Ruský neonacismus a pravoslavný extremismus

Foto: Jedna z ruských neonacistických skupin při pochodu v ruský státní svátek - Den národní jednoty. / romea.cz
Jedna z ruských neonacistických skupin při pochodu v ruský státní svátek - Den národní jednoty. /  romea.cz

Ruský prezident Vladimír Putin připojení Krymu k Rusku vysvětloval nutností ochránit ruské obyvatele Ukrajiny před fašistickou vládou v Kyjevě. Přitom v ruské státní Dumě sedí poslanci s extremistickými a antisemtickými názory, kteří mají blízko k neonacistickým skupinám.

Liberálně-demokratická strana Ruska

Nejznámější nacionálně zaměřenou politickou stranou v Rusku je Liberálně-demokratická strana Ruska LDSR (Либерально-Демократическая Партия России). Předsedou strany je charimastický a kontroverzní politik Vladimir Žirinovskij.

Strana je označována jako krajně pravicová a nacionalistická. LDSR prosazuje ruský nacionalimus a imperialusmus. V jejich stanovách najdeme požadovek na anexi Polska, Aljašky a Finska podle hranic carského Ruska.

Dále LDSR požaduje kontrolu státu nad půdou, zákaz „netradičních náboženských sekt”, státní vlastnictví ekonomicky strategických odvětví a radikální reformu justice. Předseda strany Žirinovsky také proslul protižidovskými výstupy, ačkoliv bylo poukazováno na jeho židovský původ.

Pochod ruských extremistických a neonacistických skupin v Moskvě. / d-i-a-s

LDSR je významnou politickou silou v ruské Dumě. Při posledních volbách ji v roce 2011 volilo 7 664 570 Rusů (tj. 11,67 %), což ji přineslo v ruské Dumě 56 míst ze 450 poslanců. Oproti volbám v roce 2007 došlo k nárustu o 2 miliony hlasů.

Ruští neonacisté

Tažko pochopitelná je velikost neonacistické základny v Rusku. Odhady Amnesty International v roce 2008 mluvily o až 85 000 aktivních ruských neonacistech, což je polovina odhadovaných neonacistů na celém světě.

V boji s nacistickým Německem přitom během druhé světové války padlo 25 milionů Rusů, většinou civilistů. Celkově působí v Rusku kolem 35 – 40 extrémistických a neonacistických oragnizací.

Hajluje se i v Moskvě. V Rusku je největší počet neonacistů na celém světě. / d-i-a-s

Ruským neonacistickým skupinám jako Ruská národní socialistická strana ( Русская Национальная Социалистическая Партия ) nebo Ruský národní svaz (Ру́сский Национа́льний Сою́з) se přičítá řada vražd neruských obyvatel. Jejich členové procházejí bojovým výcvikem a řada z nich pracuje u policie nebo vojska.

Jen do dubna letošního roku ruská policie řešila osm rasově motivovaných vražd. Obětí ruských neonacistů se stal 18. dubna například dvaatřicetiletý občan Tádžikistánu Machmadkarim Džalilov. Kolemjdoucí ho našli ležet na ulici s podřezaným hrdlem.

Letos v březnu stanuli před moskevským soudem dva školáci, žáci 8. a 9. třídym ve věku 15 a 17 let, kteří byli usvědčeni z toho, že loni v září brutálně zavraždili občana původem ze střední Asie v Izmailovském parku v ruské metropoli. Chlapci si na oběť počíhali a ubili ji k smrti basebalovou pálkou a kopy nohou.

Jak potvrdila ředitelka nevládní organizace Sova Galina Koževnikova, v Rusku došlo jen za první tři měsíce letošního roku nejméně k osmi rasově motivovaným vraždám a více než 29 vážným zraněním po napadení občanů skupinkami neonacistů. Od roku 2004 do roku 2012 (oficiálně) došlo v Rusku k 549 rasově motivovaným vraždám a skoro 3500 vážným zraněním ne-Ruských obyvatel.

Koževnikova zdůraznila, že ve skutečnosti může být počet zabitých a zraněných několikanásobně vyšší, protože policie a soudy kvalifikují trestné činy jako extremistické jen v malém procentu případů.

Slovanský svaz

Jednou z nejnebezpečnějších ruských organizací, která předstírá příslušnost k Ruské pravoslavné církvi, je Slovanský svaz (Славянский Союз). V řadách Slovanského svazu působí asi 70 000 členů. Skupina byla v roce 2010 v celém Rusku zakázana, ale od té doby působí v podzemí.

Foto: Ruská neonacistka na Den národní jednotyRuská neonacistka na Den národní jednoty. / d-i-a-s

Noví členové této agresivní sekty jsou přijímání v rámci obřadů, připomínající pohanské nebo germánské slavnosti za přítomnosti duchovního vůdce Mnicha Bohumil II., kterému členové říkají Vladyka. Jeho občanské jméno je Vladimir Goljakov a oficiálně se vydává za pravoslavného kněze.

Slovanský svaz má vlastní uniformy s písmeny SS na nášivkách a vlajku s mírně pozměněnými motivem svastiky, tzv. Svargy na rudém pozadí. Jeho členy jsou kromě jiného i bývalí důstojníci armády, se zkušenostmi z válečných konfliktů.

Současné Rusko je nepřirozený odřezek ze svaté všeslovanské Rusi. Bělorusko, Malorusko (západ dnešní Ukrajiny), země, kdy žijí Lechové (Polsko), Slováci, Češi, Srbové, Chorvati – ta slovanská území si všechna vezmeme zpátky a nic nám v tom nezabrání,“ říká Vladyka na kameru v ruském dokumentárním filmu Ruští nacionalisté Petrohradu.

Pravoslavná hlídka v ulicích Moskvy / Komsomolskaja Pravda

Ruská pravoslavná církev

Neklid v Rusku vzbuzuje také mocná Ruská pravoslavná církev, která je obviňována z pravoslavného extremismu, xenofobie, antisemitismu a z vyvolávání ultranacionalistických nálad.  Mezi její cíle patří například zákaz potratů, antikoncepce, předmanželského a nemanželského sexu a také toho, aby ženy v Rusku nesměly chodit v šortkách.

Doufám, že se nyní nalézáme na správné cestě v procesu formulování dostatečně tvrdých norem chování, které budou přijatelné pro naši společnost a které se budou lišit jak od západních pravidel, tak od pravidel, přijatých v islámském světě,“ řekl před dvěma lety vysoký představil R uské pravoslavné církve Vsevolod Čaplin.

Pravoslávna církev skrze skupinu Svaté Rusko organizuje i speciální hlídky, které nezávisle na policii hlídají pořádek v Moskvě i dalších městech. Členové jsou pravoslavní věřící.

Naše země má plné právo, bez ohledu na kohokoliv, takovéto normy zavést,“ řekl v roce 2012 Čaplin. Současně vyjádřil naději, že se „pravoslavné hlídky“ objeví ve všech ruských městech, včetně těch, kde tvoří většinu muslimové.

Členové hnutí „Svaté Rusko“ pořádají výcvikové tábory, kde se učí používat zbraně. /  Ruská sociální síť VKontakt

"V Rusku operuje stovka nových ortodoxních hlídek, aby chránila církevní majetek i památky," ř ekl před rokem vůdce hnutí Svaté Rusko Ivan Ostrakovskij. "Byl to případ Pussy Riot, který nás zmobilizoval, abychom bojovali proti zlu ohrožujícímu Rusko."

Ve skutečnosti si však „pravoslavné hlídky“ chtějí přisvojit mnohem větší práva. Vedoucí oddělení vztahů církve a společnosti Moskevské patriarchie ruské tiskové agentuře RIA Novosti řekl, že hlídky budou celkově dohlížet ve večerních hodinách na veřejný pořádek a dodržování pravoslavných norem chování, kdekoliv v místě svého působení.

Některá ruská média přirovnávají záměr vytvořit pravoslavné hlídky k existenci náboženské policie v islámských zemích, především v Iránu a Saudské Arábii, v nichž není náboženství oddělené od státu.

Zdroj: Romea.cz, UkrainanWinnipeg.ca, Český rozhlas
 

Nahlásit chybu v článku


Související články

Irák: Šíitsko-sunnitská občanská válka?

V současném Iráku jde více než o vzestup islámského hnutí IS (Islámský stát). V Iráku se najevo ...

NÁZOR: Twitter ani Facebook dívky domů nepřivede

Už je to mnoho týdnů, co se mluvilo o dívkách unesených islamistickou skupinou Boko Haram v Nigérii. ...

Válka je droga a závislost se platí smrtí

Za posledních několik dní byl jeden novinář popraven (James Foley) a druhý osvobozen (Peter Theo ...

Dějiny Ukrajiny I: První kmeny na území Ukrajiny

Účastníci tábora prokremelských mládežníků darovali prezidentu Putinovi globus s růžovou mapou. ...

Přidávat diskuzní příspěvky a hlasovat pro článek mohou jen registrovaní. Prosím zaregistrujte se nebo se přihlašte!

Komentáře

Zvýraznit příspěvky za posledních:
 • ToHer
  21:19 15.02.2015

  Děkuji za odvážný článek. Je radost vidět, že někdo má odvahu popsat skutečný stav věcí a nesnaží se podlézat řvounům a rváčům. Doufejme, že odvážných lidí bude dostatek na ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Děkuji za odvážný článek. Je radost vidět, že někdo má odvahu popsat skutečný stav věcí a nesnaží se podlézat řvounům a rváčům. Doufejme, že odvážných lidí bude dostatek na zastavení šíření fašizmu (jak ruského, tak i jiného) a muslimského terorizmu. Samozřejmě že všichni Rusové nejsou fašisti, tak jako všichni Němci ve 20 století nebyli fašisti, ale ti, kteří fašizmus nechtějí vidět jsou také spoluviníci.

  Ještě jednou DÍKY za článek.
  Skrýt celý příspěvek

 • Staršij seržant
  20:07 14.10.2014

  To Ultramarinus

  tak z Vaším povolením, dovolím si ještě trochu popindat, ok.

  Velice Vám děkuji za trefný a velice INTELIGENTNÍ poznámky o mé znalostí Č.J.
  Máte pravdu, ...
  Zobrazit celý příspěvek

  To Ultramarinus

  tak z Vaším povolením, dovolím si ještě trochu popindat, ok.

  Velice Vám děkuji za trefný a velice INTELIGENTNÍ poznámky o mé znalostí Č.J.
  Máte pravdu, fakt. Tvrdě na tom pracují.

  Nechápu proč si myslíte, že někoho zde poučují? Ale možná to tak i vypadá.
  Například, u už 100x zde zmíněné tragédie hladomorů, už zaznělo, u Vás - SOVĚTSKÁ kolektivizace. Ne RUSKA, ale SOVĚTSKÁ.
  že by to bylo moje poučování?

  Proč TAM (UA ?) žiju, a proč neodstěhuji TUDY (do Ruská?).
  tak mně připadá táhlé otázka POD Vaší úroveň....
  tak do majdanu jsem vůbec o tom neuvažoval.....
  a proč bych měl? UA byla demokratickým státem, ekonomický prosperujícím....
  a hlavně, tam byl KLID... No, občas ve Lvově, rozbili držku nějakému veteránů 2WW, ale to tak- drobnosti.
  Proč by měl stěhovat do RU? Moje názory Vám připadají "rusackymi"- asi proto, ze jo?
  tak jsem měl lepší variantů - do EU, ČR....
  celá UA sedí na zabalených kufrech, čeká bezvízový vstup do EU...
  za to, vlastně, i pálili gumy na majdanu.
  posunuli Ukrajincům vstup do nedohledu.
  počkám...
  Vám stačí táhlé odpověď na Vaší INTELIGENTNÍ otázku?
  jo, tohle Vaše inteligentní/demokratické heslo "ne souhlasíš s námi -odstěhujete do RU! ". A křičí to i obyčejný UA lid, pravý Evropani...
  tak já nesouhlasím s dnešní vládou, legitimní, po "legitimním" majdanu.
  tak, to máte pravdu, na základě demokratických hodnot, musím odstěhovat. :-)

  vrátím se k Vaše poznámce o chlebů/solí, jak to tam šetřili, protože pomatovali kolektivizací.
  tak Západní UA , která v té době kolektivizace, vlastně UA ještě i nebyla.
  paradoxně, Galicie stála části UA, pardon- části Ukrajinské Sovětské Socialistické Republiky, díky okupace SSSR.
  Ne, mýlím se?
  napravte mně, vážně.

  obdivují Vaše znalostí historií UA a RU, SSSR. Vážně!
  Vaše poznámka o ULR- myslíte období občanské války po bolševickém převratů /revoluce?
  tak to je historický fakt, bez debat. Ale proč tvrdíte, že to udusili RUSY???
  že by v bolševické straně ne byli Ukrajinci?
  tak to nemůžu s Vámi souhlasit.
  a proč "krve žádoucí" bolševické Rusý "pustili" Finsko?

  přiznávám se, že já , intelektem RU "houpacího medvěda" nepochopil Vášu poznámku ohledně "spolupráci /nespolupráci" Ukrajinců s Němci během 2WW.
  myslíte Banderu?
  já by byl velice opatrný v tom... Smrdí to stejně jako Katyn, vražda Poláků
  a nechápu, proč UA vytáhla zrovna Banderu, jako symbol nového, scasneho života?!!!
  podlé Vás, mel by já chodit po Praze s obrazem Bandery, v UA lidovém kroji?
  pak pro Vás já byl by pravým Ukrajincem, Evropanem??? !
  tak to ne zvládnu, fakt !

  souhlasím s vaším hledáním "100%" pravdy na netu.
  z Vašich komentářů pochopil jsem, že je jediná Pravda, a to jenom ta Vaše.

  samozřejmě, moje plácání nemůže rovnat se , mít stejnu váhu jako Video v samotném článků od autora, i když stejně ukazují na nacky, jenom z UA, protože jsou jenom RUSACKY nackove, že jo?
  to mně Fakt hlava nebere- kde jste vyčetl, ze jsem vychvalují RU nacky?
  Skrýt celý příspěvek

 • Staršij seržant
  17:29 14.10.2014

  To Jecchus

  P.S. pro Vás mám odpovědi níže 14.10.14 v 17.27 a 16.10

  To Jecchus

  P.S. pro Vás mám odpovědi níže 14.10.14 v 17.27 a 16.10

 • Staršij seržant
  17:27 14.10.2014

  To Jecchus

  BINGO!!!
  tak Vy jste mně, konečně, chytil!!! Velice jednoduše jste mně rozluštil - samozřejmě, moje národnost je KGB/FSB ! Jak jinak, že jo?!

  a Vaše přesvědčení ...
  Zobrazit celý příspěvek

  To Jecchus

  BINGO!!!
  tak Vy jste mně, konečně, chytil!!! Velice jednoduše jste mně rozluštil - samozřejmě, moje národnost je KGB/FSB ! Jak jinak, že jo?!

  a Vaše přesvědčení vůbec není paranoidní!!! Ne-ne-ne! Fakt!
  Vždyť Vy Jste už víc než 0,5 roků sledujete moje komentáře ( vlastně, už jste můj fanda, ne ;-) ). A Vaše přesvědčení je celkem logické, ne?
  - napsal jsem o UA nackach- BINGO! - určitě seržant RUSÁK!
  - hodil jsem odkaz na vzdělané UA školáky (a to po dlouhém mlčení)- tak 100% seržant RUSÁK!
  -velice opatrně jsem psal o Boeingů - tak seržant nejenom RUSÁK,ale i agent KGB! (vono to jedno, že už v EU mluví se, ze to smrdí, že jo?)
  - tvrdím, pořád, že majdan, je převrat, ne REVOLUCE- co se ten Rusák dovoluje, hajzl jeden! ( a to říkají v EU šišky většího kalibrů, ale to jedno, že jo?)
  - psal jsem, že neschvalují Krym - aha! To je maskovací manévr putinovskeho agenta!
  atd...
  ne, Vy nejste paranoidní, ne!
  to já, paranoik, a lhář - nepřiznávám Vám, osobně, svou národnost!
  Hrůza! Vždyť Vy chcete po mně takovou maličkost, to je tak normální, to je jeden ze základů lidské inteligence.
  to já mám paranoidní obavy z "neexistujících" UA nacku, z pravého sektoru. Voní prostě NEJSOU! A basta!
  a když i jsou, tak to jsou maličké skupinky jednotlivců, kteří nikomu neubližují, čokolády na majdane rozdávaly policistům, a na Donbase ženám kytičky....

  a teď vážně - CO je pro ruského, anti Evropského, proti Českého v mich komentářích?
  a proč Vám, zrovna Vám, musím přiznat svou národnost ?
  nemusíte mně věřit, stačí myslit, a "nezapínat blbecka"...
  Skrýt celý příspěvek

 • Staršij seržant
  16:10 14.10.2014

  To Ultramarinus a Jecchus

  Pánové, velice se Vám omluvám - nestihnul Vám odpovědět včas, sorry!
  Byl jsem zaměstnán plněním tajného úkolů !!!

  v noci, v lése, v zemljance, na ...
  Zobrazit celý příspěvek

  To Ultramarinus a Jecchus

  Pánové, velice se Vám omluvám - nestihnul Vám odpovědět včas, sorry!
  Byl jsem zaměstnán plněním tajného úkolů !!!

  v noci, v lése, v zemljance, na přesně neurčeném místě, někde v Brdech, jsem dostával šifrované instrukce jak správně mám ovlivnit veřejné mněni občanů EU, ČR, a zvlášť čtenářů AN!!! A k tomu jsem dostával šifrované videonahrávky "pro Putinovskeho", a " pro Ruského" charakterů ob událostech na Ukrajině.... ( pánové, upřímně, nechápu, proč to mně posílají- to všechno je volně přístupné na netu... Ale nikomu to neříkejte, ok. Tssss!)
  Pak jsem ráno odskočil do Kyjeva, k budově UA Parlamentu. Tam jsem provedl provokace- zorganizoval bitku převlečených za UA nacionalistů ruských vojáků z policií.
  o tom už píšou i v ČR médií.
  ale ta provokace moc nepodařila se.... Došli mně Molotovy... Sakce, však víte...
  a teď už jsem zpátky, a postupně Vám odpovím, ok.

  Staršij seržant KGB/FSB, gardový placený inet/troll Ivan Ivanov.
  Skrýt celý příspěvek

 • Ultramarinus
  11:47 14.10.2014

  Cekat 100% pravdu na www foru je zbozne prani, nema to tedy moc cenu vycitat. S.s posilal odkazy zdroju a videi pro podporu jeho tvrzeni, coz je asi tak nejbliz verohodnosti, co se ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Cekat 100% pravdu na www foru je zbozne prani, nema to tedy moc cenu vycitat. S.s posilal odkazy zdroju a videi pro podporu jeho tvrzeni, coz je asi tak nejbliz verohodnosti, co se tu muze ocekavat.

  I kdyby byl ve skutecnosti putinova babicka v zoldu kgb, stvala by me vic gramatika cj a presvedceni, ze pravo na obranu pred vykonstruovanou hrozbou nacku ukrajinskych, opravnuje nacky ruske (byt inteligentnejsi v tom, ze nemavaji emblemy 3.rise) k prihodne nacasovanym "anslusum".

  Kdyby byl rus, moc se toho nezmeni. Je rozdil mezi rusy jako jednotlivci a ruskem, jako rezimem, proto neni fer predpokladat, ze co rus, to utlacovatel

  Narozdil od zlateho ruska si tu ale muze zatim pindat kdo chce co chce, takze je v debate z definice treba ocekavat i tyto nazory.
  Skrýt celý příspěvek

 • Jecchus
  09:44 14.10.2014

  Staršij seržant:

  Já Vám nevěřím ani slovo. Mluvíte pořád v hádankách a podle mého odmítáte sdělit co jste zač. I toho nakonec deklarovaného Krymského Tatara vlastně zpochybníte ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Staršij seržant:

  Já Vám nevěřím ani slovo. Mluvíte pořád v hádankách a podle mého odmítáte sdělit co jste zač. I toho nakonec deklarovaného Krymského Tatara vlastně zpochybníte tím, že jste navíc i "Bělorus , Gruzínec, Žid, atd asi 150 národnosti bývalého SSSR"... Co to jako má být?

  Když jste se tu před cca. 0,5 rokem (možná i víc) objevil, všude jste tvrdil, že nejste Rus. Následně cca. 2 - 3 měsíce nazpět jste v jedné diskuzi uvedl, že Rus jste. Tak jak je to tedy?

  Vyplývá z toho jen jedno - jste nejspíš lhář.

  Ne že by národnost byla nějakým prubířským kamenem názorů, a posuzoval bych podle ní lidi, ale dokládá to Vaše lži. Jaká je pak vaše důvěryhodnost...?

  Ani bych se nedivil, kdyby Vaší národností bylo KGB/FSB, i když je to trochu paranoidní... Anebo nějaký z těch placených diskutujících...?
  Skrýt celý příspěvek

 • Ultramarinus
  23:57 13.10.2014

  Vtipné. Alespoň to zábavnou formou vysvětluje (ne)znalost české gramatiky. Na druhou stranu, jestli se česky učíte jenom proto, abyste vzdělával čechy na tomto fóru, přijde mi to ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Vtipné. Alespoň to zábavnou formou vysvětluje (ne)znalost české gramatiky. Na druhou stranu, jestli se česky učíte jenom proto, abyste vzdělával čechy na tomto fóru, přijde mi to nejenom zbytečné, ale i trochu nevychované.
  Předpokládám, že byste měl na čecha na ukrajinském fóru, po kterém by bylo umění číst text a vysvětloval by vám, jak dobře se měli Sudetští češi v Adolfově německu, zhruba podobný názor.

  Pokud je to tak jak píšete a nejde o prohlášení do větru, proč na Ukrajině plné zlých utiskovatelů SAKRA žijete, proč jste se před 10 nebo více lety neodstěhoval tam, kde teče v řekách čokoláda, lidé jsou svobodní až hanba, vydělávají zasloužené miliony a VŠICHNI milují menšiny s jejich právy (do Ruska)? Nebo kamkoliv jinam, už 10 let je cestování a stěhování normálně možné...

  Co se vítání chlebem a solí týká, Němce tam tímto způsobem nevítali, protože si ještě dobře pamatovali hladomor před sedmi lety způsobený násilnou sovětskou kolektivizací zemědělství, který za sebou zanechal podle některých odhadů až 5 milionů mrtvých (tj asi 1/6 celku obyvatelstva té doby), takže nejspíš chlebem neplýtvali. Na druhou stranu, vzhledem k tomu, že i první ukrajinský stát (ULR) byl dobyt rusy po pouhých 2 letech existence, a vzhledem k tomu, že Němci Ukrajincům do té doby v podstatě ještě nic špatného udělat nestihli (ani je nestihli přesvědčit že ty své genocidní kecy o slovanech myslí smrtelně vážně).
  Na druhou stranu, ukrajinská politika se od té německé snažila odtrhnout, když zjistila co je spojenec vlastně zač. Kydat na Ukrajinu "nacismus" je stejně pitomé, jako jej kydat na slovensko, nebo čechy. "neo" nacismus je už zase jiná, ale i tak jsou buď ukrajinští Neonacisté naprostí břídilové, když nedokáží vyhladit oponující část obyvatelstva ve chvíli kdy mají 100% kontrolu nad územím a těžkou armádní výzbroj, nebo jim o tento typ vyhlazování prostě nejde.

  Tlupy mladých idiotů s basebalovými pálkami nejsou vynálezem ukrajinských nácků - stejné bandy sviní ozbrojených vybavením nakoupeným v železářství a sportovních potřebách, které bezpečnosti zrovna nepřidají se potulují i v ČR.
  Skrýt celý příspěvek

 • Staršij seržant
  22:51 13.10.2014

  To Jecchus

  :-(

  jsem Krymský Tatar, manželka Ukrajinka.
  jsem Bělorus , Gruzínec, Žid, atd asi 150 národnosti bývalého SSSR.
  na Vás výběr, prosím

  To Jecchus

  :-(

  jsem Krymský Tatar, manželka Ukrajinka.
  jsem Bělorus , Gruzínec, Žid, atd asi 150 národnosti bývalého SSSR.
  na Vás výběr, prosím

 • Jecchus
  22:45 13.10.2014

  Staršij seržant:

  Takže jste tedy Ukrajinec anebo Ukrajinec - Volyňský Čech?

  Staršij seržant:

  Takže jste tedy Ukrajinec anebo Ukrajinec - Volyňský Čech?

 • Staršij seržant
  22:42 13.10.2014

  To Jecchus

  už jsem to zde několik krát řekl - NE! Nejsem RUS, ne etnicky, ne podle pasu !

  Vzhledem k tomu Vašeho příspěvků, nemůžu odpovědět jednoznačně, sorry!

  co když ...
  Zobrazit celý příspěvek

  To Jecchus

  už jsem to zde několik krát řekl - NE! Nejsem RUS, ne etnicky, ne podle pasu !

  Vzhledem k tomu Vašeho příspěvků, nemůžu odpovědět jednoznačně, sorry!

  co když jsem Volyňský Čech? Kterému nic nehrozí.....
  na rozdíl od Ultramarinuse, kterému hrozí celé RU, tak mně skutečně jde o život, a fakt mám strach něco prozradit.....

  to fakt nikoho nenápadné, že jsem Ukrajinec?

  a jo, to není možné! Ukrajinec vždyť nemůže mluvit proruský! Že jo?!
  Ukrajinec nemůže bit NE PATRIOTEM! Že jo?!
  němečtí antifašisté, tím pádem, také byli NEPATRIOTI???!!!

  a co je proruského v mojich komentářích???!
  Skrýt celý příspěvek

 • Staršij seržant
  22:24 13.10.2014

  To Ultramarinus

  tak uznávám, nemám na Vás, fakt nemám sílu s Vámi debatovat......

  ale v určitých věcích s Vámi, paradoxně, souhlasím - nemá cenu řešit, kdo je větší nacek. Ja ...
  Zobrazit celý příspěvek

  To Ultramarinus

  tak uznávám, nemám na Vás, fakt nemám sílu s Vámi debatovat......

  ale v určitých věcích s Vámi, paradoxně, souhlasím - nemá cenu řešit, kdo je větší nacek. Ja o to "proruský" zde ani nesnažím se, chci jenom ukázat na jednostrannost podání info, nic víc.

  a zbytek Vašeho komentářů - hrozba Vaše rodině, předpokládám RU?
  tak k tomu už zde článek byl..... Tak mně se zdálo, že ta hrozba vyšla tak nějak ne hrozbou....

  a o tom jak UA nackove " nikomu neublížili"...... - tak , pro mně, už tohle zní nackovsky.
  berte to jako urážku, ne omluvám se.

  odkud se vzalo přesvědčení o tom, ze na UA během 2WW vítali Hitlera chlebem-solí?
  na Západní UA, ano, ale zbytek UA?
  řekněte to Ukrajinců z centrální, východní UA, z Oděsy - slušně plivne Vám do tváří. Aj ti dnešní pro ukrajinské.
  já nemám odvahu rýpat do historií ČR,SR, Československá, ale většina zdejších "gaučových generálů" vi všechno - jak to DOOPRAVDY všechno na UA bylo
  Skrýt celý příspěvek

 • Jecchus
  22:22 13.10.2014

  Staršij seržant:

  Aniž bych to teď chtěl dále rozvíjet, zajímala by mne jedna věc - jste Rus anebo ne?
  Prosím jen o krátkou a jednoznačnou odpověď.
  Děkuji.

  Staršij seržant:

  Aniž bych to teď chtěl dále rozvíjet, zajímala by mne jedna věc - jste Rus anebo ne?
  Prosím jen o krátkou a jednoznačnou odpověď.
  Děkuji.

 • Staršij seržant
  21:58 13.10.2014

  To luftmausmann

  proč si myslíte, že hádáme se?....
  Proč, kvůli čemu?....
  Vy nevíte odkud foto, ale tvrdíte, že na ni 100% ruské nacky, a že je to 100% na UA.
  tak kvůli čemu ...
  Zobrazit celý příspěvek

  To luftmausmann

  proč si myslíte, že hádáme se?....
  Proč, kvůli čemu?....
  Vy nevíte odkud foto, ale tvrdíte, že na ni 100% ruské nacky, a že je to 100% na UA.
  tak kvůli čemu hádat, že jo?
  a proč si myslíte, že to je Jenom MALÁ skupinka? Co, když to je jenom malá část obrovské armády ruských nacku na UA?
  určitě máte další důkazní foto , kde jsou zabití, nebo zajatí tisíce ruských nacků, který pobílili hrdinové z AZOVů, že jo?!
  ukažte to! Ať cely svět to zná!

  k tomu AZOVů... - vysvětlíte mně prosím, rozdíl mezi neo-nacistem a neo-fašistem, vážně, prosím.
  Skrýt celý příspěvek

 • Ultramarinus
  21:56 13.10.2014

  Krystofkamaz:
  Ok, tak až Rusko za Krym zaplatí (například smazáním plynového dluhu Ukrajiny a smlouvou, kterou nebudou dvakrát ročně opravovat v kolonce "cena" přidáním nuly), ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Krystofkamaz:
  Ok, tak až Rusko za Krym zaplatí (například smazáním plynového dluhu Ukrajiny a smlouvou, kterou nebudou dvakrát ročně opravovat v kolonce "cena" přidáním nuly), bude příležitost nevidět situaci jako okupaci.

  Dám příklad. Pokud by se Krym odpojil stejným stylem jako Slovensko a PAK se připojil k Rusku, včetně přítomnosti ozbrojených (libovolně -NE-označených) vojáků mezi obyvatelstvem, NEBYL by to anšlus. Bohužel, tak se to ale nestalo, nebo ano...?
  Skrýt celý příspěvek

 • Ultramarinus
  21:47 13.10.2014

  Závod o to, kdo je větší nácek je trochu bezpředmětný, když:

  A) Ukrajinští náckové na Ukrajině ještě (v porovnání s těmi ruskými) svým spoluobčanům v podstatě nic neudělali - ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Závod o to, kdo je větší nácek je trochu bezpředmětný, když:

  A) Ukrajinští náckové na Ukrajině ještě (v porovnání s těmi ruskými) svým spoluobčanům v podstatě nic neudělali - žádné pogromy, vyhlazování, nic takového.

  Jistě, bojuje se, ale umřely tisíce tam, kde žijí miliony, a i ty tisíce většinou pod palbou, a většinou nechtíc - vzhledem k tomu, že umístění těch zbylých stovek tisíců je známé a munice by bylo dost. Nejaktuálnější "zvěrstvo" o kterém byla řeč, bylo 7 mrtvých, z čehož větší půlka byli ozbrojenci protistrany a menší civilisté, kterých tam ale taky MOHLA být celá vesnice, pokud by to byli takoví nácci, za jaké je tu proruští diskutéři vydávají.

  B) Ukrajinští náckové na tohle období vzpomínají proto, protože to bylo jediné krátké období, kdy jim někdo pomohl proti Sovětům/Rusům. A nutno zdůraznit, že když přišli na to, jací jsou nácci hajzlové, měli kuráž se od nich v době WW2 oddělit.

  C) Je celkem jedno kdo je větší nácek ze dvou zemí, když v obou mají nácci nezdravě vysoko znějící hlasy. Mě osobně vadí náckovství v zemi, která je potenciální hrozbou pro ČR a mou rodinu, než v zemi, která si na svoje náckovství vzpomněla ve chvíli, kdy je přestal bavit prezident, co křeslo dostal na základě slibů že půjde na západ, zatímco pak roky východu lízal boty. Následně je z jejich pohledu napadl stát s desetinásobnými zdroji vojáků a peněz. V takové chvíli bez vlajky, kontextu a válečnických dějin stát padne. Bohužel pro světové veřejné mínění, jediné válečnické dějiny které dnešní Ukrajinci mohou považovat za "své" kromě Afghánistánu, jsou z WW2.
  Skrýt celý příspěvek

 • luftmausmann
  20:57 13.10.2014

  Já nechtěl nic dokazovat jen jsem poukázal na to, že malá skupinka ruských neonacistů bojuje na Ukrajině.
  Batalion azov neo-nacisti de facto nejsou, spíš bych preferoval slovo ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Já nechtěl nic dokazovat jen jsem poukázal na to, že malá skupinka ruských neonacistů bojuje na Ukrajině.
  Batalion azov neo-nacisti de facto nejsou, spíš bych preferoval slovo ultranacionalisté nebo neo-fašisti.
  Co se týče pravdivosti fotografie, určitě na ní jsou ruští neonacisté, ale samozřejmě nemůžu dokázat kde je vyfocena.
  Nechci se hádat.
  Skrýt celý příspěvek

 • Staršij seržant
  20:37 13.10.2014

  To luftmausmann

  a k mému příspěvků níže poprosím Vás podívat se ještě sem-

  http://m.youtube.com/watch?v=T...

  to sice není nacisti, ale....

  Jsou to mírumilovné ...
  Zobrazit celý příspěvek

  To luftmausmann

  a k mému příspěvků níže poprosím Vás podívat se ještě sem-

  http://m.youtube.com/watch?v=T...

  to sice není nacisti, ale....

  Jsou to mírumilovné ukrajinská děti! Těsně po majdanu radostně skáčou i vlastenecký skandují - za jednotou UA, RUSAKA NA VĚTEV, KDO NESKÁČE - JE RUSÁK!!!
  Vlají stání UA vlajky, a červeno -černá vlajka "pravyj sektor".
  je! Tak milé!

  ale, asi to video víc hodí k očekávanému poslednímu dílů o historií Ukrajiny
  Skrýt celý příspěvek

 • Staršij seržant
  20:13 13.10.2014

  To luftmausmann

  nepochopil jsem pointu Vašich "důkazů"....
  žádná svastika, hákové kříže, atd.
  to by chtělo něco silnějšího, aby dokázat existenci ruských nacku, ...
  Zobrazit celý příspěvek

  To luftmausmann

  nepochopil jsem pointu Vašich "důkazů"....
  žádná svastika, hákové kříže, atd.
  to by chtělo něco silnějšího, aby dokázat existenci ruských nacku, ne?

  kukněte sem, na hrdincky UA batalión AZOV ( АЗОВ БАТАЛЬОН).
  to nejsou nackove! Ne-ne-ne!!!
  to jsou hrdinové ATO!!!

  http://m.youtube.com/watch?v=F...

  Na video prolhané RU média ukazují záběry německé ZDF,a lžou, že v Německu ti záběry udělali velky rozruch. Že, údajně, erb bataliónu AZOV, je erbem divize "Das Reich".
  zkratka, pomlouvají pravé ukrajinské hrdiny. Rusáci, co chcete?

  ... ale proč to ZDF ukázalo?
  .... zdá se mně, že ten erb byl i na štítech mírumilovných demonstrujících na majdaně....
  ale, to určitě byli putinovske provokatéři, že jo?!
  Skrýt celý příspěvek

 • luftmausmann
  17:42 13.10.2014

  Ještě bych dodal fotografii a video
  http://4.bp.blogspot.com/-S6eA...
  ruští neonacisti ze strany Ruská národní ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Ještě bych dodal fotografii a video
  http://4.bp.blogspot.com/-S6eA...
  ruští neonacisti ze strany Ruská národní jednota - červenec 2014 - jihovýchodní Ukrajina (na Ukrajině odložili svastiky - nahradili je křížem)
  http://www.youtube.com/watch?v...
  to sice není nacista, ale....
  Skrýt celý příspěvek

 • Mr. Pašík
  08:21 12.09.2014

  Luky@ Samozřejmě každá historická paralela kulhá na obě nohy, ale to neznamená, že není dobré je promýšlet. Navíc si myslím, že styčných bodů tu je docela dost. Jinak se omlouvám, ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Luky@ Samozřejmě každá historická paralela kulhá na obě nohy, ale to neznamená, že není dobré je promýšlet. Navíc si myslím, že styčných bodů tu je docela dost. Jinak se omlouvám, ale té zmínce o 9/11 v souvislosti s tímhle tématem nerozumim.
  Skrýt celý příspěvek

 • shal
  18:18 10.09.2014

  Luky: Historický příměr se sudetami je naprosto přesný.

  Luky: Historický příměr se sudetami je naprosto přesný.

 • Luky
  16:53 10.09.2014

  pro Mr. Pašík:
  Tak Sudety nikdy nebyly "AUTONOMNÍ REPUBLIKOU SUDETY". Vyhýbejte se raději historickým příměrům (oblíbený nešvar), když jsou mimo díru. Okolnosti obsazení byly také ...
  Zobrazit celý příspěvek

  pro Mr. Pašík:
  Tak Sudety nikdy nebyly "AUTONOMNÍ REPUBLIKOU SUDETY". Vyhýbejte se raději historickým příměrům (oblíbený nešvar), když jsou mimo díru. Okolnosti obsazení byly také naprosto rozdílné.

  Je zajímavé, že i vysocí US důstojníci dostali vyznamenání za zvládnutí 11.9.2001 a nikdo nepřišel o místo. Ale už mě to nebaví...
  Skrýt celý příspěvek

 • Mr. Pašík
  15:46 10.09.2014

  krystofmraz@ To sotva... Vojenská okupace je efektivní dočasná kontrola moci nad cizím územím, které nepřísluší pod formální svrchovanost okupující mocnosti. Téhle definici rojení ...
  Zobrazit celý příspěvek

  krystofmraz@ To sotva... Vojenská okupace je efektivní dočasná kontrola moci nad cizím územím, které nepřísluší pod formální svrchovanost okupující mocnosti. Téhle definici rojení neoznačených zelených mužíků na Krymu (=okupace) a jeho následná anexe Ruskem velmi přesně odpovídá. Pokud tvrdíte, že to okupace není, tak stejnými argumenty operoval rovněž pan Hitler při záboru Sudet a anšlusu Rakouska... Včetně "svobodného a demokratického" referenda uspořádaného pod pečlivým dohledem německých ozbrojených sil, v tomto případě pod dohledem elitních ruských vojáků, kteří na Krymu oficiálně vůbec nebyli a následně za to dostali vysoká vyznamenání:-) Jistě víte, že když tuto nepříjemnou pravdu nahlas vyřkl jistý ruský elitní profesor historie, byl neprodleně vyhozen z práce.
  Skrýt celý příspěvek

 • surda
  10:44 10.09.2014

  moskevska junta.

  moskevska junta.

 • surda
  10:44 10.09.2014

  moskevska junta.

  moskevska junta.

 • krystofmraz
  08:47 10.09.2014

  To nemůže, jenomže ona se jaksi žádná okupace nekoná. Žádná okupace Krymu prosě neexistuje. Okupace totiž znamená obsazení vojsky k donucení poslušnosti proti vůli lidu. To se ...
  Zobrazit celý příspěvek

  To nemůže, jenomže ona se jaksi žádná okupace nekoná. Žádná okupace Krymu prosě neexistuje. Okupace totiž znamená obsazení vojsky k donucení poslušnosti proti vůli lidu. To se nestalo - na Krymu proběhlo referendum a ať se nám to líbí nebo ne, a i přesto, že z toho možná má Rusko nějaký zisk (ikdyž dle mě tady opravdu šlo hlavně o pomoc ruské většině, jelikož rusko v podstatě nic moc nezískalo) tak je to stále naprosto demokratické řešení v souladu s právem na sebeurčení. A potřeba zabezpečení respektování takovéhoto referenda zjevně byla, stačí se podívat co se děje na východní ukrajině...
  Skrýt celý příspěvek

 • Mr. Pašík
  14:52 09.09.2014

  Rusko mělo základnu v Sevastopolu pronajatu na další desítky let a nikdo to ani po Majdanu nezpochybňoval. Navíc NATO už teď ovládá polovinu pobřeží Černého moře – členy jsou ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Rusko mělo základnu v Sevastopolu pronajatu na další desítky let a nikdo to ani po Majdanu nezpochybňoval. Navíc NATO už teď ovládá polovinu pobřeží Černého moře – členy jsou Turecko, Rumunsko i Bulharsko, vstup lodí dalších států výrazně omezuje konvence z Montreux, takže v oblasti nesmí být déle než 21 dní. K čemu by jim nějaká další základna byla mi fakt rozum nebere:-) Otázkou taky je, co přesně by bylo obsahem oné smlouvy (o které jsem osobně nikdy neslyšel) o těžbě plynu na Donbase… USA má plynu velké přebytky a pokud by se jednalo o podíl kvůli zajištění technologií, tak s tím ještě nedávno nemělo problém ani Rusko… Přeci jen Putinův ropný emirát je (kromě zbraní) technologicky zaostalý a v arktických oblastech pomoc nutně potřebuje, než to všechno opět prozbrojí jako za starých dobrých časů SSSR. Nenarazil jsem na seriózní zdroj, který by to vysvětloval. Takhle proputinovská mlha beztak nemůže okupaci a anexi Krymu ospravedlnit.
  Skrýt celý příspěvek

 • Staršij seržant
  20:41 07.09.2014

  Vrata.

  ne, zlehčoval já, tak s fotbalovými můžete srovnávat, stejně máte svůj názor.
  policie nezasahovala, protože už věděla, co sektorovci udělali s Berkutem, a s pořádkovou ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Vrata.

  ne, zlehčoval já, tak s fotbalovými můžete srovnávat, stejně máte svůj názor.
  policie nezasahovala, protože už věděla, co sektorovci udělali s Berkutem, a s pořádkovou policii v Kyjevě, a ostatních městech.

  na netu to všecko je

  nepodepsaný zákaz ruštiny, ne prezidentem, a osobou která, dočasně konala jeho povinnosti po převratů, tak bylo dolitím oleje k separatizmu Krymčan.

  záminkou Referenduma na Krymu byli i další věci, kteří Vy nechcete slyšet, i od ostatních čtenářů, budiž
  záminkou obsazení Krymů Putiným / RU byl příslib UA NATO na základnu v Krymu.
  Ne, osobně tu dohodu já neviděl, stejně jako dohodu o těžbu břidlicového plynů v Donbase, podepsanou s USA před majdanem.

  Vrata, obsaženi Krymu, já neschvalují, ale odsuzují příčinu toho, co k tomu vedlo, ale Vy to nechcete slyšet, budiž...
  Skrýt celý příspěvek

 • Vrata
  19:25 07.09.2014

  Pokud vim, tak zakaz Rustiny (zrejme jako uredniho jazyka) sice prosel parlamentem ale prezident nebo nekdo jiny s prislusnymi pravomocemi ho nepodepsal. Zakon nikdy nevstoupil v ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Pokud vim, tak zakaz Rustiny (zrejme jako uredniho jazyka) sice prosel parlamentem ale prezident nebo nekdo jiny s prislusnymi pravomocemi ho nepodepsal. Zakon nikdy nevstoupil v platnost diky protestum. Tak funguje obcanska spolecnost v pripade excesu (coz pokus o zakaz Rustiny je) a u toho melo zustat.

  Co se tyce najezdu pravicoveho sektoru s nozi a klacky - to proti nim nezasahla policie? Jinak, o techto najezdech jsem nic nezaregistroval, je otazka, kolik jich bylo ve skutecnosti. Mne to pripada jako rvacky nasich fotbalovych bijcu, to mame v Praze vyhlasovat valku Ostrave, kdyz prijede Banik? Mozna to zlehcuji, pak se omlouvam. Ja mel pocit, ze takhle naopak funguji TITUSKY v opacnem smeru. O nich jsem v podobnem smyslu slysel, alespon co do jejich cinnosti na vychode UK - nasili na privrzencich majdanu, zastrasovani atd. Kazdopadne, vandalske najezdy nacionalistu v sousedni zemi se preci neresi jeji okupaci. To vase "vysvetleni" znova ukazuje, ze majdan je jen zaminka. To je jako kdybychom obsadili Slovensko proto, ze tam Slovaci z vychodu poradaji najezdy rvacu do Bratislavy.
  Skrýt celý příspěvek

 • Staršij seržant
  22:49 06.09.2014

  semtam

  souhlas..... :-(

  Fakt byde 3 světová....

  Š I L E N S T V I !!!

  semtam

  souhlas..... :-(

  Fakt byde 3 světová....

  Š I L E N S T V I !!!

 • semtam
  22:24 06.09.2014

  Vrata

  Bude asi už na místě si osvětlit pár čísel a statistik. V posledních parlamentních volbách v Rusku v roce 2011 skončila strana Žirinovského na čtvrtém a posledním místě se ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Vrata

  Bude asi už na místě si osvětlit pár čísel a statistik. V posledních parlamentních volbách v Rusku v roce 2011 skončila strana Žirinovského na čtvrtém a posledním místě se ziskem 11,7 % v parlamentu. Volební účast byla 60%. Což odpovídá něco přes 7 mil. hlasů.
  V roce 2008 dle Coltnu, McFaul a Hale byla věrnost této straně cca 5% v obyvatelstvu. Nevím, jak se situace vyvíjela do dneška, ale je pravděpodobné, že díky tomu že Putin posílil tato strana utrpěla pravděpodobně ztráty. Už i proto, že v Rusku se vytváří fašistický postrach. Následující volby ukážou více.

  Srovnávat Rusko s Německem po první WW, je trochu mimo mísu. tenkrát byla situace docela jiná i když současné sankce ji mohou evokovat. Kde se bojím obrody nacismu je Ukrajina. Za normálních okolností by byly neonacisti ve volbách do 5%. Jako v každé spořádané zemi :D Nyní je na Ukrajině vyvolána silná protiruská nálada. A bojovníci v ATO jsou na záp. Ukrajině vnímáni jako hrdinové. Složky s hodně podezřelou strukturou jako je Azov, Donbas, atd. jaké nejsou doposud součástí pravidelné Ukr. armády získávají mezi obyvateli významné body.

  Staršij seržant

  Co se týče příměří, nyní z toho hlavně profituje Ukr. armáda. Její jednotky jsou obklíčeni asi ve 4 kotlech plus Mariupol. Pokud se tato situace nevyřeší mírovou cestou, tak hrozí že během pár dní se boje rozhoří znovu. Strategicky to separatistům moc nehraje do karet a Ukrajina musí nějak vyřešit obklíčení těchto jednotek. Obávám se aby to nebyla jen záminka pro další sankce jak řekla EU pokud příměří skončí budou další sankce následovat. Budu optimista a budu doufat, že boje se již nerozhoří a obě strany konfliktu se dokáží domluvit.
  Skrýt celý příspěvek

 • Staršij seržant
  21:29 06.09.2014

  Vrata

  nemáte pravdu ohledně Krymu...
  ihned po majdanu byla zakázána ruština, a celé Ukrajině rozjeli se skupiny pravého sektorů, s nožem, palicami- prosazovat RUSÁKA NA VĚTEV. ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Vrata

  nemáte pravdu ohledně Krymu...
  ihned po majdanu byla zakázána ruština, a celé Ukrajině rozjeli se skupiny pravého sektorů, s nožem, palicami- prosazovat RUSÁKA NA VĚTEV. do Krymu přijeli také, jak sektorovci to nazývali "vlak přátelství". Ale na Krymů dostali do drzki...
  na Youtube, Vrata, to všechno je! Rvačky sektorovcu z odpůrce majdanu, kterých začali nazývat TITUŠKI (nevím proč, není to prekladatelne) proběhli snad v každém UA městě, i v Dněpropetrovsku, v království Kolomojskeho... Občas tam sem už začali střílet.... Nálada obyvatelstva v různých městech byla různá - i titusky dostali přes hubu.
  pak ve městech začali na náměstí stavět na kolena zbytky místních jednotek Berkuta, a rozjelo se.....

  a pro zbytek Vašeho příspěvků - škoda časů na odpověď

  Admine, čistě náhodou, ve vedlejším článků, jsem zeptal čtenáře na jeho názor - jak RU provede vpád do EU.

  co tak udělat článek o očekávaném vpádů RU do EU. Plány, počty, mapy s šipkami, směr útoku, z/bez ZHN. Nezapomenut na 5 kus RU testovacích T50, a na gardy utajované ARMATY!!! Plus flotily Mistralů, AK 100, a vsemoguci BUKy ! A na 1x letadlový křižník!
  a proč ne? Článek RU vs Čína už tady byl
  Skrýt celý příspěvek

 • Vrata
  20:25 06.09.2014

  semtam:
  nezlobte se, ale na Krymu se naprosto nic nasilneho nedelo. Nasili bylo jen v Kyjeve (ted se snad nebudeme hadat kdo strilel). Podle teto logiky by Rusko muselo poslat ...
  Zobrazit celý příspěvek

  semtam:
  nezlobte se, ale na Krymu se naprosto nic nasilneho nedelo. Nasili bylo jen v Kyjeve (ted se snad nebudeme hadat kdo strilel). Podle teto logiky by Rusko muselo poslat vysadkare do Kyjeva. Opet falsovani dejin, par mesicu pote, co se udalosti staly. Krym by Rusy obsazen podle predem pripraveneho planu behem tydne vcetne pripraveneho "referenda" a to take bylo jedine nasili, ktere se na Krymu udalo. Zrejme to je nutne opakovat stale.

  Jinak, ja nemel vuci Rusku vyhrad do te doby, nez se po nastupu Putina zacaly objevovat zpravy o oklestovani demokracie. Sleduji to v obcas se vyskytujicich novinovych clancich temer 2 desetileti, vcetne naznaku, ze fasizmus/nacismus ma v Rusku velmi silnou zakladnu a je velmi aktivni (v kriminalnim slova smyslu). To je hlavni duvod me postupne vzrustajici neduvery v Rusko a Putina. V Rusko, protoze jeho obyvatele s tim souhlasi a v Putina, protoze to tam aktivne zavadi. Kdyz Schwarzenberk rekl, ze Rusko je kolonialni velmoc a Ruska politika zije v 19. stoleti, tak jsem mu moc nerozumel ale dnes tomu zacinam verit. Rusko se dnes nachazi ve fazi, kdy se snazi zvratit po ca 20-ti letech zvratit rozpad sfery vlivu (puvodne posichrovane okupacnimi vojsky) a rozpad samotneho Ruskeho imperia, tedy SSSR. A ja se obavam silne analogie s Hitlerem: Take jde z pocatku o revizi noveho stavu na puvodni (shodou okolnosti tez po 20-ti letech), tez je to provazeno nastupem totality (v Rusku pozvolnym, v Nemecku v podstate take), nacionalismem (o tom nejhorsim Ruskem je tento clanek), zacina se malymi cily (Nemecko - obsazeni Rakouska, pak Sudety - tam ziji Nemci, pak cele Cesko - preci bylo soucasti Rakouska a pred tim Nemecke rise, pak si s Ruskem rozdelili Polsko, ktere pred 1. WW bylo rozdeleno mezi Nemecko, Rakousko a Rusko .., no a pak dostal Hitler chut i na uzemi, ktera Nemecku nikdy nepatrila). Putin zacina testovanim na malych statech, ted zkousi Ukrajinu, ma novou doktrinu o ochrane rusky mluviciho obyvatelstva v cizich zemich (vsimnete si, ze nemluvi o Rusech ale Rusky mluvicich - kdyby tohle praktikovali USA ci Anglie, tak by mohli "ochranovat" treba znacnou cast Indie). Otazka je, co bude dal. Na rozdil od Hitlera nema zdaleka takovou relativni technologickou a ekonomickou silu, na druhou stranu ma nejvice surovin na svete a jaderne zbrane. Jaderne zbrane mu poskytuji spolehlivy kryt - kvuli nim s nim nikdo nepujde do totalni valky. Obavam se, ze kdyby mel relativni technologicko-ekonomickou silu Hitlera, tak bychom se pred nim jiz trasli. Z duvodu vyse uvedenych se ho obavam. Je otazka, co bude, az zemre. Teprve potom bych ocekaval moznost faktickeho uvolneni vztahu Zapadu s Ruskem.

  Todomatch: ja mam dojem (i z diskusi na tomto foru), ze Rusofilove se rekrutuji hlavne z USofobu a Eurofobu. Zrejme si vytvorili obraz sveta, ve kterem "jasne" vidi, ze vetsina svetovych problemu je dusledkum politiky USA a EU. Potom na Rusko zbyva ta lepsi role. V pripade Ukrajiny jednoduse proto, ze problemy na mohou samozrejme agenti USA a EU. Rusko to tam potom jen napravuje. Myslim, ze moji teorii podporuje treba fakt, ze snad vsechny protievropske strany v EU nejakym zpusobem Putinovi fandi. U nas je to eurofob Klaus, u ktereho jiz davno pozoruji slusne pochopeni pro totalitni staty.
  Skrýt celý příspěvek

 • Luky
  17:11 06.09.2014

  Mno tak víc jak 80% lidí kolem mne je spíše dotčeno negativismem k Rusům. Jednak vlivem 68 roku a jednak médii. Já snad neznám jediného obdivovatele, o kterém píšete. Někteří jsou ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Mno tak víc jak 80% lidí kolem mne je spíše dotčeno negativismem k Rusům. Jednak vlivem 68 roku a jednak médii. Já snad neznám jediného obdivovatele, o kterém píšete. Někteří jsou spíš trochu informovaní o ruské kultuře, všemožných kmenech a rasách, které na tomto rozlehlém státě žijí. Když znají něco umění a historie, taky to taky není na škodu. Tím, že o Rusku něco vědí, nejsou nablbaně rusofobní (což je módní mezi mládeží).
  Je pravda, že část lidí získává nové sympatie díky nechutné masírce médii a opozicí vůči USA. To je nový trend, za který si západ může sám. Je zajímavé, jak někteří obdivovatelé K. Schwarzenberga začali loni napodzim (ještě před Majdanem) spamovat ohledně vojenských a imeriálních ambicích Ruska. Zničeho nic se začali objevovat přednáškové cykly a internetové oběžníky. protože někteří obyvatelé našeho státu již začali procitat, vymezili se a čekali, co za tím je.
  Ale obdiv ke všemu ruskému? To jsem nezaznamenal.
  Já sám si pamatuji na jeden můj rozhovor v místní hospodě, když vypukla protiruská mediální histerie. Jeden můj tak trochu "ultra" kamarád (nikdy neměl rád vojenství) začal říkat, že proti Rusovi by šel na východ pomoci. Tak mu tam pak pár dalších "modroknížek" nadšeně přikyvovalo. Já jim na to řekl, že moc koukají na TV. Osobně bych už dávno zakročil proti mafiánským elitám v okolí Karlových Varů a podobně. Proti místním Rusům vůbec nic nemám, pokud se chovají slušně. Když ale někdo staví zámky bez stavebního povolení, bojí se ho úřady a policie - to mi přijde jako ostuda ČR. S tím ale nikdo nic nedělá. Když pak ale Rusko čelí těžké agresi západu u svých hranic, jsou všichni gaučing jenerál. Jakoby chtěla spousta lidí být za užitečné blbce "euroatlantským" elitám.
  Co vím ale z praxe, je spousta firem, které jdou(šli) nahoru jen díky ruským trhům. Když si vzpomenete na naši zkušenost s průmyslovou transformací - západu vyhovuje udělat tu montovny a potlačit vývoj - viz Boeing v Aeru, ERA a podobně.
  Takže buďme sami sebou, rozvíjejme vztahy s Ruskem a zůstaňme ostražití (i vůči Rusům).
  Skrýt celý příspěvek

 • Todomatch
  16:10 06.09.2014

  Ohledně Ruska jsou mezi lidmi rozšířeny zcela iracionální představy. Myslím romantické představy o jakémsi čistém nezkaženém, dokonce snad svatém Rusku. Z čeho pramení? Carské ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Ohledně Ruska jsou mezi lidmi rozšířeny zcela iracionální představy. Myslím romantické představy o jakémsi čistém nezkaženém, dokonce snad svatém Rusku. Z čeho pramení? Carské Rusko se svým nevolnictvím časově přesahujícím i zrušení otrokářství v mnoha evropských zemích není vzorem ničeho dobrého. Přesto přežívá jakýsi obdiv k Tolstojovské ideji o prostém životě ruských lidí o jejich čistém sepjetí s půdou. Kdysi se za Tolstým vypravil T.G. Masaryk (celkem třikrát) a vrátil se zdrcen bídou a neschopností Rusů řešit elementární lidské potřeby. Masaryk o jedné debatě s Tolstým řekl: "Mužik žije chudě, protože je chudý, ale ne proto, aby byl asketou. A řekl jsem mu, co jsem viděl v jeho vsi, ten nepořádek, nemoci, špínu a to všecko. Pro Boha dobrého, to vy nevidíte? Vy, takový umělec, neumíte to pozorovat?" A co další období? Bolševická revoluce se svým vražděním a gulagy, které přetrvalo i druhou světovou a skončilo až smrtí tyranského Stalina. Despotický komunismus ale trval dále, až k číslu 70 let! To má být něčeho vzor? To je nějaký dobrý příklad ruské dobrotivosti a ušlechtilosti? Opravdu nechápu kde se bere představa, že ta země drcena alkoholismem je svatá a čistá a západ zkažený a dekadentní? To snad pramení opravdu z dob národního obrození, z doby falšování rukopisů apod. kdy nikdo Rusko moc neznal. Další co mě zaráží, je mýtus o tom, že Rusko je hráz proti Islámu a jednou nám v téhle oblasti pomůže. Realita je přesně opačná, s největší pravděpodobností to budeme my, kdo bude pomáhat Rusku. Čtěte pozorně - v Rusku není jenom nejvíc neonacistů na světě, mají tam také nejvíc muslimů z evropských zemí (jestli bereme Rusko jako evropskou zemi, když ono samo Evropou pohrdá). Jestli nás leká, že v Německu je přes 4 miliony muslimů a ve Francii snad dokonce přes 6 milionů, tak vězte že na území Ruské federace žije muslimů 14 - 16 milionů! Žádná 3 procenta, 5 procent, nebo 6 procent jako v Evropě, ale rovných 14% (podle některých až 20%) obyvatelstva Ruské federace jsou muslimové. To je násobně víc než v kterékoliv zemi EU. Mimo jiné i proto myslím EU zachovává vízovou politiku, pokud by se totiž zrušila víza pro Rusy, zrušila by se tím i pro oněch skoro 20 milionů ruských muslimů a Rusko by jim jistě v cestě ven nebránilo.

  O tom, že Rusko není hráz proti Islámu, ale velký sklad Islámu svědčí i slova samotného Sergeje Lavrova (ministr zahraničí RF) pronesená v roce 2005 při nějaké příležitosti setkání s arabskými partnery, ta slova zněla: "V Rusku žije 20 milionů muslimů, a proto je naše země do určité míry součástí islámského světa."

  Nechci věc Islámu zjednodušovat ani bagatelizovat, hodil jsem všechny muslimy do jednoho pytle jen účelově ve věci vztahu islámu a Ruska.
  Skrýt celý příspěvek

 • Herbert
  15:06 06.09.2014

  No tak,pane Grohmane,vy jste cenzor? Myslel jsem,ze diskuze jsou od toho,aby se o clanku diskutovalo. Vas unavvuji moje nazory? To je mi lito,ale prave k tomu diskuze je,ne? ...
  Zobrazit celý příspěvek

  No tak,pane Grohmane,vy jste cenzor? Myslel jsem,ze diskuze jsou od toho,aby se o clanku diskutovalo. Vas unavvuji moje nazory? To je mi lito,ale prave k tomu diskuze je,ne? Vyjadrit SVUJ nazor...jestli se vam to nelibi,tak na to kuri oko asi trpite hlavne vy.
  Skrýt celý příspěvek

 • Staršij seržant
  15:02 06.09.2014

  semtam

  souhlasím s Vámi

  ale bojím se, že přeměří nevydrží....

  už kvůli tomu přemíru Putin zase na koní - "zastavil UA fašisty" , něco v tom smyslů...
  a v EU to zase ...
  Zobrazit celý příspěvek

  semtam

  souhlasím s Vámi

  ale bojím se, že přeměří nevydrží....

  už kvůli tomu přemíru Putin zase na koní - "zastavil UA fašisty" , něco v tom smyslů...
  a v EU to zase nebude líbit...

  co Vy na to?
  Skrýt celý příspěvek

 • Luky
  15:02 06.09.2014

  semtam:
  Vidím to podobně.
  Jinak doufám, že dál už to na Ukraině bude pokračovat politicky.
  Rusové si prozatím ochránili to málo, co jim zbylo.
  Američané získali jasnou záminku ...
  Zobrazit celý příspěvek

  semtam:
  Vidím to podobně.
  Jinak doufám, že dál už to na Ukraině bude pokračovat politicky.
  Rusové si prozatím ochránili to málo, co jim zbylo.
  Američané získali jasnou záminku pro vybudování dalších základen v Černém moři. (poblíž nedůležitého AMBO ropovodu :)

  Dál už mi nezbývá, než se modlit, aby dolar padl dříve, než se v Rusku bude konat další olympiáda :) Bude to sice hodně bolet (mě jako živnostníka obzvlášť), ale mohl by to být nový začátek.
  Hlavně nenechat USA zneužít ukra konfliktu k donucení podepsat TTIP. To bychom šli s nimi. Je zajímavé, jak se vždy podstatné věci dějí bez publicity.

  Potěšil mě příspěvek pana Grohmanna, že tento portál ma na zřeteli české zájmy.
  Skrýt celý příspěvek

 • semtam
  14:40 06.09.2014

  Vrata

  Poukázal jste na zajímavou věc. Jak se vlastně projevuje ruský imperialismus. Samozřejmě, že Rusko chce mít vliv pokud možno co největší jako každá velmoc (viz. USA, Čína, ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Vrata

  Poukázal jste na zajímavou věc. Jak se vlastně projevuje ruský imperialismus. Samozřejmě, že Rusko chce mít vliv pokud možno co největší jako každá velmoc (viz. USA, Čína, země EU i regionální velmoci). Ovšem zdá se mi, že u nás tento vliv je hodně zveličován. Rusko do konce minulého roku s Evropou prohlubovalo spolupráci. Kde to skřípalo, bylo hlavně rozšiřování Nata v jeho doposud stejné podobě. To vyvolává oprávněné tlaky v Rusku, protože nato bylo defacto stvořeno proti němu a po skončení studené války se nepokusilo ani přetvořit. Teď paradoxně je z jedním důvodů války v Evropě. Zmiňoval jste Finsko. jaké má s Ruskem bohaté zkušenosti a zažilo s ním krutou válku. ač by asi každý čekal od Finů jejich urgentní snahu se dostat do Nata není tomu tak. Myslím, že ve Finsku vědí moc dobře co dělají...
  Rusko pokud mě pamnět neklame, tak nezasahovalo ve svém pohraničí v moderní době bez jasné záminky. Jižní Osetii začala ostřelovat Gruzie. Krym byl obsazen ruskými vojsky po násilném dění na Ukrajině a se souhlasem obyvatelstva. Dnes by se topil v krvi jako vých. Ukrajina. Ruská podpora separatistům bude pravděpodobně na nízké úrovni. Jinak by se to v médiích a na internetu hemžilo fotky techniky jak proudí přes hranice.
  Doufám, že příměří vydrží a obě strany se dohodnou na shůdné cestě.
  Skrýt celý příspěvek

 • Staršij seržant
  14:35 06.09.2014

  Vrata, citují

  Rusko muze svou ziskat sferu vlivu ale zcela jinym zpusobem. Pratelstvi nasilim neziskas.

  SOUHLASÍM S VÁMI! Fakt, upřímně!

  ale co, nebo kdo, překážel UA ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Vrata, citují

  Rusko muze svou ziskat sferu vlivu ale zcela jinym zpusobem. Pratelstvi nasilim neziskas.

  SOUHLASÍM S VÁMI! Fakt, upřímně!

  ale co, nebo kdo, překážel UA odejít od RU mírovou cestou?
  Proč předchozí proevropští prezidenty UA nic neudelali pro sblížení s EU?
  Proč UA, s jej lidskými zdroje, průmyslem ne vybrala cestu severských státu, mimo vojenských státu?
  ale, nerikajte, že RU mělo pod palcem každého UA prezidenta!
  a nerikajte, že RU vydíralo UA plynem, UA neplatilo za plyn, a kvůli němu rozhádali RU a EU.
  a co udělala UA ještě dřív, aby nebyla, když už, závislá na RU plynu?
  Proč nepřevedla svůj průmysl mimo RU?
  ten Janukovic, "chudák", když přišel, s záznamem v rejstříku trestu, na prezidenta, tak už neměl co krást, to stihli před nim :-) ...
  já furt nemůžu pochopit, jak zvolili prezidentem trestance???
  to Fakt Putin podplatil každého voliče Janukoviče???
  Skrýt celý příspěvek

 • Vrata
  13:52 06.09.2014

  semtam: samozreme, ze predstava, ze z Rusu se v budoucnu dobrovolne stanou muslimove je spekulace a z me strany to byla i trochu provokace (je treba zasit nove myslenky, ze). ...
  Zobrazit celý příspěvek

  semtam: samozreme, ze predstava, ze z Rusu se v budoucnu dobrovolne stanou muslimove je spekulace a z me strany to byla i trochu provokace (je treba zasit nove myslenky, ze). Nicmene ja bych rekl, ze Rusko v minulosti nebojovalo ani tak s islamem jako spise s Tureckym imperiem, ktere bylo shodou okolnosti islamske. Je fakt, ze nabozensko-misionarska snaha Rusu v minulosti zrejme byla slaba vzhledem k jejich ciste imperialnim snaham a tady je zrejme rozdil oproti islamu

  O tom kdo koho ohrozuje se vedou vasnive diskuse na internetu. Ja chapu Polaky, Pobaltske staty, Finy, Ukrajince a dalsi narody, ktere byly pod Ruskou nadvladou, nyni se osvobodili a Ruskeho imperialismu se boji. Logicky se snazi schovat pod ochranu NATO, ktere se je prinejmensim nepokusi obsadit.Tyto staty se boji prave proto, ze, jak se zda, Rusky imperialismus nezmizel ale oziva. To, ze si Rusove odmitaji priznat, ze pro radu narodu jsou byvala okupacni/utlacovatelska velmoc a proto se jich tyto narody boji vede k situaci, ze si nedokazi spravne vysvetlit jejich prozapadni snazeni a vysvetluji to jako zradu, prestup k nepriteli, jako akci nepritele, ktery ziskava dalsi uzemi za ucelem jejich obkliceni. Dokud bude Rusko zit v tomto paranoidnim kruhu predstav o svete, ktery se je snazi znicit a neuvedomi si realitu, tak logicky se budou chovat ke svemu okoli jako nepratelska imperialni mocnost a budou cim dal tim vice obklicovany. Invaze na Ukrajine se totiz nelibi nejen USA a NATO, nelibi se ani Belorusku a stredoasijskym republikam, tedy nejblizsim spojencum Ruska a pravem v nich vzbuzuje obavy.

  Rusko muze svou ziskat sferu vlivu ale zcela jinym zpusobem. Pratelstvi nasilim neziskas.
  Skrýt celý příspěvek

 • Staršij seržant
  13:40 06.09.2014

  Vrata

  ne, nemám!!!

  chci to vědět, fakt, aby ta čísla probudila EU, a Vás osobně!
  chci vědět po všech bodech, který jste uvedl!

  nevím jak Vás, a mně děsí už 4 mobilizace ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Vrata

  ne, nemám!!!

  chci to vědět, fakt, aby ta čísla probudila EU, a Vás osobně!
  chci vědět po všech bodech, který jste uvedl!

  nevím jak Vás, a mně děsí už 4 mobilizace na UA, a pod ní spadají i 60tnici !!!.....
  to už tam tolik položili?.....

  tak na 3000 , mně se to nezdá, a Vám?

  já nevykřikuji, já anonymní řvu - zastavte to!
  už Jakkoliv, zastavte to!!!
  protože, Vrata, MY jsme, " včetně Vás" , to začali....

  víte, že na Rusko mluvícím netu koleje pojem - gaučová armáda?
  tak mně připadá, že my jsme zde, takové "gaučový generálové"...
  tam hynou lidí, a Vy zde snažíte mně "nachytat" , mně "muzika odtamtud"...

  NEMĚLO TO VŮBEC ZAČÍT!
  TAK MÁ VYPADAT CESTA V EU?
  Skrýt celý příspěvek

 • Autorka
  13:38 06.09.2014

  ad semtam: J
  Jak jsem už napsala níže: Náměty jsou určitě vítané. Můj příspěvek se netýkal kritiky. Kritika není určovat, co a jakou formou má kdokoli (na jakékoli nezávislé ...
  Zobrazit celý příspěvek

  ad semtam: J
  Jak jsem už napsala níže: Náměty jsou určitě vítané. Můj příspěvek se netýkal kritiky. Kritika není určovat, co a jakou formou má kdokoli (na jakékoli nezávislé médium) napsat.

  Přeji všem pěkné sobotní odpoledne :)
  Skrýt celý příspěvek

 • semtam
  13:29 06.09.2014

  Autorka

  Článek na Armádní noviny zajisté patří a také mě zaráží příspěvky ve stylu co to tu vlastně dělá. Ovšem chápu kritiku těch, kterým se zdá článek vzhledem k současnému ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Autorka

  Článek na Armádní noviny zajisté patří a také mě zaráží příspěvky ve stylu co to tu vlastně dělá. Ovšem chápu kritiku těch, kterým se zdá článek vzhledem k současnému dění jednostranný. Bylo by dobré pro informativní úplnost napsat i článek o aktivitách neonacismu v současném ukrajinském konfliktu. Možná tento článek již vzniká, potom tato kritika je bezpředmětná.
  Skrýt celý příspěvek

 • Vrata
  13:12 06.09.2014

  Starsij serzant: vy mate nejaky spolehlivy zdroj o ztratach civilniho obyvatelstva na vychodni Ukrajine ve smyslu:
  1. kolik lidi bylo zabito/zraneno bombardovanim Ukrajinci a ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Starsij serzant: vy mate nejaky spolehlivy zdroj o ztratach civilniho obyvatelstva na vychodni Ukrajine ve smyslu:
  1. kolik lidi bylo zabito/zraneno bombardovanim Ukrajinci a kolik Ruskym bombardovanim?
  2. kolik lidi zabito/zraneno delostreleckou, raketometnou a minometnou palbou Ukrajiny a povstalcu? Kolik lidi obe strany zabily rucnimi pechotnimi zbranemi?
  3. kolik lidi bylo zabito/zraneno/muceno/umuceno v zajeti kazde z obou stran?

  Nebo tady jen vykrikujete, protoze jste presvedcen, ze Ukrajinci jsou nelidsti fasiste a Rusove jsou hodni a nikdy by to nikdy neudelali?
  Skrýt celý příspěvek

 • Autorka
  13:07 06.09.2014

  Dovolím si vstoupit do diskuse, neboť jsem omylem dala panu Grohmanovi mínus: Vážení čtenáři, před čtvrtstoletím, doufám, skončila doba, kdy NĚKDO určoval, jak mají články ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Dovolím si vstoupit do diskuse, neboť jsem omylem dala panu Grohmanovi mínus: Vážení čtenáři, před čtvrtstoletím, doufám, skončila doba, kdy NĚKDO určoval, jak mají články "vyznívat".

  S touto redakcí spolupracuji proto, že se jedná o nezávislé médium. Náměty na články jsou pokud vím vítané. Nicméně nechápu, že si někteří lidé osobují právo direktivně určovat čím a jakým způsobem se mají autoři zabývat.

  K článku samotnému doporučuji zhlédnout následující dokument... (mladí neonacisté, kteří se otevřeně hlásí k vraždám cizinců v Moskvě). A téma gangů má obecně na Armádních novinách co dělat. Kdekoli na světě jejich členové totiž skutečně válčí. A pokud v nějaké oblasti vznikne vojenský konflikt, místní gangy se k němu obvykle snadno připojí.


  http://zoom.iprima.cz/porady/r...
  Skrýt celý příspěvek

 • Staršij seržant
  12:55 06.09.2014

  Pane Grohmane,

  souhlasím s Vámi o nevhodném přirovnáním Putiným UA armády s fašisty!

  Nálety UA letectva na UA města s separatistkym a neseparatistkym obyvatelstvem, ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Pane Grohmane,

  souhlasím s Vámi o nevhodném přirovnáním Putiným UA armády s fašisty!

  Nálety UA letectva na UA města s separatistkym a neseparatistkym obyvatelstvem, obsažené ozbrojenými separatisté, zvlášť na začátku ATO, je správně nazývat HUMANITÁRNÍM BOMBARDOVÁNÍM!
  Skrýt celý příspěvek

 • Staršij seržant
  12:48 06.09.2014

  Pane Grohmane,

  tak napište článek s skladů UA vlády, s analýzou jejich program, a lídrů. Aby všichni čtenáři AN věděli s máme čest....

  Pane Grohmane,

  tak napište článek s skladů UA vlády, s analýzou jejich program, a lídrů. Aby všichni čtenáři AN věděli s máme čest....

 • Jan Grohmann
  12:31 06.09.2014

  Pane Herberte, s dovolením, co bude nebo nebude na Armádních novinách si určíme sami. Jinak, odkazy na Vámi zmiňované stránky zde raději podruhé nedávejte. Děkuji.
   
  To, že Vám ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Pane Herberte, s dovolením, co bude nebo nebude na Armádních novinách si určíme sami. Jinak, odkazy na Vámi zmiňované stránky zde raději podruhé nedávejte. Děkuji.
   
  To, že Vám šlap na kuří oko a narušil Váš světonázor není náš problém. Už nás poněkud unavuje neustále utěšovat lidi, kterým jsme článkem šlápli na kuří oko. Je mi jasné, že článek Vás vyvedl z rovnováhy předkládá nepříjemné otázky, ale s tím se musíte vyrovnat sám. Asi nejlépe, když si přečtete nějaký článek, který píše to, čemu věříte. Určitě se Vám udělá lépe.
   
  Vladimír Putin obviňuje vládu v Kyjevě, že je ovládána fašisty, nebo je podporuje. "Jakkoli je to smutné, připomíná mi to události z druhé světové války, kdy německá fašistická vojska obléhala naše města, třeba Leningrad, a cíleně střílela jejich obyvatele. Vidíte, k čemu jsme dospěli? Je to katastrofa," nepřímo přirovnal ukrajinské vojáky k fašistům.
   
  Stejně tak je oblíbeným tvrzením podporovatelů Ruska v ČR, že ozbrojenci přeci bojuji proti fašistické vládě v Kijevě za svou svobodu. Ano, na Ukrajině jsou fašisté a bojují také v Ukrajinské armádě. Viděl jsem hajlující ukrajinské vojáky.
   
  Ale také v ruské Dumě sedí strana, které požaduje anexi Polska a její předseda proslul protižidovskými výpady. A hle, volí ji 10 % ruských voličů.
   
  Stejně tak je v Rusku největší počet neonacistů na celém světě. Pogromy ruských neonacistů na ne-rusy jsou dobře známé, stejně tak jako vraždy neruských cizinců. V Moskvě se veřejně hajluje již dvě desetiletí a vypadá to, že to nikomu nevadí. Takže je otázka, proč Putinovi vadí fašisté v Kijevě, ale ne v Moskvě. 
   
  Všude v Evropě by to vyvolalo naprostý skandál, ale v Rusku se zdá, že to příliš nikomu nevadí, když neonacisté dělají pochody a hajlují v hlavním městě státu, ve kterém nacisté pobili 25 milionů lidí.
   
  Doporučuji kouknout na ruský film My iz buduščego. Na konci promítaní ruští diváci v kině seděli jako opaření. Kdyby věděli ruští vojáci za druhé světové války věděli, že se bude v Moskvě v 21. století vesele hajlovat, asi by byli překvapeni.
   
  Ještě snad dodám, nejsme prozápadní ani proruští, jsme pro Českou republiku. Při každé události si pokladáme otázku, jaký vývoj je nejlepší pro Českou republiku. Takže nás trochu překvapuje, jak se někdo horoucně zastává Ruska, případně i USA a přitom ho nezajímá, co je ke prospěchu České republiky. Ještě jsem snad neviděl diskuzi, kde by se řešil nejlepší vývoj událostí s ohledem pro ČR, ale především to, co je dobré/špatné pro Rusko, dobré/špatné pro USA. Plánuje se tam snad někdo přestěhovat?
  Skrýt celý příspěvek

 • Herbert
  12:00 06.09.2014

  Doporučuji těm,kteří stále ještě na východě vidí SSSR,přečíst si něco mimo mainstream. Alternativní weby,např. NWOO.org,Zvědavec,AC24,Outsider media apod. Ja chapu,že nelze mít ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Doporučuji těm,kteří stále ještě na východě vidí SSSR,přečíst si něco mimo mainstream. Alternativní weby,např. NWOO.org,Zvědavec,AC24,Outsider media apod. Ja chapu,že nelze mít světonázor v pořádku při hltání MF Dnes a ČT 24(i když čestnou výjimku tvořil analytik Martin Koller,než ho v čt demokraticky odstřihli). Když zvídavý jedinec chce,tak se dozví,jak je to s tím vyhrožováním,s tou agresí-např. že USA mají základny v cca 150 zemích světa,že od války podnikly přímou agresi v 35 suverénních zemích,jak proti dohodě a proti všem logickým předpokladům se NATO STALE ROZSIRUJE na východ, a proč vlastně ještě NATO existuje.....:-). A když se tedy vrátím mé původní námitce-PROC je ten článek tady? Neříkám,že je takový,nebo makový(autor si s ním dal jistě práci-obdiv),ale říkám,že na armádní web prostě nepatří! Neonacismus v Rusku není žádný vojenský problém,je to politický problém. A právě v tom je nevyváženost a tendenčnost.
  Skrýt celý příspěvek

 • semtam
  11:50 06.09.2014

  Todomatch

  Jistě, že je to reakce na špatný stav společnosti. Určité procento nacionalisticky smýšlejících lidí máte v každém státě. U nás sice byl rozmach po komunizmu. Ale ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Todomatch

  Jistě, že je to reakce na špatný stav společnosti. Určité procento nacionalisticky smýšlejících lidí máte v každém státě. U nás sice byl rozmach po komunizmu. Ale takovou obrodu zaznamenal snad každý politický či náboženský směr. Že by se konali proti nim nějaké velké represe si nejsem vědom. Spíš to vyšumělo na současné minimum. Vždy, kdy se společnost cítila kolektivně ohrožena tíhla k radikálním formám vlády. Nemusí jít vždy o nacismus, záleží na době a umu radikálních proudů. Už i ve starém Římě si zvolili v době ohrožení diktátora.

  Vrata

  Nejsem si jistý vaším tvrzením, že Rusko je vzorem pro neonacistické skupiny. Ovšem jejich činnost nikterak nesleduji a neznám ani jejich prohlášení či aktuální názory. Nemohl jsem si zas nevšimnout nově vytvořeného ukrajinského praporu Azov ( pro vyhledání na netu použít pojem batalion Azov) a jemu dalším několika podobným. Sami ukrajinští představitelé ho tolerují a podporují (bohužel hodí se jim) a i přiznávají, že jeho členy jsou i "nadšenci"ze zahraničí. V současné Ukrajině, ať se nám to líbí nebo ne mají tito lidé silné postavení. Už i proto, že se jim dostává podpory od jejich "kamarádů" z Evropy, bych neřekl že je jejich vzorem Rusko, vlastně proti němu přímo bojují.

  Co se týče ruské církve, tak hraje ve společnosti opravdu silnou úlohu. Nemusíme chodit daleko i v Polsku to takhle funguje, dokonce ještě víc. A ani Polsko s Ruskem není vyjímkou. Církev se už tradičně dostává k moci v řadě zemí světa a ani silné sekulární proudy jako byl komunismus ji nedokázal zničit.

  Máte pravdu v tom, že v Rusku existuje podvědomí, že okolní státy chtějí Rusko zničit. Tento pocit, se jim snad ani nedá moc vyčítat. Vzhledem k né moc přátelským aktům velmocí se jím ani nedivím. U nás existuje zas představa, že nás chce zničit Rusko, spíš zabrat...

  Trochu v rozporu působí vaše tvrzení, že Rusko nebude mít problém s islámem a přijme ho a na druhou stranu, že se Rusko všeho bojí.
  Rusové proti islámu bojovali snad po celou jejich existenci. Rusové nemají moc v krvi přijímat cizí věci na svém území. Musejí vědět, že je to jednoduše řečeno ruské. Islám tuto možnost jak se vpít po kůži Rusům dávno promarnil a vlastně neměl ani příležitost.
  Skrýt celý příspěvek

 • Staršij seržant
  11:33 06.09.2014

  Pánové,

  prakticky z každým z Vás, ke komentářům, souhlasím.
  Určitě každý normální člověk nesouhlasí z neonacizmem, fašizmem, atd.

  Ale já furt nevidím odpověď na otázku, co ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Pánové,

  prakticky z každým z Vás, ke komentářům, souhlasím.
  Určitě každý normální člověk nesouhlasí z neonacizmem, fašizmem, atd.

  Ale já furt nevidím odpověď na otázku, co dal?

  už jsem tady přiznal, že moje příspěvky nedosahují kvality a úrovně většiny čtenářů AN, dívám se na svět pohledem obyčejného obyvatelé, a jsem PODELANY strachy, pánové, protože -

  - první kroky ve válce s RU nackami jsme už udělali - podpořili převrat v Kyjevě, a pod vlajkou EU integrace, jsme přiblížili k RU hranicím. Není to tak?

  A teď, určitě musíme sledovat vnitřní a vnější bezpečnost na předmět osob, kteří nesouhlasí s politikou Kieva, a s těmi kdo říká "rusofilni" názory, na předmět 5 kolóny. Není to tak?

  v případě, že konflikt neutichne, a budeme muset zasáhnout vojenský na straně UA proti Ru, a RU nackam, a vyhrajeme, tak hrozí nebezpečí průniku na naše území nepřítele. Ten nepřítel bude občan UA, který nesouhlasí s Kyjevem, nesnáší UA, a RU nacki, ale rad uteče do EU. Je to pro nás rusofil, 5 kolona? Asi určitě ano?
  Tihle osoby můžeme najít už teď, předem na sociálních sítích. Zvlášť davat pozor na těch, kdo "mlčí" ! Mlčí proto, aby mírumilovné, demokratické, proevropští ukrajinske nackove "nehodili cihlu fo okna". Je taková osoba pro nás nebezpečí. Asi určitě ano?

  - v případě naše účasti ve vojenským konfliktu, co uděláme z vnitřním nebezpecime, z cizineckou rusofilnou 5 kolonou? Po příkladů UA zařídíme "filtrační tábor" v Karlových Varech? Asi já tam půjdu, odvedou mně tam? Budeme filtrovat 5 kolónu - na etnických RU, občan ČR - etnický RU-rusofil-antifašista?

  myslím si, že otázky jsou k tématu článku, próze nevidím odpověď na otázku, co z RU nackami uděláme ?!
  Skrýt celý příspěvek

 • petres
  11:12 06.09.2014

  vbudaj
  Vrata již odpověděl ve stejném duchu a obsáhleji.
  U extremistických (rasistických a pod.) sil, které jsou v západních zemích v parlamentech, kde až s výjimkou Maďarska o ...
  Zobrazit celý příspěvek

  vbudaj
  Vrata již odpověděl ve stejném duchu a obsáhleji.
  U extremistických (rasistických a pod.) sil, které jsou v západních zemích v parlamentech, kde až s výjimkou Maďarska o reakci na vnitřní problémy s přistěhovalci. Pouze u Maďarská, stejně jako u Ruska (viz např. projevy Žirinovského), jde o agresi směrovanou ven vůči jiným státům (nejenom skupinám nepřizpůsobivých obyvatel). Není náhoda, že Orbán tak vzhlíží k Putinovi.
  Skrýt celý příspěvek

 • Todomatch
  10:05 06.09.2014

  to semtam:

  Neonacismus jako reakce na ohrožení? Kdepak, sám neonacismus je ohrožení. Hezky to někdo vyjádřil bonmotem, že neonacismus není řešením žádného problému, neonacismus ...
  Zobrazit celý příspěvek

  to semtam:

  Neonacismus jako reakce na ohrožení? Kdepak, sám neonacismus je ohrožení. Hezky to někdo vyjádřil bonmotem, že neonacismus není řešením žádného problému, neonacismus je jen další problém. Tahle hodnocení neonacismu - jako lékaře nemocné společnosti - hlásají sami neonacisté. Snaží se nám namluvit, že povstávají v čase ohrožení jako chrabří hrdinové "Bílej jezdec jede tmou. Bílej meč má nad hlavou. Jede cvalem s touhou svou. Jede smutnou Evropou ..." Oni tu jsou ale furt, jenom když se po nich jde, tak jsou zalezlí pod zemí, když se poleví, vylezou z kanálů. To že se jim daří třeba v době krize je logické, to se daří všem grázlům i těm komunistickejm a taky roste poptávka po spiritistech, věštcích a přibývá hráčů na automatech. Největší výbuch neonacismu u nás byl po pádu komunismu po roce 1989, kdy o nějaké invazi přistěhovalců nebylo ani vidu ani slechu a jak jim to panečku hajlovalo. Žádné ohrožení, naopak svoboda jim rozvázala ruce. Před listopadem tihle bojovníci proti židobolševikům ustrašeně leštili SS dýku po dědovi někde ve sklepě. Tvrdit, že neonacismus je produktem nemocného světa je jako tvrdit, že pedofilie je reakce společnosti na neposlušnost dětí.
  Skrýt celý příspěvek

 • Vrata
  09:39 06.09.2014

  vbudaj:
  mate docela pravdu, z valne casti namitky k vasemu prispevku za mne rekl Beld. Ja bych jeste pripomnel par dalsich veci:

  1. Krome Madaru si snad zadna z vami ...
  Zobrazit celý příspěvek

  vbudaj:
  mate docela pravdu, z valne casti namitky k vasemu prispevku za mne rekl Beld. Ja bych jeste pripomnel par dalsich veci:

  1. Krome Madaru si snad zadna z vami vyjmenovanych stran nedela narok na cizi uzemi. U Madaru mate pravdu, tato krivda se s nimi tahne jiz skoro stoleti, ale Madari sami o sobe nejsou nebezpecni - myslim, ze v pripade potreby by je Evropa dokazala dostat do late snadno ekonomicky a nakonec by to nebyl problem ani vojensky (viz obcanska valka v Jugoslavii a zasahy NATO)

  2. Vsimnete si, ze valna cast techto protievropskych a casto agresivnejsich stran se zhlizi prave v Putinovi? Uvedomte si, ze Rusky nacionalismus/fasizmus se mozna stava centrem celoevropskeho fasizmu (nebo co to je). Dokonce mam dojem, ze Putin si mysli, ze se stava spasitelem Evropy pred dekadenci Evropy pred a muslimy. Jinak daleko vice k tomuto bodu viz. Todomach nize.

  Todomach: i ode mne palec nahoru.

  Semtam:
  tvrdite, ze v budoucnu bude Rusko jako partner pro Evropu dulezity. Zrejme narazite na islamske nebezpeci. Ja v Rusku vubec nevidim budouci zaruku v boji proti islamu. Ono totiz v dobe, kdy by meli v Evrope muslimove prevazit nad krestany/nemuslimy ma k temuz dojit i v Rusku a ja se obavam, ze Rusove se mohou k islamu obratit daleko snadneji nez Evropane. Jde totiz o to, ze hodnotovy zebricek vetsiny Rusu se zrejme daleko vic blizi islamu nez zapadni demokracii:

  1. Rusove zda-se daleko vice preferuji autoritativni rezim (car se postara) nez Evropa a stejne tak muzeme v islamskem svete pozorovat neuspesne pokusy o implementaci demokacie.

  2. Rusky vladce je podporovan cirkvi (v podstate se zda, jakoby tam nebyla odluka cirkve od statu). Tato tesna politicka vazba je i v sunitskem islamu, u siitskeho islamu je carem rovnou hlava cirkve.

  3. Rusove, zda-se, maji u vrcholu sveho hodnotoveho zebricku podporu imperia i za cenu znacnych osobnich obeti - zrejme to souvisi s jakousi paranoidni predstavou, ze jim jde cely okolni svet po krku. Z toho logicky vyplyva i sklon k totalite a sklon k ovladnuti sveta (jakykolv soused je nebezeci, proto je musim ovladnout). Nevim, nakolik je paranoidni Islam, ale ukol ovladnout svet jim dal jiz zakladatel. O sebeobetovani ve prospech islamu snad nemusim mluvit.

  Ja se obavam, ze pokud by se mysleni Rusu v budoucnu nezmenilo a pocet muslimu tam podstatne narostl, tak pro vetsinu Rusu nebude problem s Islamem spolupracovat, dokonce by se mohli pokusit o ovladnuti sveta pod zaminkou vytvoreni chalifatu. Vsimnete si, ze jiz jednou to zkusili pod hlavicku spasy sveta celosvetovym komunismem (hrali vedouci ulohu), dnes si Putin mozna mysli, ze spasi Evropu pred dekadenci a Islamem pomoci pravoslavi (ktere komunismus potiral) no a za 50 let mohou chtit spasit svet Islamem.
  Skrýt celý příspěvek

 • semtam
  02:10 06.09.2014

  Todomatch

  A proč asi??? Určitě víte, že neonacismus nebo jak to vlastně pojmenovat, vzniká tam, kde je nespokojenost. Tím myslím pocity z ohrožení ač důvodné či pravděpodobně ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Todomatch

  A proč asi??? Určitě víte, že neonacismus nebo jak to vlastně pojmenovat, vzniká tam, kde je nespokojenost. Tím myslím pocity z ohrožení ač důvodné či pravděpodobně ohrožující. Už i zesnulý Le Pen řekl 100 procentní národnost 0 procent rasismu. Něco na tom bohužel bude... Evropa bude časem stát před otázkou, kdo je pro ní ten nejlepší spojenec. I když v dnešních dnech se to může zdát absurdní, tak Rusko jako partner bude pro Evropu důležitý.
  Skrýt celý příspěvek

 • Deadog
  22:13 05.09.2014

  Todomatch:
  vyborne ,palec

  Todomatch:
  vyborne ,palec

 • Todomatch
  20:32 05.09.2014

  Článek o ruském neonacismu je zcela na místě. A mile mě překvapil. Přestože nejvíce neonacistů na světě (jak zmiňuje i článek) žije v Rusku, nikde se o tom nedočtete. Existuje ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Článek o ruském neonacismu je zcela na místě. A mile mě překvapil. Přestože nejvíce neonacistů na světě (jak zmiňuje i článek) žije v Rusku, nikde se o tom nedočtete. Existuje spousta protizápadních stránek, videí a článků mající v podtitulu něco jako "Co vám média neřeknou!" a pak následuje nějaká ta konspirační teorie. Stejně tak existuje spousta českých neonacistických výlevů s podtitulem "Co vám média tají!" spílající Romům, homosexuálům, Židům. Tyhle stránky mají překvapivě jedno společné, nenajdete na nich kritický článek o Rusku nebo Putinovi. Ta situace je do očí bijící. Na antisemitských, neonacistických a fašistických stránkách budete kritiku Ruska hledat marně. Jak to? Jak to, že země která se pasuje do role největšího bojovníka proti fašismu je mezi skutečnými fašouny tak oblíbená? Je to prosté - lidé z venčí dobře rozpoznávají, že v Rusku je u moci autoritativní režim, hrající nacionalistickou kartu. Obojí jsou atributy fašismu. Rusko samo však ústy svých vůdců za fašismus označí pouze to, co je protiruské. Pokud si fašisticky počínají sami Rusové, je to označeno za vlastenectví. Koneckonců vydávat neonacismus a fašismus za vlastenectví je oblíbený trik nácků po celém světě. Jak jinak si vysvětlit, že proti ruským neonacistům, které vidíme na fotkách u článku nevystoupí dobrovolnící a ruští vojáci na dovolené, nebo putinovi zelení mužíčci bez označení? Inu protože jsou to fašisté ruští a to se nepočítá. Ruští lidé uvěřili, že díky tomu, že byli napadeni Hitlerem, nemohou být z principu fašisty. Svůj údajný antifašismus tak často neodměřují od od svých skutečných postojů, názorů a chování, ale jen od toho, že kdysi bojovali proti Hitlerovi. U nás taky jedním dechem lidé dokáží spílat nacistům, Sudetským Němcům a Židům současně a nemají pocit, že by v tom byl protimluv a nakonec s přivřenýma očima dodají, že Hitler byl teda hajzl, to jo, ale s těma Cikánama to měl dodělat.

  Nezbývá než věřit, že i v Rusku existuje tzv. mlčící většina, které je cizí vyřvávání na nárožích a militantní projevy, ale která by snad o sobě v hodině dvanácté dala vědět. Rusko mi v tomhle velmi připomíná Srbsko, kde je neonacismus také na vzestupu, ne náhodou také naši neonacisté tak rádi nosí trika "Kosovo je Srbija", přitom klidně pomíjejí, že Srbové jsou stejně jako Rusové hrdinové protihitlerovského boje.

  Něco se holt asi změnilo. Podle mne to nejlépe vystihují slova jež pronesl už před lety bývalý esesák SS Untersturmführer Herbert Schweiger: "Evropa nepřežije bez využití mocenských prostředků Ruska. I pro relativně stabilní Německo platí, že plné využití potenciálu Ruska je základním předpokladem pro vybudování silné Evropy. Evropy svobodných národů, jež budou zárukou záchrany evropské kultury a identity." (na pohřeb tohoto esesáka v roce 2011 vyjela i skupina českých neonacistů). Mimochodem tu poslední větu o silných národech a ochraně evropské kultury a identity nemusíte páčit hned z příslušníků SS, takoví Klausové, Hájkové, Zahradilové, Bobošíkové, Adamové Bartošové včetně Žita 44 vám ji řeknou za Fidorku, nebo i bez ní.
  Skrýt celý příspěvek

 • Takeda
  18:48 05.09.2014

  flek: A neměla by se tedy vytvořit nějaká komise, která by případně tendenční články mazala? Aby se zaručila její nestrannost, měla by asi být pod záštitou policie nebo ...
  Zobrazit celý příspěvek

  flek: A neměla by se tedy vytvořit nějaká komise, která by případně tendenční články mazala? Aby se zaručila její nestrannost, měla by asi být pod záštitou policie nebo ministerstva vnitra.

  Počkat, cenzura už tu byla...

  Staršij seržant: já na Váš názor nekašlu, jen s některými věcmi nesouhlasím. Chápu, že Rusko má své zájmy, která mocnost nemá, ale prostě se mi nelíbí způsob kterým je prosazuje. A pokud jsou některé ty ruské zájmy v rozporu s těmi českými, tak holt dávám přednost těm českým.

  Co se týče naslouchání odborníkům, tak jsem jedno velké ucho, ale názor si prostě rád tvořím sám. O MH17 jsem si nějaký udělal, o ruském brífinku k celé akci taky. V klidu čekám na konec vyšetřování.
  Skrýt celý příspěvek

 • Beld
  15:42 05.09.2014

  vbuday : Ty strany , ktere jste popsal maji kazda uplne jiny program a tezko se podobaji v necem jinem , nez je spolecny odpor k EU . Extremisti je casto nazyvaji jen slunickovi ...
  Zobrazit celý příspěvek

  vbuday : Ty strany , ktere jste popsal maji kazda uplne jiny program a tezko se podobaji v necem jinem , nez je spolecny odpor k EU . Extremisti je casto nazyvaji jen slunickovi novinari . UKIP jsou konzervativci , Le penova socialisti a jobik naopak ciste rasisticke hnuti vznikle z duvodu ignorovani ciganskeho problemu v madarsku .

  UKIP , FN i FPO , jsou naprosto regulerni strany , ktere nejspise budou casem posilovat a maji moznosti v te sve zemi i vladnout . Urcite se nedaji srovnavat s silencem zirinovskym . Ostatni jsou jen hnuti vznikla z urcitych mistnich problemu a tezko budou mit nekdy vetsi podporu . A to ze LDSR ma podporu putina , ktery ho umne vyuziva pro jeste vetsi nacionalizaci ruska neni tajemstvi .
  Skrýt celý příspěvek

 • RiMr71
  14:59 05.09.2014

  MrBlaubaum "AN a naprostá většina zde diskutující jsou silně "prozápadní"

  Tak za prvé si nemyslím, že by tomu tak bylo a zadruhé, pokud někdo je (a třeba já jsem), tak no a co? ...
  Zobrazit celý příspěvek

  MrBlaubaum "AN a naprostá většina zde diskutující jsou silně "prozápadní"

  Tak za prvé si nemyslím, že by tomu tak bylo a zadruhé, pokud někdo je (a třeba já jsem), tak no a co? Vyznávám hodnoty západní euroatlanické civilizace, tedy jsem prozápadní, co je na tom divného?
  Myslím a doufám, že žijeme na "západě" a ne na "východě"!

  To je jak vytýkat nám, že jezdíme vpravo...
  Skrýt celý příspěvek

 • RiMr71
  14:54 05.09.2014

  ...ale mankote dyť já v tom článku (a to si s autorem moc často "nerozumím" ale tady se ho musím zastat) žádné "na rozdíl od západu" nevidím! Článek se jmenuje "Ruský neonacismus a ...
  Zobrazit celý příspěvek

  ...ale mankote dyť já v tom článku (a to si s autorem moc často "nerozumím" ale tady se ho musím zastat) žádné "na rozdíl od západu" nevidím! Článek se jmenuje "Ruský neonacismus a pravoslavný extremismus".
  Je to článek o Rusku. A jeho náckách. Až bude článek o EU, tak tam bude zase o EU náckách. NEbo multikulti sluníčkách (kterých se obávám snad ještě víc) nebo jiných pakoších. A ne o těch ruských.
  Vy prostě potřebujete ve članku, kde se někdo dotýká toho vašeho dubiska na východě, nutnou připomínku, že my zase mlátíme černochy :)
  Skrýt celý příspěvek

 • Ultramarinus
  14:47 05.09.2014

  Skoda, ze to o plosnem vzestupu extremismu po svete a o jejich vlastnich posucich ktere voli desetina obyvatelstva, ale maji hlasovaci pravo o trochu silnejsi nez devitina cele ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Skoda, ze to o plosnem vzestupu extremismu po svete a o jejich vlastnich posucich ktere voli desetina obyvatelstva, ale maji hlasovaci pravo o trochu silnejsi nez devitina cele ruske federace, asi Rusku nikdo nerekl. Nebyli by pak tak "vystraseni" z Banderovcu, ze museli naprosto bez postrannich umyslu zabrat uzemi, ktere je pro Rusko komparativne obdobou havaje a poslat tretinu nejspickovejsich vojaku z armady na navstevu bratrskeho souseda. I s tanky, protoze tak se v rusku prece normalne jezdi na rivieru/plaz kvuli dovolenkovym aktivitam, jako je opalovani nebo strelba po armade sousedniho statu.

  Chapu ale, byly tu zasadni indicie, ze pravicaci CHTEJI ve vlastni zemi vlastni jazyk (skoda, ze se nepotrebujete ucit treba cikansky, abyste mel referenci). Take hrozilo, ze zacnou probihat cistky pravicaku, takze je rusi predbehli a zacali podporovanim ozbrojeneho povstani misto "cistek", ktere mohly a nemusely nastat radeji naprosto otevreny konflikt, ktery ma mnohem vic obeti nez by dokazali vyrobit pravicaci. Samozrejme, ty obeti predevsim mezi civilnim obyvatelstvem, ktere tam "prijeli chranit"...

  Nemam dojem, ze jsou AN "proamericke", protoze jinak by se tu rusofilni, paranoidni, (ci jinak halucinogenni) ani vylozene antiamericke prizpevky moc dlouho neohraly.
  Skrýt celý příspěvek

 • vbuday
  13:50 05.09.2014

  Vrata : "Tato strana ma vice jak 10% poslancu v dume a pocet jejich volicu roste. Vam to nestaci?! Ja mam jedine vysvetleni - vam by obsazeni dotycnych zemi v podstate nevadilo! ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Vrata : "Tato strana ma vice jak 10% poslancu v dume a pocet jejich volicu roste. Vam to nestaci?! Ja mam jedine vysvetleni - vam by obsazeni dotycnych zemi v podstate nevadilo! Uvedomte si, ze takova strana neni v ostatnich statech Evropy mozna, takova strana by byla zrejme rozpustena jako nezakonna. Ja jsem tyto skutecnosti o Zirinovskem nevedel a musim rici, ze Rus pro mne zacina byt skutecnym nepritelem, tedy je-li obsah clanku pravda. "

  Máte trochu skreslený pohľad na súčasnú Európu. Vašich skutočných nepriateľov bude asi oveľa viac...
  Maďarsko - Jobbik - tretia najsilnejšia politická strana (v tohtoročných voľbách získala 18% hlasov). Hlavní predstavitelia strany sa vyjadrili, že chcú zrušiť Trianonskú zmluvu a Benešove dekréty a s tým súvisiace súčasné hranice v strednej Európe vzniknuté po prvej a druhej svetovej vojne. A od roku 2007 majú svoju Maďarskú gardu.
  Francúzsko - Národný Front na čele s Le Penovou - víťazi Eurovolieb 2014 vo Francúzsku (25% hlasov), v národných voľbách v roku 2012 získali 13,6% - 3. najsilnejšia strana.
  Rakúsko - FPO - Slobodná strana Rakúska získala v roku 2013 vo voľbách 21,4 percenta hlasov a skončila tesne tretia.
  Podobné je to aj v ďalších krajinách - najvypuklejšie sa to prejavilo v tohtoročných Eurovoľbách: Výhru zaznamenal aj euroskeptický britský UKIP, v Dánsku zase pravicoví populisti v podobe Dánskej ľudovej strany. Grécke eurovoľby ovládla radikálne ľavicová SYRIZA.
  Ak chceme poukazovať na vzostup extrémizmu, nesmieme si zatvárať oči a ukazovať len na Východ. Celá Európa sa musí mať na pozore...
  Skrýt celý příspěvek

 • Beld
  13:43 05.09.2014

  No vzhledem k tomu , ze my mame v parlemantu 15% komunistu , tak jim zase nemame az tak co vycitat . Obecne to podle meho doklada velkou shodu zakladnich principu mezi komunismem , ...
  Zobrazit celý příspěvek

  No vzhledem k tomu , ze my mame v parlemantu 15% komunistu , tak jim zase nemame az tak co vycitat . Obecne to podle meho doklada velkou shodu zakladnich principu mezi komunismem , nacismem a fasismem . Vsechno to jsou levicove totalitni ideologie prosazujici co nejmensi roli jednotlivce a co nejvetsi roli statu . A rusove tedy nemeli problem prejit od komunismu k nacionalni forme fasismu .

  + Kdyz se cele spolecnosti par desitek let tvrdi , ze pes umi letat a zere travu . Bude tomu vetsina spolecnosti bez problemu verit .

  Ja jako velky fanda jakekoliv prirozene nenasilne formy separatismu nemam k deni na UK prilis vyhraneny nazor . Zeptejme se mistnich a pokud si odhlasuji rozdeleni , pripadne federaci , nemam s tim problem . Kazdopadne vojenske reseni z jakekoliv strany nepodporuji .
  Skrýt celý příspěvek

 • Mrblauman
  13:05 05.09.2014

  flek: To nemá cenu řešit, AN a naprostá většina zde diskutující jsou silně "prozápadní", kvůli tomu už ani nečtu diskuze pod takovými články. :D

  flek: To nemá cenu řešit, AN a naprostá většina zde diskutující jsou silně "prozápadní", kvůli tomu už ani nečtu diskuze pod takovými články. :D

 • petres
  12:50 05.09.2014

  Herbert, flek
  Článek mi přijde souhrnně informativní o tendencích v ruské společnosti, o kterých media informovala v uplynulých letech. Pokud se ptáte jaká (nechci poslouchat ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Herbert, flek
  Článek mi přijde souhrnně informativní o tendencích v ruské společnosti, o kterých media informovala v uplynulých letech. Pokud se ptáte jaká (nechci poslouchat omílanou písničku o neprojektivitě západních medií), tak rovnou říkám i ta ruská. Takže žádnou tendenčnost v tom nevidím. Pokud si dáte trochu práce, tak jistě nebude problém si to v nich dohledat.
  Váš problém je ale jinde, vyváženost si představujete, jako informování v duchu vašeho smyšlení (co je mu blízké se ani nechci domýšlet).
  Co se týká zaměření AN, nechci mluvit za redakci, ale mám dojem, že jsou určeny lidem, kteří se zajímají o obranu ČR. Z toho vyplývá, že je nezajímají jenom zbraně, ale i bezpečnostní rizika. A vnitřní situace ve státě, který leží v naší blízkosti, uplatňuje agresivní politiku vůči svým svým sousedům (včetně výhrůžek útoku jadernými zbraněmi viz ruský generál Nogovicyn) a nutí jím svoji vůli, pro mne bezpečnostním rizikem je.
  Skrýt celý příspěvek

 • flek
  12:43 05.09.2014

  Nič proti názoru "liberal shark", každý to vidíme inak, pre Vás to je vynikajúci článok, pre mňa tendenčný s autorskými zásahmi, ktorý zbytočne polarizuje čitateľov, u niektorých ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Nič proti názoru "liberal shark", každý to vidíme inak, pre Vás to je vynikajúci článok, pre mňa tendenčný s autorskými zásahmi, ktorý zbytočne polarizuje čitateľov, u niektorých možno vyvolávajúc až vášne :-). Viď nižšie.
  Skrýt celý příspěvek

 • liberal shark
  12:31 05.09.2014

  To : flek
  Článek je suchým shrnutím prokazatelných faktů a citací samotných aktérů popisovaných událostí. Neobsahuje žádné hodnotící soudy ani názory autora. Není na něm naprosto ...
  Zobrazit celý příspěvek

  To : flek
  Článek je suchým shrnutím prokazatelných faktů a citací samotných aktérů popisovaných událostí. Neobsahuje žádné hodnotící soudy ani názory autora. Není na něm naprosto nic tendenčního, natož nepravdivého.
  Vaše obvinění autora je zcela nepodložené a nepravdivé.
  Skrýt celý příspěvek

 • RiMr71
  11:48 05.09.2014

  Nemo - Připomínáte mi člověka co stojí na hlavě a všem kolem vytýká, že chodí vzhůru nohama...


  Ale k věci - Myslím, že toto téma úzce souvisí s jiným zde na AN, ohledně ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Nemo - Připomínáte mi člověka co stojí na hlavě a všem kolem vytýká, že chodí vzhůru nohama...


  Ale k věci - Myslím, že toto téma úzce souvisí s jiným zde na AN, ohledně případného konfliktu Čína/Rusko. Já být nějakým plešounem v čínské tajné službě, tak zvážím podporu ruských nacionalistů a šovinistů, "dotáhnu" je na SIbiř aby to tam začali čistit od nerusů (tedy číňanů) a pak bych ty chudáky trpící spoluobčany teda, když není zbytu, fakt se nám do toho nechce ale co máme dělat, začal ochraňovat, s poukazem na to, že ta země vlastně stejně historicky patří Číně blablabla, pár divizí šikmookých zelených mužiků a jedééém... Nějaké to "svobodné" referendum o odtržení... Pro začátek nějaký ten Chabarovsk nebo Sachalin, počkat co na to svět - nic? - tak fajn, zkusíme dál!

  CO mi to jenom připomíná?
  Skrýt celý příspěvek

 • flek
  11:14 05.09.2014

  Veľmi nevhodný článok pána redaktora na tomto portáli na tak citlivú tému ako je v súčasnosti vzťah Rusko a Ukrajina. Článok je silne tendenčný a vôbec neprispieva k vyváženému ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Veľmi nevhodný článok pána redaktora na tomto portáli na tak citlivú tému ako je v súčasnosti vzťah Rusko a Ukrajina. Článok je silne tendenčný a vôbec neprispieva k vyváženému pohľadu na uvedenú problematiku. Radšej sa treba vrátiť k odbornej problematike ako sa tu snažiť o hľadanie pravdy alebo o vytváranie pravdy.
  Skrýt celý příspěvek

 • Vrata
  09:53 05.09.2014

  starsij serzant: ja vnimam udalosti na Majdanu uplne opacne, jako o pokus osvobodit se z totality.
  Jinak, probehly volby prezidenta, Porosenko snad dostal vyraznou vetsinu ...
  Zobrazit celý příspěvek

  starsij serzant: ja vnimam udalosti na Majdanu uplne opacne, jako o pokus osvobodit se z totality.
  Jinak, probehly volby prezidenta, Porosenko snad dostal vyraznou vetsinu hlasu, tak o co jde? Parlamentni volby maji byt za cca 2 mesice, takze opet - o co jde? Pokud lide na Ukrajine majdanisty nechteji anebo si dokonce budou prat jejich potrestani, tak mohou zvolit proruske strany, ktere jim toto prani legalne splni, ne?
  Skrýt celý příspěvek

 • Hrobař
  09:53 05.09.2014

  Vrata: Rozumím ti. To je asi o posouzení vlivu těchhle skupin. Souhlasím že církev má v Rusku opravdu silný vliv. Například si nedovedu představit že by jakýkoli ruský prezident ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Vrata: Rozumím ti. To je asi o posouzení vlivu těchhle skupin. Souhlasím že církev má v Rusku opravdu silný vliv. Například si nedovedu představit že by jakýkoli ruský prezident mohl vládnout bez požehnání církve.
  Tak to povím jinak. Asi se se mnou shodneš že tyhle bandy jsou problém v každé zemi a na Ukrajině, možná i v tom Rusku, vidíme jak vážné následky může mít když využijí nějaké krize (rozpad SSSR) aby se dostali k moci. Tím spíš si musíme dávat pozor na ty naše.
  Skrýt celý příspěvek

 • Herbert
  09:49 05.09.2014

  Proč se na Armadních novinách objevuje článek čistě politicky zaměřený,mi není jasné. A že zrovna v TUTO dobu článek o RUSKEM nacizmu...myslím,že osobní rusofobní názory autora ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Proč se na Armadních novinách objevuje článek čistě politicky zaměřený,mi není jasné. A že zrovna v TUTO dobu článek o RUSKEM nacizmu...myslím,že osobní rusofobní názory autora by zde neměly mít prostor-jakkoliv je respektuji a budu vždy hájit jeho právo na to,aby je mohl vyslovit,byť s nimi rozhodně nesouhlasím.
  Skrýt celý příspěvek

 • Vrata
  09:45 05.09.2014

  Jarpe: muzete trochu blize specifikovat US dodavky do Nacistickeho Nemecka? Tedy o co slo, v jakych poctech a pripadne zdroj.

  Ja predpokladam, ze to rozhodne nebylo po ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Jarpe: muzete trochu blize specifikovat US dodavky do Nacistickeho Nemecka? Tedy o co slo, v jakych poctech a pripadne zdroj.

  Ja predpokladam, ze to rozhodne nebylo po vyhlaseni valky mezi USA a Nemeckem, ke kteremu doslo, odhaduji, koncem roku 1941 (po Pearl Harbouru). Do te doby se USA snazili drzet stranou ale zcela jiste daleko vice spolupracovali s druhou stranou - Angliii (napr pronajem 50-ti kusu starych torpedoborcu pro ochranu konvoju).
  Jinak, ja osobne pochybuji o dodavkach dulezitych vojenskych US technologii do Nemecka, byly tam ale nejake spionazni pokusy, napr. o US bombardovaci zamerovace. Navic, Nemecky prumysl byl velmi vyspely a pochybuji, ze vami uvadene nespecifikovane technologie by mohly zpusobyt nejakou podstatnou zmenu v prubehu valky.


  Kdyz uz jsme u te spoluprace USA s nacisty, tak mi nezbyde nez vyvazovat:
  SSSR cile po dlouhou dobu umoznoval nacistickemu Nemeckem overovat jeho nove zbrane na svych vojenskych polygonech a chystaly se jeste zacatkem 40-tych let dodavky Ruske nafty do Nemecka. Vyrobku a technologii na prodej do Nemecka SSSR zrejme moc nemel.
  Skrýt celý příspěvek

 • Vrata
  09:26 05.09.2014

  Hrobar:
  mne jde o to, ze 10% fasounu v parlamentu svedci o hodnotovych meritcich velkeho mnozstvi volicu v Rusku. Predpokladam, ze tolik imperialnich nacionalistu ci fasistu neni ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Hrobar:
  mne jde o to, ze 10% fasounu v parlamentu svedci o hodnotovych meritcich velkeho mnozstvi volicu v Rusku. Predpokladam, ze tolik imperialnich nacionalistu ci fasistu neni v parlamentu zadne evropske zeme. U nas snad zadna, i kdyz u Okamury si nejsem jisty, co je zac. Druhy obrovsky problem a mozna ten neklicovejsi je, ze nacionalismus a imperialismus v Rusku je podporovan zrejme nejvetsi spolecenskou organizaci v Rusku - pravoslavnou cirkvi.

  Jeste jednou, nejde o to, ze by to bylo par blaznu kteri nic neovlivni ale naopak, oni ovlivnuji celou spolecnost ktera se stale vice a vice totalizuje.
  Skrýt celý příspěvek

 • jarpe
  09:18 05.09.2014

  Nasher: A kdyby americké firmy nedodávali techniku Němcům, tak se tak daleko nedostali a sověti by nepotřebovali od ameriky pomoc.
  V americe byl dokonce soud, kde stát žaloval ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Nasher: A kdyby americké firmy nedodávali techniku Němcům, tak se tak daleko nedostali a sověti by nepotřebovali od ameriky pomoc.
  V americe byl dokonce soud, kde stát žaloval soukromé firmy za to, že i v době války američanů s němci dál vesele Němcům dodávali techniku. A víte jak to dopadlo? Stát musel těmto firmám zaplatit za vzniklé škody , které způsobilo americké letectvo těmto soukromým firmám.

  Tento web se jmenuje armádní noviny a zaměřuje se na vojenskou techniku. Řekl bych, že tento článek se tématem neblíží zaměření tohoto webu. Člověk by už spíš čekal, že se tu budou objevovat články o probíhajících bojích na východní Ukrajině a ne politika.
  Skrýt celý příspěvek

 • GAVL
  23:29 04.09.2014

  Osobně nevidím v článku tlačenku Kremlu. Jasně se tam píše, že zločiny násilné jsou řešeny policií a soudy. Těžko lze všemu přisuzovat rasistický podtext. To , že k extrémistickým ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Osobně nevidím v článku tlačenku Kremlu. Jasně se tam píše, že zločiny násilné jsou řešeny policií a soudy. Těžko lze všemu přisuzovat rasistický podtext. To , že k extrémistickým hnutím tíhnou zločinci a násilníci je všeobecně známo a to, že někoho sejmou pro prachy nebo zábavu a náhodou to je cizinec tak z toho nelze dělat rasistický čin ačkoli ho spáchá rasista. Dále nutno dokázat případně motiv rasistický a to není snadné.

  Zákaz Slovanského svazu mi též nepřipadá jako podpůrná politika Kremlu těmto skupinám. Spíše bych řekl , že je dnešní Rusko evidentně svobodnější co se týče svobody projevu , než je nám tvrzeno vzhledem k parlamentní kontroverzní straně.

  Je klidně možné, že tyto různé skupiny, nemyslím tím všechny, mohou být naopak podporovány ze zahraničí , třeba jako Leninovi komunisté byli podporováni Německem a celá jejich slavná bolševická revoluce.

  Podivovat se nad tím, že neonacisté jsou v ruské armádě je asi jako zapomenout, že i naše armáda měla průšvih s SS svastikou dokonce v misi. Doví kolik těch našich současných vojáků je neonáckama či bůhví čím jiným.
  To samé platí pro kriminální živly u policie. Nevidím rozdíl mezi poldou neonáckem a poldou zapleteným do obchodu třeba s drogami, nebo do kuplířství.

  Tohle je problém celého světa a různé statistiky jsou zavádějící tam kde třeba USA ztrácej možná v počtu neonácků tak zas získávaj v počtu příslušníků ku-klux-klanu a podobně. Černí panteři byla taky sebranka zas z druhý strany.
  Mexico má zas své kartely a gangy, které věší lidi na mosty a podobně třeba i jen pro urážku na cti.
  Nyní se v USA odehráli velké věci ohledně zastřelení údajně neozbrojeného černošského zlodějíčka. To je asi USA taky jeden velký rasistický státní komplot řízený z Washingtonu dc.
  Itálie má svou mafii, jejíž existenci minimálně do konce 70. let oficiální media a vlády popíraly.

  Každý má nějaký ten brajgl navázaný i na politiku.
  Skrýt celý příspěvek

 • shal
  22:31 04.09.2014

  Hrobař: Tady nejde o pár holých hlav, ale o politiku jakou tlačí kreml. Dnešní Rusko je fašistický stát, což není samo o sobě špatně. Bude záležet na tom, co Kreml bude dělat dále ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Hrobař: Tady nejde o pár holých hlav, ale o politiku jakou tlačí kreml. Dnešní Rusko je fašistický stát, což není samo o sobě špatně. Bude záležet na tom, co Kreml bude dělat dále a jaký vliv to bude mít na mezinárodní politiku. Nejde jenom o západ, ale svět je provázaný. A jak tady byl nedávno článek, tak kreml se muže roztahovat jenom tam, kde ho pustí Čína. A Čína chce být (zatím) se západem kamarád.
  Skrýt celý příspěvek

 • Hrobař
  22:09 04.09.2014

  Vrata: Já ale o kvantitě právě mluvil. Co je nějakých 10% ? Sice to už stojí za pozornost ale pořád to nestačí na to aby šlo Rusko označit za fašistický stát. Hele, tohle je ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Vrata: Já ale o kvantitě právě mluvil. Co je nějakých 10% ? Sice to už stojí za pozornost ale pořád to nestačí na to aby šlo Rusko označit za fašistický stát. Hele, tohle je hysterie. Situace je už tak dost špatná nepotřebujeme ještě výkřiky že nad Kremlem zavlaje hákoví kříž.
  Víte co mě děsí? Že se poslední dobou investovalo do zlata víc než za posledních třicet let. To se stalo naposled před druhou světovou válkou. TOHLE je špatné znamení věcí příštích. Pár nějakých holohlavců mi vrásky nedělá.
  Tenhle článek měl jediný účel. Ukázat že jsou Rusové pokrytci. Ano, jsou. A kdo není? Pokrytectví a dvojí metr je legitimní nástroj politiky. Koneckonců každý politik na světě přísahá že bude v první řadě chránit zájmy své vlasti. Jaké k tomu zvolí prostředky je na jeho zvážení.
  Skrýt celý příspěvek

 • Staršij seržant
  21:52 04.09.2014

  Takeda

  se vsej ustou, už se o tom bylo zde napsáno hodně, a je pozdní čas...

  vykašlejte na můj názor, ok, poslechněte názory skutečných analytiků v ČR médií, ok.

  ten , ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Takeda

  se vsej ustou, už se o tom bylo zde napsáno hodně, a je pozdní čas...

  vykašlejte na můj názor, ok, poslechněte názory skutečných analytiků v ČR médií, ok.

  ten , kdo říká , že musíme počítat ze zájmem Ruska, nemusí být rusofilem, a možná je ještě větší patriot než Vy, bez urážky, prosím.

  ale, budete chtit USLYŠET jejich názor? Když už Vy všecko pro sebe máte jasno, jako s MH17? :-)
  Skrýt celý příspěvek

 • Staršij seržant
  21:38 04.09.2014

  To Vrata

  ještě, k tomu níže

  obsazení cizích území mně STRAŠNĚ vadi!!! Vážně!

  a Vám, snad nevadí skutečný ozbrojený převrat v Evropě, podpořený EU, USA který vyprovokoval ...
  Zobrazit celý příspěvek

  To Vrata

  ještě, k tomu níže

  obsazení cizích území mně STRAŠNĚ vadi!!! Vážně!

  a Vám, snad nevadí skutečný ozbrojený převrat v Evropě, podpořený EU, USA který vyprovokoval Krym, a Putina, a že my, já i Vy , stojíme na prahů války?!!!
  Skrýt celý příspěvek

 • Takeda
  21:30 04.09.2014

  Staršij seržant: K tomu jestli je dobře jestli je pro ČR dobré slabé Rusko, tak záleží na tom, jaké Rusko by to bylo.

  Kdyby to bylo Rusko, které dodržuje smlouvy, které samo ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Staršij seržant: K tomu jestli je dobře jestli je pro ČR dobré slabé Rusko, tak záleží na tom, jaké Rusko by to bylo.

  Kdyby to bylo Rusko, které dodržuje smlouvy, které samo ratifikovalo, kdyby nevydíralo okolní země, kterým dodává plyn a ropu, kdyby nerozdávalo svoje pasy lidem v okolních zemích (což je jasné porušování suverenity těchto zemí), kdyby se nesnažilo vytvořit kolem sebe nárazníkové pásmo nebo kdyby se nesnažilo obnovit ruské impérium (dokonce možná v rozsahu, že bychom tam měli patřit i my - opravdu děkuji pěkně, ale s díky odmítnu), tak bych s takovým silným Ruskem neměl problém.

  Proč, si Rusko vytváří novou síť satelitů a nárazníkové pásmo? Bojí se snad, že ho napadne Gruzie, nebo Estonsko, Lotyšsko a Litva spolu s Ukrajinou? Vždyť, jak nám připomněl prezident Putin, je to jaderná velmoc, která může vymazat z mapy kterýkoli stát, který by Rusko ohrožoval.

  Kdyby takové Rusko existovalo, tak by se jistě dovedlo vypořádat i s vlastními extrémisty, ať už zleva nebo zprava.

  S takovým poctivým Ruskem by se jistě dalo obchodovat a spolupracovat.

  Ale takové Rusko bohužel nikde nevidím...

  Také tu padlo, že západní politici nechápou Rusko. Já bych řekl, že ani z druhé strany nevidím moc pochopení.
  Skrýt celý příspěvek

 • Staršij seržant
  21:23 04.09.2014

  Vrata

  článek jsem precetl, a souhlasím s ním. Stejně jak nesouhlasím z nackami všeho světa, o čem jsem napsal.
  podle Vás, je to rusofilstvo?

  co se týče "jakýchsi posledních ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Vrata

  článek jsem precetl, a souhlasím s ním. Stejně jak nesouhlasím z nackami všeho světa, o čem jsem napsal.
  podle Vás, je to rusofilstvo?

  co se týče "jakýchsi posledních voleb" na UA, tak to byli volby prezidenta, předčasný, po "mírumilovné" proEU revoluce na majdane, proti špatnému proruskému Janukoviče, proti korupci, a oligarchům.
  legitimní, regulérní volby měly by proběhnout cca za rok po majdanu, kde Janukovič neměl ŽÁDNOU šanci.
  během majdanu, do krví, mitinguijci navštívili a vystoupili před. nimi spoustu vládních představitelů EU a USA, a "legitimně" , už tehdy volaly protiruské hesla.

  uvedené Vámi procenta- procenta voličů kteří volili "ne Porosenka", který v té době, po "legitimním ' majdanu byl na koní. Ano, je to malo...
  jenom, nedávno vláda UA rozpadlá, UDAR Klicka a SVoBODA vyšli s koalici,a vyhlášeny nové parlamentní volby...
  a teď uvidíme..

  a právě kvůli nedostatků info v našich médií, jsem zadal Admina o článek o UA nackach. Nic vic. Aby také představil "kontra" RU - strany UA vlády SVOBODA, BATKIVSCINA, jejich lídry, "kontra" Žirinovskyj- Tjagnibok, Turčinov, Ljaško, Farion, Jaroš, atd.
  Skrýt celý příspěvek

 • Vrata
  20:27 04.09.2014

  Hrobar: vy naprosto vynechavate kvantitu. Extremisti jsou vsude, ale zalezi na tom, v jakem poctu. Je snad DSSS v parlamentu a ma 10% hlasu jako Zirinovskij? Nebo ovlada nas ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Hrobar: vy naprosto vynechavate kvantitu. Extremisti jsou vsude, ale zalezi na tom, v jakem poctu. Je snad DSSS v parlamentu a ma 10% hlasu jako Zirinovskij? Nebo ovlada nas parlament nejaka nabozenska sekta?
  Skrýt celý příspěvek

 • Vrata
  20:20 04.09.2014

  Starsi serzant: vy jste si zrejme clanek neprecetl nebo ignorujete podstatne veci. tam napsane:

  "Strana (LDSR ) je označována jako krajně pravicová a nacionalistická. LDSR ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Starsi serzant: vy jste si zrejme clanek neprecetl nebo ignorujete podstatne veci. tam napsane:

  "Strana (LDSR ) je označována jako krajně pravicová a nacionalistická. LDSR prosazuje ruský nacionalimus a imperialusmus. V jejich stanovach najdeme požadovek na anexi Polska, Aljašky a Finska podle hranic carského Ruska." (!!!)

  Tato strana ma vice jak 10% poslancu v dume a pocet jejich volicu roste. Vam to nestaci?! Ja mam jedine vysvetleni - vam by obsazeni dotycnych zemi v podstate nevadilo! Uvedomte si, ze takova strana neni v ostatnich statech Evropy mozna, takova strana by byla zrejme rozpustena jako nezakonna. Ja jsem tyto skutecnosti o Zirinovskem nevedel a musim rici, ze Rus pro mne zacina byt skutecnym nepritelem, tedy je-li obsah clanku pravda.

  Kolik je takovych extremistu na Ukrajine? Zaslechl jsem, ze pri jakychsi poslednich volbach meli cca 1.5% hlasu. To je podle vas moc ve srovnani s 10% Zirinovskeho imperialistu? Kdo je tady asi tak neobjektivni?
  Skrýt celý příspěvek

 • Staršij seržant
  20:16 04.09.2014

  hurvo

  vydržte, prosím, určitě Admin povolí, za účelem objektivity, hodím zde odkaz na UA stránky - vedoucí UA komise po majdanu (ne Rusák, ukrainec jak poleno, člen jedné z ...
  Zobrazit celý příspěvek

  hurvo

  vydržte, prosím, určitě Admin povolí, za účelem objektivity, hodím zde odkaz na UA stránky - vedoucí UA komise po majdanu (ne Rusák, ukrainec jak poleno, člen jedné z dnešních vladnovich stran UA Rady), říká -
  žádná kulka NEBYLA ze zbraní Berkuta.

  a komu patřili odstřelovače... - tak o tom byl zveřejněn telefonický rozhovor Eštonové a nějakého ministra z Pobaltí - odstřelovače "ne Janukovice"...
  Vám to na Slovensku ne řekli?

  počkejte na odkaz, ok
  Skrýt celý příspěvek

 • hurvo
  19:58 04.09.2014

  molotovy a skutocny bordel na majdane zacal az vtedy ked rusky hovoriace skupiny odstrelovacov zacali strielat protestujucich a potom sem tam aj policajtov.
  Potom na majdan prisli ...
  Zobrazit celý příspěvek

  molotovy a skutocny bordel na majdane zacal az vtedy ked rusky hovoriace skupiny odstrelovacov zacali strielat protestujucich a potom sem tam aj policajtov.
  Potom na majdan prisli ukr veterani z afghanu a nenechali si to ujst aj lavicovi extremisti z praveho sektoru.
  Skrýt celý příspěvek

 • Staršij seržant
  19:49 04.09.2014

  Jura99

  a nevyvolává u Vás podezření to, že Bandera vyšel z koncentráků živý? A hned vrátil se do vedení "odboje"?

  Jura99

  a nevyvolává u Vás podezření to, že Bandera vyšel z koncentráků živý? A hned vrátil se do vedení "odboje"?

 • Staršij seržant
  19:46 04.09.2014

  Jan Grohmann, a ostatním

  pane, dokážete aspoň na chvíli představit, a zkusit uvěřit, že já, "mužik odtamtud", mám rád ČR, a jsem fanda AČR?

  a jedině co mně vadí, tak ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Jan Grohmann, a ostatním

  pane, dokážete aspoň na chvíli představit, a zkusit uvěřit, že já, "mužik odtamtud", mám rád ČR, a jsem fanda AČR?

  a jedině co mně vadí, tak jednostrannost a neobjektivita, která bohužel postihla i Vaše AN.
  Nepamatují Vás článek o majdanu, o Molotovych na hlavu Berkuta. Možná čtenáře AN-policisté , vojáky AČR měly by co na to říct? Co Vy na to?

  Fakt, když půjdeme ničit ruský nacky, a vyhrajeme, jak představujete vítězní přehlídku -
  my s vlajkou ČR, a UA batalióny Kolomojskeho spolu?
  Skrýt celý příspěvek

 • Jura99
  19:43 04.09.2014

  Semtam: Takzvaní Banderovci vystupovali zejména v Polskem obsazené části UA, tedy v Haliči a Volyni. To je ovšem jen poměrně malý kus Ukrajiny. Téma Banderovců není tématem tohoto ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Semtam: Takzvaní Banderovci vystupovali zejména v Polskem obsazené části UA, tedy v Haliči a Volyni. To je ovšem jen poměrně malý kus Ukrajiny. Téma Banderovců není tématem tohoto článku, ale ledacos naznačuje fakt, že Bandera strávil většinu války jako vězeň v Sachsenhausenu, protože odmítl poslechnout i Hitlera. Napsal jsem pouze obecně známý údaj o počtu ukrajinských obětí ve druhé světové válce, který je až čtvrtinou celkových ztrát SSSR. Zároveň UA spolu s Běloruskem nesla největší díl válečných škod a nacistické taktiky spálené země. Fakt, že Rusové si vítězství i oběti přivlastňují, pouze svědčí o jejich nadřazenecké povaze, jejíž plody bohužel sklízí v uplynulých staletích mnoho národů.
  Skrýt celý příspěvek

 • Nemo
  19:35 04.09.2014

  Ultramarinus: zde se projevuje vaše totální neznalost dějin.
  Hodně se omýlá naše Pražské jaro, ale faktem je že o reformu se pokoušel už Berija hned po smrti Stalina. Pochopil že ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Ultramarinus: zde se projevuje vaše totální neznalost dějin.
  Hodně se omýlá naše Pražské jaro, ale faktem je že o reformu se pokoušel už Berija hned po smrti Stalina. Pochopil že stavění zdí a opon k ničemu dobrému nepovede. Jenže jeho pokus s NDR sabotovali soudruzi které si znepřátelil dřívější činností, takže podsekli nejen jeho projekt, ale zakonzervovali stav na další desítky let a totéž udělali s našim Pražským jarem. Takže se muselo počkat dokud stará garda nevymře. A obávám se že totéž se musí stát na druhé straně, jinak klid nebude - politici a vojáci odkojení studenou válkou ve vysokém věku také myšlení nejsou schopni změnit.
  Skrýt celý příspěvek

 • Hrobař
  19:15 04.09.2014

  Mi máme zase Dělnickou stranu, Národní odpor atd. dělá to z nás snad Nacistický stát? Před pár lety byl případ sekty která týrala děti, jsme k vůli tomu všichni mučitelé dětí? ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Mi máme zase Dělnickou stranu, Národní odpor atd. dělá to z nás snad Nacistický stát? Před pár lety byl případ sekty která týrala děti, jsme k vůli tomu všichni mučitelé dětí? Přesně jak říká Semtam, nejsou hybnou silou. Proč tu není článek o Maďarech kde má krajní pravice dlouhodobě silnou pozici ve vládě? Nebo o USA kde mají neonacisté velké, dobře vyzbrojené kolonie? " Zloděj volá, chyťte zloděje" je prohlášení které zde není na místě. Každý stát má krajně pravicové a fundamentalistické frakce. Tím spíš tak velký a národnostně pestrý jako je Rusko. Ale to ještě neznamená že to něco vypovídá o politice celého státu.
  Takovéhle články nepovažuji za objektivní, pouze vytrháváním informací z kontextu přispívají k podrážděnosti lidí. A kdyby nebyl o Rusku ale třeba o USA řekl bych úplně to samé.
  Skrýt celý příspěvek

 • Staršij seržant
  19:13 04.09.2014

  Jan GrohmannDatum: 04.09.2014Čas: 18:54

  pane, naprosto s Vámi souhlasím!

  asi Jste mně špatně pochopil- já jenom čekal od Vás, v nejlepších tradicích AN, objektivitu, popis ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Jan GrohmannDatum: 04.09.2014Čas: 18:54

  pane, naprosto s Vámi souhlasím!

  asi Jste mně špatně pochopil- já jenom čekal od Vás, v nejlepších tradicích AN, objektivitu, popis toho druhého "zloděje", o kterém křičí ten "hlavní zloděj".

  co se Vám zdálo rusofilnoho v mém komentáře?

  a také jsem čekal odpověď no to - co s tím budeme dělat?
  Ultramarinus už naznačil variantu - HŮRA NA MOSKVU.
  nedávno tady byl článek o Číně - RU.
  tak mně připadá. logickým, že články na AN posledních pár dní, chtěj vyřešit otázku -
  jak zničit ruské nacky.
  mýlím se?
  mně, jako EUfila, zajma nazor- jak dlouho bude trvat táhlé válka, prognóza, prognóza strat AČR, civilistů, atd.
  nic vic
  Skrýt celý příspěvek

 • semtam
  18:56 04.09.2014

  Ultramarinus

  Neonacismus není hybnou silou v Rusku. Je tam sice zvýšen, ale nevládne tam. Neonacisté považují Putina za svého protivníka. Obsadit Kreml tanky v době skončení ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Ultramarinus

  Neonacismus není hybnou silou v Rusku. Je tam sice zvýšen, ale nevládne tam. Neonacisté považují Putina za svého protivníka. Obsadit Kreml tanky v době skončení studené války je scifi. Vypukla by 3sv. a ta nemá výherce.

  K výrokům Putina bych byl objektivnější. Vyhrožování světu atomovkami je vytržené z kontextu
  Skrýt celý příspěvek

 • Jan Grohmann
  18:54 04.09.2014

  Staršij seržant: Tento článek je ale protiváhou sám o sobě. Protiváhou k názoru Kremlu, že vlády v Kyjevě se chtěly, nebo uchopily organizace obdivující nacistickou ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Staršij seržant: Tento článek je ale protiváhou sám o sobě. Protiváhou k názoru Kremlu, že vlády v Kyjevě se chtěly, nebo uchopily organizace obdivující nacistickou ideologii.
  Samozřejmě, na Ukrajině existují podobné skupiny, jako třeba Pravý sektor. Na fotkách lze také vidět hajlující ukrajinské vojáky. Ale jak vidíte, není to jen problém Ukrajiny, ale taky Ruska.
  K tomu se hodí podle mě vhodně rčení:" Zloděj volá, chyťte zloděje"
  Skrýt celý příspěvek

 • Ultramarinus
  18:34 04.09.2014

  Presneji, v zajmu CR je nebyt (znovu) dobiti ruskou armadou pri dalsim zachvevu vzpominani na zaslou slavu a snaze kompenzovani vlastni malosti.

  Jde jednoduse matematicky ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Presneji, v zajmu CR je nebyt (znovu) dobiti ruskou armadou pri dalsim zachvevu vzpominani na zaslou slavu a snaze kompenzovani vlastni malosti.

  Jde jednoduse matematicky vyjadrit, ze studenou valku zapad VYHRAL. Ekonomicky. Po rozpadu sovetskeho svazu skutecne udelal chybu, protoze mel natvrdo tanky obsadit Kreml, nejmene na tricet let, aby i Rusove pochopili, ze pro preziti neni rozumne vyhrozovat polovine sveta atomovkami proto, ze se citi zrovna ukrivdene a jejich velkemu vontovi Putlerovi to prinese jeste dalsi politicke oblibenostni body. Bohuzel je dnes vic nez zrejme, ze nejenom Rusti hlupacci povazuji ekonomicky marast do ktereho se dostali sami a placaji se v nem prez 20 let po rozpadu, jako krivdu na nich i jejich state a fakt, ze vetsina statu sovetskeho svazu pujde radeji do NATO a Eu (ktere sice hniji, ale silu jeste maji a az na Eu normy lidem nekecaji do zivota), nez k Rusku, ktere ty staty povazuje za zradne uprchle otroky, i kdyz o nich mluvi jako o rodine.

  Co se bestiality tyka, je matematicky jednoznacne dolozitelne, ze SOVETSKY SVAZ zavrazdil za stejne casove obdobi v koncentracich na sibiri cele NARODY, takze se od nej mel jeho velky spojenec Hitler (ktery nedosahl ani poloviny poctu zabitych v JEHO koncentracich), co ucit.

  Jediny duvod proc svaz (a rusko v nem) skoncilo na strane spojencu a ne osy je ten, ze "ti zli" se odhodlali ho bodnout do zad o par tydnu driv, nez ruzko vyrazilo dobyvat zbytek evropy. Je to casto opomijeny fakt, ale svaz, potazmo rusko, nikdy nemelo obrannou armadu (tj vybavenou a optimalizovanou pro obranu). Pri koncentraci techniky na sovetske hranici pred Barbarossou je zrejme, ze Nemci docasne zabranili ruske/ sovetske invazi do evropy.

  Mozna ze ze clanku i zaryti rusofilove zacnou mit pocit, ze by meli ten sebevrazednej vylet za vrazdenim do ciziho statu ve stopach ucitele telocviku jeste jednou zvazit, jestli vseslovanska vzajenmost skutecne znamena "nastavte zadnice rusum", nebo jenom to, ze budeme "vzajemni", nikoliv zase jejich lokajove - ackoliv tak presne si rusove tu vzajemnost predstavuji.
  Skrýt celý příspěvek

 • Hrobař
  18:03 04.09.2014

  Armádní noviny se tímto článkem nebezpečně přibližují k hranici mezi publicistikou a propagandou. Jako pravidelný čtenář oceňuji spíš víc neutrální články. Ale jasně, to je ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Armádní noviny se tímto článkem nebezpečně přibližují k hranici mezi publicistikou a propagandou. Jako pravidelný čtenář oceňuji spíš víc neutrální články. Ale jasně, to je individuální.
  Skrýt celý příspěvek

 • semtam
  17:56 04.09.2014

  Todomatch

  Můj komentář se týkal nacionalismu v Rusku a z čeho pramení. Problematika 2sv. války s tím také souvisí, ale není tak živá jako v minulosti. Jsou tu ožehavější témata. ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Todomatch

  Můj komentář se týkal nacionalismu v Rusku a z čeho pramení. Problematika 2sv. války s tím také souvisí, ale není tak živá jako v minulosti. Jsou tu ožehavější témata. Kdyby Rusko, USA a Evropa věděli co Němci vlastně plánují, nebyla by 2 sv. válka a napadli je jako první. Někteří historikové poukazují na to, že SSSR se chystal otevřít frontu na východě, leč Němci je předběhli. Zcela jasně vznikala rivalita SSSR vs. Německo. Navíc SSSR nebyl v nejlepší kondici pro boj s Němci. Takhle můžem i mi vyčítat velmocem, že se na nás vykašlali, když nás Němci obsadili.
  Skrýt celý příspěvek

 • Staršij seržant
  17:43 04.09.2014

  Pane Grohmanne,

  moc dobrý článek, fakt! A hlavně "v čase", "za 5 minut 12" !
  k tomu ještě ten článek o historií Ukrajiny....
  Náhodou, nemá to spojitost z dnešní krize v ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Pane Grohmanne,

  moc dobrý článek, fakt! A hlavně "v čase", "za 5 minut 12" !
  k tomu ještě ten článek o historií Ukrajiny....
  Náhodou, nemá to spojitost z dnešní krize v Evropě, z UA-RU konfliktem?
  nenaznačujete tím Vás osobní pohled a pozice?

  Ja osobně souhlasím s už zde zaznevsej myšlenkou - nechápu jak tohle může existovat v Rusku. Odmítám, nesouhlasím...

  Ale, pane Grohmanne, nebylo by férové, pravdivé také uvést článek, "pro objektivní rovnováhu", o dnešním ukrajinském nacionalizmu?
  A k tomu přidat článek-analýzu PROČ, proč ve válce c ruskými nackami, my vybrali ukrajinský nacky?
  i když, omluvám se, to už zde zaznělo - "je v zájmu ČR mít oslabené Rusko"...

  tak v tom případě, co tak udělat všeobecný článek o nackach v moderním, civilizovaném světě - v RU, UA, EU, ČR, u našich spojenců v Pobaltí. Kořeny, příčiny, buducnost, co s tím dělat/nedělat....

  myslím si, bylo by to potřebným, a to Brata celý svůj život nevěděl o ruských nackach...
  Skrýt celý příspěvek

 • Nesher
  17:37 04.09.2014

  Todomatch
  Máte samozřejmě pravdu. Jen si dovolím podtknout, že bez některých dodávek by RA nikdy nebyla schopna Wehrmacht porazit. A kupodivu nešlo ani tak o dodávky zbraní, byť ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Todomatch
  Máte samozřejmě pravdu. Jen si dovolím podtknout, že bez některých dodávek by RA nikdy nebyla schopna Wehrmacht porazit. A kupodivu nešlo ani tak o dodávky zbraní, byť jistě byly významné, ale hlavně prostředků pro logistiku a velení.
  Bez statisíců US nákladních aut (Studebaker vyráběl jen pro RA), by nebylo možné provádět velké útočné operace na velké vzdálenosti (něčím musíte ty vojáky přesunovat a hlavně je zásobovat), to samé paltí pro dodávky paliva, minerálních olejů (SSSR měl v tomto segmentu problém už před válkou), výstroje (např. většina slavných válenek byla Made in USA) a prostřeků pro spojení (bez radiostanic se armádám velet nedá). Války nevyhrávají jen zbraně a heroismus vojáků, ale hlavně dobrá logistika.
  Skrýt celý příspěvek

 • Deadog
  17:36 04.09.2014

  Je mi s tech lidi smutno, cim vsim si musi lidstvo projit aby se zaclo chovat normalne? Zajimalo by me kolik takovych ocasu zije u nas.

  Je mi s tech lidi smutno, cim vsim si musi lidstvo projit aby se zaclo chovat normalne? Zajimalo by me kolik takovych ocasu zije u nas.

 • Nemo
  17:35 04.09.2014

  Magister_Peditum: bylo Havlem inzerováno že do žádného vojenského spolku nepůjdeme - a náhle jsme byli v bývalém nepřátelském raz dva. A nejhorší byl kolaborantský akt kdy se ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Magister_Peditum: bylo Havlem inzerováno že do žádného vojenského spolku nepůjdeme - a náhle jsme byli v bývalém nepřátelském raz dva. A nejhorší byl kolaborantský akt kdy se podpořilo bombardování Jugoslávie. A samozřejmě bezostyšná podpora při demontáži našeho hospodářství a ničení podniků bez náhrady. Jestliže přeměna fungujícího státu na kolonii a vazala není kolaborantsví tak už nevím....

  Bohužel zmíněný fašismus je dlouho na vzsetupu i u nás - vrcholkem ledovce byl ten incident v armádě. Mladí si totiž neuvědomují že fašistický režim nebyl jen o pořádku a disciplíně ale i o masovém vraždění - a tak hajlují a nosí odznaky řezníků. Je to i důkazem úpadku vzdělávání, učitelé nejsou schopni dětem řádné vysvětlit co přesně byl onen národnísocialismus. Probírají se hlavně zločiny komunismu, jenže i za nejtvrdšího stalinismu měl jedinec šanci na přezití, ale v hitlerovském Německu postačila "špatná" národnost tak to měl spočítané.
  Skrýt celý příspěvek

 • semtam
  17:28 04.09.2014

  Jura99
  Bělorusové stáli po boku Rusů snad vždy. Tahle země zažila tvrdé represe ze strany Německa. Bohužel při vpádu byla první na ráně, tak se není čemu divit, že její ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Jura99
  Bělorusové stáli po boku Rusů snad vždy. Tahle země zažila tvrdé represe ze strany Německa. Bohužel při vpádu byla první na ráně, tak se není čemu divit, že její obyvatelstvo trpělo nejspíš nejvíc. Jiná byla situace na západní Ukrajině. Kde působili Banderovci, těm však šlo o samostatnost, tak Němci byli vítaní až do té chvíle než se projevili. Východní Ukrajina Banderovce neměla a dosud její obyvatelstvo se považuje spíše za proruské. Jsou to také Ukrajinci, ale trochu jiní než na západě.
  Rusové si hlavní podíl na vítězství myslím zaslouží. Zlom nastal v jejich zemi a ústup Němců se jim podařil až do konce války.
  Skrýt celý příspěvek

 • Takeda
  17:22 04.09.2014

  Nemo: Jak se ptá Magister: kolaboranti? Já dodám čí? Pochopil jsem Vás tak, že kolaboranti NATO např. v ČR (nebo jiné jak říkáte bývalé socialistické republice) nás zavlekli do ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Nemo: Jak se ptá Magister: kolaboranti? Já dodám čí? Pochopil jsem Vás tak, že kolaboranti NATO např. v ČR (nebo jiné jak říkáte bývalé socialistické republice) nás zavlekli do NATO. Pokud se pletu, tak mne opravte.

  Pokud se nepletu, tak opravím já Vás. S NATO jsme se začali sbližovat asi 5 dní po rozpuštění Varšavské smlouvy a pokud vezmete v potaz kontakty ještě v když jsme byli členy VS, tak vlastně už v roce 1990, kdy jsme byli u Pařížských jednání, kdy z Varšavské smlouvy a NATO přestaly být oficiálně nepřátelé.

  Jinak náš vstup sice neodhlasovalo referendum, ale zase ho schválil parlament. To bylo těch 154 poslanců a 64 senátorů zaplaceno NATO, aby to byli kolaboranti, místo aby hlasovali podle přání svých voličů?

  S Ruskou federací byla učiněna dohoda, že my (plus další kandidáti) můžeme být členem NATO, ale na našem území nebudou rozmístěny jaderné zbraně. To Vám připadá jako diktát NATO?

  Mě to připadá jako pro Rusko velmi slušná dohoda.

  Dále bych rád znal váš názor na to, co by RF mělo vlastně "patřit".
  Skrýt celý příspěvek

 • Todomatch
  17:21 04.09.2014

  "… se Rusové ocitly v boji proti fašistickému Německu na východní frontě prakticky sami. Spojenecká hmotná pomoc nikdy nedosáhne na lidskou duši jako pomoc spolubojovníků. Rusové ...
  Zobrazit celý příspěvek

  "… se Rusové ocitly v boji proti fašistickému Německu na východní frontě prakticky sami. Spojenecká hmotná pomoc nikdy nedosáhne na lidskou duši jako pomoc spolubojovníků. Rusové se z toho nejhoršího prakticky museli dostat sami (semtam)„ - to zní jako výčitka. A Rusko snad nějak pomohlo západu, který už dva roky s Hitlerem bojoval? Nikoliv. Ani materiálně, ani morálně ani jinak. Dokud se nedostali sami do Hitlerova hledáčku, nepomáhali nikomu. Naopak napadli Polsko z druhé strany. Tohle je jeden velký ruský mýtus, který říká, že druhá světová válka začala napadením SSSR a západ otevřel druhou frontu, až když už bylo po všem. Opak je pravdou. To Sovětský Svaz byla druhá fronta. Ta první vznikla už o dva roky dříve napadení Polska a západní Evropy. Válka začala 1. září v roce 1939 útokem na Polsko, dva dny na to tj. 3.9. Anglie, Francie a Austrálie vyhlásila Německu válku. 10.9. vyhlašuje Německu válku Kanada. Sovětský svaz ne, ten naopak 17.9. napadá Polsko a 30.11. Finsko – díky čemuž následuje vyloučení SSSR ze Společnosti národů. V květnu roku 1940 již je Evropa v ohni - Hitler napadá Francii, Belgii, Nizozemsko, Lucembursko, Norsko. V červenci 1940 napadá Hitler letecky Anglii. Sovětský svaz ještě rok nebude bojovat. Pro Rusy střet s nacismem začíná až napadením 22. 6. 1941 tedy cca 2 roky po vypuknutá druhé světové války. Do té doby SSSR nikomu nepomáhal. Válka přitom běžela již téměř všude - v Evropě, v Tichomoří, v Africe. Po napadení SSSR je navíc jeho osud v rukou západních spojenců. Víceméně až do poloviny roku 1943 jsou to USA, kteří ruské vojáky živí, šatí a vyzbrojují. O neuvěřitelném objemu zbrojní a materiální pomoci SSSR vyšel článek v ruské Pravdě v roce 2003 (možno přečíst zde http://goo.gl/APMC4w).... Za vše snad mluví fakt, že USA dodaly Rudé armádě 15 000 (!) letadel. Dnes už by patrně pisatel takového článku šel v Rusku sedět. Rusko totiž aplikuje zákon, který zakazuje ve věci Velké vlastenecké války jakkoliv zpochybňovat oficiální tvrzení o roli Sovětského Svazu v daném období. Ještě k označení "druhá fronta" - když byly letos oslavy vylodění v Normandii, padla na toto téma poznámka během živého vysílání na ČT. Vojenský historik označil název "druhá fronta" za účelový ruský a komunistický termín, který neodpovídá reáliím. Druhou frontu otevřel sám Hitler v Rusku, dva roky po vypuknutí druhé světové. Je na místě připomenout roli Spojených států - ty na počátku války vedli vnitřní boj s politikou izolacionismu, převládal názor aby USA byly neutrální. Stejně jako pro SSSR i pro USA začal válka s rozdílem několika měsíců v roce 1941 napadením. Byly to však USA které zásobovaly zbraněmi a jinou pomocí koalici bojující proti Hitlerovi, Sovětský Svaz nikoliv a ani ničeho podobného pravděpodobně nebyl technicky schopen. Tohle všechno nijak nesnižuje míru utrpení ruského lidu ani hrdinství jejich vojáků, ale ukazuje to na zcela neoprávněný ublíženecký postoj Ruska vůči západu.
  Skrýt celý příspěvek

 • Nesher
  17:20 04.09.2014

  Jura 99
  Máte pravdu. V přepočtu na počet obyvatel jednotlivých národností mezi "občany" SSSR bylo etnických Rusůl nejméně, a to nejen ve vztahu k válce s III. říší, ale i ve ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Jura 99
  Máte pravdu. V přepočtu na počet obyvatel jednotlivých národností mezi "občany" SSSR bylo etnických Rusůl nejméně, a to nejen ve vztahu k válce s III. říší, ale i ve vztahu ke komunistickému teroru před, během i po válce. Což samozřejmě neznamená, že i tak počet etnicky ruských obětí není obludný.
  Velmi zajímavý, poučný a hlavně i ruskými archívy podložený pohled je kniha historika Timothy Snydera "Kravavé země".
  Z jeho výzkůmy výplývá, že ve sledovaném obodobí (1929-1945), tj. jak doba nejhoršího stalinského teroru, tak i doba válečná, byl počet etnicky ruských obětí při přepočtu na obyvatele té které národnosti SSSR nejmenší. Nejvíce postižené národy (pomineme-li některé kmeny původních obyvatel Sibiře) byly mezi "občany" SSSR tyto: Ukrajinci, Poláci, Krymští Tataří, Čečenci, Kazaši, Baltové, Finové a Bělorusové.
  Skrýt celý příspěvek

 • liberal shark
  17:16 04.09.2014

  malá politologická poznámka
  pravicový - maximální individuální práva, malé daně, velké majetkové rozdíly (vysoká motivace), malé sociální angažmá státu
  levicový - kolektivní ...
  Zobrazit celý příspěvek

  malá politologická poznámka
  pravicový - maximální individuální práva, malé daně, velké majetkové rozdíly (vysoká motivace), malé sociální angažmá státu
  levicový - kolektivní práva, vysoké přerozdělování - mazání majetkových rozdílů (sociální soudržnost), velké sociální angažmá státu
  fašismus - extrémní forma étatismu - stát je vše, občan je nic, o všem rozhodují úřady, co není dovoleno, je zakázáno
  liberalismus - každý ať se stará sám o sebe, jak uzná za vhodné, minimální role státu, co není zakázáno, je dovoleno
  nacionalismus - můj národ je nejlepší
  šovinismus - můj národ je nejlepší, ostatní jsou podlidi
  socialismus - maximální přerozdělování, vše řídí stát, vše se (vědecky :-)) řídí a plánuje, malé majetkové rozdíly
  komunismus - nulová individuální práva, vše je majetkem státu, nikdo nic nemá , nikdo nic nesmí
  maoismus - všechno včetně občanů je majetkem státu, žádné právo neexistuje

  Konkrétní režim je vždy nějakým průsečíkem ekonomické osy (pravice-levice) a formy vlády (liberalismus - fašismus).
  Skrýt celý příspěvek

 • Jura99
  16:45 04.09.2014

  Pěkný článek. Pouze bych si dovolil upřesnit informaci, že za druhé světové mělo padnout 25mil. Rusů. Jednalo se o ztráty všech národů SSSR, ze kterých bylo nemálo mj. Ukrajinců ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Pěkný článek. Pouze bych si dovolil upřesnit informaci, že za druhé světové mělo padnout 25mil. Rusů. Jednalo se o ztráty všech národů SSSR, ze kterých bylo nemálo mj. Ukrajinců (asi 8mil.), Bělorusů (asi 2,5mil) a dalších. Faktem je, že Rusové si utrpení i zásluhu na vítězství dost přisvojují.
  Skrýt celý příspěvek

 • Magister_Peditum
  16:40 04.09.2014

  Nemo: Ehm, kolaboranti? Proč?

  jarpe: Máte vynikající schopnost naprosto ignorovat, co se v článku píše. :-)

  Nemo: Ehm, kolaboranti? Proč?

  jarpe: Máte vynikající schopnost naprosto ignorovat, co se v článku píše. :-)

 • semtam
  16:14 04.09.2014

  "Skutečnost je o to zvláštní, že v boji s nacistickým Německem během druhé světové války padlo 25 milionů Rusů, většinou civilistů. Celkově působí v Rusku kolem 35 – 40 ...
  Zobrazit celý příspěvek

  "Skutečnost je o to zvláštní, že v boji s nacistickým Německem během druhé světové války padlo 25 milionů Rusů, většinou civilistů. Celkově působí v Rusku kolem 35 – 40 extrémistických a neonacistických oragnizací."

  Jen na první pohled. Rusko kdy německá armáda poustoupila nejhlouběji do ruského území, se Rusové ocitly v boji proti fašistickému Německu na východní frontě prakticky sami. Spojenecká hmotná pomoc nikdy nedosáhne na lidskou duši jako pomoc spolubojovníků. Rusové se z toho nejhoršího prakticky museli dostat sami. Už jen tohle je myslím dobrá půda pro nacionální smýšlení. Po rozpadu SSSR považovala nemalá část obyvatel Ruska nově vzniklé státy za "zrádce" protože opustili zemi, jakou tehdejší propaganda vlastně sdělovala si vybojovali krví. V posledních 2 desetiletích, kdy Rusko se vzpamatovává z porážky ve studené válce a vnímá i ne moc přátelské akty svých bývalých nepřátel. Se dá očekávat, že ve společnosti se objeví známky nacionalismu.
  Amnesty international asi nezapočítala nacionalismus v Číně. Tam je dlouhou dobu také citelný. O Severní Korei se traduje velmi silný nacionalismus ve společnosti a zbylé Asijské státy i Afrika nejsou o moc pozadu. Ovšem přes kulturní a historickou odlišnost jsou pro nacionalismus jiné důvody.
  Skrýt celý příspěvek

 • Nemo
  15:47 04.09.2014

  Zajímavý článek, netušil jsem že pošuci tam mají poměrně širokou základnu.
  Ale v jednom se dá souhlasit - současné Rusko je silně ořezané - a celé to je důsledek idealismu ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Zajímavý článek, netušil jsem že pošuci tam mají poměrně širokou základnu.
  Ale v jednom se dá souhlasit - současné Rusko je silně ořezané - a celé to je důsledek idealismu Gorbačova a nedorozumění se Západem který se povýšenecky pasoval na jakéhosi víteze tzv. studené války. V Rusku byl konec železné opony brán jako konec konfrontace a postupného splývání se zbytkem Evropy, proto se hovořilo o společném Evropském domě. Ale už v počátcích to začalo ze Západní strany silně drhnout - NATO se nerozpustilo a naopak s pomocí kolaborantů v bývalých socialistických státech se začlo rozšiřovat pomalu až k branám Moskvy. Naplno se na západě prosadilo mínění nakládat s Ruskem jako s poraženým státem který jen musí přijímat diktát. Ovšem poněkud zapoměli na tisíciletou historii Ruska které se vždy na pokraji zániku dokázalo obrodit.
  Ovšem většina západních politiků to nechápe dodnes a pořád jede v nastavené cestě a jsou zděšení že se "poražený" vzmáhá na efektivní odpor vůči záboru.

  Nezbývá než doufat že vliv extrémních frakcí (a to i v USA) bude potlačen hlasem rozumu, jinak bude na Zemi zle....
  Skrýt celý příspěvek

 • RiMr71
  15:15 04.09.2014

  Liberal shark - ohledně "pravicovosti" těchto šmejdů - přěésně! :)  " charimastický a kontroverzní politik Vladimir Žirinovskij."

  Tak já nevím, mě připadá charismatický ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Liberal shark - ohledně "pravicovosti" těchto šmejdů - přěésně! :)  " charimastický a kontroverzní politik Vladimir Žirinovskij."

  Tak já nevím, mě připadá charismatický asi jako Ovar na Hradě, asi záleží na hodnotiteli :)
  Skrýt celý příspěvek

 • jarpe
  15:03 04.09.2014

  No podle toho co se děje na východní Ukrajině, je jen dobře, že toho byl Krym ušetřen. Kdyby se nepřipojili k Rusku, tak by teď vedli krvavou válku proti armádě nelegální ...
  Zobrazit celý příspěvek

  No podle toho co se děje na východní Ukrajině, je jen dobře, že toho byl Krym ušetřen. Kdyby se nepřipojili k Rusku, tak by teď vedli krvavou válku proti armádě nelegální vlády.
  Ta první věta ve mě vyvolává dojem, že protože v Ruském parlamentu sedí extremisti, tak Ukrajinská vláda může být fašistická.
  Skrýt celý příspěvek

 • petres
  14:26 04.09.2014

  Rusové to mají nějak pomíchané viz fašismus - nacismus (nacionální socialismus). V Sovětském svazu potažmo současném Rusku se hitlerovský režim v čele s NSDAP ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Rusové to mají nějak pomíchané viz fašismus - nacismus (nacionální socialismus). V Sovětském svazu potažmo současném Rusku se hitlerovský režim v čele s NSDAP (Nationalsozialistische Deutsche Arbeiterpartei - Národně socialistická německá dělnická strana),označuje jako fašistický. Oba -ismy vyrůstaly z pravicově nacionalistických i levicově socialistických kořenů, jenom zemí původu a některými akcenty se liší. Jak vidíme fašista je v Rusku ta největší nadávka (vzhledem k jejich historii II. svět. válce). Národní socialista by moc připomínal ten jejich internacionální socialismus.
  Skrýt celý příspěvek

 • liberal shark
  13:59 04.09.2014

  Čekám pořádnou komentářovou smršť :-).
  Jeden dotaz: z jakého důvodu je LDSR označována za extrémně pravicovou ? Prosazuje snad extrémní privatizaci, snížení daní, minimální úlohu ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Čekám pořádnou komentářovou smršť :-).
  Jeden dotaz: z jakého důvodu je LDSR označována za extrémně pravicovou ? Prosazuje snad extrémní privatizaci, snížení daní, minimální úlohu státu a přednost individuálních práv nad kolektivními ?
  Skrýt celý příspěvek

 • Vrata
  13:56 04.09.2014

  p. Grohman: velky dik za clanek. Takovou informaci jsem postradal jiz nejmene nekolik mesicu, ne-li let. Mimochodem, abych rozproudil diskusi, domnivam se, ze soucasne pravoslavne ...
  Zobrazit celý příspěvek

  p. Grohman: velky dik za clanek. Takovou informaci jsem postradal jiz nejmene nekolik mesicu, ne-li let. Mimochodem, abych rozproudil diskusi, domnivam se, ze soucasne pravoslavne Rusko nema zebrickem hodnot k Islamu moc daleko. Zduvodneni pozdeji, az budu mit cas.
  Skrýt celý příspěvek