NÁZOR: Při začlenění vojáků k policii selhala osvěta

Foto: Praha 8.IV.2016 / Auror: Eugen Kukla
Praha 8.IV.2016; ilustrační foto / Autor: Eugen Kukla

Povolání vojáků v činné službě, aby po teroristických útocích v Belgii plnili úkoly Policie České republiky, a to až do odvolání 23. května, zapříčinilo vznik mnoha mýtů a legend o údajně neoprávněném využití armády.

Společné hlídky policie a armády deklaruje zákon

Základem mýtů a legend je bujná fantazie spolu s nedostatečnou informovanosté ze strany silových ministerstev. A také profesionální selhání některých médií, která svá tvrzení publikují bez toho, že by si ověřila fakta.

Jako naprostou dezinformaci lze označit článek Erika Taberyho v Respektu 8.5.2016, kde autor v článku Omluva poníženým vojákům píše, že by vojáci "neměli zasahovat do běžné policejní práce".

Tabery zcela pominul to, že vojáci byli k policii přiřazeni v souladu se Zákonem o ozbrojených silách České republiky č. 219/1999 Sb. Tedy, že se po "dobu nezbytně nutnou" stali součástí policie (§ 14 odst. 1b zmíněného zákona).

Stalo se tak na základě Nařízení vlády ČR z 22.3.2016 a na jehož základě se na vojáky v tzv. smíšených hlídkách vztahovaly veškerá oprávnění a povinnosti příslušníků Policie ČR.

Pokud by se Erik Tabery s nařízením vlády - a v něm citovanými zákony - seznámil, věděl by, že "legitimování bezdomovců, náhodných chodců či při drobných přestupcích" nebylo překročením pravomocí. Ale naopak zcela běžnou částí pracovního dne přiděleného vojáka.

Nebylo tomu ostatně poprvé, kdy na příslušníky armády "spadlo" přiřazením k polici plnění úkonů, se kterými se v rámci vojenských povinností nesetkávají: "Při povodních jsem asistoval při řešení domácího násilí a při krádežích," vzpomíná na smíšené hlídky zřízené v rámci záchranných pracích veterán zahraničních misí Martin R. a dodává: "Ani trochu policistům jejich práci nezávidím."

Přístup některý občanů ke sloužícím vojákům ale také není záviděníhodný také není: "Do pr.... odložte ty zbraně!" povykuje autor mohutně šířeného videa na smíšenou hlídku při zásahu v bistru na Florenci. Dotyčný nejen netuší, že se smíšená hlídka nejen nesmí rozdělit: Ale především je nemyslitelné, aby jakýkoli policista nebo voják nechal bez dozoru služební zbraň.

Aktérům incidentu, o kterém infomovalo i Svobodné forum, že policie slouží ke zjednání pořádku. A práva nemají jen ti, kteří se chovají na nebo za hranou přestupku, při jehož může policista požadovat a vymáhat zjištění totožnosti. Právo na kulturní stravování bez vulgárních scén mají i lidé,kteří si v restaurantu objednali.

To, že byl jindy běžný zásah zveličen kvůli přítomnosti vojáků, má ale více důvodů. Prvním je, že údajná oběť "šikany" nevyužila možnosti právního státu a nestěžovala si: Naopak, po omluvě policistům mladík "odvážně" zveřejni sestříhané video a spustil lavinu, kdy se nejen veřejnost, ale nakonec i ombudsmanka Šabatová zabývala něčím, co dosud nemělo povahu formálního protestu.

Ministerstva při informování veřejnosti selhávají

Nikdy nevyšetřovaný zásah se ale stal podkladem pro tvrzení, že smíšené hlídky zasahovaly v ulících neoprávněně: A poukázal tak na značné rezervy v mediální prezentaci ministerstev vnitra i obrany, které patrně - a pokud ano, tak zcela mylně - předpokládají, že je běžná populace seznámena s veškerými kompetencemi policie. O výše zmíněném legálním propojení policie a armády ani nemluvě.

Právě v době, kdy společností cloumají emoce způsobené strachem z útoků, fámy o vlnách migrantů valících se na naše území, je osvěta o pravomocech ozbrojených složek a sborů nezbytně nutná. Představitelé státu ale místo toho, aby práci svých podřízených důkladně vysvětlila tedy i obhájili, avizují úvahu o navýšení pokuty za urážku úředníka či policisty.

Tento způsob komunikace s veřejností nejen že nevede k navýšení respektu vůči zástupců státu v jakékoli roli, ale bude naopak popouzet. A v případě, že by došlo ke skutečnému ohrožení státu, ať formou útoku či "jen" živelné katastrofy, snižuje nedůvěra v policii či armádu součinnost státních složek a občanů. Tito jsou v krizových situacích na rozhodnutí bezpečnostních složek odkázáni.

Zejména představitelé vlády by měli najít rovinu, v níž budou z pozice svého mandátu a informací veřejnosti srozumitelně vysvětlovat, proč jsou některá opatření nezbytná a na jakém základě byla jednotlivá nařízení vydána. Právě vyhlášení 1. bezpečností stupně bylo kritizováno i ze strany opozice (o smyslu nasazení vojáků polemizovala například poslankyně Jana Černochová ODS).

Pochopitelně není možné zpřístupnit veškeré infomace, které o případných rizících k dispozici pouze někteří vládní činitelé, ale právě proto je systematická práce s veřejným míněním nutná. V opačném případě pak stojí například proti odvážnému tvrzení již zmíněného novináře Taberyho, že "tu terotisty nemáme" jen zpráva o kontrole opatření ze strany vlády na letišti.

Občané pak zákonitě volí mezi tím, že je v České republice naprostý klid (připomeňme, že teroristický útok není vůbec podmíněn tím, že ho spáchá cizí státní příslušník: Jedná se o akt proti zřízení státu) či je nebezpečí ozbrojeného útoku doslova na každém kroku: Pravda zjevně nebude ani jedno.

Zdroje: Nařízení vlády z 22.3.2016článek Respekt tabery 7.5.2016zákon o policii (výčet pravomocí policie), zákon o ozbrojených silách, úkoly armády

Nahlásit chybu v článku


Související články

REPORTÁŽ: Cvičení Aktivní zálohy Hradba 2016

Díky tomu, že se známe s dlouholetým příslušníkem pěší roty Aktivních záloh (AZ) při krajském ...

Výcvik českého leteckého personálu Gripenů ve Švédsku

Všichni uživatelé Gripenu musí pojít Technickou školou ozbrojených sil ve švédském Halmstadu (The ...

REPORTÁŽ: Kvalifikační kurz u 601. skupiny speciálních sil

Redakce Armádních novin měla možnost nahlédnout během jednoho dne do výcviku nových příslušníků 601. ...

Český ohnivý JAS-39 Gripen na NATO Tiger Meet 2016

Tři desítky cvičících a 4 letouny Gripen vyslala čáslavská základna na prestižní mezinárodní cvičení ...

Zdokonalovací příprava SERE průzkumníků a odstřelovačů 42. mpr

SERE (Survival, Evasion, Resistance, and Escape) je několika stupňový kurz pro zvládání technik ...

Komentáře

Zvýraznit příspěvky za posledních:
 • Beld
  12:24 01.06.2016

  Ted uz bude jen nasledovat oslavny clanek pani zelene nad chystanou smernici o regulaci zbrani . Zbrane civilistum do ruky nepatri ....

  Ted uz bude jen nasledovat oslavny clanek pani zelene nad chystanou smernici o regulaci zbrani . Zbrane civilistum do ruky nepatri ....

 • PattCZ
  12:13 01.06.2016

  Musim reagovat : Před pár dny jsem byl v Tokyu. Policisté pomalu na každých 100m. Ano bylo to hodně ale dělali svou práci. Hlídkovali na rozsáhlé vlakové stanici. Procházeli i ...Zobrazit celý příspěvek

  Musim reagovat :

  Před pár dny jsem byl v Tokyu. Policisté pomalu na každých 100m. Ano bylo to hodně ale dělali svou práci. Hlídkovali na rozsáhlé vlakové stanici. Procházeli i zapadlé uličky. Začali řídit dopravu když se situace na nepřehledné křižovatce zkomplikovala. Pomohli mi s orientaci kam mam jit kdyz sem se zamotal v ulickach. A nikdo nikde si nedovolil dělat bordel. Jako turista jsem se cítil naprosto v bezpečí. Na své věci jsem si dával pozor ale oproti třeba v Praze tam jsem měl na peněžence ruku pořád a v Tokyu klid a pohoda.

  Vrátil jsem se zpět do Čr a hned jsem viděl jak stojí u silnice 10 (deset ! ) policistu a kontrolují dopravu. Efektivnost jak prase. V Tokyu byli policisté na motorkách co kontrolovali a sami a pochybuju o tom že zastavovali každého jen aby mu mohli napařit pokutu za prošlé nůžky v lékarničce.

  U nás je policajtů jak nasr.. ale co z toho jak dělají výběrčí daní místo toho aby dohlíželi na veřejný pořádek a pomáhali a chránili jak mají napsáno na autech.Skrýt celý příspěvek

 • Grull
  15:36 31.05.2016

  Zajímavá diskuze :-) Dovedete si představit reakci médií a občanů, kdyby u nás fakt něco bouchlo? To by bylo řevu, kde je policie, armáda. Proč nebyli v ulicích, když tu byla ...Zobrazit celý příspěvek

  Zajímavá diskuze :-)

  Dovedete si představit reakci médií a občanů, kdyby u nás fakt něco bouchlo? To by bylo řevu, kde je policie, armáda. Proč nebyli v ulicích, když tu byla možnost (i minimální) že by se tu mohlo něco stát?

  Lidem se nezavděčíš, ať děláš cokoli.Skrýt celý příspěvek

 • fenri
  08:17 31.05.2016

  To flanker tak ještě jednou: Policistů je VÍC NEŽ HODNĚ. To, že jsou blbě organizovaní je hlavně vina policie. Z ní musí vzejít tlak na legislativu. Nicméně se obávám, že mnoha ...Zobrazit celý příspěvek

  To flanker tak ještě jednou:
  Policistů je VÍC NEŽ HODNĚ. To, že jsou blbě organizovaní je hlavně vina policie. Z ní musí vzejít tlak na legislativu. Nicméně se obávám, že mnoha policistům naprosto vyhovuje sedět celé dny v kanceláři a dělat cosi. Ostatně při představě, že by někteří z nich vyrazili do ulic a nedejbože měli za někým utíkat...
  Pokud není tlak ze strany policistů na to, aby směli být víc v ulicích (a to není), tak je další lidí peněz do policie zbytečné.
  Řešením není zvýšit počet policistů. Tak jich v těch kancelářích bude sedět víc. Znovu - 242 lidí živí jednoho policistu. Jehož hlavní náplní je hlídat, aby ti, co ho živí drželi hubu a krok.
  Další problém je zájem a schopnosti policistů. Viděl jste někdy psát policistu na stroji či počítači? Já vím, že nelze zevšeobecňovat, ale pár exemplářů jsem viděl a prostě takovou hrůzu jsem nezažil v jiném oboru. Jedním prstíkem, dumání pomalu nad každým znakem. Je jasné, že jim pak byrokracie zabere hodně času.Skrýt celý příspěvek

 • asdf
  07:18 31.05.2016

  flanker > Este raz. To ze porusili niekde miesta a popresuvali ich, to nie je v tom, ze ich je nedostatok v porovnani s ostatnymi krajinami. Problem je v najskor v tom, ako su ...Zobrazit celý příspěvek

  flanker > Este raz. To ze porusili niekde miesta a popresuvali ich, to nie je v tom, ze ich je nedostatok v porovnani s ostatnymi krajinami. Problem je v najskor v tom, ako su rozdeleni a organizacie prace policie.

  Naco ti musi evidencne cislo vydavat policajt. Napr. v Martine uz maz 3,4 policajtov co sedia pri okienku a vydavaju evidencne cisla. Preco namiesto nich napr. nesedi obciansky zamestnanec alebo preco to ma vlastne v kompetencii policia. Preco to nemoze robit uradnici. Hned by si dokazil postavit jednu hliadku.

  Minimalne cisla zo Slovenska, sa tykaju len statnej policie. Nie je do toho zaratana obecna policia.Skrýt celý příspěvek

 • flanker.jirka
  21:44 30.05.2016

  fenri, asdf: to číslo není malé, ale jde o to, že jsou nucení být někde v kancelářích nebo ve vybraných částech větších měst, to co provedli se služebnami v pohraničí je tragedie, ...Zobrazit celý příspěvek

  fenri, asdf: to číslo není malé, ale jde o to, že jsou nucení být někde v kancelářích nebo ve vybraných částech větších měst, to co provedli se služebnami v pohraničí je tragedie, snížili počty služeben a lidí, prodloužila se doba dojezdu, ...
  navíc to číslo je sice ve srovnání s jinými státy, ale nevíme co vše u nich obnáší slovo policista, zda do toho počítají úplně všechny nebo jen státní policiiSkrýt celý příspěvek

 • Beld
  20:09 30.05.2016

  Ja si relativne uz davno precetl prispevky na facebooooku autorky a to me presvedcilo o nenutnosti ty jeji ho....ny cist . Standartni slunicko bijici se za zajmy sve pravdy a lasky ...Zobrazit celý příspěvek

  Ja si relativne uz davno precetl prispevky na facebooooku autorky a to me presvedcilo o nenutnosti ty jeji ho....ny cist . Standartni slunicko bijici se za zajmy sve pravdy a lasky . Zakony jsou dulezite , dokud jsou dodrzovany tak jak MY chceme . Svoboda slova jen pro nase nazory , atd . Necist , nekomentovat .

  Jeji teorie o zneuziti svobody slova k prosazovani vlastnich myslenek budou naveky patrit k "nejzabavnejsim" clankum na AN .Skrýt celý příspěvek

 • asdf
  15:41 30.05.2016

  flanker > Na slovensku este aj technicak na auto ti vydava policajt. V cechach mam dojem ze to robia obecne urady.

  flanker > Na slovensku este aj technicak na auto ti vydava policajt. V cechach mam dojem ze to robia obecne urady.

 • asdf
  15:40 30.05.2016

  flanker > 242 ludi na policajta je ti malo ? Kto zaruci, ze ked pribudnu dalsi tak ti policajti nebudu zase niekde v kancelariach. Podla tohto ...Zobrazit celý příspěvek

  flanker > 242 ludi na policajta je ti malo ? Kto zaruci, ze ked pribudnu dalsi tak ti policajti nebudu zase niekde v kancelariach.

  Podla tohto https://dennikn.sk/blog/polica...
  ma cesko 2.5 krat viacej policajtov ako finsko, slovensko pre istotu 3 krat viacej. Myslis, ze ich je vidno na ulici. Maximalne tak policajne auto iduce 70 po meste bez majakov.

  Este k zivenie. Z tych 242 ludi je tak v produktivnom veku polovica. Tak 120 ludi. Z toho treba odratat nezamestnancy, v statnej sprave. Takze kazdy zamestnany clovek posiela tak minimalne okolo 100 - 150 kc na policiu. Zda sa ti to malo.Skrýt celý příspěvek

 • fenri
  15:28 30.05.2016

  flanker - Nemáme málo policistů. Naopak. Pouze nedělají co mají a je to z velké části jejich chyba. Ještě jednou: 242 občanů/policista. kolik máte představu, že jich mělo být? Má ...Zobrazit celý příspěvek

  flanker - Nemáme málo policistů. Naopak. Pouze nedělají co mají a je to z velké části jejich chyba. Ještě jednou: 242 občanů/policista. kolik máte představu, že jich mělo být? Má si každý občan živit svého policistu? K čemu? Lidi u nás nejsou o nic horší, než v jiných státech. Tlak na snižování administrativy by měl vzejít od policistů především.Skrýt celý příspěvek

 • Luky
  13:51 30.05.2016

  Jo, za to může konec DOSu...čím víc větších ikonek, tím víc blbin, bluescreenů a klistýrů... Každopádně, když jsem se po svých postapo vizích zkusil informovat o tom, jak si ...Zobrazit celý příspěvek

  Jo, za to může konec DOSu...čím víc větších ikonek, tím víc blbin, bluescreenů a klistýrů...

  Každopádně, když jsem se po svých postapo vizích zkusil informovat o tom, jak si stojí moje oblast, zjistil jsem, že služebna má na starosti 72 obcí. Myslím, že najednou slouží asi 8 policajtů a celkem jich je 16?....bez domobrany a armády nelze větší/souběžný bordel zvládnout.Skrýt celý příspěvek

 • flanker.jirka
  12:47 30.05.2016

  fenri: vzhledem k tomu, co vše dokáže právní systém pustit a nebo ponechat na svobodě máme policistů málo, a jak to už zde padlo i to málo semele úřednická práce, místa tiskových ...Zobrazit celý příspěvek

  fenri: vzhledem k tomu, co vše dokáže právní systém pustit a nebo ponechat na svobodě máme policistů málo, a jak to už zde padlo i to málo semele úřednická práce, místa tiskových mluvčích a jiné trafiky. Státní správa obecně je příklad toho jak se lidé stávají otroky výpočetní techniky, místo aby tato technika pomáhala zefektivnit činnost.Skrýt celý příspěvek

 • fenri
  12:31 30.05.2016

  Arassuil: tak to samozřejmě. Ale je to primárně problém Policie. Nemám řešení typu: "Děláme to blbě, přidejte nám". Policie sama musí chtít změnu. Chápu, že jsou svázaní ...Zobrazit celý příspěvek

  Arassuil: tak to samozřejmě. Ale je to primárně problém Policie. Nemám řešení typu: "Děláme to blbě, přidejte nám". Policie sama musí chtít změnu. Chápu, že jsou svázaní byrokracií, ale myslím, že to velké části PČR vyhovuje. Být někde zašitý a čekat na výsluhu. Znám poměrně dobře pět policistů a na ulici lze potkat jen jednoho.Skrýt celý příspěvek

 • Gorn
  10:03 30.05.2016

  Hana Zelená: Je naprosto zarážející že v článku píšete o "profesionálním selhání některých médií" a pak si ještě dovolíte napsat že článek je od ranního vydání nejvíce oceněn. ...Zobrazit celý příspěvek

  Hana Zelená: Je naprosto zarážející že v článku píšete o "profesionálním selhání některých médií" a pak si ještě dovolíte napsat že článek je od ranního vydání nejvíce oceněn. Pokud náhodou netušíte proč, tak si prosím zkuste přečíst co jste napsala. Dokážu přejít nějaké ty chybějící čárky, hrubky a překlepy... nicméně to množství je větší než malé a navíc tam máte zbytky nějakých nedopsaných vět. Asi nejlepší je tahle větička:

  Aktérům incidentu, o kterém infomovalo i Svobodné forum, že policie slouží ke zjednání pořádku.

  Profesionální selhání....Skrýt celý příspěvek

 • Arassuil
  09:30 30.05.2016

  To fenri: Spíš bych to viděl na otázku, kolik policistů se skutečně dostane ven na ulici a kolik z nich jen 8 hodin denně dře lokty o stůl. Možná máme jeden z nejpočetnějších ...Zobrazit celý příspěvek

  To fenri: Spíš bych to viděl na otázku, kolik policistů se skutečně dostane ven na ulici a kolik z nich jen 8 hodin denně dře lokty o stůl. Možná máme jeden z nejpočetnějších policejních sborů, ale kolik % z toho připadá na "vysoké šarže a úřednický šiml"? Když poslouchám známé od policie, jak si neustále stěžují na povinné přesčasy apod., tak mám vážně pocit, že naše policie trpí slušným podstavem.

  Třeba po Brně se pohybuji docela často a mám pocit, že zatímco pěší hlídky MP tam vidím každý den několikrát, tak o republikového policistu jsem zavadil jen velice zřídka. Situace se možná trochu změnila s nasazením vojáků - ale to už skončilo a i tak mám pocit, že se toulali jen po trase: hlavní nádraží - Svoboďák - Česká... Co se dělo o ulici dál už je nezajímalo.Skrýt celý příspěvek

 • fenri
  07:27 30.05.2016

  To flanker: PČR je personálně poddimenzovaná? S jedním policistou na 242 lidí? Máme jeden z nejpočetnějších policejních sborů na hlavu vůbec. Kolik byste si představoval, že má ...Zobrazit celý příspěvek

  To flanker: PČR je personálně poddimenzovaná? S jedním policistou na 242 lidí? Máme jeden z nejpočetnějších policejních sborů na hlavu vůbec. Kolik byste si představoval, že má policistů být? A kdo by je živil?Skrýt celý příspěvek

 • flanker.jirka
  23:19 29.05.2016

  Spolupráce ozbrojených složek ve státě je vždy potřebná na různých úrovních, Vůbec bych se nepozastavoval nad tím, že o tom nějaký vystudovaný žurnalista napíše věci, které ...Zobrazit celý příspěvek

  Spolupráce ozbrojených složek ve státě je vždy potřebná na různých úrovních, Vůbec bych se nepozastavoval nad tím, že o tom nějaký vystudovaný žurnalista napíše věci, které nejspíše ani sám nechápe, to soudím po přečtení si článku pana Taberyho.
  Senzacechtivost a podvědomé podsouvání svých vlastních soukromých názorů čtenářům není žurnalistika. (občas to dokonce nejsou ani vlastní názory, ale názory různých zájmových skupin ze všech světových stran a kaváren).

  PČR, stejně jako AČR jsou personálně poddimenzované složky, které nidky samostatně nebudou stačit na úkoly jim dané, pokud se nezačne šetřit na pravých místech. Je to tu vidět při každé věší akci, že PČR nestíhá a nemá rezervy, sotva zvládnou uhlídat fanoušky fotbalových utkání, v případě akcí jako summitn NATO v Praze, hlídání oblastí při povodních, nebo "inventura" soukromého majetku ve Vrběticích musela pomoci armáda.

  dan.straka: podle toho co píšete závěrem, soudím, že pracujete na GŠ, v tom případě jim vojáků upřímně líto!!! A zároveň doufám, že tam pracujete na vrátnici nebo jiné vrcholné pozici, kde nenaděláte moc škody.Skrýt celý příspěvek

 • lidiaanabelquiroz12
  11:58 29.05.2016

  ZÍSKAJÍ pasy, řidičské průkazy, občanské průkazy, rodné listy, víza, SSN, oddací listy, rozvodové papíry, zelené karty (maite.lopez12@outlook.com) Žádat o skutečném ...Zobrazit celý příspěvek

  ZÍSKAJÍ pasy, řidičské průkazy, občanské průkazy, rodné listy, víza, SSN, oddací listy, rozvodové papíry, zelené karty (maite.lopez12@outlook.com)


  Žádat o skutečném registrů cestovních dokladů, víz, řidičský průkaz, průkazy totožnosti, oddací listy, diplomy etc k prodeji Zaručená 24 hodin pas, občanství, průkazy totožnosti, řidičský průkaz, diplomy, tituly, osvědčení služba. Turistické a obchodní vízové ​​služby jsou k dispozici pro obyvatele ze všech 50 států a všech národností po celém světě. jsou jedinečné výrobci notářských pasů vysoce kvalitní, opravdové nefalšované datová základna registrované i neregistrované cestovní pasy a jiné občanství documents.I vám zaručí nové identity počínaje čisté nové originální rodný list, občanský průkaz, řidičský průkaz, pasy, sociálního zabezpečení karet s SSN, kreditní soubory, a kreditní karty, školní diplomy, školní stupňů všichni ve zcela novém jménu vydány a evidovány v databázovém systému vládní .. Používáme kvalitní vybavení a materiály k výrobě autentické a padělaných documents.All tajné vlastnosti reálných pasů jsou pečlivě duplikovány pro naše registrované a neregistrované documents.we jsou jedinečné výrobce kvalitních falešný a nemovitý documents.We nabízejí pouze originální kvalitní registrované a neregistrované pasy, řidiče, průkazy, občanské průkazy, razítka, VISA, školních diplomů a jiných výrobků pro řadu zemí, jako je: USA, Austrálii, Belgii, Brazílii, Kanadě, italsky, Finsku, Francii, Německu, Izraeli, Mexiku, Nizozemí, Jižní Africe, Španělsku, Spojeném království.

  Kontaktujte naši podporovatelé

  Kontaktujte nás na ================ (maite.lopez12@outlook.com)

  General Support ============= (maite.lopez12@outlook.com)


  Skype: lopez.maite

  Prodáváme kvalitní a originální diplomy, vysvědčení, tituly, mistry, doktory TOEIC / TOEFL a IELTS / certifikáty francouzské diplomů a mnoho dalších. Zabýváme se všemi typy certifikátů a diplomů ze všech zemí. Zajišťujeme také registraci těchto certifikátů v pravém certifikačních desek. Zabýváme se stovkami lidí na celém světě a máme diskrétní dodání k dispozici pro všechny naše klienty. neváhejte a kontaktujte nás, pokud máte zájem o některý z našich dokumentů.

  Koupit Orginal IELTS osvědčení bez zkouška
  IELTS certifikát k prodeji
  KOUPIT IELTS Orginal certifikátů v Kataru, Dubaje a Saúdské Arábie
  KOUPIT IELTS certifikáty v SAE a Saúdské Arábie


  Zabýváme a Specializujeme se na výrobu registrovaného TOEFL, IELTS, ESOL, CELTA / DELTA a jiné anglické jazykové certifikáty. Upozorňujeme, že naše IELTS & TOEFL Certifikáty jsou originální a registrovaná v databázi a mohou být verified.After vaše objednávka je umístěna to trvá jen několik dní, abychom mohli dostat své kontaktní údaje do systému

  Jakmile vaše údaje jsou zařazeni do systému, který bude v IELTS nebo TOEFL webových stránek / system jednou provždy a objeví skutečná, důvěryhodně a ověřitelné na věky. Můžeme také pomůže se dostat platných povolení k zaměstnání, řidičský průkaz, druhý pas a víza pro evropskou, USA, Kanadě a Austrálii. Níže jsou další dokumenty, které nabízíme adopci Certifikáty křestní listy narození úmrtní

  Certifikáty Certifikáty Rozvod manželství Certifikáty vlastní certifikáty prostituce certifikát High
  Školní Diplomy G.E.D. Diplomy Home Školní Diplomy College Stupně vysokoškolským vzděláním obchodu Dovednostní Certifikáty Social Security Number Ověřit SSN řidičský průkaz Cestovní doklady (pasy, víza atd) Další informace,


  Kontaktujte naši podporovatelé

  Kontaktujte nás na ================ (maite.lopez12@outlook.com)

  General Support ============= (maite.lopez12@outlook.com)

  volejte na číslo +237675420843 nebo +237675420843

  Skype: lopez.maite  Objednat nějaké UNIVERSAL dokumentaci, vaše potřeby
  PASY
  průkaz totožnosti
  Sociální zabezpečení karty
  Řidičský průkaz
  Kanada karty
  Spojené státy karty
  Student Cards
  Mezinárodní karty
  soukromé karty
  Přijetí Certifikáty
  křest Certifikáty
  rodné listy
  úmrtní listy
  rozvod Certifikáty
  oddací listy
  Vlastní certifikáty
  High School Diplomy
  G.E.D. diplomy
  Home Školní Diplomy
  College Stupně
  vysokoškolským vzděláním
  Obchod Dovednost Certifikáty
  Ověření SSN číslo
  USA zelené karty
  Padělané dolarů / euro
  špionážní produkty
  hlasové měniče
  odposlouchávací zařízení
  Invisible Ink
  DMV Record Poptávka
  Kontrola pozadí
  vyšetřovat Kdokoliv


  Kontaktujte naši podporovatelé


  Kontaktujte nás na ================ (maite.lopez12@outlook.com)

  General Support ============= (maite.lopez12@outlook.com)

  Skype: lopez.maite  Registrované i neregistrované cestovní pas všech countries.visas, biometrický pas, stupňů, řidičského průkazu, číslo cards.Training certifikáty M GCSE, A-levels, maturitu certifikáty, GMAT, MCAT, a LSAT osvědčení o přezkoušení, novinka narození, sňatek, a úmrtních listech, novost pasy a novou identitu Balíky, napodobovány, Realitní Stupně / diplomů z většiny post-druhotné instituce z celého světa (máme více než 3000 šablon v souboru) navrženy tak, aby vypadat 100% identická s original.Custom tisk (pokud jsme již nemají šablonu na souboru - jednoduše nám email kopii a můžeme provádět žádné změny / úpravy dle
  Vaše směry) .second, občanství, identita, identifikace, dokumenty, diplomatických, národnost, jak, kde, dostanete získat, nakupují, nákupu, vyrobit, stavět, a, cestovní pas, id, Britové, Honduras, Velká Británie, USA, nás, USA, Kanada, kanadský, zahraniční, víza, švýcarský, karty, id, dokument

  Prodej pravých DOKUMENTY

  naše kontakty zahrnují ex soukromé detektivy, konzuláty, vysoce postavený vládní personální a zkušenému zkušené odborníky, máme pevné spojení s vyššími personálními o všech oblastech real evidenčních dokladů a změny pasové v těchto zemích, které jsou spojené s pasovou agenturou každé z těchto zemí a pomocí jejich spojení, všichni naši klienti náročné jakékoliv občanství průkazu nebo cestovního pasu ze všech zemí se 100% jistotu, stejně jako zaručená přijímání velmi vysoké kvality v reálném skutečné registrovaných dokumentů, které nemohou být nikdy identifikovány jako falešný !! Ani odbornost cuSkrýt celý příspěvek

 • ruleta
  20:06 28.05.2016

  Autorka zjevne nepochopila editorial Taberyho, ktery vubec neresil pravni ramec nasazeni - ktery z logiky veci ukotven musel byt - jinak by komentare i Taberyho, vypadaly jinak - ...Zobrazit celý příspěvek

  Autorka zjevne nepochopila editorial Taberyho, ktery vubec neresil pravni ramec nasazeni - ktery z logiky veci ukotven musel byt - jinak by komentare i Taberyho, vypadaly jinak - Tabery pouze sdelil nazor tj. ze s touto formou nesouhlasi a trefne vyjmenovava absurdity "protiteroristickeho nasazeni" (i kdyz jsou dejure v poradku viz "Problematičtější však je, že sice sepisujeme paragrafy proti nadávkám, ale současně nedokážeme čelit rozhodnutím, která nás možná urážejí mnohem víc než nějaké vulgarity.") ..."Asistují u legitimování bezdomovců, náhodných chodců či při drobných přestupcích. Patřím mezi ty, kdo mají k vojákům velkou úctu, protože procházejí náročnými misemi v Afghánistánu nebo na Balkáně a bojují tam za nás. Proto považuji za ponižující, že jsou zneužíváni k takovým hloupostem."Skrýt celý příspěvek

 • Tom90
  21:38 27.05.2016

  Nechci hodnotit, zda nasazeni vojaku bylo spravne ci nikoliv a melo realny duvod. Faktem je, ze smisene hlidky, ktere byly videt spise meli odradit psychologicky nez ze by primo ...Zobrazit celý příspěvek

  Nechci hodnotit, zda nasazeni vojaku bylo spravne ci nikoliv a melo realny duvod. Faktem je, ze smisene hlidky, ktere byly videt spise meli odradit psychologicky nez ze by primo necemu zabranily. Na druhou stranu nikdo nezna a nevi co probihalo v pozadi, jaka byla ucinena opatreni, zda nebyly hlidky v civilu apod.;-)Skrýt celý příspěvek

Načítám diskuzi...

Stránka 1 z 2