RECENZE: Bojové kalhoty AČR vz. 95

Bojové kalhoty AČR vz. 95 / SOLDATO Team

Vidíte je denně. Nosíte je nejspíše také každý den. Kalhoty. Kus oblečení, nad kterým tak nějak nepřemýšlíte. Přesto je jasné, že se dělají v různých provedeních a každý od nich očekává něco jiného. Pro vojáka jsou kalhoty součástí uniformy. Bojové kalhoty jsou jeho pracovní oděv, který většinou používá v opravdu náročných podmínkách. A voják chce něco více než jen „kalhoty". Chce oděvní součástku, která bude vymyšlená přesně pro jeho náročnou práci.

Chce (měl by chtít...) kalhoty, které budou především odolné. Šunty, které se trhají po jedné patrole, nehledá. K tomu patří i ochrana nohou. Kalhoty musí chránit tělo například před ostrými větvičkami, ale i před ostatními nástrahami přírody. Dalším požadavkem, který by měly splňovat je maskování. Nemá smysl řešit který maskáč je nejlepší, když musíte nosit „národní barvy". Věc, nad kterou moc lidí nepřemýšlí ,je maskování v IR spektru. Kvalitní bojové kalhoty by měly splnit i toto maskování.

Trochu jiné maskáče z Marines shopu

Standardní „maskáče", které příslušníci AČR nosí, už mají nějaký ten pátek za sebou. Nejsou tak schopny pokrýt moderní požadavky, které vojáci vyžadují. Přitom inspiraci není v dnešní době problém sehnat a není třeba úplně složitě vymýšlet něco, co jinde spolehlivě funguje.

Poptávka tedy je, a kde je poptávky se zákonitě musí objevit i nabídka. Lidé z Marines-shopu se tak vydali z oblasti prodeje taktického vybavení i do oblasti návrhu a výroby tohoto vybavení. Začali nabízet něco, co tady zatím nikdo neměl. Promyšlené Bojové kalhoty v českém potisku vz. 95. A údajně nezůstane jen u toho...

Jakmile dostanete Bojové kalhoty AČR vz. 95 do ruky, tak na první pohled poznáte, že jsou to trochu jiné „montérky", než na jaké jste zvyklí z práce. Jako prvního si asi všimnete kapes. Je jich více a jsou rozmístěné trochu jinak. Další věcí, která vás hned zaujme je to, že kromě klasického rip-stopu je na určitých místech použit i elastan. Celkově tyto kalhoty vycházejí z celosvětově oblíbených CP Combat Pants, jen jsou ve vz. 95. Super... celou recenzi si přečtete na Recenze Armádních novin.

Celou recenzi si přečtete na Recenze Armádních novin

Nahlásit chybu v článku


Související články

RECENZE: Princeton Tec Remix

Čelovka má pro vojáka mnoho využití. Většinu času sice tráví v sumce či v batohu, ale když přijde ...

CZ 805 BREN – první nebo poslední slovo?

Po představení pušky CZ 805 BREN před několika lety se objevila spousta reakcí na tehdy nejnovější ...

RECENZE: Balíček proti masivnímu krvácení BL Kit

Catastrophic hemorrhage. Dle posledních poznatků zbytečně umírá na masivní, život ohrožující ...

RECENZE: Karimatky Klymit

Co je na každé patrole důležité? Spousta věcí, jasně. Správná orientace, maskování, dodržování SOP, ...

Zvýraznit příspěvky za posledních:

    Načítám diskuzi...