RECENZE: Batoh Savotta Jääkäri M ze staré školy

  Savotta Jääkäri M  / SOLDATO Team 

Asi se všichni shodneme na tom, že kvalitní batoh je jednou z nejdůležitějších součástí, které v akci máte. Táhnete v něm důležitou výbavu, máte ho dlouhé hodiny na zádech. Je to nepostradatelný kus výstroje, který prostě využívate velmi často. Volba batohu by tedy měla mít vaši plnou pozornost a vybírat byste měli sakra pečlivě. Už z toho důvodu, že různých modelů je v současné době opravdu nepřeberné množství. I proto je dobré si před koupí batohu přečíst nějakou tu kvalitní recenzi z reálného prostředí. A jednu takovou vám právě teď přinášíme. Recenzi na klasický batoh Savotta Jääkäri M.

Jak jsem již předeslal, různých modelů batohů je opravdu hodně. Liší se jak provedením, tak i cenou a kvalitou. Asi nejdůležitější je si uvědomit, jaký batoh vlastně potřebujete a k čemu bude sloužit. Od toho se pak odvíjí jak objem a velikost batohu, tak i jeho provedení. Jaké si položit otázky před koupí vojenského batohu, jsem popsal v jednom svém článku na blogu.

 

 

Pokud vám po všem tom přemýšlení vyšlo, že potřebujete asi 30l jednoduchý batoh, je tato recenze přesně pro vás. Chcete-li jednoduchý batoh, logicky se naskýtá klasická komínová konstrukce, na které není téměř co pokazit. No, je ale fakt, že i pár takových batohů už mi rukama prošlo...

 

No nic. Komínová konstrukce, jak již bylo mnohokrát řečeno, má své nesporné výhody. A také nevýhody. Jestli si myslíte, že je zastaralá a nemá už na trhu místo, musím vás vyvést z omylu. Nabídky většiny firem z oboru nějaký takový batoh obsahují a je tak zřejmé, že tato konstrukce je stále žádaná.

 

A žádaná je právě lidmi, kteří kašlou na všechny ty serepetičky ultramoderních batohů, ale chtějí klasiku, na které se nemá co pokazit a která jim bude sloužit po dlouhá léta. Patříte mezi ně i vy? Jste zastáncem hesla  „V jednoduchosti je síla?“ Pak jste se s pojmem komínová konstrukce a nějakým batohem tohoto typu zcela jistě již setkali. Přestože (nebo možná protože...) jde ale vývoj neustále dopředu, neodmítáme tuto kategorií batohů testovat.

 

Finsko nám do Čech přivezl Vintagewear

Začátek byl, jak už to tak u našich testů bývá, poměrně jedoduchý. Napsala nám firma Vintagewear s tím, že se stali oficiálním zastoupením finské značky Savotta v České republice, a jestli nechceme otestovat nějaký jejich batoh. „Jasně, Savottu rádi otestujeme, to není problém“, povídám hned. A v hlavě jsem si říkal, co že to ta Savotta sakra vlastně je... Troufám si tvrdit, že drtivá většina vojáků o této značce nic neslyšela.

 

 Jääkäri M s kapsami je už dospělý batoh / SOLDATO Team

 

Začal jsem tedy pátrat na webu a byl jsem příjemně překvapen. Tato finská společnost vyrábí batohy už nějaký ten pátek a dlouhodobě spolupracuje s finskými ozbrojenými složkami. To je pro mě vždy dobré znamení, protože jen spoluprací s koncovými uživateli - vojáky - je možné vyrobit kvalitní vojenské vybavení. Líbilo se mi také to, že Savotta má poměrně ucelenou nabídku batohů různých objemů.

 

Pro někoho může být ještě zajímavá i informace, že batohy firma šije ve Finsku nebo Estonsku. Zároveň každý batoh prochází výstupní kontrolou, která je stvrzena podpisem přímo na visačce batohu. Zas tolik firem na světě tohle nedělá...celou recenzi o batohu Savotta Jääkäri M si přečtete na webu SOLDATO.

 

Celou recenzi o batohu Savotta Jääkäri M si přečtete na webu SOLDATO


 

Nahlásit chybu v článku


Související články

RECENZE: Akční střelba na střelnici Trigger Servis

Brněnská střelnice Trigger Service nabízí nejen střelbu ze stanovišť, ale i výcvik taktické střelby. ...

RECENZE: Pozor, přichází Démon: Nosič plátů od Fenix Protector

Již nějakou dobu se u taktického vybavení prosazuje minimalismus. Nejvíce se to asi projevuje v ...

RECENZE: Lopatka Gerber E-Tool

Každý chce být esefko. Dělat čistou prácičku, moc se nezašpinit. Špinavá práce, chcete-li „záděr", ...

RECENZE: Bunda MFH Scorpion vz. 95

Kvalitní oblečení je pro vojáky, zvláště v nepříznivém počasí, životně důležité. Vojáci vědí, že ...

Zvýraznit příspěvky za posledních:

    Načítám diskuzi...