RECENZE: Taktická svítilna Fenix TK22

Fenix TK22
Foto: Na zbrani seTK22 chová velmi dobře / SOLDATO Team

Aby voják viděl, potřebuje světlo. Nebo přístroj nočního vidění. Ten má ale svoje omezení a rozhodně nepatří ke standardní výbavě každého vojáka. Co by ale k této výbavě patřit rozhodně mělo, je kvalitní taktická svítilna.

Světlo nejen pro vojáky

Voják má na každé vybavení trochu jiné požadavky než běžný občan, a nejinak je to i se svítilnami. Váha a odolnost jsou těmi běžnými, pak také určitě síla světla a v neposlední řadě možnost připevnění na zbraň. Nebudeme se tedy teď bavit o různých čelovkách, svítilnách na přilbu nebo o léty prověřené „fajfce“. Podíváme se na jednu novinku mezi klasickými taktickými svítilnami od firmy Fenix.

Taktickou svítilnu Fenix TK22 nám k testování zapůjčila společnost Ariga, která je výhradním distributorem svítilen Fenix. Na trhu působí od roku 2006 a nabízí celé spektrum různých typů svítilen, od těch pro běžné domácí použití až po TOP modely, které užijí především profesionálové.  Nabídka je to opravdu široká, vybere si téměř každý a svítilny Fenix se staly mezi uživateli velmi oblíbenými.

Celou recenzi si můžete přečíst na stránkách Recenze Armádní noviny.

Svítilnu si můžete také rovnou zakoupit v obchodě Kronium.

Nahlásit chybu v článku


Související články

Maskovací barva chrání tvář vojáka před žárem

Skupina amerických vozidel projíždí rychle po cestě v Afghánistánu. Najednou se ozve ohlušující rána ...

Sebedestrukční zařízení pro vojáky

Moderního vojáka si už nedokážeme představit bez komunikačních prostředků, GPS, brýlí pro noční ...

Black Hornet - bezpilotní vrtulník do kapsy

Britská četa postupuje podél afghánské silnice. Znenadání se ozve střelba a celá jednotka je palbou ...

M27 IAR v US Marine Corps

V roce 2011 US Marine Corps (USMC) objednala 6 500 pěchotních automatických pušek M27 IAR (Infantry ...

Zvýraznit příspěvky za posledních:

  • KerelRebel
    17:12 19.01.2015

    Dobrý pánové, já si na vánoce pořídil Nitecore P20 UV je to nová taktická LED svítilna, která jako zdroj světla používá LED CREE XM-L2 (T6) s výkonem max. 800 lm + 4 x ...Zobrazit celý příspěvek

    Dobrý pánové, já si na vánoce pořídil Nitecore P20 UV je to nová taktická LED svítilna, která jako zdroj světla používá LED CREE XM-L2 (T6) s výkonem max. 800 lm + 4 x ultrafialové LED svýkonem 320mW a vlnovou délkou 365nm a musím říct, že je to naprostá paráda. Nejen při našich pain akcích se mi zatím velice osvětčila, musím říct, že podle popisu je asi s touhle dost podobná, tekže já doporučuju mrknout i na Nitecore!!! Znalí určitě tuto značku dobře znají!!!Skrýt celý příspěvek

Načítám diskuzi...