RECENZE: Karimatky Klymit

Karimatky Klymit
Zleva - Klymit Static V Luxe, Klymit Inertia X Frame Recon, Klymit Static V SOLDATO Team

Co je na každé patrole důležité? Spousta věcí, jasně. Správná orientace, maskování, dodržování SOP, splnění úkolu atd. atd. atd. Na co se ale občas hlavně při dlouhodobém patrolování zapomíná? Na kvalitní odpočinek. A proč zapomíná? Protože času je opravdu málo a úkolů opravdu hodně. Každopádně každý kdo to zažil, tak ví, že kvalitně si před dalším pochodem/úkolem odpočinout je životně důležité a k nezaplacení.

Ke kvalitnímu odpočinku potřebuji pár věcí. A teď nemám na mysli čas, klid a bezpečnost. Mám na mysli spacák, ždárák a karimatku. Co z těchhle tří věcí ponesete s sebou, bude záležet především na povaze patroly. Ne vždy budete mít čas je vůbec použít. Ale jestli si opravdu chcete pořádně oddáchnout, tak tohle je ideální a základní kombinace. No, a protože každý zkušený voják-zálesák ví, že nejhorší je chlad od země, tak dnešní recenze bude právě o izolaci. Tedy o karimatkách.

Jen v rychlosti. Karimatky asi každý zná. Je to izolační vrstva mezi vaším tělem a studenou zemí. Jednoduše se dají rozdělit na pěnové a nafukovací. Každý tento typ má svoje výhody a nevýhody. Co by nás tedy v případě karimatek mělo zajímat? Předně izolace. Proto přeci karimatku máme, že ano. Jenže s kvalitou odizolování jdou ruku v ruce další vlastnosti, které by nás měly neméně zajímat a podle kterých si budeme vybírat vhodnou karimatku právě pro nás.

Musíme tedy myslet i na skladnost, hmotnost a odolnost. Jinými slovy. Pokud chci co nejlepší izolační vlastnosti, tak to asi nebude lehká a skladná karimatka. A na druhou stranu pokud chci opravdu to nejlehčí a nejskladnější, nemohu očekávat super odizolování.

Karimatky Klymit

V našem testu se podíváme na tři nafukovací karimatky Klymit. Tedy na karimatky od americké společnosti, která se na problematiku izolace v outdoorovém prostředí úzce specializuje. Tato společnost odmítá tradiční přístupy a naopak neustále zkouší něco nového, netradičního. A na jejich výrobcích je to opravdu vidět.

Karimatky Klymit nám doporučil armyshop ARMED, který je u nás nabízí. A na doporučení někoho, kdo má zkušenosti s reálným nasazením v akci my slyšíme. V testu se nám objevily tři karimatky, které by měly splnit jak požadavky na skladnost, tak i požadavky na izolaci. Samozřejmě každá jinak a po svém... celou recenzi si přečtete na Recenze Armádních novin

Celou recenzi si přečtete na Recenze Armádních novin 

Nahlásit chybu v článku


Související články

RECENZE: Svítilna Fenix HL50

Znáte to. Něco se pokazí a všude je zrovna tma jak v pytli. Potřebujete to spravit, využít obě ruce ...

RECENZE: Hodinky Clawgear Mission Sensor II

Čas se lidé snaží měřit snad od počátků věků. První kapesní hodiny vznikají kolem roku 1500, a ...

RECENZE: Princeton Tec Remix

Čelovka má pro vojáka mnoho využití. Většinu času sice tráví v sumce či v batohu, ale když přijde ...

RECENZE: Balíček proti masivnímu krvácení BL Kit

Catastrophic hemorrhage. Dle posledních poznatků zbytečně umírá na masivní, život ohrožující ...

Zvýraznit příspěvky za posledních:

    Načítám diskuzi...