RECENZE: Boty Lowa Innox

Lowa Innox. / SOLDATO Team   

Pomalu se zdá, že velkým těžkým bagančatům, tedy vojenským botám jak je pamatujeme, odzvonilo. Mezi vojáky se v posledních letech těší největší oblibě lehké taktické boty. Výrobci na to samozřejmě reagují a dodávají na trh stále lehčí a pohodlnější boty, které odpovídají nejnovějším trendům a ve kterých jsou použity ty nejnovější technologie. Na jednu takovou novinku, kterou jsme vyzkoušeli v drsných podmínkách Afghánistánu, se nyní podíváme.

Těžké a pevné boty tu samozřejmě stále budou s námi. Jejich úlohu v opravdu náročném terénu asi jen tak něco nenahradí. Přesto se o to lehké boty snaží a nastupují i do oblastí, které donedávna byly doménou právě těžké obuvi. Proti masivní a těžké konstrukci staví hlavně nízkou hmotnost.

Každý kdo má něco odšlapáno (a tím myslím náročné vojenské patroly v náročném terénu) ví, že se venku počítá každý gram.

A pokud ten gram navíc snížíte na nohách, respektive na obuvi, tak je to sakra znát. Rozdíl při pochodu v lehké a těžké botě je pocitově obrovský.

Do hry nám samozřejmě vstupuje mnoho dalších faktorů. Ochrana a podpora nohy, pohodlí při chůzi, odolnost boty a mnoho dalších.

S nástupem nových technologií a nových výrobních postupů by se mohlo zdát, že si v dalších letech budou naše nohy opravdu užívat a bude o ně dokonale postaráno. Je to ale tak?

Tradiční výrobce v novém – Lowa

Novému trendu se už pár let podřizuje i tradiční výrobce obuvi, německá firma Lowa. Tato společnost už několikrát v historii ukázala, že boty opravdu umí a v celém obuvnickém odvětví patří k hlavním tahounům a inovátorům. Mezi poslední výkřik této společnosti patří lehká taktická bota Lowa Innox.

Jen pro srovnání, abyste věděli hned z kraje, o čem se bavíme. Bota ze staré školy, určená do drsných suchých hor pouštních oblastí - Lowa Desert Elite - váží asi 1550 g. Lowa Innox stejné velikosti má hmotnost cca 900 g. To je rozdíl více než půl kilogramu, který na patrole nejspíše oceníte.

K botám Lowa Innox jsme se dostali opravdu na poslední chvíli. Společnost Prosport, oficiální zástupce Lowy v České republice, nám jeden pár těchhle lehkých bot dovezla přímo z Německa a předala takříkajíc za pět minut dvanáct. Hned poté boty odletěly do Afghanistánu a byli jsme opravdu zvědaví, jak si tam obstojí... celý článek si přečtete na RECENZE ARMÁDNÍCH NOVIN. 

Celý článek si přečtete na RECENZE ARMÁDNÍCH NOVIN  

Nahlásit chybu v článku


Související články

RECENZE: Bojové kalhoty ARK1

Kalhoty potřebujete. Ideálně kalhoty uzpůsobené pro vaše požadavky. Jsou profese, kde jsou na ...

RECENZE: Hodinky Garmin Fenix 3

Všimli jste si někdy, co všechno vojáci při akci tahají?! Mají neskutečné množství vybavení, které ...

RECENZE: Balistická vesta Warrior Raptor

Bývaly doby, kdy se ochrana vojáka neřešila. Postupem času se ale ukázalo, že výcvik vojáka je dosti ...

RECENZE: Čelovka Petzl Tactikka +RGB

V každém odvětví se dají nalézt ikonické produkty. Jsou oblíbené, prověřené a s různými menšími ...