RECENZE: Boty Lowa Innox

Lowa Innox. / SOLDATO Team   

Pomalu se zdá, že velkým těžkým bagančatům, tedy vojenským botám jak je pamatujeme, odzvonilo. Mezi vojáky se v posledních letech těší největší oblibě lehké taktické boty. Výrobci na to samozřejmě reagují a dodávají na trh stále lehčí a pohodlnější boty, které odpovídají nejnovějším trendům a ve kterých jsou použity ty nejnovější technologie. Na jednu takovou novinku, kterou jsme vyzkoušeli v drsných podmínkách Afghánistánu, se nyní podíváme.

Těžké a pevné boty tu samozřejmě stále budou s námi. Jejich úlohu v opravdu náročném terénu asi jen tak něco nenahradí. Přesto se o to lehké boty snaží a nastupují i do oblastí, které donedávna byly doménou právě těžké obuvi. Proti masivní a těžké konstrukci staví hlavně nízkou hmotnost.

Každý kdo má něco odšlapáno (a tím myslím náročné vojenské patroly v náročném terénu) ví, že se venku počítá každý gram.

A pokud ten gram navíc snížíte na nohách, respektive na obuvi, tak je to sakra znát. Rozdíl při pochodu v lehké a těžké botě je pocitově obrovský.

Do hry nám samozřejmě vstupuje mnoho dalších faktorů. Ochrana a podpora nohy, pohodlí při chůzi, odolnost boty a mnoho dalších.

S nástupem nových technologií a nových výrobních postupů by se mohlo zdát, že si v dalších letech budou naše nohy opravdu užívat a bude o ně dokonale postaráno. Je to ale tak?

Tradiční výrobce v novém – Lowa

Novému trendu se už pár let podřizuje i tradiční výrobce obuvi, německá firma Lowa. Tato společnost už několikrát v historii ukázala, že boty opravdu umí a v celém obuvnickém odvětví patří k hlavním tahounům a inovátorům. Mezi poslední výkřik této společnosti patří lehká taktická bota Lowa Innox.

Jen pro srovnání, abyste věděli hned z kraje, o čem se bavíme. Bota ze staré školy, určená do drsných suchých hor pouštních oblastí - Lowa Desert Elite - váží asi 1550 g. Lowa Innox stejné velikosti má hmotnost cca 900 g. To je rozdíl více než půl kilogramu, který na patrole nejspíše oceníte.

K botám Lowa Innox jsme se dostali opravdu na poslední chvíli. Společnost Prosport, oficiální zástupce Lowy v České republice, nám jeden pár těchhle lehkých bot dovezla přímo z Německa a předala takříkajíc za pět minut dvanáct. Hned poté boty odletěly do Afghanistánu a byli jsme opravdu zvědaví, jak si tam obstojí... celý článek si přečtete na RECENZE ARMÁDNÍCH NOVIN. 

Celý článek si přečtete na RECENZE ARMÁDNÍCH NOVIN  

Nahlásit chybu v článku

Doporučte článek svým přátelům na sociálních sítích

Související články

RECENZE: Bojové kalhoty ARK1

Kalhoty potřebujete. Ideálně kalhoty uzpůsobené pro vaše požadavky. Jsou profese, kde jsou na kalhoty kladeny větší nároky. A u jedné z těchto profesí se z kalhot stává nedostatkové zboží. Kalhoty se stejně jako jiné oblečení vyvíjí. Ne že by se přímo braly ohledy na módní trendy, to ne. Ale co se nosilo před deseti lety, už prostě jen těžko bude vyhovovat. Požadavky uživatelů jsou už trochu jiné. Jiný může být střih, materiály, rozložení kapes, knoflíky...

RECENZE: Hodinky Garmin Fenix 3

Všimli jste si někdy, co všechno vojáci při akci tahají?! Mají neskutečné množství vybavení, které jim pomáhá v bojových situacích. Nejde jen o oblečení a zbraně.

RECENZE: Balistická vesta Warrior Raptor

Bývaly doby, kdy se ochrana vojáka neřešila. Postupem času se ale ukázalo, že výcvik vojáka je dosti nákladný, a plýtvání vojáky je tedy plýtvání penězi. Na řadu přišly různé systémy ochrany - štíty, brnění, helmice. V moderní době a s příchodem nových materiálů se v oblasti ochrany těla setkáváme s balistickými vestami. Ty jsou v porovnání s náklady na výcvik jednoho vojáka mnohonásobně levnější. Jo, a taky šetří životy.

RECENZE: Čelovka Petzl Tactikka +RGB

V každém odvětví se dají nalézt ikonické produkty. Jsou oblíbené, prověřené a s různými menšími obměnami se vyrábějí a prodávají mnoho let. Výrobci se tyto ikony snaží vylepšovat tak, aby šly s dobou a přitom si zachovaly původní koncept. Myšlenku, která jim dává duši a díky které jsou mezi uživateli tak oblíbené. Daří se jim to? Na to se mrkneme v dnešní recenzi o čelovce Petzl Tactikka +RGB. 

Přidávat diskuzní příspěvky a hlasovat pro článek mohou jen registrovaní. Prosím zaregistrujte se nebo se přihlašte!