RECENZE: Svítilna Fenix TK15C

Svítilna Fenix TK15C / SOLDATO Team

Tma. Přesto potřebujete vidět. Je jedno, jestli jste v tmavém baráku nebo v lese. Na vaší zbrani musí být nějaká svítilna. Šero. Jste v patrol base a potřebujete dát signál. Bliknutí červeným světlem. A zase musíte mít nějakou svítilnu. Noc. Máte hlídku - stráž. V dáli mezi stromy se vám něco nezdá a potřebujete si tam posvítit. Zalovíte v pouzdře a vytáhnete zase svítilnu. Temno. A zase... A zase...

Situací, kdy potřebujete kvalitní světlo, je více než dost. Ideálně svítilnu nějakou univerzální. Ať nemusíte mít na X situací X svítilen. Pamatujete na české trio? Nebo starou dobrou klasiku – US fajfku? U obou jste si mohli měnit barvu světla. Jenže zase nešly připevnit na zbraň. Každopádně mít svítilnu, která je jak do ruky, tak na zbraň a navíc umožňuje svítit více barvami, se může hodit.

Kronium a novinka od Fenix

Prohlíželi jsme webové stránky společnosti Kronium, který je náš dvorní dodavatel svítilen Fenix. Samozřejmě nás hlavně zajímala taktická řada těchto svítilen, která má označení TK a vyznačuje se solidní odolností a většinou i taktickým vzhledem. Hned nás zaujala novinka v podobě svítilny Fenix TK15C, a bylo jasné, že tuto svítilnu budeme chtít zkusit. Slovo dalo slovo a my si tak mohli svítilnu i se dvěma zbraňovými montážemi odvést. A samozřejmě pořádně otestovat.

Fenix TK15C

TK15 tu již byla, takže se jedná o druhou, vylepšenou generaci. Na první pohled je vidět, že design se nezměnil. Stále se jedná o kompaktní taktickou svítilnu s mírně rozšířeným a poměrně hlubokým reflektorem. Tvrzená skleněná čočka je zapuštěná a kolem ní si nelze nevšimnout mohutných ozubů. Na druhém konci se nachází taktický spínač.

Jak jsme již u Fenixu zvyklí, je celá svítilna vyrobena z tvrzeného leteckého hliníku v černém provedení, a jediným rušivým prvkem je tak stále světle šedý přepínač režimů umístěný v přední polovině svítilny. Proč se Fenix u taktické řady stále drží této barvy je nám záhadou. Materiál svítilny je samozřejmě odolný proti poškrábání... celou recenzi si přečtete na Recenze Armádních novin.

Celou recenzi si přečtete na Recenze Armádních novin

Nahlásit chybu v článku


Související články

RECENZE: Hodinky Clawgear Mission Sensor II

Čas se lidé snaží měřit snad od počátků věků. První kapesní hodiny vznikají kolem roku 1500, a ...

RECENZE: Balíček proti masivnímu krvácení BL Kit

Catastrophic hemorrhage. Dle posledních poznatků zbytečně umírá na masivní, život ohrožující ...

RECENZE: Karimatky Klymit

Co je na každé patrole důležité? Spousta věcí, jasně. Správná orientace, maskování, dodržování SOP, ...

RECENZE: Bojové kalhoty AČR vz. 95

Vidíte je denně. Nosíte je nejspíše také každý den. Kalhoty. Kus oblečení, nad kterým tak nějak ...

Zvýraznit příspěvky za posledních:

    Načítám diskuzi...