Ruský tank T-14 Armata zahraničním zájemcům v roce 2020

Foto: T-14 Armata / Vitaly V. Kuzmin, CC BY-SA 3.0
T-14 Armata / Vitaly V. Kuzmin, CC BY-SA 3.0

Nový ruský tank T-14 Armata mohou zahraniční zájemci získat již v roce 2020. Pro ruskou tiskovou agenturu TASS to uvedl Vjačeslav Khalitov, náměstek generálního ředitele firmy UralVagonZavod.

“Pokud půjde vše dobře a dostaneme povolení od ministerstva obrany, jsem přesvědčen, že můžeme získat certifikaci pro vývoz (T-14 - pozn. red) do roku 2020, nebo možná dříve,” uvedl Khalitov s tím, že vše bude záležet na zájmu zákazníků.

Před možným prodejem do zahraničí je však nutné T-14 zavést do výzbroje ruské armády. Očekává se, že zahájení sériové výroby tanku T-14 pro ruskou armádu začne v roce 2018.

“Existují postupy pro získání osvědčení o exportní konfiguraci. První etapa vyžaduje ukončení výzkumných a vývojových prací a uvedení bojové techniky do výzbroje. V druhé fázi, pokud nám to povolí náš zákazník - ruské ministerstvo obrany - začneme pracovat na certifikaci pro vývozní konfiguraci tanku. Jedná se o dokument, který nám umožní propagovat vozidlo na výstavách v zahraničí a začít jednat se zahraničními zájemci," řekl náměstek generálního ředitele.

Vývozní verze nepochybně přijde o nejmodernější elektronické a komunikační systémy, systémy řízení palby nebo systémy elektronického boje. Vývozní tanky také často postrádají nejmodernější pancéřovou ochranu.

Podle firmy UralVagonZavod sériová produkce tanku Armata začne v roce 2017 nebo 2018. “Jsme připravení v následujících letech projít výzkumnou a vývojovou částí a zahájit výrobu tanků nové generace v potřebném množství. Sériová výroba Armaty může začít v letech 2017 až 2018,” uvedl Khalitov s tím, že je tak dodržován plán přijatý na začátku roku 2015.

Khalitov také zdůraznil, že UralVagonZavod nebude potřebovat dodatečné zdroje na výzkumné a vývojové práce. “Pokud jde však o další vývoj a vylepšování (T-14 - pozn. red), bude zapotřebí více finančních prostředků. To je předmětem budoucích jednání,” řekl Khalitov.

Další peníze bude nutné například na vývoj specializovaných verzí postavených na pásové platformě Armata.

“Platforma může být použita jako nosič jiných zbraňových systémů - děl, prostředků protivzdušné obrany nebo raketometu. Nabízíme naším klientům velkou rodinu bojových a podpůrných vozidel založených na jednotné platformě,” vysvětlil Khalitov.

Otázkou však je, jako u řady ruské vojenské techniky, jakou rychlostí dokáže UralVagonZavod vyrábět tanky a náhradní díly. Podle oficiálního prohlášení, UralVagonZavod umí vyrábět po plném rozběhnutí sériové výroby až 120 tanků Armata ročně.

Ruská armáda poptává celkově 2300 tanků Armata. Při současném výrobním tempu tak ruská armáda získá všechny tanky do roku 2030.

Výzvou bude také udržet nízké výrobní náklady. Tank T-14 je sofistikovaný zbraňový systém, je tedy velmi drahý. Podle Juri Borisova, náměstka ruského ministra obrany, který je zodpovědný za vyzbrojováni, cena tanku T-14 narostla 2,5 krát oproti předběžným odhadům. Cena jednoho tanku T-14 se odhaduje (neoficiálně) na 400 milionů rublů (7 milionů dolarů).

Nakonec je nutné si také všimnout finančních potíží firmy UralVagonZavod. Firma svým věřitelům v Rusku dluží 1 miliardu dolarů. Firmu již věřitelé, včetně největší ruské banky Alfa Bank, předvolali k soudu, s cílem získat od firmy dlužné peníze.

Prodej tanků T-14 do zahraničí je způsob, jak si UralVagonZavod plánuje vylepšit svou špatnou finanční situaci.

Zdroj: TASS

Nahlásit chybu v článku


Související články

Ruský tank T-14 Armata v roce 2015

Ostře sledovaný projekt nové ruské tankové platformy Armata vstupuje do závěrečné fáze. Nový ruský ...

Ruský tank T-14 Armata stále utajován

Podoba a technické detaily nového ruského hlavního bojového tanku postaveného na univerzální pásové ...

První oficiální fotky ruského tanku T-14 Armata

Ruské ministerstvo obrany zveřejnilo první oficiální fotky ruského tanku T-14 Armata a dalších ...

Ruský tank T-14 Armata: Drahá budoucnost ruské armády

Ruská armáda se připravuje na zavedení nového hlavního bojového tanku T-14 Armata. Tank svými výkony ...

Zvýraznit příspěvky za posledních:

  • Shania
    09:36 16.12.2015

    madrabbit: tam nejde o to co je lepší, ale jakým způsobem jsou ty technologie chráněny. U F22 nejsou, proto je export zakázán. Naprostá většina letadel co teď exportují jsou ...Zobrazit celý příspěvek

    madrabbit: tam nejde o to co je lepší, ale jakým způsobem jsou ty technologie chráněny. U F22 nejsou, proto je export zakázán.

    Naprostá většina letadel co teď exportují jsou lepší letadla než s kterými letá USAF (F-16, F-15)

    F35 nemá žádnou ořezanou exportní verzi.Skrýt celý příspěvek

  • Tonotime
    09:28 16.12.2015

    Rusi v minulej studenej vojne fatálne zaspali nástup výpočtových techník. Aj to nútilo k reforme ZSSR. Niečo v tom smere už znížuju. V súčasnosti mi absentujú správy z Ruska o ...Zobrazit celý příspěvek

    Rusi v minulej studenej vojne fatálne zaspali nástup výpočtových techník. Aj to nútilo k reforme ZSSR. Niečo v tom smere už znížuju.
    V súčasnosti mi absentujú správy z Ruska o vývoji 3D tlačiarní. Na ISS už ich Západ skúšal, ako aj súkromnici SpaceX vyrábajú časti komponentov raketových nosiče pomocou 3D tisku. 3D tisk zavádza aj USA námornictvo. Samozrejme to USA propagandistickí a dezinformáčne zlahčujú aby odviedli pozornosť a podobne. Aj činsky Internetový gigant Alibaba už tiež vo večšom predáva 3D tlačiarne, nejaké lacné jednoduché mi núkali mailom.
    Rusi asi zaspali znovu významný nástup takýchto technologii v priemysle a preto stále problémy s množstvom výroby tankov.
    Momentálne sa asi priveľmi sústredili na zníženie náskoku vo vývoji bezpilotných dronov. Čítal som kritiku z Ruských zdrojov, že tam zaspali.
    Dá sa očakávať, že armády budú opúšťať strategiu vývoja tankov v blízkej budúcnosti.
    Proste na každý pancier sa našli protizbrane. A tie sú omnoho lacnejšie ako samotné tanky.
    Tanky sú pomalé. Všade sa nedostanú. Obmedzujú ich pohyb napríklad mosty, vodné prekážky, hory. Na manévroch USA víťazili helikoptery v súbojoch s tankami v pomere 12:1. Helikoptera može vystreliť na tank s poza kopca a zmiznúť skor ako dopadne raketa na tank.
    A to sme ešte nie je pri bezpilotných dronoch.
    ... Cena jednoho tanku T-14 se odhaduje (neoficiálně) na 400 milionů rublů (7 milionů dolarů)...
    Za tú cenu ide vybaviť armádu oveľa účinnejšími a pohyblivejšími dronmi.
    Dronu možu predstavovať aj podporu letectva, pozemnej armády, prieskum, bombardovanie a podobne.
    K podobným skusenostiam musia spieť aj Rusi, ako aj ich výsledky na manévroch.
    Postupovanie predaja do zahraničia najmodernejších Ruských tankoch skor vidím ako končenie so strategiami ťažkých pancierových jednotiek v Rusku.
    Nemávali ani vo zvyku predávať svoje najmodernejšie strategické zbraňové systémy.
    Ich armáda ich už nepotrebuje v takých počtoch ako v minulosti firmy UralVagonZavod rátali a preto sú v ťažkostiach.
    Rusi si cez Sýrii uvedomujú asi, že viac musia vraziť do invazného námorníctva.
    V ponorkách síce držia krok s USA ale v hladinovom námorníctve fatálne zaostávajú.
    Na tankoch ťažko dohrnú naspeť do Európy, Pobalstkých štátikov, Poľska,SR,ČR lebo by to znamenalo 3 svetovú. Tam nie je už veľa priestoru možnosti lebo sme aj v EU.
    Rusi sa musia sa angažovať ako suprveľmoc inam, smerom na Juh do Ázie, na Východ do Ázie a do Latinskej Amerike. Aj kvoli ekonomike. Ale na to potrebujú silnejšie hladinové námornictvo. Aj Čína v tom smere prudko posiľuje.Skrýt celý příspěvek

  • Vrata
    09:16 16.12.2015

    pks: - zbavíme se +-400 BVP a nahradíme je desítkami modernějších kousků Pokud vim, tak vetsina techto BVP jsou davno ulozenky - odhaduji, ze BVP2-kami jsou vybaveny cca 2 ...Zobrazit celý příspěvek

    pks:
    - zbavíme se +-400 BVP a nahradíme je desítkami modernějších kousků
    Pokud vim, tak vetsina techto BVP jsou davno ulozenky - odhaduji, ze BVP2-kami jsou vybaveny cca 2 mechanizovane prapory, tedy asi 60 ks, maximalne bude ve sluzbe do 100ks. 100ks Panduru nenahradilo cca 400ks BVP1,2 ale jenom cca 100ks BVP1,2, tedy vymena kus za kus. 2 lehke motorizovane prapory s IVECO LMV nejsou nahrada za tezke mechanizovane jednotky.

    - PVO systémy KUB s dosahem 23km nahradíme modernímy systémy RBS-70 Saab Bofors Dynamics s dosahem 8km dálky a 5800m výšky
    KUBy, pokud vim, nemaji byt nahrazeny RBS-70-kami ale maji byt modernizovany novymi strelami zapadni provenience (s tim, ze jiz dnes je elektronika obmenena). RBS-70 nahrazuje spise kratkodosahove Strela 10.

    To, ze mame mene techniky je proste dusledek zmeny rezimu i politickych podminek. Pokud vim, tak treba Rakousko nebo Madarsko jsou na tom v poctech aktivni techniky podobne. 8-krat vetsi Nemecko ma cca 200 tanku, tedy relativne mene nez my. Belgie snad zrusila tanky uplne. To je proste celoevropsky trend. Oni i Rusove tusim redukuji pocty tanku z puvodnich cca 20 tisic na (velmi zhruba - ted se mi nechce jit do literatury) cca 5tis aktivnich kusu. Pritom pocet Ruskych tanku v aktivni sluzbe priblizne odpovida poctu tanku USA. Rusove si akorat ponechavaji vetsi pocet ulozenek, ale to je stejne jako u nas (30ks modernizovanych tanku v aktivni sluzbe a cca 100ks ulozenek, Nemci maji tento pomer cca 200:200).Skrýt celý příspěvek

  • madrabbit
    08:56 16.12.2015

    OT - ořezané verze jsou "normální" USA mají pravidlo, že nesmějí prodat zbraň, která je lepší než jejich - proto padl export F-22. Takže ruské E verze jsou celkem ok, pokud to ...Zobrazit celý příspěvek

    OT - ořezané verze jsou "normální" USA mají pravidlo, že nesmějí prodat zbraň, která je lepší než jejich - proto padl export F-22. Takže ruské E verze jsou celkem ok, pokud to zákazník akceptuje.Skrýt celý příspěvek

  • Clanek
    08:54 16.12.2015

    Jen k te ruske ekonomice. Nemyslim si ze by ony predpovedi ekonomove vypousteli kvuli konfliktu na ukrajine jako takovemu, jen prisel v case kdy sli do kopru ceny ropy a cena ropy ...Zobrazit celý příspěvek

    Jen k te ruske ekonomice. Nemyslim si ze by ony predpovedi ekonomove vypousteli kvuli konfliktu na ukrajine jako takovemu, jen prisel v case kdy sli do kopru ceny ropy a cena ropy je temer v prime umere s prijmama ruske ekonomiky. Diky bohatym letum minulych melo a jeste stale ma Rusko nejake rezervy (jak financni, tak munice), ktere mu ted prichazi sakra vhod, ale ty nevydrzi vecne (od toho ten odhad jednoho roku) a je jedno jestli to bude rok, dva, nebo tri. Pokud se udrzi cena ropy na dnesnich cenach nekolik let tak ma Rusko velky problem.
    Tvrdit na zaklade toho ze titanik stale pluje (ikdyz raketove nabira vodu) ze "Tak na tom jejich ekonomika nebude špatně " je docela usmevne. Titanik na tom pul hodiny po narazu do ledovce vlastne taky nebyl tak spatne. Rusko ma alespon stesti v tom ze cena ropy, narozdil od toho titaniku, muze zase vyletet.Skrýt celý příspěvek

  • stetula
    08:28 16.12.2015

    SeaWolf, tak popořadě: 1. pokud si pamatuji tak tady před rokem všichni vykřikovali , že Ruská ekonomika díky sankcím do roka zkolabuje , nebudou mít co do huby a putin bude ...Zobrazit celý příspěvek

    SeaWolf,
    tak popořadě:

    1. pokud si pamatuji tak tady před rokem všichni vykřikovali , že Ruská ekonomika díky sankcím do roka zkolabuje , nebudou mít co do huby a putin bude muset ustoupit v UA .a hle , putin neustoupil, Rozjel další válečné dobrodružství jakési kromě USA nikdo jiný nedovolí , na Sýrii vysypali už 100 křídlatých střel . Tak na tom jejich ekonomika nebude špatně

    2. Rusové postavily v Petrohradu zadní části Mistralů 40 % lodě které potom remorkéry dopravily do Francie. proběhl kompletní transfer technologií v rámci
    čeho jim prodali laserové řezačky plechů ( údajně největší v Evropě ) pro plechy o síle až 21 cm

    3. co se týče letadlové lodi pro Indii ano průser pustili se do něčeho na co se měli vysrat , problém byl s pohonou jednotkou která byla vyrobena na Ukrajině a síť původních subdodavatelů se už dávno rozpadla
    MIG 29 je stará záležitost cca 15 let a od té doby se toho hodně v Rusku změniloSkrýt celý příspěvek

  • Charlie
    08:08 16.12.2015

    A jéje, tady to zase jede. Primárním problémem při výrobě T-14 je nedostatek peněz v UVZ, nikoliv nedostatek prostor. Předně - ten podnik je dimenzovaný na výrobu desítek ...Zobrazit celý příspěvek

    A jéje, tady to zase jede.

    Primárním problémem při výrobě T-14 je nedostatek peněz v UVZ, nikoliv nedostatek prostor.

    Předně - ten podnik je dimenzovaný na výrobu desítek kusů měsíčně, pokud teď deklaruje výrobu 120 Armat ročně, je vidět, jak moc tam upadla výroba od rozpadu SSSR. Jde mimo jiné i o ztrátu zaměstnanců - pokud nevyrábíte, tak ani nenabíráte nové zaměstnance, a ti staří postupně odchází, za lepším či do důchodu. Zaškolit dobrého dělníka stojí taky něco času a úsilí, navíc potřebujete i kapacity na postavení linky, výrobu a údržbu přípravků a další s tím spojené činnosti. T-90 se jim ještě vyrábely relativně snadno, protože na ty všechno měli připraveno a uměli je, ale pro Armatu musí mít spoustu věcí nových.

    Za další UVZ je na tom finančně opravdu špatně a s takovou se vám blbě nalívají prostředky do stavby nové linky, navíc mi nevíme, jak moc je ochoten ruský stát zainvestovat do UVZ. Zatím jim umořili část dluhů, ale je klidně možné, že první platby pro UVZ budou až s dodávkou sériových strojů a primární investice do přípravy výroby leží na bedrech UVZ (které jí začně umořovat až v ceně dodávaných kusů).

    Pokud jde o export - Rusové vždy dodávali ořezané verze. Někomu více, někomu méně, vždy to ale všichni věděli a akceptovali. Až v poslední době, kdy si zákazník mohl "nadiktovat" svojí výbavu (často ze zahraničních zdrojů) se výbavou export dostal na stejnou (nebo i lepší) úroveň jako stroje pro RA - stále ale nevíme, jaké složení měl pancř exportních strojů. Mimochodem, exportované Abramsy také nemají TOP panceřovou ochranu.

    Nějaká větší zakázka pro zahraničního zákazníka by UVZ mohla pomoci se zaplacením linky a náběhem výroby, ale uvidíme za pár let. Teď jde hlavně o to, aby se připravila sériová výroba.Skrýt celý příspěvek

  • SeaWolf
    07:47 16.12.2015

    semtam Rosoboronexport v Alžíru nechtěl ztratit pozice, protože se tam tlačila Francie. Těch SU-30 se tuším zřeklo Ruské letectvo ve prospěch dodávek do Alžírska. Původně měli jít ...Zobrazit celý příspěvek

    semtam
    Rosoboronexport v Alžíru nechtěl ztratit pozice, protože se tam tlačila Francie. Těch SU-30 se tuším zřeklo Ruské letectvo ve prospěch dodávek do Alžírska. Původně měli jít pro někoho jiného.

    T-14 je závislá na elektronice a sofistikované metalurgii ve velkém měřítku, otázkou je zda má Rusko dostatek kvalifikovaných sil, lidský potenciál a valut ( i Čína raději dolar než kaviár a balalajky ) aby svůj ambiciozní plán uskutečnila. Výkonnost ekonomiky přináší technologie a výrobní potenciál.

    Všechny ty smělé prohlášení mi připomínají kauzu z roku 1938-39, říkalo se jí "Heinkel He-113". Kdy Němci přesvědčili všechny o velkovýrobě tohoto letounu jako hlavního stíhacího letounu Německa s výkony přesahujícími vše kolem. A skutečnost?

    No za pět let uvidíme jaká bude realita, ale výsledek je celkem lehce předvídatelný.Skrýt celý příspěvek

  • marius
    07:44 16.12.2015

    Rusko musí přezbrojit. V situaci kdy stojí sami proti celému NATO, je to pro ně otázka životního významu, jinak si své území a zdroje neudrží. Ohledně jejich ekonomiky, není lehké ...Zobrazit celý příspěvek

    Rusko musí přezbrojit. V situaci kdy stojí sami proti celému NATO, je to pro ně otázka životního významu, jinak si své území a zdroje neudrží. Ohledně jejich ekonomiky, není lehké prosperovat, když USA se spojenci, dělají všechno možné, aby Rusko na tom bylo co nejhůře.Skrýt celý příspěvek

  • Iris-T
    02:43 16.12.2015

    SeaWolf: Ne, ekonomikou se Rusové určitě nevyrovnají, ale u nich se zbrojení neřídí ekonomikou. Je to spíš taková státní doktrína. Co se týká T-14, myslím, že jich budou ...Zobrazit celý příspěvek

    SeaWolf:

    Ne, ekonomikou se Rusové určitě nevyrovnají, ale u nich se zbrojení neřídí ekonomikou. Je to spíš taková státní doktrína. Co se týká T-14, myslím, že jich budou provozovat dlouho jenom pár kusů, jako technický bonbónek. Tak jako to dělají se Su34 dnes. To samé se týká v podstatě všech jejich nových hraček - na plné přezbrojení armády prostě není.

    Sláva první republiky je opravdu pryč, ale potenciál vyrábět tu dobré zbraně jsme ztratili až nedávno. Za chvíli bude armáda vyzbrojená hůř, než Kradouskova ochranka.Skrýt celý příspěvek

  • Shania
    00:26 16.12.2015

    Taky je mozne ze nemaji penize na nakup plneho poctu kusu, tak to vyresi presmerovani x% produkce na export.

    Taky je mozne ze nemaji penize na nakup plneho poctu kusu, tak to vyresi presmerovani x% produkce na export.

  • dusan
    23:07 15.12.2015

    Nejako sa nám T-14 vzdaľuje .... ale z roka na rok dlhší : )

    Možno naozaj bude otázka či vôbec sa dostane do výzbroje .. alebo len v nejakej "lowcostovej" podobe......

    Nejako sa nám T-14 vzdaľuje .... ale z roka na rok dlhší : )

    Možno naozaj bude otázka či vôbec sa dostane do výzbroje .. alebo len v nejakej "lowcostovej" podobe......

  • semtam
    21:55 15.12.2015

    Spíš bych očekávám, že Uralvagonzavod si od exportu T-14 slibuje zisk. Od ruské armády nemá tolik financí za prodej jako zahraničnímu zákazníku (vycházím z prodeje T-90). A nikde ...Zobrazit celý příspěvek

    Spíš bych očekávám, že Uralvagonzavod si od exportu T-14 slibuje zisk. Od ruské armády nemá tolik financí za prodej jako zahraničnímu zákazníku (vycházím z prodeje T-90). A nikde není dáno, že Rusko bude pravidelně odebírat T-14. Zahraničního zájemce možná hledají i proto, že jim de-facto zaplatí výrobní linku. Stejně jak to udělala Indie při nákupu T-90S. Bez indické objednávky by se seriová výroba těžko klubala na svět.

    Ohledně Mistralu, nejsem si zcela jist, ale myslím, že záď lodi byla stavěna v Baltských loděnicích. Francouzi již předali jisté dokumenty a know-how Rusku.
    Pravdou je, že ruský loďařský průmysl je ve špatném stavu, ale již neblaké zkušenosti s ex. Admiralem Gorškovem a injekce od Francie by mohlo znamenat odražení se od dna.

    Co se týče Mig-29 v Alžírsku, tak jako důvod se uvádělo použití starších komponentů v letadlech. I když jako reálnější vysvětlení se jeví změna názoru na pořizovaný letoun a následně byl objednán SU-30.
    Suchoj (KNAAPO) patří mezi světové výrobce letecké techniky a i plnění objednávek pro RF či jiné zákazníky mluví o dobrém postavení firmy. T-50 si ještě projde vývojem. Ale pokud budou objednávky, tak očekávat problémy se sériovou výrobou nebudou tak tristní, jak si možná někteří myslí.

    Problémy s výrobní linkou v Rusku jsou hlavně v oblasti tanků a námořní techniky. Ostatní segmenty jsou poměrně na slušné úrovni. Viz. KNAAPO či Almaz-Antej a Kurgan také není na tom špatně.Skrýt celý příspěvek

  • SeaWolf
    21:05 15.12.2015

    Tak popořadě :-) dexnom přesně a to je německá ekonomika nesrovnatelně lepší kondici než Ruská. A výrobce na jiné technické úrovni ( z pohledu výroby a možností ) než Ruský ...Zobrazit celý příspěvek

    Tak popořadě :-)

    dexnom
    přesně a to je německá ekonomika nesrovnatelně lepší kondici než Ruská. A výrobce na jiné technické úrovni ( z pohledu výroby a možností ) než Ruský ekvivalent.

    pks_
    tak mi jsme malá země která je schopna vyrábět už jen pěchotní zbraně. Sláva první republiky kdy jsme udávali směr v tankové technice je nenávratně pryč.

    A nejlepší na konec Superme :-)
    1. tady souhlasím a o tom to je. Asi se nedá čekat že se Rusko za 5 let vůbec přiblíží k výkonnosti ekonomiky Německa, Francie, USA nebo Číny.

    2. Rusové do těchto dvou Mistrálu dodali jen vnitřní vybavení které mimochodem z 95% pochází již z vývoje v 80 letech a bylo použité u jiných Ruských projektů. Z reálné lodě nepostavili prakticky nic. Až třetí loď se měla stavět v Rusku a z toho 20% ( klíčových součástí ) měla stejně dodat Francie.

    Rusové platili ( tedy stále platí ) odškodné za včas nedodanou modernizaci Indické lodě INS Vikramaditya ( ex. Admiral Gorškov ) kterou dodali po navýšení nákladu se 4letým zpožděním a ještě nekompletní :-D Tříleta vata při dodání MiG-29K také Indii :-D a vrácení všech 34kusů MiG-29 od Alžírska zpět Rusku díky tristní kvalitě.... a to jsou nejznámější případy.Skrýt celý příspěvek

  • dexnom
    20:18 15.12.2015

    seawolf: viz clanek o Boxerech pro Litvu. Linka nestíhá zásobovat němce, ale stejně střelili 90 kousků :)

    seawolf: viz clanek o Boxerech pro Litvu. Linka nestíhá zásobovat němce, ale stejně střelili 90 kousků :)

  • Clanek
    20:17 15.12.2015

    Ajej Superme a agitka :D Ad Armata, Rusko bude rado kdyz do 10 let bude mit samo rozumny pocet armat, aby je do 5 jeste i zacalo exportovat je takove, no, ...Zobrazit celý příspěvek

    Ajej Superme a agitka :D
    Ad Armata, Rusko bude rado kdyz do 10 let bude mit samo rozumny pocet armat, aby je do 5 jeste i zacalo exportovat je takove, no, vychodne-optimisticke.
    Btw. se nemuzu dockat toho T-50, ve statnich zkouskach od 2013, zarazen v 2015/2016Skrýt celý příspěvek

  • Superme
    19:49 15.12.2015

    SeaWolf - Ajéje, zase nějaký odborník :) 1) Pokud budou zakázky, budou také peníze. Pokud budou peníze, budou si moci dovolit jak nové výrobní haly, tak lidi a jiné věci nutné k ...Zobrazit celý příspěvek

    SeaWolf - Ajéje, zase nějaký odborník :)

    1) Pokud budou zakázky, budou také peníze. Pokud budou peníze, budou si moci dovolit jak nové výrobní haly, tak lidi a jiné věci nutné k tomu, aby výroba běžela. Tak to je všude.

    2) Mistral si postavily tak z poloviny sami Rusové. Takže.. ehm, no řekl bych, že nemusí začínat jak se říká "od nuly".

    Ano..co dodat.

    Snad jen, že jsem si zatím nevšiml, že Rusové nestačí vyrábět pro jiné armády zakázky a už vůbec ne pro tu svou.Skrýt celý příspěvek

  • pks_
    19:32 15.12.2015

    SeaWolf - ale pořád mi ten ruský přístup připadá trochu lepší než: - do roku 2018 vyřadíme 17ks bitevních vrtulníků Mi-24V/Mi-35 a nahradíme je 10ks (IMHO) militarizovanými ...Zobrazit celý příspěvek

    SeaWolf - ale pořád mi ten ruský přístup připadá trochu lepší než:
    - do roku 2018 vyřadíme 17ks bitevních vrtulníků Mi-24V/Mi-35 a nahradíme je 10ks (IMHO) militarizovanými verzemi civilních lehkých strojů
    - zbavíme se +-400 BVP a nahradíme je desítkami modernějších kousků
    - necháme zrezavět 88 tanků a zůstane nám modernizovaných 35
    - z 72ks L-159 jsme se proškrtali na 21ks
    - PVO systémy KUB s dosahem 23km nahradíme modernímy systémy RBS-70 Saab Bofors Dynamics s dosahem 8km dálky a 5800m výšky

    Pokrok nezastavíš!Skrýt celý příspěvek

  • SeaWolf
    16:56 15.12.2015

    Vzhledem k tomu, že Rusko nezvládá vyrábět pro vlastní armádu a pro ostatní zájemce i minimální počty techniky už dnes, tak to považuji za hodně odvážný plán. Velkosériová výroba ...Zobrazit celý příspěvek

    Vzhledem k tomu, že Rusko nezvládá vyrábět pro vlastní armádu a pro ostatní zájemce i minimální počty techniky už dnes, tak to považuji za hodně odvážný plán. Velkosériová výroba skončila pádem SSSR a to nebyla v technice žádná složitá elektronika jako dnes.

    Mimochodem už se chlubí že do 5 let budou mít realizovaný projekt "univerzální výsadkové lodi "Priboj" jako náhradu za Mistral. Xkrát výkonnější ekonomiky první třídu lodě vyvíjí a staví víc jak 10 let, ale Rusko to plánuje za pětiletku.

    Co dodat .... do roku 2025 přistanou na Plutu :-DSkrýt celý příspěvek

  • pks_
    16:16 15.12.2015

    Aneb prodáme vám T-14 (pokud nám to dovolí), nejdříve v 2020 ale prakticky až v 2030. Bude mít polovinu systémů a zbytek bude degradován. Bude 2x dražší než pro Rusko - prostě ...Zobrazit celý příspěvek

    Aneb prodáme vám T-14 (pokud nám to dovolí), nejdříve v 2020 ale prakticky až v 2030. Bude mít polovinu systémů a zbytek bude degradován. Bude 2x dražší než pro Rusko - prostě nabídka, která se neodmítá :-) PS: vývoz podléhá schválení vlády.Skrýt celý příspěvek

Načítám diskuzi...

Stránka 3 z 4