Ruské zbraně pro boj s terorismem

Příprava ruského letadla pro bojovou operaci v Sýrii. / mil.ru; CC BY 4.0

Ozbrojené síly Ruské federace se zapojily do bojových operací v Sýrii v záři 2015. Díky syrské kampani ruské ozbrojené síly ověřují schopnosti své techniky. Ostré nasazení je využito i pro demonstraci ruské vojenské síly a ke zdokonalování vojenské techniky a výcviku.

Ruské letecké síly v Sýrii

Ruské základny v Sýrii Tartus, Hmímím a Latákia od počátku chrání systémy protivzdušné obrany (PVO), včetně radarových stanic kompletu S-400 a mobilních prostředků PVO krátkého dosahu Pancir S1.

Po ztrátě Su-24 Rusové vyslali na základnu Hmímím také palebné prvky S-400. Díky dosahu až 400 km (pro nejvýkonnější rakety) Rusové pokrývají pomocí S-400 všechny vstupní i výstupní místa používaná koaličním letectvem pro údery v Sýrii.

Ochranu bombardovacích a bitevních zajišťují také stíhačky Su-30SM.

Ruské letectvo v Sýrii názorně předvedlo schopnosti bombardérů Tu-22M3, Tu-95 a Tu-160. Tyto stroje působily ze základen v jižním Rusku a po určitou dobu i ze základen v Íránu. Pole webu Defense-Update takové složité operace nebyly z vojenského hlediska nutné, ale posloužily dobře k výcviku personálu a k otestování techniky v reálných bojových situacích.

Od začátku se akcí účastnily stíhací bombardéry Su-34 a nejnovější víceúčelové stíhačky Su-35.

Letadla na pozemní cíle útočila pomocí klasických “hloupých” pum, ale také pomocí laserem a satelitem naváděných zbraní. Ke slovu se dostaly střely s plochou dráhou letu Ch-55 (dolet 2500 km) a Ch-101 (5000 km).

Střely s plochou dráhou letu Kalibr byly vypuštěny z ruských plavidel a ponorek ve Středozemním moři - střely uletěly zhruba 1500 km než zasáhly cíle v Sýrii.


Su-34 na základně Hmímím

Ruské vrtulníky v akci

Ruské vrtulníky Mi-24/35, Mi-28NE a Ka-52 (i bitevní letadla Su-25) zajišťují jednotkám loajálním Bašáru Asadovi blízkou leteckou podporu, aeromobilní výsadky a dopravu vojenského materiálu.

Do akce se zapojily také nové verze dopravních vrtulníků Mi-8AMTŠ určené k ničení pozemních cílů, včetně  tanků a obrněných vozidel, a k přepravě a vysazování výsadku. Na výstavě Armija 2017 ruský průmysl představil vylepšený stroj Mi-8AMTŠ doplněný o balistickou ochranu a o další systémy vlastní ochrany.

V Sýrii můžeme také brzy vidět nejnovější bitevní stroj Mi-28NM “Night Hunter. Vrtulník MI-28NM získá rakety vzduch-země s poloaktivním laserovým navedením Ugroza (modifikace 80 mm neřízených raket typu S-8) a protitankové řízené střely (PTŘS) 9M123 s dosahem 400 m až 6000 m.

Klíčovým novým senzorem MI-28NE se stane radar N025 ukryty v kulovém radomu nad hlavním rotorem. Radar dokáže skenovat okolí v několika pásmech současně, což se pozitivně projevilo jak v přesnosti určování pozici cílů, tak překážek v přízemním letu.

Rusové rovněž v Sýrii nasadili celou plejádu bezpilotních systémů, jde zejména o lehký dron Orlan-10 určený k průzkumu, zjišťování informací o cílech a také k vyhodnocování úspěšnosti leteckých útoků.

Dodejme, že na výstavě Armija 2017 ruská společnost Kronstadt představila model dronu Orion E - prvního ruského dronu s dlouhou výdrží určeného pro operace ve středních výškách MALE (Medium-Altitude Long-Endurance).

Pozemní síly

Do bojů v Sýrii se zapojily především ruské speciální síly. Z těžké bojové techniky Rusové vyslali do Sýrie nejnovější tanky T-90 a vozidla palebné podpory BMPT Terminátor. Není ale jisté, zda tyto vozidla obsluhují ruští nebo syrští vojáci. Dodejme, že obě vozidla jsou schopny vést boj ve dne/noci a jsou dobře chráněná proti útokům PTŘS.

V Sýrii byly spatřeny raketomety TOSH-1A a BM-30 Směrč. Jeden TOSH-1A dokáže na vzdálenost 600 m až 6000 m zničit nechráněnou živou sílu na ploše 40 000 m2. Těžký raketomet Směrč ráže 300 mm má dostřel až 90 km - k dispozici jsou rakety s jednotnou tříštivo-trhavou, termobarickou hlavicí nebo kazetovou municí.


Prostředky radioelektronického boje Krašucha-4

Radioelektronický boj

Rusko nad Sýrii vyslalo letouny Tu-214R určené pro radiotechnický, radiolokační a optický průzkum. Úkolem letounů je získávat informace o spojovacích prostředcích a pozemních radiolokačních stanicích protivníka.

Do akce se zapojilo také letadlo pro rádioelektronický průzkum a boj IL-20M1. Hlavními senzory letadla je radiolokátor s bočním vyzařováním a stanice pro radiotechnický průzkum.

Na zemi Rusové nasadili taktické mobilní rušičky schopné rušit rádiovou komunikaci protivníka v okruhu 10 až 15 km i větší prostředky radioelektronického boje na nákladních automobilech.

Na základně Hmímím byly spatřeny výkonné prostředky radioelektronického boje Krašucha-4 - jde o víceúčelový systém rádioelektronického boje, který ruší radiolokační systémy letadel, radarů, bezpilotních letadel i družic na nízké oběžné dráze.  Podle prohlášení výrobce (KRAT) komplex Krašucha-4 poskytuje ochranu proti radiolokačnímu průzkumu protivníka do vzdálenosti 150 až 300 km.

Ruská armáda používá prostředky Krašucha-4 především ke krytí provozů raketových kompletů Iskander a systému PVO S-400. Podle západních zdrojů systémy Krašucha-4 maskují provoz ruských leteckých i pozemních sil v Sýrii před průzkumnými prostředky západních zemí.

Operace v Sýrii jsou skvělou příležitostí otestovat a vylepšovat nejnovější ruské zbraně, doktríny i výcvik vojáků. Rusové si také jistě nenechají ujít příležitost sbírat elektronické “podpisové” vzory nejrůznějších západních zbrojních systémů pro další zdokonalování vlastních systémů radioelektronického boje.

Zdroj: Defense-Update

Nahlásit chybu v článku


Související články

Ruské cvičení Západ 2017: Ruskou válku řídí železnice

V záři se v Bělorusku uskuteční velké ruské cvičení Západ 2017. Během cvičení se do Běloruska ...

Indická verze Su-57: Rusko a Indie se blíží dohodě

V dohledné době má dojít k podpisu finální dohody, podle které Indie nakoupí 108 rusko-indických ...

Rusko dokáže bojovat na dvou frontách

Švédská Obranná výzkumná agentura (FOI) v dokumentu Russian Military Capability in a Ten-Year ...

Armija 2017: Unikátní výstava ruské vojenské techniky

Ve dnech 22. až 27. srpna probíhá nedaleko Moskvy mezinárodní vojensko-technické fórum Armija 2017. ...

Zvýraznit příspěvky za posledních:

 • fenri
  21:37 30.08.2017

  dušan: -pokud je třeba bitva ve Wanatu či Palmýře DEBAKLEM, jak bys nazval třeba Stalingrad? Také debaklem? Víte, kouzlo slov je v tom, že mají různý význam. Debaklem se ...Zobrazit celý příspěvek

  dušan:
  -pokud je třeba bitva ve Wanatu či Palmýře DEBAKLEM, jak bys nazval třeba Stalingrad?
  Také debaklem? Víte, kouzlo slov je v tom, že mají různý význam. Debaklem se obvykle myslí trochu víc, než lokální a dočasná porážka druhosledových jednotek.
  Často se setkáte s formulací "...po debaklu u XXXX (třeba Stalingradu) došlo ke změně sil na bojišti...", nebo: "po debaklu u voleb odstoupilo vedení strany..." apod. Prostě debakl je VELKÁ prohra, která mění situaci. Ano, používá se i přeneseně ve smyslu že Horní Kohoutovice podlehli Dolním Zapomenuté ve fotbale, ale jde o přenesení významu (většinou) pologramotným autorem. Takže když se dočteme, že "šaty Agáty Hanychové na večírku TV byla tragedie", jistě cítíte, že to tragedie doopravdy nebyla.

  -jaktože USA nevěděli o útěku 5000 džihádistů z jejich zájmového území na ruské?
  -jaktože USA nepozabíjela všechny teroristy v Afghanistánu?
  -jak Turecko bojuje s IS?Skrýt celý příspěvek

 • semtam
  21:23 30.08.2017

  dusan

  Jo a ty tvoje účty, opravdu nechápu, proč máš na každém počítači jiný účet? Já také občas píšu z jiného počítače a stále pod jedním účtem.

  dusan

  Jo a ty tvoje účty, opravdu nechápu, proč máš na každém počítači jiný účet? Já také občas píšu z jiného počítače a stále pod jedním účtem.

 • dusan
  21:17 30.08.2017

  Luky Palmýra samozrejme nič na trende vojny nezmenila. Ale ak IS dostával na prdel ... tak taká úspešná akcia vždy poteší skormútených islamistov. Okrem toho tam získali ...Zobrazit celý příspěvek

  Luky

  Palmýra samozrejme nič na trende vojny nezmenila. Ale ak IS dostával na prdel ... tak taká úspešná akcia vždy poteší skormútených islamistov. Okrem toho tam získali obrovskú korisť. Takže vojensky to význam malo .. okrem toho sa síce spomína len Palmýra, ale islamisti sa "dopracovali" až k letisku T4, ktoré čiastočne obsadili a až tam boli zastavení. Späť sa sýrska armáda s veľkou pomocou Rusov dostávala až za mesiace ....

  Ideálne je keby sa to nestalo ... ale stalo sa. Z toho plynie len x-krát opakované poučenie, že súpera nemožno podceňovať.

  "Bylo to v době, kdy zelení džihádisti s podporou západu neudrželi Aleppo" .. a ako ich ten "zlý" západ podporil ? ... ak teda nerátam privieranie očí našich politikov, že naše firmy tam posielajú cez sunitské štáty zbrane .....

  -takže jakýkoliv ústup početně slabších a kvalitativně podřazených jednotek je debakl armády? ANO
  Predsa armáda nesmie dopustiť aby nepriateľ prevalcoval jej jednotky .. to je jedno aké ....Skrýt celý příspěvek

 • Luky
  21:16 30.08.2017

  Ale je ti jasný Dušaně, že šlo o lokální štěk po zásadní prohře po pětiletém boji rebelů (pád Halábu)? Sice pak IS ještě zkoušel za podpory koaličního letectva dobýt letiště Tiyas ...Zobrazit celý příspěvek

  Ale je ti jasný Dušaně, že šlo o lokální štěk po zásadní prohře po pětiletém boji rebelů (pád Halábu)?
  Sice pak IS ještě zkoušel za podpory koaličního letectva dobýt letiště Tiyas na západ od Palmyry, ale vše brzy ztratil. Proč raději nezaútočil na Kurdy nebo se nesnažil držet pozice v Iráku? Proč na pár dní/týdnů vojensky zazářil u Palmyry (dle obdivovatele Dušana)? Co z toho? Jen aby se mediálně zakryla velká prohra a zvrat.Skrýt celý příspěvek

 • semtam
  21:15 30.08.2017

  dusan Je mi trapně tu rozebírat slovo debakl. Jako debakl debakl se označuje drtivá prohra, což Palmýra nebyla hotovo tečka. A znovu logika v troskách, povstalci měli celou ...Zobrazit celý příspěvek

  dusan

  Je mi trapně tu rozebírat slovo debakl. Jako debakl debakl se označuje drtivá prohra, což Palmýra nebyla hotovo tečka.

  A znovu logika v troskách, povstalci měli celou dobu od počátku povstání podporu ze zahraničí a vedli asymetrický způsob boje. Nyní paradoxně je syrská armáda v boji proti nim daleko efektivnější. Tak už nemel ty hovadiny a napiš, jaké části armády. Armádu měli poměrně velkou. Sám moc dobře víš, že neměli a nemají dělostřelectvo, tanky v zastoupení praporu či výše, jen mají kus po kusu.

  Napiš útvary a nemel.

  dusane, koupil sis někdy ATM? Militarybox zdroj nikdy neuvádí a jeho články nejsou žádné kachny. Ty si nic nenašel a tak si myslíš, že problém není. JIsté problémy se uváděli i v anglojazyčném odkazu, zastínilo je zrušení kontraktu z důvodů neplnění.Skrýt celý příspěvek

 • fenri
  21:13 30.08.2017

  Mimochodem, jak je to s bojem Turků s IS? Vždyť jsou fakt zcela mimo kontakt...

  Mimochodem, jak je to s bojem Turků s IS? Vždyť jsou fakt zcela mimo kontakt...

 • fenri
  21:12 30.08.2017

  Dušan_ psal jste (zjevně ironicky), že Rusko už mělo dávno pozabíjet všechny teroristy. Nebavíme se o (kvazi)státním útvaru. Navíc Al-Kaidá jsou také teroristé (OK, už jsou asi ...Zobrazit celý příspěvek

  Dušan_ psal jste (zjevně ironicky), že Rusko už mělo dávno pozabíjet všechny teroristy. Nebavíme se o (kvazi)státním útvaru. Navíc Al-Kaidá jsou také teroristé (OK, už jsou asi kamarádi). Jestli má soupeč jasně dané hranice či ne je z hlediska leteckých úderů irelevantní, nehledě na fakt, že i v Afghánistánu jsou jasně daná území, kde nefunguje státní moc a pokud je nazveme Talibánským státem, dává to stejný smysl, jako nazvat ty všiváky IS

  Věříte tedy, že USA si nevšimly pohybu cco 5 000 přes prázdnou poušť? Družice, drony, letdla, která si (údajně) létají nad Syrií nikým neviděna... a neviděli tisíc pick upů jedoucích pouští? A zároveň je stejný fakt fiaskem Rusů? Co trochu sebereflexe?

  Ano, uder na slabé misto je umění. Ovšem není to debakl soupeře, pokud po tomto úderu (slabé místo jsou i civilisté) o územní zisk s enormními ztrátami přijdu. To plýtvání silou s nulovým přínosem. A to přesně bylo u Palmyry. Jaký ohromný zisk měl IS z akce u Palmyry? Většina těch, co útočili už dovádí s pannami v Ráji.Skrýt celý příspěvek

 • dusan
  21:06 30.08.2017

  fenri Afganistan sme tu už pár krát riešili .... to nie je IS, kde sú jednoznačnejšie hranice. Celé vedenie vojny Amíkov mi pripadá dosť od veci, lebo síce chcú šíriť ...Zobrazit celý příspěvek

  fenri

  Afganistan sme tu už pár krát riešili .... to nie je IS, kde sú jednoznačnejšie hranice.

  Celé vedenie vojny Amíkov mi pripadá dosť od veci, lebo síce chcú šíriť demokraciu ... a verím, že úprimne a v praxi sa uspokoja s primitívnou korupciou domácich elít, ktorá narobí viac škody ako úžitku.

  Obyčajnému Afgancovi je zbytočné vysvetľovať bláboly o demokracii, ak ho vydiera domáci grázlik platený Amíkmi.....

  Jednoducho je to iný svet a "namontovať" do neho ten náš je nezmysel taký istý ako v minulosti Cigánov sťahovať do panelákov ..... nakúrení boli Cigáni ...lebo tam nechceli bývať i bieli, že im to platili a Cigáni si to nevážia ....

  Čo sa týka Palmýry ...... asi ťažko bola americkou spravodajskou prioritou ..... prečo by ju mali vtedy nejako riešiť ?

  Čo sa týka druhu jednotiek ... však to je to umenie ... nájsť slabé miesto súpera a využiť ho. To ako mal IS hľadať "dôstojného" súpera : )

  Spravodajsky našli slabé miesto ... rozprášili ho s minimálnymi stratami a získali obrovskú korisť. Z hľadiska IS išlo o úplne učebnicový príklad úspešného útoku na slabé miesto silného protivníka. O to sa snaží každý ... len nie každému sa to podarí.Skrýt celý příspěvek

 • Luky
  21:05 30.08.2017

  Čili pád Palmyry byla tragedie lidskosti - kulturní, humanitární a dle mě i morální. Vojensky to velký význam nemělo, protože po pádu Aleppa stejně vládní vojska chytla "drajv" a ...Zobrazit celý příspěvek

  Čili pád Palmyry byla tragedie lidskosti - kulturní, humanitární a dle mě i morální.
  Vojensky to velký význam nemělo, protože po pádu Aleppa stejně vládní vojska chytla "drajv" a začala si uvolňovat ruce. Vývoj v Sýrii za poslední rok to dokazuje.Skrýt celý příspěvek

 • fenri
  21:03 30.08.2017

  Dušan: -takže jakýkoliv ústup početně slabších a kvalitativně podřazených jednotek je debakl armády? ANO/NE. -znovu: jaktože USA o útoku na Palmýru nevěděly? -proč USA ...Zobrazit celý příspěvek

  Dušan:
  -takže jakýkoliv ústup početně slabších a kvalitativně podřazených jednotek je debakl armády? ANO/NE.
  -znovu: jaktože USA o útoku na Palmýru nevěděly?
  -proč USA nezvítězily v Afghanistánu, když zde bojují 8 déle a silou řádově větší, než Rusové v Syrii. V Syrii už podle vás měli Rusové všechny do jednoho vyřídit...

  KDY přesně se podle vás v Syrském konfliktu začali angažovat bojovníci, síly a peníze pocházející mimo Syrii, když povstání nebylo poráženo DÁVNO předtím, než se zde výše jmenované objevilo?Skrýt celý příspěvek

 • Luky
  20:59 30.08.2017

  oprava: "zelení se je snažili z nejzápadnějšího kotle vysekat"

  oprava: "zelení se je snažili z nejzápadnějšího kotle vysekat"

 • Luky
  20:54 30.08.2017

  Pokud se dobře pamatuju, hovořilo se tenkrát o pěti tisících džihádistech IS, kteří se vynořili na pickupech...to je o 500 víc, než má naše armáda bojově nasaditelných vojáků Bylo ...Zobrazit celý příspěvek

  Pokud se dobře pamatuju, hovořilo se tenkrát o pěti tisících džihádistech IS, kteří se vynořili na pickupech...to je o 500 víc, než má naše armáda bojově nasaditelných vojáků
  Bylo to v době, kdy zelení džihádisti s podporou západu neudrželi Aleppo a prohráli boj o tento ústřední uzel severozápadu (takže tam byla ještě soustředěna většina sil)...a najednou se vynoří 5K čerstvých ISiláků u Palmyry ha...protože u Mosulu neměli co na práci haha (ztráceli pozice)...a nikdo ze západní koalice o jejich přesunu "nevěděl"...
  Že se s touhle trapárnou a vlastně tragedií, která dost poničila památky celosvětového významu a znamenala jatka místních oháníš, abys "ztrapnil" Rusko, to jen svědčí o tom, jak moc jsi sežral pokřivenou mediální propagandu. Propagandu, která bez uzardění jednostranně těžila z civilních témat, aby je jindy cynicky přehlížela a pásla se na "úspěchu" IS.

  Možná jsi zaznamenal, jak před pár dny zelení a černí opět spolupracovali po vytvoření tří daeš kotlů. Zelení se je snažili z nejvýchodnějšího kotle vysekat. Jak ale vylezli z děr, dostali přez držku. A kotlíci už byly vytráveny a asimilovány :)
  Včera po vyčištění dalšího, libanonského kotlíku u hranic zase odjeli ISáci na Dair. Vypadá to, že je cestou bombardují koaliční spojenci západu (údajně jen silnici..asi aby nemohli dál a bojovali s SAA)
  Zajímavé věci, konec IS na jižním břehu Eufratu se blíží. Jestli Amíci budou opravdu bombardovat vládní síly při osvobozování země na severním břehu...tak to jsem zvědav, jak si to v OSN obhájí. Ne, že by to už nedělali...Skrýt celý příspěvek

 • dusan
  20:54 30.08.2017

  semtam Debakel je debakel .. .. .isto je väčší ... je menší .. ale stále je to debakel ... takže je mi záhada prečo sa niekto pre takúto vec strápňovať ... že zrovna ten jeho je ...Zobrazit celý příspěvek

  semtam

  Debakel je debakel .. .. .isto je väčší ... je menší .. ale stále je to debakel ... takže je mi záhada prečo sa niekto pre takúto vec strápňovať ... že zrovna ten jeho je nejaký "iný" .. lepší ...

  Tie "nevýznamní" dezertéri ubránili povstanie ... keby nie ich ... tak povstalcov asadova armád zlikviduje za pár mesiacov .... ozaj ... "expert" nám zabudol vysvetliť, ako je možné, že mohutná asadova armáda s tými "bezvýznamnými" dezerciami (hranica divízie pre "významné dezercie" je naozaj len na pobavenie) nedokázala potlačiť povstanie ....ďaleko pred tým ako sa zjavili vo väčších počtoch radikáli zo zahraničia ....

  Mám len "dusan" a "dusan17" - už som to vysvetlil, hádam sa to dá spojiť .... logicky ...

  PS Ešte mi "expert" stále nepriniesol žiadny hodnoverný odkaz na to, že Oplot je v Thajsku úplný šrot ..... len "spomínanie si na ATM", kde nič nie je .... odkaz na militarybox kde chýba zdroj .... a všeobecné problémy, ktoré sú všade pri každej novej technike ... a ktoré nedokazujú nič ... ináč povedané "balast"Skrýt celý příspěvek

 • semtam
  20:34 30.08.2017

  dusan Debakl znamená: velká prohra, úplná porážka, pohroma, apod. Jednoduše vzato těžký neúspěch. Ve formátu typu Sýrie je Palmýra kapka v moři. Dusane, tato videjka si sem ...Zobrazit celý příspěvek

  dusan

  Debakl znamená: velká prohra, úplná porážka, pohroma, apod. Jednoduše vzato těžký neúspěch. Ve formátu typu Sýrie je Palmýra kapka v moři.

  Dusane, tato videjka si sem už dával. Tak sem napiš, jaké brigády SAA se od ní odtrhly, případně divize, letecké složky a námořnictvo. Nikde nic dusane. Ta tvoje videjka dokazují, jen to co píšu, že se možná otrhli nevýznamné armádní uskupení a to, že zde jde o náboženství, viz. začátek téměř každého videa.

  Takže znovu, proč tady děláš stále se opakující agitku, ten tvůj balast je nezajímavej a lživej ani ti k tomu nepomůžou ty tvoje minimálně dva účty co tu máš.Skrýt celý příspěvek

 • fenri
  20:26 30.08.2017

  dušan: -útěk druhosledových jednotek, slabších než nepřítel přeci není debakl armády. A IS potom armáda vyhnala a dnes je Palmyra v zápolí. Debakl by byl, kdyby se střetly ...Zobrazit celý příspěvek

  dušan:
  -útěk druhosledových jednotek, slabších než nepřítel přeci není debakl armády. A IS potom armáda vyhnala a dnes je Palmyra v zápolí. Debakl by byl, kdyby se střetly srovnatelné jednotky a počty.
  -mohl byste vysvětlit, proč USA a spojenci o útoku na Palmýru nevěděli?
  -a proč dosud nepozabíjeli všechny teroristy (třeba) v Afghánistánu? Přecijenom doba nasazení a počty vojáků a techniky jsou vůči ruské misi v jiných dimenzích...Skrýt celý příspěvek

 • dusan
  20:15 30.08.2017

  semtam Isto .... "úprk bránících jednotek a dosti neřízený" nie je debakal ... asi to je úspech, že ? : ) ... trochu tej logiky by asi nezaškodilo. Že na začiatku konfliktu ...Zobrazit celý příspěvek

  semtam

  Isto .... "úprk bránících jednotek a dosti neřízený" nie je debakal ... asi to je úspech, že ? : ) ... trochu tej logiky by asi nezaškodilo.

  Že na začiatku konfliktu dezertovalo tisíce vojakov je dobre zdokumentovaný fakt ...
  len pár videí:
  https://www.youtube.com/watch?...
  https://www.youtube.com/watch?...
  https://www.youtube.com/watch?...
  https://www.youtube.com/watch?...
  https://www.youtube.com/watch?...
  https://www.youtube.com/watch?...


  a že to niekto "nezaznamenal" naozaj nie je podstatné .... takou neznalosťou by som sa fakt nechválil ...

  Ak si niekto pletie svoje dojmy s faktami tak je to naozaj ťažká diskusia ...Skrýt celý příspěvek

 • semtam
  18:47 30.08.2017

  dusan Nejsi ty z bulváru? Tam mají podobný styl myšlení... Debakl vidím jenom v tom, že nerozumíš slovu debakl. O Palmýru se ani pořádně nebojovalo v době útoku IS. Vlastně ...Zobrazit celý příspěvek

  dusan

  Nejsi ty z bulváru? Tam mají podobný styl myšlení...

  Debakl vidím jenom v tom, že nerozumíš slovu debakl. O Palmýru se ani pořádně nebojovalo v době útoku IS. Vlastně se jednalo spíše o úprk bránících jednotek a dosti neřízený.

  To, že v roce 2012 tvořili velkou část rebelů bývalí příslušníci armády je neověřitelné. Nikde jsem nezaznamenal příklon větších armádních celků na stranu rebelů. To, že nějaká bezvýznamné jednotky (v rámci armády) přeběhla je sice možné, ale opět na čí popud? Kdo asi organizoval toto náboženské povstání?

  Neustále diskuze plevelíš stále stejnými výmysly, postrádající fakta i pouhou logiku. Ve tvém případě se jedná o pouhou agitku. Za jakým účelem takto bezdůvodně lžeš?Skrýt celý příspěvek

 • Luky
  18:43 30.08.2017

  @odpudivá

  @odpudivá

 • Luky
  18:42 30.08.2017

  Já se právě těšil na drb (ale hledat se mi nechce :)
  Asma mi přijde na Britku překrásná. Almara je odpusivá, ale to asi dělají hadry a výraz. Dcerku ošklivou nemají.

  Já se právě těšil na drb (ale hledat se mi nechce :)
  Asma mi přijde na Britku překrásná. Almara je odpusivá, ale to asi dělají hadry a výraz. Dcerku ošklivou nemají.

 • fenri
  18:32 30.08.2017

  Luky asi tak: Konflikt mezi Růží a Almarou jsem zaznamenal letmo min. na dvou místech, a teď zrovna nic :-( Možná to byl drb a hlavním rozporem mezi oběma chlapci je rozdílná ...Zobrazit celý příspěvek

  Luky asi tak:
  Konflikt mezi Růží a Almarou jsem zaznamenal letmo min. na dvou místech, a teď zrovna nic :-(
  Možná to byl drb a hlavním rozporem mezi oběma chlapci je rozdílná míra zapálenosti pro Islám.Skrýt celý příspěvek

Načítám diskuzi...

Stránka 3 z 5