RECENZE: Hodinky Clawgear Mission Sensor II

Clawgear Mission Sensor II
Clawgear Mission Sensor II

Čas se lidé snaží měřit snad od počátků věků. První kapesní hodiny vznikají kolem roku 1500, a počátkem dvacátého století se začínají vyrábět první náramkové hodinky.

Hodinek si začali všímat i vojáci, a od 1. světové války je začínají masivněji používat. Od poloviny dvacátého století se pak začínají objevovat hodinky digitální. Ty zprvu ukazují klasicky čas, přidává se datum. Ovšem s miniaturizací elektronických součástek se začínají objevovat další funkce, tu více, tu méně využitelné. Vzpomeňte například na hodinky s kalkulačkou.

Ale uživatelé (asi) chtěli více a více, a různí výrobci se je snaží uspokojit. Takže se nám objevují hodinky s výškoměrem, teploměrem, barometrem, kompasem, GPS navigací, měřičem tepové frekvence a kdo ví čím ještě. Tyto funkce ne každý využije, ale každý je chce.

V současné době se dají označit tři hlavní proudy vojenských hodinek. „Oldschool“, - ručičkové hodinky, které vám prostě ukazují kolik je hodin; „Klasické“ - relativně levné a odolné hodinky s dalšími funkcemi v digitálním, analogovém nebo kombinovaném provedení; „Hi-Tech“ - digitální hodinky s mnoha nadstandardními funkcemi. A právě o hodinkách poslední kategorie bude naše dnešní recenze.

Co nabídne Marines-shop

Když jsme s pražským armyshopem Marines-shop probírali co otestovat (a že toho mají v nabídce opravdu hodně. Navíc vybavení značkové, kvalitní a většinou prověřené), padla řeč i na hodinky. Samozřejmě na hodinky, které výrobce označuje jako „for military“. Slovo dalo slovo a k testu nám doputovaly hodinky…

Clawgear

Clawgear. Clawgear jako firma se primárně zaměřuje na military oblečení. A ne ledajaké, ale jedno z nejlepších. O tom svědčí i fakt, že na oblečení Clawgear přešla rakouská armáda, která do té doby používala Arc´teryx. Jak tomu tak v módním odvětví bývá, začal Clawgear nabízet pro své zákazníky další módní doplňky, mezi které hodinky samozřejmě patří. Konkrétně to jsou hodinky Mission Sensor II, nabízené v černém, pouštním a oranžovém rescue provedení... celý článek si přečtete na Recenze Armádních novin.

Celý článek si přečtete na Recenze Armádních novin

 

Nahlásit chybu v článku


Související články

RECENZE: Svítilna Fenix PD35

Pokud si balíte vybavení do bojové operace, zvažujete vždy několik faktorů. První otázka by měla ...

RECENZE: Vodní filtr Sawyer Mini Filter

„Co nemám, nepotřebuji..." Heslo, kterým se řídí mnoho vojáků při balení svého vybavení. Je toho ...

RECENZE: Boty LOWA Zephyr GTX

Za léta strávená v lesích a horách, při patrolách v nehostinném prostředí či městské zástavbě jsem ...

RECENZE: Svítilna Fenix HL50

Znáte to. Něco se pokazí a všude je zrovna tma jak v pytli. Potřebujete to spravit, využít obě ruce ...

Zvýraznit příspěvky za posledních:

    Načítám diskuzi...