RECENZE: Svítilna Fenix PD35

Svítilny Fenix
Svítivost u Fenix PD35 je vlemi slušná. / SOLDATO Team 

Pokud si balíte vybavení do bojové operace, zvažujete vždy několik faktorů. První otázka by měla znít: „Potřebuji právě toto vybavení?“. Pakliže si odpovíte ano, přihlížíte k dalším věcem. Hmotnost a velikost jsou poté dvě základní veličiny, které při balení musíte brát v úvahu. Určitě se také hodí, pokud má vámi vybrané taktické vybavení univerzálnější použití.

Na to, jestli potřebujete nějaký zdroj světla, si ano určitě odpovězte. Otázkou je, kolik svítilen vlastně s sebou vzít. Čelovku, něco na normální svícení v ruce, taktickou svítilnu… A zde se dostáváme k již zmínění univerzálnosti. Pokud máte k dispozici svítilnu, která zastane více funkcí a má dostatečný výkon, neměli byste váhat. Ušetříte jak na váze, tak na prostoru. To je pro vás klíčové, zůstává tak totiž více místa pro munici…

ARIGA a Fenix

Když nás oslovila společnost ARIGA, která provozuje obchod Kronium.cz, s nabídkou na testování svítilny Fenix PD35 druhé generace, tak jsme byli opravdu zvědaví. Se značkou Fenix, které je ARIGA výhradním dovozcem, jsme již nějakou zkušenost měli.

FenixLight Limited, jak zní název výrobce, si mezi uživateli vydobyl svoje jméno nejen díky dobrému poměru ceny a výkonu. Také kvalita zpracování a použití výkonných LED americké značky Cree k tomu nemalou měrou přispěly.

Druhá generace Fenix PD35

Tato svítilna nás na první pohled zaujala výkonem 960 lumenů, který nám k relativně malé svítilně nějak neseděl. Celá svítilna je dlouhá necelých 14 cm a má průměr 2,5cm. To vše o hmotnosti 87 gramů.

Průměr je po celém těle zhruba stejně velký, což přispívá ke kompaktnosti celé svítilny. Vyrobena je z tvrzeného hliníku, který je povrchově upraveným anodizací. Matně černou barvu celé svítilny narušuje jen šedý přepínač světelných režimů... Celý článek si přečetete na Recenzích Armádních novin

Celý článek si přečetete na Recenzích Armádních novin

SOLDATO Team a Armádní noviny tento produkt doporučují

Šarže Kvality

Nahlásit chybu v článku


Související články

RECENZE: Svítilny NexTorch

Světlo člověk potřebuje od nepaměti. V noci, kdy se vše mění, je světlo neocenitelné. Každý, kdo je ...

RECENZE: Podkošilové balistické vesty GARED GS-150

„Neprůstřelná vesta" do každého šatníku! Tak by časem mohl znít slogan mnoha prodejců army vybavení ...

RECENZE: Vodní filtry Sawyer

Nikdy bych nevěřil, že se to stane… Po napadení naší kolony nás protivník rozprášil. Myslím, že ...

RECENZE: Sorudo EDC kit

Je večer a vracím se parkem domů. Najednou uvidím před sebou postavu, mladého muže, který leží ...