RECENZE: Batoh Eberlestock X4 Hispeed

Eberlestock X4 Hispeed / SOLDATO Team

Máte rádi klasickou komínovou konstrukci, ale štve vás, že se v ní musíte tak přehrabávat? Říkáte si, že by bylo fajn, aby s tím už konečně někdo něco udělal? Rozmýšlíte, jestli není lepší standardní „3D assault pack“?  Nebo jen hledáte nějaký zajímavý batoh v nejvíce oblíbené kategorii objemu 20 – 40 litrů? OK, tak pro vás máme recenzi batohu, který tak úplně nezapadá do žádné kategorie. 

Specialista na batohy - Eberlestock

Konkrétně se jedná o batoh, který má přístup přes vrchní víko, uzavírané zipem – tedy skoro typický komín. Je tu ale i druhá možnost, a to přístup přes spodní otvor, který je samozřejmě také na zip. Máme tu tedy bágl odstraňující největší slabinu komínové konstrukce? No, uvidíme.

Každopádně šance tu je velká, protože se nejedná jen tak o nějakou značku. Výrobcem tohoto batohu je totiž americká firma Eberlestock, kterou naši vojáci velmi dobře znají a používají v zahraničních misích.

Zvláště model Terminator si získal velkou oblibu, a to především u odstřelovačů, kteří oceňují možnost uložení zbraně.

Zakladatel firmy Glen Eber byl totiž biatlonista a tento sport, při kterém je uchycení zbraně při přesunu klíčové, hrál při založení společnosti v roce 1985 významnou roli.

Dalším milníkem byl rok 2001 a následné zaměření se na produkty vhodné pro vojáky, a samozřejmě také na jejich zbraně. Zrodily se batohy, které umožňují přenášet jak výstroj, tak i výzbroj. To si prostě mezi příslušníky ozbrojených složek muselo získat oblibu.

X4 je malý velký kompaktní batoh / SOLDATO Team

Trochu tajemný Selection

Při brouzdání nekonečnými vodami internetu jsem kdysi narazil na (pro mě do té doby neznámý) obchod s vojenským vybavením – Selection store. Trochu mě to zarazilo, měl jsem za to, že mám české armyshopy poměrně dobře zmapované. Najednou je tu shop, který má v popiscích kromě češtiny také angličtinu. To bylo první, co mě zarazilo.

Automaticky jsem se mrkl na kontakt. Vždy chci vědět, s kým mám tu čest, kdo za tím kterým projektem stojí. Tak trochu jsem očekával nějaké známé tváře z branže, bývalé vojáky. Ale to ne, na fotkách na mě koukali dva neznámí „týpci". To bylo druhé zaražení...celý článek si přečtete na stránkách SOLDATO Teamu.

Celý článek si přečtete na stránkách SOLDATO Teamu

 

Nahlásit chybu v článku


Související články

RECENZE: Hodinky Garmin Fenix 3

Všimli jste si někdy, co všechno vojáci při akci tahají?! Mají neskutečné množství vybavení, které ...

RECENZE: Balistická vesta Warrior Raptor

Bývaly doby, kdy se ochrana vojáka neřešila. Postupem času se ale ukázalo, že výcvik vojáka je dosti ...

RECENZE: Čelovka Petzl Tactikka +RGB

V každém odvětví se dají nalézt ikonické produkty. Jsou oblíbené, prověřené a s různými menšími ...

RECENZE: Boty Lowa Innox

Pomalu se zdá, že velkým těžkým bagančatům, tedy vojenským botám jak je pamatujeme, odzvonilo. Mezi ...

Zvýraznit příspěvky za posledních:

    Načítám diskuzi...