RECENZE: Vodní filtr Sawyer Mini Filter

Foto: Základní balení filtru Sawyer Mini Filter. / SOLDATO Team
Sawyer Mini Filter. / SOLDATO Team

„Co nemám, nepotřebuji..." Heslo, kterým se řídí mnoho vojáků při balení svého vybavení. Je toho opravdu hodně, co si musí voják nést na zádech při bojové patrole. Nezřídka se stává, že hmotnost batohu přesahuje hodně přes 25 kg. Proto si většina zkušených bojovníků bere opravdu jen to nezbytně nutné. Vybavení k boji a k přežití. Na komfort a pohodlí zde není čas ani místo.

Začnete vyhazovat náhradní oblečení, spacák, druhé maskáče. Snažíte se vybírat věci, které mají univerzální použití. Nakonec skončíte u staré známé věci. Nejvíce váhy zabírá munice a vybavení k vedení bojové činnosti. Poté voda. Vše ostatní zabírá jen cca 25 % hmotnosti. Munici a vodu prostě potřebujete a nic s tím nenaděláte.

Je ale způsob, jak i na hmotnosti nesené vody nějaký ten kilogram ušetřit. Řešením může být aktivní používání vodního filtru. Je tu však několik maličkostí, které byste si měli předem ověřit. Za prvé musíte mít jistotu, že v prostoru, kde budete působit, je dostatečné množství vodních zdrojů.

Můžete mít sebelepší vodní filtraci, ale pokud nemáte zdroj vody, je vám vcelku k ničemu... Za druhé na to musíte mít alespoň trochu času. Zastavit, nabrat si vodu a přefiltrovat ji sice není časově až tolik náročné, ale nějaký čas to přeci jen zabere. Sami si určitě dovedete představit situace, kdy není úplně vhodné vybalit filtr a začít si v klidu připravovat trochu pitné vody.

Konečně za třetí musíte mít vhodný vodní filtr. Skladný, nenáročný k použití a hlavně funkční. Voják, který má během plnění úkolu střevní potíže (nebo i něco horšího) není pro jednotku přínosem. Spíše naopak. Stává se přítěží, může ohrozit splnění úkolu. To je nepřípustné. Různých vodních filtrů nebo jiných prostředků k čištění vody je naštěstí celá řada, a stačí si tak jen vybrat ten správný... celý článek si přečtete na RECENZE ARMÁDNÍCH NOVIN.

Celý článek si přečtete na RECENZE ARMÁDNÍCH NOVIN

 

Nahlásit chybu v článku


Související články

RECENZE: Vodní filtry Sawyer

Nikdy bych nevěřil, že se to stane… Po napadení naší kolony nás protivník rozprášil. Myslím, že ...

RECENZE: Sorudo EDC kit

Je večer a vracím se parkem domů. Najednou uvidím před sebou postavu, mladého muže, který leží ...

RECENZE: Svítilna Fenix PD35

Pokud si balíte vybavení do bojové operace, zvažujete vždy několik faktorů. První otázka by měla ...

Zvýraznit příspěvky za posledních:

 • martin
  16:06 03.12.2014

  1) k čemu víčko na kontaminované části filtru? zbytečnost 2) předfiltrováním vody přes např. cíp trika se sníží množství bordelu ve vodě již před samotným filtrováním, prodlouží ...Zobrazit celý příspěvek

  1) k čemu víčko na kontaminované části filtru? zbytečnost
  2) předfiltrováním vody přes např. cíp trika se sníží množství bordelu ve vodě již před samotným filtrováním, prodlouží životnost filtru bez čištění.
  3) těch hrubek!Skrýt celý příspěvek

Načítám diskuzi...