Osobní obranný systém Palm Pistol

Palm Pistol
Foto: Počítačový model obraného systému Palm Pistol / Constitution Arms™

Použití a nošení palných zbraní pro obranu je ošemetná věc. Střelná zbraň sice poslouží jako skvělý obranný prostředek, ale může být až příliš lehce použita ke kriminálním účelům. Z toho důvodu, je také v řadě zemí nošení střelných zbraní silně omezováno. Schůdnou cestou snad může být nový obranný systém Palm Pistol. Jedná se o jednorannou kompaktní pistoli, která má tvar futuristického boxeru. Zbraň se tedy nedrží jako standartní pistole, ale je sevřená ve dlani. Palm Pistol je ideální obranný prostředek pro lidi, kteří pro svou obranu potřebují něco kompaktnější a nenápadnějšího než je klasická pistole nebo revolver.

Jak se říká:“Vše už bylo jednou vymyšleno“. I v tomto případě se nejedná o nový koncept. Již v roce 1882 Jacques Edmond Turbiaux navrhl podobně kompaktní zbraň.  Zbraň měřila na délku 110 milimetrů a vážila pouze 230 gramů.

V otočném pouzdře se ukrýval rotační diskový zásobník pro deset mini nábojů ráže 6mm. Při každém zmačknutí spouště došlo k výstřelu a zároveň došlo k pootočení disku s náboji. Jde vlastně o revolverový princip, jen náboje nejsou umístěny souběžně s osou bubnu, ale v pravém úhlu.

ProtectorFoto: Dlaňová pistol z roku 1882 / littlegun.info

 

Šlo však skutečně jen o nouzovou a obrannou zbraň. Vzhledem k miniaturním rozměrům nábojů ráže 6 mm byl zastavovací účinek zbraně minimální. Pokud útočník měl na sobě tlustou vrstvu oblečení (v zimě) nemusela ho vystřelená střela nijak vážně poranit.

Palm Pistol vyznává podobnou filozofii, avšak s několika rozdíly. Jde pouze o jednorannou zbraň, která se nabíjí odklopením hlavně od těla. Do odklopené hlavně se pak vkládá speciální náboj ráže .38 Special (9 mm) od firmy Smith & Wesson.

Palm Pistol Foto: Palm Pistol a náboj .38 Special / Constitution Arms™

Jedná se o nízkotlaký náboj. Jeden s nejnižším tlakem, který se dnes vůbec používá . Má sice dostatečný zastavovací účinek, ale hodí se právě jen pro účely sebeobrany.

Systém Palm Pistol má dvě spouště. Každá je na vrcholu vajíčkové rukojeti. Při rychlé a intuitivní střelbě tedy nemusíte přemýšlet, jak zbraň uchopit. Stačí popadnout zbraň, zmáčknout pojistky nad hlavní, odklopit palcem kryt spouště a zbraň je připravena k výstřelu. Vše jde rychle a jednoduše. Ideální pro stresové situace, kdy je člověk ochromen strachem a je v časové tísni.

Palm Pistol Foto: Palm Pistol a náboj .38 Special / Constitution Arms™

Ptáte se, jak je to s mířením? Můžeme mířit jen intuitivně rukou nebo pomocí laseru. Ke zbrani lze připojit montážní lištu Picatinny a na ní různé příslušenství. Jako např. oslepující stroboskop nebo právě laser.

Palm Pistol je velice kompaktní a lehká zbraň (380 gramů) - ideální pro skryté nošení. Můžeme ji nosit klidně nenápadně po kapsách. Při přepadení tak místo peněženky ukážeme ozbrojenému útočníkovi hlaveň pistole.

 

Zdroj: Gizmag , GamePark

Nahlásit chybu v článku

Doporučte článek svým přátelům na sociálních sítích

Související články

Kel-Tec KSG : brokovnice pro 21. století

Dnes vám představíme opravdovou lahůdku. Ukážeme vám netradiční bojovou brokovnici od americké firmy Kel-Tec. KSG brokovnice (Kel-Tec Shotgun) zaujme uspořádáním typu bull-pup. Zbraň tak vyniká ...

Maul - rychlopalná brokovnice střílející elektronické projektily

Firmy Metal Storm a TASER. První z nich před deseti lety postavila zbraň s kadencí 1 milión (!) ran za minutu. Druhá přinesla světu před více než 40 lety nesmrtící zbraň Taser, která paralyzuje ...

První bojové zkušenosti s revolučním granátometem XM25

O pokrokovém granátometu XM25 jste zajisté už slyšeli. Jedná se o zbraňový systém střílející programovatelné granáty ráže 25x40 milimetrů. Díky laserovému dálkoměru a střeleckému počítači dokáží ...

M14 EBR - klasická konstrukce v moderním kabátě

Puška M14 byla původně vyvinuta jako náhrada za zbraň M1 Garand.  Avšak již záhy po zavedení do výzbroje se ukázalo, že armáda s novou puškou trochu přestřelila. Náboj 7,62x51 mm NATO, jenž M14 ...

Přidávat diskuzní příspěvky a hlasovat pro článek mohou jen registrovaní. Prosím zaregistrujte se nebo se přihlašte!

Komentáře