RECENZE: Lopatka Gerber E-Tool

Gerber E-Tool / SOLDATO Team

Každý chce být esefko. Dělat čistou prácičku, moc se nezašpinit. Špinavá práce, chcete-li „záděr", ale není jaksi v módě. Plazit se? Ani náhodou, ještě bych si roztrhal své super tacticool kalhoty. Zakopat se? A proč? Vždyť vypadám tak dobře, tak proč se schovávat. Bavíme se ale o základních dovednostech, které bohužel postupně upadají.

Polní lopatka by měla patřit k základní výbavě každého vojáka. Stejně jako budování okopu by mělo patřit k základním dovednostem každého vojáka. Jasně, už slyším ty hlasy: „Hele, tohle se dělávalo. Teď už je jiná doba..." Vážně? Dovolte, abych vás vyvedl z omylu. Vykopat si okop, pozorovatelnu, opytlovat se... Tohle jsou věci, které se dělají i v reálném nasazení. Třeba v áčku.Proto, když mně zavolal majitel armyshopu Armed s nabídkou otestovat skládací lopatku Gerber E-Tool, tak jsem dlouho neváhal. Mrknout se na něco jiného, než co má voják běžně k dispozici, nikdy neuškodí. Zvláště, pokud jde o tak prověřenou stálici na trhu, jako je právě americká firma Gerber. Vždyť tato firma působí už od roku 1939. A jestli si pamatujete, tak i jedna z našich prvních recenzí byla na produkt od Gerberu, který nám zapůjčil právě Armed. Takže bylo rozhodnuto a lopatka na cestě.

Dorazil balík, těžší než obvykle. A v něm kus železa, který teda lopatku moc nepřipomínal. Jasně, lopatka je to polní skládací, takže složená musí být kompaktní, ať v báglu nezabírá moc místa. Rozměry složené lopatky jsou 235x152mm. Pokud ji rozložíte, má na délku 603mm a jedná se o téměř plnohodnotný kopací nástroj. Téměř. Pro trpaslíka.

Lopatka se skládá ze tří hlavních dílů, navzájem spojených klouby a šrouby. Tedy díly jsou tu vlastně čtyři, protože lopatka má kromě pracovní části, spojovací trubky a držadla, ještě jakýsi zobák, který by měl nahrazovat krumpáč. Zajímavé. A do jisté míry exkluzivní. V téhle konfiguraci se totiž lopatka E-Tool do Evropy běžně nevozí. Ale pokud jich budete chtít více, Armed ji je schopný sehnat... celý článek si přečtete na RECENZE ARMÁDNÍCH NOVIN.

Celý článek si přečtete na RECENZE ARMÁDNÍCH NOVIN


Tři hlavní díly jsou spojeny klouby / SOLDATO Team

Nahlásit chybu v článku


Související články

RECENZE: Powerbanka OutdoorTech Kodiak Plus

Bez energie to nejde. Energii v akci potřebuje vaše tělo. Něčím se naládujete a fungujete dál. ...

RECENZE: Hodinky Suunto Traverse Alpha

S určitostí se nedá říci, které hodinky jsou nejlepší ze všech. Můžeme však objektivně zhodnotit, ...

RECENZE: Akční střelba na střelnici Trigger Servis

Brněnská střelnice Trigger Service nabízí nejen střelbu ze stanovišť, ale i výcvik taktické střelby. ...

RECENZE: Pozor, přichází Démon: Nosič plátů od Fenix Protector

Již nějakou dobu se u taktického vybavení prosazuje minimalismus. Nejvíce se to asi projevuje v ...

Zvýraznit příspěvky za posledních:

Načítám diskuzi...