RECENZE: Batohy Tactical Pro Tactical gen. II

Foto: T75 v akci. / SOLDATO Team
Foto: T75 v akci.  / SOLDATO Team  

Taktický batoh je vybavení, u kterého častým používáním přicházíte na stále nové nápady a vychytávky, kterými by se dal ten který batoh ještě obohatit. Samozřejmě, že ne vše vyhovuje každému a úsloví „Sto hlav sto názorů“ zde platí více než jinde. Přesto se v daných kategoriích můžete časem přiblížit něčemu, co se dá označit za ideální batoh. Cesta je to však dlouhá s nejistým koncem…

V průběhu roku jste si v našich recenzích mohli přečíst o batozích řady Tactical české firmy Tactical Pro. Konkrétně šlo o modely T20, T30, T35, T45 a T75. Tyto batohy jsme měli v dlouhodobém testování a kromě recenzí, které jste si na našich stránkách mohli přečíst, jsme spolupracovali na upgradu této modelové řady. Vznikla tak druhá generace batohů Tactical a právě na ni se dnes podíváme.

Upgade batohů Tactical

Více méně byl nějak upraven každý model. Některý však více, jiný méně. To, k čemu je jednotlivý model určen, jeho základní charakteristiku či konstrukci již rozebírat nebudeme. To se v převážné míře shoduje s první generací a můžete si to přečíst v našich starších recenzích. Také kvalita zpracování zůstala zachována s první generací. Pokud u některého modelu došlo k výraznější změně, tak na to samozřejmě upozorníme.

Několik drobných vylepšení se dotýká všech batohů. Předně je to nahrazení poutka jezdce zipu kouskem parašňůry. Díky tomu je rozepínání zipu jednodušší a eliminováno je i možné kovové zvonění. Další změnou patrnou u všech modelů je přidání poutka do prostoru povolování ramenních tráků. Tím se výrazně usnadnilo povolování popruhů a sundávání batohů ze zad. Kousek parašňůry vše ještě zjednoduší, tu si ale už musíte navázat sami. Další drobností je to, že na většinu kompresních popruhů přibyli tzv. „krotitelé popruhů“ – pásky suchého zipu, do kterých se popruhy smotají.

Celou recenzi najdete na stránkách Recenze Armádní noviny.

Nahlásit chybu v článku


Související články

RECENZE: Hydrovak Source US1/3l

Žízeň. Pokud máte fyzicky náročnou práci, která je navíc ve venkovním prostředí a ještě k tomu ...

Nože Gerber

Chystáte se o prázdninách potápět, kempovat nebo rovnou zdolat Mount Everest? Nebo jen potřebujete ...

RECENZE: Kombinovaná sumka HSGI TACO

Mít u sebe zbraň je sice fajn (obzvlášť v nepřátelském prostředí…), ale pokud k ní nemáte zásobníky ...

RECENZE: Hodinky Traser P6600 Type 6 Mil-G

Voják vždy potřeboval vědět kolik je hodin. Přijít někam pozdě, nebo naopak moc brzy, mít špatně ...

Zvýraznit příspěvky za posledních:

 • Jan Grohmann
  18:41 10.12.2013

  Dobrý den, dotaz prosím položte zde: http://recenze.armadninoviny.c... nebo přímo výrobci.

  Dobrý den, dotaz prosím položte zde: http://recenze.armadninoviny.c... nebo přímo výrobci.

 • Robonson
  18:26 10.12.2013

  Dobrý večer, mám otázku zda plánuje firma U batohů i model sniper verze.. Myslím, že i tento typ batohu má nemalý počet uživatelů i v podmínkách ČR. Děkuji za odpověď.

  Dobrý večer, mám otázku zda plánuje firma U batohů i model sniper verze.. Myslím, že i tento typ batohu má nemalý počet uživatelů i v podmínkách ČR. Děkuji za odpověď.

Načítám diskuzi...