by ty rozhovory s EU ani nezačal. UA je země chaosu, nenašel se žádný investor, který by tam byl schopen dlouhodobě podnikat jako VW u nás. A oni sami nebyli schopni nic, krom pšenice, vyprodukovat.
      Skrýt celý příspěvek

     • GlobeElement
      07:06 13.04.2021

      flankere, úplně stejně rasisticky vidí třeba Francouzi nás.

      Daladier by s tebou souhlasil.

      flankere, úplně stejně rasisticky vidí třeba Francouzi nás.

      Daladier by s tebou souhlasil.

     • Jirosi
      12:35 13.04.2021

      flanker.jirka: Buď se jede podle nod z Moskvy, nebo někteří dělají maximum, aby se to nepovedlo.
      Nebo proč je Ukrajina, vlastně jediná společně z se zamrzlými územími, kde to ...
      Zobrazit celý příspěvek

      flanker.jirka: Buď se jede podle nod z Moskvy, nebo někteří dělají maximum, aby se to nepovedlo.
      Nebo proč je Ukrajina, vlastně jediná společně z se zamrzlými územími, kde to nejde...
      Skrýt celý příspěvek

     • flanker.jirka
      18:13 13.04.2021

      GlobeElement
      S hospodářstvím snad rasa nemá co do činění. Ale máte pravdu, i v západní Evropě se stále najdou hrdinové, kterým vadíme a přehlížejí to, že na jejich důchody ...
      Zobrazit celý příspěvek

      GlobeElement
      S hospodářstvím snad rasa nemá co do činění. Ale máte pravdu, i v západní Evropě se stále najdou hrdinové, kterým vadíme a přehlížejí to, že na jejich důchody vyděláváme právě my. Investice u nás se investorům vyplácí, to je diametrální rozdíl mezi námi a stavem hospodářství na Ukrajině.
      Spíše bych apeloval na to, že pokud Ukrajina chce mezi nás, tak se musí začít chovat jinak, než tam neustále vše rozkradou a budou nás vydírat konfliktem s ruskem. Nyní se chovají velmi podobně jako Turecko, kterým se EU nechá vydírat v otázce regulace migrace.
      V žádném případě nezastvávám názor, že by se mělo ustoupit Rusku, ale oni jsou jedni za osmnáct a druz bez dvou za dvacet.
      Francouze nemá smysl komentovat, ... snad jste si nekoupil francouzské auto?
      Skrýt celý příspěvek

     • logik
      10:26 14.04.2021

      "jinak, než tam neustále vše rozkradou"
      Takže se máme vyloučit z NATO, když tu máme Babiše?

      "a budou nás vydírat konfliktem s ruskem. Nyní se chovají velmi podobně jako Turecko, ...
      Zobrazit celý příspěvek

      "jinak, než tam neustále vše rozkradou"
      Takže se máme vyloučit z NATO, když tu máme Babiše?

      "a budou nás vydírat konfliktem s ruskem. Nyní se chovají velmi podobně jako Turecko, "
      Todle je teda slušná pomluva. Turecko nás opravdu vydírá, protože to s migranty něco může dělat a nechce. Ukrajina nás nevydírá, ta byla napadena silnějším agresorem a dělá vš, co umí, aby se ho zbavila. A to, aby se ho zbavila je i náším zájmem.

      "ale oni jsou jedni za osmnáct a druz bez dvou za dvacet. "
      Prosím, nelži. Todle už je šíření klasické proruská demagogie, kdy kdy už nejde popřít Ruské zločiny, tak se alespoň bagatelizují a tvrdí se, že to dělají všichni. Nedělají.
      Ukrajina neudělala žádný takový zločin, jako Rusko: nevyvolala válku a neokrádá sousední státy.
      Skrýt celý příspěvek

    • Jan Padesátýpátý
     05:28 13.04.2021

     Takhle nějak uvažovali Francouzi v roce 1938 a ztratili klíčový opěrný bod proti nacistům.

     jestli tak budeme dneska uvažovat o Ukrajině, možná časem budou ti Francouzi stejně ...
     Zobrazit celý příspěvek

     Takhle nějak uvažovali Francouzi v roce 1938 a ztratili klíčový opěrný bod proti nacistům.

     jestli tak budeme dneska uvažovat o Ukrajině, možná časem budou ti Francouzi stejně uvažovat o nás, a tu černou díru na peníze které stejně jenom kradou čeští oligarchové Francouzi rádi nechají Rusku na pospas.
     Skrýt celý příspěvek

     • flanker.jirka
      18:16 13.04.2021

      Jakoby nestačilo, že se EU nechá vydírat turkem skrze migranty. To se máme nechat vydírat mafiemi z Ukrajiny? Vždyť se chovají prakticky stejně jako rusové. Zelensky pokračuje v ...
      Zobrazit celý příspěvek

      Jakoby nestačilo, že se EU nechá vydírat turkem skrze migranty. To se máme nechat vydírat mafiemi z Ukrajiny? Vždyť se chovají prakticky stejně jako rusové. Zelensky pokračuje v podobném vydírání jako Porošenko, buď bude po jejich, nebo válka s rusem. Pokud se za Ukrajinu stalo garantem Německo a Francie v rámci dodržování Minských dohod, tak ať se už konečně o něco snaží.
      Skrýt celý příspěvek

     • Jan Padesátýpátý
      19:31 13.04.2021

      "buď bude po jejich, nebo válka s rusem"

      Tomu nerozumím. Ukrajinci dávají Rusku ultimáta, a pokud nebude po jejich tak vtrhnou do Ruska?

      "buď bude po jejich, nebo válka s rusem"

      Tomu nerozumím. Ukrajinci dávají Rusku ultimáta, a pokud nebude po jejich tak vtrhnou do Ruska?

    • GlobeElement
     07:05 13.04.2021

     Pustit Ukrajinu Rusku znamená předat Rusku 45 milionů lidí, tedy posílit ruskou výrobní kapacitu a i vojenské možnosti, pustit si k hranicím agresivní stát a přímo ohrozit Polsko, ...
     Zobrazit celý příspěvek

     Pustit Ukrajinu Rusku znamená předat Rusku 45 milionů lidí, tedy posílit ruskou výrobní kapacitu a i vojenské možnosti, pustit si k hranicím agresivní stát a přímo ohrozit Polsko, Bělorusko, Pobaltí a Černé moře.
     Skrýt celý příspěvek

  • Ján Paliga
   21:53 12.04.2021

   ..."NATO ná může stáhnout do 3 světové války..."

   Zaujímavé na tom všetkom je, že NATO v Európe svoje hranice nezväčšilo na úkor susedného štátu....

   "...kdepak asi udělali ...
   Zobrazit celý příspěvek

   ..."NATO ná může stáhnout do 3 světové války..."

   Zaujímavé na tom všetkom je, že NATO v Európe svoje hranice nezväčšilo na úkor susedného štátu....

   "...kdepak asi udělali soudruzi chybu..."?
   Skrýt celý příspěvek

 • cejkis
  16:32 12.04.2021

  Síly teritoriální obrany v podobě lehké pěchoty mají smysl. Ovšem, když to řekne Okamura v jeho podání, pan Grohmann vytáhne nesmyslnou vševojskovou PVO za 1,5bilionu. O tom to ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Síly teritoriální obrany v podobě lehké pěchoty mají smysl. Ovšem, když to řekne Okamura v jeho podání, pan Grohmann vytáhne nesmyslnou vševojskovou PVO za 1,5bilionu. O tom to přeci není.

  A ten zbytek je o geopolitickém ukotvení ČR. Polovina občanů si již vybrala, chtějí být ekonomickou kolonií Němců a občas si ukotvit pozici akvizicí ve Washingtonu. Druhá polovina hledá způsob nezávislosti a schopnost politiky mnoha azimutů. Patřím ke druhé skupině, ovšem vyjádření Okamury jsou nešťastná a nahrávají na smeč první půlce. Zkuste takový rozhovor s Klausem starším a uvidíte svět bez ideologií, mnohem racionálnější než předvádí Okamura.
  Skrýt celý příspěvek

  • StandaBlabol
   16:49 12.04.2021

   Jaká lehká pěchota? Vždyť Okamura říká, že "role pozemních armád je minimální". Takže ta teritoriální obrana se nejspíš bude skládat z kybernetické bezpečnosti, dronů a jednotek ...
   Zobrazit celý příspěvek

   Jaká lehká pěchota? Vždyť Okamura říká, že "role pozemních armád je minimální". Takže ta teritoriální obrana se nejspíš bude skládat z kybernetické bezpečnosti, dronů a jednotek kosmických sil?
   Slavná "politika mnoha azimutů" jen znamená kydání špíny na západní země , naše spojence (viz. tvoje "kolonie Německa") a protěžování Ruska a Číny.
   Skrýt celý příspěvek

   • cejkis
    19:25 12.04.2021

    Proč kombinujete mou myšlenku s nekompatibilním Okamurou ? :-)
    Kolonie Německa nebo můžeme psát další spolková země je reálný stav české ekonomiky.

    Proč kombinujete mou myšlenku s nekompatibilním Okamurou ? :-)
    Kolonie Německa nebo můžeme psát další spolková země je reálný stav české ekonomiky.

    • Scotty
     20:30 12.04.2021

     A bylo to krom epizody komunismu někdy jinak? Tohle je jen vrácení stavu do normální podoby.

     A bylo to krom epizody komunismu někdy jinak? Tohle je jen vrácení stavu do normální podoby.

    • Jan Padesátýpátý
     05:33 13.04.2021

     Praha je ekonomickou kolonií Německa stejně tak jako Česko je ekonomickou kolonií Prahy.
     Funguje to docela dobře.

     Praha je ekonomickou kolonií Německa stejně tak jako Česko je ekonomickou kolonií Prahy.
     Funguje to docela dobře.

     • cejkis
      19:46 14.04.2021

      Pak všem řeknete odpověď na otázku, kdy se přiblíží kupní síla Čechů.

      Pak všem řeknete odpověď na otázku, kdy se přiblíží kupní síla Čechů.

    • StandaBlabol
     07:30 13.04.2021

     Termín "další spolková země" trochu přehnaně ukazuje na silné propojení s německou ekonomikou, ale není to urážlivé.
     "Kolonie" evokuje, že nemáme na výběr, naše postavené je ...
     Zobrazit celý příspěvek

     Termín "další spolková země" trochu přehnaně ukazuje na silné propojení s německou ekonomikou, ale není to urážlivé.
     "Kolonie" evokuje, že nemáme na výběr, naše postavené je nerovnoprávné. A jsme využíváni jako zdroj levných surovin a odbytiště pro německé zboží, které MUSÍME nakupovat.
     Kupovat německé zboží tě nikdo nenutí a na výběr samozřejmě máme. Vstup do EU jsme si rozhodli v referendu. Tak přestaň lhát o koloniích.
     Skrýt celý příspěvek

     • Robaiz
      16:52 13.04.2021

      Vstup do EU byl dost vehementně ovlivněn naprosto lživou masovou PR kampaní.
      V prvním referendu řekli lidé NE. Proběhla další, ještě větší PR kampaň a kdyby Češi zase řekli NE, ...
      Zobrazit celý příspěvek

      Vstup do EU byl dost vehementně ovlivněn naprosto lživou masovou PR kampaní.
      V prvním referendu řekli lidé NE. Proběhla další, ještě větší PR kampaň a kdyby Češi zase řekli NE, referendovalo by se asi do nekonečna...
      Nicméně Češi tehdy nakonec řekli ano, ovšem vstupovali do společenství států EU za naprosto diametrálně odlišných podmínek, než které momentálně panují !!!

      Odklepnutím Lisabonské smlouvy trafikantem Klausem a ztrátě práva veta jsme se stali regulérní kolonií prakticky bez možnosti chod EU ovlivňovat.

      (a ano, stále existují, byť dost ořezané, kroky, jak se "bránit").

      A pokud vím, o LS se nijak nereferendovalo... to si odklepli páni kluci v parlamentu....
      Skrýt celý příspěvek

     • GlobeElement
      18:06 13.04.2021

      Další Robaizova lež.

      Referendum o vstupu do EU bylo u nás jen jednou a 77% hlasujících bylo PRO.

      Další Robaizova lež.

      Referendum o vstupu do EU bylo u nás jen jednou a 77% hlasujících bylo PRO.

     • Robaiz
      18:41 13.04.2021

      JJ Globe má pravdu.... :D
      Bylo jen jednou a já si to pamatuju blbě (pletu s Irskem o LS, jak jsem se teď dočetl... :D ) !!! Hluboce se mu tímto omlouvám....


      Takže Globe díky za ...
      Zobrazit celý příspěvek

      JJ Globe má pravdu.... :D
      Bylo jen jednou a já si to pamatuju blbě (pletu s Irskem o LS, jak jsem se teď dočetl... :D ) !!! Hluboce se mu tímto omlouvám....


      Takže Globe díky za opravdu... A sorráč...

      Každopádně nic to nemění na situaci, že referendum proběhlo o vstupu do organizace, jejíž podmínky fungování a řízení byly rapidně změněny LS, o které se už u nás referendovat odmítlo...

      PS: nechci nijak měnit téma či se hádat, jen sem trochu alergickej na tyhle hlášky, že jednou jsme do EU vstoupili, tak máme držet hubu a krok ať se děje, co se děje a odůvodňovat to tím, že jsem se jednou kdysi dávno takhle rozhodli...
      Skrýt celý příspěvek

     • StandaBlabol
      18:49 13.04.2021

      Robaiz,

      nikdo neříká, že máme držet hubu. Ale nejsme kolonie, vstup do EU jsme si sami odhlasovali v referendu. LS schválil parlament (naši zástupci zvolení ve svobodných ...
      Zobrazit celý příspěvek

      Robaiz,

      nikdo neříká, že máme držet hubu. Ale nejsme kolonie, vstup do EU jsme si sami odhlasovali v referendu. LS schválil parlament (naši zástupci zvolení ve svobodných volbách). A pokud se nám v EU nelíbí (jako Britům, nebo spíš Angličnům), tak můžeme volit strany, které mají v programu vystoupení z EU. Jenže ty ve volbách pravidelně dostanou pár procent. Takže se nám asi v EU líbí?

      Prostě se nedokážeš smířit s tím, že tvůj pohled na EU je menšinový a to je důvod, proč tam jsme. Ne to, že jsme kolonie a nesmíme si vybrat.
      Skrýt celý příspěvek

     • Robaiz
      19:07 13.04.2021

      Ano Globe.

      Máš pravdu a já tohle nerozporuji. Jsem zcela smířen s tím, že zastávám menšinový názor.

      Nicméně český národ byl při hlasování v referendu ovlivněn tím, že ČR bude ...
      Zobrazit celý příspěvek

      Ano Globe.

      Máš pravdu a já tohle nerozporuji. Jsem zcela smířen s tím, že zastávám menšinový názor.

      Nicméně český národ byl při hlasování v referendu ovlivněn tím, že ČR bude mít právo veta a že nám tedy nikdo nebude moci "nařizovat" a že vše bude přijímáno všeobecným konsenzem.
      To LS zcela změnila a dnes prostě a jednoduše můžeme být přehlasováni a může tak dojít k tomu, že budou v ČR zaváděna pravidla, se kterými většinová populace nesouhlasí (je jedno jestli řešit uprchlíky, zbraně, žárovky atd... ).
      A pokud v nějaké "demokratické" zemi musejí být přijímána pravidla proti vůli tamní populace, není to (v mých očích) svobodný stát, ale něco, co se dá označit slovem kolonie.

      Ale zase - je to můj úhel pohledu. Ten tvůj ti neberu a nehodlám jej ani vyvracet.

      A ještě jednou sorry za sek... ;-)
      Skrýt celý příspěvek

     • Jan Padesátýpátý
      19:39 13.04.2021

      Robaiz: Z "být kolonie" se nedá o své vůli vystoupit, kolonie nemůže blokovat rozhodnutí centra, a hlavně tom centru nerozhodují kolonie.

      Mimochodem jako jeden Čech máš větší vliv ...
      Zobrazit celý příspěvek

      Robaiz: Z "být kolonie" se nedá o své vůli vystoupit, kolonie nemůže blokovat rozhodnutí centra, a hlavně tom centru nerozhodují kolonie.

      Mimochodem jako jeden Čech máš větší vliv na fungování EU než má jeden Němec.
      Skrýt celý příspěvek

     • cejkis
      19:47 14.04.2021

      Z EU vystoupit nemůžeme. Vyhlášení referenda se lidé orientovaní na Brusel bojí jako čert kříže.

      Z EU vystoupit nemůžeme. Vyhlášení referenda se lidé orientovaní na Brusel bojí jako čert kříže.

     • logik
      19:54 15.04.2021

      Ano, bojí. Protože ví, že bychom se tím stali rukojmím Ruska. A protože je takových lidí v republice zatím velká většina, tak k tomu nedojde. Vítej v demokracii....


      Až tu bude ...
      Zobrazit celý příspěvek

      Ano, bojí. Protože ví, že bychom se tím stali rukojmím Ruska. A protože je takových lidí v republice zatím velká většina, tak k tomu nedojde. Vítej v demokracii....


      Až tu bude tady většina volit komunisty, Okamuru a podobný ...., tak klidně vystoupíme. Jen si myslím/doufám, že zas tolik hloupých lidí v ČR nemáme.
      Skrýt celý příspěvek

  • Radovan
   16:58 12.04.2021

   Rozvíjí se poměrně úspěšně Aktivní zálohy. Jestli třeba za 10 let dosáhnou plánovaného počtu 10 000 lidí, tak to bude ohromný úspěch a myslím si, že pro nás i početní strop.
   Víc ...
   Zobrazit celý příspěvek

   Rozvíjí se poměrně úspěšně Aktivní zálohy. Jestli třeba za 10 let dosáhnou plánovaného počtu 10 000 lidí, tak to bude ohromný úspěch a myslím si, že pro nás i početní strop.
   Víc lidí ochotných podstoupit základní výcvik a několik týdnů do roka se utrhnout od zaměstnání a rodiny na cvičení a být relativně zdravotně a mentálně v pořádku asi v ČR nebude.
   Nevím kde by jsi "síly teritoriální obrany" chtěl jinak sebrat. Jestli by jsi za ně považoval tlupu chlapů v každé vesnici (jsem z vesnice), co by se v hospodě přihlásili, že chtějí pušku, tak z toho bych měl velké obavy..
   Já jsem nezávislý. Nemusím třeba vyvěšovat vlajky USA nebo Německa a když je jednou za 10 let na Letné vojenská přehlídka, tak tam také tyto vlajky nevisí. Jenom naše. Na rozdíl od přehlídek za KSČ, kde bylo srp a kladivo všude.
   Lidí a států "všech azimutů" si nikdo neváží a nemají žádné skutečné přátelé a spojence. Jsou jen mostem, po kterém chce každý chodit dál..
   Skrýt celý příspěvek

   • logik
    17:08 12.04.2021

    A narozdíl od čínských návštěv, kdy si pročínští politici objednávají nezákonné násilné svěšování všech "nehodících se" vlajek.

    A narozdíl od čínských návštěv, kdy si pročínští politici objednávají nezákonné násilné svěšování všech "nehodících se" vlajek.

   • cejkis
    19:26 12.04.2021

    Nesouhlasím a jako vzor Vám dávám zahraniční politiku Izraele.

    Nesouhlasím a jako vzor Vám dávám zahraniční politiku Izraele.

    • Scotty
     20:34 12.04.2021

     A ta je jaká? Tvrdě prosazují své zájmy u ostatních zemí regionu a spoléhají na spojenectví s USA.
     Ostatní země v našem regionu jsou momentálně spojenecké a na USA se mnozí dívají ...
     Zobrazit celý příspěvek

     A ta je jaká? Tvrdě prosazují své zájmy u ostatních zemí regionu a spoléhají na spojenectví s USA.
     Ostatní země v našem regionu jsou momentálně spojenecké a na USA se mnozí dívají z patra jako na něco prašivého. Takže pokud navrhujete výrazně prohloubit vztahy s USA jsem naprosto pro.
     Skrýt celý příspěvek

     • cejkis
      19:49 14.04.2021

      Vztah Izraele s US není vazalský.

      Vztah Izraele s US není vazalský.

    • StandaBlabol
     07:31 13.04.2021

     Izrael dává na obranu kolem 10% a stejně je závislý na americké podpoře. Tohle chceš?

     Izrael dává na obranu kolem 10% a stejně je závislý na americké podpoře. Tohle chceš?

     • cejkis
      19:48 14.04.2021

      Zahraniční politika nejsou výdaje na obranu.

      Zahraniční politika nejsou výdaje na obranu.

  • Miroslav
   17:00 12.04.2021

   Prosím ťa, kedy že to bolo, keď bolo Československo alebo Česko nezávislé na mocnostiach a mala politiku "mnoha azimutů"? Možno tak veľmi krátko po svojom vzniku a rozpade R-U.

   Prosím ťa, kedy že to bolo, keď bolo Československo alebo Česko nezávislé na mocnostiach a mala politiku "mnoha azimutů"? Možno tak veľmi krátko po svojom vzniku a rozpade R-U.

  • Ondra Mrklas
   17:02 12.04.2021

   S politikou mnoha azimutů také zvané "lízání prdele Východu" se v ČR ztotožní jen volič SPD a reliktu socialismu KSČM. To vám potvrdí i to, že co se armády týká nemá Okamura žádnou ...
   Zobrazit celý příspěvek

   S politikou mnoha azimutů také zvané "lízání prdele Východu" se v ČR ztotožní jen volič SPD a reliktu socialismu KSČM. To vám potvrdí i to, že co se armády týká nemá Okamura žádnou znalost což potvrzuje podporou projektu modernizace BVP-2 a neustálým opakováním, že vrtulníky programu H-1 jsou starý šrot. Jeho názor nemá žádnou sdělovací hodnotu, jelikož každý nezaujatý člověk vám vyvrátí každé jeho třetí slovo. Smutné je pouze to, že se stále najdou ignoranti, kteří ho volí (bohužel to procento ignorantů skládá zhruba 1/8 obyvatel ČR)
   Skrýt celý příspěvek

  • Klimesov
   17:45 12.04.2021

   To, že po nás někdo žádá nějakou solidaritu s partnery, s našimi spojenci, kterým jsme se z vlastní vůle zavázali v případě ohrožení pomoci nebo stát po jejich boku a držet s nimi ...
   Zobrazit celý příspěvek

   To, že po nás někdo žádá nějakou solidaritu s partnery, s našimi spojenci, kterým jsme se z vlastní vůle zavázali v případě ohrožení pomoci nebo stát po jejich boku a držet s nimi basu, neznamená že jsme nějakou kolonií.
   Tyto závazky jsme na sebe vzali z vlastní vůle. Nikdo nás do nich netlačil. V době, kdy byl v Evropě klid a kdy vypadalo, že i Rusko by teoreticky mohlo postupem času vstoupit do NATO, ono s ním od roku 1993 spolupracuje v rámci "partnerství pro mír", tak všeci nebo spíše většina lidí byla spokojená. Nyní když se situace v Evropě vyostřuje, primárně chováním Ruska, které považuje NATO, EU a západ všeobecně za největší hrozbu, tedy i nás, protože jsme se stali dobrovolně součástí těchto společenství, najednou poměrně velká část populace žvaní o nezávislosti a podobné hovna. Co to ale ukazuje. Naprostou bezpáteřnost těchto lidí.
   Kdo jiný než právě Češi by měli vědět jak situace a stát dopadne, když se na něj vyserou jeho spojenci? Když se začnou ze svých závazků vykrucovat než je plnit.
   A co to hovoří o takových politicích? Jestli je politik schopen hlásat rétoriku zrady, k vlastním spojencům a partnerům, jen proto aby se dostal k moci, jak myslíte, že se bude chovat ke svým vlastním voličům?
   Skrýt celý příspěvek

   • cejkis
    19:36 12.04.2021

    ČR je německou ekonomickou kolonií. Nekombinujte to se spojenectvím v NATO.
    Američané byli s Ruskem spokojeni, pokud bylo na kolenou a mohli privatizovat tamní nerostné bohatství. ...
    Zobrazit celý příspěvek

    ČR je německou ekonomickou kolonií. Nekombinujte to se spojenectvím v NATO.
    Američané byli s Ruskem spokojeni, pokud bylo na kolenou a mohli privatizovat tamní nerostné bohatství. Éra alkoholika jménem Boris Jelcin je pryč. Rusko si své nerostné bohatství chrání a je to hlavní zdroj pro tamní ekonomiku. V tomto se budeme lišit, protože je otázkou, zda intervence Ruska v poslední době jsou odpovědí a nebo jak je ve zdejších končinách prezentováno je to akt agrese Putina. Mým cílem je fungující Rusko se kterým budeme obchodovat. Nikoliv země nad kterou bude vlát vlajka Chevronu a Exxonu a tamní společnost bude rozvrácena do bojů mezi oligarchy. Možná si tlak Američanů neuvědomujete, ale zkuste si představit, kde se zastaví ?

    Podpora amerických operací ve světě je ze strany ČR chápána jako podpora spojenecké solidarity. Ze strany Američanů je to jen zneužití ve snaze nahradit mezinárodní společenství a dát operacím mezinárodní charakter.
    Skrýt celý příspěvek

    • Jirosi
     21:41 12.04.2021

     "Rusko si své nerostné bohatství chrání"

     Takže to rozprodávání Sibiřského bohatství Číňanům, je podle vás fáma?
     Stejně jako rozkrádání státního rozpočtu vládnoucí třídou?

     "Rusko si své nerostné bohatství chrání"

     Takže to rozprodávání Sibiřského bohatství Číňanům, je podle vás fáma?
     Stejně jako rozkrádání státního rozpočtu vládnoucí třídou?

     • cejkis
      19:54 14.04.2021

      Těžba z břidlic a zkapalňování je technologie, kterou Rusko nevlastní. Existovala dohoda Excconu a Ruska, která byla zrušena. Rusko část nevyuživaného potenciálu zasmluvnilo. To ...
      Zobrazit celý příspěvek

      Těžba z břidlic a zkapalňování je technologie, kterou Rusko nevlastní. Existovala dohoda Excconu a Ruska, která byla zrušena. Rusko část nevyuživaného potenciálu zasmluvnilo. To ovšem vůbec není porovnatelné s érou Jelcina, kde Exccon chtěl koupit Jukos, který se za babku zprivatizoval do rukou oligarchy a stal se největším exportérem ruské ropy.
      Skrýt celý příspěvek

    • GlobeElement
     07:16 13.04.2021

     To jsou zas bolševické kydy.

     Nerostné bohatství je ze zákona majetkem státu a těžební společnosti mají jen licenci na těžbu, za což platí obvykle 40-80% ceny těžené suroviny, ...
     Zobrazit celý příspěvek

     To jsou zas bolševické kydy.

     Nerostné bohatství je ze zákona majetkem státu a těžební společnosti mají jen licenci na těžbu, za což platí obvykle 40-80% ceny těžené suroviny, podle toho, o jakou se jedná. Určuje to tzv. horní zákon, doporučuji si zjistit, co to je. Toto pravidlo platí na celém světě.

     Zahraniční společnosti v Rusku otevíraly ložiska, protože to Rusko samo neumělo a neumí, ale samotná ropa byla samozřejmě nadále majetkem Ruska a prodávaly ji ruské státní či polostátní firmy. Napakovali se na tom ruští oligarchové jako je Chodorkovskij, Berezovskij a podobně, které Putin zlikvidoval a dosadil vlastní, Abramoviče, Prochorova a podobné. Pro běžného Rusa se nezměnilo nic.

     Omlouvání ruské agrese na Ukrajině se v ničem neliší od obhajování nacistické agrese proti ČSR nebo Polsku - obě země byly konec konců napadeny i ze strany SSSR.
     Skrýt celý příspěvek

     • Jura99
      07:59 13.04.2021

      není to pravda, za uhlí těžař platí státu asi 3,5% z tržní ceny. U té kauzy Lithia měl stát získat necelé 1%.

      není to pravda, za uhlí těžař platí státu asi 3,5% z tržní ceny. U té kauzy Lithia měl stát získat necelé 1%.

     • GlobeElement
      08:28 13.04.2021

      Psal jsem obvykle a že to záleží na druhu suroviny. Samozřejmě se to odvíjí od nákladů na těžbu. Kdybys dal koncesi na těžbu lithina 40%, nikdo by do toho nešel (on to toho nejspíš ...
      Zobrazit celý příspěvek

      Psal jsem obvykle a že to záleží na druhu suroviny. Samozřejmě se to odvíjí od nákladů na těžbu. Kdybys dal koncesi na těžbu lithina 40%, nikdo by do toho nešel (on to toho nejspíš nepůjde ani tak).

      Ale my se bavíme o ropě a plynu. Tam jsou koncese postaveny jinak, většinou okolo 60% ceny suroviny, některé země mají koncesi nižší, ale dorovnávají to korporátní daní ve výši desítek procent, což je pro těžaře lepší, jelikož si mohou pokrýt náklady.

      Ale především - v Rusku ropu a plyn prodávají státní firmy. Ne ty soukromé těžařské.
      Skrýt celý příspěvek

     • cejkis
      19:58 14.04.2021

      Bolševické kydy?

      Popisuji tady éru Jelcina. Zkuste si o tom něco přečíst než začnete plkat všeobecné teze.
      A mimochodem zkuste si porovnat to vámi uváděné číslo s poplatky, které ...
      Zobrazit celý příspěvek

      Bolševické kydy?

      Popisuji tady éru Jelcina. Zkuste si o tom něco přečíst než začnete plkat všeobecné teze.
      A mimochodem zkuste si porovnat to vámi uváděné číslo s poplatky, které od amerických firem získávala Venezuela. Možná pak pochopíte, proč kdysi vyhrál volby Chávez a proč země s ohromným zdrojem ropy je tak strašně chudá. A prosím pohádky o socialismu si nechte od cesty. Venezuela má tolik ropy, že je úplně jedno jaké politické zřízení bude mít.
      Skrýt celý příspěvek

     • GlobeElement
      09:36 15.04.2021

      Ano, jsou to kydy. Ropa byla vždy majetkem státu a Rusko navíc kromě těžebních koncesí uplatˇnuje exportní daň.

      Co se Venezuely týče, opět se jedná o účelovou lež. Ropný průmysl ...
      Zobrazit celý příspěvek

      Ano, jsou to kydy. Ropa byla vždy majetkem státu a Rusko navíc kromě těžebních koncesí uplatˇnuje exportní daň.

      Co se Venezuely týče, opět se jedná o účelovou lež. Ropný průmysl ve Venezuele je státní někdy od 70. let a celý ta aféra okolo amerických těžebních společností se týká JEN a POUZE těžby v deltě řeky Orinoko, což představuje asi 15% objemu těžené ropy a navíc se jednalo o formu jak uhradit náklady na otevření těchto těžce přístupných ložisek, což venezuelské těžební (státní) společnosti neuměly.
      Byl to tedy časově omezený kontrakt jehož účelem bylo, aby zahraniční ropné firmy otevřely ložiska a náklady pokryly časově omezeným právem na prodej ropy. Chavez potřeboval peníze na své socialistické rozhazování a proto tyto společnosti zestátnil, načež šla těžba prudce dolů.
      Skrýt celý příspěvek

  • Scotty
   21:00 12.04.2021

   /Síly teritoriální obrany v podobě lehké pěchoty mají smysl. Ovšem, když to řekne Okamura v jeho podání, pan Grohmann vytáhne nesmyslnou vševojskovou PVO za 1,5bilionu. O tom to ...
   Zobrazit celý příspěvek

   /Síly teritoriální obrany v podobě lehké pěchoty mají smysl. Ovšem, když to řekne Okamura v jeho podání, pan Grohmann vytáhne nesmyslnou vševojskovou PVO za 1,5bilionu. O tom to přeci není./
   O tom to krom mnoha jiného je. Mimochodem Okamůra rozhodně neprosazuje žádný koncept lehlé pěchoty. (Pokud tedy víte co to lehká pěchota je.)
   Pokud jde například o členství v NATO tak žádné poloviny neexistují. Většina občanu je pro.
   Skrýt celý příspěvek

   • flanker.jirka
    21:23 12.04.2021

    Síly teritoriální obrany mohou být vsevojskove. Jde jen i to, že profíci by zastavili místa velení a specialistů. Však tento druh armády známé. Za dob VZS zastavili branci hodně ...
    Zobrazit celý příspěvek

    Síly teritoriální obrany mohou být vsevojskove. Jde jen i to, že profíci by zastavili místa velení a specialistů. Však tento druh armády známé. Za dob VZS zastavili branci hodně funkci, které dnes u stejné techniky zastávají profíci.
    Ono to více vypovídá o erudici pana Grohmanna.
    Pokud by šlo o síly teritoria, tak rozhodně k pechotě je třeba dělostřelectvo, ženské, logistika, posílení celého systému IZS, zkrátka vše nutné pro chod státu v krizovém stavu. Zkuste se podívat kolik vojáků a vybavení řešilo povodně v roce 1997 a 2002. Dnes by to armáda nedala. A feedback ministerstva? ....ženijní vojsko sotva do počtu, posílení IZS žádné, technika zrušena
    Skrýt celý příspěvek

    • flanker.jirka
     21:24 12.04.2021

     Pardon, ne ženské sle ženisté

     Pardon, ne ženské sle ženisté

    • Scotty
     23:58 13.04.2021

     Jak jsem už několikrát psal, tak nemyslím že smysl armády je posilovat IZS. Ostatně do něho není ani přímo zařazená. Ostatně v roce 97 byl největší přínos armády v organizační ...
     Zobrazit celý příspěvek

     Jak jsem už několikrát psal, tak nemyslím že smysl armády je posilovat IZS. Ostatně do něho není ani přímo zařazená. Ostatně v roce 97 byl největší přínos armády v organizační rovině. Ostatně dnes jsou složky IZS v porovnání s roky 97 a 02 nesrovnatelně lépe vybavené a organizované.
     Znovuzavedení smysluplné branecké armády by stálo částku mnohonásobně převyšující 2% HDP na dost dlouhou dobu. Jen nákup techniky a výstavba potřebného zázemý by vyšla na stovky miliard. Pokud tohle neřekne SPD na rovinu, tak se pohybují v úrovni populistických žvanilů.
     Skrýt celý příspěvek

 • J.Kolousek@post.cz
  15:42 12.04.2021

  Bláboly Okamury a SPD je program,který nemůže realizovat,neboť je nerealizovatelný. A právě v tom je populismus. Jen otázka,tak proč nezůstal v Japonsku,kde se narodil a 10.let ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Bláboly Okamury a SPD je program,který nemůže realizovat,neboť je nerealizovatelný. A právě v tom je populismus. Jen otázka,tak proč nezůstal v Japonsku,kde se narodil a 10.let žil.Po maturitě se tam znovu odstěhoval kde pracoval jako popelář a poté v kině jako prodavač popcornu.Takže žádna kariéra.Obyčejný tuctový poulista
  Skrýt celý příspěvek

 • RiMr71
  15:24 12.04.2021

  ...tohle volí mentální a morální hnis národa...

  ...tohle volí mentální a morální hnis národa...

 • faraonamumu
  14:50 12.04.2021

  Tento článek by měl být premium :D

  Tento článek by měl být premium :D

 • flanker.jirka
  14:49 12.04.2021

  Ještě štěstí, že je SPD s preferencemi dole.
  Jen pro jistotu, nekonal se ten rozhovor 1. dubna? :-)

  Ještě štěstí, že je SPD s preferencemi dole.
  Jen pro jistotu, nekonal se ten rozhovor 1. dubna? :-)

 • Nesher
  14:25 12.04.2021

  Já nevím čemu se divíte, on tu přezdívku Pitomio nedostal náhodou.
  Prostě vůdce absolventů Vysoké školy života v plné kráse.

  Já nevím čemu se divíte, on tu přezdívku Pitomio nedostal náhodou.
  Prostě vůdce absolventů Vysoké školy života v plné kráse.

 • zdeno
  14:16 12.04.2021

  Přečetl jsem si komentáře a oddych si - většina lidí má větší přehled o evropských dějinách než pan Okamura, naštěstí, na jeho snad jedinou sympatickou myšlenku lze odpovědět ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Přečetl jsem si komentáře a oddych si - většina lidí má větší přehled o evropských dějinách než pan Okamura, naštěstí, na jeho snad jedinou sympatickou myšlenku lze odpovědět jednoduchou otázkou - je ochoten český občan (volič) obětovat pro obranu své vlasti (fyzicky i ekonomicky) to co občan Švýcarska nebo Rakouska? O Izraeli se ani nebudu zmiňovat. Zkuste si odpovědět sami......
  Skrýt celý příspěvek

  • Klimesov
   14:35 12.04.2021

   No spíš by si tihle buditelé jako Okamuroň, měli tak trochu uvědomit co se kolem nich děje.
   To je furt zlá EU, zlá USA, zlé NATO nechtěji spolupracovat s Ruskem a podobné ...
   Zobrazit celý příspěvek

   No spíš by si tihle buditelé jako Okamuroň, měli tak trochu uvědomit co se kolem nich děje.
   To je furt zlá EU, zlá USA, zlé NATO nechtěji spolupracovat s Ruskem a podobné hovna.
   Ale tak trochu jim uniká podstata, že Rusko do roku 2014 bylo, no ono stále dokonce pokud se nemýlím stále je členem takzvaného "Partnertství pro mír". Což není nic jiného než projekt NATO a toho zlého západu :-)
   Ono i to Rakousko je v tomto projektu stejně tak Švýcaři. A Izrael? Ten od USA dostává ročně kolik 3. miliardy dolarů na armádu? Tam to partnerství a spojenectví je úplně na jiném levlu.
   Takže je zajímavé, že Okamura se ohání zeměmi, které se západem spolupracují paradoxně více než ČR v rámci sebeobrany :D :D :D
   Skrýt celý příspěvek

  • flanker.jirka
   15:37 12.04.2021

   zdeno
   Pokud se zeptáte v anketě, tak Vám všichni odpoví, že do toho půjdou, ale až jim přide povolávací rozkaz, tak to bude vypadat jinak, spousta jich půjde k doktoru Grünsteinovi ...
   Zobrazit celý příspěvek

   zdeno
   Pokud se zeptáte v anketě, tak Vám všichni odpoví, že do toho půjdou, ale až jim přide povolávací rozkaz, tak to bude vypadat jinak, spousta jich půjde k doktoru Grünsteinovi simulovat :-)
   Skrýt celý příspěvek

 • TomasR
  14:07 12.04.2021

  Teda ten clovek je evidentni lhar, ktery nema vsech pet pohromade. Ale asi pro svoje volice je zajimavy a veri tem jeho blabolum.

  Teda ten clovek je evidentni lhar, ktery nema vsech pet pohromade. Ale asi pro svoje volice je zajimavy a veri tem jeho blabolum.

  • flanker.jirka
   15:38 12.04.2021

   co čekat od politika,každý z nich má svou "pravdu" a tu šíří všude a vždy

   co čekat od politika,každý z nich má svou "pravdu" a tu šíří všude a vždy

 • TomasR
  14:07 12.04.2021

  Teda ten clovek je evidentni lhar, ktery nema vsech pet pohromade. Ale asi pro svoje volice je zajimavy a veri tem jeho blabolum.

  Teda ten clovek je evidentni lhar, ktery nema vsech pet pohromade. Ale asi pro svoje volice je zajimavy a veri tem jeho blabolum.

 • Georges
  13:55 12.04.2021

  Neuvěřitelné...ten člověk není psychicky v pořádku...

  Neuvěřitelné...ten člověk není psychicky v pořádku...

 • achi67
  13:47 12.04.2021

  Tak jsem ten rozhovor nakonec přece jen dočetl... Jen jsem chvílemi nevěděl, jestli čtu Rudé právo nebo Dikobraz :-)

  Tak jsem ten rozhovor nakonec přece jen dočetl... Jen jsem chvílemi nevěděl, jestli čtu Rudé právo nebo Dikobraz :-)

  • Klimesov
   14:01 12.04.2021

   To by byl ministr obrany co? :D :D :D

   To by byl ministr obrany co? :D :D :D

 • achi67
  13:28 12.04.2021

  Můj obdiv patří panu Grohmannovi, protože tohle chtělo velkou dávku sebeovládání...
  V souvislosti s pánem odpovídajícím na otázky mne napadá ono rčení, pravící, že Bůh dal každému ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Můj obdiv patří panu Grohmannovi, protože tohle chtělo velkou dávku sebeovládání...
  V souvislosti s pánem odpovídajícím na otázky mne napadá ono rčení, pravící, že Bůh dal každému mozek, ale málokomu návod na použití. Ale rozhodně část náhledu na alternativní českou historii v podání tohoto individua byla zajímavá
  Skrýt celý příspěvek

 • Falko
  13:17 12.04.2021

  Ten rozhovor sa nedal dočítať a to som veľmi chcel .No tá sprška nezmyslov je pomaly hodná Matoviča. Ú nás Matoviča aspoň s časti vyváži prezidentka, ale u Vás nie. Pre Vaše blaho ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Ten rozhovor sa nedal dočítať a to som veľmi chcel .No tá sprška nezmyslov je pomaly hodná Matoviča. Ú nás Matoviča aspoň s časti vyváži prezidentka, ale u Vás nie. Pre Vaše blaho dúfam, že toto stvorenie nebude zostavovať Vašu budúcu vládu.
  Skrýt celý příspěvek

  • Clanek
   13:25 12.04.2021

   Okamura neni v zadne forme zapojen do exekutivy, Matovic je, navic byl donedavna premier a uprimne je to premier-loutkovodic do dnes. Tedy existence mnohem, mnohem skodlivejsi a ...
   Zobrazit celý příspěvek

   Okamura neni v zadne forme zapojen do exekutivy, Matovic je, navic byl donedavna premier a uprimne je to premier-loutkovodic do dnes. Tedy existence mnohem, mnohem skodlivejsi a nebezpecnejsi nez Okamura. Takze slovensky palac sice neni prorusky jako cesky hrad, ale ani to nevybalancuje kdyz je na pozici premiera nekdo jako Matovic.
   Skrýt celý příspěvek

   • Pavel1
    14:54 12.04.2021

    Pitomio narozdíl od matoviče sice nemá funkci v exekutivě, jenže na české premiérské židli sedí jiný zahraniční magor skoro stejného kalibru jako pitomio.

    Pitomio narozdíl od matoviče sice nemá funkci v exekutivě, jenže na české premiérské židli sedí jiný zahraniční magor skoro stejného kalibru jako pitomio.

    • Jura99
     18:33 12.04.2021

     z té palety co je na výběr, bych současného premiéra nehodnotil nejhůř. Bohužel je závislý na komunistech a na hradu, takže jim čas od času jde na ruku. Ale jinak to hraje na ...
     Zobrazit celý příspěvek

     z té palety co je na výběr, bych současného premiéra nehodnotil nejhůř. Bohužel je závislý na komunistech a na hradu, takže jim čas od času jde na ruku. Ale jinak to hraje na všechny strany, většinově je prozápadní, demokratický a přestože ovládá hlavní tiskoviny, nemá v nich články jako reklamu na sebe a svou stranu, kupodivu spíš naopak. To mi přijde jako zajímavé, protože 9z10 majitelů novin by nějakou čistku v redakci ve svůj prospěch asi udělalo.
     Skrýt celý příspěvek

     • Pavel1
      20:39 12.04.2021

      Ano, třeba takový komouš skála by asi byl horší premiér než agent bureš. Burešova "prozápadnost" spočívá v pravidelném podělávání se před von der leynovou (aby mu nevyschl dotační ...
      Zobrazit celý příspěvek

      Ano, třeba takový komouš skála by asi byl horší premiér než agent bureš. Burešova "prozápadnost" spočívá v pravidelném podělávání se před von der leynovou (aby mu nevyschl dotační penězovod), stejně tak se podělá, když zadupou komouši nebo hradní čučkař. Bureš ani tak "nehraje" na všechny strany jako spíš rozhazuje na všechny strany prostředky daňových poplatníků.
      Skrýt celý příspěvek

 • Superme
  12:57 12.04.2021

  A tohle někdo volí?

  A tohle někdo volí?

 • Klimesov
  12:39 12.04.2021

  Tolik slov a přitom tak málo obsahu v nich.

  Tolik slov a přitom tak málo obsahu v nich.

 • StandaBlabol
  12:21 12.04.2021

  Je škoda, že pan Grohmann aspoň na některé odpovědi nedal doplňující otázky. Nemyslím si, že je dobře, když politik může říct očividnou lež a není s ní hned konfrontován. Jen je to ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Je škoda, že pan Grohmann aspoň na některé odpovědi nedal doplňující otázky. Nemyslím si, že je dobře, když politik může říct očividnou lež a není s ní hned konfrontován. Jen je to povzbuzuje k tomu, lhát víc.

  Jinak je zajímavé, jak často Okamura aktivně vytahuje Rusko, obhajuje je a velebí. Přestože na ně otázka nesměřuje. Že by "Koho chleba jíš, toho píseň zpívej".
  Skrýt celý příspěvek

 • Radovan
  10:58 12.04.2021

  No, špatně a těžce se to čte. Protože vlastně jeho každá odpověď jde tvrdě proti naším národním zájmům. Ten člověk je z mého pohledu vlastizrádce.
  Je smutné, že na ty jeho ...
  Zobrazit celý příspěvek

  No, špatně a těžce se to čte. Protože vlastně jeho každá odpověď jde tvrdě proti naším národním zájmům. Ten člověk je z mého pohledu vlastizrádce.
  Je smutné, že na ty jeho demagogie skočí 10 procent voličů
  Skrýt celý příspěvek

  • Miroslav
   11:52 12.04.2021

   Populistov a nacionalistov volia takmer bezvýhradne ľudia ktorí nemajú patričné vzdelanie a sociálny status (nevedia si nájsť partnera, nemajú stálu alebo len podradnú prácu, ...
   Zobrazit celý příspěvek

   Populistov a nacionalistov volia takmer bezvýhradne ľudia ktorí nemajú patričné vzdelanie a sociálny status (nevedia si nájsť partnera, nemajú stálu alebo len podradnú prácu, nevedia ukojiť svoje materiálne potreby). Z marazmu a komplexov hľadajú cestu tak, že si proste nájdu mesiáša ktorý ich dávno prehratý boj vybojuje za nich. Ich výskyt v populácii sa odhaduje na 10-20%. Potom je tu ešte v rámci populácie zaujímavý fenomén ktorý má zastúpenie asi v 3%. Sú to ľudia, ktorí sú schopní a ochotn´í uveriť akejkoľvek hlúposti ktorá ide hlavného prúdu. Je to spôsobené tým, že títo ľudia sa snažia zaradiť a hlavne cítia uspokojenie z toho, že poznajú "pravdu" ako jední z mála.
   Skrýt celý příspěvek

   • cejkis
    16:34 12.04.2021

    Pobavilo obzvláště v době, kdy pravice v ČR neexistuje a většina pravicově smyšlejících nemá koho volit.

    Pobavilo obzvláště v době, kdy pravice v ČR neexistuje a většina pravicově smyšlejících nemá koho volit.

    • Scotty
     20:36 12.04.2021

     SPD a pravice? Dovolte abych se zasmál.

     SPD a pravice? Dovolte abych se zasmál.

    • Mortles
     08:35 13.04.2021

     Nevím, co přesně považujete za "pravici", jestli konzervativce nebo libertariány nebo co, ale máme tady například jednu velkou konzervativní alianci teďka a pak třeba Trikolora, ...
     Zobrazit celý příspěvek

     Nevím, co přesně považujete za "pravici", jestli konzervativce nebo libertariány nebo co, ale máme tady například jednu velkou konzervativní alianci teďka a pak třeba Trikolora, když chcete něco o kapánek hnědšího, takže nevím o tom, jestli "pravicově smýšlející lidi nemají koho volit", já si myslím, že současná nabídka je docela v pohodě, ale jak říkám, záleží na tom, co chcete.
     Skrýt celý příspěvek

  • JirkaM
   11:57 12.04.2021

   Vlastizrádci jsou ti co obětují české zájmy kvůli zájmům cizí mocné říše. Není v mém zájmu válčit v Afgánistánu a utrácet za to peníze, které budou chybět jinde.

   Vlastizrádci jsou ti co obětují české zájmy kvůli zájmům cizí mocné říše. Není v mém zájmu válčit v Afgánistánu a utrácet za to peníze, které budou chybět jinde.

   • Klimesov
    12:54 12.04.2021

    No v Afghánistánu jsou naši vojáci nasazeni v rámci mise ISAF, kteráž to je mise mezinárodní pod záštitou OSN a na požádání, tehdejší předběžné Afghánské vlády.
    Takže tady jste se ...
    Zobrazit celý příspěvek

    No v Afghánistánu jsou naši vojáci nasazeni v rámci mise ISAF, kteráž to je mise mezinárodní pod záštitou OSN a na požádání, tehdejší předběžné Afghánské vlády.
    Takže tady jste se netrefil.
    Provádíte stejný demagogický přístup jako Okamura. Hodnotíte věci, u kterých jste se ovšem nenamáhal zjistit ani sebemenší detaily. Stačilo vám je populistické vyjádření a hotovo :-)
    Skrýt celý příspěvek

    • JirkaM
     13:24 12.04.2021

     Opravdu chcete předstírat, v Afgánistánu naši vojáci nejsou proto, aby hájili zájmy USA?

     Právě že legalistické kličky založené na tom, že nás tam pozvala loutková vláda osazená ...
     Zobrazit celý příspěvek

     Opravdu chcete předstírat, v Afgánistánu naši vojáci nejsou proto, aby hájili zájmy USA?

     Právě že legalistické kličky založené na tom, že nás tam pozvala loutková vláda osazená USA jsou vrchol demagogie.
     Skrýt celý příspěvek

     • logik
      13:36 12.04.2021

      Ne, nejsou. Jsou tam proto, že hájí naše zájmy.
      To, že se teď v TÉTO OTÁZCE naše zájmy shodují s USA na tom nic nemění.

      Jasně, že Vám jako podporovateli Ruska je to osina v zadku, ...
      Zobrazit celý příspěvek

      Ne, nejsou. Jsou tam proto, že hájí naše zájmy.
      To, že se teď v TÉTO OTÁZCE naše zájmy shodují s USA na tom nic nemění.

      Jasně, že Vám jako podporovateli Ruska je to osina v zadku, protože Rusko platí Talibán a stojí o destabilizaci v této oblasti (paradoxně, sice si tim zadělává na vlastní problémy, protože to má kousek od hranic - ale Rusko dost často jede podle mantry: "co, že mi chcípla koza, hlavně že jim kráva") ale to na věci nic nemění.
      Destabilizovaný Afgánistán nebo obnova moci Talibánu v Afgánistánu by znamenalo nejen nárůst migrace z této oblasti, ale i vzrůst vlivu islamistů, což by ve výsledku vedlo k větší migraci i z jiných problémových oblastí.

      PS: Je zajímavé, jak Ti samí lidé do krve obhajují např. zapojení Ruska do Lybijského konfliktu, že umenšují vliv islamistů..... ale když bojuje proti islamistům USA, je to špatně....
      Skrýt celý příspěvek

     • Klimesov
      13:43 12.04.2021

      Zájmy USA?
      Člověk, který zde odpovídal na otázky, a které ho vy zde obhajujete, jasně vyjádřil, že i ČR by měla mít zájmy v Afghánistánu a měla by tam investovat do těžby ...
      Zobrazit celý příspěvek

      Zájmy USA?
      Člověk, který zde odpovídal na otázky, a které ho vy zde obhajujete, jasně vyjádřil, že i ČR by měla mít zájmy v Afghánistánu a měla by tam investovat do těžby nerostného bohatství atd.
      Takže jaképak zájmy USA.
      USA vlítla do Afghánistánu s cílem porazit Al-Kaidu.
      Po porážce se ale otevřela otázka kdo zemi dál povede. V roce 2001 se na vytvoření prozatímní vlády shodly všechny nejvýznamnější kmeny a ty pak požádali o výpomoc při stabilizaci. Bohužel prozatímní vláda nesplnila svá očekávání a ani za 20 let nebyla schopna vyřešit ani ty nejzákladnější potřeby pro své občany.
      A to ej ten problém. Oni sami nejsou schopni se dohodnout.
      Proto USA tak nějak dochází trpělivost.
      Skrýt celý příspěvek

     • Miroslav
      14:10 12.04.2021

      Klimesov: Do ťažby čoho? Totiž keď sa hovorí o tom, že dôvodom na inváziu do Afganistanu a Iraku boli nerastné suroviny, vždy treba povedať aj to, že tie náklady na tie vojny boli ...
      Zobrazit celý příspěvek

      Klimesov: Do ťažby čoho? Totiž keď sa hovorí o tom, že dôvodom na inváziu do Afganistanu a Iraku boli nerastné suroviny, vždy treba povedať aj to, že tie náklady na tie vojny boli násobne vyššie ako všetké suroviny ktoré tam sú. Teda buď o suroviny naozaj nešlo alebo to boli zle investované peniaze
      Skrýt celý příspěvek

     • flanker.jirka
      14:42 12.04.2021

      logik
      Talibán byl na výplatní listině spousty zemí, Rusko je pouze to poslední. ;-) ale to možná přehlížíte úmyslně, tak jako Okamura na druhé straně.

      logik
      Talibán byl na výplatní listině spousty zemí, Rusko je pouze to poslední. ;-) ale to možná přehlížíte úmyslně, tak jako Okamura na druhé straně.

     • JirkaM
      15:39 12.04.2021

      Klimesov, to s těmi českými investicemi v Afgánistánu je samozřejme naprostá hloupost (myslím ze strany Okamury).

      Logik, na Rusku se mi nejvíc líbí to, že po mě na ty svoje boje ...
      Zobrazit celý příspěvek

      Klimesov, to s těmi českými investicemi v Afgánistánu je samozřejme naprostá hloupost (myslím ze strany Okamury).

      Logik, na Rusku se mi nejvíc líbí to, že po mě na ty svoje boje s islamisty nic nechtějí. A taky není špatné, že se jim aspoň občas zadaří, jako v Čečensku, nebo Sýrii. U amíků to stále víc vypadá, že umí jen přilévat benzín do ohně.
      Skrýt celý příspěvek

     • logik
      17:05 12.04.2021

      flanker:
      "Talibán byl na výplatní listině spousty zemí, Rusko je pouze to poslední. ;-) "
      Takové tvrzení by chtělo doložit. A navíc vlastně ani není nijak ve sporu s tím, co ...
      Zobrazit celý příspěvek

      flanker:
      "Talibán byl na výplatní listině spousty zemí, Rusko je pouze to poslední. ;-) "
      Takové tvrzení by chtělo doložit. A navíc vlastně ani není nijak ve sporu s tím, co tvrdím, že v Afgánistánu bojujeme za své zájmy, a že Rusko, které JirkaM pravidelně podporuje, tam naším zájmům a obecně bezpečnosti Evropy prostě škodí.

      JirkaM:
      "Logik, na Rusku se mi nejvíc líbí to, že po mě na ty svoje boje s islamisty nic nechtějí. "
      To se právě pleteš. Za Ruskou politiku platíš hodně. Např. migrační krize v 2014 byla důsledkem Ruské politiky v Sýrii, která znemožnila OSN tam udělat jakžtakž nějaký pořádek, dokud byl čas a nebyl tam všude nalezlej IS.
      Skrýt celý příspěvek

    • flanker.jirka
     14:41 12.04.2021

     Klimesov
     Co už také afghánské vládě zbývá, než si tam "pozvat" původně nezvané hosty. Když to tam NATO po roce 2001 rozbilo a situace je taková, že ani samotná vládá nemá pod ...
     Zobrazit celý příspěvek

     Klimesov
     Co už také afghánské vládě zbývá, než si tam "pozvat" původně nezvané hosty. Když to tam NATO po roce 2001 rozbilo a situace je taková, že ani samotná vládá nemá pod kontrolou většinu vlastního území.
     Skrýt celý příspěvek

     • Klimesov
      14:50 12.04.2021

      Omyl. Ten kdo to tam rozbil byla primárně SSSR a jejich invaze v 80. letech. Po konci této invaze následovala série několika občanských válek až do roku 2001, kdy tam vlítla USA a ...
      Zobrazit celý příspěvek

      Omyl. Ten kdo to tam rozbil byla primárně SSSR a jejich invaze v 80. letech. Po konci této invaze následovala série několika občanských válek až do roku 2001, kdy tam vlítla USA a od té doby tam probíhají další boje.
      Afghánistán není stabilní země od roku 1978.
      Takže žádné NATO nebo USA. Ten průser se tam stal už dávno a to co dnes vidíme jsou jen jeho důsledky.
      Skrýt celý příspěvek

     • Pavel1
      15:02 12.04.2021

      "Rozbilo", Takže extrémně cenné historické památky, jako třeba do skály vytesané sochy budhů nezničil taliba nýbrž NATO? Nebo třeba lynčování lidí za to, že hráli fotbal opět ...
      Zobrazit celý příspěvek

      "Rozbilo", Takže extrémně cenné historické památky, jako třeba do skály vytesané sochy budhů nezničil taliba nýbrž NATO? Nebo třeba lynčování lidí za to, že hráli fotbal opět neprováděl taliban ale NATO, že?
      Skrýt celý příspěvek

   • Radovan
    13:07 12.04.2021

    Je dost jednoduché se teď ohánět údajným krachem v Afganistánu a 20-letému marnému snažení. Těch 20 let zrovna pro nás nebyla určitě prohra, ale přinejmenším plichta (prohra možná ...
    Zobrazit celý příspěvek

    Je dost jednoduché se teď ohánět údajným krachem v Afganistánu a 20-letému marnému snažení. Těch 20 let zrovna pro nás nebyla určitě prohra, ale přinejmenším plichta (prohra možná pro USA z hlediska obrovských nákladů).
    Byla to Afgánská plichta, která naší armádě dodala ohromné zkušenosti a sebevědomí. Máme teď nejzkušenější vojsko od druhé světové, za to ty naše náklady stály.
    20 let Taliban tahal většinou za kratší konec. Jistě leckdo čekal jeho zničení a je to pro něj málo. Ale jaká by byla varianta, kdyby se mu nechalo volné pole působnosti? Spokojil by se Taliban jen s vládou v Afganistánu, nebo by třeba destabilizoval i jaderný Pakistán? Uprchlíků z Afganistánu by míň určitě nebylo, spíš daleko víc.
    Válčit v Afganistánu pro nás měl velký pozitivní význam. Obrovské zkušenosti, prohloubení vazeb na spojence, respekt v jejích očích.
    Momentálně má pro nás i obrovský význam prostřednictvím prostějovských speciálů válčit v Mali. Francouzi nám budou velmi vděční. A to není vzhledem k tomu, že Francie bude mít v budoucnu nejsilnější evropskou armádu, vůbec bezvýznamné.
    Skrýt celý příspěvek

    • Klimesov
     13:22 12.04.2021