Obří ruská ponorka Belogrod s jaderným torpédy Posejdon

Obří ruská ponorka Belogrod s jaderným torpédy Poseidon
Ponorka K-186 Omsk Projketu 949A Antě́j / Alex Omen, CC BY 3.0 (Zvětšit)

Rusové spustili na vodu novou ponorku. Jmenuje se K-329 Belogrod a je to nejdelší podmořské plavidlo na světě. Její stavba začala už před sedmadvaceti lety. Dostane velmi zvláštní výzbroj.

Ruské válečné loďstvo si má atomovou ponorku Belgorod převzít v roce 2020. Tou dobou bude starší než většina námořníků, kteří na ní budou sloužit. Kýl Belgorodu totiž založila společnost Sevmaš už v roce 1992, jen dva měsíce po jeho sesterské lodi, neblaze proslulém Kursku. Kvůli nedostatku peněz pokračovala stavba ponorky velice pomalu. V roce 2012 se Rusové rozhodli Belgorod přestavět na plavidlo určené ke speciálním operacím. Modifikace zahrnovala prodloužení trupu ponorky, původně spadající do třídy Oscar II, ze 154 na 184 metrů.

S výtlakem pod hladinou okolo čtyřiadvaceti tisíc tun je Belgorod druhá největší ponorka na světě. Předčí ji jen stařičká ruská balistická ponorka Dmítrij Donskój. Výtlak tohoto posledního plavidla sovětské třídy Tajfun, spuštěného na vodu v roce 1980, je v ponořeném stavu 48 tisíc tun. Nová ponorka Belgorod ovšem balistické střely neponese.

Její hlavní výzbroj bude tvořit šest čtyřiadvacetimetrových robotických torpéd Posejdon (v kódu NATO Kanyon, známých také jako Status-6) s termonukleární hlavicí. Kromě nich bude Belgorod disponovat průzkumnými drony 2R52 Klavesin, a hlavně vlastní miniponorkou. Slovo miniponorka je v tomto případě spíše eufemizmus.

Systém Harmony

Belgorod má vézt na břišní straně trupu sedmdesátimetrové podmořské plavidlo Lošarik s atomovým pohonem. Po slavnostním spuštění Belgorodu na vodu, které na dálku sledoval ruský prezident Vladimir Putin, se rozjely spekulace, k čemu zvláštní plavidlo poslouží. Alespoň částečnou odpověď poskytl na svém webu námořní analytik H. I. Sutton. Belgorod bude mít podle něj za úkol klást na mořské dno jednotlivé uzly systému na detekci cizích ponorek, v západních médiích většinou označovaného jako Harmony.

Jde o obdobu americké soustavy detektorů SOSUS (sound surveillance system). Nejznámější oblast jejího nasazení je prostor mezi Grónskem, Islandem a Britskými ostrovy (tzv. GIUK gap.). V dobách studené války se tudy snažily sovětské ponorky proniknout do Atlantiku.

Podobnou podmořskou síť senzorů provozuje i Čína. Ruský systém Harmony ohlídá Arktidu, zejména pod ledem. Doprava senzorů na jejich místa bude proto velmi komplikovaná. Zvlášť, když se nedá počítat s pomocí lehce odhalitelných ledoborců. Problematické je i napájení.


Belogrod je druhá největší ponorka na světě

Podmořské reaktory

Podle Suttonova webu chtějí Rusové systém Harmony zásobovat pomocí malých tlakovodních jaderných reaktorů ATGU (automated installation of the nuclear turbine generator). Ponorka Belgorod přepraví jednotky ATGU na hřbetě a na dno je umístí miniponorka. S přepravou menších ponorek pod břichem větších ponorek mají Rusové bohaté zkušenosti už od šedesátých let.

Na Belgorodu bude sloužit personál ruského námořnictva. Pod palcem ho však bude mít tajemné Hlavní ředitelství hlubokomořského výzkumu, GUGI. Má na starosti jak oceánografický výzkum, tak miniponorky a podmořské drony. Ani s miniponorkou nebude pokládání systému Harmony jednoduchá záležitost. V Severním ledovém oceánu jsou dvě hlavní podmořské kotliny: Severní polární a Euroasijská.

Navzájem je odděluje podmořské pohoří jménem Lomonosovův hřbet (mimochodem bohaté na minerály). Kotliny obklopuje kontinentální šelf. Zatímco hloubka šelfu je okolo tisíce metrů, hloubka kotlin je okolo tří až čtyř tisíc metrů. Sutton tvrdí, že ruské námořnictvo má tři miniponorky, které se dají podvěsit pod velkou mateřskou ponorku.  


„Miniponorka“ Lošarik / MilitaryRussia

Vlajka na severním pólu

První dvě patří do třídy X-Ray z osmdesátých let. Konkrétně jsou to plavidla AS-21 a AS-35. Jejich maximální hloubka ponoru se pohybuje okolo tisíce metrů. Třetí je už zmíněná miniponorka Lošarik. Podle Suttona se dokáže ponořit do přibližně stejné hloubky. To by znamenalo, že jsou Rusové při pokládání své senzorové sítě omezeni jen na úroveň šelfu. Podle jiných zdrojů se však miniponorka Lošarik zvládne ponořit hlouběji. Mohlo by to být i 2500 metrů nebo ještě víc. Umožňuje ji to dvojitý trup, jehož vnitřní část je tvarovaná jako několik propojených koulí.

Rusové mají i další miniponorky. V roce 2007 umístili pomocí výzkumných podmořských plavidel Mir I a II na mořské dno v hloubce 4300 metrů na severním pólu titanovou ruskou vlajku. Miniponorky Mir se však nehodí ani k převážení pod břichem většího válečného podmořského plavidla, ani k instalaci těžkých a objemných přístrojů.

Zato Lošarik podobný úkol zvládne. Před časem se také vynořily zprávy, že Lošarik dostal vybavení pro stříhání kabelů. Kromě miniponorky s posádkou Belgorod získá i autonomními drony Klavesin (česky cembalo).


Posejdon aka Status-6; větší foto / Russian DoD

Podivná boule

Rusové úspěšně otestovali tato robotická plavidla Klavesin minulý rok na Krymu. Na délku mají 6,5 metru (podle jiných zdrojů sedm). Dají se použít k průzkumu mořského dna a hledání vraků nebo jiných struktur lidského původu. Ponorka Belgorod je bude vozit v prostoru za velitelskou věží, kde skladují standardní ponorky třídy Oscar II vlečnou komunikační bóji. Proti ostatním ponorkám Oscar II má Belgorod také ve spodní části zádě podivnou bouli. Její účel zatím kromě samotných Rusů nikdo nezná. Snad ukrývá přídavné manévrovací motory.

Na konci břišního kormidla je na fotografiích ponorky vidět další neobvyklá struktura. Mohla ukrývat nějaký druh vlečného sonaru nebo zařízení na kladení kabelů. Rusko zatím neozřejmilo, proč má ponorka vedle zvláštních úkolů zároveň nést i strategické jaderné zbraně Posejdon. Obě dvě tyto mise jsou na první pohled velmi odlišné.

O torpédech Posejdon se svět dozvěděl v roce 2015, kdy se náčrt zbraně poprvé objevil v ruské televizi. Ze začátku to vypadalo jako náhodný únik informací, v současnosti však převažuje názor, že byl řízený. Torpédo je přibližně dvakrát delší než běžná balistická střela odpalovaná z ponorky.


Slavnostní pokřtění ponorky

Vynález zkázy

Dosah torpéda je 5400 námořních mil (10 000 km) a maximální rychlost okolo 54 uzlů (100 km/h). Může nést jadernou hlavici o síle desítek megatun. Dokáže vytvořit tsunami vysokou až půl kilometru. Torpédo se hodí k ničení námořních základen, důležitých přístavů, operačních svazů letadlových lodí na volném moři nebo pobřežních měst. Ničivé účinky torpéda zvyšuje použití kobaltové hlavice, která zamoří zasažené pobřeží na víc než sto let.

Proč ale montovat hlavici na torpédo, jemuž trvá cesta k cíli několik dnů, když mezikontinentální střela zvládne stejný úkol během půl hodiny? Pravděpodobně je to způsob, jak se překonat americkou protiraketovou obranu. I tak ale není jasné, proč se Rusko namáhá s nakládáním torpéd na ponorku.

Například z Murmansku do New Yorku je to po moři asi 4000 námořních mil (7400 km). Torpédo s dosahem 5400 námořních mil proto urazí tuto vzdálenost samo. Zjevně nejde o zbraň prvního úderu. Torpédo Posejdon najde uplatnění v případě, pokud masivní americký jaderný útok zničí ruskou vojenskou infrastrukturu. To je ostatně hlavní důvod, proč jaderné velmoci staví ponorky vybavené balistickými střelami. Můžete s nimi zasadit protivníkovi citelný úder i poté, co vás vymazal z mapy.

Staré zlaté časy

Ruská flotila balistických ponorek se – navzdory stavbě nových lodí třídy Borej – zmenšuje. Přestavba už rozestavěných člunů třídy Oscar na nosiče torpéd Posejdon by tak mohla být nouzové řešení. Pro Rusko je odstrašující efekt jaderných zbraní nepostradatelný. Je to největší stát na zeměkouli. Zabírá skoro jedenáct procent světové souše. Zároveň má ale relativně málo obvatel, jednu z nejnižších populačních hustot a jeho hospodářství je v rozkladu.

V delším konvenčním konfliktu Rusko neobstojí. Vyhrožování jadernými zbraněmi je z ruského pohledu logická možnost, jak se pojistit proti napadení. Čím je na tom ruská ekonomika hůř, a čím méně peněz si země může dovolit vynakládat na obranu, tím jsou pro ni jaderné zbraně důležitější.

Zdroje: Military Russia, Russian Ship, Weapon News, Foxtrot Alpha, National Interest, Russian Military Analysis

Nahlásit chybu v článku


Související články

Rusko zavádí do výzbroje atomové ponorky čtvrté generace

Moskva intensivně buduje flotilu moderních atomových ponorek čtvrté generace. Svědčí o tom ...

Ruská útočná ponorka Severodvinsk. Hrozba pro Západ?

Ponorka K-560 Severodvinsk v těchto týdnech dokončila svou první operační misi. Severodvinsk je ...

Dokáže americké námořnictvo bojovat s ruskými ponorkami?

V nedávném článku jsme si představili novou ruskou útočnou ponorku K-560 Severodvinsk s jaderným ...

Ruská jaderná ponorka Kazaň třídy Jaseň spuštěna na vodu

Ponorka Kazaň třídy Jaseň (projekt 885M) byla po 8 letech stavby spuštěna na vodu. Víceúčelové ...

Zvýraznit příspěvky za posledních:

 • logik
  21:30 04.05.2019

  givitz: "Dokázal Gottwald udělat ze zaostalé polorozpadlé agrární země skoro bez průmyslu průmyslovou supervelmoc, která dokázala porazit ve své době nejsilnější armádu na světě ...Zobrazit celý příspěvek

  givitz:
  "Dokázal Gottwald udělat ze zaostalé polorozpadlé agrární země skoro bez průmyslu průmyslovou supervelmoc, která dokázala porazit ve své době nejsilnější armádu na světě ??'
  Skočil si na komunisty falšovanou historii. Realita je, že SSSR se pravda za komunismu opravdu rychle rozvíjela, ale to pouze proto, že měla obrovský propad během revolučních let.

  Rychlost industrializace se (měřeno např. nárůstem těžby uhlí, rozvojem železnice atd...) se přitom nijak extra nelišila od toho, jak se rozvíjela už za Mikuláše. Průmysl dosáhl předrevoluční úrovně tuším až někdy okolo roku 30 (nepamatuju si přesně, záleží také na ukazateli).

  To, že Rusko bylo za Cara zaostalé je komunistická lež, stejně jako je komunistická lež o zázračné Stalinově industrializaci. Ta by probíhala i jinak - Rusko se svými nerostnými zdroji a množstvím lidí prostě mělo obrovský potenciál v těžkém průmyslu, která tehdy rozhodoval - jen ho komunisté o cca deset let zdrželi tím, že rozmlátili celou zemi na padrť. Nebejt revoluce, tak - kdyby šel vývoj tak jak za předchozího carského režimu - tak by bylo Rusko před druhou světovou podstatně dál, a Hitler pravděpodobně slabší, protože by Rusko nemuselo dotovat svůj průmysl rozsáhlým exportem nerostných surovin Hitlerovi.Skrýt celý příspěvek

 • Garza
  10:14 03.05.2019

  Mohli by sme prosím prestať riešiť tu zbytočnú politiku a naťahovanie kto ma vačší penis? Pri každej diskusií je to stále to isté dookola, ja by som sa rád dozvedel ďalšie info o ...Zobrazit celý příspěvek

  Mohli by sme prosím prestať riešiť tu zbytočnú politiku a naťahovanie kto ma vačší penis?
  Pri každej diskusií je to stále to isté dookola, ja by som sa rád dozvedel ďalšie info o tejto ponorke a jej "mini 70metrovej ponorke".

  Myslím žeby admini mali dávať bany keď sa začne riešiť politika. Sme na stránke o technike (Nie na ekonomickom fóre) tak sa venujme jej.

  Čo myslíte ako na toto odpovie USA poprípade Čína. Majú niečo na lovenie takýchto monštier?Skrýt celý příspěvek

  • Jirosi
   15:29 03.05.2019

   Neudělají nic. Je to jako každá jiná ponorka bude více jak 50% v přístavu. Zbytek času bude díky té extra výzbroji bude hlučnější a snadno rozpoznatelná od ostatních ponorek. Takže ...Zobrazit celý příspěvek

   Neudělají nic. Je to jako každá jiná ponorka bude více jak 50% v přístavu.
   Zbytek času bude díky té extra výzbroji bude hlučnější a snadno rozpoznatelná od ostatních ponorek. Takže ji bude bude stínovat lovec.Skrýt celý příspěvek

 • UnionPacific
  17:25 01.05.2019

  Pre Jiros Investice do turistiky je hloupost... Investice do letadla "doprava turistu" je cesta budoucností... Podľa Vás lietadlá vozia len turistov ? Investícia do ...Zobrazit celý příspěvek

  Pre Jiros
  Investice do turistiky je hloupost...
  Investice do letadla "doprava turistu" je cesta budoucností...

  Podľa Vás lietadlá vozia len turistov ?
  Investícia do turizmu je rozumná,pokiaľ sa deje v rozumných mantineloch. Ale Dubaj a Abu Zabí...to nie je o skutočnom turizme,ale o pózerstve. Tie miesta existujú len preto,že ľudia uvažujú asi takto : " Sused Fero bol v Chorvátsku ,a ja nie som socka ako on a kedže susedka Mária bola až v Tel Avive,tak ja musím aspoň do Dubaja,aby som mohol dať na ksichtbook selfie s Burdž Al Arab a oni praskli od závisti.
  Až skončí ropa,Arabi padnú ako zralá švestka a púšť si zase vezme to ,čo jej patrilo. Lebo sprostosti typu umelý palmový ostrov z dovezeného piesku,klimatizované zastávky hromadnej dopravy,zjazdovky v púšti a absencia kanalizácie v meste budúcnosti - Dubaji - k ničomu inému než k bankrotu nevedú.Skrýt celý příspěvek

  • Jirosi
   20:06 01.05.2019

   Ne, ale létají na "ropu". Takže půjdou do " " za těma Arabama...
   Kdy naposledy zkrachovali v Emirátech a kdy v Rusku...

   Ne, ale létají na "ropu". Takže půjdou do " " za těma Arabama...
   Kdy naposledy zkrachovali v Emirátech a kdy v Rusku...

   • UnionPacific
    21:27 01.05.2019

    Lenže Pangea sa už rozpadla a zaoceánske lety budú potrebné aj po tom,čo dôjde ropa. Rusi majú o dosť viac možností než ropa,aj keď aj pre nich to bude tvrdá rana. Ale pre Arabov ...Zobrazit celý příspěvek

    Lenže Pangea sa už rozpadla a zaoceánske lety budú potrebné aj po tom,čo dôjde ropa. Rusi majú o dosť viac možností než ropa,aj keď aj pre nich to bude tvrdá rana. Ale pre Arabov to bude rana istoty. Zkrátka,ich investície do turizmu nie sú zasadené do reálneho ekonomického rámca.Skrýt celý příspěvek

    • Jirosi
     15:23 03.05.2019

     To možná budou, ale to byli i před vynálezem letadel...
     Rusové udělaly jen další letadlo na Ropu. Takže bez ropy jim ji k ničemu.

     To možná budou, ale to byli i před vynálezem letadel...
     Rusové udělaly jen další letadlo na Ropu. Takže bez ropy jim ji k ničemu.

 • PetrTechnik
  16:51 01.05.2019

  Když se vracím z Ruska , po instalaci nějaké mašiny, tak si hned pustím AN (z Ruska jsou teď blokované, nevím proč) a vidím, že navzdory suchu se blbců zase urodilo. I kdyby v ...Zobrazit celý příspěvek

  Když se vracím z Ruska , po instalaci nějaké mašiny, tak si hned pustím AN (z Ruska jsou teď blokované, nevím proč) a vidím, že navzdory suchu se blbců zase urodilo. I kdyby v Rusku vyrobili kamennou sekeru,tak v ČR má jako obvykle největší PR. Oni nepotřebují vojenský průmysl, jim stačí hollywoodští kulisáci , co jim vyrobí nějaké to čuděsnoe oruženie, Vladimír o něm zabásní v televizi a tady se protiproruská propaganda rozjede naplno. Tu vyhlašuje krach Ruska do 5let , tu zase snahu o ovládnutí Evropy. Buďte rádi ,že Rusko drží alespoň trochu pohromadě, protože jestli opravdu krachne, tak budeme mít prdel v kalupu všichni. Jinak ještě jeden názor či rada, nesnažte se hodnotit Rusko podle evropských měřítek, tam platí odjakživa : " Car je daleko a Bůh je vysoko." Dneska je to tam takový dickensovský kapitalismus 21.století. Když jsem tam byl prvně za komančů,tak to byla obrovská vojenská kasárna. Jako nestraník jsem měl v průvodní bumážce ,že jsem nestraník i napsáno. To v praxi znamenalo,že jsem musel vystoupit před vrátnicí fabriky , kde jsme byli na montáži, kolegové straníci šli dál. Pro mě přišel voják, vysomroval ze mě cigára a těch 100m k výrobní hale mě odvedl s odjištěným samopalem. A to bylo a s jiným scénářem je i dnešní Rusko. :-)Skrýt celý příspěvek

  • Larry
   20:19 01.05.2019

   Ono to tak hrozné není. Než jsem tam jel, na ruském konzulátě mě dali razítko do pasu AB sluzhebnaya. Samopalem na mě nikdo nemířil. Naopak měli snahu se ke mě chovat slušně. I ...Zobrazit celý příspěvek

   Ono to tak hrozné není. Než jsem tam jel, na ruském konzulátě mě dali razítko do pasu AB sluzhebnaya. Samopalem na mě nikdo nemířil. Naopak měli snahu se ke mě chovat slušně.
   I tak mě některé věci neřekli. Důvody jsem rozuměl a více se neptal. Tak jako to je u slušných lidí. Holt jsem ze země, která se k Rusku chová nepřátelsky
   Tak jako my bezmezně důvěřujeme EU (a co se nám vymstí) v Rusku věří v Slovanství a pravoslaví.
   Zlikvidovali obrazy Lenina, nahradili je pravoslavnými ikonami, zbavili se politruků a mají své kněze. Tam ti lidé v něco věřit musí. Stačí si všimnout, že při každé významější události je po boku Putina metropolita.
   My tady máme také fáterníky a feldkuráty. měli jsme politruky a kádrováky. A nepřijde nám to divné.
   Rusko na rozdíl od "Evropsky integrované ČR" ze strategických důvodů spoléhá na sebe a vlastní síly v průmyslové výrobě a vývoji. Nedovezou hotový výrobek (produkt) Zajímá je výroba a přenos technologie do Ruska. Obchodní zájem Ruska vůbec není kšeftovat s EU či ČR. Jestli do EU Družbou poteče ropa je jim jedno. Vědí, že s Iránem prodají Číně, kde je poptávka, protože miliarda lidí má nějakou potřebu a spotřebu.
   Zajímá je BRICS
   https://cs.wikipedia.org/wiki/...
   a ŠOS
   https://en.wikipedia.org/wiki/... Skrýt celý příspěvek

   • Scotty
    00:23 02.05.2019

    Larry
    Možná zlikvidovali Lenina, ale obdiv k masovému vrahu Stalinovi je v současném Rusku na vrcholu a i to ostatní co píšete musí být každému k smíchu.

    Larry
    Možná zlikvidovali Lenina, ale obdiv k masovému vrahu Stalinovi je v současném Rusku na vrcholu a i to ostatní co píšete musí být každému k smíchu.

    • Larry
     06:46 02.05.2019

     Obdivují Stalina, protože zkonsolidoval Sovětský svaz a vedl Sovětský svaz k vítězství nad fašismem. Za cenu obrovských ztrát, lidé v něm viděli v té bídě naději. Podívejte se ...Zobrazit celý příspěvek

     Obdivují Stalina, protože zkonsolidoval Sovětský svaz a vedl Sovětský svaz k vítězství nad fašismem. Za cenu obrovských ztrát, lidé v něm viděli v té bídě naději.
     Podívejte se filmové žurnály 40/50let jak jsme v Československu oslavovali Stalina!
     Ustalo to až s prohlášením o kultu osobnosti.
     Tehdy vše se pojmenováno po Stalinovi, (ulice, firmy...) dnes po Havlovi a v mezičase po 90tém po Masarykovi.
     Z historie, kdo byl Žižka??
     Nás učili, že to byl známý vojevůdce před kterým se třásla Evropa. Ano byl, ale taktně se mlčelo, že zrádcům lil roztavené zlato do hrdla, tvrdě trestal své bojovníky a na dobytých územích se také příliš kulturně nechoval. Ostatně tak jak je pro vojáky zvykem na dobytých územích. (viz Irák)
     Dnes je to podle školních učebnic jen obyčejný lapka.
     A co Hitler??? Kolik lidí bylo v NSDAP??? Co způsobil a stačí se podívat na filmové žurnály z 30tých a válečných let na zfanatizované davy.
     Dnes kolik mají nacisté příznivců v Německu zejména v bývalé DDR! Večer s dětmi doma probírají Main Kampf. Byl jsem na návštěvě v rodině a viděl jsem. bylo mě řečeno, že se nemám divit, je to běžné a nesnáší imigranty.
     Vezmeme si další Mao Ce-Tung, Josip Broz Tito, historie hich zná řadu.
     Vždy rozporuplné osoby. Jedni je chválí a druzí nenávidí. Jak to zrovna politikům a v politické situaci přijde vhod.
     V tomhle státě to lepší nebude. Československo mělo 15 mega obyvatel z toho 1 000 000 komunistů. Podívejte se do svých rodin a v každé byl alespoˇn jeden. Když ne komunista tak spolupravovník StB a neslevím ani jednoho !Skrýt celý příspěvek

     • Scotty
      09:04 02.05.2019

      Nevím co na Stalinovi Rusové vidí, ale když jeho popularita od pádu SSSR neustále roste svědčí to o znovu budování jeho kultu. Přitom co to bylo za člověka a co způsobil bylo ...Zobrazit celý příspěvek

      Nevím co na Stalinovi Rusové vidí, ale když jeho popularita od pádu SSSR neustále roste svědčí to o znovu budování jeho kultu. Přitom co to bylo za člověka a co způsobil bylo odhaleno už krátce po jeho smrti. Za to co Stalin dělal za války by ho měli spíš odsuzovat, vždyť díky jeho nekompetentnímu velení zemřelo zejména na počátku války mnoho Rusů naprosto zbytečně viz. třeba Rozkaz 227.
      Dost pohybuji že 70% Němců hodnotí Hitlera kladně. Nevím k jakým Němcům jezdíte, ale pokud si večer pročítají Main Kampf dost to vypovídá o vašem výběru přátel. Co jsem měl možnost od Němců slyšet tak se za období nacizmu dodnes stydí a troufám si tvrdit že je to u nich většinový názor.Skrýt celý příspěvek

     • givicz
      18:42 02.05.2019

      Scotty nevíš co Rusové na Stalinovi vidí ??? já ti to tedy v kostce řeknu.... dokázal dovést SSSR k vítězství v největší válce v dějinách lidstva, dokázal ve velmi krátké době ...Zobrazit celý příspěvek

      Scotty nevíš co Rusové na Stalinovi vidí ??? já ti to tedy v kostce řeknu.... dokázal dovést SSSR k vítězství v největší válce v dějinách lidstva, dokázal ve velmi krátké době zvednout průmysl SSSR na neskutečnou úroveň a udělat ze SSSR supervelmoc ... zdá se ti to málo ???Skrýt celý příspěvek

     • Scotty
      19:54 02.05.2019

      givicz Spíš by měli vidět ty miliony svých spoluobčanů kteří kvůli Stalinovy zahynuli. Vždyť ho odsoudili i jeho nástupci v komunistické straně a jeho kult odstranili. To že na ...Zobrazit celý příspěvek

      givicz
      Spíš by měli vidět ty miliony svých spoluobčanů kteří kvůli Stalinovy zahynuli. Vždyť ho odsoudili i jeho nástupci v komunistické straně a jeho kult odstranili. To že na něho Rusové dodnes s nostalgií vzpomínají svědčí něco o nich samých.
      Připadalo by vám například normální kdyby 70% Čechů obdivovalo Gottwalda?Skrýt celý příspěvek

     • givicz
      20:17 02.05.2019

      Dokázal Gottwald udělat ze zaostalé polorozpadlé agrární země skoro bez průmyslu průmyslovou supervelmoc, která dokázala porazit ve své době nejsilnější armádu na světě ??

      Dokázal Gottwald udělat ze zaostalé polorozpadlé agrární země skoro bez průmyslu průmyslovou supervelmoc, která dokázala porazit ve své době nejsilnější armádu na světě ??

     • Scotty
      20:37 02.05.2019

      givicz Ne, ale byl taky despotický diktátor který měl na rukách krev svých lidí. Navíc tak docela samy tu německou armádu neporazili že. Zkrátka obdiv ke Stalinovy nebo Hitlerovy ...Zobrazit celý příspěvek

      givicz
      Ne, ale byl taky despotický diktátor který měl na rukách krev svých lidí. Navíc tak docela samy tu německou armádu neporazili že.
      Zkrátka obdiv ke Stalinovy nebo Hitlerovy je zvrácenost a tím bych to ukončil.Skrýt celý příspěvek

     • givicz
      21:05 02.05.2019

      Před 65 lety zemřel Josif Stalin. Kolik měl na svědomí lidí? A proč si ho Rusové stále ...Zobrazit celý příspěvek

      Před 65 lety zemřel Josif Stalin. Kolik měl na svědomí lidí? A proč si ho Rusové stále váží?
      https://www.reflex.cz/clanek/h...
      během historicky krátké doby přeměnil zaostalou zemi v průmyslovou a od roku 1949 i jadernou velmoc, za jeho éry se pronikavě zvýšila úroveň vzdělanosti, lékařská péče se stala dostupnou širokým vrstvám obyvatelstva, což bylo za CARA NEMYSLITELNÉ, a co nejvíc – jím vedený Sovětský svaz porazil nacistické Německo a jeho spojence ve druhé světové válce, čímž se pronikavě zlepšilo jeho mezinárodněpolitické postavení.

      Právě na tuto strunu dodnes hrají ruští nacionalisté, kteří nezapomínají, že právě za Stalina Sovětský svaz získal zpět území ztracená po potupném brestlitevském míru a vliv SSSR na mezinárodní scéně nesmírně vzrostl.

      Z diskuse pod článkem bych vypíchnul:
      Populace: SSSR
      1921: cca 140,000.000 obyvatel
      1939: cca 170,000.000
      1940: cca 193,000.000 (Obsazení území,
      které byly v roce 1918 součástí impéria).
      1941: cca 196,000.000
      1945: cca 170,000.000 (Ztráty ww2)
      1991: cca 293,000.000
      I po odečtení pobaltských států a Moldávie a přes ztráty ve ww2 došlo v SSSR za 70.let ke zdvojnásobení populace, což lze označit za demografický zázrak.Skrýt celý příspěvek

     • GlobeElement
      08:30 03.05.2019

      givicz - to o pozvednutí hospodářství Ruska je čistá lež. Ruská ekonomika byla za cara vyšší, než za Stalina, bolševici hospodářství svými amatérskými zásahy naprosto rozvrátili a ...Zobrazit celý příspěvek

      givicz - to o pozvednutí hospodářství Ruska je čistá lež. Ruská ekonomika byla za cara vyšší, než za Stalina, bolševici hospodářství svými amatérskými zásahy naprosto rozvrátili a přivedli zemi k úpadku. Stalin ji jen dostal zpět, za cenu milionů zničených životů.
      Před první světovou válkou rostla ruská ekonomika o 6-8% ročně. Během války výkonnost poklesla, jako ve všech zemích v Evropě. Ovšem po nástupu bolševiků přišla katastrofa - ekonomika klesla na nějakých 20% původní úrovně. Někdy okolo roku 1930 (!) se dostala na úroveň roku 1915. Za to chceš Stalina obdivovat?
      Další růst ruské ekonomiky byl úplně stejný (procentuálně) jako jinde ve světě, ale v absolutních číslech byl pořád někde na polovině a nikdy úroveň vyspělejších států nedosáhl.

      Stalin porazil Hitlera? Jenomže kdyby se s Hitlerem nepaktoval, neměl koho porážet, protože by válka nevypukla. A kdyby věřil víc britské rozvědce než nacistům, byl by SSSR na německý útok připraven, protože Britové Stalina včas varovali. A kdyby ve své paranoie nevyvraždil důstojnický sbor, nemuselo padnout tolik sovětských vojáků.

      Obdivovat Staline je stejné, jako obdivovat Hitlera.Skrýt celý příspěvek

     • crusader
      14:02 03.05.2019

      GlobeElement Ano Stalin by neměl koho porazit, - kdyby západní spojenci klepli Hitlera přes pazoury, když začal obnovovat Wehrmacht a Luftwaffe (porušení Versailles), když ...Zobrazit celý příspěvek

      GlobeElement
      Ano Stalin by neměl koho porazit,
      - kdyby západní spojenci klepli Hitlera přes pazoury,
      když začal obnovovat Wehrmacht a Luftwaffe (porušení Versailles),
      když obsadil demilitarizované Porýní (dtto)
      -kdyby západní spojenci na podzim roku 1938 dodržovali své spojenecké smlouvy
      -kdyby západní spojenci přijali nabídku SSSR na smlouvu o vzájemné pomoci proti Německu v roce 1939.
      Ano pak by Stalin Hitlera porážet opravdu nemusel.

      No Rusové možná Stalina obdivují, ale rozhodně nemají kult osobnosti potvrzený zákony jako Česká republika (Masaryk 22/1930 Sb (schválen dokonce za jeho života), Beneš 292/2004 Sb. a Havel 94/2012 Sb., k tomu ještě Štefánik 117/1990 Sb.Skrýt celý příspěvek

     • GlobeElement
      14:36 03.05.2019

      crusader - z dnešního pohledu se měl západ chovat aktivněji a agresivněji, ale demokracie jsou už takové. Co udělal západ proti Rusku kvůli akcím v Gruzii nebo na Ukrajině? Kromě ...Zobrazit celý příspěvek

      crusader - z dnešního pohledu se měl západ chovat aktivněji a agresivněji, ale demokracie jsou už takové. Co udělal západ proti Rusku kvůli akcím v Gruzii nebo na Ukrajině? Kromě nějakých řečí a sankcí nic. Jak dlouho mu trvalo, než zasáhl v Jugoslávii?
      Co by měl dělat před rokem 1939 proti Německu? Válčit? A jak by to odůvodnil? A uzavírat smlouvu se SSSR, který chtěl kus Polska a Rumunska, to dost dobře nešlo.

      My možná máme zákony o zásluhách prezidentů (ten o Benešovi tuším neprošel dalším čtením), ale reálně si jich váží málokdo. Skutečnost, že Rusové Stalina dodnes obdivují, je varující a mnohé o nich vypovídá.Skrýt celý příspěvek

     • Slavoslav
      14:45 03.05.2019

      crusader najlepsie na tom je, ze ty isty ludia co vykrikuju ako mal zapad ohladom Adolfa postupovat raznejsie vykrikuju este hlasnejsie ked ten zapad teraz raznejsie kona voci ...Zobrazit celý příspěvek

      crusader

      najlepsie na tom je, ze ty isty ludia co vykrikuju ako mal zapad ohladom Adolfa postupovat raznejsie vykrikuju este hlasnejsie ked ten zapad teraz raznejsie kona voci inym podobnym hajzlikom. A mam dojem, ze by v tej dobre vykrikovali podobne ved Adolf a Josif boli velky kamarati svojho casu.

      ono celkovo su to divny ludia. Napríklad medzi nimi stretnes jedneho ktory si ako svoj nick zvoli anglicke oznacenie pre nabozenskeho fanatika ktory nasim predkom nanutili svoju vieru a rozmetali nase povodne nabozenstva vykrikujúceho o nebezpecnestve iných nabozenstiev ktore ohrozuju to jeho. Pripadne obdivujúceho Rusko, ale sucasne obhajujúceho Kotlebu, ktory sa netaji obdivom k Tisovi a Slovenskému statu ktory to Rusko napadol.

      slusna schizofrenia medzi nimi vladne co ti budem hovoritSkrýt celý příspěvek

     • semtam
      15:57 03.05.2019

      GlobeElement

      A co udělal západ s desítkami agresí USA?

      GlobeElement

      A co udělal západ s desítkami agresí USA?

     • Jirosi
      18:10 03.05.2019

      Zase desítky "agresí", ale kam..
      Opět začneme u Korea a skončíme v Iráku?

      Zase desítky "agresí", ale kam..
      Opět začneme u Korea a skončíme v Iráku?

     • crusader
      18:42 03.05.2019

      Slavoslav No nevím, kteří náboženství fanatici nutili víru vašim předkům, já se kdysi učil, že kníže Rostislav povolal z Byzance nějaké dva bratry, aby šířili křesťanskou víru v ...Zobrazit celý příspěvek

      Slavoslav
      No nevím, kteří náboženství fanatici nutili víru vašim předkům, já se kdysi učil, že kníže Rostislav povolal z Byzance nějaké dva bratry, aby šířili křesťanskou víru v jeho zemi. No a z Velké Moravy se křesťanství rozšířilo i do Čech. No ale, že by ti bratři byli náboženští fanatici nás neučili. Ale třeba se to dneska v rámci výchovy k evropanství na VŠ učí (stejně jako hromadu jiných nesmyslů).

      No a ta schizofrenie. Co čekat od příslušníka národa, který velebí kolaboranta s Němci (sv. Václava) a pomlouvá jeho bratra Boleslava I, který vlastně základy českého státu vytvořil.

      Myslím, že Vy v Horních Uhrách s tím máte taky bohaté zkušenosti. Máme to slavit, nemáme to slavit. Co Prvá Slovenská Republika? Byl to první samostatný stát Slováků, ale spolupracoval s Hitlerem. No jo ale napadl SSSR, takže byl dobrý. Nojo ale arizoval židovský majetek, takže byl špatný. Takže budeme slavit SNP, nojo ale ono bylo proti prvému samostatnému státu Slováků, a vedli ho komunisti. To přece slavit nemůžeme. To je schýza co?

      Nebo další, přihlásíme se ke společnému státu Čechů a Slováku a hned při prvním průšvihu tomuhle státu vrazíme kudlu do zad, abychom Hitlerovi pomohli právně obejít to co bylo domluveno v Mnichově (neboli 15. března už ČSR neexistuje a neplatí mezinárodních záruky Československu garantované Mnichovskou smlouvou)Skrýt celý příspěvek

     • Slavoslav
      18:52 03.05.2019

      crusader Nie Konstantin a Metod neboli prvy a bavime sa o sireni krestanstva medzi slovanov. To postupovalo ohnom a mecom. A Slovensky vojnovy stat nevelebim a neuznavam za ...Zobrazit celý příspěvek

      crusader

      Nie Konstantin a Metod neboli prvy a bavime sa o sireni krestanstva medzi slovanov. To postupovalo ohnom a mecom.

      A Slovensky vojnovy stat nevelebim a neuznavam za ziaden aspekt ktory priniesol.

      PS: odporucam doucit historiu. Ostatne keby si ju ovladal tak sem nenapises ani svoj prvy prispevok.Skrýt celý příspěvek

     • crusader
      11:35 04.05.2019

      Slavoslav
      Takže oslavujete SNP? Nebo se tváříte že Slovensko mezi roky 1939-1945 neexistovalo?
      Co je za chybu v mém prvním příspěvku, poučte mě prosím.

      Slavoslav
      Takže oslavujete SNP? Nebo se tváříte že Slovensko mezi roky 1939-1945 neexistovalo?
      Co je za chybu v mém prvním příspěvku, poučte mě prosím.

     • Slavoslav
      20:39 04.05.2019

      crusader SNP sa vztahuje na narod nie na stat. Slovaci ti tak nejak existovali aj v CSR a nebola a nie je to oslava Slovenskeho vojnoveho statu. Vies ono ti to bola dost velka ...Zobrazit celý příspěvek

      crusader

      SNP sa vztahuje na narod nie na stat. Slovaci ti tak nejak existovali aj v CSR a nebola a nie je to oslava Slovenskeho vojnoveho statu. Vies ono ti to bola dost velka slava aj za komanca a to by asi nepreslo ked sa nad tym zamyslis.

      A keby si poznal historiu nevytiahnes tie veci co si vytiahol ohladom toho koho mal Stalin porazat

      - wehrmacht a luftwaffe pozmahalo obnovovat ZSSR, aktivne a proti duchu Versailes. Zisti si nieco o Rapallskej zmluve
      - GB nas spojenec nebola, mnozne cislo nesedi
      - ponuka ZSSR bola formulovana tak, ze mu umoznovala zabrat susedne staty pobaltia pripadne si ukrjit z Polsko. Naviac Krivitskeho svedectvo dokazuje, ze Stalin hral od pociatku na obe strany ktora mu ponukne viac a islo mu len o uzemie. Ironiou osudu keby ho Adolf nestihol podrazit skor tak z Murmansku operuju nemecke ponorky. Uz sa pripravovala zakladnaSkrýt celý příspěvek

     • crusader
      09:51 06.05.2019

      Slavoslav Co má Rapallská smlouva společného s Wehrmacht a Luftwaffe? Rapallská smlouva byla smlouva mezi Výmarskou republikou (nikdo dnes nezpochybňuje, že to byla parlamentní ...Zobrazit celý příspěvek

      Slavoslav
      Co má Rapallská smlouva společného s Wehrmacht a Luftwaffe?
      Rapallská smlouva byla smlouva mezi Výmarskou republikou (nikdo dnes nezpochybňuje, že to byla parlamentní demokracie) a SSSR. Byly tím obnoveny diplomatické styky mezi oběma zeměmi, které se zřekly navzájem náhrady válečných škod a přiznaly si doložku nejvyšších výhod. Obě země se tím vymanily z mezinárodní izolace, protože ani s Výmarskou republikou, ani se SSSR nechtěl nikdo obchodovat. Na základě dalších smluv vzniklo letecké středisko v Lipecku, tankové v Kazani (a ještě několik dalších). Jenže po nástupu Hitlera byla v roce 1933 spolupráce ukončena (a obnovena na jiné úrovni až po podpisu paktu Ribbentrop-Molotov v roce 1939). Navíc jestli tě to zajímá, Němci tam za celou dobu vycvičili 120 pilotů a 100 pozorovatelů (skutečně silné letectvo). V Kazani vyzkoušeli 4 prototypy Leichttraktoru a 6 prototypů Grosstraktoru (skoro celá Panzerwaffe). No a vzhledem, že Wehrmacht oficiálně vznikla z Reichswehru až v po smrti Paula von Hindenburg 2. srpna 1934 a Luftwaffe rozkazem Adolfa Hitlera 26. února 1935, těžko mohl mít SSSR podíl vytvoření Wehrmacht a Luftwaffe. Spolupráce navíc nebyla proti duchu Versailleské smlouvy, protože SSSR nebyl signatářem smlouvy (nikdo ho nepozval). Navíc i Rapallské smlouvě předcházelo jednání se Spojenci (VB, FR, IT, B) v Janově. Po neúspěchu Janovské konference (SSSR nechtěl převzít dluhy carského Ruska, spojenci nechtěli platit škody způsobené intervencí) došlo teprve k jednání s Výmarskou republikou a podpisu Rapallské smlouvy. No a pokud stále trváš na podílu SSSR na vytvoření Wehrmacht, minimálně stejný podíl mají USA, protože např. Opel byl součástí koncernu General Motors od roku 1929 (a to není jediný případ, jen nejznámější).

      Ano máš pravdu s GB Československo smlouvu nemělo, ale Francie ano, takže na podzim 1938 měla Francie vyhlásit válku Německu a potom by musela Francii pomoci i Velká Británie.
      Pak měla zasáhnout, když Německo obsadilo zbytek Československa a tím porušilo dohodu z Mnichova a ta už se jí týkala (no ale to vlastně nemusela, o to se rozbitím Československa postarali na Slovensku)
      Navíc oba jako signatáři Versailleské smlouvy měli dávno předtím zasáhnout, když vznikla Wehrmacht a byla obnovena Luftwaffe. Navíc by tehdy nemuseli moc bojovat, Německo mělo jen 100 000 mužů původního Reichswehru.Skrýt celý příspěvek

     • Slavoslav
      10:03 06.05.2019

      crusader takze uz sa nerobia rozdiely len medzi ZSSR a Ruskom podla toho ako sa to hodi, ale aj medzi Nemeckom? Nemecko za Veimarskej republiky malo v ducho Versailes povolene ...Zobrazit celý příspěvek

      crusader

      takze uz sa nerobia rozdiely len medzi ZSSR a Ruskom podla toho ako sa to hodi, ale aj medzi Nemeckom?

      Nemecko za Veimarskej republiky malo v ducho Versailes povolene budovat armadu, alebo nie? Pomahal ZSSR tento zakaz obist? Ano, alebo nie?

      Ano Francuzsko zradilo a zaplatilo za to. Nijak ho neospravedlnujem, ale zrada Francuzska nie je ospravedlnenim pre konanie ZSSR ktore si nasledne s Nemeckom porcovalo susedov.

      Btw skus mi odpovedat na takuto hypoteticku otazku:

      Mas stat A ktory garantuje uzemnu celistvost statu B.
      Stat B je napadnuty statom C a je mu zabrata cast uzemia pod zamienkou ochrany obyvatelstva narodnosti statu C zijuceho v state B.
      Ma stat A za kazdych okolnosti napadnut stat C a protestoval by si proti takejto agresii statu C voci statu B?

      Aby si sa nestracal v pismenkach skus si tam dosadit co ja viem, Francuzsko, CSR a Nemecko. Pripadne USA, Ukrajinu a Rusko. Lebo mam dojem, ze sa dostavame k tomu co som ti pisal na zaciatku. Taky ako ty najviac vykrikuju ked niekto zasahuje proti novodobym hajzlikom pricom sucasne vyplakavaju, ze v minulosti nezasahovalSkrýt celý příspěvek

     • GlobeElement
      10:26 06.05.2019

      Je komické, jak se proruští kolaboranti snaží používat dvojí metr a to i v případě Versailleské smlouvy. Takže Británie je ošklivá, že Německu umožnila nedodržet některé části ...Zobrazit celý příspěvek

      Je komické, jak se proruští kolaboranti snaží používat dvojí metr a to i v případě Versailleské smlouvy.

      Takže Británie je ošklivá, že Německu umožnila nedodržet některé části této smlouvy, kdežto SSSR je hodný, i když Německu umožnil vývoj tanků a letadel touto smlouvou výslovně zakázaných. A to na svém území a se svou finanční pomocí!

      A špinění USA je už vysloveně trapné - USA na rozdíl od SSSR nebyly socialistickou zemí, ve které všechny firmy vlastní a řídí stát, takže pokud se nějaká americká firma v Německu pokoušela o nějaké investice, byla to akce této soukromé, na státu nezávislé firmy, a ne něco, co schválila a nařídila vláda, jako tomu bylo v bolševickém Rusku.Skrýt celý příspěvek

    • Larry
     10:50 02.05.2019

     No k smíchu mě nebylo, když mě připomněli že Češi si nikdy neuměli vládnout sami. což mají pravdu, protože vaši fotříci apludovali před lety na 1. máje v průvodech a tekli blahem ...Zobrazit celý příspěvek

     No k smíchu mě nebylo, když mě připomněli že Češi si nikdy neuměli vládnout sami. což mají pravdu, protože vaši fotříci apludovali před lety na 1. máje v průvodech a tekli blahem na bolševických schůzích.
     Vy se převracíte z EU a NATO. Typický češi.
     Už jsem si zvykl, na netu najdete fotky přísahy věrnosti republice v r.38, plný Václavák hajlujících čecháčků aby ti samí v únoru 48 ukázali železnou pěst dělnické třídy. Ti samí lidé. Když mě to ti Rusové ukazovali a ptali se na národní hrdost nebylo mě dobře. Prý jsem horší než prodejné děvky. Jidáš a 30 stříbrných je břídil.
     Ať bylo jak bylo, Rusko bylo vždy nezávislé a hýbalo světovou politikou.
     Tady platí co řekl Bismarck "kdo ovládá Čechy, ovládá Evropu"
     V Rusku to vojensky zkoušel nejen Hitler, ale i Napoleon......
     Můj výběr přátel v Německu je dobrý. Jen to chce nečíst ofiko propagandu.
     Svazačky alis FDJ Merkelové mají plné zuby.
     A jeden main kampf jsem dostal darem v kožené vazbě. Už mám slušnou sbírku.
     Gaddafiho "green book" v kůži, Bibli taktéž. Před pár lety na dovolené jsem večer i četl místo sledování místní TV.Skrýt celý příspěvek

     • GlobeElement
      10:58 02.05.2019

      Možná si Češi neumí vládnout sami, ale to ještě neznamená, že by nám měli vládnout Rusové, jak si pohrobci Stalina myslí. Na netu lze najít ledasco, aˇž začnou znovu, stačí ukázat ...Zobrazit celý příspěvek

      Možná si Češi neumí vládnout sami, ale to ještě neznamená, že by nám měli vládnout Rusové, jak si pohrobci Stalina myslí.

      Na netu lze najít ledasco, aˇž začnou znovu, stačí ukázat fotku ze setkání Rudé ardmády a Wehrmachtu v Polsku, aby bylo jasné, kdo je nepřítel a kdo je spojenec.
      https://upload.wikimedia.org/w... Skrýt celý příspěvek

     • Scotty
      11:58 02.05.2019

      Nevím, ale asi bych se s Němcem který si čte po nocích čte v Main Kampf a pak mi na tvrdo vpálí do očí že si jako Češi neumíme vládnout sami nejspíš nechtěl nic mít. V civilizované ...Zobrazit celý příspěvek

      Nevím, ale asi bych se s Němcem který si čte po nocích čte v Main Kampf a pak mi na tvrdo vpálí do očí že si jako Češi neumíme vládnout sami nejspíš nechtěl nic mít. V civilizované společnosti se takovým lide říká Neonacisti a jsou hodni jen opovržení.
      Pokud se nějací rusové rozohnili že jsme tu měli zrádce tak jim příště ukažte fotky generálporučíka Vlasova v uniformě SS nebo další příslušníky KONR a ROA.Skrýt celý příspěvek

     • Pilot
      14:39 03.05.2019

      Češi si neumí vládnout sami. 1) Copak nemájí vládu? 2) Pokud tím mýníte, že často uzavírali různá spojenectví, pak máte pravdu. 3) Čím to? Podle mě to je velmi ovlivněno polohou ...Zobrazit celý příspěvek

      Češi si neumí vládnout sami.
      1) Copak nemájí vládu?
      2) Pokud tím mýníte, že často uzavírali různá spojenectví, pak máte pravdu.
      3) Čím to? Podle mě to je velmi ovlivněno polohou české kotliny - tranzitního (průchozího) území, kudy si to nájezdníci mašírovali z východu na západ a opačně. Bylo tedy velmi výhodné a snad i životy zachraňující uzavírat pakty. Nepřijde mi na tom nic špatného. Naopak, je to velmi logické jednání.
      4) Češi prostě nebyli a nejsou bojovným národem, což jim pomohlo přežít Sáma, Velké Moravy, polských snah o ukořistění nějakého toho územíčka, Habsburky, první světovou, Hitlera, 68....
      5) To, že jsme součástí (panbůh zaplať) NATO a EU neznamená, že nejsme svrchovaný stát, byť v čele se manipulujícím Slovákem, čo po česky nevie a prezidentem, který by nás nejraději viděl v náručí velkého bratra z východu.
      6) A na co jsou podle Vás Rusové národně hrdí? Na zbraňovou výrobu? Tu máme rovněž, a v porovnání s výrobou zbraní na jednoho člověka možná i stejně jako Rusko. Na co ještě mohou být Rusové hrdi? Na hokejisty? Ladu? Na těžbu ropy, která by se bez západní technologie neobešla? Na rozlehlé pláně? Jedině opravdu velký mi přijde ruský kosmický průmysl. Bohužel ten spěje poslední dobou ke krachu, nrebo alespoˇn udržení jen té nejnutnější inrastruktury. Podobně jako s PAK FA, kde jde "pouze" o to, alespoń trochu držet krok s světovým TOP vývojem, půjde v kosmickém programu jen o udržení schopnosti vyvíjet raketovou technologii a vypouštět rakety domácí výroby.Skrýt celý příspěvek

     • Jirosi
      18:30 03.05.2019

      "Už jsem si zvykl, na netu najdete fotky přísahy věrnosti republice v r.38, plný Václavák hajlujících čecháčků aby ti samí v únoru 48 ukázali železnou pěst dělnické třídy." Byl to ...Zobrazit celý příspěvek

      "Už jsem si zvykl, na netu najdete fotky přísahy věrnosti republice v r.38, plný Václavák hajlujících čecháčků aby ti samí v únoru 48 ukázali železnou pěst dělnické třídy."

      Byl to po okupaci v roce 39. Za druhé většina z nich byli národností Němci.

      Mantra o vládnutí sami jen ukazuje míru kolaborace daného jedince. Vládnutí sami není v zájmu těch co chtějí ovládat.. tedy těch co si chtějí hrát na velmoci.Skrýt celý příspěvek

     • crusader
      12:34 04.05.2019

      Jirosi Tohle je 1939? https://www.ceskatelevize.cz/i... Tím to jen vyvrcholilo. Předtím 2.6.1942 ...Zobrazit celý příspěvek

      Jirosi
      Tohle je 1939?
      https://www.ceskatelevize.cz/i...
      Tím to jen vyvrcholilo. Předtím 2.6.1942 Praha Staroměstské náměstí
      60 000 účastníků, 12.6.1942 Brno Zelný trh 50 000, 16.6.1942 Plzeň 60 000, 20.6.1942 Tábor 14 000, 23.6.1942 Hradec Králové 25 000. No a vrchol 3.7.1942 v Praze na Wenzel platzu 200 000 účastníků.

      Pilot
      na jako bych ve Vašem příspěvku četl Völkischer Beobachter z 11. června 1942
      "Což český národ nežije po tisíc let v rámci svaté říše římské národa německého, která mu vždy poskytovala ochranu? Což neděkuje tomuto soužití za svůj hospodářský rozkvět a duševní rozvoj? Což bez ochrany německého národa a jeho síly by nebyl dávno zmizel z mapy? Jiné malé národy náležely právě tak dlouho jako český národ do svazku Německé říše. Počítaly se vždy hrdě mezi nejvěrnější poddané německých císařů, přijímaly od německé kultury a dávaly jí učence a umělce. Nikdy se nepovažovaly za „utlačované“ a taktéž nikdy nepovažovaly za nutné si stěžovat, že jsou snad utlačovány, ani nevolaly po „svobodě“ …"Skrýt celý příspěvek

   • dusan
    00:40 02.05.2019

    Ak je Rusom jedno či im tečie ropa, ktorá je pre nich najdôležitejšou vývoznou komoditou, tak ďalej to už nemá zmysel rozoberať ....

    Ak je Rusom jedno či im tečie ropa, ktorá je pre nich najdôležitejšou vývoznou komoditou, tak ďalej to už nemá zmysel rozoberať ....

    • Larry
     07:11 02.05.2019

     Víte co mě řekli, že my jsme pro ně nezajímaví a neperspektivní jako obchodní partneři od r. 90. Jejich obchodní zájem ˇje v Číně a v zemích Brics a ŠOS. Večer u klobás a vodky se ...Zobrazit celý příspěvek

     Víte co mě řekli, že my jsme pro ně nezajímaví a neperspektivní jako obchodní partneři od r. 90. Jejich obchodní zájem ˇje v Číně a v zemích Brics a ŠOS.
     Večer u klobás a vodky se mne ptali, zda vláda zveřejnila jaké ztráty utrpěli české firmy díky embargu. ˇPrý se mám zeptat v Praze. Vláda ČR i Brusel od Eurostatu vědí jaké ztráty mají privátní firmy z důvodu embarga do Ruska. A úmyslně to prý tají před daňovým poplatníkem. k tomu není co říci.
     třeba tahle firma
     https://www.kovosvit.cz/...
     Jinak velice úspěšná z roku na rok málem zbankrotovala. díky zákazu vývozu.
     ------------------------
     K té ropě. Rusům stačí, že stoupá cena za barel. Když pojedete okolo pumpy, všimněte si čas od času.
     Rusům je jedno, kam to vyvezou, prodají.....oni chtějí zaplatit nebo protislužbu.
     Čína jim to nabízí bez sankcí a nepřátelských keců. ( S nepřáteli přece neprobíhají rozsáhlé vojenské cvičení)
     S úsměvem mě řekli, že máme přece norskou ropu a plyn. Moje odpověď, to pro Evropu nestačí... No právě :-))) alepoň umíš myslet.
     V diskuzi jsme pokračovali, ukázali mě nařízení z Kyjeva, kde se snížila norma na vytápění bytů na 17C v zimních měsících. Putin nechal v přímém přenosu přivřít kohouty. Důsledky!
     Zkuste si sedět v zimních měsících ve studeném nytě třeba s dětmi doma.
     Zaručuji, že Vás diskuze na AN, zájem o Putina a Rusko rychle přejdou. Budete mít jiné starosti. Nechtějte po mě napsat scénář.Skrýt celý příspěvek

     • GlobeElement
      08:24 02.05.2019

      Ropovod do Číny nějak usnul. Čím to bude? Čína si totiž začala diktovat podmínky. Jakmile se Rusko začalo tvářit, že do EU vyvážet nepotřebuje, vyveze do Číny, dozvědělo se, že ten ...Zobrazit celý příspěvek

      Ropovod do Číny nějak usnul. Čím to bude? Čína si totiž začala diktovat podmínky. Jakmile se Rusko začalo tvářit, že do EU vyvážet nepotřebuje, vyveze do Číny, dozvědělo se, že ten ropovod ale musí postavit samo, zaplatit samo a ceny ropy bude diktovat Čína a ne Rusko. A bylo po námluvách.
      EU je pro Rusko životně důležitý partner a vždycky bude. Nikdo jiný neodebere ruské suroviny a nezaplatí takové ceny.

      Rusko je dodnes diktaturou (už ta věta "Putin nechal přivřít kohoutky" - copak by toto bylo možné v normální zemi? Aby prezident diktoval firmám, co mají dělat?) a trpí paranoiou (opět citát: "jsem ze země, která se k Rusku chová nepřátelsky" - copak tak hrozného jsme Rusku provedli?). A navíc má komplex méněcennosti vůči západu, který je technologicky o desetiletí napřed.
      A výsledkem jsou pak monstra jako tahle ponorka - obrovská, plný jaderných zbraní, silná, všechno sežere. Ó jak jsme mocní. Že není na důchody, nevadí, máme nové jaderné torpédo.Skrýt celý příspěvek

     • strikehawk
      09:36 02.05.2019

      Larry typicky ruská mentalita....nepřiznají, že je sankce zasáhli z jejich zbytnělého pocitu národní hrdosti a budou vykládat, že si prodají nebo nakoupí jinde, což není ...Zobrazit celý příspěvek

      Larry

      typicky ruská mentalita....nepřiznají, že je sankce zasáhli z jejich zbytnělého pocitu národní hrdosti a budou vykládat, že si prodají nebo nakoupí jinde, což není samozřejmě úplně pravda . Na druhou stranu i kdyby sankce byli 10x tvrdší nevěřím, že by se Rusové podřídili. Na rozdíl od malých národů jako jsme my totiž dobře chápou velmocenskou politiku a historicky nejsou zvyklí se podělat když na ně někdo zadupe....v průběhu posledních 800 let na ně nastoupili jiní týpci než ta emigrantská směska zpoza oceánu, která se chová jako kdyby jim patřila planeta.
      Rusové moc dobře ví že na ně Američan vojensky nemá.Skrýt celý příspěvek

     • Pilot
      14:57 03.05.2019

      strikehawk: ..."emigrantská směska" Doufám, že si uvědomujete, že snad až na pár vyjímek jsou dnes všechny státy tvořeny "imigranty" a jejich potomky. Migrace obyvatelstva je ...Zobrazit celý příspěvek

      strikehawk: ..."emigrantská směska"

      Doufám, že si uvědomujete, že snad až na pár vyjímek jsou dnes všechny státy tvořeny "imigranty" a jejich potomky. Migrace obyvatelstva je totiž odvěký úkaz, přirozený stejně jako zrození a smrt. A pokud chcete opravdu hovořit o nějaké směcse, tak si uvědomte, že ČR, odedávna průchozí území, je tvořeno potomky všemožných kultur a kmenů. Neboť světe div se, ti vojáččci na válečném tažení měli své "potřeby", zdejší děvy rovněž. A i kdyby němely, vojáččci si příliš servítky nebrali.Skrýt celý příspěvek

 • givicz
  15:59 01.05.2019

  Jak se tak koukám tak na Bělgorodu bude hafol jaderných reaktorů .. namátkou samotný Belgorod 2 ks, Lošarik 1 ks, Poseidon 6x .... :) Tajemství ...Zobrazit celý příspěvek

  Jak se tak koukám tak na Bělgorodu bude hafol jaderných reaktorů .. namátkou samotný Belgorod 2 ks, Lošarik 1 ks, Poseidon 6x .... :)
  Tajemství "Losharika"
  https://topwar.ru/24870-sekret...

  Глубоководная атомная подводная лодка спецназначения АС-31 «Лошарик». Инфографика (Hlubinná jaderná ponorka speciálního určení AS-31 "Losharik." Infografika )
  https://topwar.ru/111323-glubo...
  " „Losharik“, je ruská hlubokomořská jaderná ponorka (podle oficiální ruské námořní klasifikace, atomová hlubokomořská stanice), která podle některých údajů nenese zbraně a je schopna se potápět až 6000 metrů. metrů Lze jej použít pro speciální operace různého charakteru"Skrýt celý příspěvek

  • dusan
   16:16 01.05.2019

   Teoreticky ...... prakticky bola vyskúšaná len do 3 000 metrov...... teda to píšu .... Ale logicky sú to údaje o ničom, lebo nepredpokladám, že sú to čísla oficiálne a ak boli i ...Zobrazit celý příspěvek

   Teoreticky ...... prakticky bola vyskúšaná len do 3 000 metrov...... teda to píšu ....

   Ale logicky sú to údaje o ničom, lebo nepredpokladám, že sú to čísla oficiálne a ak boli i nejaké "uniknuté" tak je možné, že ide len o dezinformácie ...... nakoľko tieto údaje si každá strana dosť stráži.Skrýt celý příspěvek

   • semtam
    16:51 01.05.2019

    Tak to mi dusane vysvětli a poprosím i o zdroje. Díky

    Tak to mi dusane vysvětli a poprosím i o zdroje. Díky

    • logik
     18:14 01.05.2019

     ???? Odkdy se dokládají zdroje k tvrzení, že něco není jisté ???? Pokud tvrdíš, že udávaných 6000m je doloženo, je na Tobě, abys doložil zdroj toho tvrzení. A pokud to netvrdíš, ...Zobrazit celý příspěvek

     ???? Odkdy se dokládají zdroje k tvrzení, že něco není jisté ????
     Pokud tvrdíš, že udávaných 6000m je doloženo, je na Tobě, abys doložil zdroj toho tvrzení.
     A pokud to netvrdíš, tak kde máš problém?Skrýt celý příspěvek

     • Larry
      19:52 01.05.2019

      Víte co to jsou axiomy??
      https://it-slovnik.cz/pojem/ax...

      "LoGIK je BLB" = axiom, tedy tvrzení které se nedokazuje a bere se za obecně platné.
      Stejně jako "Voda je mokrá"

      Víte co to jsou axiomy??
      https://it-slovnik.cz/pojem/ax...

      "LoGIK je BLB" = axiom, tedy tvrzení které se nedokazuje a bere se za obecně platné.
      Stejně jako "Voda je mokrá"

    • dusan
     19:22 01.05.2019

     Na internete sú údaje od 1 000 do 6 000 metrov .... ináč povedané je to všetko JPP napr. https://ru.wikipedia.org/wiki/... Vzhľadom na to, že nemám tajnú službu tak to neviem ...Zobrazit celý příspěvek

     Na internete sú údaje od 1 000 do 6 000 metrov .... ináč povedané je to všetko JPP

     napr. https://ru.wikipedia.org/wiki/...

     Vzhľadom na to, že nemám tajnú službu tak to neviem ani ja ......Skrýt celý příspěvek

  • Pilot
   14:59 03.05.2019

   6000 metrů jo? tak to už je poměrně slušnej batiskaf. Mám dost pochybnosti, zda by se 70 metrovej macek dokázal potopit tak hluboko.

   6000 metrů jo? tak to už je poměrně slušnej batiskaf. Mám dost pochybnosti, zda by se 70 metrovej macek dokázal potopit tak hluboko.

   • Jirosi
    18:12 03.05.2019

    Každá loď se dokáže potopit až na dno. Na tom snad není co dokazovat.

    Každá loď se dokáže potopit až na dno. Na tom snad není co dokazovat.

 • krllo
  12:38 01.05.2019

  Vědí Rusové, že mají hospodářství v rozkladu ?

  Vědí Rusové, že mají hospodářství v rozkladu ?

  • flanker.jirka
   12:47 01.05.2019

   V čem spočívá slovo rozklad? ... když se na to podívám s nadhledem, tak jsou v rozkladu od roku 1914.

   V čem spočívá slovo rozklad? ... když se na to podívám s nadhledem, tak jsou v rozkladu od roku 1914.

   • semtam
    13:12 01.05.2019

    Plány Rusů zhatí naši vepři boubelatí. Teď ale vážně, před 5 lety nám bylo lito do hlavy, že Rusko do 2-3 let zkrachuje. Nestalo se tak, nyní jejich ekonomika dokonce začíná růst. ...Zobrazit celý příspěvek

    Plány Rusů zhatí naši vepři boubelatí.

    Teď ale vážně, před 5 lety nám bylo lito do hlavy, že Rusko do 2-3 let zkrachuje. Nestalo se tak, nyní jejich ekonomika dokonce začíná růst.
    Ekonomika Ruska určitě není nyní v té nejlepší kondici, ale že by byla úplně na dně to je zase přehnané. Sice propaganda o tom ráda mluví, ale fakta jsou hold jiná.
    Navíc s přihlédnutím, že Rusku se zmenšili výdaje na obranu a přesto se mu daří projekty dotahovat do konce je pro mnoho lidí, co naletěli propagandě frustrující.
    Viz. diskuze, kde se místo toho, aby se řešilo téma, se píšou bajky o tom, že v Rusku se nedá žít, že strašně chlastaj (my sice podle statistik chlastáme víc, ale to neva), že maj HIV (že Estonsko a Ukrajina má více HIV tak ty nikdo nelituje, protože ty jsou přece kanonfutr) apod.
    Ale pozitivní na tom je, že tito soudruzi jsou mnohem lepší než Belogrod. Dokáží klesnout mnohem hlouběji.Skrýt celý příspěvek

    • StandaBlabol
     14:05 01.05.2019

     Tobě doma lijí do hlavy, že Rusko zkrachuje? Protože jinak o tom nikde slyšet není a nebylo.

     Tobě doma lijí do hlavy, že Rusko zkrachuje? Protože jinak o tom nikde slyšet není a nebylo.

     • semtam
      14:19 01.05.2019

      Jak říkáš, není a nebylo
      https://forum24.cz/rusko-bude-...

      Jak říkáš, není a nebylo
      https://forum24.cz/rusko-bude-...

     • siggi
      15:06 01.05.2019

      ….v příjmení ti přebývá "a"....oprav si to! :)

      ….v příjmení ti přebývá "a"....oprav si to! :)

     • StandaBlabol
      15:26 01.05.2019

      A namáhal jsi se ten článek vůbec číst? O autorovi toho výroku "Rusko bude za 18 měsíců ekonomicky na dně." se tam píše: "Browder patří k největším kritikům Ruska, a může tudíž být ...Zobrazit celý příspěvek

      A namáhal jsi se ten článek vůbec číst? O autorovi toho výroku "Rusko bude za 18 měsíců ekonomicky na dně." se tam píše: "Browder patří k největším kritikům Ruska, a může tudíž být zaujatý. V roce 2005 byl vyhozen ze země, v r. 2007 byla jeho firma zlikvidována. "

      Kromě toho celý článek je o závislosti Ruska na cenách ropy. A že zkrachuje, pokud zůstanou, kde jsou. A ony vzrostly.

      Ale ano, pokud zvládáš v latince jen titulky, tak tenhle opravdu věštil neodvratný krach Ruska.Skrýt celý příspěvek

     • givicz
      16:03 01.05.2019

      Pár aktuálních obrázků z krachujícího Ruska ... :) Noční repetice na den vítězství v Moskvě 29.04.2019 https://www.youtube.com/watch?... Dnešní 1 máj v Moskvě ...Zobrazit celý příspěvek

      Pár aktuálních obrázků z krachujícího Ruska ... :)

      Noční repetice na den vítězství v Moskvě 29.04.2019
      https://www.youtube.com/watch?...

      Dnešní 1 máj v Moskvě
      https://www.youtube.com/watch?... Skrýt celý příspěvek

     • semtam
      16:07 01.05.2019

      StandaBlabol https://www.lidovky.cz/svet/de... Tady máš další věšteckou vizi. Moc ti ...Zobrazit celý příspěvek

      StandaBlabol

      https://www.lidovky.cz/svet/de...

      Tady máš další věšteckou vizi.

      Moc ti nezávidím, nechtěl bych být na místě deprivanta.Skrýt celý příspěvek

     • logik
      16:17 01.05.2019

      semtam: Argumentovat článkem na Forum24 je asi tak stejně inteligentí, jako argumentovat článkem ze Sputniku. Teda horší - Sputnik je placenej Ruskem a tedy jde na něm ...Zobrazit celý příspěvek

      semtam: Argumentovat článkem na Forum24 je asi tak stejně inteligentí, jako argumentovat článkem ze Sputniku.

      Teda horší - Sputnik je placenej Ruskem a tedy jde na něm demonstrovat Ruská propaganda. Fórum24 rozhodně není ani náhodou "mainstream" českých médií, takže demonstrovat na něm "evropskou propagandu" je pěkná pitomost.

      Mimoto ten článek tvrdí něco jiného, než tvrdíš Ty, viz Standa.Skrýt celý příspěvek

     • logik
      16:23 01.05.2019

      PS: A ad článek z lidovek. Umíš číst? Nebo sis zas jen přečetl bulvarizovaný titulek? Kde se v samotném článku mluví o bankrotu?

      PS: A ad článek z lidovek. Umíš číst? Nebo sis zas jen přečetl bulvarizovaný titulek? Kde se v samotném článku mluví o bankrotu?

     • semtam
      16:23 01.05.2019

      logik Nechci rudé deprivanty zase ponižovat, ale jasně píši o propagandě, ty mi říkáš, že odkazuji na propagandu a je to špatně, protože prý píšu o něčem jiném. Opět to nemá hlavu ...Zobrazit celý příspěvek

      logik

      Nechci rudé deprivanty zase ponižovat, ale jasně píši o propagandě, ty mi říkáš, že odkazuji na propagandu a je to špatně, protože prý píšu o něčem jiném. Opět to nemá hlavu ani patu co píšeš.
      Dále dávám odkaz na LN.

      Není to na tebe moc složité?Skrýt celý příspěvek

     • logik
      18:12 01.05.2019

      "Nechci rudé deprivanty zase ponižovat, ale jasně píši o propagandě, ty mi říkáš, že odkazuji na propagandu a je to špatně, protože prý píšu o něčem jiném. Opět to nemá hlavu ani ...Zobrazit celý příspěvek

      "Nechci rudé deprivanty zase ponižovat, ale jasně píši o propagandě, ty mi říkáš, že odkazuji na propagandu a je to špatně, protože prý píšu o něčem jiném. Opět to nemá hlavu ani patu co píšeš. "
      Koukám, že Ti fakt musím všechno vysvětlovat polopaticky. Psal jsi, cituji:
      "Teď ale vážně, před 5 lety nám bylo lito do hlavy,"

      A takovou věc jsi dokumentoval deníkem, který je naprosto MIMO INFORMAČNÍ MAINSTREAM. Tedy jsi něčím, co zasahuje jen mizivou část společnosti, dělal něco, co zasahuje celou společnost - a to je falešná argumentace.Skrýt celý příspěvek

    • siggi
     15:05 01.05.2019

     Přesně tak...:)

     Přesně tak...:)

    • dusan
     16:34 01.05.2019

     Rusko nie je normálna krajina .... je to diktatúra ... V normálnej krajine je politická samovražda škrtnúť najskôr v školstve a zdravotníctva a až neskôr v armáde .... to sa nedá ...Zobrazit celý příspěvek

     Rusko nie je normálna krajina .... je to diktatúra ...

     V normálnej krajine je politická samovražda škrtnúť najskôr v školstve a zdravotníctva a až neskôr v armáde .... to sa nedá politicky prežiť.

     Rusko si naučilo po krachu pred rokom 2000 jedno, musí držať makroekonomiku nakrátko. Čo sa im i darí. A ako ? ... Jednoducho pri výpade príjmov pri poklese cien surovín škrtnú v zdravotníctve, školstve, sociálnych veciach .... niektorí ľudia nemajú na niktoré drahé (hlavne zahraničné) lieky .... v podstate sú odsúdení na pomalú smrť a trápi to verejnosť v Rusku ? Nie, lebo sa o tom ani nedozvie .... tak ako ruské médiá dôkladne pre pár rokmi idignorovali veľký štrajk dopravcov .....

     Treba dodať, že samozrejme v prezidenských voľbách je "vsjo jasno" a režim ani nepripusti "nepohodlných" do volieb, ale už málo sa vie, že ani v nepodstatnom parlamente neexistuje opozícia...... všetky strany sú viac menej "poslušné" a jedine Žirinovský so svojou stranou tam robí užitočného idiota, lebo pri ňom vyzerá Putin vždy ako mierotvorca ......

     V Rusku rozhodujú stále "normálne" médiá, hlavne televízie a všetky dôležité kontroluje Putin, takže Rusi od rána do večera počúvajú o veľkosti "geniálneho" Putina a ak tam i pustia nejaké naozajstného opozičníka, tak sa vždy príslušná TV už postará aby skončil v lepšom prípade ako amatér .... v horšom ako vlastizradca, podvody a klamstvá sú samozrejme v norme ....

     Treba dodať, že Rusi veľmi využívajú našich užitočných idiotov a taký Zeman a hlavne americký Oliver Stone majú úspech nie len v Rusku - napr. moja mama mi "dokazovala", že "to tak musí byť, veď to hovoria Američania".

     No ono má problémy hlavne tá ruská propaganda, ktorá stále tvrdí, že Su-57, Armata sú "neprekonateľné" a potom "dokazuje", že ich vlastne Rusi nepotrebujú : )Skrýt celý příspěvek

     • semtam
      16:47 01.05.2019

      dusan Myslím, že jsi mimo. Tady je článek o ponorkách. :D Samozřejmě kritika je potřeba vždy, ale nežijeme v Rusku a tak nemůžeme tvoji kritiku zhodnotit. Jenom nechápu jednu ...Zobrazit celý příspěvek

      dusan

      Myslím, že jsi mimo.
      Tady je článek o ponorkách. :D
      Samozřejmě kritika je potřeba vždy, ale nežijeme v Rusku a tak nemůžeme tvoji kritiku zhodnotit.

      Jenom nechápu jednu věc, jak si protiřečí to, že je něco nepřekonatelný a že není potřeba.
      Za druhé, kde se uvádí, že SU-57 je nepřekonatelný. DěkujiSkrýt celý příspěvek

  • petris
   13:07 01.05.2019

   Nie, nevedia, ani nemôžu, pretože prakticky každé odvetvie ich hospodárstva zaznamenáva rast.

   Nie, nevedia, ani nemôžu, pretože prakticky každé odvetvie ich hospodárstva zaznamenáva rast.

 • fotr
  11:14 01.05.2019

  Podle Suttonova webu chtějí Rusové systém Harmony zásobovat pomocí malých tlakovodních jaderných reaktorů ATGU (automated installation of the nuclear turbine generator). Není ...Zobrazit celý příspěvek

  Podle Suttonova webu chtějí Rusové systém Harmony zásobovat pomocí malých tlakovodních jaderných reaktorů ATGU (automated installation of the nuclear turbine generator).

  Není to náhodou porušení mezinárodních dohod? Mám dojem že umístění takových jaderných zařízení v mořích a oceánech (minimálně v mezinárodních vodách) je zakázáno.
  Já vím že Rusko na nějaké dohody moc nedá ale tohle by mohl být důvod k dalšímu zostření sankcí a diplomatickému konfliktu.
  Už dnes čelí Rusko vyšetřování za porušení ,,Úmluvy OSN na ochranu moří,, tím jak zamořuje vody na svých hřbitovech jaderných ponorek a tím že neplní sanační programy na které jim mimochodem přispělo USA a další státy stamiliony doláčů které byly ale evidentně použity někde jinde.Skrýt celý příspěvek

  • siggi
   15:09 01.05.2019

   ….až budeš vědět detaily napájení a zdroje, tak poté se rozohňuj....jinak je to fabulace.

   ….až budeš vědět detaily napájení a zdroje, tak poté se rozohňuj....jinak je to fabulace.

 • peto150
  23:05 30.04.2019

  diskusia :-D... škoda že neprispievate iba vecne svojimi poznatkami/ zisteniami o zbrani pripadne protiobrane alebo o derivatoch aj ked iba vo vývoji/ na skici dakde na zapade ...Zobrazit celý příspěvek

  diskusia :-D... škoda že neprispievate iba vecne svojimi poznatkami/ zisteniami o zbrani pripadne protiobrane alebo o derivatoch aj ked iba vo vývoji/ na skici dakde na zapade pripadne inspiracie ci už z ww2 alebo podobne, niečo čo v článku nieje. Ale nie stale sa ide riešiť kto je lepší usa vs rusko :) pritom to je uplne uplne jedno hoci jaky magor co si zmysli v tej krajine USA/RUS tak tak bude a ak dojde k vojne tak neprežie ani bakteria takže to je jedno možno torpedo môže navodiť dojem že štítu sa rusi boja ale jednoduchá otázka kolko cielov/rakiet dokáže naraz radar sledovať a postrelovať? kolko radarov a bateríí na to nato má a kolko dokáže rusko vypáliť rakiet? rusku obranu nespomínam myslím že sú to omnoho menšie počty ako nato... asi koniec diskusie koniec tak či tak....
  - pre tých slabších z dejepisu európa bola do ww2 približne každých 30 rokov v nejakom konflikte a každá jedna krajina má na rukách tolko svinstiev že pri tvorení názora ide len o to ako daleko chcete ísť či 10-20-100 rokov dozadu atd takže nejaky krym alebo iraq/ afganistan/ kosovo a podobne nemá zmysel súdiť jednoducho vtedy silnejší povedal a len ďalšia stránka v budúcom dejepise ak vôbec.

  Pre tých čo si myslia že rusko treba uplne zraziť na kolená a ešte viac ich trestať sankcionovať atd.... fakt si myslíte že jadrovú velmoc je rozumné zraziť na kolená? hádajte čo sa môže stať od vzbury cez prevrat atd.... pri tých tisícoch atomovkách 6800cca dúfam že aspon trochu myslíte i keď to vyzerá že myslíte tak max na zajtrajšie ranajky....Skrýt celý příspěvek

  • dusan
   07:24 01.05.2019

   Sorry ... ale to je presne ruská propaganda .... Všetci sú zlí ... všetci robia "svinstvá" ....čiže nejaký Krym si tým netreba všímať ... Samozrejme, že história nie je ...Zobrazit celý příspěvek

   Sorry ... ale to je presne ruská propaganda ....

   Všetci sú zlí ... všetci robia "svinstvá" ....čiže nejaký Krym si tým netreba všímať ...

   Samozrejme, že história nie je čierno-biela, a na každého sa niečo nájde, ale určite neplatí, že sú na tom všetci "rovnako" ....

   Platí i to, že si každý národ, či štát "vylepšuje" svoju históriu .....ale v takom Rusku je totálne prepisujú - Stalin je hrdina nie masový vrah a druhú svetovú vojnu začali Poliaci ....Skrýt celý příspěvek

   • siggi
    15:11 01.05.2019

    Tvoje výtky vůči Rusku jsou stejně pravdivé, jako Kiska - žvaníte pouze to, co se vám hodí.

    Tvoje výtky vůči Rusku jsou stejně pravdivé, jako Kiska - žvaníte pouze to, co se vám hodí.

    • Pavel1
     18:30 01.05.2019

     Tak to zkus popřít a použít při tom argumenty.

     Tak to zkus popřít a použít při tom argumenty.

     • GlobeElement
      08:29 02.05.2019

      Pavel1 , copak nevíš, že v Americe mlátí černochy?

      Pavel1 , copak nevíš, že v Americe mlátí černochy?

  • Jensek
   13:25 01.05.2019

   Nevím, kdo chce Rusko srazit na kolena, ale když si valná část světa myslí, že potřebují plácnout po ruce, tak je plácnou. Záleží jen na Rusku jestli je bude okolí chtít nějak ...Zobrazit celý příspěvek

   Nevím, kdo chce Rusko srazit na kolena, ale když si valná část světa myslí, že potřebují plácnout po ruce, tak je plácnou. Záleží jen na Rusku jestli je bude okolí chtít nějak omezovat nebo spolupracovat, bohužel rovnoprávnost a spolupráce jim moc nejde.Skrýt celý příspěvek

 • triplane
  20:05 30.04.2019

  Jinak teda mozna ze napisu blbost, ale prece - kdyz Rusko vyradilo nijak zastarale Tajfuny proto ze na ne nema penize to je provoz skoro stejne velke ponorky o tolik levnejsi?

  Jinak teda mozna ze napisu blbost, ale prece - kdyz Rusko vyradilo nijak zastarale Tajfuny proto ze na ne nema penize to je provoz skoro stejne velke ponorky o tolik levnejsi?

  • dusan
   21:40 30.04.2019

   Vec priorít ... Vzhľadom na slabosť svojej ekonomiky a nízku životnú úroveň obyvateľstva na to Rusko nemá a malo by investovať do svojej zaostalej ekonomiky, stále závislej na ...Zobrazit celý příspěvek

   Vec priorít ...

   Vzhľadom na slabosť svojej ekonomiky a nízku životnú úroveň obyvateľstva na to Rusko nemá a malo by investovať do svojej zaostalej ekonomiky, stále závislej na vývoze surovín, zdravotníctva, školstva, životného prostredia at´ď. Keby v takom Nemecku Merkelová vyhlásila, že ide stavať jadrové ponorky na úkor školstva či zdravotníctva, tak na druhý deň ju davy defenestrujú .... v Rusku žiadny problém ... dokonca žiadna diskusia ...Skrýt celý příspěvek

   • siggi
    15:14 01.05.2019

    To si nech na sörössovské demonstrace proti Smeru, kdyby u vás nebyly automobilky, tak budeš pást ovce a drátovat hrnce....což nevidět vás brzo čeká. :)

    To si nech na sörössovské demonstrace proti Smeru, kdyby u vás nebyly automobilky, tak budeš pást ovce a drátovat hrnce....což nevidět vás brzo čeká. :)

    • dusan
     16:41 01.05.2019

     Ja naozaj úsmevné koľko hlupákov stavia Sorosovi auru nadprirodzenosti .... a úplne zadarmo : )

     Ja naozaj úsmevné koľko hlupákov stavia Sorosovi auru nadprirodzenosti .... a úplne zadarmo : )

 • triplane
  19:31 30.04.2019

  No tak pro vsechny co tu basni o tom jak je v Rusku blaze neco malo realnych zkusemosti. V Rusku jsem zil tri roky, vratil jsem se pred necelyma dvama roky. Pracoval jsem tam pro ...Zobrazit celý příspěvek

  No tak pro vsechny co tu basni o tom jak je v Rusku blaze neco malo realnych zkusemosti.
  V Rusku jsem zil tri roky, vratil jsem se pred necelyma dvama roky. Pracoval jsem tam pro Nemeckou firmu, v energetice. Nebyl jsem na jednom miste, ale nejvice u Astrachan a Jekaterinburg, coz neni zrovna centrum deni.
  Pokud se nic drasticky nezmenilo tak zivot je tam pro bezneho Rusa dost hrozny, v porovnani s Evropou. Potraviny drazsi nez u nas, levnejsi jsou snad jen chleba a brambory a to jen ten nejhnusnejsi cerny chleba. Navic nektere lepsi potraviny nechteli prodat jinak nez za dolary, i kdyz je to oficialne v Rusku zakazane. Ano, maji citelne levnejsi energie, kdyz tedy pominu ze mimo mesta neustale vypadaval proud, maji levnejsi benzin a najem. Byty jsou to ale strasny, kdyz uz to odpovida Evrope cena je stejna jako tady. Zarizeny dvoupokojak v Jekaterinburg firma platila 400 dolaru, komplet.
  Navic Rus pracujici mimo velke mesto si k prumernemu platu ani necuchne, ma k nemu mnohem dal nez stejny clovek v Cesku.
  Zdravotni pece katastrofa, navsteva nemocnice pro me byl sok. Jednani s urady kapitola sama o sobe. Od firmy jsem mel specialni konto na 'poplatky' coz nebylo nic jineho nez uplatky. Bez tech se nikdo nehne z mista.
  Za kazdou vesnici neuveritelny bordel, hromada odpadku. Ekologie je nezajima, ani naznakem.
  Jinak Rusove celkem fajn lidi, trochu linejsi, ale jeste to jde. Maji naprosto mizivou predstavu co se deje mimo Rusko, proste je to nezajima a jejich televize to s informacema neprehani. Prekvapive hodne lidi mluvilo anglicky a nijak extra velke problemy s chlastem jsem tam nezaznamenal.
  Rusko je proste rozvojova zeme co za Americke penize leta do vesmiru a ma atomovky. Tot vse.
  Puvodne jsem tam jel protoze jsem chtel Rusko videt, to mi vydrzelo tak pul roku. Potom uz jen kvuli penezum, bylo to kralovsky placene diky tomu ze tam nikdo nechtel. A asi uz nikde jinde nebudu mit jako sluzebak G500 se zvysenou balistickou ochranou :DSkrýt celý příspěvek

  • Tesil
   20:19 30.04.2019

   triplane
   Zas tolik lidí zde nebásní o tom jak je v Rusku blaze.
   A třeba kolik pracujících v ČR dosáhne na průměrný plat?

   triplane
   Zas tolik lidí zde nebásní o tom jak je v Rusku blaze.
   A třeba kolik pracujících v ČR dosáhne na průměrný plat?

   • Slavoslav
    20:32 30.04.2019

    v CR ste na tom velmi dobre a s cca 1/3 ste na tom asi najlespie v EU. Btw median mate 27.700

    v CR ste na tom velmi dobre a s cca 1/3 ste na tom asi najlespie v EU. Btw median mate 27.700

    • Larry
     08:37 01.05.2019

     Median není průměr. tak nás to učili i za bolševika ve školách viz link. Děda říkal, že to prý bylo za Hitlera stejné. Ale jo, jiná ...Zobrazit celý příspěvek

     Median není průměr.
     tak nás to učili i za bolševika ve školách viz link. Děda říkal, že to prý bylo za Hitlera stejné.
     Ale jo, jiná doba....
     http://www.rozdily.cz/Rozd%C3%... Skrýt celý příspěvek

     • Slavoslav
      13:33 01.05.2019

      Chytrý chlapec. A prečo myslíš, že neviem rozdiel medzi mediánom a aritmetickým priemerom? Medián bol v zmysle odpovede o rozdelení príjmov v ČR vecnejší. Otvor svoj link a zistíš ...Zobrazit celý příspěvek

      Chytrý chlapec. A prečo myslíš, že neviem rozdiel medzi mediánom a aritmetickým priemerom? Medián bol v zmysle odpovede o rozdelení príjmov v ČR vecnejší. Otvor svoj link a zistíš prečo.Skrýt celý příspěvek

     • Pilot
      15:31 03.05.2019

      Larry, Larry... median je lepší ukazatel než průměr, neb medián zohledňuje i tu skutečnost, že jistá část obyvatelstva má VELMI vysoké platy a část naopak VELMI nízké, což průměrné ...Zobrazit celý příspěvek

      Larry, Larry...
      median je lepší ukazatel než průměr, neb medián zohledňuje i tu skutečnost, že jistá část obyvatelstva má VELMI vysoké platy a část naopak VELMI nízké, což průměrné mzda sice reflektuje, nicméně z ní rozložení platů nelze odvodit. Naproti tomu medián jasně říká, že polovina lidí má víc a polovina lidí sledované oblasti, tedy v tomto připadě ČR, má měné.Skrýt celý příspěvek

   • triplane
    11:08 01.05.2019

    Bud si jisty ze vic nez v Rusku. Vim kolik jsme domorodcum platili a to se skoro o tu praci prali. Tady by za ty penize nikdo nedelal. Mimochodem, firma se z Ruska stahla kvuli ...Zobrazit celý příspěvek

    Bud si jisty ze vic nez v Rusku. Vim kolik jsme domorodcum platili a to se skoro o tu praci prali. Tady by za ty penize nikdo nedelal.
    Mimochodem, firma se z Ruska stahla kvuli otresne platebni moralce.Skrýt celý příspěvek

    • fotr
     11:27 01.05.2019

     Souhlasím s prvním i druhým příspěvkem, ze stejného důvodu (platební morálka) a navíc zcela běžné nedodržování smluv vedlo i naši firmu k ukončení aktivit v Rusku. Všudypřítomná ...Zobrazit celý příspěvek

     Souhlasím s prvním i druhým příspěvkem, ze stejného důvodu (platební morálka) a navíc zcela běžné nedodržování smluv vedlo i naši firmu k ukončení aktivit v Rusku. Všudypřítomná korupce a úplatky jsou tam pověstné a co mě nejvíce vadilo? Tak třeba to že i když naše firma platila nadstandardní a velmi vysoké pojištění včetně zdravotního u soukromé kliniky, nakonec našinec stejně skončil v zanedbaném a otřesném státním špitálu s péčí jak za krále klacka. Také hony policie na cizince/řidiče na silnicích kdy jediným účelem bylo získat úplatek. Prostě primitivní země a lidé ale člověk musí mimo velká centra aby poznal holou skutečnost a viděl jak to tam doopravdy vypadá. PS: Jít s čímkoliv na úřad bez všimného je předem odsouzeno k nezdaru.Skrýt celý příspěvek

     • StandaBlabol
      14:08 01.05.2019

      I u nás ve firmě se služebkám do Ruska každý snaží vyhnout. Ale platí to i pro Ukrajinu a další postsovětské země. Vyjímkou jsou jen Gruzie a Pobaltí.

      I u nás ve firmě se služebkám do Ruska každý snaží vyhnout. Ale platí to i pro Ukrajinu a další postsovětské země. Vyjímkou jsou jen Gruzie a Pobaltí.

     • semtam
      14:59 01.05.2019

      fotr

      Mohu se zeptat na firmu a navíc mi dlužíte i jméno vašeho předka z protinacistického odboje co ho umučeli komunisti. Děkuji.

      fotr

      Mohu se zeptat na firmu a navíc mi dlužíte i jméno vašeho předka z protinacistického odboje co ho umučeli komunisti. Děkuji.

    • dusan
     16:45 01.05.2019

     Čo sa bavím s firmami obchodujúcim v Rusku, tak s platením je problém. Dokonca sa už berie ako samozrejmosť, že posledná splátka sa nesplatí ... a tak s tým firmy i počítajú ...Zobrazit celý příspěvek

     Čo sa bavím s firmami obchodujúcim v Rusku, tak s platením je problém. Dokonca sa už berie ako samozrejmosť, že posledná splátka sa nesplatí ... a tak s tým firmy i počítajú ....

     Síce biznis by chceli robiť .... ale platiť sa im nechce .... a predstava vymáhania dlhu v Rusku je viac ako úsmevná ......Skrýt celý příspěvek

 • semtam
  19:15 30.04.2019

  Je tu krásně vidět, že mnozí si s touto tématikou nedokáží poradit, jinak by zde nepsali mimo mísu navíc se spoustou hoaxů.

  Je tu krásně vidět, že mnozí si s touto tématikou nedokáží poradit, jinak by zde nepsali mimo mísu navíc se spoustou hoaxů.

 • Míša
  18:57 30.04.2019

  Já mám hlavně obavy, aby ta jejich automatika nezačala fungovat, když chudáky ze dna bude tahat západní záchranná kapsle. Protože jak známo, pro dobrotu..... Tolik let ...Zobrazit celý příspěvek

  Já mám hlavně obavy, aby ta jejich automatika nezačala fungovat, když chudáky ze dna bude tahat západní záchranná kapsle. Protože jak známo, pro dobrotu.....

  Tolik let rozestavěné monstum se musí neg. projevit na celkové kvalitě výrobku. Navíc s přihlídnutím k sankcím, z toho pramenících úsporám to zase bude dost problémové plavidlo, které brzy bude volat SOS. Mám tedy obavy, že životnost nebude dlouhá.Skrýt celý příspěvek

  • siggi
   15:24 01.05.2019

   Je chválihodné, že máš "obavy", ovšem nejdůležitější pro tebe bude se z toho neposrat...

   Je chválihodné, že máš "obavy", ovšem nejdůležitější pro tebe bude se z toho neposrat...

   • Míša
    14:47 02.05.2019

    Myslíš z neřízených botů? Sice nežiju na pobřeží USA, ale narodíl od "zlonenávistníků" mi není vraždění lhostejný. Ovšem Rusů nejen v roli turistů v exponovaných místech najdeš ...Zobrazit celý příspěvek

    Myslíš z neřízených botů? Sice nežiju na pobřeží USA, ale narodíl od "zlonenávistníků" mi není vraždění lhostejný. Ovšem Rusů nejen v roli turistů v exponovaných místech najdeš také mnoho. Jich bys nelitoval?Skrýt celý příspěvek

    • GlobeElement
     14:53 02.05.2019

     Rus, který navštíví imperialisty v USA je zrádce a nezaslouží slitování.

     Rus, který navštíví imperialisty v USA je zrádce a nezaslouží slitování.

     • Míša
      14:58 02.05.2019

      Pravda, to již není Rus, jeho nározy jsou k poslechu leda za Uralem.

      Pravda, to již není Rus, jeho nározy jsou k poslechu leda za Uralem.

 • UnionPacific
  18:24 30.04.2019

  Pre Miroslava Arabáci aspoň investujú do turistiky. Stavajú umelé ostrovy, Lyžiarsku zjazdovku uprostred púšte... Dobre vedia čo by to pre nich znamenalo keď nebudú investovať ...Zobrazit celý příspěvek

  Pre Miroslava
  Arabáci aspoň investujú do turistiky. Stavajú umelé ostrovy, Lyžiarsku zjazdovku uprostred púšte... Dobre vedia čo by to pre nich znamenalo keď nebudú investovať ale všetko prežerú. A rusi budú mať jadrové ponorky ktoré budú potápať uprostred oceánu lebo nebudú mať na ich prevádzku a likvidáciu

  Ako môžete toto myslieť vážne ? Umelé ostrovy,gigantické budovy ako skleníky náročné na klimatizáciu,umelé zjazdovky v púšti...toto má byť zaistenie budúcnosti pre Arabov ? Robíte si srandu ? To je cesta do katastrofy.
  Ruská cesta mi príde rozumnejšia. Investujú do civilného letectva ( Mc21 a Superjet),jadrová energetika,severná morská cesta, vysokorýchlostné železnice,poľnohospodárstvo,automobilky,metalurgia pokročilých zliatin,obnoviteľné zdroje energie...porovnávať Arabov a Rusov je mimo realitu.Skrýt celý příspěvek

  • Jirosi
   19:52 30.04.2019

   Investice do turistiky je hloupost...
   Investice do letadla "doprava turistu" je cesta budoucností...

   Investice do turistiky je hloupost...
   Investice do letadla "doprava turistu" je cesta budoucností...

 • givicz
  17:19 30.04.2019

  Учебно-боевые пуски противокорабельных ракет «Уран» корветом «Стойкий» Výcvik a bojové odpalování protilodních raket "Uran "
  https://www.youtube.com/watch?...

  Учебно-боевые пуски противокорабельных ракет «Уран» корветом «Стойкий» Výcvik a bojové odpalování protilodních raket "Uran "
  https://www.youtube.com/watch?...

 • Jirosi
  16:58 30.04.2019

  "Ničivé účinky torpéda zvyšuje použití kobaltové hlavice, která zamoří zasažené pobřeží na víc než sto let." Jen idiot by chtěl takovou věc mít zaparkovanou v přístavu. Případně ...Zobrazit celý příspěvek

  "Ničivé účinky torpéda zvyšuje použití kobaltové hlavice, která zamoří zasažené pobřeží na víc než sto let."

  Jen idiot by chtěl takovou věc mít zaparkovanou v přístavu. Případně "hned několik". Ponorka je více jak 50% času v domovském přístavu...Skrýt celý příspěvek

 • Jirosi
  16:58 30.04.2019

  "Ničivé účinky torpéda zvyšuje použití kobaltové hlavice, která zamoří zasažené pobřeží na víc než sto let." Jen idiot by chtěl takovou věc mít zaparkovanou v přístavu. Případně ...Zobrazit celý příspěvek

  "Ničivé účinky torpéda zvyšuje použití kobaltové hlavice, která zamoří zasažené pobřeží na víc než sto let."

  Jen idiot by chtěl takovou věc mít zaparkovanou v přístavu. Případně "hned několik". Ponorka je více jak 50% času v domovském přístavu...Skrýt celý příspěvek

 • dusan
  15:03 30.04.2019

  Poseidon je čisto útočná zbraň. Ako obranná je čistý nezmysel, lebo ak by naozaj začala atómová vojna a oblohu (či skôr vesmír) by križovali stovky balistických rakiet s jadrovými ...Zobrazit celý příspěvek

  Poseidon je čisto útočná zbraň. Ako obranná je čistý nezmysel, lebo ak by naozaj začala atómová vojna a oblohu (či skôr vesmír) by križovali stovky balistických rakiet s jadrovými hlavicami, tak by to Poseidon už absolútne nikoho netrápil ....

  Má zmysel len v prípade, že sa skryto priblíži a odpáli na začiatku útoku. Predstava, že by jedna strana ostala "celá" po jadrovej vojne je úplne naivná ... .na to majú obe veľmoci obrovské a diverzifikované kapacity. Tie sa nedajú kompletne vyradiť žiadnym i prekvapivým úderom. Stačí jedna ponorka s balistickými raketami a toho druhého "vymaže" celkom slušne ....Skrýt celý příspěvek

 • Pepin Nešpor
  14:29 30.04.2019

  Nevím nic proti,ale Rusko není zrovna země kde by jsem chtěl žít! Zadruhé sami rusové odchází a tempo růstu populace se beznadějně zastavila. Za třetí a té vodky a ohromného ...Zobrazit celý příspěvek

  Nevím nic proti,ale Rusko není zrovna země kde by jsem chtěl žít!
  Zadruhé sami rusové odchází a tempo růstu populace se beznadějně zastavila.
  Za třetí a té vodky a ohromného množství alkoholu co je ukaji.
  A co se týče minulosti otom raději pomlčím.
  Ale konečně k tématu opravdu ponorka uctihodna a obrovská ,ale... je to skoro třicet let staré panebože ta konstrukce ikdyz je v suchém doku u polárního kruhu prostě jakou životnost bude mít?! Třicet let na suchu a třicet let na vodě?? NevímSkrýt celý příspěvek

  • givicz
   15:01 30.04.2019

   Pepin Nešpor dám sem názor z Ruské strany na možný vývoj v Evropě.. ředitele Centra pro analýzu strategií a technologií (Centrum AST) Alexeje ...Zobrazit celý příspěvek

   Pepin Nešpor dám sem názor z Ruské strany na možný vývoj v Evropě.. ředitele Centra pro analýzu strategií a technologií (Centrum AST) Alexeje Frolova...
   https://bmpd.livejournal.com/3...
   „Hlavní agendou dne není mýtická hrozba Ruska. Jedná se o stárnoucí Evropu, v níž žije půl miliardy lidí, a Afrika se Středním východem, kde žijí tři miliardy lidí, a každý se vrací do Evropy pro lepší život. A brzy se naplní obrovské množství lidí. A celá tato vychvalovaná EU, která rozděluje důchody a platí pojištění, se zhroutí. Pak se Evropa ponoří do chaosu, “řekl.Skrýt celý příspěvek

   • logik
    15:25 30.04.2019

    Aha, takže mizerná životní úroveň v Rusku (měřeno např. výší průměrného platu, výší průměrného věku atd. atd...) je vlastně geniální způsob, jak se bránit imigraci. Konečně mi to ...Zobrazit celý příspěvek

    Aha, takže mizerná životní úroveň v Rusku (měřeno např. výší průměrného platu, výší průměrného věku atd. atd...) je vlastně geniální způsob, jak se bránit imigraci. Konečně mi to došlo.Skrýt celý příspěvek

    • givicz
     17:17 30.04.2019

     logik ... je tento scénář reálný ANO nebo NE (při vědomosti, že nedaleko Evropy se nachází 3 mld. lidí z absolutně jiného kulturního prostředí, kteří se neasimilují ani za 1000 let ...Zobrazit celý příspěvek

     logik ... je tento scénář reálný ANO nebo NE (při vědomosti, že nedaleko Evropy se nachází 3 mld. lidí z absolutně jiného kulturního prostředí, kteří se neasimilují ani za 1000 let )
     Co se týče platu... neříkám, že jeho výše je v Rusku ideální nicméně bych ještě do porovnání absolutní výše začlenil cenu bydlení, cenu pohonných hmot, cenu vody, cenu potravin atd. atd ......... je ti známo, že z důvodu minimálně dvojnásobného platu v Rusku zde jezdí za prací miliony Ukrajinců ???Skrýt celý příspěvek

     • StandaBlabol
      18:11 30.04.2019

      Ne, není to reálný scénář. Je to jen poplašná zpráva. 3 mld. jsou nesmysl. Afrika má lehce přes miliardu a Střední východ pár stovek milionů. Migrace je řešitelná, pokud je k tomu ...Zobrazit celý příspěvek

      Ne, není to reálný scénář. Je to jen poplašná zpráva. 3 mld. jsou nesmysl. Afrika má lehce přes miliardu a Střední východ pár stovek milionů. Migrace je řešitelná, pokud je k tomu politická vůle. Mezi nimi a Evropou jsou další státy, pouště a moře. Už dnes migrace klesá díky opatřením EU v Africe.

      Ale je hezké, jak ruské "analytiky" dojímají evropské problémy. Oni to řešit nemusí, k nim se nikdo nežene. Rusko se vylidňuje.Skrýt celý příspěvek

     • givicz
      09:25 01.05.2019

      StandaBlabol ... o Francii nebo Švédsku, Belgii napíši případně později ... nicméně zatím budu citovat Geerta Wilderse nad kterým byl islamisty vynesen trest smrti a kterého musí ...Zobrazit celý příspěvek

      StandaBlabol ... o Francii nebo Švédsku, Belgii napíši případně později ... nicméně zatím budu citovat Geerta Wilderse nad kterým byl islamisty vynesen trest smrti a kterého musí 24 hodin denně střežil Nizozemská policie jinak je mrtvej...

      " U nás v Hollansku kvůli té masové imigraci ztrácíme identitu ... když se podíváte na čtyři naše největší města tak většina mladých lidí v Amsterodamu, Rotterdamu, Haagu a Utrechtu ... tito lidí jsou již většinou imigranti většinou z islámských zemí s islámským pozadím.... mládež v našich velkých městech již je mimozápadní ... už v našich městech jsme cizinci .. "

      Rusko se na rozdíl od pobaltí nebo Ukrajiny nevylidňuje ... počet obyvatel Ruska byl v roce 1960 119 miliónů nejvíce to bylo v roce 1991 148 miliónů a dnes je Rusů 144 miliónů... (myslím, že do toho není započítán Krym)
      Ukrajina - 1990 52 milionu 2017 44 milionu (dnes možná ještě daleko méně)
      Lotyšsko - 1990 2,6 miliony 2017 1,9 milionu
      Estonsko - 1990 1,5 milionu 2017 1,3 milionu
      Litva - 1990 3,7 milionu 2017 2,8 milionuSkrýt celý příspěvek

     • achi67
      12:53 01.05.2019

      Podle Wiki s odkazem na ruské státní zdroje mělo Rusko v roce 2016 146,5 mil. obyvatel včetně Krymu. Zajímavé jsou údaje o nárůstu imigrace z 10 tisíc měsíčně na 35+ tisíc měsíčně ...Zobrazit celý příspěvek

      Podle Wiki s odkazem na ruské státní zdroje mělo Rusko v roce 2016 146,5 mil. obyvatel včetně Krymu. Zajímavé jsou údaje o nárůstu imigrace z 10 tisíc měsíčně na 35+ tisíc měsíčně od roku 2010. Odhaduju, že to nebudou obyvatelé prohnilého Západu...Skrýt celý příspěvek

     • Pavel1
      13:06 01.05.2019

      Nesmysly. Pokud hovoříme o etnických rusech, tak se rusko vylidňuje. Etnika, která mají v rusku slušnou porodnost jsou ta neruská (rozuměj islámská), nemluvě o imigraci ze střední ...Zobrazit celý příspěvek

      Nesmysly. Pokud hovoříme o etnických rusech, tak se rusko vylidňuje. Etnika, která mají v rusku slušnou porodnost jsou ta neruská (rozuměj islámská), nemluvě o imigraci ze střední Asie a Kavkazu. Etničtí rusové mají miziviou porodnost a vysokou úmrtnost (alkoholismus, hiv, tbc, atd., atp.). Ještě markantnější je to na Sibiři, odkud rusové odcházejí. Na 16 % muslimů v populaci ruska nemá žádná evropská země. Jestli někde vznikne kalifát, tak to bude v jižním rusku, zřejmě hned po té, co si části východní Sibiře urve Čína.Skrýt celý příspěvek

   • Pilot
    15:39 03.05.2019

    Vždyť také nění ta hrozba myšlena jako vojenská. Já tu hrozbu vnímám spíš v podobě snah o názorovou polarizaci země, o narušování ekonomiky, mediálního prostoru, ovlivňování osob v ...Zobrazit celý příspěvek

    Vždyť také nění ta hrozba myšlena jako vojenská. Já tu hrozbu vnímám spíš v podobě snah o názorovou polarizaci země, o narušování ekonomiky, mediálního prostoru, ovlivňování osob v celém spektru jejich důležitosti. Od nejnižšího úředníka až po hlavu státu.. Prostě všechny hrozby hybridního "nevojenského" boje, které Rusko ovládá velmi dobře.
    V tom je právě hrozba Ruska a i kvůli tomu je např. dobré být členem EU, NATO, Vyšegradské čtyřky atd.Skrýt celý příspěvek

  • siggi
   15:01 30.04.2019

   To neřeš Jóžine, na komíně ti bude líp.....anebo si zajdi zanadávat na Staromák s ostatní havlistickou lůzou na Babinského, to by ti mohlo zvýšit seběvědomí….takový pocit stáda ...Zobrazit celý příspěvek

   To neřeš Jóžine, na komíně ti bude líp.....anebo si zajdi zanadávat na Staromák s ostatní havlistickou lůzou na Babinského, to by ti mohlo zvýšit seběvědomí….takový pocit stáda dělá divy i s prosťáčky. :)Skrýt celý příspěvek

   • Bernis
    15:43 30.04.2019

    "...ostatní havlistickou lůzou..."
    kdo to říká, ten to je, na toho to pasuje :-)

    "...ostatní havlistickou lůzou..."
    kdo to říká, ten to je, na toho to pasuje :-)

    • siggi
     15:47 30.04.2019

     ….a teď ještě tu o Smolíčkovi....:)

     ….a teď ještě tu o Smolíčkovi....:)

     • Pavel1
      13:09 01.05.2019

      Když máš tak rád pohádky, tak zkus třeba tu o finistovi jasném sokolovi z Kremlu, tedy pokud zvládneš přečíst pár stránek textu.

      Když máš tak rád pohádky, tak zkus třeba tu o finistovi jasném sokolovi z Kremlu, tedy pokud zvládneš přečíst pár stránek textu.

 • flanker.jirka
  14:20 30.04.2019

  Jsem zvědav co z těch technologií budou chtít aplikovat na jiné ponorky, přijde mi to vybavené vším možným, spíše jako pokusná platforma pro více prvků. ...hlavně ať s tím někde ...Zobrazit celý příspěvek

  Jsem zvědav co z těch technologií budou chtít aplikovat na jiné ponorky, přijde mi to vybavené vším možným, spíše jako pokusná platforma pro více prvků.
  ...hlavně ať s tím někde "neškrtnou o dno" aby z toho nebyla planetární pohromaSkrýt celý příspěvek

  • Pepin Nešpor
   14:31 30.04.2019

   Přesně a bůh ví co vůbec ve vnitr bude za technologie.

   Přesně a bůh ví co vůbec ve vnitr bude za technologie.

 • Radovan
  14:20 30.04.2019

  Mě je Rusů moc líto, protože to jak se jejich stát dlouhodobě chová ke světu a ke svým občanům je prostě k neuvěření. Třeba současná epidemie HIV v Rusku. Podle střízlivých odhadů ...Zobrazit celý příspěvek

  Mě je Rusů moc líto, protože to jak se jejich stát dlouhodobě chová ke světu a ke svým občanům je prostě k neuvěření.
  Třeba současná epidemie HIV v Rusku. Podle střízlivých odhadů je v zemi nakaženo více než 1,2 milionu lidí, téměř jedno procento obyvatel země! Žádný státem řízený preventivní program neexistuje, o kondomech se zásadně nemluví, přístup k drogově závislým je jen čistě represivní, je zakázána substituční léčba např. metadonem. Boji proti HIV a pomoci drogově závislým se věnují hlavně neziskové organizace, které stát navíc šikanuje kvůli finanční podpoře ze zahraničí.
  Jaký rozdíl oproti situaci v 90. letech u nás, kdy kampani Stop AIDS v televizi, ve školách, na bilbordech prostě nešlo utéct. Pro někoho možná trapné, ale účinné.
  Vždyť přeci Rusové nejsou nějací subsaharští negramoti, aby měli podobná čísla provařenosti HIV s Afrikou, tohle si země Čajkovského, Tolstoje, Mendělejeva opravdu nezaslouží..

  Všechny síly a zdroje by měli napnout ne na zbrojení, ale na zlepšení zdravotnictví, infrastruktury, právního státu, modernizaci průmyslu, podporu rodin. To vše v mezinárodní spolupráci. Mají za minutu dvanáct.
  Ať si Rusové uvědomí že i 250 milionový SSSR se svými evropskými satelity nedokázal konkurovat v té době menšímu Západu. Že to dokáže dnešní 140 milionové Rusko je představa bláhová (např. USA mají oproti roku 1990 o 80 milionu obyvatel víc).
  Nikdo Rusko nechce napadnout, nechce si urvat část jeho území.Skrýt celý příspěvek

  • Pepin Nešpor
   14:30 30.04.2019

   Asi tak!
   Souhlasím

   Asi tak!
   Souhlasím

  • givicz
   14:33 30.04.2019

   Radovan že ty nevíš, že rusové investují do infrastruktury, zdravotnictví, moderního průmyslu, investují do podpory rodin co má více dětí neznamená, že to nedělají...

   Radovan že ty nevíš, že rusové investují do infrastruktury, zdravotnictví, moderního průmyslu, investují do podpory rodin co má více dětí neznamená, že to nedělají...

   • dusan
    14:57 30.04.2019

    No zrovna to zdravotníctvo bolo ako prvé na rane, keď sa škrtalo v ruskom rozpočte ... Zdravotníctvo (pre normálnych ľudí) je v Rusku na zúfalej úrovni a kto si nevie zaplatiť má ...Zobrazit celý příspěvek

    No zrovna to zdravotníctvo bolo ako prvé na rane, keď sa škrtalo v ruskom rozpočte ...

    Zdravotníctvo (pre normálnych ľudí) je v Rusku na zúfalej úrovni a kto si nevie zaplatiť má smolu ....


    Zaujímavé, že s takou nízkou životnou úrovňou, takým zanedbaným zdravotníctvom a zúfalým stavom životného prostredia sú pre Putina priority také hlúposti ako Poseidony ....Skrýt celý příspěvek

   • logik
    15:28 30.04.2019

    Jo, Rusko tak masivně investuje do zdravotnictví, že zatímco v Číně byl v roce 1990 stejný věk dožití jako v Rusku, nyní je i v té "blbé Číně" skoro o deset let větší...

    Jo, Rusko tak masivně investuje do zdravotnictví, že zatímco v Číně byl v roce 1990 stejný věk dožití jako v Rusku, nyní je i v té "blbé Číně" skoro o deset let větší...

    • petris
     16:08 30.04.2019

     4,66 roka je skoro desať rokov? Hm hm hm to sú mi veci...

     4,66 roka je skoro desať rokov? Hm hm hm to sú mi veci...

     • Slavoslav
      20:33 30.04.2019

      cca 10 je to u muzov. V celej populacii cez 5 rokov. Tak ci tak vyrazny rozdiel

      cca 10 je to u muzov. V celej populacii cez 5 rokov. Tak ci tak vyrazny rozdiel

     • petris
      23:10 30.04.2019

      10 rokov u mužov to asi nebude. Dynamika rastu strednej dĺžky života mužov v Rusku je priemerne +1 rok/rok. Bohužiaľ sa mi nepodarilo nájsť relevantné údaje za minulý rok, ale v ...Zobrazit celý příspěvek

      10 rokov u mužov to asi nebude. Dynamika rastu strednej dĺžky života mužov v Rusku je priemerne +1 rok/rok. Bohužiaľ sa mi nepodarilo nájsť relevantné údaje za minulý rok, ale v prvej polovici roku 2017 bola stredná dĺžka života mužov v Rusku 67,5 roka, takže predpokladám, že v prvej polovici tohto roka je stredná dĺžka života mužov okolo 69,0 až 69,5 roka. Celková stredná dĺžka života Rusov bola na začiatku tohto roka cez 73 rokov. Muži v Číne sa v roku 2019 priemerne dožívajú 75 rokov, teda aktuálny rozdiel medzi RF a Čínou u mužov je cca 5,5 až 6 rokov.
      V celej populácii to tiež nie je cez 5 rokov. V Číne je stredná dĺžka života 76,4 rokov, v Rusku 73 rokov, teda rozdiel 3,4 roka.Skrýt celý příspěvek

     • Slavoslav
      19:34 01.05.2019

      len narychlo k 2015 https://en.wikipedia.org/wiki/... Rusko 64.7 vs Cina 74.6 Cine to kazia zeny ktore sa proti muzom dozivaju o maloco viac ...Zobrazit celý příspěvek

      len narychlo k 2015

      https://en.wikipedia.org/wiki/...

      Rusko 64.7 vs Cina 74.6

      Cine to kazia zeny ktore sa proti muzom dozivaju o maloco viac pricom v Rusku je tento rozdiel vyraznySkrýt celý příspěvek

     • Slavoslav
      19:40 01.05.2019
     • petris
      21:31 01.05.2019

      To sú staré údaje. Už v prvom polroku 2017 bola stredná dĺžka života ruskej populácie 72,5 roka. Stredná dĺžka života mužov bola 67,5 roka, žien 77,4 ...Zobrazit celý příspěvek

      To sú staré údaje. Už v prvom polroku 2017 bola stredná dĺžka života ruskej populácie 72,5 roka. Stredná dĺžka života mužov bola 67,5 roka, žien 77,4 roka.
      https://tass.ru/obschestvo/455...
      Keď vezmeš do úvahy dynamiku rastu strednej dĺžky života u mužov (to je ten +1rok/rok), tak v prvom polroku tohto roka je ich stredná dĺžka života niekde medzi 69,0 až 69,5 roka.

      V súčasnosti je stredná dĺžka života ruskej populácie (priemer muži aj ženy) už cez 73 rokov. https://ria.ru/20190320/155196... Skrýt celý příspěvek

     • Slavoslav
      07:07 02.05.2019

      to su udaje za rok 2018, otazka moze byt ktory zdroj sa myli, ale WHO je celkom renomovana agentura aby som jej sumaru veril

      to su udaje za rok 2018, otazka moze byt ktory zdroj sa myli, ale WHO je celkom renomovana agentura aby som jej sumaru veril

     • petris
      07:53 02.05.2019

      Neviem ako by WHO mohla mať štatistiky z roku 2018, keď Rosstat aj RGNKC dávajú tento druh štatistík von po polroku od konca sledovaného pol roka, teda oficiálne údaje za celý rok ...Zobrazit celý příspěvek

      Neviem ako by WHO mohla mať štatistiky z roku 2018, keď Rosstat aj RGNKC dávajú tento druh štatistík von po polroku od konca sledovaného pol roka, teda oficiálne údaje za celý rok 2018 budú známe až niekedy po júni tohto roka. Zatiaľ je známe len to že stredná dĺžka života mužov aj žien v 2018/19 je cez 73 rokov a to nie je oficiálny výstup, je to informácia z interview s hlavnou geriatričkou Ruska. Na tej stránke worldlifeexpectancy.com je dokonca uvedené že ich WHO publikovala ešte v roku 2018, čo je teda pre mňa už úplne neuveriteľné, pretože aj na to určeným organizáciám v Rusku to trvá toho polroka kým, pri nerovnomernosti rozloženia natality a mortality v priebehu roka u Rusov, zistia a spracujú potrebné údaje z celého územia RF. V tomto ja osobne verím oveľa viac Rosstatu a úradu hlavného geriatra RF, než údajom WHO.Skrýt celý příspěvek

     • Slavoslav
      08:09 02.05.2019

      no zjavne aj podla tvojich linkov to dokzau vyhodnotit skor ako za pol roka ked v septembri zverejnovali udaje za jul a ani rusko nie je tak zaostala gubernia, aby to tam ...Zobrazit celý příspěvek

      no zjavne aj podla tvojich linkov to dokzau vyhodnotit skor ako za pol roka ked v septembri zverejnovali udaje za jul

      a ani rusko nie je tak zaostala gubernia, aby to tam posielali postovym holubom a zdrzanie kym pridu udaje zo vsetkych krajin presiahlo mesiac, maximalne dva

      kazdopadne aj tvoje zdroje vypadaju doveryhodne a kto ma pravdu neviem. Osobne viac doverujem WHO, ale je to len moja preferenciaSkrýt celý příspěvek

   • achi67
    12:58 01.05.2019

    Rozhodně bych viděl jako dobrou investici do důchodové fondu výstavbu mostu přes Kerčský průliv plus investice do vojenské infrastuktury na Krymu. Vědomí této investice bude zcela ...Zobrazit celý příspěvek

    Rozhodně bych viděl jako dobrou investici do důchodové fondu výstavbu mostu přes Kerčský průliv plus investice do vojenské infrastuktury na Krymu. Vědomí této investice bude zcela spolehlivě hřát všechny ruské důchodce během pověstně mírné ruské zimy...Skrýt celý příspěvek

  • Clanek
   15:02 30.04.2019

   Jen k tomu metadonu, vazne vam to prijde jako dobre reseni? Ono to v realu (stale casteji) vypada asi takhle: nabeh na HIV maji predevsim dve skupiny: homosexualove a drogove ...Zobrazit celý příspěvek

   Jen k tomu metadonu, vazne vam to prijde jako dobre reseni? Ono to v realu (stale casteji) vypada asi takhle: nabeh na HIV maji predevsim dve skupiny: homosexualove a drogove zavisly. Tu prvni skupinu bych mohl odignorovat, ale neodignoruji zcela, neb se stale casteji vyskytuji pripady kdy se homosexual na zapade (kam v tomto smeru patrime i my) nakazi HIV zamerne. Je si totiz vedom ze ma zdarma pristup k nejmodernejsi medicine a i s HIV ho cekaji dekady zivota, tak proc se otravovat s kondomama. Ale podme jeste k tomu kriklavejsimu pripadu, k fetakum. Tem vyhovuje metadon zpravidla jen v case kdy nemaji na davku, takze si dojdou pro drogu (metadon) do nemocnice kdyz jsou zrovna na suchu, ale jakonahle maji prilezitost tak z nemocnice odchazi a vesele vedou zivot jako predtim, vcetne sireni HIV a dalsich "dobrot". Takze metadon takovym lidem umoznuje prezit dele vse co za zivot pochytali dale sirit opet dele. Substitucni lecba mi tak neprijde jako nejaka zasadni vyhra (bohuzel me ale zadny lek teto situace, humanni lek, nenapada).Skrýt celý příspěvek

  • flanker.jirka
   16:16 30.04.2019

   Rusko nelze pochopit, je to jinej svět a mentalita. Ale i do infrastruktury investují, to je pro naše média nezajímavé, není to žádná hitparáda a senzace. Našli si tam nové ikony ...Zobrazit celý příspěvek

   Rusko nelze pochopit, je to jinej svět a mentalita. Ale i do infrastruktury investují, to je pro naše média nezajímavé, není to žádná hitparáda a senzace. Našli si tam nové ikony v podobě pravoslavné církve, mimo to je tam i největší počet muslimů v Evropě.
   Situace s HIV je tam otřesná, ale je to o životním stylu rizikových komunit, málo se u nás ví například o tom, že i za tvrdého režimu SSSR tam ve velkých městech existovalo silné podsvětí, které rozjelo v průběhu války v Afghanistánu velký obchod s drogami. A pak je tu i ta zkratka, humorně vysvětlovaná v době nedávno minulé, AIDS = americká infekce darovaná socialismu.
   ... k tomu všemu si připočtěte, že výkon ekonomiky je jaký je a nesype do nich nikdo peníze z venku, tak že nemají takové nápady jako přebytečné rozhledny nebo čapí hnízda, když už něco takového dělají, tak z toho co si doma rozkradou sami.Skrýt celý příspěvek

Načítám diskuzi...

Stránka 1 z 2