RECENZE: Čelovka Petzl Tactikka +RGB

Petzl Tactikka +RGB / SOLDATO team 

V každém odvětví se dají nalézt ikonické produkty. Jsou oblíbené, prověřené a s různými menšími obměnami se vyrábějí a prodávají mnoho let. Výrobci se tyto ikony snaží vylepšovat tak, aby šly s dobou a přitom si zachovaly původní koncept. Myšlenku, která jim dává duši a díky které jsou mezi uživateli tak oblíbené. Daří se jim to? Na to se mrkneme v dnešní recenzi o čelovce Petzl Tactikka +RGB. 

V recenzi vybavení, které mezi ikony rozhodně patří. Když vám někdo řekne čelovka, co odpovíte? Já tedy Petzl. Čelovky této francouzské firmy mě provázejí už hodně let. A není se čemu divit. Čí jiný výrobek by měl být ikonou na poli čelovek než firmy, která již v roce 1973 představila první čelovou svítilnu na světě.

Nic na tom nemění ani fakt, že se jedná o společnost, která se zaměřuje na speleologickou a horolezeckou výbavu a military vybavení není rozhodně její hlavní doménou.

Taktická Tikka

Proto jsem byl rád, že mi Marines shop nabídl k testu svítilnu Petzl Tactikka +RGB, jejíž první model jsem měl v ruce někdy kolem roku 2000.

Aktuálně je na trhu třetí generace. Byl jsem tedy opravdu zvědavý, kam se tato mezi vojáky oblíbená čelovka posunula a jak se na ní modernizace projevila.

Model Tactikka vychází z civilní verze Tikka, která se mezi uživateli stala velice oblíbená. A jak už to tak bývá, civilní model si oblíbili i vojáci. Nebylo tedy nic jednoduššího, než civilnímu modelu dát líbivé vojenské zbarvení, před název Tikka dát kouzelné slůvko „Tac" a rázem tu máme taktickou čelovku jak vyšitou.

A protože vojákům nestačí jen klasické bílé světlo, tak Petzl v modelu +RGB přidal hned tři možnosti barevného svícení – červenou, zelenou a modrou (neboli Red, Green, Blue, tedy RGB). Na rozdíl od předchozích generací se však neděje pomocí filtru, ale změna barev je díky jedné barevné diodě.

Moderní návrat ke kořenům

Ale hezky popořádku. Aktuální model se designově velmi podobá první generaci. Plastové kompaktní tělo v zeleno béžové kombinaci působí klasickým military dojmem, jaký už od Petzlu známe. Profil obráceného trojúhelníku má ve vrchní části mírně zdrsněný centrální spínač, sloužící zároveň jako přepínač barevných režimů. Na přední straně čelovky je vidět reflektor s dvojicí diod... celý článek si přečtete na RECENZE ARMÁDNÍCH NOVIN. 

Celý článek si přečtete na RECENZE ARMÁDNÍCH NOVIN 

Nahlásit chybu v článku


Související články

RECENZE: Bojové kalhoty ARK1

Kalhoty potřebujete. Ideálně kalhoty uzpůsobené pro vaše požadavky. Jsou profese, kde jsou na ...

RECENZE: Hodinky Garmin Fenix 3

Všimli jste si někdy, co všechno vojáci při akci tahají?! Mají neskutečné množství vybavení, které ...

RECENZE: Balistická vesta Warrior Raptor

Bývaly doby, kdy se ochrana vojáka neřešila. Postupem času se ale ukázalo, že výcvik vojáka je dosti ...

TEST: Nové vesty VOM pro Armádu ČR

Firma Hard Task před několika dny zveřejnila video z testování balistické vesty VOM (Vesta Ochranná ...