Prima ZOOM: Války v televizi

Foto: Zaostřeno na války. / YouTube

Každý čtvrtek večer můžete na televizní stanici Prima ZOOM sledovat unikátní blok dokumentů Zaostřeno na války. Na své si přijdou jak diváci zajímající se o druhou světovou válku, tak i diváci, které fascinují moderní válečné dějiny.

Dokumenty na Prima ZOOM

Prima ZOOM je dokumentárně vzdělávací televizní kanál společnosti FTV Prima. Své vysílání začal v pátek 1. února 2013 ve 20:00 na 3. multiplexu pozemního vysílání DVB-T. ZOOM je především televizní stanice pro ty, kteří chtějí vědět víc a poznat svět zblízka.

Sedm tematických bloků je pevně ukotveno od pondělí do neděle v premiérách od 20.00 do 23.00 hod. se zaměřením na: Největší katastrofy, Po stopách historie, Fascinující příroda, Úžasné oceány, Zázraky říše zvířat, Tajemství Země a vesmíru a právě blok válečných dokumentů Zaostřeno na války.

"Přinášíme další televizní tsunami, která nabídne nádhernou podívanou, bohaté informace a neotřelou zábavu. Diváci se mají na co těšit – opravdu bude na co se dívat. Své diváky si ZOOM zajisté najde ve všech cílových skupinách a přispěje k tomu, aby se skupina Prima stala televizní jedničkou," uvedl novou tlevizi v roce 2013 tehdejší šéf programu Primy, Petr Vladyka.

K televizi Prima ZOOM patří také integrovaný online magazín, na kterém si můžete přečíst nejen základní informace, ale také zajímavé články, jenž se budou tematicky vztahovat k jednotlivým dokumentům. Vedení televize navíc získalo k většině dokumentů internetová práva, a tak na play.iprima.cz umožňuje sledování živého vysílání online.

Pokud tedy svůj oblíbený pořad nestihnete, budete ho moci zhlédnout v internetovém archivu Prima PLAY po dobu několika dní.

Zaostřeno na války v květnu

5. 5. 20.00 – Letečtí stíhači v boji (Poslední střelec)

Nový dokumentární seriál Letečtí stíhači v boji rekonstruuje slavné bitvy s využitím nejmodernější digitální grafiky. Díky špičkové animaci budete mít pocit, jako byste se nebezpečných leteckých střetů skutečně zúčastnili a museli čelit nalétávajícímu nepříteli. Příběhy letí dopředu díky vzpomínkám a zážitkům těch šťastlivců, kteří je přežili. K tomu připočtěte vzácné archivní a původní záběry a je jasné, že dokumentární seriál Letečtí stíhači v boji není jenom o letadlech: do bitev se zapojují i tanky, helikoptéry, lodě nebo ponorky nasazené proti letadlům v operaci Pouštní bouře, korejské válce nebo válce ve Vietnamu.

12. 5. 20.00 – Letečtí stíhači v boji (Zabiják stíhaček Zero)

19. 5. 20.00 – Letečtí stíhači v boji (Zkáza japonského námořnictva)

26. 5. 20.00 – Letečtí stíhači v boji (Peklo nad Hanojí)

5. 5. 21.00 – Extrémní válka (Kandahár: Bitva na dvou frontách)

Ti, kteří bojovali ve válce na souši, moři nebo ve vzduchu, podrobně líčí vlastní zážitky. Seriál Extrémní válka rozebírá různé vojenské střety dějin. Zaměřuje se na to, kdo se jich zúčastnil a jaké zbraně při tom použil – obojí se nakonec stalo rozhodujícím zvratem na cestě k vítězství. Jak je možné změnit vývoj bojové situace ve vlastní prospěch? Uvidíte v Extrémní válce.

12. 5. 21.00 – Extrémní válka (Bagdád: Operace Thunder Run)

19. 5. 21.00 – Extrémní válka (Leyte: Odvaha na vlnách)

26. 5. 21.00 – Extrémní válka (Midway: Znovuzískání Pacifiku)

Zdroj: Zaostřeno na války

Nahlásit chybu v článku


Související články

Prima ZOOM: Zaostřeno na války (31. března)

Každý čtvrtek od 20:00 do 22:00 můžete na televizní stanici Prima ZOOM sledovat blog ...

Prima ZOOM: Zaostřeno na války (7. dubna)

Každý čtvrtek od 20:00 do 22:00 můžete na televizní stanici Prima ZOOM sledovat blog ...

Prima ZOOM: Zaostřeno na války (21. dubna)

Každý čtvrtek od 20:00 do 22:00 můžete na televizní stanici Prima ZOOM sledovat blog ...

Prima ZOOM: Zaostřeno na války (28. dubna)

Každý čtvrtek od 20:00 do 22:00 můžete na televizní stanici Prima ZOOM sledovat blog ...