NÁZOR: Podmínka za hýždě vystrčené z uniformy

Martin Zapletal dostal za výtržníctví podmínku deseti měsíců. / FaceBook profil Martina Zapletala

Členové uskupení Českoslovenští vojáci v záloze proti válce plánované vedením NATO se začínají dostávat do křížku se zákonem.

V září bude zahájeno hlavní líčení s Marinem Holkupem, který v loňském roce vyhrožoval “vystřílením Strakovky”. V uplynulých dnech obdržel trestní příkaz další člen skupiny Martin Zapletal: Okresní soud ve Vyškově mu udělil desetiměsíční podmínku za výtržnictví.

Toho se měl Zapletal dopustit tím, že k květnu tohoto roku ukazoval na pojíždějící konvoj americké armády nahé hýždě.

Oba muži o svém stíhání referují na Zapletalově facebokovém profilu, kde se snaží získat podporu. Holkup zve k jednání u Okresního soudu v Písku slovy: "Kdo mě přijde podpořit a ztropit trochu divadla?"

V této souvislosti vyzval Zapletala, aby si k tomu účelu oblékl uniformu a vzal metály.

Uniformu smí veterán nosit po dosloužení deseti let u armády a jen při slavnostních a zvláštních příležitostech.

Z facebookového profilu i Zapletalově medializaci je ale zjevné, že nosí uniformu Armády České republiky - a tedy i člena NATO -  úplně všude: Měl ji na sobě i v den, kdy v uniformě, v níž slouží a někdy i umírají jeho bývalí kolegové, vystrkoval holý zadek na spojence. 

Zapletalovi ale leží na srdci spíše zájem Ruska, protože svůj čin vysvětluje vyjádřením, že byl přesun vojenské techniky na území pobaltských zemí, tedy dalších členů NATO, "jasnou provokací" vůči Kremlu.

Skutečnost, že Zapletal všude nosí uniformu armády Aliance, kterou považuje za "největší legální teroristickou organizaci pod vedením USA" (připomeňme, že terorismus není v žádné zemi Aliance legální a Spojené státy ji ani nevedou: Pouze na chod NATO nejvíce přispívají), je ale z hlediska práva nanejvýše přestupkem.  

Trestný čin výtržníctví, podle kterého byl Zapletal zatím nepravomocně odsouzen, naopak v trestním zákoníku uveden je.

Zapletal se cítí uplatněním § 358 zákona č. 40/2009 trestního zákoníku nepřípustně dotčen a staví se do pozice novodobého mučedníka. Odvolává se na právo politického protestu, ale opomíjí, že i svobodný projev lze uplatnit jen v souladu s celým právním řádem: žádný zákon nestojí nikdy sám o sobě.

A Zapletal mohl a měl svůj protest uplatnit bez toho, že by se dopustil "veřejně nebo na místě veřejnosti přístupném hrubé neslušnosti nebo výtržnosti".

Otázkou je, nakolik jsou Zapletal a jeho přívrženci schopni pochopit, že právní systém funguje pouze jako celek a obscénní či vulgární projevy do civilizované společnosti nepatří.

Komentáře na Zapletalově profilu "mrdat na demonstrace... věšet a střílet se mělo už na jaře", případně, že by bylo třeba současnou vládu "vyhladit" svědčí o tom, jakými prostředky by chtěli Zapletalovi přátelé či stoupenci projevit svoji politickou vůli a kulturu.

Screenshoty Zapletalova FaceBook profilu: obrázek 1, obrázek 2, obrázek 3, obrázek 4

Nahlásit chybu v článku


Související články

Českem projede konvoj obrněných vozidel Stryker

Průjezd celkově 516 amerických vojáků v obrněných transportérech Stryker a doprovodných vozidlech ...

FEJETON: Konvoje se blíží k hranicím: Vřava na sociálních sítích

Reakce na článek Armádních novin Českem projede konvoj obrněných vozidel Stryker, který se zaměřil ...

Provokatéři zakládají ohně, z nichž obviňují státníky

Napůl cesty k občanské válce: I tak by se dal shrnout smysl vyjádření, který rádoby dojemně ...

Domobrana: Armády politických stran se šikují

„Jednání, při němž je popírán smysl každého řádu, disciplíny, je to negace odpovědnosti. Časem se ...

Diskuze byla zablokována. Bohužel byla napadena trolly, kteří znemožnili dále vést diskuzi kultivovaným a slušným způsobem. Do této diskuze nelze momentálně přidávat další příspěvky.

Zvýraznit příspěvky za posledních:

 • Muhaha
  08:55 17.08.2016

  :-))) Tak to se zase něco paní soudkyni Kalové povedlo. Dovoluji si na tomto místě zavěštit, že v hlavním líčení na prvním stupni dostane ten trubec úplně stejný flastr. Jen ...Zobrazit celý příspěvek

  :-)))
  Tak to se zase něco paní soudkyni Kalové povedlo. Dovoluji si na tomto místě zavěštit, že v hlavním líčení na prvním stupni dostane ten trubec úplně stejný flastr.

  Jen tak z legrace, jak vám zní třeba tohle:

  Známý představitel protiputinovské liberální opozice Maxim Zapletalin byl za vystrkování nahých hýždí na pojíždějící vozidla ruské armády odsouzen k trestu odnětí svobody v trvání 10 měsíců s podmíněným odkladem v trvání 24 měsíců.

  nebo

  Místní pacifista Max Zapleton byl za vystrkování nahých hýždí na torpédoborec poplouvající z námořní základny Clyde ve Skotsku odsouzen k trestu odnětí svobody v trvání 10 měsíců s podmíněným odkladem v trvání 24 měsíců.

  nebo dokonce

  Kandidát na presidentskou funkci M. záHoráček byl za vystrkování nahých hýždí na pojíždějící konvoj čínských vládních limuzín odsouzen k trestu odnětí svobody v trvání 10 měsíců s podmíněným odkladem v trvání 24 měsíců.

  Hezký den všem lidem dobré vůle, byť odlišných názorů :-)Skrýt celý příspěvek

 • KOLT
  08:54 17.08.2016

  Chápu správně, že byla spíše zahlcena než hacknuta? V tom případě držím palce, s tím se bojuje mnohem hůř.

  Chápu správně, že byla spíše zahlcena než hacknuta? V tom případě držím palce, s tím se bojuje mnohem hůř.

 • petres
  08:10 17.08.2016

  Je tedy otázka jestli to byl jednotlivý případ pro psychiatra, nebo cílená skupinová akce. Takže přeji adminům hodně štěstí v boji s tímto proruským plevelem.

  Je tedy otázka jestli to byl jednotlivý případ pro psychiatra, nebo cílená skupinová akce. Takže přeji adminům hodně štěstí v boji s tímto proruským plevelem.

 • Jan Grohmann
  07:35 17.08.2016

  Diskuze Armádních novin byly nyní hacknutá, když po půlnoci byla během 2 hodin provedena registrace několika desítek falešných registrací. Ty jsou očividně používány ke kladnému ...Zobrazit celý příspěvek

  Diskuze Armádních novin byly nyní hacknutá, když po půlnoci byla během 2 hodin provedena registrace několika desítek falešných registrací. Ty jsou očividně používány ke kladnému hlasování proruských diskuzních příspěvků. Pracujeme na nápravě.Skrýt celý příspěvek

 • Lukas
  21:55 16.08.2016

  PRO crusader Ja rozumiem, ze 45 lat okupacji radzieckiej wywarło ogromny wpływ na sposób patrzenia na historie. Niemniej od 25 lat można dość swobodnie wymieniać się wiedza i ...Zobrazit celý příspěvek

  PRO crusader

  Ja rozumiem, ze 45 lat okupacji radzieckiej wywarło ogromny wpływ na sposób patrzenia na historie.

  Niemniej od 25 lat można dość swobodnie wymieniać się wiedza i informacjami...
  Proszę więc nie powtarzać radzieckiej propagandy (czekam jeszcze na historię o polakach szarżujących lancami na czołgi albo o lotnictwie zniszczonym na ziemi)

  Głód na Ukrainie (Hołodomor) to był wynik zaplanowanej operacji, pacyfikacji najbardziej perspektywicznych obszarów rolniczych ZSRR. Wbrew pozorom nie ograniczał się wyłącznie od terenów Ukrainy. (Inne tereny ZSSR także zostały skazane przez Stalina na głód)
  Niemniej sugerowanie że na terenach II RP eksterminowano mniejszość ukraińską i to przy pomocy głodu ciekawe - czekam na konkrety - czyli kto kiedy i gdzie... (Bzdury)

  Tak, zdarzały się tam walki z ludnością która często była pod "wpływem" agentury i propagandy sowieckiej wywoływała lokalne zamieszki (niewielkie zwłaszcza że na wschodnie nie było dużych miast czy skupisk ludzkich)
  W celu walki z dywersją z ZSRR powstał Korpus Ochrony pogranicza.
  W tym celu działał II Wydział Polskiego Wywiadu.Skrýt celý příspěvek

 • Magister_Peditum
  20:48 16.08.2016

  Tyhle články sem podle mě příliš nepatří. Jen to přivede diskusi do stavu v jakém teď je. Nerad bych, aby se AN změnili v iDnes nebo jiná podobná média.

  Tyhle články sem podle mě příliš nepatří. Jen to přivede diskusi do stavu v jakém teď je. Nerad bych, aby se AN změnili v iDnes nebo jiná podobná média.

 • KOLT
  16:25 16.08.2016

  crusader, nicméně Katyň jste k úmrtím v polských zajateckých táborech přirovnal vy. Víte, kolik zemřelo lidí v zajateckých táborech sovětských? A kolik jich bylo zavražděno? Včetně ...Zobrazit celý příspěvek

  crusader, nicméně Katyň jste k úmrtím v polských zajateckých táborech přirovnal vy. Víte, kolik zemřelo lidí v zajateckých táborech sovětských? A kolik jich bylo zavražděno? Včetně vlastních vojáků vrácených ze zajetí? Prostě poměřujete jablka s hruškami.Skrýt celý příspěvek

 • crusader
  16:17 16.08.2016

  seawolf Pokud vím psal jsem o prokazatelných válečných zločinech zbraní SS. KOLT na to chtěl válečné zločiny RA. Na to jste vy vytáhl Katyň a hladomor na Ukrajině. Navíc u té ...Zobrazit celý příspěvek

  seawolf
  Pokud vím psal jsem o prokazatelných válečných zločinech zbraní SS.
  KOLT na to chtěl válečné zločiny RA. Na to jste vy vytáhl Katyň a hladomor na Ukrajině. Navíc u té Ukrajiny není vůbec jasné kolik z těch mrtvých zemřelo na západě Ukrajiny (na území Polska, kde se o genocidě Ukrajinců nedá mluvit, ti přece Ukrajince milovali). Proto je pak taky měli rádi "vlastenci" z UPA

  No jestliže srovnáváte zločiny NKVD a SS a píšete "že SS byli amatéři" je to dost nechutný vzhledem k milionům mrtvých židů a dalším milionům lidí jiných národností. Možná to není popírání holokaustu ale dost se to tomu blíží. A nepomůže ani smajlík na konci.Skrýt celý příspěvek

 • SeaWolf
  16:10 16.08.2016

  Nevrátíme se k té zadnici, když už Gaunt2 padl ? Na svém profilu Zapletal vyzývá k vystřílení strakovky případě k vyhlazení vlády. Teď je otázka zda se to dá posuzovat jako ...Zobrazit celý příspěvek

  Nevrátíme se k té zadnici, když už Gaunt2 padl ?

  Na svém profilu Zapletal vyzývá k vystřílení strakovky případě k vyhlazení vlády. Teď je otázka zda se to dá posuzovat jako příprava trestného činu..? Kdyby to plácnul někde u piva neřeknu nic, protože tam se toho namele mraky, ale vydávat veřejná prohlášení na sociálních sítích je díky dostupnosti stejné jako vydávat prohlášení na pódiu.

  Taky nechápu proč většina rusofilu leze na Facebook, když se jedná o ryze americký podnik :-) Tím podporují ekonomiku jimi tak nenáviděného USA :-)Skrýt celý příspěvek

 • pavel rampir
  14:55 16.08.2016

  To je take fajne- k boji proti ponorkám je deset diskuzních příspěvků- tohle už jich má asi sto. Vypovídá to o stavu stránky i společnosti- umí se bavit o věcech jí nejbližší, to ...Zobrazit celý příspěvek

  To je take fajne- k boji proti ponorkám je deset diskuzních příspěvků- tohle už jich má asi sto. Vypovídá to o stavu stránky i společnosti- umí se bavit o věcech jí nejbližší, to jest o prdeli.Skrýt celý příspěvek

 • cyril
  14:29 16.08.2016

  SeaWolf: právě jak říkáš, jiný kraj, jiný mrav, proto by sme jim do takových věcí neměli kecat a moralizovat a oni by to stejné neměli dělat nám. Odvolávat se ale na to, jak to ...Zobrazit celý příspěvek

  SeaWolf: právě jak říkáš, jiný kraj, jiný mrav, proto by sme jim do takových věcí neměli kecat a moralizovat a oni by to stejné neměli dělat nám. Odvolávat se ale na to, jak to chodí jinde a obhajovat se tím, že jinde je to horší, je prostě mimo mísu, bohužel to někteří zde dělají.Skrýt celý příspěvek

 • cyril
  14:26 16.08.2016

  vďaka, je to pouze výstřel do tmy, nebo i napíšeš, v čem konkrétně nesouhlasíš?

  vďaka, je to pouze výstřel do tmy, nebo i napíšeš, v čem konkrétně nesouhlasíš?

 • SeaWolf
  14:26 16.08.2016

  crusader No hlavně, že mi jde matematika :-) Na větě kde srovnávám zločiny NKVD a Wafen - SS nevidím nic o holokaustu. A další 2minutky práce: 1933 hladomor na Ukrajinském ...Zobrazit celý příspěvek

  crusader
  No hlavně, že mi jde matematika :-) Na větě kde srovnávám zločiny NKVD a Wafen - SS nevidím nic o holokaustu.

  A další 2minutky práce: 1933 hladomor na Ukrajinském území 2,6 mil mrtvých ( v dobách sovětského rozkvětu se to stalo asi omylem )

  Trocha počtů z první třídy a Rusové mají zlatou medaili v genocidách i bez dopingu :-)

  cyril
  Pussy Riot - 2 holky šli na sibiř na "převýchovu" a i když s tím nesouhlasím tak to relativně chápu, prostě Rusko má jiná měřítka. Proto ekvivalentní trest v českých podmínkách pro pana Zapletala považuji za pěkný letní tábor. A to ještě může využít demokratický system na který nadává a odvolat se.Skrýt celý příspěvek

 • cyril
  13:06 16.08.2016

  Jestli mi něco vadí, tak je to ten dvojí metr, kdy na jedné straně média, vláda a jiná individua obhajují, schvalují a ještě udělují nějaké ceny za činy, (níže je příkladů dost) ...Zobrazit celý příspěvek

  Jestli mi něco vadí, tak je to ten dvojí metr, kdy na jedné straně média, vláda a jiná individua obhajují, schvalují a ještě udělují nějaké ceny za činy, (níže je příkladů dost) které jsou s tímto srovnatelné, nebo jej dokonce převyšují, jenom proto, aby se mohli poplácat po rameni, jak to zase nandali tomu Putíkovi, ale sami doma to vůči opačné straně exemplárně trestají. To by třeba takhle Putin a ruští umělci a intelektuálové mohli vydávat plamená prohlášení a apelovat na vládu, aby toho holozadka neobviňovali, že je to politický proces atd, to by se vám tady asi nikomu nelíbilo že? Ale tlouci se do prsou a vyzívat Mosvku aby propustila Pussíky, to je asi v pořádku... já se ptám, co je komu do toho ? Místo argumentů tady někteří perlí, že no joo, dříve to bylo horší, to by skončil v dolech a ták, a jinde by dostal ještě horší trest... no a? Já žiju tady, zajímám se o to, co se děje tady, a pokud je něco špatně, tak to nebudu zlehčovat a obhajovat tím, že řeknu, no jo ale tehdá... někteří lidi tady mají rozum asi vážně jenom na parádu a bohuže se tu najdou i tací jedinci - nebudu jmenovat, kteří si hrají na rádoby demokraty a spojence západu až za hrob, přičemž si nedělám iluze o tom, že před 30 lety by tady mávali rudýma vlaječkama, a za 20 let budou mávat s těma čínskýma a budou tvrdit, že tohle je konečně ten náš jediný správný spojenec na věčné časy.Skrýt celý příspěvek

 • Lukas
  13:00 16.08.2016

  "Než vytáhnete Katyň najděte si něco o Poláky zavražděných rudoarmějcích. " ^Typowa rosyjska propaganda, która "kształtuje" obraz pod własne potrzeby. Jest chyba różnica ...Zobrazit celý příspěvek

  "Než vytáhnete Katyň najděte si něco o Poláky zavražděných rudoarmějcích. "
  ^Typowa rosyjska propaganda, która "kształtuje" obraz pod własne potrzeby.


  Jest chyba różnica między strzelaniem w tył głowy nad olbrzymim dołem - grobem, a śmiercią w wyniku epidemii tyfusu oraz głodu.?

  Masowe zgony wśrod jeńców nie były działaniami umyślnymi. TO wynik dramatycznej sytuacji w zniszczonego kraju.
  W latach 1918-21 w PL panował powszechny głód!
  Ciężko by w tej sytuacji jeńcy (tysiące jeńców) byli otoczeni należną opieką, w sytuacji gdy nie było często czym żywić i ubrać żołnierzy na froncie. (Wiesz ilu polskich żołnierzy zginęło zimą 1919/20, bo nie mieli odpowiedniego ekwipunku, przygotowania do zimy? )
  Do tego mamy zły stan zdrowia oraz higieny osobistej czerwonoarmistów - i śmierć zbiera żniwa.

  Jeśli nie wierzysz to proszę poszukać sobie min. o amerykańskiej pomocy humanitarnej dla Polski.Skrýt celý příspěvek

 • skelet
  12:33 16.08.2016

  tý jo, skoro dvacet let dušená pomsta, která najednou vytryskla ven :) Tomu jako někdo věří? Prostě likvidace "nebezpečné" části populace. Nic víc. A rozhodně se nebudeme přít, že ...Zobrazit celý příspěvek

  tý jo, skoro dvacet let dušená pomsta, která najednou vytryskla ven :) Tomu jako někdo věří? Prostě likvidace "nebezpečné" části populace. Nic víc.
  A rozhodně se nebudeme přít, že Poláci byli pěkní vejlupci, o tom žádná..
  Jinak EU není jeden stát. Je to prostě spolek několika států, kteří mají některé věci stjené, některé zase ne.. podobné je to i v USA, kde v jednom státě jsou skoro zbraně zakázány, v druhém státě si můžete koupit i funkční kulomet (UTAH).
  Pokud dědci vysedávali pod zakázanými standardami, tak je to jen na policii a státním zastupitelstvu.Skrýt celý příspěvek

 • KYRYS
  12:33 16.08.2016

  Takéto problémy prináša iba demokracia. Tá nebyť, stačily by dve guľky, kameru vykryť kropicím vozom, obviniť pár Čečenov a ide sa ďalej. A nie toto! Takto sa povlečie súd, ...Zobrazit celý příspěvek

  Takéto problémy prináša iba demokracia. Tá nebyť, stačily by dve guľky, kameru vykryť kropicím vozom, obviniť pár Čečenov a ide sa ďalej. A nie toto! Takto sa povlečie súd, obžalovaný sa určite odvolá, pôjde to k vyššej inštancii, tá to vráti k nižšej inštancii, bude sa o tom písať hore dole. Akoby vo Vyškove nemali nejakú zapadnutú uličku či dvorček, kde sa to dalo s tým prdeláčom vyriešiť boxerom alebo nožom. Alebo ho jednoducho mali spráskat českí kozáci! Vziať pekne bič, čo majú na opasku na udržiavanie mravnosti v uliciach a zrezať ho na mieste. Tak nejako je to správne nie? Gaunt2 tú zmienil Pussy Riot - to je dobrý príklad, na Sibír s tým kokotom Zapletalom :-)Skrýt celý příspěvek

 • juhelak
  12:23 16.08.2016

  od prdele až po hrůzy 2. světové. přečetl jsem si jen první a poslední stranu diskuze.. :) i když se v tiché poště již dávno ztratil původní smysl článku, Tak pokud by člověk ...Zobrazit celý příspěvek

  od prdele až po hrůzy 2. světové. přečetl jsem si jen první a poslední stranu diskuze.. :)

  i když se v tiché poště již dávno ztratil původní smysl článku, Tak pokud by člověk neměl papíry na hlavu a obnažoval se u dálnice nebo státovce tak by dostal podobný trest.
  záleží i na tom kde se obnažoval a před kym..kdyby to udělal nekde vecer v parku před nějakou běžkyní tak mohl dostat i nepodmíněně. Kdyby v hospodě u piva tak by dostal max kopanec.Skrýt celý příspěvek

 • Wanislav
  12:20 16.08.2016

  Osobně považuji takový trest, za tuto hloupost, nepřiměřený. Jestli si toto konání vůbec zaslouží trest. Podle mne svoboda člověka končí tam, kde začíná svoboda druhého. Pokud se ...Zobrazit celý příspěvek

  Osobně považuji takový trest, za tuto hloupost, nepřiměřený. Jestli si toto konání vůbec zaslouží trest. Podle mne svoboda člověka končí tam, kde začíná svoboda druhého. Pokud se pán rozhodl protestovat nahotou. Je to jen a jen jeho volba. Nikoho tím neohrozil ani neutiskoval. Každý se mohl podívat jinam. Mimochodem, myslím si, že na protesty proti USA jsou vojáci zvyklí i třeba z německa.
  Sám toto chování považuji za nedůstojné, ale je to jeho vizitka.
  Takovéto články i štvanice na lidi s klasickými hospodskými názory, je stejně hloupé jako oni samotní.Skrýt celý příspěvek

 • crusader
  12:17 16.08.2016

  Seawolf Koukám, že máte problém s psaným textem (psal jsem to sice KOLTovi). Než vytáhnete Katyň najděte si něco o Poláky zavražděných rudoarmějcích. Katyň je pomsta Stalina za ...Zobrazit celý příspěvek

  Seawolf
  Koukám, že máte problém s psaným textem (psal jsem to sice KOLTovi). Než vytáhnete Katyň najděte si něco o Poláky zavražděných rudoarmějcích.
  Katyň je pomsta Stalina za zavražděné rudoarmějce z sovětsko-polské války z 20 let 20 století (udává se, že v polských zajateckých táborech zahynulo nebo bylo zavražděno cca 80 tisíc rudoarmějců).

  Tu vaši druhou větu nebudu komentovat. Zavání totiž popíráním holokaustu a dalšími trestnými činy (mgr. Zelená by Vám příslušné paragrafy popsala přesně).
  Přestože to máte se smajlíkem.Skrýt celý příspěvek

Načítám diskuzi...

Stránka 1 z 7