Prima ZOOM: Zaostřeno na války (3. března)

Německá pěchota v akci; ilustrační foto / Public Domain

Každý čtvrtek od 20:00 do 22:00 můžete na televizní stanici Prima ZOOM sledovat blog pořadů Zaostřeno na války.

3. 3. 20.00 – Tajná válka (Trojí hra)

Od května 1940 do června 1944 byla Evropa zaplavená Nacisty. Zatímco Rudá armáda zaútočila na říšská vojska z východu, Velká Británie a její spojenci oddalovali otevření západní fronty. Stalin zuřil a Churchill se ho pokoušel uklidnit leteckým bombardováním Německa. Jenže na zemi mezitím probíhal ještě jeden nebezpečný konflikt.

Byla to tajná válka. Došlo během ní k mnoha odvážným skutkům, bezohledných činům i podlým zradám. Žádný ze špiónů na starém kontinentě si nikdy nemohl být jistý tím, komu věřit.

Někteří se Tajné války účastnili, protože věřili, že jinak nepřežijí. Jiní to dělali kvůli vzrušení z akce. Toto je příběh o Tajné válce, která ovládla Evropu.  

Pořad můžete shlédnout 3.3. ve 20:00 na Prima ZOOM

Přeživší z koncentračního táboru Buchenwald; ilustrační foto / Public domain

3.3. 21:00 - Ztracení letci z Buchenwaldu - 2. část

V létě roku 1944 německé Gestapo zadrželo v Paříži 168 letců z Ameriky, Anglie, Kanady a dalších spojeneckých zemí. Poslali je do nechvalně proslulého koncentračního tábora Buchenwald. Letci byli neprávem obviněni z terorismu a sabotáže. Tak začal jejich boj o přežití a závod s časem. Jedinou možností na záchranu byl útěk.

Stali se hlavními hrdiny kontroverzního momentu v dějinách, který se jejich vlastní vlády později snažily zamlčet. Sedm přeživších pamětníků, včetně jejich hrdinného kapitána, vzpomíná na všechno, co prožili: jak se skrývali před nacisty s pomocí francouzského odboje, jak padli do pekelné pasti holocaustu, zatímco ruské i spojenecké armády postupovaly a Hitlerovo Německo se hroutilo pod vlastní tíhou.

Pořad můžete shlédnout 3.3. ve 21:00 na Prima ZOOM

Nahlásit chybu v článku


Zvýraznit příspěvky za posledních:

    Načítám diskuzi...