Premiér Petr Fiala je český Winston Churchill

Premiér Petr Fiala je český Winston Churchill
Předseda vlády České republiky Petr Fiala, polský premiér Mateusz Morawiecki, vicepremiér Jaroslaw Kaczyński a slovinský premiér Janez Janša / @P_Fiala (Zvětšit)

Předseda vlády ČR Petr Fiala je reprezentantem étosu jedné revoluce, k níž se můžeme bez rozpaků přihlásit, totiž revoluce listopadové z roku 1989. Tato změna znamenala „zlomení prokletí, které přinesl českému národu komunismus, a přinesla politické, společenské a kulturní podněty, které jsou pro nás dosud zavazující“. Těmito slovy charakterizuje význam listopadu 1989 úvodní kapitola knihy Vraťme politice smysl Jiřího Hanuše, publikace, která je zároveň knižním rozhovorem Hanuše s Petrem Fialou.

Název publikace je příznačný, neboť Fiala se opakovaně snaží vracet politice smysl. Nejnovějším důkazem bylo úterý 15. března, když se společně s polským premiérem a vicepremiérem a také slovinským předsedou vlády vydali vlakem do Kyjeva, hlavního města Ukrajiny, které je téměř tři týdny pod palbou ruských agresorů. V návaznosti na tento čin označil vysokoškolský pedagog, popularizátor vědy a známý psychiatr Cyril Höschl ve středu Petra Fialu za českého Winstona Churchilla. V pořadu Co Čech to politik na CNN Prima News profesor Höschl uvedl: „Vemme v potaz fakta, fakta jsou že Rusko napadlo Ukrajinu. Fakta jsou, že Ukrajina je v mnoha ohledech už poničená infrastruktura rozbombardovaná. Lidi se stále statečně houževnatě brání, část jich musela opustit svou zem. Už jsou to 3 000 000. A do toho se najde premiér formátu Churchilla, který se sebere, jede tam a vyjádří jim solidaritu. Pro ty lidi to je obrovská podpora, myslím, že i pro prezidenta Zelenskýho je to velká podpora."

Tento příměr není vůbec přehnaný a jednoznačně odpovídá realitě. Předseda vlády České republiky, polský premiér Mateusz Morawiecki, vicepremiér Jaroslaw Kaczyński a slovinský premiér Janez Janša absolvovali zcela bezprecedentní návštěvu ruskou armádou ostřelované metropole, aby podpořili Ukrajinu a jejího prezidenta Volodymyra Zelenského. Politici se na vlastní oči se seznámili se situací a osobně probrali s ukrajinským prezidentem důležité otázky, týkající se obrany země, která byla napadena cizí jadernou mocností.  Premiér Fiala na místě v přímém přenosu ujistil bojující Ukrajince plnou podporou naší země a Evropské unie. „Bojujete i za naše životy a svobodu. Stojíme po vašem boku,“ prohlásil kromě jiného. V podobném duchu se vyslovili rovněž předsedové vlád Polska a Slovinska. Polský premiér Morawiecki vyjádřil přesvědčení, že Ukrajinci bojují za svobodu proti světu tyranie.

Je naprosto logické, že tito reprezentanti zemí, z nichž dvě byly do konce 80. let minulého století několik desetiletí pod sovětskou nadvládou, ví, o čem mluví. Mnoho českých občanů starší generace si dobře vzpomíná na vpád Sovětů a jejich satelitů do naší země v roce 1968. Obyvatelstvo se snažilo o odpor, ve většině případů šlo o pasivní odpor beze zbraně. Následovala mnohaletá okupace sovětskými vojsky, loutková vláda řízená z Moskvy, pronásledování nepohodlných, výslechy, věznění, střelba do lidí, kteří se nechtěli smířit s nesvobodou a volili přechod přes hranice. V dnešní době také ještě žije pár pamětníků tzv. mnichovské zrady, kdy představitelé západních mocností neměli představu o tom, kam povede Hitlerova rozpínavost, pokud se mu ustoupí. Dědeček mé ženy se březnu 1938 okamžitě začal chystat na mobilizaci, ale vedení státu ho zklamalo. Jako on uvažovalo mnoho mužů. Oba tyto příklady se dají jednoduše popsat jako rezignace v tváří tvář hrozícímu nebezpečí, jsou mementem toho, co se nemá stát.  

Návštěva předních politických představitelů tří členských států Evropské unie a NATO v metropoli Ukrajiny jasně ukázala, že ne všichni se nechají šíleným Vladimírem Putinem zastrašit. Je skutečným šílenstvím napadnout ve 21. století sousední suverénní stát, kosit civilní obyvatelstvo a ničit kromě životů národní bohatství, včetně materiálního. Ukrajina proto potřebuje veškerou možnou podporu, aby se mohla ubránit. Je třeba konstatovat, že Ukrajina, spřátelená východoevropská země, která již třetí týden nesmírně statečně čelí zločinné agresi ze strany Ruské federace, skutečně nezůstává osamocena. Dostává se jí rozmanité světové podpory, na níž se snaží výrazně podílet i Česká republika. Věřím či spíše doufám, že pro drtivou většinu občanů České republiky musí být velkou vzpruhou, že náš stát v této těžké situaci vede právě Petr Fiala, který je přirovnáván ke slavnému premiérovi Velké Británie z doby druhé světové války Winstonu Churchillovi. Máme velké štěstí, že v této mimořádně nebezpečné době stojí v čele našeho státu vzdělaný, kultivovaný, rozvážný, ale zároveň i odvážný člověk z akademických kruhů, který dal politice smysl. Není žádnou nadsázkou, že na Petra Fialu můžeme být opravdu pyšní a řada našich i světových politiků se veřejně takto vyslovila.

Slova díků a obdivu na adresu Petra Fialy zazněla rovněž ve středu 16. března na benefičním koncertu na pomoc ukrajinským dětem v Brně za účasti známých kapel a umělců Kapitána Demo, Davida Kollera, Tomáše Kluse. Osobní přítomnost hejtmana Jihomoravského kraje Jana Grolicha, brněnské primátorky Markéty Vaňkové a jejích náměstků Petra Hladíka, Roberta Kerndla a také generální konzulky Ukrajiny v Brně Anny Proško jen podtrhla význam celé dobročinné akce. Nic na tom nezmění ani pokusy nejrůznějších dezinformátorů, kteří se chtějí za každou cenu zalíbit svým chlebodárcům sídlícím někde na východě a podrývají tak upřímné snahy vedení našeho státu. Nic na tom nemohou změnit výroky o tom, že zasílání zbraní bojujícím přátelům na Ukrajině pouze přilévá oleje do ohně a válku tak prodlužuje. Jsou to jen zákeřné, zbabělé a přihlouplé populistické výplody nepřátel svobody a demokracie. Český premiér Petr Fiala i svou osobní odvahou skutečně vrátil politice smysl. Patří mu za to velké díky.

Nahlásit chybu v článku


Související články

Fiala: Do armády musíme investovat

Nač máme armádu? Jaké je její poslání? K čemu slouží zahraniční mise? Kdo je spojenec a kdo nepřítel ...

Klíčové dilema České republiky. Bojovat nebo nebojovat po boku Polska

V Evropě 21. století běžně zaznívají hlasy popírající smysl a potřebu vynakládat značné částky na ...

Petr Fiala: Kvalitní armáda je v demokratické zemi zárukou míru a bezpečnosti

S českým premiérem Petrem Fialou se známe někdy od přelomu let 1983/1984. V té době nynější předseda ...

Ukrajina horší než Mnichov. Bezradně čekáme na konec hororového filmu

Ze všech stran zní srovnání s Mnichovskou dohodou. Rusko bombarduje Ukrajinu a svět jen zdálky ...

Zvýraznit příspěvky za posledních:

 • Krakonoš
  19:05 28.04.2022

  Tak nám Churchill zase změnil názor. 5 táců pro důchodce za Babiše bylo podle něj kupování voličů a nyní dává 5 táců na dítě před volbami a to už není kupování voličů. Je to ...Zobrazit celý příspěvek

  Tak nám Churchill zase změnil názor. 5 táců pro důchodce za Babiše bylo podle něj kupování voličů a nyní dává 5 táců na dítě před volbami a to už není kupování voličů.

  Je to charakterSkrýt celý příspěvek

 • Krakonoš
  21:34 19.04.2022

  Fiala v roce 2014 o EU. https://www.youtube.com/watch?... originál: ...Zobrazit celý příspěvek

  Fiala v roce 2014 o EU.
  https://www.youtube.com/watch?...

  originál: https://www.youtube.com/watch?...

  Charakter jak prase :DSkrýt celý příspěvek

  • Danik
   21:58 19.04.2022

   Sorry ale nic špatného nevidím. Zaprvé člověk může za 8 let změnit názor a za druhé ona se rozporuje z velké části opodstatněná kritika EU a zároveň odpor proti Rusku a sympatie k ...Zobrazit celý příspěvek

   Sorry ale nic špatného nevidím. Zaprvé člověk může za 8 let změnit názor a za druhé ona se rozporuje z velké části opodstatněná kritika EU a zároveň odpor proti Rusku a sympatie k západu?

   Žijete asi ve velmi jednoduchém světě...Skrýt celý příspěvek

   • Krakonoš
    12:05 20.04.2022

    Nic špatného taky vidět ve videu nemáš. Fiala nejen že změnil své názory, ale změnil je přímo o 180 stupňů. S tím, že jeho vláda bude líbat prsten Brusselu a svojí politiku bude ...Zobrazit celý příspěvek

    Nic špatného taky vidět ve videu nemáš. Fiala nejen že změnil své názory, ale změnil je přímo o 180 stupňů.
    S tím, že jeho vláda bude líbat prsten Brusselu a svojí politiku bude plně podřizovat EU se netajil ani před volbama i když tento aspekt nebyl u voleb hlavní téma.Skrýt celý příspěvek

    • Danik
     13:18 20.04.2022

     Tak to že konzervy obecně nemají moc rádi EU a některé její politiky je docela známé, každopádně jsem si nevšiml, že by Fiala jednoznačně líbal prsten EU.

     Tak to že konzervy obecně nemají moc rádi EU a některé její politiky je docela známé, každopádně jsem si nevšiml, že by Fiala jednoznačně líbal prsten EU.

    • Hevonen
     13:29 20.04.2022

     Čo je preboha zlé na tom, keď človek zmení názor?
     Len hlupák nemení názor na základe skúseností a dôkazov.

     Prečo sa z toho robí nejaký problém, keď človek zmení názor?

     Čo je preboha zlé na tom, keď človek zmení názor?
     Len hlupák nemení názor na základe skúseností a dôkazov.

     Prečo sa z toho robí nejaký problém, keď človek zmení názor?

 • Storm
  06:58 22.03.2022

  copy 17:50 21.03.2022 Urážet člověka, který vidí kriticky Rusko, ale i západ by vám tedy šlo…. Urážet vás kvůli tomu, ale nebudu. Na Ruskou agresi a bezpráví na Ukrajině, ...Zobrazit celý příspěvek

  copy
  17:50 21.03.2022
  Urážet člověka, který vidí kriticky Rusko, ale i západ by vám tedy šlo….
  Urážet vás kvůli tomu, ale nebudu.
  Na Ruskou agresi a bezpráví na Ukrajině, budeme mít asi stejný, nebo podobný názor.

  Výborně Copy... Takže abys dokázal to co píšeš a dokázal tedy tebou výše uvedený názor, tak označ titulem " Válečný zločinec " člověka, co za tou agresí stojí... Napovídat ti kdo by to tak mohl být nebudu... Deklaruješ že bys to mohl vědět... Tak se ukaž Copy...

  ps: Nejsi ty náhodou taky Cejkis?Skrýt celý příspěvek

  • copy
   08:54 22.03.2022

   Když si to tedy z mých příspěvků nepochopil, tak tedy takhle. Rusko napadlo Ukrajinu. Putin je vrchním velitelem ruské armády a tak je také primárně odpovědný a ano, za to co se ...Zobrazit celý příspěvek

   Když si to tedy z mých příspěvků nepochopil, tak tedy takhle. Rusko napadlo Ukrajinu. Putin je vrchním velitelem ruské armády a tak je také primárně odpovědný a ano, za to co se tam děje, je u mě zločinec. Stejně tak jako mnoho jiných politiků.Skrýt celý příspěvek

 • leclerc
  14:14 20.03.2022

  "Churchill", který nechává darovanou munici čekat měsíc ve skladu a posílá zbraně, které jsou nebezpečné akorát pro ukrajinské vojáky. ...Zobrazit celý příspěvek

  "Churchill", který nechává darovanou munici čekat měsíc ve skladu a posílá zbraně, které jsou nebezpečné akorát pro ukrajinské vojáky.

  https://twitter.com/UAWeapons/... Skrýt celý příspěvek

  • The88
   14:35 20.03.2022

   Muze byt, ale Fiala za stav toho vybaveni nemuze. Je to to, co mame k dispozici a muzeme postradat.

   Muze byt, ale Fiala za stav toho vybaveni nemuze. Je to to, co mame k dispozici a muzeme postradat.

  • Scotty
   18:26 20.03.2022

   To si Ukrajinci koupili od STV. Kde patrně mají problémy s kontrolou kvality. A vzhledem k tomu že Fiala na úseku kontroly v STV nepracuje je tenhle příspěvek slušná debilita.

   To si Ukrajinci koupili od STV. Kde patrně mají problémy s kontrolou kvality. A vzhledem k tomu že Fiala na úseku kontroly v STV nepracuje je tenhle příspěvek slušná debilita.

  • Storm
   22:55 22.03.2022

   Leclerc asi rád překrucuješ pravdu že?

   Leclerc asi rád překrucuješ pravdu že?

 • Danik
  12:17 20.03.2022

  Theo a spol. Mám dotaz. Kdyby v ČR existoval web/weby, který by byl podporovaný a napojený na ISIL/ISIS, propagoval jejich kroky, lhal o jejich záměrech, motivacích, technice a ...Zobrazit celý příspěvek

  Theo a spol. Mám dotaz.

  Kdyby v ČR existoval web/weby, který by byl podporovaný a napojený na ISIL/ISIS, propagoval jejich kroky, lhal o jejich záměrech, motivacích, technice a bojích. Zaséval v naší společnosti jejich podporu a schvalování jejich činů, případně přímo generoval jejich podporu u nás, aby jsme se stali jejich spojencem, nebo byli slepí k jejich akcím.

  Byli by jste pro to, aby je CZ.NIC smazal, nebo by jste kvičeli jak postřelené svině o svobodě slova a byli pro to, aby tu vesele pokračovali dál?

  Díky za odpověď.Skrýt celý příspěvek

  • ZDKO
   14:00 20.03.2022

   Dobrý dotaz! Škoda, že zatím bez odpovědi těch, kterým byl určen.

   Dobrý dotaz! Škoda, že zatím bez odpovědi těch, kterým byl určen.

  • The88
   14:40 20.03.2022

   Neznam Thea, ale ja osobne bych byl proti blokovani jakehokoliv webu bez pravomocneho soudniho rozhodnuti. A to vcetne ISIS, SS, Hitlerjungend, Breivika, NKVD... Proste, o ...Zobrazit celý příspěvek

   Neznam Thea, ale ja osobne bych byl proti blokovani jakehokoliv webu bez pravomocneho soudniho rozhodnuti. A to vcetne ISIS, SS, Hitlerjungend, Breivika, NKVD... Proste, o (ne)rozporu s pravnim radem rozhoduji soudy, ne parta nadsencu z NICu.Skrýt celý příspěvek

   • The88
    15:22 20.03.2022

    I kdyz je fakt, ze jedna "klicka", kterou by se NIC mohl velmi dobre obhajit (divim se, ze to nenapadlo ani je, ani to nenastinil nikdo z "advokatu" odstrizeni zde) existuje v ...Zobrazit celý příspěvek

    I kdyz je fakt, ze jedna "klicka", kterou by se NIC mohl velmi dobre obhajit (divim se, ze to nenapadlo ani je, ani to nenastinil nikdo z "advokatu" odstrizeni zde) existuje v Obcanskem zakoniku (2012). Schvalne, kdo na to prijde...Skrýt celý příspěvek

   • Pavel 1
    21:56 20.03.2022

    CZ.NIC má pravidla a domény blokuje celkem pravidelně, když se tato pravidla porušují, nadšenče.

    CZ.NIC má pravidla a domény blokuje celkem pravidelně, když se tato pravidla porušují, nadšenče.

   • Danik
    12:24 21.03.2022

    Nebylo to takhle náhodou tak trochu rozhodnutí vlády a ne pár nadšenců z NICu? Vám tedy jde čistě o to, aby to bylo de iure.

    Nebylo to takhle náhodou tak trochu rozhodnutí vlády a ne pár nadšenců z NICu? Vám tedy jde čistě o to, aby to bylo de iure.

    • The88
     17:06 21.03.2022

     Zastavam sice nazor, ze svoboda slova by nemela mit omezeni (s vyhradami - uz jsem to rozepisoval) ale ano, v momente kdy je to alespon de iure spravne s tim (v demokraticke zemi) ...Zobrazit celý příspěvek

     Zastavam sice nazor, ze svoboda slova by nemela mit omezeni (s vyhradami - uz jsem to rozepisoval) ale ano, v momente kdy je to alespon de iure spravne s tim (v demokraticke zemi) nemam hlubsi problem.

     Co vim, tak to bylo rozhodnuti registratora NIC, po nejake "konzultaci" s Vladou.Skrýt celý příspěvek

     • Danik
      17:20 21.03.2022

      Tudíž alespoň ta vládní část tam byla. Díky za odpověď.

      Tudíž alespoň ta vládní část tam byla. Díky za odpověď.

  • copy
   06:49 21.03.2022

   Jen pro pořádek, nesouhlasím s Ruskou agresi vůči Ukrajině. Na tvůj dotaz ti odpovím otázkou. Kdyby v ČR existoval web/weby, který by byl podporovaný a napojený na USA/NATO, ...Zobrazit celý příspěvek

   Jen pro pořádek, nesouhlasím s Ruskou agresi vůči Ukrajině.
   Na tvůj dotaz ti odpovím otázkou.
   Kdyby v ČR existoval web/weby, který by byl podporovaný a napojený na USA/NATO, propagoval jejich kroky, lhal.... schvaloval jejich činy (válka v Iráku - statisíce civilních objetí, lži o důvodech, bombardování Jugoslávie....atd. či byli slepí k jich akcím.....
   Odpověz si sám.Skrýt celý příspěvek

   • spesl
    07:15 21.03.2022

    Vaše směšná trolí argumentace: jen pro pořádek nejsem rasista ,ale bla bla bla pokračují rasistický keci. Tak nějak argumentujete jen místo podpory rasisimu se tu snažíte podsunout ...Zobrazit celý příspěvek

    Vaše směšná trolí argumentace: jen pro pořádek nejsem rasista ,ale bla bla bla pokračují rasistický keci. Tak nějak argumentujete jen místo podpory rasisimu se tu snažíte podsunout svůj zarudlý pohled na USA/NATO a obájit si svojí sputnikovskou realitu.Odpovím jak jste zvyklý otázkou.Zeptejte se sám sebe .Takhle nablbý USA/NATOfób jsem se narodil ,nebo jsem tak byl vychován a vycvičen ?
    Odpovězte si sám a raději tu odpově´d sem nepište.Skrýt celý příspěvek

    • copy
     17:03 21.03.2022

     Koukám, že jste mě prokoukl

     Koukám, že jste mě prokoukl

    • copy
     17:50 21.03.2022

     Urážet člověka, který vidí kriticky Rusko, ale i západ by vám tedy šlo…. Urážet vás kvůli tomu, ale nebudu. Na Ruskou agresi a bezpráví na Ukrajině, budeme mít asi stejný, nebo ...Zobrazit celý příspěvek

     Urážet člověka, který vidí kriticky Rusko, ale i západ by vám tedy šlo….
     Urážet vás kvůli tomu, ale nebudu.
     Na Ruskou agresi a bezpráví na Ukrajině, budeme mít asi stejný, nebo podobný názor.
     Když vidím svinstvo, tak ho i tak pojmenuji a to bez ohledu, že ho zrovna páchá náš spojenec.
     Máte jednoduchý, černobílý pohled na svět.
     Ať už páchá bezpráví a agresi Rusko, nebo západ, je to vždy zločin. Nebo ne?
     Odpovězte si sám.Skrýt celý příspěvek

   • Danik
    12:31 21.03.2022

    Jestli tady nejste schopný najít ten rozdíl, pak to nemá smysl.... Jestli skutečně chcete porovnávat bombardování Jugošky, Válku v Iráku a ještě na mně vytáhnete ten už stokrát ...Zobrazit celý příspěvek

    Jestli tady nejste schopný najít ten rozdíl, pak to nemá smysl....

    Jestli skutečně chcete porovnávat bombardování Jugošky, Válku v Iráku a ještě na mně vytáhnete ten už stokrát vyvrácený urban legend, že v Iráku žádné chemické zbraně nebyly....

    Sorry je trochu rozdíl, když tu něco jedou naše weby, nebo dostáváme info z CNN, to samé klidně teď můžu jít na RT nebo Rossija´1 tam všichni ví o co go..... Rozdíl bude v tom, že tyhle weby byly prokazatelně přímo napojené na ruskou vládu, která je financovala, dodávala materiál a tyto weby měly jeden jediný účel.....zatímco se tvářili nezaujatě. Klidně je můžeme odsoudit za podporu státního terorismu...Svět se mění a informační bojiště nabírá na důležitosti a schopnostech. Byla by hloupost na to nereagovat.Skrýt celý příspěvek

    • copy
     17:22 21.03.2022

     Rozdíl tam je, to máte pravdu, ale jen v tom, kdo v tu chvíli páchá zločin a jaké k tomu má důvody a v jakém zájmu to dělá. Ať nevinnou civilní oběť zabije bomba od Rusa, nebo USA, ...Zobrazit celý příspěvek

     Rozdíl tam je, to máte pravdu, ale jen v tom, kdo v tu chvíli páchá zločin a jaké k tomu má důvody a v jakém zájmu to dělá. Ať nevinnou civilní oběť zabije bomba od Rusa, nebo USA, je to vždy stejná tragédie.
     Máte zjednodušený pohled na svět a v něm je pro západ vše tak nějak omluvitelné.
     Nejlepším způsobem boje proti dezinformacím jsou pouze a jen informace. Komunisti se jich báli a tak zakazovali, hrozili..... Ti lidé, kteří věří všemu a nepoužívají kritické myšlení tu budou, i když zakážete vše a budou si myslet své a akorát jim dát argument, že vlastně měli pravdu.... Chápete?Skrýt celý příspěvek

     • Danik
      19:50 21.03.2022

      V první řadě se díky komplexnosti těch dezinformací utvrzují ve svém přesvědčení a následně se nabalují další, podívejte na Slovensko... To v čem se shodneme je, že je jedno ...Zobrazit celý příspěvek

      V první řadě se díky komplexnosti těch dezinformací utvrzují ve svém přesvědčení a následně se nabalují další, podívejte na Slovensko...

      To v čem se shodneme je, že je jedno jestli je zabitý civilista od toho nebo toho., tragédie je to vždy, nutné je však také kouknout na všechno okolo..... Pokud vidíte rozdíl jen v tom kdo to dělá, pak se omlouvám, ale jste hloupý.

      O mém pohledu na svět víte houby, protože kdyby jste věděl tak nenapíšete to co jste napsal. Západ kritizuji tam kde je kritika oprávněná, pořád jsem ale schopný vidět rozdíly mezi ním a Ruskem a vyvarovat se jednoduchého a slaboduchého..."no vždyť ta pravda je někde uprostřed atd.)

      Ti lidé kteří jsou přesvědčení o svojí pravdě tu budou ano, to, že proti dezinformacím je nejlepší bojovat informacemi souhlasím, ale žádné informace se k nim nikdy nedostanou přes tu záplavu lží z různých webů.Skrýt celý příspěvek

     • copy
      09:10 22.03.2022

      Nemohu odpovědět přímo Vám Daniku a tak odpovídám sobě. Právě proto, že nerozlišuji kdo páchá zločin, se tu do mě nevybíravě pustil spesl. Vidím to svinstvo na obou stranách. Váš ...Zobrazit celý příspěvek

      Nemohu odpovědět přímo Vám Daniku a tak odpovídám sobě.
      Právě proto, že nerozlišuji kdo páchá zločin, se tu do mě nevybíravě pustil spesl.
      Vidím to svinstvo na obou stranách.
      Váš pohled na svět máte pravdu neznám, za to se omlouvám.Skrýt celý příspěvek

     • Danik
      11:01 22.03.2022

      V první řadě děkuji za slušnou debatu. To, že se ve válce občas trefí civilní cíl, nebo to schytají civilní osoby se bohužel vstává vždy a jedná se o jednu z největších tragédií ...Zobrazit celý příspěvek

      V první řadě děkuji za slušnou debatu. To, že se ve válce občas trefí civilní cíl, nebo to schytají civilní osoby se bohužel vstává vždy a jedná se o jednu z největších tragédií války. To kde já vidím rozdíl je pokud jedna strana se tomuto snaží co nejvíc předcházet a viníky trestá a ta druhá to vesele sype kam to padne.
      Já jsem byl třeba vždy plně pro, aby se trestali ti jež z nedbalosti nebo úmyslně zabili či zranili civilní obyvatelstvo. Obávám se, že v tomhle konfliktu se tohle nestane a budeme sledovat narůstající brutalitu vůči civilnímu obyvatelstvu...Skrýt celý příspěvek

     • copy
      14:28 22.03.2022

      Také děkuji. Souhlasím s Vámi, že viníky je vždy třeba potrestat, ale bohužel se tak často neděje a i v tomto konfilktu si myslím, že tomu nebude jinak. Snad, jedině, že by to ...Zobrazit celý příspěvek

      Také děkuji. Souhlasím s Vámi, že viníky je vždy třeba potrestat, ale bohužel se tak často neděje a i v tomto konfilktu si myslím, že tomu nebude jinak. Snad, jedině, že by to Rusko prohrálo a Putin neustál.Skrýt celý příspěvek

  • LAMP
   18:17 22.03.2022

   Nejsem Theo, možná jsem "spol".

   "Byli by jste pro to, aby je CZ.NIC smazal"
   Ne.

   Nejsem Theo, možná jsem "spol".

   "Byli by jste pro to, aby je CZ.NIC smazal"
   Ne.

 • Jura99
  07:07 20.03.2022

  The88: samozřejmě píšeš nesmysly a nepředpokládám, že jsi tak hloupý, abys to nevěděl. Podle české legislativy může být samozřejmě i vyjádřené slovo přestupkem či trestným činem, ...Zobrazit celý příspěvek

  The88: samozřejmě píšeš nesmysly a nepředpokládám, že jsi tak hloupý, abys to nevěděl. Podle české legislativy může být samozřejmě i vyjádřené slovo přestupkem či trestným činem, to je zkrátka fakt. Přitom vůbec nezáleží na tom, jak si ono vyjádření sám nazveš, můžeš mu klidně říkat "názor". Dále je každý jedinec povinen si vykládat zákony a chovat se podle nich, závazný výklad zákonů pak poskytne pravomocný rozsudek soudu. V případě těch webů si správce cz domény CZ.NIC zřejmě vyložil zákony tak, že tyto weby plošnou propagandou válečného zločince Ruska přestupují zákony a zrušil jim registraci. Jelikož závazný výklad zákonů poskytne jen soud, mohou se dotyční provozovatelé (agenti Rusáků) na soud obrátit a chtít registraci obnovit.Skrýt celý příspěvek

  • The88
   14:52 20.03.2022

   1) Ja ale nikde nepisu, ze nazor ci jine vyjadreni nemuze byt v rozporu s pravnim radem CR. To mi podsouvas ty a tvuj fanklub. 2) To, co tvrdim ja je, ze NENI SPRAVNE jakkoliv ...Zobrazit celý příspěvek

   1) Ja ale nikde nepisu, ze nazor ci jine vyjadreni nemuze byt v rozporu s pravnim radem CR. To mi podsouvas ty a tvuj fanklub.

   2) To, co tvrdim ja je, ze NENI SPRAVNE jakkoliv omezovat svobodu slova DOKUD NEDOCHAZI K UJME - tzn. povazuji na za legitime postizitelne sirit pomluvy, ci poskozovat cizi dobre jmeno. NETVRDIM, ze je to tak kodifikovano! To neni. Nicmene:

   3) Nas pravni rad svobodu slova garantuje a paragrafy, kterymi se ohanite (podpora TC, schvalovani genocidy) nejsou dost dobre aplikovatelne - muselo by jit o konkretni a prokazany TC (ci genocidu). Abych to vysvetlil na prikladu: nekde uverejnite "To je dobre, ze dal Vasek Honzovi po hube". Pokud byl Vaskovi prokazan TC napadeni, dopoustite se schvalovani TC. Pokud ale dana udalost nebyla (napr.) vubec souzena, pak o schvalovani TC nejde, i kdyby treba byla naplnena skutkova podstata. Podobne, muzete schvalovat genocidu Buru, protoze ji nas pravni rad takto nekvalifikuje. Nejspis i Saddamovu genocidu Kurdu. Ale treba genocidu Zidu uz ne.

   Proc to uvadim? Protoze ty weby byly zavreny jeste pred jakymkoliv Haagskym roszudkem.

   A na zaver, znate trestny cin sluzby v cizich armadach? A vite, kolik lidi se dnes v souvislosti s UA dopousti jeho propagace? Jeste porad vam ten paragraf pripada ok?Skrýt celý příspěvek

   • Jura99
    19:20 20.03.2022

    blablablabla. RuSSak zautocil utocnou valkou na Ukrajinu, mj. bombarduje civilni cile a zjevne porusuje v rade ohledu mezinarodni pravo. Takto si musi kazdy vylozit zakony i bez ...Zobrazit celý příspěvek

    blablablabla. RuSSak zautocil utocnou valkou na Ukrajinu, mj. bombarduje civilni cile a zjevne porusuje v rade ohledu mezinarodni pravo. Takto si musi kazdy vylozit zakony i bez rosudku soudu a zachovat se podle toho. Weby, ktere zlocincum nadrzuji, jsou zalovatelne, stejne tak by se ale mohl vystavit postihu ten, kdo mel v moci je zastavit a nekonal by. Svoboda slova je neco uplne jineho.Skrýt celý příspěvek

    • The88
     19:30 20.03.2022

     Ty si proste meles to svoje, je to marny. Ale v "stejne tak by se ale mohl vystavit postihu ten, kdo mel v moci je zastavit a nekonal by" jdes dobrym smerem. Byt postih by NICu ...Zobrazit celý příspěvek

     Ty si proste meles to svoje, je to marny. Ale v "stejne tak by se ale mohl vystavit postihu ten, kdo mel v moci je zastavit a nekonal by" jdes dobrym smerem. Byt postih by NICu nehrozil, nemaji zadnou povinnost monitorovat obsah webu.Skrýt celý příspěvek

 • Wanislav
  20:23 19.03.2022

  Jsem hrdý na to, že jsem Čech z ČR. Jsem hrdý na premiéra, že tam jel a že podporuje Ukrajinu jak se dá. Jsem hrdý na všechny co pomáhají tam i tady. Jsem rád, že můžu být ...Zobrazit celý příspěvek

  Jsem hrdý na to, že jsem Čech z ČR.
  Jsem hrdý na premiéra, že tam jel a že podporuje Ukrajinu jak se dá.
  Jsem hrdý na všechny co pomáhají tam i tady.
  Jsem rád, že můžu být hrdý.
  Ovšem pokud si někdo zaslouží přirovnat k WCH tak je to spíš Volodymyr Zelenskyj, že vede svou zemi ve válce s Ruskem.
  Jsem volič P. Fialy a tohle přirovnání mi se mě zdá lehce umaštěné a zbytečné snaživé, ve výsledku to má spíš opačný efekt.Skrýt celý příspěvek

 • martinko68
  15:01 19.03.2022

  Válka na Ukrajině není válkou komunistů , ale jejich pohrobků už vyznávající hodnoty dokud můžeš tak ždímej a je jedno jak , a to není jen jejich vlastnost .Zcela mimo má někdo ...Zobrazit celý příspěvek

  Válka na Ukrajině není válkou komunistů , ale jejich pohrobků už vyznávající hodnoty dokud můžeš tak ždímej a je jedno jak , a to není jen jejich vlastnost .Zcela mimo má někdo odkaz na zničený tank kde by bylo vidět zařízení Štora ?Skrýt celý příspěvek

 • 3180
  09:26 19.03.2022

  Propaganda jako za komunistů. Co to dělá na Armádních novinách? Armáda je snad apolitická... Nebo tady máme zase politruky?

  Propaganda jako za komunistů. Co to dělá na Armádních novinách? Armáda je snad apolitická... Nebo tady máme zase politruky?

  • Jura99
   09:54 19.03.2022

   komunista píše o propagandě jako za komunistů. To už je ohraná maskirovka.

   komunista píše o propagandě jako za komunistů. To už je ohraná maskirovka.

  • Torong
   20:01 19.03.2022

   Á obhájce komunistů se ozval a jako obvykle se ohání komunistickým chováním... To jako fakt věříš tomu, že ti to někdo sežere?

   Á obhájce komunistů se ozval a jako obvykle se ohání komunistickým chováním... To jako fakt věříš tomu, že ti to někdo sežere?

 • Berggheist
  15:10 18.03.2022

  Souhlasím s komentáři níže, že srovnání s WCH je trapný bizárek a Chalupa nedělá nic jiného, než lacinou propagandu. Reálně nyní hodnotit Fialu je příliš brzo. Pokud už ...Zobrazit celý příspěvek

  Souhlasím s komentáři níže, že srovnání s WCH je trapný bizárek a Chalupa nedělá nic jiného, než lacinou propagandu.

  Reálně nyní hodnotit Fialu je příliš brzo. Pokud už hodnotit, tak než WCH, kterému je na hony vzdálen, tak největší podoba prozatím je v osobě Klementa Gotwalda a to proto, že na symbolické datum "vítězného února" 25.2. nechal bez řádného zákonného odůvodnění zablokovat vybrané weby.
  Datum 25.2 jak rokem 1948, tak rokem 2022 je symbolický pro ztrátu svobody, demokracie a práva.
  Nejsem čtenářem ani jedné zablokované stránky a když jsem četl jejich výčet, tak 90% jsem vůbec neznal. Buď tu máme právní stát a nebo nemáme.

  Ale jak říkám, na celkové hodnocení je příliš brzo.Skrýt celý příspěvek

  • Torong
   15:26 18.03.2022

   Ale no tak. obhájce komoušských metod se tady ohání komoušským pučem. Jak obvyklé a jak průhledné. To vypnutí webu bylo zdůvodněno velmi dobře. Tyto weby šířily Ruskou propagandu ...Zobrazit celý příspěvek

   Ale no tak. obhájce komoušských metod se tady ohání komoušským pučem. Jak obvyklé a jak průhledné. To vypnutí webu bylo zdůvodněno velmi dobře. Tyto weby šířily Ruskou propagandu nejhrubšího zrna. Svoboda slova má své hranice. Je to stejné jako zákaz šíření dětské pornografie nebo zátahy na šmejdy s hrncema. Ale chápu, že se to snažíš napasovat na cenzuru. O cenzuře a nedemokratičnosti vždycky nejvíc řvou ti, kteří ji chtěji zlikvidovat.Skrýt celý příspěvek

   • Berggheist
    15:43 18.03.2022

    "obhájce komoušských metod se tady ohání komoušským pučem. Jak obvyklé a jak průhledné." Já tu Fialu neobhajuju, to děláte vy. A že komoušský metody vám nejsou cizí, dokazujete ...Zobrazit celý příspěvek

    "obhájce komoušských metod se tady ohání komoušským pučem. Jak obvyklé a jak průhledné."
    Já tu Fialu neobhajuju, to děláte vy. A že komoušský metody vám nejsou cizí, dokazujete každý den. Máte očividně mnoho času...
    "To vypnutí webu bylo zdůvodněno velmi dobře."
    Nebylo, bylo porušeno právo. To, že se mi něco nelíbí, není důvod v právním a demokratickém státě někoho umlčovat.

    Když už mluvíte o té pornografii, na jakém pornu Fiala ukazuje koule?Skrýt celý příspěvek

    • Ján Paliga
     22:26 18.03.2022

     "Nebylo, bylo porušeno právo." Právo znamená aj zodpovedať za svoje činy. A ak niekto neustále klame, znáša za to aj dôsledky.... Na Slovensku platila ruská rozviedka svoju piatu ...Zobrazit celý příspěvek

     "Nebylo, bylo porušeno právo."

     Právo znamená aj zodpovedať za svoje činy. A ak niekto neustále klame, znáša za to aj dôsledky.... Na Slovensku platila ruská rozviedka svoju piatu kolónu v dezinformačných weboch.... A nechala sa načapať pri prijímaní týchto vlastizradných peňazí....

     Ty svojou obhajobou klamstva - to totiž znamená dezinformácia - len ukazuješ na fakt, že ani ty nemáš na mysli záujmy svojej krajiny a pracuješ proti jej zájmom.... Ledaže.... ledaže by si občanom ČR nebol.... potom tá tvoja obhajoba by dávala úplne iný zmysel....Skrýt celý příspěvek

     • Berggheist
      23:01 18.03.2022

      Co píšete jsou argumenty jak obhájit totalitní praktiky. Právě totality jsou známé tím, že blokují přístup k informacím. Nemám a ani demokratický a právní stát nemá problém s ...Zobrazit celý příspěvek

      Co píšete jsou argumenty jak obhájit totalitní praktiky. Právě totality jsou známé tím, že blokují přístup k informacím.
      Nemám a ani demokratický a právní stát nemá problém s jinými názory. Věcné argumenty a důkazy jsou tou opravdovou zbraní proti lžím a dezinformacím všeho druhu. Obyčejným zákazem se nic neřeší, naopak se jim dává jisté kouzlo exkluzivity.Skrýt celý příspěvek

     • Pavel 1
      01:14 19.03.2022

      Blábol. Z kanálů placených kremlem žádné "informace" nelze získat. Leda špínu. Nejsou to "názory" ale pokusy nepřátelského režimu o ideologický útok. A přesně toto nikoli "zákaz" ...Zobrazit celý příspěvek

      Blábol. Z kanálů placených kremlem žádné "informace" nelze získat. Leda špínu. Nejsou to "názory" ale pokusy nepřátelského režimu o ideologický útok. A přesně toto nikoli "zákaz" ale zrušení technického prostředku, který je k těmto útokům používán, řeší. Svoboda slova samozřejmě narušena není. Kremelské přednášky mohou puťkovy podržtašky přednášet osobně na náměstích posluchačům. To by ale k tomu museli mít odvahu.Skrýt celý příspěvek

     • Ján Paliga
      12:13 19.03.2022

      Lži nie sú žiadne informácie .... A ani iný názor. Lož zostáva lžou ...

      Lži nie sú žiadne informácie .... A ani iný názor. Lož zostáva lžou ...

     • Torong
      20:08 19.03.2022

      "Nemám a ani demokratický a právní stát nemá problém s jinými názory."
      Lež nebo manipulace nejsou jiný názor.

      "Nemám a ani demokratický a právní stát nemá problém s jinými názory."
      Lež nebo manipulace nejsou jiný názor.

    • Jura99
     06:30 19.03.2022

     zbytecne blabolis. Ty weby otevrene podporovaly mj. potlaceni prav a svobod cloveka, na to pamatuje trestni rad. Na rade z nich se mj. rozplyvali z myslenky jaderneho utoku na ...Zobrazit celý příspěvek

     zbytecne blabolis. Ty weby otevrene podporovaly mj. potlaceni prav a svobod cloveka, na to pamatuje trestni rad. Na rade z nich se mj. rozplyvali z myslenky jaderneho utoku na Zapad. Ty weby mely byt vypnute uz davno. Ale co to vubec vysvetluju russkemu trolovi...Skrýt celý příspěvek

    • Torong
     20:07 19.03.2022

     Berggheist: To co předvádíš, je klasická trollí taktika ze svinstva, které dělá trollem obhajovaná strana, obvinit tu druhou. Zjednodušeně "zloděj křičí chyťte zloděje". Bohužel to ...Zobrazit celý příspěvek

     Berggheist:
     To co předvádíš, je klasická trollí taktika ze svinstva, které dělá trollem obhajovaná strana, obvinit tu druhou. Zjednodušeně "zloděj křičí chyťte zloděje". Bohužel to zabírá jen na hloupější a některé starší jedince, kteří nejsou zvyklí na podobné manipulativní techniky diskuze. Ale klidně to opakuj dál.Skrýt celý příspěvek

   • The88
    00:01 19.03.2022

    Nejak jsem nezaznamenal, ze by vas predrecnik obhajoval cokoliv komunistickeho. Naopak vy na nej utocite ad hominem. Vase srovnani s detskou pornografii ukazuje na to, ze jste se ...Zobrazit celý příspěvek

    Nejak jsem nezaznamenal, ze by vas predrecnik obhajoval cokoliv komunistickeho. Naopak vy na nej utocite ad hominem.

    Vase srovnani s detskou pornografii ukazuje na to, ze jste se nad tim moc nezamyslel. Ono jeji sireni neni zakazane kvuli potlacovani nejakych konkretnich sexualnich preferenci. Je mimo zakon proto, ze deti z logiky veci nemohli dat k (1) natacenym (2) praktikam souhlas.

    Svoboda slova musi byt absolutni, jinak svobodou neni. Samozrejme, je treba ctit princip, ze nikdo nedisponuje "svobodou" upirat tuto druhemu. Z cehoz vyplyne nezakonnost pomluv, vyhrozovani, apod.Skrýt celý příspěvek

    • Danik
     00:24 19.03.2022

     Svoboda slova samozřejmě omezená je. Ne nutně v tom, že si nemůžete říct co chcete, ale spíš tak, že za svoje slova stejně jako činy nesete odpovědnost. Příkladem budiž šíření ...Zobrazit celý příspěvek

     Svoboda slova samozřejmě omezená je. Ne nutně v tom, že si nemůžete říct co chcete, ale spíš tak, že za svoje slova stejně jako činy nesete odpovědnost. Příkladem budiž šíření poplašné zprávy.....

     Když půjdu do letadla na Ruzyni a tam uprostřed 737čky mezi chumlem lidí co si do přihrádek snaží dát kufry, si prostě usmyslím, že udělám "prank" a začnu ječet na celé kolo bombaaa!!! bombaa!!!! VŠICHNI UTÍKEJTE!!!!, tak za 1) Jsem kokot a za 2) na základě mé svobody slova dojde k ublížení na zdraví několika osob během vzniklé paniky, všem osobám pěkně oddálím let do cílové destinace nehledě na to, že mnoho z nich bude mít pěkné trauma a na místo bude vyslána policie a pyrotechnici, aby to prohlídli.

     Je celkem jasné, že za tyto činy ponesu odpovědnost, protože jsem způsobil ohrožení a problémy mnoha dalších lidí.

     My tu máme stránky, které zcela vědomě a s podporou cizí, k nám nepřátelské totalitní velmoci, měli snahu o nabourávání vnitřního politického prostředí ČR a šířením dezinformací se snažili obyvatelstvo dostat na svou stranu, aby pak daná velmoc měla snadnější převzetí moci a větší kontrolu nad námi, našimi kroky na mezinárodní scéně a celkovým směřováním naší země. To se dá zcela bezpečně označit jako ohrožení státu. Tudíž byly přijaty jasné krokySkrýt celý příspěvek

     • Berggheist
      00:39 19.03.2022

      Šíření poplašné zprávy je i to, že jsme ve válce s Ruskem. Tady je problém v tom, že se má rozhodovat dle zákona. Pokud někdo tvrdí, že tento a tento web šíří propagandu, která je ...Zobrazit celý příspěvek

      Šíření poplašné zprávy je i to, že jsme ve válce s Ruskem.
      Tady je problém v tom, že se má rozhodovat dle zákona. Pokud někdo tvrdí, že tento a tento web šíří propagandu, která je nám škodlivá, tak musí mít oporu v zákoně. A to v našem případě není a rozhodlo se z hodiny na hodinu.
      Tento čin jednoduše nepatří do právního státu. Kdyby pro tento čin existoval zákon podle kterého by byl uplatněn, tak vláda se na něj odvolá místo mlčení. A také už by jste ho omlátili o hlavu v této diskuzi. Na místo toho vymýšlíte všelijaké kraviny od pedofilie, po horkou válku. Čímž se blížíte k trestnému činu.Skrýt celý příspěvek

     • Danik
      00:42 19.03.2022

      V konfliktu s Ruskem jsme, v horké válce nikoliv. Já váš argument tady chápu, akceptuji z jakého úhlu pohledu to myslíte, jen je třeba si uvědomit, že protlačit takovýto zákon by ...Zobrazit celý příspěvek

      V konfliktu s Ruskem jsme, v horké válce nikoliv. Já váš argument tady chápu, akceptuji z jakého úhlu pohledu to myslíte, jen je třeba si uvědomit, že protlačit takovýto zákon by chvilku trvalo a vzneslo by to ještě větší vlnu nevole než vypnutí pár provařených serverů.Skrýt celý příspěvek

     • Pavel 1
      01:18 19.03.2022

      A na základě čeho jsi dospěl k názoru, že nejsme ve válce s rusáckem? Provedlo rusácko útok na našem území? Provedlo. Stejně bys mohl tvrdit, že Ukrajina není ve válce s rusáckem. ...Zobrazit celý příspěvek

      A na základě čeho jsi dospěl k názoru, že nejsme ve válce s rusáckem? Provedlo rusácko útok na našem území? Provedlo. Stejně bys mohl tvrdit, že Ukrajina není ve válce s rusáckem. Půjdeš to říct do očí Ukrajincům.Skrýt celý příspěvek

     • The88
      16:01 19.03.2022

      Danik: Ach jo, ja tu odpovednost snad nekde odmitam, nebo co? Janse zasazuji pouze proti tomu, aby se umlcovaly nazory, ktere se nekomu nelibi. Protoze to je cesta do ... Ruska.

      Danik: Ach jo, ja tu odpovednost snad nekde odmitam, nebo co? Janse zasazuji pouze proti tomu, aby se umlcovaly nazory, ktere se nekomu nelibi. Protoze to je cesta do ... Ruska.

     • Torong
      20:36 19.03.2022

      "Ach jo, ja tu odpovednost snad nekde odmitam, nebo co? Janse zasazuji pouze proti tomu, aby se umlcovaly nazory, ktere se nekomu nelibi. Protoze to je cesta do ... ...Zobrazit celý příspěvek

      "Ach jo, ja tu odpovednost snad nekde odmitam, nebo co? Janse zasazuji pouze proti tomu, aby se umlcovaly nazory, ktere se nekomu nelibi. Protoze to je cesta do ... Ruska."
      Absolutní manipulace. Lež není jiný názor.Skrýt celý příspěvek

     • The88
      21:18 19.03.2022

      Torong: Podle tvoji logiky by musel bejt blokovanej vsechen bulvar. Potom uz chybi jenom Ministerstvo pravdy, nalepky Cizi agent, apod.

      Torong: Podle tvoji logiky by musel bejt blokovanej vsechen bulvar. Potom uz chybi jenom Ministerstvo pravdy, nalepky Cizi agent, apod.

     • Torong
      16:00 20.03.2022

      The88:
      Demagogie. Bulvár není napojen na cizí stát a nesnaží se o rozvrat společnosti.

      The88:
      Demagogie. Bulvár není napojen na cizí stát a nesnaží se o rozvrat společnosti.

     • The88
      16:54 20.03.2022

      Torong: Totez mnoho konzervativcu tvrdi o snatcich homosexualu, napriklad. Je to arbitrarni tvrzeni. V CR neni zakazane, aby byla media financovana ze zahranici. Zrejme proto ...Zobrazit celý příspěvek

      Torong: Totez mnoho konzervativcu tvrdi o snatcich homosexualu, napriklad. Je to arbitrarni tvrzeni. V CR neni zakazane, aby byla media financovana ze zahranici. Zrejme proto nezakrocily statni organy, ale NIC.CZ.
      Ja proste "obranu svobody" jejim omezovanim povazuji za oxymoron.

      Nicmene, my dva se asi shodneme jenom na tom, ze se neshodneme.Skrýt celý příspěvek

     • Pavel 1
      22:01 20.03.2022

      Za prvé, žádný NIC.CZ neexistuje. Existuje pouze CZ.NIC. Za druhé, co tvrdí "konzervativci o homosexuálech" je irelevantní, protože žádný z nich se nedopustil válečného útoku proti ...Zobrazit celý příspěvek

      Za prvé, žádný NIC.CZ neexistuje. Existuje pouze CZ.NIC. Za druhé, co tvrdí "konzervativci o homosexuálech" je irelevantní, protože žádný z nich se nedopustil válečného útoku proti této zemi a o kousek dál nebombarduje civilní cíle. Financování s tím nemá nic společného, nepřátelské akce proti této zemi ano.Skrýt celý příspěvek

    • Jura99
     06:31 19.03.2022

     The88: filozofuj si v materske skolce, kam urovni znalosti o svobode slova patris.

     The88: filozofuj si v materske skolce, kam urovni znalosti o svobode slova patris.

     • The88
      15:15 19.03.2022

      Zatim se tu jako predskolak vztekas akorat ty. To, ze necemu nerozumis neznamena, ze je to hloupost. To radsi poslouchej, vzdelej se a premysle, at musis kopat kolem sebe a delat ...Zobrazit celý příspěvek

      Zatim se tu jako predskolak vztekas akorat ty.

      To, ze necemu nerozumis neznamena, ze je to hloupost. To radsi poslouchej, vzdelej se a premysle, at musis kopat kolem sebe a delat ze sebe vola, Jiriku.Skrýt celý příspěvek

     • The88
      16:02 19.03.2022

      *premyslej, at nemusis

      *premyslej, at nemusis

     • Torong
      20:38 19.03.2022

      The88
      Vola ze sebe děláš akorát ty. Lež a manipulace není jiný názor.

      The88
      Vola ze sebe děláš akorát ty. Lež a manipulace není jiný názor.

     • The88
      21:28 19.03.2022

      Torong: vsechna nabozenstvi jsou lez a manipulace. Presto nejsou zakazana. Proc? Nejspis proto, ze dokud nekomu nevznika ujma, je svobodou kazdeho vericiho nechat se po libosti ...Zobrazit celý příspěvek

      Torong: vsechna nabozenstvi jsou lez a manipulace. Presto nejsou zakazana. Proc? Nejspis proto, ze dokud nekomu nevznika ujma, je svobodou kazdeho vericiho nechat se po libosti klamat. Plati pro katoliky, svedky V. Putina, komunisty i Zelene.Skrýt celý příspěvek

     • Pavel 1
      10:34 20.03.2022

      A odkud sis vycucal, že někdo zakazuje církev podržtašek svatého covidového strašpytla puťky? Za to, že si zjevným členem této lživé a manipulační církve tě Thh88 nikdo stíhat ...Zobrazit celý příspěvek

      A odkud sis vycucal, že někdo zakazuje církev podržtašek svatého covidového strašpytla puťky? Za to, že si zjevným členem této lživé a manipulační církve tě Thh88 nikdo stíhat nebude.Skrýt celý příspěvek

     • The88
      14:56 20.03.2022

      Poslys, Pavko Morozove, opravdu me tyhle traparny a osobni utoky unavujou. Kdyz nemas argumenty, tak radsi mlc. Pokud nerozumis tomu, co pisu, zeptejse. Nekousu, vysvetlim.

      Poslys, Pavko Morozove, opravdu me tyhle traparny a osobni utoky unavujou. Kdyz nemas argumenty, tak radsi mlc. Pokud nerozumis tomu, co pisu, zeptejse. Nekousu, vysvetlim.

     • Pavel 1
      22:03 20.03.2022

      Nemusíš tolik hyterčit, the. Netušil jsem, že jsi tak háklivý na svou víru ve svatého covidového strašpytla puťku.

      Nemusíš tolik hyterčit, the. Netušil jsem, že jsi tak háklivý na svou víru ve svatého covidového strašpytla puťku.

    • Torong
     20:34 19.03.2022

     The88: Ale kdepak. Berggheist je jeden z trollů, který zde šíří Ruské narativy. "cokoli komunistického" neobhajoval v tomto komentáři, ale obhajuje to ve svém celkovém vystupování ...Zobrazit celý příspěvek

     The88:
     Ale kdepak. Berggheist je jeden z trollů, který zde šíří Ruské narativy. "cokoli komunistického" neobhajoval v tomto komentáři, ale obhajuje to ve svém celkovém vystupování v diskuzích pod jinými články. Snadno k dohledání. Co se týká útoku ad hominem, prosím specifikuj, kde jsem se ho dopustil. Jak píšu, Berggheist zde píše manipulativní a lživé komentáře obhajující Rusko a komunistický režim ČSSR. S tím jsem srovnával.
     "Ono jeji sireni neni zakazane kvuli potlacovani nejakych konkretnich sexualnich preferenci. Je mimo zakon proto, ze deti z logiky veci nemohli dat k (1) natacenym (2) praktikam souhlas."
     To je nesmysl, protože stejně tak nemohou dát souhlas k jakémukoliv svému natáčení. Podle téhle tvé logiky, by k natáčení dětské pornografie mohl dát souhlas právní zástupce dítěte a bylo by to OK, což samozřejmě není pravda. Z tvé strany výborný pokus o manipulaci. A možná by se to i dalo brát jako schvalování dětské pornografie.
     "Svoboda slova musi byt absolutni, jinak svobodou neni."
     To samozřejmě není pravda. Záměrné šíření lživých nebo manipulativních informací s cílem destabilizovat společnost je válečný akt. Pouze doteď to západní společnost podceňovala. V informační doméně čeká společnost velká diskuze a boj o to, kde svoboda má své hranice.Skrýt celý příspěvek

     • The88
      21:25 19.03.2022

      Torong: Zakonny zastupce by k tomu souhlas dat nemohl, nebot by se dopoustel trestnych cinu kuplirstvi a poskozovani mravni vychovy mladeze. Ucastnik by se pak dopoustel pohlavniho ...Zobrazit celý příspěvek

      Torong: Zakonny zastupce by k tomu souhlas dat nemohl, nebot by se dopoustel trestnych cinu kuplirstvi a poskozovani mravni vychovy mladeze. Ucastnik by se pak dopoustel pohlavniho zneuziti. Docela me zarazi, ze neco takoveho nevis. Ale kadrovat a zalovat, ze "nekdo neco schvaluje", to by ti slo... Nevim, jaky jsi rocnik, ale PS VB byla pro tebe jak delana. Mimochodem, snaha o dekriminalizaci (je jedno ceho - napr. uzivani ci pestovani marihuany) by vzdy spadala zaroven pod schvalovani TC, coz jen ukazuje, jak je to proti-demokraticky zakon.Skrýt celý příspěvek

     • Torong
      16:04 20.03.2022

      Ale no tak. Proč ze sebe děláš hlupáka a hned následujícím komentářem popíráš ten první co jsi psal? Tady je to co jsi tvrdil poprvé: "Ono jeji sireni neni zakazane kvuli ...Zobrazit celý příspěvek

      Ale no tak. Proč ze sebe děláš hlupáka a hned následujícím komentářem popíráš ten první co jsi psal?
      Tady je to co jsi tvrdil poprvé:
      "Ono jeji sireni neni zakazane kvuli potlacovani nejakych konkretnich sexualnich preferenci. Je mimo zakon proto, ze deti z logiky veci nemohli dat k (1) natacenym (2) praktikam souhlas."
      A najednou tvrdíš toto:
      "Zakonny zastupce by k tomu souhlas dat nemohl, nebot by se dopoustel trestnych cinu kuplirstvi a poskozovani mravni vychovy mladeze. Ucastnik by se pak dopoustel pohlavniho zneuziti. "Skrýt celý příspěvek

     • The88
      16:58 20.03.2022

      Torong: To jsi me asi spatne pochopil. To dite k tomu nemuze dat souhlas, protoze neni svepravne, ze? A jeho zakonny zastupce take ne, protoze by tim porusil prava toho ditete. Kde ...Zobrazit celý příspěvek

      Torong: To jsi me asi spatne pochopil. To dite k tomu nemuze dat souhlas, protoze neni svepravne, ze? A jeho zakonny zastupce take ne, protoze by tim porusil prava toho ditete. Kde je ten rozpor? Proste jde o to, ze tan nezakonnost neni v sexualni preferenci toho konzumenta, nybrz v poskozeni prav toho protagonisty. Jeste vic polopate - muzete byt pedofil, nesmite ublizovat druhym. Co je na tom tak tezkeho k pochopeni?Skrýt celý příspěvek

     • Torong
      07:51 21.03.2022

      The88: Ne pochopil jsem tě velmi dobře. V prvním komentáři jsi tvrdil, že to NENÍ kvůli tomu, že pedofilie je špatná, ale kvůli tomu, že dítě nemůže dát souhlas. Teď se jen trapně ...Zobrazit celý příspěvek

      The88:
      Ne pochopil jsem tě velmi dobře. V prvním komentáři jsi tvrdil, že to NENÍ kvůli tomu, že pedofilie je špatná, ale kvůli tomu, že dítě nemůže dát souhlas. Teď se jen trapně vymlouváš.Skrýt celý příspěvek

     • The88
      12:53 21.03.2022

      Sakra, to je jak rozhovor s zelvou tohle. Celou dobu tvrdim presne totez - pedofilie neni trestna. Ale na rozdil od dospeleho, dite nemuze (ani zprostredkovane) souhlasit se ...Zobrazit celý příspěvek

      Sakra, to je jak rozhovor s zelvou tohle. Celou dobu tvrdim presne totez - pedofilie neni trestna. Ale na rozdil od dospeleho, dite nemuze (ani zprostredkovane) souhlasit se sexualni interakci. Fakt nevim, jak muzes neco tak jednoducheho nepochopit...Skrýt celý příspěvek

   • LAMP
    18:21 22.03.2022

    "O cenzuře a nedemokratičnosti vždycky nejvíc řvou ti, kteří ji chtěji zlikvidovat." Ironické, když SPOLU celou volební kampaň jelo propagandu typu my jsme "demokratické strany" ...Zobrazit celý příspěvek

    "O cenzuře a nedemokratičnosti vždycky nejvíc řvou ti, kteří ji chtěji zlikvidovat."
    Ironické, když SPOLU celou volební kampaň jelo propagandu typu my jsme "demokratické strany" (tj. oni a STAN/Pir) a ty ostatní jakože ne. Oh wait, není to to uskupení, na jehož popud se zavádí tato bezprecedentní omezování českého internetu? Torongu, my máš pravdu!Skrýt celý příspěvek

  • Scotty
   15:45 18.03.2022

   Weby chrlící nepřátelskou propagandu nemají během války právo na existenci. Tak jednoduché to je. To že se kolem těhle lidí motají ruské tajné služby dokazuje kauza ze Slovenska.

   Weby chrlící nepřátelskou propagandu nemají během války právo na existenci. Tak jednoduché to je. To že se kolem těhle lidí motají ruské tajné služby dokazuje kauza ze Slovenska.

   • Berggheist
    15:49 18.03.2022

    Naučte se zákony, my nejsme ve válce s Ruskem a hlavně ty weby neměli ani šanci současnou ruskou propagandu šířit a je otázka nakolik jí šířili a nakolik ne.

    Naučte se zákony, my nejsme ve válce s Ruskem a hlavně ty weby neměli ani šanci současnou ruskou propagandu šířit a je otázka nakolik jí šířili a nakolik ne.

    • Scotty
     17:57 18.03.2022

     Tohle děláte dobrovolně nebo vás za to platí?

     Tohle děláte dobrovolně nebo vás za to platí?

     • Berggheist
      21:37 18.03.2022

      Omlouvám se, že mám nějaký právní přehled. To, že vy hájíte totalitní praktiky je žumpa a je mi jedno zda vás platí a nebo ne. Taková bída zatím není, aby jste musel dělat amorální ...Zobrazit celý příspěvek

      Omlouvám se, že mám nějaký právní přehled.
      To, že vy hájíte totalitní praktiky je žumpa a je mi jedno zda vás platí a nebo ne. Taková bída zatím není, aby jste musel dělat amorální práci.Skrýt celý příspěvek

     • Scotty
      00:06 19.03.2022

      Pokud máte právní přehled potom víte že k žádnému porušení zákona nedošlo.

      Pokud máte právní přehled potom víte že k žádnému porušení zákona nedošlo.

     • Jura99
      07:29 19.03.2022

      Berggheist: neurazej lidi s pravnim prehledem. Absolutni svoboda slova u nas neni a je to spravne. I slovo muze byt pomluvou, vyhruzkou, vydiranim, pronasledovanim, podporou hnuti ...Zobrazit celý příspěvek

      Berggheist: neurazej lidi s pravnim prehledem. Absolutni svoboda slova u nas neni a je to spravne. I slovo muze byt pomluvou, vyhruzkou, vydiranim, pronasledovanim, podporou hnuti potlacujiciho prava a svobody atd. Vis o tom prd a radobymirne tady poustis sve hloupe rozumy, verim ze ti treba na novinkach na to nekdo skoci.Skrýt celý příspěvek

     • Torong
      20:39 19.03.2022

      Berggheist: "To, že vy hájíte totalitní praktiky je žumpa a je mi jedno zda vás platí a nebo ne. Taková bída zatím není, aby jste musel dělat amorální práci." Opět "zloděj křičí ...Zobrazit celý příspěvek

      Berggheist:
      "To, že vy hájíte totalitní praktiky je žumpa a je mi jedno zda vás platí a nebo ne. Taková bída zatím není, aby jste musel dělat amorální práci."
      Opět "zloděj křičí chyťte zloděje"Skrýt celý příspěvek

    • Ján Paliga
     22:27 18.03.2022

     Ale sme vo vojne..... aj Vrbětice boli toho príkladom....

     Ale sme vo vojne..... aj Vrbětice boli toho príkladom....

    • Jura99
     06:33 19.03.2022

     zadna otazka tam neni, proste ty weby vypnout a tecka. Se s tim smir, ruSSofile. Zvykej si, bude vam russakum hur :-).

     zadna otazka tam neni, proste ty weby vypnout a tecka. Se s tim smir, ruSSofile. Zvykej si, bude vam russakum hur :-).

    • Ján Paliga
     12:16 19.03.2022

     Severná Ázia je vo vojne voči Európe už dávno, ak si si nevšimol ... Oni vedú vojnu, ak si si nevšimol...

     Severná Ázia je vo vojne voči Európe už dávno, ak si si nevšimol ... Oni vedú vojnu, ak si si nevšimol...

    • The88
     15:52 19.03.2022

     Kdyz nekdo rika "naucte se zakony", hned vim, ze je sam moc nezna... :) Pokud se chcete odkazovat na pravni normy, doporucuji byt konkretni. V tomto pripade slo myslim o rozhodnuti ...Zobrazit celý příspěvek

     Kdyz nekdo rika "naucte se zakony", hned vim, ze je sam moc nezna... :) Pokud se chcete odkazovat na pravni normy, doporucuji byt konkretni.
     V tomto pripade slo myslim o rozhodnuti sdruzeni NIC.CZ, takze je to pravne trochu slozitejsi nez cenzura/svoboda slova.Skrýt celý příspěvek

   • The88
    15:26 19.03.2022

    1) CR neni ve valecnem stavu. (tim by se dalo skoncit). 2) Pokud pripustim argumentaci stylu "sikma plocha" (coz neni zas tak faul, jak se obvykle rika), pak zacneme u propagandy ...Zobrazit celý příspěvek

    1) CR neni ve valecnem stavu. (tim by se dalo skoncit).

    2) Pokud pripustim argumentaci stylu "sikma plocha" (coz neni zas tak faul, jak se obvykle rika), pak zacneme u propagandy ("a o tom, co je propaganda rozhodujeme my, strana"), pokracujeme k popirani covidu, popirani globalniho oteplovani, popirani LGBT... A vitej, Winstone Smithe, jsi tu jak doma.

    Vam mozna prijde osekavani svobod ok, kdyz se vas zrovna primo nedotyka. Ale ja jsem z principu proti. Jsem nekurak, lec proti zakazu koureni v sokromych prostorach. Nevlastnim zbran, presto jsem proti zakazu ozbrojovani z dilny EU. Postavil jsem nekolik FVE elektraren, presto jsem proti narizovani a dotovani OZE. Ja jsem proste svobodomyslny clovek a chapu, ze cena svobody neni dana penezma - jeji cenou je tolerance a svobody druhych.Skrýt celý příspěvek

    • Scotty
     17:49 19.03.2022

     Ano. Jsem proti působení subjektů šířících nepřátelskou propagandu. Tím že jejich "majitelé" vstoupili na Ukrajinu ztratily jejich hlásné trouby právo na existenci. Mimochodem to ...Zobrazit celý příspěvek

     Ano. Jsem proti působení subjektů šířících nepřátelskou propagandu. Tím že jejich "majitelé" vstoupili na Ukrajinu ztratily jejich hlásné trouby právo na existenci.
     Mimochodem to 88 znamená HH? Abys nebyl brzy denacifikován.Skrýt celý příspěvek

     • The88
      19:35 19.03.2022

      Jako TheHH? To dava smysl? Necekal bych, ze zrovna na AN (a od vas) se dockam takovych infantilnich hovadin... Zatim se vydejte denacifikovat treba Erika Lindrose.

      Jako TheHH? To dava smysl? Necekal bych, ze zrovna na AN (a od vas) se dockam takovych infantilnich hovadin... Zatim se vydejte denacifikovat treba Erika Lindrose.

    • Torong
     20:50 19.03.2022

     "1) CR neni ve valecnem stavu. (tim by se dalo skoncit)." Ale to není ani Ukrajina. Nikdo Ukrajině válku nevyhlásil. To zaprvé. Za druhé. Válka není jen střelba a výbuchy a mrtví ...Zobrazit celý příspěvek

     "1) CR neni ve valecnem stavu. (tim by se dalo skoncit)."
     Ale to není ani Ukrajina. Nikdo Ukrajině válku nevyhlásil. To zaprvé. Za druhé. Válka není jen střelba a výbuchy a mrtví lidé. Česká republika JE ve válce a to už MINIMÁLNĚ od roku 2014, ale spíše daleko dříve. A právě tyto weby, které byly vypnuty, byly zbraněmi.Skrýt celý příspěvek

     • The88
      21:33 19.03.2022

      1) Ukrajina ve valecnem stavu JE: https://www.novinky.cz/zahrani... 2) Válečný stav: Ústava ČR jej definuje jako ...Zobrazit celý příspěvek

      1) Ukrajina ve valecnem stavu JE: https://www.novinky.cz/zahrani...

      2) Válečný stav: Ústava ČR jej definuje jako situaci, kdy je ČR napadena, nebo je-li třeba plnit mezinárodní smluvní závazky o společné obraně proti napadení. Válečný stav vyhlašuje Parlament České republiky.

      (Ústavní zákon č. 1/1993 Sb., Ústava České republiky)

      Venujte pozornost te vete o Parlamentu.Skrýt celý příspěvek

     • Torong
      16:08 20.03.2022

      Demagogie a slovíčkaření. Pokud by došlo k napadení ČR a vláda by nevyhlásila válečný stav, tak by ČR ve válce nebyla? Rusko válku nevyhlásilo, takže také ve válce není? Tady jde a ...Zobrazit celý příspěvek

      Demagogie a slovíčkaření. Pokud by došlo k napadení ČR a vláda by nevyhlásila válečný stav, tak by ČR ve válce nebyla? Rusko válku nevyhlásilo, takže také ve válce není? Tady jde a ty to moc dobře víš o faktický stav. A fakticky jsme s Ruskem ve stavu informační války, protože Rusko prostřednictvím těch vypnutých webu provádělo informační útoky na ČR.Skrýt celý příspěvek

     • The88
      17:04 20.03.2022

      Torongu, nez nekoho zacnes obvinovat z demagogie, drz se sam faktu. Diskuzi to jenom prospeje. V tomto vlakne se hovori o zakonech a pravu, ty tvrdis, ze jsme ve valce a proto (to ...Zobrazit celý příspěvek

      Torongu, nez nekoho zacnes obvinovat z demagogie, drz se sam faktu. Diskuzi to jenom prospeje.
      V tomto vlakne se hovori o zakonech a pravu, ty tvrdis, ze jsme ve valce a proto (to implikujes) ma stat mimoradne pravomoci. Jenomze to proste neni pravda. Ty zakony maji svuj duvod. To by te taky nejakej horlivej mestak mohl vecer na ulici zastrelit a tvrdit, ze je na miste zakaz vychazeni, protoze jsme vlastne ve valce...Skrýt celý příspěvek

     • Torong
      08:02 21.03.2022

      Diskuzi prospěje, když nebudeš utíkat od tématu, ve chvíli, kdy víš, že nemáš pravdu. Ve válce jsme nikoli proto, že já něco implikuji, ale proto, že proti ČR byly provedeny ...Zobrazit celý příspěvek

      Diskuzi prospěje, když nebudeš utíkat od tématu, ve chvíli, kdy víš, že nemáš pravdu. Ve válce jsme nikoli proto, že já něco implikuji, ale proto, že proti ČR byly provedeny válečné akty. To, že jsou nekonvenční a neumírají lidé na tom nic nemění. Ukrajina taky byla ve válce od prvního výstřelu a ne až od chvíle kdy Zelenskyj vyhlásil válečný stav.
      "To by te taky nejakej horlivej mestak mohl vecer na ulici zastrelit a tvrdit, ze je na miste zakaz vychazeni, protoze jsme vlastne ve valce..."
      Opět krásná ukázka demagogie, protože válečný stav a zákaz vycházení jsou dvě věci. Ve válečném stavu není vždy zákaz vycházení a naopak pro vyhlášení zákazu vycházení není nutný válečný stav, stačí nouzový stav. Takže jak jsi sám řekl: drž se faktů.Skrýt celý příspěvek

     • The88
      12:58 21.03.2022

      Torong: hele, ze zrovna ty mluvis o troleni a demagogii, to je vrchol drzosti :-D Celou dobu hovorime o PRAVU a ty pak zacnes blabolit ze "sice nejsme ve valecnem stavu (=PRAVNE ...Zobrazit celý příspěvek

      Torong: hele, ze zrovna ty mluvis o troleni a demagogii, to je vrchol drzosti :-D

      Celou dobu hovorime o PRAVU a ty pak zacnes blabolit ze "sice nejsme ve valecnem stavu (=PRAVNE definovana valka), ale ve valce jo" (zrejme proto, ze to rikas ty). To je oxymoron.

      Mas pravdu, ze zakaz vychazeni a valecny stav nejsou totez. Na prikladu to ale nic nemeni - je to stejna hovadina, jako tvoje "jsme ve valce".Skrýt celý příspěvek

     • LAMP
      18:25 22.03.2022

      Torong:
      "Pokud by došlo k napadení ČR a vláda by nevyhlásila válečný stav, tak by ČR ve válce nebyla?"
      Z hlediska práva by ČR ve válečném stavu nebyla, přesně tak.

      Torong:
      "Pokud by došlo k napadení ČR a vláda by nevyhlásila válečný stav, tak by ČR ve válce nebyla?"
      Z hlediska práva by ČR ve válečném stavu nebyla, přesně tak.

  • padre
   15:48 18.03.2022

   Zablokovat nepřátelské weby bylo zcela správné rozhodnutí.V roce 1938 Československá vláda rovněž zakázala nacistické tiskoviny typu ,,Tschechische volk und rat,, a další štvavé ...Zobrazit celý příspěvek

   Zablokovat nepřátelské weby bylo zcela správné rozhodnutí.V roce 1938 Československá vláda rovněž zakázala nacistické tiskoviny typu ,,Tschechische volk und rat,, a další štvavé tiskoviny.Skrýt celý příspěvek

   • Berggheist
    15:52 18.03.2022

    To samé naučte se zákony. My nejsme ve válce s Ruskem, proto nelze soudit dle válečného práva. Navíc ty weby ani neměli příležitost o dění na Ukrajině psát.

    To samé naučte se zákony. My nejsme ve válce s Ruskem, proto nelze soudit dle válečného práva. Navíc ty weby ani neměli příležitost o dění na Ukrajině psát.

    • padre
     17:14 18.03.2022

     No však v roce 1938 nebylo Československo ve válce s Německem .Nebyly zakázány tiskoviny z Německa ,ale náckovské henleinovské letáky a noviny tištěné v ČSR občany ...Zobrazit celý příspěvek

     No však v roce 1938 nebylo Československo ve válce s Německem .Nebyly zakázány tiskoviny z Německa ,ale náckovské henleinovské letáky a noviny tištěné v ČSR občany Československa.Tak v čem pane Berggheist vidíte problém? Mám pocit že máte stejné argumenty jako ta sudetoněmecká parta.:-)Skrýt celý příspěvek

     • Berggheist
      21:35 18.03.2022

      Tak znovu, přečtěte si zákon a ústavu. Pokud vám vyhovují komunistické manýry, tak jste společenský dno.

      Tak znovu, přečtěte si zákon a ústavu. Pokud vám vyhovují komunistické manýry, tak jste společenský dno.

     • padre
      21:53 18.03.2022

      Tak zákony a ústavu jsem si přečetl a nikde se tam nepíše ,že by se v době ohrožení republiky neměly zakazovat materiály přímo ohrožující bezpečnost státu a jeho občanů…..apropó ...Zobrazit celý příspěvek

      Tak zákony a ústavu jsem si přečetl a nikde se tam nepíše ,že by se v době ohrožení republiky neměly zakazovat materiály přímo ohrožující bezpečnost státu a jeho občanů…..apropó ,s výrazem společenské dno bych být vámi a mít vaše názory zacházel velmi střídmě…Skrýt celý příspěvek

     • The88
      15:33 19.03.2022

      Padre: statni moc muze konat poze tak, jak ji zakon vyslovne umoznuje. Pro stat neplati "co neni zakazano, je dovoleno". Pokud vim, o zakazech tohoto typu musi rozhodovat soud. ...Zobrazit celý příspěvek

      Padre: statni moc muze konat poze tak, jak ji zakon vyslovne umoznuje. Pro stat neplati "co neni zakazano, je dovoleno". Pokud vim, o zakazech tohoto typu musi rozhodovat soud. CZ.NIC jednal svevolne, nevim, do jake miry je to v souladu s pravem (zda jde o soukromopravni zalezitost, ci se da, po vzoru korupce ve fotbale, hovorit o verejnem zajmu), ale z pohledu etiky je to cenzura.Skrýt celý příspěvek

     • Torong
      20:53 19.03.2022

      The88 Ne není to cenzura. Je to zlikvidování jedné z Ruských virtuálních divizí, které už roky útočí na ČR. A ano, zákony budou muset být upraveny, aby bylo možné správně reagovat ...Zobrazit celý příspěvek

      The88
      Ne není to cenzura. Je to zlikvidování jedné z Ruských virtuálních divizí, které už roky útočí na ČR. A ano, zákony budou muset být upraveny, aby bylo možné správně reagovat na tuto relativně novou metodu napadení.Skrýt celý příspěvek

     • The88
      21:35 19.03.2022

      Torong: Bez ironie, docela me jima hruza, jak pouzivas bolsevickej slovnik a manyry. A jsem naprosto presvedcenej, ze v dobry vire. Akorat si vzpomen, jak tyhle hony na carodejnice ...Zobrazit celý příspěvek

      Torong: Bez ironie, docela me jima hruza, jak pouzivas bolsevickej slovnik a manyry. A jsem naprosto presvedcenej, ze v dobry vire. Akorat si vzpomen, jak tyhle hony na carodejnice vzdycky v minulosti dopadli. Snad ti dojde, ze horlivost neni na miste.Skrýt celý příspěvek

     • The88
      23:08 19.03.2022

      *dopadly

      *dopadly

     • Torong
      16:11 20.03.2022

      The88: Měl bys klást ještě větší důraz na to obviňování mě z bolševismu. Měl bys být ještě více zhrozen a chybí ti tam svazáci. Víš, tohle je dobrá taktika, ale funguje jenom u ...Zobrazit celý příspěvek

      The88:
      Měl bys klást ještě větší důraz na to obviňování mě z bolševismu. Měl bys být ještě více zhrozen a chybí ti tam svazáci. Víš, tohle je dobrá taktika, ale funguje jenom u důchodců a těch pomalu ale jistě ubývá...Skrýt celý příspěvek

     • The88
      17:10 20.03.2022

      Torong: Fakt to neber zle, ja nemam ve zvyku na nekoho utocit pro to, co si mysli. Klidne at je to fanatik BLM, nebo naopak nacista. To ale nemeni nic na tom, ze "zakony se budou ...Zobrazit celý příspěvek

      Torong: Fakt to neber zle, ja nemam ve zvyku na nekoho utocit pro to, co si mysli. Klidne at je to fanatik BLM, nebo naopak nacista. To ale nemeni nic na tom, ze "zakony se budou muset upravit, abysme s nima zatocili" zni dost desive. V majetko-pravni oblasti ma CR spousta mizernej zakonu, ale v oblasti svobod a lidskych prav by mohla byt casto vzorem. Nerad bych se dockal jejich degradace. A ani ty bys o to moc stat nemel. Ony tyhle mlyny casto na konec semelou sve vlastni strujce.Skrýt celý příspěvek

     • The88
      17:11 20.03.2022

      Torong: jinak, neobvinuju te z bolsevismu, spis z jemu analogicke neucty k pluralite.

      Torong: jinak, neobvinuju te z bolsevismu, spis z jemu analogicke neucty k pluralite.

    • Ján Paliga
     22:28 18.03.2022

     Ale sme.....

     Ale sme.....

   • The88
    15:30 19.03.2022

    A na to, ze Prvni republika mela institucionalizovanoucenzuru jste zapomnel, nebo to jenom taktne zamlcujete? V dnesni EU by to asi uplne s pochopenim prijimano nebylo...

    A na to, ze Prvni republika mela institucionalizovanoucenzuru jste zapomnel, nebo to jenom taktne zamlcujete? V dnesni EU by to asi uplne s pochopenim prijimano nebylo...

    • Torong
     20:56 19.03.2022

     Opět manipulace. Ta tzv. První republika měla právní systém naprosto stejný, jako všechny vyspělé státy té doby.

     Opět manipulace. Ta tzv. První republika měla právní systém naprosto stejný, jako všechny vyspělé státy té doby.

     • The88
      21:39 19.03.2022

      Prvni republika uplatnovala cenzuru, tecka. Koukni se alespon na Wikipedii, ty manipulace. Staty te doby byly staty te doby, my zijeme v 21. stoleti (a soucasne Ustavy obvykle ...Zobrazit celý příspěvek

      Prvni republika uplatnovala cenzuru, tecka. Koukni se alespon na Wikipedii, ty manipulace.

      Staty te doby byly staty te doby, my zijeme v 21. stoleti (a soucasne Ustavy obvykle povazuji cenzuru za nepripustnou). Proto nemame (vetsina z nas) pochopeni pro dobyvacne valky vychodnich nostalgiku.Skrýt celý příspěvek

     • Torong
      16:16 20.03.2022

      První republika uplatňovala totéž právo a postupy jako všechny ostatní státy v regionu. Tečka. "Proto nemame (vetsina z nas) pochopeni pro dobyvacne valky vychodnich ...Zobrazit celý příspěvek

      První republika uplatňovala totéž právo a postupy jako všechny ostatní státy v regionu. Tečka.
      "Proto nemame (vetsina z nas) pochopeni pro dobyvacne valky vychodnich nostalgiku."
      Ale? Tak proč tady tak zuřivě obhajuješ Ruskou informační válku proti ČR? Další snaha obvinit z vlastního jednání oponenta. Nicméně stačí se podívat na komentáře pod několika články a je okamžitě poznat kdo na jaké straně stojí. Je ovšem pravda, že patříš mezi ty chytřejší trolly, kteří umí manipulovat poměrně slušně.Skrýt celý příspěvek

     • The88
      17:21 20.03.2022

      Torong: jestli hledas informscni fauly a manipulace, zacni u svych vlastnich straw-manu. Neustale reagujes na to, co si myslis (ci chces myslet) ze rikam, ne na to, co jsem ...Zobrazit celý příspěvek

      Torong: jestli hledas informscni fauly a manipulace, zacni u svych vlastnich straw-manu. Neustale reagujes na to, co si myslis (ci chces myslet) ze rikam, ne na to, co jsem skutecne rekl.

      Ja neobhajuji zadnou valku proti nikomu. Ani informacni, ani jinou. Tim mene proti CR, kam se po mnoha letech v zamori chystam letos vratit.

      Ja dokonce nehajim vubec nikoho - ja naopak ODSUZUJI svevolne (tj. bez soudniho rozhodnuti) umlcovani KOHOKOLIV. Klidne propagandy, to je jedno. Je pravda, ze se to neda zcela pricist statu, slo o iniciativu NIC a rozhodne tedy nejde o statni cenzuru. (Pokud jsem tohle nekde tvrdil -myslim ze ne-, bylo to prehnane). Ale tendence zde v diskuzi naznacuji, ze je mnoho z vas cenzure nakloneno. A to se ja snazim rozporovat a poukazat na to, jak je to nebezpecne.

      Neprestava me ale prekvapovat ten nedostatek slusnosti, kdy maji diskutujici potrebu kazdeho s jinym nazorem oznacovat za nepritele, trolla, argenta... To nedokazete diskutovat slusne?Skrýt celý příspěvek

    • The88
     17:25 20.03.2022

     Torong: Jinak ohledne cenzury v CSR - tady znovu manipulujete informace. Padre hovori o tom, ze zakazovat publikace DNES je v poradku, protoze CSR to taky delala. A ja mu pisu, ze ...Zobrazit celý příspěvek

     Torong: Jinak ohledne cenzury v CSR - tady znovu manipulujete informace. Padre hovori o tom, ze zakazovat publikace DNES je v poradku, protoze CSR to taky delala. A ja mu pisu, ze CSR to delala, protoze byla tenkrat cenzura legalni, na rozdil od dnesni CR. Nacez vy mi odpovite, ze "jinde to tehdy delali taky". Proste zas nekde "bijou cernochy" a jeste jste uplne mimo smysl diskuze...Skrýt celý příspěvek

  • spesl
   22:32 19.03.2022

   Jen dám pohled na věc se kterým plně souhlasím citace a výňatky z článku od Zbyněka Pospíchala ze serveru lupa.cz Dovolil jsem si to doplnit několika mými postřehy. Křičet ...Zobrazit celý příspěvek

   Jen dám pohled na věc se kterým plně souhlasím citace a výňatky z článku od
   Zbyněka Pospíchala ze serveru lupa.cz
   Dovolil jsem si to doplnit několika mými postřehy.

   Křičet „pošlapáváte svobodu projevu“ je totiž velmi jednoduché a zvládne to opravdu každý.
   Představme si situaci, že by někdo úmyslně rozšiřoval nepravdivé informace o nevěře nějakého páru. Dělal by to šikovně a časem by to semínko nejistoty vyklíčilo („na každém šprochu“) a začalo žít vlastním životem a mohlo by to celkem snadno vést až k rozbití funkční rodiny. Naše trestní právo takové jednání kvalifikuje jako poškozování cizích práv a odměňuje jej až několikaletými tresty odnětí svobody.

   Blokování dezinformací jako forma nutné oprávněné obrany
   české trestní právo připouští proti takovému skutku nutnou obranu, která je zákonem omezena pouze v tom smyslu, že nesmí být zcela zjevně nepřiměřená charakteru útoku, žádné jiné omezení tam není. Dále bylo opakovaně judikováno, že obrana, aby mohla být účinná, musí být co do intenzity silnější, než je intenzita útoku.
   Umlčení dezinformačních webů tedy hodnotím jako jistou analogii aktu nutné obrany jakkoli nedokonalé, tak ještě relativně svobodné společnosti, kterou se někdo snaží dezinformacemi poškodit podobně jako v příkladu uvedeném v předchozím odstavci. Nepovažuji to, alespoň u drtivé většiny těch zablokovaných webů, za formu obrany zcela zjevně nepřiměřenou charakteru útoku.
   Dále, autoři oněch dezinformačních médií nejsou nikterak kriminalizováni (což je právě podstatou a cílem svobody projevu). Pouze jim některé soukromoprávní subjekty zabránily ve zneužívání svého majetku pro šíření jejich lží.

   Narozdíl od diktatur kde vám svobodu slova omezí a budete kriminalizováni.Také mohou zástupci dotčených webú vždy vyvolat soudní spor a domoci se svých práv.Já tedy žádný problém se svobodou slova nevidím. Pokud zde něktěří "obhájci svobody" myslí, že byl porušen zákon ,nechť započnou právní kroky k nápravě ,nebo ať raději drží svou rádoby intelektuální "pro-svobodnou držtičku" na uzdě.Skrýt celý příspěvek

   • The88
    23:24 19.03.2022

    Nic proti, pan Pospichal docela srozumitelne vysvetluje nazor, ktery asi zastava spousta lidi tady. Ale je to chybna asociace - kdyby nekdo poskozoval cizi dobre jmeno (to je to ...Zobrazit celý příspěvek

    Nic proti, pan Pospichal docela srozumitelne vysvetluje nazor, ktery asi zastava spousta lidi tady. Ale je to chybna asociace - kdyby nekdo poskozoval cizi dobre jmeno (to je to chovani, co pan Pospichal popisuje), poskozeny se musi obratit na soud (prp. Policii ci Statni zastupitelstvi). Tak, jak to delaji lide ve sporu s bulvarem. Predstava, ze by poskozeny prisel do redakce Blesku a v ramci "nutne a primerene obrany" jim odstrihl telefon, je myslim dost detinska... Tzn., postup je prave opacny, nez pan Pospichal predklada.

    Proc je tomu tak? No, zejmena proto, ze jen malo kdy je a priori jasne, kdo ma pravdu (napr. jste skutecne neverny, ale priznat to samozrejme nemuzete, tak date klevetnikovi po "drzticce", vydavaje to za obranu) a nelze tedy predjimat, ktera strana sporu je v pravu.

    V te soukromo-pravni casi bych souhlasil, kdyby ty weby odstrihli jejich hosteri. U NICu se mi to nepozdava, je to totiz monopol a mel by se tedy chovat spis jako instituce verejne spravy, tzn. jednat pouze tak, jak mu zakon uklada (ne tak, jak zakon nezakazuje).Skrýt celý příspěvek

    • spesl
     09:10 20.03.2022

     V rámci nutné obrany se určitě neobracíte ponejprve na soud, prostě jednáte protože to povačujete za nutné a nemáte díky ohrožení čas na dlouhodobou reakci.Naopak poškozený cítící ...Zobrazit celý příspěvek

     V rámci nutné obrany se určitě neobracíte ponejprve na soud, prostě jednáte protože to povačujete za nutné a nemáte díky ohrožení čas na dlouhodobou reakci.Naopak poškozený cítící se nespravedlivě ohrožen na svém právu má opravný prostředek a šanci se bránit diskriminaci, prokázat svoji újmu a domoci se odškodnění a nápravy . Příměr se stříhaním telefonu je opravdu dětinský.Nikdo nikomu nic neničí jen mu nedává prostor na svém by´t monopolním prostředku. Když už, to chcete z druhé strany nějak argumentačně logicky napadnout jednalo by se o neposkytnutí či odepření služby. Něco jako když vám v hospodě jakožto člověku ověšeném hákovými kříži řeknou: "Rasisty a fašisty neobsluhujeme jděte si to propagovat jinam". Vy jakožto strana hající fašisty se odvoláte na svobodu slova a pokusíte se jí obhájit u soudu. Mnoho štěstí vám přeji a ano je to ironie.Víte v mém skutečném pracovním životě jsem ihned pocítil, to zlo které zakázáním těchto dez-info webů vyvolalo a jak někteří primitivové okamžitě začali vyhrožovat naší vládě. Každý z těchto primitivú začal slovy o svobodě slova, tady vidím podobnost a pak následovalo vyhrožování tam je zatím ten rozdíl. Nevím čeho tu vlastně chcete dosáhnout. Zasít zde narativ že je v ČR popřena svoboda projevu a slova, nebo že regulovat extrémistické a nepřátelské sytémy nikdo nesmí, nebo o co vám jde ? Zatím jste to v mých očích dotáhl na ne-příliš úspěšného advokáta ruských dezinformačních webú.No bojujte tady dál a pokoušejte se argumentačně překrucovat co chcete aby vaše pravda byla ta pravá ,ale asi na vás už přestanu reagovat,protože z této diskuze nic dalšího rozumného nevzejde. HowghSkrýt celý příspěvek

     • The88
      15:12 20.03.2022

      Pane spesl, ja konceptu nutna obrana rozumim, ale vy (s panem Pospichalem) si ho vykladate naprosto chybne. Ty paragrafy jsou kratke, (28 a 29),prectete si je. Ze vas nekdo pomluvi ...Zobrazit celý příspěvek

      Pane spesl, ja konceptu nutna obrana rozumim, ale vy (s panem Pospichalem) si ho vykladate naprosto chybne. Ty paragrafy jsou kratke, (28 a 29),prectete si je. Ze vas nekdo pomluvi a vy mu "predbezne" vyriznete jazyk proste nefunguje. Fakt to neobhajite. Verte mi, usetri vam to par let mezi samejma chlapama...

      Ted k jednotlivostem: odepreni sluzby to IMHO neni - domena patri tomu, kdo si ji od NIC koupil (alespon to predpokladam, neoveroval jsem to - obvykle se hovori o drziteli). Ale v jednom mate pravdu - je na provozovateli(ch) tech blokovanych webu, aby se obratili na soud. Me nechybeji. Ale jako precedens je to velmi nebezpecne.

      Kam "jsem to dotahl" ve vasich ocich je mi, a nechci se vas tim dotknout, opravdu zcela jedno. Prekrucovani pravnich norem obsahuje vami citovany clanek, ja se vam to pouze snazim nejak srozumitelne vysvetlit.

      Ceho chci dosahnout? No, to je vlastne spravna otazka. Predpokladam, ze vsichni, co zde diskutujeme to delame proto, abychom ostatni presvedcili o svem (v mem pripade liberatianskem) pohledu na svet. Ale je pravdou, ze misto diskuze se casto spise hadame, zabarikadovani ve vlastnich ideologickych bunkrech.

      Cili s tim, ze s diskuze nejspis nic rozumneho nevzejde, mate asi pravdu. Presto, pokud byste byl ochoten trosku ty paragrafy proletnout, mozna mi nedate uplne za pravdu, ale prekrucovani ze strany textu p. Pospichala si potom urcite vsimnete.Skrýt celý příspěvek

     • The88
      15:17 20.03.2022

      *z diskuze

      *z diskuze

 • danny
  13:27 18.03.2022

  Já se omlouvám, ale celá návštěva ve mě vyvolává pochybnosti. Chápu symbolický a PR význam. Ale už jen rozpačité reakce z USA, NATO a EU dávají tušit, že srovnání Petra Fialy s ...Zobrazit celý příspěvek

  Já se omlouvám, ale celá návštěva ve mě vyvolává pochybnosti. Chápu symbolický a PR význam. Ale už jen rozpačité reakce z USA, NATO a EU dávají tušit, že srovnání Petra Fialy s Churchillem není úplně adekvátní.
  Ano, sympatické gesto získalo ovace české kulturní scény a domácího publika, které je nadšeno, že jsme se nějak zviditelnili. Ale neměli bychom zapomínat, že organizátorem výletu nebyla vláda ČR, ale velmi pravděpodobně Jaroslaw Kaczinski, ostatní byli více-méně v roli pasažérů. Takže pokud by si někdo zasloužil přirovnávání k Churchillovi, byl by to právě on. Jeho role je však médii nepřekvapivě upozaďována.
  Další účastník zájezdu - Janez Janša - je v Bruselu taky ne zrovna oblíbená postava. Spolu s Kaczynskim si při tiskovkách po návratu z cest nebrali zrovna servítky a jejich komentáře, co má Západ místo keců udělat, asi jednotu EU úplně neposílí. Tyhle urážky si namyšlení "křupani z Východu" při nejbližší příležitosti vyžerou.
  Možná se pletu, ale mám intenzivní pocit, že Ukrajina teď potřebuje silnou diplomatickou podporu. Pomoc s vyjednáváním o okamžitém zastavení palby. To posílání zbraní a poplácávání po zádech mi trošku připadá, jako posílat amatérského boxera do ringu proti profesionálovi (byť poněkud vypadlému z formy) a sázení si, kolik kol si ještě vydrží nechat dávat přes hubu.Skrýt celý příspěvek

  • Torong
   15:30 18.03.2022

   Ale no tak. Z USA jsou komentáře vysloveně obdivné. Z EU jsou samozřejmě reakce rozpačité, protože zvlášť podle Němců jsme my na východě "ost", kteří mají potichu čekat, co oni ...Zobrazit celý příspěvek

   Ale no tak. Z USA jsou komentáře vysloveně obdivné. Z EU jsou samozřejmě reakce rozpačité, protože zvlášť podle Němců jsme my na východě "ost", kteří mají potichu čekat, co oni vymyslí a pak to schválit a obdivovat. Nejsou zvyklí, že východní Evropa vede samostatnou iniciativní politiku. A zvlášť Němci doteď nemůžou překousnout, že musí pomáhat Ukrajině a nemůžou ji předat Rusku.Skrýt celý příspěvek

  • MeV6
   21:25 18.03.2022

   Já mám prozměnu pocit, že EU prská hlavně proto, že na ten výlet nejel nikdo z nich. Prostě závist. Jinak bych to přirovnání pana Fialy k Winstonu Churchilovi neprožíval tak ...Zobrazit celý příspěvek

   Já mám prozměnu pocit, že EU prská hlavně proto, že na ten výlet nejel nikdo z nich. Prostě závist.
   Jinak bych to přirovnání pana Fialy k Winstonu Churchilovi neprožíval tak doslova.
   Nejde ani tak o to co kdo z nich dokázal, ale spíš o způsob jednání. Ta ráznost a sebevědomí je teď potřeba a je to rozhodně vítaná změna proti minulosti.Skrýt celý příspěvek

  • flanker.jirka
   21:59 18.03.2022

   Návštěva byla slušnou fackou do ksichtu Brusselského politbyra, což je velké plus a snad to rozváže ústa a odvahu ostatním členům doposud se hrbících Německu a Francii.

   Návštěva byla slušnou fackou do ksichtu Brusselského politbyra, což je velké plus a snad to rozváže ústa a odvahu ostatním členům doposud se hrbících Německu a Francii.

   • liberal shark
    05:05 19.03.2022

    Ale, to vypadá, že se naše nazory na Brusel poněkud zbližují :-) .

    Ale, to vypadá, že se naše nazory na Brusel poněkud zbližují :-) .

    • flanker.jirka
     15:15 19.03.2022

     Proti městu samotnému nic nemám, ale některé tamnější instituce mi začínají připomínat RVHP. :-(

     Proti městu samotnému nic nemám, ale některé tamnější instituce mi začínají připomínat RVHP. :-(

 • Kostrín
  12:02 18.03.2022

  Tá cesta premiéra Fialu a spol. na stretnutie so Zelenským má jednu chybičku krásy, že sa stretli nie v Kyjeve, ale niekde vo východnom Poľsku. Žiadne foto ani vídeo so stretnutia ...Zobrazit celý příspěvek

  Tá cesta premiéra Fialu a spol. na stretnutie so Zelenským má jednu chybičku krásy, že sa stretli nie v Kyjeve, ale niekde vo
  východnom Poľsku. Žiadne foto ani vídeo so stretnutia v Kyjeve neexistuje.Skrýt celý příspěvek

  • Moon
   12:26 18.03.2022

   Jako že Zielenskyj jel do Polska?

   Jako že Zielenskyj jel do Polska?

  • Torong
   15:32 18.03.2022

   No ty jsi tu chyběl. Už tu repovicu nepij. Leptá ti to mozek.

   No ty jsi tu chyběl. Už tu repovicu nepij. Leptá ti to mozek.

  • Scotty
   15:47 18.03.2022

   Á, poslední výplod konspiračních teorií už dorazil až sem.

   Á, poslední výplod konspiračních teorií už dorazil až sem.

  • flanker.jirka
   22:01 18.03.2022

   :-D :-D :-D a když vám někdo ukáže záběry z Kyjeva, tak to podáte jako filmový trik, že? :-D :-D :-D

   :-D :-D :-D a když vám někdo ukáže záběry z Kyjeva, tak to podáte jako filmový trik, že? :-D :-D :-D

  • Ján Paliga
   22:30 18.03.2022

   No vitaj súdruh.... dávno si tu nebol.... :)

   ...mať tvoje problémy....

   No vitaj súdruh.... dávno si tu nebol.... :)

   ...mať tvoje problémy....

  • Danik
   00:26 19.03.2022

   A všechny ty fotky a videa jsou odkud? Z tajné měsíční základny? :D Kostríne Kostríne

   A všechny ty fotky a videa jsou odkud? Z tajné měsíční základny? :D Kostríne Kostríne

  • LAMP
   18:27 22.03.2022

   Existují fotky z cesty, fotky se členy ukrajinské vlády/armády a tak dále. To, že se jakože setkali někde jinde, je možný, ale mnohem míň pravděpodobný.

   Existují fotky z cesty, fotky se členy ukrajinské vlády/armády a tak dále. To, že se jakože setkali někde jinde, je možný, ale mnohem míň pravděpodobný.

 • Christian
  08:59 18.03.2022

  S divadelní a filmovou herečkou Drahomírou Hofmanovou, která hrála v řadě filmů, mimo jiné i ve slavném snímku Všichni dobří rodáci, se známe ještě z doby mého normalizačního ...Zobrazit celý příspěvek

  S divadelní a filmovou herečkou Drahomírou Hofmanovou, která hrála v řadě filmů, mimo jiné i ve slavném snímku Všichni dobří rodáci, se známe ještě z doby mého normalizačního působení u kulisáků v Mahenově divadle. Včera jsme se náhodně potkali a hned jsme zavedli řeč na krvavou ruskou agresi vůči Ukrajině. Informoval jsem tuto svou dlouholetou kamarádku rovněž o tom, že náš premiér Petr Fiala byl profesorem Höschlem přirovnán k Winstonu Churchilovi. Drahuška Hofmanová řekla, že to plně sedí. Dodala pak, že Fiala je pro ni a pro její přátele zdaleka nejlepší český premiér od listopadu 1989. Kristián ChalupaSkrýt celý příspěvek

  • Jura99
   09:19 18.03.2022

   popravde nevidim tam zatim mnoho spolecnych znaku pana Fialy s WCH, prestoze jsem rad, jaky premier je. Cesta do Kijeva je pro 9z10 lidi odvazna, ale zrejme bylo o řád slozitejsi ...Zobrazit celý příspěvek

   popravde nevidim tam zatim mnoho spolecnych znaku pana Fialy s WCH, prestoze jsem rad, jaky premier je. Cesta do Kijeva je pro 9z10 lidi odvazna, ale zrejme bylo o řád slozitejsi ji zorganizovat, nez se rozhodnout proste vyuzit nabidku "sednout do vlaku" a vyrazit tam. Na UA jsem od zacatku valky byl nekolikrat, nebezpeci si nepripoustim, kazdy kdo chce, si muze s Putinem vest svou malou valku po svem. Treba prispevek ambasade na zbrane je super, spis povinnost pro svobodomyslneho cloveka.Skrýt celý příspěvek

  • flanker.jirka
   11:02 18.03.2022

   Srovnání s WCH je mylné. Za WCH by se dal považovat, když by se takto choval v době, kdy byl ministrem ve vládě. ... tehdejší vláda armádu hodně zařízla. A to se bavíme o období, ...Zobrazit celý příspěvek

   Srovnání s WCH je mylné. Za WCH by se dal považovat, když by se takto choval v době, kdy byl ministrem ve vládě. ... tehdejší vláda armádu hodně zařízla. A to se bavíme o období, kdy bylo po válce v Gruzii a Abcházii a střední východ pod tvrdým atakem islamského státu.Skrýt celý příspěvek

  • The88
   15:42 19.03.2022

   Dobry den, pane Chalupo. Me se vase clanky docela libi, lae mam pocit, ze prezentujete jako fakt pohled vasi "socialni bubliny". Navsteva UA ze strany p. premiera urcite ukazuje na ...Zobrazit celý příspěvek

   Dobry den, pane Chalupo. Me se vase clanky docela libi, lae mam pocit, ze prezentujete jako fakt pohled vasi "socialni bubliny". Navsteva UA ze strany p. premiera urcite ukazuje na osobni odvahu a jako symbolicke gesto ma svoji vahu. Ale preci jenom, to z pana premiera nedela velikana valecneho konfliktu.Skrýt celý příspěvek

 • Sgt Murphy
  05:07 18.03.2022

  Právom som hrdý na Českého premiéra. Ukrajina kultúrne ako náš bratský národ v nás musí vidieť silného partnera a cítiť plnú podporu krajín nášho regiónu. Naše spojenectvo je ...Zobrazit celý příspěvek

  Právom som hrdý na Českého premiéra. Ukrajina kultúrne ako náš bratský národ v nás musí vidieť silného partnera a cítiť plnú podporu krajín nášho regiónu. Naše spojenectvo je potreba maximálne prehlbovať po všetkých stránkach. O to viac v najťažších časoch vojny.

  ... škoda, toho nášho premiéra nie je potreba vôbec komentovať...Skrýt celý příspěvek

  • Hevonen
   11:04 18.03.2022

   Koľko máš detí?

   Koľko máš detí?

   • Sgt Murphy
    00:15 19.03.2022

    Petr Fiala má tri deti, Mateusz Morawiecki má jedno, Janez Janša má štyri. Všetci mali gule na to ísť napriek rodine.

    Petr Fiala má tri deti, Mateusz Morawiecki má jedno, Janez Janša má štyri. Všetci mali gule na to ísť napriek rodine.

    • Hevonen
     15:15 19.03.2022

     Okrem toho, ze oni maju vzhľadom na svoj vek vsetci dospelé deti, nepýtam sa na nich.
     Pytam sa na teba. Ty ho hodnotis.

     Koľko máš detí?

     Okrem toho, ze oni maju vzhľadom na svoj vek vsetci dospelé deti, nepýtam sa na nich.
     Pytam sa na teba. Ty ho hodnotis.

     Koľko máš detí?

   • Danik
    00:26 19.03.2022

    Jaké máte rád ovoce?

    Jaké máte rád ovoce?

  • flanker.jirka
   19:07 18.03.2022

   Sgt Murphy
   Však toho pro ukrajince děláte hodně, materiálně v přepočtu na obyvatele dokonce více než v ČR. A to nemluvím o možnosti převodu takového systému jako je S 300 PMU.

   Sgt Murphy
   Však toho pro ukrajince děláte hodně, materiálně v přepočtu na obyvatele dokonce více než v ČR. A to nemluvím o možnosti převodu takového systému jako je S 300 PMU.

 • jozo
  02:10 18.03.2022

  Ako Váš premiér má gule. To ste chceli počuť? Super potľapkajte sa po pleciach. A nemyslím to ironicky. Ale na druhej strane zamyslel sa niekto u Vás ako tá návšteva Čechov, ...Zobrazit celý příspěvek

  Ako Váš premiér má gule. To ste chceli počuť? Super potľapkajte sa po pleciach. A nemyslím to ironicky. Ale na druhej strane zamyslel sa niekto u Vás ako tá návšteva Čechov, Slovincov a Poliakov na Ukrajine pôsobí na Nemcov? Poliaci sa ukazujú a vstupujú do svedomia Nemcom. Popritom osierajú pravidlá EU každý deň a Nemci ich majú plné zuby už roky. Ak sa Ukrajina nejako zbaví Rusov a bude chcieť do EU tak v prvom rade bude nejako musieť presvedčiť Nemcov, že nebude s Poliakmi v jednom vlaku rozvracať EU. Myslím, že ak by to Vášmu premierovi len trochu dotekalo tak užitočného blba Poliakom robiť nepôjde. Táto návšteva poslúžila len Poliakom a Ukrajinci ako aj Vy ste boli len použití. A prosím nech mi to nikto neargumentuje, že tú návštevu inicioval Slovinsky premiér.Skrýt celý příspěvek

  • Jura99
   02:26 18.03.2022

   Nemci maji kvuli Ukrajine tolik masla na hlave az to neni hezke Zbytek tveho gulasoveho nazoru je ztrata casu komentovat.

   Nemci maji kvuli Ukrajine tolik masla na hlave az to neni hezke Zbytek tveho gulasoveho nazoru je ztrata casu komentovat.

  • Sgt Murphy
   04:16 18.03.2022

   jozo Poliaci rozvracajú EU? V ktorej EU ty vlastne žiješ? Asi nie v tej istej, v ktorej ja... škoda, Slovák a taký sprostý...

   jozo Poliaci rozvracajú EU? V ktorej EU ty vlastne žiješ? Asi nie v tej istej, v ktorej ja... škoda, Slovák a taký sprostý...

   • Sgt Murphy
    04:32 18.03.2022

    Ja si pamätám že práve Nemecko rozdeľovalo EU posledné roky svojou otvorenou politikou voči nelegálnej migrácii, naťahať si tu rôzne indivíduá z Afriky a Blízkeho východu, naťahať ...Zobrazit celý příspěvek

    Ja si pamätám že práve Nemecko rozdeľovalo EU posledné roky svojou otvorenou politikou voči nelegálnej migrácii, naťahať si tu rôzne indivíduá z Afriky a Blízkeho východu, naťahať sem islam, zvešať kríže, zbúrať kostoly, postaviť mešity a tak ďalej, vyhrážať sa krajinám, ktoré tak neuposlúchnu... Kázať zelenú politiku, keď sú 6. najväčší znečisťovateľ ovzdušia CO2 na svete... Ignorovať bezpečnostnú situáciu v EU, stavať Nord Stream 2... Ignorovať situáciu na Ukrajine, pretože Nemecká politika je prelezená ľuďmi platenými z Kremľu... Čo to ty táraš Jožo za hovadiny, sa zobuď.Skrýt celý příspěvek

    • liberal shark
     08:44 18.03.2022

     Přesně ! A teď poslanci Bundestagu koukají na Zelenského jako sůva z nudlí.

     Přesně ! A teď poslanci Bundestagu koukají na Zelenského jako sůva z nudlí.

    • Danik
     09:16 18.03.2022

     Souhlasím a podepisuji v plném rozsahu.

     Souhlasím a podepisuji v plném rozsahu.

    • LAMP
     18:31 22.03.2022

     Paradoxně, Rusko platí tyhle různý hnutí šířící nepřátelství proti imigraci, proti LGBT, proti EU a tak podobne. Trump, Le Pen, Orban, Kotleba a podobně, jijich hnutí, média a ...Zobrazit celý příspěvek

     Paradoxně, Rusko platí tyhle různý hnutí šířící nepřátelství proti imigraci, proti LGBT, proti EU a tak podobne. Trump, Le Pen, Orban, Kotleba a podobně, jijich hnutí, média a internetové komunity - všichni placeni nebo podporováni z Ruska.

     Možná i tvůj názor je výsledek Putinovy/Duginovy manipulace, ani o tom nevíš.Skrýt celý příspěvek

  • Torong
   08:45 18.03.2022

   Ale no tak. Tato akce ukazuje Němcům, že EU není Německo, a že východoevropské země konečně začínají vystupovat sebevědomě a nezávisle. Jen víc takových akcí, aby to donutilo Němce ...Zobrazit celý příspěvek

   Ale no tak. Tato akce ukazuje Němcům, že EU není Německo, a že východoevropské země konečně začínají vystupovat sebevědomě a nezávisle. Jen víc takových akcí, aby to donutilo Němce konečně začít východní Evropu respektovat. Přizdisráčské jednání stylem "aby se na nás Německo nezlobilo" už doufám skončilo.Skrýt celý příspěvek

  • Danik
   09:15 18.03.2022

   Jozo To je zase výplod. Německo nemá žádný morální high ground na kterém by mohlo stát. Vesele si obchoduje s Čínou, Ruskem a za prachy by prodali i vlastní matku. Pokud si chceme ...Zobrazit celý příspěvek

   Jozo

   To je zase výplod. Německo nemá žádný morální high ground na kterém by mohlo stát. Vesele si obchoduje s Čínou, Ruskem a za prachy by prodali i vlastní matku. Pokud si chceme hrát, že v EU jsou si státy rovny, ale zároveň všichni budeme chodit po špičkách kolem Německa, které bude určovat co je správné a co ne, tak sorry, ale takovou EU nechci. EU se vesele rozvrací sama svým vedením, směřováním a činy..... k tomu nepotřebuje Polsko. Btw teď tu mnohem větší migrační krizi zvládá východní Evropa skvěle.

   Takže nikdo se na mě nemůže zlobit, když řeknu, že jak to působí na Němce, je mi naprosto u prdele. Byla to správná věc.

   PS Co se týče ruské hrozby tak se Polsko ukázalo jako mnohem více žádoucím partnerem než celé Německo. Jsem rád, že ČR jela s tímhle týmem.Skrýt celý příspěvek

  • padre
   15:05 18.03.2022

   Cesta do Kyjeva byla provedena zřejmě zejména na popud Kaczynskeho ,který chtěl navázat na úspěšnou misi svého zesnulého bratra do tehdy bojující Gruzie. Ale to nic nemění na tom ...Zobrazit celý příspěvek

   Cesta do Kyjeva byla provedena zřejmě zejména na popud Kaczynskeho ,který chtěl navázat na úspěšnou misi svého zesnulého bratra do tehdy bojující Gruzie. Ale to nic nemění na tom ,že tato návštěva u Zieleňského v Kyjevě byla především symbolickým naflusáním do ksichtu rusakům a jejich lhaní o tom ,že Kyjev je obklíčen jejich vojsky.Jako symbol podpory Ukrajině čelící asijským hordám svůj význam jistě měla.A že se ji Fiala zůčastnil,to ho jen šlechtí.Skrýt celý příspěvek

 • Baron
  22:17 17.03.2022

  Pan Fiala je nepochybně velice rozumný a důstojný člověk. Jsem za něj opravdu rád (to říkám jako fanda Klause st.) a velice se mi líbí jeho snaha národ nerozdělovat a přitom ...Zobrazit celý příspěvek

  Pan Fiala je nepochybně velice rozumný a důstojný člověk. Jsem za něj opravdu rád (to říkám jako fanda Klause st.) a velice se mi líbí jeho snaha národ nerozdělovat a přitom zároveň překonávat průsery po minulé vládě. Škoda, že nejde Fialu naklonovat a nahradit těmi klony amatéry typu Pekarová Adamová. To by bylo ještě lepší.Skrýt celý příspěvek

 • Kamil
  21:25 17.03.2022

  Premiér Petr Fiala to má a bude mít ještě hodně těžké. Určitě je to člověk chybující, ale v každém případě patří k tomu nejlepšímu, čím se můžeme po listopadu 1989 v české politice ...Zobrazit celý příspěvek

  Premiér Petr Fiala to má a bude mít ještě hodně těžké. Určitě je to člověk chybující, ale v každém případě patří k tomu nejlepšímu, čím se můžeme po listopadu 1989 v české politice pochlubit. Je naopak velmi trapné poslouchat dnes nenávistné komentáře zoufalého exprezidenta Václava Klause. O Andreji Babišovi ani nemluvím. Pane premiére Fialo, vydržte!!Skrýt celý příspěvek

  • Danik
   22:11 17.03.2022

   Souhlasím, toho senilního pomatence Klause co zamrzl někde v 90kách, bych nechal být, ať si moudří v tom jeho institutu politické irelevance.

   Souhlasím, toho senilního pomatence Klause co zamrzl někde v 90kách, bych nechal být, ať si moudří v tom jeho institutu politické irelevance.

   • IS-3
    00:02 18.03.2022

    To je tak super tady vidět lidi s normálníma názorama..

    To je tak super tady vidět lidi s normálníma názorama..

  • Torong
   08:51 18.03.2022

   Klaus klepe prdelka, že by mohl někdo vyšetřit a zveřejnit jeho skutečnou roli v polistopadovém vývoji, včetně jeho "půjčky" Rusům. Sice to je konspirace, ale jsem čím dál víc ...Zobrazit celý příspěvek

   Klaus klepe prdelka, že by mohl někdo vyšetřit a zveřejnit jeho skutečnou roli v polistopadovém vývoji, včetně jeho "půjčky" Rusům. Sice to je konspirace, ale jsem čím dál víc přesvědčený o tom, že není náhoda, že se do čela polistopadové politiky prodrali ti dva strejdové z prognosťáku. Jeden si vzal pravici, druhý levici a čekali na správný okamžik...Skrýt celý příspěvek

 • Silentstalker
  21:05 17.03.2022

  Přirovnávat tohoto průměrného politika, který se k moci dostal jen proto, že jeho oponent byl ztělesněné zoufalství, s Winstonem Churchillem - to je hodně, hodně chucpe. To není ...Zobrazit celý příspěvek

  Přirovnávat tohoto průměrného politika, který se k moci dostal jen proto, že jeho oponent byl ztělesněné zoufalství, s Winstonem Churchillem - to je hodně, hodně chucpe. To není ani jiná liga - to je jinej sport, jak se říká.

  Ale za peníze druhých se PR dělá dobře. Tak snad nám ty zbraně nebudou chybět, když se už naše armáda jen osekává.Skrýt celý příspěvek

 • flanker.jirka
  20:41 17.03.2022

  Snad se pan Fiala projeví i doma trochu lépe. Jedna miliarda zpět do rozpočtu obrany ani náhodou nepokryje to, co se vydalo na darech Ukrajině a bude to chybět ve skladech nám.

  Snad se pan Fiala projeví i doma trochu lépe. Jedna miliarda zpět do rozpočtu obrany ani náhodou nepokryje to, co se vydalo na darech Ukrajině a bude to chybět ve skladech nám.

  • Trener
   22:10 17.03.2022

   By něco mohli dát velký privatizéři z devadesátek, když tenkrát dostali. A aby to bylo vyrovnaný, tak zahraniční korporace, ale to už je sen.

   By něco mohli dát velký privatizéři z devadesátek, když tenkrát dostali. A aby to bylo vyrovnaný, tak zahraniční korporace, ale to už je sen.

   • flanker.jirka
    10:49 18.03.2022

    Většina z toho co mělo nějakou cenu se už rozprodala.

    Většina z toho co mělo nějakou cenu se už rozprodala.

    • Trener
     16:27 18.03.2022

     Tak v mém okolí funguje řada podniků, které byly tenkrát převzaty nějakým zaměstnancem, většinou náměstkem atd.

     Tak v mém okolí funguje řada podniků, které byly tenkrát převzaty nějakým zaměstnancem, většinou náměstkem atd.

  • Jura99
   09:08 18.03.2022

   no, chybet. Darovaly se z velke casti neperspektivni lezaky a jeste se nezapomnelo pritrouble zduraznit, ze nam to v kratke dobe k nicemu neni (granaty 152mm). Pokud bude v NZ ...Zobrazit celý příspěvek

   no, chybet. Darovaly se z velke casti neperspektivni lezaky a jeste se nezapomnelo pritrouble zduraznit, ze nam to v kratke dobe k nicemu neni (granaty 152mm). Pokud bude v NZ lezet misto Strely Javelin, rad si na danich priplatim. Zvykli jsme si, ze svoboda je zadarmo a to neni.Skrýt celý příspěvek

   • flanker.jirka
    10:53 18.03.2022

    jistě, že to chybět to bude, jestliže je to schopné splnit svůj účel na Ukrajině, tak to dokáže splnit účel i u nás. Caesary ve 155 mm ráži ještě pěkných pár let mít bojeschopné ...Zobrazit celý příspěvek

    jistě, že to chybět to bude, jestliže je to schopné splnit svůj účel na Ukrajině, tak to dokáže splnit účel i u nás. Caesary ve 155 mm ráži ještě pěkných pár let mít bojeschopné nebudeme, není stále ani objednán SŘP a munice se objednalo také zoufale málo s příhlédnutím k tomu co se spotřebuje na bojišti.
    Když jim něco poskytneme, měli bychom chtít za to do svých skladů nějaký ekvivalent podobného materiálu, který pro nás použitelný je a bude.Skrýt celý příspěvek

    • Scotty
     15:52 18.03.2022

     Rámcová smlouva na 155 mm munici bude podepsané v nejbližší době. Smlouva na pořízení SŘP s VTÚ byla také už dávno podepsaná. Minice 152 mm už pro nás nemá žádnou cenu. DANA je ...Zobrazit celý příspěvek

     Rámcová smlouva na 155 mm munici bude podepsané v nejbližší době. Smlouva na pořízení SŘP s VTÚ byla také už dávno podepsaná.
     Minice 152 mm už pro nás nemá žádnou cenu. DANA je dnes prakticky nebojeschopná. Stačí si nechat jen tolik kolik bude stačit pro základní výcvik a zbytek darovat.Skrýt celý příspěvek

     • flanker.jirka
      19:04 18.03.2022

      SŘP pro dělostřelectvo bude od VTÚ? To se mají vojácí na co těšit! :-) DANA je možná nebojeschopná v AČR, ale to je problém AČR. V Polsku to funguje a ukrajinci by rádi ...Zobrazit celý příspěvek

      SŘP pro dělostřelectvo bude od VTÚ? To se mají vojácí na co těšit! :-)
      DANA je možná nebojeschopná v AČR, ale to je problém AČR. V Polsku to funguje a ukrajinci by rádi modernizované kousky.
      Ponechat munici pouze pro základní výcvik v takové hektické době, to může vymyslet leda blbec.Skrýt celý příspěvek

     • Scotty
      19:31 18.03.2022

      Ne, ale výběr a nákup systému je naprosto v jejich režii.MO na to s nimi podepsalo smlouvu už loni. Tak vzhledem k tomu že DANA v dohledné skončí a jinak jsou prakticky ...Zobrazit celý příspěvek

      Ne, ale výběr a nákup systému je naprosto v jejich režii.MO na to s nimi podepsalo smlouvu už loni.
      Tak vzhledem k tomu že DANA v dohledné skončí a jinak jsou prakticky nenasaditelné je zbytečné pro ně držet velké zásoby munice.Skrýt celý příspěvek

     • flanker.jirka
      22:04 18.03.2022

      Scotty
      Ve VTÚ má někdo odbornou erudici na takovou záležitost? Nebo už MO neví přes kterou státní firmu dříve vyprat peníze?

      Scotty
      Ve VTÚ má někdo odbornou erudici na takovou záležitost? Nebo už MO neví přes kterou státní firmu dříve vyprat peníze?

     • Scotty
      00:17 19.03.2022

      Ano, má. Jako systémový integrátor působí v mnoha armádních projektech.

      Ano, má. Jako systémový integrátor působí v mnoha armádních projektech.

  • Scotty
   15:53 18.03.2022

   To co se poslalo tady určitě chybět nebude.

   To co se poslalo tady určitě chybět nebude.

 • zdeno
  19:56 17.03.2022

  bylo to symbolické gesto - svět ukrajinské vedení uznává bez výhrad a počítá se svobodnou ukrajinou do budoucna - dokázalo to kremlu docela zvednout mandle, byl to jeden z ...Zobrazit celý příspěvek

  bylo to symbolické gesto - svět ukrajinské vedení uznává bez výhrad a počítá se svobodnou ukrajinou do budoucna - dokázalo to kremlu docela zvednout mandle, byl to jeden z politických argumentů pro budoucí jednání ve prospěch ukrajiny, jiný význam to nemělo, ač nejsem příznivec Fialy, za tohle dík, bylo to dobréSkrýt celý příspěvek

Načítám diskuzi...

Stránka 1 z 2