Polsko kupuje houfnice K9. Času není nazbyt. Za tři roky Rusko zaútočí

Polsko kupuje houfnice K9. Času není nazbyt. Za tři roky Rusko zaútočí
Polská houfnice K9A1 / X; Agencją Uzbrojenia (Zvětšit)

Bohužel se nejedná o clickbaitový nadpis. „NATO má tři roky na to, aby se připravilo na konfrontaci s Ruskem,“ řekl šéf bezpečnostních poradců polského prezidenta Jacek Siewiera. Je to nejčernější scénář. Polsko proto neztrácí čas − polská Agentura pro vyzbrojování (Agencją Uzbrojenia) objednala dalších 152 korejských houfnic K9A1/K9PL.

Tři roky do ruského útoku na Alianci

Rusko již přešlo na válečnou ekonomiku a ruská společnost se mentálně připravila na generační „vlasteneckou“ válku proti Západu. Rusové tolerují stovky tisíc vlastních mrtvých vojáků. A čím více mrtvých, tím velkolepější vítězství musí být. Ruská teorie vítězství ale není známa. Neustále se mění, od denacifikace (kdo ví, co to znamená) Ukrajiny po aktuální změnu světového řádu. Cíl Ruska je ale prostý – neprohrát, ať to stojí a znamená cokoliv.

Po zastavení palby na Ukrajině bude Rusko potřebovat jen tři roky na obnovení / posílení svých vojenských schopností pro další fázi vojenského tlaku západním směrem. Jak říká Putin, s cílem ustavit „principy, na kterých bude založen nový světový řád.“ Pokud padne Ukrajina, „nový ruský světový řád“ ucítí Moldavsko, Pobaltí, poté Polsko, Rumunsko. Hned poté je Česká republika. V Polsku je to zmiňován jako nejčernější scénář.

Roky 2026 nebo 2027 nejsou pochopitelně pevně danými daty ruské invaze proti Alianci, ale časovým rámcem, kdy Rusko může k dosahování diplomatických a politických cílů v rámci ruského „New World Order“ použít vůči Alianci vojenské „argumenty“.

„NATO má tři roky na to, aby se připravilo na konfrontaci s Ruskem,“ řekl šéf bezpečnostních poradců polského prezidenta Jacek Siewiera. Podle něj jsou analýzy západních expertů, které hovoří o pěti až deseti letech, příliš optimistické.

Tento článek je součástí exkluzivního obsahu Armádních novin! Chci PREMIUM účet

Související články

PREMIUM Polská armáda: 1000 tanků pro šest divizí a akvizice korejského tanku K2

Polská armáda získá jihokorejské tanky K2. Současně dnes polské ministerstvo obrany oznámilo záměr ...

Jihokorejské houfnice K9 dominují Evropě

Hned několik evropských zemí koupilo jihokorejské samohybné pásové houfnice K9 a sofistikovaná ...

PREMIUM Nejrozšířenější evropský tank K2PL jako páteř tankových vojsk Polska a Ukrajiny

Damien Ratka, přední polský odborník na tankovou techniku, napsal pro Defence24 obsáhly článek o ...

PREMIUM 90 jihokorejských samohybných houfnic K9 Thunder pro Rumunsko

Podle rumunského vojenského portálu Defence Romania Bukurešť nakoupí až 90 pásových samohybných ...

Do diskuze PREMIUM článku mohou přispívat jen uživatelé s premium účtem.