Rusko obnoví na Krymu výrobu obřích vznášedel Zubr

Vznášedlo třídy Zubr / Mil.ru

Podle ruského deníku Izvestija ruské námořnictvo v roce 2018 obnoví výrobu obřích vznášedel Zubr (Projekt 1232.2). Vznášedla nahradí relativně nové, ale problémy stíhané výsadkové lodě třídy Djugoň.

Ruské námořnictvo a námořní pěchota pro obojživelné operace využívá několik typů výsadkových lodí a člunů. Dlužno dodat, že následující výčet nezohledňuje technicky stav (operační nasaditelnost, bojeschopnost) jednotlivých plavidel. 

Ruské námořnictvo provozuje čtyři 50 let staré tankové výsadkové lodě třídy Aligator (Projekt 1171; prázdný výtlak 3400 t) a 15 tankových výsadkových lodí třídy Ropucha (Projekt 775; 2200 t) - plavidla třídy Ropucha jsou stará 30 až 40 let.

Dále se ruské námořnictvo opírá o řadu menších výsadkových člunů - 12 člunů třídy Serna (Projekt 11770; 61 t), 13 člunů třídy Ondatra (Projekt 1176; 90 t) a pět nových výsadkových člunů třídy Djugoň (Projekt 21820; 280 t). Kromě toho ruské námořnictvo provozuje i dvě zmiňovaná vznášedla třídy Zubr (Projekt 1232.2; 340 t).

Původně Rusko plánovalo vyrobit 11 lodí třídy Djugoň jako náhradu za lodě třídy Serna a Ondatra. Djugoň konstrukčně vychází z třídy Serna, ale je větší a uveze mnohem více nákladu.

V roce 2013 ale velení ruského námořnictva doporučilo výrobu lodí třídy Djugoň zastavit kvůli “vážným konstrukčním chybám.” Lodě byly projektovány na rychlost až 40 uzlů, ale při takto velkých rychlostech docházelo k poškozování trupu vlivem “hydrodynamického šoku”. Rusku se také nedostává velkých dieselových motorů vhodných pro pohon lodí třídy Djugoň.

Kreml se proto rozhodl pro obnovení výroby obřích vznášedel třídy Zubr - největších vznášedel na světě. Vznášedlo dokáže unést náklad až 150 t, tj. tři tanky nebo deset kolových obrněných vozidel (BTR-82) nebo až 500 členů námořní pěchoty.

Obnovení výroby vznášedel Zubr je součástí ruského státního programu zbrojení na období 2018 – 2025. „Během Vojensko-námořního salonu (skončil 2. července - pozn. red.) bude představena řada nových projektů, včetně projektu lodí na vzduchovém polštáři, které budeme znovu vyrábět v rámci nového státního zbrojního programu,” uvedl Alexej Rachmanov, prezident Sjednocené loďařské korporace.

Stavba vznášedel Zubr je možná díky ruské anexi Krymu, kdy se Rusko zmocnilo také ukrajinských (tedy dnes již ruských) loděnic More. Závod More byl Ruskem znárodněn v květnu 2015. More je výrobcem lodí pro vojenské i nevojenské účely: lodí na ponorných křídlech, na vzdušné podušce, na vzdušné kaverně, kluzáků a také jachet a člunů s trupy ze slitin hliníku a hořčíku.

Pohon vznášedla Zubr zajišťuje pět turbovrtulových motorů Kuzněcov NK-12MV (5×8,7 MW) - dva slouží pro vytváření vzduchového polštáře, tři pro pohon lodě. Stejné motory pohání i bombardéry Tu-95.

Pohyb vpřed zajišťují tři čtyřlisté stavitelné vrtule o průměru 5,5 m, v trupu jsou dále čtyři ventilátory o průměru 2,5 m, které vytváří vzduchový polštář pod vznášedlem. Díky své konstrukci a výkonným motorům se dokáže Zubr pohybovat rychlostí až 130 km/h.

K palebné podpoře výsadku námořní pěchoty slouží dva raketové komplety, každý pro vypouštění dvaadvaceti 122mm neřízených střel. Protivzdušnou obranu zajišťují čtyři čtyřnásobné protiletadlové raketové komplety krátkého dosahu Igla-1M a dvě věže AK-630M, každá se šestihlavňovým 30mm rotačním kanónem.

Podle Andreje Frolova, šéfredaktora magazínu Vývoz zbraní, ruské námořnictvo plánuje vznášedla nasadit v oblastech Černého, ​​Baltského a Kaspického moře. Zubr je podle deníku Izvestija schopen přistát na 78 % světového pobřeží, klasické výsadkové lodě pouze na 14 % světového pobřeží.

Podle deníku Izvestija jde vznášedlo Zubr jen obtížně zaměřit radarem, neboť při plavbě Zubr vytváří mohutnou clonu z vodní tříště, která rozbíjí radarový odraz plavidla.

Zdroj: Izvestija

Nahlásit chybu v článku


Související články

Ruská stíhačka T-50: Další prototypy a start sériové výroby

V příštím roce začnou letecké testy desátého a jedenáctého prototypu stíhaček T-50 s novými motory ...

Ruská armáda koupí bojová vozidla BMPT Terminátor

Ruská firma UralVagonZavod (UVZ) se připravuje na zahájení sériové výroby bojového vozidla podpory ...

Britská letadlová loď HMS Queen Elizabeth poprvé na moři

V úterý nová letadlová loď Královského námořnictva HMS Queen Elizabeth (R08) poprvé opustila skotské ...

Fregaty Type 26: Ochránci letadlových lodí britského námořnictva

Ministerstvo obrany Velké Británie objednalo u BAE Systems stavbu prvních tří fregat Type 26. ...

Zvýraznit příspěvky za posledních:
 • fenri
  08:45 11.07.2017

  P.S. To Slavo - eh, ona byla nějaká význačná centra antické vzdělanosti ve Španělsku? Tarragona, Barcelona a pár dalších, byly periferní zapadákovy. Těžiště vzdělanosti leželo ...Zobrazit celý příspěvek

  P.S. To Slavo - eh, ona byla nějaká význačná centra antické vzdělanosti ve Španělsku? Tarragona, Barcelona a pár dalších, byly periferní zapadákovy. Těžiště vzdělanosti leželo (kromě Řecka a Říma) v Malé Asii, deltě Nilu a na pobřeží dnešního Libanonu a Izraele.Skrýt celý příspěvek

 • fenri
  08:42 11.07.2017

  Slavo, vám nikdo nic nedá, to by musel být idiot. Ne, antická díla se nedochovala díky islámským učencům. A ta část z nich, která ano, se nedochovala díky tomu, že šlo o ...Zobrazit celý příspěvek

  Slavo, vám nikdo nic nedá, to by musel být idiot.

  Ne, antická díla se nedochovala díky islámským učencům. A ta část z nich, která ano, se nedochovala díky tomu, že šlo o islámské učence, ale navzdory tomu. Pokud jste to nepostřehl, ona se dochovala řadu staletí před vznikem Islámu. Následně, hned po vzniku Islámu jich byla většina ve jménu Islámu spálena. Čili tvrdit, že je máme díky Islámu je nesmysl. Desetitisíce prací se uchovaly bez problému do nástupu Islámu. A kdyby Islám nenastoupil, bylo by jich mnohem více.
  Je to jako na příkladu Oskara Schindlera (teď myslím spíš toho virtuálního, než skutečného) tvrdit, že Židé přežili 20. století díky nacistům.Skrýt celý příspěvek

 • Slavoslav
  08:34 11.07.2017

  Fenri Ja predsa dostávam krvavé petrosekely od Sorosa. Takže podľa teba je síce pravda, že sa nám antické diela dochovali vďaka islamským učencom, ale aj tak klamemb lebo ...Zobrazit celý příspěvek

  Fenri

  Ja predsa dostávam krvavé petrosekely od Sorosa.

  Takže podľa teba je síce pravda, že sa nám antické diela dochovali vďaka islamským učencom, ale aj tak klamemb lebo logika a la fenri. To že si vôbec nepochopil pointu a to, že v minulosti boli obdobia kedy práve islam bol tým kultúrnejším prostredím tolerujúcim aj iné náboženstvá na svojom území a chrániaci aj tých kresťanov ktorých ďalší kresťania prenasledovali to ťa netrápi.

  A takýto človek tu bude rozprávať o tuposti i keď ty by si mohol konkurovať obuchu na sekere.

  PS odkedy je španielsko na blízkom východe?Skrýt celý příspěvek

 • fenri
  08:03 11.07.2017

  Původně jsem se nechtěl zapojovat do této úžasné debaty. A nebudu se zapojovat do zdejší debatu o Rusku, protože jsem bolševický kremlofil, vyplácený pravidelně Putinem (což je ...Zobrazit celý příspěvek

  Původně jsem se nechtěl zapojovat do této úžasné debaty. A nebudu se zapojovat do zdejší debatu o Rusku, protože jsem bolševický kremlofil, vyplácený pravidelně Putinem (což je smutné, protože Kruanovi, Slavovy a podobným krasoduchům za jejich dřysty zjevně nikdo nic nedá), ale míra lží a tuposti Slava mě alespoň v jednom bodě nutí sáhnout na klávesnici.
  Slavo: "Inak ľudia so sedliackym pohľadom na vec zrejme ani netušia prečo sú niektoré kostoly označené polmesiacom a vďaka komu si môžu prečítať niektoré diela gréckych myslitelov pretože história nieje čierno biela. "

  Chcete tím naznačit, že za relikty antické vzdělanosti vděčíme Islámu, Ne, Slavku, přežily navzdory. Je pravda, že značná část antických pramenů se dochovala v prostředí Blízkého Východu (tak oni toho jaksi v Norsku taky moc nepsali, že), ale bylo to spíše kombinací vlivu několika myslitelů a faktu, že Islám se dlouho o literární památky nijak nestaral )ani kladně, ani záporně), protože v nich nebezpečí neviděl. Už proto, že většina jeho šiřitelů byli spíše jednodušší vojáci, než intelektuálští křesťané.

  Stojí za připomenutí, Slavo, že Alexandrijskou knihovnu, hlavní studnu antické vzdělanosti nevypálil César (došlo jen k "collateral damage" požáru skladiště svitků na export), ale cíleně chalifa Omar:
  "Spalte ty knihy. Buď obsahují totéž co Korán, pak jsou zbytečné nebo obsahují něco jiného a pak jsou škodlivé!
  Zdroj: http://www.neaktuality.cz/zahr... Skrýt celý příspěvek

 • damik
  23:14 10.07.2017

  >> Tavli mohamedány v těchto zemích co jsem jmenoval držel pod krkem vždy nějaký diktátor aby se tam navzájem nemastili šíté, sunité, alávité a já nevím kdo ještě Nejak si ...Zobrazit celý příspěvek

  >> Tavli mohamedány v těchto zemích co jsem jmenoval držel pod krkem vždy nějaký diktátor aby se tam navzájem nemastili šíté, sunité, alávité a já nevím kdo ještě

  Nejak si pozapomnel na krestanske masteni krestanu:
  - Srbsko x Chorvatsko
  - Spanelsko x ETA
  - Britanie x IRA
  - Nemecko x Frakce Rude Armady
  - Francie x FLNC
  - Rumunsko x Caucesku
  - Franco x Spanelsko
  - Estado Novo x Portugalsko
  - Ukraina x Rusko
  - Georgia x Rusko
  - KGB x Baltics

  Na tebe tak zpatky Gottwalda, protoze si nic lepsiho nezaslouzis ...Skrýt celý příspěvek

 • danny
  14:46 10.07.2017

  Úplně nechápu to pobouření, které zde v diskusi vyvolal plán ruského MO postavit pár kusů postaršího vznášedla. Z článku jasně vyplývá, že se bude jednat o náhradu problematických ...Zobrazit celý příspěvek

  Úplně nechápu to pobouření, které zde v diskusi vyvolal plán ruského MO postavit pár kusů postaršího vznášedla. Z článku jasně vyplývá, že se bude jednat o náhradu problematických lodí třídy Djugoň, tzn. invazní schopnosti RF se nijak zásadně nezvýší, pouze udrží na dosavadní úrovni. Vzhledem k parametrům Zubra a jeho operačnímu dosahu je možné jej nasadit pouze v rámci teritoriální obrany a operace v blízkém příhraničí. Tedy nic nad rámec schopností, které má v popisu práce armáda každého státu, který má výsadkáře. Co je na tom tak zvláštního? A že se sousedé, se kterými jsou uzavřeny spojenecké smlouvy, označují za spojence, neutrální státy za neutrální a potenciální nepřátelé za potenciální nepřátele? A že se nacvičují postupy pro případný konflikt s těmito sousedy, a že se stát vyzbrojuje adekvátně pro schopnost čelit případnému útoku z území ne-spojenců?
  K těm výletům do historie jejím nahlížení z morálních hledisek, dávných křivd atd... se raději vyjadřovat nebudu, on pak člověk neví, u které z minulých hrůz se v zemích nasáklou tolika krví zastavit.Skrýt celý příspěvek

 • Slavoslav
  14:46 10.07.2017

  Keby s tade vyškrtli všetky tie návraty do minulosti bolo by to o hodne viac pozerateľné. A celkovo mi ten film prišiel ako taký Rambo na ruský spôsob. Keď tam pridrôtoval ten ...Zobrazit celý příspěvek

  Keby s tade vyškrtli všetky tie návraty do minulosti bolo by to o hodne viac pozerateľné. A celkovo mi ten film prišiel ako taký Rambo na ruský spôsob. Keď tam pridrôtoval ten puškohľad z ii sv na guľomet a dobre že s tým nerobil snipera tak som sa dobre pobavil.

  Na 9tu rotu to rozhodne nemáSkrýt celý příspěvek

 • Talvi
  14:44 10.07.2017

  Čistá náhoda- dnešní vtípek z facebooku. Tolik asi můj postoj k Rusům a jejich konání. Oni to prostě nechápou. Což zase nechápu já. Bavil jsem se včera s kamarádem Viktorem, ...Zobrazit celý příspěvek

  Čistá náhoda- dnešní vtípek z facebooku. Tolik asi můj postoj k Rusům a jejich konání. Oni to prostě nechápou. Což zase nechápu já.

  Bavil jsem se včera s kamarádem Viktorem, Rusem, který tady žije už dva roky. A zřejmě mi to osvětlilo ruskou filosofii víc, než tuny knih.
  Viktor: "Já mám za ty dva roky pocit, že nás tady nemáte moc rádi."
  Já: "No to se nesmíš divit, vtrhli jste k nám a okupovali jste nás."
  Viktor: "A TO JENOM PROTO??!"Skrýt celý příspěvek

 • perunBB
  14:36 10.07.2017

  https://www.csfd.cz/film/23634...
  tento je asi najlepší

  https://www.csfd.cz/film/23634...
  tento je asi najlepší

 • Luky
  14:24 10.07.2017

  no 9. rota má aspoň občas hezký záběry přírody :) ...tady je to samej detail špinavýho xichtu a potemělýho prostředí nasvícenýho ohněm...až bude trochu čas, tak si to pustím, dík.

  no 9. rota má aspoň občas hezký záběry přírody :) ...tady je to samej detail špinavýho xichtu a potemělýho prostředí nasvícenýho ohněm...až bude trochu čas, tak si to pustím, dík.

 • perunBB
  13:40 10.07.2017

  off topic doporučujem film o vojne v Čečensku fakt len pre silné žalúdky
  https://www.csfd.cz/film/23243...

  off topic doporučujem film o vojne v Čečensku fakt len pre silné žalúdky
  https://www.csfd.cz/film/23243...

 • Luky
  11:28 10.07.2017

  tak celý to myslím nastartoval troll Kruan, jehož příspěvek byl smazán... Slavoslav - to jméno si nezasloužíš :D Hele pro mě jsou lidský práva důležitý. Stále ještě taky ...Zobrazit celý příspěvek

  tak celý to myslím nastartoval troll Kruan, jehož příspěvek byl smazán...

  Slavoslav - to jméno si nezasloužíš :D

  Hele pro mě jsou lidský práva důležitý. Stále ještě taky věřím v demokratický zřízení. Taky chápu výhody samosprávy.
  Přijde mi ale pokrytecké neustále hledat a zdůrazňovat mouchy na krocích, které vedly k nastolení "pořádku" v nějakých státech střední Asie....a přitom opomíjet vznik trojských koní, které v podstatě ohrožují evropskou kulturu a civizaci ...když teda pominu, že přímo ohrožují i moje děti, protože tamtudy tečou do Evropy drogy a taky nebudu řešit, že místní ostrakizovaní EE soukmenovci bránili Evropu po staletí před machometány.
  Abych to shrnul - než abych tím stále účelově argumentoval, tak bych měl spíš tendenci přimhouřit oči nad excesy Rusů a Srbů, než bych zavíral oči nad prasárnami Čečenců a Albánců.Skrýt celý příspěvek

 • Slavoslav
  11:06 10.07.2017

  Luky Takže moslimovia nemajú právo na vlastný štát? Inak ľudia so sedliackym pohľadom na vec zrejme ani netušia prečo sú niektoré kostoly označené polmesiacom a vďaka komu ...Zobrazit celý příspěvek

  Luky

  Takže moslimovia nemajú právo na vlastný štát?

  Inak ľudia so sedliackym pohľadom na vec zrejme ani netušia prečo sú niektoré kostoly označené polmesiacom a vďaka komu si môžu prečítať niektoré diela gréckych myslitelov pretože história nieje čierno biela.

  Btw aj ten čo tu obhajoval existenciu ruských vylodovacich prostriedkov ako niečo čo potrebujú k protiútoku do pobaltia či na Kurily a súčasne existenciu vylodovacich prostriedkov v Japonsku bral ako dôkaz ich pripravovanej agresie bol dobrý komik.Skrýt celý příspěvek

 • raziel87
  10:47 10.07.2017

  ale Luky co blbneš, tady se lidský/selský pohled na věc příliš nenosí. Spoustu diskutérů ti bude dokola tvrdit, že jejich rodiče nemohli studovat, nikam se nedostali, všichni měli ...Zobrazit celý příspěvek

  ale Luky co blbneš, tady se lidský/selský pohled na věc příliš nenosí. Spoustu diskutérů ti bude dokola tvrdit, že jejich rodiče nemohli studovat, nikam se nedostali, všichni měli ho*no, Rusko je říše zla, lží a podvodů..........no dobrý, taky mě v tom vychovávali, taky to tak vidím........ ale nevím proč mám jak retard po lobotomii pořád nadšeně hýkat, když mám možnost skoro 30 let porovnávat "říši zla" s "říší dobra" - mám možnost cestovat, ne jako dřív.

  A na co sem přišel? že je to neveselé napříč všemi vládami - budu je volit dál, jsou mi bližší.......ale ten Vás absolutně nekritický, neobjektivní pohled, který tady pár cimtalů dlouhodobě předvádí. Tupá ovce s iq 90, který nedochází historické pozadí a omezují se pouze na hltání "aktuálních" informací z nejčtenějších deníků a z toho vyvozují závěry a křičí je v diskuzích - kdokoli nemá černobílý pohled je proti nám!!! urááá na ně "rusofily"Skrýt celý příspěvek

 • Luky
  10:03 10.07.2017

  Však tady se Rasto budou stále objevovat příspěvky typu "na co Rusové potřebují loďstvo", "všichni tam fetují a nemnoží se" a podobné infantilní hovadiny, vůbec nemá cenu s těmito ...Zobrazit celý příspěvek

  Však tady se Rasto budou stále objevovat příspěvky typu "na co Rusové potřebují loďstvo", "všichni tam fetují a nemnoží se" a podobné infantilní hovadiny, vůbec nemá cenu s těmito debatami ztrácet čas. Určití lidé stále budou poukazovat na kontroverzní kroky Rusů a vysvětlovat je ve vyloženě negativním světle....nikdy se ale ani nepozastaví nad tím, jak Američani podpořili vznik dvou muslimských zemí v Evropě. Za jakých okolností k tomu došlo, kolik lží a sadizmu bylo třeba. Jaký šmejdy naše západní elity dlouhodobě podporují, jen aby oportunisticky škodili. Ale spousta lidí toho už má plný zuby, tak na Rusy nehledí jen kriticky, protože se v jejich politice dají najít i klady. A je úplně jedno, jestli mají HDP Španělska nebo Itálie. Protože narozdíl od Španělů nebo Italů mají vlastní koule a nejsou vazaly západu. Každej kdo není vazal západu je EE.Skrýt celý příspěvek

 • rasto12
  01:08 10.07.2017

  "někdy neuškodí si osvěžit paměť a připomenout si, jaká byla situace před I. čečenskou válkou (1994-1996) a jaká po II. čečenské válce 2001+. Informací máte dost i v našich, ...Zobrazit celý příspěvek

  "někdy neuškodí si osvěžit paměť a připomenout si, jaká byla situace před I. čečenskou válkou (1994-1996) a jaká po II. čečenské válce 2001+. Informací máte dost i v našich, západních médiích. Rusové se v I. konfliktu chovali jako neorganizovaná čuňata, stříleli BM-21 a jinejma drobečkama do panelákových čtvrtí, několik tisíc mrtvých civilů.......
  "
  A teraz budem za zmrda. Veríte naším súčasným médiám ? Ak áno tak nemusíte pokračovať ďalej v čítaní. Ak nie , tak už počas vojny v Čečénsku fungovali spravodajské hry. Rusi zabili 20 na SA napojených bojovníkov. U nás správa o zabitých civilistoch ....Skrýt celý příspěvek

 • rasto12
  00:55 10.07.2017

  "Muslim a islamista není to samé. Bodejť by někdo protestoval proti tomu, jak bývalý generál Sísí porovnal poměry a zklidnil situaci. V Čečensku sice panoval chaos, ale ...Zobrazit celý příspěvek

  "Muslim a islamista není to samé. Bodejť by někdo protestoval proti tomu, jak bývalý generál Sísí porovnal poměry a zklidnil situaci.
  V Čečensku sice panoval chaos, ale islamistický problém nebyl- to začalo až po první čečenské válce! K tomu třeba tenhle článek, http://forum.valka.cz/topic/vi... Klid v Čečně rozhodně panuje, Kadyrov a bandité ze spřízněných klanů zmizí každého, kdo se ozve nebo má nějaký problém, viz. třeba případ vrahouna, který sloužil Kadyrovovi staršímu, Movladiho Baisarova, kterýho mladej dal sejmout v Moskvě." Čo prosím ? A zapojenie krajín blízkeho východu je brané ako sranda ? Prečo sa nájde vždy niekto kto má snahu si minulosť upravovať? Prečo bol hlavný problém Groznij a nie dediny ? Čečénsko získalo viac ako mohlo . Že tam vládnu Rusmi dosadení ľudia a kto by tam mal vládnuť ? Iný diktátor ? No tak je tam Ruský a Rusi si to tam všetko platia. A čo ? Mal tam byť nejaký štát ovládaný arabákmi ?  "Píšete o spoustě zemí jako vůči Rusku nepřátelským. Jaký div, všechno ruští sousedé, případně bývalé svazové státy. Oni ti lidé nemají krátkou paměť, čeho všeho se na nich SSSR, potažmo Rusové dopouštěli se jen tak nezapomíná- vynechávám gigantickou Čínu, to je kategorie sama pro sebe.
  Dostal jste mně s Japonskem, to fakt nevím jestli se smát nebo brečet. Opravdu nejste schopen si zjistit, že Japonsko má zakotveno v poválečné, tzv. Mírové ústavě toto : "Japonský lid navždy odmítá válku, vyhrožování silou nebo použití síly jako prostředky řešení sporů mezi národy." , viz. článek zde na AN . http://www.armadninoviny.cz/ja... . U Rusů jsem si toho nějak nestačil všimnout. Jo, vlastně oni mají " plné imperiální právo " - řešit co se jim zachce. Silou, samozřejmě, jak jinak. Argument snů, vzory podobného jednání Adolf a Josif by jistě tleskali.
  Pobaltí... co na to jako napsat? Země tak blízko u Ruska, tak moc pod dohledem čehokoliv, co Rusové mají, tak moc prolezlé agenty GRU a SVR, to je jistě ideální nástupiště k útoku na Rusko."

  Pardón, až teraz som si prečítal Váš príspevok a Vaše nastavenie a objektivita je jasná.Skrýt celý příspěvek

 • Talvi
  23:55 09.07.2017

  givicz : Muslim a islamista není to samé. Bodejť by někdo protestoval proti tomu, jak bývalý generál Sísí porovnal poměry a zklidnil situaci. V Čečensku ...Zobrazit celý příspěvek

  givicz :

  Muslim a islamista není to samé. Bodejť by někdo protestoval proti tomu, jak bývalý generál Sísí porovnal poměry a zklidnil situaci.
  V Čečensku sice panoval chaos, ale islamistický problém nebyl- to začalo až po první čečenské válce! K tomu třeba tenhle článek, http://forum.valka.cz/topic/vi... Klid v Čečně rozhodně panuje, Kadyrov a bandité ze spřízněných klanů zmizí každého, kdo se ozve nebo má nějaký problém, viz. třeba případ vrahouna, který sloužil Kadyrovovi staršímu, Movladiho Baisarova, kterýho mladej dal sejmout v Moskvě.Skrýt celý příspěvek

 • givicz
  23:09 09.07.2017

  Tavli mohamedány v těchto zemích co jsem jmenoval držel pod krkem vždy nějaký diktátor aby se tam navzájem nemastili šíté, sunité, alávité a já nevím kdo ještě. ... v Libyii byl ...Zobrazit celý příspěvek

  Tavli mohamedány v těchto zemích co jsem jmenoval držel pod krkem vždy nějaký diktátor aby se tam navzájem nemastili šíté, sunité, alávité a já nevím kdo ještě. ... v Libyii byl Kadafi byla to jedna z nejbohatších zemí v Africe, po překročení rezoluce OSN některými státy NATO je tam bordel, migrace do Evropy atp. .. kdo tvrdí, že se tam mají civilisté lépe jak za Kadafiho prostě lže.. stejný bordel je po vylhané invazi v Iráku.. dále např. máš Egypt volby tam vyhrálo muslimské bratrstvo, které po roce svrhl vojenský puč a v Egyptě je klid.. (zajímavé je že západ tak nějak neprotestuje :) V4 v Budapešti si zve Egyptského prezidenta )
  Čečensko... v celých devadesátých letech tam byl bordel podporovaný ze zahraničí včetně x tisíc islamistů ze zahraničí (kteří chtěli využít slabosti Ruska a vytvořit chalífát na Kavkaze) v současné době je tam již necelých dvacet let klid a kdo tvrdí, že se tam žije hůře jak dříve tak lže.... tak bych mohl pokračovat..Skrýt celý příspěvek

 • Talvi
  22:25 09.07.2017

  givi cz: Vyjmenovat státy, v nichž naprostou majoritu obyvatelstva tvoří muslimové jako země, kde s nimi mají problém a je třeba je držet pod krkem... hm, to je argument jak ...Zobrazit celý příspěvek

  givi cz:

  Vyjmenovat státy, v nichž naprostou majoritu obyvatelstva tvoří muslimové jako země, kde s nimi mají problém a je třeba je držet pod krkem... hm, to je argument jak hrom. Jen tak dál.

  Cernakus:

  Píšete o spoustě zemí jako vůči Rusku nepřátelským. Jaký div, všechno ruští sousedé, případně bývalé svazové státy. Oni ti lidé nemají krátkou paměť, čeho všeho se na nich SSSR, potažmo Rusové dopouštěli se jen tak nezapomíná- vynechávám gigantickou Čínu, to je kategorie sama pro sebe.
  Dostal jste mně s Japonskem, to fakt nevím jestli se smát nebo brečet. Opravdu nejste schopen si zjistit, že Japonsko má zakotveno v poválečné, tzv. Mírové ústavě toto : "Japonský lid navždy odmítá válku, vyhrožování silou nebo použití síly jako prostředky řešení sporů mezi národy." , viz. článek zde na AN . http://www.armadninoviny.cz/ja... . U Rusů jsem si toho nějak nestačil všimnout. Jo, vlastně oni mají " plné imperiální právo " - řešit co se jim zachce. Silou, samozřejmě, jak jinak. Argument snů, vzory podobného jednání Adolf a Josif by jistě tleskali.
  Pobaltí... co na to jako napsat? Země tak blízko u Ruska, tak moc pod dohledem čehokoliv, co Rusové mají, tak moc prolezlé agenty GRU a SVR, to je jistě ideální nástupiště k útoku na Rusko.Skrýt celý příspěvek

Načítám diskuzi...

Stránka 4 z 7