RECENZE: Pistolové stehenní pouzdro TacticalPro

Pistolové stehenní pouzdro
Foto: Samosvorné pistolové stehenní pouzdro Tactical Pro.SOLDATO Team

V současné době je většina vojáků vybavena záložní zbraní - pistolí. Pokud selže hlavní zbraň, hmátnout po pistoli je většinou rychlejší, než se snažit závadu odstranit. Pistole se také hodí do stísněných prostor, kde by manipulace s dlouhou útočnou puškou nebyla úplně ideální. Ne vždy je nošení záložní zbraně nutné, přesto je na většinu akcí dobré, pokud u sebe pistoli máte.

Otázkou tak jen zůstává, kam s ní. Samozřejmě do vhodného pouzdra. To, že by mělo jít o pouzdro typizované pro konkrétní model pistole je asi jasné. Hlavním kritériem se tak pro většinu střelců stává, na kterém místě chtějí, nebo musí pistoli nosit. Volit můžeme z několika možností. Každá má svoje zaryté zastánce i odpůrce, stejně tak jako výhody a nevýhody. Záleží tak jen na vašich potřebách a zkušenostech, kam svoji záložní zbraň umístíte.

Pokud se budeme bavit o pouzdru pro vojenské použití, můžeme volit pouzdro buď opaskové, stehenní, nebo umístěné na vazbě vaší taktické vesty. Jsou samozřejmě i jiné možnosti, ale ty jsou v reálu využívány jen minimálně. Dále si můžeme vybrat z různých materiálů. Nejčastěji se však jedná o plast, tkaninu nebo kombinaci těchto dvou materiálů. Jiné materiály (jako například kůže) se v současnosti již tolik nepoužívají.

Samosvor od TacticalPro

V dnešní recenzi se zaměříme na Samosvorné pistolové pouzdro stehenní (jak zní přesný název tohoto produktu) od TacticalPro. Tato česká firma nás již příjemně překvapila svou sérií taktických batohů. Lidé z TacticalPro často spolupracují s profesionály a na jejich doporučení také hodně dají. Ani u tohoto pouzdra nic nenechali náhodě a zdá se, že se jim to znovu vyplatilo. Nebudeme však předbíhat a začneme hezky od začátku.

Celou recenzi najdete na stránkách Recenze Armádní noviny.

Nahlásit chybu v článku


Související články

RECENZE: Maxpedition Sitka Gearslinger

Batoh Sitka Gearslinger mě provázel Afghánistánem, ale i džunglí pražské metropole. Jak se nosí, ...

RECENZE: Batoh Tactical 45

I přes veškerý pokrok a neustálé inovace v konstrukci batohů se na trhu stále drží i základní, léty ...

RECENZE: Batoh Tactical 75

Královská třída. Tak je většinou výrobci označována nejvyšší kategorie výrobků. Kategorie, ve které ...

RECENZE: Hydrovak Source US1/3l

Žízeň. Pokud máte fyzicky náročnou práci, která je navíc ve venkovním prostředí a ještě k tomu ...

Zvýraznit příspěvky za posledních:

  • sniper
    09:18 12.05.2015

    MP 9 mam doma ,ale pouzdro by se mi hodilo

    MP 9 mam doma ,ale pouzdro by se mi hodilo

Načítám diskuzi...