Rekordní ziskový rok pro pardubickou ERU

VERA NG
Foto: Pasivní sledovací systém Vera-NG / ERA

Společnost ERA, výrobce pasivních sledovacích systémů z Pardubic, dokázala během roku 2012 zdvojnásobit tržby ve srovnání s rokem 2011, a dosáhla tak zisku přes 85 milionů korun. Pozitivní hospodářské výsledky firmy potvrdil audit.

ERA a.s. - od podzimu 2011 opět plně česká firma, jejímž 100 % vlastníkem je Omnipol -  hospodářsky úspěšně zakončila rok 2012 s obratem 850 milionů korun. Díky vysokému pracovnímu nasazení se podařilo dokončit několik významných zakázek i uzavřít nové smlouvy, a to jak v oblasti civilního sledování letového provozu, tak v oblasti vojenských obranných systémů. ERA tím potvrdila pozici významného hráče na mezinárodním trhu technologií pro sledování vzdušného prostoru. Pozitivní dopad na historicky rekordní hospodářský výsledek měly také interní změny v řízení firmy, zejména v oblasti nastavení obchodních procesů a optimalizace nákladů, jejichž výsledkem je flexibilní společnost podporující výzkum a vývoj.

„Minulý rok nebyl pro společnost ERA vůbec jednoduchý, ale byl přelomový. Za plného provozu jsme realizovali řadu výrazných změn. A jak dokazuje náš hospodářský výsledek, byly nastaveny správným směrem. Věřím, že i do budoucna nám pomohou k podobným úspěchům,“ komentuje dosažené výsledky předseda představenstva ERA Milan Jurek.

 V dalším období se ERA kromě prodeje již osvědčených řešení zaměří na podporu výzkumu nových technologií v oblasti alternativní radiolokace, který byl v minulých letech kvůli zahraničnímu vlastníkovi utlumen. Firma se proto nyní snaží o nábor nových perspektivních zaměstnanců do oddělení vývoje, a dává tak příležitost ke kariérnímu růstu absolventům technických oborů.

„V oblasti naší činnosti je nezbytné neustále myslet dopředu, a proto vývoj a výzkum nových technologií vnímáme jako životně důležitou součást naší společnosti. Nároky na technologie stále rostou, ale zároveň také vrůstá tlak na cenu. Proto se snažíme nacházet nová řešení, která budou nejen technologicky zajímavá a spolehlivá, ale i úsporná,“ generální ředitel společnosti Viktor Sotona.

Společnost ERA a.s. je průkopníkem a předním dodavatelem řešení pro dohled a sledování letů další generace: pro řízení letového provozu ve vzduchu i provoz na civilních letištích a pro potřeby armádních a bezpečnostních složek. Díky osvědčeným technologiím multilaterace a ADS-B nabízejícím výkonná a spolehlivá dohledová řešení má společnost 130 zákazníků z řad organizací řízení letového provozu a letišť a vojenských sil ve 46 zemích v Evropě, USA, na Středním Východě, v Africe, Jižní Americe a v Asii.

Nahlásit chybu v článku


Související články

Armáda ČR se zajímá o nejnovější radarové systémy společnosti ERA

V posledním listopadovém týdnu přivítala pardubická společnost ERA na oficiální návštěvě náčelníka ...

Reportáž z ERA Pardubice

Přinášíme vám reportáž z ERA Pardubice, výrobce pasivních radiolokátorů pro civilní i vojenské ...

ERA představila obranné technologie studentům vojenské akademie z Velké Británie

Pardubickou firmu ERA navštívila minulý týden skupina padesáti studentů britské Defence Academy ze ...

IDEX 2013 - Pardubická ERA vystavovala ve Spojených arabských emirátech

Pardubická společnost ERA se v druhé polovině února prezentovala na největší výstavě obranné ...

Zvýraznit příspěvky za posledních:

 • hovorka11
  06:55 17.06.2013

  ERA by měla něco udělat s reprezentací. V dnešní době je ostudné, když vejdete do vrátnice, kde se zhruba za 35 let nic nezměnilo ( je do celého objektu bývalé TMS, kde je i více ...Zobrazit celý příspěvek

  ERA by měla něco udělat s reprezentací. V dnešní době je ostudné, když vejdete do vrátnice, kde se zhruba za 35 let nic nezměnilo ( je do celého objektu bývalé TMS, kde je i více firem) a přes uzavřené dveře můžete do ERY telefonovat upatlaným šedočerným telefonem, který se vyráběl před tak 35 lety- to už není jinde vidět !!!
  Po velmi dobrém startu po převzetí českými majiteli se tak opět šetří na nepravých místech pár korun...
  Kéž by si tu kritiku vzali noví majitelé za sebe. Americký vlastník neinvestoval a nový šetří také...Skrýt celý příspěvek

 • Jakub
  11:00 14.06.2013

  Pjotr : Nevlastni tatru J&T ???

  Pjotr : Nevlastni tatru J&T ???

 • Pjotr
  08:41 14.06.2013

  Tak to je po Tatře další firma, která se zbavila zahraničního investora/vedení a začala prosperovat, jen tak dál, češi čechům a půjde to :)

  Tak to je po Tatře další firma, která se zbavila zahraničního investora/vedení a začala prosperovat, jen tak dál, češi čechům a půjde to :)

 • Charlie
  07:20 14.06.2013

  Před nějakýmy dvěma lety jsme byli v muzeu v Německu a bylo opravdu zajímavý vidět vedle sebe komplety Roland, Hawk a Tamara. O čem si ty stroje asi tak za dlouhých nocí povídaj? ...Zobrazit celý příspěvek

  Před nějakýmy dvěma lety jsme byli v muzeu v Německu a bylo opravdu zajímavý vidět vedle sebe komplety Roland, Hawk a Tamara. O čem si ty stroje asi tak za dlouhých nocí povídaj? :)

  Je super že alespoň nějaký firmě se daří, i když Američani asi rotujou vzteky kdykoliv se doslechnou něco o chystanejch obchodech s pasivními sledovači.Skrýt celý příspěvek

Načítám diskuzi...