Ruský neonacismus a pravoslavný extremismus

Foto: Jedna z ruských neonacistických skupin při pochodu v ruský státní svátek - Den národní jednoty. / romea.cz
Jedna z ruských neonacistických skupin při pochodu v ruský státní svátek - Den národní jednoty. /  romea.cz

Ruský prezident Vladimír Putin připojení Krymu k Rusku vysvětloval nutností ochránit ruské obyvatele Ukrajiny před fašistickou vládou v Kyjevě. Přitom v ruské státní Dumě sedí poslanci s extremistickými a antisemtickými názory, kteří mají blízko k neonacistickým skupinám.

Liberálně-demokratická strana Ruska

Nejznámější nacionálně zaměřenou politickou stranou v Rusku je Liberálně-demokratická strana Ruska LDSR (Либерально-Демократическая Партия России). Předsedou strany je charimastický a kontroverzní politik Vladimir Žirinovskij.

Strana je označována jako krajně pravicová a nacionalistická. LDSR prosazuje ruský nacionalimus a imperialismus. V jejich stanovách najdeme požadovek na anexi Polska, Aljašky a Finska podle hranic carského Ruska.

Dále LDSR požaduje kontrolu státu nad půdou, zákaz „netradičních náboženských sekt”, státní vlastnictví ekonomicky strategických odvětví a radikální reformu justice. Předseda strany Žirinovsky také proslul protižidovskými výstupy, ačkoliv bylo poukazováno na jeho židovský původ.

Pochod ruských extremistických a neonacistických skupin v Moskvě. / d-i-a-s

LDSR je významnou politickou silou v ruské Dumě. Při posledních volbách ji v roce 2011 volilo 7 664 570 Rusů (tj. 11,67 %), což ji přineslo v ruské Dumě 56 míst ze 450 poslanců. Oproti volbám v roce 2007 došlo k nárustu o 2 miliony hlasů.

Ruští neonacisté

Těžko pochopitelná je velikost neonacistické základny v Rusku. Odhady Amnesty International v roce 2008 mluvily o až 85 000 aktivních ruských neonacistech, což je polovina odhadovaných neonacistů na celém světě. Celkově působí v Rusku kolem 35 až 40 extrémistických a neonacistických oragnizací.

V boji s nacistickým Německem přitom během druhé světové války padlo 25 milionů Rusů, většinou civilistů.

Hajlovaní v Moskvě. V Rusku je největší počet neonacistů na celém světě. / d-i-a-s

Ruským neonacistickým skupinám jako Ruská národní socialistická strana ( Русская Национальная Социалистическая Партия ) nebo Ruský národní svaz (Ру́сский Национа́льний Сою́з) se přičítá řada vražd neruských obyvatel. Jejich členové procházejí bojovým výcvikem a řada z nich pracuje u policie nebo vojska.

Jen do dubna letošního roku ruská policie řešila osm rasově motivovaných vražd. Obětí ruských neonacistů se stal 18. dubna například dvaatřicetiletý občan Tádžikistánu Machmadkarim Džalilov. Kolemjdoucí ho našli ležet na ulici s podřezaným hrdlem.

Letos v březnu stanuli před moskevským soudem dva školáci, žáci 8. a 9. třídym ve věku 15 a 17 let, kteří byli usvědčeni z toho, že loni v září brutálně zavraždili občana původem ze střední Asie v Izmailovském parku v ruské metropoli. Chlapci si na oběť počíhali a ubili ji k smrti basebalovou pálkou a kopy nohou.

Jak potvrdila ředitelka nevládní organizace Sova Galina Koževnikova, v Rusku došlo jen za první tři měsíce letošního roku nejméně k osmi rasově motivovaným vraždám a více než 29 vážným zraněním po napadení občanů skupinkami neonacistů. Od roku 2004 do roku 2012 (oficiálně) došlo v Rusku k 549 rasově motivovaným vraždám a skoro 3500 vážným zraněním ne-Ruských obyvatel.

Koževnikova zdůraznila, že ve skutečnosti může být počet zabitých a zraněných několikanásobně vyšší, protože policie a soudy kvalifikují trestné činy jako extremistické jen v malém procentu případů.

Slovanský svaz

Jednou z nejnebezpečnějších ruských organizací, která předstírá příslušnost k Ruské pravoslavné církvi, je Slovanský svaz (Славянский Союз). V řadách Slovanského svazu působí asi 70 000 členů. Skupina byla v roce 2010 v celém Rusku zakázana, ale od té doby působí v podzemí.

Foto: Ruská neonacistka na Den národní jednotyRuská neonacistka na Den národní jednoty. / d-i-a-s

Noví členové této agresivní sekty jsou přijímání v rámci obřadů, připomínající pohanské nebo germánské slavnosti za přítomnosti duchovního vůdce Mnicha Bohumila II., kterému členové říkají Vladyka. Jeho občanské jméno je Vladimir Goljakov a oficiálně se vydává za pravoslavného kněze.

Slovanský svaz má vlastní uniformy s písmeny SS na nášivkách a vlajku s mírně pozměněnými motivem svastiky, tzv. Svargy na rudém pozadí. Jeho členy jsou kromě jiného i bývalí důstojníci armády, se zkušenostmi z válečných konfliktů.

Současné Rusko je nepřirozený odřezek ze svaté všeslovanské Rusi. Bělorusko, Malorusko (západ dnešní Ukrajiny), země, kdy žijí Lechové (Polsko), Slováci, Češi, Srbové, Chorvati – ta slovanská území si všechna vezmeme zpátky a nic nám v tom nezabrání,“ říká Vladyka na kameru v ruském dokumentárním filmu Ruští nacionalisté Petrohradu.

Pravoslavná hlídka v ulicích Moskvy / Komsomolskaja Pravda

Ruská pravoslavná církev

Neklid v Rusku vzbuzuje také mocná Ruská pravoslavná církev, která je obviňována z pravoslavného extremismu, xenofobie, antisemitismu a z vyvolávání ultranacionalistických nálad.  Mezi její cíle patří například zákaz potratů, antikoncepce, předmanželského a nemanželského sexu a také toho, aby ženy v Rusku nesměly chodit v šortkách.

Doufám, že se nyní nalézáme na správné cestě v procesu formulování dostatečně tvrdých norem chování, které budou přijatelné pro naši společnost a které se budou lišit jak od západních pravidel, tak od pravidel, přijatých v islámském světě,“ řekl před dvěma lety vysoký představil R uské pravoslavné církve Vsevolod Čaplin.

Pravoslávna církev skrze skupinu Svaté Rusko organizuje i speciální hlídky, které nezávisle na policii hlídají pořádek v Moskvě i dalších městech. Členové jsou pravoslavní věřící.

Naše země má plné právo, bez ohledu na kohokoliv, takovéto normy zavést,“ řekl v roce 2012 Čaplin. Současně vyjádřil naději, že se „pravoslavné hlídky“ objeví ve všech ruských městech, včetně těch, kde tvoří většinu muslimové.

Členové hnutí „Svaté Rusko“ pořádají výcvikové tábory, kde se učí používat zbraně. /  Ruská sociální síť VKontakt

V Rusku operuje stovka nových ortodoxních hlídek, aby chránila církevní majetek i památky," řekl před rokem vůdce hnutí Svaté Rusko Ivan Ostrakovskij. „Byl to případ Pussy Riot, který nás zmobilizoval, abychom bojovali proti zlu ohrožujícímu Rusko."

Ve skutečnosti si však „pravoslavné hlídky“ chtějí přisvojit mnohem větší práva. Vedoucí oddělení vztahů církve a společnosti Moskevské patriarchie ruské tiskové agentuře RIA Novosti řekl, že hlídky budou celkově dohlížet ve večerních hodinách na veřejný pořádek a dodržování pravoslavných norem chování, kdekoliv v místě svého působení.

Některá ruská média přirovnávají záměr vytvořit pravoslavné hlídky k existenci náboženské policie v islámských zemích, především v Iránu a Saudské Arábii, v nichž není náboženství oddělené od státu.

Zdroj: Romea.cz, Český rozhlas
 

Nahlásit chybu v článku


Související články

Irák: Šíitsko-sunnitská občanská válka?

V současném Iráku jde více než o vzestup islámského hnutí IS (Islámský stát). V Iráku se najevo ...

NÁZOR: Twitter ani Facebook dívky domů nepřivede

Už je to mnoho týdnů, co se mluvilo o dívkách unesených islamistickou skupinou Boko Haram v Nigérii. ...

Válka je droga a závislost se platí smrtí

Za posledních několik dní byl jeden novinář popraven (James Foley) a druhý osvobozen (Peter Theo ...

Dějiny Ukrajiny I: První kmeny na území Ukrajiny

Účastníci tábora prokremelských mládežníků darovali prezidentu Putinovi globus s růžovou mapou. ...

Zvýraznit příspěvky za posledních:

 • ToHer
  21:19 15.02.2015

  Děkuji za odvážný článek. Je radost vidět, že někdo má odvahu popsat skutečný stav věcí a nesnaží se podlézat řvounům a rváčům. Doufejme, že odvážných lidí bude dostatek na ...Zobrazit celý příspěvek

  Děkuji za odvážný článek. Je radost vidět, že někdo má odvahu popsat skutečný stav věcí a nesnaží se podlézat řvounům a rváčům. Doufejme, že odvážných lidí bude dostatek na zastavení šíření fašizmu (jak ruského, tak i jiného) a muslimského terorizmu. Samozřejmě že všichni Rusové nejsou fašisti, tak jako všichni Němci ve 20 století nebyli fašisti, ale ti, kteří fašizmus nechtějí vidět jsou také spoluviníci.

  Ještě jednou DÍKY za článek.Skrýt celý příspěvek

 • Staršij seržant
  20:07 14.10.2014

  To Ultramarinus tak z Vaším povolením, dovolím si ještě trochu popindat, ok. Velice Vám děkuji za trefný a velice INTELIGENTNÍ poznámky o mé znalostí Č.J. Máte pravdu, ...Zobrazit celý příspěvek

  To Ultramarinus

  tak z Vaším povolením, dovolím si ještě trochu popindat, ok.

  Velice Vám děkuji za trefný a velice INTELIGENTNÍ poznámky o mé znalostí Č.J.
  Máte pravdu, fakt. Tvrdě na tom pracují.

  Nechápu proč si myslíte, že někoho zde poučují? Ale možná to tak i vypadá.
  Například, u už 100x zde zmíněné tragédie hladomorů, už zaznělo, u Vás - SOVĚTSKÁ kolektivizace. Ne RUSKA, ale SOVĚTSKÁ.
  že by to bylo moje poučování?

  Proč TAM (UA ?) žiju, a proč neodstěhuji TUDY (do Ruská?).
  tak mně připadá táhlé otázka POD Vaší úroveň....
  tak do majdanu jsem vůbec o tom neuvažoval.....
  a proč bych měl? UA byla demokratickým státem, ekonomický prosperujícím....
  a hlavně, tam byl KLID... No, občas ve Lvově, rozbili držku nějakému veteránů 2WW, ale to tak- drobnosti.
  Proč by měl stěhovat do RU? Moje názory Vám připadají "rusackymi"- asi proto, ze jo?
  tak jsem měl lepší variantů - do EU, ČR....
  celá UA sedí na zabalených kufrech, čeká bezvízový vstup do EU...
  za to, vlastně, i pálili gumy na majdanu.
  posunuli Ukrajincům vstup do nedohledu.
  počkám...
  Vám stačí táhlé odpověď na Vaší INTELIGENTNÍ otázku?
  jo, tohle Vaše inteligentní/demokratické heslo "ne souhlasíš s námi -odstěhujete do RU! ". A křičí to i obyčejný UA lid, pravý Evropani...
  tak já nesouhlasím s dnešní vládou, legitimní, po "legitimním" majdanu.
  tak, to máte pravdu, na základě demokratických hodnot, musím odstěhovat. :-)

  vrátím se k Vaše poznámce o chlebů/solí, jak to tam šetřili, protože pomatovali kolektivizací.
  tak Západní UA , která v té době kolektivizace, vlastně UA ještě i nebyla.
  paradoxně, Galicie stála části UA, pardon- části Ukrajinské Sovětské Socialistické Republiky, díky okupace SSSR.
  Ne, mýlím se?
  napravte mně, vážně.

  obdivují Vaše znalostí historií UA a RU, SSSR. Vážně!
  Vaše poznámka o ULR- myslíte období občanské války po bolševickém převratů /revoluce?
  tak to je historický fakt, bez debat. Ale proč tvrdíte, že to udusili RUSY???
  že by v bolševické straně ne byli Ukrajinci?
  tak to nemůžu s Vámi souhlasit.
  a proč "krve žádoucí" bolševické Rusý "pustili" Finsko?

  přiznávám se, že já , intelektem RU "houpacího medvěda" nepochopil Vášu poznámku ohledně "spolupráci /nespolupráci" Ukrajinců s Němci během 2WW.
  myslíte Banderu?
  já by byl velice opatrný v tom... Smrdí to stejně jako Katyn, vražda Poláků
  a nechápu, proč UA vytáhla zrovna Banderu, jako symbol nového, scasneho života?!!!
  podlé Vás, mel by já chodit po Praze s obrazem Bandery, v UA lidovém kroji?
  pak pro Vás já byl by pravým Ukrajincem, Evropanem??? !
  tak to ne zvládnu, fakt !

  souhlasím s vaším hledáním "100%" pravdy na netu.
  z Vašich komentářů pochopil jsem, že je jediná Pravda, a to jenom ta Vaše.

  samozřejmě, moje plácání nemůže rovnat se , mít stejnu váhu jako Video v samotném článků od autora, i když stejně ukazují na nacky, jenom z UA, protože jsou jenom RUSACKY nackove, že jo?
  to mně Fakt hlava nebere- kde jste vyčetl, ze jsem vychvalují RU nacky?Skrýt celý příspěvek

 • Staršij seržant
  17:29 14.10.2014

  To Jecchus

  P.S. pro Vás mám odpovědi níže 14.10.14 v 17.27 a 16.10

  To Jecchus

  P.S. pro Vás mám odpovědi níže 14.10.14 v 17.27 a 16.10

 • Staršij seržant
  17:27 14.10.2014

  To Jecchus BINGO!!! tak Vy jste mně, konečně, chytil!!! Velice jednoduše jste mně rozluštil - samozřejmě, moje národnost je KGB/FSB ! Jak jinak, že jo?! a Vaše přesvědčení ...Zobrazit celý příspěvek

  To Jecchus

  BINGO!!!
  tak Vy jste mně, konečně, chytil!!! Velice jednoduše jste mně rozluštil - samozřejmě, moje národnost je KGB/FSB ! Jak jinak, že jo?!

  a Vaše přesvědčení vůbec není paranoidní!!! Ne-ne-ne! Fakt!
  Vždyť Vy Jste už víc než 0,5 roků sledujete moje komentáře ( vlastně, už jste můj fanda, ne ;-) ). A Vaše přesvědčení je celkem logické, ne?
  - napsal jsem o UA nackach- BINGO! - určitě seržant RUSÁK!
  - hodil jsem odkaz na vzdělané UA školáky (a to po dlouhém mlčení)- tak 100% seržant RUSÁK!
  -velice opatrně jsem psal o Boeingů - tak seržant nejenom RUSÁK,ale i agent KGB! (vono to jedno, že už v EU mluví se, ze to smrdí, že jo?)
  - tvrdím, pořád, že majdan, je převrat, ne REVOLUCE- co se ten Rusák dovoluje, hajzl jeden! ( a to říkají v EU šišky většího kalibrů, ale to jedno, že jo?)
  - psal jsem, že neschvalují Krym - aha! To je maskovací manévr putinovskeho agenta!
  atd...
  ne, Vy nejste paranoidní, ne!
  to já, paranoik, a lhář - nepřiznávám Vám, osobně, svou národnost!
  Hrůza! Vždyť Vy chcete po mně takovou maličkost, to je tak normální, to je jeden ze základů lidské inteligence.
  to já mám paranoidní obavy z "neexistujících" UA nacku, z pravého sektoru. Voní prostě NEJSOU! A basta!
  a když i jsou, tak to jsou maličké skupinky jednotlivců, kteří nikomu neubližují, čokolády na majdane rozdávaly policistům, a na Donbase ženám kytičky....

  a teď vážně - CO je pro ruského, anti Evropského, proti Českého v mich komentářích?
  a proč Vám, zrovna Vám, musím přiznat svou národnost ?
  nemusíte mně věřit, stačí myslit, a "nezapínat blbecka"...Skrýt celý příspěvek

 • Staršij seržant
  16:10 14.10.2014

  To Ultramarinus a Jecchus Pánové, velice se Vám omluvám - nestihnul Vám odpovědět včas, sorry! Byl jsem zaměstnán plněním tajného úkolů !!! v noci, v lése, v zemljance, na ...Zobrazit celý příspěvek

  To Ultramarinus a Jecchus

  Pánové, velice se Vám omluvám - nestihnul Vám odpovědět včas, sorry!
  Byl jsem zaměstnán plněním tajného úkolů !!!

  v noci, v lése, v zemljance, na přesně neurčeném místě, někde v Brdech, jsem dostával šifrované instrukce jak správně mám ovlivnit veřejné mněni občanů EU, ČR, a zvlášť čtenářů AN!!! A k tomu jsem dostával šifrované videonahrávky "pro Putinovskeho", a " pro Ruského" charakterů ob událostech na Ukrajině.... ( pánové, upřímně, nechápu, proč to mně posílají- to všechno je volně přístupné na netu... Ale nikomu to neříkejte, ok. Tssss!)
  Pak jsem ráno odskočil do Kyjeva, k budově UA Parlamentu. Tam jsem provedl provokace- zorganizoval bitku převlečených za UA nacionalistů ruských vojáků z policií.
  o tom už píšou i v ČR médií.
  ale ta provokace moc nepodařila se.... Došli mně Molotovy... Sakce, však víte...
  a teď už jsem zpátky, a postupně Vám odpovím, ok.

  Staršij seržant KGB/FSB, gardový placený inet/troll Ivan Ivanov.Skrýt celý příspěvek

 • Ultramarinus
  11:47 14.10.2014

  Cekat 100% pravdu na www foru je zbozne prani, nema to tedy moc cenu vycitat. S.s posilal odkazy zdroju a videi pro podporu jeho tvrzeni, coz je asi tak nejbliz verohodnosti, co se ...Zobrazit celý příspěvek

  Cekat 100% pravdu na www foru je zbozne prani, nema to tedy moc cenu vycitat. S.s posilal odkazy zdroju a videi pro podporu jeho tvrzeni, coz je asi tak nejbliz verohodnosti, co se tu muze ocekavat.

  I kdyby byl ve skutecnosti putinova babicka v zoldu kgb, stvala by me vic gramatika cj a presvedceni, ze pravo na obranu pred vykonstruovanou hrozbou nacku ukrajinskych, opravnuje nacky ruske (byt inteligentnejsi v tom, ze nemavaji emblemy 3.rise) k prihodne nacasovanym "anslusum".

  Kdyby byl rus, moc se toho nezmeni. Je rozdil mezi rusy jako jednotlivci a ruskem, jako rezimem, proto neni fer predpokladat, ze co rus, to utlacovatel

  Narozdil od zlateho ruska si tu ale muze zatim pindat kdo chce co chce, takze je v debate z definice treba ocekavat i tyto nazory.Skrýt celý příspěvek

 • Jecchus
  09:44 14.10.2014

  Staršij seržant: Já Vám nevěřím ani slovo. Mluvíte pořád v hádankách a podle mého odmítáte sdělit co jste zač. I toho nakonec deklarovaného Krymského Tatara vlastně zpochybníte ...Zobrazit celý příspěvek

  Staršij seržant:

  Já Vám nevěřím ani slovo. Mluvíte pořád v hádankách a podle mého odmítáte sdělit co jste zač. I toho nakonec deklarovaného Krymského Tatara vlastně zpochybníte tím, že jste navíc i "Bělorus , Gruzínec, Žid, atd asi 150 národnosti bývalého SSSR"... Co to jako má být?

  Když jste se tu před cca. 0,5 rokem (možná i víc) objevil, všude jste tvrdil, že nejste Rus. Následně cca. 2 - 3 měsíce nazpět jste v jedné diskuzi uvedl, že Rus jste. Tak jak je to tedy?

  Vyplývá z toho jen jedno - jste nejspíš lhář.

  Ne že by národnost byla nějakým prubířským kamenem názorů, a posuzoval bych podle ní lidi, ale dokládá to Vaše lži. Jaká je pak vaše důvěryhodnost...?

  Ani bych se nedivil, kdyby Vaší národností bylo KGB/FSB, i když je to trochu paranoidní... Anebo nějaký z těch placených diskutujících...?Skrýt celý příspěvek

 • Ultramarinus
  23:57 13.10.2014

  Vtipné. Alespoň to zábavnou formou vysvětluje (ne)znalost české gramatiky. Na druhou stranu, jestli se česky učíte jenom proto, abyste vzdělával čechy na tomto fóru, přijde mi to ...Zobrazit celý příspěvek

  Vtipné. Alespoň to zábavnou formou vysvětluje (ne)znalost české gramatiky. Na druhou stranu, jestli se česky učíte jenom proto, abyste vzdělával čechy na tomto fóru, přijde mi to nejenom zbytečné, ale i trochu nevychované.
  Předpokládám, že byste měl na čecha na ukrajinském fóru, po kterém by bylo umění číst text a vysvětloval by vám, jak dobře se měli Sudetští češi v Adolfově německu, zhruba podobný názor.

  Pokud je to tak jak píšete a nejde o prohlášení do větru, proč na Ukrajině plné zlých utiskovatelů SAKRA žijete, proč jste se před 10 nebo více lety neodstěhoval tam, kde teče v řekách čokoláda, lidé jsou svobodní až hanba, vydělávají zasloužené miliony a VŠICHNI milují menšiny s jejich právy (do Ruska)? Nebo kamkoliv jinam, už 10 let je cestování a stěhování normálně možné...

  Co se vítání chlebem a solí týká, Němce tam tímto způsobem nevítali, protože si ještě dobře pamatovali hladomor před sedmi lety způsobený násilnou sovětskou kolektivizací zemědělství, který za sebou zanechal podle některých odhadů až 5 milionů mrtvých (tj asi 1/6 celku obyvatelstva té doby), takže nejspíš chlebem neplýtvali. Na druhou stranu, vzhledem k tomu, že i první ukrajinský stát (ULR) byl dobyt rusy po pouhých 2 letech existence, a vzhledem k tomu, že Němci Ukrajincům do té doby v podstatě ještě nic špatného udělat nestihli (ani je nestihli přesvědčit že ty své genocidní kecy o slovanech myslí smrtelně vážně).
  Na druhou stranu, ukrajinská politika se od té německé snažila odtrhnout, když zjistila co je spojenec vlastně zač. Kydat na Ukrajinu "nacismus" je stejně pitomé, jako jej kydat na slovensko, nebo čechy. "neo" nacismus je už zase jiná, ale i tak jsou buď ukrajinští Neonacisté naprostí břídilové, když nedokáží vyhladit oponující část obyvatelstva ve chvíli kdy mají 100% kontrolu nad územím a těžkou armádní výzbroj, nebo jim o tento typ vyhlazování prostě nejde.

  Tlupy mladých idiotů s basebalovými pálkami nejsou vynálezem ukrajinských nácků - stejné bandy sviní ozbrojených vybavením nakoupeným v železářství a sportovních potřebách, které bezpečnosti zrovna nepřidají se potulují i v ČR.Skrýt celý příspěvek

 • Staršij seržant
  22:51 13.10.2014

  To Jecchus

  :-(

  jsem Krymský Tatar, manželka Ukrajinka.
  jsem Bělorus , Gruzínec, Žid, atd asi 150 národnosti bývalého SSSR.
  na Vás výběr, prosím

  To Jecchus

  :-(

  jsem Krymský Tatar, manželka Ukrajinka.
  jsem Bělorus , Gruzínec, Žid, atd asi 150 národnosti bývalého SSSR.
  na Vás výběr, prosím

 • Jecchus
  22:45 13.10.2014

  Staršij seržant:

  Takže jste tedy Ukrajinec anebo Ukrajinec - Volyňský Čech?

  Staršij seržant:

  Takže jste tedy Ukrajinec anebo Ukrajinec - Volyňský Čech?

 • Staršij seržant
  22:42 13.10.2014

  To Jecchus už jsem to zde několik krát řekl - NE! Nejsem RUS, ne etnicky, ne podle pasu ! Vzhledem k tomu Vašeho příspěvků, nemůžu odpovědět jednoznačně, sorry! co když ...Zobrazit celý příspěvek

  To Jecchus

  už jsem to zde několik krát řekl - NE! Nejsem RUS, ne etnicky, ne podle pasu !

  Vzhledem k tomu Vašeho příspěvků, nemůžu odpovědět jednoznačně, sorry!

  co když jsem Volyňský Čech? Kterému nic nehrozí.....
  na rozdíl od Ultramarinuse, kterému hrozí celé RU, tak mně skutečně jde o život, a fakt mám strach něco prozradit.....

  to fakt nikoho nenápadné, že jsem Ukrajinec?

  a jo, to není možné! Ukrajinec vždyť nemůže mluvit proruský! Že jo?!
  Ukrajinec nemůže bit NE PATRIOTEM! Že jo?!
  němečtí antifašisté, tím pádem, také byli NEPATRIOTI???!!!

  a co je proruského v mojich komentářích???!Skrýt celý příspěvek

 • Staršij seržant
  22:24 13.10.2014

  To Ultramarinus tak uznávám, nemám na Vás, fakt nemám sílu s Vámi debatovat...... ale v určitých věcích s Vámi, paradoxně, souhlasím - nemá cenu řešit, kdo je větší nacek. Ja ...Zobrazit celý příspěvek

  To Ultramarinus

  tak uznávám, nemám na Vás, fakt nemám sílu s Vámi debatovat......

  ale v určitých věcích s Vámi, paradoxně, souhlasím - nemá cenu řešit, kdo je větší nacek. Ja o to "proruský" zde ani nesnažím se, chci jenom ukázat na jednostrannost podání info, nic víc.

  a zbytek Vašeho komentářů - hrozba Vaše rodině, předpokládám RU?
  tak k tomu už zde článek byl..... Tak mně se zdálo, že ta hrozba vyšla tak nějak ne hrozbou....

  a o tom jak UA nackove " nikomu neublížili"...... - tak , pro mně, už tohle zní nackovsky.
  berte to jako urážku, ne omluvám se.

  odkud se vzalo přesvědčení o tom, ze na UA během 2WW vítali Hitlera chlebem-solí?
  na Západní UA, ano, ale zbytek UA?
  řekněte to Ukrajinců z centrální, východní UA, z Oděsy - slušně plivne Vám do tváří. Aj ti dnešní pro ukrajinské.
  já nemám odvahu rýpat do historií ČR,SR, Československá, ale většina zdejších "gaučových generálů" vi všechno - jak to DOOPRAVDY všechno na UA byloSkrýt celý příspěvek

 • Jecchus
  22:22 13.10.2014

  Staršij seržant:

  Aniž bych to teď chtěl dále rozvíjet, zajímala by mne jedna věc - jste Rus anebo ne?
  Prosím jen o krátkou a jednoznačnou odpověď.
  Děkuji.

  Staršij seržant:

  Aniž bych to teď chtěl dále rozvíjet, zajímala by mne jedna věc - jste Rus anebo ne?
  Prosím jen o krátkou a jednoznačnou odpověď.
  Děkuji.

 • Staršij seržant
  21:58 13.10.2014

  To luftmausmann proč si myslíte, že hádáme se?.... Proč, kvůli čemu?.... Vy nevíte odkud foto, ale tvrdíte, že na ni 100% ruské nacky, a že je to 100% na UA. tak kvůli čemu ...Zobrazit celý příspěvek

  To luftmausmann

  proč si myslíte, že hádáme se?....
  Proč, kvůli čemu?....
  Vy nevíte odkud foto, ale tvrdíte, že na ni 100% ruské nacky, a že je to 100% na UA.
  tak kvůli čemu hádat, že jo?
  a proč si myslíte, že to je Jenom MALÁ skupinka? Co, když to je jenom malá část obrovské armády ruských nacku na UA?
  určitě máte další důkazní foto , kde jsou zabití, nebo zajatí tisíce ruských nacků, který pobílili hrdinové z AZOVů, že jo?!
  ukažte to! Ať cely svět to zná!

  k tomu AZOVů... - vysvětlíte mně prosím, rozdíl mezi neo-nacistem a neo-fašistem, vážně, prosím.Skrýt celý příspěvek

 • Ultramarinus
  21:56 13.10.2014

  Krystofkamaz: Ok, tak až Rusko za Krym zaplatí (například smazáním plynového dluhu Ukrajiny a smlouvou, kterou nebudou dvakrát ročně opravovat v kolonce "cena" přidáním nuly), ...Zobrazit celý příspěvek

  Krystofkamaz:
  Ok, tak až Rusko za Krym zaplatí (například smazáním plynového dluhu Ukrajiny a smlouvou, kterou nebudou dvakrát ročně opravovat v kolonce "cena" přidáním nuly), bude příležitost nevidět situaci jako okupaci.

  Dám příklad. Pokud by se Krym odpojil stejným stylem jako Slovensko a PAK se připojil k Rusku, včetně přítomnosti ozbrojených (libovolně -NE-označených) vojáků mezi obyvatelstvem, NEBYL by to anšlus. Bohužel, tak se to ale nestalo, nebo ano...?Skrýt celý příspěvek

 • Ultramarinus
  21:47 13.10.2014

  Závod o to, kdo je větší nácek je trochu bezpředmětný, když: A) Ukrajinští náckové na Ukrajině ještě (v porovnání s těmi ruskými) svým spoluobčanům v podstatě nic neudělali - ...Zobrazit celý příspěvek

  Závod o to, kdo je větší nácek je trochu bezpředmětný, když:

  A) Ukrajinští náckové na Ukrajině ještě (v porovnání s těmi ruskými) svým spoluobčanům v podstatě nic neudělali - žádné pogromy, vyhlazování, nic takového.

  Jistě, bojuje se, ale umřely tisíce tam, kde žijí miliony, a i ty tisíce většinou pod palbou, a většinou nechtíc - vzhledem k tomu, že umístění těch zbylých stovek tisíců je známé a munice by bylo dost. Nejaktuálnější "zvěrstvo" o kterém byla řeč, bylo 7 mrtvých, z čehož větší půlka byli ozbrojenci protistrany a menší civilisté, kterých tam ale taky MOHLA být celá vesnice, pokud by to byli takoví nácci, za jaké je tu proruští diskutéři vydávají.

  B) Ukrajinští náckové na tohle období vzpomínají proto, protože to bylo jediné krátké období, kdy jim někdo pomohl proti Sovětům/Rusům. A nutno zdůraznit, že když přišli na to, jací jsou nácci hajzlové, měli kuráž se od nich v době WW2 oddělit.

  C) Je celkem jedno kdo je větší nácek ze dvou zemí, když v obou mají nácci nezdravě vysoko znějící hlasy. Mě osobně vadí náckovství v zemi, která je potenciální hrozbou pro ČR a mou rodinu, než v zemi, která si na svoje náckovství vzpomněla ve chvíli, kdy je přestal bavit prezident, co křeslo dostal na základě slibů že půjde na západ, zatímco pak roky východu lízal boty. Následně je z jejich pohledu napadl stát s desetinásobnými zdroji vojáků a peněz. V takové chvíli bez vlajky, kontextu a válečnických dějin stát padne. Bohužel pro světové veřejné mínění, jediné válečnické dějiny které dnešní Ukrajinci mohou považovat za "své" kromě Afghánistánu, jsou z WW2.Skrýt celý příspěvek

 • luftmausmann
  20:57 13.10.2014

  Já nechtěl nic dokazovat jen jsem poukázal na to, že malá skupinka ruských neonacistů bojuje na Ukrajině. Batalion azov neo-nacisti de facto nejsou, spíš bych preferoval slovo ...Zobrazit celý příspěvek

  Já nechtěl nic dokazovat jen jsem poukázal na to, že malá skupinka ruských neonacistů bojuje na Ukrajině.
  Batalion azov neo-nacisti de facto nejsou, spíš bych preferoval slovo ultranacionalisté nebo neo-fašisti.
  Co se týče pravdivosti fotografie, určitě na ní jsou ruští neonacisté, ale samozřejmě nemůžu dokázat kde je vyfocena.
  Nechci se hádat.Skrýt celý příspěvek

 • Staršij seržant
  20:37 13.10.2014

  To luftmausmann a k mému příspěvků níže poprosím Vás podívat se ještě sem- http://m.youtube.com/watch?v=T... to sice není nacisti, ale.... Jsou to mírumilovné ...Zobrazit celý příspěvek

  To luftmausmann

  a k mému příspěvků níže poprosím Vás podívat se ještě sem-

  http://m.youtube.com/watch?v=T...

  to sice není nacisti, ale....

  Jsou to mírumilovné ukrajinská děti! Těsně po majdanu radostně skáčou i vlastenecký skandují - za jednotou UA, RUSAKA NA VĚTEV, KDO NESKÁČE - JE RUSÁK!!!
  Vlají stání UA vlajky, a červeno -černá vlajka "pravyj sektor".
  je! Tak milé!

  ale, asi to video víc hodí k očekávanému poslednímu dílů o historií UkrajinySkrýt celý příspěvek

 • Staršij seržant
  20:13 13.10.2014

  To luftmausmann nepochopil jsem pointu Vašich "důkazů".... žádná svastika, hákové kříže, atd. to by chtělo něco silnějšího, aby dokázat existenci ruských nacku, ...Zobrazit celý příspěvek

  To luftmausmann

  nepochopil jsem pointu Vašich "důkazů"....
  žádná svastika, hákové kříže, atd.
  to by chtělo něco silnějšího, aby dokázat existenci ruských nacku, ne?

  kukněte sem, na hrdincky UA batalión AZOV ( АЗОВ БАТАЛЬОН).
  to nejsou nackove! Ne-ne-ne!!!
  to jsou hrdinové ATO!!!

  http://m.youtube.com/watch?v=F...

  Na video prolhané RU média ukazují záběry německé ZDF,a lžou, že v Německu ti záběry udělali velky rozruch. Že, údajně, erb bataliónu AZOV, je erbem divize "Das Reich".
  zkratka, pomlouvají pravé ukrajinské hrdiny. Rusáci, co chcete?

  ... ale proč to ZDF ukázalo?
  .... zdá se mně, že ten erb byl i na štítech mírumilovných demonstrujících na majdaně....
  ale, to určitě byli putinovske provokatéři, že jo?!Skrýt celý příspěvek

 • luftmausmann
  17:42 13.10.2014

  Ještě bych dodal fotografii a video http://4.bp.blogspot.com/-S6eA... ruští neonacisti ze strany Ruská národní ...Zobrazit celý příspěvek

  Ještě bych dodal fotografii a video
  http://4.bp.blogspot.com/-S6eA...
  ruští neonacisti ze strany Ruská národní jednota - červenec 2014 - jihovýchodní Ukrajina (na Ukrajině odložili svastiky - nahradili je křížem)
  http://www.youtube.com/watch?v...
  to sice není nacista, ale....Skrýt celý příspěvek

Načítám diskuzi...

Stránka 1 z 6