Prezentace nové studijní nabídky Univerzity obrany na veletrhu Gaudeamus

Foto: Gaudeamus / Univerzita obrany
Foto: Gaudeamus / Univerzita obrany

Ve dnech 28. až 29. ledna 2014 proběhne na výstavišti Praha Holešovice sedmý ročník Evropského veletrhu pomaturitního a celoživotního vzdělávání Gaudeamus Praha 2014, jehož se zúčastní také Univerzita obrany. Cílem veletrhu je poskytnout budoucím absolventům středních škol maximum informací o vysokoškolské přípravě na českých i zahraničních školách.Univerzita obrany bude na tomto veletrhu přítomna v expozici číslo 14 v pavilonu E, kde zástupci jednotlivých fakult budou poskytovat návštěvníkům informace o možnostech studia na jediné vojenské vysoké škole v ČR.

V rámci vojenského studia Univerzita obrany od akademického roku 2014/2015 nově nabízí studium souvislých pětiletých a šestiletých magisterských studijních programů orientovaných na přípravu velitelského a zabezpečujícího personálu Armády ČR.

Univerzita obrany tak realizuje novou strategii vzdělávání, jejímž cílem je zjednodušit, zefektivnit a komplexně adaptovat segment vzdělávání vojenských studentů na konkrétní potřeby české armády, posílit profesní část nových studijních programů a výuku více než doposud propojit s praxí.

V expozici Univerzity obrany budou rovněž přítomni profesní poradci z Rekrutačního střediska Čechy, kteří přiblíží zájemcům o vojenské studium a profesionální službu v Armádě ČR administrativní proces nutný k povolání uchazeče do služebního poměru vojáka z povolání. Veletrh bude probíhat v Křižíkových pavilonech D a E a pro veřejnost bude v uvedené dny otevřen vždy od 8.00 do 16.00 hodin.

Univerzita obrany

Univerzita obrany připravuje vojenské profesionály a další odborníky působící ve sféře bezpečnosti a obrany státu na základě potřeb Armády ČR, státní správy a smluvních závazků s ostatními demokratickými státy. Příprava probíhá na bázi nejnovějších poznatků z vojenství, výzkumu a vývoje v národním i mezinárodním měřítku a vlastního vědeckého bádání.

Vzdělávání na UO je směrováno k širšímu zaměření odborného profilu absolventů, což umožňuje jejich lepší uplatnitelnost a kariérní růst v měnících se armádních podmínkách. Všestrannost vzdělání rovněž vytváří předpoklady pro uplatnění absolventů univerzity i v civilním životě.

Nahlásit chybu v článku


Související články

Cobra-13 – 601.skss a 5. pšu ve Freedonii

Největšího cvičení sil pro speciální operace, Cobra-13, které skončilo minulý týden, se účastnily i ...

Česká vrtulníková jednotka pro speciální operace

FACV posledních několika dnech se více a více začíná mluvit o vzniku speciální vrtulníkové jednotky. ...

Vánoční poselství prezidenta České republiky vojákům

Prezident republiky a vrchní velitel ozbrojených sil Miloš Zeman pozdravil prostřednictvím Army.cz ...

Český letoun L 410 dobývá Mount Everest

Česká letecká společnost Aircraft Industries boduje. Do Nepálu firma letos dodá dva letouny L 410 ...

Zvýraznit příspěvky za posledních:

 • Hrobař
  22:10 22.01.2014

  Byl jsem u jejich stánku když vystavovali v Brně. Za navštívení stojí.

  Byl jsem u jejich stánku když vystavovali v Brně. Za navštívení stojí.

 • liberal shark
  12:01 22.01.2014

  S UO mám následující špatnou zkušenost: Známá dokončila studium na fakultě ekonomie a managementu, splnila podmínky pro udělení červeného diplomu a děkan jí ho nedal. Stěžovala si ...Zobrazit celý příspěvek

  S UO mám následující špatnou zkušenost:
  Známá dokončila studium na fakultě ekonomie a managementu, splnila podmínky pro udělení červeného diplomu a děkan jí ho nedal. Stěžovala si k děkanovi i rektorovi UO. Oba se k ní postavili zadkem, mlžili a lhali. Na takovou školu bych děti nedal.Skrýt celý příspěvek

Načítám diskuzi...