Proč se Islámský stát bojí Izraele?

Izraelští vojáci; větší foto; ilustrační foto / IDF; CC BY 2.0

Graham Allison v článku Why ISIS Fears Israel na webu National Interest popsal účinnou strategii Izraele v boji proti tzv. Islámskému státu (IS). Strategie se dá shrnout velmi jednoduše: ”Pokud překročíte červenou čáru, draze za to zaplatíte.”

Izraelská cesta

Jak zdůrazňuje Allison, Izrael funguje v unikátním bezpečnostním prostředí, zásadně odlišného od Evropy nebo Spojených států. Přesto si lze vzít z izraelského přístupu inspiraci.

Zatímco evropské země a instituce se po teroristických útocích zmohou (alespoň z mediálního hlediska) na provolávání bezobsažného “Je suis ...(doplňte podle libosti)!”, izraelská strategie je mnohem ráznější.

V podstatě jde o stejnou strategii, jakou dodržoval Sovětský svaz a Spojené státy během studené války. Izrael jednoduše IS přesvědčil, že pokud zaútočí na židovský stát, mnohonásobně za to zaplatí. Jinak řečeno, případný zisk z útoku bude pro IS mnohem menší, než následné ztráty způsobené izraelskou armádou.

Aby byla izraelská strategie účinná, musí ctít tři základní zásady - jasnost, prokázané schopnosti a důvěryhodnost.

To znamená nastavit jasnou nepřekročitelnou červenou čáru” a velmi jasně ji teroristům vysvětlit. Dále jde o schopnost vojenské reakce, díky které protivník draze zaplatí za útok a samozřejmě důvěryhodnost - protivník musí vědět, že pokud provede útok, Izrael naprosto jistě odpoví zdrcujícím vojenským úderem.

Selhání jediné ze zásad zničí celou strategii. Například pokud nastavíte červenou linii, protivník ji překročí a vy se zmůžete jen na “Je suis...”, absolutně spadne vaše důvěryhodnost. Protivník ví, že může beztrestně zaútočit kdykoliv znovu. A vůbec nehraje roli, jak seriózní a věrohodné jsou vysvětlení, proč nelze na teroristický útok odpovědět silou - teroristé v takovém případě další hrozby a varování nebudou brát vážně.

Avšak druhou stranou mince této strategie je, jak říká vojenský stratég Thomas Schelling (nositel nobelovy ceny), že kvůli rovnováze není možné preemptivně masivně útočit na svého protivníka. Z toho důvodu se také izraelské jednotky nezapojují do přímých vojenských akcí proti IS.

Podle Allisona však američtí přední představitelé považují strategii odstrašováni teroristů jakou hloupou a naivní. Někteří zase poukazují na to, že teroristé chtějí pouze zabíjet a nebojí se smrti. Vyhrožování lidem, kteří chtějí zemřít, pak nedává smysl.

Izraelští stratégové jsou si vědomi všech rizik a nedokonalostí strategie odstrašení. Avšak přesto pokládají odstrašení za nejlepší taktiku boje proti svým nepřátelům. Izraelská armáda věří, že právě táto strategie Izrael chrání (ač rozhodně ne na 100 %) před útoky Íránu, Libanonu, Sýrie, před útoky polostátních organizací Hizballáhu a Hamásu a dokonce pře teroristickými skupinami jako IS, Al-Kajda a další.

Izraelští stratégové odmítají konsensus Washingtonu, že IS je hrozba "celého civilizovaného světa.” Izrael bere IS jen jako další teroristickou organizaci, která ani nespadá do první poloviny bezpečnostních hrozeb.

Bývalý šéf izraelské rozvědky Amos Yadlin provokativně IS glosoval slovy: “Na konci dne stejně hovoříme o několika tisících nespoutaných teroristů jezdících na pickupech a střílející z kalašnikovů a kulometů.”

Izraelská strategie odstrašení

Donedávna však byl problém, že Izrael detaily odstrašující doktríny udržoval před zájemci o poučení v tajnosti. To se změnilo až v srpnu minulého roku, kdy izraelský generálporučík Gadi Eizenkot, náčelník generálního štábu, publikoval neutajovaný dokument o obranné doktríně izraelské armády.

V dokumentu jsou například Hizballáh a Hamás označovány jako teroristické polostátní útvary. Polostátní útvary mají sídla vládnutí, drží území a vládnou populaci. Právě tyto tři atributy však představuji cíle, které jsou zranitelné “obecným odstrašováním” a “specifickým odstrašováním”.

Když Hizballáh a Hamás zjistí, že se musí starat o své lidi, jejich vzdělání, práci, školství a bezpečnost, nejsou tak náchylní k provádění každodenních teroristických akcí.

Obecné odstrašení je dosaženo tím, že izraelská armáda si udržuje drtivou vojenskou převahu a reputaci, jak Allison doslovně uvádí, mafiána Corleoneho ze slavného filmu Kmotr. Fiktivní italský mafián Corleone si ve filmu Kmotr bere vše osobně. Ve filmu jeho poradce říká: ”Pokud blesk udeří jeho přítele, tak si to Corleone bere osobně… nehody se nestávají lidem, kteří berou nehody jako osobní urážku.”

Jednoduše řečeno, podle Eizenkota musí být izraelská armáda vnímána jako “nepředvidatelný nepřítel”, který může reagovat velmi drsným způsobem.

Specifické odstrašení je pak uzpůsobeno konkretnímu protivníkovi - bere se v úvahu charakteristika protivníka, identita, schopnosti, cíle nebo možnosti. Izrael v rámci specifického odstrašení například vnucuje konkretnímu protivníkovi myšlenku, že proti Izraeli je “zbytečné pokračovat v boji” a připomíná mu “výsledky minulých konfrontací.”

Izraelská armáda se proto také pečlivě stará o to, aby si udržovala svou zdrcující vojenskou převahu a byla kdykoliv schopná zasáhnout proti nepříteli.

Tzv. “červená čára” je mediálně velmi jasně vymezena (hebrejsky i arabsky). Pokud někdo překročí červenou čáru, izraelská armáda provede “omezené útočné akce, které dají najevo”, že “pravidla hry” byla porušena. Avšak na druhou stranu, pokud se protivník chová podle pravidel, Izrael mu vyjde vstříc.

Hizballáh a Hamás jsou pro Izrael největší hrozbou. Hizballáh má údajně rozmístěno v Libanonu až 100 000 raket namířených na Izrael a oba útvary kopou podzemní tunely směrem k izraelským hranicím pro budoucí útoky. Izrael například v nedávných měsících objevil několik tunelů ukrytých 30 m hluboko.

Izrael si ale uvědomuje (a počítá s tím), že strategie odstrašení není dokonalá a je třeba se neustále přizpůsobovat nové situaci. Obrovským problémem jsou například “osmělí vlci”, kteří se sami zradikalizují a bez zadání “velení” provedou teroristický útok. Izrael se takové lidi snaží odradit tím, že po podobném útoku je zničen dům útočníka a jsou prováděny represivní akce proti jeho rodině.

Pro Izrael je IS jednoduše jen další teroristickou skupinou, proti které musí bojovat. Jako u všech protivníků má Izrael jasně vytyčeny tři červené linie: žádné útoky na Izrael; žádný transfer moderních zbraní teroristickým skupinám ohrožující Izrael; žádný transfer chemických zbraní teroristickým skupinám.

Podle Allison právě desítky izraelských letecký úderů v Sýrii proti dodávkám íránských zbraní Hizballáhu vysílají jasný vzkaz, že každé porušení pravidel Izrael potrestá.

Nebylo náhodou, že Izrael údajně zabil íránského generála na Golanských výšinách, když pozoroval izraelskou hranici a plánoval útok na Izrael. Ani to nebyla náhoda, když Izrael zabil ”slavného” operačního důstojníka Hizballáhu Samira Kuntara.

Zdroj: National Interest

Nahlásit chybu v článku


Související články

RoBattle - nový bojový robot z Izraele

Izraelská firma IAI (Israel Aerospace Industries) za týden na pařížské výstavě EUROSATORY 2016 ...

První F-35A Lightning II pro Izrael

V polovině minulého týdne izraelská vládní delegace slavnostně převzala na základně Fort Worth v ...

Proč je izraelské letectvo nejlepší na světě?

Díky špičkovému výcviku a chytrému využívání slabostí nepřítele patří izraelské letectvo mezi ...

Nový izraelský obrněný transportér Eitan

Izraelské ministerstvo obrany v pondělí předvedlo netrpělivě očekávaný kolový obrněný transportér ...

Přidávat diskuzní příspěvky a hlasovat pro článek mohou jen registrovaní. Prosím zaregistrujte se nebo se přihlašte!

Komentáře

Zvýraznit příspěvky za posledních:
 • skelet
  19:39 16.08.2016

  něco o strojovém zpracování dat
  https://krabice.wordpress.com/...

  něco o strojovém zpracování dat
  https://krabice.wordpress.com/...

 • gaunt2
  15:17 13.08.2016

  Proč by se měly tajné služby snažit útokům bránit? Každý takový útok znamená zvýšení jejich moci a rozpočtu. Útoky jsou jediný způsob jak zajistit podporu veřejnosti pro války na ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Proč by se měly tajné služby snažit útokům bránit? Každý takový útok znamená zvýšení jejich moci a rozpočtu. Útoky jsou jediný způsob jak zajistit podporu veřejnosti pro války na blízkém východě a umlčet kritiky omezování soukromí.
  Skrýt celý příspěvek

 • Blake
  10:45 13.08.2016

  na jednej strane suhlasim, ze plosne sledovanie ma giganticky potencial zneuzitia a ten anarchista vo mne sa trasie, ked to vidi, na druhu stranu, je ten potencial tak velky, aby ...
  Zobrazit celý příspěvek

  na jednej strane suhlasim, ze plosne sledovanie ma giganticky potencial zneuzitia a ten anarchista vo mne sa trasie, ked to vidi, na druhu stranu, je ten potencial tak velky, aby sme sa bali plosne sledovanie vyuzivat v prospech vsetkych?

  Pripominam, ze uz nie sme v dobe donasacov a statnej bezpecnosti, systemy plosneho sledovania su primarne pasivne, ktore zbieraju data a vyhodnocuju ich bez toho, aby niekde za kompom sedel agent a cital si v historii ake porno pozeras. Mimo zneuzitia je narusenie slobody bezneho slusneho cloveka nulove a narusenie sukromia de facto teoreticke. Stroj narusa sukromie cloveka az v momente, ked si jeho vystupne data prezera dalsi clovek.

  Ale je pravda, ze tento model je aplikovatelny na krajiny bez zavaznej korupcie na obcianskej urovni (korporatnu neriesim, to je mimo temy). U nas je mi jasne, ze zneuzitie tajnych sluzieb, a vseobecne sledovacich moznosti a pravomoci bezpecnostnych zloziek, je skor bezna vec, nez nepredstavitelny skandal.
  Skrýt celý příspěvek

 • Tonotime
  07:43 13.08.2016

  Blake...ako vies, ze teroristickym utokom nezabranili? Ako by si sa dozvedel o teroristickom utoku, ktoremu zabranili? ...
  Určite sú to zložité otázky veď tajné služby často vedú ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Blake...ako vies, ze teroristickym utokom nezabranili? Ako by si sa dozvedel o teroristickom utoku, ktoremu zabranili? ...
  Určite sú to zložité otázky veď tajné služby často vedú kamufláž aby zamlžili pravu podstatu svojích akcii. O niektorých sa dozvedáme až po 50 rokov z odtajnenia.
  Napríklad Britskí farmári sem tam tiež nechápali, keď sem tam pozerali ako vojaci rozmiesťnujú pred inváziou do Normandie za druhej svetovej nafukovacie tanky a lietadla na poliach.
  Aby zmiatli leteckí prieskum že sa chcú vylodiť v Pade Cale.
  Niektorí aj dnes hovoria že videli UFO, asi videli skôr skúšky prototypov nových lietajúcich strojov, alebo dronov. Armády majú radšej keď niekto vidí Ufónov ako ich tajné aktivity.
  1. Možno mohli zabrániť útokom 11. septembra na dvojičky. Viem to s výpovedí jedného agenta CIA, ktorý hovoril, že mu šéfovia v CIA zákázali informovať o tom domácu FBI. O útokov vedeli aj od upozornení od Francúzkych tajných a ešte jedného postSovietského štátu. NSA mala posledné poschodiach v dobe útoku zatmené, sú na to aj niekoľko fotografii na Internete. V USA nehovoria, že o útokoch nevedeli. Hovorili do medii, že došlo k nesúčinnosti medzi CIA a FBI.
  Je čudne že neskôr z niečoho podobného obvinil jeden zo šefov CIA Francúzkych tajných.
  Nakoniec Belgických obvinil Erdogan aj Greci, že im o teroristov predali informácie rok do predu.

  Nemusel som byť ani génius, či veštec ale pri nepokojov v Sýrii som už pred rokmi upozorňoval na utečencom a ironickí naznačoval, že EU bude potrebovať ploty.
  Tiež som pred rokmi upozorňoval ironickí, že si môžu schytať Erdoganovci tie dvojité trojíté hry prevratom povstanim a nech si dajú pozor!

  Ak modeluješ nepokoje, povstania, prevraty musíš počitáť aj s neznámymi. Niektoré veci sa vymknú s pod kontroly. Preto majú tajní pripravené aj plány B. Ani súperi nie sú padnutí.

  Napríklad v niektorých mediach sú zmienky, že Erdogana varovali ruskí tajní.
  Kto pozná lepšie musimských extremistov si vie predstaviť, že nie su tak padnutí aby sa dali nasmerovať iba do Ruska. To museli geostrategovia tajných vedieť.
  Ďalej museli vedieť, že teroristi sú často nevypočítateľní.
  Netvrdil som že veľkej časti teroristickích aktivit v USA, či EU nezabránili. Ináč by ich rozpustili.
  V niektorom americkom štáte rozpustili tajné služby a založili nové. Zdá sa mi v Brazilií. Aj v ČSFR sme vlastné rozpustili komunisticku ŠTB a založili nové. Nič hrozné sa nestalo. Neskôr sa asi zas reorganizovali, lebo sa nám štáty rozdelili.
  Tiež to sledovanie v naších štátov bolo zneužite. V SR to nakoniec priznal v mediach jeden zo šefov tajných, že napríklad tajní boli zneužiti za pôsobenia Lexu. Napríklad zavlečenie prezidentovho syna do Rakúska. V ČR bežal megaškandál s odpočúvanim Nečasovej manželky pre Nečasovu milenku. Dokonca aj jej šoféra pre lásku.
  V Prahe padol aj rozsudok nad jedným žiarlivym policajtom, ktorý šmíroval svoju milú pomocou mestských kamier.
  Do naších tajných sa až na výnimky tak nepúšťam. Museli reagovať na celosvetový trend naštartovany v USA, Číne v plošnom špehovaní sveta. Tajní naších štátov určite nemaju takú techniku a brániť im v modernizácii by bolo aj oslabenie našej obrany, keď to robia v obrovských rozmeroch naše podarené veľmoci.
  Napríklad Amnesty International upozorňovala aj na Čínu. V Číne pracuje iba na špehovaní Internetu údajne cez dva milióny pracovníkov. Ako krásne by sa takto v naších štátov vyriešila nezamestnanosť?
  Snowden upozornil že Britskí elektronickí tajní su údajne horší ako NSA. Šmírujú nám aj pubertiakov a deti pri Inetnetových hrách.
  Ja vystupujem proti plošnému špehovaniu občanov Západu a sveta a možnému zneužívaniu takéhoto špehovania. Recept nepoznám, lebo keby sme dosiahli zákaz u nás, neznamená to že by s tým prestali iní, napríklad v Číne, Rusku.
  Zatiaľ mám jediny recept upozorňovať na tento fenomen dnešnej doby, čo najviac sa snažiť približovať k pravde. Ľutujem dnešnu mládež, čo za špehovaciu a archivovaciu dobu sme pomáhali naštartovať bez väčších protestov.
  Naše generácie sú už ale unavené. Prežili sme revolúciu a každá revolúcia prináša prepad životnej urovne. Prežili sme rozdelenie republík aj to prinieslo prepad. Prežili sme druhu hospodársku krízu. Nech si v tom poriadok urobia nastupujúce generácie, ak túžia po slobode.
  V extrémnom plošnom nekontrolovanom špehovaní vidím aj začiatok konca demokrácie na Západe.
  Skrýt celý příspěvek

 • gaunt2
  03:14 13.08.2016

  Na hloupé otázky neodpovídám. Byl bych smazán.

  Na hloupé otázky neodpovídám. Byl bych smazán.

 • Kruan
  02:18 13.08.2016

  Gaunt: hele, proč vlastně bolševici nemají rádi lidi s jiným názorem?

  Gaunt: hele, proč vlastně bolševici nemají rádi lidi s jiným názorem?

 • Blake
  18:01 12.08.2016

  Tonotime,
  >Načo im to všetko je keď teroristickým útokom aj tak nezabránili?

  ako vies, ze teroristickym utokom nezabranili? Ako by si sa dozvedel o teroristickom utoku, ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Tonotime,
  >Načo im to všetko je keď teroristickým útokom aj tak nezabránili?

  ako vies, ze teroristickym utokom nezabranili? Ako by si sa dozvedel o teroristickom utoku, ktoremu zabranili? Tajne sluzby nemaju vo zvyku sa chvalit svojou cinnostou, minimalne z dovodu utajenia postupov, ktore pouzivaju. Alebo cakas, ze zabrania vsetkym teroristickym cinom, do posledneho?

  Iste, echelon a pod. je paradna vec na kvalitnejsiu rozviednu cinnost, ale tvrdit, ze sledovanie komunikacnych kanalov nebrzdi terorizmus je minimalne dezinformacia.
  Skrýt celý příspěvek

 • Tonotime
  13:03 12.08.2016

  Tiež si nemyslím ako naznačil pán gaunt2...Nemyslím si, že by blízký východ vypadal dnes lépe, kdyby...
  Niekto naznačuje napríklad, že šlo o to aby islamisti boli nasmerovaní do ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Tiež si nemyslím ako naznačil pán gaunt2...Nemyslím si, že by blízký východ vypadal dnes lépe, kdyby...
  Niekto naznačuje napríklad, že šlo o to aby islamisti boli nasmerovaní do Ruska. Prác na to bolo dosť od povstania v Afghanistane proti Rusom.
  Iní naznačujú ropné záujmy, otázky plynovodov.
  Iní stvorenie ISIL, podporu Islamistovov.
  Tiež som písal o rozšírenom Pulsudského koridoru.
  Strategie rozsobášiť islamistov aby nezískali s ropy veľkú silu, nerobili konkurenciu.
  Strategická podpora Izraela.
  Viem, že na Egypt a prieplav má vyčlenené CIA osobitné oddelenie.
  Nejako im nevadilo veľmi aj keď tam vládlo Muslimské bratstvo, či nastal prevrat.
  Zarazili ma niektorí geostrategovia ako napriklad G. Friedman na linku Místem války Europa?: https://www.youtube.com/watch?...
  Na inom linku sa ospravedlňoval Britský premier za vojnové zločiny v druhej vojne v Iraku
  http://www.topky.sk/cl/11/1506...
  Obviňoval s toho aj tajných. Prepukli správy, že plán mali vypracovaný rok dopredu.

  Motívov je na tisíce. Zo všetkého obviňovať USA ale nemôžme?
  Tak o čo tam ide?
  Akosi sa málo píše o geostratégov CIA.
  Veľa mi trvalo keď som sa dozvedel napríklad o DARPE, polovojenskej organizácie, malej skupine supermozgov, ktorí rotujú. Boli založení aby zabránili budúcim technologickým prekvapeniam Ruska a podobne.
  Svetom prebehli aféry o obrovskom plošnom špehovaní sveta NSA. Amnesty preposielala link že iba roku 2013 snímali a archivali 5 miliárd mobilov denne a desiatky miliárd aktivít na Internete. Spojenctvo piatých očí v špehovani sveta na čele s USA, Britmi.
  Načo im to všetko je keď teroristickým útokom aj tak nezabránili?
  Superveľmoc v špehovaní sa nemusí podieľať až tak na mieri a bezpečnosti vo svete.
  Geostrategovia na superpočítačov modelujú nepokoje vo svete a stačí sem tam niekoho popostrčiť, vyprovokovať, vyzbrojiť, niekomu stači financie, niekto potrebuje informácie, satelitné snímky, poradcov.
  Supepočítače vypracovavajú vhodne modely podľa dôležitosti záujmov.
  Napríkad
  Záujem č1. je destabilizovať Rusko, BRICS, Šanghajský Spolok.
  č2. Kde pôjdu utečenci, teroristi? No predsa do EU alebo Ruska to majú z Blízkeho Východu bližšie. Do USA sa ich určite toľko na chatrných ľodkach nedostane.
  č3. Čo ak aj niektorí teroristi zautočia? Najde sa len dostatok dôvodov na zvýšenie financovania tajných, zvyšovania právomoci tajným. Obmedzenia slobody, demokrácie
  aby ich ani náhodov nedobehli tajní z Ruska, Číny. Zavrie sa huba rôznym odporcom, pacifistom.
  č4. Svetové ceny fosílnych palív. Napríklad Západu vyhovujú nízke ceny ropy. Rusko destabilizujú, obmedzujú možnosti na prezbrojenie.
  Alebo nakoľko si zarobia ich korporácie.
  č5. Zbrojné zákazky. V rozvrátenych krajinách je stále potreba zbraní. Dostatok dôvodov na vlastné zbrojenie a strašenie.

  Potom už stačí ťahať za správne nitky. Sem tam niečo popostrčiť správnym smerom, cez korupciu, spojencov, tajných, finančne, vyprovokovať, aby to vyhovovalo jednej zo strategii vypracovaných na superpočítačoch.
  Vždy sa nájdu vhodné stratégie ako zo situácie vhodne ťažiť.
  Skrýt celý příspěvek

 • gaunt2
  00:51 12.08.2016

  Nemyslím si, že by blízký východ vypadal dnes lépe, kdyby v roce 2008 vyhrál John McCain.

  Nemyslím si, že by blízký východ vypadal dnes lépe, kdyby v roce 2008 vyhrál John McCain.

 • gaunt2
  00:07 12.08.2016

  cejkis: Těžko říct jestli za to může jen Obama. Docela bych i věřil, že je skutečně pacifista který podlehl tlaku okolí. S podporou islamistů začal už Reagan a ostatní prezidenti v ...
  Zobrazit celý příspěvek

  cejkis: Těžko říct jestli za to může jen Obama. Docela bych i věřil, že je skutečně pacifista který podlehl tlaku okolí. S podporou islamistů začal už Reagan a ostatní prezidenti v tom pokračují. Podle Wesleyho Clarka byly tyhle akce naplánované už dlouho před Obamou. I kdyby byl Obama skrytý muslim, jak se říká, tak ho nenechají o takových věcech rozhodovat. Jsem přesvědčen, že Clintonová bude ještě mnohem agresivnější než Obama. Pokud vyhraje.
  Skrýt celý příspěvek

 • cejkis
  23:37 11.08.2016

  gaunt2
  Mnohem zajímavější jsou dodávky US zbraní do Egypta.

  Po převratu v Egyptě v čelem s Muslimským bratrstvem začal Obama plánovat dodávky dalších zbraní včetně tanků ...
  Zobrazit celý příspěvek

  gaunt2
  Mnohem zajímavější jsou dodávky US zbraní do Egypta.

  Po převratu v Egyptě v čelem s Muslimským bratrstvem začal Obama plánovat dodávky dalších zbraní včetně tanků Abrams, bitevních vrtulníků Apache do Egypta.
  Po dalším převratu a postavení Muslimského bratrstva mimo zákon byly všechny US dodávky zbraní zastaveny.
  Dále NATO tlačilo na Francii, aby nedodala lodě Mistral Rusku. Ve finále byly dodané Egyptu a pár dní před předáním vyšla v Amnesty International (hlavním donátorem George Soros) zpráva jak Evropa nerespektuje zákaz dodávek zbraní do Egypta.

  Dodávky zbraní Egyptu velmi ochotně nahradilo Rusko.

  Hlavním podporovatelem islamistů byl je a bude Obama. Po jeho prezidentování je Blízký východ na hadry a bude trvat desetiletí než tamní lidé budou moci žít alespoň na úrovni jako před Obamou.
  Skrýt celý příspěvek

 • gaunt2
  22:11 11.08.2016

  cejkis: To by vysvětlovalo, proč v té době USA odmítaly Iráku dodat zbraně.

  cejkis: To by vysvětlovalo, proč v té době USA odmítaly Iráku dodat zbraně.

 • semtam
  22:00 11.08.2016

  Pavel1

  Nic proti, ale vsadil bych boty, že kdyby ti řekl ujko Sam, ať skočíš, že budeš lítat jako pták. Tak to uděláš.

  Pavel1

  Nic proti, ale vsadil bych boty, že kdyby ti řekl ujko Sam, ať skočíš, že budeš lítat jako pták. Tak to uděláš.

 • semtam
  21:53 11.08.2016

  Logik

  Děláte si srandu, netrpim grafománií, abych vypsal všechny státy světa. které nevedou Hezballah za teroristickou organizaci.

  Tudíž vypíši jen ty co ano: Izrael, USA, ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Logik

  Děláte si srandu, netrpim grafománií, abych vypsal všechny státy světa. které nevedou Hezballah za teroristickou organizaci.

  Tudíž vypíši jen ty co ano: Izrael, USA, Kanada, Austrálie a Arabská liga. U ní je navíc sporné to, že v některých zemí se vede Hezballah jako hnutí odporu nikoli jako teroristická organizace a EU jak jsem již psal.
  Skrýt celý příspěvek

 • cejkis
  21:51 11.08.2016

  Dále jsem tu četl názor, že USA stvořily ISIL.

  Původní záměr USA, Kataru a Saudů svrhnout pomocí opozice Asada se díky Syrské armádě téměř podařilo zastavit. Apel jednoho z ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Dále jsem tu četl názor, že USA stvořily ISIL.

  Původní záměr USA, Kataru a Saudů svrhnout pomocí opozice Asada se díky Syrské armádě téměř podařilo zastavit. Apel jednoho z představitelů syské opozice, že již vydrží proti Syrské armádě jen měsíc započal masivní podporu ze strany Saudů, Kataru a USA.

  Následný přesunu těchto islamistů do opuštěného Iráku plného zanechaných US zbraní jistě nebyl náhodný. Islamistům se velmi rychle podařilo obsadit značná část iráckého území, vyzbrojit se a získat finance. Následné zpětné tažení do Sýrie bylo již pro tento region fatální.

  A tady máte na toto téma reportáž i s originálními záběry, na které by již nikdo z diskutujících nevzpomněl.

  https://www.youtube.com/watch?...
  Skrýt celý příspěvek

 • cejkis
  21:29 11.08.2016

  Logik odpovědi v návaznosti nad polemikou proč Saudové, Katar a US podporují islamisty.

  Proč by US chtěly stavět ze Zálivu plynovod do Evropy ? Největší plátci daní v US, ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Logik odpovědi v návaznosti nad polemikou proč Saudové, Katar a US podporují islamisty.

  Proč by US chtěly stavět ze Zálivu plynovod do Evropy ? Největší plátci daní v US, sponozoři Obamy a Clintonové plyn na arabském poloostrově těží. Majitelé plynu jsou Saudové a Katar. Tato trojka živí islamisty v Sýrii. Zkapalnělý zemní plyn z USA či Perského zálivu není konkurenceschopný proti plynovodům z Ruska. Proto potřebují potrubí.
  Jedna trasa vede přes Gruzii. Snaha vtáhnout Gruzii do NATO a postavit zde plynovod, byla ze strany Ruska ukončena. Aktuální snaha postavit plynovod skrze Sýrii je blokována prezidentem, který spolupracuje s Ruskem Zmíněná trojka "demokratickou metodou" podporuje opozici, aby zde vládl prezident, který nebude spolupracovat s Ruskem. Plynové zdroje má nově rovněž Egypt. Opět stejný scénář dokonce opět přes Muslimské bratrstvo. Dále se hraje poker o ekonomický vliv na islamistické Turecko. Zatím to vypadá, že zde bude ruský plynovod. Tak to bychom měli Blízký východ.

  Načal jste Lybii a spojil to dohromady s Blízkým východem a zakončil polemikou o klikatém plynovodu. Hezká demagogie, tak to trochu rozmotáme. Lybiie není o US těžařských společnostech, ale o francouzském TOTALu, který měl ambice těžit zde ropu a zemní plyn. Proto takové francouzské angažmá. Proto francouzská letadla zastavila na poslední chvíli Kaddafího jednotky před rozdrcením opozice v době, kdy se teprve projednávala rezoluce v OSN.
  A pro připomenutí, Itálie se náletů neúčastnila, pouze dala k dispozici svá letiště. Důvod je prostý. Italská společnosti ENI měla s Kaddafím uzavřené ropné kontrakty.

  Můžete si dál psát o hodném strýčku samovi a zlém putinovi. Svět je o geopolitice a geopolitika je o globálních finančních hráčích. Zatímco prezidenti západních zemí jsou loutky těchto finančníků, tak Putin je jediný státník, který s Rothschieldy, Saudským králem, Katarskou rodinou a několika Číňany hraje stejný poker. Je možné, že se dočkáme i Trumpa, který svou bitvu s Rothschieldy vede již naprosto veřejně.
  Skrýt celý příspěvek

 • gaunt2
  20:58 11.08.2016

  *Malikimu

  *Malikimu

 • gaunt2
  20:56 11.08.2016

  Pavel1: Sektářské násilí rozdmýchaly USA. Bez nich by nikdo neřešil kdo je šíta a kdo sunita. Podporovali Šíty proti Sadámovi a Sunnity proti Malákímu. Dnes podporují IS. V irácké ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Pavel1: Sektářské násilí rozdmýchaly USA. Bez nich by nikdo neřešil kdo je šíta a kdo sunita. Podporovali Šíty proti Sadámovi a Sunnity proti Malákímu. Dnes podporují IS. V irácké i syrské armádě jsou lidé všech náboženství včetně sunnitů. V teroristických skupinách jsou často cizinci. Například čečenští islamisté, které západ dlouhodobě podporuje. Je to jejich strategie všude na světě. Podporují ty nejnenávistnější skupiny obyvatel.
  Skrýt celý příspěvek

 • Pavel1
  20:46 11.08.2016

  "IS je dílo USA" Něco takového může z huby vypustit jen volksrusácký vylízanec. IS potažmo ISIL vznikl jen a pouze proto, že bývalí saddámovi důstojníci se dali do kupy se ...
  Zobrazit celý příspěvek

  "IS je dílo USA" Něco takového může z huby vypustit jen volksrusácký vylízanec. IS potažmo ISIL vznikl jen a pouze proto, že bývalí saddámovi důstojníci se dali do kupy se sunitskými kmeny, které byly pro změnu extrémně nespokojené s politikou šíitského militanta a iráckého premiéra Málikího, který na nátlak z Teheránu přestal se sunity po odchodu američanů z Iráku spolupracovat. Rovnice je zcela jasná: nekompetentní šíita jehož diletantismus vedl, k tomu, že velké množství amerických zbraní se dostalo do rukou IS + masoví a dobře vyškolení vrazi z dob saddámových časů + zákulisní iránské tlaky = IS.
  Skrýt celý příspěvek

 • gaunt2
  20:24 11.08.2016

  logik: Ty články jsou z června 2014. Tehdy Irák podporu a zbraně opravdu žádal. Američané dodávky zbraní zdržovali a letecká podpora byla taková, že po zapojení Ruska Irák raději ...
  Zobrazit celý příspěvek

  logik: Ty články jsou z června 2014. Tehdy Irák podporu a zbraně opravdu žádal. Američané dodávky zbraní zdržovali a letecká podpora byla taková, že po zapojení Ruska Irák raději požádal o pomoc Rusy. Rusové dodali su-25 když byl Irák v nouzi a Američané odmítali dodávat zbraně. Řekl bych, že Iráčané vědí lépe než ty, kdo je na jejich straně.

  http://www.businessinsider.com...
  Skrýt celý příspěvek

 • logik
  20:09 11.08.2016

  gaunt: ty máš hodně selektivní vnímání světa, co? Viz ...
  Zobrazit celý příspěvek

  gaunt: ty máš hodně selektivní vnímání světa, co? Viz např.
  http://zpravy.idnes.cz/irak-za...
  http://www.bbc.com/news/world-...
  https://www.washingtonpost.com...

  superme: zkus si přečíst moji odpověď ještě jednou a pak se zamysli nad tím, jaký jsi demagog, když z ní vytrháváš kousky, aby ses měl na čem točit

  semtam: ...a proto je Hizbaláh defakto prodloužená ruka iránu, což je stát na islámských základech....
  Nepiště, kdo je dal na seznam teroristů, napiš radši, kdo je v současné době za teroristy nepovažuje...
  O tom, jaké podle Vás neteroristické činy dělal hizbaláh, si přečtěte třeba zde:
  https://web.archive.org/web/20...
  Skrýt celý příspěvek

 • gaunt2
  19:15 11.08.2016

  logik: Právě že chyba je, že se USA angažují přestože je tam nikdo (snad s výjimkou IS) nechce. Srovnání s Ukrajinou by platilo, kdyby ukrajinská vláda odmítala "pomoc" Ruska v ...
  Zobrazit celý příspěvek

  logik: Právě že chyba je, že se USA angažují přestože je tam nikdo (snad s výjimkou IS) nechce. Srovnání s Ukrajinou by platilo, kdyby ukrajinská vláda odmítala "pomoc" Ruska v boji se separatisty.
  Skrýt celý příspěvek

 • semtam
  19:15 11.08.2016

  logik

  Zkusil jste odpovědět hodně stroze a k tomu navíc ještě blbě. Vytvoření státu na islámských základech zavrhl Hezbollah, když byl ještě v plínkách tudíž cca rok 1985. jak ...
  Zobrazit celý příspěvek

  logik

  Zkusil jste odpovědět hodně stroze a k tomu navíc ještě blbě. Vytvoření státu na islámských základech zavrhl Hezbollah, když byl ještě v plínkách tudíž cca rok 1985. jak již napsal Superme, křesťany můžem najít i v řadách Hezballahu. EU dala Hezbollah na seznam teroristů a to jen vojenské křídlo této organizace až v roce 2013, poté co šli do boje proti teroristům v Sýrii.

  Je pravdou, že lepší srovnání s IS by mohla absolvovat SA. V některých bodech by i dokonce IS se zařadil mezi pomyslné umírněné.
  Skrýt celý příspěvek

 • Superme
  19:09 11.08.2016

  logik - Tak když to říká současné vedení EU tak to musí být pravda :) To jinak nejde, ti mají totiž vždy pravdu.

  logik - Tak když to říká současné vedení EU tak to musí být pravda :) To jinak nejde, ti mají totiž vždy pravdu.

 • logik
  18:24 11.08.2016

  gaunt2: takže chyba USA je, že se neangažovala v boji proti terorismu - ač ji Irák nechtěl. Ale když se angažovala v Sýrii proti vůli Asada, zas to bylo špatně. Tak co teda měla ...
  Zobrazit celý příspěvek

  gaunt2: takže chyba USA je, že se neangažovala v boji proti terorismu - ač ji Irák nechtěl. Ale když se angažovala v Sýrii proti vůli Asada, zas to bylo špatně. Tak co teda měla USA dělat? Když nezasáhla, je to špatně, kdyby zasáhla, také. Nějak si ty Tvé argumenty začínají protiřečit....

  A že irácká zkorumpovaná vláda, která byla jednou z příčin vzniku IS (díky perzekuci menšinových sunitů v zemi) jednou nechtěla zásah USA něco dokazuje? Fakt?
  Dokazuje také to, že např. Ukrajina nechce nic mít s Ruskem, to, že rusové podporují terorismus? Argument asi tak na stejné úrovni...
  Skrýt celý příspěvek

 • logik
  18:19 11.08.2016

  superme: kupodivu, netvrdím to jen já a USA, ale např. i liga arabských států, evropská unie.
  V podstatě jediný, kdo to z významnějších hráčů na blízkém východě (ostatním je to ...
  Zobrazit celý příspěvek

  superme: kupodivu, netvrdím to jen já a USA, ale např. i liga arabských států, evropská unie.
  V podstatě jediný, kdo to z významnějších hráčů na blízkém východě (ostatním je to putna, takže že to netvrdí nic neznamená) to teď netvrdí je Irán (kterej ho defakto založil) a Rusko, který s ním teď spolupracuje.
  Skrýt celý příspěvek

 • gaunt2
  18:05 11.08.2016

  logik: Proč tedy byla Irácká vláda proti účasti Američanů v bojích proti IS a naopak žádala o pomoc Rusy? Asi věděli své. Američané jim potom "omylem" zabili několik vojáků a ...
  Zobrazit celý příspěvek

  logik: Proč tedy byla Irácká vláda proti účasti Američanů v bojích proti IS a naopak žádala o pomoc Rusy? Asi věděli své. Američané jim potom "omylem" zabili několik vojáků a irácká vláda změnila názor.
  Skrýt celý příspěvek

 • logik
  17:41 11.08.2016

  gaunt: to myslíte ty fotky klasickejch návěsů, které Rusko vydávalo za cisterny, jen aby zakrylo fakt, že největším odběratelem ropy od IS je Asad (vcelku pochopitelně - syrská ...
  Zobrazit celý příspěvek

  gaunt: to myslíte ty fotky klasickejch návěsů, které Rusko vydávalo za cisterny, jen aby zakrylo fakt, že největším odběratelem ropy od IS je Asad (vcelku pochopitelně - syrská ekonomika je na svá ropná pole navázaná: přes všechnu ideologii, stejně jde vždycky nakonec o prachy).

  USA možná nepřerušili za rok boje nějaké hypotetické dodávky do turecka, ale narozdíl oproti Rusku mají v boji proti IS prokazatelně řádově větší úspěchy. Takže tvoje argumentace se zakládá na smýšlenkách a selektivně vybraných skutečnostech, aby ti to sedlo do Tvého vidění světa.
  Skrýt celý příspěvek

 • Superme
  17:39 11.08.2016

  semtam - Nemůžeš po člověku, který si myslí, že cokoli co udělá nebo řekne US je správné, aby poznal rozdíl mezi Hizballahem a IS. Prostě USA řekli, že Hizballah jsou teroristé a ...
  Zobrazit celý příspěvek

  semtam - Nemůžeš po člověku, který si myslí, že cokoli co udělá nebo řekne US je správné, aby poznal rozdíl mezi Hizballahem a IS. Prostě USA řekli, že Hizballah jsou teroristé a tak to prostě je :) To, že je podporují třeba křesťané z regionu je nepodstatné, stejně jako je nepodstatné to, že bojovníci Hizballahu křesťany cvičí :)

  gaunt2 - Ať chceš nebo ne, tak Izrael musí mít tvrdý přístup jinak by nedopadli moc dobře. Nebýt tvrdého a radikálního přístupu, tak by dnes Izrael již ani nemusel existovat. To je prostě skutečnost a díky tomu je to stabilní ostrůvek jinak ve velice neklidném regionu.
  V tomto musím velice vyjímečně souhlasit s Rimrem: "Úžasné jak někteří jedinci křičí mocným hlasem proti do EU imigrujícím šmejdům, leč ve chvíli kdy jde o Izrael se z nich šmahem stávají chudáčci úpící pod BRUTÁLNÍ blokádou! "

  Prostě Izrael se tak chovat musí. Stejně jako by se tak měla začít chovat Evropa!
  Skrýt celý příspěvek

 • gaunt2
  17:38 11.08.2016

  Ztalyn: Také jsem přesvědčený, že je to záměr.

  Ztalyn: Také jsem přesvědčený, že je to záměr.

 • Ztalyn
  17:34 11.08.2016

  RiMr71

  Osobně si myslím, že by se uprchlická krize měla řešit tam kde vznikla a "netahat je sem".
  Návrat striktně řízených kolonií a tak podobně. Ale to je samozřejmě naprosto ...
  Zobrazit celý příspěvek

  RiMr71

  Osobně si myslím, že by se uprchlická krize měla řešit tam kde vznikla a "netahat je sem".
  Návrat striktně řízených kolonií a tak podobně. Ale to je samozřejmě naprosto neslučitelné se sebevražednými tendencemi současných nejen EU lídrů...


  Takže znovu, neexistuje nic jako uprchlická krize. Jde o projekt EUROMED, schválený v roce 1997 evropskou komisí, předchudce EU. Jde o přesun 80 000 000 muslimů ze zemí - Alžírsko, Egypt, Izrael, Jordánsko, Libanon, Sýrie, Maroko, Tunisko a Palestina

  Jje to neuvěřitelná náhoda, že za 10 let v těchto zemích zuří války. Evropší "lídři" byly velcí vizionáři.

  A naprostá náhoda, že v seznamu figuruje izrael. Protože židé, ti mají vedoucí úlohu "učit" evropu, jak být multikultutní, bez toho, evropa nepřežije.
  Skrýt celý příspěvek

 • gaunt2
  17:23 11.08.2016

  RiMr71: Možná by stačilo je nechat na pokoji. Lidi co jsou proti imigraci jsou většinou mnohem menší rasisté než lidi co by chtěli kolonizovat. To, že se pohybuješ v multikulti ...
  Zobrazit celý příspěvek

  RiMr71: Možná by stačilo je nechat na pokoji. Lidi co jsou proti imigraci jsou většinou mnohem menší rasisté než lidi co by chtěli kolonizovat. To, že se pohybuješ v multikulti prostředí, ještě neznamená, že se nad těmi lidmi rád nevyvyšuješ.
  Skrýt celý příspěvek

 • RiMr71
  17:16 11.08.2016

  K "imigrujícím šmejdům" jsem měl dát uvozovky, moje chyba. Páč já je tak nenazývám (jsem z opravdu hodně "multikulturní" rodiny, máme tam kromě asiata asi všechno, včetně žida, ...
  Zobrazit celý příspěvek

  K "imigrujícím šmejdům" jsem měl dát uvozovky, moje chyba. Páč já je tak nenazývám (jsem z opravdu hodně "multikulturní" rodiny, máme tam kromě asiata asi všechno, včetně žida, muslima, černocha a jestli do dceři vydrží, tak i Rus bude :) ) . Myslel jsem tím hanlivá označení (a to mnohem horší) kterými je často častují ti, kteří pak ty samé ohnivě obhajují, pokud se to dá využit vs. Izrael atd.
  Osobně si myslím, že by se uprchlická krize měla řešit tam kde vznikla a "netahat je sem".
  Návrat striktně řízených kolonií a tak podobně. Ale to je samozřejmě naprosto neslučitelné se sebevražednými tendencemi současných nejen EU lídrů...
  Skrýt celý příspěvek

 • gaunt2
  16:59 11.08.2016

  logik: IS je dílo USA. Od začátku měl sloužit k oslabení Irácké šítské vlády, která se příliš přátelila s Iránem a ke svržení Assada. Dohledej si někde, jak krátce po vzniku IS ...
  Zobrazit celý příspěvek

  logik: IS je dílo USA. Od začátku měl sloužit k oslabení Irácké šítské vlády, která se příliš přátelila s Iránem a ke svržení Assada. Dohledej si někde, jak krátce po vzniku IS Američané přerušili dodávky zbraní do Iráku. Američané za celý rok "boje" proti IS nebyli schopni přerušit jeho prodeje ropy do Turecka.
  Skrýt celý příspěvek

 • logik
  16:53 11.08.2016

  gaunt2: blbost a demagogie. Evidentně nejsilnější protirežimní síla v Sýrii je IS. Chceš tvrdit, že vojáky IS tam vozí USA?

  Válka v sýrii byla USA neUSA - ti se do ní na ...
  Zobrazit celý příspěvek

  gaunt2: blbost a demagogie. Evidentně nejsilnější protirežimní síla v Sýrii je IS. Chceš tvrdit, že vojáky IS tam vozí USA?

  Válka v sýrii byla USA neUSA - ti se do ní na začátku příliš nemíchali. Jediné, co s tou válkou šlo dělat bylo ji co nejrychleji ukončit za pomoci mezinárodních sil - a tím zabránit kulminaci sil IS. A tam to rozhodně nebylo USA, kdo to zablokoval....

  dusan:
  1) on někdo dělá statistiku zboží pašovaného tunelama?
  2) ne že bych schvaloval postoj izraele ke gaze, ale on Izrael může za to, že Hamas krade humanitární pomoc a pak je tam málo potravin?
  Skrýt celý příspěvek

 • honza64
  16:51 11.08.2016

  Aby byla izraelská strategie účinná, musí ctít tři základní zásady - jasnost, prokázané schopnosti a důvěryhodnost.

  To znamená nastavit jasnou nepřekročitelnou “červenou čáru” a ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Aby byla izraelská strategie účinná, musí ctít tři základní zásady - jasnost, prokázané schopnosti a důvěryhodnost.

  To znamená nastavit jasnou nepřekročitelnou “červenou čáru” a velmi jasně ji teroristům vysvětlit. Dále jde o schopnost vojenské reakce, díky které protivník draze zaplatí za útok a samozřejmě důvěryhodnost - protivník musí vědět, že pokud provede útok, Izrael naprosto jistě odpoví zdrcujícím vojenským úderem.

  Pánové k této části článku není co dodávat. Výše napsané chybí drtivé politické reprezentaci západního světa.
  Skrýt celý příspěvek

 • Ztalyn
  16:50 11.08.2016

  RiMr71

  Import 80 000 000 muslimů (šmejdů) byl zařízen evropskou komisí v roce 97, projektem euromed - Alžírsko, Egypt, Izrael, Jordánsko, Libanon, Sýrie, Maroko, Tunisko a ...
  Zobrazit celý příspěvek

  RiMr71

  Import 80 000 000 muslimů (šmejdů) byl zařízen evropskou komisí v roce 97, projektem euromed - Alžírsko, Egypt, Izrael, Jordánsko, Libanon, Sýrie, Maroko, Tunisko a Palestina

  na to se velmi zapomíná, pak tady lidé pletou nějaké války, imigrační vlny a další hloupou demokratickou propagandu
  Skrýt celý příspěvek

 • gaunt2
  16:40 11.08.2016

  logik: Kdyby tam USA nenavezli žoldáky ze zahraničí, tak by nebylo co řešit.

  logik: Kdyby tam USA nenavezli žoldáky ze zahraničí, tak by nebylo co řešit.

 • dusan
  16:40 11.08.2016

  RiMr71

  Odpručil by som viac ľudskosti a menej primitívnosti ..... také isté primivne názory na imigrantov totiž počúvajú i napr. našinci vo VB ... a tiež je zbytočné vysvetľovať ...
  Zobrazit celý příspěvek

  RiMr71

  Odpručil by som viac ľudskosti a menej primitívnosti ..... také isté primivne názory na imigrantov totiž počúvajú i napr. našinci vo VB ... a tiež je zbytočné vysvetľovať mnohým domácim, že sú to hlúposti ....

  Človek nikdy nevie, kedy sa stane tým "imigrujúcim šmejdom" ....takže aby ste tak neskončil i Vy .... neprajem ....

  A čo sa týka tej blokády .... masívne sa porušuje pašovaním cez tunely ... a najpočetnejšia komodita ? .. .potraviny ....
  Skrýt celý příspěvek

 • logik
  16:37 11.08.2016

  rimr: sice bych to napsal jinak a rozhodně bez nějakého nálepkování, ale to, že pro některé zde evidentně není zeď jako zeď, to už jsem sem chtěl napsal také....

  gaunt2: až na ...
  Zobrazit celý příspěvek

  rimr: sice bych to napsal jinak a rozhodně bez nějakého nálepkování, ale to, že pro některé zde evidentně není zeď jako zeď, to už jsem sem chtěl napsal také....

  gaunt2: až na to, že za současnou humanitární katastrofu v Sýrii může zdaleka nejvíce rusko, protože to zablokovalo rezoluci OSN, která by umožnila situaci řešit už v 2013, tedy před uprchlickou vlnou.

  semtam: např. to, že to jsou obě fundamentalistické organizace násilím prosazující své náboženství?
  Skrýt celý příspěvek

 • gaunt2
  16:22 11.08.2016

  RiMr71: Za šmejdy je označuješ možná ty. Mně je těch lidí docela líto. Doufám, že západní politiky, kteří je do této situace dostali čeká spravedlivý trest.

  Gaza je úplně stejné ...
  Zobrazit celý příspěvek

  RiMr71: Za šmejdy je označuješ možná ty. Mně je těch lidí docela líto. Doufám, že západní politiky, kteří je do této situace dostali čeká spravedlivý trest.

  Gaza je úplně stejné Gheto jako jako bylo ve Varšavě za Hitlera.

  Pěkný článek o současném Izraeli:

  http://literarky.cz/blogy/tere...

  Je snadné označit každého, kdo kritizuje politiku Izraele za antisemitu. Je generál Golan také antisemita? Je zajímavé, že skuteční antisemité řádící na Ukrajině vám nevadí.
  Skrýt celý příspěvek

 • RiMr71
  15:48 11.08.2016

  ...prosííím! Vykládejte mi o té "brutální blokádě" Plasteliny..!
  Úžasné jak někteří jedinci křičí mocným hlasem proti do EU imigrujícím šmejdům, leč ve chvíli kdy jde o Izrael se ...
  Zobrazit celý příspěvek

  ...prosííím! Vykládejte mi o té "brutální blokádě" Plasteliny..!
  Úžasné jak někteří jedinci křičí mocným hlasem proti do EU imigrujícím šmejdům, leč ve chvíli kdy jde o Izrael se z nich šmahem stávají chudáčci úpící pod BRUTÁLNÍ blokádou! :)
  Skrýt celý příspěvek

 • Magister_Peditum
  15:44 11.08.2016

  strikehawk: " Obzvláště když je známo jak brutální blokadu uplatňuje na palestinských uzemich"

  Hotová katastrofa! :-D Zvlášť ve světle tohoto: ...
  Zobrazit celý příspěvek

  strikehawk: " Obzvláště když je známo jak brutální blokadu uplatňuje na palestinských uzemich"

  Hotová katastrofa! :-D Zvlášť ve světle tohoto: http://neviditelnypes.lidovky....
  Skrýt celý příspěvek

 • semtam
  15:23 11.08.2016

  logik

  Můžete prosím definovat rozdíl či shodnost mezi Hizballahem a IS. Krom toho, že jsou muslimové je nespojuje prakticky nic.

  logik

  Můžete prosím definovat rozdíl či shodnost mezi Hizballahem a IS. Krom toho, že jsou muslimové je nespojuje prakticky nic.

 • strikehawk
  15:02 11.08.2016

  Logik
  Jsi naivní. To urcite Izrael směřuje humanitární akce aby to měl u extremistů dobrý.... někdy prekvapis dobrým zvykem vtipem. Obzvláště když je známo jak brutální blokadu ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Logik
  Jsi naivní. To urcite Izrael směřuje humanitární akce aby to měl u extremistů dobrý.... někdy prekvapis dobrým zvykem vtipem. Obzvláště když je známo jak brutální blokadu uplatňuje na palestinských uzemich
  Skrýt celý příspěvek

 • logik
  14:47 11.08.2016

  A ohledně izraele - pro izrael je radikální hizbaláh (IMHO naprosto oprávněně) podobný svinstvo jako IS. S tím, že IS si na izrael netroufá, zatímc hizbaláh jo. Tak se nedivím, že ...
  Zobrazit celý příspěvek

  A ohledně izraele - pro izrael je radikální hizbaláh (IMHO naprosto oprávněně) podobný svinstvo jako IS. S tím, že IS si na izrael netroufá, zatímc hizbaláh jo. Tak se nedivím, že je nechává krvácet mezi sebou - a humanitárníma akcema mířenejma na bojovníky se snaží zajistit, že na něj budou radikálové vzpomínat lépe, než na šiity/sunity, čímž si zajišťuje, že po skončení konfliktu se mu radikálové nenakufrují domů...

  Spousta věcí, co dělá izrael se mi nelíbí, ale todle mi přijde jako ještě přijatelnej pragmatismus.
  Skrýt celý příspěvek

 • logik
  14:41 11.08.2016

  strikehawk: to víš maximálně ty. Realita je, že do začátku náletů NATO IS poměrně úspěšně expandoval. Po rozjetí náletů se zastavil a jeho první neúspěch - ztráta Kobání - byla ...
  Zobrazit celý příspěvek

  strikehawk: to víš maximálně ty. Realita je, že do začátku náletů NATO IS poměrně úspěšně expandoval. Po rozjetí náletů se zastavil a jeho první neúspěch - ztráta Kobání - byla díky kurdské ofenzívě podporované převážně USA.
  A v podstatě od té doby (od jara 2015) IS začal výrazně ztrácet. Na jaře 2015 přišel v Iráku o některá významná města a za další rok pak o cca 40%.

  Rusko dosáhlo udržení Asada, v tom máš pravdu, ale to naprosto nesouviselo s bojem proti IS - v době největšího zapojení ruska se hranice mezi Asadem a IS prakticky nepohnuly. Ve stejné době ztrácel IS na druhé frontě stovky kilometrů čtverečních a velká a strategicky důležitá města - a to v oblastech, kam rusové vůbec nelétaly....
  Skrýt celý příspěvek

 • strikehawk
  14:26 11.08.2016

  Jakub2
  Vůbec nechápeš podstatu sporu. Jde o to že článek tvrdí, že za nezajmem ISIS o uteceni na Izrael stojí taktika uplatnovana v boji s extremisty. Já tvrdím že duvody jsou ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Jakub2
  Vůbec nechápeš podstatu sporu. Jde o to že článek tvrdí, že za nezajmem ISIS o uteceni na Izrael stojí taktika uplatnovana v boji s extremisty. Já tvrdím že duvody jsou naprosto jiné a Izrael tahá za nitky uvnitř samotného ISIS
  Skrýt celý příspěvek

 • strikehawk
  14:21 11.08.2016

  Logik
  Všichni víme, že vliv a územní zisky ISIS se zvetsovali bez ohledu na více jak roční bombardování ze strany tzv koalice pod vedením USA. Komedie amerického bombardování a ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Logik
  Všichni víme, že vliv a územní zisky ISIS se zvetsovali bez ohledu na více jak roční bombardování ze strany tzv koalice pod vedením USA. Komedie amerického bombardování a síle ISIS, kterou ani americké bomby údajně nepokori se proměnila v tragikomedii po zapojení ruského letectva, které s petinovou kapacitou dosáhlo klíčových úspěchu a defacto odvratilo hrozící kolaps Asada. Společně s dodávkami vojenského materiálu, vojenskými poradci, speciálních jednotek z Íránu se podařilo prevratit ručičku vah a ISIS začala prohravat. Jednoznačným zapojením Ruska se konflikt dostal do velmocenske politiky a další eskalace byla ze strany USA evidentně vyhodnocena jako nežádoucí takže zbývá jen odstranit svedky/spolupachatele tedy ISIS ale ne tak úplně jak ukazují hrozby USA k Rusku v případě Aleppa
  Skrýt celý příspěvek

 • RiMr71
  13:18 11.08.2016

  ...myslím, že z pohledu Izraele je to stav, kdy jedna infekce ničí druhou a vzájemně se oslabují... A s tím co zbude si poradí případně snáz, než s oběmi v plné síle.

  Navíc je ...
  Zobrazit celý příspěvek

  ...myslím, že z pohledu Izraele je to stav, kdy jedna infekce ničí druhou a vzájemně se oslabují... A s tím co zbude si poradí případně snáz, než s oběmi v plné síle.

  Navíc je pragmatický a nepříliš dobře zapomínající... A např. ten hajzl co v Izraeli umlátil kladivem rodinu včetně malé holčičky, dostal od Assada státní vyznamenání...
  Skrýt celý příspěvek

 • Shania
  12:46 11.08.2016

  Luky: A co přesně z toho tedy vyplývá?

  -------------

  PR ofenziva asadovy soukromé armady na Rakka byla pouze reakce na Kurdskou ofenzivu, aby bylo vidět, že Asad něco ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Luky: A co přesně z toho tedy vyplývá?

  -------------

  PR ofenziva asadovy soukromé armady na Rakka byla pouze reakce na Kurdskou ofenzivu, aby bylo vidět, že Asad něco dělá.... a jak je pro nás důležitý spojenec v boji proti ISIS, jinak než selháním to skončit nemohlo...

  New Syrian Army je to co říkáš, armada řízena CIA, podporovaná Jemenem a SA a její úkol je bojovat s ISIS... totální idiocie a jasný důkaz toho jak Obama využil ISIS aby si udělal tlustou čaru mezi občanskou válkou a válkou proti ISIS aby si mohl dál budovat image mírotvůrce... Uvidíme jak se tohle po volbách změní...

  V důsledku to bude mít za nasledek to, že přeběhnou k exJAN nebo jiné extremistické skupině, protože těm nikdo dodávky a podporu neutne, jen proto že se podívají špatným směrem, nebo že se zrovna mocnosti snaží o další zbytečnou mírovou dohodu....

  Pro povstalce být "spojenec" USA v tomto konfliktu je většinou fatalní....
  Skrýt celý příspěvek

 • Luky
  11:45 11.08.2016

  Všichni vědí, že ten "stát za humny" je dočasná záležitost. Až nebude k užitku, bude zkonzumován. Fanatici jsou a budou, na tom ten útvar nic nezmění.

  Vemte si, jak daleko od ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Všichni vědí, že ten "stát za humny" je dočasná záležitost. Až nebude k užitku, bude zkonzumován. Fanatici jsou a budou, na tom ten útvar nic nezmění.

  Vemte si, jak daleko od Rakká jsou Kurdové a co je tam za terén, jak moc práce by jim dalo zatlačit v tom směru. Pro ně je ale lepší čistit zázemí a připravovat si půdu pro jednání.
  Když se pokusili na Rakká zatlačit z jihu SSA s podporou Rusů, okamžitě se tam koncentrovaly velké síly IS a džihádisti v západních částech začali silně tlačit.. kolikrát se i stávalo, že na úzký pruh země koordinovaně útočili z jedné strany umírnění a z druhé strany IS. Ta Ukrajinská mapa s ikonkami tweetů je výsměch. Podél Jordánských hranic je široký pruh zelené (umírnění rebelové:), ale neustále se tam objevují černé události IS. Je to z 90% jedna svoloč. Vojenská síla zcela závislá na podpoře zvenčí, přechodný útvar bez budoucnosti.
  U Izraelských hranic IS přetrvává, zatímco Izraelské letectvo pravidelně útočí na pozice SAA v jejich blízkosti.
  Skrýt celý příspěvek

 • skelet
  11:32 11.08.2016

  To že by Izrael vytvořil IS mi přijde nelogické. Rozvrátit stát je jedna věc, ale cíleně si za humny vybudovat "stát" náboženských fanatiků, jejichž víra je protižidovská? Všichni ...
  Zobrazit celý příspěvek

  To že by Izrael vytvořil IS mi přijde nelogické. Rozvrátit stát je jedna věc, ale cíleně si za humny vybudovat "stát" náboženských fanatiků, jejichž víra je protižidovská? Všichni ví, že náboženský fanatik se dá popíchnout, ale nikoliv ovládat.. takže za vznikem IS bych hledal někoho jiného
  Skrýt celý příspěvek

 • Jakub2
  11:18 11.08.2016

  Tady se to zase zvrhlo v ideologickou hádku... Taková škoda. Prosím, to si nemůžete lepit svoje zahraničněpolitické názory na Aeronet a Parlamentní listy? Proč ty cizí, vámi ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Tady se to zase zvrhlo v ideologickou hádku... Taková škoda. Prosím, to si nemůžete lepit svoje zahraničněpolitické názory na Aeronet a Parlamentní listy? Proč ty cizí, vámi převzaté názory píšete do diskusí na vysloveně nepolitickém serveru?

  Původní téma bylo o strategiích IDF vůči různým extrémistickým skupinám na BV. Proč to najednou redukujete na Daesh a vedete spor o to, kdo s kým proti komu a za čí peníze v Sýrii? Není to proto, že o Hezbollahu a Chammasu víte kulové a Daesh víte jen o trochu víc, protože čtete obden novinky.cz?

  Za mne mohu jen říci, že IDF uplatňuje vůči různým skupinám různé metody, ale netroufnul bych si tvrdit, že jsou vždy úspěšní. Taková druhá intifáda není nic jiného než důsledek nezvládnutého přístupu Izraele k Chammasu a Fatahu. Tj. zpravodajské služby závažným způsobem podcenily některá rizika a byly přehnaně sebevědomé. Doufám, že Izraelci nezapomenou na poučení z druhé intifády - že není dobré tlačit na soupeře až za hranu, protože BV konflikt nemá žádné řešení aplikovatelné v řádu měsíců., protože příčina konfliktu je náboženská.
  Skrýt celý příspěvek

 • logik
  10:38 11.08.2016

  strikehawk: až na to, že jsi tvrdil něco úplně jiného, než semtam odzdrojoval. Dokonce tvoje tvrzení bylo v semtamově článku několikrát explicitně popřeno (tvrdií, že tam léčí ...
  Zobrazit celý příspěvek

  strikehawk: až na to, že jsi tvrdil něco úplně jiného, než semtam odzdrojoval. Dokonce tvoje tvrzení bylo v semtamově článku několikrát explicitně popřeno (tvrdií, že tam léčí všechny bez rozdílu strany, nikoli pouze IS). Tak prosím přestaň překrucovat realitu.

  A ohledně pozice Ruska - pokud by bylo Rusko tak pragmatické, jak tvrdíš, tak nebylo by náhodou v jeho zájmu podpořit vznik takového státu, aby se do něj stáhli extrémisté, kteří by mu jinak dělali binec na Kavkaze?

  Ohledně intenzity boje proti IS - v Iráku, kde bojuje proti IS USA, ztratil IS za poslední rok 40% svého území a mnoho velkých měst. Kolik procent území IS a kolik velkých měst osvobodil ten údajný ISbijec Rusko na syrské straně fronty?
  Skrýt celý příspěvek

 • Luky
  10:25 11.08.2016

  Diskusi jsem nečetl, ale onehdá se i v běžném tisku objevovaly zvěsti (na základě uniklých Snowdenových informací), že ISIS lídr Baghdadi je vlastním jménem Simon Elliot (Elliot ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Diskusi jsem nečetl, ale onehdá se i v běžném tisku objevovaly zvěsti (na základě uniklých Snowdenových informací), že ISIS lídr Baghdadi je vlastním jménem Simon Elliot (Elliot Shimon)... koho to zajímá, může si o tom vyhledat víc a udělat si vlastní názor...

  Každopádně slabá Sýrie Izraelcům vyhovuje, stejně jako Amíkům nerostoucí Evropa (tj. rozdělená Eurasie).

  Bagdádí to s džihádisty umí - když by chtěli na Izraelce, tak jim pustí místo instruktáže, jak řezat hlavu (od ohryzku, od páteře, z boku s vyhnutím se tepnám..atd.) raději něco jiného a hned se jim ega zmenší:
  https://pbs.twimg.com/media/Cp...
  Skrýt celý příspěvek

 • strikehawk
  10:13 11.08.2016

  Na prvním místě bych rád poděkoval Semtam, který poctivě odzdrojoval odkaz na zdravotnické zabezpečení, kterého se dostáva ( dostávalo ) úchylákům z ISIS v Izraeli. Tento fakt byl ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Na prvním místě bych rád poděkoval Semtam, který poctivě odzdrojoval odkaz na zdravotnické zabezpečení, kterého se dostáva ( dostávalo ) úchylákům z ISIS v Izraeli. Tento fakt byl mediálně natolik známý, že jsem se domníval, že o něm budou obecně všichni vědět a obzvláště ti, kteří se do diskuse aktivně zapojují.

  Na kauze ISIS je zajímavý především fakt kolika státům tento útvar ,ať latentně nebo otevřeně, přes veškerý mediální humbuk a odsuzování vlastně vyhovuje a kolik států ho účinně podporuje.

  Zločinný architekt vzniku této hnusné, ďábelské formace se dosud neodkryl ale aspirují na něj především Turecko a USA možná se zapojením SA u které nepředpokládám, že je schopna toto zrealizovat sama

  Do skupiny zjevných podporovatelů řadím :
  SA, Katar, SAE, Turecko

  Do skupiny latentních ale aktivních podporovatelů:
  USA, VB, Francie

  Do skupiny nepřímých podporovatelů :
  Izrael - ten tvoří zvláštní kategorii a je možné že skutečným tvůrcem ISIS v pozadí je vlastně on

  Indiferentní nebo s otazníkem:
  Německo, Itálie

  Úhlavní zjevní a aktivní nepřátelé :
  Rusko, Írán, Irák

  Pasivní nepřátelé:
  Egypt, Pákistán, Čína, Libanon

  Jak zde již několik komentátorů napsalo, plán, vznik a působení ISIS má regionální přesah do geopolitiky. Co je ve světle posledních událostí zřejmé je, že USA jsou přímým architektem vzniku ISIS nebo o tomto plánu věděli, aktivně ho podporovali a mediálně kryli navenek posléze i aktivně komediálním bombardováním pozic ISIS.

  Pozice Izraele je unikátní, protože až ostentativní nezájem ISIS pouštět se do jakékoliv konfrontace s Izraelem nelze vysvětlit jinak než že ISIS postupuje alespoň částečně ve shodě s Izraelem nebo jej jím defacto vytvořen. Tento fakt je do očí bijící natolik, že vůdci ISIS byli médii několikrát dotazování na tuto skutečnost vzhledem k tomu, že ze strany Izraele byla argumentace vždy jalová v zásadě používajících stejných argumentů jako v článku v NI tzn máme silnou armádu, nepřátelé se nas bojí, atd... bla bla bla.
  Odpověď vždy zněla dost nepravděpodobně až trapně v tom smyslu, že Izrael je natolik nenáviděn, že vyúčtování s ním si ISIS nechává nakonec aby si to asi pořádně užil :-)

  Ruská pozice je naopak ryze pragmatická : čím více se fanatických úchyláku podaří zmasakrovat v Sýrii, tím méně se jich vrátí do Čečenska apod a bude škodit v Rusku přímo. O tom, že se tato strategie ukázala jako velmi vhodná a vedená s vysokou efektivitou svědčí dramatický pokles rekrutů do ISIS který spadnul na 1/3 původního stavu.
  Holt vražedné nutkání všech vyšinutých sadistů z celého světa zkusit si v Sýrii beztrestně uříznout někomu hlavu navíc s motivací odměny petrodolárků ze Saúdské Arábie v konfrontaci s hrozbou nelítostné účinnosti ruských zbraní a taktiky ztrácí na půvabu a nepomáhají ani temné hrozby sekretáře Kerryho aby Rusko zanechalo bombardování Aleppa.....
  Skrýt celý příspěvek

 • jarpe
  09:49 11.08.2016

  Strategist: No vy byste si zrovna mohl s Gauntem podat ruce.

  Strategist: No vy byste si zrovna mohl s Gauntem podat ruce.

 • Strategist
  09:13 11.08.2016

  Fotr: více méně máte pravdu, né uplně on by ten komunismus padl tak jako tak, byl neudržitelný a to s tím trestáním je pravda no, skoro nikdo potrestán nebyl a mnozí si vesele ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Fotr: více méně máte pravdu, né uplně on by ten komunismus padl tak jako tak, byl neudržitelný a to s tím trestáním je pravda no, skoro nikdo potrestán nebyl a mnozí si vesele žabořili dál.
  Skrýt celý příspěvek

 • Strategist
  09:10 11.08.2016

  gaunt: nechápu co vy jste za člověka, ale asi dost na hlavu. Tady na této stránce je dost uživatelů například i těch kteří podporují rusko s kterýma se dá normálně diskutovat o ...
  Zobrazit celý příspěvek

  gaunt: nechápu co vy jste za člověka, ale asi dost na hlavu. Tady na této stránce je dost uživatelů například i těch kteří podporují rusko s kterýma se dá normálně diskutovat o vojenských věcech. To se o vás naprosto říct nedá, protože vaše výroky typu, že USA, Ukrajina a Neměcko jsou fašistické, čína zachránce lidstva atd jsou opravdu k smíchu a ubohé. Klasický komunistické kecy, vždycky potřebovali nepřítele tak se vždycky někdo našel koho označili se stojí proti blahu lidu a národa a bla bla bla.
  Ještě horší jsou ty kecy, že jste byl zablokován kvůli cenzuře tady na webu, byl jste zablokován, protože trolíte a neustále pronášíte tyto a jim podobné provokativní výroky. Jako skelet se dost divím, že vám neblokli IP adresu a byl by pokoj, ale asi má redakce hodně práce s psaním článků no.
  Skrýt celý příspěvek

 • skelet
  07:12 11.08.2016

  gaunt: prvně se divím, že ti zdejší redaktoři a moderátoři trpí ten tvůj druhý nick, protože se jim normálně směješ do ksychtu a děláš z nich voly. Ale je to jejich boj :)
  Ten ...
  Zobrazit celý příspěvek

  gaunt: prvně se divím, že ti zdejší redaktoři a moderátoři trpí ten tvůj druhý nick, protože se jim normálně směješ do ksychtu a děláš z nich voly. Ale je to jejich boj :)
  Ten vtip, kterak je Německo fašistický stát je dobrej :) Německo má ke komunismu blíž, jak Rusko s Čínou dohromady ;)
  Skrýt celý příspěvek

 • gaunt2
  03:25 11.08.2016

  Kruan: Nemohu na tohle téma diskutovat. Byl bych znovu zabanován.

  Kruan: Nemohu na tohle téma diskutovat. Byl bych znovu zabanován.

 • Kruan
  02:51 11.08.2016

  Ještě pro Gaunta:

  Dost dobře nechápu, proč jako salonní bolševik podporuješ dnešní Rusko, potažmo Putina a naopak nepodporuješ bolševiky prolezou EU. Ekonomický systém v Rusku ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Ještě pro Gaunta:

  Dost dobře nechápu, proč jako salonní bolševik podporuješ dnešní Rusko, potažmo Putina a naopak nepodporuješ bolševiky prolezou EU. Ekonomický systém v Rusku je blíž čistému fašismu než byla Itálie v době největší slávy Mussoliniho. Oligarchy mají kontrolu nad 80 procenty HDP, těží se na Sibiři jak beze smyslů a na nějakou ekologii se tam sere zvysoka. A když v Rusku nemáš chechtáky, zemřeš, klidně i na ulici a nikdo se tě ani nevšimne. A ofiko se tam ke komunistům nikdo nezná

  Naopak EU vydává nařízení, nad kterými by i druhá komuna kroutila hlavami, všude se topí mraky peněz na různé socprogramy, prachy se přerozdělují v rámci "dobra" jen to hvízdá.
  V posledních letech máte výrazná zastoupení (např, Barosso byl maoista, dnešní jakoby komisařka pro zahraniční politiku EU je komunistka)

  Fakt to nechápu, vzhledem k tomu, že žiju v JV Asii mi to i může být jedno, ale tenhle rozpor u vás bolševiků mi přijde zvláštní. Až mi to přijde tak, že programově to děláte tak aby se obyčejný člověk měl co nejhůř.
  Skrýt celý příspěvek

 • Kruan
  02:28 11.08.2016

  fotr: podle mě se nepleteš v ničem. Dík za názor

  fotr: podle mě se nepleteš v ničem. Dík za názor

 • Kruan
  02:28 11.08.2016

  fotr: podle mě se nepleteš v ničem. Dík za názor

  fotr: podle mě se nepleteš v ničem. Dík za názor

 • Kruan
  02:28 11.08.2016

  fotr: podle mě se nepleteš v ničem. Dík za názor

  fotr: podle mě se nepleteš v ničem. Dík za názor

 • Kruan
  02:21 11.08.2016

  Gaunt01: "Tím fašistickým státem myslíš USA, Německo nebo Ukrajinu?"

  Vzhledem k tomu, že si bolševici jako protipól vymysleli fašisty (případně Banderovce), falšovali jste co ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Gaunt01: "Tím fašistickým státem myslíš USA, Německo nebo Ukrajinu?"

  Vzhledem k tomu, že si bolševici jako protipól vymysleli fašisty (případně Banderovce), falšovali jste co šlo včetně dějin... a v poslední době se vám ta ekonomika také tak nějak sype -a zlatý Rubl byly jen kecy vašeho fuhrera

  Tak si tak myslím, že čirý fašismus a bolševismus vládne v dnešním Rusku
  Skrýt celý příspěvek

 • fotr
  02:20 11.08.2016

  pro Todomatch
  Skutečně se domníváte že komunismus padl vůlí lidu? Já osobně tvrdím ž komunismus nepadl vůbec, jen se v okamžiku kdy byl režim díky ekonomice neudržitelný, ...
  Zobrazit celý příspěvek

  pro Todomatch
  Skutečně se domníváte že komunismus padl vůlí lidu? Já osobně tvrdím ž komunismus nepadl vůbec, jen se v okamžiku kdy byl režim díky ekonomice neudržitelný, transformoval. Komunisté naplánovali ,,sametovou" revoluci, vybrali si do jejího čela úplatného Kašpárka který za slib prezidentského postu, navrácení majetku a dalších prebend zajistil oplátkou beztrestnost a převedení (ukradení) státního majetku do soukromých rukou bývalé nomenklatury. Jediný trest který padl ( tuším Štěpán, 1 rok) potvrzuje můj názor. Většina bývalých kmotrů KSČ si tak přisvojila naprosto beztrestně majetek který do té doby ,,jen spravovala" a dodnes si krásně žije. Pletu se v něčem?
  Skrýt celý příspěvek

 • logik
  01:16 11.08.2016

  cejkis: jasně, a plynovod měl také vést přes egypt, libyi, jemen a tunisko atd.... tam všude došlo v poslední době k nepokojům. To se tam jen USA snažili zařídit ropovod do Evropy? ...
  Zobrazit celý příspěvek

  cejkis: jasně, a plynovod měl také vést přes egypt, libyi, jemen a tunisko atd.... tam všude došlo v poslední době k nepokojům. To se tam jen USA snažili zařídit ropovod do Evropy? Trochu klikatej, ne?

  A proč by USA zařizovala ropovod do Evropy a tak si dělala konkurenci vývozu svého tekutého plynu?

  Ty Vaše teorie seděj.... tak dlouho, dokud nad nima člověk nezačne trochu přemejšlet.
  Skrýt celý příspěvek

 • gaunt2
  23:54 10.08.2016

  skelet: "Coz je logixke, kdyz EU a Obama je priposrany z medialni ochrany demokracie a lidskych prav. " - To bych neřekl. Když už bylo jasné, že Sisi moc udrží, začal mu Obama lézt ...
  Zobrazit celý příspěvek

  skelet: "Coz je logixke, kdyz EU a Obama je priposrany z medialni ochrany demokracie a lidskych prav. " - To bych neřekl. Když už bylo jasné, že Sisi moc udrží, začal mu Obama lézt do řiti.

  https://www.theguardian.com/us...

  https://theintercept.com/2015/...

  Irák se po roce 91 dostal do izolace. Byly na něj pravidelně prováděny nálety, ale stále to byl proti dnešku vyspělý a prosperující stát. Asi jako Irán. Kdyby byly uvolněny sankce, rychle by se vzpamatoval.

  Tím fašistickým státem myslíš USA, Německo nebo Ukrajinu?
  Skrýt celý příspěvek

 • semtam
  23:43 10.08.2016

  skelet

  S tou Sýrií bych si zas tak jistý nebyl. Je sice pravdou, že před válkou byla Syrský hranice jednou z nejklidnějších, ovšem Sýrie byla velmi napojena na Libanon a potažmo ...
  Zobrazit celý příspěvek

  skelet

  S tou Sýrií bych si zas tak jistý nebyl. Je sice pravdou, že před válkou byla Syrský hranice jednou z nejklidnějších, ovšem Sýrie byla velmi napojena na Libanon a potažmo Hezbollah. Ne nadarmo v počátcích války v Sýrii Izrael využil situace a zničil jim nově dodané Bastiony.
  I když se Sýrií vypadala situace klidná, stačilo aby se něco posralo v Libanonu a vzápětí by mohli být se Sýrií ve válce. Nyní není Sýrie takové "zlo" pro Izrael, jako byla před válkou. Sýrii bude trvat po válce desítky let, než se dostane na předválečnou úroveň.
  Skrýt celý příspěvek

 • skelet
  23:29 10.08.2016

  Ale at nejsem jen sarkaticky. Egypt je s Izraelem na tak spatne urovni, ze si navzajem navadeji bitevni vrtulniky na sve problemy. Egypt dostane souradnice na Muslimske bratrstvo, ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Ale at nejsem jen sarkaticky. Egypt je s Izraelem na tak spatne urovni, ze si navzajem navadeji bitevni vrtulniky na sve problemy. Egypt dostane souradnice na Muslimske bratrstvo, Izrael zase na Palestince. Egypt je u Gaunta v kurzu kvuli tomu, ze si momentalne nakupuje zbrane v Rusku. Coz je logixke, kdyz EU a Obama je priposrany z medialni ochrany demokracie a lidskych prav. Coz je Rusku nekde (a Izraeli taky). Turecko Izrael chtel znicit, a takjim ted Erdogam leze do zadku (i Rusku), pricemz pohadce o puci veri snad uz jen erdoganovci a gaunt, ktery zatim hleda evergreen vsech komunistu, a to CIA. Irak byl strasne silny stat.. kdy vlastne? V 91 naposledy? Pak byl pro Izrael takove ohrozeni jako Slovensko pro Nemecko. Syrie to same, jedine v cem byl pro Izrael ohrozujici byla podpora Hizballahu.
  Ale to je stejne jedno bo Gaunt je fundamentalista, tam tu bude zas neco blekotat o zidovskych vrazich z volstrytu a v ramci sve viry oslavovat jeden z nejvetsich fasistickych statu sveta a druhy stat, kde je kapitalismus na urovni evropske prumyslove revoluce. Howgh
  Skrýt celý příspěvek

 • cejkis
  23:21 10.08.2016

  Pokud uvážíme, že IS je banda nájemních žoldáků placených Saudy a Katarem, tak strategie Izralele je nejlepší, co lze v regionu vymyslet.

  Co chcete jiného dělat, když snaha ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Pokud uvážíme, že IS je banda nájemních žoldáků placených Saudy a Katarem, tak strategie Izralele je nejlepší, co lze v regionu vymyslet.

  Co chcete jiného dělat, když snaha změnit režim v Sýrii a Iráku za takový, který podepíše plynovod do EU se změnila ve válku, kde vojáci bojující za Saudy a Katar jsou tvořeni směsí bojovníků jejichž žold přímoúmerně klesá se vzrůstající vírou v Aláha a vizí 72 panen čekajících v nebi.
  Skrýt celý příspěvek

 • skelet
  23:11 10.08.2016

  nebo-li co se gauntovi nelíbí je zlo z USA, co se mu líbí je dobro z Moskvy a Pekingu.. :) Nech´t žije zeseser :)

  nebo-li co se gauntovi nelíbí je zlo z USA, co se mu líbí je dobro z Moskvy a Pekingu.. :) Nech´t žije zeseser :)

 • semtam
  23:03 10.08.2016

  Myslím, že tu zazněli racionální důvody, proč Izrael se v případě boje proti IS nijak, alespoň na oko nezapojuje. IS má dělat co sám se sebou, bojuje proti Sýrii, Iráku a Kurdum, ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Myslím, že tu zazněli racionální důvody, proč Izrael se v případě boje proti IS nijak, alespoň na oko nezapojuje. IS má dělat co sám se sebou, bojuje proti Sýrii, Iráku a Kurdum, natož aby útočil na Izrael. Navíc citelně oslabuje rivaly jako je Hezbollah, Sýrie a dalo by se říci i Irák.

  Položil jsem v diskuzi otázku a tu, proč Izrael trpí IS u svých hranic, který je obklíčen FSA. Myslím, že je tu úplně stejné jako výše. Pro Izrael bude výhodnější, když se IS s FSA postřílí navzájem. FSA není nějaká důvěryhodná síla a tvoří ji mnoho radikálních skupin.

  Todomatch

  Nejedná se ani tak o ideologii, ale o mentalitu jako takovou. Jsou to spíš takové nízké pohnutky podvědomí, které se evokují zhruba tím, jak jsem napsal. Asi by to chtělo víc rozvinout a konkretizovat, aby jste se víc do toho vžil. Tím vás nechci nějak podceňovat, ovšem z psychologického hlediska to není nic neznámého. Jinak upozorním, že touto tématikou se dopouštíme flame. Možná jiný článek bude pro toto téma víc nakloněn.

  logik

  Matrix?
  Skrýt celý příspěvek

 • ruleta
  22:51 10.08.2016

  Tomu clanku moc nerozumim, protoze se snazi porovnavat dva neporovnatelne pristupy za odlisnych okolnosti. V izraeli nejsou milionove populaci muslimu z nichz nekteri mohou byt ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Tomu clanku moc nerozumim, protoze se snazi porovnavat dva neporovnatelne pristupy za odlisnych okolnosti. V izraeli nejsou milionove populaci muslimu z nichz nekteri mohou byt infiltrovani. Islamsky stat se Izraeli muze postavit pouze v konvencnim konfliktu a to be strany vi, ze prohraje. V Libanonu mu moc psenka nepokvete - protoze prirozeny nepritel Hizballah, tak samo v ramci palestniske samospravy.
  Skrýt celý příspěvek

 • gaunt2
  22:43 10.08.2016

  skelet: Jordánsko není moc silný stát. Má málo obyvatel a žádný průmysl. U moci jsou loutky západu. Izrael nemá důvod ho rozvracet. Američané a tedy i Izrael podporovali v Egyptě ...
  Zobrazit celý příspěvek

  skelet: Jordánsko není moc silný stát. Má málo obyvatel a žádný průmysl. U moci jsou loutky západu. Izrael nemá důvod ho rozvracet. Američané a tedy i Izrael podporovali v Egyptě Muslimské bratrstvo. Sisi jim překazil plány.

  Chudý a rozvrácený blízký východ se spoustou lidí v bezvýchodné situaci se hodí Američanům i jako zdroj uprchlíků a teroristů. Výsledný strach z muslimů v Evropě dokáží skvěle využívat.
  Skrýt celý příspěvek

 • KOLT
  22:22 10.08.2016

  No zrovinka Todomatch tady už jednou ban dostal :-DDD Takže gaunt (sám momentálně vlastník jednoho takového banu) je, jako ostatně i v dalších příspěvcích a jako obvykle, vedle jak ...
  Zobrazit celý příspěvek

  No zrovinka Todomatch tady už jednou ban dostal :-DDD Takže gaunt (sám momentálně vlastník jednoho takového banu) je, jako ostatně i v dalších příspěvcích a jako obvykle, vedle jak ta jedle ;-)
  Skrýt celý příspěvek

 • Todomatch
  22:09 10.08.2016

  gaunt2: Co?

  gaunt2: Co?

 • tom75
  22:04 10.08.2016

  Premyslcz
  Nesouhlasim s tebou ze pro izrael je lepsi syrie bez asada je pro ne citelnej a mel to tam pekne pod kontrolou ted musej cekat jak to tam vlastne dopadne.Dle mne sou ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Premyslcz
  Nesouhlasim s tebou ze pro izrael je lepsi syrie bez asada je pro ne citelnej a mel to tam pekne pod kontrolou ted musej cekat jak to tam vlastne dopadne.Dle mne sou saudi nejvecsi hrozbou pro izraelce myslis ze kto to vsechno financuje?
  Skrýt celý příspěvek

 • Magister_Peditum
  21:38 10.08.2016

  skelet: Hlavně je v poměrně delikátní pozici. Aby mohl s IS účinně zatočit, tak by musel zahájit i pozemní operaci a k tomu potřebuje podporu od Asada. Tím by se dostal do stejného ...
  Zobrazit celý příspěvek

  skelet: Hlavně je v poměrně delikátní pozici. Aby mohl s IS účinně zatočit, tak by musel zahájit i pozemní operaci a k tomu potřebuje podporu od Asada. Tím by se dostal do stejného tábora, kde je i Hizballáh a Írán. Jinak řečeno musel by se "nějak" dohodnout hned s několika stranami, které jsou na jeho "badguys listu" na vyšší příčce než je samotný IS. Izrael si dle mě logicky spočítal, že IS tuhle válku z dlouhodobého hlediska nemůže tak jako tak vyhrát a naopak bude zaměstnávat hned několik jeho potenciálních soupeřů. Když dva se perou, třetí se směje. Navíc je to po dlouhé době, co v Levantě není Izrael v hledáčku médii #1.
  Skrýt celý příspěvek

 • Magister_Peditum
  21:27 10.08.2016

  gaunt2:
  "Myslím, že hlavní důvod iráckých válek nebyla ropa, ale cílem bylo uvrhnout blízký východ do chaosu a chudoby."
  V tom se shoduješ s G. Friedmanem. Je to v jeho knize ...
  Zobrazit celý příspěvek

  gaunt2:
  "Myslím, že hlavní důvod iráckých válek nebyla ropa, ale cílem bylo uvrhnout blízký východ do chaosu a chudoby."
  V tom se shoduješ s G. Friedmanem. Je to v jeho knize Příštích sto let. I když některé jeho vývody se zdají být fantasmagoriemi, překvapivě mu ta prognóza zatím docela vychází...
  Skrýt celý příspěvek

 • skelet
  21:20 10.08.2016

  Izraeli silné arabské státy nevadí, viz.Egypt, Jordán a Turecko. Víceméně se drží pravidla, když mě necháš na pokoji, tak nechám na pokoji já tebe.
  Kdyby Izrael zasáhl proti IS, ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Izraeli silné arabské státy nevadí, viz.Egypt, Jordán a Turecko. Víceméně se drží pravidla, když mě necháš na pokoji, tak nechám na pokoji já tebe.
  Kdyby Izrael zasáhl proti IS, tak by mu to nepomohlo. Proč? Protože by IS začal vykřikovat, že ho chce zničit největší nepřítel Alláha. A na to by slyšelo ještě víc blbů, než na tu jejich propagandu slyší teď.
  Skrýt celý příspěvek

 • gaunt2
  20:47 10.08.2016

  Zpátečnické feudální státy jako SA nebo IS Izrael nikdy neohrozí. Je to vidět na "úspěších" SA v Jemenu. Izrael se bojí vzniku moderních silných průmyslových států v oblasti jako ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Zpátečnické feudální státy jako SA nebo IS Izrael nikdy neohrozí. Je to vidět na "úspěších" SA v Jemenu. Izrael se bojí vzniku moderních silných průmyslových států v oblasti jako byla Syrie a Irák. Proto musely být zničeny. Proto jim vadí Irán a proto společně s Američany podporovaly muslimské bratrstvo v Egyptě. Myslím, že hlavní důvod iráckých válek nebyla ropa, ale cílem bylo uvrhnout blízký východ do chaosu a chudoby. Podobný cíl měl i nedávný pokus o puč v Turecku. Turecko začalo být příliš silné, tak CIA podpořila sektáře s cílem vrátit Turecko o pár desítek let vývoje zpět.
  Skrýt celý příspěvek

 • premyslcz
  20:34 10.08.2016

  Israelské heslo v tomto konfliktu zní "Nepřítel mého nepřítele je můj přítel"
  Současná situace v Syrii zbližuje dva rivaly Saudskou Arabii a Israel. Mají společného nepřítele tzn. ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Israelské heslo v tomto konfliktu zní "Nepřítel mého nepřítele je můj přítel"
  Současná situace v Syrii zbližuje dva rivaly Saudskou Arabii a Israel. Mají společného nepřítele tzn. Syriii v čele prezidentem al-Asadem a proxy Iránskou armádou Hezbollah.
  SA otevírá v Israely velvyslaneství v Israely. Dle Panama papers platily Saudové platily premiéru Netanjahu volební kampaň. Židé budou moci cestovat do SA.
  Israel chce legalizovat anexi Golanských výšin ( voda a ropa) , SA ropovod do Evropy.
  Jenom se podívejte na mandátní rozdělení Palestiny v roce 1947 a jaká je podoba mapy dnes.
  Když džihádisti v čele s An-nusrou unesli vojáky modrých přileb a zabraly DMZ. Docházelo dle důstojníku kontingentu OSN , že zde dochází ke kontaktu džihádistů s IDF a putují tam zásoby. A ten únos hovoří za vše...
  Dnes je situace taková v oblasti DMZ je polní nemocnice a tábor pro rodiny "opozice" , dochází k přesunu zbrání a zásob s Israele.
  Jenom připomínám v té době 2013 byla An-nusra a předchůdcae IS defakto jedna organizace. A dle vyjádření hlavounů s Israele je pro ně horší Irán a Assad než IS.
  Tragikomické jsou vyjádření těchto organizací je, že nejdřívé vyhladí Alawity, křestany a pak se vrhnou na židy ...
  Skrýt celý příspěvek

 • gaunt2
  20:31 10.08.2016

  Todomatch: Trochu nefér začínat toto téma znovu na tomto serveru, když víte, že příspěvky vašich protivníků budou smazány. Už jen ta vaše cenzura si o srovnání s komunisty říká.

  Todomatch: Trochu nefér začínat toto téma znovu na tomto serveru, když víte, že příspěvky vašich protivníků budou smazány. Už jen ta vaše cenzura si o srovnání s komunisty říká.

 • Todomatch
  20:13 10.08.2016

  semtame, ta vaše analogie s komouši před a po roce 48 je naprostý nesmysl. Komouši vzývali jednu velmoc. Potom ale komouši z vůle lidu padli a už tu velmoc ani jejího nástupce ...
  Zobrazit celý příspěvek

  semtame, ta vaše analogie s komouši před a po roce 48 je naprostý nesmysl. Komouši vzývali jednu velmoc. Potom ale komouši z vůle lidu padli a už tu velmoc ani jejího nástupce uctívat nemusíme. Můžeme si vybrat daleko lepší příklady ve svobodném světě. To je ta dnešní výhoda. Vaše analogie se soudružským myšlením kulhá, protože předpokládá, že všechny názory jsou pomýlené, nikdo nemá pravdu a každé rozhodnutí je špatné. Je to jako byste řekl zloději, který se rozhodl se svým řemeslem seknout "hmm, tak pániček doteď kradl a teď najednou otočí a bude zase slušňáčkem, no jo z extrému do extrému".
  Skrýt celý příspěvek

 • logik
  19:55 10.08.2016

  semtam: Je to důležité v okamžiku, kdy strikehawk tvrdil, že tam léčej bojovníky ISIL. A tedy že pomáhají ISIL.

  Což je zcela něco jiného, než pokud opravdu léčí bez rozdílu ...
  Zobrazit celý příspěvek

  semtam: Je to důležité v okamžiku, kdy strikehawk tvrdil, že tam léčej bojovníky ISIL. A tedy že pomáhají ISIL.

  Což je zcela něco jiného, než pokud opravdu léčí bez rozdílu strany - pak dělají to nejlepší co mohou, protože muslimům ukazují, že nemuslimové se mohou chovat lépe než muslimové a že soužití v míru je možné. A odčerpávají tak (slovní) munici radikálním islamistům.

  Interpretace faktů je často daleko důležitější, než samotná fakta. A proto se pochopitelně ohrazuji, když na podporu svých tvrzení berete média jako vicenews, které jsou svoji bulvarizací známé.
  Skrýt celý příspěvek

 • kpt.america
  17:29 10.08.2016

  Izrael je nelegální "stát",kterej na svém hypotetickém území na základě jakýchsi bludů,brutálně vyvraždil a neustále vraždí původní obyvatelstvo!Izrael není nic jiného než vražedná ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Izrael je nelegální "stát",kterej na svém hypotetickém území na základě jakýchsi bludů,brutálně vyvraždil a neustále vraždí původní obyvatelstvo!Izrael není nic jiného než vražedná mašinerie,která dřív nebo později bude vymazána beze stopy,jak ji po právu náleží!
  Skrýt celý příspěvek

 • semtam
  17:21 10.08.2016

  logik

  Škálu zdrojů, jsem vám nabídl, protože nevím jaký zdroj je pánovi po chuti. Asi tuším, že v tomto případě bude pro vás fajn zdroj, který o tom nepsal. Tudíž vás mohu ...
  Zobrazit celý příspěvek

  logik

  Škálu zdrojů, jsem vám nabídl, protože nevím jaký zdroj je pánovi po chuti. Asi tuším, že v tomto případě bude pro vás fajn zdroj, který o tom nepsal. Tudíž vás mohu odkázat třeba na Sputnik :), tam jsem nenašel o tomto činu zmínku.

  Řešit zdali je ten či onen příslušník IS či nějaké An-nasrala či Al-tralala je asi jedno, když jak v článku zaznělo si raněné nevybíraj. Ale jak jsem již psal, Izrael tímto činem vidí hlavně taktické či strategické cíle, než jen pouhé humání úmysly. Určitě nebude podporovat IS i když v jisté fázi by to pro Izrael nebylo na škodu. Znáte to, 2 se perou a třetí se směje.
  Skrýt celý příspěvek

 • dusan
  17:17 10.08.2016

  To je fakt "šokujúce" ...

  IS vznikol ako produkt sektárskej politiky v Iraku ... ako produkt malíkiho chorobného potláčania sítov .... a americká administratíva v tom čase sa na ...
  Zobrazit celý příspěvek

  To je fakt "šokujúce" ...

  IS vznikol ako produkt sektárskej politiky v Iraku ... ako produkt malíkiho chorobného potláčania sítov .... a americká administratíva v tom čase sa na to len mlčky prizerala, hoci žil hlavne z ich podpory. Tak ako za Busha boli Amíci až veľmi aktívni, tak vtedy boli skôr pasívni ...

  A prelial sa do nestabilnej Sýrie ....Izrael je jednoducho stabilný štát s mohutnou armádou a pre IS preto logicky ťažký cieľ. Jednoducho IS útočí tam kde vidí vyššiu šancu na úspech pre slabé režimy a má i nejakú podporu domácich.
  Skrýt celý příspěvek

 • logik
  17:09 10.08.2016

  semtam: proč bych si měl vybírat zdroj? K úplnému základu slušné diskuse patří to, že člověk napíše pouze to, co je schopen a ochoten na požádání doložit - pokud už to nedoložil v ...
  Zobrazit celý příspěvek

  semtam: proč bych si měl vybírat zdroj? K úplnému základu slušné diskuse patří to, že člověk napíše pouze to, co je schopen a ochoten na požádání doložit - pokud už to nedoložil v původním příspěvku.
  Nebo vy nejste schopen vybrat dostatečně věrohodný zdroj sám?

  Jinak "léčí bojovníky patřící k opozici", jak tvrdíš ty a "léčí bojovníky patřící k ISIL", jak tvrdil strikehawk, jsou dvě naprosto odlišná tvrzení. Vzhledem k tomu, že Hizbaláh otevřeně hlásá likvidaci Izraele, je něco divného na tom, když by Izrael pomáhal protivníkům Hizbaláhu (pokud by nepodporoval někoho stejně hrozného či horšího, což z článků nijak nevyplývá)?
  Skrýt celý příspěvek

 • semtam
  16:40 10.08.2016

  A k tomu, zda Izrael léčí bojovníky za Saúdské peníze, si myslím, že je to nepravděpodobné. Ovšem, kdyby Izrael vznesl tento požadavek vůči Saúdum, tak zas tak nemožné by mi to ...
  Zobrazit celý příspěvek

  A k tomu, zda Izrael léčí bojovníky za Saúdské peníze, si myslím, že je to nepravděpodobné. Ovšem, kdyby Izrael vznesl tento požadavek vůči Saúdum, tak zas tak nemožné by mi to nepřišlo. Jenže Izrael není jen takovej státeček. Je to defacto velmoc (alespoň z části), tak tento počin musí mít své důvody a ryze tržní to zajisté nebudou.
  Skrýt celý příspěvek

 • semtam
  16:28 10.08.2016

  Magister_Peditum

  Přízviska, nálepky , atd. je balast. Mluvil jsem o nátuře čili mentalitě. Ale to jen tak na okraj, nerad bych tímto postřehem vyvolal flame.

  Magister_Peditum

  Přízviska, nálepky , atd. je balast. Mluvil jsem o nátuře čili mentalitě. Ale to jen tak na okraj, nerad bych tímto postřehem vyvolal flame.

 • semtam
  16:23 10.08.2016

  logik

  Tak si vyberte zdroj: https://www.google.cz/search?q...

  To, že Izrael ...
  Zobrazit celý příspěvek

  logik

  Tak si vyberte zdroj: https://www.google.cz/search?q...

  To, že Izrael léčil či léčí bojovníky patřící k syrské opozici proběhlo medii je a je dostatečně zdokumentovano. Často se mluvilo o Drúzech. Tento národ žijící jak v Izraeli, tak Libanonu a Sýrii patří mezi odpůrce islamistů a patří i mezi stoupence Bašára Asada. Ovšem, v izraelských nemocnicích nebyli pravděpodobně léčeni jen Drúzové, ale i bojovníci opozice. Asi naivní by bylo si myslet, že to Izrael dělá čistě s humanitárních důvodů. Odpověď by se mohla naskytnout v otázce, jakou jsem položil u minulého příspěvku...
  Skrýt celý příspěvek

 • Magister_Peditum
  16:18 10.08.2016

  semtam: Jenže tuhle debatu o přízviscích vyvolal strikehawk. Takže tak... ;-)

  Jinak v tom odkazu se píše, že tam ošetřují všechny bez rozdílu, včetně třeba i Hizballáhu. To je ...
  Zobrazit celý příspěvek

  semtam: Jenže tuhle debatu o přízviscích vyvolal strikehawk. Takže tak... ;-)

  Jinak v tom odkazu se píše, že tam ošetřují všechny bez rozdílu, včetně třeba i Hizballáhu. To je krapet rozdíl oproti strikehawkovu prohlášení, že tam léčí "bojovníky ISIS za prachy Saudů". Se strategií odstrašení to není v žádném rozporu.
  Skrýt celý příspěvek

 • gaunt2
  16:14 10.08.2016

  Maximálně se bojí, že ho Izrael přestane podporovat, ale ani tomu bych nevěřil. Izraeli se hodí, když Islámský stát oslabuje okolní státy.

  Maximálně se bojí, že ho Izrael přestane podporovat, ale ani tomu bych nevěřil. Izraeli se hodí, když Islámský stát oslabuje okolní státy.

 • logik
  16:11 10.08.2016

  strikehawk: pokud odmítáš svá tvrzení dokládat argumenty, běž prosím "diskutovat" do hospody

  semtam: VICE news zrovna příliš seriozní zdroj není, je to napůl bulvár. A i v ...
  Zobrazit celý příspěvek

  strikehawk: pokud odmítáš svá tvrzení dokládat argumenty, běž prosím "diskutovat" do hospody

  semtam: VICE news zrovna příliš seriozní zdroj není, je to napůl bulvár. A i v tomdle zdroji není jediný důkaz, že jde o vojáky ISIS, naopak je tam opakovaně tvrzeno, že nevědí, kdo to je, že může jít klidně třeba o vojáky Hizbaláhu (což asi nebudou, ale dokládá to, že se neví, kdo to ve skutečnosti je).
  Skrýt celý příspěvek

 • semtam
  15:03 10.08.2016

  Položim jednu otázku. Z jakého konkrétního důvodu si myslíte, že Izrael u svých hranic ( Golanské výšiny) si nechává strpět IS? Odpověď samozřejmě by se dala najít v tomto článku ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Položim jednu otázku. Z jakého konkrétního důvodu si myslíte, že Izrael u svých hranic ( Golanské výšiny) si nechává strpět IS? Odpověď samozřejmě by se dala najít v tomto článku pod kterým diskutujeme, jenže tento důvod je spíše všeobecný než konkrétní týkající se mé otázky.

  markus223

  Asi myslel toto https://news.vice.com/article/... a samozřejmě zdrojů je víc a jsou i video nahrávky.

  P.S: Nemohu si pomoct, ale vidím u některých diskutujících analogii s komouši před rokem 48 a vlastně i po. Jen místo třídy dělnická nahradily pojmem sluníčkář a kavárník. Komunisti toho času byli na oko čistí jako lilie a vzývali jednu velmoc. No historie se ráda opakuje a lidi jsou stále lidma, tak proto ani není divu, že jedinci pro lepší pochopení napíšu "soudružským" myšlením si přirozeně najdou tu svoji "třídu" a hrdě se k ní hlásí a jí prosazují a ty s opačným či ne plně odpovídajícímu smýšlení postavili mimo společnost.
  Skrýt celý příspěvek

 • strikehawk
  15:01 10.08.2016

  Považuji svoje diskusní soupeře za dostatečně inteligentní aby si našli a ověřili moje tvrzení z nezávislých zdrojů a na internetu. Zdrojů je dostatek. Apropo National Interest si ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Považuji svoje diskusní soupeře za dostatečně inteligentní aby si našli a ověřili moje tvrzení z nezávislých zdrojů a na internetu. Zdrojů je dostatek. Apropo National Interest si se Sputnikem co se týče propagandy nezada
  Skrýt celý příspěvek

 • markus223
  14:24 10.08.2016

  strikehawk: A nějaký důkaz či relevantní zdroj máš ? (Sputnik nepočítám)

  strikehawk: A nějaký důkaz či relevantní zdroj máš ? (Sputnik nepočítám)

 • SeaWolf
  14:10 10.08.2016

  strikehawk
  Chápu, že kvalita informací sputníku a AC24 jsou zcela mimo realitu dnešního světa, ale napsat že se v izraelských nemocnicích léčí prokazatelně bojovníci ISIS je už ...
  Zobrazit celý příspěvek

  strikehawk
  Chápu, že kvalita informací sputníku a AC24 jsou zcela mimo realitu dnešního světa, ale napsat že se v izraelských nemocnicích léčí prokazatelně bojovníci ISIS je už notně za hranicí zdravého rozumu.

  Sluníčkář a kavárenský povaleč :-)
  Skrýt celý příspěvek

 • strikehawk
  13:57 10.08.2016

  Neuvěřitelný žvásty, prý zvláštní strategie.... to urcite když ještě před rokem bylo známo, že izraelské soukromé kliniky jsou plné bojovníků ISIS léčených za prachy Saudu. Izrael ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Neuvěřitelný žvásty, prý zvláštní strategie.... to urcite když ještě před rokem bylo známo, že izraelské soukromé kliniky jsou plné bojovníků ISIS léčených za prachy Saudu. Izrael má prostě tichou dohodu s SA, Katarem a dalším zakladateli tohoto superhnusneho kvazistatu za dřívějšího blahosklonneho prikyvovavni USA a VB. A jen tak na okraj : je neuveritelne co jsou schopni tihle Havlovi humanisticti pohrobci najednou oslavovat : zcela nedemokraticke kolektivní tresty a brutální perzekuce nevinych lidi v Izraeli
  Skrýt celý příspěvek

 • RiMr71
  13:46 10.08.2016

  Proč? Protože má Izrael "koule" a dává to najevo když je třeba a dokáže jednat velmi přímo a účelně...

  Nedávno jsem mluvil s jedním kamarádem co má něco do činění při NATO. ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Proč? Protože má Izrael "koule" a dává to najevo když je třeba a dokáže jednat velmi přímo a účelně...

  Nedávno jsem mluvil s jedním kamarádem co má něco do činění při NATO. Smutně mě pobavil tím, když mi říkal, že oni co sledují ten byrokratický chaos na centrále, říkají, že NATO je zkratka "No Action Talking Only"... :(
  Na druhou stranu, oproti EU nebo nedejbože OSN...
  Skrýt celý příspěvek

 • Shania
  10:46 10.08.2016

  Rozhovor s velitelem jednotky IRGC

  https://www.youtube.com/watch?...

  Rozhovor s velitelem jednotky IRGC

  https://www.youtube.com/watch?...