Rusko-běloruské cvičení Zapad-2017: Úhly pohledu

Propagační leták cvičení Zapad-2017 / Mil.ru; CC BY 4.0

Včera skončilo obří rusko-běloruské cvičení Zapad-2017. Západ v reakci na cvičení vyjádřil obavy, že cvičení poslouží k posílení ruské vojenské přítomnosti v Bělorusku, v zemi s 9,5 miliony obyvatel. Moskva taková obvinění popírá.

Podle ruského magazínu Gazeta.ru, který se odvolává na informace ruského ministerstva obrany, se ruské letecké jednotky začaly z Běloruska již přesouvat na své domovské základny.

"Během cvičení, a to i přes obtížné povětrnostní podmínky, posádky vzdušně-kosmických sil a jednotky západního vojenského okruhu prakticky nacvičovaly celou škálu zamýšlených úkolů, včetně taktického výsadku, leteckou podporu pozemních sil, zachycení protivníka a letecké údery proti pozemním silám,” stojí v tiskovém prohlášení ruského ministerstva obrany

Poslední den cvičení se k jeho průběhu vyjádřil běloruský prezident Alexandr Lukašenko. Podle Lukašenka jsou společné rusko-běloruské manévry zaměřeny výhradně na ochranu národních zájmů obou zemí a nikoho neohrožují.

“Cvičení probíhá podle schváleného plánu, jsou dosaženy stanovené cíle, tréninkové náměty jsou dobře zpracovány. Na správné úrovni byly vyřešeny úkoly společné obrany v podmínkách moderních výzev a bezpečnostních hrozeb," citovala běloruského prezidenta tisková agentura BelTA.

Ruské ministerstvo obrany opakovaně zdůrazňovalo obranný charakter cvičení a protiteroristickou orientaci cvičení. "Při práci na námětu cvičení byl určen konvenční soupeř, který nesouvisel s konkrétním regionem," uvedlo ruské ministerstvo.

Jak připomíná Gazeta.ru, západní země, a to především Pobaltské státy, měly na cvičení jiný názor:

“Pro ruského prezidenta Vladimíra Putina je důležité upevnit postavení Běloruska jako ruského satelitu, zamaskovat přítomnost ruských vojsk na území Běloruska a pozastavit pomalou normalizaci vztahů mezi Minskem a Západem,” napsal o cvičení francouzský deník La Monde.

Podobný názor vyjádřil velitel estonských obranných sil Riho Terras v rozhovoru pro estonskou veřejnoprávní televizi ERR (Eesti Rahvaringhääling). Terras je přesvědčen, že Moskva je připravena na vojenskou intervenci v Bělorusku, pokud se politická situace v Bělorusku změní pro Rusko nežádoucím směrem.

"Stejně jako v případě Ukrajiny, Rusko plánuje vojenské kroky proti Bělorusku, pokud se změní politická situace. Ruské ozbrojené síly a bezpečnostní struktury se připravují na zásah a v případě potřeby uskuteční vojenskou operaci v Bělorusku. Plánování operace začalo v roce 2014," řekl Terraz. Cílem cvičení Zapad-2017 je podle jeho názoru paralyzovat schopnost běloruské armády jednat nezávisle.

Námětem scénáře Zapad-2017, jak ve svém článku referovala Gazeta.ru, je střet mezi severní koalicí, tedy Ruskem a Běloruskem, proti západní koalicí utvořenou třemi fiktivními státy Vejšnorie, Vesbarie a Lubenie. Hlavním námětem cvičení je záměr těchto tři států vyvést z rovnováhy situaci v Bělorusku a odpudit zemi od Ruska.

Jak uvedl Washington Post, scénář cvičení Zapad-2017 odráží obavy Moskvy, že se západní vlády mohou pokoušet "vytlačit" Bělorusko z ruského vlivu, a to i podporováním “teroristů”. "Putin si uvědomuje protesty, které vedly k prozápadní vládě na Ukrajině v roce 2014," uvádí The Washington Post. Právě boj proti “teroristům” přicházející ze tří fiktivních zemí je hlavním námětem cvičení Zapad-2017.

Redaktor magazínu Bloomberg Leonid Beršidskij spojil zemi Vejšnorie se západním Běloruskem. Podle Beršidskije v tomto regionu žije největší katolická populace v Bělorusku a nejvíce lidí zde mluví Bělorusky. Tato část Běloruska také "hlasovala pro nacionalisty během posledních svobodných voleb v zemi v roce 1994".

Alexander Fomin, zástupce ruského ministra obrany, ale v rozhovoru pro německý deník Deutsche Welle vyzval západní kolegy, aby se nezabývali asociacemi. Podle něj název "Zapad-2017" neznamená západní země. "Jméno by nemělo být vnímáno v širším, politickém smyslu, jako zeměpisný pojem, včetně zemí Západu, Evropské unie nebo členů NATO. "Západ" se rozumí západ Ruska a Běloruska, který se nachází na západě," uvedl Fomin pro německý deník.

Podle názoru magazínu The Christian Science Monitor je hlavním posláním cvičení Zapad-2017 ukázat pokrok v budování ruských ozbrojených sil poté, co se zvýšily výdaje na obranu a Rusko začalo svou armádu modernizovat.

"Toto je poselství NATO: pokud budete přicházet příliš rychle, pokud ohrožujete naše hranice, máme vůli a možnost odrazit vás," uvádí se v článku na  The Christian Science Monitor.

Názor Armádních novin
Na Západě je hluboce zakořeněná nedůvěra k ruským oficiálním prohlášením. Západní nedůvěra plyne zejména z ruského zamlčování anexe Krymu.

3. března 2014, kdy se na Krymu začali objevovat tzv. “zelní mužíci”, s nejnovější ruskou výstrojí a výzbroji, jezdící v terénních automobilech Tigr a Rys (Iveco LMV) ruské armády, Moskva oficiálně jakékoliv zapojení do dění na Ukrajině odmítla.

Ministr obrany Sergej Šojgu 5. března 2014 uvedl, že neví, kde přišli k ruské výzbroji lidé operující kolem ukrajinských vojenských objektů na Krymu. "Nemám ponětí," odpověděl Šojgu na dotaz, jak neoznačení ozbrojenci těžkou ruskou výzbroj získali.

"Lidé v uniformách bez označení, kteří se pohybují na Krymu, žádný vztah k ruské armádě nemají," řekl. "Je to absolutní nesmysl a provokace," dodal.

O rok později Vladimír Putin v dokumentu  „Krym. Cesta do vlasti“, uvedl:

„Abychom blokovali a odzbrojili 20 000 dobře vyzbrojených lidí, potřebovali jsme určitý počet personálu. Nešlo přitom jen o množství, ale i o kvalitu. Byli zapotřebí odborníci, kteří to dokážou. Proto jsem přikázal ministerstvu obrany, proč to skrývat, aby tam pod záminkou posílení ochrany našich vojenských objektů na Krymu byly přepraveny speciální jednotky Hlavní správy rozvědky (GRU) a námořní pěchoty,“ uvedl Putin.

Na druhou stranu, z pohledu Ruska jde doslova o přežití Ruska jako takového, proti mocným soupeřům ze Západu a Číny. Problém Ruska je jeho obrovská rozloha, malý počet obyvatel a slabá ekonomika. Z pohledu Moskvy tak probíhá postupné a záměrné vojenské a ekonomické oslabování Ruska s cílem zpochybnit ruskou uzemní celistvost. Jediným nástrojem udržení územní celistvosti Ruska je tak (z pohledu Ruska) silná armáda.

Všem projevům, které vedou (byť jen k teoretickému) zpochybňování uzemní celistvosti Ruska je tak podle Moskvy nutno razantně zamezit, což se projevilo na Krymu. Avšak pro Pobaltské země, země Střední a Východní Evropy je problém, že neví, zda Rusko jejich území pokládá ze historické své a klade si na něj mocenský nárok, například jako v případě Ukrajiny, Běloruska a Krymu.

Zdroj: Gazeta.ru

Nahlásit chybu v článku


Související články

Ruské cvičení Západ 2017: Ruskou válku řídí železnice

V záři se v Bělorusku uskuteční velké ruské cvičení Západ 2017. Během cvičení se do Běloruska ...

Armija 2017: Unikátní výstava ruské vojenské techniky

Ve dnech 22. až 27. srpna probíhá nedaleko Moskvy mezinárodní vojensko-technické fórum Armija 2017. ...

Armija 2017: 100 tanků T-14 Armata do roku 2020

Podle Jurije Borisova, náměstka ruského ministra obrany pro vyzbrojováni, Rusko do roku 2020 odebere ...

Ruské bojové vozidlo pěchoty Kurganěc-25 v roce 2021

Od roku 2021 začne nové ruské bojové vozidlo pěchoty (BVP) Kurganěc-25 nahrazovat v ruské armádě ...

Přidávat diskuzní příspěvky a hlasovat pro článek mohou jen registrovaní. Prosím zaregistrujte se nebo se přihlašte!

Komentáře

Zvýraznit příspěvky za posledních:
 • cenek
  19:36 19.11.2017

  copak takový Krym, mě zajímají spíš mrtví civilisté v Panamě,kam si US army odskočila aby "ochránila americké občany a zájmy".
  Jinak Sevastopol který je smozřejmě součástí ...
  Zobrazit celý příspěvek

  copak takový Krym, mě zajímají spíš mrtví civilisté v Panamě,kam si US army odskočila aby "ochránila americké občany a zájmy".
  Jinak Sevastopol který je smozřejmě součástí Krymské autonomní republiky ,byl pokud vím (i přes Ukrajinskou správu) domovem až 25.000 ruských vojáků. Autonomní republiku Krym v prvních dnech obsadily jednotky GRU (podle uniforem) , tedy ne ruská armáda.
  Skrýt celý příspěvek

 • J.Vraja
  13:13 16.10.2017

  Falko,tak se ptám,proč župan BB kraje M Kotleba má opět šanci,že vyhraje volby?

  Falko,tak se ptám,proč župan BB kraje M Kotleba má opět šanci,že vyhraje volby?

 • Falko
  08:30 27.09.2017

  Trosku OT ,ale musím zareagovať to sa neda čítať....Larry normalne som ostal zarazeny ,čo píšeš...... ja som z BB kraja a ľudia sa tu neboja (ani nikdy nebali)cestovať zo ZV do ZH ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Trosku OT ,ale musím zareagovať to sa neda čítať....Larry normalne som ostal zarazeny ,čo píšeš...... ja som z BB kraja a ľudia sa tu neboja (ani nikdy nebali)cestovať zo ZV do ZH vlakom, to je fama LSNS.S tymi rómskymi getami pan župan nespravil nič ,absolutne nič.Na to jednoducho nema.Prid sa pozriet,trebars aj k nam do mesta.Tam sa človek naozaj bojí ísť....No na druhú stranu,keby si videl tie akcie,čo robia jeho spolustranici,tak ti pride naozaj zle.Napíšem priklad automobilove preteky na Ostrej Luke,len prejdeš cez vstup hrá orlik alebo niečo take obtažuju ta (doslovne)zelený muzickovia,hlásajú svoje f....e nazory.Takýchto akcii a aut oznacenych dvojkrizom pribuda. Clovek ma strach normalne povedat civilizovany nazor.Cakam ,kedy títo normálny obyčajný ,slušný ľudia,zacnu za nazory biť nas ostatnych. Už som to videl v dokumentoch s pred WW2....Mam vela rómskych slušných známych bojim sa co by s nimi spravili.Moja dcera a ja sme trošku tmavsi,lebo pra dedo pochadzal z Balkanu(druhy pradedo bol nemec) .U nich rozumny argument neexistuje.
  Skrýt celý příspěvek

 • damik
  20:05 26.09.2017

  >> Jediný možný důvod "náhlého" vniknutí ruských vojsk do Pobaltí by se mohl odehrát v případě jakýchsi pogromů na ruskou menšinu v Pobaltí

  Jo jo, jakesi pogromy na Ruske ...
  Zobrazit celý příspěvek

  >> Jediný možný důvod "náhlého" vniknutí ruských vojsk do Pobaltí by se mohl odehrát v případě jakýchsi pogromů na ruskou menšinu v Pobaltí

  Jo jo, jakesi pogromy na Ruske mensine v Ukrajine uz tady byly a zatim stali jen 20000 mrtvych ...

  https://echo24.cz/a/wXkTQ/ukra...

  Takovych lzi o pogromech na Ruske mensine ti Kreml vyrobi 3 za den ....
  Skrýt celý příspěvek

 • damik
  20:00 26.09.2017

  >> Ruské obavy a nedůvěru nastartovala politika Busche

  To je fakt divny. V cele Vychodni Evrope politika Busche nastartovala svobodu, prosperitu a pratelstvi. V Putinistanu ...
  Zobrazit celý příspěvek

  >> Ruské obavy a nedůvěru nastartovala politika Busche

  To je fakt divny. V cele Vychodni Evrope politika Busche nastartovala svobodu, prosperitu a pratelstvi. V Putinistanu nastartovala neduveru, obavy, ekonomicky kolaps a napadeni Ukrajiny.

  Tak bud jsou vsichni Vychodoevropani hlupaci a Busch kouzelnik, anebo problem sedi v Kremlu ...
  Skrýt celý příspěvek

 • dusan
  16:14 26.09.2017

  semtam

  A toto nie je bizardné ? ( TV "zábava" - 39 minúta)

  https://www.youtube.com/watch?...

  Absurdný je námet "zábavy" ako i naivná ilúzia Rusov ako nás držia v ...
  Zobrazit celý příspěvek

  semtam

  A toto nie je bizardné ? ( TV "zábava" - 39 minúta)

  https://www.youtube.com/watch?...

  Absurdný je námet "zábavy" ako i naivná ilúzia Rusov ako nás držia v hrsti .... oni viac potrebujú doláre ako my ich plyn ....
  Skrýt celý příspěvek

 • semtam
  03:39 24.09.2017

  Vidím, že zdejší diskuze je tradičně kuriózní. Risknu to a napíši názor či kratší "analýzu".

  Cvičení "Západ 2017" rozbouřilo na západě silné vášně někdy i s dosti bizarními ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Vidím, že zdejší diskuze je tradičně kuriózní. Risknu to a napíši názor či kratší "analýzu".

  Cvičení "Západ 2017" rozbouřilo na západě silné vášně někdy i s dosti bizarními prohlášeními. Nyní, když cvičení skončilo a armády míří zpět do kasáren si můžeme vydechnout.
  Obdobná cvičení se stejným názvem (liší se rok) nejsou nic nového, pořádají se pravidelně a určitě nepatří mezi ta největší.

  http://www.armadninoviny.cz/ob...

  Ohledně strachů v Pobaltí. Myslím, že Baltské země nemusí žít v nejistotě, zda je Rusko považuje za své území či nikoliv. Historie hovoří o tom, že Pobaltí bylo jisté doby součástí ruské říše, ale určitě nepatří mezi území, které jsou z nějakého důvodu s Ruskem ve velkém poutu.
  Chápu, že případ Krymu může vyvolat strach, aby se podobný scénář neodehrál i v Pobaltí. Jenže co platí pro Krym neplatí pro Pobaltí. Na Krymu se psala novodobá ruská historie, která je v Rusku známá a dalo by se říct, že se jedná o jakési citové pouto. Obyvatelé Krymu se po osamostatnění Ukrajiny cítili blíže RF, než Ukrajině. Proto v Rusku i na Krymu prakticky existuje jednotný názor na přičlenění Krymu k RF. Tento názor má dokonce i známý opoziční politik Alexej Navalnyj (přesněji Ukrajině by ho již nevydával, ale přičlenění považuje za chybu).

  A nyní se podívejme do Pobaltí, nevím, ale myslím si, že ruská veřejnost by nesla nelibě válku s NATO, jen kvůli tomu, že RF chce aby se tyto státy k ní přičlenili. Průměrný Rus necítí, že by jeho země měla s Pobaltím něco společného, navíc aby byla vojenskou cestou a na rozdíl od Krymu skutečně krvavou spojena s RF. Pro většinu obyvatel RF by tato válka byla myslím vnímána jako naprosto zbytečná. A z pohledu strategického či politicko-ekonomického jasný propadák.

  Jediný možný důvod "náhlého" vniknutí ruských vojsk do Pobaltí by se mohl odehrát v případě jakýchsi pogromů na ruskou menšinu v Pobaltí, ale v tomto případě by spíše dříve měla zasáhnout EU a hlavně tato varianta je opět málo pravděpodobná.

  Proto si myslím, že povyk ohledně tohoto, navíc periodického cvičení je nadnesený a je spíše cílen na širší masy, aby negativní mínění vůči RF nepolevovalo. Tím pádem strach v prohlášení od povolaných nehledejme, ale spíše je to o psychologii.
  Skrýt celý příspěvek

 • Larry
  08:13 22.09.2017

  To rasto12.
  výborně, večer, až půjdu spát, podívám se jestli pod postelí nemám Putina, nebo rotu ruských vojáků.
  Rozumím tomu, že v 00.47 SELČ jste došel domů z knajpy, ...
  Zobrazit celý příspěvek

  To rasto12.
  výborně, večer, až půjdu spát, podívám se jestli pod postelí nemám Putina, nebo rotu ruských vojáků.
  Rozumím tomu, že v 00.47 SELČ jste došel domů z knajpy, potřeboval jste si mentálně "ulevit". Nejsem si jist, jetli to zde bylo vhodné.

  Na Slovensku v Banskobystrickém kraji mám příbuzné. Nic proti ničemu, ale za pana Kotleby nastal pořádek, romy jsem neviděl, zato se lidé nemusí bát vyjít večer z domu a osamocené ženy cestovat ze Zvolena do Žiari nad Hronom vlakem.
  ----------
  A aby jsem to Vaše ego v pátek trochu nabudil, tak vězte že ty ruské mizerné protiletadlové systémy S-400 Rusové prodali do Turecka. Turecko už zaplatilo první část, podle dohody. (nic není zadarmo) To se zde ovšem nedočtete...
  A teď se jeďte podívat do Nitry, na protiletadlový scrap, západoukrajinské armády. Ještě teď slyším prohlašování pána Fica, jak se budou modernizovat slovenské S-300 o jejichž boje - neschopnosti jsem přesvědčen.
  A teď mne prosím napište jak budete chránit spojence (ČR) před invazí ruských Su-35S. Už jsou připraveny na runwayi na letišti Monino, na dálném východě na základně Engels rolují ke startu Tu-95.....
  Skrýt celý příspěvek

 • copy
  22:08 21.09.2017

  No, hluboká nedůvěra ve světě panuje i ke vztahu k tzv. západu. Vždyť prolhaný tam jsou politici stejně, jako na východě.

  No, hluboká nedůvěra ve světě panuje i ke vztahu k tzv. západu. Vždyť prolhaný tam jsou politici stejně, jako na východě.

 • Jakub2
  22:01 21.09.2017

  Putin a jeho lidi přišli v 2014 o to nejlepší, co měli - o pověst a důvěru. A bude trvat minimálně dalších 10 let nebo bude muset přijít nová garnitura do Kremlu, aby se ekonomické ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Putin a jeho lidi přišli v 2014 o to nejlepší, co měli - o pověst a důvěru. A bude trvat minimálně dalších 10 let nebo bude muset přijít nová garnitura do Kremlu, aby se ekonomické vztahy EU-Rusko dostaly před rok 2013. A vztahy s NATO lepší nebudou dokud sami Rusové nepřestanou se svojí paranoiou o tom, že NATO je protivník.

  Angela Merkel to řekla naprosto jasně - ztratila důvěru ve Vladimíra Putina. Obdobná, ale diplomatičtější slova říkali i Hollande s Cameronem. Rusko se stalo v Evropě páriou a bude jím ještě dlouho. Obchod bude, ale jen v běžném měřítku, žádné rozvíjení, žádné investice nebo joint-venture.
  Skrýt celý příspěvek

 • Tesil
  20:58 21.09.2017

  Darkstyle
  Přece jen bylo založeno dříve NATO a teprve poté VS jako reakce na přijetí SRN do aliance.

  Darkstyle
  Přece jen bylo založeno dříve NATO a teprve poté VS jako reakce na přijetí SRN do aliance.

 • hell
  20:01 21.09.2017

  To Míša
  Možná ti závidím ten zápal pro věc a hlavně v tobě vidím sebe počátkem 90-tých let, kdy jsem tehdy podepsal první roční misi na jihu Evropy. Nezastírám, že tehdy bylo ...
  Zobrazit celý příspěvek

  To Míša
  Možná ti závidím ten zápal pro věc a hlavně v tobě vidím sebe počátkem 90-tých let, kdy jsem tehdy podepsal první roční misi na jihu Evropy. Nezastírám, že tehdy bylo skoro 1.000 USD skvělým výdělkem a v podstatě mi armáda nemohla v té době dát jiné možnosti.
  Nejhorší je ta beznaděj lidí z válečné zóny, bída, nemoci a utrpení. Nic tě nedorazí víc než těžko 5-ti letý klučina bez nohou. A můžu ti říct, že z min mám respekt dodnes.
  Pokud máš uši, posloucháš příběhy utečenců z obou stran a začneš dostávat úplně jiný obraz, než dostaneš z veřejných zdrojů.
  Bohužel se to nedá popsat, tím si musí projít každý sám. Proto i svaz veteránů působí tak nějak divně a povětšinou tak nějak nesdílí všeobecné nadšení pro další válečná tažení.
  Skrýt celý příspěvek

 • Míša
  19:36 21.09.2017

  @ hell

  Já spíš nemám rád škatulky, jsem pacifista, to není ostuda. Přesto, možná i právě proto jsem armádním příznivcem, někdy i strach ze síly zbraní zastaví krveprolití. Jako ...
  Zobrazit celý příspěvek

  @ hell

  Já spíš nemám rád škatulky, jsem pacifista, to není ostuda. Přesto, možná i právě proto jsem armádním příznivcem, někdy i strach ze síly zbraní zastaví krveprolití. Jako jaderné odstrašení, které je to nejlepší vůbec.

  Ruské obavy a nedůvěru nastartovala politika Busche, která byla snad i šílenější, jak Putina. Přesto, že zbrojení Ruska chápu, tak získávání území z jakýchkoliv příčin nazpět silou již ne. V té fázi je to pro mě již dobyvatel podobný Buschovi, též dle mého válečný lump.
  Skrýt celý příspěvek

 • lorgarius
  19:25 21.09.2017

  hm ako hovori vtip americke atomky/filcky/kvapavka/vojenske cvicenia su cisto obranne ruske cisto utocne :!. ale nebojte ruskej agresie, obranne cvicenie v polsku Dragon 17 ...
  Zobrazit celý příspěvek

  hm ako hovori vtip americke atomky/filcky/kvapavka/vojenske cvicenia su cisto obranne ruske cisto utocne :!. ale nebojte ruskej agresie, obranne cvicenie v polsku Dragon 17 spojeneckych armad prevysujuce poctom vojakov to ruske sa uz zacalo.
  Skrýt celý příspěvek

 • Tesil
  18:55 21.09.2017

  Názor Tesila
  V Rusku je hluboce zakořeněna nedůvěra v jednání západu.

  Názor Tesila
  V Rusku je hluboce zakořeněna nedůvěra v jednání západu.

 • Jan Grohmann
  18:47 21.09.2017

  Pánové, nejste v diskuzním chlévě. Pokud nedokážete udržet vysoký standard diskuze na AN, tak raději nepište. Děkuji

  Pánové, nejste v diskuzním chlévě. Pokud nedokážete udržet vysoký standard diskuze na AN, tak raději nepište. Děkuji

 • hell
  18:36 21.09.2017

  to Míša
  Máš pravdu, že bych tě kasárenskou historkou úplně unudil.
  Pokud jsem se nějak dotkl tvého vyznání, pak se ti omlouvám.
  Jinak v roce 2014 jsem odešel na zasloužený ...
  Zobrazit celý příspěvek

  to Míša
  Máš pravdu, že bych tě kasárenskou historkou úplně unudil.
  Pokud jsem se nějak dotkl tvého vyznání, pak se ti omlouvám.
  Jinak v roce 2014 jsem odešel na zasloužený odpočinek po 30-ti odsloužených letech.
  Takže ti a ostatním mladým nadšencům (kteří si myslí, že budoucnost je jejich) popřeji hodně štěstí v budování světlých zítřků. Pokud za vámi zůstene méně mrtvol, než po nás, pak chvála Bohovi, Aláhovi či jinému Svatému víry boží.
  Skrýt celý příspěvek

 • leviathan
  18:22 21.09.2017

  Fenri: ako hlasoval cesky minister vnutra v Rade EU o smernici obmedzujucej drzanie zbrani? Lebo ten nas bol ZA!

  Fenri: ako hlasoval cesky minister vnutra v Rade EU o smernici obmedzujucej drzanie zbrani? Lebo ten nas bol ZA!

 • Míša
  18:20 21.09.2017

  @Argel

  Směšný to rozhodně je, třeba považovat svůj pohled za objektivní.

  @Argel

  Směšný to rozhodně je, třeba považovat svůj pohled za objektivní.

 • Argel
  17:49 21.09.2017

  Člověk se tady s těmi prozápadními trolly někdy i pořádně zasměje. Kdyby se někdy zamysleli, co píši, tak zjistí, že mnoho jejich věcí nedává logiku.
  A není jedno kolik vojáku ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Člověk se tady s těmi prozápadními trolly někdy i pořádně zasměje. Kdyby se někdy zamysleli, co píši, tak zjistí, že mnoho jejich věcí nedává logiku.
  A není jedno kolik vojáku tam cvičilo? I kdyby tam rusové zavolali všechny rezervisty, tak se nemá západ čeho bát. sám Lukašenko pozval pozorovatele OBSE. Nevím, co zas německá ministryně obrany strašila, když tam byli pozorovatelé pozváni.
  Proč lidem by nevadilo být geopoliticky v "ruské sféře vlivu" je to, že lidi už nebaví diktování EU a pakt NATO, který neplní to, k čemu byl určen. Hlavně jeho největší představitel USA se roztahuje všude po světě bez mandátu OSN nebo pozvání tamní vlády. Aspoň tady na Moravě, všechny, které znám byli raději pod křídly SSSR než jsou aktuálně teď pod křídly diktátu EU. Já vím, že pár mužíčku s panem představeným hercem má strach s Ruska, ale já osobně cítím jako větší nebezpečí u krautů, u kterých se to hemží masivní muslimskou komunitou. Nezapomeňme, že krauti nás 2 války utlačovali. U druhé světové války nás osvobodila rudá armáda!(Ano, po Plzeň armáda spojenců, ale to prakticky jen projížděli městy bez odporu).
  Dost lidi tady také na Moravě by nejraději dali přes hubu těm rádoby umělcům, co ničí pomníky vojáků rudé armády nebo přemalovávají tanky na růžovou a ještě jim to projde. Maximálně dostanou pokutu.
  Také převrácení historie a společenská nauka ve školách dnešní mládeži bije do hlav, že vše ruské(resp. sovětské) = špatné a vše západní = úžasné.
  Doufám, že jsem ukončil všechny mé myšlenky a nenechal ani jednu otevřenou.
  Ještě dodám, že nechci tímto obhajovat Rusy. Snažím se dívat na věc objektivně.
  Skrýt celý příspěvek

 • dusan
  17:47 21.09.2017

  stronger.p

  Viem si to predstaviť .... v dlhodobom horizonte ... ak Rusko prestane podporovať tých "opolčencov" na východe Ukrajiny, ktorí by bez pomoci Moskvy rýchlo nie len ...
  Zobrazit celý příspěvek

  stronger.p

  Viem si to predstaviť .... v dlhodobom horizonte ... ak Rusko prestane podporovať tých "opolčencov" na východe Ukrajiny, ktorí by bez pomoci Moskvy rýchlo nie len neboli schopní bojovať .. ale od hladu ani chodiť : )
  Ale problém je, že Rusi "nežijú" svojimi problémami s katastrofálnym zdravotníctvom, ani padajúcou životnou úrovňou ...ale "zachraňovaním Ruska" ... skrátka taktika Putina s vykresľovaním vonkajšej hrozby funguje (zatiaľ) celkom dobre.
  A čo sa týka toho cvičenia ... možno hlavným adresátom bol Lukašenko .... ak nebudeš poslúchať .... máme prostriedky ....
  Inak ak by Rusi urobili "ukrajinský scenár" v Bielorusku, tak by to bolo pre Rusov peklo .... Bielorusi sú naozaj hrdí na svoju krajinu a Lukašenko to len zneužíva ....
  A keďže to Putin vie .... a ekonomika nič moc ... tak túto alternatívu zvažuje len teoreticky .... a na zastrašenie Lukašenka, ktorý je od neho napriek všetkému závislý.
  Skrýt celý příspěvek

 • stronger.p
  16:12 21.09.2017

  @dušan :A že ruská okupácia bude mať takú podporu v našich krajinách ..

  Mnoho lidí vnímá Ukrajinu a Rusko stále jako "jednu" zemi aka SSSR a říkají si, že by se měli mezi sebou ...
  Zobrazit celý příspěvek

  @dušan :A že ruská okupácia bude mať takú podporu v našich krajinách ..

  Mnoho lidí vnímá Ukrajinu a Rusko stále jako "jednu" zemi aka SSSR a říkají si, že by se měli mezi sebou spíše dohodnou, jako my (Slováci a Češi).
  Dnes se dá za peníze pořídit vše, proč ne Krym... Můj názor je, a už jsem to tu psal, ať si RF Krym nechá (stejně ho vracet asi nikdy nebudou), ale můžou se s Ukrajinou dohodnout, co za něj...
  Skrýt celý příspěvek

 • dusan
  16:04 21.09.2017

  K súčasnému Rusku len toľko ...

  Keby mi pred piatimi rokmi niekto tvrdil, že Rusi obsadia Krym a rozpútajú "klasickú" vojnu na Ukrajine ... smial by som sa veľmi dlho ..... že ...
  Zobrazit celý příspěvek

  K súčasnému Rusku len toľko ...

  Keby mi pred piatimi rokmi niekto tvrdil, že Rusi obsadia Krym a rozpútajú "klasickú" vojnu na Ukrajine ... smial by som sa veľmi dlho ..... že sa dotyčný "zbláznil".

  Veril by som, že ak by sa rozpútal nejaký konflikt medzi Ukrajincami a Rusmi, že sa do toho Rusi "vmontujú", ale nie, že rozpútajú konflikt sami.

  A tak isto by som neveril ako "zdvorilo" to západná krajiny prijmú ..... celý ten Minsk považujem len za šaškáreň, kde sa Rusi nemuseli zaviazať k ničomu ...
  Čo je naozaj absurdné ak si uvedomíme aké je Rusko ekonomicky slabučké .... malý vyziabnutý chudobným medveď "zatočil" s celou vypasenou bohatou Európou a USA .... čo je i vina Obamu, ktorý sa prejavil ako neschopný nie len v Sýrii, ale i na Ukrajine. Nedodávky zbraní Ukrajine aby sa "nezhoršila situácia" považujem za zlý vtip .... z ktorého sa Putin musel dobre dlho smiať.

  A že ruská okupácia bude mať takú podporu v našich krajinách ....a to je ten najväčší problém .... na nete sa niektorí ani netaja, že by privítali okupáciu Ruskom, obhajujú rok 1968 a určite to nie sú všetci trolkovia ....
  Skrýt celý příspěvek

 • stronger.p
  16:00 21.09.2017

  @Míša, samozřejmě hell také nálepkoval, to jsem v mém příspěvku opominul

  @Míša, samozřejmě hell také nálepkoval, to jsem v mém příspěvku opominul

 • Argonaut.CZ
  15:44 21.09.2017

  No tak si zacvičili, no a co? Jestli jim NATO chce ukázat odpověď, neměl by být problém přece udělat cvičení podobného rozsahu, ne? A můžou ho pojmenovat "Východ". A budou si ...
  Zobrazit celý příspěvek

  No tak si zacvičili, no a co? Jestli jim NATO chce ukázat odpověď, neměl by být problém přece udělat cvičení podobného rozsahu, ne? A můžou ho pojmenovat "Východ". A budou si kvit:)

  Pokud NATO podobné cvičení nezvládá, třeba proto, že na to nemá kapacity, tak je to přece taky zpráva. Zejména pro vojáky a politiky, kteří obranu financují, resp. rozhodují o její výši.

  Osobně si myslím, že Rusové akorát potřebují nárazníkové pásmo kolem svého území a všechny kroky NATO či kohokoli jiného, které by to nárazníkové území zmenšily, budou problém. Ale jsou v tom čitelní a neměl by to přece být problém. Další území nepotřebují.

  Myslím, že NATO by se spíše než na Rusko mělo zaměřit na své schopnosti a vyjasnit si, jak to vlastně je s Tureckem a jak je to se schopnostmi jednotlivých zemí. Strašení Ruskem za poslední roky v tomto směru nepřineslo nic, protože dovoz imigrantů ukázal impotenci a nedůvěryhodnost politiků. Rusům zase nahrává, že jsou čitelní a předvídatelní. Ukazují, co je pro ně ok, a co ne. Jelcinova servilní éra je zkrátka pryč...

  Představte si, co by se stalo, pokud by vypukl řekněme konvenční konflikt mezi Ruskem a NATO a západní státy musely částečně mobilizovat. Umíte si představit, jak by jejich vnitřní bezpečnost se statisíci muslimů mužského pohlaví dopadla? Syrské inženýry zmobilizovat nejde a než se původní obyvatelstvo vrátí z vojny, je zázemí už muslimské... Případně nedovede financovat jak uprchlíky, tak armádu.

  Takže podle mého názoru je Ruské cvičení jenom novinářský problém... A jsou tu důležitější body ke cvičení.

  Osobně bych uvítal cvičení, kdy AČR uzavře státní hranice s Rakouskem a Německem a bude je držet např. 6 měsíců. Jestlipak by to dali?
  Skrýt celý příspěvek

 • Argonaut.CZ
  15:44 21.09.2017

  No tak si zacvičili, no a co? Jestli jim NATO chce ukázat odpověď, neměl by být problém přece udělat cvičení podobného rozsahu, ne? A můžou ho pojmenovat "Východ". A budou si ...
  Zobrazit celý příspěvek

  No tak si zacvičili, no a co? Jestli jim NATO chce ukázat odpověď, neměl by být problém přece udělat cvičení podobného rozsahu, ne? A můžou ho pojmenovat "Východ". A budou si kvit:)

  Pokud NATO podobné cvičení nezvládá, třeba proto, že na to nemá kapacity, tak je to přece taky zpráva. Zejména pro vojáky a politiky, kteří obranu financují, resp. rozhodují o její výši.

  Osobně si myslím, že Rusové akorát potřebují nárazníkové pásmo kolem svého území a všechny kroky NATO či kohokoli jiného, které by to nárazníkové území zmenšily, budou problém. Ale jsou v tom čitelní a neměl by to přece být problém. Další území nepotřebují.

  Myslím, že NATO by se spíše než na Rusko mělo zaměřit na své schopnosti a vyjasnit si, jak to vlastně je s Tureckem a jak je to se schopnostmi jednotlivých zemí. Strašení Ruskem za poslední roky v tomto směru nepřineslo nic, protože dovoz imigrantů ukázal impotenci a nedůvěryhodnost politiků. Rusům zase nahrává, že jsou čitelní a předvídatelní. Ukazují, co je pro ně ok, a co ne. Jelcinova servilní éra je zkrátka pryč...

  Představte si, co by se stalo, pokud by vypukl řekněme konvenční konflikt mezi Ruskem a NATO a západní státy musely částečně mobilizovat. Umíte si představit, jak by jejich vnitřní bezpečnost se statisíci muslimů mužského pohlaví dopadla? Syrské inženýry zmobilizovat nejde a než se původní obyvatelstvo vrátí z vojny, je zázemí už muslimské... Případně nedovede financovat jak uprchlíky, tak armádu.

  Takže podle mého názoru je Ruské cvičení jenom novinářský problém... A jsou tu důležitější body ke cvičení.

  Osobně bych uvítal cvičení, kdy AČR uzavře státní hranice s Rakouskem a Německem a bude je držet např. 6 měsíců. Jestlipak by to dali?
  Skrýt celý příspěvek

 • Míša
  15:27 21.09.2017

  Jasně a za odměnu dostanu šnaps, já jen vracel stejnou blbost, kterou mě nálepkoval on sám. Ano klesl jsem na jeho úroveň, to je velice smutné.

  Jasně a za odměnu dostanu šnaps, já jen vracel stejnou blbost, kterou mě nálepkoval on sám. Ano klesl jsem na jeho úroveň, to je velice smutné.

 • stronger.p
  15:16 21.09.2017

  @Míša, já si myslím, že Vás hell odhadl naprosto přesně, onálepkoval jste ho a použil Sputnik

  @Míša, já si myslím, že Vás hell odhadl naprosto přesně, onálepkoval jste ho a použil Sputnik

 • Míša
  14:58 21.09.2017

  @hell

  Pobavils, jasně, nemohu mít vlastní názor, ale pouze ze zdrojů, jako Pražská kavárna anebo infokanál z neziskovek. Já narozdíl od tebe nepotřebuji Sputnik news, abych ...
  Zobrazit celý příspěvek

  @hell

  Pobavils, jasně, nemohu mít vlastní názor, ale pouze ze zdrojů, jako Pražská kavárna anebo infokanál z neziskovek. Já narozdíl od tebe nepotřebuji Sputnik news, abych správně pochopil svět.

  Jinak v té armádě jsi na pozici určitě nejmíň na plk. úrovni v gen. štábu. Akorát tento štáb je složen z osob, které by nic podobného nikdy nevyslovili ani anonymně zde. Takže díky za pěkné historky z kasáren a snaž se dobře, třeba z tebe bude i svob.
  Skrýt celý příspěvek

 • fenri
  14:44 21.09.2017

  vlasto:
  -já se vás ptal na příklad placení trollů na AN Ruskem, jak jste o tom psal.
  -Vzdor Kysuce ani Vstavaj Humenné či Krleš Medzilaborce asi nikdo neplatí (upřimně řečeno ...
  Zobrazit celý příspěvek

  vlasto:
  -já se vás ptal na příklad placení trollů na AN Ruskem, jak jste o tom psal.
  -Vzdor Kysuce ani Vstavaj Humenné či Krleš Medzilaborce asi nikdo neplatí (upřimně řečeno pochybuji, že podobné bandy šašků platí i Rusko, ale asi máte neprůstřelné důkazy a Rusko neví co s prachama). Na druhou stranu spousta států platí své sympatizanty ve spoustě zemí. A není to zdaleka jen Rusko. Nemusím tu rozepisovat případy, že? Ostatně zrovna ty NF jsou toho příkladem, ale zdaleka ne jediným či nejzávažnějším.
  -nevím, kdo všechno tu situaci zneužívá, myslím, že to spoustě zemí vyhovuje. Loajální levná montovna a příjemné nárazníkové pásmo. Nicméně fakt si myslím, že z lidí děláte blbce. Opravdu si myslíte, že mají nějaké názory JEN proto, že si to přeje Rus? A opravdu si myslíte, že Rusko civíčí guerillu na Horehroní (sakra já se snad začnu bát jezdit na Slovač. medvědi, teď ještě guerilla, asi hotovej FARC...:-)) s cílem, sebrat Slovákům zbraně?
  -já mám strach z Norských fondů? A japa jste na to přišel panáčku? Mě normálně a regulérně štvou.
  Skrýt celý příspěvek

 • Host
  14:31 21.09.2017

  nie vlasto, vhodne je tvarit sa ze je vsetko fajn a nadosmrti by svietilo slnko nebyt tych prekliatych rusov

  nie vlasto, vhodne je tvarit sa ze je vsetko fajn a nadosmrti by svietilo slnko nebyt tych prekliatych rusov

 • vlasto
  14:25 21.09.2017

  fenri - opytajte sa admina, kolkokrat tu mazal trollske prispevky, ja som si to nezapisoval. ak ste si ich nevsimli, asi nieco dolezite prehliadate.

  Nepodsuvajte tu svoju ...
  Zobrazit celý příspěvek

  fenri - opytajte sa admina, kolkokrat tu mazal trollske prispevky, ja som si to nezapisoval. ak ste si ich nevsimli, asi nieco dolezite prehliadate.

  Nepodsuvajte tu svoju relativizaciu typu "vsetky staty to robia". Ktory stat okrem Ruska financuje Slovenskych brancov, Vzdor Kysuce!, ĽSNS, Rostasa a www.hlavnespravy.sk... ? Ktory, prosim?

  To, ze na Slovensku sa 10 rokov vsetko serie, je neodskriepitelny fakt. Ale opat sa pytam - zneuziva tuto situaciu Cina, Vietnam, Australia, Ukrajina..alebo Svedsko ci Francuzsko? Nie, zneuzivaju ju len Rusi. Ale vidim, ze Vy mate strach hlavne z Norskych fondov..

  Host - cize ked akcie NATO maju "siahlosiahle ďaleko" od vznesenych propagacii, tak je vhodne obratit sa automaticky na Rusko, ktore je vznesenymi propagaciami zname, ano?
  Skrýt celý příspěvek

 • Radovan
  14:08 21.09.2017

  Co je to pořád za debaty jestli Rusové můžou vojensky ohrozit i nás Čechy. Jasně že nemůžou, nesousedíme s nima, nemají na to. Museli by se nejdřív prokousat mimo Běloruska a ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Co je to pořád za debaty jestli Rusové můžou vojensky ohrozit i nás Čechy. Jasně že nemůžou, nesousedíme s nima, nemají na to. Museli by se nejdřív prokousat mimo Běloruska a Ukrajiny, Polskem a Slovenskem.
  Ale to přeci proboha neznamená, že nám má být úplně jedno jak se cítí a co se děje v jiných státech sousedících s Ruskem. Třeba Pobaltí má z Ruska asi oprávněný strach a to jsou státy, které jako my byly ve 20. století ovládáni jak Ruskem, tak Německem, stejně jako my. Sousední mocnosti si s nima dělaly co chtěly, nikdo se jich nezastal, stejně jako u nás. Kdo jiný má být jejich spojencem, než my se stejnou zkušeností, také menší velikosti, na koho se pak máme obrátit, až se budeme cítit zase ohrožení my silnějším sousedem?
  Jestli nám to má být jedno, tak jsme bezpáteřní hadi, co si v budoucnu nezaslouží žádného spojence a žádnou solidaritu.
  Skrýt celý příspěvek

 • StandaBlabol
  13:52 21.09.2017

  Nerozumím názoru AN:

  "Z pohledu Moskvy tak probíhá postupné a záměrné vojenské a ekonomické oslabování Ruska s cílem zpochybnit ruskou uzemní celistvost."

  Všechny kroky ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Nerozumím názoru AN:

  "Z pohledu Moskvy tak probíhá postupné a záměrné vojenské a ekonomické oslabování Ruska s cílem zpochybnit ruskou uzemní celistvost."

  Všechny kroky západu po roce 1990 naopak směřovali k integraci Ruska do mezinárodních a evropských struktur - WTO, G8, pozorovatelé v NATO, atd., atd. I v případě Čečenska jejich faktickou nezávislost nikdo neuznal a západ zavíral oči nad tím, co tam ruská armáda prováděla. Kdo by chtěl rozpad a chaos v zemi s obrovským jaderným arzenálem?

  Zhoršování vztahů začalo až s válkou v Gruzii, anexi Krymu a intervencí na Ukrajině. Rusko se začalo chovat agresivně a výsledkem je zhoršení vzájemných vztahů. A Moskva to jen maskuje hledáním vnějšího nepřítele. Kdo a kdy ze západních politiků zpochybnil územní celistvost Ruska? Dělají to jen Japonci v případě Kuril a i ti dávají velmi jasně najevo, že se na tom chtějí s Ruskem dohodnout.
  Skrýt celý příspěvek

 • fenri
  13:35 21.09.2017

  Miško, ale totéž se stalo Ukrajincům nad Černým mořem, Američanům nad Perským zálivem či Francouzům u Itálie. Vyvozujete z toho totéž? Děje se to rutinně?

  Miško, ale totéž se stalo Ukrajincům nad Černým mořem, Američanům nad Perským zálivem či Francouzům u Itálie. Vyvozujete z toho totéž? Děje se to rutinně?

 • Host
  13:34 21.09.2017

  vlasta to: Tieto zoskupenia vedu aktivnu propagandu proti NATO... ale notaaaaak. Nerobme z ľudí nesvojprávných debilov, to čo vy nazývatě propagandov má úsech práve preto že akcie ...
  Zobrazit celý příspěvek

  vlasta to: Tieto zoskupenia vedu aktivnu propagandu proti NATO... ale notaaaaak. Nerobme z ľudí nesvojprávných debilov, to čo vy nazývatě propagandov má úsech práve preto že akcie NATOa a všeobecné západná politika má siahlosiahle ďaleko od vznešených proklamacii....
  Skrýt celý příspěvek

 • fenri
  13:31 21.09.2017

  ujo Marek - však já se vás jen ptám, kde Rusko vyjadřuje svůj nárok na Slovensko, či jakou formou a koho ústy na něj ten nárok vyjádřilo.

  vlasto - a myslíte, že by ti lidé bez ...
  Zobrazit celý příspěvek

  ujo Marek - však já se vás jen ptám, kde Rusko vyjadřuje svůj nárok na Slovensko, či jakou formou a koho ústy na něj ten nárok vyjádřilo.

  vlasto - a myslíte, že by ti lidé bez ruských peněz byli věrní Slovensku? Na Kysuci byli chlapci vždycky odbojní, ale že by se nechali koupit za pár inflačních rublů? A věřím tomu, že než Slováci přesvědčení Ruskem dojdou k názoru, že mu zbraně odevzdají (teda to se fakt necháte takhle levně koupit chalani??), tak jim je EU stihne desetkrát sebrat. Takže bez obav. Kosy vám nesebere Rus, ale bRUSel.
  Jinak mi přijde, že všechny ty hrůzy na Slovači, co popisujete svědčí spíš o tom, že něco děláte moc špatně, než o tom, že k vám zítra přijde Rus. Přecijenom to, že máte armádu v "riadnej riti je spíš chyba vaše, než Rusa.

  U nás zase úřadují různé Norské fondy, které cpou stejně překroucenou politiku a historii do škol, ačkoliv je toto u nás zakázáno. A stejně tak jsou silně protinárodní. Děje se totéž. Musel jsem onehdá dceři vysvětlovat, že my fakt neneseme vinu na tom, že je Afrika v hajzlu.

  Dále bych se vás zeptal, kde konkrétně jsme byli svědky na AN toho, jak Rusové platí trolly. Konkrétně, díky moc.

  A konečně bych se zeptal - zda jste přesvědčen, že výše uvedené jiné státy nečiní?
  Já nevím, přijdete mi z vašich obav před půťou pod postelí jako poněkud podělánek.
  Skrýt celý příspěvek

 • Flader
  13:22 21.09.2017

  Vasto, v tom to úplný súhlas, bohužiaľ :/

  Vasto, v tom to úplný súhlas, bohužiaľ :/

 • hell
  13:21 21.09.2017

  To Míša:
  Ty jsi typický civil od sluníčkové neziskovky. Takhle zpracovaný mozek politickou propagandou jsem už dlouhu nepotkal.
  Co jsou válečné zločiny? Použití zakázané munice, ...
  Zobrazit celý příspěvek

  To Míša:
  Ty jsi typický civil od sluníčkové neziskovky. Takhle zpracovaný mozek politickou propagandou jsem už dlouhu nepotkal.
  Co jsou válečné zločiny? Použití zakázané munice, poprava zajatců či snad vyhánění civilistů??
  Všechny uvedené způsoby jsou základy válečné taktiky a strategie mající za cíl eliminovat protivníka, ochromit jeho zázemí a obsadit zájmové území.
  Já osobně neznám žádné "humanitární" bomby, miny či munici. Každá má za úkol zabít protivníka a je jedno jakého je vyznání či má nebo nemá uniformu.
  Rusko se od "civilizovaného" západu velice rychle učí a používá stejné metody jako NATO. Proto se nám to nelíbí, protože víme, co provádíme za zvěrstva pod hlavičkou "demokracie a lidských práv" ve světě. A právem se bojíme, že nám tu "demokracii" naši soupeři chtějí vrátit.
  Mé poznatky z misí jsou opravdu jiné, než oficiální pohádky pro civil.
  Skrýt celý příspěvek

 • vlasto
  13:14 21.09.2017

  fenri - sucasni rusi financuju na SVK kvazi guerillove zoskupenia typu Slovenski branci, Skupina Vzdor Kysuce! a pod. a podla ich poziadaviek im poskytuju vojensky vycvik na uzemi ...
  Zobrazit celý příspěvek

  fenri - sucasni rusi financuju na SVK kvazi guerillove zoskupenia typu Slovenski branci, Skupina Vzdor Kysuce! a pod. a podla ich poziadaviek im poskytuju vojensky vycvik na uzemi Ruska. Tieto zoskupenia vedu aktivnu propagandu proti NATO, proti oficialnym predstavitelom vladnej moci (najma proti prezidentovi) a umyselne prekrucaju historicke fakty. Angazuju sa na skolach (napriek oficialnemu zakazu ministerstva skolstva ich riaditelia skol pozyvaju na "besedy") a vtlkaju sprostosti do hlav detom. Stali napriklad za iniciativou, v ramci ktorej desiatky tisic (!) mladych slovakov pisomne vopred odmietli ucast na ozbrojenom konflikte v radoch armady SR! Sucasni rusi financuju slovensku parlamentnu fasisticku stranu Kotleba - ĽSNS, ktorej hlavnym cielom je vystupenie z EU a NATO a zrusenie demokratickeho systemu na Slovensku. Sucasni rusi su infiltrovani vo vsetkych zlozkach armady SR, najhorsie vybavenej a vycvicenej armady NATO. Sucasni rusi financuju trollov, ktori hromadnymi prispevkami ovplyvnuju verejnu mienku v krajinach EU prostrednictvom elektronickych medii a socialnych sieti. Vratane tejto diskusie (ako sme boli mnoho krat svedkami). Sucasni rusi financuju na slovensku prevadzku mnohych pofidernych "spravodajskych" webov, vratane takeho ultradementa, ako je T.E.Rostas - tieto weby siria vymyslene spravy a podporuju nenavistne postoje proti NATo a liberalnej demokracii. Mnohe z tohoto sa deje aj v CR a v dalsich krajinach EU, vratane kybernetickych utokov na weby statnej a verejnej spravy a manipulacie volieb aj v takej krajine, ako je Francuzsko alebo USA. Sucasni rusi s nami vedu vojnu - aj ju sami pomenovali, nazvali ju vojnou hybridnou. Je to vo svojej kvalite aj kvantite novy druh vojny, obranu iba hladame, rusi preto uz roky uspesne postupuju. Postupuju v mysliach ludi. Tak, ze ti im budu ochotni sami odovzdat svoju zem a svoje kvery. A sami budu ochotni aj zmenit svoje etnikum - ano, na SVK fcb su tisicky profilov, ktorych drzitelia si meno pisu v azbuke, spominana slovenska ĽSNS vola po zluceni slovenskeho naroda s ruskym (!). Proti tomu je strasenie 5 milionmi imigrantov v 500 milionovej EU podla mna iba búrka v šerbli. Ano, rusov sa treba bat. Lebo hybridnu vojnu definovali iba ako prvy krok. Kto sa ich neboji (neobava), tak si nezasluzi nic ine, len aby mu Putin pekne natrhol kakáč.
  Skrýt celý příspěvek

 • Míša
  13:04 21.09.2017

  Ale pod nimi BUKy ano. Vím, že jsem přepískl slovo cílený teror, protože to byl spíš zlý omyl, ovšem v době války se jedná o vál. zločin. Těch se jak vidíme ale Rusko neštítí.

  Ale pod nimi BUKy ano. Vím, že jsem přepískl slovo cílený teror, protože to byl spíš zlý omyl, ovšem v době války se jedná o vál. zločin. Těch se jak vidíme ale Rusko neštítí.

 • ujo Marek
  13:03 21.09.2017

  fenri, ja reagujem na článok p.GrohNATOmanna...

  "Avšak pro Pobaltské země, země Střední a Východní Evropy je problém, že neví, zda Rusko jejich území pokládá ze historické své a ...
  Zobrazit celý příspěvek

  fenri, ja reagujem na článok p.GrohNATOmanna...

  "Avšak pro Pobaltské země, země Střední a Východní Evropy je problém, že neví, zda Rusko jejich území pokládá ze historické své a klade si na něj mocenský nárok,"

  a Slovensko je v Strednej Europe, aspoň geograficky...
  Skrýt celý příspěvek

 • fenri
  12:59 21.09.2017

  Míšo, jojo, v letadlech imrvére vybuchují bomby pravoslavných křesťanistů. To máte recht.

  Míšo, jojo, v letadlech imrvére vybuchují bomby pravoslavných křesťanistů. To máte recht.

 • Míša
  12:50 21.09.2017

  V paktu NATA spíše ne, pokud ovšem budeme navyšovat pro AČR rozpočet. Ale o Východní země mám strach. Navrch spousta našich občanů lítá a tak jak Islám, též Rusko je pasažérům v ...
  Zobrazit celý příspěvek

  V paktu NATA spíše ne, pokud ovšem budeme navyšovat pro AČR rozpočet. Ale o Východní země mám strach. Navrch spousta našich občanů lítá a tak jak Islám, též Rusko je pasažérům v letadlech stejně nebezpečný, jsou to též teroristé.
  Skrýt celý příspěvek

 • fenri
  12:37 21.09.2017

  Míša - no a vidíte, já se bojím trochu i současných Němců, protože jejich zápal pro "dobrou" věc a jejich ajfr to dobro vnutit všem je prostě nevykořenitelný. Tedy alespoň ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Míša - no a vidíte, já se bojím trochu i současných Němců, protože jejich zápal pro "dobrou" věc a jejich ajfr to dobro vnutit všem je prostě nevykořenitelný. Tedy alespoň posledních 1000 let. A když dáte "uprchlíkům" stejné dávky, jako v Reichu, jen tak neutečou. Budou to tu mít superlevné. A metody, které se dnes používají v Německu )podpora různých Antifa bojůvek oficiálními stranami, sociální likvidace pro špatný názor atd. mi nepřijdou úplně na pohodu. Ale možná se mýlím a Němci budou respektovat naši nevoli k islamizaci a nebudou prudit s našimi Sa58, AR a AK. Nicméně současní Rusové nás chtějí přepadnout, vnutit nám jiné etnické složení země či sebrat kvéry? Ale no tak...
  Skrýt celý příspěvek

 • JaHoDa
  12:35 21.09.2017

  "Z pohledu Moskvy tak probíhá postupné a záměrné vojenské a ekonomické oslabování Ruska s cílem zpochybnit ruskou uzemní celistvost."

  Ano, to probíhá, ale v první řadě si to ...
  Zobrazit celý příspěvek

  "Z pohledu Moskvy tak probíhá postupné a záměrné vojenské a ekonomické oslabování Ruska s cílem zpochybnit ruskou uzemní celistvost."

  Ano, to probíhá, ale v první řadě si to dělá Rusko samo.

  Co se týče zmíněné geopolitiky. Ano, je to složitá věc, ale vše by mělo mít své hranice. Jedna věc je, že podplácím politiky, finančně nebo jinak podporuju dezinformační kanály, ale druhá věc je, že se někam hned nahrnu vojensky. To je moc a nesouhlasím s tím u Rusů a ani u US.
  Skrýt celý příspěvek

 • Host
  12:24 21.09.2017

  Radovan podľa mňa je Rusku uplne buřt aká politická situácia je v krajine ktoré považuje za "zadní dvorek" či zónu zájmu.... POKIAĽ to neškodí jeho ekonomickým záujmom.. a ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Radovan podľa mňa je Rusku uplne buřt aká politická situácia je v krajine ktoré považuje za "zadní dvorek" či zónu zájmu.... POKIAĽ to neškodí jeho ekonomickým záujmom.. a mimochodom v tomto sa od západu zas až tak veľmi neliší.
  Skrýt celý příspěvek

 • Flader
  12:18 21.09.2017

  ujoMarek,

  keďže už sa tu raz Ruský vojaci dokotúľali na tankoch, keď sa im nepáćilo politické smerovanie krajiny a ešte pred tým si ako vojnovú trofej ukradli časť územia ...
  Zobrazit celý příspěvek

  ujoMarek,

  keďže už sa tu raz Ruský vojaci dokotúľali na tankoch, keď sa im nepáćilo politické smerovanie krajiny a ešte pred tým si ako vojnovú trofej ukradli časť územia predvojnového československa tak hej... (minimálne ako sféru vplyvu)
  Skrýt celý příspěvek

 • Radovan
  12:17 21.09.2017

  Riho Terras to vyhmátl naprosto přesně - "Rusko plánuje vojenské kroky proti Bělorusku, pokud se změní politická situace. Ruské ozbrojené síly a bezpečnostní struktury se ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Riho Terras to vyhmátl naprosto přesně - "Rusko plánuje vojenské kroky proti Bělorusku, pokud se změní politická situace. Ruské ozbrojené síly a bezpečnostní struktury se připravují na zásah a v případě potřeby uskuteční vojenskou operaci v Bělorusku. Cílem cvičení Zapad-2017 je podle jeho názoru paralyzovat schopnost běloruské armády jednat nezávisle."
  Pro Rusko je nepředstavitelné, že by po Ukrajině mělo přijít v budoucnu i o Bělorusko. Lukašenko se taky po Krymu pořádně vystrašil a zlepšuje vztahy se Západem, což Rusové bedlivě sledují. Zkrátka aby měli vojenský zásah a dosazení proruského vedení v případě změny politické situace v Bělorusku co nejvíc usnadněný, pokud možno bez odboru běloruské armády. Jako u nás v r. 1968, tam to navíc mají určitě usnadněno společným jazykem a dokonalou infiltrací běloruské armády.
  Lukašenko je hajzl, ale tuhle situaci mu vůbec nezávidím. Hraje velmi vysokou a nebezpečnou hru, kdy na jedné straně chce zlepšit vztahy se Západem, aby ho lépe viděl a zlepšil se obchod s ním a nebyl tak závislý na Rusko a jeho špatným ekonomickým vyhlídkám. Na druhé straně to nesmí přehnat, protože Rusové nebudou váhat v tomhle případě iniciovat změnu režimu podpořenou vojenskou akcí. Pak je tu domácí opozice, kterou nesmí už moc drtit kvůli Západu, ale nesmí mu přerůst přes hlavu kvůli Rusku, to samozřejmě souvisí i s ekonomickou situací. Pokud bude hodně špatná, tak to neudrží a tak právě potřebuje kontakty se Západem a přeorientovat obchod. Ale ne moc, jinak Krym a Dombas...
  Skrýt celý příspěvek

 • Míša
  12:05 21.09.2017

  @fenri

  čoveče, že bys zaspal několik generací? Já se současných Němců(většinové společnosti) nebojím, nemají ambice krom uprchlíků a peněz nic horšího posílat. Peněz se ...
  Zobrazit celý příspěvek

  @fenri

  čoveče, že bys zaspal několik generací? Já se současných Němců(většinové společnosti) nebojím, nemají ambice krom uprchlíků a peněz nic horšího posílat. Peněz se nebojím, prvního mírně ano, ač díky volnému pohybu se jim tam stejně vrátí. To je ovšem dobré téma do voleb do Europarlamentu, když tě to trápí, protože jsme toho součástí.

  Já zde nehodnotím SSSR r. 68. Ale Rusko současnosti, se stále stejným lumpem v čele.
  Skrýt celý příspěvek

 • fenri
  11:53 21.09.2017

  ujo Marek: a Rusko chce Slovensko? Od kdy?
  Míša - a zdá se vám jakýkoliv jiný soused dobrým partnerem, když Vás přepadne a někoho vám zabije? Od Němce to nebolí?

  ujo Marek: a Rusko chce Slovensko? Od kdy?
  Míša - a zdá se vám jakýkoliv jiný soused dobrým partnerem, když Vás přepadne a někoho vám zabije? Od Němce to nebolí?

 • ujo Marek
  11:18 21.09.2017

  pán GrohNATOmann, môžete mi prosím vysvetliť, citujem:

  Všem projevům, které vedou (byť jen k teoretickému) zpochybňování uzemní celistvosti Ruska je tak podle Moskvy nutno ...
  Zobrazit celý příspěvek

  pán GrohNATOmann, môžete mi prosím vysvetliť, citujem:

  Všem projevům, které vedou (byť jen k teoretickému) zpochybňování uzemní celistvosti Ruska je tak podle Moskvy nutno razantně zamezit, což se projevilo na Krymu. Avšak pro Pobaltské země, země Střední a Východní Evropy je problém, že neví, zda Rusko jejich území pokládá ze historické své a klade si na něj mocenský nárok, například jako v případě Ukrajiny, Běloruska a Krymu.

  prečo má Rusko, napríklad Slovensko považovať za svoje historické územie a robiť si naňho mocenský nárok?
  Skrýt celý příspěvek

 • Host
  11:11 21.09.2017

  Míša aniž by som sa snažil ospravedlniť Rusku agresiu.. Geopolitika je predsalen o ničo zložitejšia než biela a čierna...

  Míša aniž by som sa snažil ospravedlniť Rusku agresiu.. Geopolitika je predsalen o ničo zložitejšia než biela a čierna...

 • Míša
  10:40 21.09.2017

  @Superme, když vynechám důvody, které vám uvedla redakce. Tak můžeme připočítat teroristický útok na civilní triple 7. Být Pobalstským občanem, bez Ruské příslušnosti, tak nemám ...
  Zobrazit celý příspěvek

  @Superme, když vynechám důvody, které vám uvedla redakce. Tak můžeme připočítat teroristický útok na civilní triple 7. Být Pobalstským občanem, bez Ruské příslušnosti, tak nemám pocit bezpečí, Ukrajincem, pak raději opustím domov, což se prakticky děje.

  Zdá se Vám Ruský soused dobrým partnerem, když vás přepadne, něco ukradne, někoho vám veme do hrobu?
  Skrýt celý příspěvek

 • hell
  10:40 21.09.2017

  To Míša:
  Počet 13. tisíc Rusové zcela určitě dodrželi. Proč tedy ta zoufalá NATO panika?
  Jednoduchá odpověď. Současně totiž na území Ruska probíhala 3 (slovy tři) vojenská ...
  Zobrazit celý příspěvek

  To Míša:
  Počet 13. tisíc Rusové zcela určitě dodrželi. Proč tedy ta zoufalá NATO panika?
  Jednoduchá odpověď. Současně totiž na území Ruska probíhala 3 (slovy tři) vojenská cvičení!! Z toho na západě Ruska 2 a to v Leningradské oblasti a pak Rostovské oblasti na Donu. Pokud to panikařící Uršula s Pavlem sečetli, pak dostali oněch 100 tisíc lidí.
  To je počet na který nemá NATO kapacitu a ani možnost to reálně někde organizovat. To množství je pro NATO oním strašákem. Pokud sledujete Ruské "náhlé" prověrky jednotlivých okruhů, pak pro Rusy není problém během 1 dne přesunout vojsko tankové divize na požadované místo. NATO by podle našich odborníků potřebovalo skoro týden na přesun podobného množstvílidí a techniky.
  Skrýt celý příspěvek

 • Superme
  10:26 21.09.2017

  Já stále nechápu, proč je kolem toho takové haló...

  Já stále nechápu, proč je kolem toho takové haló...

 • Míša
  10:14 21.09.2017

  Nikde jsem však nezjistil početní stav cvičících vojáků, NATO vyjádřilo obavy o nadpočtu uvedených "cvičáků" a pokud monitorovalo aktivitu, měli by mít alespoň odhad. Třeba je moc ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Nikde jsem však nezjistil početní stav cvičících vojáků, NATO vyjádřilo obavy o nadpočtu uvedených "cvičáků" a pokud monitorovalo aktivitu, měli by mít alespoň odhad. Třeba je moc brzy, ale jsem na to zvědav, jestli Carské Rusko už částečně dodržuje dohody, nebo se drží hesla, dělejme si co nám projde.
  Skrýt celý příspěvek