Pardubická společnost RETIA bude vystavovat své produkty na DEFEXPO 2020

Pardubická společnost RETIA bude vystavovat své produkty na DEFEXPO 2020
SURN CZ / RETIA (Zvětšit)

Indie, střední a východní Asie jsou pro společnost RETIA, předního českého výrobce radarových systémů a speciální elektroniky, důležitými a také tradičními trhy. Proto tam pravidelně prezentuje své výrobní portfolio. Loni to bylo například na 12. ročníku Aero India, letos zástupci pardubické společnosti představí její produkty na 11. ročníku veletrhu DEFEXPO, a to ve dnech 5. až 9. února 2020 v severoindickém městě Lakhnaú.

Na společném stánku CZECH TRADE bude RETIA prezentovat novinky i osvědčené produkty. V první řadě to bude první v Česku vyvinutý a vyrobený 3D radar, který nese pojmenování ReGUARD. RETIA jej poprvé odborné veřejnosti představila v minulém roce, na DEFEXPO 2020 bude mít indickou premiéru. ReGUARD je určen především pro detekci a současné sledování pozemních a pomalých nízkoletících cílů s malou odraznou plochou. Ojedinělou vlastností nového českého radaru je, že využívá zároveň elektronické vychylování radarových svazků i mechanické otáčení radarové hlavy.

Pro odborníky bude velmi zajímavé i malé přenosné radarové zařízení ReTWis 5 využívající ultraširokopásmovou radiolokační technologii. ReTWis 5 je nejnovější evolucí tohoto systému, který dokáže detekovat a sledovat živé osoby, ale i zvířata za zdí nebo za jinou nekovovou překážkou. Jeho vývojem se specialisté společnosti RETIA zabývají již několik let. Specifické schopnosti radaru ReTWis 5 mohou využívat především různé obranné a bezpečnostní složky nebo statní i soukromé instituce.

Osvědčeným a úspěšným produktem, se kterým mohou návštěvníci DEFEXPO 2020 v expozici společnosti RETIA seznámit, bude i záznamový systém ReDat. Záznamový systém ReDat umožňuje krátkodobé i dlouhodobé archivování pořízených záznamů hlasové komunikace, záznam obrazovek dispečerů letového provozu, synchronní simultánní přehrávání audio, video a radarových dat, transkripci a živý příposlech. ReDat je v Indii hojně rozšířen a používán pro pořizování a správu záznamů na mnoha letištích. Jeho schopnosti však přesvědčily i zákazníky v řadě jiných zemí, má tedy potenciál oslovit další zájemce z regionu.


ReGUARD; větší foto / RETIA

RETIA předvede i své schopnosti v oblasti modernizace radarových systémů. Půjde konkrétně o modernizační projekty radarových systémů sovětského původu P-18 a SURN, které jsou stále hojně rozšířeny i ve střední a východní Asii. V případě přehledového a vyhledávacího radaru P-18 má RETIA za sebou několik desítek modernizovaných systémů pro řadu zákazníků, a to včetně Armády České republiky. Také s modernizací radarového systému SURN protiletadlového raketového kompletu 2K12 Kub má RETIA bohaté zkušenosti. Značně vylepšené systémy SURN společnost RETIA dodala české armádě i několika dalším ozbrojeným silám, kupříkladu i do Spojených států.

Veletrh DEFEXPO se koná každé dva roky a jde o jednu z největších událostí v oblasti vojenských, bezpečnostních a aerokosmických technologií v Indii. Pořádá jej indická vládní organizace Defence Exhibition Organisation. Jeho význam potrhuje fakt, že jen v roce 2018 se jej účastnilo přes 700 vystavovatelů, z toho téměř třetinu tvořily zahraniční firmy.

O společnosti RETIA
RETIA a.s. byla založena koncem roku 1993 týmem inženýrů, spolupracovníků z vývoje bývalé pardubické Tesly. RETIA je technologickou společností, která vyvíjí, vyrábí a modernizuje radary, raketové prostředky, systémy velení a řízení, záznamové systémy, UWB lokalizační zařízení a komunikační systémy. Tyto produkty dodává Armádě ČR i armádám spojeneckých států NATO, nepřímo i Severoatlantické alianci a dalším vojenským a civilním zákazníkům v ČR i ve více jak 40 zemích světa. Více než dvě třetiny tržeb realizuje RETIA exportem.

Nahlásit chybu v článku


Související články

RETIA zveřejnila předběžné hospodářské výsledky

Vedoucí česká společnost v oblasti vojenské elektroniky a záznamových systémů, pardubická RETIA, ...

RETIA dodala Armádě ČR již šestý radar ReVISOR

Ve čtvrtek 29. června byl završen další z úspěšných projektů pardubické společnosti RETIA, předního ...

Pardubická RETIA modernizuje raketové systémy Kub pro nové zákazníky

Přední výrobce radarové techniky a speciální elektroniky RETIA je jediným podnikem v Česku, který má ...

České společnosti ELDIS, CS SOFT a RETIA budou společně vystavovat na veletrhu World ATM Congress 2019 ve Španělsku

Španělská metropole Madrid se stane ve dnech 12. až 14. března dějištěm veletrhu World ATM Congress ...

Zvýraznit příspěvky za posledních:

    Načítám diskuzi...