NÁZOR: Podmínka za hýždě vystrčené z uniformy

Martin Zapletal dostal za výtržníctví podmínku deseti měsíců. / FaceBook profil Martina Zapletala

Členové uskupení Českoslovenští vojáci v záloze proti válce plánované vedením NATO se začínají dostávat do křížku se zákonem.

V září bude zahájeno hlavní líčení s Marinem Holkupem, který v loňském roce vyhrožoval “vystřílením Strakovky”. V uplynulých dnech obdržel trestní příkaz další člen skupiny Martin Zapletal: Okresní soud ve Vyškově mu udělil desetiměsíční podmínku za výtržnictví.

Toho se měl Zapletal dopustit tím, že k květnu tohoto roku ukazoval na pojíždějící konvoj americké armády nahé hýždě.

Oba muži o svém stíhání referují na Zapletalově facebokovém profilu, kde se snaží získat podporu. Holkup zve k jednání u Okresního soudu v Písku slovy: "Kdo mě přijde podpořit a ztropit trochu divadla?"

V této souvislosti vyzval Zapletala, aby si k tomu účelu oblékl uniformu a vzal metály.

Uniformu smí veterán nosit po dosloužení deseti let u armády a jen při slavnostních a zvláštních příležitostech.

Z facebookového profilu i Zapletalově medializaci je ale zjevné, že nosí uniformu Armády České republiky - a tedy i člena NATO -  úplně všude: Měl ji na sobě i v den, kdy v uniformě, v níž slouží a někdy i umírají jeho bývalí kolegové, vystrkoval holý zadek na spojence. 

Zapletalovi ale leží na srdci spíše zájem Ruska, protože svůj čin vysvětluje vyjádřením, že byl přesun vojenské techniky na území pobaltských zemí, tedy dalších členů NATO, "jasnou provokací" vůči Kremlu.

Skutečnost, že Zapletal všude nosí uniformu armády Aliance, kterou považuje za "největší legální teroristickou organizaci pod vedením USA" (připomeňme, že terorismus není v žádné zemi Aliance legální a Spojené státy ji ani nevedou: Pouze na chod NATO nejvíce přispívají), je ale z hlediska práva nanejvýše přestupkem.  

Trestný čin výtržníctví, podle kterého byl Zapletal zatím nepravomocně odsouzen, naopak v trestním zákoníku uveden je.

Zapletal se cítí uplatněním § 358 zákona č. 40/2009 trestního zákoníku nepřípustně dotčen a staví se do pozice novodobého mučedníka. Odvolává se na právo politického protestu, ale opomíjí, že i svobodný projev lze uplatnit jen v souladu s celým právním řádem: žádný zákon nestojí nikdy sám o sobě.

A Zapletal mohl a měl svůj protest uplatnit bez toho, že by se dopustil "veřejně nebo na místě veřejnosti přístupném hrubé neslušnosti nebo výtržnosti".

Otázkou je, nakolik jsou Zapletal a jeho přívrženci schopni pochopit, že právní systém funguje pouze jako celek a obscénní či vulgární projevy do civilizované společnosti nepatří.

Komentáře na Zapletalově profilu "mrdat na demonstrace... věšet a střílet se mělo už na jaře", případně, že by bylo třeba současnou vládu "vyhladit" svědčí o tom, jakými prostředky by chtěli Zapletalovi přátelé či stoupenci projevit svoji politickou vůli a kulturu.

Screenshoty Zapletalova FaceBook profilu: obrázek 1, obrázek 2, obrázek 3, obrázek 4

Nahlásit chybu v článku

Doporučte článek svým přátelům na sociálních sítích

Související články

Českem projede konvoj obrněných vozidel Stryker

Průjezd celkově 516 amerických vojáků v obrněných transportérech Stryker a doprovodných vozidlech ...

FEJETON: Konvoje se blíží k hranicím: Vřava na sociálních sítích

Reakce na článek Armádních novin Českem projede konvoj obrněných vozidel Stryker, který se zaměřil ...

Provokatéři zakládají ohně, z nichž obviňují státníky

Napůl cesty k občanské válce: I tak by se dal shrnout smysl vyjádření, který rádoby dojemně ...

Domobrana: Armády politických stran se šikují

„Jednání, při němž je popírán smysl každého řádu, disciplíny, je to negace odpovědnosti. Časem se ...

Diskuze byla zablokována. Bohužel byla napadena trolly, kteří znemožnili dále vést diskuzi kultivovaným a slušným způsobem. Do této diskuze nelze momentálně přidávat další příspěvky.

Komentáře

Zvýraznit zeleně příspěvky za posledních:
Stránka 1 z 3
 • Muhaha
  08:55 17.08.2016

  :-)))
  Tak to se zase něco paní soudkyni Kalové povedlo. Dovoluji si na tomto místě zavěštit, že v hlavním líčení na prvním stupni dostane ten trubec úplně stejný flastr.

  Jen tak z legrace, jak vám zní třeba tohle:

  Známý představitel protiputinovské liberální opozice Maxim Zapletalin byl za vystrkování nahých hýždí na pojíždějící vozidla ruské armády odsouzen k trestu odnětí svobody v trvání 10 měsíců s podmíněným odkladem v trvání 24 měsíců.

  nebo

  Místní pacifista Max Zapleton byl za vystrkování nahých hýždí na torpédoborec poplouvající z námořní základny Clyde ve Skotsku odsouzen k trestu odnětí svobody v trvání 10 měsíců s podmíněným odkladem v trvání 24 měsíců.

  nebo dokonce

  Kandidát na presidentskou funkci M. záHoráček byl za vystrkování nahých hýždí na pojíždějící konvoj čínských vládních limuzín odsouzen k trestu odnětí svobody v trvání 10 měsíců s podmíněným odkladem v trvání 24 měsíců.

  Hezký den všem lidem dobré vůle, byť odlišných názorů :-)

 • KOLT
  08:54 17.08.2016

  Chápu správně, že byla spíše zahlcena než hacknuta? V tom případě držím palce, s tím se bojuje mnohem hůř.

 • petres
  08:10 17.08.2016

  Je tedy otázka jestli to byl jednotlivý případ pro psychiatra, nebo cílená skupinová akce. Takže přeji adminům hodně štěstí v boji s tímto proruským plevelem.

 • Jan Grohmann
  07:35 17.08.2016

  Diskuze Armádních novin byly nyní hacknutá, když po půlnoci byla během 2 hodin provedena registrace několika desítek falešných registrací. Ty jsou očividně používány ke kladnému hlasování proruských diskuzních příspěvků. Pracujeme na nápravě.

 • Lukas
  21:55 16.08.2016

  PRO crusader

  Ja rozumiem, ze 45 lat okupacji radzieckiej wywarło ogromny wpływ na sposób patrzenia na historie.

  Niemniej od 25 lat można dość swobodnie wymieniać się wiedza i informacjami...
  Proszę więc nie powtarzać radzieckiej propagandy (czekam jeszcze na historię o polakach szarżujących lancami na czołgi albo o lotnictwie zniszczonym na ziemi)

  Głód na Ukrainie (Hołodomor) to był wynik zaplanowanej operacji, pacyfikacji najbardziej perspektywicznych obszarów rolniczych ZSRR. Wbrew pozorom nie ograniczał się wyłącznie od terenów Ukrainy. (Inne tereny ZSSR także zostały skazane przez Stalina na głód)
  Niemniej sugerowanie że na terenach II RP eksterminowano mniejszość ukraińską i to przy pomocy głodu ciekawe - czekam na konkrety - czyli kto kiedy i gdzie... (Bzdury)

  Tak, zdarzały się tam walki z ludnością która często była pod "wpływem" agentury i propagandy sowieckiej wywoływała lokalne zamieszki (niewielkie zwłaszcza że na wschodnie nie było dużych miast czy skupisk ludzkich)
  W celu walki z dywersją z ZSRR powstał Korpus Ochrony pogranicza.
  W tym celu działał II Wydział Polskiego Wywiadu.

 • Magister_Peditum
  20:48 16.08.2016
  • (60)

  Tyhle články sem podle mě příliš nepatří. Jen to přivede diskusi do stavu v jakém teď je. Nerad bych, aby se AN změnili v iDnes nebo jiná podobná média.

 • KOLT
  16:25 16.08.2016

  crusader, nicméně Katyň jste k úmrtím v polských zajateckých táborech přirovnal vy. Víte, kolik zemřelo lidí v zajateckých táborech sovětských? A kolik jich bylo zavražděno? Včetně vlastních vojáků vrácených ze zajetí? Prostě poměřujete jablka s hruškami.

 • crusader
  16:17 16.08.2016

  seawolf
  Pokud vím psal jsem o prokazatelných válečných zločinech zbraní SS.
  KOLT na to chtěl válečné zločiny RA. Na to jste vy vytáhl Katyň a hladomor na Ukrajině. Navíc u té Ukrajiny není vůbec jasné kolik z těch mrtvých zemřelo na západě Ukrajiny (na území Polska, kde se o genocidě Ukrajinců nedá mluvit, ti přece Ukrajince milovali). Proto je pak taky měli rádi "vlastenci" z UPA

  No jestliže srovnáváte zločiny NKVD a SS a píšete "že SS byli amatéři" je to dost nechutný vzhledem k milionům mrtvých židů a dalším milionům lidí jiných národností. Možná to není popírání holokaustu ale dost se to tomu blíží. A nepomůže ani smajlík na konci.

 • SeaWolf
  16:10 16.08.2016

  Nevrátíme se k té zadnici, když už Gaunt2 padl ?

  Na svém profilu Zapletal vyzývá k vystřílení strakovky případě k vyhlazení vlády. Teď je otázka zda se to dá posuzovat jako příprava trestného činu..? Kdyby to plácnul někde u piva neřeknu nic, protože tam se toho namele mraky, ale vydávat veřejná prohlášení na sociálních sítích je díky dostupnosti stejné jako vydávat prohlášení na pódiu.

  Taky nechápu proč většina rusofilu leze na Facebook, když se jedná o ryze americký podnik :-) Tím podporují ekonomiku jimi tak nenáviděného USA :-)

 • pavel rampir
  14:55 16.08.2016

  To je take fajne- k boji proti ponorkám je deset diskuzních příspěvků- tohle už jich má asi sto. Vypovídá to o stavu stránky i společnosti- umí se bavit o věcech jí nejbližší, to jest o prdeli.

 • cyril
  14:29 16.08.2016

  SeaWolf: právě jak říkáš, jiný kraj, jiný mrav, proto by sme jim do takových věcí neměli kecat a moralizovat a oni by to stejné neměli dělat nám. Odvolávat se ale na to, jak to chodí jinde a obhajovat se tím, že jinde je to horší, je prostě mimo mísu, bohužel to někteří zde dělají.

 • cyril
  14:26 16.08.2016

  vďaka, je to pouze výstřel do tmy, nebo i napíšeš, v čem konkrétně nesouhlasíš?

 • SeaWolf
  14:26 16.08.2016

  crusader
  No hlavně, že mi jde matematika :-) Na větě kde srovnávám zločiny NKVD a Wafen - SS nevidím nic o holokaustu.

  A další 2minutky práce: 1933 hladomor na Ukrajinském území 2,6 mil mrtvých ( v dobách sovětského rozkvětu se to stalo asi omylem )

  Trocha počtů z první třídy a Rusové mají zlatou medaili v genocidách i bez dopingu :-)

  cyril
  Pussy Riot - 2 holky šli na sibiř na "převýchovu" a i když s tím nesouhlasím tak to relativně chápu, prostě Rusko má jiná měřítka. Proto ekvivalentní trest v českých podmínkách pro pana Zapletala považuji za pěkný letní tábor. A to ještě může využít demokratický system na který nadává a odvolat se.

 • cyril
  13:06 16.08.2016

  Jestli mi něco vadí, tak je to ten dvojí metr, kdy na jedné straně média, vláda a jiná individua obhajují, schvalují a ještě udělují nějaké ceny za činy, (níže je příkladů dost) které jsou s tímto srovnatelné, nebo jej dokonce převyšují, jenom proto, aby se mohli poplácat po rameni, jak to zase nandali tomu Putíkovi, ale sami doma to vůči opačné straně exemplárně trestají. To by třeba takhle Putin a ruští umělci a intelektuálové mohli vydávat plamená prohlášení a apelovat na vládu, aby toho holozadka neobviňovali, že je to politický proces atd, to by se vám tady asi nikomu nelíbilo že? Ale tlouci se do prsou a vyzívat Mosvku aby propustila Pussíky, to je asi v pořádku... já se ptám, co je komu do toho ? Místo argumentů tady někteří perlí, že no joo, dříve to bylo horší, to by skončil v dolech a ták, a jinde by dostal ještě horší trest... no a? Já žiju tady, zajímám se o to, co se děje tady, a pokud je něco špatně, tak to nebudu zlehčovat a obhajovat tím, že řeknu, no jo ale tehdá... někteří lidi tady mají rozum asi vážně jenom na parádu a bohuže se tu najdou i tací jedinci - nebudu jmenovat, kteří si hrají na rádoby demokraty a spojence západu až za hrob, přičemž si nedělám iluze o tom, že před 30 lety by tady mávali rudýma vlaječkama, a za 20 let budou mávat s těma čínskýma a budou tvrdit, že tohle je konečně ten náš jediný správný spojenec na věčné časy.

 • Lukas
  13:00 16.08.2016

  "Než vytáhnete Katyň najděte si něco o Poláky zavražděných rudoarmějcích. "
  ^Typowa rosyjska propaganda, która "kształtuje" obraz pod własne potrzeby.


  Jest chyba różnica między strzelaniem w tył głowy nad olbrzymim dołem - grobem, a śmiercią w wyniku epidemii tyfusu oraz głodu.?

  Masowe zgony wśrod jeńców nie były działaniami umyślnymi. TO wynik dramatycznej sytuacji w zniszczonego kraju.
  W latach 1918-21 w PL panował powszechny głód!
  Ciężko by w tej sytuacji jeńcy (tysiące jeńców) byli otoczeni należną opieką, w sytuacji gdy nie było często czym żywić i ubrać żołnierzy na froncie. (Wiesz ilu polskich żołnierzy zginęło zimą 1919/20, bo nie mieli odpowiedniego ekwipunku, przygotowania do zimy? )
  Do tego mamy zły stan zdrowia oraz higieny osobistej czerwonoarmistów - i śmierć zbiera żniwa.

  Jeśli nie wierzysz to proszę poszukać sobie min. o amerykańskiej pomocy humanitarnej dla Polski.

 • skelet
  12:33 16.08.2016

  tý jo, skoro dvacet let dušená pomsta, která najednou vytryskla ven :) Tomu jako někdo věří? Prostě likvidace "nebezpečné" části populace. Nic víc.
  A rozhodně se nebudeme přít, že Poláci byli pěkní vejlupci, o tom žádná..
  Jinak EU není jeden stát. Je to prostě spolek několika států, kteří mají některé věci stjené, některé zase ne.. podobné je to i v USA, kde v jednom státě jsou skoro zbraně zakázány, v druhém státě si můžete koupit i funkční kulomet (UTAH).
  Pokud dědci vysedávali pod zakázanými standardami, tak je to jen na policii a státním zastupitelstvu.

 • KYRYS
  12:33 16.08.2016

  Takéto problémy prináša iba demokracia. Tá nebyť, stačily by dve guľky, kameru vykryť kropicím vozom, obviniť pár Čečenov a ide sa ďalej. A nie toto! Takto sa povlečie súd, obžalovaný sa určite odvolá, pôjde to k vyššej inštancii, tá to vráti k nižšej inštancii, bude sa o tom písať hore dole. Akoby vo Vyškove nemali nejakú zapadnutú uličku či dvorček, kde sa to dalo s tým prdeláčom vyriešiť boxerom alebo nožom. Alebo ho jednoducho mali spráskat českí kozáci! Vziať pekne bič, čo majú na opasku na udržiavanie mravnosti v uliciach a zrezať ho na mieste. Tak nejako je to správne nie? Gaunt2 tú zmienil Pussy Riot - to je dobrý príklad, na Sibír s tým kokotom Zapletalom :-)

 • juhelak
  12:23 16.08.2016

  od prdele až po hrůzy 2. světové. přečetl jsem si jen první a poslední stranu diskuze.. :)

  i když se v tiché poště již dávno ztratil původní smysl článku, Tak pokud by člověk neměl papíry na hlavu a obnažoval se u dálnice nebo státovce tak by dostal podobný trest.
  záleží i na tom kde se obnažoval a před kym..kdyby to udělal nekde vecer v parku před nějakou běžkyní tak mohl dostat i nepodmíněně. Kdyby v hospodě u piva tak by dostal max kopanec.

 • Wanislav
  12:20 16.08.2016

  Osobně považuji takový trest, za tuto hloupost, nepřiměřený. Jestli si toto konání vůbec zaslouží trest. Podle mne svoboda člověka končí tam, kde začíná svoboda druhého. Pokud se pán rozhodl protestovat nahotou. Je to jen a jen jeho volba. Nikoho tím neohrozil ani neutiskoval. Každý se mohl podívat jinam. Mimochodem, myslím si, že na protesty proti USA jsou vojáci zvyklí i třeba z německa.
  Sám toto chování považuji za nedůstojné, ale je to jeho vizitka.
  Takovéto články i štvanice na lidi s klasickými hospodskými názory, je stejně hloupé jako oni samotní.

 • crusader
  12:17 16.08.2016

  Seawolf
  Koukám, že máte problém s psaným textem (psal jsem to sice KOLTovi). Než vytáhnete Katyň najděte si něco o Poláky zavražděných rudoarmějcích.
  Katyň je pomsta Stalina za zavražděné rudoarmějce z sovětsko-polské války z 20 let 20 století (udává se, že v polských zajateckých táborech zahynulo nebo bylo zavražděno cca 80 tisíc rudoarmějců).

  Tu vaši druhou větu nebudu komentovat. Zavání totiž popíráním holokaustu a dalšími trestnými činy (mgr. Zelená by Vám příslušné paragrafy popsala přesně).
  Přestože to máte se smajlíkem.

 • Ztalyn
  12:06 16.08.2016

  http://6b.cz/2ngd...

  Chudák deděk, od mala fasuje vlajky a mává a máva, musí to mít v hlavě popletený, co teď, hajlovat, nehajlovat, nabídnout vodku a hodinky, nebo to jsou chátristi, prekérní situace.

  video z této řitní, diverzní akce

  https://www.youtube.com/watch?...

 • jarpe
  11:46 16.08.2016

  Nesmíme zapomenout, že koncentrační tábory byl vynález Britů.

 • SeaWolf
  11:43 16.08.2016

  crusader
  Tak asi 2min práce: 1941 Katyň / Polsko vyvražděno cca15 000 polských důstojníků a cca10 000 civilistů Rusou armádou a NKVD.

  Pokud sečtu ty tvoje počty, jsou SS naprostí amatéři :-)

 • crusader
  11:36 16.08.2016

  KOLT
  O Rudé armádě se tu nepsalo, ale prosím, klidně je tu zveřejněte. Nemám rád válečné zločince ani na jedné straně.
  Ale než vytáhnete Katyňský masakr, najděte si něco o Poláky zavražděných rudoarmějcích ve 20 letech 20 století (hlavně jejich počty).
  A pak nezapomeňte uvést válečné zločiny kterých se dopouštěla US Army (stačí jen v Evropě za 2. světové), proti Japoncům Američany docela chápu (i když to zločiny neomlouvá, stejně jako u Rudé armády proti Němcům).

  skelet
  Já to Pobaltí neberu, ale jsou v EU, a pokud je v jedné zemi propagace nacismu trestným činem, nebudu před tím samým v jiné zemi zavírat oči.
  Nevím proč bych měl dědkům zakazovat pivo, ale nevím proč by při tom měli sedět pod standartami jednotek SS. Když uspořádám soukromou zábavu a bude se tam hajlovat, taky to policie rozežene.

 • KOLT
  11:23 16.08.2016

  Navíc netřeba zapomínat, že když "pobalťané" zjistili, že nacisti jsou stejný svinstvo jako komunisti, spousta jich zběhla, přestala pomáhat atd. Nehledě na to, že o spoustě zločinů a vůbec zrůdnosti obou režimů tehdy běžní lidé nic netušili!! Ani spousta Němců nevěděla o vyhlazovacích táborech. Na západě nechtěli uteklým vězňům věřit. Stejně jako zpočátku nevěřili zprávám o hrůzách gulagů. Takže posuzovat to z dnešního hlediska, kdy máme poměrně ucelený obraz, je dosti ošidné. A platí to mimochodem i o přelomu 40. a 50. let u nás, byť v menší míře.

 • skelet
  11:12 16.08.2016

  crusader: jasný, že SS byla zločinecká organizace. Ale musíš to brát jinak.. pro Baltské státy byla Říše osvoboditelé a jejich občané sloužící pro Říši bojovali proti uzurpátorovi. A v Německu těžko zakážeš se dědkům sejít na pivě..

 • KOLT
  11:11 16.08.2016

  pro crusader: A podobné zločiny RA máte také takhle pěkně po ruce, nebo ty vás nezajímají?

 • crusader
  11:07 16.08.2016

  Seawolf
  Pokud píšu o válečných zločinech Waffen SS, myslím Waffen SS nikoli SS Totenkopfverbände.
  Jen tak lehce
  "LSSAH"- září 39 město Blonie Polsko 50 popravených civilistů, 28. květen 1940 poprava 80 britských zajatců u Dunkerque, Charkov březen1943 vyvraždění 700 raněných sovětských vojáků (včetně Čechů raněných u Sokolova), září 1943 poprava 22 židů u Lago Maggiore Itálie, 19.září 1943 Boves Itálie zavražděno 34 civilistů, 17. prosinec 1944, Malmédský masakr 71 postřílených amerických zajatců
  "Das Reich" - 9.6.44 město Tulle ve Francii, 99 oběšených civilistů, 10.6.44- Oradour, Francie, 642 mrtvých civilistů.
  Mám pokračovat, nebo to stačí?

 • skelet
  11:05 16.08.2016

  Kolt : přesně tak. Ten trest je blbost a jen ho to utvrdilo v jeho mučednické roli. Nanejvýš měl dostat obecně prospěšné práce. S tím by se chlubit nemohl :)

 • Míša
  10:57 16.08.2016

  Když už tu někdo nastrčil homosexualitu, tak třeba nabízel onen uniformovaný sex. služby spřáteleným armádám a tak bych mu na jeho uniformu připnul metál s růžovými ratolestmi. Komunista by se tím asi moc nechlubil a tak by to byl odpovídající trest jeho chování. Oni tito přátelé Putina se sami vlastním chováním dokonale znemožňují. Již sám je vážně neberu, podobně, jako Miloše.

 • KOLT
  10:40 16.08.2016

  Abych je neofftopicoval. Osobně si myslím, že takový trest je pitomost. Jasně, podle dikce zákona je možné jej odsoudit, ale to jde kde koho za kde co. Navíc je to stvoření mučedníka... Při posuzování společenské nebezpečnosti trestného činu je dle mého názoru obecně lepší v případě politické či občanské iniciativy přimhouřit oko. Jinak by musel být za výtržnost odsouzen skoro každý účastník každé druhé demonstrace.

  Na druhou stranu za uniformu bych ho pokutoval bez jakýchkoliv serepetiček. Mmchd, nedal by se podle současného zákona pozvat na cvičení? To by totiž byl asi nejlepší trest ;-)

 • Slavoslav
  10:37 16.08.2016

  No lebo to by potom križiak s anglickým nickom obdivujuci rusko musel napísať i to že pobaltie bolo rusmi okupovane napriek svojej neutralite a zmluve o neútočení podpísanej s rusmi.

  Ostatne to by mohlo byt memento pre tých čo volajú po neutralite a hrani sa na vlastnom piesočku. Rus vám na vašu neutralitu kašle a nejaké medzinárodne dohody ho tiež netrápia i ked och par rokov predtým podpise

 • SeaWolf
  10:31 16.08.2016

  Ještě pro doplním: SS se dělilo na Waffen SS bojové jednotky a SS Totenkopfverbände jednotky strážní služby. Národnostní zastoupení bylo v obou případech dost podobné, ale Waffen SS "kolegy" z Totenkopfverbände vesměs dost opovrhovalo a převelení ke strážním jednotkám se považovalo za více než ponižující.

  Waffen SS nebyli žádní andělé lásky a shovívavosti, ale srovnávat je s SS-Totenkopfverbände nebo házet do jednoho pytle nelze. I když to láká chápu :-)

 • KOLT
  10:29 16.08.2016

  Protože je třeba šířit svůj světonázor...

 • SeaWolf
  10:23 16.08.2016

  crusader
  aby jsme dali fabulacím určitou formu: cca kolem 50 000 litevců sloužilo ve Wehrmachtu, když pak přišla Wafen SS tak už nebylo z čeho brát. Po té co "kamarádi" ze SSSR okupovali v roce 1939 Pobaltské státy tak měli jejich občané v roce 1941 na výběr ze dvou zel. Zůstat neutrální vzhledem k reáliím doby prostě nešlo ( ale můžeme si nasadit růžové brýle ). Mimochodem Litevci, Estonci i Lotyši kteří bojovali v Rudé armádě byly z více jak 90% naverbováni ze sibiřských lágrů kam je v roce SSSR zavlekla pod příslibem opětovné poválečné autonomie Pobaltí a dnes si tito veteráni z obou stran nejdou po krku.

  Popsaná je tahle problematika víc než dost takže proč sem nepsat lehce ověřitelné informace...

 • crusader
  09:16 16.08.2016

  Pardon, nikoli Litva ale Lotyšsko, ty Pobaltský státy se mi pletou. Litevci nebyli dostatečně árijští na vlastní granátnickou divizi SS.

 • crusader
  09:12 16.08.2016

  GAVL
  Být gay je dneska in, za to se tresty nedávají, jinak by to byla diskriminace menšiny.
  SS již nejsou jednotky, které se dopouštěly válečných zločinů, ale elitní jednotky Říše. V některých evropských zemích se konají pochody veteránů těchto jednotek(Litva, Estonsko), v jiných alespoň srazy veteránů (Německo). Záměrně neuvádím Ukrajinu, není v EU. V Německu sice nekoupíš model letadla se svastikou na směrovce (za to následuje trestní stíhání), ale klidně se můžeš účastnit srazu veteránů SS nebo setkání sudetoněmeckého landsmanšaftu (tam už dokonce jezdí ministři české vlády).

 • KóĎA
  08:59 16.08.2016

  Pan Zapletal asi nemá zrovna shůry dáno, ale trest vězení, byť podmíněný je trochu přespříliš.

  Zde http://paragraphos.pecina.cz/2... je pro mě mnohem bližší názor.

 • lorgarius
  08:50 16.08.2016

  Komentáře na Zapletalově profilu "mrdat na demonstrace... věšet a střílet se mělo už na jaře", případně, že by bylo třeba současnou vládu "vyhladit" svědčí o tom, jakými prostředky by chtěli Zapletalovi přátelé či stoupenci projevit svoji politickou vůli a kulturu. - haha vesat a strielat politikov o tom ludia hovoria od kedy sa pamatam na kazdu vladu. Hladat za tym nieco viac, no nech sa paci.

 • GAVL
  08:46 16.08.2016

  Nj byla tady doba , kdy se nesměl vystrkovat zadek na Rusáky a teď zas na USAky. To je furt káčo kolem.

  Zajímalo by mě kolik trestů padlo , za gay porno příslušníků hradní stráže. Pěkná to vizitka ozbrojených složek NATO.
  Taky by mě zajímalo jaký pálky vyfasovali tehdy aktivní příslušníci za nošení SS symboliky na uniformách přímo v zahraniční misi. Jednalo se elitní vojáky, tedy vizitku všech vizitek armád NATO.

  Pokud budu mít k porovnání nějaké jiné případy, hanobení či urážky a v nich vynesených rozsudků, tak pak se budu moci rozhodnout zda je selsky rozumné stíhat vystrčenou prdel.

 • SeaWolf
  07:33 16.08.2016

  Magister_Peditum
  Protože gaunt a ztalin ...atd nemají v úmyslu diskutovat na nějakém fóru. Jejich úkolem je to tu maximálně zaplevelit. Gaunta nikdy neuvidíš psát něco k tématu vojenství na tomto webu, pouze bude šířit bolševické, antisemické, protimuslimské případně homofóbní cinty. V případě napomenutí od administrátora webu si na majitele stránek otevře zobák a po zabanování si zvesela obratem založí profil s číslem 2.
  Sice ho utáhnete v diskusi na vařené nudli, protože inteligence moc nepobral, ale jeho úkol je úplně jiný. Těch profilu co se podobají jak vejce vejci je tu víc.

  No alespoň se tu nenudíme :-) A já jdu do lupenkavárny přečíst si nějaký čtivo. Dobré ráno všem.

 • skelet
  06:55 16.08.2016

  Gaunt vidíš, že to jde :)
  Problém je, že jsi s tou odpovědí otálel tak dlouho, že ti nevěřím ani nos mezi očima. Navíc to tvé dělení.. vystrčení na sovětskou armádu v koloně nebo jinde je košér a během slavnostní přehlídky, ne? Okupant jako okupant, přeci .. nebo mi tím chceš říct, že kdyby ten "stáhnigatě" vystrčil svůj zadek na US Army během jejich slavnostní přehlídky, tak by nastala jiná situace? Rázem by to nebyla nacistická armáda okupující ČSS.. pardon ČR?

  Jestli chce vystřílet sídlo vlády nebo členy politické strany je úúúplně jedno. Navíc u Vás to bylo jedno tím tuplem. Vražda jako vražda

  Můj dědek byl komunista jak poleno (dokonce vyznamenaný úderník), ale na tebe nemá..

 • Magister_Peditum
  05:52 16.08.2016

  A víte, co je nejvíc znepokojivé? Že tu některá individua s gauntem i souhlasí. :D

 • gaunt2
  00:59 16.08.2016

  skelet: Za vystrčení prdele bych se tě klidně zastal, pokud by to nebylo na nějaké slavnostní přehlídce. Jestliže to věšení komančů myslíš vážně, tak je to minimálně nabádání k vraždě. Holkupa se tu nezastávám, ale na rozdíl od tebe chce vystřílet pouze sídlo vlády.
   
  Opět jste překročil hranici a opět jste byl zablokován. Doporučuji si najít jiný web, který bude více odpovídat vaší schopnosti vést slušnou a konstruktivní diskuzi. Admin. 

 • skelet
  00:26 16.08.2016

  Juuuu.. diky. To bude vyziva. A furt mi dluzi odpoved, jestli by ses me tak zastaval, kdybych vystrcil prdel na sovestske vojaky v ceskoslovensku a verejne prohlasoval, ze se maji komanci veset. Sup sup, nestyd se

 • gaunt2
  00:19 16.08.2016

  skelet: tady to je shrnuté v bodech

  http://www.hermes-press.com/ge...

 • KOLT
  00:08 16.08.2016

  Povedzte Kefalín, čo vy si predstavujete pod takým slovom absurdné?
  Komunismus, majore Terazky, komunismus.

  Takže proč se divit výrokům komunisty, jakým gaunt je?

 • izar
  23:56 15.08.2016

  dnes je nacista univerzální nadávka, kterou používá každej "debil"

  Omlouvám se, ale to co tu plodí Gaunt mi přijde už vážně absurdní.

 • skelet
  23:35 15.08.2016

  A jake ctivo mi doporucis? ;) Rad se doctu o tom, jak je v ovalne pracovne svastika a jak se Clintonova s Obamou zdravi hajlovanim. A ta predstava jak je pod Pentagonem tajemna krypta, odkud vladne AH.. wow.. jo to byla hra Mortyr :)
  Hele mezi nama, kdyby jsem vystrcil zadek na sovetska vojska, tak bys me taky tak obhajoval nebo bys zadal exemplarni potrestani ? :)

 • gaunt2
  23:23 15.08.2016

  skelet: Tohle ti nepomůže. Radši si něco přečti.

Stránka 1 z 3